eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 25.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Jutro Światowy Dzień Krwiodawcy
14 czerwca przypada Światowy Dzień Krwiodawcy. Punkt Pobrań w Kutnie serdecznie zaprasza w godz.7.40-10.30 do oddania krwi w  placówce przy ul.Kościuszki 52 oraz w Żychlinie /Dom Kultury/ w godz.11.00-13.00. [więcej]
pismak, 13.06.2013 09:19|czytane: 1284 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Janowa Nocka w parku Traugutta w Kutnie
15 czerwca o godz. 20.00 w parku Traugutta w Kutnie odbędzie się "Janowa Nocka". Wstęp wolny.

Janowa Nocka to obrzędowe widowisko plenerowe przygotowane przez Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej.  W programie: piosenki świętojańskie, tańce ludowe,  puszczanie wianków, przeskakiwanie przez ognisko i pokaz Teatru Ognia Fireproof.

Janowa Nocka w parku Traugutta w Kutnie

- Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej,  niniejszym zadaniem, podjął działania służące kształtowaniu, utrwalaniu i rozwijaniu kulturowej tożsamości regionalnej. Celem widowiska jest ocalenie od zapomnienia, popularyzacja i przekazanie mieszkańcom Kutna najwartościowszych elementów tradycji naszego regionu, ukazanie obrzędu pełnego magii i wróżb, które zarazem było świętem  jedności, połączenia ognia i wody,  urodzaju i płodności, miłości i radości - mówi Krystyna Korkus, prezes Stowarzyszenia. -  Dziewczyny zbierały kwiaty i zioła i, wypowiadając zaklęcia, wiły wianki. Nad rzeką rozpalano ognisko. Do ognia wrzucano garście zerwanych ziół i kwiatów poświęconych wcześniej w kościele. [więcej]
pismak, 13.06.2013 08:53|czytane: 1929 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Awantura o niezadane pytania radnego Gałki
Na ostatniej sesji nadzwyczajnej Rady Powiatu w Kutnie w porządku obrad zdaniem jej wnioskodawcy, czyli zarządu powiatu, nie mogły znaleźć się Sprawy Różne i Interpelacje oraz zapytania. Radny Jacek Gałka (PiS) próbował negocjować ze swoim partyjnym kolegą z zarządu powiatu,  wicestarostą Konradem Kłopotowskim, prosząc o dodanie tych punktów do obrad. Poparł go wówczas Krzysztof Debich, lider opozycji.

Jak wiadomo, nie udało się radnym przekonać wnioskodawcy sesji i w zasadzie w stylu "nie, bo nie" porządku obrad sesji nie rozszerzono. Sesja w powiecie odbędzie się 19 czerwca, tak więc pewnie radnemu Gałce uda się zadać przygotowane pytania. Publikujemy je dziś dla Państwa, a nuż zarząd powiatu przeczyta i się wreszcie przygotuje.

1. Wojewódzka Komisja Dialogu Społecznego w Łodzi rozpatrywała konflikt między dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy, a NSZZ Solidarność. Czy Zarząd Powiatu wie jakim rezultatem skończyły się rozmowy u pani Wojewody? Czy ktoś z Zarządu Powiatu uczestniczył w obradach Komisji Dialogu Społecznego?

2. Czy Zarząd Powiatu wie, jakie będą koszty przeniesienia Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii z Nowej Wsi do Żychlina i koszty dostosowania budynku po byłej POW „Nadzieja” w Żychlinie? Czy gotowa jest dokumentacja techniczno-koncepcyjna dostosowania tego budynku do wymagań MOS? Czy Zarząd ma jakieś plany, koncepcje wykorzystania budynku i przyległych terenów MOS w Nowej Wsi po przeniesieniu?

3. Czy wszystkie placówki podległe pod Powiat łącznie z budynkiem szpitala spełniają rygorystyczne wymogi PPOŻ? [więcej]
pismak, 13.06.2013 08:14|czytane: 2380 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Rozmowa z Dawidem Brękiem, rozgrywającym KKS PRO-BASKET Kutno
Podajemy za www.sportowefakty.pl

W ostatnich dniach przedłużyłeś kontrakt z AZS. Co zadecydowało, że podpisałeś umowę na kolejny sezon?


- Duży wpływ na podpisanie mojego kontraktu miał fakt, iż zarząd planuje zebrać silną drużynę i póki co tak się dzieje. Kibice też odegrali tu znaczącą rolę. Jestem w tym klubie od dwóch lat i bardzo zżyłem się z kutnowską publicznością.

Rozmowa z Dawidem Brękiem

W nowym sezonie w barwach AZS zobaczymy między innymi Huberta Pabiania, z którym znasz się bardzo dobrze. Czy przyjście Pabiana miało wpływ, że zdecydowałeś się pozostać w tym klubie?

- To prawda z Hubertem znamy się już od podstawówki i od jakiegoś czasu mówiliśmy sobie, że fajnie byłoby zagrać znów razem. Taka okazja pojawiła się w Kutnie i bardzo się z tego powodu cieszymy.

Dla ciebie będzie to już trzeci sezon w trykocie ekipy z Kutna. Wierzysz, że w myśl powiedzenia „ do trzech razy sztuka” będą to rozgrywki przełomowe i zagracie w finale?

- Fajnie byłoby zagrać w końcu w finale. Czeka nas jednak dużo pracy aby tam się znaleźć, a czy tak się stanie? Wszystko zweryfikuje liga, która nieraz już utarła nosa zarozumialcom.

Czy według Dawida Bręka AZS gotowy jest do gry w TBL?

- Ciężko powiedzieć, na pewno mamy ambitnych zawodników, których stać na to, aby tam grać. Zarząd też zrobiłby wszystko abyśmy tam zagrali, jeżeli pojawiłaby się taka możliwość. Na pewno modernizacji wymaga hala, ale to też pewnie klub byłby w stanie zorganizować.

Poprzedni sezon był w twoim wykonaniu bardzo dobry. Miałeś oferty z innych klubów?

- Pojawiły się jakieś oferty, jedne ciekawsze, drugie mniej. Podpisałem jednak kontrakt z Kutnem i bardzo się z tego powodu cieszę. Nie mogę się już doczekać pierwszych meczów przed kutnowską publicznością. [więcej]
redaktor, 13.06.2013 07:39|czytane: 1420 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wojciech Glabas zostaje w kutnowskiej drużynie
Mamy dobrą wiadomość dla kibiców kutnowskiego pierwszoligowego zespołu koszykarskiego. Wojciech Glabas wczoraj podpisał kontrakt z KKS PRO-BASKET Kutno i w sezonie 2013/2014 były zawodnik Anwilu Włocławek będzie bronił kutnowskich barw.

Wojciech Glabas zostaje w kutnowskiej drużynie

[więcej]
redaktor, 13.06.2013 07:35|czytane: 1513 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: Ptaszniki w Kutnowskim Dom Kultury
W piątek zapraszamy na wyjątkową wystawę do Kutnowskiego Domu Kultury. 14 czerwca od godz. 10.00 będzie można zobaczyć aż 50 gatunków ptaszników zamieszkujących tereny Ameryki Północnej i Południowej, Afryki oraz Azji. Bilety na wystawę w cenie 3 zł można nabyć w kasie KDK.

Wśród 60 osobników znajdą się między innymi te reprezentujące największe pająki świata, a także o najsilniejszym jadzie spotykanym wśród ptaszników, najagresywniejsze i najszybsze z rodziny Theraphosidae,  o kłach jadowych przekraczających 1,5 cm długości, o rozstawie nóg wynoszącym ponad 25 cm, o wadze ciała dochodzącej nawet do 300 g.

Ptaszniki

Od czterech lat Mariusz Arent hoduje ptaszniki. Ma ich około 5000 sztuk, 90 gatunków. Od najmniejszych w pudełeczkach po kliszach, plastikowych, do tych jak dłoń czy większych w terrariach. [więcej]
wandea, 13.06.2013 07:31|czytane: 1484 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nowa wystawa w Galerii KDK. Artyści podobnie jak inni ludzie czerpią swoje doświadczenie z przeżywania codzienności
Wernisaż drugiej wystawy zbiorowej artystów z Krakowa, Warszawy, Łodzi i Kutna, opatrzonej komentarzami autorskimi w towarzyszącym jej katalogu, przyciągnął dziś do Kutnowskiego Domu Kultury wielu wielbicieli sztuk pięknych. "Pomiędzy faktem a ideą. Malarstwo, rzeźba, grafika" to tytuł wystawy, który prowadzi nas do spojrzenia na twórczość plastyczną pod kątem faktu, jako zdarzenia w naszej rzeczywistości i jego odniesienia do świata idei.

Nowa wystawa w Galerii KDK. Artyści podobnie jak inni ludzie czerpią swoje doświadczenie z przeżywania codzienności, ./upload/articles_pakiety/20290/12_obraz.jpg
Nowa wystawa w Galerii KDK. Artyści podobnie jak inni ludzie czerpią swoje doświadczenie z przeżywania codzienności, ./upload/articles_pakiety/20290/06_obraz.jpg
Nowa wystawa w Galerii KDK. Artyści podobnie jak inni ludzie czerpią swoje doświadczenie z przeżywania codzienności, ./upload/articles_pakiety/20290/24_obraz.jpg


W Galerii KDK zobaczyliśmy prace ośmiorga znakomitych, współczesnych artystów, wybranych z różnych środowisk artystycznych Polski. Są to: Stefan Gierowski, Adam Myjak, Błażej Ostoja Lniski i Apoloniusz Węgłowski z Warszawy, Jan Pamuła i Krzysztof Tomalski z Krakowa, Aleksandra Gieraga reprezentująca środowisko łódzkie oraz Dariusz Kaca z Kutna, uczestnik i jednocześnie kurator tej wystawy.

Zaproszeni do wystawy artyści prezentują różne postawy estetyczne i odmienne podejście filozoficzne do problematyki świata, który z jednego skrajnego puntku widzenia, jest istotą rzeczy, a z drugiego stanowi odbicie obiektywnej rzeczywistości kumulującej treść ludzkiej świadomości.

- Dziś zamykamy półtoraroczny cykl wystaw - mówił Dariusz Kaca. - Przez ten czas w Kutnie pokazaliśmy państwu prace wielu zankomitych artystów zarówno wykładowców akademii sztuk pięknych, jak i ich studentów. Po raz pierwszy też pokazujemy rzeźby. Są to prace Adama Myjaka.

- Po raz drugi mogę prezentować swoje prace w Kutnie - mówiła Aleksandra Gieraga. - Pierwszy raz pokazywałam je w Pałacu Saskim. Wtedy też poznałam nieco wasze miasto, które jest pełne dziwnych, pięknych miejsc. Na przykład dom kultury kojarzy mi się ze skandynawskim rozmachem i monumentalnymi budowlami. W Pałacu Saskim z kolei usłyszałam piękne historie na temat Kutna, jego dziejów, realiów, spotkałam ludzi o szczególnej wrażliwości. Tutaj w KDK wszyscy począwszy od pań portierek po pracowników merytorycznych czy współpracowników byli życzliwi i mili.

- Dziękuję bardzo za te miłe słowa - powiedziała Teresa Mosingiewicz, dyrektor Kutnowskiego Domu Kultury. - Cieszę się, że znaleźliśmy się dziś na wernisażu w tak licznym gronie, przygotowaliśmy dla państwa niespodziankę oraz poczęstunek.

- Artyści podobnie jak inni ludzie czerpią swoje doświadczenie z przeżywania codzienności. Pomiędzy faktem a ideą. Co u ciebie Aleksandro powoduje, że tworzysz? - zapytał Gieragę, Dariusz Kaca. [więcej]
wandea, 12.06.2013 23:28|czytane: 2185 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Baw się dobrze, tak jak oni. KDK zamyka rok szkolny
15 czerwca o godz. 14.00 w Parku  im. R. Traugutta odbędzie się zamknięcie kulturalnego roku szkolnego. Koncert „BAW SIĘ DOBRZE TAK JAK MY”  to prezentacje zespołów Kutnowskiego Domu Kultury, ktore na scenie zgromadzą setki dzieci.

- Do sekcji i zespołów Kutnowskiego Domu Kultury uczęszczało w roku kulturalno-oświatowym 2012/2013  500 osób - dzieci, młodzieży i dorosłych. Około 300 z nich wystąpi właśnie podczas tej imprezy prezentując swoje roczne dokonania - mówi Jagoda Rzetelska, instruktor z KDK.

Wystapią m.in.: Teatr PUSZEK z fragmentami najnowszej premiery „Piżama Party i straszydła”, Klub Tańca Towarzyskiego: Faworyt,  Mini Faworyt, Zespoły Tańca Nowoczesnego „Pulsik”,  „Fair Play”, „Alibi”, „Revolution”, „Luzik”, „Cool Kids”, „Bingo”, „Beat Killers” ,”Speed”, „ Street Dance Crew”, Zespół Tańca Jazzowego "Szok „Crush System Dangerous Team”. Następnie soliści: Maja Podziewska, Dominika Klonowska, Ola Przybylak, Basia Jaśkowiak, Szymon Kaźmierczak, Dominika Marciniak,  Ola Snopkowska,  Magdalena Brudnicka, Artur Ściślewski, Marta Furman, Dawid Włodarczyk, Zuzia Olejnik, duety: Adhd czyli Marta Furman oraz Kinga Hinz, Adrian Stoliński i Artur Ściślewski, Joanna Zielińska  i Sebastian Flejszman. [więcej]
wandea, 12.06.2013 23:22|czytane: 1453 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKologia: Podsumowanie konkursów ekologicznych w ZS nr 4
W Starostwie Powiatowym 11 czerwca br. odbyło się podsumowanie konkursów ekologicznych dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całego powiatu kutnowskiego.

eKologia: Podsumowanie konkursów ekologicznych w ZS nr 4, ./upload/articles_pakiety/20289/01_obraz.jpg
eKologia: Podsumowanie konkursów ekologicznych w ZS nr 4, ./upload/articles_pakiety/20289/02_obraz.jpg
eKologia: Podsumowanie konkursów ekologicznych w ZS nr 4, ./upload/articles_pakiety/20289/03_obraz.jpg


Konkursy po nazwą  „Natura 2000 – nieodkryty skarb województwa łódzkiego” (gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne) oraz „Właściwie postępując z odpadami chronię przyrodę"(szkoły podstawowe) organizowane były przez Zespół Szkół   nr 4 w Kutnie-Azorach w ramach projektu „ Moja wymarzona ekopracownia” współfinansowanego przez WFOŚiGW w Łodzi.

W pierwszej części spotkania wybrani przedstawiciele szkół, którzy przeszli już eliminacje (przygotowanie prezentacji multimedialnej), przystąpili do rozwiązania testu wiedzy. Kolejnym punktem uroczystości była niezwykle ciekawa prezentacja przyrodnika Jarosława Makowskiego na temat obszarów Natury 2000 powiatu kutnowskiego. Uczniowie poznali gatunki roślin i zwierząt charakterystyczne dla naszego regionu.

Sonsorami nagród w konkursach był Urząd Miasta Kutna, Gmina Kutno oraz Zespół Szkół Nr 4 w Kutnie-Azorach. 
A oto wyniki:
Konkurs plastyczny klasy I-III
I miejsce Maja Goździk SP Nr 9
II miejsce Zuzanna Sikorska SP Nr1
III miejsce Kacper Maciejewski SP Nr 9
Wyróżnienie Martyna Lewandowska  SP Nr 9
Wyróżnienie Weronika Sobolewska Katolicka SP [więcej]
redaktor, 12.06.2013 19:58|czytane: 2276 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
UTW w Kutnie zakończył kolejny rok szkolny
Wczoraj Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kutnie przy Towarzystwie Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej uroczyście zakończył  rok akademicki  2012/2013.  Spotkanie studentów odbyło się w  Sali widowiskowej Kutnowskiego Domu Kultury.  Jest to już szósty  rok akademicki, w którym to uczestniczyła rekordowa ilość słuchaczy – 321 osób.  Całość spotkania pięknie poprowadziła Barbara Grzelak.

UTW w Kutnie zakończył kolejny rok szkolny, ./upload/articles_pakiety/20284/06_obraz.jpg
UTW w Kutnie zakończył kolejny rok szkolny, ./upload/articles_pakiety/20284/02_obraz.jpg
UTW w Kutnie zakończył kolejny rok szkolny, ./upload/articles_pakiety/20284/03_obraz.jpg


Wszyscy zebrani uroczyście odśpiewali hymn kutnowskiego UTW.  Rozstrzygnięto konkurs na fotoreportaż pt. „Mój Uniwersytet Trzeciego Wieku”, w którym nagrody ufundował Prezydent Miasta Kutna. Laureatom nagrody wręczył osobiście Prezydent Miasta Kutna Zbigniew Burzyński.  

Maria Wierzbicka w swoim wystąpieniu poinformowała zebranych o działaniach prowadzonych  na uniwersytecie w ciągu tego roku akademickiego. Następnie głos zabrali Bożena Gajewska, prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej, przy którym działa UTW w Kutnie, Zbigniew Burzyński Prezydent Miasta Kutna, Mirosław Ruciński, członek Zarządu Powiatu w Kutnie. Danuta Kawka, przewodnicząca Rady Słuchaczy także powiedziała kilka ciepłych słów. Został uhonorowany cały zarząd UTW w Kutnie Barbara Grzelak, Danuta Kawka, Jadwiga Kubiak, Aleksandra Nawrocka, Wanda Rzepnikowska, Maria Spera, Nina Ślęzak, Danuta Tomczyk wraz z przewodniczącą zarządu UTW Marią Wierzbicką. [więcej]
pismak, 12.06.2013 17:54|czytane: 2623 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Strażacy z OSP z gminy Dąbrowice będą mieć nowy sprzęt
300 tys. zł z budżetu Województwa Łódzkiego otrzymali do podziału samorządowcy z 18 gmin województwa łódzkiego z przeznaczeniem na wyposażenie miejscowych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Kupią za nie sprzęt do ochrony życia, zdrowia, mienia lub środowiska przed pożarem, klęską żywiołową lub innym zagrożeniem. Wśród dofinansowanych gmin znalazły się Dąbrowice w powiecie kutnowskim.

- Doceniając poświęcenie oraz służbę strażaków-ochotników,miałem przyjemnośćpodpisać dziś umowy na dofinansowanie Ochotniczych Straży Pożarnych – mówił po uroczystości marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień. –Samorząd Województwa Łódzkiego stara się, by zarówno państwowa jak i ochotnicza straż była odpowiednio wyposażone w sprzęt, samochody oraz obiekty. Wyposażanie strażaków daje nam dużą satysfakcję, ale i poczucie, iż wypełniamy w ten sposób wolę naszych mieszkańców, dla których poczucie bezpieczeństwa jest istotne.

Umowy podpisano w Dobroniu, a finansowe wsparcie spośród 18 gmin otrzymała jedna gmina z powiatu kutnowskiego: Gmina Dąbrowice 18 000 zł. [więcej]
wandea, 12.06.2013 16:32|czytane: 1305 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wkrótce otwarcie basenów miejskich
Trwają przygotowania do uruchomienia basenów miejskich przy ul. Narutowicza 47. Niecka basenu głównego po wykonaniu niezbędnych prac remontowych została napełniona wodą, która będzie 3-krotnie badana przez służby sanitarne.

Wkrótce otwarcie basenów miejskich, ./upload/articles_pakiety/20287/01_obraz.jpg
Wkrótce otwarcie basenów miejskich, ./upload/articles_pakiety/20287/02_obraz.jpg
Wkrótce otwarcie basenów miejskich, ./upload/articles_pakiety/20287/03_obraz.jpg


Otwarcie kompleksu rekreacyjno-sportowego nastąpi 29 czerwca. Obiekt będzie dostępny w okresie wakacyjnym codziennie od godziny 9.00 do 18.00.
[więcej]
pismak, 12.06.2013 14:41|czytane: 1953 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sportowe zmagania uczniów "Dziewiątki"
W dniach 9-11 czerwca  odbył się w Radomiu Finał Krajowy w Czwórboju Lekkoatletycznym. Województwo łódzkie było na tej imprezie reprezentowane przez dziewczęta Szkoły Podstawowej nr 9, które 29 maja wywalczyły sobie prawo startu na tej imprezie, wygrywając mistrzostwa województwa w Aleksandrowie Łódzkim.

Sportowe zmagania uczniów
Sportowe zmagania uczniów
Sportowe zmagania uczniów


Drużyna w składzie:  Marta Budner, Martyna Goniarska, Patrycja Hejmanowska, Karolina Jankowska, Zuzanna Jędrzejczak, Martyna Wojciechowska (nauczyciel wychowania fizycznego Piotr Chlebny) wywalczyła dziewiąte miejsce w punktacji drużynowej mistrzostw, gromadząc na swym koncie 1438 punktów.
Indywidualnie Martyna Goniarska w punktacji wielobojowej zdobyła 356 punktów (piąty wynik) i okazała się najlepsza  w skoku w dal 4,88 m i trzecia w biegu na 60 m 8,44 s (rekord szkoły). [więcej]
pismak, 12.06.2013 14:31|czytane: 1428 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kolejne gwiazdy festiwalu Rynek Sztuki
Maria Peszek, punkowo-folkowy zespół Czerwie oraz eksperymentalny teatr Klinika Lalek to kolejni artyści, którzy pojawią się na festiwalu Rynek Sztuki. Wcześniej udział w wydarzeniu zapowiedzieli Lao Che, Horny Trees i czeski teatr Divadlo Kvelb. Płocka impreza potrwa dwa dni – 31 sierpnia i 1 września.

Kolejne gwiazdy festiwalu Rynek Sztuki, ./upload/articles_pakiety/20285/02_obraz.jpg
Kolejne gwiazdy festiwalu Rynek Sztuki, ./upload/articles_pakiety/20285/03_obraz.jpg
Kolejne gwiazdy festiwalu Rynek Sztuki, ./upload/articles_pakiety/20285/01_obraz.jpg


W sobotę 31 sierpnia na festiwalowej scenie pojawi się Maria Peszek. Niepokorna wokalistka i aktorka znana jest z kontrowersyjnych tekstów i występów, które nie pozostawiają słuchaczy obojętnymi. Ogromne zainteresowanie mediów i słuchaczy wzbudził ostatni wydany w październiku 20012 roku krążek wokalistki „Jezus Maria Peszek”. Płyta podobnie jak poprzednie uzyskała status platynowej. Kariera muzyczna Marii Peszek rozpoczęła się w 2005 roku od projektu „Miastomania”, na który składał się multimedialny spektakl oraz płyta przygotowana we współpracy z Wojciechem Waglewskim. W 2008 roku ukazał się kolejny album Peszek „Maria Awaria”. Do tej pory wokalistka zagrała ponad 200 koncertów w Polsce i za granicą, sprzedała ponad 100 tysięcy płyt i wystąpiła na na największych krajowych festiwalach. [więcej]
kultura, 12.06.2013 14:20|czytane: 1300 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sebastian Aulich: Dlaczego kutnowska władza nigdy nie powinna się podniecać?
W lutym miałem okazję gościć w programie TV Kutno, w którym pan Jerzy Ceranowski zadał mi pytanie dlaczego jestem przeciwny rozwojowi kutnowskiej podstrefy oraz sprowadzaniu do Kutna wielkich zakładów produkcyjnych. Ja nie tyle jestem przeciwny inwestycjom w podstrefie, czy dzielnicy przemysłowej, co uważam, że tego rodzaju działania nie są najbardziej produktywnym narzędziem walki z bezrobociem. Wbrew pozorom wielkie zagraniczne inwestycje przemysłowe to rozwiązania, które często bywają szkodliwe dla zrównoważonego rozwoju miast. Pini Polonia to najlepszy przykład tego, jak nie należy rozwijać Kutna. W perspektywie długoterminowej, koszty sprowadzenia takiego inwestora przekraczają spodziewane korzyści.

Wszyscy pamiętamy wielkie podniecenie prezydenta Zbigniewa Burzyńskiego oraz starosty Doroty Dąbrowskiej, którzy na publicznych wiecach chwalili się sprowadzeniem do Kutna tej firmy. Jednak podniecenie władz bardzo szybko przerodziło się we frustrację mieszkańców. Burzyński z Dąbrowską pragnęli szybkiego sukcesu i możliwości pochwalenia się przed wyborami “stworzeniem” tysiąca miejsc pracy. Natomiast na mieszkańców i to nie tylko Kutna, bo i powiatu kutnowskiego, spadła konieczność borykania się z długofalowymi skutkami tej inwestycji. Szybko okazało się, że Pini Polonia nie zatrudnia tego tysiąca, tylko jakieś inne spółki czy firmy work service i to na umowy śmieciowe,  przez co młodzi ludzie w najbardziej produktywnym okresie życia, nie są w stanie odłożyć na emeryturę. Potem okazało się, że sporo pracowników to zagraniczna tania siła robocza, czyli juz nie z Kutna i okolic, nawet nie z Polski. Ogólnopolskie media oraz regionalne telewizje zaczęły następnie publikować programy o nadużyciach praw pracowniczych, o głodowych stawkach oraz o brutalnym traktowaniu pracowników. Nawet Grupowa Oczyszczalnia Ścieków w Kutnie okazała się w pewnym momencie niezdolna do odbioru wszystkich ścieków i sama zanieczyściła kutnowskie środowisko. Tak zdarzyło się w maju ubiegłego roku. Ostatnio dowiedzieliśmy się także, że niektóre kutnowskie firmy zaangażowały się w procedurę uzyskania decyzji środowiskowej dla Beef Beef w sprawie budowy kolejnej ubojni i chcą aby Piero Pini wypełniał i przestrzegał przepisy związane z ochroną środowiska. Jakby na to nie patrzeć, sielanka się skończyła.
  
Zresztą logika działań Urzędu Miasta już od dawna nie trzyma się kupy. W zeszłym roku na spotkaniu w RIG-u, Zbigniew Burzyński publicznie narzekał, że Kutno zostało zakwalifikowane w “Strategii Rozwoju Województwa Łódzkiego”, jako obszar instytucjalnego rozwoju rolnictwa. Ale przecież Pini Polonia, Pini Hamburger  czy potem Beef Beef, to nie są firmy technologiczne, czy internetowe, tylko firmy obsługujące rolnictwo. Skoro pan Burzyński nie chciał, aby Kutno było obszarem rozwoju rolnictwa to po co sprowadzał do miasta takiego inwestora? Jakby tego było mało to strategia marki, jaką przyjęło KWW Burzyńskiego, czyli “Kutno miasto róż”, dodatkowo sugeruje, że jesteśmy obszarem ogrodniczo-rolniczym. Sami się tak promujemy, więc po co robić zarzut, że inni postrzegają nas w taki sposób, w jaki chcemy być postrzegani? Oczywiście, w dłuższej perspektywie zagraża to przesunięciem funduszy na rozwój nowych technologii oraz infrastruktury do innych obszarów województwa, z pominięciem Kutna, więc cieszyć się nie ma z czego. [więcej]
pismak, 12.06.2013 10:08|czytane: 2946 razy|39 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wieczór poezji śpiewanej w Gimnazjum nr 3 w Kutnie
„Gdzieś w nas błyszczą gwiazdy poezji…” – cytat z utworu Marka Grechuty był hasłem przewodnim wieczoru poezji śpiewanej, jaki odbył się w Gimnazjum nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Kutnie. Koncert zorganizowany został przez uczniów gimnazjum. Młodzież zabrała nauczycieli, rodziców, kolegów i innych gości w muzyczną podróż, którą – w Roku  Juliana Tuwima - rozpoczynała i kończyła poezja tego wielkiego piewcy życia.

Wieczór poezji śpiewanej w Gimnazjum nr 3 w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/20283/01_obraz.jpg
Wieczór poezji śpiewanej w Gimnazjum nr 3 w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/20283/02_obraz.jpg
Wieczór poezji śpiewanej w Gimnazjum nr 3 w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/20283/03_obraz.jpg


Obok poezji Tuwima pojawiły się również pięknie wyśpiewane wiersze Adama Mickiewicza, Mirona Białoszewskiego, Norwida oraz niezapomniane teksty Marka Grechuty, Agnieszki Osieckiej, Jonasza Kofty i wielu innych twórców poezji śpiewanej. 

Koncert uświetniły popisy skrzypcowe szkolnego wirtuoza - Martyny Baranowskiej z kl. IIa oraz występy pary tanecznej z Młodzieżowego Domu Kultury – Natalii Siedleckiej, uczennicy kl.Ib Gimnazjum nr 3 w Kutnie oraz Bartka Sobieckiego, ucznia kl. Ia Gimnazjum w Byszewie.

Niespodzianką wieczoru był gościnny występ Aleksandry Chodorowskiej, absolwentki gimnazjum, obecnie uczennicy I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Henryka Dąbrowskiego w Kutnie. Ola zaczarowała wszystkich swoim głosem, brawurowo wykonując m.in. „Karuzelę z madonnami” i „Grande Valse Brillante”  Ewy Demarczyk. [więcej]
pismak, 12.06.2013 10:48|czytane: 1780 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Super Serii Skrzatów w Łęczycy
Burmistrz Miasta Łęczyca, Przewodniczący Rady Miasta Łęczyca oraz MMKT Łęczyca zapraszają na Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Super Serii Skrzatów o trofea Sióstr Radwańskich. VIII edycja Turnieju odbędzie się od 14 do 18 czerwca. Uroczyste otwarcie 15 czerwca.

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć

[więcej]
pismak, 12.06.2013 10:27|czytane: 1110 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czy Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie będzie Modernizacją Roku 2012?
Prawie dwa miesiące można głosować na Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie, które zostało zgłoszone do XVII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Modernizacja Roku 2012" i znalazło się póki co wśród 65 finalistów.

Czy Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie będzie Modernizacją Roku 2012?, ./upload/articles_pakiety/20280/01_obraz.jpg


Do Konkursu można było zgłaszać budynki i obiekty, które zostały zmodernizowane, przebudowane, odremontowane, odrestaurowane do końca roku 2012. W Konkursie nie nagradza się nowych obiektów.

- Ranga Konkursu i jego zasięg rośnie nieprzerwanie od 17 lat. Coraz większa liczba nadsyłanych zgłoszeń od kilkudziesięciu w roku 1999 po przez 520 w roku 2006, 420 w roku 2007, 621 w roku 2008, 703 w roku 2009, 803 w 2010, 823 w 2011 a w ostatniej Edycji liczba zgłoszeń wyniosła 922 – świadczy o tym jak korzystnie zmienia się nasze otoczenie, wzrasta troska o to co stanowi niezbywalną wartość naszego narodu i udowadnia nasz wkład w rozwój cywilizacji - czytamy na stronie konkursu.

Oprócz konkursu, w którym grono specjalistów wybiera i nagradza modernizację roku można wziąć udział w plebiscycie na stronie organizatora. Wystarczy wejść w panel NAJCIEKAWSZE ADAPTACJE WNĘTRZ odnaleźć nasze CTMiT i zagłosować. Do wygrania cenne nagrody. [więcej]
wandea, 12.06.2013 09:15|czytane: 1694 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Brydżysta Paweł Babecki tryumfuje
Zawodnik kutnowskiej drużyny brydżowej Paweł Babecki wygrał 1 Internetowy Turniej Indywidualny rozgrywany w formule BridgeNet.

Brydżysta Paweł Babecki tryumfuje, ./upload/articles_pakiety/20278/01_obraz.jpg


21 maja na brydżowym portalu BBO rozegrano po raz pierwszy Turniej Indywidualny w formule BridgeNet. Miło nam donieść, że zwycięzcą z wynikiem prawie 65% okazał się zawodnik kutnowskiej drużyny przy KDK Paweł Babecki.

Nagrodą za wygranie tego turnieju był srebrny talerz z wizerunkiem XX prezydenta USA Jamesa A. Garfielda i opisem wykonanym z 24KT złota z limitowanej serii The Franklin Edition. Fundatorem tego trofeum jest Rudolf Borusiewicz – Sekretarz Generalny Związku Powiatów Polskich i Wiceprezes Polskiego Związku Brydża Sportowego, współtwórca inicjatywy BridgeNet. [więcej]
pismak, 11.06.2013 21:14|czytane: 1585 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
PolskaPogoda24.pl: Uwaga na upały! Prognoza długoterminowa
Nadchodzą upalne dni, a wszystko zacznie zmieniać się już od dziś (12.06) kiedy temperatura w centrum kraju wzrośnie do 23*C, a na niebie zobaczymy nieliczne chmury. Czwartek minie prawie identyczni,e jak środa, z tym że temperatura wzrośnie jeszcze o 3 kreski do 26*C.

Piątek przerwie, ale tylko na chwilę dobrą passę w pogodzie, nad naszymi regionami temperatura nie powinna przekroczyć 20*C, a do tego popada deszcz i dodatkowo powieje silniejszy wiatr.

Początek weekendu to początek upalnych dni. W sobotę słonecznie z lekkim zachmurzeniem, na termometrach zobaczymy do 25*C, a w drugi dzień weekendu zobaczymy już 28*C i w tym dniu nie wykluczamy słabej burzy.
Pierwsze dni nowego tygodnia to już prawdziwe lato, słupki rtęci podskoczą do 28*C, a po południu przejdą burze, nie powinny być zbyt gwałtowne.

A to co będzie się działo we wtorek, niepokoi również nas synoptyków, temperatura w centrum poszybuje do 31*C! a na południu kraju do nawet 35*C. Będzie parno i duszno. Zalecamy pić dużo wody i unikać słońca, od rana na termometrach zobaczymy już 23*C i temperatura w szybkim tempie będzie wzrastać. Jednak około południa pogoda zacznie się zmieniać, na niebie pojawi się więcej chmur, które dadzą gwałtowne burze z ulewami i gradobiciami, powieje silny porywisty wiatr. Nocą lub w środę dotrze bardzo mocno rozbudowana komórka burzowa (MCS)znad południowych Niemiec. Prognozy w tej chwili (a więc na tydzień przed) wskazują, że mogą towarzyszyć się trąby powietrzne, spadnie ogromna ilość deszczu oraz gradu do 5 cm. Wiatr powieje w porywach do 100 km/h. [więcej]
wandea, 12.06.2013 08:52|czytane: 1557 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Spotkania z Internetem. Tajniki sieci dla pokolenia 50+
W poniedziałek w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Kutnie zakończono kurs dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kutnie, zorganizowany w ramach projektu Polska Cyfrowa Równych Szans, który Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji oraz Stowarzyszenie "Miasta w Internecie" realizuje od końca 2011 r. (oficjalna strona projektu). 

Spotkania z Internetem. Tajniki sieci dla pokolenia 50+, ./upload/articles_pakiety/20276/01_obraz.jpg
Spotkania z Internetem. Tajniki sieci dla pokolenia 50+, ./upload/articles_pakiety/20276/02_obraz.jpg
Spotkania z Internetem. Tajniki sieci dla pokolenia 50+, ./upload/articles_pakiety/20276/03_obraz.jpg


Celem cyklu spotkań było pokazanie uczestnikom praktycznego korzystania z Internetu: jako źródła informacji w każdej dziedzinie życia, sposobu funkcjonowania we współczesnym świecie oraz pomysłu na spędzanie wolnego czasu czy rozwoju własnych pasji. Projekt realizowali pracownicy Biblioteki Pedagogicznej Agnieszka Mikołajczyk i Michał Wenerski.

Chęć udziału w przedsięwzięciu zadeklarowało 29 słuchaczy. Osoby zainteresowane zostały podzielone na cztery grupy. Kurs trwał od 12 listopada 2012 r. do 5 czerwca 2013 r. W tym czasie każda grupa uczestniczyła w  13 zajęciach. [więcej]
pismak, 12.06.2013 08:53|czytane: 1806 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zapraszamy na Festyn Rodzinny w Nowych Ostrowach


[więcej]
pismak, 12.06.2013 08:54|czytane: 1826 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Sesja absolutoryjna w mieście: utworzenie żłobka, kontrole inwestycji i aport do TBS sp. z o. o.
25 czerwca o godz. 10.00 odbędzie się XXXIV sesja Rady Miasta Kutna, na której radni głosować będą sprawozdanie finansowe jednostki samorządu terytorialnego Miasta Kutna za 2012 rok wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu jednostki samorządu terytorialnego i absolutorium dla prezydenta Zbigniewa Burzyńskiego.

Poza tym w porządku obrad znalazły się: Informacja  na  temat  realizacji  w  2012  roku  wieloletniego  programu  gospodarowania mieszkaniowym zasobem Miasta oraz budownictwa mieszkaniowego prowadzonego przez TBS Sp. z o.o. w Kutnie, Informacja za  rok 2012  o działalności Miasta Kutno wynikającej z ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej, Informacja  na  temat  zamierzeń  w zakresie wypoczynku  letniego  dzieci  i  młodzieży w 2013 roku.

Kolejnym punktem obrad będzie przedstawienie Sprawozdania za 2012 rok z realizacji „Strategii Miasta Kutna na lata 2006-2013” i podjęcie uchwał m.in w sprawach: uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu położonego w Kutnie przy ul. Oporowskiej, wyrażenia zgody na wniesienie wkładu niepieniężnego (aportu) do spółki Towarzystwo Budownictwa Społecznego Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w Kutnie, wyrażenia zgody na oddanie w dzierżawę części nieruchomości gruntowej stanowiącej własność Miasta Kutno na rzecz dotychczasowego dzierżawcy - Przedsiębiorstwa Budowlano-Inżynieryjnego MAVEX - Marek Michalski Kutno, określenia trybu powoływania członków oraz organizacji i trybu działania Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Kutnie, [więcej]
wandea, 11.06.2013 15:07|czytane: 1746 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Ogłoszenie. Radna, która słucha wyborców
Zapraszamy na blog radnej miejskiej Marii Jolanty Aulich.

aulich
[więcej]
redaktor, 10.06.2013 09:06|czytane: 1449 razy|komentuj|czytaj cały
Nowy mural - graffiti na Ścianie Poetów
W najbliższym czasie następne przęsło na Ścianie Poetów w Parku im. R. Traugutta zostanie poddane gruntownej renowacji  i pojawi się na nim kolejny, dziewiąty już mural. Będzie to interpretacja wiersza laureata I nagrody w IX Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Złoty Środek Poezji” Kutno 2013 na najlepszy poetycki debiut książkowy roku 2012, Janusza Radwańskiego.

Nowy mural - graffiti na Ścianie Poetów , ./upload/articles_pakiety/20272/01_obraz.jpg


Ściana Poetów 2011 rok

- Od strony artystycznej za powstanie graffiti odpowiadają : Dawid Tomczak, Adam Drewicz i Adam Stanisławski. Ściana zostanie podzielona na 2 części. Na pierwszej - jeden z chłopców uruchomi swoją wyobraźnię i stworzy graffiti pod hasłem : "Nowa poezja. Ojczyzna i Dziewczyna" - mówi Kinga Kucharczyk z Kutnowskiego Domu Kultury. - A na drugiej części powstanie interpretacja wiersza z nagrodzonego tomu pt. Księga wyjścia awaryjnego, wydanego przez Stowarzyszenie Żywych Poetów, Brzeg 2012. [więcej]
kultura, 11.06.2013 17:11|czytane: 1449 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Przeprosiny
Przepraszamy za umieszczenie karykaturalnego wizerunku Elżbiety Łuczak, prezesa Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. z o. o. bez jej wiedzy i zgody w artykule z dnia 10 czerwca 2013 r. pt. "Powody zwolnienia szefowej neurologii wątpliwe? Nowe zabiegi w szpitalu*". Usunęliśmy zdjęcie oraz skróciliśmy tytuł.

Redakcja eKutno.pl [więcej]
wandea, 11.06.2013 13:33|czytane: 2883 razy|komentuj|czytaj cały
W "Jarzębince" wiedzą, że ruch to zdrowie
7 czerwca w Integracyjnym Przedszkolu Miejskim „Jarzębinka” odbyły się zabawy ekologiczno-sportowe przedszkolaków  „Ruch to zdrowie” w ramach Kutnowskich Grantów Oświatowych „Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga”.

W
W
W


Zabawy na powietrzu o charakterze ekologiczno-sportowym miały za zadanie integrację przedszkolaków  ze wszystkich kutnowskich przedszkoli. Ich celem było również przekonanie dzieci, że można zorganizować sobie czas wykorzystując to, co możemy znaleźć wszędzie: plastikowe butelki, papier, pudełka, kasztany czy puszki po napojach, a  do interesującej zabawy niepotrzebne są kosztowne zabawki i sprzęty. [więcej]
Krecik, 11.06.2013 13:59|czytane: 1779 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Pierwsze miejsce dla sportowców z Krośniewic
Uczniowie Gimnazjum im. Rodziny Rembielińskich w Krośniewicach: Przemysław Kościelak, Piotr Marciniak,  Mateusz Wilk, Kacper Pietrzak reprezentujący MKS Expom Krośniewiankę  Krośniewice zajęli pierwsze miejsce w sztafecie  4 x 100 m podczas Mistrzostw Województwa Młodzików.

Pierwsze miejsce dla sportowców z Krośniewic, ./upload/articles_pakiety/20271/01_obraz.jpg
Pierwsze miejsce dla sportowców z Krośniewic, ./upload/articles_pakiety/20271/02_obraz.jpg
Pierwsze miejsce dla sportowców z Krośniewic, ./upload/articles_pakiety/20271/03_obraz.jpg


- To był udany dzień dla moich podopiecznych - mówi trener sztafety Waldemar Pietrzak. - Trzy rekordy życiowe: Kacpra Pietrzaka w biegu na 100 m 11,86 i czwarte miejsce, Przemka Kościelaka 12,20 na 100 m i siódme miejsce. 39,76 Piotra Marciniaka w biegu na 300 m i ósme miejsce oraz pierwsze miejsce sztafety z wynikiem 47,58 co było wielką niespodzianką mistrzostw, drużyna z małych Krośniewic pokonała sztafety z Łodzi, Aleksandrowa Łódzkiego i Łęczycy. [więcej]
redaktor, 11.06.2013 13:40|czytane: 1764 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Świąteczna i nocna pomoc zostaje w RED-MEDZIE
NFZ rostrzygnął konkurs ofert na nocną i świąteczną opiekę zdrowotną w powiecie kutnowskim. Po 30 czerwca kontrakt utrzymał  NZOZ RED MED. W konkursie oferty złożył Kutnowski Szpital Samorządowy sp. z o. o. i NZOZ Dermex.

- Nocną i świąteczną pomoc lekarską od 1 lipca w powiecie kutnowskim będzie świadczył  NZOZ Red-Med J.Robak ul. Sienkiewicza 40. Będą to 3 zespoły.  Świadczenia realizowane są po godzinie 18.00 do 8.00 rano dnia następnego (całodobowo w dni ustawowo wolne od pracy). Dyżurujący w przychodni lekarz udziela porad:  w warunkach ambulatoryjnych,  telefonicznie, w przypadkach medycznie uzasadnionych – w domu pacjenta - informuje  Beata Kosiorek-Aszkielaniec, rzecznik prasowy Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia.- Skorzystanie ze świadczeń POZ w nocy i w święta uzasadniają między innymi: zaostrzenie dolegliwości znanej choroby przewlekłej (np. kolejny napad astmy oskrzelowej z umiarkowaną dusznością), infekcja dróg oddechowych z wysoką gorączką (wyższą niż 39°C), szczególnie u małych dzieci i ludzi w podeszłym wieku, bóle brzucha, nieustępujące mimo stosowania leków rozkurczowych,  bóle głowy, nieustępujące mimo stosowania leków przeciwbólowych, biegunka lub wymioty, szczególnie u dzieci lub osób w podeszłym wieku, [więcej]
redaktor, 11.06.2013 13:23|czytane: 2397 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dewastacja zabytku Kujawskich Kolei Wąskotorowych. Organizacje zawiadomiły prokuratora
Stowarzyszenie Kujawskich Kolei Wąskotorowych, Towarzystwo Opieki nad Zabytkami, oddział w Łodzi oraz Wojciech Bednarek, Prezes Stowarzyszenia Niezależna Edukacja Otwarta chcą uchronić niszczejący w Krośniewicach i na całej linii kolei zabytek przed ostateczną dewastacją, chcą również aby winni zaniedbań w ochronie i opiece nad nim ponieśli konsekwencje.

Dewastacja zabytku Kujawskich Kolei Wąskotorowych. Organizacje zawiadomiły prokuratora , ./upload/articles_pakiety/20179/04_obraz.jpg
Dewastacja zabytku Kujawskich Kolei Wąskotorowych. Organizacje zawiadomiły prokuratora , ./upload/articles_pakiety/20179/02_obraz.jpg
Dewastacja zabytku Kujawskich Kolei Wąskotorowych. Organizacje zawiadomiły prokuratora , ./upload/articles_pakiety/20179/03_obraz.jpg


- W czasach swojej świetności, koleją wąskotorową można było dojechać z Ozorkowa pod Łodzią, przez Krośniewice do Brześcia Kujawskiego i Włocławka, a w kierunku zachodnim poprzez Sompolno i Ślesin, także do Gniezna. Taki stan rzeczy utrzymywał się jeszcze do roku 2003. Zmiany ekonomiczne w Polsce ostatnich lat spowodowały zaniechanie wykorzystywania sieci Kujawskich Kolei Wąskotorowych jako użytecznego gospodarczo środka transportu. Pomimo tego wąskotorówka pozostała niezaprzeczalną atrakcją turystyczną oraz zabytkiem techniki. Cały układ przestrzenny kolejki wraz z zachowanym taborem kolejowym, stanowią unikalną wartość historyczną. Niestety przez ostatnie 10 lat, począwszy od roku 2003, stan sieci kolejowej został znacznie uszczuplony - czytamy w piśmie  organizacji do Generalnego Konserwatora Zabytków. -  Przerwano ciągłość połączenia Ozorkowa z Gnieznem, zlikwidowano lub rozkradziono wiele kilometrów linii, a nieprzychylne nastawienie lokalnych władz samorządowych skutkuje dalszymi zniszczeniami. Do dnia dzisiejszego w rejestrze zabytków znalazł się jedynie odcinek kolejki o długości ok. 56,5 km, znajdujący się na obszarze województwa łódzkiego. Pozostałe odcinki na terenie województw kujawsko-pomorskiego oraz wielkopolskiego, pomimo że stanowią pod względem technicznym i historycznym integralną całość z odcinkiem łódzkim, pozostają poza rejestrem zabytków. Tym samym, pozbawione prawnej ochrony konserwatorskiej, są systematycznie rozbierane przez poszczególne gminy lub po prostu rozkradane przez zorganizowane grupy złodziei złomu.

Na początku marca tego roku trzy organizacje złożyły wniosek do Generalnego Konserwatora Zabytków o wpisanie zabytku w całości do rejestru. Niestety bez jego reakcji.

- Nasz wniosek uzasadniamy, że wyżej wymieniona sieć kolei wąskotorowych na Kujawach jest niezaprzeczalną atrakcją turystyczną oraz zabytkiem techniki sprzed ponad stu lat. Cały układ przestrzenny kolejki wraz z zachowanym taborem kolejowym, stanowią unikalną wartość historyczną. Przypominamy, że do dnia dzisiejszego w rejestrze zabytków znalazł się jedynie odcinek kolejki o długości ok. 56,5 km, znajdujący się na obszarze województwa łódzkiego. Pozostałe odcinki na terenie województw kujawsko-pomorskiego oraz wielkopolskiego, pomimo że stanowią pod względem technicznym i historycznym integralną całość z odcinkiem łódzkim, pozostają poza rejestrem zabytków - organizacje piszą w uzasadnieniu wniosku.-  Tym samym, pozbawione prawnej ochrony konserwatorskiej, są systematycznie rozbierane przez poszczególne gminy lub po prostu rozkradane przez zorganizowane grupy złodziei złomu. [więcej]
wandea, 11.06.2013 12:36|czytane: 3843 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
NFZ: Kary dla kutnowskiego szpitala
Anna Jarno z Narodowego Funduszu Zdrowia Oddział Łódzki w odpowiedzi na nasze pytanie o jakiekolwiek kary dla Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. zo. o. nałożone w ostatnich latach podaje:

- W roku 2011 w wyniku postępowania kontrolnego dotyczącego realizacji umowy przez szpital w zakresie OIT zakwestionowana świadczenia w wysokości 850,23 zł, kary nie nakładano - pisze Anna Jarno. -  W 2012 r. w wyniku kontroli dotyczącej realizacji umowy ze szczególnym uwzględnieniem zgodności stanu faktycznego z podpisaną umową (kontrola w kilku oddziałach szpitala) nałożono karę 79 772 zł oraz kontrola realizacji świadczeń w pododdziale leczenia udarów mózgu kara 3 554 zł.

Z odpowiedzi NFZ jednoznacznie wynika, że kary na 300 tys. zł za nieprawidłowo prowadzoną dokumentację medyczną na oddziale neurologii szpital w Kutnie nie otrzymał. Dlaczego znalazła się ona wśród powodów zwolnienia szefowej tego oddziału trudno powiedzieć, [więcej]
wandea, 11.06.2013 11:51|czytane: 2404 razy|12 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Taneczne wakacje organizowane w KDK przez Studio Tańca Alibi
Studio Tańca Alibi i Kutnowski Dom Kultury uruchamiają zapisy na zajęcia taneczne w wakacje. Już od 2 lipca zapraszamy we wtorki na starą salę baletową. Zajęcia prowadzić będzie Magda Mikos.

16.15-17.00-dzieci w wieku 4-5 lat (taniec nowoczesny, hip-hop, gry i zabawy z muzyką)
17.00-18.00-dzieci w wieku 6-8 lat (hip-hop, taniec nowoczesny)
18.00-19.00-dzieci w wieku 9-12 lat (hip-hop)
19.00-20.00 -młodzież (hip-hop)
20.00-21.00 -fit dance dla kobiet

Taneczne wakacje organizowane w KDK przez Studio Tańca Alibi

- Zajęcia FIT DANCE to rewolucyjne zestawienie dynamicznych kroków tanecznych z ćwiczeniami kształtującymi Twoją sylwetkę. FIT DANCE korzysta z różnych styli tanecznych od latino aż po street dance, a to wszystko w rytm muzyki, przy której nawet nie poczujesz zmęczenia. W trakcie zajęć nie tylko poznasz nowe choreografie, ale popracujesz nad kondycją, polepszysz krążenie, zyskasz większą pewność siebie, a dzięki ćwiczeniom ujędrnisz i wzmocnisz swoje ciało, poprawisz równowagę i elastyczność. Każda osoba, która wykupi miesięczny karnet na zajęcia fit dance otrzymuje  drugi darmowy miesięczny karnet na zajęcia zumby fitness - mówi Dorota Ciołkowska ze Studia Tańca Alibi. [więcej]
kultura, 11.06.2013 10:43|czytane: 1651 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Krzyże Wolności i Solidarności dla kutnian
Katarzyna Kowalewska, Grzegorz Stemplewski, Roman Weber, Andrzej Wojtczak oraz Grzegorz Pasiński na wniosek prezesa Instytutu Pamięci Narodowej zostali odznaczeni przez Prezydenta Polski Krzyżami Wolności i Solidarności.
Grzegorz Stemplewski, nauczyciel z Gimnazjum nr 1 w Kutnie odebrał odznaczenie w IPN w Warszawie podczas uroczystości rozstrzygnięcia projektu "Kamienie pamięci – IV edycja – nauczyciele historii prawdziwej", natomiast pozostałe osoby 4 czerwca w Łodzi z rąk Jolanty Chełmińskiej, Wojewody Łódzkiego i Marka Drużki, dyrektora Oddziału IPN w Łodzi.

Krzyże Wolności i Solidarności dla kutnian, ./upload/articles_pakiety/20252/01_obraz.jpg
Krzyże Wolności i Solidarności dla kutnian, ./upload/articles_pakiety/20252/02_obraz.jpg
Krzyże Wolności i Solidarności dla kutnian, ./upload/articles_pakiety/20252/07_obraz.jpg


Krzyż Wolności i Solidarności jest nagrodą dla działaczy opozycji wobec dyktatury komunistycznej, którzy w okresie od 1 stycznia 1956 r. do 4 czerwca 1989 r., z wyłączeniem okresu od 31 sierpnia 1980 r. do 12 grudnia 1981 r., na terytorium Polski co najmniej przez 12 miesięcy: byli aktywnymi członkami nielegalnych organizacji, które stawiały sobie za cel odzyskanie przez Polskę niepodległości i suwerenności lub respektowanie praw człowieka w Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej lub prowadzili zagrożoną odpowiedzialnością karną lub represjami działalność na rzecz odzyskania przez Polskę niepodległości i suwerenności lub respektowania praw człowieka w Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej.

Krzyż Wolności i Solidarności nadaje się również osobom, które w okresie od 1 stycznia 1956 r. do 4 czerwca 1989 r. na terytorium Polski ze względu na prowadzoną działalność mającą na celu odzyskanie przez Polskę niepodległości i suwerenności lub respektowanie praw człowieka  m.in. doznały ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, przez łączny okres co najmniej 30 dni były więzione, aresztowane, internowane lub w inny sposób pozbawione wolności, były pozbawione prawa lub możliwości wykonywania zawodu lub podjęcia pracy przez okres co najmniej 6 miesięcy, zostały wydalone z wyższej uczelni lub szkoły na okres co najmniej 6 miesięcy.

Spełnienie, w sposób udokumentowany co najmniej jednego z powyższych warunków jest podstawą do wnioskowania o odznaczenie KWiS.

Katarzyna Kowalewska (po 13.12.1981 r. była związana z osobami prowadzącymi aktywną, antysocjalistyczną działalność na terenie Kutna i Głogowca)

Grzegorz Pasiński (po 13.12.1981 r. działał w tajnej strukturze złożonej z działaczy zdelegalizowanej „S”, skupionych wokół ks. Mariana Lipskiego przy parafii NMP w Głogowcu k. Kutna oraz należał do konspiracyjnej grupy podziemnej, w ramach której zajmował się gromadzeniem broni i amunicji, tymczasowo aresztowany od 18.05.1984 r. do 27.07.1984 r.) [więcej]
wandea, 11.06.2013 09:47|czytane: 2928 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Rajd śladami powstańców
W minioną sobotę odbył się XII Rajd „Na Żołnierską Nutę” zorganizowany przez łęczycki Oddział PTTK. W imprezie kończącej turystyczne zmagania dzieci i młodzieży w mijającym roku szkolnym uczestniczyło 130 miłośników pieszych wędrówek.

Rajd śladami powstańców, ./upload/articles_pakiety/20263/01_obraz.jpg
Rajd śladami powstańców, ./upload/articles_pakiety/20263/02_obraz.jpg
Rajd śladami powstańców, ./upload/articles_pakiety/20263/03_obraz.jpg


SKKT w Ostrowach reprezentowała 27-osobowa grupa uczniów wraz z opiekunami, Eweliną Kołomłocką i Magdaleną Pietrusińską. Tegoroczny rajd przebiegał „Szlakiem Powstania Styczniowego” z uroczystym zakończeniem w Dalikowie – miejscowości, w okolicach której 10 września 1863r. powstańcze oddziały Sokołowskiego, kpt. Szumlańskiego i mjr Skowrońskiego natknęły się na grupę wojsk rosyjskich, dowodzonych przez gen. Krasnokuckiego.

W bitwie poległo 53 powstańców, a wieś została spalona. Miejscem startu była wieś Budzynek, w której uczestnicy zwiedzili wnętrze zabytkowego kościoła pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela. Po wysłuchaniu dziejów parafii i okolic, które przedstawił miejscowy proboszcz, wyruszono w dziesięciokilometrową trasę. W czasie wędrówki rozegrany został indywidualny konkurs wiedzy o powstaniu styczniowym. [więcej]
redaktor, 11.06.2013 10:12|czytane: 1307 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Komisja Rewizyjna mówi NIE zarządowi powiatu
Wczoraj Komisja Rewizyjna Rady Powiatu w Kutnie zagłosowała przeciw  absolutorium dla zarządu powiatu za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Absolutorium prawdopodobnie rada będzie głosować na najbliższej sesji, 19 czerwca.

Czterema głosami "przeciw", dwoma "za" i  jednym "wstrzymującym się" Komisja nie przyjęła sprawozdania zarządu powiatu z wykonania budżetu za zeszły rok. Proceduralnie nic to dla zarządu nie znaczy, [więcej]
wandea, 11.06.2013 09:21|czytane: 2550 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Rewelacyjna Kapela Hanki Wójciak. Dziś zapraszamy na brzmienia marokańskich gimbrii
Wczoraj przed kutnowską publicznością w Centrum Teatru Muzyki i Tańca wystąpiła Kapela Hanki Wójciak. Zespół powstał w Krakowie, gra muzykę z pogranicza world music, folku, piosenki autorskiej.  Duża galeria zdjęć A dziś o godz.... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Sprzedam 4,08 hektary POLE UPRAWNE Sprzedam POLE UPRAWNE = 4,08 hektary... [czytaj więcej]
Konkretna propozycja i konkretne zarobki!Warszawa Współpraca dla sympatycznej, uśmiechniętej, komunikatywnej i chętnej do pracy. Chcesz zarabiać w normalnej atmosferze, na uczciwych warunkach, dyskretnie, bezpiecznie i konkretnie? Jeśli tak t... [czytaj więcej]
Zawieszka Nieśmiertelnik Srebro +GRAWER Zdjęcia i Tekstu Idealny i modny prezent dla kobiety i mężczyzny. Wspaniały prezent na Imieniny, Urodziny, Rocznicę, Walnetynki, Dzień Kobiet, Mikołaja, oraz pod choinkę na Gwiazdkę Świąt Bożego Narodzenia... [czytaj więcej]
Kotki Oddam kotki w dobre ręce. Więcej informacji pod nr telefonu 602430567.... [czytaj więcej]
Monitoringi, alarmy Witam, oferuję usługę konfiguracji oraz montażu kamer, alarmów oraz innych systemów zabezpieczeń. Wykonuję również inne usługi informatyczne. Zapraszam.... [czytaj więcej]
Sprzedam biurko duże 210 cm / bardzo dobre wykonanie Mam do sprzedania duże biurko w bardzo dobrym stanie. Biurko ma ponad 1,5 metra i było robione na zamówieni a więc jest wykonane z bardzo dobrego materiału. Posiada wiele szuflad, miejsce na je... [czytaj więcej]
Fly High Production – Produkcja filmowa Firma Fly High Production to przede wszystkim profesjonalna produkcja filmów i innych form audiowizualnych, bazująca na najnowszych technologiach min zastosowaniu drona i innych technologii stabiliz... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]



Ostatnio na forum
Felicjan Rohloff:
8 minut temu
Zeżarłam "się" w pospiechu. Proszę o zrozumienie i wklejenie "się" tam gdzie trzeba. AWRUK!
Felicjan Rohloff:
12 minut temu
###"R". Albinie vel (???????)! Dziękuję za zaproszenie. Da Bóg, to jutro przedstawię ewentualny termin tego niezwykle zapowiadającego wydarzenia. Gdzie jest ten wasz gród? zawalona jestem dzisiaj robotą. Pozdrawiam i wszelkich łask bożych życzę. ~emerytowana nauczycielka.
Felicjan Rohloff:
2 godzin temu
Kordianie! To sobie startuj jak jesteś debilem w trepem lub idiotą w kaloszach. Matura to bzdura, a te konkursy to lipa. A te samorządy to Awruki i Złodzieje. Nie bić Awruków i Złodziei, tylko je zlikwidować. Zlikwidować bzdurną maturę! Zlikwidować ukartowane konkursy! Zlikwidować nierządne samorządy! Zlikwidować szkoły samorządowe. Przestać chodzić do bzdurnych szkól! I zacząć się uczyć! I zacząć czytać eKutno! I wstąpić do KAN"PiŚ"! Pod żadnym pozorem nie likwidować KOTÓW !!! I nie zabijać DZIECI ! I nie budować świątyń! I nie budować pałaców! I nie budować komitetów! Budować SERCA, UMYSŁY i DUSZE! I nie sadzić i nie pielęgnować dębów JPII. Rodzić dzieci, uczyć je i wychowywać! Młodzieży nie rozpuszczać! Zrezygnować z paciorków, fikołków i koziołków! Uwierzyć w Boga! Kochać Polskę! I rozniecać promienie NADZIEI! I nie spać! I obudzić się! I się oświecać! I myśleć! I pracować! I odpoczywać! I bawić się! I działać!.........I nigdy nic złego nie robić........ Coś dobrego - zawsze można..... O kotów dbać, psom dać spokój a świnie oprzątać!....... Paniali?........Amen.
Jordan Sierpowski:
2 godzin temu
POSEŁ Z PIS Tadeusz Woźniak - pozując do zdjęć ze strażakami w Komadzynie, splata swe wypracowane dłonie,na nieprzyzwoicie upasionym brzuszysku.Fakt - inni dostojnicy z jego partyji pozując do zdjęć - czynią podobnie. Ale - jak by nie liczyć, Tadeusz Woźniak (ksywa kanonik) - kadencji poselskich ma już sobą wiele i ta kadencja nie jest jego ostanią, to i nie dziwota, że i jego i tak już upasiony brzuch, z każdą kadencja staje się i coraz to i coraz to bardziej monstrualny. Wiadomo - odmawiać na tych różnych poselsko-wiejskich bankietach jadła i napitki - to rzecz wielce niepolityczna. Tak myślę,że jeżeli darwinowska teoria ewolucji nie zadziała i Woźniakowi nie wydłużą się kończyny górne jak u orangutana ,tak aby ręce mógł spleść na swym brzuchu - to tylko patrzeć, jak niezbędnym dodatkowym wyposażeniem posła staną się protezy, przedłużające jego kończyny górne. A po co ? A NO PO TO - ABY POSEŁ WOŹNIAK MÓGŁ SWE WYPRACOWANE DŁONIE SPLEŚĆ NA SWYM MEGA OLBRZYMIM BRZUSZYSKU.
Marian Pawełek:
2 godzin temu
Ciekawe, czy nadal wierzy w swojego idola, górniczynę?
Maria Giedgowt:
2 godzin temu
Widocznie była za słaba, że wygrać. Zresztą ma dużo pracy - kilku uczniów na krzyż w prywatnej. Jak oni się zmieszczą w tym budynku?
Felicjan Rohloff:
2 godzin temu
Ludzie! Nie macie ciekawszych problemów? wiadał dzięcioł żonie: PiS upada, PO tonie . A młode koty tego słuchały i wcale się tym nie przejmowały, tylko miauczały. POPiS - to najstraszniejsze słowo świata - tak dzisiaj miauczały koty stare i młode i mrugając śpiewały: PiS i Plarforma to jedna rodzina, kaczor i donald - nie polska ptaszyna. Ludzie! Nie liczy się forma - liczy się treść. Nie liczy się PiSforma! Nie liczy się PLATforma! Liczy się KUTNOWSKA ARMIA NADZIEI "Prawda i Śmiech"!!!!! Koty są najmądrzejszymi stworzeniami świata!!!!! Niech żyją Koty! I niech żyje KAN "PiŚ"!
Mateusz Dąb:
3 godzin temu
Nikt z patriotów nie miał szans, bo sitwa rzadzi, ale mnie dziwi jedno, że nie wystartowała pani, która wspierała Łebskiego w kampanii.
Felicjan Rohloff:
3 godzin temu
Tyle co koty napłakały. I nic więcej. Tak słyszałem..... Mówią, że śmieszny Tadeusz rozrzutnością nie grzeszy i św. mamony nie marnotrawi. Co innego to te prezbiterianie z Sienkiewicza. Tam jest Zakon Koedukacyjny dla Św. Świrów. Ludzie! Co tam się dzieje? Jak tam grzeszą. Więcej wydają niż zarabiają. Oni chyba na islam już przeszli. Bo Policja ich się boi. Proboszcz tez się boi. I żadnej klątwy na nich nie rzuca. Ekskomuniki tez się boi im wręczyć. Łajdactwo kwitnie pełną gębą i pustymi butelkami. Hulaj dusza! Piekła nie ma! Kto ten Zakon zlikwiduje to chyba świętym zostanie. Ja nie mogę na to wszystko patrzeć. Zakładam Koedukacyjny Zakon Wszystkich Kawalerów jeszcze światłych, mądrych i cnotliwych i Wszystkich Panien Jeszcze Dziewic. Jutro mamy pierwsze spotkanie przy drzwiach otwartych. Musimy być lepsi od tych synów marnotrawnych i rozrzutnych cór z kutnowskiego PiSolandu. Coś dobrego trzeba w życiu zrobić. Nieprawdaż?
January Sobota:
2
 · 
4 godzin temu
Mamy "najgłupszego" Komentatora eKutna BOHDANA ODYŃCA.
Protazy Kotłubaj:
2
 · 
4 godzin temu
Popieram kandydaturę Tego dzielnicowego.Jest człowiekiem inteligentnym, mądrym, sumiennym i uczciwym. Sprawiedliwy i otwarty dla ludzi. Zawsze służy pomocą.
Waldemar Rzuscyć:
3
 · 
4 godzin temu
Został wypchnięty z PiSu. To sa kulisy polityki Klopotowskiego, Matuszewskiego i Błaszczyka. Dlaczego mu nie pomogli ci dwaj ostatni ? Mam wrażenie, że wolą, aby poseł był ze Zgierza, a nie z Kutna. Co Klopotowski, Klimecki, Olesiński zrobili z PiS, to widać z obecności na listach takich ludzi jak Jóźwiak i Ziółkowski.
Bohdan Odyniec:
5 godzin temu
Mamy "najlepszego" Prezydenta Kutna ZBIGNIEWA BURZYŃSKIEGO.
Makary Pawlikowski:
2
 · 
5 godzin temu
A ile dal ten śmieszny Tadeusz ze swojej diety ?
Bartosz Koścień:
6 godzin temu
wklejam wszystkie 4 linki raz jeszcze tym razem poprawne:
umkutno.bip.e-zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3& func=selectsite&value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7< br />

www.ekutno.pl/wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teo ria-a-praktyka-k-opoty-z-prawem-komendanta-policji -w-kutnie,

kutno.net.pl/artykuly/aktualnosci,aktualizacja-k omendant-kutnowskiej-policji-na-dywaniku-prywatne- dojazdy-rozliczal-jak-sluzbowe,84342.html

www.polskatimes.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiat owy-policji-w-kutnie-dostal-reprymende,12174332/
Bartosz Koścień:
2
 · 
6 godzin temu
UPDATE

ZAPRASZAM WSZYSTKICH TU KOMENTUJĄCYCH DO KLIKNIĘCIA W PONIŻSZY LINK

http/umkutno.bip.e -zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3&func=selectsite &value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7

Wszyscy Ci, którzy tu komentują nie zadali sobie nawet grama trudu, aby wejść na stronę Urzędu Miasta. Wszyscy piszą "w ciemno". że konkurs odbył się tajnie, że nie było ogłoszenia - cel? Napluć komuś w twarz, upodlić i wykreować błędną rzeczywistość.

Szczerze? Jest to tak zaściankowe myślenie, a przy tym maksymalnie żałosne. Typowa kutnowska mentalność. Zastanawiam się tylko, po co tyle jadu, nie macie własnego życia, planów, marzeń, pasji, pracy, dzieci, rodziny? Wolicie wypluwać gorzkie żale pewnie na osobę, której nawet osobiście nie znacie? Okej, wylewajcie, nikogo to nie rusza, ale wiedzcie, że karma wraca, a przy tym patrząc z boku - chciałabym zobaczyć, czy potraficie mieć tyle odwagi w rzeczywistości co tu w Internecie, podpisujcie się swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem, śmiało! Skoro macie tyle racji, wiecie wszystko najlepiej, posiadacie takie informacje, że można robić aferę za aferą - taka cenna wiedza i szereg informacji - okazja to zabłyśnięcia w sieci! Szkoda zmarnować szansy

Najgorsza analiza przedstawiona poniżej przez "TATARA" - brak słów, jeżeli masz czas na pisanie takich komentarzy i analizowanie całej sytuacji - podziwiam. Jeszcze można zrozumieć, gdyby to co napisałeś było prawdą chociaż w minimalnym stopniu. Ale niestety - napociłeś się przy pisaniu, a wcześniej przy wymyślaniu bzdur i nic z tego nie ma, szkoda Cię biedaku. Dzieci w szkole? Nudna praca? No tak, Kutno takie nudne, trzeba sobie urozmaicić życie.

Wskazówka dla "SPRAWDZAJĄCYCH" - a sprawdzajcie wykształcenie, a sprawdzajcie doświadczenie, a sprawdzajcie kompetencje i wiedzę Pana Bieńka - dokładnie, sprawdzajcie a potem się wypowiadajcie. A jeżeli już wiecie, w co szczerze wątpie - wyciąGNIJCIE wnioski.

Odchodząc od tematu wywołującego przeogromne poruszenie wśród kutnowskich internautów, zachęcam do węszenia w sprawie, która tego wymaga - okazja tym razem dla kutnowskich detektywów. Pf.
Poniżej kilka szczegółów.

Tylko Ci co posiadają pewne informacje dokładnie wiedzą, jak wygląda praca w Kutnie w Policji, gdy tylko zjawił się komendant Szymański. Tylko te osoby wiedzą o wewnętrznych aferach, których część posypała się i została ujawniona w artykule opublikowanym całkiem niedawno.
Skąd się wziął, kto go broni pomimo tylu kłopotów z prawem? Taka osoba rządzi kutnowską policją. Zapewniam, że wiecie w tej sprawie tyle, ile macie w głowach - czyli prawie nic.
Ku przypomnieniu.

http/www.ekutno.pl /wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teoria-a-praktyka- k-opoty-z-prawem-komendanta-policji-w-kutnie,

http/kutno.net.pl/ artykuly/aktualnosci,aktualizacja-komendant-kutnow skiej-policji-na-dywaniku-prywatne-dojazdy-rozlicz al-jak-sluzbowe,84342.html

http/www.polskatim es.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiatowy-policji-w-k utnie-dostal-reprymende,12174332/

Zachęcam do ponownej lektury i wyciągnięcia wniosków, tym razem trafnych.
Zbigniewa Biallosser:
2
 · 
6 godzin temu
Onufry czy prawdą jest ,że nawet najbliżśi współpracownicy nie wiedzieli ,że odchodzi na samorządową posadkę , nie wiesz dlaczego?Wstyd, honor czy co jeszcze?
Florian Plemieński:
6 godzin temu
Jest całym złem.
Gabriel Koropka:
6 godzin temu
To co Fauście Tobie lekarz od duszy pomógł? Dziwne!A uroda jest kwestią gustu ,i o tym już się nie ..........no chyba Wiesz?
Jonasz Ubysz:
5
 · 
7 godzin temu
Mówię ci po raz kolejny przestań z tym trzeba było startować . No to mogłeś startować , ciekawe czy byś wygrał . W kutnie przed konkursami jest pewniak i nie ma sensu nawet skłądac dokumentów. Zrozum gamoniu.



Najciekawsze artykuły
 ·  14
5 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
5 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
5 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
6 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
10 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
11 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
12 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
15 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
16 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
16 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
17 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
18 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
18 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
20 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
20 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
20 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
20 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
20 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
21 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
21 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
21 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
21 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
23 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
27 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
27 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:





Jutro:
Temperatura:






eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności