eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 28.05.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,33931-gimnazjum-nr-2-w-kutnie-mistrzem-polski-gimnazj-w-w-scrabble-2017," title="Kutno: Gimnazjum nr 2 w Kutnie MISTRZEM POLSKI GIMNAZJÓW w SCRABBLE 2017" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Gimnazjum nr 2 w Kutnie MISTRZEM POLSKI GIMNAZJÓW w SCRABBLE 2017</b><br>Wczoraj koło godz. 16:00 sędzia Polskiej Federacji Scrabble Maciej Śliwa zakończył...</div></a> <a href="/sport,33925-w-kutnie-trwaja-p-fina-y-mistrzostw-polski-m-odziczek," title="Kutno: W Kutnie trwają Półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>W Kutnie trwają Półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek</b><br>Dziś kolejne w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie kolejne...</div></a> <a href="/wiadomosci,33922-rado-nie-i-tanecznie-na-pikniku-r-anym-dzi-pokaz-florystyczny-i-koncert-singin-birds," title="Kutno: Radośnie i tanecznie na Pikniku Różanym" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radośnie i tanecznie na Pikniku Różanym</b><br>Na scenie przed Kutnowskim Domem Kultury wystąpili dla Mam najmłodsi wokaliści...</div></a> <a href="/sport,33921-pierwszy-dzie-p-fina-w-mistrzostw-polski-m-odziczek-jutro-kibicuj-naszym-dziewczynom," title="Kutno: Pierwszy dzień Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. Jutro kibicuj naszym dziewczynom" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Pierwszy dzień Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. Jutro kibicuj naszym dziewczynom</b><br>Dziś w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie odbyły się...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,33917-zag-osuj-na-projekt-wietlicy-rodzinka-w-kutnie," title="Kutno: Zagłosuj na projekt Świetlicy Rodzinka w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zagłosuj na projekt Świetlicy Rodzinka w Kutnie</b><br>W ramach projektu „Przystanek nauka” Świetlica profilaktyczno – wychowawcza „Rodzinka” w Kutnie zachęca...</div></a> <a href="/wiadomosci,33915-piknik-r-any-rozpocz-ty," title="Kutno: Piknik Różany rozpoczęty" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Piknik Różany rozpoczęty</b><br>Zapraszamy na Piknik Różany do parku Traugutta. W Kutnowskim Domu Kultury...</div></a> <a href="/wiadomosci,33912-trwaja-xv-og-lnopolskie-mistrzostwa-szk-w-scrabble," title="Kutno: Trwają XV Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w SCRABBLE" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Trwają XV Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w SCRABBLE</b><br>W tym roku w Gimnazjum nr 2 im. Marsz. J. Piłsudskiego...</div></a> <a href="/wiadomosci,33913-trzy-ofiary-miertelne-wypadku-w-ychlinie," title="Kutno: Trzy ofiary śmiertelne wypadku w Żychlinie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Trzy ofiary śmiertelne wypadku w Żychlinie</b><br>Kutnowscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej wyjaśniają okoliczności i przyczyny tragicznego...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Dziś Dzień Bibliotekarza. Wampiry, fantasy i rozstrzygnięcie konkursów plastycznych
W kutnowskich bibliotekach rozpoczął się Tydzień Bibliotek. Dziś Dzień Bibliotekarza, zatem wszystkim Paniom i Panom pracującym we wszystkich kutnowskich i powiatowych bibliotekach życzymy radości, podwyżek i satysfakcji z wykonywanej pracy.

Dziś Dzień Bibliotekarza. Wampiry, fantasy i rozstrzygnięcie konkursów plastycznych, ./upload/articles_pakiety/19883/01_obraz.jpg


W miejskiej bibliotece w parku Traugutta znaleźli się fanki literatury wampirycznej chetni do obejrzenia wspólnie filmu Nosferatu. Z kolei jutro Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprasza o godz. 16.00 na spotkanie poświęcone literaturze fantasy. Zaproszenie kierowane jest do dzieci i młodzieży.

W czwartek o godz. 12.00 z okazji  Roku Juliana Tuwima Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Łodzi Filia w Kutnie wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 9 w Kutnie rostrzygnie konkursy plastyczne zorganizowane dla uczniów klas I – VI powiatu kutnowskiego:  Bohaterowie Juliana Tuwima (klasy I – III) i  Zagadkowe wagony (klasy IV – VI).

Zadaniem uczniów klas I-III było wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej wybranego przez siebie bohatera lub scenę z dowolnego wiersza Juliana Tuwima. Uczniowie klas IV –VI mieli wykonać pracę nawiązującą do Lokomotywy, która jak wiadomo, ciągnęła czterdzieści wagonów a poeta opisał zawartość jedynie pierwszych dziesięciu. Uczniowie mieli wymyśleć i narysować, co mogło znajdować się w pozostałych. [więcej]
wandea, 08.05.2013 16:23|czytane: 1460 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pamiętamy o zakończeniu II wojny światowej
Z okazji 68. rocznicy zakończenia II wojny światowej dziś na cmentarzu parafialnym w Kutnie w miejscu pamięci narodowej władze samorządowe: miejskie i powiatowe złożyły symboliczne wiązanki kwiatów.

Pamiętamy o zakończeniu II wojny światowej, ./upload/articles_pakiety/19884/01_obraz.jpg
Pamiętamy o zakończeniu II wojny światowej, ./upload/articles_pakiety/19884/02_obraz.jpg
Pamiętamy o zakończeniu II wojny światowej, ./upload/articles_pakiety/19884/03_obraz.jpg


O rocznicy pamietali również przedstawiciel: Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich i Stowarzyszenia Polaków Poszkodowanych przez III Rzeszę, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 oraz Gimnazjum Nr 2 w Kutnie. Uroczystość poprowadził Grzegorz Skrzynecki, dyrektor Muzeum Regionalnego w Kutnie. [więcej]
pismak, 08.05.2013 15:38|czytane: 1677 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Na Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego o kutnowskim pośredniaku
Jak informuje Zarząd Regionu Ziemi Łodzkiej NSZZ Solidarność przedmiotem jutrzejszych obrad Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego w Łodzi będzie między innymi konflikt społeczny rzekomej dyskryminacji pracowników przez dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Kutnie.

W spotkaniu weźmie udział Danuta Raciborska, dyrektor kutnowskiego pośredniaka oraz Anna Rzeźnicka, jej zastępca.

- Zostałam zaproszona przez Wojewodę na posiedzenie komisji w czwartek, za co serdecznie podziękowałam, bowiem jest to dość duże i ważne grono osób, któremu przedstawię działania Powiatowego Urzędu Pracy w Kutnie - mówi Raciborska. - Stwierdzenie Zarządu Regionu Ziemi Łodzkiej NSZZ Solidarność w punkcie programu posiedzenia o dyskryminacji pracowników urzędu wydaje się użyte na wyrost, bowiem żaden wyrok sądu czy innej instytucji powołanej do takiego stwierdzenia,  nie wydał w tej sprawie opinii. Chętnie jednak podejmę wszelkie rozmowy ze związkiem, szczególnie w tak zacnym gronie, jak Wojewódzka Komisja Dialogu Społecznego.

O charakter wystąpienia NSZZ Solidarność na tymże posiedzeniu chcieliśmy zapytać Waldemara Krenca, szefa zarządu Solidarności, jednak jest teraz nieuchwytny.

Wojewódzkie komisje dialogu społecznego są ciałami o charakterze opiniodawczym, które umożliwiają prowadzenie wielostronnego dialogu społecznego na szczeblu województw. Wojewódzka Komisja Dialogu Społecznego w województwie łódzkim rozpoczęła swoją działalność w 2002 r.

Tworzą ją przedstawiciele administracji rządowej, związków zawodowych reprezentujących pracowników, pracodawców i samorządowcy. Komisji przewodniczy i kieruje jej pracami Wojewoda Łódzki. Komisja stanowi forum dialogu społecznego prowadzonego dla godzenia interesów pracowników, interesów pracodawców oraz dobra publicznego. [więcej]
wandea, 08.05.2013 13:10|czytane: 1695 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jeszcze nie pora spać. Ambitny program kabaretowy
Podwójne zaproszenie na dziwowisko kabaretowe Grupy Rafała Kmity pt. Jeszcze nie pora spać wygrała pani Janina Maciejewska. Zaproszenie można odebrać w kasie Centrum już dziś. Jeśli nie zostanie odebrane na 3 dni przed spektaklem to przepada.

12 maja o godz. 19.00 w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie będzie można obejrzeć ambitny i śmieszny program kabaretowy, który wymaga od widza nieco więcej.

Większość tekstów zawiera trafne spostrzeżenia na temat otaczającej nas rzeczywistości. Nie brakuje w nich tego, co w kabarecie najważniejsze – dobrych żartów.  Bilety w cenie 30 zł dostępne w kasie CTMiT.

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
Jeszcze nie pora spać. Wygraj zaproszenie na kabaret

Scenariusz i reżyseria:  Rafał Kmita
muzyka: Bolesław Rawski choreografia: Jarosław Staniek
scenografia: Natalia Horak kierownictwo muzyczne: Bolesław Rawski [więcej]
kultura, 08.05.2013 12:30|czytane: 1597 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: Święto Żychlina
25 maja gmina Żychlin oraz Żychliński Dom Kultury zapraszają na Święto Żychlina. Wśród atrakcji znalazł się koncert zespołu Bracia. Wkrótce więcej informacji.

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
Pod patronatem eKutno.pl: Święto Żychlina

15:00-15:20 Występ grup tanecznych ŻDK
15:20-15:30 Pokaz capoeiry
15:30-16:00 koncert zespołu CATHARSIS
16:00-17:15 koncert zespołu MAXEL
17:15-18:30 koncert zespołu FUN-TOM [więcej]
redaktor, 08.05.2013 11:05|czytane: 1446 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Życzenia dla maturzystów
Dziś o 9.00 matura z języka polskiego, czyli  pierwsze koty za płoty. Napięcie  naukowe trzeba utrzymać do 28 maja, bo wtedy kończą się egzaminy ustne. Na pewno wszyscy dacie radę!

W szkołach ponadgimnazjalnych w powiecie kutnowskim maturę w tym roku zdają łącznie 797 osoby, w tym: 428 w liceach ogólnokształcących, 59 w liceach profilowanych i 264 w technikach. Ponadto w szkole dla dorosłych w Centrum Kształcenia Ustawicznego do egzaminu maturalnego przystąpi 46 słuchaczy.

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
Życzenia dla maturzystów

[więcej]
wandea, 07.05.2013 06:58|czytane: 1492 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Tablica multimedialna trafiła w ręce gimnazjalistów z Byszewa
Klasa 3a z Zespołu Szkół w Byszewie otrzymała wczoraj jedną z 30 nowoczesnych tablic multimedialnych. Jest to nagroda za udział w konkursie w ramach programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo” organizowanym przez markę WINIARY. Podczas oficjalnego wręczenia nagrody uczniowie wzięli udział w lekcji z dietetykiem, przetestowali tablicę multimedialną oraz uczestniczyli w warsztatach tanecznych prowadzonych przez gwiazdę You Can Dance – Pawła Tolaka.

Tablica multimedialna trafiła w ręce gimnazjalistów z Byszewa, ./upload/articles_pakiety/19880/01_obraz.jpg
Tablica multimedialna trafiła w ręce gimnazjalistów z Byszewa, ./upload/articles_pakiety/19880/02_obraz.jpg
Tablica multimedialna trafiła w ręce gimnazjalistów z Byszewa, ./upload/articles_pakiety/19880/03_obraz.jpg


Zadaniem konkursu organizowanego w ramach programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo” było zachęcenie młodzieży gimnazjalnej do stworzenia pracy plastycznej, filmu lub wydarzenia społecznego promujących główne idee programu. W tym roku gimnazjaliści z całej Polski walczyli o 30 zestawów interaktywnych (tablica multimedialna, rzutnik, stojak) oraz o zestawy kulinarne zachęcające do pierwszych doświadczeń w kuchni.

Ważnym elementem wczorajszego wydarzenia była specjalna lekcja przeprowadzona dla zwycięskiej klasy, w ramach której dietetyk programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo” przeprowadził nietypowy quiz żywieniowy. Uczniowie wzięli udział w grze opartej na zasadach znanego turnieju Milionerzy. Przy pomocy pilotów do testów Interwrite odpowiadali w grupach na pytania dotyczące zdrowego żywienia. Później gimnazjaliści mieli okazję spróbować swoich sił podczas warsztatów tanecznych prowadzonych przez gwiazdę You Can Dance, którą był Paweł Tolak. [więcej]
pismak, 08.05.2013 10:52|czytane: 1554 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Kto zostanie prezesem kutnowskiego szpitala? Okoński chce być dyrektorem szpitala w Łowiczu
Jutro Rada Nadzorcza Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. z o.o. w Kutnie spotka się z siedmioma kandydatami na stanowisko prezesa szpitala.

Spośród dziewięciu aplikacji wymogów formalnych nie spełniły dwie kandydatury. Oferty nie złożył żaden kandydat z Kutna. Jednym z kandydatów jest pełniący obowiązki dyrektora szpitala w Łowiczu Michał Tracz, a z kolei przebywający na zwolnieniu lekarskim  były prezes KSS w Kutnie Piotr Okoński stara się o fotel dyrektora szpitala w Łowiczu.

Chętni na fotel prezesa szpitala będą mieli po 20 minut na autoprezentację. Czy jutro poznamy nazwisko nowego szefa kutnowskiego szpitala? [więcej]
wandea, 08.05.2013 09:19|czytane: 2046 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Trzynasty Bieg z Forrestem
W niedzielę o godz. 11.00 Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji organizuje "Bieg z Forrestem". W tej akcji nie chodzi o nagrody i puchary, tylko o wspólny start bez względu na wiek i płeć, dowolne tempo biegu oraz możliwość udziału w biegu całymi rodzinami.

Wśród uczestników biegu rozlosowane bedą nagrody rzeczowe.

PROGRAM IMPREZY:
10.10 - zbiórka przed Szkoła Muzyczną
10.15 - Rozgrzewka, pomiar ciśnienia
11.00 - „BIEG Z FORRESTEM” /dystans ok. 1500m/
11.20 -  losowanie nagród wśród uczestników Biegu z Forrestem"
11.30 - "Puchar Wiosny" w biegach przełajowych

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Kutna i okolic do udziału w biegu,  który odbędzie się 12 maja w Parku Wiosny Ludów. [więcej]
redaktor, 08.05.2013 09:00|czytane: 1166 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Szaleństwo atrakcyjności: konieczność, potrzeba, czy zasada? Konferencja w Krośniewicach
Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach organizuje 24 maja Ogólnopolską Konferencję Naukową "Szaleństwo atrakcyjności: konieczność, potrzeba, czy zasada?".

Przyjmując takowy tytuł konferencji, pragniemy zwrócić uwagę na fakt, iż atrakcyjność (szeroko rozumiana) stała się warunkiem sine qua non bycia człowiekiem, jednak może to tylko nasze subiektywne spojrzenie na świat ludzkiej egzystencji? - czytamy w zaproszeniu na konferencję. - A może to lęk przed nowym, podyktował takowy temat. Niemniej szukanie rozumienia, kim jesteśmy, pozwala nam stawiać różnorakie tezy w celu zdefiniowania naszej rzeczywistości oraz nas samych.

Muzeum zaprasza do wspólnej debaty: pedagogów, psychologów, socjologów, filozofów, teologów, historyków, prawników, ekonomistów, politologów, kulturoznawców, czy też literaturoznawców. [więcej]
kultura, 08.05.2013 08:44|czytane: 1114 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
40 uczniów walczy o tablet w I Olimpiadzie Polonistycznej Powiatu Kutnowskiego
Ośrodek Kultury Gminy Kutno w Leszczynku organizuje pierwszą Olimpiadę Polonistyczną Powiatu Kutnowskiego. Uczestnikami mogą być uczniowie gimnazjów z tego terenu. Wczoraj minął termin zgłoszeń.

40 uczniów gimnazjów w powiecie kutnowskim stanie do polonistycznych zmagań. Będą oni w Ośrodku 14 maja o godz. 17.00 i 18.00  odpowiadać na pytania związane z tematem olimpiady “Życie i twórczość Juliana Tuwima”.

- Chcemy aby turniej polonistyczny był imprezą cykliczną, cieszy się on dużym zainteresowaniem, zatem warto takie zmagania organizować. Skoro bohaterem 2013 roku jest Tuwim, to oczywiście turniej obejmie wiadomości o jego życiu i twórczości - mówi Michał Łuczak, dyrektor Ośrodka Kultury Gminy Kutno. - 14 maja o godz. 18.30 planujemy również ogłosić zwycięzców. Nagrody wręczy wójt Jerzy Bryła. [więcej]
wandea, 08.05.2013 08:16|czytane: 1048 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Tenisiści nie dali się pogodzie
W ostatnią niedzielę kwietnia w Łęczycy odbyła się czwarta edycja turnieju tenisowego WILSON KIDS CUP ŁĘCZYCA OPEN pod patronatem Burmistrza Łęczycy.

Tenisiści nie dali się pogodzie, ./upload/articles_pakiety/19877/01_obraz.jpg
Tenisiści nie dali się pogodzie, ./upload/articles_pakiety/19877/02_obraz.jpg
Tenisiści nie dali się pogodzie, ./upload/articles_pakiety/19877/03_obraz.jpg


Inaugurację sezonu letniego na kortach otwartych w TENIS 10 popsuła nieco zła pogoda i dopiero  po południu udało się rozpocząć gry. Duża część zgłoszonych dzieci z tego powodu nie dojechała na turniej, lecz ci prawdziwi tenisowi twardziele, którzy przybyli walczyli o każdy punkt na korcie do późnego popołudnia.

- Tym samym rozpoczęliśmy kolejną IV Edycję naszego Wilson Kids Cup Łęczyca Open sezonu letniego 2013. Najwięcej uczestników liczyły kategorie pomarańczowa i zielona i w nich rozegrano największą liczbę zaciętych pojedynków. Podsumowując imprezę chcemy podziękować dzieciom, rodzicom i opiekunom, że mimo trudnych warunków pogodowych zdecydowali się odwiedzić nasze korty w Łęczycy - mówi Grzegorz Jasiński MMKT – Łęczyca. - Mimo tego wszyscy rozjechali się zadowoleni, dzieci oczywiście z dyplomami i medalami na szyjach. Żegnając,  umówiliśmy się na następny turniej TENIS 10 w maju, z nadzieją, że następnym razem aura będzie bajecznie wiosenna i prawdziwie tenisowa.

POZIOM NIEBIESKI 6 lat 
MIEJSCE NAZWISKO IMIĘ MIEJSCOWOŚĆ
1 Pawłowski Kacper MMKT- Łęczyca
2 Wereszka Błażej Opoczno
3 Filipczak Igor MMKT- Łęczyca [więcej]
redaktor, 08.05.2013 08:00|czytane: 1283 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Księża vs Policjanci mecz piłki nożnej
Zapraszamy na wyjątkowy mecz w sobotę 11 maja o godz. 14.00. Zmierzą się wówczas reprezentacje piłki nożnej księży i policjantów.

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć

[więcej]
redaktor, 08.05.2013 07:49|czytane: 1346 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Finałowe zawody III Powiatowych Mistrzostw Gimnazjalnych w lekkiej atletyce
Dziś odbyły się finałowe zawody III Powiatowych Mistrzostw Gimnazjalnych w LA organizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie.

Najciekawsze wyniki:
Snopkowska Aleksandra (Gim-1 Kutno) 47,57 w biegu na 300m. (rocznik 1999)
Pietrzak Kacper (Gim-Krośniewice) 12.08 w biegu na 100m. (rocznik 1999)
Leszczyńska Wiktoria (Gim-3 Kutno) 13,04 w biegu na 100m.,(rocznik 1997-98)
Kołodziejczak Natalia (Gim 1 Kutno) 495cm. skok w dal,(rocznik 1997-98)
Ewkowski Rafał (Gim 1 Kutno) 11,98 w biegu na 100m.oraz w skoku w dal 619cm.
Kowalski Piotr (gim 1 Kutno) 36,94 w biegu na300m. (rocznik 1997-98)

Finałowe zawody III Powiatowych Mistrzostw Gimnazjalnych w lekkiej atletyce, ./upload/articles_pakiety/19872/35_obraz.jpg
Finałowe zawody III Powiatowych Mistrzostw Gimnazjalnych w lekkiej atletyce, ./upload/articles_pakiety/19872/02_obraz.jpg
Finałowe zawody III Powiatowych Mistrzostw Gimnazjalnych w lekkiej atletyce, ./upload/articles_pakiety/19872/03_obraz.jpg


III Powiatowe Mistrzostwa Gimnazjalne w LA –Chłopcy– Rocznik 1999
BIEG na 100m

1.  PIETRZAK KACPER Gimnazjum Krośniewice 213 pkt.
2.  SOBCZYK MATEUSZ Gimnazjum Nr 1 Kutno 171 pkt.
3.  STAŃCZYK DAWID Gimnazjum Strzelce 142 pkt.
BIEG na 300 m
1. JÓŹWIAK BARTOSZ Gimnazjum Żychlin 165 pkt.
2. SOBCZAK MIŁOSZ Gimnazjum nr 3 Kutno 132 pkt.
3. GAWĘDA TOMASZ Gimnazjum Nr 3 Kutno   81 pkt.
BIEG na 1000 m
1. OBRĘBSKI PATRYK Gimnazjum Nr 2 Kutno 126 pkt.
2. STASIAK BARTOSZ Gimnazjum Nr 3 Kutno  146 pkt.
3. WICHLIŃSKI BARTŁOMIEJ Gimnazjum Strzelce    82 pkt. [więcej]
redaktor, 07.05.2013 21:27|czytane: 2958 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Piżama party i straszydła. Nowa premiera Teatru Puszek
Jutro w Centrum Teatru Muzyki i Tańca odbędzie się  prapremiera nowego spektaklu Teatru Puszek z Kutnowskiego Domu Kultury pt. Piżama party i straszydła.

W środę spektakl tylko na zaproszenia. Wkrótce podamy termin spektaklu dla kutnowskiej publiczności. Piżamę party i straszydła wyreżyserowała Jagoda Rzetelska z KDK, choreografię przygotowała Izabella Borkowska, a o kształt muzyczny spektaklu zadbała Aleksandra Wiwała.
[więcej]
kultura, 07.05.2013 20:39|czytane: 1361 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Podróżni w Kutnie czekają na wiaty
Podróżni udający się w kierunku Krośniewic, Ostrów czy Dąbrowic nie mają szczęścia do przystanku zlokalizowanego w okolicach dworca PKP w Kutnie. To samo mogą powiedzieć mieszkańcy powiatu kutnowskiego, którzy poruszają się liniami podmiejskimi nr 7 (AZORY PKP – Sójki – Muchnów) i 13 (Szpitalna – Dudki). Naprzeciw tego przystanku stoi bliźniaczy przeznaczony dla pasażerów przyjeżdżających do Kutna.

Podróżni w Kutnie czekają na wiaty , ./upload/articles_pakiety/19871/01_obraz.jpg
Podróżni w Kutnie czekają na wiaty , ./upload/articles_pakiety/19871/02_obraz.jpg
Podróżni w Kutnie czekają na wiaty , ./upload/articles_pakiety/19871/03_obraz.jpg


- Dlaczego nie ma tu wiaty i ławki do siedzenia? – pytają podróżni oczekujący na przystanku na wiadukcie przy ul. Łęczyckiej w Kutnie.

- To jest brak szacunku dla podróżnych - mówi pani Danuta, korzystająca z publicznego transportu zbiorowego.- Widać, że przewoźnikom zależy tylko na pieniądzach, a nie na pasażerach – dodaje kobieta.

Przystanek znajdujący się na ul. Przemysłowej też pozostawiał wiele do życzenia. Były czasy, gdy pasażerowie PKS-u musieli stać i moknąć w oczekiwaniu na autobus albo chowali się w przejściu na perony chroniąc się przed wiatrem lub deszczem. W ubiegłym roku w związku z remontem dróg przeniesiono przystanek z ul. Przemysłowej na ul. 3 Maja. Ostatecznie przystanek zlokalizowano na Wiadukcie 37. Łęczyckiego Pułku Piechoty. Czy problem jest w samym wędrującym przystanku? No chyba nie.

Połączeń autobusowych jest znacznie mniej niż dawniej. Jeśli ktoś spóźni się na autobus musi czekać na kolejne połączenie nawet 2 godziny w przypadku autobusów liniowych. Poza tym w okresie wakacyjnym i świątecznym autobusów jest jak na lekarstwo, gdyż zdecydowana ich większość kursuje w dni nauki szkolnej. Na przystanku oprócz znaku informującego, że jest to przystanek, nie ma absolutnie nic. Podróżny nie ma gdzie usiąść, bo na ławkę w kryzysie brak pieniędzy.

- Przewoźnicy nie poczuwają się do odpowiedzialności za taki stan rzeczy. Gdyby było inaczej, dawno naprawiliby niedociągnięcia. Zawsze można odwołać się do kreatywności rodaków. Podróżny może usiąść na walizce lub torbie, prawda? - pyta retorycznie pan Kazimierz. - Jednak jest to rozwiązanie awaryjne. A co mają zrobić podróżujące matki z małymi dziećmi czy osoby starsze? Nie ma też wiaty, która chroniłaby przed deszczem, silnym wiatrem albo słońcem. A na wiadukcie wiadomo - wieje – i to jak wieje, a schować nie ma się gdzie. [więcej]
pismak, 07.05.2013 19:06|czytane: 2199 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ostatnie wolne miejsca na koncert Anity Lipnickiej i Johna Portera
Bilety na koncert Anity Lipnickiej i Johna Portera sprzedawały się jak ciepłe bułeczki. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc na widowni Kutnowskiego Domu Kultury, więc zachęcamy do wybrania się na to wydarzenie kulturalne w Kutnie 16 maja o godz. 18.00.

Ostatnie wolne miejsca na koncert Anity Lipnickiej i Johna Portera, ./upload/articles_pakiety/19870/01_obraz.jpg


Kutnowski Dom Kultury prosi o odbiór biletów zarezerwowanych na ten koncert do soboty 11 maja. Nieodebrane bilety wrócą ponownie do sprzedaży. W dniu koncertu Kasa KDK nie przyjmuje zwrotu biletów. [więcej]
kultura, 07.05.2013 18:41|czytane: 1694 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Aleksandra Wiklak z Gimnazjum nr 3 w Kutnie podwójną finalistką wojewódzkich konkursów przedmiotowych
Aleksandra Wiklak, uczennica Gimnazjum nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Kutnie podwójną finalistką wojewódzkich konkursów przedmiotowych.

Aleksandra Wiklak z Gimnazjum nr 3 w Kutnie podwójną finalistką wojewódzkich konkursów przedmiotowych, ./upload/articles_pakiety/19869/01_obraz.jpg


Uczennica klasy trzeciej Gimnazjum nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Kutnie znalazła się w roku szkolnym 2012/2013 w finale Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii oraz z Wiedzy o Społeczeństwie. To nie jedyne sukcesy Oli. W poprzednich latach znalazła się w gronie laureatów Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Francuskiego, była też finalistką w konkursie z Wiedzy o Sztuce. Ola należy również do zacnego grona stypendystów Łódzkiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole pod Honorowym Patronem Łódzkiego Kuratora Oświaty. [więcej]
wandea, 07.05.2013 18:35|czytane: 1551 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy piszą: TBS z Kutna zmodernizuje bloki w Strzelcach
We wspólnotach mieszkaniowych w Strzelcach zawrzało, bowiem Hodowla Roślin Strzelce sp. z o.o. chce uporządkować sprawy własnościowo-mieszkaniowe w blokach, którymi zarządza. Na szczęście to wrzenie raczej pozytywne, bowiem zmiany mają doprowadzić do termomodernizacji bloków, likwidacji kotłowni i uniezależnienia się właścicieli mieszkań od HRS.

Wczoraj odbyło się spotkanie mieszkańców Strzelec z Jackiem Urbaniakiem, prezesem kutnowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego i przedstawicielami HRS w Strzelcach.

- Obawiamy się, że bardzo wzrosną czynsze i że będziemy płacić więcej za wszystko - piszą czytelnicy eKutno.pl ze Strzelec.  - Nie do końca jest jasne, czy to przejęcie bloków czy rodzaj zarządzania. Co się stanie jeśli nie będziemy chcieli być we wspólnocie?

-  TBS Kutno chce nam raczej pomóc,  a nie zaszkodzić i nie ma zamiaru przejąć bloków w Strzelcach, tylko zarządzać wspólnotami - piszą inni.

- Trzy lata temu złożyliśmy ofertę Hodowli Roślin Strzelce sp. z o.o. i wspólnotom mieszkaniowym, aby zarządzać nimi. Wówczas jednak okazało się to nieopłacalne, bowiem były tam tylko dwie wspólnoty - mówi Jacek Urbaniak. - Teraz są trzy wspólnoty i dwie w organizacji. W sumie nasza inwestycja dotyczyłaby 5 bloków. Mielibyśmy zająć się zarządzaniem wspólnot, egzekucją długów oraz zdobyciem środków na termomodernizację i likwidację kotłowni węglowej oraz oczywiście zrealizowaniem tej inwestycji.

Urbaniak wczoraj przedstawił mieszkańcom plany związane z założeniem ogrzewania gazowego, bowiem nitka gazu przebiega niedaleko. Oczywiście jeśli wspólnoty podejmą odpowiednie uchwały, a ktoś nie będzie chciał mieć ocieplonego bloku, ma prawo odwołania do sądu. [więcej]
wandea, 07.05.2013 16:35|czytane: 2066 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kulturalne plany Muzeum Żydów Mazowieckich
Wiemy już co będzie się działo w najbliższych miesiącach w Muzeum Żydów Mazowieckich. Płocka instytucja ogosiła plany działań kulturalnych, naukowo-badawczych i edukacyjnych. Na zaproszenie muzeum do Płocka przyjadą m.in. Szewach Weiss, Michael Schudrich i Władysław Bartoszewski, a także inne osobistości oraz artyści związani z kulturą żydowską.

Kulturalne plany Muzeum Żydów Mazowieckich, ./upload/articles_pakiety/19867/01_obraz.jpg
Kulturalne plany Muzeum Żydów Mazowieckich, ./upload/articles_pakiety/19867/02_obraz.jpg


W maju w Muzeum Żydów Mazowieckich rozkwitnie kultura. Już 8 maja odbędzie się wykład Rafała Kowalskiego o płocczanach-bohaterach 1943 roku – Natanie Gutmanie, Rudku Lubranieckim, Rywie Glanc czy Marianie Platkiewiczu. Natomiast na 17 maja zaplanowano otwarcie wystawy grafik Fiszela Zylberberga, płockiego artysty, którego prace w przededniu wojny wystawiano m.in w Paryżu i Londynie. Niespełna tydzień później,           22 maja odbędzie się promocja książki Jerzego Stefańskiego i Jana Przedpełskiego „Żydzi  płoccy w dziejach miasta”. Jednym z najciekawszych wydarzeń miesiąca będzie spotkanie z byłym ambasadorem Izraela w Polsce prof. Szewachem Weissem, które zaplanowano na  27 maja. Czerwiec stać będzie pod znakiem muzyki (koncert Katarzyny Jamróz, 13.06) i kina (projekcja filmu „Nazywaj mnie Żydem”, 20.06), a na okres wakacji zaplanowano  przygotowaną we współpracy z Żydowskim Instytutem Historycznym wystawę „Przybyli, odeszli... są: Żydzi polscy” (4.07-25.08).
[więcej]
kultura, 07.05.2013 13:02|czytane: 1201 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: Wystawa ptaszników. Pasje Mariusza Arenta
Kutnowski Dom Kultury oraz Mariusz Arent i Sebastian Flejszman zapraszają na wystawę Ptaszników, która odbędzie się 14 i 15 czerwca w domu kultury. Prezentowane będą pająki z 50 gatunków zamieszkujących tereny Ameryki Północnej i Południowej, Afryki oraz Azji.

Wśród nich znajdą się między innymi osobniki reprezentujące największe pająki świata, a także o najsilniejszym jadzie spotykanym wśród ptaszników, najagresywniejsze i najszybsze z rodziny Theraphosidae,  o kłach jadowych przekraczających 1,5 cm długości, o rozstawie nóg wynoszącym ponad 25 cm, o wadze ciała dochodzącej nawet do 300 g.

Pod patronatem eKutno.pl: Wystawa ptaszników. Pasje Mariusza Arenta , ./upload/articles_pakiety/19791/01_obraz.jpg
Pod patronatem eKutno.pl: Wystawa ptaszników. Pasje Mariusza Arenta , ./upload/articles_pakiety/19791/05_obraz.jpg
Pod patronatem eKutno.pl: Wystawa ptaszników. Pasje Mariusza Arenta , ./upload/articles_pakiety/19791/03_obraz.jpg


Od czterech lat Mariusz Arent hoduje ptaszniki. Ma ich około 5000 sztuk, 90 gatunków. Od najmniejszych w pudełeczkach po kliszach, plastikowych, do tych jak dłoń czy większych w terrariach. W mieszkaniu pasjonata jest dość ciepło, jego podopieczni muszą żyć w odpowiedniej temperaturze. Arent mieszka w bloku w Kutnie w niewielkim mieszkaniu (około 48 mkw). Nie trudno sobie wyobrazić, ile miejsca zajmuje w nim jego pasja.

- Stworzyłem ptasznikom tryb dnia i nocy. Żyją w temperaturze 23-24 stopnie C. Wilgotność powietrza ma około 30 stopni - opowiada Arent. -  Ptaszniki żywią się karaluchami, świerszczami i karaczanami, również sam je hoduję. Można powiedzieć, że jesteśmy dość samowystarczalni. Dzięki sprzedaży ptaszników mam pieniądze na ich utrzymanie.

Pasja pana Mariusza to nie tylko hodowla ptaszników. Zajmował się on również aranżacjami roślinnymi akwariów, a obok pająków mieszka z nim pyton. Skąd takie pasje u referenta pracującego w kutnowskiej Szkole Muzycznej?

- Zaraziłem się od kolegi, można powiedzieć. Hodowanie pająków to sztuka. Jestem bardzo ostrożny, wiadomo są to jadowite zwierzęta - odpowiada pasjonat.

Na wystawie w domu kultury zobaczymy 3 grupy ptaszników:  naziemne (zamieszkujące w naturze istniejące już nory, kryjące się pod korzeniami), nadrzewne (budujące gniazda w koronach drzew lub zamieszkujące szczeliny w pniach) oraz podziemne (kopiące tunele w ziemi głębokości nawet do 2 metrów).

- Zaprezentujemy także jedne z najbarwniejszych rodzajów mieniących się o odcieniach turkusu, pomarańczy czy też czerwieni. Pająki z rodzaju Brachypelma, które cechują się bardzo słabym jadem, którego siła jest porównywalna z poziomem toksyczności jadu pszczoły czy osy. Posiadające włosy parzące wykorzystywane jako jeden ze sposobów obrony przed napastnikiem - mówi Sebastian Flejszman. [więcej]
wandea, 07.05.2013 08:53|czytane: 2670 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: Odjazdowy Bibliotekarz i gra miejska Biblioteka- tu bywam
Z okazji obchodów Tygodnia Bibliotek 2013 w dniach 8 – 15 maja Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Łodzi Filia w Kutnie wraz z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną, przy udziale bibliotek szkolnych i biblioteki Wyższej Szkoły Gospodarki Krajowej w Kutnie, zapraszają do gry miejskiej.

- W grze może wziąć udział każdy. Wystarczy odebrać Kartę Uczestnika Gry. Gracze mogą zobaczyć, jak wyglądają kutnowskie biblioteki. Mają wyjątkową okazję wejść nie tylko do ogólnodostępnych bibliotek - miejskiej czy pedagogicznej, dla uczestników naszej zabawy swoje podwoje otworzą biblioteki szkolne (biblioteka Szkoły Podstawowej nr 6 i Gimnazjum nr 2 w Kutnie) oraz biblioteka WSGK w Kutnie - mówi Agnieszka Mikołajczyk, kierownik Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej Filii w Kutnie. - To rzadka okazja zobaczyć, jak wyglądają biblioteki służące edukacji i wychowaniu uczniów oraz kształceniu studentów, na co dzień dostępne tylko dla określonych grup użytkowników.

Pod patronatem eKutno.pl: Odjazdowy Bibliotekarz i gra miejska

Przy okazji gry w Kutnie wybieramy najładniejszy wiersz dla dzieci Juliana Tuwima. Głosowanie trwa w kutnowskich bibliotekach biorących udział w grze miejskiej i na portalu eKutno.pl. W konkursie można będzie wylosować zestawy książek poetyckich, regionalnych i kubek eKutno.pl

Na czym polega gra miejska?
- Zadaniem Gracza jest uzyskanie co najmniej dwóch pieczątek, z dwóch różnych bibliotek biorących udział w grze - mówi Agnieszka Mikołajczyk. [więcej]
wandea, 07.05.2013 08:33|czytane: 1216 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKologia: Gąsiorek - niewielki drapieżca
Dziś rano wypatrzyłem pierwszego w tym roku gąsiorka i od razu postanowiłem napisać Wam kilka słów o tym ptaszku.

Dzierzba gąsiorek to ptak wielkości kosa, mierzący od 16 do 18 cm. Gatunek ten charakteryzuje wyraźny dymorfizm płciowy – samiec z wyróżniającą - niczym Zorro - maską na oczach, popielatą głową, brązowymi pokrywami skrzydeł i jasnoróżową piersią, samica natomiast o skrzydłach rdzawo-brązowych i brzuchu oraz piersi z łuskowatym rysunkiem. 

eKologia: Gąsiorek - niewielki drapieżca , ./upload/articles_pakiety/19862/01_obraz.jpg
eKologia: Gąsiorek - niewielki drapieżca , ./upload/articles_pakiety/19862/02_obraz.jpg
eKologia: Gąsiorek - niewielki drapieżca , ./upload/articles_pakiety/19862/03_obraz.jpg


Gąsiorek to ptak, którego trudno nie spotkać w naszym krajobrazie rolniczym, gdyż najczęściej eksponuje się na krzewach lub wszelkiego rodzaju tyczkach, spełniających rodzaj czatowni. Dzierzba jest typowym drapieżnikiem – poluje na wszelkiego rodzaju owady lub niewielkie kręgowce, tj. jaszczurki czy gryzonie. Nadmiar zdobyczy kumuluje w spiżarni, której rolę spełniają cierniste krzewy i drzewa, tj. tarnina, róża, grusza czy głóg.

Ptak ten gniazduje najczęściej wewnątrz krzewów lub małych drzew, gdzie para wije gniazdo na kształt głębokiej miseczki. Samica składa 5-6 jaj, które wysiadywane są przez okres 15-18 dni. Okres od wyklucia do opuszczenia gniazda przez podlotki trwa 2 tygodnie, następnie rodzice dokarmiają młode, aż do usamodzielnienia się.

Niestety liczebność tego pięknego ptaka spada w Europie, najprawdopodobniej przyczyną są zmiany intensyfikacji rolnictwa, co przekłada się na liczebność owadów. Miejmy nadzieję, że jednak uda się powstrzymać tendencję spadkową gąsiorków i nadal ptaki te będą cieszyć nasze oczy. [więcej]
Papaver, 07.05.2013 08:12|czytane: 1936 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Edukacja regionalna na sportowo
Wczoraj uczniowie klas 2 b i 2 g ze Szkoły Podstawowej Nr 1  im. T. Kościuszki w Kutnie uczestniczyli w zajęciach sportowych zorganizowanych na terenie Europejskiego Centrum Małej Ligi Baseballowej.

Pobyt w Centrum dzieci rozpoczęły od spotkania z dyrektor Beatą Kaszubą-Baker, zwiedziły pomieszczenia hotelowe oraz biura. Na zakończenie spotkania dyrektor Małej Ligi wręczyła dzieciom upominki.

Edukacja regionalna na sportowo, ./upload/articles_pakiety/19861/01_obraz.jpg
Edukacja regionalna na sportowo, ./upload/articles_pakiety/19861/02_obraz.jpg
Edukacja regionalna na sportowo, ./upload/articles_pakiety/19861/03_obraz.jpg

            
Następnie Waldemar Szymański, prezes MKS STAL BiS Kutno, oprowadził uczniów po terenie Centrum. Po krótkim zapoznaniu dzieci z historią i zasadami gry rozpoczął się trening pod kierunkiem panów Andrzeja Pietrzaka i Sławomira Kryski. W zajęciach uczestniczyli rodzice uczniów, którzy bacznie obserwowali pierwsze kroki swoich dzieci na baseballowym boisku.

Zajęcia były zorganizowane przez Agnieszkę Ciesielską oraz Mariolę Lewandowską w ramach grantu oświatowego dotyczącego edukacji regionalnej pt. „Kutno moje miasto”. [więcej]
wandea, 07.05.2013 08:07|czytane: 1707 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Udany początek sezonu Łukasza Wójcika
W niedzielę, 5 maja, zakończyły się w Lesznie Szybowcowe Przedmistrzostwa Świata w klasach 15-metrowej, 18-metrowej i Otwartej. Wspaniałą formę zaprezentował pilot z naszego miasta, utytułowany i doceniony już wielokrotnie Łukasz Wójcik, który wygrał zmagania w „najkrótszej” z klas.

Udany początek sezonu Łukasza Wójcika, ./upload/articles_pakiety/19860/01_obraz.jpg
Udany początek sezonu Łukasza Wójcika, ./upload/articles_pakiety/19860/02_obraz.jpg


Wielkopolska gościła prawie stu pilotów z Polski i wielu krajów Europy. Zawody te były pierwszymi zawodami świeżo rozpoczętego sezonu i rekonesansem przed przyszłorocznymi Mistrzostwami Świata, które gościć będą w Centralnej Szkole Szybowcowej w Lesznie.

Mimo niesprzyjającej pogody towarzyszącej majówce, zawodnicy rozegrali 3 konkurencje od 100 do 400 kilometrów. Łukasz wygrał zdecydowanie, pokonując wielu znakomitych pilotów, czym po raz kolejny dowiódł, że jest jednym z czołowych szybowników na świecie.

- Cieszę się z tego sukcesu, jednocześnie optymistycznie spoglądam na dalszą część sezonu. W tym roku najważniejszymi zawodami będą dla mnie Mistrzostwa Europy w klasie Standard, które odbędą się w lipcu w Ostrowie Wielkopolskim. Wystartuję w nich na szybowcu niemieckim Discus 2ax - mówił Łukasz Wójcik.- [więcej]
pismak, 07.05.2013 07:56|czytane: 1354 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wjechał w lawetę
Dzisiaj ok. godz. 16.30 na ul. 29 Listopada w Kutnie kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen Passat na kutnowskich numerach rejestracyjnych uderzył w lawetę marki Peugeot na łódzkich numerach rejestracyjnych.

Wjechał w lawetę, ./upload/articles_pakiety/19857/01_obraz.jpg
Wjechał w lawetę, ./upload/articles_pakiety/19857/02_obraz.jpg
Wjechał w lawetę, ./upload/articles_pakiety/19857/03_obraz.jpg


- Na prostym odcinku drogi kierujący volkswagenem passat 30-letni mieszkaniec Kutna nie dostosował prędkości do warunków panujących w ruchu, w wyniku czego uderzył w pojazd peugeot, a ten następnie uderzył w poprzedzającego go  forda fiestę, którego kierowca zwolnił chcąc wykonać manewr skrętu w prawo. Kolizja zakończyła się mandatem karnym - mówi st.asp. Paweł Witczak, oficer prasowy KPP Kutno. - Nie było osób rannych. Uczestnicy zdarzenia trzeźwi. [więcej]
redaktor, 06.05.2013 18:35|czytane: 6261 razy|12 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Namaluj herb gminy Strzelce
Do 29 maja można składać prace w konkursie plastycznym ”Herb Gminy Strzelce”. Wójt gminy zaprasza dzieci, uczniów i młodzież gimnazjalną  z gminy Strzelce do wzięcia  w nim udziału.

Ocenie podlegać będzie nie tylko poprawność techniczna wykonywanych prac, ale przede wszystkim kreatywność oraz wizja artystyczna. Prace konkursowe należy dostarczyć do sekretariatów szkół do 29 maja 2013 r.

Autorzy trzech najlepszych prac w kategorii przedszkole, szkoła podstawowa i gimnazjum otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe, a pozostali uczestnicy dyplomy i wyróżnienia. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone [więcej]
redaktor, 06.05.2013 18:45|czytane: 1298 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
ECO Kutno pochwali się swoją technologią
Jutro w Kutnie Izba Gospodarcza Ciepłownictwo Polskie  oraz  ECO Kutno Sp. z o.o. i ECO Kogeneracja Sp. z o.o. organizują szkolenie techniczne dla pracowników branży ciepłowniczej w Polsce. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął Prezydenta Miasta Kutna.

Około 60 uczestników o godz. 10.00 zwiedzi elektrociepłownię gazową w Kutnie, a od 11.45 w Centrum Teatru Muzyki i Tańca rozpoczną się wykłady, których tematy związane są z kutnowską inwestycją spółki ECO.

Wykład  Budowa i funkcjonowanie układu kogeneracyjnego zasilanego gazem w elektrociepłowni ECO Kutno (projekt, finansowanie, budowa, eksploatacja) przedstawi Kamil Matolicz, prezes zarządu. Następnie Anna Trzaskowska opowie o efektach w dziedzinie ochrony środowiska uzyskane w rezultacie wdrożenia kogeneracji w ECO Kutno. Adam Kiciński, Marek Krasuski - Eneria, Izabelin-Dziekanówek przedstawią zagadnienia Wysokosprawnej kogeneracji z wykorzystaniem silników gazowych Caterpillar, a o nowym modelu rynku gazu w Polsce i możliwościach współpracy dla źródeł opartych na gazie ziemnym mówić będzie Marcin Ptaszyński, Dyrektor ds. Sprzedaż y i Obrotu Hurtowego Egesa Grupa Energetycz na SA Warszawa.

- Cieszymy się bardzo, że zaproponowane przez nas szkolenie techniczne miało tak szeroki odzew - mówi Kamil Matolicz, prezes zarządu ECO Kutno. - Przyjadą do nas partnerzy z całej Polski, [więcej]
wandea, 06.05.2013 15:18|czytane: 1545 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Justyna i Hubert z Dąbrowszczaka z poselskimi mandatami
1 czerwca odbędą się XIX obrady Sejmu Dzieci i Młodzieży. W tegorocznej rekrutacji do niego udział wzięli uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. J. H. Dąbrowskiego - Justyna Ciniarska i Hubert Smoliński.

Justyna i Hubert z Dąbrowszczaka z poselskimi mandatami, ./upload/articles_pakiety/19855/01_obraz.jpg


Warunkiem kwalifikacji było przeprowadzenie debaty dotyczącej lokalnego ekorozwoju. Justyna i Hubert poruszyli w swojej dyskusji temat zielonego transportu. Na ich debacie pojawili się przedstawiciele władz samorządowych. Dyskusja przeprowadzona przez uczniów „Dąbrowszczaka” została wysoko oceniona przez koordynatorów konkursu, dzięki czemu uzyskali mandat poselski i 1 czerwca zasiądą w sali plenarnej Sejmu RP. Opiekunem zespołu była Emila Konwerska. [więcej]
pismak, 06.05.2013 14:34|czytane: 1388 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Kickbokserzy z Kutna na podium z Krynicy Zdroju
OD 3 do 5 maja w Krynicy Zdrój odbył się Polish Open Kickboxing Cup- Pointfighting, Light Contact, Full Contact, Kick Light, Low Kick, Kadetów, Juniorów i Seniorów.

Kickbokserzy z Kutna na podium z Krynicy Zdroju, ./upload/articles_pakiety/19852/01_obraz.jpg
Kickbokserzy z Kutna na podium z Krynicy Zdroju, ./upload/articles_pakiety/19852/02_obraz.jpg
Kickbokserzy z Kutna na podium z Krynicy Zdroju, ./upload/articles_pakiety/19852/03_obraz.jpg


Udział w turnieju wzięli także kutnowscy kickboxerzy trenujący w Akademii Sportów Walki i Rekreacji Alex Kutno.
W wyniku rywalizacji zawodnicy uzyskali następujące miejsca: I miejsce Jakub Kasica, junior, kat. wagowa do 86kg, Low Kick, II miejsce Małgorzata Popławska, juniorka, kat. wagowa do 70kg, Light Contact, II miejsce Maciej Jagiełło, junior, kat. wagowa do 74kg, Light Contact, III miejsce Aleks Chojnacki, kadet starszy, kat. wagowa do 47 kg, Light Contact, V-IX miejsce Maciej Świeca, kadet starszy, kat. wagowa do 54 kg, Low Kick, V-X miejsce Patryka Grzybowskeigo, junior, kat. wagowa do 69kg, Low Kick

W turnieju udział wzięło 294 zawodników i zawodniczek z 40 klubów z całego kraju i Europy. Pojedynki stały na wysokim poziomie i były bardzo emocjonujące, zwłaszcza te, które odbywały się w ringu bokserskim (low kick, kick light). [więcej]
redaktor, 06.05.2013 14:22|czytane: 1906 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Od środy X Tydzień Bibliotek
Tegoroczny, X Tydzień Bibliotek, organizowany przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, przypada w dniach 8 -15 maja. Patronować mu będzie hasło „Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych”. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie przygotowała dla swoich użytkowników cykle zajęć, których celem jest propagowanie literatury jako wielowymiarowej przestrzeni, rozbudzającej różne poziomy wyobraźni i różne rodzaje inwencji twórczej.

Od środy X Tydzień Bibliotek
8 maja, godz. 14.00, „Nieśmiertelność tęsknot”: spotkanie dyskusyjne młodych miłośników literatury wampirycznej
8 – 15 maja, „Pociąg do książki”: spotkania multimedialne z gimnazjalistami
8 – 15 maja, „Książka w przyszłości”: konkurs na własną wizję książki przyszłości, technika dowolna. Zajęcia dla dzieci
8 – 15 maja,  „ Tyle jest we mnie”: wystawa prac plastycznych Eweliny Kicińskiej i Beaty Jeziorskiej
8 – 10 maja,  „Mój Tuwim”: głośne czytanie wierszy Juliana Tuwima, zakończone wykonaniem własnej książeczki na kanwie konkretnego utworu. Zajęcia dla dzieci [więcej]
wandea, 06.05.2013 11:57|czytane: 1287 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zumbowe szaleństwo dwa razy w tygodniu
Kutnowski Dom Kultury zaprasza młodzież, dorosłych oraz seniorów na niepowtarzalne i najpopularniejsze zajęcia zumby, które są najlepszym i najbardziej przyjemnym sposobem na walkę ze zbędnymi kilogramami.

Zumbowe szaleństwo dwa razy w tygodniu, ./upload/articles_pakiety/19851/01_obraz.jpg


- Zumba to fuzja tańca i aerobiku zainspirowana latynoskimi rytmami - mówi instruktorka Dorota Ciołkowska. - Zumba to doskonały trening dbający o naszą kondycję, poprawiający parametry krążenia, a przede wszystkim napawającym nas optymizmem i świetnym samopoczuciem. Dzięki Zumbie poznasz wiele latynoskich międzynarodowych rytmów, takich jak: merengue, salsa, cumbia, reggaeton, flamenco, samba, taniec brzucha, cha-cha, rumba, twist… i wiele innych.

Termin zajęć: poniedziałek godz.18.00-19.00 (nowa sala baletowa), środa godz. 19.00-20.00 (stara sala baletowa)

Koszt zajęć: 30 zł/miesiąc (raz w tygodniu)
45 zł/miesiąc (dwa razy w tygodniu)
9 zł jedno wejście [więcej]
kultura, 06.05.2013 11:51|czytane: 1233 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Spółka Ekogal-Ekopur nie będzie działała w Kutnie
Miasto Kutno rozwiązało umowę o wieczystym użytkowaniu gruntów z firmą Ekogal-Ekopur sp. zo.o. ze Zgierza. Zwolnione został 3,62 ha gruntów przy ulicy Metalowej, które miasto chce włączyć do Podstrefy Kutno ŁSSE. 

- W określonym w akcie notarialnym terminie użytkownik wieczysty nie zabudował nieruchomości ani też nie
rozpoczął inwestycji na przedmiotowej nieruchomości. Zgodnie z przepisami ustawy o gospodarce nieruchomościami oraz za zgodą stron rozwiązano umowę użytkowania wieczystego - informuje Joanna Brylska z Biura Prasowego Urzędu Miasta Kutna. -Teren ten będzie proponowany potencjalnym inwestorom w ramach oferty inwestycyjnej miasta. Rozważana jest także możliwość włączenia tego terenu do Podstrefy Kutno Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Spółka Ekogal-Ekopur zajmuje się gospodarką odpadami. [więcej]
wandea, 06.05.2013 11:26|czytane: 1459 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Córka Andersa odsłoniła pomnik
W ubiegły poniedziałek, 29 kwietnia, na skwerze miejskim w Krośniewicach odbyła się uroczystość odsłonięcia pomnika generała broni Władysława Andersa - wielkiego człowieka, urodzonego na krośniewickiej ziemi.

Córka Andersa odsłoniła pomnik, ./upload/articles_pakiety/19848/01_obraz.jpg
Córka Andersa odsłoniła pomnik, ./upload/articles_pakiety/19848/02_obraz.jpg
Córka Andersa odsłoniła pomnik, ./upload/articles_pakiety/19848/03_obraz.jpg


Wzięło w niej udział wielu znamienitych gości: kombatantów, byłych żołnierzy 2 Korpusu Polskiego, przedstawicieli licznych instytucji, władz  państwowych i samorządowych, a także mieszkańcy gminy i liczne grupy dzieci i młodzieży.

Gościem szczególnym tej uroczystości była córka Generała Władysława Andersa i Ireny Anders – pani Anna Maria Anders-Costa i to ona dokonała aktu odsłonięcia pomnika generała.

Honorowy Patronat nad uroczystością objął Minister Jan Stanisław Ciechanowski – Kierownik Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych.

Do powstania pomnika, który jest dziełem artysty rzeźbiarza Roberta Sobocińskiego, przyczynili się  przede wszystkim inicjatorzy – kombatanci – byli żołnierze środowiska 2 Korpusu Polskiego, a także Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa w Warszawie, która to sfinansowała przedsięwzięcie. [więcej]
pismak, 06.05.2013 11:25|czytane: 2841 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Zawody spławikowe w Dzień Matki
OKRĘG PŁOCKO-WŁOCŁAWSKI PZW KOŁO MIEJSKIE PZW NR 2 W KUTNIE organizuje 26 maja na zbiorniku OPORÓW odbędą się otwarte zawody spławikowe o Puchar Prezydenta Miasta Kutno.

Regulamin zawodów :
zbiórka  godz. 6.00
zapisy i losowanie godz. 6.00 – 6.30
dojście na stanowiska i przygotowania godz. 6.30 - 7.50
nęcenie ciężkie godz. 7.50 - 800
rozpoczęcie zawodów godz. 8.00
zakończenie zawodów godz. 12.00
ważenie złowionych ryb godz. 12.00 - 12.30
ogłoszenie wyników, wręczenie pucharu i nagród godz.  13.30

Zapisy + dobrowolna opłata 25 zł (sport i rekreacja)* do 21 maja [więcej]
redaktor, 06.05.2013 10:37|czytane: 1160 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Niepełnosprawni na szerokich wodach kutnowskiego rynku. Czy znajdzie się miejsce dla
Problemy z siedzibą TIFT REKLAMY Spółdzielni Socjalnej osób niepełnosprawnych w Nowej Wsi mogą zakończyć się dla firmy dramatycznie. 47 -letni Leszek... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Spotkanie informacyjne Pałac Saski w Kutnie - rewitalizacja i funkcje przyszłego
Muzeum Regionalne w Kutnie zaprasza na kolejne spotkanie informacyjne poświęcone przyszłości Pałacu Saskiego. Spotkanie pt. „Pałac Saski w Kutnie – rewitalizacja i funkcje przyszłego kompleksu” odbędzie się 31 maja o godz.... [więcej]
Sport
W Kutnie trwają Półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek
Dziś kolejne w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie kolejne mecze Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. O godz. 12.00 Basket Go Przemyśl zmierzył się z Mistrzyniami Województwa – KKS Pro-Basket Kutno z wynikiem 46:43.  Zapraszamy jutro o godz.  10:00 MPKK Sokołów OSiR... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Dyskretna pozna Pana Jestem gotowa rozpalić twoje zmysły do maksimum i sprawić że po naszym spotkaniu będziesz chciał tylko więcej. Zainteresowany? czekam na twoją wiadomość jednakże nie trać ani mojego ani sw... [czytaj więcej]
PRACA PRZY PRODUKCJI I MONTAŻU MEBLI Zatrudnimy pracownika do prac związanych z obróbką płyt meblowych i obróbką szkła na maszynach specjalistycznych oraz montażem mebli. Mile widziane doświadczenie w pracy przy produkcji lub m... [czytaj więcej]
PRACA PRZY PRODUKCJI I MONTAŻU MEBLI Zatrudnimy pracownika do prac związanych z obróbką płyt meblowych i obróbką szkła na maszynach specjalistycznych oraz montażem mebli. Mile widziane doświadczenie w pracy przy produkcji lub m... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
WYSYŁKA PACZEK KURIERSKICH Wysyłasz przesyłki kurierskie? Wejdź na stronę https://zlapkuriera.pl lub zadzwoń do nas pod numer telefonu: +48 55 629 30 40 Za pośrednictwem naszego serwisu Zlapkuriera.pl tanio i szybko ... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Okazja! Narzuta w Super Cenie - 125zł Narzuta dekoracyjna pikowana dwustronna. Wykonana z wysokiej jakości materiału , tkanina miła w dotyku, wygodna w użytkowaniu nie wymaga prasowania. Oferta nie zawiera poszewek widocznych ... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Pracownik / pracownica przetwórstwa mięsnego (Lekkerkerk, Holandia) AP Grupa s.c. (numer certyfikatu Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia: 11282), dla Pracodawcy holenderskiego firmy SRS Personeel B.V., realizuje procesy rekrutacji i selekcji Pracowników w branży... [czytaj więcej]
projektowanie STRON WWW / KOMPLEKSOWO OD A DO Z Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej oferty, jaką jest projektowanie stron internetowych , kompleksowo od A do Z. W ramach oferty proponujemy - stworzenie strony www - zakup serwera i dome... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Krystian Boczeń:
60 minut temu
Rządy w Staszicu to konflikt między dyrektorem, a grupką nauczycieli. Wg mnie prawda jest po środku. Za oddaniem kontraktu opowiedziało się 13 radnych, reszta się wstrzymała, nikt nie był przeciwko, dzięki temu w Kutnie jest kardiologia inwazyjna. A co masz na mysli z dziwnymi ruchami w komunikacji i geodezji?
Krystian Boczeń:
1 godzin temu
Radny z PSL by się nie wyłamał w tej sytuacji, nie było na to cienia szans. W takiej sytuacji byłoby Debich 11, Bryłka 2. Radny PSL by się wyłamał tylko wtedy gdyby nie wyszła opozycja, która wszystko zepsuła. Bryłka spadł z nieba tym, że chciał kandydować po tym jak opozycja nie wystawiła kandydata i nie wiem jak to można było tak zepsuć.
Otto Ruhmfeld:
2
 · 
1 godzin temu
Czyli merytoryczne są np rządy w Staszicu, Oddanie kontraktu szpitala, dziwne ruchy w geodezji komunikacji itp ?
Otto Ruhmfeld:
1 godzin temu
Celowo piszę biznesowego bo wydaje mi się że ktoś przy władzy myli służbę lokalnej społeczności z dobrym interesem wynikającym z bycia przy władzy.
Otto Ruhmfeld:
1 godzin temu
Krystian, błąd. Gdyby obaj byli kosekwentni i jeden z nich nie zaglosował na debicha to ten pewnie nie zostałby starostą. Brylka też nie, a to zmuszałoby radnych do poszukania porządnego kandydata. Mieli wiedzę że jeden z psl może się wylamać, ale nawet tej wiedzy nie dali szansy, ten z nich ktory zaglosowal za debichem, świadomie byl za utrzymaniem obecnego ukladu i taka jest prawda, a gadki o starszym panie, sprycie, złej opozycji przy tym fakcie są bez znaczenia. FAKT JEST TAKI ŻE JEDEN ZNICH AKTYWNIE PRZYCZYNIL SIĘ DO TRWANIA TEGO CHOREGO UKŁADU BIZNESOWEGO.
Bożydar Kotontay:
1 godzin temu
eeeee czepialski ale niewygodnyś...
Krystian Boczeń:
1 godzin temu
Przykład tych myślących opozycjonistów? Przynajmniej jeden.
Ewaryst Gaspary:
2
 · 
1 godzin temu
Jeszcze jedno Krystianie - cieszy mnie bardzo, że opozycja istnieje w radzie powiatu, ze nie udało sie po 2,5 roku intensywnej pracy Debicha i koalicjantów zmacerować, urobić do wymaganej przez starostę konsystencji całej rady. Widać, nie na wszystkich czar Debicha działa. Sa rownież w radzie ludzie myslący, którzy maja własne zdanie. Ci ludzie jakos nie chcą uczestniczyć w realizacji koncepcji, ktore uważają za nierealne, a niekiedy wręcz szkodliwe.
Krystian Boczeń:
1 godzin temu
Nikt nie próbuje robić wody sodowej z mózgu nikomu. Mieli dobre intencje, a stali się kozłami ofiarnymi tej sytuacji. I to wszyscy 3 panowie.
Ewaryst Gaspary:
2
 · 
2 godzin temu
Krystian, nie usiluj ludziom robić wody sodowej z mózgu. Ludzie to nie "ciemny lud, który to kupi", jak się wyraził jeden z polityków. Ludzie to widzą, słyszą, czytają i analizują. Ta raptowna zmiana taktyki nie zmieni faktu, że dwaj młodzi radni Serenda i Ziólkowski faktycznie zakpili sobie ze starszego czlowieka. W swojej mądrości, inteligencji, umiejetnościach i kunszcie politycznym nie przewidzieli tylko jednego, że to wszystko obróci sie przeciwko nim samym. Stało się tak, jak napisał kiedyś Sienkiewicz "Złapał kozak tatarzyna, a tatrzyn za łeb trzyma". Skutek jest taki, ze obydwaj mlodzi radni -Serenda i Ziółkowski - poniesli sromotną wizerunkowa porazke.
Krystian Boczeń:
2 godzin temu
Ja nie bronię Debicha, stwierdzam tylko, że to człowiek merytoryczny i nie piszcie że to mój protegowany tylko dlatego, że mam takie zdanie o nim. A sytuacja w szpitalu to przecież nie jest jego wina, dostał bałagan po poprzedniej ekipie rządzącej i niech mi nikt nie próbuje wciskać że jest inaczej. Zarządzanie majątkiem powiatu też złe nie jest, a jak jest to też oprzyjmy się na przykładzie. To co było złe to sprzedaż PKSu, ale to też w poprzedniej kadencji. Pokażcie mi przykład gdzie w polityce nie ma kolesiostwa, chociaż jeden, każdy obstawia się swoimi, tak jest na całym świecie. Brak ambicji? każdy ma ambicje. Honor, no tu można dyskutować o tym, fakt.
Ewaryst Gaspary:
2
 · 
2 godzin temu
Krystian, ja bym był ostrozny z takimi epitetami pochwalnymi wobec Debicha. Tydzien temu byliśmy świadkami bardzo burzliwej debaty medialnej, gdzie forumowicze okreslali to, co dzieje sie w samorządzie powiatowym jako bagno. Debich to podobno myslący człowiek, a wpakował sie w taki układ koalicyjny, który go pogrąża. Czyzby tak bardzo chciał być starostą, że przestały sie liczyć jakiekolwiek standardy ? To jest jego świadomy wybór. Za to wszystko, co dzieje sie w powiecie bedzie ponosił odpowiedzialność. Nie pamiętam, aby aż takie cyrki działy sie za Dąbrowskiej, a nawet Galowej.,
Józef Ciołek:
2 godzin temu
Opamiętajcie się za chwilę się okaże, że nikt wam w Polsce nie dorównuje, Trochę pokory
Dymitr Gietgud:
2
 · 
2 godzin temu
Jeszcze jednej lekcji nie było, a już wiedzą, że są świetni. Niezwykli ludzie
Zachary Filipczyk:
2
 · 
2 godzin temu
Boli mnie wielki balagan w kutnowskim szpitalu i zarzarzanie majatkiem powiatu,kolesiostwo,miernota,a przedeszystkim brak honoru i ambicji u twojego protegowanego. Wojewoda wywalil go ze stanowiska a on zrobil wszystko aby na nim pozostac nie sprawdzajac sie zbraku wlasnie merytoryki i troski o dobro spoleczne.
Krystian Boczeń:
2 godzin temu
A i jeszcze jedno. Nie rozumiem nagonki i pretensji wobec Ziółkowskiego i Serendy. Za Bryłką zagłosował najprawdopodobniej Serenda tylko dlatego, że nie mógł zagłosować za Debichem bo jak powiedział przez Gierule, gdyby Debich powiedział, że Gieruli w zarządzie nie będzie to Serenda by na Debicha zagłosował, a tak przynajmniej wynikało z jego wypowiedzi. Radny Ziółkowski słysząc jak Bryłka krzyczy, że jeśli opozycja nie wystawi kandydata to on chce wystartować. Ponieważ tylko radni mogą zgłaszać kandydatów to sam się Bryłka nie mógł zgłosić. Ziółkowski zrobił mu prezent i go zgłosił, uszanował w ten sposób starszego człowieka i byłego radnego powiatowego, start w wyborach na starostę był więc symbolicznym wyrazem szacunku oraz też świetną reklamą dla samego pana Bryłki. I teraz najważniejsze, z tego co ptaszki ćwierkają to gdyby opozycja nie wyszła by z sali to Bryłka byłby starostą! Ziółkowski zagłosowałby wtedy na Bryłkę oraz jeden z panów chłopskiej partii też by sie wyłamał, jest to pewne bo sam tak mówił. I teraz ta sama opozycja skłóca na forum Bryłkę z młodymi radnymi, a czemu? No bo tak jest im wygodnie! Oni narozrabiali, a teraz ma im to ujść na sucho, a za nich po uszach dostają młodzi. I to nie Bryłka pokazał kindersztube młodym, ani młodzi nie ośmieszyli Bryłki. Wszyscy stali się ofiarami opozycji, która dolewa oliwy do ognia.
Adrian Czande:
2 godzin temu
Ewaryście, nie jestem pewny, czy Debich, Burzyński i Trawczyński sa szczęśliwii, że w jednym szeregu obok nich umieszcza sie takich "wybitnych samorzadowców" i tak "zasłużone osoby" jak Ziołkowski i Serenda.
Krystian Boczeń:
2 godzin temu
A może ty napisz najpierw co tak cię boli ta "sitwa". Co ona złego zrobiła i w czym tak szkodzi? W tym, że pierwszy raz od dawna mamy porządnego starostę i merytorykę w starostwie? Ty podaj przykład tego szkodzenia. Nie jestem jednym z nich choć się kręce w otoczeniu radnych.
Ewaryst Kierło:
2 godzin temu
Zmień płytę Czesławie czy Wiesławie czy jak tam masz panie poszkodowany dziadku. Co wpis to każdy już upadł i zakończył kariere polityczną, Debich, Trawczyński, Burzyński, Ziółkowski, Serenda i w zasadzie wszyscy co są radnymi i pewnie ci co jeszcze nie wiedzą, że nimi będą. Niestety poza wylewaniem żalu nie da to panu żadnych efektów. Proszę zresztą zgłosić sprawę na policje, prokuraturę czy gdzie pan chce.
Zachary Filipczyk:
2 godzin temu
Ewerest powierz tak scerze ille naliczyles tych porzadnych ludzi w tej powiatowej sitwie utrzymujacej sie z nszych podatkow i szkodzacych nam wszystkim.Czy zdolas ich wymienic choc jednego z nich to podaj jego nazwisko.Jesli tego nie zrobisz to znaczy ze jestes jednym z nich.Najciekawsze artykuły
 ·  11
3 dni temu
Inauguracja parkrun w KUTNIE! Darmowe biegi już od najbliższej soboty!
 ·  3
4 dni temu
Recital dyplomowy z jazzowymi przebojami wszechczasów
 ·  41
4 dni temu
Kapitulacja wójta gminy Bedlno. Czas na decyzję starosty w sprawie wiatraków
 ·  11
5 dni temu
Policjant z zarzutem zabójstwa wciąż w areszcie
 ·  73
6 dni temu
Wyłudzenie VAT i pranie brudnych pieniędzy w Kutnie. Już 25 podejrzanych i 9 osób w areszcie
 ·  23
7 dni temu
Niepełnosprawni na szerokich wodach kutnowskiego rynku. Czy znajdzie się miejsce dla spółdzielni socjalnej?
 ·  2
9 dni temu
Pamiętaj mordeczko, głowa do góry. Piknik z Kulturą Street art na Dobrzelińskiej
 ·  271
9 dni temu
Głosowanie komisji i oświadczenie starosty w sprawie dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Kutnie
 ·  7
10 dni temu
Sterylizacja zwierząt domowych będzie częściowo dotowana przez miasto
 ·  6
11 dni temu
Noc Muzeów w Krośniewicach za nami
 · 
11 dni temu
Dzień Dziecka w Kutnie. Wielkie show taneczno-muzyczne
 ·  24
12 dni temu
Czytelnicy piszą: A jednak toaleta w parku ma awarię
 ·  59
13 dni temu
Prokurator Sławomir E. na gościnnych występach. Zawieszenie i co dalej?
 ·  91
13 dni temu
Brutalna prawda o konkursach w samorządzie i kłopotliwe pytania o dyrektora
 ·  112
18 dni temu
Rada Miasta Kutna skąpa, a radny Kłopotowski niczego nie pamięta
 ·  16
19 dni temu
Czytelnicy pytają: Czy na Zdrojowej przy cmentarzu staną bloki?
 ·  93
21 dni temu
Prezydent Kutna złożył zawiadomienie do prokuratury. Urzędniczka zwolniona!
 ·  74
25 dni temu
Takie kino...
 ·  4
27 dni temu
Za nami pierwsze koncerty tegorocznej Majówki
 ·  14
28 dni temu
45 lat Kutnowskiego Domu Kultury: zasłużeni, wystawy i folklor kutnowski
 ·  4
28 dni temu
Majówka z Bareją: Czasem, aż oczy bolą patrzeć, jak się przemęcza dla naszego klubu, prezes...
 ·  79
28 dni temu
Piąty roczek Festiwalu Piosenki Biesiadnej w Bedlnie. Na sali na ludowo tańczą wszyscy wkoło
 ·  24
29 dni temu
Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów
 ·  4
30 dni temu
Na wątpliwości przed majówką i po, najlepsza jest nadzieja i odwaga na ...
 ·  21
30 dni temu
Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności