eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 25.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Komisja Rewizyjna Rady Powiatu w Kutnie uznała skargę na dyrektor PUP za zasadną
Wczoraj Komisja Rewizyjna Rady Powiatu w Kutnie uznała skargę NSZZ "Solidarność" na dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Danutę Raciborską za zasadną. Skarżący związkowcy podnosili zarzuty dyskryminacji członków NSZZ "Solidarność" w PUP w Kutnie oraz łamanie przepisów prawa pracy przez dyrektorkę.

W posiedzeniu komisji brało udział siedmiu radnych:  Zbigniew Filipiak - Przewodniczący Komisji, Jacek Gałka, Artur Gierula, Ewa Kotlińska, Marek Materka, Ryszard Olesiński i Andrzej Szarwas, pięciu z nich głosowało za zasadnością skargi, a dwóch wstrzymało się od głosu.

- Zwolnienie zdaje się pięciu osób z art. 52 kp, a potem przegranie w sądach i doprowadzenie do kasacji kilku wyroków wywołuje moje oburzenie. Pani dyrektor zdaje się postępuje z premedytacją, bo wiemy, czym jest dla urzędnika zwolnienie z art.52 - mówi radny Jacek Gałka. - Trudno mi przejść do porządku dziennego nad faktem wspierania niegospodarnych w tym momencie działań pani dyrektor, bowiem po co wyczerpanie drogi prawnej aż do kasacji, która zapewne nie zapadnie. Wyrok SNN z 2 czerwca 1997 roku mówi: "Rozwiązanie umowy i pracę w trybie art 52. KP jako nadzwyczajny sposób rozwiązania stosunku pracy powinno być stosowane przez pracodawcę wyjątkowo i z ostrożnością. Musi być uzasadnione szczególnymi okolicznościami, które w zakresie winy pracownika polegają na jego złej woli lub rażącym niedbalstwie, a nie na błędnym przekonaniu o działaniu w interesie pracodawcy". Czy jednak to nie pani Raciborska kieruje się złą wolą wiedząc, że wręcza i podtrzymuje wilczy bilet dla swoich pracowników? Nie mieliśmy jako komisja wątpliwości.

Na najbliższej sesji Rady Powiatu w Kutnie 19 czerwca z opinią Komisji Rewizyjnej zapoznają się radni i podejmą stosowną uchwałę.

To nie jedyne kłopoty dyrektorki kutnowskiego pośredniaka. Kutnowska policja prowadzi postępowanie wyjaśniające w sprawie zawiadomienia złożonego do prokuratury przez Zarząd Regionu Ziemi Łódzkiej NSZZ "Solidarność" w sprawie dyskryminacji pracowników PUP w Kutnie oraz łamania przepisów ustawy o związkach zawodowych. [więcej]
wandea, 29.05.2013 18:14|czytane: 2261 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
WEEKEND zaśpiewa na Plaży Patelnia w Grabinie k/Płocka. Zapraszamy na nowy sezon 2013!
To już trzeci sezon spotkań koncertowych na Plaży Patelnia w Grabinie k/Płocka! Organizatorzy w tym roku ponownie przygotowali wiele atrakcji i zespołów z gatunku muzyki disco polo. W tym roku sezon 2013 rozpocznie się dokładnie 30 maja w czwartek, w Boże Ciało.

Na rozpoczęciu sezonu w Grabinie pojawi się najbardziej znany w całej Polsce, zespół Weekend, który dzięki piosence "Ona tańczy dla mnie" wszedł na sam szczyt list przebojów muzyki tanecznej.

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
Koncertowa Plaża Patelnia w Grabinie k/Płocka zaprasza na nowy sezon 2013!

Plaża Patelnia, to teren rekreacyjny położony w miejscowości Grabina, nad jeziorem Górskim. Można tu skorzystać zarówno z uroków piaszczystej plaży, jak i gastronomii, która oferuje zarówno napoje chłodzące jak i gorące przekąski.

Organizatorzy zapewniają, że w tym roku na Plaży Patelnia, będzie można usłyszeć wiele nowych zespołów, które do tej pory nie występowały jeszcze na scenie imprez w Grabinie. [więcej]
wandea, 27.05.2013 08:17|czytane: 2024 razy|komentuj|czytaj cały
Biskup Andrzej Franciszek Dziuba w Zespole Szkół w Gołębiewku
Zespół Szkół w Gołębiewku istnieje ponad 100 lat, w bogatej swojej historii przeżywał już odwiedziny dostojnych przedstawicieli Kościoła. W maju 1995r. odwiedził szkołę Biskup Józef Zawitkowski, w listopadzie 1996r. gościł z wizytą generał Zakonu Pallotynów ks. Wolfgang Weiss, a dzisiaj – 29 maja  – Ksiądz Biskup Andrzej Franciszek Dziuba.

Biskup Andrzej Franciszek Dziuba w Zespole Szkół w Gołębiewku, ./upload/articles_pakiety/20115/01_obraz.jpg
Biskup Andrzej Franciszek Dziuba w Zespole Szkół w Gołębiewku, ./upload/articles_pakiety/20115/07_obraz.jpg
Biskup Andrzej Franciszek Dziuba w Zespole Szkół w Gołębiewku, ./upload/articles_pakiety/20115/03_obraz.jpg


Młodzi aktorzy – recytatorzy oraz wokaliści – przypomnieli postać błogosławionego Jana Pawła II, tak bliskiego sercu zarówno Księdza Biskupa, jak i nam wszystkim. W imieniu całej społeczności szkolnej wyrazili ogromną wdzięczność wobec jego Ekscelencji za zaszczycenie ich Swoją obecnością, przekazanie Dobrej Nowiny i Błogosławieństwa. [więcej]
pismak, 29.05.2013 21:30|czytane: 2078 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
31 maja Dzień bez tytoniu. Sanepid w akcji
Wczoraj w siedzibie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kutnie odbyła się Akcja  Prozdrowotna  edukacyjno-informacyjna  o tematyce antytytoniowej  w ramach  realizowanego Ogólnokrajowego Projektu  „Odświeżamy Nasze Miasta.  TOB3CIT (Tobacco Free Cities)" oraz obchodzonego 31 Maja – Światowego Dnia Bez Tytoniu.

31 maja Dzień bez tytoniu. Sanepid w akcji, ./upload/articles_pakiety/20107/01_obraz.jpg
31 maja Dzień bez tytoniu. Sanepid w akcji, ./upload/articles_pakiety/20107/02_obraz.jpg
31 maja Dzień bez tytoniu. Sanepid w akcji, ./upload/articles_pakiety/20107/03_obraz.jpg


Z akcji skorzystały osoby zainteresowane oraz młodzież pobliskich szkół ponadgimnazjalnych. Można było zmierzyć SMOKOLAYZEREM zawartość tlenku węgla w wydychanym powietrzu, ciśnienie krwi, wykonać pomiar poziomu cukru we krwi, uzyskać porady lekarsko-pielęgniarskie oraz skorzystać z przygotowanych materiałów edukacyjnych.

Organizatorami akcji była Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kutnie (Oświata Zdrowotna i Promocja Zdrowia), Starostwo Powiatowe w Kutnie oraz Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Kutnowski Szpital Samorządowy” Sp. z o. o. w Kutnie - lek. med  Adam Skupniewicz,  pielęgniarz Robert Bąk oraz  pielęgniarka  Renata Chybicka.

Dzieci z Niepublicznego Przedszkola Sióstr Pasjonistek w Kutnie włączając się do akcji rozdawały na ulicy wszystkim osobom dorosłym i osobom uczestniczącym w akcji ulotki antytytoniowe oraz jabłka. [więcej]
pismak, 29.05.2013 21:35|czytane: 1474 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Koncert galowy Festiwalu Polskiej Piosenki Kutno 2013 w czerwcu
Wczoraj w Publicznym Gimnazjum SPKS w Kutnie odbyły się przesłuchania konkursowe do Festiwalu Polskiej Piosenki Kutno 2013. Organizatorami Festiwalu Piosenki Polskiej Kutno 2013, było Gimnazjum nr 2 im. Marszalka Józefa Piłsudskiego w Kutnie i Publiczne Gimnazjum SPSK w Kutnie.

Kierownictwo Artystyczne Festiwalu, zakwalifikowało wszystkich wykonawców na podstawie przesłanych kart zgłoszeń. W Festiwalu wzięła udział młodzież szkół podstawowych i gimnazjów z powiatu kutnowskiego. O godzinie 10.00 odbyły się przesłuchania solistów szkół podstawowych, a od godziny 12.30 szkół gimnazjalnych. Zgodnie z regulaminem wykonawca miał za zadanie przygotować jedną polską piosenkę, zachowując linię melodyczną z akompaniamentem własnym lub na płycie CD. Celem Festiwalu była promocja  polskiej piosenki lat 60-tych, 70-tych i  80-tych.

Koncert galowy i ogłoszenie wyników odbędzie się 5 czerwca o godzinie 10.00  w Kutnowskim Domu Kultury. Serdecznie zapraszamy. [więcej]
redaktor, 29.05.2013 21:54|czytane: 1209 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Dla portalu eKutno: Dyżurny synoptyk PolskaPogoda.eu ostrzega
Portal PolskaPogoda.eu OSTRZEGA : Dziś w całym województwie łódzkim, a więc i powiecie kutnowskim spodziewamy się umiarkowanie silnych i gwałtownych burz. W czasie przechodzenia jednej komórki burzowej może spaść nawet 20 litrów na każdy metr kwadratowy oraz powieje silny wiatr w porywach do 90km/h i  nie wykluczamy również wystąpienia gradu.

Ostrzeżenie ważne od 29.05.2013 od godziny 17:00 do 30.05.2013 do godziny 8:00. W kolejnych dniach pogoda w regionie powiatu kutnowskiego będzie bardzo dynamiczna, również jutro można spodziewać się gwałtownych burz z ulewami, gradem i silnym wiatrem. - Szczegóły podamy w czwartek  rano - mówi dyżurny synoptyk.
[więcej]
pismak, 29.05.2013 17:44|czytane: 1406 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kolejne gwiazdy Festiwalu Młodych
Znamy nazwiska kolejnych artystów, którzy zasilą i tak już obszerny program tegorocznej odsłony Festiwalu Młodych. Impreza odbędzie się w Płocku między 5 a 8 lipca.

Kolejne gwiazdy Festiwalu Młodych, ./upload/articles_pakiety/20110/01_obraz.jpg
Kolejne gwiazdy Festiwalu Młodych, ./upload/articles_pakiety/20110/03_obraz.jpg
Kolejne gwiazdy Festiwalu Młodych, ./upload/articles_pakiety/20110/02_obraz.jpg


Festiwal Młodych to okazja, by bawić się z ludźmi z całego kraju przy dźwiękach najlepszej muzyki, szczególnie tej dedykowanej Bogu. Do ogłoszonego wcześniej składu gwiazd Polskiej Copacabany dołączą m.in. perkusista i założyciel orkiestry salsowej Jose Torres i Arka Noego (gwiazdy niedzieli 7 lipca) oraz hip hopowcy z FPS, czyli Full Power Spirit. Muzycy formacji pojawią się na scenie w ten sam sobotni wieczór co Luxtorpeda oraz TGD – Trzecia Godzina Dnia, czyli polski chór gospel pod kierownictwem Piotra Nazaruka. Za to w piątek 5 lipca publiczność posłucha zespołu Raz Dwa Trzy, który zagra koncert z muzykami Płockiej Orkiestry Symfonicznej. [więcej]
kultura, 29.05.2013 14:07|czytane: 1414 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Trwa postępowanie w sprawie szkody majątkowej na rzecz kutnowskiego szpitala
W kutnowskiej prokuraturze trwa postępowanie wyjaśniające w sprawie w wyrządzenia Kutnowskiemu Szpitalowi Samorządowemu sp .z o. o. znacznej szkody majątkowej poprzez niedopełnienie obowiązków lub nadużycia uprawnień przez Zarząd Spółki w okresie od stycznia 2012 r oraz podawanie nierzetelnych danych w księgach rachunkowych Szpitala Samorządowego w Kutnie tj. o przestępstwo z art. 296 § 1 kk w zw. z art. 77 pkt. 1 Ustawy o rachunkowości w zw. z art. 11 § 2 kk.

Przypomnijmy, 27 lutego br. Elżbieta Łuczak, prezes Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. z o.o zawiadomiła kutnowską prokuraturę o działaniach byłego prezesa Piotra Okońskiego na szkodę szpitalnej spółki.

- Trwa postępowanie i przesłuchania, poprosiliśmy spółkę o dodatkowe dokumenty, zbieramy dowody - informuje Sławomir Erwiński, Prokurator Rejonowy w Kutnie. [więcej]
wandea, 29.05.2013 12:59|czytane: 1830 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Piknik z okazji Dnia Dziecka w Kutnie
Prezydent Miasta Kutna i Teva Operations Poland serdecznie zapraszają 2 czerwca w godzinach od 10:00 do 16:00 na piknik z okazji Dnia Dziecka w Kutnie. Organizatorami imprezy są Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie oraz Party Projekt.

Piknik z okazji Dnia Dziecka w Kutnie , ./upload/articles_pakiety/19978/01_obraz.jpg
Piknik z okazji Dnia Dziecka w Kutnie , ./upload/articles_pakiety/19978/02_obraz.jpg


Rok temu „Rodzinny zawrót głowy” okazał się być strzałem w dziesiątkę- rozwiązaniem, które zadowoliło zarówno rodziców, jak i dzieci.

Przekształcenie święta 1 czerwca, w rodzinny festyn niedzielny, dało możliwość zrealizowania wielu innowacyjnych rozwiązań. Integracja rodzin, wspólna gra o żetony i nieskończona liczba atrakcji dostępnych na terenie stadionu spełniły oczekiwania małych i dużych.

W tym roku organizatorzy podzielili piknik na strefy wiekowe: malucha, juniora i nastolatka. Po raz pierwszy znajdziecie atrakcje zarówno dla dwulatka, jak i osiemnastolatka!

Za wspólną zabawę będzie można zdobywać żetony wymienne na wspaniałe nagrody. W tym roku do zgarnięcia między innymi: kino domowe, głośniki i słuchawki Creative, aparat fotograficzny Olympus, drukarka, zegarki, zdalnie sterowany pojazd, globus, zestawy małego chemika, hulajnoga i wiele innych nagród, które możecie poznać przyłączając się do wydarzenia na Facebooku  [więcej]
Krecik, 29.05.2013 11:25|czytane: 3615 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Co to jest gnojowica i co jest wylewane na pola w powiecie kutnowskim? Pozwolenie zintegrowane dla Pini Polonia do zmiany
Spotkanie członków Stowarzyszenia "Czysta Okolica" z przedstawicielami Głównego Inspektora Ochrony Środowiska, Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska w Łodzi i inspektorów z Delegatury w Skierniewicach, profesorów Katedry Prawa Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego i Politechniki Łódzkiej, Powiatowego Inspektora Weterynarii i Starostwa Powiatowego w Kutnie wywołało na początku ogromne emocje, które najpierw dotyczyły obecności mediów, a potem obecności przedstawicieli Pini Polonia. Stawiła się większość przedstawicieli mediów regionalnych. Piotr Maks, Łódzki Inspektor Ochrony Środowiska obawiał się, że nasza obecność przyczynia się do wzmożonego napięcia i że spotkanie może mieć nerwowy i burzliwy przebieg, że nikt nas na nie zapraszał. Oczywiście przy okazji zostaliśmy pouczeni o zasadach etyki dziennikarskiej i rzetelności. Nauki nigdy za wiele.

Co to jest gnojowica i co jest wylewane na pola w powiecie kutnowskim? Pozwolenie zintegrowane dla Pini Polonia do zmiany, ./upload/articles_pakiety/20104/01_obraz.jpg
Co to jest gnojowica i co jest wylewane na pola w powiecie kutnowskim? Pozwolenie zintegrowane dla Pini Polonia do zmiany, ./upload/articles_pakiety/20104/02_obraz.jpg
Co to jest gnojowica i co jest wylewane na pola w powiecie kutnowskim? Pozwolenie zintegrowane dla Pini Polonia do zmiany, ./upload/articles_pakiety/20104/03_obraz.jpg


Następnie słusznie emocje okazały przedstawicielki Pini Polonia sp. z o.o Jolanta Jakubowska, pełnomocnik zarządu ds. inwestycji spółki oraz Ada Kutyło-Bromka, specjalista od ochrony środowiska w ubojni, które nie zostały wpuszczone na salę. Chciały przedstawić list otwarty Piero Pini, prezesa spółki, w którym ocenia on  dzisiejsze spotkanie mieszkańców Kutna, władz samorządowych i instytucji oraz mediów jako element większego spisku przeciw niemu i spółce. Zarzuty to poważne, szczególnie, że organizatorzy, czyli WIOŚ w Łodzi założyli, że spotkanie będzie miało charakter informacyjny i będzie głównie poświęcone wiarygodnej, naukowej i jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czym jest gnojowica i czy istnieje rzeczywisty problem z jej gospodarką w powiecie kutnowskim.

Zrozumiałe były też nerwy Jacka Myślińskiego, Kierownika Delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu w Skierniewicach i  Marzeny Sokołowskiej, Kierownika Działu Inspekcji Delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu w Skierniewicach, którzy musieli wytłumaczyć mieszkańcom Kutna niedostateczny nadzór nad gospodarowaniem gnojowicą na terenie objętym ich delegaturą oraz posługiwanie się określeniami gnojowica do substancji zdaje się nią nie będącą.

Czy mieszaniny popłuczyn z mycia samochodów dostarczających trzodę chlewną i odchody świń z Pini Polonia to gnojowica? Czy gnojowica to obornik? Czy wymienione w pozwoleniu zintegrowanym substancje to gnojowica?

Odpowiedź Ministra Środowiska z 3 kwietnia 2013 r. jest jednoznaczna -  "gnojowica to nawóz naturalny przeznaczony do rolniczego wykorzystania (...) każda zmiana właściwości gnojowicy, jej przetworzenie przez dodatek substancji mineralnej lub organicznej powoduje powstanie nowego produktu, który traci status nawozu naturalnego (...) określenie gnojowica nie może mieć zastosowania do nieczystości zwierzęcych i wody z mycia środków transportowych oraz powierzchni rozładowczych, ktore powstają w ubojni trzody chlewnej (...) po właściwym zagospodarowaniu i odseparowaniu ubocznych produktów pochodzenia zwierzęcego, nieprzeznaczoncyh do spożycia mogą klasyfikowane być jako ścieki przemysłowe."

Z tym stwierdzeniem nie mógł sie jednak zgodzić Krzysztof Wójcik, Dyrektor Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Łodzi, dla którego niemożliwe jest określenie gnojowicy jako produktu ubocznego chowu trzody i jednocześnie ścieku.

Na temat gnojowicy odmienne zdanie, jak widać w zmienionym pozwoleniu zintegrowanym, ma też Starosta Kutnowski. Otóż w pozwoleniu z sierpnia 2011 roku popłuczyny z samochodów (nie wiadomo jeszcze, czy z użyciem detergentów) są zdaniem Starosty gnojowicą, bo Grupowa Oczyszczalnia Ścieków nie daje sobie rady z ładunkami od Pini Polonii.

- Nieczystości płynne z mycia samochodów do przewozu trzody chlewnej, kierowane do zbiornika bezodpływowego zostały zakwalifikowane przez organ ochrony środowiska, Starostę Kutnowskiego, jako gnojowica w decyzji z dnia 31 sierpnia 2011 roku, zmieniającą decyzję z dnia 4 lutego 2010 r. pozwolenie zintegrowane z założeniem odciążenia oczyszczalni ścieków w Kutnie od dodatkowego ładunku - mówił Myśliński.

- Co zatem trafia na pola w powiecie kutnowskim? Gnojowica czy ścieki przemysłowe? - zapytał Arkadiusz Wyrzykowski ze Stowarzyszenia "Czysta Okolica". - Czy ściekami można nawozić glebę? Jaki jest poziom azotu w takiej "gnojowicy" i czy ona jako nawóz ma w ogóle jakiekolwiek pozytywne znaczenie dla gleby? [więcej]
wandea, 28.05.2013 23:09|czytane: 5079 razy|24 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wyniki i zapowiedzi: Piłka nożna
Wojewódzka Liga Michałowicz
BORUTA ZGIERZ – MKS MAVEX KUTNO 2 : 5 /2 : 4/
Bramki dla MKS : Adrian Rosik, Jan Nadolski, Adrian Krzymieniewski, Adrian Bartczak, samobójcza
Łódzka Klasa Kat. Górski
MKS KUTNO –  CHKS ŁÓDŹ  1 : 3 /1 : 1/
Bramka dla MKS : Oskar Okrasiński

ZAPOWIEDŹ NAJBLIŻSZYCH ZAWODÓW
KOSZYKÓWKA

2 czerwca /niedziela/ w Skierniewicach
FINAŁ ROZGRYWEK WOJEWÓDZKIEJ LIOGI SKRZATEK W MINIKOSZYKÓWCE
Rywalizują : ŁKS KK Łódź, MKS „Kutno”, UMKS Księżak Łowicz, MUKS Bełchatów
PIŁKA NOŻNA
III LIGA
1 czerwca /sobota/ 2013 godz.17.00 w Sieradzu
WARTA SIERADZ– MKS KUTNO [więcej]
pismak, 29.05.2013 07:57|czytane: 1359 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dziennikarze z Gimnazjum nr 2 u marszałka
Wczoraj przedstawiciele szkolnej gazetki „Carpe Diem” - Kamila Ostrowicka, Katarzyna Pietraszewska,  Anna Pawlata, Karolina Galus i Julia Korowajska działającej przy Gimnazjum nr 2  im. Marsz. J. Piłsudskiego w Kutnie wraz z opiekunkami -  Iwoną Pietrzak  i  Elżbietą Sobieszek,  jako jedna z wyróżniających się redakcji, zostali zaproszeni na spotkanie z Marszałkiem Województwa Łódzkiego.

Dziennikarze z Gimnazjum nr 2 u marszałka, ./upload/articles_pakiety/20105/01_obraz.jpg
Dziennikarze z Gimnazjum nr 2 u marszałka, ./upload/articles_pakiety/20105/05_obraz.jpg
Dziennikarze z Gimnazjum nr 2 u marszałka, ./upload/articles_pakiety/20105/03_obraz.jpg


Zostało ono zorganizowane z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. Goście mieli okazję zapoznać się z ideą Urzędu Marszałkowskiego dotyczącą projektu Łódzkiej Karty Dużej Rodziny, w ramach której rodziny wielodzietne otrzymają m.in. zniżki na przejazdy komunikacją miejską oraz ofertę kulturalną.

Przed spotkaniem zastępca redaktor naczelnej – Anna Pawlata, udzieliła wywiadu TV Toya i TVP Łódź, w którym przybliżyła pracę redaktorów przy powstawaniu gazetki. Dziennikarze „Carpia” uczestniczyli w briefingu prasowym, mającym na celu przybliżenie bogatej oferty kulturalnej oraz turystycznej naszego województwa. Pan Witold Stępień zachęcał dzieci  i młodzież, aby związały swoją przyszłość z Łódzkiem. Na spotkaniu byli również obecni przedstawiciele ośrodków kulturalnych, którzy biorą udział w projekcie Łódzkiej Karty Dużej Rodziny, tj. Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego, Filharmonii im. Artura Rubensteina oraz Muzeum Sztuki Nowoczesnej. [więcej]
pismak, 28.05.2013 23:17|czytane: 1759 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czystki "na górze" w szpitalu. Rada Nadzorcza rozmawia z kandydatami na prezesa
Rada Nadzorcza Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. z o.o. w konkursie nie zdołała wyłonić kandydata na prezesa. Teraz przeprowadzi rozmowy z kilkoma wytypowanymi przez siebie specjalistami w dziedzinie zarządzania służbą zdrowia. Jak się dowiadujemy, jest wśród nich Michał Tracz, p.o. dyrektora szpitala w Łowiczu, a nie ma natomiast żadnego kandydata z Kutna.

Przypomnijmy, 9 maja zostały przeprowadzone rozmowy kwalifikacyjne z siedmioma kandydatami na prezesa KSS. Szefem spółki chcieli zostać:  Jacek Marynowski (były dyrektor szpitala w Kutnie), Katarzyna Topczewska-Tylińska,  Michał Tracz (p.o. dyrektora szpitala w Łowiczu), Dariusz Socha, Zygmunt Buraczyński, Marian Rodzeń, Jolanta Bokiej.

- W opinii Rady Nadzorczej kandydaci nie spełnili stawianych przed nimi oczekiwań - czytamy w komunikacie szpitalnej spółki.

Rada Nadzorcza do połowy czerwca zamierza wyznaczyć kandydata na prezesa szpitala. Jak się nieoficjalnie dowiadujemy, personalne ruchy obejmą również całe kierownictwo i księgowość szpitala, [więcej]
wandea, 28.05.2013 16:59|czytane: 2421 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jaka firma wygra przetarg na odbiór odpadów w Kutnie?
Otwarcie ofert na odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i ich zagospodarowanie z terenu miasta Kutna nastąpi 3 czerwca br. o godz. 10.00.

Jaka firma wygra przetarg na odbiór odpadów w Kutnie? , ./upload/articles_pakiety/20102/01_obraz.jpg


Przypomnijmy, stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi jest zależna od liczby mieszkańców zamieszkujących daną nieruchomość, zgodnie z art. 6 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

Uchwała Rady Miasta Kutna ustala stawkę za gospodarowanie odpadami komunalnymi w wysokości 15 zł miesięcznie od mieszkańca, jeżeli odpady komunalne nie są zbierane i odbierane w sposób selektywny. Mieszkańcy zapłacą 9 zł jeżeli odpady komunalne są zbierane i odbierane w sposób selektywny. [więcej]
wandea, 28.05.2013 16:44|czytane: 2359 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Gimnazjum Nr 2 w Kutnie najlepsze w piłce nożnej dziewcząt
Dziś zastały rozegrane Mistrzostwa Powiatu w piłce nożnej dziewcząt. Zawody były rozgrywane na orliku MOSiR w Kutnie przy ulicy Troczewskiego.

Wyniki:
I półfinał Gim. Nr 2 Kutno - Gim, Żychlin 2-1
II półfinał Gim Nr 1 Kutno - Gim. Ostrowy 1-2
mecz o III miejsce: Gim, Żychlin-Gim Nr 1 Kutno 2-1
mecz o I miejsce : Gim. Nr 2 Kutno - Gim. Ostrowy 2-1

Gimnazjum Nr 2 w Kutnie najlepsze w piłce nożnej dziewcząt, ./upload/articles_pakiety/20101/01_obraz.jpg
Gimnazjum Nr 2 w Kutnie najlepsze w piłce nożnej dziewcząt, ./upload/articles_pakiety/20101/02_obraz.jpg


Kolejność końcowa:
1. Gimnazjum Nr 2 w Kutnie
2. Gimnazjum w Ostrowach
3. Gimnazjum w Żychlinie
4. Gimnazjum Nr 1 w Kutnie

Drużyna dziewcząt Gimnazjum Nr 2 w Kutnie będzie reprezentować powiat kutnowski na rozgrywkach rejonowych (4.06.13 Rawa Maz.) [więcej]
wandea, 28.05.2013 16:20|czytane: 1883 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Zaczynamy pozytywne szaleństwo paczkowe. Zostań Liderem SZLACHETNEJ PACZKI w Łęczycy i Zgierzu
- Poszukujemy Liderów w całej Polsce. Kutno już ma swojego, ale brakuje jeszcze w naszym województwie kilkoro m.in w Łęczycy i Zgierzu  - mówi Sylwia Chądzyńska z Kutna, Koordynator regionalny, Koordynator wojewódzki ds. szkoleń. - Na zgłoszenia czekamy do 20 czerwca 2013.

Zaczynamy pozytywne szaleństwo paczkowe. Zostań Liderem SZLACHETNEJ PACZKI w Łęczycy i Zgierzu

Co roku w całej Polsce kilkuset liderów organizuje projekt SZLACHETNA PACZKA. Każdy z nich kieruje zespołem wolontariuszy i niesie pomoc dla najbardziej potrzebujących w swojej okolicy. Angażując innych ludzi w mądrą pomoc, liderzy realnie zmieniają społeczność, w której żyją.

Tylko w 2012 roku SZLACHETNA PACZKA dotarła do 13 235 rodzin w potrzebie, czyli do ponad 55 tys. osób żyjących w niezawinionej biedzie – osób starszych, samotnych, rodzin dotkniętych chorobą lub niepełnosprawnością, samotnych rodziców i rodzin wielodzietnych. Łączna liczba zaangażowanych
w projekt – wolontariuszy, darczyńców i rodzin w potrzebie – sięga 300 tys. osób.

SZLACHETNA PACZKA 2013 otwiera rekrutację liderów. Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Zapraszamy Cię do:
Organizacji w Twojej miejscowości lub dzielnicy projektu SZLACHETNA PACZKA,
    Rekrutacji wolontariuszy,
    Zarządzania pracą wolontariuszy,
    Współpracy z instytucjami takimi jak szkoły, parafie, ośrodki pomocy społecznej w celu pozyskania adresów rodzin w potrzebie,
    Dbania o jak najlepszą pomoc rodzinom w potrzebie,
    Organizacji zaplecza technicznego projektu (np. magazynu, transportu) [więcej]
wandea, 28.05.2013 07:14|czytane: 1174 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dzień Dziecka na zamku w Oporowie
Wójt gminy Oporów i Gminna Biblioteka Publiczna w Oporowie zapraszają wszystkie dzieci z gminy na Dzień Dziecka 2 czerwca na Zamku Muzeum w Oporowie.

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
Dzień Dziecka na zamku w Oporowie

[więcej]
redaktor, 28.05.2013 10:15|czytane: 1699 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Zapraszamy na pierwsze urodziny Aquaparku Kutno
Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć


[więcej]
wandea, 28.05.2013 07:06|czytane: 1597 razy|13 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zawody wędkarskie w Leszczynku
Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
Zawody wędkarskie w Leszczynku
[więcej]
pismak, 28.05.2013 06:58|czytane: 1079 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Otwarcie placu zabaw Radosna szkoła i Dzień Dziecka na Orliku
Na Dzień Dziecka Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie przygotowała dla swoich uczniów otwarcie szkolnego Placu Zabaw Radosna Szkoła.

Od godz. 14.00 do 18.00 na małych mieszkańców Kutna czekają atrakcje na Orliku przy szkole. Będzie rowerowy tor przeszkód, turniej piłki nożnej uczniów klas trzecich SP nr 1, strzelanie z LOK, pokaz taneczny Street Dance Studio,  pokaz militariów Stowarzyszenia Historycznego Pułk 37, strażacki i policyjny pokaz sprzętów.

Ponadto loteria fantowa, kącik plastyczny, wystepy wokalistów, legonamiot, [więcej]
Krecik, 28.05.2013 06:58|czytane: 1700 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Dzieci z "Jedynki" u strażaków
Dzieci z oddziałów przedszkolnych ze Szkoły Podstawowej nr 1 w ubiegłym tygodniu odwiedziły Komendę Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie.

Dzieci z
Dzieci z
Dzieci z


21 maja uczniowie klasy O „e” i O „f” odwiedzili Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie. Na jej terenie poznali warunki pracy strażaków, ich pomieszczenia i sprzęt. Dowiedzieli się, że praca strażaka polega nie tylko na gaszeniu pożarów, ale także na usuwaniu skutków wypadków, klęsk żywiołowych oraz współpracy z ratownikami medycznymi.

Podczas wizyty dzieci nabyły umiejętność odpowiedniego zachowania podczas pożaru, utrwaliły numer alarmowy do straży pożarnej, wzbogaciły wiadomości na temat ochrony przeciwpożarowej. [więcej]
Krecik, 27.05.2013 22:03|czytane: 2109 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czerwiec w Kinie KDK
MAMBO LULA I PIRACI 31.05.2013-05.06.2013 i 07-12.06.2013 godz.16.30
Nowy film twórcy przebojowych „Disco Robaczków”, z którymi w 2010 roku pląsało w Polsce ponad 600 tysięcy widzów. W pełnej gorących hitów z Karaibów, rozśpiewanej i roztańczonej komedii dla całej rodziny, głosów użyczyli: pierwsza dama polskiego kabaretu – Katarzyna Pakosińska; człowiek, który nauczył „Shreka” polskiej mowy – Zbigniew Zamachowski oraz niekwestionowany król Julian polskiego dubbingu - Jarosław Boberek.OSZUKANE 31.05.2013-05.06.2013 godz.18.00 i 07-12.06.2013 godz.20.00
Przypadkowe spotkanie dwóch bardzo podobnych do siebie nastolatek prowadzi je do odkrycia nieprawdopodobnej pomyłki sprzed lat. Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia sióstr podmienionych w szpitalu, która kilka lat temu wstrząsnęła Polską. Głównie jednak wstrząsnęła życiem dwóch rodzin, które od tego momentu nigdy już nie będzie takie samo... W gł.rolach: Katarzyna Herman, Karolina i Paulina Chapko, Artur Żmijewski, Ewa Skibińska.

KAC VEGAS 3  premiera 07-12.06.2013 godz.18.00 i 14-19.06.2013 godz.20.00
Trzeci i ostatni film z bijącej wszelkie rekordy serii komedii w reżyserii Todda Phillipsa. Tym razem nie będzie ani ślubu, ani wieczoru kawalerskiego. Co więc mogłoby pójść nie tak? Kiedy wataha wyrusza w drogę, wszystko się może zdarzyć…

TAJEMNICA ZIELONEGO KRÓLESTWA 3D 14-19.06.2013 godz.16.00
Najnowszy film twórców słynnej "Epoki lodowcowej", zrealizowany w technice animacji komputerowej 3D. Profesor Bomba jest zwariowanym naukowcem, który pragnie udowodnić, że ukryty przed ludzkim wzrokiem miniaturowy świat niezwykłych istot – zwany  Zielonym Królestwem – istnieje naprawdę. Profesor jest jedynym człowiekiem, który wierzy w jego istnienie. Do chwili, kiedy jego kilkunastoletnia córka, Mary Katherine, podlega niesamowitej transformacji i przeniesiona zostaje do Zielonego Królestwa. Tam wraz z grupą nowych przyjaciół musi stawić czoła wrogim siłom, które chcą pozbawić władzy Matkę Naturę, królową tej krainy. Wspólnie przeżyją wielką przygodę i uratują świat Zielonego Królestwa – i nasz własny… [więcej]
wandea, 27.05.2013 18:21|czytane: 1407 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Trzecia edycja konkursu ELEKTRONA: Nagroda Główna samochód osobowy Chevrolet Spark
Firma Handlowa ELEKTRON zaprasza do udziału w trzeciej edycji programu lojalnościowego PROFIT  DLA  CIEBIE. Nagroda Główna samochód osobowy Chevrolet Spark.

Mechanizm akcji polegać będzie na tym, że za zakup na jednym dokumencie (paragon lub faktura ) towarów dostawców biorących udział w promocji na kwotę min. 500 zł netto, klient ma prawo wysłać sms-a na numer 4307 podając następujące dane: UNIKALNY  TRZYCYFROWY NUMER HURTOWNI (na każdej ulotce) numer paragonu lub faktury datę zakupu.

Podając dane poprawnie klient otrzyma zwrotnie sms-a, że zgłoszenie zostało przyjęte do puli sms –ów biorących udział w losowaniu w danym dniu.

Pamiętajmy, JEDEN DOKUMENT – JEDNA SZANSA, im więcej dokumentów tym więcej nagród mamy szanse wygrać.

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
balcerzak art

O nagrodach:
Po pierwszych 2 miesiącach nagrodami będą: telewizor LED 40”, ekspres do kawy de Longhi, 3 bony 500 zł, 10 bonów 200 zł, 30 bonów 50 zł, szlifierka kątowa 30 szt. , młoto- wiertarka -5 szt., wkrętak akumulatorowy 100 szt.

Po drugich 2 miesiącach losowanie: telewizor LED 40”, ekspres do kawy de Longhi, 3 bony 500 zł, 10 bonów 200 zł, 30 bonów 50zł szlifierka kątowa 30 szt, młoto wiertarka -5 szt., wkrętak akumulatorowy 100 szt., komplet wkrętaków NEO 50szt.

Po trzecich 2 miesiącach losowanie:  telewizor LED 40”, ekspres do kawy de Longhi, 3 bony 500 zł, 10 bonów 200 zł, 30 bonów 50 zł szlifierka kątowa 30 szt., młoto wiertarka -5 szt., wkrętak akumulatorowy 100 szt., komplet wkrętaków NEO 100 szt.) [więcej]
wandea, 25.05.2013 09:17|czytane: 1360 razy|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem ekutno.pl: 19 Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych "ŁAPA 2013"
Kutnowski Dom Kultury zaprasza  6 - 8 czerwca w godzinach 13.00-16.00 do parku Traugutta na 19 Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych "ŁAPA 2013".  Wystąpi 19 zespołów i
280 uczestników z kutnowskich szkół i przedszkoli.  Ogłoszenie wyników 9 czerwca o godzina 13.00 na sali widowiskowej KDK.

Pod patronatem ekutno.pl: 19 Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych


6 czerwca  godz. 13.00 - 16.00
I  G R U P A   W I E K O W A
„O D Z I A Ł  P R Z E D S Z K O L N Y  O C”
ze Szkoły Podstawowej Nr 6 im. M. Curie Skłodowskiej
„JAK WRÓBELEK ELEMELEK
W SZKOLE UCZYŁ SIĘ LITEREK”
wg Hanny Łochockiej
Scenariusz: Teresa Fiutowska
Reżyseria, opracowanie plastyczne i opracowanie muzyczne: Agnieszka Klepczarek

„P A C Y N K I”
z Przedszkola Miejskiego Nr 8 „Promyczek”
„CZERWONY KAPTUREK”
Scenariusz: Barbara Wiśniewska
Reżyseria i opracowanie muzyczne:
Beata Pilarska, Barbara Wiśniewska
Opracowanie plastyczne:  Krystyna Mordzak, Barbara Wiśniewska

„ P A J Ą C Z K I ”
z Przedszkola Miejskiego Nr 16  „Calineczka” 
„MAŁY KSIĄŻĘ”
Scenariusz: Halina Reyman
Reżyseria, opracowanie plastyczne i muzyczne:
Halina Reyman, Beata Radecka [więcej]
wandea, 27.05.2013 15:36|czytane: 1670 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Narysuj maskotkę Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży
Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym dla dzieci i młodzieży organizowanym w  ramach XIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Prace na temat maskotki olimpiady młodzieży należy nadsyłać do 10 czerwca za pomoca formularza na stronie www.oom2013.info.

Gospodarzem i organizatorem największej imprezy sportu młodzieżowego w 2013 r. będzie Województwo Łódzkie. Bezpośrednim organizatorem będzie Łódzka Federacja Sportu przy koordynacji Departamentu Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie, którzy nie ukończyli 16 lat.

Wymagania:
Wymiary pracy*:210×297mm.*
Wymiary pracy odpowiadają kartce w formacie A4
Wykonane przy pomocy dowolnej techniki: kredki, pastele, akwarele, farby; prace nieprzestrzenne.
Prace cyfrowe, wykonane przy pomocy technik elektronicznych, nie będą akceptowane. [więcej]
pismak, 27.05.2013 15:00|czytane: 1251 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Trudna i widowiskowa walka Kasicy
Od piątku do niedzieli w Brzezinach (Wielkopolska) odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w Kickboxingu w formule Full Contact. W zawodach wziął także kutnowski kickboxer Jakub Kasica na co dzień trenujący w Akademii Sportów Walki i Rekreacji Alex Kutno (trener Aleksander Grabowski).

Trudna i widowiskowa walka Kasicy, ./upload/articles_pakiety/20091/01_obraz.jpg
Trudna i widowiskowa walka Kasicy, ./upload/articles_pakiety/20091/02_obraz.jpg
Trudna i widowiskowa walka Kasicy, ./upload/articles_pakiety/20091/03_obraz.jpg


- Jakub Kasica po pasjonującej 3-rundowej walce półfinałowej (w ringu) przegrał na punkty z zawodnikiem z Zielonej Góry, jak się później okazało zdobywcą mistrzowskiego tytułu, zdobywając III miejsce i brązowy medal tych mistrzostw - mówi Grabowski. Sama walka jak przystało na Full Contact była twarda, obfitująca w szereg silnych uderzeń i kopnięć. Kuba pokazał kolejny raz, że ma serce do walki, dysponuje dużą dynamiką i siłą co jest bardzo istotne w twardych formułach. [więcej]
redaktor, 27.05.2013 12:53|czytane: 2766 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ważny sprawdzian dla juniorów z "Dziewiątki"
25 maja na stadionie w Aleksandrowie Łódzkim rozegrano Mityng Lekkoatletyczny Klasy I.
Udział w tej imprezie wzięła dziesięcioosobowa reprezentacja lekkoatletów Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziewiątka”.


Ważny sprawdzian dla juniorów z
Ważny sprawdzian dla juniorów z
Ważny sprawdzian dla juniorów z


- Był to ważny sprawdzian dla trójki naszych juniorów młodszych, którzy za tydzień w Łodzi będą walczyć w Strefowych Eliminacjach o kwalifikacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych) – powiedział trener UKS Jacek Kudła.

Najlepszą dyspozycję z w/w trójki zademonstrował Rafał Ewkowski, który w swej koronnej konkurencji skoczył 652 cm (najlepszy wynik w swojej kategorii wiekowej). Próba ta była wykonana w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych, przy przeciwnym wietrze 1,9 m/s.

Bardzo dobrze zaprezentował się także kolega klubowy Rafała  Piotr Kowalski, który w biegu na 300 m uzyskał czas 37,62 s (wygrał swoją serię i uzyskał najlepszy wynik w swojej kategorii wiekowej). Piotrek brał udział także w konkursie rzutu oszczepem (700 g) ustanawiając rekord życiowy wynikiem 36,78 m.

Dobry wynik uzyskała także Wiktoria Leszczyńska, która w biegu na 100 m zajęła drugie miejsce z czasem 13,58 s . Wiktoria z powodów zdrowotnych przez tydzień nie mogła uczestniczyć w zajęciach treningowych.
Bardzo dobrze wypadli także pozostali zawodnicy zarówno w kategoriach młodszych i starszych. [więcej]
redaktor, 27.05.2013 12:31|czytane: 1596 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Cardio siła w Aquaparku Kutno
Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć


[więcej]
redaktor, 27.05.2013 12:29|czytane: 1160 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Brązowy medal dla Dembickiego
26 maja na orliku przy Zespole Szkół w Pęczniewie rozegrano Finał Wojewódzki Orlikowej Ligi Mistrzów w Skoku Wzwyż.

Brązowy medal dla Dembickiego, ./upload/articles_pakiety/20088/01_obraz.jpg
Brązowy medal dla Dembickiego, ./upload/articles_pakiety/20088/03_obraz.jpg


Impreza ta sygnowana jest przez wicemistrza olimpijskiego i rekordzistę Polski w skoku wzwyż Artura Partykę.
Kutno na tej imprezie reprezentowała siedmioosobowa grupa uczniów Szkoły Podstawowej nr 9 i Gimnazjum nr 1, która dwa tygodnie wcześniej wywalczyła kwalifikacje w zawodach w Łęczycy.

Najlepsze miejsce z naszej ekipy wywalczył piątoklasista Mikołaj Dembicki, który w konkursie „podstawówek”  zdobył po dogrywce brązowy medal. Mikołaj pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 130 cm. [więcej]
redaktor, 27.05.2013 12:12|czytane: 1394 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
II miejsce Skrzatek w rundzie zasadniczej
W sobotę zakończyła się runda zasadnicza wojewódzkiej ligi skrzatek U-11. Dwoma wygranymi meczami w Aleksandrowie Łódzkim koszykarki MKS KUTNO  wywalczyły sobie udział w rundzie finałowej o miejsca 1 – 4. Było to ich 7 i 8 kolejne zwycięstwo. W całej rundzie przegrały tylko dwa pierwsze mecze z ŁKS Łódź  i WIDZEW Łódź. W rundzie zasadniczej zajęły 2 miejsce za ŁKS Łódź.

II miejsce Skrzatek w rundzie zasadniczej, ./upload/articles_pakiety/20087/01_obraz.jpg
II miejsce Skrzatek w rundzie zasadniczej, ./upload/articles_pakiety/20087/02_obraz.jpg
II miejsce Skrzatek w rundzie zasadniczej, ./upload/articles_pakiety/20087/03_obraz.jpg


MKS KUTNO – UKS II Aleksandrów Łódzki  62 : 7 (18:2, 17:1, 11:0, 14:4)
Święcicka Wiktoria -0, Kozarska Justyna -12, Polakowska Kinga -14, Stelmasiak Alicja -5, Brewińska Julia -6, Janczak Zuzanna -0, Jabłońska Małgorzata -0, Piłacik Julia -7,
Janecka Alicja -4, Szymczak Aleksandra -2, Ferensztajn Dorota -6, Wszywkow Klaudia -6,
Konarzewska Aleksandra -0.
MKS KUTNO – UKS I Aleksandrów Łódzki  36 : 29 (0:4, 16:5, 8:12, 12:8)
Ambroziak Julita -0, Kubiak Sara -6, Krawczyk Paulina -0, Kacalak Natalia -0,
Myszkowska Julia -16, Sikorska Zuzanna -0, Woźniak Iga -8, Małecka Julia -0,
Gołębiewska Nikola -4, Kuciapska Natalia -0, Królikowska Klaudia -0, Pietrzak Natalia -2. [więcej]
pismak, 27.05.2013 12:23|czytane: 1321 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: I Zjazd Absolwentów Zespołu Szkół Nr 4 im. Zygmunta Balickiego w Kutnie - Azorach
Już w piątek I Zjazd Absolwentów Zespołu Szkół nr 4 w Kutnie-Azorach, który  niewątpliwie będzie okazją do spotkań po latach z kolegami ze szkolnej ławy oraz nauczycielami, możliwością wspomnienia minionych lat, a także szansą na wspólnie przeżycie niezapomnianych chwil.

Pod patronatem eKutno.pl: I Zjazd Absolwentów Zespołu Szkół Nr 4 im. Zygmunta Balickiego w Kutnie - Azorach, ./upload/articles_pakiety/20085/01_obraz.jpg
Pod patronatem eKutno.pl: I Zjazd Absolwentów Zespołu Szkół Nr 4 im. Zygmunta Balickiego w Kutnie - Azorach, ./upload/articles_pakiety/20085/02_obraz.jpg
Pod patronatem eKutno.pl: I Zjazd Absolwentów Zespołu Szkół Nr 4 im. Zygmunta Balickiego w Kutnie - Azorach, ./upload/articles_pakiety/20085/03_obraz.jpg


31 maja od godz. 10.00 rozpocznie się on Mszą świętą w kościele Św. Wawrzyńca w Kutnie, potem o godz. 11.00 przemarsz uczestników uroczystości do Kutnowskiego Domu Kultury, o godz. 12.00 część oficjalna I Zjazdu Absolwentów w KDK, godz. 15.30 odsłonięcie pamiątkowej tablicy i spotkania klasowe z wychowawcami i nauczycielami, godz. 20.00  bal w Elidzie. [więcej]
wandea, 27.05.2013 09:57|czytane: 4266 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Sesja w powiecie: Zbycie udziałów w PKS i podwyższenie kapitału szpitalnej spółki
29 maja o godz. 15.00 w Starostwie Powiatowym w Kutnie odbędzie się sesja Rady Powiatu w Kutnie. Radni na krótkiej sesji spotkają się aby zmienić budżet  powiatu na 2013 rok, wyrazić zgodę na zbycie udziałów Powiatu Kutnowskiego w Przedsiębiorstwie Komunikacji Samochodowej spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Kutnie oraz określenia zasad zbycia tych udziałów oraz na wniesienie wkładu niepieniężnego do  spółki Kutnowski Szpital Samorządowy na podwyższenie jej kapitału zakładowego.

Jednym z punktów obrad jest również  wyrażenie zgody na powierzenie prowadzenia zadań publicznych w przedmiocie organizowania współzawodnictwa sportowego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych [więcej]
wandea, 27.05.2013 09:27|czytane: 2039 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Z miłości do zabytkowej krośniewickiej kolejki wąskotorowej. Burmistrz przeciw?
Stowarzyszenie Niezależna Edukacja Otwarta (NEO), Towarzystwo Opieki nad Zabytkami oddział w Łodzi oraz Stowarzyszenie Krośniewickiej Kolei Wąskotorowej pod auspicjami Marszałka Województwa Łódzkiego zorganizowały w ten weekend (24-26 maja) I Festiwal Filmów Kolejowych połączony z przejazdami drezynami, zwiedzaniem terenu kolejowego w Krośniewicach oraz warsztatami plastycznymi dla dzieci.

Dzieciaki bawiły się znakomicie pod okiem żywiołowego Wojciecha Bednarka - prezesa NEO, rysując, zaglądając przez dziurę w drzwiach do starych opuszczonych lokomotyw i wagonów. Przejażdżka wąskimi torami w starej drezynie to prawdziwa frajda, i to nie tylko dla dzieci, dorośli również jeździli w tę i we tę słuchając opowieści Marcina Niestój czy Pawła Papierza - szefa SKKW. Tomasz Adamkiewicz z Towarzystwa Opieki nad Zabytkami z kolei informował o historii tego zabytkowego, ale wciąż żywego miejsca.

Z miłości do zabytkowej krośniewickiej kolejki wąskotorowej. Burmistrz przeciw? , ./upload/articles_pakiety/20084/01_obraz.jpg
Z miłości do zabytkowej krośniewickiej kolejki wąskotorowej. Burmistrz przeciw? , ./upload/articles_pakiety/20084/08_obraz.jpg
Z miłości do zabytkowej krośniewickiej kolejki wąskotorowej. Burmistrz przeciw? , ./upload/articles_pakiety/20084/23_obraz.jpg


Nikt by wczoraj nie pomyślał, że kolejka odchodzi, że umiera.  Na poboczu w zaroślach co prawda od lat stoją zdezelowane wagony, w pomieszczeniach niszczeją sprzęty: tokarka, gilotyna, kolorowa drezyna cała z drewna, (co ciekawe jej koła są również z drewna, a napędza ją silnik motocykla), w dachach są ogromne dziury. Kolejka jednak żyje w panach Pawle, Marcinie, Tomaszu, Wojciechu. Teraz żyje też w małych Martynce, Ali i Paulinie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Krośniewicach. Przyszły tu w sobotę przejechać się kolejkowym wagonem, przyszły obejrzeć filmy, porysować, zjeść smaczną kiełbaskę i zajrzeć tam gdzie na co dzień im nie wolno.

Dlaczego dziewczynki musiały zatem jechać małą drezyną zamiast kolejką i czemu logo Urzędu Miasta Krośniewice zniknęło z plakatów i identyfikatorów organizatorów?

- Dziś miał wyruszyć na trasę zabytkowy wagon motorowy z 1967 roku. Niestety nie dogadaliśmy się z panią burmistrz Julianną Herman. Urząd Miejski i burmistrz mieli występować w charakterze organizatorów, przecież to ich teren - mówi Wojciech Bednarek, prezes NEO. - Organizacje pozarządowe otrzymały grant od Marszałka Województwa Łódzkiego, otrzymały wszelkie decyzje, zadbaliśmy o ubezpiecznie imprezy, natomiast pani burmistrz była tak bardzo nieprzychylna, że bardziej chyba być nie mogła. W ostatniej chwili odmówiła nam uruchomienia wagonu, tłumacząc się jakimiś technicznymi sprawami. Nie było też ze strony władz promocji tego przedsięwzięcia. Logo zniknęło, bo pani burmistrz stwierdziła, iż nie jest sponsorem, ale przecież organizatorem mogła być. [więcej]
wandea, 26.05.2013 19:15|czytane: 5937 razy|17 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nauka musztry. Podziękowania i zakończenie seminarium w Klonowcu
Zakończyło się dziś w Klonowcu II SEMINARIUM DZIEDZICTWA I TRADYCJI ORĘŻA POLSKIEGO zorganizowane przez Stowarzyszenie Clonovia pod patronatem eKutno.pl. Dziś odbyły się zajęcia z musztry wojskowej, gry i konkurencje sprawnościowo-wojskowe organizowane przez Związek Strzelecki „Strzelec”.

Nauka musztry. Podziękowania i zakończenie seminarium w Klonowcu, ./upload/articles_pakiety/20081/01_obraz.jpg
Nauka musztry. Podziękowania i zakończenie seminarium w Klonowcu, ./upload/articles_pakiety/20081/02_obraz.jpg
Nauka musztry. Podziękowania i zakończenie seminarium w Klonowcu, ./upload/articles_pakiety/20081/03_obraz.jpg


-Dziś mamy dzień luźniejszy. Konkurencje sportowo-wojskowe, rozdaliśmy certyfikaty z odbycia szkolenia w zakresie musztry wojskowej  - mówi Anna Baranowska, prezes Stowarzyszenia Clonovia. - Przygotowany został również pokaz potyczki z 1939 roku. W imieniu Stowarzyszenia Clonovia składam serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom, prelegentom oraz współrealizatorom z grup rekonstrukcyjnych za włożony osobisty wkład w realizację II Seminarium Dziedzictwa i Tradycji Oręża Polskiego. Ożywiona dyskusja podczas Seminarium utwierdziła nas w przekonaniu, że należy kontynuować tego rodzaju przedsięwzięcia. Szczególne słowa podziękowania kieruję do Kręgu Rodzin Wojskowych 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty im. Księcia Józefa Poniatowskiego za przekazanie cennej pamiątki rodzinnej w postaci tablo oficerów 37 p.p. Wkład prelegentów na wytworzenie sprzyjającej atmosfery do otworzenia dyskusji stał się dopełnieniem wykładów przedstawionych w formie multimedialnych pokazów - dodaje Baranowska.

Główną nagrodę w postaci Encyklopedii Multimedialnej w konkursie wiedzy historycznej ufundowało Kutnowskie Towarzystwo Historyczne. Nagroda trafiła do Ewy Kamińskiej. [więcej]
pismak, 26.05.2013 18:17|czytane: 2302 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Piknik "na górce" na Dybowie
Uroczyście, dedykacją kościoła Bogu w parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych rozpoczęły się dziś XIII Dybowskie Spotkania Odpustowe. Parafia świętuje dwa ważne jubileusze 25 - lecie powstania parafii i 20 - lecie przybycia Księży Pallotynów do Kutna na Dybów.

Piknik
Piknik
Piknik


Wspomniane jubileusze to dobra okazja do tego, aby dokonać aktu uroczystego poświęcenia - dedykacji kościoła. Jest to wydarzenie jedyne i niepowtarzalne w historii parafii.

Aktu uroczystego poświecenia dokonał  Ksiądz Biskup Ordynariusz Andrzej Franciszek Dziuba, a po południu rozpoczęły się XIII Dybowskie Spotkania Odpustowe połączone z Dniem Dziecka organizowane przez parafię i Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „Dybów-Kutno”.

Podczas festynu chętni mogli oddawać honorowo krew. Wśród atrakcji znalazły się występ zespołu muzycznego, konkurencje sportowe z licznymi cennymi nagrodami, zabawa karaoke z atrakcyjnymi nagrodami, malowanie twarzy, tradycyjnie także zjeżdżalnie, karuzele. Kącik gastronomiczny serwował dania z grilla, bigos zakonny, pierogi oraz pyszne domowe ciasto. [więcej]
pismak, 26.05.2013 17:52|czytane: 4344 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Rewelacyjna Kapela Hanki Wójciak. Dziś zapraszamy na brzmienia marokańskich gimbrii
Wczoraj przed kutnowską publicznością w Centrum Teatru Muzyki i Tańca wystąpiła Kapela Hanki Wójciak. Zespół powstał w Krakowie, gra muzykę z pogranicza world music, folku, piosenki autorskiej.  Duża galeria zdjęć A dziś o godz.... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Sprzedam 4,08 hektary POLE UPRAWNE Sprzedam POLE UPRAWNE = 4,08 hektary... [czytaj więcej]
Konkretna propozycja i konkretne zarobki!Warszawa Współpraca dla sympatycznej, uśmiechniętej, komunikatywnej i chętnej do pracy. Chcesz zarabiać w normalnej atmosferze, na uczciwych warunkach, dyskretnie, bezpiecznie i konkretnie? Jeśli tak t... [czytaj więcej]
Zawieszka Nieśmiertelnik Srebro +GRAWER Zdjęcia i Tekstu Idealny i modny prezent dla kobiety i mężczyzny. Wspaniały prezent na Imieniny, Urodziny, Rocznicę, Walnetynki, Dzień Kobiet, Mikołaja, oraz pod choinkę na Gwiazdkę Świąt Bożego Narodzenia... [czytaj więcej]
Kotki Oddam kotki w dobre ręce. Więcej informacji pod nr telefonu 602430567.... [czytaj więcej]
Monitoringi, alarmy Witam, oferuję usługę konfiguracji oraz montażu kamer, alarmów oraz innych systemów zabezpieczeń. Wykonuję również inne usługi informatyczne. Zapraszam.... [czytaj więcej]
Sprzedam biurko duże 210 cm / bardzo dobre wykonanie Mam do sprzedania duże biurko w bardzo dobrym stanie. Biurko ma ponad 1,5 metra i było robione na zamówieni a więc jest wykonane z bardzo dobrego materiału. Posiada wiele szuflad, miejsce na je... [czytaj więcej]
Fly High Production – Produkcja filmowa Firma Fly High Production to przede wszystkim profesjonalna produkcja filmów i innych form audiowizualnych, bazująca na najnowszych technologiach min zastosowaniu drona i innych technologii stabiliz... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Felicjan Rohloff:
12 minut temu
Zeżarłam "się" w pospiechu. Proszę o zrozumienie i wklejenie "się" tam gdzie trzeba. AWRUK!
Felicjan Rohloff:
16 minut temu
###"R". Albinie vel (???????)! Dziękuję za zaproszenie. Da Bóg, to jutro przedstawię ewentualny termin tego niezwykle zapowiadającego wydarzenia. Gdzie jest ten wasz gród? zawalona jestem dzisiaj robotą. Pozdrawiam i wszelkich łask bożych życzę. ~emerytowana nauczycielka.
Felicjan Rohloff:
2 godzin temu
Kordianie! To sobie startuj jak jesteś debilem w trepem lub idiotą w kaloszach. Matura to bzdura, a te konkursy to lipa. A te samorządy to Awruki i Złodzieje. Nie bić Awruków i Złodziei, tylko je zlikwidować. Zlikwidować bzdurną maturę! Zlikwidować ukartowane konkursy! Zlikwidować nierządne samorządy! Zlikwidować szkoły samorządowe. Przestać chodzić do bzdurnych szkól! I zacząć się uczyć! I zacząć czytać eKutno! I wstąpić do KAN"PiŚ"! Pod żadnym pozorem nie likwidować KOTÓW !!! I nie zabijać DZIECI ! I nie budować świątyń! I nie budować pałaców! I nie budować komitetów! Budować SERCA, UMYSŁY i DUSZE! I nie sadzić i nie pielęgnować dębów JPII. Rodzić dzieci, uczyć je i wychowywać! Młodzieży nie rozpuszczać! Zrezygnować z paciorków, fikołków i koziołków! Uwierzyć w Boga! Kochać Polskę! I rozniecać promienie NADZIEI! I nie spać! I obudzić się! I się oświecać! I myśleć! I pracować! I odpoczywać! I bawić się! I działać!.........I nigdy nic złego nie robić........ Coś dobrego - zawsze można..... O kotów dbać, psom dać spokój a świnie oprzątać!....... Paniali?........Amen.
Jordan Sierpowski:
2 godzin temu
POSEŁ Z PIS Tadeusz Woźniak - pozując do zdjęć ze strażakami w Komadzynie, splata swe wypracowane dłonie,na nieprzyzwoicie upasionym brzuszysku.Fakt - inni dostojnicy z jego partyji pozując do zdjęć - czynią podobnie. Ale - jak by nie liczyć, Tadeusz Woźniak (ksywa kanonik) - kadencji poselskich ma już sobą wiele i ta kadencja nie jest jego ostanią, to i nie dziwota, że i jego i tak już upasiony brzuch, z każdą kadencja staje się i coraz to i coraz to bardziej monstrualny. Wiadomo - odmawiać na tych różnych poselsko-wiejskich bankietach jadła i napitki - to rzecz wielce niepolityczna. Tak myślę,że jeżeli darwinowska teoria ewolucji nie zadziała i Woźniakowi nie wydłużą się kończyny górne jak u orangutana ,tak aby ręce mógł spleść na swym brzuchu - to tylko patrzeć, jak niezbędnym dodatkowym wyposażeniem posła staną się protezy, przedłużające jego kończyny górne. A po co ? A NO PO TO - ABY POSEŁ WOŹNIAK MÓGŁ SWE WYPRACOWANE DŁONIE SPLEŚĆ NA SWYM MEGA OLBRZYMIM BRZUSZYSKU.
Marian Pawełek:
2 godzin temu
Ciekawe, czy nadal wierzy w swojego idola, górniczynę?
Maria Giedgowt:
2 godzin temu
Widocznie była za słaba, że wygrać. Zresztą ma dużo pracy - kilku uczniów na krzyż w prywatnej. Jak oni się zmieszczą w tym budynku?
Felicjan Rohloff:
3 godzin temu
Ludzie! Nie macie ciekawszych problemów? wiadał dzięcioł żonie: PiS upada, PO tonie . A młode koty tego słuchały i wcale się tym nie przejmowały, tylko miauczały. POPiS - to najstraszniejsze słowo świata - tak dzisiaj miauczały koty stare i młode i mrugając śpiewały: PiS i Plarforma to jedna rodzina, kaczor i donald - nie polska ptaszyna. Ludzie! Nie liczy się forma - liczy się treść. Nie liczy się PiSforma! Nie liczy się PLATforma! Liczy się KUTNOWSKA ARMIA NADZIEI "Prawda i Śmiech"!!!!! Koty są najmądrzejszymi stworzeniami świata!!!!! Niech żyją Koty! I niech żyje KAN "PiŚ"!
Mateusz Dąb:
3 godzin temu
Nikt z patriotów nie miał szans, bo sitwa rzadzi, ale mnie dziwi jedno, że nie wystartowała pani, która wspierała Łebskiego w kampanii.
Felicjan Rohloff:
3 godzin temu
Tyle co koty napłakały. I nic więcej. Tak słyszałem..... Mówią, że śmieszny Tadeusz rozrzutnością nie grzeszy i św. mamony nie marnotrawi. Co innego to te prezbiterianie z Sienkiewicza. Tam jest Zakon Koedukacyjny dla Św. Świrów. Ludzie! Co tam się dzieje? Jak tam grzeszą. Więcej wydają niż zarabiają. Oni chyba na islam już przeszli. Bo Policja ich się boi. Proboszcz tez się boi. I żadnej klątwy na nich nie rzuca. Ekskomuniki tez się boi im wręczyć. Łajdactwo kwitnie pełną gębą i pustymi butelkami. Hulaj dusza! Piekła nie ma! Kto ten Zakon zlikwiduje to chyba świętym zostanie. Ja nie mogę na to wszystko patrzeć. Zakładam Koedukacyjny Zakon Wszystkich Kawalerów jeszcze światłych, mądrych i cnotliwych i Wszystkich Panien Jeszcze Dziewic. Jutro mamy pierwsze spotkanie przy drzwiach otwartych. Musimy być lepsi od tych synów marnotrawnych i rozrzutnych cór z kutnowskiego PiSolandu. Coś dobrego trzeba w życiu zrobić. Nieprawdaż?
January Sobota:
2
 · 
4 godzin temu
Mamy "najgłupszego" Komentatora eKutna BOHDANA ODYŃCA.
Protazy Kotłubaj:
2
 · 
4 godzin temu
Popieram kandydaturę Tego dzielnicowego.Jest człowiekiem inteligentnym, mądrym, sumiennym i uczciwym. Sprawiedliwy i otwarty dla ludzi. Zawsze służy pomocą.
Waldemar Rzuscyć:
3
 · 
4 godzin temu
Został wypchnięty z PiSu. To sa kulisy polityki Klopotowskiego, Matuszewskiego i Błaszczyka. Dlaczego mu nie pomogli ci dwaj ostatni ? Mam wrażenie, że wolą, aby poseł był ze Zgierza, a nie z Kutna. Co Klopotowski, Klimecki, Olesiński zrobili z PiS, to widać z obecności na listach takich ludzi jak Jóźwiak i Ziółkowski.
Bohdan Odyniec:
5 godzin temu
Mamy "najlepszego" Prezydenta Kutna ZBIGNIEWA BURZYŃSKIEGO.
Makary Pawlikowski:
2
 · 
5 godzin temu
A ile dal ten śmieszny Tadeusz ze swojej diety ?
Bartosz Koścień:
6 godzin temu
wklejam wszystkie 4 linki raz jeszcze tym razem poprawne:
umkutno.bip.e-zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3& func=selectsite&value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7< br />

www.ekutno.pl/wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teo ria-a-praktyka-k-opoty-z-prawem-komendanta-policji -w-kutnie,

kutno.net.pl/artykuly/aktualnosci,aktualizacja-k omendant-kutnowskiej-policji-na-dywaniku-prywatne- dojazdy-rozliczal-jak-sluzbowe,84342.html

www.polskatimes.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiat owy-policji-w-kutnie-dostal-reprymende,12174332/
Bartosz Koścień:
2
 · 
6 godzin temu
UPDATE

ZAPRASZAM WSZYSTKICH TU KOMENTUJĄCYCH DO KLIKNIĘCIA W PONIŻSZY LINK

http/umkutno.bip.e -zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3&func=selectsite &value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7

Wszyscy Ci, którzy tu komentują nie zadali sobie nawet grama trudu, aby wejść na stronę Urzędu Miasta. Wszyscy piszą "w ciemno". że konkurs odbył się tajnie, że nie było ogłoszenia - cel? Napluć komuś w twarz, upodlić i wykreować błędną rzeczywistość.

Szczerze? Jest to tak zaściankowe myślenie, a przy tym maksymalnie żałosne. Typowa kutnowska mentalność. Zastanawiam się tylko, po co tyle jadu, nie macie własnego życia, planów, marzeń, pasji, pracy, dzieci, rodziny? Wolicie wypluwać gorzkie żale pewnie na osobę, której nawet osobiście nie znacie? Okej, wylewajcie, nikogo to nie rusza, ale wiedzcie, że karma wraca, a przy tym patrząc z boku - chciałabym zobaczyć, czy potraficie mieć tyle odwagi w rzeczywistości co tu w Internecie, podpisujcie się swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem, śmiało! Skoro macie tyle racji, wiecie wszystko najlepiej, posiadacie takie informacje, że można robić aferę za aferą - taka cenna wiedza i szereg informacji - okazja to zabłyśnięcia w sieci! Szkoda zmarnować szansy

Najgorsza analiza przedstawiona poniżej przez "TATARA" - brak słów, jeżeli masz czas na pisanie takich komentarzy i analizowanie całej sytuacji - podziwiam. Jeszcze można zrozumieć, gdyby to co napisałeś było prawdą chociaż w minimalnym stopniu. Ale niestety - napociłeś się przy pisaniu, a wcześniej przy wymyślaniu bzdur i nic z tego nie ma, szkoda Cię biedaku. Dzieci w szkole? Nudna praca? No tak, Kutno takie nudne, trzeba sobie urozmaicić życie.

Wskazówka dla "SPRAWDZAJĄCYCH" - a sprawdzajcie wykształcenie, a sprawdzajcie doświadczenie, a sprawdzajcie kompetencje i wiedzę Pana Bieńka - dokładnie, sprawdzajcie a potem się wypowiadajcie. A jeżeli już wiecie, w co szczerze wątpie - wyciąGNIJCIE wnioski.

Odchodząc od tematu wywołującego przeogromne poruszenie wśród kutnowskich internautów, zachęcam do węszenia w sprawie, która tego wymaga - okazja tym razem dla kutnowskich detektywów. Pf.
Poniżej kilka szczegółów.

Tylko Ci co posiadają pewne informacje dokładnie wiedzą, jak wygląda praca w Kutnie w Policji, gdy tylko zjawił się komendant Szymański. Tylko te osoby wiedzą o wewnętrznych aferach, których część posypała się i została ujawniona w artykule opublikowanym całkiem niedawno.
Skąd się wziął, kto go broni pomimo tylu kłopotów z prawem? Taka osoba rządzi kutnowską policją. Zapewniam, że wiecie w tej sprawie tyle, ile macie w głowach - czyli prawie nic.
Ku przypomnieniu.

http/www.ekutno.pl /wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teoria-a-praktyka- k-opoty-z-prawem-komendanta-policji-w-kutnie,

http/kutno.net.pl/ artykuly/aktualnosci,aktualizacja-komendant-kutnow skiej-policji-na-dywaniku-prywatne-dojazdy-rozlicz al-jak-sluzbowe,84342.html

http/www.polskatim es.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiatowy-policji-w-k utnie-dostal-reprymende,12174332/

Zachęcam do ponownej lektury i wyciągnięcia wniosków, tym razem trafnych.
Zbigniewa Biallosser:
2
 · 
6 godzin temu
Onufry czy prawdą jest ,że nawet najbliżśi współpracownicy nie wiedzieli ,że odchodzi na samorządową posadkę , nie wiesz dlaczego?Wstyd, honor czy co jeszcze?
Florian Plemieński:
6 godzin temu
Jest całym złem.
Gabriel Koropka:
6 godzin temu
To co Fauście Tobie lekarz od duszy pomógł? Dziwne!A uroda jest kwestią gustu ,i o tym już się nie ..........no chyba Wiesz?
Jonasz Ubysz:
5
 · 
7 godzin temu
Mówię ci po raz kolejny przestań z tym trzeba było startować . No to mogłeś startować , ciekawe czy byś wygrał . W kutnie przed konkursami jest pewniak i nie ma sensu nawet skłądac dokumentów. Zrozum gamoniu.Najciekawsze artykuły
 ·  14
5 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
5 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
5 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
6 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
10 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
11 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
12 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
15 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
16 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
16 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
17 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
18 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
18 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
20 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
20 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
20 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
20 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
20 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
21 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
21 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
21 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
21 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
23 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
27 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
27 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności