eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 25.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
"Barockowy" koncert, poezja i wystawa plastyczna dzieci z Niezabudki. Vita notturna w Pałacu Saskiego
Noc w Muzeum - w Pałacu Saskim w Kutnie rozpoczęła się w piątek, 24 maja późnym popołudniem. Jak zawsze można było posłuchać barokowych utworów wykonywanych na klawesynie przez profesor Ewę Piasecką, poezji poety w portkach - Artura Fryza. W tym roku wyjątkowym punktem programu była mini wystawa prac plastycznych dzieci z Ośrodka Rehabilitacyjno- Edukacjno-Wychowawczego „Niezabudka” w Kutnie. „Obrazki z Pałacu Saskiego” wszystkim zgromadzonym bardzo przypadły do gustu. W tym roku w gościnnych murach pałacu również dziś podczas Dnia Godności można zobaczyć tę wystawę oraz oczywiście zwiedzić pałacowe sale.Profesor zagrała  utwory J. S. Bacha, K. F. E. Bacha, J. Frobergera oraz D. Scarlattiego. Lubię barok za jego rockowe brzmienie, za to że skomponowane w XVI czy XVII wieku ballady i fantazje na klawesyn z słuchane z całym ciężarem historii muzyki, zdają się dziś być znakomitymi przebojami. Stary dobry barock zawsze będzie mnie przyciągał jak magnes. Wielu zresztą kutnowian przyciaga, bo trzeba przyznać, że pałacowe koncert znakomitej  klawesynistki cieszą się zawsze dużym zainteresowanie. Cieszy też fakt, że wśród publiczności pojawiają się dzieci.

Przy jaśminowej „Herbacie Notturna” u Królowej Marii Józefy (in cognito) Artur Fryz przeczytał wiersz "saska chwila" z drugiego (rozszerzonego) wydania "miasta nad bitwą". Później zabrzmiały jeszcze wiersze z najnowszego tomu poety "klatka schodowa kieszeń minotaura", czyli "klatka schodowa", "kometka", "jak to się nosi/1" i "jak to się nosi/2" oraz "narodziny".

W  „Galerii Szarej Godziny”, w podziemiach pałacu odbył się wernisaż niecodziennej wystawy. Swoje prace malarskie, które są efektem gościny w pałacu, pokazały niepełnosprawne dzieci z Ośrodka Rehabilitacyjno - Edukacyjno – Wychowawczego „Niezabudka” w Kutnie. Prace powstały dzięki pomocy i opiece wychowawców Ośrodka –  Edyty Sakson, Mirosławy Tomczak oraz Krystiana Woźniaka. [więcej]
wandea, 26.05.2013 15:53|czytane: 2212 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Trwa Dzień Godności w Kutnie
Na placu Piłsudskiego w Kutnie trwa Dzień Godności Osoby Niepełnosprawnej Intelektualnie, którego organizatorem jest Zarząd Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło nr 1 w Kutnie.

Trwa Dzień Godności w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/20080/19_obraz.jpg
Trwa Dzień Godności w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/20080/10_obraz.jpg
Trwa Dzień Godności w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/20080/07_obraz.jpg


Co roku w maju Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym (PSOUU), które było pomysłodawcą ustanowienia Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, organizuje związane z nim uroczystości. Centralne obchody odbywają się w Warszawie, a w Kutnie plenerową scenę na kilka godzin zawłaszczają niepełnosprawni z regionu. Gwiazdami jedenastej edycji Dnia Godności są  Don Wasyl z zespołem oraz Marek Kościkiewicz. Wcześniej podopieczni stowarzyszenia i OREW  "Niezabudka" pięknie wykonali pieśń dedykowaną wszystkim mamom. Nie obyło się bez łez wzruszenia u kutnowskich mam zgromadzonych na placu Piłsudskiego.

Organizatorzy zapraszają też do Pałacu Saskiego, w podziemiach którego można oglądać wystawę prac plastycznych dzieci z upośledzeniem. Za chwilę wystąpi Marek Kościkiewicz ze swoim zespołem. Imprezę prowadzi Jerzy Papiewski. [więcej]
wandea, 26.05.2013 15:15|czytane: 3785 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Święto Żychlina z Braćmi
Wczoraj żychlinianie znakomicie bawili się podczas "Święta Żychlina". Gwiazdą wieczoru, na którą publiczność bardzo czekała był zespół  "Bracia". Oczekiwanie niewątpliwie się opłacało, bowiem rockowa kapela od razu złapała świetny kontakt z publicznością i rozgrzała ją w ten chłodny wieczór.

Święto Żychlina z Braćmi, ./upload/articles_pakiety/20082/24_obraz.jpg
Święto Żychlina z Braćmi, ./upload/articles_pakiety/20082/42_obraz.jpg
Święto Żychlina z Braćmi, ./upload/articles_pakiety/20082/62_obraz.jpg


Na stadionie miejskim nie brakowało atrakcji przygotowanych przez Żychliński Dom Kultury. Najmłodsi chętnie korzystali z dmuchanych zjeżdżalni, ścianki wspinaczkowej i karuzeli. Brali też udział w konkursach z nagrodami.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji Tomasza Kuli. [więcej]
redaktor, 26.05.2013 14:05|czytane: 3693 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Fotorelacja Tomasza Kuli: Konfrontacje Różnych Form Tanecznych cz. 2
Wczoraj w Kutnowskim Domem Kultury  po przerwie odbyła się 15. edycja Konfrontacji Różnych Form Tanecznych pod patronatem eKutno.pl. Ogólnopolski przegląd tańca nowoczesnego, w tym Hip-Hop, breakdance, modern, jazz, dancehall i inne style przyciągał od zawsze zespoły i solistów tańca, można powiedzieć, już zawodowego.

Fotorelacja Tomasza Kuli: Konfrontacje Różnych Form Tanecznych cz. 2, ./upload/articles_pakiety/20083/12_obraz.jpg
Fotorelacja Tomasza Kuli: Konfrontacje Różnych Form Tanecznych cz. 2, ./upload/articles_pakiety/20083/65_obraz.jpg
Fotorelacja Tomasza Kuli: Konfrontacje Różnych Form Tanecznych cz. 2, ./upload/articles_pakiety/20083/17_obraz.jpg


Prezentacje taneczne oceniało profesjonalne jury zwiazane z ruchem tanecznym. Mieszkańcy Kutna mieli komu kibicować. Na scenie zobaczyliśmy prezentacje: W Kategorii 7-11 lat Bingo,  Luzik i Cool Kids - prowadzone przez Joannę Zielińską z KDK,  Alibi - grupa prowadzona przez Magdalenę Mikos z KDK. Z kolei w Kategorii 12-15 lat Crush System - pod opieką Magdaleny Brudnickiej z KDK, Dangerous Team i Beat Killers - oba zespoły Zielińskiej.

W Kategorii pow. 15 lat wystąpią m.in. Revolution - pod opieką Magdaleny Mikos z KDK,Street Dance Crew i Speed z Kutna - oba prowadzone przez Joannę Zielińską.

Gratulujemy wszystkim zespołom z Kutna udziału i osiągniętych nagród w KRFT. Wyniki podaliśmy wczoraj [więcej]
redaktor, 26.05.2013 13:52|czytane: 3071 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
WibroTrening siłownia zaprasza. Wygrali karnety
3 karnety po 2 wejścia na siłownię w WibroTrening fitness club wygrali Kamil Czernik, Przemysław Bartczak, Agnieszka Gajdecka. Karnety należy odebrać w siłowni do dnia 31 maja.

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
WibroTrening siłownia zaprasza
[więcej]
wandea, 25.05.2013 23:42|czytane: 1860 razy|komentuj|czytaj cały
Duch polskości w Klonowcu. Jutro rekonstrukcje historyczne
Dziś w Świetlicy pod Klonami w Klonowcu Starym odbył się panel naukowy w ramach II SEMINARIUM DZIEDZICTWA I TRADYCJI ORĘŻA POLSKIEGO. Seminarium organizuje Stowarzyszenie Clonovia pod patronatem eKutno.pl. Jutro zapraszamy od godz. 12.00 na pokaz potyczki września 1939 r., musztrę wojskową oraz gry i konkurencje sprawnościowo-wojskowe organizowane przez Związek Strzelecki „Strzelec”. Natomiast Stowarzyszenie Tradycji 26 Dywizji Piechoty ze Skierniewic przeprowadzi konkurs wiedzy wojskowo – historycznej.

Anna Baranowska, prezes Stowarzyszenia Clonovia powitała gości i przedstawiła prelegentów seminarium. Ppłk. Zbigniew Jedliński przedstawiciel Ministerstwa Obrony Narodowej podziękował Stowarzyszeniu za kultywowanie pamięci o pułku i jego orkiestrze  oraz życzył satysfakcji z ciężkiej społecznej pracy.

Duch polskości w Klonowcu. Jutro rekonstrukcje historyczne, ./upload/articles_pakiety/20076/11_obraz.jpg
Duch polskości w Klonowcu. Jutro rekonstrukcje historyczne, ./upload/articles_pakiety/20076/02_obraz.jpg
Duch polskości w Klonowcu. Jutro rekonstrukcje historyczne, ./upload/articles_pakiety/20076/23_obraz.jpg


Jerzy Piątek, przedstawiciel dzieci i wnuków żołnierzy pułkowych przekazał Stowarzyszeniu pamiątkę - tablo podoficerskiego korpusu 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty z 1935 roku.

- Mam nadzieję, że uda nam się wraz z Kazimierzem Ciążelą pozyskać dla Stowarzyszenia tablo korpusu oficerskiego pułku. Póki co znajduje się ono w Muzeum w Poznaniu - mówił Piątek. - Jeszcze raz pani i całej Clonovii dziękuję za to co robicie dla historii naszych ojców i dziadków i życzę powodzenia.

- Dziękujemy bardzo, tablo będzie stało w honorowym miejscu w Izbie Pamięci, którą szykujemy w Świetlicy. Będzie to wyjątkowa wystawa, ale nie chciałabym teraz zdradzać szczegółów - powiedziała Baranowska.

- Przybyliśmy tutaj aby porozmawiać o tym co było bardzo ważne dla ziemi kutnowskiej. Pułk to była krew w żyłach miasta Kutna. Zachowały się piękne zdjęcia z odpraw i musztry na placu Piłsudskiego, mieszkańcy byli dumni z odwagi i postawy żołnierzy pp - mówił poseł Tadeusz Woźniak. - Zastanawiam się co można jeszcze zrobić aby współcześni kultywowali pamięć tych żołnierzy, aby nie było tak, że spotyka się tu tylko grupa pasjonatów dbających o tradycję i nosząca w sercu miłość do ojczyzny i jej bohaterów. Naród, który będzie odcięty od korzeni przestanie być narodem, dlatego pragnę podziękować członkom Stowarzyszenia i prelegentom dzisiejszego seminarium. W Klonowcu jest duch polskości, warto aby promieniował on na całą ziemię kutnowską. Dla lokalnej społeczności niewątpliwie to miejsce i niesienie tradycji są bardzo ważne. [więcej]
wandea, 25.05.2013 23:36|czytane: 2089 razy|12 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutnowscy tancerze z nagrodami na piętnastych konfrontacjach
Dziś w Kutnowskim Domu Kultury odbyły się piętnaste KONFRONTACJE  RÓŻNYCH FORM  TANECZNYCH.  W trzech grupach wiekowych jury i publiczność obejrzeli 44 prezentacje. Nie zabrakło rodzimych zespołów, które zgarnęły następujące nagrody: pierwszą Street DanceCrew, drugą zespoły Alibi, Beat Killers, Speed,  trzecią Crush System.

Kutnowscy tancerze z nagrodami na piętnastych konfrontacjach, ./upload/articles_pakiety/20078/11_obraz.jpg
Kutnowscy tancerze z nagrodami na piętnastych konfrontacjach, ./upload/articles_pakiety/20078/41_obraz.jpg
Kutnowscy tancerze z nagrodami na piętnastych konfrontacjach, ./upload/articles_pakiety/20078/65_obraz.jpg

Galeria cz. 1

JURY w składzie: Anita Stanisławska z Kutna, Jacek Suchiński z Malborka,, Benoit le Gros Azeodouvo z Warszawy, Anna Bubnowska ze Skwierzyny, Beata Mysińska z Warszawy wydało następujący werdykt:

po obejrzeniu 11  prezentacji w  I  grupie wiekowej postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:
W KATEGORII Taniec nowoczesny:
I miejsce i nagrodę pieniężną w kwocie 500 zł –  „MAŁY FLEX” z Grodziska Mazowieckiego za prezentację „Narzeczona Drakuli!”
II miejsce i nagrodę pieniężną w kwocie 350 zł  –„ALIBI” z Kutna za prezentację „Showdown”
III miejsce i nagrodę pieniężną w kwocie 200 zł – „MONSTER MUNCH” z Kutna za prezentację „Układ breakdance”

W KATEGORII Inne propozycje taneczne
Wyróżnienie i nagrodę pieniężną w kwocie 150 zł –   „AGAT” ze Strykowa za prezentację „Kąpiel”

W KATEGORII Etiuda taneczna
III miejsce i nagrodę pieniężną w kwocie 200 zł – „GOLD 2” z Głowna za prezentację „Roboty drogowe”
Wyróżnienie i nagrodę pieniężną w kwocie 150 zł – „KREDANCE 3” z Warszawy za prezentację „Lekcja muzealna” [więcej]
wandea, 25.05.2013 20:17|czytane: 2997 razy|12 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kwiatki na Dzień Matki: Warsztaty Florystyczne
Dziś w Kutnowskim Domu Kultury pod okiem instruktor Agnieszki Dąbrowskiej -Walczak dzieci wykonywały florystyczne prezenty dla swoich Mam.

Kwiatki na Dzień Matki: Warsztaty Florystyczne, ./upload/articles_pakiety/20077/01_obraz.jpg
Kwiatki na Dzień Matki: Warsztaty Florystyczne, ./upload/articles_pakiety/20077/02_obraz.jpg
Kwiatki na Dzień Matki: Warsztaty Florystyczne, ./upload/articles_pakiety/20077/03_obraz.jpg


Pachnące bukiety ułożone własnoręcznie przez pociechy to najpiękniejsze dowody miłości i wdzięczności dla kutnowskich mam. [więcej]
kultura, 25.05.2013 19:49|czytane: 2016 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Skasował auto na drzewie
Dziś o 7.55 na ulicy 29 Listopada w Kutnie Aixam na kutnowskich numerach rejestracyjnych uderzył w drzewo, uciekając przed Citroenem Berlingo wyjeżdżającym z podwórza przy 29 Listopada 14.

Skasował auto na drzewie, ./upload/articles_pakiety/20073/01_obraz.jpg
Skasował auto na drzewie, ./upload/articles_pakiety/20073/02_obraz.jpg
Skasował auto na drzewie, ./upload/articles_pakiety/20073/03_obraz.jpg


- Aby uniknąć zderzenia z wyjeżdżającym z podwórza, gdzie znajduje się myjnia, samochodem na kutnowskich numerach rejestracyjnych Aixam zjechał w bok na przeciwległy pas i uderzył w drzewo - mówi dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kutnie. [więcej]
pismak, 25.05.2013 09:01|czytane: 4568 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Niemowlak przestał oddychać, aspirant Sobczyk uratował go przez telefon
Wczoraj o godz. 15.00 w trakcie pełnienia służby na Powiatowym Stanowisku Kierowania Dyżurny  Operacyjny Powiatu KP PSP w Kutnie asp. Jarosław Sobczyk odebrał telefon alarmowy 998. Kobieta poprosiła o pomoc i szybki przyjazd pogotowia ratunkowego, mówiąc że jej dziecko zakrztusiło się i nie oddycha. Tragicznie mogło zakończyć się to zakrztuszenie,  dzięki zimnej krwi i profesjonalizmowi strażak uratował życie dziecku.

Asp. Jarosław Sobczyk poprosił rozmówczynię o zachowanie spokoju i wykonywanie  poleceń w celu ratowania życia dziecka. Rozpoczął akcję ratowniczą przez telefon, prosząc o zastosowanie odpowiednich technik z zakresu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.

- Niemowlę miało 4 miesiące. Sobczyk poprosił kobietę, aby położyła dziecko na swojej ręce, twarzą do dołu z głową niżej od tułowia i zdecydowanie uderzyła dziecko w okolice między łopatkami. Kobieta wykonała tę czynność. Po chwili w słuchawce telefonu Dyżurny PSK  usłyszał - cichy płacz dziecka - opowiada kapitan Zdzisław Pęgowski z PSP Kutno. - Asp. Jarosław Sobczyk  zapytał o  stan zdrowia niemowlaka, co się aktualnie z nim dzieje. Matka oznajmiła, że dziecko zaczęło oddychać i płacze. [więcej]
redaktor, 25.05.2013 09:04|czytane: 3598 razy|16 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Festyn w Nowych Ostrowach odwołany
Ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne Festyn Rodzinny, który miał się dziś odbyć zostaje odwołany i odbędzie się w innym terminie. [więcej]
wandea, 25.05.2013 09:10|czytane: 1881 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Na fotograficznym poligonie
Dziś w Dworku Modrzewiowym w Kutnie odbył się wernisaż powarsztatowej wystawy fotograficznej: „III Ogónopolskie Warsztaty Fotograficzne alterDIASTAR Kutno 2012”. W formie fotogramów na wystawie zaprezentowano historię warsztatów DIASTAR, które prowadził ś.p. Andrzej Zatorski, ich kontynuację w postaci alterDIASTAR oraz nagrodzone w Kutnie prace.

- Muzeum Regionalne w Kutnie, a właściwie Michał Jabłoński, nasz pracownik, który wziął na siebie ciężar organizacji ogólnpolskich warsztatów  - miało zaszczyt kontynuować dzieło Andrzeja Zatorskiego - mówił Grzegorz Skrzynecki, dyrektor muzeum.

Na fotograficznym poligonie, ./upload/articles_pakiety/20069/01_obraz.jpg
Na fotograficznym poligonie, ./upload/articles_pakiety/20069/05_obraz.jpg
Na fotograficznym poligonie, ./upload/articles_pakiety/20069/03_obraz.jpg


- 21 fotografów amatorów z całego kraju m.in. z Częstochowy, Lubina, Starachowic, Świdnika, a także z Kutna gościło u nas w sierpniu tego roku na Ogólnopolskich Warsztatach Fotograficznych III alterDIASTAR Kutno 2012. Były one kontynuacją dwóch edycji Warsztatów alterDIASTAR w świętokrzyskiem, a wcześniej OWF Diastar, które odbywały się od 1981 roku w Starachowicach - mówił Michał Jabłoński, fotograf.

Jabłoński przypomniał, że tradycja organizacji warsztatów sięga aż 28 lat. Organizowane one były przez Robotnicze Stowarzyszenie Twórców Kultury w Starachowicach z inicjatywy Kazimierza Nowickiego i Jerzego Orzechowskiego i przez wiele lat prowadzone przez Andrzeja Zatorskiego. [więcej]
kultura, 24.05.2013 18:44|czytane: 1937 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dzień Matki w Aquaparku Kutno
Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć

[więcej]
wandea, 24.05.2013 15:37|czytane: 1376 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Otworzyły się Szufladki kultury
Od 1 maja do końca roku Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom z Domów Dziecka i Rodzin Zastępczych „WYSPA SKARBÓW” dzięki grantowi Fundacji PZU realizuje w Kutnie projekt edukacyjno-kulturalny "Szufladki kultury".

W projekcie bierze udział do 50 dzieci w wieku 6-18 lat, wychowanków Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej "Tęcza" w Kutnie, Rodzinnego Domu Dziecka w Strzegocinie oraz dzieci z rodzin zastępczych z powiatu kutnowskiego.

Otworzyły się Szufladki kultury , ./upload/articles_pakiety/20065/01_obraz.jpg


Dzieci, które trafiły do placówek opiekuńczych, bądź rodzinnych form opieki zastępczej rzadko miały okazję do obcowania z różnymi formami sztuki. Poziom kulturowy rodziców oraz ich możliwości materialne niewątpliwie wpływały negatywnie na dostęp dzieci do bogactwa kultury i sztuki. Stowarzyszenie postanowiło dzięki wsparciu innej organizacji pozarządowej jaką jest Fundacja PZU umożliwić dzieciom i młodzieży bezpośredni kontakt z inicjatywami i zdarzeniami kulturalnymi oraz rozwijać swoje talenty.

Projekt realizowany jest właśnie poprzez ich uczestnictwo w spektaklach teatralnych, zajęciach warsztatowych, spotkaniach z ludźmi związnymi z kulturą i sztuką, wernisażach wystawa  muzealnych. Efektem działań organizacji ma być atrakcyjne spędzenie wolnego czasu przez dzieci, nabycie wiedzy o tradycjach i historii Polski, pobudzenie i rozbudowanie zainteresowań sztuką. [więcej]
wandea, 24.05.2013 15:26|czytane: 1225 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
XXXI Święto Pułkowe 37. Łęczyckiego Pułku Piechoty im. ks. Józefa Poniatowskiego
XXXI Święto Pułkowe 37. Łęczyckiego Pułku Piechoty im. ks. Józefa Poniatowskiego zbiegło się w tym roku z pięcioleciem I LO PUL im. 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty w Kutnie. Dzis kombatanci, rodziny pułkowe, przedstawiciele samorządów miejskiego i powiatowego, organizacji pozarządowych, instytucji oraz organu prowadzącego szkołę czyli Mazowieckiego Towarzystwa Uniwersytetów Ludowych złożyli kwiaty pod tablicą na dawnych koszarach przy ul. Grunwaldzkiej.

XXXI Święto Pułkowe 37. Łęczyckiego Pułku Piechoty im. ks. Józefa Poniatowskiego, ./upload/articles_pakiety/20064/01_obraz.jpg
XXXI Święto Pułkowe 37. Łęczyckiego Pułku Piechoty im. ks. Józefa Poniatowskiego, ./upload/articles_pakiety/20064/02_obraz.jpg
XXXI Święto Pułkowe 37. Łęczyckiego Pułku Piechoty im. ks. Józefa Poniatowskiego, ./upload/articles_pakiety/20064/03_obraz.jpg


Marek Wójkowski, wiceprezes TPZK wspomniał o tradycji organizowania przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej.  - 31 lat organizujemy Święto Pułkowe - mówił Wójkowski. - Nie ma dziś już z nami żadnego żołnierza pp, za to są młodzi uczniowie szkoły, którzy w pamięci zachowają swojego patrona i oddadzą mu cześć.

W imieniu rodzin żołnierzy zabrał głos Kazimierz Ciążela. - Dzisiejszy dzień jest dla nas szczególny - mówił. - To dzień poszanowania pamięci naszych ojców. Jest nas coraz mniej. Cieszę się jednak, że wraz z nami nie odchodzi pamięć o pułku.

- Dziękuję ppłk dr inż. Remigiuszowi Wiśniewskiemu za wieloletnią owocną współpracę nie tylko w kutnowskim liceum, ale także w innych szkołach, dla których jesteśmy organem prowadzącym - mówiła wiceprezes Płockiego Uniwersytetu Ludowego Agnieszka Kaczyńska.

Dziś też  żołnierze AK uroczyście przekazali sztandar kutnowskiego koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej uczniom I LO PUL, a z okazji jubileuszu szkoły jej dyrektor ppłk dr inż. Remigiusz Wiśniewski wręczył sympatykom szkoły pamiątkowe tabliczki. [więcej]
wandea, 24.05.2013 14:59|czytane: 2654 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Szkoła Podstawowa Nr 9 w Kutnie będzie reprezentować rejon na zawodach wojewódzkich
Dziś na Orliku przy ul. Troczewskiego w Kutnie odbyły się zawody rehonowe w mini piłce nożnej chłopców ze szkół podstawowych. Organizatorem zawodów był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie. Wygrała drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 9, która pojedzie na zawody wojewódzkie do Rawy Mazowieckiej.

Wystarttowały następujące  drużyny:
Powiat Kutnowski SP-9 Kutno
Powiat Rawski     SP Sierzchowy
Powiat łowicki      SP-4 Łowicz
Skierniewicki Ziemski   SP Słupia
Skierniewicki Grodzki   SP-4 Skierniewice
         
WYNIKI ZAWODÓW
1.  1 półfinał SP Sierzchowy - SP Słupia 1 - 0
2.  2 półfinał SP-4 Skierniewice - SP-4 Łowicz 2 - 0
3.  Finały SP-9 Kutno - SP Sierzchowy 2 - 1
4.  Mecz o 4 miejsce SP Słupia - SP-4 Łowicz 0 - 1
5.  Finały SP-9 Kutno - SP-4 Skierniewice 2 - 0
6.  Finały SP-4 Skierniewice - SP Sierzchowy 4 - 1 [więcej]
pismak, 24.05.2013 14:58|czytane: 1373 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Edukacja regionalna w redakcjach lokalnych mediów
Uczniowie klas II b i II g Szkoły Podstawowej nr 1 w Kutnie pod opieką pań Agnieszki Ciesielskiej i Marioli Lewandowskiej odwiedzili redakcję Dziennika Łódzkiego oraz studio Radia Victoria.

Edukacja regionalna w redakcjach lokalnych mediów, ./upload/articles_pakiety/20063/01_obraz.jpg
Edukacja regionalna w redakcjach lokalnych mediów, ./upload/articles_pakiety/20063/02_obraz.jpg
Edukacja regionalna w redakcjach lokalnych mediów, ./upload/articles_pakiety/20063/03_obraz.jpg


Dzieci dowiedziały się na czym polega praca redaktora  oraz w jaki sposób powstaje gazeta. W rozmowie z redaktorem Łukaszem Janikowskim uczniowie dowiedzieli się jakie cech charakteru powinien posiadać dobry dziennikarz.

Następnie w studio Radia Victoria dzieci poznały specyfikę pracy dziennikarza radiowego. Renata Jastrzębska opowiedziała dzieciom jak tworzy się audycje radiowe oraz jaką role spełnia rozgłośnia radiowa w naszym  mieście. Na zakończenie wizyty dzieci wspólnie odśpiewały „dżingiel” Radia Victoria. [więcej]
pismak, 24.05.2013 13:34|czytane: 1800 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Dzień Dziecka w Oporowie
Zapraszamy do Oporowa na Dzień Dziecka z wędkarzami.

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
Dzień Dziecka w Oporowie

[więcej]
pismak, 24.05.2013 13:29|czytane: 1349 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: Święto Żychlina już w sobotę
W sobotę zapraszamy do Żychlina na święto miasta, które uświetni koncert zespołu Bracia. Na stadionie przy ulicy Waryńskiego będzie także wiele atrakcji dla najmłodszych mieszkańców Żychlina, poza tym Wystawa Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz stoiska regionalne.

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
Pod patronatem eKutno.pl: Święto Żychlina już w sobotę
[więcej]
wandea, 24.05.2013 07:20|czytane: 1332 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Koszykówka: Awans Skrzatek
Kutnianki z Wojewódzkiej Ligi Skrzatek U-11 zakończyły rozgrywki w ramach rundy zasadniczej na 2. miejscu, za ŁKS KK, i zagwarantowały sobie udział w turnieju finałowym, który zostanie rozegrany 2 czerwca w Skierniewicach z udziałem 4 najlepszych zespołów.

UKS BASKET II ALEKSANDRÓW Ł –  MKS KUTNO
/2 : 18, 1 : 17, 0 : 11, 4 : 16, /
7 : 62
UKS BASKET I ALEKSANDRÓW Ł –  MKS KUTNO
/12 : 0, 11: 7, 6 : 6, 12 : 5, /
29 : 36
[więcej]
redaktor, 24.05.2013 09:35|czytane: 1356 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Udany Piknik z kulturą w MOS
"Akademia dawnej  muzyki, tańca i różnorodności" pod takim tytułem odbył się wczoraj w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Nowej Wsi dziewiąty już Piknik z Kulturą pod honorowym patronatem Łódzkiego Kuratora Oświaty i Starosty Powiatu Kutnowskiego. Organizatorami imprezy byli sami wychowankowie placówki przy wsparciu nauczycieli i wychowawców.

W Pikniku uczestniczyła młodzież z Gimnazjum w Gołębiewku, z Gimnazjum w Dąbrowicach, z Gimnazjum w Ostrowach, z Gimnazjum w Łaniętach, z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Kiernozi, z Katolickiego Gimnazjum w Kutnie. Mimo wiosennego chłodu, atmosfera na scenie oraz podczas zabaw i konkurencji była gorąca. Wszystkie ekipy  wystawiły na swoich stoiskach prace dekoracyjne, rękodzielnicze, kroniki i zdjęcia prezentujące dorobek uczniowskiej kreatywności w zakresie sztuk różnorodnych. Scenę zdominowały melodie i piosenki z minionych dziesięcioleci.

Udany Piknik z kulturą w MOS , ./upload/articles_pakiety/20060/03_obraz.jpg
Udany Piknik z kulturą w MOS , ./upload/articles_pakiety/20060/11_obraz.jpg
Udany Piknik z kulturą w MOS , ./upload/articles_pakiety/20060/09_obraz.jpg


Inaugurując Piknik, młodzież MOS w Nowej Wsi, zatańczyła poloneza. Były też tańce do muzyki ludowej (MOS Kiernozia), muzyki retro  (Gimnazjaliści z Łaniąt). Były piosenki Foga i Ordonówny w wykonaniu solistek  z Gimnazjum Gołębiewek, Gimnazjum Ostrowy, Gimnazjum Dąbrowice. Młodzież bawiła się podczas konkurencji kulinarnych i sportowych.

Prezenterzy z MOS  Nowej Wsi Patryk Cerzniewski, Tomasz Miksa, Kamil Kleiba i Kamil Eron świetnie radzili sobie w roli konferansjerów, gorąco zapraszając uczestników Pikniku do kolejnych prezentacji na scenie. W rozgrzaniu piknikowej atmosfery niezawodna była kuchnia serwująca napoje, ciasta, a przede wszystkim grochówkę i zapiekanki, dzięki ponownej szczodrości "Baru Leśnego" państwa Zofii i Włodzimierza Andrzejczaków spod Koła. [więcej]
kultura, 24.05.2013 09:13|czytane: 2659 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jutro biblioteka miejska nieczynna
W sobotę 25 maja Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie będzie nieczynna. Zapraszamy w poniedziałek. [więcej]
pismak, 24.05.2013 08:03|czytane: 1216 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jest już werdykt IX Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego Złoty Środek Poezji Kutno 2013
Dziś zapadł werdykt jury IX Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Złoty Środek Poezji” Kutno 2013 na najlepszy poetycki debiut książkowy roku 2012 w ramach IX Festiwalu „Złoty Środek Poezji” Kutno 2013Zgodnie z regulaminem wręczenie nagród i wyróżnień oraz prezentacja laureatów nastąpią podczas IX Festiwalu „Złoty Środek Poezji” Kutno 2013 – 22 czerwca 2013 o godz. 16.00 w budynku Kutnowskiego Domu Kultury.

Jest już werdykt  IX Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego Złoty Środek Poezji Kutno 2013, ./upload/articles_pakiety/20058/01_obraz.jpg


Jury w składzie: Karol Maliszewski – przewodniczący, Artur Fryz, Krzysztof Kuczkowski, Wojciech Kudyba, Eugeniusz Tkaczyszyn-Dycki po przeczytaniu 82 debiutanckich książek poetyckich nadesłanych na konkurs i spełniających warunki regulaminowe postanowiło nagrodzić następujących autorów i ich tomiki:

1 nagroda – 5000 pln
Janusz Radwański, Księga wyjścia awaryjnego, Stowarzyszenie Żywych Poetów, Brzeg 2012

2 nagroda – 2500 pln
Urszula Kulbacka, Rdzenni Mieszkańcy, Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział w Łodzi, Śródmiejskie Forum Kultury – Dom Literatury w Łodzi, Łódź 2012

2 równorzędne trzecie nagrody – po 2000 pln
Kajetan Herdyński, Późny  Karnawał, Instytut Mikołowski, Mikołów 2012
Tomasz Ososiński, Pięć bajek, Biblioteka Współczesnej Poezji Polskiej „Zeszyty Poetyckie”, Wydawca: „Zeszyty Poetyckie”, Gniezno 2012


5 równorzędnych wyróżnień – po 500 pln
Katarzyna Bolec, Plusk, Biblioteka Nowej Okolicy Poetów – tom 25, Podkarpacki Instytut Książki i Marketingu, Rzeszów 2012

Monika Brągiel, Kim się nie jest, Stowarzyszenie Literackie im. K. K. Baczyńskiego,  Łódź 2012

Jarosław Moser, wizja lokalna, Stowarzyszenie Żywych Poetów, Brzeg 2012

Kacper Płusa, Ze skraju i ze światła, Wydawnictwo Kwadratura, Łódź 2012
[więcej]
kultura, 24.05.2013 07:51|czytane: 1219 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Iwona Warzywoda z Pniewa w TOP10 konkursu piękności Miss Polski na wózku inwalidzkim
Iwona Warzywoda z Pniewa dostała się do TOP10 konkursu piękności Miss Polski na wózku inwalidzkim. Teraz dziesięć finalistek zostanie zaproszonych na warsztaty, które odbędą się w hotelu Akor w Bydgoszczy w dniach 10-16 czerwca 2013.

Iwona Warzywoda z Pniewa podobnie jak Beata Witkowska z Kutna startuje w konkursie Miss Polski na wózku.  Wybory organizuje Fundacja Jedyna Taka powstała z myślą o integracji społecznej, zmianie wizerunku osób z niepełnosprawnością, w tym w szczególności kobiet.Głosowanie trwało do 23 maja.

- Najtrudniej jest mówić o sobie. Przedstawianie samej siebie w superlatywach to nie w moim stylu. Jestem zwyczajną dziewczyną, która posiada wady i zalety - czytamy na stronie konkursu. - W moim otoczeniu mam kochającą rodzinę i grono wspaniałych przyjaciół. Czuję się potrzebna dla innych i w drugą stronę wiem, że w trudnych chwilach mam na kogo liczyć. Wózek nie jest, nie był i nie będzie nigdy przeszkodą w moim życiu. Dziś zastanawiam się, czy umiałabym odnaleźć się w świecie, na który patrzyłabym nie z perspektywy wózka. Wózek w niczym nie przeszkadza, jestem tego przykładem.

Życzymy powodzenia pani Iwonie. [więcej]
redaktor, 24.05.2013 07:44|czytane: 2054 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Na Dzień Matki: Bezpłatna porada prawna dla mam
Z okazji Dnia Matki firma prawnicza Availo we współpracy ze społecznościowym portalem eBobas.pl uruchamia specjalną bezpłatną linię telefoniczną dla mam, które potrzebują pomocy prawnika. Można dzwonić w sprawach związanych z prawem rodzinnym i innymi problemami, które mogą interesować kobiety z dziećmi.

• Nie wiesz jak załatwić sprawy w urzędzie?
• Masz pytania dotyczące alimentów?
• Dziecko nie dostało się do przedszkola i chcesz skutecznie odwołać się od tej decyzji?
• Jesteś w ciąży i masz wątpliwości, czy prowadząc działalność gospodarczą będziesz mogła skorzystać z urlopu macierzyńskiego?
• Opiekujesz się niepełnosprawnym dzieckiem i chcesz sprawdzić, jakie świadczenia wam przysługują?

W tych i innych sytuacjach, związanych z macierzyństwem, opieką nad dzieckiem, ciążą, możesz znaleźć pomoc wykwalifikowanego prawnika.

Wystarczy zadzwonić na numer 22 22 80 800 w dniach 23-31 maja  (w dni powszednie, w godzinach 8.00-20.00, opłata według taryfy operatora jak za zwykłe połączenie krajowe). Na hasło „Porada prawna direct dla mam” dyżurujący pod telefonem adwokaci i radcowie prawni będą odpowiadać na pytania i bezpłatnie udzielać porad.

Jeśli trzeba, pomogą  przygotować pozew, odwołanie, a nawet  umowę. Akcję „Porada prawna direct dla mam” objęła patronatem fundacja Centrum Praw Kobiet. [więcej]
pismak, 23.05.2013 18:16|czytane: 1234 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Noc w Pałacu Saskim. Koncert klawesynowy, poeta w portkach oraz wystawa prac dzieci z Niezabudki
Jutro od godz. 18.00zapraszamy na Noc w Pałacu Saskim. W programie Jaśminowa „Herbata Notturna” u Królowej Marii Józefy (in cognito),  „Poeta w portkach”. Non stop z Arturem Fryzem. Autor podpisywać będzie swoje najnowsze książki.

Noc w Pałacu Saskim. Koncert klawesynowy, poeta w portkach oraz wystawa prac dzieci z Niezabudki, ./upload/articles_pakiety/20055/05_obraz.jpg
Noc w Pałacu Saskim. Koncert klawesynowy, poeta w portkach oraz wystawa prac dzieci z Niezabudki, ./upload/articles_pakiety/20055/04_obraz.jpg
Noc w Pałacu Saskim. Koncert klawesynowy, poeta w portkach oraz wystawa prac dzieci z Niezabudki, ./upload/articles_pakiety/20055/03_obraz.jpg


O godz.19.00 zapraszamy na  koncert klawesynowy prof. Ewy Piaseckiej z Akademii Muzycznej w Łodzi pt.: „Muzyka niemieckiego i włoskiego baroku”. Profesor zagra utwory J. S. Bacha, K. F. E. Bacha, J. Frobergera oraz D. Scarlattiego, a o godz. 20.15 „Galeria Szarej Godziny”, w podziemiach pałacu wernisaż wystawy prac dzieci z Ośrodka Rehabilitacyjno –  Edukacjno – Wychowawczego „Niezabudka” w Kutnie p.t. „Obrazki z Pałacu Saskiego”.

- Noc w Muzuem. Noc w Pałacu Saskim organizujemy po raz piąty. Rozpocznie ją po raz kolejny, wieczorny koncert słynnej polskiej klawesynistki prof. Ewy Piaseckiej, która wraz ze swoją miłością do muzyki baroku i przywią-zaniem do Pałacu Saskiego stała się trwałym elementem duchowej konstrukcji odradzającego się zabytku. Pierwszy Jej koncert w Pałacu Pocztowym Augusta III w Kutnie, wykonany 4 kwietnia 2004 roku, w dniu udostępnienia publiczności fragmentu spalonej budowli, rozpoczęła legendarna „Aria Pocztyliona” J. S.Bacha - mówi Andrzej Mariusz Wieczorkowski. - Tak też będzie 24 maja i tak chyba pozostanie na zawsze… Ta bowiem aria, w zrekonstruowanej przez Maurice André wersji na trąbkę pocztową, w 1972 roku obwieściła odnalezienie zpomnianej królewskiej proweniencji pałacyku.

W podziemnej „Galerii Szarej Godziny” odbędzie się wernisaż niecodziennej wystawy. Swoje prace malarskie, które są efektem gościny w pałacu, pokażą niepełnosprawne dzieci z Ośrodka Rehabilitacyjno - Edukacyjno – Wychowawczego „Niezabudka” w Kutnie, Malunki powstały dzięki pomocy i opiece wychowawców Ośrodka –  Edyty Sakson, Mirosławy Tomczak oraz Krystiana Woźniaka. [więcej]
kultura, 23.05.2013 17:59|czytane: 1609 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: II Seminarium Dziedzictwa i Tradycji Oręża Polskiego
Podobnie jak w ubiegłym roku w maju odbędzie się II SEMINARIUM DZIEDZICTWA I TRADYCJI ORĘŻA POLSKIEGO w Klonowcu Starym w Świetlicy pod Klonami (budynek po byłej Szkole Podstawowej). Zaprasza Stowarzyszenie Clonovia.

Pod patronatem eKutno.pl: II Seminarium Dziedzictwa i Tradycji Oręża Polskiego

Program
Dzień I : 25.05.2013.r.

12:00 – Uroczysta Msza Święta polowa w intencji poległych żołnierzy na terenie obok Świetlicy pod Klonami w Klonowcu Starym
13:00 – Przywitanie gości przez Prezesa Stowarzyszenia
13:05 – Rozpoczęcie Seminarium – ppłk. Zbigniew Jedliński przedstawiciel MON
13:05 -  Przedstawienie wystaw Muzeum Czynu Zbrojnego w Lipcach Reymontowskich
13:15 – prezentacja grup rekonstrukcyjnych biorących udział w Seminarium
13:30 – Udział 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty w Przewrocie Majowym Marszałka Józefa Piłsudskiego  – dr Jacek Saramonowicz – Prezes Kutnowskiego Towarzystwa Historycznego
14:00 – Pole Bitwa nad Bzurą – Alfred Nowiński [więcej]
redaktor, 23.05.2013 15:51|czytane: 1568 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
"Dzień Szkoły bez Przemocy" 2013
„Ludzi dobrej woli jest więcej” – te słowa z piosenki Czesława Niemena były mottem obchodzonego po raz szósty w Szkole Podstawowej nr 9 w Kutnie „Dnia Szkoły bez Przemocy”.Wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami zebrali się w hali sportowej. Pani pedagog Bożena Sikorska przypomniała tradycję związaną z otrzymaniem certyfikatu „Szkoła bez przemocy”. Podkreśliła również, że certyfikat zobowiązuje wszystkich do przestrzegania norm, a żadna przemoc nie może być usprawiedliwiona.
[więcej]
redaktor, 23.05.2013 14:24|czytane: 1606 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Poznaliśmy pierwsze gwiazdy 2. edycji Vistula Folk Festival
Taneczno-teatralne show z dalekiej Indonezji, barwne występy artystów z meksykańskiego Ballet Folklórico de Tamaulipas oraz koncert działającej od ponad 50 lat słowackiej grupy Čarnica to pierwsze atrakcje Vistula Folk Festival. Impreza, podczas której reprezentacja polskich artystów sceny folk skonfrontuje się z gośćmi z całego świata, potrwa w Płocku od 21 do 25 sierpnia.

Poznaliśmy pierwsze gwiazdy 2. edycji Vistula Folk Festival, ./upload/articles_pakiety/20053/01_obraz.jpg
Poznaliśmy pierwsze gwiazdy 2. edycji Vistula Folk Festival, ./upload/articles_pakiety/20053/02_obraz.jpg
Poznaliśmy pierwsze gwiazdy 2. edycji Vistula Folk Festival, ./upload/articles_pakiety/20053/03_obraz.jpg


W ubiegłym roku po 32-letniej przerwie na kulturalną mapę Polski powrócił najstarszy w kraju festiwal folklorystyczny. Uwielbiany przez publiczność Ogólnopolski Festiwal Folkloru i Sztuki Ludowej w Płocku funkcjonował przez  14 lat – od roku 1967 do 1980. Od 2012 roku wydarzenie to odbywa się pod nową nazwą Vistula Folk Festival – Nadwiślański Festiwal Folklorystyczny.

Celem wskrzeszonej przez Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki imprezy jest pielęgnowanie polskiej kultury ludowej, ale też prezentowanie kultur innych krajów. W tym roku na czterech scenach wystąpi ponad 200 artystów z całego świata. Wiemy już, że wśród nich będzie kapela z Meksyku, Indonezji oraz Słowacji. Nie zabraknie też polskich gwiazd folku, zespołów Drewutnia i Dikanda. Festiwal oferuje też dodatkowe atrakcje – pikniki, korowody ulicami miasta i wspólne muzykowanie. [więcej]
redaktor, 23.05.2013 12:52|czytane: 1383 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Katarzyna Karolak-Rojewska z Nagrodą Starosty
Katarzyna Karolak-Rojewska z Młodzieżowego Domu Kultury na wniosek Muzeum Regionalnego w Kutnie otrzymała nagrodę starosty (2000 zł)  za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

Katarzyna Karolak-Rojewska z Nagrodą Starosty

Katarzyna Karolak-Rojewska (w środku na zdjęciu) od kilkudziesięciu lat kształci wokalnie uzdolnioną mlodzież w Kutnie. Jej podopieczni osiągają sukcesy podczas ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów i festiwali.  Nauczycielka z MDK przyczynia się do upowszechniania, rozwijania i promowania dokonań artystycznych młodych [więcej]
kultura, 23.05.2013 11:41|czytane: 2984 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wyniki i zapowiedzi: Piłka nożna
SENIORZY
OMEGA KLESZCZÓW– MKS KUTNO               4 : 1/3 : 0/
Bramka dla MKS : Arkadiusz Błaszczyk

PIŁKA MŁODZIEŻOWA
Wojewódzka Liga Kat. Michałowicz
MKS MAVEX KUTNO – LECHIA TOMASZÓW           1 : 1 /1: 0/
Bramka dla MKS: Jan Nadolski

Łódzka  Klasa Kat. Górski Gr.A
KOLEJARZ ŁÓDŹ –  MKS KUTNO                                 1 : 0 /1 : 0/
Bramka dla MKS: Igor Sobczyk

ZAPOWIEDŹ NAJBLIŻSZYCH ZAWODÓW
III LIGA
25 maja /sobota/ 2013 godz.16.00 /Stadion Miejski im. H.T.Reymana, Kutno ul. Kościuszki 26/
MKS KUTNO – START OTWOCK [więcej]
pismak, 23.05.2013 11:06|czytane: 1246 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W niedzielę Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną
Zarząd Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło nr 1 w Kutnie zaprasza w niedzielę, 26 maja w godzinach 11.00 - 16.00 na uroczyste obchody Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną na placu J.Piłsudskiego w Kutnie.

Zarząd informuje też czasowej zmianie  organizacji ruchu drogowego. Ulica Witosa w godzinach 9.00 - 17.00 będzie zamknięta. [więcej]
wandea, 23.05.2013 11:00|czytane: 1432 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Idzie spowolnienie gospodarcze. 1072 oferty pracy, 7895 bezrobotnych w powiecie kutnowskim
Powiatowy Urząd Pracy w Kutnie zanotował spadek liczby osób bezrobotnych o 332 na koniec kwietnia tego roku. Jednak jak mówi Danuta Raciborska, dyrektor pośredniaka porównując podobny czas ubiegłego roku widać spowolnienie gospodarcze.

-Wówczas mieliśmy do czynienia z krótkimi okresami braku pracy mieszkańców i ciagłą rotacją. Nie było aż tylu uprawnionych do zasiłku. Teraz jest ich coraz więcej, a to znaczy że mieszkańcy z dużym stażem pracy są zwalniani - mówi  Raciborska. - W powiecie kutnowskim jest zarejestrowanych 7895 bezrobotnych, dla nich mamy 1072 ofert pracy. W ubiegłym roku w tym samym miesiącu było 7911 osób.

1 lipca 2011 roku kiedy Raciborska obejmowała stanowisko poziom bezrobocia w powiecie kutnowskim był najwyższy w województwie łódzkim (17,7%), teraz w 2013 roku jest na poziomie 18,8%. [więcej]
wandea, 23.05.2013 10:56|czytane: 2021 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Mariusz Arent z Kutna w TVN
Mariusz Arent z Kutna hodowca pająków ptaszników z Kutna był bohaterem programu "Rozmowy w toku" Ewy Drzyzgi w TVN. Opowiedział tam o swoim wyjątkowym hobby.

Już w czerwcu w Kutnowskim Domu Kultury odbędzie się wystawa ptaszników. Zobaczymy 50 gatunków zamieszkujących tereny Ameryki Północnej i Południowej, Afryki oraz Azji. Wśród nich znajdą się między innymi osobniki reprezentujące największe pająki świata, a także o najsilniejszym jadzie spotykanym wśród ptaszników, najagresywniejsze i najszybsze z rodziny Theraphosidae,  o kłach jadowych przekraczających 1,5 cm długości, o rozstawie nóg wynoszącym ponad 25 cm, o wadze ciała dochodzącej nawet do 300 g.

Film TUTAJ

Mariusz Arent z Kutna w TVN

[więcej]
pismak, 23.05.2013 08:46|czytane: 2501 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zapowiedzi: Legenda rocka w Kutnie. De Press - zamów darmowe wejściówki
Zapraszamy na koncert zespołu De Press pt. „Bo jo cie kochom: Ojczyzna i Dziewczyna” 22 czerwca o godz. 21.00 w Kutnowskim Domu Kultury. Zamów bezpłatne wejściówki już dziś.- Płyta „Gromy i pyłki” De Press do wierszy Norwida to – moim zdaniem najlepszy krążek kojarzący poezję i ostre brzmienie w ostatnim dziesięcioleciu, i jeden z najlepszych w historii polskiej muzyki rockowej. Na koncert złożą się utwory z tej płyty, ale w programie znajdą się też kawałki z „Myśmy rebeljanci” i innych niezapomnianych dokonań zespołu. Niewykluczone, że zabrzmią też najświeższe depreśne pieśni. Jestem przekonany, że w Kutnie będzie elektryzująco, inspirująco i tak jak niegdzie indziej. Wystarczy tylko zamówić bezpłatną miejscówkę i przyjechać do Kutna, najlepiej na wszystkie trzy dni festiwalowe – mówi organizator festiwalu Artur Fryz. [więcej]
kultura, 23.05.2013 08:35|czytane: 1288 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Rewelacyjna Kapela Hanki Wójciak. Dziś zapraszamy na brzmienia marokańskich gimbrii
Wczoraj przed kutnowską publicznością w Centrum Teatru Muzyki i Tańca wystąpiła Kapela Hanki Wójciak. Zespół powstał w Krakowie, gra muzykę z pogranicza world music, folku, piosenki autorskiej.  Duża galeria zdjęć A dziś o godz.... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Sprzedam 4,08 hektary POLE UPRAWNE Sprzedam POLE UPRAWNE = 4,08 hektary... [czytaj więcej]
Konkretna propozycja i konkretne zarobki!Warszawa Współpraca dla sympatycznej, uśmiechniętej, komunikatywnej i chętnej do pracy. Chcesz zarabiać w normalnej atmosferze, na uczciwych warunkach, dyskretnie, bezpiecznie i konkretnie? Jeśli tak t... [czytaj więcej]
Zawieszka Nieśmiertelnik Srebro +GRAWER Zdjęcia i Tekstu Idealny i modny prezent dla kobiety i mężczyzny. Wspaniały prezent na Imieniny, Urodziny, Rocznicę, Walnetynki, Dzień Kobiet, Mikołaja, oraz pod choinkę na Gwiazdkę Świąt Bożego Narodzenia... [czytaj więcej]
Kotki Oddam kotki w dobre ręce. Więcej informacji pod nr telefonu 602430567.... [czytaj więcej]
Monitoringi, alarmy Witam, oferuję usługę konfiguracji oraz montażu kamer, alarmów oraz innych systemów zabezpieczeń. Wykonuję również inne usługi informatyczne. Zapraszam.... [czytaj więcej]
Sprzedam biurko duże 210 cm / bardzo dobre wykonanie Mam do sprzedania duże biurko w bardzo dobrym stanie. Biurko ma ponad 1,5 metra i było robione na zamówieni a więc jest wykonane z bardzo dobrego materiału. Posiada wiele szuflad, miejsce na je... [czytaj więcej]
Fly High Production – Produkcja filmowa Firma Fly High Production to przede wszystkim profesjonalna produkcja filmów i innych form audiowizualnych, bazująca na najnowszych technologiach min zastosowaniu drona i innych technologii stabiliz... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Felicjan Rohloff:
6 minut temu
Zeżarłam "się" w pospiechu. Proszę o zrozumienie i wklejenie "się" tam gdzie trzeba. AWRUK!
Felicjan Rohloff:
10 minut temu
###"R". Albinie vel (???????)! Dziękuję za zaproszenie. Da Bóg, to jutro przedstawię ewentualny termin tego niezwykle zapowiadającego wydarzenia. Gdzie jest ten wasz gród? zawalona jestem dzisiaj robotą. Pozdrawiam i wszelkich łask bożych życzę. ~emerytowana nauczycielka.
Felicjan Rohloff:
2 godzin temu
Kordianie! To sobie startuj jak jesteś debilem w trepem lub idiotą w kaloszach. Matura to bzdura, a te konkursy to lipa. A te samorządy to Awruki i Złodzieje. Nie bić Awruków i Złodziei, tylko je zlikwidować. Zlikwidować bzdurną maturę! Zlikwidować ukartowane konkursy! Zlikwidować nierządne samorządy! Zlikwidować szkoły samorządowe. Przestać chodzić do bzdurnych szkól! I zacząć się uczyć! I zacząć czytać eKutno! I wstąpić do KAN"PiŚ"! Pod żadnym pozorem nie likwidować KOTÓW !!! I nie zabijać DZIECI ! I nie budować świątyń! I nie budować pałaców! I nie budować komitetów! Budować SERCA, UMYSŁY i DUSZE! I nie sadzić i nie pielęgnować dębów JPII. Rodzić dzieci, uczyć je i wychowywać! Młodzieży nie rozpuszczać! Zrezygnować z paciorków, fikołków i koziołków! Uwierzyć w Boga! Kochać Polskę! I rozniecać promienie NADZIEI! I nie spać! I obudzić się! I się oświecać! I myśleć! I pracować! I odpoczywać! I bawić się! I działać!.........I nigdy nic złego nie robić........ Coś dobrego - zawsze można..... O kotów dbać, psom dać spokój a świnie oprzątać!....... Paniali?........Amen.
Jordan Sierpowski:
2 godzin temu
POSEŁ Z PIS Tadeusz Woźniak - pozując do zdjęć ze strażakami w Komadzynie, splata swe wypracowane dłonie,na nieprzyzwoicie upasionym brzuszysku.Fakt - inni dostojnicy z jego partyji pozując do zdjęć - czynią podobnie. Ale - jak by nie liczyć, Tadeusz Woźniak (ksywa kanonik) - kadencji poselskich ma już sobą wiele i ta kadencja nie jest jego ostanią, to i nie dziwota, że i jego i tak już upasiony brzuch, z każdą kadencja staje się i coraz to i coraz to bardziej monstrualny. Wiadomo - odmawiać na tych różnych poselsko-wiejskich bankietach jadła i napitki - to rzecz wielce niepolityczna. Tak myślę,że jeżeli darwinowska teoria ewolucji nie zadziała i Woźniakowi nie wydłużą się kończyny górne jak u orangutana ,tak aby ręce mógł spleść na swym brzuchu - to tylko patrzeć, jak niezbędnym dodatkowym wyposażeniem posła staną się protezy, przedłużające jego kończyny górne. A po co ? A NO PO TO - ABY POSEŁ WOŹNIAK MÓGŁ SWE WYPRACOWANE DŁONIE SPLEŚĆ NA SWYM MEGA OLBRZYMIM BRZUSZYSKU.
Marian Pawełek:
2 godzin temu
Ciekawe, czy nadal wierzy w swojego idola, górniczynę?
Maria Giedgowt:
2 godzin temu
Widocznie była za słaba, że wygrać. Zresztą ma dużo pracy - kilku uczniów na krzyż w prywatnej. Jak oni się zmieszczą w tym budynku?
Felicjan Rohloff:
2 godzin temu
Ludzie! Nie macie ciekawszych problemów? wiadał dzięcioł żonie: PiS upada, PO tonie . A młode koty tego słuchały i wcale się tym nie przejmowały, tylko miauczały. POPiS - to najstraszniejsze słowo świata - tak dzisiaj miauczały koty stare i młode i mrugając śpiewały: PiS i Plarforma to jedna rodzina, kaczor i donald - nie polska ptaszyna. Ludzie! Nie liczy się forma - liczy się treść. Nie liczy się PiSforma! Nie liczy się PLATforma! Liczy się KUTNOWSKA ARMIA NADZIEI "Prawda i Śmiech"!!!!! Koty są najmądrzejszymi stworzeniami świata!!!!! Niech żyją Koty! I niech żyje KAN "PiŚ"!
Mateusz Dąb:
3 godzin temu
Nikt z patriotów nie miał szans, bo sitwa rzadzi, ale mnie dziwi jedno, że nie wystartowała pani, która wspierała Łebskiego w kampanii.
Felicjan Rohloff:
3 godzin temu
Tyle co koty napłakały. I nic więcej. Tak słyszałem..... Mówią, że śmieszny Tadeusz rozrzutnością nie grzeszy i św. mamony nie marnotrawi. Co innego to te prezbiterianie z Sienkiewicza. Tam jest Zakon Koedukacyjny dla Św. Świrów. Ludzie! Co tam się dzieje? Jak tam grzeszą. Więcej wydają niż zarabiają. Oni chyba na islam już przeszli. Bo Policja ich się boi. Proboszcz tez się boi. I żadnej klątwy na nich nie rzuca. Ekskomuniki tez się boi im wręczyć. Łajdactwo kwitnie pełną gębą i pustymi butelkami. Hulaj dusza! Piekła nie ma! Kto ten Zakon zlikwiduje to chyba świętym zostanie. Ja nie mogę na to wszystko patrzeć. Zakładam Koedukacyjny Zakon Wszystkich Kawalerów jeszcze światłych, mądrych i cnotliwych i Wszystkich Panien Jeszcze Dziewic. Jutro mamy pierwsze spotkanie przy drzwiach otwartych. Musimy być lepsi od tych synów marnotrawnych i rozrzutnych cór z kutnowskiego PiSolandu. Coś dobrego trzeba w życiu zrobić. Nieprawdaż?
January Sobota:
2
 · 
4 godzin temu
Mamy "najgłupszego" Komentatora eKutna BOHDANA ODYŃCA.
Protazy Kotłubaj:
2
 · 
4 godzin temu
Popieram kandydaturę Tego dzielnicowego.Jest człowiekiem inteligentnym, mądrym, sumiennym i uczciwym. Sprawiedliwy i otwarty dla ludzi. Zawsze służy pomocą.
Waldemar Rzuscyć:
3
 · 
4 godzin temu
Został wypchnięty z PiSu. To sa kulisy polityki Klopotowskiego, Matuszewskiego i Błaszczyka. Dlaczego mu nie pomogli ci dwaj ostatni ? Mam wrażenie, że wolą, aby poseł był ze Zgierza, a nie z Kutna. Co Klopotowski, Klimecki, Olesiński zrobili z PiS, to widać z obecności na listach takich ludzi jak Jóźwiak i Ziółkowski.
Bohdan Odyniec:
4 godzin temu
Mamy "najlepszego" Prezydenta Kutna ZBIGNIEWA BURZYŃSKIEGO.
Makary Pawlikowski:
2
 · 
5 godzin temu
A ile dal ten śmieszny Tadeusz ze swojej diety ?
Bartosz Koścień:
6 godzin temu
wklejam wszystkie 4 linki raz jeszcze tym razem poprawne:
umkutno.bip.e-zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3& func=selectsite&value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7< br />

www.ekutno.pl/wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teo ria-a-praktyka-k-opoty-z-prawem-komendanta-policji -w-kutnie,

kutno.net.pl/artykuly/aktualnosci,aktualizacja-k omendant-kutnowskiej-policji-na-dywaniku-prywatne- dojazdy-rozliczal-jak-sluzbowe,84342.html

www.polskatimes.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiat owy-policji-w-kutnie-dostal-reprymende,12174332/
Bartosz Koścień:
2
 · 
6 godzin temu
UPDATE

ZAPRASZAM WSZYSTKICH TU KOMENTUJĄCYCH DO KLIKNIĘCIA W PONIŻSZY LINK

http/umkutno.bip.e -zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3&func=selectsite &value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7

Wszyscy Ci, którzy tu komentują nie zadali sobie nawet grama trudu, aby wejść na stronę Urzędu Miasta. Wszyscy piszą "w ciemno". że konkurs odbył się tajnie, że nie było ogłoszenia - cel? Napluć komuś w twarz, upodlić i wykreować błędną rzeczywistość.

Szczerze? Jest to tak zaściankowe myślenie, a przy tym maksymalnie żałosne. Typowa kutnowska mentalność. Zastanawiam się tylko, po co tyle jadu, nie macie własnego życia, planów, marzeń, pasji, pracy, dzieci, rodziny? Wolicie wypluwać gorzkie żale pewnie na osobę, której nawet osobiście nie znacie? Okej, wylewajcie, nikogo to nie rusza, ale wiedzcie, że karma wraca, a przy tym patrząc z boku - chciałabym zobaczyć, czy potraficie mieć tyle odwagi w rzeczywistości co tu w Internecie, podpisujcie się swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem, śmiało! Skoro macie tyle racji, wiecie wszystko najlepiej, posiadacie takie informacje, że można robić aferę za aferą - taka cenna wiedza i szereg informacji - okazja to zabłyśnięcia w sieci! Szkoda zmarnować szansy

Najgorsza analiza przedstawiona poniżej przez "TATARA" - brak słów, jeżeli masz czas na pisanie takich komentarzy i analizowanie całej sytuacji - podziwiam. Jeszcze można zrozumieć, gdyby to co napisałeś było prawdą chociaż w minimalnym stopniu. Ale niestety - napociłeś się przy pisaniu, a wcześniej przy wymyślaniu bzdur i nic z tego nie ma, szkoda Cię biedaku. Dzieci w szkole? Nudna praca? No tak, Kutno takie nudne, trzeba sobie urozmaicić życie.

Wskazówka dla "SPRAWDZAJĄCYCH" - a sprawdzajcie wykształcenie, a sprawdzajcie doświadczenie, a sprawdzajcie kompetencje i wiedzę Pana Bieńka - dokładnie, sprawdzajcie a potem się wypowiadajcie. A jeżeli już wiecie, w co szczerze wątpie - wyciąGNIJCIE wnioski.

Odchodząc od tematu wywołującego przeogromne poruszenie wśród kutnowskich internautów, zachęcam do węszenia w sprawie, która tego wymaga - okazja tym razem dla kutnowskich detektywów. Pf.
Poniżej kilka szczegółów.

Tylko Ci co posiadają pewne informacje dokładnie wiedzą, jak wygląda praca w Kutnie w Policji, gdy tylko zjawił się komendant Szymański. Tylko te osoby wiedzą o wewnętrznych aferach, których część posypała się i została ujawniona w artykule opublikowanym całkiem niedawno.
Skąd się wziął, kto go broni pomimo tylu kłopotów z prawem? Taka osoba rządzi kutnowską policją. Zapewniam, że wiecie w tej sprawie tyle, ile macie w głowach - czyli prawie nic.
Ku przypomnieniu.

http/www.ekutno.pl /wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teoria-a-praktyka- k-opoty-z-prawem-komendanta-policji-w-kutnie,

http/kutno.net.pl/ artykuly/aktualnosci,aktualizacja-komendant-kutnow skiej-policji-na-dywaniku-prywatne-dojazdy-rozlicz al-jak-sluzbowe,84342.html

http/www.polskatim es.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiatowy-policji-w-k utnie-dostal-reprymende,12174332/

Zachęcam do ponownej lektury i wyciągnięcia wniosków, tym razem trafnych.
Zbigniewa Biallosser:
2
 · 
6 godzin temu
Onufry czy prawdą jest ,że nawet najbliżśi współpracownicy nie wiedzieli ,że odchodzi na samorządową posadkę , nie wiesz dlaczego?Wstyd, honor czy co jeszcze?
Florian Plemieński:
6 godzin temu
Jest całym złem.
Gabriel Koropka:
6 godzin temu
To co Fauście Tobie lekarz od duszy pomógł? Dziwne!A uroda jest kwestią gustu ,i o tym już się nie ..........no chyba Wiesz?
Jonasz Ubysz:
5
 · 
7 godzin temu
Mówię ci po raz kolejny przestań z tym trzeba było startować . No to mogłeś startować , ciekawe czy byś wygrał . W kutnie przed konkursami jest pewniak i nie ma sensu nawet skłądac dokumentów. Zrozum gamoniu.Najciekawsze artykuły
 ·  14
5 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
5 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
5 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
6 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
10 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
11 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
12 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
15 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
16 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
16 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
17 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
18 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
18 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
20 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
20 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
20 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
20 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
20 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
21 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
21 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
21 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
21 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
23 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
27 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
27 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności