eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 28.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34238-w-lipcu-roboty-drogowe-w-kutnie," title="Kutno: W lipcu roboty drogowe w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>W lipcu roboty drogowe w Kutnie</b><br>W lipcu rozpoczną się inwestycje drogowe w Kutnie. Przebudowy doczeka się...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,34235-warsztaty-fotograficzne-w-bajkowej-zagrodzie," title="Kutno: Warsztaty fotograficzne w Bajkowej Zagrodzie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Warsztaty fotograficzne w Bajkowej Zagrodzie</b><br>Życie jak z bajki- każdy o takim marzy. Niedaleko Warszawy jest...</div></a> <a href="/publicystyka,34171-trzymaja-c-w-r-ku-fragment-kosmosu-leszek-baranowski-i-mineral-and-gem," title="Kutno: Trzymając w ręku fragment Kosmosu. Leszek Baranowski i Mineral and Gem" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Trzymając w ręku fragment Kosmosu. Leszek Baranowski i Mineral and Gem</b><br>Rozpoczynamy wakacyjny cykl Ludzie, który mamy nadzieję, będzie powstawał dzięki Czytelnikom...</div></a> <a href="/sport,34216-koniec-sezonu-lekkoatletycznego-i-bardzo-dobre-wyniki-kutnowskich-sportowc-w," title="Kutno: Koniec sezonu lekkoatletycznego i bardzo dobre wyniki kutnowskich sportowców" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Koniec sezonu lekkoatletycznego i bardzo dobre wyniki kutnowskich sportowców</b><br>W sobotę 24 czerwca na stadionie Akademickiego Związku Sportowego w Łodzi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34232-r-kodzie-o-dla-doros-ych-spotkanie-15-lipca," title="Kutno: Rękodzieło dla dorosłych. Spotkanie 15 lipca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Rękodzieło dla dorosłych. Spotkanie 15 lipca</b><br>W sobotnie przedpołudnie w Ośrodku Kultury Gminy Kutno w Leszczynku odbyły...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,34231-ju-wakacje," title="Kutno: Już wakacje!" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Już wakacje!</b><br>Dobiegł końca kolejny rok szkolny. Uroczystość w Szkole Podstawowej im. Kornela...</div></a> <a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Wyniki Pucharu Wiosny w Biegach Przełajowych
Funkcje Forresta w tegorocznym, dzisiejszym trzynastego biegu pełnił Piotr Gołofit  znany w kutnowskim środowisku sportowym z racji pełnienia funkcji masażysty w kutnowskich zespołach sportowych. Pierwsze dwunastki w każdej kategorii (dziewczęta i chłopcy) wiekowej otrzymały karnety wstępu do kutnowskiego Aquaparku.

 Wyniki Pucharu Wiosny w Biegach Przełajowych, ./upload/articles_pakiety/19927/11_obraz.jpg
 Wyniki Pucharu Wiosny w Biegach Przełajowych, ./upload/articles_pakiety/19927/26_obraz.jpg
 Wyniki Pucharu Wiosny w Biegach Przełajowych, ./upload/articles_pakiety/19927/29_obraz.jpg


Szkoły Podstawowe
Punktacja drużynowa

1 Szkoła Podstawowa Nr 9 w Kutnie
2 Szkoła Podstawowa Nr 6 w Kutnie
3 Szkoła Podstawowa Nr 1 w Kutnie

 Wyniki Indywidualne dziewczęta ( startowało 41 dziewcząt)
1. Marta Budner Szkoła Podstawowa Nr 9 w Kutnie
2. Karolina Jankowska Szkoła Podstawowa Nr 9 w Kutnie
3. Martyna Goniarska Szkoła Podstawowa Nr 9 w Kutnie

Wyniki Indywidualne chłopcy( startowało 42 chłopców)
1. Łukasz Gralak Szkoła Podstawowa Nr 9 w Kutnie
2. Błażej Wilanowski Szkoła Podstawowa Nr 6 w Kutnie
3, Jakub Jaskuła Szkoła Podstawowa Nr 9 w Kutnie

Gimnazja
Punktacja drużynowa

1. Gimnazjum Nr 1 w Kutnie
2. Gimnazjum Nr 2 w Kutnie
3. Gimnazjum Nr 3 w Kutnie [więcej]
pismak, 12.05.2013 16:45|czytane: 3374 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: Biegli dla "Stokrotki"
Dziś w Biegu z Forrestem pobiegli rodzice przedszkolaków, wolontariusze i organizatorzy akcji PLAC ZABAW DLA PRZEDSZKOLA "STOKROTKA".

Przypominamy, że akcja trwa od stycznia tego roku. Inicjatorzy zebrali już 4 tys. złotych. Dużym powodzeniem cieszyło się dziś też ich stanowisko zbiórkowe w Parku Wiosny Ludów.

Pod patronatem eKutno.pl: Biegli dla
Pod patronatem eKutno.pl: Biegli dla
Pod patronatem eKutno.pl: Biegli dla


-Sprzedaliśmy kilka cegiełek, ale najważniejsze dla nas były dowody zainteresowania i słowa życzliwości, z jakimi się spotkaliśmy - mówi Anna Tomes.- W biegu o puchar wiosny, w kategorii open III miejsce zajął właśnie nasz wolontariusz, Piotr Sulej. Akcja zatem się udała.

W naszym mieście są piękne publiczne place zabaw. Najstarsze w Kutnie Przedszkole Miejskie nr 5 „Stokrotka” ma szansę dzięki mieszkańcom i rodzicom  mieć takie nowoczesne i atrakcyjne miejsce do zabawy dla przedszkolaków.

Wesprzeć akcję można na kilka sposobów, przez: dobrowolną wpłatę na konto BGŻ 62 2030 0045 1110 0000 0253 0010 z dopiskiem „Plac zabaw dla Przedszkola Stokrotka”, zakup cegiełek o wartościach 20 PLN, 50 PLN, 100 PLN dostępnych w siedzibie Komitetu, ul. Barcewicza 13, oraz wolontariuszy, datki do puszek, z którymi w miarę możliwości, będą do państwa docierać nasi wolontariusze, posiadający legitymacje i identyfikatory Komitetu.

Zbiórka trwa do 31 sierpnia  i obejmuje teren całego powiatu kutnowskiego. [więcej]
Krecik, 12.05.2013 15:01|czytane: 2651 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Trzynasty Bieg z Forrestem za nami
Trzynasty Bieg z Forrestem organizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie odbył się dziś w Parku Wiosny Ludów. Było to drugie podejście do imprezy, wcześniej bieg został odwołany ze względu na deszcz. Niedzielne popołudnie również nie należało do najcieplejszych, jednak amatorzy wspólnego, integrującego biegania nie mogli się już doczekać rodzinnej imprezy.

Trzynasty Bieg z Forrestem za nami, ./upload/articles_pakiety/19925/04_obraz.jpg
Trzynasty Bieg z Forrestem za nami, ./upload/articles_pakiety/19925/08_obraz.jpg
Trzynasty Bieg z Forrestem za nami, ./upload/articles_pakiety/19925/17_obraz.jpg


Kilkuset kutnian wraz z Forrestem pobiegło na 1,5-kilometrowej trasie. Biegli politycy, nauczyciele, uczniowie i całe rodziny. Uczestnicy biegu wzięli udział w loterii. Imprezie MOSiRu towarzyszyły dziś biegi przełajowe uczniów z kutnowskich szkół oraz piknik rodzinny zakończony grillem. [więcej]
pismak, 12.05.2013 14:28|czytane: 4483 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Street Dance Studio zaprasza na zajęcia 3w1
Zapraszamy do Kutnowskiego Domu Kultury na zajęcia "3w1- aerobik -gimnastyka-taniec".

- Podczas zajęć nauczycie się państwo dynamicznie i ekspresyjnie łączyć rożne style tańca. Będziemy ćwiczyć, tańczyć i spalać kalorie! Rozwiniecie własną plastykę ruchu, poznacie techniki i style różnych tanecznych fuzji (dancehall, salsa, cha-cha, merengue,twist, elementy tańca brzucha, elementy tańca nowoczesnego) - mówi instruktor Joanna Zielińska. -  To zajęcia dla tych, którzy lubią fitness, taniec i super zabawę! Naprzemienne ruchy szybsze i wolne pomagają spalać tkankę tłuszczową. Zajęcia realizowane są na poziomie open - dla wszystkich.  Posiadamy 35 mat do fitnessu, więc ćwiczenia wykonywane na ziemi są przyswajane miło i wygodnie. Należy zabrać ze sobą obuwie zmienne, wygodne ubranie, butelkę wody, dobry humor i pozytywne nastawienie.

Terminy zajęć 3w1:
Poniedziałek: 19.15-20.15 - stara sala taneczna
Środa: 19.30-20.30- nowa sala baletowa
Czwartek: 19.00-20.00- nowa sala baletowa
KOSZT: 35zł/miesiąc- 2 razy w tygodniu, 9 zł- jedno wejście
Instruktor : Joanna Zielińska - STREET DANCE STUDIO [więcej]
pismak, 12.05.2013 14:45|czytane: 1215 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pod koniec maja spotkanie w sprawie funkcjonowania zakładu Pini Polonia
28 maja o godz. 11.30 w Starostwie Powiatowym w Kutnie odbędzie się spotkanie w sprawie funkcjonowania spółki Pini Polonia w Kutnie.

W spotkaniu wezmą udział przedstawicielele Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Łodzi, Starostwa Powiatowego w Kutnie,  Łódzkiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii w Łodzi, Głównego Inspektora Ochrony Środowiska, Katedry Prawa Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego, Regionalnej Komisji ds. Ocen Oddziaływania na Środowisko. [więcej]
wandea, 12.05.2013 13:25|czytane: 3761 razy|19 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Punk i poezja - pozytywna eksplozja energii
Ryzykowna muzyczno-poetycka mieszanka kutnowsko-gostynińska przypadła w piątek do gustu publiczności zgromadzonej w Centrum Teatru Muzyki i Tańca.  Chyba nikt z ponad osiemdzieścioosobowej publiczności na koncercie „Czysta poezja Brudny rock” nie opuścił widowni przed zakończeniem eksplozji młodzieńczej i dojrzałej energii.

Punk i poezja - pozytywna eksplozja energii , ./upload/articles_pakiety/19917/01_obraz.jpg
Punk i poezja - pozytywna eksplozja energii , ./upload/articles_pakiety/19917/04_obraz.jpg
Punk i poezja - pozytywna eksplozja energii , ./upload/articles_pakiety/19917/03_obraz.jpg


Na kształt koncertu złożyły się prezentowane przez Artura Fryza jego wiersze z dwóch ostatnich książek: „klatka schodowa kieszeń minotaura” i „czytanie z księgi świętego kłapouchego” i ostro brzmiący głos w trash-punkowym repertuarze Pawła Pilcha wraz z zespołem SKALP.L.

- Ryzyko było tym większe, że mieliśmy do czynienia z absolutną prapremierą - mówi Fryz.-  Zespół w tym składzie i pod tą nazwą występował po raz pierwszy, ja również po raz pierwszy czytałem wiersze w takich okolicznościach.

Po zaprezentowaniu kilku utworów przez poetę, między innymi objaśniających nieco tytuł jego najnowszej książki, utworów: „klatka schodowa” i „kangur” (z motywem Minotaura) oraz po melodeklamacji tekstu „przed klatką”, w którą już włączył się gitarzysta zespołu nastąpił pierwszy set muzyczny.

Na jego program złożyły się piosenki do tekstów poety, a wśród nich jego własne kompozycje oraz Zbigniewa Jędrzejczyka, Macieja Maciejewskiego i Dawida Rudnickiego. Wszystkie ciekawie aranżacyjnie opracował zespół w składzie: Paweł Pilch – darcie mordy, Michał Chojnacki – klawisze, Kamil Miszewski – perkusja, Rafał Różalski – bas i Michał Olesiński – gitara.

Już pierwszy występ zespołu pozwala docenić warsztat muzyczny i potencjał energetyczny kwintetu oraz sceniczną charyzmę frontmena młodego Pawła Pilcha.

Na koncercie usłyszeliśmy ponadto teksty i piosenki:  „Reagge na bezsenność”, „Śnieżna piosenka”, „Piosenka złodzieja” i specjalnie na tę okazję przygotowany cover The Clash „This is England” zrealizowany jako „To jest Polska”z drapieżnym refrenem: „To jest Polska, to jest to jak się tu czuję, to jest gorycz, że rządzą tutaj…” i oskarżycielskim fragmentami w rodzaju: „To jest Polska - bezdomna matka klęcząca na chodniku”. Słowa napisał na podstawie oryginału poeta z Kutna. Największe wrażenie na słuchaczach zrobiła chyba „Śnieżna piosenka” łącząca elementy bluesa i ska. O jej tekście Pilch powiedział, że ma dla niego szczególne osobiste znaczenie i dało się to też słyszeć w przejmującym jej wykonaniu. [więcej]
kultura, 12.05.2013 13:17|czytane: 2758 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Koszykarki MKS KUTNO wygrały w Ujeździe
Wczoraj w Ujeździe zawodniczki MKS KUTNO  rozegrały IV turniej w rozgrywkach wojewódzkiej ligi „skrzatek U-11”. Coraz lepiej grające zawodniczki wygrały z drużynami: PTK Pabianice i UKS ORLIK Ujazd. Było to kolejne 5 i 6 zwycięstwo, które dało awans na II miejsce w  tabeli rozgrywek.

Koszykarki MKS KUTNO wygrały w Ujeździe, ./upload/articles_pakiety/19919/01_obraz.jpg
Koszykarki MKS KUTNO wygrały w Ujeździe, ./upload/articles_pakiety/19919/02_obraz.jpg


MKS KUTNO – PTK Pabianice   30 : 16 (8:1, 2:6, 12:2, 8:7)
MKS KUTNO – UKS ORLIK Ujazd  41 : 18 (12:0, 11:7, 6:6, 12:5)

W drużynie MKS KUTNO w Ujeździe grały następujące zawodniczki: Justyna Kozarska -6, Julia Myszkowska -14, Julita Ambroziak -0, Alicja Stelmasiak -0, Natalia Kacalak -1, Zuzanna Sikorska -0, Dorota Ferensztajn -0, Alicja Janecka  -4, Klaudia Wszywkow -3, Nikola Gołębiewska -2, Julia Piłacik -10, Natalia Pietrzak -11, Iga Woźniak -14, Kinga Polakowska -2, Natalia Kuciapska -0, Julia Małecka -0, Aleksandra Szymczak -4. [więcej]
pismak, 12.05.2013 12:14|czytane: 1364 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Kutnowscy judocy zdobyli Puchar Prezydenta miasta
Sobotnie Otwarte Mistrzostwa Judo w Kutnie zakończyły się dużym sukcesem kutnowskich judoków z UKS IPPON MDK Kutno. Szóste Mistrzostwa o Puchar Prezydenta Miasta Kutna rozegrane zostały w dwóch grupach wiekowych: 2001 - 02 i 2003 - 04 w Szkole Podstawowej nr 6.

W zawodach wystartowali zawodnicy z następujących klubów: Jutrzenka Płock, Olimpijczyk Włocławek, Judo Kano Płock, Akademia Judo Łódź, MMKS Wojownik Skierniewice, Sensei Płock, Zryw Łowicz i UKS Ippon MDK Kutno. W obu grupach wiekowych nasi judocy wywalczyli aż 7 pierwszych miejsc, 6 - drugich i 3 trzecie.

Kutnowscy judocy zdobyli Puchar Prezydenta miasta, ./upload/articles_pakiety/19920/11_obraz.jpg
Kutnowscy judocy zdobyli Puchar Prezydenta miasta, ./upload/articles_pakiety/19920/16_obraz.jpg
Kutnowscy judocy zdobyli Puchar Prezydenta miasta, ./upload/articles_pakiety/19920/19_obraz.jpg


Ponadto puchary dla najlepszych zawodników i zawodniczek turnieju odebrała trójka kutnowskich judoków:
Hania Medyńska, Karolina Darul i Hubert Witczak.
Pierwsze miejsca w swoich kategoriach wagowych zajęli: Hania Medyńska, Miłosz Myszkowski, Wojtek Florczak, Piotr Graczyk, Damian Masłowski, Hubert Witczak i Karolina Darul.
Na drugim stopniu podium uplasowali się: Kinga Janik, Jakub Głogoza, Oskar Frątczak, Julian Wasiński, Zuzanna Głogoza i Adrian Kotkowski.
Medale brązowe wywalczyli: Franek Pawłowski, Damian Marzec i Bartosz Krężel. [więcej]
redaktor, 11.05.2013 20:18|czytane: 2419 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
NAJPSA będzie trudno wybrać
Do 15 maja przysyłajcie na adres redakcja@ekutno.pl ostatnią porcję najmilszych, najwspanialszych, najzabawniejszych Waszych czworongów. Czytelnicy eKutno.pl będą mieli naprawdę trudny wybór.

NAJPSA będzie trudno wybrać, ./upload/articles_pakiety/19865/12_obraz.jpg
NAJPSA będzie trudno wybrać, ./upload/articles_pakiety/19865/23_obraz.jpg
NAJPSA będzie trudno wybrać, ./upload/articles_pakiety/19865/16_obraz.jpg


A my będziemy bardzo zadowoleni nagradzając kilka NAJPSÓW, na których przyjdzie największa liczba głosów. [więcej]
wandea, 11.05.2013 20:04|czytane: 5365 razy|89 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Maria Jolanta Aulich: Opozycyjna Strategia Rozwoju Miasta
W tym roku kończy się obowiązywanie poprzedniej strategii rozwoju miasta opracowanej na lata 2006 – 2013. Wiemy już dzisiaj, że dokument ten był w gruncie rzeczy narzędziem PR-owym promującym wizerunek KWW Zbigniewa Burzyńskiego, a nie konkretnym planem rozwoju naszego miasta. Strategia ta szybko została schowana do szuflady i niewiele zostało z niej zrealizowane.

Urząd Miasta podejmuje obecnie kolejną próbę opracowania strategii rozwoju na nadchodzące lata i zamierza na to wydać aż 60 tysięcy złotych publicznych pieniędzy, zlecając jej wykonanie firmie zewnętrznej, a nie pracownikom Urzędu Miasta. W przyszłym roku mamy wybory samorządowe, więc już teraz można powiedzieć, że w nowej strategii rozwoju miasta znajdzie się typowa kiełbasa wyborcza oraz puste obietnice typu “darmowy internet dla wszystkich”. Zapewne nowa strategia posłuży za program wyborczy KWW Zbigniewa Burzyńskiego, będzie więc w pełni zgodna ze światopoglądem jednego kutnowskiego ugrupowania i kilku lokalnych samorządowych notabli.

Dlatego, aby przeciwdziałać takiej patologii oraz upolitycznieniu przyszłości Kutna, ruszają równoległe prace nad “Opozycyjną Strategią Rozwoju Kutna”. Celem tej Strategii będzie zaprezentowanie konkurencyjnej wizji rozwoju miasta, która będzie oparta w realiach oraz na potencjale naszego miasta.

Coś, czego rządący politycy obawiają się najbardziej, to konkurencja. A to, co może być najgorsze dla miasta, to jej brak. Dlatego “Opozycyjna Strategia Rozwoju Kutna” zamierza rzucić intelektualne wyzwanie wszystkim myślicielom z KWW Zbigniewa Burzyńskiego oraz strategom Urzędu Miasta.

Prace nad Opozycyjną Strategią potrwają kilka miesięcy. Moim zamiarem jest włączenie w ten projekt jak największej liczby mieszkańców, którzy mają doświadczenie oraz kwalifikacje przydatne do opracowania wizji rozwoju Kutna. Ten projekt ma zachęcić ludzi do działania i włączenia się w debatę nad przyszłością Kutna.

Jako radna Rady Miasta, jestem w opozycji wobec KWW Zbigniewa Burzyńskiego, z którym to ugrupowaniem często się nie zgadzam. Dlatego postanowiłam objąć nadzór nad tym projektem i włączyć się w jego przygotowanie.

Opozycyjna Strategia zostanie podana do publicznej wiadomości i opublikowana pod koniec bieżącego roku. Zostanie ona również przesłana do Urzędu Miasta, tak aby KWW Zbigniewa Burzyńskiego miało możliwość zapoznania się z pomysłami mieszkańców oraz włączenia ich do swoich własnych planów. Nasza Strategia będzie jawna i będzie pomysłem na rozwój Kutna, z którym każdy będzie mógł się zapoznać. [więcej]
pismak, 09.05.2013 08:41|czytane: 1596 razy|komentuj|czytaj cały
HURRRAAA! Mamy brąz!!!
Emocjonująca walka o brąz AZS WSGK Polfarmex Kutno zakończyła się dziś dla naszej drużyny pomyślnie. Spotkanie w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie z PC SIDEn Toruń wygraliśmy 84:81.

HURRRAAA! Mamy brąz!!!, ./upload/articles_pakiety/19922/05_obraz.jpg
HURRRAAA! Mamy brąz!!!, ./upload/articles_pakiety/19922/45_obraz.jpg
HURRRAAA! Mamy brąz!!!, ./upload/articles_pakiety/19922/67_obraz.jpg


Zaczęło się od mocnego uderzenia Kutna i doskonałej gry Dawida Bręka. Już na początku spotkania trafił dwukrotnie za trzy punkty i wspaniale asystował przy koszu Jakuba Dłuskiego. Goście byli nieco oszołomieni, więc przy stanie 8:0 trener Grzegorz Sowiński wziął czas, aby uspokoić swoich zawodników i wybić AZS z rytmu. Terapia okazała się skuteczna i koszykarze SIDEn-u zaczęli punktować. Kutnianie przez całą pierwszą kwartę utrzymywali prowadzenie, ale przyjezdni mozolnie odrabiali straty, aż doprowadzili do remisu 17:17. Na kilka sekund przed końcem trafił jeszcze jak zwykle wszędobylski Szymon Rduch i po pierwszej kwarcie AZS prowadził. Niestety, w drugiej odsłonie goście grali lepiej i często dochodzili do czystych pozycji rzutowych. Na domiar złego Bręk złapał trzeci faul i do końca pierwszej połowy zastąpił go Kamil Maciejewski. Prowadzenie kilkakrotnie się zmieniało, lecz ostatecznie po celnej „trójce” Łukasza Żytki na przerwę koszykarze schodzili przy stanie 39:42.
[więcej]
pismak, 11.05.2013 19:24|czytane: 5771 razy|18 komentarzy|komentuj|czytaj cały
VI Otwarte Mistrzostwa Judo
Dziś, w szóstych Otwartych Mistrzostwach Judo o Puchar Prezydenta Kutna na matach walczyło  kilkudziesięciu zawodników reprezentujących kluby z województwa łódzkiego i mazowieckiego.

VI Otwarte Mistrzostwa Judo, ./upload/articles_pakiety/19916/01_obraz.jpg
VI Otwarte Mistrzostwa Judo, ./upload/articles_pakiety/19916/12_obraz.jpg
VI Otwarte Mistrzostwa Judo, ./upload/articles_pakiety/19916/23_obraz.jpg


Do Kutna przyjechali judocy z Łodzi, Skierniewic, Zgierza, Łodzi, Sochaczewa. Nie zabrakło sportowców reprezentujących organizatora Mistrzostw czyli UKS IPPON MDK Kutno. [więcej]
redaktor, 11.05.2013 12:50|czytane: 1528 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W niedzielę zajęcia salsy kubańskiej
Jutro, 12 maja Kutnowski Dom Kultury i Street Dance Studio zapraszają na niepowtarzalne  zajęcia dla dorosłych z salsy kubańskiej, merengue, ruedy, mambo!

- Zapraszamy na zajęcia w parach, lecz osoby, które takowej nie posiadają również mogą przyjść na zajęcia! Chcesz miło spędzić niedzielne popołudnie? poznać nowych znajomych? przy okazji nauczyć się tańczyć? zgłoś się na zajęcia! Oferujemy aż 2 godziny tańca w tygodniu - mówi Joanna Zielińska, trenerka tańca. - Zajęcia poprowadzi przesympatyczny instruktor tańca z Poznania Krzysztof "Salsero" Marciniak, który zaraża swą pozytywną energią wszystkich dookoła.

Zajęcia będą odbywały się w niedzielę: 15.00-17.00 -nowa sala baletowa KDK. Koszt: 50zł/miesiąc [więcej]
kultura, 11.05.2013 11:08|czytane: 1117 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Powiatowa Liga Gimnazjalna w Lekkiej Atletyce
Wczoraj odbyła się Powiatowa Liga Gimnazjalna w Lekkiej Atletyce. Jej organizatorem był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie.

Powiatowa Liga Gimnazjalna w Lekkiej Atletyce, ./upload/articles_pakiety/19914/01_obraz.jpg
Powiatowa Liga Gimnazjalna w Lekkiej Atletyce, ./upload/articles_pakiety/19914/08_obraz.jpg
Powiatowa Liga Gimnazjalna w Lekkiej Atletyce, ./upload/articles_pakiety/19914/03_obraz.jpg


Awans do zawodów rejonowych (21 maja 2013 w Łowiczu) zdobyły dziewczęta z Gimnazjum Nr 1 w Kutnie, Gimnazjum Nr 2 w Kutnie, chłopcy z  Gimnazjum Nr 1 w Kutnie i z Gimnazjum w Krośniewicach.

Zdjęcia Piotra Szatkowskiego TUTAJ

PUNKTACJA DRUŻYNOWA -CHŁOPCY
 1 Gimnazjum NR 1 Kutno  1185
2 Gimnazjum Krośniewice 1120
3 Gimnazjum Bedlno     1091
4 Gimnazjum Żychlin     1062
5 Gimnazjum Nr 2 Kutno 955

PUNKTACJA DRUŻYNOWA - DZIEWCZĘTA
1. Gimnazjum Nr 1 Kutno   1244
2. Gimnazjum Nr 2 Kutno   1028
3. Gimnazjum Żychlin   930
4. Gimnazjum Bedlno   857 [więcej]
redaktor, 11.05.2013 07:18|czytane: 1948 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Zachowaj Trzeźwy Umysł: Turniejada w "Szóstce"
W ramach ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł 2013" 10 maja odbyła się w Szkole Podstawowej nr 6 w Kutnie Turniejada dla uczniów klas 0-III zorganizowana przez nauczycieli wychowania fizycznego Piotra Łapaja i Sławomira Rybarczyka.

Zachowaj Trzeźwy Umysł: Turniejada w
Zachowaj Trzeźwy Umysł: Turniejada w
Zachowaj Trzeźwy Umysł: Turniejada w


8-osobwe drużyny z poszczególnych klas rywalizowały o zwycięstwo w ośmiu konkurencjach. Do najciekawszych należały: „sadzenie ziemniaków”, bieg z piłeczką na rakietce tenisowej, bieg z woreczkami  gimnastycznymi na głowie, prowadzenie piłeczki slalomem kijem do unihokeja. Dzieci  z dużym zaangażowaniem wykonywały poszczególne ćwiczenia i były żywiołowo dopingowane przez kolegów i koleżanki ze swoich klas. Po zakończonych konkurencjach wszyscy zawodnicy otrzymali słodycze. Zadowolone buzie zawodników świadczyły, że Turniejada była udana bez względu na zajęte miejsce w klasyfikacji końcowej.

Wyniki poszczególnych klas:
Klasy „0”
1. Miejsce 0a -20pkt
2. Miejsce 0b -19pkt
3. Miejsce 0c -13pkt
Klasy „I”
1. Miejsce Ib  -34pkt
2. Miejsce 0b -28pkt
Klasy „II”
1. Miejsce IIa -31pkt
2. Miejsce IIb -25pkt
3. Miejsce IIc -12pkt [więcej]
pismak, 10.05.2013 17:13|czytane: 1469 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy piszą: Nikt ci tyle nie da, co prezydent naobiecuje
Czytelnicy eKutno.pl oburzeni składanymi publicznie obietnicami bez pokrycia prezesa spółki Pini Polonia sp. z o. o.  i prezydenta Kutna Zbigniewa Burzyńskiego nadesłali aktualne zdjęcia z ulicy Wodnej i Wschodniej w Kutnie.

– Obejrzałem program w TVP Łódź, w którym Piero Pini zapewnia, że problem z niebezpieczeństwem drogowym na Wschodniej i Wodnej „rozwiąże błyskawicznie”. Było to 26 kwietnia. Po programie nic się jednak nie zmieniło jeśli chodzi o tarasowanie drogi, jedynie tam gdzie był parking dla pracowników, stoją i czekają tiry ze świniami – pisze pan Radosław (nazwisko do wiadomości redakcji) z Kutna. - Pan prezydent obiecywał, że sytuacja się zmieni. Ciągle coś obiecuje. Dostał nawet nagrodę dla menadżera również za działania na rzecz ochrony środowiska. Jak prezydent Kutna inwestuje  w ochronę środowiska?

Czytelnicy piszą: Nikt ci tyle nie da, co prezydent naobiecuje, ./upload/articles_pakiety/19912/04_obraz.jpg
Czytelnicy piszą: Nikt ci tyle nie da, co prezydent naobiecuje, ./upload/articles_pakiety/19912/02_obraz.jpg
Czytelnicy piszą: Nikt ci tyle nie da, co prezydent naobiecuje, ./upload/articles_pakiety/19912/03_obraz.jpg


– Od poniedziałku wprowadzimy w życie nowy program, zgodnie z którym będą przyjeżdżały do nas cztery ciężarówki na godzinę. Jeżeli któryś z naszych dostawców się nie dostosuje, to nie będziemy od niego odbierać trzody – przekonywał Piero Pini, prezes zarządu Pini Polonia Sp. z o.o. w materiale prasowym TVP.

– Pokażcie prezydentowi zdjęcia, niech tam codziennie przyjeżdża ktoś z urzędu, bo w eter idą nieprawdziwe informacje o tym, że sytuacje zagrożenia drogowego były tylko incydentalne i powtarza je prezydent Kutna – pisze pani Katarzyna (nazwisko do wiadomości redakcji)  z Kutna. – Policja powinna być tam codziennie. [więcej]
redaktor, 10.05.2013 16:20|czytane: 5051 razy|23 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Anna Winkler, Marta Dawidowicz i Michalina Zgórzyńska wygrały konkurs recytatorski
Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca odbył się V Powiatowy Konkurs Recytatorski „Oblicza wojny".  Jury  w składzie: Teresa Mosingiewicz, Dominika Staniszewska i Krzysztof Ryzlak po przesłuchaniu 12 uczestników z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych w Kutnie, Gołębiewku,  Krzyżanowie i Strzelcach postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

PIOSENKA
I Miejsce
Anna Winkler z I LO w Kutnie
Wyróżnienie
Aleksandra Pakulska z Gimnazjum z Krzyżanowie

RECYTACJA GIMNAZJA
I Miejsce
Marta Dawidowicz z Gimnazjum w Gołebiewku

II miejsce
Olga Piątkowska z Gimnazjum w Strzelcach
Patryk Kotarski z Gimnazjum w Krzyżanowie [więcej]
kultura, 10.05.2013 15:17|czytane: 1954 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Znamy pierwszych artystów Rynku Sztuki
Festiwal Rynek Sztuki to wydarzenie, które łączy film, teatr i muzykę. Tegoroczna edycja imprezy rozpocznie się 30 sierpnia i potrwa 3 dni. Znamy już pierwszych artystów, którzy podczas niej wystąpią.

Znamy pierwszych artystów Rynku Sztuki, ./upload/articles_pakiety/19910/01_obraz.jpg
Znamy pierwszych artystów Rynku Sztuki, ./upload/articles_pakiety/19910/02_obraz.jpg
Znamy pierwszych artystów Rynku Sztuki, ./upload/articles_pakiety/19910/03_obraz.jpg


Pierwszą z gwiazd ogłoszonych przez organizatorów płockiego festiwalu Rynek Sztuki jest zespół Lao Che. Kapela o płockim rodowodzie rzadko występuje na lokalnej scenie. Tym bardziej warto przekonać się z jak wielką siłą zdobywcy „złotej płyty” za wydany w 2012 roku album „Soundtrack” potrafią porwać publiczność. Nagrany w 2005 roku album „Powstanie Warszawskie” przyniósł zespołowi rozgłos i uznanie. Lao Che mają na koncie pięć długogrających krążków oraz dziesiątki koncertów w Polsce i zagranicą. Ich muzyka to wypadkowa fascynacji różnymi gatunkami – głównie rockowymi brzmieniami, ale też elektroniką, muzyką funky i hip hopem. 
Szczególnym wydarzeniem Rynku Sztuki, które plasuje się na pograniczu muzyki oraz filmu będzie projekcja arcydzieła niemego kina „Berlin: Symfonia Wielkiego Miasta” z muzyką na żywo. Unikatowy dokument z 1927 roku autorstwa Waltera Ruttmanna, jednego z pierwszych niemieckich twórców kina eksperymentalnego, pokazuje  przedwojenny Berlin. Mistrzowsko zmontowanym scenom z codziennego życia miasta towarzyszyć będą melodie grane przez Pawła Szamburskiego, Macieja Trifonidisa Bielawskiego i Huberta Zemlera, czyli członków eksperymentalnego jazzowego trio Horny Trees. Nazwa Horny Trees nie jest przypadkowa, bo – jak twierdzą muzycy – połączyło ich zamiłowanie do zabaw z dźwiękiem i drewnianych instrumentów, dzięki którym ich kompozycje i improwizacje mają wyjątkowe brzmienie.
[więcej]
kultura, 10.05.2013 11:59|czytane: 1684 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Piłkarze z Kutna powołani na konsultacje
15 maja w Pruszkowie odbędzie się mecz pomiędzy Łódzkim ZPN, a Mazowieckim ZPN w ramach Regions Cup. Ryszard Polak, trener kadry ŁZPN powołał 17 zawodników w tym czterech z MKS Kutno na konsultacje, które odbędą się dwa dni przed meczem w Aleksandrowie Łódzkim.

ŁZPN: Witold Grzywiński, Dariusz Słomain, Łukasz Marciniak, Michał Czaplarski, Szymon Piotrowski (Omega Kleszczów), Karol Kwiatkowski, Damian Knera, Paweł Świstak, Damian Antosik (Sokół Aleksandrów Łódzki), Dawid Klepczyński, Dawid Dzięgielewski, Szymon Kiwała, Michał Sokołowicz (MKS Kutno), Konrad Bełdziński (Zjednoczeni Stryków), Marcin Mirecki (Ceramika Paradyż), Jakub Rozwandowicz, Paweł Wiśniewski (Włókniarz Zelów). [więcej]
pismak, 10.05.2013 10:15|czytane: 1725 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Tenis: Super Seria Młodzików Edycja VI
Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Super Seria Młodzików Edycja VI O Trofea Marszałka Województwa Łódzkiego odbył się w dniach 1-5 maja na obiekcie Miejskiego Centrum Tenisowego MMKT – Łęczyca. Była to VI Edycja OTK Super Seria Młodzików (14 lat) w ramach letniego kalendarza Polskiego Związku Tenisowego w Warszawie. Impreza odbyła się pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego, który ufundował Trofea dla zdobywców za miejsca I – III w każdej konkurencji dziewcząt i chłopców.

Tenis:  Super Seria Młodzików Edycja VI, ./upload/articles_pakiety/19907/01_obraz.jpg
Tenis:  Super Seria Młodzików Edycja VI, ./upload/articles_pakiety/19907/02_obraz.jpg
Tenis:  Super Seria Młodzików Edycja VI, ./upload/articles_pakiety/19907/03_obraz.jpg


Do turnieju zgłosiło się 70 zawodniczek i zawodników, z aktualnej czołówki w tej grupie wiekowej z list klasyfikacyjnych PZT. Super Seria to najwyższa ranga turniejowa, więc za zwycięstwo zawodnik i zawodniczka otrzymuje 100 punktów do rankingu. Niestety pierwsze dwa dni turnieju z uwagi na zimno i deszcz były niezbyt udane, gry toczyły się z przerwami i oczekiwaniami zawodników na ponowne wyjście na korty. Potem  było już tylko lepiej, wróciło majowe słońce i już do końca turnieju mogliśmy podziwiać wysoki poziom tenisa, mnóstwo udanych zagrań i zaciętych pojedynków. [więcej]
pismak, 10.05.2013 08:30|czytane: 1266 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zapraszamy w sobotę na mecz AZS WSGK o trzecie miejsce
Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
Zapraszamy w sobotę na mecz AZS WSGK o trzecie miejsce

[więcej]
redaktor, 10.05.2013 08:24|czytane: 1848 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Gimnazjum nr 2 walczy o finał wojewódzki Coca-Cola Cup 2013
Drużyna chłopców piłki nożnej Gimnazjum nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiegow Kutnie uczestniczyła w I rundzie Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej  Coca-Cola Cup 2013. Zawody odbyły się 11 kwietnia w Bedlnie. Reprezentanci Gimnazjum nr 2 w Kutnie zdobyli wówczas I miejsce, co pozwoliło im zakwalifikować się do kolejnego etapu.

Gimnazjum nr 2 walczy o finał wojewódzki Coca-Cola Cup 2013, ./upload/articles_pakiety/19905/01_obraz.jpg
Gimnazjum nr 2 walczy o finał wojewódzki Coca-Cola Cup 2013, ./upload/articles_pakiety/19905/02_obraz.jpg
Gimnazjum nr 2 walczy o finał wojewódzki Coca-Cola Cup 2013, ./upload/articles_pakiety/19905/03_obraz.jpg


Wyniki turnieju w Bedlnie :
1. Gim 2 Kutno – Gim Ostrowy 2:1
2. Gim 2 Kutno – Gim Żychlin 3:1
3. Gim 2 Kutno – Gim Krzyżanów 4:3
4. Gim 2 Kutno – Gim Bedlno 3:0

Druga runda eliminacyjna wyżej wymienionego turnieju została zorganizowana
30 kwietnia 2013r. w Kutnie na boisku Orlik przy ulicy Aleje ZHP. Zawodnicy Gimnazjum nr 2 w Kutnie zdobyli  II miejsce.

Wyniki 2 etapu zawodów :
1. Gim 2 Kutno – Gim Świnice Warckie 2:3
2. Gim 2 Kutno – Gim Żychlin 2:2
3. Gim 2 Kutno – Gim Grabów 4:0 [więcej]
redaktor, 10.05.2013 08:21|czytane: 1431 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Idzie burza! PolskaPogoda24.pl ostrzega
PolskaPogoda24.pl rozpoczęła dziś relację dynamiki pogody na żywo, którą poprowadzi kilka osób z ich ekipy.

Idzie burza! PolskaPogoda24.pl ostrzega, ./upload/articles_pakiety/19898/01_obraz.jpg


O godz. 15:00 burze z biegiem godzin nabierają coraz większej siłły, obecnie odbiciowość wielu z nich sięga 60 dBZ, uwaga na bardzo silny wiatr i opady gradu! Obecnie w Wielkopolsce i Pomorzu Gdańskim występuje zjawisko training storms, a więc występowanie po sobie kolejnych zjawisk burzowych w krótkim odstępie czasu.

Nowe komórki powstają na Dolnym Śląsku, które równiez będą w bardzo szybki tempie rozbudowywać się, prawdopodobnie około godziny 17-18 przynosić będą gwałtowne zjawiska w województwach centralnych. W niedługim czasie powinno zacząć grzmieć nad Gdańskiem, za około 2 godzin padać i grzmieć będzie również w Poznaniu.

- Następnie front burzowy przesunie się w stronę Kutna - mówi dyżurny synoptyk z PolskaPogoda24.pl.  - Za dwie godziny będzie u Was padał deszcz, a nawet grad. [więcej]
redaktor, 09.05.2013 11:23|czytane: 3204 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Radzie Nadzorczej KSS sp. z o.o nie spodobał się żaden kandydat na prezesa
Rada Nadzorcza Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. z o. o. nie wybrała dziś kandydata na stanowisko prezesa spółki. 

Radzie Nadzorczej KSS sp. z o.o  nie spodobał się żaden kandydat na prezesa, ./upload/articles_pakiety/19904/01_obraz.jpg


Póki co rządzi prezes na okres przejściowy czyli Elżbieta Łuczak

Dziś w południe zostały przeprowadzone rozmowy kwalifikacyjne z siedmioma kandydatami na prezesa KSS. Szefem spółki chcieli zostać:  Jacek Marynowski (były dyrektor szpitala w Kutnie), Katarzyna Topczewska-Tylińska,  Michał Tracz (p.o. dyrektora szpitala w Łowiczu), Dariusz Socha, Zygmunt Buraczyński, Marian Rodzeń, Jolanta Bokiej.

-W opinii Rady Nadzorczej kandydaci nie spełnili stawianych przed nimi oczekiwań - czytamy w komunikacie szpitalnej spółki.

Rada będzie podejmowała nadal działania w celu znalezienia prezesa dla kutnowskiej spółki. [więcej]
wandea, 09.05.2013 15:38|czytane: 2479 razy|13 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Co się mieści w wagonach Lokomotywy? VII powiatowy konkurs plastyczny rozstrzygnięty
Dziś w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Łodzi Filia w Kutnie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursów plastycznych oraganizowanych przez bibliotekę i Szkołę Podstawową nr 9 z okazji Tygodnia Bibliotek 2013 i Roku Juliana Tuwima.

- Konkurs ogłosiliśmy w marcu, natomiast 29 kwietnia odbyło sie posiedzenie jury. Zadaniem uczniów klas I-III było wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej wybranego przez siebie bohatera lub scenę z dowolnego wiersza Juliana Tuwima.  Uczniowie klas IV –VI z kolei wykonywali pracę nawiązującą do Lokomotywy, która jak wiadomo, ciągnęła czterdzieści wagonów a poeta opisał zawartość jedynie pierwszych dziesięciu -  mówiła Agnieszka Mikołajczyk, dyrektor biblioteki pedagogicznej. - I trzeba przyznać, że wyobraźnia uczniów z powiatu kutnowskiego jest przeogromna. Bardzo nas to cieszy, tym bardziej że widać, iż prace są przemyślane, starannie wykonane, że nauczyciele omówili wiersze z uczniami. Liczba prac nadesłanych czyli około 280 zmotywowała nas do dalszej pracy. Konkurs robimy po raz siódmy i cieszy fakt, że rośnie liczba jego uczestników. Upewnia to nas, że to właściwa droga do promocji czytelnictwa wśród najmłodszych. Chcę podziękować dzieciom, rodzicom, nauczycielom za udział w naszym konkursie, za pomoc w organizacji konkursu i pracach jury pani Beacie Paluchowskiej i Katarzynie Stelmaszewskiej. Oczywiście naszemu partnerowi Szkole Podstawowej nr 9, którą dziś reprezentuje dyrektor Danuta Blus.

Co się mieści w wagonach Lokomotywy? VII powiatowy konkurs plastyczny rozstrzygnięty, ./upload/articles_pakiety/19893/12_obraz.jpg
Co się mieści w wagonach Lokomotywy? VII powiatowy konkurs plastyczny rozstrzygnięty, ./upload/articles_pakiety/19893/03_obraz.jpg
Co się mieści w wagonach Lokomotywy? VII powiatowy konkurs plastyczny rozstrzygnięty, ./upload/articles_pakiety/19893/22_obraz.jpg


Dzieciom nagrody wręczał - wraz z dyrektor SP nr 9 - Cezary Figura, inspektor Urzędu Miasta Kutna, reprezentujący Prezydenta Miasta Kutna, który objął honorowym patronatem Tydzień Bibliotek w Kutnie. Sponsorem nagród dla uczniów biorących udział w konkursie była Wyższa Szkoła Gospodarki Krajowej w Kutnie, którą na dzisiejszym rozdaniu nagród reprezentowała Kanclerz Elżbieta Borowiecka.

Agnieszka Mikołajczyk nie mogła się nachwalić prac plastycznych dzieci, przy każdym laureacie omawiała prace, które wyglądają naprawdę imponująco. Zachęcamy uczniów szkół podstawowych w Kutnie do odwiedzenia Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie i obejrzenia wystawy.

Na konkurs „Bohaterowie Juliana Tuwima” wpłynęło 186 prac uczniów klas I-III z siedemnastu szkół powiatu kutnowskiego. Liczba prac i różnorodność technik, w jakich zostały wykonane zaskoczyły organizatorów i jury, które ostatecznie postanowiło przyznać I, II i III miejsce oraz 9 wyróżnień:
Miejsce pierwsze: Wiktoria Olejniczak z kl. II c ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Kutnie (opiekun Katarzyna Jagodzińska)
Miejsce drugie: Justyna Kucharska z kl. I a ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kutnie (opiekun Ewa Górczyńska)
Miejsce trzecie: Kacper Bazelak z kl. I e ze szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie (opiekun Elżbieta Arkita) [więcej]
wandea, 09.05.2013 15:08|czytane: 2522 razy|17 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W sobotę oddaj krew na Królewskiej
W sobotę  w godz.10.00-12.30 na ul. Królewskiej w Kutnie stanie Ambulans, do którego zapraszamy chętnych do oddania krwi. Prosimy o zjedzenie lekkiego śniadania i zabranie ze sobą dowodu osobistego. [więcej]
pismak, 09.05.2013 14:38|czytane: 1128 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wandale z Muchnowa staną przed sądem
Kutnowscy policjanci ustalili sprawców uszkodzenia dwóch przystanków autobusowych i kostki brukowej w miejscowości Muchnów na terenie gminy Strzelce. Sprawcy odpowiedzą za przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat pięciu. Wśród wandali znalazł się 16-latek, którego sytuację opiekuńczo-wychowawczą zbada Sąd Rodzinny i Nieletnich.

- Zdarzenie miało miejsce w nocy z 17 na 18 kwietnia w Muchnowie. Grupa kilku młodych osób  pod wpływem alkoholu dokonała uszkodzenia dwóch przystanków autobusowych na szkodę Urzędu Gminy w Strzelcach, gdzie straty wyniosły około 3 tysięcy złotych - mówi st.asp. Paweł Witczak, oficer prasowy KPP Kutno. -  Następnie nieznani młodzi ludzie uszkodzili kostkę brukową podjazdu do prywatnego domu. W tym przypadku straty wyniosły około tysiąc złotych.

Sprawą wybryku chuligańskiego zajęli się policjanci Wydziału Kryminalnego kutnowskiej komendy, którzy ustalili, że chuligani to sześcioosobowa grupa młodych ludzi w wieku 16-24 lata. Wszyscy są mieszkańcami powiatu kutnowskiego. Jak oświadczyli zrobili to dla zabawy. [więcej]
pismak, 09.05.2013 14:35|czytane: 1911 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Oblicza wojny w literaturze. Konkurs recytatorski
Jutro w V Powiatowym Konkursie Recytatorskim "Oblicza wojny" w Centrum Teatru Muzyki i Tańca weźmie udział 14 uczniów z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Utwory o tematyce wojennej zaprezentuje młodzież z Kutnowskiego Domu Kultury, I LO im.J.H. Dąbrowskiego, II LO im. J. Kasprowicza, ZS nr 3 w Kutnie oraz uczniowie z Gimnazjum w Strzelcach, Gołebiewku, Krzyżanowie. [więcej]
kultura, 09.05.2013 14:10|czytane: 1223 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
"Przedszkolaki lubią Tuwima" w Żychlinie
W związku z obchodami roku Juliana Tuwima Żychliński Dom Kultury zorganizował przegląd Mikrofon dla Przedszkolaka pt. "Przedszkolaki lubią Tuwima".

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć

[więcej]
redaktor, 09.05.2013 12:22|czytane: 1157 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
O układzie wysokosprawnej kogeneracji, efekcie ekologicznym i trudach inwestycji ECO Kutno. Szkolenie ekspertów branży ciepłowniczej
W Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się we wtorek 7 maja,  wyjątkowe szkolenie techniczne dla pracowników branży ciepłowniczej w Polsce. Izba Gospodarcza Ciepłownictwo Polskie  oraz  ECO Kutno Sp. z o.o. i ECO Kogeneracja Sp. z o.o. zorganizowały pod patronatem  Prezydenta Miasta Kutna wymianę doświadczeń ekspertów z dziedziny energetyki.

Około 60 uczestników szkoleń zwiedziło elektrociepłownię gazową w Kutnie, a w Centrum powitał ich Zbigniew Burzyński, prezydent Kutna, który opowiedział o walorach i rozwoju Kutna. Wspomniał o rozrastającej się Podstrefie Kutno ŁSSE, miejscach pracy oraz o inwestycjach ECO w naszym mieście.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z firmą ECO. Jest w Kutnie głównym dostawcą ciepła i obsługuje społdzielnię mieszkaniową Pionier, a w tym zakresie jest to największy odbiorca- mówił prezydent

O układzie wysokosprawnej kogeneracji, efekcie ekologicznym i trudach inwestycji ECO Kutno. Szkolenie ekspertów branży ciepłowniczej, ./upload/articles_pakiety/19866/11_obraz.jpg
O układzie wysokosprawnej kogeneracji, efekcie ekologicznym i trudach inwestycji ECO Kutno. Szkolenie ekspertów branży ciepłowniczej, ./upload/articles_pakiety/19866/02_obraz.jpg
O układzie wysokosprawnej kogeneracji, efekcie ekologicznym i trudach inwestycji ECO Kutno. Szkolenie ekspertów branży ciepłowniczej, ./upload/articles_pakiety/19866/03_obraz.jpg


Pierwszy wykład  Budowa i funkcjonowanie układu kogeneracyjnego zasilanego gazem w elektrociepłowni ECO Kutno (projekt, finansowanie, budowa, eksploatacja) przedstawił Kamil Matolicz, prezes zarządu.

Matolicz mówił o trudnej realizacji inwestycji,  informował o przeszkodach, jakie firma napotkała, o bardzo ważnej współpracy z partnerami i wykonawacami, specyfice awarii, serwisowaniu układu opartego na silnikach, o efekcie ekologicznym inwestycji czyli wyeliminowaniu hałasu.

- Historia kogeneracji w Kutnie ma 3 lata. Mamy trzy źródła ciepła w tym również energii elektrycznej, 47 km przesyłu.  Dają one moc 131 MW termicznych. Przy tym przez te lata odebrana moc to mniej niż połowa - 51 MWt - mówił prezes Kamil Matolicz.- Jeśli chodzi o dostarczanie ciepła, to w 2011 roku w Kutnie dostarczyliśmy 474 tysięcy kJ, a w 2012 roku  517 tysięcy kJ. Związane jest to z dwoma dużymi przyłączeniami. Jednak trzeba przyznać, że wykorzystanie mocy zamówionej nie jest duże to około 44 %.

ECO Kutno wybudowało układ wysokosprawnej kogeneracji i tej inwestycji prezes Matolicz poświęcił najwięcej uwagi.

- Kogeneracja to równoczesne wytwarzanie kilku produktów, można produkować np. ciepło-chłód i energię elektryczną. Z takim projektem również spotkałem się np. w Coca-Coli, przy produkcji napojów i wód gazowanych. Oprócz produktów użytecznych, mamy straty. Wyjątkowy drogi jest gaz. Powiem Państwu dziś jakich błędów można uniknąć przy tej inwestycji, na co należy zwrócić szczególną uwagą - mówił prezes ECO Kutno. - Obiekt eksploatujemy od 17 sierpnia 2012 roku i trzeba przyznać, że osiągamy efekt ekologiczny. Wyobraźcie sobie Państwo, że niespełna 300 metrów dalej od obiektu stoją domki jednorodzinne. Wyeliminowaliśmy zupełnie uciążliwości związane z hałasem. [więcej]
wandea, 09.05.2013 10:55|czytane: 2387 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
26 maja uroczystości w Kościele na Dybowie
26 maja o godz. 11.30 na Mszy Świętej w Kościele pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych na Dybowie w Kutnie będzie miała miejsce wyjątkowa uroczystość dedykacji Kościoła Bogu.

26 maja uroczystości w Kościele na Dybowie, ./upload/articles_pakiety/19895/02_obraz.jpg


W 2013 roku parafia Matki Bożej Wspomożenia Wiernych obchodzi jubileusz 25-lecia powstania  i 20-lecia przybycia księży Pallotynów do Kutna.

Obrzęd dedykacji jest wyrazem wdzięczności lokalnego Kościoła - wspólnoty, która zbudowała, a następnie poświęcała Bogu kościół - budynek, manifestujący i reprezentujący wewnętrzny, niewidzialny i transcendentny wymiar istnienia.  Aktu dedykacji dokona Ordynariusz Diecezji Łowickiej ks. bp Andrzej Franciszek Dziuba.

- Wierni przychodzą do Najwyższego, aby Ten zechciał uświęcić budowlę, która ma stać się Jego domem - mówi ks. proboszcz Ireneusz Chmielowski SAC. - Przynoszą ze sobą trud pracy włożony w budowlę, [więcej]
redaktor, 09.05.2013 10:19|czytane: 2221 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Polska premiera Irona Mana 3 dziś w kutnowskim kinie
9 maja w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury i w całej Polsce premiera filmu IRON MAN 3 (3D).  Zapraszamy do kina o  godz. 17.00 i 19.30. Dwukrotnie nominowany do OSCARA Robert Downey Jr. powraca w roli miliardera, playboya i genialnego wynalazcy  w towarzystwie Gwyneth Paltrow i Bena Kingsleya.IRON MAN 3 3D
p r e m i e r a  9 maja czwartek godz.17.00
09-15.05.2013 godz.17.00 (dubbing) 19.30 (napisy)
17-22.05.2013 godz.16.30 (dubbing) 19.00 (napisy)
[więcej]
kultura, 09.05.2013 09:28|czytane: 1842 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Jutro: Czysta Poezja Brudny Rock
10 maja o godz. 19.00 w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbędzie się  prapremiera programu CZYSTA POEZJA BRUDNY ROCK przygotowanego przez poetę Artura Fryza i niedawno powstałą kutnowską grupę trash-punkową SKALP.L, której frontmenem jest Paweł Pilch.

Jutro: Czysta Poezja Brudny Rock , ./upload/articles_pakiety/19779/01_obraz.jpg


Na program złożą się recytowane i wykrzykiwane przez poetę wiersze z jego dwóch ostatnich książek poetyckich oraz ciężka muza zespołu. W zestawie muzycznym nowe aranżacje piosenek poety, między innymi legendarnego już tekstu „Kto w Kutnie nie był…” (kompozycji Zbigniewa Jędrzejczyka) czy "Ulicy Glinianej" oraz produkcje własne zespołu. [więcej]
kultura, 09.05.2013 08:47|czytane: 2236 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Finał II Międzyszkolnego Konkursu Historycznego
21 maja o godz. 12.00  w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbędzie się finał II Międzyszkolnego Konkursu Historycznego "Patron znany czy nieznany? Doktor Antoni Troczewski i jego działalność."

Finał II Międzyszkolnego Konkursu Historycznego, ./upload/articles_pakiety/19813/01_obraz.jpg


Turniej wiedzy o Troczewskim poprzedzi wykład doktora Piotra Stasiaka o niezwykłym lekarzu z Kutna. Zaś w oczekiwaniu na werdykt obejrzeć będzie można film promocyjny Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2. im. dr. Antoniego Troczewskiego w Kutnie.

W finale spotkają się w niej reprezentanci następujących szkół: Gimnazjum Nr 2 im. Marsz. Józefa Piłsudskiego w Kutnie, Gimnazjum Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Kutnie, I LO PUL im. 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty w Kutnie, II LO im. Jana Kasprowicza  w Kutnie, ZS Nr 1 im. Stanisława Staszica w Kutnie, ZSZ Nr 2 im. Dr. Antoniego Troczewskiego w Kutnie, ZS Nr 3 im. Władysława Grabskiego w Kutnie, ZS Nr 4 im. Zygmunta Balickiego w Kutnie-Azorach, ZS Nr 1 w Krośniewicach, ZS w Żychlinie. [więcej]
redaktor, 09.05.2013 08:42|czytane: 1195 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Pojadą na finał Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie 2013
W środę w Łęczycy uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 i Gimnazjum nr 1 w Kutnie wzięli udział w konkursie skoku wzwyż. W zawodach tych można było wywalczyć kwalifikacje do  Finału Wojewódzkiego w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów – Łódzkie 2013.

Pojadą na finał Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie 2013, ./upload/articles_pakiety/19892/01_obraz.jpg
Pojadą na finał Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie 2013, ./upload/articles_pakiety/19892/02_obraz.jpg
Pojadą na finał Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie 2013, ./upload/articles_pakiety/19892/03_obraz.jpg


Podobne eliminacje rozgrywane są w Aleksandrowie Łódzkim, Tomaszowie Mazowieckim i na Orliku w miejscowości Buczek. Z tych czterech konkursów zostaną  wyłonieni finaliści, którzy 27 maja rozegrają między sobą finał na skoczni w Pęczniewie.

- Miło nam poinformować, że nasi zawodnicy wywalczyli w sumie siedem miejsc finałowych i zdobyli bardzo dobre wyniki i wysokie miejsca w poszczególnych  klasyfikacjach - mówi trener Jacek Kudła.

W kategorii szkól podstawowych wśród dziewcząt zwyciężyła uczennica piątej klasy Szkoły Podstawowej nr 9 Martyna Wojciechowska, która pokonała poprzeczkę zawieszoną na wysokości 125 cm. Miejsce drugie padło łupem jej koleżanek klasowych Marty Budner i Natalii Brzozowskiej, które obie pokonały wysokość 120 cm.
Wśród chłopców także zwyciężył uczeń piątej klasy z „Dziewiątki” Mikołaj Dębicki, który uzyskał wynik 130 cm. Jego o rok starszy kolega Kamil Bielecki zajął drugiw/w piątka będzie reprezentowała nasze miasto na finale wojewódzkim.

W kategorii gimnazjów bardzo dobrze zaprezentowali się chłopcy z Gimnazjum nr 1. Rafał Ewkowski wywalczył drugie miejsce pokonując poprzeczkę na wysokości 180 cm (rekord życiowy zawodnika), natomiast jego szkolny kolega Piotr Kowalski zajął czwarte miejsce ustanawiając rekord życiowy wynikiem 165 cm.  Niewiele do finału zabrakło dziewczętom  z Gimnazjum nr 1 Natalii Kołodziejczak i Aleksandrze Snopkowskiej, które uzyskały 135 cm i zajęły miejsca 5i 6. [więcej]
redaktor, 09.05.2013 08:07|czytane: 1967 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Kultura Musi Być!
Trzymając w ręku fragment Kosmosu. Leszek Baranowski i Mineral and Gem
Rozpoczynamy wakacyjny cykl Ludzie, który mamy nadzieję, będzie powstawał dzięki Czytelnikom eKutno.pl pragnącym pochwalić się fascynacjami, swoim hobby. Chcemy w nim... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
W lipcu w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury
Kino Kutnowskiego Domu Kultury zaprasza w lipcu na filmy animowane, hooror, thriller, premierę filmu wojennego i Małej Wielkiej Stopy. 30.06.2017-05.07.2017  od piątku do niedzieli godz.16.00 AUTA 3  2D dubbing (animowany/familijny, czas 107 min) godz.18.00... [więcej]
Sport
Kolejny sezon KDK Kutno w Ekstraklasie
Zakończyły się drużynowe mistrzostwa Polski w brydżu sportowym. W sezonie 2016/2017 tytuł mistrzowski zdobyła drużyna RAL Poznań. Kutnowscy brydżyści KDK1 po zwycięstwach w fazie play-off nad AZS Warszawa 220:118 i Piastem Skawina 204:153 ostatecznie zajęli 11 miejsce w kraju i... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Pergotendy - nowoczesne zadaszenia Pergotendy - funkcjonalne zadaszenia tarasów. Jest to unikalna forma ochrony przed słońcem i deszczem i jak i również sposób na wygospodarowanie kawałka cienia, tak potrzebnego w upalne dni... [czytaj więcej]
Młoda pozna pana Młodziutka studentka spotka się ze zdecydowanym oraz zadbanym Panem na niezobowiązujący seks. Wymagana dyskrecja, kultura oraz higiena osobista :) Spotkania na początek u mnie w mieszkaniu lub w ... [czytaj więcej]
Pomoc kuchni Zatrudnię pomoc do kuchni! Praca w trybie zmianowym. Godziwe wynagrodzeniernrnWymagania:rn-ważna książeczka do celów san-epidrn-dypozycyjnośćrn-uczciwośćrn-doświadczenie w branżyrnZainteres... [czytaj więcej]
Zatrudnię kucharza/kucharkę Zatrudnię kucharza/kucharkę na pełny etat do pracy w restauracji hotelowej!rnPraca na pełny etat, w trybie zmianowym.rnrnWymagania:rn-ważna książeczka do celów san-epidrn-dyspozycyjnośćrn-uc... [czytaj więcej]
Kupię książki Kupię komplet książek do I klasy liceum o profilu technik logistyk... [czytaj więcej]
Dodatkowy zarobek - marketing sieciowy WitajrnrnWiarygodna, bezpieczna i sprawdzona oferta dodatkowego zarobku. Program jest na rynku od ponad 13 lat. Jest to najprostsza droga do zarobienia dodatkowych pieniędzy. W pełni wypłacalna. Um... [czytaj więcej]
szambo zbiorniki betonowe atest transport gwarancja Oferuję zbiorniki betonowe ekologiczne z przeznaczeniem na:rn- szambo,rn- szambo ekologicznern-ścieki,rn-gnojówkę,rn-gnojownicę,rn-deszczówkę,rn-ziemianki itp.rnZbiorniki o wielkości 4,6,8,10 ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]
REKRUTER DS. PRACOWNIKÓW UKRAISKICH Rekruter ds. pracowników ukraińskich Obowiązki • Pozyskiwanie pracowników z Ukrainy • Weryfikację i selekcję aplikacji kandydatów zgodnych z poszukiwanym profilem • Budowanie i utrzym... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
Zagubiony piesek W okolicy ostatniego przystanku autobusu nr.7, w Muchnowie, blaka sie maly czarny piesek, nie ma jeszce roku. Moze ta droga znajdzie sie wlasciciel lub ktos kto zna pieska.... [czytaj więcej]
opiekunka do dziecka od września Poszukuję opiekunki do dziecka przedszkolaka, która jest osobą odpowiedzialną, sympatyczną, z podejściem do dziecka i posiada doświadczenie w opiece nad dziećmi w wieku 3-5, niepalącą. Mile ... [czytaj więcej]
ZATRUDNIĘ KIEROWCĘ ZATRUDNIĘ OD ZARAZ KIEROWCĘ TEL. 570 849 437... [czytaj więcej]
sprzedam mieszkanie 61,3m Sprzedam mieszkanie własnościowe o powierzchni 61,3m mieszczące się na 1 piętrze na osiedlu Łąkoszyn. Mieszkanie po remoncie wymieniona hydraulika, okna PCV, podłoga panele i kafelki, na ścia... [czytaj więcej]
Odzież ciążowa i odzież XXI .plac Manhattan box 73 Oferuje odzież ciążowa i odzież XXI plac Manhattan box 73... [czytaj więcej]
Poklikam !!!! Witam serdecznie . Poklikam w wolny czas sms,y lub na gadu gadu z kobietami z Kutna i okolic stan cywilny B/Z. ( Mile widziane Ukrainki mieszkające w Kutnie ) Pozdrawiam Panie i Tylko Panie !!!... [czytaj więcej]
Kocięta szukają domu Cztery 7-tygodniowe kocięta, przebywające od urodzenia w mieszkaniu, poszukują nowego domu. Są bardzo wesołe i towarzyskie. Korzystają z kuwety i potrafią już jeść samodzielnie. ... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH EDUKATOR W KUTNIE ZAPRASZA!!! Uzupełnij swoje braki w wykształceniu. Zrób liceum 2 lub 3 lata!!! To już ostatnia szansa!!! Centrum Kształceni... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH EDUKATOR W KUTNIE ZAPRASZA!!! Uzupełnij swoje braki w wykształceniu. Zrób liceum 2 lub 3 lata!!! To już ostatnia szansa!!! Centrum Kształceni... [czytaj więcej]
Zatrudnimy TELEANKIETERÓW Firma ASM Centrum Badań i Analiz Rynku Sp. z o.o. poszukuje kandydatów na stanowisko TELEANKIETERA Wymagania: • minimum średnie wykształcenie • znajomość podstaw obsługi komputera (MS O... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Aaron, Skalski:
10 minut temu
Nie ma wyszczególnionej endokrynologi
Prokop Szołucha:
55 minut temu
Ten pan Łuczak prezes PEC to nie przypadkiem mąż pani Łuczak, obecnie głównej ksiegowej PUP, wcześniej prezeski szpitala i jeszcze wczesniej audytorki czy kontrolerki w UM.
Karol Riviere:
1 godzin temu
"PRAWDZIWA CNOTA KRYTYK SIĘ NIE BOI." AWRUK! Kto pożarł nasze komentarze? Kto zamyka przed nami OKNA eKutna? Kto jest tym złoczyńcą? Kto jest prowokatorem? Kto jest egzekutorem? Kto jest katem? Kto Jest ofiarą? Co tu jest grane? Co tu się dzieje? Co tu się narobiło? Tęsknota! Smutek! Żal! Nigdy nie mówi się nigdy. Nigdy nic nie wiadomo. Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Na nawrócenie, oświecenie, przyjaźń, miłość, pokutę, przeprosiny i naprawę szkód i krzywd nigdy nie jest za późno. Jak się nie ma co się lubi, to się nic nie lubi. Albo wszystko! Albo nic! Albo seks, mamona i ciuch? Albo miłość światłość i duch? Trzeba wybierać! Albo rybka? Albo akwarium? Albo pieniądze? Albo życie? Trudne to wszystko jest do ogarnięcia? A wybory są najtrudniejsze! Co wybieramy? EKutno, PTO"R" i NADZIEJĘ? Czy "Nie chcem ale muszem", "Alleluja i do przodu", "Róbta co chceta" i „Obiecanki-cacanki (a głupiemu radość)”? Kto się długo namyśla, nie zawsze rzecz najlepszą wybierze. Raz kozie śmierć!... Ja już wybrałem!.... Dziękuję Pani Olu!!!... Kończę już pisanie głupot..... Boję się trefnych prowokatorów: niedorozwiniętego lekarza psychiatry i nadpobudliwego lekarza seksuologa, którzy swoimi komentarzami doprowadzili do bardzo groźnej, niebezpiecznej zadymy na tym forum. Ale, póki co, sytuacja już została opanowana. Bogu dziękujmy! Ducha nie gaśmy!.... !!!!! NIECH ŻYWI NIE TRACĄ NADZIEI.....!!!!! Całą noc nie mogłem zasnąć. Teraz się trochę uspokoiłem. Idę spać. Jak się wyśpię, to zobaczę co wy tu nawypisywaliście na moim ulubionym eKutno. Pa pa, nieznośne aniołeczki! Pa pa!
Gustaw Wawrzek:
2 godzin temu
Gratulacje !!!!
Mateusz Sopielka:
2
 · 
2 godzin temu
a TAKA miała być AMERYKA -II stopień ????
Lucjusz Plater:
2 godzin temu
Nie rozumiem, jakie głosowanie, jaki plebiscyt na policjanta? Za swoją pracę dostaje pieniądze czy pracuje za darmo
Felicjan Matliński:
3 godzin temu
Który z oddziałów kutnowskiego szpitala nie wszedł do sieci, czy weszły wszystkie?
Filip Kocieł:
2
 · 
3 godzin temu
I stopień czyli najniższy.
Gwidon Sypajło:
3 godzin temu
Może się z narcyzmu wyleczą dzięki temu
Arkadiusz Macedoński:
4 godzin temu
Wróć,winno być natomiasdeco /art -deco...
Arkadiusz Macedoński:
4 godzin temu
Natomias/winno być natomiasd
Arkadiusz Macedoński:
4 godzin temu
Walenty Wielki- ludzie z Margaryny na temat PRĄDU najlepiej by było ,żeby się nie wypowiadali,również dla nich. Podpowiem jedynie ,że przy odrobinie szczęścia( a tacy z reguły je mają) w jedną z dziurek mogą włożyć nawet ... Natomias kombinować przy obydwu dziurkach odradzam nawet złodziejom komentarzy ! A przez grzeczność i zasady obowiązujące na e-Kutno nie wspomnę co można zrobić drutem w innych dziurkach...absolwent Staszica,sympatyk WNZK
Doroteusz Błażewski:
4 godzin temu
W tym mieście ludzie przez cały czas robieni są w chu...Zawsze, bo się boją odezwać. Dziś zebranie w spółdzielni. Ciekawe czy ktoś powie prawdę czy znów poklepią pa na prezesa.
Tymon Solipsa:
2
 · 
4 godzin temu
Na SGGW? A tutaj na miejscu takie renomowane uczelnie?
Mirosława Marcinek:
5 godzin temu
Na razie to się nauczyciceli z prywatnej ośmieszyli z tą napinką. Co to miało nie być - Staszic miiał paść, Kasprowicz też, a prywatna miała być potęgą. Dużo godzin będą mieli ci wybitni nauczyciele...
Oktawian Hakuba:
5 godzin temu
Ktoś się nie potrafi pogodzić z faktami, Pomysł nie wypalił i tyle, Jak się rozejdzie, że nitk tam się nie chce uczyć, w przyszłtm roku chętnych będzie jeszcze mniej.
Bogusław Passakas:
6 godzin temu
Ze swoich nie dadzą , nie martw się.
Narcyz Kaliszer:
6 godzin temu
Na stronie kutnowskiej policji figuruje jako I zastępca komendanta.Nie rozumię,jest jeszcze policjantem i startuje w konkursie.
Adrian Kwietniewski:
3
 · 
11 godzin temu
Okazy niesamowite.
Fakt Kutno mogłoby mieć swoje muzeum.
Ja sam nad rzeką Ochnią znalazłem skamieniałe muszelki.
Ale to co widzę na zdjęciach P. Leszka to coś niesamowitego co natura może wytwarzać.
Bolesław Jabłonowicz:
11 godzin temu
Lew, Teofil napisał, że śmietnik jest zarządzany przez Urząd Miasta - TBS. P.S. Straż Miejska tez jest UM. Nikt tego nie zdementowal.Najciekawsze artykuły
 ·  23
4 dni temu
Miejskie obrazki. Smród na osiedlu w centrum miasta
 ·  50
5 dni temu
Przemysław Zawadzki nadal dyrektorem Dąbrowszczaka. W czwartek konkurs na dyrektora Troczewskiego
 ·  119
5 dni temu
Radosław Bieniek szefem Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w mieście
 · 
6 dni temu
Dni Pola w Strzelcach
 ·  56
6 dni temu
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
 ·  90
7 dni temu
(Aktualizacja) Kto wylewa słoną substancję na pobocza w gminie Krzyżanów?
 ·  14
8 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
8 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
9 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
9 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
14 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
14 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
15 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
19 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
19 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
19 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
21 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
21 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
22 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
23 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
23 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
23 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
24 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
24 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
24 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności