eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 30.04.2017     reklama kontakt
 
<a href="/sport,33658-mks-da-browa-g-rnicza-wygrywa-w-kutnie," title="Kutno: MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie</b><br>Dziś w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie Polfarmex...</div></a> <a href="/wiadomosci,33660-ostatni-raz-z-moja-klasa-kasprowicz-po-egna-tegorocznych-absolwent-w," title="Kutno: Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów</b><br>W II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kasprowicza pożegnano kolejne pokolenie uczniów. ...</div></a> <a href="/kultura,33656-wystawa-body-worlds-the-cycle-of-life-wybierz-si-podczas-maj-wki," title="Kutno: Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki</b><br>W Łodzi można obejrzeć wyjątkową, fascynującą, jedyną w swoim rodzaju anatomiczną...</div></a> <a href="/wiadomosci,33651-wi-to-grabskiego-w-kutnie-cz-owiek-musi-sam-nad-soba-czuwa-i-soba-kierowa-by-wyrosna-na-kogo-w," title="Kutno: Święto Zespołu Szkół nr 3 w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Święto Zespołu Szkół nr 3 w Kutnie</b><br>Święto, 85-lecie istnienia Zespołu Szkół nr 3 im. Władysława Grabskiego w...</div></a> <a href="/wiadomosci,33652-nadle-nictwo-kutno-sadzi-1000-drzew-na-minut," title="Kutno: Nadleśnictwo Kutno sadzi 1000 drzew na minutę" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nadleśnictwo Kutno sadzi 1000 drzew na minutę</b><br>Lasy Państwowe każdego roku sadzą ok. 500 mln drzew, to oznacza,...</div></a> <a href="/wiadomosci,33642-joanna-kowalska-z-kasprowicza-mistrzem-wiedzy-o-redniowieczu," title="Kutno: Joanna Kowalska z Kasprowicza mistrzem wiedzy o średniowieczu" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Joanna Kowalska z Kasprowicza mistrzem wiedzy o średniowieczu</b><br>Joanna Kowalska, uczennica klasy II humanistycznej II LO im. Jana Kasprowicza...</div></a> <a href="/wiadomosci,33644-szko-a-podstawowa-nr-1-w-kro-niewicach-i-gimnazjum-w-krzy-anowie-najlepsze-w-turnieju-wiedzy-o," title="Kutno: Szkoła Podstawowa nr 1 w Krośniewicach i Gimnazjum w Krzyżanowie najlepsze " class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Szkoła Podstawowa nr 1 w Krośniewicach i Gimnazjum w Krzyżanowie najlepsze </b><br>Pod hasłem kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” w dniach 25 i 26...</div></a> <a href="/wiadomosci,33604-wsa-odrzuca-skarg-inwestora-nie-b-dzie-wiatrak-w-w-gminie-bedlno," title="Kutno: WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno " class="none white"><div id="opis_slidera"><b>WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno </b><br>Mieszkańcy gminy Bedlno wraz ze Stowarzyszeniem Czysta Okolica wygrali batalię przeciw...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Zawodnicy z AZS WSGK Kutno pojadą na międzynarodowy turniej
Zawodnicy z sekcji Taekwondo AZS WSGK Kutno wezmą udział w międzynarodowym turnieju Taekwondo „Baek's Taekwondo Cup 2013”. Zawody odbędą się 5 maja w Bottrop w Niemczech.

Zawodnicy z AZS WSGK Kutno pojadą na międzynarodowy turniej

Nad przygotowaniami drużyny akademików czuwa trener, a także zawodnik Tomasz Białobłocki (4 DAN).

- Ten turniej to nasz główny cel na 2013 rok, intensywne przygotowania trwały właściwie od września 2012, zawodnicy i zawodniczki są w świetnej formie, spodziewam się że wszyscy staną na podiach w swoich kategoriach. Łącznie będzie nas startowało 15 osób, w tym juniorzy, kadeci i seniorzy. To największy wyjazd w 12-letniej historii naszego klubu - mówi Białobłocki. - Na początku kwietnia czeka jeszcze mnie i dwóch zawodników z naszej sekcji 2 tygodniowy obóz w jednostce wojskowej Sang Mu w Korei Południowej – jest to jeden z najlepszych klubów Taekwondo na Świecie. Tam będę miał egzamin na 5 DAN. [więcej]
redaktor, 29.03.2013 09:04|czytane: 1399 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
W Wielkanoc w letnim czasie
Zmiana czasu z zimowego na letni nastąpi w nocy z 30 na 31 marca. Zegarek przestawimy z godziny 2.00 na 3.00. [więcej]
pismak, 29.03.2013 08:54|czytane: 1178 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Palił się budynek gospodarczy na Józefowie
Dziś w południe doszło do niegroźnego pożaru  na Józefowie w Kutnie. W okolicach wiaduktu zapalił się niewielki budynek gospodarczy obity papą, w którym znajdowały się również przedmioty łatwopalne.

Przyczyny wybuchu pożaru ustala kutnowska komenda Straży Pożarnej. [więcej]
pismak, 28.03.2013 09:43|czytane: 1497 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Policjanci jak lekarze ratowali człowieka
Możemy narzekać i psioczyć na policjantów,  ale w sytuacjach ekstremalnych są niezawodni. Potrafią zachować się jak rasowi ratownicy medyczni. Dwaj łęczyccy policjanci uratowali życie 64-letniemu człowiekowi choremu na serce.

Policjanci jak lekarze ratowali człowieka

26 marca policjanci z ruchu drogowego patrolowali Plac Przedrynek. Nagle usłyszeli wołanie o pomoc. Nagle funkcjonariusze zauważyli, że w stojącym na ulicy oplu astrze siedzi z nienaturalnie spuszczoną głową mężczyzna. Okazało się, że mężczyzna ma drgawki, konwulsje, bardzo ciężko oddycha. Był nieprzytomny. Posterunkowy Przemysław Wróblewski i sierżant sztabowy Mirosław Wiśniewski wyciągnęli 64-latka z opla astry. Nieprzytomnego mężczyznę ułożyli w pozycji bocznej i usunęli mu krew z ust. Dzięki tym zabiegom chory zaczął swobodniej oddychać. Niestety, na wysokości zadania nie stanęło pogotowie ratunkowe. Karetka dojechała dopiero po 30 minutach! Policjanci w oczekiwaniu na pomoc medyczną na bieżąco kontrolowali podstawowe funkcje życiowe. Około 14.50 pacjent został zabrany do szpitala.

-  Na tym jednak rola policjantów się nie zakończyła. Pozostali oni na miejscu zdarzenia. Zabezpieczali otwarty samochód i znajdujące się w nim przedmioty, aż do przyjazdu żony uratowanego mężczyzny - mówi Agnieszka Ciniewicz, oficer prasowy KPP w Łęczycy. [więcej]
redaktor, 28.03.2013 16:24|czytane: 2431 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Tradycje Wielkanocne dla najmłodszych
W okresie przedświątecznym Muzeum Regionalne w Kutnie zorganizowało warsztaty mające na celu przybliżenie najmłodszym mieszkańcom Kutna tradycji wielkanocnych.

Tradycje Wielkanocne dla najmłodszych , ./upload/articles_pakiety/19367/01_obraz.jpg
Tradycje Wielkanocne dla najmłodszych , ./upload/articles_pakiety/19367/02_obraz.jpg
Tradycje Wielkanocne dla najmłodszych , ./upload/articles_pakiety/19367/03_obraz.jpg


Zajęcia odbywały się zarówno w siedzibie Muzeum, jak i w kutnowskich szkołach podstawowych i przedszkolach. W ramach warsztatów dzieci tworzyły karty świąteczne z motywem łowickiej wycinanki oraz palemki ozdabiane własnoręcznie wykonanymi kwiatkami z bibuły. 

Cykl spotkań z papieroplastyki – plastyki obrzędowej zakończył się 27 marca w Przedszkolu Miejskim Nr 16 "Calineczka", gdzie wspólnymi siłami z dziećmi i rodzicami tworzono śliczne kartki wielkanocne. [więcej]
kultura, 28.03.2013 13:45|czytane: 1964 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Plac zabaw dla Kutna. Głosowanie od 8 kwietnia
8 kwietnia br. ruszy czwarta edycja, organizowanego przez Fundację Muszkieterów, ogólnopolskiego plebiscytu „Zagłosuj na Swoje Miasto”.

Mieszkańcy 171 miejscowości, w których działają sklepy Intermarché i Bricomarché, wybiorą dwie lokalizacje dla kolejnych placów zabaw Muszkieterów. Warto wziąć udział w konkursie i zawalczyć o nowoczesny i bezpieczny plac zabaw dla Kutna. Głosowanie potrwa do 27 maja.

W ramach plebiscytu „Zagłosuj na swoje miasto”, mieszkańcy Kutna będą mogli wysyłać SMS o tresci PLAC.66 pod numer 7155. Koszt SMS to 1 złoty plus VAT. [więcej]
wandea, 28.03.2013 13:43|czytane: 1162 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ostrovia powalczy o A klasę
Meczem z drużyną  KS Iskry 2012 Góra Św. Małgorzata 7 kwietnia piłkarze Ostrovii Ostrowy rozpoczną rundę rewanżową w piłkarskiej B klasie. Ostrowianie po rundzie jesiennej prowadzą w tabeli z 5-punktową przewagą nad Kobrą Leźnica. Wydaje się, że Ostrovia nie powinna mieć większych problemów z awansem.

Terminarz spotkań Ostrovii rozgrywanych  u siebie:

LKS Ostrovia Ostrowy –  KS Iskra 2012 Góra  Św. Małgorzaty – 7.04.2013 godz. 15:00 Kolejka 10
LKS Ostrovia Ostrowy – LKS Kobra Leźnica                   – 21.04.2013 godz. 15:00 Kolejka 12
LKS Ostrovia Ostrowy – LKS Orzeł Wróblew                   – 5.05.2013 godz. 15:00 Kolejka 14
LKS Ostrovia Ostrowy – Kotan Ozorków                       – 19.05.2013 godz. 15:00 Kolejka 16
LKS Ostrovia Ostrowy – LKS Skromnica                        – 01.06.2013 godz. 16:00 Kolejka 18 [więcej]
pismak, 28.03.2013 13:41|czytane: 1668 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Bezpieczne Święta
Aby Święta Wielkanocne były dla wszystkich spokojne i bezpieczne warto skorzystać z porad, którymi jak co roku dzielą się nasi policjanci:

* Przedświąteczne zakupy:
Wybierając się na zakupy pamiętaj, aby nie przechowywać całej gotówki w jednym miejscu. Nie zabieraj ze sobą wszystkich kart kredytowych lub płatniczych. Korzystając z bankomatów wybierz urządzenia znajdujące się w ruchliwym i dobrze oświetlonym miejscu. Nie zapisuj kodu PIN na karcie bankomatowej. Na zakupy załóż wygodny i nie rzucający się w oczy strój, zaopatrz się w torebkę na długim pasku i przewieś ją przez ramię na brzuch, tak, aby zawsze mieć ją „na oku”. Pamiętaj, że torebki typu kopertówka czy plecaczek są na tę okazję niewygodne i stanowią łatwy łup dla złodzieja.

W czasie załatwiania sprawunków unikaj miejsc zatłoczonych i nie wdawaj się w rozmowy z przygodnie napotkanymi osobami. Parkując samochód przed marketami, wybieraj tylko dobrze oświetlone miejsca, a najlepiej skorzystaj z parkingów strzeżonych. Wysiadając, pamiętaj o zamknięciu pojazdu i włączeniu urządzeń alarmowych. Nie pozostawiaj w samochodzie w widocznym miejscu cennych i atrakcyjnych przedmiotów. Unikajmy również zakupów alkoholu niewiadomego pochodzenia na bazarach i targach, które mogą narazić nas na utratę zdrowia oraz wszelkiego rodzaju biżuterii i sprzętu elektronicznego, co może skutkować odpowiedzialnością karną za nieumyślne przestępstwo paserstwa. [więcej]
pismak, 28.03.2013 09:48|czytane: 1615 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nie ustąpił pierwszeństwa motorowerzyście
Wczoraj o godz. 11.40 w Kutnie przy ul. Łęczyckiej kierujący pojazdem vw caddy 79-letni mieszkaniec Kłodawy wykonując na skrzyżowaniu manewr skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu na wprost z kierunku przeciwnego 26-letniemu motorowerzyście.

- W wyniku zdarzenia motorowerzysta doznał złamania podudzia. Okazało się, że 26-latek jest w stanie nietrzeźwym. Miał 0,8 promila alkoholu w organizmie. Kierowca vw trzeźwy - mówi st.asp. Paweł Witczak, oficer prasowy KPP Kutno. [więcej]
pismak, 28.03.2013 09:47|czytane: 1799 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Działacze Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ Solidarność przy PCPR skazani
Tomasz Sz. (były radny powiatowy) i Paweł U.  członkowie Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ Solidarność przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kutnie w marcu tego roku zostali skazani przez Sąd Rejonowy w Kutnie. Wyrok zapadł za nakłanianie do podrobienia deklaracji członkowskiej.

Tomasz Sz. oraz Paweł U. wspólnie i w porozumieniu działając od marca do maja 2012 roku nakłaniali pracownicę DPS we Franiciszkowie po podrobienia dokumentów w postaci deklaracji członkowskiej w Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ Solidarność przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kutnie. Za to otrzymali karę 3 miesiące pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. Wyrok nie jest prawomocny. Apelację od niego zapowiedziała Prokuratura Rejonowa w Kutnie.

-Nakłanianie pracownicy nastąpiło poprzez namawianie pracownicy do wypełnienia deklaracji z datą wsteczną tj. z datą z grudnia 2011 roku, pomimo istnienia już wypełnionej deklaracji przez tę osobę z datą 3.01. 2012 r.- informuje Sławomir Erwiński, Prokurator Rejonowy w Kutnie.- [więcej]
wandea, 28.03.2013 09:34|czytane: 2044 razy|16 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKotno: Bronka NAJKOTEM
Dzis do godz. 20.00 trwało głosowanie na NAJKOTA. Oddano 431 głosów,  ważnych 428.

eKotno: Bronka NAJKOTEM, ./upload/articles_pakiety/19360/01_obraz.jpg
eKotno: Bronka NAJKOTEM, ./upload/articles_pakiety/19360/02_obraz.jpg
eKotno: Bronka NAJKOTEM, ./upload/articles_pakiety/19360/03_obraz.jpg


I miejsce opieka weterynaryjna (za 200 zł) + karma + dyplom  BRONKA 21 79 głosów Izabela Zielińska
II miejsce szczepienie profilaktyczne + usługi weterynaryjne (za 65 zł)+ karma LEON 31 57 głosów Karolina Andrzejczak
III miejsce szczepienie profilaktyczne +usługi weterynaryjne (za 65 zł) + karma SZISZA 33 44 głosy Aleksandra Szafrańska
IV miejsce szczepienie profilaktyczne (za 45 zł) + karma MATYLDA 11 43 głosy pani Ewelina

Rozdanie nagród nastąpi we wtorek 2 kwietnia o godz. 17.00 w Caffe Zamenhofa. Zapraszamy właścicieli kotów z ich pupilkami oraz czytelników, którzy brali udział w głosowaniu  Annę Łapczyńską,  Joannę  Aksman, Tomasza Wójcika, Ewelinę Nowicką po kubki eKutno.pl. [więcej]
wandea, 28.03.2013 00:00|czytane: 3295 razy|31 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jakie życie, taka śmierć...
W Grabowie odbył się pogrzeb 60-letniego Piotra Świątczaka, który zmarł w kilkadziesiąt godzin po przeprowadzce do nowego lokalu.

Przypominamy, że mężczyzna mieszkał w bardzo prymitywnych warunkach. Nie narzekał na swój los. Głęboko wierzył w ludzkie serca. Nie miał pretensji do innych ludzi. Urzędnicy z gminy obiecali mu, że do świąt zamieszka w nowym lokalu. Słowa dotrzymali, ale... pan Piotr zmarł prawdopodobnie w nocy z piątku na sobotę.
O tym co zaszło opowiada nam jeden z sąsiadów Piotra Świątczaka.

Jaki życie, taka śmierć...

- W sobotę (23 marca) rano obudził mnie straszny smród dymu - opowiada Andrzej Bartczak. - Początkowo myślałem, że to coś się dzieje z moim piecykiem ale okazało się, że nie. Sprawdzałem kanały u mnie w suficie. Wykręciłem nawet halogeny. Jednak u mnie było wszystko w porządku. Wtedy pomyślałem, że to może u sąsiada. Próbowałem się tam dopukać, ale nikt nie odpowiadał. Kiedy po południu wróciłem z pracy  wspólnie z innymi osobami ponowiliśmy próbę dostania się do nowego lokatora, również bez rezultatu. W  poniedziałek rano sąsiadka zaalarmowała pracowników zakładu komunalnego. Wyważono drzwi. Okazało się, że pan Piotr nie żyje.

Jadwiga Soja, kierownik GOPS w Grabowie powiedziała nam, że... - W czwartek przeprowadziliśmy pana Świątczaka do lokalu socjalnego w Grabowie, prosząc równocześnie o to aby zgłosił się do ośrodka w piątek. Jeszcze w piątek (22 marca) widziano go w sklepie. W poniedziałek otrzymaliśmy informację o zgonie. Nie namieszkał się w Grabowie, dopiero co przybył i już nie żyje. [więcej]
pismak, 27.03.2013 20:37|czytane: 4710 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Odkryj w sobie humanistę! Turniejowe zmagania w "Trójce"
To już VII edycja Turnieju Wiedzy Humanistycznej, który tradycyjnie pod patronatem Prezydenta Miasta Kutno oraz w ramach Kutnowskich Grantów Oświatowych „Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga”, odbył się wczoraj w Gimnazjum nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Kutnie. W rywalizacji brały udział drużyny z sześciu szkół – Gimnazjum nr 1, 2 i 3 z Kutna, a także gimnazja z Bedlna, Krzyżanowa i Krośniewic.

Odkryj w sobie humanistę! Turniejowe zmagania w
Odkryj w sobie humanistę! Turniejowe zmagania w
Odkryj w sobie humanistę! Turniejowe zmagania w


Drugoklasiści, bo do nich skierowany był turniej, sprawdzili swoją wiedzę i umiejętności z języka polskiego, historii, plastyki, muzyki i wiedzy o społeczeństwie. Musieli między innymi uporać się z rodzajami i gatunkami literackimi, rozpoznać słynne pary kochanków w adaptacjach filmowych, wskazać wydarzenie, postać historyczną i powiązać je z konkretną epoką. Wiele emocji dostarczyły zadania z muzyki. Zawodnicy rozpoznawali rodzaje muzyczne. Rap, pop, disco, jazz, blues, rock – nie stanowiły problemu, ale folk, rytmy peruwiańskie czy style klasyczne – okazały się zagadkami tylko dla prawdziwych koneserów. Uczestnicy bez trudu zaś odgadli karykatury polityków z pierwszych stron gazet. W zmaganiach turniejowych najlepiej wypadli uczniowie Gimnazjum nr 1, II miejsce zajęło Gimnazjum w Bedlnie, zaś III – Gimnazjum w Krośniewicach. [więcej]
pismak, 27.03.2013 20:23|czytane: 1811 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zza miedzy: Proszę, nie zabierajcie mi moich dzieci!
Najpierw straciła pracę, potem zmarła jej córka. Rok później w wypadku zginął były mąż, a teraz musi oddać swoje dzieci. - Ja chcę zostać z mamą - żali się dwunastoletni Adrian. Chłopiec, podobnie jak i jego rodzeństwo, na mocy decyzji łęczyckiego sądu zostanie odebrany matce Annie Łopacińskiej z Chorek. Dzieci zostaną zabrane prawdopodobnie tuż po świętach. Matka nie wie, co stanie się z jej dziećmi. Czy musiało do tego dojść? Czy jedynym rozwiązaniem tego typu problemów rodzinnych jest zabieranie dzieci? - Czasami nie mieliśmy co jeść, ale byliśmy razem i mieliśmy spokój – to było najważniejsze, chodziłam do pracy do okolicznych rolników,  zawsze jakiś grosz zarobiłam - nie kryje żalu matka dzieci.

- Przecież chodzę do szkoły – mówi na mój widok 12-letni Adrian, najmłodszy syn Anny Łopacińskiej. - Proszę pani, dlaczego nie mogę zostać z mamą? Pyta mnie chłopiec...
No właśnie – dlaczego? W tym miejscu koniecznym jest przytoczenie tragicznych losów rodziny Łopacińskich sprzed lat kilku.

Jeszcze 5 lat temu mieszkali razem ojciec – Włodzimierz, matka – Anna i czworo dzieci: Agnieszka, Marcin, Malwina i Adrian. Niestety nie można powiedzieć,  że stanowili szczęśliwą rodzinę.  Były nieporozumienia, kłótnie, interwencje policji, wspomina ówczesna dyrektorka Szkoły Podstawowej w Chorkach. Ostatecznie rodzice podjęli decyzję o rozstaniu, a dzieci zostały z matką.

Proszę, nie zabierajcie mi moich dzieci!

- Nie było łatwo - mówi ze łzami w oczach pani Ania. -  Byłam zmuszona razem z dziećmi wyprowadzić się z rodzinnej wsi Budki, ale nie było dokąd. Wójt gminy Grabów przydzielił mnie i dzieciom najpierw pomieszczenie byłej sali katechetycznej w Nagórkach, a później wprowadziliśmy się do budynku byłej szkoły w tej miejscowości.

- Czasami nie mieliśmy co jeść, ale byliśmy razem i mieliśmy spokój – to było najważniejsze. Chodziłam do pracy do okolicznych rolników,  zawsze jakiś grosz zarobiłam - dodaje Anna Łopacińska. - Najgorsze było to, że nie miałam  wtedy stałej pracy, ale za jakiś czas szczęście się do mnie uśmiechnęło i zostałam zatrudniona jako pracownik obsługi w szkole w Chorkach. To było bardzo dobre rozwiązanie. Pracowałam i miałam kontakt z dziećmi. Ale w moim życiu już tak jest, że jak zaczyna być lepiej, to zaraz musi się coś tragicznego wydarzyć...
 To, że straciłam pracę nie było najgorsze -  wspomina Anna, oczy jej wilgotnieją, kobieta płacze. - W grudniu minęły już trzy lata od śmierci najstarszej córki Agnieszki. Przed moim dzieckiem było przecież całe życie, a dopadła ją tragiczna śmierć. Myślałam, że nie dam rady, ale ja musiałam przecież żyć dla  Marcina, Malwiny i Adriana.Zły los jednak dalej nie opuścił mojej rodziny, bo chociaż nie byliśmy razem to jednak był to ojciec moich dzieci.

Pan Włodzimierz zginął w tragicznym wypadku dwa lata temu i znowu stan rodziny się zmniejszył.

- Myślałam wtedy, ile jeszcze razy Bóg będzie mnie doświadczał - mówi pani Anna. - Miałam nadzieję, że może limit nieszczęść dla mojej rodziny został wyczerpany, jakże się niestety myliłam [więcej]
pismak, 27.03.2013 20:12|czytane: 4376 razy|56 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKotno: Wybieramy NAJKOTA
Od dziś do środy (27 marca) do godz. 20.00 wybieramy NAJKOTA. Głosują Państwo mailem, z jednego adresu mailowego można wysłać jeden głos. Podajemy numer kotka i jego imię. Przygotowaliśmy nagrody dla NAJKOTA i portalowe kubki dla głosujących. 

eKotno: Wybieramy NAJKOTA, ./upload/articles_pakiety/19283/33_obraz.jpg
eKotno: Wybieramy NAJKOTA, ./upload/articles_pakiety/19283/02_obraz.jpg
eKotno: Wybieramy NAJKOTA, ./upload/articles_pakiety/19283/03_obraz.jpg


I miejsce opieka weterynaryjna (za 200 zł) + karma + dyplom
II miejsce szczepienie profilaktyczne + usługi weterynaryjne (za 65 zł)+ karma
III miejsce szczepienie profilaktyczne +usługi weterynaryjne (za 65 zł) + karma
IV miejsce szczepienie profilaktyczne (za 45 zł) + karma

Aby wziąć udział w konkursie kliknij tutaj


Opiekę i usługi weterynaryjne funduje dla NAJKOTÓW Przychodnia Weterynaryjna w Kutnie ul. Wyszyńskiego 11 [więcej]
wandea, 25.03.2013 06:37|czytane: 7416 razy|33 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nagrodzeni sportowcy
Wczoraj podczas XXX Sesji Rady Miasta Kutna miało miejsce uroczyste podsumowanie osiągnięć sportowych za 2012 rok. Nagrody przyznane zostały zgodnie z zapisami Uchwały Rady Miasta Kutno w sprawie nagród i wyróżnień przyznawanych przez Miasto Kutno za wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym i za osiągnięcia w działalności sportowej.  

Reprezentujący miasto zawodnicy i trenerzy zostali uhonorowani w oparciu o  odpowiednie wnioski złożone przez kluby i stowarzyszenia sportowe, jak również propozycje komisji opiniującej.

Nagrody i wyróżnienia Miasta Kutna za osiągnięcia sportowe

I. Nagroda finansowa I stopnia w kwocie 2 000 zł - Łukasz Wójcik, zawodnik Aeroklubu Polskiego – Aeroklub Włocławski za zajęcie 2miejsca w Mistrzostwach Świata klasy 18-metrowej oraz 3 miejsca w Mistrzostwach Polski w klasie 18- metrowejj

II. Nagroda finansowa II stopnia w kwocie 500 złotych - Gajewicz Mateusz, zawodnik Klubu Sportowego TYTAN za zajęcie 2miejsca w Mistrzostwach Świata w wyciskaniu sztangi leżąc – kat. do 82,5 kg.

III. Nagroda rzeczowa II stopnia - Jakub Kasica, zawodnik Akademii Sportów Walki i Rekreacji „ALEX” Kutno za zajęcie 1 miejsca w Mistrzostwach Polski - 2013' juniorów młodszych i juniorów w kickboxingu w formule „low kick” w kat.  do 86 kg.

 Nagrody rzeczowe II stopnia dla zawodników sekcji modelarskiej Ligi Obrony Kraju Zarząd Powiatowy w Kutnie:

1)     Iwona Olewnik–za zajęcie 3 miejsca w Mistrzostwa Polski oraz za zajęcie 2 miejsca  w Pucharze Polski w konkurencji F1N Modelarstwa Lotniczego i Kosmicznego – kat. młodzik dziewczęta;

2)     Kamil Kiełczewski–za zajęcie 3miejsca w Pucharze Polski w konkurencji F1N Modelarstwa Lotniczego i  Kosmicznego – kat. młodzik chłopcy; [więcej]
pismak, 27.03.2013 19:41|czytane: 2827 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Zapowiedzi: koncert pieśniarza Jean-Pierre Bérubé
9 kwietnia o godz. 16.00 w Centrum Teatru, Muzyki i Tańca wyjątkowy koncert pieśniarza Jean-Pierre Bérubé. Wstęp za zaproszeniami. Można je będzie odbierać w kasie Centrum zaraz po Świętach Wielkiej Nocy.

Zapowiedzi: koncert pieśniarza Jean-Pierre Bérubé , ./upload/articles_pakiety/19355/01_obraz.jpg


Człowiek pełen delikatności i humoru, o gęstej siwej czuprynie, który śpiewa o wszystkim co porusza jego serce i serca ludzi podobnych do niego, w różnorodnym repertuarze muzycznym. Swoimi słowami, melodiami, opowieściami i swoją wierną przyjaciółką gitarą o imieniu Angéline, swoją tańczącą przestrzenią powoduje, że czas płynie zbyt szybko.

Postać reprezentująca piosenkę Quebecu, Jean-Pierre Bérubé jest profesjonalnym pieśniarzem, który od wielu lat upowszechnia swoją muzykę zarówno wśród dzieci francuzkojęzycznych jak i nie znających języka francuskiego. Na koncert zaprasza Denis Gérard, ekspert pedagogiczny przy Ambasadzie Francji w Polsce, [więcej]
wandea, 27.03.2013 13:48|czytane: 1184 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Hipoteka na miejskich gruntach
Rada Miasta Kutna w związku z ubieganiem się Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Kutnie o pożyczkę wyraziła zgodę  na ustanowienie hipoteki na miejskich nieruchomościach Placu Marsz. J. Piłsudskiego, terenach rekreacyjnych nad Ochnią, łąkach od. ul Bałtyckiej do Zimowej, terenach rekreacyjnych na Narutowicza  oraz  Stadionie Miejskim.

PWiK chce zaciągnąć pożyczkę z Wojewdzódzkiego Funduszu Środowiska i Gospodarki Wodnej na modernizację stacji uzdatniania wody przy ul. Granicznej. Na ten cel trzeba wydać 13 mln zł.

- Procedura wymaga zabezpieczenia od wnioskodawcy, zatem jednym z rozwiązań jest ustanowienie hipoteki na nieruchomościach w wysokości dwukrotnej kwoty pożyczki. Wg wyceny tereny te warte są około 27,9 mln zł - mówi Jacek Boczkaja, wiceprezydent Kutna. [więcej]
pismak, 27.03.2013 13:38|czytane: 1648 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czy GOŚ jest przygotowana na ubojnię BEEF BEEF? Mieszkańcy stroną postępowania
Radna Maria Aulich zapytała na wczorajszej sesji Rady Miasta Kutna czy Grupowa Oczyszczalnia Ścieków Sp. z o.o. w Kutnie przygotowana jest na nową ubojnię tym razem bydła rogatego  Beef Beef sp . z o.o. na pytanie odpowiedział Krzysztof Mikołajczyk, prezes GOŚ.

- Przygotowania trwają. Dokumenty projektowe mają być gotowe do 20 maja. Będziemy budować kolejny bioreaktor - mówił Mikołajczyk. - Na razie sprawdzamy skąd pozyskamy środki czy z  Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w  czy z programów unijnych. Szerzej mówiłem o tym na poprzedniej sesji.

Właśnie na sesji Rady Miasta Kutna, 5 lutego radni miejscy uchwalili  wieloletni plan rozwoju i modernizacji urządzeń kanalizacyjnych na lata 2013-2015, będących w posiadaniu Grupowej Oczyszczalni Ścieków Sp. z o.o. w Kutnie. GOŚ zamierza pozyskać na rozbudowę zewnętrzne środki. Potrzeba aż 15 458 mln złotych, aby oczyszczalnia mogła przyjmować więcej ścieków. Po rozbudowie oczyszczalnia będzie odbierać 28 000 m3/d ścieków o ładunku zanieczyszczeń od wskaźnika BZT5 równym 20 261 kg na dobę. Zakładów w Kutnie wkrótce przybędzie, bowiem na terenach Podstrefy Kutno Beef Beef i UMA Investments wybudują do 2015 roku swoje fabryki.

W ramach inwestycji w GOŚ wybudowane zostaną następujące obiekty: bioreaktor z osadnikiem wtórnym o przepustowości 8000 m3/d i pompownią osadu recyrkulowanego, stacja dmuchaw z rozdzielnią NN, zagęszczacz grawitacyjny osadu, pompownia osadu, komora pomiarowa ścieków wraz z zasuwą regulującą, stacja transformatorowa, rurociągi technologiczne, sieci zasilające i sterownicze.

Natomiast na podstawie postanowienia z dnia 13 marca br. Stowarzyszenie CZYSTA OKOLICA będzie stroną w postępowaniu administracyjnym dotyczącym wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach budowy instalacji do uboju bydła Beef Beef przy ulicy Południowej w Kutnie. [więcej]
wandea, 27.03.2013 13:32|czytane: 1976 razy|14 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Porady na...wypadek: Wielkanocny tuning na podwójnym gazie
Zbliżają się święta, czas rodzinnych wyjazdów. Podczas nasilonego ruchu drogowego jesteśmy narażeni na wiele niebezpieczeństw. Przyczyną przykrego wypadku może być zmęczenie daleką podróżą, a także pijani kierowcy wracający po wielkanocnej imprezie. Ci drudzy mogą zostać zobowiązani do zwrotu wszystkich należności wypłaconych pokrzywdzonym przez ubezpieczyciela lub przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Te sumy to nie tysiące,  lecz dziesiątki, a nawet czasami setki tysięcy złotych.

Porady na...wypadek: Wielkanocny tuning na podwójnym gazie, ./upload/articles_pakiety/19353/01_obraz.jpg


Czemu nie warto jechać „podwójnym gazie” ?
Każdy nietrzeźwy lub pijany kierowca wsiadający do pojazdu jeszcze o tym nie wie, lecz traci policę OC. W monecie gdy spowodujemy  kolizję lub wypadek drogowy wszystkie koszty związane z odszkodowaniem osobą pokrzywdzonym zostaną nałożone na kierowcę, który spowodował zdarzenie drogowe. Oczywiście Towarzystwa Ubezpieczeniowe (TU) wypłacą wszystkie należne zadośćuczynienie poszkodowanym lecz całością tej sumy obciążą sprawcę.

Czy istnieje inny przypadek, w którym będziemy musieli zapłacić z własnej kieszeni?
- Jak najbardziej tak, nawet będąc osobą trzeźwą, która ucieknie z miejsca zdarzenia lub utrudni jej zidentyfikowanie jako sprawcy, również zostanie nałożony na tą osobę regres pieniężny. Istnieje również Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (UFG), którego celem jest wypłacenie należnego odszkodowania osobą pokrzywdzonym, podczas gdy sprawca nie posiada ważnej polisy OC lub gdy jej w ogólne nie ma. Miejmy na uwadze bardzo ważną rzecz. UFG tak jak i TU po wypłaceniu odszkodowania, po przez drogę sądową całą kwotę odzyska od sprawcy zaistniałej szkody – mówi Przemysław Podolak, Specjalista ds. Odszkodowań. [więcej]
redaktor, 27.03.2013 11:28|czytane: 2043 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Terminarz play-off. Ćwierćfinał ze Spójnią
Drużyny, które po pierwszym etapie zajęły miejsca 1 - 8 grać będą systemem PLAY OFF według zajętych miejsc: 1 z 8, 2 z 7, 3 z 6 i 4 z 5 o Mistrzostwo Polskiego Związku Koszykówki.

Drużyna Jarosława Krysiewicza po przegranym w dramatycznych okolicznościach meczu w Łańcucie oraz po rozstrzygnięciach w ostatniej 30. kolejce zajęła ostatecznie trzecie miejsce i w ćwierćfinale zagra ze Spójnią Stargard Szczeciński.

Terminarz play-off. Ćwierćfinał ze Spójnią

Pierwsze 2 mecze rozegrane zostaną w kutnowskiej hali „Dziewiątka” 6 i 7 kwietnia (sobota, niedziela), spotkanie trzecie i ewentualne czwarte w Stargardzie Szczecińskim 13 i ewentualnie 14 kwietnia, natomiast mecz numer 5 ponownie odbędzie się w Kutnie 17 kwietnia.

Pary play-off
WKS Śląsk Wrocław (1) - Wikana Start Lublin (8)
MKS Dąbrowa Górnicza (2) - PBS Bank Efir Energy Krosno (7)
AZS WSGK Polfarmex Kutno (3) - Spójnia Stargard Szczeciński (6)
Polski Cukier SIDEn Toruń (4) - NETO Sokół Łańcut (5)

I runda - o miejsca 1 – 8 do trzech zwycięstw (2 –2 – 1).
Pokonani w I rundzie zajmują miejsca 5 – 8, jak po pierwszej rudzie play off,zwycięzcy grają w II rundzie o miejsca 1 – 4.
II runda – o miejsca 1 – 4 do trzech zwycięstw (2– 2 – 1).
III runda – zwycięzcy II rundy grają kolejną fazę play off do trzech zwycięstw (2 – 2 – 1) o Mistrzostwo Polskiego Związku Koszykówki. Drużyna zwycięska uzyskuje prawo gry w ekstraklasie mężczyzn po spełnieniu warunków określonych przez PLK SA. Drużyna ta, jeśli nie spełni warunków stawianych przez PLK SA lub nie skorzysta z prawa do gry w ekstraklasie mężczyzn, pozostaje w 1 Lidze Mężczyzn. [więcej]
pismak, 27.03.2013 08:34|czytane: 1414 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy piszą: Krzywoustego do załatania
- Drogi w Gruzji to przy Krzywoustego wysoki standard - napisał do nas pan Michał, mieszkaniec Kutna.

Czytelnicy piszą: Krzywoustego do załatania, ./upload/articles_pakiety/19347/01_obraz.jpg
Czytelnicy piszą: Krzywoustego do załatania, ./upload/articles_pakiety/19347/02_obraz.jpg


Wczoraj na sesji Rady Miasta Kutna wiceprezydent Jacek Boczkaja informował, że jak tylko ustąpi zima drogowcy wrócą do łatania dziur. Na mapie kraterów do uzupełnienia znajdzie się i ulica Krzywoustego - potwierdza to Biuro Prasowe Urzędu Miasta Kutna.

Przypominamy, że w tym roku  Przedsiębiorstwo Robót Drogowych wzięło się już do pracy, a potem śnieg znów przykrył drogi. Trzeba liczyć, że przed Świętami Wielkanocnymi, albo po nich, śniegu w Kutnie nie będzie [więcej]
pismak, 27.03.2013 07:25|czytane: 1945 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W KDK salsa kubańska, merengue, ruedy, mambo
Już 7 kwietnia w Kutnowskim Domu Kultury rozpoczynają się nowe zajęcia dla dorosłych z salsy kubańskiej, merengue, ruedy, mambo! Zapraszamy na zajęcia w parach, lecz osoby, które takowej nie posiadają również mogą przyjść na zajęcia.

 W KDK salsa kubańska, merengue, ruedy, mambo

2 godziny tańca w tygodniu poprowadzi instruktor tańca z Poznania Krzysztof "Salsero" Marciniak wraz z partnerką Sylwią Najberg.

Zajęcia będą odbywały się w niedzielę: 15.00-17.00 -nowa sala baletowa KDK
Koszt: 50zł/miesiąc [więcej]
wandea, 27.03.2013 07:07|czytane: 1206 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sebastian Aulich: Dlaczego Kutno przestało się rozwijać?
Patrząc na nasze miasto z trochę szerszej perspektywy odnoszę wrażenie, że Kutno przechodzi obecnie przez bardzo trudny okres. Szansa na gospodarczy rozwój miasta w ostatnich latach, została w dużej mierze zaprzepaszczona i do tej pory Kutno nie jest konkurencyjne w porównaniu do innych polskich miast.

Jest wiele sposobów na mierzenie sukcesu miasta, jednak te dwa najważniejsze (i przypuszczalnie najbardziej obiektywne) to zmiany w liczbie mieszkańców oraz w ilości osób bezdomnych. W Kutnie obydwa te czynniki kształtują się negatywnie. Populacja Kutna spada dramatycznie szybko, co oznacza, że w mieście są bardzo małe perspektywy rozwoju. Jak podaje GUS, w 2009 roku migracja odpływowa z Kutna – czyli liczba osób, które na stałe przeniosły się do innych miast – wyniosła 488 mieszkańców w skali roku.  W 2010 roku, trend ten gwałtownie przyspieszył i z Kutna na stałe wyjechało kolejne 577 osób. Polacy są generalnie tak samo racjonalni jak wszystkie inne narody, a migracje wewnętrzne są od dekad bardzo dobrze zbadane. Ludzie uciekają z miast, w których nie ma perspektyw rozwoju, w których system edukacyjny jest słaby, a podatki wysokie. To samo dzieje się w Kutnie.

Kolejny czynnik to liczba bezdomnych. Paradoksalnie, wysoka -  świadczy o gospodarczej sile miasta, a nie jego słabości. Oczywiście nie mówimy tu o tworzeniu biedoty poprzez błędną politykę miasta, ale o przyciąganiu bezdomnych z zewnątrz oraz o zapobieganiu ich migracji do innych miast. Generalnie, bezdomni grupują się w tych miejscach, w których jest im najłatwiej przeżyć, szczególnie w okresach zimowych. Jeżeli miasto stwarza dobre warunki oraz posiada prężnie rozwinięty system organizacji pozarządowych i społecznych, to jest w stanie zapewnić przetrwanie wielu bezdomnym ludziom. [więcej]
redaktor, 27.03.2013 07:02|czytane: 3065 razy|64 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wiosenna wycieczka integracyjno-edukacyjna gimnazjalistów z Byszewa, Gołębiewka i Nowej Wsi
Uczestnicy projektu „Warto zobaczyć – galeria turystyczna gminy Kutno” w Programie Równać Szanse PAFW pojechali na edukacyjną wycieczkę na trasie Arkadia-Nieborów-Bolimów-Sochaczew-Sromów.

W sobotę w ramach  projektu Stowarzyszenia Aktywizacji Społecznej i Twórczej Młodzieży INTERSUM „Warto zobaczyć – galeria turystyczna gminy Kutno” młodzież gimnazjalna z ZS w Byszewie, ZS z Gołębiewka i MOS w Nowej Wsi uczestniczyła w wycieczce edukacyjnej na trasie Arkadia-Nieborów-Bolimów-Sochaczew-Sromów. Podczas wyjazdu młodzi poznawali turystyczne walory sąsiadujących z powiatem kutnowskim, atrakcyjnych historycznie i kulturowo miejsc, by spostrzeżenia związane z ich promocją przenieść wkrótce na lokalne zadanie związane z budową turystycznych tablic informacyjnych w gminie Kutno.

Wiosenna wycieczka integracyjno-edukacyjna gimnazjalistów z Byszewa, Gołębiewka i Nowej Wsi, ./upload/articles_pakiety/19341/04_obraz.jpg
Wiosenna wycieczka integracyjno-edukacyjna gimnazjalistów z Byszewa, Gołębiewka i Nowej Wsi, ./upload/articles_pakiety/19341/05_obraz.jpg
Wiosenna wycieczka integracyjno-edukacyjna gimnazjalistów z Byszewa, Gołębiewka i Nowej Wsi, ./upload/articles_pakiety/19341/07_obraz.jpg


Blisko 30 osobowa grupa młodzieży pół roku temu podjęła zespołowe zadanie w ramach projektu INTERSUM, podczas którego przez okres 15 miesięcy, zbiera informacje przyrodnicze, geograficzne, historyczne i kulturowe o gminie Kutno.

W grupach zadaniowych młodzi m.in. projektują i wydają materiały promocyjne, fotografują i wystawiają w urzędzie gminy galerię zdjęć przedstawiających lokalne turystyczne ciekawostki, planują trasy rajdów rowerowych i w nich uczestniczą, spotykają się z specjalistami i ekspertami szukając wsparcia w ramach realizowanych zadań, pracują twórczo nad rozwijaniem swoich zdolności manualnych, a nade wszystko samodzielnie i  kreatywnie podejmują działania w terenie lokalnym, pozyskując partnerów i przyjaciół na rzecz skonstruowania turystycznych tablic informacyjnych.

W minioną sobotę młodzież od wczesnych godzin rannych do późnego popołudnia zwiedziła piękne i interesujące miejsca Mazowsza. Wycieczka rozpoczęła się spacerem po zaśnieżonej i  iskrzącej od promieni słonecznych Arkadii. Mimo niedostępnych śladów wiosny, romantyczno-sentymentalna architektura ogrodowa, w zimowej aurze, budziła miłe estetyczne doznania. Na skraju Puszczy Bolimowskiej, w pałacu w Nieborowie, na młodych turystów, czekała pani przewodnik z opowieścią o prywatnym życiu Radziwiłłów oraz innych lokatorów tego niezwykłego miejsca. [więcej]
wandea, 27.03.2013 07:00|czytane: 1610 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zima będzie kosztować milion w Kutnie
Jacek Boczkaja, wiceprezydent Kutna poinformował, że zima będzie w Kutnie drogo kosztowała samorząd miejski i podatników.

Na zimowe utrzymanie dróg w tym sezonie wydamy 1 mln zł - mówił Boczkaja.

A czy jak się skończy możemy liczyć na poprawienie remontowanej drogi na Grunwaldzkiej? - pytał radny Bartosz Serenda. - Tam powstaje sztuczny basen.

I jeszcze pasy trzeba przemalować - dodał radny Janusz Pawlak. [więcej]
wandea, 27.03.2013 06:51|czytane: 1652 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kwiaciarnia Jaśmin oferuje stroiki na Wielkanocny stół lub na grób
Ponad 200 osób wzięło udział w konkursie Kwiaciarni Jaśmin w Kutnie, ul. Podrzeczna 38. Dziękujemy bardzo. Dwa stroiki na Wielkanocny stół lub grób bliskich wygrali Anna Lipnowska
i Bogusław Gołębiewski. W celu odbioru nagrody prosimy o kontakt z kwiaciarnią tel. 723 939 639.

Kwiaciarnia Jaśmin zaprasza. Wygraj stroiki na Wielkanocny stół lub na grób
[więcej]
wandea, 26.03.2013 22:05|czytane: 2486 razy|komentuj|czytaj cały
Łęczyca nie gorsza. Będzie strefa płatnego parkowania
Już niebawem w Łęczycy powstaną strefy płatnego parkowania. - Na razie nic konkretnego w tej sprawie nie można powiedzieć - informuje nas burmistrz Łęczycy Andrzej Olszewski. - Propozycja ustawienia parkomatów padła na posiedzeniu jednej z komisji rady i została zaakceptowana.

Łęczyca nie gorsza. Będzie strefa płatnego parkowania
Kierowca zaznaczonego na zdjęciu auta zaparkował na wjeździe pod gmach Urzędu Miasta i Urzędu Gminy Łęczyca.

Obecnie, jak mówi burmistrz, trwa "rozpoznanie" zasad funkcjonowania takich parkingów. W królewskim mieście jest kilka newraligicznych miejsc, gdzie znalezienia wolnego miejsca parkingowego graniczy z cudem. Tak jest przede wszystkim w centrum,  a także przy ulicy Konopnickiej (szczególnie w okolicach sądu i Urzędu Miasta). Ale najgorzej jest w sąsiedztwie targowiska miejskiego.

- Nie ukrywam, że jest to problem dość poważny - dodaje burmistrz. - Zaobserwowaliśmy, że wielu kierowców bardzo chętnie szuka miejsca parkingowego w okolicach urzędu, a jeszcze inni przed samym urzędem. Ten parking głównie przeznaczony jest dla osób załatwiających interesy w urzędach lub sądzie.

W wielu miastach funkcjonują strefy płatnego parkowania. W Kutnie mieszkańcy niby pogodzili się z faktem, że za parkowanie w centrum trzeba zapłacić, choć ludzie dość często narzekają, że w ten sposób władza wyciąga z ich kieszeni pieniądze. [więcej]
redaktor, 26.03.2013 21:53|czytane: 1361 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Przewodniczący czeskiego senatu odwiedzi Kutno
Dzisiaj wpłynęło do Urzędu Miasta w Kutnie pismo od Marszałka Senatu RP Bogdana Borusewicza informujące o wizycie Przewodniczącego Senatu Republiki Czeskiej Milana Štěcha w Kutnie we wtorek 9 kwietnia.

– Szanowny Panie Prezydencie – pisze w liście do prezydenta Zbigniewa Burzyńskiego marszałek Bogdan Borusewicz. – Pragnę poinformować, że w dniach 8-9 kwietnia będzie przebywać w Polsce na moje zaproszenie Przewodniczący Senatu Parlamentu Republiki Czeskiej pan Milan Štěch wraz z delegacją. Zgodnie z życzeniem gości we wtorek 9 kwietnia planowana jest wizyta w Kutnie. [więcej]
motylewski, 26.03.2013 21:38|czytane: 1470 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Zaprosili Gal-Grabowską na sesję! Przyjdzie czy nie przyjdzie?
Radny Bartosz Serenda złożył na dzisiejszej sesji Rady Miasta Kutna wniosek formalny o zaproszenie starosty Mirosławy Gal-Grabowskiej na najbliższą sesję Rady Miasta celem wyjaśnienia bieżącej sytuacji Kutnowskiego Szpitala Samorządowego. Uzasadnił to opiniami mieszkańców Kutna na temat szpitala w prezentowanym niedawno „Badaniu warunków życia i jakości usług publicznych – Kutno 2012”, złożonym niedawno wnioskiem radnych powiatowych o odwołanie starosty oraz pytaniami, jakie zadają mu napotkani wyborcy.

– Dzisiaj na sesji pani Mirosława Gal-Grabowska była – przypomniał Bartosz Serenda. – Wręczała nagrody, gratulowała, uśmiechała się, natomiast to troszeczkę za mało. Wydaje mi się, że powinna zostać zaproszona na sesję – tak, byśmy mogli jako radni miejscy zapoznać się ze stanem szpitala i zapewnieniem bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców powiatu kutnowskiego.

Radny apelował też o wysłanie do mediów informacji o zaproszeniu starosty, aby dowiedzieli się o tym mieszkańcy Kutna. Jego zdaniem medialne nagłośnienie tego wydarzenia uczyni zaproszenie bardziej skutecznym. [więcej]
motylewski, 26.03.2013 21:36|czytane: 1910 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Matematyczne zmagania gimnazjalistów w Kasprowiczu
Już po raz dziewiąty odbył się Powiatowy Konkurs matematyczny dla gimnazjalistów  organizowany przez II Liceum Ogólnokształcące  im. Jana Kasprowicza w Kutnie.

Matematyczne zmagania gimnazjalistów w Kasprowiczu, ./upload/articles_pakiety/19337/01_obraz.jpg
Matematyczne zmagania gimnazjalistów w Kasprowiczu, ./upload/articles_pakiety/19337/02_obraz.jpg
Matematyczne zmagania gimnazjalistów w Kasprowiczu, ./upload/articles_pakiety/19337/03_obraz.jpg


Wzięło w nim udział 48 gimnazjalistów z 8 gimnazjów powiatu kutnowskiego. Patronat nad konkursem objęła Starosta Kutnowski Mirosława Gal-Grabowska. Po rozwiązaniu testu składającego się z 30 zadań zamkniętych wyłoniono zwycięzców.

I miejsce zajął Krzysztof Więcław z Gimnazjum nr 2 (nauczyciel – Wanda Matusiak), II miejsce Sylwia Michalak z Gimnazjum nr 2 (nauczyciel –  Łucja Zagawa), III – Błażej Bednarek z Gimnazjum w Krzyżanowie (nauczyciel - Izabela Siuda).

Uczniowie, którzy odwiedzili Kasprowicza uczestniczyli w pokazach z zakresu fizyki przygotowanych przez profesora Sławomira Klarzaka. [więcej]
pismak, 26.03.2013 21:32|czytane: 1990 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Skarga bezdomnej kutnianki na prezydenta i Komisję Mieszkaniową do Wojewody Łódzkiego
Dziś na sesji Rady Miasta Kutna, Grzegorz Chojnacki, przewodniczący rady, odczytał skargę mieszkanki Kutna Justyny Dąbrowskiej z 26 lutego br.  na prezydenta Zbigniewa Burzyńskiego i Komisję Mieszkaniową, dotyczącą lokalu komunalnego, o który się kobieta ubiega. Dąbrowska skargę skierowała do Wojewody Łódzkiego, a ta odesłała do organu właściwego z prośbą o stanowisko.

Dąbrowska jest bezdomną  matką wychowującą troje dzieci. Jak pisze, jest bezdomna nie ze swojej winy. Mieszkała z ojcem, który zadłużył mieszkanie, dostał eksmisję bez lokalu socjalnego czy zastępczego i tak kobieta z dziećmi znalazła się bez dachu nad głową. Jest na liście oczekujących na mieszkanie komunalne.

- Wielokrotnie prosiłam prezydenta i zwracałam się do Komisji Mieszkaniowej o pomoc - pisze Justyna Dąbrowska. - Padały puste słowa i zapewnienia, że jak się zwolni lokal, to dostanę mieszkanie w pierwszej kolejności. Takich lokali do tej pory było sporo, dostali je samotni, młodzi ludzie, nawet bez stałych dochodów. To, co dzieje się w naszym mieście, jest nie do pomyślenia. Znam osobiście osoby, jedna z nich została zameldowana na pobyt stały, aby jej konkubent mógł zamienić mniejsze mieszkanie na większe, po czym została wpisana na listę oczekujących na mieszkanie komunalne i niedawno je dostała. Tą osobą jest Katarzyna A. (nazwisko do wiadomości redakcji) zamieszkała przy ulicy Granicznej. To tylko jedna z osób, które znam, dobrze znające się z Komisją Mieszkaniową i osobą w niej pracującą. Dlatego proszę Wojewodę o kontrolę tego, co dzieje się w naszym mieście, a szczególnie jak dochodzi do przydziału mieszkań i proszę, o jak najszybszą pomoc w mojej sprawie.

Prezydent przesłał do Wojewody swoje stanowisko w tej sprawie.

- Wyjaśniam, że pierwotnie Wnioskodawczyni mieszkała wraz z ojcem w zasobach RSM Pionier w Kutnie. W związku z zadłużeniem lokalu spółdzielnia uzyskała wyrok eksmisyjny, który zapewniał dłużnikom prawo do lokalu socjalnego - Grzegorz Chojnacki, przewodniczący Rady Miasta czytał odpowiedź prezydenta Kutna. - Miasto zapewniło pani Justynie Dąbrowskiej oraz jej ojcu lokal socjalny przy ul. Majdany, do którego została wykonana eksmisja. Zarząd Nieruchomości Miejskich stwierdził w czerwcu 2005 roku, że umowa wygasła, a lokal został całkowicie zdewastowany. Zniszczone zostały otwory okienne, podłoga, drzwi wejściowe, sprzęty. [więcej]
wandea, 26.03.2013 18:10|czytane: 2760 razy|13 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zapowiedzi: Polska - Francja - Rosja: powinowactwa literackie - spotkanie z pisarzami Renatą Lis i Mariuszem Wilkiem w Kutnie
Spotkanie z polskimi pisarzami, którzy w sposób szczególny kultywują w swojej twórczości zainteresowanie kulturą Rosji i Francji, odbędzie się 17 kwietnia o godzinie 18.00 w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie. Będzie ono kolejną odsłoną cyklu, który prowadzący je poeta Artur Fryz, zatytułował „Przestrzenie literatury”.

Renata Lis opublikowała niedawno jedną z najciekawszych książek ostatnich lat w Polsce pt. „Ręka Flauberta”. Jest to niezwykła eseistyczna biografia jednego z najwybitniejszych prozaików w dziejach literatury francuskiej i światowej. W toku ubiegłym ukazały się też jej tłumaczenia dzieł Iwana Bunina pt. „Późna godzina” z jej posłowiem i komentarzami. Wraz z Jarosławem Markiem Rymkiewiczem przetłumaczyła „Trzy baśnie” Flauberta. To jedna z najciekawszych pisarek polskich obecnego czasu.

Mariusz Wilk to z kolei czołowy polski pisarz nurtu „non fiction” i zarazem jeden z najgłębiej eksplorujących kulturę rosyjską polskich twórców. Zdecydował się zresztą na zamieszkanie na terenie Rosji. Spotkanie z nim otworzyło w roku ubiegłym wspomniany cykl: „Przestrzenie Literatury”. Autor m.in. cyklu „Dziennik Północny”, na który złożyły się tomy: „Dom nad Oniego”, Tropami rena” i „Lotem gęsi”. Jego książki były nominowane do nagrody literackiej Nike. [więcej]
kultura, 26.03.2013 17:41|czytane: 1072 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Interpelacja w sprawie mieszkania dla radnego Michalskiego. Czy w 3 dni każdy w Kutnie może dostać mieszkanie?
Radni Aleksandra Koszada, Maria Aulich,  Krzysztof W. Dębski i Włodzimierz Klimecki złożyli dziś interpelację do prezydenta Zbigniewa Burzyńskiego za pośrednictwem Przewodniczącego Rady Miasta dotyczącą przydziału mieszkania komunalnego dla radnego Rady Miasta Kutna Tomasza Michalskiego. Przytaczamy ją w całości.

Opis stanu faktycznego:
1. Radny Tomasz Michalski mając w dyspozycji mieszkanie o powierzchni użytkowej 45,94m2 (powierzchnia mieszkalna 27,21m2) w zasobach TBS sp. z o.o. w dniu 29 grudnia 2011r. wystąpił  do Prezydenta Miasta o przydział mieszkania komunalnego.
2. Radny Tomasz Michalski w dniu sporządzenia podania stanowił jednoosobowe gospodarstwo domowe, bowiem w tym czasie nie był w związku małżeńskim i nie prowadził wspólnego gospodarstwa domowego razem z dwoma innymi zgłoszonymi osobami.
3. Zamiar prowadzenia 3-osobowego gospodarstwa domowego nie jest prowadzeniem tego gospodarstwa, gdyż nie są spełnione niezbędne kryteria do uznania, że osoby te wspólnie zamieszkują i wspólnie prowadzą wszystkie sprawy życiowe.
4. Radny Tomasz Michalski w swoim podaniu pisał o poprawie warunków mieszkaniowych dla 3-osobowej rodziny co było oczywistą nieprawdą.
5. W zakresie spełnienia kryterium dochodowego radny ujawnił jedynie swoje dochody, które zostały podzielone na 3 osoby rodziny, która nie istniała. Prezydent i podległe służby miejskie nie przeprowadzili weryfikacji stanu faktycznego i przyjęli zafałszowaną średnią dochodu.
6. W zakresie spełnienia kryterium 15 m2 powierzchni mieszkalnej na osobę, prezydent i podległe służby nie przeprowadzili koniecznej weryfikacji danych. W dokumentach zostało przyjęte, że w mieszkaniu TBS o powierzchni mieszkalnej 27,21 m2 będącego w dyspozycji Tomasza Michalskiego zamieszkiwały 3 osoby i powierzchnia ta została podzielona na trzy, co było potwierdzeniem nieprawdy.
7. Decyzje podejmowane przez prezydenta i podległe służby zostały oparte na fałszywych danych przyjętych do wyliczenia kryterium dochodowego i warunków dotyczących posiadanej powierzchni mieszkalnej. [więcej]
wandea, 26.03.2013 16:46|czytane: 2534 razy|14 komentarzy|komentuj|czytaj cały
IV edycja konkursu plastycznego "Ptasie powroty" rozstrzygnięta
Jury  IV edycji  konkursu plastycznego „Ptasie powroty” organizowanego przez Kutnowski Dom Kultury, OTOP i PTAKI POLSKIE w składzie: Agnieszka Dąbrowska-Walczak, instruktor plastyki KDK, Krzysztof Myśliwiec – członek lokalnej grupy OTOP Przemysław Pasikowski – członek lokalnej grupy OTOP Jarosław Makowski – instruktor ds. ekologii KDK po obejrzeniu 208 prac ze szkół podstawowych postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia w dwóch grupach wiekowych:

IV edycja  konkursu plastycznego
IV edycja  konkursu plastycznego
IV edycja  konkursu plastycznego


Klasy I – III
I miejsce – Weronika Gruszka, SP 9
1 miejsce – Julia Janczak, Z.S w Byszewie
II miejsce – Natalia Dębska, S. P nr 6
II miejsce – Karolina Graczyk Z.S w Byszewie
III miejsce – Julia Bilicka, SP nr 1
III miejsce – Adrian kotliński SP nr 5 [więcej]
redaktor, 26.03.2013 16:41|czytane: 1581 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Na wątpliwości przed majówką i po, najlepsza jest nadzieja
Maj niesie radość! Kwitnie nadzieją na nieodgadnione. Przed chwilą odrodziliśmy się wraz z porami roku lub jak wolą wierzący w Boga... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas
W Łodzi można obejrzeć wyjątkową, fascynującą, jedyną w swoim rodzaju anatomiczną wystawę z cyklu BODY WORLDS & The Cycle of Life twórcy techniki plastynacji dr. Guntera von Hagensa. Wstęp na wystawę w... [więcej]
Sport
MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie
Dziś w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie Polfarmex Kutno przegrał z MKS Dąbrowa Górnicza 76:85. W kwartach było 28:25, 15:23, 10:24, 23:13. Dla Polfarmex Kutno punktowali: M. Marek 4, J. Jarecki 14, M. Sałasz 15, O. Emegano 4, M.... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Sprzedam Działkę budowlaną Sprzedam działkę budowlaną o powierzchni 938mkw, uzbrojoną, na nowo powstającym osiedlu Dybów II.... [czytaj więcej]
Sprzedam działkę rolną Sprzedam 55 arów ziemi w Luboradzu. Cena 17000. Telefon 509384718 lub 502515281.... [czytaj więcej]
Praca dla kucharki - Gostynin Potrzebna kucharka od zaraz.... [czytaj więcej]
UWAGA! ŁADNA DZIAŁKA! Sprzedam działkę budowlaną 1000m2 w spokojnej okolicy, w odległości 0,5 km od granicy Kutna, przy drodze asfaltowej Zawady - Wojciechowice. Na działce znajduje się instalacja elektryczna i wodn... [czytaj więcej]
UWAGA! ŁADNA DZIAŁKA! Sprzedam działkę budowlaną 1000m2 w spokojnej okolicy, w odległości 0,5 km od granicy Kutna, przy drodze asfaltowej Zawady - Wojciechowice. Na działce znajduje się instalacja elektryczna i wodn... [czytaj więcej]
Praca dodatkowa dla każdego – plus poradnik rnWitajrnrnWiarygodna, bezpieczna i sprawdzona oferta dodatkowego zarobku. Program jest na rynku od ponad 13 lat. Jest to najprostsza droga do zarobienia dodatkowych pieniędzy. W pełni wypłacalna. ... [czytaj więcej]
wynajmę Wynajmę lub sprzedam mieszkanie w centrum Kutna, stare budownictwo. – TBS. Mieszkanie jest wysokie, ciepłe, z cegły, na I piętrze. Dwa pokoje (duży pokój 20 m), drugi ok.13 m. kuchnia, ła... [czytaj więcej]
Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C9 Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C912 C912 C914 2812 3512 tel.725 361 836 (sieć Plus) kupie Władymirca T-25 t25 MTZ80 MTZ82 MF135 MF2... [czytaj więcej]
Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C9 Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C912 C912 C914 2812 3512 tel.725 361 836 (sieć Plus) kupie Władymirca T-25 t25 MTZ80 MTZ82 MF135 MF2... [czytaj więcej]
Servis Masz kłopot z komputerem? Zadzwoń. Naprawa w domu klienta. Szybko i tanio. Oferuje pomoc i doradztwo przy rozbudowie oraz modernizacji sieci , komputera oraz doborze oprogramowania.... [czytaj więcej]
Działające serwisy www - sprzedam Na sprzedaż mam serwisy internetowe - gotowe i działające - każdy ma po kilka lat. Serwisy są odwiedzane i na autorskim oprogramowaniu. www.sogl.pl (8 lat, 120-270uu/dzień, 10-70tys odsłon/dzie... [czytaj więcej]
Pracownik / pracownica przetwórstwa mięsnego (Lekkerkerk, Holandia) AP Grupa s.c. (numer certyfikatu Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia: 11282), dla Pracodawcy holenderskiego firmy SRS Personeel B.V., realizuje procesy rekrutacji i selekcji Pracowników w branży... [czytaj więcej]
KURS STYLIZACJI PAZNOKCI Zapraszamy na kolejne kursy stylizacji paznokci ! Każdy kurs to szkolenie ośmiogodzinne zawierające treści teoretyczne oraz praktyczne. Kursantki pracują na modelkach. SOBOTA, 27 maja - metod... [czytaj więcej]
KURS STYLIZACJI PAZNOKCI Zapraszamy na kolejne kursy stylizacji paznokci ! Każdy kurs to szkolenie ośmiogodzinne zawierające treści teoretyczne oraz praktyczne. Kursantki pracują na modelkach. SOBOTA, 27 maja - metod... [czytaj więcej]
Dom 8km od Kutna sprzedam Sprzedam dom murowany 8 km od Kutna przy asfaltowej drodze na ogrodzonej działce ok 1200 mkw. 2 pokoje, kuchnia, łazienka z WC, przedpokój CO węglowe. Może być umeblowane i ze sprzętem AGD. ... [czytaj więcej]
Jesteś dorosły i chcesz mówić po niemiecku? Witaj,rnSpecjalizuję się w nauce języka niemieckiego przez Skype.rnSkutecznie uczę osoby, które pracują w Polsce, za granicą lub jadą rndo Niemiec, Austrii i Szwajcarii.rn rnMam na imię Jolan... [czytaj więcej]
Sprzedawca / Sprzedawczyni Jesteśmy znaną marką, liderem w swojej kategorii. Nasze sklepy znajdują się w najlepszych Centrach Handlowych w Polsce. Zależy nam na stałym rozwoju, dlatego poszukujemy kreatywnych osób do sk... [czytaj więcej]
Legginsy RUN BABY RUN Legginsy sportowe do każdego rodzaju ćwiczeń: do biegania, na fitness, czy taniec. Doskonała sportowa dzianina oddychająca, elastyczna, pracuje z Twoim ciałem. Szeroki wzmacniany pas pozostaje n... [czytaj więcej]
Segment Oddam za darmo segment. ... [czytaj więcej]
Opiekun/ka seniora Josefa po zawale, 68 lat InterKadra jest działającą na rynku europejskim renomowaną Agencją Pracy Tymczasowej, Doradztwa Personalnego oraz Pośrednictwa Pracy na terenie RP i za granicą, wpisaną na podstawie Certyfikat... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Łazarz Marek Charłocy:
57 sekund temu
no co ty ? a sufler, januszek czy inny adam ? to ci naukowcy pełna gębą \
Beniamin Kurojed:
4 minut temu
Leopold to martwe ciało. Takie bez serca i bez duszy śmierdzące ciało. Ludzki szkielet to przy nim rewelacja. Nie wstydźmy się swojej anatomii.
Ursus Wincenty Hwalibog:
2
 · 
4 minut temu
donosiciel się znalazł zas...y
Przemysław Okoń:
3
 · 
10 minut temu
piotrze kmita, a ja się zgadzam z wpisem Rufina bo jest to wpis mądry , rzeczowy itd. Dlatego zrób co masz zrobić mafijny fagasie ,a potem pisz na Berdyczów i pochwal się tym jaki jesteś głupi i mierny . hahahahahahaha
Beniamin Kurojed:
2
 · 
17 minut temu
Jaka mac, taka nać.
Beniamin Kurojed:
2
 · 
24 minut temu
Bo w Polsce dzisiaj to się dzieje tak: naukowców dużo, a uczonych brak. I co? I nic!
Beniamin Kurojed:
2
 · 
28 minut temu
Kiedyś "Kasprowicz" to było coś. Teraz "Kasprowicz" to nic.
Apoloniusz Błaszkowski:
2
 · 
2 godzin temu
Człowieczku przecież takie zdjęcia są w książkach do anatomii , biologi , nauki o człowieku. Co cię w nich drażni? To przecież pokazuje twoje ciało a co brzydzisz się nim?
Apoloniusz Błaszkowski:
2 godzin temu
Janusz i tobie podobni . Z was nie zrobią preparatów bo trudno doszukać się mózgu.
Dominik Neoforensis:
2
 · 
3 godzin temu
Córeczki z wielkimi dupami trzeba napaść i napoić.
Dacjan Tetyaniec:
4 godzin temu
Żeby tylko na szkło
Edgar Puch:
4 godzin temu
Ten ma największe hojności porywy,Komu fortuna odmówiła mienia;A ten najbardziej bywa gadatliwy,Co nie ma właśnie nic do powiedzenia.
Edgar Puch:
5 godzin temu
Tam, gdzie w sercach bezmyślność i bierność,Krzewić się może tylko ciemnota i mierność.
Emilian Tymna:
6 godzin temu
Jak się pracuje w PR i używa takich sformułowań i ma się tak ubogie słownictwo i kompletny brak kultury to zostaje tylko miejska micha
Olimpia Wilkowszczak:
6 godzin temu
Nowoczesna w Kutnie nieźle zaczęła, ale gdy dołączył radny Ziółkowski plus pewna pani - miłośmiczka Łebskiego, to partia znalazła się w locie pikującym. Nie wiem, czy to wszystko się dzieje za zgodą pana Tomasza czy też on po prostu nie panuje nad pewnymi rzeczami.
Gaweł Wacowski:
6 godzin temu
Program Nowoczesnej to wartości i cle Czyżby główną wartością była micha, a celem micha?
Przemysław Zwowitzki:
6 godzin temu
Zanim mieszkańcy gminy połapią sie, Burzyński swojego człowieka wsadzi, będzie zmiana z buraka na kartofla z Adamowic.
Czesław Boguszewski:
6 godzin temu
Ten nasz błądzący w ciemnościach brat swędrowski to tak się nadaje na dobrego księdza pasterza jak brat burzyński na dziada kościelnego, a brat debich na słowika organistę. Omijam z daleka tą ciemnotę, głupotę i niecnotę. Szkoda marnować czas na paciorki, fikołki i koziołki. Babcia mówiła, że oni więcej złego niż dobrego czynią. Czuwajmy bo jak wyżej. Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą. Przekroczmy próg nadziei.
Czesław Boguszewski:
3
 · 
7 godzin temu
KCI powinni zamknąć na wieki. Tam tylko syf, kiła i mogiła. Zbój, zupa i kamieni kupa. Taka bezmózgowa dzicz bez wiary i kultury tam pracuje. Znam ich. Z jednym chodziłem do szkoły. Sami sobie bzdurne posty piszą. Żenada. Szkoda czasu tracić na czytanie i oglądanie tego beznadziejnego badziewia. Wolę z sikorkami pogadać albo z kumplami w bridża pograć lub rowerem pojeździć. Nie stać mnie na marnowanie czasu na pierdoły.
Flawiusz Marcynk:
3
 · 
7 godzin temu
Byłam na tej wystawie, GENIALNA, polecam wszystkim. Zdjęcia jak na panujące tam warunki świetne. Brawo dla fotografa i Pani Redaktor za podjęcie tematuNajciekawsze artykuły
 ·  64
4 dni temu
Czytelnicy pytają o zatrudnienie w Aquaparku Kutno i bezpłatne wejściówki
 ·  2
5 dni temu
Misje Święte w diecezji łowickiej. Wczoraj świadectwo Dobromira, dziś rozpoczęcie misji w Głogowcu
 ·  101
6 dni temu
WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno
 ·  3
6 dni temu
Kutnowskie firmy otrzymały wsparcie na innowacyjne projekty z branży motoryzacyjnej
 ·  29
10 dni temu
Co będzie w budynku po PZU w centrum Kutna?
 ·  21
11 dni temu
Dziś w TVP 1 historia byłego policjanta z Kutna
 ·  8
11 dni temu
Czytelnicy pytają: Kiedy wreszcie będzie nowa nawierzchnia na drodze Łanięta - Kąty?
 ·  29
19 dni temu
Gorąca dyskusja o opłatach za wodę i ścieki w Gminie Kutno. Radni zaproponowali podwyżki
 ·  89
19 dni temu
Będzie nowy stary Zarząd Powiatu w Kutnie?
 ·  51
19 dni temu
Ogłoszenia o manifestacji kutnowskiego ONR pod lupą łódzkiej prokuratury
 ·  11
20 dni temu
Proces Łukasza K. Media musiały opuścić salę rozpraw
 ·  5
20 dni temu
Bronka Nowicka w Kutnie. Dziecko martwi się, bo nie umie nakarmić kamienia
 ·  12
21 dni temu
Prokuratura Regionalna w Łodzi: Były policjant nie popełnił przestępstwa na komendzie
 ·  16
21 dni temu
Czyszczenia Królewskiej na Majówkę nie będzie, ale różana fontanna już tryska
 ·  12
23 dni temu
Twarzą w twarz Proletaryat w Kutnie
 ·  92
24 dni temu
Czytelnicy pytają, rzecznik starostwa odpowiada. Koszty kasacji i bezkrólewie
 ·  2
24 dni temu
Inwestycje PLK S.A.: Odnowione perony, wiadukt na Troczewskiego i przystanek Azory
 ·  88
24 dni temu
Radnej PSL przedłużono zatrudnienie w ośrodku. Nie ze mną te numery, Brunner
 · 
25 dni temu
Łukasz Wójcik: Podniebne przygody i wielka pasja
 · 
25 dni temu
Promocja szkół w coraz lepszym wydaniu. Powiatowe targi edukacyjne dla gimnazjalistów
 ·  247
26 dni temu
Kasacja starosty oddalona. Debich musi odejść
 ·  3
26 dni temu
Laureaci Super Pulsów Żychlina 2017
 · 
27 dni temu
W Komadzynie płonęła naczepa pełna trocin. Ruch na A1 odbywa się jednym pasem
 ·  2
30 dni temu
Premiery Teatru Puszek. Dobra zabawa i pouczający morał
 ·  105
31 dni temu
Praktyki samorządowe a wartości. Promocja prezydenta z naszych portfeli
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności