eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 25.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Aleksandra Wiklak z Gimnazjum nr 3 w Kutnie podwójną finalistką wojewódzkich konkursów przedmiotowych
Aleksandra Wiklak, uczennica Gimnazjum nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Kutnie podwójną finalistką wojewódzkich konkursów przedmiotowych.

Aleksandra Wiklak z Gimnazjum nr 3 w Kutnie podwójną finalistką wojewódzkich konkursów przedmiotowych, ./upload/articles_pakiety/19869/01_obraz.jpg


Uczennica klasy trzeciej Gimnazjum nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Kutnie znalazła się w roku szkolnym 2012/2013 w finale Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii oraz z Wiedzy o Społeczeństwie. To nie jedyne sukcesy Oli. W poprzednich latach znalazła się w gronie laureatów Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Francuskiego, była też finalistką w konkursie z Wiedzy o Sztuce. Ola należy również do zacnego grona stypendystów Łódzkiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole pod Honorowym Patronem Łódzkiego Kuratora Oświaty. [więcej]
wandea, 07.05.2013 18:35|czytane: 1564 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy piszą: TBS z Kutna zmodernizuje bloki w Strzelcach
We wspólnotach mieszkaniowych w Strzelcach zawrzało, bowiem Hodowla Roślin Strzelce sp. z o.o. chce uporządkować sprawy własnościowo-mieszkaniowe w blokach, którymi zarządza. Na szczęście to wrzenie raczej pozytywne, bowiem zmiany mają doprowadzić do termomodernizacji bloków, likwidacji kotłowni i uniezależnienia się właścicieli mieszkań od HRS.

Wczoraj odbyło się spotkanie mieszkańców Strzelec z Jackiem Urbaniakiem, prezesem kutnowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego i przedstawicielami HRS w Strzelcach.

- Obawiamy się, że bardzo wzrosną czynsze i że będziemy płacić więcej za wszystko - piszą czytelnicy eKutno.pl ze Strzelec.  - Nie do końca jest jasne, czy to przejęcie bloków czy rodzaj zarządzania. Co się stanie jeśli nie będziemy chcieli być we wspólnocie?

-  TBS Kutno chce nam raczej pomóc,  a nie zaszkodzić i nie ma zamiaru przejąć bloków w Strzelcach, tylko zarządzać wspólnotami - piszą inni.

- Trzy lata temu złożyliśmy ofertę Hodowli Roślin Strzelce sp. z o.o. i wspólnotom mieszkaniowym, aby zarządzać nimi. Wówczas jednak okazało się to nieopłacalne, bowiem były tam tylko dwie wspólnoty - mówi Jacek Urbaniak. - Teraz są trzy wspólnoty i dwie w organizacji. W sumie nasza inwestycja dotyczyłaby 5 bloków. Mielibyśmy zająć się zarządzaniem wspólnot, egzekucją długów oraz zdobyciem środków na termomodernizację i likwidację kotłowni węglowej oraz oczywiście zrealizowaniem tej inwestycji.

Urbaniak wczoraj przedstawił mieszkańcom plany związane z założeniem ogrzewania gazowego, bowiem nitka gazu przebiega niedaleko. Oczywiście jeśli wspólnoty podejmą odpowiednie uchwały, a ktoś nie będzie chciał mieć ocieplonego bloku, ma prawo odwołania do sądu. [więcej]
wandea, 07.05.2013 16:35|czytane: 2088 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kulturalne plany Muzeum Żydów Mazowieckich
Wiemy już co będzie się działo w najbliższych miesiącach w Muzeum Żydów Mazowieckich. Płocka instytucja ogosiła plany działań kulturalnych, naukowo-badawczych i edukacyjnych. Na zaproszenie muzeum do Płocka przyjadą m.in. Szewach Weiss, Michael Schudrich i Władysław Bartoszewski, a także inne osobistości oraz artyści związani z kulturą żydowską.

Kulturalne plany Muzeum Żydów Mazowieckich, ./upload/articles_pakiety/19867/01_obraz.jpg
Kulturalne plany Muzeum Żydów Mazowieckich, ./upload/articles_pakiety/19867/02_obraz.jpg


W maju w Muzeum Żydów Mazowieckich rozkwitnie kultura. Już 8 maja odbędzie się wykład Rafała Kowalskiego o płocczanach-bohaterach 1943 roku – Natanie Gutmanie, Rudku Lubranieckim, Rywie Glanc czy Marianie Platkiewiczu. Natomiast na 17 maja zaplanowano otwarcie wystawy grafik Fiszela Zylberberga, płockiego artysty, którego prace w przededniu wojny wystawiano m.in w Paryżu i Londynie. Niespełna tydzień później,           22 maja odbędzie się promocja książki Jerzego Stefańskiego i Jana Przedpełskiego „Żydzi  płoccy w dziejach miasta”. Jednym z najciekawszych wydarzeń miesiąca będzie spotkanie z byłym ambasadorem Izraela w Polsce prof. Szewachem Weissem, które zaplanowano na  27 maja. Czerwiec stać będzie pod znakiem muzyki (koncert Katarzyny Jamróz, 13.06) i kina (projekcja filmu „Nazywaj mnie Żydem”, 20.06), a na okres wakacji zaplanowano  przygotowaną we współpracy z Żydowskim Instytutem Historycznym wystawę „Przybyli, odeszli... są: Żydzi polscy” (4.07-25.08).
[więcej]
kultura, 07.05.2013 13:02|czytane: 1226 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: Wystawa ptaszników. Pasje Mariusza Arenta
Kutnowski Dom Kultury oraz Mariusz Arent i Sebastian Flejszman zapraszają na wystawę Ptaszników, która odbędzie się 14 i 15 czerwca w domu kultury. Prezentowane będą pająki z 50 gatunków zamieszkujących tereny Ameryki Północnej i Południowej, Afryki oraz Azji.

Wśród nich znajdą się między innymi osobniki reprezentujące największe pająki świata, a także o najsilniejszym jadzie spotykanym wśród ptaszników, najagresywniejsze i najszybsze z rodziny Theraphosidae,  o kłach jadowych przekraczających 1,5 cm długości, o rozstawie nóg wynoszącym ponad 25 cm, o wadze ciała dochodzącej nawet do 300 g.

Pod patronatem eKutno.pl: Wystawa ptaszników. Pasje Mariusza Arenta , ./upload/articles_pakiety/19791/01_obraz.jpg
Pod patronatem eKutno.pl: Wystawa ptaszników. Pasje Mariusza Arenta , ./upload/articles_pakiety/19791/05_obraz.jpg
Pod patronatem eKutno.pl: Wystawa ptaszników. Pasje Mariusza Arenta , ./upload/articles_pakiety/19791/03_obraz.jpg


Od czterech lat Mariusz Arent hoduje ptaszniki. Ma ich około 5000 sztuk, 90 gatunków. Od najmniejszych w pudełeczkach po kliszach, plastikowych, do tych jak dłoń czy większych w terrariach. W mieszkaniu pasjonata jest dość ciepło, jego podopieczni muszą żyć w odpowiedniej temperaturze. Arent mieszka w bloku w Kutnie w niewielkim mieszkaniu (około 48 mkw). Nie trudno sobie wyobrazić, ile miejsca zajmuje w nim jego pasja.

- Stworzyłem ptasznikom tryb dnia i nocy. Żyją w temperaturze 23-24 stopnie C. Wilgotność powietrza ma około 30 stopni - opowiada Arent. -  Ptaszniki żywią się karaluchami, świerszczami i karaczanami, również sam je hoduję. Można powiedzieć, że jesteśmy dość samowystarczalni. Dzięki sprzedaży ptaszników mam pieniądze na ich utrzymanie.

Pasja pana Mariusza to nie tylko hodowla ptaszników. Zajmował się on również aranżacjami roślinnymi akwariów, a obok pająków mieszka z nim pyton. Skąd takie pasje u referenta pracującego w kutnowskiej Szkole Muzycznej?

- Zaraziłem się od kolegi, można powiedzieć. Hodowanie pająków to sztuka. Jestem bardzo ostrożny, wiadomo są to jadowite zwierzęta - odpowiada pasjonat.

Na wystawie w domu kultury zobaczymy 3 grupy ptaszników:  naziemne (zamieszkujące w naturze istniejące już nory, kryjące się pod korzeniami), nadrzewne (budujące gniazda w koronach drzew lub zamieszkujące szczeliny w pniach) oraz podziemne (kopiące tunele w ziemi głębokości nawet do 2 metrów).

- Zaprezentujemy także jedne z najbarwniejszych rodzajów mieniących się o odcieniach turkusu, pomarańczy czy też czerwieni. Pająki z rodzaju Brachypelma, które cechują się bardzo słabym jadem, którego siła jest porównywalna z poziomem toksyczności jadu pszczoły czy osy. Posiadające włosy parzące wykorzystywane jako jeden ze sposobów obrony przed napastnikiem - mówi Sebastian Flejszman. [więcej]
wandea, 07.05.2013 08:53|czytane: 2685 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: Odjazdowy Bibliotekarz i gra miejska Biblioteka- tu bywam
Z okazji obchodów Tygodnia Bibliotek 2013 w dniach 8 – 15 maja Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Łodzi Filia w Kutnie wraz z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną, przy udziale bibliotek szkolnych i biblioteki Wyższej Szkoły Gospodarki Krajowej w Kutnie, zapraszają do gry miejskiej.

- W grze może wziąć udział każdy. Wystarczy odebrać Kartę Uczestnika Gry. Gracze mogą zobaczyć, jak wyglądają kutnowskie biblioteki. Mają wyjątkową okazję wejść nie tylko do ogólnodostępnych bibliotek - miejskiej czy pedagogicznej, dla uczestników naszej zabawy swoje podwoje otworzą biblioteki szkolne (biblioteka Szkoły Podstawowej nr 6 i Gimnazjum nr 2 w Kutnie) oraz biblioteka WSGK w Kutnie - mówi Agnieszka Mikołajczyk, kierownik Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej Filii w Kutnie. - To rzadka okazja zobaczyć, jak wyglądają biblioteki służące edukacji i wychowaniu uczniów oraz kształceniu studentów, na co dzień dostępne tylko dla określonych grup użytkowników.

Pod patronatem eKutno.pl: Odjazdowy Bibliotekarz i gra miejska

Przy okazji gry w Kutnie wybieramy najładniejszy wiersz dla dzieci Juliana Tuwima. Głosowanie trwa w kutnowskich bibliotekach biorących udział w grze miejskiej i na portalu eKutno.pl. W konkursie można będzie wylosować zestawy książek poetyckich, regionalnych i kubek eKutno.pl

Na czym polega gra miejska?
- Zadaniem Gracza jest uzyskanie co najmniej dwóch pieczątek, z dwóch różnych bibliotek biorących udział w grze - mówi Agnieszka Mikołajczyk. [więcej]
wandea, 07.05.2013 08:33|czytane: 1232 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKologia: Gąsiorek - niewielki drapieżca
Dziś rano wypatrzyłem pierwszego w tym roku gąsiorka i od razu postanowiłem napisać Wam kilka słów o tym ptaszku.

Dzierzba gąsiorek to ptak wielkości kosa, mierzący od 16 do 18 cm. Gatunek ten charakteryzuje wyraźny dymorfizm płciowy – samiec z wyróżniającą - niczym Zorro - maską na oczach, popielatą głową, brązowymi pokrywami skrzydeł i jasnoróżową piersią, samica natomiast o skrzydłach rdzawo-brązowych i brzuchu oraz piersi z łuskowatym rysunkiem. 

eKologia: Gąsiorek - niewielki drapieżca , ./upload/articles_pakiety/19862/01_obraz.jpg
eKologia: Gąsiorek - niewielki drapieżca , ./upload/articles_pakiety/19862/02_obraz.jpg
eKologia: Gąsiorek - niewielki drapieżca , ./upload/articles_pakiety/19862/03_obraz.jpg


Gąsiorek to ptak, którego trudno nie spotkać w naszym krajobrazie rolniczym, gdyż najczęściej eksponuje się na krzewach lub wszelkiego rodzaju tyczkach, spełniających rodzaj czatowni. Dzierzba jest typowym drapieżnikiem – poluje na wszelkiego rodzaju owady lub niewielkie kręgowce, tj. jaszczurki czy gryzonie. Nadmiar zdobyczy kumuluje w spiżarni, której rolę spełniają cierniste krzewy i drzewa, tj. tarnina, róża, grusza czy głóg.

Ptak ten gniazduje najczęściej wewnątrz krzewów lub małych drzew, gdzie para wije gniazdo na kształt głębokiej miseczki. Samica składa 5-6 jaj, które wysiadywane są przez okres 15-18 dni. Okres od wyklucia do opuszczenia gniazda przez podlotki trwa 2 tygodnie, następnie rodzice dokarmiają młode, aż do usamodzielnienia się.

Niestety liczebność tego pięknego ptaka spada w Europie, najprawdopodobniej przyczyną są zmiany intensyfikacji rolnictwa, co przekłada się na liczebność owadów. Miejmy nadzieję, że jednak uda się powstrzymać tendencję spadkową gąsiorków i nadal ptaki te będą cieszyć nasze oczy. [więcej]
Papaver, 07.05.2013 08:12|czytane: 1960 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Edukacja regionalna na sportowo
Wczoraj uczniowie klas 2 b i 2 g ze Szkoły Podstawowej Nr 1  im. T. Kościuszki w Kutnie uczestniczyli w zajęciach sportowych zorganizowanych na terenie Europejskiego Centrum Małej Ligi Baseballowej.

Pobyt w Centrum dzieci rozpoczęły od spotkania z dyrektor Beatą Kaszubą-Baker, zwiedziły pomieszczenia hotelowe oraz biura. Na zakończenie spotkania dyrektor Małej Ligi wręczyła dzieciom upominki.

Edukacja regionalna na sportowo, ./upload/articles_pakiety/19861/01_obraz.jpg
Edukacja regionalna na sportowo, ./upload/articles_pakiety/19861/02_obraz.jpg
Edukacja regionalna na sportowo, ./upload/articles_pakiety/19861/03_obraz.jpg

            
Następnie Waldemar Szymański, prezes MKS STAL BiS Kutno, oprowadził uczniów po terenie Centrum. Po krótkim zapoznaniu dzieci z historią i zasadami gry rozpoczął się trening pod kierunkiem panów Andrzeja Pietrzaka i Sławomira Kryski. W zajęciach uczestniczyli rodzice uczniów, którzy bacznie obserwowali pierwsze kroki swoich dzieci na baseballowym boisku.

Zajęcia były zorganizowane przez Agnieszkę Ciesielską oraz Mariolę Lewandowską w ramach grantu oświatowego dotyczącego edukacji regionalnej pt. „Kutno moje miasto”. [więcej]
wandea, 07.05.2013 08:07|czytane: 1733 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Udany początek sezonu Łukasza Wójcika
W niedzielę, 5 maja, zakończyły się w Lesznie Szybowcowe Przedmistrzostwa Świata w klasach 15-metrowej, 18-metrowej i Otwartej. Wspaniałą formę zaprezentował pilot z naszego miasta, utytułowany i doceniony już wielokrotnie Łukasz Wójcik, który wygrał zmagania w „najkrótszej” z klas.

Udany początek sezonu Łukasza Wójcika, ./upload/articles_pakiety/19860/01_obraz.jpg
Udany początek sezonu Łukasza Wójcika, ./upload/articles_pakiety/19860/02_obraz.jpg


Wielkopolska gościła prawie stu pilotów z Polski i wielu krajów Europy. Zawody te były pierwszymi zawodami świeżo rozpoczętego sezonu i rekonesansem przed przyszłorocznymi Mistrzostwami Świata, które gościć będą w Centralnej Szkole Szybowcowej w Lesznie.

Mimo niesprzyjającej pogody towarzyszącej majówce, zawodnicy rozegrali 3 konkurencje od 100 do 400 kilometrów. Łukasz wygrał zdecydowanie, pokonując wielu znakomitych pilotów, czym po raz kolejny dowiódł, że jest jednym z czołowych szybowników na świecie.

- Cieszę się z tego sukcesu, jednocześnie optymistycznie spoglądam na dalszą część sezonu. W tym roku najważniejszymi zawodami będą dla mnie Mistrzostwa Europy w klasie Standard, które odbędą się w lipcu w Ostrowie Wielkopolskim. Wystartuję w nich na szybowcu niemieckim Discus 2ax - mówił Łukasz Wójcik.- [więcej]
pismak, 07.05.2013 07:56|czytane: 1369 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wjechał w lawetę
Dzisiaj ok. godz. 16.30 na ul. 29 Listopada w Kutnie kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen Passat na kutnowskich numerach rejestracyjnych uderzył w lawetę marki Peugeot na łódzkich numerach rejestracyjnych.

Wjechał w lawetę, ./upload/articles_pakiety/19857/01_obraz.jpg
Wjechał w lawetę, ./upload/articles_pakiety/19857/02_obraz.jpg
Wjechał w lawetę, ./upload/articles_pakiety/19857/03_obraz.jpg


- Na prostym odcinku drogi kierujący volkswagenem passat 30-letni mieszkaniec Kutna nie dostosował prędkości do warunków panujących w ruchu, w wyniku czego uderzył w pojazd peugeot, a ten następnie uderzył w poprzedzającego go  forda fiestę, którego kierowca zwolnił chcąc wykonać manewr skrętu w prawo. Kolizja zakończyła się mandatem karnym - mówi st.asp. Paweł Witczak, oficer prasowy KPP Kutno. - Nie było osób rannych. Uczestnicy zdarzenia trzeźwi. [więcej]
redaktor, 06.05.2013 18:35|czytane: 6275 razy|12 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Namaluj herb gminy Strzelce
Do 29 maja można składać prace w konkursie plastycznym ”Herb Gminy Strzelce”. Wójt gminy zaprasza dzieci, uczniów i młodzież gimnazjalną  z gminy Strzelce do wzięcia  w nim udziału.

Ocenie podlegać będzie nie tylko poprawność techniczna wykonywanych prac, ale przede wszystkim kreatywność oraz wizja artystyczna. Prace konkursowe należy dostarczyć do sekretariatów szkół do 29 maja 2013 r.

Autorzy trzech najlepszych prac w kategorii przedszkole, szkoła podstawowa i gimnazjum otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe, a pozostali uczestnicy dyplomy i wyróżnienia. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone [więcej]
redaktor, 06.05.2013 18:45|czytane: 1322 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
ECO Kutno pochwali się swoją technologią
Jutro w Kutnie Izba Gospodarcza Ciepłownictwo Polskie  oraz  ECO Kutno Sp. z o.o. i ECO Kogeneracja Sp. z o.o. organizują szkolenie techniczne dla pracowników branży ciepłowniczej w Polsce. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął Prezydenta Miasta Kutna.

Około 60 uczestników o godz. 10.00 zwiedzi elektrociepłownię gazową w Kutnie, a od 11.45 w Centrum Teatru Muzyki i Tańca rozpoczną się wykłady, których tematy związane są z kutnowską inwestycją spółki ECO.

Wykład  Budowa i funkcjonowanie układu kogeneracyjnego zasilanego gazem w elektrociepłowni ECO Kutno (projekt, finansowanie, budowa, eksploatacja) przedstawi Kamil Matolicz, prezes zarządu. Następnie Anna Trzaskowska opowie o efektach w dziedzinie ochrony środowiska uzyskane w rezultacie wdrożenia kogeneracji w ECO Kutno. Adam Kiciński, Marek Krasuski - Eneria, Izabelin-Dziekanówek przedstawią zagadnienia Wysokosprawnej kogeneracji z wykorzystaniem silników gazowych Caterpillar, a o nowym modelu rynku gazu w Polsce i możliwościach współpracy dla źródeł opartych na gazie ziemnym mówić będzie Marcin Ptaszyński, Dyrektor ds. Sprzedaż y i Obrotu Hurtowego Egesa Grupa Energetycz na SA Warszawa.

- Cieszymy się bardzo, że zaproponowane przez nas szkolenie techniczne miało tak szeroki odzew - mówi Kamil Matolicz, prezes zarządu ECO Kutno. - Przyjadą do nas partnerzy z całej Polski, [więcej]
wandea, 06.05.2013 15:18|czytane: 1563 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Justyna i Hubert z Dąbrowszczaka z poselskimi mandatami
1 czerwca odbędą się XIX obrady Sejmu Dzieci i Młodzieży. W tegorocznej rekrutacji do niego udział wzięli uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. J. H. Dąbrowskiego - Justyna Ciniarska i Hubert Smoliński.

Justyna i Hubert z Dąbrowszczaka z poselskimi mandatami, ./upload/articles_pakiety/19855/01_obraz.jpg


Warunkiem kwalifikacji było przeprowadzenie debaty dotyczącej lokalnego ekorozwoju. Justyna i Hubert poruszyli w swojej dyskusji temat zielonego transportu. Na ich debacie pojawili się przedstawiciele władz samorządowych. Dyskusja przeprowadzona przez uczniów „Dąbrowszczaka” została wysoko oceniona przez koordynatorów konkursu, dzięki czemu uzyskali mandat poselski i 1 czerwca zasiądą w sali plenarnej Sejmu RP. Opiekunem zespołu była Emila Konwerska. [więcej]
pismak, 06.05.2013 14:34|czytane: 1408 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Kickbokserzy z Kutna na podium z Krynicy Zdroju
OD 3 do 5 maja w Krynicy Zdrój odbył się Polish Open Kickboxing Cup- Pointfighting, Light Contact, Full Contact, Kick Light, Low Kick, Kadetów, Juniorów i Seniorów.

Kickbokserzy z Kutna na podium z Krynicy Zdroju, ./upload/articles_pakiety/19852/01_obraz.jpg
Kickbokserzy z Kutna na podium z Krynicy Zdroju, ./upload/articles_pakiety/19852/02_obraz.jpg
Kickbokserzy z Kutna na podium z Krynicy Zdroju, ./upload/articles_pakiety/19852/03_obraz.jpg


Udział w turnieju wzięli także kutnowscy kickboxerzy trenujący w Akademii Sportów Walki i Rekreacji Alex Kutno.
W wyniku rywalizacji zawodnicy uzyskali następujące miejsca: I miejsce Jakub Kasica, junior, kat. wagowa do 86kg, Low Kick, II miejsce Małgorzata Popławska, juniorka, kat. wagowa do 70kg, Light Contact, II miejsce Maciej Jagiełło, junior, kat. wagowa do 74kg, Light Contact, III miejsce Aleks Chojnacki, kadet starszy, kat. wagowa do 47 kg, Light Contact, V-IX miejsce Maciej Świeca, kadet starszy, kat. wagowa do 54 kg, Low Kick, V-X miejsce Patryka Grzybowskeigo, junior, kat. wagowa do 69kg, Low Kick

W turnieju udział wzięło 294 zawodników i zawodniczek z 40 klubów z całego kraju i Europy. Pojedynki stały na wysokim poziomie i były bardzo emocjonujące, zwłaszcza te, które odbywały się w ringu bokserskim (low kick, kick light). [więcej]
redaktor, 06.05.2013 14:22|czytane: 1924 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Od środy X Tydzień Bibliotek
Tegoroczny, X Tydzień Bibliotek, organizowany przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, przypada w dniach 8 -15 maja. Patronować mu będzie hasło „Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych”. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie przygotowała dla swoich użytkowników cykle zajęć, których celem jest propagowanie literatury jako wielowymiarowej przestrzeni, rozbudzającej różne poziomy wyobraźni i różne rodzaje inwencji twórczej.

Od środy X Tydzień Bibliotek
8 maja, godz. 14.00, „Nieśmiertelność tęsknot”: spotkanie dyskusyjne młodych miłośników literatury wampirycznej
8 – 15 maja, „Pociąg do książki”: spotkania multimedialne z gimnazjalistami
8 – 15 maja, „Książka w przyszłości”: konkurs na własną wizję książki przyszłości, technika dowolna. Zajęcia dla dzieci
8 – 15 maja,  „ Tyle jest we mnie”: wystawa prac plastycznych Eweliny Kicińskiej i Beaty Jeziorskiej
8 – 10 maja,  „Mój Tuwim”: głośne czytanie wierszy Juliana Tuwima, zakończone wykonaniem własnej książeczki na kanwie konkretnego utworu. Zajęcia dla dzieci [więcej]
wandea, 06.05.2013 11:57|czytane: 1316 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zumbowe szaleństwo dwa razy w tygodniu
Kutnowski Dom Kultury zaprasza młodzież, dorosłych oraz seniorów na niepowtarzalne i najpopularniejsze zajęcia zumby, które są najlepszym i najbardziej przyjemnym sposobem na walkę ze zbędnymi kilogramami.

Zumbowe szaleństwo dwa razy w tygodniu, ./upload/articles_pakiety/19851/01_obraz.jpg


- Zumba to fuzja tańca i aerobiku zainspirowana latynoskimi rytmami - mówi instruktorka Dorota Ciołkowska. - Zumba to doskonały trening dbający o naszą kondycję, poprawiający parametry krążenia, a przede wszystkim napawającym nas optymizmem i świetnym samopoczuciem. Dzięki Zumbie poznasz wiele latynoskich międzynarodowych rytmów, takich jak: merengue, salsa, cumbia, reggaeton, flamenco, samba, taniec brzucha, cha-cha, rumba, twist… i wiele innych.

Termin zajęć: poniedziałek godz.18.00-19.00 (nowa sala baletowa), środa godz. 19.00-20.00 (stara sala baletowa)

Koszt zajęć: 30 zł/miesiąc (raz w tygodniu)
45 zł/miesiąc (dwa razy w tygodniu)
9 zł jedno wejście [więcej]
kultura, 06.05.2013 11:51|czytane: 1257 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Spółka Ekogal-Ekopur nie będzie działała w Kutnie
Miasto Kutno rozwiązało umowę o wieczystym użytkowaniu gruntów z firmą Ekogal-Ekopur sp. zo.o. ze Zgierza. Zwolnione został 3,62 ha gruntów przy ulicy Metalowej, które miasto chce włączyć do Podstrefy Kutno ŁSSE. 

- W określonym w akcie notarialnym terminie użytkownik wieczysty nie zabudował nieruchomości ani też nie
rozpoczął inwestycji na przedmiotowej nieruchomości. Zgodnie z przepisami ustawy o gospodarce nieruchomościami oraz za zgodą stron rozwiązano umowę użytkowania wieczystego - informuje Joanna Brylska z Biura Prasowego Urzędu Miasta Kutna. -Teren ten będzie proponowany potencjalnym inwestorom w ramach oferty inwestycyjnej miasta. Rozważana jest także możliwość włączenia tego terenu do Podstrefy Kutno Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Spółka Ekogal-Ekopur zajmuje się gospodarką odpadami. [więcej]
wandea, 06.05.2013 11:26|czytane: 1468 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Córka Andersa odsłoniła pomnik
W ubiegły poniedziałek, 29 kwietnia, na skwerze miejskim w Krośniewicach odbyła się uroczystość odsłonięcia pomnika generała broni Władysława Andersa - wielkiego człowieka, urodzonego na krośniewickiej ziemi.

Córka Andersa odsłoniła pomnik, ./upload/articles_pakiety/19848/01_obraz.jpg
Córka Andersa odsłoniła pomnik, ./upload/articles_pakiety/19848/02_obraz.jpg
Córka Andersa odsłoniła pomnik, ./upload/articles_pakiety/19848/03_obraz.jpg


Wzięło w niej udział wielu znamienitych gości: kombatantów, byłych żołnierzy 2 Korpusu Polskiego, przedstawicieli licznych instytucji, władz  państwowych i samorządowych, a także mieszkańcy gminy i liczne grupy dzieci i młodzieży.

Gościem szczególnym tej uroczystości była córka Generała Władysława Andersa i Ireny Anders – pani Anna Maria Anders-Costa i to ona dokonała aktu odsłonięcia pomnika generała.

Honorowy Patronat nad uroczystością objął Minister Jan Stanisław Ciechanowski – Kierownik Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych.

Do powstania pomnika, który jest dziełem artysty rzeźbiarza Roberta Sobocińskiego, przyczynili się  przede wszystkim inicjatorzy – kombatanci – byli żołnierze środowiska 2 Korpusu Polskiego, a także Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa w Warszawie, która to sfinansowała przedsięwzięcie. [więcej]
pismak, 06.05.2013 11:25|czytane: 2862 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Zawody spławikowe w Dzień Matki
OKRĘG PŁOCKO-WŁOCŁAWSKI PZW KOŁO MIEJSKIE PZW NR 2 W KUTNIE organizuje 26 maja na zbiorniku OPORÓW odbędą się otwarte zawody spławikowe o Puchar Prezydenta Miasta Kutno.

Regulamin zawodów :
zbiórka  godz. 6.00
zapisy i losowanie godz. 6.00 – 6.30
dojście na stanowiska i przygotowania godz. 6.30 - 7.50
nęcenie ciężkie godz. 7.50 - 800
rozpoczęcie zawodów godz. 8.00
zakończenie zawodów godz. 12.00
ważenie złowionych ryb godz. 12.00 - 12.30
ogłoszenie wyników, wręczenie pucharu i nagród godz.  13.30

Zapisy + dobrowolna opłata 25 zł (sport i rekreacja)* do 21 maja [więcej]
redaktor, 06.05.2013 10:37|czytane: 1174 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wyniki: Piłka nożna młodzieżowa
Wojewódzka Liga Juniorów Młodszych
MKS TEVA KUTNO – ŁKS ŁÓDŹ                                              1 : 5 /0 : 3/
Bramka dla MKS : Kamil Michalak

Wojewódzka Liga kat. Michałowicz
MKS MAVEX KUTNO –  GKS BEŁCHATÓW                           2 : 0 /1 : 0/
Bramki dla MKS : Adrian Rosik, Adrian Krzymieniewski

Łódzka  Klasa Kat. Górski Gr.A
MKS Kutno – SPORT PERFECT WIŚNIOWA GÓRA             0 : 3 /0 : 0/

Dziś, 6 maja o godz.16.30 w Zgierzu w ramach ŁÓDZKA KLAS KAT.GÓRSKI GR.A mecz Boruta Zgierz – MKS Kutno. ŁÓDZKA KLAS KAT.KUCHAR w środę  8 maja  w Konstantynowie Łódzkim mecz Włókniarz Konstantynów  – MKS  AMZ BIS Kutno. 10 maja o godz.17.30 na Stadionie Miejskim przy ul. Oziębłowskiego MKS Kutno zmierzy się z Orłem Łódź. 

11 maja o godz. 17.00 MKS Kutno zagra w Wieluniu z WKS. W WOJEWÓDZKIEJ LIDZE JUNIORÓW MŁODSZYCH
też w sobotę o godz. 11.00 w Łyszkowicach, MKS Teva Kutno zmierzy się z Laktoza Łyszkowice. [więcej]
redaktor, 06.05.2013 10:20|czytane: 1146 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Poczuj słońce na parkiecie z dancehall
- Te zajęcia to najlepszy sposób na pozbycie się wielu kilogramów zbędnego ciałka i wysmukleniu sylwetki.  Jest to intensywny trening taneczny dla kobiet chcących wyszaleć się na parkiecie w rytm gorącej jamajskiej muzyki - mówi trenerka Joanna Zielińska. - Zajęcia co prawda trwają już jakiś czas, ale są realizowane na poziomie "open"- może przyjść na nie każdy, kto ma na to ochotę, bez względu na predyspozycje.

- Dzień bez dancehallu - dniem straconym! - mówią uczestniczki zajęć. - Dancehall uzależnia, bo wiesz, że po tych zajęciach czujesz się lepiej i naprawdę modelujesz każdy kawałek swojego ciała.

Zapraszamy na zajęcia we wtorki w godz.20.15-21.15 i czwartki w godz. 20.00-21.00 - nowa sala baletowa Kutnowskiego Domu Kultury.

Wstydzisz się przyjść na zajęcia, bo nie wiesz, czy dasz sobie radę? Nie ma takiej potrzeby! Przyjdź, zobacz, a później spróbuj swoich sił. Na tych zajęciach nie ma tłumów, gdyż wiemy, że nasze kursantki lepiej się czują w małych, kameralnych grupach - osiągamy wtedy lepsze efekty ćwiczeń, gdyż instruktor podczas zajęć ma okazję podejść do każdego indywidualnie - dodaje Zielińska. [więcej]
kultura, 06.05.2013 10:17|czytane: 1304 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Kutnowska firma Party Projekt zgarnęła ogólnopolską nagrodę!
W Centrum Konferencyjnym Muranów  w Warszawie odbyła się gala MP Power Night, podczas której ogłoszono zwycięzców ogólnopolskiego konkursu Kreatywny Branży Eventowej Roku 2012. Kutnianka Marta Materek i prowadzona przez nią Agencja Party Projekt zdobyła nagrody o łącznej wartości 10.000 złotych.
 

Kutnowska firma Party Projekt zgarnęła ogólnopolską nagrodę!, ./upload/articles_pakiety/19844/01_obraz.jpg
Kutnowska firma Party Projekt zgarnęła ogólnopolską nagrodę!, ./upload/articles_pakiety/19844/06_obraz.jpg
Kutnowska firma Party Projekt zgarnęła ogólnopolską nagrodę!, ./upload/articles_pakiety/19844/08_obraz.jpg


- Największą nagrodą jest dla nas fakt, iż zdobyliśmy jedną z dwóch nagród w tak prestiżowym konkursie. Niewątpliwym wyróżnieniem była możliwość stanięcia na scenie obok jednej z największych agencji eventowych w Polsce. Każdy sukces umacnia nas w przekonaniu, że mamy szanse konkurować z najlepszymi z branży- komentuje Marta Materek, właścicielka Party Projekt.
 

Konkurs wyłonił Kreatywnego Branży Eventowej Roku 2012. Uczestnicy prezentowali trzy dowolne, zrealizowane projekty w roku 2012. Kutnowska firma zaprezentowała między innymi imprezę "Cztery żywioły" otwierającą w [więcej]
wandea, 06.05.2013 09:01|czytane: 3204 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pejzaż rudymentarny Tomasza Czyżewskiego w Łodzi
Tomasz Czyżewski, artysta mieszkający w Kutnie zaprasza na wystawę Pejzaż rudymentarny w Galerii Stara w Łodzi. Wernisaż wystawy 10 maja o godz. 18.00. Galeria mieści się przy ul. Traugutta 18.

 Pejzaż rudymentarny Tomasza Czyżewskiego w Łodzi, ./upload/articles_pakiety/19842/01_obraz.jpg


W ubiegłym roku w styczniu odbył się w Kutnowskim Domu Kultury wieczór promocyjny książki Tomasza Czyżewskiego „Pejzaż rudymentarny. Kutno”. Na wystawie odnajdziemy z pewnością nawiązania do tego projektu artysty.

Oryginalność książki malarza polega na niespotykanym połączeniu inspiracji urbanistycznych, architektonicznych, plastycznych, socjologicznych i literackich. Jej trzon stanowią teksty i reprodukcje prac plastycznych autora. Można tam także znaleźć medytację Roberta Brzęckiego, poświęconą kutnowskiemu jarmarkowi i posłowie autorstwa Henryka Kusia. [więcej]
kultura, 05.05.2013 19:26|czytane: 1723 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Reaktywacja Kutnowskiej Ligi Wędkarskiej
Po kilku latach przerwy wystartowała dziś „Kutnowska Liga Wędkarska 2013” objęta patronatem Prezydenta Miasta Kutna Zbigniewa Burzyńskiego i Przewodniczącego Rady Miasta Kutna Grzegorza Chojnackiego, który otworzył zawody.

Edycja wiosenna została przeprowadzona na zbiorniku Koła PZW „METALURG” Kutno w Nowych Ostrowach na „ROGALU”.  Organizatorami były Koła PZW „METALURG” i Miejskie nr 1 Kutno.

Dziś sędzia główny ligi Jacek Byczek wraz z sędziami: M. Grzybowskim, Z. Maciejewskim, J. Przybysem, S. Wasielewskim i P. Włodarczykiem  przybliżyli obowiązujące zasady. Następnie zawodnicy udali się do wylosowanych sektorów i zajęli miejsca startu, czyniąc ostatnie przygotowania. Po upływie określonego czasu sędzia podał sygnał na rozpoczęcie nęcenia, rozległ się plusk rzucanych kul zanętowych. Wreszcie padł sygnał do rozpoczęcia łowienia i hol pierwszych ryb. Po czterech godzinach walki złowiono  16,62 kg ryb, które po zważeniu wróciły do wody.

Wyniki drużynowe o puchar Prezydenta Miasta Kutna:
I miejsce drużyna Koła PZW Miejskie nr 2 w Kutnie w składzie : Biliński Piotr, Kotkowski Tomasz, Tomczak Marek i Zdziarski Marcin – 7 pkt.
II miejsce drużyna PZW „METALURG” Kutno w składzie : Błaszczyk Szymon, Derej Mikołaj, Gralewski Marek i Matczak Tadeusz – 10 pkt.
III miejsce drużyna Koła PZW Miejskie Nr 1 w składzie : Dominiak Zbigniew, Grochal Grzegorz, Kaczmarek Krzysztof i Marciniak Wacław – 14 pkt. [więcej]
pismak, 05.05.2013 19:10|czytane: 1306 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
11 maja - Twój Dzień Nowej Szansy
„TEEN CHALLENGE” Chrześcijańska Misja Społeczna Oddział w Kutnie serdecznie zaprasza 11 maja na „DZIEŃ NOWEJ SZANSY”, który odbędzie się w Kutnie, ul. FILIPOWICZA 5.

DNI NOWEJ SZANSY współfinansowane są przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy UM Kutno. Wykłady prowadzić będzie Antoni Dąbrowski (Kanada).

PROGRAM DNIA
godz.   9.30 -  śniadanie
godz. 10.00 – wykład
godz. 10.45 -  kawa, herbata, ciasto
godz. 11.15 – wykład [więcej]
pismak, 05.05.2013 18:59|czytane: 1194 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
MISTRZOSTWA KOŁA nr 2
Wędkarze Koła Miejskiego Nr 2 Kutno 19 maja na zbiorniku OPORÓW zapraszają na zawody spławikowe  „MISTRZOSTWA KOŁA  2013” Klasyfikacja - GPX.

Regulamin zawodów :
zbiórka  godz. 5.45
zapisy i losowanie godz. 5.45 – 6.00
dojście na stanowiska i przygotowania godz. 6.00 – 7.20
rozpoczęcie zawodów godz. 7.30
zakończenie zawodów godz. 11.30
ogłoszenie wyników, grillowanie od godz. 12.00

dobrowolna opłata 15 zł (sport i rekreacja) [więcej]
pismak, 05.05.2013 18:54|czytane: 1170 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
"Dziewiątka" inauguruje sezon letni
Wczoraj lekkoatleci Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziewiątka” zainaugurowali  występy w sezonie 2013 na odkrytym stadionie.Pierwszy tegoroczny start miał miejsce podczas silnie obsadzonego  Mityngu Lekkoatletycznego na stadionie łódzkiego AZS-u. Oprócz naszych zawodników startowali na tej imprezie czołowi zawodnicy z kraju (ustanowiono rekord Polski w pchnięciu kulą w kategorii juniorek młodszych) i grupa lekkoatletów z Estonii.

Kutnowscy lekkoatleci uzyskali kilka bardzo dobrych rezultatów, zajmując w swych kategoriach wiekowych czołowe miejsca i ustanawiając dużo rekordów życiowych. 
Najbardziej wartościowe rezultaty uzyskali:
- Rafał Ewkowski (junior młodszy) w biegu na 110 m ppł. – 15,65 s (rekord życiowy, drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej)
- Piotr Kowalski (junior młodszy) w biegu na 110 m ppł. – 15,86 s (rekord życiowy, trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej)
- Marcin Kacprzak (junior) w biegu na 300 m – 36,26 s (rekord życiowy, drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej)
- Natalia Kołodziejczak (młodziczka) w biegu na 100 m ppł. -  15,71 s (rekord życiowy, drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej) i w rzucie oszczepem (500 g) -  30, 87 m (pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej).
Inne wartościowe wyniki uzyskane przez naszych zawodników:
- Aleksandra Snopkowska (młodziczka) – 17, 80 s w biegu na 100 m ppł. ( 0,01 s gorzej od rekordu życiowego) i 21,56 m w rzucie oszczepem (500 g) – rekord życciowy [więcej]
redaktor, 05.05.2013 18:26|czytane: 1947 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
AZS zremisował w Toruniu
W pierwszym meczu o trzecie miejsce I ligi koszykówki rozegranym w Toruniu drużyna AZS WSGK Polfarmex Kutno zremisowała z PC SIDEn Toruń 73:73. Drugie spotkanie odbędzie się w Kutnie 11 maja i będzie to ostatni występ kutnowskich koszykarzy w tym sezonie. Zwycięzca dwumeczu zdobędzie brązowe medale.

AZS zremisował w Toruniu, ./upload/articles_pakiety/19836/19_obraz.jpg
AZS zremisował w Toruniu, ./upload/articles_pakiety/19836/24_obraz.jpg
AZS zremisował w Toruniu, ./upload/articles_pakiety/19836/23_obraz.jpg


PC SIDEn Toruń - AZS WSGK Polfarmex Kutno 73:73 (19:17, 20:17, 18:24, 16:15)
AZS: Bręk 23, Jakóbczyk 12, Glabas 13, Dłuski 6, Małecki 6, Rduch 6, Szwed 5, Kwiatkowski 2.

Początek pierwszej kwarty meczu należał do zawodników z Torunia. Pierwsze punkty dla swojej drużyny zdobył Aleksander Perka, trafiając celnie za 2 pkt.,  następnie Łukasz Żytko trafia celnie za 3 pkt. Po dwóch minutach rywalizacji pięciopunktową przewagę mieli gospodarze. Akademicy skutecznie zapunktowali dopiero po trzech minutach pierwszej części gry. Celny rzut za 2 pkt. Krzysztofa Jakóbczyka zapoczątkował odrabianie pierwszych strat w meczu. Wynik coraz szybciej zbliżał się do remisu i już po 5 minutach gry było 10:8 dla Sidenu. Końcówka tej części gry to świetna gra Mateusza Szweda, który zalicza serię 5 punktów w ciągu niespławna jednej minuty. Pierwsza kwarta kończy się wynikiem 19:17 dla gospodarzy.

Po niemrawym początku Akademików w pierwszej kwarcie, druga cześć meczu zaczęła się o wiele lepiej. Łukasz Kwiatkowski celnie trafia z wyskoku za 2 pkt., doprowadzając do pierwszego remisu, ale nie na długo gdyż przeciwnicy nie pozostają obojętni i odpowiadają punktami z punkty. Pierwsza połowa drugiej kwarty to zacięta i wyrównana walka obu zespołów. Wynik obu zespołów oscyluje wokół remisu. Lecz w drugiej części tej kwarty to zawodnicy z Torunia odskoczyli od Akademików i na półtrorej minuty przed gwizdkiem sędziego kończącym tę cześć gry wysunęli się na siedmiopunktowe prowadzenie. Tuż przed zakończeniem Wojtek Glabas i Grzegorz Małecki trafiają celnie zza linii 6,75 m odrabiając 6 punktów. Ostatnia akcja jednak należy do Sławomira Sikory, który 2 sekundy przed końcem drugiej kwarty celnie trafia za 2 pkt ustalając wynik na koniec drugiej kwarty na 39:34. [więcej]
redaktor, 04.05.2013 20:01|czytane: 3155 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Bezbramkowy remis MKS Kutno
Kibice, którzy przyszli dziś na stadion MKS Kutno, aby obserwować zmagania „Miejskich” z Lechią Tomaszów Mazowiecki, nie doczekali się bramek. Zobaczyli za to w akcji byłego króla strzelców ekstraklasy, mającego na swoim koncie występy w reprezentacji Polski.

Mecz rozpoczął się od lekkiej przewagi gospodarzy, którzy przejawiali więcej ochoty do gry. Niestety, nie udało im się wypracować klarownych sytuacji bramkowych.

W 15 minucie pierwszą okazję na zdobycie gola stworzyli za to goście, kiedy to z sytuacji sam na sam z napastnikiem Lechii obronną ręką wyszedł bramkarz miejskich Michał Sokołowicz. Warto zaznaczyć, że podającym był Grzegorz Piechna – kiedyś król strzelców ekstraklasy w barwach Korony Kielce i reprezentant Polski – który obecnie występuje w drużynie z Tomaszowa. Piechna był zdecydowanie najaktywniejszym piłkarzem gości w ofensywie i tylko jego nieskuteczności oraz dobrej postawie Sokołowicza MKS może zawdzięczać czyste konto.

W drużynie gospodarzy z kolei piłkarzem dochodzącym do wielu sytuacji był Dawid Dzięgielewski, który zmarnował kilka wyśmienitych okazji na zdobycie gola. [więcej]
redaktor, 04.05.2013 19:40|czytane: 2026 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Fotorelacja z mokrej kutnowskiej Majówki
Dziś pomimo deszczu na terenach rekreacyjnych nad Ochnią mieszkańcy Kutna bawili się w rytmach disco polo, pop i starej dobrej klasyki.

Fotorelacja z mokrej kutnowskiej Majówki, ./upload/articles_pakiety/19833/12_obraz.jpg
Fotorelacja z mokrej kutnowskiej Majówki, ./upload/articles_pakiety/19833/01_obraz.jpg
Fotorelacja z mokrej kutnowskiej Majówki, ./upload/articles_pakiety/19833/33_obraz.jpg


Zbigniew Wodecki zaśpiewał swoje największe przeboje, dobrze znane publiczności w całej Polsce. Wcześniej wystąpiła młodzież z sekcji wokalnych i tanecznych w Młodzieżowym Domu Kultury oraz Kasia Sawczuk z "Mam talent". Z kolei pluszaki z Kubusia Puchatka zabawiały najmłodszych kutnian. [więcej]
redaktor, 03.05.2013 22:59|czytane: 6986 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dla kogo brąz? Jutro mecz AZS WSGK Polfarmex Kutno
Po przegranej półfinałowej rywalizacji z MOSiR-em Krosno, kutnowskiej drużynie pozostaje rywalizacja o brązowe medale w rozgrywkach o Mistrzostwo Polskiego Związku Koszykówki. Rywalem kutnian w "brązowym dwumeczu", będzie toruński SIDEn. Pierwsze spotkanie odbędzie się już jutro, o godzinie 18.00 w hali toruńskiego „Spożywczaka”, rewanż, który będzie ostatnim meczem kutnian przed własną publicznością, w sobotę 11 maja o godzinie 17.30. W przypadku remisu zwycięzcę wyłoni lepszy stosunek małych punktów.

Zacięta rywalizacja obu drużyn toczy się już od kilku lat, co może być tylko przedsmakiem wielkich emocji, jakie mogą zafundować koszykarze swoim kibicom. Dodatkową motywacją dla kutnowskich zawodników może być fakt, że za Akademikami podąża duża grupa kibiców, która zawsze w toruńskiej hali jest gwarantem wspaniałego koszykarskiego święta.

W obecnym sezonie bilans potyczek kutnowsko - toruńskich wynosi 1:1. Jesienią zeszłego roku w Toruniu, Akademicy przegrali wygrany mecz 67:68. W kutnowskim rewanżu podopieczni Jarosława Krysiewicza nie dali szans prowadzonym wówczas przez Eugeniusza Kijewskiego torunianom ogrywając ich 74:67.

Torunianie po rozstaniu się z Eugeniuszem Kijewskim, spisują się znakomicie, drużyna „odżyła” i w ostatecznym rozrachunku zakończyła sezon zasadniczy na 4 pozycji z 16 ligowymi zwycięstwami. AZS WSGK Polfarmex Kutno zajął 3 miejsce mając na swoim koncie 20 wygranych. [więcej]
redaktor, 03.05.2013 15:03|czytane: 1538 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zawody wędkarskie z okazji 3 Maja
Wójt Gminy Kutno Jerzy Bryła zaprosił dziś wędkarzy z kilku gmin oraz organizacji wędkarskich na okolicznościowe zawody wędkarskie rozgrywane z okazji święta „3-go Maja”.

Zawody wędkarskie z okazji 3 Maja, ./upload/articles_pakiety/19832/01_obraz.jpg
Zawody wędkarskie z okazji 3 Maja, ./upload/articles_pakiety/19832/02_obraz.jpg
Zawody wędkarskie z okazji 3 Maja, ./upload/articles_pakiety/19832/03_obraz.jpg


Zawody przy współpracy z Kołem PZW „METALURG” Kutno odbyły się na zbiorniku „ROGAL” w Nowych Ostrowach. Zgłosiło się 11 drużyn z terenu gmin: Kutno, Nowe Ostrowy i Krośniewice i Miasta Kutno i drużyna mieszana. Po powitaniu i odprawie poprowadzonej przez sędziego głównego zawodów Marka Grzybowskiego zawodnicy udali się do wylosowanych sektorów. Kiedy wszyscy byli już gotowi do walki na kije wędkarskie padła komenda rozpoczynająca rywalizację.

Jedni nęcili blisko trzcin, inni podejmowali próbę na otwartej wodzie. Technik dziś zastosowanych było wiele, każda okazała się skuteczna. Rywalizacja trwała 3 godziny, a wyniki poszczególnych zawodników były bardzo różne. Cały czas padał i wiał zimny wiatr, co spowodowało dość slabe wyniki.

Wyniki:
I miejsce drużyna „METALURG I”  w składzie: Marek Gralewski i Jarosław Koliński z wynikiem 6 pkt .
II miejsce drużyna ”METALURG MIKST”  w składzie: Elżbieta Grzybowska i Mikołaj Derej z wynikiem pkt 7 – małe punkty 1.580.
III miejsce drużyna WKS Kutno w składzie Jacek Gruszczyński i Roman Zieliński z wynikiem 7 pkt – małe punkty 900. [więcej]
redaktor, 03.05.2013 14:54|czytane: 1594 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Vivat Trzeci Maja!
222. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Kutnie była świetowana w strugach deszczu. Mieszkańcy oddali hołd autorom Konstytucji. Sejm Czteroletni po burzliwej debacie 3 maja 1791 r. przyjął przez aklamację ustawę rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 Maja. Była drugą na świecie i pierwszą w Europie ustawą regulującą prawa i obowiązki obywateli.

Vivat Trzeci Maja!, ./upload/articles_pakiety/19826/08_obraz.jpg
Vivat Trzeci Maja!, ./upload/articles_pakiety/19826/14_obraz.jpg
Vivat Trzeci Maja!, ./upload/articles_pakiety/19826/28_obraz.jpg


- Mieszkańcy Kutna mogą być dumni, że Konstytucja 3 Maja wprowadzała w życie ideę kodeksu ks. Andrzeja Zamoyskiego, właściciela naszego miasta -  mówił Zbigniew Burzyński, prezydent Kutna.

Uroczystości uświetnił koncert i pokaz  Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Mykanowa. [więcej]
redaktor, 03.05.2013 13:05|czytane: 5311 razy|13 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Serenda sojusznikiem osłów i baranów?
Rozdmuchana do granic niemożliwości przez radnego miejskiego Bartosza Serendę sprawa wykonania przejścia przez jezdnię na wysokości Biedronki na ul. Grunwaldzkiej w Kutnie ma także drugą stronę medalu.

Serenda sojusznikiem osłów i baranów?, ./upload/articles_pakiety/19831/04_obraz.jpg
Serenda sojusznikiem osłów i baranów?, ./upload/articles_pakiety/19831/01_obraz.jpg


Nie wszystkim mieszkańcom podoba się skracanie drogi przez trawnik i przechodzenie przez jezdnię w niedozwolonym miejscu. Świadczy o tym tabliczka wbita w ziemię z napisem po obu stronach o treści: "Przejście dla baranów, osłów i świętych krów".

Czy prezydentowi Zbigniewowi Burzyńskiemu zależy na takich wyborcach? O tym dowiemy się niedługo po zapowiadanej na ostatniej sesji wizji lokalnej przeprowadzonej przez miejskich radnych, a na razie możemy podziwiać estetykę wykonania informacji, dbałość o ochronę przed opadami (pokrycie folią) oraz skromność pomysłodawców, którzy nie informowali redakcji o swoim przedsięwzięciu (odkryliśmy tabliczkę przypadkiem). [więcej]
motylewski, 03.05.2013 12:57|czytane: 4796 razy|20 komentarzy|komentuj|czytaj cały
O 12.00 rusza wesołe miasteczko. Przygotowania do Majówki trwają
O godz. 12.00 na terenach rekreacyjnych nad rzeką Ochnią, w okolicach ul. Podrzecznej otwarte zostanie wesołe miasteczko . Trwają już przygotowania do kutnowskiej Majówki, rozstawiane są już stoiska handlowe i mała gastronomia.

 O 12.00 rusza wesołe miasteczko. Przygotowania do Majówki trwają, ./upload/articles_pakiety/19829/05_obraz.jpg
 O 12.00 rusza wesołe miasteczko. Przygotowania do Majówki trwają, ./upload/articles_pakiety/19829/04_obraz.jpg
 O 12.00 rusza wesołe miasteczko. Przygotowania do Majówki trwają, ./upload/articles_pakiety/19829/02_obraz.jpg

[więcej]
redaktor, 03.05.2013 10:28|czytane: 3876 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Taksówkarze boją się o chleb
Taxi Nova, korporacja która działa w województwie łódzkim chce wejść na nasz rynek taksówkarski. W kutnowskiej prasie pojawiły się ogłoszenia tej firmy.

Taksówkarze boją się o chleb, ./upload/articles_pakiety/19828/01_obraz.jpg


- To dla nas zagrożenie - mówią niezrzeszeni taksówkarze, zapowiadając ignorowowanie korporacji. - Nigdy do niej nie wejdziemy. Nikt nas nie zmusi.

Kutnowscy taksiarze uważają, że firma nie ma prawa postawić w Kutnie taksówek, a jedynie wykonywać kursy z Łodzi do Kutna, tak jak oni wykonują takie z Kutna do Łodzi. Rodzimi kierowcy najlepiej znają miasto, tu się urodzili, tu się wychowali i pracowali. Niektórzy dziesiątki lat pracowali na chleb za kółkiem, a teraz uważają, że ten chleb chce im się odebrać.

Z kolei Taxi Nova chce zapewnić im pracę, bo zdaniem właściciela firmy taksówkarski rynek w Kutnie nie rozwija się. [więcej]
redaktor, 03.05.2013 10:21|czytane: 2667 razy|14 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Rewelacyjna Kapela Hanki Wójciak. Dziś zapraszamy na brzmienia marokańskich gimbrii
Wczoraj przed kutnowską publicznością w Centrum Teatru Muzyki i Tańca wystąpiła Kapela Hanki Wójciak. Zespół powstał w Krakowie, gra muzykę z pogranicza world music, folku, piosenki autorskiej.  Duża galeria zdjęć A dziś o godz.... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Sprzedam 4,08 hektary POLE UPRAWNE Sprzedam POLE UPRAWNE = 4,08 hektary... [czytaj więcej]
Konkretna propozycja i konkretne zarobki!Warszawa Współpraca dla sympatycznej, uśmiechniętej, komunikatywnej i chętnej do pracy. Chcesz zarabiać w normalnej atmosferze, na uczciwych warunkach, dyskretnie, bezpiecznie i konkretnie? Jeśli tak t... [czytaj więcej]
Zawieszka Nieśmiertelnik Srebro +GRAWER Zdjęcia i Tekstu Idealny i modny prezent dla kobiety i mężczyzny. Wspaniały prezent na Imieniny, Urodziny, Rocznicę, Walnetynki, Dzień Kobiet, Mikołaja, oraz pod choinkę na Gwiazdkę Świąt Bożego Narodzenia... [czytaj więcej]
Kotki Oddam kotki w dobre ręce. Więcej informacji pod nr telefonu 602430567.... [czytaj więcej]
Monitoringi, alarmy Witam, oferuję usługę konfiguracji oraz montażu kamer, alarmów oraz innych systemów zabezpieczeń. Wykonuję również inne usługi informatyczne. Zapraszam.... [czytaj więcej]
Sprzedam biurko duże 210 cm / bardzo dobre wykonanie Mam do sprzedania duże biurko w bardzo dobrym stanie. Biurko ma ponad 1,5 metra i było robione na zamówieni a więc jest wykonane z bardzo dobrego materiału. Posiada wiele szuflad, miejsce na je... [czytaj więcej]
Fly High Production – Produkcja filmowa Firma Fly High Production to przede wszystkim profesjonalna produkcja filmów i innych form audiowizualnych, bazująca na najnowszych technologiach min zastosowaniu drona i innych technologii stabiliz... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Felicjan Rohloff:
13 minut temu
Zeżarłam "się" w pospiechu. Proszę o zrozumienie i wklejenie "się" tam gdzie trzeba. AWRUK!
Felicjan Rohloff:
17 minut temu
###"R". Albinie vel (???????)! Dziękuję za zaproszenie. Da Bóg, to jutro przedstawię ewentualny termin tego niezwykle zapowiadającego wydarzenia. Gdzie jest ten wasz gród? zawalona jestem dzisiaj robotą. Pozdrawiam i wszelkich łask bożych życzę. ~emerytowana nauczycielka.
Felicjan Rohloff:
2 godzin temu
Kordianie! To sobie startuj jak jesteś debilem w trepem lub idiotą w kaloszach. Matura to bzdura, a te konkursy to lipa. A te samorządy to Awruki i Złodzieje. Nie bić Awruków i Złodziei, tylko je zlikwidować. Zlikwidować bzdurną maturę! Zlikwidować ukartowane konkursy! Zlikwidować nierządne samorządy! Zlikwidować szkoły samorządowe. Przestać chodzić do bzdurnych szkól! I zacząć się uczyć! I zacząć czytać eKutno! I wstąpić do KAN"PiŚ"! Pod żadnym pozorem nie likwidować KOTÓW !!! I nie zabijać DZIECI ! I nie budować świątyń! I nie budować pałaców! I nie budować komitetów! Budować SERCA, UMYSŁY i DUSZE! I nie sadzić i nie pielęgnować dębów JPII. Rodzić dzieci, uczyć je i wychowywać! Młodzieży nie rozpuszczać! Zrezygnować z paciorków, fikołków i koziołków! Uwierzyć w Boga! Kochać Polskę! I rozniecać promienie NADZIEI! I nie spać! I obudzić się! I się oświecać! I myśleć! I pracować! I odpoczywać! I bawić się! I działać!.........I nigdy nic złego nie robić........ Coś dobrego - zawsze można..... O kotów dbać, psom dać spokój a świnie oprzątać!....... Paniali?........Amen.
Jordan Sierpowski:
2 godzin temu
POSEŁ Z PIS Tadeusz Woźniak - pozując do zdjęć ze strażakami w Komadzynie, splata swe wypracowane dłonie,na nieprzyzwoicie upasionym brzuszysku.Fakt - inni dostojnicy z jego partyji pozując do zdjęć - czynią podobnie. Ale - jak by nie liczyć, Tadeusz Woźniak (ksywa kanonik) - kadencji poselskich ma już sobą wiele i ta kadencja nie jest jego ostanią, to i nie dziwota, że i jego i tak już upasiony brzuch, z każdą kadencja staje się i coraz to i coraz to bardziej monstrualny. Wiadomo - odmawiać na tych różnych poselsko-wiejskich bankietach jadła i napitki - to rzecz wielce niepolityczna. Tak myślę,że jeżeli darwinowska teoria ewolucji nie zadziała i Woźniakowi nie wydłużą się kończyny górne jak u orangutana ,tak aby ręce mógł spleść na swym brzuchu - to tylko patrzeć, jak niezbędnym dodatkowym wyposażeniem posła staną się protezy, przedłużające jego kończyny górne. A po co ? A NO PO TO - ABY POSEŁ WOŹNIAK MÓGŁ SWE WYPRACOWANE DŁONIE SPLEŚĆ NA SWYM MEGA OLBRZYMIM BRZUSZYSKU.
Marian Pawełek:
2 godzin temu
Ciekawe, czy nadal wierzy w swojego idola, górniczynę?
Maria Giedgowt:
2 godzin temu
Widocznie była za słaba, że wygrać. Zresztą ma dużo pracy - kilku uczniów na krzyż w prywatnej. Jak oni się zmieszczą w tym budynku?
Felicjan Rohloff:
3 godzin temu
Ludzie! Nie macie ciekawszych problemów? wiadał dzięcioł żonie: PiS upada, PO tonie . A młode koty tego słuchały i wcale się tym nie przejmowały, tylko miauczały. POPiS - to najstraszniejsze słowo świata - tak dzisiaj miauczały koty stare i młode i mrugając śpiewały: PiS i Plarforma to jedna rodzina, kaczor i donald - nie polska ptaszyna. Ludzie! Nie liczy się forma - liczy się treść. Nie liczy się PiSforma! Nie liczy się PLATforma! Liczy się KUTNOWSKA ARMIA NADZIEI "Prawda i Śmiech"!!!!! Koty są najmądrzejszymi stworzeniami świata!!!!! Niech żyją Koty! I niech żyje KAN "PiŚ"!
Mateusz Dąb:
3 godzin temu
Nikt z patriotów nie miał szans, bo sitwa rzadzi, ale mnie dziwi jedno, że nie wystartowała pani, która wspierała Łebskiego w kampanii.
Felicjan Rohloff:
3 godzin temu
Tyle co koty napłakały. I nic więcej. Tak słyszałem..... Mówią, że śmieszny Tadeusz rozrzutnością nie grzeszy i św. mamony nie marnotrawi. Co innego to te prezbiterianie z Sienkiewicza. Tam jest Zakon Koedukacyjny dla Św. Świrów. Ludzie! Co tam się dzieje? Jak tam grzeszą. Więcej wydają niż zarabiają. Oni chyba na islam już przeszli. Bo Policja ich się boi. Proboszcz tez się boi. I żadnej klątwy na nich nie rzuca. Ekskomuniki tez się boi im wręczyć. Łajdactwo kwitnie pełną gębą i pustymi butelkami. Hulaj dusza! Piekła nie ma! Kto ten Zakon zlikwiduje to chyba świętym zostanie. Ja nie mogę na to wszystko patrzeć. Zakładam Koedukacyjny Zakon Wszystkich Kawalerów jeszcze światłych, mądrych i cnotliwych i Wszystkich Panien Jeszcze Dziewic. Jutro mamy pierwsze spotkanie przy drzwiach otwartych. Musimy być lepsi od tych synów marnotrawnych i rozrzutnych cór z kutnowskiego PiSolandu. Coś dobrego trzeba w życiu zrobić. Nieprawdaż?
January Sobota:
2
 · 
4 godzin temu
Mamy "najgłupszego" Komentatora eKutna BOHDANA ODYŃCA.
Protazy Kotłubaj:
2
 · 
4 godzin temu
Popieram kandydaturę Tego dzielnicowego.Jest człowiekiem inteligentnym, mądrym, sumiennym i uczciwym. Sprawiedliwy i otwarty dla ludzi. Zawsze służy pomocą.
Waldemar Rzuscyć:
3
 · 
4 godzin temu
Został wypchnięty z PiSu. To sa kulisy polityki Klopotowskiego, Matuszewskiego i Błaszczyka. Dlaczego mu nie pomogli ci dwaj ostatni ? Mam wrażenie, że wolą, aby poseł był ze Zgierza, a nie z Kutna. Co Klopotowski, Klimecki, Olesiński zrobili z PiS, to widać z obecności na listach takich ludzi jak Jóźwiak i Ziółkowski.
Bohdan Odyniec:
5 godzin temu
Mamy "najlepszego" Prezydenta Kutna ZBIGNIEWA BURZYŃSKIEGO.
Makary Pawlikowski:
2
 · 
5 godzin temu
A ile dal ten śmieszny Tadeusz ze swojej diety ?
Bartosz Koścień:
6 godzin temu
wklejam wszystkie 4 linki raz jeszcze tym razem poprawne:
umkutno.bip.e-zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3& func=selectsite&value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7< br />

www.ekutno.pl/wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teo ria-a-praktyka-k-opoty-z-prawem-komendanta-policji -w-kutnie,

kutno.net.pl/artykuly/aktualnosci,aktualizacja-k omendant-kutnowskiej-policji-na-dywaniku-prywatne- dojazdy-rozliczal-jak-sluzbowe,84342.html

www.polskatimes.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiat owy-policji-w-kutnie-dostal-reprymende,12174332/
Bartosz Koścień:
2
 · 
6 godzin temu
UPDATE

ZAPRASZAM WSZYSTKICH TU KOMENTUJĄCYCH DO KLIKNIĘCIA W PONIŻSZY LINK

http/umkutno.bip.e -zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3&func=selectsite &value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7

Wszyscy Ci, którzy tu komentują nie zadali sobie nawet grama trudu, aby wejść na stronę Urzędu Miasta. Wszyscy piszą "w ciemno". że konkurs odbył się tajnie, że nie było ogłoszenia - cel? Napluć komuś w twarz, upodlić i wykreować błędną rzeczywistość.

Szczerze? Jest to tak zaściankowe myślenie, a przy tym maksymalnie żałosne. Typowa kutnowska mentalność. Zastanawiam się tylko, po co tyle jadu, nie macie własnego życia, planów, marzeń, pasji, pracy, dzieci, rodziny? Wolicie wypluwać gorzkie żale pewnie na osobę, której nawet osobiście nie znacie? Okej, wylewajcie, nikogo to nie rusza, ale wiedzcie, że karma wraca, a przy tym patrząc z boku - chciałabym zobaczyć, czy potraficie mieć tyle odwagi w rzeczywistości co tu w Internecie, podpisujcie się swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem, śmiało! Skoro macie tyle racji, wiecie wszystko najlepiej, posiadacie takie informacje, że można robić aferę za aferą - taka cenna wiedza i szereg informacji - okazja to zabłyśnięcia w sieci! Szkoda zmarnować szansy

Najgorsza analiza przedstawiona poniżej przez "TATARA" - brak słów, jeżeli masz czas na pisanie takich komentarzy i analizowanie całej sytuacji - podziwiam. Jeszcze można zrozumieć, gdyby to co napisałeś było prawdą chociaż w minimalnym stopniu. Ale niestety - napociłeś się przy pisaniu, a wcześniej przy wymyślaniu bzdur i nic z tego nie ma, szkoda Cię biedaku. Dzieci w szkole? Nudna praca? No tak, Kutno takie nudne, trzeba sobie urozmaicić życie.

Wskazówka dla "SPRAWDZAJĄCYCH" - a sprawdzajcie wykształcenie, a sprawdzajcie doświadczenie, a sprawdzajcie kompetencje i wiedzę Pana Bieńka - dokładnie, sprawdzajcie a potem się wypowiadajcie. A jeżeli już wiecie, w co szczerze wątpie - wyciąGNIJCIE wnioski.

Odchodząc od tematu wywołującego przeogromne poruszenie wśród kutnowskich internautów, zachęcam do węszenia w sprawie, która tego wymaga - okazja tym razem dla kutnowskich detektywów. Pf.
Poniżej kilka szczegółów.

Tylko Ci co posiadają pewne informacje dokładnie wiedzą, jak wygląda praca w Kutnie w Policji, gdy tylko zjawił się komendant Szymański. Tylko te osoby wiedzą o wewnętrznych aferach, których część posypała się i została ujawniona w artykule opublikowanym całkiem niedawno.
Skąd się wziął, kto go broni pomimo tylu kłopotów z prawem? Taka osoba rządzi kutnowską policją. Zapewniam, że wiecie w tej sprawie tyle, ile macie w głowach - czyli prawie nic.
Ku przypomnieniu.

http/www.ekutno.pl /wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teoria-a-praktyka- k-opoty-z-prawem-komendanta-policji-w-kutnie,

http/kutno.net.pl/ artykuly/aktualnosci,aktualizacja-komendant-kutnow skiej-policji-na-dywaniku-prywatne-dojazdy-rozlicz al-jak-sluzbowe,84342.html

http/www.polskatim es.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiatowy-policji-w-k utnie-dostal-reprymende,12174332/

Zachęcam do ponownej lektury i wyciągnięcia wniosków, tym razem trafnych.
Zbigniewa Biallosser:
2
 · 
6 godzin temu
Onufry czy prawdą jest ,że nawet najbliżśi współpracownicy nie wiedzieli ,że odchodzi na samorządową posadkę , nie wiesz dlaczego?Wstyd, honor czy co jeszcze?
Florian Plemieński:
6 godzin temu
Jest całym złem.
Gabriel Koropka:
7 godzin temu
To co Fauście Tobie lekarz od duszy pomógł? Dziwne!A uroda jest kwestią gustu ,i o tym już się nie ..........no chyba Wiesz?
Jonasz Ubysz:
5
 · 
7 godzin temu
Mówię ci po raz kolejny przestań z tym trzeba było startować . No to mogłeś startować , ciekawe czy byś wygrał . W kutnie przed konkursami jest pewniak i nie ma sensu nawet skłądac dokumentów. Zrozum gamoniu.Najciekawsze artykuły
 ·  14
5 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
5 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
5 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
6 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
10 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
11 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
12 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
15 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
16 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
16 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
17 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
18 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
18 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
20 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
20 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
20 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
20 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
20 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
21 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
21 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
21 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
21 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
23 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
27 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
27 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności