eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 28.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34238-w-lipcu-roboty-drogowe-w-kutnie," title="Kutno: W lipcu roboty drogowe w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>W lipcu roboty drogowe w Kutnie</b><br>W lipcu rozpoczną się inwestycje drogowe w Kutnie. Przebudowy doczeka się...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,34235-warsztaty-fotograficzne-w-bajkowej-zagrodzie," title="Kutno: Warsztaty fotograficzne w Bajkowej Zagrodzie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Warsztaty fotograficzne w Bajkowej Zagrodzie</b><br>Życie jak z bajki- każdy o takim marzy. Niedaleko Warszawy jest...</div></a> <a href="/publicystyka,34171-trzymaja-c-w-r-ku-fragment-kosmosu-leszek-baranowski-i-mineral-and-gem," title="Kutno: Trzymając w ręku fragment Kosmosu. Leszek Baranowski i Mineral and Gem" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Trzymając w ręku fragment Kosmosu. Leszek Baranowski i Mineral and Gem</b><br>Rozpoczynamy wakacyjny cykl Ludzie, który mamy nadzieję, będzie powstawał dzięki Czytelnikom...</div></a> <a href="/sport,34216-koniec-sezonu-lekkoatletycznego-i-bardzo-dobre-wyniki-kutnowskich-sportowc-w," title="Kutno: Koniec sezonu lekkoatletycznego i bardzo dobre wyniki kutnowskich sportowców" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Koniec sezonu lekkoatletycznego i bardzo dobre wyniki kutnowskich sportowców</b><br>W sobotę 24 czerwca na stadionie Akademickiego Związku Sportowego w Łodzi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34232-r-kodzie-o-dla-doros-ych-spotkanie-15-lipca," title="Kutno: Rękodzieło dla dorosłych. Spotkanie 15 lipca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Rękodzieło dla dorosłych. Spotkanie 15 lipca</b><br>W sobotnie przedpołudnie w Ośrodku Kultury Gminy Kutno w Leszczynku odbyły...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,34231-ju-wakacje," title="Kutno: Już wakacje!" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Już wakacje!</b><br>Dobiegł końca kolejny rok szkolny. Uroczystość w Szkole Podstawowej im. Kornela...</div></a> <a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Sesja Rady w Żychlinie
9 maja o godz. 14.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Żychlinie odbędzie się sesja Rady Miejskiej w Żychlinie.

Radni podejmą uchwały w sprawach: zmiany budżetu gminy na 2013 rok, współdziałania Gminy Żychlin z Gminą Szczawin Kościelny w zakresie wykonywania zadania oświatowego dotyczącego zapewnienia wychowania przedszkolnego mieszkańcom Gminy Szczawin Kościelny.

Radni ponadto wyrażą zgodę na podpisanie umowy o przyznanie pomocy z zakresu małych projektów w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” dla małych projektów, zmienią Plan Rozwoju Lokalnego na lata 2008 – 2015.

Burmisztrz przedstawi Radzie Miejskiej Ocenę zasobów pomocy społecznej na 2012 r. dla gminy Żychlin i sprawozdanie z działalności Burmistrza [więcej]
pismak, 02.05.2013 09:15|czytane: 1186 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Jarosław Koliński z Pucharem Wójta Gminy Nowe Ostrowy
Wczoraj na zbiorniku „Rogal” w Nowych Ostrowach odbyły się gminne zawody wędkarskie w kategorii spławikowej o „Puchar Wójta Gminy Nowe Ostrowy Zdzisława Kostrzewy”.

Jarosław Koliński z Pucharem Wójta Gminy Nowe Ostrowy, ./upload/articles_pakiety/19817/01_obraz.jpg
Jarosław Koliński z Pucharem Wójta Gminy Nowe Ostrowy, ./upload/articles_pakiety/19817/02_obraz.jpg
Jarosław Koliński z Pucharem Wójta Gminy Nowe Ostrowy, ./upload/articles_pakiety/19817/03_obraz.jpg


Wystartowało 23 zawodników, w tym jedna wędkarka, z terenu gminy zrzeszonych w organizacjach wędkarskich oraz nie zrzeszonych. Zawody przygotowali członkowie Koła PZW „METALURG” Kutno, którzy są gospodarzami akwenu. Po odprawie zawodnicy zajęli wylosowane stanowiska i dokonali ostatecznych przygotowań.

Lecące kule zanętowe oraz wędki, odległościówki czy też krótkie uklejówki wreszcie poszły w ruch.  Po 3 godzinnej walce sędziowie przystąpili do ważenia i obliczania końcowych wyników. Okazałe puchary wręczył  Sekretarz Gminy Zbigniew Ujazdowski. Każdy z uczestników otrzymuje praktyczny upominek, a łowca największego okazu stosowny przymiar do mierzenia i ważenia łowionych ryb.

Wyniki indywidualne :
1. Jarosław Koliński – 1,390 pkt .
2. Jacek Matusiak – 1,230 pkt .
3. Stanisław Janakowski – 940 pkt .
Największą rybę złowił Jarosław Koliński, Gospodarz Koła „METALURG”. Ogółem złowiono 6,30 kg ryb, które wróciły do wody.

Po zawodach nastał czas na wspólny posiłek ufundowany przez Koło „METALURG” oraz na mile  wspólnie spędzony czas po zaciętej rywalizacji.

- W trakcie zawodów napłynęła świetna informacja z Kutna. Na zawodach na zalewie nasza drużyna zaęła pierwsze miejsce. Wyniki indywidualne przechodzą wszelkie nasze oczekiwania: zawody wygrał Tadeusz Matczak, trzeci był  Mikołaj Derej, a czwarty Szymon Błaszczyk - mówi Zbigniew Gralewski. [więcej]
redaktor, 02.05.2013 08:54|czytane: 1723 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Lekkoatletyczny czwartek. Najlepsze wyniki
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć Piotra Szatkowskiego z Lekkoatletycznych Czwartków - 30 kwietnia. Więcej zdjęć TUTAJ.

Lekkoatletyczny czwartek. Najlepsze wyniki, ./upload/articles_pakiety/19815/01_obraz.jpg
Lekkoatletyczny czwartek. Najlepsze wyniki, ./upload/articles_pakiety/19815/15_obraz.jpg
Lekkoatletyczny czwartek. Najlepsze wyniki, ./upload/articles_pakiety/19815/07_obraz.jpg


[więcej]
redaktor, 01.05.2013 09:37|czytane: 2393 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Święto pracy :)
Święto Pracy źle mi się kojarzy przez pochody i bolszewię. Na świecie Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, wprowadzony w 1889 r. dla upamiętnienia wydarzeń, które miały miejsce w pierwszych dniach maja 1886 r. w Chicago w USA podczas strajku będącego częścią ogólnokrajowej kampanii na rzecz wprowadzenia 8-godzinnego dnia pracy, już ma nieco inne zabarwienie.

I tak wolę jednak święto chrabąszczy majowych, które pojawiają się w kwietniu. Dla Państwa mamy, kupa mięci, stary obrazek, który zapewne wisiał w niejednym zakładzie pracy w PRLu.

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
święto pracy
[więcej]
wandea, 01.05.2013 08:20|czytane: 2735 razy|16 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jak pacjenta załatwić kompleksowo? Od maja likwidacja oddziału nefrologicznego, monitoring leków i redukacja etatów
Prezes Kutnowskiego Szpitala Samorządowego w Kutnie stawiła się dziś na sesję Rady Miasta Kutna zamiast starosty. Przedstawiła ona sytuację spółki oraz odpowiedziała na pytania radnych miejskich.

- Kutnowski Szpital Samorządowy ma kontrakt nieco powyżej 42 mln zł na 2013 r. Obłożenie łóżek - 432 łóżka, 39 ZOL, średnie dzienne obłożenie to 310 łóżek. Przyjmujemy 150 pacjentów dziennie na badaniach specjalistycznych i laboratoryjnych - mówiła Elżbieta Łuczak. - Strata za zeszły rok to 3,3 mln zł. W styczniu tego roku Rada Nadzorcza przyjęła plan gospodarczy z planem naprawczym. Przewiduje on zmniejszenie kosztów w zakresie leków, środków opatrunkowych, ale nie kosztem pacjentów, redukcję etatów i oddziałów - zlikwidujemy oddział nefrologiczny od 1 maja (9 łóżek). Pacjenci tam leczeni przejdą na oddział wewnętrzny. Koszty zatrudnienia to 70 % kontraktu na ten oddział, więc to duża oszczędność. Czekamy jeszcze na zapłatę za nadwykonania w kwocie 950 tys. zł.

Jak pacjenta załatwić kompleksowo? Od maja likwidacja oddziału nefrologicznego, monitoring leków i redukacja etatów, ./upload/articles_pakiety/19798/01_obraz.jpg


- Macie państwo podwójne funkcje. Prezes Okoński miał dwie funkcje prezesa i dyrektora. Czy to zostało zmienione? Po co te podwójne funkcje skoro szukacie oszczędności? - pytała radna Maria Aulich.

- Jest to jedna pensja, prezes zarządza spółką i jednocześnie jest dyrektorem szpitala. Sytuacja jest skomplikowana, bo 28 grudnia 2012 roku Rada Nadzorcza odwołała Piotra Okońskiego i automatycznie powinna dać mu wypowiedzenie stosunku pracy, nie zdążyła, bo natychmiast  pan Okoński zaczął przebywać na zwolnieniu - mówiła Łuczak. - Od tego czasu co dwa tygodnie przedłuża zwolnienie lekarskie. W ostatni piątek zgłosił, że chce wrócić do pracy, żeby jednak wrócić do pracy musi z kolei przedstawić zaświadczenie, że jest zdolny do niej. Stawił się, ale z kolejnym zwolnieniem. Pracownikowi na zwolnieniu nie można wypowiedzieć umowy. [więcej]
wandea, 30.04.2013 22:58|czytane: 3072 razy|16 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Trwa walka Serendy o kolejne pasy na Grunwaldzkiej. Głos rozsądku Bieńka i prawda Matusiaka
Dziś kolejny raz na sesji Rady Miasta Kutna radni dyskutowali o przejściu dla pieszych na ulicy Grunwaldzkiej. Przypomnijmy, chodzi o przesunięcie pasów przy supermarkecie "Aldi" i pomalowanie nowych przy "Biedronce". Klienci wydeptali tam ścieżkę na trawnikach, dając wskazówkę, w którym miejscu wygodniej wchodzić im na jezdnię.

- Mieszkałem na Grunwaldzkiej 20 lat i tam mieszkańcy mówią do mnie: Bartek, powiedz prezydentowi, że jeśli chce mieć nasze  głosy w wyborach prezydenckich, to musi zrobić przejście dla pieszych przy Biedronce - mówił Bartosz Serenda, radny SLD. - Tak kazali mi przekazać mieszkańcy tej ulicy. Już wielokrotnie wspominałem, że mieszkańcy chcą pasów przy Biedronce, aż podśmiewują się ze mnie radni, że na każdej sesji o tym mówię. To jest bardzo ważne aby tam były pasy.

Trwa walka Serendy o kolejne pasy na Grunwaldzkiej. Głos rozsądku Bieńka i prawda Matusiaka, ./upload/articles_pakiety/19799/01_obraz.jpg


- Dziękuję, że pan radny z taką troską, żeby pana prezydenta wybrać jeszcze raz. W pełni podzielam pana zdanie - dziękował Serendzie Jacek Boczkaja, zastępca prezydenta Kutna.

- Nie uważam, aby pasy naprzeciw wjazdu do Biedronki koło Miflexu i na wyjeździe z Elektrimu to był dobry pomysł, bo to niebezpieczne - mówił radny Andrzej Bieniek (PiS). - Z kolei kierowcy będą zatrzymywać się na tak krótkiej ulicy po kilka razy, bo co chwilę pasy? Tam nie będzie zresztą zachowanych przepisanych prawem odległości. To może od razu Grunwaldzką przerobić na deptak.

- Toczyliście panowie identyczny spór na Komisji Rozwoju i uzgodniliśmy, że będzie wizja lokalna, pójdziemy tam i wtedy zdecydujemy - uciął krótko Krzysztof Matusiak (Porozumienie dla Kutna). - Nie rozumiem po co dziś to mielenie tematu. [więcej]
wandea, 30.04.2013 19:57|czytane: 2469 razy|24 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Od jutra woda w Kutnie droższa
Od jutra wchodzą w życie nowe taryfy za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i za zbiorowe odprowadzanie ścieków, które wejdą w życie od dnia 1 maja 2013 r., a będziemy je płacić do dnia 30 kwietnia 2014 r.

Wszystkie przedstawione ceny dotyczące wody i ścieków są cenami netto, które dodatkowo obciążane są podatkiem od towarów i usług w wysokości 8%.

Porównując wysokość obecnych i proponowanych cen wody i ścieków, w odniesieniu do największej grupy
odbiorców usług – gospodarstw domowych, przy założeniu iż odbiorcy Ci są stronami umów (bezpośrednio lub
pośrednio) z PWiK Sp. z o.o., łączny wzrost opłat za wodę i ścieki wyniesie około 3,6%. I tak koszt m3 wody
i ścieków w układzie porównawczym przedstawia się następująco:
- obecnie: (2,50 zł/m3 + 3,87 zł/m3 ) x 1,08 = 6,88 zł/m3 brutto
- po zmianach: (2,66 zł/m3 + 3,94 zł/m3 ) x 1,08 = 7,13 zł/m3 brutto
Rady Nadzorcze Spółek pozytywnie zaopiniowały opracowane projekty taryf.

Taryfy za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i za zbiorowe odprowadzanie ścieków, ustalone przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Kutnie.
Cena za 1 m3 dostarczonej wody:
- dla gospodarstw domowych oraz na cele socjalno-bytowe 2,66 zł netto + VAT
- dla przemysłu spożywczego i farmaceutycznego 2,70 zł netto + VAT
- dla pozostałych odbiorców 2,73 zł netto + VAT [więcej]
pismak, 30.04.2013 19:39|czytane: 1895 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Problemy z asfaltem. Jesienna w opłakanym stanie
O ulicę Jesienną upomniał się dziś na sesji Rady Miasta Kutna Janusz Pawlak z PO. Radny złożył interpelację w sprawie opłakanego stanu odcinka ul. Jesiennej od ul. Rolniczej do przejazdu kolejowego. Naszym zdaniem nie można jednak zapomnieć o imponującej dziurze przed kościołem i dziurach na moście na Głogowiance w tym samym ciągu komunikacyjnym (końcówka ul. Toruńskiej).

Problemy z asfaltem. Jesienna w opłakanym stanie, ./upload/articles_pakiety/19811/01_obraz.jpg
Problemy z asfaltem. Jesienna w opłakanym stanie, ./upload/articles_pakiety/19811/13_obraz.jpg
Problemy z asfaltem. Jesienna w opłakanym stanie, ./upload/articles_pakiety/19811/03_obraz.jpg


- Dziury na Jesiennej to zagłębia. Różnica wysokości podłoża jest bardzo duża. Trudno je omijać - mówił Janusz Pawlak.

- Widzimy wszyscy jak jest na drogach. Do tej pory drogowcy łatali asfaltem z Łodzi, to była jedna beczka tylko. Od poniedziałku ruszy dopiero wytwórnia asfaltu, a do tej pory szło to u nas bardzo powoli. Łatali tylko te największe dziury. Myślę, że w wielu punktach będzie trzeba położyć dywaniki bitumiczne. [więcej]
wandea, 30.04.2013 18:58|czytane: 2416 razy|13 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czy w Kutnie zbudują innowacyjne drogi?
Radna Aleksandra Koszada (SLD) zapytała dzis na sesji rady Miasta Kutna prezydenta o jego spotkanie z Markiem Michalikiem, dyrektorem WAPECO sp. z o.o. w sprawie prezentacji nowych możliwości technologicznych w zakresie utwardzania dróg.

- Stan dróg w Kutnie jest tragiczny - mówiła radna Koszada.-  Czy jest szansa aby po następnej zimie nie było tylu dziur? Czy to spotkanie taką szansę przynosi?

- Spotkanie dotyczyło nowej technologii utwardzania dróg gruntowych - odpowiadał prezydent Zbigniew Burzyński. - Polega to na tym, że pewne środki są pomieszane z materiałem z podłoża drogi, powstaje lepiszcze i potem układana jest taka podbudowa. Około 3 dni musi sięto wszystko  utwardzać. Podbudowa ta może być docelowo już drogą lub można na nią położyć dywanik bitumiczny. To nie jest metoda, którą można szeroko  wykorzystywać do dróg miejskich. To raczej nadaje się do gruntowych, na wsiach. [więcej]
wandea, 30.04.2013 18:47|czytane: 1791 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Z kim zagra AZS WSGK Polfarmex Kutno?
Jak pamiętamy w ostatnią niedzielę koszykarze AZS WSGK Polfarmex Kutno przegrali rywalizację z MOSiR-em Krosno o awans do finału rozgrywek I ligi. Jednak to jeszcze nie koniec emocji w tym sezonie. Naszych koszykarzy czekają bowiem mecze o 3. miejsce.

Już jutro we Wrocławiu zespoły WKS Śląsk Wrocław i PC SIDEn Toruń zmierzą się w piątym, decydującym meczu półfinałowym. Po pierwszych dwóch spotkaniach gładko wygranych przez koszykarzy Śląska wydawało się, że wyjazd do Torunia będzie tylko formalnością. PC SIDEn wykorzystał jednak atut własnej hali i doprowadził do stanu 2:2. Zwycięzca jutrzejszej potyczki zagra w finale z MOSiR-em Krosno o awans do Tauron Basket Ligi. Przegrani natomiast zmierzą się z AZS WSGK Kutno w walce o 3. miejsce. [więcej]
redaktor, 30.04.2013 17:56|czytane: 1646 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Prezydent i policja o utrudnieniach komunikacyjnych na ulicy Wschodniej
Prezydent Kutna w marcu i w kwietniu odbył spotkania w sprawie utrudnień komunikacyjnych na ulicy Wschodniej na terenie Podstrefy Kutno.

- Najpierw w marcu spotkałem się z przedstawicielami firm działających w podstrefie i rozmawialiśmy o utrudnieniach. Chodziło o jakieś dwa przypadki, że samochody tarasowały Wschodnią i Wodną - mówił Zbigniew Burzyński. - Potem 5 i 26 kwietnia spotkałem się z Piero Pinim, prezesem Pini Polonia sp. z o.o. Otrzymałem zapewnienie, że firma zrobi docelowe miejsca postojowe, może nie parking, bo to specjalna procedura, ale na pewno nie będzie więcej takich sytuacji. Prezes firmy mówił, że ponoć inne firmy przed świętami nie przyjmowały trzody i do ubojni jechali przewoźnicy bez zapowiedzi, stąd tak dużo samochodów.

Prezydent i policja o utrudnieniach komunikacyjnych na ulicy Wschodniej , ./upload/articles_pakiety/19809/01_obraz.jpg
Prezydent i policja o utrudnieniach komunikacyjnych na ulicy Wschodniej , ./upload/articles_pakiety/19809/02_obraz.jpg
Prezydent i policja o utrudnieniach komunikacyjnych na ulicy Wschodniej , ./upload/articles_pakiety/19809/03_obraz.jpg

Zdjęcia wykonane 24 kwietnia czyli dawno po świętach.

Wydaje się zatem, że święta w Kutnie trwały bardzo długo, bo 24 kwietnia i przez ostatnie dwa tygodnie była taka sama sytuacja. O niebezpieczeństwie na ulicy Wschodniej i Wodnej pisaliśmy tutaj. TVP Łódź również zrealizowała materiał na ten temat. Do dziś nie uzyskaliśmy stanowiska ubojni w sprawie zwiększenia liczby samochodów z trzodą i obaw Czytelników o zwiększenie uboju w Pini Polonia ponad normę pozwolenia.

- W ostatnim czasie mieliśmy zgłoszenia dotyczące parkowania pojazdów ciężarowych na ulicy Wschodniej. W związku z powyższym wystąpiliśmy do zarządcy drogi z prośbą o rozwiązanie problemu. Pierwsze pismo zostało wysłane 12 lutego 2013 roku - mówi  st.asp. Paweł Witczak, oficer prasowy KPP Kutno. - Informowaliśmy w nim Prezydenta Miasta Kutna o wzroście natężania ruchu z parkowaniem zespołów pojazdów na ulicy Wschodniej. Pismo miało charakter prośby o podjęcie działań mających na celu zapobieganie powstawaniu takich sytuacji. Kolejne pismo w tej sprawie zostało wysłane 29 kwietnia.  Pismo zawierało propozycje rozwiązania problemu z zaparkowanymi pojazdami. Jednak ostateczna decyzja, zgodnie z istniejącym prawem, będzie należała do zarządcy drogi.

- Pierwsze pismo w tej sprawie zostało skierowane do Prezydenta w dniu 13.11.2012r. Zostało ono rozpatrzone przez Komisję ds. organizacji i bezpieczeństwa ruchu drogowego na posiedzeniu w dn. 13.12.2013r (Protokół z posiedzenia Komisji z dn. 13.12.2012r pkt. VI ppkt. c) z wpisem, że do wyjaśnienia rzeczonej sprawy powróci się po przeprowadzonej wizji lokalnej. Treść pisma była publikowana na portalu eKutno. Po czterech miesiącach od posiedzenia, w związku z brakiem reakcji ze strony odpowiadających za organizację ruchu ponownie wystosowane zostało pismo do Starosty i Przewodniczącego wspomnianego zespołu (Mirosław Ruciński) - piszą członkowie Stowarzyszenia CZYSTA OKOLICA. [więcej]
wandea, 30.04.2013 17:38|czytane: 3119 razy|12 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Prezes szpitala prosi prezydenta o ultrasonograf
W kwietniu odbyło się spotkanie prezydenta Zbigniewa Burzyńskiego i Elżbiety Łuczak, prezes Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. z o.o., w sprawie współpracy szpitala z miastem Kutnem.

- Spotkanie dotyczyło pomocy finansowej w postaci zakupu sprzętu - mówił  dziś Burzyński. - Prezes chciała, abyśmy zakupili ultrasonograf na oddział położniczy. To koszt 200-300 tysięcy zł. Póki co, nie ma takich wolnych środków w budżecie miasta. [więcej]
wandea, 30.04.2013 17:15|czytane: 1785 razy|12 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Afera zaproszeniowa. Serenda przeciw Staroście
Radny Bartosz Serenda (SLD) złożył na wtorkowej sesji Rady Miasta Kutna oświadczenie o, jak się wyraził, aferze zaproszeniowej. Oburzony dzisiejszą nieobecnością starosty Mirosławy Gal-Grabowskiej i jej mylną interpretacją zaproszenia i traktowaniem go jak wezwania, wygłosił tyradę na tematy szpitalno-polityczne.

Afera zaproszeniowa. Serenda przeciw Staroście, ./upload/articles_pakiety/19803/07_obraz.jpg
Afera zaproszeniowa. Serenda przeciw Staroście, ./upload/articles_pakiety/19803/02_obraz.jpg
Afera zaproszeniowa. Serenda przeciw Staroście, ./upload/articles_pakiety/19803/03_obraz.jpg


Przypomnijmy, 26 marca radny Serenda złożył wniosek formalny o zaproszenie starosty na najbliższą sesję Rady Miasta celem wyjaśnienia bieżącej sytuacji Kutnowskiego Szpitala Samorządowego. Uzasadnił to opiniami mieszkańców Kutna zawartymi w „Badaniu warunków życia i jakości usług publicznych – Kutno 2012”, wnioskiem radnych powiatowych o odwołanie starosty oraz pytaniami, jakie zadają mu wyborcy. Radny apelował też o wysłanie do mediów informacji o zaproszeniu starosty, aby dowiedzieli się o tym mieszkańcy Kutna. Jego zdaniem medialne nagłośnienie tego wydarzenia uczyni zaproszenie bardziej skutecznym. Wniosek poparło jedenastu radnych. Nikt nie był przeciw, czworo się wstrzymało.

8 kwietnia, zanim starosta otrzymała pisemne zaproszenie od Przewodniczącego Rady Miasta Kutna, odpowiedziała na wystąpienie Serendy na piśmie i również za pośrednictwem mediów.

- Zastosowana przez radnego forma wniosku odbiega od przyjętych i stosowanych zasad kultury i współpracy między samorządami - uzasadniała starosta swoją odmowę w piśmie do Przewodniczącego Rady Miasta i Prezydenta Kutna. - Uznając zainteresowanie i potrzebę przekazywania bieżących informacji na temat działalności kutnowskiego szpitala informuję, że te kwestie stanowią istotną część programu sesji Rady Powiatu, które są otwarte dla mieszkańców Kutna i Powiatu. Na sesję zapraszani są również Przewodniczący Rady Miasta i Prezydenta Kutna. Uprzejmie proszę o korzystanie z naszych zaproszeń do udziału w posiedzeniach Rady Powiatu.

Dziś Serenda napięcia między nim a starostą nie wytrzymał i w oficjalnym oświadczeniu podnosił, że zaproszenie nie miało charakteru wezwania, że nie rozumie, czemu odpowiedź starosty była w jakimś sensie do niego i o nim. Poza tym poprosił, aby radni i media otrzymały do wglądu zaproszenie przewodniczącego rady skierowane do starosty.

- Czy padło gdzieś z naszej strony, że to jest wezwanie? Panie przewodniczący, czy takie słowo znalazło się gdziekolwiek? Wniosek formalny przegłosowała Rada Miasta Kutna - mówił radny Bartosz Serenda i następnie przeczytał treść zaproszenia, jakie rada wysłała do starosty. - Czy w tym zaproszeniu pada słowo wezwanie? No nie. To skąd pomysł, że ktoś, czyli ja, panią starostę na sesję wzywam? [więcej]
wandea, 30.04.2013 17:09|czytane: 2645 razy|14 komentarzy|komentuj|czytaj cały
2 maja starostwo nieczynne, a urząd miasta czynny
Zgodnie z Zarządzeniem Starosty Kutnowskiego  2 maja Starostwo Powiatowe w Kutnie będzie  nieczynne. Odpracowanie tego dnia nastąpi w sobotę – 11 maja.  Z kolei w czwartek Urząd Miasta Kutna czynny będzie w godzinach 7:30 - 15:30. [więcej]
pismak, 30.04.2013 16:58|czytane: 1767 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Zapowiedzi: Spotkanie ze szpiegiem i pisarzem w miejskiej bibliotece
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprasza 14 maja o godz. 17.00 na spotkanie z Vincentem V. Severskim, autorem bestsellerowych powieści szpiegowskich, opartych na osobistych doświadczeniach z pracy w polskim wywiadzie.

Vincent V. Severski - powieściopisarz tworzący pod pseudonimem, były oficer wywiadu PRL i RP. W służbie wywiadowczej spędził 26 lat, z czego połowę poza granicami kraju. Wyszkolony w Ośrodku Kształcenia Kadr Wywiadowczych w Starych Kiejkutach, a po1990 roku w USA. Urodził się Warszawie, w rodzinie oficera wojska polskiego.

W 1981 roku ukończył prawo na Uniwersytecie Warszawskim. W 1982 rozpoczął pracę w polskim wywiadzie, zajmował się tropieniem obcych służb specjalnych oraz rozpracowywaniem „Solidarności”. Był zaangażowany w organizację pierwszych wolnych wyborów w 1989 roku. Rok później został pozytywnie zweryfikowany i zwolniony z pracy w wywiadzie. Ponownie zwerbowany na początku lat 90., uczestniczył w ok.140 misjach w prawie 50 krajach Wschodu i Bliskiego Wschodu, Azji, Afryki i Europy. W 2007 roku odszedł ze służby na własną prośbę, w stopniu pułkownika.

Wielokrotnie odznaczany i wyróżniany przez władze Rzeczypospolitej Polskiej, a także Legią Zasługi przez prezydenta Baracka Obamę. [więcej]
kultura, 30.04.2013 15:53|czytane: 1594 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Wieczorynka dla kutnowskiego szpitala
30 czerwca mija termin obowiązywania kontraktu RED MEDu na nocną i świąteczną opiekę zdrowotną w powiecie kutnowskim. Do przetargu szykuje się Kutnowskim Szpital Samorządowy sp. z o. o.

Wieczorynka dla kutnowskiego szpitala , ./upload/articles_pakiety/19804/01_obraz.jpg


- Chcielibyśmy wystartować do przetargu na tzw. wieczorynkę. Już oglosiliśmy konkurs na lekarzy, pielęgniarki mamy - mówiła Elżbieta Łuczak, prezes KSS sp. z o.o. na dzisiejszej sesji Rady Miasta Kutna.- Niestety NFZ nie ogłosił jeszcze przetargu i wydaje się, że daleko nawet do przymiarek do niego. Dowiedziliśmy się, że łódzki oddział NFZ może podpisać aneksy na 3 miesiące do umowy już istniejącej i RED MED będzie obsługiwał pacjentów do września. Wówczas konkurs byłby później. [więcej]
wandea, 30.04.2013 15:30|czytane: 1588 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ogłoszenie Klubu Abstynenta "Trzeźwość"
Klub Abstynenta "Trzeźwość" informuje, że jutro, 1 maja odbędzie się o 18.00 mityng zamknięty w Klubie AA w Kutnie. [więcej]
pismak, 30.04.2013 15:30|czytane: 1228 razy|komentuj|czytaj cały
Dziś Światowy Dzień Sprzeciwu Wobec Bicia Dzieci
30 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Sprzeciwu wobec Bicia Dzieci. Jego celem jest zwrócenie uwagi na problem stosowania kar cielesnych wobec najmłodszych oraz walka o regulacje prawne zakazujące tego procederu.

Organizacje zajmujące się tym problemem podkreślają, że bicie nie jest skuteczną metodą wychowawczą. Stosowanie kar cielesnych powoduje urazy zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Bite dziecko traci ufność i poczucie własnej wartości. Uczy się też, że przemoc może być rozwiązaniem konfliktów, ponieważ "silniejszy ma rację". Karanie niepożądanych zachowań biciem jest wyrazem frustracji, bezsilności i niewiedzy rodziców lub opiekunów. O wiele łatwiej wpłynąć na dziecko rozmawiając z nim i dając dobry przykład własnym zachowaniem.

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
30 IV Światowy Dziń Sprzeciwu Wobec Bicia Dzieci

Niestety, około 70% Polaków nadal uważa, że czasem trzeba dać dziecku klapsa. W naszym kraju zakaz bicia dzieci regulowany jest Ustawą o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie i Kodeksem rodzinnym i opiekuńczym. [więcej]
redaktor, 30.04.2013 15:16|czytane: 1105 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Uczniowie Zespołu Szkół w Byszewie wygrali nagrodę specjalną od Federacji Banków Żywności
Uczniowie Zespołu Szkół w Byszewie  wygrali nagrodę specjalną - tablicę multimedialną od Federacji Banków Żywności w konkursie w ramach programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo”.

Uczniowie Zespołu Szkół w Byszewie  wygrali nagrodę specjalną od Federacji Banków Żywności , ./upload/articles_pakiety/19801/01_obraz.jpg


7 maja o godzinie 10:00 w szkole w Byszewie poza lekcją z udziałem dietetyka i możliwością przetestowania tablicy multimedialnej, uczniowie wezmą udział w warsztatach tanecznych prowadzonych przez gwiazdę You Can Dance.

Konkurs był częścią programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo”, którego głównym celem jest nauka młodzieży zasad prawidłowego i zdrowego odżywiania. Łącznie w III edycji akcji wzięło udział prawie 99 000 gimnazjalistów, co daje łącznie ponad 27% gimnazjów w Polsce.

Od 6 maja do 26 czerwca 2013 r. organizatorzy programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo” odwiedzą 60 gimnazjów z całej Polski, nagrodzonych w konkursie. Więcej informacji na temat programu można znaleźć na www.zyjsmacznieizdrowo.pl i na www.facebook.com/zyjsmacznieizdrowo. [więcej]
wandea, 30.04.2013 13:43|czytane: 1261 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zamiast sztucznego lodowiska skatepark
Miasto Kutno będzie składać wnioski do Programu Rozwoju Inwestycji Sportowych Ministerstwa Sportu i Turystyki w sprawie dotacji na modernizację hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1, modernizacji boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 4 w Kutnie oraz przystosowania podłoża sztucznego lodowiska do funkcji skateparku.

Zamiast sztucznego lodowiska skatepark, ./upload/articles_pakiety/19800/01_obraz.jpg


- Priorytetem jest dla nas sala w SP nr 1. Niezbędna jest tam wymiana parkietu i oświetlenia - mówił dziś na sesji Rady Miasta Kutna Zbigniew Wdowiak, zastępca prezydenta.- Następnie boisko przy SP nr 4, a skatepark jest tak trochę przy okazji, ponieważ w tym przypadku mieliśmy szersze plany. Oczywiście jeśli uda się pozyskać środki latem będziemy mogli zmieniać lodowisko na skatepark.  [więcej]
wandea, 30.04.2013 13:30|czytane: 1360 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Okoński chce wrócić do pracy? Prezes Łuczak odpowie dziś na pytania radnych miejskich
Piotr Okoński, były prezes szpitala, którego Rada Nadzorcza Kutnowskiego Szpitala Samorządowego w Kutnie odwołała pod koniec ubiegłego roku w aurze skandalu, zapowiedział w spółce powrót do pracy.

Rada zdołała go wówczas odwołać z funkcji prezesa, jednak ze względu na zwolnienie lekarskie nie otrzymał on rozwiązania umowy o pracę, jako dyrektor.  Po zapowiedzi powrotu do pracy zdecydował się jednak na przedłużenie zwolnienia do 2 maja. Czy Okoński wróci do pracy i zostanie zwolniony?

Okoński jako prezes i dyrektor otrzymywał jedną pensję, zatem będąc na zwolnieniu lekarskim należy mu się wynagrodzenie za czas nieobecności w pracy.  Przez pierwsze 33 dni choroby wypłacał mu je pracodawca czyli szpitalna spółka w Kutnie, a po tym czasie Zakład Ubezpieczeń Zdrowotnych.

Prezes szpitala Elżbieta Łuczak z kolei zapowiada dziś, że zamiast starosty odpowie na sesji Rady Miasta Kutna na pytania prezydenta i radnych o sytuację szpitala. [więcej]
wandea, 30.04.2013 09:36|czytane: 1647 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Łamanie prawa pracy w kutnowskich zakładach? Przesłuchania byłych pracowników work service
Około 300 osób z Kutna i okolic przesłuchiwanych jest przez policję w Kutnie w sprawie rzekomego łamania przepisów prawa pracy przez CM Global sp. z o.o. z Wrocławia. Firma ta jako work service zatrudniała pracowników w różnych zakładach w Kutnie m.in. w Pini Polonia sp. z o.o.

Postępowanie prowadzi policja z Wrocławia, gdzie setki osób zgłosiły się jako poszkodowane przez pośredników pracy łamiących art. 210 par.1 Kodeksu Pracy.

Przepis ten mówi, że W razie gdy warunki pracy nie odpowiadają przepisom bezpieczeństwa i higieny pracy i stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia lub życia pracownika albo gdy wykonywana przez niego praca grozi takim niebezpieczeństwem innym osobom, pracownik ma prawo powstrzymać się od wykonywania pracy, zawiadamiając o tym niezwłocznie przełożonego. 

Dodatkowym problemem dla pracowników jest brak PIT 11. Wielu z nich dowiedziało się, że mogło nie mieć w czasie zatrudnienia żadnej ochrony i odprowadzanych składek, albo że umowy są w świetle prawa po prostu nieważne.

- Nie dostałem rozliczenia rocznego. Umowę miałem na najniższą stawkę, niestety i tak z pensją było różnie. Pracowałem w mega ubojni w Kutnie - mówi pan Radosław (nazwisko do wiad. red.). - Ponadto nie przestrzegane były np. normy dźwigania czy pracy w godzinach nadliczbowych. Zeznawałem już na kutnowskiej komendzie. Zobaczymy czy firma zatrudniająca nas zostanie ukarana. [więcej]
pismak, 30.04.2013 09:27|czytane: 2500 razy|13 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutnowski Pociąg do Teatru zaprasza do Wrocławia
Kutnowski Pociąg do Teatru wyrusza na dwudniową eskapadę do Wrocławia w dniach 24 – 25 maja. Wyjazd o godzinie 7.00 spod Kutnowskiego Domu Kultury, powrót następnego dnia w nocy. Celem głównym jest legendarny już spektakl szekspirowski Teatru Pieśń Kozła pt. Pieśni Lira.

W programie pobytu także inne atrakcje (wystawy, zwiedzanie obiektów). Przewidywany koszt wyjazdu 160 złotych od osoby. W koszty wliczone są ceny biletów teatralnych, dojazdu autokarem i taniego noclegu. Można zamówić sobie nocleg samodzielnie. Wówczas koszt zostanie pomniejszony o cenę noclegu. Organizator – Artur Fryz prosi zainteresowanych o szybki kontakt- liczba biletów jest ograniczona. Kontakt: afryz@autograf.pl i tel. 604 296 487.

„Pieśni Leara nie są linearną opowieścią, lecz ukazują świat energii i rytmów rządzących szekspirowskim dramatem. Zespół skoncentrował się na wyborze kluczowych scen z Króla Leara, które posłużyły za inspirację do snucia historii za pomocą słów, gestów i muzyki. Każda pieśń jest punktem wyjścia do kolejnego „dramatycznego poematu”. Muzyka staje się rzeczywistą postacią lub zdarzeniem, kreuje relacje międzyludzkie. [więcej]
kultura, 30.04.2013 08:01|czytane: 1118 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Rockowa Majówka w Gostyninie: COCHISE, HEAD HUNTERS BAND i NIGHTMARES
ANTI-VIOLENT AGENCY zaprasza 30 kwietnia na ROCKOWĄ MAJÓWKĘ do Klubu Zazamcze, ul. Zazamcze 47 w Gostyninie.

Rockowa Majówka w Gostyninie: COCHISE, HEAD HUNTERS BAND i NIGHTMARES, ./upload/articles_pakiety/19647/01_obraz.jpg
Rockowa Majówka w Gostyninie: COCHISE, HEAD HUNTERS BAND i NIGHTMARES, ./upload/articles_pakiety/19647/02_obraz.jpg
Rockowa Majówka w Gostyninie: COCHISE, HEAD HUNTERS BAND i NIGHTMARES, ./upload/articles_pakiety/19647/03_obraz.jpg


Wystąpi białostocki COCHISE,  w którym wokalistą jest znany aktor PAWEŁ MAŁASZYŃSKI. Skład uzupełniają gitarzysta WOJTEK NAPORA, basista RADEK JASIŃSKI oraz perkusista CZAREK MIELKO. Zespół będzie promował swój ostatni album "BACK TO BEGINNING".

COCHISE supportować będą poznański HEAD HUNTERS BAND, który został rewelacyjnie przyjęty na poprzednim koncercie w Gostyninie oraz kutnowski NIGHTMARES z gitarzystą TOMASZEM WOJTCZAKIEM i basistą KRZYSZTOFEM WIANKOWSKIM tworzącymi ponad 20 lat temu pierwszy skład NIGHTMARE.

Bilety w przedsprzedaży kosztują 20zł, w dniu koncertu bilety będą kosztować 25zł. Rezerwacje : Gostynin tel. 509475521, Kutno tel. 606958240 lub bezpośrednio w CYBERKULTURZE. Wejście godzina 19.30, start 20.00. [więcej]
wandea, 30.04.2013 07:45|czytane: 1735 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Mateusz Bańcyr finalistą VII Olimpiady Mediewistycznej
Życiowy sukces odniósł uczeń II LO im. Jana Kasprowicza w Kutnie Mateusz Bańcyr. Został finalistą VII Olimpiady Mediewistycznej odbywającej się w 22 i 23 kwietnia w Chojnicach i Czersku.

Mateusz Bańcyr finalistą VII Olimpiady Mediewistycznej, ./upload/articles_pakiety/19792/01_obraz.jpg


Aby znaleźć się w gronie 21 uczniów noszących miano najlepszych znawców średniowiecza w Polsce, Mateusz musiał przebrnąć trzy, niezwykle trudne, etapy Olimpiady.

Pierwszy krok wykonał biorąc udział w I międzyszkolnym etapie, który odbył się 1 marca w II LO w Kutnie, i zajmując w nim 23 miejsce, wśród około 500 uczestników z całej Polski.

Następnie uczestniczył w II etapie Olimpiady przeprowadzonym w dniu 22 kwietnia w Chojnicach, gdzie rozwiązując zadania z historii sztuki i geografii historycznej uzyskał kwalifikację do finału olimpiady.

W III etapie rozegranym w Czersku, po dokonaniu interpretacji wskazanych tekstów źródłowych, Mateusz zajął ostatecznie 16 miejsce i uzyskał tytuł finalisty VII Olimpiady Mediewistycznej. [więcej]
pismak, 29.04.2013 20:12|czytane: 1118 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sportowa majówka
III LIGA
1 maja /środa/ 2013 godz. 16.00 w Zelowie
Włókniarz Zelów – MKS Kutno
4 maja /sobota/ 2013 godz.17.00 Stadion Miejski im. H.T.Reymana, Kutno ul. Kościuszki 26
MKS Kutno – Lechia Tomaszów Mazowiecki

WOJEWÓDZKA LIGA JUNIORÓW MŁODSZYCH
4 maja /sobota/ 2013 godz.11.00 Stadion Miejski im. H.T.Reymana, Kutno ul. Kościuszki 26
MKS Teva Kutno – ŁKS Łódź

WOJEWÓDZKA LIGA KAT MICHAŁOWICZ
5 maja /niedziela/ 2013 godz.11.30 /Stadion Miejski im. H.T.Reymana, Kutno ul. Kościuszki 26/
MKS Mavex Kutno – GKS Bełchatów

ŁÓDZKA KLAS KAT.GÓRSKI GR A
29 kwietnia /poniedziałek/ 2013 godz.16.30 Stadion Miejski , Kutno ul. Oziębłowskiego [więcej]
redaktor, 29.04.2013 15:48|czytane: 1692 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
2 i 4 maja nieczynna biblioteka
Jeśli chcesz zaopatrzyć się w lekturę na majówkę, musisz to zrobić do jutra, bowiem Miejska i Powiatowa Biblioteka w Kutnie  w dniach 2 maja (czwartek) oraz 4 maja (sobota) będzie nieczynna. [więcej]
pismak, 29.04.2013 15:31|czytane: 1058 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Najlepsza praca dyplomowa nagrodzona przez prezydenta Kutna
Dzisiaj w Urzędzie Miasta Kutna podsumowano konkurs na najlepszą prace naukową lub dyplomową ph. „Miasto Kutno i jego okolice”.

Najlepsza praca dyplomowa nagrodzona przez prezydenta Kutna, ./upload/articles_pakiety/19788/01_obraz.jpg
Najlepsza praca dyplomowa nagrodzona przez prezydenta Kutna, ./upload/articles_pakiety/19788/02_obraz.jpg
Najlepsza praca dyplomowa nagrodzona przez prezydenta Kutna, ./upload/articles_pakiety/19788/03_obraz.jpg


Komisja konkursowa dokonała oceny trzech prac dyplomowych. Uwzględniając rekomendację komisji konkursowej prezydent  Zbigniew Burzyński przyznał nagrodę finansową w wysokości 1 000 zł Ireneuszowi Grabowskiemu za pracę licencjacką pt. „Rodzina Rembielińskich i ich archiwum”. Pozostali uczestnicy w podziękowaniu za udział w tym konkursie uhonorowani zostali dwutomową monografią miasta Kutna.

W trakcie spotkania także nagrodą finansową w wysokości 1 000 zł wyróżniony został  Robert Małachowski, nauczyciel Gimnazjum nr 2 w Kutnie za opracowanie cyklu scenariuszy zajęć nadobowiązkowych z zakresu edukacji regionalnej dla szkoły podstawowej w klasach IV – VI. [więcej]
pismak, 29.04.2013 15:24|czytane: 2188 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Zamknięcie drogi na II Majówkę z Bareją
Kutnowski Dom Kultury informuje, iż w związku z organizacją II Majówki z Bareją (na ulicy Teatralnej i Rynku Zduńskim) w dniu 1 maja (środa) w godz.8.00 – 20.00 zostanie zamknięty odcinek drogi od ulicy Podrzecznej do ulicy Miłej dla ruchu kołowego (cała ulica Teatralna). KDK przeprasza za utrudnienia. [więcej]
wandea, 29.04.2013 15:14|czytane: 1189 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Wyniki: Piłka nożna
SENIORZY
BROŃ RADOM – MKS KUTNO                            0 : 1 /0 : 1/
Bramka dla MKS : Dariusz Lipiński
PIŁKA MŁODZIEŻOWA

Wojewódzka Liga Juniorów Młodszych
MKS 2000 TUSZYN –   MKS TEVA KUTNO          5 : 0 /1 : 0/
Wojewódzka Liga kat. Michałowicz
UKS SMS ŁÓDŻ – MKS MAVEX KUTNO             14 : 0 /5 : 0/

Łódzka Klasa Kat. Kuchar
MKS AMZ BIS KUTNO – BORUTA ZGIERZ                 8 : 4 /4 : 1/ [więcej]
pismak, 29.04.2013 15:07|czytane: 1592 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W zaczarowanym świecie Staszica - laureaci Staśków i Stasieńków
W piątek na Święcie  Zespołu Szkół nr 1 im. St. Staszica w Kutnie rozdano Staśki i Stasieńki. Oto laureaci dorocznych nagród:

W zaczarowanym świecie Staszica -  laureaci Staśków i Stasieńków, ./upload/articles_pakiety/19785/01_obraz.jpg
W zaczarowanym świecie Staszica -  laureaci Staśków i Stasieńków, ./upload/articles_pakiety/19785/02_obraz.jpg
W zaczarowanym świecie Staszica -  laureaci Staśków i Stasieńków, ./upload/articles_pakiety/19785/03_obraz.jpg


I CZĘŚĆ – „STAŚKI”

Kategoria I: „Szkolny Dżin, czyli nauczyciel spełniający życzenia”. Zwycięzca – pani Mariola Stasiak – nauczycielka wychowania fizycznego.

Kategoria II:  „Szkolny Gepetto”. Zwycięzca – pani Jolanta Piotrowska – nauczycielka języka polskiego.

Kategoria III:  „Szalony kapelusznik, czyli nauczyciel tryskający energią i humorem”.
Zwycięzca – pan Marek Pilichowski – nauczyciel przedmiotów zawodowych.

Kategoria IV: „Szeherezada, czyli uosobienie elegancji i piękna”. Zwycięzca – pani Katarzyna Fronczak-Bartnikowska – nauczycielka języka angielskiego. [więcej]
wandea, 29.04.2013 13:53|czytane: 3537 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Dziś darmowe zajęcia 3w1: aerobik- gimnastyka - taniec
Z OKAZJI MIĘDZYNARODOWEGO DNIA TAŃCAZAPRASZAMY NA DARMOWE ZAJĘCIA TANECZNE "3w1 - aerobik- gimnastyka - taniec".

Zapraszamy wszystkich chętnych już dziś 29 kwietnia do  Kutnowskiego Domu Kultury (stara sala baletowa) o godz. 19.15 - 20.15. Zajęcia prowadzi Joanna Zielińska. Zajęcia są bezpłatne. Zapraszamy na stronę  www.sds.net.pl.
[więcej]
wandea, 29.04.2013 13:55|czytane: 1174 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
DNI ZIEMI: Mieszkańcy sprzątali w Podstrefie Kutno
Wczoraj mieszkańcy Kutna i Stowarzyszenie CZYSTA OKOLICA sprzątali zaśmiecone i zarośnięte tereny w Podstrefie Kutno. Przy Printpacku spotkało się około 15 osób. Członkowie stowarzyszenia rozdali worki i rękawiczki i wszyscy wzięli się do pracy.

DNI ZIEMI: Mieszkańcy sprzątali w Podstrefie Kutno, ./upload/articles_pakiety/19780/01_obraz.jpg
DNI ZIEMI: Mieszkańcy sprzątali w Podstrefie Kutno, ./upload/articles_pakiety/19780/02_obraz.jpg
DNI ZIEMI: Mieszkańcy sprzątali w Podstrefie Kutno, ./upload/articles_pakiety/19780/15_obraz.jpg


- Chwalić sie strefą to jedno,  a dbać o nią to drugie - mówią mieszkańcy. - Tu jest bardzo brudno, wystarczy spojrzeć na zarośnięte tereny między budynkami zakładów i na tereny firm. Firmy dbają o swoje, a miasto niestety nie. To my posprzątamy w takim razie.

- Jest Kutno A (centrum obok siedzib władz oraz miejsc zamieszkania tzw.vipów), Kutno B - jeszcze warto tu sprzątać - parki, osiedla oraz Kutno C - obrzeża, gdzie mieszkańcy powinni się cieszyć, że nie są jeszcze murem odgrodzeni i nie ma tam getta zrobionego - mówi pan Krystian.

- Wskazane tereny miejskie nie są objęte stałym utrzymaniem. Sprzątane są doraźnie, w przypadku stwierdzenia
takiej konieczności. W roku ubiegłym zlikwidowano dzikie wysypisko na działce przy ul. Bohaterów Walk nad Bzurą. Pierwsze pozimowe sprzątanie miało miejsce w połowie kwietnia br., w pierwszej kolejności zostały oczyszczone pasy drogowe wzdłuż ulic: Żołnierska, Bohaterów Walk nad Bzurą, Wschodnia, Intermodalna - pisze Joanna Brylska, Kierownika Biura Prasowego Urzędu Miasta Kutna. - Przy wsparciu osób zatrudnionych w ramach robót publicznych zebrano około 30 worków śmieci z tego terenu. W dalszej kolejności będą również sprzątane tereny miejskie leżące poza pasem drogowym w przypadku stwierdzenia zaśmiecenia terenu. [więcej]
pismak, 29.04.2013 10:30|czytane: 2606 razy|17 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Tenis: Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny
Komunikat turniejowy do pobrania TUTAJ

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć[więcej]
pismak, 29.04.2013 10:18|czytane: 1104 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W sobotę pożar w Kaszewach Tarnowskich
Około 21.00 w sobotę 5 zastępów Straży Pożarnej gasiło w Kaszewach Tarnowskich budynek mieszkalny. Zapaliło się poddasze domu pokrytego papą. 

Żaden lokator nie ucierpiał. Na miejscu zdarzenia były policja i pogotowia ratunkowe i energetyczne. Niedziela za to dla kutnowskich strażaków była spokojna. [więcej]
wandea, 29.04.2013 08:14|czytane: 2522 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Kalendarium imprez
Publicystyka
Kultura Musi Być!
Trzymając w ręku fragment Kosmosu. Leszek Baranowski i Mineral and Gem
Rozpoczynamy wakacyjny cykl Ludzie, który mamy nadzieję, będzie powstawał dzięki Czytelnikom eKutno.pl pragnącym pochwalić się fascynacjami, swoim hobby. Chcemy w nim... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
W lipcu w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury
Kino Kutnowskiego Domu Kultury zaprasza w lipcu na filmy animowane, hooror, thriller, premierę filmu wojennego i Małej Wielkiej Stopy. 30.06.2017-05.07.2017  od piątku do niedzieli godz.16.00 AUTA 3  2D dubbing (animowany/familijny, czas 107 min) godz.18.00... [więcej]
Sport
Kolejny sezon KDK Kutno w Ekstraklasie
Zakończyły się drużynowe mistrzostwa Polski w brydżu sportowym. W sezonie 2016/2017 tytuł mistrzowski zdobyła drużyna RAL Poznań. Kutnowscy brydżyści KDK1 po zwycięstwach w fazie play-off nad AZS Warszawa 220:118 i Piastem Skawina 204:153 ostatecznie zajęli 11 miejsce w kraju i... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Pergotendy - nowoczesne zadaszenia Pergotendy - funkcjonalne zadaszenia tarasów. Jest to unikalna forma ochrony przed słońcem i deszczem i jak i również sposób na wygospodarowanie kawałka cienia, tak potrzebnego w upalne dni... [czytaj więcej]
Młoda pozna pana Młodziutka studentka spotka się ze zdecydowanym oraz zadbanym Panem na niezobowiązujący seks. Wymagana dyskrecja, kultura oraz higiena osobista :) Spotkania na początek u mnie w mieszkaniu lub w ... [czytaj więcej]
Pomoc kuchni Zatrudnię pomoc do kuchni! Praca w trybie zmianowym. Godziwe wynagrodzeniernrnWymagania:rn-ważna książeczka do celów san-epidrn-dypozycyjnośćrn-uczciwośćrn-doświadczenie w branżyrnZainteres... [czytaj więcej]
Zatrudnię kucharza/kucharkę Zatrudnię kucharza/kucharkę na pełny etat do pracy w restauracji hotelowej!rnPraca na pełny etat, w trybie zmianowym.rnrnWymagania:rn-ważna książeczka do celów san-epidrn-dyspozycyjnośćrn-uc... [czytaj więcej]
Kupię książki Kupię komplet książek do I klasy liceum o profilu technik logistyk... [czytaj więcej]
Dodatkowy zarobek - marketing sieciowy WitajrnrnWiarygodna, bezpieczna i sprawdzona oferta dodatkowego zarobku. Program jest na rynku od ponad 13 lat. Jest to najprostsza droga do zarobienia dodatkowych pieniędzy. W pełni wypłacalna. Um... [czytaj więcej]
szambo zbiorniki betonowe atest transport gwarancja Oferuję zbiorniki betonowe ekologiczne z przeznaczeniem na:rn- szambo,rn- szambo ekologicznern-ścieki,rn-gnojówkę,rn-gnojownicę,rn-deszczówkę,rn-ziemianki itp.rnZbiorniki o wielkości 4,6,8,10 ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]
REKRUTER DS. PRACOWNIKÓW UKRAISKICH Rekruter ds. pracowników ukraińskich Obowiązki • Pozyskiwanie pracowników z Ukrainy • Weryfikację i selekcję aplikacji kandydatów zgodnych z poszukiwanym profilem • Budowanie i utrzym... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
Zagubiony piesek W okolicy ostatniego przystanku autobusu nr.7, w Muchnowie, blaka sie maly czarny piesek, nie ma jeszce roku. Moze ta droga znajdzie sie wlasciciel lub ktos kto zna pieska.... [czytaj więcej]
opiekunka do dziecka od września Poszukuję opiekunki do dziecka przedszkolaka, która jest osobą odpowiedzialną, sympatyczną, z podejściem do dziecka i posiada doświadczenie w opiece nad dziećmi w wieku 3-5, niepalącą. Mile ... [czytaj więcej]
ZATRUDNIĘ KIEROWCĘ ZATRUDNIĘ OD ZARAZ KIEROWCĘ TEL. 570 849 437... [czytaj więcej]
sprzedam mieszkanie 61,3m Sprzedam mieszkanie własnościowe o powierzchni 61,3m mieszczące się na 1 piętrze na osiedlu Łąkoszyn. Mieszkanie po remoncie wymieniona hydraulika, okna PCV, podłoga panele i kafelki, na ścia... [czytaj więcej]
Odzież ciążowa i odzież XXI .plac Manhattan box 73 Oferuje odzież ciążowa i odzież XXI plac Manhattan box 73... [czytaj więcej]
Poklikam !!!! Witam serdecznie . Poklikam w wolny czas sms,y lub na gadu gadu z kobietami z Kutna i okolic stan cywilny B/Z. ( Mile widziane Ukrainki mieszkające w Kutnie ) Pozdrawiam Panie i Tylko Panie !!!... [czytaj więcej]
Kocięta szukają domu Cztery 7-tygodniowe kocięta, przebywające od urodzenia w mieszkaniu, poszukują nowego domu. Są bardzo wesołe i towarzyskie. Korzystają z kuwety i potrafią już jeść samodzielnie. ... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH EDUKATOR W KUTNIE ZAPRASZA!!! Uzupełnij swoje braki w wykształceniu. Zrób liceum 2 lub 3 lata!!! To już ostatnia szansa!!! Centrum Kształceni... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH EDUKATOR W KUTNIE ZAPRASZA!!! Uzupełnij swoje braki w wykształceniu. Zrób liceum 2 lub 3 lata!!! To już ostatnia szansa!!! Centrum Kształceni... [czytaj więcej]
Zatrudnimy TELEANKIETERÓW Firma ASM Centrum Badań i Analiz Rynku Sp. z o.o. poszukuje kandydatów na stanowisko TELEANKIETERA Wymagania: • minimum średnie wykształcenie • znajomość podstaw obsługi komputera (MS O... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Aaron, Skalski:
13 minut temu
Nie ma wyszczególnionej endokrynologi
Prokop Szołucha:
58 minut temu
Ten pan Łuczak prezes PEC to nie przypadkiem mąż pani Łuczak, obecnie głównej ksiegowej PUP, wcześniej prezeski szpitala i jeszcze wczesniej audytorki czy kontrolerki w UM.
Karol Riviere:
2 godzin temu
"PRAWDZIWA CNOTA KRYTYK SIĘ NIE BOI." AWRUK! Kto pożarł nasze komentarze? Kto zamyka przed nami OKNA eKutna? Kto jest tym złoczyńcą? Kto jest prowokatorem? Kto jest egzekutorem? Kto jest katem? Kto Jest ofiarą? Co tu jest grane? Co tu się dzieje? Co tu się narobiło? Tęsknota! Smutek! Żal! Nigdy nie mówi się nigdy. Nigdy nic nie wiadomo. Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Na nawrócenie, oświecenie, przyjaźń, miłość, pokutę, przeprosiny i naprawę szkód i krzywd nigdy nie jest za późno. Jak się nie ma co się lubi, to się nic nie lubi. Albo wszystko! Albo nic! Albo seks, mamona i ciuch? Albo miłość światłość i duch? Trzeba wybierać! Albo rybka? Albo akwarium? Albo pieniądze? Albo życie? Trudne to wszystko jest do ogarnięcia? A wybory są najtrudniejsze! Co wybieramy? EKutno, PTO"R" i NADZIEJĘ? Czy "Nie chcem ale muszem", "Alleluja i do przodu", "Róbta co chceta" i „Obiecanki-cacanki (a głupiemu radość)”? Kto się długo namyśla, nie zawsze rzecz najlepszą wybierze. Raz kozie śmierć!... Ja już wybrałem!.... Dziękuję Pani Olu!!!... Kończę już pisanie głupot..... Boję się trefnych prowokatorów: niedorozwiniętego lekarza psychiatry i nadpobudliwego lekarza seksuologa, którzy swoimi komentarzami doprowadzili do bardzo groźnej, niebezpiecznej zadymy na tym forum. Ale, póki co, sytuacja już została opanowana. Bogu dziękujmy! Ducha nie gaśmy!.... !!!!! NIECH ŻYWI NIE TRACĄ NADZIEI.....!!!!! Całą noc nie mogłem zasnąć. Teraz się trochę uspokoiłem. Idę spać. Jak się wyśpię, to zobaczę co wy tu nawypisywaliście na moim ulubionym eKutno. Pa pa, nieznośne aniołeczki! Pa pa!
Gustaw Wawrzek:
2 godzin temu
Gratulacje !!!!
Mateusz Sopielka:
2
 · 
2 godzin temu
a TAKA miała być AMERYKA -II stopień ????
Lucjusz Plater:
3 godzin temu
Nie rozumiem, jakie głosowanie, jaki plebiscyt na policjanta? Za swoją pracę dostaje pieniądze czy pracuje za darmo
Felicjan Matliński:
3 godzin temu
Który z oddziałów kutnowskiego szpitala nie wszedł do sieci, czy weszły wszystkie?
Filip Kocieł:
2
 · 
3 godzin temu
I stopień czyli najniższy.
Gwidon Sypajło:
3 godzin temu
Może się z narcyzmu wyleczą dzięki temu
Arkadiusz Macedoński:
4 godzin temu
Wróć,winno być natomiasdeco /art -deco...
Arkadiusz Macedoński:
4 godzin temu
Natomias/winno być natomiasd
Arkadiusz Macedoński:
4 godzin temu
Walenty Wielki- ludzie z Margaryny na temat PRĄDU najlepiej by było ,żeby się nie wypowiadali,również dla nich. Podpowiem jedynie ,że przy odrobinie szczęścia( a tacy z reguły je mają) w jedną z dziurek mogą włożyć nawet ... Natomias kombinować przy obydwu dziurkach odradzam nawet złodziejom komentarzy ! A przez grzeczność i zasady obowiązujące na e-Kutno nie wspomnę co można zrobić drutem w innych dziurkach...absolwent Staszica,sympatyk WNZK
Doroteusz Błażewski:
4 godzin temu
W tym mieście ludzie przez cały czas robieni są w chu...Zawsze, bo się boją odezwać. Dziś zebranie w spółdzielni. Ciekawe czy ktoś powie prawdę czy znów poklepią pa na prezesa.
Tymon Solipsa:
2
 · 
4 godzin temu
Na SGGW? A tutaj na miejscu takie renomowane uczelnie?
Mirosława Marcinek:
5 godzin temu
Na razie to się nauczyciceli z prywatnej ośmieszyli z tą napinką. Co to miało nie być - Staszic miiał paść, Kasprowicz też, a prywatna miała być potęgą. Dużo godzin będą mieli ci wybitni nauczyciele...
Oktawian Hakuba:
5 godzin temu
Ktoś się nie potrafi pogodzić z faktami, Pomysł nie wypalił i tyle, Jak się rozejdzie, że nitk tam się nie chce uczyć, w przyszłtm roku chętnych będzie jeszcze mniej.
Bogusław Passakas:
6 godzin temu
Ze swoich nie dadzą , nie martw się.
Narcyz Kaliszer:
6 godzin temu
Na stronie kutnowskiej policji figuruje jako I zastępca komendanta.Nie rozumię,jest jeszcze policjantem i startuje w konkursie.
Adrian Kwietniewski:
3
 · 
11 godzin temu
Okazy niesamowite.
Fakt Kutno mogłoby mieć swoje muzeum.
Ja sam nad rzeką Ochnią znalazłem skamieniałe muszelki.
Ale to co widzę na zdjęciach P. Leszka to coś niesamowitego co natura może wytwarzać.
Bolesław Jabłonowicz:
11 godzin temu
Lew, Teofil napisał, że śmietnik jest zarządzany przez Urząd Miasta - TBS. P.S. Straż Miejska tez jest UM. Nikt tego nie zdementowal.Najciekawsze artykuły
 ·  23
4 dni temu
Miejskie obrazki. Smród na osiedlu w centrum miasta
 ·  50
5 dni temu
Przemysław Zawadzki nadal dyrektorem Dąbrowszczaka. W czwartek konkurs na dyrektora Troczewskiego
 ·  119
5 dni temu
Radosław Bieniek szefem Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w mieście
 · 
6 dni temu
Dni Pola w Strzelcach
 ·  56
6 dni temu
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
 ·  90
7 dni temu
(Aktualizacja) Kto wylewa słoną substancję na pobocza w gminie Krzyżanów?
 ·  14
8 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
8 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
9 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
9 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
14 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
14 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
15 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
19 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
19 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
19 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
21 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
21 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
22 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
23 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
23 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
23 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
24 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
24 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
24 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności