eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 25.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
LOP ma 85 lat. Nagrody dla społeczników
Zarząd Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Płocku w roku Jubileuszu 85-lecia Stowarzyszenia nagrodził osoby i instytucje wyróżniające się w wieloletniej pracy na rzecz ochrony przyrody powiatu kutnowskiego. Nagrody wręczyli dziś w Starostwie Powiatowym w Kutnie Mirosław Ruciński, członek zarządu powiatu kutnowskiego oraz Zbigniew Burzyński, prezydent Kutna. Teraz trwa IX Zjazd Ligi Ochrony Przyrody.

LOP ma 85 lat. Nagrody dla społeczników, ./upload/articles_pakiety/19753/09_obraz.jpg
LOP ma 85 lat. Nagrody dla społeczników, ./upload/articles_pakiety/19753/13_obraz.jpg
LOP ma 85 lat. Nagrody dla społeczników, ./upload/articles_pakiety/19753/03_obraz.jpg


Nagrodzeni członkowie Zarządu Oddziału LOP w Kutnie to: Henryka Limanowska, Krystyna Żakieta, Marzena Żukowska, Grażyna Pleszczyńska, Teresa Ciechomska, Ewa Łompieś, Stefania Tuzin, Ewa Kowalska, Jolanta Janik, Jadwiga Poterała, członek honorowy LOP - Jerzy Łompieś, członkowie Komisji Rewizyjnej Oddział - Janina Twardowska, Jolanta Siuda, Maria Magdalena Poterała, Małgorzata Marciniak. Opiekunopwie Kół Ligi Ochrony Przyrody: Marzena Zwierzchowska - Przedszkole Gminne w Ostrowach, Wioletta Modlińska - SP w Byszewie, Małgorzata Kosmalska i Maria Magdalena Poterała - SP w Kaszewach Dwornych, Halina Marciniak - SP w Imielnie, Elżbieta Rutkowska - SP w Łaniętach, Dorota Kruszyńska - SP w Gołębiewku, Anna Trzaskowska i Marzena Puchała - SP w Pleckiej Dąbrowie, Wanda Wilkońska i Ewa Ambroziak - SP w Kterach, Elżbieta Prośniewska i Ewa Kowalska - Gimnazjum w Bedlnie, Anna Stępień - Gimnazjum w Łaniętach,  Jolanta Janik - Gimnazjum w Strzelcach, Marzena Żukowska - LO im. Gen. J. H. Dąbrowskiego w Kutnie, Alicja Jaros - Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Kutnie, Hanna Stefańska - SOSW nr 1 w Kutnie, Mariola Przybylska - SOSW nr 2 w Kutnie, Aleksandra Rogozińska - Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Nowej Wsi. Koła Ligi Ochrony Przyrody w Przedszkolu Gminnym w Ostrowach, SP w Byszewie, SP w Łaniętach, SP w Pleckiej Dąbrowie, Gimnazjum w Bedlnie, w Łąniętach i w Strzelcach, LO im. Gen. J. H. Dąbrowskiego w Kutnie, SOSW nr 1 w Kutnie.

Wymienione osoby i Koła mają ogromny dorobek w zakresie edukacji ekologicznej i ochrony różnorodności biologicznej. Podejmują liczne działania interwencyjne, realizują wiele konkursów, olimpiad, programów edukacyjnych. Pracują społecznie dla ochrony przyrody i poprawy warunków życia społeczności lokalnej.
Gratulujemy docenionym społecznikom! [więcej]
wandea, 26.04.2013 15:54|czytane: 2688 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Myśli Tuwima i polonez w "Staszicu"
Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im St. Staszica obchodzili dziś XXIV święto szkoły. Inspiracją występu artystycznego przygotowanego przez młodzież, która żegnała tegorocznych maturzystów był Rok Juliana Tuwima, jego myśl społeczna i poezja.

Myśli Tuwima i polonez w
Myśli Tuwima i polonez w
Myśli Tuwima i polonez w


Wybór tekstów Tuwima był przemyślany, od humorystycznych, lekkich myśli nieuczesanych i definicji, po patriotyczne nuty podane z nutą sarkazmu poety.

-  Nasz zespół szkół jest wyjątkowy. Liceum znalazło się wśród 500 najlepszych placówek w całej Polsce, a technikum wśród 150. Jesteśmy wyróżniającą się szkołą w Kutnie i w powiecie - mówił Janusz Pawlak, dyrektor  ZS nr 1 w Kutnie. [więcej]
wandea, 26.04.2013 15:40|czytane: 4555 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Przemysław Rył i Dominik Szczesiak dużo wiedzą o losach żołnierzy
Uczniowie Gimnazjum nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudzkiego w Kutnie Przemysław Rył z klasy IIe i  Dominik Szczesiak z klasy IId zostali laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej” .

W siedzibie XXVI LO w Łodzi odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów i zaświadczeń. Przemysław Rył zajął 2. miejsce, a Dominik Szczesiak 5. miejsce w etapie wojewódzkim. Opiekunami przygotowującymi uczniów byli Anita Lemańska i Robert Małachowski. [więcej]
redaktor, 26.04.2013 13:42|czytane: 1372 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
V Forum Partnerstw Lokalnych w Kutnie
29 kwietnia w siedzibie Kutnowskiego Domu Kultury odbędzie się V Forum Partnerstw  Lokalnych pt.:  „Sieć współpracy na rzecz ekonomii społecznej” organizowane przez Stowarzyszenie Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich „OPUS”, Stowarzyszenie Wsparcie Społeczne „Ja – Ty – My” oraz Urząd Miasta Kutna.

Forum ma być okazją do wymiany doświadczeń i wiedzy. Jego organizatorzy pragną stworzyć przestrzeń do dyskusji, do wspólnego tworzenia pomysłów, szukania rozwiązań sytuacji problemowych, z którymi spotykają się w pracy na rzecz lokalnych społeczności.

Najprostsza definicja ekonomii społecznej  przedstawia ją jako szereg działań, które mają za zadanie – obok celów związanych z osiąganiem zysków – szeroko pojęty rozwój społeczny, a więc rozwój wspólnot lokalnych, zwiększenie integracji społecznej, rozwój edukacji i – przede wszystkim – przeciwdziałanie bezrobociu . Dzięki ekonomii społecznej możemy własnymi rękami zmienić otaczającą nas rzeczywistość.  Jednym z najpiękniejszych jej działań jest wyciąganie poprzez aktywizację zawodową osób wykluczonych i zagrożonych wykluczeniem społecznym i przywracanie ich społeczeństwu. [więcej]
redaktor, 26.04.2013 14:16|czytane: 1247 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Msza św. w intencji ZOL i pacjentów kutnowskiego szpitala
Dziś w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym sp. z o.o. odbyła się msza św. w intencji pracowników szpitala i Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego  na powietrzu przed Oddziałem Pediatrycznym.

Msza św. w intencji ZOL i pacjentów kutnowskiego szpitala, ./upload/articles_pakiety/19756/06_obraz.jpg
Msza św. w intencji ZOL i pacjentów kutnowskiego szpitala, ./upload/articles_pakiety/19756/02_obraz.jpg
Msza św. w intencji ZOL i pacjentów kutnowskiego szpitala, ./upload/articles_pakiety/19756/03_obraz.jpg


Mszę św. celebrował  proboszcz parafii św. Wawrzyńca ks. Stanisław Pisarek. Mieszkańcy Kutna, pacjenci, lekarze, parlamentarzyści, władze samorządowe, wszyscy zgromadzeni wspólnie modlili się o dobrą przyszłość dla kutnowskiego szpitala, o zdrowie pacjentów, o rzetelne wypełnianie misji lekarzy.

Ksiądz Roman Wójcik poświęcił nowy nabytek szpitala, znakomicie wyposażoną karetkę pogotowia. - Niech ona nam wszystkim służy bezawaryjnie. Aby w zdrowiu byli ci, którzy dotrą nią do chorych i do szpitala - mówił ks. Pisarek.

Dziś 10-lecie szefowania ZOL obchodzi mgr Halina Zagajewska van Mierlo, była to również okazja do powierzenia Bogu  jej pracy i służby. [więcej]
wandea, 26.04.2013 13:51|czytane: 3909 razy|42 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Na majówkę do skansenu
Dobrym pomysłem na weekend majowy może być wycieczka do skansenu w Kłóbce. W klimaty dawnej wsi można przenieść się  również w najbliższe dni świąteczne. Skansen będzie otwarty codziennie od wtorku do niedzieli w godzinach od 10.00 do 18.00.

Na majówkę do skansenu, ./upload/articles_pakiety/19758/01_obraz.jpg
Na majówkę do skansenu, ./upload/articles_pakiety/19758/02_obraz.jpg
Na majówkę do skansenu, ./upload/articles_pakiety/19758/03_obraz.jpg


Kujawsko-Dobrzyński Park Etnograficzny w Kłóbce (gmina Lubień Kujawski, Województwo Kujawsko-Pomorskie) to miejsce, gdzie można zobaczyć, jak wyglądała dawna zabudowa wsi, tradycyjne przedmioty i narzędzia związane z życiem i pracą mieszkańców naszego regionu z przełomu XIX i XX w. (do lat 30. XX wieku).
[więcej]
redaktor, 26.04.2013 13:36|czytane: 2165 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jakub Nowicki finalistą Konkursu Chemicznego
23 kwietnia w auli Zespołu Szkół Centrum Edukacji im. I. Łukasiewicza w Płocku odbyła się gala XX edycji Konkursu Chemicznego im. I. Łukasiewicza, na której Jakub Nowicki, uczeń klasy III e ZS nr 1 im. St. Staszica w Kutnie, odebrał z rąk prorektora Politechniki Warszawskiej prof. dr hab. inż. Janusza Zielińskiego dyplom Finalisty XX edycji Konkursu Chemicznego oraz indeks Politechniki Warszawskiej - Filia w Płocku.

Nad konkursem patronat objęły m.in.: Politechnika Warszawska -Filia w Płocku, ORLEN EKO i Laboratorium oraz SIPCHEM.
[więcej]
redaktor, 26.04.2013 13:27|czytane: 1248 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Grabki 2013 rozdane
Kolokwialne, młodzieżowe "nagrabili sobie" ma swoją pozytywną kutnowską wymowę, a to za sprawą Zespołu Szkół Nr 3 im. Wł. Grabskiego w Kutnie. Dziś w ramach VIII Święta Szkoły Grzegorz Grabski, prawnuk patrona szkoły nawiązał do myśli Władysława Grabskiego i jego ojca o stanach zjednoczonych Europy. 

Grabki 2013 rozdane, ./upload/articles_pakiety/19752/12_obraz.jpg
Grabki 2013 rozdane, ./upload/articles_pakiety/19752/02_obraz.jpg
Grabki 2013 rozdane, ./upload/articles_pakiety/19752/03_obraz.jpg


- Dziś dla Was są już otwarte granice - mówił Grabski do absolwentów ZS nr 3 w Kutnie. - Nie miałem takich możliwości. Warto teraz taką sytuację docenić. Gratuluję Wam wyboru szkoły i jej pomyślnego ukończenia.

Bartosz Florczak, najlepszy zdaniem kapituły absolwent, otrzymał pamiatkowy medal z rąk Zofii Falborskiej, dyrektor szkoły.

Na Święcie Szkoły pod hasłem „Kutno z Grabskim – wczoraj i dziś” odbyło się też uroczyste zakończenie roku szkolnego przyszłych maturzystów, a samorząd uczniowski wręczył doroczne nagrody – GRABKI 2013.

Otrzymali je:
Kategoria: „Róża Kutna” – Pani Ewa Kowalska
Kategoria: „Zawiadowca Stacji Kutno” – Pani Monika Kowalska
Kategoria: „Centrum Muzyki Teatru i Tańca” – pani dyrektor Zofia Falborska
Kategoria: „Strefa ekonomiczna” – Pani Ewa Kowalik
Kategoria: „Modrzewiowy dworek” – Pan Grzegorz Jaskułowski
Kategoria: „Różany ogród” – Pani Barbara Kaźmierczak-Nowak
Kategoria: „Kutno-środek Europy” – Pani Renata Kubicka
Kategoria: „Ratownik z Aquaparku” – Pan Piotr Kubicki
Kategoria: „Kutnowski maratończyk” – Pani Anna Muszyńska
Kategoria: „Wyjątkowa róża” – Pani v-ce dyrektor Anna Janiak [więcej]
wandea, 26.04.2013 12:17|czytane: 4411 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Przyroda regionu kutnowskiego. Cudze chwalicie swego nie znacie
Wczoraj w Kutnowskim Domu Kultury w ramach obchodów Dni Ziemi 2013 odbył się pokaz "Przyroda regionu kutnowskiego". Jest to zaproponowany przez Jarosława Makowskiego przegląd najistotniejszych grup zwierząt i roślin naszych okolic oraz opis środowiska ich życia. 

Przyroda regionu kutnowskiego. Cudze chwalicie swego nie znacie, ./upload/articles_pakiety/19734/01_obraz.jpg
Przyroda regionu kutnowskiego. Cudze chwalicie swego nie znacie, ./upload/articles_pakiety/19734/02_obraz.jpg
Przyroda regionu kutnowskiego. Cudze chwalicie swego nie znacie, ./upload/articles_pakiety/19734/03_obraz.jpg


Słuchacze poznali ogólną charakterystykę regionu, ukształtowanie terenu, nasze wody czy lasy. Kolejnym etapem prezentacji, był pokaz konkretnych gatunków wraz z opisem ich biologii oraz zwyczajów.

Przypominamy również o jutrzejszej wyprawie terenowej do lasu w Raciborowie- Spacerownik cz.2 Wiosna.

- Wyruszamy autobusem MZK, linia numer 5 o godzinie 9:14 na ul. Barlickiego, wracamy po 11 lub o 13.00. W trakcie spaceru, poza hartowaniem ciała, szukamy wszystkiego co skacze, biega i lata - mówi Jarek Makowski. - Wszelkie informacje oraz zapisy u mnie  pod numerem telefonu 796 363 388. [więcej]
Papaver, 26.04.2013 09:02|czytane: 1530 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Uczniowie z Rzecznicy odwiedzili Andersówkę
Wyjątkowych gości z daleka, z Rzecznicy w powiecie człuchowskim podejmowali w środę, 24 kwietnia mieszkańcy Krośniewic. Uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Rzeczenicy przyjechali aby poznać postać przyszłego patrona ich szkoły - generała Andersa. 

Uczniowie z Rzecznicy odwiedzili Andersówkę , ./upload/articles_pakiety/19749/01_obraz.jpg
Uczniowie z Rzecznicy odwiedzili Andersówkę , ./upload/articles_pakiety/19749/02_obraz.jpg
Uczniowie z Rzecznicy odwiedzili Andersówkę , ./upload/articles_pakiety/19749/03_obraz.jpg


Goście obejrzeli rodzinny dom wielkiego Polaka. Delegacja uczniów to również uczestnicy konkursu wiedzy o przyszłym patronie. Przyjazd do miejsca, z którego wywodził się Generał stanowił kolejny etap zdobywania wiedzy. Młodzi ludzie z właściwym sobie entuzjazmem wysłuchali ciekawostek historycznych, obejrzeli mini ekspozycję, zgromadzoną w pomieszczeniach świetlicy.  Przed budynkiem, przy  tablicy poświęconej żołnierzom 2 Korpusu Polskiego i jego Dowódcy zapalili znicz, zrobili  zdjęcia. Nie omieszkali też dokonać wpisu w Księdze Pamiątkowej. [więcej]
redaktor, 26.04.2013 08:44|czytane: 1480 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy piszą: Wkrótce Majówka a brudno jak w chlewie
Pan Tomasz z ulicy Popiełuszki w Kutnie zauważył, że część terenu przy Ochni, gdzie niedługo mają odbywać się koncerty oraz festyn została wysprzątana, natomiast tak jak zwykle nie ruszono fragmentów terenu, o których się po prostu nie chce pamiętać.

Czytelnicy piszą: Wkrótce Majówka a brudno jak w chlewie, ./upload/articles_pakiety/19731/01_obraz.jpg
Czytelnicy piszą: Wkrótce Majówka a brudno jak w chlewie, ./upload/articles_pakiety/19731/02_obraz.jpg
Czytelnicy piszą: Wkrótce Majówka a brudno jak w chlewie, ./upload/articles_pakiety/19731/03_obraz.jpg


- Dwa dni temu stały tu meble, wersalka, jakieś materace, bezdomnie przyszli i sobie gdzieś zaciągnęli "sypialnię" - pisze pan Tomasz. - Mieszkam niedaleko, chodzę tamtędy kilka razy w ciągu dnia i dziwi mnie lenistwo firm sprzątających i lenistwo urzędników, którzy nie sprawdzą, czy usługi przez nich zlecone są wykonywane rzetelnie. Całe miasto niestety tak wygląda. Brud i upchane w kąty śmieci. [więcej]
redaktor, 26.04.2013 08:38|czytane: 2694 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Powstaje Powiatowy Program Opieki nad Zabytkami w Powiecie Kutnowskim
Powiatowy Program Opieki nad Zabytkami w Powiecie Kutnowskim na lata 2014-2017 wykona Pracownia Badań i Dokumentacji Zabytków.  Zarząd powiatu postanowił udzielić zamówienia firmie, która dała jedną z najniższych cen na usługi. Do  konkursu stanęło w sumie 10 oferentów. Koszt programy to tylko około 5 tys. zł. Program ma powstać do 30 czerwca.
[więcej]
redaktor, 26.04.2013 08:13|czytane: 1310 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dzień Ziemi w kopalni. Warsztaty geograficzne uczniów Dąbrowszczaka
22 kwietnia  uczniowie I LO im. Gen. J. H. Dąbrowskiego wzięli udział w warsztatach odbywających się w Kopalni Węgla Brunatnego w Bełchatowie.

Dzień Ziemi w kopalni. Warsztaty geograficzne uczniów Dąbrowszczaka, ./upload/articles_pakiety/19747/01_obraz.jpg
Dzień Ziemi w kopalni. Warsztaty geograficzne uczniów Dąbrowszczaka, ./upload/articles_pakiety/19747/02_obraz.jpg
Dzień Ziemi w kopalni. Warsztaty geograficzne uczniów Dąbrowszczaka, ./upload/articles_pakiety/19747/03_obraz.jpg


W trakcie zajęć omówione zostały warunki tworzenia się złoża oraz budowa geologiczna obszaru. W muzeum kopalni poznali historię jej powstania, obejrzeli znaleziska geologiczne, na które natrafiono w trakcie eksploatacji węgla (m.in. najstarsza czaszka mamuta odnaleziona w Polsce) i zapoznani zostali z perspektywami rozwoju kopalni. Dowiedzieli się również, że w przyszłości planowane jest utworzenie, po zalaniu wyrobiska, największego i najgłębszego w Europie jeziora antropogenicznego. [więcej]
redaktor, 26.04.2013 07:53|czytane: 1916 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Do wtorku składanie PIT
29 i 30 kwietnia Urząd Skarbowy w Kutnie wydłuża godziny pracy (8.00-18.00). Termin składania deklaracji rocznych upływa 30 kwietnia. Dziennie około tysiąca formularzy PIT trafia do kutnowskiego fiskusa.

Do wtorku składanie PIT, ./upload/articles_pakiety/19748/01_obraz.jpg


Około 90% deklaracji zostało już złożonych, a ci którzy nie zdążą do wtorku  muszą liczyć się z karami grzywny nawet do trzech tysięcy złotych.

Podatnicy z powiatu kutnowskiego składają zeznania podatkowe najczęściej osobiście w siedzibie Urzędu Skarbowego przy ulicy Troczewskiego. Jednak coraz popularniejsza staje się elektroniczna forma rozliczeń. Więcej informacji na ten temat można uzyskać na stonie internetowej www.e-deklaracje.gov.pl lub www.finanse.mf.gov.pl oraz w siedzibie Urzędu Skarbowego w Kutnie. [więcej]
redaktor, 26.04.2013 07:48|czytane: 1192 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Koncert dla Michała. Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej coraz młodszy
W Kutnowskim Domu Kultury Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej dał dziś  koncert charytatywny dla Michała Pietrzaka, chorego na chłoniaka. Chłopiec leży w kutnowskim szpitalu, wkrótce zostanie przewieziony do Warszawy.

Koncert dla Michała. Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej coraz młodszy, ./upload/articles_pakiety/19737/02_obraz.jpg
Koncert dla Michała. Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej coraz młodszy, ./upload/articles_pakiety/19737/05_obraz.jpg
Koncert dla Michała. Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej coraz młodszy, ./upload/articles_pakiety/19737/26_obraz.jpg


Dwa obrazki „Na kutnowskich łąkach muzykanty grają” oraz „Zabawa na przedmieściu” oraz piosenki ludowe obejrzała licznie zgromadzona publiczność. Mamy nadzieję, że i nie szczędziła ona grosza na szczytny cel koncertu. W obrazkach przybyło figur akrobatycznych, pasjonująca też była gra aktorska członków zespołu. Kapela zaprezentowała się w odmłodzonym składzie, przybyło dwóch klarnecistów.

Pan Pietrzak, ojciec Michała podziękował Krystynie Korkus, szefowej zespołu za koncert, podziękował wszystkim ludziom dobrej woli, którzy wsparli inicjatywę zespołu folklorystycznego. Krystyna Korkus podziękowała z kolei dyrektor Kutnowskiego Domu Kultury za użyczenie sali.

Michałowi Pietrzakowi bezpośrednio można pomóc wpłacając darowiznę na numer konta : PKO BP 31 1020 3440 0000 7802 0063 0939, lub przekazać 1 % podatku z dopiskiem dla Michała KRS 00000 89639. [więcej]
redaktor, 25.04.2013 20:59|czytane: 3761 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Atrakcyjne konkursy dla dzieci w domu kultury
Jutro upływa termin zgłoszeń do konkursu origami na wykonanie postaci misia. Kutnowski Dom Kultury zachęca dzieci ze szkół podstawowych do udziału w nim.

Prace należy wykonać techniką płaską w formacie A4 lub A3 i złożyć do jutra w KDK. Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 1 maja na Majówce z Bareją.

REGULAMIN „Misiowa Majówka”

Z kolei 30 kwietnia, w następny wtorek kończą się terminy konkursów związanych z obchodami Roku Juliana Tuwima. Dla uczniów przedszkoli i szkół podstawowych dom kultury przygotował trzy konkursy pobudzające wyobraźnię i wzbogacające wiedzę na temat twórczości poety. Finałem konkursów będzie uroczyste rozdanie nagród i otwarcie wystawy pokonkursowej.

1. Konkurs origami "Zaczarowana kraina Tuwima"  - od 4 do 12 lat pobierz regulamin

2. Konkurs plastyczny "Malowane wiersze" - od 6 do 12 lat pobierz regulamin

3. Konkurs literacki "Ciąg dalszy nastąpił" - od 9 do 12 lat pobierz regulamin

Rozstrzygnięcie konkursu 17 maja o godz. 16.30 w foyer domu kultury.
[więcej]
Krecik, 25.04.2013 17:27|czytane: 1278 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dziewięciu chętnych na fotel prezesa szpitala
W połowie maja poznamy nowego prezesa Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. z o.o. Na konkurs wpłynęło 9 ofert, które zostaną sprawdzone pod względem formalnym przez Radę Nadzorczą. Kandydaci, których aplikację spełnią wymogi formalne następnie przejdą rozmowy kwalifikacyjne. [więcej]
redaktor, 25.04.2013 16:24|czytane: 3251 razy|24 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Tenis: Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Młodzików
Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
Tenis: Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Młodzików

[więcej]
redaktor, 25.04.2013 11:22|czytane: 1094 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sezon tenisowy w Polsce rozpoczyna się w Łęczycy
Od soboty do niedzieli tj. 27-28 kwietnia, na obiekcie Miejskiego Centrum Tenisowego MMKT – Łęczyca rozegrany zostanie Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny - Wojewódzkiego Związku Tenisowego w Łodzi. Impreza zostanie rozegrana w kilku kategoriach wiekowych. Rywalizować będą dziewczynki i chłopcy do lat 12-14-16 w grach pojedynczych oraz podwójnych. Turnieje w/w grupach będą trwały przez całą sobotę i niedzielę, natomiast w niedzielę swoje boje rozpoczną najmłodsi tenisiści z cyklu rozgrywek TENIS 10, czyli 6-7-8-9-10 lat.

- Przypomnę, że w tej kategorii MMKT – Łęczyca plasuje się aktualnie w rankingu Polskiego Związku Tenisowego na IV miejscu w Polsce. Mamy nadzieję, że  i tym razem nasi młodzi  tenisowi adepci z Łęczycy i Kutna  licznie wezmą udział w zawodach i będą godnie reprezentować klub, Królewską Łęczycę oraz Gród Walecznych Lwów znad Ochni – Kutno.  Oczywiście największym naszym zmartwieniem była pogoda. Wszyscy wiemy, że zimowa wiosna nas nie rozpieszczała i chyba już wszyscy mieliśmy dosyć tego zimna i śniegu, przecież maj tuż tuż … ale my tenisiści to twardzi ludzie, do tego w naszej Łęczycy zawsze jest pogoda na Tenis, więc jesteśmy pełni optymizmu. Zapraszamy chętnych do odwiedzenia kortów aby z bliska przyjrzeć się jak wygląda rywalizacja w tenisie następców Sióstr Radwańskich, Łukasza Kubota czy Jerzyka Janowicza - mówi Grzegorz Jasiński.

Natomiast w długi majowy weekend 1-5 maja, rozpoczynamy prawdziwą, poważną rywalizację na wszystkich 7 kortach naszego wspaniałego Centrum Tenisowego. W tych dniach zgodnie z letnim kalendarzem Polskiego Związku Tenisowego odbędzie się VI Edycja Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego Młodzików – 14 lat, dziewcząt i chłopców -  Super-Seria.

Impreza po raz trzeci z rzędu ma najwyższą rangę sportową i po raz kolejny  została objęta Honorowym Patronatem przez Pana Marszałka Województwa, który ufundował okazałe Trofea sportowe dla zwycięzców. Relacje z imprezy mają być pokazane w TVP-3 Łódź, a na bieżąco o przebiegu i wynikach sportowych napisze jak zwykle Dziennik Łódzki. [więcej]
redaktor, 25.04.2013 12:01|czytane: 1316 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wracają Konfrontacje Różnych Form Tanecznych. 15 edycja już w maju
25 maja 2013 (sobota) od godz. 9.00 Kutnowski Dom Kultury zaprasza na XV Konfrontacje Różnych Form Tanecznych - ogólnopolski przegląd tańca nowoczesnego, w tym Hip-Hop, Breakdance, Modern, Jazz, Dancehall i inne style. Pokazy odbędą się na sali widowiskowej KDK. Bilet 5 zł. Dzieci do lat 6 - wstęp wolny.

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
Wracają Konfrontacje Różnych Form Tanecznych. 15 edycja już w maju

Informacji udziela Anna Jasińska tel. 665 537 500 lub 24 254 21 37 wew. 111. Zgłoszenia drogą elektroniczną krft@op.pl lub faksem 24 254 21 37. [więcej]
wandea, 25.04.2013 08:25|czytane: 1081 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: Przyroda regionu kutnowskiego. Dziś prezentacja
W ramach obchodów Dni Ziemi zapraszamy jutro  wszystkich chętnych na pokaz prezentacji multimedialnej pt. "Przyroda regionu kutnowskiego". Odbędzie się on o godz. 17.00 w sali konferencyjnej Kutnowskiego Domu Kultury.

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
Pod patronatem eKutno.pl: Przyroda regionu kutnowskiego

Na holu domu kultury można też obejrzeć wystawa Ptak też człowiek. [więcej]
wandea, 25.04.2013 08:13|czytane: 1433 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: Znajdź mnie. Wystawa Twórczości Dzieci Autystycznych
Grupa Wsparcia Wiatrak i Kutnowski Dom Kultury po raz kolejny organizują Wystawę Twórczości Dzieci Autystycznych. 27 kwietnia o godz. 12.00 odbędzie się jej wernisaż.

Znajdź mnie to tytuł wystawy prac plastycznych dzieci autystycznych, które mieszkają przede wszystkim w powiecie kutnowskim.

Pod patronatem eKutno.pl:

- To ważna dla naszych dzieci i oczywiście dla nas rodziców wystawa - mówi Marzena Woźniak, mama Kamila z Żychlina. - Nasze dzieci mają bardzo bogate życie wewnętrzne, a sztuka bardzo często odgrywa ważną rolę w terapii i w rozwoju dziecka autystycznego. Te rysunki są często obrazem stanu ich uczuć więc dla nas rodziców są na wagę złota. Zachęcam rodziców dzieci autystycznych do przyjścia w sobotę do Kutnowskiego Domu Kultury, nawet bez prac, [więcej]
wandea, 25.04.2013 08:19|czytane: 1185 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
I ty możesz pomóc Karince z Kutna. Przekaż 1% Fundacji Dzieciom "Zdążyć z pomocą"
Karinka Walicka mieszka w Kutnie urodziła sie 22 marca 2007 roku, dwa lata poźniej podczas przewlekłego zapalenia płuc, wykonano badanie komputerowe, które wynik potwierdził diagnozę wrodzoną torbielowatość lewego płuca.

Dziewczynka przeszła operację, podczas której usunięto górną część zmienionego pluca. W 2010 roku dziecko przeszło kolejną operację tym razem lewej nerki, a 9 miesięcy później- prawej nerki. Powodem były wielokomorowe torbiele. 27 listopada 2012 roku Karinka miała torakotomię prawostronną, gdzie nastąpiła resekcja klinowa segm. 3 prawego płuca.

Dziewczynka wiele przeszła, a jej rodzice ponieśli ogromne koszty. Niestety nie stać ich na finansowanie wszystkich potrzeb dziecka, aby żyło mu się lepiej.

Karinka z Kutna jest podopieczną Fundacji Dzieciom "Zdążyć z pomocą". Przekażmy 1% na tę fundację wpisując w celu szczegółowym w PIT 17226 Walicka Karina Oktawia. Należy w zeznaniu podatkowym zaznaczyć przy tej formmule "wyrażam zgodę". KRS fundacji to 0000037904. [więcej]
wandea, 25.04.2013 08:15|czytane: 1511 razy|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: Jutro wernisaż wystawy Mono w Stereo
26 kwietnia o godz. 18.00 w Kutnowskim Domu Kultury odbędzie się wernisaż Wystawy Mono w Stereo organizowanej przez Laboratorium D.N.A. - otwarte działania artystyczne.

Pod patronatem eKutno.pl: Wystawa Mono w Stereo

- Na wystawie zobaczyć można będzie prace młodych artystów z Kutna, którzy nie chodzą na żadne zajęcia plastyczne, po prostu pracują nad swoimi talentem sami - mówi Marta Fijałkowska, instruktor z Kutnowskiego Domu Kultury. -  Celem wystawy jest propagowanie otwartych działań artystycznych w ramach pracy naszej grupy Laboratorium Działanie, Nostalgia i Absurd opartej na syntezie sztuk i realizacji potrzeb i pomysłów młodych twórców. [więcej]
kultura, 25.04.2013 08:16|czytane: 1238 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Staśki i Stasieńki 2013. XXIV Święto ZS nr 1
Zespół Szkół Nr 1 im. St. Staszica w Kutnie organizuje XXIV Święto Szkoły, które odbędzie się 26 kwietnia (piątek) o godz. 9.30. Część  I (oficjalna) odbędzie się na dziedzińcu szkolnym o godz. 9.30-10.45. Część II - 11.00-13.00 to program rozrywkowy "Staśki i Stasieńki 2013" przygotowany przez uczniów szkoły. [więcej]
pismak, 25.04.2013 08:11|czytane: 1626 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Lekkoatletyczny czwartek w środę
Rozpoczęła się XIX Edycja Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych. Dziś miała miejsce inauguracja kutnowskej sesji wiosennej Czwartków Lekkoatletycznych. W pierwszych zawodach wystartowało 110 uczniów kutnowskich szkół podstawowych oraz ze Szkoły Podstawowej Nr 2 z Żychlina.

Zawodnicy startują w następujących konkurencjach: bieg na 60 m, bieg na 300m, bieg na 600 m - dziewczęta, 1000 m - chłopcy, rzut piłeczką palantową, skok wzwyż i skok w dal.

Lekkoatletyczny czwartek w środę, ./upload/articles_pakiety/19716/01_obraz.jpg
Lekkoatletyczny czwartek w środę, ./upload/articles_pakiety/19716/02_obraz.jpg
Lekkoatletyczny czwartek w środę, ./upload/articles_pakiety/19716/13_obraz.jpg


Najlepsze wyniki w sesji jesiennej uzyskali:
Rocznik 2000 – Dziewczęta
1.Goniarska Martyna (SP-9 Kutno) – bieg na 300 m. , skok w dal
2. Kuciapska Paulina (SP-6 Kutno) – rzut p. palantowa
3.Zarychta Natalia (SP-1 Kutno) – skok wzwyż

Rocznik 2000 – Chłopcy
1.Gralak Łukasz (SP-9 Kutno) - rzut p. palantowa
2.Kubiak Bartosz(SP-6 Kutno) - bieg na 60 m, skok w dal [więcej]
redaktor, 24.04.2013 22:40|czytane: 1859 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy piszą: Nie można przejechać Wschodnią! Zajęty pas drogi, niebezpiecznie, smród i kwik
-  Dzisiaj w godzinach popołudniowych cała ulica Wschodnia w Kutnie na wysokości zakładu Pini Polonia aż do ulicy Wodnej (ze skrzyżowaniem z drogą na Łódź) była zastawiona samochodami, z których wydobywał się ogromny fetor i kwik świń - pisze pan Michał (nazwisko do wiad. red.). - Jeśli tak teraz ma wyglądać ta okolica to ja naprawdę dziekuję za taką inwestycję. Kolejka samochodów ma ok. 2-3 km! Nie dosyć, że powoduje mdłości, to jeszcze nie sposób tamtędy przejechać ponieważ samochody zajmują cały pas ruchu w jedną stronę!!!!

Czytelnicy piszą: Nie można przejechać Wschodnią! Zajęty pas drogi, niebezpiecznie, smród i kwik, ./upload/articles_pakiety/19728/05_obraz.jpg
Czytelnicy piszą: Nie można przejechać Wschodnią! Zajęty pas drogi, niebezpiecznie, smród i kwik, ./upload/articles_pakiety/19728/02_obraz.jpg
Czytelnicy piszą: Nie można przejechać Wschodnią! Zajęty pas drogi, niebezpiecznie, smród i kwik, ./upload/articles_pakiety/19728/03_obraz.jpg


- Droga jest po to, aby po niej jechać w jedną i drugą stronę. Wycofywałem dziś dwa razy po kilka km, bo po jednej stronie stoją na Wschodniej samochody ze świniami, a pasem w drugim kierunku wracają - pisze pan Stanisław (nazwisko do wiad. red.). - Nie daj Boże znaleźć się pomiędzy tymi samochodami. Dla kogo jest ta ulica wybudowana? Dla pana Piniego i jego świń? Czy dla nas mieszkańców?

- Codziennie tamtędy jeżdżę, cieszyłem się, że wybudowano tę drogę. Od tygodnia nie ma sensu zapuszczać się w te tereny. Ulica jest zapchana i nic nie widać, jest po prostu niebezpiecznie - pisze kolejny czytelnik eKutno.pl pan Zdzisław.

- Jak jechałem Wschodnią to są już ustawione znaki (zakaz zatrzymywania się) obejmujące całą ulicę i tiry i inne samochody nie powinny tam stać. Stanie na zakrętach ciurkiem jest legalne? Gdzie jest policja? - pyta pan Przemysław . - Dziś zastawiony był wjazd do Grupowej Oczyszczalni Ścieków.

Na miejscu dziś o godz. 14.00 na ulicy stało 41 tirów ze świniami, a do wieczora daleko. Czytelnicy piszą również o tym, że Pini Polonia zwiększa ubój. Pytają z przerażeniem, czy GOŚ nie będzie miała znów problemów z przerobieniem zwiększonego ładunku, pamiętając zeszłoroczne majowe wylewy ścieków do Ochni. Liczymy, że historia się nie powtórzy.

Zwiększony ubój możliwy jest jedynie w sytuacji zmiany pozwolenia zintegrowanego. Póki co megaubojnię obowiązuje pozwolenie na 16 tys. świń dziennie. Zapytaliśmy dyrektor Halinę Osińską o to, czy pozwolenie uległo zmianie. Wkrótce opublikujemy stanowisko Pini Polonia w tej sprawie. [więcej]
redaktor, 24.04.2013 17:58|czytane: 5247 razy|64 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Walczyli o tytuł Mistrz Czytelnictwa 2013
Z okazji obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego w Łodzi Filia w Kutnie oraz Szkoła Podstawowa nr 9 im. Władysława Jagiełły w Kutnie pod patronatem Prezydenta Miasta Kutno zorganizowały I Międzyszkolny Turniej Czytelniczy pod hasłem „W świecie wierszy Juliana Tuwima”.

Walczyli o tytuł Mistrz Czytelnictwa 2013, ./upload/articles_pakiety/19730/01_obraz.jpg
Walczyli o tytuł Mistrz Czytelnictwa 2013, ./upload/articles_pakiety/19730/02_obraz.jpg
Walczyli o tytuł Mistrz Czytelnictwa 2013, ./upload/articles_pakiety/19730/03_obraz.jpg


Celem organizatorów była promocja bibliotek i czytelnictwa, stworzenie nauczycielom bibliotekarzom ze szkół podstawowych miasta Kutno możliwości wspólnego włączenia się w obchody Roku Juliana Tuwima, poszerzenie wiedzy uczniów na temat życia poety i przypomnienie jego wierszy dla dzieci, niezapomnianych od kilku pokoleń.
Turniej został przeprowadzony w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Filii w Kutnie 23 kwietnia. Udział w nim wzięło pięć kutnowskich szkół, które w etapie szkolnym wyłoniły trzyosobowe drużyny: Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa w Kutnie, Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie,  Szkoła Podstawowa nr 4 w Kutnie, Szkoła Podstawowa nr 5 w Kutnie i  Szkoła Podstawowa nr 9 w Kutnie.  W skład jury weszli nauczyciele opiekunowie drużyn oraz pan Cezary Figura inspektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Kutna.

Nagrody książkowe dla uczestników i trzech zwycięskich drużyn ufundował Prezydent Miasta Kutno.
Drużyny uczestniczyły w VII rundach. Uczniowie odgadywali tytuły wierszy po przeczytanym fragmencie, udzielali odpowiedzi na pytania dotyczące biografii Juliana Tuwima, odgadywali tytuły na podstawie prezentowanych rekwizytów, znajdowali je w wykreślance, rozwiązali test związany z twórczością Juliana Tuwima, prezentowali tytuły wierszy za pomocą pantomimy i  wyszukiwali tytuły ukryte w czytanym opowiadaniu.

Po podsumowaniu punktów uzyskanych w turnieju zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie w składzie Natalia Kacalak, Anna Olesińska, Karolina Żak przygotowana pod kierunkiem nauczycielki Beaty Paluchowskiej. Uczniowie otrzymali dla swojej biblioteki szkolnej tytuł MISTRZ CZYTELNICTWA 2013.
Drugie miejsce zajęła drużyna z Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej w Kutnie w składzie Weronika Sobolewska, Kacper Góral, Piotr Wielgosz pod kierunkiem nauczycielki Joanny Rogowicz-Rosiak. Trzecie miejsce uzyskała drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kutnie w składzie Michał Olesiński, Julia Urbaniak, Klaudia Dębowska pod kierunkiem nauczycielki Izabeli Smolarek. [więcej]
redaktor, 24.04.2013 18:11|czytane: 1333 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W niedzielę dwa mecze polskiej Ekstraligi baseballu
28 kwietnia na centrum Małej Ligi odbędą się dwa mecze polskiej Ekstraligi baseballu pomiędzy MKS Stal BiS Kutno, a UKS DĘBY Osielsko. Początek o godz. 12.00.

Obydwa zespoły to medaliści ubiegłorocznych mistrzostw Polski. Stalowcy zakończyli sezon na III miejscu a Dęby to srebrni medaliści wśród seniorów.

- Zapraszamy wszystkich kibiców a także osoby mniej interesujące się sportem na pojedynek na szczycie polskiego baseballu. To dobra okazja, aby zapoznać się z tą grą. Zawody odbędą się przy ładnej pogodzie i można mieć nadzieję, że będzie to udana próba przed Kutnowską Majówką - mówi Waldemar Szymański. [więcej]
redaktor, 24.04.2013 18:04|czytane: 1139 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Lalki, które żyją. Wyjątkowa wystawa w Dworku Modrzewiowym
Lalki Klaudii Gaugier patrzą na nas i w nas. To chyba najbardziej "wrażliwe rzeźby" jakie kiedykolwiek widziałam. Są połączeniem tradycyjnych lalek porcelanowych z prymitywnymi lalkami szmacianymi. Można się ich przestraszyć i można się uradować, że się poznało takie malutkie osóbki. Ludzki wyraz twarzy odzwierciedla emocje, skrajne emocje. Są smutne, ale trzymają się razem jak Sarniaki, albo wywołują współczucie, jak Zwierzowin z głodem w sercu. Jego załzawione oczy kosztowały artystkę na pewno wiele wysiłku. Zastanawiam się czy nie są czasem prawdziwe tj. naprawdę żywe. Gaugier zaklęła w lalkach duszę, być może swoją, a może moją?  Drodzy czytelnicy, zapraszamy serdecznie na wyjątkową wystawę zorganizowaną przez Muzeum Regionale w Kutnie do Dworku Modrzewiowego. Dajcie się poobserwować dziwnym i bliskim nam istotom w "Lalarium" Gaugier. Zobaczcie jak one patrzą, jak ich zewnętrzne serca biją.

Lalki, które żyją. Wyjątkowa wystawa w Dworku Modrzewiowym, ./upload/articles_pakiety/19712/20_obraz.jpg
Lalki, które żyją. Wyjątkowa wystawa w Dworku Modrzewiowym, ./upload/articles_pakiety/19712/27_obraz.jpg
Lalki, które żyją. Wyjątkowa wystawa w Dworku Modrzewiowym, ./upload/articles_pakiety/19712/29_obraz.jpg


- Rozkochana w średniowiecznej rzeźbie sakralnej i ludowej, znaczę je pęknięciami i ubytkami, nadającymi nostalgiczny charakter starej zabawki z historią. Najpierw powstaje jedyna i unikatowa twarz - rzeźbię ją w glinie porcelanowo-szamotowej. Jest niepowtarzalna, ponieważ nie używam form. Czasem biorę do ręki bryłkę mając konkretny zamysł, innym razem twarz "robi się sama", jakby materializował się duch - takie lubię najbardziej. Ceramiczne elementy wypalam w piecu elektrycznym, w temperaturze 1230 st. C. Potem nakładam polichromię i maluję oczy, które nadają twarzy ostateczny wyraz. Starannie dobieram materiały i tkaniny - szare płótno lniane - mocne, zgrzebne i taftę (najchętniej jedwabną) - delikatną, wyszukaną, zmieniającą kolor w zależności od kąta padania światła. Zestawiam elementy, dodaję detale. Rodzi się lalka. - opowiada artystka.

Wystawę można oglądać w środy w godz. 12:00-18:00 oraz w pozostałe dni tygodnia (z wyłączeniem sobót) w godz. 10:00-16:00 po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym (  (24) 254-79-64, tel. kom.: 505 01 98 90) lub bezpośrednio w siedzibie MRK (Plac Marsz. J. Piłsudskiego 20). [więcej]
wandea, 24.04.2013 17:16|czytane: 3298 razy|15 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Młodociani pobili chłopca i okradli sklep
Kutnowscy policjanci zatrzymali trzech sprawców, którzy pobili 15-latka. Dzięki ustaleniom śledczych, młodzi ludzie odpowiedzą również za kradzież. Zatrzymanemu 17-letniemu mieszkańcowi Kutna grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Losem dwóch 15-letnich braci zajmie się Sąd Rodzinny.

22 kwietnia  około godziny 21.15 dyżurny kutnowskiej komendy otrzymał informację, że w rejonie ulicy Aleje ZHP został pobity 15-letni chłopak. Sprawcy mieli oddalić się w kierunku centrum miasta. Wysłany patrol zauważył trzech mężczyzn, którzy na widok radiowozu zaczęli uciekać, porzucając myjkę ciśnieniową - mówi st. asp. Paweł Witczak z KPP Kutno. -  Policjanci po krótkim pościgu zatrzymali jednego z uciekających i zabezpieczyli wyrzucony przedmiot. Mężczyzną okazał się 17-latek, który został rozpoznany jako sprawca pobicia. Zatrzymanie pozostałych mężczyzn było już tylko kwestią czasu.

24 kwietnia policjanci przesłuchali dwóch nieletnich, którzy uczestniczyli w zdarzeniu. Przyznali się oni, że dwa dni wcześniej wspólnie ukradli z jednego ze sklepów przy ulicy Łąkoszyńskiej myjkę ciśnieniową, a następnie w czasie, gdy wracali do domu uczestniczyli w pobiciu 15 –latka. Nieletnimi zajmie się Sąd Rodzinny.  Zatrzymany 17-latek odpowie jako osoba dorosła. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności. [więcej]
redaktor, 24.04.2013 15:39|czytane: 1207 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Reminiscencje: Tuwimowskie scrabble
Na początku kwietnia z okazji Roku Juliana Tuwima w Gimnazjum nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kutnie odbyły się Słowne Konkursy Scrabblowe.

Reminiscencje: Tuwimowskie scrabble, ./upload/articles_pakiety/19726/01_obraz.jpg
Reminiscencje: Tuwimowskie scrabble, ./upload/articles_pakiety/19726/02_obraz.jpg
Reminiscencje: Tuwimowskie scrabble, ./upload/articles_pakiety/19726/03_obraz.jpg


Gimnazjalne Koło Scrabble LITERKA działające przy Szkolnym Centrum Informacji Bibliotecznej i Medialnej w gimnazjum zorganizowało konkursy, w których  20 uczniów zdobywało punkty. Najpierw rozwiązywali  krzyżówkę, musieli przypomnieć sobie tytuły wierszy poety. Następnie tworzyli anagramy, przestawiając litery w haśle ROK JULIANA TUWIMA. Najlepszemu zespołowi udało się stworzyć ponad 200 nowych słów. Na zakończenie zabawy uczniowie wykorzystali typową planszę scrabblową, na której zgodnie z regułami gry w scrabble rozmieszczali wykazy znajdujące się w tytułach popularnych wierszy dla dzieci.

Złożona z uczniów Komisja podliczyła punktację za poszczególne konkursy.
I miejsce: Magda Ćwirko-Godycka i Sara Ewkowska kl. III F [więcej]
pismak, 24.04.2013 15:46|czytane: 1175 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Bukiet dla Marzeny od Kwiaciarni Jaśmin
26 kwietnia imieniny obchodzi Marzena. Henryk Żyto otrzyma od kutnowskiej Kwiaciarni Jaśmin  piękny bukiet dla Marzeny. Prosimy o kontakt z kwiaciarnią. Dziękujemy czytelnikom eKutno.pl za udział w konkursie.

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć


[więcej]
wandea, 24.04.2013 15:22|czytane: 1641 razy|komentuj|czytaj cały
Drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Krośniewicach wygrała powiatowy etap turnieju Wielgusa
Wczoraj na stadionie miejskim w Kutnie odbył sie  XVIII TURNIEJ W PIŁCE NOŻNEJ IM. MARKA WIELGUSA. Uczestniczyły w nim trzy męskie  drużyny:  Szkoła Podstawowa im.Mieczysławy Butler w Ostrowach, Szkoła Podstawowa nr 1 w Krośniewicach, Akademia Piłkarska „Młode Lwy” Kutno.

Wyniki meczów
Krośniewice - Ostrowy 2 : 0
Kutno - Krośniewice 1 : 1
Kutno - Ostrowy 2 : 3

Klasyfikacja końcowa
1. Krośniewice 3 4 3 : 1
2. Ostrowy 3 3 3 : 4
3. Kutno 3 1 3 : 4

Zespół Szkoły Podstawowej nr 1 w Krośniewicach w składzie:  Trenerzy: Robert Nowak, Paweł Górnik. Zawodnicy: Mikołaj Cieśliński, Kacper Korzuchowski, Eryk Kasprzak, Jakub Słowiński, Dawid Prokopiak, Oskar Duczyński, Sebastian Wojciechowski, Dominik Brudnowski, Bartosz Drzewiecki, Kornel Emerle. [więcej]
redaktor, 24.04.2013 15:04|czytane: 1168 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Reminiscencje: Dni Otwarte ECDL w Dąbrowszczaku
W czwartek, 18 kwietnia br. w ramach Dni Otwartych ECDL w I LO im. J.H. Dąbrowskiego w Kutnie odbył się Konkurs - egzamin. Najlepsi  uczestnicy otrzymali nagrody, pozostali drobne upominki.

Dni Otwarte ECDL są imprezą informacyjną na temat programu ECDL wdrażanego przez Polskie Towarzystwo Informatyczne. W ramach przedsięwzięcia organizowane są konkursy, zawody, popularyzacyjno-edukacyjne spotkania  na temat pozyskiwania wiedzy i umiejętności informatycznych oraz bezpiecznego wykorzystywania tych umiejętności, w szczególności w Internecie. [więcej]
pismak, 24.04.2013 14:55|czytane: 1086 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Rewelacyjna Kapela Hanki Wójciak. Dziś zapraszamy na brzmienia marokańskich gimbrii
Wczoraj przed kutnowską publicznością w Centrum Teatru Muzyki i Tańca wystąpiła Kapela Hanki Wójciak. Zespół powstał w Krakowie, gra muzykę z pogranicza world music, folku, piosenki autorskiej.  Duża galeria zdjęć A dziś o godz.... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Sprzedam 4,08 hektary POLE UPRAWNE Sprzedam POLE UPRAWNE = 4,08 hektary... [czytaj więcej]
Konkretna propozycja i konkretne zarobki!Warszawa Współpraca dla sympatycznej, uśmiechniętej, komunikatywnej i chętnej do pracy. Chcesz zarabiać w normalnej atmosferze, na uczciwych warunkach, dyskretnie, bezpiecznie i konkretnie? Jeśli tak t... [czytaj więcej]
Zawieszka Nieśmiertelnik Srebro +GRAWER Zdjęcia i Tekstu Idealny i modny prezent dla kobiety i mężczyzny. Wspaniały prezent na Imieniny, Urodziny, Rocznicę, Walnetynki, Dzień Kobiet, Mikołaja, oraz pod choinkę na Gwiazdkę Świąt Bożego Narodzenia... [czytaj więcej]
Kotki Oddam kotki w dobre ręce. Więcej informacji pod nr telefonu 602430567.... [czytaj więcej]
Monitoringi, alarmy Witam, oferuję usługę konfiguracji oraz montażu kamer, alarmów oraz innych systemów zabezpieczeń. Wykonuję również inne usługi informatyczne. Zapraszam.... [czytaj więcej]
Sprzedam biurko duże 210 cm / bardzo dobre wykonanie Mam do sprzedania duże biurko w bardzo dobrym stanie. Biurko ma ponad 1,5 metra i było robione na zamówieni a więc jest wykonane z bardzo dobrego materiału. Posiada wiele szuflad, miejsce na je... [czytaj więcej]
Fly High Production – Produkcja filmowa Firma Fly High Production to przede wszystkim profesjonalna produkcja filmów i innych form audiowizualnych, bazująca na najnowszych technologiach min zastosowaniu drona i innych technologii stabiliz... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Felicjan Rohloff:
9 minut temu
Zeżarłam "się" w pospiechu. Proszę o zrozumienie i wklejenie "się" tam gdzie trzeba. AWRUK!
Felicjan Rohloff:
13 minut temu
###"R". Albinie vel (???????)! Dziękuję za zaproszenie. Da Bóg, to jutro przedstawię ewentualny termin tego niezwykle zapowiadającego wydarzenia. Gdzie jest ten wasz gród? zawalona jestem dzisiaj robotą. Pozdrawiam i wszelkich łask bożych życzę. ~emerytowana nauczycielka.
Felicjan Rohloff:
2 godzin temu
Kordianie! To sobie startuj jak jesteś debilem w trepem lub idiotą w kaloszach. Matura to bzdura, a te konkursy to lipa. A te samorządy to Awruki i Złodzieje. Nie bić Awruków i Złodziei, tylko je zlikwidować. Zlikwidować bzdurną maturę! Zlikwidować ukartowane konkursy! Zlikwidować nierządne samorządy! Zlikwidować szkoły samorządowe. Przestać chodzić do bzdurnych szkól! I zacząć się uczyć! I zacząć czytać eKutno! I wstąpić do KAN"PiŚ"! Pod żadnym pozorem nie likwidować KOTÓW !!! I nie zabijać DZIECI ! I nie budować świątyń! I nie budować pałaców! I nie budować komitetów! Budować SERCA, UMYSŁY i DUSZE! I nie sadzić i nie pielęgnować dębów JPII. Rodzić dzieci, uczyć je i wychowywać! Młodzieży nie rozpuszczać! Zrezygnować z paciorków, fikołków i koziołków! Uwierzyć w Boga! Kochać Polskę! I rozniecać promienie NADZIEI! I nie spać! I obudzić się! I się oświecać! I myśleć! I pracować! I odpoczywać! I bawić się! I działać!.........I nigdy nic złego nie robić........ Coś dobrego - zawsze można..... O kotów dbać, psom dać spokój a świnie oprzątać!....... Paniali?........Amen.
Jordan Sierpowski:
2 godzin temu
POSEŁ Z PIS Tadeusz Woźniak - pozując do zdjęć ze strażakami w Komadzynie, splata swe wypracowane dłonie,na nieprzyzwoicie upasionym brzuszysku.Fakt - inni dostojnicy z jego partyji pozując do zdjęć - czynią podobnie. Ale - jak by nie liczyć, Tadeusz Woźniak (ksywa kanonik) - kadencji poselskich ma już sobą wiele i ta kadencja nie jest jego ostanią, to i nie dziwota, że i jego i tak już upasiony brzuch, z każdą kadencja staje się i coraz to i coraz to bardziej monstrualny. Wiadomo - odmawiać na tych różnych poselsko-wiejskich bankietach jadła i napitki - to rzecz wielce niepolityczna. Tak myślę,że jeżeli darwinowska teoria ewolucji nie zadziała i Woźniakowi nie wydłużą się kończyny górne jak u orangutana ,tak aby ręce mógł spleść na swym brzuchu - to tylko patrzeć, jak niezbędnym dodatkowym wyposażeniem posła staną się protezy, przedłużające jego kończyny górne. A po co ? A NO PO TO - ABY POSEŁ WOŹNIAK MÓGŁ SWE WYPRACOWANE DŁONIE SPLEŚĆ NA SWYM MEGA OLBRZYMIM BRZUSZYSKU.
Marian Pawełek:
2 godzin temu
Ciekawe, czy nadal wierzy w swojego idola, górniczynę?
Maria Giedgowt:
2 godzin temu
Widocznie była za słaba, że wygrać. Zresztą ma dużo pracy - kilku uczniów na krzyż w prywatnej. Jak oni się zmieszczą w tym budynku?
Felicjan Rohloff:
2 godzin temu
Ludzie! Nie macie ciekawszych problemów? wiadał dzięcioł żonie: PiS upada, PO tonie . A młode koty tego słuchały i wcale się tym nie przejmowały, tylko miauczały. POPiS - to najstraszniejsze słowo świata - tak dzisiaj miauczały koty stare i młode i mrugając śpiewały: PiS i Plarforma to jedna rodzina, kaczor i donald - nie polska ptaszyna. Ludzie! Nie liczy się forma - liczy się treść. Nie liczy się PiSforma! Nie liczy się PLATforma! Liczy się KUTNOWSKA ARMIA NADZIEI "Prawda i Śmiech"!!!!! Koty są najmądrzejszymi stworzeniami świata!!!!! Niech żyją Koty! I niech żyje KAN "PiŚ"!
Mateusz Dąb:
3 godzin temu
Nikt z patriotów nie miał szans, bo sitwa rzadzi, ale mnie dziwi jedno, że nie wystartowała pani, która wspierała Łebskiego w kampanii.
Felicjan Rohloff:
3 godzin temu
Tyle co koty napłakały. I nic więcej. Tak słyszałem..... Mówią, że śmieszny Tadeusz rozrzutnością nie grzeszy i św. mamony nie marnotrawi. Co innego to te prezbiterianie z Sienkiewicza. Tam jest Zakon Koedukacyjny dla Św. Świrów. Ludzie! Co tam się dzieje? Jak tam grzeszą. Więcej wydają niż zarabiają. Oni chyba na islam już przeszli. Bo Policja ich się boi. Proboszcz tez się boi. I żadnej klątwy na nich nie rzuca. Ekskomuniki tez się boi im wręczyć. Łajdactwo kwitnie pełną gębą i pustymi butelkami. Hulaj dusza! Piekła nie ma! Kto ten Zakon zlikwiduje to chyba świętym zostanie. Ja nie mogę na to wszystko patrzeć. Zakładam Koedukacyjny Zakon Wszystkich Kawalerów jeszcze światłych, mądrych i cnotliwych i Wszystkich Panien Jeszcze Dziewic. Jutro mamy pierwsze spotkanie przy drzwiach otwartych. Musimy być lepsi od tych synów marnotrawnych i rozrzutnych cór z kutnowskiego PiSolandu. Coś dobrego trzeba w życiu zrobić. Nieprawdaż?
January Sobota:
2
 · 
4 godzin temu
Mamy "najgłupszego" Komentatora eKutna BOHDANA ODYŃCA.
Protazy Kotłubaj:
2
 · 
4 godzin temu
Popieram kandydaturę Tego dzielnicowego.Jest człowiekiem inteligentnym, mądrym, sumiennym i uczciwym. Sprawiedliwy i otwarty dla ludzi. Zawsze służy pomocą.
Waldemar Rzuscyć:
3
 · 
4 godzin temu
Został wypchnięty z PiSu. To sa kulisy polityki Klopotowskiego, Matuszewskiego i Błaszczyka. Dlaczego mu nie pomogli ci dwaj ostatni ? Mam wrażenie, że wolą, aby poseł był ze Zgierza, a nie z Kutna. Co Klopotowski, Klimecki, Olesiński zrobili z PiS, to widać z obecności na listach takich ludzi jak Jóźwiak i Ziółkowski.
Bohdan Odyniec:
5 godzin temu
Mamy "najlepszego" Prezydenta Kutna ZBIGNIEWA BURZYŃSKIEGO.
Makary Pawlikowski:
2
 · 
5 godzin temu
A ile dal ten śmieszny Tadeusz ze swojej diety ?
Bartosz Koścień:
6 godzin temu
wklejam wszystkie 4 linki raz jeszcze tym razem poprawne:
umkutno.bip.e-zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3& func=selectsite&value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7< br />

www.ekutno.pl/wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teo ria-a-praktyka-k-opoty-z-prawem-komendanta-policji -w-kutnie,

kutno.net.pl/artykuly/aktualnosci,aktualizacja-k omendant-kutnowskiej-policji-na-dywaniku-prywatne- dojazdy-rozliczal-jak-sluzbowe,84342.html

www.polskatimes.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiat owy-policji-w-kutnie-dostal-reprymende,12174332/
Bartosz Koścień:
2
 · 
6 godzin temu
UPDATE

ZAPRASZAM WSZYSTKICH TU KOMENTUJĄCYCH DO KLIKNIĘCIA W PONIŻSZY LINK

http/umkutno.bip.e -zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3&func=selectsite &value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7

Wszyscy Ci, którzy tu komentują nie zadali sobie nawet grama trudu, aby wejść na stronę Urzędu Miasta. Wszyscy piszą "w ciemno". że konkurs odbył się tajnie, że nie było ogłoszenia - cel? Napluć komuś w twarz, upodlić i wykreować błędną rzeczywistość.

Szczerze? Jest to tak zaściankowe myślenie, a przy tym maksymalnie żałosne. Typowa kutnowska mentalność. Zastanawiam się tylko, po co tyle jadu, nie macie własnego życia, planów, marzeń, pasji, pracy, dzieci, rodziny? Wolicie wypluwać gorzkie żale pewnie na osobę, której nawet osobiście nie znacie? Okej, wylewajcie, nikogo to nie rusza, ale wiedzcie, że karma wraca, a przy tym patrząc z boku - chciałabym zobaczyć, czy potraficie mieć tyle odwagi w rzeczywistości co tu w Internecie, podpisujcie się swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem, śmiało! Skoro macie tyle racji, wiecie wszystko najlepiej, posiadacie takie informacje, że można robić aferę za aferą - taka cenna wiedza i szereg informacji - okazja to zabłyśnięcia w sieci! Szkoda zmarnować szansy

Najgorsza analiza przedstawiona poniżej przez "TATARA" - brak słów, jeżeli masz czas na pisanie takich komentarzy i analizowanie całej sytuacji - podziwiam. Jeszcze można zrozumieć, gdyby to co napisałeś było prawdą chociaż w minimalnym stopniu. Ale niestety - napociłeś się przy pisaniu, a wcześniej przy wymyślaniu bzdur i nic z tego nie ma, szkoda Cię biedaku. Dzieci w szkole? Nudna praca? No tak, Kutno takie nudne, trzeba sobie urozmaicić życie.

Wskazówka dla "SPRAWDZAJĄCYCH" - a sprawdzajcie wykształcenie, a sprawdzajcie doświadczenie, a sprawdzajcie kompetencje i wiedzę Pana Bieńka - dokładnie, sprawdzajcie a potem się wypowiadajcie. A jeżeli już wiecie, w co szczerze wątpie - wyciąGNIJCIE wnioski.

Odchodząc od tematu wywołującego przeogromne poruszenie wśród kutnowskich internautów, zachęcam do węszenia w sprawie, która tego wymaga - okazja tym razem dla kutnowskich detektywów. Pf.
Poniżej kilka szczegółów.

Tylko Ci co posiadają pewne informacje dokładnie wiedzą, jak wygląda praca w Kutnie w Policji, gdy tylko zjawił się komendant Szymański. Tylko te osoby wiedzą o wewnętrznych aferach, których część posypała się i została ujawniona w artykule opublikowanym całkiem niedawno.
Skąd się wziął, kto go broni pomimo tylu kłopotów z prawem? Taka osoba rządzi kutnowską policją. Zapewniam, że wiecie w tej sprawie tyle, ile macie w głowach - czyli prawie nic.
Ku przypomnieniu.

http/www.ekutno.pl /wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teoria-a-praktyka- k-opoty-z-prawem-komendanta-policji-w-kutnie,

http/kutno.net.pl/ artykuly/aktualnosci,aktualizacja-komendant-kutnow skiej-policji-na-dywaniku-prywatne-dojazdy-rozlicz al-jak-sluzbowe,84342.html

http/www.polskatim es.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiatowy-policji-w-k utnie-dostal-reprymende,12174332/

Zachęcam do ponownej lektury i wyciągnięcia wniosków, tym razem trafnych.
Zbigniewa Biallosser:
2
 · 
6 godzin temu
Onufry czy prawdą jest ,że nawet najbliżśi współpracownicy nie wiedzieli ,że odchodzi na samorządową posadkę , nie wiesz dlaczego?Wstyd, honor czy co jeszcze?
Florian Plemieński:
6 godzin temu
Jest całym złem.
Gabriel Koropka:
6 godzin temu
To co Fauście Tobie lekarz od duszy pomógł? Dziwne!A uroda jest kwestią gustu ,i o tym już się nie ..........no chyba Wiesz?
Jonasz Ubysz:
5
 · 
7 godzin temu
Mówię ci po raz kolejny przestań z tym trzeba było startować . No to mogłeś startować , ciekawe czy byś wygrał . W kutnie przed konkursami jest pewniak i nie ma sensu nawet skłądac dokumentów. Zrozum gamoniu.Najciekawsze artykuły
 ·  14
5 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
5 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
5 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
6 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
10 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
11 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
12 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
15 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
16 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
16 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
17 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
18 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
18 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
20 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
20 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
20 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
20 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
20 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
21 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
21 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
21 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
21 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
23 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
27 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
27 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności