eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 28.05.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,33931-gimnazjum-nr-2-w-kutnie-mistrzem-polski-gimnazj-w-w-scrabble-2017," title="Kutno: Gimnazjum nr 2 w Kutnie MISTRZEM POLSKI GIMNAZJÓW w SCRABBLE 2017" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Gimnazjum nr 2 w Kutnie MISTRZEM POLSKI GIMNAZJÓW w SCRABBLE 2017</b><br>Wczoraj koło godz. 16:00 sędzia Polskiej Federacji Scrabble Maciej Śliwa zakończył...</div></a> <a href="/sport,33925-w-kutnie-trwaja-p-fina-y-mistrzostw-polski-m-odziczek," title="Kutno: W Kutnie trwają Półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>W Kutnie trwają Półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek</b><br>Dziś kolejne w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie kolejne...</div></a> <a href="/wiadomosci,33922-rado-nie-i-tanecznie-na-pikniku-r-anym-dzi-pokaz-florystyczny-i-koncert-singin-birds," title="Kutno: Radośnie i tanecznie na Pikniku Różanym" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radośnie i tanecznie na Pikniku Różanym</b><br>Na scenie przed Kutnowskim Domem Kultury wystąpili dla Mam najmłodsi wokaliści...</div></a> <a href="/sport,33921-pierwszy-dzie-p-fina-w-mistrzostw-polski-m-odziczek-jutro-kibicuj-naszym-dziewczynom," title="Kutno: Pierwszy dzień Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. Jutro kibicuj naszym dziewczynom" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Pierwszy dzień Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. Jutro kibicuj naszym dziewczynom</b><br>Dziś w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie odbyły się...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,33917-zag-osuj-na-projekt-wietlicy-rodzinka-w-kutnie," title="Kutno: Zagłosuj na projekt Świetlicy Rodzinka w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zagłosuj na projekt Świetlicy Rodzinka w Kutnie</b><br>W ramach projektu „Przystanek nauka” Świetlica profilaktyczno – wychowawcza „Rodzinka” w Kutnie zachęca...</div></a> <a href="/wiadomosci,33915-piknik-r-any-rozpocz-ty," title="Kutno: Piknik Różany rozpoczęty" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Piknik Różany rozpoczęty</b><br>Zapraszamy na Piknik Różany do parku Traugutta. W Kutnowskim Domu Kultury...</div></a> <a href="/wiadomosci,33912-trwaja-xv-og-lnopolskie-mistrzostwa-szk-w-scrabble," title="Kutno: Trwają XV Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w SCRABBLE" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Trwają XV Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w SCRABBLE</b><br>W tym roku w Gimnazjum nr 2 im. Marsz. J. Piłsudskiego...</div></a> <a href="/wiadomosci,33913-trzy-ofiary-miertelne-wypadku-w-ychlinie," title="Kutno: Trzy ofiary śmiertelne wypadku w Żychlinie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Trzy ofiary śmiertelne wypadku w Żychlinie</b><br>Kutnowscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej wyjaśniają okoliczności i przyczyny tragicznego...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
SH im. 11. Grupy Operacyjnej na Jarmarku Tumskim
Uczestników jarmarkowej strefy militaria przybywa z każdym tygodniem. Do stowarzyszeń historycznych dołącza SH im. 11. Grupy Operacyjnej NSZ. Strefa militaria pojawi się na Placu Narutowicza podczas IX Jarmarku Tumskiego, który odbędzie się w dniach 2-4 czerwca pod patronatem eKutno.pl.

SH im. 11. Grupy Operacyjnej na Jarmarku Tumskim, ./upload/articles_pakiety/33791/01_obraz.jpg
SH im. 11. Grupy Operacyjnej na Jarmarku Tumskim, ./upload/articles_pakiety/33791/02_obraz.jpg
SH im. 11. Grupy Operacyjnej na Jarmarku Tumskim, ./upload/articles_pakiety/33791/04_obraz.jpg


Stowarzyszenie Historyczne im. 11. Grupy Operacyjnej NSZ powstało w celu przywracania prawdy o Żołnierzach Niezłomnych, pamięci o ostatnim zbrojnym zrywie narodowym, o ludziach wyklętych przez historię, o ich niezłomnych postawach, a przez pamięć dać namiastkę zadośćuczynienia za wieloletnie cierpienia i ból ich bliskim. 
Szczególnym zainteresowaniem grupy cieszą się żołnierze wywodzący się lub działający na Mazowszu, jak formacja, której nazwę przyjęło Stowarzyszenie. Podejmując rozliczne inicjatywy, m.in. organizację obchodów Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych, instalację tablic pamiątkowych, organizację konferencji historycznych, działalność rekonstrukcyjną i wiele innych. Stowarzyszenie propaguje historie, postawy i wartości Żołnierzy Wyklętych.

Jarmark Tumski odbędzie się w pierwszy weekend czerwca (2-4.06.2017) na ulicach Starego Miasta w Płocku. [więcej]
redaktor, 15.05.2017 10:39|czytane: 273 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sukces tancerzy z Kutna na ogólnopolskim turnieju
W minioną sobotę 13 maja odbył się Ogólnopolski Turniej Tańca Nowoczesnego w Piotrkowie Kujawskim. Nie mogło tam zabraknąć tancerzy Studia Tańca Alibi i Street Dance Studio, którzy godnie reprezentowali nasze miasto oraz Kutnowski Dom Kultury.

Sukces tancerzy z Kutna na ogólnopolskim turnieju, ./upload/articles_pakiety/33794/01_obraz.jpg
Sukces tancerzy z Kutna na ogólnopolskim turnieju, ./upload/articles_pakiety/33794/08_obraz.jpg


Podopieczni Magdaleny Mikos  ze STA nie zawiedli oczekiwań i uplasowali się w ścisłej czołówce swoich kategorii. Najstarszy zespół Alibi wywalczył sobie III miejsce w kategorii wiekowej 12-15 lat i po raz kolejny w tym roku stanął na podium dostarczając swoim rodzicom i fanom wielu wspaniałych chwil. W młodszej kategorii wiekowej do 11 lat zespół Fair Play zdobył IV miejsce. Jednak w tym dniu radość była jeszcze większa gdyż nasi soliści również zostali  docenieni przez jurry. Wśród solistów w kat. do lat 11 Sandra Gałaj dostała się do ścisłego finału i w rezultacie zajęła V miejsce.

Z kolei tancerze SDS pod przewodnictwem instruktor i choreograf Joanny Gąsiorowskiej na następujących miejscach:
* II miejsce zespół LUZIK - kategoria hip-hop formacje do 11 lat 
* VI miejsce zespół BEAT KILLERS - kategoria hip-hop formacje 12-15 lat
* I miejsce Gabriela Lemieszek hip-hop do 11 lat 
* II miejsce Kamil Podorski i Alicja Reurowicz duet powyżej 15 lat DEBIUT DUETU
* IV miejsce Zuzanna Olejnik kategoria hip-hop do 11 lat
* V miejsce Alicja Reurowicz kategoria hip-hop solo 12-15 lat
* Marcelina Chlebna 1/2 finału
* Julia Miklas 1/2 finału [więcej]
redaktor, 15.05.2017 09:46|czytane: 776 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Z Krośniewic na Monte Cassino
Krośniewice- miejsce narodzin Władysława Andersa –  Naczelnego Wodza Polskich Sił Zbrojnych, Generalnego Inspektora Sił Zbrojnych i zdobywcy Monte Cassino było ważnym punktem wyprawy II Międzynarodowego Motocyklowego Rajdu Warszawa-Monte Cassino. Nie bez znaczenia była też data przyjazdu uczestników do tej miejscowości. 12 maja przypadła 73. rocznica rozpoczęcia walk o Monte Cassino  i 47. rocznica śmierci gen. W. Andersa. Rajd został objęty patronatem senator Anny Marii Anders.

Z Krośniewic na Monte Cassino, ./upload/articles_pakiety/33795/39_obraz.jpg
Z Krośniewic na Monte Cassino, ./upload/articles_pakiety/33795/02_obraz.jpg
Z Krośniewic na Monte Cassino, ./upload/articles_pakiety/33795/27_obraz.jpg


W zeszły piątek zawitali do Krośniewic  uczestnicy  II Międzynarodowego Motocyklowego Rajdu Motocyklowego Warszawa-Monte Cassino, aby uczcić pamięć gen. W. Andersa, wybitnego krośniewiczanina. Rajd prowadzony przez komandora Dariusza Chmielewskiego rozpoczął się oficjalnie 12 maja  w Warszawie od złożenia kwiatów pod pomnikiem Bitwy pod Monte Cassino w Ogrodzie Krasińskich. Po południu uczestnicy dotarli do Krośniewic i około godz. 14-stej złożyli uroczyście wiązankę pod pomniku gen. W. Andersa .Wiązankę złożyła również delegacja z Urzędu Miejskiego w Krośniewicach i Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Kultury w Krośniewicach w osobach inspektora ds. wojskowych i obrony cywilnej  Pawła Woźniakowskiego oraz p.o. kierownik GCKSIR w Krośniewicach Justyny Szadkowskiej. Następnie uczestnicy II Międzynarodowego Motocyklowego Rajdu Warszawa-Monte Cassino odwiedzili Andersówkę - neoklasycystyczny dworek, miejsce narodzin. W. Andersa. Tutaj przywitała zmotoryzowaną grupę instruktor GCKSiR w Krośniewicach  Jolanta Zagajewska, która wygłosiła prelekcję o gen. W. Andersie. Zainspirowało to gości do dyskusji o historycznych zawirowaniach tamtych lat i zainicjowało merytoryczne rozważania, pokazując znakomitą wiedzę gości. Zbiory pamiątek, oryginalne zdjęcia żołnierzy II Korpusu Polskiego i Jego dowódcy, wystawa fotografii z pobytu na Bliskim Wschodzie (materiały udostępnione przez Muzeum im. Jerzego Dunin- Borkowskiego w Krośniewicach), zbiór tematycznych opracowań, mapy z tamtego okresu, stanowiły niewątpliwą gratkę dla uczestników rajdu. Goście skorzystali z poczęstunku przygotowanego przez organizatorów spotkania – GCKSiR w Krośniewicach. Przed wyjazdem nie omieszkali oni również dokonać wpisu do księgi pamiątkowej i zrobić wspólnego zdjęcia przy pamiątkowej tablicy przed rodzinnym domem osławionego dowódcy spod Monte Cassino. Goście opuścili Andersówkę ok.16.30. Pierwszy dzień rajdu motocykliści zakończyli na Jasnej Górze, przemierzając 370 km.
[więcej]
redaktor, 15.05.2017 09:34|czytane: 1590 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Dzień Pielęgniarki i Położnej w Kutnie
Mieszkańcy miasta mieli wczoraj okazję wziąć udział w Dniu Pielęgniarki i Położnej przed Kutnowskim Domem Kultury. Pogoda była znakomita więc i chętnych na badania nie brakowało.

Dzień Pielęgniarki i Położnej w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/33792/06_obraz.jpg
Dzień Pielęgniarki i Położnej w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/33792/14_obraz.jpg
Dzień Pielęgniarki i Położnej w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/33792/26_obraz.jpg


Więcej zdjęć

A można było poddać się badaniom ciśnienia tętniczego krwi, poziomu cukru we krwi, cholesterolu we krwi,  przesiewowy znamion skóry w kierunku głównie czerniaka, badaniu mammograficznemu dla kobiet i skorzystać z profilaktyki udaru mózgu.

Podczas Dnia z Pielęgniarką i Położną zaprezentowali się uczniowie Wyższej Szkoły Gospodarki Krajowej Wydział Nauk o Zdrowiu orz Szkoła Rodzenia. Uczniowie pokazali na fantomie elementy udzielania pierwszej pomocy.
[więcej]
redaktor, 15.05.2017 08:05|czytane: 1132 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kondolencje


[więcej]
wandea, 11.05.2017 11:54|czytane: 330 razy|komentuj|czytaj cały
Podziękowania
Szanowni Państwo,

Szkoła jest miejscem  wyjątkowym i szczególnym. To miejsce spotkań, wymiany myśli, poglądów, doświadczeń.


Podziękowania, ./upload/articles_pakiety/33766/01_obraz.jpg
Podziękowania, ./upload/articles_pakiety/33766/02_obraz.jpg


To tu w atmosferze wzajemnego szacunku i zrozumienia tworzą się silne więzi emocjonalne, rodzą przyjaźnie, pojawiają inspiracje i realizują pasje. Także tu nauczyciele, pracownicy szkoły, absolwenci, uczniowie, rodzice i wspierający ich przyjaciele szkoły, przedstawiciele lokalnych władz, instytucji, organizacji - dążą do wspólnego celu. 

Dziękujemy Państwu za udział w jubileuszu 85 – lecia, XII  Święcie Szkoły i uroczystym zakończeniu roku szkolnego klas maturalnych. Miło nam, że mogliśmy wspólnie wspominać, cieszyć się z sukcesów i osiągnięć. Jesteśmy wdzięczni za poświęcony nam czas. 


                                                    Społeczność Zespołu Szkół Nr 3 im. Władysława Grabskiego w Kutnie 

[więcej]
wandea, 11.05.2017 09:45|czytane: 530 razy|komentuj|czytaj cały
Biblioteka. Oczywiście! Oczami uczniów szkół z naszego powiatu
W Bibliotece Pedagogicznej 10 maja odbyła się uroczystość wręczenia nagród w XI Powiatowym Konkursie Plastycznym. Jak co roku impreza zorganizowana została w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek. W tegorocznej edycji zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej do ogólnopolskiego hasła obchodów „Biblioteka. Oczywiście!”. Współorganizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 9 im. Władysława Jagiełły w Kutnie. Patronat nad Konkursem objął Prezydent Miasta Kutna. Nagrody książkowe dla laureatów ufundowała Wyższa Szkoła Gospodarki Krajowej w Kutnie.

Biblioteka. Oczywiście! Oczami uczniów szkół z naszego powiatu, ./upload/articles_pakiety/33790/01_obraz.jpg
Biblioteka. Oczywiście! Oczami uczniów szkół z naszego powiatu, ./upload/articles_pakiety/33790/02_obraz.jpg
Biblioteka. Oczywiście! Oczami uczniów szkół z naszego powiatu, ./upload/articles_pakiety/33790/03_obraz.jpg


W obecności rodziców i nauczycieli nagrody laureatom wręczyły Małgorzata Margulska-Haczyk -  wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie oraz organizujące konkurs Agnieszka Mikołajczyk – kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Kutnie i Beata Paluchowska – nauczyciel bibliotekarz ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie.
Na konkurs wpłynęły 102 prace z 13 szkół powiatu kutnowskiego. Nagrody przyznano w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I – III i IV – VI. W każdej kategorii przyznano po 10 wyróżnień.

Wśród uczniów młodszych miejsce pierwsze zdobyła Maria Blinkiewicz ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Łaniętach, miejsce drugie Kornelia Zwolińska ze Szkoły Podstawowej nr 9 im. Władysława Jagiełły w Kutnie, trzecie miejsce Kinga  Klichowicz ze Szkoły Podstawowej im. Kornela  Makuszyńskiego w Micinie. [więcej]
kultura, 13.05.2017 15:53|czytane: 765 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pierwsze Żychlińskie Forum Zawodowe już w czwartek


[więcej]
wandea, 13.05.2017 15:52|czytane: 205 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Drzwi Otwarte w "Troczewskim"
Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Kutnie, dyrekcja, nauczyciele i uczniowie zapraszają 20 maja w godzinach 9.00-12.00 na Drzwi Otwarte. Odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące kierunków kształcenia i zasad rekrutacji.[więcej]
wandea, 13.05.2017 15:48|czytane: 475 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kibicuj kutnowskim młodziczkom. U nas półfinały Mistrzostw Polski
Tegoroczne Półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek odbędą się w Kutnie. Komisja Organizacji Turniejów Szczebla Centralnego Polskiego Związku Koszykówki na posiedzeniu 10 maja br. przyznała prawo do organizowania jednego z czterech półfinałów drużynie z Kutna.

Kibicuj kutnowskim młodziczkom. U nas półfinały Mistrzostw Polski , ./upload/articles_pakiety/33785/01_obraz.jpg


Warto przypomnieć, że zespół prowadzony przez trenerkę Karolinę Kociurską - Tomczak rozgrywał w miniony weekend turniej Ćwierćfinałowy Mistrzostw Polski w Krakowie. Mimo przegranego tylko jednego meczu (z gospodarzem Wisłą Kraków) zespół zaprezentował się znakomicie, pokonując ekipy z Wołomina oraz Konstantynowa. Dało to ostatecznie drugie miejsce i bezpośredni awans do Półfinałów. Przed dziewczętami ogromna szansa, aby przed własną  publicznością sprawić niespodziankę i awansować do wielkiego finału.

Prócz Mistrza Województwa – KKS Pro-Basket Kutno w turnieju wezmą również udział zespoły:
Enea AZS AJP Gorzów Wielkopolski
MPKK Sokołów OSiR Sokołów Podlaski
Basket Go Przemyśl

Impreza odbędzie się w dniach 26 – 28 maja.
26.05.2017 / piątek
16:00 Enea AZS AJP Gorzów Wielkopolski - Basket Go Przemyśl
18:15 Oficjalne rozpoczęcie turnieju
18:30 MPKK Sokołów OSiR Sokołów Podlaski - KKS Pro-Basket Kutno [więcej]
wandea, 12.05.2017 22:06|czytane: 1112 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Zdrowie chorego najwyższym prawem - otwarcie szpitala
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie to cykl dziennika internetowego eKutno.pl związany z historią naszego miasta i regionu. Dla tych, którzy pamiętają, widzieli i znają oraz dla tych, którzy są za młodzi aby kutnowskie skarby, cuda świąt i codzienności z ubiegłych lat mieć pod powiekami, ale dla których nie jest za późno aby poznać historię swojego miasta, przypomnimy w galeriach zdjęć miejca, ludzi, zdarzenia...

Dziś Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek przypominamy więc otwarcie kutnowskiego szpitala przy ulicy Kościuszki, które odbyło się 28 grudnia 1982 r. podczas stanu wojennego. Na zdjęciach nie tylko panie pielęgniarki i lekarze, ale też wierchuszka KC PZPR z województwa płockiego i Kutna. 

Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Zdrowie chorego najwyższym prawem - otwarcie szpitala, ./upload/articles_pakiety/33734/03_obraz.jpg
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Zdrowie chorego najwyższym prawem - otwarcie szpitala, ./upload/articles_pakiety/33734/08_obraz.jpg
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Zdrowie chorego najwyższym prawem - otwarcie szpitala, ./upload/articles_pakiety/33734/13_obraz.jpg


Przy tej okazji zapraszamy w najbliższą niedzielę od 11.00 do 15.00 do Kutnowskiego Domu Kultury na Dzień z Pielęgniarką i Położną organizowany przez Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych Zakładowa Organizacja Związkowa przy NZOZ "Kutnowski Szpital Samorządowy" w Kutnie przy współpracy z "Kutnowskim Szpitalem Samorządowym" Sp. z o.o. eKutno.pl objęło ten dzień patronatem medialnym. TUTAJ więcej informacji

A teraz trochę historii:
Nowy szpital zbudowany z czynu społecznego, niektórzy do dziś pamiętają cegiełki na jego budowę, "był przeznaczony na 610 łóżek, powierzchnia całkowita wynosiła prawie 142 tysięcy metrów sześciennych i powierzchnia pomieszczeń 24 tysiące metrów kwadratowych. W otwarciu brała udział córka doktora Troczewskiego, Lena Troczewska-Pique, uczestniczka powstania warszawskiego, odznaczona Krzyżem Zasługi. Dokonała ona uroczystego odsłonięcia portretu swojego ojca. [więcej]
wandea, 12.05.2017 21:26|czytane: 2490 razy|24 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Spotkanie autorskie z Edytą Zarębską
10 maja  Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Żychlinie zorganizowała spotkanie autorskie z Edytą Zarębską - lubelską graficzką i pisarką, która zadebiutowała własnoręcznie ilustrowaną bajką napisaną wierszem pod tytułem "Opowieści babci Gruni". 

Spotkanie autorskie z Edytą Zarębską, ./upload/articles_pakiety/33783/01_obraz.jpg
Spotkanie autorskie z Edytą Zarębską, ./upload/articles_pakiety/33783/02_obraz.jpg
Spotkanie autorskie z Edytą Zarębską, ./upload/articles_pakiety/33783/03_obraz.jpg


Pisarka w 2007 r. zdobyła wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie im. Astrid Lindgren organizowanym przez Fundację ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom. Autorce towarzyszył jej mąż - Robert Zarębski, muzyk i kompozytor. W spotkaniu wzięli udział uczniowie   klas  II i  III  Szkoły Podstawowej  nr 1 ze swoimi wychowawcami. Podczas spotkania Edyta Zarębska wystąpiła w baśniowej kreacji. Na początku opowiedziała o swoich przygodach z dzieciństwa będących inspiracją dla jej twórczości literackiej, którą  zaprezentował Robert Zarębski, czytając wiersze oraz fragmenty książek.

Autorka bardzo szybko nawiązała kontakt z młodymi czytelnikami, którzy chętnie włączali się do rozmowy z nią oraz odpowiadali na jej pytania. Poza tym spotkanie było okazją ku temu, by dzieci zobaczyły jak powstaje rysunek i wspólnie z Panem Robertem zaśpiewały piosenkę, do której słowa napisała Edyta Zarębska, zaś muzykę skomponował, jej mąż, Robert Zarębski. Spotkanie odbyło się w sali Centrum Promocji i  Urzędu Gminy. [więcej]
kultura, 12.05.2017 11:51|czytane: 357 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKologia: Światowy Dzień Ptaków Wędrownych. Obejrzyj wystawę Migranci
Jutro Światowy Dzień Ptaków Wędrownych. Tylko do niedzieli 14 maja w Kutnowskim Domu Kultury można obejrzeć wystawę Migranci, właśnie o tych Panach Ptakach.  Zapraszamy serdecznie. 

eKologia: Światowy Dzień Ptaków Wędrownych. Obejrzyj wystawę Migranci, ./upload/articles_pakiety/33782/01_obraz.jpg
eKologia: Światowy Dzień Ptaków Wędrownych. Obejrzyj wystawę Migranci, ./upload/articles_pakiety/33782/02_obraz.jpg
eKologia: Światowy Dzień Ptaków Wędrownych. Obejrzyj wystawę Migranci, ./upload/articles_pakiety/33782/03_obraz.jpg


A poniżej wędrownicy na zdjęciach Jarosława Makowskiego. [więcej]
redaktor, 12.05.2017 11:45|czytane: 412 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Klimat Jarocina i energetyzujący koncert w hołdzie wolności
Nie ma to jak stary dobry rock i Jarocin! Wczorajszy pokaz filmowy i koncert w Kutnowskim Domu Kultury przyciągnął wielbicieli muzyki, która gra, baa, dudni w sercach. 

W trakcie koncertu gościnnie wystąpili Robert Matera z DEZERTERA oraz Tomasz "Oley" Olejnik z PROLETARYATU. 

- Powiedzieć, że było super, to za mało, za.... y koncert, jeśli mogę do prasy tak wyrazić wrażenia - mówi Jarek z okolic Kutna.

Klimat Jarocina i energetyzujący koncert w hołdzie wolności, ./upload/articles_pakiety/33775/11_obraz.jpg
Klimat Jarocina i energetyzujący koncert w hołdzie wolności, ./upload/articles_pakiety/33775/22_obraz.jpg
Klimat Jarocina i energetyzujący koncert w hołdzie wolności, ./upload/articles_pakiety/33775/33_obraz.jpg


Takiego miejsca nie było wcześniej na mapie Europy Wschodniej, w Bloku Komunistycznym. Jarocin – niewielkie miasteczko w Wielkopolsce staje się symbolem niezależności, buntu i wolności w represjonującym systemie. A dokonuje tego muzyka rockowa. Polska do 1989 roku to państwo, w którym panuje wszechobecna komuna i cenzura. Kraj pogrążony jest w kryzysie gospodarczym, jedzenie jest limitowane i wydawane "na kartki". Polacy są coraz bardziej niezadowoleni i sfrustrowani. Powstaje Solidarność, która po półtora roku zostaje siłą rozwiązana przez juntę wojskową wprowadzającą stan wojenny. Na ulicach dochodzi do walk z milicją, giną robotnicy i studenci. W tym świecie, niczym wyspa na morzu komunistycznego absurdu, pojawia się festiwal w Jarocinie – enklawa wolności i normalności. Szefowie partii w Warszawie początkowo nie zauważają tego zjawiska, w stolicy nikt nie wie, gdzie znajduje się to niespełna 20-tysięczne miasteczko. Tymczasem kilkadziesiąt tysięcy zbuntowanych młodych ludzi co roku zjeżdża do Jarocina, aby posłuchać muzyki granej i tworzonej przez ich rówieśników. To ona staje się głosem pokolenia Polaków niezadowolonych z ówczesnej rzeczywistości i popycha ich do działania. Działa jak katalizator i coraz więcej muzyków tworzy sztukę buntu i wyzwolenia z okowów totalitarnego absurdu. Zew wolności roznosi się echem na cały kraj i poza jego granice. Symboliczne teksty piosenek są zrozumiałe dla Polaków, wydawane "w podziemiu" magazyny i płyty są dystrybuowane poza kontrolą władz. [więcej]
kultura, 12.05.2017 10:04|czytane: 843 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Złoto i brąz dla pływaków z "Delfinka"
Zawodnicy na początku maja UKS „Delfinek” w Kutnie brali udział w XI „Wielkanocnych” zawodach pływackich w Bydgoszczy. Pływalnia Bryza gościła tego dnia 411 zawodników z 25 klubów z całej Polski. Impreza składała się z IV bloków w których prawo startu mieli zawodnicy z roczników 2001 – 1009 i młodsi. Nasz klub pływacki reprezentowała liczna grupa pływaków z roczników 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2004, 2003 i 2002.

Złoto i brąz dla pływaków z
Złoto i brąz dla pływaków z
Złoto i brąz dla pływaków z


Na podium stanęli: Lewański Franciszek (2010) który na dystansie 25 m stylem dowolnym  zdobył złoto z czasem: 26.42, Gens Blanka (2010) na dystansie 25m stylem dowolnym zdobyła brąz z czasem: 22.68, Mikołajczyk Oliwia (2003) płynąc 100m stylem dowolnym wywalczyła brąz z czasem: 1:16.56, również brąz zdobyła  jej koleżanka klubowa Warszawska Lidia (2003) na dystansie 100m stylem klasycznym  z czasem: 1:41.17.

Pamiątkowe dyplomy  otrzymali:
Michalska Julia (2008) – 4 miejsce 100m stylem zmiennym z czasem: 2:04.04
Gens Blanka (2010) – 6 miejsce 25m stylem klasycznym z czasem: 32.20
Kwiatkowska Judyta (2010) – 6 miejsce 25m stylem dowolnym z czasem: 30.38
Sulej Wiktor (2009) – 7 miejsce 25m stylem grzbietowym z czasem: 26.46
Michalska Julia (2008) – 7 miejsce 25m stylem klasycznym z czasem: 1:03.43 [więcej]
redaktor, 12.05.2017 10:41|czytane: 270 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Oddaj krew honorowo
W sobotę, 13 maja w godz. 10.00-12.30 na ul. Królewskiej w Kutnie stanie ambulans, w którym można będzie oddać honorowo krew. Zapraszają pracownicy Punktu Pobrań w Kutnie.

Oddaj krew honorowo , ./upload/articles_pakiety/33778/01_obraz.jpg


Wszystkich chętnych, zdrowych mieszkańców Kutna i okolic zapraszamy po lekkim śniadaniu i z dokumentem tożsamości. [więcej]
redaktor, 12.05.2017 09:51|czytane: 520 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
WIŚNIOWSKI spełnił marzenie o bezpieczeństwie dzieci z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej Tęcza w Kutnie
Akcja „Spełnij Marzenie o Bezpieczeństwie” organizowana przez firmę WIŚNIOWSKI zakończyła się pełnym sukcesem. Podopieczni Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej Tęcza mogą już cieszyć się bezpiecznym otoczeniem.

WIŚNIOWSKI spełnił marzenie o bezpieczeństwie dzieci z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej Tęcza w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/33776/01_obraz.jpg
WIŚNIOWSKI spełnił marzenie o bezpieczeństwie dzieci z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej Tęcza w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/33776/03_obraz.jpg
WIŚNIOWSKI spełnił marzenie o bezpieczeństwie dzieci z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej Tęcza w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/33776/05_obraz.jpg


We wtorek, 9 maja, na terenie placówki odbył się uroczysty odbiór nagrody. Spełnij marzenie o bezpieczeństwie” to akcja firmy WIŚNIOWSKI, do której zaproszono placówki z całej Polski. Ich wychowankowie wraz ze swoimi opiekunami przygotowali prace plastyczne i literackie, a także filmy obrazujące, czym dla nich jest bezpieczeństwo i dlaczego to właśnie ich placówka powinna zostać nagrodzona. Wychowankowie Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Kutnie, dzięki swojej kreatywności i wspólnej pracy, zostali laureatami nagrody głównej. Za sprawą firmy WIŚNIOWSKI i jej partnera handlowego firmy HILAK z Tomaszowa Mazowieckiego placówka może pochwalić się nowym ogrodzeniem z dwoma bramami wjazdowymi i furtką.

We wtorek, 9 maja przedstawiciele firmy WIŚNIOWSKI odwiedzili podopiecznych POW Tęcza Kutnie, by dokonać odbioru nagrody. Dyrekcja placówki, pracownicy i dzieci przyjęli gości niezwykle ciepło, przekazując na ręce prezes Krystyny Baran własnoręcznie wykonane upominki.

- Chcieliśmy choć w części wpłynąć na poprawę sytuacji dzieci w domach dziecka i wesprzeć ośrodki opiekuńcze w spełnianiu ich najważniejszej misji, jaką jest zapewnienie podopiecznym bezpiecznego dzieciństwa. Bezpieczeństwo to jedna z kluczowych dewiz wpisanych w działalność firmy. Jako największy polski producent bram, drzwi i ogrodzeń codziennie zapewniamy bezpieczeństwo w milionach domów w całej Europie - mówi Krystyna Baran, prezes zarządu firmy WIŚNIOWSKI. [więcej]
redaktor, 12.05.2017 09:46|czytane: 1142 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Głowa rodu Królikowskich w Kutnie. Jak zawsze ciekawie na Podwieczorku u Leszka Bonara
Wczoraj w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbył się ostatni przed wakacjami Podwieczorek z ... prowadzony przez Leszka Bonara. Tym razem gościem redaktora TVP3 i wykładowcy Dziennikarstwa Telewizyjnego PWSFTViT w Łodzi był Paweł Królikowski.

Królikowski (56 lat) pochodzi ze Zduńskiej Woli, jest popularnym aktorem filmowym, telewizyjnym, teatralnym i dubbingowym, również realizatorem telewizyjnym. Jest mężem aktorki Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej (53 l), są razem od 28 lat, poznali się na egzaminach do szkoły aktorskiej. Doczekali się piątki dzieci. Brat Rafał Królikowski jest także aktorem.

- Zacznijmy od koloru twoich włosów. Domyślam się, że pochodzą z ostatniej roli w Drugiej szansie - powiedział Leszek Bonar. 

- Trzeba było pokombinować trochę, bo gram tam ze swoim bratem Rafałem. Wpadł mi pomysł na fryzurę i przyznam się, że prywatnie bardzo mi się spodobał. Natomiast zmiana wizerunku, fryzury, bo 12 lat chodziłem z długimi włosami i to trochę mi się opatrzyło, pozwoliła mi jakąś część historii zawodowej, życiowej zostawić za sobą. Takie zmiany sprawiają przyjemność, szczególnie w tym zawodzie, pomyślałem sobie, zobaczymy jak to teraz będzie, w innym kolorze, odcieniu - mówił aktor. - Im jestem starszy i dojrzalszy tym lepiej czuję się ze sobą, mam pięćdziesiąt parę lat, więc nie będę udawał, że mam 35, ale przyznam, że zaczęło mi smakować, że teraz jestem krótkowłosym, przystojnym facetem. (śmiech)

Głowa rodu Królikowskich w Kutnie. Jak zawsze ciekawie na Podwieczorku u Leszka Bonara, ./upload/articles_pakiety/33771/01_obraz.jpg
Głowa rodu Królikowskich w Kutnie. Jak zawsze ciekawie na Podwieczorku u Leszka Bonara, ./upload/articles_pakiety/33771/08_obraz.jpg
Głowa rodu Królikowskich w Kutnie. Jak zawsze ciekawie na Podwieczorku u Leszka Bonara, ./upload/articles_pakiety/33771/03_obraz.jpg


Więcej zdjęć Piotra

- A jak wchodziliśmy na scenę, to chciałem żeby poszedł Paweł pierwszy, a on - Nie, nie, idź ty pierwszy, jesteś przystojniejszy - odparł Bonar czym wywołał śmiech publiczności.

- No musi być dobra reprezentacja, to wyrachowanie po prostu - odparł Królikowski z uśmiechem.

 - Wyjaśnijmy jeszcze tę kwestię grania z bratem. Przyznam, że nawet nie przypominam sobie, żebyście gdzieś grali razem.

- Jestem bardzo rodzinnym człowiekiem, w Polsce jeszcze na szczęście zostały resztki takich prawdziwych rodzin, na przykład firm rodzinnych, piekarzy, krawcowych, budujących wspólny majątek rodzinny. Nie mówi się u nas o tym, bo to jest jakieś podejrzane. A jeśli chodzi o pracę z rodziną to nie lubię przekraczać tej granicy intymności. My się w rodzinie znamy, a aktorstwo to jest jednak świat wymyślony. Przeszkadza mi to kiedy mówię do brata Rafała - Wiesławie, a on do mnie -Czesławie. Można się z tym oswoić, ale widać śmieszność tej sytuacji i te szwy zawsze będą wyłaziły - opowiadał Królikowski. - W serialu TVN w Drugiej szansie pojawili się dwa bracia, którzy mieli może mało udane dzieciństwo. A my mieliśmy skromny dom w Zduńskiej Woli, zawsze trzeba pamiętać skąd się jest, skąd się wzięliśmy. Z Rafałem gramy braci z niezbyt fajną przeszłością, trzeba się z nią było zmierzyć. Przyjeżdżamy bardzo drogim, luksusowym wręcz samochodem do ruiny, która była kiedyś naszym domem rodzinnym. Dwóch facetów mierzy się z tym co jest w życiu ważne i prawdziwe. Ważne jest to aby nie zapominać, że od małego można zbudować coś wielkiego. [więcej]
kultura, 11.05.2017 19:43|czytane: 1988 razy|29 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W maju Nie tylko we Lwowie i Pavel Samokhin
Są jeszcze bilety na najnowsze widowisko Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej Nie tylko we Lwowie z gościnnym towarzyszeniem niesamowitego trębacza Pavla Samokhina.

W maju Nie tylko we Lwowie i Pavel Samokhin, ./upload/articles_pakiety/33774/01_obraz.jpg


Premiera muzyczno-tanecznego spektaklu miała miejsce w listopadzie 2016 r. W maju zapraszamy do Kutnowskiego Domu Kultury na kolejną odsłonę najnowszego programu ZPiTZK.  Bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasie KDK, CTMiT oraz w sprzedaży ONLINE. [więcej]
kultura, 11.05.2017 20:11|czytane: 370 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Laureaci Przeglądu Piosenki Bajkowej w Żychlinie
Maj w Żychlińskim Domu Kultury rozpoczął się w niezwykle muzycznym klimacie. 9 i 10 maja odbył się kolejny już Przegląd Piosenki Bajkowej, w którym wzięły udział dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych gminy Żychlin.

Laureaci Przeglądu Piosenki Bajkowej w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/33773/01_obraz.jpg
Laureaci Przeglądu Piosenki Bajkowej w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/33773/02_obraz.jpg
Laureaci Przeglądu Piosenki Bajkowej w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/33773/03_obraz.jpg


Przegląd jest stałym punktem w kalendarzu imprez organizowanych przez ŻDK. W tym roku wyjątkowo dużo dzieci zdecydowało się wystapić na scenie. Uczestnicy przeglądu musieli się zmierzyć z repertuarem pochodzącym z bajek. Wszyscy występujący poradzili sobie rewelacyjnie z tym zadaniem.

We wtorek zaprezentowały się dzieci z Samorządowego Przedszkola Nr 1 w Żychlinie, Przedszkola Nr 2 im. Jana Pawła II w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Żychlinie oraz Oddziału Przedszkolnego w Szkole Podstawowej im. Marii Kownackiej w Grabowie. Dla każdego przedszkola biorącego udział w przeglądzie przewidziana była nagroda rzeczowa, a każdy mały uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom.

Od godz. 9.00 we wtorek Żychliński Dom Kultury rozbrzmiewał melodiami z bajek takich jak: „Czerwony Kapturek”, „Akademia Pana Kleksa”, „Pszczółka Maja”. Każdy występ był oryginalny i charakteryzował się wyjątkową interpretacją wykonawców. Jury, które w tym roku stanowili Dawid Wójcik, Anna Wrzesińska oraz Jadwiga Melcher miało więc wielki problem z wybraniem najlepszego wykonawcy z każdego przedszkola, który będzie reprezentował swoją placówkę podczas tegorocznego Święta Żychlina.
Po długim debatowaniu jurorzy wyłonili trzy najlepsze występy:
I – trio z Przedszkola Samorządowego Nr 1 w Żychlinie: Igor Popławski, Artur Różycki oraz Kacper Kuciapski
II – duet z Przedszkola Nr2 im. Jana Pawła II: Wiktoria Grochocka i Zofia Michalak
III – solistka z Oddziału Przedszkolnego w Szkole Podstawowej im. Marii Kownackiej w Grabowie Żaneta Ciećwierz
[więcej]
kultura, 11.05.2017 14:34|czytane: 503 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
40 tysięcy zł dotacji dla Muzeum na imprezę w ramach 150-lecia Powiatu Kutnowskiego
Na wczorajszej sesji powiatowej radni wyrazili zgodę na zwiększenie dotacji dla Muzeum Zamek w Oporowie związanej z organizacją imprezy w ramach obchodów 150-lecia Powiatu Kutnowskiego o 40 tys. zł.

40 tysięcy zł dotacji dla Muzeum na imprezę w ramach 150-lecia Powiatu Kutnowskiego, ./upload/articles_pakiety/33764/01_obraz.jpg


Radni przegłosowali dotację dla Muzuem, a radny Klubu PiS Marek Drabik zapytał czemu niektóre punkty programu są tak drogie.

- Dostaliśmy dokładny kosztorys i widzę, że na przykład koszty husarii i rekonstruktorów są dość znaczne a wiem że można to taniej wynająć, sam jestem rekonstruktorem i wiem ile to kosztuje - zauważył Drabik.

Impreza Oporów A.D. 2017 w 360. rocznicę obrony Oporowa odbędzie się w dniach 16 i 17 czerwca na Zamku i dziedzińcu zamkowym. 

W strefie widowiskowej będzie można zobaczyć inscenizację historyczną, walki pokazowe dynamiczne z udziałem ponad setki rekonstruktorów w tym husarii, kaskaderów, zawody łucznicze, pokaz obozowiska, musztry i zwyczaje staropolskie. Wszystko z odpowiednią oprawą muzyczną i lektorem.

W strefie rzemieślniczej będzie można wziąć udział w pokazach kowalstwa, wikliniarstwa, tkania, garncarstwa, w strefie kultury odbędzie się mini festiwal muzyczny z grupami tańca dawnego.  W Oporowie podczas imprezy będzi eteż strefa dla dzieci ze staropolskimi grami, teatrzykiem, w strefie dla turysty z kolei catering historyczny, pokazy kulinarne i konkursy. [więcej]
wandea, 11.05.2017 13:49|czytane: 1266 razy|51 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Noc Muzeów 2017 w Krośniewicach
13 maja Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach zaprasza na Noc Muzeów 2017.

Noc Muzeów 2017 w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/33772/01_obraz.jpg


W programie naszej oferty w godzinach między 18.00 - 23.00 jest przewidziana prezentacja umundurowania i uzbrojenia Wojska Polskiego przez Stowarzyszenie Historyczne Pułk 37, pokaz filmu "Muzeum utracone (prezentowane są utracone i odnalezione polskie dzieła sztuki), gry, łamigłówki dotyczące znanych postaci historycznych związanych z Krośniewicami [więcej]
kultura, 11.05.2017 12:00|czytane: 549 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Atrakcje na Dzień Strażaka
Jutro, 12 maja na Placu Marsz. J. Piłsudskiego w Kutnie odbędą się uroczyste obchody Dnia Strażaka połączone z 25-leciem Państwowej Straży Pożarnej.  Zapraszamy od godz. 13.00 do 16.00.

Atrakcje na Dzień Strażaka, ./upload/articles_pakiety/33767/01_obraz.jpg
Atrakcje na Dzień Strażaka, ./upload/articles_pakiety/33767/02_obraz.jpg
Atrakcje na Dzień Strażaka, ./upload/articles_pakiety/33767/03_obraz.jpg


Wśród atrakcji pokaz sprzętu i wyszkolenia, wystawa pojazdów pożarniczych, koncert Orkiestry Dętej OSP Kutno. O godz. 14.00 uroczysty apel. [więcej]
redaktor, 11.05.2017 11:40|czytane: 886 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W sobotę X Otwarte Mistrzostwa Kutna w Judo
Uczniowski Klub Sportowy ,,IPPON'' MDK Kutno zaprasza wszystkich sympatyków sportu na jubileuszowe X Otwarte Mistrzostwa Kutna w Judo 13 maja o godz. 11.15. 

W sobotę X Otwarte Mistrzostwa Kutna w Judo, ./upload/articles_pakiety/33769/01_obraz.jpg
W sobotę X Otwarte Mistrzostwa Kutna w Judo, ./upload/articles_pakiety/33769/02_obraz.jpg
W sobotę X Otwarte Mistrzostwa Kutna w Judo, ./upload/articles_pakiety/33769/03_obraz.jpg


- Turniej odbędzie się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Kutna pana Zbigniewa Burzyńskiego oraz przy wydatnym wsparciu finansowym Urzędu Miasta Kutna - informuje Zarząd UKS ,,IPPON'' MDK Kutno.

Miejsce zawodów - hala sportowa Szkoły Podstawowej nr 6, ul. Łąkoszyńska 9. WSTĘP WOLNY. [więcej]
wandea, 11.05.2017 11:28|czytane: 640 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Zmiana rozkładu jazdy MZK
Od poniedziałku 15 maja zostaną wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w Kutnie.
 

- Wprowadzone zmiany to wzmocnienie oferty linii autobusowych, które ma na celu przede wszystkim poprawę obsługi komunikacyjnej w rejonach ZUS, KRUS, Urzędu Skarbowego,  Sp. nr 9, ogródków działkowych oraz ŁSSE - informuje Jacek Sikora, prezes MZK.

Zmiana rozkładu jazdy MZK, ./upload/articles_pakiety/33768/01_obraz.jpg


Szczegółowy wykaz wprowadzonych zmian:
Linia nr 4
- Zmieniona została trasa przebiegu linii w obu kierunkach przez ul. Warszawskie Przedmieście – Krzywoustego.
Linia nr 9
- Kurs z dworca PKP o godz. 9:20 i z Batorego o godz. 9:50 w dni nauki szkolnej został wycofany.
- Kursy z i do os. Łąkoszyn realizowane będą przez ul. Warszawskie Przedmieście – Krzywoustego. [więcej]
wandea, 11.05.2017 11:26|czytane: 1549 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Teren po byłej Bibliotece Pedagogicznej będzie wreszcie miasta
Radni miejscy wyrazili zgodę na nabycie przez miasto terenu po byłej Bibliotece Pedagogicznej Wojewódzkiej przy ulicy Troczewskiego w Kutnie. Od czasu spalenia się budynku władze zabiegały u Zarządu Województwa Łódzkiego o korzystną cenę nieruchomości. 

Teren po byłej Bibliotece Pedagogicznej będzie wreszcie miasta, ./upload/articles_pakiety/33749/01_obraz.jpg
Teren po byłej Bibliotece Pedagogicznej będzie wreszcie miasta, ./upload/articles_pakiety/33749/03_obraz.jpg
Teren po byłej Bibliotece Pedagogicznej będzie wreszcie miasta, ./upload/articles_pakiety/33749/04_obraz.jpg


Pożar biblioteki w 2012 r.

Radni miejscy od pięciu lat pytali o ten teren, ostatnio radny Mariusz Sikora, który postulował zrobienie boiska lub parkingu w tym miejscu.  Nieruchomość  leży obok Gimnazjum Nr 1 oraz Przedszkola Miejskiego Nr 8 w Kutnie, z którymi niegdyś stanowiła jedną nieruchomość, a jednostki te posiadają bardzo niewielką powierzchnię terenu niezabudowanego możliwego do zagospodarowania pod istniejące potrzeby.

Po pożarze budynek został rozebrany a biblioteka tymczasowo przeniosła swoją siedzibę do Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie przy ul. Władysława Jagiełły. Po długotrwałych rozmowach prowadzonych [więcej]
redaktor, 11.05.2017 09:15|czytane: 2862 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKuchnia: Rolada z indyka nadziewana szpinakiem i suszonymi pomidorami
Aromatyczna rolada ze szpinakiem to doskonały pomysł Eweliny Pędzikowskiej zarówno na obiad, jak i na imprezową przekąskę. Rewelacyjnie sprawdza się również na kanapki. http://szalonakuchniaeweliny.bloog.pl/

eKuchnia: Rolada z indyka nadziewana szpinakiem i suszonymi pomidorami, ./upload/articles_pakiety/33763/01_obraz.jpg


Składniki:
1,30kg fileta z indyka
70g świeżego szpinaku
150g suszonych pomidorów
10 plastrów wędzonego boczku
słodka papryka
sól
pieprz
2 łyżki masła extra
[więcej]
wandea, 11.05.2017 08:16|czytane: 672 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Short Waves Festival 2017 w piątek w Kutnie
Kino Kutnowskiego Dom zaprasza w piątek 12 maja o godz. 18.00 na Short Waves Festival 2017. Najlepsze polskie krótkie metraże obejrzeć będzie można w Centrum Teatru Muzyki i Tańca.  Bezpłatne wejściówki na wydarzenie w kasach KDK i CTMiT.

Short Waves Festival 2017 w piątek w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/33708/01_obraz.jpg
W tym roku patrzymy szeroko i przekraczamy granice, ale zaglądamy również na własne podwórko. Tu dużo się dzieje, rośnie nowe pokolenie reżyserek i reżyserów, których filmy warto pokazać i docenić, bo ich tematyka jest różnorodna, a forma często oryginalna i nieszablonowa. Kino artystyczne przeplata się z gatunkowym, a obok odważnych tematów społecznych pojawia się miejsce na komizm i eksperyment. [więcej]
kultura, 10.05.2017 21:08|czytane: 339 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zaproszenie na Śniadanie Biznesowe firm rodzinnych w Kutnie
W imieniu Agencji Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A., Fundacji Otwarte Forum oraz Hotelu i Restauracji RONDO zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w spotkaniu dedykowanym przedsiębiorstwom rodzinnym.

Spotkanie odbywa się w ramach kampanii „Napisz Testament”. To dziewiętnasta tego typu akcja na świecie, której celem jest zwiększenie świadomości prawnej Polaków w dziedzinie prawa spadkowego.
Jednym z głównych elementów kampanii jest zachęcenie osób w każdym wieku do sporządzania testamentów i traktowania ich jako jedno z narzędzi zarządzania swoimi finansami na wypadek śmierci. Inicjatorzy kampanii uświadamiają ponadto, że po uwzględnieniu w testamencie swojej rodziny oraz przyjaciół można rozważyć, choćby symboliczny zapis, na rzecz uczciwej organizacji pozarządowej.   

W najbliższych latach, polskie firmy rodzinne założone po 1989 r., czeka pierwsza w historii wolnej Polski zmiana pokoleniowa. Niestety, w dalszym ciągu niewielu przedsiębiorców zdaje sobie sprawę, że sukcesja w firmie prędzej czy później będzie dotyczyć również i ich samych.
       
O tym w jaki sposób rozpoznać, czy jest się firmą rodzinną, jak zabrać się do sukcesji we własnym przedsiębiorstwie, na co zwrócić szczególną uwagę, jak się do tego przygotować, co zrobić, jeśli rodzina nie chce (lub nie potrafi) przejąć biznesu oraz czym jest Strefa Seniora opowie jeden z najlepszych doradców sukcesyjnych w kraju Łukasz Martyniec, który posiada ponad 12-letnie doświadczenie w pracy z firmami rodzinnymi.

TERMIN: 11 maja 2017 r., Kutno, Hotel i Restauracja RONDO, ul. Mickiewicza 3
GODZINA: 10:00
KOSZT: BEZPŁATNY [więcej]
wandea, 08.05.2017 09:50|czytane: 521 razy|komentuj|czytaj cały
KURS TAŃCA UŻYTKOWEGO I WESELNEGO ORAZ PIERWSZEGO TAŃCA DLA NARZECZONYCH
Studio Tańca Alibi zaprasza od 17 maja na kurs tańca użytkowego dla narzeczonych i weselników. To specjalna propozycja dla narzeczonych pragnących przygotować się tanecznie do zabawy weselnej i pierwszego tańca jak też dla świadków i gości weselnych, którzy pragną podszlifować i udoskonalić swoje umiejętności taneczne.

KURS TAŃCA UŻYTKOWEGO I WESELNEGO ORAZ PIERWSZEGO TAŃCA DLA NARZECZONYCH, ./upload/articles_pakiety/33718/01_obraz.jpg
KURS TAŃCA UŻYTKOWEGO I WESELNEGO ORAZ PIERWSZEGO TAŃCA DLA NARZECZONYCH, ./upload/articles_pakiety/33718/02_obraz.jpg


Program kursu  zawiera naukę dwóch tańców użytkowych disco samby i discofoxa:

Discofox  i disco samba to dyskotekowe tańce użytkowe, które są bardzo przydatne na każdej imprezie tańczonej w parach.  Są to tańce proste a jednocześnie niezwykle widowiskowe. Dzięki niezliczonej ilości obrotów i fantazyjnych figur, przyciągają uwagę i wzbudzają podziw oglądających. Stosując ich kroki można spokojnie przetańczyć całą noc, gdyż ilość figur jest tutaj nieograniczona. Schemat kroków może być układany w nieskończoną liczbę kombinacji zarówno prostych jak i zaawansowanych. Znajomość tych tańców wystarczy, aby Para Młoda zatańczyła zarówno swój pierwszy taniec jak i swobodnie bawiła się z gośćmi podczas swojego wesela.

Zapraszamy na kursy tańca użytkowego i lekcje indywidualne, na których instruktor pomoże Państwu wybrać odpowiedni utwór muzyczny, nauczy kroków i przygotuje z Wami niezwykły Pierwszy Taniec. [więcej]
redaktor, 08.05.2017 10:34|czytane: 273 razy|komentuj|czytaj cały
Skrzaty KKS Pro-Basket Kutno rozpoczęły rozgrywki
Dwa mecze z zespołami ze Skierniewic rozegrały w miniony weekend skrzaty KKS Pro-Basket Kutno, które od tego sezonu rozpoczęli rozgrywki ligowe w Wojewódzkiej Lidze Skrzatów. 

Skrzaty KKS Pro-Basket Kutno rozpoczęły rozgrywki, ./upload/articles_pakiety/33762/01_obraz.jpg


W pierwszym meczu podopieczni trenera Mateusza Wasielewskiego łatwo poradzili sobie z przeciwnikiem, ogrywając drużynę ze Skierniewic II 50:10 ( 13:0, 21:3, 8:0, 8:7). Najwięcej punktów w pierwszym spotkaniu rzucił Nowicki Mikołaj – 17. 10 punktów do wyniku dorzucił Filipczak Oskar.

W drugim meczu rozgrywanym zaraz po zakończeniu pierwszego, skrzaty podejmowały drużynę ze Skierniewic I. Niestety nie udało się pokonać dobrze grającego zespołu gości, przegrywamy drugie spotkanie 26:95 ( 7:29, 10:14, 3:20, 6:32). W tym meczu najskuteczniejszym zawodnikiem w drużynie kutnowskiej został Klimarczyk Jakub – autor 15 punktów.
[więcej]
pismak, 10.05.2017 21:27|czytane: 305 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pracownicy szpitala wybrali równej wysokości nagrody
Dziś w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym sp. z o.o odbyło się referendum, w którym pracownicy mieli opowiedzieć się za sposobem podziału części nadwykonań, jakie wypracowali, na nagrody. O sprawie pisaliśmy wczoraj.

Głosowało 67 % załogi, 176 osób zdecydowało o równym podziale kwoty, a 131 chciało innego podziału.  Teraz decyzję podejmie zarząd spółki. Miejmy nadzieję, że dodatkowe środki trafią niebawem [więcej]
wandea, 10.05.2017 20:51|czytane: 1524 razy|23 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Rada Miasta Kutna skąpa, a radny Kłopotowski niczego nie pamięta
Niemałą dyskusję, niestety pełną osobistych wycieczek za sprawą wybuchowej pary Krzysztof Debich-Konrad Kłopotowski, wywołała dziś na powiatowej sesji uchwała o wniesieniu wkładu pieniężnego do spółki Kutnowski Szpital Samorządowy na podwyższenie jej kapitału zakładowego oraz objęcie udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym. Chodzi o milion złotych, który Rada Miasta Kutna już kolejny raz zdecydowała się przekazać z budżetu miasta na potrzeby powiatowej spółki.

Milion dla miasta to przecież pestka


Radny Bartosz Serenda stwierdził, że wszystkie gminy powinny wspierać szpital poprzez dotacje dla powiatu, czy to w formie procenta ze swojego budżetu czy jakiejś ustalonej kwoty.

Rada Miasta Kutna skąpa, a radny Kłopotowski niczego nie pamięta , ./upload/articles_pakiety/33755/02_obraz.jpg
Rada Miasta Kutna skąpa, a radny Kłopotowski niczego nie pamięta , ./upload/articles_pakiety/33755/03_obraz.jpg
Rada Miasta Kutna skąpa, a radny Kłopotowski niczego nie pamięta , ./upload/articles_pakiety/33755/04_obraz.jpg


- Wszyscy w powiecie korzystamy ze służby zdrowia, to jedyne nasze tak ważne wspólne dobro, więc gminy też powinny przekazywać część budżetowych środków. Uważam, że służba zdrowia powinna być darmowa dla ludzi, to obowiązek państwa. Z kolei Miasto Kutno stać na znacznie większą kwotę dotacji. Nie dziękujmy tak prezydentowi i nie róbmy z niego świętego, bo budżet Kutna to blisko 170 mln zł, a pieniądze wydawane są na rozrywki, ognie sztuczne i mniej lub bardziej potrzebne mieszkańcom rzeczy - mówił radny Serenda. - Czy zarząd powiatu zwrócił się do gmin o pomoc w tym zakresie? Jeśli tak to jaka była ich rekacja?

Krzysztof Debich Starosta Kutnowski przypomniał radnemu, że takie spotkanie z wójtami i burmistrzami odbyło się na począrku kadencji i stwierdził, że wypowiedź Serendy to początek kampanii prezydenckiej. 

- Tylko miasto pozytywnie odpowiedziało na nasz apel i trzeba podziękować panu prezydentowi za ten gest i podkreślić, że służba zdrowia i pomoc powiatowi to nie są zadania własne gminy. Nie deprecjonujmy tego co robi prezydent, bo uznał naszą samodzielność w wydaniu tych środków. Przypomnę, że wcześniej pomoc miasta ograniczała się do zakupów sprzętu - powiedział Debich. - Nie chciałbym się wdawać, jak widzę, w początek pana kampanii prezydenckiej. Teraz uzgodniliśmy dodatkowo w umowie z miastem, że będziemy przekazywać informacje o ewentualnej zmianie celu, na który wydany zostanie dotacja. W ubiegłym roku była taka sytuacja, że przepadł wniosek na SOR i zmieniliśmy cel.

Radni otrzymali dziś na piśmie informację prezesa spółki Kutnowski Szpital Samorządowy Marka Kiełczewskiego, że  z miejskiej dotacji 900 tysięcy złotych zostanie ponownie wykorzystane jako wkład własny we wniosku na termomodernizację Szpitalnego Oddziału Ratunkowego a 100 tys. zł pójdzie na strukturę przeciwpożarową. Wniosek został już złożony, czeka na ocenę.
[więcej]
wandea, 10.05.2017 19:18|czytane: 3663 razy|112 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kasprowicz zaprasza w sobotę!
Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Kutnie serdecznie zapraszają gimnazjalistów i ich rodziców na Drzwi Otwarte szkoły 13 maja o godzinie 10.00.

Kasprowicz zaprasza w sobotę!, ./upload/articles_pakiety/33759/01_obraz.jpg


Drogi Gimnazjalisto, przygotowaliśmy dla Ciebie mnóstwo niespodzianek i atrakcji. Przyjdź, poczuj atmosferę szkoły, poznaj nauczycieli, porozmawiaj z kolegami z Kasprowicza i przekonaj się, dlaczego według plebiscytu „Dziennika Łódzkiego” jesteśmy „Najfajniejszą szkołą ponadgimnazjalną w powiecie kutnowskim”. Czekamy na Ciebie! [więcej]
wandea, 10.05.2017 17:28|czytane: 338 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Konferencja Różana na otwarcie Pikniku wśród Róż. Zgłoszenia do 22 maja
26 maja zapraszamy na trzecią edycję Konferencji Różanej organizowaną przez Kutnowski Dom Kultury aby umożliwić mieszkańcom Kutna oraz pasjonatom róż pogłębianie wiedzy o królowej kwiatów. W tym roku temat konferencji to „Ogrody i ogródki różane”.

Konferencja Różana na otwarcie Pikniku wśród Róż. Zgłoszenia do 22 maja, ./upload/articles_pakiety/33757/01_obraz.jpg


Wydarzenie rozpocznie prelekcja „Ogrody różane w Europie i w Polsce” , następnie posłuchamy o doborze i zasadach kompozycji róż i roślin towarzyszących, dowiemy się jak chronić róże przed chorobami i szkodnikami, a także jak dobierać i pielęgnować najpiękniejsze odmiany róż aby ogrody i ogródki wyróżniały Kutno-miasto róż.

Na zakończenie o projektach realizujących koncepcję Kutna jako różanego miasta opowiedzą zastępcy Prezydenta Miasta Kutna – Jacek Boczkaja i Zbigniew Wdowiak, a Cukiernia Wasiakowie zaserwuje słodki poczęstunek. [więcej]
kultura, 10.05.2017 17:19|czytane: 593 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Niepełnosprawni na szerokich wodach kutnowskiego rynku. Czy znajdzie się miejsce dla
Problemy z siedzibą TIFT REKLAMY Spółdzielni Socjalnej osób niepełnosprawnych w Nowej Wsi mogą zakończyć się dla firmy dramatycznie. 47 -letni Leszek... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Spotkanie informacyjne Pałac Saski w Kutnie - rewitalizacja i funkcje przyszłego
Muzeum Regionalne w Kutnie zaprasza na kolejne spotkanie informacyjne poświęcone przyszłości Pałacu Saskiego. Spotkanie pt. „Pałac Saski w Kutnie – rewitalizacja i funkcje przyszłego kompleksu” odbędzie się 31 maja o godz.... [więcej]
Sport
W Kutnie trwają Półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek
Dziś kolejne w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie kolejne mecze Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. O godz. 12.00 Basket Go Przemyśl zmierzył się z Mistrzyniami Województwa – KKS Pro-Basket Kutno z wynikiem 46:43.  Zapraszamy jutro o godz.  10:00 MPKK Sokołów OSiR... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Dyskretna pozna Pana Jestem gotowa rozpalić twoje zmysły do maksimum i sprawić że po naszym spotkaniu będziesz chciał tylko więcej. Zainteresowany? czekam na twoją wiadomość jednakże nie trać ani mojego ani sw... [czytaj więcej]
PRACA PRZY PRODUKCJI I MONTAŻU MEBLI Zatrudnimy pracownika do prac związanych z obróbką płyt meblowych i obróbką szkła na maszynach specjalistycznych oraz montażem mebli. Mile widziane doświadczenie w pracy przy produkcji lub m... [czytaj więcej]
PRACA PRZY PRODUKCJI I MONTAŻU MEBLI Zatrudnimy pracownika do prac związanych z obróbką płyt meblowych i obróbką szkła na maszynach specjalistycznych oraz montażem mebli. Mile widziane doświadczenie w pracy przy produkcji lub m... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
WYSYŁKA PACZEK KURIERSKICH Wysyłasz przesyłki kurierskie? Wejdź na stronę https://zlapkuriera.pl lub zadzwoń do nas pod numer telefonu: +48 55 629 30 40 Za pośrednictwem naszego serwisu Zlapkuriera.pl tanio i szybko ... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Okazja! Narzuta w Super Cenie - 125zł Narzuta dekoracyjna pikowana dwustronna. Wykonana z wysokiej jakości materiału , tkanina miła w dotyku, wygodna w użytkowaniu nie wymaga prasowania. Oferta nie zawiera poszewek widocznych ... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Pracownik / pracownica przetwórstwa mięsnego (Lekkerkerk, Holandia) AP Grupa s.c. (numer certyfikatu Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia: 11282), dla Pracodawcy holenderskiego firmy SRS Personeel B.V., realizuje procesy rekrutacji i selekcji Pracowników w branży... [czytaj więcej]
projektowanie STRON WWW / KOMPLEKSOWO OD A DO Z Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej oferty, jaką jest projektowanie stron internetowych , kompleksowo od A do Z. W ramach oferty proponujemy - stworzenie strony www - zakup serwera i dome... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Krystian Boczeń:
58 minut temu
Rządy w Staszicu to konflikt między dyrektorem, a grupką nauczycieli. Wg mnie prawda jest po środku. Za oddaniem kontraktu opowiedziało się 13 radnych, reszta się wstrzymała, nikt nie był przeciwko, dzięki temu w Kutnie jest kardiologia inwazyjna. A co masz na mysli z dziwnymi ruchami w komunikacji i geodezji?
Krystian Boczeń:
1 godzin temu
Radny z PSL by się nie wyłamał w tej sytuacji, nie było na to cienia szans. W takiej sytuacji byłoby Debich 11, Bryłka 2. Radny PSL by się wyłamał tylko wtedy gdyby nie wyszła opozycja, która wszystko zepsuła. Bryłka spadł z nieba tym, że chciał kandydować po tym jak opozycja nie wystawiła kandydata i nie wiem jak to można było tak zepsuć.
Otto Ruhmfeld:
2
 · 
1 godzin temu
Czyli merytoryczne są np rządy w Staszicu, Oddanie kontraktu szpitala, dziwne ruchy w geodezji komunikacji itp ?
Otto Ruhmfeld:
1 godzin temu
Celowo piszę biznesowego bo wydaje mi się że ktoś przy władzy myli służbę lokalnej społeczności z dobrym interesem wynikającym z bycia przy władzy.
Otto Ruhmfeld:
1 godzin temu
Krystian, błąd. Gdyby obaj byli kosekwentni i jeden z nich nie zaglosował na debicha to ten pewnie nie zostałby starostą. Brylka też nie, a to zmuszałoby radnych do poszukania porządnego kandydata. Mieli wiedzę że jeden z psl może się wylamać, ale nawet tej wiedzy nie dali szansy, ten z nich ktory zaglosowal za debichem, świadomie byl za utrzymaniem obecnego ukladu i taka jest prawda, a gadki o starszym panie, sprycie, złej opozycji przy tym fakcie są bez znaczenia. FAKT JEST TAKI ŻE JEDEN ZNICH AKTYWNIE PRZYCZYNIL SIĘ DO TRWANIA TEGO CHOREGO UKŁADU BIZNESOWEGO.
Bożydar Kotontay:
1 godzin temu
eeeee czepialski ale niewygodnyś...
Krystian Boczeń:
1 godzin temu
Przykład tych myślących opozycjonistów? Przynajmniej jeden.
Ewaryst Gaspary:
2
 · 
1 godzin temu
Jeszcze jedno Krystianie - cieszy mnie bardzo, że opozycja istnieje w radzie powiatu, ze nie udało sie po 2,5 roku intensywnej pracy Debicha i koalicjantów zmacerować, urobić do wymaganej przez starostę konsystencji całej rady. Widać, nie na wszystkich czar Debicha działa. Sa rownież w radzie ludzie myslący, którzy maja własne zdanie. Ci ludzie jakos nie chcą uczestniczyć w realizacji koncepcji, ktore uważają za nierealne, a niekiedy wręcz szkodliwe.
Krystian Boczeń:
1 godzin temu
Nikt nie próbuje robić wody sodowej z mózgu nikomu. Mieli dobre intencje, a stali się kozłami ofiarnymi tej sytuacji. I to wszyscy 3 panowie.
Ewaryst Gaspary:
2
 · 
2 godzin temu
Krystian, nie usiluj ludziom robić wody sodowej z mózgu. Ludzie to nie "ciemny lud, który to kupi", jak się wyraził jeden z polityków. Ludzie to widzą, słyszą, czytają i analizują. Ta raptowna zmiana taktyki nie zmieni faktu, że dwaj młodzi radni Serenda i Ziólkowski faktycznie zakpili sobie ze starszego czlowieka. W swojej mądrości, inteligencji, umiejetnościach i kunszcie politycznym nie przewidzieli tylko jednego, że to wszystko obróci sie przeciwko nim samym. Stało się tak, jak napisał kiedyś Sienkiewicz "Złapał kozak tatarzyna, a tatrzyn za łeb trzyma". Skutek jest taki, ze obydwaj mlodzi radni -Serenda i Ziółkowski - poniesli sromotną wizerunkowa porazke.
Krystian Boczeń:
2 godzin temu
Ja nie bronię Debicha, stwierdzam tylko, że to człowiek merytoryczny i nie piszcie że to mój protegowany tylko dlatego, że mam takie zdanie o nim. A sytuacja w szpitalu to przecież nie jest jego wina, dostał bałagan po poprzedniej ekipie rządzącej i niech mi nikt nie próbuje wciskać że jest inaczej. Zarządzanie majątkiem powiatu też złe nie jest, a jak jest to też oprzyjmy się na przykładzie. To co było złe to sprzedaż PKSu, ale to też w poprzedniej kadencji. Pokażcie mi przykład gdzie w polityce nie ma kolesiostwa, chociaż jeden, każdy obstawia się swoimi, tak jest na całym świecie. Brak ambicji? każdy ma ambicje. Honor, no tu można dyskutować o tym, fakt.
Ewaryst Gaspary:
2
 · 
2 godzin temu
Krystian, ja bym był ostrozny z takimi epitetami pochwalnymi wobec Debicha. Tydzien temu byliśmy świadkami bardzo burzliwej debaty medialnej, gdzie forumowicze okreslali to, co dzieje sie w samorządzie powiatowym jako bagno. Debich to podobno myslący człowiek, a wpakował sie w taki układ koalicyjny, który go pogrąża. Czyzby tak bardzo chciał być starostą, że przestały sie liczyć jakiekolwiek standardy ? To jest jego świadomy wybór. Za to wszystko, co dzieje sie w powiecie bedzie ponosił odpowiedzialność. Nie pamiętam, aby aż takie cyrki działy sie za Dąbrowskiej, a nawet Galowej.,
Józef Ciołek:
2 godzin temu
Opamiętajcie się za chwilę się okaże, że nikt wam w Polsce nie dorównuje, Trochę pokory
Dymitr Gietgud:
2
 · 
2 godzin temu
Jeszcze jednej lekcji nie było, a już wiedzą, że są świetni. Niezwykli ludzie
Zachary Filipczyk:
2
 · 
2 godzin temu
Boli mnie wielki balagan w kutnowskim szpitalu i zarzarzanie majatkiem powiatu,kolesiostwo,miernota,a przedeszystkim brak honoru i ambicji u twojego protegowanego. Wojewoda wywalil go ze stanowiska a on zrobil wszystko aby na nim pozostac nie sprawdzajac sie zbraku wlasnie merytoryki i troski o dobro spoleczne.
Krystian Boczeń:
2 godzin temu
A i jeszcze jedno. Nie rozumiem nagonki i pretensji wobec Ziółkowskiego i Serendy. Za Bryłką zagłosował najprawdopodobniej Serenda tylko dlatego, że nie mógł zagłosować za Debichem bo jak powiedział przez Gierule, gdyby Debich powiedział, że Gieruli w zarządzie nie będzie to Serenda by na Debicha zagłosował, a tak przynajmniej wynikało z jego wypowiedzi. Radny Ziółkowski słysząc jak Bryłka krzyczy, że jeśli opozycja nie wystawi kandydata to on chce wystartować. Ponieważ tylko radni mogą zgłaszać kandydatów to sam się Bryłka nie mógł zgłosić. Ziółkowski zrobił mu prezent i go zgłosił, uszanował w ten sposób starszego człowieka i byłego radnego powiatowego, start w wyborach na starostę był więc symbolicznym wyrazem szacunku oraz też świetną reklamą dla samego pana Bryłki. I teraz najważniejsze, z tego co ptaszki ćwierkają to gdyby opozycja nie wyszła by z sali to Bryłka byłby starostą! Ziółkowski zagłosowałby wtedy na Bryłkę oraz jeden z panów chłopskiej partii też by sie wyłamał, jest to pewne bo sam tak mówił. I teraz ta sama opozycja skłóca na forum Bryłkę z młodymi radnymi, a czemu? No bo tak jest im wygodnie! Oni narozrabiali, a teraz ma im to ujść na sucho, a za nich po uszach dostają młodzi. I to nie Bryłka pokazał kindersztube młodym, ani młodzi nie ośmieszyli Bryłki. Wszyscy stali się ofiarami opozycji, która dolewa oliwy do ognia.
Adrian Czande:
2 godzin temu
Ewaryście, nie jestem pewny, czy Debich, Burzyński i Trawczyński sa szczęśliwii, że w jednym szeregu obok nich umieszcza sie takich "wybitnych samorzadowców" i tak "zasłużone osoby" jak Ziołkowski i Serenda.
Krystian Boczeń:
2 godzin temu
A może ty napisz najpierw co tak cię boli ta "sitwa". Co ona złego zrobiła i w czym tak szkodzi? W tym, że pierwszy raz od dawna mamy porządnego starostę i merytorykę w starostwie? Ty podaj przykład tego szkodzenia. Nie jestem jednym z nich choć się kręce w otoczeniu radnych.
Ewaryst Kierło:
2 godzin temu
Zmień płytę Czesławie czy Wiesławie czy jak tam masz panie poszkodowany dziadku. Co wpis to każdy już upadł i zakończył kariere polityczną, Debich, Trawczyński, Burzyński, Ziółkowski, Serenda i w zasadzie wszyscy co są radnymi i pewnie ci co jeszcze nie wiedzą, że nimi będą. Niestety poza wylewaniem żalu nie da to panu żadnych efektów. Proszę zresztą zgłosić sprawę na policje, prokuraturę czy gdzie pan chce.
Zachary Filipczyk:
2 godzin temu
Ewerest powierz tak scerze ille naliczyles tych porzadnych ludzi w tej powiatowej sitwie utrzymujacej sie z nszych podatkow i szkodzacych nam wszystkim.Czy zdolas ich wymienic choc jednego z nich to podaj jego nazwisko.Jesli tego nie zrobisz to znaczy ze jestes jednym z nich.Najciekawsze artykuły
 ·  11
3 dni temu
Inauguracja parkrun w KUTNIE! Darmowe biegi już od najbliższej soboty!
 ·  3
4 dni temu
Recital dyplomowy z jazzowymi przebojami wszechczasów
 ·  41
4 dni temu
Kapitulacja wójta gminy Bedlno. Czas na decyzję starosty w sprawie wiatraków
 ·  11
5 dni temu
Policjant z zarzutem zabójstwa wciąż w areszcie
 ·  73
6 dni temu
Wyłudzenie VAT i pranie brudnych pieniędzy w Kutnie. Już 25 podejrzanych i 9 osób w areszcie
 ·  23
7 dni temu
Niepełnosprawni na szerokich wodach kutnowskiego rynku. Czy znajdzie się miejsce dla spółdzielni socjalnej?
 ·  2
9 dni temu
Pamiętaj mordeczko, głowa do góry. Piknik z Kulturą Street art na Dobrzelińskiej
 ·  271
9 dni temu
Głosowanie komisji i oświadczenie starosty w sprawie dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Kutnie
 ·  7
10 dni temu
Sterylizacja zwierząt domowych będzie częściowo dotowana przez miasto
 ·  6
11 dni temu
Noc Muzeów w Krośniewicach za nami
 · 
11 dni temu
Dzień Dziecka w Kutnie. Wielkie show taneczno-muzyczne
 ·  24
12 dni temu
Czytelnicy piszą: A jednak toaleta w parku ma awarię
 ·  59
13 dni temu
Prokurator Sławomir E. na gościnnych występach. Zawieszenie i co dalej?
 ·  91
13 dni temu
Brutalna prawda o konkursach w samorządzie i kłopotliwe pytania o dyrektora
 ·  112
18 dni temu
Rada Miasta Kutna skąpa, a radny Kłopotowski niczego nie pamięta
 ·  16
19 dni temu
Czytelnicy pytają: Czy na Zdrojowej przy cmentarzu staną bloki?
 ·  93
21 dni temu
Prezydent Kutna złożył zawiadomienie do prokuratury. Urzędniczka zwolniona!
 ·  74
25 dni temu
Takie kino...
 ·  4
27 dni temu
Za nami pierwsze koncerty tegorocznej Majówki
 ·  14
28 dni temu
45 lat Kutnowskiego Domu Kultury: zasłużeni, wystawy i folklor kutnowski
 ·  4
28 dni temu
Majówka z Bareją: Czasem, aż oczy bolą patrzeć, jak się przemęcza dla naszego klubu, prezes...
 ·  79
28 dni temu
Piąty roczek Festiwalu Piosenki Biesiadnej w Bedlnie. Na sali na ludowo tańczą wszyscy wkoło
 ·  24
29 dni temu
Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów
 ·  4
30 dni temu
Na wątpliwości przed majówką i po, najlepsza jest nadzieja i odwaga na ...
 ·  21
30 dni temu
Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności