eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 25.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Skarga na starostę Krzysztofa Debicha zasadna
Związek Nauczycielstwa Polskiego w listopadzie ubiegłego roku wniósł skargę na działania Starosty Kutnowskiego Krzysztofa Debicha w związku z brakiem odpowiedzi na pismo z maja 2016r.

25 maja ZNP wystąpiło do starosty Krzysztofa Debicha z wnioskiem o podniesienie kwoty dodatku za trudne warunki pracy dla wychowawców internatu Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Żychlinie w uzgadnianym wówczas ze związkami „Regulaminie w sprawie wysokości oraz szczegółowych warunków przyznawania dodatków do wynagrodzenia zasadniczego oraz sposobu obliczania i wypłacania wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe i godziny doraźnych zastępstw nauczycieli szkół i placówek, dla których organem prowadzącym jest Powiat Kutnowski”.

Dziś radni debatowali nad propozycją Komisji Rewizyjnej uznania skargi na starostę za zasadną. O tym InterTV


Po miesiącu, 24 czerwca Jerzy Pawlak dyrektor Wydziału Edukacji Kultury i Sportu starostwa odpowiedział ZNP, że treść przywołanego wyżej regulaminu została już uzgodniona ze związkami zawodowymi, a Zarząd Powiatu w Kutnie rozpatruje zgłoszoną przez związek sprawę.

31 sierpnia Rada Powiatu w Kutnie uchwaliła ww Regulamin w sprawie wysokości oraz szczegółowych warunków przyznawania dodatków. Jednak organ nadzoru Wojewoda Łódzki wskazał na nieważność uchwały. Została ona poprawiona i ponownie głosowana przez radnych 2 listopada. [więcej]
wandea, 25.01.2017 21:47|czytane: 2376 razy|53 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Prezes Zarządu Pini Polonia zostaje na wolności
Dzisiaj Sąd Okręgowy w Łodzi negatywnie rozpatrzył zażalenie Prokuratury Regionalnej w Łodzi na ustanowienie poręczenia majątkowego zamiast tymczasowego aresztowania dla Piero P. prezesa zarządu mega ubojni w Kutnie. Włoch opuścił areszt po wpłaceniu kaucji w wysokości 10 mln zł.

Jak stwierdził dziś rzecznik Prokuratury Regionalnej w Łodzi, Krzysztof Bukowiecki - Sąd uznał, że środek zapobiegawczy izolacyjny wobec podejrzanego nie jest konieczny. Nie ma już możliwośco odwołania od tej decyzji sądu. Podejrzany pozostanie na wolności, a Prokuratura Regionalna dalej będzie prowadzić śledztwo.

Przypomnijmy, postępowanie pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Łodzi trwa od lutego ubiegłego roku. Do tej pory w sprawie występuje 13 podejrzanych, którym przedstawiono zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, prania pieniędzy i oszustw. Sąd Rejonowy w Łodzi na wniosek Prokuratury Regionalnej w Łodzi zadecydował o tymczasowym aresztowaniu 5 osób -  najbardziej zaangażowanych w działalność przestępczą. W stosunku do pozostałych zastosowano dozory policji.

7 grudnia 2016 roku sąd rozpoznał wnioski prokuratora i zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec 5 osób i dla Piero P. wyznaczył termin do wpłaty poręczenia majątkowego w kwocie 10 milionów złotych, które podejrzany wpłacił i przebywa na wolności. 
W ubiegły piątek Sąd podtrzymał tymczasowe aresztowania dla pozostałych podejrzanych, a Włocha dzisiejszą decyzją pozostawił na wolności. 

Piero P. (lat 64) – prezes zarządu i jedyny udziałowca spółki pozostaje m.in. pod zarzutami kierowania zorganizowaną grupą przestępczą w okresie od lipca 2011 roku do 5 grudnia 2016 roku, narażenie na uszczuplenie należności publicznoprawnych w postaci podatku od towarów i usług oraz podatku dochodowego w łącznej kwocie przekraczającej 35 milionów złotych w związku z wystawianymi przez podmioty występujące w łańcuchu powiązanych firm nierzetelnymi fakturami za świadczone usługi, jak również udział w praniu brudnych pieniędzy.

- Dzisiejsza decyzja Sądu Okręgowego w Łodzi, który oddalił zażalenie Prokuratury dotyczące wypuszczenia mnie z aresztu to wyraźny krok w stronę udowodnienia mojej niewinności. Ogromnie mnie cieszy, że Sąd po analizie przedstawionych dokumentów i dowodów przekonał się, iż nie ma powodów stosowania wobec mnie tak drastycznych sankcji - oświadcza Piero P.   [więcej]
wandea, 25.01.2017 20:42|czytane: 1680 razy|16 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wystawa Tropem renifera w KDK
Kutnowski Dom Kultury zaprasza całe rodziny do odwiedzenia Galerii Okno na Sztukę (II piętro KDK), gdzie czeka oryginalna wystawa pt. "Tropem renifera".

Wystawa Tropem renifera w KDK, ./upload/articles_pakiety/32713/01_obraz.jpg
Wystawa Tropem renifera w KDK, ./upload/articles_pakiety/32713/02_obraz.jpg
Wystawa Tropem renifera w KDK, ./upload/articles_pakiety/32713/03_obraz.jpg


Ekspozycja odzwierciedla piękno i surowość arktycznej i antarktycznej przyrody, jest swoistą wędrówką po tajdze, tundrze i przełęczach górskich. Znajdziemy tu zimnolubną faunę, ciekawie zobrazowane zjawiska meteorologiczne, krajobraz i oczywiście ludzi, którzy mieszkają w tym surowym klimacie. Autorami prac są dzieci z całego świata - znajdziemy tu dzieła dzieci z Rosji, Białorusi, Słowacji, Łotwy, Estonii i oczywiście z Polski.
[więcej]
kultura, 25.01.2017 22:05|czytane: 332 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zaczęło się od palącego 14-latka a skończyło na kontrabandzie
W ubiegłym tygodniu w ramach policyjnej akcji "Nielat" dzielnicowi KPP Kutno zatrzymali w parku 14 -latka, który palił papierosa. Chłopak miał przy sobie zapasy, całą paczkę papierosów bez polskich znaków akcyzy. W wyniku podjętych dalszych czynności funkcjonariuszom udało się ustalić kto sprzedał mu papierosy.

Zaczęło się od palącego 14-latka a skończyło na kontrabandzie, ./upload/articles_pakiety/32708/01_obraz.jpg


W mieszkaniu przy ul. 29-go Listopada w Kutnie dokonano przeszukania i ujawniono 76 paczek papierosów i 5 butelek alkoholu bez polskich znaków akcyzy. Materiały w tej sprawie zostaną przesłane do Urzędu Celnego w Łodzi w związku z popełnieniem przez osoby dorosłe wykroczenia skarbowego z art. 65 § 4 KKS.

Funkcjonariusze podczas działań "Nielat" wylegitymowali 64 osoby, przeprowadzili 46 interwencji, ujawnili 3 osoby nieletnie zagrożone demoralizacją, zatrzymali 1 nieletnią osobę poszukiwaną, nałożyli 19 mandatów karnych oraz pouczyli 25 osób. [więcej]
redaktor, 25.01.2017 07:54|czytane: 1530 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Przekaż 1% podatku na kutnowską organizację
Już myślisz o rozliczeniu dochodu? Oto organizacje z Kutna uprawnione do otrzymywania 1% podatku.

Przekaż 1% podatku na kutnowską organizację, ./upload/articles_pakiety/32709/01_obraz.jpg


[więcej]
redaktor, 25.01.2017 08:11|czytane: 610 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Trwają konsultacje społeczne ewaluacji Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego 2016
Do 31  stycznia w mieście prowadzone są konsultacje społeczne dotyczące ewaluacji Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego 2016 i projektu zarządzenia prezydenta o KBO 2017.

31 stycznia o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie z mieszkańcami Kutna, a do 29 stycznia chętnych do udziału w konsultacjach zapraszamy na stronę http://www.budzetobywatelski.kutno.pl/ i wypełnienie interaktywnej ankiety.

Niestety na stronie brak projektu zarządzenia prezydenta w sprawie zasad i trybu realizacji Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego 2017, tak więc trudno je konsultować :)

- Brak projektu zarządzenia prezydenta w sprawie zasad i trybu realizacji Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego 2017 nie jest przypadkowy. Projekt tego dokumentu powstanie na podstawie konsultacji: po wymianie uwag z mieszkańcami na spotkaniu 31 stycznia 2017 i przedstawionych przez mieszkańców w ankiecie - odpowiada Paulina Matysiak z Urzędu Miasta Kutna. [więcej]
wandea, 25.01.2017 08:08|czytane: 837 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
W sobotę plakatobranie w Kinie KDK
Kino Kutnowskiego Domu Kultury czyści magazyn z archiwalnych plakatów. To nie lada gratka dla kolekcjonerów i wielbicieli filmu.

Zapraszamy w sobotę w godz. 11.00-15.00 na hole Kutnowskiego Domu Kultury.

[więcej]
kultura, 25.01.2017 07:32|czytane: 883 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Reforma edukacji w Kutnie. Problemy dopiero w 2019 roku
Samorząd miejski jak twierdzą włodarze jest dobrze przygotowany do reformy edukacji. W Gimnazjum nr 2 będzie SP nr 2, w Gimnazjum nr 1 SP nr 7 (jak za dawnych czasów), a Gimnazjum nr 3 zastąpi Szkoła Podstawowa nr 5.  Będą obowiązywać stare obwody uzupełnione o nowe ulice. Nie powinno być problemów technicznych, natomiast dopiero w 2019 roku mogą być kłopoty związane z ograniczeniem zatrudnienia. 

Reforma edukacji w Kutnie. Problemy dopiero w 2019 roku, ./upload/articles_pakiety/32699/01_obraz.jpg


Jak mówił Zbigniew Wdowiak, zastępca prezydenta Kutna każdym reformatorom trzeba życzyć powodzenia, bo to trudna sztuka. 

- Pani minister Zalewska mówiła kiedyś, że reformę przygotowuje się siedem lat, chyba zapomniała o tym. Po feriach odbędą się spotkania z rodzicami. Nauczyciele, dyrektorzy już wszystko wiedzą, teraz przyszedł czas na rodziców naszych uczniów. Staramy się aby wdrożenie zmian przebiegło bez emocji - mówił Wdowiak. - W każdej szkole podstawowej chcemy utworzyć wszystkie klasy. Lokalizacja nowych szkół podstawowych może spowodować chęć do przenoszenia dzieci bliżej domu co pozwoli na utworzenie każdego rocznika. Główne koszty to przebudowa łazienek w gimnazjach, zmiana mebli, transport sprzętów, potem koszty kadrowe, zwiększenie zatrudnienia, transport dzieci na Łęczycką do nowej "Piątki".

[więcej]
wandea, 24.01.2017 14:39|czytane: 3117 razy|56 komentarzy|komentuj|czytaj cały
czytaj z eKutno.pl Zaczarowana sztuka - Harry Potter i przeklęte dziecko
W 2016 r. przeżyliśmy mały renesans Harry’ego Pottera.  Ostatnia książka o przygodach młodego czarodzieja została wydana w 2007 r. podczas gdy cztery lata później mieliśmy okazję pożegnać się z Harrym z kinowego uniwersum. W ubiegłym roku J. K. Rowling powróciła jednak do magicznego świata za sprawą sztuki „Harry Potter i przeklęte dziecko”.

czytaj z eKutno.pl Zaczarowana sztuka - Harry Potter i przeklęte dziecko, ./upload/articles_pakiety/32705/01_obraz.jpg


Złożone z dwóch części przedstawienie mieli okazję zobaczyć wszyscy bywalcy West Endu – kompleksu teatrów, znajdującego się w centrum Londynu na ulicy o tej nazwie. Decyzja o kontynuacji historii Harry’ego Pottera w formie sztuki mocno mnie zdziwiła. W końcu ograniczyło to dostęp wszystkich fanów do kolejnej porcji doświadczeń, tym razem dorosłego, maga. Na szczęście nie musieliśmy długo czekać, a w lipcu 2016 r. (w Polsce październik 2016 r.) doczekaliśmy się adaptacji scenariusza w formie książkowej.
A to wszystko za sprawą wydawnictwa Media Rodzina. Na książkę składają się obie części sztuki, do której scenariusz napisał Jack Thorne na podstawie historii J. K. Rowling. „Harry Potter i przeklęte dziecko” skupia się na losach bohatera 18 lat po pokonaniu Lorda Voldemorta, a w centrum wydarzeń stawia syna Harry’ego, Albusa.

Z książki dowiadujemy się również jak potoczyło się życie innych bohaterów serii, takich jak Ron, Hermiona, Neville, a nawet profesor McGonagall, czy Draco Malfoy. Przede wszystkim zostajemy przedstawieni zupełnie nowym postaciom, następnej generacji czarodziei. Nie wchodząc w zbytnie szczegóły, jest więc Albus, Scorpius, Rose czy Delphi, nowi, pełnokrwiści bohaterowie.

Co zaś tyczy się samej historii, to z początku miałem dosyć mieszane odczucia. Pomyślałem „Harry Potter osiemnaście lat później? A na co to komu?”. Wydawało się, że jest to nie więcej jak opowieść o trudach wychowywania dzieci, życia z wielką presją bycia synem „wielkiego Harry’ego Pottera” i w pewnym stopniu kalką losów Harry’ego, Rona i Hermiony, tylko tym razem w wykonaniu następnego pokolenia. A trzeba także podkreślić, że jest to pozycja skierowana głównie do wszystkich „potterheads”. Jeśli zatem nie miałeś do czynienia ze światem J. K. Rowling, to możesz po prostu mieć problem z jej zrozumieniem. [więcej]
kultura, 25.01.2017 07:15|czytane: 372 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kinematograf dla Malucha i bajki z dawnych lat
W niedzielę 29 stycznia o godz. 11.00 zapraszamy do Centrum Teatru, Muzyki i Tańca na Kinematograf dla Malucha. Tym razem będziecie mieli okazję spotkać się z bajkami z dawnych lat, a instruktorzy Kutnowskiego Domu Kultury przygotują dla Was niesamowite niespodzianki. Bilety w cenie 5 zł (dzieci)  i 10 zł ciągle w sprzedaży.

Kinematograf dla Malucha i bajki z dawnych lat, ./upload/articles_pakiety/32704/01_obraz.jpg


Zobaczymy Balladę o królu Dąsalu Wąsatym - Zła wróżka sprawia, że mały królewicz staje się zły i ciągle nadąsany. Wstaje zawsze z łóżka lewą nogą i kiedy zastaje władcą, to samo każe czynić swoim poddanym. Wszyscy w królestwie są więc nadąsani. Niespodziewanie zjawia się wesoły żaczek, który przestawia łóżko królewskie tak, żeby władca wstał rano prawą nogą. Kiedy tak się staje, do królestwa wraca radość i śmiech.

Następnie Balladę o królewiczu zwanym Baryłką - Chudy królewicz zwany mimo to Baryłką nie ma apetytu. Doradcy królewscy radzą, aby zabrać go to w góry, to nad morze lub do lasu. Nic to jednak nie pomaga. Dopiero, kiedy Baryłka korzystając z nieuwagi służby wymyka się do lasu, aby czynić to, co robi prosty chłopiec Mikołajek, następuje w nim przemiana. Nabiera apetytu i ciała. [więcej]
kultura, 25.01.2017 07:17|czytane: 439 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ferie bez nudy: Dziś Wielki Konkurs Origami
Wielki Konkurs Origami to atrakcja przygotowana przez Kutnowski Dom Kultury dla dzieci w wieku od 5 do 13 lat.

Ferie bez nudy: Dziś Wielki Konkurs Origami , ./upload/articles_pakiety/32655/01_obraz.jpg


Przedmiotem konkursu jest wykonanie przez każdego uczestnika pracy z wykorzystaniem sztuki składania papieru metodą płaską lub przy użyciu kółek, kwadratów, prostokątów i trójkątów. Zapraszamy 25 stycznia o godz. 11.00. Materiały plastyczne zapewnia Kutnowski Dom Kultury. [więcej]
kultura, 25.01.2017 07:17|czytane: 510 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Prezydent Kutna podsumowuje ubiegły rok i opowiada o planach na 2017 rok

[więcej]
redaktor, 24.01.2017 20:57|czytane: 615 razy|20 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wymień piec na ekologiczny z miejską dotacją. Będzie automatyczna stacja pomiaru zanieczyszczeń
39 przekroczeń normy zanieczyszczenia powietrza pyłem drobnym PM 10 w Kutnie zanotował w ubiegłym roku Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. Dziś w Urzędzie Miasta Kutna odbyła się konferencja prasowa prezydenta Kutna, na której podsumowano działania samorządu miejskiego w zakresie poprawy jakości powietrza. Wcześniej z interpelacją do prezydenta w sprawie zanieczyszczenia powietrza zwrócił się radny Rafał Jóźwiak.

Wymień piec na ekologiczny z miejską dotacją. Będzie automatyczna stacja pomiaru zanieczyszczeń, ./upload/articles_pakiety/32685/01_obraz.jpg


Dziś Jacek Boczkaja, zastępca prezydenta poinformował, że od 10 lat w Kutnie obowiązują ulgi ekologiczne przy podatku od nieruchomości za korzystanie z ogrzewania ekologicznego, gazowego. Od 2007 roku 520 osób skorzystało z ulgi.

- Przez trzy lata 20 budynków zostało podłączonych do sieci gazowej. Funkcjonuje również "Plan gospodarki niskoemisyjnej", miasto dofinansowuje wymianę ogrzewania w nieruchomościach na ekologiczne, można uzyskać dotację w kwocie do 3000 zł - mówił Boczkaja. - W zeszłym roku udzieliliśmy dotację 29 właścicielom, a już w tym roku wpłynęło 28 wniosków. Teraz temat smogu jest na czasie, nawet w telefonie można sprawdzić jaki jest jego poziom.

Przypomnijmy, w listopadzie 2015  Rada Miasta Kutna przyjęła „Plan Gospodarki Niskoemisyjnej dla Miasta Kutno, na lata 2015 - 2023". Jego celem jest przyspieszenie zmiany sposobu zaopatrzenia w ciepło w budynkach aby znacznie ograniczyć emisję zanieczyszczeń w mieście. Samorząd może udzielić dotacji osobom fizycznym, prawnym, wspólnotom mieszkaniowym i przedsiębiorcom. Warunkiem ubiegania się o nią jest niezaleganie z opłatami publicznoprawnymi oraz innymi należnościami wobec miasta.

Modernizacja systemów  ogrzewania ma polegać na likwidacji pieców węglowych lub kotłów starej generacji opalanych węglem, a zastąpieniu ich pompami ciepła, ogrzewaniem gazowym i elektrycznym, olejowym, nowoczesnymi  urządzeniami grzewczymi z podajnikiem automatycznym na biomasę lub węgiel, posiadających świadectwo badania na „znak bezpieczeństwa ekologicznego” wydane przez akredytowane laboratorium, potwierdzające spełnienie wskazanych kryteriów. [więcej]
wandea, 24.01.2017 19:11|czytane: 1121 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Bezpłatny kurs języka angielskiego w Ośrodku Kultury Gminy Kutno
Ośrodek Kultury Gminy Kutno zaprasza wszystkich chętnych na bezpłatny kurs języka angielskiego dla młodzieży i dorosłych.  Zajęcia prowadzone będą w dwóch grupach (grupa początkująca oraz grupa początkująca plus) od 20 lutego 2017 roku.

W zależności od liczby chętnych, zajęcia odbywać się będą raz (1,5 godziny) lub dwa razy (2×60 minut) w tygodniu. W kursie mogą uczestniczyć osoby powyżej 15. roku życia. Chętni zostaną podzieleni na dwie grupy:

    grupa początkująca (osoby rozpoczynające naukę języka angielskiego)
    grupa początkująca plus (osoby początkujące, znające podstawowe zwroty w języku angielskim)

Zajęcia poprowadzi nauczycielka języka angielskiego posiadająca stosowne wykształcenie pedagogiczne oraz uprawnienia egzaminatora maturalnego Izabella Kawka.
[więcej]
wandea, 24.01.2017 19:30|czytane: 808 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Odpowiedź prezydenta Kutna na plany rządu: Jeśli będzie taka możliwość to będę kandydował
Na dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Zbigniew Burzyński odpowiedział na plany rządu polskiego wprowadzenia dwukadencyjności. O jego poglądy zapytała redaktor Beata Kozłowska. 

Odpowiedź prezydenta Kutna na plany rządu: Jeśli będzie taka możliwość to będę kandydował , ./upload/articles_pakiety/32698/01_obraz.jpg


- Partia rządząca co mówi to realizuje, nieważne czy dobre czy złe, to i tak wszystko jest dobrą zmianą. Myślę, że to nie jest najlepszy pomysł, bo teraz ludzie mają możliwość wyboru, kogo chcą sobie wybiorą. Natomiast takie działanie, że ograniczyć tę możliwość mieszkańcom, nie są dobre. Dlaczego ma to dotyczyć tylko samorządów a nie parlamentu? Powinna zmiana wejść z vacatio legis, a tutaj wchodzi od razu i działa wstecz. Po co to jest? Wiemy, rozumiemy, nie będziemy sobie tu opowiadać jakie są tego przyczynki - mówił Zbigniew Burzyński, prezydent Kutna od czterech kadencji. - Dwa lata to za mało, jeden rok rozliczania poprzednika, a drugi wytrwanie do kadencji i myślenie o tym co się będzie robiło jak się to wszystko skończy. Kiedy jest perspektywa to się chce coś robić, a jak jej nie ma, to można zrobić jedną ulicę i tyle. Mamy wiele inwestycji, które są wieloletnie, przechodzą z kadencji na kadencję. 

Prezydent Kutna przytoczył zmiany na dobre dzięki spójności władzy i przez kilka kadencji rządów jednego prezydenta m.in. w Gliwicach, Gdyni, Sopocie, Wrocławiu, Rzeszów. Mówił o tym, że widać tam postęp, podobnie jak w Kutnie. [więcej]
wandea, 24.01.2017 12:24|czytane: 3031 razy|153 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Mecz z Energą Czarni w niedzielę
Od 23 stycznia ruszyła sprzedaż biletów stacjonarna na mecz Polfarmex Kutno – Energa Czarni Słupsk. Bilety można kupować za pośrednictwem portalu kupbilet.pl, w siedzibie klubu KKS PRO-BASKET KUTNO, w salonach EMPIK, w zakładach bukmacherskich STS.

Mecz z Energą Czarni w niedzielę, ./upload/articles_pakiety/32700/01_obraz.jpg


Zapraszamy na mecz 29 stycznia godz. 12.40 Ceny biletów: ulgowy 10 złotych, normalny 25 złotych, hala Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie. Bilety można zakupić w dniach poniedziałek – piątek 09.00 – 17.00.  [więcej]
wandea, 24.01.2017 14:01|czytane: 533 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Kancelaria z Warszawy już pracuje nad budową hali widowiskowo-sportowej w Kutnie
Miasto Kutno wyłoniło kancelarię, która przeprowadzi samorząd miejski przez partnerstwo publiczno-prywatne w budowie hali widowiskowo-sportowej. To dopiero pierwszy krok w kierunku nowej miejskiej inwestycji. 

Kancelaria z Warszawy już pracuje nad budową hali widowiskowo-sportowej w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/32697/01_obraz.jpg


- Do obsługi wdrożenia partnerstwa p-p została wybrana Kancelaria Doradztwa Gospodarczego Cieślak & Kordasiewicz - informował dziś Jacek Boczkaja, zastępca prezydenta Kutna

Na początku listopada ubiegłego roku z włodarzami miasta i radnymi miejskimi spotkał się Tomasz Zieliński, kierownik ds. rozwoju z Kancelarii Doradztwa Gospodarczego Cieślak & Kordasiewicz, który przybliżył procedurę wdrożenia partnerstwa, odpowiadał radnym na liczne pytania. O spotkaniu pisaliśmy TUTAJ

Miasto pod koniec roku zdecydowało o skorzystaniu z takiej możliwości finansowania budowy hali i jej utrzymania.

- To długa droga do wyboru prywatnego partnera, kancelaria ma bogate doświadczenie w tym zakresie. Realizowała wiele poważnych zleceń - dodał Boczkaja. - Hala stanie między aquaparkiem a boiskami Europejskiego Centrum Małej Ligi Baseballa. [więcej]
wandea, 24.01.2017 12:40|czytane: 2279 razy|29 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKuchnia: 5 sposobów na przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej
Wiadomym jest, że bez odpowiedniej diety możemy zapomnieć o spalaniu tkanki tłuszczowej. Prędzej pozbędziemy się tkanki mięśniowej niż tej, z którą tak walczymy. Oczywiście nie tyczy się to każdego i zawsze. Odpowiednio przygotowany organizm, silny i odżywiony nawet w przypadku głodówki czy braku odpowiedniej ilości kalorii, działał będzie w trybie awaryjnym na „zapasach”.

eKuchnia: 5 sposobów na przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej, ./upload/articles_pakiety/32695/01_obraz.jpg


Mimo wszystko jest kilka sposobów i produktów, dzięki którym faktycznie w mniejszym lub większym stopniu możemy wspomóc organizm w pozbywaniu się nadmiaru tłuszczu.

Kawa kuloodporna - świetna jako śniadanie, świetna jako posiłek „przedtreningowy”. Czarna kawa (byle nie rozpuszczalna) połączona z olejem kokosowym nierafinowanym oraz masłem klarowanym (najlepiej GHEE od „szczęśliwych” krówek :) ). Kwasy tłuszczowe MCT to najszybszy sposób na dostarczenie organizmowi energii bez potrzeby trawienia, a masło klarowane to idealny produkt na regenerację zmęczonych naszym stylem życia jelit. Sprawne jelita - lepsze wykorzystanie spożywanego pokarmu = mniej „odpadów” w postaci tłuszczu.

Imbir - najlepiej świeży korzeń, w przypadku braku może być suszony sproszkowany. Wspomaga procesy trawienne, działa antywirusowo i rozkurczająco. Dzięki zawartości kapsaicyny podnosi temperaturę ciała, przez co organizm zużywa więcej kalorii.

Pieprz cayenne, chilli - podobnie jak w przypadku imbiru podnoszą temperaturę ciała dzięki czemu organizm zużywa więcej kalorii. [więcej]
redaktor, 24.01.2017 08:21|czytane: 578 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Jaka to ulica?
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie to wtorkowy cykl dziennika internetowego eKutno.pl Tym razem prosimy o pomoc. W bogatych archiwach regionalnej kutnowskiej biblioteki wiele przekazanych przez darczyńców zdjęć nie jest opisanych, trudno czasem poznać jaka to kutnowska ulica, szczególnie jak zdjęcie przedstawia tylko drewniany piękny dom. 

Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Jaka to ulica?, ./upload/articles_pakiety/32694/01_obraz.jpg
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Jaka to ulica?, ./upload/articles_pakiety/32694/05_obraz.jpg
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Jaka to ulica?, ./upload/articles_pakiety/32694/06_obraz.jpg


Zapytajcie babcie, dziadków, mamę czy tatę czy wiedzą jaka to ulica i piszcie w komentarzach, podając numer zdjęcia i nazwę ulicy. A może Wasza rodzina mieszkała w którymś z domów?

[więcej]
redaktor, 24.01.2017 08:22|czytane: 2332 razy|16 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Grażyna Błęcka-Kolska spotka się z kutnowską publicznością
31 stycznia o godz. 18.00 zapraszamy na Podwieczorek z ... Tym razem gościem Leszka Bonara w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie będzie Grażyna Błęcka-Kolska, aktorka filmowa i teatralna. Bilety w cenie 7 zł są jeszcze w sprzedaży.

 Grażyna Błęcka-Kolska spotka się z kutnowską publicznością, ./upload/articles_pakiety/32693/01_obraz.jpg


[więcej]
kultura, 23.01.2017 17:35|czytane: 921 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zasada dwukadencyjności pozbawi władzy lokalnych oligarchów
Zapowiadana przez polski rząd zmiana w kadencyjności władzy samorządowej poprzez ograniczenie jej do dwóch kadencji w powiecie kutnowskim spowoduje prawdziwą czystkę. Sprawdziliśmy, którzy włodarze nie będą mogli kandydować na najwyższe stołki.

Zasada dwukadencyjności pozbawi władzy lokalnych oligarchów, ./upload/articles_pakiety/32688/01_obraz.jpg


 I tak cztery kadencje rządzą Jerzy Bryła w Gminie Kutno (komitet lokalny), Zbigniew Burzyński w Kutnie (komitet lokalny), Stanisław Jędrzejczak w Łaniętach (komitet lokalny), Krzysztof Kołach (PSL) w Bedlnie. Trzy kadencje: Grzegorz Ambroziak Żychlin (komitet lokalny), Julianna Barbara Herman Krośniewice (komitet lokalny), Tomasz Jakubowski Krzyżanów (komitet lokalny), Tadeusz Kaczmarek Strzelce (komitet lokalny), Zdzisław Kostrzewa Nowe Ostrowy (komitet lokalny). Dwie kadencje rządzi wójt Oporowa Robert Pawlikowski (PSL).

Jedynie Dorota Dąbrowska wójt gminy Dąbrowice będzie mogła ponownie kandydować na to stanowisko.

Publicyści w prasie ogólnopolskiej dywagują na temat pozytywnych i negatywnych skutków zmian w ordynacji wyborczej. Jedni piszą o bezpardonowym przerywaniu dobrego zarządzania, inni o ucięciu układów zamkniętych, daniu możliwości młodszym kolegom, którzy chcą robić kariery w samorządzie itp. itd. [więcej]
redaktor, 23.01.2017 15:22|czytane: 3137 razy|125 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wójt gminy Bedlno przegrał w sądzie. Wiatraki pod znakiem zapytania
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi odrzucił skargę wójta Gminy Bedlno i przyznał rację Samorządowemu Kolegium Odwoławczemu w Skierniewicach w kwestii ponownego rozpatrzenia wniosku o wydanie środowiskowych uwarunkowań dla przedsięwzięcia budowy do 10 elektrowni wiatrowych. Krzysztof Kołach musi rozpatrzeć wniosek inwestora ERP SUB 1 sp.zo.o. , biorąc pod uwagę już nowe przepisy ustawy odległościowej, zatem wniosek powinien być przez niego odrzucony.

Przypomnijmy, SKO pozytywnie rozstrzygnęło odwołanie Stowarzyszenia "Czysta okolica" i  uchyliło decyzję wójta Krzysztofa Kołacha z 24 czerwca 2016 roku określającą środowiskowe uwarunkowania dla przedsięwzięcia polegającego  na budowie do 10 elektrowni wiatrowych o mocy pojedynczej turbiny do 3,3 MW. Kołach z decyzją Kolegium się nie zgadzał i złożył skargę do WSA w Łodzi. Sąd skargę odrzucił i wójt nie ma wyjścia, budowa wiatraków w gminie Bedlno stanęła pod wielkim znakiem zapytania.

WSA w uzasadnieniu postanowienia uznał, że skarga wójta gminy Bedlno była niedopuszczalna gdyż nie jest on stroną postępowania tylko organem wydającym decyzję  i nie może wnieść skargi na zapadłe ostateczne rozstrzygnięcie w sprawie wydania środowiskowych uwarunkowań dla przedsięwzięcia budowy wiatraków.

Wygląda na to, że służby prawne Gminy Bedlno bardzo zawiodły albo z premedytacją wydłużyły czas do wydania decyzji przez wójta Kołacha, odrzucającej wniosek inwestora.

Dziesięć wiatraków miało stanąć w Szewcach Nagórnych, Stradzewie, Ernestynowie, Pleckiej Dąbrowie, Głuchowie. Stroną postępowania nie byli mieszkańcy tych wsi sprzeciwiający się wadliwym prawnie decyzjom wójta Krzysztofa Kołacha i starosty Krzysztofa Debicha (zawieszenie postępowania o wydanie pozwolenia na budowę), jedynie Stowarzyszenie "Czysta Okolica", broniące interesu prawnego społeczności lokalnej. [więcej]
wandea, 23.01.2017 13:53|czytane: 4660 razy|191 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Najmłodsi na scenie Żychlińskiego Domu Kultury
Pierwsze w tym roku przedstawienie teatralne w wykonaniu najmłodszych uczestników zajęć w Żychlińskim Domu Kultury odbyło się w sobotę 21 stycznia.

Najmłodsi na scenie Żychlińskiego Domu Kultury, ./upload/articles_pakiety/32692/03_obraz.jpg
Najmłodsi na scenie Żychlińskiego Domu Kultury, ./upload/articles_pakiety/32692/05_obraz.jpg
Najmłodsi na scenie Żychlińskiego Domu Kultury, ./upload/articles_pakiety/32692/07_obraz.jpg


Pod kierunkiem Katarzyny Brzozowskiej – Zajączkowskiej dzieci przygotowały spektakl pod tytułem „Porządki w warzywniaku”. Mali aktorzy wystąpili jako owoce i warzywa, które w zabawny sposób spierają się, które z nich jest najlepsze.

Zasadniczym przesłaniem spektaklu było uświadomienie widzom, jak wiele walorów zdrowotnych mają owoce i warzywa oraz jak ważne jest budowanie właściwych nawyków żywieniowych już od najmłodszych lat.
Uczestnicy zajęć teatralnych z wielkim przejęciem i zaangażowaniem pracowali nad przedstawieniem i chociaż młodym aktorkom towarzyszyła trema wszystko udało się doskonale. [więcej]
kultura, 23.01.2017 14:29|czytane: 452 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
REKLAMA NA START!

 REKLAMA NA START!
[więcej]
redaktor, 23.01.2017 08:08|czytane: 630 razy|komentuj|czytaj cały
Zespoły wokalne MDK nagrodzone w dwóch Konkursach Kolęd i Pastorałek
Zespoły wokalne z Młodzieżowego Domu Kultury w Kutnie okazały się w grudniu bezkonkurencyjne w kategorii zespołów do lat 15 w VII Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Łęczycy. Podobnie było w kolejnym tegorocznym konkursie.

Zespoły wokalne MDK nagrodzone w dwóch Konkursach Kolęd i Pastorałek, ./upload/articles_pakiety/32690/01_obraz.jpg
Zespoły wokalne MDK nagrodzone w dwóch Konkursach Kolęd i Pastorałek, ./upload/articles_pakiety/32690/02_obraz.jpg
Zespoły wokalne MDK nagrodzone w dwóch Konkursach Kolęd i Pastorałek, ./upload/articles_pakiety/32690/03_obraz.jpg


W Łęczycy I miejsce zajął Zespół Wokalny HOKUS POKUS (MDK Kutno), II miejsce przyznano Zespołowi Wokalnemu ABRAKADABRA (MDK Kutno) i III miejsce zdobył Zespół Wokalny CZARY MARY (MDK Kutno).

Wykonywane na tle bożonarodzeniowej szopki kolędy, nabrały szczególnego piękna i wyrazu. Publiczność miała okazję wysłuchać znanych i mniej znanych kolęd i pastorałek w naprawdę dobrym wykonaniu laureatów konkursu. [więcej]
kultura, 23.01.2017 12:35|czytane: 525 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wygrali zaproszenia na Sztukę kochania w kutnowskim kinie
Michalina Wisłocka, najsłynniejsza seksuolog czasów PRL-u, walczy o wydanie książki, która na zawsze odmieni życie seksualne Polaków. Zobacz pikantną historię w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury od 27 stycznia godz. 18.30 i 20.45.

Podwójne zaproszenia do Kina KDK wygrali:  Magdalena Stawirowska i Kazimierz Śwircz. Zaproszenia będą do odbioru w kasie KDK przed wybranym seansem.

[więcej]
kultura, 23.01.2017 12:24|czytane: 1541 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W środę zapraszamy na Minę
Są jeszcze bilety na spektakl "Mina'' w Centrum Teatru Muzyki i Tańca. To III premiera Studia Teatralnego "Oj''. Spektakl w ubiegłym roku zdobył Grand Prix na XXIII OGÓLNOPOLSKICH SPOTKANIACH TEATRALNYCH MŁODYCH „CZWARTA ŚCIANA” w Turku, Nagrodę Dyrektora Rypińskiego Domu Kultury na 43. Rypińskiej Wiośnie Teatralnej, a Małgorzata Durmaj została nagrodzona za kreację aktorską na Brodnickiej Uczcie Teatralnej.

W środę zapraszamy na Minę, ./upload/articles_pakiety/32528/01_obraz.jpg


Zapraszamy 25 stycznia o godz. 18.00 do Centrum Teatru Muzyki i Tańca na spektakl z dreszczykiem, opowiadający historię Miny i jej przyjaciół. Wspólnie staną przed pozornie błahym problemem, który zapoczątkuje serię zdarzeń prowadzących do rozwiązania pewnej tajemnicy. Jednej z tych, o których lepiej jest nie pamiętać. Bilety na spektakl w cenie 7 zł już w sprzedaży. [więcej]
kultura, 23.01.2017 11:17|czytane: 765 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Chór "Speranza" uczestniczył w VII Koncercie Kolęd i Pastorałek
22 stycznia Chór "Speranza" uczestniczył w VII Koncercie Kolęd i Pastorałek organizowanym przez Chór "Camerata". Spotkanie odbyło się w kościele pw. św. Stanisława B.M. w Rzgowie.

Chór
Chór
Chór


Podczas koncertu wystąpiło 8 chórów amatorskich: Chór "Camerata" - Rzgów, Chór "Gloria" Parafii Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy - Wola Zaradzyńska, Chór Parafii św. Archaniołów Rafała i Michała - Aleksandrów Łódzki, Chór "Radość Życia" - Piotrków Trybunalski, Stowarzyszenie Śpiewaczo - Muzyczne im. Fryderyka Chopina - Konstantynów Łódzki, Towarzystwo Śpiewacze im. Stanisława Moniuszki - Aleksandrów Łódzki, Chór "Gloria Trinitatis" - Parafii Trójcy Przenajświętszej - Pabianice, Chór "Speranza" - Kutno.

Kutnowski chór pod kierownictwem Cezarego Górczyńskiego wykonał trzy kolędy w opracowaniu wielogłosowym: "Mizerna, cicha..." - opr. Wojciech Szaliński, "Gore gwiazda..." - opr. Stanisław Kusztyba, "Za Gwiazdą..." - sł. Stanisław Młodożeniec, muz. Jan Maklakiewicz. [więcej]
kultura, 23.01.2017 11:07|czytane: 882 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Zespół Luzik ze Street Dance Studio ponownie wystąpił w TVP ABC
W sobotę został wyemitowany kolejny odcinek znanego i lubianego przez najmłodszych programu "Petersburski Music Show".

Zespół Luzik ze Street Dance Studio ponownie wystąpił w TVP ABC, ./upload/articles_pakiety/32686/01_obraz.jpg
Zespół Luzik ze Street Dance Studio ponownie wystąpił w TVP ABC, ./upload/articles_pakiety/32686/02_obraz.jpg


Do piosenki finałowej wystąpił zespół taneczny "LUZIK" pod kierownictwem Joanny Gąsiorowskiej. Jest to już drugi występ grupy w tym programie.

Zapraszamy do obejrzenia programu
[więcej]
pismak, 23.01.2017 10:55|czytane: 927 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W środę sesja Rady Powiatu w Kutnie
W środę 25 stycznia o godz. 10:00 w Starostwie Powiatowym w Kutnie odbędzie się sesja Rady Powiatu. W porządku znalazły się następujące punkty: zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Kutnowskiego na lata 2017 – 2020, wprowadzenie zmian w budżecie powiatu na 2017 rok, ustalenie trybu udzielania i rozliczania dotacji szkołom i placówkom niepublicznym.

W środę sesja Rady Powiatu w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/32684/01_obraz.jpg


Radni rozpatrzą skargę Związku Nauczycielstwa Polskiego oddział w Kutnie na bezczynność Starosty Kutnowskiego. Nie zabraknie też interpelacji i zapytań, spraw różnych. [więcej]
pismak, 23.01.2017 09:11|czytane: 2096 razy|42 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Awantura w rodzinie zakończona tymczasowym aresztowaniem
Marija B. 41-letnia obywatelka Ukrainy usłyszała zarzuty usiłowania zabójstwa. W czwartek sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu kobiety na 3 miesiące. 

Marija B. żona 28-letniego mieszkańca powiatu kutnowskiego w poniedziałek 16 stycznia w Podczachach podczas awantury ugodziła męża nożem. Oboje byli nietrzeźwi.

- Mężczyzna poniósł lekkie obrażenia, pomimo tego biegły uznał, że użyte do ataku narzędzie i miejsce ugodzenia nie pozostawiają wątpliwości, że mogło dojść do usiłowania zabójstwa - mówi asp. Edyta Machnik z KPP Kutno. [więcej]
redaktor, 23.01.2017 09:08|czytane: 1764 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Druga edycja Szach-Mat, Ping-Pong w Szkole Podstawowej Nr 6
Od 16 do 20 stycznia w Szkole Podstawowej Nr 6 w Kutnie odbywały się zajęcia feryjne „Szach-mat, ping-pong” w ramach Kutnowskich Grantów Oświatowych „Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga”. 34 uczniów z klas I-IV codziennie pod fachowym okiem doskonaliło umiejętność gry w szachy i tenisa stołowego. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy i w czasie, kiedy jedna grupa zajmowała się szachami, druga ćwiczyła  grę w tenisa. Później następowała zamiana dyscyplin.

Druga edycja Szach-Mat, Ping-Pong w Szkole Podstawowej Nr 6, ./upload/articles_pakiety/32683/03_obraz.jpg
Druga edycja Szach-Mat, Ping-Pong w Szkole Podstawowej Nr 6, ./upload/articles_pakiety/32683/04_obraz.jpg
Druga edycja Szach-Mat, Ping-Pong w Szkole Podstawowej Nr 6, ./upload/articles_pakiety/32683/09_obraz.jpg


Celem zajęć tenisowych było opanowanie zasad i  podstaw  gry. Uczestnicy zajęć grantowych integrowali się ze sobą, aktywnie spędzali czas, uczyli się sposobów radzenia  sobie z porażką. Wykonali szereg ćwiczeń, w których szlifowali  szybkość, refleks i koordynację ruchową. Uczniowie opanowali serwis, odbicie forhend i bekhend, przepisy gry w tenisa stołowego oraz podstawy sędziowania tej konkurencji.

Młodym adeptom królewskiej gry zaaplikowano szachy „w pigułce”. Uczniowie dobrze poznali szachownicę, wartość i możliwości poszczególnych bierek, posunięcia specjalne. Przyswoili zasady gry w debiucie i reguły turniejowe. Ćwiczyli matowanie jedną wieżą  i unikanie pata. Obejrzeli ciekawą i zabawną prezentację „Szachy są super!” Rozwiązali mnóstwo interaktywnych zadań z matowaniem w 1 posunięciu.  Nauczyli się posługiwać zegarem szachowym. Szczególnie absorbujące były ćwiczenia doskonalące umiejętności taktyczne – wykorzystywanie podstawowych motywów taktycznych takich, jak podwójne uderzenie („widełki”) i dawanie mata w dwóch posunięciach. 

Zwieńczeniem  udziału w zajęciach i sprawdzianem poziomu opanowania podstaw gry były zawody poprzedzone pogadanką  nt. najważniejszej ogólnej reguły turniejów rycerskich i sportowych, jaką jest zasada ”fair play”, czyli uczciwej rozgrywki, zdrowej rywalizacji.

Zwycięzcą turnieju tenisa stołowego, rozegranego systemem pucharowym „do dwóch przegranych”, został  Oskar Filipczak, drugie miejsce  zajął Igor Filipczak,  a  trzecie  Grzegorz Zawadzki . Na czwartym miejscu uplasowali się ex aequo  Jakub Hofman i Jakub Gabryś. [więcej]
pismak, 23.01.2017 09:05|czytane: 660 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wyniki I ligi KAHLPN
Po ostatniej kolejce I ligi KAHLPN zajmuje Hurt Pap Egolit AZS,a najlepszym strzelcem był Mariusz Jaśkiewicz z OB. AMAZONKA NIJHOF WASSINK.

Hurt-Pap Egolit AZS – Street Boys 4 : 3
Pankiewicz 2, Szuda, Kaliński – Romański, Ciszewski, Kubicki

Władcy Północy – Lombard Warszawski 3 : 5
Wiśniewski, Grzelak 2 – Błaszczyk, Cichoński, Szumiński, Bednarek, Dariusz Jędrzejewski

DS. Smith – Protektor Tęcza 9 : 2
Wojtalik 4, Szumiński 2, Szymański, Skonieczny, Lewandowski – Rajski, Skowron

Prosto Team – OB. Amazonka Nijhof Wassink 1 : 10
Kostrzewa – Mariusz Jaśkiewicz 4, Pietrzak 4, Wódka 2
Żółta kartka: Krzysztof Walczak (Prosto Team)

Śródmieście – DZPG 3 : 3
Waliszewski 2, Wójcik – Gutarowski, Matczak, Błaszczyk
Żółte kartki: Jakub Nadolski, Kamil Wójcik (2xżk) (Śródmieście) – Hubert Stawirowski, Eryk Stawirowski, Sebastian Gutarowski (DZPG)
[więcej]
pismak, 23.01.2017 08:19|czytane: 521 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wniki II Liga KAHLPN
Po wczorajszej kolejce pierwsze miejsce zajmuje drużyna FC Wieszczyce, a Przemysław Tomczak z Radioaktwnych najlepszym strzelcem.

Wolni Strzelcy - Radioaktywni 8 : 9
Zapałowski 3, Kawiński 2, Bierski, Krupowicz, Pawlak - Tomczak 4, Stańczyk 2, Życiński, Kopański, Lipnowski

TS Omega - New Cold 11 : 5
Kurzawa 4, Łysiak 4, Lewandowski 2, Żabiński - Adamiak 2, Kaczmarek, Towalski, Kruczkowski
Żółte kartki: Piotr Lewandowski (TS Omega), Jordan Towalski (New Cold)

FC Wieszczyce - 1,5L/G 5 : 3
Rybicki 2, Szczepański, Dąbrowski, Albiniak - Borowski 2, Chróścik

FC Gledzianów - GOKiS Krzyżanów 10 : 3
Peda 2, Kaczorowski 2, Góreczny 2, Tomes 2, Galiński, samobój - Krystian Jakubowski 2, Golis

Stary Łąkoszyn - Young Boys 3 : 2
Rejs, Maciej Lubasiński, samobój - Słowikowski
Żółta kartka: Krzysztof Jeruzal (Stary Łąkoszyn)
[więcej]
pismak, 23.01.2017 08:07|czytane: 248 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Polfarmex Kutno przegrał z Dąbrową Górniczą
Wczoraj MKS Dąbrowa Górnicza pokonał Polfarmex Kutno 90:77 (23:16, 22:22, 25:20, 20:19).

MKS: Pamuła 25, Wesley 21, Johnson 10, Wołoszyn 8, Wilson 7, Parzeński 5, Chatkevicius 5, Kowalenko 5, Szymański 4, Wieczorek 0;

Polfarmex: Wallace 20, Kowalczyk 12,  Bartosz 10, Thompson 10,  Fraser 7, Jarecki 7,  Gabiński 5,  Grochowski 4,  Kobus 3,  Salasz 0. [więcej]
pismak, 23.01.2017 08:02|czytane: 401 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Rewelacyjna Kapela Hanki Wójciak. Dziś zapraszamy na brzmienia marokańskich gimbrii
Wczoraj przed kutnowską publicznością w Centrum Teatru Muzyki i Tańca wystąpiła Kapela Hanki Wójciak. Zespół powstał w Krakowie, gra muzykę z pogranicza world music, folku, piosenki autorskiej.  Duża galeria zdjęć A dziś o godz.... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Sprzedam 4,08 hektary POLE UPRAWNE Sprzedam POLE UPRAWNE = 4,08 hektary... [czytaj więcej]
Konkretna propozycja i konkretne zarobki!Warszawa Współpraca dla sympatycznej, uśmiechniętej, komunikatywnej i chętnej do pracy. Chcesz zarabiać w normalnej atmosferze, na uczciwych warunkach, dyskretnie, bezpiecznie i konkretnie? Jeśli tak t... [czytaj więcej]
Zawieszka Nieśmiertelnik Srebro +GRAWER Zdjęcia i Tekstu Idealny i modny prezent dla kobiety i mężczyzny. Wspaniały prezent na Imieniny, Urodziny, Rocznicę, Walnetynki, Dzień Kobiet, Mikołaja, oraz pod choinkę na Gwiazdkę Świąt Bożego Narodzenia... [czytaj więcej]
Kotki Oddam kotki w dobre ręce. Więcej informacji pod nr telefonu 602430567.... [czytaj więcej]
Monitoringi, alarmy Witam, oferuję usługę konfiguracji oraz montażu kamer, alarmów oraz innych systemów zabezpieczeń. Wykonuję również inne usługi informatyczne. Zapraszam.... [czytaj więcej]
Sprzedam biurko duże 210 cm / bardzo dobre wykonanie Mam do sprzedania duże biurko w bardzo dobrym stanie. Biurko ma ponad 1,5 metra i było robione na zamówieni a więc jest wykonane z bardzo dobrego materiału. Posiada wiele szuflad, miejsce na je... [czytaj więcej]
Fly High Production – Produkcja filmowa Firma Fly High Production to przede wszystkim profesjonalna produkcja filmów i innych form audiowizualnych, bazująca na najnowszych technologiach min zastosowaniu drona i innych technologii stabiliz... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Felicjan Rohloff:
13 minut temu
Zeżarłam "się" w pospiechu. Proszę o zrozumienie i wklejenie "się" tam gdzie trzeba. AWRUK!
Felicjan Rohloff:
17 minut temu
###"R". Albinie vel (???????)! Dziękuję za zaproszenie. Da Bóg, to jutro przedstawię ewentualny termin tego niezwykle zapowiadającego wydarzenia. Gdzie jest ten wasz gród? zawalona jestem dzisiaj robotą. Pozdrawiam i wszelkich łask bożych życzę. ~emerytowana nauczycielka.
Felicjan Rohloff:
2 godzin temu
Kordianie! To sobie startuj jak jesteś debilem w trepem lub idiotą w kaloszach. Matura to bzdura, a te konkursy to lipa. A te samorządy to Awruki i Złodzieje. Nie bić Awruków i Złodziei, tylko je zlikwidować. Zlikwidować bzdurną maturę! Zlikwidować ukartowane konkursy! Zlikwidować nierządne samorządy! Zlikwidować szkoły samorządowe. Przestać chodzić do bzdurnych szkól! I zacząć się uczyć! I zacząć czytać eKutno! I wstąpić do KAN"PiŚ"! Pod żadnym pozorem nie likwidować KOTÓW !!! I nie zabijać DZIECI ! I nie budować świątyń! I nie budować pałaców! I nie budować komitetów! Budować SERCA, UMYSŁY i DUSZE! I nie sadzić i nie pielęgnować dębów JPII. Rodzić dzieci, uczyć je i wychowywać! Młodzieży nie rozpuszczać! Zrezygnować z paciorków, fikołków i koziołków! Uwierzyć w Boga! Kochać Polskę! I rozniecać promienie NADZIEI! I nie spać! I obudzić się! I się oświecać! I myśleć! I pracować! I odpoczywać! I bawić się! I działać!.........I nigdy nic złego nie robić........ Coś dobrego - zawsze można..... O kotów dbać, psom dać spokój a świnie oprzątać!....... Paniali?........Amen.
Jordan Sierpowski:
2 godzin temu
POSEŁ Z PIS Tadeusz Woźniak - pozując do zdjęć ze strażakami w Komadzynie, splata swe wypracowane dłonie,na nieprzyzwoicie upasionym brzuszysku.Fakt - inni dostojnicy z jego partyji pozując do zdjęć - czynią podobnie. Ale - jak by nie liczyć, Tadeusz Woźniak (ksywa kanonik) - kadencji poselskich ma już sobą wiele i ta kadencja nie jest jego ostanią, to i nie dziwota, że i jego i tak już upasiony brzuch, z każdą kadencja staje się i coraz to i coraz to bardziej monstrualny. Wiadomo - odmawiać na tych różnych poselsko-wiejskich bankietach jadła i napitki - to rzecz wielce niepolityczna. Tak myślę,że jeżeli darwinowska teoria ewolucji nie zadziała i Woźniakowi nie wydłużą się kończyny górne jak u orangutana ,tak aby ręce mógł spleść na swym brzuchu - to tylko patrzeć, jak niezbędnym dodatkowym wyposażeniem posła staną się protezy, przedłużające jego kończyny górne. A po co ? A NO PO TO - ABY POSEŁ WOŹNIAK MÓGŁ SWE WYPRACOWANE DŁONIE SPLEŚĆ NA SWYM MEGA OLBRZYMIM BRZUSZYSKU.
Marian Pawełek:
2 godzin temu
Ciekawe, czy nadal wierzy w swojego idola, górniczynę?
Maria Giedgowt:
2 godzin temu
Widocznie była za słaba, że wygrać. Zresztą ma dużo pracy - kilku uczniów na krzyż w prywatnej. Jak oni się zmieszczą w tym budynku?
Felicjan Rohloff:
3 godzin temu
Ludzie! Nie macie ciekawszych problemów? wiadał dzięcioł żonie: PiS upada, PO tonie . A młode koty tego słuchały i wcale się tym nie przejmowały, tylko miauczały. POPiS - to najstraszniejsze słowo świata - tak dzisiaj miauczały koty stare i młode i mrugając śpiewały: PiS i Plarforma to jedna rodzina, kaczor i donald - nie polska ptaszyna. Ludzie! Nie liczy się forma - liczy się treść. Nie liczy się PiSforma! Nie liczy się PLATforma! Liczy się KUTNOWSKA ARMIA NADZIEI "Prawda i Śmiech"!!!!! Koty są najmądrzejszymi stworzeniami świata!!!!! Niech żyją Koty! I niech żyje KAN "PiŚ"!
Mateusz Dąb:
3 godzin temu
Nikt z patriotów nie miał szans, bo sitwa rzadzi, ale mnie dziwi jedno, że nie wystartowała pani, która wspierała Łebskiego w kampanii.
Felicjan Rohloff:
3 godzin temu
Tyle co koty napłakały. I nic więcej. Tak słyszałem..... Mówią, że śmieszny Tadeusz rozrzutnością nie grzeszy i św. mamony nie marnotrawi. Co innego to te prezbiterianie z Sienkiewicza. Tam jest Zakon Koedukacyjny dla Św. Świrów. Ludzie! Co tam się dzieje? Jak tam grzeszą. Więcej wydają niż zarabiają. Oni chyba na islam już przeszli. Bo Policja ich się boi. Proboszcz tez się boi. I żadnej klątwy na nich nie rzuca. Ekskomuniki tez się boi im wręczyć. Łajdactwo kwitnie pełną gębą i pustymi butelkami. Hulaj dusza! Piekła nie ma! Kto ten Zakon zlikwiduje to chyba świętym zostanie. Ja nie mogę na to wszystko patrzeć. Zakładam Koedukacyjny Zakon Wszystkich Kawalerów jeszcze światłych, mądrych i cnotliwych i Wszystkich Panien Jeszcze Dziewic. Jutro mamy pierwsze spotkanie przy drzwiach otwartych. Musimy być lepsi od tych synów marnotrawnych i rozrzutnych cór z kutnowskiego PiSolandu. Coś dobrego trzeba w życiu zrobić. Nieprawdaż?
January Sobota:
2
 · 
4 godzin temu
Mamy "najgłupszego" Komentatora eKutna BOHDANA ODYŃCA.
Protazy Kotłubaj:
2
 · 
4 godzin temu
Popieram kandydaturę Tego dzielnicowego.Jest człowiekiem inteligentnym, mądrym, sumiennym i uczciwym. Sprawiedliwy i otwarty dla ludzi. Zawsze służy pomocą.
Waldemar Rzuscyć:
3
 · 
4 godzin temu
Został wypchnięty z PiSu. To sa kulisy polityki Klopotowskiego, Matuszewskiego i Błaszczyka. Dlaczego mu nie pomogli ci dwaj ostatni ? Mam wrażenie, że wolą, aby poseł był ze Zgierza, a nie z Kutna. Co Klopotowski, Klimecki, Olesiński zrobili z PiS, to widać z obecności na listach takich ludzi jak Jóźwiak i Ziółkowski.
Bohdan Odyniec:
5 godzin temu
Mamy "najlepszego" Prezydenta Kutna ZBIGNIEWA BURZYŃSKIEGO.
Makary Pawlikowski:
2
 · 
5 godzin temu
A ile dal ten śmieszny Tadeusz ze swojej diety ?
Bartosz Koścień:
6 godzin temu
wklejam wszystkie 4 linki raz jeszcze tym razem poprawne:
umkutno.bip.e-zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3& func=selectsite&value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7< br />

www.ekutno.pl/wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teo ria-a-praktyka-k-opoty-z-prawem-komendanta-policji -w-kutnie,

kutno.net.pl/artykuly/aktualnosci,aktualizacja-k omendant-kutnowskiej-policji-na-dywaniku-prywatne- dojazdy-rozliczal-jak-sluzbowe,84342.html

www.polskatimes.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiat owy-policji-w-kutnie-dostal-reprymende,12174332/
Bartosz Koścień:
2
 · 
6 godzin temu
UPDATE

ZAPRASZAM WSZYSTKICH TU KOMENTUJĄCYCH DO KLIKNIĘCIA W PONIŻSZY LINK

http/umkutno.bip.e -zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3&func=selectsite &value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7

Wszyscy Ci, którzy tu komentują nie zadali sobie nawet grama trudu, aby wejść na stronę Urzędu Miasta. Wszyscy piszą "w ciemno". że konkurs odbył się tajnie, że nie było ogłoszenia - cel? Napluć komuś w twarz, upodlić i wykreować błędną rzeczywistość.

Szczerze? Jest to tak zaściankowe myślenie, a przy tym maksymalnie żałosne. Typowa kutnowska mentalność. Zastanawiam się tylko, po co tyle jadu, nie macie własnego życia, planów, marzeń, pasji, pracy, dzieci, rodziny? Wolicie wypluwać gorzkie żale pewnie na osobę, której nawet osobiście nie znacie? Okej, wylewajcie, nikogo to nie rusza, ale wiedzcie, że karma wraca, a przy tym patrząc z boku - chciałabym zobaczyć, czy potraficie mieć tyle odwagi w rzeczywistości co tu w Internecie, podpisujcie się swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem, śmiało! Skoro macie tyle racji, wiecie wszystko najlepiej, posiadacie takie informacje, że można robić aferę za aferą - taka cenna wiedza i szereg informacji - okazja to zabłyśnięcia w sieci! Szkoda zmarnować szansy

Najgorsza analiza przedstawiona poniżej przez "TATARA" - brak słów, jeżeli masz czas na pisanie takich komentarzy i analizowanie całej sytuacji - podziwiam. Jeszcze można zrozumieć, gdyby to co napisałeś było prawdą chociaż w minimalnym stopniu. Ale niestety - napociłeś się przy pisaniu, a wcześniej przy wymyślaniu bzdur i nic z tego nie ma, szkoda Cię biedaku. Dzieci w szkole? Nudna praca? No tak, Kutno takie nudne, trzeba sobie urozmaicić życie.

Wskazówka dla "SPRAWDZAJĄCYCH" - a sprawdzajcie wykształcenie, a sprawdzajcie doświadczenie, a sprawdzajcie kompetencje i wiedzę Pana Bieńka - dokładnie, sprawdzajcie a potem się wypowiadajcie. A jeżeli już wiecie, w co szczerze wątpie - wyciąGNIJCIE wnioski.

Odchodząc od tematu wywołującego przeogromne poruszenie wśród kutnowskich internautów, zachęcam do węszenia w sprawie, która tego wymaga - okazja tym razem dla kutnowskich detektywów. Pf.
Poniżej kilka szczegółów.

Tylko Ci co posiadają pewne informacje dokładnie wiedzą, jak wygląda praca w Kutnie w Policji, gdy tylko zjawił się komendant Szymański. Tylko te osoby wiedzą o wewnętrznych aferach, których część posypała się i została ujawniona w artykule opublikowanym całkiem niedawno.
Skąd się wziął, kto go broni pomimo tylu kłopotów z prawem? Taka osoba rządzi kutnowską policją. Zapewniam, że wiecie w tej sprawie tyle, ile macie w głowach - czyli prawie nic.
Ku przypomnieniu.

http/www.ekutno.pl /wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teoria-a-praktyka- k-opoty-z-prawem-komendanta-policji-w-kutnie,

http/kutno.net.pl/ artykuly/aktualnosci,aktualizacja-komendant-kutnow skiej-policji-na-dywaniku-prywatne-dojazdy-rozlicz al-jak-sluzbowe,84342.html

http/www.polskatim es.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiatowy-policji-w-k utnie-dostal-reprymende,12174332/

Zachęcam do ponownej lektury i wyciągnięcia wniosków, tym razem trafnych.
Zbigniewa Biallosser:
2
 · 
6 godzin temu
Onufry czy prawdą jest ,że nawet najbliżśi współpracownicy nie wiedzieli ,że odchodzi na samorządową posadkę , nie wiesz dlaczego?Wstyd, honor czy co jeszcze?
Florian Plemieński:
6 godzin temu
Jest całym złem.
Gabriel Koropka:
7 godzin temu
To co Fauście Tobie lekarz od duszy pomógł? Dziwne!A uroda jest kwestią gustu ,i o tym już się nie ..........no chyba Wiesz?
Jonasz Ubysz:
5
 · 
7 godzin temu
Mówię ci po raz kolejny przestań z tym trzeba było startować . No to mogłeś startować , ciekawe czy byś wygrał . W kutnie przed konkursami jest pewniak i nie ma sensu nawet skłądac dokumentów. Zrozum gamoniu.Najciekawsze artykuły
 ·  14
5 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
5 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
5 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
6 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
10 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
11 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
12 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
15 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
16 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
16 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
17 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
18 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
18 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
20 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
20 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
20 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
20 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
20 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
21 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
21 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
21 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
21 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
23 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
27 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
27 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności