eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 23.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Papierosy i wódka bez akcyzy na Toruńskiej
W piątek o godz. 16.30 przy ul. Toruńskiej w Kutnie  policjanci zatrzymali 63-letniego mieszkańca naszego miasta, który posiadał przy sobie 509 paczek papierosów i 12 litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy.

Za posiadanie wyrobów akcyzowych sprawcy grozi wysoka kara grzywny. [więcej]
redaktor, 22.04.2013 09:42|czytane: 1394 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Matiz staranował rowerzystę
W piątek o godz. 15.50 przy ul. Podrzecznej w Kutnie kierujący samochodem daewoo matiz 27-letni mieszkaniec Kutna podczas manewru skrętu w prawo nie zachował należytej ostrożności i uderzył w prawidłowo jadącego rowerem mieszkańca Kutna.

Rowerzysta doznał urazu nogi. Obaj uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. [więcej]
redaktor, 22.04.2013 09:42|czytane: 1378 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Gimnazjalistka z Kutna nagrodzona w ogólnopolskim konkursie
Emila Mazur, uczennica Gimnajzum nr 3 im. H. Sienkiewicza w Kutnie oraz uczestniczka zajęć literackich i teatralnych w Kutnowskim Domu Kultury odnotowała kolejne sukcesy.

Jury Ogólnopolskiego XIX Konkursu Poetyckiego im. Janusza Korczaka organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Króla Maciusia Pierwszego w Płocku, postanowiło przyznać jej trzecią nagrodę za wiersze, w kategorii szkół ponadpodstawowych. [więcej]
kultura, 22.04.2013 08:59|czytane: 1798 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy pytają: Co się dzieje z tablicami przy Muzeum Bitwy nad Bzurą?
Pan Mateusz na spacerze w Parku Wiosny Ludów w Kutnie zauważył, że stan pamiątkowych tablic przy Muzeum Bitwy nad Bzurą jest bardzo zły. Niektóre są zupełnie nie do odczytania.

- Może juz czas je wymienić albo poddać renowacji? - pisze czytelnik eKutno.pl.

Czytelnicy pytają: Co się dzieje z tablicami przy Muzeum Bitwy nad Bzurą?, ./upload/articles_pakiety/19586/01_obraz.jpg
Czytelnicy pytają: Co się dzieje z tablicami przy Muzeum Bitwy nad Bzurą?, ./upload/articles_pakiety/19586/03_obraz.jpg


- Nie jest planowana renowacja tablic, natomiast są one na bieżąco zabezpieczane. Należy podkreślić, iż Muzeum nie miało wpływu na materiał z jakiego zostały wykonane tablice, ponieważ były one ufundowane przez darczyńców - odpowiada Joanna Leitgeber z Muzeum Regionalnego w Kutnie. [więcej]
redaktor, 22.04.2013 08:14|czytane: 1862 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Lalarium od wtorku w Dworku Modrzewiowym
Muzeum Regionalne w Kutnie w kwietniu proponuje dwie lalkowe wystawy. Jutro, 23 kwietnia w Dworku Modrzewiowym odbędzie się otwarcie wystawy "Lalarium" lalki artystyczne Klaudii Gangier. Zapraszamy o godz. 16.00 na wernisaż.

Lalarium od wtorku w Dworku Modrzewiowym, ./upload/articles_pakiety/19671/01_obraz.jpg


Klaudia Gaugier - absolwentka Wydziału Malarstwa, Grafiki i Rzeźby ASP we Wrocławiu.

- Moje lalki to połączenie tradycji lalek porcelanowych z prymitywnymi lalkami szmacianymi. Staram się nadać im ponadczasowy charakter. Rozkochana w średniowiecznej rzeźbie sakralnej i ludowej, znaczę je pęknięciami i ubytkami, nadającymi nostalgiczny charakter starej zabawki z historią. Najpierw powstaje jedyna i unikatowa twarz - rzeźbię ją w glinie porcelanowo-szamotowej. Jest niepowtarzalna, ponieważ nie używam form. Czasem biorę do ręki bryłkę mając konkretny zamysł, innym razem twarz "robi się sama", jakby materializował się duch - takie lubię najbardziej. Ceramiczne elementy wypalam w piecu elektrycznym, w temperaturze 1230 st. C. Potem nakładam polichromię i maluję oczy, które nadają twarzy ostateczny wyraz. Starannie dobieram materiały i tkaniny - szare płótno lniane - mocne, zgrzebne i taftę (najchętniej jedwabną) - delikatną, wyszukaną, zmieniającą kolor w zależności od kąta padania światła. Zestawiam elementy, dodaję detale. Rodzi się lalka :-) - mówi Gaugier. [więcej]
wandea, 22.04.2013 08:09|czytane: 1547 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
DNI ZIEMI Spacerownik cz. II - wiosna
Kutnowski Dom Kultury zaprasza 27 kwietnia wszystkich chętnych na wyprawę terenową do lasu w Raciborowie. Wyruszamy autobusem MZK, linia numer 5 o godzinie 9:14 na ul. Barlickiego, wracamy po 11 lub o 13.00.

- W trakcie spaceru, poza hartowaniem ciała, szukamy wszystkiego co skacze, biega i lata - mówi  instruktor Jarosław Makowski. Informacje pod numerem telefonu 796 363 388.

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
DNI ZIEMI Spacerownik cz. II - wiosna
[więcej]
wandea, 22.04.2013 07:42|czytane: 1337 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Walka, pot, superdoping i łzy... Krosno znów mocniejsze
Po zaciętym spotkaniu AZS WSGK POLFARMEX Kutno uległ PBS Bank Efir Energy MOSiR Krosno 61:66 (8:18, 21:18, 14:18, 18:12). Jest to druga porażka Akademików i aby zachować szanse na awans do finału, będą musieli dwukrotnie pokonać krośnian na wyjeździe.

Walka, pot, superdoping i łzy... Krosno znów mocniejsze, ./upload/articles_pakiety/19669/14_obraz.jpg
Walka, pot, superdoping i łzy... Krosno znów mocniejsze, ./upload/articles_pakiety/19669/51_obraz.jpg
Walka, pot, superdoping i łzy... Krosno znów mocniejsze, ./upload/articles_pakiety/19669/26_obraz.jpg


Na początku spotkania w grze naszych koszykarzy widać było ogromną nerwowość. Zawodnicy obu drużyn popełniali mnóstwo błędów, ale to zespół gości trafiał częściej. Na domiar złego już w 5. minucie meczu trzeci faul złapał filar AZS Dawid Bręk i na trybunach zapanowały minorowe nastroje. Trener Jarosław Krysiewicz wpuścił na boisko Kamila Maciejewskiego. Młody zawodnik wytrzymał presję spotkania o tak wysoką stawkę i pokazał się z bardzo dobrej strony, popisując się kilkoma efektownymi zagraniami. Mimo to, pierwsza kwarta zakończyła się prowadzeniem krośnian 18:8.

W drugiej kwarcie długo utrzymywał się bardzo niekorzystny dla Akademików wynik z końca pierwszej odsłony. Pierwsze punkty zdobył Krzysztof Jakóbczyk celnym rzutem za trzy dopiero 4 minuty po rozpoczęciu gry. Później do głosu znów doszli goście, którzy systematycznie powiększali swoją przewagę. Gdy prowadzili 15 punktami wydawało się, że AZS i tę kwartę zakończy sromotną porażką, lecz na minutę przed końcem kutnianie przeprowadzili akcję... za 5 pkt. Najpierw przy rzucie za trzy faulowany był Bręk i miał wykonywać 3 rzuty wolne. Po dwóch trafieniach spudłował, ale piłkę zebrał Jakub Dłuski. Rzucił spod kosza, trafił, a do tego był faulowany i skutecznie wykonał rzut wolny. Kutnianie zdołali odrobić część strat i na przerwę schodzili przy stanie 29:36.
[więcej]
redaktor, 21.04.2013 19:21|czytane: 3070 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
I Wiosenny Turniej Siatkówki Kobiet - Kutno 2013
Dziś, 21 kwietnia został rozegrany I Wiosenny Turniej Siatkówki Kobiet. Startowały w nim następujące zespoły: Rolpuch Kutno, Hurt Pap Kutno, ZS Żychlin, Troczewski Kutno.

I Wiosenny Turniej Siatkówki Kobiet - Kutno 2013, ./upload/articles_pakiety/19670/01_obraz.jpg
I Wiosenny Turniej Siatkówki Kobiet - Kutno 2013, ./upload/articles_pakiety/19670/02_obraz.jpg
I Wiosenny Turniej Siatkówki Kobiet - Kutno 2013, ./upload/articles_pakiety/19670/03_obraz.jpg


Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów.  Sety do 18 pkt., tie-break do 9 pkt.

Wyniki:
Rolpuch Kutno   6    5 - 3
ZS Żychlin   5    4 - 3
Hurt Pap Kutno   4    3 - 4
Troczewski Kutno   3    3 - 5 [więcej]
redaktor, 21.04.2013 19:42|czytane: 1961 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
EXTRA KUTNO - już jesteśmy! Nowe, niezależne media !
W naszym mieście nie czekamy na tanią sensację. Interesuje nas jedynie dobra informacja, konfrontacja faktów i poglądów, opis codzienności, często niepozbawionej ludzkich  dramatów,  ciekawy  reportaż -  słowa świadczące o rozumieniu ludzkich spraw. Wydarzenia sportowe i kulturalne, interesujące wywiady- to wszystko tworzy Extra Kutno.

EXTRA KUTNO - już jesteśmy! Nowe, niezależne media !, ./upload/articles_pakiety/19629/02_obraz.jpg
EXTRA KUTNO - już jesteśmy! Nowe, niezależne media !, ./upload/articles_pakiety/19629/03_obraz.jpg


Paleta  problematyki,  jaką  zamierzamy  poruszać, wynikać będzie nie tylko z naszych zainteresowań,  jako zespołu dziennikarskiego, ale głównie z sygnałów płynących od naszych Czytelników. Drzwi naszej redakcji są zawsze otwarte dla mieszkańców, mając nadzieje na rozwiązywanie Waszych problemów a także wysłuchania porad  i opinii. Zapraszamy!

EXTRA KUTNO - już jesteśmy! Nowe, niezależne media !

Pojawić się może pytanie: kto stoi za tą inicjatywą? Prezydent, starosta, partia? Może grupa działających w przeszłości dziennikarzy? Otóż nie!  Odpowiedź jest prosta – bezstronni mieszkańcy Kutna. Dotąd niezrzeszeni i nieskażeni. Z pewnością nie będziemy idealni, ale z pewnością prawdziwi.  Jako ludzie związani od dziecka z naszym miastem, chcemy wspólnie tworzyć dla niego nową, lepszą przyszłość. Dociekać będziemy prawdy bez względu na to,  jaka by ona nie była. Jeśli zajdzie potrzeba, podejmiemy się ostrych polemik i konstruktywnej  krytyki.  Chcemy  być obiektywnym  i niezależnym  medium, bardzo poważnie  traktującym  swoją misję społeczną. Naszym celem w swojej rozpoczynającej się pracy jest to, aby nasi Czytelnicy dostrzegli w naszym  dwutygodniku  gazetę  obiektywną,  niezależną i opiniotwórczą, poważnie traktującą to co zwie się rzetelnym dziennikarstwem.
Pisać będziemy  z myślą o Was i dla Was, gdyż taka jest nasza misja. Zatem oddajemy w Wasze ręce inicjatywę społeczną – Extra Kutno.

Gdzie jesteśmy? Znajdziesz nas w swoim sklepie osiedlowym, urzędzie, markecie. Skończyło się Extra? Zajrzyj do redakcji! Tu też czeka nowy numer! Zapraszamy do współpracy firmy z powiatu kutnowskiego. To dzięki Wam możemy się ukazywać, dlatego czekamy na kontakt z nadzieją owocnej kooperacji. Czytelników z kolei zachęcamy do korzystania z usług naszych reklamodawców, bo dzięki nim jesteśmy w co drugi czwartek! [więcej]
wandea, 18.04.2013 08:02|czytane: 2961 razy|komentuj|czytaj cały
Zagrają dla Michała Pietrzaka. Koncert charytatywny ZPiTZK
Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej zaprasza do Kutnowskiego Domu Kultury  25 kwietnia  o godz. 18.00 na koncert charytatywny dla Michała Pietrzaka chorego na chłoniaka.

- Zespół wykona dwa kutnowskie obrazki „Na kutnowskich łąkach muzykanty grają” oraz „Zabawa na przedmieściu”. Pomiędzy obrazkami będziemy śpiewać piosenki ludowe. Kapela zaprezentuje się w nowym, odmłodzonym składzie - mówi Krystyna Korkus, kierownik zespołu.

Koncert charytatywny przeznaczony na pomoc dla chorego na chłoniaka Michała Pietrzaka. Dla tych, co chcą pomóc bezpośrednio, podajemy numer konta : PKO BP 31 1020 3440 0000 7802 0063 0939 z dopiskiem 1 % dla Michała KRS [więcej]
wandea, 20.04.2013 22:32|czytane: 1534 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Świat Tanga na Międzynarodowy Dzień Tańca
Zapraszamy na Międzynarodowy Dzień Tańca do Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie  28 kwietnia, godz. 19.00, bilet: 15 zł. W programie "ŚWIAT TANGA" - SENTIDO DEL TANGO.

Świat Tanga na  Międzynarodowy Dzień Tańca, ./upload/articles_pakiety/19668/01_obraz.jpg


Tym razem Międzynarodowy Dzień Tańca przypada w poniedziałek 29 kwietnia.Centrum zaprasza w niedzielę w wigilię jego  kalendarzowych obchodów.

Koncert „Świat Tanga”  w wykonaniu zespołu  Sentido del Tango w składzie: Piotr Kopietz  -  bandoneon, akordina, Gabriela Machowska-Kopietz  -  fortepian, Mateusz Szemraj  -  gitara, gościnnie:  Ro-Mari   - śpiew, Justyna Jędrzejewska i Andrzej Bernaś  -  pokaz tanga.

W programie koncertu znajdują się utwory Tango Nuevo Astora Piazzolli,  klasyczne tanga argentyńskie  oraz kompozycje własne, w tym m.in.:  A. Piazzolla – Libertango, J. Petersburski – To ostatnia niedziela, P. Kopietz – Milonga del Solitude,  C. Gardel – Por una cabeza, [więcej]
kultura, 21.04.2013 12:28|czytane: 1176 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kwiatki na Dzień Matki. Pracownia Plastyczna KDK zaprasza

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć

[więcej]
Krecik, 21.04.2013 12:22|czytane: 1299 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ukraińscy bboye wyjechali z Kutna z nagrodami
Dziś jury Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Breakdance BBOYOWE KONFRONTACJE V w składzie: Piotr Madera, Rafał Pilawka, Mariusz Bromirski w głównej konkurencji 3vs3 postanowiło przyznać następujące nagrody:
I miejsce i nagrodę 3.000 zł otrzymał zespół WEST DA CREW z Lwowa
II miejsce i nagrodę 1.500 zł otrzymał zespół SZTEWITE SQUAD z Grudziądza/Tczewa/Olsztyna
III miejsce i nagrodę 900  zł otrzymał zespół FRESH FLAVA z Sosnowca/Włoszczowa

Ukraińscy bboye wyjechali z Kutna z nagrodami, ./upload/articles_pakiety/19665/10_obraz.jpg
Ukraińscy bboye wyjechali z Kutna z nagrodami, ./upload/articles_pakiety/19665/22_obraz.jpg
Ukraińscy bboye wyjechali z Kutna z nagrodami, ./upload/articles_pakiety/19665/25_obraz.jpg


w konkurencji 1vs1 bgirl battle:
I miejsce i nagrodę 500  zł otrzymała Paulina Starus z Wrocławia
II miejsce i nagrodę 300 zł otrzymała Agata Farmejster z Warszawy

w konkurencjach:
• POVERMOVE BATTLE – I miejsce i nagrodę 100 zł otrzymał Patryk Królikowski z Płocka
• FLARE CONTEST – I miejsce i nagrodę 100 zł otrzymał Savka Mykola z Lwowa
• WINDMILL CONTEST– I miejsce i nagrodę 100 zł otrzymał Damian Knop z Częstochowy
• SWIPES CONTEST– I miejsce i nagrodę 100 zł otrzymał Savka Mykola z Lwowa
• HEADSPIN CONTEST– I miejsce i nagrodę 100 zł otrzymał Kamil Kowalski z Nowych Bielic
• CRICKET CONTEST– I miejsce i nagrodę 100 zł otrzymał Martin Rosik z Łodzi
• HANDHOPS CONTEST– I miejsce i nagrodę 100 zł otrzymał Plakhotnyuk Yevhen z Lwowa

Dodatkowo uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Get in Bank, MPC sklep komputerowy, New Era, Szkołę Tańca Snake Dance. Nagrody finansowe ufundował Prezydent Miasta Kutna i Kutnowski Dom Kultury.

- Serdeczne podziękowania dla Dyrektora Gimnazjum nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego Pana Juliusza Sieradzona  za udostępnienie hali sportowej na przeprowadzenie imprezy - mówi Ania Jasińska, koordynator konfrontacji  z Kutnowskiego Domu Kultury. [więcej]
kultura, 20.04.2013 22:59|czytane: 1992 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
O włos od zwycięstwa. Pierwszy mecz z Krosnem przegrywamy
Po zaciętym sobotnim meczu drużyna  AZS WSGK Polfarmex Kutno minimalnie uległa zespołowi z Krosna. Podopiecznym Jarosława Krysiewicza zabrakło odrobinę szczęścia do zdobycia pierwszego punktu w rywalizacji w półfinałowych rozgrywkach. PBS BANK EFIR ENERGY MOSiR Krosno wytrzymał kondycyjnie ciężką przeprawę z MKS Dabrową Górniczą i wygrał po dogrywce dzisiejsze spotkanie. Po prezentacji drużyn minutą ciszy zgromadzeni uczcili niedawno zmarłego trenera Akademików Jarosława Żaka.

Pierwsza kwarta nie była szczęśliwa dla Akademików. Mecz otworzył Łukasz Paul rzucając celnie za 2 pkt. to zapoczątkowało serię Krosna, którą przerwał dopiero Krzysztof Jakóbczyk, rzucając celnie z wyskoku za 2 pkt. Po czterech minutach rywalizacji wynik był bardzo niekorzystny dla zespołu z Kutna 2:8. W drugiej połowie tej części meczu gra naszych zawodników odrobinę się poprawiła lecz przeciwnik trzymał 10 -punktowy dystans. Zmniejszył sie on minimalnie dopiero na zakończenie pierwszej części.

O włos od zwycięstwa. Pierwszy mecz z Krosnem przegrywamy, ./upload/articles_pakiety/19662/09_obraz.jpg
O włos od zwycięstwa. Pierwszy mecz z Krosnem przegrywamy, ./upload/articles_pakiety/19662/27_obraz.jpg
O włos od zwycięstwa. Pierwszy mecz z Krosnem przegrywamy, ./upload/articles_pakiety/19662/34_obraz.jpg


Druga odsłona spotkania wyglądała zupełnie inaczej. Początek drugiej kwarty to wyrównana gra obu zespołów. W drugiej części tej kwarty Akademicy zaczynają dyktować swoje warunki gry. Worek z punktami rozsupłał znakomicie dziś grający Krzysztof Jakóbczyk. Po jego celnym rzucie za 3 punkty zawodnicy z Kutna zaliczają najwyższą serię punktów (15 pkt). Najpierw Mateusz Szwed rzuca celnie dwa wolne, następnie Jakóbczyk celnie punktuje zza linii 6,75 m. Kolejne 3 pkt. zdobywa Dawid Bręk i chwilę później przy asyście Wojtka Glabasa dorzuca 2. Na koniec serii Grzegorz Małecki rzuca celnie za 2 pkt., a asystuje mu Jakóbczyk. Po tak świetnej grze dwie minuty przed zakończeniem drugiej kwarty Akademicy wychodzą na prowadzenie. Przed gwizdkiem sędziego kończącym drugą kwartę goście odrabiają 2 punkty po rzucie Łukasz Szczypka. Druga kwarta kończy się wynikiem 41:36.

Trzecia odsłona dzisiejszego spotkania to zacięta,wyrównana walka obu drużyn. Gospodarze punktowali rywala, ale ten nie zostawał obojętny i za punkty stracone odpowiadał punktami. Goście mozolnie zaczęli odrabiać straty. Trzy minuty przed zakończeniem tej części meczu podopieczni Jarosława Krysiewicza zaliczyli niechlubną serię niecelnych rzutów, którą wykorzystali przeciwnicy. Skuteczność celności zawodników z Krosna doprowadziła ich zespół do dwu-punktowej przewagi przed zakończeniem trzeciej kwarty. Wynik końcowy po tej części gry uratował Szymon Rduch, rzucając celnie za 3 punkty (asysta Krzysztof Jakóbczyk). Trzecia odsłona kończy jednopunktową przewaga Akademików. [więcej]
redaktor, 20.04.2013 19:22|czytane: 3568 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: Trwają zmagania bboyów
34 zespoły z całej Polski oraz West Da Crew z Lwowa (Ukraina) biorą dziś udział w OGÓLNOPOLSKICH KONFRONTACJACH BBOYOWYCH w Kutnie. Organizuje je od pięciu lat Kutnowski Dom Kultury, a ich pomysłodawcą jest Piotr "Anioł" Woźniak. Jeśli nie wiecie jak spędzić sobotnie popołudnie zapraszamy do Gimnazjum nr 2. Bilet na bboyowe zmagania tylko 5 zł.

Pod patronatem eKutno.pl: Trwają zmagania bboyów, ./upload/articles_pakiety/19660/01_obraz.jpg
Pod patronatem eKutno.pl: Trwają zmagania bboyów, ./upload/articles_pakiety/19660/12_obraz.jpg
Pod patronatem eKutno.pl: Trwają zmagania bboyów, ./upload/articles_pakiety/19660/21_obraz.jpg


Pula nagród to 6 200 zł oraz puchary. Dwa kutnowskie zespoły również walczą o nagrody. Wszystkich ocenia jury w składzie Hefo, Maniek i Wezyr. O bity dbają DJeje: Fim i Efix.Teraz po przerwie finały 1vs1 bgirl battle, a rozdanie nagród około 20.00.  Jak co roku Konfrontacje prowadzą znakomici Sierber&Mąka. [więcej]
kultura, 20.04.2013 17:24|czytane: 1579 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pierwsze najpsy zgłoszone: Luna, Vito, Fido ...
Pierwsze eKutnowe pieski już są. Dziękujemy Czytelnikom za wzięcie udziału w naszym konkursie. Czekamy oczywiście na następne zdjęcia Waszych kudłatych pociech. Co tydzień prezentować będziemy galerię zdjęć wraz z opisem czworonożnych przyjaciół mieszkańców powiatu kutnowskiego.

Pierwsze najpsy zgłoszone: Luna,  Vito, Fido ..., ./upload/articles_pakiety/19663/02_obraz.jpg
Pierwsze najpsy zgłoszone: Luna,  Vito, Fido ..., ./upload/articles_pakiety/19663/03_obraz.jpg
Pierwsze najpsy zgłoszone: Luna,  Vito, Fido ..., ./upload/articles_pakiety/19663/08_obraz.jpg


Wśród najpsów znalazła się Lusia, która była cudownym psem. Jej właścicielka bardzo za nią tęskni. Wierzę w pieskowe niebo zatem niech zdjęcie Lusi i jej historia (już poza konkursem) również znajdą się w dzisiejszej galerii.

- Lusia była przybłędą, która odwdzięczała się mi za to że ją przygarnęłam każdego dnia. Niestety była, ponieważ 12 marca tego roku konieczne było jej uśpienie. Bardzo chorowała - pisze pani Karolina.- Właśnie poszukuję nowego psa , chociaż zaden inny nie zastąpi mi Lusi, ani Puszka ktory akurat zginął. Lusia była psem bardzo energicznym, jej jedynym zajęciem od rana do wieczora było przynoszenie piłek, kamieni itp. Bardzo lubiła gdy ktoś się z nią tak bawił. Strasznie mi jej brakuje, ale na końcu podwórka stoi mały " pomniczek ", dzięki ktoremu nigdy o niej nie zapomnę. [więcej]
wandea, 20.04.2013 18:05|czytane: 3394 razy|25 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Trzeci turniej VIII Grand Prix w tenisie stołowym za nami
Podajemy wyniki po trzecim turnieju VIII Grand Prix w tenisie stołowym. Następny turniej 21 września o godz. 11.00 w Szkole Podstawowej nr 6 w Kutnie. Wyniki tutaj

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
Trzeci turniej  VIII Grand Prix w tenisie stołowym za nami
[więcej]
pismak, 20.04.2013 17:10|czytane: 1481 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Gimnazjaliści odwiedzili ZS nr 3 w Kutnie
Dziś podobnie jak w marcu przy okazji Spotkań edukacyjnych w powiecie kutnowskim Zespół Szkół Nr 3 im. W. Grabskiego w Kutnie gościł gimnazjalistów. W szkole byliśmy pod koniec kilkugodzinnych Drzwi otwartych tak więc  ci, którzy rano nie zapoznali się z ofertą edukacyjną szkoły mogli w południe na spokojnie porozmawiać z wybranymi nauczycielami.

Gimnazjaliści odwiedzili ZS nr 3 w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/19661/01_obraz.jpg
Gimnazjaliści odwiedzili ZS nr 3 w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/19661/02_obraz.jpg
Gimnazjaliści odwiedzili ZS nr 3 w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/19661/12_obraz.jpg


Dla kandydatów szkoła przygotowała wszystkie pracownie tematyczne. Młodzież mogła nawet skorzystać z informacji nauczyciela wychowania fizycznego i zobaczyć, w jak dużej sali odbywają się zajęcia i zawody sportowe.  ZS nr 3 dysponuje ponadto czterema salami informatycznymi z dostępem do Internetu, każda wyposażona jest w nowe komputery oraz specjalny stół monterski. Na nim uczą się przyszli technicy informatycy, każdy ma do dyspozycji również oddzielne stanowisko komputerowe.

"Grabski" kształci w zawodach technik ekonomista, handlowiec, informatyk, logistyk oraz technik organizacji reklamy. To niewątpliwie najbardziej poszukiwane zawody w Polsce.

Uczniowie "Ekonomika" biorą licznie udział w olimpiadach i konkursach od zawodowych po te rozwijające pozaszkolne zainteresowania uczniów. Oczywiście młodzież z "Grabskiego" wielokrotnie odnosi w nich sukcesy. [więcej]
pismak, 20.04.2013 14:34|czytane: 2685 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Start w karierę w "Staszicu"
17 kwietnia w Zespole Szkół nr 1 w Kutnie uczniowie III LO mieli okazję uczestniczyć w warsztatach zorganizowanych przez studentów Uniwerystetu Łódzkiego w ramach projektu Start w Karierę. Jest to inicjatywa stworzona z myślą o młodych ludziach, aby ułatwic im zaplanowanie przyszłości i kariery.

Głównym celem projektu jest promocja samodzielnej edukacji oraz dopasowanie kierunków kształcenia młodych ludzi do wymagań przyszłych pracodawców.

-Bardzo ważne jest, aby młodzi ludzie zaplanowali swoją ścieżkę kariery jak najwcześniej.  Jeżeli młody człowiek sprecyzuje co chce robić, do czego dążyć, co go interesuje, będzie mu o wiele łatwiej w dorosłym życiu, a to czym będzie się zajmował będzie dla niego czystą przyjemnością - powiedział Marek Kozakiewicz Dyrektor Centrum Karier i Współpracy z Pracodawcami. 

Szkolenia prowadzone są przez studentów Uniwersytetu Łódzkiego, członków wielu kół naukowych. Cieszymy się, że możemy prowadzić tego typu warsztaty. Sami niedawno byliśmy licealistami i już teraz wiemy, jak ważne jest wczesne zaplanowanie ścieżki kariery - mówią  dwie studentki z koła naukowego HR LEADERS, Magda Rychta i Katarzyna Lorens, które prowadziły szkolenie.

Uczniom przybliżono między innymi jakich pytań mogą spodziewać się na rozmowie kwalifikacyjnej oraz w jaki sposób rozwijać umiejętności interpersonalne i osobiste. Podczas spotkania studentki omówiły również program Młodzi w Łodzi, który umożliwia młodym ludziom szereg szkoleń, praktyk i stypendiów. [więcej]
pismak, 20.04.2013 13:14|czytane: 1273 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
SALOS zaprasza na zajęcie gimnastyczne
Stowarzyszenie Lokalne Salezjańskiej Organizacji Sportowej SALOS z Kutna serdecznie zaprasza panie do udziału w zajęciach gimnastycznych.

SALOS zaprasza na zajęcie gimnastyczne, ./upload/articles_pakiety/19658/01_obraz.jpg


Głównym celem programu jest zachęcenie do aktywności fizycznej mieszkańców. Dodatkowo program spełnia następujące założenia: - pokonywania nieśmiałości związanej z aktywnością ruchową, - propagowanie gimnastyki jako formy aktywnego wypoczynku, relaksacji w czasie wolnym, - wszechstronne doskonalenie sprawności fizycznej - dbanie o zdrowie w poszanowaniu dla kultury fizycznej, - rozwijanie indywidualnych zainteresowań i zamiłowań poprzez gimnastykę, spacery, bieganie, jazdę na rowerze,

Zajęcia gimnastyczne odbywają się w poniedziałki i środy w  godz. 17.00 – 18.00 w sali Szkoły Katolickiej Sióstr Pasjonistek (wejście od strony ul. Wyszyńskiego). [więcej]
pismak, 20.04.2013 10:04|czytane: 1324 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Łódzka premiera nowej książki poety z Kutna
We wtorek 23 kwietnia  o godz. 18.00 w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece im. J. Piłsudskiego w Łodzi, przy ul. Gdańskiej 100/102 odbędzie się wieczór autorski Artura Fryza poświęcony jego najnowszej książce poetyckiej „klatka schodowa kieszeń minotaura”.

Łódzka premiera nowej książki poety z Kutna, ./upload/articles_pakiety/19657/01_obraz.jpg


Książka została wydana w Ostrowie Wielkopolskim (rozdzinnym mieście poety) w marcu tego roku. Jej kutnowska promocja odbyła się na początku kwietnia w miejskiej bibliotece. Spotkanie w Łodzi organizuje Stowarzyszenie Kulturalno-Społeczne „Empora”, a gospodarzem wieczoru będzie poeta, animator kultury i publicysta Piotr Grobliński. [więcej]
kultura, 20.04.2013 09:40|czytane: 1753 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Prezydent będzie nagradzać pracowników kultury i twórców
Na najblizszej sesji Rady Miasta radni będą głosować nad projektem uchwały w sprawie ustanowienia Nagrody Prezydenta Miasta Kutna w dziedzinie kultury. W ciągu kilku miesięcy tego roku został on poddany konsultacjom społecznym i uwagi wniesione w tym trybie są uwzględnione w projekcie.

- Uchwała ma na celu wprowadzenie zasad przyznawania dorocznych nagród w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury jako szczególnej formy uznania osiągnięć oraz poziomu artystycznego osób uzdolnionych i aktywnych w różnych formach twórczości, działających na rzecz upowszechniania i ochrony kultury - uzasadnia projekt prezydent.

W Kutnie do chwili obecnej ustanowione były jedynie nagrody prezydenta w dziedzinie oświaty i sportu. Teraz prezydent chce docenić mieszkańców działających w sferze kultury i stworzyć im warunki do rozwoju talentu artystycznego, umozliwiając realizację planów twórczych.

- Do przedstawionego projektu uchwały osoby uczestniczące w specjalnym spotkaniu konsultacyjnym wniosły następujące uwagi, propozycje i wnioski dotyczące między innymi: ustanowienia dwóch kategorii Nagrody Prezydenta Miasta w dziedzinie kultury: za całokształt działalności artystycznej lub w dziedzinie upowszechniania i ochrony kultury, a także za sukces osiągnięty w roku poprzedzającym osiągnięcie nagrody (w przypadku sukcesu, w szczególności za: upublicznienie oryginalnego i wartościowego dzieła artystycznego, a także za wybitne osiągnięcia w zakresie realizacji projektów z zakresu promocji i upowszechniania kultury w kraju i za granicą, w tym za udział w prestiżowych przedsięwzięciach, realizację działań, które miały wpływ na wizerunek kulturalny miasta) - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta Kutna. [więcej]
pismak, 19.04.2013 16:44|czytane: 2475 razy|28 komentarzy|komentuj|czytaj cały
UKŁAD ZAMKNIĘTY w Kinie KDK
Od dziś do środy 24 kwietnia o godz. 19.30 zapraszamy na znakomity polski film w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury. Recenzent Łukasz Muszyński o filmie Ryszarda Bugajskiego pt. Układ zamknięty to "oparta na faktach historia trzech biznesmenów, którzy padają ofiarą intrygi skorumpowanych urzędasów, nie grzeszy subtelnością. Postaci przypominają raczej gadające plakaty niż prawdziwych ludzi. Młody prokurator musi być szują-karierowiczem, dziennikarz – nieustraszonym poszukiwaczem prawdy, a kobiety (z niewielkimi wyjątkami) cierpiącymi po cichu strażniczkami domowego ogniska. Ten uproszczony, zero-jedynkowy obraz rzeczywistości z czasem staje się jednak siłą filmu. Wzmacnia jego emocjonalny przekaz i pesymistyczny wydźwięk. Intencja reżysera wydaje się czytelna: widz ma wyjść z kina wkurzony, świadom otaczającego go bagna. Po lekturze wpisów na forum Filmwebu jestem pewien, że Bugajskiemu się to udało."

[więcej]
kultura, 19.04.2013 15:30|czytane: 1498 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy piszą: Mieszkańcy Woli Chruścińskiej złożyli sprzeciw do Rady Gminy
Mieszkańcy Woli Chruścińskiej w gminie Łanięta wnieśli dziś sprzeciw do Rady Gminy Łanięta w związku ze zmianą sposobu gospodarowania odpadami komunalnymi od 1 lipca 2013 r.

Rada Gminy w warunkach przetargu na wywóz odpadów określiła, że każdy mieszkaniec musi we własnym zakresie zaopatrzyć się w pojemniki. Ponadto odpady niesegregowane mają być odbierane co 2 miesiące, segregowane co 3 miesiące, a nawet 6 miesięcy.

- Jeśli to "wejdzie w życie" tylko patrzeć jak śmieci będą trafiały do rowów i lasów bo nikt nie będzie z własnej posesji robił wysypiska - pisze mieszkaniec Woli Chruścińskiej. -  Dodam, że dotychczas na terenie gminy wywozem zajmował się Zakład Usług Komunalnych z Krośniewic, który nieodpłatnie użyczał mieszkańcom pojemniki. Były one opróżniane co miesiąc.

W najbliższy wtorek Rada Gminy w Łaniętach zajmie się "śmieciowym" problemem. [więcej]
redaktor, 19.04.2013 15:16|czytane: 1538 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Przygoda w kuchni uczniów SOSW nr 2 w Kutnie
W środę uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej działającej w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym Nr 2 dla Słabo Słyszących, wzięli udział w VII Szkolnym Konkursie Gastronomicznym "Przygoda w kuchni" pod hasłem "Śniadanie Mistrzów" zorganizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 im. Janusza Korczaka w Łodzi.

Przygoda w kuchni uczniów SOSW nr 2 w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/19653/01_obraz.jpg
Przygoda w kuchni uczniów SOSW nr 2 w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/19653/02_obraz.jpg
Przygoda w kuchni uczniów SOSW nr 2 w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/19653/03_obraz.jpg


Konkurs był adresowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych uczących się na kierunkach gastronomicznych z terenu województwa łódzkiego. Głównym celem konkursu była promocja prawidłowego żywienia młodzieży, ponieważ często nie spożywają oni śniadań, czego skutkiem jest niska aktywność i brak koncentracji.
W wykonaniu zadania komisja konkursowa oceniała sposób przygotowania i serwowania zestawu śniadaniowego, oryginalność przepisu, pomysłowość, kreatywność oraz plakat promujący śniadanie jako jeden z najważniejszych posiłków w ciągu dnia.

Ośrodek reprezentowali uczniowie klasy I i II ZSZ: Anna Bąkowska, Krzysztof Jankowski, Adrian Mroziewicz, Michał Pietera. Przygotowane przez nich śniadanie było atrakcyjne i kolorowe. [więcej]
pismak, 19.04.2013 14:35|czytane: 1873 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Powietrzne pokazy wojskowe podczas Płockiego Pikniku Lotniczego
Jedna z najważniejszych imprez lotniczych w Polsce zbliża się wielkimi krokami. Wśród przygotowanych przez organizatorów Płockiego Pikniku Lotniczego atrakcji znalazły się również pokazy samolotów Sił Powietrznych i śmigłowców Marynarki Wojennej.

Powietrzne pokazy wojskowe podczas Płockiego Pikniku Lotniczego, ./upload/articles_pakiety/19654/01_obraz.jpg
Powietrzne pokazy wojskowe podczas Płockiego Pikniku Lotniczego, ./upload/articles_pakiety/19654/02_obraz.jpg
Powietrzne pokazy wojskowe podczas Płockiego Pikniku Lotniczego, ./upload/articles_pakiety/19654/03_obraz.jpg


Już 1 i 2 czerwca 2013r. nad płocką plażą zobaczyć będzie można jeden z najbardziej znanych amerykańskim samolotów, C-130 Hercules, produkowany przez firmę Lockheed. Jest to czterosilnikowy samolot transportowy o napędzie turbośmigłowym. Na szczególną uwagę zasługują imponujące wymiary Herculesa, którego rozpiętość skrzydeł wynosi ponad 40 metrów, a długość niespełna 30 metrów. Jego główne przeznaczenie to transport towarów i osób. Wykorzystywany jest także w służbie ratowniczo – poszukiwawczej SAR i ewakuacji medycznej MEDEVAC oraz jako latająca cysterna. Od 2009 roku do grona użytkowników samolotów typu C-130 dołączyło Lotnictwo Polskie. [więcej]
redaktor, 19.04.2013 14:01|czytane: 2270 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Łapy, łapy, cztery łapy, a na łapach pies kudłaty. Kto dogoni NAJPSA?
eKotno cieszyło się dużym powodzeniem wśród czytelników naszego portalu. Bronka została NAJKOTEM. Pamiętacie Pankracego? My "starzy" ludzie po 30-ce pamiętamy dobrze. Kochamy też psy, naszych najwierniejszych mniejszych braci i przyjaciół, zatem ogłaszamy dziś konkurs na NAJPSA. Nagrody to oczywiście karma i usługi weterynaryjne w Przychodni Weterynaryjnej na ul. Wyszyńskiego w Kutnie.

Pierwsze dwa w konkursie nie startują, bo są nasze - Malutki i Frodo, cudowne, kochane sierściuchy, ale i zmora moich cierpliwych sąsiadów. Mają 11 lat. Malutki jest panem prezesem, bez jego poleceń Frodo raczej nic nie zrobi, a Frodo z kolei ma szczek studzienny, ale jest 200%  pieszczochem i świetnie gra w piłkę.

Łapy, łapy, cztery łapy, a na łapach pies kudłaty. Kto dogoni NAJPSA?  , ./upload/articles_pakiety/19633/01_obraz.jpg
Łapy, łapy, cztery łapy, a na łapach pies kudłaty. Kto dogoni NAJPSA?  , ./upload/articles_pakiety/19633/02_obraz.jpg
Łapy, łapy, cztery łapy, a na łapach pies kudłaty. Kto dogoni NAJPSA?  , ./upload/articles_pakiety/19633/03_obraz.jpg


Poprzez miedze, poprzez łąki,
poprzez leśnie ścieżki wąskie,
cztery łapy psa unoszą w świat.

Łapy, łapy, cztery łapy,
a na łapach pies kudłaty.
Kto dogoni psa? Kto dogoni psa?
Może ty, może ty, może jednak ja!

Formuła konkursu jest podobna, jak w przypadku NAJKOTA. Nadsyłacie zdjęcia wraz z opisem swoich czworonożnych domowników na adres redakcja@ekutno.pl. My robimy co jakiś czas galerie, a potem około 15 maja wstawiamy panel konkursowy i po kilku dniach odbędzie się rozstrzygnięcie.

NAGRODY:
1. usługi za 200zł
2. Badania profilaktyczne- badanie krwi, usg ,ekg
3. szczepienie profilaktyczne (5 chorób+wścieklizna)
4. preparat na pchły i kleszcze+odrobaczanie
5. szczepienie przeciwko wściekliźnie [więcej]
wandea, 19.04.2013 12:50|czytane: 2170 razy|komentuj|czytaj cały
Reminiscencje: Rozstrzygnięcie konkursu Moje miasto - Kutno
Tydzień temu  w Muzeum Regionalnym w Kutnie odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego „Moje miasto – Kutno”.

Reminiscencje: Rozstrzygnięcie konkursu Moje miasto - Kutno, ./upload/articles_pakiety/19411/01_obraz.jpg
Reminiscencje: Rozstrzygnięcie konkursu Moje miasto - Kutno, ./upload/articles_pakiety/19411/02_obraz.jpg
Reminiscencje: Rozstrzygnięcie konkursu Moje miasto - Kutno, ./upload/articles_pakiety/19411/03_obraz.jpg


Konkurs  adresowany był do starszych grup przedszkolnych i zerowych z terenu Kutna. Wzięło w nim udział 8 placówek oświatowych. Wpłynęło łącznie 56 prac. Jury przyznało dwa I miejsca, dwa II i dwa III oraz 7 wyróżnień. [więcej]
kultura, 19.04.2013 12:27|czytane: 1493 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W weekend AZS WSGK Polfarmex Kutno z PBS BANK EFIR ENERGY MOSiR Krosno
W sobotę o godz. 17.30 w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie odbędzie się półfinałowy mecz play-off. Zagra AZS WSGK Polfarmex Kutno z PBS BANK EFIR ENERGY MOSiR Krosno. KIbice szykują już gardła i dłonie do braw dla naszej drużyny.

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
W sobotę AZS WSGK Polfarmex Kutno z PBS BANK EFIR ENERGY MOSiR Krosno

[więcej]
wandea, 19.04.2013 09:43|czytane: 1364 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Grzywny za wylewanie nieczystości z Pini Polonia wymierzone
Zakończyło się już postępowanie w sprawie wylewania nieczystości na pola uprawne w Skórzewej (gm. Oporów) w lutym tego roku. Inspektorzy skierniewickiej delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska ukarali miesiąc temu mandatami karnymi po 500 zł właściciela ciągnika czyli spółkę Pewniak s.c. i właściciela pola, na które wylano odpady poubojowe.

- W ciągu czterech tygodni powinno zakończyć się postępowanie dotyczące wylewów na pola w Kamiennej - informuje starszy sierżant Łukasz Sierka, dzielnicowy z Komisariatu Policji w Żychlinie, który prowadzi postępowanie.

Wylewy na pola powiatu kutnowskiego trwają. Teraz już nic nikomu za to nie grozi, ponieważ minął okres chroniony. Wcześniej już pisaliśmy o wykroczeniach, krtórych dopuścili się kierowcy spółki odbierającej z kutnowskiej ubojni różne substancje.

Jedynie pozostaje zadać pytanie czy na pewno jest to gnojowica skoro beczki codziennie kursują wprost z Pini Polonia na kutnowskie pola? Po drodze chyba to coś w beczkach staje się gnojowicą, bo zakład przecież jej nie przechowuje. Firma z Trębek odbierała również z mega ubojni osad, ale jak jego właściciel stwierdził jest on przekazywany do kompostowni. [więcej]
pismak, 19.04.2013 09:26|czytane: 2464 razy|14 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sesja w mieście ze szpitalem w tle
30 kwietnia o godz. 10.00 odbędzie się sesja Rady Miasta Kutna. Radni usłyszą Informację Starosty Kutnowskiego w sprawie aktualnej sytuacji Szpitala Samorządowego  sp. z o.o., informację prezydenta  o realizacji  „Programu  współpracy  Miasta  Kutno  z organizacjami pozarządowymi za rok 2012” oraz na temat stanu przygotowań do realizacji zadań inwestycyjnych w 2013 roku.

Miejscy radni podejmą uchwały w sprawach wyrażenia zgody na sprzedaż w drodze bezprzetargowej nieruchomości gruntowej stanowiącej własność miasta oraz udziału we współwłasności zabudowanej nieruchomości, położonej w Kutnie przy ul. Kopernika 34 i przy ul. Narutowicza 8.

Zostanie ustanowiona Nagroda Prezydenta za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury oraz szczegółowych warunków i trybu jej przyznawania.

Radni przyjmą programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie miasta Kutno w 2013 roku, kolejny raz zmienią budżet i Wieloletnią Prognozę [więcej]
wandea, 19.04.2013 09:13|czytane: 1872 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Tłumy na koncercie uczniów szkoły muzycznej w Kutnie
Dziś w w Kutnowskim Domu Kultury odbył się Koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej im. K.Kurpińskiego w Kutnie. Podczas niego wystąpili m.in. Klasa I c 6, Zespół rytmiczny kl. III c6, Chór PSM I st., Kwintet w składzie troje skrzypiec, wiolonczela, fortepian, soliści skrzypaczki, wilonoczeliści, Chór PSM II st., Chór nauczycielski Cantores Kutnovienses.

Tłumy na koncercie uczniów szkoły muzycznej w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/19643/09_obraz.jpg
Tłumy na koncercie uczniów szkoły muzycznej w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/19643/03_obraz.jpg
Tłumy na koncercie uczniów szkoły muzycznej w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/19643/65_obraz.jpg


Tłumnie zgromadzona publiczność wysłuchała m.in. Pierre Attaingnant „Tourdion”, Stanisława Moniuszko “Pieśń wieczorną” i “Prząśniczki”,  Calvina Cartera/Jamesa Hudsona „Goodnight, well it’s time to go”, Leonarda Bernsteina I feel pretty, musical „Miotły i Szczotki", Kool and the Gang „Celebration”, z repertuaru Franka Sinatry “Fly me to the moon”.

Jak co roku koncert utalentowanych uczniów kutnowskiej szkoły muzycznej cieszył się ogromnym powodzeniem. Niezapomniane pozostają wrażenia muzyczne po nim, a ciepła i życzliwa atmosfera na widowni oraz kaskady braw były niewątpliwie bezcenną nagrodą za trud ich nauki. [więcej]
kultura, 18.04.2013 21:52|czytane: 5124 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zatrzymali pijanego kierowcę po pościgu
Dziś o godz. 14.30 obok stacji paliw Shell przy ul. Jana Pawła II w Kutnie doszło do stłuczki.

Nietrzeźwy kierujący nissanem na kutnowskich numerach uderzył w toyotę, a ta w auto marki daewoo. Kierowca nissana zbiegł i został po pościgu zatrzymany przez policję na ulicy Podrzecznej w Kutnie. [więcej]
pismak, 18.04.2013 19:57|czytane: 4652 razy|12 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Krośniewiccy lekkoatleci wystartują w Orlen Warsaw Marathon
W niedzielnym (21 kwietnia) maratonie w Warszawie nie zabraknie krośniewickich długodystansowców. W prestiżowej imprezie pobiegnie grupa krośniewickich lekkoatletów, którzy będą reprezentować gminę w biegu głównym, na „królewskim" dystansie 42.195 km, a także w kategorii drużynowej na dystansie 10 km.

Wśród kilkutysięcznej rzeszy maratończyków gorąco dopingować będziemy Andrzeja Bonawenturczaka i Czesława Błaszczyka. Obaj zawodnicy zapowiadają dobry występ i ogromną chęć poprawienia rekordów życiowych. Natomiast w krośniewickiej drużynie pobiegną: Andrzej Fałdziński, który jest jej trenerem, Krzysztof Kartowski, Gracjan Zieliński, Mateusz Lewandowski i Marcin Błaszczyk.

Organizatorem wyjazdu  zawodników jest klub EXPOM Krośniewianka, a sponsorami Urząd Gminy Krośniewice i firma EXPOM. [więcej]
wandea, 18.04.2013 19:34|czytane: 1808 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Firmy z Podstrefy Kutno i mieszkańcy patrzą na ręce Marcello Pini. Raport środowiskowy BEEF BEEF
Printpack Poland Sp. z o.o, Hoop Polska sp. z o. o. oraz Stowarzyszenie Czysta Okolica złożyły swoje uwagi do Raportu o oddziaływaniu na środowisko dla przedsięwzięcia polegającego na budowie instalacji do uboju bydła "BEEF - BEEF" w Kutnie przy ul. Południowej.

Na podstawie postanowienia z 13 marca br. Stowarzyszenie CZYSTA OKOLICA będzie stroną w postępowaniu administracyjnym dotyczącym wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach budowy instalacji do uboju bydła Beef Beef przy ulicy Południowej w Kutnie. Akces występowania jako strona postępowania złożył również Printpack Poland Sp. z o.o.

Przypomnijmy, w październiku ubiegłego roku BEEF BEEF uzyskała zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (Podstrefa Kutno). Do ubojni trzody chlewnej oraz Pini Hamburger dołączyć ma trzecia firma  Piniego w Kutnie. Przedmiotem tej inwestycji jest budowa zakładu przetwórstwa mięsa o łącznej powierzchni całkowitej ok. 29.000 m2. Przedsięwzięcie obejmuje budowę hali produkcyjnej wraz z instalacjami, w tym chłodniami i instalacjami chłodniczymi oraz uruchomienie linii produkcyjnych: do uboju, rozbioru mięsa i pakowania próżniowego. W związku z nową inwestycją Spółka zamierza ponieść na terenie ŁSSE wydatki inwestycyjne w wysokości co najmniej 69,5 mln zł oraz zatrudnić przynajmniej 105 pracowników.

Firmy z Podstrefy Kutno i mieszkańcy patrzą na ręce Marcello Pini. Raport środowiskowy BEEF BEEF

Na wniosek Marcello Pini, prezesa spółki BEEF BEEF 29 października 2012 roku wszczęto postępowanie w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach budowy ww ubojni w Kutnie. Raport o oddziaływaniu na środowisko dla BEEF BEEF opracowała ATMO-ex sp. z o.o. Biuro Projektów Ochrony Środowiska w Łodzi. Spółka Hoop Polska wniosła uwagi do niego z prośbą o bezwględne uwzględnienie przed wydaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach planowanego przedsięwzięcia.

Inwestor ubojni bydła rogatego zakłada wydajność uboju dla instalacji tj. 1200 sztuk na dobę - 6 dni w tygodniu przez całą dobę, w tym ubój i rozbiór będzie prowadzony w systemie dwuzmianowym po 10 godzin, w przerwie między ubojem będą prowadzone prace porządkowe.

Hoop podnosi w związku z tym możliwość dużych uciążliwości związanych z dowozem bydła i brak planów wybudowania parkingu przez BEEF BEEF czyli podobnie jak w przypadku Pini Polonia. Hoop wskazuje, że "już teraz transporty z trzodą chlewną do sąsiadującego zakładu Pini Polonia są bardzo uciążliwe. Kilkukilometrowe kolejki samochodów oczekujących  na rozładunek już teraz blokują ruch na ulicy Wschodniej - bez względu na warunki atmosferyczne z czym zwiększona jest emisja spalin. Raport dla ubojni uwzględnia jedynie emisję związaną z przejeżdżaniem 500 m na terenie zakładu." [więcej]
wandea, 18.04.2013 08:49|czytane: 3956 razy|32 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Twój wirtualny awatar:
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Drugie Kutnowskie Dni Fantastyki
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie już od przyszłego czwartku zaprasza na Kutnowskie Dni Fantastyki. Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia. A w programie spotkania z autorami, koncert, warsztaty malarskie, pokaz... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]
RINTAL Polska poszykuje samodzielnych monterów schodów Producent schodów, Rintal Polska Sp. z o.o. poszukuje samodzielnych monterów schodów.rnrnZakres działalności:rn- montaż schodów samonośnych oraz obić na schody betonowernrnWymagania:rn- włas... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę AVENSIS I lub II tel.725-361-836 Kupie Toyote AVENSIS I lub II COROLLE YARIS MERCEDESA SPRINTERA 124 190 W210 oraz Maszyny Rolnicze Ursus Zetor Wladymirec Przyczepy Kombajny tel. 725.361.836 cala Polska atrakcyjne ceny szybki odbiór... [czytaj więcej]
Przeprowadzki Usługi transportowe Oferujemy usługi transportowe przeprowadzki przewozy mebli, AGD i RTV rzawsze aktualne również w weekendy 24h tel. 725-361-836... [czytaj więcej]
WYnajme kawalerke Wynajme kawalerke 20^2. Od lipca w centrum Kutna. Umeblowana. Koszt najmu 650zl... [czytaj więcej]
Pożyczka na oświadczenie. Kredyt na dowód Pożyczka na oświadczenie. Kredyt na dowód. Tylko 94zł miesięcznie za pożyczone 1000zł. Aby otrzymać pożyczkę potrzebujesz: - dowód osobisty - konto bankowe - źródło dochodu ... [czytaj więcej]
PRACA HOLANDIA rzeźnik lub ubojowiec PRACA HOLANDIA rzeźnik lub ubojowiec Od osoby szukającej pracy oczekuje się przede wszystkim doświadczenia na podobnym stanowisku Ze strony pracodawcy oferujemy pracę jednozmianową od 5.30... [czytaj więcej]
Mów po niemiecku – indywidualnie dla dorosłych online Wybierasz się do pracy albo pracujesz w za granicę? Nie masz rnczasu ani możliwości, żeby chodzić na kursy stacjonarne lub integracyjne? rnrnChcę zaproponować Ci skuteczną i łatwą naukę ni... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Błażej Okręglewicz:
3 minut temu
Nie pozostaje nic innego jak tylko pogratulować.
Hortensjusz Oleksiuk:
2
 · 
10 minut temu
Popieram Cię Krzysztofie w 1000%, chylę czoła i pozdrawiam....
Hortensjusz Oleksiuk:
2
 · 
14 minut temu
W kutnowskim Chwastostanie wszystko jest możliwe! Nieprawdaż?
Hortensjusz Oleksiuk:
20 minut temu
###"R" Taaaak! Wszystko jasne? Jurandzie! A kto ukradł komentarz, który znajdował się powyżej i był w swojej formie podobny do poniższego tylko zamiast dziwnie zamontowanego napisu PTO"R" był napis eKutno? Gdyby nie te awruki i złodzieje to Ziemia Kutnowska by była o wiele razy piękniejsza, ładniejsza, mądrzejsza, światlejsza i czystsza. Robert! Bardzo pięknie to wszystko ująłeś. Tak trzymaj! Pozdrawiam. Trzymajta sie chłopy mocno. W kupie! Uważajta na awruki, złodziei, głąbów i świrów. Do zobaczenia w szeregach Kutnowskiej Armii Nadziei "Prawda i Śmiech". NIECH ŻYWI NIE TRACĄ NADZIEI... ~agent 3D - Agencja MRPiH "podkówka". Generalny Koordynator akcji tworzenia KAN "PiŚ".
Jonatan Błus:
27 minut temu
Szanowny Panie Zygfrydzie obraźliwy wpis jest gdzieś poniżej ale doceniam pana dobrą wolę i po pana wpisie uważam sprawę za niebyłą. Pozdrawiam serdecznie.
Zygfryd Iwański:
60 minut temu
Drogi Zygmuncie Skinder! Może w czymś Ci pomóc? Kto i czym Cię obrażał bez uzasadnienia? Może jesteś na jakimś punkcie niewygimnastykowany i niewyuczony? Bohaterski praojciec na pewno bez uzasadnienia by Cię nie obrażał. ~Towarzystwo Pomocy Wzajemnej i Reasekuracji.
Jan Hryncewicz:
1 godzin temu
Grzegorz to ty wprowadzasz ludzi w błąd pisząc ,że błąd jest w tytule, nie wszyscy sa kumaci, zrozumiałaś?
Arkadiusz Paś:
2
 · 
1 godzin temu
Oni wszyscy chcą dotrwać do końca kadencji i tyle w temacie.
Zdzisław Zmurka:
1 godzin temu
Ale pewnie firma pośrednicząca to agencja pracy tymczasowej, która na takiego pracownika dostaje ze 3000 netto.
Krzysztof Stuart:
2
 · 
1 godzin temu
...przepraszam, miało być OSŁABIAJĄCY partię!
Krzysztof Stuart:
2
 · 
1 godzin temu
Uważam że p. Kłopotowski szkodzi partii, miastu i mieszkańcom Kutna. Sianie takiej demagogii nie przekona nikogo. Ten obecny skład kutnowskiego PiS nie ma według mnie szans na to aby wejść do samorządu w najbliższych wyborach. Ponadto obiecuję państwu, że prawdziwa Prawica w Kutnie nie spocznie dopóki ten pan i inni szkodnicy, osłaniający partię w niej pozostaną.
Zygfryd Iwański:
1 godzin temu
Taka odpowiedź: Wszyscy złoczyńcy, władza, lenie, marnotrawcy, awruki i złodzieje chcieliby, aby praniem wszystkich brudów zajęli się PTO"R" i eKutno. Tak widzę, słyszę i czuję. ~uczeń normalnego liceum nieakademickiego.
Grzegorz Korb:
2 godzin temu
To raczej ty nie załapaleś drwiny z tzw wolnych etatów w tym powiecie, chyba że jesteś romantykiem który uważa że ten wakat zostanie obsadzony w wyniku rzetelnego konkursu w którym wygra najlepszy. O co zakład że gdy już poznamy wynik konkursu to dziwnym zbiegiem okoliczności okaże się ze zwycięzca jednak już z obecną władzą był związany?
Beniamin Estko:
3 godzin temu
Mój sąasiad pracuje w Fresenius Kabi w Kutnie trzeci rok przez Firme pośredniczą zarobki jego to minimalnie powyżej 1500 netto.
Anioł Kotdras:
3
 · 
3 godzin temu
Jak to jest możliwe, że Debich odwołany przez wojewodę z funkcji starosty, co potwierdziły wyroki dwóch sądów nadal jest starostą. To jakaś paranoja. To kpina z wymiaru sprawiedliwości to kpina z mieszkańców miasta. Gdyby miał trochę honoru to sam by odszedł, ale u niego honor? Tylko micha liczy się. przecież drugi raz sie już nie załapie.
Honorata Solarz:
2
 · 
4 godzin temu
A kto w tym referacie jest kierownikiem i czy ma wykształcenie przydatne w tej pracy czy może jest np europeistą, humanistą ,biologiem ,czy ma wykształcenie tożsame bo tak też używane jest w ogłaszanych konkursach? Ktoś wie?
Blanka Barszczowski:
4 godzin temu
No właśnie co na to sanepid i jakieś inne instytucje od śrrodowiska? A gdzie policja? Czy zawiadomiona ociąga się z przyjechaniem?
Roberta Bychow:
4 godzin temu
Czym ci zaimponował?
Patryk Boniuko:
4 godzin temu
Prędzej już ogrodnik niż biolog.
Patryk Boniuko:
4
 · 
4 godzin temu
Bo oni myślą że wszyscy są idiotami ,a tak nie jest.Najciekawsze artykuły
 ·  14
3 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  187
3 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  72
4 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  18
4 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
9 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
9 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
10 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
13 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
14 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
14 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
15 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
16 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
16 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
18 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
18 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
18 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
18 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
18 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
19 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
19 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
19 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
19 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
21 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
25 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
26 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności