eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 25.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Sesja w mieście ze szpitalem w tle
30 kwietnia o godz. 10.00 odbędzie się sesja Rady Miasta Kutna. Radni usłyszą Informację Starosty Kutnowskiego w sprawie aktualnej sytuacji Szpitala Samorządowego  sp. z o.o., informację prezydenta  o realizacji  „Programu  współpracy  Miasta  Kutno  z organizacjami pozarządowymi za rok 2012” oraz na temat stanu przygotowań do realizacji zadań inwestycyjnych w 2013 roku.

Miejscy radni podejmą uchwały w sprawach wyrażenia zgody na sprzedaż w drodze bezprzetargowej nieruchomości gruntowej stanowiącej własność miasta oraz udziału we współwłasności zabudowanej nieruchomości, położonej w Kutnie przy ul. Kopernika 34 i przy ul. Narutowicza 8.

Zostanie ustanowiona Nagroda Prezydenta za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury oraz szczegółowych warunków i trybu jej przyznawania.

Radni przyjmą programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie miasta Kutno w 2013 roku, kolejny raz zmienią budżet i Wieloletnią Prognozę [więcej]
wandea, 19.04.2013 09:13|czytane: 1878 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Tłumy na koncercie uczniów szkoły muzycznej w Kutnie
Dziś w w Kutnowskim Domu Kultury odbył się Koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej im. K.Kurpińskiego w Kutnie. Podczas niego wystąpili m.in. Klasa I c 6, Zespół rytmiczny kl. III c6, Chór PSM I st., Kwintet w składzie troje skrzypiec, wiolonczela, fortepian, soliści skrzypaczki, wilonoczeliści, Chór PSM II st., Chór nauczycielski Cantores Kutnovienses.

Tłumy na koncercie uczniów szkoły muzycznej w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/19643/09_obraz.jpg
Tłumy na koncercie uczniów szkoły muzycznej w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/19643/03_obraz.jpg
Tłumy na koncercie uczniów szkoły muzycznej w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/19643/65_obraz.jpg


Tłumnie zgromadzona publiczność wysłuchała m.in. Pierre Attaingnant „Tourdion”, Stanisława Moniuszko “Pieśń wieczorną” i “Prząśniczki”,  Calvina Cartera/Jamesa Hudsona „Goodnight, well it’s time to go”, Leonarda Bernsteina I feel pretty, musical „Miotły i Szczotki", Kool and the Gang „Celebration”, z repertuaru Franka Sinatry “Fly me to the moon”.

Jak co roku koncert utalentowanych uczniów kutnowskiej szkoły muzycznej cieszył się ogromnym powodzeniem. Niezapomniane pozostają wrażenia muzyczne po nim, a ciepła i życzliwa atmosfera na widowni oraz kaskady braw były niewątpliwie bezcenną nagrodą za trud ich nauki. [więcej]
kultura, 18.04.2013 21:52|czytane: 5124 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zatrzymali pijanego kierowcę po pościgu
Dziś o godz. 14.30 obok stacji paliw Shell przy ul. Jana Pawła II w Kutnie doszło do stłuczki.

Nietrzeźwy kierujący nissanem na kutnowskich numerach uderzył w toyotę, a ta w auto marki daewoo. Kierowca nissana zbiegł i został po pościgu zatrzymany przez policję na ulicy Podrzecznej w Kutnie. [więcej]
pismak, 18.04.2013 19:57|czytane: 4655 razy|12 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Krośniewiccy lekkoatleci wystartują w Orlen Warsaw Marathon
W niedzielnym (21 kwietnia) maratonie w Warszawie nie zabraknie krośniewickich długodystansowców. W prestiżowej imprezie pobiegnie grupa krośniewickich lekkoatletów, którzy będą reprezentować gminę w biegu głównym, na „królewskim" dystansie 42.195 km, a także w kategorii drużynowej na dystansie 10 km.

Wśród kilkutysięcznej rzeszy maratończyków gorąco dopingować będziemy Andrzeja Bonawenturczaka i Czesława Błaszczyka. Obaj zawodnicy zapowiadają dobry występ i ogromną chęć poprawienia rekordów życiowych. Natomiast w krośniewickiej drużynie pobiegną: Andrzej Fałdziński, który jest jej trenerem, Krzysztof Kartowski, Gracjan Zieliński, Mateusz Lewandowski i Marcin Błaszczyk.

Organizatorem wyjazdu  zawodników jest klub EXPOM Krośniewianka, a sponsorami Urząd Gminy Krośniewice i firma EXPOM. [więcej]
wandea, 18.04.2013 19:34|czytane: 1808 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Firmy z Podstrefy Kutno i mieszkańcy patrzą na ręce Marcello Pini. Raport środowiskowy BEEF BEEF
Printpack Poland Sp. z o.o, Hoop Polska sp. z o. o. oraz Stowarzyszenie Czysta Okolica złożyły swoje uwagi do Raportu o oddziaływaniu na środowisko dla przedsięwzięcia polegającego na budowie instalacji do uboju bydła "BEEF - BEEF" w Kutnie przy ul. Południowej.

Na podstawie postanowienia z 13 marca br. Stowarzyszenie CZYSTA OKOLICA będzie stroną w postępowaniu administracyjnym dotyczącym wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach budowy instalacji do uboju bydła Beef Beef przy ulicy Południowej w Kutnie. Akces występowania jako strona postępowania złożył również Printpack Poland Sp. z o.o.

Przypomnijmy, w październiku ubiegłego roku BEEF BEEF uzyskała zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (Podstrefa Kutno). Do ubojni trzody chlewnej oraz Pini Hamburger dołączyć ma trzecia firma  Piniego w Kutnie. Przedmiotem tej inwestycji jest budowa zakładu przetwórstwa mięsa o łącznej powierzchni całkowitej ok. 29.000 m2. Przedsięwzięcie obejmuje budowę hali produkcyjnej wraz z instalacjami, w tym chłodniami i instalacjami chłodniczymi oraz uruchomienie linii produkcyjnych: do uboju, rozbioru mięsa i pakowania próżniowego. W związku z nową inwestycją Spółka zamierza ponieść na terenie ŁSSE wydatki inwestycyjne w wysokości co najmniej 69,5 mln zł oraz zatrudnić przynajmniej 105 pracowników.

Firmy z Podstrefy Kutno i mieszkańcy patrzą na ręce Marcello Pini. Raport środowiskowy BEEF BEEF

Na wniosek Marcello Pini, prezesa spółki BEEF BEEF 29 października 2012 roku wszczęto postępowanie w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach budowy ww ubojni w Kutnie. Raport o oddziaływaniu na środowisko dla BEEF BEEF opracowała ATMO-ex sp. z o.o. Biuro Projektów Ochrony Środowiska w Łodzi. Spółka Hoop Polska wniosła uwagi do niego z prośbą o bezwględne uwzględnienie przed wydaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach planowanego przedsięwzięcia.

Inwestor ubojni bydła rogatego zakłada wydajność uboju dla instalacji tj. 1200 sztuk na dobę - 6 dni w tygodniu przez całą dobę, w tym ubój i rozbiór będzie prowadzony w systemie dwuzmianowym po 10 godzin, w przerwie między ubojem będą prowadzone prace porządkowe.

Hoop podnosi w związku z tym możliwość dużych uciążliwości związanych z dowozem bydła i brak planów wybudowania parkingu przez BEEF BEEF czyli podobnie jak w przypadku Pini Polonia. Hoop wskazuje, że "już teraz transporty z trzodą chlewną do sąsiadującego zakładu Pini Polonia są bardzo uciążliwe. Kilkukilometrowe kolejki samochodów oczekujących  na rozładunek już teraz blokują ruch na ulicy Wschodniej - bez względu na warunki atmosferyczne z czym zwiększona jest emisja spalin. Raport dla ubojni uwzględnia jedynie emisję związaną z przejeżdżaniem 500 m na terenie zakładu." [więcej]
wandea, 18.04.2013 08:49|czytane: 3956 razy|32 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze MKS EXPOM Krośniewianka Krośniewice
25 kwietnia  o godzinie 16.00 w sali konferencyjnej Zespołu Szkół w Krośniewicach odbędzie się Zebranie Sprawozdawczo – Wyborcze MKS EXPOM Krośniewianka Krośniewice. Zarząd Klubu zaprasza wszystkich członków Klubu. [więcej]
wandea, 18.04.2013 19:24|czytane: 1216 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Spotkanie partnerów Regionalnej Sieci Kin Cyfrowych Województwa Łódzkiego
Wczoraj w Kutnowskim Domu Kultury spotkali się przedstawiciele Regionalnej Sieci Kin Cyfrowych Województwa Łódzkiego. Było to kolejne  spotkanie w terenie partnerów projektu. Poprzednie jak informuje Bożena Sapiejka z Kutnowskiego DOmu Kultury odbyły się w Łodzi, Bełchatowie, Skierniewicach i Łowiczu.

Spotkanie partnerów Regionalnej Sieci Kin Cyfrowych Województwa Łódzkiego

Regionalna Sieć Kin Cyfrowych Województwa Łódzkiego powstała w czerwcu 2012 roku.  Zrzesza kina, samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe zajmujące się edukacją filmową i promocją kinematografii.

- W środę w KDK spotkali się partnerzy z Łodzi, Bełchatowa, Radomska, Skierniewic, Sochaczewa, Wielunia Opoczna, Łowicza. Gorącym tematem spotkania była współpraca  z dystrybutorami filmów. Praktyki stosowane przez niektóre z tych firm uniemożliwiają stworzenie atrakcyjnej oferty filmowej w kinach jedno i dwusalowych - mówi Bożena Sapiejka. [więcej]
wandea, 18.04.2013 19:18|czytane: 1667 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kiedy iniekcje doszklistkowe w kutnowskim szpitalu?
W sierpniu ubiegłego roku Piotr Okoński, były prezes Kutnowskiego Szpitala Samorządowego im. dr Antoniego Troczewskieg ogłosił, że pacjenci, którzy mają problemy ze wzrokiem spowodowane cukrzycą mogą skorzystać z badań i zabiegów w szpitalu niemalże od ręki. Kutnowska lecznica przygotowywała też jak mówił prezes reaktywację oddziału okulistycznego.

Wówczas wraz z Okońskim o komercyjnych zabiegach iniekcji doszklistkowej szczególnie dla osób z zaćmą opowiadał okulista dr Tomasz Grędysa.  Iniekcje doszklistkowe anty-VEGF, to  jedyny skuteczny rodzaj terapii stosowanej w tzw. wysiękowej postaci AMD (starczego zwyrodnienia plamki). Jest to szansa na zachowanie widzenia u pacjentów z tym schorzeniem, gdzie ostrość wzroku może się poprawić.

Zabieg proponowaną przez Grędysę metodą miał powodować natychmiastową poprawę widzenia. Podkreślano, że zabieg jest w pełni bezpieczny. Iniekcje doszklistkowe miały być w Kutnie zabiegami komercyjnymi w cenie 2300 zł. Spółka miała na nich zarabiać.

Zapytaliśmy w KSS w Kutnie czy w ogóle od tego czasu jakiś pacjent z nich skorzystał. Od Mariana Sikory, zastępcy dyrektora ds. lecznictwa kutnowskiego szpitala usłyszeliśmy, że nie, nikt nawet o zabieg nie pytał. A czy zabiegi przewidziane są w aktualnej ofercie szpitala, ponieważ informacja o nich do dziś wisi na stronie szpitala? [więcej]
wandea, 18.04.2013 18:43|czytane: 1511 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Nie bójmy się kontaktu z policją! Spotkanie mundurowych z mieszkańcami w Żychlinie
Niewiele osób przyszło na wczorajsze spotkanie policjantów z Komendy Powiatowej w Kutnie i Komisariatu w Żychlinie z mieszkańcami gmin: Żychlin, Bedlno i Oporów w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Żychlin. Jednak ci, którzy przyszli, pytali i zgłaszali dużo uwag, a żychliński komendant, podinspektor Jarosław Zieliński, który prowadził całe spotkanie, uważnie notował obserwacje i spostrzeżenia mieszkańców.

Nie bójmy się kontaktu z policją! Spotkanie mundurowych z mieszkańcami w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/19645/01_obraz.jpg
Nie bójmy się kontaktu z policją! Spotkanie mundurowych z mieszkańcami w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/19645/05_obraz.jpg
Nie bójmy się kontaktu z policją! Spotkanie mundurowych z mieszkańcami w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/19645/08_obraz.jpg


Prezentacja policyjnych statystyk była krótka i wzbogacona ciekawostkami. Stróże prawa chcieli jak najwięcej czasu zostawić na pytania i dyskusję z obywatelami. Policjanci pochwalili się w kilku kategoriach naruszeń prawa wzrostem wykrywalności na terenie działania żychlińskiego komisariatu. Dotyczyło to przestępstw gospodarczych, rozbójniczych, kradzieży pojazdów i innego mienia. Spadła natomiast wykrywalność kradzieży z włamaniem.  Ogólna wykrywalność na terenie gmin Bedlno, Oporów i Żychlin utrzymuje się na poziomie powyżej 80%.

Przedstawiono mieszkańcom siedmiu dzielnicowych. To doświadczeni funkcjonariusze, mający za sobą co najmniej pięć lat służby. Trzech ma pod opieką Żychlin: asp. Grzegorz Wasilewski (stare miasto), st. sierż. Anna Szwagierczak (Osiedle Wyzwolenia) i st. sierż. Łukasz Sierka (Osiedle Traugutta i ulica Łąkowa). Wsie w gminie Żychlin to rewir asp. Jarosława Piotrowskiego, gmina Oporów – asp. Pawła Pietrzaka, natomiast gmina Bedlno jest podzielona na dwa obszary, którymi zajmują się asp.  Piotr Adamkiewicz i st. sierż. Hubert Kowalski

Ze statystyk Wydziału Ruchu Drogowego wynika, że najbardziej niebezpiecznym dniem na drogach powiatu kutnowskiego jest piątek, a najbezpieczniejszym – niedziela. Najbardziej niebezpiecznym miejscem w powiecie kutnowskim pod względem wypadków drogowych jest miejscowość Mnich Południe, a droga z Kutna przez Oporów i Żychlin do Luszyna została uznana najbardziej niebezpiecznym ciągiem komunikacyjnym. W samym Żychlinie najwięcej zdarzeń drogowych notuje się na ulicy Narutowicza, a najbardziej niebezpiecznym skrzyżowaniem w całym powiecie jest skrzyżowanie ulic: 29 Listopada, Toruńskiej i Wygody w Kutnie, znajdujące się około 150 metrów od Komendy Powiatowej Policji w Kutnie, co z humorem podkreślił Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego podkomisarz Piotr Sikorski. W ocenie policji poprawił się stan bezpieczeństwa na drogach powiatu. [więcej]
motylewski, 18.04.2013 16:42|czytane: 3737 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kwiaciarnia Jaśmin wykona bukiety dla Agnieszek
Dwa bukiety na imieniny Agnieszki  od Kwiaciarnią Jaśmin, ul. Podrzeczna 38 w Kutnie  dostają Romuald Felner i Justyna Sapińska. Prosimy o kontakt w kwiaciarną w celu uzgodnienia odbioru bukietu.

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
Wygraj bukiety dla Agnieszek. Kwiaciarnia Jaśmin zaprasza
[więcej]
wandea, 18.04.2013 16:44|czytane: 1730 razy|komentuj|czytaj cały
Nagłe hamowanie autobusu. Cztery osoby w szpitalu
Dziś pięciu pasażerów autobusu Miejskiego Zakładu Komunikacji ucierpiało w zdarzeniu przy ulicy Łąkoszyńskiej w Kutnie. Czworo z nich ze stłuczeniami rąk i nóg trafiło do kutnowskiego szpitala.

Pasażerowie zostali poszkodowni w wyniku gwałtownego hamowania autobusu. Jego kierowca próbował uniknąć zderzenia z samochodem osobowym, który zajechał mu nagle drogę. Z relacji świadków zdarzenia wynika, że kierowca auta nie zatrzymał się i odjechał w kierunku centrum Kutna. [więcej]
pismak, 18.04.2013 16:48|czytane: 2886 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
GOKiS w Łaniętach uroczyście otwarty
Okazale i pięknie prezentuje się neogotycki budynek Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Łaniętach. Dziś w południe proboszcz ksiądz Robert Awerjanow poświęcił obiekt, a wójt Stanisław Jędrzejczak oraz Marcin Bugajski wicemarszałek województwa Łódzkiego przecięli  uroczyście wstęgę.

GOKiS  w Łaniętach uroczyście otwarty, ./upload/articles_pakiety/19640/01_obraz.jpg
GOKiS  w Łaniętach uroczyście otwarty, ./upload/articles_pakiety/19640/15_obraz.jpg
GOKiS  w Łaniętach uroczyście otwarty, ./upload/articles_pakiety/19640/07_obraz.jpg


Zaproszone władze samorządowe  Mirosława Gal-Grabowska, starosta kutnowski i Konrad Kłopotowski wicestarosta wraz z wójtami gmin powiatu kutnowskiego m.in. Jerzym Bryłą, Tadeuszem Kaczmarkiem, Zdzisławem Kostrzewą, Wiesław Łukomski - Z-ca Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, który wsparł dotacją przebudowę Zameczku, komendanci policji i straży pożarnej nadkom. Zbigniew Gruszczyński i mł. bryg. mgr inż. Marek Myszkowski oraz inni szacowni goście wysłuchali przemówienia wojta Jędrzejczaka i jego podziękowań dla Urzędu Marszałkowskiego za wsparcie, występu zespołu śpiewaczego ludowego, a ponadto byli świadkami wręczenia Kutnowskiego Hitu dla Gminy Łanięta przez kapitułę kutnowskiej nagrody.

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu mieści się w zabytkowym parku, gdzie również znajdują się plenerowa scena oraz staw. Miejsce jest bardzo urokliwe i z pewnością zrobimy tam jeszcze nie jedną relację z udanych imprez kulturalnych i integracyjnych. Z kolei w budynku znalazło się miejsce na bibliotekę, salę kameralną, miejsce wystawowe. Natomiast piwnica została zaanektowana przez ASG Team Łanięta "Ghost Infantry". [więcej]
wandea, 18.04.2013 16:25|czytane: 3713 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pies i rower w Kolejach Mazowieckich podróżują gratis
Podróżni Kolei Mazowieckich, tak jak w poprzednich latach, będą mogli skorzystać z oferty bezpłatnego przewozu psa oraz roweru. Nieodpłatnie będzie można je przewieźć od 27 kwietnia do 30 września 2013 roku.

Podróżny, chcący skorzystać z oferty nieodpłatnego przewozu roweru, powinien posiadać ważny bilet na przejazd pociągiem uruchamianym przez Koleje Mazowieckie. Rower powinien znajdować się pod nadzorem podróżnego, z dbałością o to, by nie utrudniał przejazdu innym podróżnym.

Natomiast podróżny chcący skorzystać z oferty nieodpłatnego przewozu psa, oprócz posiadania ważnego biletu na przejazd pociągiem KM, powinien pamiętać o zaświadczeniu zaszczepienia psa przeciwko wściekliźnie, a także zadbać o to, by jego pupil był trzymany na smyczy i miał założony kaganiec. Należy dopilnować, by zwierzę nie zachowywało się agresywnie i nie zakłócało podróży pozostałym pasażerom. [więcej]
wandea, 18.04.2013 15:51|czytane: 1117 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutnowska moda przez wieki. V Przegląd Inwencji Artystycznej przedszkolaków
Przedszkole Miejskie nr 8 "Promyczek" organizuje 23 kwietnia o godz. 10.00  " V Przegląd Inwencji Artystycznej - Pokaz Mody 2013 pod nazwą " Kutnowska moda przez wieki". Jak zwykle na dużej scenie Kutnowskiego Domu Kultury zaprezentują się grupy maluchów z  kutnowskich przedszkoli. [więcej]
wandea, 18.04.2013 14:02|czytane: 1371 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sukcesy gimnazjalistów z kutnowskiej "Dwójki"
We wtorek w Łodzi odbyła się uroczysta gala finałowa podsumowująca udział uczniów w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych organizowanych przez Łódzkiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2012/2013 r.

Sukcesy gimnazjalistów z kutnowskiej
Sukcesy gimnazjalistów z kutnowskiej
Sukcesy gimnazjalistów z kutnowskiej


Największy sukces spośród uczniów Gimnazjum nr 2 im. Marszałka J. Piłsudskiego w Kutnie odniósł Krzysztof Więcław, zostając podwójnym laureatem z fizyki (I miejsce) i z chemii (II miejsce) oraz uzyskując tytuł finalisty z matematyki. Tytuły finalistek uzyskały także: Olga Jóźwiak z wiedzy o społeczeństwie oraz Sylwia Michalak z geografii.

Ponadto w konkursach tematycznych i interdyscyplinarnych organizowanych przez Łódzkiego Kuratora Oświaty Przemysław Rył oraz Dominik Szczesiak zostali laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego...”, a w konkursie „Matematyka – moja pasja” Krzysztof Więcław został laureatem, zaś Magdalena Ćwirko-Godycka finalistką. [więcej]
wandea, 18.04.2013 13:52|czytane: 1629 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Jutro Pandemonium w Gostyninie
ANTI-VIOLENT AGENCY zaprasza do Gostynina jutro na koncert kultowego łódzkiego PANDEMONIUM, które będą wspierać dwie niesamowite hordy z Płocka F44.3 oraz CONCATENATION. Koncert w Klubie Zazamcze, ul. Zazamcze 41  19 kwietnia godzina 19.00.

Jutro Pandemonium w Gostyninie, ./upload/articles_pakiety/19632/01_obraz.jpg
Jutro Pandemonium w Gostyninie, ./upload/articles_pakiety/19632/02_obraz.jpg
Jutro Pandemonium w Gostyninie, ./upload/articles_pakiety/19632/03_obraz.jpg


Bilety w przedsprzedaży kosztują 25 zł (rezerwacje w Gostyninie tel. 509475521, w Kutnie tel. 606958240 lub bezposrednio w Cyberkulturze róg ulicy Długosza i Barlickiego w Kutnie). 

W dniu koncertu bilety będą kosztować 30zł. [więcej]
kultura, 18.04.2013 13:49|czytane: 1228 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: II etap konkursu pt. "Wiedza o Powstaniu Styczniowym"
W poniedziałek 22 kwietnia, w powiatach łęczyckim, łowickim oraz kutnowskim odbędzie się II etap konkursu pt. „Wiedza o Powstaniu Styczniowym”. Zwycięzca rywalizacji w nagrodę pojedzie na 4 dni do Brukseli.

Termin i miejsca II etapu konkursu:
Powiat łowicki: poniedziałek, 22 kwietnia 2013 r. godzina 8.00
I Liceum Ogólnokształcące im. J. Chełmońskiego w Łowiczu, ul. Bonifraterska 3, 99-400 Łowicz.
Powiat kutnowski: poniedziałek, 22 kwietnia 2013 r. godzina 11.00
sala nr 109, Agencja Rozwoju Regionu Kutnowskiego, ul. Wyszyńskiego 11, 99-300 Kutno.
Powiat łęczycki: poniedziałek, 22 kwietnia 2013 r. godzina 14.00
Biuro Senatora RP Przemysława Jacka Błaszczyka, ul. Przedrynek 8 pokój 26, 99-100 Łęczyca. [więcej]
redaktor, 18.04.2013 13:03|czytane: 1106 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
"Szóstka" wicemistrzem województwa łódzkiego w minikoszykówce
17 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Obrońców Westerplatte  w Ujeździe odbył się Finał Wojewódzki w minikoszykówce chłopców Energa Basket Cup 2013 w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Ogromny sukces osiągnęła drużyna kutnowskiej „Szóstki”, która wywalczyła wicemistrzostwo województwa.W imprezie tej brały udział cztery najlepsze drużyny z województwa łódzkiego (SP 6 Kutno, SP 4 Sieradz, SPS 9 Radomsko oraz SP 48 z Łodzi).

Drużyna SP 6 Kutno wygrała zdecydowanie mecz półfinałowy z SP 48 Łódź 56:34 oraz uległa w meczu o pierwsze miejsce drużynie SP4  z Sieradza 24:47. Uroczystość miała ciekawą oprawę: w przerwach meczów były pokazy taneczne cheerleaderek. [więcej]
pismak, 18.04.2013 12:50|czytane: 1371 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Drzwi otwarte w ZS nr 3 im. Władysława Grabskiego w Kutnie
Nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Nr 3 im. Władysława Grabskiego w Kutnie serdecznie zapraszają gimnazjalistów oraz ich rodziców na Drzwi Otwarte, które odbędą się 20 kwietnia  (sobota) w godz. 10.00 - 13.00.

Spotkanie będzie okazją do odwiedzenia szkoły, poznania oferty edukacyjnej i zasad rekrutacji. Organizatorzy odpowiedzą na każde wasze pytanie i wyjaśnią dlaczego [więcej]
pismak, 18.04.2013 09:01|czytane: 1289 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Salsowe popołudnia w KDK
KUTNOWSKI DOM KULTURY ORAZ STREET DANCE STUDIO ZAPRASZAJĄ WSZYSTKICH NA CYKL ZAJĘĆ TANECZNYCH "WEEKENDOWE POPOŁUDNIA SALSOWE"!

Zajęcia będą odbywały się w każdą niedzielę: 15.00-17.00 -nowa sala baletowa KDK. Koszt: 50zł/miesiąc.

Salsowe popołudnia w KDK

KURS JUŻ SIĘ ROZPOCZĄŁ I ZOSTAŁY OSTATNIE WOLNE MIEJSCA!
Osoby, które nie posiadają pary, również mogą przyjść na zajęcia! Jest to dodatkowa okazja do poznania nowych osób! Podczas zajęć następuje częsta zmiana par. [więcej]
pismak, 18.04.2013 08:16|czytane: 1122 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pisarstwo jako los - niezwykłe spotkanie z Renatą Lis i Mariuszem Wilkiem
Magiczny klimat i atmosferę miało wczorajsze spotkanie w Centrum Teatru Muzyki i Tańca z pisarzami: Renatą Lis i Mariuszem Wilkiem. 17 kwietnia publiczność kutnowska miała okazję porozmawiać z parą twórców, których – moderujący całość zdarzenia – Artur Fryz nazwał jednymi z najważniejszych współczesnych autorów polskich. Jak powiedział – są to autorzy najważniejszych książek dwóch minionych lat. „Ręka Flauberta” Renaty Lis to najlepsza – jego zdaniem – polska książka wydana w roku 2011, zaś „Lotem gęsi”, kolejny tom cyklu „Dziennik północny” Mariusza Wilka najciekawsza proza roku 2012.

Rozmawiano o umieraniu Europy, o jej umieraniu w wersji francuskiej, rosyjskiej i polskiej. Nawiązywano do twórczości Gustawa Flauberta, Iwana Bunina, Kenetha White’a, Wasilija Rozanowa i wielu innych. Mówiący wpisywali się w wielką tradycję pesymizmu europejskiego, sporo uwagi poświęcili współczesnym objawom agonii chrześcijaństwa. Mariusz Wilk zwrocił uwagę na najistotniejszy jego zdaniem kryzys rodziny. Goście rozpoczęli wieczór od odczytania fragmentów swojej prozy. Renata Lis odczytała rozdział „Ręki Flaberta” poświęcony Croiset, miejscu, gdzie pisarz mieszkał, i jego dziejszej kondycji, która jest obrazem cywilizacyjnego spustoszenia, jakie zafundowali sobie europejczycy.

Pisarstwo jako los - niezwykłe spotkanie z Renatą Lis i Mariuszem Wilkiem, ./upload/articles_pakiety/19634/04_obraz.jpg
Pisarstwo jako los - niezwykłe spotkanie z Renatą Lis i Mariuszem Wilkiem, ./upload/articles_pakiety/19634/02_obraz.jpg
Pisarstwo jako los - niezwykłe spotkanie z Renatą Lis i Mariuszem Wilkiem, ./upload/articles_pakiety/19634/03_obraz.jpg


Mariusz Wilk odczytał rozdział niepublikowanej jeszcze prozy, w którym – jak mogli się spodziewać jego wielbiciele – maleńka córka Martusza odgrywa niebagatelną rolę i jest po częsci pisarską i egzystencjalną odpowiedzią na sygnalizowany przez pisarza kryzys wartości prymarnych. Co więcej, ta maleńka osóbka – dostarcza też swoich ważnych odpowiedzi. Sporo miejsca w rozmowie poświęcono istocie lierackiego stylu i powołania. Artur Fryz mówił o koncepcji literatury jako zwoływania się „wolnych duchów”.

Tło dla rozmowy stanowiła prezentacja złożona ze zdjęć dostarczonych przez autorów. Fotogramy przedstawiały, zgodnie z tematem spotkania, który brzmiał: Polska Francja Rosja – powinowactwa literackie”, obrazy Rosji i Francji widzianej okiem pisarzy. Dodatkową atrakcją był poczęstunek w postaci hreczki, czyli gryczanej kaszy. Danie to zostało przygotowane wg przepisu mamy profesora Ryszarda Przybylskiego zmodyfikowanego nieco przez Renatę Lis. Przepisu, który znalazł się w książce „Ręka Flauberta” w rozdziale będącym hymnem na cześć tego prostego, wyposażonego w liczne walory dietetyczne i smakowe - polskiego, kresowego wkładu w kulinarną kulturę Europy. Danie – pieczołowicie – wg tego przepisu – przygotowała – niedawno otwarta – Restauracja „Lawenda”. Uczestnicy spotkania, popijając – jak dawni hreczkosieje – grykę kwaśnym mlekiem rozmawiali z gośćmi jeszcze długo po zakończeniu spotkania. [więcej]
kultura, 17.04.2013 21:11|czytane: 1422 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Powstał Narodowy Program Zwalczania Grypy
Na ostatniej sesji rady Powiatu w Kutnie Celina Marciszewska, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kutnie informowała o niechęci mieszkańców powiatu kutnowskiego do szczepień profilaktycznych, również tych przeciw grypie.

W odpowiedzi na stale rosnącą liczbę zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę, wynikającą z danych epidemiologicznych oraz niewielki poziom wyszczepialności przeciw grypie w Polsce eksperci Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego  rekomendują wprowadzenie Narodowego Programu Zwalczania Grypy.

Celem Programu jest poprawienie sytuacji epidemiologiczno-wirusologicznej naszego Kraju w zakresie zachorowań na grypę oraz ograniczenia skutków medycznych, społecznych i ekonomicznych z tym związanych.

Z sezonu na sezon spada odsetek osób szczepiących się przeciw grypie. W sezonie 2012/2013 zaszczepiło się jedynie 3,7% populacji. To znacznie mniej niż w sezonach 2011/2012 i 2010/2011, w których wyszczepialności wynosiły odpowiednio 4,5% i 5,2% populacji. Jest to jeden z najniższych wyników w Europie. Według zaleceń WHO oraz Rady Unii Europejskiej, poziom wszczepialności powinien wynosić 75% dla osób powyżej 65r.ż. i osób z grup podwyższonego ryzyka.

Narodowy Program Zwalczania Grypy

Eksperci Narodowego Programu Zwalczania Grypy zwracają uwagę na fakt, że funkcjonujący w Polsce system walki z wirusem grypy w obecnym kształcie jest niezadowalający. Definiują działania, które powinny doprowadzić do wzrostu liczby szczepień przeciw grypie w Polsce, w szczególności w grupach podwyższonego ryzyka powikłań pogrypowych. W porównaniu z innymi krajami, poziom wyszczepialności w Polsce jest bardzo niski. Jednym z najważniejszych powodów tego stanu jest brak zrozumienia potrzeby szczepienia przeciw grypie wśród pacjentów i lekarzy, brak świadomości zagrożenia, jakie niosą za sobą powikłania pogrypowe, a także ogólny brak przekonania o skuteczności szczepień wbrew dostępnej wiedzy medycznej.

Prace nad przygotowaniem Narodowego Programu Zwalczania Grypy zostały oparte na międzynarodowym badaniu VENICE, określającym czynniki wpływające na poziom wyszczepialności i działania, jakie należy podjąć, aby poziom ten podnieść. Grupa Robocza ds. Grypy opracowała zalecenia w ramach czterech zdefiniowanych przez VENICE filarów skutecznej strategii zwalczania grypy, które należy wdrożyć w perspektywie krótko- i średnioterminowej w Polsce. [więcej]
pismak, 17.04.2013 18:52|czytane: 1168 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Wakacyjny obóz taneczny nad morzem ze Studiem Tańca Alibi
Studio Tańca Alibi i grupa taneczna Alibi działająca przy Kutnowskim Domu Kultury zaprasza dzieci w wieku od 8 lat do 12 lat na wakacyjny obóz taneczny  nad morzem. Prócz tańca, będziemy bawić się, plażować, kąpać  i spędzać czas wesoło i aktywnie!

Obóz zaplanowany jest od 2 do 11 sierpnia w Stegnie. Noclegi w ośrodku wczasowo-kolonijny Sawa położonym 400 m od plaży, a zlokalizowanymna 2 ha pięknego sosnowo-modrzewiowego lasu. Leśna cisza, wspaniały mikroklimat bursztynowego wybrzeża, powietrze nasycone żywiczym aromatem zapewnia uczestnikom "czynny", zdrowy i regenerujący siły wypoczynek.

Koszt obozu: 1.000 zł [więcej]
kultura, 17.04.2013 18:44|czytane: 1321 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wyjdź do nas! Wynieśmy ją! Kim wy jesteście?! Złodzieje! Pikieta związkowców w Kutnie
Kukła Danuty Raciborskiej, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kutnie na taczkach, okrzyki oburzenia, gniewu i rozczarowania oraz postulaty zaprzestania polityki dyskryminującej członków NSZZ Solidarność towarzyszyły dziś protestowi zorganizowanemu przez NSZZ Solidarność Region Ziemi Łódzkiej.

Pod pośredniak i Starostwo Powiatowe w Kutnie przyjechali związkowcy z całego województwa łódzkiego. Stanęli oni ramię w ramię z pokrzywdzonymi ich zdaniem pracownicami-członkiniami Solidarności, które zostały zwolnione przez Raciborską. Około 300 osób przeszło dziś ulicami Kutna manifestując swoje prawa i niezadowolenie. Oprócz związkowców na pikiecie zjawili się członkowie Komitetu Obywatelskiego, radni powiatowi, sympatycy Solidarnej Polski i Zieloni Nowa Generacja.

Wyjdź do nas! Wynieśmy ją! Kim wy jesteście?! Złodzieje! Pikieta związkowców w Kutnie , ./upload/articles_pakiety/19625/01_obraz.jpg
Wyjdź do nas! Wynieśmy ją! Kim wy jesteście?! Złodzieje! Pikieta związkowców w Kutnie , ./upload/articles_pakiety/19625/12_obraz.jpg
Wyjdź do nas! Wynieśmy ją! Kim wy jesteście?! Złodzieje! Pikieta związkowców w Kutnie , ./upload/articles_pakiety/19625/17_obraz.jpg


Ani Danuta Raciborska, ani Mirosława Gal-Grabowska, starosta kutnowski nie wyszły do związkowców. Jadwiga Piaszczyńska, przewodnicząca związku „Solidarność” w pośredniaku zapraszała dyrektorką na dół do pikietujących, jednak ta zaproszenia nie przyjęła, stwierdzając że pracuje w PUP w swoim gabinecie i tu zaprasza Waldemara Krenca przewodniczącego Zarządu Regionu Ziemi Łódzkiej NSZZ "Solidarność".

Krenc w ostrych słowach podsumował to co robi dyrektorka pośredniaka i z kolei jej szefowa czyli starosta. Krzyczał: Kim wy jesteście? Mówicie, że Solidarności nie ma?! To zobaczcie, stoimy pod waszymi oknami. Jeżeli nie zostaną wyciągnięte wnioski z naszego protestu, będziemy protestować nadal. Jeśli ludzie zwolnieni nie zostaną przywróceni do pracy to „Solidarność” nie odpuści i przyjedzie jeszcze raz do Kutna.

Jadwiga Piaszczyńska zaprzeczała temu jakoby Solidarności już w PUPie nie było, dementowała słowa Raciborskiej w tej kwestii.

- Od momentu objęcia stanowiska przez panią  Raciborską zaczęły się zwolnienia tylko i wyłącznie członków NSZZ "Solidarność". Z art. 52 zostało zwolnionych sześć osób - mówiła przewodnicząca zakładowej organizacji związkowej. - Są z nami koleżanki, które zostały pozbawione pracy przez dyrektorkę.

- Pracowałam 14 lat w tej instytucji, od momentu skończenia studiów, dokształcałam się ciągle, współpracowałam z Ministerstwem Pracy i Polityki Społeczne, napisałam książkę o działalności placówki, tymczasem pani dyrektor  zwolniła mnie – mówiła Agnieszka Milczarek. [więcej]
wandea, 17.04.2013 16:50|czytane: 5109 razy|47 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Starosta odpowiada na dzisiejszy protest pod jej oknami
Starosta kutnowski Mirosława Gal-Grabowska nie wyszła dziś do skandującego pod oknami Starostwa tłumu związkowców. Wystosowała oświadczenie, które pokazało się dzisiaj na stronie starostwa.

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
Starosta odpowiada na dzisiejszy protest pod jej oknami
[więcej]
redaktor, 17.04.2013 15:29|czytane: 2608 razy|15 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Turniej Czytelniczy o wierszach Tuwima w Bibliotece Pedagogicznej
W najbliższy wtorek – 23 kwietnia obchodzony będzie Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Jest to czas, w którym biblioteki swoimi działaniami w sposób szczególny podkreślają rolę czytania w życiu każdego z nas oraz ochronę własności intelektualnej twórców. Z tej okazji w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej Filii w Kutnie odbędzie się I Międzyszkolny Turniej Czytelniczy „W świecie wierszy Juliana Tuwima” organizowany wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 9 pod patronatem Prezydenta Miasta Kutno.

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
Turniej Czytelniczy o wierszach Tuwima w Bibliotece Pedagogicznej

Trzyosobowe drużyny wyłonione podczas szkolnych etapów wezmą udział w kilku rundach: test, pytania, kalambury, gry dramowe, które sprawdzą wiedzę uczniów na temat życia i twórczości Juliana Tuwima. [więcej]
pismak, 17.04.2013 16:05|czytane: 1230 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Szlakiem zniszczonych dróg w powiecie kutnowskim: Sklęczkowska bis i Odlewnicza
Trudno znaleźć w Kutnie bardziej zniszczoną nawierzchnię ulicy niż jezdnia ul. Sklęczkowskiej bis (ulica odchodząca od ul. Metalowej i biegnąca równolegle obok ul. Sklęczkowskiej) i ul. Odlewniczej (chyba że nasi Czytelnicy znajdą coś, czym można obie drogi przelicytować). Pracownicy, kontrahenci i klienci zakładów położonych przy obu ulicach codziennie zmagają się z wertepami przypominającymi krajobraz księżycowy.

Szlakiem zniszczonych dróg w powiecie kutnowskim: Sklęczkowska bis i Odlewnicza, ./upload/articles_pakiety/19594/03_obraz.jpg
Szlakiem zniszczonych dróg w powiecie kutnowskim: Sklęczkowska bis i Odlewnicza, ./upload/articles_pakiety/19594/08_obraz.jpg
Szlakiem zniszczonych dróg w powiecie kutnowskim: Sklęczkowska bis i Odlewnicza, ./upload/articles_pakiety/19594/14_obraz.jpg


Wiemy, że wszystkie ulice w Kutnie są zarządzane przez miasto, ale nawet my nie podejrzewamy magistratu aż o takie zaniedbania, jakie sugeruje stan ulicy, dlatego dla pewności pytaliśmy, czy faktycznie miasto nimi zarządza. Okazało się, że tak. Ktoś powie, że to normalne - tam jeżdżą ciężarówki, betoniarki, tylko dlaczego droga prowadząca od Odlewniczej bezpośrednio do Go-Traktu wygląda dużo lepiej i dziur w nawierzchni tam nie ma? Może po prostu pojazdy produkowane w pobliskim AMZ muszą mieć miejsce, gdzie przed wysłaniem ich na poligon lub np. do Iraku, będą mogły poćwiczyć? [więcej]
motylewski, 17.04.2013 15:48|czytane: 1623 razy|13 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Laureaci 35. Konkursu Recytatorskiego pojadą w maju do Płocka
Laureaci 35. Konkursu Recytatorskiego pojadą w maju do Płocka. Dziś w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kutnie zakończyły się eliminacje rejonowe. W ostatniej kategorii wiekowej (gimnazja) jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

I nagroda – Emilia Mazur
II nagroda – Zuzanna Przygodzka
III nagroda – Natalia Bielecka
III nagroda – Maria Głowienka
III nagroda – Maja Michalska

Laureaci 35. Konkursu Recytatorskiego pojadą w maju do Płocka, ./upload/articles_pakiety/19623/01_obraz.jpg
Laureaci 35. Konkursu Recytatorskiego pojadą w maju do Płocka, ./upload/articles_pakiety/19623/02_obraz.jpg
Laureaci 35. Konkursu Recytatorskiego pojadą w maju do Płocka, ./upload/articles_pakiety/19623/05_obraz.jpg


Wyróżnienia:
1. Maciej Albiński
2. Jakub Chodorowski
3. Marta Kotlińska
4. Iga Marczyńska za wiersz
5. Patryk Pieniążek [więcej]
wandea, 17.04.2013 14:52|czytane: 2012 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
W Krośniewicach odsłonięcie pomnika gen. Władysława Andersa
Burmistrz Krośniewic, Środowisko Byłych Żołnierzy 2 Korpusu Polskiego oraz Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa zapraszają na uroczystość odsłonięcia pomnika gen. Władysława Andersa. Odbędzie się ona w poniedziałek, 29 kwietnia o godz. 11.00 na skwerze przy Pl. Wolności w Krośniewicach.

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć

[więcej]
pismak, 16.04.2013 19:19|czytane: 1205 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy piszą: Nowy plac zabaw już zniszczony
Plac zabaw obok bloku przy ul. Długosza 6B został niedawno przebudowany i odnowiony z powodu inwestycji obok czyli parkingu.  Jeden z Czytelników zauważył zniszczenia na murku okalającym piaskownicę i dziwi się, z jakiego materiału zrobiono jego pokrycie, skoro tak szybko je zniszczono. Pyta, kiedy zostanie to naprawione.

Czytelnicy piszą: Nowy plac zabaw już zniszczony, ./upload/articles_pakiety/19621/01_obraz.jpg
Czytelnicy piszą: Nowy plac zabaw już zniszczony, ./upload/articles_pakiety/19621/03_obraz.jpg
Czytelnicy piszą: Nowy plac zabaw już zniszczony, ./upload/articles_pakiety/19621/04_obraz.jpg


- To powstało podczas demontażu piaskownicy i transportu jej elementów dźwigiem - wyjaśnia Jan Król, administrator Osiedla "Śródmieście" Robotniczej Spółdzielni Mieszkaniowej "Pionier". - Łańcuchy pokaleczyły tworzywo wraz z położoną na nim farbą. Odłamki zostały już uprzątnięte, a zadziory zeszlifowaliśmy, aby ostre krawędzie nikogo nie poraniły. Na tym zakończyliśmy naprawę. [więcej]
motylewski, 17.04.2013 12:01|czytane: 2160 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Niepełnosprawni są wśród nas - warsztaty w Gimnazjum nr 3
Uczniowie z klasy IId w Gimnazjum nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Kutnie uczestniczyli w spotkaniu pod hasłem „Mój przyjaciel jest inwalidą – jak kształtować postawy akceptujące niepełnosprawność?” prowadzonym przez p. Ewę Wypych z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kutnie.

Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę i umiejętności dotyczące relacji z osobą niepełnosprawną: jak rozmawiać, jak zachować się w bezpośrednim kontakcie oraz jak pomagać. Celem spotkania było uwrażliwienie młodzieży na niepełnosprawność drugiego człowieka, który musi radzić sobie w codziennym  życiu, jest tuż obok i pragnie naszej akceptacji. [więcej]
motylewski, 17.04.2013 10:31|czytane: 1185 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Uczniowie kutnowskiej szkoły muzycznej zaprezentują swoje umiejętności
Jutro w Kutnowskim Domu Kultury odbędzie się koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Kurpinskiego w Kutnie pt. "Szkoła-Miastu".

O godz. 11.00 uczniowie szkół podstawowych będą mogli wysłuchać umiejętności artystów, a o godz. 17.00 artyści zaprezentują repertuar dla mieszkańców miasta.

Program koncertu tutaj [więcej]
kultura, 17.04.2013 10:12|czytane: 1494 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Terminarz najbliższych meczów najmłodszych koszykarek MKS Kutno
Skrzatki (U-11) MKS Kutno w ramach rozgrywek organizowanych przez Łódzki Związek Koszykówki będą podejmować w sobotę 27 kwietnia księżaka Łowicz i Alles Głowno. Terminarz spotkań w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 9 im. Władysława Jagiełły w Kutnie będzie przebiegać według następującego porządku:

27 kwietnia (sobota) 2013 .r 10.00 MKS Kutno  – UMKS Księżak Łowicz
27 kwietnia (sobota) 2013 r. 11.15 UMKS Księżak Łowicz – TK Alles Głowno
27 kwietnia (sobota) 2013 r. 12.30 MKS Kutno  – TK Alles Głowno [więcej]
motylewski, 17.04.2013 10:00|czytane: 1280 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
VIII Grand Prix w Tenisie Stołowym
20 kwietnia o godz.11.00 zostanie rozegrany trzeci turniej VIII Grand Prix w Tenisie Stołowym w Szkole Podstawowej Nr 6 w Kutnie. Organizatorem Turnieju jest MOSiR. Wyniki tutaj [więcej]
pismak, 17.04.2013 09:59|czytane: 1129 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
I Wiosenny Turniej Siatkówki Kobiet
21 kwietnia, w niedzielę zapraszamy na I Wiosenny Turniej Siatkówki Kobiet. Początek  o godz. 10.30 w Szkole Podstawowej Nr 6 w Kutnie.

Startują następujące zespoły: Rolpuch Kutno, Hurt Pap Kutno, ZS Żychlin, Troczewski Kutno. Turniej rozgrywany będzie systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Sety do 18 pkt. ( tie-break do 9 pkt.)

godz. 10.30 Hurt Pap Kutno – Troczewski Kutno

godz. 11.20 ZS Żychlin – Rolpuch Kutno

godz. 12.10 Hurt Pap Kutno – ZS Żychlin [więcej]
pismak, 17.04.2013 09:36|czytane: 1042 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Rewelacyjna Kapela Hanki Wójciak. Dziś zapraszamy na brzmienia marokańskich gimbrii
Wczoraj przed kutnowską publicznością w Centrum Teatru Muzyki i Tańca wystąpiła Kapela Hanki Wójciak. Zespół powstał w Krakowie, gra muzykę z pogranicza world music, folku, piosenki autorskiej.  Duża galeria zdjęć A dziś o godz.... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Sprzedam 4,08 hektary POLE UPRAWNE Sprzedam POLE UPRAWNE = 4,08 hektary... [czytaj więcej]
Konkretna propozycja i konkretne zarobki!Warszawa Współpraca dla sympatycznej, uśmiechniętej, komunikatywnej i chętnej do pracy. Chcesz zarabiać w normalnej atmosferze, na uczciwych warunkach, dyskretnie, bezpiecznie i konkretnie? Jeśli tak t... [czytaj więcej]
Zawieszka Nieśmiertelnik Srebro +GRAWER Zdjęcia i Tekstu Idealny i modny prezent dla kobiety i mężczyzny. Wspaniały prezent na Imieniny, Urodziny, Rocznicę, Walnetynki, Dzień Kobiet, Mikołaja, oraz pod choinkę na Gwiazdkę Świąt Bożego Narodzenia... [czytaj więcej]
Kotki Oddam kotki w dobre ręce. Więcej informacji pod nr telefonu 602430567.... [czytaj więcej]
Monitoringi, alarmy Witam, oferuję usługę konfiguracji oraz montażu kamer, alarmów oraz innych systemów zabezpieczeń. Wykonuję również inne usługi informatyczne. Zapraszam.... [czytaj więcej]
Sprzedam biurko duże 210 cm / bardzo dobre wykonanie Mam do sprzedania duże biurko w bardzo dobrym stanie. Biurko ma ponad 1,5 metra i było robione na zamówieni a więc jest wykonane z bardzo dobrego materiału. Posiada wiele szuflad, miejsce na je... [czytaj więcej]
Fly High Production – Produkcja filmowa Firma Fly High Production to przede wszystkim profesjonalna produkcja filmów i innych form audiowizualnych, bazująca na najnowszych technologiach min zastosowaniu drona i innych technologii stabiliz... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Felicjan Rohloff:
7 minut temu
Zeżarłam "się" w pospiechu. Proszę o zrozumienie i wklejenie "się" tam gdzie trzeba. AWRUK!
Felicjan Rohloff:
10 minut temu
###"R". Albinie vel (???????)! Dziękuję za zaproszenie. Da Bóg, to jutro przedstawię ewentualny termin tego niezwykle zapowiadającego wydarzenia. Gdzie jest ten wasz gród? zawalona jestem dzisiaj robotą. Pozdrawiam i wszelkich łask bożych życzę. ~emerytowana nauczycielka.
Felicjan Rohloff:
2 godzin temu
Kordianie! To sobie startuj jak jesteś debilem w trepem lub idiotą w kaloszach. Matura to bzdura, a te konkursy to lipa. A te samorządy to Awruki i Złodzieje. Nie bić Awruków i Złodziei, tylko je zlikwidować. Zlikwidować bzdurną maturę! Zlikwidować ukartowane konkursy! Zlikwidować nierządne samorządy! Zlikwidować szkoły samorządowe. Przestać chodzić do bzdurnych szkól! I zacząć się uczyć! I zacząć czytać eKutno! I wstąpić do KAN"PiŚ"! Pod żadnym pozorem nie likwidować KOTÓW !!! I nie zabijać DZIECI ! I nie budować świątyń! I nie budować pałaców! I nie budować komitetów! Budować SERCA, UMYSŁY i DUSZE! I nie sadzić i nie pielęgnować dębów JPII. Rodzić dzieci, uczyć je i wychowywać! Młodzieży nie rozpuszczać! Zrezygnować z paciorków, fikołków i koziołków! Uwierzyć w Boga! Kochać Polskę! I rozniecać promienie NADZIEI! I nie spać! I obudzić się! I się oświecać! I myśleć! I pracować! I odpoczywać! I bawić się! I działać!.........I nigdy nic złego nie robić........ Coś dobrego - zawsze można..... O kotów dbać, psom dać spokój a świnie oprzątać!....... Paniali?........Amen.
Jordan Sierpowski:
2 godzin temu
POSEŁ Z PIS Tadeusz Woźniak - pozując do zdjęć ze strażakami w Komadzynie, splata swe wypracowane dłonie,na nieprzyzwoicie upasionym brzuszysku.Fakt - inni dostojnicy z jego partyji pozując do zdjęć - czynią podobnie. Ale - jak by nie liczyć, Tadeusz Woźniak (ksywa kanonik) - kadencji poselskich ma już sobą wiele i ta kadencja nie jest jego ostanią, to i nie dziwota, że i jego i tak już upasiony brzuch, z każdą kadencja staje się i coraz to i coraz to bardziej monstrualny. Wiadomo - odmawiać na tych różnych poselsko-wiejskich bankietach jadła i napitki - to rzecz wielce niepolityczna. Tak myślę,że jeżeli darwinowska teoria ewolucji nie zadziała i Woźniakowi nie wydłużą się kończyny górne jak u orangutana ,tak aby ręce mógł spleść na swym brzuchu - to tylko patrzeć, jak niezbędnym dodatkowym wyposażeniem posła staną się protezy, przedłużające jego kończyny górne. A po co ? A NO PO TO - ABY POSEŁ WOŹNIAK MÓGŁ SWE WYPRACOWANE DŁONIE SPLEŚĆ NA SWYM MEGA OLBRZYMIM BRZUSZYSKU.
Marian Pawełek:
2 godzin temu
Ciekawe, czy nadal wierzy w swojego idola, górniczynę?
Maria Giedgowt:
2 godzin temu
Widocznie była za słaba, że wygrać. Zresztą ma dużo pracy - kilku uczniów na krzyż w prywatnej. Jak oni się zmieszczą w tym budynku?
Felicjan Rohloff:
2 godzin temu
Ludzie! Nie macie ciekawszych problemów? wiadał dzięcioł żonie: PiS upada, PO tonie . A młode koty tego słuchały i wcale się tym nie przejmowały, tylko miauczały. POPiS - to najstraszniejsze słowo świata - tak dzisiaj miauczały koty stare i młode i mrugając śpiewały: PiS i Plarforma to jedna rodzina, kaczor i donald - nie polska ptaszyna. Ludzie! Nie liczy się forma - liczy się treść. Nie liczy się PiSforma! Nie liczy się PLATforma! Liczy się KUTNOWSKA ARMIA NADZIEI "Prawda i Śmiech"!!!!! Koty są najmądrzejszymi stworzeniami świata!!!!! Niech żyją Koty! I niech żyje KAN "PiŚ"!
Mateusz Dąb:
3 godzin temu
Nikt z patriotów nie miał szans, bo sitwa rzadzi, ale mnie dziwi jedno, że nie wystartowała pani, która wspierała Łebskiego w kampanii.
Felicjan Rohloff:
3 godzin temu
Tyle co koty napłakały. I nic więcej. Tak słyszałem..... Mówią, że śmieszny Tadeusz rozrzutnością nie grzeszy i św. mamony nie marnotrawi. Co innego to te prezbiterianie z Sienkiewicza. Tam jest Zakon Koedukacyjny dla Św. Świrów. Ludzie! Co tam się dzieje? Jak tam grzeszą. Więcej wydają niż zarabiają. Oni chyba na islam już przeszli. Bo Policja ich się boi. Proboszcz tez się boi. I żadnej klątwy na nich nie rzuca. Ekskomuniki tez się boi im wręczyć. Łajdactwo kwitnie pełną gębą i pustymi butelkami. Hulaj dusza! Piekła nie ma! Kto ten Zakon zlikwiduje to chyba świętym zostanie. Ja nie mogę na to wszystko patrzeć. Zakładam Koedukacyjny Zakon Wszystkich Kawalerów jeszcze światłych, mądrych i cnotliwych i Wszystkich Panien Jeszcze Dziewic. Jutro mamy pierwsze spotkanie przy drzwiach otwartych. Musimy być lepsi od tych synów marnotrawnych i rozrzutnych cór z kutnowskiego PiSolandu. Coś dobrego trzeba w życiu zrobić. Nieprawdaż?
January Sobota:
2
 · 
4 godzin temu
Mamy "najgłupszego" Komentatora eKutna BOHDANA ODYŃCA.
Protazy Kotłubaj:
2
 · 
4 godzin temu
Popieram kandydaturę Tego dzielnicowego.Jest człowiekiem inteligentnym, mądrym, sumiennym i uczciwym. Sprawiedliwy i otwarty dla ludzi. Zawsze służy pomocą.
Waldemar Rzuscyć:
3
 · 
4 godzin temu
Został wypchnięty z PiSu. To sa kulisy polityki Klopotowskiego, Matuszewskiego i Błaszczyka. Dlaczego mu nie pomogli ci dwaj ostatni ? Mam wrażenie, że wolą, aby poseł był ze Zgierza, a nie z Kutna. Co Klopotowski, Klimecki, Olesiński zrobili z PiS, to widać z obecności na listach takich ludzi jak Jóźwiak i Ziółkowski.
Bohdan Odyniec:
5 godzin temu
Mamy "najlepszego" Prezydenta Kutna ZBIGNIEWA BURZYŃSKIEGO.
Makary Pawlikowski:
2
 · 
5 godzin temu
A ile dal ten śmieszny Tadeusz ze swojej diety ?
Bartosz Koścień:
6 godzin temu
wklejam wszystkie 4 linki raz jeszcze tym razem poprawne:
umkutno.bip.e-zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3& func=selectsite&value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7< br />

www.ekutno.pl/wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teo ria-a-praktyka-k-opoty-z-prawem-komendanta-policji -w-kutnie,

kutno.net.pl/artykuly/aktualnosci,aktualizacja-k omendant-kutnowskiej-policji-na-dywaniku-prywatne- dojazdy-rozliczal-jak-sluzbowe,84342.html

www.polskatimes.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiat owy-policji-w-kutnie-dostal-reprymende,12174332/
Bartosz Koścień:
2
 · 
6 godzin temu
UPDATE

ZAPRASZAM WSZYSTKICH TU KOMENTUJĄCYCH DO KLIKNIĘCIA W PONIŻSZY LINK

http/umkutno.bip.e -zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3&func=selectsite &value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7

Wszyscy Ci, którzy tu komentują nie zadali sobie nawet grama trudu, aby wejść na stronę Urzędu Miasta. Wszyscy piszą "w ciemno". że konkurs odbył się tajnie, że nie było ogłoszenia - cel? Napluć komuś w twarz, upodlić i wykreować błędną rzeczywistość.

Szczerze? Jest to tak zaściankowe myślenie, a przy tym maksymalnie żałosne. Typowa kutnowska mentalność. Zastanawiam się tylko, po co tyle jadu, nie macie własnego życia, planów, marzeń, pasji, pracy, dzieci, rodziny? Wolicie wypluwać gorzkie żale pewnie na osobę, której nawet osobiście nie znacie? Okej, wylewajcie, nikogo to nie rusza, ale wiedzcie, że karma wraca, a przy tym patrząc z boku - chciałabym zobaczyć, czy potraficie mieć tyle odwagi w rzeczywistości co tu w Internecie, podpisujcie się swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem, śmiało! Skoro macie tyle racji, wiecie wszystko najlepiej, posiadacie takie informacje, że można robić aferę za aferą - taka cenna wiedza i szereg informacji - okazja to zabłyśnięcia w sieci! Szkoda zmarnować szansy

Najgorsza analiza przedstawiona poniżej przez "TATARA" - brak słów, jeżeli masz czas na pisanie takich komentarzy i analizowanie całej sytuacji - podziwiam. Jeszcze można zrozumieć, gdyby to co napisałeś było prawdą chociaż w minimalnym stopniu. Ale niestety - napociłeś się przy pisaniu, a wcześniej przy wymyślaniu bzdur i nic z tego nie ma, szkoda Cię biedaku. Dzieci w szkole? Nudna praca? No tak, Kutno takie nudne, trzeba sobie urozmaicić życie.

Wskazówka dla "SPRAWDZAJĄCYCH" - a sprawdzajcie wykształcenie, a sprawdzajcie doświadczenie, a sprawdzajcie kompetencje i wiedzę Pana Bieńka - dokładnie, sprawdzajcie a potem się wypowiadajcie. A jeżeli już wiecie, w co szczerze wątpie - wyciąGNIJCIE wnioski.

Odchodząc od tematu wywołującego przeogromne poruszenie wśród kutnowskich internautów, zachęcam do węszenia w sprawie, która tego wymaga - okazja tym razem dla kutnowskich detektywów. Pf.
Poniżej kilka szczegółów.

Tylko Ci co posiadają pewne informacje dokładnie wiedzą, jak wygląda praca w Kutnie w Policji, gdy tylko zjawił się komendant Szymański. Tylko te osoby wiedzą o wewnętrznych aferach, których część posypała się i została ujawniona w artykule opublikowanym całkiem niedawno.
Skąd się wziął, kto go broni pomimo tylu kłopotów z prawem? Taka osoba rządzi kutnowską policją. Zapewniam, że wiecie w tej sprawie tyle, ile macie w głowach - czyli prawie nic.
Ku przypomnieniu.

http/www.ekutno.pl /wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teoria-a-praktyka- k-opoty-z-prawem-komendanta-policji-w-kutnie,

http/kutno.net.pl/ artykuly/aktualnosci,aktualizacja-komendant-kutnow skiej-policji-na-dywaniku-prywatne-dojazdy-rozlicz al-jak-sluzbowe,84342.html

http/www.polskatim es.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiatowy-policji-w-k utnie-dostal-reprymende,12174332/

Zachęcam do ponownej lektury i wyciągnięcia wniosków, tym razem trafnych.
Zbigniewa Biallosser:
2
 · 
6 godzin temu
Onufry czy prawdą jest ,że nawet najbliżśi współpracownicy nie wiedzieli ,że odchodzi na samorządową posadkę , nie wiesz dlaczego?Wstyd, honor czy co jeszcze?
Florian Plemieński:
6 godzin temu
Jest całym złem.
Gabriel Koropka:
6 godzin temu
To co Fauście Tobie lekarz od duszy pomógł? Dziwne!A uroda jest kwestią gustu ,i o tym już się nie ..........no chyba Wiesz?
Jonasz Ubysz:
5
 · 
7 godzin temu
Mówię ci po raz kolejny przestań z tym trzeba było startować . No to mogłeś startować , ciekawe czy byś wygrał . W kutnie przed konkursami jest pewniak i nie ma sensu nawet skłądac dokumentów. Zrozum gamoniu.Najciekawsze artykuły
 ·  14
5 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
5 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
5 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
6 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
10 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
11 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
12 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
15 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
16 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
16 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
17 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
18 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
18 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
20 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
20 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
20 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
20 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
20 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
21 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
21 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
21 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
21 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
23 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
27 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
27 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności