eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 25.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Profilaktyka antynikotynowa w "Calineczce"
Przedszkole nr 16 w Kutnie "Calineczka" realizuje w tym roku szkolnym edukacyjny program antytytoniowy „Czyste powietrze wokół nas”, rozwijający umiejętności dzieci w zakresie radzenia sobie w sytuacjach, gdy przebywają w zadymionych pomieszczeniach lub dorośli palą przy nich papierosy.

Profilaktyka antynikotynowa w
Profilaktyka antynikotynowa w
Profilaktyka antynikotynowa w


W ramach warsztatów, poprzez pracę w zespołach, wykorzystano różne metody i formy przekazu treści programowych jak: wycieczka, pogadanka, historyjka, piosenka, prace plastyczne, w tym znaczki o zakazie palenia, ćwiczenia relaksacyjne oraz ruchowe.

Dzieci wiedzą, jak palenie papierosów szkodzi zdrowiu i jak dym tytoniowy niszczy organizm, dlatego poprzez własnoręcznie wykonane sałatki owocowe, warzywne i pizzę, pokazują, że zamiast palenia papierosów  i wdychania dymu, lepiej jeść bogate w witaminy owoce i warzywa. [więcej]
Krecik, 17.04.2013 09:33|czytane: 1628 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Uwaga! Podszywają się pod PIP i wyłudzają pieniądze
Pojawiły się sygnały o próbach wyłudzenia pieniędzy od osób prowadzących działalność gospodarczą poprzez kierowanie do nich wezwań do zapłaty kwoty w wysokości 185 zł "celem uzyskania w ciągu 30 dni Certyfikatu Polskiej Inspekcji Pracy, okazywanego przy kontroli warunków pracy i zatrudnienia pracowników przeprowadzanej przez Inspektora Pracy Polskiej Inspekcji Pracy".

- Informujemy, że takich certyfikatów nie wydaje, ani też, tym bardziej, nie pobiera jakichkolwiek opłat z tego tytułu. Zwracamy uwagę, że na wezwaniach do zapłaty zamieszczony jest znak graficzny podobny do logotypu Państwowej Inspekcji Pracy oraz widnieje na nich podpis inspektora pracy, co może dodatkowo wprowadzać w błąd i świadczyć o rzekomej wiarygodności fałszerzy - mówi Kamil Kałużny, rzecznik PIP.

Jednocześnie informujemy, że Państwowa Inspekcja Pracy podjęła w tej sprawie przewidziane prawem czynności.

W Internecie pojawiły się domeny mogące sugerować poprzez odwołanie się do nazwy urzędu, że należą do Państwowej Inspekcji Pracy. Strony te zawierają informacje o możliwości uzyskania porady prawnej, zadania pytania czy zamieszczenia reklamy porad prawnych. Może to wprowadzać w błąd internautów i kojarzyć się z serwisami internetowymi Państwowej Inspekcji Pracy. [więcej]
pismak, 17.04.2013 09:29|czytane: 1144 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Beata z Kutna walczy o tytuł Miss Polska
Beata Witkowska z Kutna znalazła się wśród najpiękniejszych niepełnosprawnych Polek. Walczy o tytuł Miss Polska na wózkach inwalidzkich.  Konkurs trwa do 15 maja. Głosy na kutniankę można oddawać na stronie www.jedyna-taka.pl.

Kiedy życie zmienia się w sekundę, kiedy plany i marzenia trzeba przystosować do możliwości w sposób dosłowny, trudno jest się z tym pogodzić. Ja również miałam i gdzieś głęboko jeszcze mam pokłady żalu, buntu i te pytania dlaczego…?! Staję tu przed Państwem jako młoda kobieta, która w sumie w dalszym ciągu jest tą samą Beatą sprzed wypadku – ta sama twarz, te same oczy, wzrost, tylko ten wózek …, kim jestem teraz … kobietą, która zaakceptowała siebie, zdała maturę, pokonując wiele swoich słabości. Mam marzenia i z całego serca pragnę, by się spełniły. Myślę, żeby podjąć studia i cieszyć się życiem codziennym…tak po prostu, a w dalszej przyszłości założyć rodzinę. Buduję swój mały, nowy świat, pozyskuję nowe kontakty, bo starzy znajomi jednak się wykruszyli, ale nie załamuję się, żyję i chcę jeszcze wiele dobrego zrobić – nie tylko dla siebie, ale i dla innych - czytamy o Beacie na konkursowej stronie.

Przypomnijmy, Beata pięć lat temu uległa poważnemu wypadkowi samochodowemu, wskutek którego uszkodziła kręgosłup i została sparaliżowana. Nie załamała się jednak, życie trwa dalej [więcej]
pismak, 17.04.2013 09:19|czytane: 2979 razy|16 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Skończy się wreszcie sprzedawanie złudzeń. Komisja Mieszkaniowa do likwidacji
Dziś w Urzędzie Miasta Kutna na konwencie, w którym uczestniczyli Zbigniew Burzyński, prezydent Kutna, Jacek Boczkaja, zastępca prezydenta, zaproszeni goście: Władysław Janik Kierownik  Biura Spraw Społecznych i Mieszkaniowych w Urzędzie Miasta i Marian Sierpiński dyrektor Zarządu Nieruchomości Miejskich oraz oczywiście radni  miejscy m.in. Grzegorz Chojnacki, Włodzimierz Klimecki, Edward Książek, Krzysztof Matusiak, Krzysztof W. Dębski rozważano ewolucyjne, jak się wyraził zastępca prezydenta, zmiany w uchwałach związanych z gospodarowaniem zasobem mieszkaniowym w Kutnie.

Ewolucyjne, bo jesteśmy 100 lat za Murzynami (zaraz będę posądzona o rasizm, jak się to już kiedyś zdarzyło co nas wielce wtedy rozśmieszyło, objaśniam dla wrażliwych - to taki stary kolokwializm ) i inne podobne miasta korzystają już z darów demokratycznych, racjonalnych i pragmatycznych  rozwiązań w kwestii pomocy mieszkańcom w otrzymaniu dachu nad głową.

Otóż, prezydent proponuje ujednolicenie i uporządkowanie przepisów o wpisywaniu na listy oczekujących na mieszkania socjalne, komunalne i na tzw. listę zamian. Jacek Boczkaja powołując się na Ustawę o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego proponuje wprowadzenie i posługiwanie się pojęciem publiczny zasób mieszkaniowy - należy przez to rozumieć lokale wchodzące w skład mieszkaniowego zasobu gminy albo lokale stanowiące własność innych jednostek samorządu terytorialnego, samorządowych osób prawnych tych jednostek, Skarbu Państwa lub państwowych osób prawnych. No i wszystko się wyjaśnia, propozycja ta spowoduje, że nie będzie takich wątpliwości jak w aferze mieszkaniowej z radnym  Tomaszem Michalskim i naczelnikiem Michałem Adamskim w rolach głównych.

- Rozumiem, że dziś rozpoczynamy dyskusję nad tym projektem, a spotkanie należy traktować jako robocze - mówił Krzysztof W. Dębski. - Myślę, że warto poświęcić więcej czasu na doprecyzowanie tego projektu, aby potem nie było już na sesji wątpliwości.

Teraz zasób mieszkaniowy w Kutnie ma być pojmowany jako szeroki, jak w przywołanej ustawie, a uchwała Rady Miasta Kutna klarowna. Jeśli będzie tak klarowna jak tłumaczenie i przygotowanie na dzisiejszy konwent Władysława Janika to chyba nie ma się co martwić.

Janik zaproponował, że zmiana uchwały z 29 czerwca 2010 r. w sprawie zasad wynajmowania lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu Miasta Kutno  powinna zawierać szczegółowe określenie wskaźników dochodowych łącznie z instrukcją ich ustalenia (jestem za, bo to co jasno nie jest napisane podlega tylu interpretacjom, że palców u rąk zabraknie) oraz formularze i wszelkie wzory podań, wniosków, aby nie było wątpliwości czy wniosek jest podaniem o mieszkanie czy nie jestTu przeciw dokładnym ustaleniom i instrukcjom w uchwale był radny Dębski, twierdząc że ludzie mają rozumy i przecież urzędnicy sobie jakoś poradzą z wyliczeniem odpowiedniego dochodu wnioskodawcy.

Do tego nowa zmiana obniżenia progów dochodów spowoduje, że na listę będą trafiać ludzie, których naprawdę nie stać na wykup czy wynajem mieszkania na wolnym rynku. Kierownik Janik  przedstawił liczne przykłady progów dochodowych w innych miastach, informując jednocześnie że u nas jest uchwalony jeden z najwyższych. Mieszkania socjalne i komunalne będą zatem trafiać do tych, którzy ich najbardziej potrzebują, do mniej zamożnych. [więcej]
wandea, 16.04.2013 21:50|czytane: 2762 razy|14 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Deklaracje "śmieciowe" docierają już do mieszkańców Kutna. W tym tygodniu przetarg na usługi
- Deklaracje "śmieciowe" docierają już do mieszkańców Kutna - mówił dziś na konwencie w Urzędzie Miasta Kutna Jacek Boczkaja, zastępca prezydenta Kutna. - Już za chwilę będziemy je kolportować w spółdzielni, wspólnotach i zasobie mieszkaniowym miejskim. Zainteresowanie firm, które chcą świadczyć usługi odbioru odpadów jest duże. W tym tygodniu ogłosimy już przetarg.

Aleksandra Koszada, radna SLD spytała, czy miasto zdąży z przetargiem i wyłonieniem firmy odbierającej odpady przed lipcem.

- Myślę, że tak. Pod koniec maja wyłonimy firmę. A jeśli coś się przedłuży, zawsze mamy wyjście z zamówieniem z wolnej ręki. Sprawdzamy sprzeciwy do przetargów w innych miastach i wciąż dopracowujemy [więcej]
wandea, 16.04.2013 18:57|czytane: 1915 razy|13 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sukces na Olimpiadzie Geograficznej Dawida Gołaszewskiego ze "Staszica"
W dniach 12-14 kwietnia w Toruniu odbyły się zawody finałowe XXXIX Olimpiady Geograficznej. Zmagania obejmowały testy wiedzy, a także umiejętność jej wykorzystania w badaniach terenowych.

Sukces na Olimpiadzie Geograficznej Dawida Gołaszewskiego ze

Miło nam poinformować, że w tegorocznej olimpiadzie przedmiotowej z geografii Dawid Gołaszewski, uczeń klasy trzeciej liceum ogólnokształcącego uzyskał tytuł finalisty. Odnosząc sukces zagwarantował sobie 100 % wynik z matury z geografii, na poziomie rozszerzonym. Gratulujemy! [więcej]
wandea, 16.04.2013 18:48|czytane: 1698 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
GOKiS w Łaniętach w tzw. Zameczku. Dzień Otwarty i sobotnia dyskoteka
Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Łaniętach zyskał nową siedzibę. Jest nią pałacyk w zabytkowym parku. 18 kwietnia o godz. 12.00 odbędzie się jego uroczyste otwarcie. Miejscowy urząd gminy przebudował neogotycki dworek, nazywany przez mieszkańców Łaniąt Zameczkiem.

Budynek został wybudowany w II połowie XIX stulecia. Obiekt w ostatnich kilku latach był nieużywany. Dzięki staraniom gminy Łanięta odzyskał jednak dawna świetność. Wartość inwestycji to 1,13 mln zł. Prace przeprowadziło przedsiębiorstwo ZUH "Furex" z Kutna.

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
GOKiS  w Łaniętach w tzw. zameczku

19 kwietnia od 8.00 do 15.00 będzie można skorzystać z atrakcjii Dnia Otwartego instytucji kultury. O godz. 11.00 odbędzie się spotkanie z olimpijczykiem Michałem Pietrzakiem, o godz. 13.00 pokaz multimedialny. Natomiast w sobotę o godz. 12.00 pokaz grupy paramilitarnej "Zdobycie Zameczku", Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy [więcej]
wandea, 16.04.2013 18:30|czytane: 1970 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W środę protest "Solidarności" przeciw rządom dyrektorki pośredniaka w Kutnie
Jutro o godz. 11.00 przed Powiatowym Urzędem Pracy i przed Starostwem Powiatowym w Kutnie członkowie NSZZ "Solidarność" będą protestować przeciw ich dyskryminacji w kutnowskim pośredniaku. W piątek 12 kwietnia odbyła się konferencja Podregionu Kutno NSZZ "Solidarność" w Kutnie, na której związkowcy przedstawili swoje stanowisko. O tym pisaliśmy tutaj.

Jak mówił Waldemar Krenc, Przewodniczący Zarządu Regionu Ziemi Łódzkiej NSZZ "S" związek wykazał dużo cierpliwości w czekaniu na rozwiązanie  konfilktu w PUP. Przypomnijmy, trwa on blisko dwa lata. Danuta Rciborska obejmowała stanowisko w atmosferze strajku i oflagowania pośredniaka. Wówczas rozgorzał konflikt z załogą i byłą dyrektorką Anną Konwerską. Potem nowa dyrektorka ograniczyła zatrudnienie, jak mówi z powodów oszczędności. Wielokrotnie ponadnormatywne zatrudnienie w pośredniaku było argumentem albo opozycji albo rządzących, w zależności kto był przy władzy.

Jutro protest

Związkowców popiera Krzysztof Debich, lider Komitetu Obywatelskiego, opozycji w Radzie Powiatu w Kutnie, który na ostatniej sesji wśród zarzutów przeciw staroście Mirosławie Gal-Grabowskiej wymienił tragiczną sytuację w PUP i złe nim zarządzanie. Radni KO wielokrotnie występowali w obronie praw obywatelskich zwalnianych pracowników – członków NSZZ „ Solidarność”, dając świadectwo dla poszanowania wyroków Sądów I i II instancji.

- Popieramy również formę  sprzeciwu dla tego rodzaju praktyk, niegodnych urzędnika samorządowego, a tym samym państwowego jakim jest dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kutnie - twierdzą w oświadczeniu.- Czekamy na wszystkich nieobojętnych losem ludzi krzywdzonych i poniżanych dla dobra własnych partykularnych interesów. Przyjdźcie 17 kwietnia ( środa) pod Powiatowy Urząd Pracy o godzinie 11-tej, a później pomaszerujemy pod siedzibę Starostwa Powiatowego.

Co na to Danuta Raciborska, dyrektor PUP w Kutnie? Czy uważa, że to polityczny zamach na jej stołek czy rzeczywiście obrona pracowników?

- Nie potrafię ocenić czy jest to polityczny zamach na mnie. Podejmując pracę jako dyrektor PUP wiedziałam, że muszę dokonać restrukturyzacji zatrudnienia i zwolnić 11 pracowników w związku z mniejszymi środkami na wynagrodzenia - mówi Danuta Raciborska.- Przyznam, że wybierałam pracowników, których stanowiska były zbędne i ich zwalniałam. Wcześniej na zatrudnionych 80 osób 50 było w związkach zawodowych, w momencie kiedy obejmowałam swoje stanowisko było 15 członków "Solidarności". Nie ja więc przyczyniłam się do radykalnego zmniejszenia się liczby członków w związku. [więcej]
wandea, 16.04.2013 18:29|czytane: 2036 razy|23 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Drugi dzień konkursu Pięknie być człowiekiem
Za nami drugi dzień eliminacji 35. Konkursu Recytatorskiego im. Janusza Korczaka "Pięknie być człowiekiem." Dziś w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kutnie w konkursie startowali uczniowie klas IV-VI.

Jury w składzie: Grażyna Baranowska, Anna Góra i Artur Fryz przyznało w drugiej grupie wiekowej następujące nagrody i wyróżnienia:
I nagroda – Zuzanna Ogórek
II nagroda – Weronika Iwańska
II nagroda – Aleksandra Wybrańska
III nagroda – Julia Czekalska
III nagroda Barbara Jaśkowiak
III nagroda – Zuzanna Nowak

Wyróżnienia:
1. Zuzanna Cybulska [więcej]
kultura, 16.04.2013 17:16|czytane: 1454 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Zostań Alfą i Omegą. Nowe zajęcia w MDK
Młodzieżowy Dom Kultury w Kutnie ogłasza nabór do nowej sekcji "Alfa i Omega". Od nowego roku szkolnego 2013/2014 wszyscy chętni w wieku od 4-25 lat będę mogli uczestniczyć w zajęciach sekcji nauki języków klasycznych – łacińskiego i greckiego. Zapisy w formie mailowej można przesyłać na adres mdkkutno@wp.pl z dopiskiem "Łacina i Greka" do 30 kwietnia br.

Zajęcia prowadzić będzie wykwalifikowany nauczyciel-wykładowca Uniwersytetu Łódzkiego. Każdy uczestnik zajęć pozna język łaciński i grecki na poziomie pozwalającym na samodzielne (z wykorzystaniem słownika) tłumaczenie tekstów w tych językach, zyska umiejętność poprawnego stosowania łacińskich zwrotów i sentencji w wypowiedzi, pozna rolę języków klasycznych w życiu współczesnego człowieka oraz ich znaczenia w rozwoju terminologii z zakresu nauk humanistycznych (tj. filologia, medycyna, prawo, filozofia, biologia etc.) oraz ścisłych (słownictwo specjalistyczne oraz techniczne), zdobędzie świadomość znaczenia języka łacińskiego i greckiego dla rozwoju języków współczesnych, nauczy się odnajdywania wspólnych cech języków z grupy germańskiej i romańskiej oraz analizowania leksyki języków współczesnych pod kątem jej łacińskich korzeni. [więcej]
redaktor, 16.04.2013 13:53|czytane: 1080 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nadwiślańskie Portobello - Jarmark Tumski 2013
Jarmark Tumski to płocki odpowiednik Portobello Market, który przyciąga miłośników stylu vintage. Już 24 maja do Płocka ze swoimi kramami zjeżdżają kolekcjonerzy, antykwariusze, właściciele warsztatów rzemieślniczych i galerii. Tam niemal każdy przedmiot ma własną historię i duszę.

Nadwiślańskie Portobello - Jarmark Tumski 2013, ./upload/articles_pakiety/19602/01_obraz.jpg
Nadwiślańskie Portobello - Jarmark Tumski 2013, ./upload/articles_pakiety/19602/03_obraz.jpg
Nadwiślańskie Portobello - Jarmark Tumski 2013, ./upload/articles_pakiety/19602/02_obraz.jpg


Redaktorzy magazynu „Vogue” ogłosili, że w 2013 roku buszowanie po jarmarkach i pchlich targach będzie najmodniejszym sposobem na spędzanie wolnego czasu w gronie znajomych i rodziny. W ten trend doskonale wpisuje się V Jarmark Tumski, dzięki któremu z końcem maja Płock stanie się nadwiślańskim Portobello. Tradycja tego typu jarmarków znana jest na całym świecie. Zwiedzając Londyn, Berlin, Paryż czy Barcelonę trafimy w miejsca, w których tętni duch dawnych targów kupieckich. Także i do Płocka ze swoimi kramami zjeżdżają kolekcjonerzy, antykwariusze, właściciele warsztatów rzemieślniczych i galerii. No i oczywiście tłumy widzów, których pochłonie zakupowe szaleństwo. W sumie pojawi się tu 600 wystawców, którzy od 24 do 26 maja będą kusić swoimi skarbami ponad stutysięczne grono odwiedzających. [więcej]
redaktor, 16.04.2013 13:42|czytane: 1476 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Uwaga jutro na utrudnienia w ruchu
17 kwietnia w Kutnie planowane jest zgromadzenie publiczne. W związku z powyższym około godziny 11.00 mogą pojawić się utrudnienia w ruchu drogowym podczas przemarszu kolumny osób ulicami: Wyszyńskiego, Jana Pawła II, Staszica, oraz Kościuszki.

- Podczas zgromadzenia kierować ruchem i wyznaczać alternatywne objazdy będą kutnowscy policjanci. Część ulic może być czasowo zamknięta, dlatego apelujemy do kierowców o stosowanie się do poleceń umundurowanych funkcjonariuszy Policji - informuje st.asp. Paweł Witczak. [więcej]
pismak, 16.04.2013 10:22|czytane: 1692 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Zapowiedzi: Muzyka, szampan i miłość w wykonaniu Camerata Vladislavia
1 maja o godz. 18.00 w Żychlińskim Domu Kultury odbędzie się bezpłatny koncert pt. "Muzyka, szampan i miłość" w wykonaniu Camerata Vladislavia.

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
Zapowiedzi: Muzyka, szampan i miłość w wykonaniu Camerata Vladislavia

W programie: Skrzypek na dachu, My Fair Lady, Marsz Radeckiego, Que sera sera, walc "Nad pięknym modrym Dunajem", Tango Milonga, Doktor Żywago, Wielka sława to żart, Kto me usta całuje teń śni, Co się dzieje oszaleję i wiele innych. Wejściówki do odbioru w sekretariacie ŻDK  już od dziś. Zapraszamy. [więcej]
kultura, 16.04.2013 09:43|czytane: 1193 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sukces uczniów Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr Antoniego Troczewskiego w Kutnie
Sukcesem zakończył się udział uczniów ZSZ Nr 2 w olimpiadach i turniejach przedmiotowych. Finalistką XV Olimpiady Wiedzy o Żywności w Poznaniu została Angelika Krysztofiak - uczennica klasy III TZ – technik technologii żywności.

Finalistkami XXXIX Turnieju Wiedzy o Mleku i Mleczarstwie w Łomży zostały: Diana Ciechomska, Klaudia Mrozek oraz Agnieszka Urbanek  - uczennice klasy IV TZ –technik technologii żywności. Uzyskanie tytułu finalisty uprawnia do zwolnienia uczniów z pierwszej części egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe oraz uzyskania najwyższej oceny z przedmiotu zawodowego. [więcej]
pismak, 16.04.2013 09:34|czytane: 1181 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jarosław Kaczyński w Łowiczu
Łowickie struktury Prawa i Sprawiedliwość zapraszają mieszkańców regionu kutnowskiego na spotkanie z prezesem PiS premierem Jarosławem Kaczyńskim.

20 kwietniao godzinie 15.30 przy ul. Pijarskiej w Szkole Ojców Pijarów w ramach objazdu powiatów polskich Kaczyński dotrze do Łowicza. Zapraszamy. [więcej]
redaktor, 16.04.2013 08:43|czytane: 1560 razy|20 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy piszą: Parkowanie po kutnowsku
Parkować można różnie, przodem, tyłem, jednym energicznym ruchem kierowicy z piskiem opon i po kutnowsku. Tak właśnie pan Krzysztof z Kutna określił, to co widzą Państwo na zdjęciu.

Jak mówią kierowcy zjawisko w Kutnie jest bardzo powszechne. Mamy gdzieś innych kierowców, innych ludzi i sobie po prostu parkujemy jak chcemy, czyli po kutnowsku. Gdyby ktoś miał wątpliwości to zaparkowany prawidłowo samochód ma rejestrację zgierską.

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
Parkowanie po kutnowsku

[więcej]
redaktor, 16.04.2013 08:40|czytane: 2540 razy|19 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Szklanką po łapkach. Zażalenie na działania Prokuratury Rejonowej w Kutnie w aferze mieszkaniowej zasadne, ale...
Prokuratura Rejonowa w Kutnie nie doręczyła w terminie postanowienia o odmowie wszczęcia śledztwa w aferze mieszkaniowej w Kutnie zawiadamiającemu mieszkańcowi Kutna. Spóźniła się 6 dni, ale zdaniem Prokuratury Okręgowej w Łodzi nic się nie stało. Uznała ona zażalenie mieszkańca za zasadne, ale... jedyną konsekwencją i jak twierdzi prokurator Prokuratury Okręgowej Tomasz Gron wystarczającą  reakcją na to uchybienie będzie wysłanie pisma do Kutna celem wyeliminowania analogicznych uchybień.

Przypomnijmy, trójka radnych miejskich złożyła 21 listopada 2012 r. w Prokuraturze Okręgowej w Łodzi zawiadomienie dotyczące uzasadnionego podejrzenia popełnienia przestępstwa w sprawie niedopełnienia obowiązków służbowych w toku procedury przydziału mieszkań z zasobów Zarządu Nieruchomości Miejskich w Kutnie, braku właściwego nadzoru nad procedurą przydziału mieszkań przez Zbigniewa Burzyńskiego prezydenta Kutna oraz poświadczenia nieprawdy w podaniu radnego miejskiego Tomasza Michalskiego o mieszkanie komunalne z 29 grudnia 2011 r.

Prokuratura Okręgowa przesłała zawiadomienie do kutnowskiej 27 listopada ub.r. 11 grudnia wpłynęło kolejne doniesienie za pośrednictwem Departamentu Postępowania Przygotowawczego Prokuratury Generalnej. Czynności sprawdzające zrealizowano przez tydzień do 18.12.2012 r.

11 grudnia mieszkaniec Kutna zawiadomił Centralne Biuro Antykorupcyjne. Następnie 27 grudnia Prokurator Rejonowy w Kutnie Sławomir Erwiński (fot.) skierował do Prokuratura Okręgowego w Łodzi wniosek o przekazanie sprawy do prowadzenia innej jednostce.

Wówczas prokurator Sławomir Erwiński mówił nam, że chciałby uniknąć posądzenia o znajomości z władzami samorządowymi i prezydentem Zbigniewem Burzyńskim. Ważny jest jeszcze aspekt wspierania sekcji koszykówki przez władze samorządowe Kutna. We władzach sekcji był i jest Erwiński. Prokurator Rejonowy w Kutnie uznał za stosowne wyłączyć się, zdaje się próbował postąpić honorowo. [więcej]
wandea, 16.04.2013 08:23|czytane: 2641 razy|32 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Szlakiem zniszczonych dróg w powiecie kutnowskim: Marianka i Dąbkowice
Dziękujemy Czytelnikom za nadsyłanie zdjęć i opisów dróg w naszym nowym cyklu Szlakiem zniszczonych dróg w powiecie kutnowskim. Dziś kratery w Mariance i Dąbkowicach.

- Na zdjęciach pokazuję stan drogi w miejscowości Marianka i Dąbkowice (gmina Strzelce, powiat kutnowski). Niestety co roku to samo niestety - pisze do nas Czytelnik eKutno.pl. - W zeszłym roku było wypełnianie dziur, a dziś powtórka z rozrywki. Niektóre dziury są naprawdę głębokie i mają kilkanaście centymetrów średnicy. Co ciekawe mimo poważnych ubytków drogowych, nie ma żadnej tablicy informującej kierowców, że należy zwolnić, ze względu na zły stan nawierzchni. Ten odcinek jest ważny, bo jest to droga relacji Kutno-Gąbin. Było nie było, trochę samochodów tędy jeździ.

Szlakiem zniszczonych dróg w powiecie kutnowskim: Marianka i Dąbkowice, ./upload/articles_pakiety/19583/01_obraz.jpg
Szlakiem zniszczonych dróg w powiecie kutnowskim: Marianka i Dąbkowice, ./upload/articles_pakiety/19583/02_obraz.jpg
Szlakiem zniszczonych dróg w powiecie kutnowskim: Marianka i Dąbkowice, ./upload/articles_pakiety/19583/03_obraz.jpg


W innym wojewódziwe policjat ukarała kierowcę za to, że wjechał w dziurę i uszkodził koło, bo na tamtej trasie ustawiono znaki ostrzegawcze. U nas niestety ich brak, a o uszkodzenie samochodu nietrudno - dodaje czytelnik. [więcej]
redaktor, 16.04.2013 08:18|czytane: 1364 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W Przestrzeniach Literatury rozmowa pisarzy Renaty Lis i Mariusza Wilka
W środę, 17 kwietnia Przestrzenie Literatury w Kutnowskim Domu Kultury rozszerzą się na Europę Wschodnią i Zachodnią. Tematem kolejnego spotkania z tego cyklu są powinowactwa literackie Renaty Lis i Mariusza Wilka.

Renata Lis opublikowała niedawno jedną z najciekawszych książek ostatnich lat w Polsce pt. „Ręka Flauberta”. Jest to niezwykła eseistyczna biografia jednego z najwybitniejszych prozaików w dziejach literatury francuskiej i światowej. W roku ubiegłym ukazały się też jej tłumaczenia dzieł Iwana Bunina pt. „Późna godzina” z jej posłowiem i komentarzami. Wraz z Jarosławem Markiem Rymkiewiczem przetłumaczyła „Trzy baśnie” Flauberta. To jedna z najciekawszych pisarek polskich obecnego czasu.

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć


Mariusz Wilk to z kolei czołowy polski pisarz nurtu „non fiction” i zarazem jeden z najgłębiej eksplorujących kulturę rosyjską polskich twórców. Zdecydował się zresztą na zamieszkanie w Rosji. Spotkanie z nim otworzyło w roku ubiegłym cykl: „Przestrzenie Literatury”. Autor m.in. cyklu „Dziennik Północny”, na który złożyły się tomy: „Dom nad Oniego”, Tropami rena” i „Lotem gęsi”. Jego książki były nominowane do nagrody literackiej Nike.

17 kwietnia  o godzinie 18.00 do  Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie zaprasza Artur Fryz. [więcej]
kultura, 16.04.2013 08:17|czytane: 1602 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dziewczęta ze "Staszica" najlepsze w piłce nożnej
Po raz pierwszy w  ramach rozgrywek Licealiady, zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu Kutnowskiego w Piłce Nożnej Dziewcząt. W zawodach wzięły udział cztery szkoły: I LO PUL w Kutnie, II LO im. J. Kasprowicza w Kutnie, ZS Nr 1 im. St. Staszica w Kutnie oraz ZS Nr 4 im. Z. Balickiego w Kutnie.

Dziewczęta ze
Dziewczęta ze
Dziewczęta ze


Wszystkie mecze były bardzo zacięte i wzbudziły wiele emocji u zawodniczek oraz licznie zgromadzonych kibiców. W pierwszym meczu „Staszic” wygrał z „Kasprowiczem” 1:0, drugi mecz to wygrana LO PUL 3:0 z ZS Nr 4 w Kutnie. W meczu o III miejsce lepsze okazały się dziewczęta z „Kasprowicza” wygrywając 3:1 z ZS Nr 4 w Kutnie. W meczu finałowym o wyłonieniu zwycięzcy  musiały zdecydować rzuty karne, w których skuteczniejszy okazał się „Staszic”, wygrywając 4:2 z I LO PUL w Kutnie. Dziewczęta z ZS Nr 1 w Kutnie uzyskały prawo reprezentowania powiatu kutnowskiego w zawodach rejonowych, które odbędą się 18 kwietnia w Skierniewicach. [więcej]
wandea, 15.04.2013 22:38|czytane: 2207 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Drugie miejsce dla tancerki z Kutna
W sobotę w Turznie k/Torunia odbył się Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego zorganizowany przez TKS Dance&Dance Toruń. W turnieju tym brała udział uczennica Gimnazjum Nr 1 im. A. Mickiewicza w Kutnie Justyna Klepczarek, która od 2 lat trenuje w Studio Tańca „Eskulap” w Łodzi wraz ze swoim tanecznym partnerem Piotrem Dobrowolskim, uczniem LO w Łodzi.

Drugie miejsce dla tancerki z Kutna, ./upload/articles_pakiety/19591/01_obraz.jpg


Para tańczyła tańce latynoamerykańskie w kategorii pow. 15 lat klasa taneczna C. Justyna z Piotrem uplasowali się w finałowej szóstce i ostatecznie zajęli 2 miejsce na 18 par startujących w tej kategorii. [więcej]
kultura, 15.04.2013 22:28|czytane: 2114 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
ZS w Żychlinie mistrzem powiatu w piłce nożnej
Dziś na „Orliku” Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie odbył się finał powiatu kutnowskiego w piłce nożnej szkół ponadgimnazjalnych. Do  turnieju finałowego organizowanego przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie awansowały szkoły: ZS w Żychlinie (ubiegłoroczny mistrz)  ZS Nr 1 w Kutnie, LO w Krośniewicach oraz ZS Nr 4 w Kutnie.

ZS w Żychlinie mistrzem powiatu w piłce nożnej, ./upload/articles_pakiety/19590/01_obraz.jpg
ZS w Żychlinie mistrzem powiatu w piłce nożnej, ./upload/articles_pakiety/19590/02_obraz.jpg
ZS w Żychlinie mistrzem powiatu w piłce nożnej, ./upload/articles_pakiety/19590/03_obraz.jpg


Eliminacje odbyły się w piątek 12 kwietnia w dwóch grupach: A - „Orlik” SP 9, B - „Orlik” Aleje ZHP, z których mistrz i wicemistrz uzyskali awans do turnieju finałowego. Wszystkie mecze finałowe stały na wysokim poziomie i były bardzo zacięte.

Mistrzem powiatu kutnowskiego trzeci raz z rzędu została reprezentacja ZS w Żychlinie, pokonując w meczu finałowym 2:1 reprezentację ZS Nr 4 w Kutnie. W meczu o III miejsce „Staszic” pokonał 6:3 LO w Krośniewicach.

W meczach eliminacyjnych wystąpiły także następujące szkoły: I LO PUL w Kutnie, I LO w Kutnie,  II LO w Kutnie, ZSZ Nr 2 w Kutnie ZS nr 3 w Kutnie. Młodzi piłkarze z Żychlina będą reprezentować nasz powiat w zawodach rejonowych które odbędą się 19 kwietnia w Skierniewicach. [więcej]
redaktor, 15.04.2013 22:12|czytane: 1630 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Koniecznie zobacz teatralne i filmowe lalki w kutnowskim muzeum
Wystawa „Polskie lalki teatralne i filmowe”, którą od dziś można oglądać w Muzeum Regionalnym w Kutnie jest niewątpliwie wystawą dla każdego. Lalki podobają się zarówno osobom młodym jak i starszym, dzieciom i ich rodzicom. Polecamy ją wszystkim serdecznie.

Koniecznie zobacz teatralne i filmowe lalki w kutnowskim muzeum, ./upload/articles_pakiety/19589/01_obraz.jpg
Koniecznie zobacz teatralne i filmowe lalki w kutnowskim muzeum, ./upload/articles_pakiety/19589/12_obraz.jpg
Koniecznie zobacz teatralne i filmowe lalki w kutnowskim muzeum, ./upload/articles_pakiety/19589/05_obraz.jpg


Dzisiejszy wernisaż otwarty przez Grzegorza Skrzyneckiego, dyrektora muzeum został okraszony teatralną etiudą spektaklu Teatru Puszek z Kutnowskiego Domu Kultury. Czarownice znakomicie wprowadziły licznie zebranych kutnian w nieco bajkowy klimat.

Muzeum Regionalne w Kutnie oraz Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi proponują ekspozycję ze zbiorów Działu Widowisk Lalkowych MAiE w Łodzi. W salach zgromadzonych zostało ponad 100 lalek teatralnych i 50 filmowych, większość z drugiej połowy XX wieku.

Eksponaty mają wspólną cechę, są to kukiełki, lalki na patyku, marionetki, które działają bez użycia mechaniki. Wśród nich znajdziemy laleczki z dziecięcych oper lalkowych,  kukiełki z przedstawień inspirowanych sztuką ludową i lalki z "Sindbada Żeglarza" ubrane w kolorowe, orientalne szaty.

Zapraszamy zatem na kolorową  wystawę do muzeum i przypominamy, że 23 kwietnia o godz. 16.00 Muzeum Regionalne w Kutnie zaprasza do Dworku Modrzewiowego na otwarcie drugiej lalkowej wystawy "Lalarium- lalki artystyczne Klaudii Gaugier". [więcej]
kultura, 15.04.2013 18:31|czytane: 1480 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ważna poczta pantoflowa rodzin zastępczych. Rzecznik Praw Dziecka w powiecie kutnowskim
Dziś w godzinach porannych Marek Michalak Rzecznik Praw Dziecka wraz ze swoim doradcą Pawłem Jarosem spotkali się z uczniami w szkołach powiatu kutnowskiego. Potem w Starostwie Powiatowym w Kutnie na zaproszenie dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Anny Antczak Rzecznik spotkał się z dyrektorami i pracownikami instytucji opiekujących się dziećmi w naszym powiecie. Nie zabrakło też przedstawicieli rodzin zastępczych.

Ważna poczta pantoflowa rodzin zastępczych. Rzecznik Praw Dziecka w powiecie kutnowskim, ./upload/articles_pakiety/18479/03_obraz.jpg
Ważna poczta pantoflowa rodzin zastępczych. Rzecznik Praw Dziecka w powiecie kutnowskim, ./upload/articles_pakiety/18479/02_obraz.jpg
Ważna poczta pantoflowa rodzin zastępczych. Rzecznik Praw Dziecka w powiecie kutnowskim, ./upload/articles_pakiety/18479/01_obraz.jpg


- Wszystkim nam zależy aby dziecko w pieczy zastępczej było jak najkrócej - mówiła Anna Antczak, dyrektor PCPR. - Od ubiegłego roku funkcjonuje Ustawa o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej i jest ustawą niedopracowaną. Ustawa ta wprowadza możliwość przebywania w placówce tylko 30 dzieci, wkrótce będzie to tylko 14, będziemy zatem musieli dostosywać znów budynki i stwarzać odpowiednie warunki. Współpraca z rodzinami zastępczymi przebiega uważam bardzo dobrze. W każdą pierwszą środę miesiąca spotykamy się z nimi. W ubiegłym roku powstało 12  rodzin zastępczych.

- Jesteśmy po jednej stronie. Prawda? - Marek Michalak wstał od stołu oddzielającego go od zgromadzonych gości. - Analizuję przepisy prawne, które powstają, sprawdzam jak one działają w praktyce. Rzecznik Praw Dziecka działa na trzech płaszczyznach podstawowych, interwencje indywidualne po pierwsze. Sprawdzamy czy informacje, które otrzymujemy są prawdziwe, czy się potwierdzają. Często na szczęście zdarza się, że nie. Rzecznik w Polsce ma kompetencje kontrolne czyli możemy przez 24 h robić kontrolę bez zapowiedzenia się. To często jest bardzo ważny instrument mojego działania. Drugą płaszczyzną jest legislacja. Nie mam inicjatywy ustawodawczej, ale mogę wnioskować czy opiniować ustawy i rozporządzenia. Trzecią z kolei jest promocja praw dziecka. [więcej]
wandea, 15.04.2013 20:12|czytane: 2584 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Uniwersytet Dziecięcy w Muzeum. Zabawki pani Alicji Olczak
W ubiegłym tygodniu (8-12 kwietnia) Muzeum w ramach Uniwersytetu Dziecięcego zrealizowało cykl spotkań z Alicją Olczak - twórczynią ręcznie szytych zabawek - Tild. Podczas zajęć pani Alicja opowiadała m.in. skąd się wywodzą Tildy oraz jak wygląda proces tworzenia takich zabawek.

Uniwersytet Dziecięcy w Muzeum. Zabawki pani Alicji Olczak, ./upload/articles_pakiety/19588/06_obraz.jpg
Uniwersytet Dziecięcy w Muzeum. Zabawki pani Alicji Olczak, ./upload/articles_pakiety/19588/05_obraz.jpg
Uniwersytet Dziecięcy w Muzeum. Zabawki pani Alicji Olczak, ./upload/articles_pakiety/19588/03_obraz.jpg


Przypominamy, iż Uniwersytet Dziecięcy jest programem Muzeum Regionalnego w Kutnie mającym na celu zachęcenie najmłodszych uczniów do poznawania zagadnień związanych z kulturą, sztuką i historią regionu oraz odwiedzania muzeum, a także oswojenia się z tą instytucją. Zajęcia odbywają się raz w miesiącu (od października 2012 r. do czerwca 2013 r.). W Uniwersytecie udział bierze ponad 700 dzieci w wieku 6-10 lat (klasy 0 – III szkół podstawowych). [więcej]
kultura, 15.04.2013 16:31|czytane: 1775 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
eKologia: Bociek jest, wiosny wiest*
Ponieważ finalnie zawitała do nas tak długo wyczekiwana wiosna, zupełnie nie w głowie było mi w ostatnich dniach siedzenie przy komputerze i każdą wolną chwilę starałem się spędzać w terenie – dlatego też nie bardzo miałem czas na obiecany bociani artykuł. Dziś nadrabiam zaległości.

eKologia: Bociek jest, wiosny wiest*, ./upload/articles_pakiety/19587/01_obraz.jpg
eKologia: Bociek jest, wiosny wiest*, ./upload/articles_pakiety/19587/02_obraz.jpg
eKologia: Bociek jest, wiosny wiest*, ./upload/articles_pakiety/19587/09_obraz.jpg


Na początek trochę danych o ptaku zwanym przez niektórych naszym dobrem narodowym. Bocian osiąga około 1 metra wysokości, przy rozpiętości skrzydeł do 2 metrów. Przeciętnie ten sam osobnik wraca do nas 9 razy, chociaż najstarszy osobnik w niewoli dożył aż 30 wiosen. Areał występowania obejmuje prawie wszystkie kraje Europy, Azję Mniejszą oraz Afrykę.  Bociany wędrując z lęgowisk na zimowiska, pokonują nawet 10.000 tysięcy kilometrów.

Co do wyglądu – chyba oszczędzę Wam szczegółów, gdyż wszyscy doskonale wiedzą jak bocian wygląda. Warto zapamiętać tylko opis obowiązujący wśród ornitologów:  bocian biały jest biało- czarny, a bocian czarny odwrotnie, tj. czarno – biały. Boćki preferują tereny otwarte, rolnicze, najchętniej z łąkami i pastwiskami. Świetnie czują się na terenach podmokłych.

Dieta bociania jest bardzo różnorodna. Chętnie posilają się bezkręgowcami, takimi jak chrząszcze, prostoskrzydłe oraz kręgowcami, np. myszy, nornice, krety, zaskrońce, jaszczurki, ryby oraz żaby (te ostatnie wbrew pozorom rzadko). Bocianie gniazdo, którego też nikomu nie trzeba specjalnie opisywać  to duża konstrukcja zbudowana z patyków. Często gniazdo zajmowane jest również przez nieco mniejszych gości, takich jak  mazurki, wróble domowe i inne drobne ptaki. [więcej]
Papaver, 15.04.2013 16:22|czytane: 1960 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Muzyczne zapowiedzi: Koncert Lipnickiej i Portera w maju
Anita Lipnicka i John Porter wystąpią na scenie Kutnowskiego Domu Kultury 16 maja o godz. 19.00. Bilet na koncert wylosowała Sławomira Wojtacka.

Zapraszamy na koncert Anity Lipnickiej i Johna Portera 16 maja o godz. 19.00 (sala widowiskowa KDK). Bilet: 30 zł.
Muzyczne zapowiedzi: Wygraj bilet na koncert Lipnickiej i Portera

Kobieta z przeszłością, mężczyzna po przejściach. Podobna wrażliwość muzyczna, harmonia głosów, melodyjne utwory, poetyckie teksty, niepowtarzalny, bezpretensjonalny nastrój, który udaje im się tworzyć na koncertach to sekret ich sukcesu.

Anita Lipnicka i John Porter spotkali się w lutym 2002 roku, kiedy Anita została zaproszona do zaśpiewania w duecie z Johnem piosenki „For You” na jego płycie „Psychodelikatesy”. Pomimo różnych doświadczeń i odrębnej artystycznej przeszłości okazało się, że bardzo wiele ich łączy. Artyści koncertują w Polsce i za granicą, zawsze ciepło przyjmowani przez publiczność. [więcej]
wandea, 15.04.2013 15:38|czytane: 2032 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Szlakiem zniszczonych dróg w powiecie kutnowskim. Między Głogowcem a Kałami Towarzystwo
Rozpoczynamy nowy wiosenny cykl Szlakiem zniszczonych dróg w powiecie kutnowskim. Być może władze samorządowe różnej maści w naszym powiecie zauważą, poprzez medialne doniesienia, drogowe problemy mieszkańców.

Szlakiem zniszczonych dróg w powiecie kutnowskim. Między Głogowcem a Kałami Towarzystwo, ./upload/articles_pakiety/18848/01_obraz.jpg
Szlakiem zniszczonych dróg w powiecie kutnowskim. Między Głogowcem a Kałami Towarzystwo, ./upload/articles_pakiety/18848/02_obraz.jpg
Szlakiem zniszczonych dróg w powiecie kutnowskim. Między Głogowcem a Kałami Towarzystwo, ./upload/articles_pakiety/18848/03_obraz.jpg


Zachęcamy Czytelników do nadsyłania do redakcji redakcja@ekutno.pl zdjęć z opisem gdzie takie "piękne" drogi mamy. Na pierwszy ogień koniec zimy na drodze gminnej (Nowe Ostrowy) między Głogowcem a Kałami Towarzystwo. [więcej]
redaktor, 15.04.2013 15:29|czytane: 2043 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
eKologia: Dziś w gminie Kutno początek akcji Listy dla Ziemi
15 kwietnia dzieci w całym kraju rozpoczną pisanie listów, a w największych miastach odbędą się happeningi i warsztaty. Największa tegoroczna akcja ekologiczna w Polsce - „Listy dla Ziemi”, projektu Fundacji Ekologicznej ARKA z Bielska-Białej rozpoczyna się również dziś w Gminie Kutno.

Dzieci ze szkół w gminie, które zgłosiły się do akcji, będą pisać Listy dla Ziemi na specjalnym ekologicznym papierze z makulatury. W listach będą przekonywać swoich rodziców do proekologicznych zachowań.

eKologia: Dziś w gminie Kutno początek akcji Listy dla Ziemi, ./upload/articles_pakiety/19585/01_obraz.jpg


Kutno znalazło się w gronie ponad 120 miast i gmin, które już przystąpiły do największej w tym roku akcji ekologicznej w Polsce. Głównymi celami Listów dla Ziemi są edukacja ekologiczna oraz promowanie ważnego dla samorządów tematu  segregacji odpadów i recyclingu. Pomysł, na który wpadła bielska fundacja, jest bardzo prosty. Dzieci z gmin, które zgłosiły chęć udziału w projekcie, w kwietniu podczas zajęć szkolnych na specjalnym ekologicznym papierze (zrobionym z makulatury) będą pisać specjalne listy. Ich tematyka może być związana m.in. z gospodarką odpadami, a zatem tematem bardzo dziś gorącym ze względu na wchodzącą w życie ustawę śmieciową. Akcja ma charakter edukacyjny. Towarzyszyć jej będą liczne eventy w całej Polsce, a także konkurs na najbardziej poruszający list.

Listy łączą pokolenia

Listy dzieci zabiorą do domów i przekażą je dorosłym: rodzicom, dziadkom, wujkom. W ten sposób edukacja będzie miała podwójny wymiar. Uczniowie – chcąc napisać list – będą musieli zapoznać się z omawianym tematem, dorośli – zawsze zainteresowani tym, co ich pociechy robią w szkole – przeczytają przyniesione prace i razem ze swoimi dziećmi będą mieli szansę zrobić coś dla środowiska. [więcej]
wandea, 15.04.2013 15:21|czytane: 1528 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W czwartek zapraszamy na kabaret literacki: Jerzy Filar i inni
Dwa podwójne zaproszenia na kolejną odsłonę Sceny Zaułek i kabaret literacki JERZY FILAR, WIESŁAW NIDERAUS, WOJTEK GĘSICKI, Florian Ciborowski, Rafał Grząka  wygrali: Waldemar Herłaziński i Lidia Lewandowska. Zaproszenia do odebrania w kasie centrum przed kabaretem.

Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie 18 kwietnia o godz. 19.00, bilet: 20 zł SCENA ZAUŁEK - II spotkanie„Zaułek” to miejsce spotkań z kabaretem i piosenką literacką. Początki powstania projektu sięgają roku 1995. Przez wszystkie lata Scena gościła w różnych miastach grając cyklicznie swoje przedstawienia (m.in. w Teatrze Nowym w Warszawie). Scena skupia wokół siebie doświadczonych Wykonawców i Twórców parających się piosenką artystyczną posiadających różne temperamenty i osobowości sceniczne . Przedstawienie zawsze jest pomyślane tak, aby w odpowiednich ilościach dozowana była liryka i humor. [więcej]
wandea, 15.04.2013 15:16|czytane: 1409 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Alastor zagra w Sosnowcu
Już w ten piątek 19 kwietnia zapraszamy do Sosnowca, klub 2doors na kolejny koncert promujący najnowszą płytę zespołu Alastor Out Of Anger.

Wystąpią: ALASTOR, HORRORSCOPE, Post Profession, Soul Collector. Link facebook

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć


[więcej]
kultura, 15.04.2013 14:56|czytane: 1485 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Pięknie być człowiekiem. Pierwsze nagrody trafiły w ręce najmłodszych
To już 35 lat Konkursu Recytatorskiego im. Janusza Korczaka "Pięknie być człowiekiem". Dziś w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej odbyła się pierwsza tura eliminacji rejonowych w tym roku.

Pięknie być człowiekiem. Pierwsze nagrody trafiły w ręce najmłodszych, ./upload/articles_pakiety/19581/01_obraz.jpg
Pięknie być człowiekiem. Pierwsze nagrody trafiły w ręce najmłodszych, ./upload/articles_pakiety/19581/03_obraz.jpg
Pięknie być człowiekiem. Pierwsze nagrody trafiły w ręce najmłodszych, ./upload/articles_pakiety/19581/08_obraz.jpg


Jury w składzie: Grażyna Baranowska, Anna Góra i Artur Fryz przyznało w pierwszej grupie wiekowej następujące nagrody i wyróżnienia:
I nagroda - Aleksandra Szczygielska
II nagroda – Albert Drabik
III nagroda – Gabriela Albińska
III nagroda – Jakub Barczynski
III nagroda – Szymon Jaros [więcej]
wandea, 15.04.2013 14:46|czytane: 1870 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Hołd ofiarom Zbrodni Katyńskiej
14 kwietnia w Głogowcu k/Kutna odbyły się uroczystości z okazji 73. rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Obchody zorganizował Miejski Komitet Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa w Kutnie przy współpracy z NSZZ „Solidarność” Podregion Kutno.

Hołd ofiarom Zbrodni Katyńskiej, ./upload/articles_pakiety/19576/01_obraz.jpg
Hołd ofiarom Zbrodni Katyńskiej, ./upload/articles_pakiety/19576/06_obraz.jpg
Hołd ofiarom Zbrodni Katyńskiej, ./upload/articles_pakiety/19576/07_obraz.jpg


Uroczystości rozpoczęła msza św. w intencji pomordowanych na Wschodzie oraz tragicznie zmarłych w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem w Sanktuarium p.w. Najświętszej Marii Panny w Głogowcu, którą odprawili ks. Piotr Kalisiak i ks. Jan Dobrodziej. Poczty sztandarowe zostały wystawione przez: Radę Miasta Kutno, Policję, Straż Pożarną, Związek Sybiraków, NSZZ „Solidarność”, Orkiestrę „CLONOWIA”, Ochotniczą Straż Pożarną, Światowy Związek Żołnierzy AK, Szkołę Podstawową nr 1, Katolickie Liceum i Szkołę Podstawową, I Liceum Ogólnokształcące im. Gen. J.H.Dąbrowskiego, II Liceum Ogólnokształcące im. J.Kasprowicza, Zespół Szkół Nr 1 im. St. Staszica, Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr A.Troczewskiego, Zespół Szkół Nr 4 im. Z.Balickiego w Kutnie – Azorach. [więcej]
pismak, 15.04.2013 10:07|czytane: 2476 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wyniki II etapu konkursu "Patron znany czy nieznany. Doktor Antoni Troczewski i jego działalność"
II etap  Międzyszkolnego Konkursu Historycznego: PATRON ZNANY CZY NIEZNANY? DOKTOR ANTONI TROCZEWSKI I JEGO DZIAŁALNOŚĆ, zorganizowany przez Kutnowskie Towarzystwo Historyczne oraz Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. Antoniego Troczewskiego w Kutnie, dobiegł końca.

Cieszymy się, że eliminacje, które odbyły się 8 lutego 2013 r. w dziesięciu szkołach powiatu kutnowskiego, spotkały się z tak dużym zainteresowaniem – mówią organizatorzy konkursu. – W sumie wzięło w nich udział  106 uczniów. Najwięcej uczestników (22 uczniów) przystąpiło do zmagań konkursowych w Gimnazjum Nr 2 im. Marsz. Józefa Piłsudskiego w Kutnie.

Rozgrywki finałowe odbędą się we wtorek 21maja 2013 roku w godzinach 12.00-14.00 w budynku Centrum Teatru Muzyki i Tańca przy ul. Teatralnej 1. Po zakończeniu finału nastąpi  uroczyste rozdanie nagród. Wszystkich finalistów i ich opiekunów serdecznie zapraszamy.

Lista uczestników rozgrywki finałowej: [więcej]
redaktor, 15.04.2013 12:50|czytane: 1208 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKutno z plusem: Balcerowicz - mity i stracone szanse
Żałuję, że nie byłem w czwartek w Kutnie i nie mogłem przyjść na spotkanie z Leszkiem Balcerowiczem, żeby zadać mu kilka pytań. Patrząc realnie, zadałbym ich najwyżej trzy albo cztery, bo prowadzący takie spotkania nie pozwalają na więcej pytań od jednej osoby. W przypadku tego pana to stanowczo za mało. Zwłaszcza, że organizatorzy zatroszczyli się o zmniejszenie prawdopodobieństwa niewygodnych wątków odpowiednią porą spotkania i spędzeniem ze szkół młodzieży, która wymagającym partnerem do dyskusji być nie mogła. Szkoda, bo to, co Balcerowicz robił jako minister finansów, obniża wiarygodność tego, co mówi dzisiaj.

Nieszczęście całej dyskusji o Leszku Balcerowiczu polega na tym, że dla większości ludzi jest on wzorcem kapitalizmu z Sevres. Nazywają go „liberalnym doktrynerem” i „monetarystą”, a jemu wiele do tego brakowało. Kiedy twórca monetaryzmu, Milton Friedman, gościł w Polsce w 1989 roku i usłyszał, co to jest popiwek (podatek od ponadnormatywnego wzrostu wynagrodzeń) i ceny sztywne węgla (obie te rzeczy przeforsował ówczesny minister finansów), to podsumował: „jeżeli to jest monetaryzm, to ja jestem keynesistą”. I tego Friedmana drukuje Balcerowicz w swojej książce. Drukuje także Adama Smitha, twórcę klasycznego liberalizmu, a przecież jego czterech zasad podatkowych (równości, pewności, dogodności i taniości) nie przestrzegał. Szczupłe ramy tego felietonu uniemożliwiają udowodnienie tego na przykładach. Niemal wszyscy, włącznie z czytelnikami „Trybuny i „Naszego Dziennika” uwierzyli w interpretację organu Michnika, że to, co mamy za oknami, to kapitalizm, a Balcerowicz to ikona leseferyzmu. Tymczasem już od początku urzędowania minister finansów w rządzie Tadeusza Mazowieckiego zaprzeczał praktyką działania zasadom, które mu przypisywano. Przykładów jest mnóstwo, ograniczę się tylko do kilku.

To za Balcerowicza rozpoczęło się podwyższanie podatków i składek ubezpieczeniowych, ograniczanie swobody wolności gospodarczej (wprowadzonej tzw. ustawą Wilczka w 1988 roku, czyli jeszcze w PRL!) za pomocą wydłużania listy koncesji, licencji i zezwoleń, zwiększanie biurokracji rządowej, utrzymywanie kontroli cen niektórych towarów (nośniki energii). Za jego rządów koszty pracy nigdy nie były obniżone, a komplikacja prawa była codziennością już w pierwszych miesiącach transformacji ustrojowej. Liberalizm nie polega na zawiłym prawie, w dodatku często zmienianym i pisanym językiem zrozumiałym tylko dla doradców podatkowych. Dziwne przywileje podatkowe budziły słuszne podejrzenia. Ludzie zachodzili w głowę, czemu ulga obejmowała orzeszki ziemne, ale już nie brazylijskie i orzeszki nerkowca, czemu ta ulga trwała tylko pięć dni i skąd wiedzieli o niej niektórzy przedsiębiorcy, których samochody już kilka dni wcześniej ustawiły się na granicy z odpowiednim towarem. Dlaczego przez te pięć dni korzystały z ulgi kamery, ale już nie magnetowidy i magnetofony? Dlaczego korzystały jachty, ale już nie inne jednostki pływające? To nie są przykłady radosnej twórczości posłów, którzy nie wiedzą, nad czym głosują, lecz przykłady przepisów wprowadzanych Rozporządzeniem Ministra Finansów, czyli podpisanych ręką Balcerowicza. Można brać po kolei dzienniki ustaw z lat, gdy ministrem finansów był obecny szef Forum Obywatelskiego Rozwoju i cytować kolejne dziwne i zastanawiające zmiany. To nie miało nic wspólnego z kapitalizmem, liberalizmem, wolnym rynkiem. Kompletnie nic. [więcej]
motylewski, 15.04.2013 11:50|czytane: 2108 razy|15 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Rewelacyjna Kapela Hanki Wójciak. Dziś zapraszamy na brzmienia marokańskich gimbrii
Wczoraj przed kutnowską publicznością w Centrum Teatru Muzyki i Tańca wystąpiła Kapela Hanki Wójciak. Zespół powstał w Krakowie, gra muzykę z pogranicza world music, folku, piosenki autorskiej.  Duża galeria zdjęć A dziś o godz.... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Sprzedam 4,08 hektary POLE UPRAWNE Sprzedam POLE UPRAWNE = 4,08 hektary... [czytaj więcej]
Konkretna propozycja i konkretne zarobki!Warszawa Współpraca dla sympatycznej, uśmiechniętej, komunikatywnej i chętnej do pracy. Chcesz zarabiać w normalnej atmosferze, na uczciwych warunkach, dyskretnie, bezpiecznie i konkretnie? Jeśli tak t... [czytaj więcej]
Zawieszka Nieśmiertelnik Srebro +GRAWER Zdjęcia i Tekstu Idealny i modny prezent dla kobiety i mężczyzny. Wspaniały prezent na Imieniny, Urodziny, Rocznicę, Walnetynki, Dzień Kobiet, Mikołaja, oraz pod choinkę na Gwiazdkę Świąt Bożego Narodzenia... [czytaj więcej]
Kotki Oddam kotki w dobre ręce. Więcej informacji pod nr telefonu 602430567.... [czytaj więcej]
Monitoringi, alarmy Witam, oferuję usługę konfiguracji oraz montażu kamer, alarmów oraz innych systemów zabezpieczeń. Wykonuję również inne usługi informatyczne. Zapraszam.... [czytaj więcej]
Sprzedam biurko duże 210 cm / bardzo dobre wykonanie Mam do sprzedania duże biurko w bardzo dobrym stanie. Biurko ma ponad 1,5 metra i było robione na zamówieni a więc jest wykonane z bardzo dobrego materiału. Posiada wiele szuflad, miejsce na je... [czytaj więcej]
Fly High Production – Produkcja filmowa Firma Fly High Production to przede wszystkim profesjonalna produkcja filmów i innych form audiowizualnych, bazująca na najnowszych technologiach min zastosowaniu drona i innych technologii stabiliz... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Felicjan Rohloff:
7 minut temu
Zeżarłam "się" w pospiechu. Proszę o zrozumienie i wklejenie "się" tam gdzie trzeba. AWRUK!
Felicjan Rohloff:
11 minut temu
###"R". Albinie vel (???????)! Dziękuję za zaproszenie. Da Bóg, to jutro przedstawię ewentualny termin tego niezwykle zapowiadającego wydarzenia. Gdzie jest ten wasz gród? zawalona jestem dzisiaj robotą. Pozdrawiam i wszelkich łask bożych życzę. ~emerytowana nauczycielka.
Felicjan Rohloff:
2 godzin temu
Kordianie! To sobie startuj jak jesteś debilem w trepem lub idiotą w kaloszach. Matura to bzdura, a te konkursy to lipa. A te samorządy to Awruki i Złodzieje. Nie bić Awruków i Złodziei, tylko je zlikwidować. Zlikwidować bzdurną maturę! Zlikwidować ukartowane konkursy! Zlikwidować nierządne samorządy! Zlikwidować szkoły samorządowe. Przestać chodzić do bzdurnych szkól! I zacząć się uczyć! I zacząć czytać eKutno! I wstąpić do KAN"PiŚ"! Pod żadnym pozorem nie likwidować KOTÓW !!! I nie zabijać DZIECI ! I nie budować świątyń! I nie budować pałaców! I nie budować komitetów! Budować SERCA, UMYSŁY i DUSZE! I nie sadzić i nie pielęgnować dębów JPII. Rodzić dzieci, uczyć je i wychowywać! Młodzieży nie rozpuszczać! Zrezygnować z paciorków, fikołków i koziołków! Uwierzyć w Boga! Kochać Polskę! I rozniecać promienie NADZIEI! I nie spać! I obudzić się! I się oświecać! I myśleć! I pracować! I odpoczywać! I bawić się! I działać!.........I nigdy nic złego nie robić........ Coś dobrego - zawsze można..... O kotów dbać, psom dać spokój a świnie oprzątać!....... Paniali?........Amen.
Jordan Sierpowski:
2 godzin temu
POSEŁ Z PIS Tadeusz Woźniak - pozując do zdjęć ze strażakami w Komadzynie, splata swe wypracowane dłonie,na nieprzyzwoicie upasionym brzuszysku.Fakt - inni dostojnicy z jego partyji pozując do zdjęć - czynią podobnie. Ale - jak by nie liczyć, Tadeusz Woźniak (ksywa kanonik) - kadencji poselskich ma już sobą wiele i ta kadencja nie jest jego ostanią, to i nie dziwota, że i jego i tak już upasiony brzuch, z każdą kadencja staje się i coraz to i coraz to bardziej monstrualny. Wiadomo - odmawiać na tych różnych poselsko-wiejskich bankietach jadła i napitki - to rzecz wielce niepolityczna. Tak myślę,że jeżeli darwinowska teoria ewolucji nie zadziała i Woźniakowi nie wydłużą się kończyny górne jak u orangutana ,tak aby ręce mógł spleść na swym brzuchu - to tylko patrzeć, jak niezbędnym dodatkowym wyposażeniem posła staną się protezy, przedłużające jego kończyny górne. A po co ? A NO PO TO - ABY POSEŁ WOŹNIAK MÓGŁ SWE WYPRACOWANE DŁONIE SPLEŚĆ NA SWYM MEGA OLBRZYMIM BRZUSZYSKU.
Marian Pawełek:
2 godzin temu
Ciekawe, czy nadal wierzy w swojego idola, górniczynę?
Maria Giedgowt:
2 godzin temu
Widocznie była za słaba, że wygrać. Zresztą ma dużo pracy - kilku uczniów na krzyż w prywatnej. Jak oni się zmieszczą w tym budynku?
Felicjan Rohloff:
2 godzin temu
Ludzie! Nie macie ciekawszych problemów? wiadał dzięcioł żonie: PiS upada, PO tonie . A młode koty tego słuchały i wcale się tym nie przejmowały, tylko miauczały. POPiS - to najstraszniejsze słowo świata - tak dzisiaj miauczały koty stare i młode i mrugając śpiewały: PiS i Plarforma to jedna rodzina, kaczor i donald - nie polska ptaszyna. Ludzie! Nie liczy się forma - liczy się treść. Nie liczy się PiSforma! Nie liczy się PLATforma! Liczy się KUTNOWSKA ARMIA NADZIEI "Prawda i Śmiech"!!!!! Koty są najmądrzejszymi stworzeniami świata!!!!! Niech żyją Koty! I niech żyje KAN "PiŚ"!
Mateusz Dąb:
3 godzin temu
Nikt z patriotów nie miał szans, bo sitwa rzadzi, ale mnie dziwi jedno, że nie wystartowała pani, która wspierała Łebskiego w kampanii.
Felicjan Rohloff:
3 godzin temu
Tyle co koty napłakały. I nic więcej. Tak słyszałem..... Mówią, że śmieszny Tadeusz rozrzutnością nie grzeszy i św. mamony nie marnotrawi. Co innego to te prezbiterianie z Sienkiewicza. Tam jest Zakon Koedukacyjny dla Św. Świrów. Ludzie! Co tam się dzieje? Jak tam grzeszą. Więcej wydają niż zarabiają. Oni chyba na islam już przeszli. Bo Policja ich się boi. Proboszcz tez się boi. I żadnej klątwy na nich nie rzuca. Ekskomuniki tez się boi im wręczyć. Łajdactwo kwitnie pełną gębą i pustymi butelkami. Hulaj dusza! Piekła nie ma! Kto ten Zakon zlikwiduje to chyba świętym zostanie. Ja nie mogę na to wszystko patrzeć. Zakładam Koedukacyjny Zakon Wszystkich Kawalerów jeszcze światłych, mądrych i cnotliwych i Wszystkich Panien Jeszcze Dziewic. Jutro mamy pierwsze spotkanie przy drzwiach otwartych. Musimy być lepsi od tych synów marnotrawnych i rozrzutnych cór z kutnowskiego PiSolandu. Coś dobrego trzeba w życiu zrobić. Nieprawdaż?
January Sobota:
2
 · 
4 godzin temu
Mamy "najgłupszego" Komentatora eKutna BOHDANA ODYŃCA.
Protazy Kotłubaj:
2
 · 
4 godzin temu
Popieram kandydaturę Tego dzielnicowego.Jest człowiekiem inteligentnym, mądrym, sumiennym i uczciwym. Sprawiedliwy i otwarty dla ludzi. Zawsze służy pomocą.
Waldemar Rzuscyć:
3
 · 
4 godzin temu
Został wypchnięty z PiSu. To sa kulisy polityki Klopotowskiego, Matuszewskiego i Błaszczyka. Dlaczego mu nie pomogli ci dwaj ostatni ? Mam wrażenie, że wolą, aby poseł był ze Zgierza, a nie z Kutna. Co Klopotowski, Klimecki, Olesiński zrobili z PiS, to widać z obecności na listach takich ludzi jak Jóźwiak i Ziółkowski.
Bohdan Odyniec:
5 godzin temu
Mamy "najlepszego" Prezydenta Kutna ZBIGNIEWA BURZYŃSKIEGO.
Makary Pawlikowski:
2
 · 
5 godzin temu
A ile dal ten śmieszny Tadeusz ze swojej diety ?
Bartosz Koścień:
6 godzin temu
wklejam wszystkie 4 linki raz jeszcze tym razem poprawne:
umkutno.bip.e-zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3& func=selectsite&value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7< br />

www.ekutno.pl/wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teo ria-a-praktyka-k-opoty-z-prawem-komendanta-policji -w-kutnie,

kutno.net.pl/artykuly/aktualnosci,aktualizacja-k omendant-kutnowskiej-policji-na-dywaniku-prywatne- dojazdy-rozliczal-jak-sluzbowe,84342.html

www.polskatimes.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiat owy-policji-w-kutnie-dostal-reprymende,12174332/
Bartosz Koścień:
2
 · 
6 godzin temu
UPDATE

ZAPRASZAM WSZYSTKICH TU KOMENTUJĄCYCH DO KLIKNIĘCIA W PONIŻSZY LINK

http/umkutno.bip.e -zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3&func=selectsite &value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7

Wszyscy Ci, którzy tu komentują nie zadali sobie nawet grama trudu, aby wejść na stronę Urzędu Miasta. Wszyscy piszą "w ciemno". że konkurs odbył się tajnie, że nie było ogłoszenia - cel? Napluć komuś w twarz, upodlić i wykreować błędną rzeczywistość.

Szczerze? Jest to tak zaściankowe myślenie, a przy tym maksymalnie żałosne. Typowa kutnowska mentalność. Zastanawiam się tylko, po co tyle jadu, nie macie własnego życia, planów, marzeń, pasji, pracy, dzieci, rodziny? Wolicie wypluwać gorzkie żale pewnie na osobę, której nawet osobiście nie znacie? Okej, wylewajcie, nikogo to nie rusza, ale wiedzcie, że karma wraca, a przy tym patrząc z boku - chciałabym zobaczyć, czy potraficie mieć tyle odwagi w rzeczywistości co tu w Internecie, podpisujcie się swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem, śmiało! Skoro macie tyle racji, wiecie wszystko najlepiej, posiadacie takie informacje, że można robić aferę za aferą - taka cenna wiedza i szereg informacji - okazja to zabłyśnięcia w sieci! Szkoda zmarnować szansy

Najgorsza analiza przedstawiona poniżej przez "TATARA" - brak słów, jeżeli masz czas na pisanie takich komentarzy i analizowanie całej sytuacji - podziwiam. Jeszcze można zrozumieć, gdyby to co napisałeś było prawdą chociaż w minimalnym stopniu. Ale niestety - napociłeś się przy pisaniu, a wcześniej przy wymyślaniu bzdur i nic z tego nie ma, szkoda Cię biedaku. Dzieci w szkole? Nudna praca? No tak, Kutno takie nudne, trzeba sobie urozmaicić życie.

Wskazówka dla "SPRAWDZAJĄCYCH" - a sprawdzajcie wykształcenie, a sprawdzajcie doświadczenie, a sprawdzajcie kompetencje i wiedzę Pana Bieńka - dokładnie, sprawdzajcie a potem się wypowiadajcie. A jeżeli już wiecie, w co szczerze wątpie - wyciąGNIJCIE wnioski.

Odchodząc od tematu wywołującego przeogromne poruszenie wśród kutnowskich internautów, zachęcam do węszenia w sprawie, która tego wymaga - okazja tym razem dla kutnowskich detektywów. Pf.
Poniżej kilka szczegółów.

Tylko Ci co posiadają pewne informacje dokładnie wiedzą, jak wygląda praca w Kutnie w Policji, gdy tylko zjawił się komendant Szymański. Tylko te osoby wiedzą o wewnętrznych aferach, których część posypała się i została ujawniona w artykule opublikowanym całkiem niedawno.
Skąd się wziął, kto go broni pomimo tylu kłopotów z prawem? Taka osoba rządzi kutnowską policją. Zapewniam, że wiecie w tej sprawie tyle, ile macie w głowach - czyli prawie nic.
Ku przypomnieniu.

http/www.ekutno.pl /wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teoria-a-praktyka- k-opoty-z-prawem-komendanta-policji-w-kutnie,

http/kutno.net.pl/ artykuly/aktualnosci,aktualizacja-komendant-kutnow skiej-policji-na-dywaniku-prywatne-dojazdy-rozlicz al-jak-sluzbowe,84342.html

http/www.polskatim es.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiatowy-policji-w-k utnie-dostal-reprymende,12174332/

Zachęcam do ponownej lektury i wyciągnięcia wniosków, tym razem trafnych.
Zbigniewa Biallosser:
2
 · 
6 godzin temu
Onufry czy prawdą jest ,że nawet najbliżśi współpracownicy nie wiedzieli ,że odchodzi na samorządową posadkę , nie wiesz dlaczego?Wstyd, honor czy co jeszcze?
Florian Plemieński:
6 godzin temu
Jest całym złem.
Gabriel Koropka:
6 godzin temu
To co Fauście Tobie lekarz od duszy pomógł? Dziwne!A uroda jest kwestią gustu ,i o tym już się nie ..........no chyba Wiesz?
Jonasz Ubysz:
5
 · 
7 godzin temu
Mówię ci po raz kolejny przestań z tym trzeba było startować . No to mogłeś startować , ciekawe czy byś wygrał . W kutnie przed konkursami jest pewniak i nie ma sensu nawet skłądac dokumentów. Zrozum gamoniu.Najciekawsze artykuły
 ·  14
5 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
5 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
5 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
6 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
10 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
11 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
12 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
15 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
16 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
16 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
17 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
18 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
18 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
20 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
20 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
20 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
20 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
20 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
21 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
21 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
21 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
21 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
23 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
27 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
27 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności