eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 30.04.2017     reklama kontakt
 
<a href="/sport,33658-mks-da-browa-g-rnicza-wygrywa-w-kutnie," title="Kutno: MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie</b><br>Dziś w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie Polfarmex...</div></a> <a href="/wiadomosci,33660-ostatni-raz-z-moja-klasa-kasprowicz-po-egna-tegorocznych-absolwent-w," title="Kutno: Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów</b><br>W II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kasprowicza pożegnano kolejne pokolenie uczniów. ...</div></a> <a href="/kultura,33656-wystawa-body-worlds-the-cycle-of-life-wybierz-si-podczas-maj-wki," title="Kutno: Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki</b><br>W Łodzi można obejrzeć wyjątkową, fascynującą, jedyną w swoim rodzaju anatomiczną...</div></a> <a href="/wiadomosci,33651-wi-to-grabskiego-w-kutnie-cz-owiek-musi-sam-nad-soba-czuwa-i-soba-kierowa-by-wyrosna-na-kogo-w," title="Kutno: Święto Zespołu Szkół nr 3 w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Święto Zespołu Szkół nr 3 w Kutnie</b><br>Święto, 85-lecie istnienia Zespołu Szkół nr 3 im. Władysława Grabskiego w...</div></a> <a href="/wiadomosci,33652-nadle-nictwo-kutno-sadzi-1000-drzew-na-minut," title="Kutno: Nadleśnictwo Kutno sadzi 1000 drzew na minutę" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nadleśnictwo Kutno sadzi 1000 drzew na minutę</b><br>Lasy Państwowe każdego roku sadzą ok. 500 mln drzew, to oznacza,...</div></a> <a href="/wiadomosci,33642-joanna-kowalska-z-kasprowicza-mistrzem-wiedzy-o-redniowieczu," title="Kutno: Joanna Kowalska z Kasprowicza mistrzem wiedzy o średniowieczu" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Joanna Kowalska z Kasprowicza mistrzem wiedzy o średniowieczu</b><br>Joanna Kowalska, uczennica klasy II humanistycznej II LO im. Jana Kasprowicza...</div></a> <a href="/wiadomosci,33644-szko-a-podstawowa-nr-1-w-kro-niewicach-i-gimnazjum-w-krzy-anowie-najlepsze-w-turnieju-wiedzy-o," title="Kutno: Szkoła Podstawowa nr 1 w Krośniewicach i Gimnazjum w Krzyżanowie najlepsze " class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Szkoła Podstawowa nr 1 w Krośniewicach i Gimnazjum w Krzyżanowie najlepsze </b><br>Pod hasłem kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” w dniach 25 i 26...</div></a> <a href="/wiadomosci,33604-wsa-odrzuca-skarg-inwestora-nie-b-dzie-wiatrak-w-w-gminie-bedlno," title="Kutno: WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno " class="none white"><div id="opis_slidera"><b>WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno </b><br>Mieszkańcy gminy Bedlno wraz ze Stowarzyszeniem Czysta Okolica wygrali batalię przeciw...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
9-letnia Niemka topiła się w Aquaparku Kutno
Dziś po godz. 13.00 w Aquaparku Kutno 9-letnia dziewczynka, obywatelka Niemiec topiła się w jednym z basenów. Zaniepokojony rodzic zaalarmował ratownika, że dziewczynka unosi się nieprzytomna na wodzie.

9-latka topiła się w Aquaparku Kutno

Zdarzenie miało miejsce dziś o godz. 13.20 mówi  komisarz Radosław Bieniek, Naczelnik Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Kutnie. Dziewczynka korzystała z brodziku płytkiego, zanurkowała, pod wodą przebywała prawdopodobnie około 2 minut.  Ze wstępnych ustaleń wynika, że jeden z kilku ratowników został zaalarmowany o tym, iż na wodzie unosi się nieprzytomne dziecko. Zostało ono wyciągnięte i ratownik rozpoczął reanimację.

Wezwano karetkę Falck i przywrócono podstawowe czynności życiowe. Dziewczynkę przetransportowano potem śmigłowcem do  Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.

Policjanci przeprowadzili dochodzenie, czy 9-latkę  nie narażono na utratę zdrowia i życia. Ratownicy zostali przesłuchani, poddani badaniu alkomatem, byli trzeźwi. [więcej]
redaktor, 13.02.2013 19:13|czytane: 5367 razy|33 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Drogowe zamieszanie w gminie Kutno. Gdzie się podział Mnich?
Przez kilkanaście miesięcy w różnych częściach powiatu kutnowskiego trwały prace związane z budową autostrady. Drogowcom najwyraźniej bardzo się spieszyło, bo gdy już ukończyli budowę, w ekspresowym tempie na swoje miejsce wróciły znaki drogowe i tablice z nazwami okolicznych miejscowości. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie.... jeden drobny szczegół.

Drogowe zamieszanie w gminie Kutno. Gdzie się podział Mnich?, ./upload/articles_pakiety/18858/06_obraz.jpg
Drogowe zamieszanie w gminie Kutno. Gdzie się podział Mnich?, ./upload/articles_pakiety/18858/02_obraz.jpg
Drogowe zamieszanie w gminie Kutno. Gdzie się podział Mnich?, ./upload/articles_pakiety/18858/03_obraz.jpg


W tym całym drogowym chaosie ktoś najwyraźniej zapomniał właściwie oznakować teren. I tak, jadąc z Kutna w kierunku Oporowa mijamy Komadzyn, po czym wjeżdżamy na wiadukt nad wybudowanym niedawno odcinkiem autostrady i zjeżdżając z niego nagle ukazuje nam się tablica informująca, że właśnie minęliśmy Mnich.

Czyżby  teraz granice miejscowości wyznaczał wiadukt? Przyjezdni, którzy rzadko pojawiają się w tych stronach mają problem - przyznaje pan Józef.

Zgodnie z ustawionymi tablicami Mnich zaczyna się przed wiaduktem, a kończy tuż za nim. A co jest dalej? Jaka to miejscowość? - czekamy na rozwiązanie drogowej zagadki. [więcej]
Iron Man, 13.02.2013 18:11|czytane: 2551 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: Rusza akcja plac zabaw dla przedszkola Stokrotka
Ruszyła akcja PLAC ZABAW DLA PRZEDSZKOLA STOKROTKA. Organizatorzy zgromadzili już cegiełki, puszki, mają konto dla wpłat.

Wszyscy wiemy jak ważne w rozwoju dzieci jest zaspakajanie ich naturalnych potrzeb ruchowych, dostarczenie radości i zapewnienie poczucia bezpieczeństwa, zwłaszcza na placach zabaw, gdzie nasze pociechy bardzo lubią przebywać i „szaleć na całego” - mówią Członkowie i Wolontariusze Komitetu „Plac zabaw dla Przedszkola Stokrotka”. - W naszym mieście powstają piękne, publiczne place zabaw. Takiego nowoczesnego i atrakcyjnego placu zabaw nie doczekało się najstarsze Przedszkole Miejskie nr 5 „Stokrotka”  Kutnie. 

Pod patronatem eKutno.pl: Rusza akcja: Plac zabaw dla przedszkola Stokrotka

Obecny plac zabaw istnieje od początku funkcjonowania przedszkola. Mimo, iż był wielokrotnie naprawiany i odnawiany, nie spełnia oczekiwań dzieci i rodziców. Urządzenia znajdujące się na nim należą już do przeszłości. A przecież jest to piękny teren do zagospodarowania. 

Przedszkolne dzieci, aby skorzystać z bardziej atrakcyjnego placu zabaw wychodzą poza teren przedszkola, do parku „Wiosny Ludów”, gdzie zapewnienie im bezpieczeństwa wymaga szczególnej uwagi wychowawców i opiekunów.

Nie mogąc pozostać bezczynnie wobec takiej sytuacji, w której nasze dzieci są pozbawione nowego placu zabaw, jakie mają inne przedszkola w naszym mieście i mając na uwadze brak środków finansowych, zawiązaliśmy Komitet Zbiórki Publicznej, mający na celu pozyskanie funduszy na nowy plac zabaw dla „Stokrotki”- dodają. - Prosimy o wsparcie finansowe naszej akcji wszystkich ludzi dobrej woli! [więcej]
wandea, 13.02.2013 09:26|czytane: 1494 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Porady ...na wypadek: Odpowiedzi na pytania Czytelników
Porady ...na wypadek to nowy cykl eKutno.pl rozpoczęty w styczniu tego roku. Raz w miesiącu specjalista DRB Centrum Odszkodowań Przemysław Podolak odpowiada na Państwa pytania.

Uległem wypadkowi co z leczeniem oraz rehabilitacją?

W momencie gdy posiadamy całą dokumentację związaną z wypadkiem (tzn. notka policyjna oraz dokumentacja medyczną), ofiara wypadku powinna wiedzieć, że fakt iż jest ranna, lub chora przez dane zdarzenie- TO NIE JEGO WINA. Poszkodowanemu należy się całkowita refundacja kosztów leczenia oraz wszystkiego co jest z tym związane. Jeżeli w danym okresie Narodowy Fundusz Zdrowia nie jest w stanie udzielić pomocy poszkodowanemu, na przykład gdy czas oczekiwania do danego specjalisty jest zbyt długi, śmiało może udać się do prywatnego gabinetu. Lekarz po danej wizycie ma obowiązek wystawienia imiennej faktury VAT, która jest potrzebna do zrefundowania wizyty przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe sprawcy.

Firma DRB Centrum Odszkodowań współpracuje  z najlepszymi specjalistami, do których można się udać tuż po wypadku lub kolizji. Współpracujemy z rehabilitantami, ortopedami, neurologami, a także aptekami oraz sklepami z specjalistycznym sprzętem rehabilitacyjnym. Tylko i wyłącznie po to aby osoba poszkodowana została kompleksowo obsłużona i w jak najkrótszym czasie wróciła do dobrego stanu zdrowia przed wypadkiem- mówi Przemysław Podolak Specjalista ds. Kluczowych Klientów DRB Centrum Odszkodowań. [więcej]
wandea, 13.02.2013 16:05|czytane: 2351 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Walentynki w Kinie KDK
Kino Kutnowskiego Domu Kultury zaprasza jak co roku na WALENTYNKI.  Jutro w programie seanse filmowe  "PIĘKNE ISTOTY" oraz "NIEULOTNE", słodki poczęstunek, losowanie upominków i niespodzianek, które ufundowali KDK, Monolith Films oraz Aquapark, McDonald's. Caffe Zamenhofa, Gabinet Masażu Joanny Król, NaturHouse, BeFit Clubs.

"PIĘKNE ISTOTY" o godz. 15:00 i 19:30 - idealne połączenie magii, miłości i mroku. Zwyczajny natolatek, dziewczyna nie z tego świata i tajemnica, która zmieni wszystko. Najgorętsze młode gwiazdy Hollywood oraz zdobywcy Oskarów, Emma Thomson i Jeremy Irons, w ekranizacji bestsellera wydanego w 37 krajach świata.   "NIEULOTNE" o godz. 17:15  pulsująca emocjami historia miłości.  Beztroski romans zostanie przerwany przez dramatyczne wydarzenie, które na zawsze odmieni życie bohaterów. Nowy film Jacka Borcucha, twórcy "Wszystko, co kocham". Polska rewelacja międzynarodowych festiwali (SUNDANCE i MFF ROTTERDAM 2013). [więcej]
wandea, 13.02.2013 15:48|czytane: 1168 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutnowska firma w ogólnopolskim konkursie
Party Projekt zostało uczestnikiem ogólnopolskiego konkursu „Kreatywny roku 2012”. Trzy projekty wydarzeń, realizowanych przez kutnowską firmę eventową w terminie do 1 września 2012 roku, będą reprezentowały nasze miasto na eventowej mapie Polski.

W jury prestiżowego konkursu zasiadają między innymi: Patrycja Czyżewska z Allegro Agency, Piotr Glen z PZU SA, czy Renata Razmuk z Renault Polska.

Udział w konkursie jest dla nas tym bardziej ważny, że ściśle związany z prezentowaniem własnych kreatywnych projektów. Jesteśmy w trakcie finalizowania projektu przeciwko łamaniu praw autorskich w branżach kreatywnych, więc konkurs doskonale wpisał się w prezentowane przez nas idee- komentuje Marta Materek, właścicielka Party Projekt. [więcej]
wandea, 13.02.2013 15:43|czytane: 1192 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ostre wyziewy w Gostyninie. Koncerty w Klubie Zazamcze
ANTI-VIOLENT AGENCY ma przyjemność zaprosić wszystkich miłośników ostrych "wyziewów" na koncert do Gostynina, 23.02.2013, do Klubu Zazamcze, ul. Zazamcze 47.

Ostre wyziewy w Gostyninie. Koncerty w Klubie Zazamcze, ./upload/articles_pakiety/18854/01_obraz.jpg
Ostre wyziewy w Gostyninie. Koncerty w Klubie Zazamcze, ./upload/articles_pakiety/18854/02_obraz.jpg
Ostre wyziewy w Gostyninie. Koncerty w Klubie Zazamcze, ./upload/articles_pakiety/18854/03_obraz.jpg


Wystąpi UNBORN SUFFER grający brutal death grind i promujący swoją najnowszą płytę "Unborn Suffer" oraz SHREDLUST z Płocka wykonujący heavy thrash metal. Bilety kosztują 12zł, start o godzinie 20.00 [więcej]
wandea, 13.02.2013 15:31|czytane: 1259 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ocenianie Kształtujące - przyjazne uczniom Zespołu Szkół nr 4 w Kutnie-Azorach
W ramach programu Szkoła Ucząca się prowadzonego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej od września br. w jednej z klas zasadniczej szkoły zawodowej nauczyciele, uczniowie i ich rodzice, realizują program Oceniania Kształtującego.

Według Centrum Edukacji Obywatelskiej: Ocenianie kształtujące to dawanie informacji, która pomaga uczniowi uczyć się. Natomiast zgodnie z opinią nauczycieli ZS nr 4: Dla nas najważniejsze jest to, że praca z OK pozwala nawet najsłabszemu uczniowi uwierzyć w siebie.

Jakie elementy należące do OK nauczyciele realizują podczas zajęć edukacyjnych?
1. Cel - sformułowany w języku ucznia, podają na początku lekcji, aby pod koniec zajęć wspólnie z młodzieżą, sprawdzić czy został on osiągnięty.
2. Nacobezu - na co będę zwracał uwagę, a są to kryteria oceniania. Nauczyciele konsekwentnie oceniają tylko to co zapowiedzieli. Dzięki czemu uczniowie mogą przygotować się do klasówek, odpowiedzi lub innych zadań, tak aby cel zajęć został naprawdę osiągnięty.
3. Pytania kluczowe – zadając je, nauczyciele skłaniają uczniów do myślenia, zachęcają do poszukiwania odpowiedzi, silniej angażują młodzież do nauki. [więcej]
wandea, 13.02.2013 15:27|czytane: 1106 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kolejna szansa dla młodych tenisistów. WILSON KIDS CUP ŁĘCZYCA OPEN 201
Miejski Młodzieżowy Klub Tenisowy Łęczyca zachęca tenisistów do udziału w WILSON KIDS CUP ŁĘCZYCA OPEN 2013 EDYCJA IV pod patronatem Burmistrza Łęczycy.

Turniej odbędzie sie 23 lutego o godz. 10.30 w Hali Gimnazjum ul. Szkolna 4 w Łęczycy. Mogą w nim wziąć udział dzieci w następujących kategoriach: niebieski 6 lat, czerwony 7 – 8 lat, pomarańczowy 9 lat, zielony 10  lat. W przypadku małej liczby dzieci w danej kategorii będzie możliwość łączenia 2 grup wiekowych. Zgłoszenia (obowiązkowe) należy dokonać do czwartku,  21.02.2013r.  do wyboru poprzez e-mail grzesiek.jasinski@interia.pl, sms 889 243 100.

Turniej odbędzie się zgodnie z zasadami TENIS 10  (6 – 9 lat) na 6 kortach oraz 2  norm. dla  kat. do  lat  10. Piłki: Wilson zgodnie z zasadami TENIS 10. Serwis: sposobem dolnym po przekątnej;  dla  kat. do  lat  10  sposobem  dowolnym. [więcej]
wandea, 13.02.2013 15:24|czytane: 1144 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Konkurs plastyczny "Czyste wody - zdrowe ryby"
Rada d.s. Młodzieży Płocko-Włocławskiego Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego organizuje kolejną edycję konkursu plastycznego związanego z ekologią środowiska wodnego - „Czyste wody – zdrowe ryby”.

Prace wykonane techniką dowolną maksymalnie w formacie A–3, (oprócz fotografii) należy dostarczyć w terminie do 20.03.2013 roku do siedziby Zarządu Okręgu PZW Włocławek przy ul. Sienkiewicza 15.

Na odwrocie należy podać danych autora tj. imię i nazwisko, a także wiek, klasę, nazwę, adres i nr szkoły lub przedszkola oraz nazwisko opiekuna. Konkurs będzie rozstrzygany w czterech kategoriach wiekowych:  klasy „0”– grupa wiekowa do klasy „0”włącznie,  klasy 1-3 – szkoła podstawowa, klasy 4-6 – szkoła podstawowa, gimnazjum – klasy 1.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w pierwszej połowie kwietnia. O terminie  uroczystego zakończenia i wręczenia nagród wszystkie placówki zostaną powiadomione telefonicznie. [więcej]
wandea, 13.02.2013 14:59|czytane: 1160 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sprzedała alkohol nieletnim, grozi jej grzywna
Grzywna oraz utrata koncesji na sprzedaż alkoholu grozi właścicielce jednego ze sklepów w Kutnie. Kobieta sprzedała alkohol dwóm nieletnim. Dzięki czujności dzielnicowego, sprzedawczyni nie uniknie odpowiedzialności za swój czyn.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 13.00. Dzielnicowy patrolujący miasto zauważył na ulicy Kościuszki dwóch nieletnich, w stanie upojenia alkoholowego. O wszystkim natychmiast powiadomił dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Kutnie. Policjanci udali się do sklepu, w którym chłopcom sprzedano alkohol. Właścielka sklepu teraz słono zapłaci za złamanie ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, która zabrania sprzedaży i podawania napojów alkoholowych osobom poniżej osiemnastego roku życia. [więcej]
Iron Man, 13.02.2013 09:32|czytane: 2095 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Szkolenia dla organizacji pozarządowych
Stowarzyszenie Wsparcie Społeczne „Ja-Ty-My” wraz z  Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS serdecznie zaprasza do udziału w bezpłatnym szkoleniu w ramach projektu „Ośrodek Ekonomii Społecznej”: Podstawy księgowości w organizacjach pozarządowych.

18 lutego w godz. od 9.00 do 16.00 w  kompleksie terapeutyczno-integracyjnym Wspólny Dom przy ul. Wyszyńskiego 11B w Kutnie odbędzie się szkolenie, z któregomogą skorzystać przedstawiciele III sektora. Organizatorzy zapewniają bezpłatnie materiały szkoleniowe, wyżywienie oraz zaświadczenie o ukończeniu szkolenia. O udziale w szkoleniu decyduje kolejność zgłoszeń.

Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie formularza zgłoszeniowego do 15 lutego (piątek)  na  e-mail: apachlinska@opus.org.pl  lub faxem na nr 24 388 14 49 [więcej]
wandea, 13.02.2013 09:18|czytane: 1164 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutnowska kultura bogatsza o pięćdziesiąt tysięcy złotych
Kwotę 50 tysięcy złotych dofinansowania przyznał Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację przez Kutnowski Dom Kultury IX Festiwalu „Złoty Środek Poezji” Kutno 2013. To jedyna realizowana w Kutnie impreza kulturalna, która systematycznie otrzymuje dofinansowanie z progamów Ministra. Festiwal jest realizowany w ramach programu Promocja literatury i czytelnictwa.

- Nasz wniosek był wysoko punktowany pod względem strategicznym, organizacyjnym i merytorycznym. To sukces Kutnowskiego Domu Kultury, naszego miasta i mój osobisty. Teraz trzeba, jak w poprzednich latach zrobić wszystko, aby festiwal spełnił oczekiwania mówi pomysłodawca festiwalu i autor wniosku instruktor KDK Artur Fryz.

Działania festiwalowe już trwają. Jednym z jego materialnych śladów będzie antologia „Nowa poezja, ojczyzna i dziewczyna”. Sam festiwal odbędzie się w dniach 21 – 23 czerwca 2013. Już teraz chęć uczestniczenia w nim zgłaszają miłośnicy poezji z całej Polski. Warto też już zamówić wejściówki na niepowtarzalny koncert zespołu De Press. Niebawem może ich zabraknąć. Zapraszamy na stronę festiwalu. [więcej]
kultura, 12.02.2013 22:32|czytane: 1378 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dworek w Imielnie zdewastowany. Gmina Nowe Ostrowy unika odpowiedzialności?
Można je spotkać na terenie całego powiatu kutnowskiego. Niegdyś były symbolem polskiej kultury szlacheckiej, utożsamianej z wartościami narodowymi. Budziły zachwyt i zazdrość jednocześnie, przynosząc swoim właścicielom dumę i splendor. Dziś niewiele z tego zostało, bo o ile dworki szlacheckie się zachowały, ich stan obecny jest daleki od idealnego.

Zabytkowe obiekty często padają łupem wandali i chociaż na ich właścicielach spoczywa obowiązek zabezpieczenia przed zniszczeniem lub uszkodzeniem, w praktyce tego typu zachowania to rzadkość. Przykładem skrajnego zaniedbania jest należący do gminy Nowe Ostrowy dworek w Imielnie, wpisany do rejestru zabytków, ale regularnie dewastowany. Policjanci z Krośniewic wielokrotnie w tej sprawie podejmowali czynności, nigdy jednak nikogo nie ukarano.

Dworek w Imielnie zdewastowany. Gmina Nowe Ostrowy unika odpowiedzialności?, ./upload/articles_pakiety/18844/01_obraz.jpg
Dworek w Imielnie zdewastowany. Gmina Nowe Ostrowy unika odpowiedzialności?, ./upload/articles_pakiety/18844/02_obraz.jpg
Dworek w Imielnie zdewastowany. Gmina Nowe Ostrowy unika odpowiedzialności?, ./upload/articles_pakiety/18844/03_obraz.jpg


Niszczenie dworku miało miejsce od kilku lat, nie był to czyn jednorazowy. Z uwagi na niewykrycie sprawców sprawa została umorzona – przyznaje st.asp. Paweł Witczak rzecznik prasowy KPP Kutno.

Zabytkowym dworkiem zainteresował się Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Łodzi - Delegatura w Skierniewicach, który w ubiegłym roku zawiadomił Prokuraturę Rejonową w Kutnie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez władze gminy Nowe Ostrowy, określonego w art. 108 oraz art. 110 Ustawy o ochronie zabytków i opiece na zabytkami. Prokuratura Rejonowa w Kutnie przesłała zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Łęczycy, w której obszarze znajduje się Gmina Nowe Ostrowy, a ta zleciła dochodzenie Policji w Krośniewicach. [więcej]
Iron Man, 12.02.2013 17:03|czytane: 2749 razy|12 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ostatni wykład UTW w semestrze zimowym
Idea samorządności była tematem wykładu, który 8 lutego dla słuchaczy UTW wygłosił burmistrz gminy Żychlin Grzegorz Ambroziak.

Ostatni wykład UTW w semestrze zimowym, ./upload/articles_pakiety/18847/01_obraz.jpg
Ostatni wykład UTW w semestrze zimowym, ./upload/articles_pakiety/18847/02_obraz.jpg
Ostatni wykład UTW w semestrze zimowym, ./upload/articles_pakiety/18847/03_obraz.jpg


Spotkanie trwało ponad dwie godziny, ponieważ po interesującym wykładzie wywiązała się dyskusja na temat bieżących spraw samorządowych, z którymi mieszkańcy Żychlina spotykają się na co dzień. [więcej]
Iron Man, 12.02.2013 13:36|czytane: 2145 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W Walentynki oddaj krew
Walentynki można spędzić na różne sposoby. Pracownicy PP Kutno zachęcają do oddawanie krwi w PunkciePobrań w Kutnie ul.Kościuszki 52 w godz.8.00-10.30.

Pragniemy nagrodzić w tym szczególnym dniu naszych krwiodawców, gdyż w dniu zakochanych dawcy pokazują, że mają wielkie serce nie tylko dla bliskiej i znanej im osoby, ale i otwierają serca dla innych, często nieznanych osób.Przez oddanie kropli krwi ratują ludzkie życie oraz dają nadzieję. Ci ,którzy zgłoszą się do nas 14 lutego ze swoją i wspólnie oddadzą krew w Punkcie Pobrań otrzymają nagrodę mówią pracownicy PP Kutno.

Szczególnie zachęcamy do przyjścia młodzież, ponieważ trwają ferie zimowe i można bardzo pożytecznie wykorzystać wolny czas. [więcej]
Iron Man, 12.02.2013 13:32|czytane: 1190 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ferie 2013: Zmagania sportowe w "Jedynce" Messi na boisku
Od poniedziałku w Szkole Podstawowej nr 1 w Kutnie w ramach ferii zimowych organizowane są dla dzieci gry i zabawy sportowe. Dziś w sali sportowej 28 uczniów z "Jedynki" rywalizowało w turnieju piłkarskim.

Ferie 2013: Zmagania sportowe w
Ferie 2013: Zmagania sportowe w
Ferie 2013: Zmagania sportowe w


Spotkania były bardzo emocjonujące, nie brakowało goli, ale i znakomitych parad bramkarskich. A na boisku "gwiazdy" światowej piłki: Messi i Ronaldo.Organizatorzy imprez sportowych w szkole przekonują, że mimo wielu dyscyplin sportowych, dzieci najchętniej grają właśnie w piłkę nożną i co najważniejsze sprawia im to olbrzymią przyjemność...co było widać w trakcie rozgrywek. [więcej]
Iron Man, 12.02.2013 12:49|czytane: 1770 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
"Motocykl w oczach dziecka" - Konkurs plastyczny rozstrzygnięty
W sali widowiskowej Szkoły Podstawowej nr 1 został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Motocykl w oczach dziecka” organizowany dla uczniów klas 0-III. Pracę należało wykonać dowolną techniką, na dowolnym formacie.Celem konkursu było:wspomaganie dzieci  w rozwijaniu uzdolnień oraz kształtowanie czynności intelektualnych,
motywowanie dzieci do brania udziału w konkursach, wzbudzanie dumy z wykonania własnej pracy,budowanie dziecięcej wiedzy o świecie technicznym oraz rozwijanie umiejętności prezentowania swoich przemyśleń w sposób zrozumiały dla innych. [więcej]
Iron Man, 12.02.2013 11:54|czytane: 1499 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Kursująca beczka osadów po powiecie kutnowskim. Dowód na polu?
Kursująca po powiecie kutnowskim beczka osadów na numerach gostynińskich to widok już znany dla mieszkańców naszych okolic, od dwóch lat można powiedzieć. Tym razem mieszkańcy Mnichu zawiadomili nas, że po kilku odwiedzinach "śmierdzących gości" dziś rano ich oczom ukazał się zakopany w polu traktor i beczka.  Należy on do firmy "Pewniak i S-ka" S.C. Gospodarstwo Rolne Marcin Sylwester Pewniak, odbierającej nieczystości z Pini Polonia sp. z o. o.

Kursująca beczka osadów po powiecie kutnowskim. Dowód na polu?, ./upload/articles_pakiety/18840/01_obraz.jpg
Kursująca beczka osadów po powiecie kutnowskim. Dowód na polu?, ./upload/articles_pakiety/18840/02_obraz.jpg
Kursująca beczka osadów po powiecie kutnowskim. Dowód na polu?, ./upload/articles_pakiety/18840/03_obraz.jpg


Nie można wylewać na pola do końca lutego, a dzieje się to ciagle. Czytałem wcześniej o takich przypadkach, ale myślałem, że do nas nie przyjadą z gnojowicą, a dziś o świcie przejeżdżam do pracy i po prawej stronie utopiony traktor z beczką  w gnoju na środku pola. Wszedłem na pole, śmierdziało i kapało z niej jeszcze. Wydaje się jednak, że stoi ona od nocy, bo niewiele tam rozlane. Na początku musiał się pewnie zagrzebać i tyle - opowiada mieszkaniec Mnichu.

Policjanci z Żychlina otrzymali również dziś rano zgłoszenie, pojechali na miejsce.

Niestety nie zastaliśmy na miejscu kierowcy, jedynie smród i płynne nieczystości wokół traktora. Co zawiera beczka? Około godziny 2.00 kierowca zawiadomił mnie, że w drodze z Trębek do Kutna do zakładu Pini Polonia, w miejscowości Mnich przebił koło na drodze i wjechał na pole aby być w bezpiecznej odległości od drogi. W nocy nie mogliśmy mu pomóc, teraz jesteśmy na miejscu. Beczka jest pusta, a śmierdzi raczej obornik rozrzucony wcześniej na tym polu - mówi Konrad Pewniak z firmy "Pewniak i S-ka".

To już kolejny raz kiedy w czasie ustawowo zakazanym beczka tej firmy znajduje się na polach powiatu kutnowskiego w dziwnych oklicznościach. Przypomnijmy, 18 stycznia br. opisywaliśmy podobną sytuację, która zdarzyła się w Sójkach. Tam policja ukarała kierowcę mandatem z art. 41 ustawy o nawozach i nawożeniu, który wskazuje iż od końca listopada do początku marca nie wolno wylewać tego typów odpadów na ziemię. W 2011 sfilmowaliśmy nawet proces zrzutu nieczystości. [więcej]
wandea, 12.02.2013 11:15|czytane: 6447 razy|64 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Konopie, trawka i amfetamina w piwnicy na Al. ZHP
Wczoraj około godz.15.00 policjanci z Kutna zatrzymali 27-letniego mężczyznę za posiadanie narkotyków.

W jego piwnicy przy Al. ZHP ujawnili oni dwa krzaki konopii indyjskich, 32 gramy marihuany oraz 0,5 grama amfetaminy. Postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Kutnie. Mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawiania wolności. [więcej]
wandea, 12.02.2013 10:19|czytane: 1980 razy|16 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Biblioteka Pedagogiczna w Kutnie miejscem przyjaznym Latarnikom Polski Cyfrowej
Zakończył się dwudniowy Regionalny Zjazd Latarników Polski Cyfrowej. Zjazd zorganizowano w Łodzi, a rozpoczął się  konferencją  w sali Urzędu Marszałkowskiego.  Latarnicy spotkali się na niej z przedstawicielami samorządów lokalnych województwa łódzkiego, mediów i organizacji pozarządowych.

Wśród około stu uczestników konferencji nie zabrakło marszałka województwa Witolda Stępnia, który jest regionalnym ambasadorem projektu Polska Cyfrowa Równych Szans. Po konferencji uczestnicy zjazdu udali się do Nieborowa, gdzie odbyły się warsztaty dla latarników.  To osoby, które przekonują pokolenie 50+ do korzyści jakie daje codzienne uczestnictwo w cyfrowym świecie i podczas prowadzonych szkoleń oswajają nieprzekonanych z Internetem. [więcej]
pismak, 11.02.2013 20:08|czytane: 1136 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Walentynki z eKutno.pl: Bukiet od Zakochanego z Kwiaciarni Jaśmin
Zakochani panowie, którzy  wygrali  bukiety z Kwiaciarni Jaśmin dla swoich wybranek to Rafał Jaciubek, Henryk Żyto, Marcin Nabiałek, Tadeusz Stanisławski. Zapraszamy panów do kwiaciarni.

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
Bukiet od Zakochanego z Kwiaciarni Jaśmin

[więcej]
wandea, 11.02.2013 19:26|czytane: 1885 razy|komentuj|czytaj cały
Uwaga na pieszych
Nieostrożność i pośpiech  - to główne błędy po stronie zarówno kierowców jak i pieszych, przez które ci drudzy ponoszą poważne konsekwencje. Czasami jednak mamy do czynienia z... nietrzeźwymi uczestnikami ruchu. W miniony weekend w Kutnie doszło do dwóch zdarzeń, w których piesi doznali obrażeń ciała.

Przy ulicy Józefów w Kutnie, 23-letni kierujący samochodem marki opel combo, mieszkaniec powiatu łowickiego potrącił 44-letniego mieszkańca powiatu pabianickiego. Pieszy doznał ogólnych potłuczeń ciała, których leczenie nie przekroczy 7 dni. Kierowca został ukarany mandatem karnym.

Kolejne potrącenie miało miejsce przy ulicy Oporowskiej. 72-letni kierujący samochodem marki fiat uno potrącił 36-letniego mieszkańca poweiatu kutnowskiego. Badanie alkomatem wykazało, że pieszy był nietrzeźwy. [więcej]
Iron Man, 11.02.2013 16:58|czytane: 1354 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Pił alkohol metylowy, trafił do szpitala
Mieszkaniec powiatu kutnowskiego z objawami zatrucia trafił do kutnowskiego szpitala. Mężczyzna spożywał alkohol  nieznanego pochodzenia.

Prawdopodobnie doszło do zatrucia metanolem. Sprawą zajmowali się policjanci z komisariatu w Krośniewicach, którzy o zaistniałej sytuacji powiadomili  Prokuraturę Rejonową w Łęczycy. [więcej]
Iron Man, 11.02.2013 16:36|czytane: 1689 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Ruszyły ferie z MOSIR-em
W województwie łódzkim rozpoczęły się ferie zimowe. Ciekawą ofertę dla wszystkich przygotował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie, który zachęca do aktywnego wypoczynku.

Ruszyły ferie z MOSIR-em, ./upload/articles_pakiety/18836/01_obraz.jpg
Ruszyły ferie z MOSIR-em, ./upload/articles_pakiety/18836/02_obraz.jpg
Ruszyły ferie z MOSIR-em, ./upload/articles_pakiety/18836/03_obraz.jpg


Dla szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych czekają m.in: koszykówka, siatkówka, piłka nożna i tenis stołowy. [więcej]
Iron Man, 11.02.2013 16:10|czytane: 1827 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jarzębinki bawiły się w bajkowym lesie
8 lutego w Integracyjnym Przedszkolu Miejskim nr 3 „Jarzębinka” w Kutnie odbył się bal „W bajkowym lesie”.

Jarzębinki bawiły się w bajkowym lesie, ./upload/articles_pakiety/18834/01_obraz.jpg
Jarzębinki bawiły się w bajkowym lesie, ./upload/articles_pakiety/18834/02_obraz.jpg
Jarzębinki bawiły się w bajkowym lesie, ./upload/articles_pakiety/18834/03_obraz.jpg


Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki personel i przedszkolaki zamieniły się w postacie z różnych bajek. Prowadzone przez nauczycielki tańce i zabawy okraszone słodyczami sprawiły dzieciom wielką radość. [więcej]
Krecik, 11.02.2013 14:15|czytane: 1693 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Zapraszamy na ferie w Aquaparku Kutno
Ferie w Aquaparku Kutno zapowiadają się bardzo atrakcyjnie. Zapraszamy.

Zapraszamy na ferie w Aquaparku Kutno, ./upload/articles_pakiety/18835/01_obraz.jpg


[więcej]
pismak, 11.02.2013 15:55|czytane: 1757 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Młotem w głowę, sierpem po gardle. Spotkanie z reżyserem Grzegorzem Braunem
Piątkowe spotkanie z reżyserem Grzegorzem Braunem w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie niewątpliwie było wyjątkowe ze względu na znakomitego gościa i jego dobre wrażenia z pobytu w naszym mieście. Zgromadzona na sali publiczność obejrzała pierwszą część jego filmu pt. Transformacja - NEP, Trust i Głuchoniemi ślepcy, a potem rozpoczęła się blisko dwugodzinna dyskusja.

Grzegorz Braun jest reżyserem szczególnie przejętym Polską, jej losami, przejęty losem człowieka i cywilizacji.  Kiedy wymyślałem cykl Strefa wolnego słowa i obrazu założyłem, że słowo nie będzie jego dominantą. W erze obrazu i TV to właśnie film, obraz jest częstokroć środkiem do przekazania ważnych treści - mówił Artur Fryz, instruktor z Kutnowskiego Domu Kultury, prowadzący spotkanie. - Przerażony i oburzony jestem poziomem manipulacji w mediach centralnych, tak je nazwijmy. Porównuję dziś ten stan mediów i dezinformacji z czasem stanu wojennego. Jerzy Urban doczekał się znakomitych, ale też już karykaturalnych naśladowców.

Młotem w głowę, sierpem po gardle. Spotkanie z reżyserem Grzegorzem Braunem, ./upload/articles_pakiety/18814/01_obraz.jpg
Młotem w głowę, sierpem po gardle. Spotkanie z reżyserem Grzegorzem Braunem, ./upload/articles_pakiety/18814/02_obraz.jpg
Młotem w głowę, sierpem po gardle. Spotkanie z reżyserem Grzegorzem Braunem, ./upload/articles_pakiety/18814/04_obraz.jpg


Bardzo dziękuję, że zaprosił pan reżysera bądź co bądź ściganego, jak ogłosiły media centralne,a co oczywiście było fikcją. Dowiedziałem się właśnie z mediów, że nie można ustalić miejsca mojego pobytu. Zgłosiłem się na najbliższy komisariat i okazało się, że... wcale mnie nikt nie szuka - mówił Grzegorz Braun. - Transformacja. Od Lenina do Putina - to jest produkacja całkowicie prywatna, nie wspierana przez instytucje państwowe czy polityczne. W pierwszej części z dwóch gotowych, a czterech planowanych warto wyszukać stałe warianty gry, które są wypracowane i twórczo rozwinięte przez obecny system.

Filmy Grzegorza Brauna bez wątpienia są znane kutnowskiej publiczności. W Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej można było obejrzeć film  poświęcony Jarosławowi Markowi Rymkiewiczowi pt. Poeta pozwany. Prowadzący spotkanie przypomniał również film pt. Plusy dodatnie, plusy ujemne z ważnym wątkiem TW Bolka, wspomniał również o scenariuszu filmu Andrzeja Wajdy o Lechu Wałęsie.

Czytałem ten scenariusz. Niestety jego twórcy pominęli kluczowe fakty i zignorowali dotychczasowy dorobek badawczy. Trwa obrona -jak mówi trafnie Sławomir Cenckiewicz -słupa, jakim jest Wałek Bolek, za którym schowali się  bardziej wtajemniczeni niż on sam, w to co się wydarzyło w Rzeczypospolitej. Mniej wtajemniczony, bo przecież jednak agent, a nie oficer.  Film Wajdy niewątpliwie zapewnia alibi macherom, którzy pociągali za sznurki. Dlatego trwa walka o tę biografię i dlatego się wmawia Państwu tak wytrwale zakłamane fakty. Jeżeli sobie powiemy prawdę o zakłamanej biografii Wałęsy to będzie koniec Polski  i co o nas powiedzą w Europie i Świecie. Nie mówmy więc o tym dla dobra Polski. Tak się Państwu to wmawia. Ale jakie dobro może być z kłamstwa?  - opowiadał Braun. - Nie może być tak, że nasza historia jest w taki sposób zakłamywana przez jednego poważnego krętacza. [więcej]
wandea, 11.02.2013 15:12|czytane: 2134 razy|20 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKutno z plusem: Ludzie są solą naszej ziemi
Nie wiem jak Państwo, ale ja oprócz codziennej modlitwy, oprócz czytania Pisma Świętego, oprócz praktykowanej od czasu do czasu Modlitwy Różańcowej i Koronki do Miłosierdzia Bożego powtarzam sobie w pamięci litanię ludzi, którzy w moim przekonaniu, zrobili i wciąż robią dla ziemi kutnowskiej dla jej mieszkańców coś dobrego. Spisuję w swojej głowie Białą Księgę tych, którzy po prostu starają się być dobrzy. Nic wielkiego?

A jednak to najlepsza z rzeczy, jaką wymyśliłem, która poprawia mi nastrój, kiedy już nazbyt dopiecze mi  małostkowość, bezinteresowna zawiść, nieopanowana pazerność, tchórzliwa skłonność do ataku zza węgła – tak widoczna choćby w internetowych komentarzach – których w Kutnowskiem nie brakuje. Przypominanie sobie, że mieszkają tu przecież, żyją i pracują dobrzy ludzie to elementarne ćwiczenie pozwalające zachować mi pogodę ducha. Polecam je i Państwu.

Istnieje tu sztafeta pokoleń ludzi, którzy podjęli trud bycia dobrymi. Przypomniał o tym niedawno pan Jarosław Domagała, kiedy podczas koncertu kolęd przypomniał wybitne polonistki: Genowefę Pawłowską, Czesławę Politańską i Annę Nachyłę. Jak ubogie byłoby nasze życie, gdyby nie było dobrych nauczycieli, lekarzy, piekarzy, murarzy. Gdyby nie było świetnych i sympatycznych elektryków, kierowców, księży. Gdyby nie uśmiechały się do nas świetne fryzjerki, miłe ekspedientki. Każdy z nas może sobie utworzyć taką własną listę. Prywatną listę dobroczyńców.

Ja, kiedy myślę Kutno przypominam sobie i tych, którzy już odeszli, jak choćby świetny geograf Czesław Widelski czy znakomity dziennikarz Krzysztof Michalski i tych, którzy wciąż są z nami, jak legendarny ksiądz Sposób czy lekarz Piotr Koziński. Jest w moich myślach Katarzyna Kowalewska z kutnowskiego Hospicjum, pojawia się w nich pewna Barbara, która jest po prostu dobrą matką i żoną i która z uśmiechem niesie krzyż nieuleczalnej choroby, obdarowując modliwą i pogodą ducha wszystkich znajomych. Są Dariusz i Wiesław ojcowie niepełnosprawnych dzieci, którzy dzielnie wypełniają swoją życiową misję. Są żony tylu kutnowskich alkoholików, które za wszelką cenę próbują zapewnić dzieciom choćby namiastkę normalnego domu.  Są niepijący alkoholicy niosący tym, którzy wciąż jeszcze cierpią, bezinteresowne posłanie trzeźwości. Są uśmiechnięte staruszki na głodowych rentach i emeryturach, które odejmują sobie od ust, żeby pomóc wnukom. Są bezrobotni młodzi ludzie po studniach, którzy nie załamują rąk – nie topią smutków w tanich trunkach – tylko robią wszystko, by poprawić swój los. [więcej]
pismak, 11.02.2013 15:01|czytane: 1635 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pilnuj swojego portfela. Kieszonkowcy atakują na zakupach
Kieszonkowcy grasujący na terenie powiatu kutnowskiego, nie próżnują. W wekend ich ofiarą padła mieszkanka Kutna, która wybrała się na zakupy do jednego z hipermaketów.

Kobieta w ciągu kilku chwil straciła portfel z zawartością 170 złotych oraz dokumenty. [więcej]
Iron Man, 11.02.2013 10:50|czytane: 1598 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
O cyberprzemocy w Gimnazjum nr 3
Rozwój technologii informacyjnych ma wpływ na kształtowanie postaw dzieci i młodzieży. W sieci kryje się wiele niebezpieczeństw i treści niewłaściwych dla młodego człowieka. Problem cyberprzemocy - to zagadnienie, które przybliżył przedstawiciel Fundacji Pedagogium p. Leszek Roszczenko  na spotkaniu  z rodzicami  uczniów Gimnazjum nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Kutnie.

O cyberprzemocy w Gimnazjum nr 3, ./upload/articles_pakiety/18832/01_obraz.jpg
O cyberprzemocy w Gimnazjum nr 3, ./upload/articles_pakiety/18832/02_obraz.jpg


Ponadto rodzice otrzymali informację, w jaki sposób mogą mądrze sprawować kontrolę cyberprzestrzeni swoich dzieci. [więcej]
Iron Man, 11.02.2013 10:39|czytane: 1242 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKutno z minusem: Kutnowskie przeciętniactwo
Jako kobieta uwielbiam, kiedy meżczyzna robi coś, co przekracza miarę zwyczajności. Scena z „Nocy i dni”, kiedy Tolibowski zrywa dla Barbary nenufary, brodząc niemal po pas w szlamistym stawie to dla mnie niezmiennie jeden z piękniejszych obrazów w polskim kinie. Jestem przekonana, że wtedy właśnie jesteśmy najbardziej ludzcy, kiedy przekraczamy zwykłą miarę.

Kiedy mówimy: „nie”, gdy wszyscy przytakują, kiedy mówimy „niech mi się stanie”, gdy wszyscy mówią „daj sobie spokój głupia”. Podczas podróży najczęściej oglądam to, co tę zwykłą miarę przekracza. W Amsterdamie, Paryżu Berlinie oglądałam malarstwo „impresjonistów”, których przez pewien czas świat nie chciał uznać za artystów, w Warszawie muzeum Księdza Jerzego Popiełuszki, którego Mefistofeles ówczesnej propgandy Jerzy Urban odsądzał od czci i wiary, bo jako ksiądz nie powinien mieszać się do polityki. Ciekawa przy okazji rzecz, że dzisiaj tak wielu współczesnych propagandystów te argumenty peerelowskiej propagandy powtarza w odniesieniu na przykład do Telewizji Trwam i Ojca Rydzyka. Wtedy nienawiść sączona z ekranu i ze szpalt gazet skończyła się zbrodnią. Czy taki na przykład Kazimierz Kutz świadomie, mówiąc to co mówi, idzie w zbrodnicze ślady Jerzego Kłamczucha?

W Barcelonie najbardziej kocham architekturę Gaudiego – która tak bardzo odstaje od tego, co przeciętność uznaje za dopuszczalne. Niestety, w Kutnie, wśród dzieł, które podjęto po roku 1989, tak niewiele powstało projektów, które choć trochę odbiegałyby od zwyczajności. Władze wybierane przez kutnowian do tej pory potrafiły przyjąć i zrealizować jedynie pomysły, które, jeśli czymś różnią się od przeciętnej, to tym, że są na ogół gorzej niż przeciętnie wykonane. Można by cały tekst napisać o wadach zrealizowanych do tej pory inwestycji, za które oczywiście władza przynaje sobie nagrody i które uważa za swoje niezwykłe osiągnięcia.

Śledząc główne inwestycje, które miasto po roku 1989 podejmowało, nie sposób nie dostrzec, że są to działania albo po prostu oczywiste i niestety źle wykonane, jak remont placu Piłsudskiego, albo małpiarsko naśladujące działania innych gmin i powiatów, jak chociażby Aquapark. Nie ma w tym oczywiście nic złego, że takie działania się podejmuje. Źle, że wykonuje się je tak nieprofesjonalnie. I szkoda przede wszystkim, że przez niemal ćwierć wieku nie udało się podjąć działania, które w sposób szczególny wyróżniłoby nasze miasto i nasz region, które mogłoby się stać wehikułem rozwoju. [więcej]
pismak, 11.02.2013 10:32|czytane: 1660 razy|18 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Weekend z promilami. Rekordzista z Imielna
W miniony weekend na drogach powiatu kutnowskiego zatrzymano czterech nietrzeźwych uczestników ruchu. Policjanci zatrzymali na "podwójnym gazie" dwóch rowerzystów oraz dwóch kierowców samochodów osobowych.

Do zatrzymania nietrzeźwych uczestników ruchu doszło w Żychlinie oraz w Kutnie przy ulicy Szymanowskiego i Łąkoszyńskiej. Po badaniu alkomatem okazało się, że zatrzymani mają od 0,41 do 1 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. [więcej]
Iron Man, 11.02.2013 10:26|czytane: 1801 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Spektakl na piątkę - kutnowscy miłośnicy teatru wrócili zadowoleni
Strzałem w dziesiątkę okazał się kolejny wyjazd Kutnowskiego Pociągu do Teatru. W czwartek, 7 lutego  kutnowscy teatromani wyruszyli autokarem spod Kutnowskiego DOmu Kultury do warszawskiego Teatru Studio im. S. I. Witkiewicza na spektakl „Ożenek” Mikołaja Gogola w reżyserii Iwana Wyrypajewa.

Spektakl na piątkę - kutnowscy miłośnicy teatru wrócili zadowoleni, ./upload/articles_pakiety/18826/01_obraz.jpg


Przedstawienie to, które miało swą premierę trzy dni wcześniej, już stało się głośne. Pisały o nim najważniejsze czasopisma w kraju. Jak się okazało, nie była to pusta klaka, ale zainteresowanie rzeczywistą wartością. Mieszkający w Polsce rosyjski reżyser teatralny, prywatnie mąż aktorki Karoliny Gruszki, postanowił pokazać sztukę Gogola w sposób bliższy rosyjskiemu niż polskiemu jej odczytaniu.

Z sukcesem połączył konwencję komediową z tradycją moralitetu,ukazał obecne w satyrze Gogola obszary medytacji metafizycznej. Dużą rolę w spektaklu odgrywa prawosławny, cerkiewny chór. W koncepcji scenografii i kostiumów odnaleźć można inspiracje sztuką ikony. Sztuka, która wywoływała od czasu do czasu salwy śmiechu, była też gorzką refleksją nad kondycją człowieka w ogóle i człowieka współczesnego w szczególności. Świetne role właściwie wszyskich aktorów, zwłaszcza Karolny Gruszki, Marii Kani, Marcina Bosaka, Jakuba Kamieńskiego i Mirosława Zbrojewicza złożyły się na całość, która długo pozostanie w pamięci widzów. [więcej]
kultura, 11.02.2013 10:15|czytane: 1229 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Czarni Kutno wracają do gry? Wkrótce rejestracja stowarzyszenia
Prawdopodobnie jeszcze w tym roku nastąpi reaktywacja klubu piłkarskiego Czarni Kutno. Inicjatorzy akcji najpóźniej do kwietnia chcą zarejestrować stowarzyszenie.

Potrzebujemy piętnastu podpisów, co nie stanowi dla nas żadnego problemu, ale w reaktywowanie klubu zaangażowanych jest wiele osób, które dziś mieszkają w różnych częściach Polskimówi Szymon Skawiński.

Po rejestracji stowarzyszenia w sądzie będzie można oficjalnie rozpocząć poszukiwania sponsora dla klubudodaje Adam Lankiewicz.

Czarni Kutno planują przystąpić do rywalizacji w B-klasie w nowym sezonie 2013/2014. Plan jest taki by nasze mecze były rozgrywane na stadionie Kutnowianki. Liczymy, że właściciel obiektu czyli Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacjiwynajmie nam boisko bezpłatniewyjaśnia Szymon Skawiński.

W Czarnych będzie mógł grać każdy, o ile będzie prezentował jakiś poziom piłkarski. Już mamy sporo zgłoszeń od zawodników nie tylko z samego Kutna, ale i powiatu mówi Adam Lankiewicz.

Międzyzakładowy Kolejowy Klub Sportowy Czarni Kutno powstał w 1927 roku. Jak sama nazwa wskazuje od początku był związany z koleją i do tych tradycji chcą powrócić ludzie zaangażowani w reaktywowanie klubu. Czy współpraca z PKP okaże się możliwa, czas pokaże. [więcej]
redaktor, 11.02.2013 10:00|czytane: 2238 razy|16 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Na wątpliwości przed majówką i po, najlepsza jest nadzieja
Maj niesie radość! Kwitnie nadzieją na nieodgadnione. Przed chwilą odrodziliśmy się wraz z porami roku lub jak wolą wierzący w Boga... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas
W Łodzi można obejrzeć wyjątkową, fascynującą, jedyną w swoim rodzaju anatomiczną wystawę z cyklu BODY WORLDS & The Cycle of Life twórcy techniki plastynacji dr. Guntera von Hagensa. Wstęp na wystawę w... [więcej]
Sport
MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie
Dziś w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie Polfarmex Kutno przegrał z MKS Dąbrowa Górnicza 76:85. W kwartach było 28:25, 15:23, 10:24, 23:13. Dla Polfarmex Kutno punktowali: M. Marek 4, J. Jarecki 14, M. Sałasz 15, O. Emegano 4, M.... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Sprzedam Działkę budowlaną Sprzedam działkę budowlaną o powierzchni 938mkw, uzbrojoną, na nowo powstającym osiedlu Dybów II.... [czytaj więcej]
Sprzedam działkę rolną Sprzedam 55 arów ziemi w Luboradzu. Cena 17000. Telefon 509384718 lub 502515281.... [czytaj więcej]
Praca dla kucharki - Gostynin Potrzebna kucharka od zaraz.... [czytaj więcej]
UWAGA! ŁADNA DZIAŁKA! Sprzedam działkę budowlaną 1000m2 w spokojnej okolicy, w odległości 0,5 km od granicy Kutna, przy drodze asfaltowej Zawady - Wojciechowice. Na działce znajduje się instalacja elektryczna i wodn... [czytaj więcej]
UWAGA! ŁADNA DZIAŁKA! Sprzedam działkę budowlaną 1000m2 w spokojnej okolicy, w odległości 0,5 km od granicy Kutna, przy drodze asfaltowej Zawady - Wojciechowice. Na działce znajduje się instalacja elektryczna i wodn... [czytaj więcej]
Praca dodatkowa dla każdego – plus poradnik rnWitajrnrnWiarygodna, bezpieczna i sprawdzona oferta dodatkowego zarobku. Program jest na rynku od ponad 13 lat. Jest to najprostsza droga do zarobienia dodatkowych pieniędzy. W pełni wypłacalna. ... [czytaj więcej]
wynajmę Wynajmę lub sprzedam mieszkanie w centrum Kutna, stare budownictwo. – TBS. Mieszkanie jest wysokie, ciepłe, z cegły, na I piętrze. Dwa pokoje (duży pokój 20 m), drugi ok.13 m. kuchnia, ła... [czytaj więcej]
Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C9 Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C912 C912 C914 2812 3512 tel.725 361 836 (sieć Plus) kupie Władymirca T-25 t25 MTZ80 MTZ82 MF135 MF2... [czytaj więcej]
Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C9 Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C912 C912 C914 2812 3512 tel.725 361 836 (sieć Plus) kupie Władymirca T-25 t25 MTZ80 MTZ82 MF135 MF2... [czytaj więcej]
Servis Masz kłopot z komputerem? Zadzwoń. Naprawa w domu klienta. Szybko i tanio. Oferuje pomoc i doradztwo przy rozbudowie oraz modernizacji sieci , komputera oraz doborze oprogramowania.... [czytaj więcej]
Działające serwisy www - sprzedam Na sprzedaż mam serwisy internetowe - gotowe i działające - każdy ma po kilka lat. Serwisy są odwiedzane i na autorskim oprogramowaniu. www.sogl.pl (8 lat, 120-270uu/dzień, 10-70tys odsłon/dzie... [czytaj więcej]
Pracownik / pracownica przetwórstwa mięsnego (Lekkerkerk, Holandia) AP Grupa s.c. (numer certyfikatu Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia: 11282), dla Pracodawcy holenderskiego firmy SRS Personeel B.V., realizuje procesy rekrutacji i selekcji Pracowników w branży... [czytaj więcej]
KURS STYLIZACJI PAZNOKCI Zapraszamy na kolejne kursy stylizacji paznokci ! Każdy kurs to szkolenie ośmiogodzinne zawierające treści teoretyczne oraz praktyczne. Kursantki pracują na modelkach. SOBOTA, 27 maja - metod... [czytaj więcej]
KURS STYLIZACJI PAZNOKCI Zapraszamy na kolejne kursy stylizacji paznokci ! Każdy kurs to szkolenie ośmiogodzinne zawierające treści teoretyczne oraz praktyczne. Kursantki pracują na modelkach. SOBOTA, 27 maja - metod... [czytaj więcej]
Dom 8km od Kutna sprzedam Sprzedam dom murowany 8 km od Kutna przy asfaltowej drodze na ogrodzonej działce ok 1200 mkw. 2 pokoje, kuchnia, łazienka z WC, przedpokój CO węglowe. Może być umeblowane i ze sprzętem AGD. ... [czytaj więcej]
Jesteś dorosły i chcesz mówić po niemiecku? Witaj,rnSpecjalizuję się w nauce języka niemieckiego przez Skype.rnSkutecznie uczę osoby, które pracują w Polsce, za granicą lub jadą rndo Niemiec, Austrii i Szwajcarii.rn rnMam na imię Jolan... [czytaj więcej]
Sprzedawca / Sprzedawczyni Jesteśmy znaną marką, liderem w swojej kategorii. Nasze sklepy znajdują się w najlepszych Centrach Handlowych w Polsce. Zależy nam na stałym rozwoju, dlatego poszukujemy kreatywnych osób do sk... [czytaj więcej]
Legginsy RUN BABY RUN Legginsy sportowe do każdego rodzaju ćwiczeń: do biegania, na fitness, czy taniec. Doskonała sportowa dzianina oddychająca, elastyczna, pracuje z Twoim ciałem. Szeroki wzmacniany pas pozostaje n... [czytaj więcej]
Segment Oddam za darmo segment. ... [czytaj więcej]
Opiekun/ka seniora Josefa po zawale, 68 lat InterKadra jest działającą na rynku europejskim renomowaną Agencją Pracy Tymczasowej, Doradztwa Personalnego oraz Pośrednictwa Pracy na terenie RP i za granicą, wpisaną na podstawie Certyfikat... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Łazarz Marek Charłocy:
1 minut temu
no co ty ? a sufler, januszek czy inny adam ? to ci naukowcy pełna gębą \
Beniamin Kurojed:
4 minut temu
Leopold to martwe ciało. Takie bez serca i bez duszy śmierdzące ciało. Ludzki szkielet to przy nim rewelacja. Nie wstydźmy się swojej anatomii.
Ursus Wincenty Hwalibog:
2
 · 
5 minut temu
donosiciel się znalazł zas...y
Przemysław Okoń:
3
 · 
10 minut temu
piotrze kmita, a ja się zgadzam z wpisem Rufina bo jest to wpis mądry , rzeczowy itd. Dlatego zrób co masz zrobić mafijny fagasie ,a potem pisz na Berdyczów i pochwal się tym jaki jesteś głupi i mierny . hahahahahahaha
Beniamin Kurojed:
2
 · 
18 minut temu
Jaka mac, taka nać.
Beniamin Kurojed:
2
 · 
24 minut temu
Bo w Polsce dzisiaj to się dzieje tak: naukowców dużo, a uczonych brak. I co? I nic!
Beniamin Kurojed:
2
 · 
28 minut temu
Kiedyś "Kasprowicz" to było coś. Teraz "Kasprowicz" to nic.
Apoloniusz Błaszkowski:
2
 · 
2 godzin temu
Człowieczku przecież takie zdjęcia są w książkach do anatomii , biologi , nauki o człowieku. Co cię w nich drażni? To przecież pokazuje twoje ciało a co brzydzisz się nim?
Apoloniusz Błaszkowski:
2 godzin temu
Janusz i tobie podobni . Z was nie zrobią preparatów bo trudno doszukać się mózgu.
Dominik Neoforensis:
2
 · 
3 godzin temu
Córeczki z wielkimi dupami trzeba napaść i napoić.
Dacjan Tetyaniec:
4 godzin temu
Żeby tylko na szkło
Edgar Puch:
4 godzin temu
Ten ma największe hojności porywy,Komu fortuna odmówiła mienia;A ten najbardziej bywa gadatliwy,Co nie ma właśnie nic do powiedzenia.
Edgar Puch:
5 godzin temu
Tam, gdzie w sercach bezmyślność i bierność,Krzewić się może tylko ciemnota i mierność.
Emilian Tymna:
6 godzin temu
Jak się pracuje w PR i używa takich sformułowań i ma się tak ubogie słownictwo i kompletny brak kultury to zostaje tylko miejska micha
Olimpia Wilkowszczak:
6 godzin temu
Nowoczesna w Kutnie nieźle zaczęła, ale gdy dołączył radny Ziółkowski plus pewna pani - miłośmiczka Łebskiego, to partia znalazła się w locie pikującym. Nie wiem, czy to wszystko się dzieje za zgodą pana Tomasza czy też on po prostu nie panuje nad pewnymi rzeczami.
Gaweł Wacowski:
6 godzin temu
Program Nowoczesnej to wartości i cle Czyżby główną wartością była micha, a celem micha?
Przemysław Zwowitzki:
6 godzin temu
Zanim mieszkańcy gminy połapią sie, Burzyński swojego człowieka wsadzi, będzie zmiana z buraka na kartofla z Adamowic.
Czesław Boguszewski:
6 godzin temu
Ten nasz błądzący w ciemnościach brat swędrowski to tak się nadaje na dobrego księdza pasterza jak brat burzyński na dziada kościelnego, a brat debich na słowika organistę. Omijam z daleka tą ciemnotę, głupotę i niecnotę. Szkoda marnować czas na paciorki, fikołki i koziołki. Babcia mówiła, że oni więcej złego niż dobrego czynią. Czuwajmy bo jak wyżej. Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą. Przekroczmy próg nadziei.
Czesław Boguszewski:
3
 · 
7 godzin temu
KCI powinni zamknąć na wieki. Tam tylko syf, kiła i mogiła. Zbój, zupa i kamieni kupa. Taka bezmózgowa dzicz bez wiary i kultury tam pracuje. Znam ich. Z jednym chodziłem do szkoły. Sami sobie bzdurne posty piszą. Żenada. Szkoda czasu tracić na czytanie i oglądanie tego beznadziejnego badziewia. Wolę z sikorkami pogadać albo z kumplami w bridża pograć lub rowerem pojeździć. Nie stać mnie na marnowanie czasu na pierdoły.
Flawiusz Marcynk:
3
 · 
7 godzin temu
Byłam na tej wystawie, GENIALNA, polecam wszystkim. Zdjęcia jak na panujące tam warunki świetne. Brawo dla fotografa i Pani Redaktor za podjęcie tematuNajciekawsze artykuły
 ·  64
4 dni temu
Czytelnicy pytają o zatrudnienie w Aquaparku Kutno i bezpłatne wejściówki
 ·  2
5 dni temu
Misje Święte w diecezji łowickiej. Wczoraj świadectwo Dobromira, dziś rozpoczęcie misji w Głogowcu
 ·  101
6 dni temu
WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno
 ·  3
6 dni temu
Kutnowskie firmy otrzymały wsparcie na innowacyjne projekty z branży motoryzacyjnej
 ·  29
10 dni temu
Co będzie w budynku po PZU w centrum Kutna?
 ·  21
11 dni temu
Dziś w TVP 1 historia byłego policjanta z Kutna
 ·  8
11 dni temu
Czytelnicy pytają: Kiedy wreszcie będzie nowa nawierzchnia na drodze Łanięta - Kąty?
 ·  29
19 dni temu
Gorąca dyskusja o opłatach za wodę i ścieki w Gminie Kutno. Radni zaproponowali podwyżki
 ·  89
19 dni temu
Będzie nowy stary Zarząd Powiatu w Kutnie?
 ·  51
19 dni temu
Ogłoszenia o manifestacji kutnowskiego ONR pod lupą łódzkiej prokuratury
 ·  11
20 dni temu
Proces Łukasza K. Media musiały opuścić salę rozpraw
 ·  5
20 dni temu
Bronka Nowicka w Kutnie. Dziecko martwi się, bo nie umie nakarmić kamienia
 ·  12
21 dni temu
Prokuratura Regionalna w Łodzi: Były policjant nie popełnił przestępstwa na komendzie
 ·  16
21 dni temu
Czyszczenia Królewskiej na Majówkę nie będzie, ale różana fontanna już tryska
 ·  12
23 dni temu
Twarzą w twarz Proletaryat w Kutnie
 ·  92
24 dni temu
Czytelnicy pytają, rzecznik starostwa odpowiada. Koszty kasacji i bezkrólewie
 ·  2
24 dni temu
Inwestycje PLK S.A.: Odnowione perony, wiadukt na Troczewskiego i przystanek Azory
 ·  88
24 dni temu
Radnej PSL przedłużono zatrudnienie w ośrodku. Nie ze mną te numery, Brunner
 · 
25 dni temu
Łukasz Wójcik: Podniebne przygody i wielka pasja
 · 
25 dni temu
Promocja szkół w coraz lepszym wydaniu. Powiatowe targi edukacyjne dla gimnazjalistów
 ·  247
26 dni temu
Kasacja starosty oddalona. Debich musi odejść
 ·  3
26 dni temu
Laureaci Super Pulsów Żychlina 2017
 · 
27 dni temu
W Komadzynie płonęła naczepa pełna trocin. Ruch na A1 odbywa się jednym pasem
 ·  2
30 dni temu
Premiery Teatru Puszek. Dobra zabawa i pouczający morał
 ·  105
31 dni temu
Praktyki samorządowe a wartości. Promocja prezydenta z naszych portfeli
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności