eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 28.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34238-w-lipcu-roboty-drogowe-w-kutnie," title="Kutno: W lipcu roboty drogowe w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>W lipcu roboty drogowe w Kutnie</b><br>W lipcu rozpoczną się inwestycje drogowe w Kutnie. Przebudowy doczeka się...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,34235-warsztaty-fotograficzne-w-bajkowej-zagrodzie," title="Kutno: Warsztaty fotograficzne w Bajkowej Zagrodzie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Warsztaty fotograficzne w Bajkowej Zagrodzie</b><br>Życie jak z bajki- każdy o takim marzy. Niedaleko Warszawy jest...</div></a> <a href="/publicystyka,34171-trzymaja-c-w-r-ku-fragment-kosmosu-leszek-baranowski-i-mineral-and-gem," title="Kutno: Trzymając w ręku fragment Kosmosu. Leszek Baranowski i Mineral and Gem" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Trzymając w ręku fragment Kosmosu. Leszek Baranowski i Mineral and Gem</b><br>Rozpoczynamy wakacyjny cykl Ludzie, który mamy nadzieję, będzie powstawał dzięki Czytelnikom...</div></a> <a href="/sport,34216-koniec-sezonu-lekkoatletycznego-i-bardzo-dobre-wyniki-kutnowskich-sportowc-w," title="Kutno: Koniec sezonu lekkoatletycznego i bardzo dobre wyniki kutnowskich sportowców" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Koniec sezonu lekkoatletycznego i bardzo dobre wyniki kutnowskich sportowców</b><br>W sobotę 24 czerwca na stadionie Akademickiego Związku Sportowego w Łodzi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34232-r-kodzie-o-dla-doros-ych-spotkanie-15-lipca," title="Kutno: Rękodzieło dla dorosłych. Spotkanie 15 lipca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Rękodzieło dla dorosłych. Spotkanie 15 lipca</b><br>W sobotnie przedpołudnie w Ośrodku Kultury Gminy Kutno w Leszczynku odbyły...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,34231-ju-wakacje," title="Kutno: Już wakacje!" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Już wakacje!</b><br>Dobiegł końca kolejny rok szkolny. Uroczystość w Szkole Podstawowej im. Kornela...</div></a> <a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Kto nowym dyrektorem Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach?
Do 30 kwietnia można składać dokumenty w konkursie na dyrektora Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach. Wakat powstał po śmierci Eugeniusza Kikosickiego.

Konkurs ma dwa etapy: sprawdzenie dokumentów pod względem formalnym i rozmowa z kandydatami. Kandydatury zostaną rozpatrzone do 9 maja br.

treść ogłoszenia

[więcej]
wandea, 03.04.2013 22:02|czytane: 1791 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Premiera nowego tomu poetyckiego Artura Fryza
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprasza w piątek, 5 kwietnia, o godz. 17.00 na kutnowską premierę nowego tomu poetyckiego Artura Fryza „klatka schodowa kieszeń minotaura”. Tom ukazał się nakładem Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Autor jest od 10 lat pracownikiem Kutnowskiego Domu Kultury.

Premiera nowego tomu poetyckiego Artura Fryza

Artur Fryz urodził się w 1963 roku w Ostrowie Wielkopolskim. W Kutnie mieszka od roku 1990. Poeta, krytyk, redaktor, publicysta, autor piosenek, animator kultury. Absolwent filologii polskiej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Pomysłodawca i organizator Festiwalu „Złoty Środek Poezji”; autor i realizator wielu projektów związanych z upowszechnianiem literatury. [więcej]
kultura, 03.04.2013 21:01|czytane: 1905 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Śmieciowy zawrót głowy
Wkrótce do mieszkańców Kutna trafią ulotki informujące o tym, jak się przygotować na śmieciowy zawrót głowy, przygotowany przez polskich posłów, który czeka nas od lipca. Wraz z ulotkami otrzymamy deklaracje, w których oświadczymy, czy będziemy segregować śmieci czy nie. Potem do 31 maja należy je wypełnić i oddać. Zapewne w tym czasie odbędzie się przetarg na firmę, która będzie od nas śmieci odbierać.

Śmieciowy zawrót głowy, ./upload/articles_pakiety/19416/01_obraz.jpg
Śmieciowy zawrót głowy, ./upload/articles_pakiety/19416/02_obraz.jpg


- Tak źle przygotowanej ustawy i wprowadzania jej w życie już dawno nie było. Teoretycznie samorządy miały podjąć wszystkie uchwały związane z nowym systemem gospodarowania śmieciami do końca ubiegłego roku, tylko że w styczniu tego roku była nowelizacja tej ustawy. My uchwały przyjęliśmy i teraz znów zmieniliśmy, bo wreszcie ktoś mądry dopatrzył się, aby jednak w koszt usługi dla wykonawcy włożyć pojemniki na śmieci, a nie żeby mieszkańcy je kupowali w swoim zakresie - mówił dziś Jacek Boczkaja, zastępca prezydenta Kutna. - Jest to bardzo ciężki temat, bo nie wiadomo właściwie na jakiej podstawie ogłaszać przetarg. Wraz z deklaracjami i odstąpieniem od umowy niedługo w Kutnie mieszkańcy dostaną ulotki. Jeszcze ich nie mamy w większym nakładzie, ale wkrótce będziemy już gotowi na akcję promocyjną. Do tej pory moim zdaniem system gospodarowania odpadami w Kutnie był dobry. Teraz nie wiem, jak będzie.

Przypomnijmy, stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi jest zależna od liczby mieszkańców zamieszkujących daną nieruchomość, zgodnie z art. 6j ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

Uchwała Rady Miasta Kutna ustala stawkę za gospodarowanie odpadami komunalnymi w wysokości 15 zł miesięcznie od mieszkańca, jeżeli odpady komunalne nie są zbierane i odbierane w sposób selektywny. Mieszkańcy zapłacą 9 zł jeżeli odpady komunalne są zbierane i odbierane w sposób selektywny. Opłaca nam się zatem śmieci segregować. [więcej]
wandea, 03.04.2013 19:58|czytane: 2085 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Rzecznik Praw Dziecka w kwietniu w Kutnie
Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka w kwietniu odwiedzi szkoły w powiecie kutnowskim. O szczegółach wizyty napiszemy wkrótce. [więcej]
pismak, 03.04.2013 19:11|czytane: 1200 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W planach: Wiadukt nad Grunwaldzką i amfiteatr na Dybowie
W związku z przyjętym studium zagospodarowania przestrzeni miasto chce zrealizować projekt "Zielona oś miasta".  Na opracowanie dokumentacji technicznej dwóch inwestycji: budowy wiaduktu nad torami przy ul. Grunwaldzkiej oraz realizację "Zielonej osi miasta" potrzeba 2,2 mln zł. Urząd Miasta zakłada unijne wsparcie projektu na poziomie 2 mln zł.

- Budowa wiaduktu poprawi komunikację z drogą krajową nr 92.  "Zielona oś miasta" zakłada przybliżenie infrastruktury zabudowanej do rzeki Ochni  poprzez budowę ścieżek rowerowych, boisk. W projekcie jest też mały amfiteatr na Dybowie - mówi Jacek Boczkaja, zastępca prezydenta Kutna. [więcej]
wandea, 03.04.2013 15:55|czytane: 3188 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Milion złotych na sadzonki róż, rewitalizacja parku Wiosny Ludów i walka z wykluczeniem cyfrowym
20 mln zł chce pozyskać miasto Kutno na inwestycje. Prawie 10 mln zł ma kosztować Rozbudowa wraz z modernizacją systemu zbierania i oczyszczania ścieków komunalnych aglomeracji Kutno. Miasto chce pozyskać na to dwuletnie zadanie 7,61 mln zł.  Rozstrzygnięcie konkursu w czerwcu tego roku.

W ramach inwestycji powstanie kanalizacja sanitarna na Jesiennej, Rolniczej, Grunwaldzkiej i Narutowicza. W tym przypadku z zadania tego skorzysta również Gmina Kutno.

7,76 mln zł będzie z kolei kosztowała rewitalizacja parku Wiosny Ludów. Miasto złożyło wniosek na 5,56 mln zł w ramach programu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi "Przyrodnicze perły województwa łódzkiego - program rewaloryzacji zabytkowych parków".

- W ramach prac rewaloryzacyjnych w zabytkowym parku, który miejscami wygląda jak busz, wykonane zostaną nowe nasadzenia, ścieżki, altanki, oświetlenie, monitoring, nowoczesna toaleta, która "prawie sama będzie się sprzątała" - mówił dziś na konferencji prasowej Jacek Boczkaja, zastępca prezydenta Kutna. - Chcemy w parku przywrócić historyczne ścieżki na podstawie starych planów, powstanie parking przy Szkole Muzycznej. Związane to będzie z przebudową ulicy Barcewicza.

Zbigniew Wdowiak, drugi zastępca prezydenta Kutna poinformował o projekcie "Kutno - miasto róż", w ramach którego powstałby m.in. System Informacji Miejskiej i 25 tysięcy sadzonek róż za milion złotych cieszyłoby oczy mieszkańców. O tym projekcie pisaliśmy wczoraj. Jego koszt  to 5,098 mln zł, z czego 4,33 mln zł należy pozyskać z RPO. Wyniki konkursu również w czerwcu. [więcej]
wandea, 03.04.2013 15:42|czytane: 1876 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Gmina Nowe Ostrowy z nową siedzibą
Prawdopodobnie w kwietniu, jak tylko ustąpi zima, rozpoczną się pierwsze prace przy budowie nowego gmachu urzędu gminy w Nowych Ostrowach. Odbył się już przetarg, który wygrała firma Rembud z Kutna i właśnie to przedsiębiorstwo będzie budowało urząd.

Nowe Ostrowy z nową siedzibą

Do końca listopada tego roku budynek powinien zostać wykonany w stanie surowym zamkniętym. Oddanie do użytku zaplanowano na sierpień 2014 roku. Wartość całkowita przedsięwzięcia (bez zagospodarowania terenu i wykonania źródła ciepła) ustalona w wyniku przetargu wyniesie 1.590.000 zł przy wartości kosztorysowej 2.608.000 zł. [więcej]
redaktor, 03.04.2013 15:08|czytane: 2409 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Prezes szpitala zaskarży internautów
Elżbieta Łuczak, prezes Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. z o.o., złożyła w marcu zawiadomienie do kutnowskiej prokuratury dotyczące szkalujących ją obraźliwych komentarzy na dwóch kutnowskich portalach.

- Po wskazaniu IP przez poszkodowaną rozpoczniemy odpowiednie postępowanie - mówi Beata Dalecka-Wieczorkowska, zastępca prokuratora rejonowego w Kutnie.

- Komentatorzy na portalach oczerniają mnie, stawiają w złym świetle, to same zniesławienia i nieprawdy. Wypisywane bzdury czyta moja rodzina, nie mogę zgodzić się na to, aby te osoby zostały bezkarne - komentuje Elżbieta Łuczak, prezes KSS sp. z o. o. [więcej]
wandea, 03.04.2013 14:45|czytane: 4870 razy|47 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Solidaryzują się z autystami
Dziś, 3 kwietnia Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczym Nr 2 w Kutnie solidaryzował się z osobami z autyzmem. W Ośrodku, do którego uczęszczają autystyczni uczniowie, odbyły się bowiem obchody Światowego Dnia Wiedzy na Temat Autyzmu. Hasłem przewodnim obchodów było motto "Autyzm wprowadza zmysły w błąd".

Solidaryzują się z autystami, ./upload/articles_pakiety/19408/01_obraz.jpg
Solidaryzują się z autystami, ./upload/articles_pakiety/19408/02_obraz.jpg
Solidaryzują się z autystami, ./upload/articles_pakiety/19408/03_obraz.jpg


Celem obchodów było przypomnienie, że osoby z autyzmem w odmienny sposób odbierają wrażenia zmysłowe. Uczniowie i nauczyciele podczas warsztatowego spotkania mogli obejrzeć filmy obrazujące problem zaburzeń zmysłowych osób autystycznych oraz wziąć udział w ćwiczeniach, podczas których na własnym doświadczeniu mogli przekonać się, jakie trudności wynikają z problemu braku integracji sensorycznej. [więcej]
redaktor, 03.04.2013 14:36|czytane: 2104 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jerzy Runiński zastąpi prezesa PKS-u
Jerzy Runiński, radny PO, członek Rady Nadzorczej PKS sp. z o.o. w Kutnie został oddelegowany na stanowisko prezesa spółki. Dotychczasowy prezes Dariusz Kołodziej z powodów zdrowotnych złożył rezygnację z tej funkcji.

- Rada nie powołała nowego prezesa spółki, tylko oddelegowała członka rady. Pan Runiński nie będzie pobierał z tego tytułu dwóch pensji, tylko otrzyma uśrednione wynagrodzenie - mówi Krzysztof W. Dębski ze Starostwa Powiatowego w Kutnie. -  Spółka będzie do końca czerwca sprzedana, [więcej]
wandea, 03.04.2013 14:36|czytane: 2438 razy|13 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Na co nadwyżka budżetowa za 2012 rok?
Bez wątpliwości nadwyżka budżetowa za 2012 rok czyli 1, 733 mln złotych zostanie wydana na łatanie dróg i oczyszczanie miasta po zimie.

- Zima nas dużo kosztuje w tym sezonie, ponad milion złotych - mówi Jacek Boczkaja, wiceprezydent Kutna. - W ubiegłym roku wydaliśmy 496 tys. zł trwała ona 90 dni, teraz trwa już 124 i końca nie widać. W sezonie 2010-2011 trwała 109 dni i kosztowała 627 tys. zł. Wysypaliśmy na drogi aż 2,4 tys. ton piasku, dla porównania podam że w poprzednich latach było to około 500 ton.

- Nadwyżkę czyli tzw. wolne środki głównie wydamy więc na zimę, a właściwie na jej skutki. Sprzątanie i robienie porządków z drogami - dodał Zbigniew Burzyński, [więcej]
wandea, 03.04.2013 12:09|czytane: 1376 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Miasto Kutno liderem województwa łódzkiego w rankingu Filary Polskiej Gospodarki
23 kwietnia w Warszawie władze miasta odbiorą nagrodę w rankingu Filary Polskiej Gospodarki - samorządowy menedżer regionu w województwie łódzkim.

Ranking przygotowany jest przez agencję badawczą przy współpracy z redakcją dziennika "Puls Biznesu". Samorządy terytorialne jako organy władzy poprzez swoje głosy zdecydowały  o wyborze zwycięzców plebiscytu w poszczególnych województwach. [więcej]
wandea, 03.04.2013 12:00|czytane: 1752 razy|22 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Mawex zrobi Konduktorską. Kto poszerzy ulicę 1 Maja?
Przedsiębiorstwo Inżynieryjno-Budowlane "MAWEX" Włodzimierz Pawłowski wygrało przetarg na budowę ulicy Konduktorskiej w Kutnie. Inwestycja będzie kosztowała 330 tys. zł. Plac budowy został już przekazany, firma jedynie czeka na lepszą pogodę.

Z kolei do przetargu na budowę ulicy Poprzecznej, jak informuje Jacek Boczkaja, wiceprezydent Kutna, przystąpiło 6 oferentów. Otwarcie ofert niebawem.

- 18 kwietnia otworzymy oferty na budowę dużej inwestycji, czyli ulicy 1 Maja. Tam już zostały wycięte drzewa pod poszerzenie drogi. Pod koniec miesiąca ogłosimy natomiast przetarg na budowę ulic Metalowej, Górnej - mówi Boczkaja. [więcej]
wandea, 03.04.2013 11:43|czytane: 1610 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: Jesteśmy na pTAK. Dni Ziemi z Kutnowskim Domem Kultury

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
Pod patronatem eKutno.pl: Jesteśmy na pTAK. Dni Ziemi z Kutnowskim Domem Kultury

[więcej]
wandea, 03.04.2013 11:46|czytane: 1283 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Będzie żłobek w Kutnie
Przy Przedszkolu Miejskim nr 16 w Kutnie ma powstać od września tego roku żłobek dla 50 maluchów.

- Sprawdzamy jakie będzie zainteresowanie żłobkiem w Kutnie. Mamy informacje, że około 50 rodziców skorzystałoby chętnie z takiej formy opieki nad dziećmi - mówi Zbigniew Wdowiak, wiceprezydent Kutna. - Na początek maluch w żłobku może kosztować nas rocznie 120 tys. zł, kwota opłaty będzie więc proporcjonalna do tej za przedszkolaka. Do przedszkolaka w Kutnie odkładamy średnio 96 tys. zł rocznie.

Miasto Kutno planuje również sięgnięcie po środki zewnętrzne na infrastrukturę siedziby żłobka z programu "Maluch" w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej. [więcej]
wandea, 03.04.2013 11:28|czytane: 1862 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Zbigniew Wodecki i Pectus na Kutnowskiej Majówce
Agencja Koncertowa "Arena" wygrała przetarg na organizację Kutnowskiej Majówki w tym roku.

Zbigniew Wodecki i Pectus na Kutnowskiej Majówce, ./upload/articles_pakiety/19401/01_obraz.jpg
Zbigniew Wodecki i Pectus na Kutnowskiej Majówce, ./upload/articles_pakiety/19401/02_obraz.jpg


87 tys. złotych będą kosztowały koncerty Zbigniewa Wodeckiego, zespołu Pectus, zespołów supportów w tym kutnowskich, wesołe miasteczko, gastronomia i wiele innych atrakcji również dla dzieci. [więcej]
wandea, 03.04.2013 11:19|czytane: 2479 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Drużyna Was potrzebuje. W sobotę pierwszy ćwierćfinałowy mecz
Dwadzieścia zwycięstw i dziesięć porażek, takim bilansem zakończył sezon zasadniczy AZS WSGK Polfarmex Kutno. Kutnowska drużyna, która przed sezonem była typowana do pierwszej 4 w lidze, po sezonie zasadniczym zajęła 3 miejsce z takim samym bilansem punktowym jak drugi MKS Dąbrowa Górnicza 50 pkt (o wyższej pozycji Dąbrowy zadecydowała lepszy bilans małych punktów, dokładnie +1 na korzyść Dąbrowy).

Drużyna Was potrzebuje. W sobotę pierwszy ćwierćfinałowy mecz

Duże umiejętności indywidualne zawodników oraz tzw. team spirit, który udało się zbudować zarządowi, trenerom i zawodnikom, pozwoliły kutnowskiej drużynie na zajęcie wysokiej, trzeciej pozycji przed decydującymi rozstrzygnięciami w 1. lidze. Śmiało można powiedzieć, że drużyna prowadzona przez Jarosława Krysiewicza, obok Śląska Wrocław na dystansie sezonu zasadniczego prezentowała najbardziej stabilną formę.

Już w najbliższy weekend 6-7 kwietnia kutnowska drużyna Akademików, rozpocznie bój w play-off 2013. Pierwszym rywalem ekipy Jarosława Krysiewicza w ćwierćfinale rozgrywek o mistrzostwo PZKosza, będzie silna kadrowo Spójnia Stargard Szczeciński. Najbliższy rywal kutnian ostatecznie uplasował się na 6 miejscu w tabeli, z bilansem 16 zwycięstw i 14 porażek. [więcej]
wandea, 03.04.2013 09:41|czytane: 1776 razy|13 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Poseł Błaszczak w Kutnie
Zarząd Prawa i Sprawiedliwości Powiatu Kutnowskiego zaprasza na spotkanie z posłem Mariuszem Błaszczakiem – w sobotę, 6 kwietnia o godzinie 12.00, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Kutnie.

Poseł Błaszczak w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/19398/01_obraz.jpg


Mariusz Błaszczak, l. 44 –  polityk, samorządowiec, z wykształcenia historyk. Były szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, od 2007 poseł na Sejm VI i VII kadencji, od 2010  przewodniczący Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości. [więcej]
wandea, 03.04.2013 08:59|czytane: 1987 razy|14 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Charytatywny spektakl na rzecz hospicjum w Kutnie
Jutro w Kutnowskim Domu Kultury uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Kutnie zaprezentują spektakl "Co jest grane?". Wstęp na sztukę w oparciu o teksty A. Czechowa jest bezpłatny, ale podczas spektaklu będzie można wesprzeć Kutnowskie Hospicjum.

Charytatywny spektakl na rzecz hospicjum w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/19399/01_obraz.jpg


Obsada: Rafał Banasiak, Paulina Buczek, Marcel Chodorowski, Angelika Iwoła, Maciej Kaźmierczak, Maciej Król, Paulina Magierska, Małgorzata Olczak, Michał Szymczak, Jacek Walczak, Jakub Wasiak, Łukasz Wojtunik. [więcej]
kultura, 03.04.2013 08:42|czytane: 1301 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Piękna zima tej wiosny
Dziś od 9.00 do jutra rana zdaniem Biura Prognoz Meteorologicznych Zespół w Poznaniu spadnie w województwie łódzkim do 10 cm śniegu.

- Przewiduje się wystąpienie opadów śniegu powodujących przyrost pokrywy śnieżnej od 5 cm do 10 cm.
Lokalnie możliwe zawieje i zamiecie śnieżne - podaje dyżurny synoptyk: Leszek Szaradowski.
[więcej]
pismak, 03.04.2013 08:17|czytane: 1246 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Wrzosowy SIM. Pawlak o dzikich świniach, lwach i różowych koszulkach dla Tytana
Radni miejscy na ostatniej sesji Rady Miasta Kutna przegłosowali uchwałę o wdrożeniu Systemu Informacji Miejskiej. Oparty jest on na kolorystyce logo Kutno - miasto róż i jego elementach. I tak w Kutnie zostaną  zmienione  tabliczki adresowe, wszelkie informacje uliczne, informacje na przystankach, plany miasta, informacje o osobach, obiektach i te kierujących pieszych i kierowców.

Wykonawcą systemu za około 65 tys. zł  jest Przedsiębiorstwo Projektowo – Usługowe Linia s.c. z  Wrocławia. Podobnie jak w przypadku Strategii Marki i SIW wykonanych przez firmę Albert Lumberjacker obyło się bez przetargu. Wdrożenie SIM będzie kosztowało około 3,1 mln zł. Miasto zamierza pozyskać unijną dotację na tę inwestycję. Urząd Miasta Kutno przystąpił do projektu na opracowanie koncepcji SIM dla miasta  w styczniu 2011 roku. Potem powstały SIW i Strategia Marki, które dały podstawy kolorystyczne i graficzne systemowi informacji.

Wrzosowy SIM. Pawlak o dzikich świniach, lwach i różowych koszulkach dla Tytana, ./upload/articles_pakiety/19304/01_obraz.jpg
Wrzosowy SIM. Pawlak o dzikich świniach, lwach i różowych koszulkach dla Tytana, ./upload/articles_pakiety/19304/02_obraz.jpg
Wrzosowy SIM. Pawlak o dzikich świniach, lwach i różowych koszulkach dla Tytana, ./upload/articles_pakiety/19304/03_obraz.jpg


SIM zakłada gruntowne uporządkowanie systemu nośników przekazujących informacje o charakterze miejskim, to lepsze, nowoczesne oznakowanie i łatwiejsze poruszanie się po Kutnie. Na jego potrzeby miasto podzielono na 16 obszarów: Azory, Batorego, Centrum, Dybów, Grunwald, Józefów, Kościuszków, Łąkoszyn, Łęczycka, Majdany, Piaski, Rejtana, Sklęczki, Tarnowskiego, Warszawskie Przedmieście, Wenecja. Ostatnia jako nazwa zwyczajowa stanie się niejako nazwą urzędową, widniejącą na tablicy.

Niewątpliwie będziemy w Kutnie mieli wyjątkowy SIM, bo o kolorze wrzosowym i z kawałkiem logo. Uzupełniającymi kolorami są szary i biały. Rzadko w znanych nam systemach logo lub jego fragment powtarza się na wszystkich tablicach.

- Wielokrotnie spotykaliśmy się z poglądem, że Kutno takiego systemu nie posiada - mówił Zbigniew Wdowiak, wiceprezydent Kutna. - System taki powinien być spójny i pokazywać jak wygląda topografia miasta. Może nie jesteśmy metropolią, ale większość miast w Polsce systemy takie posiada.

Radny Bartosz Serenda (SLD) zaproponował aby przy nazwach ulic pochodzących od znanych postaci, napisać kim byli. Wspomniał również o tradycji Kutna jako miasta wielokulturowego i stwierdził, że oznaczenia powinny być też w językach niemieckim i rosyjskim oraz w języku angielskim przy biznesowych informacjach.

- I hebrajskim - dało się słyszeć na sali.

Wiceprezydent dalej opowiadał o realizacji projektu Kutno - miasto róż, kiedy już pozyska on akceptację komisji konkursowej i otrzyma unijne dofinansowanie.
- Planujemy zasadzić 25 000 krzaków róż, aby to hasło stało się faktem - mówił Wdowiak. - To daleka  droga i plan ambitny, ale to nie znaczy, że nieosiągalny. Zmiany, które pan Serenda proponuje były szeroko konsultowane i nie przewidujemy już w SIMie zmian. [więcej]
wandea, 02.04.2013 21:41|czytane: 3189 razy|46 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKotno: NAJKOTY z dyplomami i nagrodami
eKotno dziś bardzo zadowolone! Wlączyliśmy wewnętrzne agregaty i mruczymy.  NAJKOTY dostały nagrody i dyplomy. Bardzo dziękujemy wszystkim właścicielom kotów i głosującym Czytelników eKutno.pl za wspólną zabawę. 

eKotno: NAJKOTY z dyplomami i nagrodami, ./upload/articles_pakiety/19395/01_obraz.jpg
eKotno: NAJKOTY z dyplomami i nagrodami, ./upload/articles_pakiety/19395/02_obraz.jpg
eKotno: NAJKOTY z dyplomami i nagrodami, ./upload/articles_pakiety/19395/03_obraz.jpg


Bronka i Leon przybyli osobiście, Szisza przesłała nam zdjęcia z nagrodami, a Matylda musiała zostać z panią w domu ze względu na chorobę. Nagrody wręczały Paulina Andryszczak, właścicielka portalu i Ola Rzadkiewicz red.nacz. portalu. Co myślicie o konkursie na NAJPSA? [więcej]
pismak, 02.04.2013 19:53|czytane: 3362 razy|12 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Uczcijmy pamięć Ofiar katastofy smoleńskiej, upomnijmy się o Polskę prawdy i solidarności
Artur Fryz, poeta, animator kultury, sympatyk Ruchu Solidarni 2010 – prosi o kontakt wszystkich zainteresowanych wyjazdem do Warszawy na obchody 3 rocznicy katastrofy smoleńskiej. 

- Nie potrzebujemy nieruchawych w Kutnie partii i związków zawodowych – zorganizujemy się sami. Jeśli grupa będzie wystarczająco liczna, wynajmiemy bus lub autokar i pojedziemy – zachęca Fryz.
A oto jego dane kontaktowe: afryz@autograf.pl i tel. kom. 604 296 487. [więcej]
kultura, 02.04.2013 19:38|czytane: 1318 razy|komentuj|czytaj cały
Ósma rocznica śmierci Jana Pawła II
Dziś obchodzimy ósmą rocznicę śmierci Papieża Polaka, który takimi słowami rozpoczął w 1978 roku pontyfikat:
Nie lękajcie się!
Otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi!
Jego zbawczej władzy otwórzcie granice państw, systemów ekonomicznych i politycznych, kierunków cywilizacyjnych. Nie lękajcie się! Chrystus wie, co kryje się we wnętrzu człowieka.
Jedynie On to wie.


Ósma rocznica śmierci Jana Pawła II , ./upload/articles_pakiety/19392/01_obraz.jpg


Zapalmy symboliczny znicz przy Jego pomniku w Kutnie lub przy ulicy Papieża Jana Pawła II. [więcej]
wandea, 02.04.2013 13:42|czytane: 1773 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Światowy Dzień Autyzmu. Znajdź mnie - wystawa w KDK pod koniec miesiąca
2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Autyzmu. Na znak solidarności z ludźmi dotkniętymi tym schorzeniem wiele budynków na świecie rozświeci się na niebiesko. Są to na przykład Centrum Rockefellerów i Statua Wolności w USA, Parlament w Budapeszcie i Pałac Kultury w Warszawie. W Polsce na autyzm cierpi ok. 30 tys. osób.

W powiecie kutnowskim, podobnie jak w ubiegłym roku, obchody Światowego Dnia Autyzmu przygotowuje Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 dla Słabo Słyszących w Kutnie oraz Grupa Wsparcia WIATRAK, czyli rodzice dzieci autystycznych. 27 kwietnia w Kutnowskim Domu Kultury o godz. 12.00 odbędzie się wernisaż wystawy prac [więcej]
wandea, 02.04.2013 12:52|czytane: 1304 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sukcesy uczniów Kasprowicza
Początek Wielkiego Tygodnia okazał się niezwykle udany dla dwóch uczniów II Liceum im. J. Kasprowicza w Kutnie. Najpierw z wyników I etapu VII Olimpiady Mediewistycznej mógł cieszyć się uczeń klasy drugiej o profilu biologiczno-chemicznym Mateusz Bańcyr, który znalazł się w gronie pięćdziesięciu najlepszych znawców wieków średnich w Polsce. Etap centralny Olimpiady odbędzie się 22 kwietnia w Chojnicach.

Następnie w eliminacjach powiatowych XXXVI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom” zwyciężył uczeń klasy pierwszej (profil politechniczno-ekonomiczny) Rafał Banasiak [więcej]
redaktor, 02.04.2013 10:07|czytane: 1405 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Wielkanocny weekend: 9 kolizji, 5 nietrzeźwych i 0,5 grama marihuany
Na drogach powiatu kutnowskiego podczas Wielkanocy obyło się bez wypadków drogowych, policja interweniowała jedynie przy 9 kolizjach. Dwie z nich zakończyły się uszczerbkiem na zdrowiu dla pasażerów.

29 marca o godz. 18.30 w Imielnie kierujący fordem focusem 50-letni mieszkaniec Gostynina podczas hamowania stracił panowanie nad kierownicą, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w prawidłowo jadącego daewoo matiza. W wyniku zdarzenia dwie pasażerki matiza odniosły lekkie obrażenia w postaci stłuczeń nóg.

- Wczoraj o godz. 19.30 w Anielinie kierujący ciągnikiem rolniczym 58-letni mieszkaniec powiatu gostynińskiego uderzył w drzewo. Mężczyzna odniósł obrażenia w postaci złamania nogi. Po badaniu na stan trzeźwości okazało się, że mężczyzna miał 1,7 promila alkoholu w organizmie - mówi st. asp. Paweł Witczak, oficer prasowy KPP Kutno.

Podczas tego weekendu policjanci zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących.

- Rekordzista, zatrzymany 29 marca o godzinie 15.30 w Kterach, miał 2,4 promila alkoholu w organizmie. 40-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego kierował fiatem cinquecento - dodaje Witczak. [więcej]
pismak, 02.04.2013 09:47|czytane: 1993 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Urzędnicy na staże do Brukseli
Regionalne Biuro Województwa Łódzkiego w Brukseli (Dom Łódzki) zaprasza na staże przedstawicieli gmin i powiatów. W 2012 roku programami stażowymi objęte zostały 4 osoby, reprezentujące instytucje z regionu łódzkiego.

Stażystom gwarantowane są m.in. zakwaterowanie w Domu Łódzkim, miejsce pracy z pełnym wyposażeniem, opieka merytoryczna przedstawiciela RBWŁ, dostęp do bazy kontaktów RBWŁ i danych podmiotów poszukujących partnerów do projektów międzynarodowych, pomoc w organizacji spotkań. [więcej]
pismak, 02.04.2013 09:43|czytane: 1677 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Rozdźwięki już od piątku
Ostatnie dwa dni zostały na zgłoszenia do III Festiwalu Piosenki "Rozdźwięki" - Kutno 2013. Młodzieżowy Dom Kultury w Kutnie oraz Europejska Fundacja Wspierania Talentów Dzieci i Młodzieży "Młodzi Artyści" zapraszają utalentowanych wokalistów z województwa łódzkiego. Wejściówki na eliminacje i na Koncert Konkursowy do odebrania w Młodzieżowym Domu Kultury w Kutnie ul. Staszica 8, a także godzinę przed rozpoczęciem w/w w CTMiT w Kutnie.

Rozdźwięki już od piątku

Eliminacje odbędą się w piątek, 5 kwietnia  od godziny 15.00 w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie, ul. Teatralna 1. Uczestnicy wezmą też udział w warsztatach wokalnych z Anną Ozner. Na koncert konkursowy natomiast zapraszamy 6 kwietnia  o godz. 17.00  również do Centrum.

Nagroda Grand Prix to 1.000 zł oraz m.in. zaproszenie do udziału w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej FUMA 2013.

Zgłoszenia tutaj

[więcej]
kultura, 02.04.2013 08:56|czytane: 1215 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Mord założycielski Raginisa i piosenki Sabatona. Strefa Wolnego Słowa i Obrazu zaprasza w czwartek
Kutnowski Dom Kultury zaprasza miłośników historii, dobrej muzyki i filmu na spotkanie właśnie z cyklu „Strefa Wolnego Słowa i Obrazu”, które odbędzie się 4 kwietnia o godzinie 18.00 w Centrum Teatru Muzyki i Tańca. Wstęp wolny. Tym razem gościem Artura Fryza będzie Jacek Raginis. Jest to reżyser, scenarzysta i producent średniego pokolenia. W ramach spotkania pokazany zostanie film „Mord założycielski”.

Mord założycielski Raginisa i piosenki Sabatona. Strefa Wolnego Słowa i Obrazu zaprasza w kwietniu
Mord zalożycielski

Zrealizowany w ramach telewizyjnego Teatru Faktu obraz pokazuje mord na Marcelim Nowotce, a pośrednio zbrodnicze źródła władzy w PRL-u. Na program spotkania złoży się też projekcja videoclipów zrealizowanych przez Jacka Raginisa do utworów słynnego zespołu Sabaton. Ta skandynawska grupa rockowa inspiruje się polską historią i śpiewa między innymi o Powstaniu Warszawskim w znanym utworze „Uprising”. W drugiej części spotkania odbędzie się rozmowa z reżyserem.

Jako absolwent historii KUL Jacek Raginis podejmie tematy związane z najnowszymi dziejami Polski, o których traktują jego filmy dokumentalne. Będzie też okazja porozmawiać z gościem o niuansach pracy reżysera, scenarzysty i producenta oraz o obecnej sytuacji w polskich mediach. [więcej]
kultura, 02.04.2013 08:54|czytane: 1341 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Peter Haffner: Utknąć w Kutnie
Prezentujemy tłumaczenie tekstu o kutnowskim dworcu, jaki ukazał się w marcu tego roku w       „ Das Magazin”, który jest dodatkiem do weekendowego wydania Schweizer Tages Anzeigers.

Schweizer Tages Anzeigers  jest  ponadregionalną, codzienną gazetą szwajcarską, ukazuje się od 1893 roku w Zürichu,  jest drugą pod względem nakładu gazetą Szwajcarii, dociera do ponad 500 tys. czytelników. Tekst Petera Haffner nadesłał do nas Czytelnik eKutno.pl, a przetłumaczył go Teofil Trybura, nauczyciel języka niemieckiego. Za co obu serdecznie dziękujemy.

Peter Haffner to reporter Schweizer Tages Anzeigers, który spędził pół życia na dworcach i uważa, że wszystkie są prawie takie same. Tylko jeden jest zupełnie inny.

„Utknąć w Kutnie”
KUTNO na zawsze. Z dworca, który chce, abym zmienił swoje życie.
Kocham dworce. Przyjazdy, odjazdy, już nie tu, ale jeszcze nie tam- przeszłość jest passé, przyszłość jak jeszcze nierozpakowany prezent. Porty lotnicze są bezceremonialne, jest się wkoło dyrygowanym, trzeba się rozbierać i ubierać, jest się składowanym w klasie ekonomicznej  jak ładunek, który jest tak wykładany, ażeby się nie zniszczył.

Pół mojego życia spędziłem na dworcach. Przyjechał, jeszcze nie - odjechał, każdy dworzec to tymczasowy dom, odskocznia w może nie lepszy, ale nowy, pasjonujący świat. Wszystkie dworce są takie. Za wyjątkiem tego w Kutnie. Kutno jest dla pasażerów tym, czym rosiczka dla much. Przyjechać jest łatwo, ale wyrwać się stąd? To było zaraz po upadku muru, gdy po raz pierwszy utknąłem w Kutnie. Przyjechałem z Łodzi i chciałem dostać się do Berlina, jednak pociąg regionalny był opóźniony, a międzynarodowy już odjechał. Kutno, stacja przesiadkowa, podobna była do bezdomnego, który lepsze czasy miał już za sobą. Na dworcu znajdowała się mała samoobsługowa restauracja, w której czuć było woń Wschodu, dymu węglowego, mokrych, zimowych płaszczy i zatęchłego potu pijaków, którzy od czasu Wielkiej Rewolucji w Rosji  nawet nie otarli się o mydło.  Zamówiłem kawę po polsku: jedna łyżka grubo zmielonych ziaren kawy, na to wrząca woda, cukier według upodobania. Miesza się tą breję i czeka, aż ta kawowa śruta opadnie na dno.

Tą kawę trzeba było przynieść z bufetu samemu, co wcale nie było łatwym zadaniem. Była serwowana w takich dużych szklankach do herbaty z cienkiego szkła,  które z kolei wsadzano do metalowego uchwytu z rączką, którego jednak zwykle brakowało, pewnie ze zwykłego niechlujstwa, albo dlatego że Rosjanie skonfiskowali metal i przetopili na rakiety interkontynentalne. [więcej]
pismak, 01.04.2013 13:26|czytane: 4876 razy|35 komentarzy|komentuj|czytaj cały
To nie Prima Aprilis. Już jest pierwszy powiatowy bocian!
Dziś na peryferiach miasta pojawił się pierwszy bocian. Ma szczęście, bo trafił na dobrych ludzi, którzy podrzucają mu mięsne kąski.

To nie Prima Aprilis. Już jest pierwszy powiatowy bocian!, ./upload/articles_pakiety/19385/01_obraz.jpg
To nie Prima Aprilis. Już jest pierwszy powiatowy bocian!, ./upload/articles_pakiety/19385/02_obraz.jpg
To nie Prima Aprilis. Już jest pierwszy powiatowy bocian!, ./upload/articles_pakiety/19385/03_obraz.jpg


Więcej o bocianie, za kilka dni w kolejnym artykule z cyklu eKologia. [więcej]
Papaver, 01.04.2013 12:32|czytane: 2769 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sypany Poniedziałek? Śmigus Dyngus i niebezpieczne dachowe lawiny
Zamiast wiadra wody -czapa śniegu z dachu na głowę. Dziś nie wypełnimy raczej tradycji Śmigusa Dyngusa chyba, że porzucamy się śnieżkami.

Sypany Poniedziałek? Śmigus Dyngus i niebezpieczne dachowe lawiny, ./upload/articles_pakiety/19384/15_obraz.jpg
Sypany Poniedziałek? Śmigus Dyngus i niebezpieczne dachowe lawiny, ./upload/articles_pakiety/19384/02_obraz.jpg
Sypany Poniedziałek? Śmigus Dyngus i niebezpieczne dachowe lawiny, ./upload/articles_pakiety/19384/03_obraz.jpg


Oczom Tomka Kuli, naszego fotoreportera nie umknęły dziś zarówno niebezpieczne, jak i urzekające sytuacje oraz obrazy w Kutnie. [więcej]
wandea, 01.04.2013 12:30|czytane: 3760 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Święcenie pokarmów wielkanocnych. Oczekiwanie na Zmartwychwstanie Chrystusa
W Wielką Sobotę wierni z kutnowskich parafii oczekują na Zmartwychwstanie Chrystusa, księża święcą pokarmy wielkanocne, odnawiane są także przyrzeczenia sakramentu chrztu świętego.

Święcenie pokarmów wielkanocnych. Oczekiwanie na Zmartwychwstanie Chrystusa, ./upload/articles_pakiety/19377/01_obraz.jpg
Święcenie pokarmów wielkanocnych. Oczekiwanie na Zmartwychwstanie Chrystusa, ./upload/articles_pakiety/19377/02_obraz.jpg
Święcenie pokarmów wielkanocnych. Oczekiwanie na Zmartwychwstanie Chrystusa, ./upload/articles_pakiety/19377/03_obraz.jpg


To dzień ciszy i żałoby. Jutro zabrzmią już kościelne organy, a ołtarze zostaną przystrojone. Zmartwychwstanie Chrystusa obwieszcza bicie dzwonów i śpiew radosnego Alleluja. Dziś rano do Kościoła św. Jana Chrzciciela na święcenie pokarmów przybyły całe rodziny. [więcej]
wandea, 30.03.2013 12:43|czytane: 5466 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Triduum Paschalne. Dziś Liturgia Wielkiego Piątku
Wielki Piątek jest drugim dniem Triduum Paschalnego. Jest dniem sądu, męki i śmierci Chrystusa. Dziś w Kościołach nie ma Mszy św. tylko Liturgia Męki Pańskiej. W Polsce w niektórych miastach na ulicach wierni idą Drogą Krzyżową.

Triduum Paschalne. Dziś Liturgia Wielkiego Piątku, ./upload/articles_pakiety/19356/01_obraz.jpg
Triduum Paschalne. Dziś Liturgia Wielkiego Piątku, ./upload/articles_pakiety/19356/02_obraz.jpg


- Dręczono go, lecz sam się dał gnębić, nawet nie otworzył ust swoich. Jak baranek na rzeź prowadzony, jak owca niema wobec strzygących ją, tak on nie otworzył ust swoich. Po udręce i sądzie został usunięty; a kto się przejmuje jego losem? Tak! Zgładzono go z krainy żyjących; za grzechy mego ludu został zbity na śmierć. Grób mu wyznaczono między bezbożnymi i w śmierci swej był na równi z bogaczem, chociaż nikomu nie wyrządził krzywdy i w jego ustach kłamstwo nie postało. Spodobało się Panu zmiażdżyć go cierpieniem. Jeśli wyda swe życie na ofiarę za grzechy, ujrzy potomstwo, dni swe przedłuży, a wola Pana spełni się przez niego - Czytanie z Księgi proroka Izajasza (Iz 52, 13 - 53, 12) [więcej]
redaktor, 29.03.2013 22:12|czytane: 2146 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Kultura Musi Być!
Trzymając w ręku fragment Kosmosu. Leszek Baranowski i Mineral and Gem
Rozpoczynamy wakacyjny cykl Ludzie, który mamy nadzieję, będzie powstawał dzięki Czytelnikom eKutno.pl pragnącym pochwalić się fascynacjami, swoim hobby. Chcemy w nim... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
W lipcu w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury
Kino Kutnowskiego Domu Kultury zaprasza w lipcu na filmy animowane, hooror, thriller, premierę filmu wojennego i Małej Wielkiej Stopy. 30.06.2017-05.07.2017  od piątku do niedzieli godz.16.00 AUTA 3  2D dubbing (animowany/familijny, czas 107 min) godz.18.00... [więcej]
Sport
Kolejny sezon KDK Kutno w Ekstraklasie
Zakończyły się drużynowe mistrzostwa Polski w brydżu sportowym. W sezonie 2016/2017 tytuł mistrzowski zdobyła drużyna RAL Poznań. Kutnowscy brydżyści KDK1 po zwycięstwach w fazie play-off nad AZS Warszawa 220:118 i Piastem Skawina 204:153 ostatecznie zajęli 11 miejsce w kraju i... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Pergotendy - nowoczesne zadaszenia Pergotendy - funkcjonalne zadaszenia tarasów. Jest to unikalna forma ochrony przed słońcem i deszczem i jak i również sposób na wygospodarowanie kawałka cienia, tak potrzebnego w upalne dni... [czytaj więcej]
Młoda pozna pana Młodziutka studentka spotka się ze zdecydowanym oraz zadbanym Panem na niezobowiązujący seks. Wymagana dyskrecja, kultura oraz higiena osobista :) Spotkania na początek u mnie w mieszkaniu lub w ... [czytaj więcej]
Pomoc kuchni Zatrudnię pomoc do kuchni! Praca w trybie zmianowym. Godziwe wynagrodzeniernrnWymagania:rn-ważna książeczka do celów san-epidrn-dypozycyjnośćrn-uczciwośćrn-doświadczenie w branżyrnZainteres... [czytaj więcej]
Zatrudnię kucharza/kucharkę Zatrudnię kucharza/kucharkę na pełny etat do pracy w restauracji hotelowej!rnPraca na pełny etat, w trybie zmianowym.rnrnWymagania:rn-ważna książeczka do celów san-epidrn-dyspozycyjnośćrn-uc... [czytaj więcej]
Kupię książki Kupię komplet książek do I klasy liceum o profilu technik logistyk... [czytaj więcej]
Dodatkowy zarobek - marketing sieciowy WitajrnrnWiarygodna, bezpieczna i sprawdzona oferta dodatkowego zarobku. Program jest na rynku od ponad 13 lat. Jest to najprostsza droga do zarobienia dodatkowych pieniędzy. W pełni wypłacalna. Um... [czytaj więcej]
szambo zbiorniki betonowe atest transport gwarancja Oferuję zbiorniki betonowe ekologiczne z przeznaczeniem na:rn- szambo,rn- szambo ekologicznern-ścieki,rn-gnojówkę,rn-gnojownicę,rn-deszczówkę,rn-ziemianki itp.rnZbiorniki o wielkości 4,6,8,10 ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]
REKRUTER DS. PRACOWNIKÓW UKRAISKICH Rekruter ds. pracowników ukraińskich Obowiązki • Pozyskiwanie pracowników z Ukrainy • Weryfikację i selekcję aplikacji kandydatów zgodnych z poszukiwanym profilem • Budowanie i utrzym... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
Zagubiony piesek W okolicy ostatniego przystanku autobusu nr.7, w Muchnowie, blaka sie maly czarny piesek, nie ma jeszce roku. Moze ta droga znajdzie sie wlasciciel lub ktos kto zna pieska.... [czytaj więcej]
opiekunka do dziecka od września Poszukuję opiekunki do dziecka przedszkolaka, która jest osobą odpowiedzialną, sympatyczną, z podejściem do dziecka i posiada doświadczenie w opiece nad dziećmi w wieku 3-5, niepalącą. Mile ... [czytaj więcej]
ZATRUDNIĘ KIEROWCĘ ZATRUDNIĘ OD ZARAZ KIEROWCĘ TEL. 570 849 437... [czytaj więcej]
sprzedam mieszkanie 61,3m Sprzedam mieszkanie własnościowe o powierzchni 61,3m mieszczące się na 1 piętrze na osiedlu Łąkoszyn. Mieszkanie po remoncie wymieniona hydraulika, okna PCV, podłoga panele i kafelki, na ścia... [czytaj więcej]
Odzież ciążowa i odzież XXI .plac Manhattan box 73 Oferuje odzież ciążowa i odzież XXI plac Manhattan box 73... [czytaj więcej]
Poklikam !!!! Witam serdecznie . Poklikam w wolny czas sms,y lub na gadu gadu z kobietami z Kutna i okolic stan cywilny B/Z. ( Mile widziane Ukrainki mieszkające w Kutnie ) Pozdrawiam Panie i Tylko Panie !!!... [czytaj więcej]
Kocięta szukają domu Cztery 7-tygodniowe kocięta, przebywające od urodzenia w mieszkaniu, poszukują nowego domu. Są bardzo wesołe i towarzyskie. Korzystają z kuwety i potrafią już jeść samodzielnie. ... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH EDUKATOR W KUTNIE ZAPRASZA!!! Uzupełnij swoje braki w wykształceniu. Zrób liceum 2 lub 3 lata!!! To już ostatnia szansa!!! Centrum Kształceni... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH EDUKATOR W KUTNIE ZAPRASZA!!! Uzupełnij swoje braki w wykształceniu. Zrób liceum 2 lub 3 lata!!! To już ostatnia szansa!!! Centrum Kształceni... [czytaj więcej]
Zatrudnimy TELEANKIETERÓW Firma ASM Centrum Badań i Analiz Rynku Sp. z o.o. poszukuje kandydatów na stanowisko TELEANKIETERA Wymagania: • minimum średnie wykształcenie • znajomość podstaw obsługi komputera (MS O... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Aaron, Skalski:
13 minut temu
Nie ma wyszczególnionej endokrynologi
Prokop Szołucha:
58 minut temu
Ten pan Łuczak prezes PEC to nie przypadkiem mąż pani Łuczak, obecnie głównej ksiegowej PUP, wcześniej prezeski szpitala i jeszcze wczesniej audytorki czy kontrolerki w UM.
Karol Riviere:
2 godzin temu
"PRAWDZIWA CNOTA KRYTYK SIĘ NIE BOI." AWRUK! Kto pożarł nasze komentarze? Kto zamyka przed nami OKNA eKutna? Kto jest tym złoczyńcą? Kto jest prowokatorem? Kto jest egzekutorem? Kto jest katem? Kto Jest ofiarą? Co tu jest grane? Co tu się dzieje? Co tu się narobiło? Tęsknota! Smutek! Żal! Nigdy nie mówi się nigdy. Nigdy nic nie wiadomo. Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Na nawrócenie, oświecenie, przyjaźń, miłość, pokutę, przeprosiny i naprawę szkód i krzywd nigdy nie jest za późno. Jak się nie ma co się lubi, to się nic nie lubi. Albo wszystko! Albo nic! Albo seks, mamona i ciuch? Albo miłość światłość i duch? Trzeba wybierać! Albo rybka? Albo akwarium? Albo pieniądze? Albo życie? Trudne to wszystko jest do ogarnięcia? A wybory są najtrudniejsze! Co wybieramy? EKutno, PTO"R" i NADZIEJĘ? Czy "Nie chcem ale muszem", "Alleluja i do przodu", "Róbta co chceta" i „Obiecanki-cacanki (a głupiemu radość)”? Kto się długo namyśla, nie zawsze rzecz najlepszą wybierze. Raz kozie śmierć!... Ja już wybrałem!.... Dziękuję Pani Olu!!!... Kończę już pisanie głupot..... Boję się trefnych prowokatorów: niedorozwiniętego lekarza psychiatry i nadpobudliwego lekarza seksuologa, którzy swoimi komentarzami doprowadzili do bardzo groźnej, niebezpiecznej zadymy na tym forum. Ale, póki co, sytuacja już została opanowana. Bogu dziękujmy! Ducha nie gaśmy!.... !!!!! NIECH ŻYWI NIE TRACĄ NADZIEI.....!!!!! Całą noc nie mogłem zasnąć. Teraz się trochę uspokoiłem. Idę spać. Jak się wyśpię, to zobaczę co wy tu nawypisywaliście na moim ulubionym eKutno. Pa pa, nieznośne aniołeczki! Pa pa!
Gustaw Wawrzek:
2 godzin temu
Gratulacje !!!!
Mateusz Sopielka:
2
 · 
2 godzin temu
a TAKA miała być AMERYKA -II stopień ????
Lucjusz Plater:
3 godzin temu
Nie rozumiem, jakie głosowanie, jaki plebiscyt na policjanta? Za swoją pracę dostaje pieniądze czy pracuje za darmo
Felicjan Matliński:
3 godzin temu
Który z oddziałów kutnowskiego szpitala nie wszedł do sieci, czy weszły wszystkie?
Filip Kocieł:
2
 · 
3 godzin temu
I stopień czyli najniższy.
Gwidon Sypajło:
3 godzin temu
Może się z narcyzmu wyleczą dzięki temu
Arkadiusz Macedoński:
4 godzin temu
Wróć,winno być natomiasdeco /art -deco...
Arkadiusz Macedoński:
4 godzin temu
Natomias/winno być natomiasd
Arkadiusz Macedoński:
4 godzin temu
Walenty Wielki- ludzie z Margaryny na temat PRĄDU najlepiej by było ,żeby się nie wypowiadali,również dla nich. Podpowiem jedynie ,że przy odrobinie szczęścia( a tacy z reguły je mają) w jedną z dziurek mogą włożyć nawet ... Natomias kombinować przy obydwu dziurkach odradzam nawet złodziejom komentarzy ! A przez grzeczność i zasady obowiązujące na e-Kutno nie wspomnę co można zrobić drutem w innych dziurkach...absolwent Staszica,sympatyk WNZK
Doroteusz Błażewski:
4 godzin temu
W tym mieście ludzie przez cały czas robieni są w chu...Zawsze, bo się boją odezwać. Dziś zebranie w spółdzielni. Ciekawe czy ktoś powie prawdę czy znów poklepią pa na prezesa.
Tymon Solipsa:
2
 · 
4 godzin temu
Na SGGW? A tutaj na miejscu takie renomowane uczelnie?
Mirosława Marcinek:
5 godzin temu
Na razie to się nauczyciceli z prywatnej ośmieszyli z tą napinką. Co to miało nie być - Staszic miiał paść, Kasprowicz też, a prywatna miała być potęgą. Dużo godzin będą mieli ci wybitni nauczyciele...
Oktawian Hakuba:
5 godzin temu
Ktoś się nie potrafi pogodzić z faktami, Pomysł nie wypalił i tyle, Jak się rozejdzie, że nitk tam się nie chce uczyć, w przyszłtm roku chętnych będzie jeszcze mniej.
Bogusław Passakas:
6 godzin temu
Ze swoich nie dadzą , nie martw się.
Narcyz Kaliszer:
6 godzin temu
Na stronie kutnowskiej policji figuruje jako I zastępca komendanta.Nie rozumię,jest jeszcze policjantem i startuje w konkursie.
Adrian Kwietniewski:
3
 · 
11 godzin temu
Okazy niesamowite.
Fakt Kutno mogłoby mieć swoje muzeum.
Ja sam nad rzeką Ochnią znalazłem skamieniałe muszelki.
Ale to co widzę na zdjęciach P. Leszka to coś niesamowitego co natura może wytwarzać.
Bolesław Jabłonowicz:
11 godzin temu
Lew, Teofil napisał, że śmietnik jest zarządzany przez Urząd Miasta - TBS. P.S. Straż Miejska tez jest UM. Nikt tego nie zdementowal.Najciekawsze artykuły
 ·  23
4 dni temu
Miejskie obrazki. Smród na osiedlu w centrum miasta
 ·  50
5 dni temu
Przemysław Zawadzki nadal dyrektorem Dąbrowszczaka. W czwartek konkurs na dyrektora Troczewskiego
 ·  119
5 dni temu
Radosław Bieniek szefem Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w mieście
 · 
6 dni temu
Dni Pola w Strzelcach
 ·  56
6 dni temu
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
 ·  90
7 dni temu
(Aktualizacja) Kto wylewa słoną substancję na pobocza w gminie Krzyżanów?
 ·  14
8 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
8 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
9 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
9 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
14 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
14 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
15 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
19 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
19 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
19 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
21 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
21 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
22 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
23 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
23 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
23 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
24 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
24 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
24 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności