eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 28.05.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,33931-gimnazjum-nr-2-w-kutnie-mistrzem-polski-gimnazj-w-w-scrabble-2017," title="Kutno: Gimnazjum nr 2 w Kutnie MISTRZEM POLSKI GIMNAZJÓW w SCRABBLE 2017" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Gimnazjum nr 2 w Kutnie MISTRZEM POLSKI GIMNAZJÓW w SCRABBLE 2017</b><br>Wczoraj koło godz. 16:00 sędzia Polskiej Federacji Scrabble Maciej Śliwa zakończył...</div></a> <a href="/sport,33925-w-kutnie-trwaja-p-fina-y-mistrzostw-polski-m-odziczek," title="Kutno: W Kutnie trwają Półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>W Kutnie trwają Półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek</b><br>Dziś kolejne w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie kolejne...</div></a> <a href="/wiadomosci,33922-rado-nie-i-tanecznie-na-pikniku-r-anym-dzi-pokaz-florystyczny-i-koncert-singin-birds," title="Kutno: Radośnie i tanecznie na Pikniku Różanym" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radośnie i tanecznie na Pikniku Różanym</b><br>Na scenie przed Kutnowskim Domem Kultury wystąpili dla Mam najmłodsi wokaliści...</div></a> <a href="/sport,33921-pierwszy-dzie-p-fina-w-mistrzostw-polski-m-odziczek-jutro-kibicuj-naszym-dziewczynom," title="Kutno: Pierwszy dzień Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. Jutro kibicuj naszym dziewczynom" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Pierwszy dzień Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. Jutro kibicuj naszym dziewczynom</b><br>Dziś w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie odbyły się...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,33917-zag-osuj-na-projekt-wietlicy-rodzinka-w-kutnie," title="Kutno: Zagłosuj na projekt Świetlicy Rodzinka w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zagłosuj na projekt Świetlicy Rodzinka w Kutnie</b><br>W ramach projektu „Przystanek nauka” Świetlica profilaktyczno – wychowawcza „Rodzinka” w Kutnie zachęca...</div></a> <a href="/wiadomosci,33915-piknik-r-any-rozpocz-ty," title="Kutno: Piknik Różany rozpoczęty" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Piknik Różany rozpoczęty</b><br>Zapraszamy na Piknik Różany do parku Traugutta. W Kutnowskim Domu Kultury...</div></a> <a href="/wiadomosci,33912-trwaja-xv-og-lnopolskie-mistrzostwa-szk-w-scrabble," title="Kutno: Trwają XV Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w SCRABBLE" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Trwają XV Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w SCRABBLE</b><br>W tym roku w Gimnazjum nr 2 im. Marsz. J. Piłsudskiego...</div></a> <a href="/wiadomosci,33913-trzy-ofiary-miertelne-wypadku-w-ychlinie," title="Kutno: Trzy ofiary śmiertelne wypadku w Żychlinie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Trzy ofiary śmiertelne wypadku w Żychlinie</b><br>Kutnowscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej wyjaśniają okoliczności i przyczyny tragicznego...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Uczniowie kutnowskich szkół uruchomią wyobraźnię i spotkają się z łódzkimi poetami
W popołudniowym Turnieju „Uruchom wyobraźnię – W kręgu Skamandra”, który Kutnowski Dom Kultury zorganizował w ramach obchodów Roku Juliana Tuwima weźmie udział 14 drużyn z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych w Kutnie. Drużyny mogą zgłaszać się właściwie do ostatniej chwili, tak więc jeśli macie wyobraźnię i znacie poezje Skamandrytów, do boju.

Uczniowie kutnowskich szkół uruchomią wyobraźnię i spotkają się z łódzkimi poetami

Turniej rozpocznie sie o godz. 17.00 w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie. Do zawodów przystąpi  14 drużyn z Zespołu Szkół Nr 3 im. Władysława Grabskiego, Zespołu Szkół Nr 4 im. Zygmunta Balickiego w Kutnie-Azorach, I Liceum Ogólnokształcące PUL w Kutnie,  Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica, Gminazjum nr 1 i 2.

Natomiast o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie z łódzkimi poetami wydawnictwa Kwadratura Piotrem Groblińskim i Kacprem Płusą.

Urodzony w roku 1966 Piotr Grobliński jest pomysłodawcą i szefem prężnie rozwijającego się Wydawnictwa Kwadratura, znacznie od niego młodszy (rocznik 1992) Kacper Płusa wydał swoją debiutancką książkę właśnie w tym wydawnictwie. Jego tomik „Ze skraju i ze światła” z roku 2012 otrzymał nagrodę im. Kazimiery Iłłakowiczówny za najlepszy poetycki debiut roku. Warto przypomnieć, że nagroda ta to najstarsza i bardzo prestiżowa przyznawana w Polsce poetyckim debiutantom. [więcej]
wandea, 01.03.2013 08:54|czytane: 1226 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Tuwim rządzi. Zbuntowany Rambo Jet zagrał w Kutnie
Czwartkowy koncert Rambo Jet zgromadził w Kawiarni Kutnowskiego Domu Kultury około 40-osobową publiczność. I zdaje się wyszła ona zadowolona po tak energetyzującej dawce muzyki i poezji.

Tuwim rządzi. Zbuntowany Rambo Jet zagrał w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/19017/01_obraz.jpg
Tuwim rządzi. Zbuntowany Rambo Jet zagrał w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/19017/02_obraz.jpg
Tuwim rządzi. Zbuntowany Rambo Jet zagrał w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/19017/03_obraz.jpg


Zespół miał bardzo dobry kontakt na tym kameralnym koncercie. Trasa Rambo Jet w Roku Tuwima jest hołdem dla jego twórczości. Łódzki zespół wydał również z tej okazji płytę pt. Tuwim.

Zagrali dla nas:  Sławomir Max Dread Macias (bębny), Łukasz Jabłoński (gitary), Kuba Niedziałek (gitary), Piotr Nowak (śpiew) i Hubert Kozera (bas). [więcej]
kultura, 01.03.2013 08:37|czytane: 1389 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Sugestie dla sądu i tajemniczy psychiatrzy Sapiejki. Dialogi z XXIV powiatowej sesji cz.1
Krytyczne uwagi opozycji na temat programu „Bezpieczny Powiat” na środowej sesji Rady Powiatu zaowocowały kolejnymi przekomarzaniami między radnymi. Rajcy z Komitetu Obywatelskiego wskazywali na nieprecyzyjność i niezrozumiałość proponowanych zapisów. Ich zdaniem głosowany na sesji dokument nie podał wymiernych sposobów oceny efektów opisanego w nim programu.

– Jak to oceniać? Ze względu na spadek ilości przestępstw? Jakie są mierniki oceny? pytał Krzysztof Debich, podpierając się cytatami z rozważanego materiału. Jedno ze zdań mówiło, że bezpośrednim realizatorem decyzji koordynacyjnych władz samorządowych będzie… sąd.

Sugestie dla sądu i tajemniczy psychiatrzy Sapiejki. Dialogi z XXIV powiatowej sesji cz.1, ./upload/articles_pakiety/19018/01_obraz.jpg


– W jaki sposób sąd będzie realizował decyzje zespołu koordynacyjnego? pytał radny Debich. Sąd jest niezawisły. Jakieś polecenia będziemy wydawać? Wydaje mi się, że to jest kolejny raz taka pułapka – powielamy dokument, idziemy po najmniejszej linii oporu, która wynika z takiego myślenia: my jesteśmy od tego, żeby realizować zapisy ustawowe. Co wynika z tego dokumentu, nikogo już nie interesuje. To jest naturalne w fizyce, że wszystko zachowuje się jak kropla – aby tylko osiągnąć najniższy poziom energetyczny. Ale to nie przystoi samorządowi powiatowemu.

W odpowiedzi na to starosta Mirosława Gal-Grabowska opowiadała o działaniach Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego, która projekt opracowała. Zapewniła o wnikliwości prac zespołu, ale nie odpowiedziała na konkretne wątpliwości Krzysztofa Debicha. Ten nie ustąpił i rozszerzył zagadnienie o kolejne podmioty wymienione w projekcie: firmy ubezpieczeniowe, agencje ochrony mienia, środowiska lokalne, parafie, stowarzyszenia i media lokalne. Pytał o ich rolę w programie i szczegóły jej finansowania. Domagał się przeprowadzenia ewaluacji, czyli weryfikacji tego, co zostało zrobione w poprzednich latach obowiązywania tego programu i wyciągnięcia z tego wniosków.

– Struktura tego dokumentu jest na wskroś nienowoczesnapodsumował swoją krytykę Krzysztof Debich. – Popatrzcie państwo na dokumenty, które są zamawiane przez powiat, na przykład Plan Rozwoju Lokalnego. On jest usystematyzowany. Może się to komuś podobać czy nie, ale metodologia tam zastosowana jest stosowana przez wszystkich. Dajemy materiał bardzo archaiczny, z którego nic nie wynika, a wypełniamy tylko obowiązek – obowiązek jeszcze jednego „półkownika”.

– Miałem zaszczyt pracować w tej komisji, w tak kompetentnym gronie szefów służb i instytucji, którzy potrafili przeanalizować dotychczas obowiązujący program i włożyć swoją pracę w tworzenie nowego programu bronił się Zdzisław Sapiejka, przewodniczący zespołu autorskiego Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego. – Pojawiają się nowoczesne metody przestępstw, natomiast działanie ma być skuteczne i profesjonalne. Zabezpiecza nam to policja, która ma bardzo szeroki program profilaktyki i zapobiegania [więcej]
motylewski, 01.03.2013 08:18|czytane: 1513 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nowa strona miasta Kutna
Zapraszamy na nową stronę kutnowskiego magistratu. Miała ona być wykonana do końca lutego i tak się stało. Szata graficzna nawiązuje do różanego logo miasta i marki Kutna. Witrynę dla Urzędu wykonała firma Architektura Internetu z Łodzi. Jej koszt to 16 800 zł brutto.

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
Nowa strona miasta Kutna

[więcej]
pismak, 01.03.2013 08:07|czytane: 1464 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Oskarżona Alina Cz. tłumaczy się przed sądem
W lutym odbyła się pierwsza rozprawa oskarżonej o przestępstwo z art. 231 paragraf 2 kk byłej dyrektorki Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kutnie Aliny Cz.

Przypomnijmy, 21 listopada ub.r. Prokuratura Rejonowa w Kutnie postawiła Alinie Cz. dwa zarzuty. Pierwszy, o to że w 2008 roku będąc dyrektorem Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kutnie, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przekorczyła swoje uprawnienia w ten sposób, że pobrała pieniądze w kwocie 2280 zł stanowiące prowizję z tytułu umowy ubezpieczenia pomiędzy PZU a CKU, które stanowiły dochód szkoły. Pieniądze te nie zostały zaksięgowane na koncie bankowym szkoły. Drugi zarzut dotyczy analogicznego przestępstwa z 30.10. 2009 roku, w tym przypadku kwotą pobraną z ominięciem konta bankowego szkoły przez Alinę Cz. było 2938 zł. Proceder, o który oskarżona została była dyrektor CKU wypłynął, przy zawarciu kolejnych umów CKU z PZU, które zawierał już nowy dyrektor szkoły Włodzimierz Pietrzak.

Oskarżona zlożyła szerokie wyjaśnienia, również na piśmie - mówi Sławomir Erwiński, Prokurator Rejonowy w Kutnie. - Termin następnej rozprawy wkrótce. [więcej]
wandea, 28.02.2013 19:30|czytane: 2175 razy|12 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Młodzi czytają(?) - marcowe spotkania z literaturą w kutnowskiej bibliotece
Marcowe spotkania literackie dla młodzieży i młodych duchem w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej im. S. Żeromskiego w Kutnie pod hasłem Młodzi czytają (?) rozpoczną się 14 marca (godz.12:00 i 16:30) od spotkania z Piotrem Matywieckim, poetą, krytykiem literackim i eseistą.

Młodzi czytają(?) - marcowe spotkania z literaturą w kutnowskiej bibliotece, ./upload/articles_pakiety/18953/02_obraz.jpg
Młodzi czytają(?) - marcowe spotkania z literaturą w kutnowskiej bibliotece, ./upload/articles_pakiety/18953/03_obraz.jpg


Nie bez kozery Matywiecki gości w Kutnie po raz kolejny, mamy Rok Juliana Tuwima, a pisarz jest autorem monografii „Twarz Tuwima” – książki-laureatki Nagrody Gdynia 2008, nominowanej do Nagrody Nike 2008.

Następnie 19 marca o godz. 17:00 zapraszamy na Gadane&śpiewane spotkanie z pisarzami zbuntowanymi związanymi  z wydawnictwem  Jirafa Roja: Łukaszem Makułą (1984) Dariuszem Papieżem (1985), Piotrem Stróżyńskim (1964). Międzypokoleniową rozmowę z autorami poprowadzi legenda  punk rocka, Grzegorz Kmita – Patyczak (1970), a potem zagra i zaśpiewa dla kutnowskiej publiczności. [więcej]
wandea, 28.02.2013 19:05|czytane: 1160 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Kultura w Żychlinie. Monodram Katarzyny Żak nie tylko dla kobiet
Czy można być atrakcyjną po czterdziestce? Czy czterdzieści lat to mało czy dużo? I o ile lat za dużo? Przyjdź na spektakl do Żychlińskiego Domu Kultury 9 marca o godz. 17.00  i wraz z główną bohaterką poszukaj odpowiedzi na te pytania.  Podwójne zaproszenie na monodram wygrała Agnieszka Kozłowska.

Czy zmarszczki są sexi? Wygraj zaproszenie na monodram Katarzyny Żak w Żychlinie

„Czterdziestka w opałach” w wykonaniu Katarzyny Żak w życzliwy sposób wytyka kobietom ich kompleksy, ukazuje typowe problemy i zahamowania płci pięknej w pewnym wieku.

Monodram znanej aktorki to drwina ze stereotypów związanych z wiekiem. To wnikliwa i pełna ciepła analiza kobiecych fobii i kompleksów. Jest spojrzeniem (z zachowaniem pewnego dystansu) na prawdziwe i te zupełnie wymyślone problemy dotyczące relacji w związkach damsko-męskich. [więcej]
kultura, 28.02.2013 17:44|czytane: 1597 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Ruszył proces pedofila Roberta D.
Dziś ruszył proces Roberta D. W styczniu tego roku Prokuratura Rejonowa w Kutnie oskarżyła 23-letniego Roberta D. o dokonanie innej czynności seksualnej na nieletniej dziewczynce (3-letniej córeczce swojej konkubiny)  i znęcanie się nad nią.  11 grudnia 2012 r. pedofil został poddany badaniom biegłych psychiatrów, a dziś stanął przed sądem. Biegły psychiatra ocenił, że Robert D. jest poczytalny. Stwierdził u niego zachowania z cechami niedojrzałości seksualnej.

Przypomnijmy, tragiczne zdarzenia miały miejsce w kamienicy przy ul. Mickiewicza w Kutnie. Matka ofiary samotnie wychowuje dwójkę dzieci z poprzedniego związku 3-letnią córeczkę i 2-letniego synka. Od czasu do czasu dziewczynką zajmował się właśnie konkubent matki. Trzylatka  przebywała pod jego opieką od października do 9 listopada 2012 r. W listopadzie matka po swojej nieobecności w domu zastała córeczkę zakrwawioną i zapłakaną. Potem dokonała przerażającego odkrycia. Zabrała ją do szpitala i zgłosiła się na policję. [więcej]
redaktor, 28.02.2013 17:39|czytane: 2191 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania w sprawie wycieku informacji z rady nadzorczej szpitala
Jak informuje Sławomir Erwiński, Prokurator Rejonowy w Kutnie prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania w sprawie styczniowego zawiadomienia o popełnieniu przestepstwa w związku z udostępnieniem przez osobę obsługującą posiedzenie Rady Nadzorczej KSS sp. z o. o w dniu 28 grudnia 2012 r. nagrania z niego - osobom trzecim oraz posiadania.

Odmówiliśmy wszczęcia postępowania, bowiem w działaniu tym nie odnaleźliśmy znamion czynu zabronionego- mówi Sławomir Erwiński.

Przypomnijmy, obsługę kancelaryjną Rady Nadzorczej na posiedzeniu w dniu 28 grudnia ub.r. zapewniała osoba w ramach wcześniej zawartej umowy zlecenia. Osoba ta dokonała również nagrania posiedzenia rady za pomocą dyktafonu i dysponowała tym nagraniem do dnia 31 grudnia 2012 r. W tym dniu otrzymała wypowiedzenie umowy zlecenia i zwróciła dyktafon. Zdaniem nowego zarządu szpitala zaszło poważne podejrzenie, że nagranie zostało udostępnione osobom trzecim właśnie przez tę osobę.

Po zawiadomieniu prokuratury spółka wydała Komunikat prasowy, który  odniósł się również do upublicznienia 10 stycznia br. w jednym z kutnowskich portali nagrania z tegoż posiedzenia Rady Nadzorczej. Stwierdzenie przewodniczącego rady Mieczysława Błaszczyka "...albo ustępujemy my, albo zarząd szpitala" zostało bez żadnego uzasadnienia przedstawione jako efekt nacisków politycznych. Taka sugestia wyrażona przez dziennikarza nie ma żadnego pokrycia w stanie faktycznym - czytamy w stanowisku spółki. [więcej]
wandea, 28.02.2013 16:17|czytane: 1449 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Słowa ukryte pod nutami
W lutym w Gimnazjum nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Kutnie odbył się wieczorek poetycko – muzyczny „Słowa ukryte pod nutami” autorstwa uczennic z klasy IIa - Martyny Baranowskiej i Anny Olesińskiej. 

Słowa ukryte pod nutami, ./upload/articles_pakiety/19001/01_obraz.jpg
Słowa ukryte pod nutami, ./upload/articles_pakiety/19001/02_obraz.jpg
Słowa ukryte pod nutami, ./upload/articles_pakiety/19001/03_obraz.jpg


To nietypowe przedsięwzięcie zostało zorganizowane w ramach gimnazjalnego projektu edukacyjnego. Dziewczęta zaprezentowały własną twórczość.  Kameralny wystrój sali oraz nastrojowy klimat pozwoliły wszystkim obecnym zachwycić się umiejętnościami wokalno-muzycznymi Martyny i niezwykłymi wierszami Ani. 

Przy blasku świec Ania czytała swoje wiersze, a Martyna zaśpiewała samodzielnie skomponowane utwory, przygrywając na gitarze, skrzypcach i instrumentach klawiszowych. Po koncercie goście dzielili się wrażeniami, nie szczędząc ciepłych słów utalentowanym gimnazjalistkom. Pomysł na realizację tej uroczystości okazał się strzałem w dziesiątkę. [więcej]
pismak, 28.02.2013 15:54|czytane: 1368 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Zajęcia taneczne "Dancehall tylko dla kobiet"!
Zajęcia co prawda trwają już jakiś czas, ale są realizowane na poziomie "open" - może przyjść na nie każdy, kto ma na to ochotę, bez względu na predyspozycje. Nie potrzebujesz partnera, by nauczyć się tańczyć! Poczuj się seksownie! Jest to intensywny trening taneczny dla kobiet chcących wyszaleć się na parkiecie w rytm gorącej muzyki! Zawsze chciałaś zapisać się na zajęcia taneczne, ale nigdy nie starczało ci czasu? Dom, rodzina, praca? To zajęcia idealne dla ciebie!

Warsztaty odbywają się w godzinach wieczornych, specjalnie po to, by nawet te najbardziej zapracowane kobiety mogły z nich skorzystać. Kurs już trwa - zostały ostatnie wolne miejsca. Na zajęciach poznacie masę kroków tanecznych i to wszystko tylko w kobiecym, wesołym gronie. [więcej]
pismak, 28.02.2013 15:53|czytane: 1192 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Przedłużony termin zapisów do Olimpiady Wiedzy o Internecie Net Masters Cup
To już ostatnia chwila dla tych, którzy chcą wziąć udział w Olimpiadzie Wiedzy o Internecie Net Masters Cup. W związku z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony szkół, zapisy zostały przedłużone i potrwają do 8 marca. Do tej pory zarejestrowało się już ponad 1250 drużyn – tylko w ostatnich dwóch dniach ponad 400, co daje łącznie 5 tys. uczestników. Wśród nich jest prawie 60 zespołów z województwa łódzkiego.

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Internecie to jeden z największych w Europie konkursów o technologiach informatycznych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Zapisy do VI edycji, organizowanej przez Grupę Allegro i Grupę Netia, ruszyły na początku stycznia. Ze względu na prośby ze strony szkół, które zdecydowały się na dołączenie do konkursu w ostatniej chwili i potrzebują czasu, aby skompletować drużynę, zapisy przedłużono do 8 marca. Z województwa łódzkiego zgłosiło się dotychczas 58 drużyn, w tym m.in. 9 zespołów z Łodzi i 7 z Sieradza.
[więcej]
pismak, 28.02.2013 15:52|czytane: 1038 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Podsumowanie konkursu o zdrowiu i bezpieczeństwie
Na 5 marca zaplanowano uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego "Zdrowe i Bezpieczne Ferie Zimowe 2013". Organizatorami tego konkursu byli: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kutnie oraz Komenda Powiatowa Policji w Kutnie. Jurorzy ocenili 36 prac. Wyłoniono 3 laureatów. 6 osób nagrodzono wyróżnieniami.

Podsumowanie konkursu o zdrowiu i bezpieczeństwie     , ./upload/articles_pakiety/19013/01_obraz.jpg
Podsumowanie konkursu o zdrowiu i bezpieczeństwie     , ./upload/articles_pakiety/19013/02_obraz.jpg
Podsumowanie konkursu o zdrowiu i bezpieczeństwie     , ./upload/articles_pakiety/19013/03_obraz.jpg


I – Miejsce  -  Joanna Tadeusiak  - Zespół Szkół  w  Szczycie -Szkoła Podstawowa
II – Miejsce -  Maja Sobiecka     – Zespół Szkół w Byszewie -Szkoła Podstawowa
III –Miejsce -  Milena Miziołek   – Szkoła Podstawowa w Szewcach Nadolnych

Wyróżnienia: Dominika Kamińska -  Zespół Szkół  w  Szczycie (SP), Marika Dolatowska - Szkoła  Podstawowa nr 4 w  Kutnie, Natalia Solarska - Szkoła  Podstawowa nr 4 w  Kutnie, Ewelina Piórkowska - Szkoła   Podstawowa  w  Żeronicach, Sara Szymańska - Szkoła  Podstawowa  w  Strzelcach oraz Karolina Graczyk - Zespół Szkół w Byszewie (SP). [więcej]
redaktor, 28.02.2013 15:37|czytane: 1109 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Banda czworga złapana
27 lutego około godziny 11.30 policjanci z Komisariatu Policji w Żychlinie otrzymali informację od pracowników kolei, że w miejscowości Pniewo, gdzie stoi skład pociągu z cysternami wypełnionymi olejem napędowym, znajduje się grupa osób, których zachowanie może wskazywać, że dokonują kradzieży paliwa.

Na miejsce zdarzenia wysłane zostały dwa patrole mundurowych z Żychlina. Policjanci zauważyli mężczyzn, którzy na widok stróżów prawa zaczęli uciekać. Grupa po krótkim pościgu została zatrzymana. Okazało się, że sprawcy po zerwaniu plomb zabezpieczających zawory wylewu paliwa, dokonali kradzieży oleju napędowego. W rejonie miejsca zdarzenia policjanci ujawnili w pobliskich krzakach pięć beczek po 60 litrów, wypełnionych skradzionym paliwem. [więcej]
pismak, 28.02.2013 15:34|czytane: 1547 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Trójka zaprasza na "Drzwi Otwarte"
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz uczniowie Gimnazjum nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Kutnie (ul. Łęczycka 11) zapraszają wszystkich szóstoklasistów wraz z Rodzicami na „Drzwi Otwarte” szkoły.

W sobotę 2 marca w godzinach od 10.30 do 13.00 zapraszamy do GM nr 3. [więcej]
pismak, 28.02.2013 10:56|czytane: 1229 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Konina w mięsie wołowym w Łódzkiem
W mięsie wołowym z trzech polskich zakładów znaleziono końskie DNA. Chodzi o zakłady w województwach: mazowieckim, łódzkim i warmińsko-mazurskim.

Końskie DNA wykryto w 3 spośród 121 próbek mięsa. Janusz Związek, główny lekarz weterynarii informuje, że trwa procedura sprawdzania dokumentacji oraz źródła pochodzenia tego mięsa. To jest bardzo żmudna procedura, dlatego należy się uzbroić w cierpliwość. Mamy wiele śladów, łącznie ze śladem holenderskim- mówi Janusz Związek.

Główny lekarz weterynarii podkreśla, że mamy do czynienia z oszustwem, które powinno być ścigane przez odpowiednie służby. Dodaje, że prokurator został już powiadomiony. [więcej]
pismak, 28.02.2013 10:55|czytane: 2050 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKologia: Listy do Ziemi w gminie Kutno
Gmina Kutno przystąpiła do akcji Listy dla Ziemi. Organizatorem akcji jest Fundacja Ekologiczna „Arka” z Bielska-Białej. Główna część przedsięwzięcia odbędzie się w kwietniu. Wtedy to dzieci ze szkół w gminie, które zgłosiły się do akcji, będą pisać Listy dla Ziemi na specjalnym ekologicznym papierze z makulatury. W listach będą przekonywać swoich rodziców do proekologicznych zachowań.

eKologia: Listy do Ziemi w gminie Kutno

Kutno znalazło się w gronie ponad 120 miast i gmin, które już przystąpiły do największej w tym roku akcji ekologicznej w Polsce. Głównymi celami Listów dla Ziemi są edukacja ekologiczna oraz promowanie ważnego dla samorządów tematu  segregacji odpadów i recyclingu. Pomysł, na który wpadła bielska fundacja, jest bardzo prosty. Dzieci z gmin, które zgłosiły chęć udziału w projekcie, w kwietniu podczas zajęć szkolnych na specjalnym ekologicznym papierze (zrobionym z makulatury) będą pisać specjalne listy. Ich tematyka może być związana m.in. z gospodarką odpadami, a zatem tematem bardzo dziś gorącym ze względu na wchodzącą w życie ustawę śmieciową. [więcej]
pismak, 28.02.2013 09:55|czytane: 1452 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym - LOGO MDK w Kutnie
Młodzieżowy Dom Kultury i  Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie ogłosiły konkurs na projekt LOGO Młodzieżowego Domu Kultury. Honorowy patronat objęła nad konkursem Starosta Powiatu Kutnowskiego. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z powiatu kutnowskiego.

Zacznij od szkicu na kartce. Napisz nazwę, pokombinuj z rozmieszczeniem liter, dodaj element graficzny, który kojarzy się z działalnością MDK. Pamiętaj – logo powinno być proste (im mniej, tym lepiej ). Odnosi się to zarówno do elementów graficznych jak i kolorów. Powinno też być czytelne i łatwo rozpoznawalne - radzi organizator.

Warunki konkursu: Wykonanie projektu logo MDK w technice dowolnej płaskiej,  Format prac – A5, A4. Prace należy czytelnie podpisać na odwrocie: imię, nazwisko, wiek, szkoła, imię i nazwisko opiekuna. Termin i miejsce nadsyłania prac – prace należy dostarczyć do sekretariatu MDK, Kutno, ul. Staszica 8, w terminie do końca kwietnia 2013 r. [więcej]
wandea, 28.02.2013 08:55|czytane: 1149 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
PKS dostał 250 tysięcy zł
Zarząd powiatu w Kutnie  dokapitalizuje spółkę w kwocie 250 tys. zł. Wczoraj na sesji rady Powiatu w Kutnie większość radnych, (opozycja się wstrzymała) głosowała za wniesieniem wkładu pieniężnego do do drugiej powiatowej spółki Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Kutnie na podwyższenie kapitału zakładowego oraz objecie udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym.

PKS dostał 250 tysięcy zł, ./upload/articles_pakiety/18999/01_obraz.jpg
PKS dostał 250 tysięcy zł, ./upload/articles_pakiety/18999/02_obraz.jpg
PKS dostał 250 tysięcy zł, ./upload/articles_pakiety/18999/03_obraz.jpg


Dzięki tym pieniądzom, jak twierdzi zarząd powiatu spółka jeszcze w tym roku zostanie sprzedana. Skomplikowana i długa procedura juz została uruchomiona. [więcej]
redaktor, 28.02.2013 08:14|czytane: 1734 razy|14 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Rada Powiatu domaga się od NFZ podpisania kontraktu z Allenortem
Pod koniec wczorajszej sesji Rada Powiatu Kutnowskiego przyjęła stanowisko w sprawie kontraktowania usług medycznych przez Narodowy Fundusz Zdrowia Oddział w Łodzi w zakresie kardiologii interwencyjnej w Kutnie. Przegłosowanie uchwały w tej sprawie poprzedzone było prezentacją stanowiska Zarządu Powiatu, popierającego wniosek Rady Powiatu wystosowany do NFZ.

Rada Powiatu domaga się od NFZ podpisania kontraktu z Allenortem, ./upload/articles_pakiety/18995/01_obraz.jpg


Rada Powiatu w Kutnie, mając na względzie bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców powiatu kutnowskiego, z niepokojem przyjmuje działania powodujące ograniczenie dostępności do opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych czytamy w piśmie odczytanym na dzisiejszych obradach. – W związku z tym wnosimy o rozważenie możliwości podpisania kontraktu przez Narodowy Fundusz Zdrowia z Centrum Kardiologii Allenort w Kutnie na 2013 rok.

Od samego początku powstania Centrum Kardiologii Allenort w 2010 roku, spełnia ono bardzo ważną rolę w życiu mieszkańców powiatu kutnowskiego oraz powiatów ościennych. Wykonywane są tutaj zarówno zabiegi kardiologii interwencyjnej, jak i planowe zabiegi kardiologiczne z zakresu hemodynamiki. Ośrodek prowadzony jest przez doświadczonych lekarzy kardiologów i wyposażony w nowoczesny sprzęt medyczny. Od 2012 roku, pomimo niepodpisania kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia, Centrum Kardiologii działające w kutnowskim szpitalu, pokonując trudności, niezmiennie świadczy swoje usługi lecznicze. Przyjęto wówczas około 570 pacjentów, z czego 90% stanowili pacjenci z zawałem serca
. [więcej]
motylewski, 28.02.2013 07:47|czytane: 1543 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zmarł Eugeniusz Kikosicki
Zmarł Eugeniusz Kikosicki - dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach. Pogrzeb odbędzie się w piątek lub sobotę. Podamy wkrótce. To ogromna strata dla naszego środowiska.Człowiek bardzo życzliwy, operatywny, aktywnie działający na rzecz kultury w naszej gminie - mówi Julita Szczepankiewicz, nauczycielka z Krośniewic. [więcej]
pismak, 28.02.2013 07:45|czytane: 2362 razy|12 komentarzy|komentuj|czytaj cały
1,68 mln zł dodatkowo dla kutnowskiego pośredniaka. Rzeźnicka w Wojewódzkiej Radzie Zatrudnienia
Powiatowy Urząd Pracy w Kutnie otrzymał od Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej największy dodatek wśród pośredniaków w województwie łódzkim na różne formy przeciwdziałania bezrobociu w powiecie kutnowskim. Kolejna dotacja to 1,68 mln zł.

Przypomnijmy, PUP w Kutnie otrzymał już 12 272 900 zł. Dyrektor Danuta Raciborska wnioskowała jeszcze o 3 mln zł. Jak dziś informuje na formy przeciwdziałania bezrobociu otrzymała dodatkowo ponad połowę wnioskowanej kwoty.

Drugą dobrą wiadomością jest to, że moja zastępczyni Anna Rzeźnicka została członkiem Wojewódzkiej Rady Zatrudnienia - mówi Raciborska. - Oznacza to, że podobnie jak inni członkowie i Wojewoda Łódzki będzie miała ona wpływ na podział środków, które pozyskujemy. To bardzo dobra wiadomość. Nic o nas, bez nas. [więcej]
wandea, 27.02.2013 19:50|czytane: 1612 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
"Szóstka" Mistrzem Powiatu w Minikoszykówce
W środę, 27 lutego odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Minikoszykówce Chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W zawodach tych bezkonkurencyjna była drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Kutnie, która wysoko wygrała z SP 9 Kutno 42:14 oraz z SP 2 Żychlin 44:12. Drużyna Szkoły Podstawowej nr 6 będzie reprezentować powiat kutnowski w Finale Rejonowym, który odbędzie się 13 marca w Kutnie.Drużynę SP 6 Kutno reprezentowali: Maciej Wiercioch, Mateusz Błażejczyk, Dawid Urbaniak, Mateusz Kowalski, Szymon Jankowski, Kacper Kowalski, Mateusz Rosa, Bartosz Kubiak, Mateusz Socik, Mateusz Smoczyński, Mikołaj Bednarek, Cyryl Urbańczyk (Nauczyciel: Sławomir Rybarczyk)
[więcej]
redaktor, 27.02.2013 19:33|czytane: 1465 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Zmiana w uchwale o odbiorze odpadów w mieście
5 marca (wtorek) o godz. 10.00 odbędzie się sesja Rady Miasta Kutna zwołana na wniosek prezydenta Zbigniewa Burzyńskiego.

Na sesji zmieniona zostanie uchwała w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów, w zamian za uiszczoną przez właścicieli nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Zmiana potrzebna jest w związku z wejściem w życie kolejnych zmian do ustawy z dnia 11 lipca 2011 r.

Prezydent proponuje podjęcie uchwały w sprawie przejęcia przez gminę obowiązków właścicieli nieruchomości polegających na wyposażeniu jej w pojemniki do zbierania odpadów komunalnych, utrzymywania tych pojemników w odpowiednim stanie sanitarnym, porządkowym i technicznym jako część usługi w zakresie odbierania odpadów komunalnych w zamian za uiszczoną opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi. [więcej]
pismak, 27.02.2013 19:29|czytane: 1570 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Zdzisław Trawczyński odwołany
Dziś za odwołaniem Zdzisława Trawczyńskiego, członka zarządu powiatu w Kutnie głosowało 19 radnych, 2 było przeciw i 2 się wstrzymało.

Odwołanie jest konsekwencją kontroli CBA, przeprowadzonej w Starostwie Powiatowym w lutym. Trawczyński został odwołany w związku ze złamaniem art. 4 tzw. ustawy antykorupcyjnej (ustawy o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne).

Zdzisław Trawczyński odwołany, ./upload/articles_pakiety/18992/01_obraz.jpg
Zdzisław Trawczyński odwołany, ./upload/articles_pakiety/18992/03_obraz.jpg


Wielki szum niedawno zrobił się wokół mojej osoby. CBA uznało, że bank, w której Radzie Nadzorczej jestem, jest spółdzielnią, zatem dziś proszę państwa o odwołanie mnie z funkcji członka zarządu powiatu w Kutnie. Przedkładałem te oświadczenia przez 8 lat więc to dziwne, że to dzieje się w tej chwili i okazuje się - mówił Zdzisław Trawczyński.

Wydaje mi się, że to jest ingerencja CBA w działania samorządu. Rozumiałbym taką kolejność, że CBA stwierdza jakąś nieprawidłowość i kieruje to do Przewodniczącego Rady Powiatu, a ten z kolei do Wojewody. Niedługo może dojść do tego, że policja może nam coś kazać, CBA też, a my radni będziemy to wykonywać. Pani mecenas, o co tu chodzi?  - pytał radny Zdzisław Sapiejka. [więcej]
wandea, 27.02.2013 19:17|czytane: 1950 razy|14 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kolejne zawody Drużyny Świętego Mikołaja
W ostatnią sobotę Drużyna Świętego Mikołaja z Akademii Futsalu GCKSiR w Krośniewicach wzięła udział w Ogólnopolskim Halowym Turnieju Piłki Nożnej ,,Dwunastka Cup 2013” we Włocławku.

Kolejne zawody Drużyny Świętego Mikołaja, ./upload/articles_pakiety/18993/01_obraz.jpg
Kolejne zawody Drużyny Świętego Mikołaja, ./upload/articles_pakiety/18993/02_obraz.jpg
Kolejne zawody Drużyny Świętego Mikołaja, ./upload/articles_pakiety/18993/03_obraz.jpg


W turnieju udział wzięło 10 drużyn podzielonych na dwie grupy eliminacyjne. W grupie pierwszej spotkały się drużyny: Dwunastka I Włocławek, Wisełka Solec Kujawski, DAP Toruń, Włocłavia Włocławek i Chemik Bydgoszcz. W grupie drugiej grały: Olimpia Grudziądz, Drużyna Świętego Mikołaja, Dwunastka II Włocławek, Wicher Wielgie oraz Lider Włocławek. W grupie "Święci" zajęli III miejsce z dorobkiem 7 punktów, a w całym turnieju dobre V miejsce po serii rzutów karnych, w których pokonali drużynę Chemika Bydgoszcz.

Do awansu do półfinału zabrakło troszkę szczęścia, a dokładnie 3 strzelonych bramek więcej. W rywalizacji z Olimpią Grudziądz szli „łeb w łeb”, ale na finiszu zabrakło skuteczności. Grudziądz pokonał Lidera Włocławek aż 8:0, czym zapewnił sobie korzystniejszy bilans bramkowy i minimalnie wyprzedził Drużynę Świętego Mikołaja w tabeli grupy drugiej. Paradoksalnie „Święci” świetnie zagrali w obronie tracąc w 5 meczach tylko 1 bramkę (najmniej z wszystkich drużyn). Dzięki temu najlepszym bramkarzem wybrano Kacpra Dolatowskiego (rocznik 2004!), który dzielnie się spisywał w rywalizacji ze starszymi kolegami. Wypada nadmienić, że wspomagał go swoimi umiejętnościami Miłosz Szałamacha – wybrany najlepszym bramkarzem na turnieju w Kłodawie (bronił w meczu z Włocławkiem i karne z Bydgoszczą). [więcej]
redaktor, 27.02.2013 19:00|czytane: 1324 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Zlituj się Boże, nie mogło być gorzej - audytor o szpitalu w Kutnie. Fałszowanie ksiąg rachunkowych, brak kontroli nad lekami, zawyżone kontrakty dla lekarzy...
Ośmiornica, której macki oplotły organizm szpitala niewątpliwie zostanie złapana w sieci wymiaru sprawiedliwości. Pierwszy raz o niej wspominaliśmy tutaj. Dziś na sesji Rady Powiatu w Kutnie Wojciech Pisarski prezes firmy Eko bilans, która zakończyła audyt w szpitalu, przedstawił pokrótce jego wyniki. Są one miażdżące dla poprzedniego prezesa szpitala i zarządu powiatu, właściciela spółki Kutnowski Szpital Samorządowy. Wszystkie błędy, jakie można było popełnić, popełniono, audytor powtarzał jak mantrę: zlituj sie Boże, nie mogło być gorzej.

Spółka na koniec 2012 roku poniosla stratę około 3,5 mln zł. Tak na razie wynika z naszych obliczeń, bilans będzie gotowy na koniec marca - mówił audytor. - Wyniki naszej kontroli nie są budujące, sytuacja szpitala jest tragiczna. Spółka jest niewypłacalna, przychody nie pokryły nawet zakładanej straty. 1, 7 mln zł taki jest ujemny kapitał spółki. Powinna być ona postawiona w stan upadłości. O tym już wie pani prezes szpitala, która odpowiada za decyzję w tej sprawie.  Co może uratować spółkę? Kroplówka finansowa w postaci 5 mln zł. Poprzedni zarząd spółki miał o tym pełną wiedzę, nie kontrolował kosztów szpitala, plany naprawcze i restrukturyzacyjne nie były realizowane i egzekwowane przez prezesa szpitala.

ośmiornica

Pisarski  wyliczał "dokonania" poprzedniego zarządu szpitala. 5% wszystkich wynagrodzeń otrzymywali członkowie zarządu: Piotr Okoński - prezes spółki, Krzysztof Napora zastępca d.s. lecznictwa, Elżbieta Łuczak zastępca d.s. administracyjnych, Jerzy Mijalski - prokurent, konsultant do spraw prawnych i pełnomocnik do spraw restrukturyzacji oraz asystentka pełnomocnika w sumie około 1 mln zł rocznie.

Nastepnie zawieranie niekorzystnych umów z firmami zamiast lekarzami. Lekarze wysłani na bezpłatny urlop wchodzili w struktury takiej firmy i  kwota usługi była wyższa niż po prostu zatrudnienie takiego lekarza. Kolejny błąd zarządzających szpitalem to zawieranie kontraktów lekarskich o najwyższych stawkach, przy braku kontroli nad pracą lekarzy, mających tylko kilka dyżurów w miesiącu.

Rzadko spotykam się z takimi stawkami przy audytach. To jedne z najwyższych. Miesięcznie to zbyteczna kwota około 200 tys. zł - mówił audytor. - Zawieranie umów z lekarzami na dłuższe terminy niż objęcie szpitala kontraktem z NFZ to już woła o pomstę do nieba. Nadwykonania na ogromną skalę 700 tys. zł, i to nie tylko te ratujące życie, ale i świadczeń zdrowotnych innego typu świadczą, że ktoś myślał chyba, że jest jednostką charytatywną, a nie spółką prawa handlowego. I dalej,  brak systemu kontroli nad zużyciem leków. Była tylko jedna taka kontrola, dopiero 30 sierpnia 2012 r. A tak w ogóle nie panowano nad tym, gdzie te leki idą, na które oddziały w jakich ilościach. Trzeba powiedzieć, że wynagrodzenia, nadwykonania i właśnie takie koszty, jak zakup leków to podstawowe elementy, które spółkę obciążają.

Pisarski wymienił również nieprzestrzeganie przez lekarzy zarządzeń wydanych przez poprzedni zarząd szpitala, samowolę w zawieraniu umów, wadliwą strukturę organizacyjną, której spółka nie powinna mieć. Brak dywizjonalnej struktury, czyli takiej jak w wojsku, skutkował brakiem wypełniania zarządzeń - dodał prezes Eko Bilans. - Kolejna sprawa to nienakładanie kar umownych na kontrahentów. No nie może być tak, że jak ktoś się z umowy nie wywiązuje, to nie obciążamy tą karą. Z tego są przecież pieniądze dla spółki. [więcej]
wandea, 27.02.2013 18:18|czytane: 5017 razy|50 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Stypendia dla najlepszych
Wczoraj w Szkole Podstawowej Nr 9 im. Wł. Jagiełły w Kutnie odbyło się spotkanie uczniów, rodziców i nauczycieli z Prezydentem Miasta Kutno Zbigniewem Burzyńskim. Uroczystość dotyczyła wręczenia stypendiów o charakterze motywacyjnym dla wyróżniających się w nauce i sporcie uczniów.

Stypendia dla najlepszych, ./upload/articles_pakiety/18990/01_obraz.jpg
Stypendia dla najlepszych, ./upload/articles_pakiety/18990/02_obraz.jpg


Wśród wyróżnionych za uzyskanie wysokich wyników w nauce w I semestrze roku szkolnego 2012/2013 znalazły się Karolina Jankowska – uczennica klasy VI A oraz Natalia Marczak – uczennica klasy VI D.

Nagrodzono także jedenastu stypendystów za uzyskanie wysokich wyników we współzawodnictwie sportowym w I semestrze roku szkolnego 2012/2013. Są to: Natalia Brzozowska, Marta Budner, Natalia Rojewska, Julia Skrzynecka – uczennice klasy V A, Martyna Goniarska, Karolina Jankowska i Kamil Kryska z klasy VI A oraz Natalia Dziedziczak, Patrycja Hejmanowska, Patrycja Olejniczak, Sara Tomczak – uczennice klasy VI B. Każdy ze stypendystów otrzymał stypendium w wysokości 182 złotych. [więcej]
redaktor, 27.02.2013 17:50|czytane: 1559 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dzień Nowej Szansy
„TEEN CHALLENGE” Chrześcijańska Misja Społeczna Oddział w Kutnie serdecznie zaprasza na „DZIEŃ NOWEJ SZANSY”, który odbędzie się w SP nr 9 przy ul. Wł. Jagiełły 6 w dniu 16.03.2013 roku.

"DNI NOWEJ SZANSY" współfinansowane są przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy UM Kutno.
[więcej]
pismak, 27.02.2013 17:37|czytane: 1089 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa w szpitalnej spółce
Dziś Elżbieta Łuczak, dyrektor Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. z o.o zawiadomiła kutnowską prokuraturę o działaniach na szkodę spółki.

Zawiadomienie złożone zostało w sprawie działania na szkodę spółki - mówi Elżbieta Łuczak, dyrektor KSS. - Zarzuty przede wszystkiem znajdują się w wynikach audytu zewnętrznego przeprowadzonego w szpitalu i dotyczą niegospodarności, błędnych decyzji finansowych i organizacyjnych. [więcej]
wandea, 27.02.2013 16:52|czytane: 2477 razy|17 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jest wniosek o odwołanie starosty
Na dzisiejszej sesji Rady Powiatu w Kutnie radni opozycyjni złożyli wniosek o odwołanie Mirosławy Gal-Grabowskiej Starosty Kutnowskiego. Głosowanie w sprawie odwołania rada powiatu przeprowadzi po zapoznaniu się z opinią komisji rewizyjnej na następnej sesji po tej, na której zgłoszono wniosek o odwołanie, nie wcześniej jednak niż po upływie 1 miesiąca od dnia zgłoszenia wniosku.

Jest wniosek o odwołanie starosty

Radni Krzysztof Debich, Zbigniew Filipiak, Marek Materka, Jolanta Szczypińska, Edyta Ledzion, Jacek Spryszyński i Michał Wasielewski uzasadniają wniosek niedostatecznym nadzorem starosty nad funkcjonowaniem spółki Kutnowski Szpital Samorządowy. [więcej]
wandea, 27.02.2013 16:36|czytane: 2766 razy|42 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Spełniło się marzenie Oli z Szymanówki
We wtorek 26 lutego, dzięki Fundacji "Dziecięca Fantazja", spełniło się marzenie 16-letniej Oli z Szymanówki (gm. Bedlno), która od kilku lat zmaga się z przewlekłą białaczką szpikową. Wizyta była dla Oli ogromnym zaskoczeniem. Jej marzeniem była konsola PS3 z grami, ponieważ podczas wakacji nad morzem miała okazję spróbować zagrać na konsoli i od tamtego momentu zapragnęła mieć taką w domu.

Spełniło się marzenie Oli z Szymanówki, ./upload/articles_pakiety/18984/01_obraz.jpg
Spełniło się marzenie Oli z Szymanówki, ./upload/articles_pakiety/18984/02_obraz.jpg


Wizyta przebiegła bardzo miło, ponieważ wolontariusze z Kanady szybko złapali kontakt z Olą. Jej angielski był perfekcyjny! Po długich rozmowach na temat wspólnych zainteresowań, zapadła wspólna decyzja o utrzymywaniu dalszego kontaktu przez facebooka. [więcej]
Krecik, 27.02.2013 16:07|czytane: 1864 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sprawcy rozboju w Żychlinie nadal na wolności
Od listopada trwają czynności funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Żychlinie w sprawie rozboju dokonanego 26 listopada 2012 roku. Przypomnijmy, dwóch zamaskowanych sprawców po przewróceniu na ziemię pracowników Miejsko –Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żychlinie dokonało kradzieży walizki z 50 tysięcami złotych.

Sprawcy rozboju w Żychlinie nadal na wolności, ./upload/articles_pakiety/18982/01_obraz.jpg


Na podstawie zeznań świadków sporządzono portret pamięciowy jednego ze sprawców rozboju. Osoby, które rozpoznają sprawcę proszone są o kontakt z Komisariatem Policji w Żychlinie pod nr telefonu 242530014 lub najbliższą jednostką Policji.

Urząd Gminy w Żychlinie wyznaczył nagrodę pieniężną w kwocie 3 tysiące złotych dla osoby, której informacje bezpośrednio przyczynią się do ustalenia sprawców przestępstwa. [więcej]
pismak, 27.02.2013 09:31|czytane: 1399 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Komisariat w Krośniewicach osierocony. Kotkowski odszedł do Poddębic
W poniedziałek z funkcji komendanta komisariatu w Krośniewicach zrezygnował podinspektor Krzysztof Kotkowski. Przeniósł się on do jednostki w Poddębicach. Wygrał tam konkurs i będzie pełnić  funkcję zastępcy komendanta.

Komisariat w Krośniewicach osierocony. Kotkowski odszedł do Poddębic
Podkomisarz Dariusz Wójkowski

Krzysztof Kotkowski służy w policji od 1996 roku. Najpierw pracował w Wydziale Prewencji w Komendzie Powiatowej Policji w Kutnie, a potem 11 lat w krośniewickim komisariacie.

Obowiązki podinspektora Kotkowskiego przejął zastępca podkomisarz Dariusz Wójkowski. Wiadomość nas zaskoczyła, była wynikiem rozstrzygnięcia konkursu -  informuje st. asp. Paweł Witczak, [więcej]
wandea, 27.02.2013 09:30|czytane: 2156 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
AZS WSGK Polfarmex Kutno zagra na Śląsku
3 marca, w niedzielę o godz. 18.15 na wyjeździe AZS WSGK Polfarmex Kutno zagra z WKS Śląsk Wrocław. Życzymy kutnowskim koszykarzom powodzenia. Kibice na Was liczą. [więcej]
redaktor, 27.02.2013 08:46|czytane: 1264 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Niepełnosprawni na szerokich wodach kutnowskiego rynku. Czy znajdzie się miejsce dla
Problemy z siedzibą TIFT REKLAMY Spółdzielni Socjalnej osób niepełnosprawnych w Nowej Wsi mogą zakończyć się dla firmy dramatycznie. 47 -letni Leszek... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Spotkanie informacyjne Pałac Saski w Kutnie - rewitalizacja i funkcje przyszłego
Muzeum Regionalne w Kutnie zaprasza na kolejne spotkanie informacyjne poświęcone przyszłości Pałacu Saskiego. Spotkanie pt. „Pałac Saski w Kutnie – rewitalizacja i funkcje przyszłego kompleksu” odbędzie się 31 maja o godz.... [więcej]
Sport
W Kutnie trwają Półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek
Dziś kolejne w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie kolejne mecze Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. O godz. 12.00 Basket Go Przemyśl zmierzył się z Mistrzyniami Województwa – KKS Pro-Basket Kutno z wynikiem 46:43.  Zapraszamy jutro o godz.  10:00 MPKK Sokołów OSiR... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Dyskretna pozna Pana Jestem gotowa rozpalić twoje zmysły do maksimum i sprawić że po naszym spotkaniu będziesz chciał tylko więcej. Zainteresowany? czekam na twoją wiadomość jednakże nie trać ani mojego ani sw... [czytaj więcej]
PRACA PRZY PRODUKCJI I MONTAŻU MEBLI Zatrudnimy pracownika do prac związanych z obróbką płyt meblowych i obróbką szkła na maszynach specjalistycznych oraz montażem mebli. Mile widziane doświadczenie w pracy przy produkcji lub m... [czytaj więcej]
PRACA PRZY PRODUKCJI I MONTAŻU MEBLI Zatrudnimy pracownika do prac związanych z obróbką płyt meblowych i obróbką szkła na maszynach specjalistycznych oraz montażem mebli. Mile widziane doświadczenie w pracy przy produkcji lub m... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
WYSYŁKA PACZEK KURIERSKICH Wysyłasz przesyłki kurierskie? Wejdź na stronę https://zlapkuriera.pl lub zadzwoń do nas pod numer telefonu: +48 55 629 30 40 Za pośrednictwem naszego serwisu Zlapkuriera.pl tanio i szybko ... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Okazja! Narzuta w Super Cenie - 125zł Narzuta dekoracyjna pikowana dwustronna. Wykonana z wysokiej jakości materiału , tkanina miła w dotyku, wygodna w użytkowaniu nie wymaga prasowania. Oferta nie zawiera poszewek widocznych ... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Pracownik / pracownica przetwórstwa mięsnego (Lekkerkerk, Holandia) AP Grupa s.c. (numer certyfikatu Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia: 11282), dla Pracodawcy holenderskiego firmy SRS Personeel B.V., realizuje procesy rekrutacji i selekcji Pracowników w branży... [czytaj więcej]
projektowanie STRON WWW / KOMPLEKSOWO OD A DO Z Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej oferty, jaką jest projektowanie stron internetowych , kompleksowo od A do Z. W ramach oferty proponujemy - stworzenie strony www - zakup serwera i dome... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Krystian Boczeń:
1 godzin temu
Rządy w Staszicu to konflikt między dyrektorem, a grupką nauczycieli. Wg mnie prawda jest po środku. Za oddaniem kontraktu opowiedziało się 13 radnych, reszta się wstrzymała, nikt nie był przeciwko, dzięki temu w Kutnie jest kardiologia inwazyjna. A co masz na mysli z dziwnymi ruchami w komunikacji i geodezji?
Krystian Boczeń:
1 godzin temu
Radny z PSL by się nie wyłamał w tej sytuacji, nie było na to cienia szans. W takiej sytuacji byłoby Debich 11, Bryłka 2. Radny PSL by się wyłamał tylko wtedy gdyby nie wyszła opozycja, która wszystko zepsuła. Bryłka spadł z nieba tym, że chciał kandydować po tym jak opozycja nie wystawiła kandydata i nie wiem jak to można było tak zepsuć.
Otto Ruhmfeld:
2
 · 
1 godzin temu
Czyli merytoryczne są np rządy w Staszicu, Oddanie kontraktu szpitala, dziwne ruchy w geodezji komunikacji itp ?
Otto Ruhmfeld:
1 godzin temu
Celowo piszę biznesowego bo wydaje mi się że ktoś przy władzy myli służbę lokalnej społeczności z dobrym interesem wynikającym z bycia przy władzy.
Otto Ruhmfeld:
1 godzin temu
Krystian, błąd. Gdyby obaj byli kosekwentni i jeden z nich nie zaglosował na debicha to ten pewnie nie zostałby starostą. Brylka też nie, a to zmuszałoby radnych do poszukania porządnego kandydata. Mieli wiedzę że jeden z psl może się wylamać, ale nawet tej wiedzy nie dali szansy, ten z nich ktory zaglosowal za debichem, świadomie byl za utrzymaniem obecnego ukladu i taka jest prawda, a gadki o starszym panie, sprycie, złej opozycji przy tym fakcie są bez znaczenia. FAKT JEST TAKI ŻE JEDEN ZNICH AKTYWNIE PRZYCZYNIL SIĘ DO TRWANIA TEGO CHOREGO UKŁADU BIZNESOWEGO.
Bożydar Kotontay:
1 godzin temu
eeeee czepialski ale niewygodnyś...
Krystian Boczeń:
1 godzin temu
Przykład tych myślących opozycjonistów? Przynajmniej jeden.
Ewaryst Gaspary:
2
 · 
2 godzin temu
Jeszcze jedno Krystianie - cieszy mnie bardzo, że opozycja istnieje w radzie powiatu, ze nie udało sie po 2,5 roku intensywnej pracy Debicha i koalicjantów zmacerować, urobić do wymaganej przez starostę konsystencji całej rady. Widać, nie na wszystkich czar Debicha działa. Sa rownież w radzie ludzie myslący, którzy maja własne zdanie. Ci ludzie jakos nie chcą uczestniczyć w realizacji koncepcji, ktore uważają za nierealne, a niekiedy wręcz szkodliwe.
Krystian Boczeń:
2 godzin temu
Nikt nie próbuje robić wody sodowej z mózgu nikomu. Mieli dobre intencje, a stali się kozłami ofiarnymi tej sytuacji. I to wszyscy 3 panowie.
Ewaryst Gaspary:
2
 · 
2 godzin temu
Krystian, nie usiluj ludziom robić wody sodowej z mózgu. Ludzie to nie "ciemny lud, który to kupi", jak się wyraził jeden z polityków. Ludzie to widzą, słyszą, czytają i analizują. Ta raptowna zmiana taktyki nie zmieni faktu, że dwaj młodzi radni Serenda i Ziólkowski faktycznie zakpili sobie ze starszego czlowieka. W swojej mądrości, inteligencji, umiejetnościach i kunszcie politycznym nie przewidzieli tylko jednego, że to wszystko obróci sie przeciwko nim samym. Stało się tak, jak napisał kiedyś Sienkiewicz "Złapał kozak tatarzyna, a tatrzyn za łeb trzyma". Skutek jest taki, ze obydwaj mlodzi radni -Serenda i Ziółkowski - poniesli sromotną wizerunkowa porazke.
Krystian Boczeń:
2 godzin temu
Ja nie bronię Debicha, stwierdzam tylko, że to człowiek merytoryczny i nie piszcie że to mój protegowany tylko dlatego, że mam takie zdanie o nim. A sytuacja w szpitalu to przecież nie jest jego wina, dostał bałagan po poprzedniej ekipie rządzącej i niech mi nikt nie próbuje wciskać że jest inaczej. Zarządzanie majątkiem powiatu też złe nie jest, a jak jest to też oprzyjmy się na przykładzie. To co było złe to sprzedaż PKSu, ale to też w poprzedniej kadencji. Pokażcie mi przykład gdzie w polityce nie ma kolesiostwa, chociaż jeden, każdy obstawia się swoimi, tak jest na całym świecie. Brak ambicji? każdy ma ambicje. Honor, no tu można dyskutować o tym, fakt.
Ewaryst Gaspary:
2
 · 
2 godzin temu
Krystian, ja bym był ostrozny z takimi epitetami pochwalnymi wobec Debicha. Tydzien temu byliśmy świadkami bardzo burzliwej debaty medialnej, gdzie forumowicze okreslali to, co dzieje sie w samorządzie powiatowym jako bagno. Debich to podobno myslący człowiek, a wpakował sie w taki układ koalicyjny, który go pogrąża. Czyzby tak bardzo chciał być starostą, że przestały sie liczyć jakiekolwiek standardy ? To jest jego świadomy wybór. Za to wszystko, co dzieje sie w powiecie bedzie ponosił odpowiedzialność. Nie pamiętam, aby aż takie cyrki działy sie za Dąbrowskiej, a nawet Galowej.,
Józef Ciołek:
2 godzin temu
Opamiętajcie się za chwilę się okaże, że nikt wam w Polsce nie dorównuje, Trochę pokory
Dymitr Gietgud:
2
 · 
2 godzin temu
Jeszcze jednej lekcji nie było, a już wiedzą, że są świetni. Niezwykli ludzie
Zachary Filipczyk:
2
 · 
2 godzin temu
Boli mnie wielki balagan w kutnowskim szpitalu i zarzarzanie majatkiem powiatu,kolesiostwo,miernota,a przedeszystkim brak honoru i ambicji u twojego protegowanego. Wojewoda wywalil go ze stanowiska a on zrobil wszystko aby na nim pozostac nie sprawdzajac sie zbraku wlasnie merytoryki i troski o dobro spoleczne.
Krystian Boczeń:
2 godzin temu
A i jeszcze jedno. Nie rozumiem nagonki i pretensji wobec Ziółkowskiego i Serendy. Za Bryłką zagłosował najprawdopodobniej Serenda tylko dlatego, że nie mógł zagłosować za Debichem bo jak powiedział przez Gierule, gdyby Debich powiedział, że Gieruli w zarządzie nie będzie to Serenda by na Debicha zagłosował, a tak przynajmniej wynikało z jego wypowiedzi. Radny Ziółkowski słysząc jak Bryłka krzyczy, że jeśli opozycja nie wystawi kandydata to on chce wystartować. Ponieważ tylko radni mogą zgłaszać kandydatów to sam się Bryłka nie mógł zgłosić. Ziółkowski zrobił mu prezent i go zgłosił, uszanował w ten sposób starszego człowieka i byłego radnego powiatowego, start w wyborach na starostę był więc symbolicznym wyrazem szacunku oraz też świetną reklamą dla samego pana Bryłki. I teraz najważniejsze, z tego co ptaszki ćwierkają to gdyby opozycja nie wyszła by z sali to Bryłka byłby starostą! Ziółkowski zagłosowałby wtedy na Bryłkę oraz jeden z panów chłopskiej partii też by sie wyłamał, jest to pewne bo sam tak mówił. I teraz ta sama opozycja skłóca na forum Bryłkę z młodymi radnymi, a czemu? No bo tak jest im wygodnie! Oni narozrabiali, a teraz ma im to ujść na sucho, a za nich po uszach dostają młodzi. I to nie Bryłka pokazał kindersztube młodym, ani młodzi nie ośmieszyli Bryłki. Wszyscy stali się ofiarami opozycji, która dolewa oliwy do ognia.
Adrian Czande:
2 godzin temu
Ewaryście, nie jestem pewny, czy Debich, Burzyński i Trawczyński sa szczęśliwii, że w jednym szeregu obok nich umieszcza sie takich "wybitnych samorzadowców" i tak "zasłużone osoby" jak Ziołkowski i Serenda.
Krystian Boczeń:
2 godzin temu
A może ty napisz najpierw co tak cię boli ta "sitwa". Co ona złego zrobiła i w czym tak szkodzi? W tym, że pierwszy raz od dawna mamy porządnego starostę i merytorykę w starostwie? Ty podaj przykład tego szkodzenia. Nie jestem jednym z nich choć się kręce w otoczeniu radnych.
Ewaryst Kierło:
3 godzin temu
Zmień płytę Czesławie czy Wiesławie czy jak tam masz panie poszkodowany dziadku. Co wpis to każdy już upadł i zakończył kariere polityczną, Debich, Trawczyński, Burzyński, Ziółkowski, Serenda i w zasadzie wszyscy co są radnymi i pewnie ci co jeszcze nie wiedzą, że nimi będą. Niestety poza wylewaniem żalu nie da to panu żadnych efektów. Proszę zresztą zgłosić sprawę na policje, prokuraturę czy gdzie pan chce.
Zachary Filipczyk:
3 godzin temu
Ewerest powierz tak scerze ille naliczyles tych porzadnych ludzi w tej powiatowej sitwie utrzymujacej sie z nszych podatkow i szkodzacych nam wszystkim.Czy zdolas ich wymienic choc jednego z nich to podaj jego nazwisko.Jesli tego nie zrobisz to znaczy ze jestes jednym z nich.Najciekawsze artykuły
 ·  11
3 dni temu
Inauguracja parkrun w KUTNIE! Darmowe biegi już od najbliższej soboty!
 ·  3
4 dni temu
Recital dyplomowy z jazzowymi przebojami wszechczasów
 ·  41
4 dni temu
Kapitulacja wójta gminy Bedlno. Czas na decyzję starosty w sprawie wiatraków
 ·  11
5 dni temu
Policjant z zarzutem zabójstwa wciąż w areszcie
 ·  73
6 dni temu
Wyłudzenie VAT i pranie brudnych pieniędzy w Kutnie. Już 25 podejrzanych i 9 osób w areszcie
 ·  23
7 dni temu
Niepełnosprawni na szerokich wodach kutnowskiego rynku. Czy znajdzie się miejsce dla spółdzielni socjalnej?
 ·  2
9 dni temu
Pamiętaj mordeczko, głowa do góry. Piknik z Kulturą Street art na Dobrzelińskiej
 ·  271
9 dni temu
Głosowanie komisji i oświadczenie starosty w sprawie dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Kutnie
 ·  7
10 dni temu
Sterylizacja zwierząt domowych będzie częściowo dotowana przez miasto
 ·  6
11 dni temu
Noc Muzeów w Krośniewicach za nami
 · 
11 dni temu
Dzień Dziecka w Kutnie. Wielkie show taneczno-muzyczne
 ·  24
12 dni temu
Czytelnicy piszą: A jednak toaleta w parku ma awarię
 ·  59
13 dni temu
Prokurator Sławomir E. na gościnnych występach. Zawieszenie i co dalej?
 ·  91
13 dni temu
Brutalna prawda o konkursach w samorządzie i kłopotliwe pytania o dyrektora
 ·  112
18 dni temu
Rada Miasta Kutna skąpa, a radny Kłopotowski niczego nie pamięta
 ·  16
19 dni temu
Czytelnicy pytają: Czy na Zdrojowej przy cmentarzu staną bloki?
 ·  93
21 dni temu
Prezydent Kutna złożył zawiadomienie do prokuratury. Urzędniczka zwolniona!
 ·  74
25 dni temu
Takie kino...
 ·  4
27 dni temu
Za nami pierwsze koncerty tegorocznej Majówki
 ·  14
28 dni temu
45 lat Kutnowskiego Domu Kultury: zasłużeni, wystawy i folklor kutnowski
 ·  4
28 dni temu
Majówka z Bareją: Czasem, aż oczy bolą patrzeć, jak się przemęcza dla naszego klubu, prezes...
 ·  79
28 dni temu
Piąty roczek Festiwalu Piosenki Biesiadnej w Bedlnie. Na sali na ludowo tańczą wszyscy wkoło
 ·  24
29 dni temu
Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów
 ·  4
30 dni temu
Na wątpliwości przed majówką i po, najlepsza jest nadzieja i odwaga na ...
 ·  21
30 dni temu
Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności