eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 30.04.2017     reklama kontakt
 
<a href="/sport,33658-mks-da-browa-g-rnicza-wygrywa-w-kutnie," title="Kutno: MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie</b><br>Dziś w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie Polfarmex...</div></a> <a href="/wiadomosci,33660-ostatni-raz-z-moja-klasa-kasprowicz-po-egna-tegorocznych-absolwent-w," title="Kutno: Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów</b><br>W II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kasprowicza pożegnano kolejne pokolenie uczniów. ...</div></a> <a href="/kultura,33656-wystawa-body-worlds-the-cycle-of-life-wybierz-si-podczas-maj-wki," title="Kutno: Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki</b><br>W Łodzi można obejrzeć wyjątkową, fascynującą, jedyną w swoim rodzaju anatomiczną...</div></a> <a href="/wiadomosci,33651-wi-to-grabskiego-w-kutnie-cz-owiek-musi-sam-nad-soba-czuwa-i-soba-kierowa-by-wyrosna-na-kogo-w," title="Kutno: Święto Zespołu Szkół nr 3 w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Święto Zespołu Szkół nr 3 w Kutnie</b><br>Święto, 85-lecie istnienia Zespołu Szkół nr 3 im. Władysława Grabskiego w...</div></a> <a href="/wiadomosci,33652-nadle-nictwo-kutno-sadzi-1000-drzew-na-minut," title="Kutno: Nadleśnictwo Kutno sadzi 1000 drzew na minutę" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nadleśnictwo Kutno sadzi 1000 drzew na minutę</b><br>Lasy Państwowe każdego roku sadzą ok. 500 mln drzew, to oznacza,...</div></a> <a href="/wiadomosci,33642-joanna-kowalska-z-kasprowicza-mistrzem-wiedzy-o-redniowieczu," title="Kutno: Joanna Kowalska z Kasprowicza mistrzem wiedzy o średniowieczu" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Joanna Kowalska z Kasprowicza mistrzem wiedzy o średniowieczu</b><br>Joanna Kowalska, uczennica klasy II humanistycznej II LO im. Jana Kasprowicza...</div></a> <a href="/wiadomosci,33644-szko-a-podstawowa-nr-1-w-kro-niewicach-i-gimnazjum-w-krzy-anowie-najlepsze-w-turnieju-wiedzy-o," title="Kutno: Szkoła Podstawowa nr 1 w Krośniewicach i Gimnazjum w Krzyżanowie najlepsze " class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Szkoła Podstawowa nr 1 w Krośniewicach i Gimnazjum w Krzyżanowie najlepsze </b><br>Pod hasłem kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” w dniach 25 i 26...</div></a> <a href="/wiadomosci,33604-wsa-odrzuca-skarg-inwestora-nie-b-dzie-wiatrak-w-w-gminie-bedlno," title="Kutno: WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno " class="none white"><div id="opis_slidera"><b>WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno </b><br>Mieszkańcy gminy Bedlno wraz ze Stowarzyszeniem Czysta Okolica wygrali batalię przeciw...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Antoni Macierewicz w Kutnie: Oni świetnie wiedzą, że kłamią. Państwo polskie na kolanach
Antoni Macierewicz, szef zespołu parlamentarnego badającego katastrofę smoleńską przyjechał wczoraj do Kutna na zaproszenie posła PiS Grzegorza Schreibera. Poseł wybrany z naszego okręgu co jakiś czas wykazuje aktywność, zapraszając gości ze szczytów swojej partii. Organizator nie przewidział jednak, że sala Centrum Teatru Muzyki i Tańca, choć piękna, dostojna i którą z pewnością warto się chwalić, to przeżyje takie oblężenie. Z jednej strony dla partii Jarosława Kaczyńskiego to dobrze, z drugiej warto na zapowiadaną przed wakacjami drugą wizytę  ministra Macierewicza w Kutnie wynająć salę w Kutnowskim Domu Kultury, aby nie robić kłopotu instytucji łamaniem przepisów przeciwpożarowych.

Mieszkańcy powiatu kutnowskiego na początku spotkania minutą ciszy i modlitwą uczcili pamięć o ofiarach katastrofy smoleńskiej i matce Lecha i Jarosława Kaczyńskich, która niedawno zmarła.

Zielona wyspa skurczyła się do kancelarii pana premiera. Tylko tam jest zielono i wesoło, bo chyba nigdzie indziej już w Polsce nie. Mówię o tym dlatego, bo nie unikam tematów innych niż związane z katastrofą smoleńską. Owszem swoje siły i działania skierowałem przez ostatnie dwa lata właśnie na wyjaśnienie jej przyczyny i przebiegu. Nie pozostaję jednak ślepy na inne działania polskiego rządu i nie znaczy to że cały PiS wraz ze mną zajmuje się i koncentruje swoją uwagę na tej tragedii - Antoni Macierewicz tak zaczął spotkanie w Kutnie.W sprawie smoleńskiej miałem takie przekonanie od razu, że prawda o tej tragedii leży na wierzchu. Co nie znaczy niestety, że łatwo ją będzie poznać, szczególnie kiedy takie zwały kłamstwa wiszą nad nią. Kłamstwa tworzone w Polsce i w Rosji. Odsunięcie tego kłamstwa i postawienie przed sądem winnych będzie o wiele trudniejsze niż dojście do niej.

Antoni Macierewicz w Kutnie: Oni świetnie wiedzą, że kłamią. Państwo polskie na kolanach, ./upload/articles_pakiety/18705/09_obraz.jpg
Antoni Macierewicz w Kutnie: Oni świetnie wiedzą, że kłamią. Państwo polskie na kolanach, ./upload/articles_pakiety/18705/02_obraz.jpg
Antoni Macierewicz w Kutnie: Oni świetnie wiedzą, że kłamią. Państwo polskie na kolanach, ./upload/articles_pakiety/18705/03_obraz.jpg


Macierewicz ubolewał nad tym jak mogło dojść do sytuacji, w której w takich okolicznościach umiera elita wielkiego, europejskiego narodu i wszystkie dowody oraz materiały premier i prezydent tego narodu powierzają w "troskliwe" ręce funkcjonariuszy obcego państwa, funkcjonariuszy KGB.

No, bo któż będzie lepiej opiekował się tymi dowodami niż funkcjonariusze KGB w Rosji, albo może jeszcze funkcjonariusze wojskowych sił GRU - mówił minister. - Są oni przecież bardziej uprawomocnieni do pochylenia się nad zebranym materiałem dowodowym, wszyscy w to w Polsce uwierzyli. Prawda? Wszyscy uwierzyli w to co mówił pan Donald Tusk z mównicy sejmowej, że współpraca z Rosją jest wspaniała. - Nic nie mogę powiedzieć złego o tej współpracy- mówił wtedy Tusk. - Ba oni robią więcej niż od nich wymagamy. - Rzeczywiście - perrował Macierewicz. - Rzeczywiście robią więcej tylko nie w stronę odkrycia prawdy o katastrofie.

Czy wtedy kiedy niszczono wrak, wybijano szyby, niszczono dokumenty? To było to więcej o którym mówił premier - pytał gość.

Klub PiS złożył 15 wniosków m.in. w sprawie prowadzenia wspólnego śledztwa. Niestety decyzja polskich posłów oprócz PiS - była jedna - zostawić wrak w Rosji.

Nie ma też żadnych wątpliwości, że polscy patomorfolodzy, ani prokuratorzy nie brali udziału w żadnej z sekcji ofiar katastrofy. W dokumentach medycznych nie widnieje bowiem żaden polski podpis - mówił szef zespołu parlamentarnego badającego katastrofę smoleńską. - Polska prokuratura zapewniała opinię publiczną, posłów, rząd, że uczestniczyła w sekcjach zwłok, identyfikacji i oględzinach. Okazało się, że to jest nieprawda. Dokumentacja, którą przeglądali w prokuraturze przedstawiciele rodzin udowadnia, że nie sporządzali i nie uczestniczyli w jej sporządzaniu przedstawiciele organów państwa polskiego. Nie bez znaczenia są tu kłamstwa Ewy Kopacz, która dokopała się czegoś, czego dokopać nie mogli się archeolodzy. [więcej]
wandea, 29.01.2013 22:49|czytane: 3915 razy|50 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zapraszamy kibiców na prawdziwy hit I ligi: AZS WSGK Polfarmex Kutno - Polski Cukier SIDEn Toruń
Jeszcze kibice z Kutna nie zapomnieli czwartkowego pojedynku z liderem TBL PGE Turowem Zgorzelec, a już jutro o godz. 18.00 kolejny koszykarski klasyk. W XXI kolejce AZS WSGK Polfarmex Kutno podejmie we własnej hali Polski Cukier SIDEn Toruń.

Pojedynki kutnowskich Akademików z „Twardymi Piernikami” już od dawna elektryzują kutnowskich i toruńskich fanów basketu, wówczas hale w obu miastach wypełniają się po brzegi.

Kiedy "walczą" ze sobą obie drużyny emocji jeszcze nigdy nie zabrakło, a losy rywalizacji często rozstrzygane są w dramatycznych końcówkach. Nie inaczej było w pierwszej rundzie trwającego sezonu. Do przerwy dobrze grająca drużyna z Torunia prowadziła 15 punktami i wydawało się odniesie pewne i okazałe zwycięstwo. Nic bardziej mylnego, Akademicy w drugiej części gry zagrali bardzo ambitnie i wyszli na kilkupunktowe prowadzenie. Niestety kilka prostych błędów w ostatniej minucie meczu pozbawiły drużynę Jarosława Krysiewicza pewnego wydawałoby się zwycięstwa (67:68).

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć


Drużyna prowadzona przez Eugeniusza Kijewskiego po niezbyt udanej pierwszej rundzie tuż przed zakończeniem okresu transferowego dokonała kolejnych wzmocnień. Do ekipy znad Wisły dołączyli: Wojciech Barycz oraz Bartosz Bochno. Toruńska drużyna mimo bardzo silnego składu gra bardzo nierówno, czego dowodem może być niedawna porażka w Pruszkowie, gdzie zawodnicy Polskiego Cukru zdołali zdobyć zaledwie 43 punkty.

Jak SIDE-n zagra jutro? Jakie pokaże oblicze? O tym wszystkim dowiemy się już jutro. [więcej]
redaktor, 29.01.2013 21:05|czytane: 1311 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Mamrocki: Koniec komunizmu w polskim sporcie. Kutno podąży nowym szlakiem?
29 stycznia 2013 roku w polskim sporcie skończył się komunizm – słowa wypowiedziane dziś przez Minister Sportu Joannę Muchę z pewnością przejdą do historii. W polskim sporcie rozpoczyna się właśnie nowy rozdział. Kończy się era marnotrawienia publicznych pieniędzy przez działaczy poszczególnych związków sportowych. Czas na wprowadzenie jasnych i przejrzystych zasad, dzięki którym dotację będą otrzymywały tylko te dyscypliny sportowe, które rzeczywiście odnoszą sukcesy i dzięki którym możemy cieszyć się z medali olimpijskich.

Minister Mucha przedstawiła nową koncepcję finansowania polskiego sportu i tzw. podział na dyscypliny strategiczne i te mniej ważne. Przy okazji rodzi się pytanie czy taki podział na szczeblu centralnym, nie powinien być brany pod uwagę na szczeblu lokalnym i regionalnym? Samorządy z roku na rok mają mnie pieniędzy dlatego warto zastanowić się czy jest sens inwestować i to całkiem nie małe środki w coś nie jest ani dochodowe, ani nie przynosi promocji, nie mówiąc już o sukcesach.

W Kutnie do pewnego momentu dotacje miejskie na sport rozdawane były na lewo i prawo, a miasto zachowywało się niczym „dobry wujek”. Zawsze największe wsparcie otrzymywali działacze Miejskiego Klubu Sportowego Kutno, a konkretnie seniorskie drużyny piłkarskie – MKS i MKS II. W tym roku ktoś powiedział stop i klub otrzymał nieco ponad pół miliona złotych (580 tysięcy zł) dotacji, ale w przeszłości wsparcie było dużo większe. Dość powiedzieć, że ostatnie 4 lata kosztowały nas, podatników prawie 3 mln złotych. Ktoś zaraz powie, że nie jest to jakaś zawrotna kwota, a klub swoje potrzeby ma. Faktycznie. Utrzymanie drużyny w III lidze to wydatki.

Po pierwsze grając na własnym stadionie trzeba zadbać o bezpieczeństwo kibiców. Po drugie grając na wyjazdach też ponosi się koszty. Po trzecie wreszcie, nikt nie będzie grał za darmo. I tak zaczyna się błędne koło. Nie jest żadną tajemnicą, że w Kutnie większość dotacji miejskiej to właśnie pensje dla zawodników (60%). Nikt jednak nie raczy zadać pytania dlaczego do klubu pozyskiwani są zawodnicy z Warszawy i okolic, podczas gdy piłkarzy z Kutna można policzyć na palcach jednej ręki.

Miejski Klub Sportowy Kutno, a jednak nazwa a faktyczny stan rzeczy to dwie odrębne historie. O wychowaniu młodych piłkarzy nawet nie warto wspominać, a przecież m.in. w tej dziedzinie oszczędności nie są wskazane. Zarzutów pod adresem MKS jest cała lista i mogłaby z tego powstać całkiem niezła publikacja, ale o tym może innym razem. [więcej]
redaktor, 29.01.2013 19:23|czytane: 1916 razy|16 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pejzaż powiatu w fotografii
W Muzeum Regionalnym w Kutnie rozstrzygnięto w styczniu br. regionalny konkurs fotograficzny pt. „Pejzaż kulturowy powiatu kutnowskiego”.

Pejzaż powiatu w fotografii, ./upload/articles_pakiety/18718/01_obraz.jpg
Pejzaż powiatu w fotografii, ./upload/articles_pakiety/18718/02_obraz.jpg
Pejzaż powiatu w fotografii, ./upload/articles_pakiety/18718/03_obraz.jpg


Jury w składzie: Michał Jabłoński – przewodniczący, pracownik Muzeum Regionalnego w Kutnie, Sylwia Kacalak – członek, pracownik Muzeum Regionalnego w Kutnie, Krzysztof Pawłowski – Foto Kutno  przyznało następujące miejsca:

Kategoria wiekowa -  szkoły podstawowe
I miejsce Maciej Przybylski Szkoła Podstawowa nr 9 w Kutnie

Kategoria wiekowa -  gimnazjum
I miejsce Dominika Lubasińska ZS Nr 1 w Krośniewicach
II miejsce Marika Wojtczak Gimnazjum w Ostrowach
III  miejsce Mateusz Sobczyk Gimnazjum w Ostrowach
Wyróżnienie Aneta Ewkowska Gimnazjum w Ostrowach [więcej]
kultura, 29.01.2013 19:55|czytane: 1505 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Chór SPERANZA MDK w Kutnie zakończył bożonarodzeniowe występy
W niedzielę, 27 stycznia w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbył się uroczysty koncert kolęd, pastorałek i pieśni o tematyce bożonarodzeniowej pn. „Kolędy Świata” podsumowujący doroczną "bożonarodzeniową trasę koncertową" chóru.

Chór SPERANZA MDK w Kutnie zakończył bożonarodzeniowe występy, ./upload/articles_pakiety/18717/01_obraz.jpg
Chór SPERANZA MDK w Kutnie zakończył bożonarodzeniowe występy, ./upload/articles_pakiety/18717/02_obraz.jpg
Chór SPERANZA MDK w Kutnie zakończył bożonarodzeniowe występy, ./upload/articles_pakiety/18717/03_obraz.jpg


SPERANZA wystąpiła z koncertami o tematyce bożonarodzeniowej w wielu miejscach powiatu kutnowskiego. I tak w niedzielę (13.01.2013 r.) w kościele parafii Bedlno podczas uroczystych Mszy Świętych o godz. 9.00 i 11.30, tydzień później - dnia 20.01.2013 r. (niedziela) w kościele parafii Rdutów,  a w sobotę 19.01.2013 r. w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. K. Kurpińskiego w Kutnie podczas inauguracji XXXI koncertu muzyki wokalnej i instrumentalnej sezonu artystycznego 2013 r. organizowanego przez Zarząd TPZK w Kutnie prezentując [więcej]
kultura, 29.01.2013 19:28|czytane: 1530 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Na autostradzie samochód osobowy uderzył w barierkę
Dziś około godz.16.00 w Niedrzewiu na autostradzie samochód osobowy uderzył w barierkę. Na miejsce zadysponowano aż dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie.

Do uderzenia doszło na 239 słupku na wysokości miejscowości Niedrzew. Kierowca poruszał się w stronę Włocławka informuje straż pożarna. Kiedy strażacy dotarli na miejsce, kierowca był w policyjnym radiowozie, raczej nic mu się nie stało.

Policja autostradowa wyjaśnia okoliczności zdarzenia. [więcej]
pismak, 29.01.2013 19:38|czytane: 1579 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zapisz się do newslettera Kutnowskiego Domu Kultury, wygrasz zaproszenie do kina
Wśród tych, którzy udostępnią swój adres e-mailowy Kutnowskiemu Domowi Kultury, aby otrzymywać newsletter z kulturalnymi aktualnościami,  instytucja rozlosuje 2 podwójne zaproszenia na specjalny seans kina niemego z muzyką na żywo. Chodzi o pokaz filmu "Sobotnia góra" z muzyką zespołu Czerwie, czwartek godz. 18.00 bilet 15 zł.

Konkurs trwa do czwartku. 31 stycznia na stronie KDK zostaną opublikowane jego wyniki.

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
Zapisz się do newslettera Kutnowskiego Domu Kultury, wygrasz zaproszenie do kina

[więcej]
wandea, 29.01.2013 14:32|czytane: 1117 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
MKS-owi stuknęła dwudziestka. W czerwcu (nie)wielkie świętowanie
30 czerwca 1993 roku w wyniku połączenia dwóch klubów: ZKS Kutnowianka i MRKS Stal Kutno powstał Miejski Klub Sportowy Kutno. W tym roku upływa dwadzieścia lat od tego wydarzenia. Okrągły jubileusz władze klubu zamierzają uczcić w godny sposób.

Uroczystości planowane są na 13 czerwca w Centrum Teatru Muzyki i Tańca zapowiada prezes klubu Zdzisław Bartol. Nie planujemy jakiegoś wielkiego świętowania. Chcemy przedstawić historię klubu, uwzględniając baseball, koszykówkę i oczywiście piłkę nożną. Planujemy również uhonorować najbardziej zasłużonych działaczy klubowych.

W trakcie uroczystości z okazji 20-lecia MKS specjalne statuetki za zasługi mają trafić m.in. do ośmiu członków-założycieli klubu. Wyróżnienia w postaci dyplomów mają trafić także do członków klubu z wieloletnim stażem. Zwieńczeniem imprezy będą prawdopodobnie występy artystyczne.

Szczegóły całej ceremonii będę znane wiosną. Pewne jest natomiast, że w tym roku nie ukaże się żadna publikacja książkowa podsumowująca dwudziestolecie istnienia MKS Kutno. [więcej]
pismak, 29.01.2013 14:26|czytane: 1612 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Muzeum Regionalne zaprasza na ferie: warsztaty i wycieczki
Muzeum Regionalne w Kutnie zaprasza dzieci i młodzież na "Ferie w Muzeum 2013". Od 13 do 21  lutego w muzeum odbędą się różnorodne lekcje muzealne i warsztaty  m. in. warsztaty fotografii cyfrowej czy malowania ozdób drewnianych.

Muzeum Regionalne zaprasza na ferie: warsztaty i wycieczki

12 lutego odbędzie się wycieczka do Płocka – w planie przedstawienie "Królewna Śnieżka" w Teatrze Dramatycznym oraz zwiedzanie Spichlerza Muzuem Mazowieckiego w Płocku. Udział w warsztatach jest bezpłatny, natomiast w przypadku wycieczki rodzice lub opiekunowie pokrywają jedynie koszty biletu do Teatru Dramatycznego (16 zł), zaś pozostałe opłaty pokrywa Muzeum. [więcej]
wandea, 29.01.2013 13:24|czytane: 1286 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Piękna zima w Kutnie? Pchałam wózek i płakałam
Przyszła odwilż, mini i maxi pługi wyjechały dziś na ulice Kutna. Co tak nagle? Piękna ta zima była, prawda? Nieodśnieżone chodniki, zaspy po kolana i wąskie ścieżki dla dziecięcych wózków. Mieszkańcy miasta narzekają na słabe odśnieżanie w tym roku. Czekamy na odpowiedź kutnowskiego magistratu, kto tak nam "pięknie" odśnieża i za ile.

Piękna zima w Kutnie? Pchałam wózek i płakałam, ./upload/articles_pakiety/18703/01_obraz.jpg
Piękna zima w Kutnie? Pchałam wózek i płakałam, ./upload/articles_pakiety/18703/02_obraz.jpg
Piękna zima w Kutnie? Pchałam wózek i płakałam, ./upload/articles_pakiety/18703/03_obraz.jpg


Śnieg w Kutnie nie pada przynajmniej od trzech dni a chodniki to jakaś masakra. Kiedy szłam z centrum miasta na Batorego z wózkiem dziecięcym, po prostu nie dało się przejść w niektórych miejscach. Trzeba było wózek przenosić, bo stawał w miejscu. Koło poczty, róg Kościuszki-Wyszyńskiego ktoś zrzucał chyba śnieg z dachu i nawet go nie posprzątał tylko tak zostawił, śniegu jest tam po kolana - mówi pani Anna z Batorego. - W innych miejscach nie było lepiej. Młodzi ludzie mają problemy z przejściem chodnikiem, a co dopiero starsi. Nie wyobrażam sobie starszej schorowanej osoby na tych nieodśnieżonych chodnikach, przecież to można ducha wyzionąć. Pchałam ten wózek i płakałam. Czy któryś z urzędasów mógłby pomyśleć że w naszym mieście są jeszcze piesi? Jezdnie to odśnieżyli pięknie, ale o chodnikach to szkoda gadać.

Czy są mandaty za nieodśnieżanie chodników? Co roku się mówi o tym, a potem Straż Miejska siedzi w samochodzie i patroluje. Czy w ogóle można pełnić taką służbę siedząc w samochodzie? - pyta pan Kazimierz z ulicy Wojska Polskiego.

Przewróciłam się nieopodal parku, bo alejki są tylko częśćiowo odśnieżone. Ktoś uważa że tylko dwie wystarczą, którymi dojdzie się przez park do cmentarza. Dziwne to myślenie i duże lenistwo. Trudno było mi wstać, bo gruby śnieg zalegał i twardego podparcia nie było. Jakaś młoda pani mi pomogła - opowiada starsza pani. [więcej]
redaktor, 29.01.2013 13:23|czytane: 2632 razy|18 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wystarczy spojrzeć jak miasto teraz wygląda. Rozmowa ze Zbigniewiem Burzyńskim, prezydentem Kutna
Miniony 2012 rok był czasem  przygotowania do zaciskania pasa. W Kutnie jednak był to też rok efektów wielomilionowych inwestycji, takich jak Kutnowski Dom Kultury czy Aquapark. Jaką inwestycję bądź inne zdarzenie gospodarcze uważa pan za najbardziej udane?

Zbigniew Burzyński:  Rok 2012 był rokiem niepewności i oczekiwania skutków kryzysu. Na szczęście nic takiego się nie stało. Rok ten był też wyjątkowy za sprawą finalizacji wieloletnich działań inwestycyjnych. W tym czasie powstały czy też zostały zmodernizowane cztery budynki użyteczności publicznej: Aquapark KUTNO, Kutnowski Dom Kultury, Centrum Teatru, Muzyki i Tańca oraz Dworek Modrzewiowy. Te wielomilionowe inwestycje mają wpływ na życie wszystkich mieszkańców miasta i zaspakajają ich potrzeby w zakresie kultury, rozrywki, rekreacji i integracji. Są to też zadania spektakularne i widoczne dla wszystkich w porównaniu np. z drogami, których poprawę stanu odczuwają zazwyczaj przy nich mieszkający, szczególnie na obrzeżach miasta.

Wystarczy spojrzeć jak Kutno teraz wygląda. Rozmowa ze Zbigniewiem Burzyńskim, prezydentem miasta

Wykonanie inwestycji za rok ubiegły jest wyjątkowo duże bo sięga poziomu 92 %. Miniony rok był również pomyślny jeśli chodzi o dochody ponieważ zrealizowaliśmy je w 96 %. Niewykonanie dochodów wynika z wycofania się inwestora z zakupu działki za ok. 7 mln zł.

Wszystkie instytucje samorządowe miasta Kutna są dotowane gdyż nie prowadzą działalności czysto komercyjnej. Wyobraźmy sobie,  jakie musiałyby być ceny biletów do kina czy na basen, aby te podmioty mogły same się utrzymać. Samorząd jest od tego, aby dbać o wszystkie potrzeby mieszkańców i dlatego musi dopłacać m. in. do edukacji, kultury czy rekreacji.


W wyborach w 2010 r. podobnie jak inni wójtowie czy burmistrzowie z powiatu kutnowskiego nie ukrywał pan poparcia dla kandydata na starostę z Komitetu Obywatelskiego.  Stało się inaczej, zawiązała się szeroka koalicja i Mirosława Gal-Grabowska została starostą, a pana kandydat jest w opozycji. Jak układała się w ubiegłym roku współpraca z samorządem powiatowym?

Zbigniew Burzyński: W takim obszarze jak działalność administracyjna współpraca odbywa się bez zakłóceń. Natomiast w niektórych kwestiach różnice występują. Tak było w przypadku pomocy dla szpitala. Starostwo oczekiwało  przekazania środków finansowych na rzecz samorządu powiatowego  natomiast Rada Miasta Kutna optowała za zakupem sprzętu dla szpitala. Takie rozwiązanie, że sprzęt jest użyczony czyli pozostaje własnością miasta jest lepszy, gdyż w przypadku ewentualnej prywatyzacji placówki pozostanie własnością miasta. Inną sprawą jest sztucznie nadmuchany temat połączenia PKS z MZK, który ze względów formalno – prawnych nie jest możliwy do zrealizowania. [więcej]
wandea, 29.01.2013 12:50|czytane: 2281 razy|58 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czołówka na zakręcie
Przed godziną 11.00 na zakręcie z ulicy Skłodowskiej w 29 Listopada doszło do czołowego zderzenia dostawczego samochodu z audi na łęczyckich numerach rejestracyjnych.

Czołówka na zakręcie, ./upload/articles_pakiety/18708/01_obraz.jpg
Czołówka na zakręcie, ./upload/articles_pakiety/18708/02_obraz.jpg
Czołówka na zakręcie, ./upload/articles_pakiety/18708/03_obraz.jpg


Miejsce wypadku zabezpieczają strażacy, którzy kierują ruchem. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia kutnowska policja. [więcej]
pismak, 29.01.2013 11:27|czytane: 2348 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Inwestycja za 225 mln złotych. UMA Investments odebrała drugie zezwolenie na działalność w Kutnie
Wczoraj w Muzeum Miasta Łodzi odbyła się uroczystość wręczenia zezwoleń firmom, które w ostatnim czasie zdecydowały się na inwestycje na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Wśród czterech inwestorów, którzy odbierali zezwolenia znalazł się jeden, inwestujący w Podstrefie Kutno – firma UMA Investments Sp. z o.o.

Inwestycja za 225 mln złotych. UMA Investments odebrała drugie zezwolenie na działalność w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/18706/02_obraz.jpg
Inwestycja za 225 mln złotych. UMA Investments odebrała drugie zezwolenie na działalność w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/18706/03_obraz.jpg


Zezwolenie w imieniu firmy odebrał Eugene Evans – dyrektor zakładu w Kutnie. Miasto Kutno reprezentował wiceprezydent Jacek Boczkaja. Jest to 20 zezwolenie przyznane firmom działającym w Podstrefie Kutno, a drugie zezwolenie przyznane spółce UMA Investments. Pierwsze zakładało wybudowanie zakładu produkującego płatki śniadaniowe. Koszt tej inwestycji wyniósł ok. 190 mln zł. Drugie zezwolenie zakłada rozbudowę dotychczasowej fabryki produkującej  przekąski słone. Wartość tego projektu to ok. 225 mln zł, co czyni go największym pod względem nakładów projektem inwestycyjnym realizowanym w kutnowskiej strefie. Warto również dodać, że był to największy projekt na jaki wydano zezwolenie w 2012 r. w całej Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Zakończenie tej inwestycji planowane jest na połowę 2015 r. [więcej]
redaktor, 29.01.2013 09:08|czytane: 1746 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pieta, Czarna Madonna, Rodzicielka, Pocieszycielka, Orędowniczka. Madonny w kutnowskim muzeum
Kult maryjny w Polsce jest wciąż aktualny. Wielu wśród rzeszy artystów z religii czy wiary czerpie inspiracje. Dwie instytucje kultury - Muzeum Regionalne w Kutnie i Łódzki Dom Kultury - przygotowały dla mieszkańców powiatu kutnowskiego wyjątkową wystawę czasową. "Madonna w sztuce ludowej" to obrazy, rzeźby i płaskorzeźby 50 twórców ludowych z województwa łódzkiego, w tym m.in. z naszego powiat. Wystawa jest czynna od dziś do 2 kwietnia 2013 roku.

Pieta, Czarna Madonna, Rodzicielka, Pocieszycielka, Orędowniczka. Madonny w kutnowskim muzeum, ./upload/articles_pakiety/18704/01_obraz.jpg
Pieta, Czarna Madonna, Rodzicielka, Pocieszycielka, Orędowniczka. Madonny w kutnowskim muzeum, ./upload/articles_pakiety/18704/02_obraz.jpg
Pieta, Czarna Madonna, Rodzicielka, Pocieszycielka, Orędowniczka. Madonny w kutnowskim muzeum, ./upload/articles_pakiety/18704/05_obraz.jpg


[więcej]
kultura, 28.01.2013 20:49|czytane: 1344 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy pytają: Dla kogo debata o bezpieczeństwie?
Informacja o jutrzejszej debacie społecznej o bezpieczeństwie w Starostwie Powiatowym w Kutnie wzbudziła liczne kontrowersje. Czytelnicy eKutno.pl dziwili się terminowi debaty, w której mają wziąć udział mieszkańcy, a zaplanowana ona została na godz. 12.00. Większość z nas pracuje, albo uczy się o tej porze - piszą do redakcji czytelnicy. - Chyba, że przyjdą emeryci. Dla kogo ta debata? Dla urzędników i policjantów?

Zapytaliśmy Komendanta Powiatowego Policji w Kutnie mł. insp. Jana Kuropatwę skąd wybór tak wczesnej pory na spotkanie z mieszkańcami.

Debata dotycząca bezpieczeństwa jest pierwszym takim spotkaniem na terenie powiatu kutnowskiego. Planujemy
kolejne. Jeśli będzie takie zapotrzebowanie to następną debatę zorganizujemy w godzinach późniejszych. Jesteśmy świadomi tego, że musimy zmieniać godziny naszych spotkań. Są osoby, które pracują na różne zmiany i trudno będzie wybrać dogodny termin dla wszystkich. Następna druga debata planowana jest na godziny popołudniowe
- odpowiada komendant.

W konsultacjach na temat bezpieczeństwa wezmą udział zaproszeni goście: Starosta Kutnowski, Prezydent Miasta Kutna, przedstawiciele spółdzielni mieszkaniowych, wspólnot mieszkaniowych oraz organizacji pozarządowych. Spotkanie organizowane jest przez Komendę Powiatową Policji w Kutnie, w ramach rządowego programu ograniczenia przestępczości „ Razem Bezpieczniej”.

Przybyli na spotkanie mieszkańcy będą mogli przedstawić swoje potrzeby i oczekiwania odnośnie poprawy bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania. [więcej]
wandea, 28.01.2013 14:42|czytane: 1503 razy|13 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wypadek na W-702
Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kutnie wyjaśniają okoliczności dzisiejszego zdarzenia drogowego, do jakiego doszło około godziny 6.40 w Zawadach na drodze wojewódzkiej nr 702.

Z wstępnych ustaleń wynika, że kierujący oplem astra mieszkaniec Skierniewic z nieustalonej przyczyny stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z dostawczym iveco, którego kierowca był mieszkaniec powiatu płockiego - mówi st. asp. Paweł Witczak, oficer prasowy KPP Kutno.- W wyniku zdarzenia obrażenia ciała w postaci urazu głowy doznał kierujący oplem. Niegroźne dla zdrowia obrażenia doznało również troje pasażerów osobówki. [więcej]
redaktor, 28.01.2013 14:25|czytane: 3287 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ostatni w styczniu bukiet od Kwiaciarni Jaśmin
Styczniowa seria konkursów Kwiaciarni Jaśmin i eKutno.pl dziś dobiegła końca. Tym razem można było wygrać bukiet na imieniny Martyny. Odbierze go Maria Piotrowska.

7 lutego zapraszamy zakochanych mężczyn do udziału w Konkursie Walentynkowym. Można będzie wygrać cztery Bukiety dla Ukochanych.

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć


[więcej]
wandea, 28.01.2013 13:30|czytane: 1582 razy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy pytają: Dlaczego w gminie Kutno nie ma paczek żywnościowych dla ubogich mieszkańców?
Dlaczego w gminie Kutno nie ma paczek żywnościowych dla ubogich mieszkańców? W Kutnie jest organizacja, która rozdaje najbardziej podstawowe produkty żywnościowe rodzinom -pyta jeden z czytelników eKutno.pl mieszkający w gminie Kutno. - To ważna forma pomocy. Kilka lat temu były paczki, a teraz wójt nie dba już.

Stowarzyszenie Bank Żywności Kutno ma zawarte cztery umowy z gminami Strzelce, Bedlno, Dąbrowice i Oporów na odbiór żywności dla ubogich mieszkańców powiatu kutnowskiego.

Beneficjentami i pośrednikami w pomocy dla mieszkańców są organizacje pozarządowe z danego terenu, to one potem zajmują się rozdawaniem paczek. Teraz tylko cztery gminy odbierają od nas żywność. Są gminy, które bezpośrednio korzystają z pomocy z Banków Żywności w Koninie czy Łodzi - mówi Bożena Kaca, prezes Stowarzyszenia Bank Żywności Kutno.

A jak jest w gminie Kutno? Kilka lat temu korzystaliśmy z Banku Żywności w Kutnie, kiedy to jeszcze było prawnie możliwe. Po zmianie przepisów, kiedy organizacje pozarządowe mogą zawierać porozumienia, nie ma żadnej która by chciała zająć się taką pomocą. To nie wójt czy Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej rozdaje paczki, tylko taka organizacja - tłumaczy Maria Łuczak, kierownik GOPS.

Czy rodzina z powiatu kutnowskiego, której gmina czy organizacja pozarządowa nie ma porozumienia ze Stowarzyszeniem Bank Żywności, może otrzymać pomoc w formie paczki? Niestety nie. Zdarzają się przypadki, w których dostajemy prośby od instytucji sądu czy kuratora i wtedy staramy się zadośćuczynić prośbie. [więcej]
wandea, 28.01.2013 13:26|czytane: 1404 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Jutro sesja rady w Krośniewicach
Jutro w Zespole Szkół Nr 1 w Krośniewicach odbędzie się XXIX sesja Rady Miejskiej. Radni uchwalą wieloletni program gospodarowania zasobem mieszkaniowym gminy Krośniewice na lata 2013-2017, podejmą uchwałę w sprawie nabycia nieruchomości do gminnego zasobu nieruchomości. Uchwalą też „Regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Krośniewice".

Podobnie jak wszystkie gminy w Polsce krośniewiccy radni ustalą wzór deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi składanej przez właścicieli nieruchomości położonych na terenie gminy Krośniewice oraz podejmą w sprawie podziału Gminy Krośniewice na stałe obwody głosowania oraz ustalenia ich numerów, granic i siedzib obwodowych komisji wyborczych.

Przedmiotem obrad sesji będzie też Gminny Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2013 rok oraz program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt. [więcej]
redaktor, 28.01.2013 12:50|czytane: 1305 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
MKS Kutno ma warunkową licencję
Trzecioligowy MKS Kutno otrzymał warunkową licencję na grę w III lidze łódzko-mazowieckiej. ŁZPN będzie nadzorował infrastrukturę stadionu przy ulicy Kościuszki  w Kutnie i dopiero po wizytacji zdecyduje o dopuszczenie do rozgrywania spotkań w naszym mieście.

Przypomnijmy, pod koniec 2012 wygasła poprzednia licencja, aby otrzymać nową na stadionie powinien pojawić się specjalny sektor dla kibiców gości. Teraz kiedy kutnowski klub złożył deklarację, iż taki sektor powstanie ŁZPN przyznało warunkową licencję. [więcej]
redaktor, 28.01.2013 12:21|czytane: 1249 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Bezpłatna mammografia w czwartek w Krośniewicach
W czwartek w Krośniewicach można będzie bezpłatnie wykonać badanie mammografii. Zapraszamy kobiety w wieku  50-69 lat, które nie korzystały z takich badań przez ostatnie 2 lata.

Badania odbędą się 31 stycznia przy NZOZ „Medical", ul. Poznańska 18/20. ZAPISY 42 254 64 10 lub 517 544 004.

Medica Nowoczesna Diagnostyka Obrazowa jest świadczeniodawcą z ramienia NFZ i zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia realizuje Narodowy Program Zwalczania Chorób Nowotworowych w zakresie mammografii.
Kobiety w wieku od 40 lat, mogą skorzystać z badania płatnego, przy czym w tym przypadku konieczne jest skierowanie od lekarza. [więcej]
pismak, 28.01.2013 11:36|czytane: 1159 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wyniki: minikoszykówka
WOJEWÓDZKA LIGA ŻACZEK U-12 TURNIEJ W PABIANICACH

MAG-RYS ZGIERZ –  MKS KUTNO /6 : 9, 12 : 8, 13 : 6, 6 : 9, / 37 : 34
PTK PABIANICE –  MKS KUTNO /27 : 4, 17 : 7, 14 : 13, 20 : 8, / 78 : 32

MKS KUTNO: Karolina KOCIURSKA – TOMCZAK– trener, Klaudia WÓDKA – 2, Julia MYSZKOWSKA – 6, Sara KUBIAK – 11, Paulina DZIERŻAWSKA – 8, Natalia BRZOZOWSKA – 6, Daria RAUROWICZ – 2,  Małgorzata SIATKOWSKA – 31, Julia PIŁACIK – 0, Alicja JANECKA – 0, Aleksandra ŻURAWIK – 0,  Natalia ZYBURA – 0, Krystyna KULPA – 0, Klaudia TRACZ – 0. [więcej]
pismak, 28.01.2013 11:26|czytane: 1876 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Mężczyzna zatruł się czadem
W niedzielę około godziny 18.00 kutnowska policja została poinformowana przez dyżurnego Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie, że w miejscowości Strzegocin doszło prawdopodobnie do zatrucia się mężczyzny czadem.

Na miejscu policjanci ustalili, że 43-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego dzień wcześniej w sobotę około godziny 19.00 wyszedł z mieszkania do drugiego należącego do niego domu, aby tam napalić w piecu i pozostać tam na noc. Następnego dnia, gdy mężczyzna nie wracał do domu zaniepokojona żona poszła zobaczyć, co się dzieje. Kobieta w kuchni domu znalazła zwłoki męża - mówi st. asp.Paweł Witczak, oficer prasowy KPP Kutno. -W pomieszczeniu gdzie leżał mężczyzna można było wyczuć woń dymu z pieca. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon w wyniku zaczadzenia. Ciało zostało zabezpieczone w prosektorium w celu przeprowadzenia sekcji
zwłok.


Aby uniknąć tragedii należy:
• uchylić okno w mieszkaniu, gdy korzystasz z jakiegokolwiek źródła ognia (pieca gazowego z otwartą komorą spalania, kuchenki gazowej lub węglowej),
• nie zasłaniać kratek wentylacyjnych i otworów nawiewnych,
• przy instalacji urządzeń i systemów grzewczych korzystaj z usług wykwalifikowanej osoby,
• dokonywać okresowych przeglądów instalacji wentylacyjnej i przewodów kominowych oraz ich czyszczenia.
• w przypadku wymiany okien na nowe, sprawdzić poprawność działania wentylacji, ponieważ nowe okna są najczęściej o wiele bardziej szczelne w stosunku do wcześniej stosowanych w budynku i mogą pogarszać wentylację, [więcej]
redaktor, 28.01.2013 11:10|czytane: 1373 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Akademia Piłkarska Młode Lwy
Akademia Piłkarska Młode Lwy udanie zaprezentowała się podczas minionej soboty, w kolejnym turnieju rocznika 2002 w Łodzi Vera Kids 2013. Nasza reprezentacja po zajęciu drugiego miejsca w grupie eliminacyjnej ostatecznie w finałowej stawce zajęła szóste miejsce.

Akademia Piłkarska Młode Lwy, ./upload/articles_pakiety/18695/01_obraz.jpg


Nie oddaje ono na pewno możliwości drużyny, bo w zgodnej opinii obserwatorów nasi zawodnicy nie odbiegali od najlepszych. Niestety zabrakło nam szczęścia w wykorzystywaniu sytuacji podbramkowych, których w każdym meczu mieliśmy, co najmniej kilka. Najbardziej zabrakło nam jednak bramkarza, zawodnicy z pola, którzy musieli stanąć na bramce robili co mogli, ale przytrafiały im się proste błędy, o które jednak nikt nie ma pretensji.

Najważniejsze, że nasza ekipa w stawce 12 zespołów zaprezentowała się bardzo dobrze, starając się grać otwarty, ofensywny futbol. Postawę kutnowskiego zespołu docenili organizatorzy i trenerzy pozostałych ekip występujących w turnieju, którzy na najlepszego zawodnika turnieju wybrali Huberta Stolarczyka. Warto zaznaczyć, że Hubert jest o rok młodszy od większości uczestników turnieju, zresztą w naszej ekipie było aż czterech zawodników młodszych o rok od pozostałych drużyn. Kolejny turniej już za tydzień w Bedlnie.

W Turnieju w Łodzi udział wzięli: Wiktor Florczak, Bartosz Garus, Damian Grabarczyk, Michał Jurczak, Paweł Luba, Miłosz Sienkiewicz, Bartosz Nowak, Dawid Rostkowski, Hubert Sobota, Hubert Stolarczyk, Dawid Wiciński. [więcej]
pismak, 28.01.2013 11:01|czytane: 1451 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Pieszy zginął na drodze w Krośniewicach
W piątek około 19.40 na drodze krajowej 92 łączącej się z obwodnicą Krośniewic pod kołami samochodu fiat ducto zginął pieszy.   56-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego stał na środku jezdni. Okoliczności i przyczyny wypadku bada krośniewicka policja.

Z wstępnych ustaleń wynika, że kierujący fiatem ducato mieszkaniec powiatu świebodzińskiego najechał na stojącego na jezdni pieszego 56-letniego mieszkańca powiatu kutnowskiego. W wyniku odniesionych obrażeń ciała pieszy zmarł na miejscu. Kierujący trzeźwy. Od pieszegozostała pobrana krew na zawartość alkoholu w organizmie - informuje st. asp. Paweł Witczak, oficer prasowy KPP Kutno. [więcej]
redaktor, 28.01.2013 10:02|czytane: 1462 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Szpital: Dyrektor ds. lecznictwa zrezygnował
Krzysztof Napora, zastępca Elżbiety Łuczak dyrektorki w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym  zrezygnował z funkcji z powodów zdrowotnych. Przebywa na urlopie. Kto następny z kadry spółki bardzo się rozchoruje? Okaże się wkrótce. Nowa ekipa w szpitalnej spółce musi przetrwać do zakończenia wyników zewnętrznego audytu. Jego wynik wskaże czy Rada Nadzorcza KSS miała rację, rezygnując z usług Piotra Okońskiego. Obowiązki Napory przejął Marian Sikora. [więcej]
redaktor, 28.01.2013 09:56|czytane: 2051 razy|20 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Przegląd Piosenki Harcerskiej i Turystycznej
W następną sobotę, 2 lutego  Komenda Hufca ZHP Kutno zaprasza mieszkańców Kutna na XIII edycję Przegląd Piosenki Harcerskiej i Turystycznej. Odbędzie się on o godz. 10.00 w sali widowiskowej Kutnowskiego Domu Kultury. Wstęp wolny. [więcej]
pismak, 28.01.2013 08:58|czytane: 1166 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zwycięstwo kadetek MKS Kutno
W sobotę, 26 stycznia kadetki MKS „Kutno” rozegrały mecz koszykówki z UKS Basket Aleksandrów Łódzki w ramach rozgrywek Łódzkiego Związku Koszykówki.

Podopieczne trenera Tomasza Pasińskiego wygrały 75 do 53 (w kwartach 20:13; 17:20; 20:10; 18:9), zachowując tym samym szansę na awans do rozgrywek strefowych.

Najwięcej dla Kutna rzuciła kapitan drużyny Paulina Kacprowicz -  23 punkty. Grały również: Anna Walicka 4 punky, Wiktoria Nowak 4, Martyna Borowiecka12, Angelika Gabrysiak 3, Kinga Chodorowska 0, Małgorzata Lesicka 13, Weronika Bogdańska 0, Natalia Furmańska 16  Kierownikiem drużyny jest Marcin Bogdański. [więcej]
pismak, 28.01.2013 08:51|czytane: 1130 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
"Dziewiątka" startowała w Spale
W miniony weekend lekkoatleci Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziewiątka” startowali w Halowych  Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Spale (rocznik 1996-97).



W pierwszym dniu  wystartowała  dwójka debiutantów w gronie juniorów młodszych na imprezie mistrzowskiej. Jako pierwsza  wystąpiła sprinterka Wiktoria Leszczyńska, która w biegu eliminacyjnym na 60 m „otarła” się o finał (osiem najlepszych zawodniczek), zajmując ostatecznie dziewiąte miejsce w bardzo dobrym czasie  8,31 s (rekord życiowy Wiktorii wynosi 8,27 s). Występujący cztery godziny później klubowy kolega Wiktorii, Piotr Kowalski mimo, że ustanowił w biegu na 300 m rekord życiowy, pokonując dystans w czasie 38,42 s także nie zdołał zakwalifikować się do serii finałowej, zajmując ostatecznie 18 miejsce.

To co nie wyszło pierwszego dnia mistrzostw juniorów młodszych, udało się zrealizować w drugim dniu imprezy Rafałowi Ewkowskiemu.  Ten ubiegłoroczny brązowy medalista w skoku w dal wśród młodzików z sezonu letniego (Mistrzostwa Polski Młodzików w Słubicach), skoczył  w swej koronnej konkurencji na odległość 6,50 m. Wynik ten jest nowym rekordem życiowym Rafała w hali i pozwolił mu w gronie starszych kolegów zająć doskonałe piąte miejsce. [więcej]
pismak, 28.01.2013 08:38|czytane: 1276 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W czwartek nieme kino z muzyką na żywo
Zapraszamy do kina Kutnowskiego Domu Kultury 31 stycznia o godz. 18.00 na wyjątkowy seans filmowy. Do niemego obrazu  „Sobotnia Góra”  na żywo zagra zespół CZERWIE. Bilet 15 zł można zakupić w kasie KDK. Dla wszystkich, którzy preferują płatność kartą, dom kultury w styczniu uruchomił i tę usługę.

W czwartek nieme kino z muzyką na żywo, ./upload/articles_pakiety/18687/01_obraz.jpg


Film opowiada historię trzech braci, którzy próbują pomóc swojej chorej matce. Jak to w bajkach zazwyczaj bywa, każdy z nich ma różne umiejętności, najstarszy jest silny i odważny, średni- mądry, a najmłodszy niczym się nie wyróżnia, jest zwyczajny. Baśń opowiada o ich przygodach i trudnościach jakie napotykają na swojej drodze. Historia ma uniwersalne przesłanie, które jest nadal aktualne, co podkreśla konwencja filmu. Obraz nawiązuje do niemych filmów z początku dwudziestego wieku i jest hołdem złożonym taki twórcom jak Melies, Wiene, Corman czy późniejszy Paradżanow. Charakterystyczny klimat filmu wynika z faktu, że realizatorzy podążają tą samą drogą co twórcy z „początków kina”, ponieważ tak jak oni wówczas odkrywają podczas pracy nad filmem tajniki sztuki filmowej. Sposób pracy Grupy Czarny Karzeł jest połączeniem intuicji z miłością do sztuki. To połączenie daje surrealistyczne efekty.

CZERWIE - alternatywa z pogranicza folku, psychodelii i sceny absurdu. Grupa zawiązała się spontanicznie w 2000 r. na wiejskim pikniku w sołectwie Roczyny koło Andrychowa (powiat wadowicki) w Beskidzie Małym. Od tamtej pory było wiele zmian składu, który ostatecznie tworzą w obecnej postaci doświadczeni muzycy. Są twórcami i wykonawcami całkiem dobrej muzyki do głośnego spektaklu w reżyserii Piotra Cieplaka "Albośmy to jacy, tacy” na podstawie St. Wyspiańskiego (Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Warszawa, 2007) oraz do wielu innych zakręconych projektów... [więcej]
kultura, 27.01.2013 11:36|czytane: 1152 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Koncert marzeń w Kutnowskim Domu Kultury
Niech żałują ci, co przeoczyli niezwykłe wydarzenie muzyczne, które odbyło się na scenie widowiskowej Kutnowskiego Domu Kultury w sobotę 26 stycznia Koncert „W naszej kolędzie…” w wykonianiu solistów: Joanny Domagały, Andrzeja Sodulskiego, Macieja Klimarczyka, akompaniatora Jarosława Domagały i Kameralnego Zespołu Wokalnego  Cantabile Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej pod batutą Joanny Domagały był po prostu elektryzujący i prezentował to, co w kutnowskiej tradycji i teraźniejszości muzycznej i – szerzej – artystycznej - najlepsze.

Wysoka kultura śpiewu, wielogłosowe aranżacje, autentyczna radość muzykowania, mądry, przemyślany program i prowadzona z wielkim wyczuciem konferansjerka złożyły się na wydarzenie, które napełniło całą salę wyjątkową energią. Publiczność mimo wczesnej godziny dopisała, a swemu entuzjazmowi dała wyraz już w połowie występu domagając się bisów. Na koniec zgotowała 15 muzykom owację na stojąco.

Koncert marzeń w Kutnowskim Domu Kultury, ./upload/articles_pakiety/18686/07_obraz.jpg
Koncert marzeń w Kutnowskim Domu Kultury, ./upload/articles_pakiety/18686/02_obraz.jpg
Koncert marzeń w Kutnowskim Domu Kultury, ./upload/articles_pakiety/18686/14_obraz.jpg


Na program koncertu złożyły się w pierwszej części kolędy i pastorałki tradycyjne: Przybieżeli do Betlejem, Hej w dzień narodzenia, Niechaj będzie głośno  wszędzie, Gdy się Chrystus rodzi, Oj, maluśki, maluśki, Jasna Panna, Radość dziś nastała, Narodził się Jezus Chrystus, Jezusa narodzonego (ta ostatnia została odśpiewana pod przymusem publiczności po raz drugi).

Druga część prezentowała autorskie kompozycje kutnowskich muzyków do tekstów poetów, między innymi Jerzego Ficowskiego, Czesława Miłosza, ks. Jerzego Szymika i związanej z Kutnem poetki Czesławy Politańskiej. Tej ostatniej prowadzący koncert poświęcili szczególne słowo. Trzeba bowiem wiedzieć, że cała czwórka muzycznych bohaterów wieczoru to absolwenci Liceum im. Jana Kasprowicza.

Ciepło wspominali legendarne polonistki z tej szkoły, wspomnianą już Czesławę Politańską, Genowefę Pawłowską i Annę Nachyłę. Ich praca stała się dla nich, wówczas uczniów liceum, inspiracją do pierwszych kroków estradowych i muzycznej przygody z poezją, która – jak się okazuje – trwa i przynosi owoce w ich dorosłym życiu. A oto tytuły autorskich kolęd, które zabrzmiały podczas koncertu: W naszej kolędzie, Kolędnicy z kozą, piszczałką, Panie mój, Dzwonki śniegu, Pełna światła kolęda uboga, Prowadź nas gwiazdo codzienna. Ten ostatni, dynamiczny, radosny utwór odspiewany został na życzenie publiczności dwukrotnie. Sądząc po reakacjach widowni, płyta z tymi kolędami, której okazanie się zapowiedział Jarosław Domagała, znalazłaby w Kutnie wielu nabywców. [więcej]
kultura, 27.01.2013 09:02|czytane: 3571 razy|30 komentarzy|komentuj|czytaj cały
II Zawody o Puchar Burmistrza Gminy Żychlin zakończone
26 stycznia już po raz drugi w Zespole Szkół w Żychlinie odbyły się zawody strzeleckie o puchar Burmistrza Gminy Żychlin.  Inspiracją do zorganizowania turnieju była 150 rocznica wybuchu Powstania Styczniowego.  Do rywalizacji zgłosiło się pięć trzyosobowych drużyn oraz zawodnicy indywidualni.

II Zawody o Puchar Burmistrza Gminy Żychlin zakończone, ./upload/articles_pakiety/18685/01_obraz.jpg
II Zawody o Puchar Burmistrza Gminy Żychlin zakończone, ./upload/articles_pakiety/18685/02_obraz.jpg
II Zawody o Puchar Burmistrza Gminy Żychlin zakończone, ./upload/articles_pakiety/18685/03_obraz.jpg


Gospodarzem imprezy był Zespół Szkół w Żychlinie, zaś fundatorem atrakcyjnych nagród Urząd Gminy w Żychlinie. Techniczną stronę oraz sędziowanie przygotował Zarząd  LOK w Kutnie, a dodatkowe atrakcje oraz historyczny klimat zapewnił Polski Klub Kawaleryjski.  Choć mroźna zima w pewnym stopniu wpłynęła na frekwencję uczestników, to atmosfera zawodów była ciepła i mimo rywalizacji dało się odczuć  wręcz rodzinną  atmosferę. Większość zawodników brała udział w zeszłorocznej edycji turnieju i  potwierdza chęć udziału w następnym. 

Najlepszym zawodnikom nagrody wręczyli: Burmistrz Gminy Żychlin – Grzegorz Ambroziak, Prezes Zarządu Powiatowego Ligi Obrony Kraju w Kutnie – Janusz Kaczmarek oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Żychlinie – Zbigniew Chrulski.  Za konkurencje kawaleryjskie, w  których najlepszym okazał się Hubert Witeczek, nagrodę wręczył Marek Drabik z Polskiego Klubu Kawaleryjskiego. Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszam za rok. [więcej]
redaktor, 27.01.2013 07:04|czytane: 1718 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
eKologia: Wspólne "ptaszenie"
Dziś w Kutnie, w ramach akcji Zimowe Ptakoliczenie zorganizowanej przez OTOP,  już po raz piąty liczyliśmy ptaki. Mimo mrozu przy Szkole Muzycznej w Kutnie  punktualnie o 9:30 zebrała się ponad dwudziestoosobowa grupa, żądna ptasich obserwacji.

eKologia: Wspólne
eKologia: Wspólne


Wytrzymaliśmy na mrozie ponad godzinę i spotkaliśmy następujące gatunki ptaków: gawrony, kawki, dzięcioły duże i jednego średniego, sikory bogatki i modraszki, pełzacza leśnego, śpiewającego kowalika, grubodzioby oraz krogulce. Największą atrakcją wyprawy była dla wszystkich najpospolitsza sowa występująca w Polsce. Mowa tu o puszczyku, który cierpliwie pozował wszystkim do zdjęć.

Bardzo dziękuję wszystkim za przybycie oraz wspólne „ptaszenie” i od razu zapraszam w drugiej połowie lutego na zimową wyprawę do lasu w Raciborowie, w ramach nowego cyklu pt. Spacerownik – cz. I zima. Szczegóły wkrótce na stronie Kutnowskiego Domu Kultury - www.kdk.art.pl. [więcej]
Papaver, 26.01.2013 18:06|czytane: 2373 razy|24 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Poczekają na decyzję Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" Pracowników Oświaty i Wychowania
Nie udało się na czwartkowym walnym zebraniu  Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Kutnie podjąć decyzji o przyjęciu bądź odrzuceniu kandydatur 17  pracowników Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 1 im. Marii Konopnickiej w Kutnie. Nie udało się, bo nie było kworum. Na wpuszczenie do "Solidarności" pracownicy poczekają do 29 stycznia czyli do następnego zebrania.

Przypomnijmy, zarząd tej organizacji zdecydował w listopadzie o nieprzyjęciu w szeregi "Solidarności" 17 osób, które złożyły jesienią 2012 r. deklaracje członkowskie. Chodzi o nauczycieli i obsługę administracyjno-techniczną SOSW nr 1. Wcześniej  w szeregi związku  przyjęto 6 osób, niedawno kolejne kilka z Kutnowskiego Domu Kultury.

Zdaniem Zarządu Komisji kandydaci z ośrodka pominęli naturalną drogę wstępowania do związku i deklaracje przekazali przez osoby trzecie. W nieodległej przeszłości kandydaci pisali i wyrażali niepochlebne opinie na temat Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Kutnie i jej przewodniczącej. Kandydaci popierali poprzednią dyrektorkę wbrew opinii naszych członków i nie mogą pogodzić się z decyzją organu [więcej]
wandea, 26.01.2013 10:35|czytane: 1799 razy|19 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKutno z plusem: Kutnowskie smaki
Rozpocząłem ten cykl felietonów od pochwały kutnowskiego chleba. Chleba od Mielczarskiego. Muszę powiedzieć, że nie wstydzę się mojego miasta także z powodu jego oferty kulinarnej. Nie jest ona zbyt bogata, ale jak na miasto tej wielkości wcale nie taka uboga. Kiedy więc odwiedza mnie ktoś z tak zwanego wielkiego świata nie mam problemu, żeby zaproponować mu coś, czego warto spróbować.

Jeśli idzie o coś na ciepło, to najchętniej prowadzę go do Restauracji „Dworek”. To najładniejszy moim zdaniem lokal w Kutnie. Uroda i tradycja dworku Szomańskich to walor niezwykle ważny. Główny posiłek dnia powinno jeść się w estetycznym otoczeniu.  Ale jest tu także atrakcja jeszcze ważniejsza. Podają tu czerninę. To polska, ale i kutnowska specjalność. Zwłaszcza dla gości z zagranicy zjedzenie zupy z kaczej krwi jest doświadczeniem niemal równie egzotycznym, jak jedzenie żywych robali w Ameryce Południowej. Ja czerninę uwielbiam, a to jak robi ją szefowa kuchni w tym przybytku zasługuje na najwyższą pochwałę. Jednak, jeśli ktoś nie da się do tej słodkawo-kwaskowatej pyszności przekonać można w menu znaleźć atrakcje równie smaczne a mniej ekstremalne. Muszę przyznać, że żaden z moich gości nigdy nie narzekał na to, co mu tutaj zaproponowałem. Gdyby właścicielka zadbała jeszcze o nieco liftingu, dla tego dawno nie odnawianego obiektu, przyznałbym „Dworkowi” numer jeden na kutnowskiej mapie kulinarnej.

Na ciepło nieźle można zjeść także w „Rondzie”, którego piwniczno-browarniana estetyka też jest warta zaprezentowania. Tu do moich ulubionych dań należą przepiórki i czerwony barszcz z pasztecikiem. Świetną kuchnią poszczycić się może restauracja „Sphinx” przy Barlickiego. Zaprasza w miejscu, gdzie kiedyś znajdował się nieodżałowany „Rozmaryn” – najambitniejszy jak dotychczas projekt kulinarny  w dziejach miasta po roku 1989. W „Sphinxie” polecam sałaty, steki i befsztyk. Jest tu przyjemnie pod względem estetycznym, choć nie tak oryginalnie, jak w wymienionych wcześniej lokalach. Zaletą przybytku jest, że jest otwarty do 23.00, co dla ludzi długo pracujących jest ważne. Dużym plusem jest obecność zestawów lunchowych. W godzinach od 12.00 do 14.30 można zjeść tu za naprawdę przystępną cenę. Danie główne w zaokrągleniu 16 złotych, zupa 3 złote. I wszystko naprawdę smaczne. Nigdy nie miałem żadnych sensacji gastrycznych po tutejszych daniach. [więcej]
pismak, 26.01.2013 10:08|czytane: 2173 razy|45 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Na wątpliwości przed majówką i po, najlepsza jest nadzieja
Maj niesie radość! Kwitnie nadzieją na nieodgadnione. Przed chwilą odrodziliśmy się wraz z porami roku lub jak wolą wierzący w Boga... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas
W Łodzi można obejrzeć wyjątkową, fascynującą, jedyną w swoim rodzaju anatomiczną wystawę z cyklu BODY WORLDS & The Cycle of Life twórcy techniki plastynacji dr. Guntera von Hagensa. Wstęp na wystawę w... [więcej]
Sport
MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie
Dziś w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie Polfarmex Kutno przegrał z MKS Dąbrowa Górnicza 76:85. W kwartach było 28:25, 15:23, 10:24, 23:13. Dla Polfarmex Kutno punktowali: M. Marek 4, J. Jarecki 14, M. Sałasz 15, O. Emegano 4, M.... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Sprzedam Działkę budowlaną Sprzedam działkę budowlaną o powierzchni 938mkw, uzbrojoną, na nowo powstającym osiedlu Dybów II.... [czytaj więcej]
Sprzedam działkę rolną Sprzedam 55 arów ziemi w Luboradzu. Cena 17000. Telefon 509384718 lub 502515281.... [czytaj więcej]
Praca dla kucharki - Gostynin Potrzebna kucharka od zaraz.... [czytaj więcej]
UWAGA! ŁADNA DZIAŁKA! Sprzedam działkę budowlaną 1000m2 w spokojnej okolicy, w odległości 0,5 km od granicy Kutna, przy drodze asfaltowej Zawady - Wojciechowice. Na działce znajduje się instalacja elektryczna i wodn... [czytaj więcej]
UWAGA! ŁADNA DZIAŁKA! Sprzedam działkę budowlaną 1000m2 w spokojnej okolicy, w odległości 0,5 km od granicy Kutna, przy drodze asfaltowej Zawady - Wojciechowice. Na działce znajduje się instalacja elektryczna i wodn... [czytaj więcej]
Praca dodatkowa dla każdego – plus poradnik rnWitajrnrnWiarygodna, bezpieczna i sprawdzona oferta dodatkowego zarobku. Program jest na rynku od ponad 13 lat. Jest to najprostsza droga do zarobienia dodatkowych pieniędzy. W pełni wypłacalna. ... [czytaj więcej]
wynajmę Wynajmę lub sprzedam mieszkanie w centrum Kutna, stare budownictwo. – TBS. Mieszkanie jest wysokie, ciepłe, z cegły, na I piętrze. Dwa pokoje (duży pokój 20 m), drugi ok.13 m. kuchnia, ła... [czytaj więcej]
Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C9 Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C912 C912 C914 2812 3512 tel.725 361 836 (sieć Plus) kupie Władymirca T-25 t25 MTZ80 MTZ82 MF135 MF2... [czytaj więcej]
Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C9 Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C912 C912 C914 2812 3512 tel.725 361 836 (sieć Plus) kupie Władymirca T-25 t25 MTZ80 MTZ82 MF135 MF2... [czytaj więcej]
Servis Masz kłopot z komputerem? Zadzwoń. Naprawa w domu klienta. Szybko i tanio. Oferuje pomoc i doradztwo przy rozbudowie oraz modernizacji sieci , komputera oraz doborze oprogramowania.... [czytaj więcej]
Działające serwisy www - sprzedam Na sprzedaż mam serwisy internetowe - gotowe i działające - każdy ma po kilka lat. Serwisy są odwiedzane i na autorskim oprogramowaniu. www.sogl.pl (8 lat, 120-270uu/dzień, 10-70tys odsłon/dzie... [czytaj więcej]
Pracownik / pracownica przetwórstwa mięsnego (Lekkerkerk, Holandia) AP Grupa s.c. (numer certyfikatu Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia: 11282), dla Pracodawcy holenderskiego firmy SRS Personeel B.V., realizuje procesy rekrutacji i selekcji Pracowników w branży... [czytaj więcej]
KURS STYLIZACJI PAZNOKCI Zapraszamy na kolejne kursy stylizacji paznokci ! Każdy kurs to szkolenie ośmiogodzinne zawierające treści teoretyczne oraz praktyczne. Kursantki pracują na modelkach. SOBOTA, 27 maja - metod... [czytaj więcej]
KURS STYLIZACJI PAZNOKCI Zapraszamy na kolejne kursy stylizacji paznokci ! Każdy kurs to szkolenie ośmiogodzinne zawierające treści teoretyczne oraz praktyczne. Kursantki pracują na modelkach. SOBOTA, 27 maja - metod... [czytaj więcej]
Dom 8km od Kutna sprzedam Sprzedam dom murowany 8 km od Kutna przy asfaltowej drodze na ogrodzonej działce ok 1200 mkw. 2 pokoje, kuchnia, łazienka z WC, przedpokój CO węglowe. Może być umeblowane i ze sprzętem AGD. ... [czytaj więcej]
Jesteś dorosły i chcesz mówić po niemiecku? Witaj,rnSpecjalizuję się w nauce języka niemieckiego przez Skype.rnSkutecznie uczę osoby, które pracują w Polsce, za granicą lub jadą rndo Niemiec, Austrii i Szwajcarii.rn rnMam na imię Jolan... [czytaj więcej]
Sprzedawca / Sprzedawczyni Jesteśmy znaną marką, liderem w swojej kategorii. Nasze sklepy znajdują się w najlepszych Centrach Handlowych w Polsce. Zależy nam na stałym rozwoju, dlatego poszukujemy kreatywnych osób do sk... [czytaj więcej]
Legginsy RUN BABY RUN Legginsy sportowe do każdego rodzaju ćwiczeń: do biegania, na fitness, czy taniec. Doskonała sportowa dzianina oddychająca, elastyczna, pracuje z Twoim ciałem. Szeroki wzmacniany pas pozostaje n... [czytaj więcej]
Segment Oddam za darmo segment. ... [czytaj więcej]
Opiekun/ka seniora Josefa po zawale, 68 lat InterKadra jest działającą na rynku europejskim renomowaną Agencją Pracy Tymczasowej, Doradztwa Personalnego oraz Pośrednictwa Pracy na terenie RP i za granicą, wpisaną na podstawie Certyfikat... [czytaj więcej]



Ostatnio na forum
Beniamin Kurojed:
1 minut temu
Leopold to martwe ciało. Takie bez serca i bez duszy śmierdzące ciało. Ludzki szkielet to przy nim rewelacja. Nie wstydźmy się swojej anatomii.
Ursus Wincenty Hwalibog:
2
 · 
2 minut temu
donosiciel się znalazł zas...y
Przemysław Okoń:
3
 · 
7 minut temu
piotrze kmita, a ja się zgadzam z wpisem Rufina bo jest to wpis mądry , rzeczowy itd. Dlatego zrób co masz zrobić mafijny fagasie ,a potem pisz na Berdyczów i pochwal się tym jaki jesteś głupi i mierny . hahahahahahaha
Beniamin Kurojed:
2
 · 
15 minut temu
Jaka mac, taka nać.
Beniamin Kurojed:
21 minut temu
Bo w Polsce dzisiaj to się dzieje tak: naukowców dużo, a uczonych brak. I co? I nic!
Beniamin Kurojed:
25 minut temu
Kiedyś "Kasprowicz" to było coś. Teraz "Kasprowicz" to nic.
Apoloniusz Błaszkowski:
2
 · 
2 godzin temu
Człowieczku przecież takie zdjęcia są w książkach do anatomii , biologi , nauki o człowieku. Co cię w nich drażni? To przecież pokazuje twoje ciało a co brzydzisz się nim?
Apoloniusz Błaszkowski:
2 godzin temu
Janusz i tobie podobni . Z was nie zrobią preparatów bo trudno doszukać się mózgu.
Dominik Neoforensis:
2
 · 
3 godzin temu
Córeczki z wielkimi dupami trzeba napaść i napoić.
Dacjan Tetyaniec:
4 godzin temu
Żeby tylko na szkło
Edgar Puch:
4 godzin temu
Ten ma największe hojności porywy,Komu fortuna odmówiła mienia;A ten najbardziej bywa gadatliwy,Co nie ma właśnie nic do powiedzenia.
Edgar Puch:
5 godzin temu
Tam, gdzie w sercach bezmyślność i bierność,Krzewić się może tylko ciemnota i mierność.
Emilian Tymna:
6 godzin temu
Jak się pracuje w PR i używa takich sformułowań i ma się tak ubogie słownictwo i kompletny brak kultury to zostaje tylko miejska micha
Olimpia Wilkowszczak:
6 godzin temu
Nowoczesna w Kutnie nieźle zaczęła, ale gdy dołączył radny Ziółkowski plus pewna pani - miłośmiczka Łebskiego, to partia znalazła się w locie pikującym. Nie wiem, czy to wszystko się dzieje za zgodą pana Tomasza czy też on po prostu nie panuje nad pewnymi rzeczami.
Gaweł Wacowski:
6 godzin temu
Program Nowoczesnej to wartości i cle Czyżby główną wartością była micha, a celem micha?
Przemysław Zwowitzki:
6 godzin temu
Zanim mieszkańcy gminy połapią sie, Burzyński swojego człowieka wsadzi, będzie zmiana z buraka na kartofla z Adamowic.
Czesław Boguszewski:
6 godzin temu
Ten nasz błądzący w ciemnościach brat swędrowski to tak się nadaje na dobrego księdza pasterza jak brat burzyński na dziada kościelnego, a brat debich na słowika organistę. Omijam z daleka tą ciemnotę, głupotę i niecnotę. Szkoda marnować czas na paciorki, fikołki i koziołki. Babcia mówiła, że oni więcej złego niż dobrego czynią. Czuwajmy bo jak wyżej. Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą. Przekroczmy próg nadziei.
Czesław Boguszewski:
3
 · 
7 godzin temu
KCI powinni zamknąć na wieki. Tam tylko syf, kiła i mogiła. Zbój, zupa i kamieni kupa. Taka bezmózgowa dzicz bez wiary i kultury tam pracuje. Znam ich. Z jednym chodziłem do szkoły. Sami sobie bzdurne posty piszą. Żenada. Szkoda czasu tracić na czytanie i oglądanie tego beznadziejnego badziewia. Wolę z sikorkami pogadać albo z kumplami w bridża pograć lub rowerem pojeździć. Nie stać mnie na marnowanie czasu na pierdoły.
Flawiusz Marcynk:
3
 · 
7 godzin temu
Byłam na tej wystawie, GENIALNA, polecam wszystkim. Zdjęcia jak na panujące tam warunki świetne. Brawo dla fotografa i Pani Redaktor za podjęcie tematu
Gwidon Wielkołucki:
3
 · 
8 godzin temu
Nieroby darmozjady na budowę!!!!!!!!!



Najciekawsze artykuły
 ·  64
4 dni temu
Czytelnicy pytają o zatrudnienie w Aquaparku Kutno i bezpłatne wejściówki
 ·  2
5 dni temu
Misje Święte w diecezji łowickiej. Wczoraj świadectwo Dobromira, dziś rozpoczęcie misji w Głogowcu
 ·  101
6 dni temu
WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno
 ·  3
6 dni temu
Kutnowskie firmy otrzymały wsparcie na innowacyjne projekty z branży motoryzacyjnej
 ·  29
10 dni temu
Co będzie w budynku po PZU w centrum Kutna?
 ·  21
11 dni temu
Dziś w TVP 1 historia byłego policjanta z Kutna
 ·  8
11 dni temu
Czytelnicy pytają: Kiedy wreszcie będzie nowa nawierzchnia na drodze Łanięta - Kąty?
 ·  29
19 dni temu
Gorąca dyskusja o opłatach za wodę i ścieki w Gminie Kutno. Radni zaproponowali podwyżki
 ·  89
19 dni temu
Będzie nowy stary Zarząd Powiatu w Kutnie?
 ·  51
19 dni temu
Ogłoszenia o manifestacji kutnowskiego ONR pod lupą łódzkiej prokuratury
 ·  11
20 dni temu
Proces Łukasza K. Media musiały opuścić salę rozpraw
 ·  5
20 dni temu
Bronka Nowicka w Kutnie. Dziecko martwi się, bo nie umie nakarmić kamienia
 ·  12
21 dni temu
Prokuratura Regionalna w Łodzi: Były policjant nie popełnił przestępstwa na komendzie
 ·  16
21 dni temu
Czyszczenia Królewskiej na Majówkę nie będzie, ale różana fontanna już tryska
 ·  12
23 dni temu
Twarzą w twarz Proletaryat w Kutnie
 ·  92
24 dni temu
Czytelnicy pytają, rzecznik starostwa odpowiada. Koszty kasacji i bezkrólewie
 ·  2
24 dni temu
Inwestycje PLK S.A.: Odnowione perony, wiadukt na Troczewskiego i przystanek Azory
 ·  88
24 dni temu
Radnej PSL przedłużono zatrudnienie w ośrodku. Nie ze mną te numery, Brunner
 · 
25 dni temu
Łukasz Wójcik: Podniebne przygody i wielka pasja
 · 
25 dni temu
Promocja szkół w coraz lepszym wydaniu. Powiatowe targi edukacyjne dla gimnazjalistów
 ·  247
26 dni temu
Kasacja starosty oddalona. Debich musi odejść
 ·  3
26 dni temu
Laureaci Super Pulsów Żychlina 2017
 · 
27 dni temu
W Komadzynie płonęła naczepa pełna trocin. Ruch na A1 odbywa się jednym pasem
 ·  2
30 dni temu
Premiery Teatru Puszek. Dobra zabawa i pouczający morał
 ·  105
31 dni temu
Praktyki samorządowe a wartości. Promocja prezydenta z naszych portfeli
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:





Jutro:
Temperatura:






eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności