eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 24.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Komu prokuratura postawi zarzuty? Podtopienie w Aquaparku Kutno
9-letnia Niemka jest już przytomna. Zachowuje kontakt z otoczeniem i raczej, jak mówi Sławomir Erwiński Prokurator Rejonowy w Kutnie, zdarzenie z 13 lutego  br. w kutnowskim aquaparku nie będzie miało dla jej zdrowia poważnych konsekwencji.

Przypomnijmy, w Aquaparku Kutno 13 lutego o godz.13.20 9-letnia dziewczynka, obywatelka Niemiec topiła się w jednym z basenów. Policja przesłuchała ich oraz sprawdziła nagranie z wewnętrznego monitoringu.

Dziewczynka uderzyła sie o liść, na którym siedział jej brat i tak trafiła pod wodę - mówi prokurator Erwiński. - Zarzut postawimy prawdopodobnie jednemu z ratowników. Nie należy jeszcze przesądzać jak skończy się postępowanie. [więcej]
wandea, 05.03.2013 16:29|czytane: 5632 razy|24 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jutro mecz z BM SLAM STAL Ostrów Wielkopolski
Jutro o godz. 18.00 AZS WSGK Polfarmex Kutno u siebie zmierzy się z  BM SLAM STAL Ostrów Wlkp. Zapraszamy na mecz do hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie.

Po spotkaniu ze Śląskiem Jarosław Krysiewicz, trener naszych koszykarzy powiedział:  Przede wszystkim gratulacje dla drużyny Śląska. Nie będę o nich mówił, bo nie wypada, a co do meczu to uważam, że nie ma, co robić tragedii, a wręcz przeciwnie - może to kogoś zdziwi, ale jestem bardzo zadowolony z naszej postawy. Przystępowaliśmy do niego w okrojonym składzie, a do przerwy walczyliśmy jak równym z równym z czołową drużyną. [więcej]
redaktor, 05.03.2013 14:39|czytane: 1279 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Minister sportu zapowiada pełnowymiarową salę gimnastyczną w Dąbrowicach i Oporowie?
Minister sportu i turystyki Joanna Mucha uczestniczyła w poniedziałek w Łódzkim Kongresie Sportu Powszechnego.  Jej zdaniem sport powszechny w Polsce jest w słabej kondycji, a potwierdzeniem takiego stanu są m.in. pustki na nowych obiektach sportowych.

Absolutnym priorytetem są pełnowymiarowe sale gimnastyczne. Wg moich danych w woj. łódzkim nadal 14 gmin - Dąbrowice, Oporów, Skomlin, Kiernozia, Jeżów, Kluki, Lgota Wielka, Brzeziny, Sadkowice, Głuchów, Maków, Rokiciny, Brzeźno i Warta - nie posiada takiej sali - powiedziała Mucha.

Czy szansa na powstanie takich sal w gminach powiatu kutnowskiego skończy się na stwierdzeniu minister Muchy, że ich nie ma? Pewnie tak, bo minister uczestnikom poniedziałkowego spotkania nie przedstawiła informacji o tym, jak wyglądają przygotowywane przez ministerstwo programy dotyczące sportu powszechnego. Zapowiedziała jedynie, że gdy tylko programy te będą gotowe, to ponownie spotka się z przedstawicielami środowisk sportowych. [więcej]
redaktor, 05.03.2013 14:33|czytane: 1673 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Lekkoatleta Michał Pietrzak z Krośniewic o włos od medalu
W niedzielę Michał Pietrzak - sprinter z Miłonic w gminie Krośniewice biegł w sztafecie podczas Mistrzostw Europy. Niestety sztafeta została zdyskwalifikowana.

Lekkoatleta Michał Pietrzak z Krośniewic o włos od medalu, ./upload/articles_pakiety/19054/01_obraz.jpg


Reprezentacja Polski w składzie Michał Pietrzak (AZS AWF Katowice), Rafał Omelko (AZS AWF Wrocław), Łukasz Domagała (AZS AWFiS Gdańsk) i Grzegorz Sobiński (MKLA Łęczyca), nie wywalczyła żadnego medalu w finałowym biegu 4 x 400 m w Goeteborgun na Halowych Mistrzostw Europy.

Na mecie kolejność była następująca: Wielka Brytania, Rosja, Polska, Czechy, Belgia, Szwecja. Po dyskwalifikacji zwycięzców wszystkie zespoły przesunęły się o jedno miejsce. Jednak Czesi złożyli protest przeciwko Polakom, twierdząc, że biegnący na ostatniej zmianie Grzegorz Sobiński odepchnął atakującego Pavla Maslaka. [więcej]
redaktor, 05.03.2013 14:19|czytane: 1299 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Julia Kowalska znowu na IV miejscu w turnieju Scrabble w Warszawie
W sobotę 6 scrabblistów z Gimnazjalnego Koła Scrabble LITERKA w Gimnazjum nr 2 im. Marsz. J. Piłsudskiego w Kutnie (K. Hiszpański, J. Korowajska, J. Kowalska, J. Mikołajczyk, K. Olejniczak, M. Pawlak) wzięło udział w III Turnieju Scrabble o Puchar Gimnazjum Niepublicznego nr 12 im. Lotników Amerykańskich w Warszawie.

Julia Kowalska znowu na IV miejscu w turnieju Scrabble w Warszawie, ./upload/articles_pakiety/19061/01_obraz.jpg
Julia Kowalska znowu na IV miejscu w turnieju Scrabble w Warszawie, ./upload/articles_pakiety/19061/02_obraz.jpg
Julia Kowalska znowu na IV miejscu w turnieju Scrabble w Warszawie, ./upload/articles_pakiety/19061/03_obraz.jpg


Konkurencja była duża, ponieważ w rywalizacji wzięło udział 58 zawodników ze szkół podstawowych, ponadgimnazjalnych i gimnazjów, w tym bardzo doświadczeni gracze. Zawodnicy rozegrali 5 zaciętych rund, w wyniku których Julia Kowalska, w kategorii gimnazjów, znalazła się na IV miejscu, ale zapowiada, że nie ustanie w walce o puchar. Kutnowska ekipa scrabblowa dobrze grała i wspaniale reprezentowała Kutno w koszulkach z nowym logo miasta. Turniej „u Lotników” był kolejnym etapem przygotowań gimnazjalistów do XI Ogólnopolskich Mistrzostw Szkół w Scrabble Kutno ‘2013, które odbędą się 7 czerwca. [więcej]
pismak, 05.03.2013 14:06|czytane: 1150 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Kikuty po korekcji koron drzew w Kutnie
Co roku temat ten powraca jak bumerang. Czytelnicy zgłaszają raz po raz partaczenie firm, które dbają o zieleń miejską. Są oburzeni efektem ich pracy i pytają kto zatrzyma tę swoistą "sztukę opieki nad przyrodą". 

Kikuty po korekcji koron drzew w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/19060/05_obraz.jpg
Kikuty po korekcji koron drzew w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/19060/02_obraz.jpg
Kikuty po korekcji koron drzew w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/19060/03_obraz.jpg


Na ulicach Barlickiego, Wybickiego i Skłodowskiej drzewa z pewnością po spotkaniu z osobami "dbającymi o zieleń w Kutnie" będą walczyć o przetrwanie. Na zdjęciach widać, które przycięte są prawidłowo, a które skaleczone. [więcej]
pismak, 05.03.2013 13:47|czytane: 1732 razy|21 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jam nie z soli, jeno syn Ziemi Kutnowskiej, będę mówił, co nas boli. Bryłka na powiatowej sesji
Wystąpienie Wiesława Bryłki, Prezesa ZG Stowarzyszenia Ogólnopolska Inicjatywa Obywatelska,
na Sesji Rady Powiatu Kutnowskiego w dniu 27.02.2013 r.


Panie Przewodniczący, Panie i Panowie Radni, Szanowni Państwo!

W czasie, kiedy w powiecie naszym następuje eskalacja zjawisk kryminogennych, rosną straty spółek handlowych a powiat stoi na progu bankructwa, pani starosta współfinansuje balangi gminne i organizuje wystawny bankiet dla ok.70 osób z udziałem biskupa na Zamku w Oporowie, powierzając w ten sposób losy szpitala i powiatu opatrzności boskiej.

W Piśmie Świętym jest napisane, że Jezus Chrystus powiedział: Macie oczy, a nie widzicie. Macie uszy, a nie słyszycie. A ja dodam: macie rozum, a nie robicie z niego właściwego użytku.

Pytam więc Was, radnych powiatowych – wszystkich i każdego z osobna. Dlaczego nie widzieliście, dlaczego nie słyszeliście, dlaczego nie zrobiliście z tego właściwego użytku, gdy mówiłem Wam przez ostatnie dwa lata na Sesjach Rady Powiatu o przestępcach grasujących w naszym szpitalu. Wyniki ostatnio sporządzonego audytu są tego niezaprzeczalnym i namacalnym dowodem, że szpital kutnowski stał się żerowiskiem dla wygłodniałej watahy.

Wyborcy obdarzyli Was zaufaniem, powierzając Wam m.in. to, co jest najważniejsze, tj. troskę o swoje zdrowie i życie a Wy co? Dbanie o nasze życie powierzyliście przestępcom? Członkowie Zarządu Powiatu, bezpośrednio odpowiedzialni za nasze bezpieczeństwo zdrowotne, notorycznie umieszczali w lokalnych mediach - a szczególnie w tych sponsorowanych z powiatowej kasy kłamliwe informacje o sytuacji w szpitalu i w powiecie. Wynikający z ustawy obowiązek kontroli działalności Zarządu Powiatu i podległych mu jednostek organizacyjnych przez Wysoką Radę zawiódł tu również na całej linii.

Brak rzetelnej i wnikliwej kontroli ze strony radnych powiatowych rozzuchwalił pazerny desant z Łodzi, zarządzający spółką szpitalną. Zawiódł też polityczny nadzór sprawowany przez „Dyzmę Kiepskiego” – jak piszą internauci na forach internetowych. Wynikiem tego nadzoru rodem z poprzedniej epoki jest umieszczenie na etatach szpitalnych około 30-tu „komisarzy” partyjnych. [więcej]
pismak, 05.03.2013 13:25|czytane: 1815 razy|27 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Z drogi, bo jadę ciężarówką! W sobotę koncerty z kutnowskim akcentem w Gostyninie
Miłośnicy bardziej rock'n'rollowych klimatów będą się dobrze bawić na koncercie warszawskiej formacji Leash Eye w Gostyninie, w klubie Zazamcze. Tworzą ją doświadczeni muzycy, tacy jak Opath (Corruption), Konar (Chain Reaction) i Sebb (Dragon's Eye).  Grupie Leash Eye będą towarzyszyć kutnowska formacja Ghetto oraz warszawski zespół Hateera. Koncert odbędzie się już 9 marca o godz. 20:00. Bilet kosztuje 15 zł.

Z drogi, bo jadę ciężarówką! W sobotę koncerty z kutnowskim akcentem w Gostyninie, ./upload/articles_pakiety/19057/01_obraz.jpg
Z drogi, bo jadę ciężarówką! W sobotę koncerty z kutnowskim akcentem w Gostyninie, ./upload/articles_pakiety/19057/02_obraz.jpg
Z drogi, bo jadę ciężarówką! W sobotę koncerty z kutnowskim akcentem w Gostyninie, ./upload/articles_pakiety/19057/03_obraz.jpg


Trudno znaleźć w Polsce bardziej wyluzowaną muzykę, którą sami twórcy określają niekiedy jako hard-truckin'-rock. Docenili to organizatorzy koncertu Judas Priest z 2012 r., którzy wybrali Leash Eye jako support dla tego legendarnego zespołu.

Grupa Leash Eye powstała w Warszawie w 1996 początkowo pod nazwą Mad Dog w składzie: Sławomir "Śmiechu" Osówniak, Mariusz "Karbi" Karbowski, Arkadiusz "Opath" Gruszka (Corruption) oraz Marek "Marecki" Kowalski.

Przez kilka lat skład krystalizował się. Do grupy dołączył charyzmatyczny wokalista Sylwester "Mały" Kostyra (Symphony), później rolę wokalisty przejął Sebastian "Sebb" Pańczyk (Dragon's Eye), który pozostaje frontmanem zespołu do dziś. Rolę perkusisty objął Piotr Wojtkowski, po nim – aż do obecnej chwili – na perkusji gra Łukasz "Konar" Konarski (Chain Reaction). W 2009 do grupy dołączył klawiszowiec Piotr "Voltan" Sikora (Exlibris). [więcej]
pismak, 05.03.2013 10:36|czytane: 1235 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Od 24 marca salsowe weekendy w Kutnie
STREET DANCE STUDIO pod koniec marca uruchamia weekendowe zajęcia z salsy z Krzysztofem"SASLERO" Marciniakiem. aż 2 godziny tańca tygodniowo, za 50 zł na miesiąc.

W programie salsa solo oraz w parach, (kubańska oraz liniowa) rueda, merengue, mambo. Zajęcia będą odbywały się w weekendy. Rozpoczną się pod koniec marca. Wkrótce szczegółowy grafik. Zajęcia są skonstruowane w taki sposób, by każda osoba, nawet ta bez pary mogła się świetnie bawić.

ZAJĘCIA POKAZOWE ODBĘDĄ SIĘ 24 MARCA (NIEDZIELA) W GODZINACH:
15.00-17.00 - NOWA SALA BALETOWA KUTNOWSKIEGO DOMU KULTURY! [więcej]
kultura, 05.03.2013 09:45|czytane: 1401 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Marcredo Center Kutno w planach
Czytelnik eKutno.pl nadesłał widok elewacji galerii i projekt zagospodarowania terenu z najnowszej wersji dokumentacji nowej kutnowskiej galerii handlowej przy Kościuszki, o której pisaliśmy wielokrotnie. 

Marcredo Center Kutno w planach, ./upload/articles_pakiety/19026/01_obraz.jpg
Marcredo Center Kutno w planach, ./upload/articles_pakiety/19026/02_obraz.jpg
Marcredo Center Kutno w planach, ./upload/articles_pakiety/19026/03_obraz.jpg


Oficjalnie już wiadomo, iż będzie tam Media Expert, KFC i MarcPol. W planowanym centrum na 17 tys. mkw mają również się znaleźć liczne sklepy odzieżowe znanych marek. Centrum będzie miało 550 miejsc parkingowych. Otwarcie Marcredo Center Kutno zaplanowane jest na pierwszy kwartał przyszłego roku. [więcej]
redaktor, 05.03.2013 09:59|czytane: 2519 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Adrian Bogdański i Magdalena Wasielak zdobyli drugie miejsce na Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego
W minioną niedzielę  para taneczna z Klubu Tańca Towarzyskiego „Faworyt” Adrian Bogdański i Magdalena Wasielak zdobyli drugie miejsce na Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego z okazji Dnia Kobiet w Babimoście.

Adrian Bogdański i Magdalena Wasielak zdobyli drugie miejsce na Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego, ./upload/articles_pakiety/19055/01_obraz.jpg


Tancerze tym samym pokonali dziewięć pozostałych par oraz ponad 280km. Zaprezentowali się w kombinacji ośmiu tańców takich jak: walc angielski, tango, walc wiedeński, quickstep, samba, chacha, rumba i jive. Pary z „Faworyta” pilnie trenują pod czujnym okiem trenera Krzysztofa Ciska oraz ściśle współpracują z Uczniowskim Klubem Sportowym Szkoły Mistrzostwa Sportowego. [więcej]
kultura, 05.03.2013 09:13|czytane: 1317 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
eKotno: Super moc futrzaków. Konkurs 25 marca
Dziękujemy wszystkim kociarzom za nadesłane zdjęcia i prosimy o więcej. Konkurs na NAJKOTA odbędzie się 25 marca w specjalnym panelu konkursowym.

eKotno: Super moc futrzaków. Konkurs 25 marca, ./upload/articles_pakiety/18944/01_obraz.jpg
eKotno: Super moc futrzaków. Konkurs 25 marca, ./upload/articles_pakiety/18944/04_obraz.jpg
eKotno: Super moc futrzaków. Konkurs 25 marca, ./upload/articles_pakiety/18944/07_obraz.jpg


Wygra kot, na którego zagłosuje najwięcej osób. Z każdego maila można będzie oddać tylko jeden głos. 27 marca nagrodzimy NAJKOTA. A dziś przedstawiamy Państwu: [więcej]
wandea, 04.03.2013 20:28|czytane: 1923 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Stypendyści z Gimnazjum nr 1 i 3 w Kutnie
28 lutego odbyła się kolejna uroczystość wręczenia stypendiów o charakterze motywacyjnym dla wyróżniających się w nauce i sporcie uczniów Gimnazjum Nr 1 im. Adama Mickiewicza oraz Gimnazjum Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Kutnie.

Stypendyści z Gimnazjum nr 1 i 3 w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/19053/01_obraz.jpg
Stypendyści z Gimnazjum nr 1 i 3 w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/19053/04_obraz.jpg
Stypendyści z Gimnazjum nr 1 i 3 w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/19053/05_obraz.jpg


W Gimnazjum Nr 1 wśród wyróżnionych za uzyskanie wysokich wyników w nauce znaleźli się Maria Kalbarczyk (finalistka wojewódzkiego konkursu języka polskiego) – uczennica klasy II D oraz Michał Zarębski (uzdolniony w naukach ścisłych) – kl. III E.

Nagrodzono także dziesięciu stypendystów za uzyskanie wysokich wyników we współzawodnictwie sportowym w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt na szczeblu wojewódzkim. Są to uczniowie: Małgorzata Durmaj (I B), Aleksandra Snopkowska (I C), Emilia Kuźmin (I C), Sandra Kucharska (I C), Aleksandra Bernacińska (I D), Karolina Kasztelan (I D), Iga Chodorowska (II C), Natalia Kołodziejczak (II C), Paula Karwacka (II F), Patrycja Fijałkowska (III F).

Natomiast w Gimnazjum Nr 3 stypendia za wysokie wyniki w nauce otrzymali: Aleksandra Wiklak z klasy III D (laureatka m.in. konkursu języka francuskiego na szczeblu wojewódzkim, konkursów wiedzy o sztuce, uzdolniona recytatorsko) oraz Emilia Mazur (sukcesy literackie), Oliwia Gęsiarz (uzdolniona muzycznie, aktorsko, jak również w przedmiotach ścisłych) – uczennice klasy I B. Za osiągnięcia sportowe w lekkoatletyce wyróżniona została Wiktoria Leszczyńska z klasy III D. Okolicznościowe dyplomy wręczył Zastępca Prezydenat Miasta Jacek Boczkaja, który złożył gratulacje uczniom, ich rodzicom i nauczycielom. [więcej]
pismak, 04.03.2013 14:25|czytane: 2289 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Uczniowie SP nr 4 i Gimnazjum nr 2 dostali stypendia
W piątek w Szkole Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Kopernika oraz w Gimnazjum nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kutnie wręczono stypendia o charakterze motywacyjnym dla wyróżniających się w nauce i sporcie uczniów.

Uczniowie SP nr 4 i Gimnazjum nr 2 dostali stypendia, ./upload/articles_pakiety/19052/01_obraz.jpg
Uczniowie SP nr 4 i Gimnazjum nr 2 dostali stypendia, ./upload/articles_pakiety/19052/02_obraz.jpg
Uczniowie SP nr 4 i Gimnazjum nr 2 dostali stypendia, ./upload/articles_pakiety/19052/03_obraz.jpg


Dla społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 4 luty jest miesiącem święta szkoły. Dlatego też piątkowa uroczystość oprócz wręczenia wyróżnień za wysokie wyniki w nauce w I semestrze była również okazja do uczczenia pamięci patrona szkoły. Uczniowie pod opieką nauczycieli przygotowali akademię poświęconą patronowi Mikołajowi Kopernikowi, po czym odbyło się podsumowanie I półrocza roku szkolnego 2012/2013. Nie zabrakło wyróżnień uczniów i klas w różnych kategoriach, w tym i za frekwencję. Głównym jednak punktem uroczystości było wręczenie stypendiów dla najlepszych, tych których średnia ocen była wyższa bądź równą 5,2. Wśród nich znaleźli się Sandra Wilińska (VI C), Beata Florczak (VI B), Norbert Pawlak (VI C), Mateusz Jóźwiak (VI A), Aleksandra Jóźwiak (VI A) oraz Karolina Czernielewska (VI A). [więcej]
pismak, 04.03.2013 14:18|czytane: 1767 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Święto Wyobraźni i Poezji w Centrum Teatru Muzyki i Tańca. Gimnazjum nr 1 oraz ZS nr 1 zwycięzcami turnieju
Z dużym zaintersowaniem spotkał się ogłoszony przez Kutnowski Dom Kultury Konurs „W stronę Skamandra - Uruchom Wyobraźnię”. Artur Fryz – pomysłodawca i organizator konkursu zaprosił do udziału w nim uczniów kutnowskich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Święto Wyobraźni i Poezji w Centrum Teatru Muzyki i Tańca. Gimnazjum nr 1 oraz ZS nr 1 zwycięzcami turnieju, ./upload/articles_pakiety/19050/01_obraz.jpg
Święto Wyobraźni i Poezji w Centrum Teatru Muzyki i Tańca. Gimnazjum nr 1 oraz ZS nr 1 zwycięzcami turnieju, ./upload/articles_pakiety/19050/06_obraz.jpg
Święto Wyobraźni i Poezji w Centrum Teatru Muzyki i Tańca. Gimnazjum nr 1 oraz ZS nr 1 zwycięzcami turnieju, ./upload/articles_pakiety/19050/03_obraz.jpg


Dzięki zaangażowaniu wielu nauczycieli udało się w krótkim czasie zorganizować 15 drużyn (łącznie 44 uczestników), które postanowiły rywalizować w dziedzinie wyobraźni. W piątek, 1 marca o godzinie 17.00 rozpoczęły się zmagania prowadzone w atmosferze zabawy i wzajemnej sympatii. Wszak patronowali konkursowi poeci z jednej z znajbardziej optymistycznych grup w dziejach polskiej poezji – twórcy Skamandra: Kazimierz Wierzyński, Jan Lechoń, Jarosław Iwaszkiewicz, Julian Tuwim, Antoni Słonimski. W jury konkursu znaleźli się współcześni poeci: Piotr Grobliński z Łodzi, Kacper Płusa z Pabianic i wspomniany już Artur Fryz z Kutna.

Zadaniem uczestników było napisanie tekstu poetyckiego przy użyciu ściśle określonych słów. Słowa te, jak się później okazało, pochodziły z wiersza Juliana Tuwima „Rzuciłbym to wszystko”. Oceniane były oryginalność, kreatywność i kultura języka.

Wśród zespołów gimnazjalnych zwyciężyła trójka z Gimnazjum nr 1 im. Adama Mickiewicza, która przybrała nazwę STEFANIA, czyli Maja Tomczak z klasy IIf, Kinga Wyrzykowska z IIf i Sylwia Modlińska z IIIb. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych triumfowała trójka z Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica, która wystąpiła pod nazwą TUWIMOWSKIE JULKI, czyli Ewelina Iwańska, Małgorzata Graczyk i Patrycja Galanciak z klasy III d LO. Specjalną nagrodę otrzymał Zespół Szkół nr 3 im. Władysława Grabskiego za wystawienie największej ilości drużyn. [więcej]
kultura, 04.03.2013 13:48|czytane: 1817 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Dzień dla zdrowia w Krzyżanowie

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć

[więcej]
pismak, 04.03.2013 13:49|czytane: 1210 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Kutnowskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
W niedzielę upamiętniono w Kutnie Żołnierzy Wyklętych. O godz. 10.00 harcerze z kutnowskiego hufca Związku Harcerstwa Polskiego wraz z kilkoma osobami, które odpowiedziały na ich apel na facebooku, zapalili znicze przy grobach Nieznanych Żołnierzy na cmentarzu parafialnym przy ul. Cmentarnej w Kutnie.

Kutnowskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, ./upload/articles_pakiety/19028/01_obraz.jpg
Kutnowskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, ./upload/articles_pakiety/19028/06_obraz.jpg
Kutnowskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, ./upload/articles_pakiety/19028/08_obraz.jpg


Oficjalne obchody stanowiła msza święta o godz. 11.30 w kościele św. Wawrzyńca w Kutnie, którą koncelebrowali ks. prałat Stanisław Pisarek i ks. Dariusz Gasiński.

– Sejm zatwierdził dzień 1 marca na Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” na wniosek prezydenta Lecha Kaczyńskiego i prezesa IPN Janusza Kurtyki. Żołnierze Wyklęci to niewłaściwa nazwa. Dla mnie to są wielcy bohaterowie mówił ks. Stanisław Pisarek. – Do was, droga młodzieży, kieruję słowa: uczcie się prawdziwej historii, bo jeszcze dzisiaj nie podaje się prawdziwej historii polskiej młodzieży. Ciągle jeszcze słyszy się kłamstwa o tych bohaterach.

Organizatorami kutnowskich obchodów były Prawica Rzeczypospolitej, kutnowski oddział Światowego Związku Żołnierzy AK, Stowarzyszenie „Clonovia” i Polski Klub Kawaleryjski. Oprawę muzyczną zapewniła Orkiestra Dęta im. 37 Pułku Piechoty z Klonowca Starego.

„Żołnierze Wyklęci” to ludzie, których komuniści nazywali bandytami reakcyjnego podziemia, o których pisano jak najgorzej albo wcale. Nie dość, że ich mordowano, to jeszcze nie pozostawiano śladów pochówków, a do rodzin wysyłano listy, w których stwierdzano, że byli zdrajcami i zostają przeklęci. Mieli być przeklęci i zapomniani, żądano wyrzeknięcia się ich przez bliskich (...). [więcej]
motylewski, 04.03.2013 13:45|czytane: 2019 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Satyryczny Dzień Kobiet w piątek
SCENA ZAUŁEK JACEK FEDEROWICZ, MAREK MAJEWSKI, WOJTEK GĘSICKI zapraszają na wyjątkowe święto kobiet. Satyryczny Dzień Kobiet odbędzie się 8 marca o godz. 19.00 w Centrum Teatru Muzyki i Tańca. Bilet w cenie 20 zł można nabyć w kasie centrum.

Podwójne zaproszenia na ten wieczór wygrały
Urszula Witczak-Janczak i Barbara Michalik.

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
 Wygraj zaproszenie na satyryczny Dzień Kobiet

[więcej]
wandea, 04.03.2013 12:51|czytane: 1508 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Drzwi otwarte w Kasprowiczu

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
Drzwi otwarte w Kasprowiczu
[więcej]
pismak, 04.03.2013 10:53|czytane: 1139 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Centrum medyczne zamiast basenu przy Szkole Podstawowej nr 1
Spółka jawna TBM Komorowski w Kutnie zaadaptuje niedoszły basen przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kutnie na Centrum Usług Medycznych.

Będą się w nim mieścić przychodnie, gabinety lekarskie, apteka. W budynku zaplanowana jest winda oraz klimatyzacja, a wokół niego parking. [więcej]
redaktor, 04.03.2013 10:45|czytane: 1937 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Katarzyna Żak jednak nie wystąpi w Żychlinie
Katarzyna Żak nie przyjedzie do Żychlina, przedstawienie nie odbędzie się z przyczyn niezależnych od Żychlińskiego Domu Kultury. Przepraszamy publiczność, prosimy o odbiór gotówki w naszej kasie - Magda Konczarek, dyrektor ŻDK. [więcej]
wandea, 04.03.2013 10:42|czytane: 1330 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
KDK zaprasza jutro na zajęcia sekcji tańca towarzyskiego
Kutnowski Dom Kultury zaprasza dzieci i młodzież do sekcji tańca towarzyskiego.
Pierwsze zajęcia już jutro, 5 marca. Zajęcia będą się odbywać w Szkole Podstawowej nr 1 w każdy wtorek w godzinach 16:15-17:00. Zapisy tel 24 254 21 37 oraz turniej.kutno@op.pl. [więcej]
wandea, 04.03.2013 10:40|czytane: 1205 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
eKutno z plusem: Kamery są, spokój jest, ale jak tu teraz podrapać się po tyłku?
Zadzwoniła do nas jedna z Czytelniczek skarżąca się na zamontowanie kamer w bloku przy ul. Braci Śniadeckich 9. Jej zdaniem nastąpiło to bez zgody mieszkańców, która powinna być wyrażona na zebraniu wspólnoty. Kobieta nie przedstawiła się, a anonimowe donosy zawsze wzbudzają we mnie niechęć. Są tacy, którzy twierdzą, że anonimy powinny lądować od razu w koszu, bez ich sprawdzania, ale postanowiłem jednak zajrzeć pod wskazany adres, w razie czego napisze się tendencyjny felieton o stosunkach międzyludzkich…

eKutno z plusem: Kamery są, spokój jest, ale jak tu teraz podrapać się po tyłku?, ./upload/articles_pakiety/19034/01_obraz.jpg
eKutno z plusem: Kamery są, spokój jest, ale jak tu teraz podrapać się po tyłku?, ./upload/articles_pakiety/19034/02_obraz.jpg
eKutno z plusem: Kamery są, spokój jest, ale jak tu teraz podrapać się po tyłku?, ./upload/articles_pakiety/19034/03_obraz.jpg


Zagaduję kilka pierwszych osób, które wchodzą lub wychodzą z bloku.
– Do pana konkurencji też dzwonili anonimowo Katarzyna Olczyk zna sprawę.Proszę pana to jest nieprawda, bo było dwa i pół tygodnia temu zebranie i mieszkańcy nie mieli żadnych sprzeciwów, jeżeli chodzi o monitoring, który został założony ze względu na parking. Owszem, niektórzy lokatorzy są bardzo upierdliwi, ale z monitoringu ludzie są zadowoleni, bo kamery są skierowane na samochody na parkingu.

– Było uzgodnione, że kamery robimy denerwuje się mężczyzna w okularach, który stwierdził, że skoro interweniująca kobieta się nie przedstawiła, to on też nie zamierza. – Zebranie było już w tamtym roku. Ktoś głupstw panu naopowiadał! Niech pan nie wierzy w te bzdury!

– Była zgoda. Zawsze na zebraniu podejmujemy takie decyzje większością głosów. Każdy może się wypowiedzieć – potwierdza Jadwiga Nuszczyńska. – Bardzo dobrze, że kamery są. Parking jest bezpieczny, a blok nie jest pomazany. Były jakieś pojedyncze sprzeciwy, ale na 60 rodzin zawsze ktoś się trafi, nigdy wszystkim się nie dogodzi. Nie wszyscy na zebranie chodzą, a potem mają pretensje. Ja zawsze powtarzam: jak ktoś chce mieć święty spokój, to niech sobie domek kupi, a w takiej wspólnocie to się musi dostosować do decyzji większości. Wie pan, to nawet dziwne, bo kamery nie były wiodącym tematem na zebraniu.

– Jest różnie, ja mieszkam na parterze, może ktoś wejść, wybić szybę – podziela zdanie poprzednich rozmówców pani Rybak. – Obok moich drzwi stoi wózek sąsiadki i gdyby ktoś ukradł, to kamery by to nagrały.

Mógłbym chodzić od drzwi do drzwi, szukając jak w stogu siana blokowej opozycji, ale lepiej pójść na dyżur zarządu wspólnoty i zajrzeć w dokumenty… [więcej]
motylewski, 04.03.2013 10:39|czytane: 1881 razy|17 komentarzy|komentuj|czytaj cały
104 interwencje w pierwszy marcowy weekend
Kutnowscy policjanci w miniony weekend przeprowadzili 104 interwencje.

Zatrzymaliśmy 7 osób poszukiwanych na polecenie Sądów lub Prokuratury celem umieszczenia ich w zakładzie karnym lub areszcie śledczym - mówi st.asp. Paweł Witczak, rzecznik prasowy KPP Kutno. - 8 osób trafiło do Pomieszczenia dla osób zatrzymanych (PdOZ) z interwencji do wytrzeźwienia.

Podczas tego weekendu na drogach powiatu kutnowskiego było spokojnie. [więcej]
pismak, 04.03.2013 10:21|czytane: 1425 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Wybił szybę, grozi mu pięć lat
2 marca w godzinach porannych policjanci KPP Kutno zatrzymali 20-letniego mieszkańca Kutna, który dzień wcześniej około godziny 22.30 rzucając kamieniem wybił szybę, w budynku wielorodzinnym w Kutnie przy ulicy 29-go Listopada.

Właścicielka mieszkania straty oszacowała na kwotę około 400 złotych. Mężczyzna usłyszał zarzut uszkodzenia cudzej własności. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. [więcej]
pismak, 04.03.2013 10:08|czytane: 1284 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
W połowie marca decyzja ŁZPN
W połowie marca Łódzki Związek Piłki Nożnej rozpatrzy wniosek Miejskiego Klubu Sportowego „Kutno” o licencję na rozgrywanie III – ligowych zawodów na Stadionie Miejskim im. Henryka Tomasza Reymana.

Komisja Licencyjna rozpatrzy po uprzednim zapoznaniu się ze stanem organizacji sektora dla kibiców drużyn przyjezdnych. [więcej]
redaktor, 04.03.2013 09:47|czytane: 1325 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wyniki: piłka nożna
Mecze towarzyskie rozegrane podczas weekendu:
SENIORZY :

ELANA TORUŃ – MKS KUTNO                   0 : 1 /0 : 0/
Bramka dla MKS-u: Rafał Kubiak

JUNIORZY MŁODSI
MKS TEVA KUTNO – VICTORIA BIELAWY                3 : 0 /0 : 0/
Bramki dla MKS-u: Bartosz Kapruziak, Piotr Sobczak, Bartosz Wileński. [więcej]
pismak, 04.03.2013 09:34|czytane: 1753 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wyniki: WOJEWÓDZKA LIGA MŁODZICZEK U - 14
MKS  ÓSEMKA SKIERNIEWICE –  MKS KUTNO /21 : 26, 18 : 12, 26 : 7, 14 : 23, / 79 : 68

MKS Kutno : Mariusz Łubiński – trener,   Kinga CHODOROWSKA – 7,   Weronika BOGDAŃSKA – 8, Milena ADAMIAK – 2, Małgorzata ŁUKASIEWICZ – 0, Martyna GONIARSKA /kpt/ – 26, Julia MIESZKOWSKA – 4, Marta ERWIŃSKA – 0, Karolina JANKOWSKA – 0,  Zuzanna MOLKA – 13, Natalia  JĘDRZEJCZAK – 0,  Paulina JĘDRZEJCZAK – 8, Magdalena Buczyńska – 0. [więcej]
redaktor, 04.03.2013 09:29|czytane: 1232 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Tenisowe wieści
Wszyscy z każdym dniem coraz bardziej czujemy nadchodzącą wiosnę. Prognozy meteo mówią, że możemy spodziewać się wczesnej, ciepłej i pięknej, tej najmilszej ze wszystkich pór roku. W tym czasie nie tylko przyroda budzi się do życia, również my ludzie czujemy potrzebę większej aktywności i ruchu na świeżym powietrzu. Nasze Miejskie Centrum Tenisowe wraz z piękną roślinnością wokół kortów też powoli ożywa po zimowym letargu.

Tenisowe wieści, ./upload/articles_pakiety/19039/01_obraz.jpg
Tenisowe wieści, ./upload/articles_pakiety/19039/02_obraz.jpg
Tenisowe wieści, ./upload/articles_pakiety/19039/03_obraz.jpg

   
W najbliższych dniach rozpoczynamy na obiekcie prace przygotowawcze do nowego sezonu. Dzięki uprzejmości i kilkuletniej współpracy z ZK Garbalin możemy korzystać ze społecznej pracy skazanych wyznaczonych przez Dyrekcję Zakładu. Liczymy, że aura będzie łaskawa i już za 2 – 3 tygodnie będziemy mieli przyjemność zaprosić łęczycan oraz tenisistów z Kutna, Ozorkowa i okolic na nasz piękny 7 – kortowy obiekt, który wciąż się rozwija, ale już dziś może budzić zazdrość sąsiednich Samorządów. Podobnie jak w roku ubiegłym chcemy kontynuować formułę comiesięcznych „Otwartych Dni”, aby dać szansę wszystkim do spróbowania swych sił na korcie, wykorzystując tym samym wspaniałą passę polskiego tenisa i modę na grę „tenisomanię”, która w dużych ośrodkach miejskich już trwa od dawna. Jako Miejski Młodzieżowy Klub Tenisowy, licencjonowany klub Polskiego Związku Tenisowego – IV klub w rankingu PZT, Programu TENIS 10 chcemy dalej rozwijać szkolenie dzieci i młodzieży wraz z organizacją wojewódzkich i  ogólnopolskich turniejów dla każdej ze szkolonych grup wiekowych. Oprócz dzieci z Łęczycy w realizacji Programu Tenis 10 biorą również udział młodzi adepci tenisa z Kutna, gdzie od jesieni MMKT – Łęczyca prowadzi zajęcia. [więcej]
redaktor, 04.03.2013 08:51|czytane: 2155 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
AZS WSGK Kutno Kadet U-16 wygrał z UMKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski
3 marca koszykarze AZS WSGK Kutno Kadet U-16 pokonali w meczu we własnej hali drużynę UMKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 85:69. Wyniki w kwartach: 36:20, 26:13, 20:16, 13:20.

Maciej Poznański 29 (1x3 pkt.), Szymon Pawlak 15 (1 x 3 pkt.), Haczyk Marcel 13 (2 x 3 pkt.), Jakub Świątek 12, Michał Józefecki 6, Kowalski Cezary 3, Kierzkowski Miłosz 3, Szczepanik Maciej 2, Filip Urbańczyk 0, Godziemski Mariusz 0, Iwaniak Sebastian 0. Trener Jażdżewski Karol. [więcej]
redaktor, 04.03.2013 08:45|czytane: 1234 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Porażka AZS WSGK Polfarmex Kutno
Tylko do przerwy koszykarze AZS WSGK Polfarmex Kutno potrafili dziś nawiązać walkę ze Śląskiem Wrocław. Po zmianie stron podopieczni Tomasza Jankowskiego zdeklasowali wręcz rywali, po raz kolejny potwierdzając swoją dominację w lidze. WKS Śląsk Wrocław – AZS Polfarmex Kutno 91:67.

Porażka AZS WSGK Polfarmex Kutno, ./upload/articles_pakiety/19036/01_obraz.jpg
Porażka AZS WSGK Polfarmex Kutno, ./upload/articles_pakiety/19036/04_obraz.jpg
Porażka AZS WSGK Polfarmex Kutno, ./upload/articles_pakiety/19036/05_obraz.jpg


Podajemy za sportowywroclaw.eu To miał być jeden z hitów jeśli chodzi o pierwszoligowe mecze koszykarzy Śląska, i był, ale tylko do połowy regulaminowego czasu. Na przerwę wicelider I ligi, AZS Polfarmex Kutno, schodził do szatni z trzypunktowym prowadzeniem. Jednak po pauzie oba zespoły jakby zmieniły swoje oblicze, i w hali Orbita grał już tylko WKS.

Przyjezdni zaczęli mecz we Wrocławiu bardzo dobrze, tak jakby po raz kolejny chcieli udowodnić zawodnikom i kibicom Śląska, że ich wysoka porażka u siebie z WKS-em (55:96) w pierwszej rundzie była niesprawiedliwa i przypadkowa. Przypomnijmy, że kutnowski zespół pod koniec ubiegłego roku zrewanżował się na podopiecznych trenera Jankowskiego, pokonując ich 80:72 w półfinale Pucharu Intermarche Polskiego Związku Koszykówki, rozegranym na neutralnym terenie w Krośnie. [więcej]
redaktor, 03.03.2013 20:35|czytane: 1971 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
List otwarty do Rady Miasta Kutna. Mieszkaniec żąda oddania mieszkań komunalnych
Mieszkaniec Kutna, Teofil Trybura napisał i złożył w piątek 1 marca w Urzędzie Miasta Kutna list otwarty do Rady Miasta Kutna. Przytaczamy go w pełnym brzmieniu:

WNIOSEK

Na podstawie art. 241 Kodeksu postępowania administracyjnego wnoszę do Rady Miasta Kutno o:
1) Opracowanie i przyjęcie uchwały Rady Miasta Kutno określającej zasady najmu/ dzierżawy lokali użytkowych.
2) Przyjęcie uchwały Rady Miasta Kutno zobowiązującej Prezydenta Miasta Kutno do unieważnienia decyzji przydziału mieszkań komunalnych, które zostały podjęte  w 2012 roku  z naruszeniem prawa ( m.in. ustawy o ochronie praw lokatorów i uchwały Rady Miasta Kutno z dnia 29 czerwca 2010 r. w sprawie zasad wynajmowania lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu Miasta Kutno) i powrót tychże mieszkań do zasobów mieszkaniowych Miasta Kutno.
3) Zobowiązanie Prezydenta Miasta Kutno do przedstawienia Radzie Miasta informacji o mieszkaniach komunalnych  przyznanych mieszkańcom bez opinii Komisji Mieszkaniowej Rady Miasta Kutno oraz osobom niespełniającym kryteriów przydziału za lata 2006-2012 tj. w okresie drugiej i trzeciej kadencji Prezydenta Miasta Kutno - Zbigniewa Burzyńskiego.
4) Zobowiązanie Prezydenta Miasta Kutno do przedstawienia Radzie Miasta informacji  o przyznawanych mieszkaniach komunalnych przynajmniej raz na kwartał.
5) Stworzenie procedur, które zgodnie ustawą o ochronie praw lokatorów i uchwałą Rady Miasta Kutno z dnia 29 czerwca 2010 r. w sprawie zasad wynajmowania lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu Miasta Kutno, uniemożliwiałyby przyznawanie mieszkań komunalnych z zasobów Miasta Kutno osobom do tego nieuprawnionym t.j. niespełniających kryteriów dochodowych, bez opinii komisji mieszkaniowej oraz poza szczególnymi wypadkami poza kolejnością.
6) Skierowanie zapytania do Prezydenta Miasta Kutno - Zbigniewa Burzyńskiego- jakie konsekwencje służbowe wyciągnął wobec swojego zastępcy Jacka Boczkai w związku z podjęciem przez niego w 2012 roku decyzji, z naruszeniem prawa, o przydziale mieszkań komunalnych  z zasobów mieszkaniowych miasta dla: jednego z radnych, "matki dziecka" innego radnego, naczelnika wydziału urzędu miejskiego oraz jednej osoby prywatnej.
7) Zobowiązanie Prezydenta Miasta Kutno - Zbigniewa Burzyńskiego do wyciągnięcia konsekwencji służbowych wobec osób, które na podstawie przekazanego przez niego pełnomocnictwa, przydzielały mieszkania komunalne z zasobów mieszkaniowych miasta z naruszeniem uchwały Rady Miasta Kutno w sprawie zasad wynajmowania lokali i nie poinformowały go odpowiednio wcześniej o podjętych decyzjach w sprawach tychże przydziałów. [więcej]
wandea, 03.03.2013 15:51|czytane: 3269 razy|46 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Łuczak w akcji, a Kłopotowski wnioskuje o sesję nadzwyczajną
W środę na sesji Rady Powiatu nie było dyskusji na temat rewelacji, którymi podzielił się Wojciech Pisarski z Eko Bilans. Konrad Kłopotowski, wicestarosta, wielki orędownik byłego prezesa szpitala Piotra Okońskiego zażądał przed dyskusją rozdania wszystkim radnym tekstu audytu, a potem jednak zrezygnował z debaty nad sprawami Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. z o.o. i wnioskował w imieniu Klubu Prawo i Sprawiedliwość o sesję nadzwyczajną poświęconą tylko sprawom szpitala. Jednocześnie dodał, że na tej sesji powinien być obecny były prezes lecznicy. Odbędzie się ona 6 marca o godz. 14.00. Zapraszamy mieszkańców powiatu kutnowskiego.

Nie mieliśmy wiedzy o  zarzutach i nieprawidłowościach w spółce - mówił wicestarosta Konrad Kłopotowski w imieniu Klubu PiS.- Sprawa wymaga zapoznania się z dokumentacją i szczegółowego omówienia.

Łuczak w akcji, a Kłopotowski wnioskuje o sesję nadzwyczajną, ./upload/articles_pakiety/18991/01_obraz.jpg
Łuczak w akcji, a Kłopotowski wnioskuje o sesję nadzwyczajną, ./upload/articles_pakiety/18991/05_obraz.jpg
Łuczak w akcji, a Kłopotowski wnioskuje o sesję nadzwyczajną, ./upload/articles_pakiety/18991/03_obraz.jpg


Pisarski poinformował, że Elżbieta Łuczak jest zobligowana do zawiadomienia odpowiednich instytucji o tragicznej sytuacji szpitala, chodzi o postawienie spółki w stan upadłości. Podobny ruch, tylko niepełny i z błędami formalnymi wykonał poprzedni prezes spółki na tzw. odchodne. Niewątpliwie wiedział on jaka jest rzeczywista sytuacja spółki więc czy było to przysłowiowe chwycenie się brzytwy, aby potem nie mieć zarzutu, że nie dopełnił tych czynności, czy tylko kompulsywne i pozorne działanie skoro zrobił to z wadą prawną. Na to pytanie zapewne odpowie Prokuratura Rejonowa w Kutnie.

Po dużej dawce prawdy, niektórzy zmienili ton i oblicze, zrobili dużo hałasu i rozmytą pseudo troską mydlili oczy. Na nic się to zdało, bo na sali słychać było szpety, a wręcz pokrzykiwania "kiedy dymisja wicestarosty?!". 

Prezes Eko Bilans nie pozostawił jednak radnych powiatowych bez nadziei, przedstawił punkty programu naprawczego, który musi doprowadzić do radykalnych zmian. Swoje kroki, już zresztą poczynione, przedstawiła również Elżbieta Łuczak.

Jest to ciężkie zadanie aby szpital teraz się zbilansował. Na 2013 założyliśmy stratę 1 250 mln zł, oczywiście to plany ze stycznia tego roku zaopiniowane przez Radę Nadzorczą - mówiła Łuczak. - Wstępne zadania naprawcze już wprowadzilismy w życie. Mamy z NFZ kontrakt w wysokości 45 600 mln zł. Jest to poziom z zeszłego roku. Będą negocjowane warunki kontraktów z lekarzami. Zaczęliśmy redukcję etatów w kadrze zarządzającej oraz kierowniczej. Kadra najwyższego szczebla składała się z 6 osób, teraz z 2.  Był prezes spółki, zastępca d.s. lecznictwa, zastępca d.s. administracyjnych,  prokurent, konsultant do spraw prawnych, pełnomocnik do spraw restrukturyzacji oraz asystentka pełnomocnika. W sumie brali oni około 1 mln zł rocznie. Nie ma już umowy z konsultantem prawnym, to oszczędność około 120 tys. zł, również asystentka pelnomocnika zakończyła pracę to oszczędność w kwocie 55 tys. rocznie. [więcej]
pismak, 03.03.2013 16:21|czytane: 2774 razy|43 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Awans kadetek do rozgrywek strefowych
Wczoraj w  Szkole Podstawowej nr 9 kadetki MKS „Kutno” rozegrały mecz koszykówki z trzecią drużyną z tabeli UMKS „ Apis” Będków w ramach rozgrywek Łódzkiego Związku Koszykówki. Wynik tego meczu decydował, która z drużyn awansuje do rozgrywek strefowych.

Awans kadetek do rozgrywek strefowych, ./upload/articles_pakiety/19033/01_obraz.jpg
Awans kadetek do rozgrywek strefowych, ./upload/articles_pakiety/19033/02_obraz.jpg
Awans kadetek do rozgrywek strefowych, ./upload/articles_pakiety/19033/03_obraz.jpg


Podopieczne trenera Tomasza Pasińskiego wygrały 70 do 47 ( w kwartach 19:11; 21:12; 18:13; 12:11) i uzyskały upragniony awans.

Najwięcej dla Kutna rzuciła rozgrywająca i dobrze asystująca w tym meczu Anna Walicka -  23 punkty. Grały również: najlepiej zbierająca i drugi strzelec drużyny Natalia Furmańska – 17 punktów, Martyna Borowiecka 10 punków,
kapitan Paulina Kacprowicz – 5 punktów, Małgorzata Lesicka 5 punktów, Wiktoria Nowak i Zuzanna Molka po 4 punkty, Kinga Chodorowska 2 punkty oraz Weronika Bogdańska, Oliwia Woźniak i Angelika Gabrysiak 0 punktów.
Kierownikiem drużyny jest Pan Marcin Bogdański. [więcej]
pismak, 03.03.2013 12:33|czytane: 1815 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: XI Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Szaloma Asza
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego w Kutnie oraz Społeczna Fundacja Miasta Kutna ogłaszają XI Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Szaloma Asza,  Kutno 2013. Honorowy patronat nad nim objął Prezydent Miasta Kutna.

Założeniem konkursu jest dotarcie do jak najszerszego grona ludzi piszących. Rozbudzanie świadomych postaw twórczych, służących rozwojowi literatury polskiej. Promocja polskiej prozy najnowszej i jej autorów. Popularyzacja twórczości patrona konkursu, Szaloma Asza, klasyka literatury żydowskiej, urodzonego w Kutnie - mówi Grażyna Baranowska, koordynator z Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kutnie.

Pod patronatem eKutno.pl:  XI Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Szaloma Asza, ./upload/articles_pakiety/19031/01_obraz.jpg


REGULAMIN

Konkurs na opowiadanie o tematyce dowolnej przeznaczony jest dla osób dorosłych, zrzeszonych w stowarzyszeniach twórczych i niezrzeszonych.

Każdy uczestnik może nadesłać tylko jedną pracę o objętości nie przekraczającej 10 stron maszynopisu, która nie była wcześniej publikowana, co też dotyczy Internetu, i nagradzana w innych konkursach.

Prace należy przesłać w trzech egzemplarzach oraz zapisane w formie elektronicznej - na jednej płycie CD, w programie Word.

Maszynopisy i płyty podpisane godłem, z dołączoną kopertą opatrzoną tym samym godłem i zawierającą informację z imieniem, nazwiskiem, dokładnym adresem oraz numerem telefonu  i e-mailem, należy nadsyłać do 31 sierpnia 2013 roku  na adres:

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego w Kutnie,99-300 Kutno, ul. Wojska Polskiego 5.

Adres nadawcy na kopercie z korespondencją nie jest zabroniony regulaminem. [więcej]
wandea, 03.03.2013 10:15|czytane: 1175 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Drugie Kutnowskie Dni Fantastyki
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie już od przyszłego czwartku zaprasza na Kutnowskie Dni Fantastyki. Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia. A w programie spotkania z autorami, koncert, warsztaty malarskie, pokaz... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Zawieszka Nieśmiertelnik Srebro +GRAWER Zdjęcia i Tekstu Idealny i modny prezent dla kobiety i mężczyzny. Wspaniały prezent na Imieniny, Urodziny, Rocznicę, Walnetynki, Dzień Kobiet, Mikołaja, oraz pod choinkę na Gwiazdkę Świąt Bożego Narodzenia... [czytaj więcej]
Kotki Oddam kotki w dobre ręce. Więcej informacji pod nr telefonu 602430567.... [czytaj więcej]
Monitoringi, alarmy Witam, oferuję usługę konfiguracji oraz montażu kamer, alarmów oraz innych systemów zabezpieczeń. Wykonuję również inne usługi informatyczne. Zapraszam.... [czytaj więcej]
Sprzedam biurko duże 210 cm / bardzo dobre wykonanie Mam do sprzedania duże biurko w bardzo dobrym stanie. Biurko ma ponad 1,5 metra i było robione na zamówieni a więc jest wykonane z bardzo dobrego materiału. Posiada wiele szuflad, miejsce na je... [czytaj więcej]
Fly High Production – Produkcja filmowa Firma Fly High Production to przede wszystkim profesjonalna produkcja filmów i innych form audiowizualnych, bazująca na najnowszych technologiach min zastosowaniu drona i innych technologii stabiliz... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]
RINTAL Polska poszykuje samodzielnych monterów schodów Producent schodów, Rintal Polska Sp. z o.o. poszukuje samodzielnych monterów schodów.rnrnZakres działalności:rn- montaż schodów samonośnych oraz obić na schody betonowernrnWymagania:rn- włas... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę AVENSIS I lub II tel.725-361-836 Kupie Toyote AVENSIS I lub II COROLLE YARIS MERCEDESA SPRINTERA 124 190 W210 oraz Maszyny Rolnicze Ursus Zetor Wladymirec Przyczepy Kombajny tel. 725.361.836 cala Polska atrakcyjne ceny szybki odbiór... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Mikołaj Baranowski:
5 minut temu
Pisssssofff
Zenobiusz Biga:
13 minut temu
Rzeczniczka jest córką Mańkowskiego
Dymitr Fiut:
39 minut temu
Jaro, gratulacje i czymam ciuki za cie.
Onufry Kamiński:
50 minut temu
W Kutnie jest praca , kto chce ten pracuje tylko trzeba chcieć , ja nie narzekam . Czytaj ze zrozumieniem interes się kręci nie z kim, tylko z czym kolejny przykład prostactwa
Bonifacy Ukolicz:
1 godzin temu
To z ciebie Onufry taki "komputerowy lodziarz", co do komputera - widać, co napisałeś, a co do lodów - z kim ten interes kręcisz, to staje sie coraz jasniejsze. Co do nauki to ci napisali - w Kutnie nie ma pracy dla absolwentów uniwersytetów i politechnik, a są stanowiska i praca dla absolwentow WSGK. To wystarczy.
Roman Kolumna:
2
 · 
1 godzin temu
A sekretarzem jest Pan Korowajski? Czyzby mąż sędziny która uznala winnego karkówe niby ze wplywal na swiadkow?
Onufry Kamiński:
2 godzin temu
Do Metody Głąb
Zgadzam się to co napisałeś i popieram tylko 5 osób przystąpiło do konkursu . pytam gdzie reszta społeczeństwa??
Do Bernadeta Konkurs był na stronie , ale jak widać nie szukasz tylko siedzisz i pierdzisz w stołek. Kręci cię temat co się dzieje na Policji - bo jesteś nadzwyczajnym plotkarzem i to jeszcze na dodatek pewnie bez wykształcenia.
Ja mam budkę z lodami nie mam wykształenia interes się kręci i nikomu nie zazdroszczę a wy weźcie się za naukę i przystępujcie do konkursów
Błażej Lubicz:
2
 · 
2 godzin temu
Sekretarzem w urzędzie pracy jest mąż sedziny, przed którą zeznawal ten pan.. Czy to przypadek że policjant został skazany
Szczepan Bzdura:
2 godzin temu
SANDERUS TIMES - eBiuletyn Agencji MRPiH "podkówka".Podajemy komunikat: Jeden karierowicz, abiturient i absolwent Instytutu Mniemanologii Stosowanej - emerytowany Metody Głąb (bez tytułu) - został wytrzepany, wygarbowany, wyprany, wykrochmalony, wymaglowany, położony na obie łopatki i zapędzony w kozi róg przez użytkowników portalu eKutno. Ciekawe, czy to mu pomoże w odnalezieniu właściwych kierunków i dobrych dróg? A mówią, że pralnie itd..... są niepotrzebne? ~praojciec Allexander - redaktor naczelny.
Robert Małopolski:
3 godzin temu
Pan Rafał chyba się zagalopował porównanie Kłopota do pana Bieńka jest wysoce nie na miejscu.
Szczepan Bzdura:
3 godzin temu
###"R". Toście se pogadali na najwyższym światowym poziomie. Szkoda, że tak krótko. Podobają mi się wasze rozmowy. Całą noc mogłabym was słuchać. Burzyński i Kłopotowski i cała ta cudowna Burzmanna na okrągło powinni was słuchać. Może by się zaczęli nawracać na normalność czyli na głęboką wiarę, wysoką kulturę i szlachetną naturę, czego im z całego serca życzę. Pozdrawiam Was drodzy moi mądrzy dyskutanci. Dialogi kute na cztery nogi. I to jest właśnie to na co tyle lat czekałam. Się doczekałam. Ludzie zaczynają normalnie rozmawiać. Nie po rusku, nie po grecku, nie po turecku, nie po niemiecku, tylko po naszemu, po bożemu, po polsku i po chrześcijańsku. Na pewno coś dobrego z tego wyniknie. Tylko o to chodzi. Tak trzymajcie! Idzie nowe!! Bogu niech będą dzięki. ~emerytowana nauczycielka
Ewaryst Ziabka:
3 godzin temu
Panie Nwerowski mówiąc ,że problemem szpitala jest wiek pracowników po prostu pan obraził pracowników szpitala . Zapytam w jakim pan jest wieku i czy ten wiek nie jest problemem dla szpitala?
Barbara Ajsicz:
3 godzin temu
Podobno urzędnik ma poparcie PSlu, czy to prawda?
Amalgund Walczak:
2
 · 
3 godzin temu
A był, czy nie był o to jest pytanie?
Lech Kantor:
3 godzin temu
Prosimy o wypisanie zasług , może być w punktach.
Hugo Lewi:
3 godzin temu
Bolesław to uważasz ,że ci co tam pozostali i pracują to nie mają honoru? Czyżby ten jeden był tylko z honorem?
Zenon Kwasigroszek:
3 godzin temu
Faust i oni zostali tak do tej pory.
Teodor Pobłocki:
3 godzin temu
No widzisz Metody przystąpiłeś i co d..a.
Wawrzyniec Gielniowski:
4
 · 
3 godzin temu
wygraną zawdzięcza poparciu w Urzędzie Miasta, chyba pan sekretarz, bo to ,,koledzy z boiska,,
Arseniusz Błaszczyński:
4 godzin temu
Ciekawy jestem co się stało z poprzednim szefem tej komórki.Najciekawsze artykuły
 ·  14
4 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
4 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
5 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
5 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
10 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
10 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
11 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
14 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
15 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
15 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
16 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
17 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
17 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
19 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
19 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
19 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
19 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
20 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
20 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
20 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
20 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
21 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
22 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
26 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
27 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności