eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 25.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Pod patronatem eKutno.pl: I Zjazd Absolwentów Zespołu Szkół Nr 4 im. Zygmunta Balickiego w Kutnie-Azorach
31 maja tego roku odbędzie się I Zjazd Absolwentów, Nauczycieli oraz Pracowników Administracyjno-Obsługowych Zespołu Szkół Nr 4 im. Zygmunta Balickiego w Kutnie – Azorach.

Wielopokoleniowe spotkanie z udziałem znanych osób z kręgu polityki i biznesu, naszego powiatu i województwa oraz specjalnie zaproszonych gości będzie niepowtarzalną okazją do upamiętnienia  43- letniej tradycji szkoły, ukazania fragmentu historii miasta Kutna oraz niecodzienną formą promocji życia kulturalno-oświatowego.

Pod patronatem eKutno.pl: I Zjazd Absolwentów Zespołu Szkół Nr 4 im. Zygmunta Balickiego w Kutnie-Azorach, ./upload/articles_pakiety/18930/01_obraz.jpg
Pod patronatem eKutno.pl: I Zjazd Absolwentów Zespołu Szkół Nr 4 im. Zygmunta Balickiego w Kutnie-Azorach, ./upload/articles_pakiety/18930/02_obraz.jpg
Pod patronatem eKutno.pl: I Zjazd Absolwentów Zespołu Szkół Nr 4 im. Zygmunta Balickiego w Kutnie-Azorach, ./upload/articles_pakiety/18930/03_obraz.jpg


Przez wszystkie lata istnienia, szkoła dobrze służyła uczniom oraz społeczności naszego regionu i kraju. W jej murach wykładali doskonali nauczyciele i specjaliści praktycy, kształcąc kolejne pokolenia w duchu szacunku do uczonego zawodu i rzetelnego podejścia do obowiązków - mówi Agnieszka Ryczkowska, dyrektor szkoły. - Atmosfera szkoły i niezapomniane przeżycia, będące udziałem jego uczniów  i pracowników, sprawiają, że naszych absolwentów, niezależnie od wieku, łączy głęboka więź, poczucie jedności i solidarności.

Program Zjazdu
10.00-11.00 Msza święta w kościele Św. Wawrzyńca w Kutnie.
11.00-11.30 Przemarsz uczestników uroczystości do Kutnowskiego Domu Kultury.
11.30-12.00 Rejestracja uczestników. Podczas rejestracji każdy z uczestników otrzyma: identyfikator, folder  ze zdjęciami i historią szkoły, program zjazdu oraz inne pamiątki-niespodzianki.
12.00-14.00 Cześć oficjalna I Zjazdu Absolwentów [więcej]
wandea, 22.02.2013 08:43|czytane: 1769 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Strategia rozwoju Kutna. Wykorzystaliśmy szanse? Obroniliśmy się przed zagrożeniami?
Mamy ostatni rok realizacji Strategii Rozwoju Miasta Kutna na lata 2006 - 2013. Jej podsumowanie będzie przygotowane prawdopodobnie w 2014 lub 2015. Natomiast prace nad nową strategią rozwoju Kutna  prawdopodobnie rozpoczną się w II półroczu  tego roku.

W podsumowaniu strategii istotna jest kwestia dostępności części danych (głównie z GUS-u), w oparciu o które należałoby oprzeć badanie. Pojawią  się one dopiero w 2014 r., a nawet i później - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta Kutna. - Obecnie nie zakończyły się jeszcze prace aktualizacyjne nad Strategią Rozwoju Województwa Łódzkiego na lata 2007-2020. Zmiany w niej proponowane w znacznym zakresie dotyczą Kutna i powinny mieć odzwierciedlenie w nowej strategii rozwoju miasta.  W ramach nowej perspektywy finansowej UE nabory  w formie konkursów na realizację zadań zapisanych w programach operacyjnych,  mogą pojawić się w połowie 2014 roku. Doświadczenie wskazuje, iż konkursy zaczynają się pojawiać po ok. roku od rozpoczęcia nowego okresu programowania.

Priorytetami strategii są Trwały rozwój gospodarczy, Przychylne życiu środowisko i Kutno, miasto wspierające swoich mieszkańców. Szczytne hasła są ogólne, jednak nietrudno jednym zdaniem, może dwoma stwierdzić, czy zostały wypełnione przez te siedem lat.

Wtedy szanse z analizy SWOT, wykonanej przed budowaniem strategii wydawały się niedoścignione, a zagrożenia dalekie. Teraz z perspektywy niemal dwóch kadencji samorządu łatwo ocenić czy wykorzystaliśmy wszystko to co stwarza dla analizowanego obiektu szansę korzystnej zmiany i nie ulegliśmy zagrożeniom. Przypominamy je zatem i zachęcamy  do dyskusji w komentarzach.

SZANSE
Posiadanie terenów dla nowych inwestycji.
Zainteresowanie kapitału zagranicznego inwestowaniem w Kutnie.
Planowana budowa autostrady A1, połączonej z Autostradą A-2.
Duża zdolność kredytowa miasta. [więcej]
wandea, 21.02.2013 22:47|czytane: 1459 razy|18 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Publiczność szalała na koncercie Enej
Energetyzujący koncert Enej w Kutnowskim Domu Kultury niewątpliwie spodobał się, spragnionej podobnych imprez w naszym mieści, publiczności.  To strzał w dziesiątkę Sebastiana Flejszmana, który jest pomysłodawcą koncertu.

Publiczność szalała na koncercie Enej, ./upload/articles_pakiety/18926/15_obraz.jpg
Publiczność szalała na koncercie Enej, ./upload/articles_pakiety/18926/07_obraz.jpg
Publiczność szalała na koncercie Enej, ./upload/articles_pakiety/18926/11_obraz.jpg


Zwycięzcy "Must be the Music. Tylko Muzyka” porwali do wspólnej zabawy starszych i młodszych fanów muzyki folk i alternatywnego rocka. Zespół wydał do tej pory trzy płyty. Ostatni album pt. "Folkhorod" zdobył status Złotej Płyty. Krążek zawiera 13 utworów, z których część śpiewana jest w języku polskim, a część w ukraińskim. Ci, którzy świetnie bawili się na dzisiejszym koncercie, na pewno nie zaprzeczą, że warto zaopatrzyć się w tak dużą dawkę energii przed wiosną. [więcej]
kultura, 21.02.2013 22:42|czytane: 3347 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Anna Seniuk czyta poezję miłosną
W poniedziałek 25 lutego zapraszamy do Centrum Teatru Muzyki i Tańca na spotkanie autorskie z wybitną, polską aktorką Anną Seniuk-Małecką, połączone z wykonaniem utworów poetyckich.
Bilet: 15 zł w kasie CTMiT

Aktorka absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. W latach 1964-70 występowała na deskach Teatru Starego im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie, następnie w teatrach warszawskich: Ateneum, Teatrze Powszechnym, Polskim. Obecnie jest związana z Teatrem Narodowym w Warszawie. Grała w filmach m.in. „Lalka”, „Europa, Europa”, „Bilet powrotny”, „Panny z Wilka”, „Konopielka” i w serialach telewizyjnych  „Czarne chmury”, „Czterdziestolatek”, „Egzamin z życia”. Jest laureatką licznych nagród aktorskich m.in. otrzymała tytuł „Ulubiona Aktorka Krakowa”, dwukrotnie „Złoty Ekran”. [więcej]
kultura, 21.02.2013 20:18|czytane: 1276 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: Konkurs wiedzy o powstaniu styczniowym z wyjątkową nagrodą
Rok 2013 jest Rokiem Powstania Styczniowego. Zgodnie z uchwałą Senatu  RP  o uczczeniu tej rocznicy  – wspólnie senator ziemi kutnowskiej Przemysław Błaszczyk wraz z posłem do Parlamentu Europejskiego Januszem Wojciechowskim oraz posłem na Sejm Piotrem Polakiem zorganizowali konkurs „Wiedzy o Powstaniu Styczniowym”.

Dla zwycięzcy konkursu główną parlamentarzyści przygotowali nagrodę w postaci czterodniowego pobytu w Strasburgu. Adresatami konkursu są uczniowie szkół ponadgimnazjalnych w powiatach: kutnowskim, łęczyckim, łowickim, poddębickim.

Cele konkursu organizowanego pod patronatem Wicemarszałka Senatu Stanisława Karczewskiego oraz Wicemarszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, to popularyzacja wiedzy o Powstaniu Styczniowym 1863 r., rozbudzanie zainteresowania historią Polski oraz kształtowanie postaw patriotycznych wśród młodzieży.

Zakres tematyczny konkursu obejmuje przebieg, przyczyny i skutki Powstania Styczniowego. Bohaterowie Powstania i rola jaką odegrali w powstaniu. Miejsca upamiętniające wydarzenia i uczestników powstania w najbliższym otoczeniu Uczestników konkursu. [więcej]
redaktor, 21.02.2013 16:33|czytane: 1204 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wiatr grasował na cmentarzu?
Czytelnik eKutno.pl w poniedziałek zauważył na cmentarzu parafialnym trzy zniszczone groby i nas o tym powiadomił.  Pracownik cmentarza powiedział, że widział zniszczenia i według niego jeden uległ sile wiatru, a najstarszy z tej trójki już wyglądał tak od dawna. Zapytaliśmy również kutnowską policję czy zgłoszono te zniszczenia.

Wiatr grasował na cmentarzu?, ./upload/articles_pakiety/18910/01_obraz.jpg
Wiatr grasował na cmentarzu?, ./upload/articles_pakiety/18910/02_obraz.jpg
Wiatr grasował na cmentarzu?, ./upload/articles_pakiety/18910/03_obraz.jpg


Nie było żadnych zgłoszeń - oznajmił st. asp. Paweł Witczak, oficer prasowy KPP Kutno.

Być może właściciele grobów dowiedzą się od nas o działaniu wiatru na kutnowskim cmentarzu. [więcej]
pismak, 21.02.2013 12:48|czytane: 3128 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zatrzymany włamywacz
Kutnowscy policjanci zatrzymali sprawcę włamania do garażu. 38-letni mężczyzna ukradł elektronarzędzia na łączną sumę około 2400 złotych. W wyniku podjętych działań mundurowi odzyskali część skradzionych przedmiotów. Za popełnione przestępstwo zatrzymanemu grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w nocy 14 lutego 2013 roku w miejscowości Adamowice w gminie Kutno. Sprawca po zerwaniu kłódki zabezpieczającej wrota garażowe dostał się do środka pomieszczenia, skąd ukradł elektronarzędzia - spawarkę transformatorową, młoty pneumatyczne, piły spalinowe, wiertarki oraz szlifierki. Właściciel straty oszacował na kwotę 2400 złotych. Sprawą kradzieży zajęli się kutnowscy kryminalni. [więcej]
pismak, 21.02.2013 11:47|czytane: 1343 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Trawczyński pod okiem CBA: Nie dyskutuję z prawem i przepisami
Jak informuje Jacek Dobrzyński, rzecznik Centralnego Biura Antykorupcyjnego, agenci CBA przeprowadzili od 14 do 15 lutego 2013 r. kontrolę przestrzegania art. 4 tzw. ustawy antykorupcyjnej (ustawy o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne) przez jednego z członków Zarządu Powiatu w Kutnie.

Postępowanie obejmowało lata 2010-2013. Obecnie trwają czynności pokontrolne. Po ich zakończeniu Biuro będzie mogło poinformować o wynikach kontroli - mówi Jacek Dobrzyński.

Na pytanie  w jakim trybie CBA wszczęło tę kontrolę i czy była ona związana z zawiadomieniem o tych nieprawidłowościach rzecznik biura odpowiada wymijająco: Jednym z ustawowych zadań Centralnego Biura Antykorupcyjnego jest wykonywanie czynności kontrolnych - dodaje Dobrzyński.

Kontrolę przeprowadzono w stosunku do Zdzisława Trawczyńskiego. Badano połączenie jego wieloletniej funkcji jako członka Rady Nadzorczej w Banku Spółdzielczym Wspólna Praca i w ostatnim czasie członka zarządu powiatu.

Trawczyński od 13 lat jest członkiem rady banku, natomiast od dwóch kadencji składa odpowiednie oświadczenia majątkowe wcześniej wojewodzie łódzkiemu a teraz staroście. Żadna z tych instytucji nie dopatrzyła się łamania ustawy o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej. Okazuje się jednak, że zasiadanie w radzie nadzorczej jest prowadzeniem działalności gospodarczej. W przypadku tej ustawy bank taki jest zakwalifikowany do grona spółdzielni.

Nie dyskutuję z prawem i przepisami. Nigdy żadne służby kontrolujące moje oświadczenia nie przyjęły takiej interpretacji wobec składanych przeze mnie oświadczeń. Przyjąłem wyniki pokontrolne i stwierdzenia CBA i się do nich dostosuję - mówi Zdzisław Trawczyński, członek zarządu powiatu kutnowskiego. [więcej]
wandea, 21.02.2013 10:48|czytane: 2256 razy|21 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Marzec w KINIE KDK: Tajemnica Westerplatte, Syberiada polska, Lincoln, Poradnik pozytywnego myślenia
Marzec w Kinie KDK zapowiada się wyśmienicie. Dwie polskie, historyczne produkcje, atrakcyjny Dzień Kobiet z filmami Kanadyjskie sukienki i nomen omen Dzień Kobiet oraz wyczekiwany przez wielbicieli Daniela Day-Lewisa Lincoln. Więcej w programie poniżej.

Zapraszam na wyjątkowy film Kanadyjskie sukienki. Gramy go tylko dwa dni, weekend 9 i 10 marca. Myślę, że wspólne wyjście do kina na ten film to znakomity prezent od panów dla swoich pięknych połówek - zaprasza Bożena Sapiejka, kierownik Działu Organizacji Imprez Kutnowskiego Domu Kultury.01-06.03.2013 (od piątku do środy)
godz. 17.00   TAJEMNICA WESTERPLATTE
godz. 19.30   PODEJRZANI ZAKOCHANI                                        

08, 11-13.03.2013    (piątek i od poniedziałku do środy)
godz. 18.15   DZIEŃ KOBIET
godz. 20.00   PORADNIK POZYTYWNEGO MYŚLENIA                                        

09-10.03.2013    (sobota, niedziela)
godz. 16.00   KANADYJSKIE SUKIENKI
godz. 18.15   DZIEŃ KOBIET
godz. 20.00   PORADNIK POZYTYWNEGO MYŚLENIA [więcej]
wandea, 20.02.2013 15:24|czytane: 1254 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sesja Rady Miejskiej w Żychlinie
27 lutego o godz. 13.00 odbędzie się XXXIII Sesja Rady Miejskiej w Żychlinie. Radni zmienią budżet gminy na 2013 rok, Wieloletnią Prognozę Finansową, uchwalą „Regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Żychlin”, ustalą terminu, częstotliwości i trybu uiszczenia opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz wysokość stawek opłat za zajęcie 1 m2 pasa drogowego dla dróg, których zarządcą jest Gmina Żychlin.

Zmieni się również Program Współpracy Gminy Żychlin z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na lata 2012-2013, powstanie regulamin korzystania z kompleksu boisk sportowych wykonanych w ramach projektu „Moje boisko – ORLIK 2012” usytuowanych przy Zespole Szkół Nr 1. [więcej]
redaktor, 20.02.2013 13:59|czytane: 1288 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zaginiony pensjonariusz odnaleziony martwy niedaleko DPS na Oporowskiej
Kutnowska policja wstępnie ustaliła, że w niedzielę 17 lutego br. mieszkaniec Kutna odnalazł zwłoki 39-letniego mężczyzny, pensjonariusza pobliskiego Domu Pomocy Społecznej, który zaginął 8 października 2012 roku.

Decyzją Prokuratury Rejonowej w Kutnie ciało zostało zabezpieczone w prosektorium kutnowskiego szpitala w celu wykonania sekcji zwłok. Jej wyniki odpowiedzą co było bezpośrednia przyczyna zgonu denata. Wstępnie po wykonanych oględzinach możemy przypuszczać , że są to zwłoki pensjonariusza DPS, ale to dopiero będzie można
potwierdzić po zakończeniu postępowania
- mówi st. asp. Paweł Witczak, oficer prasowy KPP Kutno. [więcej]
pismak, 20.02.2013 13:29|czytane: 2933 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Piotr "Anioł" Woźniak wygrał Power Session 2013
16 lutego odbył się w Opalenicy Ogólnopolski Turniej Tańca  Breakdance "Power Session 2013". Sporym sukcesem może pochwalić się  reprezentujący Kutno Piotr "Anioł" Woźniak.

Piotr
Piotr


W turnieju  uczestniczyli zawodnicy z całej Polski. Na miejsce tanecznych bitew  stawili się reprezentanci Radomska, Żagania, Poznania, Zielonej Góry,  Wrocławia, Drezdenka, Strzelec Krajeńskich, Szczecina, Kutna, Łodzi,  Opalenicy i Szewc. [więcej]
kultura, 20.02.2013 13:09|czytane: 1759 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pożar strawił ich mieszkanie, czekają na decyzję prezydenta. Pomóżmy matce trojga dzieci!
W poniedziałek pożar strawił cały dobytek mieszkanki Kutna z ul. Berlinga. Przebywała w wynajmowanym pokoju z kuchnią z trojgiem dzieci. Od dekady stara się o mieszkanie komunalne. Zwracamy się do Państwa o pomoc tej rodzinie. Organizuje ją jej krewna Marta Dawidowicz, z którą można skontaktować się pod numerem telefonu 663 964 285.

Potrzebne jest właściwie wszystko, od ubrań, mebli, sprzętów gospodarstwa domowego, po materiały szkolne dla dzieci: dwóch chłopców w wieku 7 i 5 lat i dziewczynka 14 lat. Pamiętając, wielki sukces naszej życzliwości i dobroci w akcji Szlachetna Paczka, powtórzmy ten mistrzowski skok ku radości, tym razem rodziny z Berlinga. 

Przyczyną pożaru w kamienicy był nieszczelny przewód kominowy. Gaszenie, do którego przystąpiły trzy zastępy straży pożarnej trwało ponad godzinę. Nikt nie ucierpiał na skutek zdarzenia, ale straty materialne oszacowano na 10 tys. zł.

Jak mówi krewna pogorzelców, rodzina przebywa u babci w oczekiwaniu na pomoc ze strony kutnowskiego magistratu. Miasto ma ulokować matkę z dziećmi w mieszkaniu chronionym.

Taka decyzja została podjęta wczoraj. Poszkodowana rodzina otrzyma tymczasowy lokal w ramach mieszkań chronionych na ul. Wyszyńskiego (lokal 2-pokojowy z aneksem kuchennym). Wsparcie ze strony MOPS dla tej rodziny to przyznanie zapomogi losowej, bieżąca pomoc pracownika socjalnego oraz opieka specjalistów ze względu na zaistniałą sytuację - informuje Joanna Brylska, Kierownik Biura Prasowego Urzędu Miasta Kutna.

Natomiast docelowo na podstawie uchwały Rady Miasta Kutna z 29 czerwca 2010 r. w sprawie zasad wynajmowania lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu Kutna roku kobiecie można przydzielić lokal komunalny. [więcej]
wandea, 20.02.2013 09:34|czytane: 2506 razy|16 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zapraszamy do kina na Drogówkę z plejadą polskich aktorów
Od piątku do środy o godz. 20.00 w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury można będzie obejrzeć polski dramat pt. Drogówka.

Historia siedmiu policjantów, których poza pracą łączy przyjaźń, imprezy, sportowe samochody i wspólne interesy. Ich mały, zamknięty świat z pozoru działa doskonale. Wszystko się zmienia, gdy w tajemniczych okolicznościach ginie jeden z nich.O morderstwo zostaje oskarżony sierżant Ryszard Król. Próbując oczyścić się z zarzutów, odkrywa prawdę o przestępczych powiązaniach na najwyższych szczeblach władzy. Bartłomiej Topa, Arkadiusz Jakubik, Eryk Lubos, Marian Dziędziel w filmie Wojciecha Smarzowskiego. [więcej]
wandea, 20.02.2013 08:51|czytane: 1520 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
VIII Grand Prix Kutna w Tenisie Stołowym
23 lutego zostanie rozegrany pierwszy turniej z cyklu VIII Grand Prix Kutna w Tenisie Stołowym. Zapraszamy do Szkoły Podstawowej Nr 6 w Kutnie o godz. 16.00. (Kategoria szkoły Podstawowe godz. 15.30.

VIII Grand Prix Kutna w Tenisie Stołowym, ./upload/articles_pakiety/18914/01_obraz.jpg


Kategorie Grand Prix, Szkoły Podstawowe Dziewczęta i Chłopcy, Gimnazja Dziewczęta i Chłopcy, Szkoły Ponadgimnazjalne Dziewczęta i Chłopcy, Kobiety, Mężczyźni do 35 lat, Mężczyźni powyżej 35 lat. [więcej]
pismak, 20.02.2013 08:29|czytane: 1195 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Z miłości do siatkówki. Zapraszamy na turniej w Żychlinie
Chociaż 14 luty już za nami to przed nami 2 edycja Walentynkowego Turnieju Siatkówki w Żychlinie. 23 lutego godz. 9.30 o dostatek emocji i sportowej walki postarają się rywalizujące ze sobą drużyny, które zostaną losowo podzielone na 2 grupy.

Z miłości do siatkówki. Zapraszamy na turniej w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/18913/01_obraz.jpg


10 spotkań rozgrywanych równolegle na 2 boiskach powinno być nie lada gratką dla kibiców. Zadbają o to dwie kutnowskie drużyny: AZS WSGK i Fenix, dwie ekipy z województwa mazowieckiego: Gostynin Team i Szczawin Kościelny a także GKS Bedlno oraz Volley Team Żychlin - gospodarz turnieju.

Organizatorzy zapraszają serdecznie wszystkich sympatyków siatkówki oraz kibiców już w najbliższą sobotę od godz. 9:30 do hali sportowej przy ul. Łukasińskiego 21 w Żychlinie. Najbardziej wytrwali szczęśliwcy mają szanse na zdobycie bardzo atrakcyjnych upominków, które udało się pozyskać dzięki przychylności licznych sponsorów. Gwarantujemy, iż tego dnia nie zabraknie gorących emocji przez co sam turniej stanie się jednym największych sportowych widowisk w regionie. [więcej]
pismak, 19.02.2013 20:10|czytane: 1328 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Duża porcja przyjemności. Chwalimy się kotami
Dziękujemy za nadesłane zdjęcia kotów. Jest się kim pochwalić! Zobaczcie sami. Następna galeria w niedzielę. Zdjęcia prosimy nadsysłać na e-mail: redakcja@ekutno.pl wraz z krótkim opisem mruczaka.

Duża porcja przyjemności. Chwalimy się kotami , ./upload/articles_pakiety/18898/01_obraz.jpg
Duża porcja przyjemności. Chwalimy się kotami , ./upload/articles_pakiety/18898/02_obraz.jpg
Duża porcja przyjemności. Chwalimy się kotami , ./upload/articles_pakiety/18898/32_obraz.jpg


W marcu, przed Świętami Wielkanocnymi czytelnicy eKutno.pl wybiorą NAJKOTA, któremu ufundujemy karmę i opiekę weterynaryjną. [więcej]
wandea, 20.02.2013 08:03|czytane: 3618 razy|211 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zwycięstwo Drużyny Świętego Mikołaja w Kłodawie
Bardzo dobrze zaprezentowali się młodzi zawodnicy z sekcji futsalu GCKSiR w Krośniewicach na zawodach organizowanych przez klub sportowy Górnik Kłodawa. Odnieśli komplet zwycięstw w turnieju pokonując 2 drużyny gospodarzy, LKS Ślesin, Kasztelanię Brudzew i Olimpię Koło.

Zwycięstwo Drużyny Świętego Mikołaja w Kłodawie, ./upload/articles_pakiety/18912/01_obraz.jpg
Zwycięstwo Drużyny Świętego Mikołaja w Kłodawie, ./upload/articles_pakiety/18912/02_obraz.jpg
Zwycięstwo Drużyny Świętego Mikołaja w Kłodawie, ./upload/articles_pakiety/18912/03_obraz.jpg


Bilans bramek w pięciu spotkaniach (turniej rozegrano systemem każdy z każdym) 23 strzelone - 5 straconych przy czym aż sześciu zawodników wpisało się na listę strzelców: Mikołaj Cieślinski – 7 bramek w tym jeden piłkarski majstersztyk – piękna bramka z przewrotki, Mateusz Szałamacha – 5 ,Kacper Korzuchowski – 4 , Gabriel Włodarczyk – 3, Eryk Kacprzak - 3, Dawid Prokopiak – 1 gol.

Wyjazd na turniej jest częścią programu akcji feryjnej organizowanej w hali sportowej  GCKSiR w Krośniewicach. Najlepsi zawodnicy trenujący w naszej sekcji mają okazję zaprezentować swoje umiejętności w turniejach wyjazdowych w 2013 roku wygraliśmy: Turniej o Gorący Puchar Burmistrza Uniejowa dla rocznika 2001 oraz Rajsport Cup w Bedlnie (dla rocznika 2002). 

W Kłodawie zasłużone pierwsze miejsce, dużo pochwał od innych trenerów, momentami efektowna i widowiskowa gra. Jeszcze sporo nauki zwłaszcza w grze obronnej, ale wszystko przed nami. W zawodach rozstrzelał się kapitan drużyny Mikołaj (nie zawsze taki święty), a Gabryś Włodarczyk zdobył statuetkę dla najlepszego zawodnika turnieju, tym razem zagrał jako rozgrywający i miał mnóstwo asyst (po których bramki zdobywali tym razem koledzy z drużyny). Bardzo dobra postawa braci Szałamacha, Miłosza w bramce i Mateusza na pomocy i obronie, a także Kapiego czyli Kacpra Korzuchowskiego pozwoliła na spokojne kontrolowanie przebiegu poszczególnych spotkań.

W rezerwach też dużo poruszenie bo walka o miejsca w podstawowym składzie trwa, tym bardzie, że na następnym turnieju we Włocławku gramy 5 w polu. Eryk Kacprzak nawet grając w obronie potrafi strzelić 3 bramki, a młodsi zawodnicy (Dawid Prokopiak, Oskar Duczyński, Kacper Dolatowski) też starają się udowodnić, że ambicją i wolą walki można nadrobić braki w centymetrach. [więcej]
redaktor, 19.02.2013 18:59|czytane: 1577 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Policja ostrzega przed oszustami
Trwający proces cyfryzacji telewizji naziemnej jest okazją do uaktywnienia się oszustów podających się za przedstawicieli operatorów oferujących usługi w zakresie dostrajania odbiorników bądź tych, którzy będą proponować po atrakcyjnych cenach urządzenia do odbioru telewizji cyfrowej. Policjanci apelują, aby z rozwagą podchodzić do promocyjnych ofert zakupów i podpisywania jakichkolwiek umów.

Niestety korzystając z takich okazji , po wpłaceniu zaliczki możemy nigdy nie doczekać się właściwego urządzenia dlatego lepiej kupować w sprawdzonych sklepach. Fałszywi akwizytorzy powołując się na nieprawdziwe informacje mogą także nakłaniać, zwłaszcza osoby starsze, do podpisywania nowych umów abonamentowych, rzekomo niezbędnych do odbioru telewizji cyfrowej. Pierwsze wyłączenia sygnału analogowego nastąpiły w listopadzie 2012 roku.

W województwie łódzkim będzie to następowało  czterech etapach:I etap – 19 marca, II etap-22 kwietnia, III etap-20 maja, IV etap – 17 czerwca 2013 roku.W związku z takimi zagrożeniami Policja włącza się w kampanię informacyjną, ze szczególnym naciskiem na prewencję kryminalną. [więcej]
redaktor, 19.02.2013 13:59|czytane: 1229 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Podwójny sukces kutnowskich par tanecznych
W minioną niedzielę pary z Klubu Tańca Towarzyskiego Faworyt Kutno uczestniczyły w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Miasta Międzyrzecza. Ich występ zakończył się dwoma sukcesami.

Podwójny sukces kutnowskich par tanecznych, ./upload/articles_pakiety/18908/01_obraz.jpg
Podwójny sukces kutnowskich par tanecznych, ./upload/articles_pakiety/18908/02_obraz.jpg


Adrian Bogdański i Magdalena Wasielak zajęli 3. miejsce w kategorii wiekowej pow. 15 lat w klasie tanecznej D. Para zaprezentowała kombinację ośmiu tańców: walc angielski, tango, walc wiedeński, quickstep oraz samba, cha-cha, rumba i jive.

W klasie tanecznej B w kategorii wiekowej pow. 15 lat w stylu latynoamerykańskim Kacper Pawłowski i Katarzyna Hanc wywalczyli również 3. miejsce. Na ich program składała się samba, cha-cha, rumba, pasodoble i jive. [więcej]
redaktor, 19.02.2013 11:18|czytane: 2197 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKutno z minusem: Miasto bezmyślnie powtarzanych bzdur i bezinteresownej zawiści
Gustaw Flaubert napisał kiedyś słownik, jak to nazwał „idees reçues”, czyli bezmyślnie powtarzanych bzdur, komunałów, stereotypów i klisz, które większość wypowiada bez głębszej refleksji, z przekonaniem, że wyrażają jakąś ogólnie uznaną prawdę. To umiłowanie banału, płaskość myślenia zdaje się charakteryzować naszą społeczność w stopniu szczególnym. Daje to o sobie znać, gdy rozmawiam ze swoimi koleżankami z innych stron Polski, które pod moim wpływem interesują się trochę Kutnem i zaglądają na nasze strony internetowe i w masochistycznym zapędzie pozwalają sobie na czytanie anonimowych komentarzy, które pojawiają się tutaj pod tekstami. W ich odczuciu poziom myślowego szlamu i zwyczajnego chamstwa jest w ogóle w polskim internecie, a także w mediach centralnych dosyć duży, ale kutnowskie „wyróżnia się” pod tym względem - in minus oczywiście.

Wystarczy na przykład, że ukaże się u nas tekst o jakimś sukcesie mieszkańca regionu kutnowskiego, a już możemy się spodziewać pomyj, jakie zostaną na niego wylane. Podobnie ma się rzecz, gdy opisywane są czyjeś działania nastawione na dobro społeczności. Oprócz bezinteresownej zawiści, kryje się za tym ukryta wiara w jeden z komunałów, który rządzi myśleniem wielu kutnowian i który zdarza mi się wielokrotnie usłyszeć z ust moich ziomków (także tych mojej płci), powtarzany z niewzruszonym przekonaniem jako niepodważalna prawda. Brzmi on mniej więcej tak: „każdy myśli tylko o sobie”, „wszystkie grabie grabią do siebie”, „każdy jest egoistą”. Łączą się one jeszcze z egalitarną bzdurą, która głosi, co następuje: „wszyscy jesteśmy równi”, „mamy takie same żołądki” i z nieodłącznym wyjaśnieniem, że owe grabie, grabią do siebie oczywiście „ecie pecie”, czyli pieniądze – bo to one są najważniejsze w świecie. W wersji „hard” właściciele i właścicielki tych „złotych myśli” obejmują nimi także siebie – oni/one również podlegają tym „powszechnie obowiązującym prawom życia społecznego”. Inaczej mówiąc piękna dama, która głosi z przekonaniem, że „wszyscy to dziwki” świadomie obejmuje tą oryginalną i głęboką ideą również siebie. W wersji „soft” zdaje się pobrzmiewać przekonanie, że te niewzruszone prawa obejmują wszystkich innych, ale nie osobę je głoszącą.

Tymczasem ja żadnemu z tych bezmyślnie powtarzanych sloganów nie ufam ani trochę. Kiedy się odrobinę zastanowić i rozebrać na czynniki pierwsze zdanie, że „każdy myśli tylko o sobie” widać wyraźnie, że słówko „tylko” jest tutaj logicznym nadużyciem. Zdarzyło mi się w życiu spotkać wielu chamów i prostaków, którzy rzeczywiście większość swego – danego im przez Boga jeden raz na całą wieczność czasu – spędzali na pogoni za bogactwem, stanowiskami i podobnymi błyskotkami, którzy na przykład czasami nawet mieli książki (w tym Biblię) w domu, ale jedynie dla ozdoby, bo wobec ważniejszych spraw nie mieli chwili, by do nich zaglądać. Jednak także i oni od czasu do czasu myśleli o innych. O swojej żonie, czy dziewczynie, o swoim chłopaku czy mężu, o swoich dzieciach czy rodzicach. Rzadziej już oczywiście zdarzało się, by objawiali zainteresowanie losem kogoś spoza najlbliższego kręgu, ale i tu nie mogę z całą pewnością stwierdzić, bym spotkała w swoim życiu kogoś, kto w stu procentach odpowiadałby tej bezmyślnie powtarzanej bzdurze. Wygłaszający ją – często nie zdając sobie z tego sprawy – mówi nam przede wszystkim o sobie. Na ogół bowiem usprawiedliwia w ten sposób sam siebie. Skoro bowiem wszyscy tak robią, to i ja mogę sobie pozwolić na luksus niczym nieograniczonego samolubstwa. [więcej]
pismak, 19.02.2013 09:49|czytane: 1603 razy|20 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Seminarium z Marcinem Różalskim
Stowarzyszenie Miłośników Sportów Walki Vale Tudo zaprasza wszystkich zainteresowanych na seminarium z walki w stójce 17 marca godzina 14:30.

Seminarium z Marcinem Różalskim

Uczestnicy muszą mieć ze sobą rękawice bokserskie i ochraniacze szczęki. Marcin Różalski (ur. 29 lipca 1978 w Płocku) − polski zawodowy kick-boxer i zawodnik mieszanych sztuk walki (MMA) wagi ciężkiej, były mistrz świata organizacji ISKA i WKA w formule K-1. [więcej]
redaktor, 19.02.2013 08:28|czytane: 1284 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Wyjątkowy koncert w Krośniewicach
Sobotnie popołudnie, Hala Sportowa GCKSiR w Krośniewicach wypełniona po brzegi, nastrój oczekiwania. O godzinie 17.00 rozpoczyna się koncert. Na scenie Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego. Nie po raz pierwszy zresztą na naszym terenie. Każde z tych spotkań to dawka artystycznych doznań, niezapomnianych wrażeń, muzycznych przeżyć. Nie mogło być inaczej i tym razem. Przekonali się o tym wszyscy ci, którzy zarezerwowali sobie czas na wysłuchanie sobotniego koncertu.

Wyjątkowy koncert w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/18905/08_obraz.jpg
Wyjątkowy koncert w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/18905/02_obraz.jpg
Wyjątkowy koncert w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/18905/03_obraz.jpg


A program zaprezentowany krośniewickiej publiczności był tak różnorodny, że zadowolił gusta nawet te najbardziej wysublimowane. Tradycyjnie już zespół zaczął swój występ od akcentu patriotycznego. Było to nawiązanie do 150. rocznicy Powstania Styczniowego. Dalej to już mix gatunków muzycznych, w którym można było zachwycić się klasyką od Bacha do Czajkowskiego. Dla wielbicieli operetki znalazły się arie mi. z „Księżniczki Czardasza”, nie zabrakło też utworów musicalowych, czy współczesnych hitów muzyki rozrywkowej ( znakomite wykonanie piosenki „Powrócisz tu”). Artyści zadbali też o młodszych słuchaczy. [więcej]
kultura, 19.02.2013 08:20|czytane: 1619 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Der Blitz fotografowało - Kutno pozowało
Poniedziałkowe sesje Agencji Fotograficznej Der Blitz w Kutnie zapoczątkowały cykliczne spotkania fotografów z mieszkańcami Kutna.

Der Blitz fotografowało - Kutno pozowało, ./upload/articles_pakiety/18904/01_obraz.jpg
Der Blitz fotografowało - Kutno pozowało, ./upload/articles_pakiety/18904/02_obraz.jpg


Pierwsze zapowiedzi prezentujemy już dziś, pozostałe zdjęcia dostępne będą na profilu Facebook Der Blitz do końca tygodnia. Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie. [więcej]
redaktor, 19.02.2013 07:57|czytane: 3091 razy|komentuj|czytaj cały
Nie mogą przestać tańczyć. Zapraszamy w sobotę na spektakl
23 lutego o godz. 19.00 „DANCE DANCE DANCE” Teatr Tańca Test z Warszawy wystąpi w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie. Dobrze znany kutnianom teatr, choćby dzięki Letnim Spotkaniom Artystycznym, w których biorą udział jego tancerze i choreografka oraz reżyser, prezentuje spektakl o pracy nad kolejnym spektaklem teatru tańca . Bilety w cenie 10 zł można kupić w kasie CTMiT.

Tancerzy postrzeganych nie poprzez zwyczajowe wyobrażenie o tańcu ale walczących z własnym ciałem, kontuzjami, twórczą niemocą i stereotypowym myśleniem o tańczeniu. Tancerzy, którzy tu i teraz zmagają się z przeciwnościami losu, ale nie mogą przestać tańczyć. Spektakl taneczny w choreografii Izy Borkowskiej i reżyserii Darka Sikorskiego. [więcej]
kultura, 19.02.2013 07:28|czytane: 1213 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Pracodawcy śmiali, doskonali zawsze z Państwową Inspekcją Pracy trzymali
Inspekcja pracy z przyjemnością doceni i zareklamuje Najlepszych Pracodawców. Jeśli pracodawca przestrzega przepisy bezpieczeństwa i higieny pracy oraz przepisy prawa pracy, to powinien być pochwalony, jeśli robi więcej, powinien być doceniony i nagrodzony.

Konkurs „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej” adresowany jest do pracodawców w trzech kategoriach: zakłady pracy do 50 zatrudnionych, zakłady pracy od 51 do 250 zatrudnionych, zakłady pracy powyżej 250 zatrudnionych. Założeniem konkursu jest promowanie najlepszych praktyk w zakresie poprawy warunków bezpieczeństwa pracy oraz inspirowanie pracodawców do podejmowania działań w celu eliminacji istniejących w ich zakładach zagrożeń.

Celem konkursu „BEZPIECZNA BUDOWA” jest upowszechnianie bezpiecznych i higienicznych warunków pracy na placach budów, w tym promowanie wykonawców robót budowlanych, którzy zapewniają bezpieczne stanowiska pracy w procesie realizacji obiektów budowlanych oraz przyczyniają się do ogólnego wzrostu poziomu bezpieczeństwa pracy w budownictwie w skali kraju.             
                                                                       
Z kolei program „Zdobądź dyplom PIP”  przeznaczony jest dla pracodawców prowadzących zakłady produkcyjne i usługowe, z których działalnością wiążą się zagrożenia zawodowe i zdrowotne oraz którzy mogą sami wykonywać zadania służby bhp. [więcej]
redaktor, 18.02.2013 17:33|czytane: 1300 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
eKutno z plusem: Kutno jak Vibovit i Cerutin
Nie wiem, czy Państwu się to zdarzyło, ale ja to dobrze pamiętam, kiedy w latach osiemdziesiątych, ale i dziewięćdziesiątych czułem dumę, kiedy ktoś spotkany gdzieś w Polsce, komu mówiłem, że jestem z Kutna – mówił: A to z miasta, gdzie produkują Vibovit. Ten kutnowski suplement diety był i - do pewnego stopnia - nadal jest farmaceutycznym logo naszego miasta. Pamiętam też, gdy podczas licznych pobytów w szpitalach - jestem człowiekiem, któremu los nie oszczędził chorób - z satysfakcją odkrywałem napis „Kutno” na workach z płynami  infuzyjnymi.

Począwszy od wieku XIX, a zwłaszcza w wieku XX jednym z ważnych czynników bogacenia się społeczności i poprawy jej jakości życia na świecie, a więc i w Kutnie – był przemysł. Najistotniejszą – w moim przekonaniu – rolę w rozwoju gospdarczym naszej ziemi i naszego miasta – odegrały oprócz rolnictwa, przemysły: przetwórczy, maszynowy i farmaceutyczny właśnie. Przy czym nie udało się chyba wypromować lokalnemu przemysłowi nigdy bardziej rozpoznawalnej marki, jak Vibovit właśnie. Ostatnio, w moim przekonaniu, skutecznie goni go Cerutin, ale to są tylko moje odczucia – nie poparte żadnymi poważnymi badaniami. Tak czy inaczej to, co tu piszę wynika z potrzeby serca, a nie – jak pewnie znowu zasugerują w niewybrednych słowach animowi złośliwcy, trudniący się internetowym opluwaniem –  jakimiś innymi względami. W tym skomercjalizowanym świecie jest – jak wierzę – ciągle miejsce na działania bezinteresowne i takim jest mój cotygodniowy felieton. Nie zawiera on jak sygnalizują nam w różnego rodzaju telewizjach – lokowanych produktów. I nie obchodzi mnie – szczerze mówiąc – czy ktoś w to wierzy czy nie.

W roku 1934 powstała w Kutnie filia spółki „Motor Alkaloida” trudniąca się produkcją kodeiny i morfiny. Dało to początek rozwojowi rodzimej farmacji. Pomimo różnego rodzaju ideologicznych bzdur, którymi piewcy nowego porządku rujnującego naszą współczesną gospodarkę, próbują zagłuszyć zdroworozsądkową wiedzę – jestem przekonany, jak wielu mądrzejszych ode mnie, że kapitał ma narodowość, a nawet, że ma swoją regionalność. Uważam też za bardzo ważne źródło dobrobytu lokalnej społeczności – istnienie rodzimego przemysłu. Niestety, współczesność Kutna nie napawa w tym zakresie optymizmem. Jednak miło mi pomyśleć, że działają w Kutnie trzy spółki farmaceutyczne kontynuujące dobre przedwojenne tradycje i zarazem dziedziczące najlepsze dokonania Polfy Kutno SA, zakładu, którzy przez dziesiątki lat PRL-u był chlubą mojego miasta. [więcej]
redaktor, 18.02.2013 17:12|czytane: 2178 razy|21 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W Żychlinie ferie z kulturą na półmetku
Żychliński Dom Kultury przygotował atrakcyjną ofertę zajęć dla dzieci, które w okresie ferii pozostały w domu. Atrakcją była nauka wyplatania koszyków – popularnych łubianek.

W Żychlinie ferie z kulturą na półmetku, ./upload/articles_pakiety/18901/01_obraz.jpg
W Żychlinie ferie z kulturą na półmetku, ./upload/articles_pakiety/18901/02_obraz.jpg
W Żychlinie ferie z kulturą na półmetku, ./upload/articles_pakiety/18901/03_obraz.jpg


Dodatkowo dzieci poznały elementy samoobrony oraz – dzięki niesamowitym doświadczeniom Ryszarda Zimnego – przekonały się, jak pasjonującą nauką jest fizyka. Tradycyjnie też uczestnicy zajęć spotkali się z policjantem, by porozmawiać o bezpieczeństwie dzieci i młodzieży. [więcej]
kultura, 18.02.2013 15:47|czytane: 1461 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
120 milionów zł do wzięcia! Zapisz się na konsultacje organizacji pozarządowych
W piątek (22 lutego) w Sali Obrad Sejmiku Województwa Łódzkiego przedstawiciele organizacji pozarządowych z terenu województwa łódzkiego spotkają się, aby zastanowić się jak rozdysponować 120 mln zł rocznie z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Zachęcamy przedstawicieli kutnowskiego III sektora do udziału w tych konsultacjach.

Fundusz to przedsięwzięcie mające na celu pobudzenie oraz wzmocnienie inicjatyw obywatelskich. Na początku 2013 roku organizacje pozarządowe złożyły aż 4008 wniosków o dofinansowanie planowanych działań. Za rok
program działać będzie na innych zasadach. - Gra jest warta świeczki - zachęca do wzięcia udziału w konsultacjach Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego. - Do podziału będzie 120 mln zł rocznie. To znaczący wzrost środków dla organizacji pozarządowych. Warto to wykorzystać.

Spotkanie konsultacyjne odbędzie się 22 lutego 2013 r. w Łodzi o godz. 10.00 w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego przy al. J. Piłsudskiego 8 (sala Sejmiku Województwa Łódzkiego). Organizatorem spotkania jest Rada Działalności Pożytku Publicznego przy Ministrze Pracy i Polityki Społecznej we współpracy z Departamentem Pożytku Publicznego, Urzędem Marszałkowskim w Łodzi oraz Centrum OPUS. [więcej]
redaktor, 18.02.2013 15:37|czytane: 1167 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Felieton: Skowyt wyborcy
Minął rok, który był ostatnim dla Majów. Świat wg ich kalendarza miał się skończyć 21 grudnia 2012 roku. Niektórzy czekali na wybuch, fajerwerki, języki ognia i takie tam, a tu tylko promocja na kawę była w Cafe Zamenhofa. Oj, za mało adrenaliny. Czy koniec świata może znaczyć tylko rozwalenie kuli, po której toczą się nasze losy? Na pewno nie.

W historii mieliśmy już tyle końców świata, że jeden w tą czy w tamtą, bez różnicy, a przypadały one niewątpliwie na momenty dziejowych zmian. A to upadła era kamienia, a to PRL odszedł w zapomnienie, choć mentalnie jeszcze w wielu głowach trwa nadal, a to upadła era bez komputera, a to samorządowiec co się zowie, czarny koń, kandydat kandydatów, ciepła dłoń z anielskim posłaniem - złożył mandat radnego i wypiął się na ponad 1000 osób, które głosowało na niego. No koniec świata po prostu.

Koniec świata, bo nie było imprezy sylwestrowej w Kutnie tylko 15 tysięcy złotych wystrzelono w niebo. Popatrzyliśmy sobie i poszliśmy do domów. Szef Szefów postanowił tym razem, bawić się na gali sylwestrowej w rytmie arii operowych w domu kultury w doborowym towarzystwie, a nie jakiegoś tam plebsu pod Ratuszem. Młodsi pytali czy nie mogło być gali w rytmie disco to by może też przyszli i się pobawili. Potem wydał znów 17,5 tysiąca złotych aby nakarmić głodnych biznesmenów, dyrektorów, urzędników i posłuchać hołubionych melodii.

Koniec świata, bo znów kutnowski szpital ma problemy, nie wiadomo tylko czy ze Złotoustym prezesem, który jak twierdzą znajomi powiatowego królika upadłość sfingował, czy może z zarządem powiatu, który zabrał zabawki jednym a dał drugim, a może z politycznym rzepem przypiętym do szpitalnego organizmu. Kim jest ta wredna ośmiornica co mackami przydusiła służbę co już służbą, a na pewno- zdrowia, nie jest? Zachodzę w głowę i szukam ratunku dla naszej małej ojczyzny.

Z kolei  w większej ojczyźnie w Internecie krąży koniec PO, jak łańcuszek nieszczęścia polskiego rządu czyli fakty i mity dokonań Donalda Tuska. Z ust do ust, z ręki do ręki, z e-maila na e-mail. Warto przeczytać, sprawdzić, dowiedzieć się więcej na ich temat. Dla zainteresowanych do pobrania tutaj

Koniec świata, bo dzielić zaczęło nas wszystko. Sfrustrowani, młodzi, zdolni ludzie tracą energię na dowalanie innym. [więcej]
pismak, 18.02.2013 14:47|czytane: 1589 razy|19 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zderzył się z fiatem uno
W piątek o godz. 17.50 w Żychlinie przy Placu 29 Listopada kierujący rowerem 60-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego jadąc po niewłaściwym pasie ruchu zjechał na środek jezdni i został uderzony przez  fiat uno.

W wyniku zdarzenia kierujący rowerem doznał obrażeń w postaci złamania nogi prawej - mówi st. asp. Paweł Witczak, oficer prasowy KPP Kutno. [więcej]
redaktor, 18.02.2013 10:18|czytane: 1335 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jakub Kasica - Mistrz Polski z Akademii Sportów Walki i Rekracji Alex Kutno
Od piątku do niedzieli (15-17 lutego) w Radzyminie odbyły się Mistrzostwa Polski juniorów młodszych i juniorów w kickboxingu w formule LOW KICK. Wzięli w nich udział zawodnicy Akademii Sportów Walki i Rekracji Alex Kutno: Łukasz Walichnowski, Maciej Jagiełło i Jakub Kasica.

Jakub Kasica - Mistrz Polski z Akademii Sportów Walki i Rekracji Alex Kutno, ./upload/articles_pakiety/18896/01_obraz.jpg
Jakub Kasica - Mistrz Polski z Akademii Sportów Walki i Rekracji Alex Kutno, ./upload/articles_pakiety/18896/02_obraz.jpg
Jakub Kasica - Mistrz Polski z Akademii Sportów Walki i Rekracji Alex Kutno, ./upload/articles_pakiety/18896/03_obraz.jpg


Zloty medal i tytuł Mistrza Polski wywalczył Jakub Kasica, który w finale kategorii wagowej -86kg pokonał jednogłośnie na punkty w 3 rundowym pojedynku zawodnika z Głogowa. Pozostali dwaj zawodnicy:Łukasz Walichnowski i Maciej Jagiełło obaj  w kategorii wagowej - 71kg po zaciętych walkach musieli uznać wyższość swoich przeciwników, ostatecznie plasując się na miejscach 5-11. Na turniej wstawiło się 135 zawodniczek i zawodników z całego kraju.

Walki były bardzo emocjonujące i stały na bardzo wysokim poziomie technicznym. Niektóre kończyły się przed czasem (nokauty). To pierwsza impreza z pełnym kontaktem, w której wzięliśmy udział - powiedział trener Aleksander Grabowski. - Jestem bardzo zadowolony z postawy moich zawodników ponieważ pokazali serce i wolę walki. [więcej]
redaktor, 18.02.2013 08:29|czytane: 3042 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
eKologia: Sarna - czujna piękność
Sarna jest jednym ze zwierząt, które wzbudzają powszechną sympatię. Mimo że są to zwierzęta bardzo płochliwe i nietowarzyskie, nie znam nikogo kogo nie cieszyłby  widok stada sarenek żerujących na polu. Bohater dzisiejszego artykułu to najmniejszy przedstawiciel jeleniowatych w naszym kraju. Ze względu na piękne, ciemne oczy otoczone długimi rzęsami, jest niewątpliwie zwierzęciem pełnym wdzięku.

eKologia: Sarna - czujna piękność, ./upload/articles_pakiety/18894/01_obraz.jpg
eKologia: Sarna - czujna piękność, ./upload/articles_pakiety/18894/02_obraz.jpg
eKologia: Sarna - czujna piękność, ./upload/articles_pakiety/18894/03_obraz.jpg


Wysmukła, zgrabna sylwetka, głowa opatrzona sporymi uszami, słyszącymi najmniejszy szelest to również cechy charakterystyczne saren. Ich futro zmienia się w ciągu roku - latem jest rudobrązowe, zimą bardziej brunatno-szare. Charakterystyczne dla koźląt są jasne plamy występujące na futrze, doskonale maskujące młode osobniki. Przypominają one do złudzenia plamy słońca, padające na dno lasu. Samce mają poroże, zrzucane po okresie godów.

Ssaki te preferują krajobraz mozaikowy. Lasy poprzecinane polanami, polami czy łąkami to ich ulubiony obszar. Ich dietę stanowią wszelkiego rodzaju rośliny oraz grzyby, dlatego możemy powiedzieć, że zwierzaki te trzymają ściśle wegetariańską dietę. Najintensywniej  żerują wczesnym rankiem oraz tuż po zapadnięciu zmierzchu. W ciągu dnia często odpoczywają, trawiąc pokarm.

Jeżeli chodzi o rozmnażanie,  zwierzę to ma bardzo interesującą biologię. Sarny przechodzą w ciągu roku dwie ruje, letnią i jesienną. Jeżeli do zapłodnienia dojdzie w lipcu lub sierpniu, to organizm samicy potrafi zatrzymać rozwój zarodka na 150 dni, tak aby młode urodziły się w maju lub czerwcu przyszłego roku. Jeżeli do zapłodnienia dojdzie w trakcie drugiej rui, przypadającej na grudzień, ciąża przebiega bez utajenia. Po okresie 10- lub 5- miesięcznej ciąży na świecie pojawia się  bezbronne koźlę. [więcej]
Papaver, 18.02.2013 08:28|czytane: 1855 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wyginały śmiało ciało. I Maraton Taneczny za nami
Dziś w Kutnie odbył się I MARATON TANECZNY zorganizowany przez STREET DANCE STUDIO - Szkołę Tańca Joanny Zielińskiej oraz Kutnowski Dom Kultury. W maratonie wzięło udział 35 osób, które wytrwale ćwiczyły pod okiem  instruktorek - Kaji Swornik-Ognickiej (Warszawa) oraz Edyty Buczkowskiej (Toruń).

Wyginały śmiało ciało. I Maraton Taneczny za nami, ./upload/articles_pakiety/18891/01_obraz.jpg
Wyginały śmiało ciało. I Maraton Taneczny za nami, ./upload/articles_pakiety/18891/02_obraz.jpg
Wyginały śmiało ciało. I Maraton Taneczny za nami, ./upload/articles_pakiety/18891/03_obraz.jpg


W programie uczestnicy poznali tajniki salsy solo, ladies styling, latin mix a także tańca brzucha, który zrobił furorę wśród maratończyków. Podczas pierwszego maratonu rozlosowane były wejściówki na: zajęcia "3w1- aerobik - gimnastyka - taniec" prowadzone przez Joannę Zielińską, a główną niespodzianką były bilety na koncert zespołu Enej.

To dopiero pierwsza edycja maratonu tanecznego w Kutnie, STREET DANCE STUDIO powoli szykuje kolejną edycję warsztatów - mówi Zielińska. -  Najwytrwalsi na znak ukończenia maratonu otrzymali certyfikaty ukończenia I maratonu tanecznego, który był dla nich nagrodą za ogromny 4,5 -godzinny wysiłek. [więcej]
redaktor, 17.02.2013 22:31|czytane: 2862 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Uczniowski Klub Sportowy "Delfinek" zaprasza jutro na darmowe zajęcia
Uczniowski Klub Sportowy „Delfinek” w Kutnie zaprasza na darmowe zajęcia z nauki pływania dla dzieci ze szkół podstawowych z Kutna. 

Zajęcia odbędą się w poniedziałek 18 lutego o godz. 9:00 – I grupa i o godz. 10:00 – II grupa w Szkole Podstawowej nr 9 im. Władysława Jagiełły w Kutnie. Warunkiem uczestnictwa w zajęciach  jest wcześniejsze zapisanie dziecka na listę. Kontakt i zapisy 783-140-504. ZAPRASZAMY !

Zajrzyj na facebooka Delfinka [więcej]
wandea, 17.02.2013 12:55|czytane: 1267 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Rewelacyjna Kapela Hanki Wójciak. Dziś zapraszamy na brzmienia marokańskich gimbrii
Wczoraj przed kutnowską publicznością w Centrum Teatru Muzyki i Tańca wystąpiła Kapela Hanki Wójciak. Zespół powstał w Krakowie, gra muzykę z pogranicza world music, folku, piosenki autorskiej.  Duża galeria zdjęć A dziś o godz.... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Sprzedam 4,08 hektary POLE UPRAWNE Sprzedam POLE UPRAWNE = 4,08 hektary... [czytaj więcej]
Konkretna propozycja i konkretne zarobki!Warszawa Współpraca dla sympatycznej, uśmiechniętej, komunikatywnej i chętnej do pracy. Chcesz zarabiać w normalnej atmosferze, na uczciwych warunkach, dyskretnie, bezpiecznie i konkretnie? Jeśli tak t... [czytaj więcej]
Zawieszka Nieśmiertelnik Srebro +GRAWER Zdjęcia i Tekstu Idealny i modny prezent dla kobiety i mężczyzny. Wspaniały prezent na Imieniny, Urodziny, Rocznicę, Walnetynki, Dzień Kobiet, Mikołaja, oraz pod choinkę na Gwiazdkę Świąt Bożego Narodzenia... [czytaj więcej]
Kotki Oddam kotki w dobre ręce. Więcej informacji pod nr telefonu 602430567.... [czytaj więcej]
Monitoringi, alarmy Witam, oferuję usługę konfiguracji oraz montażu kamer, alarmów oraz innych systemów zabezpieczeń. Wykonuję również inne usługi informatyczne. Zapraszam.... [czytaj więcej]
Sprzedam biurko duże 210 cm / bardzo dobre wykonanie Mam do sprzedania duże biurko w bardzo dobrym stanie. Biurko ma ponad 1,5 metra i było robione na zamówieni a więc jest wykonane z bardzo dobrego materiału. Posiada wiele szuflad, miejsce na je... [czytaj więcej]
Fly High Production – Produkcja filmowa Firma Fly High Production to przede wszystkim profesjonalna produkcja filmów i innych form audiowizualnych, bazująca na najnowszych technologiach min zastosowaniu drona i innych technologii stabiliz... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Pankracy IComer:
5 minut temu
Gratulacje i powodzenia na nowym stanowisku!
Alwin Ostapowicz:
10 minut temu
Droga Anielu! Ty ciągle drążysz uparcie swoje? Czy Ty pracujesz w tym Psychiatrowie? I cierpisz na brak pacjentów? Z braku laku chciałabyś koniecznie kimś się zająć i na kimś wyładować swoją energię statyczną, kinematyczną, dynamiczną i psychopatyczną. Uczynię wszystko aby nie dostać się pod Twoją opiekę psychiatryczną. Boże chroń mnie przed wszystkimi psychologami i psychiatrami w ogóle, a przed tą nieznośną psychiatryczką Anielą w szczególności! ~niepoprawny, niepokorny i niezłomny Felicjan z Kocich Kiszek.
Hilary Złotareńko:
14 minut temu
Odpowiedzcie sobie kto jest zarządcą tego osiedla i dokonajcie oceny jego pracy
Inez Hallenburg:
26 minut temu
Onufry a może nam powiesz gdzie dostałeś pracę tę którą chciałeś , co bo ja jakoś nie mogę takiej jaką chcę dostać , co?
Apoloniusz Kubasik:
28 minut temu
Cytat z wypowiedzi "odważnego"Bartosza Kocienia."Tylko Ci co posiadają pewne informacje dokładnie wiedzą, jak wygląda praca w Kutnie w Policji, gdy tylko zjawił się komendant Szymański. Tylko te osoby wiedzą o wewnętrznych aferach, których część posypała się i została ujawniona w artykule opublikowanym całkiem niedawno. Skąd się wziął, kto go broni pomimo tylu kłopotów z prawem? Taka osoba rządzi kutnowską policją. Zapewniam, że wiecie w tej sprawie tyle, ile macie w głowach - czyli prawie nic.Ku przypomnieniu." To ja się ciebie pytam czy zadziałałeś w tej sprawie o której tu napisałeś? Jesteś przecież odważny , innym zarzucasz niewiedzą o twoim pupilu a tu co siedzisz cicho i innym każesz działać, czy sam to zrobisz, odwagi chłopie, odwagi.A skąd ty wiesz jak wygląda praca w kutnowskiej policji? No chyba ,że jesteś "odważnym" policjantem tak?
Kacper Korczbok:
34 minut temu
Widać ,że jednak masz dużo czasu , bo piszesz dużo i nawet masz czas na szukanie artykułów i linków do nich . Chłopino daj sobie spokój .
Stefan Jacek:
2
 · 
35 minut temu
Bartosz Kościen. Powiadasz ,że inni piszą , nie zajmują się sobą , mają dużo czasu , a za ciepie te peany kto wypisuje , krasnoludki?Czy ty jesteś jakimś obrońcom z urzędu?Jak na innych wylewały czy wylewają się pomyje to nie widać było ,że ich bronisz, co? Skoro tak jesteś poinformowany co dzieje się w kutnowskiej policji to zgłoś to oficjalnie , podaj swoje nazwisko bo innych do tego usilnie namawiasz a sam w krzakach , z tyłu żeby cię nie było widać . Kim ty właściei jesteś ?Widocznie tez popierasz wszelkie nieprawidłowości i boisz się pisnąć bo wbrew pozorom pełne gacie strachu.Zmień profesję na adwokata.
Zbigniew Martynowicz:
43 minut temu
a burmistrz chyba z zarzutami?
Aniela Zych:
45 minut temu
Felicjan nie dodałeś ,że ciebie trzeba oddać do psychiatrowa.
Jerzy Sopeżyc:
47 minut temu
Ciekawe czy przyjdzie na powiatową sesję w środę . Skoro tak zajął się ratowniczą torbą medyczną to czy zajmie się szpitalem?
Ziemowit Zygmuntowicz:
52 minut temu
To znaczy ,że był słaby skoro go Kłopotowski wypchnął, prawda?
Felicjan Rohloff:
7 godzin temu
Zeżarłam "się" w pospiechu. Proszę o zrozumienie i wklejenie "się" tam gdzie trzeba. AWRUK!
Felicjan Rohloff:
7 godzin temu
###"R". Albinie vel (???????)! Dziękuję za zaproszenie. Da Bóg, to jutro przedstawię ewentualny termin tego niezwykle zapowiadającego wydarzenia. Gdzie jest ten wasz gród? zawalona jestem dzisiaj robotą. Pozdrawiam i wszelkich łask bożych życzę. ~emerytowana nauczycielka.
Felicjan Rohloff:
8 godzin temu
Kordianie! To sobie startuj jak jesteś debilem w trepem lub idiotą w kaloszach. Matura to bzdura, a te konkursy to lipa. A te samorządy to Awruki i Złodzieje. Nie bić Awruków i Złodziei, tylko je zlikwidować. Zlikwidować bzdurną maturę! Zlikwidować ukartowane konkursy! Zlikwidować nierządne samorządy! Zlikwidować szkoły samorządowe. Przestać chodzić do bzdurnych szkól! I zacząć się uczyć! I zacząć czytać eKutno! I wstąpić do KAN"PiŚ"! Pod żadnym pozorem nie likwidować KOTÓW !!! I nie zabijać DZIECI ! I nie budować świątyń! I nie budować pałaców! I nie budować komitetów! Budować SERCA, UMYSŁY i DUSZE! I nie sadzić i nie pielęgnować dębów JPII. Rodzić dzieci, uczyć je i wychowywać! Młodzieży nie rozpuszczać! Zrezygnować z paciorków, fikołków i koziołków! Uwierzyć w Boga! Kochać Polskę! I rozniecać promienie NADZIEI! I nie spać! I obudzić się! I się oświecać! I myśleć! I pracować! I odpoczywać! I bawić się! I działać!.........I nigdy nic złego nie robić........ Coś dobrego - zawsze można..... O kotów dbać, psom dać spokój a świnie oprzątać!....... Paniali?........Amen.
Jordan Sierpowski:
2
 · 
8 godzin temu
POSEŁ Z PIS Tadeusz Woźniak - pozując do zdjęć ze strażakami w Komadzynie, splata swe wypracowane dłonie,na nieprzyzwoicie upasionym brzuszysku.Fakt - inni dostojnicy z jego partyji pozując do zdjęć - czynią podobnie. Ale - jak by nie liczyć, Tadeusz Woźniak (ksywa kanonik) - kadencji poselskich ma już sobą wiele i ta kadencja nie jest jego ostanią, to i nie dziwota, że i jego i tak już upasiony brzuch, z każdą kadencja staje się i coraz to i coraz to bardziej monstrualny. Wiadomo - odmawiać na tych różnych poselsko-wiejskich bankietach jadła i napitki - to rzecz wielce niepolityczna. Tak myślę,że jeżeli darwinowska teoria ewolucji nie zadziała i Woźniakowi nie wydłużą się kończyny górne jak u orangutana ,tak aby ręce mógł spleść na swym brzuchu - to tylko patrzeć, jak niezbędnym dodatkowym wyposażeniem posła staną się protezy, przedłużające jego kończyny górne. A po co ? A NO PO TO - ABY POSEŁ WOŹNIAK MÓGŁ SWE WYPRACOWANE DŁONIE SPLEŚĆ NA SWYM MEGA OLBRZYMIM BRZUSZYSKU.
Marian Pawełek:
9 godzin temu
Ciekawe, czy nadal wierzy w swojego idola, górniczynę?
Maria Giedgowt:
9 godzin temu
Widocznie była za słaba, że wygrać. Zresztą ma dużo pracy - kilku uczniów na krzyż w prywatnej. Jak oni się zmieszczą w tym budynku?
Felicjan Rohloff:
9 godzin temu
Ludzie! Nie macie ciekawszych problemów? wiadał dzięcioł żonie: PiS upada, PO tonie . A młode koty tego słuchały i wcale się tym nie przejmowały, tylko miauczały. POPiS - to najstraszniejsze słowo świata - tak dzisiaj miauczały koty stare i młode i mrugając śpiewały: PiS i Plarforma to jedna rodzina, kaczor i donald - nie polska ptaszyna. Ludzie! Nie liczy się forma - liczy się treść. Nie liczy się PiSforma! Nie liczy się PLATforma! Liczy się KUTNOWSKA ARMIA NADZIEI "Prawda i Śmiech"!!!!! Koty są najmądrzejszymi stworzeniami świata!!!!! Niech żyją Koty! I niech żyje KAN "PiŚ"!
Mateusz Dąb:
9 godzin temu
Nikt z patriotów nie miał szans, bo sitwa rzadzi, ale mnie dziwi jedno, że nie wystartowała pani, która wspierała Łebskiego w kampanii.
Felicjan Rohloff:
10 godzin temu
Tyle co koty napłakały. I nic więcej. Tak słyszałem..... Mówią, że śmieszny Tadeusz rozrzutnością nie grzeszy i św. mamony nie marnotrawi. Co innego to te prezbiterianie z Sienkiewicza. Tam jest Zakon Koedukacyjny dla Św. Świrów. Ludzie! Co tam się dzieje? Jak tam grzeszą. Więcej wydają niż zarabiają. Oni chyba na islam już przeszli. Bo Policja ich się boi. Proboszcz tez się boi. I żadnej klątwy na nich nie rzuca. Ekskomuniki tez się boi im wręczyć. Łajdactwo kwitnie pełną gębą i pustymi butelkami. Hulaj dusza! Piekła nie ma! Kto ten Zakon zlikwiduje to chyba świętym zostanie. Ja nie mogę na to wszystko patrzeć. Zakładam Koedukacyjny Zakon Wszystkich Kawalerów jeszcze światłych, mądrych i cnotliwych i Wszystkich Panien Jeszcze Dziewic. Jutro mamy pierwsze spotkanie przy drzwiach otwartych. Musimy być lepsi od tych synów marnotrawnych i rozrzutnych cór z kutnowskiego PiSolandu. Coś dobrego trzeba w życiu zrobić. Nieprawdaż?Najciekawsze artykuły
 ·  14
5 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
5 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
6 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
6 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
11 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
11 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
12 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
15 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
16 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
16 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
17 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
18 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
18 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
20 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
20 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
20 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
20 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
20 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
21 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
21 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
21 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
21 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
23 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
27 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
27 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności