eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 30.04.2017     reklama kontakt
 
<a href="/sport,33658-mks-da-browa-g-rnicza-wygrywa-w-kutnie," title="Kutno: MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie</b><br>Dziś w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie Polfarmex...</div></a> <a href="/wiadomosci,33660-ostatni-raz-z-moja-klasa-kasprowicz-po-egna-tegorocznych-absolwent-w," title="Kutno: Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów</b><br>W II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kasprowicza pożegnano kolejne pokolenie uczniów. ...</div></a> <a href="/kultura,33656-wystawa-body-worlds-the-cycle-of-life-wybierz-si-podczas-maj-wki," title="Kutno: Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki</b><br>W Łodzi można obejrzeć wyjątkową, fascynującą, jedyną w swoim rodzaju anatomiczną...</div></a> <a href="/wiadomosci,33651-wi-to-grabskiego-w-kutnie-cz-owiek-musi-sam-nad-soba-czuwa-i-soba-kierowa-by-wyrosna-na-kogo-w," title="Kutno: Święto Zespołu Szkół nr 3 w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Święto Zespołu Szkół nr 3 w Kutnie</b><br>Święto, 85-lecie istnienia Zespołu Szkół nr 3 im. Władysława Grabskiego w...</div></a> <a href="/wiadomosci,33652-nadle-nictwo-kutno-sadzi-1000-drzew-na-minut," title="Kutno: Nadleśnictwo Kutno sadzi 1000 drzew na minutę" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nadleśnictwo Kutno sadzi 1000 drzew na minutę</b><br>Lasy Państwowe każdego roku sadzą ok. 500 mln drzew, to oznacza,...</div></a> <a href="/wiadomosci,33642-joanna-kowalska-z-kasprowicza-mistrzem-wiedzy-o-redniowieczu," title="Kutno: Joanna Kowalska z Kasprowicza mistrzem wiedzy o średniowieczu" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Joanna Kowalska z Kasprowicza mistrzem wiedzy o średniowieczu</b><br>Joanna Kowalska, uczennica klasy II humanistycznej II LO im. Jana Kasprowicza...</div></a> <a href="/wiadomosci,33644-szko-a-podstawowa-nr-1-w-kro-niewicach-i-gimnazjum-w-krzy-anowie-najlepsze-w-turnieju-wiedzy-o," title="Kutno: Szkoła Podstawowa nr 1 w Krośniewicach i Gimnazjum w Krzyżanowie najlepsze " class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Szkoła Podstawowa nr 1 w Krośniewicach i Gimnazjum w Krzyżanowie najlepsze </b><br>Pod hasłem kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” w dniach 25 i 26...</div></a> <a href="/wiadomosci,33604-wsa-odrzuca-skarg-inwestora-nie-b-dzie-wiatrak-w-w-gminie-bedlno," title="Kutno: WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno " class="none white"><div id="opis_slidera"><b>WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno </b><br>Mieszkańcy gminy Bedlno wraz ze Stowarzyszeniem Czysta Okolica wygrali batalię przeciw...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Zima Muminków. Budżet Kutna na 2013 szyty na miarę kryzysu
Dziś 18 głosami "za" przy jednym "przeciw" (radna Maria Aulich) został uchwalony budżet  (146 mln zł) Kutna na 2013 rok. Dochody budżetu w łącznej wysokości 132.655.840 zł to dochody bieżące w wysokości 122.138.127 zł i majątkowe w wysokości 10.517.713 zł. Planowana dotacja z budżetu państwa na realizację zadań z zakresu administracji rządowej oraz innych zadań zleconych gminie to 10.464.071 zł, natomiast kwota wynikająca z zadań wykonywanych na podstawie porozumień (umów) między jednostkami samorządu terytorialnego w wysokości 2.085.932 zł.

Wydatki budżetu w łącznej wysokości 132.655.840 zł to wydatki bieżące w wysokości 113.946.686 zł i majątkowe 18.709.154 zł. Przychody budżetu Miasta Kutna to 11.177.154 zł i rozchody w wysokości 11.177.154 zł. Przypadające w roku 2013 spłaty otrzymanych kredytów i pożyczek w kwocie 11.177.154 zł, zostaną sfinansowane przychodami pochodzącymi z pożyczek i kredytów w kwocie 11.177.154 zł.

Nie jest to budżet marzeń, ale możemy porównywać się z większymi od Kutna miastami jak Zgierz czy Pabianice. W porównaniu z podobnym Sieradzem, wypadamy lepiej. Mamy budżet większy o 20 mln zł - mówił Zbigniew Burzyński, prezydent Kutna.- Nienajgorsze mamy bezrobocie, bo 2714 osób, od wielu lat w tym czasie w roku to najniższe bezrobocie.  Dobre wyniki finansowe osiągamy też z PITów. Miasto da sobie radę, ale budżet jest zrównoważony jak nigdy dotąd. Do tego jest bez deficytu i z rezerwą operacyjną 8 mln zł. Jesteśmy ostrożni.

Budżet miasta zawiera limit zobowiązań z tytułu zaciąganych kredytów i pożyczek z przeznaczeniem na pokrycie występującego w ciągu roku przejściowego deficytu budżetu w wysokości 8.100.000 zł i sfinansowanie rozchodów z tytułu wcześniej zaciągniętych pożyczek i kredytów w kwocie 11.177.154 zł.

Na inwestycje w tym roku wydaliśmy 57 mln zł w przyszłym wydamy 24 mln. Wydatki na oświatę mamy bardzo duże, ale jak przystało na lidera edukacji musimy dokładać z budżetu do oświaty, bo subwencje państwa są liche - mówił Burzyński.

A co z komputerami dla Szkoły Podstawowej nr 9? Czy podobnie jak w roku ubiegłym będziecie zabierać z oświaty na łatanie dziur budżetowych? - pytała Maria Aulich (radna niezależna).

50,5 % mamy subwencji, 49,5% dokładamy. To raczej dobrze, że tak dbamy o edukację. Błędem w sztuce i jakimś nieporozumieniem jest szukać oszczędności miasta w tym dziale budżetu - odpowiedział radnej Zbigniew Wdowiak, wiceprezydent od kultury i edukacji. [więcej]
wandea, 18.12.2012 18:04|czytane: 1428 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Żenada roku. Poseł Dunin myli miasta i rozdaje sianko radnym
Kiedy poseł Platformy Obywatelskiej Artur Dunin w szarym pulowerku wskoczył dziś na mównicę na sesji Rady Miasta Kutna myślałam, że opowie o kiepskiej "ustawie śmieciowej", żeby przekonać radnych do głosowania nad uchwałą, która spowoduje chaos i narobi pracy papierkowej różnym administracjom i doprowadzi do krachu wiele firm w Polsce. Ale nie, Dunin poinformował, że chce radnym dać prezenty, bo spotkał Świętego Mikołaj i chce życzyć mieszkańcom Zgierza wszystkiego najlepszego.

Żenada roku. Poseł Dunin myli miasta i rozdaje sianko radnym, ./upload/articles_pakiety/18361/01_obraz.jpg
Żenada roku. Poseł Dunin myli miasta i rozdaje sianko radnym, ./upload/articles_pakiety/18361/02_obraz.jpg


Jednym słowem POseł czuł się u nas jak w domu, bo właśnie jest ze Zgierza. Nie dość jednak, że przyszedł do radnych czyli do kolegów trochę po fachu (czyli na biednych nie trafiło), a nie na przykład do swoich wyborców, których mógłby na przykład nakarmić, to jeszcze nie do końca wiedział chyba gdzie się znajduje. (To pewnie wina sianka). Radni obśmiali Dunina i nie ukrywali zażenowania. Nawet radni Klubu PO, którzy jakby mogli (bo gabaryty nie pozwalają - jeden wdzięcznie krągły, drugi wdzięcznie długi) to by się schowali chyba w jakimś ciasnym miejscu - taka to była przedświąteczna gafa.

Radni miejscy z KUTNA dostali sianko i kalendarzyki, żeby wiedzieli jaki ciężki następny rok zgotowało im PO. I cóż, wesołego Alleluja i do przodu! [więcej]
wandea, 18.12.2012 16:59|czytane: 2569 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Uwaga, kierowcy! Utrudnienia na obwodnicy Kutna
Na ulicy Bitwy pod Kutnem, w tunelu pod wiaduktem, prowadzone są dzisiaj prace drogowe. Odbywa się tam remont nawierzchni, co utrudnia ruch obwodnicą Kutna, tworząc korki. Kierowcom radzimy uzbroić się w cierpliwość bądź wybrać przejazd inną drogą. [więcej]
motylewski, 18.12.2012 12:48|czytane: 1448 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Starosta narzeka, że opozycja nie chce współpracować tylko krytykuje, a wicestarosta i prezes szpitala wywalczyli dodatkowe 745 tys. zł
Ostatnio rozpisał się nam Zarząd Powiatu w Kutnie. Na stronie starostwa oprócz obrony dyrektorki pośredniaka Danuty Raciborskiej pokazało się również oświadczenie - stanowisko zarządu odpowiadające licznym pytaniom mieszkańców o sytuację Kutnowskiego Szpitala Samorządowego Sp. z o o.

Przypomnijmy, że Komitet Obywatelski - opozycja w Radzie Powiatu, zażądał podczas ostatniej sesji Rady konkretnych działań naprawczych sytuacji spółki ze strony powiatu. Pisaliśmy o tym tutaj

Mirosława Gal-Grabowska, starosta kutnowski informuje w oświadczeniu o ponad 42-milionowym kontrakcie kutnowskiego szpitala z Narodowym Funduszem Zdrowia, jednocześnie podkreśla niezbilansowanie budżetu NFZ na kwotę 700 mln zł. W tym należy jej zdaniem upatrywać brak zapłaty przez fundusz za świadczenia ratujące życie. Kutnowski szpital wykonał je na kwotę 2 mln zł. Piotr Okoński, prezes KSS sp. z o. o.  wystąpił do sądu z roszczeniem o zapłatę i póki co wygrał. NFZ się odwołał, procesy trwają. Ale z próżnego to i nawet NFZ nie naleje, więc szpital poczeka na te pieniądze długo.

Starosta informuje w oświadczeniu też o niesubordynacji prezesa i rady nadzorczej szpitala oraz o roszadach na stanowiskach. Na koniec ubolewa, że pomimo apelu do KO o współpracę w zakresie realizowanej polityki wobec szpitala, opozycja tylko krytykuje. Wydaje się, że spełanijąc marzenia starosty - byłaby to pierwsza w historii powiatu opozycja, która wspiera koalicję przy władzy. No cóż, głowa Krzysztofa Debicha nie od parady i jasne, że by się przydała koalicji, ale jak wiadomo gest to byłby niepolityczny, bo uczciwy i naiwny. [więcej]
wandea, 18.12.2012 10:09|czytane: 1857 razy|17 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Harcerze rozpoczęli wędrówkę ze Światłem
„Odważ się być dobrym” –  oto hasło przyświecające tegorocznej sztafecie Betlejemskiego Światła Pokoju, które w niedzielę przed południem przekroczyło granicę polsko-słowacką a już  w nocy z niedzieli na poniedziałek przybyło do Kutna.

Harcerze rozpoczęli wędrówkę ze Światłem, ./upload/articles_pakiety/18356/01_obraz.jpg
Harcerze rozpoczęli wędrówkę ze Światłem, ./upload/articles_pakiety/18356/02_obraz.jpg


W najbliższych dniach, niesione rękoma  harcerek i harcerzy  z naszego hufca dotrze do instytucji, szkół, parafii oraz mieszkańców z Kutna i okolic. Akcję roznoszenia BŚP zakończy msza św. w kościele św. Wawrzyńca w Kutnie 21 grudnia o godzinie 18.00. [więcej]
wandea, 18.12.2012 08:46|czytane: 1517 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Świąteczny Turniej Futsalu w Krośniewicach
W sobotę w Krośniewicach został rozegrany II Świąteczny Turniej Futsalu. Ta edycja Świątecznego Turnieju Futsalu dla uczniów z rocznika 2000 i młodsi tym razem przyciągnęła 7 drużyn. W zawodach wystąpili zawodnicy z Krośniewic, Uniejowa, Witonii, Ostrów oraz Łaniąt.  Rywalizacja rozpoczęła się tym razem od słodkiej niespodzianki dla każdego z uczestników od Burmistrz Krośniewic Julianny Barbary Herman.

Świąteczny Turniej Futsalu w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/18357/01_obraz.jpg
Świąteczny Turniej Futsalu w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/18357/02_obraz.jpg
Świąteczny Turniej Futsalu w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/18357/03_obraz.jpg


Tuż po godzinie 9 rozpoczęły się rozgrywki, które rozgrywano systemem każdy z każdym,
a czas gry ustalono po 8 minut bez przerw. Po rozegraniu kompletu spotkań sporządzono tabelę turniejową uwzględniającą wyniki spotkań. Turniej miał wyrównany poziom, żadna z drużyn nie zdobyła kompletu punktów. Wystąpiły w nim także 2 drużyny z rocznika 2002 oraz kilka dziewczynek w drużynie reprezentującej SP nr 1 w Krośniewicach, z Alicją Pietrak na czele (zdobywczyni III miejsca w Polsce ze swoją drużyną w finale krajowym Orange  Cup). [więcej]
pismak, 18.12.2012 09:01|czytane: 1413 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Kulturalny prezent pod choinkę - karta podarunkowa kina KDK
Kutnowski Dom Kultury wydał karte podarunkową, którą możecie Państwo zakupić pod choinkę i jako prezent na każdą okazję. Karta stanowi równowartość biletów do kina w promocyjnej cenie, np. 33 zł to 3 bilety do kina na dowolny seans do wykorzystania przez 6 miesięcy. Jest to niewątpliwie dobry prezent nie tylko dla kinomaniaków.

Kulturalny prezent pod choinkę - karta podarunkowa kina KDK, ./upload/articles_pakiety/18355/01_obraz.jpg


Przykładowe karty podarunkowe:
44 zł – 4 bilety do kina na seanse zwykłe
52 zł – 4 bilety do kina, w tym 2 seanse 3D i 2 seanse zwykłe
55 zł -  5 biletów na seanse zwykłe

Realizacja kart następuje w kinie KDK na dowolnie wybrany film. Karta zachowuje ważność przez 6 miesięcy od daty zakupu. Istnieje możliwość dowolnego ustalania limitu ceny i ilości seansów. [więcej]
wandea, 18.12.2012 08:38|czytane: 1204 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sesja w mieście: Trzy nowe wnioski o fundusze pomocowe Unii Europejskiej w 2012
Na dzisiejszej sesji Rady Miasta Kutna prezydent podsumuje wykorzystanie przez Miasto Kutno funduszy pomocowych Unii Europejskiej w 2012 roku oraz poinformuje o zaawansowaniu działań zmierzających do ich absorpcji w roku 2013.

Rok 2012 był kolejnym, w ramach którego instytucje odpowiedzialne za wdrażanie programów finansowanych z funduszy strukturalnych Unii Europejskiej prowadziły nabory w formie konkursów na realizację zadań zapisanych w programach operacyjnych, zarówno regionalnych, jak i centralnych - czytamy w informacji Zbigniewa Burzyńskiego, prezydenta Kutna.

Miasto Kutno w tym roku złożyło trzy nowe wnioski aplikacyjne oraz wykorzystało środki na realizację trzech projektów zakontraktowanych wcześniej, których realizacja rozpoczęła się w roku bieżącym.

Projekt  „Kompleksowe uzbrojenie kutnowskich terenów inwestycyjnych poprzez budowę ul. Poprzecznej z odgałęzieniem wraz z infrastrukturą”  został złożony 17 kwietnia br. do Centrum Obsługi Przedsiębiorcy przy Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego 2007 – 2013, Priorytet III – Gospodarka, innowacyjność, przedsiębiorczość, Działanie III.4 – Rozwój otoczenia biznesu.

Projekt zakłada zespół działań mających na celu poprawę dostępności komunikacyjnej kutnowskich terenów inwestycyjnych, w tym planowanych do włączenia do Podstrefy Kutno Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Zakres inwestycji obejmuje budowę drogi w ul. Poprzecznej wraz z odgałęzieniem na odcinku 1280 mb. oraz wykonanie wodociągu i kanalizacji sanitarnej na odcinku 1630 mb.

Realizację projektu przewidziano na lata 2013 - 2014. Przygotowanie projektu technicznego oraz uzyskanie pozwolenia na budowę zaplanowano na 2013 rok, natomiast roboty budowlane na rok 2014. Wartość całkowita zadania to kwota 5 211 878 zł. Planowana wartość dofinansowania to kwota 3 387 720,70 zł.

Umowa na te środki zostanie zawarta na przełomie 2012-13. [więcej]
wandea, 18.12.2012 08:29|czytane: 1424 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
II edycja konkursu "PATRON ZNANY CZY NIEZNANY?"
Kutnowskie Towarzystwo Historyczne wraz z Zespołem Szkół Zawodowych Nr 2 im. Dr. Antoniego Troczewskiego w Kutnie zapraszają wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu kutnowskiego oraz gimnazjalnych z terenu Kutna do wzięcia udziału w II edycji Międzyszkolnego Konkursu Historycznego pt: „Patron znany czy nieznany?”

Bohaterem drugiej edycji będzie dr Antoni Troczewski - lekarz , działacz społeczny i polityczny, wybitna postać w historii naszego miasta i powiatu. Zapisy do II edycji upływają 21 grudnia. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres zsz.troczewski@wp.pl. Pierwszy – szkolny etap zostanie rozegrany w lutym 2013 r.. [więcej]
wandea, 17.12.2012 18:16|czytane: 1110 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Siódma galeria Pochwal się dzidziusiem
Siódmy raz rodzice z powiatu kutnowskiego mogli pochwalić się swoimi pociechami. Niektórzy rodzice zawsze biorą udział w naszej zabawie, lecz chcemy dać szanse na nagrody tym, którzy nie przysłali do nas jeszcze zdjęcia swojego synka lub córeczki.

Siódma galeria Pochwal się dzidziusiem, ./upload/articles_pakiety/18350/01_obraz.jpg
Siódma galeria Pochwal się dzidziusiem, ./upload/articles_pakiety/18350/02_obraz.jpg
Siódma galeria Pochwal się dzidziusiem, ./upload/articles_pakiety/18350/04_obraz.jpg


Dla pierwszej 3 rodziców, którzy przysłali do nas  e-mail ze zdjęciem dziecka przygotowaliśmy  nagrody: 3 godzinne zabawy w FIKOLANDZIE sali zabaw i edukacji dla dzieci. Otrzymują je Filip Szymon, Maja Kaźmierczyk i Oskarek Niedźwiecki. [więcej]
wandea, 17.12.2012 17:00|czytane: 1806 razy|komentuj|czytaj cały
Sukces scrabblistów z Gimnazjum nr 2 im. J. Piłsudskiego w Kutnie
W sobotę w Warszawie odbył się V Turniej Mikołajkowy o zasięgu ogólnopolskim, w którym wzięło udział 74 uczniów reprezentujących szkolne koła scrabble. Kutnowska LITERKA z Gimnazjum nr 2 wystawiła dziesięcioro zawodników - debiutantów.

Sukces scrabblistów z Gimnazjum nr 2 im. J. Piłsudskiego w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/18349/01_obraz.jpg
Sukces scrabblistów z Gimnazjum nr 2 im. J. Piłsudskiego w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/18349/02_obraz.jpg
Sukces scrabblistów z Gimnazjum nr 2 im. J. Piłsudskiego w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/18349/03_obraz.jpg


Najlepszą okazała się Julia Kowalska z kl. I D, która w kategorii gimnazjów była druga, a od pierwszej zawodniczki dzieliła ją jedynie różnica jednego małego punktu, natomiast Justyna Mikołajczyk z I D znalazła się na piątym miejscu. Pozostali reprezentanci to: Krystian Hiszpański, Julia Korowajska, Natalia Michalak, Justyna Mikołajczyk, Kamil Olejniczak, Marta Pawlak, Adrianna Płuciennik, Milena Rybicka, Gabriela Tarłowska. [więcej]
pismak, 17.12.2012 15:38|czytane: 1299 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Natalia Gierczak, Michał Lasota, Przemysław Szubski, Ewelina Łukaszczyk, Karina Rejs i Mateusz Pancer dostali stypendia marszałka
Dzisiaj, 17 grudnia w Filharmonii Łódzkiej Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego, wręczył listy gratulacyjne stypendystom. Spotkało się z nim 400 uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu województwa łódzkiego, którym przyznano stypendia w ramach Łódzkiego Regionalnego Programu Wspierania Młodzieży Szczególnie Uzdolnionej. Każdy z nich będzie otrzymywał co miesiąc 450 zł.

Największa liczba wyłonionych stypendystów mieszka na terenie powiatu sieradzkiego – 91 osób. Duża ilość stypendystów reprezentuje też powiaty: opoczyński – 35 osób, łaski – 31 osób i zduńskowolski – 30 osób.

Nie zabrakło wśród nich uczniów z powiatu kutnowskiego, a są nimi  Natalia Gierczak Gimnazjum im. II Korpusu Polskiego Zdobywców Monte Cassino w Krzyżanowie, Michał Lasota III Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Nr 1 im. St. Staszica w Kutnie, Przemysław Szubski Technikum Nr 1 w Zespole Szkół Nr 1 im. St. Staszica w Kutnie, Ewelina Łukaszczyk Gimnazjum im. II Korpusu Polskiego Zdobywców Monte Cassino w Krzyżanowie,  Karina Rejs
Zespół Szkół Nr 1 im. St. Staszica w Kutnie i Mateusz Pancer Technikum Nr 1 w Zespole Szkół Nr 1. [więcej]
wandea, 17.12.2012 15:10|czytane: 1431 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Mały pożar na Staszica
Tuż przed południem w sobotę 15 grudnia kutnowska straż pożarna została wezwana do zadymienia na strychu budynku wielorodzinnego przy ul. Staszica w Kutnie. W celu zlokalizowania źródła ognia użyto kamery termowizyjnej. Ogień został ugaszonyu około godz. 13.00, a zaprószony został prawdopodobnie podczas przeprowadzanych tam prac ociepleniowych.

Również w sobotę straż pożarna została wezwana na ul. Olimpijską w Kutnie, gdzie w bloku mieszkalnym wyczuwano zapach nieznanej substancji. [więcej]
motylewski, 17.12.2012 12:14|czytane: 1341 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dwaj kuzyni zatrzymani za włamanie i uszkodzenie pojazdów
Kutnowscy policjanci zatrzymali dwóch sprawców włamania do niezamieszkałego budynku oraz uszkodzenia 14 pojazdów. 22-letni mężczyzna, bez stałego miejsca zamieszkania oraz jego 18-letni kuzyn, mieszkaniec powiatu kutnowskiego odpowiedzą za przestępstwa zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 15 grudnia około godziny 4.00 w centrum Kutna. Dwaj młodzi ludzie postanowili włamać się do niezamieszkałego remontowanego budynku, w którym jeden ze sprawców wcześniej zamieszkiwał.

Z terenu posesji mężczyźni zabrali drzwi oraz metalowe grzejniki. Z uwagi na to, że zostali zauważeni przez przypadkowego mężczyznę skradzione rzeczy porzucili i uciekli. Kilka minut po tym zdarzeniu dyżurny kutnowskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że w rejonie Osiedla Warszawskie Przedmieście dwaj młodzi ludzie niszczą zaparkowane samochody.

Policjanci dzięki informacji o kierunku ucieczki sprawców szybko zatrzymali jednego z nich. Zatrzymanie drugiego było już tylko kwestią czasu. Tego samego dnia dwaj kuzyni trafili do policyjnego aresztu. Usłyszeli zarzuty  kradzieży z włamaniem i niszczenie mienia. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności - mówi st.asp. Paweł Witczak, oficer prasowy KPP Kutno. [więcej]
pismak, 17.12.2012 11:30|czytane: 1407 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ostatni mecz żółto-niebieskich kadetek
20 grudnia, w czwartek o godz. 17.00 odbędzie się ostatni mecz w tym roku drużny MKS Kutno. Na hali sportowej w Szkole Podstawowej nr 9 w Wojewódzkiej Lidze Kadetek kutnowskie koszykarki zmierzą się z MUKS Widzew Łódź. Zapraszamy kibiców. [więcej]
pismak, 17.12.2012 11:04|czytane: 1213 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: II Sympozjum Akwarystyczne w Żychlinie
Na niedzielne II Sympozjum Akwarystyczne w Żychlinie niewątpliwie czekali hobbyści i pasjonaci. Ciekawe spotkanie składało się z prezentacji produktów oraz wykładów. Wykład o rybach żyworodnych, który prowadził Krzysztof Kelman-kierownik działu hodowlanego Płockiego ZOO przedstawił szereg gatunków ryb żyworodnych, a najciekawsze gatunki zostały szerzej omówione przez niego (sposób ich kopulacji, dorastanie narybku, warunki w których najlepiej się rozmnażają).

Pod patronatem eKutno.pl: II Sympozjum Akwarystyczne w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/18343/01_obraz.jpg
Pod patronatem eKutno.pl: II Sympozjum Akwarystyczne w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/18343/02_obraz.jpg
Pod patronatem eKutno.pl: II Sympozjum Akwarystyczne w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/18343/03_obraz.jpg


Hodowla ryb żyworodnych w Polsce nie jest popularna, komercyjna ze względu na mała ilość narybku jaką otrzymuje się w hodowli. - mówił Krzysztof Kelman. - W ZOO w Płocku znajduje się kilkadziesiąt gatunków ryb żyworodnych, z których większość udaje się rozmnażać w warunkach sztucznych. Niestety ZOO obecnie nie posiada miejsca, w którym mógł by pokazać szerszej publiczności efekt swojej pracy.

Kierownik działu hodowlanego Płockiego ZOO planuje otworzyć w Płockim ZOO duży kompleks przeznaczony wyłącznie na pokazanie ryb słodko i słonowodnych. Niestety brakuje pieniędzy na ten projekt. 

Następny wykład dotyczył problematyki zdrowia ryb ozdobnych w Polsce. Wykład prowadził dr inż. Krzysztof Kazuń i mówił o obchodzeniu się z rybami podczas transportu, opowiadał co może wpłynąć na obniżenie odporności ryb co w konsekwencji idzie do chorób, zapobieganiu różnym chorobom, podwyższaniu odporności ryb i ich leczeniu. [więcej]
redaktor, 17.12.2012 10:53|czytane: 1945 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wyniki: Koszykówka
WOJEWÓDZKA LIGA KADETEK– U -16
UKS  BASKET ALEKSANDRÓW Ł. –  MKS KUTNO
/20 : 11, 11 : 25, 14: 18, 10 : 22, / 55 : 76

MKS KUTNO : Tomasz PASIŃSKI – trener, Marcin BOGDAŃSKI – kierownik drużyny,  zawodniczki : Weronika BOGDAŃSKA – 0, Kinga CHODOROWSKA – 0, Martyna BOROWIECKA – 7, Anna WALICKA – 10, Natalia FURMAŃSKA – 19, Wiktoria NOWAK – 8, Paulina KACPROWICZ /kpt/ – 26, Justyna SZCZESIAK – 4, Zuzanna MOLKA – 0, Małgorzata LESICKA – 2.

WOJEWÓDZKA LIGA  MŁODZICZEK – U - 14
PTK PABIANICE –  MKS KUTNO
/23 : 12, 27 : 2, 21 : 6, 11 : 6, / 82 : 26

MKS Kutno : Mariusz Łubiński – trener, Marcin BOGDAŃSKI – kierownik drużyny,   Kinga CHODOROWSKA – 2,  Joanna GARSTKA – 0, Weronika BOGDAŃSKA – 2, Milena ADAMIAK – 0, Małgorzata ŁUKASIEWICZ – 0,  Martyna GONIARSKA – 8, Julia MIESZKOWSKA – 4, Zuzanna MOLKA – 2, Karolina Jankowska – 2, Julia Stępniak – 0,  Zuzanna JĘDRZEJCZAK – 0,  Paulina JĘDRZEJCZAK – 6 . [więcej]
pismak, 17.12.2012 10:49|czytane: 3205 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Warto zobaczyć-galeria turystyczna gminy Kutno. Zapraszamy do Urzędu Gminy Kutno
W miniony czwartek uczniowie  z Gimnazjum z Byszewa, Gołębiewka i Nowej Wsi -uczestnicy projektu „Warto zobaczyć–galeria turystyczna gminy Kutno” Stowarzyszenia INTERSUM do Programu Równać Szanse 2012 PAFW,  spotkali się na kolejnych warsztatach integracyjno-szkoleniowych w Ośrodku Kultury Gminy Kutno w Leszczynku. 

Młodzi  tworzyli  galerię zdjęć,  wystawioną obecnie w Urzędzie Gminy Kutno. Na wystawie są  zdjęcia  autorskie uczestników projektu, przedstawiające malownicze okolice gminy Kutno oraz zdjęcia przedstawiające robocze klimaty  spotkań związanych  z realizacją zadań w projekcie. Ponadto młodzież wykonali makiety okolic gminy Kutno m.in. Gołębiewka, Strzegocina, Głogowca, Byszewa.

Warto zobaczyć-galeria turystyczna gminy Kutno. Zapraszamy do Urzędu Gminy Kutno, ./upload/articles_pakiety/18341/01_obraz.jpg
Warto zobaczyć-galeria turystyczna gminy Kutno. Zapraszamy do Urzędu Gminy Kutno, ./upload/articles_pakiety/18341/02_obraz.jpg
Warto zobaczyć-galeria turystyczna gminy Kutno. Zapraszamy do Urzędu Gminy Kutno, ./upload/articles_pakiety/18341/03_obraz.jpg


W atmosferze przedświątecznych dni uczniowie z Byszewa, Gołębiewka i Nowej Wsi  sprawdzali swoje umiejętności dekoratorskie przy wykonaniu ozdób świątecznych, a w całym ośrodku roznosił się zapach   wspólnie wypiekanych pierniczków.

Spotkania młodzieży w ramach projektu mają na celu nie tylko zaplanowanie i zbudowanie na wiosnę galerii turystycznej na terenie gminy Kutno, ale nade wszystko odnoszą się do zintegrowania grupy młodzieży kilku szkół wokół wspólnej inicjatywy na rzecz swojego miejsca zamieszkania, okolicy - mówi Ewa Rutkowska, ze Stowarzyszenia INTERSUM. - Spotkania warsztatowe pomagają młodzieży nawiązać relacje oparte na wspólnie wykonywanych zadaniach, [więcej]
wandea, 17.12.2012 10:32|czytane: 1413 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W ogrodzie świata z Jarosławem Markiem Rymkiewiczem. Wykład w środę
19 grudnia, w środę o godz. 17.00 w świetlicy Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica przy ulicy Oporowskiej odbędzie się czwarty wykład z cyklu: Geografia Polskiej Poezji Współczesnej. Poeta, krytyk literacki Artur Fryz będzie mówił o kategorii przestrzeni w twórczości Jarosława Marka Rymkiewicza.

W ogrodzie świata z Jarosławem Markiem Rymkiewiczem

Okraszony prezentacją multimedialną wykład, będzie dotyczył także związków między biografią a twórczością jednego z najbardziej znanych spośród żyjących polskich poetów i prozaików. Autor wyróżnionego Nagrodą Literacką Nike tomu poezji „Zachód słońca w Milanówku” jest bodaj najwybitniejszym przedstawicielem nurtu klasycyzującego w polskiej literaturze współczesnej, zarazem jednak jest spadkobiercą i znawcą polskiego romantyzmu. Jego książki są szeroko dyskutowane, jest też bardzo aktywną postacią współczesnego polskiego życia narodowego. [więcej]
kultura, 17.12.2012 07:22|czytane: 1193 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nasi koszykarze pokonali niżej notowane SKK Siedlce 70:58
Kutnowski AZS w potyczkach o stawkę po raz drugi w obecnym sezonie wygrywa z SKK Siedlce. Podopieczni Jarosława Krysiewicza po środowej wygranej w Pucharze Polski, nie pozostawili złudzeń, która z drużyn jest lepsza. W XIV kolejce rozgrywek ligowych, bez większych problemów. Akademicy w wyjazdowym spotkaniu pokonali niżej notowane SKK 70:58.

SKK Siedlce - AZS WSGK Polfarmex Kutno 58:70 (16:25, 14:18, 13:11, 15:16)

SKK Siedlce: Basiński -18, Chodkiewicz -13, Deja -12, Lewandowski -5, Sulima -5, Czerwonka -4, Kulikowski -1, Bal -0, Rapucha -0, Sobiło -0. [więcej]
pismak, 17.12.2012 07:20|czytane: 1214 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Zapraszamy kutnowskich tenisistów na WILSON KIDS CUP ŁĘCZYCA OPEN 2012
29 grudnia od. godz. 11.00 w hali Gimnzjum w Łęczycy (ul.Szkolna 4) odbędzie się WILSON KIDS CUP ŁĘCZYCA OPEN 2012 – EDYCJA III pod patronatem burmistrza Łęczycy.
                   
MIEJSKI  MŁODZIEŻOWY  KLUB TENISOWY -  ŁĘCZYCA i WILSON POLSKA, PZT, WZT,  URZĄD MIASTA ŁĘCZYCA zapraszają również kutnowskich tenisistów.

1.  Miejsce: Hala Gimnazjum ul. Szkolna 4,  Łęczyca
2.  Termin: sobota 29.12.2012r. godz. 11.00
3.  Kategorie wiekowe/poziomy:
  - niebieski:             6   lat
  - czerwony:            7 – 8 lat
  - pomarańczowy:   9   lat
  - zielony:                10  lat
     W przypadku małej liczby dzieci w danej kategorii zastrzegamy możliwość łączenia 2 grup wiekowych.
4.  Zgłoszenia (obowiązkowe) do  czwartku,  27.12.2012r.  do wyboru poprzez:
   - email grzesiek.jasinski@interia.pl
   - sms    889 243 100
5.   Ilość kortów: 6 zgodnie z zasadami TENIS 10  (6 – 9 lat);   oraz  2  norm. dla  kat. do  lat  10
6.   Piłki: Wilson zgodnie z zasadami TENIS 10 [więcej]
pismak, 17.12.2012 07:03|czytane: 1086 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wigilia z wielką rodziną przed Ratuszem w Kutnie
Za nami miejska Wigilia. Rozpoczęta inwazją Mikołajów, którzy przeszli od kościoła św. Wawrzyńca ulicą Królewską pod Ratusz, zakończyła się darmowym posiłkiem dla zgromadzonych. Był barszcz z uszkami, kapusta z grochem, śledź, więc Ci którzy wiedzą, że długo będą głodni, najedli się do syta.

Dziękuję, że tak licznie przyszliście na miejską Wigilię. Święta spędza się w gronie rodziny a przecież miasto to taka wielka rodzina - mówił Prezydent Zbigniew Burzyński i życzył wszystkim mieszkańcom ciepłych i rodzinnych Świąt.

Wigilia z wielką rodziną przed Ratuszem w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/18338/35_obraz.jpg
Wigilia z wielką rodziną przed Ratuszem w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/18338/60_obraz.jpg
Wigilia z wielką rodziną przed Ratuszem w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/18338/77_obraz.jpg


Najmłodsi mieszkańcy miasta z ciekawością zaglądali do szopki bożonarodzeniowej z rzeźbami kutnowskich artystów i żywymi zwierzętami, malowali bombki i karty świąteczne.

Przy okazji miejskich Wigilii odbywają finałowe koncerty Kutnowskiego Festiwalu Kolęd i Piosenek Świątecznych. Tym razem zaśpiewali dla nas laureaci szóstego festiwalu.  [więcej]
redaktor, 17.12.2012 06:56|czytane: 3495 razy|14 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pierwsze konkursy grantowe dla organizacji pozarządowych w Kutnie
Program współpracy Miasta Kutno z organizacjami pozarządowymi na rok 2013 jest już realizowany przez kutnowski magistrat. 7 grudnia zostały ogłoszone konkursy w zakresie ochrony i promocji zdrowia. Termin składania ofert upływa 28 grudnia.

Wśród zadań publicznych objętych konkursem znalazły się: organizacja i prowadzenie świetlicy środowiskowej dla minimum 30 dzieci, organizacja i prowadzenie otwartych spotkań trzeźwościowych, banku żywności, klubu abstynenta, walka z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków, działalność informacyjna, edukacyjna i pomocowa w środowisku osób bezrobotnych., prowadzenie jadłodajni, opieki hospicyjno-paliatywnej.Więcej tutaj

To tylko niektóre zadania, które może obejmować oferta organizacji pozarządowej w zakresie ochrony i promocji zdrowia. Pula grantowa w tym konkursie wynosi 140,5 tys. zł.

W tym tygodniu mija również termin pierwszego konkursu grantowego dla organizacji pozarządowych w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi. Marszałek ogłosił konkursy w dziedzinie kultury. Kutnowski magistrat ogłosi je prawdopodobnie w styczniu. [więcej]
wandea, 17.12.2012 06:38|czytane: 1107 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Bezpłatna obsługa księgowa dla ngo. Zgłoszenia do 6 stycznia
Ośrodek Ekonomii Społecznej przy Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS otwiera rekrutację podmiotów ekonomii społecznej (organizacji pozarządowych, spółdzielni socjalnych, itp.), które mogą skorzystać z BEZPŁATNEJ obsługi księgowej do sierpnia 2013 roku. Obejmuje ona bieżące księgowanie dokumentów organizacji.

Warunkiem skorzystania z usługi jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie www.opus.org.pl i odesłanie na adres apachlinska@opus.org.pl lub wypełnienie go bezpośrednio w Lokalnym Ośrodku Ekonomii Społecznej w Kutnie ul.Grunwaldzka 1 p.14,Ip
Osoba do kontaktu Kierownik LOES Agnieszka Pachlińska tel 24 3881449, lub 502570822

Pierwszeństwo w rekrutacji będą miały podmioty z obszarów wiejskich oraz miejsko-wiejskich, które prowadzą działalność gospodarczą lub odpłatną przez okres max. 2 lat lub w najbliższym czasie zamierzają rozpocząć taką działalność. [więcej]
wandea, 17.12.2012 06:40|czytane: 1062 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Na rajdzie gwiazdkowym
11 reprezentantów ostrowskiego SKKT wraz z opiekunem Eweliną Kołomłocką wzięło udział w XVI Rajdzie „Gwiazdkowym” zorganizowanym przez pabianicki Oddział PTTK. Impreza, w której uczestniczyło ponad 500 osób miała na celu popularyzację turystyki wśród dzieci i młodzieży szkolnej oraz czynnych form wypoczynku na świeżym powietrzu, wyrabianie nawyków aktywnego spędzania wolnego czasu a także poznawanie uroków krajoznawczych Pabianic i okolic.

Na rajdzie gwiazdkowym, ./upload/articles_pakiety/18335/01_obraz.jpg
Na rajdzie gwiazdkowym, ./upload/articles_pakiety/18335/02_obraz.jpg
Na rajdzie gwiazdkowym, ./upload/articles_pakiety/18335/03_obraz.jpg


Organizatorzy przygotowali dla uczestników kilka tras marszu, wszystkie miały metę w świetlicy Koła Gospodyń Wiejskich w Czyżeminku. Zbiórka grup spoza Pabianic odbyła się o godzinie 9.45 w siedzibie Oddziału PTTK Pabianice. Stąd wyruszono na krótką wycieczkę krajoznawczą po najważniejszych zabytkach miasta, o których opowiadał towarzyszący drużynom miejscowy przewodnik PTTK. Po zwiedzeniu wnętrz Muzeum Miasta Pabianic mieszczącego się w renesansowym Dworze Kapituły Krakowskiej, uczestnicy przejechali  autobusem na miejsce startu i wyruszyli w trasę. Wędrując w niezwykle pięknej zimowej scenerii, pośród lśniących w słońcu ośnieżonych drzew i pól, z czerwonymi nosami, zmarzniętymi policzkami i uśmiechem na ustach, dotarli do mety w Czyżeminku. [więcej]
pismak, 15.12.2012 20:40|czytane: 1470 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Naturhouse odchudza w Kutnie
Już 15 grudnia zostanie otwarte Centrum Dietetyczne Natur House w Kutnie. W nowo powstałym punkcie międzynarodowej sieci będzie można skorzystać z pomocy specjalistów, którzy od wielu lat pomagają z powodzeniem pacjentom w 26 krajach.
Naturhouse odchudza w Kutnie

Podczas uroczystego otwarcia Centrum w Kutnie  klienci będą mogli zapoznać się z ideą Natur House, skorzystać z bezpłatnych porad, konsultacji dietetycznych oraz pomiarów ciała. Na gości czekać będzie również konkurs z nagrodami oraz poczęstunek składający się z dietetycznych produktów.

Centrum Natur House powstałe przy ul.Podrzecznej 5a należy do międzynarodowej firmy, będącej ekspertem w dziedzinie dietetyki i reedukacji żywieniowej. Jego innowacyjna koncepcja opiera się na współpracy z osobistym dietetykiem, który dobiera indywidualny plan dietetyczny wraz suplementami.

- Podczas pierwszej wizyty w naszym Centrum, dietetyk przeprowadzi dokładny wywiad z osobą, która zmaga się z nadmiernymi kilogramami , wykona specjalistyczne pomiary ciała,  sprawdzi zawartości tkanki tłuszczowej oraz wody metabolicznej w organizmie – mówi Justyna Wójcik –Bogacz dietetyk z nowego Centrum Naturhouse w Kutnie. - Dopiero na tej podstawie  określi przyczyny nadwagi  i dobierze odpowiednią kurację odchudzającą dopasowaną do indywidualnych potrzeb organizmu. Następnie, na cotygodniowych wizytach będzie na bieżąco kontrolował przebieg diety, udzielał wskazówek, a przede wszystkim motywował do dalszej pracy. [więcej]
wandea, 13.12.2012 07:09|czytane: 1416 razy|komentuj|czytaj cały
Wigilia w Gołębiewie i prezent dla kapelmistrza Clonovii
Około 50 osób wzięło udział w Wigilii zorganizowanej dziś w świetlicy wiejskiej w Gołębiewie przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Gołębiew. Podczas uroczystej wieczerzy nie zabrakło opłatka i tradycyjnych potraw wigilijnych przygotowanych przez mieszkańców wsi.

Wigilia w Gołębiewie i prezent dla kapelmistrza Clonovii, ./upload/articles_pakiety/18147/01_obraz.jpg
Wigilia w Gołębiewie i prezent dla kapelmistrza Clonovii, ./upload/articles_pakiety/18147/02_obraz.jpg
Wigilia w Gołębiewie i prezent dla kapelmistrza Clonovii, ./upload/articles_pakiety/18147/03_obraz.jpg


Byli też goście – ksiądz wikariusz Tadeusz Piotrowski  z parafii św. Jana Chrzciciela w Kutnie oraz Orkiestra Dęta Clonovia z Klonowca.

Ksiądz Piotrowski życzył wszystkiego dobrego przybyłym osobom i podzielił się opłatkiem z uczestnikami Wigilii, a orkiestra z Klonowca zagrała kilka kolęd i pieśni patriotycznych.

Miłym akcentem był prezent dla kapelmistrza orkiestry Krzysztofa Baranowskiego, który od jednego z mieszkańców Gołębiewa otrzymał buty oficerki. Buty ofiarował Andrzej Walczak, jak zdradził zostały one [więcej]
pismak, 15.12.2012 20:20|czytane: 1871 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Ciekawostka: hala sportowa z podnoszonymi ścianami
W listopadowym numerze miesięcznika "Ziemia Łódzka. Pismo samorządowe Województwa Łódzkiego" opublikowano artykuł pt. "Miasto nad Słudwią", którego dwaj autorzy piszą o Żychlinie: Przy jednej ze szkół wybudowana została nowoczesna hala sportowa w rzadkiej jeszcze w Polsce technologii. Ściany obiektu mogą być latem podnoszone, przez co boisko posiada naturalną wentylację.

Ciekawostka: hala sportowa z podnoszonymi ścianami, ./upload/articles_pakiety/18333/01_obraz.jpg
Ciekawostka: hala sportowa z podnoszonymi ścianami, ./upload/articles_pakiety/18333/02_obraz.jpg
Ciekawostka: hala sportowa z podnoszonymi ścianami, ./upload/articles_pakiety/18333/03_obraz.jpg


Kiedy myślimy o hali sportowej, przed oczami wyobraźni pojawia nam się zwykle murowany budynek, więc informacja o podnoszeniu ścian wprawić może w zdumienie. Co prawda z artykułu wynika wyraźnie, że ściany można podnosić latem, a nie zimą, ale postanowiliśmy tyle nie czekać i pokazać Czytelnikom to cudo. Nasze krótkie śledztwo wykazało, że hala wbrew artykułowi nie mieści się w Żychlinie, lecz w Grabowie (gm. Żychlin), przy tamtejszej Szkole Podstawowej im. Marii Kownackiej przy ul. Szkolnej 4. [więcej]
motylewski, 15.12.2012 12:01|czytane: 2162 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Drugie miejsce trampkarzy MKS Kutno w "SOCHACZEW CUP 2012".
W niedzielę 9 grudnia, na obiekcie Gimnazjum nr 2 im. Króla Władysława Jagiełły w Sochaczewie odbył się I Halowy Turniej Piłki Nożnej „SOCHACZEW CUP 2012”, w którym wzięło udział dziesięć drużyn z rocznika 1999. Wśród nich nie mogło zabraknąć zawodników MKS AMZ Bis Kutno.

Drużyny zostały podzielone na dwie grupy: A i B. W grupie A znalazły się: Widok Skierniewice, Orkan I Sochaczew, AP OSiR Żyrardowianka, Pelikan II Łowicz i Orzeł Nieborów, a w grupie B: Pelikan I Łowicz, MKS Kutno, Orkan II Sochaczew, Pogoń Grodzisk Mazowiecki i Tajfun Brochów. 

Drugie miejsce MKS Kutno w

Zacięta rywalizacja o jak najwyższe miejsce w grupie, liczne niespodzianki, dramatyczne końcówki meczów, to wszystko można było obejrzeć na hali w Sochaczewie. Drużyny grały w grupach systemem każdy z każdym, czas trwania meczów to 12 minut bez przerwy. Młodzi adepci futbolu z Kutna dzięki remisom z Pelikanem I Łowicz  0:0 i Orkanem II Sochaczew 1:1 oraz zwycięstwom nad Pogonią Grodzisk Maz. 1:0 i Tajfunem Brochów 2:0, zdobyli 8 pkt, co dało im drugie miejsce w grupie i awans do półfinału. [więcej]
motylewski, 15.12.2012 09:27|czytane: 1409 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Czytelnik pyta: Dlaczego w moim bloku ciepła woda jest taka droga?
Zadzwonił do nas mieszkaniec (imię i nazwisko do wiadomości redakcji) bloku przy ul. Podrzecznej 7 w Kutnie, skarżąc się na bardzo wysoką cenę ciepłej wody - prawie 37 zł za metr sześcienny podgrzanej wody.

- To dwukrotność ceny ciepłej wody w innych blokach w Kutnie, gdzie za wodę płaci się 16,20-16,50 zł za metr sześcienny - dziwi się. - Pytałem się na zebraniu wspólnoty mieszkaniowej, ale nie potrafiono mi wyjaśnić tak dużej różnicy.

Oglądamy rachunki lokatora. Rachunek za wrzesień, otrzymany w październiku, zawiera cenę 36,36 zł za metr sześciennny podgrzanej wody.

Czytelnik pyta: Dlaczego w moim bloku ciepła woda jest taka droga?

Rachunek z 7 listopada (czyli za zużycie wody w październiku) ma już inną cenę, wyraźnie niższą - 29,67 zł. Różnica wciąż jednak jest znaczna. [więcej]
motylewski, 15.12.2012 08:01|czytane: 2016 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Na policji trwają przesłuchania świadków w aferze mieszkaniowej
Na Komendzie Powiatowej Policji w Kutnie trwają przesłuchania świadków w aferze mieszkaniowej. Przesłuchani zostali już m.in. Andrzej Bieniek - przewodniczący Komisji Rewizyjnej Rady Miasta Kutno oraz Włodzimierz Klimecki radny Rady Miasta Kutno, jeden z trojga zgłaszających podejrzenie popełnienia przestępstwa.

Przypomnijmy, Krzysztof Dębski, Aleksandra Koszada i Włodzimierz Klimecki -radni miejscy 20 listopada br. złożyli do Prokuratury Okręgowej w Łodzi zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w procedurze przydziału mieszkania komunalnego dla radnego Tomasza Michalskiego.

Zapytaliśmy Sławomira Erwińskiego, Prokuratora Rejonowego czy z powodu osobistych kontaktów z prezydentami szczególnie ze Zbigniewem Burzyńskim oraz stanowiska wiceprezesa Klubu AZS WSGK Kutno dotowanego z miejskiego budżetu nie powinien się wyłączyć ze sprawy.

Musimy najpierw ustalić czy  pójdziemy w kierunku aktu oskarżenia o przestępstwo z art. 231 par. 1 kk. Dotyczyłby on zarówno zastępcy prezydenta, jak i radnego. Trzeba przestudiować obszerne załączniki do zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa mówił Sławomir Erwiński,  Prokurator Rejonowy w Kutnie. - Jeśli przesłanki do wyłączenia naszej prokuratury czyli np. moja znajomość z prezydentem Zbigniewem Burzyńskim, którego nazwisko również wymieniane jest w zawiadomieniu o popełnieniu przestępstwa, będą na tyle silne aby wyłączenie było zasadne, pochylimy się nad wnioskiem trojga radnych.

Stało się jednak inaczej, decyzją Prokuratury Okręgowej w Łodzi sprawa będzie rozpatrywana w Kutnie.Prokuratura Okręgowa  w Łodzi zdecydowała, że ze względu na niedostateczne uzasadnienie przez radnych prośby o wyłączenie kutnowskiej prokuratury z badania zawiadomienia oraz z uwagi na ekonomikę [więcej]
wandea, 14.12.2012 16:57|czytane: 2876 razy|31 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jeśli nie masz pomysłu na prezent? Promocja w WibroTrening, zadbaj o czyjeś zdrowie
Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
sroda jedynka
[więcej]
wandea, 12.12.2012 07:36|czytane: 1149 razy|komentuj|czytaj cały
Poeta wolnego słowa w Oknie Poezji
Prezentowany w tym tygodniu w oknie Kutnowskiego Domu Kultury wiersz pochodzi z najnowszego tomu Jana Polkowskiego „Głosy”.

Poeta wolnego słowa w Oknie Poezji, ./upload/articles_pakiety/18331/01_obraz.jpg


Tom jest niezwykłą próbą zbliżenia się do ludzi, którzy zginęli zamordowani przez komunistyczne władze na wybrzeżu w roku 1970 i ich bliskim. Próbą wcielenia się „na wieczny moment w ich trwające i podróżujące i zmartwychwstałe i zatarte i nierozpoznane i rozsypane i nienarodzone życie.” Jan  Polkowski (ur. 1953 w Bierutowie) – polski poeta, dziennikarz, działacz NSZZ Solidarność. Jeden z najbardziej znanych twórców drugiego obiegu w czasach PRL. Wydał 10 tomików wierszy: To nie jest poezja (1980, Oddychaj głęboko (1981), Ogień (1983), Wiersze 1987-1984 (1986), Drzewa (1987), Elegie z Tymowskich Gór i inne wiersze (1990), Elegie z Tymowskich Gór 1987-1989 (2008), Cantus (2009), Cień (2010), Głosy (2012). W 2007 r. odznaczony został przez Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

W 2010 r. otrzymał nagrodę im. Andrzeja Kijowskiego za tomik wierszy Cantus. W tym też roku odznaczony został Medalem "Niezłomnym w słowie". Jan Polkowski w 2010 roku było gościem VI Festiwalu „Złoty Środek Poezji” organizowanego przez Kutnowski Dom Kultury. [więcej]
kultura, 14.12.2012 17:17|czytane: 1225 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Inicjatywa Zespołu Szkół nr 4 w Kutnie-Azorach pierwszą w województwie...
Tak określił  konferencję „Edukacja ekologiczna na rzecz zrównoważonego rozwoju” zastępca prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Łodzi Cezary Dzierżek.

Inicjatywa Zespołu Szkół nr 4 w Kutnie-Azorach pierwszą w województwie..., ./upload/articles_pakiety/18330/01_obraz.jpg
Inicjatywa Zespołu Szkół nr 4 w Kutnie-Azorach pierwszą w województwie..., ./upload/articles_pakiety/18330/05_obraz.jpg
Inicjatywa Zespołu Szkół nr 4 w Kutnie-Azorach pierwszą w województwie..., ./upload/articles_pakiety/18330/09_obraz.jpg


W Starostwie Powiatowym w Kutnie 12 grudnia odbyła się konferencja organizowana przez Zespół Szkół nr 4 w Kutnie-Azorach. Wzięli niej  udział: Mirosława Gal-Grabowska Starosta Kutnowski, która objęła  Honorowym Patronatem tę uroczystość, C. Dzierżek – zastępca prezesa WFOŚiGW, W. Banasiak – dyrektor wydziału Edukacji Kultury i Sportu, A. Trzaskalski – Dyrektor wydziału Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska, A. Michalska – inspektor wydziału Edukacji  Kultury i Sportu Urzędu Miasta w Kutnie, przedstawiciele Nadleśnictwa Kutno i Stowarzyszenia „Czysta Okolica” oraz kilkudziesięciu nauczycieli i dyrektorów z placówek powiatu kutnowskiego.

Celem konferencji  było podniesienie kompetencji oraz zachęcenie nauczycieli do wprowadzania zagadnień zrównoważonego rozwoju na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Dzięki pozyskanym sponsorom i partnerom  nauczyciele mogli otrzymać pakiety z pomocami  dydaktycznymi. [więcej]
motylewski, 14.12.2012 16:53|czytane: 1761 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dzień Patrona w Kasprowiczu poetycko i muzycznie
Dzień Patrona II LO im. Jana Kasprowicza w Kutnie obchodzony w tym roku 13 grudnia był uroczysty i ważny, bo składający ślubowanie uczniowie klas pierwszych stali się członkami Kasprowiczowskiej rodziny.

Salę widowiskową Kutnowskiego Domu Kultury wypełnili zaproszeni goście, rodzice i uczniowie. Pierwszą część uroczystości rozpoczęło przypomnienie sylwetki patrona przez Marię Wojculewicz i Adriana Dzwonkowskiego. Informacjom o życiu poety towarzyszyła prezentacja multimedialna. Następnie pani dyrektor Barbara Rostek – Nowacka życzyła uczniom dokonywania mądrych wyborów opartych na uniwersalnych wartościach – szacunku dla drugiego człowieka, umiłowaniu nauki i prawdy. Po złożeniu ślubowania przez uczniów klas pierwszych głos zabrali goście Wiceprezydent Miasta Kutna p. Zbigniew Wdowiak, przedstawiciel Zarządu Powiatu p. Mirosław Ruciński, przewodniczący Rady Rodziców p. Krzysztof Stasiak.

Dzień Patrona w Kasprowiczu poetycko i muzycznie, ./upload/articles_pakiety/18329/01_obraz.jpg
Dzień Patrona w Kasprowiczu poetycko i muzycznie, ./upload/articles_pakiety/18329/03_obraz.jpg
Dzień Patrona w Kasprowiczu poetycko i muzycznie, ./upload/articles_pakiety/18329/07_obraz.jpg


Ze świętem szkoły związane są Dni Języka Polskiego poświęcone w tym roku Wisławie Szymborskiej. Program poetycko – muzyczny ,,Obmyślam świat” przypomniał kilka refleksji o życiu, świecie i człowieku z bogatej twórczości noblistki. W spektaklu wzięli udział recytatorzy: Maja Ambroziewicz, Angelika Iwoła, Adrianna Kruszyniak, Marianna Walczak, Elżbieta Wiewiórska, Marceli Kusiak, Maciej Młodziejowski. Śpiewali: Katarzyna Ciostek, Daria Jankowska, Adrianna Kruszyniak, Jakub Wasiak, Rafał Banasiak, Maciej Piotrowski. [więcej]
motylewski, 14.12.2012 16:36|czytane: 2163 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Na wątpliwości przed majówką i po, najlepsza jest nadzieja
Maj niesie radość! Kwitnie nadzieją na nieodgadnione. Przed chwilą odrodziliśmy się wraz z porami roku lub jak wolą wierzący w Boga... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas
W Łodzi można obejrzeć wyjątkową, fascynującą, jedyną w swoim rodzaju anatomiczną wystawę z cyklu BODY WORLDS & The Cycle of Life twórcy techniki plastynacji dr. Guntera von Hagensa. Wstęp na wystawę w... [więcej]
Sport
MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie
Dziś w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie Polfarmex Kutno przegrał z MKS Dąbrowa Górnicza 76:85. W kwartach było 28:25, 15:23, 10:24, 23:13. Dla Polfarmex Kutno punktowali: M. Marek 4, J. Jarecki 14, M. Sałasz 15, O. Emegano 4, M.... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Sprzedam Działkę budowlaną Sprzedam działkę budowlaną o powierzchni 938mkw, uzbrojoną, na nowo powstającym osiedlu Dybów II.... [czytaj więcej]
Sprzedam działkę rolną Sprzedam 55 arów ziemi w Luboradzu. Cena 17000. Telefon 509384718 lub 502515281.... [czytaj więcej]
Praca dla kucharki - Gostynin Potrzebna kucharka od zaraz.... [czytaj więcej]
UWAGA! ŁADNA DZIAŁKA! Sprzedam działkę budowlaną 1000m2 w spokojnej okolicy, w odległości 0,5 km od granicy Kutna, przy drodze asfaltowej Zawady - Wojciechowice. Na działce znajduje się instalacja elektryczna i wodn... [czytaj więcej]
UWAGA! ŁADNA DZIAŁKA! Sprzedam działkę budowlaną 1000m2 w spokojnej okolicy, w odległości 0,5 km od granicy Kutna, przy drodze asfaltowej Zawady - Wojciechowice. Na działce znajduje się instalacja elektryczna i wodn... [czytaj więcej]
Praca dodatkowa dla każdego – plus poradnik rnWitajrnrnWiarygodna, bezpieczna i sprawdzona oferta dodatkowego zarobku. Program jest na rynku od ponad 13 lat. Jest to najprostsza droga do zarobienia dodatkowych pieniędzy. W pełni wypłacalna. ... [czytaj więcej]
wynajmę Wynajmę lub sprzedam mieszkanie w centrum Kutna, stare budownictwo. – TBS. Mieszkanie jest wysokie, ciepłe, z cegły, na I piętrze. Dwa pokoje (duży pokój 20 m), drugi ok.13 m. kuchnia, ła... [czytaj więcej]
Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C9 Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C912 C912 C914 2812 3512 tel.725 361 836 (sieć Plus) kupie Władymirca T-25 t25 MTZ80 MTZ82 MF135 MF2... [czytaj więcej]
Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C9 Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C912 C912 C914 2812 3512 tel.725 361 836 (sieć Plus) kupie Władymirca T-25 t25 MTZ80 MTZ82 MF135 MF2... [czytaj więcej]
Servis Masz kłopot z komputerem? Zadzwoń. Naprawa w domu klienta. Szybko i tanio. Oferuje pomoc i doradztwo przy rozbudowie oraz modernizacji sieci , komputera oraz doborze oprogramowania.... [czytaj więcej]
Działające serwisy www - sprzedam Na sprzedaż mam serwisy internetowe - gotowe i działające - każdy ma po kilka lat. Serwisy są odwiedzane i na autorskim oprogramowaniu. www.sogl.pl (8 lat, 120-270uu/dzień, 10-70tys odsłon/dzie... [czytaj więcej]
Pracownik / pracownica przetwórstwa mięsnego (Lekkerkerk, Holandia) AP Grupa s.c. (numer certyfikatu Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia: 11282), dla Pracodawcy holenderskiego firmy SRS Personeel B.V., realizuje procesy rekrutacji i selekcji Pracowników w branży... [czytaj więcej]
KURS STYLIZACJI PAZNOKCI Zapraszamy na kolejne kursy stylizacji paznokci ! Każdy kurs to szkolenie ośmiogodzinne zawierające treści teoretyczne oraz praktyczne. Kursantki pracują na modelkach. SOBOTA, 27 maja - metod... [czytaj więcej]
KURS STYLIZACJI PAZNOKCI Zapraszamy na kolejne kursy stylizacji paznokci ! Każdy kurs to szkolenie ośmiogodzinne zawierające treści teoretyczne oraz praktyczne. Kursantki pracują na modelkach. SOBOTA, 27 maja - metod... [czytaj więcej]
Dom 8km od Kutna sprzedam Sprzedam dom murowany 8 km od Kutna przy asfaltowej drodze na ogrodzonej działce ok 1200 mkw. 2 pokoje, kuchnia, łazienka z WC, przedpokój CO węglowe. Może być umeblowane i ze sprzętem AGD. ... [czytaj więcej]
Jesteś dorosły i chcesz mówić po niemiecku? Witaj,rnSpecjalizuję się w nauce języka niemieckiego przez Skype.rnSkutecznie uczę osoby, które pracują w Polsce, za granicą lub jadą rndo Niemiec, Austrii i Szwajcarii.rn rnMam na imię Jolan... [czytaj więcej]
Sprzedawca / Sprzedawczyni Jesteśmy znaną marką, liderem w swojej kategorii. Nasze sklepy znajdują się w najlepszych Centrach Handlowych w Polsce. Zależy nam na stałym rozwoju, dlatego poszukujemy kreatywnych osób do sk... [czytaj więcej]
Legginsy RUN BABY RUN Legginsy sportowe do każdego rodzaju ćwiczeń: do biegania, na fitness, czy taniec. Doskonała sportowa dzianina oddychająca, elastyczna, pracuje z Twoim ciałem. Szeroki wzmacniany pas pozostaje n... [czytaj więcej]
Segment Oddam za darmo segment. ... [czytaj więcej]
Opiekun/ka seniora Josefa po zawale, 68 lat InterKadra jest działającą na rynku europejskim renomowaną Agencją Pracy Tymczasowej, Doradztwa Personalnego oraz Pośrednictwa Pracy na terenie RP i za granicą, wpisaną na podstawie Certyfikat... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Łazarz Marek Charłocy:
29 sekund temu
no co ty ? a sufler, januszek czy inny adam ? to ci naukowcy pełna gębą \
Beniamin Kurojed:
3 minut temu
Leopold to martwe ciało. Takie bez serca i bez duszy śmierdzące ciało. Ludzki szkielet to przy nim rewelacja. Nie wstydźmy się swojej anatomii.
Ursus Wincenty Hwalibog:
2
 · 
4 minut temu
donosiciel się znalazł zas...y
Przemysław Okoń:
3
 · 
9 minut temu
piotrze kmita, a ja się zgadzam z wpisem Rufina bo jest to wpis mądry , rzeczowy itd. Dlatego zrób co masz zrobić mafijny fagasie ,a potem pisz na Berdyczów i pochwal się tym jaki jesteś głupi i mierny . hahahahahahaha
Beniamin Kurojed:
2
 · 
17 minut temu
Jaka mac, taka nać.
Beniamin Kurojed:
2
 · 
23 minut temu
Bo w Polsce dzisiaj to się dzieje tak: naukowców dużo, a uczonych brak. I co? I nic!
Beniamin Kurojed:
2
 · 
27 minut temu
Kiedyś "Kasprowicz" to było coś. Teraz "Kasprowicz" to nic.
Apoloniusz Błaszkowski:
2
 · 
2 godzin temu
Człowieczku przecież takie zdjęcia są w książkach do anatomii , biologi , nauki o człowieku. Co cię w nich drażni? To przecież pokazuje twoje ciało a co brzydzisz się nim?
Apoloniusz Błaszkowski:
2 godzin temu
Janusz i tobie podobni . Z was nie zrobią preparatów bo trudno doszukać się mózgu.
Dominik Neoforensis:
2
 · 
3 godzin temu
Córeczki z wielkimi dupami trzeba napaść i napoić.
Dacjan Tetyaniec:
4 godzin temu
Żeby tylko na szkło
Edgar Puch:
4 godzin temu
Ten ma największe hojności porywy,Komu fortuna odmówiła mienia;A ten najbardziej bywa gadatliwy,Co nie ma właśnie nic do powiedzenia.
Edgar Puch:
5 godzin temu
Tam, gdzie w sercach bezmyślność i bierność,Krzewić się może tylko ciemnota i mierność.
Emilian Tymna:
6 godzin temu
Jak się pracuje w PR i używa takich sformułowań i ma się tak ubogie słownictwo i kompletny brak kultury to zostaje tylko miejska micha
Olimpia Wilkowszczak:
6 godzin temu
Nowoczesna w Kutnie nieźle zaczęła, ale gdy dołączył radny Ziółkowski plus pewna pani - miłośmiczka Łebskiego, to partia znalazła się w locie pikującym. Nie wiem, czy to wszystko się dzieje za zgodą pana Tomasza czy też on po prostu nie panuje nad pewnymi rzeczami.
Gaweł Wacowski:
6 godzin temu
Program Nowoczesnej to wartości i cle Czyżby główną wartością była micha, a celem micha?
Przemysław Zwowitzki:
6 godzin temu
Zanim mieszkańcy gminy połapią sie, Burzyński swojego człowieka wsadzi, będzie zmiana z buraka na kartofla z Adamowic.
Czesław Boguszewski:
6 godzin temu
Ten nasz błądzący w ciemnościach brat swędrowski to tak się nadaje na dobrego księdza pasterza jak brat burzyński na dziada kościelnego, a brat debich na słowika organistę. Omijam z daleka tą ciemnotę, głupotę i niecnotę. Szkoda marnować czas na paciorki, fikołki i koziołki. Babcia mówiła, że oni więcej złego niż dobrego czynią. Czuwajmy bo jak wyżej. Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą. Przekroczmy próg nadziei.
Czesław Boguszewski:
3
 · 
7 godzin temu
KCI powinni zamknąć na wieki. Tam tylko syf, kiła i mogiła. Zbój, zupa i kamieni kupa. Taka bezmózgowa dzicz bez wiary i kultury tam pracuje. Znam ich. Z jednym chodziłem do szkoły. Sami sobie bzdurne posty piszą. Żenada. Szkoda czasu tracić na czytanie i oglądanie tego beznadziejnego badziewia. Wolę z sikorkami pogadać albo z kumplami w bridża pograć lub rowerem pojeździć. Nie stać mnie na marnowanie czasu na pierdoły.
Flawiusz Marcynk:
3
 · 
7 godzin temu
Byłam na tej wystawie, GENIALNA, polecam wszystkim. Zdjęcia jak na panujące tam warunki świetne. Brawo dla fotografa i Pani Redaktor za podjęcie tematuNajciekawsze artykuły
 ·  64
4 dni temu
Czytelnicy pytają o zatrudnienie w Aquaparku Kutno i bezpłatne wejściówki
 ·  2
5 dni temu
Misje Święte w diecezji łowickiej. Wczoraj świadectwo Dobromira, dziś rozpoczęcie misji w Głogowcu
 ·  101
6 dni temu
WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno
 ·  3
6 dni temu
Kutnowskie firmy otrzymały wsparcie na innowacyjne projekty z branży motoryzacyjnej
 ·  29
10 dni temu
Co będzie w budynku po PZU w centrum Kutna?
 ·  21
11 dni temu
Dziś w TVP 1 historia byłego policjanta z Kutna
 ·  8
11 dni temu
Czytelnicy pytają: Kiedy wreszcie będzie nowa nawierzchnia na drodze Łanięta - Kąty?
 ·  29
19 dni temu
Gorąca dyskusja o opłatach za wodę i ścieki w Gminie Kutno. Radni zaproponowali podwyżki
 ·  89
19 dni temu
Będzie nowy stary Zarząd Powiatu w Kutnie?
 ·  51
19 dni temu
Ogłoszenia o manifestacji kutnowskiego ONR pod lupą łódzkiej prokuratury
 ·  11
20 dni temu
Proces Łukasza K. Media musiały opuścić salę rozpraw
 ·  5
20 dni temu
Bronka Nowicka w Kutnie. Dziecko martwi się, bo nie umie nakarmić kamienia
 ·  12
21 dni temu
Prokuratura Regionalna w Łodzi: Były policjant nie popełnił przestępstwa na komendzie
 ·  16
21 dni temu
Czyszczenia Królewskiej na Majówkę nie będzie, ale różana fontanna już tryska
 ·  12
23 dni temu
Twarzą w twarz Proletaryat w Kutnie
 ·  92
24 dni temu
Czytelnicy pytają, rzecznik starostwa odpowiada. Koszty kasacji i bezkrólewie
 ·  2
24 dni temu
Inwestycje PLK S.A.: Odnowione perony, wiadukt na Troczewskiego i przystanek Azory
 ·  88
24 dni temu
Radnej PSL przedłużono zatrudnienie w ośrodku. Nie ze mną te numery, Brunner
 · 
25 dni temu
Łukasz Wójcik: Podniebne przygody i wielka pasja
 · 
25 dni temu
Promocja szkół w coraz lepszym wydaniu. Powiatowe targi edukacyjne dla gimnazjalistów
 ·  247
26 dni temu
Kasacja starosty oddalona. Debich musi odejść
 ·  3
26 dni temu
Laureaci Super Pulsów Żychlina 2017
 · 
27 dni temu
W Komadzynie płonęła naczepa pełna trocin. Ruch na A1 odbywa się jednym pasem
 ·  2
30 dni temu
Premiery Teatru Puszek. Dobra zabawa i pouczający morał
 ·  105
31 dni temu
Praktyki samorządowe a wartości. Promocja prezydenta z naszych portfeli
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności