eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 28.05.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,33931-gimnazjum-nr-2-w-kutnie-mistrzem-polski-gimnazj-w-w-scrabble-2017," title="Kutno: Gimnazjum nr 2 w Kutnie MISTRZEM POLSKI GIMNAZJÓW w SCRABBLE 2017" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Gimnazjum nr 2 w Kutnie MISTRZEM POLSKI GIMNAZJÓW w SCRABBLE 2017</b><br>Wczoraj koło godz. 16:00 sędzia Polskiej Federacji Scrabble Maciej Śliwa zakończył...</div></a> <a href="/sport,33925-w-kutnie-trwaja-p-fina-y-mistrzostw-polski-m-odziczek," title="Kutno: W Kutnie trwają Półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>W Kutnie trwają Półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek</b><br>Dziś kolejne w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie kolejne...</div></a> <a href="/wiadomosci,33922-rado-nie-i-tanecznie-na-pikniku-r-anym-dzi-pokaz-florystyczny-i-koncert-singin-birds," title="Kutno: Radośnie i tanecznie na Pikniku Różanym" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radośnie i tanecznie na Pikniku Różanym</b><br>Na scenie przed Kutnowskim Domem Kultury wystąpili dla Mam najmłodsi wokaliści...</div></a> <a href="/sport,33921-pierwszy-dzie-p-fina-w-mistrzostw-polski-m-odziczek-jutro-kibicuj-naszym-dziewczynom," title="Kutno: Pierwszy dzień Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. Jutro kibicuj naszym dziewczynom" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Pierwszy dzień Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. Jutro kibicuj naszym dziewczynom</b><br>Dziś w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie odbyły się...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,33917-zag-osuj-na-projekt-wietlicy-rodzinka-w-kutnie," title="Kutno: Zagłosuj na projekt Świetlicy Rodzinka w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zagłosuj na projekt Świetlicy Rodzinka w Kutnie</b><br>W ramach projektu „Przystanek nauka” Świetlica profilaktyczno – wychowawcza „Rodzinka” w Kutnie zachęca...</div></a> <a href="/wiadomosci,33915-piknik-r-any-rozpocz-ty," title="Kutno: Piknik Różany rozpoczęty" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Piknik Różany rozpoczęty</b><br>Zapraszamy na Piknik Różany do parku Traugutta. W Kutnowskim Domu Kultury...</div></a> <a href="/wiadomosci,33912-trwaja-xv-og-lnopolskie-mistrzostwa-szk-w-scrabble," title="Kutno: Trwają XV Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w SCRABBLE" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Trwają XV Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w SCRABBLE</b><br>W tym roku w Gimnazjum nr 2 im. Marsz. J. Piłsudskiego...</div></a> <a href="/wiadomosci,33913-trzy-ofiary-miertelne-wypadku-w-ychlinie," title="Kutno: Trzy ofiary śmiertelne wypadku w Żychlinie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Trzy ofiary śmiertelne wypadku w Żychlinie</b><br>Kutnowscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej wyjaśniają okoliczności i przyczyny tragicznego...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Zygmunt Krasiński: malowany, haftowany i drukowany. Zapraszamy na wystawę
Miniatury wykonane przez młodych artystów z całego świata, z Azerbejdżanu, Kolumbii, Słowacji, Ukrainy, Wenezueli, Włoch i Polski, składające się na wystawę pokonkursową II Międzynarodowego Biennale Miniatur dla uczniów szkół artystycznych pt. „Zygmunt Krasiński”, możemy oglądać w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie.

Zygmunt Krasiński: malowany, haftowany i drukowany. Zapraszamy na wystawę, ./upload/articles_pakiety/18474/01_obraz.jpg
Zygmunt Krasiński: malowany, haftowany i drukowany. Zapraszamy na wystawę, ./upload/articles_pakiety/18474/14_obraz.jpg
Zygmunt Krasiński: malowany, haftowany i drukowany. Zapraszamy na wystawę, ./upload/articles_pakiety/18474/26_obraz.jpg


Uczestnicy konkursu użyli przeróżnych technik co czyni wystawę bardzo atrakcyjną i ciekawą. Zobaczymy Krasińskiego bądź interpertacje jego tekstów w formie druku na tkaninie, batiku, haftu i malarstwa. We włocławskim konkursie wzięło udział 481 prac z 28 szkół plastycznych. Celem konkursu było przybliżenie życia i twórczości polskiego poety okresu romantyzmu Zygmunta Krasińskiego. Ekspozycję w Centrum można oglądać do końca stycznia. Zapraszamy. [więcej]
kultura, 07.01.2013 13:50|czytane: 1283 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Noworoczne spotkanie MKS Stal Baseball i Softball Kutno
W sobotę MKS Stal Baseball i Softball Kutno zorganizował noworoczne spotkanie dla najmłodszych uczestników baseballowych i softballowych programów.

Noworoczne spotkanie MKS Stal Baseball i Softball Kutno, ./upload/articles_pakiety/18473/01_obraz.jpg
Noworoczne spotkanie MKS Stal Baseball i Softball Kutno, ./upload/articles_pakiety/18473/02_obraz.jpg
Noworoczne spotkanie MKS Stal Baseball i Softball Kutno, ./upload/articles_pakiety/18473/03_obraz.jpg


Zawody odbyły się w sali gimnastycznej szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie. Gościnne progi tej usportowionej szkoły odwiedziło tego dnia około 90 zawodników i zawodniczek w wieku od sześciu do 18 lat oraz liczna grupa ich rodziców i opiekunów.

Turniejowe potyczki nadzorowane były przez kilkunastoosobową grupę trenerów i klubowych  działaczy. Łącznie szkoła SP 1 gościła tego dnia ponad 200 osób z baseballowej i softballowej rodziny. [więcej]
pismak, 07.01.2013 10:55|czytane: 1703 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Rafał Ewkowski ustanowił halowy rekord życiowy
W minioną sobotę lekkoatleci Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziewiątka” zainaugurowali starty halowe w sezonie 2013 r. Kutnowscy zawodnicy wystartowali w ogólnopolskim mityngu na hali Rudzkiego Klubu Sportowego w Łodzi.

Bardzo dobry występy zaliczyli „nowo upieczeni” juniorzy młodsi Rafał Ewkowski i Piotr Kowalski (w roku 2012 na Mistrzostwach Polski Młodzików w Słubicach zajęli odpowiednio trzecie miejsce w skoku w dal i ósme w biegu na 300 m ppł.)

W swojej koronnej konkurencji, skoku w dal Rafał Ewkowski  ustanowił halowy rekord życiowy, skacząc na odległość 6,44 m. Także rekord życiowy ustanowił jego kolega klubowy Piotr Kowalski, który przebiegł dystans 300 m w czasie 38,79.

Doskonale zaprezentowały się także nasze młodziczki, które w biegu na 60 m ppł. uzyskały następujące rezultaty:
Natalia Kołodziejczak -10,28 s,
Emilia Kużmin-10,97 s (rekord życiowy),
Aleksandra Snopkowska-10,99 s. [więcej]
pismak, 07.01.2013 10:06|czytane: 1156 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
AZS WSGK Specjalista Kutno wygrała wyjazdowy mecz z Księżakiem Łowicz
W niedzielę drużyna (U-14) AZS WSGK „Specjalista” Kutno rozegrała wyjazdowy mecz z Księżakiem Łowicz. Nasi zawodnicy wyszyli bardzo skoncentrowani na pierwszą kwartę, grając bardzo dobrze w obronie oraz skutecznie w ataku wygrali  nieznacznie 20:14.

AZS WSGK Specjalista Kutno wygrała wyjazdowy mecz z Księżakiem Łowicz, ./upload/articles_pakiety/18471/01_obraz.jpg
AZS WSGK Specjalista Kutno wygrała wyjazdowy mecz z Księżakiem Łowicz, ./upload/articles_pakiety/18471/02_obraz.jpg
AZS WSGK Specjalista Kutno wygrała wyjazdowy mecz z Księżakiem Łowicz, ./upload/articles_pakiety/18471/03_obraz.jpg


Druga kwarta rozpoczęła się od mocnej ofensywy  drużyny Księżaka jednak tą kwartę , także wygraliśmy 18:14.  Po pierwszej połowie na tablicy widniał  wynik 38:28. Trzecia kwarta to koncertowa gra AZS-u, którą wygraliśmy wysoko 28:15.Ostatnia kwarta to kontrolowanie wyniku przez naszą drużynę i  mimo ambitnej gry gospodarzy  nie udało im się zniwelować przewagi wypracowanej w trzech kwartach. Mecz zakończył się wynikiem 82:60 - relacjonuje trener Sławomir Rybarczyk.

W drużynie AZS bardzo dobra skutecznością rzutów za 3 punkty wykazał się Marcel Haczyk ,który rzucił przeciwnikom 5  „trójek”, zaś pod koszami dominował  Krzysztof Góral ,który miał na  koncie 10 „zbiórek”. Dla drużyny AZS  punktowali: Krzysztof Góral -14, Marcel Haczyk-26,Jakub Mróz-19,Wojtczak Krzysztof-1,Golis Daniel-0,Łukasiewicz Jakub -8, Postolski Adam -2, Boroń Adam-10, [więcej]
pismak, 07.01.2013 09:55|czytane: 1434 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Pokonali drużynę UMKS Jordan Łódź
Wczoraj koszykarze AZS WSGK Kutno Kadet U-16 pokonali w meczu wyjazdowym drużynę UMKS Jordan Łódź 104:56. Wyniki w kwartach: 25:15, 31:13, 20:10, 28:18. 

Punktowali: Jakub Świątek 42, Haczyk Marcel 17, Szymon Pawlak 14, Kierzkowski Miłosz 5, Krzysztof Góral 6, Zieleziński Dawid 6, Michał Józefecki 12, Kowalski Cezary 2. Trener: Jażdżewski Karol. [więcej]
pismak, 07.01.2013 09:45|czytane: 1203 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Uszkodził samochód
Wczoraj kutnowscy policjanci zatrzymali sprawcę wybicia szyby i uszkodzenia karoserii w samochodzie opel tigra zaparkowanym w centrum miasta. 26-letni mieszkaniec powiatu łęczyckiego odpowie za uszkodzenie cudzej rzeczy. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 6 stycznia około godziny 1.00 w Kutnie przy ulicy Plac Wolności. Do zaparkowanego samochodu doszedł mężczyzna, który bez określonego powodu wybił boczną szybę oraz kilkukrotnie kopnął w karoserie pojazdu. Następnie uciekł w kierunku ulicy Królewskiej - mówi st.asp. Paweł Witczak. O uszkodzeniu opla zostali poinformowani kutnowscy policjanci, którzy dzięki podanemu rysopisowi sprawcy szybko ujęli wandala. Okazał się nim 26-letni mieszkaniec powiatu łęczyckiego. [więcej]
pismak, 07.01.2013 09:41|czytane: 1279 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Pójdźmy wszyscy do stajenki... Manifestacja wiary w śnieżnej scenerii
Święto Trzech Króli -Objawienia Pańskiego w Kutnie rozpoczęło się uroczystą Mszą Św. w Kościele Św. Wawrzyńca. Potem w sypiącym śniegu setki zgromadzonych mieszkańców podążyły z Królami i darami do Jezusa, do stajenki na Placu Marsz. J. Piłsudskiego. Orszakowi towarzyszyły chóry anielskie, konnica i pastuszkowie.

Pójdźmy wszyscy do stajenki... Manifestacja wiary w śnieżnej scenerii, ./upload/articles_pakiety/18468/03_obraz.jpg
Pójdźmy wszyscy do stajenki... Manifestacja wiary w śnieżnej scenerii, ./upload/articles_pakiety/18468/22_obraz.jpg
Pójdźmy wszyscy do stajenki... Manifestacja wiary w śnieżnej scenerii, ./upload/articles_pakiety/18468/33_obraz.jpg


Od 2011 roku, po raz pierwszy od pół wieku przypadające 6 stycznia Święto Trzech Króli jest dniem wolnym od pracy. Dziś też w 24 miastach w Polsce odrodziła się tradycja orszaku zdążającego do stajenki.

Po co na drzwiach domów piszemy KMB lub CMB oraz okadzamy nasze mieszkania kadzidłem? Związane jest to z uczestnictwem we Mszy świętej, podczas której święcone są kadzidło, mirra i kreda. Tą kredą właśnie oznacza się drzwi, pisząc litery CMB, stawiając krzyżyk oraz datę. Nawiązują one do inicjałów królów, a po łacinie, są skrótem od "Christus mansionem benedicat" (Niech Chrystus błogosławi ten dom), co jest manifestacją wiary. [więcej]
redaktor, 06.01.2013 18:53|czytane: 3631 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
AZS WSGK POLFARMEX KUTNO wygrywa z MKS Dąbrową Górniczą
Po zaciętym meczu i nerwowej końcówce Akademicy wygrali z MKS Dąbrową Górniczą 75:73. Wygrana na własnym terenie dała im miejsce wicelidera w klasyfikacji generalnej.

AZS WSGK POLFARMEX KUTNO wygrywa z  MKS Dąbrową Górniczą , ./upload/articles_pakiety/18467/22_obraz.jpg
AZS WSGK POLFARMEX KUTNO wygrywa z  MKS Dąbrową Górniczą , ./upload/articles_pakiety/18467/16_obraz.jpg
AZS WSGK POLFARMEX KUTNO wygrywa z  MKS Dąbrową Górniczą , ./upload/articles_pakiety/18467/40_obraz.jpg


Początek pierwszej kwarty należał do AZS-u. Mecz otworzył Krzysztof Jakóbczyk rzucając celnie za 3 punkty. Następnie Jakub Dłuski zdobył dwa punkty z rzutów wolnych i po upływie jednej minuty Akademicy prowadzą 5:0.  Zawodnicy z Dąbrowy zaczęli odrabiać straty i już w czwartej minucie doprowadzili do trzypunktowej przewagi. Druga część pierwszej kwarty należała już do podopiecznych trenera Wojciecha Wieczorka. Akademicy nie pozwalają jednak na większą przewagę niż 6 punktów i pod koniec odrabiają straty. Pierwsza kwarta kończy się dwupunktową przewaga gości(16:18). [więcej]
redaktor, 05.01.2013 23:52|czytane: 2418 razy|27 komentarzy|komentuj|czytaj cały
AZS WSGK TEVA KUTNO (U-13) uległo UMKS KSIĘŻAKOWI ŁOWICZ
Pierwsza kwarta dzisiejszego meczu  należała do zawodników z Kutna, którzy wypracowali przewagę pięciu punktów.

Druga odsłona meczu jest dosyć wyrównana. Zawodnikom z Łowicza udaję się nadrobić większość przewagi AZS-u. Lecz druga kwarta kończy się jednopunktową przewagą podopiecznych trenera Sławomira Rybarczyka.

AZS WSGK TEVA KUTNO (U-13) uległo UMKS KSIĘŻAKOWI ŁOWICZ, ./upload/articles_pakiety/18466/02_obraz.jpg
AZS WSGK TEVA KUTNO (U-13) uległo UMKS KSIĘŻAKOWI ŁOWICZ, ./upload/articles_pakiety/18466/06_obraz.jpg
AZS WSGK TEVA KUTNO (U-13) uległo UMKS KSIĘŻAKOWI ŁOWICZ, ./upload/articles_pakiety/18466/15_obraz.jpg


Trzecia odsłona spotkania kończy się nie pomyślnie dla gospodarzy, którzy przegrywają po trzech kwartach trzema punktami z drużyną gości. W czwartej kwarcie zawodnikom UMKS KSIĘŻAK ŁOWICZ udało się utrzymać prowadzenie do końca meczu i ostatecznie wygrali z AZS WSGK TEVA KUTNO 55:68. [więcej]
redaktor, 05.01.2013 23:50|czytane: 1947 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
75:73 Wygraliśmy z Dąbrową Górniczą
Koszykarze AZS WSGK Polfarmex Kutno wygrali dziś u siebie z MKS Dąbrowa Górnicza 75:73. Akademicy zrehabilitowali się i dali prawdziwe gorące widowisko. Wkrótce fotoreportaż. [więcej]
redaktor, 05.01.2013 19:50|czytane: 1516 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zapraszamy na stronę www.azs.wsgk.com.pl
Zapraszamy wszystkich fanów kutnowskiego AZSu do odwiedzenia pierwszej, oficjalnej strony internetowej KU AZS WSGK KUTNO - zaprasza Tomasz Białobłocki.

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
 Zapraszamy na stronę www.azs.wsgk.com.pl

[więcej]
pismak, 05.01.2013 19:09|czytane: 1656 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zimowiska w Muszynie dla dzieci rolników
Radny miejski z Krośniewic współorganizuje w Muszynie zimowiska dla dzieci z obszarów wiejskich. W zimowiskach mogą uczestniczyć dzieci, które nie ukończyły 16 lat i których co najmniej jeden rodzic jest płatnikiem KRUS. Mogą być to dzieci, które są zameldowane w powiatach kutnowskim, łowickim, łęczyckim.

11 lutego dzieci pojadą do Muszyny na 10 -dniowe ferie zimowe. Koszt wyjazdu: 300 zł. Liczba miejsc ograniczona.
Szczegółowych informacji na temat zimowisk oraz zapisy przyjmuje pod adresem e-mailowym radny Tomasz Walczewski. [więcej]
redaktor, 05.01.2013 18:34|czytane: 3909 razy|20 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Szansa na remont dla kutnowskiej biblioteki?
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie czeka na remont dobre dwie kadencje. Władza obietnice składa, wpisuje w plany budżetowe, a potem znajdują się inwestycje wyższej konieczności, które należy przeprowadzić w trybie natychmiastowym. I okazuje się, że remont w bibliotece nie jest AŻ tak ważny.

Od 2011 r. realizowany jest Program Rządowy „Biblioteka+ ”, alle właśnie zmieniają się jego zasady – będą dużo korzystniejsze dla tych, którzy chcą budować i remontować biblioteki. Czy to dobra okazja dla naszej biblioteki, aby remont przeprowadzić ze sporym dofinansowaniem?

Do tej pory chcąca zbudować bibliotekę gmina musiała liczyć się z poniesieniem 40 proc. wartości przedsięwzięcia. Teraz wystarczy 25 proc. Nowe zapisy są bowiem korzystniejsze dla beneficjentów. 75 proc. kosztów będzie pokrywał budżet państwa, a resztę będzie stanowił wkład własny projektodawcy. Podniesiony jest także limit maksymalnego dofinansowania - do 1,875 mln zł.

Rozszerzono również krąg potencjalnych wnioskodawców o biblioteki publiczne, dla których założycielem są gminy miejskie do 50 tys. mieszkańców (wcześniej do 15 tys. mieszkańców). Zmiany mają zapewnić większe zainteresowanie samorządów i spowodować wzrost liczby realizowanych projektów. W Łódzkiem w ramach „Biblioteki+” budowane są właśnie cztery biblioteki (Rogów, Mniszków, Kiełczygłów, Sulmierzyce), jedna będzie remontowana (Brzeziny).

Na pewno warto i kutnowską bibliotekę publiczną, szczególnie, że ma wykonaną już dokumentację zgłosić [więcej]
wandea, 05.01.2013 12:21|czytane: 1370 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
21. WOŚP już w następną niedzielę
Aż 142 wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w następną niedzielę 13 stycznia wyruszy z puszkami na kutnowskie ulice. W tym roku orkiestra gra dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów.

21. WOŚP już w następną niedzielę, ./upload/articles_pakiety/18462/01_obraz.jpg
21. WOŚP już w następną niedzielę, ./upload/articles_pakiety/18462/03_obraz.jpg


Ruszyły już aukcje, wolontariusze przygotowani, przeszkoleni mają już gotowe bajecznie kolorowe puszki, do kutnowskiego sztabu dotarł też przedstawiciel Klubu MKS Czarni. Zapraszamy na facebooka kutnowskiego sztabu WOŚP. fot. WOŚP Kutno [więcej]
redaktor, 05.01.2013 10:07|czytane: 4341 razy|36 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Bal karnawałowy w stylu 20. i 30. lat XX wieku. Kutnowski Dom Kultury zaprasza
Kutnowski Dom Kultury zaprasza na bal karnawałowy. Para 250 zł, w menu 3 gorące posiłki, zimne przystawki, bezalkoholowe napoje, ciasta i owoce. Dobrą zabawę gwarantuje Wodzirej z Warszawy. Bal odbędzie się 2 lutego w filii KDK - Centrum Teatru Muzyki i Tańca przy ul. Teatralnej w Kutnie.

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
Bal karnawałowy w stylu 20. i 30. lat XX wieku. Kutnowski Dom Kultury zaprasza

[więcej]
pismak, 05.01.2013 09:31|czytane: 1409 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Krośniewiczanie pożegnali stary rok szklanką kakao
30 grudnia Krośniewiczanie, ci młodsi i ci starsi,w nietypowy sposób żegnali kończący się rok. O godz. 16:30 na terenach przy hali sportowej wszystkich zebranych przywitała  Burmistrz Julianna Barbara Herman wraz z Jadwigą Jóźwiak - Dyrektorem Miejskiego Przedszkola w Krośniewicach i Magdaleną Mitlas-Kostrzewą - Kierownikiem Ośrodka Kultury. Panie złożyły noworoczne życzenia, zaprosiły na ciepłe kakao i pyszne ciasto.

Krośniewiczanie pożegnali stary rok szklanką kakao, ./upload/articles_pakiety/18460/01_obraz.jpg
Krośniewiczanie pożegnali stary rok szklanką kakao, ./upload/articles_pakiety/18460/02_obraz.jpg
Krośniewiczanie pożegnali stary rok szklanką kakao, ./upload/articles_pakiety/18460/03_obraz.jpg


Dodatkową atrakcją był występ przedszkolaków, który porwał do tańca nieco przemarzniętych widzów. Kiedy wszystkich zebranych rozgrzało i kakao i brawurowy występ maluchów, na niebie rozbłysnęły fajerwerki. Tysiące kolorowych ogników rozświetliło niebo nad Krośniewicami. Wszyscy obecni brawami podziękowali za efektowne widowisko, którym jak zawsze dyrygował Jerzy Borzuchowski.  Organizatorzy imprezy dziękują sponsorom: Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i OSM Proszkownia Mleka w Krośniewicach. [więcej]
pismak, 05.01.2013 09:23|czytane: 2374 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wesoła Nowina w Trzech Króli
Jutro, 6 stycznia, w Centrum Teatru, Muzyki i Tańca w Kutnie będzie można obejrzeć widowisko jasełkowe pt. "Wesoła Nowina" oparte na "Betlejem Polskim" Lucjana Rydla w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej. Zapraszamy o godz. 17.00. Wejściówki w kasie centrum. Widowisko powstało w ramach projektu dofinansowanego przez Miasto Kutno.

Recenzja widowiska tutaj

[więcej]
kultura, 05.01.2013 09:16|czytane: 1376 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Problemy ze stroną urzędu miasta, nowa już w lutym
16 800 zł brutto będzie kosztować nowa strona Urzędu Miasta Kutna. Umowa z firmą Architektura Internetu z Łodzi została podpisana 27 listopada 2012. Termin na wykonanie strony wynikający ze specyfikacji zapytania ofertowego to 30 dni od akceptacji grafiki. Strona magistratu będzie gotowa w lutym tego roku.

Problemy ze stroną urzędu miasta, nowa już w lutym, ./upload/articles_pakiety/18458/01_obraz.jpg


Trwają prace nad strukturą strony jak i jej szatą graficzną. Planowany termin oddania nowej strony urzędu do użytku - luty 2013 r.- informuje Joanna Brylska, Kierownik Biura Prasowego kutnowskiego magistratu.

Przypomnijmy zapytania ofertowe zostały wysłane do 9 firm pod koniec października. Do 2 listopada ub.r.  do magistratu wpłynęły 4 oferty - Concept Intermedia z Torunia, Architektura Internetu z Łodzi, Netstar A.J. Malinowscy z Kutna, Vobacom sp. z o. o  z Torunia. Kryterium wyboru było 100% ceny. Architektura Internetu z Łodzi złożyła najtańszą ofertę zgodnie z protokołem zatwierdzonym w dniu 12.11.2012 r.

W czwartek  przez kilka godzin  strona miasta nie działała. Czy powodem braku dostępu do strony były działania nowej firmy? Wczorajsza chwilowa awaria strony wynikała z przejęcia zobowiązań firmy Excelo (wykonawcy dotychczasowej strony um.kutno.pl i systemu CMS) przez firmę Avena Technologie. Głównym kontrahentem firmy Excelo była firma Amber Gold. Wobec zaprzestania regulowania należności przez [więcej]
wandea, 04.01.2013 13:52|czytane: 1568 razy|12 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Muzeum Regionalne zaprasza w styczniu na wystawy i sesję naukową
Pisaliśmy już o kulturalnym styczniu zaplanowanym przez Kutnowski Dom Kultury. Dziś podajemy terminy zdarzeń, na które zaprasza Muzeum Regionalne w Kutnie.

Do 15 stycznia otwarta będzie wystawa czasowa "W cieniu orłów". 28 stycznia o godz.17.00 będziemy mogli uczestniczyć w wernisażu wystawy "Madonna w sztuce ludowej", a 25 o godz. 11.00 w Centrum Teatru Muzyki i Tańca odbędzie się sesja naukowa przygotowana przez Muzeum na temat powstania styczniowego. [więcej]
kultura, 04.01.2013 13:38|czytane: 1324 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dla kogo w tym roku laur Celiny Dangel Fijałkowskiej?
Kutnowski Dom Kultury ogłasza VII TURNIEJ JEDNEGO WIERSZA O LAUR CELINY DANGEL FIJAŁKOWSKIEJ, który odbędzie się 31 stycznia 2013 r. w Kawiarni Kutnowskiego Domu Kultury.

Kutnowski Dom Kultury kontynuuje dzieło zapoczątkowane przez społeczników działających w ramach Środkowoeuropejskiego Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego Środek i organizuje kolejną, siódmą edycję konkursu, który jest elementem misji odkrywania i pielęgnowania talentów wśród młodzieży powiatu kutnowskiego, jaką próbuje realizować instytucja kultury.

Turniej jest też formą upamiętnienia jego Patronki poetki Celiny Dangel Fijałokwskiej. Pisarka urodziła się w Kutnie w majątku swoich pradziadków Zawadzkich 10 maja 1889 r. Mieszkala w podkutnowskim majątku Skłóty. Pałac w Skłótach, który za sprawą jej i jej męża stał się w okresie międzywojennym ważnym ośrodkiem życia intelektualnego i artystycznego nie doczekał się jak dotąd renowacji. W roku 1918 zasłużona spółka wydawnicza Gebethner i Wolff zaprezentowała jej debiutancki tomik zatytułowany po prostu „Poezje” i sygnowany panieńskim nazwiskiem Celina Danglówna. W okresie międzywojennym publikowala wiersze na łamach prasy ogólnopolskiej. Oprócz utworów własnych miała w swoim dorobku także świetne tłumaczenia, m.in. Rilkego. [więcej]
kultura, 04.01.2013 09:47|czytane: 1370 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jutro kutnowscy koszykarze zmierzą się z Dąbrową Górniczą
Jutro o godz. 17.30  akademicy rozpoczną drugą rundę pierwszoligowych potyczek rewanżując się Dąbrowie Górniczej za porażkę w poprzedniej rundzie. Zapraszamy kibiców do hali Szkoły Podstawowej nr 9 w  Kutnie.

Jutro kutnowscy koszykarze zmierzą się z Dąbrową Górniczą

Podopieczni Jarosława Krysiewicza są na trzecim miejscu w tabeli z dorobkiem jedenastu zwycięstw i czterech porażek. Liczymy jutro na dwunaste zwycięstwo. [więcej]
pismak, 04.01.2013 09:47|czytane: 1257 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy pytają: Ile wzrósł fundusz płac w Starostwie Powiatowym?
Jeden z czytelników eKutno.pl zapytał niedawno w komentarzu do artykułu o nieprawidłowościach w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Kutnie, ile wzrósł fundusz płac w Starostwie Powiatowym w Kutnie w 2011 i 2012 r. w porównaniu z 2010 r. i kto otrzymał te pieniądze. Pytanie nie jest związane z artykułem, jednak ważne, więc skierowaliśmy je do Mirosława Rucińskiego, członka Zarządu Powiatu.

W 2011 roku wzrost był inflacyjny 2,6 % w stosunku do 2010 roku. Natomiast w 2012 roku nie było żadnego wzrostu czyli te 2,6 % utrzymane - odpowiedział Mirosław Ruciński. - Oczywiście podwyżkę taką w 2011 roku otrzymali wszyscy pracownicy starostwa. [więcej]
pismak, 03.01.2013 15:38|czytane: 2317 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Od 19 stycznia nowy i droższy egzamin na prawo jazdy
19 stycznia w życie wejdą nowe przepisy ustawy o kierujących pojazdami. Rewolucja czeka amatorów skuterów i quadów. Zmieni się też opłata za prawo jazdy i za egzaminy oraz zasady egzaminów.

W zmienionej ustawie przewidziano wprowadzenie nowej kategorii prawa jazdy AM, która będzie stwierdzała posiadanie uprawnienia do kierowania motorowerem i czterokołowcem lekkim. Minimalny wiek do kierowania nimi to 14 lat. Według nowych przepisów prawem jazdy AM będą musiały się legitymować osoby, które przed 18 stycznia 2013 roku nie będą posiadać aktualnej karty motorowerowej, a także osoby, które przed tym dniem nie będą miały ukończonych co najmniej 18 lat. Te osoby będą musiały podejść do egzaminu państwowego. Z egzaminu na prawo jazdy AM zwolnione będą z kolei osoby, które przed 18 stycznia 2013 roku zdążą zdać egzamin na kartę motorowerową i ją wyrobią, osoby, które najpóźniej 18 stycznia przyszłego roku osiągną pełnoletność, a także osoby, które będą posiadać ważne prawo jazdy innej kategorii.

Ustawa wprowadza też nową kategorię dla początkujących motocyklistów - prawo jazdy A2, uprawniające do prowadzenia motocykli z silnikami o mocy do 35 kW. Aby prowadzić motocykle, młody kierowca będzie musiał najpierw zdobyć prawo jazdy na małe motocykle - A1 (w wieku 16 lat) lub A2 (jeśli skończy 18 lat). Po następnych dwóch latach będzie się mógł ubiegać - odpowiednio - o prawo jazdy kat. A2 lub A. Granicę minimalnego wieku niezbędnego do uzyskania prawa jazdy kat. A podniesiono z 18 do 24 lat.

Od 19 stycznia 2013 r. za wydanie dokumentu prawo jazdy zapłacimy 100 złotych. Zmieniają się też ceny egzaminów. Za obie części testu na najpopularniejszą kategorię prawa jazdy B trzeba będzie zapłacić  65 zł, praktyczny egzamin to koszt 140 zł. Koszt egzaminu na kategorię A zwiększy się ze 162 zł do 210 zł, za kategorię D trzeba będzie zapłacić 230 zł zamiast 182 zł. [więcej]
pismak, 03.01.2013 14:25|czytane: 2170 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Miał trzy promile i opiekował się dziewczynką na dworcu kolejowym
Niektórzy nasi rodacy długo trzeźwieją po zabawie sylwestrowej. W środę 2 stycznia o godz. 17:20 funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Posterunku w Kutnie, podczas patrolu budynku dworca kolejowego w Kutnie, zatrzymali mężczyznę, który będąc w stanie silnego upojenia alkoholowego, sprawował opiekę nad dwunastoletnią dziewczynką.

Sokiści nie dysponują sprzętem do badania zawartości alkoholu we krwi, dlatego na miejsce wezwano policję. Mężczyzna został poddany badaniu alkomatem. – Miał trzy promile alkoholu we krwipotwierdza st. asp. Paweł Witczak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

Ujęty 35-letni Jarosław M., mieszkaniec Żyrardowa i będącą pod jego opieką dziewczynka, zostali przekazani do Komendy Powiatowej Policji w Kutnie, [więcej]
motylewski, 03.01.2013 13:15|czytane: 1654 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Zespół CATHARSIS z Żychlina z nagrodą
Młodzieżowy zespół CATHARSIS z Żychlina  zdobył III miejsce w III Przeglądzie Kolęd i Pastorałek „Hej, w Dzień Narodzenia” organizowanym przez Dom Kultury w Łęczycy.

Zespół CATHARSIS z Żychlina z nagrodą, ./upload/articles_pakiety/18448/01_obraz.jpg
Zespół CATHARSIS z Żychlina z nagrodą, ./upload/articles_pakiety/18448/02_obraz.jpg


Zespół CATHARSIS wystąpi 6 stycznia br. o godz. 14.00 na koncercie laureatów w Łęczycy w Kościele p.w. św. Andrzeja Apostoła. Opiekunem zespołu jest instruktor Żychlińskiego Domu Kultury: Witek Figurski.
Gratulujemy. [więcej]
kultura, 03.01.2013 12:31|czytane: 1637 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Pacjent kontrolowany. Jak działa weryfikacja eWUŚ w Kutnie?
Od 1 stycznia weryfikuje nas jako pacjentów, eWUŚ czyli system Elektronicznej Weryfikacji Uprawnień Świadczeniobiorców. Wdzięczna to nazwa, ale ustrojstwo biurokratyczne jak każde podobne, może doprowadzić do natychmiastowego podniesienia ciśnienia pacjentowi, jak i recepcjonistce w przychodni. To również wielki krok do...do pełnej cyfryzacji służby zdrowia.

Rok 2012 w służbie zdrowia rozpoczął się od chaosu z wypisywaniem recept na leki refundowane. 2013 zaczyna się nie małą rewolucją.  Wczorajszy dzień w niektórych kutnowskich przychodniach  nie należał do zbyt udanych. Brak informacji, brak czasu na wdrożenie, okres przedłużania lub nieprzedłużania umów w pracy i do tego epidemia grypy oraz przeziębień sprawiły chaos w recepcjach przychodni. Telefony dzwoniły na okrągło, ale przecież panie recepcjonistki nie mogą jednocześnie odbierać telefonów i weryfikować pacjenta w systemie, który może jak każdy inny komputerowy zawiesić się na kilka miniut lub godzin.

Nie miałam na szczęście żadnego problemu. Byłam w systemie, jedynie jakieś oświadczenie musiałam napisać, bo dawno nie byłam w przychodni- mówi pacjentka NZOZ "Rodzina" przy ul. Kołłątaja w Kutnie. - Nie było tak źle.

Pacjenci muszą mieć teraz dużo cierpliwości, bo przychodniom potrzebny jest czas na weryfikację danych i sprawdzenie czy pacjenta warto przyjąć czy nie. Mogą zdarzyć się też sytuacje, w których system wie lepiej czy jesteśmy ubezpieczeni czy nie, zachowajmy wówczas spokój. NFZ przygotował specjalne oświadczenia dla pacjenta, które należy wówczas wypełnić - tutaj

W Łódzkiem wniosek elektroniczny o korzystanie z systemu eWUŚ złożyło  blisko 85% świadczeniodawców, którzy mają kontrakt z ŁOW NFZ. Od 1 stycznia 2013 r. w tych placówkach, w których dostępny będzie system eWUŚ, aby potwierdzić prawo do bezpłatnego leczenia wystarczy podać numer PESEL [więcej]
pismak, 03.01.2013 10:47|czytane: 1564 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Nasi koszykarze zmierzą się z PGE Turów Zgorzelec w II etapie Intermarché Basket Cup 2012/13
W środę 2 stycznia 2013 roku rozlosowano pary I rundy II etapu Intermarché Basket Cup 2012/13 (Pucharu Polski mężczyzn). Zespół AZS WSGK Polfarmex Kutno zmierzy się z wicelider rozgrywek TBL zespołem PGE Turów Zgorzelec. Mecz I rundy fazy centralnej odbędzie się w dniu 24 stycznia (czwartek) 2013 roku.

16 stycznia zostaną rozegrane dwa pozostałe spotkania: WKS Śląsk Wrocław - Anwil Włocławek oraz PBS Bank Efir Energy MOSiR Krosno - Jezioro Tarnobrzeg.

W I rundzie fazy centralnej zagrają ze sobą trzy zespoły z I ligi (zwycięzcy tych rozgrywek na szczeblu PZKosz) oraz trzy drużyny z Tauron Basket Ligi. Na zwycięzców czekają w kolejnych rundach uczestnicy europejskich pucharów oraz AZS Koszalin, który jako organizator ma zapewnione miejsce w finałowym turnieju całego cyklu (9-10 lutego).

Terminarz kolejnych wydarzeń związanych z II etapem (faza centralna) Intermarché Basket Cup:

16 stycznia 2013 (środa): mecze I rundy fazy centralnej (gospodarzami drużyny PZKosz)
24 stycznia (czwartek): AZS WSGK Polfarmex Kutno - PGE Turów Zgorzelec.

25 stycznia 2013 (piątek), godz. 10.00: losowanie II rundy i Final Four fazy centralnej, z udziałem zwycięzców I rundy oraz Asseco Prokomu Gdynia, Trefla Sopot i Stelmetu Zielona Góra, losowanie ?(w siedzibie PLK) odbędzie się bez rozstawienia i wyłoni pary oraz gospodarzy meczów II rundy. [więcej]
redaktor, 03.01.2013 10:01|czytane: 1168 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Niech Chrystus błogosławi ten dom. Orszak Trzech Króli w niedzielę
Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli  święto Trzech Króli, jest jednym z pierwszych świąt ustanowionych przez Kościół. Święto kończy obchody Bożego Narodzenia. W Kutnie w zeszłym roku w Orszaku Trzech Króli przeszło kilkaset osób. Jak będzie w niedzielę?

Zgodnie z tradycją tego dnia oznacza się drzwi kredą, pisząc na nich litery: K+M+B. Pochodzą one od pierwszych liter - C+M+B - łacińskiego zdania: "Christus Mansionem Benedicat" - "Niech Chrystus błogosławi ten dom" lub "Christus Multorum Benefactor" -"Chrystus Dobroczyńcą Wielu". Wspólne świętowanie dnia misyjnego rozpocznie się Mszą św. w Kościele św. Wawrzyńca, a potem ulicą Królewską aż do Placu Marsz. J. Piłsudskiego przejdzie Orszak Trzech Króli. Proboszcz ks. Stanisław Pisarek [więcej]
pismak, 02.01.2013 19:50|czytane: 1884 razy|15 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: Złoty Środek Poezji - Lipska, Dąbrowski, De Press i poeci z Niemiec
Na trzy dni czerwca tego roku (21-23.06) Kutnowski Dom Kultury zaplanował kulminację prac nad IX Festiwalem "Złoty Środek Poezji". Od dziś właśnie rusza pełną parą ten projekt poetycki, którego efekty będziemy podziwiali na festiwalu. Tegoroczna edycja objęta naszym patronatem odbywa się pod hasłem Nowa poezja, ojczyzna i dziewczyna.

Pod patronatem eKutno.pl: Złoty Środek Poezji - Lipska, Dąbrowski, De Press i poeci z Niemiec

Wśród spodziewanych gości są poeci polscy: Ewa Lipska, Tadeusz Dąbrowski, Sergiusz Sterna-Wachowiak i jako tłumacz Jerzy Ł. Kaczmarek oraz poeci niemieccy: Agelika Janz, Jan Wagner, Uljana Wolf - mówi koordynator festiwalu Artur Fryz.  - Wśród atrakcji słowno-muzyczno-tanecznych koncerty zespołów muzyki tradycyjnej: Zdrowie Pięknych Pań i Gęsty Kożuch Kurzu, występy poetów śpiewających i melodeklamujących z towarzyszeniem zespołów: Dawida Majera z projektem Latające Gruszki i Piotra Kulpy z zespołem mea culpa oraz Trupą Propaganda.

W nocy z 22 na 23 czerwca super-koncert legendarnej polsko-norweskiej kapeli De Press „Ojczyzna i dziewczyna”. O akcjach, konkursach, programie i gościach festiwalu będziemy informować na bieżąco. Zapraszamy również na stronę festiwalu wykonaną przez ZAZAprojekt Paulina Andryszczak. [więcej]
kultura, 02.01.2013 16:19|czytane: 1253 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Koło Miejskie PZW nr 2 w Kutnie zaprasza na zebranie sprawozdawcze
20 stycznia 2013 r. godz 9.00 -13.00 w sali Kutnowskiego Domu Kultury odbędzie się zebranie sprawozdawczo-wyborcze za 2012 r. dla członków Koła Miejskiego PZW nr 2 w Kutnie.

Od godz 9.00 do 10.00 będzie możliwość opłacenia także składek PZW na rok 2013 przez członków Koła nr 2 Kutno jak i także przez innych którzy będą chętni na zapisanie się do nas.

Plan  zebrania:

1.Otwarcie zebrania sprawozdawczo-wyborczego.
2. Przyjęcie porządku obrad.
3. Przedstawienie sprawozdań z działalności :
Zarządu Koła, sprawozdania finansowego, komisji rewizyjnej, sądu koleżeńskiego.
4. Dyskusja nad sprawozdaniami. [więcej]
pismak, 02.01.2013 15:53|czytane: 1090 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dzień Nowej Szansy
„TEEN CHALLENGE” Chrześcijańska Misja Społeczna Oddział w Kutnie serdecznie zaprasza 12 stycznia na „DZIEŃ NOWEJ SZANSY”, który odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 9.

Wykłady na temat „DDA – wsparcie w zdrowieniu” prowadzić będzie Kazimierz Juszczak z Chełmna. DNI NOWEJ SZANSY współfinansowane są przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy UM Kutno.

PROGRAM DNIA
godz.   8.30 -  śniadanie
godz.   9.00 – pieśni, relacje osób uwolnionych z nałogu alkoholowego
godz. 10.00 – wykład [więcej]
pismak, 02.01.2013 15:43|czytane: 1132 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Sylwestrowa noc w Aquaparku Kutno
Bezalkoholowy Wellcome-drink, gorący posiłek, hity minionego roku, taneczna zabawa nie tylko w wodzie oraz wiele innych atrakcji. Tak w skrócie można opisać sylwestrową noc w Aquaparku Kutno.

Sylwestrowa noc w Aquaparku Kutno, ./upload/articles_pakiety/18436/01_obraz.jpg
Sylwestrowa noc w Aquaparku Kutno, ./upload/articles_pakiety/18436/02_obraz.jpg
Sylwestrowa noc w Aquaparku Kutno, ./upload/articles_pakiety/18436/03_obraz.jpg


Punktualnie o godzinie 24:00, Nowy 2013 Rok w kutnowskim Aquaparku powitało ok. 200 osób, które tę jedną jedyną noc w roku postanowili spędzić zupełnie inaczej niż większość mieszkańców Kutna i okolic. Po uroczystym toaście, przybyli na imprezę sylwestrową mogli obejrzeć pokaz sztucznych ogni oraz rozkoszować się smakiem wielkiego noworocznego tortu przygotowanego prze firmę „Paola”. Podczas nocy sylwestrowej nie mogło zabraknąć kankana, stuosobowego węża pluskającego się w wodzie oraz turnieju w waterpolo. Zabawa trwała do godziny 1:30. [więcej]
pismak, 02.01.2013 15:22|czytane: 4170 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Strzelali do kierowcy, który chciał przejechać policjanta
Krośniewiccy policjanci użyli broni służbowej w stosunku do kierowcy, który próbował przejechać interweniującego mundurowego. Piratem drogowym okazał się 26–letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego. Mężczyzna nie został ranny na skutek oddanych strzałów.

Do zdarzenia doszło dziś około godziny 0.50 w miejscowości Nowe Ostrowy. Podczas patrolu funkcjonariusze Komisariatu Policji w Krośniewicach zauważyli pojazd opel vetra. Zachowanie kierowcy wskazywało, że może prowadzić pod wpływem alkoholu. Na wydawane polecenia do zatrzymania, wręcz przeciwnie nagle przyspieszył. Policjanci ruszyli w pościg za pojazdem. W miejscowości Grodno mundurowi wyprzedzili uciekiniera. Jeden z policjantów wysiadł z radiowozu i ponownie wydał polecenie do zatrzymania się pojazdu. Gdy policjant próbował podejść do samochodu, kierujący vectrą gwałtownie ruszył i potrącił mundurowego, który upadł na ziemię. W związku z zaistniałą sytuacją policjant oddał w górę strzały ostrzegawcze. [więcej]
pismak, 02.01.2013 14:57|czytane: 2623 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Zderzenie z drzewem
Wczoraj około godziny 14.00 na ulicy Długosza w Kutnie niebieski seat po wyjściu z zakrętu wgniótł maskę na drzewie.

Zderzenie z drzewem, ./upload/articles_pakiety/18434/01_obraz.jpg
Zderzenie z drzewem, ./upload/articles_pakiety/18434/02_obraz.jpg
Zderzenie z drzewem, ./upload/articles_pakiety/18434/03_obraz.jpg


Kutnowska policja ustala okoliczności zdarzenia. [więcej]
pismak, 02.01.2013 10:24|czytane: 4018 razy|22 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutnianie w Wilson Kids Cup Łęczyca Open Edycja III 2012
W sobotę 29 grudnia, kiedy to w dalekiej Australii i Nowej Zelandii rozpoczął się nowy sezon dorosłego tenisa, nasi młodzi tenisiści z Łęczycy i Kutna wraz z dziećmi z innych miast Polski, kończyły na tenisowo stary rok,  18 – tym już Wilson Kids Cup Łęczyca Open w 2012 roku.

Kutnianie w Wilson Kids Cup Łęczyca Open Edycja III 2012, ./upload/articles_pakiety/18432/01_obraz.jpg
Kutnianie w Wilson Kids Cup Łęczyca Open Edycja III 2012, ./upload/articles_pakiety/18432/02_obraz.jpg
Kutnianie w Wilson Kids Cup Łęczyca Open Edycja III 2012, ./upload/articles_pakiety/18432/03_obraz.jpg


Do turnieju, który został rozegrany we wszystkich kategoriach wiekowych od 6 do 10 roku życia, zgłosiło się około 60 dzieci. Oczywiście tradycyjnie najwięcej było na poziomie czerwonym, czyli 7 – 8 lat. Dlatego osobno walczyły dzieci 7 – letnie oraz w dwóch grupach 8 – latki. Miłym zaskoczeniem była 10 osobowa rywalizacja 6 – latków (niebieskich), wśród których grały również 5 – latki.

Oprócz dzieci z Łęczycy (zawodników MMKT – Łęczyca) po raz pierwszy w historii Kutna wystąpili mali reprezentanci tego miasta, młodzi tenisiści, którzy od dwóch miesięcy szkolą się na zajęciach prowadzonych przez MMKT – Łęczyca. Dla nich wszystkich był to absolutny debiut, czyli pierwszy kroczek tenisowy. Myślę, że było to spore przeżycie, zarówno dla nich samych oraz ich rodziców - mówi Grzegorz Jasiński.

Rywalizacja w każdej kategorii wiekowej toczyła się systemem „każdy z każdym” i była bardzo zacięta. Dość powiedzieć, że podczas całego turnieju dzieci rozegrały ok. 220 meczów tenisowych na 8 kortach rozmieszczonych na hali, której każdy, dosłownie każdy metr powierzchni tętnił TENIS 10. Na zakończenie na buziach dzieci było widać zmęczenie kilkugodzinną rywalizacją, lecz duma  z pierwszego  w życiu medalu, trofeum, dyplomu oraz innych prezentów była silniejsza i powodowała autentyczną radość i żal, że to już koniec.

Uważamy, że była to jedna z bardziej udanych imprez TENIS 10 rozegranych w 2012 roku w Łęczycy. Cykl Wilson Kids Cup Łęczyca Open jest rozgrywany trzeci rok z rzędu, a w tym roku odbyło się 18 turniejów, co jest absolutnym rekordem. Program TENIS 10 działa i coraz bardziej się rozpędza - dodaje Jasiński. -  Miejski Młodzieżowy Klub Tenisowy – Łęczyca jako organizator imprez ma kolejny powód do dumy, gdyż udało nam się pokazać i zaszczepić tenis w przyjaznym sportowo, sąsiednim Kutnie. Jesteśmy pewni, że już wkrótce nasza współpraca rozkwitnie niczym Piękna Kutnowska Róża i dzięki pomocy Władz obu Miast nasz region Kutno – Łęczyca w centrum Polski oprócz wielu innych walorów zasłynie również z tenisowych tradycji. [więcej]
pismak, 02.01.2013 09:47|czytane: 1285 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Niepełnosprawni na szerokich wodach kutnowskiego rynku. Czy znajdzie się miejsce dla
Problemy z siedzibą TIFT REKLAMY Spółdzielni Socjalnej osób niepełnosprawnych w Nowej Wsi mogą zakończyć się dla firmy dramatycznie. 47 -letni Leszek... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Spotkanie informacyjne Pałac Saski w Kutnie - rewitalizacja i funkcje przyszłego
Muzeum Regionalne w Kutnie zaprasza na kolejne spotkanie informacyjne poświęcone przyszłości Pałacu Saskiego. Spotkanie pt. „Pałac Saski w Kutnie – rewitalizacja i funkcje przyszłego kompleksu” odbędzie się 31 maja o godz.... [więcej]
Sport
W Kutnie trwają Półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek
Dziś kolejne w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie kolejne mecze Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. O godz. 12.00 Basket Go Przemyśl zmierzył się z Mistrzyniami Województwa – KKS Pro-Basket Kutno z wynikiem 46:43.  Zapraszamy jutro o godz.  10:00 MPKK Sokołów OSiR... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Dyskretna pozna Pana Jestem gotowa rozpalić twoje zmysły do maksimum i sprawić że po naszym spotkaniu będziesz chciał tylko więcej. Zainteresowany? czekam na twoją wiadomość jednakże nie trać ani mojego ani sw... [czytaj więcej]
PRACA PRZY PRODUKCJI I MONTAŻU MEBLI Zatrudnimy pracownika do prac związanych z obróbką płyt meblowych i obróbką szkła na maszynach specjalistycznych oraz montażem mebli. Mile widziane doświadczenie w pracy przy produkcji lub m... [czytaj więcej]
PRACA PRZY PRODUKCJI I MONTAŻU MEBLI Zatrudnimy pracownika do prac związanych z obróbką płyt meblowych i obróbką szkła na maszynach specjalistycznych oraz montażem mebli. Mile widziane doświadczenie w pracy przy produkcji lub m... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
WYSYŁKA PACZEK KURIERSKICH Wysyłasz przesyłki kurierskie? Wejdź na stronę https://zlapkuriera.pl lub zadzwoń do nas pod numer telefonu: +48 55 629 30 40 Za pośrednictwem naszego serwisu Zlapkuriera.pl tanio i szybko ... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Okazja! Narzuta w Super Cenie - 125zł Narzuta dekoracyjna pikowana dwustronna. Wykonana z wysokiej jakości materiału , tkanina miła w dotyku, wygodna w użytkowaniu nie wymaga prasowania. Oferta nie zawiera poszewek widocznych ... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Pracownik / pracownica przetwórstwa mięsnego (Lekkerkerk, Holandia) AP Grupa s.c. (numer certyfikatu Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia: 11282), dla Pracodawcy holenderskiego firmy SRS Personeel B.V., realizuje procesy rekrutacji i selekcji Pracowników w branży... [czytaj więcej]
projektowanie STRON WWW / KOMPLEKSOWO OD A DO Z Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej oferty, jaką jest projektowanie stron internetowych , kompleksowo od A do Z. W ramach oferty proponujemy - stworzenie strony www - zakup serwera i dome... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Doroteusz Dunkiel:
12 minut temu
Wstyd. Jak można było popierać kogoś takiego jak górnik?
Ola Rzadkiewicz:
13 minut temu
Dzień dobry, niektóre posty zostały zabezpieczone do postępowań sądowych. Pozdrawiam
Przemysław Beczkowicz:
14 minut temu
Za dużo polityki w tych szkołach. Gdzie są uczniowie?
Emil Ziezelski:
16 minut temu
W Starostwie urządzają spotkanie tego pana. Starosta Debich jest podobno człowiekiem prawicy, blisko współpracuje z panem posłem Rzymkowskim. Pan Adam Bodnar dał sie poznać jako osoba niezbyt przychylnie ustosunkowana do PiS w sprawie Trybunału Konstytucyjnego, był w pierwszym szeregu przeciwników zmian. Prawicowe media często podkreslają, że poglądy pana Bodnara są lewicujące i wyrażały obawy o to, czy na funkcji rzecznika będzie obiektywny i bezstronny. Ich wątpliwości okazały się uzasadnione.

Panie Klopotowski, czas na działanie. Proszę powiadomić pana wojewodę Raua z PiS oraz pana prezesa Kaczyńskiego, komu udostepnia salę w Starostwie pan Debich, Starosta Kutnowski.
Demetriusz Zwirski:
35 minut temu
Pekaes jeździ, MZK jeździ, Marqus jeździ, Sandbus jezdzi a na Twoją wioskę dojechać nie można?
Bruno Kampo:
43 minut temu
Barnim Kidey jak to w czym w dbaniu o własny interes, prawda Konradzie Piwo?
Bruno Kampo:
48 minut temu
Och, chyba ludziska nie piszą do pana "rzecznika", że objazdówkę po prowincji robi
Hubert Idikiewicz:
57 minut temu
Boże, ludzie! Dla was już nie ma żadnej nadziei...
Tomisława Petru:
1 godzin temu
Jak mawiał klasyk - micha jest najważniejsza
Aaron, Kurcewicz:
2 godzin temu
Pewni ludzie wspierali w kampanii Łebskiego. Pytanie czy wspierali go dla dobra powiatu czy dla własnego jest pytaniem retorycznym. Dziś mogą liczyc na jego wdzięczność. Można ten komentarz uznać zjadliwym czy złośliwym, ale poza takim określeniem nikt żadnych argumentów nie znajdzie, bo takie są fakty. Tylko nie dziwmy się potem, że młodzież ma taki, a nie inny stosunek do naszego środowiska
Mirosław Trzebiatkowski:
2 godzin temu
Najbardziej środowisku psują opinię związkowcy. Bo część z nich za michę jest gotowa poprzeć każdego, nawet górniczynę i bardziej niż edukacją zajmują się polityką. Edukacja jest na dalszym planie.
Hubert Idikiewicz:
2 godzin temu
Wszystkie te wasze zjadliwe komentarze na temat tej nowej szkoły tylko utwierdzaja mnie w przekonaniu, że środowisko nauczycielskie, szczególnie kutnowskie, jest wyjatkowo zawistne, perfidne I złośliwe. Jeden nauczyciel utopilby drugiego w łyżce wody za parę nadgodzin. Nie daj Boże odniesiesz jakiś sukces dydaktyczny - od razu inni belfrzy skoczą ci do gardła. Masz trochę lepsze warunki pracy w szkole i ciut wyższe zarobki, zaraz inni 'życzliwi' wbija ci nóż w plecy. Nie dziwcie się, że mnóstwo ludzi was nie cierpi i traktuje jak zło konieczne. Sami sobie na to zasluzyliscie.
Rafał Bukar:
3
 · 
3 godzin temu
Widzac swoj blizki koniec sitwa chwyta sie oszczerstw , pomowien i szkalowania wszystkich swoich przeciwnikow bo to tylko potrafi najlepiej,chamstwo i mirnota wychodzi na wierzch.
Pankracy Blau:
3 godzin temu
Czy składając tam CV warto dołączyć kilka ciepłych słów o Łebskim?
Rafał Bukar:
3 godzin temu
Panowie politycy kury wam prowadzc szczac zamiast zajmowac sie polityka jak mawial Marszalek Jozef Pilsudski
Salomea Sokół:
2
 · 
3 godzin temu
No jak są nauczyciele z CKU i ZDZ to rzeczywiście elita
Bolesław Masło:
3 godzin temu
Był konkurs na dyrektora czy wybrano jedną jedynie słuszną kadydatkę?
Orfeusz Ciekawy:
2
 · 
5 godzin temu
Wiesiek nie czekaj zgłoś takiego Gerarda bydlaka do prokuratury.
Tina Kościuk:
2
 · 
5 godzin temu
Żadna nastająca ekipa poprzedników nie rozliczała bo w każdej ekipie jest kilku co są od lat więc by musieli siebie rozliczać , prawda?
Vanessa Młynarski:
5
 · 
6 godzin temu
"Korespondowałem z panem Bryłką. Głosowanie było tajne, to moja sprawa jak głosowałem, pozostawiam to więc bez komentarza - mówi radny Wojciech Ziółkowski" Otóż nie robi pan łaski. jest pan opłacany z naszych podatników pieniędzy więc pana obowiązkiem jest odpowiadać na pytania.Najciekawsze artykuły
 ·  11
3 dni temu
Inauguracja parkrun w KUTNIE! Darmowe biegi już od najbliższej soboty!
 ·  3
4 dni temu
Recital dyplomowy z jazzowymi przebojami wszechczasów
 ·  41
4 dni temu
Kapitulacja wójta gminy Bedlno. Czas na decyzję starosty w sprawie wiatraków
 ·  11
5 dni temu
Policjant z zarzutem zabójstwa wciąż w areszcie
 ·  73
6 dni temu
Wyłudzenie VAT i pranie brudnych pieniędzy w Kutnie. Już 25 podejrzanych i 9 osób w areszcie
 ·  23
6 dni temu
Niepełnosprawni na szerokich wodach kutnowskiego rynku. Czy znajdzie się miejsce dla spółdzielni socjalnej?
 ·  2
9 dni temu
Pamiętaj mordeczko, głowa do góry. Piknik z Kulturą Street art na Dobrzelińskiej
 ·  271
9 dni temu
Głosowanie komisji i oświadczenie starosty w sprawie dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Kutnie
 ·  7
10 dni temu
Sterylizacja zwierząt domowych będzie częściowo dotowana przez miasto
 ·  6
10 dni temu
Noc Muzeów w Krośniewicach za nami
 · 
10 dni temu
Dzień Dziecka w Kutnie. Wielkie show taneczno-muzyczne
 ·  24
12 dni temu
Czytelnicy piszą: A jednak toaleta w parku ma awarię
 ·  59
13 dni temu
Prokurator Sławomir E. na gościnnych występach. Zawieszenie i co dalej?
 ·  91
13 dni temu
Brutalna prawda o konkursach w samorządzie i kłopotliwe pytania o dyrektora
 ·  112
18 dni temu
Rada Miasta Kutna skąpa, a radny Kłopotowski niczego nie pamięta
 ·  16
18 dni temu
Czytelnicy pytają: Czy na Zdrojowej przy cmentarzu staną bloki?
 ·  93
20 dni temu
Prezydent Kutna złożył zawiadomienie do prokuratury. Urzędniczka zwolniona!
 ·  74
25 dni temu
Takie kino...
 ·  4
27 dni temu
Za nami pierwsze koncerty tegorocznej Majówki
 ·  14
27 dni temu
45 lat Kutnowskiego Domu Kultury: zasłużeni, wystawy i folklor kutnowski
 ·  4
27 dni temu
Majówka z Bareją: Czasem, aż oczy bolą patrzeć, jak się przemęcza dla naszego klubu, prezes...
 ·  79
28 dni temu
Piąty roczek Festiwalu Piosenki Biesiadnej w Bedlnie. Na sali na ludowo tańczą wszyscy wkoło
 ·  24
28 dni temu
Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów
 ·  4
29 dni temu
Na wątpliwości przed majówką i po, najlepsza jest nadzieja i odwaga na ...
 ·  21
30 dni temu
Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności