eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 28.05.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,33931-gimnazjum-nr-2-w-kutnie-mistrzem-polski-gimnazj-w-w-scrabble-2017," title="Kutno: Gimnazjum nr 2 w Kutnie MISTRZEM POLSKI GIMNAZJÓW w SCRABBLE 2017" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Gimnazjum nr 2 w Kutnie MISTRZEM POLSKI GIMNAZJÓW w SCRABBLE 2017</b><br>Wczoraj koło godz. 16:00 sędzia Polskiej Federacji Scrabble Maciej Śliwa zakończył...</div></a> <a href="/sport,33925-w-kutnie-trwaja-p-fina-y-mistrzostw-polski-m-odziczek," title="Kutno: W Kutnie trwają Półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>W Kutnie trwają Półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek</b><br>Dziś kolejne w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie kolejne...</div></a> <a href="/wiadomosci,33922-rado-nie-i-tanecznie-na-pikniku-r-anym-dzi-pokaz-florystyczny-i-koncert-singin-birds," title="Kutno: Radośnie i tanecznie na Pikniku Różanym" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radośnie i tanecznie na Pikniku Różanym</b><br>Na scenie przed Kutnowskim Domem Kultury wystąpili dla Mam najmłodsi wokaliści...</div></a> <a href="/sport,33921-pierwszy-dzie-p-fina-w-mistrzostw-polski-m-odziczek-jutro-kibicuj-naszym-dziewczynom," title="Kutno: Pierwszy dzień Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. Jutro kibicuj naszym dziewczynom" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Pierwszy dzień Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. Jutro kibicuj naszym dziewczynom</b><br>Dziś w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie odbyły się...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,33917-zag-osuj-na-projekt-wietlicy-rodzinka-w-kutnie," title="Kutno: Zagłosuj na projekt Świetlicy Rodzinka w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zagłosuj na projekt Świetlicy Rodzinka w Kutnie</b><br>W ramach projektu „Przystanek nauka” Świetlica profilaktyczno – wychowawcza „Rodzinka” w Kutnie zachęca...</div></a> <a href="/wiadomosci,33915-piknik-r-any-rozpocz-ty," title="Kutno: Piknik Różany rozpoczęty" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Piknik Różany rozpoczęty</b><br>Zapraszamy na Piknik Różany do parku Traugutta. W Kutnowskim Domu Kultury...</div></a> <a href="/wiadomosci,33912-trwaja-xv-og-lnopolskie-mistrzostwa-szk-w-scrabble," title="Kutno: Trwają XV Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w SCRABBLE" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Trwają XV Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w SCRABBLE</b><br>W tym roku w Gimnazjum nr 2 im. Marsz. J. Piłsudskiego...</div></a> <a href="/wiadomosci,33913-trzy-ofiary-miertelne-wypadku-w-ychlinie," title="Kutno: Trzy ofiary śmiertelne wypadku w Żychlinie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Trzy ofiary śmiertelne wypadku w Żychlinie</b><br>Kutnowscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej wyjaśniają okoliczności i przyczyny tragicznego...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Ciekawostka: hala sportowa z podnoszonymi ścianami
W listopadowym numerze miesięcznika "Ziemia Łódzka. Pismo samorządowe Województwa Łódzkiego" opublikowano artykuł pt. "Miasto nad Słudwią", którego dwaj autorzy piszą o Żychlinie: Przy jednej ze szkół wybudowana została nowoczesna hala sportowa w rzadkiej jeszcze w Polsce technologii. Ściany obiektu mogą być latem podnoszone, przez co boisko posiada naturalną wentylację.

Ciekawostka: hala sportowa z podnoszonymi ścianami, ./upload/articles_pakiety/18333/01_obraz.jpg
Ciekawostka: hala sportowa z podnoszonymi ścianami, ./upload/articles_pakiety/18333/02_obraz.jpg
Ciekawostka: hala sportowa z podnoszonymi ścianami, ./upload/articles_pakiety/18333/03_obraz.jpg


Kiedy myślimy o hali sportowej, przed oczami wyobraźni pojawia nam się zwykle murowany budynek, więc informacja o podnoszeniu ścian wprawić może w zdumienie. Co prawda z artykułu wynika wyraźnie, że ściany można podnosić latem, a nie zimą, ale postanowiliśmy tyle nie czekać i pokazać Czytelnikom to cudo. Nasze krótkie śledztwo wykazało, że hala wbrew artykułowi nie mieści się w Żychlinie, lecz w Grabowie (gm. Żychlin), przy tamtejszej Szkole Podstawowej im. Marii Kownackiej przy ul. Szkolnej 4. [więcej]
motylewski, 15.12.2012 12:01|czytane: 2184 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Drugie miejsce trampkarzy MKS Kutno w "SOCHACZEW CUP 2012".
W niedzielę 9 grudnia, na obiekcie Gimnazjum nr 2 im. Króla Władysława Jagiełły w Sochaczewie odbył się I Halowy Turniej Piłki Nożnej „SOCHACZEW CUP 2012”, w którym wzięło udział dziesięć drużyn z rocznika 1999. Wśród nich nie mogło zabraknąć zawodników MKS AMZ Bis Kutno.

Drużyny zostały podzielone na dwie grupy: A i B. W grupie A znalazły się: Widok Skierniewice, Orkan I Sochaczew, AP OSiR Żyrardowianka, Pelikan II Łowicz i Orzeł Nieborów, a w grupie B: Pelikan I Łowicz, MKS Kutno, Orkan II Sochaczew, Pogoń Grodzisk Mazowiecki i Tajfun Brochów. 

Drugie miejsce MKS Kutno w

Zacięta rywalizacja o jak najwyższe miejsce w grupie, liczne niespodzianki, dramatyczne końcówki meczów, to wszystko można było obejrzeć na hali w Sochaczewie. Drużyny grały w grupach systemem każdy z każdym, czas trwania meczów to 12 minut bez przerwy. Młodzi adepci futbolu z Kutna dzięki remisom z Pelikanem I Łowicz  0:0 i Orkanem II Sochaczew 1:1 oraz zwycięstwom nad Pogonią Grodzisk Maz. 1:0 i Tajfunem Brochów 2:0, zdobyli 8 pkt, co dało im drugie miejsce w grupie i awans do półfinału. [więcej]
motylewski, 15.12.2012 09:27|czytane: 1432 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Czytelnik pyta: Dlaczego w moim bloku ciepła woda jest taka droga?
Zadzwonił do nas mieszkaniec (imię i nazwisko do wiadomości redakcji) bloku przy ul. Podrzecznej 7 w Kutnie, skarżąc się na bardzo wysoką cenę ciepłej wody - prawie 37 zł za metr sześcienny podgrzanej wody.

- To dwukrotność ceny ciepłej wody w innych blokach w Kutnie, gdzie za wodę płaci się 16,20-16,50 zł za metr sześcienny - dziwi się. - Pytałem się na zebraniu wspólnoty mieszkaniowej, ale nie potrafiono mi wyjaśnić tak dużej różnicy.

Oglądamy rachunki lokatora. Rachunek za wrzesień, otrzymany w październiku, zawiera cenę 36,36 zł za metr sześciennny podgrzanej wody.

Czytelnik pyta: Dlaczego w moim bloku ciepła woda jest taka droga?

Rachunek z 7 listopada (czyli za zużycie wody w październiku) ma już inną cenę, wyraźnie niższą - 29,67 zł. Różnica wciąż jednak jest znaczna. [więcej]
motylewski, 15.12.2012 08:01|czytane: 2035 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Na policji trwają przesłuchania świadków w aferze mieszkaniowej
Na Komendzie Powiatowej Policji w Kutnie trwają przesłuchania świadków w aferze mieszkaniowej. Przesłuchani zostali już m.in. Andrzej Bieniek - przewodniczący Komisji Rewizyjnej Rady Miasta Kutno oraz Włodzimierz Klimecki radny Rady Miasta Kutno, jeden z trojga zgłaszających podejrzenie popełnienia przestępstwa.

Przypomnijmy, Krzysztof Dębski, Aleksandra Koszada i Włodzimierz Klimecki -radni miejscy 20 listopada br. złożyli do Prokuratury Okręgowej w Łodzi zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w procedurze przydziału mieszkania komunalnego dla radnego Tomasza Michalskiego.

Zapytaliśmy Sławomira Erwińskiego, Prokuratora Rejonowego czy z powodu osobistych kontaktów z prezydentami szczególnie ze Zbigniewem Burzyńskim oraz stanowiska wiceprezesa Klubu AZS WSGK Kutno dotowanego z miejskiego budżetu nie powinien się wyłączyć ze sprawy.

Musimy najpierw ustalić czy  pójdziemy w kierunku aktu oskarżenia o przestępstwo z art. 231 par. 1 kk. Dotyczyłby on zarówno zastępcy prezydenta, jak i radnego. Trzeba przestudiować obszerne załączniki do zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa mówił Sławomir Erwiński,  Prokurator Rejonowy w Kutnie. - Jeśli przesłanki do wyłączenia naszej prokuratury czyli np. moja znajomość z prezydentem Zbigniewem Burzyńskim, którego nazwisko również wymieniane jest w zawiadomieniu o popełnieniu przestępstwa, będą na tyle silne aby wyłączenie było zasadne, pochylimy się nad wnioskiem trojga radnych.

Stało się jednak inaczej, decyzją Prokuratury Okręgowej w Łodzi sprawa będzie rozpatrywana w Kutnie.Prokuratura Okręgowa  w Łodzi zdecydowała, że ze względu na niedostateczne uzasadnienie przez radnych prośby o wyłączenie kutnowskiej prokuratury z badania zawiadomienia oraz z uwagi na ekonomikę [więcej]
wandea, 14.12.2012 16:57|czytane: 2887 razy|31 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jeśli nie masz pomysłu na prezent? Promocja w WibroTrening, zadbaj o czyjeś zdrowie
Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
sroda jedynka
[więcej]
wandea, 12.12.2012 07:36|czytane: 1175 razy|komentuj|czytaj cały
Poeta wolnego słowa w Oknie Poezji
Prezentowany w tym tygodniu w oknie Kutnowskiego Domu Kultury wiersz pochodzi z najnowszego tomu Jana Polkowskiego „Głosy”.

Poeta wolnego słowa w Oknie Poezji, ./upload/articles_pakiety/18331/01_obraz.jpg


Tom jest niezwykłą próbą zbliżenia się do ludzi, którzy zginęli zamordowani przez komunistyczne władze na wybrzeżu w roku 1970 i ich bliskim. Próbą wcielenia się „na wieczny moment w ich trwające i podróżujące i zmartwychwstałe i zatarte i nierozpoznane i rozsypane i nienarodzone życie.” Jan  Polkowski (ur. 1953 w Bierutowie) – polski poeta, dziennikarz, działacz NSZZ Solidarność. Jeden z najbardziej znanych twórców drugiego obiegu w czasach PRL. Wydał 10 tomików wierszy: To nie jest poezja (1980, Oddychaj głęboko (1981), Ogień (1983), Wiersze 1987-1984 (1986), Drzewa (1987), Elegie z Tymowskich Gór i inne wiersze (1990), Elegie z Tymowskich Gór 1987-1989 (2008), Cantus (2009), Cień (2010), Głosy (2012). W 2007 r. odznaczony został przez Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

W 2010 r. otrzymał nagrodę im. Andrzeja Kijowskiego za tomik wierszy Cantus. W tym też roku odznaczony został Medalem "Niezłomnym w słowie". Jan Polkowski w 2010 roku było gościem VI Festiwalu „Złoty Środek Poezji” organizowanego przez Kutnowski Dom Kultury. [więcej]
kultura, 14.12.2012 17:17|czytane: 1263 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Inicjatywa Zespołu Szkół nr 4 w Kutnie-Azorach pierwszą w województwie...
Tak określił  konferencję „Edukacja ekologiczna na rzecz zrównoważonego rozwoju” zastępca prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Łodzi Cezary Dzierżek.

Inicjatywa Zespołu Szkół nr 4 w Kutnie-Azorach pierwszą w województwie..., ./upload/articles_pakiety/18330/01_obraz.jpg
Inicjatywa Zespołu Szkół nr 4 w Kutnie-Azorach pierwszą w województwie..., ./upload/articles_pakiety/18330/05_obraz.jpg
Inicjatywa Zespołu Szkół nr 4 w Kutnie-Azorach pierwszą w województwie..., ./upload/articles_pakiety/18330/09_obraz.jpg


W Starostwie Powiatowym w Kutnie 12 grudnia odbyła się konferencja organizowana przez Zespół Szkół nr 4 w Kutnie-Azorach. Wzięli niej  udział: Mirosława Gal-Grabowska Starosta Kutnowski, która objęła  Honorowym Patronatem tę uroczystość, C. Dzierżek – zastępca prezesa WFOŚiGW, W. Banasiak – dyrektor wydziału Edukacji Kultury i Sportu, A. Trzaskalski – Dyrektor wydziału Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska, A. Michalska – inspektor wydziału Edukacji  Kultury i Sportu Urzędu Miasta w Kutnie, przedstawiciele Nadleśnictwa Kutno i Stowarzyszenia „Czysta Okolica” oraz kilkudziesięciu nauczycieli i dyrektorów z placówek powiatu kutnowskiego.

Celem konferencji  było podniesienie kompetencji oraz zachęcenie nauczycieli do wprowadzania zagadnień zrównoważonego rozwoju na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Dzięki pozyskanym sponsorom i partnerom  nauczyciele mogli otrzymać pakiety z pomocami  dydaktycznymi. [więcej]
motylewski, 14.12.2012 16:53|czytane: 1778 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dzień Patrona w Kasprowiczu poetycko i muzycznie
Dzień Patrona II LO im. Jana Kasprowicza w Kutnie obchodzony w tym roku 13 grudnia był uroczysty i ważny, bo składający ślubowanie uczniowie klas pierwszych stali się członkami Kasprowiczowskiej rodziny.

Salę widowiskową Kutnowskiego Domu Kultury wypełnili zaproszeni goście, rodzice i uczniowie. Pierwszą część uroczystości rozpoczęło przypomnienie sylwetki patrona przez Marię Wojculewicz i Adriana Dzwonkowskiego. Informacjom o życiu poety towarzyszyła prezentacja multimedialna. Następnie pani dyrektor Barbara Rostek – Nowacka życzyła uczniom dokonywania mądrych wyborów opartych na uniwersalnych wartościach – szacunku dla drugiego człowieka, umiłowaniu nauki i prawdy. Po złożeniu ślubowania przez uczniów klas pierwszych głos zabrali goście Wiceprezydent Miasta Kutna p. Zbigniew Wdowiak, przedstawiciel Zarządu Powiatu p. Mirosław Ruciński, przewodniczący Rady Rodziców p. Krzysztof Stasiak.

Dzień Patrona w Kasprowiczu poetycko i muzycznie, ./upload/articles_pakiety/18329/01_obraz.jpg
Dzień Patrona w Kasprowiczu poetycko i muzycznie, ./upload/articles_pakiety/18329/03_obraz.jpg
Dzień Patrona w Kasprowiczu poetycko i muzycznie, ./upload/articles_pakiety/18329/07_obraz.jpg


Ze świętem szkoły związane są Dni Języka Polskiego poświęcone w tym roku Wisławie Szymborskiej. Program poetycko – muzyczny ,,Obmyślam świat” przypomniał kilka refleksji o życiu, świecie i człowieku z bogatej twórczości noblistki. W spektaklu wzięli udział recytatorzy: Maja Ambroziewicz, Angelika Iwoła, Adrianna Kruszyniak, Marianna Walczak, Elżbieta Wiewiórska, Marceli Kusiak, Maciej Młodziejowski. Śpiewali: Katarzyna Ciostek, Daria Jankowska, Adrianna Kruszyniak, Jakub Wasiak, Rafał Banasiak, Maciej Piotrowski. [więcej]
motylewski, 14.12.2012 16:36|czytane: 2189 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Od poniedziałku nowa przyrodnicza wystawa w domu kultury
Kutnowski Dom Kultury zaprasza na wystawę zdjęć Cezarego Pióro pt. Ptaki duże i małe. Ekspozycję można oglądać w bocznym foyer na I piętrze od 17 grudnia do 18 stycznia. Ostatniego dnia wystawy odbędzie się spotkanie z autorem prac w ramach cyklu Spotkań z naturą.

Od 17 grudnia nowa przyrodnicza wystawa w domu kultury

Wszystkich zainteresowanych pięknem natury oraz fotografii przyrodniczej serdecznie zapraszamy 18 stycznia o godz. 17.15 do Kawiarni KDK. [więcej]
pismak, 07.12.2012 14:13|czytane: 1336 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Remont w Urzędzie Skarbowym potrwa do Świąt
Przed świętami zakończy się remont w Urzędzie Skarbowym. Wyłączona jest sala główna obsługi bezpośredniej. Podatnicy mogą korzystać na czas remontu z usług skarbówki w następujących pokojach.

-         w zakresie ewidencji i identyfikacji podatników  – pok. 114, 116 (I piętro)
-         w zakresie podatku od czynności cywilnoprawnych – pok. 117 (I piętro)
-         w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych  – pok. 211, 205, 209, 204 (II piętro)
-         w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych – pok. 207, 204 (II piętro)
-         w zakresie podatku VAT – pok. 202 (II piętro), pok. 114 (I piętro)
-         w zakresie wydawania zaświadczeń o dochodach – pok. 204 (II piętro)

Chwilowe zmiany nie są zbyt uciążliwe dla podatników, zmienia się jedynie miejsce załatwienia sprawy. Przewidywany termin "uruchomienia" obsługi interesantów na Sali Obsługi Bezpośredniej to 24 grudnia 2012r.

Termin powrotu pracowników na Salę Obsługi uzależniony jest od terminu dostawy mebli. Najpóźniej ma to nastąpić w przyszłym tygodniu. Jeśli meble dotrą wcześniej pracownicy powrócą do obsługi na Sali. Zakres remontu: malowanie ścian i sufitów, wymiana wykładzin, wymiana opraw oświetleniowych na Sali Obsługi Podatnika i w wybranych pokojach na I piętrze - informuje Anita Idzikowska z Urzędu Skarbowego w Kutnie. [więcej]
pismak, 14.12.2012 16:14|czytane: 1388 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: II Sympozjum Akwarystyczne w Żychlinie
Zapraszamy wszystkich miłośników akwarystyki na II sympozjum akwarystyczne, które odbędzie się 16 grudnia w Żychlinie w sali konferencyjnej Urzędu Gminy.

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
Pod patronatem eKutno.pl: II S
[więcej]
pismak, 14.12.2012 16:11|czytane: 1213 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Młodzież kultywuje pamięć o stanie wojennym
Drugim, po złożeniu wiązanek pod pomnikiem na ul. Sienkiewicza, elementem wczorajszych obchodów XXXI rocznicy wprowadzenia stanu wojennego było rozdanie nagród w II edycji konkursu "Stan wojenny w pamięci Twoich bliskich" zorganizowanym przez Komisję Międzyzakładową NSZZ "Solidarność" Pracowników Oświaty i Wychowania w Kutnie.

Młodzież kultywuje pamięć o stanie wojennym, ./upload/articles_pakiety/18327/02_obraz.jpg
Młodzież kultywuje pamięć o stanie wojennym, ./upload/articles_pakiety/18327/08_obraz.jpg
Młodzież kultywuje pamięć o stanie wojennym, ./upload/articles_pakiety/18327/12_obraz.jpg


Konkurs był skierowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu kutnowskiego, a jego celem było podnoszenie poziomu wiedzy historycznej, uświadamianie młodym ludziom konieczności znajomości historii, rozwijanie uczuć patriotycznych, szacunku dla wartości demokratycznych i umiejętności dostrzegania związków przyczynowo-skutkowych.

Formami prac konkursowych dla uczniów klas I-III były rysunki techniką dowolną, dla uczniów klas IV-VI - fotografie, dla gimnazjalistów - praca literacka (esej, felieton, rozprawka), dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych - prezentacja multimedialna. Wpłynęło 38 prac ze szkół podstawowych, 13 z gimnazjów i 4 ze szkół ponadgimnazjalnych. [więcej]
redaktor, 14.12.2012 13:59|czytane: 2310 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dwa nowe wydawnictwa Muzeum Regionalnego
Muzeum Regionalne w Kutnie poleca swoje najnowsze wydawnictwa "Kutno i powiat kutnowski w II Rzeczypospolitej" Jacka Saramonowicza oraz "Studia i Materiały z dziejów Kutna i powiatu. Tom II". Książki, które mogą stanowić doskonały prezent dla osób zainteresowanych historią, można zakupić w siedzibie MRK.

Kutno i powiat kutnowski w II Rzeczypospolitej
Wspólne wydawnictwo Muzeum Regionalne w Kutnie i Agencja Rozwoju Regionu Kutnowskiego. Autor książki, dr Jacek Saramonowicz opisuje życie polityczne, gospodarcze i społeczno-polityczne Kutna i powiatu kutnowskiego. Poza analizą poszczególnych aspektów życia społecznego można w niej znaleźć biografie kilkunastu znanych działaczy społeczno - politycznych oraz wiele innych ciekawostek. Książka zawiera ponad 150 tabel i wykresów, fotografie, indeks osobowy, wykaz skrótów i bibliografię tematyczną.

Dwa nowe wydawnictwa Muzeum Regionalnego
[więcej]
motylewski, 14.12.2012 12:35|czytane: 1422 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Unijne środki dla Terminala Kutno
W czwartek 13 grudnia Zarząd PCC Intermodal S.A. w ramach realizacji postanowień Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, Priorytet VII, Działanie 7.4. - Rozwój transportu intermodalnego, zawarł w imieniu spółki umowę ze Skarbem Państwa – Centrum Unijnych Projektów Transportowych („CUPT”).

Kliknij w zdjęcie aby powiększyć
Unijne środki dla Terminala KutnoUmowa dotyczy dofinansowania projektu inwestycyjnego prowadzonego przez PCC Intermodal S.A. pod nazwą "Budowa intermodalnego terminalu kontenerowego wraz z obiektami towarzyszącymi w mieście Kutno".

Przedmiotem Umowy jest udzielenie Spółce dofinansowania w łącznej kwocie nie większej niż 32 657 352,21 PLN. [więcej]
motylewski, 14.12.2012 11:28|czytane: 1517 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Czy biogazownia śmierdzi i hałasuje i czy prezes firmy źle życzy swojemu szwagrowi? Relacja ze spotkania mieszkańców Krośniewic z inwestorem
Ponad dwie godziny trwało środowe spotkanie mieszkańców Krośniewic z inwestorem planującym budowę w mieście bioelektrociepłowni (inaczej: biogazowni). Do sali konferencynej Zespołu Szkół w Krośniewicach przybyli zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy inwestycji. Wartość przedsięwzięcia to 18 mln zł.

Czy biogazownia śmierdzi i hałasuje i czy prezes firmy źle życzy swojemu szwagrowi? Relacja ze spotkania mieszkańców Krośniewic z inwestorem, ./upload/articles_pakiety/18324/01_obraz.jpg
Czy biogazownia śmierdzi i hałasuje i czy prezes firmy źle życzy swojemu szwagrowi? Relacja ze spotkania mieszkańców Krośniewic z inwestorem, ./upload/articles_pakiety/18324/03_obraz.jpg
Czy biogazownia śmierdzi i hałasuje i czy prezes firmy źle życzy swojemu szwagrowi? Relacja ze spotkania mieszkańców Krośniewic z inwestorem, ./upload/articles_pakiety/18324/09_obraz.jpg


Inwestorem jest Wikana Bioenergia sp. z o.o., która swoją działalność koncentruje w dwóch segmentach: budowa instalacji do produkcji biogazu rolniczego z układami kogeneracyjnymi oraz farmy fotowoltaiczne (pierwsza ma powstać w sierpniu przyszłego roku). Produkcja biogazu jest wykorzystaniem naturalnego beztlenowego procesu rozkładu materii organicznej przez bakterie na drodze fermentacji. Na biogaz składają się: metan (50-60%), dwutlenek węgla (44-54%) i pozostałe gazy (1-5%), w tym siarkowodór i tlenek węgla. Biogaz jest odsiarczany (im mniej siarkowodoru, a więcej metanu, tym lepiej), odwadniany, schładzany, a w końcu spalany, w wyniku czego powstaje energia elektryczna i cieplna, dlatego biogazownia jest nazywana również bioelektrociepłownią. Cały proces może być sterowany zdalnie przez internet. Elementy biogazowni (bioelektrociepłowni) rolniczej to: skład surowców, zbiornik wstępny, fermentatory (zbiorniki żelbetonowe z membranami fermentacyjnymi), maszynownia (budynek centralny), zbiornik na poferment i silnik kogeneracyjny.

Biogazownie są zbieżne z polityką Unii Europejskiej kładącej nacisk na wykorzystanie ekologicznych źródeł energii. W Niemczech istnieje 6000 biogazowni, w Polsce dopiero 23, z czego jedna, w Piaskach (woj. lubelskie), o mocy 6700 MWh, jest dziełem spółki pragnącej wybudować podobną w Krośniewicach.

Wikana przedstawiła korzyści płynące z tej inwestycji: zatrudnienie kilku osób (cała obsługa to kilkanaście osób), wpływy podatkowe do budżetu gminy, ograniczenie emisji dwutlenku węgla, zagospodarowanie gnojowicy - zmniejszenie uciążliwości odorowej i aktywizacja rolnictwa: wytwarzanie nawozu ciekłego i stałego oraz zapotrzebowanie na substrat (kukurydza, trawa, wysłodki). Zakład będzie również brał serwatkę od mleczarni i dostarczał wytworzone przez siebie ciepło firmie Inter Yeast.

Takiego sąsiada nie chcemy!

Najaktywniejszym przeciwnikiem inwestycji wśród obecnych był krośniewicki radny Tomasz Marciniak, mieszkający blisko terenów, na których zakład powstanie.
- My będziemy cierpieli, będzie smród, hałas, a nasze domy stracą na wartości. We Frankach nikt nie kupi działki - mówił. - Trzysta tysięcy wpływów do budżetu to nie są aż takie pieniądze, a poza tym pieniądze nie mogą być ważniejsze od zdrowia. [więcej]
motylewski, 14.12.2012 10:17|czytane: 2764 razy|28 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Od dziś wsiądą na Mój rower w Kinie KDK
Od piątku w Kinie KDK wielki powrót reżysera „EDIEGO” filmem MÓJ ROWER. Najnowszy komediodramat w reżyserii Piotra Trzaskalskiego to nietypowy przewodnik po męskim świecie.

„Mój rower” portretuje męskich przedstawicieli trzech pokoleń: muzykalnego dziadka (Michał Urbaniak), skupionego na karierze ojca (Artur Żmijewski) i zbuntowanego syna (Krzysztof Chodorowski). Mówi się, że mężczyźni nie rozumieją kobiet. A co, jeśli jest jeszcze gorzej i nie rozumieją też siebie nawzajem? Czy klucz do zrozumienia męskiego punktu widzenia w ogóle istnieje?...

Karolina Olesińska, Agnieszka Pachlińska i Jolanta Górniak wygrały podwójne zaproszenia na polski film w Kinie KDK. Zaproszenia do odebrania w kasie KDK przed wybranym seansem.

[więcej]
wandea, 14.12.2012 10:10|czytane: 1863 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
FMS w Kutnie zaprasza na zajęcia
Federacja Młodych Socjaldemokratów w Kutnie zaprasza wszystkie zainteresowane osoby na zajęcia dotyczące rynku pracy 19 grudnia o godz. 17.30 w siedzibie SLD ul. Staszica 7 w Kutnie.

Będą one dotyczyły zakresu tworzenia CV, list motywacyjnego, prezentowania się na rozmowie kwalifikacyjnej oraz analizy często popełnianych błędów- mówi Jakub Łebkowski z FMS. - Dwugodzinne zajęcia poprowadzi doradca zawody z doświadczeniem. [więcej]
wandea, 14.12.2012 09:30|czytane: 1380 razy|16 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kończy się akcja pod patronatem eKutno.pl: Wyślij list do Św. Mikołaja
Jeszcze tylko do 17 grudnia (poniedziałek) trwa akcja Wyślij list do Św. Mikołaja. Party Projekt od trzech lat sprawia radość maluchom organizując dla nich nie lada happening.
Świąteczne skrzynki Św. Mikołaja w tym roku pojawiły się w trzech miejscach: przy biurze Party Projekt, w Kutnowskim Domu Kultury i Aquaparku Kutno.

Kończy się akcja pod patronatem eKutno.pl: Wyślij list do Św. Mikołaja

Do końca weekendu możecie pisać listy i brać udział w zabawie. Mamy już kilka listów tygodnia- do wytypowania pozostał nam jeszcze jeden- to może być właśnie Wasz!

Od najbliższego poniedziałku, aż do piątku będziecie mogli oddawać swoje głosy na najpiękniejszy list, który otrzyma od Party Projekt nagrodę- wigilijną wizytę Św. Mikołaja o godzinie 19:40.

Wystarczy napisać list do Św. Mikołaja wrzucić go do jednej ze skrzynek wraz ze znaczkiem zwrotnym, by wziąć udział w konkursie i otrzymać odpowiedź od świątecznego bohatera.

Więcej informacji, regulamin akcji, kontakt- www.partyprojekt.pl [więcej]
wandea, 14.12.2012 09:02|czytane: 1236 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Łukasz Jankowski - można filmować krótko, finezyjnie i treściwie
Spotkanie z reżyserem filmów animowanych i klipów czołowych wykonawców polskiej muzyki rockowej, hip-hopowej Łukaszem Jankowskim okazało się niezwykle ciekawe. Wieczór 13 grudnia był dla tych, którzy zdecydowali się na nie przybyć okazją do kontaktu ze sztuką animacji filmowej i muzycznego wideoklipu.

Prezentacja przykładowych prac reżysera przeplatana była rozmową z publicznością, którą moderował prowadzący spotkanie Tomasz Czyżewski. Bohater spotkania w Centrum Teatru Muzyki i Tańca zorganizowanego przez Muzeum Regionalne w Kutnie okazał się nie tylko intrygującym artystą krótkiej filmowej formy, ale także ciekawym rozmówcą.

Łukasz Jankowski - można filmować krótko, finezyjnie i treściwie, ./upload/articles_pakiety/18321/01_obraz.jpg
Łukasz Jankowski - można filmować krótko, finezyjnie i treściwie, ./upload/articles_pakiety/18321/02_obraz.jpg
Łukasz Jankowski - można filmować krótko, finezyjnie i treściwie, ./upload/articles_pakiety/18321/03_obraz.jpg


Zestaw prezentowanych filmów dostarczył też solidnej porcji róznorodnych emocji. Oprócz dominującego tonu intelgentnej ironii obecnej np. w teledyskach do piosenek Macieja Maleńczuka, pojawiał się i ton serio, w reklamach kampanii społecznych czy w produkcjach do tekstów hip-hopowych. Pomysłowe plastycznie, świetnie zmontowane filmy mogły się podobać i podobały się publiczności.

Okazuje się, że wymyślona na potrzeby wniosku o dofinansowanie remontu nazwa dawnego Domu Dochodowego Straży Pożarnych jest zbyt wąska i trochę nieadekwatna do ról, jakie na siebie przyjmuje CTMT – filia Kutnowskiego Domu Kultury. Dobrze się tu czują i inne niż wymieniane w nazwie dziedziny kultury: film i literatura. [więcej]
kultura, 14.12.2012 08:33|czytane: 1495 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wyniki zawodów zorganizowanych przez Uczniowski Klub Sportowy "Delfinek" w Kutnie
W sobotę 8 grudnia w Aquaparku Kutno odbyły się zawody zorganizowane przez Uczniowski Klub Sportowy "Delfinek" w Kutnie. Współorganizatorem zawodów był Miejski Ośrodek Sportu i Rekracji. Zawody sędziowali: Anna Szczepańska, Jacek Kudła i Marcin Sułkowski.

W szczególności cieszymy się z wyników jakie osiągnęły dzieci, które na co dzień trenują w naszej sekcji pływackiej. Grupa 7 - 9 lat: Bień Amelka, Brzląkalska Oliwia, Karasińska Klaudia, Kowalewska Gabrysia, Krukowska Julia, Krysiak Daniel, Lenarczyk Zosia, Łysio Julia, Matusiak Julia, Mikołajczyk Oliwia, Sobiecka Karolina, Rejmonciak Julia, Warszawska Lidia mówi trener Anna Szczepańska.

Grupa 10 - 12 lat trenowana przez Jacka Kudłę też miała niezłe wyniki: Całczyński Piotr, Ejzak Błażej, Ejzak Szymon, Gawęda Tomasz, Kawka Michał (gimnazjum), Michalik Bartosz, Michalik Karolina, Ozdowski Dominik, Urbański Miłosz, Wojtczak Jakub, Wojtczak Julia, Banasiak Justyna.

Wyniki

Gratulujemy wszystkim dzieciom i życzymy dalszych sukcesów- dodaje Anna Szczepańska. [więcej]
pismak, 13.12.2012 18:53|czytane: 1307 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Sukcesy kutnowskich brydżystów w USA
Od 22 listopada do 2 grudnia br. w San Fransisco rozegrano Jesienne Mistrzostwa Ameryki Płn. w Brydżu Sportowym. Udział wzięło ponad 6500 zawodniczek i zawodników z całego świata. W zawodach wystartowali zawodnicy z Kutna Adam Pawłowski (kapitan), Wiesław Niciński i Mariusz Kraśnicki wspierani przez Grzegorza Lewaciaka z Consusa Kalisz.

Sukcesy kutnowskich brydżystów w USA, ./upload/articles_pakiety/18317/01_obraz.jpg
Sukcesy kutnowskich brydżystów w USA, ./upload/articles_pakiety/18317/02_obraz.jpg
Sukcesy kutnowskich brydżystów w USA, ./upload/articles_pakiety/18317/03_obraz.jpg


Zawodnicy pojechali na zaproszenie Amerykańskiego Związku Brydża Sportowego ACBL którego są członkami, ale na własny koszt przy okazji reklamując nowe logo miasta Kutna – stylizowaną różę.

W głównej konkurencji Mistrzostw, jednym z trzech największych turniejów teamów w USA i na świecie (obok Spingolda i Vanderbilta) zwanym Reisingerem kutnianie niezłe 27 miejsce wygrywając po drodze jedną z 6 sesji. Zwyciężyli wielokrotni mistrzowie świata drużyna francusko-norwesko-włoska Zimmermann-Multon-Helness-Helgemo-Fantoni-Nunes. Wcześniej kutnianie grali w finale turnieju Mitchell BAM Teams oraz w półfinałach Blue Ribbon Pairs.

Kutnianie zagrali wyłącznie w konkurencjach o najwyższym rankingu więc nie było łatwo zajmować wysokie miejsca. Ciekawostką Mistrzostw był fakt uczestnictwa w nich jednego z najbogatszych ludzi świata  Billa Gatesa, którego team zajął 15 miejsce w konkurencji trochę niżej notowanej Sun AX Swiss. Niestety Gates zwyczajowo był otoczony armią ochraniarzy i dostanie się w jego pobliże graniczyło z cudem. Było to możliwe jedynie przy brydżowym stoliku czego doświadczyli koledzy z Poznania. Wymienili tradycyjne cześć a po chwili zorientowali się, że twarz jednego z przeciwników jest jak gdyby trochę znajoma. [więcej]
pismak, 13.12.2012 18:46|czytane: 1798 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Podziękują im głośno w Noc Wigilijną
W ramach akcji „I ty możesz zostać Świętym Mikołajem” zorganizowanej i koordynowanej przez  Danutę Blejson dzieci z Przedszkola Samorządowego Nr 1 w Żychlinie wzięły udział w zbiórce karmy dla zwierząt.

Podziękują im głośno w Noc Wigilijną , ./upload/articles_pakiety/18316/01_obraz.jpg
Podziękują im głośno w Noc Wigilijną , ./upload/articles_pakiety/18316/02_obraz.jpg


Zebrane zapasy karmy zostały przekazane do Schroniska dla bezdomnych zwierząt domowych „Przyjaciel” w Kotliskach koło Kutna. Zwierzaki w schronisku na pewno podziękują ludzkim głosem maluchom za te dary w Noc Wigilijną. [więcej]
Krecik, 13.12.2012 18:37|czytane: 1404 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Od jutra Szopka Bożonarodzeniowa z żywymi zwierzętami na placu w Kutnie
Od piątku 14 grudnia do niedzieli Szopka Bożonarodzeniowa z żywymi zwierzętami i rzeźbami kutnowskich twórców będzie stała na placu Piłsudskiego w Kutnie.

Zapraszamy mieszkańców do odwiedzania Świętej Rodziny w godz. 10.00-18.00. Natomiast 16 grudnia w godz. 14.30 17.00 zapraszamy na Wigilię przed Ratuszem.

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
Szopka Bożonarodzeniowa z żywymi zwierzętami na placu
[więcej]
redaktor, 13.12.2012 17:14|czytane: 1407 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Kursująca beczka osadów poubojowych pod choinkę. WIOŚ vs PINI Polonia w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym
W wyniku dwóch kontroli Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Łodzi w Pini Polonia sp. z o. o. zostały nałożone kary na mega ubojnię. Pini Polonia odwołała się od decyzji WIOŚ i sprawa wreszcie trafiła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. W obu przypadkach chodzi o przekazywanie odpadów (osadów z zakładowej oczyszczalni ścieków) podmiotom, które nie uzyskały wymaganych zezwoleń.

Rok temu pokazaliśmy na łamach eKutno.pl film, na którym widać jak osady poubojowe z Pini Polonia wylewane są w gminie Strzelce na pola. Widać jak beczka kursuje od zakładu na pola i wylew odpadów. Wszystko odbywało się wówczas nocą. W wyniku postępowania karnego sprawca został wtedy ukarany. Wylew nastąpił w terminie zabronionym tj. od grudnia do marca.


Tak to wyglądało rok temu, 30 grudnia 2011 r. Nic się nie zmieniło do tej pory. Wkrótce kolejne filmy.

Procedura wylewu gnojowicy czy osadów z kursujących w tę i we w tę wozów asenizacyjnych trwała nieprzerwanie, zmieniały się miejsca zrzutu śmierdzącego ładunku i pory. Beczka kursowała i w dzień. Mieszkańcy różnych gmin w powiecie kutnowskim alarmowali nas, że ich pola są już w gnojowicy.

Wybudowana przy Pini Polonia zakładowa oczyszczalnia ścieków miała obsłużyć odpady po 8 tysiącach świń zabijanych na dzień. Wszyscy dobrze pamiętamy, że warunki drugiego zintegrowanego pozwolenia podwoiły dzienny ubój. Czy oczyszczalnia została rozbudowana? Nie. Czy wydający pozwolenie sprawdził ten stan rzeczy? Nie.

Zatem kiedy WIOŚ przeprowadził kontrolę w okresie od 11 lipca do 5 sierpnia 2011 roku, nałożył karę pieniążną na ubojnię, bo przekazywała osad podmiotom, które nie uzyskały wymaganych zezwoleń. Co się działo z tymi osadami? Raczej nie wyparowały. Są w naszej ziemi.

Pini Polonia złożyła odwołanie od decyzji o karze do Głównego Inspektora Ochrony Środowiska w Warszawie. GIOŚ utrzymał w mocy zaskarżoną decyzję WIOŚ w Łodzi - mówi Jacek Myśliński, Kierownik Delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu w Skierniewicach. - Pini Polonia złożyła skargę na decyzję GIOŚ do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie. Sprawa nie została jeszcze rozstrzygnięta przez WSA.

WIOŚ i w tym roku od 10 sierpnia do 7 września skontrolował mega ubojnię również w tej samej kwestii. Czy się coś zmieniło? [więcej]
wandea, 13.12.2012 07:09|czytane: 2207 razy|19 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Spotkanie z Cezarym Gmyzem
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie zaprasza 27 grudnia o godz. 17.00 na spotkanie z Cezarym Gmyzem, dziennikarzem i publicystą. Spotkanie odbędzie się w czytelni dla dorosłych (I piętro), wstęp wolny.

Cezary Gmyz jest absolwentem Wydziału Wiedzy o Teatrze Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Od 1990 dziennikarz prasowy i telewizyjny. Pracował w "Życiu Warszawy", "Życiu", Redakcji Ekumenicznej TVP, programie informacyjnym "Czasy", "Dzienniku Polska-Europa-Świat". Specjalizuje się w tematyce religijnej, politycznej oraz historycznej. Od 2003 do 2007 był dziennikarzem tygodnika "Wprost" (od kwietnia 2006 do stycznia 2007 szef działu krajowego, później szef działu historia). [więcej]
motylewski, 13.12.2012 15:32|czytane: 1393 razy|18 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kieszonkowcy ukryli pistolet gazowy w toalecie pociągu
W środę 12 grudnia ok. godz. 4:50 w pociągu TLK "Szczecinianin" relacji Szczecin Główny - Warszawa Wschodnia, na odcinku Krzewie - Kutno, funkcjonariusze z Grupy Operacyjno-Interwencyjnej Komendy Głównej Straży Ochrony Kolei zatrzymali trzech mężczyzn, znanych już funkcjonariuszom SOK jako kieszonkowcy dokonujący kradzieży w pociągach.

Złodzieje ukryli w ubikacji wagonu klasy pierwszej pistolet gazowy oraz nożyczki.Ujętych: 43-letniego Roberta K., zamieszkałego w Błoniu, 49-letniego Ryszarda K., zamieszkałego w Warszawie oraz 48-letniego Benedykta L., zamieszkałego w Wolborzu, [więcej]
motylewski, 13.12.2012 15:11|czytane: 1616 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Uczczono pamięć ofiar stanu wojennego
Dzisiaj w południe przy pomniku zwanym "Ulotką" na ul. Sienkiewicza w Kutnie zorganizowano coroczną uroczystość upamiętniającą wprowadzenie w Polsce stanu wojennego. Zebranych powitał członek kutnowskiej "Solidarności" Longin Florkowski, a potem przewodniczący Podregionu Kutnowskiego NSZZ "Solidarność" Wiesław Taraska przypomniał w swoim przemówieniu historię tragicznych zdarzeń sprzed 31 lat.

Uczczono pamięć ofiar stanu wojennego, ./upload/articles_pakiety/18312/03_obraz.jpg
Uczczono pamięć ofiar stanu wojennego, ./upload/articles_pakiety/18312/04_obraz.jpg
Uczczono pamięć ofiar stanu wojennego, ./upload/articles_pakiety/18312/09_obraz.jpg


Głos zabrał również prezydent Kutna Zbigniew Burzyński, podkreślając rangę historycznej daty i wyrażając nadzieję, że następne pokolenia będą kultywować pamięć o tym wydarzeniu. Następnie delegacje "Solidarności", władz samorządowych, biur poselskich i stowarzyszeń złożyły wiązanki kwiatów pod pomnikiem. [więcej]
motylewski, 13.12.2012 14:44|czytane: 2180 razy|14 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Szkoła w Strzelcach nagrodzona za ekologię
Wczoraj w Łódzkim Domu Kultury wręczono nagrody w konkursie „EkoBelfry 2011”, ogłoszonym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Konkurs jest nowym projektem Funduszu, dedykowanym nauczycielom, którzy realizując program nauczania w oparciu o edukację ekologiczną, wykazują się pomysłowością, wytrwałością i poświęceniem.

Szkoła w Strzelcach nagrodzona za ekologię, ./upload/articles_pakiety/18311/01_obraz.jpg
Szkoła w Strzelcach nagrodzona za ekologię, ./upload/articles_pakiety/18311/02_obraz.jpg


W Szkole Podstawowej w Strzelcach wyłoniono i nagrodzono najbardziej aktywnego pedagoga propagującego tematykę ochrony środowiska - Halinę Gorlach. W konkursie na najlepsze „EkoSzkoły” zwycięstwo i nagroda w wysokości 5 tys. zł przypadło właśnie szkole w Strzelcach. [więcej]
motylewski, 13.12.2012 11:12|czytane: 1503 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Potrącenie pieszej na ul. Grunwaldzkiej
Wczoraj o godz. 18.05 w Kutnie na ul. Grunwaldzkiej kierujący fiatem cinquecento 53-letni mieszkaniec Kutna nie ustąpił pierwszeństwa pieszej 85-letniej mieszkance Kutna, która znajdowała się na przejściu.

- W wyniku zdarzenia kobieta doznała ogólnych potłuczeń ciała i trafiła do szpitala w Kutnie. Sprawca został ukarany mandatem karnym - informuje st. asp. Paweł Witczak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kutnie. [więcej]
motylewski, 13.12.2012 10:00|czytane: 1342 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Orliki czekają na wiosnę
Żychlin ma wreszcie pierwszego Orlika. Mieści się on w Zespole Szkół nr 1 przy ul. Łukasińskiego. Niestety boisko będzie musiało zaczekać na swoich pierwszych użytkowników wiosną. Otwarcie bowiem odbyło się 6 grudnia, więc niska temperatura i opady śniegu uniemożliwiły korzystanie z niego nawet najbardziej zagorzałym fanom gier zespołowych.

Orliki czekają na wiosnę, ./upload/articles_pakiety/18309/01_obraz.jpg
Orliki czekają na wiosnę, ./upload/articles_pakiety/18309/02_obraz.jpg
Orliki czekają na wiosnę, ./upload/articles_pakiety/18309/03_obraz.jpg


Prace budowlane trwały od początku wakacji do października. [więcej]
redaktor, 13.12.2012 09:52|czytane: 1429 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Europejska lekcja w Staszicu
W środę 12 grudnia na zaproszenie dyrektora Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Kutnie, Janusza Pawlaka, przyjechał do placówki Tomasz Dominiak – Zastępca Dyrektora Biura Poselskiego Posła do Parlamentu Europejskiego Joanny Skrzydlewskiej. Gość przeprowadził prelekcję o Unii Europejskiej, jej instytucjach oraz kierunkach działań i rozwoju. Uczestnikami spotkania byli uczniowie w sposób szczególny zainteresowani tematyką unijną, uczący się w klasach z rozszerzoną historią i wiedzą o społeczeństwie.

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć
Europejska lekcja w Staszicu

Po wykładzie ilustrowanym prezentacją multimedialną młodzi ludzie mieli okazję zadawać pytania. Rozmawiano o wielu aspektach funkcjonowania Unii Europejskiej, przynależności Polski do UE, a także o bardziej prozaicznych sprawach, jak na przykład wysokości wynagrodzeń eroparlamentarzystów i urzędników unijnych. Tematyka jest bardzo rozległa, dlatego podobne spotkania będą odbywały się w przyszłości. [więcej]
motylewski, 13.12.2012 09:37|czytane: 1518 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
AZS WSGK POLFARMEX KUTNO awansował do Final Four Pucharu Polski
W ramach 1/4 Pucharu Polski Imtermarche Basket Cup drużyna z Kutna podejmowała na własnym terenie zespół SKK Siedlce. Akademicy wygrali spotkanie przewagą 20 punktów co dało im awans do Final Four Pucharu Polski. Drużyna z Kutna wystąpiła w nowym składzie. Zadebiutowało dwóch nowych zawodników: Arkadiusz Kobus i Kamil Maciejewski. W składzie drużyny zabrakło Piotra Trebki, który w wtorek podpisał za porozumieniem obu stron rozwiązanie kontraktu.

AZS WSGK POLFARMEX KUTNO awansował do Final Four Pucharu Polski, ./upload/articles_pakiety/18307/03_obraz.jpg
AZS WSGK POLFARMEX KUTNO awansował do Final Four Pucharu Polski, ./upload/articles_pakiety/18307/21_obraz.jpg
AZS WSGK POLFARMEX KUTNO awansował do Final Four Pucharu Polski, ./upload/articles_pakiety/18307/30_obraz.jpg


Pierwsza kwarta rozpoczął się od serii 10 punktów dla AZS-u. Pierwszy punkt dla drużyny z Siedlec zdobył z rzutu wolnego Rafał Kulikowski, dopiero po pięciu minutach pierwszej części spotkania. W drugiej części pierwszej kwarty zawodnicy  SKK Siedlce zaczynają powoli odrabiać straty. Pierwsza kwarta kończy się wynikiem 15:11 dla AZS WSGK POLFARMEX KUTNO.

Początek drugiej kwarty należy do Akademików, którzy coraz bardzie zwiększają przewagę punktową nad SKK Siedlce. W 3 minucie drugiej części spotkani trener Jarosław Krysiewicz decyduje się za Dawida Bręka wprowadzić do gry Kamila Maciejewskiego, dla którego jest to debiut w barwach AZS-u.  Chwilę później Arkadiusz Kobus, drugi nowy zawodnik Akademików ma szansę zagrać po raz pierwszy dla kutnowskiej drużyny wchodząc na parkiet za Jakuba Dłuskiego. Druga kwarta kończy się wynikiem 32-23. [więcej]
redaktor, 13.12.2012 02:49|czytane: 2195 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Sylwester w Dworku w Woli Raciborowskiej
Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
Sylwester w Dworku w Woli Raciborowskiej
[więcej]
wandea, 10.12.2012 08:45|czytane: 1522 razy|komentuj|czytaj cały
Rozwiązanie konkursu. Zobacz jak Renifer Niko ratuje brata
Od piątku kino Kutnowskiego Domu Kultury zaprasza na przygody nieustraszonego renifera Niko, który tym razem ma za zadanie utratować małego braciszka i udowodnić światu, że renifery mają miękkie serca itwarde charaktery.

Do wygrania 3 podwójne zaproszenia wygrali: Marcin Nabiałek, Robert Woźniak,Monika Minkuszek - Kowalska. Można je odebrać przed filmem w kasie KDK.

[więcej]
wandea, 12.12.2012 21:58|czytane: 1474 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
AZS WSGK POLFARMEX Kutno wygrywa z SKK Siedlce 66:46
W 1/4 Pucharu Polski Imtermarche Basket Cup kutnowska drużyna wygrała 20 punktami z zawodnikami z Siedlec. W dzisiejszym meczu  zadebiutowało dwóch nowych zawodników AZS-u, Arkadiusz Kobus i Kamil Maciejewski. Relacja oraz galeria zdjęć wkrótce. [więcej]
redaktor, 12.12.2012 19:58|czytane: 1355 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Niepełnosprawni na szerokich wodach kutnowskiego rynku. Czy znajdzie się miejsce dla
Problemy z siedzibą TIFT REKLAMY Spółdzielni Socjalnej osób niepełnosprawnych w Nowej Wsi mogą zakończyć się dla firmy dramatycznie. 47 -letni Leszek... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Spotkanie informacyjne Pałac Saski w Kutnie - rewitalizacja i funkcje przyszłego
Muzeum Regionalne w Kutnie zaprasza na kolejne spotkanie informacyjne poświęcone przyszłości Pałacu Saskiego. Spotkanie pt. „Pałac Saski w Kutnie – rewitalizacja i funkcje przyszłego kompleksu” odbędzie się 31 maja o godz.... [więcej]
Sport
W Kutnie trwają Półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek
Dziś kolejne w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie kolejne mecze Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. O godz. 12.00 Basket Go Przemyśl zmierzył się z Mistrzyniami Województwa – KKS Pro-Basket Kutno z wynikiem 46:43.  Zapraszamy jutro o godz.  10:00 MPKK Sokołów OSiR... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Dyskretna pozna Pana Jestem gotowa rozpalić twoje zmysły do maksimum i sprawić że po naszym spotkaniu będziesz chciał tylko więcej. Zainteresowany? czekam na twoją wiadomość jednakże nie trać ani mojego ani sw... [czytaj więcej]
PRACA PRZY PRODUKCJI I MONTAŻU MEBLI Zatrudnimy pracownika do prac związanych z obróbką płyt meblowych i obróbką szkła na maszynach specjalistycznych oraz montażem mebli. Mile widziane doświadczenie w pracy przy produkcji lub m... [czytaj więcej]
PRACA PRZY PRODUKCJI I MONTAŻU MEBLI Zatrudnimy pracownika do prac związanych z obróbką płyt meblowych i obróbką szkła na maszynach specjalistycznych oraz montażem mebli. Mile widziane doświadczenie w pracy przy produkcji lub m... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
WYSYŁKA PACZEK KURIERSKICH Wysyłasz przesyłki kurierskie? Wejdź na stronę https://zlapkuriera.pl lub zadzwoń do nas pod numer telefonu: +48 55 629 30 40 Za pośrednictwem naszego serwisu Zlapkuriera.pl tanio i szybko ... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Okazja! Narzuta w Super Cenie - 125zł Narzuta dekoracyjna pikowana dwustronna. Wykonana z wysokiej jakości materiału , tkanina miła w dotyku, wygodna w użytkowaniu nie wymaga prasowania. Oferta nie zawiera poszewek widocznych ... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Pracownik / pracownica przetwórstwa mięsnego (Lekkerkerk, Holandia) AP Grupa s.c. (numer certyfikatu Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia: 11282), dla Pracodawcy holenderskiego firmy SRS Personeel B.V., realizuje procesy rekrutacji i selekcji Pracowników w branży... [czytaj więcej]
projektowanie STRON WWW / KOMPLEKSOWO OD A DO Z Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej oferty, jaką jest projektowanie stron internetowych , kompleksowo od A do Z. W ramach oferty proponujemy - stworzenie strony www - zakup serwera i dome... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Krystian Boczeń:
59 minut temu
Rządy w Staszicu to konflikt między dyrektorem, a grupką nauczycieli. Wg mnie prawda jest po środku. Za oddaniem kontraktu opowiedziało się 13 radnych, reszta się wstrzymała, nikt nie był przeciwko, dzięki temu w Kutnie jest kardiologia inwazyjna. A co masz na mysli z dziwnymi ruchami w komunikacji i geodezji?
Krystian Boczeń:
1 godzin temu
Radny z PSL by się nie wyłamał w tej sytuacji, nie było na to cienia szans. W takiej sytuacji byłoby Debich 11, Bryłka 2. Radny PSL by się wyłamał tylko wtedy gdyby nie wyszła opozycja, która wszystko zepsuła. Bryłka spadł z nieba tym, że chciał kandydować po tym jak opozycja nie wystawiła kandydata i nie wiem jak to można było tak zepsuć.
Otto Ruhmfeld:
2
 · 
1 godzin temu
Czyli merytoryczne są np rządy w Staszicu, Oddanie kontraktu szpitala, dziwne ruchy w geodezji komunikacji itp ?
Otto Ruhmfeld:
1 godzin temu
Celowo piszę biznesowego bo wydaje mi się że ktoś przy władzy myli służbę lokalnej społeczności z dobrym interesem wynikającym z bycia przy władzy.
Otto Ruhmfeld:
1 godzin temu
Krystian, błąd. Gdyby obaj byli kosekwentni i jeden z nich nie zaglosował na debicha to ten pewnie nie zostałby starostą. Brylka też nie, a to zmuszałoby radnych do poszukania porządnego kandydata. Mieli wiedzę że jeden z psl może się wylamać, ale nawet tej wiedzy nie dali szansy, ten z nich ktory zaglosowal za debichem, świadomie byl za utrzymaniem obecnego ukladu i taka jest prawda, a gadki o starszym panie, sprycie, złej opozycji przy tym fakcie są bez znaczenia. FAKT JEST TAKI ŻE JEDEN ZNICH AKTYWNIE PRZYCZYNIL SIĘ DO TRWANIA TEGO CHOREGO UKŁADU BIZNESOWEGO.
Bożydar Kotontay:
1 godzin temu
eeeee czepialski ale niewygodnyś...
Krystian Boczeń:
1 godzin temu
Przykład tych myślących opozycjonistów? Przynajmniej jeden.
Ewaryst Gaspary:
2
 · 
1 godzin temu
Jeszcze jedno Krystianie - cieszy mnie bardzo, że opozycja istnieje w radzie powiatu, ze nie udało sie po 2,5 roku intensywnej pracy Debicha i koalicjantów zmacerować, urobić do wymaganej przez starostę konsystencji całej rady. Widać, nie na wszystkich czar Debicha działa. Sa rownież w radzie ludzie myslący, którzy maja własne zdanie. Ci ludzie jakos nie chcą uczestniczyć w realizacji koncepcji, ktore uważają za nierealne, a niekiedy wręcz szkodliwe.
Krystian Boczeń:
1 godzin temu
Nikt nie próbuje robić wody sodowej z mózgu nikomu. Mieli dobre intencje, a stali się kozłami ofiarnymi tej sytuacji. I to wszyscy 3 panowie.
Ewaryst Gaspary:
2
 · 
2 godzin temu
Krystian, nie usiluj ludziom robić wody sodowej z mózgu. Ludzie to nie "ciemny lud, który to kupi", jak się wyraził jeden z polityków. Ludzie to widzą, słyszą, czytają i analizują. Ta raptowna zmiana taktyki nie zmieni faktu, że dwaj młodzi radni Serenda i Ziólkowski faktycznie zakpili sobie ze starszego czlowieka. W swojej mądrości, inteligencji, umiejetnościach i kunszcie politycznym nie przewidzieli tylko jednego, że to wszystko obróci sie przeciwko nim samym. Stało się tak, jak napisał kiedyś Sienkiewicz "Złapał kozak tatarzyna, a tatrzyn za łeb trzyma". Skutek jest taki, ze obydwaj mlodzi radni -Serenda i Ziółkowski - poniesli sromotną wizerunkowa porazke.
Krystian Boczeń:
2 godzin temu
Ja nie bronię Debicha, stwierdzam tylko, że to człowiek merytoryczny i nie piszcie że to mój protegowany tylko dlatego, że mam takie zdanie o nim. A sytuacja w szpitalu to przecież nie jest jego wina, dostał bałagan po poprzedniej ekipie rządzącej i niech mi nikt nie próbuje wciskać że jest inaczej. Zarządzanie majątkiem powiatu też złe nie jest, a jak jest to też oprzyjmy się na przykładzie. To co było złe to sprzedaż PKSu, ale to też w poprzedniej kadencji. Pokażcie mi przykład gdzie w polityce nie ma kolesiostwa, chociaż jeden, każdy obstawia się swoimi, tak jest na całym świecie. Brak ambicji? każdy ma ambicje. Honor, no tu można dyskutować o tym, fakt.
Ewaryst Gaspary:
2
 · 
2 godzin temu
Krystian, ja bym był ostrozny z takimi epitetami pochwalnymi wobec Debicha. Tydzien temu byliśmy świadkami bardzo burzliwej debaty medialnej, gdzie forumowicze okreslali to, co dzieje sie w samorządzie powiatowym jako bagno. Debich to podobno myslący człowiek, a wpakował sie w taki układ koalicyjny, który go pogrąża. Czyzby tak bardzo chciał być starostą, że przestały sie liczyć jakiekolwiek standardy ? To jest jego świadomy wybór. Za to wszystko, co dzieje sie w powiecie bedzie ponosił odpowiedzialność. Nie pamiętam, aby aż takie cyrki działy sie za Dąbrowskiej, a nawet Galowej.,
Józef Ciołek:
2 godzin temu
Opamiętajcie się za chwilę się okaże, że nikt wam w Polsce nie dorównuje, Trochę pokory
Dymitr Gietgud:
2
 · 
2 godzin temu
Jeszcze jednej lekcji nie było, a już wiedzą, że są świetni. Niezwykli ludzie
Zachary Filipczyk:
2
 · 
2 godzin temu
Boli mnie wielki balagan w kutnowskim szpitalu i zarzarzanie majatkiem powiatu,kolesiostwo,miernota,a przedeszystkim brak honoru i ambicji u twojego protegowanego. Wojewoda wywalil go ze stanowiska a on zrobil wszystko aby na nim pozostac nie sprawdzajac sie zbraku wlasnie merytoryki i troski o dobro spoleczne.
Krystian Boczeń:
2 godzin temu
A i jeszcze jedno. Nie rozumiem nagonki i pretensji wobec Ziółkowskiego i Serendy. Za Bryłką zagłosował najprawdopodobniej Serenda tylko dlatego, że nie mógł zagłosować za Debichem bo jak powiedział przez Gierule, gdyby Debich powiedział, że Gieruli w zarządzie nie będzie to Serenda by na Debicha zagłosował, a tak przynajmniej wynikało z jego wypowiedzi. Radny Ziółkowski słysząc jak Bryłka krzyczy, że jeśli opozycja nie wystawi kandydata to on chce wystartować. Ponieważ tylko radni mogą zgłaszać kandydatów to sam się Bryłka nie mógł zgłosić. Ziółkowski zrobił mu prezent i go zgłosił, uszanował w ten sposób starszego człowieka i byłego radnego powiatowego, start w wyborach na starostę był więc symbolicznym wyrazem szacunku oraz też świetną reklamą dla samego pana Bryłki. I teraz najważniejsze, z tego co ptaszki ćwierkają to gdyby opozycja nie wyszła by z sali to Bryłka byłby starostą! Ziółkowski zagłosowałby wtedy na Bryłkę oraz jeden z panów chłopskiej partii też by sie wyłamał, jest to pewne bo sam tak mówił. I teraz ta sama opozycja skłóca na forum Bryłkę z młodymi radnymi, a czemu? No bo tak jest im wygodnie! Oni narozrabiali, a teraz ma im to ujść na sucho, a za nich po uszach dostają młodzi. I to nie Bryłka pokazał kindersztube młodym, ani młodzi nie ośmieszyli Bryłki. Wszyscy stali się ofiarami opozycji, która dolewa oliwy do ognia.
Adrian Czande:
2 godzin temu
Ewaryście, nie jestem pewny, czy Debich, Burzyński i Trawczyński sa szczęśliwii, że w jednym szeregu obok nich umieszcza sie takich "wybitnych samorzadowców" i tak "zasłużone osoby" jak Ziołkowski i Serenda.
Krystian Boczeń:
2 godzin temu
A może ty napisz najpierw co tak cię boli ta "sitwa". Co ona złego zrobiła i w czym tak szkodzi? W tym, że pierwszy raz od dawna mamy porządnego starostę i merytorykę w starostwie? Ty podaj przykład tego szkodzenia. Nie jestem jednym z nich choć się kręce w otoczeniu radnych.
Ewaryst Kierło:
2 godzin temu
Zmień płytę Czesławie czy Wiesławie czy jak tam masz panie poszkodowany dziadku. Co wpis to każdy już upadł i zakończył kariere polityczną, Debich, Trawczyński, Burzyński, Ziółkowski, Serenda i w zasadzie wszyscy co są radnymi i pewnie ci co jeszcze nie wiedzą, że nimi będą. Niestety poza wylewaniem żalu nie da to panu żadnych efektów. Proszę zresztą zgłosić sprawę na policje, prokuraturę czy gdzie pan chce.
Zachary Filipczyk:
2 godzin temu
Ewerest powierz tak scerze ille naliczyles tych porzadnych ludzi w tej powiatowej sitwie utrzymujacej sie z nszych podatkow i szkodzacych nam wszystkim.Czy zdolas ich wymienic choc jednego z nich to podaj jego nazwisko.Jesli tego nie zrobisz to znaczy ze jestes jednym z nich.Najciekawsze artykuły
 ·  11
3 dni temu
Inauguracja parkrun w KUTNIE! Darmowe biegi już od najbliższej soboty!
 ·  3
4 dni temu
Recital dyplomowy z jazzowymi przebojami wszechczasów
 ·  41
4 dni temu
Kapitulacja wójta gminy Bedlno. Czas na decyzję starosty w sprawie wiatraków
 ·  11
5 dni temu
Policjant z zarzutem zabójstwa wciąż w areszcie
 ·  73
6 dni temu
Wyłudzenie VAT i pranie brudnych pieniędzy w Kutnie. Już 25 podejrzanych i 9 osób w areszcie
 ·  23
7 dni temu
Niepełnosprawni na szerokich wodach kutnowskiego rynku. Czy znajdzie się miejsce dla spółdzielni socjalnej?
 ·  2
9 dni temu
Pamiętaj mordeczko, głowa do góry. Piknik z Kulturą Street art na Dobrzelińskiej
 ·  271
9 dni temu
Głosowanie komisji i oświadczenie starosty w sprawie dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Kutnie
 ·  7
10 dni temu
Sterylizacja zwierząt domowych będzie częściowo dotowana przez miasto
 ·  6
11 dni temu
Noc Muzeów w Krośniewicach za nami
 · 
11 dni temu
Dzień Dziecka w Kutnie. Wielkie show taneczno-muzyczne
 ·  24
12 dni temu
Czytelnicy piszą: A jednak toaleta w parku ma awarię
 ·  59
13 dni temu
Prokurator Sławomir E. na gościnnych występach. Zawieszenie i co dalej?
 ·  91
13 dni temu
Brutalna prawda o konkursach w samorządzie i kłopotliwe pytania o dyrektora
 ·  112
18 dni temu
Rada Miasta Kutna skąpa, a radny Kłopotowski niczego nie pamięta
 ·  16
19 dni temu
Czytelnicy pytają: Czy na Zdrojowej przy cmentarzu staną bloki?
 ·  93
21 dni temu
Prezydent Kutna złożył zawiadomienie do prokuratury. Urzędniczka zwolniona!
 ·  74
25 dni temu
Takie kino...
 ·  4
27 dni temu
Za nami pierwsze koncerty tegorocznej Majówki
 ·  14
28 dni temu
45 lat Kutnowskiego Domu Kultury: zasłużeni, wystawy i folklor kutnowski
 ·  4
28 dni temu
Majówka z Bareją: Czasem, aż oczy bolą patrzeć, jak się przemęcza dla naszego klubu, prezes...
 ·  79
28 dni temu
Piąty roczek Festiwalu Piosenki Biesiadnej w Bedlnie. Na sali na ludowo tańczą wszyscy wkoło
 ·  24
29 dni temu
Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów
 ·  4
30 dni temu
Na wątpliwości przed majówką i po, najlepsza jest nadzieja i odwaga na ...
 ·  21
30 dni temu
Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności