eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 25.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Ile za śmieci w Gminie Kutno?
W Gminie Kutno od 1 lipca 2013 roku podobnie jak w innych samorządach wchodzą nowe przepisy o zmianie dotychczasowego systemu utrzymania czystości i porządku. Spowoduje i wymusi  to realizację obowiązku pozbywania się odpadów komunalnych przez każdego właściciela nieruchomości w sposób zgodny z przepisami znowelizowanej ustawy.

Pierwszym i podstawowym elementem systemu będzie opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi, którą właściciel nieruchomości wniesie na rzecz gminy. W zamian za opłatę gmina odbierze i zapewni zgodne z prawem zagospodarowanie odpadów komunalnych.

W gminie Kutno wyliczono miesięczny koszt funkcjonowania gospodarki odpadami na jednego mieszkańca:
- przy selektywnej zbiórce odpadów komunalnych koszt wyniesie 6 zł/miesiąc/osobę;
- przy braku segregacji odpadów koszt wynosić będzie 10 zł/miesiąc/osobę.

Termin wpłaty pierwszej opłaty w kasie Urzędu Gminy lub przelewem upływa w dniu 30 września 2013 r. i obejmuje okres od 1 lipca 2013 r. do 30 września 2013 r.

Stawka opłaty w przypadku nieruchomości, na której nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne będzie zależna od ilości zebranych odpadów, wyrażonej w pojemnikach o określonej pojemności.

Uchwała Rady Gminy Kutno z 30 października br. w sprawie określenia szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomosci i zagospodarowania tych odpadów ustala, że zmieszane odpady komunalne, szkło, papier i tektura, tworzywa sztuczne,  metale, opakowania wielomaterialowe, odpady ulegajace biodegradacji będą odbierane bezpośrednio z nieruchomosci, przy czym obowiązkiem właściciela nieruchomości jest zapewnienie
pracownikom przedsiębiorstwa wywozowego swobodnego dojazdu do pojemników i worków
w terminach odbioru odpadów komunalnych. [więcej]
wandea, 28.12.2012 16:05|czytane: 1752 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Nowy utwór rapera Ebro
Ebro - raper, którego twórczość prezentowaliśmy już wcześniej na naszym portalu prezentuje kolejny utwór. Piosenka nie pochodzi z żadnego albumu, jest spontanicznie zrealizowana pod wpływem chwili. Małem po prostu taki pomysł - mówi Ebro.

Twórczość rapera możecie śledzić na bieżąco subskrybując fanpage na Facebooku (http://www.facebook.com/ebroofficial).

[więcej]
kultura, 28.12.2012 15:10|czytane: 1501 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Strzelał z wiatrówki do zaparkowanego pojazdu
Kutnowscy kryminalni zatrzymali mężczyznę, który będąc pod wpływem alkoholu strzelał z wiatrówki do zaparkowanego pojazdu. 25-latek usłyszał zarzuty uszkodzenia cudzej rzeczy. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

26 grudnia  kutnowscy policjanci zostali powiadomieni o uszkodzeniu nissana primera zaparkowanego przy ulicy 1-go Maja w Kutnie. Właściciel samochodu wyrządzone straty oszacował na kwotę około 700 złotych. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że uszkodzenia w postaci wybitej szyby oraz wgniecenia karoserii mogły powstać w wyniku oddanych strzałów z wiatrówki - mówi st.asp. Paweł Witczak.

Sprawą zajęli się kutnowscy kryminalni, którzy szybko ustalili snajpera. 27 grudnia wytypowany sprawca został zatrzymany. Okazał się nim 25-letni mieszkaniec pobliskiego osiedla. Mężczyzna przyznał się do postawionych zarzutów. Swoje zachowanie tłumaczył znacznym upojeniem alkoholowym. Za uszkodzenie cudzego pojazdu grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. [więcej]
pismak, 28.12.2012 09:41|czytane: 1207 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Street Dance Studio zaprasza na zajęcia z salsy po Nowym Roku
Niedawno odbyły się warsztaty taneczne z salsy, kogo zaraziliśmy pozytywną energią? Okaże się już niedługo. Zapraszamy na zajęcia z salsy. Zbieramy chętnych. Zostaną utworzone zajęcia: salsa solo oraz salsa w parach do wyboru - mówi Joanna Zielińska, instruktorka z Kutnowskiego Domu Kultury.

SALSA SOLO to intensywne zajęcia pozwalające poznać prawidłowe techniki salsy, rozwijające poczucie rytmu, koordynację i pamięć ruchową. Jest to świetny trening kondycyjny. Pomaga poczuć  ię pewniej w tańcu solowym oraz  zwiększyć swą atrakcyjność poprzez taniec.

SALSA W PARACH Na tych zajęciach tańczymy salsę Kubańską, czyli żywioł,taniec i zabawa w jednym.  Styl oparty jest na technikach uwodzenia partnerki. Można ją tańczyć dosłownie wszędzie. [więcej]
kultura, 28.12.2012 09:33|czytane: 1384 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Kontrola w SOSW na Przemysłowej wykazała nieprawidłowości
Zmiana na stanowisku dyrektora w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Kutnie  w sierpniu tego roku odbyła się nie bez kontrowersji. Pisaliśmy o tym wielokrotnie. Nauczyciele i pozostali pracownicy ośrodka na tym stanowisku widzieli albo dalej Iwonę Kacę albo jej zastępcę Beatę Szymczak. Stało się jednak inaczej. Zarząd Powiatu w Kutnie stosując się do art. 36a ust.5  ustawy o Systemie oświaty podjął decyzję o powierzeniu pełnienia obowiązków dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego Nr 1 Jolancie Śmiałek. I od września zarządził w nim kontrolę.

Wyniki kontroli odbytej w dniach 4-28 września br. dyskutowane były dopiero na jednym z grudniowych posiedzeń Zarządu Powiatu. W wyniku kontroli przeprowadzonej przez Starostwo Powiatowe w Kutnie stwierdzono, iż w dalszym ciągu sprawy pracownicze nie są realizowane prawidłowo.

Zakres kontroli obejmował przestrzeganie przepisów dotyczących organizacji placówki, wykonanie zaleceń wydanych w poprzedniej kontroli, przestrzeganie procedur w zakresie działania jednostki, wydatki budżetowe, ich realizacja w okresie 1 styczeń-31 sierpnia 2012 r.

Kontrola wykazała nieprawidłowe zrealizowanie jednego zalecenia kontroli przeprowadzonej w 2011 r. Następnie niezgodne z przepisami oddelegowanie nauczyciela zatrudnionego w ośrodku na zawody sportowe, nie mające związku z działalnością jednostki. Nauczycielowi wypłacono pełne wynagrodzenie, a wg Karty Pracy wypracował obowiązujące go pensum i 6 godzin ponadwymiarowych. Starostwo twierdzi, że dyrektor przy wyrażeniu zgody na oddelegowanie powinien określić rodzaj nieobecniości w pracy. Powinna to być nieobecność usprawiedliwiona niepłatna.

Ponadto wszystkim pracownikom administracyjno-obsługowym przyznano podwyżkę wynagrodzenia zasadniczego, w większości przypadków o wartości około 100 zł.  Zdaniem Starostwa przeprowadzenie podwyżek stoi w sprzeczności z pismem z dnia 23.08.2012 r. w którym wszystkie placówki otrzymały wytyczne do tworzenia projektu budżetu na rok 2012. Wzrost wynagrodzeń w 2012 r. nie był w nim planowany. Ponadto 22 osoby z 23 które otrzymały zmianę wynagrodzenia zasadniczego nie przyjęły nowych warunków płacy. Brak ich podpisu na angażach. W dwóch przypadkach wynagrodzenie wskazane na angażu zmieniającym jest niezgodne z wynagrodzeniem naliczonym na liście płac. [więcej]
wandea, 27.12.2012 15:50|czytane: 3508 razy|27 komentarzy|komentuj|czytaj cały
BMW dachowało koło stacji LOTOS
Kutnowska policja poszukuje kierowcy BMW na belgijskich numerach, które dziś rano dachowało na drodze między Żurawieńcem a Sójkami.

Zdarzenie drogowe dla kierowcy samochodu osobowego zakończyło się w rowie. O 5.20 odebraliśmy zgłoszenie o porzuconym koło stacji benzynowej samochodzie. Prowadzimy czynności zmierzające do odnalezienia kierowcy - mówi st.asp. Paweł Witczak, oficer prasowy KPP Kutno. [więcej]
pismak, 27.12.2012 14:24|czytane: 3113 razy|16 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pożar transformatora w Wigilię
Kutnowscy strażacy mieli spokojną służbę podczas tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia. Interweniowali w Krośniewicach, gdzie doszło do pożaru transformatora.

Ogień pojawił się o 22.00 w Wigilię. Akcja strażaków z Krośniewic trwała godzinę. Z kolei w drugi dzień świąt strażacy zabezpieczyli miejsca wypadku w Muchnowie. [więcej]
pismak, 27.12.2012 12:10|czytane: 1598 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
To kakao, nie szampan Kochany! Burmistrz Krośniewic zaprasza
Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć

[więcej]
kultura, 27.12.2012 11:06|czytane: 1267 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W oknie poezji wiersze poety - księdza, który niebawem będzie gościł w Kutnie
W Oknie Poezji Kutnowskiego Domu Kultury kolejny produkt niereglamentowany czyli świeży wiersz Janusza Adama Kobierskiego.  Poeta, ksiądz urodzony koło Siedlec w 1947 roku, publikuje wiersze już od 40 lat w licznych czasopismach oraz almanachach. Jest laureatem kilku konkursów poetyckich, m. in. Warszawskiej Jesieni Poezji (1980).

W oknie poezji wiersze poety - księdza, który niebawem będzie gościł w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/18412/01_obraz.jpg
W oknie poezji wiersze poety - księdza, który niebawem będzie gościł w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/18412/02_obraz.jpg


18 stycznia o godz. 18.00 będzie można spotkać się z nim w Centrum Teatru Muzyki i Tańca, gdzie wraz z poetą młodego pokolenia  Maciejem Bieszczadem będzie bohaterem spotkania pt. „Ziemia Święta poetów” z cyklu „Przestrzenie literatury” prowadzonego przez Artura Fryza.

Ukazały się jego następujące książki poetyckie: Zza siódmej skóry (1978), Kolej rzeczy (1990), Dar (1991), Wyrok dożywotni - wybór wierszy (1993), Z Ziemi Jezusa (1996, 1997), Na ziemi i w niebie - wybór wierszy (1999), Poezje wybrane z serii Biblioteka Poetów (2000, 2001, 2003), Zapamiętam świat (2001), Święto losów (2002), Ku Itace (2003), Z Księgi Rodzaju (2005), Cierpkie wino życia (2007), Dotykając jasności (2009). Za tomik Cierpkie wino życia w 2008 roku otrzymał Nagrodę Literacką im. ks. Jana Twardowskiego.  W roku 1981 wstąpił do Zgromadzenia Księży Marianów. [więcej]
kultura, 27.12.2012 10:53|czytane: 1259 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W sobotę spektakl Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej
Drugi spektakl premierowej "Wesołej Nowiny" Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej odbędzie się już w sobotę 29 grudnia o godz. 17.00 w Centrum Teatru, Muzyki i Tańca. Wejściówki do odebrania w kasie Centrum.

Premiera widowiska jasełkowego opartego na "Betlejem Polskim" Lucjan Rydla odbyła się 20 grudnia. Projekt Stowarzyszenia Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej [więcej]
kultura, 27.12.2012 09:51|czytane: 1356 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dziennikarz Cezary Gmyz dziś w Kutnie
Przypominamy, dziś o godz. 17.00 w biliotece w Kutnie odbędzie się spotkanie z Cezarym Gmyzem, dziennikarzem i publicystą. Wstęp wolny.

Cezary Gmyz to absolwent Wydziału Wiedzy o Teatrze Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Od 1990 dziennikarz prasowy i telewizyjny. Pracował w Życiu Warszawy, Życiu, Redakcji Ekumenicznej TVP, programie informacyjnym Czasy, Dzienniku Polska-Europa-Świat. Specjalizuje się w tematyce religijnej, politycznej oraz historycznej. Od 2003 do 2007 był dziennikarzem tygodnika Wprost (od kwietnia 2006 do stycznia 2007 szef działu krajowego, później szef działu historia).

Dziennikarz Cezary Gmyz dziś w Kutnie

Od czerwca 2007 do listopada 2012 był reporterem działu krajowego Rzeczpospolitej. Po opublikowaniu artykułu Trotyl na wraku tupolewa, który ukazał się w Rzeczpospolitej 30 października 2012 dyscyplinarnie zwolniony przez Zarząd i Radę Nadzorczą spółki Presspublica. W latach 2011-2012 był dziennikarzem Uważam Rze. [więcej]
kultura, 27.12.2012 09:37|czytane: 1836 razy|22 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Okazja dla kutnowskich tenisistów. Wilson Kids Cup Łęczyca Open Edycja III 2012
Koniec grudnia jak co roku to czas przygotowania do zabaw sylwestrowych oraz powitania Nowego Roku. To również czas podsumowań i wspomnień, co wydarzyło się w ostatnich 12 miesiącach. Miejski Młodzieżowy Klub Tenisowy – Łęczyca wraz z całym polskim tenisem może mijający rok uznać za bardzo udany.

Jako czołowy klub w rankingu TENIS 10 chcemy zakończyć mijający rok miłym tenisowym akcentem. Wraz z Wilson Kids Cup Łęczyca Open rozpoczynaliśmy w styczniu b.r. III Edycję cyklu, a  teraz wspólnie będziemy mieli przyjemność kończyć w grudniu sezon 2012 - mówi Grzegorz Jasiński MMKT – Łęczyca.

Regulamin turnieju

W sobotę w gościnnej Łęczycy odbędzie się ostatnia tenisowa impreza w Polsce. Wilson Kids Cup Łęczyca Open to  jeden z pierwszych i najdłużej odbywający się cykl imprez pod szyldem TENIS 10. Wspólnie z Wilson Polska organizujemy turnieje dla dzieci już trzeci rok z rzędu. W tym roku ustanawiamy absolutny rekord, to osiemnasta impreza w 2012 roku. Oprócz dzieci z MMKT – Łęczyca po raz pierwszy będziemy gościć młodych adeptów z Kutna. MMKT – Łęczyca od dwóch miesięcy prowadzi zajęcia w kutnowskich szkołach. [więcej]
pismak, 27.12.2012 09:34|czytane: 1219 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jeden wypadek w Muchnowie i 11 kolizji
Na trenie powiatu kutnowskiego tak jak i w całym kraju policjanci prowadzili w okresie świątecznym działania pod nazwą „Bezpieczny Weekend Boże Narodzenie 2012’.

Kutnowscy policjanci od 21 grudnia od godziny 14.00 do 26 grudnia do godziny 22.00 interweniowali w związku z jednym wypadkiem drogowym i 11 kolizjami.

Do wypadku doszło 26 grudnia około godziny 4.45 w Muchnowie. Kierujący samochodem fiat siena 18-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na prawą stronę drogi i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku zdarzenia doznał urazu lewego przedramienia i podudzia - mówi st. asp. Paweł Witczak, oficer prasowy KPP Kutno.

Okazało się, że kierujący był w stanie nietrzeźwym. Miał około 1 promila alkoholu w organizmie. [więcej]
pismak, 27.12.2012 09:23|czytane: 2039 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Oświadczenie. Przeprosiny
W piątek 21 grudnia 2012r. o godz. 10.12 redakcja eKutno.pl w artykule pt. W Pini Polonia zmarła pracownica z Ukrainy? Kolejna zemdlała z wycieńczenia podała nieoficjalną i niepotwierdzoną przez Pini Polonia Spółka z o. o informację, która mogła narazić Spółkę poprzez negatywny wpływ na całość omawianej sprawy na szkalowanie jej dobrego imienia.

Właściciel portalu eKutno.pl przeprasza spółkę Pinia Polonia za zamieszczenie niepotwierdzonej przez portal treści i zobowiązuje się do zamieszczenia informacji potwierdzonej przez Spółkę, zawierającej jej komentarz w ww sprawie.


Paulina Andryszczak [więcej]
pismak, 23.12.2012 11:58|czytane: 3681 razy|komentuj|czytaj cały
Przedpremierowe seanse najbardziej oczekiwanego filmu roku HOBBIT. NIEZWYKŁA PODRÓŻ
26 i 27 grudnia  w Kinie KDK seanse przedpremierowe najbardziej oczekiwanego filmu roku HOBBIT. NIEZWYKŁA PODRÓŻ.

Kino KDK ufundowało dla czytelników eKutno.pl dwa zaproszenia jednoosobowe. Jedno na seans 2D w dniu 26 grudnia, które otrzyma Monika Stańczuk  i jedno na seans 3D w dniu 27 grudnia, które otrzymuje Daniel Flaszak.

26.12.2012 (środa)
godz. 15.30   RENIFER NIKO RATUJE BRATA 3D
godz. 17.15   HOBBIT. NIEZWYKŁA PODRÓŻ  2D dubbing pokaz przedpremierowy                                       
27.12.2012 (czwartek)godz. 15.30   RENIFER NIKO RATUJE BRATA 3D
godz. 17.15   HOBBIT. NIEZWYKŁA PODRÓŻ 3D dubbing pokaz przedpremierowy                                       

HOBBIT. NIEZWYKŁA PODRÓŻ        
28.12.2012 (piątek)   17.00 2D napisy, 20.15 3D dubbing
28.12.2012 (piątek) godz, 13.00 3D (dubbing)
29.12.2012 (sobota)   17.00 3D dubbing, 20.15 2D napisy
30.12.2012 (niedziela)   17.00 2D dubbing, 20.15 3D dubbing [więcej]
wandea, 24.12.2012 13:48|czytane: 1833 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Nietypowe zaręczyny. Poprosił o rękę na kutnowskim lodowisku
Dzisiaj czyli w Wigilię Bożego Narodzenia,w zimowo świątecznej scenerii Miejskiego Lodowiska w Kutnie o godzinie 10.00 odbyły się niecodzienne zaręczyny Marty i Marcina.

Nietypowe zaręczyny. Poprosił o rękę na kutnowskim lodowisku, ./upload/articles_pakiety/18404/03_obraz.jpg
Nietypowe zaręczyny. Poprosił o rękę na kutnowskim lodowisku, ./upload/articles_pakiety/18404/05_obraz.jpg


Ubrany w strój Św. Mikołaja na kolanach z mikrofonem przyszły pan młod z bukietem kwiatów no i oczywiście
pierścionkiem zadał jak wiadomo tylko jedno pytanie. Kilka chwil później, w głośnikach usłyszeliśmy radosne „tak” przejętej i zaskoczonej Marty. Po wspólnych zdjęciach rozpoczęły się gratulacje, m.in. od pracowników MOSiR.

Dyrektor Agnieszka Jaroszczak, jako jedna z pierwszych złożyła narzeczonym życzenia i wręczyła wejściówki do Aquaparku Kutno. Przyszłej Młodej Parze, jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia, na którą zapewne wstąpią w niedługiej przyszłości - mówi Marcin Kaniewski Kierownik promocji i marketingu MOSiR. [więcej]
pismak, 24.12.2012 13:42|czytane: 8981 razy|71 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Za nami finał VII Grand Prix Kutna w tenisie stołowym
Finał VII Grand Prix Kutna w tenisie stołowym odbył się w sobotę 22 grudnia w Szkole Podstawowej nr 6 w Kutnie. Organizatorem turnieju był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie.

Za nami finał VII Grand Prix Kutna w tenisie stołowym, ./upload/articles_pakiety/18403/14_obraz.jpg
Za nami finał VII Grand Prix Kutna w tenisie stołowym, ./upload/articles_pakiety/18403/02_obraz.jpg
Za nami finał VII Grand Prix Kutna w tenisie stołowym, ./upload/articles_pakiety/18403/03_obraz.jpg


Poniżej fotoreportaż Piotra Szatkowskiego i wyniki. Gratulujemy zwycięzcom. [więcej]
redaktor, 24.12.2012 11:34|czytane: 2500 razy|16 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKologia: Jemiołuszki i piękne ptasie widowisko
Wprawdzie ostatnie dni upływają całkiem bezśnieżnie, ale na brak wysokich, mroźnych temperatur nie można narzekać. Piszę to trochę z przekorą, bo wiem,  że przy kilku czy kilkunastostopniowym mrozie większość z nas ma ochotę ponarzekać, że zimno i zaszyć się w domu w towarzystwie gorącej herbaty.

eKologia: Jemiołuszki i piękne ptasie widowisko, ./upload/articles_pakiety/18402/07_obraz.jpg
eKologia: Jemiołuszki i piękne ptasie widowisko, ./upload/articles_pakiety/18402/02_obraz.jpg
eKologia: Jemiołuszki i piękne ptasie widowisko, ./upload/articles_pakiety/18402/03_obraz.jpg


Jednak dla mnie taka pogoda ma dużo zalet – jedną z nich jest możliwość obserwacji pewnych gatunków ptaków, takich jak jemiołuszki, kosy, kwiczoły czy rzadkie droździki, które podczas ujemnych temperatur zbierają się w grupy i poszukują pokarmu w postaci owoców drzew  jarzębiny, jabłoni, krzewach ligustru czy berberysu. 

Przez kilka ostatnich dni intensywnie poszukiwałem w Kutnie jemiołuszek. Co chwilę ktoś mi donosił, że są, a to na Warszawskim Przedmieściu, a to w parku Traugutta, ale niestety pech chciał, że były tam zawsze, kiedy nie było tam mnie. Aż do dzisiejszego dnia, kiedy wreszcie trafiłem na to imponujące, bo liczące dwieście osobników stado, zajadające na jednym z kutnowskich osiedli owoce jarzębiny. [więcej]
Papaver, 24.12.2012 10:13|czytane: 1698 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Uwaga kierowcy! Parkowanie w Wigilię bezpłatne
Świąteczny prezent sprawiła parkującym w Kutnie kierowcom firma Projekt Parking, zarządzająca parkomatami w centrum Kutna.

Uwaga kierowcy! Parkowanie w Wigilię bezpłatne, ./upload/articles_pakiety/18401/01_obraz.jpg


Na parkomatach można spotkać ogłoszenia o bezpłatnym parkowaniu 24 grudnia w kutnowskiej strefie płatnego parkowania. Gdyby jednak taśma klejąca gdzieś nie wytrzymała i ogłoszenie odpadło w którymś miejscu, przestrzegamy kierowców, żeby niepotrzebnie nie wydawali pieniędzy. [więcej]
motylewski, 24.12.2012 09:51|czytane: 1517 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
AZS WSGK Kutno Kadet U-16 uległ UMKS Księżak Łowicz
Koszykarze AZS WSGK Kutno Kadet U-16 przegrali we własnej hali z drużyną Księżaka Łowicz 77:85. Drużyna z Kutna prowadziła przez trzy kwarty przewagą oscylującą w granicy 10 punktów. W ostatniej części meczu drużyna z Łowicza przełamała impas i doprowadziła najpierw do remisu, a później do prowadzenia. Wyniki w kwartach: 22:12, 19:19, 15:22, 21:32. 

AZS WSGK Kutno Kadet U-16 uległ UMKS Księżak Łowicz, ./upload/articles_pakiety/18400/04_obraz.jpg
AZS WSGK Kutno Kadet U-16 uległ UMKS Księżak Łowicz, ./upload/articles_pakiety/18400/12_obraz.jpg
AZS WSGK Kutno Kadet U-16 uległ UMKS Księżak Łowicz, ./upload/articles_pakiety/18400/33_obraz.jpg


AZS WSGK Kutno Kadet U-16: Jakub Świątek 25, Maciej Poznański 25 ,Haczyk Marcel 14, Szymon Pawlak 9, Filip Urbańczyk 2, Kierzkowski Miłosz 2, Sebastian Iwaniak 0, Krzysztof Góral 0, Zieleziński Dawid 0, Michał Józefecki 0. Trener Jażdżewski Karol. [więcej]
redaktor, 23.12.2012 13:40|czytane: 1959 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Felieton: Parytety Wdowiaka czyli o limitach na bibliotecznych gości
Młodzieży „Dąbrowszczaka” nie podoba się zestaw publicystów zapraszanych do kutnowskiej biblioteki. Tak twierdzi dyrektor I LO  i radny Przemysław Zawadzki, który na sesji Rady Miasta Kutna zapytał, według jakich kryteriów dobiera się publicystów na spotkania w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kutnie, ponieważ on nie potrafi uczniom odpowiedzieć na to pytanie.

Szczegółów nie znamy, nie wiadomo, czy młodzieży chodzi tylko o ostatnią zbieżność w zaproszeniu Cezarego Gmyza zaraz po Rafale Ziemkiewiczu, czy też te spostrzeżenia dotyczą wszystkich tegorocznych spotkań. Wiceprezydent Kutna Zbigniew Wdowiak przypomniał o samodzielności instytucji kultury, ale powiedział, że zapyta dyrektora biblioteki, ponieważ „jesteśmy zwolennikami zasady parytetów, a można odnieść wrażenie, że dominuje w tych spotkaniach jeden trend”. Tyle z wypowiedzi z miejskich grudniowych obrad.

Zauważyłem, że najbardziej popularna interpretacja, jaką można spotkać na ulicach Kutna i w internetowej sieci, jest taka, że żadna młodzież dyrektora o nic nie pytała. To miała być od początku do końca jego sprytna inicjatywa. Sprytna dlatego, ponieważ nikt z licealistów w takim wypadku nie mógłby zaprzeczyć informacji dyrektora (przy założeniu, że była nieprawdziwa), wiedząc tylko o tym, co dzieje się w jego klasie, a nie we wszystkich pozostałych. Po prostu dyrektor wykazał czujność rewolucyjną, której – jak piszą złośliwi – zabrakło młodszej bibliotekarce z obozu prezydenta. Dowodem tego ma być publiczne zadanie pytania na sesji (mógł przecież zadzwonić do dyrektora biblioteki i go o to samo zapytać) i rzadsze odpowiadanie placówki, na zaproszenia, które biblioteka kieruje do szkół średnich.

Ja jednak w tym kierunku nie pójdę, ponieważ brak dowodów, że tak było. Proponuję zrzucić okoliczności zadania tego pytania na karb tego, że dyrektor szkoły debiutuje w radzie miasta. Oczywiście nie mam złudzeń, że uczniowie Przemysława Zawadzkiego to strażnicy obiektywizmu, manifestujący pod starostwem, aby po zaproszeniu posła Dunina obowiązkowo zaprosić kogoś z opozycji, żeby się jakieś głupie parytety zgadzały albo ślący petycje do TVP, w której wykluczanie z debaty pewnych poglądów coraz bardziej przypomina sytuację z lat 1989-2005, a wciśnięty do TVP Info program Pospieszalskiego robi jedynie za kwiatek do kożucha. Nie wierzę również, że ci młodzi ludzie to stęsknieni sympatycy Magdaleny Środy, Tomasza Lisa (abstrahując od tego, czy takiego megalomana w ogóle obchodzi wizyta w prowincjonalnej Polsce), których tłumy pokażą swoją obecnością, jak bardzo Kutno wyczekiwało tych postaci. Po prostu nienawiść niektórych młodych ludzi do wszystkiego, co choć trochę pachnie prawicą, nie jest nowym zjawiskiem i taka sytuacja mogła się zdarzyć. Pomijam w tym momencie tłumaczenie, że różnice w poglądach między niektórymi gośćmi biblioteki a PiS są większe niż różnice między PiS a PO i SLD, ponieważ nie sądzę, żeby dla protestujących miało to jakieś znaczenie. Bo ta niechęć ma szerszy zasięg niż zainteresowanie polityką, które w kolejnych rocznikach jest coraz to mniejsze. Pokazują to badania, które mówią, że młode pokolenie nie jest tak bardzo zainteresowane ideami, jak ich starsi koledzy z lat 90-tych czy początku ostatniej dekady. [więcej]
motylewski, 22.12.2012 11:52|czytane: 3259 razy|82 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ola Mackiel finalistką akcji Wyślij list do Św. Mikołaja
Od 17 do 21 grudnia trwało finałowe głosowanie na ulubiony list z akcji „Wyślij list do Św. Mikołaja”, czyli wspólnej zabawy Party Projekt i eKutno.pl.

Ola Mackiel finalistką akcji Wyślij list do Św. Mikołaja

To od Waszych głosów zależało, kto otrzyma nagrodę główną- wigilijną wizytę Św. Mikołaja. Głosowało 120 osób, które otrzymują 10% rabatu od Party Projekt na wizytę Świętego Mikołaja. Na stronie www.partyprojekt.pl w grafiku wigilijnych wizyt znajduje się specjalna rezerwacja na potrzeby naszej akcji.

Najbardziej podobał się Wam list Oli Mackiel - 45 głosów, potem Wiktorii Pawlak - 42 głosy, Marcel Pietrzykowski otrzymał 31 głosów i Maja Koss - 2 głosy.

Ola Mackiel otrzymuje nagrodę główną. Dziękujemy czytelnikom eKutno.pl bo to dzięki nim Wigilia Oli będzie w tym roku wyjątkowa. [więcej]
Krecik, 22.12.2012 11:37|czytane: 1753 razy|18 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wygięta latarnia i zniszczona toyota
Kutnowscy policjanci zabezpieczają miejsce zdarzenia po porannej kolizji srebrnej toyoty z latarnią. Dziś przed godz. 7.00 na Al. Małej Ligi w Kutnie toyota na kutnowskich numerach rejestracyjncyh uderzyła w latarnię uliczną. Przód i tył samochodu są wgniecione, a latarnia wygięta.

Nic nikomu się nie stało. Trwają jeszcze czynności, tak więc przyczyny kolizji będą wkrótce znane. Czekamy na zabiezpiecznie latarni - informuje dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kutnie. [więcej]
pismak, 22.12.2012 08:42|czytane: 2488 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nie wiesz jak spędzić Sylwestra? Kutnowski Dom Kultury zaprasza na koncert

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
Nie wiesz jak spędzić Sylwestra? Kutnowski Dom Kultury zaprasza na koncert
[więcej]
kultura, 22.12.2012 08:04|czytane: 1229 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Emmanuel. Bóg jest z nami
Boże Narodzenie to święta bogate w zwyczaje piękno tradycji. Jedną z nich jest odgrywanie Jasełek. 20 grudnia  w Szkole Podstawowej nr 6 w Kutnie uczniowie z klas Va, IVa i IIIa  przy współpracy z chórkiem szkolnym zaprezentowali bożonarodzeniową inscenizację.

Emmanuel. Bóg jest z nami, ./upload/articles_pakiety/18394/01_obraz.jpg
Emmanuel. Bóg jest z nami, ./upload/articles_pakiety/18394/02_obraz.jpg
Emmanuel. Bóg jest z nami, ./upload/articles_pakiety/18394/03_obraz.jpg


Uczniowie zostali przygotowani przez s. Judytę, p. Małgorzatę Zwarycz, ks. Piotra, a chór przez p. Piotra Pawlaka. Mamy nadzieję, że tegoroczne Jasełka przyczynią się do głębokiego przeżycia tajemnicy Boga, który przychodzi do nas każdego dnia. [więcej]
pismak, 22.12.2012 07:54|czytane: 1798 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
No i mamy koniec świata -wszystkie kawy w Caffe Zamenhofa 20% taniej
Niektórzy z nas zdziwili się kiedy rano okazało się, że koniec świata nie nastąpił. Tyle przygotowań, biesiady, spotkania, pożegnania, dużo całowania i życzliwości, szczerości i miłości. A tu tylko skończył się kalendarz Majów.  Dla tych, którzy wierzyli, ba, nawet się obawiali trochę
Caffe Zamenhofa w Kutnie
przygotowała dziś, 21 grudnia promocje na wyborne kawy i miejsce do ukojenia nerwów. (to oczywiście stolik przy oknie, przez które można podziwiać strzeliste wieże kościoła św. Wawrzyńca, zatopione w niebie i nas... małe mrówki uwijające się przed Świętami Bożego Narodzenia gromadzące wszelkie dobra).

Koniec świata -wszystkie kawy w Caffe Zamenhofa 20% taniej

21grudnia zapraszamy do Caffe Zamenhofa w Kutnie. Oprócz wyśmienitych kaw elegancko podanych można napić się świeżo wyciskanego owocowego soku i aromatycznej herbaty. Na śniadanie do kawy na wynos gorące zdrowe kanapki. Dla wyjątkowych łasuchów polecamy blok czekoladowy, muffiny, sernik i ciasto owsiano-kajmakowe.

Caffe Zamenhofa to kawiarnia, która od rana stawia na nogi w biegu do pracy, a po niej zamienia się w przytulne miejsce na pogaduchy ze znajomymi czy słodką randkę z ukochanym.
Czynna codziennie zaprasza: pn-pt 9.00-18.00, sob 9.00-18.00, nd- 11.00-18.00 [więcej]
wandea, 21.12.2012 08:40|czytane: 1391 razy|komentuj|czytaj cały
OGŁOSZENIE NABORU NA STANOWISKO URZĘDNICZE MOSiR KUTNO
OGŁOSZENIE NABORU NA STANOWISKO URZĘDNICZE MOSiR KUTNO

Na podstawie art. 13 ust. 1 Ustawy z dnia 21 listopada o Pracownikach Samorządowych ( Dz. U. Nr 223, poz. 1458 z późn. zm.) oraz Regulaminu Organizacyjnego Miejskiego Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kutnie zatwierdzonego przez Prezydenta Miasta Kutno w dniu 11.05.2012 roku, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji ogłasza nabór na stanowisko urzędnicze
I. Nazwa i adres jednostki
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie
99-300 Kutno, ul. Kościuszki 26
II. Określenie nazwy stanowiska urzędniczego, na które prowadzony jest nabór:
Zastępca Dyrektora ds. technicznych
III. Określenie wymagań związanych z wyżej wymienionym stanowiskiem
Wymagania niezbędne:
1) Wykształcenie wyższe: mgr inżynier, kierunek elektrotechnika, elektronika, informatyka i
automatyka
2) Co najmniej 5-letni staż pracy
3) Znajomość systemów informatycznych
4) Znajomość procedur zarządzania i administracji
5) Minimum 3 letnie doświadczenie w utrzymaniu urządzeń technicznych
6) Brak prawomocnego skazania wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z
oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe;
7) Posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw
publicznych [więcej]
wandea, 19.12.2012 12:56|czytane: 1437 razy|komentuj|czytaj cały
Sala zabaw LEO zaprasza na świąteczne budowanie i Wigilijne spotkanie w Aquaparku
Zapraszamy dzieci na wigilijne spotkanie w Aquaparku Kutno, które odbędzie się 21 grudnia  od godz. 17.00 do 19.30. Już za niespełna kilka dni Święty Mikołaj wyruszy w tegoroczną podroż dookoła świata, niosąc dzieciom prezenty. W tym roku przebieg jego trasy będziemy śledzić razem. Aquapark przeniesie nas do ciepłych krajów nawet zimą:):):)...Może tam spotkamy Mikołaja???

Sala zabaw LEO zaprasza na świąteczne budowanie i Wigilijne spotkanie w Aquaparku

W programie:
- zabawy i konkursy w wodzie
- gry, zabawy i konkursy na lądzie
- poczęstunek- frytki i nagetssy
- drobny upominek dla każdego dziecka

Wstęp 40 zł od dziecka, liczba miejsc ograniczona. Zapisy pod numerem tel: 505-072-744.
Zapraszamy dzieci do zabawy (kostium kąpielowy, ręcznik, klapki), a rodziców jako obserwatorów na najlepszą kawę i ciasto w Kutnie. [więcej]
wandea, 18.12.2012 20:48|czytane: 1380 razy|komentuj|czytaj cały
Finał VII Grand Prix Kutna w tenisie stołowym
Jutro wielki finał w tenisie stołowym. Zapraszamy kibiców.

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć

[więcej]
pismak, 21.12.2012 15:16|czytane: 1190 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wspólne kolędowanie w Jarzębince
Wspólnym kolędowaniem zakończył się w Integracyjnym Przedszkolu Miejskim nr 3 „JARZĘBINKA” okres przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia.

Wspólne kolędowanie w Jarzębince, ./upload/articles_pakiety/18392/01_obraz.jpg
Wspólne kolędowanie w Jarzębince, ./upload/articles_pakiety/18392/02_obraz.jpg
Wspólne kolędowanie w Jarzębince, ./upload/articles_pakiety/18392/03_obraz.jpg


Przy choince, w jednym kręgu usiedli wszyscy pracownicy i dzieci z sześciu przedszkolnych grup wiekowych. Było dużo ciepłych słów, serdecznych życzeń, no i oczywiście profesjonalnie śpiewanych kolęd, piosenek świątecznych i pastorałek. [więcej]
Krecik, 21.12.2012 14:59|czytane: 2017 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jak pracuje KDK w Święta?
22-25.12.2012r. (sobota – wtorek) Kutnowski Dom Kultury NIECZYNNY
26.12.2012r. (środa)  Kasa czynna:  15:00 – 19:00
27.12.2012r. KDK czynny:    8:00 – 20:00
(czwartek)  Kasa czynna:  15:00 – 20:00
28.12.2012r. KDK czynny:    8:00-20:30
(piątek)    Kasa czynna:  15:00-20:30
29-30.12.2012r.   Kasa czynna:  15:00-20:30
(sobota-niedziela)
31.12.2012r.    KDK i Kasa czynne: 16:00-22:00
(poniedziałek)
01.01.2013r.    Kutnowski Dom Kultury NIECZYNNY
(wtorek) [więcej]
wandea, 21.12.2012 14:39|czytane: 1250 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Historia Kutna w pigułce pod patronatem eKutno.pl. Nowa książka Saramonowicza i Stasiaka w polskich księgarniach
Kutno. Przeszłość i współczesność - książka Jacka Saramonowicza i Piotra Stasiak, której wydanie zostało objęte patronatem przez eKutno.pl trafiła właśnie do polskich księgarni. W grudniu tego roku została wydana przez Księży Młyn Dom Wydawniczy Michał Koliński interesująca książka o Kutnie. Jest to publikacja popularnonaukowa, skierowana do kręgu miłośników miasta.

Historia Kutna w pigułce pod patronatem eKutno.pl. Nowa książka Saramonowicza i Stasiaka

Z czym kojarzy się Kutno? Wielu osobom przede wszystkim z węzłem kolejowym, zakładami farmaceutycznymi „Polfa”, największym w Europie młodzieżowym ośrodkiem do gry w baseball i softball czy Świętem Róży. Warto jednak wiedzieć o nim więcej. Jego początki sięgają XII wieku. Autorzy zapraszają na spacer malowniczymi uliczkami miasta, podczas którego Czytelnik pozna najciekawsze i najważniejsze miejsca Kutna, jego architekturę, zabytki i historię. Na kartach książki zostaną przywołane lata świetności obiektów, które wskutek zmiennych kolei losów nie przetrwały do czasów współczesnych. Czytelnik pozna sylwetki m.in. pisarza Szaloma Asza, błogosławionego księdza Michała Woźniaka, burmistrza Leona Spychalskiego czy doktora Antoniego Troczewskiego. [więcej]
wandea, 21.12.2012 14:34|czytane: 1675 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Muzeum Regionalne w Kutnie będzie nieczynne
Informujemy, iż Muzeum Regionalne w Kutnie będzie nieczynne w dniach 23-26 grudnia 2012 oraz  
1 stycznia i 6 stycznia 2013.
[więcej]
pismak, 21.12.2012 10:47|czytane: 1227 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
MKS KUTNO - MUKS WIDZEW ŁÓDŹ 51 : 107
WOJEWÓDZKA LIGA KADETEK– U -16
MKS KUTNO – MUKS WIDZEW ŁÓDŹ
/14 : 21, 15 : 19, 13: 35, 9 : 32, / 51 : 107

MKS KUTNO - MUKS WIDZEW ŁÓDŹ 51 : 107, ./upload/articles_pakiety/18388/05_obraz.jpg
MKS KUTNO - MUKS WIDZEW ŁÓDŹ 51 : 107, ./upload/articles_pakiety/18388/03_obraz.jpg
MKS KUTNO - MUKS WIDZEW ŁÓDŹ 51 : 107, ./upload/articles_pakiety/18388/28_obraz.jpg


MKS KUTNO : Tomasz PASIŃSKI – trener, Marcin BOGDAŃSKI – kierownik drużyny,  zawodniczki : Kinga CHODOROWSKA – 2, Martyna BOROWIECKA – 5, Anna WALICKA – 5, Natalia FURMAŃSKA – 16, Wiktoria NOWAK – 6, Paulina KACPROWICZ /kpt/ – 16, Justyna SZCZESIAK – 0, Małgorzata LESICKA – 0, Klaudia PODORSKA – 1. [więcej]
redaktor, 21.12.2012 09:52|czytane: 1742 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Brydżyści z KDK nie zwalniają tempa
Aż czterech brydżystów i jedna brydżystka KDK1 Kutno wystąpiło w rozegranym w dniach 14-16 grudnia w Warszawie finale Budimex Grand Prix Polski w Brydżu Sportowym. Formuła finału przewidywała udział najlepszych 24 zawodników i ich partnerów w cyklu 15 turniejów Grand Prix rozegranych w ciągu 2012 roku w różnych miastach Polski.

Brydżyści z KDK nie zwalniają tempa, ./upload/articles_pakiety/18387/01_obraz.jpg
Brydżyści z KDK nie zwalniają tempa, ./upload/articles_pakiety/18387/02_obraz.jpg
Brydżyści z KDK nie zwalniają tempa, ./upload/articles_pakiety/18387/03_obraz.jpg


Wymagało to od decydujących się na te starty znacznego zaangażowania. Ale było warto ponieważ wszyscy finaliści mogli liczyć na na znaczne profity finansowe. Pula nagród wyniosła aż 60.000zł! Zwyciężyła nadzieja polskiego brydża – Michał Klukowski z Wrocławia inkasując 15.000zł. Kutnowski klub był najliczniej reprezentowany w rozgrywkach finałowych. Nasi zawodnicy zajęli  miejsca odpowiednio: 9 m. Przemysław Błaszczyk, 28 m. Marta Maj-Rudnicka, 29 m. Mariusz Kraśnicki, 36 m. Andrzej Kozikowski, 47 m. Urban Kielichowski. [więcej]
pismak, 21.12.2012 09:36|czytane: 1453 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Rewelacyjna Kapela Hanki Wójciak. Dziś zapraszamy na brzmienia marokańskich gimbrii
Wczoraj przed kutnowską publicznością w Centrum Teatru Muzyki i Tańca wystąpiła Kapela Hanki Wójciak. Zespół powstał w Krakowie, gra muzykę z pogranicza world music, folku, piosenki autorskiej.  Duża galeria zdjęć A dziś o godz.... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Sprzedam 4,08 hektary POLE UPRAWNE Sprzedam POLE UPRAWNE = 4,08 hektary... [czytaj więcej]
Konkretna propozycja i konkretne zarobki!Warszawa Współpraca dla sympatycznej, uśmiechniętej, komunikatywnej i chętnej do pracy. Chcesz zarabiać w normalnej atmosferze, na uczciwych warunkach, dyskretnie, bezpiecznie i konkretnie? Jeśli tak t... [czytaj więcej]
Zawieszka Nieśmiertelnik Srebro +GRAWER Zdjęcia i Tekstu Idealny i modny prezent dla kobiety i mężczyzny. Wspaniały prezent na Imieniny, Urodziny, Rocznicę, Walnetynki, Dzień Kobiet, Mikołaja, oraz pod choinkę na Gwiazdkę Świąt Bożego Narodzenia... [czytaj więcej]
Kotki Oddam kotki w dobre ręce. Więcej informacji pod nr telefonu 602430567.... [czytaj więcej]
Monitoringi, alarmy Witam, oferuję usługę konfiguracji oraz montażu kamer, alarmów oraz innych systemów zabezpieczeń. Wykonuję również inne usługi informatyczne. Zapraszam.... [czytaj więcej]
Sprzedam biurko duże 210 cm / bardzo dobre wykonanie Mam do sprzedania duże biurko w bardzo dobrym stanie. Biurko ma ponad 1,5 metra i było robione na zamówieni a więc jest wykonane z bardzo dobrego materiału. Posiada wiele szuflad, miejsce na je... [czytaj więcej]
Fly High Production – Produkcja filmowa Firma Fly High Production to przede wszystkim profesjonalna produkcja filmów i innych form audiowizualnych, bazująca na najnowszych technologiach min zastosowaniu drona i innych technologii stabiliz... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Felicjan Rohloff:
12 minut temu
Zeżarłam "się" w pospiechu. Proszę o zrozumienie i wklejenie "się" tam gdzie trzeba. AWRUK!
Felicjan Rohloff:
15 minut temu
###"R". Albinie vel (???????)! Dziękuję za zaproszenie. Da Bóg, to jutro przedstawię ewentualny termin tego niezwykle zapowiadającego wydarzenia. Gdzie jest ten wasz gród? zawalona jestem dzisiaj robotą. Pozdrawiam i wszelkich łask bożych życzę. ~emerytowana nauczycielka.
Felicjan Rohloff:
2 godzin temu
Kordianie! To sobie startuj jak jesteś debilem w trepem lub idiotą w kaloszach. Matura to bzdura, a te konkursy to lipa. A te samorządy to Awruki i Złodzieje. Nie bić Awruków i Złodziei, tylko je zlikwidować. Zlikwidować bzdurną maturę! Zlikwidować ukartowane konkursy! Zlikwidować nierządne samorządy! Zlikwidować szkoły samorządowe. Przestać chodzić do bzdurnych szkól! I zacząć się uczyć! I zacząć czytać eKutno! I wstąpić do KAN"PiŚ"! Pod żadnym pozorem nie likwidować KOTÓW !!! I nie zabijać DZIECI ! I nie budować świątyń! I nie budować pałaców! I nie budować komitetów! Budować SERCA, UMYSŁY i DUSZE! I nie sadzić i nie pielęgnować dębów JPII. Rodzić dzieci, uczyć je i wychowywać! Młodzieży nie rozpuszczać! Zrezygnować z paciorków, fikołków i koziołków! Uwierzyć w Boga! Kochać Polskę! I rozniecać promienie NADZIEI! I nie spać! I obudzić się! I się oświecać! I myśleć! I pracować! I odpoczywać! I bawić się! I działać!.........I nigdy nic złego nie robić........ Coś dobrego - zawsze można..... O kotów dbać, psom dać spokój a świnie oprzątać!....... Paniali?........Amen.
Jordan Sierpowski:
2 godzin temu
POSEŁ Z PIS Tadeusz Woźniak - pozując do zdjęć ze strażakami w Komadzynie, splata swe wypracowane dłonie,na nieprzyzwoicie upasionym brzuszysku.Fakt - inni dostojnicy z jego partyji pozując do zdjęć - czynią podobnie. Ale - jak by nie liczyć, Tadeusz Woźniak (ksywa kanonik) - kadencji poselskich ma już sobą wiele i ta kadencja nie jest jego ostanią, to i nie dziwota, że i jego i tak już upasiony brzuch, z każdą kadencja staje się i coraz to i coraz to bardziej monstrualny. Wiadomo - odmawiać na tych różnych poselsko-wiejskich bankietach jadła i napitki - to rzecz wielce niepolityczna. Tak myślę,że jeżeli darwinowska teoria ewolucji nie zadziała i Woźniakowi nie wydłużą się kończyny górne jak u orangutana ,tak aby ręce mógł spleść na swym brzuchu - to tylko patrzeć, jak niezbędnym dodatkowym wyposażeniem posła staną się protezy, przedłużające jego kończyny górne. A po co ? A NO PO TO - ABY POSEŁ WOŹNIAK MÓGŁ SWE WYPRACOWANE DŁONIE SPLEŚĆ NA SWYM MEGA OLBRZYMIM BRZUSZYSKU.
Marian Pawełek:
2 godzin temu
Ciekawe, czy nadal wierzy w swojego idola, górniczynę?
Maria Giedgowt:
2 godzin temu
Widocznie była za słaba, że wygrać. Zresztą ma dużo pracy - kilku uczniów na krzyż w prywatnej. Jak oni się zmieszczą w tym budynku?
Felicjan Rohloff:
3 godzin temu
Ludzie! Nie macie ciekawszych problemów? wiadał dzięcioł żonie: PiS upada, PO tonie . A młode koty tego słuchały i wcale się tym nie przejmowały, tylko miauczały. POPiS - to najstraszniejsze słowo świata - tak dzisiaj miauczały koty stare i młode i mrugając śpiewały: PiS i Plarforma to jedna rodzina, kaczor i donald - nie polska ptaszyna. Ludzie! Nie liczy się forma - liczy się treść. Nie liczy się PiSforma! Nie liczy się PLATforma! Liczy się KUTNOWSKA ARMIA NADZIEI "Prawda i Śmiech"!!!!! Koty są najmądrzejszymi stworzeniami świata!!!!! Niech żyją Koty! I niech żyje KAN "PiŚ"!
Mateusz Dąb:
3 godzin temu
Nikt z patriotów nie miał szans, bo sitwa rzadzi, ale mnie dziwi jedno, że nie wystartowała pani, która wspierała Łebskiego w kampanii.
Felicjan Rohloff:
3 godzin temu
Tyle co koty napłakały. I nic więcej. Tak słyszałem..... Mówią, że śmieszny Tadeusz rozrzutnością nie grzeszy i św. mamony nie marnotrawi. Co innego to te prezbiterianie z Sienkiewicza. Tam jest Zakon Koedukacyjny dla Św. Świrów. Ludzie! Co tam się dzieje? Jak tam grzeszą. Więcej wydają niż zarabiają. Oni chyba na islam już przeszli. Bo Policja ich się boi. Proboszcz tez się boi. I żadnej klątwy na nich nie rzuca. Ekskomuniki tez się boi im wręczyć. Łajdactwo kwitnie pełną gębą i pustymi butelkami. Hulaj dusza! Piekła nie ma! Kto ten Zakon zlikwiduje to chyba świętym zostanie. Ja nie mogę na to wszystko patrzeć. Zakładam Koedukacyjny Zakon Wszystkich Kawalerów jeszcze światłych, mądrych i cnotliwych i Wszystkich Panien Jeszcze Dziewic. Jutro mamy pierwsze spotkanie przy drzwiach otwartych. Musimy być lepsi od tych synów marnotrawnych i rozrzutnych cór z kutnowskiego PiSolandu. Coś dobrego trzeba w życiu zrobić. Nieprawdaż?
January Sobota:
2
 · 
4 godzin temu
Mamy "najgłupszego" Komentatora eKutna BOHDANA ODYŃCA.
Protazy Kotłubaj:
2
 · 
4 godzin temu
Popieram kandydaturę Tego dzielnicowego.Jest człowiekiem inteligentnym, mądrym, sumiennym i uczciwym. Sprawiedliwy i otwarty dla ludzi. Zawsze służy pomocą.
Waldemar Rzuscyć:
3
 · 
4 godzin temu
Został wypchnięty z PiSu. To sa kulisy polityki Klopotowskiego, Matuszewskiego i Błaszczyka. Dlaczego mu nie pomogli ci dwaj ostatni ? Mam wrażenie, że wolą, aby poseł był ze Zgierza, a nie z Kutna. Co Klopotowski, Klimecki, Olesiński zrobili z PiS, to widać z obecności na listach takich ludzi jak Jóźwiak i Ziółkowski.
Bohdan Odyniec:
5 godzin temu
Mamy "najlepszego" Prezydenta Kutna ZBIGNIEWA BURZYŃSKIEGO.
Makary Pawlikowski:
2
 · 
5 godzin temu
A ile dal ten śmieszny Tadeusz ze swojej diety ?
Bartosz Koścień:
6 godzin temu
wklejam wszystkie 4 linki raz jeszcze tym razem poprawne:
umkutno.bip.e-zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3& func=selectsite&value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7< br />

www.ekutno.pl/wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teo ria-a-praktyka-k-opoty-z-prawem-komendanta-policji -w-kutnie,

kutno.net.pl/artykuly/aktualnosci,aktualizacja-k omendant-kutnowskiej-policji-na-dywaniku-prywatne- dojazdy-rozliczal-jak-sluzbowe,84342.html

www.polskatimes.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiat owy-policji-w-kutnie-dostal-reprymende,12174332/
Bartosz Koścień:
2
 · 
6 godzin temu
UPDATE

ZAPRASZAM WSZYSTKICH TU KOMENTUJĄCYCH DO KLIKNIĘCIA W PONIŻSZY LINK

http/umkutno.bip.e -zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3&func=selectsite &value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7

Wszyscy Ci, którzy tu komentują nie zadali sobie nawet grama trudu, aby wejść na stronę Urzędu Miasta. Wszyscy piszą "w ciemno". że konkurs odbył się tajnie, że nie było ogłoszenia - cel? Napluć komuś w twarz, upodlić i wykreować błędną rzeczywistość.

Szczerze? Jest to tak zaściankowe myślenie, a przy tym maksymalnie żałosne. Typowa kutnowska mentalność. Zastanawiam się tylko, po co tyle jadu, nie macie własnego życia, planów, marzeń, pasji, pracy, dzieci, rodziny? Wolicie wypluwać gorzkie żale pewnie na osobę, której nawet osobiście nie znacie? Okej, wylewajcie, nikogo to nie rusza, ale wiedzcie, że karma wraca, a przy tym patrząc z boku - chciałabym zobaczyć, czy potraficie mieć tyle odwagi w rzeczywistości co tu w Internecie, podpisujcie się swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem, śmiało! Skoro macie tyle racji, wiecie wszystko najlepiej, posiadacie takie informacje, że można robić aferę za aferą - taka cenna wiedza i szereg informacji - okazja to zabłyśnięcia w sieci! Szkoda zmarnować szansy

Najgorsza analiza przedstawiona poniżej przez "TATARA" - brak słów, jeżeli masz czas na pisanie takich komentarzy i analizowanie całej sytuacji - podziwiam. Jeszcze można zrozumieć, gdyby to co napisałeś było prawdą chociaż w minimalnym stopniu. Ale niestety - napociłeś się przy pisaniu, a wcześniej przy wymyślaniu bzdur i nic z tego nie ma, szkoda Cię biedaku. Dzieci w szkole? Nudna praca? No tak, Kutno takie nudne, trzeba sobie urozmaicić życie.

Wskazówka dla "SPRAWDZAJĄCYCH" - a sprawdzajcie wykształcenie, a sprawdzajcie doświadczenie, a sprawdzajcie kompetencje i wiedzę Pana Bieńka - dokładnie, sprawdzajcie a potem się wypowiadajcie. A jeżeli już wiecie, w co szczerze wątpie - wyciąGNIJCIE wnioski.

Odchodząc od tematu wywołującego przeogromne poruszenie wśród kutnowskich internautów, zachęcam do węszenia w sprawie, która tego wymaga - okazja tym razem dla kutnowskich detektywów. Pf.
Poniżej kilka szczegółów.

Tylko Ci co posiadają pewne informacje dokładnie wiedzą, jak wygląda praca w Kutnie w Policji, gdy tylko zjawił się komendant Szymański. Tylko te osoby wiedzą o wewnętrznych aferach, których część posypała się i została ujawniona w artykule opublikowanym całkiem niedawno.
Skąd się wziął, kto go broni pomimo tylu kłopotów z prawem? Taka osoba rządzi kutnowską policją. Zapewniam, że wiecie w tej sprawie tyle, ile macie w głowach - czyli prawie nic.
Ku przypomnieniu.

http/www.ekutno.pl /wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teoria-a-praktyka- k-opoty-z-prawem-komendanta-policji-w-kutnie,

http/kutno.net.pl/ artykuly/aktualnosci,aktualizacja-komendant-kutnow skiej-policji-na-dywaniku-prywatne-dojazdy-rozlicz al-jak-sluzbowe,84342.html

http/www.polskatim es.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiatowy-policji-w-k utnie-dostal-reprymende,12174332/

Zachęcam do ponownej lektury i wyciągnięcia wniosków, tym razem trafnych.
Zbigniewa Biallosser:
2
 · 
6 godzin temu
Onufry czy prawdą jest ,że nawet najbliżśi współpracownicy nie wiedzieli ,że odchodzi na samorządową posadkę , nie wiesz dlaczego?Wstyd, honor czy co jeszcze?
Florian Plemieński:
6 godzin temu
Jest całym złem.
Gabriel Koropka:
6 godzin temu
To co Fauście Tobie lekarz od duszy pomógł? Dziwne!A uroda jest kwestią gustu ,i o tym już się nie ..........no chyba Wiesz?
Jonasz Ubysz:
5
 · 
7 godzin temu
Mówię ci po raz kolejny przestań z tym trzeba było startować . No to mogłeś startować , ciekawe czy byś wygrał . W kutnie przed konkursami jest pewniak i nie ma sensu nawet skłądac dokumentów. Zrozum gamoniu.Najciekawsze artykuły
 ·  14
5 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
5 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
5 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
6 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
10 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
11 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
12 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
15 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
16 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
16 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
17 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
18 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
18 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
20 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
20 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
20 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
20 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
20 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
21 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
21 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
21 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
21 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
23 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
27 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
27 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności