eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 28.05.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,33931-gimnazjum-nr-2-w-kutnie-mistrzem-polski-gimnazj-w-w-scrabble-2017," title="Kutno: Gimnazjum nr 2 w Kutnie MISTRZEM POLSKI GIMNAZJÓW w SCRABBLE 2017" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Gimnazjum nr 2 w Kutnie MISTRZEM POLSKI GIMNAZJÓW w SCRABBLE 2017</b><br>Wczoraj koło godz. 16:00 sędzia Polskiej Federacji Scrabble Maciej Śliwa zakończył...</div></a> <a href="/sport,33925-w-kutnie-trwaja-p-fina-y-mistrzostw-polski-m-odziczek," title="Kutno: W Kutnie trwają Półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>W Kutnie trwają Półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek</b><br>Dziś kolejne w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie kolejne...</div></a> <a href="/wiadomosci,33922-rado-nie-i-tanecznie-na-pikniku-r-anym-dzi-pokaz-florystyczny-i-koncert-singin-birds," title="Kutno: Radośnie i tanecznie na Pikniku Różanym" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radośnie i tanecznie na Pikniku Różanym</b><br>Na scenie przed Kutnowskim Domem Kultury wystąpili dla Mam najmłodsi wokaliści...</div></a> <a href="/sport,33921-pierwszy-dzie-p-fina-w-mistrzostw-polski-m-odziczek-jutro-kibicuj-naszym-dziewczynom," title="Kutno: Pierwszy dzień Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. Jutro kibicuj naszym dziewczynom" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Pierwszy dzień Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. Jutro kibicuj naszym dziewczynom</b><br>Dziś w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie odbyły się...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,33917-zag-osuj-na-projekt-wietlicy-rodzinka-w-kutnie," title="Kutno: Zagłosuj na projekt Świetlicy Rodzinka w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zagłosuj na projekt Świetlicy Rodzinka w Kutnie</b><br>W ramach projektu „Przystanek nauka” Świetlica profilaktyczno – wychowawcza „Rodzinka” w Kutnie zachęca...</div></a> <a href="/wiadomosci,33915-piknik-r-any-rozpocz-ty," title="Kutno: Piknik Różany rozpoczęty" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Piknik Różany rozpoczęty</b><br>Zapraszamy na Piknik Różany do parku Traugutta. W Kutnowskim Domu Kultury...</div></a> <a href="/wiadomosci,33912-trwaja-xv-og-lnopolskie-mistrzostwa-szk-w-scrabble," title="Kutno: Trwają XV Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w SCRABBLE" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Trwają XV Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w SCRABBLE</b><br>W tym roku w Gimnazjum nr 2 im. Marsz. J. Piłsudskiego...</div></a> <a href="/wiadomosci,33913-trzy-ofiary-miertelne-wypadku-w-ychlinie," title="Kutno: Trzy ofiary śmiertelne wypadku w Żychlinie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Trzy ofiary śmiertelne wypadku w Żychlinie</b><br>Kutnowscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej wyjaśniają okoliczności i przyczyny tragicznego...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Dwa konkursy ortograficzne w "Staszicu"
Przypominamy, że dyrekcja i nauczyciele języka polskiego Zespołu Szkół  Nr 1 im. St. Staszica organizują dla uczniów szkół  gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu  kutnowskiego konkurs ortograficzny  „O PIÓRO STAROSTY KUTNOWSKIEGO". Z kolei Dyrektor "Staszica" rzuca wyzwanie dziennikarzom i pracownikom instyucji samorządowych aby i oni zmierzyli się o w Konkursie ortograficznym "O pióro Dyrektora ZS nr1 w Kutnie". Regulaminy na stronie ZS nr 1.

Konkurs  jest przeznaczony dla uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych powiatu kutnowskiego.
Każda szkoła zgłasza do uczestnictwa w konkursie nie więcej niż 3 uczniów  (mogą  być wyłonieni we wcześniejszych eliminacjach wewnątrzszkolnych).Uczniowie  uczestniczą w konkursie pod opieką nauczyciela.

Konkurs zostanie przeprowadzony 6 grudnia w Zespole Szkół Nr 1 im.St.Staszica  w Kutnie. Wypełnione  karty zgłoszenia uczestników konkursu (do pobrania ze strony www.zs1kutno.pl) należy przesłać do 30 listopada na adres Zespołu Szkół Nr 1 im.St.Staszica, ul. Oporowska 7, 99-300 Kutno lub e-mail szkoły : zs1_kutno@interia.pl.

Tekst dyktanda oraz kryteria jego oceny opracowuje Komisja Konkursowa,  w skład której wchodzą nauczyciele języka polskiego Zespołu Szkół Nr 1 im.St.Staszica w Kutnie. [więcej]
pismak, 27.11.2012 10:44|czytane: 1262 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Tytan Kutno na trzecim miejscu
W ostatnią niedzielę odbyła się inauguracja Wojewódzkiej Ligi wyciskania sztangi leżąc w Łodzi /2012-1013/ . W pierwszych zawodach wystartowało ponad 100 zawodników w tym 13 z Tytana Kutno. 

Tytan Kutno na trzecim miejscu, ./upload/articles_pakiety/18077/01_obraz.jpg
Tytan Kutno na trzecim miejscu, ./upload/articles_pakiety/18077/02_obraz.jpg


Liga składa się z III rzutów /listopad,luty,kwiecień/ i suma punktów zdobytych indywidualanie, jak i drużynowo jest nagradzana na finale cyklu  - informuje Robert Feliniak z Tytana Kutno. W poprzednim sezonie 2011/2012 Tytan Kutno drużynowo zajął II miejsce a trzech zawodników indywidualnie stanęło na podium.

Podczas niedzielnych zawodów zawodnicy Tytana Kutno uklasowali się na lokatach :

Kat wagowa 66 kg
Szymon Nawrocki II miejsce ,wynik 125
Antoni Kaliński III miejsce , wynik 112,5 /weteran/
Mateusz Kaczmarek VI wynik 100 kg
Sebastian Adamczyk VII wynik 95 kg
Kat wagowa 83 kg
Mateusz Gajewicz II miejsce, wynik 200 kg/ I miejsce  w kategorii juniorów /
Piotr Stankiewicz XIV miejsce , wynik 100 kg [więcej]
pismak, 27.11.2012 10:32|czytane: 1753 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Świąteczne show w Leszczynku
OŚRODEK KULTURY GMINY KUTNO i Party Projekt zapraszają dzieci do 11 lat na ŚWIĄTECZNE SHOW czyli spotkanie ze Świętym Mikołajem i jego przyjaciółmi 21 grudnia o godz. 17.00-19.00, sala widowiskowa Ośrodka.

W programie 2-godzinnego show znalazły się:
- udział w animacjach i zabawach ze Śnieżynką
- przemiłe spotkanie z prawdziwym Świętym Mikołajem
- paczki dla dzieci z prezentami od Świętego Mikołaja
- spotkanie z magicznymi Elfami
- malowanie buzi dzieci w przepiękne wzory

WSTĘP DARMOWY! Bilety-wejściówki do odebrania w siedzibie Ośrodka Kultury Gminy Kutno w Leszczynku [więcej]
pismak, 24.11.2012 10:02|czytane: 1150 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Rozbój w biały dzień w Żychlinie
Wczoraj na ulicy Kościuszki w Żychlinie o 9.00 niezidentyfikowani mężczyźni napadli na pracownicę Miejsko-Gminnego Ośrodek Pomocy Społecznej.

Żychlińscy policjanci prowadzą czynności zmierzające do ujęcia sprawców rozboju.  Kobiecie ukradziono  50 tys. zł. [więcej]
pismak, 27.11.2012 09:37|czytane: 2570 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W czyich rękach bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców Kutna?
Kutnowski Szpital Samorządowy Sp. z o. o. jest w kiepskiej sytuacji. W samorządowej kuchni, jedni ciszej, drudzy głośniej, mówili o finansowej porażce lecznicy w Kutnie. Wydaje się, że kilka razy prezes szpitala Piotr Okoński mógłby postawić spółkę w stan upadłości, gdyby jej kapitał nie był sztucznie pompowany. Nie jest tajemnicą, że strata szpitala od ubiegłego roku systematycznie powiększa się jak ropiejący wrzód.  Wszyscy byli, jak się wydaje, tu na coś chorzy. Katarakta z oczu zarządu powiatu zeszła niestety dopiero dwa tygodnie temu i kolokwialnie mówiąc, zabrał on zabawki, odpowiedzialnemu za działkę bezpieczeństwa zdrowotnego w powiecie wicestaroście Konradowi Kłopotowskiemu.

Koalicja powiatowa zatrzęsła się w posadach, jednak nie o politykę tu chodzi, tylko o to, czy w Kutnie potrzebny jest szpital samorządowy, w którym pozornie przecież za darmo się leczymy (skoro płacimy ZUS co miesiąc, nie jest to bezpłatne lecznictwo), czy lepiej sprawdziłby się prywatny, który zarabiałby wprost na swojego właściciela i wszystko byłoby jasne i czyste. Decyzję niby podjęły wybrane w wolnych wyborach władze samorządowe poprzedniej kadencji i te obecnej, które próbują przypudrowanego zmartwychwstałego trupa SPZOZ wciąż przy życiu utrzymywać. A jaki tego skutek - mamy samorządową spółkę, która sobie nie radzi, bo jakby duszona przez wielką głodną wciąż ośmiornicę ledwo dyszy i prawie prywatny szpital, na którego nie wiadomo, kto ma wpływ i kto na nim zarabia. Lekarze kontraktowi zgodnym chórem powinni krzyknąć - Teraz My.

Komu zależy na upadłości kutnowskiego szpitala?

Używając medycznej nomenklatury członkowie zarządu powiatu zdecydowali się pacjentowi uratować życie, a nie przeprowadzić eutanazję. W tym celu właśnie dokonano zmiany w radzie nadzorczej i niewątpliwie zdyscyplinowano prezesa Okońskiego, jak i jego mocodawcę w zarządzie - Kłopotowskiego. Rykoszetem być może dostanie po powrocie do zdrowia Krzysztof W. Dębski, który w starostwie powiatowym zajmuje się nadzorem nad powiatowymi - dwoma - spółkami. A jaki to nadzór, to już każdy widzi. Za słaby i z opóźnionym zapłonem.

Zarząd powiatu zaniepokojony informacjami o tym, że Narodowy Fundusz Zdrowia nie płaci spółce faktur za nadwykonania ratujące życie, zażądał w piśmie z lipca br. od prezesa Piotra Okońskiego (Złotoustego jak wieść gminna niesie) pilnych i niezbędnych działań prowadzących do racjonalizacji kosztów. Okazało się, że będzie 5 procesów o odzyskanie milionów, jakie NFZ jest kutnowskiemu szpitalowi winny za nadwykonania. Pisaliśmy o tym wcześniej.

I tak Okoński miał dla zarządu powiatu - przedstawiciela właściciela spółki, m.in. do 31 sierpnia przeprowadzić audyt wewnętrzny oraz analizę zatrudnienia personelu medycznego w zakresie umów cywilnych-kontraktów i powiązanie tych umów z usługami zakontraktowanymi z NFZ, ograniczyć nadwykonania do niezbędnego minimum, zwiększyć kontrolę leków i sprzętu jednorazowego, wprowadzić zasady, że pion finansowo-księgowy potwierdzać będzie zgodność wszystkich wydatków z obowiązującym planem gospodarczym i wynikającymi z tego planu budżetami cząstkowymi, wprowadzić kontrolę wejść-wyjść dla pracowników z uwzględnieniem kontraktowych, aby mogła nastąpić zapłata za rzeczywisty czas pracy. [więcej]
wandea, 26.11.2012 19:03|czytane: 4128 razy|47 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W czwartek seniorzy górą!
29 listopada odbędzie się Dzień Seniora czyli przegląd  talentów artystycznych i rękodzielniczych starszych osób.  Wydarzenie jest organizowane  przez Centrum Organizacji Pozarządowych „Wspólny Dom” we współpracy z kutnowskimi organizacjami pozarządowymi działającymi na rzecz seniorów i Kutnowskim Domem Kultury.

Dzień Seniora o godzinie 11:30 otworzy przemarsz seniorów od kościoła Św. Wawrzyńca  przez ul. Królewską do Urzędu Miasta, gdzie nastąpi symboliczne  przekazanie klucza do miasta przez Prezydenta Miasta Kutna. Dalsza część rozpocznie się o godzinie 12:00  w Kutnowskim Domu Kultury:  na dużej sali widowiskowej – występy artystyczne  poszczególnych stowarzyszeń oraz wybory Pani i Pana Jesieni, na górnym holu – wystawa prac plastycznych i rękodzielniczych itp. oraz stoiska prozdrowotne – PCK, Kutnowski Klub Amazonek, spotkanie zakończy poczęstunek.

Z kolei 1 grudnia o godz. 10.00 zapraszamy seniorów na marsz nordic walking – od Placu Piłsudskiego do Aquaparku. [więcej]
pismak, 26.11.2012 20:37|czytane: 1146 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W Żychlinie nie męczyli wcale skeczami
W niedzielne popołudnie 25 listopada sala Żychlińskiego Domu Kultury była wypełniona po brzegi. To właśnie tu zawitał Kabaret Skeczów Męczących – bardzo popularny kabaret.

W Żychlinie nie męczyli wcale skeczami, ./upload/articles_pakiety/18126/01_obraz.jpg
W Żychlinie nie męczyli wcale skeczami, ./upload/articles_pakiety/18126/06_obraz.jpg
W Żychlinie nie męczyli wcale skeczami, ./upload/articles_pakiety/18126/03_obraz.jpg


Młodzi artyści szybko nawiązali kontakt z publicznością, włączając ją  do wspólnej zabawy. Atutami kabaretu była niesamowita zdolność improwizacji i świeże, dowcipne spojrzenie na otaczającą nas rzeczywistość. [więcej]
kultura, 26.11.2012 20:07|czytane: 1640 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
ARRK nie rozliczyła się jeszcze ze Święta Róży. Miasto czeka do 30 listopada
Miasto Kutno czeka do 30 listopada na rozliczenie Agencji Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A. z Jarmarku Różanego i innych działań, których agencja się podjęła podczas tegorocznej edycji Święta Róży (7-9 września).

Zgodnie z aneksem nr 3 z dnia 30 października 2012 r. do umowy o współpracy z dnia 15 czerwca 2012 r. został przesunięty termin przedstawienia Organizatorowi bilansu finansowego do dnia 30  listopada 2012 r. - mówi Joanna Brylska, Kierownik Biura Prasowego kutnowskiego magistratu. -  Prolongata terminu spowodowana była opóźnieniami z wpłatą należności części zobowiązań wynikających z realizacji umowy o współpracy z dnia 15 czerwca 2012 r.
   

Przedmiotem umowy Agencji z Miastem była głównie organizacja Jarmarku Różanego, Lunaparku oraz Letniej Sceny Eski. ARRK S.A. zapewniła  także m.in. obsługę sanitarną święta jak również zakup nagród rzeczowych dla Królowej i Różyczki. Pełne rozliczenie największej imprezy w Kutnie będzie miało miejsce zapewne w grudniu tego roku, po złożeniu sprawozdania przez ARRK S.A. Trzeba mieć nadzieję, że władze miasta oprócz informacji o kosztach 38. Sięta Róży wówczas podejmą męską decyzją o restruktyryzacji organizacji kolejnej edycji.

Jak pisaliśmy wielokrotnie, marzeniem wiceprezydenta Zbigniewa Wdowiaka jest aby kulturalną masową imprezę organizowała instytucja do tego powołana czyli Kutnowski Dom Kultury, [więcej]
wandea, 26.11.2012 19:19|czytane: 1450 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Wiktoria Pawlak napisała list tygodnia
Minął kolejny tydzień akcji Wyślij list do Św. Mikołaja. Pierwszym listem tygodnia, który będzie brał udział w głosowaniu o nagrodę główną, jest arcydzieło sześcioletniej Wiktorii Pawlak.

Wiktoria Pawlak napisała list tygodnia

Świąteczne skrzynki Św. Mikołaja znajdują się przy biurze Party Projekt pod ogromnym podświetlanym Św. Mikołajem, w Kutnowskim Domu Kultury oraz w kutnowskim Aquaparku. 

Jak wziąć udział w akcji?
Wystarczy napisać list do Św. Mikołaja wrzucić go do jednej ze skrzynek wraz ze znaczkiem zwrotnym, by wziąć udział w konkursie i otrzymać odpowiedź od świątecznego bohatera.

W każdym tygodniu zostanie opublikowany list tygodnia, wszystkie listy tygodnia 17 grudnia poddamy Państwa ocenie. To od Was zależy, które arcydzieło otrzyma najwięcej głosów i wygra wigilijną wizytę Św. Mikołaja od Party Projekt.

W 2011 roku  akcja zakończyła się 3 000 zainteresowanych czytelników i 176 listami do Św. Mikołaja- liczymy, że w tym roku będzie Was jeszcze więcej! [więcej]
wandea, 26.11.2012 15:14|czytane: 1587 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
17 rodzin czeka na mądrą pomoc. Szlachetna Paczka zaprasza darczyńców
Kutnowscy wolontariusze Szlachetnej Paczki w sobotę na ulicy Królewskiej i na Placu Marsz. J. Piłsudskiego próbowali zachęcić mieszkańców miasta do zostania darczyńcą w akcji Szlachetna Paczka.

17 rodzin czeka na mądrą pomoc. Szlachetna Paczka zaprasza darczyńców, ./upload/articles_pakiety/18120/01_obraz.jpg
17 rodzin czeka na mądrą pomoc. Szlachetna Paczka zaprasza darczyńców, ./upload/articles_pakiety/18120/23_obraz.jpg
17 rodzin czeka na mądrą pomoc. Szlachetna Paczka zaprasza darczyńców, ./upload/articles_pakiety/18120/03_obraz.jpg


Rafał Małyszek wytłumaczył zasady uczestnictwa w akcji, przedstawił kutnowskich wolontariuszy i zaprosił do "belgijki". Taniec mieszkańcom Kutna społecznicy pokazywali kilka razy, próbując wciągnąć ich do wspólnej zabawy.

Mamy już darczyńców dla 8  potrzebujących rodzin z powiatu kutnowskiego. Potrzeba jeszcze 17, bo rodzin które chcemy obdarować jest 25 - mówi liderka wolontariuszy (Trzynastka) Sylwia Chądzyńska - Prosimy państwa o zapoznanie się z zasadami akcji i zostanie darczyńcą.

Macie pewność, biorąc udział w Szlachetnej Paczce, że pomożecie mądrze - mówił Rafał Małyszek, asystent ds. promocji Szlachetnej Paczki. - Pomoc trafia do tych, którzy naprawdę jej potrzebują. Każda rodzina podczas spotkania z wolontariuszem przygotowała listę potrzeb. Państwo mogą wybrać sobie rodzinę z regionu kutnowskiego, której konkretnie chcecie pomóc. Wszystkie rzeczy wypisane na liście są dla rodziny bardzo potrzebne i ważne, dlatego trzeba zajrzeć na naszą stronę. Zapraszamy .

Tutaj wejście na stronę Szlachetnej Paczki. Zostań Świętym Mikołajem i pomóż mądrze konkretnej rodzinie przed Świętami. [więcej]
wandea, 26.11.2012 14:30|czytane: 2320 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
O wierszach Białoszewskiego. Geografia polskiej poezji współczesnej
29 listopada ogodz. 18.00  zapraszamy na kolejny wykład Artura Fryza z cyklu "Z wierszem przez świat - Geografia Polskiej Poezji Współczesnej". Tym razem spotkanie w Kutnowskim Domu Kultury będzie poświęcone twórczości Mirona Białoszewskiego. Wstęp wolny. 


Poeta urodzony 30 lipca 1922 roku w Warszawie kiedy wybuchła wojna był uczniem gimnazjum. Maturę zdał na tajnych kompletach. Również tajnie rozpoczął studia polonistyczne na Uniwersytecie Warszawskim. Dziennikarz "Kuriera Codziennego", "Wieczorór Warszawy" oraz "Świat Młodych".

W 1955 roku razem z Lechem Emfazym Stefańskim założył "Teatrzyk na Tarczyńskiej" gdzie wystawiał swoje cztery programy sceniczne.Debiutował w Życiu literackim w roku 1955, a pierwszy tomik jego wierszy, Obroty rzeczy (pierwotnie: Wiersze rzeszowskie) ukazał się rok później. Białoszewski zmarł 1983 roku, 17 czerwca znaleziono go klęczącego koło swojego tapczanu. [więcej]
kultura, 26.11.2012 13:26|czytane: 1051 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Odjazd ze Stacji Kutno. Grad nagród dla Przemka Mazurka
VIII edycja Stacji Kutno zakończyła się wczoraj tryumfem Przemka Mazurka z Poznania, który pierwszą nagrodę Ogólnopolskiego Konkursu Piosenek Honorowego Starosty Kutnowskiego Jeremiego Przybory wyśpiewał sobie piosenkami "SOS" i "Gołoledź". Kutnowski Dom Kultury w niedzielę zakończył  kolejną dużą imprezę ze swojego rozrywkowego kalendarza.

W tegorocznym zaśpiewało 13 wykonawców. Jury oraz sponsorzy i publiczność nagrodzili wokalistów następująco:

I miejsce: Przemek Mazurek z Poznania, za piosenki "SOS" i "Gołoledź".
II miejsce: Magdalena Howorska z Poznania, za piosenki "Oczy przezroczyste" i "Mój list".
III miejsce: Magdalena Mikołajczyk z Miodnicy, za piosenki "Już kąpiesz się nie dla mnie" i "Prysły zmysły".
I wyróżnienie: Michał Szafraniec z Pińczowa, za wykonanie utworów "Podła" i "Taka gmina".
II wyróżnienie: Kamila Banasiak z Kutna, za wykonanie utworów "Czemu zgubiłam korale" i "Dziewica Anastazja".
Nagroda Specjalna: Filip Małek z Wrocławia, za piosenki "Na pięćdziesiątej Avenue" i "Jesienne liście".
Nagrodę Prezydenta Miasta Kutna otrzymał Filip Małek z Wrocławia.
Nagrodę Publiczności otrzymał Przemek Mazurek z Poznania. [więcej]
kultura, 26.11.2012 13:08|czytane: 1564 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Nie ma tego złego. Nowy spektakl Teatru Puszek w środę
Teatr PUSZEK z Kutnowskiego Domu Kultury zaprasza 28 listopada o godzinie 17.00 na spektakl „Nie ma tego złego” wg Zofii Wójcik.

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
Nie ma tego złego. Nowy spektakl Teatru Puszek

Spektakl odbędzie się w Centrum Teatru, Muzyki i Tańca ul. Teatralna 1. Bilet 5 zł. [więcej]
kultura, 26.11.2012 13:06|czytane: 1195 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Młodzi utalentowani plastycy odbiorą nagrody
XII edycja Konkursu Plastycznego dla młodzieży pod hasłem Świat w kolorach - Barwy jesieni została rozstrzygnięta. Organizatorzy Młodzieżowy Dom Kultury w Kutnie przy współudziale Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kutnie zapraszają laueratów na wręczenie nagród,które odbędzie się w bibliotece 29 listopada (czwartek) o godz. 12.30.

Jury w składzie: Dorota Modlińska plastyk, pracownik Muzeum Regionalnego w Kutnie – przewodnicząca, Lilia Marciniak, kierownik pracowni plastycznej w MDK – członek Jury, Anna Góra, nauczyciel MDK - członek Jury po zapoznaniu się z 108 pracami, z czego 79 – z gimnazjów i 29 ze szkół ponadgimnazjalnych podjęło następcy werdykt:

Kategoria I   -  Gimnazja

       -   Magdalena Ćwirko-Godycka Gim. Nr 2 w Kutnie - I miejsce

       -   Natalia Walczak Gim. im. Jana Pawła II w Bedlnie -  I miejsce

       -   Weronika Ciszewska Gim.im, A. Mickiewicza w Żychlinie - II miejsce

       -   Anita Marciniak Gim. Nr 1 w Kutnie - II miejsce

       -    Łukasz Zalewski Gim. Nr 1 w Kutnie - III  miejsce

       -    Krzysztof Jabłoński Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Nowej wsi  III miejsce [więcej]
kultura, 26.11.2012 13:04|czytane: 1306 razy|komentuj|czytaj cały
Dzieciaki rządzą. Piąta galeria w eKutno. pl dla dzieci
W  zakładce eKutno.pl dla dzieci możecie obejrzeć już pięć galerii bobasów w cyklu  Pochwal się dzidziusiem. Są to zdjęcia mieszkańców Kutna, którzy kończą rok, dwa i trzy lata życia.

Dzieciaki rządzą. Piąta galeria w eKutno. pl dla dzieci, ./upload/articles_pakiety/18118/01_obraz.jpg
Dzieciaki rządzą. Piąta galeria w eKutno. pl dla dzieci, ./upload/articles_pakiety/18118/02_obraz.jpg
Dzieciaki rządzą. Piąta galeria w eKutno. pl dla dzieci, ./upload/articles_pakiety/18118/08_obraz.jpg


Dla pierwszej 3 rodziców, którzy pochwalili się swoim dzidziusiem na e-mail dzieci@ekutno.pl mamy 3 godzinne zabawy w FIKOLANDZIE sali zabaw i edukacji dla dzieci.  Otrzymują je: Mikołaj Karolewski, Agatka Szydłowska i Kasia Biernacka. [więcej]
Iron Man, 26.11.2012 12:51|czytane: 1811 razy|komentuj|czytaj cały
Katarzyna Mujta z Gimnazjum nr 2 w Kutnie w wojewódzkim etapie olimpiady
Katarzyna  Mujta z Gimnazjum nr 2 w Kutnie dostała się do wojewódzkiego etapu olimpiady I  Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Racjonalnym Żywieniu. Kutno ma zatem swoją przedstawicielkę i w tej dziedzinie nauki. Życzymy powodzenia. [więcej]
pismak, 26.11.2012 12:02|czytane: 1196 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wyniki: Piłka nożna
PIŁKA NOŻNA SENIORÓW
V LIGA
MKS KUTNO – TERMY UNIEJÓW/OSTROWSKO 1 : 1 /1 : 1/
Bramka dla MKS: Piotr Michalski
Trener: Andrzej Grzegorek
Kierownik: Krzysztof Rogala [więcej]
redaktor, 26.11.2012 11:30|czytane: 1986 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Poznali zagrożenia w Gimnazjum nr 3 w Kutnie
Uczniowie pierwszej klasy Gimnazjum nr 3 w Kutnie spotkali się w minionym tygodniu z przedstawicielem Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kutnie, młodszym aspirantem Emilem Kowalskim.

Poznali zagrożenia w Gimnazjum nr 3 w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/18110/01_obraz.jpg
Poznali zagrożenia w Gimnazjum nr 3 w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/18110/02_obraz.jpg
Poznali zagrożenia w Gimnazjum nr 3 w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/18110/03_obraz.jpg


Głównymi celami zajęć były: poprawa bezpieczeństwa dzieci, zapobieganie przestępczości nieletnich poprzez przekazanie podstawowej wiedzy  o zachowaniach niezgodnych z prawem oraz naukę bezpiecznych zachowań,
kształtowanie prawidłowej postawy młodzieży w sytuacji zagrożenia.

Spotkanie pod hasłem „Bezpieczne zachowanie w szkole, w domu, na ulicy - zagrożenia” to kolejny etap szkolnego programu „Przede wszystkim – bezpiecznie!” zaplanowanego w Gimnazjum nr 3 na rok szkolny 2012/2013. [więcej]
redaktor, 26.11.2012 11:20|czytane: 1439 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wyniki: Koszykówka
XII OGÓLNOPOLSKI ANDRZEJKOWY TURNIEJ KOSZYKÓWKI DZIEWCZĄT O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA PŁOCKA 23 – 25.11.2012
Kategoria kadetki R/97
Rezultaty meczów kutnianek : w grupie
UKS „DWÓJKA” DZIAŁDOWO –  MKS KUTNO
/11 : 22, 8 : 20, 11: 15, 14 : 16, / 44 : 73
SKS „12”  WARSZAWA I  –  MKS KUTNO
/15 : 15, 12 : 18, 12 : 13, 14 : 10, / 53 : 56
MUKS „21” PŁOCK –  MKS KUTNO
/6 : 12, 6 : 9, 4 : 17, 17 : 7, / 33 : 45

pólfinał
MKS KUTNO –  HURAGAN WOŁOMIN
/22 : 12, 12 : 3, 10 : 9, 11 : 18, / 55 : 42

finał
MKS KUTNO –  UKS BŁĘKITNY DELFIN BYDGOSZCZ
/12 : 17, 17 : 9, 9: 18, 13 : 25 / 51 : 69 [więcej]
redaktor, 26.11.2012 11:21|czytane: 2235 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Policja w akcji: pijana emerytka na drodze i trudne panowanie nad kierownicą
W piątek o godz. 19.00 przy ul. Wyszyńskiego w Kutnie pod jadący pojazd nissan, którym kierował mieszkaniec Kutna, wbiegła piesza, która chciała przejść na drugą stronę jezdni.

W wyniki zdarzenia piesza doznała obrażeń w postaci złamania kości ramieniowej. Trafiła do kutnowskiego szpitala. Kobieta była w stanie nietrzeźwym. 73-letnia mieszkanka Kutna miała 1,5 promila alkoholu w organizmie.

W sobotę o godz. 22.20 w Bedlnie kierujący oplem astra 19-letni mieszkaniec powiatu gostynińskiego na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, zjechał na pobocze i dachował. Niegroźnych dla życia obrażeń doznał kierujący i pasażerka pojazdu. Sprawca został ukarany mandatem karnym - mówi st.asp. Paweł Witczak, oficer prasowy KPP Kutno.

W niedzielę o godz. 15.20 w Jastrzębiej kierująca samochodem volvo 33-letnia mieszkanka powiatu płockiego, podczas manewru wymijania z innym uczestnikiem ruchu straciła panowanie nad pojazdem, wjechała do rowu i uderzyła w drzewo. W wyniku zdarzenia doznała stłuczenia mostka i otarcia twarzy. Również został ukarana mandatem karnym - dodaje Witczak. [więcej]
redaktor, 26.11.2012 10:06|czytane: 1323 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Podpalacze nadrabiają brak spalarni śmieci
Siedem interwencji odnotowali strażacy w powiecie kutnowskim od piątkowego wieczora do końca niedzieli. Kontenery na śmieci płonęły w: Kutnie przy ulicy Kochanowskiego (piątek, 19.50-20.10), Łąkoszyńskiej (sobota, 12.33-13.35) i Podrzecznej (sobota, 22.10-22.40) oraz w Oporowie (sobota, 13.15-14.15) i na cmentarzu w Strzegocinie (niedziela, 19.44-21.00).

Wszędzie przyczyną było zaprószenie ognia, podobnie jak w niedzielnym pożarze drewnianej niezamieszkałej przez nikogo komórki przy ul. Kochanowskiego w Kutnie, którą gasiły od godziny 10.00 przez 45 minut dwa zastępy z kutnowskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej. [więcej]
motylewski, 26.11.2012 09:36|czytane: 1253 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Dzień Pluszowego Misia
W piątek w Przedszkolu Miejskim nr 5 w Kutnie odbył się Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu dzieci ze wszystkich grup przyniosły do przedszkola swoje misie, aby uczcić ich święto.

Dzień Pluszowego Misia, ./upload/articles_pakiety/18106/01_obraz.jpg
Dzień Pluszowego Misia, ./upload/articles_pakiety/18106/02_obraz.jpg
Dzień Pluszowego Misia, ./upload/articles_pakiety/18106/03_obraz.jpg


Były zagadki związane z życiem misiów, konkursy na najszybszego zjadacza miodu, zabawy taneczne przy piosenkach o misiach, słuchanie czytanych przez panie bajek, oglądanie bajek o misiach na DVD, oraz słodki poczęstunek. Wszystkim dopisywały humory, a najbardziej cieszyły się oczywiście wszystkie misie. [więcej]
Krecik, 26.11.2012 09:27|czytane: 1585 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Wyniki turnieju halowej piłki nożnej Rajsport Cup w Bedlnie
Sukcesem organizacyjnym i sportowym zakończył się turniej halowej piłki nożnej Rajsport Cup 2012 w Bedlnie. Do udziału w rozgrywkach przystąpiło aż 19 drużyn, a do zawodów głoszono ponad 200 zawodników. Wszystkie drużyny były bardzo zadowolone z organizacji zawodów i potwierdziły chęć udziału w kolejnych imprezach sportowych. Na boisku spotkać można było zawodników, którzy mieli za sobą występy w futsalowej ekstraklasie, co świadczy o wysokim poziomie turnieju.

Wyniki turnieju halowej piłki nożnej Rajsport Cup w Bedlnie, ./upload/articles_pakiety/18105/02_obraz.jpg
Wyniki turnieju halowej piłki nożnej Rajsport Cup w Bedlnie, ./upload/articles_pakiety/18105/03_obraz.jpg
Wyniki turnieju halowej piłki nożnej Rajsport Cup w Bedlnie, ./upload/articles_pakiety/18105/05_obraz.jpg


Zwycięzcą po zaciętych bojach okazała się drużyna Flormax, w której wystąpiło aż sześciu zawodników GKS Bedlno. Królem strzelców całej imprezy został Maciej Magnuski z Witonianki, który strzelił 8 goli, najlepszym bramkarzem został Ireneusz Kamiński, a MVP turnieju Przemysław Pomianowski – obaj Flormax. Przypomnijmy, że organizatorem turnieju był Gminny Klub Sportowy w Bedlnie, a partnerem technicznym firma Rajsport z Sieradza. [więcej]
motylewski, 25.11.2012 19:38|czytane: 1871 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
AZS WSGK Polfarmex Kutno odniósł kolejne zwycięstwo!
AZS rozpoczął mecz w sobote w Bydgoszczy pierwszą piątką w składzie: Grzegorz Małecki, Jakub Dłuski, Hubert Mazur, Dawid Bręk, Wojciech Glabas. Gospodarze po trzech minutach gry prowadzili 7:3, ale po dobrych akcjach Jakuba Dłuskiego, Wojciecha Glabasa i Dawida Bręka wyszliśmy na prowadzenie 8:7. Akademicy grali coraz lepiej, akcja 2+1 Piotra Trepki ustaliła wynik pierwszej kwarty na 26:16 dla AZS WSGK.

Druga kwarta była bardzo dobra w wykonaniu Akademików. Drużyna Jarosława Krysiewicza w tej części gry straciła tylko 9 punktów, zdobywając 16 oczek. Po 20 minutach gry zasłużenie prowadziliśmy 42:25.

Po przerwie bydgoska Astoria nie zamierzał się poddać. Zawodnicy trenera Jarosława Zawadki grali ambitnie, wspierani przez swoich fanów próbowali odrabiać straty. Akademicy grali mądrze, zespołowo i przez cały czas utrzymywali „bezpieczną” przewagę. Po trzech kwartach prowadziliśmy 14 punktami (64:50).

W ostatnich 10 minutach gracze Astorii ciągle wierzyli w zwycięstwo. Akademicy przez blisko 2,5 minuty nie mogli trafić do kosza rywali. Jednak po „trójkach” Jakóbczyka i Małeckiego ciągle wysoko prowadziliśmy (70:59). Gospodarze w ostatnich 10 minutach wykonywali 20 rzutów osobistych, a 51 w całym spotkaniu. Na minutę przed końcem meczu Akademicy mieli na swoim koncie 14 przewinień przy tylko 1 gospodarzy. W czwartej kwarcie za faule opuścili parkiet Grzegorz Małecki, Mateusz Szwed i Jakub Dłuski. Gracze z Kutna do końca kontrolowali wynik, nie dając rywalom szans na zniwelowanie wypracowanej przewagi. Wygrywamy wczorajsze spotkanie będąc drużyną zdecydowanie lepszą, odnosząc ósme ligowe zwycięstwo. [więcej]
motylewski, 25.11.2012 18:30|czytane: 1422 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zwycięstwo AZS WSGK Teva nad ŁKS Łódź
W sobotę 24 listopada drużyna AZS WSGK TEVA KUTNO (U-13) prowadzona przez Sławomira Rybarczyka (asystent Tomasz Psurski) rozegrała mecz z ŁKS KM Łódź. Nasza drużyna dużo lepiej rozpoczęła mecz zdobywając 8 punktów z rzędu i wygrywając pierwszą kwartę 17:5. Druga kwarta padła także łupem drużyny AZS  i po pierwszej połowie prowadziliśmy 35:17. Druga połowa to zacięta gra punkt za punkt, jednak wypracowana przewaga z pierwszej połowy wystarczyła do cennego zwycięstwa 55:43 (17:5; 18:12; 10:15; 11:10).

Zwycięstwo AZS WSGK Teva nad ŁKS Łódź, ./upload/articles_pakiety/18103/01_obraz.jpg
Zwycięstwo AZS WSGK Teva nad ŁKS Łódź, ./upload/articles_pakiety/18103/03_obraz.jpg
Zwycięstwo AZS WSGK Teva nad ŁKS Łódź, ./upload/articles_pakiety/18103/05_obraz.jpg


Dla AZS WSGK punktowali: Maciej Wiercioch - 11, Mateusz Socik - 2, Mateusz Rosa - 4, Mateusz Błażejczyk - 2, Dawid Urbaniak - 4, Miłosz Urbański - 0, Maciej Pluta - 0, Bartosz Kubiak - 14, Artur Lewandowski - 6, Michał Popławski - 8, Kacper Kowalski - 4, Damian Kroczek - 0, Mateusz Kowalewski - 0. [więcej]
motylewski, 25.11.2012 18:07|czytane: 1321 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Klasyfikacja VII Grand Prix w Tenisie Stołowym 2012 po sześciu turniejach
Wyniki VII Grand Prix w Tenisie Stołowym
[więcej]
motylewski, 25.11.2012 17:39|czytane: 1689 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Udany rewanż AZS WSGK "Specjalista" Kutno
W sobotę 24 listopada drużyna (U-14) AZS WSGK „Specjalista” Kutno rozegrała mecz z Księżakiem Łowicz w ramach Wojewódzkiej Ligi Koszykówki i zakończyła go wysokim zwycięstwem.

Udany rewanż AZS WSGK
Udany rewanż AZS WSGK
Udany rewanż AZS WSGK


Podopieczni Sławomira Rybarczyka wyszli na pierwszą kwartę bardzo skoncentrowani pamiętając o minimalnej porażce tych dwóch drużyn w meczu wyjazdowym 56:59. Pierwszej kwarcie nasz zespół zdeklasował drużynę Księżaka wygrywając 35:3! Drugą kwartę nasza drużyna wygrywa także wysoko 20:4. Pierwsze połowa wygrana 55:7 nie dała przeciwnikom złudzeń, kto jest dziś lepiej dysponowaną drużyną. Wynik końcowy mógł być dużo okazalszy, lecz w drugiej odsłonie trener „oszczędzał” podstawowych zawodników i dał pograć całej „ławce”. Mimo wszystko trzecia i czwarta kwarta zakończyły się zwycięstwem naszych zawodników (16:6; 24:8). Po końcowej syrenie widniał wynik 95:21. Drużyna AZS zagrała bardzo dobrze w obronie, co przełożyło się na niewielką zdobycz punktową drużyny przyjezdnej, a lider drużyny Księżaka nie rzucił żadnego punktu. [więcej]
motylewski, 25.11.2012 16:21|czytane: 1256 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Pojedziesz nową linią: DĄBROWICE - KROŚNIEWICE - KUTNO
KIERUNEK: DĄBROWICE - KROŚNIEWICE - KUTNO
Rozkład:

Dąbrowice 4.40A; 5.40a; 6.30A; 7.30a; 8.35A; 10.05a; 11.25A; 12.30a; 13.55A; 14.50a; 16.00A; 16.50an; 17.50An; 19.05an

KIERUNEK: KUTNO- KROŚNIEWICE - DĄBROWICE
Rozkład
:
Kutno ul. Wschodnia - Pini Polonia 5.35A; 6.35a; 7.35A; 8.55a; 10.05A; 11.10a; 12.35A; 13.45a; 14.45A; 15.55a; 16.55An; 18.10an

Pojedziesz nową linią: DĄBROWICE - KROŚNIEWICE - KUTNO

LEGENDA: 
A - Kursuje od poniedziałku do piątku
a - Nie kursuje: 25.12; 1.01, 1-dzień Wielkanocy
n - Nie kursuje: 24 i 31 grudnia oraz w Wielką Sobotę

Wiele przystanków nowej linii to wygoda dla pasażerów
Kutno ul. Wschodnia - Pini Polonia
Kutno ul. Wschodnia - Parking
Kutno ul. Sklęczkowska - Agroma
Kutno ul. Łąkoszyńska - Łąkoszyńska V [więcej]
wandea, 22.11.2012 13:35|czytane: 2289 razy|komentuj|czytaj cały
Papierowy świat zwierząt. Konkurs rozstrzygnięty
Kutnowski Klub Origami przy Młodzieżowym Domu Kultury rozstrzygnął konkurs origami dla dzieci i młodzieży pt.: „Papierowy świat zwierząt”. Wręczenie nagród i otwarcie wystawy pokonkursowej odbędzie się 28 listopada br. o godz. 10.30 w Urzędzie Miasta w Kutnie.

Komisja w składzie: Lilia Marciniak - plastyk Młodzieżowego Domu Kultury, Anna Góra - Kutnowski Klub Origami, MDK i Nadia Stolińska - Kutnowski Klub Origami spośród 143 prac z 18 placówek z Kutna i powiatu kutnowskiego oraz dopuszczone do konkursu placówki z Przemyśla - przyznała następujące miejsca i wyróżnienia w czterech kategoriach:

W KATEGORII  PRZEDSZKOLA (4-5 lat):
I  Nastia Florczak MPI nr 3 w Kutnie
I Marek Dziarkowski SP nr 6 w Kutnie
II Antonina Zdziarska MPI nr 3  w Kutnie
II Amelia Śniecikowska MPI nr 3  w Kutnie
III Oliwia Tomasik PM nr 16 w Kutnie
III Martyna Kustosik PM nr 16 w Kutnie
wyróżnienie Maja Ignaczewska MPI nr 3  w Kutnie    
wyróżnienie Katarzyna Wiklak PM nr16 w Kutnie
wyróżnienie Bartosz Kotliński GM w Dąbrowicach
wyróżnienie Karolina Humańska PM nr 17 w Kutnie

W KATEGORII  - DZIECI 6L.
I Wiktoria Jędrzejczak SP nr1 w Kutnie
II Adam Kobus SP nr 6 w Kutnie
III Magdalena Śnieć SP nr 6 w Kutnie
wyróżnienie Klaudia Szymczak SP nr 6 w Kutnie
wyróżnienie Zuzanna Mierzwińska SP nr 1 w Kutnie
wyróżnienie Patryk Grabski PL w Łaniętach [więcej]
kultura, 24.11.2012 09:55|czytane: 1492 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Dziś koncert konkursowy 8. Stacji Kutno. Trzymamy kciuki za wokalistów z Kutna
Dziś, podobnie jak w poprzednie dni Stacji Kutno VIII Ogólnopolskiego Konkursu Piosenek Honorowego Starosty Kutnowskiego Jeremiego Przybory 13 jego uczestników będzie śpiewać na warsztatach wokalnych. Od kilku lat prowadzą je Bogdan Hołownia i Elżbieta Zapendowska. W godz. 11.00-15.00 - Fundacja „Mówimy obrazami” zaprasza na twórcze rysowanie, akcję plastyczną dla dzieci i rodziców „Nawet w deszczu dzieci się nie nudzą”.Z kolei o godz. 17.30 w Kutnowskim Domu Kultury  odbędzie się ogłoszenie werdyktu i wręczenie nagród w II Ogólnopolskim Konkursie na ilustrację do tekstu Jeremiego Przybory. Tych laureatów już dobrze znamy, informowaliśmy o nich w październiku na łamach eKutno.pl.

Tajemnicą natomiast zarówno dla uczestników konkursu, jak i jego widzów pozostają laueraci tegorocznej Stacji Kutno. Dziś bowiem o godz. 18.00  VIII Konkurs „Piosenki Mistrza Jeremiego”. W jego  jury zasiedli: ANDRZEJ STRZELECKI, OLGA BOŃCZYK, DARIUSZ MICHALSKI, MAGDA PTASZYŃSKA, DAREK SIKORSKI.  Trzynastu uczestników konkursu spośród 64 zgłoszonych wyłoniła kutnowska komisja w składzie: Darek Sikorski, Aleksandra Grzelak, Maciej Maciejewski, Aleksandra Wiwała, Krzysztof Ryzlak.

Usłyszymy zatem w sobotni wieczór i będziemy mogli głosować na swojego faworyta:
1. BAGNIEWSKA KATARZYNA, Warszawa, 26 lat
   • akompaniament: Paweł Kukuła
2. BANASIAK KAMILA, Kutno, 19 lat
   • akompaniament: Michał Chojnacki
3. BRZOZOWSKA PAULINA, Skępe, 23 lata
   • akompaniament: Adam Lemańczyk
4. HOWORSKA MAGDALENA, Poznań, 23 lata
   • akompaniament: Leszek Halik
5. KORALEWSKA ANIKA, Kutno, 17 lat
6. MAŁEK FILIP, Wrocław, 21 lat
   • akompaniament: Krzysztof Słupianek [więcej]
wandea, 24.11.2012 09:15|czytane: 1523 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ogłoszenie
Informujemy, że z powodu prac technicznych na portalu komentarze dodane w ciągu godziny mogą się nie wyświetlać. Za utrudnienia przepraszamy. [więcej]
redaktor, 23.11.2012 16:57|czytane: 3867 razy|komentuj|czytaj cały
Przed ratuszem już świątecznie
Wizyty w supermarketach przypominają nam, że Boże Narodzenie coraz bliżej. Podobno pierwsza świąteczna reklama na jednym z prywatnych kanałów telewizyjnych pojawiła się już czwartego listopada. Kutnowski magistrat na szczęście aż tak bardzo się nie ściga w przypominaniu nam o świętach. Dzisiaj rano, w godz. 9-10, można było zobaczyć pracowników wieszających na Placu Piłsudskiego iluminacje. Urząd Miasta dokupił jej nowe elementy za 10 tys. zł.

Przed ratuszem już świątecznie, ./upload/articles_pakiety/18084/01_obraz.jpg
Przed ratuszem już świątecznie, ./upload/articles_pakiety/18084/04_obraz.jpg
Przed ratuszem już świątecznie, ./upload/articles_pakiety/18084/05_obraz.jpg


- Koszty związane z montażem, bieżącą konserwacją oraz demontażem iluminacji wynoszą ok. 18 000 zł brutto - informuje Joanna Brylska z Biura Prasowego Urzędu Miasta w Kutnie. - Centrum miasta rozbłyśnie świąteczną iluminacją na ul. Królewskiej, Placu Wolności, Placu Piłsudskiego oraz na Rondzie Solidarności od 5-6 grudnia 2012 roku. [więcej]
motylewski, 23.11.2012 16:35|czytane: 1951 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
AZS WSGK czuje się faworytem w jutrzejszym meczu z Astorią. Marcin Nadolski rozmawia z Jakubem Dłuskim
Jakub Dłuski (ur. 15 lipca 1987) jest od czerwca 2012 roku koszykarzem AZS WSGK Polfarmex Kutno grającym na pozycji silnego skrzydłowego i środkowego. Rozegrał 36 meczów w Polskiej Lidze Koszykówki. Jest wychowankiem Astorii Bydgoszcz. W jej barwach 14 stycznia 2006 roku zadebiutował w najwyższej klasie rozgrywkowej w meczu przeciwko Kotwicy Kołobrzeg. Na początku sezonu 2007/2008 grał w klubie Sportino Inowrocław, do którego został wypożyczony z Astorii Bydgoszcz. Po 3 meczach, w których wystąpił, z powodu kontuzji po krótkiej przerwie powrócił do gry w Astorii Bydgoszcz, której barwy reprezentował do końca sezonu 2007/2008. Następnie przez cztery sezony (2008/2009, 2009/2010, 2010/2011 i 2011/2012) występował w ŁKS Łódź.

Jakub Dłuski jest byłym reprezentantem Polski w kategoriach juniorskich. Występował między innymi w reprezentacji do lat 18 i 20. W roku 2005 grał w mistrzostwach Europy do lat 18 dywizji A, a w latach 2006 i 2007 w mistrzostwach Europy do lat 20 dywizji B.

Kuba, po pechowej przegranej w Toruniu AZS kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. Jesteście wiceliderem rozgrywek, ale to chyba nie jest zaskoczenie?

- No tak, na pewno szkoda tych dwóch porażek a w szczególności tej z Toruniem, bo wynikały one z naszych głupich błędów i mogliśmy mieć komplet zwycięstw, jednak przed sezonem powiedziałbym, że bilans 7-2 jest przy tak wyrównanej lidze dobry..Tak wiec z jednej strony jest niedosyt z drugiej zaś jesteśmy wiceliderami i wypada się cieszyć... [więcej]
motylewski, 23.11.2012 16:19|czytane: 1239 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Kierowcy mają pretensje do drogowców, ale sami jeżdżą na pamięć
Mieszkańcy Kutna narzekają na brak oznaczeń o "ślepej uliczce" na ul. Żółkiewskiego i Sobieskiego, gdzie drogowcy z Przedsiębiorstwa Robót Drogowych w Kutnie naprawiają dziurawą nawierzchnię. Nowa warstwa asfaltu zostanie położona od skrzyżowania z ulicą Chodkiewicza do ulicy Staszica. Prace trwają już tydzień.

Kierowcy mają pretensje do drogowców, ale sami jeżdżą na pamięć, ./upload/articles_pakiety/18085/01_obraz.jpg
Kierowcy mają pretensje do drogowców, ale sami jeżdżą na pamięć, ./upload/articles_pakiety/18085/07_obraz.jpg
Kierowcy mają pretensje do drogowców, ale sami jeżdżą na pamięć, ./upload/articles_pakiety/18085/08_obraz.jpg


Problem widzą również ci, którzy muszą wyjeżdżać pod prąd z parkingu Kutnowskiego Domu Kultury.

Wyjeżdżałem z parkingu po seansie w Kinie KDK i musiałem jechać pod prąd - mówi pan Mateusz z Kutna.- Naprzeciw ulicą Sobieskiego jechały jednak samochody, bo wcześniej nie ustawiono znaku "ślepa uliczka". Nie powinni w ogóle nawet wjeżdżać w tę ulicę. Było tam naprawdę niebezpiecznie.

Na zdjęciach widać, jak kierowcy dojeżdżają do zatarasowanego miejsca i muszą zawracać. Większość winy leży jednak po stronie kierowców, którzy jeżdżą na pamięć, bowiem znaki drogowe o "ślepej uliczce" są ustawione zarówno od ul. Staszica, jak i od ul. Żółkiewskiego, chociaż przyznać wypada, że znak "ślepej uliczki" od tej ostatniej ulicy można było ustawić nie przed rozwidleniem z ul. Prostą, lecz za wyjazdem z parkingu przy KDK - tak, aby mieli szansę dostrzec go również kierowcy wyjeżdżający z tamtejszego parkingu, a inni szybciej go powiązali z tablicą o objeździe do ul. Chodkiewicza widniejącą przed wjazdem w ulicę Prostą. [więcej]
motylewski, 23.11.2012 13:39|czytane: 2090 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Oświadczenie
Paulina Andryszczak ZAZA projekt właściciel portalu miejskiego eKutno.pl  oświadcza, że nie ma nic wspólnego z łudząco podobnym portalem z nazwą  Straż Miejska Kutno w adresie strony. Dnia 1 lipca 2012 r. portal  eKutno.pl wraz z wszystkimi jego właściwościami: marką, szatą  graficzną, panelem administracyjnym itp. został sprzedany przez firmę  Netstar s.c. Ałła i Jerzy Malinowscy Paulinie Andryszczak. Wykorzystanie mojego panelu i szaty graficznej nie było ze mną, ani z innym  podmiotem uzgodnione.

Paulina Andryszczak
[więcej]
redaktor, 23.11.2012 09:38|czytane: 2572 razy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Niepełnosprawni na szerokich wodach kutnowskiego rynku. Czy znajdzie się miejsce dla
Problemy z siedzibą TIFT REKLAMY Spółdzielni Socjalnej osób niepełnosprawnych w Nowej Wsi mogą zakończyć się dla firmy dramatycznie. 47 -letni Leszek... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Spotkanie informacyjne Pałac Saski w Kutnie - rewitalizacja i funkcje przyszłego
Muzeum Regionalne w Kutnie zaprasza na kolejne spotkanie informacyjne poświęcone przyszłości Pałacu Saskiego. Spotkanie pt. „Pałac Saski w Kutnie – rewitalizacja i funkcje przyszłego kompleksu” odbędzie się 31 maja o godz.... [więcej]
Sport
W Kutnie trwają Półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek
Dziś kolejne w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie kolejne mecze Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. O godz. 12.00 Basket Go Przemyśl zmierzył się z Mistrzyniami Województwa – KKS Pro-Basket Kutno z wynikiem 46:43.  Zapraszamy jutro o godz.  10:00 MPKK Sokołów OSiR... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Dyskretna pozna Pana Jestem gotowa rozpalić twoje zmysły do maksimum i sprawić że po naszym spotkaniu będziesz chciał tylko więcej. Zainteresowany? czekam na twoją wiadomość jednakże nie trać ani mojego ani sw... [czytaj więcej]
PRACA PRZY PRODUKCJI I MONTAŻU MEBLI Zatrudnimy pracownika do prac związanych z obróbką płyt meblowych i obróbką szkła na maszynach specjalistycznych oraz montażem mebli. Mile widziane doświadczenie w pracy przy produkcji lub m... [czytaj więcej]
PRACA PRZY PRODUKCJI I MONTAŻU MEBLI Zatrudnimy pracownika do prac związanych z obróbką płyt meblowych i obróbką szkła na maszynach specjalistycznych oraz montażem mebli. Mile widziane doświadczenie w pracy przy produkcji lub m... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
WYSYŁKA PACZEK KURIERSKICH Wysyłasz przesyłki kurierskie? Wejdź na stronę https://zlapkuriera.pl lub zadzwoń do nas pod numer telefonu: +48 55 629 30 40 Za pośrednictwem naszego serwisu Zlapkuriera.pl tanio i szybko ... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Okazja! Narzuta w Super Cenie - 125zł Narzuta dekoracyjna pikowana dwustronna. Wykonana z wysokiej jakości materiału , tkanina miła w dotyku, wygodna w użytkowaniu nie wymaga prasowania. Oferta nie zawiera poszewek widocznych ... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Pracownik / pracownica przetwórstwa mięsnego (Lekkerkerk, Holandia) AP Grupa s.c. (numer certyfikatu Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia: 11282), dla Pracodawcy holenderskiego firmy SRS Personeel B.V., realizuje procesy rekrutacji i selekcji Pracowników w branży... [czytaj więcej]
projektowanie STRON WWW / KOMPLEKSOWO OD A DO Z Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej oferty, jaką jest projektowanie stron internetowych , kompleksowo od A do Z. W ramach oferty proponujemy - stworzenie strony www - zakup serwera i dome... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Krystian Boczeń:
57 minut temu
Rządy w Staszicu to konflikt między dyrektorem, a grupką nauczycieli. Wg mnie prawda jest po środku. Za oddaniem kontraktu opowiedziało się 13 radnych, reszta się wstrzymała, nikt nie był przeciwko, dzięki temu w Kutnie jest kardiologia inwazyjna. A co masz na mysli z dziwnymi ruchami w komunikacji i geodezji?
Krystian Boczeń:
1 godzin temu
Radny z PSL by się nie wyłamał w tej sytuacji, nie było na to cienia szans. W takiej sytuacji byłoby Debich 11, Bryłka 2. Radny PSL by się wyłamał tylko wtedy gdyby nie wyszła opozycja, która wszystko zepsuła. Bryłka spadł z nieba tym, że chciał kandydować po tym jak opozycja nie wystawiła kandydata i nie wiem jak to można było tak zepsuć.
Otto Ruhmfeld:
2
 · 
1 godzin temu
Czyli merytoryczne są np rządy w Staszicu, Oddanie kontraktu szpitala, dziwne ruchy w geodezji komunikacji itp ?
Otto Ruhmfeld:
1 godzin temu
Celowo piszę biznesowego bo wydaje mi się że ktoś przy władzy myli służbę lokalnej społeczności z dobrym interesem wynikającym z bycia przy władzy.
Otto Ruhmfeld:
1 godzin temu
Krystian, błąd. Gdyby obaj byli kosekwentni i jeden z nich nie zaglosował na debicha to ten pewnie nie zostałby starostą. Brylka też nie, a to zmuszałoby radnych do poszukania porządnego kandydata. Mieli wiedzę że jeden z psl może się wylamać, ale nawet tej wiedzy nie dali szansy, ten z nich ktory zaglosowal za debichem, świadomie byl za utrzymaniem obecnego ukladu i taka jest prawda, a gadki o starszym panie, sprycie, złej opozycji przy tym fakcie są bez znaczenia. FAKT JEST TAKI ŻE JEDEN ZNICH AKTYWNIE PRZYCZYNIL SIĘ DO TRWANIA TEGO CHOREGO UKŁADU BIZNESOWEGO.
Bożydar Kotontay:
1 godzin temu
eeeee czepialski ale niewygodnyś...
Krystian Boczeń:
1 godzin temu
Przykład tych myślących opozycjonistów? Przynajmniej jeden.
Ewaryst Gaspary:
2
 · 
1 godzin temu
Jeszcze jedno Krystianie - cieszy mnie bardzo, że opozycja istnieje w radzie powiatu, ze nie udało sie po 2,5 roku intensywnej pracy Debicha i koalicjantów zmacerować, urobić do wymaganej przez starostę konsystencji całej rady. Widać, nie na wszystkich czar Debicha działa. Sa rownież w radzie ludzie myslący, którzy maja własne zdanie. Ci ludzie jakos nie chcą uczestniczyć w realizacji koncepcji, ktore uważają za nierealne, a niekiedy wręcz szkodliwe.
Krystian Boczeń:
1 godzin temu
Nikt nie próbuje robić wody sodowej z mózgu nikomu. Mieli dobre intencje, a stali się kozłami ofiarnymi tej sytuacji. I to wszyscy 3 panowie.
Ewaryst Gaspary:
2
 · 
2 godzin temu
Krystian, nie usiluj ludziom robić wody sodowej z mózgu. Ludzie to nie "ciemny lud, który to kupi", jak się wyraził jeden z polityków. Ludzie to widzą, słyszą, czytają i analizują. Ta raptowna zmiana taktyki nie zmieni faktu, że dwaj młodzi radni Serenda i Ziólkowski faktycznie zakpili sobie ze starszego czlowieka. W swojej mądrości, inteligencji, umiejetnościach i kunszcie politycznym nie przewidzieli tylko jednego, że to wszystko obróci sie przeciwko nim samym. Stało się tak, jak napisał kiedyś Sienkiewicz "Złapał kozak tatarzyna, a tatrzyn za łeb trzyma". Skutek jest taki, ze obydwaj mlodzi radni -Serenda i Ziółkowski - poniesli sromotną wizerunkowa porazke.
Krystian Boczeń:
2 godzin temu
Ja nie bronię Debicha, stwierdzam tylko, że to człowiek merytoryczny i nie piszcie że to mój protegowany tylko dlatego, że mam takie zdanie o nim. A sytuacja w szpitalu to przecież nie jest jego wina, dostał bałagan po poprzedniej ekipie rządzącej i niech mi nikt nie próbuje wciskać że jest inaczej. Zarządzanie majątkiem powiatu też złe nie jest, a jak jest to też oprzyjmy się na przykładzie. To co było złe to sprzedaż PKSu, ale to też w poprzedniej kadencji. Pokażcie mi przykład gdzie w polityce nie ma kolesiostwa, chociaż jeden, każdy obstawia się swoimi, tak jest na całym świecie. Brak ambicji? każdy ma ambicje. Honor, no tu można dyskutować o tym, fakt.
Ewaryst Gaspary:
2
 · 
2 godzin temu
Krystian, ja bym był ostrozny z takimi epitetami pochwalnymi wobec Debicha. Tydzien temu byliśmy świadkami bardzo burzliwej debaty medialnej, gdzie forumowicze okreslali to, co dzieje sie w samorządzie powiatowym jako bagno. Debich to podobno myslący człowiek, a wpakował sie w taki układ koalicyjny, który go pogrąża. Czyzby tak bardzo chciał być starostą, że przestały sie liczyć jakiekolwiek standardy ? To jest jego świadomy wybór. Za to wszystko, co dzieje sie w powiecie bedzie ponosił odpowiedzialność. Nie pamiętam, aby aż takie cyrki działy sie za Dąbrowskiej, a nawet Galowej.,
Józef Ciołek:
2 godzin temu
Opamiętajcie się za chwilę się okaże, że nikt wam w Polsce nie dorównuje, Trochę pokory
Dymitr Gietgud:
2
 · 
2 godzin temu
Jeszcze jednej lekcji nie było, a już wiedzą, że są świetni. Niezwykli ludzie
Zachary Filipczyk:
2
 · 
2 godzin temu
Boli mnie wielki balagan w kutnowskim szpitalu i zarzarzanie majatkiem powiatu,kolesiostwo,miernota,a przedeszystkim brak honoru i ambicji u twojego protegowanego. Wojewoda wywalil go ze stanowiska a on zrobil wszystko aby na nim pozostac nie sprawdzajac sie zbraku wlasnie merytoryki i troski o dobro spoleczne.
Krystian Boczeń:
2 godzin temu
A i jeszcze jedno. Nie rozumiem nagonki i pretensji wobec Ziółkowskiego i Serendy. Za Bryłką zagłosował najprawdopodobniej Serenda tylko dlatego, że nie mógł zagłosować za Debichem bo jak powiedział przez Gierule, gdyby Debich powiedział, że Gieruli w zarządzie nie będzie to Serenda by na Debicha zagłosował, a tak przynajmniej wynikało z jego wypowiedzi. Radny Ziółkowski słysząc jak Bryłka krzyczy, że jeśli opozycja nie wystawi kandydata to on chce wystartować. Ponieważ tylko radni mogą zgłaszać kandydatów to sam się Bryłka nie mógł zgłosić. Ziółkowski zrobił mu prezent i go zgłosił, uszanował w ten sposób starszego człowieka i byłego radnego powiatowego, start w wyborach na starostę był więc symbolicznym wyrazem szacunku oraz też świetną reklamą dla samego pana Bryłki. I teraz najważniejsze, z tego co ptaszki ćwierkają to gdyby opozycja nie wyszła by z sali to Bryłka byłby starostą! Ziółkowski zagłosowałby wtedy na Bryłkę oraz jeden z panów chłopskiej partii też by sie wyłamał, jest to pewne bo sam tak mówił. I teraz ta sama opozycja skłóca na forum Bryłkę z młodymi radnymi, a czemu? No bo tak jest im wygodnie! Oni narozrabiali, a teraz ma im to ujść na sucho, a za nich po uszach dostają młodzi. I to nie Bryłka pokazał kindersztube młodym, ani młodzi nie ośmieszyli Bryłki. Wszyscy stali się ofiarami opozycji, która dolewa oliwy do ognia.
Adrian Czande:
2 godzin temu
Ewaryście, nie jestem pewny, czy Debich, Burzyński i Trawczyński sa szczęśliwii, że w jednym szeregu obok nich umieszcza sie takich "wybitnych samorzadowców" i tak "zasłużone osoby" jak Ziołkowski i Serenda.
Krystian Boczeń:
2 godzin temu
A może ty napisz najpierw co tak cię boli ta "sitwa". Co ona złego zrobiła i w czym tak szkodzi? W tym, że pierwszy raz od dawna mamy porządnego starostę i merytorykę w starostwie? Ty podaj przykład tego szkodzenia. Nie jestem jednym z nich choć się kręce w otoczeniu radnych.
Ewaryst Kierło:
2 godzin temu
Zmień płytę Czesławie czy Wiesławie czy jak tam masz panie poszkodowany dziadku. Co wpis to każdy już upadł i zakończył kariere polityczną, Debich, Trawczyński, Burzyński, Ziółkowski, Serenda i w zasadzie wszyscy co są radnymi i pewnie ci co jeszcze nie wiedzą, że nimi będą. Niestety poza wylewaniem żalu nie da to panu żadnych efektów. Proszę zresztą zgłosić sprawę na policje, prokuraturę czy gdzie pan chce.
Zachary Filipczyk:
2 godzin temu
Ewerest powierz tak scerze ille naliczyles tych porzadnych ludzi w tej powiatowej sitwie utrzymujacej sie z nszych podatkow i szkodzacych nam wszystkim.Czy zdolas ich wymienic choc jednego z nich to podaj jego nazwisko.Jesli tego nie zrobisz to znaczy ze jestes jednym z nich.Najciekawsze artykuły
 ·  11
3 dni temu
Inauguracja parkrun w KUTNIE! Darmowe biegi już od najbliższej soboty!
 ·  3
4 dni temu
Recital dyplomowy z jazzowymi przebojami wszechczasów
 ·  41
4 dni temu
Kapitulacja wójta gminy Bedlno. Czas na decyzję starosty w sprawie wiatraków
 ·  11
5 dni temu
Policjant z zarzutem zabójstwa wciąż w areszcie
 ·  73
6 dni temu
Wyłudzenie VAT i pranie brudnych pieniędzy w Kutnie. Już 25 podejrzanych i 9 osób w areszcie
 ·  23
7 dni temu
Niepełnosprawni na szerokich wodach kutnowskiego rynku. Czy znajdzie się miejsce dla spółdzielni socjalnej?
 ·  2
9 dni temu
Pamiętaj mordeczko, głowa do góry. Piknik z Kulturą Street art na Dobrzelińskiej
 ·  271
9 dni temu
Głosowanie komisji i oświadczenie starosty w sprawie dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Kutnie
 ·  7
10 dni temu
Sterylizacja zwierząt domowych będzie częściowo dotowana przez miasto
 ·  6
11 dni temu
Noc Muzeów w Krośniewicach za nami
 · 
11 dni temu
Dzień Dziecka w Kutnie. Wielkie show taneczno-muzyczne
 ·  24
12 dni temu
Czytelnicy piszą: A jednak toaleta w parku ma awarię
 ·  59
13 dni temu
Prokurator Sławomir E. na gościnnych występach. Zawieszenie i co dalej?
 ·  91
13 dni temu
Brutalna prawda o konkursach w samorządzie i kłopotliwe pytania o dyrektora
 ·  112
18 dni temu
Rada Miasta Kutna skąpa, a radny Kłopotowski niczego nie pamięta
 ·  16
19 dni temu
Czytelnicy pytają: Czy na Zdrojowej przy cmentarzu staną bloki?
 ·  93
21 dni temu
Prezydent Kutna złożył zawiadomienie do prokuratury. Urzędniczka zwolniona!
 ·  74
25 dni temu
Takie kino...
 ·  4
27 dni temu
Za nami pierwsze koncerty tegorocznej Majówki
 ·  14
28 dni temu
45 lat Kutnowskiego Domu Kultury: zasłużeni, wystawy i folklor kutnowski
 ·  4
28 dni temu
Majówka z Bareją: Czasem, aż oczy bolą patrzeć, jak się przemęcza dla naszego klubu, prezes...
 ·  79
28 dni temu
Piąty roczek Festiwalu Piosenki Biesiadnej w Bedlnie. Na sali na ludowo tańczą wszyscy wkoło
 ·  24
29 dni temu
Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów
 ·  4
30 dni temu
Na wątpliwości przed majówką i po, najlepsza jest nadzieja i odwaga na ...
 ·  21
30 dni temu
Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności