eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 23.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Od jutra Szopka Bożonarodzeniowa z żywymi zwierzętami na placu w Kutnie
Od piątku 14 grudnia do niedzieli Szopka Bożonarodzeniowa z żywymi zwierzętami i rzeźbami kutnowskich twórców będzie stała na placu Piłsudskiego w Kutnie.

Zapraszamy mieszkańców do odwiedzania Świętej Rodziny w godz. 10.00-18.00. Natomiast 16 grudnia w godz. 14.30 17.00 zapraszamy na Wigilię przed Ratuszem.

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
Szopka Bożonarodzeniowa z żywymi zwierzętami na placu
[więcej]
redaktor, 13.12.2012 17:14|czytane: 1427 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Kursująca beczka osadów poubojowych pod choinkę. WIOŚ vs PINI Polonia w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym
W wyniku dwóch kontroli Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Łodzi w Pini Polonia sp. z o. o. zostały nałożone kary na mega ubojnię. Pini Polonia odwołała się od decyzji WIOŚ i sprawa wreszcie trafiła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. W obu przypadkach chodzi o przekazywanie odpadów (osadów z zakładowej oczyszczalni ścieków) podmiotom, które nie uzyskały wymaganych zezwoleń.

Rok temu pokazaliśmy na łamach eKutno.pl film, na którym widać jak osady poubojowe z Pini Polonia wylewane są w gminie Strzelce na pola. Widać jak beczka kursuje od zakładu na pola i wylew odpadów. Wszystko odbywało się wówczas nocą. W wyniku postępowania karnego sprawca został wtedy ukarany. Wylew nastąpił w terminie zabronionym tj. od grudnia do marca.


Tak to wyglądało rok temu, 30 grudnia 2011 r. Nic się nie zmieniło do tej pory. Wkrótce kolejne filmy.

Procedura wylewu gnojowicy czy osadów z kursujących w tę i we w tę wozów asenizacyjnych trwała nieprzerwanie, zmieniały się miejsca zrzutu śmierdzącego ładunku i pory. Beczka kursowała i w dzień. Mieszkańcy różnych gmin w powiecie kutnowskim alarmowali nas, że ich pola są już w gnojowicy.

Wybudowana przy Pini Polonia zakładowa oczyszczalnia ścieków miała obsłużyć odpady po 8 tysiącach świń zabijanych na dzień. Wszyscy dobrze pamiętamy, że warunki drugiego zintegrowanego pozwolenia podwoiły dzienny ubój. Czy oczyszczalnia została rozbudowana? Nie. Czy wydający pozwolenie sprawdził ten stan rzeczy? Nie.

Zatem kiedy WIOŚ przeprowadził kontrolę w okresie od 11 lipca do 5 sierpnia 2011 roku, nałożył karę pieniążną na ubojnię, bo przekazywała osad podmiotom, które nie uzyskały wymaganych zezwoleń. Co się działo z tymi osadami? Raczej nie wyparowały. Są w naszej ziemi.

Pini Polonia złożyła odwołanie od decyzji o karze do Głównego Inspektora Ochrony Środowiska w Warszawie. GIOŚ utrzymał w mocy zaskarżoną decyzję WIOŚ w Łodzi - mówi Jacek Myśliński, Kierownik Delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu w Skierniewicach. - Pini Polonia złożyła skargę na decyzję GIOŚ do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie. Sprawa nie została jeszcze rozstrzygnięta przez WSA.

WIOŚ i w tym roku od 10 sierpnia do 7 września skontrolował mega ubojnię również w tej samej kwestii. Czy się coś zmieniło? [więcej]
wandea, 13.12.2012 07:09|czytane: 2241 razy|19 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Spotkanie z Cezarym Gmyzem
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie zaprasza 27 grudnia o godz. 17.00 na spotkanie z Cezarym Gmyzem, dziennikarzem i publicystą. Spotkanie odbędzie się w czytelni dla dorosłych (I piętro), wstęp wolny.

Cezary Gmyz jest absolwentem Wydziału Wiedzy o Teatrze Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Od 1990 dziennikarz prasowy i telewizyjny. Pracował w "Życiu Warszawy", "Życiu", Redakcji Ekumenicznej TVP, programie informacyjnym "Czasy", "Dzienniku Polska-Europa-Świat". Specjalizuje się w tematyce religijnej, politycznej oraz historycznej. Od 2003 do 2007 był dziennikarzem tygodnika "Wprost" (od kwietnia 2006 do stycznia 2007 szef działu krajowego, później szef działu historia). [więcej]
motylewski, 13.12.2012 15:32|czytane: 1422 razy|18 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kieszonkowcy ukryli pistolet gazowy w toalecie pociągu
W środę 12 grudnia ok. godz. 4:50 w pociągu TLK "Szczecinianin" relacji Szczecin Główny - Warszawa Wschodnia, na odcinku Krzewie - Kutno, funkcjonariusze z Grupy Operacyjno-Interwencyjnej Komendy Głównej Straży Ochrony Kolei zatrzymali trzech mężczyzn, znanych już funkcjonariuszom SOK jako kieszonkowcy dokonujący kradzieży w pociągach.

Złodzieje ukryli w ubikacji wagonu klasy pierwszej pistolet gazowy oraz nożyczki.Ujętych: 43-letniego Roberta K., zamieszkałego w Błoniu, 49-letniego Ryszarda K., zamieszkałego w Warszawie oraz 48-letniego Benedykta L., zamieszkałego w Wolborzu, [więcej]
motylewski, 13.12.2012 15:11|czytane: 1642 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Uczczono pamięć ofiar stanu wojennego
Dzisiaj w południe przy pomniku zwanym "Ulotką" na ul. Sienkiewicza w Kutnie zorganizowano coroczną uroczystość upamiętniającą wprowadzenie w Polsce stanu wojennego. Zebranych powitał członek kutnowskiej "Solidarności" Longin Florkowski, a potem przewodniczący Podregionu Kutnowskiego NSZZ "Solidarność" Wiesław Taraska przypomniał w swoim przemówieniu historię tragicznych zdarzeń sprzed 31 lat.

Uczczono pamięć ofiar stanu wojennego, ./upload/articles_pakiety/18312/03_obraz.jpg
Uczczono pamięć ofiar stanu wojennego, ./upload/articles_pakiety/18312/04_obraz.jpg
Uczczono pamięć ofiar stanu wojennego, ./upload/articles_pakiety/18312/09_obraz.jpg


Głos zabrał również prezydent Kutna Zbigniew Burzyński, podkreślając rangę historycznej daty i wyrażając nadzieję, że następne pokolenia będą kultywować pamięć o tym wydarzeniu. Następnie delegacje "Solidarności", władz samorządowych, biur poselskich i stowarzyszeń złożyły wiązanki kwiatów pod pomnikiem. [więcej]
motylewski, 13.12.2012 14:44|czytane: 2200 razy|14 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Szkoła w Strzelcach nagrodzona za ekologię
Wczoraj w Łódzkim Domu Kultury wręczono nagrody w konkursie „EkoBelfry 2011”, ogłoszonym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Konkurs jest nowym projektem Funduszu, dedykowanym nauczycielom, którzy realizując program nauczania w oparciu o edukację ekologiczną, wykazują się pomysłowością, wytrwałością i poświęceniem.

Szkoła w Strzelcach nagrodzona za ekologię, ./upload/articles_pakiety/18311/01_obraz.jpg
Szkoła w Strzelcach nagrodzona za ekologię, ./upload/articles_pakiety/18311/02_obraz.jpg


W Szkole Podstawowej w Strzelcach wyłoniono i nagrodzono najbardziej aktywnego pedagoga propagującego tematykę ochrony środowiska - Halinę Gorlach. W konkursie na najlepsze „EkoSzkoły” zwycięstwo i nagroda w wysokości 5 tys. zł przypadło właśnie szkole w Strzelcach. [więcej]
motylewski, 13.12.2012 11:12|czytane: 1531 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Potrącenie pieszej na ul. Grunwaldzkiej
Wczoraj o godz. 18.05 w Kutnie na ul. Grunwaldzkiej kierujący fiatem cinquecento 53-letni mieszkaniec Kutna nie ustąpił pierwszeństwa pieszej 85-letniej mieszkance Kutna, która znajdowała się na przejściu.

- W wyniku zdarzenia kobieta doznała ogólnych potłuczeń ciała i trafiła do szpitala w Kutnie. Sprawca został ukarany mandatem karnym - informuje st. asp. Paweł Witczak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kutnie. [więcej]
motylewski, 13.12.2012 10:00|czytane: 1372 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Orliki czekają na wiosnę
Żychlin ma wreszcie pierwszego Orlika. Mieści się on w Zespole Szkół nr 1 przy ul. Łukasińskiego. Niestety boisko będzie musiało zaczekać na swoich pierwszych użytkowników wiosną. Otwarcie bowiem odbyło się 6 grudnia, więc niska temperatura i opady śniegu uniemożliwiły korzystanie z niego nawet najbardziej zagorzałym fanom gier zespołowych.

Orliki czekają na wiosnę, ./upload/articles_pakiety/18309/01_obraz.jpg
Orliki czekają na wiosnę, ./upload/articles_pakiety/18309/02_obraz.jpg
Orliki czekają na wiosnę, ./upload/articles_pakiety/18309/03_obraz.jpg


Prace budowlane trwały od początku wakacji do października. [więcej]
redaktor, 13.12.2012 09:52|czytane: 1450 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Europejska lekcja w Staszicu
W środę 12 grudnia na zaproszenie dyrektora Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Kutnie, Janusza Pawlaka, przyjechał do placówki Tomasz Dominiak – Zastępca Dyrektora Biura Poselskiego Posła do Parlamentu Europejskiego Joanny Skrzydlewskiej. Gość przeprowadził prelekcję o Unii Europejskiej, jej instytucjach oraz kierunkach działań i rozwoju. Uczestnikami spotkania byli uczniowie w sposób szczególny zainteresowani tematyką unijną, uczący się w klasach z rozszerzoną historią i wiedzą o społeczeństwie.

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć
Europejska lekcja w Staszicu

Po wykładzie ilustrowanym prezentacją multimedialną młodzi ludzie mieli okazję zadawać pytania. Rozmawiano o wielu aspektach funkcjonowania Unii Europejskiej, przynależności Polski do UE, a także o bardziej prozaicznych sprawach, jak na przykład wysokości wynagrodzeń eroparlamentarzystów i urzędników unijnych. Tematyka jest bardzo rozległa, dlatego podobne spotkania będą odbywały się w przyszłości. [więcej]
motylewski, 13.12.2012 09:37|czytane: 1540 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
AZS WSGK POLFARMEX KUTNO awansował do Final Four Pucharu Polski
W ramach 1/4 Pucharu Polski Imtermarche Basket Cup drużyna z Kutna podejmowała na własnym terenie zespół SKK Siedlce. Akademicy wygrali spotkanie przewagą 20 punktów co dało im awans do Final Four Pucharu Polski. Drużyna z Kutna wystąpiła w nowym składzie. Zadebiutowało dwóch nowych zawodników: Arkadiusz Kobus i Kamil Maciejewski. W składzie drużyny zabrakło Piotra Trebki, który w wtorek podpisał za porozumieniem obu stron rozwiązanie kontraktu.

AZS WSGK POLFARMEX KUTNO awansował do Final Four Pucharu Polski, ./upload/articles_pakiety/18307/03_obraz.jpg
AZS WSGK POLFARMEX KUTNO awansował do Final Four Pucharu Polski, ./upload/articles_pakiety/18307/21_obraz.jpg
AZS WSGK POLFARMEX KUTNO awansował do Final Four Pucharu Polski, ./upload/articles_pakiety/18307/30_obraz.jpg


Pierwsza kwarta rozpoczął się od serii 10 punktów dla AZS-u. Pierwszy punkt dla drużyny z Siedlec zdobył z rzutu wolnego Rafał Kulikowski, dopiero po pięciu minutach pierwszej części spotkania. W drugiej części pierwszej kwarty zawodnicy  SKK Siedlce zaczynają powoli odrabiać straty. Pierwsza kwarta kończy się wynikiem 15:11 dla AZS WSGK POLFARMEX KUTNO.

Początek drugiej kwarty należy do Akademików, którzy coraz bardzie zwiększają przewagę punktową nad SKK Siedlce. W 3 minucie drugiej części spotkani trener Jarosław Krysiewicz decyduje się za Dawida Bręka wprowadzić do gry Kamila Maciejewskiego, dla którego jest to debiut w barwach AZS-u.  Chwilę później Arkadiusz Kobus, drugi nowy zawodnik Akademików ma szansę zagrać po raz pierwszy dla kutnowskiej drużyny wchodząc na parkiet za Jakuba Dłuskiego. Druga kwarta kończy się wynikiem 32-23. [więcej]
redaktor, 13.12.2012 02:49|czytane: 2227 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Sylwester w Dworku w Woli Raciborowskiej
Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
Sylwester w Dworku w Woli Raciborowskiej
[więcej]
wandea, 10.12.2012 08:45|czytane: 1557 razy|komentuj|czytaj cały
Rozwiązanie konkursu. Zobacz jak Renifer Niko ratuje brata
Od piątku kino Kutnowskiego Domu Kultury zaprasza na przygody nieustraszonego renifera Niko, który tym razem ma za zadanie utratować małego braciszka i udowodnić światu, że renifery mają miękkie serca itwarde charaktery.

Do wygrania 3 podwójne zaproszenia wygrali: Marcin Nabiałek, Robert Woźniak,Monika Minkuszek - Kowalska. Można je odebrać przed filmem w kasie KDK.

[więcej]
wandea, 12.12.2012 21:58|czytane: 1501 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
AZS WSGK POLFARMEX Kutno wygrywa z SKK Siedlce 66:46
W 1/4 Pucharu Polski Imtermarche Basket Cup kutnowska drużyna wygrała 20 punktami z zawodnikami z Siedlec. W dzisiejszym meczu  zadebiutowało dwóch nowych zawodników AZS-u, Arkadiusz Kobus i Kamil Maciejewski. Relacja oraz galeria zdjęć wkrótce. [więcej]
redaktor, 12.12.2012 19:58|czytane: 1397 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Radość dawania daje siłę. Zmienili świat dzięki Szlachetnej Paczce
Sylwia Chądzyńska, liderka Szlachetnej Paczki w Kutnie ma dużo siły, a jej dwunastu wolontariuszy to prawdziwi mocarze. A co daje im taką siłę do dźwigania rowerów, lodówek, pralek, słodyczy, ryżu -jednym słowem szlachetnych wielkich paczek?

Wczorajsze spotkanie podsumowujące pierwszą w Kutnie akcję Szlachetnej Paczki to jedna z takich chwil, w której człowiek może poczuć się szczelnie otoczony dobrem i miłością.  Nie brakowało chyba nikomu na sali we Wspólnym Domu (Centrum Organizacji Pozarządowych) energii, uśmiechu i radości. Na początek wystąpił Teatr Fireproof, którego członkowie to nie tylko zdolni kuglarze i artyści, ale jak się okazało i dobrzy ludzie, niosący innym bezinteresowną pomoc.

Radość dawania daje siłę. Zmienili świat dzięki Szlachetnej Paczce, ./upload/articles_pakiety/18286/01_obraz.jpg
Radość dawania daje siłę. Zmienili świat dzięki Szlachetnej Paczce, ./upload/articles_pakiety/18286/13_obraz.jpg
Radość dawania daje siłę. Zmienili świat dzięki Szlachetnej Paczce, ./upload/articles_pakiety/18286/29_obraz.jpg


12 mieszkańców powiatu kutnowskiego zaangażowało aż 500 osób w mądrą pomoc 25 rodzinom. Jak mówiła Chądzyńska kutnowski sztab Szlachetnej Paczki wychodził, wyprosił i zdobył paczki przekraczające średnią ich wartość w Polsce czyli więcej niż 1700 zł. To niewątpliwie wyczyn w tak małym mieście z dużym bezrobociem. Dawali ci, którzy mają i nie mają, otwierali swe serca, umysły i portfele wszyscy, którzy przed Świętami Bożego Narodzenia chcieli mądrze pomóc, konkretnej rodzinie w konkretny sposób.

Liderka dziękowała darczyńcom wśród, których znaleźli się pracownicy Starostwa Powiatowego, pracownicy Urzędu Miasta Kutna, strażacy, harcerze z kutnowskiego ZHP,  uczniowe I LO im. J.H. Dąbrowskiego, Gimnazjum nr 3 i Szkoły Podstawowej nr 6 oraz Expom Krośniewice, Cukrownia Dobrzlin, pracownicy ZUS oraz prywatni darczyńcy wśród których byli i tacy, którzy pod swoje skrzydła wzięli aż 3 rodziny.

Dwunastka aniołów z 13 z mieczem (pani Sylwia) dokonała cudu. Świat zmienił się dzięki ich staraniom, bezinteresownej pracy, uporowi i konsekwencji. A są nimi: Aleksandra Grochocka, Aleksandra Szafrańska, Aleksandra Kwieciak, Joanna Leitgeber, Joanna Sikorska, Anna Kozińska, Anna Wolska - Katzerke, Rafał Małyszek Marta Wilk, Ewa Bukowicz, Marcelina Guzikowska, Karol Warmiński i  Sylwia Chądzyńska. [więcej]
wandea, 12.12.2012 19:20|czytane: 2284 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
CBA zajmie się aferą mieszkaniową w Kutnie?
Wczoraj do Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Łodzi wpłynęło zawiadomienie i wniosek o podjęcie działań operacyjnych w związku z możliwością popełnienia przestępstwa korupcji w aferze mieszkaniowej w Kutnie.

Obecnie trwa analiza pisma, po której nastąpi decyzja o ewentualnych dalszych czynnościach Biura - mówi Jacek Dobrzyński, Rzecznik CBA. (fot.)

Zawiadomienie dotyczy możliwości popełnienia przestępstwa z art. 231. § 1 KK przez Jacka Boczkaję, wiceprezydenta Kutna, który w 11 dni  przydzielił mieszkanie Michałowi Adamskiemu, Naczelnikowi Wydziału  Kultury, Promocji i Rozwoju Urzędu Miasta Kutna, a które mogły otrzymać 4 inne kutnowskie rodziny wielodzietne, kolejne przez Tomasza Michalskiego – radnego Rady Miasta Kutna, który będąc w posiadaniu mieszkania TBS, podając nieprawdziwe informacje prawdopodobnie wyłudził mieszkanie z zasobów komunalnych miasta Kutno, uzyskując przydział od Jacka Boczkai, kolejne przez Roberta Feliniaka-radnego Rady Miasta Kutna, który w związku z pełnioną funkcją, działając w porozumieniu z zastępcą Prezydenta Miasta Kutna Jackiem Boczkają, pozyskał mieszkanie z zasobów komunalnych Kutna dla konkubiny i matki jego dziecka. 

Ostatni zarzut dotyczy Zbigniewa Burzyńskiego, prezydenta miasta, który zdaniem zawiadamiającego mieszkańca Kutna, będąc zobowiązany do właściwego nadzoru nad powierzonym mieniem komunalnym, nie sprawował tegoż nadzoru w sposób właściwy i powierzając swojemu zastępcy przydział mieszkań komunalnych nie sprawował nad nim również właściwego nadzoru. [więcej]
wandea, 12.12.2012 10:42|czytane: 3889 razy|66 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sześciu kandydatów na patrona Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żychlinie
Wiosną tego roku pisaliśmy o rozpoczęciu procedury zmiany patrona Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żychlinie. Dotychczasowy to Aleksander Zawadzki, wicepremier (1950-52) i Przewodniczący Rady Państwa Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej (1952-64). Uczniowie i ich rodzice zgłosili sześć propozycji nowego patrona.

Sześciu kandydatów na patrona Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/18287/01_obraz.jpg
Sześciu kandydatów na patrona Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/18287/02_obraz.jpg
Sześciu kandydatów na patrona Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/18287/03_obraz.jpg


- W tej chwili mamy okres zapoznawania się z kandydaturami - wyjaśnia Piotr Wysocki, dyrektor ZS-P w Żychlinie. - W marcu lub kwietniu będą głosować uczniowie i ich rodzice, potem ostateczną decyzję podejmie Rada Pedagogiczna, która weźmie pod uwagę wyniki głosowania, ale nie musi wskazać tej samej osoby, która zyska największe poparcie ucziów i ich rodziców. [więcej]
motylewski, 12.12.2012 16:19|czytane: 1405 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Po Nowym Roku warsztaty artystyczno - kuglarskie
STREET DANCE STUDIO oraz FIRE ART zapraszają wszystkie dzieci od 6 roku życia oraz młodzież powyżej 12 roku życia na warsztaty artystyczno - kuglarskie!

Warsztaty odbędą się już po nowym roku w dwóch grupach wiekowych. Póki co zbieramy chętnych. Ilość miejsc ograniczona.(do 15-20 osób w grupie).

Dzieci i młodzież będą mieli okazję poznać tajniki: żonglowania piłeczkami i obręczami, kręcenia talerzykami, nauki chodzenia na malutkich szczudełkach dla dzieci, które są świetną zabawką animacyjną na warsztatach z dziećmi, dostarczają bezstresowej rozrywki! [więcej]
kultura, 12.12.2012 13:14|czytane: 1420 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kibole, blokersi, grupy podwórkowe. Gimnazjaliści na warsztatach psychologicznych
Młodzież z Gimnazjum nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Kutnie wzięła w pierwszych dniach grudnia udział w warsztatach  Kibole, blokersi, grupy podwórkowe – co robić, jeśli rozpoznasz zagrożenie, jak się bronić przed wciągnięciem do „paczki”? prowadzonych przez psychologów  E. Rutkowską i P. Milczarek  z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii  w Nowej Wsi.

Kibole, blokersi, grupy podwórkowe. Gimnazjaliści na warsztatach psychologicznych, ./upload/articles_pakiety/18302/01_obraz.jpg
Kibole, blokersi, grupy podwórkowe. Gimnazjaliści na warsztatach psychologicznych, ./upload/articles_pakiety/18302/02_obraz.jpg


Celem spotkania było uświadomienie młodzieży  w jakim stopniu  negatywny wpływ na ich rozwój emocjonalny i społeczny mogą mieć nieformalne grupy rówieśnicze, tzw. paczki,  grupy podwórkowe czy bandy oraz jak skutecznie obronić się przed  ich działaniem. Warsztaty te są kolejnym modułem realizowanego w tym roku szkolnym w Gimnazjum nr 3 programu „Przede wszystkim – bezpiecznie!”. [więcej]
pismak, 12.12.2012 13:46|czytane: 1324 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Zatrzymany na ucieczce
Policjanci Wydziału Kryminalnego kutnowskiej komendy zatrzymali poszukiwanego, który miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie i posiadał przy sobie amfetaminę. Mieszkańcowi Kutna grozi do trzech lat pozbawienia wolności.

11 grudnia  około godziny 21.30 w Kutnie przy ulicy Tarnowskiego kutnowscy kryminalni zauważyli trzech młodych mężczyzn, z których jeden był podobny do osoby poszukiwanej. Po wylegitymowaniu okazało się, że podejrzenia policjantów potwierdziły się - mówi st.asp. Paweł Witczak, oficer prasowy KPP Kutno.

17-letni mieszkaniec Kutna został zatrzymany z uwagi na ucieczkę z jednej z placówek opiekuńczo-wychowawczych na terenie województwa łódzkiego. Młody człowiek był w stanie nietrzeźwym. Miał około 3 promili alkoholu w organizmie. Dodatkowo policjanci znaleźli przy nim 0,67 grama amfetaminy. Mężczyzna wcześniej był już notowany za [więcej]
pismak, 12.12.2012 13:38|czytane: 1443 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Trzy laureatki z powiatu kutnowskiego ogólnopolskiego literackiego konkursu
W powiecie kutnowskim nie brak uzdolnionych literacko uczniów. W rozstrzygniętym pod koniec listopada Ogólnopolskim Konkursie Literackim dla Dzieci i Młodzieży „Młodzi twórcy literatury” ogłoszonym po raz 22 przez Książnicę Płocką trzy uczennice szkół podstawowych i gimnazjów znalazły się wśród osób nagrodzonych. Tematem konkursu był „Mój ideał wychowawcy”.

Trzy laureatki z powiatu kutnowskiego ogólnopolskiego literackiego konkursu , ./upload/articles_pakiety/18299/01_obraz.jpg
Trzy laureatki z powiatu kutnowskiego ogólnopolskiego literackiego konkursu , ./upload/articles_pakiety/18299/02_obraz.jpg
Trzy laureatki z powiatu kutnowskiego ogólnopolskiego literackiego konkursu , ./upload/articles_pakiety/18299/03_obraz.jpg


Jury w składzie Joanna Papuzińska - pisarka, literaturoznawca, Małgorzata Strzałkowska-Łukasik - pisarka oraz  Iwona Kosewska - metodyk ds. czytelnictwa dziecięcego Książnicy Płockiej po zapoznaniu się z 164 pracami postanowiło przyznać w pierwszej grupie wiekowej wyróżnienie Magdalenie Maj, godło „ZUCH” z Kutna (Szkoła Podstawowa nr 1), w drugiej grupie wiekowej II nagrodę Karolinie Kroczyńskiej, godło „KARLLA” z Żychlina, a wyróżnienie Katarzynie M. Matuszak, godło „YAKAMATA” z Kutna. [więcej]
kultura, 12.12.2012 11:35|czytane: 1358 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Srebrny medal dla Jerzego Pfala. Brązowe medale dla prezydentów i komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie
Jerzy Pfal, Naczelnik Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Kutna został w poniedziałek w Łodzi uhonorowany srebrnym medalem „Za zasługi dla obronności Kraju”. Zbigniew Burzyński, Prezydent Miasta Kutna, Jacek Boczkaja zastępca prezydenta oraz mł bryg. Marek Myszkowski Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie zostali natomiast uhonorowani brązowymi medalami „Za zasługi dla obronności Kraju”.

Srebrny medal dla Jerzego Pfala. Brązowe medale dla prezydentów i komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie , ./upload/articles_pakiety/18298/01_obraz.jpg
Srebrny medal dla Jerzego Pfala. Brązowe medale dla prezydentów i komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie , ./upload/articles_pakiety/18298/02_obraz.jpg
Srebrny medal dla Jerzego Pfala. Brązowe medale dla prezydentów i komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie , ./upload/articles_pakiety/18298/03_obraz.jpg


Jest to polskie odznaczenie wojskowe, nadawane przez Ministra Obrony Narodowej jako wyraz uznania dla osób, które swoją pracą czy działalnością przyczyniły się do rozwoju oraz umocnienia obronności kraju. Medale „Za zasługi dla obronności Kraju” wręczył wicewojewoda Paweł Bejda oraz płk Wojciech Filkowski, Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Łodzi. [więcej]
wandea, 12.12.2012 10:46|czytane: 1613 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Krwawe skutki libacji
Wczoraj na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Kutnie trafiła kobieta z raną kłutą szyi i lekką raną tułowia. Według wstępnych ustaleń kobieta piła alkohol ze znajomym i podczas libacji doszło do jej zranienia. Rany były na tyle lekkie, że lekarz jeszcze wczoraj zwolnił poszkodowaną do domu, ale znaczy stan nietrzeźwości uniemożliwił jej na razie złożenie zeznań.

- Prowadzimy w tej sprawie postępowanie wyjaśniające - mówi st. asp. Paweł Witczak, oficer prasowy KPP Kutno. - Sprawdzamy, w jaki sposób doszło do zranienia kobiety. [więcej]
motylewski, 12.12.2012 10:23|czytane: 1619 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Polskie świętowanie. Wykład w muzeum w piątek
Muzeum Regionalne w Kutnie serdecznie zaprasza na wykład pani Aldony Plucińskiej z Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego z Łodzi pt. „POLSKIE ŚWIĘTOWANIE”. Spotkanie odbędzie się 14 grudnia (piątek) o godz. 15.00 w salach Ratusza. Wstęp wolny.

Polskie świętowanie. Wykład w muzeum w piątek, ./upload/articles_pakiety/18295/01_obraz.jpg


Po spotkaniu będzie można zakupić autorską książkę pod tym samym tytułem w cenie 25 zł. Do publikacji dołączona została płyta zwierająca pieśni adwentowe, kolędy i pastorałki z Archiwum Muzycznego Folkloru Religijnego Instytutu Muzykologii KUL. Wykład jest imprezą towarzyszącą Wigilii Miejskiej przed Ratuszem.

Aldona Plucińska jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Łodzi ze specjalnością w zakresie wystawiennictwa. Ukończyła studia na Wydziale Filozoficzno-Historycznym Uniwersytetu Łódzkiego w Katedrze Etnografii i w pracowni malarstwa prof. Tadeusza Łakomskiego Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. [więcej]
kultura, 12.12.2012 10:08|czytane: 1263 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Starosta broni dyrektorki pośredniaka
Zarząd Powiatu w Kutnie opublikował na stronie starostwa stanowisko w sprawie oświadczenia Komitetu Obywatelskiego, żądającego odwołania Danuty Raciborskiej, dyrektorki Powiatowego Urzędu Pracy. Pod koniec listopada pisaliśmy o wystąpieniu radnych KO na sesji Rady Powiatu w Kutnie. Po dwóch tygodniach starosta zdecydowała się na odpowiedź komitetowi.

Zarząd powiatu w Kutnie informuje, że działania dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Kutnie, p. Danuty Raciborskiej ocenia jako prawidłowe. Bezrobocie na terenie powiatu kutnowskiego jest łagodzone zgodnie z przepisami prawa. Ponadto dzięki właściwej organizacji pracy poprawia się jakość usług świadczonych w tej jednostce. W urzędzie dostrzega się spokój oraz przyjazną dla klientów atmosferę pracy. Mniejsze środki na wynagrodzenia dla pracowników, przewidziane w budżecie na rok bieżący wymusiły konieczne zmiany kadrowe, a co za tym idzie redukcję zatrudnienia. Rolą dyrektora jest dostosowanie wielkości zatrudnienia do ilości realizowanych zadań oraz posiadanych na wynagrodzenia środków finansowych. Zarzą Powiatu nie wpływa na decyzje dyrektora w tym zakresie - pisze Mirosława Gal-Grabowska, starosta kutnowski.- Indywidualne sprawy pracownicze rozstrzyga niezawisły sąd. Dotychczas cztery sprawy dot. rozwiązania stosunku pracy zakończyły się prawomocnym wyrokiem sądu, z czego 2 korzystnie dla PUP. W sprawie dwóch niekorzystnie zakończonych dla urzędu spraw, dyrektor rozważa możliwość złożenia kasacji. [więcej]
wandea, 12.12.2012 10:03|czytane: 1588 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dwa pożary domów mieszkalnych
Niemal trzy godziny trwała akcja gaszenia domu jednorodzinnego w Bedlnie, rozpoczęta wczoraj o godz. 10.30. Ogień początkowo objął dach. Strażacy podali prądy gaśnicze na zewnątrz i wewnątrz budynku, ale akcja nie zakończyła się powodzeniem - dom spłonął doszczętnie wraz z wyposażeniem. Właściciel oszacował straty na 100 tys. zł.

Przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej. W gaszeniu uczestniczyło aż osiem jednostek straży pożarnej: JRG Kutno, dwa zastępy z OSP Żychlin i po jednym z OSP Pniewo, OSP Bedlno, OSP Wola Kałkowa, OSP Plecka Dąbrowa i OSP Załusin. [więcej]
motylewski, 12.12.2012 09:54|czytane: 1715 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
VI Kutnowski Festiwal Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świąteczno-Noworocznych w piątek
W piątek w Centrum Teatru Muzyki i Tańca odbędzie się  VI Kutnowski Festiwal Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świąteczno – Noworocznych. Od godziny 9.00 jury wysłucha 76 małych wokalistów i zespołów z powiatu kutnowskiego i o godz. 15.00 wybierze najlepszych, którzy zaśpiewają dla nas w koncercie galowym o godz. 18.00.

Przypominamy o przygotowaniu płyty CD z podkładem muzycznym wg. wymagań regulaminowych: płyta nagrana w formacie audio, podkład dla każdego uczestnika na oddzielnej płycie, podpisanej imieniem i nazwiskiem lub nazwą zespołu, na płycie może znajdować się tylko jeden podkład muzyczny (piosenka konkursowa)- mówi Katarzyna Rojewska, organizator Festiwalu. - Na Koncert Galowy zapraszamy tylko laureatów konkursu z dwiema osobami towarzyszącymi. Najciekawsze prezentacje będzie można usłyszeć i zobaczyć także podczas Wigilii Miejskiej w dniu 16 grudnia, na Placu Piłsudskiego w Kutnie od godz. 15.00.Serdecznie zapraszamy wszystkich uczestników, opiekunów i nauczycieli.

14 grudnia na scenie zobaczymy i usłyszymy:
PRZEDSZKOLA        9.00 - 10.30
SOLIŚCI
1. Amelia Przepiórkowska   ( 4 lata) PM nr 17 w Kutnie
- „Pastuszek bosy”
2. Jakub Krysiak ( 4 lata)  PM nr 17 w Kutnie
- „Ja do Ciebie mały Jezu”
3. Barbara Pawlik (5 lat) PM nr 8 w Kutnie
- „W grudniowe noce”
4. Julita Matusiak (5 lat) PM nr 8 w kutnie
- „Aniołek najładniejszy”
5. Grzegorz Zawadzki ( 5 lat) PM nr 8 w Kutnie [więcej]
kultura, 12.12.2012 09:47|czytane: 1518 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dzień Patrona II LO w Kutnie
Jutro, 13 grudnia o godz. 17.00 na sali widowiskowej Kutnowskiego Domu Kultury odbędzie się Dzień Patrona II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Kutnie. Podobnie jak w roku ubiegłym społeczność szkolna przygotowała uroczystość z artystycznym akcentem.

Zapraszamy uczniów i absolwentów "Kasprowicza" na Święto Patrona liceum. [więcej]
pismak, 12.12.2012 09:12|czytane: 4953 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Nowa spółka ECO - Kogeneracja na siedzibę w Kutnie
W Grupie Kapitałowej ECO została utworzona kolejna spółka  - ECO Kogeneracja - z siedzibą w Kutnie. Prezesem Zarządu został pan Kamil Matolicz jednocześnie pełniący funkcję Prezesa Zarządu ECO Kutno.

Nowa spółka została utworzona w celu skoncentrowania w jednym podmiocie zadań związanych z eksploatacją nowo budowanych elektrociepłowni w Grupie Kapitałowej ECO.   W przyszłości będzie się także zajmować m.in. wdrażaniem nowych technologii stosowanych w energetyce oraz rozwojem usług polegających na przygotowywaniu procesów inwestycyjnych, budowie oraz eksploatacji układów wysokosprawnej kogeneracji dla klientów zewnętrznych.

– Zainteresowanie usługami nowo powstałej spółki już jest duże. Toczą się rozmowy z zewnętrznymi podmiotami, pragnącymi skorzystać z naszych kompetencji w zakresie organizacyjnym oraz inżynierskim przy uruchomieniu procesu inwestycyjnego, a także doradzania w trakcie realizacji inwestycji. Brana jest także pod uwagę budowa elektrociepłowni oraz ich eksploatacja.  Posiadanie specjalistycznej wiedzy  z tej dziedziny daje Spółce możliwość rozwoju, z czego się cieszymy. Podczas budowy układu skojarzonego w Kutnie zdobyliśmy wiedzę i doświadczenie, które z pewnością warto wykorzystaćpowiedział prezes Kamil Matolicz. [więcej]
pismak, 12.12.2012 08:40|czytane: 1355 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Mikołajkowa nocka w "Szóstce"
Po raz pierwszy w historii Szkoly Podstawowej nr 6 klasa IIIc wraz z wychowawczynią Danutą Zieńkowicz oraz mamą Justynki i Damiana spędziła noc w szkole.

Mikołajkowa nocka w
Mikołajkowa nocka w
Mikołajkowa nocka w


Spotkanie rozpoczęło się o godz. 17.00 w piątek 7 grudnia. Na dzieci czekało wiele atrakcji: ubieranie choinki w klasie, malowanie piaskiem MIKOŁAJA, gry sportowe, spotkanie z „biskupem” – św. Mikołajem, śpiew karaoke, oglądanie filmów: MAGICZNE DRZEWO, DZIECI Z BULLERBYN, walka na poduchy. Późno w nocy dzieci odwiedził Mikołaj z upominkami. [więcej]
Krecik, 12.12.2012 08:45|czytane: 1564 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Woda się leje, a mieszkańcy czekają na reakcję TBS
Na rogu ulicy Zamenhofa i placu Wolności pod rurą odpływową odprowadzającą wodę z rynny (dla przeciętnego obywatela rura odpływowa to właśnie rynna) brakuje kostki brukowej w chodniku. Z pozoru drobiazg, ale nie dla właścicielki mieszczącej się w tym budynku "Cafe Zamenhofa" i mieszkańców kamienicy. Kobieta z niepokojem obserwuje, jak woda z rynny wpływa w dziurę, zamiast w całości spływać po chodniku na jezdnię. Tak więc fundamenty kamienicy systematycznie są nawadnianie, wielkiej wyobraźni nie potrzeba, aby wiedzieć co to znaczy dla starego budynku.

Woda się leje, a mieszkańcy czekają na reakcję TBS, ./upload/articles_pakiety/18284/01_obraz.jpg
Woda się leje, a mieszkańcy czekają na reakcję TBS, ./upload/articles_pakiety/18284/02_obraz.jpg
Woda się leje, a mieszkańcy czekają na reakcję TBS, ./upload/articles_pakiety/18284/03_obraz.jpg


- W ten sposób woda wsiąka w fundamenty, co grozi postępującą wilgocią ścian i grzybem - mówi Joanna Komorowska, właścicielka kawiarni. - Po raz pierwszy zgłaszałam to na zebraniu wspólnoty mieszkaniowej w październiku, potem również w TBS. Do tej pory nic nie zrobiono.

Budynek przy ul. Zamenhofa 13, którego dotyczy usterka, znajduje się w zasobach Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Latem tego roku był docieplany. Prezes TBS Jacek Urbaniak o problemie wie, jak się okazuje, nie tylko od właścicielki lokalu, ale zajęty licznymi obowiązkami, odsyła do pracowników Działu Inwestycji i Remontów. [więcej]
motylewski, 11.12.2012 20:28|czytane: 2148 razy|14 komentarzy|komentuj|czytaj cały
SKKT Ostrowy III klubem w województwie
SKKT PTTK przy Gimnazjum im. gen. Wł. Andersa w Ostrowach zdobyło III miejsce w województwie łódzkim w kategorii szkół gimnazjalnych w konkursie na „Najlepszy Szkolny Klub Turystyczno-Krajoznawczy” w roku szkolnym 2011/2012. To już X edycja konkursu, którego organizatorami są: MEN, PTTK i Redakcja "Poznaj swój kraj" przy współudziale Kuratorów Oświaty, PTSM i ZHP.

SKKT Ostrowy III klubem w województwie, ./upload/articles_pakiety/18285/01_obraz.jpg


Konkurs ma na celu popularyzację uprawiania turystyki krajoznawczej i kwalifikowanej w kategorii wiekowej szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, jako zadania spełniającego niezwykle ważne funkcje wychowawcze, edukacyjne i zdrowotne, wpływanie na rozwój, doskonalenie oraz popularyzację form i metod młodzieżowej działalności turystycznej, poprzez wyłanianie i nagradzanie najlepszych, najaktywniejszych turystycznie grup dzieci i młodzieży oraz inspirowanie powstawania i realizacji ciekawych programów pobudzających młodzież do czynnego i świadomego uczestnictwa w krajoznawstwie i turystyce szkolnej. [więcej]
pismak, 11.12.2012 20:41|czytane: 1307 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Wyniki turnieju strzeleckiego "Świąteczne strzelanie"
Jak wczoraj pisaliśmy, w poniedziałek przeprowadzono w Gimnazjum nr 2 w Kutnie zawody strzeleckie pod nazwą "Świąteczne strzelanie". Podsumowały one rozgrywki Międzyszkolnej Ligi Strzeleckiej w 2012 roku.  Wystartowało niemal 100 zawodników.

Wyniki turnieju strzeleckiego
Wyniki turnieju strzeleckiego
Wyniki turnieju strzeleckiego


Oto najlepsi w poszczególnych kategoriach.

SZKOŁY PODSTAWOWE

Indywidualnie

I miejsce - Mateusz Jóźwiak (SP nr 4 w Kutnie)
II miejsce - Caroline van Assendolft (SP nr 4 w Kutnie)
III miejsce - Piotr Matczak (SP nr 4 w Kutnie)

Drużynowo
I miejsce - SP nr 4 w Kutnie
II miejsce - SP nr 9 w Kutnie
III miejsce - SP nr 5 w Kutnie [więcej]
motylewski, 11.12.2012 19:00|czytane: 1680 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sesja w powiecie: budżet na 2013 rok, przekształcenie POW Tęcza i drogi powiatowe w Krośniewicach
19 grudnia o godz. 10.00 w Starostwie Powiatowym w Kutnie odbędzie się budżetowa sesja Rady Powiatu w Kutnie.

W programie obrad oprócz uchwalenia budżetu powiatu na 2013 rok znalazło się podjęcie uchwał m.in. w sprawie zmiany uchwały Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Kutnowskiego na lata 2012- 2023, w sprawie wprowadzenia zmian w budżecie powiatu na 2012 rok, w sprawie zmiany uchwały Nr 323/LVIII/10 Rady Powiatu w Kutnie z dnia 29 września 2010 roku w sprawie określenia jednostek budżetowych gromadzących dochody na wydzielonym rachunku bankowym.

Radni nadadzą też statut Placówce Opiekuńczo – Wychowawczej we Franciszkowie, przekształcą Placówkę Opiekuńczo – Wychowawczą „Tęcza”w Kutnie w Centrum Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych „Tęcza” w Kutnie i podejmą uchwałę w sprawie nadania drogom  przebiegającym przez teren gminy Krośniewice [więcej]
wandea, 11.12.2012 15:18|czytane: 1620 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Lepsze jutro dla mieszkańców powiatu kutnowskiego. Beneficjenci zadowoleni z udziału w unijnym projekcie
Dziś w Starostwie Powiatowym w Kutnie odbyło się podsumowanie Projektu "Lepsze jutro" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego „Człowiek - najlepsza inwestycja”. Projekt „Lepsze jutro”  Priorytet VII Działanie 7.1 Poddziałanie 7.1.2 POKL realizowało Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kutnie od  01.01.2012 r. do 31.12.2012 r.

Lepsze jutro dla mieszkańców powiatu kutnowskiego. Beneficjenci zadowoleni z udziału w unijnym projekcie, ./upload/articles_pakiety/18282/04_obraz.jpg
Lepsze jutro dla mieszkańców powiatu kutnowskiego. Beneficjenci zadowoleni z udziału w unijnym projekcie, ./upload/articles_pakiety/18282/02_obraz.jpg
Lepsze jutro dla mieszkańców powiatu kutnowskiego. Beneficjenci zadowoleni z udziału w unijnym projekcie, ./upload/articles_pakiety/18282/03_obraz.jpg


Blisko 100 osób jest z nami, nigdy chyba państwo razem nie mieliście zajęć, dziś natomiast spotkaliśmy się aby podsumować rok pracy naszej i Waszej - mówiła Anna Antczak, dyrektor PCPR.

Celem projektu był rozwój aktywnej integracji wśród 94 klientów PCPR i upowszechnienie pracy socjalnej - mówiła Ewa Wypych, kierownik projektu, wicedyrektor PCPR. - 74 osoby to niepełnosprawni w tym 57 kobiet i 17 mężczyzn. Zauważyliśmy, że mężczyźni na razie sceptycznie podchodzą do swojego lepszego jutra, ale mamy nadzieję, że inne projekty, które będziemy oferować, staną się popularne i wśród męskiej części naszych klientów.

W projekcie wzięli udział również wychowankowie placówek opiekuńczo-wychowawczych i podopieczni rodzin zastępczych. Było to 20 osób.

PCPR w projekcie zaoferował beneficjentom usługi indywidualne i grupowe doradcy zawodowego, poradnictwo indywidualne i grupowe psychologa, usługi wspierające i aktywizacja asystenta rodzinnego, trening kompetencji i umiejętności społecznych, skierowanie i sfinansowanie kursu prawa jazdy kat. B, pomoc dla pełnoletnich wychowanków rodzin zastępczych i placówek opiekuńczo- wychowawczych na kontynuowanie nauki, dofinansowanie uczestnictwa osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w turnusach rehabilitacyjnych - wyliczała Wypych. - Dzięki projektowi zakupiliśmy też nowego peugeota partnera za 70 tys. zł. Zakup auta w całości został sfinansowany ze środków pochodzących z Unii Europejskiej.

Dziękujemy trenerom, firmom i koordynatorom za pracę z beneficjentami - mówiła Antczak. - Markowi Klimczakowi, Magdalenie Kaczmarek, Magdalenie Malinowskiej, która miała z państwem sporo zajęć.

Wspaniała osoba, bardzo dziękujemy - dało się słyszeć z sali o tej ostatniej. [więcej]
wandea, 11.12.2012 15:14|czytane: 2211 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ostatnia chwila by zaprosić Św. Mikołaja. List Marcela Pietrzykowskiego- listem tygodnia
Trwa wspólna akcja eKutno.pl i Party Projekt, zatytułowana „Wyślij list do Św. Mikołaja”. Od ponad miesiąca nadsyłacie Państwo wspaniałe listy kierowane do Św. Mikołaja. Otrzymaliśmy informację, że odpowiedzi Świętego właśnie przekroczyły polską granicę. Elfy pracują nad tym, by listy dotarły do wszystkich milusińskich jeszcze w tym tygodniu.

Ostatnia chwila by zaprosić Św. Mikołaja. List Marcela Pietrzykowskiego- listem tygodnia

Wszystkich tych, którzy jeszcze nie przyłączyli się do naszej akcji- serdecznie do tego zachęcamy. Za tydzień- 17 grudnia, zaczynamy wielkie głosowanie na najciekawszy list, który zostanie nagrodzony wigilijną wizytą Św. Mikołaja. 

W tym tygodniu zdecydowaliśmy ogłosić listem tygodnia dzieło Marcela Pietrzykowskiego.
Nasza zabawa trwa już ponad miesiąc- tak szybko minął ten czas. Nie pozwólcie by ominęła Was super zabawa i piszcie listy, macie na to jeszcze 7 dni. 17 grudnia startujemy z wielkim finałem, na eKutno.pl będziecie mogli głosować na wybrany przez siebie list tygodnia. W piątek 21 grudnia- ogłosimy wielkiego zwycięzcę, który otrzymay w prezencie wigilijną wizytę Św. Mikołaja- opowiada organizator akcji, Marta Materek z firmy Party Projekt.

Szczegóły akcji na www.partyprojekt.pl
[więcej]
wandea, 11.12.2012 14:33|czytane: 1426 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Drugie Kutnowskie Dni Fantastyki
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie już od przyszłego czwartku zaprasza na Kutnowskie Dni Fantastyki. Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia. A w programie spotkania z autorami, koncert, warsztaty malarskie, pokaz... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]
RINTAL Polska poszykuje samodzielnych monterów schodów Producent schodów, Rintal Polska Sp. z o.o. poszukuje samodzielnych monterów schodów.rnrnZakres działalności:rn- montaż schodów samonośnych oraz obić na schody betonowernrnWymagania:rn- włas... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę AVENSIS I lub II tel.725-361-836 Kupie Toyote AVENSIS I lub II COROLLE YARIS MERCEDESA SPRINTERA 124 190 W210 oraz Maszyny Rolnicze Ursus Zetor Wladymirec Przyczepy Kombajny tel. 725.361.836 cala Polska atrakcyjne ceny szybki odbiór... [czytaj więcej]
Przeprowadzki Usługi transportowe Oferujemy usługi transportowe przeprowadzki przewozy mebli, AGD i RTV rzawsze aktualne również w weekendy 24h tel. 725-361-836... [czytaj więcej]
WYnajme kawalerke Wynajme kawalerke 20^2. Od lipca w centrum Kutna. Umeblowana. Koszt najmu 650zl... [czytaj więcej]
Pożyczka na oświadczenie. Kredyt na dowód Pożyczka na oświadczenie. Kredyt na dowód. Tylko 94zł miesięcznie za pożyczone 1000zł. Aby otrzymać pożyczkę potrzebujesz: - dowód osobisty - konto bankowe - źródło dochodu ... [czytaj więcej]
PRACA HOLANDIA rzeźnik lub ubojowiec PRACA HOLANDIA rzeźnik lub ubojowiec Od osoby szukającej pracy oczekuje się przede wszystkim doświadczenia na podobnym stanowisku Ze strony pracodawcy oferujemy pracę jednozmianową od 5.30... [czytaj więcej]
Mów po niemiecku – indywidualnie dla dorosłych online Wybierasz się do pracy albo pracujesz w za granicę? Nie masz rnczasu ani możliwości, żeby chodzić na kursy stacjonarne lub integracyjne? rnrnChcę zaproponować Ci skuteczną i łatwą naukę ni... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Błażej Okręglewicz:
5 minut temu
Nie pozostaje nic innego jak tylko pogratulować.
Hortensjusz Oleksiuk:
2
 · 
12 minut temu
Popieram Cię Krzysztofie w 1000%, chylę czoła i pozdrawiam....
Hortensjusz Oleksiuk:
2
 · 
16 minut temu
W kutnowskim Chwastostanie wszystko jest możliwe! Nieprawdaż?
Jonatan Błus:
29 minut temu
Szanowny Panie Zygfrydzie obraźliwy wpis jest gdzieś poniżej ale doceniam pana dobrą wolę i po pana wpisie uważam sprawę za niebyłą. Pozdrawiam serdecznie.
Zygfryd Iwański:
1 godzin temu
Drogi Zygmuncie Skinder! Może w czymś Ci pomóc? Kto i czym Cię obrażał bez uzasadnienia? Może jesteś na jakimś punkcie niewygimnastykowany i niewyuczony? Bohaterski praojciec na pewno bez uzasadnienia by Cię nie obrażał. ~Towarzystwo Pomocy Wzajemnej i Reasekuracji.
Jan Hryncewicz:
1 godzin temu
Grzegorz to ty wprowadzasz ludzi w błąd pisząc ,że błąd jest w tytule, nie wszyscy sa kumaci, zrozumiałaś?
Arkadiusz Paś:
2
 · 
1 godzin temu
Oni wszyscy chcą dotrwać do końca kadencji i tyle w temacie.
Zdzisław Zmurka:
1 godzin temu
Ale pewnie firma pośrednicząca to agencja pracy tymczasowej, która na takiego pracownika dostaje ze 3000 netto.
Krzysztof Stuart:
2
 · 
1 godzin temu
...przepraszam, miało być OSŁABIAJĄCY partię!
Krzysztof Stuart:
2
 · 
1 godzin temu
Uważam że p. Kłopotowski szkodzi partii, miastu i mieszkańcom Kutna. Sianie takiej demagogii nie przekona nikogo. Ten obecny skład kutnowskiego PiS nie ma według mnie szans na to aby wejść do samorządu w najbliższych wyborach. Ponadto obiecuję państwu, że prawdziwa Prawica w Kutnie nie spocznie dopóki ten pan i inni szkodnicy, osłaniający partię w niej pozostaną.
Zygfryd Iwański:
1 godzin temu
Taka odpowiedź: Wszyscy złoczyńcy, władza, lenie, marnotrawcy, awruki i złodzieje chcieliby, aby praniem wszystkich brudów zajęli się PTO"R" i eKutno. Tak widzę, słyszę i czuję. ~uczeń normalnego liceum nieakademickiego.
Grzegorz Korb:
2 godzin temu
To raczej ty nie załapaleś drwiny z tzw wolnych etatów w tym powiecie, chyba że jesteś romantykiem który uważa że ten wakat zostanie obsadzony w wyniku rzetelnego konkursu w którym wygra najlepszy. O co zakład że gdy już poznamy wynik konkursu to dziwnym zbiegiem okoliczności okaże się ze zwycięzca jednak już z obecną władzą był związany?
Beniamin Estko:
3 godzin temu
Mój sąasiad pracuje w Fresenius Kabi w Kutnie trzeci rok przez Firme pośredniczą zarobki jego to minimalnie powyżej 1500 netto.
Anioł Kotdras:
3
 · 
3 godzin temu
Jak to jest możliwe, że Debich odwołany przez wojewodę z funkcji starosty, co potwierdziły wyroki dwóch sądów nadal jest starostą. To jakaś paranoja. To kpina z wymiaru sprawiedliwości to kpina z mieszkańców miasta. Gdyby miał trochę honoru to sam by odszedł, ale u niego honor? Tylko micha liczy się. przecież drugi raz sie już nie załapie.
Honorata Solarz:
2
 · 
4 godzin temu
A kto w tym referacie jest kierownikiem i czy ma wykształcenie przydatne w tej pracy czy może jest np europeistą, humanistą ,biologiem ,czy ma wykształcenie tożsame bo tak też używane jest w ogłaszanych konkursach? Ktoś wie?
Blanka Barszczowski:
4 godzin temu
No właśnie co na to sanepid i jakieś inne instytucje od śrrodowiska? A gdzie policja? Czy zawiadomiona ociąga się z przyjechaniem?
Roberta Bychow:
4 godzin temu
Czym ci zaimponował?
Patryk Boniuko:
4 godzin temu
Prędzej już ogrodnik niż biolog.
Patryk Boniuko:
4
 · 
4 godzin temu
Bo oni myślą że wszyscy są idiotami ,a tak nie jest.
Lechosław Fabiś:
5
 · 
4 godzin temu
Źle pojęta władza i poczucie bezkarności ogłupia i deprawuje ludzi .Najciekawsze artykuły
 ·  14
3 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  186
3 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  72
4 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  18
4 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
9 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
9 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
10 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
13 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
14 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
14 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
15 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
16 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
16 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
18 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
18 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
18 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
18 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
18 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
19 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
19 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
19 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
19 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
21 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
25 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
26 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności