eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 28.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34238-w-lipcu-roboty-drogowe-w-kutnie," title="Kutno: W lipcu roboty drogowe w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>W lipcu roboty drogowe w Kutnie</b><br>W lipcu rozpoczną się inwestycje drogowe w Kutnie. Przebudowy doczeka się...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,34235-warsztaty-fotograficzne-w-bajkowej-zagrodzie," title="Kutno: Warsztaty fotograficzne w Bajkowej Zagrodzie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Warsztaty fotograficzne w Bajkowej Zagrodzie</b><br>Życie jak z bajki- każdy o takim marzy. Niedaleko Warszawy jest...</div></a> <a href="/publicystyka,34171-trzymaja-c-w-r-ku-fragment-kosmosu-leszek-baranowski-i-mineral-and-gem," title="Kutno: Trzymając w ręku fragment Kosmosu. Leszek Baranowski i Mineral and Gem" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Trzymając w ręku fragment Kosmosu. Leszek Baranowski i Mineral and Gem</b><br>Rozpoczynamy wakacyjny cykl Ludzie, który mamy nadzieję, będzie powstawał dzięki Czytelnikom...</div></a> <a href="/sport,34216-koniec-sezonu-lekkoatletycznego-i-bardzo-dobre-wyniki-kutnowskich-sportowc-w," title="Kutno: Koniec sezonu lekkoatletycznego i bardzo dobre wyniki kutnowskich sportowców" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Koniec sezonu lekkoatletycznego i bardzo dobre wyniki kutnowskich sportowców</b><br>W sobotę 24 czerwca na stadionie Akademickiego Związku Sportowego w Łodzi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34232-r-kodzie-o-dla-doros-ych-spotkanie-15-lipca," title="Kutno: Rękodzieło dla dorosłych. Spotkanie 15 lipca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Rękodzieło dla dorosłych. Spotkanie 15 lipca</b><br>W sobotnie przedpołudnie w Ośrodku Kultury Gminy Kutno w Leszczynku odbyły...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,34231-ju-wakacje," title="Kutno: Już wakacje!" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Już wakacje!</b><br>Dobiegł końca kolejny rok szkolny. Uroczystość w Szkole Podstawowej im. Kornela...</div></a> <a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Europejska lekcja w Staszicu
W środę 12 grudnia na zaproszenie dyrektora Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Kutnie, Janusza Pawlaka, przyjechał do placówki Tomasz Dominiak – Zastępca Dyrektora Biura Poselskiego Posła do Parlamentu Europejskiego Joanny Skrzydlewskiej. Gość przeprowadził prelekcję o Unii Europejskiej, jej instytucjach oraz kierunkach działań i rozwoju. Uczestnikami spotkania byli uczniowie w sposób szczególny zainteresowani tematyką unijną, uczący się w klasach z rozszerzoną historią i wiedzą o społeczeństwie.

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć
Europejska lekcja w Staszicu

Po wykładzie ilustrowanym prezentacją multimedialną młodzi ludzie mieli okazję zadawać pytania. Rozmawiano o wielu aspektach funkcjonowania Unii Europejskiej, przynależności Polski do UE, a także o bardziej prozaicznych sprawach, jak na przykład wysokości wynagrodzeń eroparlamentarzystów i urzędników unijnych. Tematyka jest bardzo rozległa, dlatego podobne spotkania będą odbywały się w przyszłości. [więcej]
motylewski, 13.12.2012 09:37|czytane: 1543 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
AZS WSGK POLFARMEX KUTNO awansował do Final Four Pucharu Polski
W ramach 1/4 Pucharu Polski Imtermarche Basket Cup drużyna z Kutna podejmowała na własnym terenie zespół SKK Siedlce. Akademicy wygrali spotkanie przewagą 20 punktów co dało im awans do Final Four Pucharu Polski. Drużyna z Kutna wystąpiła w nowym składzie. Zadebiutowało dwóch nowych zawodników: Arkadiusz Kobus i Kamil Maciejewski. W składzie drużyny zabrakło Piotra Trebki, który w wtorek podpisał za porozumieniem obu stron rozwiązanie kontraktu.

AZS WSGK POLFARMEX KUTNO awansował do Final Four Pucharu Polski, ./upload/articles_pakiety/18307/03_obraz.jpg
AZS WSGK POLFARMEX KUTNO awansował do Final Four Pucharu Polski, ./upload/articles_pakiety/18307/21_obraz.jpg
AZS WSGK POLFARMEX KUTNO awansował do Final Four Pucharu Polski, ./upload/articles_pakiety/18307/30_obraz.jpg


Pierwsza kwarta rozpoczął się od serii 10 punktów dla AZS-u. Pierwszy punkt dla drużyny z Siedlec zdobył z rzutu wolnego Rafał Kulikowski, dopiero po pięciu minutach pierwszej części spotkania. W drugiej części pierwszej kwarty zawodnicy  SKK Siedlce zaczynają powoli odrabiać straty. Pierwsza kwarta kończy się wynikiem 15:11 dla AZS WSGK POLFARMEX KUTNO.

Początek drugiej kwarty należy do Akademików, którzy coraz bardzie zwiększają przewagę punktową nad SKK Siedlce. W 3 minucie drugiej części spotkani trener Jarosław Krysiewicz decyduje się za Dawida Bręka wprowadzić do gry Kamila Maciejewskiego, dla którego jest to debiut w barwach AZS-u.  Chwilę później Arkadiusz Kobus, drugi nowy zawodnik Akademików ma szansę zagrać po raz pierwszy dla kutnowskiej drużyny wchodząc na parkiet za Jakuba Dłuskiego. Druga kwarta kończy się wynikiem 32-23. [więcej]
redaktor, 13.12.2012 02:49|czytane: 2230 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Sylwester w Dworku w Woli Raciborowskiej
Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
Sylwester w Dworku w Woli Raciborowskiej
[więcej]
wandea, 10.12.2012 08:45|czytane: 1558 razy|komentuj|czytaj cały
Rozwiązanie konkursu. Zobacz jak Renifer Niko ratuje brata
Od piątku kino Kutnowskiego Domu Kultury zaprasza na przygody nieustraszonego renifera Niko, który tym razem ma za zadanie utratować małego braciszka i udowodnić światu, że renifery mają miękkie serca itwarde charaktery.

Do wygrania 3 podwójne zaproszenia wygrali: Marcin Nabiałek, Robert Woźniak,Monika Minkuszek - Kowalska. Można je odebrać przed filmem w kasie KDK.

[więcej]
wandea, 12.12.2012 21:58|czytane: 1505 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
AZS WSGK POLFARMEX Kutno wygrywa z SKK Siedlce 66:46
W 1/4 Pucharu Polski Imtermarche Basket Cup kutnowska drużyna wygrała 20 punktami z zawodnikami z Siedlec. W dzisiejszym meczu  zadebiutowało dwóch nowych zawodników AZS-u, Arkadiusz Kobus i Kamil Maciejewski. Relacja oraz galeria zdjęć wkrótce. [więcej]
redaktor, 12.12.2012 19:58|czytane: 1401 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Radość dawania daje siłę. Zmienili świat dzięki Szlachetnej Paczce
Sylwia Chądzyńska, liderka Szlachetnej Paczki w Kutnie ma dużo siły, a jej dwunastu wolontariuszy to prawdziwi mocarze. A co daje im taką siłę do dźwigania rowerów, lodówek, pralek, słodyczy, ryżu -jednym słowem szlachetnych wielkich paczek?

Wczorajsze spotkanie podsumowujące pierwszą w Kutnie akcję Szlachetnej Paczki to jedna z takich chwil, w której człowiek może poczuć się szczelnie otoczony dobrem i miłością.  Nie brakowało chyba nikomu na sali we Wspólnym Domu (Centrum Organizacji Pozarządowych) energii, uśmiechu i radości. Na początek wystąpił Teatr Fireproof, którego członkowie to nie tylko zdolni kuglarze i artyści, ale jak się okazało i dobrzy ludzie, niosący innym bezinteresowną pomoc.

Radość dawania daje siłę. Zmienili świat dzięki Szlachetnej Paczce, ./upload/articles_pakiety/18286/01_obraz.jpg
Radość dawania daje siłę. Zmienili świat dzięki Szlachetnej Paczce, ./upload/articles_pakiety/18286/13_obraz.jpg
Radość dawania daje siłę. Zmienili świat dzięki Szlachetnej Paczce, ./upload/articles_pakiety/18286/29_obraz.jpg


12 mieszkańców powiatu kutnowskiego zaangażowało aż 500 osób w mądrą pomoc 25 rodzinom. Jak mówiła Chądzyńska kutnowski sztab Szlachetnej Paczki wychodził, wyprosił i zdobył paczki przekraczające średnią ich wartość w Polsce czyli więcej niż 1700 zł. To niewątpliwie wyczyn w tak małym mieście z dużym bezrobociem. Dawali ci, którzy mają i nie mają, otwierali swe serca, umysły i portfele wszyscy, którzy przed Świętami Bożego Narodzenia chcieli mądrze pomóc, konkretnej rodzinie w konkretny sposób.

Liderka dziękowała darczyńcom wśród, których znaleźli się pracownicy Starostwa Powiatowego, pracownicy Urzędu Miasta Kutna, strażacy, harcerze z kutnowskiego ZHP,  uczniowe I LO im. J.H. Dąbrowskiego, Gimnazjum nr 3 i Szkoły Podstawowej nr 6 oraz Expom Krośniewice, Cukrownia Dobrzlin, pracownicy ZUS oraz prywatni darczyńcy wśród których byli i tacy, którzy pod swoje skrzydła wzięli aż 3 rodziny.

Dwunastka aniołów z 13 z mieczem (pani Sylwia) dokonała cudu. Świat zmienił się dzięki ich staraniom, bezinteresownej pracy, uporowi i konsekwencji. A są nimi: Aleksandra Grochocka, Aleksandra Szafrańska, Aleksandra Kwieciak, Joanna Leitgeber, Joanna Sikorska, Anna Kozińska, Anna Wolska - Katzerke, Rafał Małyszek Marta Wilk, Ewa Bukowicz, Marcelina Guzikowska, Karol Warmiński i  Sylwia Chądzyńska. [więcej]
wandea, 12.12.2012 19:20|czytane: 2284 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
CBA zajmie się aferą mieszkaniową w Kutnie?
Wczoraj do Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Łodzi wpłynęło zawiadomienie i wniosek o podjęcie działań operacyjnych w związku z możliwością popełnienia przestępstwa korupcji w aferze mieszkaniowej w Kutnie.

Obecnie trwa analiza pisma, po której nastąpi decyzja o ewentualnych dalszych czynnościach Biura - mówi Jacek Dobrzyński, Rzecznik CBA. (fot.)

Zawiadomienie dotyczy możliwości popełnienia przestępstwa z art. 231. § 1 KK przez Jacka Boczkaję, wiceprezydenta Kutna, który w 11 dni  przydzielił mieszkanie Michałowi Adamskiemu, Naczelnikowi Wydziału  Kultury, Promocji i Rozwoju Urzędu Miasta Kutna, a które mogły otrzymać 4 inne kutnowskie rodziny wielodzietne, kolejne przez Tomasza Michalskiego – radnego Rady Miasta Kutna, który będąc w posiadaniu mieszkania TBS, podając nieprawdziwe informacje prawdopodobnie wyłudził mieszkanie z zasobów komunalnych miasta Kutno, uzyskując przydział od Jacka Boczkai, kolejne przez Roberta Feliniaka-radnego Rady Miasta Kutna, który w związku z pełnioną funkcją, działając w porozumieniu z zastępcą Prezydenta Miasta Kutna Jackiem Boczkają, pozyskał mieszkanie z zasobów komunalnych Kutna dla konkubiny i matki jego dziecka. 

Ostatni zarzut dotyczy Zbigniewa Burzyńskiego, prezydenta miasta, który zdaniem zawiadamiającego mieszkańca Kutna, będąc zobowiązany do właściwego nadzoru nad powierzonym mieniem komunalnym, nie sprawował tegoż nadzoru w sposób właściwy i powierzając swojemu zastępcy przydział mieszkań komunalnych nie sprawował nad nim również właściwego nadzoru. [więcej]
wandea, 12.12.2012 10:42|czytane: 3892 razy|66 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sześciu kandydatów na patrona Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żychlinie
Wiosną tego roku pisaliśmy o rozpoczęciu procedury zmiany patrona Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żychlinie. Dotychczasowy to Aleksander Zawadzki, wicepremier (1950-52) i Przewodniczący Rady Państwa Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej (1952-64). Uczniowie i ich rodzice zgłosili sześć propozycji nowego patrona.

Sześciu kandydatów na patrona Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/18287/01_obraz.jpg
Sześciu kandydatów na patrona Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/18287/02_obraz.jpg
Sześciu kandydatów na patrona Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/18287/03_obraz.jpg


- W tej chwili mamy okres zapoznawania się z kandydaturami - wyjaśnia Piotr Wysocki, dyrektor ZS-P w Żychlinie. - W marcu lub kwietniu będą głosować uczniowie i ich rodzice, potem ostateczną decyzję podejmie Rada Pedagogiczna, która weźmie pod uwagę wyniki głosowania, ale nie musi wskazać tej samej osoby, która zyska największe poparcie ucziów i ich rodziców. [więcej]
motylewski, 12.12.2012 16:19|czytane: 1406 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Po Nowym Roku warsztaty artystyczno - kuglarskie
STREET DANCE STUDIO oraz FIRE ART zapraszają wszystkie dzieci od 6 roku życia oraz młodzież powyżej 12 roku życia na warsztaty artystyczno - kuglarskie!

Warsztaty odbędą się już po nowym roku w dwóch grupach wiekowych. Póki co zbieramy chętnych. Ilość miejsc ograniczona.(do 15-20 osób w grupie).

Dzieci i młodzież będą mieli okazję poznać tajniki: żonglowania piłeczkami i obręczami, kręcenia talerzykami, nauki chodzenia na malutkich szczudełkach dla dzieci, które są świetną zabawką animacyjną na warsztatach z dziećmi, dostarczają bezstresowej rozrywki! [więcej]
kultura, 12.12.2012 13:14|czytane: 1425 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kibole, blokersi, grupy podwórkowe. Gimnazjaliści na warsztatach psychologicznych
Młodzież z Gimnazjum nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Kutnie wzięła w pierwszych dniach grudnia udział w warsztatach  Kibole, blokersi, grupy podwórkowe – co robić, jeśli rozpoznasz zagrożenie, jak się bronić przed wciągnięciem do „paczki”? prowadzonych przez psychologów  E. Rutkowską i P. Milczarek  z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii  w Nowej Wsi.

Kibole, blokersi, grupy podwórkowe. Gimnazjaliści na warsztatach psychologicznych, ./upload/articles_pakiety/18302/01_obraz.jpg
Kibole, blokersi, grupy podwórkowe. Gimnazjaliści na warsztatach psychologicznych, ./upload/articles_pakiety/18302/02_obraz.jpg


Celem spotkania było uświadomienie młodzieży  w jakim stopniu  negatywny wpływ na ich rozwój emocjonalny i społeczny mogą mieć nieformalne grupy rówieśnicze, tzw. paczki,  grupy podwórkowe czy bandy oraz jak skutecznie obronić się przed  ich działaniem. Warsztaty te są kolejnym modułem realizowanego w tym roku szkolnym w Gimnazjum nr 3 programu „Przede wszystkim – bezpiecznie!”. [więcej]
pismak, 12.12.2012 13:46|czytane: 1327 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Zatrzymany na ucieczce
Policjanci Wydziału Kryminalnego kutnowskiej komendy zatrzymali poszukiwanego, który miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie i posiadał przy sobie amfetaminę. Mieszkańcowi Kutna grozi do trzech lat pozbawienia wolności.

11 grudnia  około godziny 21.30 w Kutnie przy ulicy Tarnowskiego kutnowscy kryminalni zauważyli trzech młodych mężczyzn, z których jeden był podobny do osoby poszukiwanej. Po wylegitymowaniu okazało się, że podejrzenia policjantów potwierdziły się - mówi st.asp. Paweł Witczak, oficer prasowy KPP Kutno.

17-letni mieszkaniec Kutna został zatrzymany z uwagi na ucieczkę z jednej z placówek opiekuńczo-wychowawczych na terenie województwa łódzkiego. Młody człowiek był w stanie nietrzeźwym. Miał około 3 promili alkoholu w organizmie. Dodatkowo policjanci znaleźli przy nim 0,67 grama amfetaminy. Mężczyzna wcześniej był już notowany za [więcej]
pismak, 12.12.2012 13:38|czytane: 1443 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Trzy laureatki z powiatu kutnowskiego ogólnopolskiego literackiego konkursu
W powiecie kutnowskim nie brak uzdolnionych literacko uczniów. W rozstrzygniętym pod koniec listopada Ogólnopolskim Konkursie Literackim dla Dzieci i Młodzieży „Młodzi twórcy literatury” ogłoszonym po raz 22 przez Książnicę Płocką trzy uczennice szkół podstawowych i gimnazjów znalazły się wśród osób nagrodzonych. Tematem konkursu był „Mój ideał wychowawcy”.

Trzy laureatki z powiatu kutnowskiego ogólnopolskiego literackiego konkursu , ./upload/articles_pakiety/18299/01_obraz.jpg
Trzy laureatki z powiatu kutnowskiego ogólnopolskiego literackiego konkursu , ./upload/articles_pakiety/18299/02_obraz.jpg
Trzy laureatki z powiatu kutnowskiego ogólnopolskiego literackiego konkursu , ./upload/articles_pakiety/18299/03_obraz.jpg


Jury w składzie Joanna Papuzińska - pisarka, literaturoznawca, Małgorzata Strzałkowska-Łukasik - pisarka oraz  Iwona Kosewska - metodyk ds. czytelnictwa dziecięcego Książnicy Płockiej po zapoznaniu się z 164 pracami postanowiło przyznać w pierwszej grupie wiekowej wyróżnienie Magdalenie Maj, godło „ZUCH” z Kutna (Szkoła Podstawowa nr 1), w drugiej grupie wiekowej II nagrodę Karolinie Kroczyńskiej, godło „KARLLA” z Żychlina, a wyróżnienie Katarzynie M. Matuszak, godło „YAKAMATA” z Kutna. [więcej]
kultura, 12.12.2012 11:35|czytane: 1362 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Srebrny medal dla Jerzego Pfala. Brązowe medale dla prezydentów i komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie
Jerzy Pfal, Naczelnik Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Kutna został w poniedziałek w Łodzi uhonorowany srebrnym medalem „Za zasługi dla obronności Kraju”. Zbigniew Burzyński, Prezydent Miasta Kutna, Jacek Boczkaja zastępca prezydenta oraz mł bryg. Marek Myszkowski Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie zostali natomiast uhonorowani brązowymi medalami „Za zasługi dla obronności Kraju”.

Srebrny medal dla Jerzego Pfala. Brązowe medale dla prezydentów i komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie , ./upload/articles_pakiety/18298/01_obraz.jpg
Srebrny medal dla Jerzego Pfala. Brązowe medale dla prezydentów i komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie , ./upload/articles_pakiety/18298/02_obraz.jpg
Srebrny medal dla Jerzego Pfala. Brązowe medale dla prezydentów i komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie , ./upload/articles_pakiety/18298/03_obraz.jpg


Jest to polskie odznaczenie wojskowe, nadawane przez Ministra Obrony Narodowej jako wyraz uznania dla osób, które swoją pracą czy działalnością przyczyniły się do rozwoju oraz umocnienia obronności kraju. Medale „Za zasługi dla obronności Kraju” wręczył wicewojewoda Paweł Bejda oraz płk Wojciech Filkowski, Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Łodzi. [więcej]
wandea, 12.12.2012 10:46|czytane: 1613 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Krwawe skutki libacji
Wczoraj na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Kutnie trafiła kobieta z raną kłutą szyi i lekką raną tułowia. Według wstępnych ustaleń kobieta piła alkohol ze znajomym i podczas libacji doszło do jej zranienia. Rany były na tyle lekkie, że lekarz jeszcze wczoraj zwolnił poszkodowaną do domu, ale znaczy stan nietrzeźwości uniemożliwił jej na razie złożenie zeznań.

- Prowadzimy w tej sprawie postępowanie wyjaśniające - mówi st. asp. Paweł Witczak, oficer prasowy KPP Kutno. - Sprawdzamy, w jaki sposób doszło do zranienia kobiety. [więcej]
motylewski, 12.12.2012 10:23|czytane: 1624 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Polskie świętowanie. Wykład w muzeum w piątek
Muzeum Regionalne w Kutnie serdecznie zaprasza na wykład pani Aldony Plucińskiej z Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego z Łodzi pt. „POLSKIE ŚWIĘTOWANIE”. Spotkanie odbędzie się 14 grudnia (piątek) o godz. 15.00 w salach Ratusza. Wstęp wolny.

Polskie świętowanie. Wykład w muzeum w piątek, ./upload/articles_pakiety/18295/01_obraz.jpg


Po spotkaniu będzie można zakupić autorską książkę pod tym samym tytułem w cenie 25 zł. Do publikacji dołączona została płyta zwierająca pieśni adwentowe, kolędy i pastorałki z Archiwum Muzycznego Folkloru Religijnego Instytutu Muzykologii KUL. Wykład jest imprezą towarzyszącą Wigilii Miejskiej przed Ratuszem.

Aldona Plucińska jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Łodzi ze specjalnością w zakresie wystawiennictwa. Ukończyła studia na Wydziale Filozoficzno-Historycznym Uniwersytetu Łódzkiego w Katedrze Etnografii i w pracowni malarstwa prof. Tadeusza Łakomskiego Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. [więcej]
kultura, 12.12.2012 10:08|czytane: 1264 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Starosta broni dyrektorki pośredniaka
Zarząd Powiatu w Kutnie opublikował na stronie starostwa stanowisko w sprawie oświadczenia Komitetu Obywatelskiego, żądającego odwołania Danuty Raciborskiej, dyrektorki Powiatowego Urzędu Pracy. Pod koniec listopada pisaliśmy o wystąpieniu radnych KO na sesji Rady Powiatu w Kutnie. Po dwóch tygodniach starosta zdecydowała się na odpowiedź komitetowi.

Zarząd powiatu w Kutnie informuje, że działania dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Kutnie, p. Danuty Raciborskiej ocenia jako prawidłowe. Bezrobocie na terenie powiatu kutnowskiego jest łagodzone zgodnie z przepisami prawa. Ponadto dzięki właściwej organizacji pracy poprawia się jakość usług świadczonych w tej jednostce. W urzędzie dostrzega się spokój oraz przyjazną dla klientów atmosferę pracy. Mniejsze środki na wynagrodzenia dla pracowników, przewidziane w budżecie na rok bieżący wymusiły konieczne zmiany kadrowe, a co za tym idzie redukcję zatrudnienia. Rolą dyrektora jest dostosowanie wielkości zatrudnienia do ilości realizowanych zadań oraz posiadanych na wynagrodzenia środków finansowych. Zarzą Powiatu nie wpływa na decyzje dyrektora w tym zakresie - pisze Mirosława Gal-Grabowska, starosta kutnowski.- Indywidualne sprawy pracownicze rozstrzyga niezawisły sąd. Dotychczas cztery sprawy dot. rozwiązania stosunku pracy zakończyły się prawomocnym wyrokiem sądu, z czego 2 korzystnie dla PUP. W sprawie dwóch niekorzystnie zakończonych dla urzędu spraw, dyrektor rozważa możliwość złożenia kasacji. [więcej]
wandea, 12.12.2012 10:03|czytane: 1589 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dwa pożary domów mieszkalnych
Niemal trzy godziny trwała akcja gaszenia domu jednorodzinnego w Bedlnie, rozpoczęta wczoraj o godz. 10.30. Ogień początkowo objął dach. Strażacy podali prądy gaśnicze na zewnątrz i wewnątrz budynku, ale akcja nie zakończyła się powodzeniem - dom spłonął doszczętnie wraz z wyposażeniem. Właściciel oszacował straty na 100 tys. zł.

Przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej. W gaszeniu uczestniczyło aż osiem jednostek straży pożarnej: JRG Kutno, dwa zastępy z OSP Żychlin i po jednym z OSP Pniewo, OSP Bedlno, OSP Wola Kałkowa, OSP Plecka Dąbrowa i OSP Załusin. [więcej]
motylewski, 12.12.2012 09:54|czytane: 1718 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
VI Kutnowski Festiwal Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świąteczno-Noworocznych w piątek
W piątek w Centrum Teatru Muzyki i Tańca odbędzie się  VI Kutnowski Festiwal Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świąteczno – Noworocznych. Od godziny 9.00 jury wysłucha 76 małych wokalistów i zespołów z powiatu kutnowskiego i o godz. 15.00 wybierze najlepszych, którzy zaśpiewają dla nas w koncercie galowym o godz. 18.00.

Przypominamy o przygotowaniu płyty CD z podkładem muzycznym wg. wymagań regulaminowych: płyta nagrana w formacie audio, podkład dla każdego uczestnika na oddzielnej płycie, podpisanej imieniem i nazwiskiem lub nazwą zespołu, na płycie może znajdować się tylko jeden podkład muzyczny (piosenka konkursowa)- mówi Katarzyna Rojewska, organizator Festiwalu. - Na Koncert Galowy zapraszamy tylko laureatów konkursu z dwiema osobami towarzyszącymi. Najciekawsze prezentacje będzie można usłyszeć i zobaczyć także podczas Wigilii Miejskiej w dniu 16 grudnia, na Placu Piłsudskiego w Kutnie od godz. 15.00.Serdecznie zapraszamy wszystkich uczestników, opiekunów i nauczycieli.

14 grudnia na scenie zobaczymy i usłyszymy:
PRZEDSZKOLA        9.00 - 10.30
SOLIŚCI
1. Amelia Przepiórkowska   ( 4 lata) PM nr 17 w Kutnie
- „Pastuszek bosy”
2. Jakub Krysiak ( 4 lata)  PM nr 17 w Kutnie
- „Ja do Ciebie mały Jezu”
3. Barbara Pawlik (5 lat) PM nr 8 w Kutnie
- „W grudniowe noce”
4. Julita Matusiak (5 lat) PM nr 8 w kutnie
- „Aniołek najładniejszy”
5. Grzegorz Zawadzki ( 5 lat) PM nr 8 w Kutnie [więcej]
kultura, 12.12.2012 09:47|czytane: 1522 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dzień Patrona II LO w Kutnie
Jutro, 13 grudnia o godz. 17.00 na sali widowiskowej Kutnowskiego Domu Kultury odbędzie się Dzień Patrona II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Kutnie. Podobnie jak w roku ubiegłym społeczność szkolna przygotowała uroczystość z artystycznym akcentem.

Zapraszamy uczniów i absolwentów "Kasprowicza" na Święto Patrona liceum. [więcej]
pismak, 12.12.2012 09:12|czytane: 4954 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Nowa spółka ECO - Kogeneracja na siedzibę w Kutnie
W Grupie Kapitałowej ECO została utworzona kolejna spółka  - ECO Kogeneracja - z siedzibą w Kutnie. Prezesem Zarządu został pan Kamil Matolicz jednocześnie pełniący funkcję Prezesa Zarządu ECO Kutno.

Nowa spółka została utworzona w celu skoncentrowania w jednym podmiocie zadań związanych z eksploatacją nowo budowanych elektrociepłowni w Grupie Kapitałowej ECO.   W przyszłości będzie się także zajmować m.in. wdrażaniem nowych technologii stosowanych w energetyce oraz rozwojem usług polegających na przygotowywaniu procesów inwestycyjnych, budowie oraz eksploatacji układów wysokosprawnej kogeneracji dla klientów zewnętrznych.

– Zainteresowanie usługami nowo powstałej spółki już jest duże. Toczą się rozmowy z zewnętrznymi podmiotami, pragnącymi skorzystać z naszych kompetencji w zakresie organizacyjnym oraz inżynierskim przy uruchomieniu procesu inwestycyjnego, a także doradzania w trakcie realizacji inwestycji. Brana jest także pod uwagę budowa elektrociepłowni oraz ich eksploatacja.  Posiadanie specjalistycznej wiedzy  z tej dziedziny daje Spółce możliwość rozwoju, z czego się cieszymy. Podczas budowy układu skojarzonego w Kutnie zdobyliśmy wiedzę i doświadczenie, które z pewnością warto wykorzystaćpowiedział prezes Kamil Matolicz. [więcej]
pismak, 12.12.2012 08:40|czytane: 1355 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Mikołajkowa nocka w "Szóstce"
Po raz pierwszy w historii Szkoly Podstawowej nr 6 klasa IIIc wraz z wychowawczynią Danutą Zieńkowicz oraz mamą Justynki i Damiana spędziła noc w szkole.

Mikołajkowa nocka w
Mikołajkowa nocka w
Mikołajkowa nocka w


Spotkanie rozpoczęło się o godz. 17.00 w piątek 7 grudnia. Na dzieci czekało wiele atrakcji: ubieranie choinki w klasie, malowanie piaskiem MIKOŁAJA, gry sportowe, spotkanie z „biskupem” – św. Mikołajem, śpiew karaoke, oglądanie filmów: MAGICZNE DRZEWO, DZIECI Z BULLERBYN, walka na poduchy. Późno w nocy dzieci odwiedził Mikołaj z upominkami. [więcej]
Krecik, 12.12.2012 08:45|czytane: 1573 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Woda się leje, a mieszkańcy czekają na reakcję TBS
Na rogu ulicy Zamenhofa i placu Wolności pod rurą odpływową odprowadzającą wodę z rynny (dla przeciętnego obywatela rura odpływowa to właśnie rynna) brakuje kostki brukowej w chodniku. Z pozoru drobiazg, ale nie dla właścicielki mieszczącej się w tym budynku "Cafe Zamenhofa" i mieszkańców kamienicy. Kobieta z niepokojem obserwuje, jak woda z rynny wpływa w dziurę, zamiast w całości spływać po chodniku na jezdnię. Tak więc fundamenty kamienicy systematycznie są nawadnianie, wielkiej wyobraźni nie potrzeba, aby wiedzieć co to znaczy dla starego budynku.

Woda się leje, a mieszkańcy czekają na reakcję TBS, ./upload/articles_pakiety/18284/01_obraz.jpg
Woda się leje, a mieszkańcy czekają na reakcję TBS, ./upload/articles_pakiety/18284/02_obraz.jpg
Woda się leje, a mieszkańcy czekają na reakcję TBS, ./upload/articles_pakiety/18284/03_obraz.jpg


- W ten sposób woda wsiąka w fundamenty, co grozi postępującą wilgocią ścian i grzybem - mówi Joanna Komorowska, właścicielka kawiarni. - Po raz pierwszy zgłaszałam to na zebraniu wspólnoty mieszkaniowej w październiku, potem również w TBS. Do tej pory nic nie zrobiono.

Budynek przy ul. Zamenhofa 13, którego dotyczy usterka, znajduje się w zasobach Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Latem tego roku był docieplany. Prezes TBS Jacek Urbaniak o problemie wie, jak się okazuje, nie tylko od właścicielki lokalu, ale zajęty licznymi obowiązkami, odsyła do pracowników Działu Inwestycji i Remontów. [więcej]
motylewski, 11.12.2012 20:28|czytane: 2148 razy|14 komentarzy|komentuj|czytaj cały
SKKT Ostrowy III klubem w województwie
SKKT PTTK przy Gimnazjum im. gen. Wł. Andersa w Ostrowach zdobyło III miejsce w województwie łódzkim w kategorii szkół gimnazjalnych w konkursie na „Najlepszy Szkolny Klub Turystyczno-Krajoznawczy” w roku szkolnym 2011/2012. To już X edycja konkursu, którego organizatorami są: MEN, PTTK i Redakcja "Poznaj swój kraj" przy współudziale Kuratorów Oświaty, PTSM i ZHP.

SKKT Ostrowy III klubem w województwie, ./upload/articles_pakiety/18285/01_obraz.jpg


Konkurs ma na celu popularyzację uprawiania turystyki krajoznawczej i kwalifikowanej w kategorii wiekowej szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, jako zadania spełniającego niezwykle ważne funkcje wychowawcze, edukacyjne i zdrowotne, wpływanie na rozwój, doskonalenie oraz popularyzację form i metod młodzieżowej działalności turystycznej, poprzez wyłanianie i nagradzanie najlepszych, najaktywniejszych turystycznie grup dzieci i młodzieży oraz inspirowanie powstawania i realizacji ciekawych programów pobudzających młodzież do czynnego i świadomego uczestnictwa w krajoznawstwie i turystyce szkolnej. [więcej]
pismak, 11.12.2012 20:41|czytane: 1311 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Wyniki turnieju strzeleckiego "Świąteczne strzelanie"
Jak wczoraj pisaliśmy, w poniedziałek przeprowadzono w Gimnazjum nr 2 w Kutnie zawody strzeleckie pod nazwą "Świąteczne strzelanie". Podsumowały one rozgrywki Międzyszkolnej Ligi Strzeleckiej w 2012 roku.  Wystartowało niemal 100 zawodników.

Wyniki turnieju strzeleckiego
Wyniki turnieju strzeleckiego
Wyniki turnieju strzeleckiego


Oto najlepsi w poszczególnych kategoriach.

SZKOŁY PODSTAWOWE

Indywidualnie

I miejsce - Mateusz Jóźwiak (SP nr 4 w Kutnie)
II miejsce - Caroline van Assendolft (SP nr 4 w Kutnie)
III miejsce - Piotr Matczak (SP nr 4 w Kutnie)

Drużynowo
I miejsce - SP nr 4 w Kutnie
II miejsce - SP nr 9 w Kutnie
III miejsce - SP nr 5 w Kutnie [więcej]
motylewski, 11.12.2012 19:00|czytane: 1683 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sesja w powiecie: budżet na 2013 rok, przekształcenie POW Tęcza i drogi powiatowe w Krośniewicach
19 grudnia o godz. 10.00 w Starostwie Powiatowym w Kutnie odbędzie się budżetowa sesja Rady Powiatu w Kutnie.

W programie obrad oprócz uchwalenia budżetu powiatu na 2013 rok znalazło się podjęcie uchwał m.in. w sprawie zmiany uchwały Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Kutnowskiego na lata 2012- 2023, w sprawie wprowadzenia zmian w budżecie powiatu na 2012 rok, w sprawie zmiany uchwały Nr 323/LVIII/10 Rady Powiatu w Kutnie z dnia 29 września 2010 roku w sprawie określenia jednostek budżetowych gromadzących dochody na wydzielonym rachunku bankowym.

Radni nadadzą też statut Placówce Opiekuńczo – Wychowawczej we Franciszkowie, przekształcą Placówkę Opiekuńczo – Wychowawczą „Tęcza”w Kutnie w Centrum Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych „Tęcza” w Kutnie i podejmą uchwałę w sprawie nadania drogom  przebiegającym przez teren gminy Krośniewice [więcej]
wandea, 11.12.2012 15:18|czytane: 1622 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Lepsze jutro dla mieszkańców powiatu kutnowskiego. Beneficjenci zadowoleni z udziału w unijnym projekcie
Dziś w Starostwie Powiatowym w Kutnie odbyło się podsumowanie Projektu "Lepsze jutro" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego „Człowiek - najlepsza inwestycja”. Projekt „Lepsze jutro”  Priorytet VII Działanie 7.1 Poddziałanie 7.1.2 POKL realizowało Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kutnie od  01.01.2012 r. do 31.12.2012 r.

Lepsze jutro dla mieszkańców powiatu kutnowskiego. Beneficjenci zadowoleni z udziału w unijnym projekcie, ./upload/articles_pakiety/18282/04_obraz.jpg
Lepsze jutro dla mieszkańców powiatu kutnowskiego. Beneficjenci zadowoleni z udziału w unijnym projekcie, ./upload/articles_pakiety/18282/02_obraz.jpg
Lepsze jutro dla mieszkańców powiatu kutnowskiego. Beneficjenci zadowoleni z udziału w unijnym projekcie, ./upload/articles_pakiety/18282/03_obraz.jpg


Blisko 100 osób jest z nami, nigdy chyba państwo razem nie mieliście zajęć, dziś natomiast spotkaliśmy się aby podsumować rok pracy naszej i Waszej - mówiła Anna Antczak, dyrektor PCPR.

Celem projektu był rozwój aktywnej integracji wśród 94 klientów PCPR i upowszechnienie pracy socjalnej - mówiła Ewa Wypych, kierownik projektu, wicedyrektor PCPR. - 74 osoby to niepełnosprawni w tym 57 kobiet i 17 mężczyzn. Zauważyliśmy, że mężczyźni na razie sceptycznie podchodzą do swojego lepszego jutra, ale mamy nadzieję, że inne projekty, które będziemy oferować, staną się popularne i wśród męskiej części naszych klientów.

W projekcie wzięli udział również wychowankowie placówek opiekuńczo-wychowawczych i podopieczni rodzin zastępczych. Było to 20 osób.

PCPR w projekcie zaoferował beneficjentom usługi indywidualne i grupowe doradcy zawodowego, poradnictwo indywidualne i grupowe psychologa, usługi wspierające i aktywizacja asystenta rodzinnego, trening kompetencji i umiejętności społecznych, skierowanie i sfinansowanie kursu prawa jazdy kat. B, pomoc dla pełnoletnich wychowanków rodzin zastępczych i placówek opiekuńczo- wychowawczych na kontynuowanie nauki, dofinansowanie uczestnictwa osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w turnusach rehabilitacyjnych - wyliczała Wypych. - Dzięki projektowi zakupiliśmy też nowego peugeota partnera za 70 tys. zł. Zakup auta w całości został sfinansowany ze środków pochodzących z Unii Europejskiej.

Dziękujemy trenerom, firmom i koordynatorom za pracę z beneficjentami - mówiła Antczak. - Markowi Klimczakowi, Magdalenie Kaczmarek, Magdalenie Malinowskiej, która miała z państwem sporo zajęć.

Wspaniała osoba, bardzo dziękujemy - dało się słyszeć z sali o tej ostatniej. [więcej]
wandea, 11.12.2012 15:14|czytane: 2212 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ostatnia chwila by zaprosić Św. Mikołaja. List Marcela Pietrzykowskiego- listem tygodnia
Trwa wspólna akcja eKutno.pl i Party Projekt, zatytułowana „Wyślij list do Św. Mikołaja”. Od ponad miesiąca nadsyłacie Państwo wspaniałe listy kierowane do Św. Mikołaja. Otrzymaliśmy informację, że odpowiedzi Świętego właśnie przekroczyły polską granicę. Elfy pracują nad tym, by listy dotarły do wszystkich milusińskich jeszcze w tym tygodniu.

Ostatnia chwila by zaprosić Św. Mikołaja. List Marcela Pietrzykowskiego- listem tygodnia

Wszystkich tych, którzy jeszcze nie przyłączyli się do naszej akcji- serdecznie do tego zachęcamy. Za tydzień- 17 grudnia, zaczynamy wielkie głosowanie na najciekawszy list, który zostanie nagrodzony wigilijną wizytą Św. Mikołaja. 

W tym tygodniu zdecydowaliśmy ogłosić listem tygodnia dzieło Marcela Pietrzykowskiego.
Nasza zabawa trwa już ponad miesiąc- tak szybko minął ten czas. Nie pozwólcie by ominęła Was super zabawa i piszcie listy, macie na to jeszcze 7 dni. 17 grudnia startujemy z wielkim finałem, na eKutno.pl będziecie mogli głosować na wybrany przez siebie list tygodnia. W piątek 21 grudnia- ogłosimy wielkiego zwycięzcę, który otrzymay w prezencie wigilijną wizytę Św. Mikołaja- opowiada organizator akcji, Marta Materek z firmy Party Projekt.

Szczegóły akcji na www.partyprojekt.pl
[więcej]
wandea, 11.12.2012 14:33|czytane: 1428 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dwóch nowych zawodników w AZS WSGK Kutno
Dzisiaj do kutnowskiej drużyny koszykarzy AZS dołączyło dwóch nowych zawodników.  Z drużyną prowadzaną przez Jarosława Krysiewicza zagrają dwudziestosześcioletni skrzydłowy Arkadiusz Kobus, do wczoraj jeszcze zawodnik SIDE-nu Toruń, oraz wychowanek Anwilu Włocławek, rozgrywający Kamil Maciejewski.

Obaj już jutro będą mogli zaprezentować się kutnowskiej publiczności w pucharowym spotkaniu przeciwko SKK Siedlce. [więcej]
wandea, 11.12.2012 14:29|czytane: 1579 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
1/4 Pucharu Polski Imtermarche Basket Cup w Kutnie
1/4 Pucharu Polski Imtermarche Basket Cup w środę o godz. 18.00 w Kutnie. 
Kutnowski AZS podejmie słabo spisujący się w tegorocznych rozgrywkach I ligi, SKK Siedlce.  Siedlecka ekipa zajmuje 14 pozycję w lidze z bilansem 5 zwycięstw i 8 porażek. W ostatniej kolejce SKK wzmocnione Przemysławem Lewandowskim wysoko wygrało w Kielcach 83:47.


1/4 Pucharu Polski Imtermarche Basket Cup w Kutnie

Czy to była zapowiedź powrotu do formy? Odpowiedź już w środę...

Pary IV rundy Intermarche Basket Cup:

NOVUM Lublin - PBS Bank Efir Energy MOSiR Krosno (wtorek, 19.00)
AZS WSGK Polfarmex Kutno - SKK Siedlce (środa, 18.00)
Wilki Morskie Szczecin - Polski Cukier SIDEn Toruń (środa, 18.00)
Pogoń Prudnik - WKS Śląsk Wrocław (środa, 18.30) [więcej]
wandea, 11.12.2012 14:20|czytane: 1268 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
O uzależnieniach nieletnich w komendzie policji
W poniedziałek 10 grudnia w siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Kutnie odbyło się spotkanie współorganizowane z Komendą Powiatową Policji w Kutnie w ramach Projektu „Odświeżamy Nasze Miasta. TOB3CIT (Tobacco Free Cities)” oraz rządowego programu „Razem Bezpiecznie”.

O uzależnieniach nieletnich w komendzie policji, ./upload/articles_pakiety/18278/01_obraz.jpg
O uzależnieniach nieletnich w komendzie policji, ./upload/articles_pakiety/18278/05_obraz.jpg
O uzależnieniach nieletnich w komendzie policji, ./upload/articles_pakiety/18278/06_obraz.jpg


W spotkaniu udział wzięli  zaproszeni pedagodzy szkolni, kuratorzy sądowi, przedstawiciele Koalicji Lokalnej Projektu „Odświeżamy Nasze Miasta. TOB3CIT (Tobacco Free Cities)”.

W ramach spotkania odbyły się wykłady dotyczące :
1. Ogólnopolskiego Projektu „Odświeżamy Nasze Miasta. TOB3CIT (Tobacco Free Cities)”. Realizacja projektu na terenie miasta Kutno i powiatu kutnowskiego – p. Jolanta Dudkiewicz, Powiatowy Koordynator Projektu z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kutnie. [więcej]
motylewski, 11.12.2012 11:30|czytane: 1817 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Świąteczny Turniej Futsalu w Krośniewicach
Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach serdecznie zaprasza na ŚWIĄTECZNY TURNIEJ FUTSALU (rocznik 2000 i młodsi), który odbędzie się w sobotę, 15 grudnia 2012 r., w hali sportowej w Krośniewicach przy ul. Łęczyckiej 19a (wejście i parking od strony Gimnazjum ul. Łęczycka 17).

Świąteczny Turniej Futsalu
Celem zawodów jest popularyzacja futsalu – halowej odmiany piłki nożnej, zasad fair-play i oczywiście doskonalenie przez młodzież umiejętności gry w piłkę nożną halową. [więcej]
motylewski, 11.12.2012 09:50|czytane: 1257 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czad i propan butan zagrażały ludziom
Do groźnych zdarzeń z udziałem tlenku węgla doszło w dwóch wsiach powiatu kutnowskiego. Wczoraj około godz. 17.00 czujka tlenku węgla zaalarmowała mieszkańców domu jednorodzinego w Szewcach Owsianych (gm. Bedlno), wskazując stan ostrzegawczy. Właściciel domu zadzwonił do straży pożarnej, gdzie został telefonicznie poinstruowany, żeby koniecznie wywietrzył pomieszczenia, opuścił dom i zaczekał na przybycie straży pożarnej i pogotowia ratunkowego.

Mimo rozpoczętego wietrzenia przybyli strażacy potwierdzili za pomocą mierników stan ostrzegawczy stężenia tlenku węgla. Przyczyną była nieprawidłowa eksploatacja pieca na paliwo stałe. Ratownicy medyczni przebadali czworo mieszkańców (w tym dwoje dzieci) i na szczęście nikt nie okazał się poszkodowany w wyniku działania czadu. W dwugodzinnej akcji uczestniczyły zastępy straży pożarnej z JRG Kutno i OSP Żychlin.

Do podobnego zdarzenia doszło dzisiaj około godz. 2.00 nad ranem w domu jednorodzinnym w Sierakowie (gm. Kutno). Tamten budynek czujki stężenia tlenku węgla nie posiadał, a jej rolę odegrała interwencja karetki pogotowia, która zabrała mieszkankę posesji do szpitala z podejrzeniem zawału serca lub zatrucia czadem. [więcej]
motylewski, 11.12.2012 09:29|czytane: 1334 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Trubadur Verdiego w bibliotece
14 grudnia  o godz. 15.00 w Dziale Zbiorów Audiowizualnych zMiejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kutnie odbędzie się projekcja filmowa (DVD) opery Giuseppe Verdiego  „Trubadur”.

Serdecznie zapraszamy. Kolekcja „La Scala” to zbiór najsławniejszych oper i operetek zarejestrowanych w najbardziej prestiżowych salach operowych i utrwalonych na płytach DVD, przenoszących widza w centrum historycznych przedstawień. [więcej]
kultura, 11.12.2012 09:38|czytane: 1240 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Niedzielne spotkanie z byłym gangsterem
W najbliższą niedzielę, 16 grudnia, odbędzie się w Kutnie spotkanie z byłym gangsterem, a obecnie pastorem Kościoła Chrześcijan Wiary Ewangelicznej Arturem Cerońskim. Organizatorem spotkania jest Kościół Chrześcijański "Jezus Żyje".

Kliknij w zdjęcie aby powiększyć
Niedzielne spotkanie z byłym gangsterem

Jako nastolatek był postrachem okolicy. Kiedy skończył 18 lat, zabił człowieka w bójce gołymi rękami. Trafił do więzienia - dostał 8 lat, ale wyszedł po 3. Jego przestępcza sława rosła, kontakty stawały się rozleglejsze, a przestępstwa coraz groźniejsze. Trzecia odsiadka była przełomowa. Do jego celi ktoś przyniósł Biblię. Artur zaczął czytać. [więcej]
motylewski, 11.12.2012 08:38|czytane: 1470 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Świąteczne strzelanie w "Dwójce"
Dzisiaj w Gimnazjum nr 2 w Kutnie rozegrany został Turniej Strzeletwa Sportowego z Broni Pneumatycznej "Świąteczne strzelanie" organizowany przez Zarząd Powiatowy Ligi Obrony Kraju w Kutnie. Wzięli w nim udział uczniowie kutnowskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Świąteczne strzelanie w
Świąteczne strzelanie w
Świąteczne strzelanie w


Zasady rywalizacji polegają na oddaniu po 10 strzałów (po dwa do każdej z pięciu tarcz) z pozycji stojącej, klęczącej i leżącej. Na oddanie każdej dziesiątki strzałów zawodnik ma pięć minut. Na każdej pozycji przysługują mu trzy strzały próbne. To już nie pierwsze takie zawody w Kutnie, ale na wcześniejsze zgłaszało się zwykle około 16-18 drużyn. Tym razem było ich 24 i zmagania trwały prawie pięć godzin. Wyniki turnieju podamy jutro. [więcej]
motylewski, 10.12.2012 20:17|czytane: 1818 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Kalendarium imprez
Publicystyka
Kultura Musi Być!
Trzymając w ręku fragment Kosmosu. Leszek Baranowski i Mineral and Gem
Rozpoczynamy wakacyjny cykl Ludzie, który mamy nadzieję, będzie powstawał dzięki Czytelnikom eKutno.pl pragnącym pochwalić się fascynacjami, swoim hobby. Chcemy w nim... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
W lipcu w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury
Kino Kutnowskiego Domu Kultury zaprasza w lipcu na filmy animowane, hooror, thriller, premierę filmu wojennego i Małej Wielkiej Stopy. 30.06.2017-05.07.2017  od piątku do niedzieli godz.16.00 AUTA 3  2D dubbing (animowany/familijny, czas 107 min) godz.18.00... [więcej]
Sport
Kolejny sezon KDK Kutno w Ekstraklasie
Zakończyły się drużynowe mistrzostwa Polski w brydżu sportowym. W sezonie 2016/2017 tytuł mistrzowski zdobyła drużyna RAL Poznań. Kutnowscy brydżyści KDK1 po zwycięstwach w fazie play-off nad AZS Warszawa 220:118 i Piastem Skawina 204:153 ostatecznie zajęli 11 miejsce w kraju i... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Kredyt pożyczka CHWILÓWKA w 15 min Potrzebujesz gotówki na nieprzewidziane wydatki? Chcesz spłacić swoje zaciągnięte chwilówki? Chcesz spłacić swojego komornika? U nas dostniesz pożyczkę! Najlepsza oferta na rynku! Najniż... [czytaj więcej]
Pergotendy - nowoczesne zadaszenia Pergotendy - funkcjonalne zadaszenia tarasów. Jest to unikalna forma ochrony przed słońcem i deszczem i jak i również sposób na wygospodarowanie kawałka cienia, tak potrzebnego w upalne dni... [czytaj więcej]
Młoda pozna pana Młodziutka studentka spotka się ze zdecydowanym oraz zadbanym Panem na niezobowiązujący seks. Wymagana dyskrecja, kultura oraz higiena osobista :) Spotkania na początek u mnie w mieszkaniu lub w ... [czytaj więcej]
Pomoc kuchni Zatrudnię pomoc do kuchni! Praca w trybie zmianowym. Godziwe wynagrodzeniernrnWymagania:rn-ważna książeczka do celów san-epidrn-dypozycyjnośćrn-uczciwośćrn-doświadczenie w branżyrnZainteres... [czytaj więcej]
Zatrudnię kucharza/kucharkę Zatrudnię kucharza/kucharkę na pełny etat do pracy w restauracji hotelowej!rnPraca na pełny etat, w trybie zmianowym.rnrnWymagania:rn-ważna książeczka do celów san-epidrn-dyspozycyjnośćrn-uc... [czytaj więcej]
Kupię książki Kupię komplet książek do I klasy liceum o profilu technik logistyk... [czytaj więcej]
Dodatkowy zarobek - marketing sieciowy WitajrnrnWiarygodna, bezpieczna i sprawdzona oferta dodatkowego zarobku. Program jest na rynku od ponad 13 lat. Jest to najprostsza droga do zarobienia dodatkowych pieniędzy. W pełni wypłacalna. Um... [czytaj więcej]
szambo zbiorniki betonowe atest transport gwarancja Oferuję zbiorniki betonowe ekologiczne z przeznaczeniem na:rn- szambo,rn- szambo ekologicznern-ścieki,rn-gnojówkę,rn-gnojownicę,rn-deszczówkę,rn-ziemianki itp.rnZbiorniki o wielkości 4,6,8,10 ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]
REKRUTER DS. PRACOWNIKÓW UKRAISKICH Rekruter ds. pracowników ukraińskich Obowiązki • Pozyskiwanie pracowników z Ukrainy • Weryfikację i selekcję aplikacji kandydatów zgodnych z poszukiwanym profilem • Budowanie i utrzym... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
Zagubiony piesek W okolicy ostatniego przystanku autobusu nr.7, w Muchnowie, blaka sie maly czarny piesek, nie ma jeszce roku. Moze ta droga znajdzie sie wlasciciel lub ktos kto zna pieska.... [czytaj więcej]
opiekunka do dziecka od września Poszukuję opiekunki do dziecka przedszkolaka, która jest osobą odpowiedzialną, sympatyczną, z podejściem do dziecka i posiada doświadczenie w opiece nad dziećmi w wieku 3-5, niepalącą. Mile ... [czytaj więcej]
ZATRUDNIĘ KIEROWCĘ ZATRUDNIĘ OD ZARAZ KIEROWCĘ TEL. 570 849 437... [czytaj więcej]
sprzedam mieszkanie 61,3m Sprzedam mieszkanie własnościowe o powierzchni 61,3m mieszczące się na 1 piętrze na osiedlu Łąkoszyn. Mieszkanie po remoncie wymieniona hydraulika, okna PCV, podłoga panele i kafelki, na ścia... [czytaj więcej]
Odzież ciążowa i odzież XXI .plac Manhattan box 73 Oferuje odzież ciążowa i odzież XXI plac Manhattan box 73... [czytaj więcej]
Poklikam !!!! Witam serdecznie . Poklikam w wolny czas sms,y lub na gadu gadu z kobietami z Kutna i okolic stan cywilny B/Z. ( Mile widziane Ukrainki mieszkające w Kutnie ) Pozdrawiam Panie i Tylko Panie !!!... [czytaj więcej]
Kocięta szukają domu Cztery 7-tygodniowe kocięta, przebywające od urodzenia w mieszkaniu, poszukują nowego domu. Są bardzo wesołe i towarzyskie. Korzystają z kuwety i potrafią już jeść samodzielnie. ... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH EDUKATOR W KUTNIE ZAPRASZA!!! Uzupełnij swoje braki w wykształceniu. Zrób liceum 2 lub 3 lata!!! To już ostatnia szansa!!! Centrum Kształceni... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH EDUKATOR W KUTNIE ZAPRASZA!!! Uzupełnij swoje braki w wykształceniu. Zrób liceum 2 lub 3 lata!!! To już ostatnia szansa!!! Centrum Kształceni... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Tobiasz Fa]ewski:
1 minut temu
Brawo Jarzębinki! Najzdolniejszy zespół młodych talentów!
Aaron, Skalski:
15 minut temu
Nie ma wyszczególnionej endokrynologi
Prokop Szołucha:
60 minut temu
Ten pan Łuczak prezes PEC to nie przypadkiem mąż pani Łuczak, obecnie głównej ksiegowej PUP, wcześniej prezeski szpitala i jeszcze wczesniej audytorki czy kontrolerki w UM.
Karol Riviere:
2 godzin temu
"PRAWDZIWA CNOTA KRYTYK SIĘ NIE BOI." AWRUK! Kto pożarł nasze komentarze? Kto zamyka przed nami OKNA eKutna? Kto jest tym złoczyńcą? Kto jest prowokatorem? Kto jest egzekutorem? Kto jest katem? Kto Jest ofiarą? Co tu jest grane? Co tu się dzieje? Co tu się narobiło? Tęsknota! Smutek! Żal! Nigdy nie mówi się nigdy. Nigdy nic nie wiadomo. Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Na nawrócenie, oświecenie, przyjaźń, miłość, pokutę, przeprosiny i naprawę szkód i krzywd nigdy nie jest za późno. Jak się nie ma co się lubi, to się nic nie lubi. Albo wszystko! Albo nic! Albo seks, mamona i ciuch? Albo miłość światłość i duch? Trzeba wybierać! Albo rybka? Albo akwarium? Albo pieniądze? Albo życie? Trudne to wszystko jest do ogarnięcia? A wybory są najtrudniejsze! Co wybieramy? EKutno, PTO"R" i NADZIEJĘ? Czy "Nie chcem ale muszem", "Alleluja i do przodu", "Róbta co chceta" i „Obiecanki-cacanki (a głupiemu radość)”? Kto się długo namyśla, nie zawsze rzecz najlepszą wybierze. Raz kozie śmierć!... Ja już wybrałem!.... Dziękuję Pani Olu!!!... Kończę już pisanie głupot..... Boję się trefnych prowokatorów: niedorozwiniętego lekarza psychiatry i nadpobudliwego lekarza seksuologa, którzy swoimi komentarzami doprowadzili do bardzo groźnej, niebezpiecznej zadymy na tym forum. Ale, póki co, sytuacja już została opanowana. Bogu dziękujmy! Ducha nie gaśmy!.... !!!!! NIECH ŻYWI NIE TRACĄ NADZIEI.....!!!!! Całą noc nie mogłem zasnąć. Teraz się trochę uspokoiłem. Idę spać. Jak się wyśpię, to zobaczę co wy tu nawypisywaliście na moim ulubionym eKutno. Pa pa, nieznośne aniołeczki! Pa pa!
Gustaw Wawrzek:
2 godzin temu
Gratulacje !!!!
Mateusz Sopielka:
2
 · 
2 godzin temu
a TAKA miała być AMERYKA -II stopień ????
Lucjusz Plater:
3 godzin temu
Nie rozumiem, jakie głosowanie, jaki plebiscyt na policjanta? Za swoją pracę dostaje pieniądze czy pracuje za darmo
Felicjan Matliński:
3 godzin temu
Który z oddziałów kutnowskiego szpitala nie wszedł do sieci, czy weszły wszystkie?
Filip Kocieł:
2
 · 
3 godzin temu
I stopień czyli najniższy.
Gwidon Sypajło:
4 godzin temu
Może się z narcyzmu wyleczą dzięki temu
Arkadiusz Macedoński:
4 godzin temu
Wróć,winno być natomiasdeco /art -deco...
Arkadiusz Macedoński:
4 godzin temu
Natomias/winno być natomiasd
Arkadiusz Macedoński:
4 godzin temu
Walenty Wielki- ludzie z Margaryny na temat PRĄDU najlepiej by było ,żeby się nie wypowiadali,również dla nich. Podpowiem jedynie ,że przy odrobinie szczęścia( a tacy z reguły je mają) w jedną z dziurek mogą włożyć nawet ... Natomias kombinować przy obydwu dziurkach odradzam nawet złodziejom komentarzy ! A przez grzeczność i zasady obowiązujące na e-Kutno nie wspomnę co można zrobić drutem w innych dziurkach...absolwent Staszica,sympatyk WNZK
Doroteusz Błażewski:
4 godzin temu
W tym mieście ludzie przez cały czas robieni są w chu...Zawsze, bo się boją odezwać. Dziś zebranie w spółdzielni. Ciekawe czy ktoś powie prawdę czy znów poklepią pa na prezesa.
Tymon Solipsa:
2
 · 
4 godzin temu
Na SGGW? A tutaj na miejscu takie renomowane uczelnie?
Mirosława Marcinek:
5 godzin temu
Na razie to się nauczyciceli z prywatnej ośmieszyli z tą napinką. Co to miało nie być - Staszic miiał paść, Kasprowicz też, a prywatna miała być potęgą. Dużo godzin będą mieli ci wybitni nauczyciele...
Oktawian Hakuba:
5 godzin temu
Ktoś się nie potrafi pogodzić z faktami, Pomysł nie wypalił i tyle, Jak się rozejdzie, że nitk tam się nie chce uczyć, w przyszłtm roku chętnych będzie jeszcze mniej.
Bogusław Passakas:
6 godzin temu
Ze swoich nie dadzą , nie martw się.
Narcyz Kaliszer:
6 godzin temu
Na stronie kutnowskiej policji figuruje jako I zastępca komendanta.Nie rozumię,jest jeszcze policjantem i startuje w konkursie.
Adrian Kwietniewski:
3
 · 
11 godzin temu
Okazy niesamowite.
Fakt Kutno mogłoby mieć swoje muzeum.
Ja sam nad rzeką Ochnią znalazłem skamieniałe muszelki.
Ale to co widzę na zdjęciach P. Leszka to coś niesamowitego co natura może wytwarzać.Najciekawsze artykuły
 ·  23
4 dni temu
Miejskie obrazki. Smród na osiedlu w centrum miasta
 ·  50
5 dni temu
Przemysław Zawadzki nadal dyrektorem Dąbrowszczaka. W czwartek konkurs na dyrektora Troczewskiego
 ·  119
5 dni temu
Radosław Bieniek szefem Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w mieście
 · 
6 dni temu
Dni Pola w Strzelcach
 ·  56
6 dni temu
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
 ·  90
7 dni temu
(Aktualizacja) Kto wylewa słoną substancję na pobocza w gminie Krzyżanów?
 ·  14
8 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
8 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
9 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
9 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
14 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
14 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
15 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
19 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
19 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
19 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
21 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
21 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
22 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
23 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
23 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
23 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
24 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
24 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
24 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności