eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 30.04.2017     reklama kontakt
 
<a href="/sport,33658-mks-da-browa-g-rnicza-wygrywa-w-kutnie," title="Kutno: MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie</b><br>Dziś w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie Polfarmex...</div></a> <a href="/wiadomosci,33660-ostatni-raz-z-moja-klasa-kasprowicz-po-egna-tegorocznych-absolwent-w," title="Kutno: Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów</b><br>W II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kasprowicza pożegnano kolejne pokolenie uczniów. ...</div></a> <a href="/kultura,33656-wystawa-body-worlds-the-cycle-of-life-wybierz-si-podczas-maj-wki," title="Kutno: Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki</b><br>W Łodzi można obejrzeć wyjątkową, fascynującą, jedyną w swoim rodzaju anatomiczną...</div></a> <a href="/wiadomosci,33651-wi-to-grabskiego-w-kutnie-cz-owiek-musi-sam-nad-soba-czuwa-i-soba-kierowa-by-wyrosna-na-kogo-w," title="Kutno: Święto Zespołu Szkół nr 3 w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Święto Zespołu Szkół nr 3 w Kutnie</b><br>Święto, 85-lecie istnienia Zespołu Szkół nr 3 im. Władysława Grabskiego w...</div></a> <a href="/wiadomosci,33652-nadle-nictwo-kutno-sadzi-1000-drzew-na-minut," title="Kutno: Nadleśnictwo Kutno sadzi 1000 drzew na minutę" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nadleśnictwo Kutno sadzi 1000 drzew na minutę</b><br>Lasy Państwowe każdego roku sadzą ok. 500 mln drzew, to oznacza,...</div></a> <a href="/wiadomosci,33642-joanna-kowalska-z-kasprowicza-mistrzem-wiedzy-o-redniowieczu," title="Kutno: Joanna Kowalska z Kasprowicza mistrzem wiedzy o średniowieczu" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Joanna Kowalska z Kasprowicza mistrzem wiedzy o średniowieczu</b><br>Joanna Kowalska, uczennica klasy II humanistycznej II LO im. Jana Kasprowicza...</div></a> <a href="/wiadomosci,33644-szko-a-podstawowa-nr-1-w-kro-niewicach-i-gimnazjum-w-krzy-anowie-najlepsze-w-turnieju-wiedzy-o," title="Kutno: Szkoła Podstawowa nr 1 w Krośniewicach i Gimnazjum w Krzyżanowie najlepsze " class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Szkoła Podstawowa nr 1 w Krośniewicach i Gimnazjum w Krzyżanowie najlepsze </b><br>Pod hasłem kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” w dniach 25 i 26...</div></a> <a href="/wiadomosci,33604-wsa-odrzuca-skarg-inwestora-nie-b-dzie-wiatrak-w-w-gminie-bedlno," title="Kutno: WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno " class="none white"><div id="opis_slidera"><b>WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno </b><br>Mieszkańcy gminy Bedlno wraz ze Stowarzyszeniem Czysta Okolica wygrali batalię przeciw...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Oświetlenie w parku nad Ochnią naprawione
Urząd Miasta Kutna informuje, że na terenie parku nad rzeką Ochnią miało miejsce uszkodzenie zabezpieczenia obwodu oświetleniowego co spowodowało, że m.in jedna z alejek była nieoświetlona.

Awaria wczoraj została częściowo usunięta - mówi Joanna Brylska z Biura Prasowego Urzędu Miasta Kutna. - Oświetlenie  będzie monitorowane ze względu na konieczność ustalenia przyczyny awarii.

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
Oświetlenie w parku nad Ochnią naprawione

Mieszkańcy mogą zgłaszać wszelkie awarie pod nr telefonu Straży Miejskiej, Wydziału Obsługi Miasta oraz całodobowo pod nr telefonu: 606 605 494, [więcej]
redaktor, 24.10.2012 22:35|czytane: 1194 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
IV Ogólnopolski Tydzień Kariery w Zespole Szkół Nr 4 w Kutnie-Azorach
W ramach realizacji IV Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery 2012, którego inicjatorem i organizatorem jest Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej, w Zespole Szkół Nr 4 w Kutnie – Azorach zrealizowane zostały działania, mające na celu popularyzację idei świadomego planowania kariery edukacyjnej i zawodowej.

IV Ogólnopolski Tydzień Kariery w Zespole Szkół Nr 4 w Kutnie-Azorach, ./upload/articles_pakiety/17756/01_obraz.jpg
IV Ogólnopolski Tydzień Kariery w Zespole Szkół Nr 4 w Kutnie-Azorach, ./upload/articles_pakiety/17756/02_obraz.jpg
IV Ogólnopolski Tydzień Kariery w Zespole Szkół Nr 4 w Kutnie-Azorach, ./upload/articles_pakiety/17756/03_obraz.jpg


Odbyły się lekcje pokazowe - warsztaty zawodowe z budownictwa, spedycji, informatyki oraz zajęcia z doradcą zawodowym dla uczniów klas trzecich gimnazjum z Ostrów, Krośniewic, Strzelec, Kutna (Nr 3).  Dodatkowo gimnazjaliści uczestniczyli w wycieczkach do zakładów pracy zorganizowanych przez Ochotniczy Hufiec Pracy w Kutnie, w których uczniowie ZSZ Nr 4 odbywają zajęcia praktyczne.

Uczniowie klas pierwszych ZSZ Nr 4 wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez doradcę zawodowego z Młodzieżowego Centrum Kariery w Kutnie. Młodzież z klasy IV TZ uczestniczyła w zajęciach zorganizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Kutnie. Natomiast przedstawiciele klas II i III TZ skorzystali z konsultacji z zakresu doradztwa zawodowego – dyżur pełniła pani psycholog/doradca zawodowy z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Kutnie. [więcej]
pismak, 24.10.2012 22:35|czytane: 1586 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Zapraszamy na Piknik Naukowy do Żychlina[więcej]
redaktor, 24.10.2012 08:46|czytane: 1661 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Zapowiedzi: Lora Szafran, Aleksandra Grzelak, Małgorzta Żurańska wystąpią w Kutnie
Centrum Teatru Muzyki i Tańca zapowiada pierwsze punkty repertuaru na listopad i grudzień. Otóż, 11 listopada o godz. 18.00 Studio Teatralne KOŁO z Warszawy "Kalino malino czerwona jagodo" w reż. Igora Gorzkowskiego Grają: Aleksandra Grzelak, Olga Omeljaniec, Natalia Sikora, Diana Zamojska.

23 listopada o godz. 18.00 w ramach VIII "Stacji Kutno "Przeklnę Cię!" recital laureatów konkursu piosenek Jeremiego Przybory - Małgorzaty Żurańskiej-Wilkowskiej i Tadeusza Seiberta, akompaniuje Marcin Cichy.

Natomiast w grudniu, pierwszego o godz. 19.00 "Sekrety życia według L. Cohena" - recital LORY SZAFRAN z zespołem a siódmego  "Pieśni łemkowskie" w wykonaniu JULII DOSZNY z zespołem. [więcej]
kultura, 24.10.2012 08:14|czytane: 1408 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
WibroTrening fitness club i siłownia zaprasza młode mamy[więcej]
wandea, 22.10.2012 08:39|czytane: 1728 razy|komentuj|czytaj cały
Jeszcze jeden cenny nagrobek uratowany od zniszczenia
W 2012 roku Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej jak co roku prowadziło  prace na Cmentarzu Parafialnym w Kutnie. Najważniejszym przedsięwzięciem, na które zbieraliśmy środki finansowe podczas  kwest z ostatnich lat była renowacja grobowca z pomnikiem w kształcie neogotyckiej kapliczki Anny Chlewickiej ze Starzyńskich +1904 (kwatera 3) - mówi Marek Wójkowski, prezes TPZK. - Grób ten jest zasklepiony w przyziemiu dwuspadowo. W wezgłowiu nagrobek w kształcie  neogotyckiej kapliczki z piaskowca ze stopniami po bokach. Kapliczka na planie  prostokąta, nakryta dwuspadowym daszkiem z wieżyczką pośrodku. Na  narożach pinakle wsparte na kolumienkach. Na ścianach ostrołukowe, profilowane płyciny.

Prace konserwatorskie wykonane zostały przez  panią Marię Stemplewską – dyplomowanego konserwatora rzeźby kamiennej z Torunia. Przy nagrobku wykonane zostały następujące prace: kamień został poddany dezynfekcji, odczyszczaniu, odsalaniu, następnie zostały sklejone pęknięcia i wypełnione szczeliny, na końcu zaś kamień poddany został  hydrofobizacji, co oznacza, że „nadano mu  cechy odpychania wody".

Przeprowadzono rekonstrukcję komory grobowej, uzupełnione zostały  ubytki, zrekonstruowano brakujące elementy:  brakujące części wieżyczek i kwiatony zrekonstruowane w sztucznym kamieniu (czyli zaprawie), brakujący krzyż został zrekonstruowany w piaskowcu. Wykonany został także retusz kolorystyczny wraz z zaakcentowaniem liternictwa. Piaskowiec, w jakim wykonano pomnik pochodzi ze złóż w okolicach Ostrowca Świętokrzyskiego. Nagrobek nie nosi żadnej sygnatury, co może (ale nie musi) wskazywać na to, że projekt pomnika zaczerpnięty jest z powszechnych w końcu XIX i XX wieku wzorników kamieniarskich, niemniej wysoki poziom wykonania wskazuje na wysoko wyspecjalizowanego twórcę lub warsztat. [więcej]
redaktor, 24.10.2012 08:10|czytane: 1493 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Hip Hop Jam II - 2 listopada. Zapraszamy do Płocka
Po sukcesie pierwszej edycji koncertu Płock Hip Hop Jam organizatorzy zapraszają na drugą odsłonę wydarzenia. Tym razem na scenie w Klubie Strefa w Płocku usłyszymy działającego na polskiej scenie od 1995 roku rapera "DonGURALesko". W tekstach nawiązuje m.in. do tematyki Bliskiego Wschodu, co wiąże się z zainteresowaniem rapera kulturą i religią. Ponadto w swojej twórczości nawiązuje do lokalnego patriotyzmu i demonstruje przywiązanie do rodzinnego miasta Poznania.

Hip Hop Jam II - 2 listopada. Zapraszamy do Płocka, ./upload/articles_pakiety/17749/01_obraz.jpg
Hip Hop Jam II - 2 listopada. Zapraszamy do Płocka, ./upload/articles_pakiety/17749/02_obraz.jpg
Hip Hop Jam II - 2 listopada. Zapraszamy do Płocka, ./upload/articles_pakiety/17749/04_obraz.jpg


W 2011 roku został sklasyfikowany na 7. miejscu listy 30 najlepszych polskich raperów wg magazynu Machina. Oprócz popularnego "Gurala" wystąpi warszawski raper "Onar". Niewątpliwą ciekawostką jest fakt, że to właśnie 2 listopada premierę mieć będzie 8 płyta Onara zatytułowana "Przemytnik Emocji".

Trzecią gwiazdą koncertu Płock Hip Hop Jam II jest warszawski duet Solar/Białas czyli bardzo kontrowersyjny Żoliborsko/Teresiński duet raperów, działający wspólnie na scenie od 2007 roku.

Na początku swojej kariery byli kojarzeni głównie z bitwami freestylowymi (WBW, WOW, WOŚ) na których zdobywali wysokie lokaty. Kolejnym krokiem było przeniesienie się do studia. Obecnie mają na koncie cztery wspólne mixtape, oraz jedno pełnoprawne LP pt. "Z ostatniej ławki", dzięki któremu zdobyli szerszy rozgłos.

MIEJSCE : KLUB STREFA/PŁOCK
KIEDY : 2 listopada
START : 20:00
WIEK : +16 [więcej]
redaktor, 24.10.2012 08:10|czytane: 1272 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nowy najemca w marcredo Center Kutno. MarcPol na Kościuszki
Operatorem spożywczym w marcredo Center Kutno, którego otwarcie planowane jest na IV kwartał 2013 / I kwartał 2014, będzie firma MarcPol.

Na powierzchni najmu ok.15 900 m2 znajdą się sklepy znanych polskich i zagranicznych marek, sklep typu Dom i Ogród, sklep z elektroniką użytkową, restauracje i kawiarnie.

marcredo Center Kutno powstanie na działce o pow. 43 940 m2 przy ul. Kościuszki w Kutnie. [więcej]
wandea, 23.10.2012 15:59|czytane: 2436 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Jak podnieść jakość usług świadczonych przez samorządy? Wicestarosta i Sekretarz już wiedzą
W Centrum Konferencyjno - Szkoleniowym Szkiełka w Łowiczu  odbyła się konferencja p.n. „Rządzenie czy zarządzanie – kierunek dobrego rozwoju samorządu terytorialnego”. Starostwo Powiatowe w Kutnie reprezentowali Konrad Kłopotowski – Wicestarosta Kutnowski oraz Dariusz Jabłoński – Sekretarz Powiatu Kutnowskiego.

Konferencja zwieńczała kilkunastomiesięczny projekt: „Kompetencje i przejrzystość JST – kluczem do rozwoju regionalnego” realizowany przez samorządy dorzecza Bzury. Jego celem było podniesienie jakości usług świadczonych przez samorządy i zwiększenie ich dostępności dla mieszkańców.

Konferencja została zorganizowana przez Stowarzyszenie Powiatów i Gmin Dorzecza Bzury oraz Związek Powiatów Polskich. Poruszano na niej  ważne dla samorządów tematy, które zostały poddane analizie w szerszym kontekście społeczno – gospodarczym, w tym m.in. zmian demograficznych czy kryzysu finansów publicznych.

Podczas konferencji podkreślano wagę i znaczenie samorządów w ostatnim 20- leciu, ich wpływ na inwestycje i wzmacnianie idei wspólnoty małych ojczyzn na poziomie lokalnym i regionalnym.

Mówiono również o tym, jak działać w dobie globalnego kryzysu, by nie stracić zaufania obywateli, jak nie obniżać standardów edukacyjnych i poziomu życia, a w końcu jak planować przyszłość, w tym także zagospodarowanie przestrzeni publicznej przy zmianie struktury wieku mieszkańców. Wykład p.t. "Kryzys nas nie dotyka? Rola JST w sytuacjach zagrożenia kryzysem ekonomicznym w skali europejskiej" poprowadził Ludwik Węgrzyn, członek Komitetu Regionów Unii Europejskiej. Sekretarz Generalny Związku Powiatów Polskich - Rudolf Borusewicz omówił temat „JST 2012 + - potencjał samorządu terytorialnego, a realia, którym musi sprostać”, zaś referat p.n. „Stawka większa niż 8 miliardów – przyszłość dochodów jednostek samorządu terytorialnego” wygłosił Andrzej Porawski, Dyrektor Biura Związku Miast Polskich. [więcej]
pismak, 23.10.2012 16:11|czytane: 1761 razy|24 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zarząd powiatu dyscyplinuje prezesa szpitala. Czy będzie zmiana Rady Nadzorczej?
Ostatnie decyzje Zarządu Powiatu w sprawie Kutnowskiego Szpitala Samorządowego pokazują, że prezes Piotr Okoński nie ma z nim za wesoło. Jednym słowem, laba się skończyła. Prezesowi odmówiono przesunięcia płatności do budżetu powiatu.

Poprosiliśmy prezesa Okońskiego o większe baczenie na wydatki. Nie zgadzamy się też z żadnymi zmianami w przyjętym harmonogramie płatności. Zwróciliśmy się również do całego Zarządu i Rady Nadzorczej KSS sp . z  o o 
o zweryfikowanie kosztów i dochodów placówki 
- mówi Mirosława Gal-Grabowska, Starosta Kutnowski. - Podejmujemy działania zgodne z uchwałami Rady Powiatu, dbamy o wpływy do budżetu dlatego nie widzę powodu aby odraczać szpitalowi jakieś terminy.

Szpital potrzebuje z pewnością bardziej wnikliwego nadzoru. Czy Zarząd Powiatu poszerzy zatem swoje wpływy w Radzie Nadzorczej szpitala jako właściciel spółki? [więcej]
pismak, 23.10.2012 15:43|czytane: 2046 razy|18 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Okno poezji i wykłady dla młodzieży
Kolejny, już siódmy wiersz współczesnego polskiego poety pojawił się w Oknie Poezji w Kutnowskim Domu Kultury.  Będzie można go tamże czytać do niedzieli 28 października.

Jest to tekst "Naprzeciw Filharmonii " Krzysztofa Bielenia poety urodzonego w 1967 r. w Kolbuszowej. Studiował on slawistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Debiutował tomem Roztwór nienasycony; Łódź 2004. Ostatnio wydał tomik Wiciokrzew przewiercień, Tychy 2009. Za tom debitancki otrzymał III nagrodę w I Ogólpolskim Konkursie Literackim „Złoty Środek Poezji” Kutno 2005. Za drugi otrzymał pierwszą nagrodę w konkursie „Tyska Zima Poetycka”. Mieszka w Jaśle.

Okno poezji i wykłady dla młodzieży, ./upload/articles_pakiety/17739/01_obraz.jpg
Okno poezji i wykłady dla młodzieży, ./upload/articles_pakiety/17739/02_obraz.jpg


Od następnego poniedziałku w Oknie poezji  Przemysław Dakowicz "Rozmowy umarłych" z tomu "Plac zabaw ostatecznych", Sopot 2011, wśród 10 nominowanych w tym roku do Nagrody "Orfeusza" za najlepszą książkę poetycką roku.

KDK zaprasza również na  wykład Artura Fryza, poety i krytyka literakiego w ramach cyklu spotkań pt. „Geografia Polskiej Poezji Współczesnej” poświęcony Zbigniewowi Herbertowi. Zapraszamy do sali konferencyjnej o 25 października o godzinie 18.00. [więcej]
kultura, 23.10.2012 15:47|czytane: 1157 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
20 lat SOSW nr 2 w Kutnie
W piątek  w siedzibie Starostwa Powiatowego w Kutnie odbyła się konferencja na temat "Praca z dzieckiem z wadą słuchu na różnych etapach edukacyjnych". Organizatorem konferencji był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 2 w Kutnie we współpracy ze Starostwem Powiatowym.

Ośrodek jest placówką przeznaczoną dla dzieci słabo słyszących, niesłyszących, autystycznych oraz z zaburzeniami komunikacyjnymi. Przybyłych gości powitał Mirosław Ruciński, członek Zarządu Powiatu, zaś otwarcia konferencji dokonała Marzena Kurpiewska, Dyrektor Ośrodka. Wygłosiła ona przemówienie okolicznościowe, przypominając 20-letnią historię powstania i rozwoju placówki.

20 lat SOSW nr 2 w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/17744/01_obraz.jpg
20 lat SOSW nr 2 w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/17744/02_obraz.jpg
20 lat SOSW nr 2 w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/17744/03_obraz.jpg


Wykłady dotyczące problemów dzieci z wadą słuchu wygłosili zaproszeni na konferencję specjaliści w dziedzinie pracy z osobami głuchymi. Jako pierwsza wystąpiła dr Dorota Podgórska - Jachnik, prof. Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Łodzi, która omówiła aspekty psychologiczne i edukacyjne uszkodzeń słuchu.

Na temat "Rozwoju mowy dziecka z wadą słuchu i stymulowaniem funkcji językowych" wypowiedziała się dr Magdalena Olempska – Wysocka z Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Łodzi. Przedstawiła przybyłym na konferencję pedagogom szkolnym wszelkie aspekty w tej dziedzinie analizując szczegółowo problematykę na konkretnych przykładach wziętych z długoletniego doświadczenia w pracy z młodzieżą. [więcej]
pismak, 23.10.2012 11:08|czytane: 1850 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Projekt Róża: Linia z Wrocławia robi SIM dla Kutna
Projekt  Róża w kutnowskim magistracie realizowany jest od 19 lipca, od kiedy to na sesji Rady Miasta Kutna radni przyjęli Strtegię Marki Miasta Kutna. Wówczas świeżo upieczony Naczelnik Wydziału Kultury, Promocji i Rozwoju Miasta  Michał Adamski pokrótce poinformował na czym projekt będzie polegał. Nie skupiamy się w nim na inwestycjach związanych z realizacją strategii tylko na miękkich działaniach skierowanych do społeczności lokalnej -mówił Adamski. - Ale oczywiście jesteśmy otwarci na wszelkie pomysły również te inwestycyjne.

O dalesz losy Projektu Róża zapytaliśmy kutnowski magistrat. Projekt jest ważnym działaniem wynikającym ze Strategii Marki Miasta Kutno i Systemu Identyfikacji Wizualnej. To całokształt działań inwestycyjnych, wspartych szeregiem akcji i inicjatyw społecznych  budujących markę Kutno jako Miasto róż - odpowiada Biuro Prasowe.Jego pierwszym etapem była promocja nowego logo miasta, która odbyła się podczas tegorocznego Święta Róży. Celem tego etapu było zaprezentowanie i utrwalenie w świadomości mieszkańców oraz przybyłych gości nowego znaku graficznego Kutna. Do tego etapu aktywnie włączyło się Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej, które na wydanych z okazji 40 - lecia powstania Towarzystwa okolicznościowych kartach pocztowych z fotografiami z historycznego Kutna zamieściło na rewersie nowe logo. Zestawy kart dystrybuowane są różnymi kanałami przez TPZK.

W ramach projektu "Róża" trwają prace nad Systemem Informacji Miejskiej. Wykonawcą systemu jest wrocławskie przedsiębiorstwo projektowo-usługowe Linia. Projekt zakłada gruntowne uporządkowanie systemu nośników przekazujących informacje o charakterze miejskim. Planujemy objąć jednolitym systemem informacje adresowe, uliczne, informacje przystankowe, plany miasta, informacje o obiektach lub osobach, informacje kierunkowe dla pieszych, informacje kierunkowe dla kierowców i informacje okresowe/sezonowe o ważnych wydarzeniach. Osnowa graficzna SIMu ma nawiązywać do strategii marki, logo miasta - podaje Joanna Brylska. System Informacji Miejskiej dla Kutna będzie więc dokumentem porządkującym i mającym obowiązywać wiele lat. Instalacja rozwiązań wynikających z założeń SIMu będzie prowadzona sukcesywnie wraz z wymianą starych tabliczek, realizacją remontów czy też nowych inwestycji drogowych. [więcej]
wandea, 23.10.2012 09:43|czytane: 1584 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ogień strawił budkę dróżnika w Krośniewicach. Zwarcie instalacji w Kutnie
Wczoraj kutnowscy strażacy interweniowali znów w Krośniewicach. Tym razem celem piromana stała się opuszczona budka dróżnika. Strażacy gasili ją około godz. 18.00.

Wcześniej przed godziną 15.00 w Kutnie wyjeżdżali do pożaru biurowca przy ulicy Grunwaldzkiej. Tam paliła się instalacja elektrycznej. Pracownicy z budynku sami uporali się z ogniem przed przybyciem zastępu straży pożarnej, [więcej]
redaktor, 23.10.2012 08:20|czytane: 1363 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Kto zrozumiał w Kutnie Gyubala Wahazara? Matka.
Ile jest kobietona w kobiecie, a ile w mężczyźnie? - sprawdzał w niedzielę u kutnowskich widzów w Centrum Teatru Muzyki i Tańca Gyubal Wahazar, brawurowo wykreowany przez Marcina Kalisza Och - jaki on marny jest, ten mój syn! Czemu go nie karmiłam wódką od dziecka? Byłby przynajmniej taki mały jak te pieski japońskie, co od szczeniaka wódkę żłopią - nie byłby tym wstrętnym dorosłym niczym. Jako karzełka, kretyna mogłabym go po prostu kochać - wołała pijana, histeryczna, rozśpiewana Matka, Matrona - Małgorzata Wojciechowska.

Matka Gyubala Wahazara to spektakl podany w niedzielny wieczór przez Kutnowski Dom Kultury na deser teatralnego weekendu w ramach 35. Łódzkich Spotkań Teatralnych. Spełnił on niewątpliwie oczekiwania zgromadzonej na widowni publiczności. Jedno jest pewne zmusił do myślenia, bo bezmyślnie oglądać się go nie dało. Wyjątkowy, bo interaktywny z odniesieniami do współczesności udowodnił, że sztuki Stanisława Witkiewicza Matka i Gyubal Wahazar wciąż żyją dzięki swej uniwersalności. Skompilowana przez reżyserkę i scenarzystkę Justynę Kowalską psychodrama krzyczała  do nas operetkowym, kuszącym bądź histerycznym głosem Wojciechowskiej albo monologami tyrana-zbawiciela Kalisza.

Kto zrozumiał w Kutnie Gyubala Wahazara? Matka., ./upload/articles_pakiety/17719/19_obraz.jpg
Kto zrozumiał w Kutnie Gyubala Wahazara? Matka., ./upload/articles_pakiety/17719/28_obraz.jpg
Kto zrozumiał w Kutnie Gyubala Wahazara? Matka., ./upload/articles_pakiety/17719/01_obraz.jpg


Kompilacja sztuk Witkacego  przepełniona była poglądami Witkacego związanymi z wyznawanym przezeń katastrofizmem (m.in. kategorie: mechanizacji ludności, upadku sztuki, religii i filozofii) pełna też odniesień bezpośrednich do motta jednej z nich Es ist doch teuer zu Macht zu kommen – Die macht verdummt. Zdobywanie władzy jest kosztowne – Władza ogłupia. Kowalska wplata więc w studium władzy odbite w krzywym zwierciadle ocenę, niestety, negatywną kondycji moralnej iintelektualnej współczenej społeczności. Kto zrozumiał w Kutnie Gyubala Wahazara? - pyta Matka. - Kto Cię w Kutnie zrozumiał? I sama miota się na tronie i bije z myślami czy lepiej rozumieć jego chory umysł czy lepiej nie i jak go kochać. Wydała na świat tyrana, potwora, ale jedno jest pewne kocha go, przecież jest jego matką. Kocha miłością zaborczą, chorą, bo rzednie jej mina kiedy nierozłącznej parze może zagrozić inna kobieta.

Świntusię Macabrescu (ewentualną rywalkę w miłości syna, niedoszłą żonę Gyubala)  zastępuje w niedzielnym spektaklu lalka. W oszczędnej, ale znakomicie stylizowanej scenografii Grzegorza Borysa Romana sceny z lalką śmieszą, ale też wewnętrznie uwierają. Drapieżnej i niekonwencjonalnej całości dopełnia muzyka Piotra Żyły. Podobnie jest z odniesieniami i karykaturą czy satyrą na religię. Kiedy Matka niczym Pieta opłakuje, tu obśmiewuje tyrana-zbawiciela - można mieć naprawdę gęsią skórkę. [więcej]
kultura, 23.10.2012 09:27|czytane: 2109 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Laury dla kutnowskich wokalistów na międzynarodowym festiwalu
Od 15 do 20 października w Łodzi odbywał się II Międzynarodowy Festiwal Twórczości Młodych „Folkowe Inspiracje”. W konkursie wokalnym o Złotą Łódkę walczyli wokaliści z Sekcji Wokalnej Młodzieżowego Domu Kultury w Kutnie. 

Laury dla kutnowskich wokalistów na międzynarodowym festiwalu, ./upload/articles_pakiety/17741/01_obraz.jpg
Laury dla kutnowskich wokalistów na międzynarodowym festiwalu, ./upload/articles_pakiety/17741/02_obraz.jpg
Laury dla kutnowskich wokalistów na międzynarodowym festiwalu, ./upload/articles_pakiety/17741/04_obraz.jpg


20 października w łódzkim Klubie „Wytwórnia” odbył się Koncert Galowy festiwalu, podczas którego wręczono nagrody i wyróżnienia dla najlepszych wykonawców. Kutnowscy wokaliści  zdobyli najwięcej nagród, a przewodniczący Jury podczas odczytywania protokołu pogratulował instruktorom kutnowskiej młodzieży najwyższego poziomu prezentacji  festiwalowych.

I tak wyróżnienie otrzymał zespół BUZIAKI, III miejsca i Brązową Łódkę otrzymali  DARIA KOSTRZEWSKA i zespół GRANDA, II miejsce i Srebrną Łódkę zdobyła ANIKA KORALEWSKA,  I miejsca i Złote Łódki  przypadły PAULINIE WRÓBLEWSKIEJ i zespołowi OKAY.

Instruktorem wszystkich wykonawców jest Katarzyna Karolak-Rojewska. [więcej]
kultura, 22.10.2012 21:36|czytane: 1922 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Do 5 listopada zapisy: KUTNOWSKIE LIGI AMATORSKIE. Zobacz nową stronę KLSA
Karty zgłoszeń zespołów będą przyjmowane tylko razem z dowodem wpłaty wpisowego. Wpłaty można dokonać do dnia 5.11.12 (włącznie) na konto: Bank BGŻ 57 2030 0045 1110 0000 0164 9340 z dopiskiem jaka liga i nazwa drużyny.

Na stronie  KLSA ruszyło odliczanie.

Wysokość wpisowego w ligach amatorskich i termin początku rozgrywek sezonu 2012/13

Kutnowska Amatorska Liga Siatkówki - 290 zł Szkoła Podstawowa nr 6
Start ligi -III liga 10 listopad 2012
Liga Kobiet - 17 listopad
I liga, II liga -18 listopad 2012
Kutnowska Amatorska Liga Koszykówki - 290 zł Szkoła Podstawowa nr 4
Start Ligi - 3 stycznia 2013 roku [więcej]
redaktor, 22.10.2012 20:27|czytane: 1388 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
eKutno dla dzieci: Pochwal się dzidziusiem. Pierwsze śliczności w naszej galerii
Dziękujemy bardzo rodzicom za nadsyłanie zdjęć swoich pociech. Mali mieszkańcy powiatu kutnowskiego, którzy jeszcze nie skończyli roku, bez wyjątku są cudni i "do schrupania". Pierwsza galeria zdjęć przed Wami i nagrody dla rodziców pierwszych pięciu e-maili ze zdjęciami. Wkrótce kolejny konkurs.

eKutno dla dzieci: Pochwal się dzidziusiem. Pierwsze śliczności w naszej galerii, ./upload/articles_pakiety/17718/04_obraz.jpg
eKutno dla dzieci: Pochwal się dzidziusiem. Pierwsze śliczności w naszej galerii, ./upload/articles_pakiety/17718/02_obraz.jpg
eKutno dla dzieci: Pochwal się dzidziusiem. Pierwsze śliczności w naszej galerii, ./upload/articles_pakiety/17718/03_obraz.jpg


Rodzice Filipka z Kutna, Ani i Jagódki otrzymują od Caffe Zamenhofa przy ul. Zamenhofa 13 w Kutnie podwójne zestawy  (kawa i gofry) natomiast rodzice Nikoli i Filipka Pruszkowskiego od WibroTrening Fitness Club i Siłownia  przy ul. Grota Roweckiego 3 - karnety po 2 wejścia open (miesiąc ważny) [więcej]
wandea, 22.10.2012 17:57|czytane: 3099 razy|komentuj|czytaj cały
eKologia: Kutnowskie sowy
Sowa z jednej strony symbolizuje mądrość i wiedzę, z drugiej jasnowidzenie, proroctwo, ale również nadchodzącą śmierci. W związku z tym ostatnim przekonaniem, ptaki te nigdy nie były zwierzętami specjalnie lubianymi przez ludzi. Często pohukiwanie sowy czytane było jako zły znak, zwiastun choroby, niedobrych wiadomości i co najgorsze śmierci. Brak sympatii czy strach często wynikał z braku wiedzy na temat tych niesamowitych ptaków. Na wszystkie mity związane z sowami należy nieco przymknąć oko i zamiast w przesądy ludowe, uwierzyć raczej w parafrazę powiedzenia,  że nie taka sowa straszna, jak ją malują.

eKologia: Kutnowskie sowy, ./upload/articles_pakiety/17738/04_obraz.jpg
eKologia: Kutnowskie sowy, ./upload/articles_pakiety/17738/06_obraz.jpg
eKologia: Kutnowskie sowy, ./upload/articles_pakiety/17738/03_obraz.jpg


W Polsce sowa występuje w 13 gatunkach. W samym Kutnie spotkać można aż cztery z nich: płomykówkę, puszczyka, pójdźkę oraz uszatkę. Poniżej krótka charakterystyka każdego z wymienionych gatunków.
Na pierwszy ogień weźmy płomykówkę. Ma ona cechy, które powodują, że nie można jej pomylić z żadnym innym gatunkiem. Jest to szlara, czyli pióra ułożone wokół dzioba i oczu w charakterystyczny kształt serca. Pierwotnie sowa ta zamieszkiwała głównie stodoły, wieże kościelne oraz strychy, z czasem musiała jednak poszukać sobie nowych miejsc do życia. Powodem były, i wciąż są, wszelkie remonty prowadzone na wsiach. Zabierają one płomykówkom miejsca lęgowe, powodując, że sowy te poszukują  nowych miejsc. Ale właśnie dzięki temu zjawisku płomykówki przenoszą się do miast. Możemy je spotkać także w Kutnie. Jak pisze Andrzej G.Kruszewicz w publikacji „Ptaki Polski”: Gama głosów płomykówki może wprawić w osłupienie kogoś kto  usłyszy je pierwszy raz i nie wie, że to odzywa się sowa, a nie demon kościelny.

Kolejnym gatunkiem sowy, na który możemy natknąć się w naszym mieście, jest puszczyk, czyli najczęściej spotykana  sowa w Polsce. Puszczyk uwielbia miejsca gdzie rosną  stare, dziuplaste drzewa, dlatego możemy szukać go w lasach, parkach miejskich oraz podworskich. Ptak ten aktywny jest nocą i odzywa się charakterystycznym „hu, hu, huuu”. Jak na sowę przystało, lata bezszelestnym lotem, polując na wszelkiego rodzaju gryzonie. [więcej]
Papaver, 22.10.2012 17:42|czytane: 1753 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Na co do kina w listopadzie? Pierwsze urodziny kina cyfrowego KDK i premiera
Koniec października w kutnowskim kinie należeć będzie do horroru o dybuku czyli Kroniki opętania, komedii o miłości pt. Niewierni oraz na bis granej muzycznej biografii Jesteś Bogiem.

26-31.10.2012 (od piątku do środy)
godz. 18.00     NIEWIERNI
godz. 20.15     KRONIKA OPĘTANIA            

27-28.10.2012 (sobota, niedziela)
godz. 16.00     hit na bis JESTEŚ BOGIEM               
godz. 18.00     NIEWIERNI          
godz. 20.15     KRONIKA OPĘTANIAA w listopadzie jak zawsze seanse dla małego widza. Tym razem w 3 D obejrzymy przygody Asterixa i Obelixa w służbie jej królewskiej mości, polsk i dramat wojenny czyli  Obławę, Internat na którym przeżyjecie horror oraz sensacyjną kolejną część przygód Jamesa Bonda.

A na koniec listopadazapraszamy na  pierwsze urodziny kina cyfrowego. Nie zabraknie atrakcji - mówi Bożena Sapiejka z Kutnowskiego Domu Kultury. - Kiedy otworzyliśmy w ubiegłym roku w listopadzie kino cyfrowe w Kutnowskim Domu Kultury graliśmy premierowo Sagę Zmierzch. Teraz również premierowo dla naszych widzów zagramy Sagę Zmierzch. Przed świtem cz. 2. Już dziś zapraszam.

02-04.11.2012 (od piątku do niedzieli)
godz. 17.00     premiera ASTERIX I OBELIX:  W SŁUŻBIE JEJ KRÓLEWSKIEJ MOŚCI 3D            
godz. 19.00     OBŁAWA          
godz. 20.45     INTERNAT
          

05-07.11.2012 (od poniedziałku do środy)
godz. 17.00     premiera ASTERIX I OBELIX:
                       W SŁUŻBIE JEJ KRÓLEWSKIEJ MOŚCI
godz. 19.00     OBŁAWA
godz. 20.45     INTERNAT [więcej]
wandea, 22.10.2012 17:11|czytane: 1311 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
VII Grand Prix Kutna w Tenisie Stołowym
27 października o godz. 11.oo w Szkole Podstawowej Nr 6 w Kutnie ul. Łąkoszyńska 9 odbędzie się piąty turniej z cyklu VII Grand Prix Kutna w Tenisie Stołowym.
Kategoria Szkoły Podstawowe zaczyna o godz. 10.30.

VII Grand Prix Kutna w Tenisie Stołowym
[więcej]
redaktor, 22.10.2012 16:57|czytane: 1251 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Oświadczenie
Ałła Malinowska i Jerzy Malinowski - wydawcy portalu eKutno.pl miejski serwis internetowy, Bogdan Malinowski - Redaktor Naczelny portalu eKutno.pl oraz Aleksandra Rzadkiewicz - dziennikarka portalu eKutno.pl  przepraszają panią Jolantę Skowrońską i pana Jacka Skowrońskiego za naruszenie ich dóbr osobistych poprzez zamieszczenie na portalu eKutno.pl miejski serwis internetowy w okresie od dnia 11 stycznia 2011 do dnia 13 stycznia 2011 roku informacji, iż przeciwko Jolancie Skowrońskiej i Jackowi Skowrońskiemu prowadzone jest postępowanie przygotowawcze w sprawie przywłaszczenia materiałów budowlanych, co jest nieprawdą. Takie postępowanie nie toczyło się przeciwko Jolancie Skowrońskiej i Jackowi Skowrońskiemu.

Ałła Malinowska i Jerzy Malinowski - wydawcy portalu eKutno.pl miejski serwis internetowy, Bogdan Malinowski - Redaktor Naczelny portalu eKutno.pl oraz Aleksandra Rzadkiewicz - dziennikarka portalu eKutno.pl [więcej]
redaktor, 22.10.2012 16:49|czytane: 3000 razy|komentuj|czytaj cały
Nabór dzieci do sekcji Hip-Hop Kutnowskiego Domu Kultury
STREET DANCE STUDIO - Szkoła Tańca Joanny Zielińskiej ogłasza nabór dzieci do sekcji Hip-Hop Kutnowskiego Domu Kultury. Trwa on do końca października.

Zapraszamy dzieci w wieku 9-12 lat na zajęcia ze styli street dance. Zajęcia odbywają się  we wtorki w godzinach 18.15-19.15 - nabór do końca października. Grupa o nazwie "BINGO" będzie miała okazję nauczyć się wielu kroków tanecznych, nauczyć improwizacji tanecznej, pracy w grupie i poszaleć na parkiecie w rytm energicznej muzyki. Zajęcia już trwają! zostały ostatnie wolne miejsca. - mówi Joanna Zielińska.

W zgłoszeniu należy podać: Imię i Nazwisko dziecka,wiek, numer telefonu opiekuna. [więcej]
kultura, 22.10.2012 16:48|czytane: 1189 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy piszą: Szprot sardynce nierówny
Wydaje się, że w tych czasach nic nie jest w stanie już Polaka zdziwić. A jednak! O swoim zaskoczeniu i odkryciu napisał do nas pan Tomasz, który w ubiegłym tygodniu zakupił w "Biedronce" puszkę rybną, jak myślał, puszkę sardynek.

Czytelnicy piszą: Szprot sardynce nierówny, ./upload/articles_pakiety/17726/01_obraz.jpg
Czytelnicy piszą: Szprot sardynce nierówny, ./upload/articles_pakiety/17726/02_obraz.jpg


Jakież było moje zdziwienie, kiedy po otworzeniu puszeczki, zawarte w nim rybki nie przypominały wyglądem sardynki - pisze pan Tomasz. - Wtedy to dokładniej przyjrzałem się napisom na opakowaniu. Drobnym druczkiem producent napisał, że wewnątrz puszeczki znajduje się... SZPROT (z łacińska Sprattus sprattus). [więcej]
pismak, 22.10.2012 16:14|czytane: 2324 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zderzenie czołowe w Pleckiej Dąbrowie
W piątek o 21.03 w Pleckiej  Dąbrowie na k-92 kierujący fordem fiesta 58-letni mieszkaniec Kutna na prostym odcinku drogi zjechał na pas dla kierunku przeciwnego w wyniku czego doprowadził
do zderzenia czołowego z pojazdem audi, którym kierował 54-letni mieszkaniec powiatu konińskiego.


Obrażenia ciała w postaci wstrząśnienia mózgu, stłuczenia klatki piersiowej i złamania żeber doznał kierujący
fordem. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci KPP Kutno. [więcej]
pismak, 22.10.2012 15:59|czytane: 1339 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zakleszczony kierowca na Objazdowej
Wczoraj około godz. 9.15 doszło do  groźnego wypadku na ulicy Objazdowej, gdzie zderzyły się dwa samochody osobowe volkswagen i daewoo. Zostały  ranne dwie osoby.

Zderzenie aut było na tyle silne, że kutnowscy strażacy musieli uwolnić kierowcę volkswagena przy użyciu specjalistycznego sprzętu hydraulicznego.

Na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 92 z drogą prowadzącą w kierunku miejscowości Wożniaków kierujący samochodem daewoo nubira 27-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego nie dostosował się do sygnalizatora , który nadawał sygnał czerwony dla jego kierunku  wjechał na skrzyżowanie i doprowadził do zdarzenia z prawidłowo jadącym pojazdem volkswagen golf - mówi st. asp. Paweł Witczak, oficer prasowy KPP Kutno. - W wyniku zdarzenia ogólnych potłuczeń doznał kierowca golfa oraz jego pasażerka. Oboje zamieszkali w Kutnie. Kierujący trzeźwi. [więcej]
pismak, 22.10.2012 10:24|czytane: 1567 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Podpalacz z Krośniewic wciąż groźny
Kutnowska Straż Pożarna zanotowała wczoraj kolejne podpalenie pustostanów w Krośniewicach. Tym razem podpalony został opuszczony budynek na ulicy Kolejowej 25. Podpalacz działa w niedziele w godzinach wieczornych i nocnych. W ubiegłym tygodniu strażacy wyjeżdżali do pożaru pustostanu na ulicy Poznańskiej, a wczoraj  o godz. 23.27 na ulicę Kolejową. [więcej]
pismak, 22.10.2012 10:14|czytane: 1639 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
W Pniewie spłonęły dwie osoby
Kobieta i mężczyzna spłonęli wczoraj w domu jednorodzinnym w Pniewie. O godz. 21.56 strażacy wyjechali do zdarzenia. Ratownicy podjęli próbę resuscytacji, niestety oboje lokatorzy już nie żyli. Pożar wybuchł prawdopodobnie w wyniku niedopałka papierosa.

Kutnowscy policjanci wyjaśniają okoliczności śmierci dwóch mieszkańców wsi w gminie Bedlno. Przyczyną było najprawdopodobniej zaczadzenie. Jak wynika z wstępnych ustaleń do tragedii doszło pomiędzy godziną 14.00 -20 października a 8.45- 21 października w budynku jednorodzinnym w gminie Bedlno - mówi st. asp. Paweł Witczak, oficer prasowy KPP Kutno. - Śmierć poniosła 93-letnia lokatorka i jej 62-letni syn. Interweniujący na miejscu strażacy jako najbardziej prawdopodobną przyczynę zgonu podali zaczadzenie. [więcej]
pismak, 22.10.2012 10:02|czytane: 2012 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Strefa wolnego słowa: Spotkanie z dziennikarzem Wojciechem Sumlińskim we wtorek
Kutnowski Dom Kultury zaprasza 23 października o godz. 18.00 na spotkanie z dziennikarzem śledczym Wojciechem Sumlińskim autorem książki "Z mocy bezprawia. Thriller, który napisało życie". Ta książka to niewątpliwy dowód na to jak bardzo polskie społeczeństwo jest oszukiwane i jak błędną ma ocenę, głosując w wyborach.

Jak to możliwe, że w wolnej Polsce śledztwo w sprawie ujawnienia wszystkich osób odpowiedzialnych za śmierć błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki trwa od ponad 20 lat i utknęło w martwym punkcie. Jak to się stało, że prezydent Aleksander Kwaśniewski wolał "zaśpiewać i zatańczyć", niż stanąć przed Sejmową Komisją Śledczą. Odpowiedzi na te wszystkie pytania są zawarte w książce "Z mocy bezprawia", dając sugestywny i przekonujący obraz czegoś, czego oficjalnie nie ma, a co od lat podskórnie niszczy naszą Ojczyznę i tych, którzy usiłują to zdemaskować.Na spotkanie zapraszamy do Centrum Teatru Muzyki i Tańca, (Dom Dochodowy Straży Ogniowej, ul. Teatralna1) Poprowadzi je Artur Fryz.Wstęp wolny.

Wojciech Sumliński (ur. w 1969 r. w Warszawie)  polski dziennikarz śledczy, autor książek reporterskich, absolwent psychologii Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie. Pracował w "Życiu", "Gazecie Polskiej" i "Wprost". Autor licznych reportaży i programów w TVP: "Oblicza prawdy" o dzialalności SB i magazynu śledczego 30 minut". Autor scenariusza filmowego o śmierci ks. Popiełuszki napisanego dla Agencji Filmowej TVP. Obecnie wspołpracuje z Frondą i magazynem śledczym Focus, pisze kolejne książki i jest redaktorem naczelnym Tygodnika Podlaskiego. Autor książek Kto naprawdę go zabił, Warszawa 2005, Teresa, Trawa, Robot. Największa operacja komunistycznych służb specjalnych Warszawa 2009, Z mocy bezprawia. Thriller, który napisało życie Warszawa 2011. [więcej]
wandea, 22.10.2012 09:45|czytane: 1656 razy|29 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wyniki: Piłka nożna
III LIGA
MKS KUTNO – WARTA SIERADZ                2 : 1  /1 : 0/
Bramka dla MKS : Dariusz Lipiński, Jakub Kustra
Trener : Kamil Socha
Kierownik : Andrzej Królak
V LIGA
STAL GŁOWNO –   MKS KUTNO II                0 : 1  /0 : 0/
Bramka dla MKS : Bartłomiej Lewańczyk
Trener : Andrzej Grzegorek
Kierownik : Krzysztof Rogala

PIŁKA NOŻNA MŁODZIEŻOWA
WOJEWÓDZKA LIGA IM JERZEGO MICHAŁOWICZA
MKS MAVEX KUTNO –  WKS WIELUŃ           6 : 1 /2 : 1/ 
Bramki dla MKS : Adrian Bartczak – 3, Adrian Pęgowski, Adrian Krzymieniewski, Dominik Dębowski. Trener : Tomasz Kaba [więcej]
redaktor, 22.10.2012 09:42|czytane: 2432 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Wyniki: Koszykówka
WOJEWÓDZKA LIGA KADETEK– U -16
MKS KUTNO –  MUKS WIDZEW ŁÓDŹ
/6 : 28, 5 : 34, 8: 23, 16 : 13, / 35 : 98
MKS KUTNO –  UKS TRÓJKA SIERADZ
/25 : 13, 18 : 10, 14 : 6, 38 : 8, / 95 : 37

MKS KUTNO : Tomasz PASIŃSKI – trener, Marcin BOGDAŃSKI – kierownik drużyny,  zawodniczki : Weronika BOGDAŃSKA – 0 i 2, Kinga CHODOROWSKA – 0 i 2, Martyna BOROWIECKA – 7 i 8, Angelika GABRYSIAK – 0 i 15, Anna WALICKA – 10 i 12, Wiktoria NOWAK – 0 i 4, Paulina Kacprowicz – 16 i 32, Justyna SZCZESIAK – 0 i 10, Oliwia WOŹNIAK – 0 i 4, Paulina JĘDRZEJCZAK – 0 i - , Małgorzata LESICKA – 2 i 2, Klaudia PODORSKA – 0 i 4,  Blanka Zawierucha – - i 0 .  

WOJEWÓDZKA LIGA  MŁODZICZEK – U - 14
UMKS KSIĘŻAK ŁOWICZ–  MKS KUTNO
/15 : 17, 17 : 10, 11: 21, 14 : 21, / 57 : 69 [więcej]
redaktor, 22.10.2012 09:40|czytane: 2081 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Koncert Tadeusza Woźniaka na 100-lecie kościoła na Łąkoszynie
Dziś w Kościele p.w. Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Kutnie przy ulicy Łąkoszyńskiej o godz. 9.00 odbyła się uroczysta msza św. z okazji 100-lecia kościoła.

Koncert Tadeusza Woźniaka na 100-lecie kościoła na Łąkoszynie, ./upload/articles_pakiety/17720/05_obraz.jpg
Koncert Tadeusza Woźniaka na 100-lecie kościoła na Łąkoszynie, ./upload/articles_pakiety/17720/02_obraz.jpg
Koncert Tadeusza Woźniaka na 100-lecie kościoła na Łąkoszynie, ./upload/articles_pakiety/17720/03_obraz.jpg


Z kolei  o godz. 19.00 po mszy świętej odbył się koncert Tadeusza Woźniaka. Na program koncertu złożyły się najbardziej znane ballady Woźniaka, ale również te mniej osłuchane już utwory.

Parafia Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Kutnie znajduje się na terenie dekanatu Kutno-św. Michała Archanioła w diecezji łowickiej. Powstała w 1359 roku. Kościół jest murowany, neogotycki, bazylikowy, zbudowany w latach 1909 - 1911 wg projektu arch. S. Bowbelskiego. [więcej]
redaktor, 21.10.2012 22:36|czytane: 1737 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Taneczne przygotowanie do sylwestrowego szaleństwa
Sylwestrowy kurs tańca w parze  – to taneczne przygotowanie do parkietowego szaleństwa.Oferta Studia Tańca Alibi jest specjalnie przygotowana dla tych, którzy nie umieją tańczyć  bądź są znudzeni zbyt małą liczbą figur w swoim tańcu. Kurs pozwala nauczyć się swobody w tańcu i prowadzenia partnerki.

Program zajęć zawierać będzie tylko najpotrzebniejsze tańce użytkowe (disco samba, discofox ) bardzo przydatne na parkiecie. Na kursie nabierzesz pewności siebie i bez obaw przetańczysz całą noc - mówi organizator Dorota Ciołkowska ze Studia Tańca Alibi. - Zrób pierwszy krok my pokażemy Ci następne.

Pierwsze zajęcia: 7 listopada w Kutnowskim Domu Kultury, termin zajęć: Środa  godz. 18.00-19.00 Cena kursu: 50 zł od osoby (4 zajęcia po 60 minut).

Istnieje możliwość stworzenia własnej grupy zamkniętej składającej się np. ze znajomych. Minimalna liczba kursantów to 6 par - dodaje Ciołkowska. [więcej]
pismak, 21.10.2012 21:08|czytane: 1261 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Obwodowy Układ Nerwowy. Wystąpienie teraz będzie moje, wystąpienie, nazywam się Kasia Pawłowska
Wczoraj w Kutnowskim Domu Kultury na sali baletowej mogliśmy oglądać spektakl "Oun" Teatru Porywaczy Ciał. Wystąpienie teraz będzie moje, wystąpienie, nazywam się Kasia Pawłowska - zaczęła artystka.

Obwodowy Układ Nerwowy to autorski projekt Katarzyny Pawłowskiej, aktorki, reżyserki i współtwórczyni Teatru Porywacze Ciał z Poznania. Jego premiera odbyła się pięć lat temu podczas Festiwalu Malta. Projekt był prezentowany też na wielu teatralnych festiwalach. Katarzyna Pawłowska wystąpiła w Kutnie w ramach 35. Łódzkich Spotkań Teatralnych.

Obwodowy Układ Nerwowy. Wystąpienie teraz będzie moje, wystąpienie, nazywam się Kasia Pawłowska, ./upload/articles_pakiety/17717/01_obraz.jpg
Obwodowy Układ Nerwowy. Wystąpienie teraz będzie moje, wystąpienie, nazywam się Kasia Pawłowska, ./upload/articles_pakiety/17717/12_obraz.jpg
Obwodowy Układ Nerwowy. Wystąpienie teraz będzie moje, wystąpienie, nazywam się Kasia Pawłowska, ./upload/articles_pakiety/17717/17_obraz.jpg


Performance-monodram "Oun"  Pawłowskiej to wybuch ekspresji i prowokacji. Spektakl wymagał niewątpliwie reakcji widzów. Na szczęście nie zabrakło ich w sobotni wieczór w domu kultury. Około 40 osób zostało wciągniętych w show, w teatr. Monodram był rodzajem spotkania, konfrontacji, współdziałania, na emocje odpowiadano emocjami. Aktorka z zaangażowaniem godnym podziwu dobijała się do kutnowskiego widza. Trudno powiedzieć czy taki performance powoduje komfort odbioru sztuki czy raczej dyskomfort.Ale na pewno można powiedzieć, że tym razem w Obwodowym Układzie Nerwowym interaktywnymi, życiodajnymi aktorami byli kutnianie manipulowani zgrabnie przez Pawłowską. Oun więc tętnił energią aktorki i reakcjami publiczności.

Działanie z pogranicza perfomrance i live act  wykorzystują zazwyczaj nietypowe przestrzenie, nietypowe tzn. odteatralnione, bliższe życiu i o innej energii oraz ładunku niż sala teatralna, miejsca z ich "naturalnym oświetleniem" tzn. zastałym tamże. Pawłowska z powodzeniem poradziła sobie na sali baletowej  w swoim "wystąpieniu".

Po spektaklu odbyła się rozmowa z Porywaczami Ciał. Maciaj Adamczyk (druga połowa teatru) nagrywał monodram i również z nim kutnowska publiczność mogła porozmawiać. Najważniejsze jest spotkanie i przepływ energii, nigdy nie wiesz co się stanie i to jest ciekawe i fascynujące - powiedział eKutno.pl jeden z widzów.

Natomiast dziś o godz 19.00 zapraszamy do Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie na spektakl muzyczny "Matka Gyubala Wahazara" na motywach sztuk Witkacego. Bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasie CTMT. [więcej]
kultura, 21.10.2012 18:04|czytane: 1687 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Trwa zarybianie zbiornika w Oporowie
Tydzień temu na zbiornikach w Oporowie Koło Miejskie PZW Nr 2 w Kutnie zaczęło okres zarybień. Wędkarze kontynuują ten proces. Do tej pory zostało wpuszczone do zbiornika ponad 300 kg karasia srebrzystego.

Trwa zarybianie zbiornika w Oporowie, ./upload/articles_pakiety/17716/01_obraz.jpg
Trwa zarybianie zbiornika w Oporowie, ./upload/articles_pakiety/17716/02_obraz.jpg


Drugim jesiennym etapem będzie zarybienie leszczem w ilości pomiędzy 300 kg - 500 kg. Duża rozbieżność wagi spowodowana jest niewiadomą ilością prognozowanego odłowu. Na wiosnę zostanie wpuszczony jeszcze 600 kg karasia i 200 kg karpia. [więcej]
redaktor, 21.10.2012 15:13|czytane: 1795 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Na wątpliwości przed majówką i po, najlepsza jest nadzieja
Maj niesie radość! Kwitnie nadzieją na nieodgadnione. Przed chwilą odrodziliśmy się wraz z porami roku lub jak wolą wierzący w Boga... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas
W Łodzi można obejrzeć wyjątkową, fascynującą, jedyną w swoim rodzaju anatomiczną wystawę z cyklu BODY WORLDS & The Cycle of Life twórcy techniki plastynacji dr. Guntera von Hagensa. Wstęp na wystawę w... [więcej]
Sport
MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie
Dziś w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie Polfarmex Kutno przegrał z MKS Dąbrowa Górnicza 76:85. W kwartach było 28:25, 15:23, 10:24, 23:13. Dla Polfarmex Kutno punktowali: M. Marek 4, J. Jarecki 14, M. Sałasz 15, O. Emegano 4, M.... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Sprzedam Działkę budowlaną Sprzedam działkę budowlaną o powierzchni 938mkw, uzbrojoną, na nowo powstającym osiedlu Dybów II.... [czytaj więcej]
Sprzedam działkę rolną Sprzedam 55 arów ziemi w Luboradzu. Cena 17000. Telefon 509384718 lub 502515281.... [czytaj więcej]
Praca dla kucharki - Gostynin Potrzebna kucharka od zaraz.... [czytaj więcej]
UWAGA! ŁADNA DZIAŁKA! Sprzedam działkę budowlaną 1000m2 w spokojnej okolicy, w odległości 0,5 km od granicy Kutna, przy drodze asfaltowej Zawady - Wojciechowice. Na działce znajduje się instalacja elektryczna i wodn... [czytaj więcej]
UWAGA! ŁADNA DZIAŁKA! Sprzedam działkę budowlaną 1000m2 w spokojnej okolicy, w odległości 0,5 km od granicy Kutna, przy drodze asfaltowej Zawady - Wojciechowice. Na działce znajduje się instalacja elektryczna i wodn... [czytaj więcej]
Praca dodatkowa dla każdego – plus poradnik rnWitajrnrnWiarygodna, bezpieczna i sprawdzona oferta dodatkowego zarobku. Program jest na rynku od ponad 13 lat. Jest to najprostsza droga do zarobienia dodatkowych pieniędzy. W pełni wypłacalna. ... [czytaj więcej]
wynajmę Wynajmę lub sprzedam mieszkanie w centrum Kutna, stare budownictwo. – TBS. Mieszkanie jest wysokie, ciepłe, z cegły, na I piętrze. Dwa pokoje (duży pokój 20 m), drugi ok.13 m. kuchnia, ła... [czytaj więcej]
Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C9 Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C912 C912 C914 2812 3512 tel.725 361 836 (sieć Plus) kupie Władymirca T-25 t25 MTZ80 MTZ82 MF135 MF2... [czytaj więcej]
Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C9 Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C912 C912 C914 2812 3512 tel.725 361 836 (sieć Plus) kupie Władymirca T-25 t25 MTZ80 MTZ82 MF135 MF2... [czytaj więcej]
Servis Masz kłopot z komputerem? Zadzwoń. Naprawa w domu klienta. Szybko i tanio. Oferuje pomoc i doradztwo przy rozbudowie oraz modernizacji sieci , komputera oraz doborze oprogramowania.... [czytaj więcej]
Działające serwisy www - sprzedam Na sprzedaż mam serwisy internetowe - gotowe i działające - każdy ma po kilka lat. Serwisy są odwiedzane i na autorskim oprogramowaniu. www.sogl.pl (8 lat, 120-270uu/dzień, 10-70tys odsłon/dzie... [czytaj więcej]
Pracownik / pracownica przetwórstwa mięsnego (Lekkerkerk, Holandia) AP Grupa s.c. (numer certyfikatu Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia: 11282), dla Pracodawcy holenderskiego firmy SRS Personeel B.V., realizuje procesy rekrutacji i selekcji Pracowników w branży... [czytaj więcej]
KURS STYLIZACJI PAZNOKCI Zapraszamy na kolejne kursy stylizacji paznokci ! Każdy kurs to szkolenie ośmiogodzinne zawierające treści teoretyczne oraz praktyczne. Kursantki pracują na modelkach. SOBOTA, 27 maja - metod... [czytaj więcej]
KURS STYLIZACJI PAZNOKCI Zapraszamy na kolejne kursy stylizacji paznokci ! Każdy kurs to szkolenie ośmiogodzinne zawierające treści teoretyczne oraz praktyczne. Kursantki pracują na modelkach. SOBOTA, 27 maja - metod... [czytaj więcej]
Dom 8km od Kutna sprzedam Sprzedam dom murowany 8 km od Kutna przy asfaltowej drodze na ogrodzonej działce ok 1200 mkw. 2 pokoje, kuchnia, łazienka z WC, przedpokój CO węglowe. Może być umeblowane i ze sprzętem AGD. ... [czytaj więcej]
Jesteś dorosły i chcesz mówić po niemiecku? Witaj,rnSpecjalizuję się w nauce języka niemieckiego przez Skype.rnSkutecznie uczę osoby, które pracują w Polsce, za granicą lub jadą rndo Niemiec, Austrii i Szwajcarii.rn rnMam na imię Jolan... [czytaj więcej]
Sprzedawca / Sprzedawczyni Jesteśmy znaną marką, liderem w swojej kategorii. Nasze sklepy znajdują się w najlepszych Centrach Handlowych w Polsce. Zależy nam na stałym rozwoju, dlatego poszukujemy kreatywnych osób do sk... [czytaj więcej]
Legginsy RUN BABY RUN Legginsy sportowe do każdego rodzaju ćwiczeń: do biegania, na fitness, czy taniec. Doskonała sportowa dzianina oddychająca, elastyczna, pracuje z Twoim ciałem. Szeroki wzmacniany pas pozostaje n... [czytaj więcej]
Segment Oddam za darmo segment. ... [czytaj więcej]
Opiekun/ka seniora Josefa po zawale, 68 lat InterKadra jest działającą na rynku europejskim renomowaną Agencją Pracy Tymczasowej, Doradztwa Personalnego oraz Pośrednictwa Pracy na terenie RP i za granicą, wpisaną na podstawie Certyfikat... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Łazarz Marek Charłocy:
1 minut temu
no co ty ? a sufler, januszek czy inny adam ? to ci naukowcy pełna gębą \
Beniamin Kurojed:
4 minut temu
Leopold to martwe ciało. Takie bez serca i bez duszy śmierdzące ciało. Ludzki szkielet to przy nim rewelacja. Nie wstydźmy się swojej anatomii.
Ursus Wincenty Hwalibog:
2
 · 
5 minut temu
donosiciel się znalazł zas...y
Przemysław Okoń:
3
 · 
10 minut temu
piotrze kmita, a ja się zgadzam z wpisem Rufina bo jest to wpis mądry , rzeczowy itd. Dlatego zrób co masz zrobić mafijny fagasie ,a potem pisz na Berdyczów i pochwal się tym jaki jesteś głupi i mierny . hahahahahahaha
Beniamin Kurojed:
2
 · 
18 minut temu
Jaka mac, taka nać.
Beniamin Kurojed:
2
 · 
24 minut temu
Bo w Polsce dzisiaj to się dzieje tak: naukowców dużo, a uczonych brak. I co? I nic!
Beniamin Kurojed:
2
 · 
28 minut temu
Kiedyś "Kasprowicz" to było coś. Teraz "Kasprowicz" to nic.
Apoloniusz Błaszkowski:
2
 · 
2 godzin temu
Człowieczku przecież takie zdjęcia są w książkach do anatomii , biologi , nauki o człowieku. Co cię w nich drażni? To przecież pokazuje twoje ciało a co brzydzisz się nim?
Apoloniusz Błaszkowski:
2 godzin temu
Janusz i tobie podobni . Z was nie zrobią preparatów bo trudno doszukać się mózgu.
Dominik Neoforensis:
2
 · 
3 godzin temu
Córeczki z wielkimi dupami trzeba napaść i napoić.
Dacjan Tetyaniec:
4 godzin temu
Żeby tylko na szkło
Edgar Puch:
4 godzin temu
Ten ma największe hojności porywy,Komu fortuna odmówiła mienia;A ten najbardziej bywa gadatliwy,Co nie ma właśnie nic do powiedzenia.
Edgar Puch:
5 godzin temu
Tam, gdzie w sercach bezmyślność i bierność,Krzewić się może tylko ciemnota i mierność.
Emilian Tymna:
6 godzin temu
Jak się pracuje w PR i używa takich sformułowań i ma się tak ubogie słownictwo i kompletny brak kultury to zostaje tylko miejska micha
Olimpia Wilkowszczak:
6 godzin temu
Nowoczesna w Kutnie nieźle zaczęła, ale gdy dołączył radny Ziółkowski plus pewna pani - miłośmiczka Łebskiego, to partia znalazła się w locie pikującym. Nie wiem, czy to wszystko się dzieje za zgodą pana Tomasza czy też on po prostu nie panuje nad pewnymi rzeczami.
Gaweł Wacowski:
6 godzin temu
Program Nowoczesnej to wartości i cle Czyżby główną wartością była micha, a celem micha?
Przemysław Zwowitzki:
6 godzin temu
Zanim mieszkańcy gminy połapią sie, Burzyński swojego człowieka wsadzi, będzie zmiana z buraka na kartofla z Adamowic.
Czesław Boguszewski:
6 godzin temu
Ten nasz błądzący w ciemnościach brat swędrowski to tak się nadaje na dobrego księdza pasterza jak brat burzyński na dziada kościelnego, a brat debich na słowika organistę. Omijam z daleka tą ciemnotę, głupotę i niecnotę. Szkoda marnować czas na paciorki, fikołki i koziołki. Babcia mówiła, że oni więcej złego niż dobrego czynią. Czuwajmy bo jak wyżej. Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą. Przekroczmy próg nadziei.
Czesław Boguszewski:
3
 · 
7 godzin temu
KCI powinni zamknąć na wieki. Tam tylko syf, kiła i mogiła. Zbój, zupa i kamieni kupa. Taka bezmózgowa dzicz bez wiary i kultury tam pracuje. Znam ich. Z jednym chodziłem do szkoły. Sami sobie bzdurne posty piszą. Żenada. Szkoda czasu tracić na czytanie i oglądanie tego beznadziejnego badziewia. Wolę z sikorkami pogadać albo z kumplami w bridża pograć lub rowerem pojeździć. Nie stać mnie na marnowanie czasu na pierdoły.
Flawiusz Marcynk:
3
 · 
7 godzin temu
Byłam na tej wystawie, GENIALNA, polecam wszystkim. Zdjęcia jak na panujące tam warunki świetne. Brawo dla fotografa i Pani Redaktor za podjęcie tematuNajciekawsze artykuły
 ·  64
4 dni temu
Czytelnicy pytają o zatrudnienie w Aquaparku Kutno i bezpłatne wejściówki
 ·  2
5 dni temu
Misje Święte w diecezji łowickiej. Wczoraj świadectwo Dobromira, dziś rozpoczęcie misji w Głogowcu
 ·  101
6 dni temu
WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno
 ·  3
6 dni temu
Kutnowskie firmy otrzymały wsparcie na innowacyjne projekty z branży motoryzacyjnej
 ·  29
10 dni temu
Co będzie w budynku po PZU w centrum Kutna?
 ·  21
11 dni temu
Dziś w TVP 1 historia byłego policjanta z Kutna
 ·  8
11 dni temu
Czytelnicy pytają: Kiedy wreszcie będzie nowa nawierzchnia na drodze Łanięta - Kąty?
 ·  29
19 dni temu
Gorąca dyskusja o opłatach za wodę i ścieki w Gminie Kutno. Radni zaproponowali podwyżki
 ·  89
19 dni temu
Będzie nowy stary Zarząd Powiatu w Kutnie?
 ·  51
19 dni temu
Ogłoszenia o manifestacji kutnowskiego ONR pod lupą łódzkiej prokuratury
 ·  11
20 dni temu
Proces Łukasza K. Media musiały opuścić salę rozpraw
 ·  5
20 dni temu
Bronka Nowicka w Kutnie. Dziecko martwi się, bo nie umie nakarmić kamienia
 ·  12
21 dni temu
Prokuratura Regionalna w Łodzi: Były policjant nie popełnił przestępstwa na komendzie
 ·  16
21 dni temu
Czyszczenia Królewskiej na Majówkę nie będzie, ale różana fontanna już tryska
 ·  12
23 dni temu
Twarzą w twarz Proletaryat w Kutnie
 ·  92
24 dni temu
Czytelnicy pytają, rzecznik starostwa odpowiada. Koszty kasacji i bezkrólewie
 ·  2
24 dni temu
Inwestycje PLK S.A.: Odnowione perony, wiadukt na Troczewskiego i przystanek Azory
 ·  88
24 dni temu
Radnej PSL przedłużono zatrudnienie w ośrodku. Nie ze mną te numery, Brunner
 · 
25 dni temu
Łukasz Wójcik: Podniebne przygody i wielka pasja
 · 
25 dni temu
Promocja szkół w coraz lepszym wydaniu. Powiatowe targi edukacyjne dla gimnazjalistów
 ·  247
26 dni temu
Kasacja starosty oddalona. Debich musi odejść
 ·  3
26 dni temu
Laureaci Super Pulsów Żychlina 2017
 · 
27 dni temu
W Komadzynie płonęła naczepa pełna trocin. Ruch na A1 odbywa się jednym pasem
 ·  2
30 dni temu
Premiery Teatru Puszek. Dobra zabawa i pouczający morał
 ·  105
31 dni temu
Praktyki samorządowe a wartości. Promocja prezydenta z naszych portfeli
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności