eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 25.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Skarga na starostę zasadna
Radni powiatowi nie mieli dziś wątpliwości i 9 głosami za, przy 8 wstrzymujących i 1 przeciw uznali skargę na starostę za zasadną. Mirosław Ruciński, członek zarządu tłumaczył radnym, iż przekroczenie terminu na rozpatrzenie sprawy wynikające z Kodeksu Postępowania Administracyjnego nastąpiło po stronie pracownika starostwa, nie starosty Mirosławy Gal-Grabowskiej.

Ale to starosta odpowiada za pracę starostwa i skarga bez wątpenia jest zasadna, bo termin został przekroczony - mówił radny Zbigniew Filipiak z Komitetu Obywatelskiego.

Skarga Stanisława Cichońskiego, mieszkańca powiatu kutnowskiego dotyczyła braku odpowiedzi Starostwa Powiatowego w Kutnie na jego pismo z 22 czerwca 2012 r. Skarżący prosił w nim o podjęcie działań umożliwiających mu zapewnienie dojazdu do jego pól w związku z budową autostrady Północ-Południe. 23 lipca br. Cichoński złożył kolejne pismo, ponieważ nie doczekał się odpowiedzi na poprzednie.

25 lipca br. starostwo odpowiedziało mieszkańcowi, że odcinek drogi biegnącej przez jego działkę jest własnością Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad i nie stawoi ciągu drogi powiatowej Mnich-Kotliska. [więcej]
wandea, 28.11.2012 16:47|czytane: 1676 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Powodzenie kutnowskich judoków
1 grudnia judocy z UKS IPPON MDK Kutno wystartują w Turnieju w Łodzi, a 2 grudnia we Włocławku. W ostatni weekend odnieśli oni sukces w Hali Gwardii Łódź, gdzie odbył się turniej 14 Edycji Ligii Szkolnej Dzieci i Młodzików.

UKS IPPON MDK KUTNO reprezentowało 5- ciu zawodników. Zajęli oni następujące lokaty: Witczak Hubert I miejsce w kategorii wagowej 33 kg, Rowiński Michał II miejsce w kategorii wagowej 45 kg, Kotkowski Adrian II miejsce w kategorii wagowej 51kg, Krężel Bartosz II miejsce w kategorii wagowej + 55kg, Zamorowski Wiktor II miejsce w kategorii wagowej 60kg. [więcej]
redaktor, 28.11.2012 16:23|czytane: 1226 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Burmistrz Żychlina wynagrodzi za wskazanie złodziei
Rada Miejska w Żychlinie i Burmistrz Żychlina przeznaczyli 3 000 zł na nagrodę dla osoby, która wskaże złodziei, którzy obrabowali pracowników Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żychlinie 26 listopada.

Informację na temat osób, które dopuściły się napaści i kradzieży należy kierować do policji. [więcej]
redaktor, 28.11.2012 16:17|czytane: 1990 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: 2. Sympozjum akwarystyczne w Żychlinie
Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
Pod patronatem eKutno.pl:

[więcej]
redaktor, 28.11.2012 16:14|czytane: 1181 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Afera mieszkaniowa w prokuraturze
Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w procedurze przydziału mieszkania komunalnego dla radnego Tomasza Michalskiego do Prokuratury Okręgowej w Łodzi i do wiadomości Prokuratury Generalnej wysłała grupa radnych Rady Miasta Kutna.

Prokuratura Okręgowa odesłała 26 listopada br. zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Kutnie z prośbą o zajęcie stanowiska do 31 grudnia 2012 r. Zawiadomienie zawierało wniosek o wyłączenie kutnowskiej prokuratury z postępowania. Teraz Sławomir Erwiński, Prokurator Rejonowy podejmie decyzję w tej sprawie.

Radni w zawiadomieniu piszą: W związku z naruszeniem obowiązującego porządku prawnego oraz złamaniem obowiązującej procedury przydziału mieszkań komunalnych w Kutnie zgłaszamy podejrzenie popełnienia przestępstwa w zakresie:
1. Poświadczenia nieprawdy przez radnego Tomasza Michalskiego, który w podaniu o mieszkanie komunalne zgłosił dodatkowo dwie osoby pisząc „Mieszkanie to pozwoli zamieszkać mi wraz z rodziną, zapewni godziwe warunki do rozwoju i nauki dziecka oraz pomoże w ustabilizowaniu sytuacji finansowej i rodzinnej”
2. Rażącego naruszenia zapisów uchwały Rady Miasta Kutno z dnia 29 czerwca 2012r.w sprawie zasad wynajmowania lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu Miasta Kutno przez z-cę prezydenta Jacka Boczkaję, który w dniu 30.12.2011r. (jest to również data wpływu podania) na podaniu radnego Tomasza Michalskiego bez przeprowadzenia obowiązującej procedury wyraził zgodę  na przydział mieszkania i następnie podpisał w dniu 2.01.2012r. skierowanie do zamieszkania dla Tomasza Michalskiego.
3. Niedopełnieniu obowiązku właściwego nadzoru prezydenta Zbigniewa Burzyńskiego nad działalnością swojego zastępcy. Prezydent nawet w sytuacji kiedy powziął informacje od p. Anny Starczewskiej o procedurze przydziału mieszkania ,  nie podjął żadnych działań w ramach sprawowanego nadzoru i nie sprawdził zgodności tej procedury z obowiązującym prawem. Również późniejsze wypowiedzi prezydenta do protokołu komisji rewizyjnej świadczą o zaniechaniu wdrożenia procedury kontrolnej .
[więcej]
wandea, 28.11.2012 14:50|czytane: 3539 razy|67 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dofinansowanie na windy i sprzęt rehabilitacyjny dla szpitala
150 tys. zł otrzyma Kutnowski Szpital Samorządowy sp. z o. o z PEFRON poprzez Starostwo Powiatowe na remont dwóch wind towarowych.

Starostwo pozyskało środki na remont dwóch wind. Zdecydowaliśmy że przecznaczymy je na windy towarowe, które przewożą pacjentów i sprzęt specjalistyczny - mówił dziś na sesji Rady Powiatu w Kutnie Piotr Okoński, prezes szpitala. - Oczywiście 6 wind potrzebuje tego remontu, ale myślę że te inwestycje nastąpią w późniejszym czasie.

200 tys. zł z kolei szpital bezpośrednio pozyskał z Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi na zakup sprzętu rehabilitacyjnego. [więcej]
wandea, 28.11.2012 14:14|czytane: 1468 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Gdzie jest Nemo? W Kinie KDK od piątku
Wioleta Rzepka i Kinga Wyrzykowska wygrały dwa podwójne zaproszenia na przygody w 3 D małego Nemo. Nagrodzona Oscarem za najlepszy pełnometrażowy film animowany produkcja „Gdzie jest Nemo” powraca na ekrany kin - po raz pierwszy w technologii Disney Digital 3D™.

Oto opowieść o wielkiej podwodnej przygodzie nadopiekuńczego błazenka imieniem i jego syna Nemo. Los rozdziela ich w okolicy Wielkiej Rafy Koralowej, gdzie Nemo zostaje niespodziewanie zabrany z oceanu i trafia do akwarium w gabinecie dentysty. Wspierany przez Dory, towarzyską, ale strasznie zapominalską rybkę z gatunku pokolców królewskich, Marlin wyrusza w niebezpieczną podróż, by ratować swojego syna. Nemo tymczasem opracowuje własne plany powrotu do domu.

30.11.2012 i 03-05.12.2012 (piątek i od pon. do środy)
godz. 16.30   GDZIE JEST NEMO 3D
godz. 18.30   POKŁOSIE                                                                                 
godz. 20.30   LOOPER – PĘTLA CZASU

01-02.12.2012 (sobota, niedziela)
godz. 14.30 i 16.30   GDZIE JEST NEMO 3D
godz. 18.30   POKŁOSIE                                                                                                
godz. 20.30   LOOPER – PĘTLA CZASU

6 grudnia 2012 godz.17.00 MIKOŁAJKI w kinie KDK                        
GDZIE JEST NEMO 3D [więcej]
kultura, 28.11.2012 14:11|czytane: 1700 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Papierowy świat zwierząt w Urzędzie Miasta
Zbigniew Wdowiak, zastępca prezydenta Kutna otworzył dziś w Urzędzie Miasta wystawę pokonkursową pt. „Papierowy świat zwierząt” organizowaną przez  Kutnowski Klub Origami przy Młodzieżowym Domu Kultury. Miasto ufundowały dla dzieci i młodzieży atrakcyjne nagrody. Najmłodszy 3-letni autor pracy plastycznej otrzymał specjalne wyróżnienie.

Papierowy świat zwierząt w Urzędzie Miasta, ./upload/articles_pakiety/18138/01_obraz.jpg
Papierowy świat zwierząt w Urzędzie Miasta, ./upload/articles_pakiety/18138/12_obraz.jpg
Papierowy świat zwierząt w Urzędzie Miasta, ./upload/articles_pakiety/18138/23_obraz.jpg


Komisja w składzie: Lilia Marciniak - plastyk Młodzieżowego Domu Kultury, Anna Góra - Kutnowski Klub Origami, MDK i Nadia Stolińska - Kutnowski Klub Origami spośród 143 prac z 18 placówek z Kutna i powiatu kutnowskiego oraz dopuszczone do konkursu placówki z Przemyśla - przyznała następujące miejsca i wyróżnienia w czterech kategoriach:

W KATEGORII  PRZEDSZKOLA (4-5 lat):
I  Nastia Florczak MPI nr 3 w Kutnie
I Marek Dziarkowski SP nr 6 w Kutnie
II Antonina Zdziarska MPI nr 3  w Kutnie
II Amelia Śniecikowska MPI nr 3  w Kutnie
III Oliwia Tomasik PM nr 16 w Kutnie
III Martyna Kustosik PM nr 16 w Kutnie
wyróżnienie Maja Ignaczewska MPI nr 3  w Kutnie   
wyróżnienie Katarzyna Wiklak PM nr16 w Kutnie
wyróżnienie Bartosz Kotliński GM w Dąbrowicach
wyróżnienie Karolina Humańska PM nr 17 w Kutnie [więcej]
Krecik, 28.11.2012 14:06|czytane: 2001 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Rezerwuj bilety! W kutnowskim Kinie przedpremierowe pokazy filmu HOBBIT. NIEZWYKŁA PODRÓŻ
W Kinie Kutnowskiego Domu Kultury pod koniec grudnia odbędą się przedpremierowe pokazy filmu HOBBIT. NIEZWYKŁA PODRÓŻ. To wyjątkowo dobra wiadomość dla kutnowskich wielbicieli Bilbo Bagginsa i fantastyki, ponieważ film zobaczą przed widzami w całej Polsce.

Polska premiera filmu odbędzie się 28 grudnia, a w Kutnie będzie można film obejrzeć 26 i 27 grudnia.  Już dziś zapraszamy do rezerwacji biletów, tym bardziej, że to specjalne wydarzenie w Kinie KDK. Film w repertuarze kina będzie oczywiście grany też premierowo od 28 grudnia w wersji 2D i 3D.

[więcej]
wandea, 28.11.2012 13:46|czytane: 1344 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
W czwartek Funk&Pop Session
Szkoła Muzyczna w Kutnie zaprasza na koncert  "Funk&Pop Session" jutro o godzinie 17:00 w Centrum Teatru Muzyki i Tańca. Bilet 5 zł.

Na program koncertu złożą się trzy bloki muzyczne w wykonaniu Combo Jazzowe PSM I i II st. w Kutnie,ZbigBand, TeachersFunkyStuff. Koncert poprowadzi Paweł Zielak, nauczyciel kutnowskiej szkoły muzycznej, saksofonista, kompozytor i aranżer. [więcej]
kultura, 28.11.2012 09:31|czytane: 1292 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Promują zdrowy tryb życia w POW we Franiciszkowie
Wczoraj  w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej we Franciszkowie gm.Łanięta została zorganizowana impreza prozdrowotna  antytytoniowa, promująca zdrowy stylu życia wolny od nałogu palenia papierosów.

Promują zdrowy tryb życia w POW we Franiciszkowie, ./upload/articles_pakiety/18134/01_obraz.jpg
Promują zdrowy tryb życia w POW we Franiciszkowie, ./upload/articles_pakiety/18134/02_obraz.jpg
Promują zdrowy tryb życia w POW we Franiciszkowie, ./upload/articles_pakiety/18134/03_obraz.jpg


Wykorzystano różne formy i metody przekazu informacji nt. uświadomienia potrzeby dbania o własne zdrowie. Wychowankowie zaprezentowali  przedstawienie o tematyce antynikotynowej, zainspirowane komiksem „Tytus, Romek i   A'Tomek”- księga XIII pt. „Kraina  Palaczy” ,wykonali  prace plastyczne informujące o szkodliwości palenia papierosów oraz  ekspozycje wizualne - informują pracownice  Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia z PSSE Kutno, które przeprowadziły pogadankę nt. zdrowego stylu życia i czynników jakie mogą zagrażać zdrowiu. [więcej]
pismak, 28.11.2012 09:08|czytane: 1528 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Mini stłuczka przy wjeździe do Kutna
Dziś w godzinach porannych na drodze nr 60 doszło do stłuczki. Samochód osobowy po zderzeniu z ciężarowym mercedesem z Piotrkowa Trybunalskiego ma wgiętą przednią maskę. Wygląda na to, że kierowcom się nic nie stało. Oba samochody stoją na poboczu w okolicach aquaparku. [więcej]
pismak, 28.11.2012 08:00|czytane: 1617 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKologia: Jesienno-zimowa czatownia
Dziś zapraszamy Państwa do obejrzenia zdjęć kilku gatunków ptaków wykonanych z czatowni. Czatownia to specjalna kryjówka, dzięki której zdecydowanie skraca się dystans między fotografującym a zwierzętami.

eKologia: Jesienno-zimowa czatownia, ./upload/articles_pakiety/18132/01_obraz.jpg
eKologia: Jesienno-zimowa czatownia, ./upload/articles_pakiety/18132/05_obraz.jpg
eKologia: Jesienno-zimowa czatownia, ./upload/articles_pakiety/18132/08_obraz.jpg


Mimo niewygód na jakie skazany jest często fotograf, wykonane prace zawsze nagradzają zdrętwiałe nogi, bolący kark i poranne przymrozki.  Na zdjęciach zobaczymy myszołowa zwyczajnego, młodego bielika, samicę błotniaka stawowego, srokę oraz bardzo inteligentne kruki. [więcej]
Papaver, 27.11.2012 18:17|czytane: 1573 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
W Mikołajki o zadaniach inwestycyjnych w budżetach samorządów w 2013 roku
Otwarte Czwartkowe Spotkanie Gospodarcze na temat "Zadań inwestycyjnych i projektów budżetów samorządów na rok 2013" z udziałem Prezydenta Miasta Kutna Zbigniewa Burzyńskiego oraz Starosty Kutnowskiego Mirosławy Gal - Grabowskiej odbędzie się w Regionalnej Izbie Gospodarczej w Kutnie 6 grudnia o godz. 12.00.

Zapraszamy zainteresowanych budżetami jednostek samorządu mieszkańców Kutna. [więcej]
pismak, 27.11.2012 17:37|czytane: 1133 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Bartosz Pietras wygrał konkurs plastyczno-przyrodniczy
Muzeum Regionalne w Kutnie rozstrzygnęło konkurs plastyczno-przyrodniczy "Szumi las wokół nas". W konkursie brało udział 39 prac nadesłanych ze Szkół Podstawowych nr 1, 4, 5, 6, 9 w Kutnie.

Jury w składzie: Lilia Marciniak – przewodnicząca, pracownik Młodzieżowego Domu Kultury w Kutnie Sylwia Kacalak - członek, pracownik Muzeum Regionalnego w Kutnie, Emilia Tarka - członek, pracownik Muzeum Regionalnego w Kutnie
rzyznało następujące nagrody:

I miejsce Bartosz Pietras Szkoła Podstawowa Nr 6 w Kutnie
II miejsce Julia Pałczyńska Szkoła Podstawowa Nr 1 w Kutnie
III miejsce Juliusz Terlecki Szkoła Podstawowa Nr 4 w Kutnie

Wręczenie nagród i dyplomów laureatom konkursu odbędzie się  29 listopada o godz. 12:00 [więcej]
kultura, 27.11.2012 17:31|czytane: 1195 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Świeć, gwiazdo świeć. Warsztaty dekoracji świątecznych
14-15 grudnia Kutnowski Dom Kultury zaprasza na rodzinne warsztaty dekoracji świątecznych. W piątek 14 grudnia o  16.00–19.00, w sobotę 10.00-15.00. Koszt – 30 zł od rodziny. Zgłoszenia należy dokonać do 10 grudnia, najlepiej . Liczba miejsc ograniczona.

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
Świeć, gwiazdo święć. Warsztaty dekoracji świątecznych
[więcej]
kultura, 27.11.2012 16:28|czytane: 1170 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Film "October Baby" w Kutnie. Ogólnopolska akcja pro-life "KoLiber dla życia"
W najbliższy czwartek o godz. 19.00 w kościele parafialnym św. Wawrzyńca w Kutnie odbędzie się pokaz filmu „October Baby”, który w Stanach Zjednoczonych bił rekordy popularności. Jest to poruszająca historia 19-letniej Hannah, która dowiaduje się, że jest adoptowanym dzieckiem, a jej problemy zdrowotne spowodowane są tym, że urodziła się dzięki nieudanej aborcji. Dziewczyna wybiera się w podróż, aby odszukać swoją biologiczną matkę. Scenariusz filmu został zainspirowany historią Gianny Jessen, która przeżyła własną aborcję.

Licencję na publiczne pokazy filmu w Polsce sfinansowało Stowarzyszenie KoLiber. Jest to część ogólnopolskiego tournée filmu, obejmującego 14 miast. Dotychczasowe projekcje w Trójmieście, Szczecinie, Białymstoku, Łomży i Warszawie spotkały się z dużym zainteresowaniem. To główny element projektu pro-life „KoLiber dla życia”, mającego na celu promocję ochrony życia ludzkiego od jego poczęcia, szacunku dla jego wartości oraz uświadomienie wagi problemu społecznego, jakim jest aborcja. Szczegóły przedsięwzięcia na stronie: www.dlazycia.koliber.org.W komitecie honorowym projektu znaleźli się: Przemysław Babiarz, Jacek Karnowski, ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, Sławomir Olejniczak, Grzegorz Braun, Łukasz Adamski i prof. Jacek Bartyzel. [więcej]
motylewski, 26.11.2012 21:05|czytane: 1319 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Afera mieszkaniowa w Kutnie dziś o godz. 16.15 w Interwencji Polsatu
Reportaż Ewy Pocztar-Szczerby z polsatowskiego programu Interwencja o pokrętnych kutnowskich proceduracho  przyznawania mieszkań komunalnych zobaczymy we wtorek o godz. 16.15.

Film tutaj [więcej]
redaktor, 27.11.2012 15:24|czytane: 3942 razy|52 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dwa konkursy ortograficzne w "Staszicu"
Przypominamy, że dyrekcja i nauczyciele języka polskiego Zespołu Szkół  Nr 1 im. St. Staszica organizują dla uczniów szkół  gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu  kutnowskiego konkurs ortograficzny  „O PIÓRO STAROSTY KUTNOWSKIEGO". Z kolei Dyrektor "Staszica" rzuca wyzwanie dziennikarzom i pracownikom instyucji samorządowych aby i oni zmierzyli się o w Konkursie ortograficznym "O pióro Dyrektora ZS nr1 w Kutnie". Regulaminy na stronie ZS nr 1.

Konkurs  jest przeznaczony dla uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych powiatu kutnowskiego.
Każda szkoła zgłasza do uczestnictwa w konkursie nie więcej niż 3 uczniów  (mogą  być wyłonieni we wcześniejszych eliminacjach wewnątrzszkolnych).Uczniowie  uczestniczą w konkursie pod opieką nauczyciela.

Konkurs zostanie przeprowadzony 6 grudnia w Zespole Szkół Nr 1 im.St.Staszica  w Kutnie. Wypełnione  karty zgłoszenia uczestników konkursu (do pobrania ze strony www.zs1kutno.pl) należy przesłać do 30 listopada na adres Zespołu Szkół Nr 1 im.St.Staszica, ul. Oporowska 7, 99-300 Kutno lub e-mail szkoły : zs1_kutno@interia.pl.

Tekst dyktanda oraz kryteria jego oceny opracowuje Komisja Konkursowa,  w skład której wchodzą nauczyciele języka polskiego Zespołu Szkół Nr 1 im.St.Staszica w Kutnie. [więcej]
pismak, 27.11.2012 10:44|czytane: 1291 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Tytan Kutno na trzecim miejscu
W ostatnią niedzielę odbyła się inauguracja Wojewódzkiej Ligi wyciskania sztangi leżąc w Łodzi /2012-1013/ . W pierwszych zawodach wystartowało ponad 100 zawodników w tym 13 z Tytana Kutno. 

Tytan Kutno na trzecim miejscu, ./upload/articles_pakiety/18077/01_obraz.jpg
Tytan Kutno na trzecim miejscu, ./upload/articles_pakiety/18077/02_obraz.jpg


Liga składa się z III rzutów /listopad,luty,kwiecień/ i suma punktów zdobytych indywidualanie, jak i drużynowo jest nagradzana na finale cyklu  - informuje Robert Feliniak z Tytana Kutno. W poprzednim sezonie 2011/2012 Tytan Kutno drużynowo zajął II miejsce a trzech zawodników indywidualnie stanęło na podium.

Podczas niedzielnych zawodów zawodnicy Tytana Kutno uklasowali się na lokatach :

Kat wagowa 66 kg
Szymon Nawrocki II miejsce ,wynik 125
Antoni Kaliński III miejsce , wynik 112,5 /weteran/
Mateusz Kaczmarek VI wynik 100 kg
Sebastian Adamczyk VII wynik 95 kg
Kat wagowa 83 kg
Mateusz Gajewicz II miejsce, wynik 200 kg/ I miejsce  w kategorii juniorów /
Piotr Stankiewicz XIV miejsce , wynik 100 kg [więcej]
pismak, 27.11.2012 10:32|czytane: 1783 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Świąteczne show w Leszczynku
OŚRODEK KULTURY GMINY KUTNO i Party Projekt zapraszają dzieci do 11 lat na ŚWIĄTECZNE SHOW czyli spotkanie ze Świętym Mikołajem i jego przyjaciółmi 21 grudnia o godz. 17.00-19.00, sala widowiskowa Ośrodka.

W programie 2-godzinnego show znalazły się:
- udział w animacjach i zabawach ze Śnieżynką
- przemiłe spotkanie z prawdziwym Świętym Mikołajem
- paczki dla dzieci z prezentami od Świętego Mikołaja
- spotkanie z magicznymi Elfami
- malowanie buzi dzieci w przepiękne wzory

WSTĘP DARMOWY! Bilety-wejściówki do odebrania w siedzibie Ośrodka Kultury Gminy Kutno w Leszczynku [więcej]
pismak, 24.11.2012 10:02|czytane: 1177 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Rozbój w biały dzień w Żychlinie
Wczoraj na ulicy Kościuszki w Żychlinie o 9.00 niezidentyfikowani mężczyźni napadli na pracownicę Miejsko-Gminnego Ośrodek Pomocy Społecznej.

Żychlińscy policjanci prowadzą czynności zmierzające do ujęcia sprawców rozboju.  Kobiecie ukradziono  50 tys. zł. [więcej]
pismak, 27.11.2012 09:37|czytane: 2599 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W czyich rękach bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców Kutna?
Kutnowski Szpital Samorządowy Sp. z o. o. jest w kiepskiej sytuacji. W samorządowej kuchni, jedni ciszej, drudzy głośniej, mówili o finansowej porażce lecznicy w Kutnie. Wydaje się, że kilka razy prezes szpitala Piotr Okoński mógłby postawić spółkę w stan upadłości, gdyby jej kapitał nie był sztucznie pompowany. Nie jest tajemnicą, że strata szpitala od ubiegłego roku systematycznie powiększa się jak ropiejący wrzód.  Wszyscy byli, jak się wydaje, tu na coś chorzy. Katarakta z oczu zarządu powiatu zeszła niestety dopiero dwa tygodnie temu i kolokwialnie mówiąc, zabrał on zabawki, odpowiedzialnemu za działkę bezpieczeństwa zdrowotnego w powiecie wicestaroście Konradowi Kłopotowskiemu.

Koalicja powiatowa zatrzęsła się w posadach, jednak nie o politykę tu chodzi, tylko o to, czy w Kutnie potrzebny jest szpital samorządowy, w którym pozornie przecież za darmo się leczymy (skoro płacimy ZUS co miesiąc, nie jest to bezpłatne lecznictwo), czy lepiej sprawdziłby się prywatny, który zarabiałby wprost na swojego właściciela i wszystko byłoby jasne i czyste. Decyzję niby podjęły wybrane w wolnych wyborach władze samorządowe poprzedniej kadencji i te obecnej, które próbują przypudrowanego zmartwychwstałego trupa SPZOZ wciąż przy życiu utrzymywać. A jaki tego skutek - mamy samorządową spółkę, która sobie nie radzi, bo jakby duszona przez wielką głodną wciąż ośmiornicę ledwo dyszy i prawie prywatny szpital, na którego nie wiadomo, kto ma wpływ i kto na nim zarabia. Lekarze kontraktowi zgodnym chórem powinni krzyknąć - Teraz My.

Komu zależy na upadłości kutnowskiego szpitala?

Używając medycznej nomenklatury członkowie zarządu powiatu zdecydowali się pacjentowi uratować życie, a nie przeprowadzić eutanazję. W tym celu właśnie dokonano zmiany w radzie nadzorczej i niewątpliwie zdyscyplinowano prezesa Okońskiego, jak i jego mocodawcę w zarządzie - Kłopotowskiego. Rykoszetem być może dostanie po powrocie do zdrowia Krzysztof W. Dębski, który w starostwie powiatowym zajmuje się nadzorem nad powiatowymi - dwoma - spółkami. A jaki to nadzór, to już każdy widzi. Za słaby i z opóźnionym zapłonem.

Zarząd powiatu zaniepokojony informacjami o tym, że Narodowy Fundusz Zdrowia nie płaci spółce faktur za nadwykonania ratujące życie, zażądał w piśmie z lipca br. od prezesa Piotra Okońskiego (Złotoustego jak wieść gminna niesie) pilnych i niezbędnych działań prowadzących do racjonalizacji kosztów. Okazało się, że będzie 5 procesów o odzyskanie milionów, jakie NFZ jest kutnowskiemu szpitalowi winny za nadwykonania. Pisaliśmy o tym wcześniej.

I tak Okoński miał dla zarządu powiatu - przedstawiciela właściciela spółki, m.in. do 31 sierpnia przeprowadzić audyt wewnętrzny oraz analizę zatrudnienia personelu medycznego w zakresie umów cywilnych-kontraktów i powiązanie tych umów z usługami zakontraktowanymi z NFZ, ograniczyć nadwykonania do niezbędnego minimum, zwiększyć kontrolę leków i sprzętu jednorazowego, wprowadzić zasady, że pion finansowo-księgowy potwierdzać będzie zgodność wszystkich wydatków z obowiązującym planem gospodarczym i wynikającymi z tego planu budżetami cząstkowymi, wprowadzić kontrolę wejść-wyjść dla pracowników z uwzględnieniem kontraktowych, aby mogła nastąpić zapłata za rzeczywisty czas pracy. [więcej]
wandea, 26.11.2012 19:03|czytane: 4180 razy|47 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W czwartek seniorzy górą!
29 listopada odbędzie się Dzień Seniora czyli przegląd  talentów artystycznych i rękodzielniczych starszych osób.  Wydarzenie jest organizowane  przez Centrum Organizacji Pozarządowych „Wspólny Dom” we współpracy z kutnowskimi organizacjami pozarządowymi działającymi na rzecz seniorów i Kutnowskim Domem Kultury.

Dzień Seniora o godzinie 11:30 otworzy przemarsz seniorów od kościoła Św. Wawrzyńca  przez ul. Królewską do Urzędu Miasta, gdzie nastąpi symboliczne  przekazanie klucza do miasta przez Prezydenta Miasta Kutna. Dalsza część rozpocznie się o godzinie 12:00  w Kutnowskim Domu Kultury:  na dużej sali widowiskowej – występy artystyczne  poszczególnych stowarzyszeń oraz wybory Pani i Pana Jesieni, na górnym holu – wystawa prac plastycznych i rękodzielniczych itp. oraz stoiska prozdrowotne – PCK, Kutnowski Klub Amazonek, spotkanie zakończy poczęstunek.

Z kolei 1 grudnia o godz. 10.00 zapraszamy seniorów na marsz nordic walking – od Placu Piłsudskiego do Aquaparku. [więcej]
pismak, 26.11.2012 20:37|czytane: 1176 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W Żychlinie nie męczyli wcale skeczami
W niedzielne popołudnie 25 listopada sala Żychlińskiego Domu Kultury była wypełniona po brzegi. To właśnie tu zawitał Kabaret Skeczów Męczących – bardzo popularny kabaret.

W Żychlinie nie męczyli wcale skeczami, ./upload/articles_pakiety/18126/01_obraz.jpg
W Żychlinie nie męczyli wcale skeczami, ./upload/articles_pakiety/18126/06_obraz.jpg
W Żychlinie nie męczyli wcale skeczami, ./upload/articles_pakiety/18126/03_obraz.jpg


Młodzi artyści szybko nawiązali kontakt z publicznością, włączając ją  do wspólnej zabawy. Atutami kabaretu była niesamowita zdolność improwizacji i świeże, dowcipne spojrzenie na otaczającą nas rzeczywistość. [więcej]
kultura, 26.11.2012 20:07|czytane: 1669 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
ARRK nie rozliczyła się jeszcze ze Święta Róży. Miasto czeka do 30 listopada
Miasto Kutno czeka do 30 listopada na rozliczenie Agencji Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A. z Jarmarku Różanego i innych działań, których agencja się podjęła podczas tegorocznej edycji Święta Róży (7-9 września).

Zgodnie z aneksem nr 3 z dnia 30 października 2012 r. do umowy o współpracy z dnia 15 czerwca 2012 r. został przesunięty termin przedstawienia Organizatorowi bilansu finansowego do dnia 30  listopada 2012 r. - mówi Joanna Brylska, Kierownik Biura Prasowego kutnowskiego magistratu. -  Prolongata terminu spowodowana była opóźnieniami z wpłatą należności części zobowiązań wynikających z realizacji umowy o współpracy z dnia 15 czerwca 2012 r.
   

Przedmiotem umowy Agencji z Miastem była głównie organizacja Jarmarku Różanego, Lunaparku oraz Letniej Sceny Eski. ARRK S.A. zapewniła  także m.in. obsługę sanitarną święta jak również zakup nagród rzeczowych dla Królowej i Różyczki. Pełne rozliczenie największej imprezy w Kutnie będzie miało miejsce zapewne w grudniu tego roku, po złożeniu sprawozdania przez ARRK S.A. Trzeba mieć nadzieję, że władze miasta oprócz informacji o kosztach 38. Sięta Róży wówczas podejmą męską decyzją o restruktyryzacji organizacji kolejnej edycji.

Jak pisaliśmy wielokrotnie, marzeniem wiceprezydenta Zbigniewa Wdowiaka jest aby kulturalną masową imprezę organizowała instytucja do tego powołana czyli Kutnowski Dom Kultury, [więcej]
wandea, 26.11.2012 19:19|czytane: 1490 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Wiktoria Pawlak napisała list tygodnia
Minął kolejny tydzień akcji Wyślij list do Św. Mikołaja. Pierwszym listem tygodnia, który będzie brał udział w głosowaniu o nagrodę główną, jest arcydzieło sześcioletniej Wiktorii Pawlak.

Wiktoria Pawlak napisała list tygodnia

Świąteczne skrzynki Św. Mikołaja znajdują się przy biurze Party Projekt pod ogromnym podświetlanym Św. Mikołajem, w Kutnowskim Domu Kultury oraz w kutnowskim Aquaparku. 

Jak wziąć udział w akcji?
Wystarczy napisać list do Św. Mikołaja wrzucić go do jednej ze skrzynek wraz ze znaczkiem zwrotnym, by wziąć udział w konkursie i otrzymać odpowiedź od świątecznego bohatera.

W każdym tygodniu zostanie opublikowany list tygodnia, wszystkie listy tygodnia 17 grudnia poddamy Państwa ocenie. To od Was zależy, które arcydzieło otrzyma najwięcej głosów i wygra wigilijną wizytę Św. Mikołaja od Party Projekt.

W 2011 roku  akcja zakończyła się 3 000 zainteresowanych czytelników i 176 listami do Św. Mikołaja- liczymy, że w tym roku będzie Was jeszcze więcej! [więcej]
wandea, 26.11.2012 15:14|czytane: 1620 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
17 rodzin czeka na mądrą pomoc. Szlachetna Paczka zaprasza darczyńców
Kutnowscy wolontariusze Szlachetnej Paczki w sobotę na ulicy Królewskiej i na Placu Marsz. J. Piłsudskiego próbowali zachęcić mieszkańców miasta do zostania darczyńcą w akcji Szlachetna Paczka.

17 rodzin czeka na mądrą pomoc. Szlachetna Paczka zaprasza darczyńców, ./upload/articles_pakiety/18120/01_obraz.jpg
17 rodzin czeka na mądrą pomoc. Szlachetna Paczka zaprasza darczyńców, ./upload/articles_pakiety/18120/23_obraz.jpg
17 rodzin czeka na mądrą pomoc. Szlachetna Paczka zaprasza darczyńców, ./upload/articles_pakiety/18120/03_obraz.jpg


Rafał Małyszek wytłumaczył zasady uczestnictwa w akcji, przedstawił kutnowskich wolontariuszy i zaprosił do "belgijki". Taniec mieszkańcom Kutna społecznicy pokazywali kilka razy, próbując wciągnąć ich do wspólnej zabawy.

Mamy już darczyńców dla 8  potrzebujących rodzin z powiatu kutnowskiego. Potrzeba jeszcze 17, bo rodzin które chcemy obdarować jest 25 - mówi liderka wolontariuszy (Trzynastka) Sylwia Chądzyńska - Prosimy państwa o zapoznanie się z zasadami akcji i zostanie darczyńcą.

Macie pewność, biorąc udział w Szlachetnej Paczce, że pomożecie mądrze - mówił Rafał Małyszek, asystent ds. promocji Szlachetnej Paczki. - Pomoc trafia do tych, którzy naprawdę jej potrzebują. Każda rodzina podczas spotkania z wolontariuszem przygotowała listę potrzeb. Państwo mogą wybrać sobie rodzinę z regionu kutnowskiego, której konkretnie chcecie pomóc. Wszystkie rzeczy wypisane na liście są dla rodziny bardzo potrzebne i ważne, dlatego trzeba zajrzeć na naszą stronę. Zapraszamy .

Tutaj wejście na stronę Szlachetnej Paczki. Zostań Świętym Mikołajem i pomóż mądrze konkretnej rodzinie przed Świętami. [więcej]
wandea, 26.11.2012 14:30|czytane: 2343 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
O wierszach Białoszewskiego. Geografia polskiej poezji współczesnej
29 listopada ogodz. 18.00  zapraszamy na kolejny wykład Artura Fryza z cyklu "Z wierszem przez świat - Geografia Polskiej Poezji Współczesnej". Tym razem spotkanie w Kutnowskim Domu Kultury będzie poświęcone twórczości Mirona Białoszewskiego. Wstęp wolny. 


Poeta urodzony 30 lipca 1922 roku w Warszawie kiedy wybuchła wojna był uczniem gimnazjum. Maturę zdał na tajnych kompletach. Również tajnie rozpoczął studia polonistyczne na Uniwersytecie Warszawskim. Dziennikarz "Kuriera Codziennego", "Wieczorór Warszawy" oraz "Świat Młodych".

W 1955 roku razem z Lechem Emfazym Stefańskim założył "Teatrzyk na Tarczyńskiej" gdzie wystawiał swoje cztery programy sceniczne.Debiutował w Życiu literackim w roku 1955, a pierwszy tomik jego wierszy, Obroty rzeczy (pierwotnie: Wiersze rzeszowskie) ukazał się rok później. Białoszewski zmarł 1983 roku, 17 czerwca znaleziono go klęczącego koło swojego tapczanu. [więcej]
kultura, 26.11.2012 13:26|czytane: 1068 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Odjazd ze Stacji Kutno. Grad nagród dla Przemka Mazurka
VIII edycja Stacji Kutno zakończyła się wczoraj tryumfem Przemka Mazurka z Poznania, który pierwszą nagrodę Ogólnopolskiego Konkursu Piosenek Honorowego Starosty Kutnowskiego Jeremiego Przybory wyśpiewał sobie piosenkami "SOS" i "Gołoledź". Kutnowski Dom Kultury w niedzielę zakończył  kolejną dużą imprezę ze swojego rozrywkowego kalendarza.

W tegorocznym zaśpiewało 13 wykonawców. Jury oraz sponsorzy i publiczność nagrodzili wokalistów następująco:

I miejsce: Przemek Mazurek z Poznania, za piosenki "SOS" i "Gołoledź".
II miejsce: Magdalena Howorska z Poznania, za piosenki "Oczy przezroczyste" i "Mój list".
III miejsce: Magdalena Mikołajczyk z Miodnicy, za piosenki "Już kąpiesz się nie dla mnie" i "Prysły zmysły".
I wyróżnienie: Michał Szafraniec z Pińczowa, za wykonanie utworów "Podła" i "Taka gmina".
II wyróżnienie: Kamila Banasiak z Kutna, za wykonanie utworów "Czemu zgubiłam korale" i "Dziewica Anastazja".
Nagroda Specjalna: Filip Małek z Wrocławia, za piosenki "Na pięćdziesiątej Avenue" i "Jesienne liście".
Nagrodę Prezydenta Miasta Kutna otrzymał Filip Małek z Wrocławia.
Nagrodę Publiczności otrzymał Przemek Mazurek z Poznania. [więcej]
kultura, 26.11.2012 13:08|czytane: 1602 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Nie ma tego złego. Nowy spektakl Teatru Puszek w środę
Teatr PUSZEK z Kutnowskiego Domu Kultury zaprasza 28 listopada o godzinie 17.00 na spektakl „Nie ma tego złego” wg Zofii Wójcik.

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
Nie ma tego złego. Nowy spektakl Teatru Puszek

Spektakl odbędzie się w Centrum Teatru, Muzyki i Tańca ul. Teatralna 1. Bilet 5 zł. [więcej]
kultura, 26.11.2012 13:06|czytane: 1227 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Młodzi utalentowani plastycy odbiorą nagrody
XII edycja Konkursu Plastycznego dla młodzieży pod hasłem Świat w kolorach - Barwy jesieni została rozstrzygnięta. Organizatorzy Młodzieżowy Dom Kultury w Kutnie przy współudziale Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kutnie zapraszają laueratów na wręczenie nagród,które odbędzie się w bibliotece 29 listopada (czwartek) o godz. 12.30.

Jury w składzie: Dorota Modlińska plastyk, pracownik Muzeum Regionalnego w Kutnie – przewodnicząca, Lilia Marciniak, kierownik pracowni plastycznej w MDK – członek Jury, Anna Góra, nauczyciel MDK - członek Jury po zapoznaniu się z 108 pracami, z czego 79 – z gimnazjów i 29 ze szkół ponadgimnazjalnych podjęło następcy werdykt:

Kategoria I   -  Gimnazja

       -   Magdalena Ćwirko-Godycka Gim. Nr 2 w Kutnie - I miejsce

       -   Natalia Walczak Gim. im. Jana Pawła II w Bedlnie -  I miejsce

       -   Weronika Ciszewska Gim.im, A. Mickiewicza w Żychlinie - II miejsce

       -   Anita Marciniak Gim. Nr 1 w Kutnie - II miejsce

       -    Łukasz Zalewski Gim. Nr 1 w Kutnie - III  miejsce

       -    Krzysztof Jabłoński Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Nowej wsi  III miejsce [więcej]
kultura, 26.11.2012 13:04|czytane: 1341 razy|komentuj|czytaj cały
Dzieciaki rządzą. Piąta galeria w eKutno. pl dla dzieci
W  zakładce eKutno.pl dla dzieci możecie obejrzeć już pięć galerii bobasów w cyklu  Pochwal się dzidziusiem. Są to zdjęcia mieszkańców Kutna, którzy kończą rok, dwa i trzy lata życia.

Dzieciaki rządzą. Piąta galeria w eKutno. pl dla dzieci, ./upload/articles_pakiety/18118/01_obraz.jpg
Dzieciaki rządzą. Piąta galeria w eKutno. pl dla dzieci, ./upload/articles_pakiety/18118/02_obraz.jpg
Dzieciaki rządzą. Piąta galeria w eKutno. pl dla dzieci, ./upload/articles_pakiety/18118/08_obraz.jpg


Dla pierwszej 3 rodziców, którzy pochwalili się swoim dzidziusiem na e-mail dzieci@ekutno.pl mamy 3 godzinne zabawy w FIKOLANDZIE sali zabaw i edukacji dla dzieci.  Otrzymują je: Mikołaj Karolewski, Agatka Szydłowska i Kasia Biernacka. [więcej]
Iron Man, 26.11.2012 12:51|czytane: 1839 razy|komentuj|czytaj cały
Katarzyna Mujta z Gimnazjum nr 2 w Kutnie w wojewódzkim etapie olimpiady
Katarzyna  Mujta z Gimnazjum nr 2 w Kutnie dostała się do wojewódzkiego etapu olimpiady I  Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Racjonalnym Żywieniu. Kutno ma zatem swoją przedstawicielkę i w tej dziedzinie nauki. Życzymy powodzenia. [więcej]
pismak, 26.11.2012 12:02|czytane: 1220 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wyniki: Piłka nożna
PIŁKA NOŻNA SENIORÓW
V LIGA
MKS KUTNO – TERMY UNIEJÓW/OSTROWSKO 1 : 1 /1 : 1/
Bramka dla MKS: Piotr Michalski
Trener: Andrzej Grzegorek
Kierownik: Krzysztof Rogala [więcej]
redaktor, 26.11.2012 11:30|czytane: 2019 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Rewelacyjna Kapela Hanki Wójciak. Dziś zapraszamy na brzmienia marokańskich gimbrii
Wczoraj przed kutnowską publicznością w Centrum Teatru Muzyki i Tańca wystąpiła Kapela Hanki Wójciak. Zespół powstał w Krakowie, gra muzykę z pogranicza world music, folku, piosenki autorskiej.  Duża galeria zdjęć A dziś o godz.... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Sprzedam 4,08 hektary POLE UPRAWNE Sprzedam POLE UPRAWNE = 4,08 hektary... [czytaj więcej]
Konkretna propozycja i konkretne zarobki!Warszawa Współpraca dla sympatycznej, uśmiechniętej, komunikatywnej i chętnej do pracy. Chcesz zarabiać w normalnej atmosferze, na uczciwych warunkach, dyskretnie, bezpiecznie i konkretnie? Jeśli tak t... [czytaj więcej]
Zawieszka Nieśmiertelnik Srebro +GRAWER Zdjęcia i Tekstu Idealny i modny prezent dla kobiety i mężczyzny. Wspaniały prezent na Imieniny, Urodziny, Rocznicę, Walnetynki, Dzień Kobiet, Mikołaja, oraz pod choinkę na Gwiazdkę Świąt Bożego Narodzenia... [czytaj więcej]
Kotki Oddam kotki w dobre ręce. Więcej informacji pod nr telefonu 602430567.... [czytaj więcej]
Monitoringi, alarmy Witam, oferuję usługę konfiguracji oraz montażu kamer, alarmów oraz innych systemów zabezpieczeń. Wykonuję również inne usługi informatyczne. Zapraszam.... [czytaj więcej]
Sprzedam biurko duże 210 cm / bardzo dobre wykonanie Mam do sprzedania duże biurko w bardzo dobrym stanie. Biurko ma ponad 1,5 metra i było robione na zamówieni a więc jest wykonane z bardzo dobrego materiału. Posiada wiele szuflad, miejsce na je... [czytaj więcej]
Fly High Production – Produkcja filmowa Firma Fly High Production to przede wszystkim profesjonalna produkcja filmów i innych form audiowizualnych, bazująca na najnowszych technologiach min zastosowaniu drona i innych technologii stabiliz... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Felicjan Rohloff:
13 minut temu
Zeżarłam "się" w pospiechu. Proszę o zrozumienie i wklejenie "się" tam gdzie trzeba. AWRUK!
Felicjan Rohloff:
17 minut temu
###"R". Albinie vel (???????)! Dziękuję za zaproszenie. Da Bóg, to jutro przedstawię ewentualny termin tego niezwykle zapowiadającego wydarzenia. Gdzie jest ten wasz gród? zawalona jestem dzisiaj robotą. Pozdrawiam i wszelkich łask bożych życzę. ~emerytowana nauczycielka.
Felicjan Rohloff:
2 godzin temu
Kordianie! To sobie startuj jak jesteś debilem w trepem lub idiotą w kaloszach. Matura to bzdura, a te konkursy to lipa. A te samorządy to Awruki i Złodzieje. Nie bić Awruków i Złodziei, tylko je zlikwidować. Zlikwidować bzdurną maturę! Zlikwidować ukartowane konkursy! Zlikwidować nierządne samorządy! Zlikwidować szkoły samorządowe. Przestać chodzić do bzdurnych szkól! I zacząć się uczyć! I zacząć czytać eKutno! I wstąpić do KAN"PiŚ"! Pod żadnym pozorem nie likwidować KOTÓW !!! I nie zabijać DZIECI ! I nie budować świątyń! I nie budować pałaców! I nie budować komitetów! Budować SERCA, UMYSŁY i DUSZE! I nie sadzić i nie pielęgnować dębów JPII. Rodzić dzieci, uczyć je i wychowywać! Młodzieży nie rozpuszczać! Zrezygnować z paciorków, fikołków i koziołków! Uwierzyć w Boga! Kochać Polskę! I rozniecać promienie NADZIEI! I nie spać! I obudzić się! I się oświecać! I myśleć! I pracować! I odpoczywać! I bawić się! I działać!.........I nigdy nic złego nie robić........ Coś dobrego - zawsze można..... O kotów dbać, psom dać spokój a świnie oprzątać!....... Paniali?........Amen.
Jordan Sierpowski:
2 godzin temu
POSEŁ Z PIS Tadeusz Woźniak - pozując do zdjęć ze strażakami w Komadzynie, splata swe wypracowane dłonie,na nieprzyzwoicie upasionym brzuszysku.Fakt - inni dostojnicy z jego partyji pozując do zdjęć - czynią podobnie. Ale - jak by nie liczyć, Tadeusz Woźniak (ksywa kanonik) - kadencji poselskich ma już sobą wiele i ta kadencja nie jest jego ostanią, to i nie dziwota, że i jego i tak już upasiony brzuch, z każdą kadencja staje się i coraz to i coraz to bardziej monstrualny. Wiadomo - odmawiać na tych różnych poselsko-wiejskich bankietach jadła i napitki - to rzecz wielce niepolityczna. Tak myślę,że jeżeli darwinowska teoria ewolucji nie zadziała i Woźniakowi nie wydłużą się kończyny górne jak u orangutana ,tak aby ręce mógł spleść na swym brzuchu - to tylko patrzeć, jak niezbędnym dodatkowym wyposażeniem posła staną się protezy, przedłużające jego kończyny górne. A po co ? A NO PO TO - ABY POSEŁ WOŹNIAK MÓGŁ SWE WYPRACOWANE DŁONIE SPLEŚĆ NA SWYM MEGA OLBRZYMIM BRZUSZYSKU.
Marian Pawełek:
2 godzin temu
Ciekawe, czy nadal wierzy w swojego idola, górniczynę?
Maria Giedgowt:
2 godzin temu
Widocznie była za słaba, że wygrać. Zresztą ma dużo pracy - kilku uczniów na krzyż w prywatnej. Jak oni się zmieszczą w tym budynku?
Felicjan Rohloff:
3 godzin temu
Ludzie! Nie macie ciekawszych problemów? wiadał dzięcioł żonie: PiS upada, PO tonie . A młode koty tego słuchały i wcale się tym nie przejmowały, tylko miauczały. POPiS - to najstraszniejsze słowo świata - tak dzisiaj miauczały koty stare i młode i mrugając śpiewały: PiS i Plarforma to jedna rodzina, kaczor i donald - nie polska ptaszyna. Ludzie! Nie liczy się forma - liczy się treść. Nie liczy się PiSforma! Nie liczy się PLATforma! Liczy się KUTNOWSKA ARMIA NADZIEI "Prawda i Śmiech"!!!!! Koty są najmądrzejszymi stworzeniami świata!!!!! Niech żyją Koty! I niech żyje KAN "PiŚ"!
Mateusz Dąb:
3 godzin temu
Nikt z patriotów nie miał szans, bo sitwa rzadzi, ale mnie dziwi jedno, że nie wystartowała pani, która wspierała Łebskiego w kampanii.
Felicjan Rohloff:
3 godzin temu
Tyle co koty napłakały. I nic więcej. Tak słyszałem..... Mówią, że śmieszny Tadeusz rozrzutnością nie grzeszy i św. mamony nie marnotrawi. Co innego to te prezbiterianie z Sienkiewicza. Tam jest Zakon Koedukacyjny dla Św. Świrów. Ludzie! Co tam się dzieje? Jak tam grzeszą. Więcej wydają niż zarabiają. Oni chyba na islam już przeszli. Bo Policja ich się boi. Proboszcz tez się boi. I żadnej klątwy na nich nie rzuca. Ekskomuniki tez się boi im wręczyć. Łajdactwo kwitnie pełną gębą i pustymi butelkami. Hulaj dusza! Piekła nie ma! Kto ten Zakon zlikwiduje to chyba świętym zostanie. Ja nie mogę na to wszystko patrzeć. Zakładam Koedukacyjny Zakon Wszystkich Kawalerów jeszcze światłych, mądrych i cnotliwych i Wszystkich Panien Jeszcze Dziewic. Jutro mamy pierwsze spotkanie przy drzwiach otwartych. Musimy być lepsi od tych synów marnotrawnych i rozrzutnych cór z kutnowskiego PiSolandu. Coś dobrego trzeba w życiu zrobić. Nieprawdaż?
January Sobota:
2
 · 
4 godzin temu
Mamy "najgłupszego" Komentatora eKutna BOHDANA ODYŃCA.
Protazy Kotłubaj:
2
 · 
4 godzin temu
Popieram kandydaturę Tego dzielnicowego.Jest człowiekiem inteligentnym, mądrym, sumiennym i uczciwym. Sprawiedliwy i otwarty dla ludzi. Zawsze służy pomocą.
Waldemar Rzuscyć:
3
 · 
4 godzin temu
Został wypchnięty z PiSu. To sa kulisy polityki Klopotowskiego, Matuszewskiego i Błaszczyka. Dlaczego mu nie pomogli ci dwaj ostatni ? Mam wrażenie, że wolą, aby poseł był ze Zgierza, a nie z Kutna. Co Klopotowski, Klimecki, Olesiński zrobili z PiS, to widać z obecności na listach takich ludzi jak Jóźwiak i Ziółkowski.
Bohdan Odyniec:
5 godzin temu
Mamy "najlepszego" Prezydenta Kutna ZBIGNIEWA BURZYŃSKIEGO.
Makary Pawlikowski:
2
 · 
5 godzin temu
A ile dal ten śmieszny Tadeusz ze swojej diety ?
Bartosz Koścień:
6 godzin temu
wklejam wszystkie 4 linki raz jeszcze tym razem poprawne:
umkutno.bip.e-zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3& func=selectsite&value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7< br />

www.ekutno.pl/wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teo ria-a-praktyka-k-opoty-z-prawem-komendanta-policji -w-kutnie,

kutno.net.pl/artykuly/aktualnosci,aktualizacja-k omendant-kutnowskiej-policji-na-dywaniku-prywatne- dojazdy-rozliczal-jak-sluzbowe,84342.html

www.polskatimes.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiat owy-policji-w-kutnie-dostal-reprymende,12174332/
Bartosz Koścień:
2
 · 
6 godzin temu
UPDATE

ZAPRASZAM WSZYSTKICH TU KOMENTUJĄCYCH DO KLIKNIĘCIA W PONIŻSZY LINK

http/umkutno.bip.e -zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3&func=selectsite &value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7

Wszyscy Ci, którzy tu komentują nie zadali sobie nawet grama trudu, aby wejść na stronę Urzędu Miasta. Wszyscy piszą "w ciemno". że konkurs odbył się tajnie, że nie było ogłoszenia - cel? Napluć komuś w twarz, upodlić i wykreować błędną rzeczywistość.

Szczerze? Jest to tak zaściankowe myślenie, a przy tym maksymalnie żałosne. Typowa kutnowska mentalność. Zastanawiam się tylko, po co tyle jadu, nie macie własnego życia, planów, marzeń, pasji, pracy, dzieci, rodziny? Wolicie wypluwać gorzkie żale pewnie na osobę, której nawet osobiście nie znacie? Okej, wylewajcie, nikogo to nie rusza, ale wiedzcie, że karma wraca, a przy tym patrząc z boku - chciałabym zobaczyć, czy potraficie mieć tyle odwagi w rzeczywistości co tu w Internecie, podpisujcie się swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem, śmiało! Skoro macie tyle racji, wiecie wszystko najlepiej, posiadacie takie informacje, że można robić aferę za aferą - taka cenna wiedza i szereg informacji - okazja to zabłyśnięcia w sieci! Szkoda zmarnować szansy

Najgorsza analiza przedstawiona poniżej przez "TATARA" - brak słów, jeżeli masz czas na pisanie takich komentarzy i analizowanie całej sytuacji - podziwiam. Jeszcze można zrozumieć, gdyby to co napisałeś było prawdą chociaż w minimalnym stopniu. Ale niestety - napociłeś się przy pisaniu, a wcześniej przy wymyślaniu bzdur i nic z tego nie ma, szkoda Cię biedaku. Dzieci w szkole? Nudna praca? No tak, Kutno takie nudne, trzeba sobie urozmaicić życie.

Wskazówka dla "SPRAWDZAJĄCYCH" - a sprawdzajcie wykształcenie, a sprawdzajcie doświadczenie, a sprawdzajcie kompetencje i wiedzę Pana Bieńka - dokładnie, sprawdzajcie a potem się wypowiadajcie. A jeżeli już wiecie, w co szczerze wątpie - wyciąGNIJCIE wnioski.

Odchodząc od tematu wywołującego przeogromne poruszenie wśród kutnowskich internautów, zachęcam do węszenia w sprawie, która tego wymaga - okazja tym razem dla kutnowskich detektywów. Pf.
Poniżej kilka szczegółów.

Tylko Ci co posiadają pewne informacje dokładnie wiedzą, jak wygląda praca w Kutnie w Policji, gdy tylko zjawił się komendant Szymański. Tylko te osoby wiedzą o wewnętrznych aferach, których część posypała się i została ujawniona w artykule opublikowanym całkiem niedawno.
Skąd się wziął, kto go broni pomimo tylu kłopotów z prawem? Taka osoba rządzi kutnowską policją. Zapewniam, że wiecie w tej sprawie tyle, ile macie w głowach - czyli prawie nic.
Ku przypomnieniu.

http/www.ekutno.pl /wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teoria-a-praktyka- k-opoty-z-prawem-komendanta-policji-w-kutnie,

http/kutno.net.pl/ artykuly/aktualnosci,aktualizacja-komendant-kutnow skiej-policji-na-dywaniku-prywatne-dojazdy-rozlicz al-jak-sluzbowe,84342.html

http/www.polskatim es.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiatowy-policji-w-k utnie-dostal-reprymende,12174332/

Zachęcam do ponownej lektury i wyciągnięcia wniosków, tym razem trafnych.
Zbigniewa Biallosser:
2
 · 
6 godzin temu
Onufry czy prawdą jest ,że nawet najbliżśi współpracownicy nie wiedzieli ,że odchodzi na samorządową posadkę , nie wiesz dlaczego?Wstyd, honor czy co jeszcze?
Florian Plemieński:
6 godzin temu
Jest całym złem.
Gabriel Koropka:
7 godzin temu
To co Fauście Tobie lekarz od duszy pomógł? Dziwne!A uroda jest kwestią gustu ,i o tym już się nie ..........no chyba Wiesz?
Jonasz Ubysz:
5
 · 
7 godzin temu
Mówię ci po raz kolejny przestań z tym trzeba było startować . No to mogłeś startować , ciekawe czy byś wygrał . W kutnie przed konkursami jest pewniak i nie ma sensu nawet skłądac dokumentów. Zrozum gamoniu.Najciekawsze artykuły
 ·  14
5 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
5 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
5 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
6 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
10 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
11 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
12 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
15 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
16 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
16 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
17 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
18 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
18 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
20 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
20 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
20 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
20 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
20 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
21 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
21 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
21 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
21 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
23 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
27 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
27 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności