eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 30.04.2017     reklama kontakt
 
<a href="/sport,33658-mks-da-browa-g-rnicza-wygrywa-w-kutnie," title="Kutno: MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie</b><br>Dziś w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie Polfarmex...</div></a> <a href="/wiadomosci,33660-ostatni-raz-z-moja-klasa-kasprowicz-po-egna-tegorocznych-absolwent-w," title="Kutno: Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów</b><br>W II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kasprowicza pożegnano kolejne pokolenie uczniów. ...</div></a> <a href="/kultura,33656-wystawa-body-worlds-the-cycle-of-life-wybierz-si-podczas-maj-wki," title="Kutno: Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki</b><br>W Łodzi można obejrzeć wyjątkową, fascynującą, jedyną w swoim rodzaju anatomiczną...</div></a> <a href="/wiadomosci,33651-wi-to-grabskiego-w-kutnie-cz-owiek-musi-sam-nad-soba-czuwa-i-soba-kierowa-by-wyrosna-na-kogo-w," title="Kutno: Święto Zespołu Szkół nr 3 w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Święto Zespołu Szkół nr 3 w Kutnie</b><br>Święto, 85-lecie istnienia Zespołu Szkół nr 3 im. Władysława Grabskiego w...</div></a> <a href="/wiadomosci,33652-nadle-nictwo-kutno-sadzi-1000-drzew-na-minut," title="Kutno: Nadleśnictwo Kutno sadzi 1000 drzew na minutę" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nadleśnictwo Kutno sadzi 1000 drzew na minutę</b><br>Lasy Państwowe każdego roku sadzą ok. 500 mln drzew, to oznacza,...</div></a> <a href="/wiadomosci,33642-joanna-kowalska-z-kasprowicza-mistrzem-wiedzy-o-redniowieczu," title="Kutno: Joanna Kowalska z Kasprowicza mistrzem wiedzy o średniowieczu" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Joanna Kowalska z Kasprowicza mistrzem wiedzy o średniowieczu</b><br>Joanna Kowalska, uczennica klasy II humanistycznej II LO im. Jana Kasprowicza...</div></a> <a href="/wiadomosci,33644-szko-a-podstawowa-nr-1-w-kro-niewicach-i-gimnazjum-w-krzy-anowie-najlepsze-w-turnieju-wiedzy-o," title="Kutno: Szkoła Podstawowa nr 1 w Krośniewicach i Gimnazjum w Krzyżanowie najlepsze " class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Szkoła Podstawowa nr 1 w Krośniewicach i Gimnazjum w Krzyżanowie najlepsze </b><br>Pod hasłem kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” w dniach 25 i 26...</div></a> <a href="/wiadomosci,33604-wsa-odrzuca-skarg-inwestora-nie-b-dzie-wiatrak-w-w-gminie-bedlno," title="Kutno: WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno " class="none white"><div id="opis_slidera"><b>WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno </b><br>Mieszkańcy gminy Bedlno wraz ze Stowarzyszeniem Czysta Okolica wygrali batalię przeciw...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Powrót do źródeł czyli spotkanie z olimpijczykiem Michałem Pietrzakiem
Przy komplecie publiczności w poniedziałkowy ranek w hali sportowej Gminnego Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Krośniewicach odbyło się spotkanie młodzieży z Zespołu Szkół nr 1 w Krośniewicach z Michałem Pietrzakiem,  pochodzącym z Krośniewic reprezentantem Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w sztafecie 4x400.

Powrót do źródeł czyli spotkanie z olimpijczykiem Michałem Pietrzakiem, ./upload/articles_pakiety/17473/01_obraz.jpg
Powrót do źródeł czyli spotkanie z olimpijczykiem Michałem Pietrzakiem, ./upload/articles_pakiety/17473/06_obraz.jpg
Powrót do źródeł czyli spotkanie z olimpijczykiem Michałem Pietrzakiem, ./upload/articles_pakiety/17473/03_obraz.jpg


Spotkanie prowadziła Katarzyna Miziołek, wicedyrektor ZS nr 1 w Krośniewicach i wychowawczyni Michała z Gimnazjum, a wzięli w niej udział Jakub Krygier (Burmistrz Krośniewic), Waldemar i Jolanta Pietrzakowie (rodzice i pierwsi trenerzy), Andrzej Fałdziński oraz Robert Nowak. Na hali nie zabrakło miejsc dla wszystkich uczniów zarówno gimnazjum jak i liceum a także dla nauczycieli, którzy doskonale pamiętają czasy swojego byłego ucznia.

Podczas uroczystej prezentacji osiągnięć sportowych, nagród i medali zdobytych przez wychowanka gimnazjum i liceum w Krośniewicach można było dowiedzieć się o „drodze” jaką przeszedł Michał nim został zawodnikiem kadry narodowej. Wizyta była doskonałą okazją do przedstawienia sylwetki tego niezwykle ambitnego i skromnego chłopaka, który oprócz kariery sportowej postawił również na wykształcenie. Studiuje obecnie na 2 kierunkach: wychowanie fizyczne i rehabilitacja na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. [więcej]
pismak, 26.09.2012 13:19|czytane: 1778 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Eduscience w Dąbrowszczaku
Od września  w I LO im. J.H. Dąbrowskiego w Kutnie realizowany jest Projekt Eduscience. To jeden z największych innowacyjnych projektów edukacyjnych w Polsce, dotyczących nauk przyrodniczych. Zapewnia „żywe” i fascynujące poznawanie świata nauk matematyczno-przyrodniczych.

Głównym celem projektu jest zwiększenie zainteresowania uczniów i uczennic z całej Polski podjęciem studiów na kierunkach o kluczowym znaczeniu dla gospodarki. Popularyzacja nauk matematyczno-przyrodniczych wśród dzieci i młodzieży wymaga zastosowania nowoczesnych, innowacyjnych metod i narzędzi. Projekt EDUSCIENCE umożliwia opracowanie, pilotażowe wdrożenie oraz upowszechnienie innowacyjnych programów nauczania, których realizacja odbywa się z wykorzystaniem interaktywnej platformy e-learningowej.

Programem została nim objęta klasa o IB realizująca rozszerzony program  matematyki i geografii. W ramach projektu uczniowie tej klasy będą  korzystać bezpośrednio z wiedzy naukowców zajmujących się na co dzień naukami przyrodniczymi, osiągających sukcesy na skalę międzynarodową. Klasa IB  biorąca udział w projekcie będzie miała okazję uczestniczyć w bezpośrednich transmisjach satelitarnych ze Stacji Polarnej na Spitsbergenie.

W ramach projektu powstała nowoczesna platforma e-learningowa, na której są zamieszczane lekcje z zakresu nauk matematyczno-przyrodniczych, stworzone przez nauczycieli praktyków pod okiem specjalistów metodyków w oparciu o zagadnienia udostępnione przez pracowników naukowych Polskiej Akademii Nauk zrzeszonych w Centrum Badań Ziemi i Planet GeoPlanet, tj. Instytutu Geofizyki, Instytutu Nauk Geologicznych, Instytutu Oceanologii oraz Centrum Badań Kosmicznych. Lekcje tworzone są zgodnie z podstawą programową kształcenia ogólnego. Obok platformy e-learningowej istnieją produkty multimedialne z zakresu science: podręcznik metodyczny dotyczący e-learningu oraz przyrodniczy portal internetowy. Dostęp do materiałów stworzonych na platformie będą mieli uczniowie uczestniczący w tym projekcie. Projekt będzie trwał dwa lata. [więcej]
pismak, 26.09.2012 11:52|czytane: 1245 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Uważajmy na czeską wódkę gruszkową
Główny Inspektor Sanitarny informuje o nowym sfałszowanym alkoholu z Czech.Czeska wódka gruszkowa to niebezpieczny płyn, który zawiera szkodliwe substancje chemiczne zagrażające życiu człowieka. GIS ostrzega przed piciem alkoholu z Czech. [więcej]
pismak, 26.09.2012 11:33|czytane: 1472 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dominacja "Staszica" w Lidze LA
Reprezentacja  dziewcząt oraz chłopców  Zespołu Szkół Nr 1im. St. Staszica w Kutnie wygrała po raz kolejny  mistrzostwa powiatu kutnowskiego w lidze lekkoatletycznej. Oprócz „Staszica” w zawodach udział wzięły drużyny ZSZ nr 2 im A. Troczewskiego, ZS nr 3 im. W. Grabskiego, I LO im J.H. Dąbrowskiego, I LO PUL w Kutnie, ZS nr 4 im. Z. Balickiego oraz LO w Krośniewicach.

Dominacja
Dominacja
Dominacja


Zawody odbyły się 25 września na obiektach kutnowskiego MOSiRu, a słoneczna pogoda pozwoliła na osiągnięcie dobrych rezultatów.

Wyniki poszczególnych konkurencji:

100m  - DZIEWCZĘTA
1. Podstawska Patrycja 13.92 sek    ZS nr 3 w Kutnie       
2. Kosmala Sylwia        14.13 sek    I LO PUL w Kutnie
3. Marciniak Aleksandra 14.33 sek  ZS nr 3 w Kutnie      

400m - DZIEWCZĘTA
1. Kamińska Michalina     69.60 sek  ZS nr 1 w Kutnie
2. Fratczak Angelika         69.71 sek  I LO PUL w Kutnie
3. Grodecka Dominika      70.64 sek  LO w Krośniewicach [więcej]
pismak, 26.09.2012 07:30|czytane: 1641 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Zdolne uczennice "Kasprowicza"
Dwie uczennice II LO im. J. Kasprowicza Mirosława Izydorczyk z klasy III c i Klementyna Kępińska z klasy II a uzyskały dyplom DELF  na poziomie podstawowym A1 i dyplom na poziomie rozszerzonym B1.

Dyplom DELF to certyfikat wydawany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej Francji i uznawany w ponad 150 krajach świata, potwierdzający znajomość tego języka. Dyplom ten jest przydatny gdy chcemy ubiegać się o ciekawą pracę lub zagraniczne staże odbywane w ramach podjętych w Polsce studiów. Potrzebny jest także gdy staramy się o pracę za granicą lub o przyjęcie na studia zagraniczne oraz w każdej sytuacji gdy trzeba udokumentować znajomość języka.
Rada Europy określiła poziomy znajomości dla języków obcych, aby ujednolicić ich nauczanie w Europie, dlatego też wymagania na egzamin DELF są zbieżne z wymaganiami z języka obcego na egzaminie maturalnym. Ucząc się do egzaminu DELF zdobywamy jednocześnie wiedzę potrzebną do zdawania egzaminu maturalnego czy państwowego.

W Liceum im J. Kasprowicza do zdawania takiego egzaminu uczniów przygotowuje pani prof. Dorota Kępińska.
Egzaminy DELF zdawać można w dwóch sesjach, zimowej (w lutym) lub letniej (w czerwcu) w ośrodkach języka francuskiego – Alliance Française np. w Łodzi ( tak jak nasze uczennice), w Warszawie lub innym większym mieście Polski czy Europy. [więcej]
pismak, 25.09.2012 17:08|czytane: 1488 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Aktywny samorząd. Niepełnosprawni mogą otrzymać dofinansowanie
30 września mija termin składania wniosków w projekcie realizowanym przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kutnie „Aktywny samorząd”. W ramach projektu osoby niepełnosprawne mogą otrzymać dofinansowanie do likwidacji barier ograniczających społeczne i  zawodowe funkcjonowanie osób niepełnosprawnych oraz ich dostęp do edukacji.

Bliższe informacje na temat programu można uzyskać w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, przy ul. Krzywoustego 11 w Kutnie lub telefonicznie pod numerem 24 254 10 85. Ponadto szczegółowe informacje są zamieszczone są tutaj

Wnioski  o dofinansowanie są dostępne w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kutnie oraz na stronie internetowej 
[więcej]
pismak, 25.09.2012 16:57|czytane: 1352 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Mela Koteluk i jej magiczny spadochron. Koncert 30 września
Mela Koteluk po sukcesie swojej debiutanckiej płyty wyruszyła w jesienną trasę koncertową. W niedzielę, 30 września,  zawita do Kutna, gdzie oprócz singli Melodia ulotna czy Wolna zaprezentuje wszystkie utwory z doskonale przyjętej przez media i publiczność płyty. Zapraszamy na koncert o godz. 19.00 w Centrum Teatru, Muzyki i Tańca. Bilet w cenie 10 zł do nabycie w kasie centrum.Mela Koteluk to wokalistka o niezwykle ciepło brzmiącej barwie głosu, błyskotliwa autorka tekstów o dojrzałym i głębokim wejrzeniu w ludzkie emocje. Bajkową narracją i przestrzennym brzmieniem instrumentów buduje wciągający klimat swoich piosenek. [więcej]
kultura, 25.09.2012 15:10|czytane: 1115 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
73. rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego
Miejski Komitet Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa w Kutnie oraz Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Oddział Kutn zapraszają do złożenia kwiatów z okazji 73.rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego 27 września o godz.12.00 pod tablicą na Kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej przy ul.Łęczyckiej. [więcej]
pismak, 25.09.2012 15:01|czytane: 1209 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pechowy punkt dla kierowców
W piątek o godz. 17.45, w tym samym miejscu gdzie niedawno zdarzył się wypadek busa z ofiarami śmiertelnymi czyli w Kaszewach Tarnowskich, doszło do kolizji. Kierujący fordem galaxy 71-letni mieszkaniec Kutna nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w tył pojazdu
toyota yaris , którego kierowca okazał sie 45-letni mieszkaniec Kutna. Nikt nie odniósł obrażeń ciała. Sprawca ukarany mandatem karnym. [więcej]
pismak, 25.09.2012 14:54|czytane: 1338 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Będzie modernizacja Łęczyckiej. Mieszkańcy Krośniewickiej też czekają
Samorząd miejski przymierza się do remontu Łęczyckiej na drodze od wiaduktu do drogi 92. Do 30 września zostanie złożony wniosek o dotację z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.  

Będzie modernizacja Łęczyckiej. Mieszkańcy Krośniewickiej też czekają, ./upload/articles_pakiety/17453/01_obraz.jpg
Będzie modernizacja Łęczyckiej. Mieszkańcy Krośniewickiej też czekają, ./upload/articles_pakiety/17453/02_obraz.jpg


Przebudowa drogi obejmie budowę kanalizacji sanitarnej, deszczowej ,budowę chodników, ścieżek rowerowych.  Przy Gimnazjum nr 3 w Kutnie stanie sygnalizacja świetlna i powstaną zatoki autobusowe.
 
Inwestycja będzie kosztować ponad 9 mln zł mówił na wczorajszej sesji rady miasta Jacek Boczkaja, zastępca preyzdenta Kutna. - Ponad 7 mln zł liczymy, że dostaniemy z programu, ponad milion  złto pożyczka w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, a 447 tys. zł  to wkład własny. [więcej]
wandea, 25.09.2012 14:31|czytane: 1682 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Zapowiedzi: Koncert Woźniaka
Jacek Sikora i parafia Stanisława Biskupa i Męczennika w Kutnie zapraszają  21 października o godz. 17.00 po mszy świętej na koncert Tadeusza Woźniaka.

Zapowiedzi: Koncert Woźniaka
Tadeusz Woźniak/fot. M. Ulatowski /MWMedia

Na program koncertu złożą się najbardziej znane ballady Woźniaka. Usłyszymy z pewnością  Smak i zapach pomarańczy, To będzie syn, Zegarmistrz światła.Zapraszamy już dziś. [więcej]
kultura, 25.09.2012 14:18|czytane: 1401 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wyniki konkursu na zajęcia z edukacji regionalnej. Nauczyciele dostaną nagrody od prezydenta
W Urzędzie Miasta Kutna  rozstrzygnięto konkurs na opracowanie programu nadobowiązkowych zajęć edukacyjnych z zakresu edukacji regionalnej.

Komisja konkursowa powołana przez Prezydenta Miasta Kutna w składzie:  Przewodniczący komisji - Jarosław Kotliński - Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu, Anna Michalska - inspektor Wydziału Edukacji i Sportu, Jacek Saramonowicz - Prezes Kutnowskiego Towarzystwa Historycznego w Kutnie, Janusz Pawlak – dyrektor Zespołu Szkół Nr 1  im. St. Staszica w Kutnie, Piotr Stasiak – kustosz Muzeum - Zamek w Oporowie, Bogdan Danelski - dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kutnie i  Grzegorz Skrzynecki - dyrektor Muzeum Regionalnego w Kutnie z powodów formalnych odrzuciła dwie oferty.

Ocenę merytoryczną programów edukacji regionalnej podsumowało jawne, punktowe ocenianie. Maksymalnie oferta konkursowa mogła uzyskać 24 pkt. W wyniku postępowania Komisja Konkursowa podjęła decyzję o rekomendowaniu do nagrody Prezydenta Miasta Kutna 3 ofert konkursowych.
1. Program z zakresu edukacji regionalnej „Kutno moje miasto, moja mała Ojczyzna” - I etap edukacyjny – opracowany przez nauczycieli z Przedszkola Miejskiego Nr 17 „Niezapominajka” w Kutnie - panią Izabelę Maj i panią Dorotę Bonawenturczak
2. „Jestem z Kutna” Program edukacji regionalnej dla klas I-III szkoły podstawowej – II etap edukacyjny – opracowany przez nauczycielkę ze Szkoły Podstawowej Nr 4
w Kutnie – panią Monikę Smykowską
3. Ziemia Kutnowska. Dziedzictwo Kulturowe w Regionie. Program edukacji regionalnej dla klas IV – VI szkoły podstawowej. - III etap edukacji – opracowany przez nauczyciela Szkoły Podstawowej Nr 4 w Kutnie - pana Stanisława Wojdeckiego [więcej]
wandea, 25.09.2012 10:47|czytane: 1726 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Zapowiedzi: Aleksander Zuchowicz i przyjaciele zaśpiewają najpiękniejsze arie operowe
Żychliński Dom Kultury serdecznie zaprasza na koncert "Aleksander Zuchowicz i przyjaciele". W programie najpiękniejsze arie operowe i operetkowe.

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć

[więcej]
kultura, 25.09.2012 10:45|czytane: 1168 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Milionowe kary dla miejskiej spółki? PWiK w opałach
Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Kutnie prowadzi postępowanie administracyjne w sprawie niedotrzymania warunków zakończenia budowy przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Kutnie.

PWiK ma niemałe kłopoty, bowiem inspektorat bada aż 10 przypadków, w których prawdopodobnie doszło do braku zgłoszenia zakończenia budowy. Jedna sprawa jest już ewidentna-mówi Janusz Bona Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Kutnie.- Postępowanie nasze po wykryciu również na innych budowach podobnych niedopatrzeń formalnych skutkować może dużymi karami finansowymi. Kara za samowolę budowlaną jest znaczna i określona w ustawie wieloma wskaźnikami.

4 października będzie dalszy ciąg postępowania Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Chodzi tu o nieprzestrzeganie przez nas przepisów prawa budowlanego - informuje Witold Kamiński, prezes spółki miejskiej.- Podanie o rozwiązanie umowy za porozumieniem stron złożył kierownik działu planowania i przygotowania inwestycji w naszej firmie. [więcej]
wandea, 24.09.2012 14:20|czytane: 3607 razy|21 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dzieci z Szóstki przeszły szlakami walk nad Bzurą
22 września liczna grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Kutnie pod opieką nauczycielek: Agnieszki Dębskiej, Małgorzaty Kilian, Agnieszki Kuciapskiej i Joanny Sługowieckiej wzięła udział w V Gwiaździstym Zlocie do Kutna, czyli w pieszym rajdzie „Szlakami Walk nad Bzurą”.

Dzieci z Szóstki przeszły szlakami walk nad Bzurą, ./upload/articles_pakiety/17456/01_obraz.jpg
Dzieci z Szóstki przeszły szlakami walk nad Bzurą, ./upload/articles_pakiety/17456/02_obraz.jpg
Dzieci z Szóstki przeszły szlakami walk nad Bzurą, ./upload/articles_pakiety/17456/03_obraz.jpg


Rajd został zorganizowany przez PTTK Oddział w Kutnie przy współudziale ZHP Hufiec Kutno oraz Urzędu Miasta Kutno i miał na celu przybliżenie wiedzy historycznej związanej z II Wojną Światową ze szczególnym zwróceniem uwagi na Bitwę nad Bzurą w roku 1939.

Rajd rozpoczął się krótką uroczystością w Parku Traugutta przy pomniku Bohaterów Walk nad Bzurą, następnie uczestnicy zostali przewiezieni autokarami do Czarnopola, gdzie rozpoczęli pieszą wędrówkę. W czasie spaceru mogli posłuchać opowieści p. Zygmunta Szadkowskiego o PTTK, Kterach, dolinie Bzury oraz historii czasów II Wojny Światowej. Po ok. 9 kilometrach dotarli do Strzegocina, czyli do mety rajdu, a potem autokarem przejechali do Parku Wiosny Ludów, gdzie zwiedzili Muzeum Bitwy nad Bzurą. Tam też odbył się konkurs wiedzy rajdowej z licznymi nagrodami. [więcej]
pismak, 25.09.2012 09:32|czytane: 1350 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wnioski do Zarządu Powiatu do 30 września
Do30 września br. organizacje pozarządowe działające na terenie powiatu kutnowskiego oraz na rzecz jego społeczeństwa mogą złożyć wnioski z propozycjami współpracy z Powiatem Kutnowskim w zakresie realizacji zadań publicznych o charakterze ponadgminnym.

Wnioski skierowane do  Zarządu Powiatu powinny zawierać:
1. Pełna nazwa organizacji, nr wpisu do KRS lub innego rejestru czy ewidencji, aktualne dane teleadresowe organizacji.
2. Zakres zadania publicznego.
3. Tytuł/ nazwa zadania.
4. Termin realizacji zadania.
5. Forma realizacji:
a) powierzenie:  całkowity koszt realizacji zadania i wysokość dotacji na realizację powyższego zadania,
-b) wsparcie – całkowity koszt realizacji zadania i wysokość dotacji na dofinansowania zadania oraz wysokość finansowego wkładu własnego;
- współorganizacja zadania  ze wskazaniem wydziału/referatu Starostwa Powiatowego
w Kutnie lub/i jednostki organizacyjnej Powiatu Kutnowskiego, spodziewanej kwoty w ramach partycypacji w środkach finansowych oraz ich przeznaczenie (np. puchary, nagrody rzeczowe, napoje, itp.).
UWAGA: Złożenie wniosków nie jest równoznaczne z otrzymaniem środków finansowych z budżetu Powiatu Kutnowskiego na realizację zgłoszonych zadań. [więcej]
wandea, 25.09.2012 09:10|czytane: 1239 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Inwestycje drogowe w gminie Krośniewice. Fatalna droga w Szubinie doczeka się modernizacji
Mieszkańcy Szubiny w gminie Krośniewice skarżą się na jakość drogi dojazdowej do ich gospodarstw. Gmina Krośniewice planuje modernizację drogi przez tę wieś na odcinku od Pomarzan do Skłót oraz modernizację drogi od drogi krajowej Nr 92 wraz z przebudową mostu na rzece Miłonce. Opracowano koncepcję modernizacji dróg, z której wynika konieczność wykupu gruntów od właścicieli działek przyległych do pasa drogowego.

Inwestycje drogowe w gminie Krośniewice. Fatalna droga w Szubinie doczeka się modernizacji, ./upload/articles_pakiety/17028/01_obraz.jpg
Inwestycje drogowe w gminie Krośniewice. Fatalna droga w Szubinie doczeka się modernizacji, ./upload/articles_pakiety/17028/02_obraz.jpg
Inwestycje drogowe w gminie Krośniewice. Fatalna droga w Szubinie doczeka się modernizacji, ./upload/articles_pakiety/17028/03_obraz.jpg


Po zakończeniu wykupów zlecone zostanie opracowanie dokumentacji. Istniejący obecnie pas drogowy uniemożliwia dokonanie modernizacji, po której droga spełniałaby wymagania techniczne określone w Rozporządzeniu Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z 2 marca 1999 r. w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie - mówi Julianna Barbara Herman, burmistrz Krośniewic. - Zwrócić należy uwagę na fakt, iż koncepcję przynajmniej dwukrotnie zmieniono ze względu na sprzeciw jednego z mieszkańców, który jest właścicielem działek. Dość długo trwające uzgodnienia nie doprowadziły do porozumienia w tej sprawie stąd też zmuszeni zostaliśmy do kolejnej zmiany przebiegu drogi, zmieniającej w dużej części jej przebieg, co po raz kolejny znacznie przedłużyło czas przygotowania przedprojektowego inwestycji.

Gmina Krośniewice prowadząc przygotowania do inwestycji w miarę swych możliwości prowadzi na tych drogach prace związane z ich bieżącym utrzymaniem zapewniając ich przejezdność. [więcej]
redaktor, 24.09.2012 13:39|czytane: 1578 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
210 skontrolowanych kierowców
Dzisiaj w godzinach 5.00- 9.00 Komenda Powiatowa Policji w Kutnie prowadziła działania pod hasłem „Trzeźwy poranek”. Policjanci skontrolowali 210 kierujących. W wyniku tych działań zatrzymano w stanie nietrzeźwym jednego rowerzystę i jednego kierującego pojazdem mechanicznym. [więcej]
pismak, 24.09.2012 11:16|czytane: 1777 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pijany kierowca uderzył w drzewo
Wczoraj o godz. 22.20 w Żakowcu, na drodze Ostrówki – Dąbrowic keierujący oplem vectra, 19-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze drogi i uderzył w drzewo. W wyniku zdarzenia trafił do kutnowskiego szpitala.

Kierowca nie odniósł poważniejszych obrażeń. Pozostał na obserwacji. Został przebadany nazawartość alkoholu w organizmie. Wynik 1, 8 promila alkoholu - mówi st. asp.Paweł Witczak, oficer prasowy KPP Kutno. [więcej]
pismak, 24.09.2012 11:10|czytane: 1562 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kobiety za kierownicą, jedna w szpitalu
22 września o godz. 13.30 przy ul. 29-Listopada w Kutnie na skrzyżowanie z ulicą Wygoda kierująca oplem vectra 30-letnia mieszkanka powiatu kutnowskiego jadąc ulicą Wygoda, nie ustąpiła pierwszeństwa pojazdu kierującej pojazdem daewoo tico 48-letniej mieszkance powiatu kutnowskiego.

W wyniku zdarzenia kierująca daewoo trafiła do szpitala. Odniosła obrażenia klatki piersiowej. Kierujące trzeźwe. [więcej]
pismak, 24.09.2012 11:08|czytane: 1430 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Przemysław Zawadzki zamiast Sikory
Z wyników wyborów samorządowych wynika, że zamiast Jacka Sikory do Rady Miasta Kutna wejdzie  Przemysław Zawadzki, dyrektor I LO im. J.H. Dąbrowskiego w Kutnie. W wyborach zdobył on 86 głosów.  Dla porównania Jacek Sikora 1176. Czy Zawadzki obejmie mandat radnego dowiemy się wkrótce. [więcej]
wandea, 24.09.2012 10:26|czytane: 3054 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nie będzie już elektryzujących gongów przewodniczącego. Sikora złożył mandat radnego
Jacek Sikora złożył dziś mandat radnego. Wkrótce obejmie stanowisko w podległej samorządowi spółce jako prezes. Na dzisiejszej krótkiej sesji nadzwyczajnej Rady Miasta Kutna były łzy, kwiaty, podziękowania i jak zawsze radnych i wiceprezydentów nie opuszczało poczucie humoru. Celował w tym niewątpliwie Jacek Boczkaja, zastępca prezydenta Kutna.

Nie będzie już elektryzujących gongów przewodniczącego. Sikora złożył mandat radnego , ./upload/articles_pakiety/17447/01_obraz.jpg
Nie będzie już elektryzujących gongów przewodniczącego. Sikora złożył mandat radnego , ./upload/articles_pakiety/17447/02_obraz.jpg
Nie będzie już elektryzujących gongów przewodniczącego. Sikora złożył mandat radnego , ./upload/articles_pakiety/17447/04_obraz.jpg


Dziękuję Wam wszystkim, pracownikom Biura Rady i urzędnikom Urzędu Miasta, pracownikom instytucji podległych samorządowi miejskiemu, którzy czasem mieli ze mną problemy - mówił łamiącym się głosem Jacek Sikora. - Dziękuję radnym, z którymi współpracowałem przez kilka kadencji i jako pełnomocnik ds. młodzieży. Policzyłem sobie ile zrobiłem w tym czasie, ile zebrałem pieniędzy dla różnych ludzi, nie dla siebie. To z 10 mln złotych. Byłem z Wami i będę nadal. Miałem zawsze czas dla Was, może za mało dla rodziny. Teraz nie wiem czy się to zmieni. Do zobaczenia.

Nie żegnamy Cię Jacku, przecież z nami jakoś zostajesz - mówił Jacek Boczkaja. -Życzymy Ci abyś kiedyś znalazł się w panteonie honorowych obywateli miasta Kutna. Oczywiście nie tak od razu, bo to zasadniczo dopieropo śmierci może nastąpić. [więcej]
wandea, 24.09.2012 10:24|czytane: 3278 razy|29 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Grzegorz Chojnacki nowym przewodniczącym Rady Miasta Kutna
Grzegorz Chojnacki został dziś nowym przewodniczącym Rady Miasta Kutna. Za tym wyborem głosowało 13 radnych, przeciw 6 i 2 wstrzymało się od głosu.

Grzegorz Chojnacki nowym przewodniczącym Rady Miasta Kutna, ./upload/articles_pakiety/17441/01_obraz.jpg
Grzegorz Chojnacki nowym przewodniczącym Rady Miasta Kutna, ./upload/articles_pakiety/17441/02_obraz.jpg


Przypomnijmy, że wybór przewodniczącego nastąpił z powodu rezygnacji z funkcji Jacka Sikory, który obejmie fotel prezesa Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Kutnie. [więcej]
wandea, 24.09.2012 08:16|czytane: 2346 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: Wojsko można pokochać
30 września STOWARZYSZENIE CLONOVIA zaprasza do Muzeum Czynu Zbrojnego w Lipcach Reymontowskich  na wrześniowe wydarzenie historyczno-militarne pod hasłem: WOJSKO MOŻNA POKOCHAĆ.

Program imprezy:
13:30 – Rozpoczęcie i przywitanie uczestników oraz gości
13:35 – Koncert Orkiestry Dętej im. 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty
14:00 – Zwiedzanie wystaw: Bitwa Warszawska, Wojsko Polskie w Misjach Pokojowych i Stabilizacyjnych, Garnizon Skierniewicki w latach 1945 – 2010.
14:30 – Konkurs wiedzy historycznej dla dzieci i młodzieży– przeprowadzi Stowarzyszenie Tradycji  26 Skierniewickiej Dywizji Piechoty
15:00 – zabawy kawaleryjskie dla dzieci i młodzieży z możliwością uzyskania certyfikatu sprawności ułańskich – przeprowadzi 17 Pułk Ułanów Wielkopolskich
15:30 – koncert zespołu wokalnego Stowarzyszenia Clonovia [więcej]
kultura, 24.09.2012 08:41|czytane: 1193 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Międzynarodowy Dzień Głuchego i happening na ulicach Kutna
W piątek, 28 września w godz. 9.00-12.00 z okazji Międzynarodowego Dnia Głuchego odbędzie się happening organizowany przez nauczycieli, wychowawców, uczniów i rodziców ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Kutnie.

Poprzez happening pragniemy zaznaczyć obecność naszych uczniów i wychowanków w społeczeństwie oraz zwrócić uwagę na problemy i potrzeby osób z wadą słuchu - mówi Sylwia Frydrysiak-Saczuk.  - Program happeningu zakłada kolorowy przemarsz chodnikami (od budynku naszego Ośrodka na ulicy Kościuszki 24, ulicą Kościuszki w stronę Kościoła św. Wawrzyńca, ulicą Królewską, do Urzędu Miasta i z powrotem tą samą trasą). Ponadto planujemy przeprowadzić sondę uliczną wśród mieszkańców naszego miasta na temat znajomości problemów osób z wadą słuchu oraz rozdawać mieszkańcom ulotki ze znakami języka migowego. [więcej]
redaktor, 24.09.2012 08:07|czytane: 1166 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ostrowianie na V Gwiaździstym Zlocie do Kutna
W sobotę, 22 września odbyła się piąta edycja Gwiaździstego Zlotu do Kutna „Szlakami Walk nad Bzurą” zorganizowanego przez Oddział PTTK w Kutnie przy współpracy ZHP Hufiec Kutno oraz Bike Club Kutno. Patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Miasta Kutna.

Ostrowianie na V Gwiaździstym Zlocie do Kutna, ./upload/articles_pakiety/17443/01_obraz.jpg
Ostrowianie na V Gwiaździstym Zlocie do Kutna, ./upload/articles_pakiety/17443/02_obraz.jpg
Ostrowianie na V Gwiaździstym Zlocie do Kutna, ./upload/articles_pakiety/17443/03_obraz.jpg


Rajd miał na celupoznanie historii miasta Kutna i jego okolic ze szczególnym zwróceniem uwagi na Bitwę nad Bzurą w roku 1939, przybliżenie wiedzy historycznej związanej z wybuchem II wojny światowej, oddanie hołdu bohaterom poległym w walce, przypomnienie bohaterstwa żołnierza polskiego w walce o wolność ojczyzny, zachęcenie młodzieży do aktywnego uczestnictwa w obchodach o charakterze patriotycznym, popularyzację walorów historycznych, turystyczno-krajoznawczych miasta Kutna i regionu, popularyzację turystyki pieszej i rowerowej jako aktywnych form wypoczynku oraz integrację turystyczną młodzieży z różnych środowisk i nawiązywanie nowych przyjaźni - mówi Ewelina Kołomłocka. [więcej]
pismak, 24.09.2012 07:56|czytane: 1465 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Troje lekkoatletów reprezentuje Kutno w Mistrzostwach Polski Młodzików
Dwóch  lekkoatletów  Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziewiątka” Rafał Ewkowski  i Piotr Kowalski (zwycięzcy Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Kielcach) wywalczyła awans do Mistrzostw Polski Młodzików (Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego) w Słubicach, które będą rozegrane w dniach 29-30września. Do tego grona dołączyła ich koleżanka klubowa Wiktoria Leszczyńska, która będzie reprezentowała nasze miasto na mistrzowskiej imprezie w biegu na 100 m.

Troje lekkoatletów reprezentuje Kutno w Mistrzostwach Polski Młodzików, ./upload/articles_pakiety/17442/01_obraz.jpg
Troje lekkoatletów reprezentuje Kutno w Mistrzostwach Polski Młodzików, ./upload/articles_pakiety/17442/02_obraz.jpg
Troje lekkoatletów reprezentuje Kutno w Mistrzostwach Polski Młodzików, ./upload/articles_pakiety/17442/03_obraz.jpg


- Już od kilku dni  dochodziły nas słuchy z Łódzkiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki, że kandydatura Wiktorii  jest rozpatrywana do kwalifikacji na mistrzostwa kraju z tzw. puli dodatkowej, która przysługuje każdemu związkowi wojewódzkiemu. Na taki awans mogą liczyć młodzicy legitymujący się bardzo dobrymi rezultatami, którym nie udało się wywalczyć awansu bezpośrednio w eliminacjach. Wśród wybranych 15 zawodniczek i zawodników znalazła się także lekkoatletka naszego klubupowiedział trener UKS Jacek Kudła.

Wiktoria potwierdziła słuszność tej nominacji podczas niedzielnego mityngu lekkoatletycznego, który odbył się na stadionie łódzkiego Akademickiego Związku Sportowego. Wygrała zdecydowanie swoją serię w biegu na 100 m, osiągając wynik 12,93 s, który jest lepszy od jej rekordu życiowego. [więcej]
wandea, 24.09.2012 07:45|czytane: 1692 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kolejny zjazd absolwentów Dąbrowszczaka przeszedł do historii
Wczorajszy XII Zjazd Absolwentów I LO im. Gen. J.H. Dąbrowskiego w Kutnie świętujący 105 lat istnienia szkoły rozpoczęła msza święta w kościele św. Jana Chrzciciela koncelebrowana przez ks. biskupa Andrzeja Dziubę oraz ks. Stanisława Pisarka i ks. Jana Dobrodzieja. Zwierzchnik diecezji wygłosił homilię i poświęcił kolejny sztandar liceum, który Stowarzyszenie Absolwentów przekazało w darze placówce. Zaraz po nabożeństwie złożono kwiaty pod tablicą ku czci nauczycieli i uczniów szkoły, którzy zginęli w walkach o niepodległość w latach 1920-21 i 1939-45. Tablicę tę ufundowano z okazji poprzedniego zjazdu absolwentów na stulecie szkoły.

Kolejny zjazd absolwentów Dąbrowszczaka przeszedł do historii, ./upload/articles_pakiety/17440/01_obraz.jpg
Kolejny zjazd absolwentów Dąbrowszczaka przeszedł do historii, ./upload/articles_pakiety/17440/18_obraz.jpg
Kolejny zjazd absolwentów Dąbrowszczaka przeszedł do historii, ./upload/articles_pakiety/17440/34_obraz.jpg


Zjazd otwarto o godz. 14. W słusznej – jak się późnym popołudniem okazało – obawie przed złą pogodą, otwarcie zjazdu i część artystyczna obchodów odbywała się pod namiotem na głównym boisku szkoły. Uroczystość poprowadzili dyrektor I LO Przemysław Zawadzki i prezes Stowarzyszenia Absolwentów Adam Handzelewicz. Wicestarosta Konrad Kłopotowski przekazał szkole tajemniczy prezent w pudle zapakowanym w zielony papier. W swoim przemówieniu dużo miejsca poświęcił wartościom, jakie uosabia kolejny przekazany szkole sztandar.

– Szkoła pozwala nam wspominać tych, którzy odeszli i tych, którzy trwajązwrócił uwagę Kłopotowski, przypominając jednocześnie, że według słów Seneki: Non scholae sed vitae discimus (nie dla szkoły, lecz dla życia się uczymy).

Wiceprezydent Kutna Zbigniew Wdowiak wyszedł ze słusznego założenia, że jako poprzedni dyrektor liceum nie musi wygłaszać przemówienia, żeby udowodnić swój szacunek i uznanie dla osiągnięć placówki, więc zgodnie z zapowiedzią powiedział tylko jedno zdanie: Znakomitych wspomnień i znakomitej zabawy! Z kronikarskiego obowiązku wypada odnotować, że obecny był również poseł Tadeusz Woźniak, absolwent Dąbrowszczaka i drugi z kutnowskich wiceprezydentów, Jacek Boczkaja, którego żona i dwie córki należą do grona wychowanków szkoły.

Występy artystyczne wypełniły wiersze i piosenki, których repertuar był bardzo szeroki pod względem historycznym i gatunkowym (od opery do rocka), aby każde z licznych pokoleń absolwentów znalazło coś dla siebie. Na scenie śpiewali absolwenci oraz uczniowie, których przygotowały nauczycielki języka polskiego: Barbara Purgał i Ewelina Walczak. Wiceprezes Stowarzyszenia Absolwentów Kazimierz Ciążela zaprezentował wiersz ułożony przez siebie na tę okazję. [więcej]
motylewski, 23.09.2012 13:09|czytane: 3964 razy|15 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W czwartek sesja Rady Miejskiej w Krośniewicach
XXIV sesja Rady Miejskiej w Krośniewicach odbędzie się w czwartek, 27 września o godz. 10.00 w Zespole Szkół Nr 1. W porządku  obrad znalazła się  Informacja Komendanta Komisariatu Policji w Krośniewicach o stanie bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz skuteczności działania Policji na terenie działania Komisariatu Policji w Krośniewicach za I półrocze 2012 roku,  Informacja Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie dotycząca ochrony przeciwpożarowej na terenie Gminy Krośniewice za I półrocze 2012 roku.

Radni podejmą uchwały w sprawie zmiany uchwały Nr X/60/11 Rady Miejskiej w Krośniewicach z dnia 5 maja 2011 r. w sprawie ustalenia zasad sprzedaży na rzecz najemców samodzielnych lokali mieszkalnych stanowiących własność Gminy Krośniewice wraz ze sprzedażą lub oddaniem gruntu w użytkowanie wieczyste, w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż nieruchomości stanowiących własność Gminy Krośniewice numer ewidencyjny 61/2, Szubsk Towarzystwo i numer ewidencyjny 21, Wychny.

Wyrażą też zgodę na bezprzetargowe oddanie w dzierżawę nieruchomości stanowiącej własność Gminy Krośniewice (numer ewidencyjny 15, Krośniewice).

Jednym z punktów sesji rady w Krośniewicach będzie podjęcie uchwały w sprawie nabycia nieruchomości do gminnego zasobu nieruchomości. Radni zajmą się również  Statutami Gminy Krośniewice, Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach, rozpatrzą skargę na Kierownika Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krośniewicach i na pracę Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Krośniewicach. [więcej]
wandea, 23.09.2012 11:19|czytane: 1362 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: Dziś Fabryka książek dla dzieci, warsztaty i debata o kulturze
Dziś ostatni dzień BOOMU Kultury projektu realizowanego przez Świetlicę Krytyki Politycznej w Łodzi wraz z Kutnowskim Domem Kultury. O godz. 13.00 zapraszamy chętnych do czytelni pod chmurką i na warsztaty dla dzieci "Fabryka książek" na skwerku przy Domu Dochodowym na Placu Zduńskim.

Przy dobrej pogodzie, oprócz czytelni odbędą się warsztaty dla dzieci wg scenariusza Katarzyny Górnej. Dzieci będą się uczyć z jakich elementów składa się książka, jaką każdy z tych elementów odgrywa rolę i dlaczego jest ważny. Najmłodsi dowiedzą się, jak książki robią specjaliści, ale też same wykonają proste książeczki pod okiem opiekunów - informują organizatorzy.

W niedzielnym programie znalazła się również druga część warsztatów  z Wojciechem Kłosowskim o godz. 14.00 "Kultura: Restart!", o godz. 16.00 Tajemnice i sekrety Domu Dochodowego - spacer z Andrzejem Olewnikiem, cz. 2
17:00 Kącik Wspomnień, cz. 3 i o godz. 18.00 "Kultura: Restart!" - debata podsumowująca warsztaty. Wezmą w niej udział dyrektorzyinstytucji kultury w regionie kutnowskim oraz liderzy kultury i Michał Adamski, Naczelnik Wydziału Kultury, Promocji i Rozwoju Miasta Urzędu Miasta. Moderacja: Wojciech Kłosowski, ekspert samorządowy. Oczywiście na debatę w Centrum Teatru Muzyki i Tańca zapraszamy również mieszkańców Kutna, którym kondycja kutnowskiej kultuey leży na sercu.

Pod patronatem eKutno.pl: Dziś Fabryka książek dla dzieci, warsztaty i debata o kulturze, ./upload/articles_pakiety/17438/01_obraz.jpg
Pod patronatem eKutno.pl: Dziś Fabryka książek dla dzieci, warsztaty i debata o kulturze, ./upload/articles_pakiety/17438/06_obraz.jpg
Pod patronatem eKutno.pl: Dziś Fabryka książek dla dzieci, warsztaty i debata o kulturze, ./upload/articles_pakiety/17438/20_obraz.jpg


A jak było wczoraj? Drugi dzień „Boomu Kultury” stał pod znakiem oferty dla dzieci, które skorzystały z możliwości, jakie dawały: czytelnia pod chmurką i kongres rysowników na skwerku przy Centrum Teatru Muzyki i Tańca. Jednym z ważniejszych punktów drugiego i trzeciego dnia projektu „Boom Kultury” adresowanych dla dorosłych są warsztaty dla animatorów kultury, które mają być formą ożywienia refleksji nad sposobami obecności kultury we współczesnej przestrzeni społecznej powiatu kutnowskiego.

W warsztatach pt. „Kultura: Restart” prowadzonych przez Wojciecha Kłosowskiego - wykładowcę zarządzania kulturą w Instytucie Badań Literackich PAN w Warszawie, eksperta samorządowego, specjalistę w dziedzinie strategicznego planowania rozwoju lokalnego, doradzającego samorządom lokalnym w Polsce i kilku innych krajach Europy, zajmującego się między innymi lokalnymi politykami społecznymi i strategiami rozwoju kultury wzięli udział tacy reprezntanci środowiska animatorów kultury z miasta i powiatu: Michał Adamski – Naczelnik Wydziału Kultury, Promocji i Rozwoju Miasta, Grażyna Baranowska z Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kutnie, Magdalena Konczarek – dyrektor Domu Kultury w Żychlinie, [więcej]
kultura, 23.09.2012 11:02|czytane: 1357 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Młodzi działają. Warto zobaczyć - galeria turystyczna gminy Kutno
W piątek w Byszewie odbyło się spotkanie integracyjno-szkoleniowe młodzieży z Zespołu Szkół w Byszewie, Zespołu Szkół w Gołębiewku i z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Nowej Wsi w ramach projektu Stowarzyszenia Aktywizacji Społecznej i Twórczej Młodzieży INTERSUM "Warto zobaczyć-galeria turystyczna gminy Kutno" realizowanego w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Grantowego do Programu Równać Szanse 2012 Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży.

Młodzi działają. Warto zobaczyć - galeria turystyczna gminy Kutno, ./upload/articles_pakiety/17437/01_obraz.jpg
Młodzi działają. Warto zobaczyć - galeria turystyczna gminy Kutno, ./upload/articles_pakiety/17437/02_obraz.jpg
Młodzi działają. Warto zobaczyć - galeria turystyczna gminy Kutno, ./upload/articles_pakiety/17437/03_obraz.jpg


Z koordynatorem naszego projektu Ewą Rutkowską  omówione zostały dalsze plany działania na najbliższy i kolejny miesiąc  realizacji projektu m.in. organizacja rajdu po terenie gminy Kutno, zebranie zdjęć i fotografii prezentujących walory gminy, planowanie galerii fotograficznej w UG Kutno lub innych miejscach zaprzyjaźnionych instytucji i partnerów.

Ponadto wszyscy przeżyliśmy szczególne doświadczenie artystyczne, poddając się "kosmetycznej obróbce" i poznając własne umiejętności charakteryzatorskie. Atrakcją spotkania  były warsztaty z panią Martą Dankowską- charakteryzatorką teatralną - mówi Martyna Katarzyńska, uczennica Gimnazjum w Zespole Szkół w Gołębiewku. - Dowiedzieliśmy się o podstawach pracy w teatrze oraz zostaliśmy zachęceni do wzajemnego "ozdabiania" swoich twarzy. Przybory do zrobienia teatralnego makijażu udostępnił nam Kutnowski Dom Kultury. Chętnie, choć z niepokojem co z tego eksperymentu wyjdzie, ruszyliśmy do pracy. Przygotowaliśmy poczęstunek przy grillu, gdzie późnym i chłodnym jesiennym popołudniem gorąca kiełbaska smakowała nam wyśmienicie. [więcej]
pismak, 23.09.2012 10:03|czytane: 1615 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pokaz zumby w Żychlińskim Domu Kultury
ZUMBA z Żychlińskim Domem Kultury już w środę. Bezpłatny pokaz Zumby odbędzie się o godz. 18.00, 26 września.

Od października 2012r. Żychliński Dom Kultury poszerza swoją ofertę ćwiczeń ruchowych dla dziewcząt i kobiet o najmodniejsze obecnie zajęcia ZUMBY. Obowiązujący strój – taki jak na aerobik. [więcej]
pismak, 23.09.2012 10:02|czytane: 1261 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Konkurs origami
Młodzieżowy Dom Kultury  i Kutnowski Klub Origami "Kwadracik" zapraszają dzieci i młodzież do udziału w Konkursie Origami "Papierowy Świat Zwiarząt". Termin nadsyłania prac - do 31 października.

Adresatami konkursu są: dzieci i młodzież  z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów i placówek opiekuńczo-wychowawczych z  Kutna i powiatu kutnowskiego.

ZASADY KONKURSU:
uczestnik konkursu samodzielnie i indywidualnie wykonuje techniką origami w formie płaskiej lub przestrzennej jedną pracę związaną z tematyką konkursu (warunek: praca powinna przedstawiać zwierzę / zwierzęta  żyjące współcześnie lub dawniej)
format prac  prac płaskich nie większy niż A3
prace prosimy czytelnie podpisać na odwrocie; opis powinien zawierać imię i nazwisko autora, wiek, klasę, pełną nazwę szkoły / placówki, nazwisko opiekuna [więcej]
pismak, 23.09.2012 10:08|czytane: 2341 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Konkurs plastyczny dla młodzieży na początek jesieni
Młodzieżowy Dom Kultury i Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie organizują już dwunastą edycję KONKURSU PLASTYCZNEGO dla młodzieży „ŚWIAT W KOLORACH” pn. „Barwy jesieni” pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Kutnowskiego.

Jesień – to zaczarowana pora roku, która odkrywa przed nami swoje niezwykłe skarby: lasy, pola, ogrody pełne wspaniałych złotobrązowych i czerwonych barw. Jesienne pejzaże wzbudzają podziw swą różnorodnością i specyficznym pięknem. Rozpoczynamy stałą  jesienną edycje Konkursu Plastycznego pn. „Barwy jesieni” - mówi Anna Góra z Młodzieżowego Domu Kultury.

Konkurs skierowany jest do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Kutna i powiatu kutnowskiego.
Tematy prac plastycznych, które mogą wziąć udział w konkursie: Jesienny pejzaż, Moje miasto jesienią, Jesienna martwa natura. Warunki konkursu: Technika – malarstwo Format prac – A3, A4

Prace należy czytelnie podpisać na odwrocie: imię, nazwisko, wiek, szkoła, imię i nazwisko opiekuna.
Prace należy dostarczyć do sekretariatu MDK, Kutno, ul. Staszica 8, w terminie do 27 października. [więcej]
kultura, 23.09.2012 10:17|czytane: 1140 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
AZS WSGK Polfarmex Kutno wygrał turniej o "Różę Kutna"
Dziś na hali sportowej w Szkole Podstawowej nr 9 w Kutnie rozegrano dwa mecze koszykówki w ramach Turnieju o „Różę Kutna”. Pierwsze spotkanie o 3. miejsce pomiędzy KS Księżak Łowicz, a Franz Astoria Bydgoszcz zakończyło się wygraną zespołu z Łowicza 77:73.

AZS WSGK Polfarmex Kutno wygrał turniej o
AZS WSGK Polfarmex Kutno wygrał turniej o
AZS WSGK Polfarmex Kutno wygrał turniej o


Przed rozpoczęciem finałowego spotkania Sławomir Erwiński - wiceprezes klubu AZS WSGK wręczył pamiątkową statuetkę za uznanie i zasługi dla klubu sportowego i za wkład w wywalczeniu awansu do I ligi Michałowi Marciniakowi, który reprezentował drużynę z Kutna przez trzy ostatnie sezony, a obecnie gra w Wikana Start SA Lublin.

W finałowym spotkaniu AZS WSGK Polfarmex Kutno zagrało o „Różę Kutna” z Wikana Start SA Lublin. Podopieczni Jarosława Krysiewicza wygrali z drużyną z Lublina 82:72.  Mecz był bardzo emocjonujący i zacięty, zatem do ostatnich minut nie było wiadomo, która drużyna wygra turniej. 

Pierwsza kwarta należała do Wikana Start SA Lublin (22:23), w drugiej kwarcie zawodnicy z obu drużyn zdobyli taką samą liczbę punktów (20:20). Natomiast 3 kwarta należała do zawodników z Lublina (16:18). Na początku czwartej kwarty  AZS WSGK Polfarmex Kutno znów tracił punkty, ale pod koniec „obudził się” i odrobił straty.

Ostatnie minuty meczu przyniosły wielkie emocje. Kibice na trybunach aż wstali z krzeseł i z całych sił dopingowali drużynę  „Akademików”… i udało się, AZS WSGK Polfarmex Kutno wygrał Turniej o „Róże Kutna”.  Najwięcej punktów (22) dla drużyny AZS zdobył Hubert Mazur. [więcej]
redaktor, 22.09.2012 23:44|czytane: 2019 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Na wątpliwości przed majówką i po, najlepsza jest nadzieja
Maj niesie radość! Kwitnie nadzieją na nieodgadnione. Przed chwilą odrodziliśmy się wraz z porami roku lub jak wolą wierzący w Boga... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas
W Łodzi można obejrzeć wyjątkową, fascynującą, jedyną w swoim rodzaju anatomiczną wystawę z cyklu BODY WORLDS & The Cycle of Life twórcy techniki plastynacji dr. Guntera von Hagensa. Wstęp na wystawę w... [więcej]
Sport
MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie
Dziś w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie Polfarmex Kutno przegrał z MKS Dąbrowa Górnicza 76:85. W kwartach było 28:25, 15:23, 10:24, 23:13. Dla Polfarmex Kutno punktowali: M. Marek 4, J. Jarecki 14, M. Sałasz 15, O. Emegano 4, M.... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Sprzedam Działkę budowlaną Sprzedam działkę budowlaną o powierzchni 938mkw, uzbrojoną, na nowo powstającym osiedlu Dybów II.... [czytaj więcej]
Sprzedam działkę rolną Sprzedam 55 arów ziemi w Luboradzu. Cena 17000. Telefon 509384718 lub 502515281.... [czytaj więcej]
Praca dla kucharki - Gostynin Potrzebna kucharka od zaraz.... [czytaj więcej]
UWAGA! ŁADNA DZIAŁKA! Sprzedam działkę budowlaną 1000m2 w spokojnej okolicy, w odległości 0,5 km od granicy Kutna, przy drodze asfaltowej Zawady - Wojciechowice. Na działce znajduje się instalacja elektryczna i wodn... [czytaj więcej]
UWAGA! ŁADNA DZIAŁKA! Sprzedam działkę budowlaną 1000m2 w spokojnej okolicy, w odległości 0,5 km od granicy Kutna, przy drodze asfaltowej Zawady - Wojciechowice. Na działce znajduje się instalacja elektryczna i wodn... [czytaj więcej]
Praca dodatkowa dla każdego – plus poradnik rnWitajrnrnWiarygodna, bezpieczna i sprawdzona oferta dodatkowego zarobku. Program jest na rynku od ponad 13 lat. Jest to najprostsza droga do zarobienia dodatkowych pieniędzy. W pełni wypłacalna. ... [czytaj więcej]
wynajmę Wynajmę lub sprzedam mieszkanie w centrum Kutna, stare budownictwo. – TBS. Mieszkanie jest wysokie, ciepłe, z cegły, na I piętrze. Dwa pokoje (duży pokój 20 m), drugi ok.13 m. kuchnia, ła... [czytaj więcej]
Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C9 Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C912 C912 C914 2812 3512 tel.725 361 836 (sieć Plus) kupie Władymirca T-25 t25 MTZ80 MTZ82 MF135 MF2... [czytaj więcej]
Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C9 Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C912 C912 C914 2812 3512 tel.725 361 836 (sieć Plus) kupie Władymirca T-25 t25 MTZ80 MTZ82 MF135 MF2... [czytaj więcej]
Servis Masz kłopot z komputerem? Zadzwoń. Naprawa w domu klienta. Szybko i tanio. Oferuje pomoc i doradztwo przy rozbudowie oraz modernizacji sieci , komputera oraz doborze oprogramowania.... [czytaj więcej]
Działające serwisy www - sprzedam Na sprzedaż mam serwisy internetowe - gotowe i działające - każdy ma po kilka lat. Serwisy są odwiedzane i na autorskim oprogramowaniu. www.sogl.pl (8 lat, 120-270uu/dzień, 10-70tys odsłon/dzie... [czytaj więcej]
Pracownik / pracownica przetwórstwa mięsnego (Lekkerkerk, Holandia) AP Grupa s.c. (numer certyfikatu Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia: 11282), dla Pracodawcy holenderskiego firmy SRS Personeel B.V., realizuje procesy rekrutacji i selekcji Pracowników w branży... [czytaj więcej]
KURS STYLIZACJI PAZNOKCI Zapraszamy na kolejne kursy stylizacji paznokci ! Każdy kurs to szkolenie ośmiogodzinne zawierające treści teoretyczne oraz praktyczne. Kursantki pracują na modelkach. SOBOTA, 27 maja - metod... [czytaj więcej]
KURS STYLIZACJI PAZNOKCI Zapraszamy na kolejne kursy stylizacji paznokci ! Każdy kurs to szkolenie ośmiogodzinne zawierające treści teoretyczne oraz praktyczne. Kursantki pracują na modelkach. SOBOTA, 27 maja - metod... [czytaj więcej]
Dom 8km od Kutna sprzedam Sprzedam dom murowany 8 km od Kutna przy asfaltowej drodze na ogrodzonej działce ok 1200 mkw. 2 pokoje, kuchnia, łazienka z WC, przedpokój CO węglowe. Może być umeblowane i ze sprzętem AGD. ... [czytaj więcej]
Jesteś dorosły i chcesz mówić po niemiecku? Witaj,rnSpecjalizuję się w nauce języka niemieckiego przez Skype.rnSkutecznie uczę osoby, które pracują w Polsce, za granicą lub jadą rndo Niemiec, Austrii i Szwajcarii.rn rnMam na imię Jolan... [czytaj więcej]
Sprzedawca / Sprzedawczyni Jesteśmy znaną marką, liderem w swojej kategorii. Nasze sklepy znajdują się w najlepszych Centrach Handlowych w Polsce. Zależy nam na stałym rozwoju, dlatego poszukujemy kreatywnych osób do sk... [czytaj więcej]
Legginsy RUN BABY RUN Legginsy sportowe do każdego rodzaju ćwiczeń: do biegania, na fitness, czy taniec. Doskonała sportowa dzianina oddychająca, elastyczna, pracuje z Twoim ciałem. Szeroki wzmacniany pas pozostaje n... [czytaj więcej]
Segment Oddam za darmo segment. ... [czytaj więcej]
Opiekun/ka seniora Josefa po zawale, 68 lat InterKadra jest działającą na rynku europejskim renomowaną Agencją Pracy Tymczasowej, Doradztwa Personalnego oraz Pośrednictwa Pracy na terenie RP i za granicą, wpisaną na podstawie Certyfikat... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Beniamin Kurojed:
36 sekund temu
Leopold to martwe ciało. Takie bez serca i bez duszy śmierdzące ciało. Ludzki szkielet to przy nim rewelacja. Nie wstydźmy się swojej anatomii.
Ursus Wincenty Hwalibog:
1 minut temu
donosiciel się znalazł zas...y
Przemysław Okoń:
2
 · 
7 minut temu
piotrze kmita, a ja się zgadzam z wpisem Rufina bo jest to wpis mądry , rzeczowy itd. Dlatego zrób co masz zrobić mafijny fagasie ,a potem pisz na Berdyczów i pochwal się tym jaki jesteś głupi i mierny . hahahahahahaha
Beniamin Kurojed:
2
 · 
14 minut temu
Jaka mac, taka nać.
Beniamin Kurojed:
21 minut temu
Bo w Polsce dzisiaj to się dzieje tak: naukowców dużo, a uczonych brak. I co? I nic!
Beniamin Kurojed:
25 minut temu
Kiedyś "Kasprowicz" to było coś. Teraz "Kasprowicz" to nic.
Apoloniusz Błaszkowski:
2
 · 
2 godzin temu
Człowieczku przecież takie zdjęcia są w książkach do anatomii , biologi , nauki o człowieku. Co cię w nich drażni? To przecież pokazuje twoje ciało a co brzydzisz się nim?
Apoloniusz Błaszkowski:
2 godzin temu
Janusz i tobie podobni . Z was nie zrobią preparatów bo trudno doszukać się mózgu.
Dominik Neoforensis:
2
 · 
3 godzin temu
Córeczki z wielkimi dupami trzeba napaść i napoić.
Dacjan Tetyaniec:
4 godzin temu
Żeby tylko na szkło
Edgar Puch:
4 godzin temu
Ten ma największe hojności porywy,Komu fortuna odmówiła mienia;A ten najbardziej bywa gadatliwy,Co nie ma właśnie nic do powiedzenia.
Edgar Puch:
5 godzin temu
Tam, gdzie w sercach bezmyślność i bierność,Krzewić się może tylko ciemnota i mierność.
Emilian Tymna:
6 godzin temu
Jak się pracuje w PR i używa takich sformułowań i ma się tak ubogie słownictwo i kompletny brak kultury to zostaje tylko miejska micha
Olimpia Wilkowszczak:
6 godzin temu
Nowoczesna w Kutnie nieźle zaczęła, ale gdy dołączył radny Ziółkowski plus pewna pani - miłośmiczka Łebskiego, to partia znalazła się w locie pikującym. Nie wiem, czy to wszystko się dzieje za zgodą pana Tomasza czy też on po prostu nie panuje nad pewnymi rzeczami.
Gaweł Wacowski:
6 godzin temu
Program Nowoczesnej to wartości i cle Czyżby główną wartością była micha, a celem micha?
Przemysław Zwowitzki:
6 godzin temu
Zanim mieszkańcy gminy połapią sie, Burzyński swojego człowieka wsadzi, będzie zmiana z buraka na kartofla z Adamowic.
Czesław Boguszewski:
6 godzin temu
Ten nasz błądzący w ciemnościach brat swędrowski to tak się nadaje na dobrego księdza pasterza jak brat burzyński na dziada kościelnego, a brat debich na słowika organistę. Omijam z daleka tą ciemnotę, głupotę i niecnotę. Szkoda marnować czas na paciorki, fikołki i koziołki. Babcia mówiła, że oni więcej złego niż dobrego czynią. Czuwajmy bo jak wyżej. Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą. Przekroczmy próg nadziei.
Czesław Boguszewski:
3
 · 
7 godzin temu
KCI powinni zamknąć na wieki. Tam tylko syf, kiła i mogiła. Zbój, zupa i kamieni kupa. Taka bezmózgowa dzicz bez wiary i kultury tam pracuje. Znam ich. Z jednym chodziłem do szkoły. Sami sobie bzdurne posty piszą. Żenada. Szkoda czasu tracić na czytanie i oglądanie tego beznadziejnego badziewia. Wolę z sikorkami pogadać albo z kumplami w bridża pograć lub rowerem pojeździć. Nie stać mnie na marnowanie czasu na pierdoły.
Flawiusz Marcynk:
3
 · 
7 godzin temu
Byłam na tej wystawie, GENIALNA, polecam wszystkim. Zdjęcia jak na panujące tam warunki świetne. Brawo dla fotografa i Pani Redaktor za podjęcie tematu
Gwidon Wielkołucki:
3
 · 
8 godzin temu
Nieroby darmozjady na budowę!!!!!!!!!Najciekawsze artykuły
 ·  64
4 dni temu
Czytelnicy pytają o zatrudnienie w Aquaparku Kutno i bezpłatne wejściówki
 ·  2
5 dni temu
Misje Święte w diecezji łowickiej. Wczoraj świadectwo Dobromira, dziś rozpoczęcie misji w Głogowcu
 ·  101
6 dni temu
WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno
 ·  3
6 dni temu
Kutnowskie firmy otrzymały wsparcie na innowacyjne projekty z branży motoryzacyjnej
 ·  29
10 dni temu
Co będzie w budynku po PZU w centrum Kutna?
 ·  21
11 dni temu
Dziś w TVP 1 historia byłego policjanta z Kutna
 ·  8
11 dni temu
Czytelnicy pytają: Kiedy wreszcie będzie nowa nawierzchnia na drodze Łanięta - Kąty?
 ·  29
19 dni temu
Gorąca dyskusja o opłatach za wodę i ścieki w Gminie Kutno. Radni zaproponowali podwyżki
 ·  89
19 dni temu
Będzie nowy stary Zarząd Powiatu w Kutnie?
 ·  51
19 dni temu
Ogłoszenia o manifestacji kutnowskiego ONR pod lupą łódzkiej prokuratury
 ·  11
20 dni temu
Proces Łukasza K. Media musiały opuścić salę rozpraw
 ·  5
20 dni temu
Bronka Nowicka w Kutnie. Dziecko martwi się, bo nie umie nakarmić kamienia
 ·  12
21 dni temu
Prokuratura Regionalna w Łodzi: Były policjant nie popełnił przestępstwa na komendzie
 ·  16
21 dni temu
Czyszczenia Królewskiej na Majówkę nie będzie, ale różana fontanna już tryska
 ·  12
23 dni temu
Twarzą w twarz Proletaryat w Kutnie
 ·  92
24 dni temu
Czytelnicy pytają, rzecznik starostwa odpowiada. Koszty kasacji i bezkrólewie
 ·  2
24 dni temu
Inwestycje PLK S.A.: Odnowione perony, wiadukt na Troczewskiego i przystanek Azory
 ·  88
24 dni temu
Radnej PSL przedłużono zatrudnienie w ośrodku. Nie ze mną te numery, Brunner
 · 
25 dni temu
Łukasz Wójcik: Podniebne przygody i wielka pasja
 · 
25 dni temu
Promocja szkół w coraz lepszym wydaniu. Powiatowe targi edukacyjne dla gimnazjalistów
 ·  247
26 dni temu
Kasacja starosty oddalona. Debich musi odejść
 ·  3
26 dni temu
Laureaci Super Pulsów Żychlina 2017
 · 
27 dni temu
W Komadzynie płonęła naczepa pełna trocin. Ruch na A1 odbywa się jednym pasem
 ·  2
30 dni temu
Premiery Teatru Puszek. Dobra zabawa i pouczający morał
 ·  105
31 dni temu
Praktyki samorządowe a wartości. Promocja prezydenta z naszych portfeli
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności