eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 25.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
ŁKS rozgromił naszych
W rozgrywkach piłkarskiej klasy łódzkiej kategorii Górski młodzieżowcy MKS Kutno (podopieczni trenera Jacka Czekalskiego) przegrali z ŁKS Łódź 0:6 (0:2). [więcej]
motylewski, 16.11.2012 09:58|czytane: 2113 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Zapraszamy jutro na mecz AZS WSGK Polfarmex Kutno
Jutro o godzinie 17.30 kutnowska drużyna VIII kolejce rozgrywek I ligi sezonu 2012/2013, przed własną publicznością podejmie drużynę KS Spójnia Stargard Szczeciński. Drużyna Spójni nie najlepiej spisuje się o obecnym sezonie, zajmuje 10 miejsce w tabeli, legitymując się 3 zwycięstwami i aż 5 porażkami.

Zapraszamy jutro na mecz AZS WSGK Polfarmex Kutno

W Kutnie drużynę Spójni poprowadzi szkoleniowiec Ireneusz Purwiniecki, trener, który kilka lat wcześniej prowadził już stargardzian. Później Ireneusz Purwiniecki zajął się szkoleniem młodzieży doprowadzając rocznik 1992 do szóstego miejsca w kategorii kadetów i wicemistrzostwa Polski juniorów.

Sobotnie spotkanie zapowiada się nadzwyczaj interesująco, a dysponująca bardzo dobrym składem i prowadzona przez nowego trenera Spójnia na pewno będzie chciała powalczyć o 4 ligowe zwycięstwo.

Już dziś serdecznie zapraszamy kutnowskich kibiców. Emocje gwarantowane. Bądźmy szóstym zawodnikiem AZS-u. [więcej]
redaktor, 16.11.2012 09:39|czytane: 1223 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pierwsze Urodziny Kina Cyfrowego w Kutnie w środę
Zapraszamy do udziału w Konkursie z Kinem Kutnowskiego Domu Kultury. 21 listopada o godz. 16.30  odbędą się pierwsze Urodziny Kina Cyfrowego w Kutnie z tej okazji w kutnowskim kinie premiera filmu Saga Zmierzch  Przed Świtem cz. 2 (godz. 17.00 i 19.15).  Podwójne zaproszenia na urodziny wygrał pan Tomasz Miszczak. Zaproszenie do odbioru w kasie KDK.

Ponadto KDK przygotował na ten wieczór konkursy z nagrodami, słodki poczęstunek od cukierni Lukrowana Babeczka, w prezencie od Party Projekt: Facepainting – makijaż stylizujący na wampira, Fotobox: Księga Doborowych Kinomaniaków - mobilne studio fotograficzne do robienia zabawnych zdjęć wg pomysłu Party Projekt.[więcej]
wandea, 16.11.2012 09:33|czytane: 1725 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
KKT zaprasza na rodzinny rajd pieszy
Kutnowski Klub Turystyczny zaprasza w najbliższą niedzielę na I Pieszy Rajd Rodzinny. Amatorzy niedzielnych spacerów, rekreacji i turystyki pieszej wyruszą z Placu Piłsudskiego w Kutnie. Siedmiokilometrowa trasa obejmie m.in. ul. Oporowską, Malinę, Bielawki, ul. Grunwaldzką, os. Batorego i os. Grunwald, skąd wszyscy wrócą na Plac Piłsudskiego. Komandorem rajdu jest Bartosz Serenda, współorganizatorem - Wyższa Szkoła Gospodarki Krajowej.

Zbiórka 9:45 przy fontannie na Pl. Piłsudskiego, start o godzinie 10:00, powrót ok. godz. 12:30-13:00. Regulamin imprezy na stronie serenda.pl [więcej]
motylewski, 16.11.2012 08:17|czytane: 1182 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Wygrana młodziczek MKS Kutno w lidze wojewódzkiej
Drugie zwycięstwo w swoim piątym meczu w Wojewódzkiej Lidze Młodziczek Starszych U-14 odniosły podopieczne Mariusza Łubińskiego. Młodziczki MKS Kutno pokonały dzisiaj drużynę UKS Teofilów 48 72:25 (27:5, 15:5, 16:5, 14:10).

Wygrana młodziczek MKS Kutno w lidze wojewódzkiej, ./upload/articles_pakiety/17993/02_obraz.jpg
Wygrana młodziczek MKS Kutno w lidze wojewódzkiej, ./upload/articles_pakiety/17993/03_obraz.jpg
Wygrana młodziczek MKS Kutno w lidze wojewódzkiej, ./upload/articles_pakiety/17993/05_obraz.jpg


Cieszy drugie zwycięstwo, a także to, że 9 zawodniczek zdobywało punkty. Dziewczęta po raz pierwszy wystąpiły w nowych dresach zakupionych przez rodziców Gosi państwa Agnieszki i Macieja Łukasiewiczów. Dziękujemy.

Skład i punkty drużyny MKS Kutno: Kinga Chodorowska 13, Joanna Garstka 0, Weronika Bogdańska 12, Anna Żeberkiewicz 0, Martyna Goniarska 9,Julia Mieszkowska 5, Blanka Zawierucha 17, Karolina Jankowska 2, Julia Stępniak 2, Zuzanna Jędrzejczak 2, Magdalena Buczyńska 0, Paulina Jędrzejczak 9. [więcej]
motylewski, 15.11.2012 23:51|czytane: 1359 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Które drogi zbudujemy w Kutnie?
Znane są plany na najbliższe trzy lata dotyczące budowy i modernizacji kutnowskich ulic. Oczywiście najwięcej szczegółów można powiedzieć o zamierzeniach na 2013 rok, które przedstawił dzisiaj dziennikarzom wiceprezydent Kutna Jacek Boczkaja.

Priorytety samorządu przewidują dalszy rozwój infrastruktury drogowej w strefie przemysłowej. Na budowę ulicy Metalowej łącznie z ulicą Górną przeznaczono 4,7 mln zł, ale Urząd Miasta liczy na to, że przetarg wyłoni oferenta, który wykona to za znacznie niższą cenę. Równie poważne środki zaplanowano na budowę ulicy Poprzecznej (5,2 mln zł), jednak jest to zadanie dwuletnie i w przyszłym roku wydatkowane ma być tylko 125 tys. zł (opracowanie planów i uzyskanie pozwoleń). Miasto czeka na włączenie tego terenu do Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, gdyż tym jest uwarunkowane uzyskanie zewnętrznego dofinansowania.

W nadchodzącym roku zaplanowano modernizację ulicy 1 Maja i budowę ulicy Bukowej, gdzie w połowie roku RSM "Pionier" zakończy budowę osiedla. Z 2012 roku przeszła na przyszłoroczny plan ulica Konduktorska. Wykonane będą również: ulica Koniecpolskiego (powstało tam niedawno osiedle), Nowowiejska (położono już tam asfalt) i Łubinowa (nawierzchnia z kostki). Modernizacja o wartości 570 tys. zł obejmie ulicę Grunwaldzką. [więcej]
motylewski, 15.11.2012 23:30|czytane: 1871 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wygrana szczypiornistów "Staszica" w Łowiczu
Bardzo dobrze w półfinale wojewódzkim w piłce ręcznej chłopców zaprezentowała się drużyna Zespołu Szkół Nr 1 w Kutnie. W zawodach, które odbyły się dzisiaj w Łowiczu, reprezentacja „Staszica” zajęła I miejsce uzyskując awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 29 listopada w Piotrkowie Trybunalskim. Podopieczni Dariusza Mieszkowskiego wygrali dwa mecze eliminacyjne, a w meczu finałowym po wyrównanej walce i dwóch dogrywkach pokonali 16:15 drużynę gospodarzy ZSP Nr 4 w Łowiczu.

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
Wygrana szczypiornistów

Wyniki meczów „Staszica”:
ZS Nr 1 Kutno – ZSP Bolimów 11:4
ZS Nr 1 Kutno – ZSP Rawa Mazowiecka 14:4
ZS Nr 1 Kutno – ZSP Nr 4 w Łowiczu 16:15 (11:11; 13:13) [więcej]
motylewski, 15.11.2012 20:32|czytane: 1389 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Więcej cywilizacji w parku?
Jak wiemy, ciąg dalszy rewitalizacji Parku im. Romualda Traugutta w Kutnie obejmie w przyszłym roku modernizację ulicy Poniatowskiego. Większe emocje budzi jednak zamiar rewitalizacji drugiego, większego kutnowskiego parku - Parku Wiosny Ludów. Pisaliśmy już o tym w relacji z debaty w RIG, gdzie prezydent Zbigniew Burzyński informował o staraniach miasta o pozyskanie zewnętrznego dofinansowania tej inwestycji, którego udział sięgnąłby 99% całości zaplanowanych wydatków.

Wiadomo, że remont objąłby nawierzchnię alejek zarówno tych w samym parku, jak i tych przed budynkiem Szkoły Muzycznej, gdzie planuje się posadzenie róż, przebudowę ronda i wylotu do ulicy Barcewicza. Rewitalizacja obejmie także oświetlenie i place zabaw. Zbudowana zostanie samoobsługowa toaleta. Część drzewostanu będzie wycięta, ale zastąpią ją nowe nasadzenia. Konieczne pozwolenia zostały już udzielone, włącznie ze zgodą konserwatora zabytków. Zadbano także o ocenę dendrologiczną. [więcej]
motylewski, 15.11.2012 17:57|czytane: 1515 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Projekt budżetu Kutna na 2013 rok bez deficytu!
Dzisiaj mija termin złożenia w Regionalnych Izbach Obrachunkowych projektów samorządowych budżetów. Zgodnie z tymi wymogami Miasto Kutno złożyło w skierniewickiej RIO projekt rocznego planu miejskich dochodów i wydatków na przyszły rok.

Budżet zakładany na 2013 rok jest mniejszy od tegorocznego, co wynika m.in. z mniejszej liczby środków unijnych przewidzianych na przyszły rok, ale za to po raz pierwszy od kilku lat jest to projekt budżetu bez deficytu. Suma wydatków i rozchodów równa się bowiem sumie dochodów i przychodów i wynosi 143 833 024 zł. Wydatki, równe dochodom, wyniosą 132 655 840 zł (w 2012 roku 144 751 151 zł), a rozchody przeznaczone na spłatę kredytów i pożyczek wyniosą 11 177 184 zł (i taka też będzie kwota mających je pokryć przychodów). Wystąpi również nadwyżka operacyjna (przewaga dochodów bieżących nad wydatkami bieżącymi) w wysokości 8 191 441 zł i w całości przeznaczona będzie na inwestycje. Udział inwestycji w wydatkach ogółem wyniesie 14,1%.

Kwota zadłużenia miasta w 2013 roku wyniesie 45 948 990 zł, co stanowi 34,64% dochodów ogółem.

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć
Projekt budżetu Kutna na 2013 rok bez deficytu!

- To jest zawsze pytanie, czy spłacić zadłużenie od razu, czy coś robić - tłumaczył na dzisiejszej konferencji prasowej w Urzędzie Miasta w Kutnie prezydent Zbigniew Burzyński. - Gdybyśmy spłacili, to nic byśmy nie zrobili, firmy nie miałyby zamówień, a tak to ludzie zarobią, potem wydadzą te pieniądze, handel zarobi, usługi zarobią i inni mają pracę. Do progu 60% jest jeszcze daleko. [więcej]
motylewski, 15.11.2012 16:10|czytane: 1457 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nowy przewodniczący Rady Nadzorczej kutnowskiego szpitala
Dzisiaj odbyło się posiedzenie Zgromadzenia Wspólników Kutnowskiego Szpitala Samorządowego Sp. z o.o., na którym prezes Piotr Okoński poinformował o wynikach finansowych spółki za trzy kwartały 2012 roku.

Wynik finansowy spółki wykazał stratę w wysokości 1 296 972,26 zł przy zrealizowanym przychodzie łącznym 35 875 693,33 zł - czytamy w informacji prasowej przesłanej przez Starostwo Powiatowe w Kutnie. - Kutnowski Szpital Samorządowy wystąpił na drogę sądową o zasądzenie zapłaty przez NFZ należnych spółce kwot w wysokości 1 448 052,32 zł. W trybie nakazowym do zapłaty przez NFZ została zasądzona kwota 127 100 zł.

W związku z tym, że proces egzekwowania kwot należnych z NFZ może być długi, jak również trudno przewidzieć, czy i kiedy uda się uzyskać pełną zapłatę Zarząd Powiatu/Zgromadzenie Wspólników już w miesiącu lipcu br. poprosił prezesa KSS Piotra Okońskiego o przygotowanie i wdrożenie niezbędnego pakietu działań restrukturyzacji kosztów. Zarząd Powiatu/Zgromadzenie Wspólników poprosił również Radę Nadzorczą, by monitorowała i kontrolowała realizację tego programu. Niestety Przewodniczący Rady Nadzorczej nie spełnił oczekiwań właściciela w tym zakresie.
[więcej]
motylewski, 15.11.2012 15:00|czytane: 2008 razy|43 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy piszą: Kratery na drodze w Gołębiewie
Mieszkańcy Gołębiewa Nowego skarżą się na to, że po prowadzonych tam pracach związanych z budową kanalizacji zostały podziurawione jak sito drogi wokół trójkąta działek przy blokach mieszkalnych obok zabudowań firmy "Plantico". Ciężki sprzęt użyty do robót zniszczył nawierzchnię. Mieszkańcy twierdzą, że wójt gminy Kutno Jerzy Bryła już dawno obiecywał  koniec robót.

Czytelnicy piszą: Kratery na drodze w Gołębiewie , ./upload/articles_pakiety/17723/01_obraz.jpg
Czytelnicy piszą: Kratery na drodze w Gołębiewie , ./upload/articles_pakiety/17723/02_obraz.jpg
Czytelnicy piszą: Kratery na drodze w Gołębiewie , ./upload/articles_pakiety/17723/05_obraz.jpg

- Tak, ja też myślałem, że to zostanie zrobione już miesiąc temu - denerwuje się Jerzy Bryła. - Warunki pogodowe opóźniają zakończenie prac. Podczas deszczu nie będą przecież kładli asfaltu.

- W przyszłym tygodniu planujemy skończyć naprawę nawierzchni, o ile pogoda pozwoli - informuje krótko Marek Andziak, kierownik robót w firmie Trakt wykonującej prace. [więcej]
motylewski, 15.11.2012 14:05|czytane: 2017 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutno znowu Samorządowym Liderem Edukacji. Zbigniew Burzyński Mecenasem Wiedzy
Konsekwentnie realizowana spójna polityka oświatowa stała się powodem przyznania ponownie, jak przed rokiem, miejskiemu samorządowi Kutna certyfikatu Samorządowy Lider Edukacji. Prezydent Kutna Zbigniew Burzyński otrzymał tytuł Mecenasa Wiedzy 2012.

Kutno znowu Samorządowym Liderem Edukacji. Zbigniew Burzyński Mecenasem Wiedzy, ./upload/articles_pakiety/17987/01_obraz.jpg
Kutno znowu Samorządowym Liderem Edukacji. Zbigniew Burzyński Mecenasem Wiedzy, ./upload/articles_pakiety/17987/02_obraz.jpg


Na dzisiejszej konferencji prasowej w Urzędzie Miasta w Kutnie prezentowano wyróżnienia z dziedziny edukacji, które miasto otrzymało w tym roku z rąk Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego. Weryfikacji poddane zostało 140 samorządów podzielonych na cztery grupy: miasta 20-50 tys. mieszkańców, miasta 50-100 tys. mieszkańców, miasta powyżej 100tys. mieszkańców i powiaty. W pierwszym przedziale, do którego zaliczono również Kutno, certyfikaty Samorządowego Lidera Edukacji 2012 otrzymało jeszcze 17 miast.

- Po pierwsze, zakończyliśmy termomodernizację prawie wszystkich szkół podstawowych i przedszkoli. Została jeszcze Szkoła Podstawowa nr 4 i trzy przedszkola - wyliczał wiceprezydent Zbigniew Wdowiak elementy wyróżnionej przez kapitułę nagrody polityki oświatowej. - Wpływ na wyróżnienie miały też: budowa infrastruktury sportowej, udział w projektach edukacyjnych finansowanych przez Unię Europejską, których kontynuacją są granty oświatowe oraz zapewnienie wszystkim chętnym dzieciom miejsc w przedszkolach, co stawia Kutno w grupie nielicznych samorządów, którym się to udało. [więcej]
motylewski, 15.11.2012 13:13|czytane: 1345 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dwa konkursy ortograficzne w "Staszicu"
Dyrekcja i nauczyciele języka polskiego Zespołu Szkół  Nr 1 im. St. Staszica organizaują dla uczniów szkół  gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu  kutnowskiego konkurs ortograficzny  „O PIÓRO STAROSTY KUTNOWSKIEGO". Z kolei Dyrektor "Staszica" rzuca wyzwanie dziennikarzom i pracownikom instyucji samorządowych aby i oni zmierzyli się o w Konkursie ortograficznym "O pióro Dyrektora ZS nr1 w Kutnie". Poniżej regulaminy.

Konkurs  jest przeznaczony dla uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych powiatu kutnowskiego.
Każda szkoła zgłasza do uczestnictwa w konkursie nie więcej niż 3 uczniów  (mogą  być wyłonieni we wcześniejszych eliminacjach wewnątrzszkolnych).Uczniowie  uczestniczą w konkursie pod opieką nauczyciela.

Konkurs zostanie przeprowadzony 6 grudnia w Zespole Szkół Nr 1 im.St.Staszica  w Kutnie. Wypełnione  karty zgłoszenia uczestników konkursu (do pobrania ze strony www.zs1kutno.pl) należy przesłać do 30 listopada na adres Zespołu Szkół Nr 1 im.St.Staszica, ul. Oporowska 7, 99-300 Kutno lub e-mail szkoły : zs1_kutno@interia.pl.

Tekst dyktanda oraz kryteria jego oceny opracowuje Komisja Konkursowa,  w skład której wchodzą nauczyciele języka polskiego Zespołu Szkół Nr 1 im.St.Staszica w Kutnie. [więcej]
wandea, 15.11.2012 11:43|czytane: 1272 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czesław zaŚpiewa jutro w Kutnie

test
[więcej]
kultura, 14.11.2012 19:35|czytane: 1641 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sesja w powiecie pod koniec listopada: Skarga na działania starosty, program współpracy z ngo oraz sprawy oświatowe
28 listopada o  godz. 10:00 odbędzie się XXII Sesja Rady Powiatu w Kutnie. W porządku obrad znalazło się podjęcie uchwał w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Kutnowskiego na lata 2012- 2023, zmian w budżecie powiatu na 2012 rok, określenia trybu powoływania członków oraz organizacji i trybu działania Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Kutnie.

Radni przyjmą też Program współpracy Powiatu Kutnowskiego na rok 2013 z organizacjami pozarządowymi, ustalą wysokości opłat za usuwanie pojazdów z dróg i ich przechowywanie na parkingu strzeżonym wyznaczonym przez Starostę Kutnowskiego, wyrażą  zgodę na użyczenie nieruchomości stanowiącej własność Powiatu Kutnowskiego.

Radni przyjmą też In formację o stanie realizacji zadań oświatowych Powiatu Kutnowskiego za rok szkolny 2011/2012 i i rozpatrzą skargę na działalność Starosty Kutnowskiego. [więcej]
wandea, 14.11.2012 18:59|czytane: 1815 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Uwaga na niskie temperatury! Policja apeluje o empatię
Kiedy temperatura na zewnątrz spada poniżej zera nie zapominajmy, że są osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie.                  
                   
Jak co roku, w chwili gdy w naszym kraju  temperatury na zewnątrz spadną poniżej zera a potem spadnie śnieg, zwracamy się do wszystkich z apelem o to, aby nie byli obojętni na czyjąś krzywdę. Chodzi tu oczywiście o osoby, które mogą cierpieć z powodu zimna. Należy pamiętać, że na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażeni bezdomni, osoby starsze i osoby nietrzeźwe przebywające na dworze. Jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy aby powiadomić o tym funkcjonariuszy. Każde takie zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane.Policjanci pełniący służbę patrolową sprawdzają miejsca, w których mogą nocować osoby bezdomne. Są to zazwyczaj pustostany, ogródki działkowe, altanki. Aby się rozgrzać bardzo często w takich miejscach rozpalają ogniska, co bywa bardzo niebezpieczne. Funkcjonariusze odnajdujący takie osoby zawsze proponują przewiezienie ich do ośrodków, w których jest ciepło, gdzie mogą zjeść ciepły posiłek i przespać się w normalnych warunkach. Jeśli ktoś zauważy taką osobę, która może potrzebować pomocy nie należy zwlekać z czasem, tylko jak najszybciej wykręcić numer alarmowy. [więcej]
redaktor, 14.11.2012 18:49|czytane: 1250 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Bezpieczna praca w Printpack Poland. Lokalni przedsiębiorcy nagrodzeni przez PIP
Jutro, 15 listopada w w Okręgowym Inspektoracie Pracy Państwowej Inspekcji Pracy w Łodzi odbędzie się podsumowanie prewencyjnych działań w zakresie  bezpieczeństwa pracowników i Konkursu „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej”, który adresowany jest do pracodawców.

Organizatorem jest Państwowa Inspekcja Pracy. Założeniem konkursu jest promowanie najlepszych praktyk w zakresie poprawy warunków bezpieczeństwa pracy oraz inspirowanie pracodawców do podejmowania działań w celu eliminacji istniejących w ich zakładach zagrożeń.

Na liście nagrodzonych w XIX Konkursie „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej” w 2012 r.
W kategorii od 50 do 250 zatrudnionych: II miejsce przyznano firmie Printpack Poland Sp. z o.o. z Kutna.

Dyplomy PIP w 2012 r. dostaną również firmy z powiatu kutnowskiego: Megmar Logistics & Colsunting Elżbieta Maślarz 99-300 Kutno ul. M.C. Skłodowskiej 10, Salon Fryzjerski „KAMA” Kamila Frąckiewicz, Piekarnia s. c. Małgorzata i Adam Kowalscy z Wojszyc,  Firma Konfekcyjna „POLANA” Halina Jędrzejczak z Niedrzewia 2.

Program „Zdobądź dyplom PIP” przeznaczony jest dla pracodawców prowadzących zakłady produkcyjne i usługowe, z których działalnością wiążą się zagrożenia zawodowe i zdrowotne oraz którzy mogą sami wykonywać zadania służby bhp. Idea programu oparta jest na zasadzie samokontroli, gdzie pracodawca, przy pomocy przygotowanych przez PIP narzędzi (listy kontrolnej z komentarzem) i pomocy inspektora pracy jako eksperta, identyfikuje występujące w zakładzie problemy i nieprawidłowości, ocenia ich skalę oraz określa sposoby i terminy ich likwidacji.

Jeśli pracodawca przestrzega przepisy bezpieczeństwa i higieny pracy oraz przepisy prawa pracy, to powinien być pochwalony; jeśli robi więcej, powinien być doceniony i nagrodzony - mówi rzecznik PIP Kamil Kałużny. [więcej]
redaktor, 14.11.2012 18:20|czytane: 1218 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKologia: Dzięcioł w drzewo stukał
Dziś kilka słów o bardzo charakterystycznej grupie ptaków, jakimi są dzięcioły. O zwierzętach tych dowiadujemy się już w przedszkolu, gdzie dzięcioł nazywany jest lekarzem drzew. Poniżej znajdziecie trochę więcej informacji o tych drzewołazach.

Ze względu na specyficzny tryb życia, natura wyposażyła te ptaki w kilka wyjątkowych przystosowań. Po pierwsze bardzo mocny dziób, działający jak dłuto. Pukanie w drewno z prędkością nawet do 20 razy na sekundę jest nie lada wyzwaniem dla mózgu. Aż dziw bierze, jak ptaki te nie dostają wstrząśnienia tego narządu. Uderzenie dziobem w drewno uruchamia szereg zjawisk w organizmie, np. zamyka się trzecia powieka, zapobiegając wypadnięciu gałek ocznych, mózg jest cały czas unieruchomiony przez gąbczaste kości i silne mięśnie szyi, także część uderzeń przejęta zostaje przez ciało.

 eKologia: Dzięcioł w drzewo stukał, ./upload/articles_pakiety/17975/01_obraz.jpg
 eKologia: Dzięcioł w drzewo stukał, ./upload/articles_pakiety/17975/05_obraz.jpg
 eKologia: Dzięcioł w drzewo stukał, ./upload/articles_pakiety/17975/03_obraz.jpg


Kolejnym przystosowaniem jest długi język pokryty lepką substancją, działający jak sonda, dodatkowo zakończony zadziorkami, do których przyczepiają się bezkręgowce wyciągane spod kory czy z mrowiska.
W związku z poruszaniem się po pionowych pniach, dzięcioły mają inne niż większość ptaków, stopy. Dwa palce są u nich skierowane do przodu oraz dwa do tyłu i zakończone mocnymi pazurami. Funkcje trzeciej kończyny wspierającej, pełnią mocne pióra ogona, na których ptak opiera ciężar ciała. Większość dzięciołów kuje dziuple, pełniąc rolę budowniczych dla innych stworzeń. Chętnie korzystają z nich sikory, kowaliki, szpaki, sóweczki i inne latające stworzenia.

Dzięcioł czarny to największy przedstawiciel z 10 występujących w Polsce dzięciołów. Ptak bardzo płochliwy, bardzo ciężko go podejść w celu wykonania zdjęcia. Charakteryzuje się jednolicie czarnym ubarwieniem i czerwoną czapeczką. Ma bardzo bogaty repertuar dźwięków, a wiosną jego bębnienie słychać niczym serię z karabinu maszynowego. W Okolicach Kutna spotkamy go m.in. w Raciborowie, Pernie, Psurzu, Głogowcu oraz Kterach.

Dzięcioł zielony to pięknie ubarwiony ptak, zamieszkujący lasy liściaste i mieszane. Ma długi, 10centymetrowy język, którym penetruje mrowiska w celu wydobycia larw m. in. mrówek. Jest gatunkiem płochliwym i gości w naszych rejonach dość rzadko. [więcej]
Papaver, 14.11.2012 17:29|czytane: 1431 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Od piątku Klimaty Komedy w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie
Od 16 listopada do 2 grudnia, w godz. 10.00-18.00 w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie można będzie oglądać wystawę fotograficzną KLIMATY KOMEDY autorstwa Marka Karewicza. Wstęp wolny.

Zapowiedzi: Klimaty Komedy. Fotogramy Marka Karewicza

Wystawa fotografii autorstwa Marka Karewicza pokazuje świat, którego już nie ma. Autor na swoich fotografiach ukazuje nam nie tylko Komedę i osoby, z którymi grał na scenie, ale również na tzw. zapleczu, studiu nagrań czy w miejscach spotkań towarzysko-muzycznych. Duża część z nich dotychczas nie była publikowana i została wyciągnięta przez ich autora z jego ogromnego archiwum.

Marek Karewicz – artysta-fotografik specjalizujący się w zdjęciach jazzu i rocka. Studiował w Wyższej Szkole Filmowej w Łodzi. Fotografował m.in. ostatnią trasę Milesa Davisa i europejskie tournee Raya Charlesa. Jest autorem ok. 1500 okładek płytowych(m.in. serii „Polish jazz” oraz „Blues Breakout”). Projektował też dla Ewy Demarczyk, Maryli Rodowicz, Czerwonych Gitar, Niebiesko-Czarnych, Ireny Santor. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. Wyróżniony honorowym tytułem przez Federation Internationale da l’art. Photographique. Działacz Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego. Wystąpił w serialu „Klan”. Przez wiele lat związany z klubami: Hybrydy, Remont i Tygmont. [więcej]
wandea, 14.11.2012 15:07|czytane: 1156 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Para z Kutna wygrała turniej brydżowy na Święto Niepodległości w Staszicu
14 par zawodników z Kutna, Płocka i Gostynina stanęło wczoraj  w Zespole Szkół nr 1 w Kutnie do zawodów brydżowych. Turniej zorganizowany przez Pawła Babeckiego, nauczyciela historii i WOS w "Staszicu" i brydżystę oraz Janusza Pawlaka, dyrektora ZS nr 1, który ufundował nagrody to jak mówili organizatorzy nieco inna weselsza forma świętowania Niepodległości.

Para z Kutna wygrała turniej brydżowy na Święto Niepodległości w Staszicu , ./upload/articles_pakiety/17966/01_obraz.jpg
Para z Kutna wygrała turniej brydżowy na Święto Niepodległości w Staszicu , ./upload/articles_pakiety/17966/05_obraz.jpg
Para z Kutna wygrała turniej brydżowy na Święto Niepodległości w Staszicu , ./upload/articles_pakiety/17966/07_obraz.jpg


Turniej był rozgrywany wg zasad Polskiego Związku Brydża Sportowego i punkty w nim zdobyte liczą się do ogólnej klasyfikacji. Wygrała go para z Kutna - Ryszard Maras i Jan Pajor z wynikiem 64,82%, drugie miejsce para z Kutna Adam Pawłowski i Karol Pokorski wynik 60,88%, trzecie para z Płocka Aleksander Marciniak i Kazimierz Falkowski wynik 56,77 %.

Brydżowe rozgrywki uczestnicy turnieju rozpoczęli z wykorzystaniem dozwolonych środków dopingujących, którymi w tym wypadku były narodowe wypieki uczniów Zespołu Szkół nr 1 im. St. Staszica i Hotelu PaOla. Polskie babeczki okazały się znakomitymi nagrodami dla sportowców.

Zawodnicy drużyny Kutnowskiego Domu Kultury potwierdzili swoje umiejętności brydżowe zajmując wysokie lokaty. Dla najlepszych par zostały ufundowane puchary oraz nagrody rzeczowe, wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali upominki.

Prezes oddziału płockiego Polskiego Związku Brydża Sportowego i członek Zarządu Głównego PZBS Tomasz Urbański dziękował organizatorom za taki pomysł uczczenia Święta Niepodległości, a dyrektor Zespołu zapowiadał już jego następną edycję. [więcej]
redaktor, 14.11.2012 15:01|czytane: 1776 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sesja naukowa i wystawa ku pamięci krośniewickich Żydów
19 listopada w Krośniewicach odbędą się uroczystości z okazji 70. rocznicy likwidacji krośniewickiego getta.W programie odsłonięcie obelisku poświęconego pamięci krośniewickich Żydów, sesja naukowa oraz o 12.30 wernisaż wystawy.


[więcej]
kultura, 14.11.2012 13:50|czytane: 1391 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Są chętni wynająć lokal w Dworku Modrzewiowym?
Urząd Miasta Kutna zaprasza organizacje pozarządowe do składania wniosków o wynajem lokalu w Dworku Modrzewiowym w Kutnie. Wnioski należy składać do 23 listopada w Wydziale Kultury, Promocji i Rozwoju Miasta.Wynajem będzie odpłatny. [więcej]
pismak, 14.11.2012 11:02|czytane: 1784 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wiersz poetki z Kutna w Oknie poezji
Tym razem w Oknie Poezji w Kutnowskim Domu Kultury wiersz poetki z Kutna, Grażyny Baranowskiej. Grażyna Baranowska to poetka, animatorka kultury, krytyk literacki.

Wiersz poetki z Kutna w Oknie poezji

Baranowska jest bibliotekarką i aktywnym członkiem stowarzyszeń kulturalnych. Organizuje m.in. wrześniowe spotkania z poetami „Hausty poetyckie”, współtworzy Festiwal Szaloma Asza. Publikuje wiersze i teksty krytycznoliterackie na łamach czasopism i w antologiach literackich. Wydała książkę poetycką „po słowach”, Kutno 2009.

Grażyna Baranowska
Podszewka

pękła podszewka
kiedy stanęłam w rozkroku między
wczorajszym dniem a jutrzejszym
czerwcowe dni są najdłuższe
i nie wytrzymał jedwab
silnego napięcia

co teraz? [więcej]
kultura, 14.11.2012 10:52|czytane: 1436 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Telefoniczne dyżury eksperckie PIP z prawa pracy
Państwowa Inspekcja Pracy prowadzi w listopadzie  telefoniczne dyżury eksperckie z prawa pracy w Kutnie i w Łodzi.

„Prawo pracy to standard. Osiągaj sukces zgodnie z przepisami” – to hasło prowadzonej przez Państwową Inspekcję Pracy kampanii popularyzującej prawo pracy. Zapraszamy do skorzystania z telefonicznych dyżurów eksperckich w listopadzie  (z zakresu wynagrodzeń, czasu pracy, urlopów, umów o pracę, form zatrudnienia, zakładowego funduszu świadczeń socjalnych) w Okręgowym Inspektoracie  Pracy w Łodzi dla przedsiębiorców, kadry kierowniczej, pracowników kadr i płac, pracowników:

w dniu 19.11.2012r. (poniedziałek) oraz 23.11.2012r. (piątek)
w godzinach 13.00 – 15.00: - pod tel. (42) 6368756
Starszy Inspektor Pracy Specjalista Kamil Kałużny

w dniu 19.11.2012r. (poniedziałek) oraz 26.11.2012r. (poniedziałek)
w godzinach 13.00 – 15.00: - pod tel. (44) 6474267
Nadinspektor Pracy Andrzej Cegła – Kierownik Oddziału PIP w Piotrkowie Trybunalskim

w dniu 21.11.2012r. (środa) oraz 26.11.2012r. (poniedziałek)
w godzinach 13.00 – 15.00: - pod tel. (24) 2548882
Nadinspektor Pracy Barbara Krajniak – Kierownik Oddziału PIP w Kutnie [więcej]
wandea, 14.11.2012 10:07|czytane: 1221 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Spotkali się przyjaciele Gminnego Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Krośniewicach
W ramach jubileuszu 35-lecia Ośrodka Kultury w Krośniewicach w kawiarni Rubina odbyło się spotkanie Przyjaciół samorządowej instytucji kultury. Ideą spotkania było podziękowanie organizatorom, sponsorom, współorganizatorom imprez i przyjaciołom naszej instytucji za lata współpracy.

Spotkali się przyjaciele Gminnego Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/17971/12_obraz.jpg
Spotkali się przyjaciele Gminnego Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/17971/02_obraz.jpg
Spotkali się przyjaciele Gminnego Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/17971/18_obraz.jpg


Po koncercie fortepianowym utworów patriotycznych wykonanych przez uczniów Ogniska Muzycznego, dokonano wręczenia medalu Przyjaciel Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach. Otrzymali je: Rada Miejska w Krośniewicach, Pani Julianna Barbara Herman Burmistrz Krośniewic, Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa „Przyszłość” w Krośniewicach, Zakład Usług Komunalnych w Krośniewicach, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Proszkownia Mleka w Krośniewicach, Firma Inter Yest Sp z o.o. w Krośniewicach, Firma EXPOM Sp z o.o. w Krośniewicach, Spółka Cywilna „Rol-Głaz” w Głaznowie, Nowe GR „Głogowa” Sp z o.o w Głogowej, Spółka Wodna w Krośniewicach, Pizzeria „Sahara” Tadeusz i Wanda Błaszczykowie, Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Koło w Krośniewicach, Piechocki Jerzy. Gospodarstwo Rolne w Skłótach, Pan Stanisław Malarski, Pan Lech Koperkiewicz, Pan Henryk Rosiak, Zespół Szkół Nr 1 w Krośniewicach, Szkoła Podstawowa nr 1 w Krośniewicach, Szkoła Podstawowa im. gen. Władysława Andersa w Nowem, Gimnazjum im. gen. Władysława Andersa w Ostrowach, Zespół Szkół w Dąbrowicach, Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach Stowarzyszenie Rozwoju Gmin „Centrum” w Nowych Ostrowach, Komisariat Policji w Krośniewicach, Przedszkole Miejskie w Krośniewicach, Ochotnicza Straż Pożarna w Krośniewicach, Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Ekspom Krośniewice, Auto-Service Jędrzejczak w Bardzinku, Bank Spółdzielczy w Krośniewicach, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Krośniewicach, Elfarm 5. Apteka w Krośniewicach, Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Krośniewicach, Pani Jadwiga Stańczyk, Pani Beata Czerwińska, Pan Andrzej Mirowski.

Gwiazdą wieczoru był Tomasz Drabina - wirtuoz akordeonu, który wykonał koncert kawiarnianej muzyki paryskiej. Za umożliwienie nam spotkania w sali kawiarni Rubina oraz sprawną obsługę gości serdecznie dziękujemy Barbarze Ściślewskiej- mówią organizatorzy. [więcej]
kultura, 14.11.2012 09:13|czytane: 1705 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Architektura Internetu z Łodzi zrobi nową stronę dla urzędu miasta
16 800 zł brutto będzie kosztować nowa strona Urzędu Miasta Kutna. Zapytania ofertowe zostały wysłane  do 9 firm pod koniec października. Do 2 listopada  do magistratu wpłynęły 4 oferty - Concept Intermedia z Torunia, Architektura Internetu z Łodzi, Netstar A.J. Malinowscy z Kutna, Vobacom sp. z o. o  z Torunia.

Architektura Internetu z Łodzi zrobi nową stronę dla urzędu miasta

Kryterium wyboru było 100% ceny. W związku z tym umowa zostanie podpisana z firmą Architektura Internetu z Łodzi, która to firma złożyła najtańszą ofertę (zgodnie z protokołem zatwierdzonym w dniu 12.11.2012 r.) - informuje Joanna Brylska, Kierownik Biura Prasowego kutnowskiego magistratu.

Czas na realizację umowy od jej podpisania to 30 dni. [więcej]
wandea, 14.11.2012 09:10|czytane: 1528 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zakończenie sezonu wędkarskiego w Metalurgu
PZW "Metalurg" zaprasza na Zawody Wigilijne, które zakończą sezon wędkarski. Odbędą się one 2 grudnia w porcie w Nowym Duninowie. Zbiórka o godzinie 7:30, jedna tura 2,5 godziny.

Zapisy będą prowadzone fo  26 listopada do godziny 17:00 u Skarbnika Koła. Dobrowolna składka na sport i rekreację min. 15 zł. [więcej]
pismak, 14.11.2012 08:54|czytane: 1202 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Z Łodzi na Kujawy znacznie szybciej
Znacznie łatwiej jeździ się już z centrum kraju na wybrzeże. Oddano do użytku 84 kilometrowy odcinek autostrady A-1 z Łodzi do Kowala. Jest to fragment autostradowego połączenia krajowego na osi północ – południe komunikującego takie miasta jak Gdańsk, Toruń, Łódź i Katowice ale także wpisującego się w europejski układ komunikacyjny znany pod nazwą; „Autostrada Gdańsk – Brno/Bratysława – Wiedeń”

Z Łodzi na Kujawy znacznie szybciej

Przekazana do użytku trasa ma dwie jezdnie po dwa pasy ruchu (2x3,75 metra szerokości)  w każdym kierunku i 3 metrowy pas awaryjny - mówi Maciej Zalewski, rzecznik GDDKiA.-  Warto zaznaczyć, że bardzo duża szerokość pasa rozdzielającego jezdnie (11 – 11,5 metra) umożliwia w przyszłości dobudowanie trzeciego, zewnętrznego pasa ruchu, w razie dużego wzrostu liczby pojazdów korzystających z autostrady. Do takiego rozwiązania zostały przystosowane także wszystkie obiekty przechodzące nad autostradą. Jest sprawą oczywistą, że nowa droga może przenosić ruch pojazdów o nacisku na oś do 11,5 tony.

Jadąc od południa możemy wjechać na autostradę na Węźle „Łódź – Północ” (A-1/A-2), a zjedziemy z niej na Węźle „Kowal”, czyli na przecięciu z droga krajową nr 1, po drodze mamy do dyspozycji jeszcze trzy węzły; „Piątek” u zbiegu z droga wojewódzką 703, „Kutno Wschód” na przecięciu z drogą krajową 92 (tu prace związane z budową łącznic potrwają do przyszłego roku) i „Kutno – Północ” na przecięciu z drogą krajową nr 60.

Na całym opisywanym odcinku powstało 113 większych obiektów inżynierskich, do dyspozycji kierowców przygotowano 8 miejsc obsługi podróżnych (po cztery dla każdego kierunku ruchu) w Głownie, Krzyżanowie, Lubieniu Kujawskim, i Strzelcach - dodaje Zalewski. [więcej]
pismak, 13.11.2012 13:41|czytane: 2175 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Interpelacja radnego Matusiaka. Co na to zespół ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego?
Radny miejski Krzysztof Matusiak interpelował wielokrotnie w sprawie likwidacji ruchu ciężarowego na ul. Północnej, Szpitalnej i Szymanowskiego. Teraz prosi o skierowanie tego ruchu na ulicę Kościuszki. Na ostatniej sesji Rady Miasta Kutna odbyła się dyskusja na ten temat. O wyjaśnienia został poproszony Stanisław Chlebny, Naczelnik Wydziału Obsługi Miasta.

Na ulicy Szpitalnej parkują pojazdy samochodowe korzystające z usług szpitala, jest wjazd i zjazd dla karetek oddziału ratunkowego, potem budynki wielorodzinne na Szymanowskiego i tamtędy dzień w dzień jeżdżą wielkie tiry. Szczególnie niebezpieczny jest ruch ciężorowy na  skrzyżowaniu u zbiegu ulic Oporowskiej, Szymanowskiego oraz Żwirki i Wigury - mówił radny Krzysztof Matusiak.

Interpelacja radnego Matusiaka. Co na to zespół ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego?, ./upload/articles_pakiety/17933/01_obraz.jpg
Interpelacja radnego Matusiaka. Co na to zespół ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego?, ./upload/articles_pakiety/17933/02_obraz.jpg
Interpelacja radnego Matusiaka. Co na to zespół ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego?, ./upload/articles_pakiety/17933/03_obraz.jpg


Mieszkańcy Kutna w imieniu których interpelację złożył Matusiak, chcą aby na tych ulicach wprowadzić ograniczenie dla pojazdów powyżej 3,5 tony, ponieważ nie dość że samochody te robią spory hałas, to jeszcze niszczą drogi i zagrażają bezpieczeństwu.  Po spotkaniu Zespołu ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego w Starostwie Powiatowym w Kutnie okazało się jednak, że władze powiatowe nie widzą potrzeby zmiany organizacji ruchu na tych drogach i popiera je kutnowska policja.

Jeśli zarządca drogi nie widzi przeciwwskazań do poruszania się po tych ulicach pojazdów ciężarowych to my też opiniujemy takie działania pozytywnie. Pojazdy ciężarowe też muszą dojechać do określonych punktów miasta, chociażby do zakładów pracy, które znajdują się przy wskazanych ulicach. Ulice takie jak Północna, Szpitalna czy Szymanowskiego są ulicami skrajnymi miasta, co ułatwia w jego objeżdżaniu a później pomaga w dotarciu do centrum - wyjaśnia st. asp. Paweł Witczak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

Radny miejski zaproponował więc, by ruch ciężarowy w tym rejonie skierować na ul. Kościuszki i złożył kolejną interpelację w tej sprawie.

Może towarzystwo jeszcze raz się zbierze i wypowie na ten temat -podsumował na sesji Stanisław Chlebny, Naczelnik Wydziału Obsługi Miasta. [więcej]
pismak, 09.11.2012 11:21|czytane: 1714 razy|15 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Olimpiada wiedzy o racjonalnym żywieniu
19 listopada w Starostwie Powiatowym w Kutnie odbędzie się etap powiatowy I Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Racjonalnym Żywieniu.

Udział w Olimpiadzie weźmie 13  uczestników  z  7 szkół biorących udział w tym roku szkolnym  w realizacji programu profilaktycznego "TRZYMAJ  FORMĘ":   Gimnazjum nr 2 w Kutnie,Gimnazjum w Bedlnie, Gimnazjum w Ostrowach, ZS-Gimnazjum w Dąbrowicach, ZS-Gimnazjum w Byszewie , ZS-Gimnazjum w Szczycie, ZS nr 1 -Gimnazjum w Krośniewicach.

Celem olimpiady jest poszerzenie wiedzy i umiejetności z zakresu trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wsród młodzieży gimnazjalnej  poprzez promocje  zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety  oraz kształtowania postaw niezbędnych  do  utrzymania zdrowia i kondycji fizycznej - informuje Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kutnie. [więcej]
pismak, 13.11.2012 12:08|czytane: 1134 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nowa młodzieżowa grupa taneczna i dancehall dla kobiet
Zapraszamy młodzież oraz dorosłych na zajęcia taneczne w Kutnowskim Domu Kultury.

DANCEHALL - gorący taniec pochodzący z Jamajki, mający w swoim zasobie ogromną ilość kroków tanecznych. Nie potrzebujesz partnera, by nauczyć się tańczyć! Zawsze chciałaś zapisać się na zajęcia taneczne , ale nigdy nie starczało Ci czasu? Praca, dom, rodzina, dziecko?Stworzyliśmy zajęcia idealne zajęcia dla Ciebie.To najlepsze zajęcia na wymodelowanie sylwetki oraz spalenie kalorii w pozytywnie wpływającej atmosferze.Twoje ciało ciężko pracuje, a ty nawet o tym nie myślisz i tego nie odczuwasz, bo czerpiesz z tańca maksimum przyjemności. Zajęcia sprawią, że poczujesz się naprawdę kobieco!Zajęcia odbywają się 1 raz w tygodniu lub 2 razy w tygodniu do wyboru.

Cel zajęć:- poznanie historii tańca oraz kroków,  aktywne spędzenie wolnego czasu, odstresowanie się, wyszalenie w tańcu, praca nad uelastycznieniem oraz wzmocnieniem ciała (brzuch, uda, pośladki, łydki),zrzucenie wielu zbędnych kilogramów, poprawa kondycji fizycznej,nabranie na zapas pozytywnej energii.

ZAPRASZAMY WSZYSTKIE KOBIETY CHCĄCE WYSZALEĆ SIĘ NA PARKIECIE W RYTM GORĄCEJ MUZYKI!SPALAJ KALORIE W TAŃCU!

TERMINY ZAJĘĆ DANCEHALL DLA KOBIET (MŁODZIEŻ RÓWNIEŻ MILE WIDZIANA)
Godziny: Wtorek: 20.15-21.15 oraz czwartek 20.00-21.00 SALA BALETOWA KDKU
Koszt: 25zł/miesiąc - 1 raz w tygodniu, 40zł/miesiąc - 2 razy w tygodniu, pojedyncze zajęcia: 9 zł
Prowadząca: Joanna Zielińska [więcej]
kultura, 13.11.2012 11:59|czytane: 1405 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Lekcja patriotyzmu w Gimnazjum nr 3
Aleksandra Czupryniak, Kinga Sikora, Martyna Wsilewska, Karolina Kubasińska i Monika Urbańska przygotowały wczoraj w Gimnazjum nr 3 w Kutnie dla uczniów trzecich klas projekt edukacyjny, który był swego rodzaju lekcją o patriotyzmie i jego postrzeganiu oraz realizowaniu przez młodych Polaków.

Lekcja patriotyzmu w Gimnazjum nr 3, ./upload/articles_pakiety/17959/04_obraz.jpg
Lekcja patriotyzmu w Gimnazjum nr 3, ./upload/articles_pakiety/17959/02_obraz.jpg
Lekcja patriotyzmu w Gimnazjum nr 3, ./upload/articles_pakiety/17959/03_obraz.jpg


Dziewczęta omówiły wątki trudnej polskiej historii, kierując się literackimi tropami. Nie zabrakło recytacji inwokacji Pana Tadeusza Adama Mickiewicza, czy słów twórców pokolenia Kolumbów czy Jana Pawła II. Projekt okraszony był filmami oraz wypowiedziami mieszkańców Kutna na temat kultywowania postaw patriotycznych. Pewne wskazówki jak dziś demonstrować patriotyzm dały same autorki programu. Niewątpliwie nie bać się i nie wstydzić mówić pozytywnie o swoim kraju, mówić o tych, którzy przelali krew na przestrzeni kilku wieków abyśmy my dziś mogli żyć w demokratycznej Polsce, oddawać im należną cześć i po prostu cieszyć się, że żyjemy w niepodległym państwie prawa.

Gimnazjaliści odpowiedzieli również w szkolnej ankiecie na szereg pytań związanych z miłością do ojczyzny. Odnieśli się do emigracji z Polski, pielęgnowania języka ojczystego, odpowiadali na pytanie czy są ze swojego kraju dumni. [więcej]
wandea, 13.11.2012 10:23|czytane: 1717 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Z mapą i kompasem po Sokolnikach-Lesie
W minioną sobotę 28 członków SKKT w Ostrowach wraz z opiekunami, Eweliną Kołomłocką, Jolantą Postolską i Pawłem Żebrowskim, wzięła udział w III Rajdzie „Na Orientację” zorganizowanym przez łęczycki Oddział PTTK. Głównym celem imprezy, która zgromadziła na starcie ponad 230 osób było: popularyzacja turystycznych imprez na orientację jako doskonałej formy niekonwencjonalnego wypoczynku na łonie natury, sprawdzenie własnych umiejętności w posługiwaniu się mapą i kompasem oraz wymiana doświadczeń pomiędzy sympatykami imprez na orientację.

Z mapą i kompasem po Sokolnikach-Lesie, ./upload/articles_pakiety/17963/01_obraz.jpg
Z mapą i kompasem po Sokolnikach-Lesie, ./upload/articles_pakiety/17963/02_obraz.jpg
Z mapą i kompasem po Sokolnikach-Lesie, ./upload/articles_pakiety/17963/03_obraz.jpg


Zbiórka uczestników rajdu odbywała się na parkingu przy ulicy Ozorkowskiej w Sokolnikach-Lesie w godzinach dobranych indywidualnie dla każdej z drużyn. Zespoły rajdowe starowały w odstępach co 10 minut w kolejności ustalonej w drodze losowania. Na starcie każdy z nich otrzymywał kartę kontrolną, plan oraz wzornik mapy z zaznaczonymi 14 Punktami Kontrolnymi, na terenie miejscowości Sokolniki-Las.

Główną zasadą rajdu było to, aby w limicie czasowym 3 godzin pokonać ok. 9 km trasy, zaliczyć największą liczbę Punktów Kontrolnych i uzyskać największą ilość punktów dodatkowych przy najmniejszej ilości karnych.

Punktem Kontrolnym w terenie był lampion wykonany w kształcie prostokąta w kolorze białym i pomarańczowym. Warunkiem potwierdzenia obecności na Punkcie było zaznaczenie kasownikiem odpowiedniego pola karty kontrolnej dla danego Punktu Kontrolnego. [więcej]
pismak, 13.11.2012 01:20|czytane: 1374 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Bóg, Honor, Ojczyzna. W szkole w Szewcach Nadolnych o niepodległości
Harcerze i zuchy w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Walk nad Bzurą w Szewcach Nadolnych 12 listopada zorganizowali uroczystą akademię z okazji 94. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Przygotowany pod kierunkiem druhen Katarzyny Traczyk i Anny Zawiślak montaż słowno-muzyczny poświęcony był żołnierzom walczącym o niezależność ojczyzny. Dzieci przypomniały losy Polski podczas zaborów oraz okoliczności wyswobodzenia się spod jarzma niewoli. Przybliżyły postać marszałka Józefa Piłsudskiego i jego rolę w tworzeniu nowego Państwa Polskiego.

Bóg, Honor, Ojczyzna. W szkole w Szewcach Nadolnych o niepodległości, ./upload/articles_pakiety/17962/01_obraz.jpg
Bóg, Honor, Ojczyzna. W szkole w Szewcach Nadolnych o niepodległości, ./upload/articles_pakiety/17962/02_obraz.jpg
Bóg, Honor, Ojczyzna. W szkole w Szewcach Nadolnych o niepodległości, ./upload/articles_pakiety/17962/03_obraz.jpg


Na tle nietuzinkowej ale tradycyjnej biało - czerwonej dekoracji mali artyści ubrani w mundury zuchowe i harcerskie z przypiętymi do piersi kotylionami z szacunkiem i powagą odśpiewali Rotę”. Po uroczystym apelu wszyscy uczniowie i nauczycieli uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami ZHP Hufca Żychlin. Druhna Honorat Seliwiak i druh Adam Matusiak mówili o idei harcerstwa, jego genezie i czasie powstania. Zwrócili uwagę na udział polskich harcerzy w walce o niepodległość kraju. Goście zachęcali, by uczniowie wstępowali do tej zaszczytnej organizacji, która w tle nosi dumne hasło „Bóg, Honor, Ojczyzna”. [więcej]
pismak, 13.11.2012 00:52|czytane: 1550 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Rekordowa liczba zespołów w Mistrzostwach Krośniewic w Futsalu
10 listopada w hali sportowej Gminnego Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Krośniewicach rozegrano dziewiątą edycję Mistrzostw Krośniewic w Futsalu, w której wzięła udział rekordowa liczba 15 zespołów z województwa łódzkiego. Łącznie zgłoszono do udziału 180 zawodników, a licznie zgromadzona publiczność mogła za darmo podziwiać ich umiejętności i technikę gry w futsal na wysokim poziomie.

Nagrodą główną w zawodach był komplet strojów piłkarskich firmy Legea ufundowany przez sponsora technicznego Mistrzostw firmę Rajsport z Sieradza, dodatkowo sponsor ufundował statuetkę dla MVP – najbardziej wartościowego zawodnika. Oprócz nagród sponsora organizator GCKSiR w Krośniewicach zapewnił puchary dla 3 najlepszych zespołów i nagrody indywidualne dla króla strzelców i najlepszego bramkarza.

Rekordowa liczba zespołów w Mistrzostwach Krośniewic w Futsalu, ./upload/articles_pakiety/17961/01_obraz.jpg
Rekordowa liczba zespołów w Mistrzostwach Krośniewic w Futsalu, ./upload/articles_pakiety/17961/02_obraz.jpg
Rekordowa liczba zespołów w Mistrzostwach Krośniewic w Futsalu, ./upload/articles_pakiety/17961/03_obraz.jpg


W tych bardzo silnie obsadzonych zawodach potrzebowano aż 9 godzin do wyłonienia zwycięzcy. W sumie rozegrano 36 meczów, rywalizacja toczyła się w 3 grupach po 5 zespołów. Każdy mecz trwał 12 minut, ale tylko 6 spotkań grupowych zakończyło się remisami . W całych zawodach strzelono 76 bramek, co dało średnią 2,11 bramki na mecz, co świadczy o wyrównanym poziomie drużyn.

Rywalizacja w grupie A przebiegała pod dyktando drużyn: Oldboys/Amzonka i MKS Expom Krośniewianki (lider tabeli A klasy ŁZPN, po rundzie jesiennej sezonu 2012/2013), które pewnie wygrały wszystkie swoje spotkania, a w bezpośrednim pojedynku padł remis. O zajęciu pierwszego miejsca w grupie przez połączone na czas turnieju zespoły Oldboys i Amazonki zdecydował lepszy bilans bramowy.

W grupie B, najbardziej wyrównanej i okrzykniętej po losowaniu „grupą śmierci” o awans walczyły do ostatnich sekund rozgrywek grupowych 4 zespoły. Najlepiej zaprezentowali się zawodnicy Samych Swoich zajmując pewnie pierwsze miejsce. O wyjściu z grupy z II miejsca zadecydowało ostatnie niezwykle emocjonujące spotkanie pomiędzy Protectorem Woźniaków (mistrz KHALPN z tego sezonu), a WNC Kutno (zdobywcą Pucharu Krośniewic w Futsalu z marca 2012). Wygrał Protector 2 - 0, a wynik tego bezpośredniego pojedynku dał im awans, ponieważ obie ekipy zgromadziły po 6 punktów na koncie i miały taki sam bilans bramek 4-3. [więcej]
redaktor, 13.11.2012 00:52|czytane: 1815 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Rewelacyjna Kapela Hanki Wójciak. Dziś zapraszamy na brzmienia marokańskich gimbrii
Wczoraj przed kutnowską publicznością w Centrum Teatru Muzyki i Tańca wystąpiła Kapela Hanki Wójciak. Zespół powstał w Krakowie, gra muzykę z pogranicza world music, folku, piosenki autorskiej.  Duża galeria zdjęć A dziś o godz.... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Sprzedam 4,08 hektary POLE UPRAWNE Sprzedam POLE UPRAWNE = 4,08 hektary... [czytaj więcej]
Konkretna propozycja i konkretne zarobki!Warszawa Współpraca dla sympatycznej, uśmiechniętej, komunikatywnej i chętnej do pracy. Chcesz zarabiać w normalnej atmosferze, na uczciwych warunkach, dyskretnie, bezpiecznie i konkretnie? Jeśli tak t... [czytaj więcej]
Zawieszka Nieśmiertelnik Srebro +GRAWER Zdjęcia i Tekstu Idealny i modny prezent dla kobiety i mężczyzny. Wspaniały prezent na Imieniny, Urodziny, Rocznicę, Walnetynki, Dzień Kobiet, Mikołaja, oraz pod choinkę na Gwiazdkę Świąt Bożego Narodzenia... [czytaj więcej]
Kotki Oddam kotki w dobre ręce. Więcej informacji pod nr telefonu 602430567.... [czytaj więcej]
Monitoringi, alarmy Witam, oferuję usługę konfiguracji oraz montażu kamer, alarmów oraz innych systemów zabezpieczeń. Wykonuję również inne usługi informatyczne. Zapraszam.... [czytaj więcej]
Sprzedam biurko duże 210 cm / bardzo dobre wykonanie Mam do sprzedania duże biurko w bardzo dobrym stanie. Biurko ma ponad 1,5 metra i było robione na zamówieni a więc jest wykonane z bardzo dobrego materiału. Posiada wiele szuflad, miejsce na je... [czytaj więcej]
Fly High Production – Produkcja filmowa Firma Fly High Production to przede wszystkim profesjonalna produkcja filmów i innych form audiowizualnych, bazująca na najnowszych technologiach min zastosowaniu drona i innych technologii stabiliz... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Pankracy IComer:
7 minut temu
Gratulacje i powodzenia na nowym stanowisku!
Alwin Ostapowicz:
13 minut temu
Droga Anielu! Ty ciągle drążysz uparcie swoje? Czy Ty pracujesz w tym Psychiatrowie? I cierpisz na brak pacjentów? Z braku laku chciałabyś koniecznie kimś się zająć i na kimś wyładować swoją energię statyczną, kinematyczną, dynamiczną i psychopatyczną. Uczynię wszystko aby nie dostać się pod Twoją opiekę psychiatryczną. Boże chroń mnie przed wszystkimi psychologami i psychiatrami w ogóle, a przed tą nieznośną psychiatryczką Anielą w szczególności! ~niepoprawny, niepokorny i niezłomny Felicjan z Kocich Kiszek.
Hilary Złotareńko:
17 minut temu
Odpowiedzcie sobie kto jest zarządcą tego osiedla i dokonajcie oceny jego pracy
Inez Hallenburg:
28 minut temu
Onufry a może nam powiesz gdzie dostałeś pracę tę którą chciałeś , co bo ja jakoś nie mogę takiej jaką chcę dostać , co?
Apoloniusz Kubasik:
30 minut temu
Cytat z wypowiedzi "odważnego"Bartosza Kocienia."Tylko Ci co posiadają pewne informacje dokładnie wiedzą, jak wygląda praca w Kutnie w Policji, gdy tylko zjawił się komendant Szymański. Tylko te osoby wiedzą o wewnętrznych aferach, których część posypała się i została ujawniona w artykule opublikowanym całkiem niedawno. Skąd się wziął, kto go broni pomimo tylu kłopotów z prawem? Taka osoba rządzi kutnowską policją. Zapewniam, że wiecie w tej sprawie tyle, ile macie w głowach - czyli prawie nic.Ku przypomnieniu." To ja się ciebie pytam czy zadziałałeś w tej sprawie o której tu napisałeś? Jesteś przecież odważny , innym zarzucasz niewiedzą o twoim pupilu a tu co siedzisz cicho i innym każesz działać, czy sam to zrobisz, odwagi chłopie, odwagi.A skąd ty wiesz jak wygląda praca w kutnowskiej policji? No chyba ,że jesteś "odważnym" policjantem tak?
Kacper Korczbok:
36 minut temu
Widać ,że jednak masz dużo czasu , bo piszesz dużo i nawet masz czas na szukanie artykułów i linków do nich . Chłopino daj sobie spokój .
Stefan Jacek:
2
 · 
38 minut temu
Bartosz Kościen. Powiadasz ,że inni piszą , nie zajmują się sobą , mają dużo czasu , a za ciepie te peany kto wypisuje , krasnoludki?Czy ty jesteś jakimś obrońcom z urzędu?Jak na innych wylewały czy wylewają się pomyje to nie widać było ,że ich bronisz, co? Skoro tak jesteś poinformowany co dzieje się w kutnowskiej policji to zgłoś to oficjalnie , podaj swoje nazwisko bo innych do tego usilnie namawiasz a sam w krzakach , z tyłu żeby cię nie było widać . Kim ty właściei jesteś ?Widocznie tez popierasz wszelkie nieprawidłowości i boisz się pisnąć bo wbrew pozorom pełne gacie strachu.Zmień profesję na adwokata.
Zbigniew Martynowicz:
46 minut temu
a burmistrz chyba z zarzutami?
Aniela Zych:
47 minut temu
Felicjan nie dodałeś ,że ciebie trzeba oddać do psychiatrowa.
Jerzy Sopeżyc:
50 minut temu
Ciekawe czy przyjdzie na powiatową sesję w środę . Skoro tak zajął się ratowniczą torbą medyczną to czy zajmie się szpitalem?
Ziemowit Zygmuntowicz:
55 minut temu
To znaczy ,że był słaby skoro go Kłopotowski wypchnął, prawda?
Felicjan Rohloff:
7 godzin temu
Zeżarłam "się" w pospiechu. Proszę o zrozumienie i wklejenie "się" tam gdzie trzeba. AWRUK!
Felicjan Rohloff:
7 godzin temu
###"R". Albinie vel (???????)! Dziękuję za zaproszenie. Da Bóg, to jutro przedstawię ewentualny termin tego niezwykle zapowiadającego wydarzenia. Gdzie jest ten wasz gród? zawalona jestem dzisiaj robotą. Pozdrawiam i wszelkich łask bożych życzę. ~emerytowana nauczycielka.
Felicjan Rohloff:
8 godzin temu
Kordianie! To sobie startuj jak jesteś debilem w trepem lub idiotą w kaloszach. Matura to bzdura, a te konkursy to lipa. A te samorządy to Awruki i Złodzieje. Nie bić Awruków i Złodziei, tylko je zlikwidować. Zlikwidować bzdurną maturę! Zlikwidować ukartowane konkursy! Zlikwidować nierządne samorządy! Zlikwidować szkoły samorządowe. Przestać chodzić do bzdurnych szkól! I zacząć się uczyć! I zacząć czytać eKutno! I wstąpić do KAN"PiŚ"! Pod żadnym pozorem nie likwidować KOTÓW !!! I nie zabijać DZIECI ! I nie budować świątyń! I nie budować pałaców! I nie budować komitetów! Budować SERCA, UMYSŁY i DUSZE! I nie sadzić i nie pielęgnować dębów JPII. Rodzić dzieci, uczyć je i wychowywać! Młodzieży nie rozpuszczać! Zrezygnować z paciorków, fikołków i koziołków! Uwierzyć w Boga! Kochać Polskę! I rozniecać promienie NADZIEI! I nie spać! I obudzić się! I się oświecać! I myśleć! I pracować! I odpoczywać! I bawić się! I działać!.........I nigdy nic złego nie robić........ Coś dobrego - zawsze można..... O kotów dbać, psom dać spokój a świnie oprzątać!....... Paniali?........Amen.
Jordan Sierpowski:
2
 · 
8 godzin temu
POSEŁ Z PIS Tadeusz Woźniak - pozując do zdjęć ze strażakami w Komadzynie, splata swe wypracowane dłonie,na nieprzyzwoicie upasionym brzuszysku.Fakt - inni dostojnicy z jego partyji pozując do zdjęć - czynią podobnie. Ale - jak by nie liczyć, Tadeusz Woźniak (ksywa kanonik) - kadencji poselskich ma już sobą wiele i ta kadencja nie jest jego ostanią, to i nie dziwota, że i jego i tak już upasiony brzuch, z każdą kadencja staje się i coraz to i coraz to bardziej monstrualny. Wiadomo - odmawiać na tych różnych poselsko-wiejskich bankietach jadła i napitki - to rzecz wielce niepolityczna. Tak myślę,że jeżeli darwinowska teoria ewolucji nie zadziała i Woźniakowi nie wydłużą się kończyny górne jak u orangutana ,tak aby ręce mógł spleść na swym brzuchu - to tylko patrzeć, jak niezbędnym dodatkowym wyposażeniem posła staną się protezy, przedłużające jego kończyny górne. A po co ? A NO PO TO - ABY POSEŁ WOŹNIAK MÓGŁ SWE WYPRACOWANE DŁONIE SPLEŚĆ NA SWYM MEGA OLBRZYMIM BRZUSZYSKU.
Marian Pawełek:
9 godzin temu
Ciekawe, czy nadal wierzy w swojego idola, górniczynę?
Maria Giedgowt:
9 godzin temu
Widocznie była za słaba, że wygrać. Zresztą ma dużo pracy - kilku uczniów na krzyż w prywatnej. Jak oni się zmieszczą w tym budynku?
Felicjan Rohloff:
9 godzin temu
Ludzie! Nie macie ciekawszych problemów? wiadał dzięcioł żonie: PiS upada, PO tonie . A młode koty tego słuchały i wcale się tym nie przejmowały, tylko miauczały. POPiS - to najstraszniejsze słowo świata - tak dzisiaj miauczały koty stare i młode i mrugając śpiewały: PiS i Plarforma to jedna rodzina, kaczor i donald - nie polska ptaszyna. Ludzie! Nie liczy się forma - liczy się treść. Nie liczy się PiSforma! Nie liczy się PLATforma! Liczy się KUTNOWSKA ARMIA NADZIEI "Prawda i Śmiech"!!!!! Koty są najmądrzejszymi stworzeniami świata!!!!! Niech żyją Koty! I niech żyje KAN "PiŚ"!
Mateusz Dąb:
9 godzin temu
Nikt z patriotów nie miał szans, bo sitwa rzadzi, ale mnie dziwi jedno, że nie wystartowała pani, która wspierała Łebskiego w kampanii.
Felicjan Rohloff:
10 godzin temu
Tyle co koty napłakały. I nic więcej. Tak słyszałem..... Mówią, że śmieszny Tadeusz rozrzutnością nie grzeszy i św. mamony nie marnotrawi. Co innego to te prezbiterianie z Sienkiewicza. Tam jest Zakon Koedukacyjny dla Św. Świrów. Ludzie! Co tam się dzieje? Jak tam grzeszą. Więcej wydają niż zarabiają. Oni chyba na islam już przeszli. Bo Policja ich się boi. Proboszcz tez się boi. I żadnej klątwy na nich nie rzuca. Ekskomuniki tez się boi im wręczyć. Łajdactwo kwitnie pełną gębą i pustymi butelkami. Hulaj dusza! Piekła nie ma! Kto ten Zakon zlikwiduje to chyba świętym zostanie. Ja nie mogę na to wszystko patrzeć. Zakładam Koedukacyjny Zakon Wszystkich Kawalerów jeszcze światłych, mądrych i cnotliwych i Wszystkich Panien Jeszcze Dziewic. Jutro mamy pierwsze spotkanie przy drzwiach otwartych. Musimy być lepsi od tych synów marnotrawnych i rozrzutnych cór z kutnowskiego PiSolandu. Coś dobrego trzeba w życiu zrobić. Nieprawdaż?Najciekawsze artykuły
 ·  14
5 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
5 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
6 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
6 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
11 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
11 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
12 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
15 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
16 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
16 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
17 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
18 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
18 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
20 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
20 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
20 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
20 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
20 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
21 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
21 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
21 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
21 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
23 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
27 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
27 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności