eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 28.05.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,33931-gimnazjum-nr-2-w-kutnie-mistrzem-polski-gimnazj-w-w-scrabble-2017," title="Kutno: Gimnazjum nr 2 w Kutnie MISTRZEM POLSKI GIMNAZJÓW w SCRABBLE 2017" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Gimnazjum nr 2 w Kutnie MISTRZEM POLSKI GIMNAZJÓW w SCRABBLE 2017</b><br>Wczoraj koło godz. 16:00 sędzia Polskiej Federacji Scrabble Maciej Śliwa zakończył...</div></a> <a href="/sport,33925-w-kutnie-trwaja-p-fina-y-mistrzostw-polski-m-odziczek," title="Kutno: W Kutnie trwają Półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>W Kutnie trwają Półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek</b><br>Dziś kolejne w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie kolejne...</div></a> <a href="/wiadomosci,33922-rado-nie-i-tanecznie-na-pikniku-r-anym-dzi-pokaz-florystyczny-i-koncert-singin-birds," title="Kutno: Radośnie i tanecznie na Pikniku Różanym" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radośnie i tanecznie na Pikniku Różanym</b><br>Na scenie przed Kutnowskim Domem Kultury wystąpili dla Mam najmłodsi wokaliści...</div></a> <a href="/sport,33921-pierwszy-dzie-p-fina-w-mistrzostw-polski-m-odziczek-jutro-kibicuj-naszym-dziewczynom," title="Kutno: Pierwszy dzień Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. Jutro kibicuj naszym dziewczynom" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Pierwszy dzień Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. Jutro kibicuj naszym dziewczynom</b><br>Dziś w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie odbyły się...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,33917-zag-osuj-na-projekt-wietlicy-rodzinka-w-kutnie," title="Kutno: Zagłosuj na projekt Świetlicy Rodzinka w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zagłosuj na projekt Świetlicy Rodzinka w Kutnie</b><br>W ramach projektu „Przystanek nauka” Świetlica profilaktyczno – wychowawcza „Rodzinka” w Kutnie zachęca...</div></a> <a href="/wiadomosci,33915-piknik-r-any-rozpocz-ty," title="Kutno: Piknik Różany rozpoczęty" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Piknik Różany rozpoczęty</b><br>Zapraszamy na Piknik Różany do parku Traugutta. W Kutnowskim Domu Kultury...</div></a> <a href="/wiadomosci,33912-trwaja-xv-og-lnopolskie-mistrzostwa-szk-w-scrabble," title="Kutno: Trwają XV Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w SCRABBLE" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Trwają XV Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w SCRABBLE</b><br>W tym roku w Gimnazjum nr 2 im. Marsz. J. Piłsudskiego...</div></a> <a href="/wiadomosci,33913-trzy-ofiary-miertelne-wypadku-w-ychlinie," title="Kutno: Trzy ofiary śmiertelne wypadku w Żychlinie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Trzy ofiary śmiertelne wypadku w Żychlinie</b><br>Kutnowscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej wyjaśniają okoliczności i przyczyny tragicznego...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Szachowe Igrzyska i Gimnazjada w "Szóstce"
1 grudnia w Szkole Podstawowej nr 6 im. M. Skłodowskiej-Curie w Kutnie odbyły się szachowe drużynowe zawody uczniów szkół gimnazjalnych i podstawowych Powiatu Kutnowskiego. Wśród gimnazjalistów wygrała, zdobywając  komplet punktów drużyna z Gimnazjum nr 3 im. H. Sienkiewicza w Kutnie w składzie Marcelina Czajkowska, Paweł Kwiatkowski, Michał Kwiatkowski i Michał Sęczkowski pod opieką Renaty Staniszewskiej.

Szachowe Igrzyska i Gimnazjada w
Szachowe Igrzyska i Gimnazjada w
Szachowe Igrzyska i Gimnazjada w


Drugie miejsce zajęło Gimnazjum nr III (Wiktoria Balińska, Kacper Szerszeń, Witold Szerszeń oraz Łukasz Arkita, 6 pkt.). Miejsce trzecie wywalczyło Gimnazjum nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kutnie (Klaudia Kośmider, Adam Wojciechowski, Michał Zielak, Szymon Kałębasiak, rez. Bartosz Ciesielski, 3 pkt.) z opiekunem Przemysławem Kubickim. Na czwartej i piątej pozycji uplasowały się prowadzone przez Julitę Szczepankiewicz zespoły z Gimnazjum im. Rodziny Rembielińskich w Krośniewicach (I - Katarzyna Stasiak, Kacper  Jędrzejczak, Piotr Kaźmierczak oraz Krzysztof Szadkowski – 2 pkt.; II – Lidia Król, Kamil Waliszewski, Klaudiusz Dzięgielewski i Artur Wielichnowski – 1 pkt.).

Wśród uczniów szkół podstawowych triumfowała z kompletem punktów drużyna  z SP nr 6 w składzie: Katarzyna Wiklak, Igor Filipczak,  Wiktor Wiklak i Kacper Dałek z trenerem Wiesławem Zwaryczem przed reprezentacją Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Św. Stanisława Kostki  – Oliwia Kośmider, Krzysztof Wielgosz, Jakub Kubiak i Dominik Frydrysiak, przygotowaną przez s. Agnieszkę Ozimek – z 4 punktami.  Na miejscu trzecim uplasowała się z 2 punktami druga reprezentacja SP nr 6 – Sara Mroziewicz, Jakub Hofman, Szczepan Krajniak i Konrad Zieliński przed Szkoła Podstawową nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Kutnie (Julia Baranowska, Dawid Filipczak, Paweł Filipczak i Michał Terlecki) pod opieką Michała Szumińskiego. [więcej]
pismak, 05.12.2016 17:42|czytane: 336 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zapraszamy na Wigilię Miejską przed Ratuszem
Od 16 grudnia do 20 grudnia w Kutnie moc świątecznych atrakcji. Zapraszamy na Wigilię Miejską przed Ratuszem.

17 grudnia 10:00 – 20:00 / PLAC PIŁSUDSKIEGO
Szopka Bożonarodzeniowa z rzeźbami kutnowskich artystów (16-20 grudnia) i żywymi zwierzętami (16-18 grudnia)
Jarmark Świąteczny świąteczne smakołyki / ozdoby choinkowe / żywe choinki18 grudnia 12:00 – 18:00 / PLAC PIŁSUDSKIEGO
Zagroda Świętego Mikołaja z reniferami

od 15:00 / PLAC PIŁSUDSKIEGO
Parada Świąteczna ul. Królewską radosne Mikołaje / szczudlarze / orkiestra dęta - zbiórka 14:45 – przy kościele św. Wawrzyńca w Kutnie
Świąteczne życzenia Prezydenta Miasta Kutna [więcej]
pismak, 05.12.2016 16:47|czytane: 848 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
KKS Pro Basket Kutno przygotowuje Szlachetną Paczkę
Tradycyjnie jak co roku, KKS Pro Basket Kutno zaangażował się w akcję „Szlachetna Paczka”,  dzięki której osoby lub rodziny potrzebujące pomocy, otrzymują niezbędne produkty lub sprzęt.

Kutnowski klub wybrał już rodzinę, której w tym roku przygotuje „paczkę” na podstawie listy otrzymanej od opiekuna rodziny. Tak jak i w zeszłym roku do przygotowania wspólnej paczki wraz z klubem zaangażował się KLUB KIBICA  zespołu.

- Jestem bardzo zadowolony, z faktu iż nasza społeczność koszykarska znowu niesie pomoc osobom potrzebującym – mówi Mateusz Bartosz, kapitan Polfarmex Kutno.
[więcej]
pismak, 05.12.2016 13:25|czytane: 466 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wielka Księga Śniadaniowa w "Szóstce"
O tym, jak ważnym posiłkiem dla każdego jest śniadanie, nie trzeba nikogo przekonywać. Ale dla młodego człowieka i jego zdrowia  równie ważne jest  drugie śniadanie spożywane w szkole.  Przekonali nas w  tym względzie  uczniowie klasy III e Szkoły Podstawowej nr 6 w Kutnie, którzy w piątek 2 grudnia sami dla siebie śniadanie przygotowali.

Wielka Księga Śniadaniowa w
Wielka Księga Śniadaniowa w
Wielka Księga Śniadaniowa w


Wszystko odbyło się w ramach realizacji zadania Ogólnopolskiego Konkursu „Zdrowo jem, więcej wiem.”
Najpierw dzieci w grupach planowały, co przygotują i swoje pomysły utrwaliły na kartach brystolu. W ten sposób powstała Wielka Księga Śniadaniowa. Później pod nadzorem rodziców i wychowawczyni pani Agaty Andrych przygotowały kolorowe i pożywne kanapki. [więcej]
pismak, 05.12.2016 13:16|czytane: 340 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Edyta Geppert wystąpi w Żychlińskim Domu Kultury[więcej]
kultura, 05.12.2016 13:22|czytane: 365 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nawracać na drogę cnoty i umiłować. DoMOStwo z misją ma 15 lat!
Prawie każdemu z nas dom kojarzy się z pozytywnie, zaczyna się w nim wszystko co mamy czyli życie, to w nim uczymy się być z drugim człowiekiem, tworzymy więzi. Są wśród nas jednak tacy, którym plącze się droga, którzy gubią się wśród wewnętrznych demonów i traum lub zewnętrznych pokus. Bywa, że wtedy opuszczają swoje domy i trafiają do ośrodków socjoterapii, lub gorzej poprawczaków lub więzień.  Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Żychlinie, wcześniej w Nowej Wsi jest modelowy, o światowym trendzie, jak powiedział na konferencji z okazji 15-lecia MOSu Andrzej Martuszewicz, do 2012 Przewodniczący Krajowej Rady Kuratorów Sądowych,  prezes Fundacji na Rzecz Rozwoju Probacji PROBARE, bo w nim jest jak w domu - miłość, dobroć, wychowanie, edukacja i odpowiedzialność. Nic więc dziwnego, że społeczność wybrała nazwę DoMOStwo.

 Nawracać na drogę cnoty i umiłować. DoMOStwo z misją ma 15 lat!, ./upload/articles_pakiety/32212/14_obraz.jpg
 Nawracać na drogę cnoty i umiłować. DoMOStwo z misją ma 15 lat!, ./upload/articles_pakiety/32212/27_obraz.jpg
 Nawracać na drogę cnoty i umiłować. DoMOStwo z misją ma 15 lat!, ./upload/articles_pakiety/32212/31_obraz.jpg


fot. Starostwo Powiatowe i DoMOStwo

W czwartek, 1 grudnia odbyła się w Żychlinie wyjątkowa uroczystość, święto wychowanków i opiekunów MOSu.  Wszyscy wspólnie z przyjaciółmi placówki obchodzili 15-lecie istnienia. MOS dostał biało-czerwoną tablicę, dzwon, którym można wzywać na społeczność i liczne prezenty, kwiaty od życzliwych przedstawicieli szkół, firm i samorządu. Był wspaniały tort z logo DoMOStwa, autorstwa byłego absolwenta Ośrodka Norberta Szkutnika i bardzo wzruszające chwile.

W Nowej Wsi było już jakby ciasno, gościliśmy tam wiele razy na Piknikach z Kulturą, Jasełkach, zawsze miła atmosfera, zaangażowani młodzi i niewymuszone postawy wychowanków powodowały, że ze spotkań w MOSie wychodziło się z wrażeniem, że odwiedziło się dobrych znajomych. Społeczność Ośrodka wzywały jednak inne perspektywy, chęć  rozwoju i nowa droga związana z pełną integracją w małej ojczyźnie. Samorząd Powiatowy zdecydował się placówkę przenieść do Żychlina, do budynku po POW Nadzieja. Nie czas teraz na utyskiwania, ale trzeba przyznać, że start w tym obiekcie nie był prosty, remont szedł jak po grudzie i wykonany bez staranności, zakończył się listą fuszerek. Jest jak w telewizyjnym programie Usterka. Jednak w domu też takie "trudne chwile" się zdarzają i żyje się dalej. Dyrekcja, pracownicy i młodzież nieźle sobie zresztą z nimi radzą. Z impetem wychowankowie weszli w życie szkolne, kulturalne i sportowe Żychlina.

Czwartkowe święto to również strumień życzeń i podziękowań dla Ewy Rutkowskiej, dyrektor MOSu, wcześniej wicedyrektor, założycielki i działaczki Stowarzyszenia INTERSUM, dobrego ducha Ośrodka oraz pracowników, wszystkich tych którzy na co dzień są z młodzieżą. To przecież pani dyrektor i opiekunom MOS zawdzięcza taką atmosferę.

Uroczystość  rozpoczęła się  spektaklem przygotowanym przez młodzież Ośrodka. Inscenizacja była tematycznie związana z nadaniem  placówce nazwy DoMOStwo. Przejmująca  i wyrazista gra młodych aktorów wzruszyła gości i wywołała szereg wypowiedzianych później refleksji. Z kolei energetyczny film z życia Ośrodka pokazał, że to miejsce to gejzer radości, miłości, przyjaciół, świetnej atmosfery, bezpieczeństwa czyli po prostu DoMOStwo. [więcej]
wandea, 04.12.2016 21:40|czytane: 1955 razy|18 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wyniki I Liga KHAPLN
LOMBARD WARSZAWSKI      -    STREET BOYS 1:1
Bednarek Łukasz 1                            Bednarek Adrian 1

LIBERO  -   ŚRÓDMIEŚCIE  0:2

                       Nadolski 1  Waliszewski 1 ŻK Maciąg Adam

DZPG                      -                      PROSTO TEAM 1:3

Rogacki 1                                                 Woźniak 1

ŻK Gutarowski Sebastian                         Rybacki 1 [więcej]
wandea, 04.12.2016 23:22|czytane: 428 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Kolejna przegrana Polfarmexu Kutno
Dziś w Radomiu gospodarze wysoko pokonali  Polfarmex Kutno 72-52 (19-18, 21-14, 8-8, 24-12).

Rosa: Sokołowski 15, Callahan 13, Zyskowski 8, Jackson 8, Bojanowski 7, Witka 6, Adams 6, Bell 4, Zegzuła 3, Bonarek 2.

Polfarmex: Fraser 11, Wallace 10, Kowalczyk 6, Berisha 6, Bartosz 6, Salasz 6, Kobus 4, Sobczak 3, Pawlak 0, Pruefer 0.
[więcej]
wandea, 04.12.2016 23:12|czytane: 557 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Reprezentacja "Jedynki" w turnieju Zręczne uczniaki
W środę w Skierniewicach odbył się rejonowy wojewódzki turniej piłki ręcznej dziewcząt i chłopców ,,Zręczne uczniaki" pod patronatem Łódzkiego Związku Piłki Ręcznej. W imprezie udział wzięli chłopcy i dziewczęta z klas IV  Szkoły Podstawowej nr 1 w Kutnie pod opieką Pauliny Sądej i Aleksandra Grabowskiego.

Reprezentacja
Reprezentacja
Reprezentacja


Drużyny mieszane (3 chłopców, 3 dziewczynki) rywalizowały w grze w piłkę ręczną, a także w "dwa ognie".           Reprezentacja "Jedynki" rozegrała 4 mecze w piłkę ręczną i 4 mecze w "dwa ognie" systemem ,każdy z każdym. W zawodach wystartowało 5 szkół ze: Skierniewic, Kutna, Piątku, Bielaw i Kurzeszyna. W klasyfikacji końcowej szkoły zajęły następujące miejsca: I miejsce Skierniewice, II miejsce Piątek, III miejsce Kurzeszyn, IV miejsce Kutno, V miejsce Bielawy.

- Impreza miała na celu popularyzację piłki ręcznej wśród dzieci szkół podstawowych poprzez gry i zabawy. Nasze dzieci bardzo fajnie zaprezentowały swoje umiejętności jak również ogólną sprawnośc fizyczną - powiedział nauczyciel Aleksander Grabowski.
[więcej]
wandea, 04.12.2016 23:00|czytane: 321 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Zostali Mikołajami. Koncert w domu kultury
Dziś dzieci z powiatu kutnowskiego wystąpiły w świątecznym koncercie I Ty możesz zostać Mikołajem. Dla swoich bliskich rodziców, opiekunków, babć i dziadków przygotowały piękne artystyczne prezentacje, piosenki, scenki i taneczne choreografie.

Zostali Mikołajami. Koncert w domu kultury, ./upload/articles_pakiety/32231/11_obraz.jpg
Zostali Mikołajami. Koncert w domu kultury, ./upload/articles_pakiety/32231/27_obraz.jpg
Zostali Mikołajami. Koncert w domu kultury, ./upload/articles_pakiety/32231/56_obraz.jpg


Zachęcamy do obejrzenia pełnej galerii zdjęć Piotra Szatkowskiego.

W koncercie wystąpili:
Nikola Rybińska, Ania Rybińska, Lena Zdobiak, Maja Trafalska, Ania Józefowicz, Julka Bartmińska, Elżbieta Ciska
Scenka: „Bal w pokoiku Lal” – Klub teatralny PUSZEK

Maja Skibińska 6 lat Piosenka: „A Mikołaj pędzi” ” – autor nieznany

Filip Mijas lat 4.5
Wiersz: „Przyjedź do nas Mikołaju” – autor nieznany

Lena Domżał 4 lata
Wiersz: „Prezent dla świętego Mikołaja" – Doroty Gellner [więcej]
wandea, 04.12.2016 18:02|czytane: 1118 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Konkursy plastyczne dla dzieci z atrakcyjnymi nagrodami
Zapraszamy dzieci w wieku 5-13 lat z powiatu kutnowskiego do udziału w dwóch konkursach plastycznych organizowanych przez Fundację Abi z Krośniewic. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Konkursy polegają na przygotowaniu prac plastycznych A3, dowolną techniką na jeden z dwóch tematów (uczestnik może brać udział w 2 konkursach jednocześnie): „Mój przyjaciel koń” - pokażcie piękno koni, przyjaźni człowieka z koniem, jeździectwa a także bezpieczeństwa w kontakcie z koniem itd. „Piłka nożna – moja pasja” - pokażcie piękno gry zespołowej, siłę drużyny, swoich ulubionych piłkarzy itd.

-Na prace czekamy do 12 grudnia 2016 r., prace można wysyłać pocztą, bądź osobiście dostarczać do siedziby fundacji znajdującej się w miejscowości Wola Nowska 38, 99-340 Krośniewice - mówi Ilona Lasecka, prezes Fundacji Abi.

NAGRODY:
Konkurs „Mój przyjaciel koń”:
1 miejsce – 3 godziny nauki jazdy konnej plus kolorowanka z końmi przygotowana przez wolontariuszy fundacji
2 miejsce – 1 godzina nauki jazdy konnej plus kolorowanka z końmi przygotowana przez wolontariuszy fundacji
3 miejsce – kolorowanka z końmi przygotowana przez wolontariuszy fundacji
[więcej]
wandea, 04.12.2016 17:25|czytane: 658 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Radni zdecydowali o obchodach 150-lecia Powiatu Kutnowskiego w 2017 roku
Burzliwą dyskusję radnych powiatowych podczas dwóch dni ostatniej sesji Rady Powiatu w Kutnie wywołał temat rocznych obchodów 150-lecia Powiatu Kutnowskiego. Powiat chce wydać około 300 tys. zł  na program, w którym znajdą się konferencje historyczne, imprezy kulturalne, sportowe i promocja powiatu w mediach regionalnych i ogólnopolskich. Temat radnym referował Jacek Saramonowicz, rzecznik Starostwa Powiatowego. Radni zdecydowali o jubileuszowym 2017 roku dla powiatu.

Radni zdecydowali o obchodach 150-lecia Powiatu Kutnowskiego w 2017 roku , ./upload/articles_pakiety/32210/02_obraz.jpg
Radni zdecydowali o obchodach 150-lecia Powiatu Kutnowskiego w 2017 roku , ./upload/articles_pakiety/32210/03_obraz.jpg
Radni zdecydowali o obchodach 150-lecia Powiatu Kutnowskiego w 2017 roku , ./upload/articles_pakiety/32210/01_obraz.jpg


W połowie września na naszych łamach w artykule Będzie wielka feta na 150-lecie Powiatu Kutnowskiego zapowiadaliśmy pracę Zespołu ds. organizacji Obchodów Jubileuszu. Od tego czasu jak informował rzecznik na sesji 30 listopada, zbyt wiele szczegółów programu nie przybyło. 

Obchody związane są z uznaniem przez historyków daty 1867 za datę powstania naszego powiatu, umieszczoną na sztandarze. Rzecznik powoływał się na publikację Andrzeja Urbaniaka w Kutnowskich Zeszytach Regionalnych, gdzie przywołuje on datę 1 stycznia 1867. Stwierdził jednakże, że odbędzie się jeszcze kwerenda historyczna, która może przynieść niespodziewane odkrycie.

Co będzie w takim razie jeśli ta konkretna data się nie potwierdzi, czy powat odwoła obchody? Tego nikt nie powiedział.

O historyczne podstawy i prawdziwy cel tak hucznych obchodów jubileuszu pytał radny Bartosz Serenda (SLD). Wskazywał na błędne użycie w uzasadnieniu uchwały pojęcia marka i na "nadmuchanie" tematu poprzez pełne patosu zwroty. Uznał też, że obchody będą służyć promocji nie tyle powiatu, co konkretnych osób z zarządu powiatu.

- Z marszu znaleźliście sobie datę, która pasuje na 150-lecie. Nie znalazłem nigdzie potwiedzenia daty 1 stycznia 1867. Jeśli zachodzi prawdopodobieństwa niepotwierdzenia daty, to jaką mamy dziś pewność w podejmowaniu uchwały określającej rok 2017 rokiem jubileuszu powiatu? Możemy więc dziś ustanowić jakąś sztuczną datę powstania powiatu - mówił Serenda. - Możemy podjąć uchwałę intencyjną, a już po sprawdzeniu daty dopiero podejść do tematu obchodów. Nie wierzę, że wydacie 300 tys. zł, dojdzie do miliona złotych, jęśli chcecie wydać pieniądze na ogólnopolską promocję.

Konrad Kłopotowski (PIS) podniósł fakt, że Polska była wówczas pod zaborami, więc będziemy czcić datę, decyzję zaborcy.
[więcej]
wandea, 04.12.2016 14:11|czytane: 2104 razy|72 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wyniki II Liga KHAPLN
STARY ŁĄKOSZYN  -  RADIOAKTYWNI   6:9
Lubasiński Maciej  3        Tomczak Przemysław 6

Rejs 1                               Lipiński 1

Jeruzal Krzysztof 1           Kopański 1

Szymkowski 1                     Stańczyk 1

NEWCOLD                    -                   WOLNI STRZELCY      4:14

Kruczkowski Michał 2                        Zapałowski 5

Rutkowski 1                                       Kawiński 3 [więcej]
wandea, 04.12.2016 16:08|czytane: 407 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W Niebieskie Mikołajki zawsze radośnie
Wczoraj Grupa Wsparcia Wiatrak wraz z Kutnowskim Domem Kultury zorganizowała Niebieskie Mikołajki. Dzieci wraz z rodzicami mogły wyszaleć się artystycznie, plastycznie i muzycznie, przygotowano też poczęstunek i co oczekiwane prezenty.

W Niebieskie Mikołajki zawsze radośnie, ./upload/articles_pakiety/32229/01_obraz.jpg
W Niebieskie Mikołajki zawsze radośnie, ./upload/articles_pakiety/32229/03_obraz.jpg
W Niebieskie Mikołajki zawsze radośnie, ./upload/articles_pakiety/32229/13_obraz.jpg


NA pierwszym zdjęciu Dominika Staniszewska z KDK i Marzena Woźniak z Grupy Wsparcia Wiatrak
fot. orz i Kasia Makkink

Jak zawsze było bardzo radośnie. Dzieci odwiedził Święty Mikołaj, który w zamian za piękne występy rozdał podarunki.

Niebieskie Mikołajki podobnie jak Niebieski Marsz są przejawem solidarności z dziećmi doświadczonymi autyzmem i promocji w świadomości społeczności lokalnej problemu z jakim borykają się ich rodzice.

- Dzięki takim wydarzeniom przybywa coraz więcej rodziców chcących mówić o problemach ich dzieci, o problemach w przedszkolach, w szkołach, nawet czasem gorzko o tym, że autyści są niewygodni i jest trudno integrować się w zdrowym środowisku. Oczywiście świadomość społeczności wzrasta z roku na rok, my też uczymy się kontaktów z rodzicami doświadczonymi chorobą ich dziecka - mówi Marzena Woźniak z Grupy Wsparcia Wiatrak. - Staramy się do każdego podchodzić indywidualnie, bo w przypadku dysfunkcji, różnych zresztą, tak po prostu trzeba. Dziękujemy partnerowi Kutnowskiemu Domowi Kultury za przytulenie nas do serca i umożliwienie korzystania z sali i za promocję wydarzenia. [więcej]
wandea, 04.12.2016 15:43|czytane: 813 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Rodzinne warsztaty dekoracji świątecznych w domu kultury
W Pracowni Plastycznej Kutnowskiego Domu Kultury pod okiem Agnieszki Dąbrowskiej - Walczak odbyły się dwudniowe Rodzinne warsztaty dekoracji świątecznych. Zapraszamy do obejrzenia wspaniałości jakie wyczarowali uczestnicy w trakcie zajęć.

Rodzinne warsztaty dekoracji świątecznych w domu kultury, ./upload/articles_pakiety/32228/01_obraz.jpg
Rodzinne warsztaty dekoracji świątecznych w domu kultury, ./upload/articles_pakiety/32228/02_obraz.jpg
Rodzinne warsztaty dekoracji świątecznych w domu kultury, ./upload/articles_pakiety/32228/03_obraz.jpg


[więcej]
wandea, 04.12.2016 14:32|czytane: 1014 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Scena Zaułek zaprasza na świąteczne spotkanie
9 grudnia zapraszamy do Centrum Teatru Muzyki i Tańca na świąteczne spotkanie z artystami ze Sceny Zaułek.

Scena Zaułek zaprasza na świąteczne spotkanie, ./upload/articles_pakiety/32227/01_obraz.jpg


Gospodarzem wieczoru będzie jak zwykle Wojtek Gęsicki - bard, kompozytor i autor tekstów. Na scenie wystąpią: Marta Andrzejczyk, Paweł Wójcik, Tomasz Sarniak oraz Rafał Grząka.

Bilety w cenie 10 zł jeszcze w sprzedaży. [więcej]
wandea, 04.12.2016 14:19|czytane: 392 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
VAIANA: SKARB OCEANU. Wygrały zaproszenie do kina
 Kino Kutnowskiego Domu Kultury zaprasza na VAIANA: SKARB OCEANU. Dwa podwójne zaproszenia na film dla dzieci  wygrały: Anna Kozielska i Adrianna Flisowska. Zaproszenia można odebrać w kasie KDK przed wybranym seansem.

[więcej]
kultura, 03.12.2016 21:44|czytane: 684 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Schudnij z Natur House do Sylwestra i Karnawału


[więcej]
wandea, 01.12.2016 07:24|czytane: 309 razy|komentuj|czytaj cały
Spotkanie ze Świętym Mikołajem w Aquaparku Kutno[więcej]
pismak, 03.12.2016 09:06|czytane: 312 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Śmiertelny wypadek na A1. Uwaga korki i objazd
Na A1 w pobliżu MOP Strzelce doszło do wypadku. Zderzyło się sześć aut. Na miejscu trwa akcja ratunkowa, wylądowały dwa helikoptery LPR, Policja wykonuje swoje czynności. Są osoby ranne, jedna zmarła. Policja nie wpuszcza samochodów na A1 na wysokości węzła Kutno Północ.

Prawdopodobnie do wypadku doszło, ponieważ w stojącą lawetę uderzyła Kia Ceed, która się zapaliła.Trzy inne osoby poszkodowane w tym wypadku trafiły do szpitali, zginął pasażer spalonego auta. Policja wyznaczyła objazdy. W węźle Kutno zjeżdżają na drogę krajową numer 60 i kierują się na Płock.

Śmiertelny wypadek na A1. Uwaga korki i objazd, ./upload/articles_pakiety/32226/06_obraz.jpg
Śmiertelny wypadek na A1. Uwaga korki i objazd, ./upload/articles_pakiety/32226/02_obraz.jpg
Śmiertelny wypadek na A1. Uwaga korki i objazd, ./upload/articles_pakiety/32226/03_obraz.jpg


Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku do którego doszło wczoraj około godziny 7.20 na autostradzie A1 w kierunku Gdańska pomiędzy węzłami Kutno Północ, a Kowal. Według wstępnych ustaleń kierujący lawetą zauważył w rowie toyotę, która z nieustalonych na chwilę obecną przyczyn dachowała. Chcąc udzielić pomocy osobom znajdującym się w niej zatrzymał swój pojazd na pasie awaryjnym.

W pewnym momencie w stojącą lawetę uderzyła kia ceed, która stanęła w płomieniach. W wyniku tego zdarzenia pasażer kii, 50-letni mężczyzna poniósł śmierć na miejscu, natomiast ciężko rannego kierowcę, śmigłowcem przetransportowano do szpitala w Płocku. Do szpitala trafiły również dwie osoby wyciągnięte ze znajdującej się w rowie toyoty. [więcej]
pismak, 03.12.2016 08:05|czytane: 4324 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Chciał przemówić do uczciwości radnych. Skarga matematyczki na starostę też niezasadna
Radni powiatowi rozpatrzyli dziś skargę matematyczki Ewy Olejniczak na działania Krzysztofa Debicha, Starosty Kutnowskiego. 

Przypomnijmy, 8 listopada skarga nauczycielki z II LO im. J. Kasprowicza została uznana przez Komisję Rewizyjną za niezasadną. Pisaliśmy o obradach TUTAJ

Chciał przemówić do uczciwości radnych. Skarga matematyczki na starostę też niezasadna, ./upload/articles_pakiety/32223/01_obraz.jpg
Chciał przemówić do uczciwości radnych. Skarga matematyczki na starostę też niezasadna, ./upload/articles_pakiety/32223/02_obraz.jpg
Chciał przemówić do uczciwości radnych. Skarga matematyczki na starostę też niezasadna, ./upload/articles_pakiety/32223/03_obraz.jpg


Nauczycielka dostała skierowanie od starosty do uzupełnienia  1/2 etatu poprzez nauczanie w Zespole Szkół w Żychlinie informatyki. Kiedy spotkała się z dyrektorem szkoły okazało się, że są tylko dwie godziny informatyki, ale za to sporo godzin przedmiotów zawodowych. Nauczycielka ingerowała u starosty, że nie ma dla niej godzin w Żychlinie, wiedząc, iż w Kutnie w Zespole Szkół nr 1 im .St. Staszica są godziny matematyki. Na ten etat jednak została zatrudniona nauczycielka z gimnazjum. Matematyczka z Kasprowicza została postawiona pod ścianą, ponieważ musiałaby uczyć przedmiotów zawowodych bez odpowiednich kwalifikacji i zmiany skierowania przez starostę oraz zmiany pensum. Wcześniej pprzyjęła skierowanie starosty na informatykę, a dyrektor Tomasz Rapsiewicz dał jej wykaz obowiązków nauczania przedmiotów zawodowych, których nie przyjęła, czyniąc odpowiedni zapis -oświadczenie na piśmie od dyrektora. 

Na sesji przed głosowaniem radnych wystąpił mąż pani Ewy - Marek Olejniczak, który próbował podobnie jak na Komisji Rewizyjnej wyjaśnić radnym sedno skargi. Komisja Rewizyjna skupiła się wyłącznie na aspekcie posiadania bądź nie kwalifikacji przez matematyczkę do nauczania przedmiotów zawowodych, a nie na meritum skargi - czyli że zmuszona była nauczać niezgodnie ze skierowaniem i co więcej przedmiotów, które nie pozwalały jej na profesjonalne przekazanie wiedzy, gdyż jej program studiów nie obejmował zaproponowanych przez dyrektora Rapsiewicza przedmiotów. 

- Chciałbym przemówić do uczciwości Państwa radnych, jeśli jakieś pokłady jej jeszcze posiadacie. Nie chodzi tu o kwalifikacje tylko o to, że pan starosta nie zmienił jej skierowania, a dał takie które nie zapewniło uzupełnienia etatu bo w Zespole Szkół w Żychlinie są tylko dwie godziny informatyki nie 9 - mówił Marek Olejniczak. 
[więcej]
wandea, 02.12.2016 23:36|czytane: 2641 razy|102 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wygrali zaproszenia na film Patryka Vegi
Młode policjantki, "Zuza" i "Jadźka" dołączają do Pitbulla. Kobiety oprócz zmagań w życiu prywatnym muszą stawić czoła przestępczemu światu. Nowy film Patryka Vegi w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury o godz. 20.15.

Podwójne zaproszenia wygrali: Ewelina Woźniak i Mateusz Saganek, m
ożna je odebrać w kasie KDK przed wybranym seansem.- Andrzej Wajda powiedział kiedyś o Władysławie Pasikowskim, że ten wie o polskim widzu coś, o czym on nie ma pojęcia. Sądząc po monstrualnym wyniku otwarcia "Niebezpiecznych kobiet", Patryk Vega został duchowym następcą twórcy "Psów". Nie tylko zatrudnia przed kamerą gwiazdy Pasikowskiego (w "Nowych porządkach" wystąpił Bogusław Linda, tutaj mamy Artura Żmijewskiego wracającego po latach do roli złoczyńcy). [więcej]
kultura, 02.12.2016 22:41|czytane: 992 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Zdaniem Rady Powiatu skargi Związku Zawodowego Nauczycieli ze "Staszica" na dyrektora Pawlaka są niezasadne
Dziś Rada Powiatu w Kutnie zajęła się skargami Związku Zawodowego Nauczycieli Zespołu Szkół nr 1 na działania dyrektora szkoły Janusza Pawlaka.

Przypomnijmy, skargi Związku zostały uznane za zasadne przez Komisję Rewizyjną. Najpierw 29 czerwca za zasadnością skarg głosowali radni Konrad Kłopotowski, Marek Drabik  (PiS) i Wojciech Ziółkowski, przeciw Robert Fabijański z PSL a Zdzisław Góreczny z KO nie wziął udziału w głosowaniu pomimo obecności na posiedzeniu. Z kolei 4 października radni w Komisji przegłosowali krótkie uzasadnienie Zbigniew Filipiak, Zdzisław Góreczny, Robert Fabijański zagłosowali za uzasadnieniem, Marek Drabik wstrzymał się od głosu Kłopotowski nie głosował.

Zdaniem Rady Powiatu skargi Związku Zawodowego Nauczycieli ze
Zdaniem Rady Powiatu skargi Związku Zawodowego Nauczycieli ze
Zdaniem Rady Powiatu skargi Związku Zawodowego Nauczycieli ze


Dziś pojawiło się drugie uzasadnienie stanowiska Komisji Rewizyjnego, które jak stwierdził radny Marek Drabik nie przegłosowano w Komisji. W ubiegłym tygodniu bowiem okazało się, że poprzednie uzasadnienie uwiecznione na naszych łamach TUTAJ było zdaniem radcy prawnego Starostwa Powiatowego zbyt krótkie i powstało nowe. Dziś wraz ze sprawozdaniem z rozstrzygnięcia zostało odczytane przez Zbigniewa Filipiaka, obecnego przewodniczącego Komisji. Sprawozdanie z kolei ma zapis głosowania 3 głosy "za", 0 przeciw i jeden wstrzymujący się.

Członek zarządu Artur Gierula przedstawił pisma Janusza Pawlaka, dyrektora szkoły, przedstawicieli uczniów z Samorządu Uczniowskiego oraz Rady Rodziców (na zdjęciach) a Marek Jędrzejczak, radny PiS odpowiedział na zarzut, że skargi nie zawierały danych uczniów, którzy rzekomo brali czynny udział w kampanii prezydenckiej Bronisława Komorowskiego podczas lekcji.

- Pomimo, że nie nie jestem członkiem Komisji Rewizyjnej uczestniczyłem w każdym posiedzeniu i wysłuchałem skarżących, absolwentów i pana dyrektora. Proszę Państwa dysponuję zdjęciami z pobytu młodzieży na placu Piłsudskiego podczas kampanii wyborczej Komorowskiego w Kutnie i ich nazwiskami - Jędrzejczak pokazał teczkę ze zdjęciami, nikt jednak z zarządu czy radnych Komisji Rewizyjnej nie był nimi zainteresowany. - Pan Gierula przeczytał teraz pisma pana dyrektora, uczniów oraz rodziców, wszystkie pochodzą z czasu tuż przed sesji 23, 25 listopada. Dlaczego przez tyle miesięcy obrad Komisji nikt takich pism nie skierował do Komisji? Widać niestety że zostały stworzone na użytek rozpatrzenia skarg przez radę, jest forma obrony pana dyrektora. A przecież na uczniów czy rodziców można wywrzeć naciski. 
[więcej]
wandea, 02.12.2016 21:45|czytane: 2513 razy|149 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Rada Powiatu rozpatrzyła skargi Stowarzyszenia
Dziś Rada Powiatu w Kutnie zajęła się skargami Stowarzyszenia Ogólnopolska Inicjatywa Obywatelska na działania starosty Krzysztofa Debicha i Zarządu Powiatu w Kutnie.

Rada Powiatu rozpatrzyła skargi Stowarzyszenia, ./upload/articles_pakiety/32196/01_obraz.jpg
Rada Powiatu rozpatrzyła skargi Stowarzyszenia, ./upload/articles_pakiety/32196/02_obraz.jpg
Rada Powiatu rozpatrzyła skargi Stowarzyszenia, ./upload/articles_pakiety/32196/03_obraz.jpg


Przypomnijmy, obie skargi Stowarzyszenia Komisja Rewizyjna uznała za niezasadne przy głosie wstrzymującym się radnego Marka Drabika.Pierwsza skarga dotyczyła zawarcia porozumienia o wolontariacie z dr Adamem Handzelewiczem i została uznana przez Radę Powiatu w Kutnie za bezzasadną. 10 radnych koalicji głosowało za bezzasadnością skargi, 7 opozycji przeciw, wstrzymał się Marek Drabik.

Druga skarga Stowarzyszenia dotyczyła działań Starosty i Zarządu związanych z Kutnowskim Szpitalem Samorządowym. [więcej]
wandea, 02.12.2016 15:35|czytane: 1702 razy|100 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Święto Patrona w Gimnazjum nr 1 im. A. Mickiewicza
30 listopada w Gimnazjum nr 1 w Kutnie odbyła się uroczystość z okazji Święta Patrona Szkoły. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli - Aliny Barczykowskiej i Magdaleny Skwarnej - przygotowali ciekawy program artystyczny. Po wspólnej recytacji Inwokacji trzecioklasiści – Julia Czekalska i Andrzej Graska - wystąpili w zabawnym dialogu o Adamie Mickiewiczu.

Święto Patrona w Gimnazjum nr 1 im. A. Mickiewicza, ./upload/articles_pakiety/32221/01_obraz.jpg
Święto Patrona w Gimnazjum nr 1 im. A. Mickiewicza, ./upload/articles_pakiety/32221/02_obraz.jpg
Święto Patrona w Gimnazjum nr 1 im. A. Mickiewicza, ./upload/articles_pakiety/32221/03_obraz.jpg


Prezentacja multimedialna, która zawierała ciekawostki z życia wieszcza, była kolejnym punktem spotkania. Opracowali ją uczniowie klasy III b. Ola Suska, Lidka Warszawska oraz Szymon Walczak wykonali trzy utwory muzyczne, w tym Niepewność do słów Adama Mickiewicz i muzyki Jana Kantego Pawluśkiewicza.Uczniowie z klasy Id zaprezentowali  zabawną inscenizację będącą przeróbką Dziadów cz.II. [więcej]
wandea, 02.12.2016 22:34|czytane: 756 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Polfarmex Kutno - Polski Cukier Toruń. Zapraszamy na mecz
Od 5 grudnia od godziny 9.00 ruszy sprzedaż biletów na mecz Polfarmex Kutno – Polski Cukier Toruń na mecz 10 grudnia godz. 17.30. Bilety można kupować za pośrednictwem portalu kupbilet.pl, w siedzibie klubu KKS PRO-BASKET KUTNO, w salonach EMPIK, w zakładach bukmacherskich STS.


Ceny biletów:
ulgowy – 10 złotych
normalny – 25 złotych

Bilety można również zakupić w siedzibie klubu mieszczącego się w Kutnie przy ulicy Kościuszki 26.
Bilety można zakupić w dniach:
poniedziałek – piątek 09.00 – 17.00 [więcej]
wandea, 02.12.2016 22:21|czytane: 283 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Kastetem ciężko pobili mężczyznę
Kutnowscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności pobicia podczas, którego poszkodowany odniósł poważne urazy głowy. Jeden ze sprawców używał kastetu. Obaj napastnicy zostali przez śledczych ustaleni i zatrzymani. 

Kastetem ciężko pobili mężczyznę, ./upload/articles_pakiety/32218/01_obraz.jpg


28 listopada około godziny 22.00 oficer dyżurny kutnowskiej komendy otrzymał informację o pobiciu w rejonie ulicy Zamenhofa 36-letniego mężczyzny. Pokrzywdzony został zaczepiony bez powodu przez dwóch nieznanych mu napastników i dotkliwie pobity. Sprawcy bili mieszkańca Kutna po całym ciele. Jeden z nich używał kastetu. Pokrzywdzony odniósł obrażenia głowy, złamania nosa i żeber. Napastnicy uciekli w nieznanym kierunku.

Sprawą pobicia zajęli się kutnowscy policjanci, którzy 29 listopada zatrzymali pierwszego ze sprawców 28-letniego mieszkańca Kutna. Zatrzymanie drugiego było już tylko kwestią czasu. 30 listopada został ustalony i zatrzymany 24-letni mieszkaniec Kutna, który w czasie pobicia używał kastetu. [więcej]
wandea, 02.12.2016 22:11|czytane: 888 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
W niedzielę koncert Mikołajkowy
Są jeszcze bilety na niedzielny koncert I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem. Zapraszamy całe rodziny na godz. 14.00 do Kutnowskiego Domu Kultury. Bilety w cenie 5 zł.

W niedzielę koncert Mikołajkowy, ./upload/articles_pakiety/32216/01_obraz.jpg
W niedzielę koncert Mikołajkowy, ./upload/articles_pakiety/32216/02_obraz.jpg
W niedzielę koncert Mikołajkowy, ./upload/articles_pakiety/32216/05_obraz.jpg


[więcej]
wandea, 01.12.2016 21:18|czytane: 753 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Aktywny wypoczynek w Krośniewicach


[więcej]
wandea, 01.12.2016 21:07|czytane: 199 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Budżetowa sesja Rady Miasta Kutna
15 grudnia odbędzie się budżetowa sesja Rady Miasta Kutna. Oprócz uchwalenia budżetu na 2017 rok w porządku obrad znalazło się podjęcie uchwał w sprawie trybu udzielania i rozliczania dotacji z budżetu na rzecz publicznych i niepublicznych przedszkoli, innych form wychowania przedszkolnego, szkół podstawowych i gimnazjów, przyjęcia ramowego planu pracy Rady Miasta i pracy jej komisji na 2017 rok.

Budżetowa sesja Rady Miasta Kutna, ./upload/articles_pakiety/32214/01_obraz.jpg


Radni podejmą też uchwałę w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Kutno na lata 2017 – 2024. [więcej]
wandea, 01.12.2016 20:56|czytane: 708 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Stowarzyszenie Wsparcie Społeczne JA-TY-MY wygrało konkurs na udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej
Zarząd Powiatu w Kutnie podjął uchwałę w sprawie rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na powierzenie realizacji zadania publicznego w zakresie udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej oraz zwiększania świadomości prawnej społeczeństwa w 2017 roku.

Tym razem na konkurs wpłynęło 7 ofert, w tym dwie po terminie, a 121 145,76 zł Zarząd na realizację zadania przyznał Stowarzyszenia Wsparcie Społeczne JA-TY-MY z Łodzi. Za te środki Stowarzyszenie poprowadzi dwa punkty nieodpłatnej pomocy.

Przypomnijmy, wymóg realizacji tego zadania na władzę samorządową nałożyła ustawa z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej. [więcej]
wandea, 01.12.2016 19:56|czytane: 655 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zawodniczki KKS Pro-Basket Kutno walczą w półfinałach OOM Dziewcząt
Zawodniczki KKS Pro-Basket Kutno wezmą udział w półfinałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Dziewcząt. Milena Budner, Julia Dresler i Gabriela Nadolska zostały powołane do Kadry Województwa Łódzkiego Młodziczek (trener Izabela Maj ) i w dniach 2-4 grudnia 2016 r. w Szczyrku reprezentować będą nasze województwo.

Zawodniczki KKS Pro-Basket Kutno walczą w półfinałach OOM Dziewcząt , ./upload/articles_pakiety/32213/01_obraz.jpg


Dziewczyny walczą o finał w składzie:

        Bołbot Emilia (2003) MUKS Widzew Łódź
        Budner Milena (2004) KKS PRO-BASKET Kutno
        Dresler Julia(2004)  KKS PRO-BASKET Kutno
        Gędek Łucja (2003) Ósemka Skierniewice
        Grzelak Aleksandra (2003) UKS Basket Aleksandrów Łódzki
        Grudzień Maria (2004) Alles Basket Głowno [więcej]
wandea, 01.12.2016 20:19|czytane: 448 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Konkurs na stanowisko urzędnicze w starostwie
Starostwo Powiatowe w Kutnie ogłosiło nabór na referenta w Referacie Transportu i Zarządzania Ruchem w Wydziale Komunikacji i Transportu.

Kandydaci mogą składać oferty do 12 grudnia do starostwa. Muszą mieć dwuletni staż pracy, minimum średnie wykształcenie i znajomość organizacji ruchu oraz szeregu ustaw.

OGŁOSZENIE [więcej]
wandea, 01.12.2016 19:43|czytane: 1563 razy|25 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Prezes szpitala o bieżącej sytuacji spółki
Wczoraj na sesji Rady Powiatu w Kutnie prezes Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. zo.o. mówił o bieżącej sytuacji podmiotu. Wkrótce artykuł z pytaniami radnych, a dziś wystąpienie Marka Kiełczewskiego. 

[więcej]
redaktor, 01.12.2016 16:59|czytane: 878 razy|16 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Z ręką w nocniku? Co z kardiologią dla mieszkańców powiatu kutnowskiego?
Dla Kutnowskiego Szpitala Samorządowego to patowa sytuacja, ani nie ma kardiologii zachowawczej, ani nie ma III oddziału wewnętrznego i  do tego niemożliwa okazuje się cesja kontraktu na kardiologię dla szpitala, tak aby na pustym oddziale mogłoby się odbywać świadczenie usług medycznych.

Z ręką w nocniku? Co z kardiologią dla mieszkańców powiatu kutnowskiego?, ./upload/articles_pakiety/32184/01_obraz.jpg
Z ręką w nocniku? Co z kardiologią dla mieszkańców powiatu kutnowskiego?, ./upload/articles_pakiety/32184/02_obraz.jpg
Z ręką w nocniku? Co z kardiologią dla mieszkańców powiatu kutnowskiego?, ./upload/articles_pakiety/32184/03_obraz.jpg


Przypomnijmy, Kutnowski Szpital Samorządowym sp. z o.o. zdecydował się oddać kontrakt Narodowemu Funduszowi Zdrowia na III Oddział Wewnętrzny, w ten sposób uniknął zamknięcia go z powodu dramatycznych warunków i przede wszystkim pomógł Klinikom Kardiologii Allenort otworzyć oddział kardiologii. Oddane przez szpital środki były podstawą do ogłoszenia przez NFZ konkursu na kardiologię interwencyjną w powiecie kutnowskim i łowickim. Radni powiatowi zagłosowali więc za likwidacją oddziału III w naszym szpitalu, a w maju tego roku otworzono po kapitalnym remoncie i z nowoczesnym dobrym sprzętem oddział kardiologii. Jednak nic tam się nie dzieje.Wczoraj radna Jolanta Pietrusiak zapytała Marka Kiełczewskiego prezesa KSS sp. zo.o. o konsekwencje dla Scanmedu Kardiologia sp. z o.o z Krakowa w związku z niewykonywaniem usług kardiologii zachowawczej i interwencyjnej na wyremontowanym oddziale.

- Mieliśmy mieć kardiologię zachowawczą i interwencyjną, oddaliśmy kontrakt Klinikom Kardiologii Allenort, dziś to spółka  Scanmed Kardiologia sp. z o.o, nie mamy oddziału III wewnętrzengo, wyremontowany oddział stoi pusty. Czy odzyskamy kontrakt na czas od stycznia do czerwca 2017? - pytała radna Pietrusiak.  [więcej]
wandea, 01.12.2016 09:48|czytane: 1900 razy|49 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Niepełnosprawni na szerokich wodach kutnowskiego rynku. Czy znajdzie się miejsce dla
Problemy z siedzibą TIFT REKLAMY Spółdzielni Socjalnej osób niepełnosprawnych w Nowej Wsi mogą zakończyć się dla firmy dramatycznie. 47 -letni Leszek... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Spotkanie informacyjne Pałac Saski w Kutnie - rewitalizacja i funkcje przyszłego
Muzeum Regionalne w Kutnie zaprasza na kolejne spotkanie informacyjne poświęcone przyszłości Pałacu Saskiego. Spotkanie pt. „Pałac Saski w Kutnie – rewitalizacja i funkcje przyszłego kompleksu” odbędzie się 31 maja o godz.... [więcej]
Sport
W Kutnie trwają Półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek
Dziś kolejne w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie kolejne mecze Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. O godz. 12.00 Basket Go Przemyśl zmierzył się z Mistrzyniami Województwa – KKS Pro-Basket Kutno z wynikiem 46:43.  Zapraszamy jutro o godz.  10:00 MPKK Sokołów OSiR... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Dyskretna pozna Pana Jestem gotowa rozpalić twoje zmysły do maksimum i sprawić że po naszym spotkaniu będziesz chciał tylko więcej. Zainteresowany? czekam na twoją wiadomość jednakże nie trać ani mojego ani sw... [czytaj więcej]
PRACA PRZY PRODUKCJI I MONTAŻU MEBLI Zatrudnimy pracownika do prac związanych z obróbką płyt meblowych i obróbką szkła na maszynach specjalistycznych oraz montażem mebli. Mile widziane doświadczenie w pracy przy produkcji lub m... [czytaj więcej]
PRACA PRZY PRODUKCJI I MONTAŻU MEBLI Zatrudnimy pracownika do prac związanych z obróbką płyt meblowych i obróbką szkła na maszynach specjalistycznych oraz montażem mebli. Mile widziane doświadczenie w pracy przy produkcji lub m... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
WYSYŁKA PACZEK KURIERSKICH Wysyłasz przesyłki kurierskie? Wejdź na stronę https://zlapkuriera.pl lub zadzwoń do nas pod numer telefonu: +48 55 629 30 40 Za pośrednictwem naszego serwisu Zlapkuriera.pl tanio i szybko ... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Okazja! Narzuta w Super Cenie - 125zł Narzuta dekoracyjna pikowana dwustronna. Wykonana z wysokiej jakości materiału , tkanina miła w dotyku, wygodna w użytkowaniu nie wymaga prasowania. Oferta nie zawiera poszewek widocznych ... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Pracownik / pracownica przetwórstwa mięsnego (Lekkerkerk, Holandia) AP Grupa s.c. (numer certyfikatu Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia: 11282), dla Pracodawcy holenderskiego firmy SRS Personeel B.V., realizuje procesy rekrutacji i selekcji Pracowników w branży... [czytaj więcej]
projektowanie STRON WWW / KOMPLEKSOWO OD A DO Z Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej oferty, jaką jest projektowanie stron internetowych , kompleksowo od A do Z. W ramach oferty proponujemy - stworzenie strony www - zakup serwera i dome... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Krystian Boczeń:
1 godzin temu
Rządy w Staszicu to konflikt między dyrektorem, a grupką nauczycieli. Wg mnie prawda jest po środku. Za oddaniem kontraktu opowiedziało się 13 radnych, reszta się wstrzymała, nikt nie był przeciwko, dzięki temu w Kutnie jest kardiologia inwazyjna. A co masz na mysli z dziwnymi ruchami w komunikacji i geodezji?
Krystian Boczeń:
1 godzin temu
Radny z PSL by się nie wyłamał w tej sytuacji, nie było na to cienia szans. W takiej sytuacji byłoby Debich 11, Bryłka 2. Radny PSL by się wyłamał tylko wtedy gdyby nie wyszła opozycja, która wszystko zepsuła. Bryłka spadł z nieba tym, że chciał kandydować po tym jak opozycja nie wystawiła kandydata i nie wiem jak to można było tak zepsuć.
Otto Ruhmfeld:
2
 · 
1 godzin temu
Czyli merytoryczne są np rządy w Staszicu, Oddanie kontraktu szpitala, dziwne ruchy w geodezji komunikacji itp ?
Otto Ruhmfeld:
1 godzin temu
Celowo piszę biznesowego bo wydaje mi się że ktoś przy władzy myli służbę lokalnej społeczności z dobrym interesem wynikającym z bycia przy władzy.
Otto Ruhmfeld:
1 godzin temu
Krystian, błąd. Gdyby obaj byli kosekwentni i jeden z nich nie zaglosował na debicha to ten pewnie nie zostałby starostą. Brylka też nie, a to zmuszałoby radnych do poszukania porządnego kandydata. Mieli wiedzę że jeden z psl może się wylamać, ale nawet tej wiedzy nie dali szansy, ten z nich ktory zaglosowal za debichem, świadomie byl za utrzymaniem obecnego ukladu i taka jest prawda, a gadki o starszym panie, sprycie, złej opozycji przy tym fakcie są bez znaczenia. FAKT JEST TAKI ŻE JEDEN ZNICH AKTYWNIE PRZYCZYNIL SIĘ DO TRWANIA TEGO CHOREGO UKŁADU BIZNESOWEGO.
Bożydar Kotontay:
1 godzin temu
eeeee czepialski ale niewygodnyś...
Krystian Boczeń:
1 godzin temu
Przykład tych myślących opozycjonistów? Przynajmniej jeden.
Ewaryst Gaspary:
2
 · 
1 godzin temu
Jeszcze jedno Krystianie - cieszy mnie bardzo, że opozycja istnieje w radzie powiatu, ze nie udało sie po 2,5 roku intensywnej pracy Debicha i koalicjantów zmacerować, urobić do wymaganej przez starostę konsystencji całej rady. Widać, nie na wszystkich czar Debicha działa. Sa rownież w radzie ludzie myslący, którzy maja własne zdanie. Ci ludzie jakos nie chcą uczestniczyć w realizacji koncepcji, ktore uważają za nierealne, a niekiedy wręcz szkodliwe.
Krystian Boczeń:
2 godzin temu
Nikt nie próbuje robić wody sodowej z mózgu nikomu. Mieli dobre intencje, a stali się kozłami ofiarnymi tej sytuacji. I to wszyscy 3 panowie.
Ewaryst Gaspary:
2
 · 
2 godzin temu
Krystian, nie usiluj ludziom robić wody sodowej z mózgu. Ludzie to nie "ciemny lud, który to kupi", jak się wyraził jeden z polityków. Ludzie to widzą, słyszą, czytają i analizują. Ta raptowna zmiana taktyki nie zmieni faktu, że dwaj młodzi radni Serenda i Ziólkowski faktycznie zakpili sobie ze starszego czlowieka. W swojej mądrości, inteligencji, umiejetnościach i kunszcie politycznym nie przewidzieli tylko jednego, że to wszystko obróci sie przeciwko nim samym. Stało się tak, jak napisał kiedyś Sienkiewicz "Złapał kozak tatarzyna, a tatrzyn za łeb trzyma". Skutek jest taki, ze obydwaj mlodzi radni -Serenda i Ziółkowski - poniesli sromotną wizerunkowa porazke.
Krystian Boczeń:
2 godzin temu
Ja nie bronię Debicha, stwierdzam tylko, że to człowiek merytoryczny i nie piszcie że to mój protegowany tylko dlatego, że mam takie zdanie o nim. A sytuacja w szpitalu to przecież nie jest jego wina, dostał bałagan po poprzedniej ekipie rządzącej i niech mi nikt nie próbuje wciskać że jest inaczej. Zarządzanie majątkiem powiatu też złe nie jest, a jak jest to też oprzyjmy się na przykładzie. To co było złe to sprzedaż PKSu, ale to też w poprzedniej kadencji. Pokażcie mi przykład gdzie w polityce nie ma kolesiostwa, chociaż jeden, każdy obstawia się swoimi, tak jest na całym świecie. Brak ambicji? każdy ma ambicje. Honor, no tu można dyskutować o tym, fakt.
Ewaryst Gaspary:
2
 · 
2 godzin temu
Krystian, ja bym był ostrozny z takimi epitetami pochwalnymi wobec Debicha. Tydzien temu byliśmy świadkami bardzo burzliwej debaty medialnej, gdzie forumowicze okreslali to, co dzieje sie w samorządzie powiatowym jako bagno. Debich to podobno myslący człowiek, a wpakował sie w taki układ koalicyjny, który go pogrąża. Czyzby tak bardzo chciał być starostą, że przestały sie liczyć jakiekolwiek standardy ? To jest jego świadomy wybór. Za to wszystko, co dzieje sie w powiecie bedzie ponosił odpowiedzialność. Nie pamiętam, aby aż takie cyrki działy sie za Dąbrowskiej, a nawet Galowej.,
Józef Ciołek:
2 godzin temu
Opamiętajcie się za chwilę się okaże, że nikt wam w Polsce nie dorównuje, Trochę pokory
Dymitr Gietgud:
2
 · 
2 godzin temu
Jeszcze jednej lekcji nie było, a już wiedzą, że są świetni. Niezwykli ludzie
Zachary Filipczyk:
2
 · 
2 godzin temu
Boli mnie wielki balagan w kutnowskim szpitalu i zarzarzanie majatkiem powiatu,kolesiostwo,miernota,a przedeszystkim brak honoru i ambicji u twojego protegowanego. Wojewoda wywalil go ze stanowiska a on zrobil wszystko aby na nim pozostac nie sprawdzajac sie zbraku wlasnie merytoryki i troski o dobro spoleczne.
Krystian Boczeń:
2 godzin temu
A i jeszcze jedno. Nie rozumiem nagonki i pretensji wobec Ziółkowskiego i Serendy. Za Bryłką zagłosował najprawdopodobniej Serenda tylko dlatego, że nie mógł zagłosować za Debichem bo jak powiedział przez Gierule, gdyby Debich powiedział, że Gieruli w zarządzie nie będzie to Serenda by na Debicha zagłosował, a tak przynajmniej wynikało z jego wypowiedzi. Radny Ziółkowski słysząc jak Bryłka krzyczy, że jeśli opozycja nie wystawi kandydata to on chce wystartować. Ponieważ tylko radni mogą zgłaszać kandydatów to sam się Bryłka nie mógł zgłosić. Ziółkowski zrobił mu prezent i go zgłosił, uszanował w ten sposób starszego człowieka i byłego radnego powiatowego, start w wyborach na starostę był więc symbolicznym wyrazem szacunku oraz też świetną reklamą dla samego pana Bryłki. I teraz najważniejsze, z tego co ptaszki ćwierkają to gdyby opozycja nie wyszła by z sali to Bryłka byłby starostą! Ziółkowski zagłosowałby wtedy na Bryłkę oraz jeden z panów chłopskiej partii też by sie wyłamał, jest to pewne bo sam tak mówił. I teraz ta sama opozycja skłóca na forum Bryłkę z młodymi radnymi, a czemu? No bo tak jest im wygodnie! Oni narozrabiali, a teraz ma im to ujść na sucho, a za nich po uszach dostają młodzi. I to nie Bryłka pokazał kindersztube młodym, ani młodzi nie ośmieszyli Bryłki. Wszyscy stali się ofiarami opozycji, która dolewa oliwy do ognia.
Adrian Czande:
2 godzin temu
Ewaryście, nie jestem pewny, czy Debich, Burzyński i Trawczyński sa szczęśliwii, że w jednym szeregu obok nich umieszcza sie takich "wybitnych samorzadowców" i tak "zasłużone osoby" jak Ziołkowski i Serenda.
Krystian Boczeń:
2 godzin temu
A może ty napisz najpierw co tak cię boli ta "sitwa". Co ona złego zrobiła i w czym tak szkodzi? W tym, że pierwszy raz od dawna mamy porządnego starostę i merytorykę w starostwie? Ty podaj przykład tego szkodzenia. Nie jestem jednym z nich choć się kręce w otoczeniu radnych.
Ewaryst Kierło:
2 godzin temu
Zmień płytę Czesławie czy Wiesławie czy jak tam masz panie poszkodowany dziadku. Co wpis to każdy już upadł i zakończył kariere polityczną, Debich, Trawczyński, Burzyński, Ziółkowski, Serenda i w zasadzie wszyscy co są radnymi i pewnie ci co jeszcze nie wiedzą, że nimi będą. Niestety poza wylewaniem żalu nie da to panu żadnych efektów. Proszę zresztą zgłosić sprawę na policje, prokuraturę czy gdzie pan chce.
Zachary Filipczyk:
3 godzin temu
Ewerest powierz tak scerze ille naliczyles tych porzadnych ludzi w tej powiatowej sitwie utrzymujacej sie z nszych podatkow i szkodzacych nam wszystkim.Czy zdolas ich wymienic choc jednego z nich to podaj jego nazwisko.Jesli tego nie zrobisz to znaczy ze jestes jednym z nich.Najciekawsze artykuły
 ·  11
3 dni temu
Inauguracja parkrun w KUTNIE! Darmowe biegi już od najbliższej soboty!
 ·  3
4 dni temu
Recital dyplomowy z jazzowymi przebojami wszechczasów
 ·  41
4 dni temu
Kapitulacja wójta gminy Bedlno. Czas na decyzję starosty w sprawie wiatraków
 ·  11
5 dni temu
Policjant z zarzutem zabójstwa wciąż w areszcie
 ·  73
6 dni temu
Wyłudzenie VAT i pranie brudnych pieniędzy w Kutnie. Już 25 podejrzanych i 9 osób w areszcie
 ·  23
7 dni temu
Niepełnosprawni na szerokich wodach kutnowskiego rynku. Czy znajdzie się miejsce dla spółdzielni socjalnej?
 ·  2
9 dni temu
Pamiętaj mordeczko, głowa do góry. Piknik z Kulturą Street art na Dobrzelińskiej
 ·  271
9 dni temu
Głosowanie komisji i oświadczenie starosty w sprawie dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Kutnie
 ·  7
10 dni temu
Sterylizacja zwierząt domowych będzie częściowo dotowana przez miasto
 ·  6
11 dni temu
Noc Muzeów w Krośniewicach za nami
 · 
11 dni temu
Dzień Dziecka w Kutnie. Wielkie show taneczno-muzyczne
 ·  24
12 dni temu
Czytelnicy piszą: A jednak toaleta w parku ma awarię
 ·  59
13 dni temu
Prokurator Sławomir E. na gościnnych występach. Zawieszenie i co dalej?
 ·  91
13 dni temu
Brutalna prawda o konkursach w samorządzie i kłopotliwe pytania o dyrektora
 ·  112
18 dni temu
Rada Miasta Kutna skąpa, a radny Kłopotowski niczego nie pamięta
 ·  16
19 dni temu
Czytelnicy pytają: Czy na Zdrojowej przy cmentarzu staną bloki?
 ·  93
21 dni temu
Prezydent Kutna złożył zawiadomienie do prokuratury. Urzędniczka zwolniona!
 ·  74
25 dni temu
Takie kino...
 ·  4
27 dni temu
Za nami pierwsze koncerty tegorocznej Majówki
 ·  14
28 dni temu
45 lat Kutnowskiego Domu Kultury: zasłużeni, wystawy i folklor kutnowski
 ·  4
28 dni temu
Majówka z Bareją: Czasem, aż oczy bolą patrzeć, jak się przemęcza dla naszego klubu, prezes...
 ·  79
28 dni temu
Piąty roczek Festiwalu Piosenki Biesiadnej w Bedlnie. Na sali na ludowo tańczą wszyscy wkoło
 ·  24
29 dni temu
Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów
 ·  4
30 dni temu
Na wątpliwości przed majówką i po, najlepsza jest nadzieja i odwaga na ...
 ·  21
30 dni temu
Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności