eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 25.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Otwarte Dni Nowej Szansy - szansą dla dorosłych dzieci alkoholików
„TEEN CHALLENGE” Chrześcijańska Misja Społeczna Oddział w Kutnie serdecznie zaprasza na „DNI NOWEJ SZANSY”, które odbędą się w Szkole Podstawowej nr 9, ul. Wł. Jagiełły 6 w weekend 17-18 listopada.

PROGRAM DNIA
SOBOTA:
godz.   8.30 -  śniadanie
godz.   9.00 – pieśni, relacje osób uwolnionych z nałogu alkoholowego
godz. 10.00 – wykład
godz. 10.45 -  kawa, herbata, ciasto
godz. 11.15 – wykład
godz. 12.00 -  pieśni, relacje osób uwolnionych z nałogu alkoholowego
godz. 13.00 – obiad [więcej]
pismak, 06.11.2012 07:48|czytane: 1361 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
W cieniu orłów. Wystawa w Muzeum Regionalnym otwarta
Dziś o godz. 17.00 przed Muzeum Regionalnym w Kutnie rozległy się wystrzały. Rekonstrukcja wejścia do Kutna wojsk gen. Dąbrowskiego przeprowadzona przez Grupę Rekonstrukcji Historycznej 12. Pułku Piechoty Księstwa Warszawskiego na placu Marszałka Piłsudskiego niewątpliwie była ciekawym wstęp do otwarcia wystawy W cieniu orłów w ramach Spotkań z Historią.

200. rocznica wyprawy  Napoleona Bonaparte na Moskwę stała się  pretekstem do pokazania w Muzeum różnych aspektów epoki napoleońskiej, przede wszystkim w kontekście Polaków i sprawy polskiej. Zapraszamy na wystawę. Dla mieszkańców Kutna to data ważna ze względu na pobyt Napoleona w tym mieście. To również okazja do przybliżenia bardziej lub mniej znanych epizodów „napoleońskiej” tradycji i  historii regionalnej. Nie brak na terenie powiatu i miasta miejsc i historii związanych z bohaterami, które wystarczyłyby na niejeden film o tych ekscytujących do dziś czasach.

W cieniu orłów. Wystawa w Muzeum Regionalnym otwarta, ./upload/articles_pakiety/17884/07_obraz.jpg
W cieniu orłów. Wystawa w Muzeum Regionalnym otwarta, ./upload/articles_pakiety/17884/09_obraz.jpg
W cieniu orłów. Wystawa w Muzeum Regionalnym otwarta, ./upload/articles_pakiety/17884/23_obraz.jpg


Na wystawie w kutnowskim muzeum zaprezentowano ponad 200 eksponatów, ilustrujących najważniejsze wątki epoki napoleońskiej i udziału w niej Polaków, które pochodzą przede wszystkim z prywatnych kolekcji. Podstawą ekspozycji są wspaniałe kolekcje, a właściwie ze względu na ograniczoną przestrzeń wystawienniczą, fragmenty bogatych i niezwykle ciekawych oraz różnorodnych zbiorów Tomasza Klauzy z Witaszyc i jego Muzeum Wojen Napoleońskich oraz Edwarda Grobelnego z Sieradza.

Eksponaty  udostępniły również Muzeum im. J. Dunin – Borkowskiego w Krośniewicach, Archiwum Państwowe m. st. Warszawy - Oddział w Łowiczu, Bibliotekę Narodową w Warszawie, Bibliotekę Uniwersytetu Warszawskiego, Muzeum Historyczne m.st. Warszawy, Muzeum Narodowe w Warszawie - Oddział w Nieborowie. Wystawa została podzielona na cztery tematy: „Dał nam przykład Bonaparte”, „Jeszcze Polska nie umarła. Orzeł i kokarda”, „Gromada tępych oczu i pokornych karków?”, „Ojczyzna ukryta w przedmiocie, księdze i pieśni”.

Pierwszą część wystawy poświęcono postaci Napoleon i jego największym sukcesom i kampaniom, które miały pośredni i bezpośredni wpływ na istnienie Księstwa Warszawskiego oraz Polakom u boku Napoleona, w tym J. Kozietulskiemu i słynnej szarży pod Somosierrą. Druga część dotyczy powstania Księstwa Warszawskiego i militarnej strony działalności Polaków w tym okresie.  Kolejny fragment ekspozycji poświęcono postaciom Księstwa Warszawskiego. Ta sala jest szczególnie istotna, bowiem po raz pierwszy zostały pokazane tu wydarzenia i związki mieszkańców Kutna oraz powiatu z okresem napoleońskim. Znajduje się  tu m.in. unikatowy dokument wystawiony przez  gen. J. H. Dąbrowskiego w  Kutnie w maju 1809 r., pamiątki związane z J. Poniatowskim, Ambrożym Skarżyńskim, Marią Walewską, Rajmundem Rembielińskim. Ekspozycję  zamyka część poświęcona charakterystycznym elementom epoki w dziedzinie nauki, obyczaju.

Dziś także Muzeum Regionalne w Kutnie i Kutnowskie Towarzystwo Historyczne przedstawiły działalność nowego portalu historiakutno.pl. Wkrótce będziecie mogli Państwo skorzystać z wiedzy znajdującej się na nim.

Jutro drugi dzień Spotkań z Historią. Zapraszamy.  W programie: [więcej]
kultura, 05.11.2012 18:53|czytane: 2861 razy|21 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Terminarz lig siatkówki

Terminarz lig siatkówki, ./upload/articles_pakiety/17890/01_obraz.jpg
Terminarz lig siatkówki, ./upload/articles_pakiety/17890/02_obraz.jpg
Terminarz lig siatkówki, ./upload/articles_pakiety/17890/03_obraz.jpg


[więcej]
redaktor, 05.11.2012 16:28|czytane: 1637 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
My jesteśmy straszne zmory, Bardzo groźne z nas upiory. Jeśli nie chcesz się nas bać, Musisz nam cukierka dać
31 października w sali widowiskowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Kutnie odbyła się po raz pierwszy zabawa dla dzieci z oddziałów przedszkolnych z okazji Święta Halloween. Biletem wstępu były dla wszystkich cukierki rozdawane przez uczniów klasy O e.

My jesteśmy straszne zmory, Bardzo groźne z nas upiory. Jeśli nie chcesz się nas bać, Musisz nam cukierka dać, ./upload/articles_pakiety/17889/01_obraz.jpg
My jesteśmy straszne zmory, Bardzo groźne z nas upiory. Jeśli nie chcesz się nas bać, Musisz nam cukierka dać, ./upload/articles_pakiety/17889/02_obraz.jpg
My jesteśmy straszne zmory, Bardzo groźne z nas upiory. Jeśli nie chcesz się nas bać, Musisz nam cukierka dać, ./upload/articles_pakiety/17889/03_obraz.jpg


Jak się okazało, pomysłów na straszne stroje nie tylko wśród uczniów, ale i nauczycieli nie zabrakło. Ciekawym akcentem tej zabawy był konkurs na najstraszniejszą dynię. Dzięki niemu cała sala miała swój magiczny i cieszący się wielkim zainteresowaniem wystrój. O sukcesie imprezy świadczyło też, m.in. pełne zaangażowanie rodziców w przygotowywaniu dyń i przekazaniu wielu wspaniałych nagród rzeczowych.

Nie da się jednak ukryć, że na długo w pamięci wszystkich uczestników zabawy pozostanie „tajemnicza zjawa”, która z przerażeniem, a zarazem wielką radością została przywitana. Dzięki niej rozstrzygnięto konkurs na „najstraszniejszą dynię”. Wygrał go uczeń klasy O e Kacper Holc. Jeszcze raz gratulujemy! [więcej]
Krecik, 05.11.2012 16:23|czytane: 1833 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Młodzież z Zespołu Szkół nr 4 w Gerze
W ramach nawiązanej Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży uczniowie kształcący się w Zasadniczej Szkole Zawodowej nr 4 w Kutnie-Azorach wraz z opiekunami 22 – 29 października br. przebywali w Gerze. Fundusze na realizację tego projektu pochodziły z PNWM  a także ŁWK OHP.

Młodzież z Zespołu Szkół  nr 4 w Gerze , ./upload/articles_pakiety/17888/01_obraz.jpg
Młodzież z Zespołu Szkół  nr 4 w Gerze , ./upload/articles_pakiety/17888/02_obraz.jpg
Młodzież z Zespołu Szkół  nr 4 w Gerze , ./upload/articles_pakiety/17888/03_obraz.jpg


Podczas kilkudniowego pobytu uczniowie w zawodzie fryzjer realizowali w części praktycznej zajęcia warsztatowe, natomiast w części teoretycznej uczestniczyli w treningach językowych. Jednym z najważniejszych punktów programu było wspólne niemiecko-polskie wykonywanie zadania zleconego, w ramach nauki zawodu. Efekty zadania w postaci wykonanych fryzur były prezentowane  podczas uroczystej konferencji prasowej.         

W ramach programu polska grupa miała również okazję poznać wyjątkowe miasto, jakim jest Gera, jej historię oraz zabytki. Odbywały się liczne imprezy rekreacyjno-sportowe. Dużą atrakcją była zabawa w podchody, której uczestnicy musieli odnaleźć wskazane miejsce – plac, pomnik, muzeum, pracownię malarską i upamiętnić je na fotografii. Był to test sprawdzający bystrość umysłu i oka, a jednocześnie orientację w terenie. Ciekawość naszej młodzieży wzbudziła także wizyta w pracowni malarskiej, zwiedzanie Centrum Naukowego Imaginata w Jenie, pouczające było też spotkanie z burmistrzem Gery. Niesamowitą atrakcją okazała się zabawa w parku linowym. [więcej]
pismak, 05.11.2012 16:19|czytane: 1712 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: Kutno - przeszłość i współczesność. Nowa książka Jacka Saramonowicza i Piotra Stasiaka
W grudniu tego roku zostanie wydana przez Księży Młyn Dom Wydawniczy Michał Koliński nowa, interesująca książka pt. "Kutno - przeszłość i współczesność" Jacka Saramonowicza i Piotra Stasiaka.

Pod patronatem eKutno.pl: Kutno - przeszłość i współczesność. Nowa książka Jacka Saramonowicza i Piotra Stasiaka

Będzie to popularnonaukowa publikacja, skierowana do kręgu miłośników miasta. Z czym kojarzy się Kutno? Wielu osobom przede wszystkim z węzłem kolejowym, zakładami farmaceutycznymi „Polfa”, największym w Europie młodzieżowym ośrodkiem do gry w baseball i softball czy Świętem Róży. Warto jednak wiedzieć o nim więcej.

Jego początki sięgają XII wieku. Autorzy zapraszają na spacer malowniczymi uliczkami miasta, podczas którego Czytelnik pozna najciekawsze i najważniejsze miejsca Kutna, jego architekturę, zabytki i historię. Na kartach książki zostaną przywołane lata świetności obiektów, które wskutek zmiennych kolei losów nie przetrwały do czasów współczesnych. Czytelnik pozna sylwetki m.in. pisarza Szaloma Asza, błogosławionego księdza Michała Woźniaka, burmistrza Leona Spychalskiego czy doktora Antoniego Troczewskiego. [więcej]
wandea, 05.11.2012 16:09|czytane: 1760 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: Świetna strategia z pierogiem na głowie. Napoleon Total War w muzeum
Dziś o godz. 10.00 w Muzeum Regionalnym w Kutnie odbyła się pierwsza część turnieju gier komputerowych Napoleon Total War przygotowany przez PHU Przyłoga.  To jedna z propozycji w ramach Spotkań z historią, które dziś rozpoczęły się w Kutnie pod patronatem eKutno.pl.

Pod patronatem eKutno.pl: Świetna strategia z pierogiem na głowie. Napoleon Total War w muzeum, ./upload/articles_pakiety/17873/01_obraz.jpg
Pod patronatem eKutno.pl: Świetna strategia z pierogiem na głowie. Napoleon Total War w muzeum, ./upload/articles_pakiety/17873/02_obraz.jpg
Pod patronatem eKutno.pl: Świetna strategia z pierogiem na głowie. Napoleon Total War w muzeum, ./upload/articles_pakiety/17873/03_obraz.jpg


Na sali w muzeum odbyły się mecze jeden na jeden do pierwszego zwycięstwa. Grali m.in. Piotr Góralski i Hubert Burzyński. Napoleon Total War to gra pozwalająca się wcielić w legendarnego przywódcę, cesarza Francuzów Napoleona Bonaparte i świetna strategia. Gracz poznaje historię od [początku kariery wojskowej Napoleona (Kampania Włoska) poprzez dojście do władzy i wielkie bitwy. Podczas gry można swobodnie dobierać nacje i oddziały wojskowe przed walką lub odwzorowywać starcia Napoleona (Austerlitz Borodino).

W środę pod hasłem Manewr odbędzie się ćwierćfinał turnieju, a w czwartek półfinał i finał. [więcej]
kultura, 05.11.2012 15:17|czytane: 1556 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Skyfall w kinie KDK od 9 listopada
3 podwójne zaproszenia do kina na nowe przygody Jamesa Bonda wygrały panie: Anna Czarnecka, Agnieszka Kozłowska i Agnieszka Materka. Gratulujemy!

Skyfall w kinie KDK od 9 listopada, ./upload/articles_pakiety/17846/01_obraz.jpg
Skyfall w kinie KDK od 9 listopada, ./upload/articles_pakiety/17846/02_obraz.jpg
Skyfall w kinie KDK od 9 listopada, ./upload/articles_pakiety/17846/03_obraz.jpg


„Skyfall” to 23. film o najsłynniejszym agencie Jej Królewskiej Mości. Za kamerą po raz pierwszy stanął Sam Mendes – twórca m.in. „American Beauty” i „Jarhead”. Film będzie kontynuacją stylu „nowego” Bonda, który zapoczątkowało przełomowe „Casino Royale” z Danielem Craigiem w roli głównej. W „Skyfall” zobaczymy również nowe gorące nazwiska – Javiera Bardema w roli czarnego charakteru oraz Ralpha Fiennesa.

W Kinie KDK Skyfall od 9 do 14 listopada o godz. 18.00 i 20.30 [więcej]
kultura, 05.11.2012 15:04|czytane: 2006 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wyniki: Piłka nożna
V LIGA
PTC PABIANICE –  MKS KUTNO   1 : 2 /1 : 1/
Bramki dla MKS: Arkadiusz Błaszczyk, Rafał Rybicki
Trener: Andrzej Grzegorek
Kierownik: Krzysztof Rogala

PIŁKA NOŻNA MŁODZIEŻOWA
WOJEWÓDZKA LIGA JUNIORÓW MŁODSZYCH
MKS TEVA KUTNO –  ŁKS ŁÓDŹ  0 : 0
Trener: Robert Marzec

WOJEWÓDZKA LIGA KAT MICHAŁOWICZ
WIDZEW ŁÓDŹ –  MKS MAVEX KUTNO 8 : 1 /4 : 1/
Bramka dla MKS : Adrian Pęgowski
Trener: Tomasz Kaba [więcej]
redaktor, 05.11.2012 11:16|czytane: 2353 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wyniki: Koszykówka
WOJEWÓDZKA LIGA KADETEK– U -16
ŁKS KK ŁÓDŹ –  MKS KUTNO

/5 : 13, 9 : 12, 8: 11, 8 : 20, / 30 : 56

MKS KUTNO : Tomasz PASIŃSKI – trener, Marcin BOGDAŃSKI – kierownik drużyny,  zawodniczki : Weronika BOGDAŃSKA – 0, Kinga CHODOROWSKA – 0, Justyna STAWIROWSKA – 3,  Martyna BOROWIECKA – 6, Angelika GABRYSIAK – 7, Anna WALICKA – 4, Wiktoria NOWAK – 9, Weronika KACPROWICZ – 18, Justyna SZCZESIAK – 2, Oliwia WOŹNIAK – 2, Małgorzata LESICKA – 2, Klaudia PODORSKA – 3

WOJEWÓDZKA LIGA  MŁODZICZEK – U - 14
UKS LIDER TOMASZÓW MAZ.–  MKS KUTNO

/15 : 17, 17 : 10, 11: 21, 14 : 21, / 79 : 35

MKS Kutno : Mariusz Łubiński – trener, Marcin BOGDAŃSKI – kierownik drużyny,   Kinga CHODOROWSKA – 2,  Joanna GARSTKA – 2, Weronika BOGDAŃSKA – 9, Milena ADAMIAK [więcej]
redaktor, 05.11.2012 11:10|czytane: 2202 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Podsumowanie akcji Znicz 2012
Na drogach powiatu kutnowskiego kutnowscy stróże prawa  zanotowali 11 kolizji oraz 2 wypadki drogowe z osobami rannymi.

1 listopada o godz.  7.15 w Kutnie  ul. 29-go Listopada na  skrzyżowaniu z ulicą Wygoda 57-letni mieszkaniec Kutna kierując skodą octavia nie zachował należytej odległości od poprzedzającego go pojazdu i uderzył w tył fiata bravo. W wyniku zdarzenia obrażeń w postaci urazu kręgosłupa doznała pasażerka fiata.

Z kolei drugiego listopada o godz.  12.45 w Mnichu  kierujący volkswagenem golfem 71-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z volkswagen passatem. W wyniku zdarzenia kierujący golfem doznał obrażeń wewnętrznych. Pozostał w szpitalu na obserwacji.

Podczas działań zatrzymaliśmy 8 nietrzeźwych kierujących - mówi st.asp. Paweł Witczak, oficer prasowy KPP Kutno. [więcej]
pismak, 05.11.2012 11:01|czytane: 1384 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ukradli znicze i wiązankę
1 listopada około godziny 16.00 kutnowska policja otrzymała zgłoszenie, że na cmentarzu parafialnym w Kutnie doszło do kradzieży wiązanki oraz zniczy z jednego z grobów. Prowadzimy w tej sprawie czynności sprawdzające - mówi str.asp. Paweł Witczak. [więcej]
redaktor, 05.11.2012 10:57|czytane: 1657 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Dla Ciebie Polsko
Regionalne Towarzystwo Muzyczne w Kutnie 10 listopada o godz.17.00 zaprasza na koncert pieśni i piosenek patriotycznych w nowych autorskich aranżacjach Łukasza Czekały, w wykonaniu dzieci i młodzieży z sekcji wokalnej Młodzieżowego Domu Kultury w Kutnie.

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć


Utwory wykonane na koncercie znajdą się na płycie o tym samym tytule, która ukaże się pod koniec roku 2012. Wydanie płyty jest możliwe dzięki wsparciu finansowemu Prezydenta Miasta Kutno i Starostwa Powiatu Kutnowskiego. [więcej]
kultura, 05.11.2012 10:29|czytane: 1982 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Barwy kutnowskiego sportu. Druga część wystawy
Dział Zbiorów Regionalnych Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kutnie zaprasza miłośników sportu na wystawę pt. BARWY KUTNOWSKIEGO SPORTU. Część 2. Związkowy Klub Sportowy „Kutnowianka” Kutno. W kolejnej odsłonie zobaczymy: KS „Stal” Kutno. Wystawa czynna jest w czytelni dla dorosłych. [więcej]
pismak, 05.11.2012 08:24|czytane: 1349 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zwycięstwo Darii Jankowskiej w konkursie wierszy i pieśni patriotycznych
W powiatowym etapie Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego wierszy i pieśni o tematyce patriotycznej organizowanego z okazji Narodowego Święta Niepodległości, w kategorii pieśni I miejsce zajęła uczennica II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Kutnie Daria Jankowska (klasa IIId) – wykonując utwór „Tango na głos orkiestrę i jeszcze jeden głos”, do którego muzykę i słowa napisał Grzegorz Tomaczak.

Zwycięstwo Darii Jankowskiej w konkursie wierszy i pieśni patriotycznych, ./upload/articles_pakiety/17875/01_obraz.jpg
Zwycięstwo Darii Jankowskiej w konkursie wierszy i pieśni patriotycznych, ./upload/articles_pakiety/17875/02_obraz.jpg
Zwycięstwo Darii Jankowskiej w konkursie wierszy i pieśni patriotycznych, ./upload/articles_pakiety/17875/03_obraz.jpg


Zwyciężczyni będzie reprezentować powiat kutnowski na etapie wojewódzkim konkursu, który odbędzie się 7 listopada w Radomsku. Oprócz Darii II liceum w kategorii pieśni reprezentowali również: Katarzyna Ciostek (IIa), Anna Koralewska (IIIa) oraz Joanna Maślanka (IIb). Patriotyczne wiersze recytowali natomiast: Marianna Walczak (IIc), Elżbieta Wiewiórska (IIc), Cezary Grzyb (Ic), a także Jakub Wasiak (Ic). [więcej]
pismak, 05.11.2012 08:04|czytane: 1858 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Kutnowski Dom Kultury zaprasza na Sylwestrowy kurs tańca w parze
To specjalna propozycja dla mieszkańców Kutna ipowiatu, którzy chcą nauczyć się tańczyć w parze i mieć udanego Sylwestra.

Kurs kierowany jest dla młodzieży i osób dorosłych. Sprawi, że zatańczysz z każdym i będziesz cieszyć się przyjemnością wspólnego tańca w parze. W programie nauczania znajdują się tańce użytkowe (dwa na jeden) i dyskotekowe (disco samba), które można wykorzystać na każdej imprezie niezależnie od tego czy jest to dyskoteka, wesele, studniówka czy też Sylwester - mówi Dorota Ciołkowska, instruktor tańca z KDK.
                                                     
Pierwsze zajęcia odbędą się w środę 7 listopada godz. 18.00-19.00. Organizatorem zajęć jest  Studio Tańca Alibi, a instruktorem Dorota Ciołkowska. Cena kursu: 50 zł od osoby (4 zajęcia po 60 minut). [więcej]
kultura, 05.11.2012 07:48|czytane: 1290 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Podatki w górę
Na wtorkowej sesji Rady Miasta Kutna radni podejmą uchwały w sprawie zmian wysokości podatków od nieruchomości, od środków transportu, leśnego i rolnego. Na posiedzeniu Komisji Rewizyjnej Rady Miasta Kutna wyjaśniała te kwestie Bożena Śniadała-Pasikowska, Skarbnik miasta.

Podatki w górę

Stawki podatku od nieruchomości na 2013 rok zostaną poddane głosowaniu radnych w następujących wysokościach: od gruntów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, bez względu na sposób zakwalifikowania w ewidencji gruntów i budynków (od 1 m2 powierzchni) 0,86 zł, od gruntów pod jeziorami, zajętych na zbiorniki wodne retencyjne lub elektrowni wodnych (od 1 ha powierzchni) 4,51 zł
od gruntów pozostałych, w tym zajętych na prowadzenie odpłatnej statutowej działalności pożytku publicznego przez organizacje pożytku publicznego (od 1 m2 powierzchni) 0,30 zł, od budynków lub ich części mieszkalnych (od 1 m2 powierzchni użytkowej) 0,73 zł, od budynków związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz od budynków mieszkalnych lub ich części zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej (od 1 m2 powierzchni użytkowej) 22,15 zł, od budynków zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie obrotu kwalifikowanym materiałem siewnym (od 1 m2 powierzchni użytkowej) 10,65 zł [więcej]
wandea, 05.11.2012 07:48|czytane: 3632 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Mistrzostwa powiatu kutnowskiego w unihokeju
30 października w hali sportowej Gimnazjum w Bedlnie odbyły się Mistrzostwa powiatu kutnowskiego w unihokeju. W zawodach startowali uczniowie i uczennice gimnazjów.

Wyniki zawodów:

Dziewczęta
Gimnazjum Żychlin – Gimnazjum Nr 2 Kutno   1 : 2
Gimnazjum Żychlin – Gimnazjum Bedlno   0 : 4
Gimnazjum Bedlno – Gimnazjum Nr 2 Kutno   0 : 3

Kolejność końcowa:
Gimnazjum Bedlno   – 4 pkt.
Gimnazjum Nr 2 Kutno   – 2 pkt.
Gimnazjum Żychlin   – 0 pkt. [więcej]
redaktor, 05.11.2012 07:47|czytane: 1398 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Do 15 listopada przynieś pracę na konkurs origami
Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w Konkursie Origami "Papierowy Świat Zwiarząt" organizowanym przez Kutnowski Klub Origami "Kwadracik" i Młodzieżowy Dom Kultury.  Termin nadsyłania prac upływa 15 listopada.

Adresatami konkursu są: dzieci i młodzież  z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów i placówek opiekuńczo-wychowawczych z terenu miasta Kutna i powiatu kutnowskiego.

Uczestnik konkursu powinien samodzielnie i indywidualnie wykonań pracę techniką origami w formie płaskiej lub przestrzennej związaną z tematyką konkursu (warunek: praca powinna przedstawiać zwierzę / zwierzęta  żyjące współcześnie lub dawniej). Format prac  prac płaskich nie większy niż A3. [więcej]
kultura, 05.11.2012 07:45|czytane: 1322 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Mercedes w rowie
Dziś o godz. 6.50 na skrzyżowaniu ulic k-92 z ulicą Zbożową w Kutnie kierujący volkswagenem T-4, 21 letni mieszkaniec powiatu Gostyń jadąc z kierunku Woźniakowa wykonując lewoskręt w stronę Poznania, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu mercedesem 69-letniemu mieszkańcowi powiatu kutnowskiego.  Mercedes znalazł się w rowie.

Nikt nie doniósł obrażeń. Kierujący trzeźwi. Sprawca ukarany mandatem karnym -mówi st.asp. Paweł Witczak, oficer prasowy KPP Kutno. [więcej]
pismak, 05.11.2012 07:36|czytane: 2082 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Uchwyty są, koszy brak
Wydaje się, że dobiegły końca prace związane z rewitalizacją zachodniej części parku Traugutta w Kutnie. Dawno już zakończono już wymianę nawierzchni chodnika wokół stawu. Alejki zostały wyposażone w nowe ławki i póki co uchwyty na kosze. Niesprzątnięte są jeszcze stare kosze i ławki, które szpecą widok i niestety brak nowych koszy. Czyżby już zostały skradzione?

Uchwyty są, koszy brak, ./upload/articles_pakiety/17860/01_obraz.jpg
Uchwyty są, koszy brak, ./upload/articles_pakiety/17860/02_obraz.jpg
Uchwyty są, koszy brak, ./upload/articles_pakiety/17860/03_obraz.jpg


W ramach inwestycji przebudowano trzy zejścia do alejki wokół stawu oraz zjazd od ul. Żółkiewskiego. Koszt robót wyniósł ok. 145 000 zł. W przyszłym  roku kutnowski magistrat planuje kontynuację prac rewitalizacyjnych w parku. Wg wizji Zbigniewa Wdowiaka, wiceprezydenta Kutna ma pojawić się tam rosarium z prawdziwego zdarzenia.

Mam nadzieję, że zniknie ten śmietnik od storny Urzędu Stanu Cywilnego i przyległego podwórka - mówi mieszkaniec Kutna, spacerujący w parku. - Oczy bolą jak się na to patrzy. Firma wywozi śmieci, ale czasem ta góra, rośnie i rośnie. Czy taki ogród kwiatowy się utrzyma? Trudno powiedzieć czy ludzie tego nie zniszczą. [więcej]
pismak, 05.11.2012 07:32|czytane: 1541 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Feralny początek niedzieli. Volkswagen Passat w rowie
Dziś około godz. 11.15 na drodze krajowej nr 60 w Wierzbiu doszło do zdarzenia drogowego. Volkswagen Passat na gostynińskich numerach znalazł się w rowie, tuż przy ogrodzeniu posesji.

Passat jechał w stronę Kutna, zjechał do rowu na widok jadącego naprzeciw i wyprzedzającego inne auto, samochodu. Kierowca, który wyprzedzał nie zatrzymał się. Kierująca Volkswagenem była w szoku, nie miała żadnych obrażeń, o własnych siłach wyszła z samochodu. [więcej]
pismak, 04.11.2012 11:32|czytane: 2459 razy|17 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wysoka wygrana AZS WSGK POLFARMEX KUTNO z AZS RADEX SZCZECIN - relacja
Od pierwszej minuty wczorajszego meczu zawodnicy AZS WSGK POLFARMEX KUTNO  prowadzili w rywalizacji.  Jakub Dłuski celnym "lay-upem" za dwa punkty otworzył mecz. Akademicy z Kutna narzucili bardzo szybkie tempo gry AZSowi RADEX SZCZECIN nie dając mu żadnych szans. Przeprowadzali skuteczną akcję za akcją.

Wysoka wygrana AZS WSGK POLFARMEX KUTNO z AZS RADEX SZCZECIN - relacja, ./upload/articles_pakiety/17867/01_obraz.jpg
Wysoka wygrana AZS WSGK POLFARMEX KUTNO z AZS RADEX SZCZECIN - relacja, ./upload/articles_pakiety/17867/25_obraz.jpg
Wysoka wygrana AZS WSGK POLFARMEX KUTNO z AZS RADEX SZCZECIN - relacja, ./upload/articles_pakiety/17867/03_obraz.jpg


Pierwszy punkt dla drużyny ze Szczecina z rzutu wolnego zdobył Igor Trela. Kolejne 2 punkty dla zawodników podopiecznego Czesław Dasia wywalczył Krzysztof Mielczarek dopiero ponad 7 minut później. W pierwszej kwarcie zawodnicy ze Szczecina nie mogli się odnaleźć i sforsować obrony przeciwnika. Miażdżąca przewaga AZS WSGK POLFARMEX KUTNO w pierwszej części meczu doprowadziła do wyniku 28:3.
[więcej]
redaktor, 04.11.2012 02:41|czytane: 2161 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Wygraliśmy 31 punktami. 67:36 dla AZS WSGK Polfarmex Kutno
Mecz VII kolejki I ligi koszykówki mężczyzn AZS WSGK Polfarmex Kutno vs AZS Radex Szczecin został wznowiony po półgodzinnej przerwie. W trzeciej kwarcie na parkiecie hali w Szkole Podstawowej nr 9 w Kutnie zapanowały egipskie ciemności.  Awarię światła usunął Zakład Energetyczny w Kutnie.

Wygraliśmy 31 punktami. 67:36 dla AZS WSGK Polfarmex Kutno, ./upload/articles_pakiety/17862/01_obraz.jpg
Wygraliśmy 31 punktami. 67:36 dla AZS WSGK Polfarmex Kutno, ./upload/articles_pakiety/17862/02_obraz.jpg
Wygraliśmy 31 punktami. 67:36 dla AZS WSGK Polfarmex Kutno, ./upload/articles_pakiety/17862/03_obraz.jpg


Akademicy z Kutna na swoim terenie podejmowali AZS Radex Szczecin i do przerwy technicznej prowadzili 26 punktami. Koniec trzeciej kwarty przynosi przyspieszenie gry kutnowskich koszykarzy i różnicę 30 punktów. Szczecinanie powolutku zdobywają punkty, jednak wydaje się, że strata aż tylu punktów nie jest już możliwa do odrobienia przy walecznych ognistych lwach z Kutna. Czwartą kwartę koszykarze AZS WSGK rozpoczynają więc w dobrych humorach. W kwartach mecz przedstawia się  następująco 28-3 13-13 17-12 9-8.

Drużyna z Kutna od początku była faworytem w tym spotkaniu. AZS WSGK POLFARMEX KUTNO zrehabilitowała się po pechowej porażce w Toruniu.

Wkrótce pełna relacja z galerią zdjęć.
[więcej]
redaktor, 03.11.2012 20:23|czytane: 2612 razy|13 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Od 0:2 do 3:2 - thriller z happy endem
Ostatni mecz rundy jesiennej w Kutnie okazał się emocjonującym widowiskiem. Była nieuznana bramka, niewykorzystany karny, czerwona kartka oraz heroiczna, a co najważniejsze skuteczna, walka „Miejskich” o korzystny rezultat.

Od 0:2 do 3:2 - thriller z happy endem, ./upload/articles_pakiety/17864/07_obraz.jpg
Od 0:2 do 3:2 - thriller z happy endem, ./upload/articles_pakiety/17864/12_obraz.jpg
Od 0:2 do 3:2 - thriller z happy endem, ./upload/articles_pakiety/17864/22_obraz.jpg


Spotkanie od samego początku przebiegało w bardzo szybkim tempie. W pierwszej połowie zarysowała się lekka przewaga zawodników KS Ursusa. W 21. minucie po ich składnej akcji i strzale z szesnastego metra piłka trafiła w słupek. Pierwszy dopadł do niej napastnik gości i nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce. Na szczęście sędzia boczny podniósł chorągiewkę i bramki nie uznano. Goście swoją przewagę mogli udokumentować także w 33. minucie, kiedy to Jakub Kabala wyszedł sam na sam z Jakubem Skrzypcem, ale nie trafił w bramkę. W 39. minucie inicjatywę powinni przejąć piłkarze MKS Kutno. W polu karnym faulowany był Szymon Lewicki, a do „jedenastki” podszedł Dawid Dzięgielewski. Niestety, bramkarz gości wyczuł jego intencje i dość łatwo zatrzymał futbolówkę na linii. Już minutę później niefortunny strzelec miał okazję do rehabilitacji. Po indywidualnej akcji przerzucił piłkę nad bramkarzem, ale z bramki wybił ją jeden z obrońców gości. Dwie wyśmienite okazje Dzięgielewskiego nie zdeprymowały piłkarzy z Warszawy, którzy ruszyli do ataku. Po serii dośrodkowań, dwóch z rzutów rożnych i jednego z rzutu wolnego, do tego ostatniego najwyżej wyskoczył Krzysztof Cegiełka i KS Ursus prowadził 1:0. Już w doliczonym czasie gry dobre nastroje gości popsuła druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Grzegorza Skowrońskiego. [więcej]
redaktor, 03.11.2012 17:34|czytane: 1617 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Na żywo: MKS Kutno wygrywa 3:2 z KS Ursus Warszawa
Na Stadionie Miejski im. Henryka Reymana trwa dziś od godz. 14.00 mecz XIV kolejki III ligi pomiędzy MKS Kutno, a KS Ursus Warszawa. Drużyna z Warszawy zajmuje drugie miejsce w tabeli i jak wynika z bilansu jest faworytem spotkania (dziewięć zwycięstw, dwa remisy i jedna porażka).

Na żywo: MKS Kutno wygrywa 3:2 z KS Ursus Warszawa, ./upload/articles_pakiety/17861/01_obraz.jpg
Na żywo: MKS Kutno wygrywa 3:2 z KS Ursus Warszawa, ./upload/articles_pakiety/17861/02_obraz.jpg
Na żywo: MKS Kutno wygrywa 3:2 z KS Ursus Warszawa, ./upload/articles_pakiety/17861/03_obraz.jpg


Piłkarze MKS ostatnio borykali się z kontuzjami, a szczególnie linia obrony została osłabiona. Zobaczymy jak dzisiaj poradzą sobie „Miejscy”, bo przed nimi trudny mecz. Powodzenia MKS Kutno. Zapraszamy na relację.

Do 30 minuty 0:0. Sędzia nie uznał bramki dla KS Ursus Warszawa. Niewykorzystana 100% sytuacja kutnowskiego napastnika Dawida Dzięgielewskiego. Cios za cios zawodnicy obu drużyn wymieniają się sytuacjami podbramkowymi, ale niestety brakuje dobrego wykończenia. 38 minuta i rzut karny dla kutnowskich piłkarzy, faulowany nasz napastnik Szymon Lewicki. Bramkarz Ursusa niestety broni rzut karny Dzięgielewskiego. MKS Kutno przegrywa w 43 minucie, Krzysztof Cegiełka strzela w światło bramki dla Ursusa.

Grzegorz Skowroński dostał dwie żółte kartki, co w konsekwencji daje czerwoną i Ursus od tej chwili gra w 10. W pierwszych sekundach drugiej połowy dzisiejszego meczu 2:0 dla Ursusa. W 50 minucie gola dla MKS Kutno strzela napastnik Sylwester Płacheta i za chwilę w 54 następnego.

W 71 minucie meczu napastnik Szymon Lewicki posyła piłkę w bramkę warszawiaków. Jest 3:2 dla MKS Kutno i takim to wynikiem kończy się sobotni mecz "Miejskich". Gratulacje dla piłkarzy. [więcej]
redaktor, 03.11.2012 15:58|czytane: 1679 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
11 307,07 zł na renowację grobu Antoniego Troczewskiego i podziękowania TPZK
Dziesiąty już rok na Cmentarzu Parafialnym w Kutnie odbywała  się kwesta na rzecz ratowania starych grobów zorganizowana  przez Towarzystwo  Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej, a zapoczątkowana przez ś.p. Andrzeja Urbaniaka. Kwesta prowadzona była przez  dwa dni  - 1 i 2 listopada.

Mieszkańcy Kutna i okolic oraz odwiedzający Cmentarz Parafialny w Kutnie przez dwa dni kwesty wrzucili łącznie 11 307,07 zł (słownie: jedenaście tysięcy trzysta siedem złotych 07/100) do puszek kwestarzy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom kwesty – członkom i sympatykom Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej, harcerzom Hufca Kutno im. hm Aleksandra Kamińskiego Związku Harcerstwa Polskiego  wraz z hm. Agnieszką Ciesielską i Andrzejem Żurawiczem, uczniom i nauczycielom    z  kutnowskich szkół, m.in. I Liceum Ogólnokształcącego  im. Jana Henryka Dąbrowskiego wraz  z dyrektorem panem Przemysławem Zawadzkim,  II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza, Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. dr Antoniego Troczewskiego w Kutnie,  Zespołu Szkół nr 3 im. Władysława Grabskiego w Kutnie, Szkoły Podstawowej nr 4. Jak co roku, Urząd Miasta Kutna włączył się w to przedsięwzięcie, przekazując ponad 100 książek autorstwa ks. Zbigniewa Drzewieckiego „Cmentarz Parafialny w Kutnie” - dziękuje Marek Wójkowski, prezes TPZK. - Na kweście nie zabrakło przedstawicieli  władzy : pan Przemysław Błaszczyk – Senator RP, pan Tadeusz Woźniak – poseł na Sejm RP, w pan Rafał Jóźwiak - Przewodniczący Rady Powiatu w Kutnie, pani Mirosława Gal- Grabowska - Starosta Kutnowski, która kwestowała wraz z rodziną; pan Zbigniew Chojnacki – Przewodniczący Rady Miasta Kutno, pan Zbigniew Burzyński – Prezydent Miasta Kutno, pan Zbigniew  Wdowiak i pan Jacek Boczkaja – Zastępcy Prezydenta Miasta Kutno organizacji pozarządowych. Dziękujemy!

TPZK dziękuje również  Wszystkim, którzy wsparli duchowo i organizacyjnie  X publiczną kwestę na kutnowskim cmentarzu: Ks. Prałatowi Stanisławowi Pisarkowi  i kutnowskim księżom za pomoc – rozpropagowanie  naszego apelu w sprawie kwesty wśród kutnowskiej społeczności.
Osobne podziękowania kierujemy pod adresem  kutnowskich mediów – dziękujemy prasie, radiu, telewizji i portalom internetowym za szeroką popularyzację naszych przygotowań do kwesty i obszerne relacjonowanie jej przebiegu - dodaje Wójkowski. [więcej]
pismak, 03.11.2012 13:56|czytane: 1465 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
GRH 12. Pułk Piechoty Księstwa Warszawskiego w cieniu orłów. Muzeum zaprasza
Muzeum Regionalne w Kutnie serdecznie zaprasza  5 listopada (poniedziałek) o godz. 17:00 na wernisaż wystawy „W cieniu orłów”. Wystawa ma przede wszystkim pobudzić zainteresowanie i zachęcić do zgłębiania historii tego barwnego okresu. Została podzielona na cztery tematy: „Dał nam przykład Bonaparte” (przedstawiający postać Napoleona, jego największe sukcesy i kampanie), „Jeszcze Polska nie umarła. Orzeł i kokarda” (dotyczący Księstwa Warszawskiego i militarnej strony działalności Polaków w tym okresie), „Gromada tępych oczu i pokornych karków?” (poświęcony postaciom Księstwa Warszawskiego), „Ojczyzna ukryta w przedmiocie, księdze i pieśni” (dotyczący charakterystycznych elementów epoki w dziedzinie nauki, obyczaju kultury i sztuki).

GRH 12. Pułk Piechoty Księstwa Warszawskiego w cieniu orłów. Muzeum zaprasza, ./upload/articles_pakiety/17859/01_obraz.jpg
GRH 12. Pułk Piechoty Księstwa Warszawskiego w cieniu orłów. Muzeum zaprasza, ./upload/articles_pakiety/17859/02_obraz.jpg


Dodatkową atrakcją w ramach wernisażu będzie rekonstrukcja wejścia do Kutna wojsk gen. Dąbrowskiego przeprowadzona przez Grupę Rekonstrukcji Historycznej 12. Pułku Piechoty Księstwa Warszawskiego, która odbędzie się o godz. 17:00 przed siedzibą Muzeum, na placu Marszałka Piłsudskiego.

Również 5 listopada w godz.17:00-20:00 w siedzibie Muzeum wystawione zostanie stoisko wydawnictwa BELLONA, na którym będzie można zapoznać się z ofertą tego wydawnictwa oraz zakupić interesujące pozycje książkowe. [więcej]
wandea, 03.11.2012 13:49|czytane: 1326 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Portret w stroju z epoki. Sfotografuj się w muzeum
W ramach "Spotkań z historią. Epoka napoleońska" 6 listopada o godz. 10.00  w Muzeum Regionalnym w Kutnie odbędzie się konkurs plastyczny "Portret w stroju z epoki". Konkurs adresowany jest do młodzieży szkół podstawowych - klasy  IV – VI.

Portret w stroju z epoki. Sfotografuj się w muzeum
Warunkiem uczestnictwa było zgłoszenie prac spełniajacych wymogi plansz fotograficznych z przygotowanymi otworami w miejscu twarzy, pozwalajacych na wykonanie portretu. Ocena konkursowa będzie łączyć wrażenie estetyczne  i popularność danej planszy. O popularności zaświadczy liczba chętnych do sportretowania się z daną makietą.
[więcej]
kultura, 03.11.2012 13:49|czytane: 1275 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kto przejdzie do wojewódzkiego etapu olimpiady?
6 listopada o godz. 10.00 w Starostwie Powiatowym w Kutnie odbędzie się etap powiatowy II Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy  ph.: Młodzież o HIV /AIDS.  Z Kutna i powiatu kutnowskiego  zakwalifikowanych zostało  11 zespołów  (22 uczestników)  z  5 szkół ponadgimnazjalnych  II Liceum Ogólnokształcącego im. J.Kasprowicza  w Kutnie, Zespołu Szkół  nr  2  im. dr. A. Troczewskiego i Zespołu Szkół nr 3 im. Wł. Grabskiego w Kutnie, Zespołu  Szkół nr 1 w Krośniewicach, Zespołu  Szkół  nr  4  im.Zygminta Balickiego w Kutnie/Azorach. [więcej]
pismak, 02.11.2012 12:21|czytane: 1335 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Wernisaż oraz spotkanie autorskie z Michałem Pauli: 12x śmierć. Piekło w raju
W sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Żychlinie 16 listopada o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie autorskie oraz wernisaż wystawy Michała Pauli.

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
Wernisaż oraz spotkanie autorskie z Michałem Pauli: 12x śmierć. Piekło w raju

Polak spędził 6 lat w więzieniu Bank Kwang w Azji, zanim został ułaskawiony. Cudem udało mu się je opuścić, bo początkowo wyrok, który otrzymał brzmiał: 12 razy kara śmierci.  Później kara została zamieniona na dożywocie, aż wreszcie został ułaskawiony. Jego prośbę o ułaskawienie do króla Tajlandii, wsparło trzech polskich prezydentów: Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski i Lech Kaczyński. [więcej]
kultura, 02.11.2012 11:17|czytane: 1352 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Korepetycje z języka ukraińskiego[więcej]
wandea, 30.10.2012 08:45|czytane: 1748 razy|komentuj|czytaj cały
W Starostwie i magistracie nic dziś nie załatwimy
Dziś wolny dzień mają pracownicy Urzędu Maista Kutna i Starostwa Powiatowego w Kutnie. Tak więc nie wybierajmy się do tych instytucji. Urzędnicy miejscy odpracowali już 2 listopada. Z kolei pracownicy starostwa przyjdą do urzędu w sobotę - 17 listopada. [więcej]
pismak, 02.11.2012 08:22|czytane: 1319 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Warsztaty z gorącej salsy z Krzysztofem "Salsero" Marciniakiem
JUŻ NIEBAWEM W STREET DANCE STUDIO, JEDEN Z LEPSZYCH INSTRUKTORÓW W NASZYM KRAJU KRZYSZTOF "SALSERO" MARCINIAK Z POZNANIA! Jeden z najbardziej rozchwytywanych instruktorów salsy cubany w naszym kraju, wieloletni tancerz oraz instruktor m.in w Szkole Tańca Salsa Siempre w Poznaniu oraz innych szkołach tańca.

Swoje pierwsze kroki taneczne Marciniak stawiał w wieku 4 lat. Przez trzynaście lat szkolił się pod okiem najlepszych instruktorów w Poznaniu, co zaowocowało zdobyciem klasy tanecznej „A” oraz wygraniem wielu turniejów w Tańcu Towarzyskim.  Już po kilku pierwszych zajęciach pokochał salsę.

Niezależnie od stylu, salsa jest traktowana przez wielu jako sposób na życie. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że dzięki mojej obsesji na punkcie salsy poznałem wielu wspaniałych ludzi, z którymi mogę wspólnie dzielić swoją pasję oraz jednocześnie miłość jaką jest taniec! - mówi Krzysztof.

NA WARSZTATY ZAPRASZAMY JUŻ W GRUDNIU!  KOSZT: 25zł za 4,5 godziny na sali od osoby! takiej ceny nie znajdziesz w żadnej szkole tańca! [więcej]
pismak, 02.11.2012 11:40|czytane: 1282 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Kabaret Skeczów Męczących w Żychlińskim Domu Kultury[więcej]
kultura, 02.11.2012 10:53|czytane: 1723 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Rewelacyjna Kapela Hanki Wójciak. Dziś zapraszamy na brzmienia marokańskich gimbrii
Wczoraj przed kutnowską publicznością w Centrum Teatru Muzyki i Tańca wystąpiła Kapela Hanki Wójciak. Zespół powstał w Krakowie, gra muzykę z pogranicza world music, folku, piosenki autorskiej.  Duża galeria zdjęć A dziś o godz.... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Sprzedam 4,08 hektary POLE UPRAWNE Sprzedam POLE UPRAWNE = 4,08 hektary... [czytaj więcej]
Konkretna propozycja i konkretne zarobki!Warszawa Współpraca dla sympatycznej, uśmiechniętej, komunikatywnej i chętnej do pracy. Chcesz zarabiać w normalnej atmosferze, na uczciwych warunkach, dyskretnie, bezpiecznie i konkretnie? Jeśli tak t... [czytaj więcej]
Zawieszka Nieśmiertelnik Srebro +GRAWER Zdjęcia i Tekstu Idealny i modny prezent dla kobiety i mężczyzny. Wspaniały prezent na Imieniny, Urodziny, Rocznicę, Walnetynki, Dzień Kobiet, Mikołaja, oraz pod choinkę na Gwiazdkę Świąt Bożego Narodzenia... [czytaj więcej]
Kotki Oddam kotki w dobre ręce. Więcej informacji pod nr telefonu 602430567.... [czytaj więcej]
Monitoringi, alarmy Witam, oferuję usługę konfiguracji oraz montażu kamer, alarmów oraz innych systemów zabezpieczeń. Wykonuję również inne usługi informatyczne. Zapraszam.... [czytaj więcej]
Sprzedam biurko duże 210 cm / bardzo dobre wykonanie Mam do sprzedania duże biurko w bardzo dobrym stanie. Biurko ma ponad 1,5 metra i było robione na zamówieni a więc jest wykonane z bardzo dobrego materiału. Posiada wiele szuflad, miejsce na je... [czytaj więcej]
Fly High Production – Produkcja filmowa Firma Fly High Production to przede wszystkim profesjonalna produkcja filmów i innych form audiowizualnych, bazująca na najnowszych technologiach min zastosowaniu drona i innych technologii stabiliz... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Felicjan Rohloff:
12 minut temu
Zeżarłam "się" w pospiechu. Proszę o zrozumienie i wklejenie "się" tam gdzie trzeba. AWRUK!
Felicjan Rohloff:
15 minut temu
###"R". Albinie vel (???????)! Dziękuję za zaproszenie. Da Bóg, to jutro przedstawię ewentualny termin tego niezwykle zapowiadającego wydarzenia. Gdzie jest ten wasz gród? zawalona jestem dzisiaj robotą. Pozdrawiam i wszelkich łask bożych życzę. ~emerytowana nauczycielka.
Felicjan Rohloff:
2 godzin temu
Kordianie! To sobie startuj jak jesteś debilem w trepem lub idiotą w kaloszach. Matura to bzdura, a te konkursy to lipa. A te samorządy to Awruki i Złodzieje. Nie bić Awruków i Złodziei, tylko je zlikwidować. Zlikwidować bzdurną maturę! Zlikwidować ukartowane konkursy! Zlikwidować nierządne samorządy! Zlikwidować szkoły samorządowe. Przestać chodzić do bzdurnych szkól! I zacząć się uczyć! I zacząć czytać eKutno! I wstąpić do KAN"PiŚ"! Pod żadnym pozorem nie likwidować KOTÓW !!! I nie zabijać DZIECI ! I nie budować świątyń! I nie budować pałaców! I nie budować komitetów! Budować SERCA, UMYSŁY i DUSZE! I nie sadzić i nie pielęgnować dębów JPII. Rodzić dzieci, uczyć je i wychowywać! Młodzieży nie rozpuszczać! Zrezygnować z paciorków, fikołków i koziołków! Uwierzyć w Boga! Kochać Polskę! I rozniecać promienie NADZIEI! I nie spać! I obudzić się! I się oświecać! I myśleć! I pracować! I odpoczywać! I bawić się! I działać!.........I nigdy nic złego nie robić........ Coś dobrego - zawsze można..... O kotów dbać, psom dać spokój a świnie oprzątać!....... Paniali?........Amen.
Jordan Sierpowski:
2 godzin temu
POSEŁ Z PIS Tadeusz Woźniak - pozując do zdjęć ze strażakami w Komadzynie, splata swe wypracowane dłonie,na nieprzyzwoicie upasionym brzuszysku.Fakt - inni dostojnicy z jego partyji pozując do zdjęć - czynią podobnie. Ale - jak by nie liczyć, Tadeusz Woźniak (ksywa kanonik) - kadencji poselskich ma już sobą wiele i ta kadencja nie jest jego ostanią, to i nie dziwota, że i jego i tak już upasiony brzuch, z każdą kadencja staje się i coraz to i coraz to bardziej monstrualny. Wiadomo - odmawiać na tych różnych poselsko-wiejskich bankietach jadła i napitki - to rzecz wielce niepolityczna. Tak myślę,że jeżeli darwinowska teoria ewolucji nie zadziała i Woźniakowi nie wydłużą się kończyny górne jak u orangutana ,tak aby ręce mógł spleść na swym brzuchu - to tylko patrzeć, jak niezbędnym dodatkowym wyposażeniem posła staną się protezy, przedłużające jego kończyny górne. A po co ? A NO PO TO - ABY POSEŁ WOŹNIAK MÓGŁ SWE WYPRACOWANE DŁONIE SPLEŚĆ NA SWYM MEGA OLBRZYMIM BRZUSZYSKU.
Marian Pawełek:
2 godzin temu
Ciekawe, czy nadal wierzy w swojego idola, górniczynę?
Maria Giedgowt:
2 godzin temu
Widocznie była za słaba, że wygrać. Zresztą ma dużo pracy - kilku uczniów na krzyż w prywatnej. Jak oni się zmieszczą w tym budynku?
Felicjan Rohloff:
3 godzin temu
Ludzie! Nie macie ciekawszych problemów? wiadał dzięcioł żonie: PiS upada, PO tonie . A młode koty tego słuchały i wcale się tym nie przejmowały, tylko miauczały. POPiS - to najstraszniejsze słowo świata - tak dzisiaj miauczały koty stare i młode i mrugając śpiewały: PiS i Plarforma to jedna rodzina, kaczor i donald - nie polska ptaszyna. Ludzie! Nie liczy się forma - liczy się treść. Nie liczy się PiSforma! Nie liczy się PLATforma! Liczy się KUTNOWSKA ARMIA NADZIEI "Prawda i Śmiech"!!!!! Koty są najmądrzejszymi stworzeniami świata!!!!! Niech żyją Koty! I niech żyje KAN "PiŚ"!
Mateusz Dąb:
3 godzin temu
Nikt z patriotów nie miał szans, bo sitwa rzadzi, ale mnie dziwi jedno, że nie wystartowała pani, która wspierała Łebskiego w kampanii.
Felicjan Rohloff:
3 godzin temu
Tyle co koty napłakały. I nic więcej. Tak słyszałem..... Mówią, że śmieszny Tadeusz rozrzutnością nie grzeszy i św. mamony nie marnotrawi. Co innego to te prezbiterianie z Sienkiewicza. Tam jest Zakon Koedukacyjny dla Św. Świrów. Ludzie! Co tam się dzieje? Jak tam grzeszą. Więcej wydają niż zarabiają. Oni chyba na islam już przeszli. Bo Policja ich się boi. Proboszcz tez się boi. I żadnej klątwy na nich nie rzuca. Ekskomuniki tez się boi im wręczyć. Łajdactwo kwitnie pełną gębą i pustymi butelkami. Hulaj dusza! Piekła nie ma! Kto ten Zakon zlikwiduje to chyba świętym zostanie. Ja nie mogę na to wszystko patrzeć. Zakładam Koedukacyjny Zakon Wszystkich Kawalerów jeszcze światłych, mądrych i cnotliwych i Wszystkich Panien Jeszcze Dziewic. Jutro mamy pierwsze spotkanie przy drzwiach otwartych. Musimy być lepsi od tych synów marnotrawnych i rozrzutnych cór z kutnowskiego PiSolandu. Coś dobrego trzeba w życiu zrobić. Nieprawdaż?
January Sobota:
2
 · 
4 godzin temu
Mamy "najgłupszego" Komentatora eKutna BOHDANA ODYŃCA.
Protazy Kotłubaj:
2
 · 
4 godzin temu
Popieram kandydaturę Tego dzielnicowego.Jest człowiekiem inteligentnym, mądrym, sumiennym i uczciwym. Sprawiedliwy i otwarty dla ludzi. Zawsze służy pomocą.
Waldemar Rzuscyć:
3
 · 
4 godzin temu
Został wypchnięty z PiSu. To sa kulisy polityki Klopotowskiego, Matuszewskiego i Błaszczyka. Dlaczego mu nie pomogli ci dwaj ostatni ? Mam wrażenie, że wolą, aby poseł był ze Zgierza, a nie z Kutna. Co Klopotowski, Klimecki, Olesiński zrobili z PiS, to widać z obecności na listach takich ludzi jak Jóźwiak i Ziółkowski.
Bohdan Odyniec:
5 godzin temu
Mamy "najlepszego" Prezydenta Kutna ZBIGNIEWA BURZYŃSKIEGO.
Makary Pawlikowski:
2
 · 
5 godzin temu
A ile dal ten śmieszny Tadeusz ze swojej diety ?
Bartosz Koścień:
6 godzin temu
wklejam wszystkie 4 linki raz jeszcze tym razem poprawne:
umkutno.bip.e-zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3& func=selectsite&value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7< br />

www.ekutno.pl/wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teo ria-a-praktyka-k-opoty-z-prawem-komendanta-policji -w-kutnie,

kutno.net.pl/artykuly/aktualnosci,aktualizacja-k omendant-kutnowskiej-policji-na-dywaniku-prywatne- dojazdy-rozliczal-jak-sluzbowe,84342.html

www.polskatimes.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiat owy-policji-w-kutnie-dostal-reprymende,12174332/
Bartosz Koścień:
2
 · 
6 godzin temu
UPDATE

ZAPRASZAM WSZYSTKICH TU KOMENTUJĄCYCH DO KLIKNIĘCIA W PONIŻSZY LINK

http/umkutno.bip.e -zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3&func=selectsite &value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7

Wszyscy Ci, którzy tu komentują nie zadali sobie nawet grama trudu, aby wejść na stronę Urzędu Miasta. Wszyscy piszą "w ciemno". że konkurs odbył się tajnie, że nie było ogłoszenia - cel? Napluć komuś w twarz, upodlić i wykreować błędną rzeczywistość.

Szczerze? Jest to tak zaściankowe myślenie, a przy tym maksymalnie żałosne. Typowa kutnowska mentalność. Zastanawiam się tylko, po co tyle jadu, nie macie własnego życia, planów, marzeń, pasji, pracy, dzieci, rodziny? Wolicie wypluwać gorzkie żale pewnie na osobę, której nawet osobiście nie znacie? Okej, wylewajcie, nikogo to nie rusza, ale wiedzcie, że karma wraca, a przy tym patrząc z boku - chciałabym zobaczyć, czy potraficie mieć tyle odwagi w rzeczywistości co tu w Internecie, podpisujcie się swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem, śmiało! Skoro macie tyle racji, wiecie wszystko najlepiej, posiadacie takie informacje, że można robić aferę za aferą - taka cenna wiedza i szereg informacji - okazja to zabłyśnięcia w sieci! Szkoda zmarnować szansy

Najgorsza analiza przedstawiona poniżej przez "TATARA" - brak słów, jeżeli masz czas na pisanie takich komentarzy i analizowanie całej sytuacji - podziwiam. Jeszcze można zrozumieć, gdyby to co napisałeś było prawdą chociaż w minimalnym stopniu. Ale niestety - napociłeś się przy pisaniu, a wcześniej przy wymyślaniu bzdur i nic z tego nie ma, szkoda Cię biedaku. Dzieci w szkole? Nudna praca? No tak, Kutno takie nudne, trzeba sobie urozmaicić życie.

Wskazówka dla "SPRAWDZAJĄCYCH" - a sprawdzajcie wykształcenie, a sprawdzajcie doświadczenie, a sprawdzajcie kompetencje i wiedzę Pana Bieńka - dokładnie, sprawdzajcie a potem się wypowiadajcie. A jeżeli już wiecie, w co szczerze wątpie - wyciąGNIJCIE wnioski.

Odchodząc od tematu wywołującego przeogromne poruszenie wśród kutnowskich internautów, zachęcam do węszenia w sprawie, która tego wymaga - okazja tym razem dla kutnowskich detektywów. Pf.
Poniżej kilka szczegółów.

Tylko Ci co posiadają pewne informacje dokładnie wiedzą, jak wygląda praca w Kutnie w Policji, gdy tylko zjawił się komendant Szymański. Tylko te osoby wiedzą o wewnętrznych aferach, których część posypała się i została ujawniona w artykule opublikowanym całkiem niedawno.
Skąd się wziął, kto go broni pomimo tylu kłopotów z prawem? Taka osoba rządzi kutnowską policją. Zapewniam, że wiecie w tej sprawie tyle, ile macie w głowach - czyli prawie nic.
Ku przypomnieniu.

http/www.ekutno.pl /wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teoria-a-praktyka- k-opoty-z-prawem-komendanta-policji-w-kutnie,

http/kutno.net.pl/ artykuly/aktualnosci,aktualizacja-komendant-kutnow skiej-policji-na-dywaniku-prywatne-dojazdy-rozlicz al-jak-sluzbowe,84342.html

http/www.polskatim es.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiatowy-policji-w-k utnie-dostal-reprymende,12174332/

Zachęcam do ponownej lektury i wyciągnięcia wniosków, tym razem trafnych.
Zbigniewa Biallosser:
2
 · 
6 godzin temu
Onufry czy prawdą jest ,że nawet najbliżśi współpracownicy nie wiedzieli ,że odchodzi na samorządową posadkę , nie wiesz dlaczego?Wstyd, honor czy co jeszcze?
Florian Plemieński:
6 godzin temu
Jest całym złem.
Gabriel Koropka:
6 godzin temu
To co Fauście Tobie lekarz od duszy pomógł? Dziwne!A uroda jest kwestią gustu ,i o tym już się nie ..........no chyba Wiesz?
Jonasz Ubysz:
5
 · 
7 godzin temu
Mówię ci po raz kolejny przestań z tym trzeba było startować . No to mogłeś startować , ciekawe czy byś wygrał . W kutnie przed konkursami jest pewniak i nie ma sensu nawet skłądac dokumentów. Zrozum gamoniu.Najciekawsze artykuły
 ·  14
5 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
5 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
5 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
6 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
10 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
11 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
12 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
15 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
16 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
16 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
17 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
18 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
18 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
20 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
20 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
20 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
20 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
20 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
21 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
21 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
21 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
21 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
23 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
27 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
27 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności