eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 28.05.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,33931-gimnazjum-nr-2-w-kutnie-mistrzem-polski-gimnazj-w-w-scrabble-2017," title="Kutno: Gimnazjum nr 2 w Kutnie MISTRZEM POLSKI GIMNAZJÓW w SCRABBLE 2017" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Gimnazjum nr 2 w Kutnie MISTRZEM POLSKI GIMNAZJÓW w SCRABBLE 2017</b><br>Wczoraj koło godz. 16:00 sędzia Polskiej Federacji Scrabble Maciej Śliwa zakończył...</div></a> <a href="/sport,33925-w-kutnie-trwaja-p-fina-y-mistrzostw-polski-m-odziczek," title="Kutno: W Kutnie trwają Półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>W Kutnie trwają Półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek</b><br>Dziś kolejne w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie kolejne...</div></a> <a href="/wiadomosci,33922-rado-nie-i-tanecznie-na-pikniku-r-anym-dzi-pokaz-florystyczny-i-koncert-singin-birds," title="Kutno: Radośnie i tanecznie na Pikniku Różanym" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radośnie i tanecznie na Pikniku Różanym</b><br>Na scenie przed Kutnowskim Domem Kultury wystąpili dla Mam najmłodsi wokaliści...</div></a> <a href="/sport,33921-pierwszy-dzie-p-fina-w-mistrzostw-polski-m-odziczek-jutro-kibicuj-naszym-dziewczynom," title="Kutno: Pierwszy dzień Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. Jutro kibicuj naszym dziewczynom" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Pierwszy dzień Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. Jutro kibicuj naszym dziewczynom</b><br>Dziś w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie odbyły się...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,33917-zag-osuj-na-projekt-wietlicy-rodzinka-w-kutnie," title="Kutno: Zagłosuj na projekt Świetlicy Rodzinka w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zagłosuj na projekt Świetlicy Rodzinka w Kutnie</b><br>W ramach projektu „Przystanek nauka” Świetlica profilaktyczno – wychowawcza „Rodzinka” w Kutnie zachęca...</div></a> <a href="/wiadomosci,33915-piknik-r-any-rozpocz-ty," title="Kutno: Piknik Różany rozpoczęty" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Piknik Różany rozpoczęty</b><br>Zapraszamy na Piknik Różany do parku Traugutta. W Kutnowskim Domu Kultury...</div></a> <a href="/wiadomosci,33912-trwaja-xv-og-lnopolskie-mistrzostwa-szk-w-scrabble," title="Kutno: Trwają XV Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w SCRABBLE" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Trwają XV Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w SCRABBLE</b><br>W tym roku w Gimnazjum nr 2 im. Marsz. J. Piłsudskiego...</div></a> <a href="/wiadomosci,33913-trzy-ofiary-miertelne-wypadku-w-ychlinie," title="Kutno: Trzy ofiary śmiertelne wypadku w Żychlinie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Trzy ofiary śmiertelne wypadku w Żychlinie</b><br>Kutnowscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej wyjaśniają okoliczności i przyczyny tragicznego...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Mali piłkarze z Kutna zdobyli srebro i brąz na Hajto Cup 2012
16 września w Łodzi na stadionie Startu  odbył się urodzinowy turniej Hajto Cup 2012 z okazji pierwszych urodzin szkółki, w którym wystąpili zawodnicy Akademii Futbolu TH z Kutna w dwóch kategoriach wiekowych 7-8 lat i 9-11 lat.

Mali piłkarze z Kutna zdobyli srebro i brąz na Hajto Cup 2012, ./upload/articles_pakiety/17477/01_obraz.jpg
Mali piłkarze z Kutna zdobyli srebro i brąz na Hajto Cup 2012, ./upload/articles_pakiety/17477/02_obraz.jpg


Grupa 7-8 lat zdobyła srebrny, a drużyna 9-11 lat brązowy medal. Wszyscy zawodnicy pokazali maksimum swoich sił i możliwości. Było sporo emocji i dużo bramek,  a rodzice w licznej grupie dopingowali swoje pociechy -mówi Stefan Potocki. -Kuby w Kutnie będą w przyszłości miały młodych silnych zawodników,których rozwój można już teraz obserwować podczas takich zawodów właśnie.  Widzimy już wśród małych piłkarzy kilka perełek.

Akademia Futbolu Tomasza Hajto zaprasza również chętne dzieci z Kutna na nabór uzupełniający do grup od 4 do 11 lat, więcej informacji pod numerem 508 447 681 lub na akademiapilki.pl [więcej]
pismak, 26.09.2012 16:16|czytane: 1916 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ostatni wrześniowy haust poezji z Dariuszem Sośnickim
Jutro w Miejskiej i Powiatowej Publicznej Bibliotece w Kutnie odbędzie się ostatnie spotkanie z poetą w ramach VI Wrześniowych Haustów Poetyckich. Tym razem gościem Grażyny Baranowskiej będzie Dariusz Sośnicki.

Ostatni wrześniowy haust poezji z Dariuszem Sośnickim
Dariusz Sośnicki. Foto: Adam Kaczanowski francoblogilc.wordpress.com

Ten polski poeta urodzony w 1969 roku w Kaliszu w 1994 r. ukończył filozofię na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu.  W tym samym roku debiutował tomem Marlewo, za który otrzymał nagrodę Czasu Kultury - najlepszy debiut poetycki.

Był redaktorem czasopism literackich  Już jest jutro (1990-1994) i Nowy Nurt (1994 -1996). W 2001 r. przebywał na stypendium w Iowa. W 2002 r. otrzymał nagrodę Poznańskiego Przeglądu Nowości Wydawniczych. Jego dorobek tomów poetyckich: Ikarus (1998), Mężczyzna w dominie (1999), Symetria (2002) - nominacja do Paszportu Polityki, Skandynawskie lato (2005), Folia na wietrze.Obecnie prowadzi dział polskiej prozy w Wydawnictwie W.A.B. Mieszka w Poznaniu i Warszawie. [więcej]
kultura, 26.09.2012 15:49|czytane: 1182 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Dla wielbicieli oper
W piątek, 28 września w Dziale Zbiorów Audiowizualnych miejskiej biblioteki w Kutnie odbędzie się projekcja filmowa (DVD) operetki Jacquesa Offenbacha  „Orfeusz w piekle”. Zapraszamy.

Kolekcja „La Scala” to zbiór najsławniejszych oper i operetek zarejestrowanych w najbardziej prestiżowych salach operowych i utrwalonych na płytach DVD, przenoszących widza w centrum historycznych przedstawień. [więcej]
kultura, 26.09.2012 14:42|czytane: 1268 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: Zostań wolontariuszem SZLACHETNEJ PACZKI
Lubisz stawiać czoła nowym wyzwaniom? Chcesz mądrze pomagać potrzebującym w Twojej okolicy? Bierzesz odpowiedzialność za swoje działania i ich rezultaty? Zostań wolontariuszem SZLACHETNEJ PACZKI i pomóż rodzinom z Kutna. Zgłoś się na: www.superw.pl

Wolontariuszami SZLACHETNEJ PACZKI zostają osoby pełnoletnie, dla których ważna jest mądra pomoc i współdziałanie w grupie.

- Szukamy wolontariuszy, którzy po przeszkoleniu, ruszą by odwiedzać potrzebujące rodziny. Szukamy prawdziwych  bohaterów zmiany społecznej! mówi ks. Jacek WIOSNA Stryczek. Już teraz można zgłosić się na stronie www.superw.pl i wziąć udział w rekrutacji.

Projekt SZLACHETNA PACZKA odbywa się po raz dwunasty. Co roku w przemyślany sposób łączy potrzebujących, wolontariuszy, darczyńców przygotowujących pomoc materialną i dobroczyńców finansujących organizację projektu. Tylko w 2011 roku SZLACHETNA PACZKA trafiła do 11884 rodzin i przekazała pomoc wartą 18 milionów złotych.

- To Paczka mnie znalazła, koleżanka postanowiła się włączyć, a ja razem z nią, to było 4 lata temu. Projekt jest wyjątkowy, dlatego zaangażowałam się w niego na dłużej! – opowiada z uśmiechem Paulina, studentka z Krakowa i wolontariuszka SZLACHETNEJ PACZKI.

Wolontariusze Paczki sami odnajdują potrzebujących w swojej okolicy, odwiedzają ubogie rodziny w ich domach, a następnie współpracując z darczyńcami dbają o jak najlepszą pomoc, która odpowiada na konkretne potrzeby.

- Nie zapomnę spotkania z pewną wielodzietną rodziną, a szczególnie momentu, w którym zobaczyłam radość i łzy w oczach dwójki rodziców i dziewięciorga dzieci! W czasie rozpakowywania paczek dzieci myślały o sobie nawzajem i dzieliły się prezentami. Widziałam, jak bardzo się kochają i dbają o siebie wspomina Paulina. - Wiem, że mam wpływ na rzeczywistość

Maciek to student Uniwersytetu Ekonomicznego i od 3 lat wolontariusz SZLACHETNEJ PACZKI. Mądra pomoc zainspirowała go do podjęcia kolejnych zadań. Zdecydował się zostać praktykantem w biurze Stowarzyszenia WIOSNA, następnie koordynował pomoc podczas powodzi.
 
- Dzięki wolontariatowi jestem bardziej otwarty na świat i ludzi. Uwierzyłem w to, że mam wpływ na rzeczywistość, która mnie otacza
  – opowiada Maciek. [więcej]
wandea, 26.09.2012 14:34|czytane: 1314 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Project Poi. Sebastian Flejszman zaprasza na zajęcia
Od środy 3 października w godzinach 20.30 - 21.30 zapraszamy na nowe, wyjątkowe zajęcia ze sztuki ognia "Project Poi". Koordynatorem oraz instruktorem zajęć będzie Sebastian Flejszman znany w środowisku kuglarskim między innymi jako organizator Festiwalu Ognia w Kutnie "Fireproof" oraz współzałożyciel Teatru Ognia FIREPROOF.

Project Poi. Sebastian Flejszman zaprasza na zajęcia, ./upload/articles_pakiety/17336/01_obraz.jpg


Zajęcia skierowane są do młodzieży od 15 roku życia oraz osób dorosłych chcących spróbować czegoś nowego i oryginalnego. Będzie to mieszanka tańca, ognia, teatru, żonglerki. Zajęcia będą odbywać się z wykorzystaniem wszelkiego rodzaju rekwizytów kuglarskich z naciskiem na poi oraz kije - mówi Flejszman.- Początkowo uczestnik zajęć nie musi mieć nic wspólnego z ogniem, ćwiczymy na sucho na sali, by oswoić się z nowymi rekwizytami oraz opanowaniem podstawowych ruchów. Dopiero po jakimś czasie uczestnik będzie mógł włączyć w swoje pokazy ogień. Uczestnicy będą mogli w swoje pokazy wplatać elementy tańca oraz teatru.

Program zajęć:
- rozgrzewka
- nauka podstawowych ruchów związanych z wykorzystywaniem poi oraz kijów
- nauka żonglerki
- nauka choreografii
- nauka tworzenia pokazów z wykorzystaniem muzyki oraz przyrządów kuglarskich
- współpraca z najlepszymi kuglarzami w kraju
- współpraca z choreografami
- warsztaty taneczne, teatralne, kuglarskie dla uczestników zajęć. [więcej]
kultura, 26.09.2012 14:33|czytane: 1520 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Cyrk Zalewski 2 października w Kutnie. Wyniki konkursu
Zapraszamy do udziału w konkursie z Cyrkiem Zalewski. 6 zestawów biletów dla dorosłego i dziecka do lat 10 na przedstawienie 2 października o godz. 17.30 w Kutnie wylosowali: Andżelika Ziółkowska, Robert Woźniak, Justyna Pawlak, Artur Góreczny, Mariusz Katryński i Łukasz Tworus.

2 października największy i najbardziej znany w Polsce cyrk -Cyrk Zalewski odwiedzi Kutno. Sezon 2012 jest wyjątkowy. Ogromny rozmach organizacyjny, najwyższy poziom artystyczny, profesjonalna oprawa i najlepsi artyści, od wielu lat są wizytówką Zalewskich. Dla swoich widzów i wielbicieli przygotowali atrakcje, jakich Polska dotąd nie widziała.

Zapraszamy do obejrzenia występu Kamila Zalewskiego (Księcia Cyrkowców), który wraz ze swoim zespołem przygotował WIELKIE SHOW ILUZJI. Po wielu miesiącach ciężkich prób, przygotowań choreografii, skomplikowanych elementów technicznych, oprawy muzycznej i rekwizytów – powstał spektakl iluzjonistyczny na najwyższym światowym poziomie.

Wygraj bilety do Cyrku Zalewski

[więcej]
wandea, 26.09.2012 14:12|czytane: 2103 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Mali kutnianie zobaczą przygody w świecie Zimowego Lasu 3 D
Od 28 września zapraszamy najmłodszych  mieszkańców Kutna do kina KDK na film Disneya „Dzwoneczek i sekret magicznych skrzydeł”. Seanse rozpoczynają  się o godzinie 16.00. Bilety do nabycia w kasie KDK.  3 podwójne zaproszenia na film familijny wygrały panie: Katarzyna Kowalska, Agnieszka Diakon i Magdalena Królikowska. Zapraszamy  po odbiór biletów przed seansem do kasy w domu kultury.Ukochane przez wszystkie dziewczynki wróżki wracają do kin w 3D! Magiczna podróż Dzwoneczka i jej przyjaciół do zakazanego, pełnego tajemnic Zimowego Lasu, gdzie ciekawość przygód prowadzi wróżkę do niezwykłego odkrycia które zmieni nie tylko jej życie ale zjednoczy w Przystani Elfów wróżki ciepłych i zimnych pór roku.

28 - 30.09.2012  (od piątku do niedzieli)
godz. 16.00    DZWONECZEK I SEKRET  MAGICZNYCH SKRZYDEŁ  3D  
godz. 18.00    LATO  W MIEŚCIE
godz. 20.00    JESTEŚ BOGIEM 
                                                   
   01 - 03.10.2012 (od poniedziałku do środy)
godz. 16.00    DZWONECZEK I SEKRET MAGICZNYCH SKRZYDEŁ                                 
godz. 18.00    LATO  W MIEŚCIE
godz. 20.00    JESTEŚ BOGIEM [więcej]
wandea, 26.09.2012 14:08|czytane: 1507 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sezon na grzyby. Kutnowski Sanepid pomoże odróżnić jadalne od trujących
Dziś w siedzibie Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Kutnie można było dowiedzieć się jak odróżnić grzyby trujące od jadalnych. Tematyka spotkania Celiny Marciszewskiej, dyrektora Sanepiu dotyczyła profilaktyki zatruć  grzybami.

Sezon na grzyby. Kutnowski Sanepid pomoże odróżnić jadalne od trujących, ./upload/articles_pakiety/17474/01_obraz.jpg
Sezon na grzyby. Kutnowski Sanepid pomoże odróżnić jadalne od trujących, ./upload/articles_pakiety/17474/02_obraz.jpg
Sezon na grzyby. Kutnowski Sanepid pomoże odróżnić jadalne od trujących, ./upload/articles_pakiety/17474/03_obraz.jpg


Inspektor Marciszewska podkreśliła, że poznając grzyby, możemy uniknąć zatrucia.Łatwo  pomylić  śmiertelnie  trującego  muchomora  sromotnikowego  z  kanią  czy gąską, dlatego grzyby należy zbierać w całości wykręcając je z podłoża - mówiła Marciszewska. - Wszelkich informacji  na temat grzybów można uzyskać od grzyboznawcy w  Powiatowej Stacji Sanitarno –Epidemiologicznej w Kutnie. [więcej]
pismak, 26.09.2012 13:23|czytane: 1602 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Powrót do źródeł czyli spotkanie z olimpijczykiem Michałem Pietrzakiem
Przy komplecie publiczności w poniedziałkowy ranek w hali sportowej Gminnego Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Krośniewicach odbyło się spotkanie młodzieży z Zespołu Szkół nr 1 w Krośniewicach z Michałem Pietrzakiem,  pochodzącym z Krośniewic reprezentantem Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w sztafecie 4x400.

Powrót do źródeł czyli spotkanie z olimpijczykiem Michałem Pietrzakiem, ./upload/articles_pakiety/17473/01_obraz.jpg
Powrót do źródeł czyli spotkanie z olimpijczykiem Michałem Pietrzakiem, ./upload/articles_pakiety/17473/06_obraz.jpg
Powrót do źródeł czyli spotkanie z olimpijczykiem Michałem Pietrzakiem, ./upload/articles_pakiety/17473/03_obraz.jpg


Spotkanie prowadziła Katarzyna Miziołek, wicedyrektor ZS nr 1 w Krośniewicach i wychowawczyni Michała z Gimnazjum, a wzięli w niej udział Jakub Krygier (Burmistrz Krośniewic), Waldemar i Jolanta Pietrzakowie (rodzice i pierwsi trenerzy), Andrzej Fałdziński oraz Robert Nowak. Na hali nie zabrakło miejsc dla wszystkich uczniów zarówno gimnazjum jak i liceum a także dla nauczycieli, którzy doskonale pamiętają czasy swojego byłego ucznia.

Podczas uroczystej prezentacji osiągnięć sportowych, nagród i medali zdobytych przez wychowanka gimnazjum i liceum w Krośniewicach można było dowiedzieć się o „drodze” jaką przeszedł Michał nim został zawodnikiem kadry narodowej. Wizyta była doskonałą okazją do przedstawienia sylwetki tego niezwykle ambitnego i skromnego chłopaka, który oprócz kariery sportowej postawił również na wykształcenie. Studiuje obecnie na 2 kierunkach: wychowanie fizyczne i rehabilitacja na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. [więcej]
pismak, 26.09.2012 13:19|czytane: 1797 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Eduscience w Dąbrowszczaku
Od września  w I LO im. J.H. Dąbrowskiego w Kutnie realizowany jest Projekt Eduscience. To jeden z największych innowacyjnych projektów edukacyjnych w Polsce, dotyczących nauk przyrodniczych. Zapewnia „żywe” i fascynujące poznawanie świata nauk matematyczno-przyrodniczych.

Głównym celem projektu jest zwiększenie zainteresowania uczniów i uczennic z całej Polski podjęciem studiów na kierunkach o kluczowym znaczeniu dla gospodarki. Popularyzacja nauk matematyczno-przyrodniczych wśród dzieci i młodzieży wymaga zastosowania nowoczesnych, innowacyjnych metod i narzędzi. Projekt EDUSCIENCE umożliwia opracowanie, pilotażowe wdrożenie oraz upowszechnienie innowacyjnych programów nauczania, których realizacja odbywa się z wykorzystaniem interaktywnej platformy e-learningowej.

Programem została nim objęta klasa o IB realizująca rozszerzony program  matematyki i geografii. W ramach projektu uczniowie tej klasy będą  korzystać bezpośrednio z wiedzy naukowców zajmujących się na co dzień naukami przyrodniczymi, osiągających sukcesy na skalę międzynarodową. Klasa IB  biorąca udział w projekcie będzie miała okazję uczestniczyć w bezpośrednich transmisjach satelitarnych ze Stacji Polarnej na Spitsbergenie.

W ramach projektu powstała nowoczesna platforma e-learningowa, na której są zamieszczane lekcje z zakresu nauk matematyczno-przyrodniczych, stworzone przez nauczycieli praktyków pod okiem specjalistów metodyków w oparciu o zagadnienia udostępnione przez pracowników naukowych Polskiej Akademii Nauk zrzeszonych w Centrum Badań Ziemi i Planet GeoPlanet, tj. Instytutu Geofizyki, Instytutu Nauk Geologicznych, Instytutu Oceanologii oraz Centrum Badań Kosmicznych. Lekcje tworzone są zgodnie z podstawą programową kształcenia ogólnego. Obok platformy e-learningowej istnieją produkty multimedialne z zakresu science: podręcznik metodyczny dotyczący e-learningu oraz przyrodniczy portal internetowy. Dostęp do materiałów stworzonych na platformie będą mieli uczniowie uczestniczący w tym projekcie. Projekt będzie trwał dwa lata. [więcej]
pismak, 26.09.2012 11:52|czytane: 1274 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Uważajmy na czeską wódkę gruszkową
Główny Inspektor Sanitarny informuje o nowym sfałszowanym alkoholu z Czech.Czeska wódka gruszkowa to niebezpieczny płyn, który zawiera szkodliwe substancje chemiczne zagrażające życiu człowieka. GIS ostrzega przed piciem alkoholu z Czech. [więcej]
pismak, 26.09.2012 11:33|czytane: 1496 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dominacja "Staszica" w Lidze LA
Reprezentacja  dziewcząt oraz chłopców  Zespołu Szkół Nr 1im. St. Staszica w Kutnie wygrała po raz kolejny  mistrzostwa powiatu kutnowskiego w lidze lekkoatletycznej. Oprócz „Staszica” w zawodach udział wzięły drużyny ZSZ nr 2 im A. Troczewskiego, ZS nr 3 im. W. Grabskiego, I LO im J.H. Dąbrowskiego, I LO PUL w Kutnie, ZS nr 4 im. Z. Balickiego oraz LO w Krośniewicach.

Dominacja
Dominacja
Dominacja


Zawody odbyły się 25 września na obiektach kutnowskiego MOSiRu, a słoneczna pogoda pozwoliła na osiągnięcie dobrych rezultatów.

Wyniki poszczególnych konkurencji:

100m  - DZIEWCZĘTA
1. Podstawska Patrycja 13.92 sek    ZS nr 3 w Kutnie       
2. Kosmala Sylwia        14.13 sek    I LO PUL w Kutnie
3. Marciniak Aleksandra 14.33 sek  ZS nr 3 w Kutnie      

400m - DZIEWCZĘTA
1. Kamińska Michalina     69.60 sek  ZS nr 1 w Kutnie
2. Fratczak Angelika         69.71 sek  I LO PUL w Kutnie
3. Grodecka Dominika      70.64 sek  LO w Krośniewicach [więcej]
pismak, 26.09.2012 07:30|czytane: 1678 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Zdolne uczennice "Kasprowicza"
Dwie uczennice II LO im. J. Kasprowicza Mirosława Izydorczyk z klasy III c i Klementyna Kępińska z klasy II a uzyskały dyplom DELF  na poziomie podstawowym A1 i dyplom na poziomie rozszerzonym B1.

Dyplom DELF to certyfikat wydawany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej Francji i uznawany w ponad 150 krajach świata, potwierdzający znajomość tego języka. Dyplom ten jest przydatny gdy chcemy ubiegać się o ciekawą pracę lub zagraniczne staże odbywane w ramach podjętych w Polsce studiów. Potrzebny jest także gdy staramy się o pracę za granicą lub o przyjęcie na studia zagraniczne oraz w każdej sytuacji gdy trzeba udokumentować znajomość języka.
Rada Europy określiła poziomy znajomości dla języków obcych, aby ujednolicić ich nauczanie w Europie, dlatego też wymagania na egzamin DELF są zbieżne z wymaganiami z języka obcego na egzaminie maturalnym. Ucząc się do egzaminu DELF zdobywamy jednocześnie wiedzę potrzebną do zdawania egzaminu maturalnego czy państwowego.

W Liceum im J. Kasprowicza do zdawania takiego egzaminu uczniów przygotowuje pani prof. Dorota Kępińska.
Egzaminy DELF zdawać można w dwóch sesjach, zimowej (w lutym) lub letniej (w czerwcu) w ośrodkach języka francuskiego – Alliance Française np. w Łodzi ( tak jak nasze uczennice), w Warszawie lub innym większym mieście Polski czy Europy. [więcej]
pismak, 25.09.2012 17:08|czytane: 1514 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Aktywny samorząd. Niepełnosprawni mogą otrzymać dofinansowanie
30 września mija termin składania wniosków w projekcie realizowanym przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kutnie „Aktywny samorząd”. W ramach projektu osoby niepełnosprawne mogą otrzymać dofinansowanie do likwidacji barier ograniczających społeczne i  zawodowe funkcjonowanie osób niepełnosprawnych oraz ich dostęp do edukacji.

Bliższe informacje na temat programu można uzyskać w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, przy ul. Krzywoustego 11 w Kutnie lub telefonicznie pod numerem 24 254 10 85. Ponadto szczegółowe informacje są zamieszczone są tutaj

Wnioski  o dofinansowanie są dostępne w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kutnie oraz na stronie internetowej 
[więcej]
pismak, 25.09.2012 16:57|czytane: 1378 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Mela Koteluk i jej magiczny spadochron. Koncert 30 września
Mela Koteluk po sukcesie swojej debiutanckiej płyty wyruszyła w jesienną trasę koncertową. W niedzielę, 30 września,  zawita do Kutna, gdzie oprócz singli Melodia ulotna czy Wolna zaprezentuje wszystkie utwory z doskonale przyjętej przez media i publiczność płyty. Zapraszamy na koncert o godz. 19.00 w Centrum Teatru, Muzyki i Tańca. Bilet w cenie 10 zł do nabycie w kasie centrum.Mela Koteluk to wokalistka o niezwykle ciepło brzmiącej barwie głosu, błyskotliwa autorka tekstów o dojrzałym i głębokim wejrzeniu w ludzkie emocje. Bajkową narracją i przestrzennym brzmieniem instrumentów buduje wciągający klimat swoich piosenek. [więcej]
kultura, 25.09.2012 15:10|czytane: 1149 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
73. rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego
Miejski Komitet Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa w Kutnie oraz Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Oddział Kutn zapraszają do złożenia kwiatów z okazji 73.rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego 27 września o godz.12.00 pod tablicą na Kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej przy ul.Łęczyckiej. [więcej]
pismak, 25.09.2012 15:01|czytane: 1231 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pechowy punkt dla kierowców
W piątek o godz. 17.45, w tym samym miejscu gdzie niedawno zdarzył się wypadek busa z ofiarami śmiertelnymi czyli w Kaszewach Tarnowskich, doszło do kolizji. Kierujący fordem galaxy 71-letni mieszkaniec Kutna nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w tył pojazdu
toyota yaris , którego kierowca okazał sie 45-letni mieszkaniec Kutna. Nikt nie odniósł obrażeń ciała. Sprawca ukarany mandatem karnym. [więcej]
pismak, 25.09.2012 14:54|czytane: 1368 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Będzie modernizacja Łęczyckiej. Mieszkańcy Krośniewickiej też czekają
Samorząd miejski przymierza się do remontu Łęczyckiej na drodze od wiaduktu do drogi 92. Do 30 września zostanie złożony wniosek o dotację z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.  

Będzie modernizacja Łęczyckiej. Mieszkańcy Krośniewickiej też czekają, ./upload/articles_pakiety/17453/01_obraz.jpg
Będzie modernizacja Łęczyckiej. Mieszkańcy Krośniewickiej też czekają, ./upload/articles_pakiety/17453/02_obraz.jpg


Przebudowa drogi obejmie budowę kanalizacji sanitarnej, deszczowej ,budowę chodników, ścieżek rowerowych.  Przy Gimnazjum nr 3 w Kutnie stanie sygnalizacja świetlna i powstaną zatoki autobusowe.
 
Inwestycja będzie kosztować ponad 9 mln zł mówił na wczorajszej sesji rady miasta Jacek Boczkaja, zastępca preyzdenta Kutna. - Ponad 7 mln zł liczymy, że dostaniemy z programu, ponad milion  złto pożyczka w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, a 447 tys. zł  to wkład własny. [więcej]
wandea, 25.09.2012 14:31|czytane: 1709 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Zapowiedzi: Koncert Woźniaka
Jacek Sikora i parafia Stanisława Biskupa i Męczennika w Kutnie zapraszają  21 października o godz. 17.00 po mszy świętej na koncert Tadeusza Woźniaka.

Zapowiedzi: Koncert Woźniaka
Tadeusz Woźniak/fot. M. Ulatowski /MWMedia

Na program koncertu złożą się najbardziej znane ballady Woźniaka. Usłyszymy z pewnością  Smak i zapach pomarańczy, To będzie syn, Zegarmistrz światła.Zapraszamy już dziś. [więcej]
kultura, 25.09.2012 14:18|czytane: 1439 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wyniki konkursu na zajęcia z edukacji regionalnej. Nauczyciele dostaną nagrody od prezydenta
W Urzędzie Miasta Kutna  rozstrzygnięto konkurs na opracowanie programu nadobowiązkowych zajęć edukacyjnych z zakresu edukacji regionalnej.

Komisja konkursowa powołana przez Prezydenta Miasta Kutna w składzie:  Przewodniczący komisji - Jarosław Kotliński - Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu, Anna Michalska - inspektor Wydziału Edukacji i Sportu, Jacek Saramonowicz - Prezes Kutnowskiego Towarzystwa Historycznego w Kutnie, Janusz Pawlak – dyrektor Zespołu Szkół Nr 1  im. St. Staszica w Kutnie, Piotr Stasiak – kustosz Muzeum - Zamek w Oporowie, Bogdan Danelski - dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kutnie i  Grzegorz Skrzynecki - dyrektor Muzeum Regionalnego w Kutnie z powodów formalnych odrzuciła dwie oferty.

Ocenę merytoryczną programów edukacji regionalnej podsumowało jawne, punktowe ocenianie. Maksymalnie oferta konkursowa mogła uzyskać 24 pkt. W wyniku postępowania Komisja Konkursowa podjęła decyzję o rekomendowaniu do nagrody Prezydenta Miasta Kutna 3 ofert konkursowych.
1. Program z zakresu edukacji regionalnej „Kutno moje miasto, moja mała Ojczyzna” - I etap edukacyjny – opracowany przez nauczycieli z Przedszkola Miejskiego Nr 17 „Niezapominajka” w Kutnie - panią Izabelę Maj i panią Dorotę Bonawenturczak
2. „Jestem z Kutna” Program edukacji regionalnej dla klas I-III szkoły podstawowej – II etap edukacyjny – opracowany przez nauczycielkę ze Szkoły Podstawowej Nr 4
w Kutnie – panią Monikę Smykowską
3. Ziemia Kutnowska. Dziedzictwo Kulturowe w Regionie. Program edukacji regionalnej dla klas IV – VI szkoły podstawowej. - III etap edukacji – opracowany przez nauczyciela Szkoły Podstawowej Nr 4 w Kutnie - pana Stanisława Wojdeckiego [więcej]
wandea, 25.09.2012 10:47|czytane: 1756 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Zapowiedzi: Aleksander Zuchowicz i przyjaciele zaśpiewają najpiękniejsze arie operowe
Żychliński Dom Kultury serdecznie zaprasza na koncert "Aleksander Zuchowicz i przyjaciele". W programie najpiękniejsze arie operowe i operetkowe.

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć

[więcej]
kultura, 25.09.2012 10:45|czytane: 1206 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Milionowe kary dla miejskiej spółki? PWiK w opałach
Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Kutnie prowadzi postępowanie administracyjne w sprawie niedotrzymania warunków zakończenia budowy przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Kutnie.

PWiK ma niemałe kłopoty, bowiem inspektorat bada aż 10 przypadków, w których prawdopodobnie doszło do braku zgłoszenia zakończenia budowy. Jedna sprawa jest już ewidentna-mówi Janusz Bona Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Kutnie.- Postępowanie nasze po wykryciu również na innych budowach podobnych niedopatrzeń formalnych skutkować może dużymi karami finansowymi. Kara za samowolę budowlaną jest znaczna i określona w ustawie wieloma wskaźnikami.

4 października będzie dalszy ciąg postępowania Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Chodzi tu o nieprzestrzeganie przez nas przepisów prawa budowlanego - informuje Witold Kamiński, prezes spółki miejskiej.- Podanie o rozwiązanie umowy za porozumieniem stron złożył kierownik działu planowania i przygotowania inwestycji w naszej firmie. [więcej]
wandea, 24.09.2012 14:20|czytane: 3647 razy|21 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dzieci z Szóstki przeszły szlakami walk nad Bzurą
22 września liczna grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Kutnie pod opieką nauczycielek: Agnieszki Dębskiej, Małgorzaty Kilian, Agnieszki Kuciapskiej i Joanny Sługowieckiej wzięła udział w V Gwiaździstym Zlocie do Kutna, czyli w pieszym rajdzie „Szlakami Walk nad Bzurą”.

Dzieci z Szóstki przeszły szlakami walk nad Bzurą, ./upload/articles_pakiety/17456/01_obraz.jpg
Dzieci z Szóstki przeszły szlakami walk nad Bzurą, ./upload/articles_pakiety/17456/02_obraz.jpg
Dzieci z Szóstki przeszły szlakami walk nad Bzurą, ./upload/articles_pakiety/17456/03_obraz.jpg


Rajd został zorganizowany przez PTTK Oddział w Kutnie przy współudziale ZHP Hufiec Kutno oraz Urzędu Miasta Kutno i miał na celu przybliżenie wiedzy historycznej związanej z II Wojną Światową ze szczególnym zwróceniem uwagi na Bitwę nad Bzurą w roku 1939.

Rajd rozpoczął się krótką uroczystością w Parku Traugutta przy pomniku Bohaterów Walk nad Bzurą, następnie uczestnicy zostali przewiezieni autokarami do Czarnopola, gdzie rozpoczęli pieszą wędrówkę. W czasie spaceru mogli posłuchać opowieści p. Zygmunta Szadkowskiego o PTTK, Kterach, dolinie Bzury oraz historii czasów II Wojny Światowej. Po ok. 9 kilometrach dotarli do Strzegocina, czyli do mety rajdu, a potem autokarem przejechali do Parku Wiosny Ludów, gdzie zwiedzili Muzeum Bitwy nad Bzurą. Tam też odbył się konkurs wiedzy rajdowej z licznymi nagrodami. [więcej]
pismak, 25.09.2012 09:32|czytane: 1392 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wnioski do Zarządu Powiatu do 30 września
Do30 września br. organizacje pozarządowe działające na terenie powiatu kutnowskiego oraz na rzecz jego społeczeństwa mogą złożyć wnioski z propozycjami współpracy z Powiatem Kutnowskim w zakresie realizacji zadań publicznych o charakterze ponadgminnym.

Wnioski skierowane do  Zarządu Powiatu powinny zawierać:
1. Pełna nazwa organizacji, nr wpisu do KRS lub innego rejestru czy ewidencji, aktualne dane teleadresowe organizacji.
2. Zakres zadania publicznego.
3. Tytuł/ nazwa zadania.
4. Termin realizacji zadania.
5. Forma realizacji:
a) powierzenie:  całkowity koszt realizacji zadania i wysokość dotacji na realizację powyższego zadania,
-b) wsparcie – całkowity koszt realizacji zadania i wysokość dotacji na dofinansowania zadania oraz wysokość finansowego wkładu własnego;
- współorganizacja zadania  ze wskazaniem wydziału/referatu Starostwa Powiatowego
w Kutnie lub/i jednostki organizacyjnej Powiatu Kutnowskiego, spodziewanej kwoty w ramach partycypacji w środkach finansowych oraz ich przeznaczenie (np. puchary, nagrody rzeczowe, napoje, itp.).
UWAGA: Złożenie wniosków nie jest równoznaczne z otrzymaniem środków finansowych z budżetu Powiatu Kutnowskiego na realizację zgłoszonych zadań. [więcej]
wandea, 25.09.2012 09:10|czytane: 1277 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Inwestycje drogowe w gminie Krośniewice. Fatalna droga w Szubinie doczeka się modernizacji
Mieszkańcy Szubiny w gminie Krośniewice skarżą się na jakość drogi dojazdowej do ich gospodarstw. Gmina Krośniewice planuje modernizację drogi przez tę wieś na odcinku od Pomarzan do Skłót oraz modernizację drogi od drogi krajowej Nr 92 wraz z przebudową mostu na rzece Miłonce. Opracowano koncepcję modernizacji dróg, z której wynika konieczność wykupu gruntów od właścicieli działek przyległych do pasa drogowego.

Inwestycje drogowe w gminie Krośniewice. Fatalna droga w Szubinie doczeka się modernizacji, ./upload/articles_pakiety/17028/01_obraz.jpg
Inwestycje drogowe w gminie Krośniewice. Fatalna droga w Szubinie doczeka się modernizacji, ./upload/articles_pakiety/17028/02_obraz.jpg
Inwestycje drogowe w gminie Krośniewice. Fatalna droga w Szubinie doczeka się modernizacji, ./upload/articles_pakiety/17028/03_obraz.jpg


Po zakończeniu wykupów zlecone zostanie opracowanie dokumentacji. Istniejący obecnie pas drogowy uniemożliwia dokonanie modernizacji, po której droga spełniałaby wymagania techniczne określone w Rozporządzeniu Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z 2 marca 1999 r. w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie - mówi Julianna Barbara Herman, burmistrz Krośniewic. - Zwrócić należy uwagę na fakt, iż koncepcję przynajmniej dwukrotnie zmieniono ze względu na sprzeciw jednego z mieszkańców, który jest właścicielem działek. Dość długo trwające uzgodnienia nie doprowadziły do porozumienia w tej sprawie stąd też zmuszeni zostaliśmy do kolejnej zmiany przebiegu drogi, zmieniającej w dużej części jej przebieg, co po raz kolejny znacznie przedłużyło czas przygotowania przedprojektowego inwestycji.

Gmina Krośniewice prowadząc przygotowania do inwestycji w miarę swych możliwości prowadzi na tych drogach prace związane z ich bieżącym utrzymaniem zapewniając ich przejezdność. [więcej]
redaktor, 24.09.2012 13:39|czytane: 1623 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
210 skontrolowanych kierowców
Dzisiaj w godzinach 5.00- 9.00 Komenda Powiatowa Policji w Kutnie prowadziła działania pod hasłem „Trzeźwy poranek”. Policjanci skontrolowali 210 kierujących. W wyniku tych działań zatrzymano w stanie nietrzeźwym jednego rowerzystę i jednego kierującego pojazdem mechanicznym. [więcej]
pismak, 24.09.2012 11:16|czytane: 1819 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pijany kierowca uderzył w drzewo
Wczoraj o godz. 22.20 w Żakowcu, na drodze Ostrówki – Dąbrowic keierujący oplem vectra, 19-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze drogi i uderzył w drzewo. W wyniku zdarzenia trafił do kutnowskiego szpitala.

Kierowca nie odniósł poważniejszych obrażeń. Pozostał na obserwacji. Został przebadany nazawartość alkoholu w organizmie. Wynik 1, 8 promila alkoholu - mówi st. asp.Paweł Witczak, oficer prasowy KPP Kutno. [więcej]
pismak, 24.09.2012 11:10|czytane: 1595 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kobiety za kierownicą, jedna w szpitalu
22 września o godz. 13.30 przy ul. 29-Listopada w Kutnie na skrzyżowanie z ulicą Wygoda kierująca oplem vectra 30-letnia mieszkanka powiatu kutnowskiego jadąc ulicą Wygoda, nie ustąpiła pierwszeństwa pojazdu kierującej pojazdem daewoo tico 48-letniej mieszkance powiatu kutnowskiego.

W wyniku zdarzenia kierująca daewoo trafiła do szpitala. Odniosła obrażenia klatki piersiowej. Kierujące trzeźwe. [więcej]
pismak, 24.09.2012 11:08|czytane: 1461 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Przemysław Zawadzki zamiast Sikory
Z wyników wyborów samorządowych wynika, że zamiast Jacka Sikory do Rady Miasta Kutna wejdzie  Przemysław Zawadzki, dyrektor I LO im. J.H. Dąbrowskiego w Kutnie. W wyborach zdobył on 86 głosów.  Dla porównania Jacek Sikora 1176. Czy Zawadzki obejmie mandat radnego dowiemy się wkrótce. [więcej]
wandea, 24.09.2012 10:26|czytane: 3083 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nie będzie już elektryzujących gongów przewodniczącego. Sikora złożył mandat radnego
Jacek Sikora złożył dziś mandat radnego. Wkrótce obejmie stanowisko w podległej samorządowi spółce jako prezes. Na dzisiejszej krótkiej sesji nadzwyczajnej Rady Miasta Kutna były łzy, kwiaty, podziękowania i jak zawsze radnych i wiceprezydentów nie opuszczało poczucie humoru. Celował w tym niewątpliwie Jacek Boczkaja, zastępca prezydenta Kutna.

Nie będzie już elektryzujących gongów przewodniczącego. Sikora złożył mandat radnego , ./upload/articles_pakiety/17447/01_obraz.jpg
Nie będzie już elektryzujących gongów przewodniczącego. Sikora złożył mandat radnego , ./upload/articles_pakiety/17447/02_obraz.jpg
Nie będzie już elektryzujących gongów przewodniczącego. Sikora złożył mandat radnego , ./upload/articles_pakiety/17447/04_obraz.jpg


Dziękuję Wam wszystkim, pracownikom Biura Rady i urzędnikom Urzędu Miasta, pracownikom instytucji podległych samorządowi miejskiemu, którzy czasem mieli ze mną problemy - mówił łamiącym się głosem Jacek Sikora. - Dziękuję radnym, z którymi współpracowałem przez kilka kadencji i jako pełnomocnik ds. młodzieży. Policzyłem sobie ile zrobiłem w tym czasie, ile zebrałem pieniędzy dla różnych ludzi, nie dla siebie. To z 10 mln złotych. Byłem z Wami i będę nadal. Miałem zawsze czas dla Was, może za mało dla rodziny. Teraz nie wiem czy się to zmieni. Do zobaczenia.

Nie żegnamy Cię Jacku, przecież z nami jakoś zostajesz - mówił Jacek Boczkaja. -Życzymy Ci abyś kiedyś znalazł się w panteonie honorowych obywateli miasta Kutna. Oczywiście nie tak od razu, bo to zasadniczo dopieropo śmierci może nastąpić. [więcej]
wandea, 24.09.2012 10:24|czytane: 3321 razy|29 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Grzegorz Chojnacki nowym przewodniczącym Rady Miasta Kutna
Grzegorz Chojnacki został dziś nowym przewodniczącym Rady Miasta Kutna. Za tym wyborem głosowało 13 radnych, przeciw 6 i 2 wstrzymało się od głosu.

Grzegorz Chojnacki nowym przewodniczącym Rady Miasta Kutna, ./upload/articles_pakiety/17441/01_obraz.jpg
Grzegorz Chojnacki nowym przewodniczącym Rady Miasta Kutna, ./upload/articles_pakiety/17441/02_obraz.jpg


Przypomnijmy, że wybór przewodniczącego nastąpił z powodu rezygnacji z funkcji Jacka Sikory, który obejmie fotel prezesa Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Kutnie. [więcej]
wandea, 24.09.2012 08:16|czytane: 2381 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: Wojsko można pokochać
30 września STOWARZYSZENIE CLONOVIA zaprasza do Muzeum Czynu Zbrojnego w Lipcach Reymontowskich  na wrześniowe wydarzenie historyczno-militarne pod hasłem: WOJSKO MOŻNA POKOCHAĆ.

Program imprezy:
13:30 – Rozpoczęcie i przywitanie uczestników oraz gości
13:35 – Koncert Orkiestry Dętej im. 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty
14:00 – Zwiedzanie wystaw: Bitwa Warszawska, Wojsko Polskie w Misjach Pokojowych i Stabilizacyjnych, Garnizon Skierniewicki w latach 1945 – 2010.
14:30 – Konkurs wiedzy historycznej dla dzieci i młodzieży– przeprowadzi Stowarzyszenie Tradycji  26 Skierniewickiej Dywizji Piechoty
15:00 – zabawy kawaleryjskie dla dzieci i młodzieży z możliwością uzyskania certyfikatu sprawności ułańskich – przeprowadzi 17 Pułk Ułanów Wielkopolskich
15:30 – koncert zespołu wokalnego Stowarzyszenia Clonovia [więcej]
kultura, 24.09.2012 08:41|czytane: 1221 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Międzynarodowy Dzień Głuchego i happening na ulicach Kutna
W piątek, 28 września w godz. 9.00-12.00 z okazji Międzynarodowego Dnia Głuchego odbędzie się happening organizowany przez nauczycieli, wychowawców, uczniów i rodziców ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Kutnie.

Poprzez happening pragniemy zaznaczyć obecność naszych uczniów i wychowanków w społeczeństwie oraz zwrócić uwagę na problemy i potrzeby osób z wadą słuchu - mówi Sylwia Frydrysiak-Saczuk.  - Program happeningu zakłada kolorowy przemarsz chodnikami (od budynku naszego Ośrodka na ulicy Kościuszki 24, ulicą Kościuszki w stronę Kościoła św. Wawrzyńca, ulicą Królewską, do Urzędu Miasta i z powrotem tą samą trasą). Ponadto planujemy przeprowadzić sondę uliczną wśród mieszkańców naszego miasta na temat znajomości problemów osób z wadą słuchu oraz rozdawać mieszkańcom ulotki ze znakami języka migowego. [więcej]
redaktor, 24.09.2012 08:07|czytane: 1191 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ostrowianie na V Gwiaździstym Zlocie do Kutna
W sobotę, 22 września odbyła się piąta edycja Gwiaździstego Zlotu do Kutna „Szlakami Walk nad Bzurą” zorganizowanego przez Oddział PTTK w Kutnie przy współpracy ZHP Hufiec Kutno oraz Bike Club Kutno. Patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Miasta Kutna.

Ostrowianie na V Gwiaździstym Zlocie do Kutna, ./upload/articles_pakiety/17443/01_obraz.jpg
Ostrowianie na V Gwiaździstym Zlocie do Kutna, ./upload/articles_pakiety/17443/02_obraz.jpg
Ostrowianie na V Gwiaździstym Zlocie do Kutna, ./upload/articles_pakiety/17443/03_obraz.jpg


Rajd miał na celupoznanie historii miasta Kutna i jego okolic ze szczególnym zwróceniem uwagi na Bitwę nad Bzurą w roku 1939, przybliżenie wiedzy historycznej związanej z wybuchem II wojny światowej, oddanie hołdu bohaterom poległym w walce, przypomnienie bohaterstwa żołnierza polskiego w walce o wolność ojczyzny, zachęcenie młodzieży do aktywnego uczestnictwa w obchodach o charakterze patriotycznym, popularyzację walorów historycznych, turystyczno-krajoznawczych miasta Kutna i regionu, popularyzację turystyki pieszej i rowerowej jako aktywnych form wypoczynku oraz integrację turystyczną młodzieży z różnych środowisk i nawiązywanie nowych przyjaźni - mówi Ewelina Kołomłocka. [więcej]
pismak, 24.09.2012 07:56|czytane: 1495 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Troje lekkoatletów reprezentuje Kutno w Mistrzostwach Polski Młodzików
Dwóch  lekkoatletów  Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziewiątka” Rafał Ewkowski  i Piotr Kowalski (zwycięzcy Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Kielcach) wywalczyła awans do Mistrzostw Polski Młodzików (Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego) w Słubicach, które będą rozegrane w dniach 29-30września. Do tego grona dołączyła ich koleżanka klubowa Wiktoria Leszczyńska, która będzie reprezentowała nasze miasto na mistrzowskiej imprezie w biegu na 100 m.

Troje lekkoatletów reprezentuje Kutno w Mistrzostwach Polski Młodzików, ./upload/articles_pakiety/17442/01_obraz.jpg
Troje lekkoatletów reprezentuje Kutno w Mistrzostwach Polski Młodzików, ./upload/articles_pakiety/17442/02_obraz.jpg
Troje lekkoatletów reprezentuje Kutno w Mistrzostwach Polski Młodzików, ./upload/articles_pakiety/17442/03_obraz.jpg


- Już od kilku dni  dochodziły nas słuchy z Łódzkiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki, że kandydatura Wiktorii  jest rozpatrywana do kwalifikacji na mistrzostwa kraju z tzw. puli dodatkowej, która przysługuje każdemu związkowi wojewódzkiemu. Na taki awans mogą liczyć młodzicy legitymujący się bardzo dobrymi rezultatami, którym nie udało się wywalczyć awansu bezpośrednio w eliminacjach. Wśród wybranych 15 zawodniczek i zawodników znalazła się także lekkoatletka naszego klubupowiedział trener UKS Jacek Kudła.

Wiktoria potwierdziła słuszność tej nominacji podczas niedzielnego mityngu lekkoatletycznego, który odbył się na stadionie łódzkiego Akademickiego Związku Sportowego. Wygrała zdecydowanie swoją serię w biegu na 100 m, osiągając wynik 12,93 s, który jest lepszy od jej rekordu życiowego. [więcej]
wandea, 24.09.2012 07:45|czytane: 1713 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Niepełnosprawni na szerokich wodach kutnowskiego rynku. Czy znajdzie się miejsce dla
Problemy z siedzibą TIFT REKLAMY Spółdzielni Socjalnej osób niepełnosprawnych w Nowej Wsi mogą zakończyć się dla firmy dramatycznie. 47 -letni Leszek... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Spotkanie informacyjne Pałac Saski w Kutnie - rewitalizacja i funkcje przyszłego
Muzeum Regionalne w Kutnie zaprasza na kolejne spotkanie informacyjne poświęcone przyszłości Pałacu Saskiego. Spotkanie pt. „Pałac Saski w Kutnie – rewitalizacja i funkcje przyszłego kompleksu” odbędzie się 31 maja o godz.... [więcej]
Sport
W Kutnie trwają Półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek
Dziś kolejne w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie kolejne mecze Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. O godz. 12.00 Basket Go Przemyśl zmierzył się z Mistrzyniami Województwa – KKS Pro-Basket Kutno z wynikiem 46:43.  Zapraszamy jutro o godz.  10:00 MPKK Sokołów OSiR... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Dyskretna pozna Pana Jestem gotowa rozpalić twoje zmysły do maksimum i sprawić że po naszym spotkaniu będziesz chciał tylko więcej. Zainteresowany? czekam na twoją wiadomość jednakże nie trać ani mojego ani sw... [czytaj więcej]
PRACA PRZY PRODUKCJI I MONTAŻU MEBLI Zatrudnimy pracownika do prac związanych z obróbką płyt meblowych i obróbką szkła na maszynach specjalistycznych oraz montażem mebli. Mile widziane doświadczenie w pracy przy produkcji lub m... [czytaj więcej]
PRACA PRZY PRODUKCJI I MONTAŻU MEBLI Zatrudnimy pracownika do prac związanych z obróbką płyt meblowych i obróbką szkła na maszynach specjalistycznych oraz montażem mebli. Mile widziane doświadczenie w pracy przy produkcji lub m... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
WYSYŁKA PACZEK KURIERSKICH Wysyłasz przesyłki kurierskie? Wejdź na stronę https://zlapkuriera.pl lub zadzwoń do nas pod numer telefonu: +48 55 629 30 40 Za pośrednictwem naszego serwisu Zlapkuriera.pl tanio i szybko ... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Okazja! Narzuta w Super Cenie - 125zł Narzuta dekoracyjna pikowana dwustronna. Wykonana z wysokiej jakości materiału , tkanina miła w dotyku, wygodna w użytkowaniu nie wymaga prasowania. Oferta nie zawiera poszewek widocznych ... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Pracownik / pracownica przetwórstwa mięsnego (Lekkerkerk, Holandia) AP Grupa s.c. (numer certyfikatu Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia: 11282), dla Pracodawcy holenderskiego firmy SRS Personeel B.V., realizuje procesy rekrutacji i selekcji Pracowników w branży... [czytaj więcej]
projektowanie STRON WWW / KOMPLEKSOWO OD A DO Z Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej oferty, jaką jest projektowanie stron internetowych , kompleksowo od A do Z. W ramach oferty proponujemy - stworzenie strony www - zakup serwera i dome... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Krystian Boczeń:
55 minut temu
Rządy w Staszicu to konflikt między dyrektorem, a grupką nauczycieli. Wg mnie prawda jest po środku. Za oddaniem kontraktu opowiedziało się 13 radnych, reszta się wstrzymała, nikt nie był przeciwko, dzięki temu w Kutnie jest kardiologia inwazyjna. A co masz na mysli z dziwnymi ruchami w komunikacji i geodezji?
Krystian Boczeń:
1 godzin temu
Radny z PSL by się nie wyłamał w tej sytuacji, nie było na to cienia szans. W takiej sytuacji byłoby Debich 11, Bryłka 2. Radny PSL by się wyłamał tylko wtedy gdyby nie wyszła opozycja, która wszystko zepsuła. Bryłka spadł z nieba tym, że chciał kandydować po tym jak opozycja nie wystawiła kandydata i nie wiem jak to można było tak zepsuć.
Otto Ruhmfeld:
2
 · 
1 godzin temu
Czyli merytoryczne są np rządy w Staszicu, Oddanie kontraktu szpitala, dziwne ruchy w geodezji komunikacji itp ?
Otto Ruhmfeld:
1 godzin temu
Celowo piszę biznesowego bo wydaje mi się że ktoś przy władzy myli służbę lokalnej społeczności z dobrym interesem wynikającym z bycia przy władzy.
Otto Ruhmfeld:
1 godzin temu
Krystian, błąd. Gdyby obaj byli kosekwentni i jeden z nich nie zaglosował na debicha to ten pewnie nie zostałby starostą. Brylka też nie, a to zmuszałoby radnych do poszukania porządnego kandydata. Mieli wiedzę że jeden z psl może się wylamać, ale nawet tej wiedzy nie dali szansy, ten z nich ktory zaglosowal za debichem, świadomie byl za utrzymaniem obecnego ukladu i taka jest prawda, a gadki o starszym panie, sprycie, złej opozycji przy tym fakcie są bez znaczenia. FAKT JEST TAKI ŻE JEDEN ZNICH AKTYWNIE PRZYCZYNIL SIĘ DO TRWANIA TEGO CHOREGO UKŁADU BIZNESOWEGO.
Bożydar Kotontay:
1 godzin temu
eeeee czepialski ale niewygodnyś...
Krystian Boczeń:
1 godzin temu
Przykład tych myślących opozycjonistów? Przynajmniej jeden.
Ewaryst Gaspary:
2
 · 
1 godzin temu
Jeszcze jedno Krystianie - cieszy mnie bardzo, że opozycja istnieje w radzie powiatu, ze nie udało sie po 2,5 roku intensywnej pracy Debicha i koalicjantów zmacerować, urobić do wymaganej przez starostę konsystencji całej rady. Widać, nie na wszystkich czar Debicha działa. Sa rownież w radzie ludzie myslący, którzy maja własne zdanie. Ci ludzie jakos nie chcą uczestniczyć w realizacji koncepcji, ktore uważają za nierealne, a niekiedy wręcz szkodliwe.
Krystian Boczeń:
1 godzin temu
Nikt nie próbuje robić wody sodowej z mózgu nikomu. Mieli dobre intencje, a stali się kozłami ofiarnymi tej sytuacji. I to wszyscy 3 panowie.
Ewaryst Gaspary:
2
 · 
1 godzin temu
Krystian, nie usiluj ludziom robić wody sodowej z mózgu. Ludzie to nie "ciemny lud, który to kupi", jak się wyraził jeden z polityków. Ludzie to widzą, słyszą, czytają i analizują. Ta raptowna zmiana taktyki nie zmieni faktu, że dwaj młodzi radni Serenda i Ziólkowski faktycznie zakpili sobie ze starszego czlowieka. W swojej mądrości, inteligencji, umiejetnościach i kunszcie politycznym nie przewidzieli tylko jednego, że to wszystko obróci sie przeciwko nim samym. Stało się tak, jak napisał kiedyś Sienkiewicz "Złapał kozak tatarzyna, a tatrzyn za łeb trzyma". Skutek jest taki, ze obydwaj mlodzi radni -Serenda i Ziółkowski - poniesli sromotną wizerunkowa porazke.
Krystian Boczeń:
2 godzin temu
Ja nie bronię Debicha, stwierdzam tylko, że to człowiek merytoryczny i nie piszcie że to mój protegowany tylko dlatego, że mam takie zdanie o nim. A sytuacja w szpitalu to przecież nie jest jego wina, dostał bałagan po poprzedniej ekipie rządzącej i niech mi nikt nie próbuje wciskać że jest inaczej. Zarządzanie majątkiem powiatu też złe nie jest, a jak jest to też oprzyjmy się na przykładzie. To co było złe to sprzedaż PKSu, ale to też w poprzedniej kadencji. Pokażcie mi przykład gdzie w polityce nie ma kolesiostwa, chociaż jeden, każdy obstawia się swoimi, tak jest na całym świecie. Brak ambicji? każdy ma ambicje. Honor, no tu można dyskutować o tym, fakt.
Ewaryst Gaspary:
2
 · 
2 godzin temu
Krystian, ja bym był ostrozny z takimi epitetami pochwalnymi wobec Debicha. Tydzien temu byliśmy świadkami bardzo burzliwej debaty medialnej, gdzie forumowicze okreslali to, co dzieje sie w samorządzie powiatowym jako bagno. Debich to podobno myslący człowiek, a wpakował sie w taki układ koalicyjny, który go pogrąża. Czyzby tak bardzo chciał być starostą, że przestały sie liczyć jakiekolwiek standardy ? To jest jego świadomy wybór. Za to wszystko, co dzieje sie w powiecie bedzie ponosił odpowiedzialność. Nie pamiętam, aby aż takie cyrki działy sie za Dąbrowskiej, a nawet Galowej.,
Józef Ciołek:
2 godzin temu
Opamiętajcie się za chwilę się okaże, że nikt wam w Polsce nie dorównuje, Trochę pokory
Dymitr Gietgud:
2
 · 
2 godzin temu
Jeszcze jednej lekcji nie było, a już wiedzą, że są świetni. Niezwykli ludzie
Zachary Filipczyk:
2
 · 
2 godzin temu
Boli mnie wielki balagan w kutnowskim szpitalu i zarzarzanie majatkiem powiatu,kolesiostwo,miernota,a przedeszystkim brak honoru i ambicji u twojego protegowanego. Wojewoda wywalil go ze stanowiska a on zrobil wszystko aby na nim pozostac nie sprawdzajac sie zbraku wlasnie merytoryki i troski o dobro spoleczne.
Krystian Boczeń:
2 godzin temu
A i jeszcze jedno. Nie rozumiem nagonki i pretensji wobec Ziółkowskiego i Serendy. Za Bryłką zagłosował najprawdopodobniej Serenda tylko dlatego, że nie mógł zagłosować za Debichem bo jak powiedział przez Gierule, gdyby Debich powiedział, że Gieruli w zarządzie nie będzie to Serenda by na Debicha zagłosował, a tak przynajmniej wynikało z jego wypowiedzi. Radny Ziółkowski słysząc jak Bryłka krzyczy, że jeśli opozycja nie wystawi kandydata to on chce wystartować. Ponieważ tylko radni mogą zgłaszać kandydatów to sam się Bryłka nie mógł zgłosić. Ziółkowski zrobił mu prezent i go zgłosił, uszanował w ten sposób starszego człowieka i byłego radnego powiatowego, start w wyborach na starostę był więc symbolicznym wyrazem szacunku oraz też świetną reklamą dla samego pana Bryłki. I teraz najważniejsze, z tego co ptaszki ćwierkają to gdyby opozycja nie wyszła by z sali to Bryłka byłby starostą! Ziółkowski zagłosowałby wtedy na Bryłkę oraz jeden z panów chłopskiej partii też by sie wyłamał, jest to pewne bo sam tak mówił. I teraz ta sama opozycja skłóca na forum Bryłkę z młodymi radnymi, a czemu? No bo tak jest im wygodnie! Oni narozrabiali, a teraz ma im to ujść na sucho, a za nich po uszach dostają młodzi. I to nie Bryłka pokazał kindersztube młodym, ani młodzi nie ośmieszyli Bryłki. Wszyscy stali się ofiarami opozycji, która dolewa oliwy do ognia.
Adrian Czande:
2 godzin temu
Ewaryście, nie jestem pewny, czy Debich, Burzyński i Trawczyński sa szczęśliwii, że w jednym szeregu obok nich umieszcza sie takich "wybitnych samorzadowców" i tak "zasłużone osoby" jak Ziołkowski i Serenda.
Krystian Boczeń:
2 godzin temu
A może ty napisz najpierw co tak cię boli ta "sitwa". Co ona złego zrobiła i w czym tak szkodzi? W tym, że pierwszy raz od dawna mamy porządnego starostę i merytorykę w starostwie? Ty podaj przykład tego szkodzenia. Nie jestem jednym z nich choć się kręce w otoczeniu radnych.
Ewaryst Kierło:
2 godzin temu
Zmień płytę Czesławie czy Wiesławie czy jak tam masz panie poszkodowany dziadku. Co wpis to każdy już upadł i zakończył kariere polityczną, Debich, Trawczyński, Burzyński, Ziółkowski, Serenda i w zasadzie wszyscy co są radnymi i pewnie ci co jeszcze nie wiedzą, że nimi będą. Niestety poza wylewaniem żalu nie da to panu żadnych efektów. Proszę zresztą zgłosić sprawę na policje, prokuraturę czy gdzie pan chce.
Zachary Filipczyk:
2 godzin temu
Ewerest powierz tak scerze ille naliczyles tych porzadnych ludzi w tej powiatowej sitwie utrzymujacej sie z nszych podatkow i szkodzacych nam wszystkim.Czy zdolas ich wymienic choc jednego z nich to podaj jego nazwisko.Jesli tego nie zrobisz to znaczy ze jestes jednym z nich.Najciekawsze artykuły
 ·  11
3 dni temu
Inauguracja parkrun w KUTNIE! Darmowe biegi już od najbliższej soboty!
 ·  3
4 dni temu
Recital dyplomowy z jazzowymi przebojami wszechczasów
 ·  41
4 dni temu
Kapitulacja wójta gminy Bedlno. Czas na decyzję starosty w sprawie wiatraków
 ·  11
5 dni temu
Policjant z zarzutem zabójstwa wciąż w areszcie
 ·  73
6 dni temu
Wyłudzenie VAT i pranie brudnych pieniędzy w Kutnie. Już 25 podejrzanych i 9 osób w areszcie
 ·  23
7 dni temu
Niepełnosprawni na szerokich wodach kutnowskiego rynku. Czy znajdzie się miejsce dla spółdzielni socjalnej?
 ·  2
9 dni temu
Pamiętaj mordeczko, głowa do góry. Piknik z Kulturą Street art na Dobrzelińskiej
 ·  271
9 dni temu
Głosowanie komisji i oświadczenie starosty w sprawie dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Kutnie
 ·  7
10 dni temu
Sterylizacja zwierząt domowych będzie częściowo dotowana przez miasto
 ·  6
11 dni temu
Noc Muzeów w Krośniewicach za nami
 · 
11 dni temu
Dzień Dziecka w Kutnie. Wielkie show taneczno-muzyczne
 ·  24
12 dni temu
Czytelnicy piszą: A jednak toaleta w parku ma awarię
 ·  59
13 dni temu
Prokurator Sławomir E. na gościnnych występach. Zawieszenie i co dalej?
 ·  91
13 dni temu
Brutalna prawda o konkursach w samorządzie i kłopotliwe pytania o dyrektora
 ·  112
18 dni temu
Rada Miasta Kutna skąpa, a radny Kłopotowski niczego nie pamięta
 ·  16
19 dni temu
Czytelnicy pytają: Czy na Zdrojowej przy cmentarzu staną bloki?
 ·  93
21 dni temu
Prezydent Kutna złożył zawiadomienie do prokuratury. Urzędniczka zwolniona!
 ·  74
25 dni temu
Takie kino...
 ·  4
27 dni temu
Za nami pierwsze koncerty tegorocznej Majówki
 ·  14
28 dni temu
45 lat Kutnowskiego Domu Kultury: zasłużeni, wystawy i folklor kutnowski
 ·  4
28 dni temu
Majówka z Bareją: Czasem, aż oczy bolą patrzeć, jak się przemęcza dla naszego klubu, prezes...
 ·  79
28 dni temu
Piąty roczek Festiwalu Piosenki Biesiadnej w Bedlnie. Na sali na ludowo tańczą wszyscy wkoło
 ·  24
29 dni temu
Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów
 ·  4
29 dni temu
Na wątpliwości przed majówką i po, najlepsza jest nadzieja i odwaga na ...
 ·  21
30 dni temu
Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności