eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 25.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
ZAPYTAJ EKSPERTA. Ostatnia szansa w 2012 roku na dotacje dla przedsiębiorstw
Rok 2012 to ostatnia szansa na dotacje w obecnym okresie programowania 2007-2013. W województwie łódzkim zaktualizowano właśnie harmonogram naboru wniosków do III Priorytetu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego, z którego wynika, że pojawiła się jeszcze nieoczekiwana możliwość  na uzyskanie dotacji.

Planowane nabory wniosków ruszają już niebawem. W terminie  25.10.2012 – 29.11.2012  zostaną uruchomione dwa konkursy w ramach najbardziej popularnego wśród przedsiębiorców działania III.2
- Bezpośrednie wsparcie inwestycyjne
- Udział lub organizacja udziału w targach, misjach i imprezach gospodarczych za granicą

Szczegółowe wytyczne dotyczące ww. konkursów poznamy dopiero w dniu ich ogłoszenia jednak już dziś, opierając się do m. in. o informacje z  poprzednich naborów, możemy określić na jakiego rodzaju inwestycje przedsiębiorcy będą mogli ubiegać się o dotacje - mówi Mariola Grodnicka, ekspert w dziedzinie pozyskiwania środków z UE.

BEZPOŚREDNIE WSPARCIE INWESTYCYJNE  to konkurs dotyczący projektów rozumianych jako projekty inwestycyjne (w tym niezbędne działania szkoleniowe i doradcze) dotyczące wprowadzania nowych, dodatkowych produktów lub zasadniczej zmiany dotychczasowego procesu produkcyjnego m.in. w zakresie: zastosowania nowych rozwiązań technologicznych w produkcji i usługach (zakup niezbędnych środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych związanych bezpośrednio z zakupem i eksploatacją środków trwałych), energo-, materiało- i  wodochłonności produktów i usług, zastosowania oceny cyklu życia na wszystkich etapach projektowania procesów technologicznych, wprowadzanie nowych rozwiązań organizacyjnych, prowadzących do poprawy produktywności i efektywności (w tym np. marketingowych, logistycznych, w zakresie dystrybucji, systemów informacyjnych oraz zarządzania); zakupu niezbędnych środków trwałych, wartości niematerialnych i prawnych dotyczących wprowadzenia zmian organizacyjnych, uzyskiwania certyfikacji dla wytwarzanych produktów i świadczonych usług (w powiązaniu z przedmiotem inwestycyjnym projektu).

O dofinansowanie mogą ubiegać się mikro, mali i średni przedsiębiorcy  (prowadzący działalność pow. 12 miesięcy) oraz partnerstwa małych i średnich przedsiębiorstw. [więcej]
wandea, 20.10.2012 10:03|czytane: 1346 razy|komentuj|czytaj cały
Będzie Pomnik 37 Pułku
Krąg Rodzin Wojskowych 37 Pułku Piechoty, Stowarzyszenie Historyczne Pułk 37, Kutnowskie Towarzystwo Historyczne, Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej, Stowarzyszenie Tradycji 37 PP, Stowarzyszenie Clonovia, Muzeum Regionalne w Kutnie i Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie założyły Społeczny Komitet Budowy Pomnika 37 Pułku Piechoty.

Inicjatorzy pod wodzą Jerzego Piątka spotykają się systematycznie w miejskiej bibliotece w Kutnie.

Będzie Pomnik 37 Pułku, ./upload/articles_pakiety/17550/01_obraz.jpg
Będzie Pomnik 37 Pułku, ./upload/articles_pakiety/17550/02_obraz.jpg


W skład zarządu Komitetu weszli: Jerzy Piątek -przewodniczący, Grzegorz Dębski – dyrektor Muzeum im. J. Dunin-Borkowkiego w Krośniewicach i członek Stowarzyszenia Tradycji 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty im. Księcia Józefa Poniatowskiego oraz Kazimierz Ciążela – wiceprzewodniczący, wiceprezes  SH Pułk 37 Wiesław Paluchowski został Skarbnikiem i Sylwia Stasiak z Muzeum Regionalnego w Kutnie – Sekretarzem.

Teraz będziemy zbierać fundusze w naszych organizacjach, a dopiero po Nowym Roku  przeprowadzimy zbiórkę publiczną. Obsługę zbiórek zapewnia nam Stowarzyszenie Historyczne Pułk 37, które wspiera nas merytorycznie w tej sprawie mówi Jerzy Piątek.

Komitet zwrócił się już do prezydenta miasta Zbigniewa Burzyńskiego o wykupienie od Biedronki części terenu przy koszarach na ul. Grunwaldzkiej. Tam bowiem ma stanąć pomnik. Jest również już znany jego wykonawca. Ireneusz Groblewski zaproponował komitetowi pomoc w tym zakresie - dodaje Piątek. [więcej]
wandea, 19.10.2012 13:42|czytane: 2042 razy|18 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Byli w zaczarowanym świecie Księżniczki Czardasza
Dzieło Kálmána i jej fragmenty „Artystki z variétés", „Bo to jest miłość" i „Choć na świecie dziewcząt mnóstwo" posłużyły za kanwę wczorajszego zaczarowanego wieczoru na scenie Kutnowskiego Domu Kultury. Humor i zabawa, ale i chwile wzruszeń - takie wrażenia niewątpliwie towarzyszły kutnowskiej publiczności.

Byli w zaczarowanym świecie Księżniczki Czardasza, ./upload/articles_pakiety/17706/08_obraz.jpg
Byli w zaczarowanym świecie Księżniczki Czardasza, ./upload/articles_pakiety/17706/13_obraz.jpg
Byli w zaczarowanym świecie Księżniczki Czardasza, ./upload/articles_pakiety/17706/17_obraz.jpg


W spektaklu udział wzięli znakomici soliści śpiewacy i soliści baletu scen polskich oraz Orkiestra Salonowa Polskiej Sceny Operowo-Koncertowej. Zaśpiewały dla nas sławy polskich scen operowych: Małgorzata Kulińska- sopran, Krzysztof Marciniak- tenor, Aleksandra Drzewicka- sopran, Maciej Markowski - tenor. [więcej]
kultura, 19.10.2012 13:10|czytane: 1727 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Akademia piłki nożnej MKS Młode Lwy Kutno
Zarząd Miejskiego Klubu Sportowego „Kutno” postanowił o utworzeniu Akademii Piłki Nożnej MKS Młode Lwy Kutno w ramach, której realizowana będzie praca z najmłodszymi adeptami „kopanej” 2002 – 2003 w przyszłości zawodnikami klubowych drużyn uczestniczących w rozgrywkach mistrzowskich Łódzkiego Związku Piłki Nożnej.

System szkolenia został opracowany wspólnie z trenerem Angielskiej Federacji Piłki Nożnej Andy Sasimowiczem (pracował m.in. w Blackburn Rovers, FC Burnley, Everton). Andy Sasimowicz będzie pojawiał się w Polsce minimum raz na rok na ok. miesiąc by poprowadzić zajęcia z wychowankami akademii i nadzorować oraz sprawdzać proces szkolenia.

W środę 17 października br. odbył się I etap rozpoznania kandydatów do Akademii w formie turnieju piłki nożnej o Puchar Prezydenta Miasta Kutno, w którym rywalizowały zespoły ze Szkół Podstawowych nr 4,5,6,9, Publicznej Katolickiej SP  i Szkoły Podstawowej w Gołębiewku. [więcej]
pismak, 19.10.2012 13:08|czytane: 1395 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Comenius w szkołach w Żychlinie
Wczoraj w siedzibie Żychlińskiego Domu Kultury odbyło się spotkanie w ramach Partnerskiego projektu szkół „Comenius” pod nazwą „Sportowe drogi do zdrowszego, aktywniejszego europejskiego obywatelstwa”. Projekt jest realizowany we współpracy z 5 państwami: Belgią, Irlandią, Rumunią, Hiszpanią i Turcją. Wszyscy przedstawiciele tych państw odwiedzili Powiat Kutnowski i Żychlin.

Comenius w szkołach w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/17705/01_obraz.jpg
Comenius w szkołach w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/17705/02_obraz.jpg
Comenius w szkołach w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/17705/03_obraz.jpg


Koordynatorem projektu jest pani Iwona Kciuk – nauczycielka Zespołu Szkół w Żychlinie. Poprowadziła ona całość uroczystości podczas której przywitano delegacje nauczycielskie i uczniowskie z pięciu państw, biorących udział w projekcie i wręczono im słodkie upominki w postaci żychlińskiej czekolady.

Projekt ten zakłada zarówno działania lokalne jak i wyjazdy zagraniczne do państw partnerskich. Działania lokalne obejmują szeroki zakres badań nad aktywnością fizyczną uczniów w poszczególnych krajach oraz ich wpływ na zdrowie i samopoczucie. Kolejnym jest będzie przeprowadzenie badania porównawczego w obrębie państw partnerskich. Na podstawie badań opracowany i wdrożony plan dodatkowych zajęć fizycznych.
Podczas wizyt w państwach partnerskich uczniowie i nauczyciele mogą rozwijać aktywność fizyczną oraz zaprezentować wyniki badań przeprowadzone w swoich krajach. [więcej]
pismak, 19.10.2012 10:19|czytane: 1719 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pies Chilton z kutnowskiej komendy policji najlepszy
Podajemy za polskalokalna.pl 41 najlepszych policyjnych psów patrolowo-tropiących zmierzyło się na Mistrzostwach Kynologicznych w Łodzi. Psy wykonywały kilka zadań: tropienie, sprawdzian na posłuszeństwo, obrona przewodnika i pościg za przestępcą. Wygrał pies Chilton z Kutna.

Pies Chilton z kutnowskiej komendy policji najlepszy , ./upload/articles_pakiety/17704/01_obraz.jpg
Pies Chilton z kutnowskiej komendy policji najlepszy , ./upload/articles_pakiety/17704/02_obraz.jpg
Pies Chilton z kutnowskiej komendy policji najlepszy , ./upload/articles_pakiety/17704/03_obraz.jpg


Najlepszy w województwie łódzkim okazał się pies Chilton z przewodnikiem mł. asp. Kacprem Winklerem z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie. Pies uzyskał 291 punktów na 300 możliwych do zdobycia. III miejsce zajęła również reprezentacja z KPP Kutno - mł. asp. Arkadiusz Ramik - pies Bawet - owczarek belgijski 245pkt.

Z Ivo spędzam więcej czasu niż z żoną - mówi przewodnik, Kacper Winkler. - Cały czas, który spędzamy w domu, poświęcam na naukę i szkolenie psa. Wszystko odbywa się przez zabawę. Generalnie mój piesek nie wie, że szuka kogokolwiek, tylko wie, że mam piłeczkę w ręku. [więcej]
pismak, 19.10.2012 10:09|czytane: 2169 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Teatralny koniec tygodnia
W ramach 35. Łódzkich Spotkań Teatralnych pod koniec tego tygodnia obejrzymy w Kutnie trzy spektakle.

Pierwszy to ostatnia produkcja rodzimej Grupy teatralnej "od jutra" działającej przy Kutnowskim Domu Kultury "Kąchankowie albo 100 kopniaków w brzuch" piątek 19 października godz. 19.00 Centrum Teatru Muzyki i Tańca.

Drugi to spektakl "OUN" Teatru Porywacze Ciał sobota 20.10 godz. 20.00  - wstęp wolny w Kutnowskim Domu Kultury.

I w niedzielę koncert biletowany "Matka Gyubala Wahazara” godz. 19.00  w Centrum Teatru Muzyki i Tańca. Bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasie Centrum. [więcej]
kultura, 19.10.2012 09:27|czytane: 1234 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKutno.pl dla dzieci: Tabliczka mnożenia w krainie marzenia. Konkurs plastyczny dla dzieci
Zapraszamy dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym na ilustrację 10 odcinkowej poetyckiej historii Artura Fryza pt. TABLICZKA MNOŻENIA W KRAINIE MARZENIA

Na prace konkursowe małych plastyków wykonane dowolną techniką  związane z pierwszą częścią cyklu czekamy do soboty 20 października do godz. 20.00. Prace w formie jpg (zdjęć prac bądź ich skanów) prosimy przesłać na adres redakcja@ekutno.pl. W tym tygodniu nagrodami dla laureatów będą 3 podwójne zaproszenia do kina na film Żółwik Sammy 2 w kutnowskim kinie.

eKutno.pl dla dzieci: Tabliczka mnożenia w krainie marzenia. Konkurs plastyczny dla dzieci

TABLICZKA MNOŻENIA W KRAINIE MARZENIA

Kręci się  świat
I w dal ucieka
Łódka w nurt rzeki
Zaplątana...

Aż pewien Grek
Że wszystko płynie rzekł!

Jest jednak coś, co się nie zmienia.
Co wykuć warto, choć nie z kamienia...
Co to jest?
TABLICZKA MNOŻENIA. [więcej]
Krecik, 17.10.2012 11:45|czytane: 1359 razy|komentuj|czytaj cały
Wczoraj 41 mandatów
18 października w godzinach 15.00 -21.00 kutnowscy policjanci prowadzili kontrolę pojazdów na międzynarodowy szlaku komunikacyjnym Trasa E-30. Działania równolegle prowadzili również policjanci z Łodzi, Łowicza, Zgierza, Skierniewic i Łęczycy.

Jednocześnie prowadzono je w innych województwach, przez które przechodzi szlak komunikacyjny E-30 a także poza granicami kraju w Niemczech i Holandii. Celem tych działań jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz
przeciwdziałania przestępczości poprzez kompleksową kontrolę środków transportu drogowego. [więcej]
redaktor, 19.10.2012 09:23|czytane: 1594 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Ogłoszenie sztabu kutnowskiej WOŚP
21 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 13 stycznia 2013 r.
Temat: Dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów.


SZTAB KUTNO serdecznie zaprasza wszystkie osoby zainteresowane wolontariatem na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kutnie  na spotkanie organizacyjne 24.10.2012  (środa ) w Centrum Teatru Muzyki i Tańca, ul. Teatralna 1 o 18.00.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy SZTAB KUTNO
www.wosp.kutno.pl [więcej]
pismak, 18.10.2012 19:59|czytane: 1404 razy|komentuj|czytaj cały
Biegaczki z "Dziewiątki" zajęły pierwsze miejsce
W Rawie Mazowieckiej  na  obiektach  sportowych  OSiR-u  „Tatar”  odbyły  się  dziś Rejonowe   Igrzyska  Młodzieży   Szkolnej   Szkół  Podstawowych   w  Sztafetowych  Biegach  Przełajowych  Dziewcząt  i  Chłopców (rejonu  rawskiego)  2012/2013. Drużyna dziewcząt ze Szkoły Podstawowej w Kutnie zajęła I miejsce i pojedzie na finał wojewódzki.

W Y N I K I:
DZIEWCZĘTA  -   9  x  800 m


1.  Szkoła Podstawowa  nr 9   Kutno                           31.56,82   min
2.  Szkoła Podstawowa     Biała Rawska                              32.07,59             (p.  rawski)
3.  Szkoła Podstawowa  nr 5  Skierniewice                          33.13,42
4.  Szkoła Podstawowa  nr 9  Skierniewice                          34.02,51
5.  Szkoła Podstawowa  nr 3  Łowicz                                   34.10,01 
6.  Szkoła Podstawowa  nr 1  Rawa Mazowiecka                 34.16,64
7.  Szkoła Podstawowa  nr 1  Łowicz                                   34.27,48
8.  Szkoła Podstawow Strzelce                                    36.12,18            (p. kutnowski) 

 CHŁOPCY    -    9  x  800 m

1.  Szkoła Podstawowa  nr 1  Rawa Mazowiecka               28.11,35  min
2.  Szkoła Podstawowa       Boguszyce                               29.38,75             (p. rawski)
3.  Szkoła Podstawowa  nr 9   Kutno                          30.00,23   
4.  Szkoła Podstawowa  nr 1   Łowicz                                30.04,72
5.  Szkoła Podstawowa  nr 4  Łowicz                                 30.50,13
6.  Szkoła Podstawowa  nr 5  Skierniewice                        32.47,63
7.  Szkoła Podstawowa  nr 2  Skierniewice                        32.48,60
     Szkoła  Podstawowa      Ostrowy                                 28.34,72   dyskwalifikacja   (kutnowski)
Szkoła w Ostrowach została zdyskwalifikowana za brak legitymacji szkolnej (karta rowerowa). [więcej]
pismak, 18.10.2012 19:53|czytane: 1464 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Dziewczęta z Gimnazjum nr 1 w finale wojewódzkim Sztafetowych Biegów Przełajowych
Dziś w  Rawie Mazowieckiej  na  obiektach  sportowych  OSiR-u  „Tatar”  odbyła  się  Rejonowa   „Gimnazjada”   Szkolna w  Sztafetowych  Biegach  Przełajowych  Dziewcząt  i  Chłopców   (rejonu  rawskiego) 2012/2013. Brały w niej udział drużyny z powiatu kutnowskiego.

W Y N I K I:
DZIEWCZĘTA  -   10  x  800 m


1.  Gimnazjum      Nowe  Zduny                                     32.41,54   min         (p. łowicki)
2.  Gimnazjum  nr 1   Kutno                                     34.05,83      
3.  Gimnazjum  nr 2   Rawa Mazowiecka                        34.28,72
4.  Gimnazjum      Popów                                                34.47,57                 (p.  łowicki)
5.  Gimnazjum      Bedlno                                         35.18,52                 (p. kutnowski) 
6.  Gimnazjum  nr 2  Skierniewice                                  35.20,40
7.  Gimnazjum      Cielądz                                               36.15,19                   (p.  rawski)
8.  Gimnazjum  nr 3  Skierniewice                                  37.46,22          
[więcej]
pismak, 18.10.2012 19:48|czytane: 1335 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sebastian Aulich: Czy warto inwestować w mieszkania komunalne?
Tak obserwując ostatnie zamieszanie w sprawach przyznawania mieszkań komunalnych w Kutnie można dojść do wniosku, że polityka mieszkaniowa miasta to totalny chaos. W ogóle należałoby powiedzieć, że takiej polityki to generalnie nie ma, odkąd władzę w mieście sprawuje KWW Zbigniewa Burzyńskiego. Efekt tego jest bardzo negatywny zarówno społecznie, jak i ekonomicznie.

Setki rodzin żyjących w Kutnie bez możliwości nabycia mieszkań lub mieszkający w przysłowiowych slumsach to dramat. W naszym mieście są miejsca gdzie ludzie żyją w mieszkaniach bez toalet i bieżącego ujęcia wody (zresztą nie tylko w Kutnie). Odpowiedź zarządu miasta na te patologie społeczne jest druzgocąca: “mieszkań za darmo rozdawać nie będziemy”, wydaje się, że właśnie tak należy rozumieć jako odmowę inwestycji w budownictwo komunalne.  Takie podejście na dłuższą metę oznacza katastrofę gospodarczą miasta. Fałszywe są również twierdzenia, że filozofia wolnego rynku stoi w jakiejkolwiek sprzeczności z budową mieszkań komunalnych. Wręcz przeciwnie. Właśnie te miasta, które budują najwięcej mieszkań komunalnych, rozwijają się najszybciej i są najbardziej konkurencyjne.
 
Mieszkania komunalne można budować w sposób tradycyjny, czyli poprzez wyłożenie środków własnych samorządu na budowę mieszkań. Jednak na takie podejście mogą sobie pozwolić jedynie duże i bardzo bogate miasta. Kutno do takich miast nie należy i dlatego musi szukać zewnętrznych źródeł finansowania. Wielkie możliwości stwarza tutaj ustawa z 28 grudnia 2008 roku o partnerstwie publiczno-prywatnym, która umożliwia samorządom prowadzenie inwestycji z maksymalnym wykorzystaniem kapitału prywatnego przy jednoczesnym minimalnym zaangażowaniu finansowym miasta.

W Polsce metoda PPP przyjmuje się wolno, a to w dużej mierze dlatego, że adresowana jest do samorządowych urzędników, którzy generalnie mają znikome kwalifikacje biznesowe i zarządcze. Co ciekawe, metoda PPP umożliwia łączenie funduszy unijnych z jednoczesnym zaangażowaniem wkładów inwestorów prywatnych. Te bardziej nowoczesne samorządy, już od dawna pracują nad przestawieniem się na metodę partnerstwa publiczno-prywatnego ponieważ finansowanie inwestycji wyłącznie poprzez wzrost własnego zadłużenia ogranicza długoterminowy rozwój miast. Natomiast w Kutnie w tym temacie nie robi się nic. Panowie Burzyński i Jacek Boczkaja w ogóle nie rozumieją zagrożeń prowadzonej przez siebie przestarzałej polityki inwestycyjnej, gdzie z jednej strony pozyskują wkłady z funduszy europejskich, ale jednocześnie zadłużają miasto do tego poziomu, że same odsetki od zaciągniętych kredytów i pożyczek przekraczają już 2 miliony złotych rocznie. [więcej]
redaktor, 18.10.2012 18:38|czytane: 2312 razy|35 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zatrzymani za rozbój na Siemiradzkiego
Kutnowscy policjanci zatrzymali troje sprawców rozboju. Dwaj mężczyźni oraz kobieta weszli do mieszkania poszkodowanej przez drzwi balkonowe i przy użyciu siły zabrali starszej osobie wyroby jubilerskie wartości około 2 tysięcy złotych.

Do zdarzenia doszło 15 października około godziny 15.00 w Kutnie przy ulicy Siemiradzkiego. Sprawcy do mieszkania weszli przez drzwi balkonowe. W domu zastali starszą kobietę oraz jej syna, który przebywał w innym pokoju- mówi st. asp. Paweł Witczak, oficer prasowy KPP Kutno. - Napastnicy wykręcili ręce kobiecie i zagrozili jej pozbawieniem życia. Zabrali pierścionek oraz obrączkę i uciekli. Następnie skradzione wyroby jubilerskie zastawili w jednym z kutnowskich lombardów. O całym zdarzeniu zostali poinformowani kutnowscy policjanci.

W rejonie dworca PKP stróże prawa zauważyli osoby, których rysopis odpowiadał sprawcom rozboju. Dwaj mężczyźni, 28-letni mieszkaniec Kutna i 34-latek, bez stałego miejsca zamieszkania oraz 26-letnia mieszkanka Kutna zostali zatrzymani. Mężczyźni odpowiedzą za rozbój w warunkach recydywy gdyż wcześniej byli już karani za podobne przestępstwa. Grozi im do 15 lat pozbawienia wolności. Kobieta była wcześniej karana za pobicia i przywłaszczenie mienia. Grozi jej do 12 lat pobawienia wolności. [więcej]
redaktor, 18.10.2012 18:19|czytane: 1370 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zbadaj się i zyskaj spokój o swoje zdrowie!
W październiku mammobus kolejny raz odwiedzi powiat kutnowski. Panie znów będą miały szansę zgłosić się na profilaktyczne badanie piersi. Czy to zrobią? Badania wykonywane będą w miejscowościach: Bedlno – 23 października przy Urzędzie Gminy, Bedlno 24 Nowe Ostrowy – 24 października przy Cukrowni-Ostrowy, Ostrowy 17.

Zbadaj się i zyskaj spokój o swoje zdrowie!, ./upload/articles_pakiety/17697/01_obraz.jpg
Zbadaj się i zyskaj spokój o swoje zdrowie!, ./upload/articles_pakiety/17697/02_obraz.jpg


Mimo, iż Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi trwa już kilka lat, poziom przebadania wśród pań nadal nie jest zadowalający. Jedynie 45% mieszkanek powiatu kutnowskiego  uprawnionych do wykonania mammografii, zgłosiło się na badanie, co oznacza, że wiele Pań nadal nie zdecydowało się, aby zyskać spokój o swoje zdrowie. Czas to zmienić!

Zachęcamy wszystkie panie w grupie wiekowej 50- 69 lat do wykonania bezpłatnego badania mammograficznego, refundowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia, wykonywanego co 2 lata. W tym wieku panie są szczególnie narażone na zachorowanie na raka piersi. Jednak wczesne jego wykrycie gwarantuje niemal 100 % pewności na wyleczenie choroby, dlatego tak ważne są badania profilaktyczne oraz samobadanie piersi.

Zarejestruj się, a także swoją przyjaciółkę! [więcej]
wandea, 18.10.2012 18:08|czytane: 1316 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Barwy kutnowskiego sportu w miejskiej bibliotece
Dział Zbiorów Regionalnych Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kutnie zaprasza miłośników sportu na wystawę pt. BARWY KUTNOWSKIEGO SPORTU. Część 2. Związkowy Klub Sportowy „Kutnowianka” Kutno. W kolejnej odsłonie zobaczymy: KS „Stal” Kutno.

Wystawa czynna jest w czytelni dla dorosłych od 18 października. [więcej]
pismak, 18.10.2012 13:50|czytane: 1257 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wizja naszego miasta a polityka miejska. Zapraszamy do dyskusji
Wizja naszego Miasta a Polityka Miejska - to temat spotkania w Regionalnej Izbie Gospodarczej, które odbędzie się 30 października  (wtorek) w godz. 12.00 – 15.00. W dyskusji wezmą udział Starosta Kutnowski – Mirosława Gal-Grabowska i Prezydent Miasta Kutna – Zbigniew Burzyński.

Tematy debaty:
A. Kierunki rozwoju Miasta: centrum, dzielnice, osiedla; wczoraj - dziś - JUTRO
B. Komunikacja: obwodnice, wyloty, węzły drogowe i autostradowe, PKP
C. Zielone miasto nad rzeką: arteria wodna, planty, parki, ścieżki rowerowe

Porządek spotkania:
12.00 – 12.10 Powitanie i wprowadzenie
12.10 – 13.10  A. Kierunki rozwoju Miasta – wczoraj i dziś - Prezydent Miasta Kutno – Zbigniew Burzyński
Wpływ i rola Powiatu - Starosta Kutnowski – Mirosława Gal- Grabowska
JUTRO – czy istnieje Polityka Miejska? Dyskusja - Moderator
13.10 – 14.10 – B. Komunikacja a rozwój Miasta i Regionu - Prezydent Miasta Kutno – Zbigniew Burzyński,
Starosta Kutnowski – Mirosława Gal-Grabowska oraz uczestnicy spotkania. Dyskusja
14.10 – 14.40 – C. Zielone miasto nad rzeką – odległa wizja czy bliska realizacja? Dyskusja.
14.40 – 15.00 – Podsumowanie spotkania i wnioski do przyszłej Strategii Miasta i Polityki Miejskiej [więcej]
wandea, 18.10.2012 13:40|czytane: 1261 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Zapraszamy na mecz AZS WSGK Polfarmex Kutno

Zapraszamy na mecz
[więcej]
wandea, 18.10.2012 11:27|czytane: 1761 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W niedzielę Nordic Walking w Krośniewicach
Zapraszamy na marsz Nordic Walking w niedzielę, 21 października o godz. 14:00 na Stadionie Miejskim w Krośniewicach.

Ideą Nordic Walking jest rekreacyjne i aktywne spędzanie czasu, a nie wynik sportowy. Dlatego w marszu mogą wziąć udział osoby, w każdym wieku. Godzinny marsz po bieżni stadionu to dystans kilkukilometrów, który nie stanowi zbyt dużego wyzwania. Uczestnicy marszu Nordic Walking z pewnością poradzą sobie z tym dystansem. [więcej]
redaktor, 18.10.2012 11:21|czytane: 1264 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Konkurs fotograficzny Życie jest piękne... Zaprasza dom kultury w Żychlinie
Przypominamy, że do 22 października można nadysłać prace na Konkurs fotograficzny "Życie jest piękne..." Organizatorem konkursu jest Żychliński Dom Kultury. W konkursie może brać udział każdy za wyjątkiem członków jury.

Każdy uczestnik może nadesłać maksymalnie 3 fotografie. Fotografie należy dostarczać osobiście lub pocztą do siedziby Organizatora do dnia 22 października do godz.16.00. Fotografie należy nadsyłać w postaci odbitek formatu minimum 10 x15 cm lub w formacie większym.Każda praca powinna zostać oznaczona na odwrocie: imieniem i nazwiskiem autora, opisem (tytułem) zdjęcia. Na pracach nie należy umieszczać żadnych innych danych.
Do koperty zaadresowanej na Organizatora z dopiskiem „Konkurs fotograficzny”- Magdalena Rzeźnicka należy włożyć pracę na konkurs fotograficzny.

Do pracy należy dołączyć kartkę z następującymi danymi autora: imię, nazwisko, data urodzenia, adres zamieszkania, telefon, wykazem prac oraz podpisaną klauzulą: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Organizatora Konkursu Fotograficznego w celach wynikających z regulaminu tego Konkursu, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 1997 r., nr 133, poz. 883 z późniejszymi zmianami). Poprzez wysłanie zdjęć na Konkurs nieodpłatnie przenoszę na Organizatora prawo do wykorzystania fotografii w publikacjach oraz stronach internetowych Organizatora. [więcej]
kultura, 18.10.2012 10:42|czytane: 1214 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W niedzielę Masa Krytyczna. Podsumowanie sezonu Rodzinnych Rajdów Rowerowych
Stowarzyszenie Lokalne SALOS serdecznie zaprasza wszystkich rowerzystów do wzięcia udziału w Masie Krytycznej, która będzie podsumowaniem  III sezonu Rodzinnych Rajdów Rowerowych.

Start 21 października  o godz. 15.00 w Parku Wiosny Ludów, następnie Masa Krytyczna przejedzie ulicami miasta na obiekty Małej Ligi Baseballu, gdzie nastąpi podsumowanie tegorocznych rajdów rowerowych.

Zdarzało się, że w tegorocznych rajdach uczestniczyło ponad 100 rowerzystów i wielu z nich po letniej przerwie wybrało się z nami na kolejne rajdy. W najbliższą niedzielę będzie okazja do wspólnego spotkania się nie tylko tych co aktywnie korzystają z roweru jako formy rekreacji, czy też transportu, ale chcielibyśmy pobić rekordową liczbę uczestników - mówi Alicja Wojciechowska Prezes Stowarzyszenia Lokalnego SALOS (organizator tegorocznej edycji Rodzinnych Rajdów Rowerowych). - Cieszę się, że zdecydowana większość uczestników stosowała się do naszych próśb oraz prawa o ruchu drogowym wyposażając swoje rowery oraz siebie w obowiązkowe oświetlenie, odblaski oraz kaski.SL SALOS wraz ze współorganizatorami przygotował na niedzielę konkursy oraz nagrody za aktywność oraz wspólne zdjęcie, na którym nie może Was zabraknąć. Impreza jest realizowana przy wsparciu finansowym z budżetu Miasta Kutno.

10 reguł przejazdu
10 podstawowych reguł, o przestrzeganie których prosimy. Masa jest organizowana legalnie i posiada „służby porządkowe”, poruszające się w kamizelkach odblaskowych. [więcej]
redaktor, 18.10.2012 10:00|czytane: 1436 razy|13 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Termomodernizacja Gimnazjum nr 3 w Kutnie zakończona
Została ukończona  termomodernizacja Gimnazjum nr 3 w Kutnie. Wykonawcą był Zakład Budowlano – Remontowy Rawos Grzegorza Zychowicza z Rawy Mazowieckiej. Koszt robót budowlanych to ok. 600 tys. zł, natomiast całego zadania to ok. 645 tys zł.

Termomodernizacja Gimnazjum nr 3 w Kutnie zakończona, ./upload/articles_pakiety/17689/01_obraz.jpg
Termomodernizacja Gimnazjum nr 3 w Kutnie zakończona, ./upload/articles_pakiety/17689/02_obraz.jpg
Termomodernizacja Gimnazjum nr 3 w Kutnie zakończona, ./upload/articles_pakiety/17689/03_obraz.jpg


Prace modernizacyjne polegały na wymianie stolarki okiennej i drzwiowej, dociepleniu ścian i stropodachu, na odtworzeniu instalacji odgromowej oraz malowaniu sali gimnastycznej. [więcej]
redaktor, 18.10.2012 09:49|czytane: 1486 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Bezkonkurencyjna Szóstka w Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Prezydenta Miasta Kutna
Dziś na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kutnie odbył się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezydenta Miasta Kutna. W turnieju brali udział uczniowie z rocznika  2002 i 2003 z sześciu szkół podstawowych: SP Gołębiewek, SP 4 Kutno, SP 5 Kutno , SP 6 Kutno, SP 9 Kutno oraz Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa w Kutnie.

Bezkonkurencyjna Szóstka w Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Prezydenta Miasta Kutna, ./upload/articles_pakiety/17687/01_obraz.jpg
Bezkonkurencyjna Szóstka w Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Prezydenta Miasta Kutna, ./upload/articles_pakiety/17687/02_obraz.jpg


W rozgrywkach bezkonkurencyjna okazała się drużyna Szkoły Podstawowej nr 6, która wygrała wszystkie mecze strzelając przeciwnikom aż 26 bramek, nie tracąc żadnej!!!

Klasyfikacja końcowa:
1.Szkoła Podstawowa nr 6 w Kutnie
2. Szkoła Podstawowa nr 4 w Kutnie
3. Szkoła Podstawowa nr 9 w Kutnie
4. Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa w Kutnie
5.Szkoła Podstawowa w Gołębiewku
6.Szkoła Podstawowa nr 5 w Kutnie [więcej]
wandea, 17.10.2012 20:58|czytane: 1592 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Promocja młodych polskich artystów w KDK
W Galerii Kutnowskiego Domu Kultury od dziś można zobaczyć wystawę, prezentującą  Najlepsze Dyplomy Akademii Sztuk Pięknych 2012. Jest to już 4 edycja ogólnopolskiego przeglądu promującego młodych artystów – tegorocznych absolwentów kierunków artystycznych Akademii w Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Warszawie, Wrocławiu oraz Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. 

Promocja młodych polskich artystów w KDK, ./upload/articles_pakiety/17686/01_obraz.jpg
Promocja młodych polskich artystów w KDK, ./upload/articles_pakiety/17686/08_obraz.jpg
Promocja młodych polskich artystów w KDK, ./upload/articles_pakiety/17686/12_obraz.jpg


Dziś brakuje mi tutaj prac artystów z łódzkiej szkoły - mówił Dariusz Kaca, grafik. - Wyboru dokonywał prof. Apoloniusz Węgłowski i nie wiem czemu akurat u nas brakuje tych prac, wielka szkoda. Można je za to zobaczyć w katalogu wydanym do wystawy.

W tegorocznej edycji nagrody otrzymali Katarzyna Kukuła, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie - nagroda główna Rektorów Akademii Sztuk Pięknych za dyplom Kraina mlekiem i miodem płynąca, pracę składającą się z obrazów olejnych, tkanin z haftem i 3-minutowego filmu animowanego, Mateusz Bykowski z ASP w Gdańsku - Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Michał Hyjek z ASP w Krakowie - Nagroda Marszałka Województwa Pomorskiego, Katarzyna Szeluk absolwentka ASP z Wrocławia - Nagroda Prezydenta Miasta Gdańska. Trzy wyróżnienia:  Marika Michalska (ASP w Łodzi), Janusz Jasiński (ASP we Wrocławiu) i Justyna Zawistowska (UA w Poznaniu). [więcej]
wandea, 17.10.2012 20:16|czytane: 1309 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W środę sesja Rady Miejskiej w Żychlinie
24 października o godz. 13.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Żychlinie odbędzie się XXVII Sesja Rady Miejskiej. W porządku obrad znalazło się podjęcie uchwał m.in. w sprawach zmiany budżetu gminy na 2012 rok, podziału gminy Żychlin na okręgi wyborcze oraz ustalenia ich numerów, granic i liczby radnych wybieranych w każdym okręgu wyborczym.

Radni uchwalą te Gminny Program Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie, przyjmą sprawozdanie z działalności Spółki „Mig-Ma” za 2011 r., informację dotyczącą komunalizacji – sporządzenia spisu inwentaryzacyjnego, informację z realizacji zadań oświatowych za okres roku szkolnego 2011/2012 [więcej]
wandea, 17.10.2012 17:22|czytane: 1268 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Oszukują, zbierając pieniądze na chore dziecko
W poniedziałek w  jednej z kutnowskich instytucji pojawiła się naciągaczka, która zbierała pieniądze na chorego chłopczyka.

Około godz. 15.00 pojawiła się u nas kobieta, raczej młoda, blondynka około 165 cm wzrostu, z delegacją podstemplowaną w Urzędzie Miasta Kutna, która opowiedziała nam historię chorego dziecka -opowiada czytelniczka eKutno.pl - Powiedziała, że jest ze Stowarzyszenia "Nadzieja" w Łęczycach i można od niej kupić widokówki, ze sprzedaży których zysk zostanie przekazany na to dziecko.

Mieszkanka Kutna słuchała z zainteresowaniem młodej kobiety, dała jej 10 zł, jednak potem ogarnęły ją wątpliwości związane z ogólnym wrażeniem, jakie kobieta na niej zrobiła. Zdziwienie też budził druk delegacji z pieczątką kutnowskiego magistratu.

Poza tym była dziwnie ubrana, jak na osobę, która przyjeżdża z jakiejś intytucji  i zbiera środki na tak szczytny cel - dodaje czytelniczka. - Miała kusą kurteczkę i bardzo obcisłe spodnie, wyglądała jakby szła na dyskotekę, a nie do urzędów prosić o datki. Sprawdziłam więc instytucję, na którą powołała się kobieta. Okazało się, że takie stowarzyszenie jest w pomorskim, ale nie zbiera na chorego chłopczyka. Oszustka wymieniła nawet jego imię i nazwisko. [więcej]
pismak, 17.10.2012 16:51|czytane: 2567 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Już są założenia do budżetu w powiecie
Do 15 listopada ma powstać projekt budżetu powiatu na 2013 r. Jak zapowiada Zarząd Powiatu w Kutnie nie będzie to budżet lat tłustych. Zarząd przyjął we wrześniu założenia do budżetu, do 25 października będzie wiadomo jak wysokie, a raczej jak niskie będą kwoty subwencji czy dotacji Ministerstwa Finansów.

Już są założenia do budżetu w powiecie

W założeniach zabezpieczyliśmy kwoty na spłatę długu powiatu. W następnym roku będziemy spłacać 4 mln zł. Dług wynosi 19 mln zł i spłacamy  go do 2023 roku - mówi Mirosława Gal-Grabowska, starosta kutnowski. - Dług to głównie skutek przejęcia od SPZOZ, ale oczywiście również też kredyty. Zabezpieczyliśmy ponadto wydatki na spłatę zobowiązań po zlikwidowanym szpitalu.

Wśród tych zobowiązań jest renta dożywotnia ustanowiona za poprzednich dyrektorów szpitala, a będąca wynikiem postanowienia sądu w sprawie błędów lekarskich. Więcej pieniędzy w 2013 r. powiat przeznaczy na energię. Wydatki statutowe, świadczenia społeczne oraz wynagrodzenia zarząd założył na podobnym co w 2012 roku poziomie. Podwyżek dla pracowników podległych samorządowi instytucji jednym słowem nie będzie.

Dochody w kwocie 2,8 mln przewidujemy przede wszystkim ze sprzedaży nieruchomości - mówi starosta. - Są to zasadniczo wykupy czynione przez dotychczasowych najemców. Teraz również sprzedajemy nieruchomości, w [więcej]
pismak, 17.10.2012 15:31|czytane: 1903 razy|14 komentarzy|komentuj|czytaj cały
2 listopada starostwo nieczynne
2 listopada Starostwo Powiatowe w Kutnie podobnie, jak Urząd Miasta Kutna nie będzie czynne. Dzień ten zostanie odpracowany przez powiatową instytucję 17 listopada. [więcej]
pismak, 17.10.2012 11:36|czytane: 1291 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy pytają: Co z pracami przy węźle Kutno Wschód na A1?
Kilka dni temu poruszaliśmy temat postępujących prac przy budowie odcinka Sójki-Kotliska autostrady A1. Firma Bögl a Krýsl szybko nadrabia zaległości. Na budowie praca wre. Jeden z czytelników po obejrzeniu galerii zdjęć zapytał co z pracami przy węźle na A1 Kutno Wschód.

Czytelnicy pytają: Co z pracami przy węźle na A1 Kutno Wschód?

W związku z upadłością lidera konsorcjum (Poldim) budujacego ten fragment, autostrady część prac na węźle Kutno - Wschód została wyłączona z tego kontraktu - mówi  Maciej Zalewski GDDKiA Łódź.- Będzie na nie ogłoszony osobny przetarg i należy je traktowac jako nowy kontrakt. Planujemy ogłosić go jeszcze w tym roku, a z pracami ruszyć wiosną. Sprawa dotyczy SPO (stacji poboru opłat i łącznic na węźle Kutno - Wschód). Roboty powinny zakończyć się u schyłku lata przyszłego roku.

Cały odcinek Stryków - Kowal (80 km) będzie udostępniony zmotoryzowanym w listopadzie. [więcej]
pismak, 17.10.2012 09:10|czytane: 2295 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zaczarowany świat Księżniczki Czardasza. Jutro spektakl
Kutnowski Dom Kultury i Polska Scena Operowo – Koncertowa zapraszają jutro  18 października o godz. 19.00 na spektakl pt.: „Zaczarowany świat Księżniczki Czardasza”. Cena biletu 50 zł. Zamówienia biletów pod tel.796 363 388.

W spektaklu udział biorą znakomici soliści śpiewacy i soliści baletu scen polskich a towarzyszy im Orkiestra Salonowa Polskiej Sceny Operowo –Koncertowej. „Księżniczka czardasza”, „Hrabina Mariza”, czy „Baron cygański” to operetki, w których każda scena muzyczna to niekwestionowany przebój muzyki operetkowej. Duety : „Jakże mam Ci wytłumaczyć”, „Kto ślub nam dał” „ Artystki z Variete”, „Tłumy fraków”, „Bo to jest miłość”, „Co się dzieje, oszaleję”, arie : „Czardasz Sylwii”, „Graj cyganie” „Dosyć basta” i wiele innych porywających utworów muzycznych, oraz efektowne układy taneczne gwarantują niezapomnianą zabawę i aplauz publiczności.

W spektaklu biorą udział soliści śpiewacy i soliści baletu scen polskich, a towarzyszy im Orkiestra Salonowa Polskiej Sceny Operowo –Koncertowej, w której skład wchodzą: I skrzypce, II skrzypce, wiolonczela, kontrabas, flet, klarnet, waltornia i fortepian. W sumie w spektaklu bierze udział 18 artystów. [więcej]
wandea, 17.10.2012 08:19|czytane: 1243 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Kampania "Zbieramy krew dla Polski" zakończona. Kutno trzecie w woj. łódzkim
Ponad 90 litrów krwi oddali mieszkańcy województwa łódzkiego w ramach kampanii „Zbieramy Krew dla Polski”. Akcję honorowego krwiodawstwa zorganizowała, już po raz piąty, Grupa Muszkieterów, zrzeszająca właścicieli sklepów Intermarché i Bricomarché, oraz Polski Czerwony Krzyż.

Kampania odbyła się w 11 miastach województwa łódzkiego: w Aleksandrowie Łódzkim, Brzezinach, Kutnie, Łowiczu, Łodzi, Pabianicach, Pajęcznie, Piotrkowie Trybunalskim, Rawie Mazowieckiej, Wieluniu i Zduńskiej Woli. Między majem a wrześniem tego roku, mieszkańcy tych miejscowości mogli oddać krew w specjalnych ambulansach RCKiK, które pojawiły się na parkingach sklepów Intermarché i Bricomarché.

Podczas tegorocznej kampanii „Zbieramy krew dla Polski” w całym kraju zebrano ponad 1500 litrów krwi. Honorowi krwiodawcy z województwa łódzkiego oddali łącznie 91,420 litrów tego bezcennego daru życia. We wszystkich akcjach w regionie udział wzięły 204 osoby. Najwięcej krwi udało się zebrać w Łowiczu i Pajęcznie – po 13,500 litrów.W Zduńskiej Woli 10,8 a w Kutnie 10,5.

Zebrana krew zostanie przekazana Regionalnemu Centrum [więcej]
redaktor, 16.10.2012 15:46|czytane: 1221 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Komisja Rewizyjna Rady Miasta na tropie rażącego naruszenia przepisów? Część druga.
Komisja Rewizyjna Rady Miasta Kutna w drugiej rozpatrywanej sprawie czyli wykonywaniu nadzoru przez prezydenta Kutna nad gospodarowaniem zasobem mieszkaniowym Zarządu Nieruchomości Miejskich oraz stwierdzonych przez Najwyższą Izbę Kontroli nieprawidłowościach w gospodarowaniu nim nie przyniosła również żadnych wniosków. Rozjaśniło się jednak  niewątpliwie w kilku przywołanych na poprzednich posiedzeniach komisji przypadkach szybkich decyzji wiceprezydenta w przydziale lokali komunalnych w zasobach ZNM.

Przypomnijmy, po odczytaniu na wrześniowej  sesji Rady Miasta Kutna skargi mieszkanki  na działania prezydenta Zbigniewa Burzyńskiego w zwiazku z wykorzystaniem jak twierdzi Anna Starczewska wpływów radnego Tomasza Michalskiego przy przydziale mu mieszkania, Komisja Rewizyjna rozpoczęła nad nią pracę. W poprzednim artykule opisaliśmy posiedzenie Komisji Rewizyjnej w sprawie przydziału lokalu dla radnego z Komisji Mieszkaniowej. Radni z Komisji Rewizyjnej mieli również zaplanowaną na wrzesień tego roku kontrolę wykonywania nadzoru właścicielskiego przez Prezydenta Kutna nad Zarządem Nieruchmości Miejskich i połączyli te dwie kwestie na swoich posiedzeniach. Teraz zajmiemy się zebranym przez komisję materiałem w tym drugim przypadku.

Komisja Rewizyjna Rady Miasta na tropie rażącego naruszenia przepisów? Część druga. , ./upload/articles_pakiety/17621/01_obraz.jpg
Komisja Rewizyjna Rady Miasta na tropie rażącego naruszenia przepisów? Część druga. , ./upload/articles_pakiety/17621/04_obraz.jpg
Komisja Rewizyjna Rady Miasta na tropie rażącego naruszenia przepisów? Część druga. , ./upload/articles_pakiety/17621/05_obraz.jpg


Najwyższa Izba Kontroli stwierdziła w wystąpieniu pokontrolnym za lata 2009-2011, że nieprawidłowością były przypadki wystawiania skierowań do zawarcia umów najmu lokali i lokali socjalnych przez upoważnionego Jacka Boczkaję - Zastępcę Prezydenta Miasta, bez uzyskania opinii Komisji Mieszkaniowej (2 przypadki w 2009 roku, 4 przypadki w 2010 r.). Radni z Komisji Rewizyjnej Rady Miasta Kutna dołożyli do tego jeszcze przypadek z 2012 roku radnego Tomasza Michalskiego i po zajęciu się jego sprawą  w związku z ekspresowo podjętą decyzją zastępcy prezydenta i "zamianą" lokali, poprosili Zarząd Nieruchomości Miejskich o inne przypadki, w których nastąpił przydział mieszkania komunalnego po zrzeczeniu się mieszkania w zasobach Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. Okazało się, że są jeszcze takie trzy przypadki.

Pierwszy - Aleksandry W. jak się nieoficjalnie dowiadujemy, partnerki życiowej kolejnego z radnych miejskich z prezydenckiego Klubu Porozumienia dla Kutna (nazwisko do wiadomości redakcji). Decyzja prezydenta została podjęta bez wniosku samej zainteresowanej. Jest za to pismo prezesa TBS Jacka Urbaniaka z 9.03.2011r. do prezydenta Zbigniewa Burzyńskiego o przydział tej kobiecie zwolnionego przez dotychczasowego najemcę lokalu w zasobach ZNM, Komisja Mieszkaniowa Rady Miasta Kutna podjęła decyzję już 17.03.2011r. a prezydent swoją na dzień nastepny 18.03.2011 r.

Drugi - Michała Adamskiego (Naczelnika Wydziału Kultury, Promocji i Rozwoju Miasta). Tutaj też "zamieniono" lokal z zasobów TBS na ZNM, wniosek zainteresowanego jest z dnia 19.07.2012 r. Komisja mieszkaniowa opiniowała go 25.07.2012 r., a decyzja prezydenta została wydana w dniu 30.07.2012 r.

Trzeci - Emilii S. Wniosek o "zamianę i przydział"  został złożony w czerwcu 2012 r., protokół Komisji Mieszkaniowej zpochodzi z 5.09.2012 r., a decyzja prezydenta zapadła 14.09.2012 r.

Na posiedzeniach komisji było dość nerwowo, zarówno na tym na którym na pytania radnych odpowiadał prezydent Zbigniew Burzyński, jak i na tym 10 października.

Krzysztof Dębski zapytał gdzie jest wniosek Aleksandry W. - Skoro jest przydział to i wniosek być powinien. Bez niego nie można chyba otrzymać mieszkania komunalnego? [więcej]
pismak, 16.10.2012 12:22|czytane: 4238 razy|40 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Była starosta dostanie odszkodowanie od kutnowskich podatników?
W Sądzie Okręgowym w Łodzi w wyniku apelacji zapadł dziś wyrok przywracający Dorotę Dąbrowską, byłą starostę kutnowskiego do pracy w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kutnie. PCPR będzie musiał jej jednak wypłacić 33 tys. zł odszkodowania. Sąd Okręgowy podtrzymał wyrok Sądu Rejonowego w Kutnie, od którego odwołało się PCPR.

Kiedy otrzymamy wyrok wraz z uzasadnieniem będziemy mogli zająć stanowisko w tej sprawie - mówi Anna Antczak, dyrektor PCPR w Kutnie.- Póki co wydaje się, że Sąd Okręgowy nie uwzględnił w żaden sposób postępowań prokuratorskich, w których występują związki zawodowe, a Dorota Dąbrowska była ich członkinią.

Dąbrowska otrzymała wypowiedzenie z PCPR pod koniec marca 2011 roku. Znalazła się tam w wyniku konkursu w 2010 roku, który wygrała będąc jeszcze starostą. Był to burzliwy okres powyborczy. Wówczas zatrudniła ją była dyrektorka centrum Jolanta Skowrońska. [więcej]
redaktor, 16.10.2012 15:23|czytane: 2660 razy|23 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nie pal przy mnie, proszę. Szkolenie z asertywności
Dziś w Państwowym Powiatowym Inspektoracie Sanitarnym w Kutnie odbyło się szkolenie do Programu Edukacji Antytytoniowej pt."Nie pal przy mnie, proszę!",który realizowany jest w roku szkolnym2012/2013 w szkołach podstawowych w powiecie kutnowskim.

Nie pal przy mnie, proszę. Szkolenie z asertywności, ./upload/articles_pakiety/17680/01_obraz.jpg
Nie pal przy mnie, proszę. Szkolenie z asertywności, ./upload/articles_pakiety/17680/02_obraz.jpg
Nie pal przy mnie, proszę. Szkolenie z asertywności, ./upload/articles_pakiety/17680/03_obraz.jpg


Program ma charakter profilaktyczny, ale przede wszystkim ma na celu wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy. Uczestnikami szkolenia byli zaproszeni koordynatorzy ze szkół podstawowych z naszego powiatu.Szkolenie przeprowadziła powiatowy koordynator programu Jolanta Dudkiewicz z Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia PSSE w Kutnie. [więcej]
redaktor, 16.10.2012 15:38|czytane: 1400 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Głód obecny w polskich domach. Dziś Światowy Dzień Żywności i Walki z Głodem
16 października obchodzimy Światowy Dzień Żywności i Walki z Głodem. Ma on na celu zwrócenie uwagi opinii publicznej na rosnący w świecie problem niedożywienia. Głód to zjawisko występujące nie tylko w państwach trzeciego świata czy terenach objętych konfliktami zbrojnymi. Obecny jest również w polskich i kutnowskich domach.

W najnowszym raporcie UNICEF pt. „Ubóstwo dzieci w krajach wysokorozwiniętych”, Polska znalazła się na dość odległej, 25 pozycji na zbadanych 35 państw. Autorzy raportu wzięli pod uwagę poziom ubóstwa względnego – zależnego od wysokości dochodów.Wyniki badań unijnego urzędu statystycznego Eurostat z 2012 roku potwierdzają tę sytuację. Aż 30,8 proc. dzieci w Polsce jest zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym.

W Kutnie ludziom w ubóstwie pomaga Caritas. Przy nim działa jadłodajnia. Można ją wesprzeć wpłatą bezpośrednio na konto albo dostawą żywności.

* na rzecz CARITAS - KUTNO,
* PKO BP Odział 1 w Zgierzu
* NR rachunku: 18 1020 3440 0000 7802 0086 7853
* z dopiskiem: darowizna na kościelną działalność charytatywno - opiekuńczą: jadłodajnia dla ubogich w Kutnie. [więcej]
wandea, 16.10.2012 12:47|czytane: 1273 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Rewelacyjna Kapela Hanki Wójciak. Dziś zapraszamy na brzmienia marokańskich gimbrii
Wczoraj przed kutnowską publicznością w Centrum Teatru Muzyki i Tańca wystąpiła Kapela Hanki Wójciak. Zespół powstał w Krakowie, gra muzykę z pogranicza world music, folku, piosenki autorskiej.  Duża galeria zdjęć A dziś o godz.... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Sprzedam 4,08 hektary POLE UPRAWNE Sprzedam POLE UPRAWNE = 4,08 hektary... [czytaj więcej]
Konkretna propozycja i konkretne zarobki!Warszawa Współpraca dla sympatycznej, uśmiechniętej, komunikatywnej i chętnej do pracy. Chcesz zarabiać w normalnej atmosferze, na uczciwych warunkach, dyskretnie, bezpiecznie i konkretnie? Jeśli tak t... [czytaj więcej]
Zawieszka Nieśmiertelnik Srebro +GRAWER Zdjęcia i Tekstu Idealny i modny prezent dla kobiety i mężczyzny. Wspaniały prezent na Imieniny, Urodziny, Rocznicę, Walnetynki, Dzień Kobiet, Mikołaja, oraz pod choinkę na Gwiazdkę Świąt Bożego Narodzenia... [czytaj więcej]
Kotki Oddam kotki w dobre ręce. Więcej informacji pod nr telefonu 602430567.... [czytaj więcej]
Monitoringi, alarmy Witam, oferuję usługę konfiguracji oraz montażu kamer, alarmów oraz innych systemów zabezpieczeń. Wykonuję również inne usługi informatyczne. Zapraszam.... [czytaj więcej]
Sprzedam biurko duże 210 cm / bardzo dobre wykonanie Mam do sprzedania duże biurko w bardzo dobrym stanie. Biurko ma ponad 1,5 metra i było robione na zamówieni a więc jest wykonane z bardzo dobrego materiału. Posiada wiele szuflad, miejsce na je... [czytaj więcej]
Fly High Production – Produkcja filmowa Firma Fly High Production to przede wszystkim profesjonalna produkcja filmów i innych form audiowizualnych, bazująca na najnowszych technologiach min zastosowaniu drona i innych technologii stabiliz... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Pankracy IComer:
8 minut temu
Gratulacje i powodzenia na nowym stanowisku!
Alwin Ostapowicz:
13 minut temu
Droga Anielu! Ty ciągle drążysz uparcie swoje? Czy Ty pracujesz w tym Psychiatrowie? I cierpisz na brak pacjentów? Z braku laku chciałabyś koniecznie kimś się zająć i na kimś wyładować swoją energię statyczną, kinematyczną, dynamiczną i psychopatyczną. Uczynię wszystko aby nie dostać się pod Twoją opiekę psychiatryczną. Boże chroń mnie przed wszystkimi psychologami i psychiatrami w ogóle, a przed tą nieznośną psychiatryczką Anielą w szczególności! ~niepoprawny, niepokorny i niezłomny Felicjan z Kocich Kiszek.
Hilary Złotareńko:
17 minut temu
Odpowiedzcie sobie kto jest zarządcą tego osiedla i dokonajcie oceny jego pracy
Inez Hallenburg:
29 minut temu
Onufry a może nam powiesz gdzie dostałeś pracę tę którą chciałeś , co bo ja jakoś nie mogę takiej jaką chcę dostać , co?
Apoloniusz Kubasik:
31 minut temu
Cytat z wypowiedzi "odważnego"Bartosza Kocienia."Tylko Ci co posiadają pewne informacje dokładnie wiedzą, jak wygląda praca w Kutnie w Policji, gdy tylko zjawił się komendant Szymański. Tylko te osoby wiedzą o wewnętrznych aferach, których część posypała się i została ujawniona w artykule opublikowanym całkiem niedawno. Skąd się wziął, kto go broni pomimo tylu kłopotów z prawem? Taka osoba rządzi kutnowską policją. Zapewniam, że wiecie w tej sprawie tyle, ile macie w głowach - czyli prawie nic.Ku przypomnieniu." To ja się ciebie pytam czy zadziałałeś w tej sprawie o której tu napisałeś? Jesteś przecież odważny , innym zarzucasz niewiedzą o twoim pupilu a tu co siedzisz cicho i innym każesz działać, czy sam to zrobisz, odwagi chłopie, odwagi.A skąd ty wiesz jak wygląda praca w kutnowskiej policji? No chyba ,że jesteś "odważnym" policjantem tak?
Kacper Korczbok:
37 minut temu
Widać ,że jednak masz dużo czasu , bo piszesz dużo i nawet masz czas na szukanie artykułów i linków do nich . Chłopino daj sobie spokój .
Stefan Jacek:
2
 · 
38 minut temu
Bartosz Kościen. Powiadasz ,że inni piszą , nie zajmują się sobą , mają dużo czasu , a za ciepie te peany kto wypisuje , krasnoludki?Czy ty jesteś jakimś obrońcom z urzędu?Jak na innych wylewały czy wylewają się pomyje to nie widać było ,że ich bronisz, co? Skoro tak jesteś poinformowany co dzieje się w kutnowskiej policji to zgłoś to oficjalnie , podaj swoje nazwisko bo innych do tego usilnie namawiasz a sam w krzakach , z tyłu żeby cię nie było widać . Kim ty właściei jesteś ?Widocznie tez popierasz wszelkie nieprawidłowości i boisz się pisnąć bo wbrew pozorom pełne gacie strachu.Zmień profesję na adwokata.
Zbigniew Martynowicz:
46 minut temu
a burmistrz chyba z zarzutami?
Aniela Zych:
48 minut temu
Felicjan nie dodałeś ,że ciebie trzeba oddać do psychiatrowa.
Jerzy Sopeżyc:
50 minut temu
Ciekawe czy przyjdzie na powiatową sesję w środę . Skoro tak zajął się ratowniczą torbą medyczną to czy zajmie się szpitalem?
Ziemowit Zygmuntowicz:
55 minut temu
To znaczy ,że był słaby skoro go Kłopotowski wypchnął, prawda?
Felicjan Rohloff:
7 godzin temu
Zeżarłam "się" w pospiechu. Proszę o zrozumienie i wklejenie "się" tam gdzie trzeba. AWRUK!
Felicjan Rohloff:
7 godzin temu
###"R". Albinie vel (???????)! Dziękuję za zaproszenie. Da Bóg, to jutro przedstawię ewentualny termin tego niezwykle zapowiadającego wydarzenia. Gdzie jest ten wasz gród? zawalona jestem dzisiaj robotą. Pozdrawiam i wszelkich łask bożych życzę. ~emerytowana nauczycielka.
Felicjan Rohloff:
8 godzin temu
Kordianie! To sobie startuj jak jesteś debilem w trepem lub idiotą w kaloszach. Matura to bzdura, a te konkursy to lipa. A te samorządy to Awruki i Złodzieje. Nie bić Awruków i Złodziei, tylko je zlikwidować. Zlikwidować bzdurną maturę! Zlikwidować ukartowane konkursy! Zlikwidować nierządne samorządy! Zlikwidować szkoły samorządowe. Przestać chodzić do bzdurnych szkól! I zacząć się uczyć! I zacząć czytać eKutno! I wstąpić do KAN"PiŚ"! Pod żadnym pozorem nie likwidować KOTÓW !!! I nie zabijać DZIECI ! I nie budować świątyń! I nie budować pałaców! I nie budować komitetów! Budować SERCA, UMYSŁY i DUSZE! I nie sadzić i nie pielęgnować dębów JPII. Rodzić dzieci, uczyć je i wychowywać! Młodzieży nie rozpuszczać! Zrezygnować z paciorków, fikołków i koziołków! Uwierzyć w Boga! Kochać Polskę! I rozniecać promienie NADZIEI! I nie spać! I obudzić się! I się oświecać! I myśleć! I pracować! I odpoczywać! I bawić się! I działać!.........I nigdy nic złego nie robić........ Coś dobrego - zawsze można..... O kotów dbać, psom dać spokój a świnie oprzątać!....... Paniali?........Amen.
Jordan Sierpowski:
2
 · 
8 godzin temu
POSEŁ Z PIS Tadeusz Woźniak - pozując do zdjęć ze strażakami w Komadzynie, splata swe wypracowane dłonie,na nieprzyzwoicie upasionym brzuszysku.Fakt - inni dostojnicy z jego partyji pozując do zdjęć - czynią podobnie. Ale - jak by nie liczyć, Tadeusz Woźniak (ksywa kanonik) - kadencji poselskich ma już sobą wiele i ta kadencja nie jest jego ostanią, to i nie dziwota, że i jego i tak już upasiony brzuch, z każdą kadencja staje się i coraz to i coraz to bardziej monstrualny. Wiadomo - odmawiać na tych różnych poselsko-wiejskich bankietach jadła i napitki - to rzecz wielce niepolityczna. Tak myślę,że jeżeli darwinowska teoria ewolucji nie zadziała i Woźniakowi nie wydłużą się kończyny górne jak u orangutana ,tak aby ręce mógł spleść na swym brzuchu - to tylko patrzeć, jak niezbędnym dodatkowym wyposażeniem posła staną się protezy, przedłużające jego kończyny górne. A po co ? A NO PO TO - ABY POSEŁ WOŹNIAK MÓGŁ SWE WYPRACOWANE DŁONIE SPLEŚĆ NA SWYM MEGA OLBRZYMIM BRZUSZYSKU.
Marian Pawełek:
9 godzin temu
Ciekawe, czy nadal wierzy w swojego idola, górniczynę?
Maria Giedgowt:
9 godzin temu
Widocznie była za słaba, że wygrać. Zresztą ma dużo pracy - kilku uczniów na krzyż w prywatnej. Jak oni się zmieszczą w tym budynku?
Felicjan Rohloff:
9 godzin temu
Ludzie! Nie macie ciekawszych problemów? wiadał dzięcioł żonie: PiS upada, PO tonie . A młode koty tego słuchały i wcale się tym nie przejmowały, tylko miauczały. POPiS - to najstraszniejsze słowo świata - tak dzisiaj miauczały koty stare i młode i mrugając śpiewały: PiS i Plarforma to jedna rodzina, kaczor i donald - nie polska ptaszyna. Ludzie! Nie liczy się forma - liczy się treść. Nie liczy się PiSforma! Nie liczy się PLATforma! Liczy się KUTNOWSKA ARMIA NADZIEI "Prawda i Śmiech"!!!!! Koty są najmądrzejszymi stworzeniami świata!!!!! Niech żyją Koty! I niech żyje KAN "PiŚ"!
Mateusz Dąb:
9 godzin temu
Nikt z patriotów nie miał szans, bo sitwa rzadzi, ale mnie dziwi jedno, że nie wystartowała pani, która wspierała Łebskiego w kampanii.
Felicjan Rohloff:
10 godzin temu
Tyle co koty napłakały. I nic więcej. Tak słyszałem..... Mówią, że śmieszny Tadeusz rozrzutnością nie grzeszy i św. mamony nie marnotrawi. Co innego to te prezbiterianie z Sienkiewicza. Tam jest Zakon Koedukacyjny dla Św. Świrów. Ludzie! Co tam się dzieje? Jak tam grzeszą. Więcej wydają niż zarabiają. Oni chyba na islam już przeszli. Bo Policja ich się boi. Proboszcz tez się boi. I żadnej klątwy na nich nie rzuca. Ekskomuniki tez się boi im wręczyć. Łajdactwo kwitnie pełną gębą i pustymi butelkami. Hulaj dusza! Piekła nie ma! Kto ten Zakon zlikwiduje to chyba świętym zostanie. Ja nie mogę na to wszystko patrzeć. Zakładam Koedukacyjny Zakon Wszystkich Kawalerów jeszcze światłych, mądrych i cnotliwych i Wszystkich Panien Jeszcze Dziewic. Jutro mamy pierwsze spotkanie przy drzwiach otwartych. Musimy być lepsi od tych synów marnotrawnych i rozrzutnych cór z kutnowskiego PiSolandu. Coś dobrego trzeba w życiu zrobić. Nieprawdaż?Najciekawsze artykuły
 ·  14
5 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
5 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
6 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
6 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
11 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
11 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
12 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
15 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
16 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
16 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
17 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
18 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
18 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
20 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
20 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
20 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
20 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
20 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
21 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
21 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
21 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
21 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
23 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
27 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
27 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności