eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 23.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Święto Edukacji Narodowej: nagrody prezydenta dla zasłużonych i kulturalny prezent
Prezydent Miasta Kutna organizuje uroczyste obchody Święta Edukacji Narodowej, które odbędą się 11 października  o godz. 17.30 w Kutnowskim Domu Kultury.

Podczas uroczystości prezydent wręczy dyrektorom i nauczycielom  oraz laureatom rozstrzygniętego Konkursu na opracowanie programu zajęć nadobowiązkowych z zakresu edukacji regionalnej nagrody. Potem na nauczycieli czekać będzie słodki poczęstunek a na koniec o godz. 19.00 monodram na scenie KDK jednego z najwybitniejszych polskich aktorów Wojciecha  Pszoniaka „Belfer”.

Dobrze, że wśród punktów programu kutnowskiego Święta Edukacji Narodowej znalazła się strawa duchowa, bowiem nauczycielska elita naszego miasta generalnie i w masie zarobiona i uciskana sprawdzaniem klasówek w tzw. wolnym czasie, po pracy, niechętnie korzysta z oferty kulturalnej powołanych do tego instytucji. A tak przynajmniej raz do roku małe "ukulturalnienie" nie zaszkodzi. [więcej]
pismak, 09.10.2012 10:48|czytane: 2058 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jak został wykorzystany kredyt zaciągnięty przez prezesa szpitala?
Piotr Okoński, prezes Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. z o. o w Kutnie informował radnych powiatowych na wrześniowej sesji rady o tym, że spółce udało się pozyskać kredyt z Banku Gospodarstwa Krajowego. W ubiegły wtorek odbyło się posiedzenie Zarządu Powiatu w Kutnie. Jednym z jego punktów było rozpatrzenie prośby prezesa szpitala o przesunięcie  terminu zapłaty świadczeń starostwu. Zarząd powiatu nie przychylił się wówczas do prośby Okońskiego. Zobaczymy jak będzie dzisiaj.

Zapytaliśmy prezesa szpitala na co zostały wydatowane środki z kredytu i czy szpital ma jakieś problemy finansoweskoro prosi o odroczenie terminu. Zgodnie z biznesplanem środki z kredytu wydaliśmy na pokrycie bieżących długów wynikających z umów z kontrahentami  i wierzycielami - mówi Okoński. - Zarząd powiatu nie przychylił się na razie do naszej prośby, ale mam nadzieję, że kolejne posiedzenie przyniesie inne rozwiązanie.

Przypomnijmy, za pierwsze półrocze tego roku spółka zakończyła stratą w wysokości 347 tys. zł netto. Nie jest to duża strata, myślę, że dzięki działalności komercyjnej uda się spółce funkcjonować w sposób prawidłowy. Jak widać szpital nie generuje zbędnych kosztów i biznesplan jest realizowany poprawnie - mówi Krzysztof W. Dębski, nadzorujący w starostwie działania powiatowych spółek.

Ciągle jednak zarówno wśród pracowników szpitala, jak i Internautów komentujących życie społeczno-polityczne Kutna pokutuje przeświadczenie o złym zarządzaniu szpitalem i jakoby prowadzeniem podwójnej księgowości. Wpisy takie zdarzają się również i u nas.W wątpliwość poddawana jest tak mała strata szpitala i zatrudnianie specjalistów spoza Kutna. Nic dziwnego pamiętamy bowiem czasy milionowych strat, narastających w szalonym tempie szczególnie w kadencji starosty Doroty Dąbrowskiej, kiedy to dyrektorów szpitala zmieniano jak rękawiczki.Teraz zapewne trudno wierzyć w uzdrowienie kutnowskiej lecznicy. Jednak pamiętajmy również o tym, że poprzedni zarząd powiatu  wykonał pierwszy krok w takim właśnie kierunku. [więcej]
pismak, 09.10.2012 10:48|czytane: 1798 razy|15 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ostatni rajd rowerowy w Krośniewicach. Teraz czas na Nordic Walking
W sobotnie popołudnie na terenach rekreacyjnych przy hali sportowej w Krośniewicach spotkała się 39-osobowa grupa rowerzystów, która po raz ostatni w tym roku postanowiła zmierzyć się z 32 km trasą rajdu.

Ostatni rajd rowerowy w Krośniewicach. Teraz czas na Nordic Walking, ./upload/articles_pakiety/17597/01_obraz.jpg
Ostatni rajd rowerowy w Krośniewicach. Teraz czas na Nordic Walking, ./upload/articles_pakiety/17597/02_obraz.jpg
Ostatni rajd rowerowy w Krośniewicach. Teraz czas na Nordic Walking, ./upload/articles_pakiety/17597/06_obraz.jpg


W obie strony trasa rajdu wiodła po nawierzchni asfaltowej. W drodze do Woli Pierowej nawet zaświeciło nam słońce. Na miejscowym cmentarzu grupa odwiedziła grób dwóch lotników polskich poległych w walce z hitlerowskim najeźdźcą we wrześniu 1939 r. oraz grób kolejarzy poległych w bombardowaniu stacji kolejowej Ostrowy -Magdalena Mitlas-Kostrzewa.- Mamy nadzieję, że w przyszłym roku w trasy rajdów organizowanych przez GCKSiR wyruszy jeszcze więcej rowerzystów (przypominamy, że w tym roku najliczniejsza, bo 90-osobowa grupa, wzięła udział w rajdzie majowym inaugurującym sezon).

Na zakończenie sezonu rowerowego nie mogło zabraknąć grillowanych smakołyków i losowania rowerowych gadżetów. Przez cały czas rajdowi towarzyszył policyjny radiowóz. Bardzo dziękujemy policjantom z Komisariatu Policji w Krośniewicach za czuwanie nad naszym bezpieczeństwem przez cały rowerowy sezon - dodaje Kostrzewa.

Już niebawem Gminne Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Krośniewicach rozpocznie spacery Nordic Walking. [więcej]
pismak, 09.10.2012 09:19|czytane: 1686 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Żółty jesienny liść tyle mi opowiedział... o rajdzie Ewelina Kołomłocka
Jak co roku w październiku, łęczycki Oddział PTTK przy współpracy Urzędu Miasta w Łęczycy, Urzędu Gminy w Parzęczewie oraz dyrekcji Szkoły Podstawowej w Chociszewie, zorganizował już po raz dziewiąty Rajd „Żółty Jesienny Liść”. W imprezie, która odbyła się w minioną sobotę. uczestniczyło ponad 350 osób, w tym 27 członków SKKT w Ostrowach pod opieką Eweliny Kołomłockiej i Pawła Żebrowskiego.

Organizatorzy przygotowali dla uczestników dwie trasy piesze wiodące malowniczymi duktami Nadleśnictwa Grotniki: dłuższą 12-kilometrową z Kowalewic, przez Orlą, Duraj, Ustronie, Tkaczewską Górę, Radzibórz do Chociszewa oraz krótszą o długości 4 km z Orlej przez Duraj, Pustkową Górę do Chociszewa, którą maszerowały przedszkolaki. Na starcie rajdu odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych członków PTTK oraz losowanie numerków umieszczonych na znaczkach okolicznościowych każdego turysty.

Żółty jesienny liść tyle mi opowiedział... o rajdzie Ewelina Kołomłocka, ./upload/articles_pakiety/17596/01_obraz.jpg
Żółty jesienny liść tyle mi opowiedział... o rajdzie Ewelina Kołomłocka, ./upload/articles_pakiety/17596/02_obraz.jpg
Żółty jesienny liść tyle mi opowiedział... o rajdzie Ewelina Kołomłocka, ./upload/articles_pakiety/17596/03_obraz.jpg


Na trasie wędrówki rozegrany został blok konkursów w jesiennym klimacie. Na uczestników czekały zadania o tematyce przyrodniczej, ekologicznej, test krajoznawczy o Gminie Parzęczew, a przede wszystkim mnóstwo zabawy. Drużyny rywalizowały o puchar Wójta Gminy Parzęczew, punkty zaś zdobyte w poszczególnych konkurencjach były sumowane do klasyfikacji generalnej.

Meta rajdu znajdowała się przy Szkole Podstawowej w Chociszewie, gdzie na zmęczonych turystów czekała pyszna grochówka. Po posiłku organizatorzy wręczyli odznaki turystki pieszej oraz ogłosili wyniki klasyfikacji generalnej konkursów rozgrywanych na trasie marszu.

W kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych I miejsce zajęła drużyna ostrowskiego SKKT w składzie: Izabela Kawka, Paulina Matusiak, Magdalena Kaczorowska, Patryk Krakos, Maciej Pietrusiński, Dominik Wojciechowski, Magdalena Bartnicka, Elwira Łuczyńska, Dominika Pałka, Dariusz Klimkiewicz, Katarzyna Gluba, Anna Kubiak, Patrycja Nowak i Justyna Stasiak. Puchar z rąk Wójta Gminy Parzęczew  Ryszarda Nowakowskiego oraz nagrody rzeczowe odebrał kapitan zwycięskiej drużyny – Anna Kubiak. Ostatnim punktem imprezy było wręczenie wszystkim zespołom dyplomów za uczestnictwo w rajdzie. [więcej]
pismak, 09.10.2012 09:06|czytane: 1555 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Zakończyli obchody 100-lecia harcerstwa na ziemi kutnowskiej
W minioną sobotę 6 października harcerze z Hufca ZHP Kutno  uroczyście zakończyli obchody 100-lecia harcerstwa na ziemi kutnowskiej. Punktualnie o 11.00 harcerska brać spotkała się w kościele św. Wawrzyńca, by podczas mszy sprawowanej przez ks. Dziekana Stanisława Pisarka modlić się za wszystkich instruktorów i harcerzy ziemi kutnowskiej, w sposób szczególny tych, którzy odeszli już na wieczna wartę.

Po mszy, zuchy i harcerze ruszyli na przygotowane trasy gier miejskich.  Łącznie w grach wzięło udział 130 osób w 13 patrolach.  Motywem przewodnim trasy harcerskiej przygotowanej przez 8 SDH Ignis była okupowana Polska podczas II Wojny Światowej. Harcerze wcielili się w role partyzantów, którzy musieli odbić oficera Armii Krajowej. Podczas gry, każdy musiał wykazać się czujnością i sprytem oraz szeroką wiedzą harcerską.

Zakończyli obchody 100-lecia harcerstwa na ziemi kutnowskiej, ./upload/articles_pakiety/17595/01_obraz.jpg
Zakończyli obchody 100-lecia harcerstwa na ziemi kutnowskiej, ./upload/articles_pakiety/17595/06_obraz.jpg
Zakończyli obchody 100-lecia harcerstwa na ziemi kutnowskiej, ./upload/articles_pakiety/17595/03_obraz.jpg


Na punktach szkoleniowych pojawiły się takie zadania  jak: udzielanie pierwszej pomocy, rozbrajanie bomby, elementy taktyki, maskowanie oraz szyfrowanie alfabetem Morse’a. Natomiast trasa zuchowa nosiła tytuł „Kutno – Moje Miasto” , na punktach aktywności zuchy doskonale się bawiły prezentując min. swoją sprawność i umiejętności plastyczne. W Sali Konferencyjnej UM poznawały tajniki samorządności a w Pałacu Saskim spotkały skautkę działająca w Kutnie w 1916 roku, która oprowadziła je po wystawie dotyczącej jej przyjaciółek z drużyny.

Miłą atmosferę w gronie harcerskiej rodziny uświetnił apel kończący, na którym Komendant Hufca Kutno hm. Agnieszka Ciesielska  wręczyła główną nagrodę. Puchar Komendanta w tym roku powędrował do 10 Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej „Per Pedes”. Organizatorzy dołożyli wszelkich starań, by tegoroczny VII Bieg o Puchar Komendanta Hufca Kutno zapadł w pamięci uczestników gier. [więcej]
pismak, 09.10.2012 08:32|czytane: 1590 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wygraj staż i indeks w ogólnopolskim konkursie historycznym
Zapraszamy uczniów pierwszych klas szkół ponadgimnazjalnych do udziału w ogólnopolskim konkursie historycznym Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii. Konkurs składa się z trzech etapów (szkolnego, wojewódzkiego oraz ogólnopolskiego) i ma na celu popularyzowanie wiedzy o historii Polski lat 1970-1990. Aby wziąć udział w konkursie, należy zgłosić się do swojego nauczyciela, który następnie powinien zarejestrować szkołę na stronie internetowej olimpiady.

Organizatorami inicjatywy są Fundacja Centrum Solidarności oraz Fundacja Centrum im. prof. Bronisława Geremka. Patronat nad przedsięwzięciem objął Minister Edukacji Narodowej oraz Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Formularz zgłoszeniowy oraz szczegóły konkursu są dostępne na stronie: www.olimpiadasolidarnosci.pl.

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
Wygraj staż i indeks w ogólnopolskim konkursie historycznym

[więcej]
pismak, 08.10.2012 20:12|czytane: 1185 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Pierwsze miejsce dla Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej
Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej 5-7 października br. uczestniczył w XIII Międzynarodowym Festiwalu Spółdzielczych Zespołów Artystycznych „Tęcza Polska” w Polanicy Zdroju, gdzie otrzymał pierwszą nagrodę.

Pierwsze miejsce dla Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej, ./upload/articles_pakiety/17594/01_obraz.jpg
Pierwsze miejsce dla Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej, ./upload/articles_pakiety/17594/02_obraz.jpg
Pierwsze miejsce dla Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej, ./upload/articles_pakiety/17594/03_obraz.jpg


Organizator festiwalu, który wcześniej weryfikował nasze uczestnictwo podczas Święta Róży,  zaproponował abyśmy dokonali  ceremonii otwarcia imprezy.  Z dumą skorzystaliśmy z tego wyróżnienia i zainicjowaliśmy uroczystość polonezem i mazurem - mówi Krystyna Korkus, kierownik zespołu.

Jury, pod przewodnictwem Wiesława Ochmana, za suitę kutnowską pt. „Na kutnowskich łąkach muzykany grają”  przyznało kutnowskiemu zespołowi  pierwsze miejsce. Spodobaliśmy się nie tylko jurorom. Nasz występ przerywany był salwami oklasków, a po jego zakończeniu brawom nie było końca. Długo nie schodziliśmy ze sceny, a to za sprawą osoby prowadzącego, który przebrał się w nasz strój  propagując modę ludową. Poziom 20 występujących zespołów z kraju i zagranicy był bardzo wyrównany dlatego podzieliliśmy się nagrodą z Regionalnym Zespołem Pieśni i Tańca Cepelia „Pilsko” z Żywca - opowiada pani Krystyna.- Wyjazd na festiwal był sponsorowany przez RSM Pionier w Kutnie, za co serdecznie dziękujemy. [więcej]
kultura, 08.10.2012 20:55|czytane: 2015 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy pytają: Ile kosztowała wycieczka przewodniczącego rady powiatu do Rosji?
Pan Szymon z Kutna po ukazaniu się artykułu o gospodarczej wizycie w Rosji Rafała Jóźwiaka na  Forum Inwestycyjnym pn. Rejon Kołomeński. Nowe oblicze. Nowe perspektywy" zaciekawiony efektami takich wojaży zapytał nas o koszt delegacji przewodniczącego.

Rafał Jóźwiak Przewodniczący Rady Powiatu w Kutnie brał udział w delegacji podczas misji samorządowo - gospodarczej w Rejonie Kołomeńskim w Rosji. Podstawowym kosztem delegacji był bilet lotniczy - 1345 zł - informuje Referat Promocji, Informacji i Kontaktów z Mediami Starostwa Powiatowego w Kutnie.

Rozumiemy, że inne koszty takie jak pobyt oraz tłumacz są kosztami własnymi-prywatnymi przewodniczącego rady.

Przypomnijmy Rafał Jóźwiak oraz przedstawiciele spółki HR Strzelce zaprezentowali na forum walory powiatu kutnowskiego. Wanda Orłowska-Job – kierownik Działu Hodowli Roślin HR STRZELCE Sp. z o.o. przedstawiła multimedialną charakterystykę spółki HR Strzelce. Omówiła też ofertę firmy i możliwości współpracy gospodarczej z rosyjskimi producentami rolnymi. Samorząd powiatowy umożliwia rodzimym firmom rozwój i jednocześnie jak twierdzi [więcej]
redaktor, 08.10.2012 19:20|czytane: 1939 razy|29 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zuchy umieją grać w baseball
Kutnowski park im. Trauguta w minioną sobotę opanowali harcerze i ich młodsi koledzy i koleżanki z zuchowych zastępów. Młodzież z dużym zaangażowaniem, jak mogli zauważyć liczni obserwatorzy, zdobywała nowe sprawności, tym razem również gry w baseball, a przynajmniej niektórych elementów techniki tej dyscypliny sportu.

Zuchy umieją grać w baseball, ./upload/articles_pakiety/17582/01_obraz.jpg
Zuchy umieją grać w baseball, ./upload/articles_pakiety/17582/02_obraz.jpg


Odbijano i chwytano piłkę. Uczestnicy starali się również trafiać do celu. Warsztatowe zajęcia cieszyły się dużym powodzeniem a zdaniem organizatorów wszyscy uczestnicy i uczestniczki zdali ten egzamin celująco.

Wśród nich dostrzeżono nawet kilkoro kandydatów na przyszłych mistrzów w posługiwaniu się pałką, rękawicą i piłką baseballową. Wytrwałymi instruktorami młodych zuchów byli zawodnicy zespołu juniorów młodszych
z Miejskiego Klubu Sportowego STAL BiS Kutno  Dominik Gajdziński, Mateusz Trembaczyk oraz Kamil Kryska a także klubowi działacze z Andrzejem Jeszke i Sławomirem Kryską na czele. Rodzinny piknik zakończył się wspólną biesiadą na słodko. [więcej]
pismak, 08.10.2012 19:05|czytane: 1415 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Koszykarki zagrały w Ogólnopolskim Festiwalu Koszykówki Dziewcząt o Puchar MON-POL Płock
Drużyna MKS Kutno rocznik 2000 brała udział w ostatni piatek w I Ogólnopolskim Festiwalu Koszykówki Dziewcząt o Puchar MON-POL Płock.

Uczestnikami festiwalu w Zespole Szkół Nr 2 w Płocku byli:  KKS Olsztyn rocznik 1999, MKK Sokołów Podlaski rocznik 1999, MKS Tęcza Leszno rocznik 1999, MUKS Płock rocznik 1999, MKS Kutno rocznik 2000, MUKS Bydgoszcz rocznik 1999, UKS Nowa Wieś rocznik 1999, GTK Gdynia rocznik 1999.

Koszykarki zagrały w Ogólnopolskim Festiwalu Koszykówki Dziewcząt o Puchar MON-POL Płock, ./upload/articles_pakiety/17591/01_obraz.jpg
Koszykarki zagrały w Ogólnopolskim Festiwalu Koszykówki Dziewcząt o Puchar MON-POL Płock, ./upload/articles_pakiety/17591/02_obraz.jpg
Koszykarki zagrały w Ogólnopolskim Festiwalu Koszykówki Dziewcząt o Puchar MON-POL Płock, ./upload/articles_pakiety/17591/03_obraz.jpg


Mecze MKS „Kutno”:
05.10.2012 MKS „Kutno”- MUKS PŁOCK 31:68 (6:23; 4:14;7:11; 14:20)
                   MKS „Kutno”- MKS Tęcza Leszno 16:64 (0:18; 2:13; 8:16; 6:17)
06.10.2012 MKS „Kutno”- MUKS Bydgoszcz 17:17( 4:20; 2:19; 7:10; 4:18)
                   MKS „Kutno”- UKS Nowa Wieś 35:42 (18:16; 3:10; 6:10; 8:6)
07.10.2012 MKS „Kutno”- KKS Olsztyn 31:46 (11:2; 4:11;9:14; 7:9)

Skład i punkty drużyny młodziczek MKS „Kutno”: Joanna Garstka 0 pkt, Anna Żeberkiewicz 2, Weronika Bogdańska 42, Milena Adamiak 4pkt, Malgorzata Łukasiewicz ) pkt, Martyna Goniarska 31 pkt, Karolina Graczyk 0pkt, Natalia Zybura 0 pkt, Blanka Zawierucha 45 pkt, Karolina Jankowska 2 pkt, Julia Stępniak 0 pkt, Zuzanna Jędrzejczak 2 pkt, Magdalena Buczyńska 2 pkt, Monika Witkowska, trener Mariusz Łubiński, rodzic Maciej Zawierucha. Magdalena Buczyńska została wybrana najlepszą zawodniczką MKS „Kutno”. [więcej]
pismak, 08.10.2012 18:51|czytane: 1492 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Bandyci ujęci w trakcie transakcji handlu bronią na kutnowskiej stacji paliw
Piątkowa zasadzka policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej w Łodzi i ich kolegów z Olsztyna w Kutnie na stacji paliw przy wyjeździe do Płocka przypominała sceny z kryminalnych seriali oglądanych namiętnie przez rzesze Polaków.  Co więcej przyniosła oczekiwane przez służby skutki. Handlarze bronią wpadli w ich ręce o godz. 17.00.

Bandyci ujęci w trakcie transakcji handlu bronią na kutnowskiej stacji paliw, ./upload/articles_pakiety/17590/01_obraz.jpg
Bandyci ujęci w trakcie transakcji handlu bronią na kutnowskiej stacji paliw, ./upload/articles_pakiety/17590/02_obraz.jpg
Bandyci ujęci w trakcie transakcji handlu bronią na kutnowskiej stacji paliw, ./upload/articles_pakiety/17590/03_obraz.jpg


5 października na stacji paliw w Kutnie została zorganizowana zasadzka z udziałem funkcjonariuszy Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Łodzi. Około 17.10 na teren w pobliżu stacji paliw podjechała mazda 626 na kujawsko-pomorskich tablicach rejestracyjnych. Po chwili dojechało audi A4 na zgierskich numerach. Kiedy funkcjonariusze upewnili się co do transakcji wkroczyli do akcji. W ręce antyterrorystów wpadł 40-letni kupiec oraz 59-letni handlarz bronią i jego pasażerka. Na siedzeniu audi funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. lufę, tłumik, kolbę z mechanizmem spustowym, zamkiem oraz nagwintowaną tuleję czyli  kompletne elementy  składowe stanowiące całość karabinka.Policjanci zatrzymali trzy osoby podczas transakcji handlu bronią i amunicją. Dwaj podejrzani usłyszeli zarzuty, za które grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. [więcej]
wandea, 08.10.2012 15:29|czytane: 2803 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Psychodeliczna muzyczna magma. Zaproszenia na spektakl rozlosowane
21 października o godz. 19.00 zapraszamy do Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie na spektakl ”MATKAGYUBALA WAHAZARA”. Magdalena Stobienia, Ewa Bukowicz i Maciej Panfil, którzy wzięli udział w naszym konkursie na pewno na niego pójdą.

Psychodeliczna muzyczna magma. Zaproszenia na spektakl rozlosowane

Spektakl muzyczny towarzyszy 35. Łódzkim Spotkaniom Teatralnym. "Matka Gyubala Wahazara" jak czytamy na stronie Centrum jest tragikomedią zimnych zup i odgrzewanych kotletów w 2 aktach. Jest to kompilacja Matki oraz Gyubala Wahazara Witkacego, studium relacji toksycznych w małym zamkniętym rodzinnym układzie matka-syn, w którym trwa nieustająca próba sił - walka o władzę. Wszystko dzieje się w psychodelicznej magmie muzycznej opartej na śpiewie operowym, melorecytacji oraz innych zabawach z głosem i elektroniką. Spektakl otrzymał Nagrodę Główną TUKAN OFF na 33PPA. [więcej]
kultura, 08.10.2012 16:29|czytane: 1395 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Zajęcia z tańca towarzyskiego. Jutro spotkanie organizacyjne
Zapraszamy uczniów szkół podstawowych z klas 1-4 na zajęcia z tańca towarzyskiego prowadzone przez Krzysztofa Ciska z Łodzi - trenera par turniejowych, współpracującego z kutnowskim Klubem Tańca Towarzyskiego "Faworyt", który odnosi sukcesy na turniejach ogólnopolskich. Jutro, 9 października o godz. 15.30 i 16.15 spotkania organizacyjne.

Zajęcia dla grupy początkującej będą odbywać się we wtorki w Szkole Podstawowej nr 1. ul. Zamoyskiego 1.Opłata za miesiąc: 20 zł. [więcej]
pismak, 08.10.2012 14:58|czytane: 1494 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Walkower - na pewno, tylko na czyją korzyść?
Wczorajszy mecz III grupy A klasy pomiędzy GKS Bedlno i Victorią Grabów zakończył się niecodziennym zdarzeniem. W 92. min., przy prowadzeniu gospodarzy 2:1, jeden z kibiców uderzył wykonującego aut zawodnika Victorii. Na znak protestu zawodnicy gości odmówili dalszej gry i zeszli z boiska.

Mecz nie zachwycał poziomem. W reklamowanym jako wydarzenie kolejki spotkaniu było dużo walki i zaangażowania, lecz zespoły nie rozpieszczały kibiców swą grą. GKS objął prowadzenie tuż po rozpoczęciu meczu. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Jacek Bukowicz, a nabiegający na drugi słupek Marcel Kosiorek z ostrego kąta wpakował głową piłkę do siatki. Goście odpowiedzieli golem z rzutu karnego, podyktowanym za przypadkowe zagranie ręką w polu karnym Kamila Sieczki. Pewnym egzekutorem „jedenastki” był Michał Książek. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:1.

Po przerwie gospodarze ze wszystkich sił próbowali przechylić losy spotkania na swoją korzyść. Zwycięstwo w tym meczu dawało im pozycję lidera. Z czasem gra coraz bardziej się zaostrzała, faulowali jedni i drudzy, a sędzia próbował studzić emocje żółtymi kartkami. Niestety, dwa kartoniki tego koloru obejrzał Damian Okupski i GKS Bedlno musiał radzić sobie w dziesięciu. Mimo osłabienia gospodarze nadal nacierali, lecz ataki nie przynosiły efektów. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, boiskowym sprytem wykazał się wykonujący rzut rożny Adam Witczak. Mocno bita przez niego piłka, lecąca wzdłuż linii końcowej, zaskoczyła bramkarza gości, który wrzucił futbolówkę do własnej bramki. [więcej]
pismak, 08.10.2012 13:42|czytane: 1656 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Spotkania z przyrodnikiem - oferta przygotowana dla szkół i ośrodków
Jarosław Makowski z Kutnowskiego Domu Kultury zaprasza na zajęcia oparte o prezentacje multimedialne lub zajęcia terenowe, które spowodują, że lekcje przyrody niewątpliwie staną się ciekawe.

Spotkania z przyrodnikiem - oferta przygotowana dla szkół i ośrodków

Przykładowe tematy zajęć: Przyroda regionu kutnowskiego; Ptaki wokół nas; Warstwy lasu; Z życia ornitologa. Aspekt wiosenny w kutnowskich lasach (zajęcia terenowe) - mówi Jarosław Makowski. - Zapisy i wszelkie informacje pod moim nr tel. 796-363-388. [więcej]
Papaver, 08.10.2012 13:36|czytane: 1289 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Spotkanie organizacyjne sekcji plastycznej w KDK
Sekcja plastyczna Kutnowskiego domu Kultury zaprasza dzieci i młodzież w wieku 6 -15 lat wraz z rodzicami na spotkanie organizacyjne 11 października o godz. 17.00 w Pracowni Plastycznej na II piętrze. Na zebraniu ustalimy dni i godziny zajęć, podział na grupy i inne sprawy organizacyjne - mówi Agnieszka Dąbrowska-Walczak. [więcej]
Krecik, 08.10.2012 13:31|czytane: 1323 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dziś zabłysną lampy. Dzwońcie w razie awarii
Biuro prasowe kutnowskiego magistratu zareagowało na interwencję pana Czesława z Braci Śniadeckich i  w nawiązaniu do artykułu  "Kutno środek ciemnej Europy. Kto oświeci nasze ulice ?" wyjaśniło zaistniałą sytuację.

Dziś zabłysną lampy. Dzwońcie w razie awarii

W wyniku silnych wiatrów  uszkodzeniu uległy zabezpieczenia na 2 trafostacjach. Skutkiem tego była awaria oświetlenia na kilku głównych ulicach w centrum miasta. Awaria została usunięta w niedzielę 7 października br. Dziś, 8 października br. wieczorem będzie miał miejsce objazd w celu sprawdzenia i usunięcia ewentualnych pozostałych awarii - podaje Biuro Prasowe Urzędu Miasta Kutna.

Miasto Kutno posiada wszystkie niezbędne umowy mające zapewnić sprawne funkcjonowanie oświetlenia ulicznego w mieście.

Mieszkańcy mogą zgłaszać wszelkie awarie pod nr telefonu Straży Miejskiej 986, Wydziału Obsługi Miasta 24 253 12 17 oraz całodobowo pod nr telefonu: 606 605 494, 692 888 144. [więcej]
pismak, 08.10.2012 10:40|czytane: 1328 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Złodzieje paliwa zatrzymani
Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kutnie zatrzymali dwóch sprawców kradzieży paliwa z zaparkowanych pojazdów. 6 października około godziny 22.00 otrzymaliśmy informację, że pojazdem opel vectra poruszają się dwaj mężczyźni, którzy mogą przewozić paliwo pochodzące z kradzieży - mówi st.asp. Paweł Witczak, oficer prasowy KPP Kutno. - Patrol Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego wskazany pojazd zatrzymał w miejscowości Żakowice na terenie gminy Krzyżanów.

W pojeździe znajdowali się dwaj mężczyźni, 30-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego oraz 20-letni mieszkaniec powiatu łęczyckiego. Po sprawdzeniu okazało się, że w bagażniku samochodu znajdują się pojemniki z olejem napędowym. Zatrzymani przyznali się, że paliwo pochodzi z kradzieży z pojazdów ciężarowych man i scania zaparkowanych przy ulicy Łakoszyńskiej w Kutnie, gdzie sprawcy wyłamując zamki z korków zbiorników paliwa ukradli około 190 litrów oleju napędowego. [więcej]
pismak, 08.10.2012 10:39|czytane: 1353 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Relacja: UMKS Kielce uległy kutnowskiej drużynie
Drugie zwycięstwo z rzędu odnieśli koszykarze Jarosława Krysiewicza. Drużyna Akademików rozgromiła na wyjeździe UMKS Kielce 89:65. Spotkanie w Kielcachw sobotę  tylko w pierwszej kwarcie było wyrównane i mogłoby się wydawać, że beniaminek będzie równorzędnym rywalem Akademików.

W pierwszej piątce wyszli na parkiet: Grzegorz Małecki, Jakub Dłuski, Mateusz Szwed, Hubert Mazur i Dawid Bręk. Po celnym trafieniu Hubert Makucha gospodarze otworzyli wynik spotkania. Akademicy nie zamierzali jednak oddać gospodarzom inicjatywy. Po celnych trafieniach Małeckiego, Mazura i Dłuskiego, dali sygnał gospodarzom, kto będzie dyktował warunki na boisku. Beniaminek niesiony dopingiem miejscowej publiczności, próbował walczyć. Kamil Kamecki toczył w pojedynkę walkę z Akademikami. Kamecki w pierwszej kwarcie zdobywa dziesięć punktów i to po jego celnym trafieniu w siódmej minucie gry, wyprowadził ekipę z Kielc na jednopunktowe prowadzenie. Ostatnie słowo w pierwszych dziesięciu minutach należy do Akademików, którzy za sprawą Łukasza Kwiatkowskiego odzyskują prowadzenie. Po dziesięciu minutach prowadzimy 15:14.

Relacja: UMKS Kielce uległy

W drugiej odsłonie AZS zaczyna grać pressingiem na całym boisku, a celne trafienia za linii 6,75 m Piotra Trepki i Szymona Rducha powiększają przewagę Akademików. Po trzech minutach prowadzimy 23:17 i zaczynamy dominować na parkiecie. Trener kielczan czasami na żądanie próbuje wybić z uderzenia AZS. Podopieczni Jarosława Krysiewicza nie zamierzają odpuszczać, grają agresywnie wymuszają wiele strat i przewinień w drużynie gospodarzy. Drugą odsłonę wygrywamy wysoko 27:14 i do przerwy prowadzimy w Kielcach 42:28. [więcej]
pismak, 08.10.2012 10:26|czytane: 1397 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Seniorzy MKS Stali BiS Kutno 15-ty raz zdobyli Puchar Polski
Seniorzy MKS Stali BiS Kutno po raz 15-ty zdobyli również Puchar Polski, a także reprezentowali nasz kraj w Pucharze Europy w słowackiej Trnawie.

W miniony weekend do Miejskiej Górki wybrały się również kutnowskie softballistki, aby rywalizować o Puchar Polski 2012 kobiet w softballu. Trudny turniej, który wymagał od zawodniczek rozegrania aż czterech spotkań w okresie dwóch dni, był okazją do rewanżu za niedawno zakończone rozgrywki o mistrzostwo Polski w ramach Polskiej Ligi Softballu Kobiet. W PLSK najlepszy był Brzeg, przed Kutnem, Warszawą i Kędzierzynem Koźle. W Miejskiej Górce w turnieju o PP panie ze Stali grały „w kratkę”. Wygrane z Demonkami z Miejskiej Górki - 15 : 0, a także z 4 Team Diamonds Warszawa - 11 : 7 (po dogrywce) przeplatane były porażkami z Caperem Kedzierzyn Koźle – 3 : 8 oraz z brzeską Szóstką – 3 : 11. Puchar po raz drugi z rzędu zdobyła drużyna z Brzegu, na drugim miejscu finiszowały Koziołki z Kędzierzyna Koźla a trzecie przypadło paniom z Kutna. Na czwartej pozycji rywalizację w turnieju w Miejskiej Górce zakończyła drużyna z Warszawy, ostatnią była natomiast drużyna gospodyń – czyli TSB Demonki.

Seniorzy MKS Stali BiS Kutno 15-ty raz  zdobyli Puchar Polski
Zdobywca Puchary Polski 2012 i brązowego medalu Mistrzostw Polski 2012.

Stoją od lewej: Gracjan Bielecki, Jakub Kasica Adam Konopek, Robert Matecki, Michał Perliński,  Artur Wojtczak, Kacper Kamiński, Anna Bielecka, Przemysław Kubicki. Klęczą od lewej: Artur Krasiński, Cezary Miklas, Jakub Kolasiński, Jakub Nadolski, MAriusz Grzanowski, Wojciech Kawczyński, Maciej Wróblewski, Piotr Mikołajczyk, Tobiasz Lewandowski, Piotr Cedzyński, Wiadomość jest gotowa do wysłania wraz z następującymi załącznikami


[więcej]
pismak, 08.10.2012 10:04|czytane: 1436 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Kutnowscy baseballiści na fali
 Seniorzy MKS Stal Baseball i Softball Kutno zakończyli wreszcie rozgrywki sezonu 2012. Dla żółto niebieskich z Kutna był to niezwykle trudny rok. Kilku zawodników kutnowskiej drużyny rozjechało się po kraju na studia, ale również i w poszukiwaniu pracy. Zarząd klubu wspólnie z trenerem podjął w tej sytuacji decyzję o znaczącym odmłodzeniu składu pierwszego zespołu.

Było to możliwe mi. dzięki dużej pracy wykonanej w okresie ostatnich kilku lat z zespołem juniorów przez trenera Marcina Smakowskiego. Pokoleniowa zmiana w kutnowskim klubie przebiegła, więc w miarę bezboleśnie,
a rezultat poznaliśmy w minioną sobotę. Również w półfinale mistrzostw kraju „przeciwko” kutnianom „zagrała” burza z wyładowaniami. Wprawdzie Zarząd kutnowskiego klubu odwoływał się do władz PZBall od rezultatu rozstrzygnięć, które miały miejsce na boisku w trakcie tych zawodów, ale bez rezultatu. W tej sytuacji Stalowcy mogli zagrać „jedynie” o brąz MP. W play off o trzecie miejsce w mistrzostwach Polski seniorów gra się do trzech wygranych. W ubiegłym tygodniu, w obiektach Małej Ligi w Kutnie - Stalowcy dwukrotnie pokonali Rybniczan i do pełni szczęścia potrzebne im było jeszcze tylko jedno zwycięstwo, tym razem w Rybniku. Stal Kutno nie bez nadziei udała się, więc na Śląsk walczyć o medal mistrzostw Polski i to zadanie zostało zrealizowane. [więcej]
wandea, 08.10.2012 09:58|czytane: 1375 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Inauguracja sezonu rozgrywek wojewódzkiej ligi chłopców
7 października koszykarze AZS WSGK Kutno U-16 zainaugurowali sezon rozgrywek wojewódzkiej ligi koszykówki chłopców meczem we własnej hali z silną drużyną UKS "M - G SZS" Żychlin. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny gości 57:77. Wyniki w kwartach: 22:14, 11:23, 13:24, 11:16.

Dla Kutna punktowali: Świątek Jakub - 26 Poznański Maciej - 20 Józefecki Michał - 8 Kierzkowski Miłosz - 3 Pawlak [więcej]
pismak, 08.10.2012 09:44|czytane: 1197 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wybuch gazu na Grunwaldzkiej. Kutnowscy strażacy w akcji
W niedzielę o 15.01 pięć zastępów Państwowej Straży Pożarnej Komendy Powiatowej w Kutnie uczestniczyło w akcji zabezpieczenia miejsca zdarzenia po wybuchu gazu w mieszkaniu przy ul. Grunwaldzkiej 8.

Wybuch gazu na Grunwaldzkiej. Kutnowscy strażacy w akcji, ./upload/articles_pakiety/17578/01_obraz.jpg
Wybuch gazu na Grunwaldzkiej. Kutnowscy strażacy w akcji, ./upload/articles_pakiety/17578/03_obraz.jpg
Wybuch gazu na Grunwaldzkiej. Kutnowscy strażacy w akcji, ./upload/articles_pakiety/17578/08_obraz.jpg


W mieszkaniu było bardzo duże stężenie gazu. Doszło do wybuchu, jednak na szczęście nie wybuchła butla. natychmiast po wejściu do mieszkania strażacy otworzyli wszystkie okna, również  te na klatce schodowej. Udzielili pomocy poszkodowanemu mężczyźnie. Druga osoba odmówiła pomocy medycznej  - mówi mł. kpt. Zdzisław Pęgowski, rzecznik PSP Kutno. -Jeden z mężczyn został zabrany do kutnowskiego szpitala z obrażeniami głowy. A my wracamy do pracy. [więcej]
Iron Man, 07.10.2012 15:46|czytane: 3547 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Mini Galeria Sp. z o.o. chce w Kutnie wybudować galerię?
Kolejny inwestor chce w Kutnie wybudować galerię handlową. Niestrudzony czytelnik eKutno.pl i Internauta Marcin Ciesielski informuje, że w sierpniu tego roku ruszyła komercjalizacja Galerii Handlowej Kutno. Budynek zostanie oddany do użytku na początku 2014 roku. Inwestorem przedsięwzięcia jest Mini Galeria Sp. z o.o.

Mini Galeria Sp. z o.o. chce w Kutnie wybudować galerię?, ./upload/articles_pakiety/17575/01_obraz.jpg
Mini Galeria Sp. z o.o. chce w Kutnie wybudować galerię?, ./upload/articles_pakiety/17575/02_obraz.jpg
Mini Galeria Sp. z o.o. chce w Kutnie wybudować galerię?, ./upload/articles_pakiety/17575/03_obraz.jpg


Całkowita powierzchnia trzykondygnacyjnej Galerii Handlowej Kutno wyniesie ok. 23 tys. mkw., z czego ponad 10 tys. mkw. stanowić będzie powierzchnia najmu. na której znajdzie się 50 lokali handlowo-usługowych. Podziemny parking pomieści 183 auta. Galeria położona będzie w ścisłym centrum miasta przy skrzyżowaniu ulicy Grunwaldzkiej oraz Żwirki i Wigury, w bezpośrednim sąsiedztwie dworca PKS i Rynku.

Jak widać to zupełnie inny projekt i inny inwestor niż w przypadku centrum handlowego przy ul. Kościuszki.
Trudno powiedzieć czy jest wiarygodna informacja, czy może zagrywka marketingowa, której rzeczywistym adresatem jest inwestor galerii przy Kościuszki, tym bardziej że w artykule zostało napisane, że komercjalizacja odbywa się od sierpnia, ale żadna informacja o planowanym nowym obiekcie do tej pory nie była dostępna publicznie
-dywaguje Marcin Ciesielski. [więcej]
Iron Man, 07.10.2012 10:57|czytane: 4078 razy|12 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Spotkanie z autorem książki-dynamitu dziennikarzem śledczym Wojciechem Sumlińskim
Kutnowski Dom Kultury zaprasza 23 października o godz. 18.00 na spotkanie z dziennikarzem śledczym Wojciechem Sumlińskim autorem książki„Z mocy bezprawia. Thriller, który napisało życie”. „Książka Wojtka Sumlińskiego, to po prostu dynamit. Jeden z najlepszych i najodważniejszych dziennikarzy śledczych opowiada nam o ukrytych mechanizmach władzy i prawdziwych korzeniach polskiego bogactwa. Cena, jaką za zdobycie tej wiedzy zapłacił, nie pozwala w jego relację wątpić.” Rafał A. Ziemkiewicz

Jak to możliwe, że w wolnej Polsce śledztwo w sprawie ujawnienia wszystkich osób odpowiedzialnych za śmierć błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki trwa od ponad 20 lat i utknęło w martwym punkcie? Jak to się stało, że prezydent Aleksander Kwaśniewski wolał "zaśpiewać i zatańczyć", niż stanąć przed Sejmową Komisją Śledczą? Odpowiedzi na te wszystkie pytania są zawarte w książce "Z mocy bezprawia", dając sugestywny i przekonujący obraz czegoś, czego oficjalnie nie ma, a co od lat podskórnie niszczy naszą Ojczyznę i tych, którzy usiłują to zdemaskować.

Na spotkanie zapraszamy do Centrum Teatru Muzyki i Tańca, (Dom Dochodowy Straży Ogniowej, ul. Teatralna1)
Wstęp wolny.

Wojciech Sumliński (ur. w 1969 r. w Warszawie) – polski dziennikarz śledczy, autor książek reporterskich, absolwent psychologii Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie. Pracował w "Życiu", "Gazecie Polskiej" i "Wprost". Autor licznych reportaży i programów w TVP: "Oblicza prawdy" o dzialalności SB i magazynu śledczego „30 minut". Autor scenariusza filmowego o śmierci ks. Popiełuszki napisanego dla Agencji Filmowej TVP. Obecnie wspołpracuje z Frondą i magazynem śledczym „Focus”, pisze kolejne książki i jest redaktorem naczelnym „Tygodnika Podlaskiego”. Autor książek „Kto naprawdę go zabił?” Warszawa 2005, „Teresa, Trawa, Robot. Największa operacja komunistycznych służb specjalnych” Warszawa 2009, „Z mocy bezprawia. Thriller, który napisało życie” Warszawa 2011. [więcej]
wandea, 07.10.2012 11:51|czytane: 1344 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutno środek ciemnej Europy. Kto oświeci nasze ulice?
Czerwoną żarówkę czyli STOP zapaliła mieszkańcowi Kutna z ulicy Braci Śniadeckich Straż Miejska, informując go, że niestety na kutnowskich ulicach przed dłuższy czas będzie bardzo ciemno bo... podobno miasto  nie zawarło umowy na oświetlenie ulic z PKP Energetyką czy też inną podobną firmą.

Zadzwoniłem w piątek do Straży Miejskiej ponieważ na naszym osiedlu w centrum miasta panują egipskie ciemności. Zapytałem czy awaria potrwa długo - opowiada pan Czesław z ulicy Braci Śniadeckich.- Usłyszałem, że to nie awaria i że jest piątek, że straż przyjmuje moją interwencję, ale że oni przecież światła nie włączają na ulicach. Tylko trzeba w poniedziałek przyjść czy napisać do odpowiedniej osoby w urzędzie i że jest taka specjalna osoba, która się tym zajmuje.

Kutno środek ciemnej Europy. Kto oświeci nasze ulice? , ./upload/articles_pakiety/17574/01_obraz.jpg
Kutno środek ciemnej Europy. Kto oświeci nasze ulice? , ./upload/articles_pakiety/17574/02_obraz.jpg
Kutno środek ciemnej Europy. Kto oświeci nasze ulice? , ./upload/articles_pakiety/17574/03_obraz.jpg


Jednym słowem Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem.

Dziś też zadzwoniłem, bo sytuacja się nie zmieniła. Usłyszałem to samo, że odpowiednie osoby zajmą się tematem. Pan strażnik nastepnie sam zadzownił do mnie z telefonu komórkowego i powiedział, że nie ma kontynuacji umowy z firmą, która zapewnia w Kutnie oświetlenie i stąd problemy - dodaje pan Czesław.

A tymczasem kutnowskie ulice i osiedla wyglądają tak. Sprawdziliśmy jak jest również w innych częściach miasta.  Zaczekamy zatem do poniedziałku, kiedy to zapewne Jacek Boczkaja zastępca prezydenta, który wielokrotonie udzielał nam informacji w sprawie awarii oświetlenia w Kutnie poda mieszkańcom powody "zaćmienia" w mieście. [więcej]
pismak, 06.10.2012 21:32|czytane: 2159 razy|12 komentarzy|komentuj|czytaj cały
MKS Kutno wygrywa z Omegą Kleszczów - relacja
Pierwszy kwadrans upłynął obu zespołom na badaniu przeciwnika. Gra toczyła się dziś na stadionie miejskim w Kutnie dość niemrawo, mało było składnych akcji i nie padł ani jeden strzał. W tym czasie lekką przewagę miał zespół gości. Sytuacja odmieniła się jednak w 17. minucie.

Wtedy bowiem zespół MKS-u oddał pierwszy strzał, który od razu przyniósł im prowadzenie. Piłkę w środku pola przejął Kiwała, podał na lewą stronę do Dzięgielewskiego, a ten pewnym strzałem obok bramkarza zdobył pierwszego gola. Po objęciu prowadzenia gospodarze zyskali sporą przewagę.

MKS Kutno wygrywa z Omegą Kleszczów - relacja, ./upload/articles_pakiety/17576/01_obraz.jpg
MKS Kutno wygrywa z Omegą Kleszczów - relacja, ./upload/articles_pakiety/17576/07_obraz.jpg
MKS Kutno wygrywa z Omegą Kleszczów - relacja, ./upload/articles_pakiety/17576/24_obraz.jpg


Już 2 minuty później mogło być 2:0 po bardzo podobnej akcji: przejęcie na środku boiska, podanie tym razem na prawą stronę i sytuacja sam na sam. Jednak z tej sytuacji bramkarz gości wyszedł zwycięsko, nogą wybijając piłkę na rzut rożny. Dopiero w 27 minucie kleszczowianie oddali pierwszy strzał, w dodatku niecelny.

Za próbę zagrożenia bramce MKS-u zostali szybko skarceni. Już minutę później Dzięgielewski odebrał wślizgiem piłkę na połowie przeciwnika, wpadł na pełnej szybkości w pole karne i przytomnie wyłożył piłkę stojącemu na 11. metrze Lewickiemu. Ten nie zmarnował wyśmienitej okazji i mocnym strzałem w krótki róg pokonał bramkarza Omegi. [więcej]
redaktor, 06.10.2012 21:25|czytane: 1558 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Zmiana warty. Powiatowa Rada Zatrudnienia zakończyła kadencję
28 września odbyło się ostatnie posiedzenie Powiatowej Rady Zatrudnienia wybranej na kadencję 2008 – 2012. Powiatowa Rada Zatrudnienia jest organem opiniodawczo – doradczym Starosty Kutnowskiego w sprawach polityki rynku pracy.

Członkami Powiatowej Rady Zatrudnienia byli przedstawiciele samorządu powiatowego, samorządów gminnych, pracodawców, organizacji pozarządowych: Konrad Kłopotowski, wicestarosta, Władysław Janik Urząd Miasta Kutna, Grzegorz Ambroziak Burmistrz Żychlina Tadeusz Kaczmarek Wójt  Gminy Strzelce, Tomasz Jakubowski wójt Gminy Krzyżanów Sławomir Kępisty Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego Jarosław Olkiewicz Olkbud Spółka Jawna, Tadeusz Czerwiński NSZZ „Solidarność” Dariusz Puchała Forum Związków Zawodowych, Maria Przytulska Wojewódzka Rada OPZZ w Łodź, Ryszard Majtczak Kutnowski Komitet Obrony Bezrobotnych,  Jakub Krygier wiceburmistrz Krośniewice.

Starosta Mirosława Gal -Grabowska podziękowała członkom Rady za współpracę, wkład i zaangażowanie w rozwój powiatu kutnowskiego. Przedstawiciele Rady zauważyli pozytywne zmiany w działaniach Powiatowego Urzędu Pracy w Kutnie w ostatnim roku tj. starania o środki Funduszu Pracy, efektywne ich wykorzystanie oraz prawidłową pracę Urzędu.

Członków Powiatowej Rady Zatrudnienia powołuje starosta [więcej]
wandea, 06.10.2012 19:43|czytane: 1585 razy|12 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nie damy się! Kutnowskie pielęgniarki ze związków zawodowych w Warszawie
Protest związków zawodowych w Polsce rozpoczął przemarszem wszystkich licznie zgromadzonych uczestników spod Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Na naszych łamach pisaliśmy już o marszu Obudź się Polsko, dzię kutnowskie pielęgiarnki zdają relację z protestu przeciw lekceważeniu ochrony zdrowia w Polsce i zdrowia milionów Polaków.

Rozpoczęliśmy o 12:00, tak jak było to zaplanowane. Ulicami Warszawy maszerowaliśmy pod Urząd Rady Ministrów, gdzie odbyła się pikieta. Kordony Policji stanowiły obstawę w obawie, że z gołymi rękami ruszymy w miasto lub porwiemy się na Radę Ministrów i Premiera… - mówi Anna Barnowska, szefowa Związku Pielęgniarek i Położonych. - Mimo skandowania przez polskie pielęgniarki i położne, wystąpień delegacji zagranicznych z Belgii, Francji, Grecji, Niemiec oraz wystąpień polityków, którzy starają się pokazywać w takich momentach, Zarząd Krajowy Ogólnopolskiego Związku zawodowego Pielęgniarek i Położnych wraz z delegatami krajów Unii Europejskiej został przyjęty niemal w progu.

Nie pierwszy i nie ostatni raz drogie panie polskie władze was lekceważą, ale to może się skończyć na szczęście dość szybko, bo wy się nie dacie.

Nie damy się! Kutnowskie pielęgniarki ze związków zawodowych w Warszawie, ./upload/articles_pakiety/17572/01_obraz.jpg
Nie damy się! Kutnowskie pielęgniarki ze związków zawodowych w Warszawie, ./upload/articles_pakiety/17572/07_obraz.jpg
Nie damy się! Kutnowskie pielęgniarki ze związków zawodowych w Warszawie, ./upload/articles_pakiety/17572/03_obraz.jpg


Nie oddano szacunku tym, którzy czekali na zewnątrz. Nie było zainteresowania problemami ochrony zdrowia. Przecież my, jako pielęgniarki i położne z całego kraju nie pojechałyśmy tam walczyć tylko o swoje zatrudnienie, czy wynagrodzenie. Pojechałyśmy protestować przeciwko złej polityce prowadzonej przez Rząd w zakresie ochrony zdrowia- dodaje Baranowska. - Ci, którzy mieli okazję sprawdzić, jak funkcjonuje nasz system doskonale wiedzą, że zdrowie  w naszym kraju jest towarem mniej lub bardziej opłacalnym, a procedury leczenia wyceniane przez urzędników. To pielęgniarki i położne w cały kraju  są dotknięte codziennością nieudolnego systemu, mają świadomość idących za tym zagrożeń dla pacjentów, jak i dla nich samych. Lawinowe redukcje etatów, zmniejszone obsady personelu niosą zagrożenie dla nas wszystkich.

Do protestu przyłączyły się inne grupy zawodowe, m.in. ratownicy, rehabilitanci i laboranci. Byli przedstawiciele Forum Związków  Zawodowych i górnicy. Nie pomógł ten protest, nie pomogło symboliczne Białe Miasteczko, nie pomogła rzesza ponad 5000 biorących udział w proteście. Stąd Zarząd Krajowy Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych zapowiedział powrót na wiosnę w przyszłym roku. Nie poddamy się - skandowały pielęgniarki, skandowali związkowcy, skandowali POLACY! [więcej]
pismak, 06.10.2012 18:54|czytane: 1850 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W środku Polski. Pijackie pomyłki przy grillu. Szpikulec w szyi
Ciosy zadane szpikulcem do grilla mogły okazać się śmiertelne. Policjanci w Piątku zatrzymali 33-latka podejrzanego o usiłowanie zabójstwa kompana od kieliszka. Prokurator wystąpił z wnioskiem  o tymczasowe aresztowanie.

4 września około 9.00 właściciel jednego z gospodarstw w Piątku zanosząc śniadanie pracownikowi, który mieszkał na terenie jego posesji zastał go z krwawiącymi ranami kłutymi szyi. Po ujawnieniu tego faktu z przyległych  pomieszczeń uciekł 33-latek, który też czasem pomagał właścicielowi w różnych pracach.

Ranny 58-latek z zagrożeniem życia trafił do łódzkiego szpitala gdzie udzielono mu pomocy medycznej. Krótko po zgłoszeniu, na jednej z ulic Piątku  policjanci zauważyli poszukiwanego 33-latka. [więcej]
pismak, 06.10.2012 18:25|czytane: 1771 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Aktualizacja: AZS WSGK POLFARMEX KUTNO wygrywa w Kielcach 89:65 !!!
W Kielcach AZS WSGK Polfarmex Kutno po pierwszej połowie prowadzi 42:28 z beniaminkiem UMKS Kielce.  Wkrótce kolejne informacje z Kielc.

Po trzeciej kwarcie Akademicy prowadzą już 71:41!!!

Spotkanie w Kielcach zakończone, zespół z Kutna wyrał z UMKS Kielce 89:65. Gratulujemy! 

Niebawem pełna relacja z meczu.
[więcej]
redaktor, 06.10.2012 19:11|czytane: 1256 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Reminiscencje: Wojska nie da się nie kochać. Stowarzyszenie Clonovia w Lipcach Reymontowskich
W ostatnią niedzielę września w Muzeum Czynu Zbrojnego w Lipcach Reymontowskich zebrała się duża grupa tych, co wojsko pokochali  i tych, którzy chcieli się do niego przekonać.  Obecni byli zarówno mieszkańcy powiatu kutnowskiego, jak i powiatu skierniewickiego i łowickiego. Powitanie gości przygotowała  prezes Stowarzyszenia Clonovia Anna Baranowska.

Reminiscencje: Wojska nie da się nie kochać. Stowarzyszenie Clonovia w Lipcach Reymontowskich, ./upload/articles_pakiety/17569/01_obraz.jpg
Reminiscencje: Wojska nie da się nie kochać. Stowarzyszenie Clonovia w Lipcach Reymontowskich, ./upload/articles_pakiety/17569/02_obraz.jpg
Reminiscencje: Wojska nie da się nie kochać. Stowarzyszenie Clonovia w Lipcach Reymontowskich, ./upload/articles_pakiety/17569/03_obraz.jpg


Do Lipiec Reymontowskich przybyli: Tadeusz Woźniak, poseł na Sejm RP, Jerzy Piątek   Prezes Społecznego Komitetu Budowy Pomnika 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty im. ks. Józefa Poniatowskiego, Marek Drabik przedstawiciel 17 Pułku Ułanów Wielkopolskich, Ratownicy z OSP Dąbrowszczak z Kutna oraz Jednostka Strzelecka ze Związku Strzeleckiego  „Strzelec” z OSW w Godzianowie pod dowództwem Zbigniewa Dzika.

Gości pozostałych powiatów przywitał płk. rez. Jerzy Murgrabia, kustosz Muzeum Czynu Zbrojnego. Przybyli m.in. Wicestarosta Skierniewicki Jan Białek - oficer rezerwy WP, Wojskową Komendę Uzupełnień w Skierniewicach reprezentowało dwóch oficerów, w tym Szef Wydziału WKU Skierniewice – mjr Jan Kawczyński oraz kpt. Marek Fuks, Przewodnicząca Rady Gminy Lipce Reymontowskie – Danuta Łaska, Stowarzyszenie Tradycji 26 Skierniewickiej Dywizji Piechoty, Grupa Rekonstrukcji Historycznej 18 p.p., Stowarzyszenie „Społeczny Komitet  dla Upamiętnienia Bitwy 26 Dywizji Piechoty w 1939 roku”, Prezesa Związku Żołnierzy Wojska Polskiego Oddziału Terenowego      w Skierniewicach – ppłk. mgr inż. rez. Czesława Hebdę i pozostałych gości. [więcej]
redaktor, 06.10.2012 17:55|czytane: 1545 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Aktualizacja: MKS Kutno - Omega Kleszczów 3:1. Nasi piłkarze górą, tak trzymać!
Na stadionie miejskim w Kutnie rozgrywany jest mecz MKS Kutno - Omega Kleszczów dziesiątej kolejki III ligi . Po pierwszej połowie kutnowscy piłkarze strzelili 3 gole, natomiast bramkarz MKS wpuścił tylko jedną bramkę. I tak też pozostało do końca meczu na kutnowskim stadionie.  Gratulujemy piłkarzom wygranej.

Dla MKS Kutno gole strzelili: Dawid Dzięgielweski (17') i Szymon Lewicki (28', 31'), gola dla Omegi zdobył Hubert Górski (37').

Wkrótce relacja i galeria zdjęć.

 Aktualizacja: MKS Kutno - Omega Kleszczów 3:1. Nasi piłkarze górą, tak trzymać!, ./upload/articles_pakiety/17570/01_obraz.jpg
 Aktualizacja: MKS Kutno - Omega Kleszczów 3:1. Nasi piłkarze górą, tak trzymać!, ./upload/articles_pakiety/17570/02_obraz.jpg


W ligowej tabeli Omega Kleszczów zajmuje czwarte miejsce, a MKS Kutno ósme. Do boju Kutno! [więcej]
redaktor, 06.10.2012 17:06|czytane: 1387 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Pierwszaki ślubowały w Szkole Podstawowej Fundacji Elementarz w Jankowicach
5 października w szeregi uczniów Szkoły Podstawowej Fundacji Elementarz z Oddziałem Przedszkolnym w Jankowicach oficjalnie weszli pierwszoklasiści. Odbyło się uroczyste ślubowanie i zaprzysiężenie nowych uczniów, którzy zaprezentowali program artystyczny.

Pierwszaki ślubowały w Szkole Podstawowej Fundacji Elementarz w Jankowicach, ./upload/articles_pakiety/17568/01_obraz.jpg
Pierwszaki ślubowały w Szkole Podstawowej Fundacji Elementarz w Jankowicach, ./upload/articles_pakiety/17568/02_obraz.jpg
Pierwszaki ślubowały w Szkole Podstawowej Fundacji Elementarz w Jankowicach, ./upload/articles_pakiety/17568/03_obraz.jpg


Wszystko w odświętnej oprawie z znamienitymi gośćmi: Prezydentem Fundacji Ekologicznej „Wychowanie i Sztuka Elementarz” Andrzejem Jabłońskim, Prezesem Banku Spółdzielczego Stanisławem Łopatowskim. radnym Tomaszem Walczewskim, Małgorzatą Łuczak i Sołtysami z zaprzyjaźnionych sołectw. Uczniowie otrzymali drobne upominki od zaproszonych gości a po oficjalnej części dzieci, nauczyciele i goście udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców. [więcej]
pismak, 06.10.2012 12:35|czytane: 1800 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: Grabskiemu stuknęła osiemdziesiątka
Osiemdziesiątka stuknęła „Grabskiemu”. Sejmowa prawnuczka patrona szykuje się na setkę, a biskup-poeta zwalnia od postu na jubileusz szkoły.

Aż czterech celebransów towarzyszyło księdzu biskupowi Józefowi Zawitkowskiemu w sprawowaniu dzisiejszej porannej Mszy św. w intencji uczniów, nauczycieli i absolwentów Zespołu Szkół nr 3 im. Władysława Grabskiego w Kutnie. Nabożeństwo rozpoczęło uroczystości z okazji 80-lecia szkoły.

Pod patronatem eKutno.pl: Grabskiemu stuknęła osiemdziesiątka , ./upload/articles_pakiety/17567/01_obraz.jpg
Pod patronatem eKutno.pl: Grabskiemu stuknęła osiemdziesiątka , ./upload/articles_pakiety/17567/33_obraz.jpg
Pod patronatem eKutno.pl: Grabskiemu stuknęła osiemdziesiątka , ./upload/articles_pakiety/17567/12_obraz.jpg


Kazanie wygłoszone przez diecezjalnego biskupa pomocniczego jak zwykle poruszało i nie pozwalało pozostać wobec niego obojętnym. Charakterystyczny dla ks. bp Józefa Zawitkowskiego ogromny ładunek emocjonalny jak zwykle podbudowany był poetyckimi i biblijnymi odwołaniami, przez które autor płynnie skakał łącząc wątki, których nikt inny by nie śmiał połączyć. Rzadko u kogo taki eklektyzm jest zaletą, a nie wadą. Tutaj spajał wszystko, co od zawsze ważne jest dla gościa z Łowicza: patriotyzm, ciepło, rodzinę, tradycję, troskę o przyszłe pokolenia i głęboką pobożność.

– Nauczyciel to takie dziwne stworzenie. Poprawia błędy innych, ale sam się nie myli – żartował w kazaniu, ale nie zapominał o delikatnej presji w służbie pożądanej przez niego religijności: – Lekcje i wykłady jego zapomnę, ale nie zapomnę, gdy szedł do komunii świętej na 80-lecie szkoły.
Spontaniczne komentarze wypełniały całą mszę, budując materiał na następne kazanie. Podarowany mu bochen chleba posłużył za przypomnienie ubogiego życia na wsi, z której pochodzi. Nieprzypadkowo kutnowski dziennikarz, śp. Krzysztof Michalski, określił przed laty Zawitkowskiego największym lirykiem polskiego Kościoła, lecz chwytające za serce homilie to nie cała tajemnica sympatii, którą wierni go obdarzają. Najbardziej docenia się bowiem tych, którzy potrafią zarówno wymagać, jak i dawać trochę luzu. Na koniec mszy wierni usłyszeli o dyspensie od piątkowego postu udzielonej przez księdza biskupa. [więcej]
motylewski, 06.10.2012 12:26|czytane: 3796 razy|28 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Drugie Kutnowskie Dni Fantastyki
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie już od przyszłego czwartku zaprasza na Kutnowskie Dni Fantastyki. Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia. A w programie spotkania z autorami, koncert, warsztaty malarskie, pokaz... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]
RINTAL Polska poszykuje samodzielnych monterów schodów Producent schodów, Rintal Polska Sp. z o.o. poszukuje samodzielnych monterów schodów.rnrnZakres działalności:rn- montaż schodów samonośnych oraz obić na schody betonowernrnWymagania:rn- włas... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę AVENSIS I lub II tel.725-361-836 Kupie Toyote AVENSIS I lub II COROLLE YARIS MERCEDESA SPRINTERA 124 190 W210 oraz Maszyny Rolnicze Ursus Zetor Wladymirec Przyczepy Kombajny tel. 725.361.836 cala Polska atrakcyjne ceny szybki odbiór... [czytaj więcej]
Przeprowadzki Usługi transportowe Oferujemy usługi transportowe przeprowadzki przewozy mebli, AGD i RTV rzawsze aktualne również w weekendy 24h tel. 725-361-836... [czytaj więcej]
WYnajme kawalerke Wynajme kawalerke 20^2. Od lipca w centrum Kutna. Umeblowana. Koszt najmu 650zl... [czytaj więcej]
Pożyczka na oświadczenie. Kredyt na dowód Pożyczka na oświadczenie. Kredyt na dowód. Tylko 94zł miesięcznie za pożyczone 1000zł. Aby otrzymać pożyczkę potrzebujesz: - dowód osobisty - konto bankowe - źródło dochodu ... [czytaj więcej]
PRACA HOLANDIA rzeźnik lub ubojowiec PRACA HOLANDIA rzeźnik lub ubojowiec Od osoby szukającej pracy oczekuje się przede wszystkim doświadczenia na podobnym stanowisku Ze strony pracodawcy oferujemy pracę jednozmianową od 5.30... [czytaj więcej]
Mów po niemiecku – indywidualnie dla dorosłych online Wybierasz się do pracy albo pracujesz w za granicę? Nie masz rnczasu ani możliwości, żeby chodzić na kursy stacjonarne lub integracyjne? rnrnChcę zaproponować Ci skuteczną i łatwą naukę ni... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Błażej Okręglewicz:
2 minut temu
Nie pozostaje nic innego jak tylko pogratulować.
Hortensjusz Oleksiuk:
2
 · 
10 minut temu
Popieram Cię Krzysztofie w 1000%, chylę czoła i pozdrawiam....
Hortensjusz Oleksiuk:
2
 · 
14 minut temu
W kutnowskim Chwastostanie wszystko jest możliwe! Nieprawdaż?
Hortensjusz Oleksiuk:
19 minut temu
###"R" Taaaak! Wszystko jasne? Jurandzie! A kto ukradł komentarz, który znajdował się powyżej i był w swojej formie podobny do poniższego tylko zamiast dziwnie zamontowanego napisu PTO"R" był napis eKutno? Gdyby nie te awruki i złodzieje to Ziemia Kutnowska by była o wiele razy piękniejsza, ładniejsza, mądrzejsza, światlejsza i czystsza. Robert! Bardzo pięknie to wszystko ująłeś. Tak trzymaj! Pozdrawiam. Trzymajta sie chłopy mocno. W kupie! Uważajta na awruki, złodziei, głąbów i świrów. Do zobaczenia w szeregach Kutnowskiej Armii Nadziei "Prawda i Śmiech". NIECH ŻYWI NIE TRACĄ NADZIEI... ~agent 3D - Agencja MRPiH "podkówka". Generalny Koordynator akcji tworzenia KAN "PiŚ".
Jonatan Błus:
27 minut temu
Szanowny Panie Zygfrydzie obraźliwy wpis jest gdzieś poniżej ale doceniam pana dobrą wolę i po pana wpisie uważam sprawę za niebyłą. Pozdrawiam serdecznie.
Zygfryd Iwański:
59 minut temu
Drogi Zygmuncie Skinder! Może w czymś Ci pomóc? Kto i czym Cię obrażał bez uzasadnienia? Może jesteś na jakimś punkcie niewygimnastykowany i niewyuczony? Bohaterski praojciec na pewno bez uzasadnienia by Cię nie obrażał. ~Towarzystwo Pomocy Wzajemnej i Reasekuracji.
Jan Hryncewicz:
1 godzin temu
Grzegorz to ty wprowadzasz ludzi w błąd pisząc ,że błąd jest w tytule, nie wszyscy sa kumaci, zrozumiałaś?
Arkadiusz Paś:
2
 · 
1 godzin temu
Oni wszyscy chcą dotrwać do końca kadencji i tyle w temacie.
Zdzisław Zmurka:
1 godzin temu
Ale pewnie firma pośrednicząca to agencja pracy tymczasowej, która na takiego pracownika dostaje ze 3000 netto.
Krzysztof Stuart:
2
 · 
1 godzin temu
...przepraszam, miało być OSŁABIAJĄCY partię!
Krzysztof Stuart:
2
 · 
1 godzin temu
Uważam że p. Kłopotowski szkodzi partii, miastu i mieszkańcom Kutna. Sianie takiej demagogii nie przekona nikogo. Ten obecny skład kutnowskiego PiS nie ma według mnie szans na to aby wejść do samorządu w najbliższych wyborach. Ponadto obiecuję państwu, że prawdziwa Prawica w Kutnie nie spocznie dopóki ten pan i inni szkodnicy, osłaniający partię w niej pozostaną.
Zygfryd Iwański:
1 godzin temu
Taka odpowiedź: Wszyscy złoczyńcy, władza, lenie, marnotrawcy, awruki i złodzieje chcieliby, aby praniem wszystkich brudów zajęli się PTO"R" i eKutno. Tak widzę, słyszę i czuję. ~uczeń normalnego liceum nieakademickiego.
Grzegorz Korb:
2 godzin temu
To raczej ty nie załapaleś drwiny z tzw wolnych etatów w tym powiecie, chyba że jesteś romantykiem który uważa że ten wakat zostanie obsadzony w wyniku rzetelnego konkursu w którym wygra najlepszy. O co zakład że gdy już poznamy wynik konkursu to dziwnym zbiegiem okoliczności okaże się ze zwycięzca jednak już z obecną władzą był związany?
Beniamin Estko:
3 godzin temu
Mój sąasiad pracuje w Fresenius Kabi w Kutnie trzeci rok przez Firme pośredniczą zarobki jego to minimalnie powyżej 1500 netto.
Anioł Kotdras:
3
 · 
3 godzin temu
Jak to jest możliwe, że Debich odwołany przez wojewodę z funkcji starosty, co potwierdziły wyroki dwóch sądów nadal jest starostą. To jakaś paranoja. To kpina z wymiaru sprawiedliwości to kpina z mieszkańców miasta. Gdyby miał trochę honoru to sam by odszedł, ale u niego honor? Tylko micha liczy się. przecież drugi raz sie już nie załapie.
Honorata Solarz:
2
 · 
4 godzin temu
A kto w tym referacie jest kierownikiem i czy ma wykształcenie przydatne w tej pracy czy może jest np europeistą, humanistą ,biologiem ,czy ma wykształcenie tożsame bo tak też używane jest w ogłaszanych konkursach? Ktoś wie?
Blanka Barszczowski:
4 godzin temu
No właśnie co na to sanepid i jakieś inne instytucje od śrrodowiska? A gdzie policja? Czy zawiadomiona ociąga się z przyjechaniem?
Roberta Bychow:
4 godzin temu
Czym ci zaimponował?
Patryk Boniuko:
4 godzin temu
Prędzej już ogrodnik niż biolog.
Patryk Boniuko:
4
 · 
4 godzin temu
Bo oni myślą że wszyscy są idiotami ,a tak nie jest.Najciekawsze artykuły
 ·  14
3 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  187
3 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  72
4 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  18
4 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
9 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
9 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
10 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
13 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
14 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
14 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
15 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
16 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
16 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
18 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
18 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
18 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
18 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
18 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
19 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
19 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
19 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
19 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
21 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
25 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
26 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności