eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 25.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Przewodniczący rady powiatu z gospodarczą wizytą w Rosji
Od 27 do 29 września delegacja samorządowo-bisnesowa z powiatu  kutnowskiego przebywała w partnerskim Rejonie Kołomeńskim pod Moskwą.  Strona rosyjska wystosowała zaproszenie w związku z Forum Inwestycyjnym Rejonu Kołomeńskiego. Przypomnijmy, że umowa o współpracy Rejonu Kołomeńskiego z Powiatem Kutnowskim została zawarta we wrześniu 2004 roku.

Powiat Kutnowski reprezentował Rafał Jóźwiak, przewodniczący Rady Powiatu w Kutnie. Stronę biznesową reprezentowali natomiast przedstawiciele Spółki Hodowla Roślin STRZELCE Sp. z o.o. Grupa IHAR.

Przewodniczący rady powiatu z gospodarczą wizytą w Rosji

Jóźwiak zaprezentował walory powiatu kutnowskiego licznie zgromadzonym uczestnikom Forum, uwzględniając poszczególne gałęzie gospodarki, zaś Wanda Orłowska-Job – kierownik Działu Hodowli Roślin HR STRZELCE Sp. z o.o. przedstawiła multimedialną charakterystykę spółki HR Strzelce. Omówiła też ofertę firmy i możliwości współpracy gospodarczej z rosyjskimi producentami rolnymi. Zainteresowani częścią rolną Forum otrzymali też materiały reklamowe spółki. [więcej]
pismak, 27.09.2012 07:58|czytane: 1477 razy|15 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Obudź się Polsko - skandowałem w Warszawie razem z innymi
Między Placem Trzeh Krzyży a Placem Zamkowym w Warszawie 29 września br. około dwustu tysięcy Polaków demonstrowało pod hasłem „Obudź się Polsko!”. Cieszę się, że mogłem tam być. Bo podobnie jak uczestnicy tego wydarzenia źle oceniam brak kompetencji i butę rządących obecnie Polską. Źle oceniam zbliżone do totalitarnych praktyki propagandowe, metody wykluczenia całych grup społecznych.

Nie podoba mi się Polska budowana wokół haseł egoizmu materialnego i grupowego. Mam prawie pięćdziesiąt lat i brałem udział w demonstracjach podczas stanu wojennego. Paradoksalnie wówczas było łatwiej. Istniała co prawda przemoc ze strony sił porządkowych i nieznośna Urbanowska propaganda, ale większość społeczeństwa tej przemocy i propagandzie nie ulegała. Poza tym strona rządowa jednoznacznie była traktowana jako agenda Moskwy. Dzisiaj Polacy są o wiele bardziej podzieleni, a pozory demokracji i pluralizmu mediów bardzo wielu bierze za dobrą monetę. Tak czy inaczej, kiedy robotnicy, nauczyciele, studenci ze wszystkich stron naszego kraju: skandowali: „Tu jest Polska”, czy podczas przechodzenia obok Pałacu Prezydenckiego: „Lech Kaczyński pamiętamy” poczułem to, co czułem trzydzieści lat temu, że być może idea Polski solidarnej, a nie sprowadzonej do pogoni za pieniądzem i władzą wciąż żyje. Wśród największych grup organizujących wrześniowe wydarzenie byli Ruch Solidarni 2010, NSZZ Solidarność,  Rodzina Radia Maryja, Prawo i Sprawiedliwość, Solidarna Polska.

Obudź się Polsko - skandowałem w Warszawie razem z innymi, ./upload/articles_pakiety/17535/05_obraz.jpg
Obudź się Polsko - skandowałem w Warszawie razem z innymi, ./upload/articles_pakiety/17535/02_obraz.jpg
Obudź się Polsko - skandowałem w Warszawie razem z innymi, ./upload/articles_pakiety/17535/03_obraz.jpg


Wśród uczestników byli i tacy jak ja – niezrzeszeni, ale wciąż nie tracący nadziei, że Polska może  być inna. Nie podzielona na coraz mniej rozumiejące elity finansowe, polityczne i medialne i borykającą się z rosnącymi problemami socjalnymi i głodem elementarnych wartości w życiu publicznym większość. Mijałem towarzyszącego pochodowi Rafała Ziemkiewicza, którego od razu obległa demonstrująca młodzież. Bo też oprócz osób starszych, wielu wśród uczestników było ludzi  młodych. To napawa nadzieją. W grupach solidarnościowych dominowali przedstawiciele średniego pokolenia. Białystok i Bytom, gdzieś dalej Sierpc – szedłem w pobliżu tych grup. Czytałem napisy na transparentach. napisy nierzadko pełne goryczy. Zgodnie z poetyką transparentu, przerysowane, ale celne, jak choćby te: „PO + PSL = PZPR” czy „Dość Dworackiej Telewizji”. Pretekstem do zgromadzenia była odmowa miejsca na multipleksie dla Telewizji Trwam, interpretowana, słusznie, jako ograniczanie wolności słowa w Polsce. Jednak przemawiający i skandujący podkreślali wszystkie ważniejsze problemy dnia obecnego. Kontestowano przede wszystkim podniesienie wieku emerytalnego, wbrew stanowisku 2 milionów osób, które złożyły swe podpisy pod petycją „Solidarności” i zapewne kolejnych milionów, które podpisów nie złożyły, ale z tą arbitralną decyzją rządu się nie zgadzają. [więcej]
redaktor, 02.10.2012 15:17|czytane: 2469 razy|23 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: Jubileusz 80-lecia Zespołu Szkół nr 3 im. Władysława Grabskiego. Historia szkoły cz. 1
Historia Zespołu Szkół nr 3 im. Władysława Grabskiego w Kutnie część 1 (1932-1990). Opracował Robert Wilczyński.

Obecny Zespół Szkół Nr 3 im. Władysława Grabskiego jest szkołą z wieloletnią tradycją. Jej  początki sięgają 1932 roku, kiedy to założona została przez Centralny Związek Detalicznego Kupiectwa Chrześcijańskiego „Prywatna 4-klasowa Koedukacyjna Szkoła Handlowa Centralnego Związku Detalicznego Kupiectwa Chrześcijańskiego RP Oddział w Kutnie”.

Pierwszym dyrektorem był Henryk Miksa, absolwent Wyższej Szkoły Handlowej w Warszawie. Przybył do Kutna wraz ze swoim bratem Franciszkiem Miksą (nauczycielem stenografii, maszynopisania i przedmiotów handlowych) z Żychlina, gdzie do czerwca 1932 r. pełnił funkcję dyrektora Trzyklasowej Koedukacyjnej Szkoły Handlowej.
W pierwszym roku istnienia szkoły wynajęto sale lekcyjne w domu Antoniego Zdziubanego przy ulicy Bema 8 (wg obecnej numeracji 24). W roku szkolnym 1932/33 szkołę przeniesiono do budynku przy ul. Lelewela 8, w którym funkcjonowała do początku lat siedemdziesiątych XX wieku. Klasy urządzono w pokojach mieszkalnych, a zajęcia wychowania fizycznego odbywały się w Gimnazjum im. Jana Henryka Dąbrowskiego. Oddziały liczyły od 30 do 40 uczniów.

Przedwojenna „Handlówka” tworzyła swoją tradycję: z okazji świąt państwowych i innych uroczystości odbywały się występy chóru prowadzonego przez profesora Franciszka Miksę, akademie oraz występy teatralne. Szczególnie uroczyście obchodzono „Dzień Spółdzielczości”. Sprawnie działała Spółdzielnia Uczniowska. Istniały też zespoły sportowe siatkarzy i siatkarek, koszykarzy, tenisa stołowego  oraz  sekcja lekkoatletyczna. [więcej]
redaktor, 02.10.2012 10:34|czytane: 1523 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Potrzebni wolontariusze Szlachetnej Paczki w Kutnie
[więcej]
wandea, 02.10.2012 10:14|czytane: 1743 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
III Powiatowy Konkurs Recytatorski poświęcony twórcom pochodzącym z Kutna
Do 22 października recytatorzy ze szkół powiatu kutnowskiego mogą zgłaszać swój udział w III Powiatowym Konkursie Recytatorskim poświęconym twórcom pochodzącym z regionu kutnowskiego pn. „Jak się zaczyna miasto?”

30 października od godz.10.00 w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbędą się przesłuchania konkursowe.
Wykonawcy ze szkół ponadgimnazjalnych mogą reprezentować tylko jedną instytucję (np. szkołę, ośrodek kultury, klub, bibliotekę itp). Zgłoszenie odbywa się poprzez złożenie KARTY UCZESTNIKA do 22 października. Karty najlepiej przesyłać drogą mailową bądź złożyć osobiście w sekretariacie CTMiT lub przesłać faksem.

W konkursie mogą być prezentowane utwory autorów związanych z Kutnem, min.: Szalom Asz, Grażyna Baranowska, Szczepan Chróścik, Celina Dangel Fijałkowska, Artur Fryz, Czesława Politańska, Monika Szurzec, Małgorzata Szymańska (Chelidone). [więcej]
redaktor, 02.10.2012 10:13|czytane: 1282 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Fotorelacja z Lemon Festiwal
W piątek i sobotę na dziedzińcu Łowickiego Ośrodka Kultury odbył się Lemon Festival 2012. Wśród publiczności był Marcin Wójkowski z Kutna, który przygotował dla Was fotoreportaż z imprezy.

Fotorelacja z Lemon Festiwal, ./upload/articles_pakiety/17525/01_obraz.jpg
Fotorelacja z Lemon Festiwal, ./upload/articles_pakiety/17525/02_obraz.jpg
Fotorelacja z Lemon Festiwal, ./upload/articles_pakiety/17525/03_obraz.jpg


Na festiwlu zagrali Chemia, Coma, Jelonek, Kaatakilla, Luxtorpeda, Poparzeni Kawą Trzy. Koncert był bardzo udany, publika dopisała. Przy profesjonalnej scenie z zapleczem gastronomicznym zebrało się naprawdę dużo ludzi, których przyciągnął atrakcyjny program festiwalu  - mówi Marcin Wójkowski. -  Duży plus dla organizatorów, bo widać było dopracowanie imprezy.

Lemon Festival to impreza o charakterze rockowym ale nie ograniczająca się tylko do samego rocka. Na fescie będziemy zapraszali najlepszych artystów łączących często kilka stylów, a na koniec Live Actów zawsze będziemy prezentować najciekawszych DJ-ów z Polski i zagranicy którzy swoje fascynacje muzyczne czerpali z rocka czy nawet metalu - mówią organizatorzy. - Edycja 2013 będzie już wielkoformatowym festiwalem odbywającym się na łowickich błoniach na który zaprosimy oprócz polskich artystów również tych największych z zagranicy! [więcej]
redaktor, 02.10.2012 09:02|czytane: 1326 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zapraszamy na Dzień dla Zdrowia w Ostrowach[więcej]
redaktor, 02.10.2012 09:07|czytane: 1709 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dziś zaprasza Akademia Słowa
Każdy kto chciałby rozwijaćć swoje umiejętności pisarskie a także pogłebiać wiedzę na temat literatury i sztuki może skorzystać z nieodpłatnych zajęć Akademii Słowa, które odbywają się w każdy wtorek o godzinie 18.00 w sali 119 Kutnowskiego Domu Kultury.

Zajęcia przeznaczone są dla uczniów szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz dorosłych. Cykl spotkań i ich charakter jest dostosowany do indywidualnych potrzeb każdego z uczestników. Akademia Słowa stwarza też możliwość sprawdzenia swoich możliwości w konkursach literackich, spotkań z pisarzami i innych form aktywności związanych z literaturą. Zajęcia prowadzi poeta, krytyk literacki Artur Fryz. [więcej]
kultura, 02.10.2012 07:39|czytane: 1226 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutnianka Martyna Kaźmierczak brązową medalistką Warsaw Judo Open Międzynarodowego Pucharu Polski w Judo
Przez dwa dni (29-30.09.2012) na hali Torwar w Warszawie odbywał XIV Warsaw Judo Open – International Polish Judo Cup. W turnieju rywalizowało ponad 1000 zawodników i zawodniczek z grup wiekowych U14, U16, U19 z całej Polski, Ukrainy, Białorusi, Rosji, Holandii, Belgii, Słowenii, Litwy i innych europejskich państw. Wsród nich znalazła się kutnianka Martyna Kaźmierczak.

 Kutnianka Martyna Kaźmierczak brązową medalistką Warsaw Judo Open ? Międzynarodowego Pucharu Polski w Judo.

Turniej w Warszawie przy rekordowej liczby ekip zagranicznych (19) to niewątpliwie największe i najmocniejsze zawody tego typu w kraju.

Martyna rywalizowała w kat. do 70 kg w grupie wiekowej U19, w drodze po brązowy medal pokonała Kasandrę Hanelt z AZS-UKW Bydgoszcz oraz Bułgarkę Yazeptshik Ologe. Uległa jedynie o rok starszej Aleksandrze Jabłońskiej z AZS AWiFS Gdańsk, która zajęła II miejsce, natomiast najlepszą w tej kategorii okazała się zawodniczka z Holandii Sanne Van Dirke.

Martyna jest wychowanką kutnowskiego klubu UKS Ippon MDK Kutno (trener Maciej Kisieliński), obecnie reprezentuje barwy KS Gwardia Łódź. [więcej]
redaktor, 02.10.2012 08:38|czytane: 1501 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Muzeum organizuje konkurs Szumi las wokół nas
Muzeum Regionalne w Kutnie zaprasza nauczycieli i uczniów klas IV – VI z kutnowskich szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym o tematyce przyrodniczej. „SZUMI LAS WOKÓŁ NAS" KONKURS PRZYRODNICZO – PLASTYCZNY.

Tematem prac ma być przyroda charakterystyczna dla lasów, przedstawiciele świata zwierząt i roślin, dobra natury, jej piękno i walory. Prace należy wykonać w technikach: techniki malarskie, farby wodne, akwarela, tempera, farby plakatowe; format A4. Uczestnik może wykonać tylko jedną pracę.Prace nie będą zwracane uczestnikom.
Na odwrocie pracy należy umieścić metryczkę z danymi: tytuł pracy, imię, nazwisko i wiek uczestnika, nazwa i adres szkoły oraz numer telefonu. Prace należy składać do 15 października  w dziale oświatowym MRK z dopiskiem „Konkurs przyrodniczo – plastyczny”. [więcej]
kultura, 02.10.2012 07:40|czytane: 1291 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zmarł Ildefons Łaszewski
Zmarł chórmistrz i kapelmistrz Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej mgr Ildefons Łaszewski. Na zawsze pozostanie w naszych sercach. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie. [więcej]
wandea, 01.10.2012 19:37|czytane: 2127 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Folwark Kutno. Miażdżące wnioski Najwyższej Izby Kontroli
Najwyższa Izba Kontroli Delegatura w Łodzi przeprowadziła kontrolę w przedmiocie gospodarowania zasobem mieszkaniowym miasta Kutna w latach 2009-2011. Wnioski pokontrolne z lipca tego roku niewątpliwie ujawniają i potwierdzają zlekceważenie wielu przepisów prawa oraz wyborców przez władze samorządowe Kutna. Drobne na pozór sprawy pokazują mechanizmy, które kiedyś już nazwałam folwarkiem Kutno.

Wystąpienie pokontrolne NIK w wielu punktach trzeba przyznać jest pozytywne dla miasta, a w innych stwierdza wprost nieprzestrzeganie przepisów prawa. Izba stwierdza bowiem, że Miasto Kutno posiada wszelkie prawne instrumenty do zarządzania zasobem mieszkaniowym, jednak nie do końca je wypełnia.

Folwark Kutno. Miażdżące wnioski Najwyższej Izby Kontroli

Jedna z uwag NIK dotyczyła niewykorzystywania pomieszczeń tymczasowych zgodnie z przeznaczeniem, bowiem zajmowali je najemcy na podstawie umów najmu lokali socjalnych i najmu lokalu mieszkalnego. Dalej w ocenie NIK nieprawidłowością jest to, że pracownicy Urzędu Miasta Kutna oraz członkowie Komisji Mieszkaniowej Rady Miasta Kutna przetwarzający dane osobowe w zakresie rozpatrywania wniosków o najem lokali mieszkalnych, nie posiadali upoważnień do przetwarzania danych osobowych stosownie do wymogów art.37 o ochronie danych osobowych.

Kontrola NIK ustaliła, że Miasto Kutno posiadało bardzo ograniczone możliwości realizacji bieżących potrzeb mieszkaniowych swoich mieszkańców. W 2011 roku zrealizowano ogólem 71 wniosków o przydziały lokali socjalnych co stanowi 5,4% ogólnej liczby wniosków na dzień 31.12.2011 (1301 wniosków). W latach wcześniejszych dane były jeszcze niższe, w 2010 zrealizowano 48 wniosków - 3,7%, w 2009 r. 53 - 4,4%. Sytuację te poprawiały najmy w TBS Sp. z o. o. Konsekwencją niskiego stopnia realizacji wniosków o przydziały lokali, były długie okresy oczekiwania na ich przydziały. Przykładowo, na liście osób zakwalifikowanych do wynajęcia lokali obowiązującej do 2012 roku znajdowało się 19 osób zakwalifikowanych przed rokiem 2000. Najstarsze wnioski pochodzą z 1993-94 roku. Mają zatem rację ci, którzy twierdzą że obietnice poprawy zarządzania zasobem mieszkaniowym w Kutnie to polityczne frazesy i kłamstwa wciskane w uszy biednym wyborcom.

NIK stwierdza dalej, że tryb poddawania decyzji o przydziale mieszkania kontroli społecznej czyli wystawianie opinii Komisji Mieszkaniowej był prawidłowy z mocy prawa. Natomiast nieprawidłowością były przypadki wystawiania skierowań do zawarcia umów najmu lokali i lokali socjalnych przez upoważnionego Zastępcę Prezydenta Miasta, bez uzyskania opinii Komisji Mieszkaniowej (2 przypadki w 2009 roku, 4 przypadki w 2010 r.)

NIK stwierdza również "dziwną praktykę" w postępowaniach  najmu/dzierżawy lokali użytkowych. Nie podawano wówczas do wiadomości publicznej wymaganych informacji, z zachowaniem terminu i sposobu podania informacji, stosownie do postanowień ustawy o gospodarce nieruchomościami. Rada Miasta Kutna do czasu kontroli NIK nie określiła zasad najmu/dzierżawy lokali użytkowych, do czego była zobowiązana ustawą o samorządzie gminnym i o gospodarowaniu nieruchomościami.

Konsekwencją nie ustalenia tych zasad  było stosowanie niejdnolitych  procedur zawierania umów najmu, gdzie najemcy byli wyłaniani w trybie bezprzetargowym oraz stosowanie nieważnego zarządzenia Prezesa TBS dotyczącego ofert na lokale użytkowe, jako procedury pomocniczej i tymczasowej.  W analogicznych sprawach wynajmu lokali użytkowych w trybie bezprzetargowym, w części spraw decyzje podejmował samodzielnie zarządca lokali, w innych zwracano się o wyrażenie zgody przez upoważnionego Zastępcę Prezydenta Kutna.

Brak było dokumentów z negocjacji stawek czynszu, lub stawkę czynszu wprost określał przyszły najemca. Stosowanie  kaucji zabezpieczających w wysokości 3-miesięcznego czynszu, również nie wynikało z formalnych regulacji żadnego z organów Miasta Kutno. W Biuletynie Informacji Publicznej nie publikowano informacji dotyczących zasad najmu/dzierżawy ponieważ Rada Miasta Kutna ich nie uchwaliła. Brak ustalonych zasad najmu/dzierżawy lokali użytkowych zdaniem NIK stwarza potencjalnie możliwość występowania w tym obszarze warunków korupcjogennych. [więcej]
wandea, 01.10.2012 11:38|czytane: 4516 razy|57 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wieczorek taneczny w Hotelu Rondo[więcej]
pismak, 01.10.2012 16:27|czytane: 1717 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Strefa mężczyzn. Oryginalny Dzień Chłopaka
Dziś w Gimnazjum nr 1 w Kutnie odbyły się obchody Dnia Chłopaka. Uczestniczyły w nim trzy klasy: III a, IIa i Ie pod opieką wychowawców:  Beaty Górecznej- Stasiak, Magdaleny Skwarnej, Sylwii Borzuchowskiej-Zapały oraz Tomasza Stasiaka. Uroczystość  pt. „Strefa mężczyzn” została opracowana metodą projektu edukacyjnego, w ramach którego uczniowie z zaangażowanych klas przygotowali galerię sławnych mężczyzn XXI wieku oraz przeprowadzili ankietę dotyczącą popularności  obchodów związanych ze świętem.

Strefa mężczyzn. Oryginalny Dzień Chłopaka , ./upload/articles_pakiety/17518/01_obraz.jpg
Strefa mężczyzn. Oryginalny Dzień Chłopaka , ./upload/articles_pakiety/17518/02_obraz.jpg
Strefa mężczyzn. Oryginalny Dzień Chłopaka , ./upload/articles_pakiety/17518/03_obraz.jpg


Na podstawie wyników ankiety ustalono umiejętności, którymi powinien wykazać się każdy mężczyzna. Wśród nich pojawiły się zdolności typowo męskie, ale i takie jak gotowanie, sprzątanie czy przyszywanie guzików. Zgromadzonym przedstawiono prezentację multimedialną, a następnie przetestowano umiejętności gimnazjalistów. W czasie zmagań konkursowych grupy  chłopców zmierzyły się m.in. w konkurencji wiązania krawata, rozpoznawania narzędzi i ich przeznaczenia oraz znajomości popularnych marek samochodowych.

Płeć męska musiała wykazać się również na polu sportowym- znajomością klubów sportowych i miejscowości, z których się wywodzą oraz praktyczną umiejętnością żonglowania piłką. Po wyczerpujących zmaganiach na wszystkich czekał słodki poczęstunek.

Realizując projekt uczniowie nabyli wiele praktycznych umiejętności, które z pewnością przydadzą się im w życiu codziennym. Dobrze, że tego dnia nauka mogła pójść w parze z zabawą- mówi opiekun projektu  Beata Góreczna-Stasiak. [więcej]
pismak, 01.10.2012 16:31|czytane: 1752 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
35 lat ośrodka kultury w Krośniewicach
25 listopada br. planujemy zorganizować trzecie wydarzenie kulturalne z okazji 35-lecia ośrodka kultury w Krośniewicach - mówi Eugeniusz Kikosicki, dyrektor Gminnego Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Krośniewicach. - Pierwszym, był zorganizowany 23 marca br. w salach Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego wernisaż wystawy poświęconej działalności Ośrodka Kultury na przestrzeni lat. Drugim, koncert jubileuszowy w dniu 29 kwietnia br. w wykonaniu artystów Teatru Muzycznego w Poznaniu.

Tym razem w Krośniewicach odbędzie się koncert rodzimych artystów amatorów. Szczególnie tych, którzy kiedyś w swoich życiorysach mieli epizody współpracy z Ośrodkiem Kultury, ale również i tych, którzy wywodzą się z naszego środowiska i zechcą się zaprezentować podczas koncertu - dodaje dyrektor. Sądzę, że zarówno soliści, chóry, grupy wokalne i taneczne oraz zespoły muzyczne (działające obecnie lub w przeszłości) nie będą miały problemów z przygotowaniem i zaprezentowaniem podczas koncertu dwóch utworów z lat siedemdziesiątych. [więcej]
kultura, 01.10.2012 16:19|czytane: 1430 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Organizację urodzin od Party Projekt wygrał Paweł Pasterski
Kutnowska firma eventowa jesień powitała dużymi zmianami. Od kilku dni na stronie internetowej Party Projekt możecie wybrać markę, którą jesteście zainteresowani. Do wyboru: Party Projekt i Party Projekt Kids. Zmiany dotyczą nie tylko logotypów, ale również oferty firmy.

W naszym konkursie z Party Projekt Paweł Pasterski wygrał wlaśnie dwugodzinne urodziny zorganizowane przez kutnowską firmę eventową.

Party Projekt jest agencją eventową, która oferuje swoje usługi klientowi biznesowemu. Wydarzenia, projektowane w oparciu o events PR ulepszą wewnętrzne relacje w każdej firmie. Dowodem na skuteczność Party Projekt są badania wewnętrznego wizerunku klienta przed wydarzeniem i po nim.Party Projekt Kids to zupełnie nowa marka, oferująca organizację imprez dla dzieci.
- Duże zainteresowanie i ogromna dawka radości z organizowanych imprez dla dzieci sprawiły, że powstało PPkids. Nie chcieliśmy zrezygnować z tej przyjemności, mimo iż naszym głównym odbiorcą jest klient biznesowy- skomentowała Marta Materek, właścicielka firmy.

Szalone urodziny dla dzieci, Klaun PePe Show, Św. Mikołaj, opieka nad dziećmi podczas imprez rodzinnych i mnóstwo atrakcji- to tylko część oferty Party Projekt Kids. [więcej]
wandea, 01.10.2012 12:49|czytane: 1581 razy|komentuj|czytaj cały
Wyniki: Piłka nożna
PIŁKA NOŻNA SENIORÓW III LIGA
ZAWISZA RZGÓW –  MKS KUTNO   0 : 1  /0 : 0/
Bramka dla MKS : Łukasz Pałczyński
Trener : Kamil Socha
Kierownik : Andrzej Królak

V LIGA
MKS KUTNO – LKS ROSANÓW  3 : 1  /2 : 0/
Bramki dla MKS : Sylwester Płacheta – 3.
Trener : Andrzej Grzegorek
Kierownik : Krzysztof Rogala

PIŁKA NOŻNA MŁODZIEŻOWA
WOJEWÓDZKA LIGA JUNIORÓW MŁODSZYCH
MKS TEVA KUTNO – CERAMIKA OPOCZNO        0 : 10 /0 : 6/
Trener: Robert Marzec

WOJEWÓDZKA LIGA IM JERZEGO MICHAŁOWICZA
GKS BEŁCHATÓW  –   MKS MAVEX KUTNO 5 : 1
Bramka dla MKS – Michał Wiśniewski
Trener : Tomasz Kaba [więcej]
pismak, 01.10.2012 12:39|czytane: 2565 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Geografia Polskiej Poezji Współczesnej. 4 października wykład poświęcony Wisławie Szymborskiej
Kutnowski Dom Kultury zaprasza na wykłady poświęcone twórczości polskich poetów współczesnych. Spotkania mają charakter otwarty i adresowane są do wszystkich zainteresowanych sztuką słowa: dorosłych i młodzieży.

Pierwszy wykład zaplanowany na czwartek 4 października o godz. 18.00 w sali konferencyjnej KDK poświęcony będzie Wisławie Szymborskiej. Następne spotkania dotyczyć będą Zbigniewa Herberta – 25 października, Mirona Białoszewskiego – 22 listopada i Jarosława Marka Rymkiewicza – 20 grudnia - mówi Artur Fryz z KDK. 

Pełna nazwa tego cyklu brzmi: Z wierszem przez świat – Geografia Polskiej Poezji Współczesnej. Seria wędrówek słowem. Jak podkreśla inicjator i prowadzący, będzie się koncentrował na przestrzeni w wierszach wybranych autorów oraz w ich biografiach zaś forma spotkań ma zawierać elementy aktywizujące, a więc nie będzie sprowadzona wyłącznie do wykładu. [więcej]
kultura, 30.09.2012 22:33|czytane: 1173 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wyniki: Koszykówka
TURNIEJ KOSZYKÓWKI KADETEK „KUTNO” /2012”
30 WRZEŚNIA 2012, HALA SPORTOWA SP9, UL.JAGIEŁŁY 6
MKS KUTNO – ŁKS KK ŁÓDŹ  62 : 54
/20 : 11, 16 : 4, 9 : 13, 17 : 26/

ŁKS KK ŁÓDŹ – UKS  „APIS” BĘDKÓW 46 : 61
/8 : 14, 10 : 14, 16 : 15, 12 : 18/

MKS „KUTNO” – UKS „APIS”  BĘDKÓW 75 : 86
/26 : 15, 12 : 25, 13 : 27, 24 : 19/

MKS „Kutno” : Weronika Bogdańska – 2, Kinga Chodorowska – 0, Justyna Stawirowska – 0, Martyna Borowiecka – 10, Angelika Gabrysiak – 10, Anna walicka – 18, Zuzanna Molka – 5, Wiktoria Nowak – 17, Paulina Kasprowicz – 46, Martyna Koniarska – 6, paulina Jędrzejczak – 0, Klaudia Podorska – 10, Julia Mieszkowska – 2, Blanka Zawierucha – 0, Tomasz pasiński – trener, Marcin Bogdański – kierownik.

Drużyna trenera Tomasza Pasińskiego rozgrywki mistrzowskie sezonu 2012/2013 rozpocznie 11 października /czwartek/ 2012 roku o godz.16.30 w hali sportowej SP-9 ul. Jagiełły 6 meczem z KK Łódź.  W tym sezonie rywalkami kutnianek będą : ŁKS kk Łódź, UKS Basket Aleksandrów, Widzew Łódź, UKS Trójka Sieradz, UKS Apis Będków. [więcej]
pismak, 01.10.2012 12:01|czytane: 2906 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jeden na stu. Kto zostanie stażystą w kutnowskiej Straży Pożarnej?
W piątek 28 września Komisja kwalifikacyjna ds. naboru do służby w KP PSP w Kutnie po trzecim etapie postępowania czyli rozmowie kwalifikacyjnej wyłoniła 27 kandydatów. Najwięcej punktów po testach sprawnościowych i rozmowie zdobył Krzysztof Biskupski z Kutna. Zebrał on 33 punkty.

Jeden na stu. Kto zostanie stażystą w kutnowskiej Straży Pożarnej?

27 mężczyzn zostało objętych dalszym postępowaniem rekrutacyjnym. Otrzymają oni teraz skierowanie do Wojewódzkiej Poradni Zdrowia Psychicznego MSWiA. Życzymy panom powodzenia.

Pełna lista  kandydatów na starszego ratownika w KP PSP w Kutnie
[więcej]
pismak, 01.10.2012 11:55|czytane: 1972 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czy prezydent łamał uchwałę Rady Miasta Kutna? Michalski i Boczkaja bronią się przed Komisją Rewizyjną
W ubiegłym tygodniu przed Komisją Rewizyjną Rady Miasta Kutna wyjaśnienia złożyli wszyscy zainteresowani w sprawie skargi mieszkanki Anny Starczewskiej na działania prezydenta Kutna. Tomasz Michalski radny miejski z KWW Z. Burzyńskiego, Anna Starczewska i Jacek Boczkaja, zastępca prezydenta Kutna odpowiadali na pytania radnych miejskich pod okiem kutnowskich mediów.

Przypomnijmy, Tomasz Michalski radny miejski, członek Komisji Mieszkaniowej Rady Miasta Kutna otrzymał około 60-metrowe mieszkanie komunalne z upoważnienia prezydenta Kutna, nie będąc na liście oczekujących na przydział w Zarządzie Nieruchomości Miejskich. Co więcej otrzymał to mieszkanie w trybie ekspresowym jako zamianę lokalu - tak twierdzi radnyy i prezydent. 29 grudnia 2011 roku Michalski złożył podanie do prezydenta Kutna, 30 grudnia 2011 wiceprezydent Jacek Boczkaja podjął decyzję pozytywną, około 3 stycznia 2012 r. radny otrzymał skierowanie z ZNM i potem klucze do mieszkania. Miał w nim zamieszkać z partnerką Anną Starczewską i jej córką.

Radny Michalski nie spełnił zdaniem radnych z Komisji Rewizyjnej żadnego warunku wymaganego uchwałą Rady Miasta Kutno z dnia 29 czerwca 2010 r.w sprawie zasad wynajmowania lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu Miasta Kutno. Tomasz Michalski nie był w szczególnej sytuacji, która by mu dawała pierwszeństwo przed 1000 osób oczekujących na mieszkania w zasobach ZNM, nie był osobą posiadającą tytuł prawny do zamieszkiwania w lokalach stanowiących mieszkaniowy zasób gminy, w budynkach, w których zachodzi konieczność opróżnienia lokalu z powodu zagrożenia bezpieczeństwa ludzi i mienia lub które podlegają sprzedaży bądź rozbiórce w związku z inwestycjami gminy. Nie spełnił również warunku niskich dochodów - mówi Krzysztof Dębski z Komisji Rewizyjnej.

Co więcej wydaje się, że warunek tworzenia wieloosobowego gospodarstwa domowego również nie został spełniony ponieważ Michalski nie zameldował ani Starczewskiej ani jej córki w mieszkaniu, a tak duże mieszkanie uzyskał z upoważnienia prezydenta Kutna właśnie powołując się na ewentualne założenie rodziny.

Fakt ten potwierdza również pismo adwokatki Michalskiego skierowane do Starczewskiej podczas prób porozumienia się w kwestii zamieszkania kobiety z córką w tym lokalu. Adwokatka jednoznacznie stwierdza w piśmie do Anny Starczewskiej z 30.03.2012 r. - Z uwagi na fakt, że Pani i pan Michalski nie tworzyliście formalnego związku małżeńskiego, nawiązany przez pana Tomasza Michalskiego stosunek najmu nie stał się Państwa wspólnym prawem, jak to się dzieje na mocy przepisu art. 680 kc. Wskazanie Pani i córki jako osób, które mogą zamieszkiwać wspólnie z głównym najemcą w przedmiotowym lokalu, nie dają pani co do zasady jakiegokolwiek uprawnienia do mieszkania.

Jak w takim razie samotny Michalski, który nie tworzył związku formalnego ze Starczewską mógł w ogóle ubiegać się o tak duże mieszkanie i wreszcie je otrzymać od prezydenta? Czy Starczewska i jej córka miały być alibi, które choć zbliżyłoby radnego do spełnienia jednego z warunków otrzymania lokalu komunalnego? [więcej]
pismak, 01.10.2012 11:15|czytane: 2937 razy|25 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Udany weekend dla kutnowskich lekkoatletów
W miniony weekend na stadionie w Słubicach zostały rozegrane Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski Młodzików (Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego). Nasze miasto reprezentowała na tej imprezie trójka lekkoatletów Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziewiątka” ( Wiktoria Leszczyńska, Rafał Ewkowski, Piotr Kowalski ), którzy udali się na tą imprezę w piątek pod opieką swojego trenera Jacka Kudły.

Kolejny bardzo dobry występ na imprezie mistrzowskiej zaliczył Rafał Ewkowski (przed rokiem wywalczył trzecie miejsce w sześcioboju), który zdobył brązowy medal w konkursie skoku w dal, oddając najdłuższy skok na odległość 6,47 m.

Udany weekend dla kutnowskich lekkoatletów, ./upload/articles_pakiety/17511/01_obraz.jpg
Udany weekend dla kutnowskich lekkoatletów, ./upload/articles_pakiety/17511/02_obraz.jpg
Udany weekend dla kutnowskich lekkoatletów, ./upload/articles_pakiety/17511/03_obraz.jpg


- W całym sezonie startowym, a szczególnie w jego drugiej części Rafał  demonstrował znakomitą formę i stały wzrost formy w każdym następnym starcie. Pech dopadł go na dwa tygodnie przed najważniejszym startem w sezonie. Na skutek infekcji i innych komplikacji zdrowotnych do samych mistrzostw był wyłączony ze startów i normalnego treningu. Jestem pewien, że gdybyśmy mogli do końca pracować w naszym normalnym rytmie Rafał przywiózłby medal z bardziej szlachetnego kruszcu podsumował występ swojego zawodnika trener Jacek Kudła.

Bardzo dobrą formę zademonstrował kolega klubowy skoczka w dal "Dziewiątki" - Piotr Kowalski, który w biegu na 300 m ppł. ustanowił kolejny raz rekord życiowy, pokonując dystans w doskonałym czasie 41,43 s i plasując się ostatecznie na 8 miejscu w Polsce.

- Przypadek Piotra jest całkowicie inny niż Rafała. Piotr po sierpniowej kontuzji mięśnia dwugłowego uda powoli wchodził na coraz wyższe obciążenia treningowe. Uzyskał wspaniały wynik, który z pewnością byłby jeszcze lepszy gdyby sezon startowy potrwał j kilka tygodni dłużej – powiedział trener.

Trzecia kutnowska reprezentantka Wiktoria Leszczyńska wystartowała w biegu sprinterskim na 100 m. Czas, w którym pokonała dystans 13,05 s nie dał jej awansu do finału i pozwolił na uplasowanie się na 12 pozycji.

- Bardzo dobry występ naszej sprinterki w gronie najszybszych młodziczek w kraju. Przy lepszym starcie  awans do finału był bardzo prawdopodobny. Wierzę, że po sumiennej pracy w nowym okresie przygotowawczym Wiktoria zanotuje kolejny awans wśród swoich rówieśniczek startujących na 100 m mówił trener „Dziewiątki” Jacek Kudła. [więcej]
pismak, 01.10.2012 08:56|czytane: 1501 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Baseball: Odwołanie od decyzji sędziego odrzucone bez uzasadnienia. Walka o brąz
Przed tygodniem seniorzy MKS Stal BiS Kutno dwukrotnie przegrali w Osielsku z tamtejszymi Dębami. Były to decydujące mecze rozegrane w ramach półfinałowej serii rywalizacji o mistrzostwo Polski 2012.  Zwłaszcza trzeci mecz tej serii, którego końcówkę rozegrano w strugach deszczu, wywołał wiele kontrowersji. Wg działaczy, zawodników i kierownictwa kutnowskiej drużyny seniorów, zawody odbyły się w warunkach uniemożliwiających normalną grę w baseball.

Zarząd MKS Stal złożył odwołanie od zasadności decyzji podejmowanych na boisku przez sędziego głównego zawodów. Komisja Gier i Dyscypliny PZBall oraz Zarząd związku jednak protest kutnowskiej drużyny odrzuciły.  Nie znamy powodów podjętych przez związkowe instancje takich a nie innych decyzji, gdyż informacje o odrzuceniu protestu nie zawierały żadnych uzasadnień. Z posiadanych przez nasz klub informacji wynika jedynie, że Komisja Gier i Dyscypliny PZBall uznała, że podjęte przez sędziego meczu decyzje były prawidłowe.

Działacze kutnowskiego klubu przyjęli, że tym samym fakty opisane przez nasz klub uznano za nieprawdziwe lub nieistotne. W tej sytuacji klubowi działacze zastanawiają się, jakie podjąć dalsze kroki w celu wyjaśnienia wydarzeń w Osielsku. Póki, co jednak w wyniku, takich a nie innych rozstrzygnięć, w minioną sobotę i niedzielę baseballistom z Kutna przyszło grać w o III miejsce w mistrzostwach Polski 2012 z KS Silesią Rybnik.

W Kutnie odbyły się dwa pierwsze spotkania serii rywalizacji o brązowe medale krajowego czempionatu. Po „burzliwym” ubiegłym tygodniu dla MKS Stal Baseball i Softball Kutno zaświeciło wreszcie słońce. Seniorzy bez większych problemów dwukrotnie pokonali Rybniczan. [więcej]
pismak, 30.09.2012 22:33|czytane: 1444 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wczoraj poznaliśmy wirtuoza gitary i dobrego wokalistę Kamila Wasickiego
Sobotni koncert Kamila Wasickiego z zespołem udowodnił, że projekt Kutnowskiego Domu Kultury "ZNACIE/NIE ZNACIE/POSŁUCHAJCIE" to strzał w dziesiątkę.  Kamil Wasicki, który zaśpiewał wczoraj w Domu Dochodowym w Kutnie pochodzi z Konina. Jest poetą, kompozytorem, a z zawodu realizatorem dźwięku. Jest także laureatem wielu festiwali i przeglądów m.in. 27 Międzynarodowego Festiwalu Bardów – –OPPA 2009 gdzie otrzymał nagrodę Grand Prix im. Jonasza Kofty czy Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, gdzie dwukrotnie w latach 2004 i 2006 zdobył nagrodę specjalną im. Wojciecha Belona.

Na repertuar koncertu artysty złożyły  się w pełni autorskie utwory, których charakterystyczną cechą jest umiejętne poetyckie ujęcie zjawisk na pozór prostych i oczywistych. Dojrzałe teksty, pełne zręcznych, niebanalnych metafor i odkrywczych skojarzeń komponują się z niezwykle spójnymi aranżacjami instrumentalnymi. W warstwie muzycznej usłyszeliśmy piosenkę rockowo – poetycką z elementami bluesa. Oryginalne brzmienie, we frazie bliskie tradycji, nie poddaje się współczesnym modom.

Wczoraj poznaliśmy wirtuoza gitary i dobrego wokalistę Kamila Wasickiego, ./upload/articles_pakiety/17507/01_obraz.jpg
Wczoraj poznaliśmy wirtuoza gitary i dobrego wokalistę Kamila Wasickiego, ./upload/articles_pakiety/17507/02_obraz.jpg
Wczoraj poznaliśmy wirtuoza gitary i dobrego wokalistę Kamila Wasickiego, ./upload/articles_pakiety/17507/03_obraz.jpg


11 kwietnia ubiegłego roku nakładem Agencji Fonograficznej Polskiego Radia pojawił się na rynku debiutancki album  Wasickiego pt: "Chwyć mnie za rękę". Patronat medialny nad płytą objęła "Trójka" Program 3 Polskiego Radia. Wczoraj z tej płyty wokalista zaprezentował utwory pt. "Czasem tak bywa", "List do poety", "Nie warto" i oczywiście "Chwyć mnie za rękę". To ostatnie wykonanie odbyło się niejako przy akompaniamencie oklasków kutnowskiej publiczności, która i tym razem dopisała. Nie dało się nie zauważyć, że gitara to atrybut Kamila Wasickiego. Artysta ten gra przecież od dziesiątego roku życia.

Muzyk wręcz opowiadał gitarą, a resztę dorysowywał lekko zachrypniętym głosem. Całości precyzyjnie dopełnili: Paweł Andrzejewski na perkusji, puls basu był zasługa Patryka Kazusia, z kolei akordeon to domena Artura Matejuka. Klimatyczne, saksofonowe brzmienia wprowadził Jakub Chojnacki. Między kolejnymi piosenkami Kamil Wasicki opowiadał anegdoty, w zabawny sposób poruszał zwykłe, codzienne sprawy. Oczywiście nie obyło się bez żartów z publicznością, która pokazała, że umie się doskonale bawić. Niewątpliwie kunszt muzyczny i artyzm zespołu sprawiły, że poezja wybrzmiała, nabierając właściwej formy. [więcej]
kultura, 30.09.2012 18:47|czytane: 1475 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Softball: Wicemistrzynie Polski są z Kutna
Zakończyła swoje rozgrywki Polska Liga Softballu Kobiet. Kutnianki grały dwumecz w Warszawie z 4 Team Diamonds. Stawką tego pojedynku były srebrne medale mistrzostw Polski 2012. W pierwszym meczu warszawianki już w pierwszej zmianie uzyskały prowadzenie i pomimo ambitnej pogoni kutnianek utrzymały je do końca, wygrywając – 8 : 7.

Softball: Wicemistrzynie Polski są z Kutna

W drugim spotkaniu sytuacja była zgoła odmienna. To zespół Stali pierwszy objął prowadzenie, uciekając stołecznym Diamentom na - 5 : 0. Warszawianki w dalszej części meczu starały się te straty odrobić.  Podobnie, jak pierwsze spotkanie, również ten mecz zakończył się wynikiem - 8 : 7, z tym, że tym razem dla Kutna. Kutnowski trener po meczu wyróżnił obydwie miotaczki: Darię Śnieć oraz Małgorzatę Grzanowską. To cenne zwycięstwo zapewniło kutniankom drugie miejsce w tegorocznych mistrzostwach kraju.

Puchar mistrzyń Polski 2012 pozostał w Brzegu, w siedzibie tamtejszego MKS-u.  Warto dodać, że kutnianki miały z brzeżankami remisowy bilans wygranych meczy, a o mistrzostwie kraju zdecydowały zaledwie trzy obiegi. To już drugi z rzędu wicemistrzowski tytuł kutnowskich pań. Warto dodać, że te dwa srebra przez dwa lata poprzedzane były medalami w kolorze brązu.  

Gratulacje dla trenera drużyny, któremu zwłaszcza w końcówce sezonu pomagał Mariusz Grzanowski. Kierownikiem drużyny seniorek i sekcji softballu w klubie jest - Piotr Grzanowski a wicemistrzyniami Polski 2012 zostały: Patrycja Bielecka Justyna Błaszczyk, Natalia Felczak, Adrianna Flisowska, Małgorzata Grzanowska, Patrycja Kaczor, Daria Kubiak, Beata Lewandowska, Zuzanna Małdrzykowska, Aleksandra Niewiadomska, Weronika Prątkowska, Daria Śnieć i Patrycja Wojtczak. [więcej]
pismak, 30.09.2012 22:36|czytane: 1392 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
X Turniej Szachowy im. J. Ziemackiego
28 września odbył się X Turniej Szachowy im. Janusza Ziemackiego o Tytuł Mistrza Szkoły Podstawowej nr 6 w Kutnie. W rozgrywkach wzięło udział 14 młodych szachistów (w tym 1 dziewczynka). Zawody rozegrano na dystansie 7 rund tempem 10 minut na osobę.

X Turniej Szachowy im. J. Ziemackiego, ./upload/articles_pakiety/17506/01_obraz.jpg
X Turniej Szachowy im. J. Ziemackiego, ./upload/articles_pakiety/17506/02_obraz.jpg
X Turniej Szachowy im. J. Ziemackiego, ./upload/articles_pakiety/17506/03_obraz.jpg


Turniej otworzyła  wicedyrektor Magdalena Stępka, przybył również Prezes Szachowego Uczniowskiego Klubu Sportowego – Mirosław Gawroński. Turniej przebiegał w sympatycznej, kameralnej atmosferze, uczestnicy wykazali się bardzo dobrą znajomością zasad gry turniejowej. Zapewniono słodki poczęstunek i napoje.

Zwycięzcą został, zgodnie z przewidywaniami  Paweł Kwiatkowski, uczeń klasy czwartej, który zdobył komplet 7 punktów. Na niższych stopniach podium uplasowali się – Michał Sęczkowski z klasy piątej ( 5,5 pkt.)  i Szymon Kolczyński z klasy IV (4,5 pkt.).

Każdy otrzymał pamiątkowy dyplom, zaś najlepszym zawodnikom zostaną wręczone  na uroczystym apelu puchar i atrakcyjne statuetki. Dziękuję Miłoszowi Zwaryczowi za sędziowanie i panu Mirosławowi Gawrońskiemu  za obecność i wypożyczenie sprzętu - mówi organizator, kierownik świetlicy Wiesław Zwarycz. [więcej]
pismak, 30.09.2012 18:03|czytane: 1300 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zestresował się kontrolą biletów?
W piątek 28 września o godzinie 12:10 dyżurny ruchu stacji Kutno powiadomił dyżurnego zmiany z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Kutnie, że kierownik pociągu nr 81100 relacji Szczecin - Białystok prosi o interwencję wobec jednego z podróżnych, który podczas sprawdzania biletów szarpał się z kierownikiem niszcząc mu ubranie.

Po wjeździe pociągu na stację Kutno funkcjonariusze SOK podjęli interwencję wobec wspomnianego podróżnego, który chciał uciec podczas opuszczania składu pociągu. Odepchnął jednego z interweniujących funkcjonariuszy i kopnął go w nogę. w stosunku do sprawcy zostały użyte środki przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej oraz kajdanek. Ujętego 17-letniego Mirona Ch., zam. Sława (pow. świdwiński, woj. zachodniopomorskie) przekazano funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie. [więcej]
motylewski, 30.09.2012 17:41|czytane: 1728 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Dobry nauczyciel to martwy nauczyciel. Wojciech Pszoniak jako belfer. Zapraszamy na spektakl
Kutnowski Dom Kultury zaprasza 11 października o godz. 19.00 na monodram „Belfer” w wykonaniu Wojciecha Pszoniaka - jednego z najwybitniejszych polskich aktorów teatralnych. Monodram oparty jest na tekście belgijskiego dramaturga Jean- Pierre’a Dopagne. Cena biletu 35 zł.

„Belfer” to poruszające wyznanie nauczyciela literatury, który podjął pracę w szkole w poczuciu misji, natomiast zetknięcie z tzw. trudną młodzieżą zweryfikowało jego poglądy i zmusiło do zastosowania niekonwencjonalnych rozwiązań. Antagonizm między uczniami i nauczycielem jest zjawiskiem tak starym jak szkoła. Każdy pamięta hasła „Śmierć nauczycielom!”, „Dobry nauczyciel to martwy nauczyciel”, „Nauczyciel twój wróg!”.

Wrażliwy, rozkochany w literaturze człowiek o duszy poety, mąż śpiewaczki występującej w chórze operowym, z dnia na dzień staje oko w oko ze współczesną młodzieżą, mającą w pogardzie nie tylko naukę, ale i wszelkie autorytety. Mający poczucie misji nauczyciel nie poddaje się, traktuje swoją pracę jako rodzaj gry, choć bardziej pasowałoby określenie „szkoła przetrwania”. W chwili, gdy udało mu się doprowadzić do pewnej równowagi między klasą i wykładowcą, dochodzi do katastrofy. Były profesor literatury pasjonujący się teatrem został skazany na wieczną spowiedź: musi publicznie opowiadać swoją historię. Oto oś fabularna monodramu „Belfer” – dramatu zarazem wzruszającego i okrutnego, śmiesznego i przerażającego. [więcej]
kultura, 30.09.2012 17:31|czytane: 1249 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pierwsze koty za płoty. Pierwsza piątka Krysiewicza pokonana
Już w premierowej kolejce nowego sezonu pierwszej ligi koszykarzy los zderzył ze sobą brązowych medalistów poprzedniego sezonu MKS Dąbrowę Górniczą i kutnowski AZS. Gospodarze z Dąbrowy, którzy w poprzednim sezonie tylko trzy krotnie schodzili pokonani z własnego parkietu wygrali po bardzo emocjonującej końcówce 80:77.

Pierwsze koty za płoty. Pierwsza piątka Krysiewicza pokonana, ./upload/articles_pakiety/17498/01_obraz.jpg
Pierwsze koty za płoty. Pierwsza piątka Krysiewicza pokonana, ./upload/articles_pakiety/17498/02_obraz.jpg
Pierwsze koty za płoty. Pierwsza piątka Krysiewicza pokonana, ./upload/articles_pakiety/17498/03_obraz.jpg


Pierwsza piątka drużyny Jarosława Krysiewicza to: Dawid Bręk, Jakub Dłuski, Wojciech Glabas, Grzegorz Małecki i Hubert Mazur. Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia gospodarzy, którzy po celnych trafieniach Łukasz Grzegorzewskiego i Piotra Zielińskiego prowadzili 4:0. Pierwsze trafienie dla AZS-u notujemy dopiero po blisko dwóch minutach gry. Hubert Mazur jest faulowany przy rzucie za „trzy”. Hubert wykorzystuje jeden z trzech rzutów osobistych, otwiera wynik i odblokowuje akademików. Po rzucie Dawida Bręka za linii 6,75 m akademicy zaczynają odrabiać straty i grać „swoje”. W tej fazie spotkania ciężar zdobywania punktów, biorą na barki Bręk, Dłuski i Mazur. Gospodarze zdobywają gro punktów z linii rzutów osobistych, ponieważ akademicy już po trzech minutach mają na swoim koncie 9 przewinień. Nie deprymuje to jednak kutnowskich koszykarzy i po celnym lay-up Dłuskiego wychodzimy na prowadzenie 18:17. Gramy coraz lepiej i na niewiele pozwalamy gospodarzom. Dwie trójki Bręka, punkty Małeckiego, Rducha i Szweda powiększają prowadzenie akademików. Wygrywamy pierwszą ćwiartkę 32:24. [więcej]
pismak, 30.09.2012 17:20|czytane: 1515 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Pierwsze spotkanie sekcji plastycznej w KDK
Sekcja plastyczna Kutnowskiego domu Kultury zaprasza dzieci i młodzież w wieku 6 -15 lat wraz z rodzicami na spotkanie organizacyjne 11 października o godz. 17.00 w Pracowni Plastycznej na II piętrze. Na zebraniu ustalimy dni i godziny zajęć, podział na grupy i inne sprawy organizacyjne - mówi Agnieszka Dąbrowska-Walczak. [więcej]
kultura, 30.09.2012 16:43|czytane: 1285 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Perfekcyjny koncert Doroty Miśkiewicz
”ZNACIE/ NIE ZNACIE/POSŁUCHAJCIE” to najnowszy projekt kutnowskiego Centrum Teatru Muzyki i Tańca. Otworzył go wczorajszy koncert Doroty Miśkiewicz wraz z zespołem promujący najnowszą płytę "ALE". Artystka wielkiego formatu zawitała do Kutna po raz kolejny w karierze - nie dziwi więc fakt, że sala centrum była w całości wypełniona publicznością.

Dorota Miśkiewicz to wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. Jako skrzypaczka ukończyła Akademię Muzyczną, ale już trzy lata wcześniej zaczęła współpracę z legendą polskiego jazzu - Włodzimierzem Nahornym. Urodziła się w muzycznej rodzinie Miśkiewiczów. Ojciec, Henryk Miśkiewicz, to znany saksofonista jazzowy, młodszy brat Michał jest perkusistą w kwartecie Tomasza Stańki.

Perfekcyjny koncert Doroty Miśkiewicz, ./upload/articles_pakiety/17493/01_obraz.jpg
Perfekcyjny koncert Doroty Miśkiewicz, ./upload/articles_pakiety/17493/02_obraz.jpg
Perfekcyjny koncert Doroty Miśkiewicz, ./upload/articles_pakiety/17493/03_obraz.jpg


Artystka zakotwiczona w jazzie, trochę nostalgiczna i staroświecka wciąż poszukuje, jest wyczulona na nowe dźwięki i eksperymenty. Niezliczona jest ilość projektów i koncertów, w które angażowała się przez lata obecności na scenie. Współpracowała i koncertowała z największymi gwiazdami show - businessu: Cesarią Evorą, Tomaszem Stańko, Wojciechem Waglewskim, Nigel`em Kennedy, Grzegorzem Turnauem, Ewą Bem, Janem „Ptaszynem” Wróblewskim, Anną Marią Jopek, Mietkiem Szcześniakiem, Wojciechem Młynarskim, Louis Winsbergiem czy Stefano Bollanim.

Piątkowy wieczór Dorota Miśkiewicz zaprezentowała utwory z ostatniej płyty. Repertuar uzupełniła
o piosenki pochodzące z poprzednich albumów - „Caminho”, „Goes To Heaven”. Dzięki niewielkiej i chwilowej usterce technicznej widzowie mieli niepowtarzalną okazję wysłuchania także wersji akustycznej. Publiczność mogła przenieść sie w lekki, bezpretensjonalny i ciepły klimat, jaki niosą ze sobą utwory Doroty Miśkiewicz. Szybko złapany kontakt z publicznością oraz kreatywność pianisty -Tomasza Kałwaka - pozwoliła wokalistce na różne rytmiczne zabawy, dowcipną konwersację, co przełożyło się na niezwykle udany, trwający prawie dwie godziny koncert. Wczorajszy występ to nie tylko Dorota Miśkiewicz. To również czwórka znakomitych, utalentowanych muzyków: wspomniany wcześniej Tomasz Kałwak (klawisze), Marek Napiórkowski (gitary), Robert Kubiszyn (gitara basowa) i Robert Luty (perkusja) – których solowe partie przyprawiły niejednego słuchacza o muzyczny zawrót głowy. Oczywistym było, że tak świetny występ nagrodzony zostanie gromkimi brawami. [więcej]
kultura, 29.09.2012 20:20|czytane: 1666 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: III sezon rajdów rowerowych
Zapraszamy dziś 29 września do parku Traugutta na inaugurację III sezonu rodzinnych rajdów rowerowych. Stamtąd start rajdu o godz. 11.00.

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
Pod patronatem eKutno.pl: III sezon rajdów rowerowych

[więcej]
redaktor, 29.09.2012 08:06|czytane: 1484 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Przed nami piłkarski weekend
Zapraszamy na stadion miejski im. H. Reymana w Kutnie i drugi przy ul. bł.ks.Michała Oziębłowskiego.
29 września /sobota/ 2012
godz 11.00
STADION MIEJSKI IM.H.T.REYMANA UL KOŚCIUSZKI 26
Wojewódzka Liga Juniorów Młodszych
MKS TEVA KUTNO – CERAMIKA OPOCZNO
30 września /niedziela/ 2012
godz 11.00
STADION MIEJSKI IM.H.T.REYMANA UL KOŚCIUSZKI 26
VLIGA SENIORÓW
MKS KUTNO – LKS ROSANÓW [więcej]
redaktor, 28.09.2012 17:00|czytane: 1372 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Odpowiedzą za rozbój z recydywą
Kutnowscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 22- 47 lat, którzy w połowie września 2012 roku dokonali rozboju na 35-letnim mieszkańcu Kutna. Sprawcy zabrali mu 100 złotych. Dwóch z zatrzymanych odpowie za rozbój w warunkach recydywy, za co grozi do 15 lat pozbawienia wolności. Trzeciemu grozi nawet 12 lat więzienia.

35-latek wraz ze swoim znajomy oraz z trzema przypadkowo napotkanymi innymi mężczyznami spożywali alkohol w jednym z barów w Kutnie na Osiedlu Tarnowskiego. 15 września około godziny 2.00 wszyscy opuścili lokal i rozeszli się do domu. 35-latek, gdy sam szedł ulicą Kwiatową otrzymał cios w plecy. Dwóch ze sprawców powaliło go na ziemię. Trzeci w tym czasie zabrał mu portfel z pieniędzmi w kwocie około 100 złotych. Sprawą zuchwałego rozboju zajęli się kutnowscy policjanci.

Żmudna praca operacyjna doprowadziła kryminalnych do ustalenia sprawców rozboju. Okazali się nimi mężczyźni, którzy wcześniej dosiedli się do stolika poszkodowanego i razem wspólnie spożywali alkohol. 26 września cała
trójka rozbojarzy została zatrzymana
- mówi str. asp. Paweł Witczak, oficer prasowy KPP Kutno. - Dwóch ze sprawców znanych jest kutnowskim stróżom prawa. 47-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego odsiadywał już karę pozbawienia wolności za rozboje. Drugi ze sprawców 24-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego był notowany za pobicia. [więcej]
pismak, 28.09.2012 15:28|czytane: 1603 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
30 września zapraszamy na Dzień Otwarty Fitness w Aquaparku Kutno


[więcej]
wandea, 25.09.2012 14:46|czytane: 1791 razy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Rewelacyjna Kapela Hanki Wójciak. Dziś zapraszamy na brzmienia marokańskich gimbrii
Wczoraj przed kutnowską publicznością w Centrum Teatru Muzyki i Tańca wystąpiła Kapela Hanki Wójciak. Zespół powstał w Krakowie, gra muzykę z pogranicza world music, folku, piosenki autorskiej.  Duża galeria zdjęć A dziś o godz.... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Sprzedam 4,08 hektary POLE UPRAWNE Sprzedam POLE UPRAWNE = 4,08 hektary... [czytaj więcej]
Konkretna propozycja i konkretne zarobki!Warszawa Współpraca dla sympatycznej, uśmiechniętej, komunikatywnej i chętnej do pracy. Chcesz zarabiać w normalnej atmosferze, na uczciwych warunkach, dyskretnie, bezpiecznie i konkretnie? Jeśli tak t... [czytaj więcej]
Zawieszka Nieśmiertelnik Srebro +GRAWER Zdjęcia i Tekstu Idealny i modny prezent dla kobiety i mężczyzny. Wspaniały prezent na Imieniny, Urodziny, Rocznicę, Walnetynki, Dzień Kobiet, Mikołaja, oraz pod choinkę na Gwiazdkę Świąt Bożego Narodzenia... [czytaj więcej]
Kotki Oddam kotki w dobre ręce. Więcej informacji pod nr telefonu 602430567.... [czytaj więcej]
Monitoringi, alarmy Witam, oferuję usługę konfiguracji oraz montażu kamer, alarmów oraz innych systemów zabezpieczeń. Wykonuję również inne usługi informatyczne. Zapraszam.... [czytaj więcej]
Sprzedam biurko duże 210 cm / bardzo dobre wykonanie Mam do sprzedania duże biurko w bardzo dobrym stanie. Biurko ma ponad 1,5 metra i było robione na zamówieni a więc jest wykonane z bardzo dobrego materiału. Posiada wiele szuflad, miejsce na je... [czytaj więcej]
Fly High Production – Produkcja filmowa Firma Fly High Production to przede wszystkim profesjonalna produkcja filmów i innych form audiowizualnych, bazująca na najnowszych technologiach min zastosowaniu drona i innych technologii stabiliz... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Felicjan Rohloff:
10 minut temu
Zeżarłam "się" w pospiechu. Proszę o zrozumienie i wklejenie "się" tam gdzie trzeba. AWRUK!
Felicjan Rohloff:
14 minut temu
###"R". Albinie vel (???????)! Dziękuję za zaproszenie. Da Bóg, to jutro przedstawię ewentualny termin tego niezwykle zapowiadającego wydarzenia. Gdzie jest ten wasz gród? zawalona jestem dzisiaj robotą. Pozdrawiam i wszelkich łask bożych życzę. ~emerytowana nauczycielka.
Felicjan Rohloff:
2 godzin temu
Kordianie! To sobie startuj jak jesteś debilem w trepem lub idiotą w kaloszach. Matura to bzdura, a te konkursy to lipa. A te samorządy to Awruki i Złodzieje. Nie bić Awruków i Złodziei, tylko je zlikwidować. Zlikwidować bzdurną maturę! Zlikwidować ukartowane konkursy! Zlikwidować nierządne samorządy! Zlikwidować szkoły samorządowe. Przestać chodzić do bzdurnych szkól! I zacząć się uczyć! I zacząć czytać eKutno! I wstąpić do KAN"PiŚ"! Pod żadnym pozorem nie likwidować KOTÓW !!! I nie zabijać DZIECI ! I nie budować świątyń! I nie budować pałaców! I nie budować komitetów! Budować SERCA, UMYSŁY i DUSZE! I nie sadzić i nie pielęgnować dębów JPII. Rodzić dzieci, uczyć je i wychowywać! Młodzieży nie rozpuszczać! Zrezygnować z paciorków, fikołków i koziołków! Uwierzyć w Boga! Kochać Polskę! I rozniecać promienie NADZIEI! I nie spać! I obudzić się! I się oświecać! I myśleć! I pracować! I odpoczywać! I bawić się! I działać!.........I nigdy nic złego nie robić........ Coś dobrego - zawsze można..... O kotów dbać, psom dać spokój a świnie oprzątać!....... Paniali?........Amen.
Jordan Sierpowski:
2 godzin temu
POSEŁ Z PIS Tadeusz Woźniak - pozując do zdjęć ze strażakami w Komadzynie, splata swe wypracowane dłonie,na nieprzyzwoicie upasionym brzuszysku.Fakt - inni dostojnicy z jego partyji pozując do zdjęć - czynią podobnie. Ale - jak by nie liczyć, Tadeusz Woźniak (ksywa kanonik) - kadencji poselskich ma już sobą wiele i ta kadencja nie jest jego ostanią, to i nie dziwota, że i jego i tak już upasiony brzuch, z każdą kadencja staje się i coraz to i coraz to bardziej monstrualny. Wiadomo - odmawiać na tych różnych poselsko-wiejskich bankietach jadła i napitki - to rzecz wielce niepolityczna. Tak myślę,że jeżeli darwinowska teoria ewolucji nie zadziała i Woźniakowi nie wydłużą się kończyny górne jak u orangutana ,tak aby ręce mógł spleść na swym brzuchu - to tylko patrzeć, jak niezbędnym dodatkowym wyposażeniem posła staną się protezy, przedłużające jego kończyny górne. A po co ? A NO PO TO - ABY POSEŁ WOŹNIAK MÓGŁ SWE WYPRACOWANE DŁONIE SPLEŚĆ NA SWYM MEGA OLBRZYMIM BRZUSZYSKU.
Marian Pawełek:
2 godzin temu
Ciekawe, czy nadal wierzy w swojego idola, górniczynę?
Maria Giedgowt:
2 godzin temu
Widocznie była za słaba, że wygrać. Zresztą ma dużo pracy - kilku uczniów na krzyż w prywatnej. Jak oni się zmieszczą w tym budynku?
Felicjan Rohloff:
2 godzin temu
Ludzie! Nie macie ciekawszych problemów? wiadał dzięcioł żonie: PiS upada, PO tonie . A młode koty tego słuchały i wcale się tym nie przejmowały, tylko miauczały. POPiS - to najstraszniejsze słowo świata - tak dzisiaj miauczały koty stare i młode i mrugając śpiewały: PiS i Plarforma to jedna rodzina, kaczor i donald - nie polska ptaszyna. Ludzie! Nie liczy się forma - liczy się treść. Nie liczy się PiSforma! Nie liczy się PLATforma! Liczy się KUTNOWSKA ARMIA NADZIEI "Prawda i Śmiech"!!!!! Koty są najmądrzejszymi stworzeniami świata!!!!! Niech żyją Koty! I niech żyje KAN "PiŚ"!
Mateusz Dąb:
3 godzin temu
Nikt z patriotów nie miał szans, bo sitwa rzadzi, ale mnie dziwi jedno, że nie wystartowała pani, która wspierała Łebskiego w kampanii.
Felicjan Rohloff:
3 godzin temu
Tyle co koty napłakały. I nic więcej. Tak słyszałem..... Mówią, że śmieszny Tadeusz rozrzutnością nie grzeszy i św. mamony nie marnotrawi. Co innego to te prezbiterianie z Sienkiewicza. Tam jest Zakon Koedukacyjny dla Św. Świrów. Ludzie! Co tam się dzieje? Jak tam grzeszą. Więcej wydają niż zarabiają. Oni chyba na islam już przeszli. Bo Policja ich się boi. Proboszcz tez się boi. I żadnej klątwy na nich nie rzuca. Ekskomuniki tez się boi im wręczyć. Łajdactwo kwitnie pełną gębą i pustymi butelkami. Hulaj dusza! Piekła nie ma! Kto ten Zakon zlikwiduje to chyba świętym zostanie. Ja nie mogę na to wszystko patrzeć. Zakładam Koedukacyjny Zakon Wszystkich Kawalerów jeszcze światłych, mądrych i cnotliwych i Wszystkich Panien Jeszcze Dziewic. Jutro mamy pierwsze spotkanie przy drzwiach otwartych. Musimy być lepsi od tych synów marnotrawnych i rozrzutnych cór z kutnowskiego PiSolandu. Coś dobrego trzeba w życiu zrobić. Nieprawdaż?
January Sobota:
2
 · 
4 godzin temu
Mamy "najgłupszego" Komentatora eKutna BOHDANA ODYŃCA.
Protazy Kotłubaj:
2
 · 
4 godzin temu
Popieram kandydaturę Tego dzielnicowego.Jest człowiekiem inteligentnym, mądrym, sumiennym i uczciwym. Sprawiedliwy i otwarty dla ludzi. Zawsze służy pomocą.
Waldemar Rzuscyć:
3
 · 
4 godzin temu
Został wypchnięty z PiSu. To sa kulisy polityki Klopotowskiego, Matuszewskiego i Błaszczyka. Dlaczego mu nie pomogli ci dwaj ostatni ? Mam wrażenie, że wolą, aby poseł był ze Zgierza, a nie z Kutna. Co Klopotowski, Klimecki, Olesiński zrobili z PiS, to widać z obecności na listach takich ludzi jak Jóźwiak i Ziółkowski.
Bohdan Odyniec:
5 godzin temu
Mamy "najlepszego" Prezydenta Kutna ZBIGNIEWA BURZYŃSKIEGO.
Makary Pawlikowski:
2
 · 
5 godzin temu
A ile dal ten śmieszny Tadeusz ze swojej diety ?
Bartosz Koścień:
6 godzin temu
wklejam wszystkie 4 linki raz jeszcze tym razem poprawne:
umkutno.bip.e-zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3& func=selectsite&value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7< br />

www.ekutno.pl/wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teo ria-a-praktyka-k-opoty-z-prawem-komendanta-policji -w-kutnie,

kutno.net.pl/artykuly/aktualnosci,aktualizacja-k omendant-kutnowskiej-policji-na-dywaniku-prywatne- dojazdy-rozliczal-jak-sluzbowe,84342.html

www.polskatimes.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiat owy-policji-w-kutnie-dostal-reprymende,12174332/
Bartosz Koścień:
2
 · 
6 godzin temu
UPDATE

ZAPRASZAM WSZYSTKICH TU KOMENTUJĄCYCH DO KLIKNIĘCIA W PONIŻSZY LINK

http/umkutno.bip.e -zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3&func=selectsite &value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7

Wszyscy Ci, którzy tu komentują nie zadali sobie nawet grama trudu, aby wejść na stronę Urzędu Miasta. Wszyscy piszą "w ciemno". że konkurs odbył się tajnie, że nie było ogłoszenia - cel? Napluć komuś w twarz, upodlić i wykreować błędną rzeczywistość.

Szczerze? Jest to tak zaściankowe myślenie, a przy tym maksymalnie żałosne. Typowa kutnowska mentalność. Zastanawiam się tylko, po co tyle jadu, nie macie własnego życia, planów, marzeń, pasji, pracy, dzieci, rodziny? Wolicie wypluwać gorzkie żale pewnie na osobę, której nawet osobiście nie znacie? Okej, wylewajcie, nikogo to nie rusza, ale wiedzcie, że karma wraca, a przy tym patrząc z boku - chciałabym zobaczyć, czy potraficie mieć tyle odwagi w rzeczywistości co tu w Internecie, podpisujcie się swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem, śmiało! Skoro macie tyle racji, wiecie wszystko najlepiej, posiadacie takie informacje, że można robić aferę za aferą - taka cenna wiedza i szereg informacji - okazja to zabłyśnięcia w sieci! Szkoda zmarnować szansy

Najgorsza analiza przedstawiona poniżej przez "TATARA" - brak słów, jeżeli masz czas na pisanie takich komentarzy i analizowanie całej sytuacji - podziwiam. Jeszcze można zrozumieć, gdyby to co napisałeś było prawdą chociaż w minimalnym stopniu. Ale niestety - napociłeś się przy pisaniu, a wcześniej przy wymyślaniu bzdur i nic z tego nie ma, szkoda Cię biedaku. Dzieci w szkole? Nudna praca? No tak, Kutno takie nudne, trzeba sobie urozmaicić życie.

Wskazówka dla "SPRAWDZAJĄCYCH" - a sprawdzajcie wykształcenie, a sprawdzajcie doświadczenie, a sprawdzajcie kompetencje i wiedzę Pana Bieńka - dokładnie, sprawdzajcie a potem się wypowiadajcie. A jeżeli już wiecie, w co szczerze wątpie - wyciąGNIJCIE wnioski.

Odchodząc od tematu wywołującego przeogromne poruszenie wśród kutnowskich internautów, zachęcam do węszenia w sprawie, która tego wymaga - okazja tym razem dla kutnowskich detektywów. Pf.
Poniżej kilka szczegółów.

Tylko Ci co posiadają pewne informacje dokładnie wiedzą, jak wygląda praca w Kutnie w Policji, gdy tylko zjawił się komendant Szymański. Tylko te osoby wiedzą o wewnętrznych aferach, których część posypała się i została ujawniona w artykule opublikowanym całkiem niedawno.
Skąd się wziął, kto go broni pomimo tylu kłopotów z prawem? Taka osoba rządzi kutnowską policją. Zapewniam, że wiecie w tej sprawie tyle, ile macie w głowach - czyli prawie nic.
Ku przypomnieniu.

http/www.ekutno.pl /wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teoria-a-praktyka- k-opoty-z-prawem-komendanta-policji-w-kutnie,

http/kutno.net.pl/ artykuly/aktualnosci,aktualizacja-komendant-kutnow skiej-policji-na-dywaniku-prywatne-dojazdy-rozlicz al-jak-sluzbowe,84342.html

http/www.polskatim es.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiatowy-policji-w-k utnie-dostal-reprymende,12174332/

Zachęcam do ponownej lektury i wyciągnięcia wniosków, tym razem trafnych.
Zbigniewa Biallosser:
2
 · 
6 godzin temu
Onufry czy prawdą jest ,że nawet najbliżśi współpracownicy nie wiedzieli ,że odchodzi na samorządową posadkę , nie wiesz dlaczego?Wstyd, honor czy co jeszcze?
Florian Plemieński:
6 godzin temu
Jest całym złem.
Gabriel Koropka:
6 godzin temu
To co Fauście Tobie lekarz od duszy pomógł? Dziwne!A uroda jest kwestią gustu ,i o tym już się nie ..........no chyba Wiesz?
Jonasz Ubysz:
5
 · 
7 godzin temu
Mówię ci po raz kolejny przestań z tym trzeba było startować . No to mogłeś startować , ciekawe czy byś wygrał . W kutnie przed konkursami jest pewniak i nie ma sensu nawet skłądac dokumentów. Zrozum gamoniu.Najciekawsze artykuły
 ·  14
5 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
5 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
5 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
6 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
10 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
11 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
12 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
15 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
16 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
16 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
17 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
18 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
18 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
20 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
20 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
20 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
20 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
20 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
21 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
21 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
21 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
21 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
23 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
27 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
27 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności