eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 28.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34238-w-lipcu-roboty-drogowe-w-kutnie," title="Kutno: W lipcu roboty drogowe w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>W lipcu roboty drogowe w Kutnie</b><br>W lipcu rozpoczną się inwestycje drogowe w Kutnie. Przebudowy doczeka się...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,34235-warsztaty-fotograficzne-w-bajkowej-zagrodzie," title="Kutno: Warsztaty fotograficzne w Bajkowej Zagrodzie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Warsztaty fotograficzne w Bajkowej Zagrodzie</b><br>Życie jak z bajki- każdy o takim marzy. Niedaleko Warszawy jest...</div></a> <a href="/publicystyka,34171-trzymaja-c-w-r-ku-fragment-kosmosu-leszek-baranowski-i-mineral-and-gem," title="Kutno: Trzymając w ręku fragment Kosmosu. Leszek Baranowski i Mineral and Gem" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Trzymając w ręku fragment Kosmosu. Leszek Baranowski i Mineral and Gem</b><br>Rozpoczynamy wakacyjny cykl Ludzie, który mamy nadzieję, będzie powstawał dzięki Czytelnikom...</div></a> <a href="/sport,34216-koniec-sezonu-lekkoatletycznego-i-bardzo-dobre-wyniki-kutnowskich-sportowc-w," title="Kutno: Koniec sezonu lekkoatletycznego i bardzo dobre wyniki kutnowskich sportowców" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Koniec sezonu lekkoatletycznego i bardzo dobre wyniki kutnowskich sportowców</b><br>W sobotę 24 czerwca na stadionie Akademickiego Związku Sportowego w Łodzi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34232-r-kodzie-o-dla-doros-ych-spotkanie-15-lipca," title="Kutno: Rękodzieło dla dorosłych. Spotkanie 15 lipca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Rękodzieło dla dorosłych. Spotkanie 15 lipca</b><br>W sobotnie przedpołudnie w Ośrodku Kultury Gminy Kutno w Leszczynku odbyły...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,34231-ju-wakacje," title="Kutno: Już wakacje!" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Już wakacje!</b><br>Dobiegł końca kolejny rok szkolny. Uroczystość w Szkole Podstawowej im. Kornela...</div></a> <a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Jutro koncert Doroty Miśkiewicz. Jeśli nie znacie przyjdźcie i posłuchajcie
Już drugi raz w Kutnie wystąpi Dorota Miśkiewicz. Jutro,  28 września o godzinie 19.00 odbędzie się jej koncert promujący płytę Ale. Będzie to pierwszy z koncertów w ramach Projektu „Znacie / Nie znacie / Posłuchajcie” w Centrum Muzyki i Tańca. Koszt biletu to 20 zł.Miśkiewicz współpracowała z Cesarią Evorą, Anną Maria Jopek, Nigelem Kennedym, Janem Ptaszynem Wróblewskim, legendą polskiego jazzu Włodzimierzem Nahornym. Nagrała  solowe albumy „Dorota Miśkiewicz Goes to Heaven – Zatrzymaj się” w 2002 roku, „Pod rzęsami” w 2005 i „Caminho” w 2008, „Ale” (2012).

Projekt „Znacie/Nie znacie/Posłuchajcie”
Karnet w cenie 30 zł obejmuje bilet na 3 koncerty :
28 września, godz. 19.00, DOROTA MIŚKIEWICZ z zespołem. Koncert promujący ostatnią płytę wokalistki ”ALE”, bilet: 20 zł w kasie CTMiT.
29 września, godz. 19.00, KAMIL WASICKI z zespołem, bilet: 10 zł w kasie CTMiT. [więcej]
pismak, 27.09.2012 13:03|czytane: 1251 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wojsko można pokochać - w niedzielę
Wielbicieli wojska i militariów Stowarzyszenie Clonovia zaprasza do Lipiec Reymontowskich na imprezę Wojsko można pokochać.[więcej]
pismak, 27.09.2012 12:50|czytane: 1316 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy piszą: Czy wpuścić do domu pracownika RSM Pionier bez identyfikatora?
Czytelnik eKutno.pl przesłał do redakcji list jaki skierował do spółdzielni RSM "Pionier" w Kutnie do osoby nadzorującej firmę spisujacą stan liczników wody w RSM Pionier. W sytuacji gdzie co chwila podajemy informacje o oszustwach, kradzieżach i podobnych zdarzeniach uwagi mieszkańca zasobów RSM Pioniera są w pełni uzasadnione.

Z przykrością muszę powiadomić, że pomimo wcześniejszych zapewnień RSM "Pionier" w przysłanym do nas piśmie o pełniejszy nadzór nad firmą, która spisuje stan liczników wody - stwierdzam całkowitą ignorancję i lekceważenie przez osoby spisujące stan liczników wody w mieszkaniach-pisze czytelnik.

25 września przed godz. 16.00 młody mężczyzna wszedł do mieszkania autora listu bez identyfikatora i z urządzeniem do wydruku.

Na pytanie: Czy posiada pan identyfikator? Odpowiedział agresywnie i z lekceważeniem: Mam ale jest na dole w samochodzie ... Czy nie ma pan obowiązku noszenia go przy sobie? - zapytał lokator. Ja zastepuję kolegę - ale i tak mnie pan przecież wpuścił ...

Nie znałem tego pana ale dla świętego spokoju wpuściłem - ale bardzo zdenerwowałem się gdy wychodząc powiedział z ironią, że nie będzie specjalnie dla kogoś nosił, i że wszyscy przecież go znają ... A miałem już przypadek, że nie było domowników w mieszkaniu i krewna przebywajaca u nas, nie wpuściła osoby bez identyfikatora - i miała rację. [więcej]
redaktor, 27.09.2012 10:06|czytane: 1721 razy|13 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Strategia marki Kutna: Wybraliśmy Święto Róży. Czy słusznie?
Święto Róży 2012 za nami. W tym roku miało być ono wyjątkowe, a to za sprawą uchwały Rady Miasta Kutna, która przyjęła w lipcu Strategię Marki Kutna Miasta Róż. I rzeczywiście przez kilka dni mogliśmy podziwiać kilkanaście tysięcy róż na Wystawie Róż i Aranżacji Florystycznych w Kutnowskim Domu Kultury, a na stoiskach Jarmarku Różanego nie brakowało ich sadzonek. Czy zatem jesteśmy miastem róż? Jeszcze nie, ale bardzo liczymy, że będziemy.

Hasło Kutno Miasto Róż ma swoich przeciwników i zwolenników. Dla prezydenta Zbigniewa Burzyńskiego taka marka to dążenie do celu i ambicja, aby w małym mieście z prawie 40-letnią tradycją miejskiej rożanej imprezy było rzeczywiście pełno róż i aby kutnowska wystawa rozsławiała w Polsce nasze miasto. Dla innych to ambicja na wyrost i w tych trudnych czasach pieniądze zmarnotrawione na tzw."balety". Karmimy ducha, nie ciało, a ciało chleba nie róż potrzebuje w tych czasach - powiedział nam jeden z mieszkańców Kutna podczas imprezy.

Staramy się wspólnie z Kutnowskim Domem Kultury i Agencją Rozwoju Regionu Kutnowskiego zadbać o wszystkie szczegóły organizacji Święta Róży - mówił Zbigniew Wdowiak, wiceprezydent. - Każdy oczywiście odpowiada za swoje zadania, bo trzeba pamiętać że to impreza miejska o bogatym programie. I tak my zajęliśmy się festynem, koncertami i promocją programu Święta Róży, natomiast Kutnowski Dom Kultury organizacją wystawy, jubileuszowych koncertów oraz promocją wystawy na zewnątrz. ARRK z kolei pozyskała sponsorów i zorganizowała jarmark. Mieliśmy spójną wizję całości. Wystawa jest najważniejsza, bo bez niej Święto Róży byłoby jedną ze zwykłych miejskich biesiad, jakie bywają, podejrzewam w każdym mniejszym czy większym mieście. My mamy coś wyjątkowego czym warto się chwalić.

Strategia marki Kutna: Wybraliśmy Święto Róży. Czy słusznie?, ./upload/articles_pakiety/16784/02_obraz.jpg
Strategia marki Kutna: Wybraliśmy Święto Róży. Czy słusznie?, ./upload/articles_pakiety/16784/17_obraz.jpg
Strategia marki Kutna: Wybraliśmy Święto Róży. Czy słusznie?, ./upload/articles_pakiety/16784/18_obraz.jpg


Z tymi ideami prezydenta bywa różnie. Niekoniecznie są to idee, które przyświecają współorganizatorom imprezy. Wystawa bardzo dobrze oceniana przez wiceprezydenta Zbigniewa Wdowiaka i Teresę Mosingiewicz, dyrektorkę Kutnowskiego Domu Kultury i jednocześnie koordynatorkę wystawy, miała jednak bardzo słabą promocję na zewnątrz. Promowana była tylko w prasie branżowej. W internecie na portalach kulturalnych, w czasopismach zajmujących się działalnością kulturalną czy też prasie ogólnopolskiej trudno doszukać się  informacji o wystawie i Święcie Róży. Nawet bez echa przeszedł krótki reportaż TVP Łódź z naszej sztandarowej imprezy.

Wystawę Róż i Aranżacji Florystycznych promowaliśmy w następujących mediach ogrodniczych i florystycznych: Bukiety, Magnolia, Nasz Dom i Ogród Flora, Asflor.pl, E-florystyka, Aleogrody.pl, Portal florystyczny.pl.  - informuje Mosingiewicz. - Drukowaliśmy plakat informujący o wystawie - zaistniał w całym Kutnie. Na terenie Jarmarku o wystawie informowały tablice.

Jednym słowem o Wystawie dowiedzieli się floryści i kutnianie. Czy zatem wizja wiceprezydenta została zrealizowana? Chyba nie. Dziwi fakt, że koordynatorce wystawy czyli dyrektorce domu kultury nie zależało na tej promocji. Zapytana przez nas w trakcie przygotowań zaznaczyła, że nie do KDKu taka promocja należy. Zatem do kogo?

Wysoko oceniam artystyczny kształt wystawy florystycznej i prac florystów wykonanych na temat "rocznice ślubu". Po raz pierwszy od kilku lat udało nam się zgromadzić odmiany róż z plantacji polskich producentów róż
(współpraca z czterema firmami, w szczególności RosaCwik, firma, która jest przedstawicielem największych niemieckich hodowców róż - Kordes)-
mówi Teresa Mosingiewicz. -Zgromadziliśmy 70 odmian róż, a do instalacji florystycznych użyto kilkanaście tysięcy róż. Wystawa była bardzo dobrze odebrana przez zwiedzających, w księdze pamiątkowej jest wiele entuzjastycznych wpisów, m. in. gości ze Szwajcarii, Płocka, Białegostoku, Łodzi. Wystawę obejrzało 2700 widzów, tyle zakupiono biletów. 

Niewątpliwie pomysł spółki PCC Intermodal czyli obdarowanie wpływowych Polek różami z informacją o Wystawie Róż i Aranżacji Florystycznych oraz Święcie Róży w Kutnie spełnił wyobrażenie wiceprezydenta Wdowiaka o rozsławianiu naszego miasta poza jego granicami. Cieszy fakt, że niedawno powstała w Kutnie firma ma politykę odpowiadającą współczesnym standardom promocji marki, czuje potrzebę budowania i rozwijania tożsamości lokalnej i niewątpliwie znakomicie wykorzystuje kreatywność swoich pracowników. Ta firma to znakomity partner biznesowy dla kultury.

Wracam jednak do Strategii Marki Kutna wykonanej przez firmę Albert Lumberjacker, która wskazuje Święto Róży jako tę właśnie markę.  Niestety pokazała ona jak daleko nam jeszcze do standardów europejskich i poważnego traktowania takich dokumentów. Pierwszy dokument zamieszczony w Biuletynie Informacji Publicznej miasta Kutna i przedstawiony na sesji radnym miejskim był pełen błędów,jakby robiony pospiesznie,a  przecież oddany z dużym opóźnieniem, po zdaje się kilku aneksach.  Ktoś powie oj tam, oj tam, redaktorko też błędy robisz (bolesne czasem dla internautów -  odpowiem - ale moje nie kosztują 64 tys. zł.) [więcej]
wandea, 26.09.2012 19:12|czytane: 3244 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Stowarzyszenie Historyczne Pułk 37 na V pikniku przy bunkrze
W piątek 21 września Stowarzyszenie Historyczne Pułk 37 uczestniczyło w imprezie „V piknik przy bunkrze” w Gołańczy. W okolicach tej miejscowości od marca 1939 roku stacjonowała 26 Dywizja Piechoty,  a tym samym 37 Łęczycki Pułk Piechoty im. ks. Józefa Poniatowskiego.
Pułk wraz z 10 Pułkiem Piechoty zmobilizowany w marcu miał za zadanie wykonać bunkry i stworzyć umocnienia obszaru Gołańcz – Wągrowiec.


W Gołańczy zameldowaliśmy się u naszego gospodarza Roberta Menesiaka, a po kolacji odbyliśmy nocny spacer na bunkry i oczywiście pełni wrażeń wróciliśmy po północy - opowiada Konrad Podwysocki, członek SH Pułk 37. - W sobotę przygotowaliśmy się do rekonstrukcji, przebraliśmy się w mundury i pojechaliśmy do Wągrowca poszukać śladów 37 Pułku. Zatrzymaliśmy się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych  nr 2 im. ppłk.dr.Stanisława Kuklińskiego w Wągrowcu, w której ukrywali się żołnierze 37 P.P.  Obejrzeliśmy gablotki historyczne, jednak nie było w nich żadnych eksponatów związanych z pułkiem.

Stowarzyszenie Historyczne Pułk 37 na V pikniku przy bunkrze, ./upload/articles_pakiety/17470/02_obraz.jpg
Stowarzyszenie Historyczne Pułk 37 na V pikniku przy bunkrze, ./upload/articles_pakiety/17470/05_obraz.jpg
Stowarzyszenie Historyczne Pułk 37 na V pikniku przy bunkrze, ./upload/articles_pakiety/17470/27_obraz.jpg


Członkom stowarzyszenia pomogła jednak dyrektor szkoły Beata Dobrochowska-Byczyńska i znaleźli oni potwierdzenie na pobyt  37 Łęczyckiego Pułku Piechoty w jednej z książek wydanych przez byłego dyrektora szkoły. 37 P.P. niewątpliwie stacjonował w tej szkole. Głuchy odgłos naszych podkutych butów jeszcze bardziej pobudzał naszą wyobraźnię - relacjonuje dalej Podwysocki. Taki sam dźwięk musiał roznosić się gdy po tym gmachu chodzili  w roku 1939 pułkowi żołnierze. Następnie poszliśmy do Muzeum Regionalnego w Wągrowcu, gdzie odbywały się obchody 100 -lecia Harcerstwa w Wągrowcu oraz na wycieczkę z Poznania, która dotarła tutaj pociągiem „Wodnik”. Niestety ze śladów po 37 PP znaleźliśmy tylko kilka zdjęć… Cóż bardzo trudno o cokolwiek. Niemcy do 1945 roku i polskie władze od 1945 do 1990 skutecznie starały się zacierać ślady „majowego wojska „…

W Wągrowcu kutnowscy pasjonaci odnaleźli kamień z inicjałami JP (Józef Poniatowski). Cieszyłem się jak dziecko i oczywiście chciałem pierwszy dotknąć kamienia. Towarzyszyła nam wszystkim niesamowite emocje, bo kiedy na nowo odkrywasz historię wyrytą w kamieniu, to tak jakbyś dotknął tamtych czasów. Dla Polaka to ważne chwile - mówi pan Konrad. - Wiesław Paluchowski wiceprezes naszego stowarzyszenia zagadał za to do jakiejś pani  i słuchaliśmy jej opowieści.

Pani Pałucka okazała się być bezcennym źródłem informacji dla członków SH Pułk 37. Napis na kamieniu powstał w roku 1939, kiedy to na tym terenie stacjonował 37 PP. Początkowo kamień poświęcony był powstaniu Osady i posiadał jakieś napisy w języku niemieckim. Żołnierze, wśród których byli kamieniarze wyrównali głaz oraz wyryli napisy. Po ich wykonaniu pokryli wszystko białym gipsem i praktycznie odsłonili napis przed odejściem. Kamień przetrwał okupację. Niemcy nie mogąc usunąć na trwałe kamienia po prostu go przewrócili i o nim zapomnieli. Władze PRL nie kwapiły się po wojnie do stawiania pomników armii II RP więc kamień trwał w tym stanie do roku 1980, kiedy to państwo Pałuccy postanowili ustawić go ponownie. W pierwszym momencie zwrócili się do władz, które standardowo odmawiały w takich sytuacjach. [więcej]
wandea, 26.09.2012 16:59|czytane: 1757 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Mali piłkarze z Kutna zdobyli srebro i brąz na Hajto Cup 2012
16 września w Łodzi na stadionie Startu  odbył się urodzinowy turniej Hajto Cup 2012 z okazji pierwszych urodzin szkółki, w którym wystąpili zawodnicy Akademii Futbolu TH z Kutna w dwóch kategoriach wiekowych 7-8 lat i 9-11 lat.

Mali piłkarze z Kutna zdobyli srebro i brąz na Hajto Cup 2012, ./upload/articles_pakiety/17477/01_obraz.jpg
Mali piłkarze z Kutna zdobyli srebro i brąz na Hajto Cup 2012, ./upload/articles_pakiety/17477/02_obraz.jpg


Grupa 7-8 lat zdobyła srebrny, a drużyna 9-11 lat brązowy medal. Wszyscy zawodnicy pokazali maksimum swoich sił i możliwości. Było sporo emocji i dużo bramek,  a rodzice w licznej grupie dopingowali swoje pociechy -mówi Stefan Potocki. -Kuby w Kutnie będą w przyszłości miały młodych silnych zawodników,których rozwój można już teraz obserwować podczas takich zawodów właśnie.  Widzimy już wśród małych piłkarzy kilka perełek.

Akademia Futbolu Tomasza Hajto zaprasza również chętne dzieci z Kutna na nabór uzupełniający do grup od 4 do 11 lat, więcej informacji pod numerem 508 447 681 lub na akademiapilki.pl [więcej]
pismak, 26.09.2012 16:16|czytane: 1957 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ostatni wrześniowy haust poezji z Dariuszem Sośnickim
Jutro w Miejskiej i Powiatowej Publicznej Bibliotece w Kutnie odbędzie się ostatnie spotkanie z poetą w ramach VI Wrześniowych Haustów Poetyckich. Tym razem gościem Grażyny Baranowskiej będzie Dariusz Sośnicki.

Ostatni wrześniowy haust poezji z Dariuszem Sośnickim
Dariusz Sośnicki. Foto: Adam Kaczanowski francoblogilc.wordpress.com

Ten polski poeta urodzony w 1969 roku w Kaliszu w 1994 r. ukończył filozofię na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu.  W tym samym roku debiutował tomem Marlewo, za który otrzymał nagrodę Czasu Kultury - najlepszy debiut poetycki.

Był redaktorem czasopism literackich  Już jest jutro (1990-1994) i Nowy Nurt (1994 -1996). W 2001 r. przebywał na stypendium w Iowa. W 2002 r. otrzymał nagrodę Poznańskiego Przeglądu Nowości Wydawniczych. Jego dorobek tomów poetyckich: Ikarus (1998), Mężczyzna w dominie (1999), Symetria (2002) - nominacja do Paszportu Polityki, Skandynawskie lato (2005), Folia na wietrze.Obecnie prowadzi dział polskiej prozy w Wydawnictwie W.A.B. Mieszka w Poznaniu i Warszawie. [więcej]
kultura, 26.09.2012 15:49|czytane: 1218 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Dla wielbicieli oper
W piątek, 28 września w Dziale Zbiorów Audiowizualnych miejskiej biblioteki w Kutnie odbędzie się projekcja filmowa (DVD) operetki Jacquesa Offenbacha  „Orfeusz w piekle”. Zapraszamy.

Kolekcja „La Scala” to zbiór najsławniejszych oper i operetek zarejestrowanych w najbardziej prestiżowych salach operowych i utrwalonych na płytach DVD, przenoszących widza w centrum historycznych przedstawień. [więcej]
kultura, 26.09.2012 14:42|czytane: 1328 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: Zostań wolontariuszem SZLACHETNEJ PACZKI
Lubisz stawiać czoła nowym wyzwaniom? Chcesz mądrze pomagać potrzebującym w Twojej okolicy? Bierzesz odpowiedzialność za swoje działania i ich rezultaty? Zostań wolontariuszem SZLACHETNEJ PACZKI i pomóż rodzinom z Kutna. Zgłoś się na: www.superw.pl

Wolontariuszami SZLACHETNEJ PACZKI zostają osoby pełnoletnie, dla których ważna jest mądra pomoc i współdziałanie w grupie.

- Szukamy wolontariuszy, którzy po przeszkoleniu, ruszą by odwiedzać potrzebujące rodziny. Szukamy prawdziwych  bohaterów zmiany społecznej! mówi ks. Jacek WIOSNA Stryczek. Już teraz można zgłosić się na stronie www.superw.pl i wziąć udział w rekrutacji.

Projekt SZLACHETNA PACZKA odbywa się po raz dwunasty. Co roku w przemyślany sposób łączy potrzebujących, wolontariuszy, darczyńców przygotowujących pomoc materialną i dobroczyńców finansujących organizację projektu. Tylko w 2011 roku SZLACHETNA PACZKA trafiła do 11884 rodzin i przekazała pomoc wartą 18 milionów złotych.

- To Paczka mnie znalazła, koleżanka postanowiła się włączyć, a ja razem z nią, to było 4 lata temu. Projekt jest wyjątkowy, dlatego zaangażowałam się w niego na dłużej! – opowiada z uśmiechem Paulina, studentka z Krakowa i wolontariuszka SZLACHETNEJ PACZKI.

Wolontariusze Paczki sami odnajdują potrzebujących w swojej okolicy, odwiedzają ubogie rodziny w ich domach, a następnie współpracując z darczyńcami dbają o jak najlepszą pomoc, która odpowiada na konkretne potrzeby.

- Nie zapomnę spotkania z pewną wielodzietną rodziną, a szczególnie momentu, w którym zobaczyłam radość i łzy w oczach dwójki rodziców i dziewięciorga dzieci! W czasie rozpakowywania paczek dzieci myślały o sobie nawzajem i dzieliły się prezentami. Widziałam, jak bardzo się kochają i dbają o siebie wspomina Paulina. - Wiem, że mam wpływ na rzeczywistość

Maciek to student Uniwersytetu Ekonomicznego i od 3 lat wolontariusz SZLACHETNEJ PACZKI. Mądra pomoc zainspirowała go do podjęcia kolejnych zadań. Zdecydował się zostać praktykantem w biurze Stowarzyszenia WIOSNA, następnie koordynował pomoc podczas powodzi.
 
- Dzięki wolontariatowi jestem bardziej otwarty na świat i ludzi. Uwierzyłem w to, że mam wpływ na rzeczywistość, która mnie otacza
  – opowiada Maciek. [więcej]
wandea, 26.09.2012 14:34|czytane: 1357 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Project Poi. Sebastian Flejszman zaprasza na zajęcia
Od środy 3 października w godzinach 20.30 - 21.30 zapraszamy na nowe, wyjątkowe zajęcia ze sztuki ognia "Project Poi". Koordynatorem oraz instruktorem zajęć będzie Sebastian Flejszman znany w środowisku kuglarskim między innymi jako organizator Festiwalu Ognia w Kutnie "Fireproof" oraz współzałożyciel Teatru Ognia FIREPROOF.

Project Poi. Sebastian Flejszman zaprasza na zajęcia, ./upload/articles_pakiety/17336/01_obraz.jpg


Zajęcia skierowane są do młodzieży od 15 roku życia oraz osób dorosłych chcących spróbować czegoś nowego i oryginalnego. Będzie to mieszanka tańca, ognia, teatru, żonglerki. Zajęcia będą odbywać się z wykorzystaniem wszelkiego rodzaju rekwizytów kuglarskich z naciskiem na poi oraz kije - mówi Flejszman.- Początkowo uczestnik zajęć nie musi mieć nic wspólnego z ogniem, ćwiczymy na sucho na sali, by oswoić się z nowymi rekwizytami oraz opanowaniem podstawowych ruchów. Dopiero po jakimś czasie uczestnik będzie mógł włączyć w swoje pokazy ogień. Uczestnicy będą mogli w swoje pokazy wplatać elementy tańca oraz teatru.

Program zajęć:
- rozgrzewka
- nauka podstawowych ruchów związanych z wykorzystywaniem poi oraz kijów
- nauka żonglerki
- nauka choreografii
- nauka tworzenia pokazów z wykorzystaniem muzyki oraz przyrządów kuglarskich
- współpraca z najlepszymi kuglarzami w kraju
- współpraca z choreografami
- warsztaty taneczne, teatralne, kuglarskie dla uczestników zajęć. [więcej]
kultura, 26.09.2012 14:33|czytane: 1554 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Cyrk Zalewski 2 października w Kutnie. Wyniki konkursu
Zapraszamy do udziału w konkursie z Cyrkiem Zalewski. 6 zestawów biletów dla dorosłego i dziecka do lat 10 na przedstawienie 2 października o godz. 17.30 w Kutnie wylosowali: Andżelika Ziółkowska, Robert Woźniak, Justyna Pawlak, Artur Góreczny, Mariusz Katryński i Łukasz Tworus.

2 października największy i najbardziej znany w Polsce cyrk -Cyrk Zalewski odwiedzi Kutno. Sezon 2012 jest wyjątkowy. Ogromny rozmach organizacyjny, najwyższy poziom artystyczny, profesjonalna oprawa i najlepsi artyści, od wielu lat są wizytówką Zalewskich. Dla swoich widzów i wielbicieli przygotowali atrakcje, jakich Polska dotąd nie widziała.

Zapraszamy do obejrzenia występu Kamila Zalewskiego (Księcia Cyrkowców), który wraz ze swoim zespołem przygotował WIELKIE SHOW ILUZJI. Po wielu miesiącach ciężkich prób, przygotowań choreografii, skomplikowanych elementów technicznych, oprawy muzycznej i rekwizytów – powstał spektakl iluzjonistyczny na najwyższym światowym poziomie.

Wygraj bilety do Cyrku Zalewski

[więcej]
wandea, 26.09.2012 14:12|czytane: 2133 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Mali kutnianie zobaczą przygody w świecie Zimowego Lasu 3 D
Od 28 września zapraszamy najmłodszych  mieszkańców Kutna do kina KDK na film Disneya „Dzwoneczek i sekret magicznych skrzydeł”. Seanse rozpoczynają  się o godzinie 16.00. Bilety do nabycia w kasie KDK.  3 podwójne zaproszenia na film familijny wygrały panie: Katarzyna Kowalska, Agnieszka Diakon i Magdalena Królikowska. Zapraszamy  po odbiór biletów przed seansem do kasy w domu kultury.Ukochane przez wszystkie dziewczynki wróżki wracają do kin w 3D! Magiczna podróż Dzwoneczka i jej przyjaciół do zakazanego, pełnego tajemnic Zimowego Lasu, gdzie ciekawość przygód prowadzi wróżkę do niezwykłego odkrycia które zmieni nie tylko jej życie ale zjednoczy w Przystani Elfów wróżki ciepłych i zimnych pór roku.

28 - 30.09.2012  (od piątku do niedzieli)
godz. 16.00    DZWONECZEK I SEKRET  MAGICZNYCH SKRZYDEŁ  3D  
godz. 18.00    LATO  W MIEŚCIE
godz. 20.00    JESTEŚ BOGIEM 
                                                   
   01 - 03.10.2012 (od poniedziałku do środy)
godz. 16.00    DZWONECZEK I SEKRET MAGICZNYCH SKRZYDEŁ                                 
godz. 18.00    LATO  W MIEŚCIE
godz. 20.00    JESTEŚ BOGIEM [więcej]
wandea, 26.09.2012 14:08|czytane: 1532 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sezon na grzyby. Kutnowski Sanepid pomoże odróżnić jadalne od trujących
Dziś w siedzibie Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Kutnie można było dowiedzieć się jak odróżnić grzyby trujące od jadalnych. Tematyka spotkania Celiny Marciszewskiej, dyrektora Sanepiu dotyczyła profilaktyki zatruć  grzybami.

Sezon na grzyby. Kutnowski Sanepid pomoże odróżnić jadalne od trujących, ./upload/articles_pakiety/17474/01_obraz.jpg
Sezon na grzyby. Kutnowski Sanepid pomoże odróżnić jadalne od trujących, ./upload/articles_pakiety/17474/02_obraz.jpg
Sezon na grzyby. Kutnowski Sanepid pomoże odróżnić jadalne od trujących, ./upload/articles_pakiety/17474/03_obraz.jpg


Inspektor Marciszewska podkreśliła, że poznając grzyby, możemy uniknąć zatrucia.Łatwo  pomylić  śmiertelnie  trującego  muchomora  sromotnikowego  z  kanią  czy gąską, dlatego grzyby należy zbierać w całości wykręcając je z podłoża - mówiła Marciszewska. - Wszelkich informacji  na temat grzybów można uzyskać od grzyboznawcy w  Powiatowej Stacji Sanitarno –Epidemiologicznej w Kutnie. [więcej]
pismak, 26.09.2012 13:23|czytane: 1639 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Powrót do źródeł czyli spotkanie z olimpijczykiem Michałem Pietrzakiem
Przy komplecie publiczności w poniedziałkowy ranek w hali sportowej Gminnego Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Krośniewicach odbyło się spotkanie młodzieży z Zespołu Szkół nr 1 w Krośniewicach z Michałem Pietrzakiem,  pochodzącym z Krośniewic reprezentantem Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w sztafecie 4x400.

Powrót do źródeł czyli spotkanie z olimpijczykiem Michałem Pietrzakiem, ./upload/articles_pakiety/17473/01_obraz.jpg
Powrót do źródeł czyli spotkanie z olimpijczykiem Michałem Pietrzakiem, ./upload/articles_pakiety/17473/06_obraz.jpg
Powrót do źródeł czyli spotkanie z olimpijczykiem Michałem Pietrzakiem, ./upload/articles_pakiety/17473/03_obraz.jpg


Spotkanie prowadziła Katarzyna Miziołek, wicedyrektor ZS nr 1 w Krośniewicach i wychowawczyni Michała z Gimnazjum, a wzięli w niej udział Jakub Krygier (Burmistrz Krośniewic), Waldemar i Jolanta Pietrzakowie (rodzice i pierwsi trenerzy), Andrzej Fałdziński oraz Robert Nowak. Na hali nie zabrakło miejsc dla wszystkich uczniów zarówno gimnazjum jak i liceum a także dla nauczycieli, którzy doskonale pamiętają czasy swojego byłego ucznia.

Podczas uroczystej prezentacji osiągnięć sportowych, nagród i medali zdobytych przez wychowanka gimnazjum i liceum w Krośniewicach można było dowiedzieć się o „drodze” jaką przeszedł Michał nim został zawodnikiem kadry narodowej. Wizyta była doskonałą okazją do przedstawienia sylwetki tego niezwykle ambitnego i skromnego chłopaka, który oprócz kariery sportowej postawił również na wykształcenie. Studiuje obecnie na 2 kierunkach: wychowanie fizyczne i rehabilitacja na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. [więcej]
pismak, 26.09.2012 13:19|czytane: 1824 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Eduscience w Dąbrowszczaku
Od września  w I LO im. J.H. Dąbrowskiego w Kutnie realizowany jest Projekt Eduscience. To jeden z największych innowacyjnych projektów edukacyjnych w Polsce, dotyczących nauk przyrodniczych. Zapewnia „żywe” i fascynujące poznawanie świata nauk matematyczno-przyrodniczych.

Głównym celem projektu jest zwiększenie zainteresowania uczniów i uczennic z całej Polski podjęciem studiów na kierunkach o kluczowym znaczeniu dla gospodarki. Popularyzacja nauk matematyczno-przyrodniczych wśród dzieci i młodzieży wymaga zastosowania nowoczesnych, innowacyjnych metod i narzędzi. Projekt EDUSCIENCE umożliwia opracowanie, pilotażowe wdrożenie oraz upowszechnienie innowacyjnych programów nauczania, których realizacja odbywa się z wykorzystaniem interaktywnej platformy e-learningowej.

Programem została nim objęta klasa o IB realizująca rozszerzony program  matematyki i geografii. W ramach projektu uczniowie tej klasy będą  korzystać bezpośrednio z wiedzy naukowców zajmujących się na co dzień naukami przyrodniczymi, osiągających sukcesy na skalę międzynarodową. Klasa IB  biorąca udział w projekcie będzie miała okazję uczestniczyć w bezpośrednich transmisjach satelitarnych ze Stacji Polarnej na Spitsbergenie.

W ramach projektu powstała nowoczesna platforma e-learningowa, na której są zamieszczane lekcje z zakresu nauk matematyczno-przyrodniczych, stworzone przez nauczycieli praktyków pod okiem specjalistów metodyków w oparciu o zagadnienia udostępnione przez pracowników naukowych Polskiej Akademii Nauk zrzeszonych w Centrum Badań Ziemi i Planet GeoPlanet, tj. Instytutu Geofizyki, Instytutu Nauk Geologicznych, Instytutu Oceanologii oraz Centrum Badań Kosmicznych. Lekcje tworzone są zgodnie z podstawą programową kształcenia ogólnego. Obok platformy e-learningowej istnieją produkty multimedialne z zakresu science: podręcznik metodyczny dotyczący e-learningu oraz przyrodniczy portal internetowy. Dostęp do materiałów stworzonych na platformie będą mieli uczniowie uczestniczący w tym projekcie. Projekt będzie trwał dwa lata. [więcej]
pismak, 26.09.2012 11:52|czytane: 1303 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Uważajmy na czeską wódkę gruszkową
Główny Inspektor Sanitarny informuje o nowym sfałszowanym alkoholu z Czech.Czeska wódka gruszkowa to niebezpieczny płyn, który zawiera szkodliwe substancje chemiczne zagrażające życiu człowieka. GIS ostrzega przed piciem alkoholu z Czech. [więcej]
pismak, 26.09.2012 11:33|czytane: 1530 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dominacja "Staszica" w Lidze LA
Reprezentacja  dziewcząt oraz chłopców  Zespołu Szkół Nr 1im. St. Staszica w Kutnie wygrała po raz kolejny  mistrzostwa powiatu kutnowskiego w lidze lekkoatletycznej. Oprócz „Staszica” w zawodach udział wzięły drużyny ZSZ nr 2 im A. Troczewskiego, ZS nr 3 im. W. Grabskiego, I LO im J.H. Dąbrowskiego, I LO PUL w Kutnie, ZS nr 4 im. Z. Balickiego oraz LO w Krośniewicach.

Dominacja
Dominacja
Dominacja


Zawody odbyły się 25 września na obiektach kutnowskiego MOSiRu, a słoneczna pogoda pozwoliła na osiągnięcie dobrych rezultatów.

Wyniki poszczególnych konkurencji:

100m  - DZIEWCZĘTA
1. Podstawska Patrycja 13.92 sek    ZS nr 3 w Kutnie       
2. Kosmala Sylwia        14.13 sek    I LO PUL w Kutnie
3. Marciniak Aleksandra 14.33 sek  ZS nr 3 w Kutnie      

400m - DZIEWCZĘTA
1. Kamińska Michalina     69.60 sek  ZS nr 1 w Kutnie
2. Fratczak Angelika         69.71 sek  I LO PUL w Kutnie
3. Grodecka Dominika      70.64 sek  LO w Krośniewicach [więcej]
pismak, 26.09.2012 07:30|czytane: 1719 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Zdolne uczennice "Kasprowicza"
Dwie uczennice II LO im. J. Kasprowicza Mirosława Izydorczyk z klasy III c i Klementyna Kępińska z klasy II a uzyskały dyplom DELF  na poziomie podstawowym A1 i dyplom na poziomie rozszerzonym B1.

Dyplom DELF to certyfikat wydawany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej Francji i uznawany w ponad 150 krajach świata, potwierdzający znajomość tego języka. Dyplom ten jest przydatny gdy chcemy ubiegać się o ciekawą pracę lub zagraniczne staże odbywane w ramach podjętych w Polsce studiów. Potrzebny jest także gdy staramy się o pracę za granicą lub o przyjęcie na studia zagraniczne oraz w każdej sytuacji gdy trzeba udokumentować znajomość języka.
Rada Europy określiła poziomy znajomości dla języków obcych, aby ujednolicić ich nauczanie w Europie, dlatego też wymagania na egzamin DELF są zbieżne z wymaganiami z języka obcego na egzaminie maturalnym. Ucząc się do egzaminu DELF zdobywamy jednocześnie wiedzę potrzebną do zdawania egzaminu maturalnego czy państwowego.

W Liceum im J. Kasprowicza do zdawania takiego egzaminu uczniów przygotowuje pani prof. Dorota Kępińska.
Egzaminy DELF zdawać można w dwóch sesjach, zimowej (w lutym) lub letniej (w czerwcu) w ośrodkach języka francuskiego – Alliance Française np. w Łodzi ( tak jak nasze uczennice), w Warszawie lub innym większym mieście Polski czy Europy. [więcej]
pismak, 25.09.2012 17:08|czytane: 1537 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Aktywny samorząd. Niepełnosprawni mogą otrzymać dofinansowanie
30 września mija termin składania wniosków w projekcie realizowanym przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kutnie „Aktywny samorząd”. W ramach projektu osoby niepełnosprawne mogą otrzymać dofinansowanie do likwidacji barier ograniczających społeczne i  zawodowe funkcjonowanie osób niepełnosprawnych oraz ich dostęp do edukacji.

Bliższe informacje na temat programu można uzyskać w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, przy ul. Krzywoustego 11 w Kutnie lub telefonicznie pod numerem 24 254 10 85. Ponadto szczegółowe informacje są zamieszczone są tutaj

Wnioski  o dofinansowanie są dostępne w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kutnie oraz na stronie internetowej 
[więcej]
pismak, 25.09.2012 16:57|czytane: 1410 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Mela Koteluk i jej magiczny spadochron. Koncert 30 września
Mela Koteluk po sukcesie swojej debiutanckiej płyty wyruszyła w jesienną trasę koncertową. W niedzielę, 30 września,  zawita do Kutna, gdzie oprócz singli Melodia ulotna czy Wolna zaprezentuje wszystkie utwory z doskonale przyjętej przez media i publiczność płyty. Zapraszamy na koncert o godz. 19.00 w Centrum Teatru, Muzyki i Tańca. Bilet w cenie 10 zł do nabycie w kasie centrum.Mela Koteluk to wokalistka o niezwykle ciepło brzmiącej barwie głosu, błyskotliwa autorka tekstów o dojrzałym i głębokim wejrzeniu w ludzkie emocje. Bajkową narracją i przestrzennym brzmieniem instrumentów buduje wciągający klimat swoich piosenek. [więcej]
kultura, 25.09.2012 15:10|czytane: 1183 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
73. rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego
Miejski Komitet Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa w Kutnie oraz Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Oddział Kutn zapraszają do złożenia kwiatów z okazji 73.rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego 27 września o godz.12.00 pod tablicą na Kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej przy ul.Łęczyckiej. [więcej]
pismak, 25.09.2012 15:01|czytane: 1269 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pechowy punkt dla kierowców
W piątek o godz. 17.45, w tym samym miejscu gdzie niedawno zdarzył się wypadek busa z ofiarami śmiertelnymi czyli w Kaszewach Tarnowskich, doszło do kolizji. Kierujący fordem galaxy 71-letni mieszkaniec Kutna nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w tył pojazdu
toyota yaris , którego kierowca okazał sie 45-letni mieszkaniec Kutna. Nikt nie odniósł obrażeń ciała. Sprawca ukarany mandatem karnym. [więcej]
pismak, 25.09.2012 14:54|czytane: 1405 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Będzie modernizacja Łęczyckiej. Mieszkańcy Krośniewickiej też czekają
Samorząd miejski przymierza się do remontu Łęczyckiej na drodze od wiaduktu do drogi 92. Do 30 września zostanie złożony wniosek o dotację z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.  

Będzie modernizacja Łęczyckiej. Mieszkańcy Krośniewickiej też czekają, ./upload/articles_pakiety/17453/01_obraz.jpg
Będzie modernizacja Łęczyckiej. Mieszkańcy Krośniewickiej też czekają, ./upload/articles_pakiety/17453/02_obraz.jpg


Przebudowa drogi obejmie budowę kanalizacji sanitarnej, deszczowej ,budowę chodników, ścieżek rowerowych.  Przy Gimnazjum nr 3 w Kutnie stanie sygnalizacja świetlna i powstaną zatoki autobusowe.
 
Inwestycja będzie kosztować ponad 9 mln zł mówił na wczorajszej sesji rady miasta Jacek Boczkaja, zastępca preyzdenta Kutna. - Ponad 7 mln zł liczymy, że dostaniemy z programu, ponad milion  złto pożyczka w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, a 447 tys. zł  to wkład własny. [więcej]
wandea, 25.09.2012 14:31|czytane: 1736 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Zapowiedzi: Koncert Woźniaka
Jacek Sikora i parafia Stanisława Biskupa i Męczennika w Kutnie zapraszają  21 października o godz. 17.00 po mszy świętej na koncert Tadeusza Woźniaka.

Zapowiedzi: Koncert Woźniaka
Tadeusz Woźniak/fot. M. Ulatowski /MWMedia

Na program koncertu złożą się najbardziej znane ballady Woźniaka. Usłyszymy z pewnością  Smak i zapach pomarańczy, To będzie syn, Zegarmistrz światła.Zapraszamy już dziś. [więcej]
kultura, 25.09.2012 14:18|czytane: 1477 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wyniki konkursu na zajęcia z edukacji regionalnej. Nauczyciele dostaną nagrody od prezydenta
W Urzędzie Miasta Kutna  rozstrzygnięto konkurs na opracowanie programu nadobowiązkowych zajęć edukacyjnych z zakresu edukacji regionalnej.

Komisja konkursowa powołana przez Prezydenta Miasta Kutna w składzie:  Przewodniczący komisji - Jarosław Kotliński - Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu, Anna Michalska - inspektor Wydziału Edukacji i Sportu, Jacek Saramonowicz - Prezes Kutnowskiego Towarzystwa Historycznego w Kutnie, Janusz Pawlak – dyrektor Zespołu Szkół Nr 1  im. St. Staszica w Kutnie, Piotr Stasiak – kustosz Muzeum - Zamek w Oporowie, Bogdan Danelski - dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kutnie i  Grzegorz Skrzynecki - dyrektor Muzeum Regionalnego w Kutnie z powodów formalnych odrzuciła dwie oferty.

Ocenę merytoryczną programów edukacji regionalnej podsumowało jawne, punktowe ocenianie. Maksymalnie oferta konkursowa mogła uzyskać 24 pkt. W wyniku postępowania Komisja Konkursowa podjęła decyzję o rekomendowaniu do nagrody Prezydenta Miasta Kutna 3 ofert konkursowych.
1. Program z zakresu edukacji regionalnej „Kutno moje miasto, moja mała Ojczyzna” - I etap edukacyjny – opracowany przez nauczycieli z Przedszkola Miejskiego Nr 17 „Niezapominajka” w Kutnie - panią Izabelę Maj i panią Dorotę Bonawenturczak
2. „Jestem z Kutna” Program edukacji regionalnej dla klas I-III szkoły podstawowej – II etap edukacyjny – opracowany przez nauczycielkę ze Szkoły Podstawowej Nr 4
w Kutnie – panią Monikę Smykowską
3. Ziemia Kutnowska. Dziedzictwo Kulturowe w Regionie. Program edukacji regionalnej dla klas IV – VI szkoły podstawowej. - III etap edukacji – opracowany przez nauczyciela Szkoły Podstawowej Nr 4 w Kutnie - pana Stanisława Wojdeckiego [więcej]
wandea, 25.09.2012 10:47|czytane: 1786 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Zapowiedzi: Aleksander Zuchowicz i przyjaciele zaśpiewają najpiękniejsze arie operowe
Żychliński Dom Kultury serdecznie zaprasza na koncert "Aleksander Zuchowicz i przyjaciele". W programie najpiękniejsze arie operowe i operetkowe.

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć

[więcej]
kultura, 25.09.2012 10:45|czytane: 1239 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Milionowe kary dla miejskiej spółki? PWiK w opałach
Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Kutnie prowadzi postępowanie administracyjne w sprawie niedotrzymania warunków zakończenia budowy przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Kutnie.

PWiK ma niemałe kłopoty, bowiem inspektorat bada aż 10 przypadków, w których prawdopodobnie doszło do braku zgłoszenia zakończenia budowy. Jedna sprawa jest już ewidentna-mówi Janusz Bona Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Kutnie.- Postępowanie nasze po wykryciu również na innych budowach podobnych niedopatrzeń formalnych skutkować może dużymi karami finansowymi. Kara za samowolę budowlaną jest znaczna i określona w ustawie wieloma wskaźnikami.

4 października będzie dalszy ciąg postępowania Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Chodzi tu o nieprzestrzeganie przez nas przepisów prawa budowlanego - informuje Witold Kamiński, prezes spółki miejskiej.- Podanie o rozwiązanie umowy za porozumieniem stron złożył kierownik działu planowania i przygotowania inwestycji w naszej firmie. [więcej]
wandea, 24.09.2012 14:20|czytane: 3674 razy|21 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dzieci z Szóstki przeszły szlakami walk nad Bzurą
22 września liczna grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Kutnie pod opieką nauczycielek: Agnieszki Dębskiej, Małgorzaty Kilian, Agnieszki Kuciapskiej i Joanny Sługowieckiej wzięła udział w V Gwiaździstym Zlocie do Kutna, czyli w pieszym rajdzie „Szlakami Walk nad Bzurą”.

Dzieci z Szóstki przeszły szlakami walk nad Bzurą, ./upload/articles_pakiety/17456/01_obraz.jpg
Dzieci z Szóstki przeszły szlakami walk nad Bzurą, ./upload/articles_pakiety/17456/02_obraz.jpg
Dzieci z Szóstki przeszły szlakami walk nad Bzurą, ./upload/articles_pakiety/17456/03_obraz.jpg


Rajd został zorganizowany przez PTTK Oddział w Kutnie przy współudziale ZHP Hufiec Kutno oraz Urzędu Miasta Kutno i miał na celu przybliżenie wiedzy historycznej związanej z II Wojną Światową ze szczególnym zwróceniem uwagi na Bitwę nad Bzurą w roku 1939.

Rajd rozpoczął się krótką uroczystością w Parku Traugutta przy pomniku Bohaterów Walk nad Bzurą, następnie uczestnicy zostali przewiezieni autokarami do Czarnopola, gdzie rozpoczęli pieszą wędrówkę. W czasie spaceru mogli posłuchać opowieści p. Zygmunta Szadkowskiego o PTTK, Kterach, dolinie Bzury oraz historii czasów II Wojny Światowej. Po ok. 9 kilometrach dotarli do Strzegocina, czyli do mety rajdu, a potem autokarem przejechali do Parku Wiosny Ludów, gdzie zwiedzili Muzeum Bitwy nad Bzurą. Tam też odbył się konkurs wiedzy rajdowej z licznymi nagrodami. [więcej]
pismak, 25.09.2012 09:32|czytane: 1430 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wnioski do Zarządu Powiatu do 30 września
Do30 września br. organizacje pozarządowe działające na terenie powiatu kutnowskiego oraz na rzecz jego społeczeństwa mogą złożyć wnioski z propozycjami współpracy z Powiatem Kutnowskim w zakresie realizacji zadań publicznych o charakterze ponadgminnym.

Wnioski skierowane do  Zarządu Powiatu powinny zawierać:
1. Pełna nazwa organizacji, nr wpisu do KRS lub innego rejestru czy ewidencji, aktualne dane teleadresowe organizacji.
2. Zakres zadania publicznego.
3. Tytuł/ nazwa zadania.
4. Termin realizacji zadania.
5. Forma realizacji:
a) powierzenie:  całkowity koszt realizacji zadania i wysokość dotacji na realizację powyższego zadania,
-b) wsparcie – całkowity koszt realizacji zadania i wysokość dotacji na dofinansowania zadania oraz wysokość finansowego wkładu własnego;
- współorganizacja zadania  ze wskazaniem wydziału/referatu Starostwa Powiatowego
w Kutnie lub/i jednostki organizacyjnej Powiatu Kutnowskiego, spodziewanej kwoty w ramach partycypacji w środkach finansowych oraz ich przeznaczenie (np. puchary, nagrody rzeczowe, napoje, itp.).
UWAGA: Złożenie wniosków nie jest równoznaczne z otrzymaniem środków finansowych z budżetu Powiatu Kutnowskiego na realizację zgłoszonych zadań. [więcej]
wandea, 25.09.2012 09:10|czytane: 1307 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Inwestycje drogowe w gminie Krośniewice. Fatalna droga w Szubinie doczeka się modernizacji
Mieszkańcy Szubiny w gminie Krośniewice skarżą się na jakość drogi dojazdowej do ich gospodarstw. Gmina Krośniewice planuje modernizację drogi przez tę wieś na odcinku od Pomarzan do Skłót oraz modernizację drogi od drogi krajowej Nr 92 wraz z przebudową mostu na rzece Miłonce. Opracowano koncepcję modernizacji dróg, z której wynika konieczność wykupu gruntów od właścicieli działek przyległych do pasa drogowego.

Inwestycje drogowe w gminie Krośniewice. Fatalna droga w Szubinie doczeka się modernizacji, ./upload/articles_pakiety/17028/01_obraz.jpg
Inwestycje drogowe w gminie Krośniewice. Fatalna droga w Szubinie doczeka się modernizacji, ./upload/articles_pakiety/17028/02_obraz.jpg
Inwestycje drogowe w gminie Krośniewice. Fatalna droga w Szubinie doczeka się modernizacji, ./upload/articles_pakiety/17028/03_obraz.jpg


Po zakończeniu wykupów zlecone zostanie opracowanie dokumentacji. Istniejący obecnie pas drogowy uniemożliwia dokonanie modernizacji, po której droga spełniałaby wymagania techniczne określone w Rozporządzeniu Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z 2 marca 1999 r. w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie - mówi Julianna Barbara Herman, burmistrz Krośniewic. - Zwrócić należy uwagę na fakt, iż koncepcję przynajmniej dwukrotnie zmieniono ze względu na sprzeciw jednego z mieszkańców, który jest właścicielem działek. Dość długo trwające uzgodnienia nie doprowadziły do porozumienia w tej sprawie stąd też zmuszeni zostaliśmy do kolejnej zmiany przebiegu drogi, zmieniającej w dużej części jej przebieg, co po raz kolejny znacznie przedłużyło czas przygotowania przedprojektowego inwestycji.

Gmina Krośniewice prowadząc przygotowania do inwestycji w miarę swych możliwości prowadzi na tych drogach prace związane z ich bieżącym utrzymaniem zapewniając ich przejezdność. [więcej]
redaktor, 24.09.2012 13:39|czytane: 1661 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
210 skontrolowanych kierowców
Dzisiaj w godzinach 5.00- 9.00 Komenda Powiatowa Policji w Kutnie prowadziła działania pod hasłem „Trzeźwy poranek”. Policjanci skontrolowali 210 kierujących. W wyniku tych działań zatrzymano w stanie nietrzeźwym jednego rowerzystę i jednego kierującego pojazdem mechanicznym. [więcej]
pismak, 24.09.2012 11:16|czytane: 1850 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pijany kierowca uderzył w drzewo
Wczoraj o godz. 22.20 w Żakowcu, na drodze Ostrówki – Dąbrowic keierujący oplem vectra, 19-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze drogi i uderzył w drzewo. W wyniku zdarzenia trafił do kutnowskiego szpitala.

Kierowca nie odniósł poważniejszych obrażeń. Pozostał na obserwacji. Został przebadany nazawartość alkoholu w organizmie. Wynik 1, 8 promila alkoholu - mówi st. asp.Paweł Witczak, oficer prasowy KPP Kutno. [więcej]
pismak, 24.09.2012 11:10|czytane: 1624 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kobiety za kierownicą, jedna w szpitalu
22 września o godz. 13.30 przy ul. 29-Listopada w Kutnie na skrzyżowanie z ulicą Wygoda kierująca oplem vectra 30-letnia mieszkanka powiatu kutnowskiego jadąc ulicą Wygoda, nie ustąpiła pierwszeństwa pojazdu kierującej pojazdem daewoo tico 48-letniej mieszkance powiatu kutnowskiego.

W wyniku zdarzenia kierująca daewoo trafiła do szpitala. Odniosła obrażenia klatki piersiowej. Kierujące trzeźwe. [więcej]
pismak, 24.09.2012 11:08|czytane: 1490 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Przemysław Zawadzki zamiast Sikory
Z wyników wyborów samorządowych wynika, że zamiast Jacka Sikory do Rady Miasta Kutna wejdzie  Przemysław Zawadzki, dyrektor I LO im. J.H. Dąbrowskiego w Kutnie. W wyborach zdobył on 86 głosów.  Dla porównania Jacek Sikora 1176. Czy Zawadzki obejmie mandat radnego dowiemy się wkrótce. [więcej]
wandea, 24.09.2012 10:26|czytane: 3113 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nie będzie już elektryzujących gongów przewodniczącego. Sikora złożył mandat radnego
Jacek Sikora złożył dziś mandat radnego. Wkrótce obejmie stanowisko w podległej samorządowi spółce jako prezes. Na dzisiejszej krótkiej sesji nadzwyczajnej Rady Miasta Kutna były łzy, kwiaty, podziękowania i jak zawsze radnych i wiceprezydentów nie opuszczało poczucie humoru. Celował w tym niewątpliwie Jacek Boczkaja, zastępca prezydenta Kutna.

Nie będzie już elektryzujących gongów przewodniczącego. Sikora złożył mandat radnego , ./upload/articles_pakiety/17447/01_obraz.jpg
Nie będzie już elektryzujących gongów przewodniczącego. Sikora złożył mandat radnego , ./upload/articles_pakiety/17447/02_obraz.jpg
Nie będzie już elektryzujących gongów przewodniczącego. Sikora złożył mandat radnego , ./upload/articles_pakiety/17447/04_obraz.jpg


Dziękuję Wam wszystkim, pracownikom Biura Rady i urzędnikom Urzędu Miasta, pracownikom instytucji podległych samorządowi miejskiemu, którzy czasem mieli ze mną problemy - mówił łamiącym się głosem Jacek Sikora. - Dziękuję radnym, z którymi współpracowałem przez kilka kadencji i jako pełnomocnik ds. młodzieży. Policzyłem sobie ile zrobiłem w tym czasie, ile zebrałem pieniędzy dla różnych ludzi, nie dla siebie. To z 10 mln złotych. Byłem z Wami i będę nadal. Miałem zawsze czas dla Was, może za mało dla rodziny. Teraz nie wiem czy się to zmieni. Do zobaczenia.

Nie żegnamy Cię Jacku, przecież z nami jakoś zostajesz - mówił Jacek Boczkaja. -Życzymy Ci abyś kiedyś znalazł się w panteonie honorowych obywateli miasta Kutna. Oczywiście nie tak od razu, bo to zasadniczo dopieropo śmierci może nastąpić. [więcej]
wandea, 24.09.2012 10:24|czytane: 3342 razy|29 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Kultura Musi Być!
Trzymając w ręku fragment Kosmosu. Leszek Baranowski i Mineral and Gem
Rozpoczynamy wakacyjny cykl Ludzie, który mamy nadzieję, będzie powstawał dzięki Czytelnikom eKutno.pl pragnącym pochwalić się fascynacjami, swoim hobby. Chcemy w nim... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
W lipcu w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury
Kino Kutnowskiego Domu Kultury zaprasza w lipcu na filmy animowane, hooror, thriller, premierę filmu wojennego i Małej Wielkiej Stopy. 30.06.2017-05.07.2017  od piątku do niedzieli godz.16.00 AUTA 3  2D dubbing (animowany/familijny, czas 107 min) godz.18.00... [więcej]
Sport
Kolejny sezon KDK Kutno w Ekstraklasie
Zakończyły się drużynowe mistrzostwa Polski w brydżu sportowym. W sezonie 2016/2017 tytuł mistrzowski zdobyła drużyna RAL Poznań. Kutnowscy brydżyści KDK1 po zwycięstwach w fazie play-off nad AZS Warszawa 220:118 i Piastem Skawina 204:153 ostatecznie zajęli 11 miejsce w kraju i... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Pergotendy - nowoczesne zadaszenia Pergotendy - funkcjonalne zadaszenia tarasów. Jest to unikalna forma ochrony przed słońcem i deszczem i jak i również sposób na wygospodarowanie kawałka cienia, tak potrzebnego w upalne dni... [czytaj więcej]
Młoda pozna pana Młodziutka studentka spotka się ze zdecydowanym oraz zadbanym Panem na niezobowiązujący seks. Wymagana dyskrecja, kultura oraz higiena osobista :) Spotkania na początek u mnie w mieszkaniu lub w ... [czytaj więcej]
Pomoc kuchni Zatrudnię pomoc do kuchni! Praca w trybie zmianowym. Godziwe wynagrodzeniernrnWymagania:rn-ważna książeczka do celów san-epidrn-dypozycyjnośćrn-uczciwośćrn-doświadczenie w branżyrnZainteres... [czytaj więcej]
Zatrudnię kucharza/kucharkę Zatrudnię kucharza/kucharkę na pełny etat do pracy w restauracji hotelowej!rnPraca na pełny etat, w trybie zmianowym.rnrnWymagania:rn-ważna książeczka do celów san-epidrn-dyspozycyjnośćrn-uc... [czytaj więcej]
Kupię książki Kupię komplet książek do I klasy liceum o profilu technik logistyk... [czytaj więcej]
Dodatkowy zarobek - marketing sieciowy WitajrnrnWiarygodna, bezpieczna i sprawdzona oferta dodatkowego zarobku. Program jest na rynku od ponad 13 lat. Jest to najprostsza droga do zarobienia dodatkowych pieniędzy. W pełni wypłacalna. Um... [czytaj więcej]
szambo zbiorniki betonowe atest transport gwarancja Oferuję zbiorniki betonowe ekologiczne z przeznaczeniem na:rn- szambo,rn- szambo ekologicznern-ścieki,rn-gnojówkę,rn-gnojownicę,rn-deszczówkę,rn-ziemianki itp.rnZbiorniki o wielkości 4,6,8,10 ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]
REKRUTER DS. PRACOWNIKÓW UKRAISKICH Rekruter ds. pracowników ukraińskich Obowiązki • Pozyskiwanie pracowników z Ukrainy • Weryfikację i selekcję aplikacji kandydatów zgodnych z poszukiwanym profilem • Budowanie i utrzym... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
Zagubiony piesek W okolicy ostatniego przystanku autobusu nr.7, w Muchnowie, blaka sie maly czarny piesek, nie ma jeszce roku. Moze ta droga znajdzie sie wlasciciel lub ktos kto zna pieska.... [czytaj więcej]
opiekunka do dziecka od września Poszukuję opiekunki do dziecka przedszkolaka, która jest osobą odpowiedzialną, sympatyczną, z podejściem do dziecka i posiada doświadczenie w opiece nad dziećmi w wieku 3-5, niepalącą. Mile ... [czytaj więcej]
ZATRUDNIĘ KIEROWCĘ ZATRUDNIĘ OD ZARAZ KIEROWCĘ TEL. 570 849 437... [czytaj więcej]
sprzedam mieszkanie 61,3m Sprzedam mieszkanie własnościowe o powierzchni 61,3m mieszczące się na 1 piętrze na osiedlu Łąkoszyn. Mieszkanie po remoncie wymieniona hydraulika, okna PCV, podłoga panele i kafelki, na ścia... [czytaj więcej]
Odzież ciążowa i odzież XXI .plac Manhattan box 73 Oferuje odzież ciążowa i odzież XXI plac Manhattan box 73... [czytaj więcej]
Poklikam !!!! Witam serdecznie . Poklikam w wolny czas sms,y lub na gadu gadu z kobietami z Kutna i okolic stan cywilny B/Z. ( Mile widziane Ukrainki mieszkające w Kutnie ) Pozdrawiam Panie i Tylko Panie !!!... [czytaj więcej]
Kocięta szukają domu Cztery 7-tygodniowe kocięta, przebywające od urodzenia w mieszkaniu, poszukują nowego domu. Są bardzo wesołe i towarzyskie. Korzystają z kuwety i potrafią już jeść samodzielnie. ... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH EDUKATOR W KUTNIE ZAPRASZA!!! Uzupełnij swoje braki w wykształceniu. Zrób liceum 2 lub 3 lata!!! To już ostatnia szansa!!! Centrum Kształceni... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH EDUKATOR W KUTNIE ZAPRASZA!!! Uzupełnij swoje braki w wykształceniu. Zrób liceum 2 lub 3 lata!!! To już ostatnia szansa!!! Centrum Kształceni... [czytaj więcej]
Zatrudnimy TELEANKIETERÓW Firma ASM Centrum Badań i Analiz Rynku Sp. z o.o. poszukuje kandydatów na stanowisko TELEANKIETERA Wymagania: • minimum średnie wykształcenie • znajomość podstaw obsługi komputera (MS O... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Aaron, Skalski:
9 minut temu
Nie ma wyszczególnionej endokrynologi
Prokop Szołucha:
55 minut temu
Ten pan Łuczak prezes PEC to nie przypadkiem mąż pani Łuczak, obecnie głównej ksiegowej PUP, wcześniej prezeski szpitala i jeszcze wczesniej audytorki czy kontrolerki w UM.
Karol Riviere:
1 godzin temu
"PRAWDZIWA CNOTA KRYTYK SIĘ NIE BOI." AWRUK! Kto pożarł nasze komentarze? Kto zamyka przed nami OKNA eKutna? Kto jest tym złoczyńcą? Kto jest prowokatorem? Kto jest egzekutorem? Kto jest katem? Kto Jest ofiarą? Co tu jest grane? Co tu się dzieje? Co tu się narobiło? Tęsknota! Smutek! Żal! Nigdy nie mówi się nigdy. Nigdy nic nie wiadomo. Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Na nawrócenie, oświecenie, przyjaźń, miłość, pokutę, przeprosiny i naprawę szkód i krzywd nigdy nie jest za późno. Jak się nie ma co się lubi, to się nic nie lubi. Albo wszystko! Albo nic! Albo seks, mamona i ciuch? Albo miłość światłość i duch? Trzeba wybierać! Albo rybka? Albo akwarium? Albo pieniądze? Albo życie? Trudne to wszystko jest do ogarnięcia? A wybory są najtrudniejsze! Co wybieramy? EKutno, PTO"R" i NADZIEJĘ? Czy "Nie chcem ale muszem", "Alleluja i do przodu", "Róbta co chceta" i „Obiecanki-cacanki (a głupiemu radość)”? Kto się długo namyśla, nie zawsze rzecz najlepszą wybierze. Raz kozie śmierć!... Ja już wybrałem!.... Dziękuję Pani Olu!!!... Kończę już pisanie głupot..... Boję się trefnych prowokatorów: niedorozwiniętego lekarza psychiatry i nadpobudliwego lekarza seksuologa, którzy swoimi komentarzami doprowadzili do bardzo groźnej, niebezpiecznej zadymy na tym forum. Ale, póki co, sytuacja już została opanowana. Bogu dziękujmy! Ducha nie gaśmy!.... !!!!! NIECH ŻYWI NIE TRACĄ NADZIEI.....!!!!! Całą noc nie mogłem zasnąć. Teraz się trochę uspokoiłem. Idę spać. Jak się wyśpię, to zobaczę co wy tu nawypisywaliście na moim ulubionym eKutno. Pa pa, nieznośne aniołeczki! Pa pa!
Gustaw Wawrzek:
2 godzin temu
Gratulacje !!!!
Mateusz Sopielka:
2
 · 
2 godzin temu
a TAKA miała być AMERYKA -II stopień ????
Lucjusz Plater:
2 godzin temu
Nie rozumiem, jakie głosowanie, jaki plebiscyt na policjanta? Za swoją pracę dostaje pieniądze czy pracuje za darmo
Felicjan Matliński:
3 godzin temu
Który z oddziałów kutnowskiego szpitala nie wszedł do sieci, czy weszły wszystkie?
Filip Kocieł:
2
 · 
3 godzin temu
I stopień czyli najniższy.
Gwidon Sypajło:
3 godzin temu
Może się z narcyzmu wyleczą dzięki temu
Arkadiusz Macedoński:
4 godzin temu
Wróć,winno być natomiasdeco /art -deco...
Arkadiusz Macedoński:
4 godzin temu
Natomias/winno być natomiasd
Arkadiusz Macedoński:
4 godzin temu
Walenty Wielki- ludzie z Margaryny na temat PRĄDU najlepiej by było ,żeby się nie wypowiadali,również dla nich. Podpowiem jedynie ,że przy odrobinie szczęścia( a tacy z reguły je mają) w jedną z dziurek mogą włożyć nawet ... Natomias kombinować przy obydwu dziurkach odradzam nawet złodziejom komentarzy ! A przez grzeczność i zasady obowiązujące na e-Kutno nie wspomnę co można zrobić drutem w innych dziurkach...absolwent Staszica,sympatyk WNZK
Doroteusz Błażewski:
4 godzin temu
W tym mieście ludzie przez cały czas robieni są w chu...Zawsze, bo się boją odezwać. Dziś zebranie w spółdzielni. Ciekawe czy ktoś powie prawdę czy znów poklepią pa na prezesa.
Tymon Solipsa:
2
 · 
4 godzin temu
Na SGGW? A tutaj na miejscu takie renomowane uczelnie?
Mirosława Marcinek:
5 godzin temu
Na razie to się nauczyciceli z prywatnej ośmieszyli z tą napinką. Co to miało nie być - Staszic miiał paść, Kasprowicz też, a prywatna miała być potęgą. Dużo godzin będą mieli ci wybitni nauczyciele...
Oktawian Hakuba:
5 godzin temu
Ktoś się nie potrafi pogodzić z faktami, Pomysł nie wypalił i tyle, Jak się rozejdzie, że nitk tam się nie chce uczyć, w przyszłtm roku chętnych będzie jeszcze mniej.
Bogusław Passakas:
6 godzin temu
Ze swoich nie dadzą , nie martw się.
Narcyz Kaliszer:
6 godzin temu
Na stronie kutnowskiej policji figuruje jako I zastępca komendanta.Nie rozumię,jest jeszcze policjantem i startuje w konkursie.
Adrian Kwietniewski:
3
 · 
11 godzin temu
Okazy niesamowite.
Fakt Kutno mogłoby mieć swoje muzeum.
Ja sam nad rzeką Ochnią znalazłem skamieniałe muszelki.
Ale to co widzę na zdjęciach P. Leszka to coś niesamowitego co natura może wytwarzać.
Bolesław Jabłonowicz:
11 godzin temu
Lew, Teofil napisał, że śmietnik jest zarządzany przez Urząd Miasta - TBS. P.S. Straż Miejska tez jest UM. Nikt tego nie zdementowal.Najciekawsze artykuły
 ·  23
4 dni temu
Miejskie obrazki. Smród na osiedlu w centrum miasta
 ·  50
5 dni temu
Przemysław Zawadzki nadal dyrektorem Dąbrowszczaka. W czwartek konkurs na dyrektora Troczewskiego
 ·  119
5 dni temu
Radosław Bieniek szefem Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w mieście
 · 
6 dni temu
Dni Pola w Strzelcach
 ·  56
6 dni temu
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
 ·  90
7 dni temu
(Aktualizacja) Kto wylewa słoną substancję na pobocza w gminie Krzyżanów?
 ·  14
8 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
8 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
9 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
9 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
14 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
14 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
15 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
19 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
19 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
19 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
21 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
21 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
22 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
23 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
23 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
23 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
24 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
24 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
24 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności