eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 28.05.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,33931-gimnazjum-nr-2-w-kutnie-mistrzem-polski-gimnazj-w-w-scrabble-2017," title="Kutno: Gimnazjum nr 2 w Kutnie MISTRZEM POLSKI GIMNAZJÓW w SCRABBLE 2017" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Gimnazjum nr 2 w Kutnie MISTRZEM POLSKI GIMNAZJÓW w SCRABBLE 2017</b><br>Wczoraj koło godz. 16:00 sędzia Polskiej Federacji Scrabble Maciej Śliwa zakończył...</div></a> <a href="/sport,33925-w-kutnie-trwaja-p-fina-y-mistrzostw-polski-m-odziczek," title="Kutno: W Kutnie trwają Półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>W Kutnie trwają Półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek</b><br>Dziś kolejne w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie kolejne...</div></a> <a href="/wiadomosci,33922-rado-nie-i-tanecznie-na-pikniku-r-anym-dzi-pokaz-florystyczny-i-koncert-singin-birds," title="Kutno: Radośnie i tanecznie na Pikniku Różanym" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radośnie i tanecznie na Pikniku Różanym</b><br>Na scenie przed Kutnowskim Domem Kultury wystąpili dla Mam najmłodsi wokaliści...</div></a> <a href="/sport,33921-pierwszy-dzie-p-fina-w-mistrzostw-polski-m-odziczek-jutro-kibicuj-naszym-dziewczynom," title="Kutno: Pierwszy dzień Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. Jutro kibicuj naszym dziewczynom" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Pierwszy dzień Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. Jutro kibicuj naszym dziewczynom</b><br>Dziś w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie odbyły się...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,33917-zag-osuj-na-projekt-wietlicy-rodzinka-w-kutnie," title="Kutno: Zagłosuj na projekt Świetlicy Rodzinka w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zagłosuj na projekt Świetlicy Rodzinka w Kutnie</b><br>W ramach projektu „Przystanek nauka” Świetlica profilaktyczno – wychowawcza „Rodzinka” w Kutnie zachęca...</div></a> <a href="/wiadomosci,33915-piknik-r-any-rozpocz-ty," title="Kutno: Piknik Różany rozpoczęty" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Piknik Różany rozpoczęty</b><br>Zapraszamy na Piknik Różany do parku Traugutta. W Kutnowskim Domu Kultury...</div></a> <a href="/wiadomosci,33912-trwaja-xv-og-lnopolskie-mistrzostwa-szk-w-scrabble," title="Kutno: Trwają XV Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w SCRABBLE" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Trwają XV Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w SCRABBLE</b><br>W tym roku w Gimnazjum nr 2 im. Marsz. J. Piłsudskiego...</div></a> <a href="/wiadomosci,33913-trzy-ofiary-miertelne-wypadku-w-ychlinie," title="Kutno: Trzy ofiary śmiertelne wypadku w Żychlinie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Trzy ofiary śmiertelne wypadku w Żychlinie</b><br>Kutnowscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej wyjaśniają okoliczności i przyczyny tragicznego...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Samorząd miejski: Powierzenia stanowisk i awans zawodowy nauczycieli
W Urzędzie Miasta Kutna wczoraj miała miejsce uroczystość powierzenia na kolejną kadencję stanowisk dyrektorom przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów, dla których organem prowadzącym jest Miasto Kutno. Pisaliśmy o tym w środę.

Samorząd miejski: Powierzenia stanowisk i awans zawodowy nauczycieli, ./upload/articles_pakiety/17157/01_obraz.jpg
Samorząd miejski: Powierzenia stanowisk i awans zawodowy nauczycieli, ./upload/articles_pakiety/17157/02_obraz.jpg
Samorząd miejski: Powierzenia stanowisk i awans zawodowy nauczycieli, ./upload/articles_pakiety/17157/03_obraz.jpg


Prezydent Zbigniew Burzyński biorąc pod uwagę dotychczasową współpracę, a przede wszystkim bardzo dobre wyniki osiągane w pracy dydaktycznej zdecydował o powierzeniu stanowiska dyrektora:  Helenie Matusiak  - Przedszkole Miejskie Nr 16 „Calineczka",  Małgorzacie Folman - Przedszkole Miejskie Nr 8 „Promyczek", Jolancie Maras - Szkoła Podstawowa Nr 5, Alicji Chmieleckiej - Szkoła Podstawowa Nr 4 im. M. Kopernika, Lidii Nowocin - Gminazjum Nr 3 im. H. Sienkiewicza, Juliuszowi Sieradzonowi - Gimnazjum Nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.
Prezydent dziękując za dotychczasową współpracę życzył nowym dyrektorom dalszych sukcesów w pracy dydaktyczno – wychowawczej oraz wiele satysfakcji z wykonywania tej trudnej pracy. [więcej]
redaktor, 31.08.2012 08:09|czytane: 2017 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Zakład Konserwacji Zieleni wreszcie sprzątnie okolice boiska
Ostatnio pisaliśmy o zaniedbanych terenach przy boisku przy ul. Oziębłowskiego w Kutnie. Według informacji  Biura Prasowego tymi okolicami zajmuje się Zakład Konserwacji Zieleni Jarosław Wujkowski. Jak widać chyba raz do roku przed Świętem Róży, kiedy to odbywają się tam koncerty, a szkoda.

Zakład Konserwacji Zieleni wreszcie sprzątnie okolice boiska, ./upload/articles_pakiety/17154/01_obraz.jpg
Zakład Konserwacji Zieleni wreszcie sprzątnie okolice boiska, ./upload/articles_pakiety/17154/02_obraz.jpg
Zakład Konserwacji Zieleni wreszcie sprzątnie okolice boiska, ./upload/articles_pakiety/17154/03_obraz.jpg


Tereny pomiędzy Centrum Handlowym "Manhattan" a ogrodzeniem stadionu przy ul. Oziębłowskiego są własnością miasta. Porządkowane są doraźnie, w sezonie 3-krotnie wykaszane. W najbliższych dniach rozpocznie się porządkowanie terenu (trzecie koszenie) w związku z organizacją bloku koncertowego Święta Róży - mówi Joanna Brylska, Kierownik Biura Prasowego Urzędu Miasta Kutna.

Oczywiście mamy nadzieję, że przy wykaszaniu znikną też góry śmieci.

Teren wałów rzeki Ochni do ogrodzenia MOSiR-u jest własnością Skarbu Państwa w zarządzie Marszałka Województwa Łódzkiego (instytucja administrująca terenem Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Łodzi Inspektorat Terenowy w Kutnie. Teren został uprzątnięty przez pracowników zatrudnionych przez Miasto w ramach robót publicznych - dodaje Brylska. [więcej]
redaktor, 31.08.2012 08:04|czytane: 1295 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dziura w budżecie miasta. Szybki kredyt w BGŻ
Budżet Kutna nie jest zdaje się w dobrej kondycji. Wydatki w budżecie są niewątpliwie wyższe niż dochody ponieważ Zbigniew Burzyński, prezydent zaciągnął szybki kredyt w Banku Gospodarki Żywnościowej S.A na łatanie dziury.

W ramach udzielonych przez Radę Miasta Kutna kompetencji prezydent zaciągnął kredyt krótkoterminowy na pokrycie występującego przejściowego deficytu budżetu - informuje Biuro Prasowe kutnowskiego magistratu.

Kredyt został udzielony na na okres 2 m-cy, spłata 01.10.2012. [więcej]
redaktor, 31.08.2012 07:56|czytane: 1816 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dziewiątka na mityngu lekkoatletycznym w Łodzi
29 sierpnia b.r. lekkoatleci Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziewiątka” zainaugurowali występy w drugiej części sezonu letniego, startując w mityngu, który odbył się na stadionie Łódzkiego Akademickiego Związku Sportowego w ramach rozgrywanych, dwudniowych Mistrzostw Polski AZS Juniorów.

Dziewiątka na mityngu lekkoatletycznym w Łodzi, ./upload/articles_pakiety/17156/01_obraz.jpg
Dziewiątka na mityngu lekkoatletycznym w Łodzi, ./upload/articles_pakiety/17156/02_obraz.jpg
Dziewiątka na mityngu lekkoatletycznym w Łodzi, ./upload/articles_pakiety/17156/03_obraz.jpg


- Wystartowaliśmy bezpośrednio po letnim obozie w Ustce, na którym od 13  do 24 sierpnia zrobiliśmy dużą pracę motoryczną kładąc główny nacisk na skoczność i wytrzymałość szybkościową. Dlatego nie wszyscy zawodnicy osiągnęli w pierwszym starcie po obozie najwyższe wyniki. Treningi w Ustce były ułożone głównie pod kątem startów młodzików, którzy we wrześniu mają swoje najważniejsze zawody w sezonie (Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Kielcach – 15.09.2012 r. i Mistrzostwa Polski Młodzików w Słubicach – 29-30.09.2012 r.) mówi trener UKS Jacek Kudła.

Cieszy fakt, że najwartościowsze wyniki w tym starcie osiągnęli główni kandydaci do zakwalifikowania się na mistrzostwa kraju młodzików:
- Rafał Ewkowski w konkursie skoku w dal uzyskał 6,19 m, natomiast w biegu na 110 m ppł. ustanowił rekord życiowy w czasie 16,25 s,
- Wiktoria Leszczyńska w biegu na 100 m 13,30 s.

Wymieniona dwójka kutnowskich młodzików legitymuje się rekordami życiowymi ( Rafał 6,25 m w skoku w dal-4 wynik w kraju i Wiktoria 13,00 s- 15 wynik w kraju), które pozwolą walczyć o ścisły finał, a nawet medal w czasie mistrzostw w Słubicach.
Pozostałe najbardziej wartościowe wyniki uzyskane przez kutnowskich lekkoatletów:
- 53,74 s Marcin Kacprzak  (junior młodszy) w biegu na 400 m,
- 17,60 s Michał Ignaczewski (junior) w biegu na 110 m ppł.,
- 25,38 m Magdalena Lewandowska (juniorka) w rzucie oszczepem (600 g),
- 12,55 s Jan Kacprzak (junior młodszy) w biegu na 100 m. [więcej]
redaktor, 31.08.2012 07:39|czytane: 1445 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutnowskie Muzeum Bitwy nad Bzurą na znakach atrakcji województwa łódzkiego
Znaki informujące o zabytkach województwa staną wzdłuż autostrad prowadzących przez Łódzkie. W pierwszym etapie, przy zjazdach, zostaną ustawione 22 tablice. Zapraszać będą m.in. do Zamku w Łęczycy, Kolegiaty w Tumie, Term w Uniejowie, Arboretum czy do Arkadii i Nieborowa. Na znakach znajdą się także m.in. takie atrakcje jak: Walewice, Skansen Ziemi Łowickiej w Maurzycach, Muzeum Bitwy nad Bzurą, Miasto Tkaczy w Zgierzu.

Drogowskazy w pobliżu Łodzi zapraszać będą na ul. Piotrkowską. Oczywiście, każdy znak poinformuje, w jakiej odległości od zjazdu z autostrady znajduje się zbytek czy atrakcja. Zwykle odległość ta nie przekracza 20 kilometrów. Znane są już projekty znaków, w tej chwili opiniuje je komisja działająca przy Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Łódzkiego.

Kutnowskie Muzeum Bitwy nad Bzurą na znakach atrakcji województwa łódzkiego

Pieniądze na ten cel przeznaczył Samorząd Województwa Łódzkiego. – Nie poprzestaniemy na tymzapowiada Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego. – Mamy dalsze plany, zaangażować chcemy także miasta i gminy.
[więcej]
redaktor, 30.08.2012 17:55|czytane: 1321 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Żychlin: Dom Kultury zaprasza do sekcji
Żychliński Dom Kultury w roku szkolnym 2012/2013 prowadzi nabór dzieci i młodzieży do następujących sekcji:

sekcja plastyczna – instruktor Magdalena Rzeżnicka
sekcja perkusji – instruktor Witold Figurski
sekcja gitary – instruktor Zbigniew Jędrzejczyk
sekcja klawiszy – instruktor Anna Kwiatkowska
sekcja wokalna – instruktor Witold Figurski
sekcja taneczna – instruktor Małgorzata Janicka
sekcja breakdance -instruktor Kamil Korzewski

Spotkanie organizacyjne z instruktorami 26 września o godz. 17.00. Zapisy od 3 września w sekretariacie ŻDK oraz pod nr tel. 24 2851 034 [więcej]
kultura, 30.08.2012 17:50|czytane: 1240 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wykład inauguracyjny UTW w Żychlinie
Wykład inauguracyjny z okazji rozpoczęcia roku akademickiego 2012/2013 dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku odbędzie się 1 października o godz. 17.00. [więcej]
redaktor, 30.08.2012 17:33|czytane: 1299 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Koszykarki MKS Kutno w Poroninie
W ramach przygotowań do rozgrywek ligowych w  sezonie 2012/13 dwa zespoły sekcji koszykówki MKS „Kutno”- kadetki trener Tomasz Pasiński oraz młodziczki trener Mariusz Łubiński przebywały na obozie sportowym w Poroninie. Łącznie w 12 dniowym zgrupowaniu wzięły udział 32 zawodniczki.

Koszykarki MKS Kutno w Poroninie, ./upload/articles_pakiety/17149/01_obraz.jpg
Koszykarki MKS Kutno w Poroninie, ./upload/articles_pakiety/17149/02_obraz.jpg
Koszykarki MKS Kutno w Poroninie, ./upload/articles_pakiety/17149/03_obraz.jpg


Dziewczęta były zakwaterowane w nowoczesnym DW „Jędruś 3” a treningi odbywały się w sali sportowej oraz  na pobliskiej „Grapie”, która zimą służy narciarzom. Koszykarki oprócz celów sportowych  czyli rozwoju i kształtowaniu cech motorycznych, techniki indywidualnej a także zadań taktycznych odpowiedniej dla danej grupy wiekowej, zapoznały się także z kulturą, tradycjami, walorami geograficzno przyrodniczymi regionu. Dużo frajdy dała dziewczynom wycieczka do Zakopanego (pobyt w  Aquaparku, Krupówki), a także trzygodzinny pobyt na basenach termalnych w Szaflarach. [więcej]
redaktor, 30.08.2012 17:29|czytane: 1804 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Wakacyjny dyżur Bajki
W sierpniu  Przedszkole Miejskie Nr 15 „Bajka” w Kutnie pełni dyżur wakacyjny, na który uczęszczać miały możliwość dzieci z naszego miasta.

Przedszkole zapewniło mnóstwo atrakcji, tematyka podjęta podczas dyżuru obejmowała, bowiem następujące obszary: Poznajemy przedszkole i nowych kolegów,  Bezpieczne wakacje, Podróże małe i duże, Świat okiem badacza, Sport to zdrowie.

Wakacyjny dyżur Bajki, ./upload/articles_pakiety/17148/01_obraz.jpg
Wakacyjny dyżur Bajki, ./upload/articles_pakiety/17148/02_obraz.jpg
Wakacyjny dyżur Bajki, ./upload/articles_pakiety/17148/03_obraz.jpg


Organizowane były dodatkowo projekcje bajek oraz filmu edukacyjnego dotyczącego bezpieczeństwa, wyjście do Kutnowskiego Domu Kultury na seans filmu familijnego pt. „Muppety” oraz do Fikolandu, planowana jest jeszcze wycieczka do Filii Nr 1 Miejskiej  i Powiatowej Biblioteki Publicznej.

Sądząc po uśmiechach dzieci w „Bajce”, można przypuszczać, że w ich pamięci pozostaną na długo chwile spędzone w przedszkolu, a My serdecznie dziękujemy za tak miłych gości - mówi Agnieszka Sobczyk, dyrektor. [więcej]
pismak, 29.08.2012 18:33|czytane: 1957 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Krośniewiacy na topie
Ostatnio kapela "Krośniewiacy" przeżywa prawdziwy renesans popularności. Z dużym powodzeniem koncertuje podczas licznych uroczystości dożynkowych, pikników czy przeglądów muzyki ludowej. Warto podkreślić, że kapela "Krośniewiacy" koncertuje nie tylko na terenie własnej gminy czy gmin ościennych, ale podbiła również muzyczny rynek województwa kujawsko-pomorskiego. Występy w Bobrownikach, Bytoniu, w Skepe zostały przyjęte przez tamtejszą publiczność niezwykle ciepło. Znane szlagiery śpiewane były przez wszystkich i brawurowo oklaskiwane.

Krośniewiacy na topie, ./upload/articles_pakiety/17147/01_obraz.jpg
Krośniewiacy na topie, ./upload/articles_pakiety/17147/02_obraz.jpg
Krośniewiacy na topie, ./upload/articles_pakiety/17147/03_obraz.jpg


W Chrostkowie (koło Lipna) kapela tak rozgrzała dożynkową publiczność, że jeszcze przed rozpoczęciem właściwej zabawy tanecznej, widownia ruszyła w tan. Kapela z przyjemnością wygrywała muzyczne dedykacje, rozdawała wizytówki, byli chętni na kupno płyty (ten pomysł będzie realizowany). W ostatni weekend (oprócz sobotnich uroczystości w Chrostkowie) Kapela uświetniła jeszcze dwie imprezy dożynkowe - w Oporowie i w Orłowie (gmina Bedlno). W Oporowie, kapeli "Krośniewiacy" powierzono całą oprawę uroczystości. Zarówno części obrzędowej, jak i części artystycznej.

Muzycy z Krośniewic podeszli do tego zadania z należytą powagą i profesjonalizmem. Przy dźwiękach muzyki ludowej przeprowadzili korowód do miejsca docelowego – Zamku w Oporowie. Zagrali i zaśpiewali Rotę oraz zagrali „Plon niesiemy plon” przy prezentacji wieńców. Kapela "Krośniewiacy" to również kapela podwórkowa i dlatego po części oficjalnej muzycy przebrani w stylizowane stroje, zagrali przeboje tego gatunku muzyki. Podobny występ dali na scenie w gościnnym Orłowie.Tutaj niemal trzygodzinny koncert przerodził się w znakomitą zabawę, której "dobrym duchem" była Dyrektor Jolanta Rosół. [więcej]
kultura, 29.08.2012 18:28|czytane: 1695 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Skarbówka zmienia godziny pracy
3 września nastąpi zmiana godzin pracy Urzędu Skarbowego w Kutnie. Urząd będzie czynny w następujących godzinach:
poniedziałek, środa, czwartek, piątek od 8.00 do 15.30,
wtorek od 8.00 do 18.00
Kasa urzędu będzie czynna w godzinach:
poniedziałek, środa, czwartek, piątek od 8.00 do 14.00,
wtorek od 8.00 do 17.00. [więcej]
wandea, 29.08.2012 18:09|czytane: 1535 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Zapowiedzi: VI Wrześniowe Hausty Poetyckie. Joanna Mueller, Adam Poprawa i Dariusz Sośnicki
Szóstym Wrześniowych Haustom Poetyckim  organizowanym przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Kutnie patronuje Miron Białoszewski, jeden z najważniejszych i najoryginalniejszych polskich poetów współczesnych, także prozaik i dramatopisarz. Był - obok Tymoteusza Karpowicza i Witolda Wirpszy - głównym reprezentantem nurtu lingwistycznego, który zakładał niedoskonałość semantyczną języka jako medium komunikacji ze światem. Biblioteka zaprasza na spotkania z poetami 12,13, 20 i 27 września.

Zapowiedzi: VI Wrześniowe Hausty Poetyckie.  Joanna Mueller, Adam Poprawa i Dariusz Sośnicki

Lingwiści wprowadzili do poezji autotematyzm  -język jest jej tematem. Sprawdzali wszechstronne możliwości języka, odnajdując potencjały znaczenio- i sensotwórcze poza jego strukturami i frazeologizmami, w nowatorskiej metaforyce - mówi Grażyna Baranowska, pomysłodawczyni Wrześniowych Haustów Poetyckich. Mimo że szkoła lingwistyczna już nie istnieje, ma wielu kontynuatorów „podejrzliwych” wobec języka - poszukiwaczy słów nie tyle opisujących rzeczywistość, ile  stwarzających ją w języku. Powraca zainteresowanie trudną i długo „nieobecną” twórczością Wirpszy i Karpowicza, któremu towarzyszą edycje ich dzieł.

Przypadająca w tym roku  90. rocznica urodzin Białoszewskiego zbiegła się z wydaniem jego Tajnego dziennika, obejmującego lata 1975 - 1983. To niezwykłe świadectwo epoki ukazuje Mirona - odmieńca zawieszonego pomiędzy ciężką chorobą a głodem doznań - jako charyzmatyczną osobowość, ogniskującą wokół siebie elity intelektualne i bohemę artystyczną ówczesnej Warszawy. [więcej]
wandea, 29.08.2012 18:07|czytane: 1174 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: SZLACHETNA PACZKA w Kutnie po raz pierwszy. Potrzebne pomieszczenie na magazyn i wolontariusze
SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolski projekt pomocy rodzinom, które z niezawinionych przyczyn znalazły się w trudnej sytuacji materialnej. W przemyślany sposób łączy rodziny żyjące w ubóstwie, wolontariuszy, którzy docierają do rodzin i na podstawie wywiadu środowiskowego włączają do projektu najbardziej potrzebujące rodziny oraz darczyńców, którzy przygotowują paczki odpowiadające konkretnym potrzebom i dobroczyńców, którzy wspierają projekt finansowo.

Projekt organizowany jest w rejonach – odpowiadających miastom lub dzielnicom większych miast, co pozwala na realne działanie na rzecz zmiany sytuacji osób w lokalnej społeczności.

W tym roku jeden z 450 rejonów SZLACHETNEJ PACZKI  organizowany jest w naszym mieście - mówi Sylwia Chądzyńska, Lider rejonu SZLACHETNEJ PACZKI w Kutnie. - W Kutnie SZLACHETNA PACZKA organizowana jest po raz pierwszy związku z tym chcielibyśmy dotrzeć z informacją do jak największej liczby naszych mieszkańców. Zwrócimy się do szkół i instytucji o użyczenie pomieszczenia na magazyn oraz zachęcamy cztelników eKutno.pl do pomocy przy układaniu listy rodzin, którym trzeba pomóc.

Rejestracja wolontariuszy tylko i wyłącznie przez www.superw.pl.

Tylko w 2011 roku 7200 wolontariuszy dotarło do ponad 11 000 rodzin, które otrzymały paczki przygotowane [więcej]
wandea, 29.08.2012 14:40|czytane: 1410 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Ostatni tydzień wakacji. Jak go spędzamy?
Nie jest łatwo pożegnać wakacje. Dwa miesiące laby dla uczniów, dla dorosłych czasem trzy tygodnie, oj trudno potem wrócić do rzeczywistości codzienności. Jak mieszkańcy Kutna spędzają ostatni tydzień wakacji?

Ostatni tydzień wakacji. Jak go spędzamy?, ./upload/articles_pakiety/17104/01_obraz.jpg
Ostatni tydzień wakacji. Jak go spędzamy?, ./upload/articles_pakiety/17104/02_obraz.jpg
Ostatni tydzień wakacji. Jak go spędzamy?, ./upload/articles_pakiety/17104/03_obraz.jpg


Niestety na zakupach, bo potrzeba zeszytów, ubrań, zaraz pojawiają się życzenia o jakieś gadżety - mówi mama 13-letniego Krzyśka. - A pierwszy wrześniowy weekend to będzie ostatni rodzinny grill chyba.

Przed telewizorem i komputerem. Staram się nic nie robić, bo potem szkoła zajmie mi większość czasu - mówi licealista Tomek.

W piątek wyskoczymy z kolegami pod namiot. Ostatnia chwila więc musi być dobra zabawa. Co prawda wróciłem już do pracy, ale czemu nie pocieszyć się jeszcze ciepłymi dniami - dodaje pan Mateusz.

Wróciliśmy z Władysławowa. Tam nie brakowało nam atrakcji i wrażeń, nawet jesteśmy zmęczeni trochę tym zgiełkiem, bo sporo ludzi odpoczywa nad polskim morzem i dobrze - opowiada pani Grażyna. - Teraz będziemy domowo odpoczywać, mamy z mężem urlop do końca sierpnia więc akurat "naładujemy akumulatory" i do pracy. [więcej]
pismak, 29.08.2012 14:27|czytane: 1867 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
W powiecie nowi dyrektorzy szkół i nauczyciele mianowani
Dziś w Starostwie Powiatowym w Kutnie zarząd powiatu powierzył stanowiska dyrektorom instytucji oświatowych w powiecie kutnowskim.

I tak Urszula Macioszczyk  otrzymała powierzenie na  stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr A. Troczewskiego w Kutnie, Jolanta Śmiałek  - na stanowisko pełniącego obowiązki dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego Nr 1 im. M. Konopnickiej w Kutnie, Cezary Górczyński -dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury w Kutnie, dr Janusz Pawlak - na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Nr 1 im. St. Staszica, Przemysław Zawadzki- dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. J.H. Dąbrowskiego.

Podziękowanie za długoletnie pełnienie obowiązków dyrektora odchodzącym na emeryturę: Andrzejowi Matczakowi – dyrektorowi Zespołu Szkół Nr 1 im. St. Staszica w Kutnie i Wojciechowi Kowalczykowi – dyrektorowi Młodzieżowego Domu Kultury złożyła starosta Mirosława Gal-Grabowska. Pana Matczaka niestety nie było na uroczystości, za to Wojciech Kowalczyk ze wzruszeniem odebrał podziękowania i zaznaczył, że dla niego zaszczytem było pracować z kompetentym i chętnym do współpracy zespołem.

W powiecie nowi dyrektorzy szkół i nauczyciele mianowani , ./upload/articles_pakiety/17130/01_obraz.jpg
W powiecie nowi dyrektorzy szkół i nauczyciele mianowani , ./upload/articles_pakiety/17130/12_obraz.jpg
W powiecie nowi dyrektorzy szkół i nauczyciele mianowani , ./upload/articles_pakiety/17130/08_obraz.jpg


Dwadzieścia lat pracy jako dyrektor MDK to połowa mojego stażu pracy, tak więc kawał życia, poświęconego kutnowskiej oświacie i kulturze - mówił Kowalczyk. - Ale bez dobrej atmosfery i chęci pracowników domu kultury nic by się nie zdarzyło. Powiem nieskromnie, że cieszę się, że moja praca nie pójdzie na marne, że pozostanie po niej trwały ślad, że kiedyś na portalach internetowych przeczytam jak podopieczni MDK przygotowani na czynny i bierny udział w kulturze, osiągają sukcesy.

Starosta złożyła również podziękowanie za dotychczasowe pełnienie obowiązków dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. M. Konopnickiej w Kutnie Iwonie Kacy. Podziękowali jej również dyrektorzy placówek oświatowych.

Jesteśmy taką drużyną konduktorską, ktoś wsiada do naszego pociągu i wysiada. Dziś droga koleżanko wysiadasz, ale przed tobą czas zmian i wszystko to co najpiękniejsze - mówiła Zofia Falborska, dyrektor ZS nr 3 w Kutnie. - Pozostań taka spontaniczna i obdzielaj ludzi swoją witalnością. Niech towarzyszy ci zawsze uśmiech i pogoda ducha na dalszej drodze pracy zawodowej. [więcej]
wandea, 29.08.2012 13:00|czytane: 5364 razy|20 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Chciał okraść groby na cmentarzu
28 sierpnia około godziny 12.00 dyżurny KPP Kutno został powiadomiony przez zarządcę cmentarza w Kutnie o tym, że na kilku grobach są poodsuwane płyty nagrobkowe.

Na miejscu policjanci ustalili, że w nocy z poniedziałku na wtorek sprawca dostał się do wnętrza trzech grobów. W
jednym z nich otworzył wieko trumny w innym urnę z prochami ludzkimi. Po oględzinach całego cmentarza ustalono, że sprawca dokonał uszkodzenia jeszcze  pięciu innych grobów lecz nie udało mu się dostać do ich wnętrza.  Na obecną chwile ustalamy sprawcę tego czynu. Grozi mu za to do dwóch lat pozbawienia wolności. [więcej]
redaktor, 29.08.2012 11:15|czytane: 2662 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Peugeot nie ustąpił pierwszeństwa
Wczoraj o  godz. 18.15 na drodze krajowej nr 92 kierujący peugeotem 65-letni mieszkaniec Kutna jadąc ulicą Holenderską, drogą podporządkowaną, na skrzyżowaniu z drogą K-92 nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu pojazdowi nissan sunny.

W wyniku zdarzenia obrażeń ciała w postaci stłuczenia klatki piersiowej doznał kierujący peugeotem. Pozostał w szpitalu na obserwacji. Kierujący trzeźwi. [więcej]
redaktor, 29.08.2012 11:15|czytane: 1411 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Matka i syn okradali sklep
28 sierpnia około godziny 18.00 w jednym ze sklepów spożywczych w Kutnie przy ulicy Mickiewicza zostali zatrzymani złodzieje. Okazali się nimi 44-letnia kobieta mieszkanka Kutna i jej 25-letni syn.

Chłopak do koszyka sklepowego powkładał artykuły spożywcze chemiczne i alkohol, a następnie nie płacąc za te produkty wybiegł drzwiami wejściowymi, które wcześniej otworzyła mu matka. Całą sytuacje zaobserwowała obsługa sklepu. O kradzieży został poinformowany dyżurny kutnowskiej policji, który na miejsce wysłał patrol mundurowych.

Po szybkiej interwencji sprawcy zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu. Skradziony towar oszacowano na kwotę ponad 1000 złotych. Został on odzyskany w całości i przekazany prawowitemu właścicielowi. Sprawcom grozi do pięciu lat pozbawienia wolności. [więcej]
redaktor, 29.08.2012 11:17|czytane: 1472 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sesja rady powiatu: zwiększenie kapitału szpitala, sprawozdanie PUP i zmiany budżetowe
5 września  o godz. 10:00 w Starostwie Powiatowym w Kutnie rozpocznie się dwudziesta sesja Rady Powiatu, na której zostanie przedstawione sprawozdanie z działalności Powiatowego Urzędu Pracy w Kutnie za 2011 rok oraz Informacja o przebiegu wykonania budżetu Powiatu Kutnowskiego za I półrocze 2012 roku.

W porządku obrad znalazło się podjęcie uchwał w sprawie wprowadzenia zmian w budżecie powiatu na 2012 rok, Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu Kutnowskiego na lata 2012-2023,  w sprawie określenia zakresu i formy informacji o przebiegu wykonania budżetu Powiatu Kutnowskiego, informacji o kształtowaniu się wieloletniej prognozy finansowej oraz informacji o przebiegu wykonania planów finansowych samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej, samorządowych instytucji kultury za I półrocze roku budżetowego.

Radni debatować będą również nad wniesieniem wkładu pieniężnego do spółki  Kutnowski Szpital Samorządowy  na podwyższenie kapitału zakładowego oraz objęcie udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym. [więcej]
wandea, 29.08.2012 10:38|czytane: 1360 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Ogłoszenie: IV Zjazd Absolwentów "Grabskiego"
Szanowni Państwo, Absolwenci i Pracownicy Handlówki, CRS, Ekonomika i Grabskiego już 5 października 2012 r. odbędzie się  uroczystość zakończenia Roku Jubileuszowego 80 – lecia szkoły i IV Zjazd Absolwentów, dlatego prosimy o dopełnienie formalności z tytułu uczestnictwa.

Podajemy numer konta, na które należy dokonywać wpłaty. W przelewie prosimy podać:
imię i nazwisko (także rodowe),
adres zamieszkania,
rok ukończenia szkoły,
nazwisko wychowawcy,
ewentualnie telefon kontaktowy.

PKO BP SA Oddział 1 w Kutnie
Nr konta 06 1020 3440 0000 7102 0013 4122

Wpłat należy dokonać najpóźniej do 31 sierpnia 2012 roku. [więcej]
wandea, 29.08.2012 10:12|czytane: 1455 razy|komentuj|czytaj cały
Prezydent powierzy stanowiska dyrektorom przedszkoli i szkół
W czwartek o godz. 11.00 w  kutnowskim magistracie odbędzie się uroczystość powierzeń stanowisk dyrektorom przedszkoli miejskich i szkół, dla których organem prowadzącym jest Miasto Kutno.

Natomiast o godz. 12.00 odbędzie się uroczystość wręczenia aktów awansu zawodowego na stopień nauczyciela mianowanego nauczycielom kutnowskich gimnazjów.

I tak prezydent powierzy Helenie Matusiak stanowiska dyrektora Przedszkola Miejskiego Nr 16 "Calineczka" w Kutnie, Małgorzacie Folman stanowiska dyrektora Przedszkola Miejskiego Nr 8 "Promyczek", Jolancie Maras stanowiska dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 5, Alicji Chmieleckiej stanowiska dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 4
im. M. Kopernika,  Lidii Nowocin stanowiska dyrektora Gminazjum Nr 3 im. H. Sienkiewicza oraz Juliuszowi Sieradzonowi stanowiska dyrektora Gimnazjum Nr 2 im. Marsz. J. Piłsudskiego. [więcej]
wandea, 29.08.2012 10:09|czytane: 1889 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
KDK: Zapisy do sekcji tanecznych Joanny Zielińskiej
Kutnowski Dom Kultury rozpoczyna wielki nabór dzieci i młodzieży do sekcji HIP-HOP oraz sekcji DANCEHALL. Ze względu na sporą liczbę chętnych zapisy już się rozpoczęły. Wkrótce grafik zajęć.

KDK: Zapisy do sekcji tanecznych Joanny Zielińskiej

Od 10 września zostaną utworzone grupy: HIP-HOP - dzieci w wieku 5-8 lat

HIP-HOP - dzieci w wieku 9-12 lat plus grupa COOL KIDS
HIP-HOP- młodzież w wieku 13-18 lat
KOSZT: 25 zł/miesiąc- 1 raz w tygodniu , 40zł/miesiąc- 2 razy w tygodniu
Czas jednych zajęć: 60 minut

HIP-HOP- grupa zaawansowana BEAT KILLERS
HIP-HOP- grupa zaawansowana STREET DANCE CREW
KOSZT: 50zł/miesiąc- 2 razy w tygodniu
Czas jednych zajęć: 90 minut

DANCEHALL -NOWA GRUPA POCZĄTKUJĄCA DLA MŁODZIEŻY
KOSZT: 25zł/miesiąc, CZAS: 60 minut

DANCEHALL- grupa śr. zaawansowana DANGEROUS TEAM
DANCEHALL- grupa zaawansowana SWAG TEAM
KOSZT: 30zł/miesiąc, CZAS: 90 minut [więcej]
wandea, 29.08.2012 09:59|czytane: 1318 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zapowiedzi: Motyle - bogactwo życia i koloru. Wystawa w muzeum w Krośniewicach
Muzeum im. J. Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach zaprasza od 15 września do 4 listopada na wystawę czasową pt. "Motyle - bogactwo życia i koloru". Na wystawę składają się kolekcje Bogdana Klejzerowicza i Biura Wystaw Przyrodniczych W. Majaka.

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
Zapowiedzi: Motyle - bogactwo życia i koloru. Wystawa w muzeum w Krośniewicach

Współorganizatorem wystawy jest Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Łodzi. [więcej]
kultura, 28.08.2012 17:09|czytane: 1250 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dokształcamy się. Dziennikarze i animatorzy kultury z Kutna na warsztatach
25 sierpnia w Świetlicy Krytyki Politycznej w Łodzi odbyły się warsztaty dziennikarskie w ramach projektu Boom Kultury. Uczestniczyli w nich zarówno przedstawiciele placówek kulturalnych takich jak Kutnowski Dom Kultury, Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu i Gminny Ośrodek Kultury w Sławnie, jak i dziennikarze z województwa łódzkiego i studenci.

Dokształcamy się. Dziennikarze i animatorzy kultury z Kutna na warsztatach, ./upload/articles_pakiety/17131/01_obraz.jpg
Dokształcamy się. Dziennikarze i animatorzy kultury z Kutna na warsztatach, ./upload/articles_pakiety/17131/06_obraz.jpg
Dokształcamy się. Dziennikarze i animatorzy kultury z Kutna na warsztatach, ./upload/articles_pakiety/17131/03_obraz.jpg


Celem projektu jest zachęcenie do tworzenia i aktywnego uczestnictwa w kulturze, szczególnie lokalnej. Zajęcia miały formę tryptyku. Pierwszy warsztat, czysto teoretyczny, poprowadził Marcin Śliwa, animator kultury z Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki, przedstawiając własną wizję kultury oraz ideę żywego uczestnictwa w kulturze.

Uczestnicy pracowali w grupach, by wymienić doświadczenia i niejako ustalić jak postrzegamy kulturę. Następnie redaktor naczelny tygodnika "Przekrój" Roman Kurkiewicz odpowiadał na pytania dziennikarzy, głównie dotyczące przyszłość dziennikarstwa, wpływu kultury na media i zależności między nimi, a także te o zakres opiniotwórczości mediów.

Całe przedsięwzięcie było dość udane. Uczestnicy docenili to, że z każdej dziedziny warsztatów zaprosiliśmy ekspertów. Z drugiej strony czuję niedosyt, chciałabym, żeby samej pracy warsztatowej było jeszcze więcej. Sobotnie warsztaty, jak i inne wydarzenia projektu "Boom Kultury" traktujemy pilotażowo, dlatego zależy nam też na informacjach zwrotnych od uczestników - mówi Martyna Dominiak ze Świetlicy Krytyki Politycznej w Łodzi. Zależy nam na większej integracji dziennikarzy kulturalnych z regionu i pracowników instytucji. Mam nadzieję, że w kolejnych latach będziemy mieli możliwość prowadzenia podobnych działań na większą skalę. [więcej]
redaktor, 28.08.2012 17:12|czytane: 1483 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Odlot po acodinie i śmietnisko na Oziębłowskiego
Czy byłeś kiedyś w Kutnie w centrum/ Jest tak brudno i brzydko, że pękają oczy. Słowa piosenki Kazika możemy zmienić w dowolny sposób, szczególnie patrząc na zapuszczone rejony w centrum miasta. Ten widok po prostu kłuje w oczy. Oczywiście kiedy patrzymy od strony Kościoła św. Wawrzyńca na reprezentacyjną ulicę Królewską i plac Piłsudskiego to obrazek jest wręcz malowniczy. Niejeden z nas, mam nadzieję, pomyśli "o w jakim fajnym mieście mieszkam". Jednak od lat w centrum Kutna są stosy zalegających śmieci, sypialnie pod chmurką dla bezdomnych i miejsca acodinowych przygód nastolatków.

Wokół boiska na ulicy Oziębłowskiego, wzdłuż rzeki mieszkają bezdomni, przychodzą przespać się też zamroczeni alkoholicy i grupy nastolatków aby przeżyć odlot po acodinie. Opakowań po tabletkach przy ogrodzeniu boiska jest naprawdę dużo. Poważny to sygnał dla rodziców.

Odlot po acodinie i śmietnisko na Oziębłowskiego, ./upload/articles_pakiety/17105/06_obraz.jpg
Odlot po acodinie i śmietnisko na Oziębłowskiego, ./upload/articles_pakiety/17105/02_obraz.jpg
Odlot po acodinie i śmietnisko na Oziębłowskiego, ./upload/articles_pakiety/17105/03_obraz.jpg


Małolaty biorą po kilkanaście tabletek, popijają wódką i jazda jest bez trzymanki. Acodin to tanie lekarstwo na kaszel, zawiera bromowodorek dekstrometorfanu, można je kupić bez recepty. "Zaprawienie się"  kilkunastoma tabletkami to nieduży wydatek z kieszonkowego. Po co? Aby odreagować życie w szkole, w swojej rodzinie, aby doświadczyć halucynacji, głupawki, po prostu aby się zabawić. Acodin jednak żeby działał w taki a nie inny sposób musi być przedawkowany, czyli jasne jest, że to nic innego tylko szok dla organizmu. Stąd potem plamy na całym ciele, omdlenia, splątanie i pobudzenie. A to przecież nie są już  przyjemne dozniania, to nie jest już jazda, to choroba i strach przed śmiercią. Przedawkowany acodin do niej właśnie prowadzi. [więcej]
wandea, 28.08.2012 16:01|czytane: 2857 razy|12 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nowa sekcja piłkarska OSP w Leszczynku dostanie stroje i piłki
Miejski Klub Sportowy „Kutno” już kilkanaście lat realizuje praktykę nieodpłatnego przekazywania różnym środowiskom sprzętu sportowego  nie spełniającego już wymogów obowiązujących w sporcie kwalifikowanym, ale jeszcze przydatnego organizatorom rekreacji.

W marcu br. ponad 30 piłek przekazano Oratorium św. Jana Bosko Księży Salezjanów w Kutnie Woźniakowie. Jutro 29 sierpnia  o godz. 10.45 w sali konferencyjnej na Stadionie Miejskim  3 komplety strojów i 30 piłek zostanie wręczonych Zarządowi Ochotniczej Straży Pożarnej w Leszczynku dla nowo zorganizowanej sekcji piłkarskiej. [więcej]
pismak, 28.08.2012 14:48|czytane: 1396 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
13 mln ton azbestu do usunięcia. Kampania w regionie kutnowskim i łęczyckim
13 milionów ton azbestu, rozsianego w całej Polsce należy usunąć do 2032 roku. W tym roku mija 10 lat od rozpoczęcia realizacji rządowego „Programu usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest”, którego kontynuacją jest „Program Oczyszczania Kraju z Azbestu na lata 2009-2032”.   6 września  w godz. 10.00 – 15.00 w  Urzędzie Miasta w Łęczycy odbędzie się spotkanie dla naszego regionu, które przybliży działania, które należy podjąć w najbliższym czasie aby pozbyć się azbestu.

Niestety do chwili obecnej udało się usunąć około 1,5 miliona ton tego niebezpiecznego materiału. Wg szacunków to zaledwie 10% azbestu, który znajduje się na terenie Polski (całkowita ilość wyrobów azbestowych nie jest
do końca znana). Na całkowite usunięcie azbestu Polska ma czas do końca 2032 roku.

Oznacza to,  iż w ciągu najbliższych 20 lat tempo prac w tym obszarze musi się znacznie zwiększyć.
Opóźnia się rządowy program oczyszczania kraju z azbestu. Nie zakończono inwentaryzacji, dane są szacunkowe, a właściciele na przykład eternitowych dachów nie mają pieniędzy na remont domów.

„Kampania antyazbestowa” to pierwszy projekt ukierunkowany na przyspieszenie procesu usuwania azbestu o charakterze ogólnopolskim, realizowany przez organizację pozarządową - Federację Zielonych „Gaja”.  Koordynatorem kampanii na terenie województwa łódzkiego jest Ośrodek Działań Ekologicznych Źródła.
Kampania finansowana jest w ramach instrumentu finansowego LIFE+ UE oraz ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Projekt współfinansuje Ministerstwo Gospodarki RP.
Celem kampanii jest wsparcie wdrażania rządowego Programu Oczyszczania Kraju z Azbestu na lata 2009-2032. [więcej]
pismak, 28.08.2012 14:06|czytane: 1380 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
10, 3 grama amfetaminy i ecstazy na Chodkiewicza
26 sierpnia około godziny 16.25 dyżurny kutnowskiej komendy został poinformowany przez dyspozytora pogotowia, że kobieta, która wezwała pomoc medyczną do swojego znajomego, agresywnie zachowuje się w stosunku do zespołu ratunkowego.

Istniało uzasadnione podejrzenie, że osoby znajdujące się w mieszkaniu budynku wielorodzinnego mieszczącego się w Kutnie przy ulicy Chodkiewicza, są pod działaniem środków odurzających - mówi asp. Paweł Witczak, oficer prasowy KPP Kutno.Podejrzenia potwierdziły się. Przybyli na miejsce policjanci po przeszukaniu pomieszczeń w szufladzie biurka ujawnili 10, 3 grama narkotyków w postaci amfetaminy i ecstazy.

Mieszkaniec Kutna oraz czasowo przebywająca w Kutnie mieszkanka Bełchatowa zostali zatrzymani. 27 sierpnia zostały im postawione zarzuty posiadania środków odurzających, za co polskie prawo przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności. [więcej]
pismak, 28.08.2012 13:57|czytane: 1730 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Niezniszczalni w Kinie KDK. Wygrali bilety
Na film Niezniszczalni 2 w kutnowskim Kinie pójdą Karolina Janus, Ledzion Mateusz i Adrian Mazur. Bilety do odebrania w kasie KDK.

31.08.2012 - 05.09.2012 (od piątku do środy)
godz. 15.30 MADAGASKAR 3
godz. 17.15 MADAGASKAR 3 3D
godz. 19.15 NIEZNISZCZALNI 2
godz. 21.15 NIEZNISZCZALNI 2

Church (Bruce Willis) zleca grupie najemników, dowodzonych przez Barneya Rossa (Sylvester Stallone) nowe zadanie. Prosta misja komplikuje się, gdy podczas akcji w brutalny sposób ginie jeden z jej członków. Komandosi pragną krwawej zemsty. Za śmierć ich kumpla odpowiada szef organizacji terrorystycznej.Wkrótce bohaterowie dowiadują się, że ich wróg posiada wystarczająco dużo broni masowej zagłady, by móc zaatakować inne kraje.

[więcej]
pismak, 28.08.2012 12:28|czytane: 1691 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dofinansowanie zakupu podręczników. Wnioski do 7 września
Do 7 września br.  w sekretariatach szkół można pobierać, a następnie składać wnioski o dofinansowanie na zakup podręczników w ramach rządowego programu pomocy uczniom w 2012 roku - „Wyprawka szkolna”.

O wsparcie finansowe na zakup podręczników ubiegać się mogą :
uczniowie klas I - IV szkół podstawowych,
uczniowie niepełnosprawni szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych,
uczniowie klas I szkół ponadgimnazjalnych
oraz uczniowie innych szkół, okreslonych w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 14 czerwca 2012 roku w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników.

W ramach rządowego programu „Wyprawka szkolna” uczeń można uzyskać dofinansowanie na zakup podręczników od 180 do 352 złotych. Warunkiem uzyskania dofinansowania jest kryterium dochodowe, określone w zależności od klasy i typu szkoły.

Do wniosków należy dołączyć  zaświadczenie o wysokości dochodów, w uzasadnionych przypadkach – oświadczenie o wysokości dochodów natomiast w przypadku osób niepełnosprawnych – wymagane orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego.

Środki na ten cel w kwocie ok. 38 tys zł  pochodzą z dotacji celowej Wojewody Łódzkiego. [więcej]
wandea, 28.08.2012 12:14|czytane: 1350 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Drugie Lokalne Forum Pozarządowe
Dziś, 28 sierpnia o godz. 10.00  odbędzie się drugie Lokalne Forum Pozarządowe w Centrum Organizacji Pozarządowych w Kutnie przy ul. Wyszyńskiego 11. Forum organizowane jest przez  Radę Organizacji Pozarządowych.

Jednym z zaplanowanych w ramach projektu  „Sprawne organizacje pozarządowe – pozarządowe centrum kompetencyjne”realizowanego w powiatach: tomaszowskim, kutnowskim i skierniewickim celem jest głównie wspieranie merytoryczne organizacji działających w działań jest zorganizowanie lokalnych forów pozarządowych, będących płaszczyzną dyskusji międzysektorowej.  

We wtroek 28 sierpnia spotkają się przedstawiciele 3. sektora aby wypracować zasady powołania rady działalności pożytku publicznego (RDPP), ustalić zasad funkcjonowania przyszłej RDPP(m.in. dotyczących częstotliwości spotkań, powoływania zespołów roboczych), opracować sposoby reprezentowania przez RDPP stanowiska sektora i omówić program współpracy z organizacjami pozarządowymi w 2013 roku. [więcej]
pismak, 28.08.2012 08:37|czytane: 1264 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutnowski Dom Kultury zaprasza do sekcji tanecznych
Kutnowski Dom Kultury zaprasza do sekcji tanecznych prowadzonych przez instruktorkę tańca Dorotę Ciołkowską.
Poczatek zajęć 10 września, a już od teraz uruchamione zostały zapisy.


TAŃCE I ZABAWY Z MAMĄ I TATĄ - zajęcia rytmiczno-taneczne, w których uczestniczy dziecko wraz z rodzicem
Wiek- (od 3 do 4 lat)

Zajęcia rytmiczno - taneczne to propozycja na aktywne spędzanie wolnego czasu Państwa pociech.  Podczas różnorodnych zabaw dzieci mają możliwość poznać swoich rówieśników i zdobyć pierwsze umiejętności społeczne. Zajęcia prowadzone są w formie radosnej, spontanicznej zabawy z muzyką i tańcem.
Zajęcia te są propozycją na wspólne spędzanie wolnego czasu maluchów z rodzicami.
Czas zajęć: 35 min
Koszt zajęć: 25 zł/ miesiąc (raz w tygodniu)
Informacje i zapisy: tel. 504-927-481

MIX TANECZNY DLA DZIECI - taniec nowoczesny, towarzyski  i dyskotekowy
Wiek-(od 4 do 5 lat).

W tej grupie wiekowej  proponujemy mix taneczny. Nie ma tu ograniczenia do jednego stylu, jest różnorodność technik dzięki, którym dziecko ma możliwość wyboru tej jednej ulubionej, którą w przyszłości będzie rozwijać i doskonalić.
Zajęcia  prowadzone są w formie radosnej, spontanicznej zabawy z tańcem.
Nasze hasło przewodnie: „Bawimy ucząc –uczymy bawiąc”
Nauka kroków tanecznych i choreografii przeplatana jest ćwiczeniami i zabawami ruchowymi stymulującymi rozwój dziecka.
Dzieci swoje umiejętności prezentują na konkursach tanecznych, imprezach plenerowych oraz uroczystościach przedszkolnych. Tradycyjnie  organizujemy zajęcia pokazowe dla rodziców.
Czas zajęć: 45 minut
Koszt zajęć: 25 zł /miesiąc (raz w tygodniu) [więcej]
kultura, 28.08.2012 07:58|czytane: 1339 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wieczorek taneczny w Hotelu Rondo

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
cos tam
[więcej]
pismak, 28.08.2012 08:00|czytane: 1239 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Co słychać u kutnowskich baseballistów?
W minionym tygodniu cztery zawodniczki drużyny wicemistrzyń Polski w softballu MKS Stal BiS Kutno  wzięły udział w turnieju o Puchar Europy w czeskiej Ostrawie. Nasze panie: Adrianna Flisowska, Daria Śnieć, Małgorzata Grzanowska oraz Aleksandra Niewiadomska  zostały zaproszone do udziału w europejskich zawodach przez klub mistrza Polski – MKS Szóstkę Brzeg.

Polska drużyna przegrała pięć spotkań z: London Angels Wielka Brytania, Trnava Słowacja, Princ Chorwacja, Ladonas Grecja, a jedno wygrywając z United Dania. Kutnianki dobrze zaprezentowały się w grze obronnej
a jedyny, decydujący obieg w wygranym przez naszą drużynę spotkaniu zdobyła Adrianna Flisowska. 

Prowadzone przez trenerów Marcina Durkę oraz pomagającego mu Mariusza Grzanowskiego kutnianki przygotowują się do decydujących, wrześniowych meczy w ramach mistrzostw Polski seniorek oraz do turnieju o mistrzostwo Polski juniorek w softballu, który odbędzie się w Kutnie w dniach 08 – 09.09. br.

MŁODZICY TRENUJĄ Z KADRĄ

Sześciu zawodników kutnowskiej drużyny młodzików prowadzonej przez trenerów Mariusza Grzanowskiego, Gracjana Bieleckiego oraz Andrzeja Pietrzaka, zostało powołanych przez Polski Związek Baseballu i Softballu na zgrupowanie szerokiej reprezentacji Polski w tej kategorii wieku, Są to: Michał Flisowski, Grzegorz Jaworski,  Kamil Kryska, Wiktor Puścian, Jakub Urban oraz Marcin Zwoliński. Zgrupowanie odbywa się w Bydgoszczy a prowadzą je trenerzy: Robert Mann z USA oraz Tomasz Marciniak i Beata Henke. [więcej]
pismak, 27.08.2012 18:49|czytane: 1372 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Zapowiedzi: Dzień Ekonomii Społecznej we wrześniu
17 września w siedzibie Wyższej Szkoły Gospodarki Krajowej w Kutnie odbędzie się Dzień Ekonomii Społecznej dla powiatu kutnowskiego, organizowany w ramach projektu „Społecznie znaczy ekonomicznie- kontynuacja”.

W programie Dnia znajdą się warsztaty dotyczącyce ekonomii społecznej, będzie możliwość zaprezentowania własnej działalności i podzielenia się dobrymi praktykami z innymi podmiotami, działającymi w regionie. Spotkanie przeznaczone jest dla przedsiębiorców z powiatu kutnowskiego. Zgłoszenia  pod numerem 42 291 03 16 bądź drogą mailową (ries@ie.lodz.pl) do 14 września.

Program Dnia Ekonomii Społecznej:
10.00 – 10.15
Rejestracja uczestników, kawa powitalna
10.15 – 10.30
Powitanie uczestników, przedstawienie założeń spotkania
10.30 – 11.30
Partnerstwo lokalne i jego wpływ na rozwój ekonomii społecznej w powiecie. Paweł Łebkowski (Centrum Inicjatyw Rozwoju Regionalnego w Skierniewicach) [więcej]
pismak, 27.08.2012 18:51|czytane: 1255 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Niepełnosprawni na szerokich wodach kutnowskiego rynku. Czy znajdzie się miejsce dla
Problemy z siedzibą TIFT REKLAMY Spółdzielni Socjalnej osób niepełnosprawnych w Nowej Wsi mogą zakończyć się dla firmy dramatycznie. 47 -letni Leszek... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Spotkanie informacyjne Pałac Saski w Kutnie - rewitalizacja i funkcje przyszłego
Muzeum Regionalne w Kutnie zaprasza na kolejne spotkanie informacyjne poświęcone przyszłości Pałacu Saskiego. Spotkanie pt. „Pałac Saski w Kutnie – rewitalizacja i funkcje przyszłego kompleksu” odbędzie się 31 maja o godz.... [więcej]
Sport
W Kutnie trwają Półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek
Dziś kolejne w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie kolejne mecze Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. O godz. 12.00 Basket Go Przemyśl zmierzył się z Mistrzyniami Województwa – KKS Pro-Basket Kutno z wynikiem 46:43.  Zapraszamy jutro o godz.  10:00 MPKK Sokołów OSiR... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Dyskretna pozna Pana Jestem gotowa rozpalić twoje zmysły do maksimum i sprawić że po naszym spotkaniu będziesz chciał tylko więcej. Zainteresowany? czekam na twoją wiadomość jednakże nie trać ani mojego ani sw... [czytaj więcej]
PRACA PRZY PRODUKCJI I MONTAŻU MEBLI Zatrudnimy pracownika do prac związanych z obróbką płyt meblowych i obróbką szkła na maszynach specjalistycznych oraz montażem mebli. Mile widziane doświadczenie w pracy przy produkcji lub m... [czytaj więcej]
PRACA PRZY PRODUKCJI I MONTAŻU MEBLI Zatrudnimy pracownika do prac związanych z obróbką płyt meblowych i obróbką szkła na maszynach specjalistycznych oraz montażem mebli. Mile widziane doświadczenie w pracy przy produkcji lub m... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
WYSYŁKA PACZEK KURIERSKICH Wysyłasz przesyłki kurierskie? Wejdź na stronę https://zlapkuriera.pl lub zadzwoń do nas pod numer telefonu: +48 55 629 30 40 Za pośrednictwem naszego serwisu Zlapkuriera.pl tanio i szybko ... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Okazja! Narzuta w Super Cenie - 125zł Narzuta dekoracyjna pikowana dwustronna. Wykonana z wysokiej jakości materiału , tkanina miła w dotyku, wygodna w użytkowaniu nie wymaga prasowania. Oferta nie zawiera poszewek widocznych ... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Pracownik / pracownica przetwórstwa mięsnego (Lekkerkerk, Holandia) AP Grupa s.c. (numer certyfikatu Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia: 11282), dla Pracodawcy holenderskiego firmy SRS Personeel B.V., realizuje procesy rekrutacji i selekcji Pracowników w branży... [czytaj więcej]
projektowanie STRON WWW / KOMPLEKSOWO OD A DO Z Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej oferty, jaką jest projektowanie stron internetowych , kompleksowo od A do Z. W ramach oferty proponujemy - stworzenie strony www - zakup serwera i dome... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Krystian Boczeń:
58 minut temu
Rządy w Staszicu to konflikt między dyrektorem, a grupką nauczycieli. Wg mnie prawda jest po środku. Za oddaniem kontraktu opowiedziało się 13 radnych, reszta się wstrzymała, nikt nie był przeciwko, dzięki temu w Kutnie jest kardiologia inwazyjna. A co masz na mysli z dziwnymi ruchami w komunikacji i geodezji?
Krystian Boczeń:
1 godzin temu
Radny z PSL by się nie wyłamał w tej sytuacji, nie było na to cienia szans. W takiej sytuacji byłoby Debich 11, Bryłka 2. Radny PSL by się wyłamał tylko wtedy gdyby nie wyszła opozycja, która wszystko zepsuła. Bryłka spadł z nieba tym, że chciał kandydować po tym jak opozycja nie wystawiła kandydata i nie wiem jak to można było tak zepsuć.
Otto Ruhmfeld:
2
 · 
1 godzin temu
Czyli merytoryczne są np rządy w Staszicu, Oddanie kontraktu szpitala, dziwne ruchy w geodezji komunikacji itp ?
Otto Ruhmfeld:
1 godzin temu
Celowo piszę biznesowego bo wydaje mi się że ktoś przy władzy myli służbę lokalnej społeczności z dobrym interesem wynikającym z bycia przy władzy.
Otto Ruhmfeld:
1 godzin temu
Krystian, błąd. Gdyby obaj byli kosekwentni i jeden z nich nie zaglosował na debicha to ten pewnie nie zostałby starostą. Brylka też nie, a to zmuszałoby radnych do poszukania porządnego kandydata. Mieli wiedzę że jeden z psl może się wylamać, ale nawet tej wiedzy nie dali szansy, ten z nich ktory zaglosowal za debichem, świadomie byl za utrzymaniem obecnego ukladu i taka jest prawda, a gadki o starszym panie, sprycie, złej opozycji przy tym fakcie są bez znaczenia. FAKT JEST TAKI ŻE JEDEN ZNICH AKTYWNIE PRZYCZYNIL SIĘ DO TRWANIA TEGO CHOREGO UKŁADU BIZNESOWEGO.
Bożydar Kotontay:
1 godzin temu
eeeee czepialski ale niewygodnyś...
Krystian Boczeń:
1 godzin temu
Przykład tych myślących opozycjonistów? Przynajmniej jeden.
Ewaryst Gaspary:
2
 · 
1 godzin temu
Jeszcze jedno Krystianie - cieszy mnie bardzo, że opozycja istnieje w radzie powiatu, ze nie udało sie po 2,5 roku intensywnej pracy Debicha i koalicjantów zmacerować, urobić do wymaganej przez starostę konsystencji całej rady. Widać, nie na wszystkich czar Debicha działa. Sa rownież w radzie ludzie myslący, którzy maja własne zdanie. Ci ludzie jakos nie chcą uczestniczyć w realizacji koncepcji, ktore uważają za nierealne, a niekiedy wręcz szkodliwe.
Krystian Boczeń:
1 godzin temu
Nikt nie próbuje robić wody sodowej z mózgu nikomu. Mieli dobre intencje, a stali się kozłami ofiarnymi tej sytuacji. I to wszyscy 3 panowie.
Ewaryst Gaspary:
2
 · 
2 godzin temu
Krystian, nie usiluj ludziom robić wody sodowej z mózgu. Ludzie to nie "ciemny lud, który to kupi", jak się wyraził jeden z polityków. Ludzie to widzą, słyszą, czytają i analizują. Ta raptowna zmiana taktyki nie zmieni faktu, że dwaj młodzi radni Serenda i Ziólkowski faktycznie zakpili sobie ze starszego czlowieka. W swojej mądrości, inteligencji, umiejetnościach i kunszcie politycznym nie przewidzieli tylko jednego, że to wszystko obróci sie przeciwko nim samym. Stało się tak, jak napisał kiedyś Sienkiewicz "Złapał kozak tatarzyna, a tatrzyn za łeb trzyma". Skutek jest taki, ze obydwaj mlodzi radni -Serenda i Ziółkowski - poniesli sromotną wizerunkowa porazke.
Krystian Boczeń:
2 godzin temu
Ja nie bronię Debicha, stwierdzam tylko, że to człowiek merytoryczny i nie piszcie że to mój protegowany tylko dlatego, że mam takie zdanie o nim. A sytuacja w szpitalu to przecież nie jest jego wina, dostał bałagan po poprzedniej ekipie rządzącej i niech mi nikt nie próbuje wciskać że jest inaczej. Zarządzanie majątkiem powiatu też złe nie jest, a jak jest to też oprzyjmy się na przykładzie. To co było złe to sprzedaż PKSu, ale to też w poprzedniej kadencji. Pokażcie mi przykład gdzie w polityce nie ma kolesiostwa, chociaż jeden, każdy obstawia się swoimi, tak jest na całym świecie. Brak ambicji? każdy ma ambicje. Honor, no tu można dyskutować o tym, fakt.
Ewaryst Gaspary:
2
 · 
2 godzin temu
Krystian, ja bym był ostrozny z takimi epitetami pochwalnymi wobec Debicha. Tydzien temu byliśmy świadkami bardzo burzliwej debaty medialnej, gdzie forumowicze okreslali to, co dzieje sie w samorządzie powiatowym jako bagno. Debich to podobno myslący człowiek, a wpakował sie w taki układ koalicyjny, który go pogrąża. Czyzby tak bardzo chciał być starostą, że przestały sie liczyć jakiekolwiek standardy ? To jest jego świadomy wybór. Za to wszystko, co dzieje sie w powiecie bedzie ponosił odpowiedzialność. Nie pamiętam, aby aż takie cyrki działy sie za Dąbrowskiej, a nawet Galowej.,
Józef Ciołek:
2 godzin temu
Opamiętajcie się za chwilę się okaże, że nikt wam w Polsce nie dorównuje, Trochę pokory
Dymitr Gietgud:
2
 · 
2 godzin temu
Jeszcze jednej lekcji nie było, a już wiedzą, że są świetni. Niezwykli ludzie
Zachary Filipczyk:
2
 · 
2 godzin temu
Boli mnie wielki balagan w kutnowskim szpitalu i zarzarzanie majatkiem powiatu,kolesiostwo,miernota,a przedeszystkim brak honoru i ambicji u twojego protegowanego. Wojewoda wywalil go ze stanowiska a on zrobil wszystko aby na nim pozostac nie sprawdzajac sie zbraku wlasnie merytoryki i troski o dobro spoleczne.
Krystian Boczeń:
2 godzin temu
A i jeszcze jedno. Nie rozumiem nagonki i pretensji wobec Ziółkowskiego i Serendy. Za Bryłką zagłosował najprawdopodobniej Serenda tylko dlatego, że nie mógł zagłosować za Debichem bo jak powiedział przez Gierule, gdyby Debich powiedział, że Gieruli w zarządzie nie będzie to Serenda by na Debicha zagłosował, a tak przynajmniej wynikało z jego wypowiedzi. Radny Ziółkowski słysząc jak Bryłka krzyczy, że jeśli opozycja nie wystawi kandydata to on chce wystartować. Ponieważ tylko radni mogą zgłaszać kandydatów to sam się Bryłka nie mógł zgłosić. Ziółkowski zrobił mu prezent i go zgłosił, uszanował w ten sposób starszego człowieka i byłego radnego powiatowego, start w wyborach na starostę był więc symbolicznym wyrazem szacunku oraz też świetną reklamą dla samego pana Bryłki. I teraz najważniejsze, z tego co ptaszki ćwierkają to gdyby opozycja nie wyszła by z sali to Bryłka byłby starostą! Ziółkowski zagłosowałby wtedy na Bryłkę oraz jeden z panów chłopskiej partii też by sie wyłamał, jest to pewne bo sam tak mówił. I teraz ta sama opozycja skłóca na forum Bryłkę z młodymi radnymi, a czemu? No bo tak jest im wygodnie! Oni narozrabiali, a teraz ma im to ujść na sucho, a za nich po uszach dostają młodzi. I to nie Bryłka pokazał kindersztube młodym, ani młodzi nie ośmieszyli Bryłki. Wszyscy stali się ofiarami opozycji, która dolewa oliwy do ognia.
Adrian Czande:
2 godzin temu
Ewaryście, nie jestem pewny, czy Debich, Burzyński i Trawczyński sa szczęśliwii, że w jednym szeregu obok nich umieszcza sie takich "wybitnych samorzadowców" i tak "zasłużone osoby" jak Ziołkowski i Serenda.
Krystian Boczeń:
2 godzin temu
A może ty napisz najpierw co tak cię boli ta "sitwa". Co ona złego zrobiła i w czym tak szkodzi? W tym, że pierwszy raz od dawna mamy porządnego starostę i merytorykę w starostwie? Ty podaj przykład tego szkodzenia. Nie jestem jednym z nich choć się kręce w otoczeniu radnych.
Ewaryst Kierło:
2 godzin temu
Zmień płytę Czesławie czy Wiesławie czy jak tam masz panie poszkodowany dziadku. Co wpis to każdy już upadł i zakończył kariere polityczną, Debich, Trawczyński, Burzyński, Ziółkowski, Serenda i w zasadzie wszyscy co są radnymi i pewnie ci co jeszcze nie wiedzą, że nimi będą. Niestety poza wylewaniem żalu nie da to panu żadnych efektów. Proszę zresztą zgłosić sprawę na policje, prokuraturę czy gdzie pan chce.
Zachary Filipczyk:
2 godzin temu
Ewerest powierz tak scerze ille naliczyles tych porzadnych ludzi w tej powiatowej sitwie utrzymujacej sie z nszych podatkow i szkodzacych nam wszystkim.Czy zdolas ich wymienic choc jednego z nich to podaj jego nazwisko.Jesli tego nie zrobisz to znaczy ze jestes jednym z nich.Najciekawsze artykuły
 ·  11
3 dni temu
Inauguracja parkrun w KUTNIE! Darmowe biegi już od najbliższej soboty!
 ·  3
4 dni temu
Recital dyplomowy z jazzowymi przebojami wszechczasów
 ·  41
4 dni temu
Kapitulacja wójta gminy Bedlno. Czas na decyzję starosty w sprawie wiatraków
 ·  11
5 dni temu
Policjant z zarzutem zabójstwa wciąż w areszcie
 ·  73
6 dni temu
Wyłudzenie VAT i pranie brudnych pieniędzy w Kutnie. Już 25 podejrzanych i 9 osób w areszcie
 ·  23
7 dni temu
Niepełnosprawni na szerokich wodach kutnowskiego rynku. Czy znajdzie się miejsce dla spółdzielni socjalnej?
 ·  2
9 dni temu
Pamiętaj mordeczko, głowa do góry. Piknik z Kulturą Street art na Dobrzelińskiej
 ·  271
9 dni temu
Głosowanie komisji i oświadczenie starosty w sprawie dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Kutnie
 ·  7
10 dni temu
Sterylizacja zwierząt domowych będzie częściowo dotowana przez miasto
 ·  6
11 dni temu
Noc Muzeów w Krośniewicach za nami
 · 
11 dni temu
Dzień Dziecka w Kutnie. Wielkie show taneczno-muzyczne
 ·  24
12 dni temu
Czytelnicy piszą: A jednak toaleta w parku ma awarię
 ·  59
13 dni temu
Prokurator Sławomir E. na gościnnych występach. Zawieszenie i co dalej?
 ·  91
13 dni temu
Brutalna prawda o konkursach w samorządzie i kłopotliwe pytania o dyrektora
 ·  112
18 dni temu
Rada Miasta Kutna skąpa, a radny Kłopotowski niczego nie pamięta
 ·  16
19 dni temu
Czytelnicy pytają: Czy na Zdrojowej przy cmentarzu staną bloki?
 ·  93
21 dni temu
Prezydent Kutna złożył zawiadomienie do prokuratury. Urzędniczka zwolniona!
 ·  74
25 dni temu
Takie kino...
 ·  4
27 dni temu
Za nami pierwsze koncerty tegorocznej Majówki
 ·  14
28 dni temu
45 lat Kutnowskiego Domu Kultury: zasłużeni, wystawy i folklor kutnowski
 ·  4
28 dni temu
Majówka z Bareją: Czasem, aż oczy bolą patrzeć, jak się przemęcza dla naszego klubu, prezes...
 ·  79
28 dni temu
Piąty roczek Festiwalu Piosenki Biesiadnej w Bedlnie. Na sali na ludowo tańczą wszyscy wkoło
 ·  24
29 dni temu
Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów
 ·  4
30 dni temu
Na wątpliwości przed majówką i po, najlepsza jest nadzieja i odwaga na ...
 ·  21
30 dni temu
Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności