eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 25.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Joanna Mueller na VI Wrześniowych Haustach Poetyckich
W ramach VI Wrześniowych Haustów Poetyckich w miejskiej bibliotece w Kutnie jutro o godz. 12.00 i 17.00 spotkania z poetką i literaturoznawczynią Joanną Mueller.

Polska poetka, literaturoznawczyni i krytyczka literacka ukończyła polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim i tamże pisała doktorat. Jest sygnatariuszką Manifestu neolingwistycznego (grudzień 2002), kontynuatorką polskiej tradycji lingwistycznej. O godz. 12.00 w czwartek  w czytelni biblioteki da wykład  dla mlodzieży W odwróconym świetle języka – twórczość Tymoteusza Karpowicza i Witolda Wirpszy. Potem o godz. 17.00 odbędzie się posłuchamy jej poezji.

Dr Mueller była redaktorką warszawskiego akademickiego czasopisma LiteRacje. Opublikowała trzy książki poetyckie: Somnambóle fantomowe (2003), Zagniazdowniki/Gniazdowniki (2007), nominowaną do nagrody literackiej GDYNIA 2008 oraz Wylinki (2010).  Jest autorką książki eseistycznej Stratygrafie (2010), za którą otrzymała nagrodę Warszawska Premiera Literacka, listopad 2010.

Jest także współautorką zbioru Podziemne wniebowstąpienie. Szkice o twórczości Tymoteusza Karpowicza, oraz współredaktorką antologii poezji kobiet (1989-2009) Solistki (2009). [więcej]
kultura, 19.09.2012 08:07|czytane: 1209 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W świecie opery i operetki
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie zaprasza na cykl spotkań „W świecie opery i operetki”.

I tak 28.09. „Orfeusz w piekle” J. Offenbacha, 26.10. „Napój miłosny” G. Donizettiego, 28.11. „Ptasznik z Tyrolu” C. Zellera, 14.12. „Trubadur” G. Verdiego. Prezentacje zawsze o godz 15:00. [więcej]
kultura, 19.09.2012 08:06|czytane: 1293 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zapraszamy na zakończenie lata do Żychlina

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć


[więcej]
kultura, 18.09.2012 14:02|czytane: 1233 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Laureaci kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł 2012
Po raz kolejny dzieci i młodzież z kutnowskich szkół brały udział w Ogólnopolskiej Kampanii  Profilaktyczno – Edukacyjnej „Zachowaj Trzeźwy Umysł 2012”. Kampania realizowana była w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych a jej koordynatorem jest Wydział Spraw Społecznych i Ewidencji Działalności Gospodarczej Urzędu Miasta Kutna.

W tegorocznej edycji brało udział 9 placówek oświatowych, funkcjonujących na terenie naszego miasta. Ich duże zaangażowanie pokazuje, że szkoły bardzo poważnie traktują problem profilaktyki wśród dzieci i młodzieży.

Cieszymy się, że szkoły tak licznie wzięły udział w projekcie. Dziękujemy dyrektorom, koordynatorom szkolnym, uczniom za tegoroczną współpracę.  Jak zawsze organizatorzy starali się, by przygotowane propozycje były ciekawe i wartościowe, odpowiadające aktualnym potrzebom. Wyrażamy nadzieję, że materiały, które dotarły do szkół okazały się być pomocne w działaniach - mówią organizatorzy.

W ramach kampanii odbyło się kilka konkursów indywidualnych. Jak co roku do biura organizatorów akcji napłynęły tysiące prac. Wśród laureatów znaleźli się przedstawiciele Miasta Kutno:
Paulina Winiecka – Gimnazjum Nr 1 w Kutnie
Maja Tomczak - Gimnazjum Nr 1 w Kutnie
Wiktoria Winnicka – Gimnazjum Nr 1 w Kutnie
Kinga Wyrzykowska – Gimnazjum Nr 1 w Kutnie
Nina Cichocka – Szkoła Podstawowa Nr 6 w Kutnie
Oliwia Liwińska – Szkoła Podstawowa Nr 6 w Kutnie [więcej]
pismak, 18.09.2012 12:00|czytane: 1397 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Czy grozi nam susza hydrologiczna?
Do samorządów powiatu kutnowskiego dotarły ostrzeżenia dotyczące zagrożenia kraju suszą hydrologiczną. W związku z utrzymującym się brakiem opadów i systematycznym obniżaniem się poziomu wody w rzekach całego kraju występuje zagrożenie suszą. Ostatnio przyrodnicy i myśliwi, którzy poruszają się po naszym regionie informowali, że wiele małych stawów i oczek wyschło, a reszta ma bardzo niskie poziomy wody.

Susza taka może skutkować brakiem wody dla odbiorców korzystających z ujęć wód powierzchniowych. W przypadku długotrwałego utrzymywania się niskich stanów wód możliwe jest zagrożenie dla poboru wody dla sieci wodociągowych oraz do celów energetycznych. Dotyczy to szczególnie dorzecza Wisły, czyli właśnie naszych terenów.

Przebieg warunków meteorologicznych od czerwca do sierpnia br. powodował okresowe, gwałtowne wzrosty stanów wody, które nie uzupełniały zasobów wód powierzchniowych i gruntowych. Aktualnie wartości przepływów wody w rzekach w większości stacji wodowskazowych w Polsce są niskie. Wskazuje to na zagrożenie niżówką hydrologiczną (obniżeniem poziomu wód powierzchniowych i podziemnych), szczególnie w dorzeczu górnej i środkowej Wisły. [więcej]
redaktor, 18.09.2012 11:55|czytane: 1382 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Już po PO - rządy Cudaka Tuska i pomysły Solidarnej Polski
Tego czego dokonać nie mogli inni pełnomocnicy regionalni partii politycznych, dokonał Tadeusz Woźniak, poseł na Sejm RP z ramienia najpierw PiS a teraz Solidarnej Polski. Sprowadził on do Kutna, na prowincję, polityczne tuzy, które miały w weekend objawić nam wyborcom prawdę i tylko prawdę o rządach Donalda Tuska i Platformy Obywatelskiej.

14 i 15 września w naszym mieście odbyła się Konferencja Pełnomocników Solidarnej Polski i Klubu Młodych Solidarnej Polski z Województwa Łódzkiego oraz konferencja prasowa z liderami tej partii. Najpierw polscy politycy spotkali się z mieszkańcami w Domu Dochodowym a potem w Kutnowskim Domu Kultury. Na spotkania przybyło około 500 osób.

To nie my jesteśmy marginesem - mówił Tadeusz Woźniak, poseł ziemi kutnowskiej.- To my w Kutnie, na prowincji, w centrum Polski pójdziemy do wyborów dla naszych rodzin, dla naszych dzieci. Potrafimy podejmować walkę o należne miejsce dla Polski na arenie międzynarodowej. I my również potrafimy odsunąć od władzy różnych krętaczy. Prosimy o wytężenie wszystkich sił, aby nie było tak jak tu w powiecie kutnowskim, gdzie prawica obśmiewana i dyskredytowana jest jest przez różne siły, gdzie członkowie Solidarności są poszkodowani i tępieni. Żyjemy dla Polski i zwyciężymy dla Polski, bo Polska jest tu w Kutnie gdzie nasze serca.

Nie wiem czy państwo wiedzą, ale Tadeusz Woźniak jest od początku do końca autorem ustawy o rzeczniku do spraw rodziny. Tadeusz pisze taką ustawę, kiedy ma miejsce eskalacja różnych dokumentów ochraniających dyskryminowanych ze względu na płeć, preferencje seksualne i inne takie. A Tadeusz odpowiada piękną ustawą o rzeczniku dla rodziny - posłanka Beata Kempa zaczęła od chwalenia organizatora konferencji w Kutnie. - Żyjemy w państwie w którym niewątpliwie mamy do czynienia z kryzysem rodziny. Mamy pracować do 70 lat, zwalniani są nauczyciele, likwidowane szkoły. Wszystko dlatego, bo nie ma dzieci. Polskie kobiety rodzą dzieci w Anglii. Krew polska a obywatelstwo angielskie. Dlaczego tak ma być?

Już po PO - rządy Cudaka Tuska i pomysły Solidarnej Polski, ./upload/articles_pakiety/17374/04_obraz.jpg
Już po PO - rządy Cudaka Tuska i pomysły Solidarnej Polski, ./upload/articles_pakiety/17374/02_obraz.jpg
Już po PO - rządy Cudaka Tuska i pomysły Solidarnej Polski, ./upload/articles_pakiety/17374/09_obraz.jpg


Kempa starała się krótko przedstawić bolączki polskie. Drugim probemem państwa jest kryzys zaufania do polityków. Wyborcy mówią: nie pójdę do wyborów, żeby głosować na zlodziei. MY z Solidarnej Polski staramy się być posłami terenowymi, staramy się rozmawiać z ludźmi. Co to za kraj, w którym ogranicza się naukę historii o jego dziejach, o jego chlubnych kartach? - pytała. Przejrzałam książkę do historii mojego dziecka. Zszokowałam się gdy zobaczyłam, że materiałami źródłowymi są przemówienia Donalda Tuska. Jaka to może być historia proszę państwa? Tutaj rozległy się brawa.

Jesteśmy pięknym, bogatym krajem w środku Europy tylko wciąż nie mamy dobrego gospodarza. My ludzie Solidarnej Polski jesteśmy ludźmi waszej nadziei. Kempa zaryzykowała ocenę naszego kraju i ocenę możliwości, jakie prawicowa partia po rewolucji we własnych szykach, ma w politycznej rzeczywistości Polski.

To są jawne kpiny z nas wszystkich, tak dalej być nie może. Polska jest bogata w zasoby naturalne tylko żądzą nami ci, którzy nie potrafią tego wykorzystać. Jeśli się nie ma nic do powiedzenia to się robi szopki. Ludzie mówią "państwo nie działa", ale to tak nie jest: to władza nie działa. Od państwa wara - perrorowała posłanka. - Trzeba rozpocząć od porządnej diagnozy, bo długie ogony się ciągną za nami, rozliczać swoich polityków, odbiurokratyzować samorząd. Solidarna Polska proponuje: możliwość bycia w samorządzieczy sejmi tylko przez dwie kadencje, niech wrecznie zaczną rządzić nami młodzi i energiczni, wykształceni ludzie. [więcej]
wandea, 17.09.2012 21:30|czytane: 2481 razy|20 komentarzy|komentuj|czytaj cały
100 kandydatów na jedno miejsce
14 września minął termin składania podań o pracę  w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie na stanowisku strażak-stażysta. W gronie 100 kandydatów nie brakuje kobiet. Staż otrzyma jedna osoba, zatem trzeba przyznać, że konkurencja jest silna i duża.

Podania są weryfikowane, a potem wybrane osoby zostaną zaproszone do testów sprawnościowych.  Kandydaci będą musieli przejść test wytrzymałościowy, podciągnąć się na drążku, biegać na  50 i 1000 m. Po testach należy zgromadzić 6 punktów, aby być zaproszonym do kolejnego etapu, [więcej]
pismak, 18.09.2012 11:09|czytane: 2091 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Kutno
W najbliższy piątek kutnowscy koszykarze po raz pierwszy w tym sezonie zagrają przed własną publicznością. Po dwóch zwycięstwach turniejowych w Siedlcach i Brzegu Dolnym koszykarze AZS-u będą gospodarzem Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Kutno.

Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Kutno

W pierwszym spotkaniu zagramy z lokalnym rywalem, grającym obecnie w drugiej lidze i mającym I ligowe aspiracje, drużyną Księżaka Łowicz. W drużynie Księżaka występuje wielu zawodników którzy w przeszłości grali w Kutnie: Krzysztof Rydlewski (awans do I ligi), Kacper Kromer (awans do I ligi), Adam Rajkowski, Tomasz Nogalski, Adam Gołuch - mówi Jarosław Krysiewicz, trener.

Dwaj pozostali rywale to: Start Lublin, tutaj zobaczymy Michała Marciniaka (awans do I ligi) oraz tegoroczny beniaminek Astoria Bydgoszcz.

Program turnieju:
Piątek 21-09-2012
17:30 - AZS WSGK Polfarmex Kutno - KS Księżak Łowicz [więcej]
redaktor, 18.09.2012 10:55|czytane: 1456 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Trzeźwy poranek zawsze trudny
Wczoraj, 17 września w godzinach 5.00-9.00 policjanci prowadzili działania „Trzeźwy Poranek”.

Wyniki akcji:
-146 skontrolowanych kierujących
- 2 osoby zatrzymane pojazdami mechanicznymi po spożyciu alkoholu
- 2 osoby kierujące pojazdami mechanicznymi w stanie nietrzeźwym
- 1 osoba kierująca rowerem w stanie nietrzeźwym.
- 2 osoby kierujące mimo prawomocnego zakazu kierowania pojazdami wydanymi przez sąd-za niestosowanie się do wyroków sądowych grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Rekordzista zatrzymany przez funkcjonariuszy WRD o godzinie 6.00 w Kutnie na ulicy Chopina [więcej]
pismak, 18.09.2012 10:12|czytane: 1784 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nowy sezon, nowy zespół, nowe emocje. AZS WSGK POLFARMEX Kutno gotowy na rywalizację w I lidze
Dziś w Hotelu Rondo odbyła się pierwsza w tym sezonie konferencja prasowa Zarządu Klubu AZS WSGK POLFARMEX Kutno. Na spotkaniu przedstawiciele klubu Waldemar Płocha (członek zarządu) Jarosław Nowak (dyrektor generalny klubu) oraz Robert Strębski (kierownik drużyny)  omawiali zmiany w zespole, przygotowania i cele pierwszoligowego kutnowskiego zespołu  w nowym sezonie. Nie zabrakło informacji o szkoleniu młodzieży.

Nowy sezon, nowy zespół, nowe emocje. AZS WSGK POLFARMEX Kutno gotowy na rywalizację w I lidze, ./upload/articles_pakiety/17377/01_obraz.jpg
Nowy sezon, nowy zespół, nowe emocje. AZS WSGK POLFARMEX Kutno gotowy na rywalizację w I lidze, ./upload/articles_pakiety/17377/02_obraz.jpg
Nowy sezon, nowy zespół, nowe emocje. AZS WSGK POLFARMEX Kutno gotowy na rywalizację w I lidze, ./upload/articles_pakiety/17377/03_obraz.jpg


Jak mówi Waldemar Płocha w tym sezonie drużyna pozyskała nowych stabilnych sponsorów, zatem zwiększył się budżet klubu. W związku z tym władze klubu zdecydowały się przebudować skład drużyny. Ze składu, który grał w ubiegłym sezonie zostało 4 zawodników: Dawid Bręk, Grzegorz Małecki, Krzysztof Jakóbczyk, Wojciech Glabas. Zarówno sztab szkoleniowy, jak i władze klubu byli przekonani, że właśnie ci zawodnicy powinni grać z nami nadal. Sami zawodnicy również chcieli pozostać w naszej drużynie - mówił Płocha. Nowymi zawodnikami w drużynie są: Jakub Dłuski, Piotr Trepka, Hubert Mazur, Łukasz Kwiatkowski, Szymon Rduch, Mateusz Szwed, który jest bardzo utalentowany zawodnikiem. Dobrą wiadomością dla nas jest fakt, że wiele zespołów z I ligi starało się  o Mateusza Szweda lecz właśnie nam udało się pozyskać tego zawodnika - dodał.  Skład uzupełniają wychowankowie klubu: Emil Janczura, Sebastian Kopczyński, Mateusz Wasielewski, Kacper Wawrzyńczak.

Zmieniło się również otocznie klub. Sztab szkoleniowy pozostał ten sam: Jarosław Krysiewicz – trener, Wojciech Walich - asystent trenera, Tomasz Skowron- asystent trenera. Natomiast zmienił się kierownik drużyny, jest nim obecnie Robert Strębski. Klub chce również sprofesjonalizować swoje działania, w tym celu zatrudnił na stanowisku dyrektora generalnego Włodzimierza Nowaka, który jest postacią bardzo znaną w polskiej koszykówce. Z kolei do składu zarządu doszedł Mariusz Piątek, który jest przedstawicielem firmy Bud-Mar, sponsora Klubu, jak również byłym koszykarzem. [więcej]
redaktor, 17.09.2012 19:50|czytane: 2129 razy|13 komentarzy|komentuj|czytaj cały
O muzykach z Kutna na falach polskiego radia. Chojnacki i Czekała docenieni przez sławę jazzu
O muzykach związanych z Kutnem Łukaszu Czekale i Zbigniewie Chojnackim na antenie Polskiego Radia Czwórka mówił Michał Urbaniak. Oczywiście były to wypowiedzi doceniające kunszt i talent muzyczny obu muzyków. Gratulujemy!

O muzykach z Kutna na falach polskiego radia. Chojnacki i Czekała docenieni przez sławę jazzu, ./upload/articles_pakiety/17327/01_obraz.jpg
O muzykach z Kutna na falach polskiego radia. Chojnacki i Czekała docenieni przez sławę jazzu, ./upload/articles_pakiety/17327/02_obraz.jpg


Niedługo w Polsce rozpoczną się warsztaty Urbanator Days. To wielka szansa nie tylko dla profesjonalnych muzyków, ale także dla stawiających w muzyce pierwsze kroki.  W warsztatach tych uczestniczyć będą również kutnowscy muzycy.

Chodzi o pokazywanie aktualnej sceny muzycznej "od kuchni" mówi Michał Urbaniak. - Nasze warsztaty to właściwie "antyszkolenie", raczej spotkanie młodych ludzi, którzy kochają muzykę. Ci, którym się poszczęści, będą mieli szansę zagrać z gwiazdami. I przekonać się, że nie taki diabeł straszny…

Michał Urbaniak zapewnia, że najlepiej pracuje mu się z młodymi ludźmi. Jak się okazuje z kutnowskimi muzykami.
Graliśmy w Łodzi, a tu pojawia nam się wspaniały akordeonista z Kutna, którego już bym zabrał teraz do Nowego Jorku i żeby ze mną grał tam wszystko. Bo naprawdę gra wszystko funky, hip-hop, jazz. Zbigniew Chojnacki z tak nieprawdopodobnym wyczuciem rytmu, no po prostu gotowy dobry muzyk. Do tego fantastyczny skrzypek, oj bójcie się wszyscy jazzowi skrzypkowie, Łukasz Czekała. Raptem wszyscy się radują, bo tu granie piękne. No oczywiście nagrodziliśmy dwóch panów z Kutna - opowiada jazzman. [więcej]
kultura, 17.09.2012 17:14|czytane: 1625 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Kup karnet na mecze koszykówki i kibicuj AZS WSGK POLFARMEX Kutno
Jutro od godz. 9:00 rusza sprzedaż karnetów na mecze drużyny AZS WSGK POLFARMEX Kutno występującej w rozgrywkach I  ligi koszykówki mężczyzn w sezonie 2012/2013.

Kup karnet na mecze koszykówki i kibicuj AZS WSGK POLFARMEX Kutno

 Karnety złote i srebrne sprzedawane będę w siedzibie sekcji koszykówki KU AZS WSGK Kutno, 99-300 Kutno, ul. Kościuszki 26 od poniedziałku do czwartku w godzinach 10:00 – 18:00, w piątki w godzinach 10:00 – 16:00. Liczba karnetów jest ograniczona.

ZASADY korzystania z biletów i karnetów na mecze koszykówki rozgrywane przez AZS WSGK POLFARMEX Kutno w sezonie 2012/2013

1.    KARNET VIP

Karnet przeznaczony dla sponsorów drużyny AZS WSGK POLFARMEX Kutno, przedstawicieli władz miejskich i samorządowych (wyłączony z wolnej sprzedaży).

Karnet posiada oznaczenie numeru rzędu i miejsca na trybunach, gwarantujące stałe miejsce w całym sezonie.

Karnet upoważnia do wstępu na wszystkie mecze koszykówki organizowane przez AZS WSGK POLFARMEX Kutno w sezonie 2012/2013, włączając w to mecze sezonu zasadniczego, fazy play off (play out), mecze Pucharu Polski, mecze charytatywne i pokazowe. [więcej]
wandea, 17.09.2012 18:10|czytane: 1591 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
W 73. rocznicę napaści sowieckiej pamiętamy o poległych w Katyniu
Podczas obchodów upamiętniających 73. rocznicę napaści sowieckiej na Polskę na cmentarzu parafialnym w Kutnie zebrali się przedstawiciele władz samorządowych miasta i powiatu, stowarzyszeń, placówek i instytucji kulturalnych, społeczności kutnowskiej.

W 73. rocznicę napaści sowieckiej pamiętamy o poległych w Katyniu, ./upload/articles_pakiety/17372/01_obraz.jpg
W 73. rocznicę napaści sowieckiej pamiętamy o poległych w Katyniu, ./upload/articles_pakiety/17372/02_obraz.jpg
W 73. rocznicę napaści sowieckiej pamiętamy o poległych w Katyniu, ./upload/articles_pakiety/17372/03_obraz.jpg


Nie zapominamy o tej ważnej dla ziemi kutnowskiej rocznicy, ponieważ poległych z naszego regionu w Katyniu było wielu. Zebrane dziś na kutnowskim cmentarzu osoby oddały cześć ich pamięci. [więcej]
redaktor, 17.09.2012 13:52|czytane: 1615 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Posiedzą za uprawę i posiadanie narkotyków
14 września około godziny 19.30 w Kutnie w rejonie ulicy Metalowej dzielnicowi zatrzymali do kontroli dwóch rowerzystów. Mężczyźni na widok patrolu zachowywali się nerwowo. Nie potrafili racjonalnie wytłumaczyć, co robią na peryferiach miasta. Policjanci przeprowadzili kontrolę osobistą legitymowanych i od razu wyjaśniła się nerwowość rowerzystów.

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
Zatrzymani za narkotyki

Okazało się, że jeden z mężczyzn w plecaku posiada gałązki z kwiatostanem konopi indyjskich. Dwaj mieszkańcy Kutna w wieku 28 i 29 lat zostali zatrzymani. Po przeszukaniu w domu starszego z nich policjanci ujawnili 9,25 gramów suszu marihuany u 28-latka 2,25 grama.

Śledczy szybko ustalili również skąd zatrzymani posiadają konopie. Sprawcy uprawiali je w rejonie nieużytków rolnych na obrzeżach miasta. Policjanci dotarli do nielegalnej plantacji, gdzie zabezpieczyli 16 krzaków konopi indyjskich. Mieszkańcy Kutna odpowiedzą za posiadanie i uprawę konopi. [więcej]
redaktor, 17.09.2012 13:55|czytane: 1880 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zatrzymany 15-letni sprawca usiłowania zabójstwa
Kutnowscy policjanci zatrzymali 15-latka, który odpowie za usiłowanie zabójstwa 56-letniego mężczyzny. Poszkodowany z ranami ciętymi trafił do jednego z łódzkich szpitali. 17 września nieletni sprawca na wniosek Prokuratury Rejonowej w Kutnie zgodnie z decyzją Sądu został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

Do awantury domowej doszło 14 września około godziny 18.00 przy ulicy Łąkoszyńskiej w Kutnie. Jak ustalili policjanci 15-letni młody człowiek przebywał w domu rodzinnym w trakcie ucieczki z ośrodka wychowawczego. Podczas sprzeczki z konkubentem matki nieletni kilkukrotnie uderzył mężczyznę zadając mu ciosy nożem w głowę i szyję. Następnie sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia. Po kilkunastu minutach został zatrzymany przez policjantów. 15-latek znany jest kutnowskim stróżom prawa. Był umieszczany w ośrodkach wychowawczych, z których notorycznie uciekał. Podczas zatrzymania był w stanie nietrzeźwym. Miał około dwóch promili alkoholu w organizmie. [więcej]
redaktor, 17.09.2012 13:52|czytane: 1666 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
W sobotę zjazd absolwentów Dąbrowszczaka
22 września, w najbliższą sobotę odbędzie się Zjazd Absolwentów na 105-lecie I Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. J. H. Dąbrowskiego w Kutnie.

Koszt zjazdu wynosi 50 zł, płatny w punkcie rejestracyjnym na terenie szkoły, w dniu Zjazdu w godzinach 13:00 - 14:00. W ramach odpłatności uczestnicy otrzymują komplet materiałów zjazdowych. Na terenie szkoły będzie istniała możliwość zakupu ciepłych posiłków, nie jest przewidywany obiad dla uczestników zjazdu.

Program Zjazdu:
11:00 - uroczysta Msza Święta w kościele p.w. św. Jana Chrzciciela w Kutnie, poświęcenie i nadanie szkole ufundowanego przez Stowarzyszenie Absolwentów kolejnego sztandaru,
13:00 - początek rejestracji uczestników Zjazdu w holu szkoły,
14:00 - otwarcie zjazdu, prezentacje artystyczne w wykonaniu uczniów i absolwentów I LO,
15:00 - spotkania absolwentów w grupach koleżeńskich, do tańca przygrywa zespół Jacek Grabiszewski Band [więcej]
redaktor, 17.09.2012 13:10|czytane: 1407 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Uwaga przedsiębiorcy! Podejrzane płatne wpisy do rejestru
Wpisy do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) – prowadzonej przez Ministra Gospodarki są BEZPŁATNE. W powiecie kutnowskim pojawili się pośrednicy którzy proponują za opłatą właśnie dokonanie takiego wpisu. Nie warto zatem nabierać się na argumenty oszustów, bowiem sam przedsiębiorca może bezpłatnie dokonać tego wpisu.

Dostałem e-mailem propozycję wpisu do CEIDG za opłatą. Napisałem do tej osoby, że wiem o bezpłatnych wpisach do rejestru i dlaczego mam cokolwiek płacić - mówi pan Jan z Kutna. - Proponowano mi wpis jakby do rejestru prowadzonego przez tę firmę. To dziwne, bo tylko rejestry państwowe są formalnie legalne i dają przedsiębiorcy możliwość działalności, no i potem odprowadzania podatków. O co zatem chodzi z tymi rejestrami?

Przestrzegamy  przed  komercyjnymi  firmami przesyłającymi  osobom,  które założyły  działalność  gospodarczą,  oferty  dokonania  wpisu  w  prowadzonych  przez  siebie rejestrach. Prawdopodobnie chodzi tu po prostu o zwykłe katalogi firm. Wpis  do  takiego katalogu-rejestru nie  upoważnia  do  wykonywania działalności  gospodarczej  w Polsce. [więcej]
pismak, 17.09.2012 12:41|czytane: 1373 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Bieg na orientację
Sekcja MMA AZS WSGK oraz sekcja Taekwondo AZS WSGK zapraszają 7 października na bieg na orientację.

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
Bieg na orientację
[więcej]
pismak, 17.09.2012 11:03|czytane: 2188 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Teatralnie w październiku
W ramach 35. Łódzkich Spotkań Teatralnych, 20 października, Kutnowski Dom Kultury zaprasza na spektakl „OUN” - autorski projekt Katarzyny Pawłowskiej, współtwórczyni Teatru Porywacze Ciał, wstęp wolny.

Teatralnie w październiku

Ponadto, Centrum Teatru Muzyki i Tańca zaprasza na imprezy towarzyszące tj. 19 października : „Kąchankowie albo 100 kopniaków w brzuch” stary spektakl Grupy Teatralnej „od jutra”, wstęp wolny oraz 21 października  MATKA GYUBALA WAHAZARA wg Witkacego - spektakl zrealizowany w ramach Nurtu OFF 33PPA – bilet 15 zł do nabycia w kasie CTMT. [więcej]
kultura, 17.09.2012 10:56|czytane: 1339 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wyniki: piłka nożna
III LIGA
LECHIA TOMASZÓW MAZ. –  MKS KUTNO  1 : 0  /1 : 0/

WOJEWÓDZKA LIGA JUNIORÓW MŁODSZYCH
MKS TEVA KUTNO – MKS 2000 TUSZYN 1 : 2 /1 : 0/
Bramka dla MKS : Rafał Nowakowski
Trener: Robert Marzec

WOJEWÓDZKA LIGA IM. JERZEGO MICHAŁOWICZA
VICTORIA SZADEK –   MKS MAVEX KUTNO 1 : 16 /0 : 7/
Bramki dla MKS : Dominik Dębowski – 5. Mateusz Szostak – 3, Radosław Adamczyk – 3, Sebastian Włodarski – 2, Michał Wiśniewski – 1, Adrian Pęgowski – 1, Adrian Rosik – 1,
Trener : Tomasz Kaba

ŁÓDZKA KLASA KAT.KUCHAR
MKS AMZ BIS KUTNO –    ŁODZIANKA ŁÓDŹ  13 : 1  /8 : 0/ [więcej]
redaktor, 17.09.2012 09:57|czytane: 3465 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Uwaga na alkohole z Czech
Komunikat w sprawie decyzji GIS o wstrzymaniu na terenie całego kraju sprzedaży wszystkich alkoholi dostępnych w punktach sprzedaży detalicznej, hurtowej oraz w punktach gastronomicznych pochodzących z Republiki Czeskiej, z wyjątkiem piwa i wina.

W związku z przypadkami zatrucia alkoholem metylowym w Republice Czeskiej, którego źródłem jest sfałszowany alkohol wprowadzony do sprzedaży na terenie Czech konieczne jest podjęcie szczególnych środków ostrożności. Alkohol metylowy, który znajduje się w sfałszowanych markach kilku wyrobów wysokoprocentowego alkoholu jest niebezpieczną trucizną, której spożycie może być śmiertelne. Ze względów bezpieczeństwa Ministerstwo Zdrowia zaleca powstrzymanie się od konsumpcji jakiegokolwiek alkoholu pochodzącego z Republiki Czeskiej.

Władze Czeskie w piątek 14 września 2012 roku wprowadziły zakaz sprzedaży alkoholu wysokoprocentowego.

W związku z powyższym w dniu 16 września br. Główny Inspektor Sanitarny wydał decyzję o wstrzymaniu na terenie całego kraju sprzedaży wszystkich alkoholi dostępnych w punktach sprzedaży detalicznej, hurtowej oraz w punktach gastronomicznych pochodzących z Republiki Czeskiej, z wyjątkiem piwa i wina. [więcej]
pismak, 17.09.2012 09:36|czytane: 1331 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Baseballiści z Kutna pokazali klasę na polskich boiskach
Baseballiści oraz softballistki Stali Kutno ku radości nie tylko swoich kibiców w miniony weekend „zawojowali” polskie boiska. Seniorzy kilka tygodni wstecz udanie przeszli eiminacje Pucharu Polski 2012 i w ostanią sobotę udali się do Żor na finałowy turniej tegorocznej edycji Pucharu.

Do finałowych zwodów zakwalifikowali się ponadto: UKS Dęby Osielsko, BUKS Geprdy Żory i TSB Demony Miejska Górka. W półfinale zawodów los skojarzył kutnian z Demonami. Zespół z Miejskiej Górki, który jest rewalacją tegorocznych pucharowych zawodów, nie był łatwym przeciwnikiem. Kutnine wygrali jednak 4 : 0 a mecz jako zwycięski dopisał do swoich sportowych statystyk, dobrze narzucajcy tego dnia miotacz - Gracjan Bielecki. W kutnowskim zespole nieźle funkcjonowała „pałka”. Trener – Przemysław Kubicki chwalił całą, bez wyjątku  drużynę za dobrą grę. Widać było, że żółto - niebiescy są skoncentrowani i chcą z Żor wywieźć, jak najlepszy wynik. Jaki? Odpowiedź na to pytanie miał dać niedzielny finał. W drugiej półfinałowej parze faworyzowana drużyna gospodarzy ku zaskoczeniu obserwatorów nie sprostała Dębom i uległa ekipie z Kujaw wprawdzie tylko jednym obiegiem ale dopiero po dogrywce.

Niedzielny finał zapowiadał się więc ciekawie. W ubiegłym tygodniu w drugim meczu półfinałowej serii o mistrzostwo Polski Osielszczanie pokonali w Kutnie Stalowców aż 15 : 2. Dęby, więc z pewnymi nadziejami przystąpiły do kolejnej konfrontacji z kutnowskim zespołem. Szybko jednak okazało sie, że tego dnia na Kutnian nie ma mocnych.

Bardzo dobra dyspozycja Stali „ na pałce” i równie dobra praca na górce miotacza – Mariusza Grzanowskiego sprawiła, że wynik szybko „urósł” i w pewnym momencie tego spotkania było już 20 : 2 dla Kutna. Spotkanie wydawało sie rozstrzygnięte. Obydwaj trenerzy dokonali w tej sytuacji kilku zmian w podstawowych dziewiątkach. Na górce miotacza w kutnowskim zespole stanął Piotr Cedzyński, który doprowadził spotkanie do szczęśliwego końca. Ostateczny wynik – 24 : 13 dla Kutna i Puchar Polski 2012 pojechał do siedziby MKS StalBis Kutno. Po zakończonym spotkaniu finałowym trofea wręczali prezes Gepardów Żory oraz sędziowie zawodów. W meczu o trzecie miejsce w turnieju Gepardy pokonały Demony. Zwycięstwo Stali to 12-ty triumf Kutnian w 21 dotychczasowych edycjach krajowego Pucharu. W ubiegłym roku kutnowskie zespoły zajęły drugie i trzecie miejsce w finałowym turnieju Pucharu w Miejskiej Górce.

MKS Stal grał w następującym składzie: Gracjan Bielecki, Piotr Cedzyński, Mariusz Grzanowski, Kacper Kamiński, Jakub Kasica, Wojciech Kawczyński, Jakub Kolasiński, Adam Konopek, Artur Krasiński, Tobisz Lewandowski, Robert Matecki, Cezary Miklas, Piotr Mikołajczyk, Jakub Nadolski, Michał Perliński, Artur Wojtczak oraz Maciej Wróblewski. Trenerem zespołu jest Przemysław Kubicki a kierownikiem – Anna Bielecka.  Brawa dla drużyny trenera Przemysława Kubickiego. [więcej]
redaktor, 17.09.2012 08:47|czytane: 1537 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Czcimy pamięć zamordowanych przez Sowietów
17 września o godz. 12.00 na Cmentarzu Parafialnym w Kutnie Miejski Komitet Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa w Kutnie oraz Związek Sybiraków uczczą pamięć pomordowanych w Katyniu i innych miejscach na ziemi sowieckiej w 73. rocznicę napaści Rosji na Polskę. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tej uroczystości. [więcej]
pismak, 17.09.2012 08:45|czytane: 1249 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Brawa dla AZS WSGK Kutno. Wygrali turniej mocarzy
W ostatnim spotkaniu Turnieju o Puchar Burmistrza Brzegu Dolnego akademicy grający  bez Łukasza Kwiatkowskiego oraz Mateusza Szweda wygrali ze Spójnią Stargard Szczeciński 67:66 (16:12, 15:14, 23:26, 13:14).

Brawa dla AZS WSGK Kutno. Wygrali turniej mocarzy

Po zwycięstwach ze Śląskiem i Dąbrową Górniczą akademicy bez porażki wygrali prestiżowy turniej, który został okrzyknięty "turniejem mocarzy". AZS Kutno: Mazur -21, Bręk -16, Glabas -15, Jakóbczyk -6, Dłuski -3, Małecki -2, Rduch -2, Trepka -2.

W drugim dniu turnieju rozgrywanym w Brzegu Dolnym w imponujący sposób koszykarze z Kutna odnieśli swoje drugie turniejowe zwycięstwo. AZS Kutno znokautował MKS Dąbrowę Górniczą 89:50 (21:18, 26:12, 19:14, 23:6). Koszykarzy Wojciecha Wieczorka na wyrównaną walkę stać był tylko w pierwszych 10 minutach. Drużyna z Kutna świetnie, agresywnie grała w obronie, wyprowadzane kontrataki był zabójcze dla rywali. Dodając do tego dobrą skuteczność i fakt, że wszyscy koszykarze trenera Krysiewicza punktowali Dąbrowa w tym spotkaniu była bez szans. [więcej]
redaktor, 17.09.2012 08:32|czytane: 1353 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutnowscy tancerze na podium
Statuetki i dyplomy za II miejsce w stylu latynoamerykańskim powędrowały do pary tanecznej Kacper Pawłowski i Katarzyna Hanc z klubu tańca towarzyskiego "Faworyt" Kutno. W minioną sobotę tancerze wzięli udział w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego "Ad Astra Puchar Mazowsza 2012" w Mińsku Mazowieckim.

Kutnowscy tancerze na podium, ./upload/articles_pakiety/17360/01_obraz.jpg
Kutnowscy tancerze na podium, ./upload/articles_pakiety/17360/04_obraz.jpg
Kutnowscy tancerze na podium, ./upload/articles_pakiety/17360/03_obraz.jpg


Tancerze zaprezentowali pięć tańców: sambę, cha-chę, rumbę, pasodoble oraz jive'a. Był to ich pierwszy start w nowej klasie tanecznej  pow. 15 B. W turnieju wzięły udział również pary zza granicy.
Galę wieczorną turnieju poprowadziła Ivona Pavlović, która osobiście pogratulowała tancerzom sukcesu. [więcej]
kultura, 17.09.2012 08:01|czytane: 2098 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pójdą na spektakl Andropauza II czyli męska rzecz być kobietą
Kutnowski Dom Kultury zaprasza 4 października o godz. 17.00 na spektakl „Andropauza II czyli męska rzecz być kobietą”. Bilety w cenie 75 zł można kupić już w kasie KDK. A w naszym konkursie dwa bilety  na nowe przygody roztańczonych, rozśpiewanych i pełnych wigoru pensjonariuszy – członków kultowej formacji tanecznej „Andropauza Dance” wygrali: Alicja Olczak i Rafał Banasiak.
Zaproszenia do odebrania w kasie KDK dziś od godz. 15.00.

„Nie ma niewiast w naszej chacie…” dopóki się nie pojawią. To właśnie kobieta determinuje losy pięciu sympatycznych bohaterów w sile wieku znanych Państwu ze sztuki Jana Jakuba Należytego „Andropauza – męska rzecz!

Czy ich przyjaźń przetrwa próbę sił w zabieganiu o względy kobiety bezwzględnej i bezwzględnie pięknej? Czy wśród wielu różnic między mężczyzną a kobietą może pojawić się jeszcze jedna różnica – różnica wieku? I na ile jesteśmy silni, żeby umieć być sami? [więcej]
kultura, 17.09.2012 08:20|czytane: 2142 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nowe sekcje w Młodzieżowym Domu Kultury
Młodzieżowy Dom Kultury w Kutnie ogłasza nabór do nowopowstałej Grupy Rekreacyjnej Pływackiej „WODNICZEK” i Kick-Boxingu.

Grupa rekreacyjna z elementami nauki pływania.
Do grupy zapraszamy dzieci w wieku 9 -12 lat.Zajęcia odbywać się będą w poniedziałki w godz. 15.00-16.40 w kutnowskim Aquparku i trwać 100 min. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 18 września 2012 r. o godz. 18.00 w Sali nr 6 MDK w Kutnie. Liczba  miejsc ograniczona.

Grupa rekreacyjno-sportowa z elementami kick-boxingu.
Do grupy zapraszamy dzieci w wieku 7-10 lat.Zajęcia odbywać się będą 2 razy w tygodniu: we wtorki w godz. 16.00-17.30 i czwartki w godz. 16.30-18.00 w Szkole Podstawowej nr 1 w Kutnie. Spotkanie organizacyjne 18 września o godz. 16.00 w Małej Sali SP 1.Liczba  miejsc ograniczona. [więcej]
kultura, 17.09.2012 07:54|czytane: 1221 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zapraszamy na pranie do muzeum
Zapraszamy dziś  w godz. 16.00 – 20.00 do Muzeum im. J. Dunin Borkowskiego w Krośniewicach na Wielkie Pranie. W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, odbędzie się impreza pn. Wielkie Pranie w Muzeum – „Magia bieli”.

Zapraszamy na pranie do muzeum, ./upload/articles_pakiety/17358/01_obraz.jpg
Zapraszamy na pranie do muzeum, ./upload/articles_pakiety/17358/02_obraz.jpg
Zapraszamy na pranie do muzeum, ./upload/articles_pakiety/17358/03_obraz.jpg


W naszych czasach pranie jest prostą czynnością – wystarczy włączyć pralkę z odpowiednim programem i już. Niegdyś, za naszych babek i prababek był to cały proces, który wymagał wielkiego wysiłku fizycznego i czasu. Pragniemy przybliżyć tę codzienną czynność, która sprawiała, że nasze ubrania zyskiwały magiczną woń i biel - mówi Grzegorz Dębski, dyrektor muzeum. - Na wystawie zabrakło dziewiętnastowiecznego magla, który stoi jeszcze nieopodal w pomieszczeniu gospodarczym na ulicy Targowej. Żałujemy bardzo, ale to bardzo duży sprzęt. Pokazujemy zatem zdjęcia. A może, któreś z muzueów etnograficznych zainteresuje się okazem z Krośniewic i będzie miało nań miejsce.

Dziś będą mieli Państwo okazję prześledzić cały cykl od zamaczania, prania, wybielania, krochmalenia, po maglowanie i prasowanie. Można będzie zobaczyć i samemu spróbować jak się prało w balii na tarze, jak się prasuje żelazkiem na duszę i magluje maglem ręcznym. Wielkie Pranie w Muzeum wspiera swymi produktami Przedsiębiorstwo Chemii Gospodarczej „Pollena” Sp. z o.o. [więcej]
kultura, 16.09.2012 12:47|czytane: 1433 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nowy przystanek Sand Bus w Łodzi
Od poniedziałku 17 września busy Sand Bus bedą odjeżdżać z Łodzi z parkingu HOTELU CENTRUM.


[więcej]
wandea, 14.09.2012 20:49|czytane: 1983 razy|komentuj|czytaj cały
Niespodzianka Kowalskiego i dobry poziom Ewkowskiego. Nasi lekkoatleci w Kielcach
Wczoraj z Lekkoatletycznych Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Kielcach wóciła czteroosobowa reprezentacja naszego miasta czyli lekkoatleci z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziewiątka” wraz ze swym trenerem Jackiem Kudłą. Zaliczyli oni bardzo wyczerpujący występ w Kielcach, który z dojazdami trwał ok. 16 godzin.

Niespodzianka Kowalskiego i dobry poziom Ewkowskiego. Nasi lekkoatleci w Kielcach, ./upload/articles_pakiety/17357/01_obraz.jpg
Niespodzianka Kowalskiego i dobry poziom Ewkowskiego. Nasi lekkoatleci w Kielcach, ./upload/articles_pakiety/17357/04_obraz.jpg
Niespodzianka Kowalskiego i dobry poziom Ewkowskiego. Nasi lekkoatleci w Kielcach, ./upload/articles_pakiety/17357/06_obraz.jpg


Szkoda, że z powodu awarii busa przewoźnika w tej imprezie nie mogli wziąć  udziału wszyscy zgłoszeni zawodnicy - mówi trener Jacek Kudła. - Wreszcie pojechaliśmy do Kielc moim  prywatnym samochodem osobowym, więc nie mogli zabrać się wszyscy, którzy chcieli w Mistrzostwach wziąć udział. Jednak to co się trudno rozpoczęło miało przyjemny epilog.

Impreza w Kielcach była eliminacją do Mistrzostw Polski Młodzików (Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego), które odbędą się w Słubicach w dniach 29-30 września. Ze startu na imprezie mistrzowskiej mogą się cieszyć dwaj młodzi kutnowscy lekkoatleci: Rafał Ewkowski i Piotr Kowalski.

Bardzo dużą niespodziankę sprawił Piotr Kowalski, który na obozie w Ustce  (13-24 sierpień b.r.) nabawił się przykrej kontuzji mięśnia dwugłowego uda i do lekkiego treningu wrócił tydzień przed zawodami. Piotrek w pięknym stylu wygrał  drugą serię biegu na 300 m ppł. w bardzo dobrym czasie 42,75 s, który okazał się lepszy o 0,23 s od zwycięzcy pierwszej serii. Wynik ten jest nowym rekordem życiowym zawodnika i plasuje go pod koniec pierwszej dziesiątki wyników krajowych w tej kategorii wiekowej w tym sezonie - opowiada Kudła. [więcej]
pismak, 16.09.2012 12:20|czytane: 1600 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Czy FX ENERGY znalazła już gaz w Gołębiewie Nowym?
W Gołębiewie Nowym 25 sierpnia 2011 roku firma Nafta Piła wykonała pierwszy odwiert w poszukiwaniu złóż gazu. Szacuje się, że może tu zalegać 100 mld metrów sześciennych tego surowca. Złóż gazu w okolicach Kutna szuka amerykańska firma FX Energy. Mają one znajdować się na głębokości 6450 metrów.

Zauważyłem, że w ostatnich tygodniach na temat  odwiertu w Gołębiewie można znaleźć znacznie więcej informacji po angielsku niż po polsku i zdaje się, że więcej Amerykanów niż Polaków jest zainteresowanych tym, co
się tam dzieje
- pisze do nas Marcin Ciesielski, czytelnik eKutno.pl

Pod koniec sierpnia inwestor w Gołębiewie czyli FX Energy Inc. ogłosił, że w studni Kutno-2 okładzina została położona i zacementowana na głębokości 6209,5 m.

Obecnie studnia czeka na materiały do ustawienia przed wywiercaniem cementu z środka okładziny 7” i przesuwaniem kloca cementu - pisze inwestor. -Gdy te operacje zostaną ukończone, wiertło systemu oczyszczania zostanie zmienione na lżejsze w związku z rozpoczęciem wydobycia. Spodziewamy się, że wydobycie rozpocznie się na koniec sierpnia czy na początku września. PGNiG zyska 50% udziałów w koncesji Kutna w związku z udziałami w studni Kutno-2.

Czy FX ENERGY znalazła już gaz w Gołębiewie Nowym? , ./upload/articles_pakiety/17352/01_obraz.jpg
Czy FX ENERGY znalazła już gaz w Gołębiewie Nowym? , ./upload/articles_pakiety/17352/02_obraz.jpg


Właściciel jednego z amerykańskich banków inwestycyjnych wysłał do Kutna swoich współpracowników w celu zbadania sytuacji na miejscu, żeby móc ocenić szanse na znalezienie gazu i na tej podstawie prognozować ceny akcji spółki Fx Energy. Po czym w internecie w ubiegłym tygodniu pojawił się artykuł z przypuszczeniem, że inwestor odkrył już złoża gazu, tylko trwają ostateczne badania. Marcin Ciesielski artykuł przetłumaczył.

(12 września 2012) FX ENERGY i odwiert Kutno-2: fabuła się zagęszcza
Mijają już ponad 3 tygodnie, odkąd Fx Energy ("FXEN") ostatnio poinformowało udziałowców o stanie odwiertu Kutno-2 - próbnej operacji w poszukiwaniu czegoś, co może być największym od lat znaleziskiem naturalnego gazu w kontynentalnej Europie. Jak opisałem szczegółowo na początku sierpnia 35000-akrowa megastruktura Kutno jest dobrze określoną pułapką złożową utworzoną przez cztery zapady, a zarazem największą megastrukturą w Europie, która była zidentyfikowana, ale do tej pory nie przeprowadzono w niej odwiertu.

Skoro upłynęło tyle czasu, FXEN powinien był zacząć wiercenie rdzeniowe i do tej pory dotrzeć do czerwonego spągowca. Moi współpracownicy odwiedzili miejsce prowadzenia odwiertu i donieśli, że wiercenie rdzeniowe i/lub bezrdzeniowe było prowadzone prawie każdego dnia w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Z tego, co wiemy z informacji prasowej z 20 sierpnia, wynika, że firma miała wystarczająco dużo czasu na wiercenie rdzeniowe w celu dotarcia do czerwonego spągowca i odkrycia raz na zawsze, czy formacja zawiera gaz.

Interesujące okazała się więc sytuacja, kiedy zauważyliśmy wczoraj rano (11 września 2012) , że rury okładzinowe zostały podwieszone na wiertni.  Mniej więcej 24 godziny później większość rur okładzinowych została włożona do odwiertu.

Dlaczego więc FXEN miałoby zabezpieczać spągowiec okładziną (jeśli założyć, że oni właśnie to robią) zaraz po wwierceniu się w niego? Jeśli weźmiemy pod uwagę, że FXEN wierciło rdzeniowo, w tej chwili próbki skał powinny być już przeanalizowane pod względem porowatości i przepuszczalności. Oni powinni już wiedzieć, czy formacja zawiera gaz, czy solankę. Raczej nie mam powodu do myślenia, że odwiert mógłby być zabezpieczany rurami okładzinowymi, jeśli zawiera solankę. Zatem można wyciągnąć logiczny wniosek, że jeśli doszło do wwiercenia się w spągowiec, FXEN wierzy, że pod rurą wiertniczą naprawdę kryje się coś, co warto chronić. [więcej]
wandea, 16.09.2012 12:18|czytane: 2677 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Powiat kutnowski na wojewódzkim jarmarku
W ubiegły weekend w łódzkiej hali sportowej w ramach Mixera Regionalnego - Łódzkie 2012 czyli 9 Jarmarku Wojewódzkiego swoje wyroby i rękodzieła pokazały powiaty i gminy województwa łódzkiego.Powiat kutnowski reprezentowała Mirosława Gal-Grabowska, Starosta Kutnowski.

Powiat kutnowski na wojewódzkim jarmarku, ./upload/articles_pakiety/17270/01_obraz.jpg
Powiat kutnowski na wojewódzkim jarmarku, ./upload/articles_pakiety/17270/02_obraz.jpg
Powiat kutnowski na wojewódzkim jarmarku, ./upload/articles_pakiety/17270/03_obraz.jpg


W  jarmarku wzięła udział Gmina Strzelce – Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich w Długołęce, która przygotowała jadło regionalne: chleb ze smalcem i ogórkiem oraz czerwony barszczyk z pasztecikami. Wśród twórców ludowych Strzelce reprezentowała Alina Solarska, wokalnie zaprezentowały się dwa zespoły „Strzelce” i „Klonowianki”. Nie zabrakło też stoiska Muzeum im. J.Dunin- Borkowskiego w Krośniewicach. [więcej]
pismak, 16.09.2012 10:33|czytane: 2324 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Merida Waleczna 3D. Wygrali zaproszenia do kina
Zapraszamy do Kina KDK. Podwójne zaproszenia na film Merida Waleczna 3D wygrali:  Anna Mikołajczyk, Monika Kozarska, Adam Dworzecki. Zaproszenia do odebrania w kasie KDK.

Od zarania dziejów w dzikich i górzystych regionach Szkocji historie epickich bitew oraz mistyczne legendy przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Odważna Merida stawia czoło tradycji, przeznaczeniu i okrutnym bestiom, a nowa opowieść dołącza do ludowych przekazów. Merida jest doskonałą łuczniczką a zarazem porywczą córką króla Fergusa i królowej Elinor. Niezależna i zdecydowana iść własną drogą, Merida postępuje wbrew prastarym zwyczajom, którym hołdują władcy krainy. Jej czyny przypadkowo sprowadzają na królestwo chaos i zniszczenie, a kiedy dziewczyna szuka pomocy u tajemniczej staruszki, ta spełnia jej niefortunne życzenie. Niebezpieczeństwo zmusza Meridę do odkrycia prawdziwej odwagi, by cofnąć straszliwą klątwę, zanim będzie za późno.

14 - 16.09.2012 (od piątku do niedzieli)
godz. 14.30 MERIDA WALECZNA 3D
godz. 16.45 YUMA
godz. 19.00 ZAKOCHANI W RZYMIE
godz. 21.15 MROCZNY RYCERZ POWSTAJE [więcej]
kultura, 16.09.2012 10:22|czytane: 1556 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Reminiscencje: SKKT Ostrowy rozpoczęło sezon rajdowy
W ubiegły weekend odbył się XXXVII Rajd „Szlakiem Walk nad Bzurą”, którego organizatorami byli łęczycki Oddział PTTK oraz Urząd Miasta w Łęczycy. W imprezie upamiętniającej tragiczne wydarzenia września 1939 r. wzięło udział ok. 160 osób, w tym 25 członków SKKT w Ostrowach wraz z opiekunami, Eweliną Kołomłocką i Pawłem Żebrowskim.

Reminiscencje: SKKT Ostrowy rozpoczęło sezon rajdowy, ./upload/articles_pakiety/17334/01_obraz.jpg
Reminiscencje: SKKT Ostrowy rozpoczęło sezon rajdowy, ./upload/articles_pakiety/17334/02_obraz.jpg
Reminiscencje: SKKT Ostrowy rozpoczęło sezon rajdowy, ./upload/articles_pakiety/17334/03_obraz.jpg


Trasa marszu liczyła 8 km i wiodła z miejscowości Kozuby przez Pradolinę Warszawsko-Berlińską, Tum do Łęczycy. Metą rajdu był dziedziniec łęczyckiego zamku, gdzie na wszystkich czekała pyszna grochówka i drużynowy konkurs wiedzy o kampanii wrześniowej 1939r. Następnie rajdowicze wzięli udział w uroczystych obchodach 73 rocznicy Bitwy nad Bzurą odbywających się na Pl. T. Kościuszki.

Po defiladzie kompanii honorowej Wojska Polskiego uczestnicy przemaszerowali ulicami miasta na cmentarz parafialny, gdzie odbył się Apel Poległych oraz złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod pomnikiem poległych żołnierzy. Na zakończenie imprezy organizatorzy wręczyli poszczególnym drużynom dyplomy i nagrody książkowe za uczestnictwo w rajdzie. Ogłoszono również wyniki konkursu historycznego „Bitwa nad Bzurą 1939”, w którym II miejsce w kategorii gimnazjów zdobyło ostrowskie SKKT. [więcej]
pismak, 16.09.2012 09:48|czytane: 1442 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zapisy do sekcji taekwondo
Zapisy do sekcji taekwondo trwają tylko do końca miesiąca. Przyjmujemy jdzieci uż od 5 latek - mówi Tomasz Białobłocki. - Serdecznie zapraszam na treningi. www.taekwondo.wsgk.com.pl www.facebook.pl/tkdkutno

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć

[więcej]
pismak, 16.09.2012 10:08|czytane: 1290 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Rewelacyjna Kapela Hanki Wójciak. Dziś zapraszamy na brzmienia marokańskich gimbrii
Wczoraj przed kutnowską publicznością w Centrum Teatru Muzyki i Tańca wystąpiła Kapela Hanki Wójciak. Zespół powstał w Krakowie, gra muzykę z pogranicza world music, folku, piosenki autorskiej.  Duża galeria zdjęć A dziś o godz.... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Sprzedam 4,08 hektary POLE UPRAWNE Sprzedam POLE UPRAWNE = 4,08 hektary... [czytaj więcej]
Konkretna propozycja i konkretne zarobki!Warszawa Współpraca dla sympatycznej, uśmiechniętej, komunikatywnej i chętnej do pracy. Chcesz zarabiać w normalnej atmosferze, na uczciwych warunkach, dyskretnie, bezpiecznie i konkretnie? Jeśli tak t... [czytaj więcej]
Zawieszka Nieśmiertelnik Srebro +GRAWER Zdjęcia i Tekstu Idealny i modny prezent dla kobiety i mężczyzny. Wspaniały prezent na Imieniny, Urodziny, Rocznicę, Walnetynki, Dzień Kobiet, Mikołaja, oraz pod choinkę na Gwiazdkę Świąt Bożego Narodzenia... [czytaj więcej]
Kotki Oddam kotki w dobre ręce. Więcej informacji pod nr telefonu 602430567.... [czytaj więcej]
Monitoringi, alarmy Witam, oferuję usługę konfiguracji oraz montażu kamer, alarmów oraz innych systemów zabezpieczeń. Wykonuję również inne usługi informatyczne. Zapraszam.... [czytaj więcej]
Sprzedam biurko duże 210 cm / bardzo dobre wykonanie Mam do sprzedania duże biurko w bardzo dobrym stanie. Biurko ma ponad 1,5 metra i było robione na zamówieni a więc jest wykonane z bardzo dobrego materiału. Posiada wiele szuflad, miejsce na je... [czytaj więcej]
Fly High Production – Produkcja filmowa Firma Fly High Production to przede wszystkim profesjonalna produkcja filmów i innych form audiowizualnych, bazująca na najnowszych technologiach min zastosowaniu drona i innych technologii stabiliz... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Felicjan Rohloff:
11 minut temu
Zeżarłam "się" w pospiechu. Proszę o zrozumienie i wklejenie "się" tam gdzie trzeba. AWRUK!
Felicjan Rohloff:
15 minut temu
###"R". Albinie vel (???????)! Dziękuję za zaproszenie. Da Bóg, to jutro przedstawię ewentualny termin tego niezwykle zapowiadającego wydarzenia. Gdzie jest ten wasz gród? zawalona jestem dzisiaj robotą. Pozdrawiam i wszelkich łask bożych życzę. ~emerytowana nauczycielka.
Felicjan Rohloff:
2 godzin temu
Kordianie! To sobie startuj jak jesteś debilem w trepem lub idiotą w kaloszach. Matura to bzdura, a te konkursy to lipa. A te samorządy to Awruki i Złodzieje. Nie bić Awruków i Złodziei, tylko je zlikwidować. Zlikwidować bzdurną maturę! Zlikwidować ukartowane konkursy! Zlikwidować nierządne samorządy! Zlikwidować szkoły samorządowe. Przestać chodzić do bzdurnych szkól! I zacząć się uczyć! I zacząć czytać eKutno! I wstąpić do KAN"PiŚ"! Pod żadnym pozorem nie likwidować KOTÓW !!! I nie zabijać DZIECI ! I nie budować świątyń! I nie budować pałaców! I nie budować komitetów! Budować SERCA, UMYSŁY i DUSZE! I nie sadzić i nie pielęgnować dębów JPII. Rodzić dzieci, uczyć je i wychowywać! Młodzieży nie rozpuszczać! Zrezygnować z paciorków, fikołków i koziołków! Uwierzyć w Boga! Kochać Polskę! I rozniecać promienie NADZIEI! I nie spać! I obudzić się! I się oświecać! I myśleć! I pracować! I odpoczywać! I bawić się! I działać!.........I nigdy nic złego nie robić........ Coś dobrego - zawsze można..... O kotów dbać, psom dać spokój a świnie oprzątać!....... Paniali?........Amen.
Jordan Sierpowski:
2 godzin temu
POSEŁ Z PIS Tadeusz Woźniak - pozując do zdjęć ze strażakami w Komadzynie, splata swe wypracowane dłonie,na nieprzyzwoicie upasionym brzuszysku.Fakt - inni dostojnicy z jego partyji pozując do zdjęć - czynią podobnie. Ale - jak by nie liczyć, Tadeusz Woźniak (ksywa kanonik) - kadencji poselskich ma już sobą wiele i ta kadencja nie jest jego ostanią, to i nie dziwota, że i jego i tak już upasiony brzuch, z każdą kadencja staje się i coraz to i coraz to bardziej monstrualny. Wiadomo - odmawiać na tych różnych poselsko-wiejskich bankietach jadła i napitki - to rzecz wielce niepolityczna. Tak myślę,że jeżeli darwinowska teoria ewolucji nie zadziała i Woźniakowi nie wydłużą się kończyny górne jak u orangutana ,tak aby ręce mógł spleść na swym brzuchu - to tylko patrzeć, jak niezbędnym dodatkowym wyposażeniem posła staną się protezy, przedłużające jego kończyny górne. A po co ? A NO PO TO - ABY POSEŁ WOŹNIAK MÓGŁ SWE WYPRACOWANE DŁONIE SPLEŚĆ NA SWYM MEGA OLBRZYMIM BRZUSZYSKU.
Marian Pawełek:
2 godzin temu
Ciekawe, czy nadal wierzy w swojego idola, górniczynę?
Maria Giedgowt:
2 godzin temu
Widocznie była za słaba, że wygrać. Zresztą ma dużo pracy - kilku uczniów na krzyż w prywatnej. Jak oni się zmieszczą w tym budynku?
Felicjan Rohloff:
3 godzin temu
Ludzie! Nie macie ciekawszych problemów? wiadał dzięcioł żonie: PiS upada, PO tonie . A młode koty tego słuchały i wcale się tym nie przejmowały, tylko miauczały. POPiS - to najstraszniejsze słowo świata - tak dzisiaj miauczały koty stare i młode i mrugając śpiewały: PiS i Plarforma to jedna rodzina, kaczor i donald - nie polska ptaszyna. Ludzie! Nie liczy się forma - liczy się treść. Nie liczy się PiSforma! Nie liczy się PLATforma! Liczy się KUTNOWSKA ARMIA NADZIEI "Prawda i Śmiech"!!!!! Koty są najmądrzejszymi stworzeniami świata!!!!! Niech żyją Koty! I niech żyje KAN "PiŚ"!
Mateusz Dąb:
3 godzin temu
Nikt z patriotów nie miał szans, bo sitwa rzadzi, ale mnie dziwi jedno, że nie wystartowała pani, która wspierała Łebskiego w kampanii.
Felicjan Rohloff:
3 godzin temu
Tyle co koty napłakały. I nic więcej. Tak słyszałem..... Mówią, że śmieszny Tadeusz rozrzutnością nie grzeszy i św. mamony nie marnotrawi. Co innego to te prezbiterianie z Sienkiewicza. Tam jest Zakon Koedukacyjny dla Św. Świrów. Ludzie! Co tam się dzieje? Jak tam grzeszą. Więcej wydają niż zarabiają. Oni chyba na islam już przeszli. Bo Policja ich się boi. Proboszcz tez się boi. I żadnej klątwy na nich nie rzuca. Ekskomuniki tez się boi im wręczyć. Łajdactwo kwitnie pełną gębą i pustymi butelkami. Hulaj dusza! Piekła nie ma! Kto ten Zakon zlikwiduje to chyba świętym zostanie. Ja nie mogę na to wszystko patrzeć. Zakładam Koedukacyjny Zakon Wszystkich Kawalerów jeszcze światłych, mądrych i cnotliwych i Wszystkich Panien Jeszcze Dziewic. Jutro mamy pierwsze spotkanie przy drzwiach otwartych. Musimy być lepsi od tych synów marnotrawnych i rozrzutnych cór z kutnowskiego PiSolandu. Coś dobrego trzeba w życiu zrobić. Nieprawdaż?
January Sobota:
2
 · 
4 godzin temu
Mamy "najgłupszego" Komentatora eKutna BOHDANA ODYŃCA.
Protazy Kotłubaj:
2
 · 
4 godzin temu
Popieram kandydaturę Tego dzielnicowego.Jest człowiekiem inteligentnym, mądrym, sumiennym i uczciwym. Sprawiedliwy i otwarty dla ludzi. Zawsze służy pomocą.
Waldemar Rzuscyć:
3
 · 
4 godzin temu
Został wypchnięty z PiSu. To sa kulisy polityki Klopotowskiego, Matuszewskiego i Błaszczyka. Dlaczego mu nie pomogli ci dwaj ostatni ? Mam wrażenie, że wolą, aby poseł był ze Zgierza, a nie z Kutna. Co Klopotowski, Klimecki, Olesiński zrobili z PiS, to widać z obecności na listach takich ludzi jak Jóźwiak i Ziółkowski.
Bohdan Odyniec:
5 godzin temu
Mamy "najlepszego" Prezydenta Kutna ZBIGNIEWA BURZYŃSKIEGO.
Makary Pawlikowski:
2
 · 
5 godzin temu
A ile dal ten śmieszny Tadeusz ze swojej diety ?
Bartosz Koścień:
6 godzin temu
wklejam wszystkie 4 linki raz jeszcze tym razem poprawne:
umkutno.bip.e-zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3& func=selectsite&value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7< br />

www.ekutno.pl/wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teo ria-a-praktyka-k-opoty-z-prawem-komendanta-policji -w-kutnie,

kutno.net.pl/artykuly/aktualnosci,aktualizacja-k omendant-kutnowskiej-policji-na-dywaniku-prywatne- dojazdy-rozliczal-jak-sluzbowe,84342.html

www.polskatimes.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiat owy-policji-w-kutnie-dostal-reprymende,12174332/
Bartosz Koścień:
2
 · 
6 godzin temu
UPDATE

ZAPRASZAM WSZYSTKICH TU KOMENTUJĄCYCH DO KLIKNIĘCIA W PONIŻSZY LINK

http/umkutno.bip.e -zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3&func=selectsite &value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7

Wszyscy Ci, którzy tu komentują nie zadali sobie nawet grama trudu, aby wejść na stronę Urzędu Miasta. Wszyscy piszą "w ciemno". że konkurs odbył się tajnie, że nie było ogłoszenia - cel? Napluć komuś w twarz, upodlić i wykreować błędną rzeczywistość.

Szczerze? Jest to tak zaściankowe myślenie, a przy tym maksymalnie żałosne. Typowa kutnowska mentalność. Zastanawiam się tylko, po co tyle jadu, nie macie własnego życia, planów, marzeń, pasji, pracy, dzieci, rodziny? Wolicie wypluwać gorzkie żale pewnie na osobę, której nawet osobiście nie znacie? Okej, wylewajcie, nikogo to nie rusza, ale wiedzcie, że karma wraca, a przy tym patrząc z boku - chciałabym zobaczyć, czy potraficie mieć tyle odwagi w rzeczywistości co tu w Internecie, podpisujcie się swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem, śmiało! Skoro macie tyle racji, wiecie wszystko najlepiej, posiadacie takie informacje, że można robić aferę za aferą - taka cenna wiedza i szereg informacji - okazja to zabłyśnięcia w sieci! Szkoda zmarnować szansy

Najgorsza analiza przedstawiona poniżej przez "TATARA" - brak słów, jeżeli masz czas na pisanie takich komentarzy i analizowanie całej sytuacji - podziwiam. Jeszcze można zrozumieć, gdyby to co napisałeś było prawdą chociaż w minimalnym stopniu. Ale niestety - napociłeś się przy pisaniu, a wcześniej przy wymyślaniu bzdur i nic z tego nie ma, szkoda Cię biedaku. Dzieci w szkole? Nudna praca? No tak, Kutno takie nudne, trzeba sobie urozmaicić życie.

Wskazówka dla "SPRAWDZAJĄCYCH" - a sprawdzajcie wykształcenie, a sprawdzajcie doświadczenie, a sprawdzajcie kompetencje i wiedzę Pana Bieńka - dokładnie, sprawdzajcie a potem się wypowiadajcie. A jeżeli już wiecie, w co szczerze wątpie - wyciąGNIJCIE wnioski.

Odchodząc od tematu wywołującego przeogromne poruszenie wśród kutnowskich internautów, zachęcam do węszenia w sprawie, która tego wymaga - okazja tym razem dla kutnowskich detektywów. Pf.
Poniżej kilka szczegółów.

Tylko Ci co posiadają pewne informacje dokładnie wiedzą, jak wygląda praca w Kutnie w Policji, gdy tylko zjawił się komendant Szymański. Tylko te osoby wiedzą o wewnętrznych aferach, których część posypała się i została ujawniona w artykule opublikowanym całkiem niedawno.
Skąd się wziął, kto go broni pomimo tylu kłopotów z prawem? Taka osoba rządzi kutnowską policją. Zapewniam, że wiecie w tej sprawie tyle, ile macie w głowach - czyli prawie nic.
Ku przypomnieniu.

http/www.ekutno.pl /wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teoria-a-praktyka- k-opoty-z-prawem-komendanta-policji-w-kutnie,

http/kutno.net.pl/ artykuly/aktualnosci,aktualizacja-komendant-kutnow skiej-policji-na-dywaniku-prywatne-dojazdy-rozlicz al-jak-sluzbowe,84342.html

http/www.polskatim es.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiatowy-policji-w-k utnie-dostal-reprymende,12174332/

Zachęcam do ponownej lektury i wyciągnięcia wniosków, tym razem trafnych.
Zbigniewa Biallosser:
2
 · 
6 godzin temu
Onufry czy prawdą jest ,że nawet najbliżśi współpracownicy nie wiedzieli ,że odchodzi na samorządową posadkę , nie wiesz dlaczego?Wstyd, honor czy co jeszcze?
Florian Plemieński:
6 godzin temu
Jest całym złem.
Gabriel Koropka:
6 godzin temu
To co Fauście Tobie lekarz od duszy pomógł? Dziwne!A uroda jest kwestią gustu ,i o tym już się nie ..........no chyba Wiesz?
Jonasz Ubysz:
5
 · 
7 godzin temu
Mówię ci po raz kolejny przestań z tym trzeba było startować . No to mogłeś startować , ciekawe czy byś wygrał . W kutnie przed konkursami jest pewniak i nie ma sensu nawet skłądac dokumentów. Zrozum gamoniu.Najciekawsze artykuły
 ·  14
5 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
5 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
5 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
6 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
10 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
11 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
12 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
15 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
16 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
16 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
17 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
18 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
18 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
20 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
20 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
20 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
20 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
20 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
21 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
21 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
21 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
21 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
23 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
27 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
27 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności