eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 30.04.2017     reklama kontakt
 
<a href="/sport,33658-mks-da-browa-g-rnicza-wygrywa-w-kutnie," title="Kutno: MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie</b><br>Dziś w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie Polfarmex...</div></a> <a href="/wiadomosci,33660-ostatni-raz-z-moja-klasa-kasprowicz-po-egna-tegorocznych-absolwent-w," title="Kutno: Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów</b><br>W II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kasprowicza pożegnano kolejne pokolenie uczniów. ...</div></a> <a href="/kultura,33656-wystawa-body-worlds-the-cycle-of-life-wybierz-si-podczas-maj-wki," title="Kutno: Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki</b><br>W Łodzi można obejrzeć wyjątkową, fascynującą, jedyną w swoim rodzaju anatomiczną...</div></a> <a href="/wiadomosci,33651-wi-to-grabskiego-w-kutnie-cz-owiek-musi-sam-nad-soba-czuwa-i-soba-kierowa-by-wyrosna-na-kogo-w," title="Kutno: Święto Zespołu Szkół nr 3 w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Święto Zespołu Szkół nr 3 w Kutnie</b><br>Święto, 85-lecie istnienia Zespołu Szkół nr 3 im. Władysława Grabskiego w...</div></a> <a href="/wiadomosci,33652-nadle-nictwo-kutno-sadzi-1000-drzew-na-minut," title="Kutno: Nadleśnictwo Kutno sadzi 1000 drzew na minutę" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nadleśnictwo Kutno sadzi 1000 drzew na minutę</b><br>Lasy Państwowe każdego roku sadzą ok. 500 mln drzew, to oznacza,...</div></a> <a href="/wiadomosci,33642-joanna-kowalska-z-kasprowicza-mistrzem-wiedzy-o-redniowieczu," title="Kutno: Joanna Kowalska z Kasprowicza mistrzem wiedzy o średniowieczu" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Joanna Kowalska z Kasprowicza mistrzem wiedzy o średniowieczu</b><br>Joanna Kowalska, uczennica klasy II humanistycznej II LO im. Jana Kasprowicza...</div></a> <a href="/wiadomosci,33644-szko-a-podstawowa-nr-1-w-kro-niewicach-i-gimnazjum-w-krzy-anowie-najlepsze-w-turnieju-wiedzy-o," title="Kutno: Szkoła Podstawowa nr 1 w Krośniewicach i Gimnazjum w Krzyżanowie najlepsze " class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Szkoła Podstawowa nr 1 w Krośniewicach i Gimnazjum w Krzyżanowie najlepsze </b><br>Pod hasłem kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” w dniach 25 i 26...</div></a> <a href="/wiadomosci,33604-wsa-odrzuca-skarg-inwestora-nie-b-dzie-wiatrak-w-w-gminie-bedlno," title="Kutno: WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno " class="none white"><div id="opis_slidera"><b>WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno </b><br>Mieszkańcy gminy Bedlno wraz ze Stowarzyszeniem Czysta Okolica wygrali batalię przeciw...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Chcą zamknąć ludziom usta - KoLiber protestuje. Ustawa zagrożeniem dla społeczeństwa obywatelskiego.
Pod kutnowskim magistratem przedstawiciele Stowarzyszenia KoLiber Oddział w Kutnie zorganizowali dziś konferencję prasową, która ma zwrócić uwagę mieszkańców Kutna na zaproponowaną przez prezydenta Polski nowelizację ustawy o zgromadzeniach. Nowelizacja ułatwia urzędnikom zakazywanie organizowania zgromadzeń oraz utrudnia procedurę zgłaszania manifestacji. Została ona przyjęta niewielką liczbą głosów przez Sejm 28 czerwca. Teraz trafi do Senatu.

Chcą zamknąć ludziom usta - KoLiber protestuje. Ustawa zagrożeniem dla społeczeństwa obywatelskiego., ./upload/articles_pakiety/16817/01_obraz.jpg
Chcą zamknąć ludziom usta - KoLiber protestuje. Ustawa zagrożeniem dla społeczeństwa obywatelskiego., ./upload/articles_pakiety/16817/02_obraz.jpg


Stowarzyszenie KoLiber apeluje do Senatu, który jutro rozpoczyna obrady nad tym projektem, do Trybunału Konstytucyjnego oraz wszystkich instytucji, które z definicji mają strzec Konstytucji oraz praw obywatelskich o zablokowanie Ustawy o zmianie ustawy o zgromadzeniach.

Wojciech Kapela, Marcin Motylewski, Adam Raszewski i Przemysław Sędzicki członkowie i sympatycy Stowarzyszenia KoLiber uważają, że działania prezydenta Polski wywodzącego się z partii rządzącej ograniczają dwie podstawowe wolności Polaków: wolność słowa i wolność do gromadzenia się. Są to działania o charakterze totalitarnym - mówi jeden z nich. - Uderzają one w zasady społeczeństwa obywatelskiego. 

KoLiber stawia pytania: Czy w Polsce działo się ostatnio coś takiego, co uzasadnia zaostrzenie ustawy o zgromadzeniach? Czy dwie bójki na ulicach to jest jakiś dramat w państwie demokratycznym?

Nieudolne działania policji oraz innych służb podczas Marszu Niepodległości 11 listopada 2011 roku nie mogą być jako jednostkowe zdarzenie, podstawą do zmiany ustawy. 

Bulwersuje fakt, że przegłosowany projekt zmian to kolejna ustawa napisana pod wpływem jednostkowego wydarzenia, którym był Marsz Niepodległości 2011. Może się w takim wypadku pojawić pytanie: czy zamieszki z 11 listopada nie zostały w pewnym stopniu przez kogoś sprowokowane? - mówi Marcin Motylewski. [więcej]
wandea, 24.07.2012 14:56|czytane: 2575 razy|36 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Uwaga upały
Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB Oddział w Poznaniu podaje, że od jutra od godz. 7.30 przez 24 godziny w województwie łódzkim będą upały. Przewidywana temperatura to od 30°C do 32°C.

Pijmy zatem dużo wody, nie wychodźmy na słońce, a jeśli już musimy to korzystajmy z kremów ochronnych. [więcej]
pismak, 24.07.2012 15:01|czytane: 1905 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
5 błędów, których musisz uniknąć, żeby nie przepłacać za OC na samochód
Samochodowa polisa OC to istotny i nieunikniony wydatek w domowym budżecie. Bardzo często brak nam czasu i zapału, żeby do wyboru odpowiedniego ubezpieczenia podejść rozsądnie. Efekt? Za polisy płacimy znacznie więcej niż moglibyśmy, po prostu za nie przepłacamy. Jakich najczęściej popełnianych błędów możemy uniknąć, sprawdzili doradcy z CUK Ubezpieczenia.

Błąd pierwszy: OC jest obowiązkowe i wszędzie kosztuje tyle samo, więc nie będę tracił czasu na analizowanie ofert. Nic podobnego! Towarzystwa ubezpieczeniowe stosują różne zniżki i zwyżki. Cena na ten sam pojazd ubezpieczany w tym samym mieście może w kilku towarzystwach różnić się nawet o kilkaset złotych! Na przykład za Forda Focusa 1.6, z 2006 roku, w Toruniu 37-letni właściciel, który prawo jazdy ma od 8 lat i 60% zniżki za bezszkodową jazdę może zapłacić aż 741 zł! Jeśli zgłosi się do doradcy to za ubezpieczenie tego auta jego portfel uszczupli się tylko o 375 zł. Różnica 366 zł! Jakby tego było mało, nawet jeśli cena jest podobna, to oferty mogą różnić się bezpłatnymi dodatkami np. ubezpieczeniem assistance.

Błąd drugi: szwagier tanio ubezpieczył w towarzystwie X, więc ja też tam pójdę
Jeśli szwagier ma Forda z silnikiem 2.0, a ty Peugeota z dieslem 1.3 to obydwie oferty cenowe będą się znacznie różnić. Towarzystwo X może mieć świetną cenę na Forda z dużym silnikiem, ale w przypadku małej Fiesty czy Peugeota może być najdroższe. Elementów wpływających na cenę jest bardzo wiele, z pewnością nie należy do nich jednak opinia członka rodziny. [więcej]
pismak, 24.07.2012 13:27|czytane: 1582 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Marcin Kacprzak na Ogólnopolskiej Spartakiadzie Młodzieży
W miniony weekend lekkoatleta Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziewiątka”, junior młodszy Marcin Kacprzak  startował w Krakowie w Ogólnopolskiej Spartakiadzie Młodzieży (Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych).

Marcin Kacprzak na Ogólnopolskiej Spartakiadzie Młodzieży, ./upload/articles_pakiety/16815/01_obraz.jpg
Marcin Kacprzak na Ogólnopolskiej Spartakiadzie Młodzieży, ./upload/articles_pakiety/16815/02_obraz.jpg
Marcin Kacprzak na Ogólnopolskiej Spartakiadzie Młodzieży, ./upload/articles_pakiety/16815/04_obraz.jpg


Nasz zawodnik podobnie jak przed rokiem na tej samej imprezie w Płocku (miał wtedy 16 lat) wystąpił w ośmioboju, zajmując w ogólnej punktacji dziewiąte miejsce  z wynikiem 4850 punktów (rekord życiowy) - mówi Jacek Kudła, trener.

Na ogólny wynik wielobojowy złożyły się następujące rezultaty poszczególnych konkurencji:
I dzień wieloboju :  100 m-11,78 s (rekord życiowy),  skok w dal-6,01 m (rekord życiowy), pchnięcie kulą-10,74 m, 400 m-52,31 s (rekord życiowy),
II dzień wieloboju: 110 m ppł.-16,31 s, skok wzwyż-156 cm, rzut oszczepem-46,31 m, 100 m-3;00,51  min;s (rekord życiowy). [więcej]
pismak, 24.07.2012 12:36|czytane: 1416 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dostaną rowery w konkursie plastycznym
25  lipca o godz. 14.00 w kutnowskiej komendzie zostanie rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. „ Policja w krzywym zwierciadle” zorganizowany przez Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie IPA Region Kutno. Nagrodą główną są rowery.

Konkurs adresowany był do dzieci ze szkół podstawowych w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie klas 1-3 i klas 4-6. [więcej]
pismak, 24.07.2012 12:21|czytane: 1287 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Spławikowe mistrzostwa Koła Metalurg pod patronatem Miki Kutno
Zawody odbędą się w niedzielę na zbiorniku „ROGAL” w Nowych Ostrowach. Zbiórka godz. 7.00, dwie tury po 2,5 godziny. Patronem zawodów jest „MIKA” Kutno.

Ilość miejsc ograniczona – 25 stanowisk, zapisy do wyczerpania miejsc startowych lub do 25.07.br. u Skarbnika Koła po wpłaceniu dobrowolnej wpłaty na sport i rekreację w wysokości min. 15 PLN .

Przypominamy o :
- obowiązuje siatka zapewniająca rybom przetrwanie w dobrej kondycji
- wypychaczach do haczyków
- naczyniach i sztućcach - będzie wspólny posiłek w przerwie między turami i po zawodach [więcej]
wandea, 24.07.2012 12:16|czytane: 1568 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Rozpoczęły się prace nad programem współpracy z organizacjami pozarządowymi w roku 2013
Urząd Marszałkowski w Łodzi rozpoczął prace nad programami współpracy z organizacjami pozarządowymi: na rok 2013 oraz programem wieloletnim. W sierpniu rozpoczną się ich konsultacje, w których mogą brać udział wszystkie
organizacje pozarządowe działające lub planujące działać na terenie Województwa Łódzkiego.


Ten program to wspólne, administracji i organizacji, ustalenie priorytetów działania na przyszłość. Na podstawie programu rocznego ogłaszane są konkursy na realizację zadań publicznych przez organizacje, a także
wytyczane są kierunki współpracy pozafinansowej. - Program to dokument kluczowy nie tylko dla samorządu i sektora pozarządowego, ale przede wszystkim dla mieszkańców regionu, którzy są odbiorcami planowanych działań - wyjaśnia marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień. - Od tego, co się w nim znajdzie, zależy na jakie usługi i działania kierowane będą pieniądze.

Plan wieloletni (na lata 2013-2015) to z kolei zaplanowanie zarysu współpracy w dłuższej perspektywie czasowej, analiza tego w jakim kierunku ta kooperacja powinna podążać. Dotychczas każda umowa na realizację zadania
przez organizację musiała się zakończyć przed końcem roku kalendarzowego. - Praktyka pokazywała jednak, że na pewne usługi dla mieszkańców zapotrzebowanie jest ciągłe, a przerwa między jedną a drugą umową powoduje
także chwilowe wstrzymanie najpotrzebniejszej pomocy, np. usług rehabilitacyjnych. Dzięki programowi wieloletniemu, umowy będą mogły trwać kilka lat
- dodaje marszałek. [więcej]
wandea, 24.07.2012 12:05|czytane: 1226 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ukradł nawigację satelitarną
Wczoraj, 23 lipca o godz. 16.00 w Krośniewicach przy ul. Toruńskiej z niezamkniętego samochodu nissan premiera złodziej ukradł nawigację satelitarną.

Straty właściciel, mieszkaniec powiatu kutnowskiego oszacował na kwotę około 300 złotych. Po przeanalizowaniu zebranych materiałów dowodowych policjanci z Krośniewic zatrzymali sprawce kradzieży. [więcej]
pismak, 24.07.2012 12:01|czytane: 1462 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
17. pokaz Letnich Spotkań Artystycznych. Koniec prohibicji, czas na miłość
Tak było wczoraj w parku Traugutta. Młodzi ludzie z Warszawy i Kutna zatańczyli, zaśpiewali i rozbawili kutnowską publiczność nowym pokazem siedemnastych Letnich Spotkań Artystycznych organizowanych przez Kutnowski Dom Kultury.

17. pokaz Letnich Spotkań Artystycznych. Koniec prohibicji, czas na miłość, ./upload/articles_pakiety/16809/01_obraz.jpg
17. pokaz Letnich Spotkań Artystycznych. Koniec prohibicji, czas na miłość, ./upload/articles_pakiety/16809/02_obraz.jpg
17. pokaz Letnich Spotkań Artystycznych. Koniec prohibicji, czas na miłość, ./upload/articles_pakiety/16809/03_obraz.jpg


W tym roku tematem Letnich Spotkań Artystycznych były lata 20-te i 30-te XX wieku. W Kutnowskim Domu Kultury od ubiegłej niedzieligościło aż 45 uczestników warsztatów w tym 28 z Kutna. Reszta przyjechała z Warszawy i Łodzi. W tym roku głównym zajęciem młodych ludzi była nauka charakteryzacji. Trzeba przyznać, że dobrze się jej nauczyli, bowiem make up sceniczny robił wrażenie.

Warsztaty prowadzili podobnie jak w latach ubiegłych  Izabella Borkowska, Aleksandra Wiwała, Darek Sikorski, Aleksandra Grzelak, a po raz pierwszy Marta Dankowska instruktor charakteryzacji. [więcej]
kultura, 24.07.2012 08:53|czytane: 2108 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Ciemne barwy przyszłości. Spotkanie ze Stanisławem Michalkiewiczem
Sobotni wieczór w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kutnie dostarczył przybyłym słuchaczom wrażeń dalekich od medialnej papki rodem z „Gazety Wyborczej” i TVN. Jerzy Ceranowski po raz kolejny zorganizował spotkanie ze Stanisławem Michalkiewiczem, publicystą „Najwyższego Czasu!” i Radia Maryja, byłym politykiem (jednym z założycieli Unii Polityki Realnej), obecnie członkiem honorowym Stowarzyszenia KoLiber.

Ciemne barwy przyszłości. Spotkanie ze Stanisławem Michalkiewiczem, ./upload/articles_pakiety/16808/01_obraz.jpg
Ciemne barwy przyszłości. Spotkanie ze Stanisławem Michalkiewiczem, ./upload/articles_pakiety/16808/02_obraz.jpg
Ciemne barwy przyszłości. Spotkanie ze Stanisławem Michalkiewiczem, ./upload/articles_pakiety/16808/03_obraz.jpg


Gość zreferował zjawisko antypolonizmu jako składnika polityki historycznej innych nacji. Rozpoczął od podobieństw sytuacji wewnętrznej III RP i schyłku I RP, które zgodnie z przekonaniem, że historia lubi się powtarzać, budzą jego niepokój. Określił prowokacyjnie przedrozbiorową Polskę jako kraj biedny, od razu wyjaśniając, że nie ma myśli biedy materialnej:– Powiedzenie: „Za króla Sasa jedz, pij i popuszczaj pasa” przedstawiało Polskę jako kraj bogaty, ponieważ trzeba było mieć za co prowadzić taką konsumpcję powiedział Stanisław Michalkiewicz.Po pierwszym rozbiorze Prusy podwoiły swój dochód.

Prelegent zwrócił uwagę na biedę …militarną. Armia liczyła na papierze 18 tys., co już było siłą niewielką, a w rzeczywistości było to sześć tysięcy żołnierzy zdolnych bardziej do parad i pogrzebów niż walki. Podobnie jest i teraz, gdyż poza kontyngentem afgańskim nie mamy jednostek zdolnych do działań militarnych innych niż służba wartownicza – tu Michalkiewicz cytował opinię generała Tadeusza Wileckiego. Przytaczał również słowa Kajetana Koźmiana, który w swoich pamiętnikach opisywał ulgę niektórych Polaków w reakcji na upadek państwa po trzecim rozbiorze. „Wprawdzie Polski już nie ma, ale dzięki temu już nie musimy się nią martwić. Niech się caryca Katarzyna martwi, a my możemy pić i się rozrywać” – mówiło ówczesne wcielenie dzisiejszych „lemingów”.

Stanisław Michalkiewicz postawił pytania o przyczyny rozkładu państwa w czasach saskich i stanisławowskich. Jeszcze w XV wieku Polska było liczącym się mocarstwem. Co doprowadziło do takiej sytuacji?
– Jurgielt – wskazał powód sobotni gość. – Prawie nie było osoby pełniącej funkcje publiczne, która nie brała pensji od obcych ambasadorów. Ponadto w 1720 roku został zawarty traktat prusko-rosyjski, którego sygnatariusze zobowiązali się między innymi, że będą blokować próby zwiększenia ilości polskiego wojska. To im się udało dzięki swojej agenturze. Nawet jak sejm uchwalał zwiększenie do 100 tys., to opór materii był na tyle duży, że nie było to wykonywane. Niedawno obchodziliśmy dwudziestą rocznicę nieudanej próby ujawnienia agentury w Polsce. Może skutki będą podobne… – wyraził przypuszczenie prelegent i przeszedł do nowszych przykładów współpracy mocarstw ościennych. [więcej]
motylewski, 24.07.2012 08:37|czytane: 1914 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutnianin Michał Łopiński na zawodowej gali MMA
Już 11 sierpnia we Wrocławiu kutnianin Michał Łopiński - trener sekcji MMA AZS WSGK weźmie udział w zawodowej gali MMA - to pierwszy kutnianin w historii naszego miasta który zadebiutuje w zawodowym ringu wszechstylowej walki wręcz.

Kutno posiada bardzo bogate tradycje jeśli chodzi o sztuki walki - kluby sztuk i sportów walki z naszego miasta
znane są w całej Polsce - liczymy na gorący doping i zachęcamy do obejrzenia widowiska
- mówi Tomasz Białobłocki. [więcej]
pismak, 23.07.2012 18:36|czytane: 2078 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zawody wędkarskie i półmetrowy leszcz
Koło Miejskie nr 1 zorganizowało 9. Wędkarskie Mistrzostwa gruntowe na rzece Wiśle. Z Kutna w mistrzostwach wzięli udział przedstawiciele organizatora, Koła Miejskiego nr 2, Koła Metalurg, Koła Kolejarz i Stowarzyszenia Wędkarskiego Zalew, 17 dwuosobowych drużyn.

Zawody wędkarskie i półmetrowy leszcz, ./upload/articles_pakiety/16803/01_obraz.jpg
Zawody wędkarskie i półmetrowy leszcz, ./upload/articles_pakiety/16803/02_obraz.jpg
Zawody wędkarskie i półmetrowy leszcz, ./upload/articles_pakiety/16803/03_obraz.jpg


Komisja Sędziowska w składzie: Zdzisław Pietrzak, Zdzisław Winiecki, Henryk Stefaniak i Zbigniew Kowalski - sędzia klasy krajowej i przewodniczący komisji, sprawnie przeprowadziła zawody. Mierzyła, ważyła ryby i nagrodziła pucharami za udany połów następująco: I miejsce Roman Bielicki i Krzsyztof Pawłowski (20,05 kg ryb), II miejsce Zbigniew Dominiak i Jerzy Zajdel (16,35 kg), III miejsce Zbigniew Kowalski i Piotr Burzyński (7,61 kg), IV J. Gruszczyński i M. Witkowski (7,38kg), Paweł Włodarczyk i Mirosław Włodarczyk (6,98 kg), B. Załuga i T. Włodarczyk (6,37 kg). W kategorii najdłuższa ryba wygrał Andrzej Peda, który złowił 46 cm leszcza.

Organizatorzy dziękują uczestnikom za udział i sponsorom zawodów  za okazazaną pomoc - mówi Zbigniew Kowalski z Koła Miejskiego nr 1. - Zapraszamy w przyszłym roku na jubileuszowe mistrzostwa. [więcej]
redaktor, 23.07.2012 16:46|czytane: 2334 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Piotr "Anioł" Woźniak drugi w Kontroli Stylu 2012
Piotr "Anioł" Woźniak z Kutna w zespole z kolegami z Bełchatowa i Wrocławia  zajął 2 miejsce w ogólnopolski turniej tańca breakdance "Kontrola Stylu 2012". Turniej odbył się w Krakowie wsobotę 21 lipca.

Kategorią konkursową były walki zespołów 5 osobowych zespołów. Tancerz z Kutna pokonał  między innymi reprezentantów Krakowa, Rzeszowa, Nowego Sącza i Tarnowa. W finale zmierzyliśmy się z grupą Rockafellaz z Warszawy, z którą ostatecznie przegraliśmy - mówi Woźniak.
[więcej]
kultura, 23.07.2012 16:26|czytane: 1269 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W sobotę przy Oporowskiej na zakupy do Małpki Express
Już w najbliższą sobotę (28 lipca) przy ul. Oporowskiej 15 na terenie pasażu Czerwona Torebka mieszkańcy Kutna będą mogli zrobić pierwsze zakupy w sklepie nowej, ogólnopolskiej sieci MAŁPKA EXPRESS. Drugi w województwie łódzkim sklep tej sieci zostanie otwartywłaśnie w Kutnie.

Na wszystkich klientów czekają tego dnia atrakcyjne promocje i degustacja słodkości. Sklep oferuje standardowy asortyment spożywczo - monopolowy oraz dodatkowe usługi, w tym bezpłatny dostęp do Internetu.

Na pierwszych 200 klientów, którzy odwiedzą MAŁPKĘ EXPRESS w sobotę (28 lipca) czeka słodki poczęstunek i atrakcyjne oferty zakupowe. Najmłodsi otrzymają tego dnia upominkowe baloniki. Zaplanowano także specjalną promocję, dzięki której klienci mogą otrzymać hot - doga gratis. Sklep MAŁPKA EXPRESS w Kutnie jest trzynastym punktem ogólnopolskiej sieci, która wyróżnia się na tle konkurencji nie tylko asortymentem i nowoczesnym wystrojem wnętrza, ale także szeroką gamą oferowanych usług. Kutno prężnie się rozwija, dlatego zdecydowaliśmy, że kolejny po Tomaszowie Mazowieckim lokal w województwie łódzkim otworzymy właśnie tutaj. Wierzymy, że liczba 13 okaże się dla nas szczęśliwa – mówi Łukasz Rybczonek, Dyrektor Departamentu Marketingu MAŁPKA S.A. [więcej]
pismak, 23.07.2012 16:03|czytane: 2569 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Biblioteka zaprasza dzieci na tydzień muzyczny
Oddział dla Dzieci i Młodzieży MiPBP serdecznie zaprasza dzieci spędzające wakacje w Kutnie na cykl zajęć w bibliotece: GRAMY I ŚPIEWAMY – tydzień muzyczny
23.07.2012 – godz. 11.00 nauka piosenki wakacyjnej pod kierunkiem Iwony Grajkowskiej
24.07.2012 – godz. 11.00 nauka gry na instrumentach pod kierunkiem Iwony Grajkowskiej
25.07.2012 – godz. 11.00 gramy i śpiewamy - zajęcia pod kierunkiem Iwony Grajkowskiej
26.07.2012 – godz. 11.00 Karaoke [więcej]
pismak, 23.07.2012 11:41|czytane: 1198 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Konferencja MKS Kutno o I i II drużynie piłki nożnej
8 sierpnia w Hotelu AWIS odbędzie się konferencja przedstawicieli Zarządu MKS Kutno, którzy przedstawią między innymi ekonomiczno-organizacyjne uwarunkowania działalności I i II drużyny piłki nożnej w rundzie jesiennej sezonu 2012/2013, charakterystykę kadry szkoleniowo-organizacyjnej i zawodników I drużyny piłki nożnej w rundzie jesiennej sezonu 2012/2013, sportowe zadanie I drużyny piłki nożnej w rundzie jesiennej sezonu 2012/2013, funkcję II drużyny piłki nożnej seniorów, charakterystykę i skutki otrzymanej licencji III – ligowej, ekonomiczno-organizacyjne uwarunkowania udziału drużyn koszykówki dziewcząt i młodzieżowej piłki nożnej w rozgrywkach sezonu 2012/2013, współdziałanie III – ligowych klubów piłki nożnej województwa łódzkiego. [więcej]
pismak, 23.07.2012 11:31|czytane: 1388 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Uderzył w słup energetyczny
Na Sieciechowie wczoraj  o godz. 01.00 funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 26-letniego mieszkańca Kutna, który kierował pojazdem audi.

W Sieciechowie kierowca  nie dostosował prędkości do warunków drogowych, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożny słup energetyczny - mówi asp. Paweł Witczak, oficer prasowy KPP Kutno.-  Na
szczęście nic mu się nie stało. Kierujący miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.
[więcej]
redaktor, 23.07.2012 11:25|czytane: 1715 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Skarżył się, że ma problemy rodzinne. Policjanci uratowali desperata
Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji kutnowskich policjantów nie doszło do samobójstwa młodego mężczyzny, który próbował rzucić się z wiaduktu pod nadjeżdżające pojazdy.

20 lipca około godziny 17:10 do dyżurnego kutnowskiej policji zadzwoniła kobieta, która widziała jak na wiadukcie przy ulicy Józefów stoi przy barierce młody mężczyzna. Kobieta podejrzewała, że mężczyzna może chcieć popełnić samobójstwo rzucając się pod jadące drogą K60A pojazdy.

Na miejscu już po chwili znaleźli się mundurowi. Kiedy zbliżali się pod wskazany adres wyłączyli sygnały uprzywilejowania, aby nie prowokować potencjalnego desperata. Mężczyzna stał na krawędzi wiaduktu i patrzył głową w dół w stronę biegnącej tamtędy obwodnicy Kutna - opowiada asp. Paweł Witczak, oficer prasowy KPP Kutno. -  Policjanci wykorzystali moment, gdy desperat nie mógł ich zobaczyć i podbiegli do niego. Jeden z funkcjonariuszy chwycił za rękę a drugi za ubranie mężczyzny a następnie szybkim ruchem wciągnęli go za
bezpieczną stronę barierki.
[więcej]
redaktor, 23.07.2012 11:25|czytane: 1677 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Dziś pokaz warsztatowy 17. Letnich Spotkań Artystycznych i wyjątkowy duet
Dziś o godz.20.00 zapraszamy na pokaz warsztatowy w ramach XVII Letnich Spotkań Artystycznych. Będzie to efekt tygodniowej pracy ponad 40 osobowej grupy uczestników z całej Polski.Wakacyjne warsztaty taneczne, wokalne, teatralne i charakteryzacji organizuje od 17 lat Kutnowski Dom Kultury.

23 lipca - scena w Parku Traugutta - godz 20:00, wstęp wolny.

Gościnnie na scenie wystąpią po raz pierwszy w duecie: Joanna Zielińska oraz Sebastian Flejszman.Oboje są artystami, oboje świetnie się dogadują, stąd pomysł na występ. Widzowie będą mogli podziwiać niezwykłą fuzję tańca i ognia. Specyficzna atmosfera pokazu wprawi Was w wyjątkowy nastrój. Występ odbędzie się po głównym pokazie  Letnich Spotkań Artystycznych.

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć


[więcej]
kultura, 23.07.2012 07:46|czytane: 1383 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Puchar Lata otwarty
W minioną niedzielę na kortach MOSiR odbył się pierwszy z trzech turniejów w tenisie ziemnym w ramach „Pucharu Lata – 2012”. W tym roku po raz pierwszy puchar rozgrywany będzie w jednej kategorii. Udział w turnieju wzięło 20 zawodników. 

Zgodnie z oczekiwaniami w finale Piotr Leonowicz po bardzo wyrównanym, stojącym na wysokim poziomie sportowym pojedynku pokonał Roberta Winickiego 6:4, 6:4, w meczu o III miejsce Waldemar Uściński wygrał z Pawłem Ślęzakiem 6:2, 6:3. Przypomnijmy, ze Puchar Lata zdobywa zawodnik, który zgromadzi w trzech turniejach największą ilość punktów. Punktacja I miejsce  60 punktów, drugie 45, trzecie 30, czwarte 20. Zawodnicy, którzy awansują do drugiej rundy otrzymują po 10 punktów, pozostali 5 za udział. Następny turniej rozegrany zostanie 5 sierpnia o godz.9.00. [więcej]
pismak, 23.07.2012 08:22|czytane: 2156 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Wyjątkowa msza polowa. Inscenizacje z drugiego dnia III Zlotu GRH
Niedziela rozpoczęła się dla rekonstruktorów i przybyłych na teren zlotu mszą świętą polową. Dwóch księży z British  Forces in Poland, grupy, która dbała o bezpieczeństwo na zlocie poprowadziło mszę w intencji zmarłych przed Odyseją: rekonstruktora i pasjonata historii Roberta Tirczakowskiego prezesa Fundacji Historii Polskiej Broni Pancernej oraz Krzysztofa Michalskiego, dziennikarza, kutnowiaka, jak o sobie mawiał Krzysiek, przyjaciela Stowarzyszenia Historycznego Pułk 37.

Wyjątkowa msza polowa. Inscenizacje z drugiego dnia III Zlotu GRH, ./upload/articles_pakiety/16751/01_obraz.jpg
Wyjątkowa msza polowa. Inscenizacje z drugiego dnia III Zlotu GRH, ./upload/articles_pakiety/16751/02_obraz.jpg
Wyjątkowa msza polowa. Inscenizacje z drugiego dnia III Zlotu GRH, ./upload/articles_pakiety/16751/03_obraz.jpg


Minuta ciszy, łzy rodziców dziennikarza i przyjaciół, wzruszenie ściskające gardła rekonstruktorów i salwa armatnia dla obu zmarłych - tak zaczęła się niedziela na Odysei Historycznej. Rozdział trzeci.

Pierwszą z inscenizacji były manewry Września 1939, potem oebjrzeliśmy formy ze szkoły szermierczej, inscenizację Przedpola Berlina 1945 oraz pokazy dynamiczne sprzętu wojskowego. Konkurs na to kto głośniej wystrzeli podczas pokazu z użyciem broni czarno prochowej, zdaje się że wygrała grupa Signum Temporis. Hakownicy i artyleria to grupy już trzeci raz biorące udział w odysei.

Niedziela ma zawsze na naszej imprezie uboższy program, bowiem reonstruktorzy muszą dojechać do swoich domów i pracy. Wyjeżdżają zatem dość wcześnie - mówi Cezary Walczak, prezes SH Pułk 37. - W sobotę program był tak bogaty, że niedzielne inscenizacją są taką kropką nad i. [więcej]
kultura, 23.07.2012 08:08|czytane: 1770 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: Fotogaleria z inscenizacji - 21 lipca
Sobotnie inscenizacje, poczynając od potopu szwedzkiego, po nocną inscenizację REN 1945 wzbudziły entuzjazm i zachwyt publiczności podczas III Zlotu Grup Rekonstrukcji Historycznych w Leszczynku. Kopary nam opadły -skwitowali młodzi ludzie, którzy licznie przyjechali z Kutna na Odyseję. Nieco starsi mówili, że trudno na raz wszystko obejrzeć i robią sobie odpoczynki przy dioramach, rozmawiając z rekonstruktorami, i to nie tylko o historii. Jednym słowem było co oglądać, a atmosfera pikniku rodzinnego zachęcała do pozostania w parku cały dzień.

Inscenizacja historyczna Potop szwedzki,  w której wzięły udział grupy Walhalla Inscenizacje Historyczne,
Zamojskie Bractwo Rycerskie, Korpus Artylerii Najemnej, Nadworna Chorągiew Dragońska Imci Pana Zygmunta Fredry Kasztelana Sanockiego Starosty Krośnieńskiego była pierwszą tegoroczną inscenizacją. Konnica spisała się na medal, potem był najazd wikingów, a o godz. 18.00 miała być Bitwa pod Kutnem. Inscenizacja została zamieniona na ruchy wojsk w Normandii, bowiem jedna z GRH nie dotarła na zlot.

Pod patronatem eKutno.pl: Fotogaleria z inscenizacji - 21 lipca, ./upload/articles_pakiety/16793/01_obraz.jpg
Pod patronatem eKutno.pl: Fotogaleria z inscenizacji - 21 lipca, ./upload/articles_pakiety/16793/02_obraz.jpg
Pod patronatem eKutno.pl: Fotogaleria z inscenizacji - 21 lipca, ./upload/articles_pakiety/16793/03_obraz.jpg


Niestety realizowanie naszej pasji w jakimś sensie jest zależne od naszych pracodawców - mówią rekonstruktorzy. - Tylko dwie osoby otrzymały urlopy w odpowiednim czasie, reszta niestety nie. Liczymy na przyszły rok.

Wojna bolszewicka 1920 i nocna inscenizacja REN 1945 rozbudziły wyobraźnię publiczności i dały niezapomniane wrażenia. Wybuchy, strzelanie, palący się sztab nocą - można było zapomnieć gdzie się jest, gdyby nie głos komentatora inscenizacji Jacka Postolskiego ze Stowarzyszenia Historycznego Pułk 37.

Orkiestra Pipes and Drums z Częstochowy tym razem zagrała na polu zlotowym w Leszczynku.Rekonstruktorzy w tym czasie przygotowywali się do następnych inscenizacji. Koncert został podobnie jak wroku ubiegłym na placu Piłsudskiego, przyjęty owacjami publiczności.

Dzięki uprzejmości naszego czytelnika Jakuba Wyrembowskiego prezentujemy film. Zdjęcia Tomek Kula, fotograf eKutno.pl [więcej]
wandea, 23.07.2012 07:20|czytane: 2672 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
KUTNO ROZSZERZA OFERTĘ EDUKACYJNĄ
Absolwenci szkół średnich z regionu kutnowskiego mają większą możliwość wyboru swojej drogi edukacyjnej dzięki uruchomieniu w Kutnie Wydziału Zamiejscowego Wyższej Szkoły Studiów Międzynarodowych. Uczelnia, po konsultacjach z władzami miasta i powiatu kutnowskiego, postanowiła uruchomić interdyscyplinarny kierunek, na którym mieszkańcy regionu mogą kształcić się w obszarze szeroko rozumianych stosunków międzynarodowych. Dostrzegając dynamiczny rozwój regionu kutnowskiego i wzrastającą rolę kapitału zagranicznego inwestującego na terenie Kutna i okolic, wśród licznych obszarów specjalnościowych uczelnia uruchomia takie jak: „administracja rządowa i samorządowa”, „zarządzanie firmą” oraz „biznes międzynarodowy”.

KUTNO ROZSZERZA OFERTĘ EDUKACYJNĄ, ./upload/articles_pakiety/16767/01_obraz.jpg
KUTNO ROZSZERZA OFERTĘ EDUKACYJNĄ, ./upload/articles_pakiety/16767/02_obraz.jpg
KUTNO ROZSZERZA OFERTĘ EDUKACYJNĄ, ./upload/articles_pakiety/16767/03_obraz.jpg


Na szczególne wyróżnienie zasługuje specjalność „administracja rządową i samorządowa”, która ma istotne znaczenie zarówno z perspektywy poprawy jakości życia mieszkańców, jak i możliwości znalezienie miejsc pracy przez młodych ludzi.

Wybór Kutna jako siedziby Wydziału Zamiejscowego nie jest przypadkowy, bowiem od początku funkcjonowania uczelni (1997 r.) znaczna grupa studentów wywodziła się właśnie z regionu kutnowskiego. Lokalizacja Wydziału znacznie ułatwi mieszkańcom dostęp do edukacji na najwyższym poziomie. Potwierdzeniem wysokiej jakości kształcenia jest fakt posiadania przez uczelnię (jako jednej z pośród  15 uczelni niepaństwowych w Polsce) uprawnień do nadawania stopnia naukowego doktora nauk humanistycznych w dyscyplinie „nauki o polityce”. Warto wspomnieć, że uczelnia od lat zajmuje wysokie miejsca w rankingach szkół wyższych w kraju.
WSSM to również prężnie działające wydawnictwo naukowe, które opublikowało około 100  książek, wśród nich takie unikatowe pozycje, jak „Jan Paweł II – Wielki dyplomata i polityk”, „Dyplomacja”, „Niemcy XXI wiek”.
Ponadto, studia w WSSM dają młodym kutnowianom możliwość poszerzenia swojej wiedzy i zdobycia międzynarodowych doświadczeń dzięki uczestnictwu w Programie ERASMUS. Uczelnia prowadzi wymianę studencką z 28 ośrodkami akademickimi w całej Unii Europejskiej i Turcji. Dużą popularnością cieszą się m.in. uniwersytety na Teneryfie, Cyprze i uniwersytet w Stambule. [więcej]
wandea, 20.07.2012 08:06|czytane: 1735 razy|komentuj|czytaj cały
Nowy wymiar dawnego święta lewicy
Wczorajkwadrans przed południem kutnowscy przedstawiciele Federacji Młodych Socjaldemokratów złożyli kwiaty i zapalili znicz pod tablicą upamiętniającą 35-lecie Związku Walki Młodych na ulicy Jana Pawła II w Kutnie. Kutnowska lewica czci teraz datę 22 lipca z innego powodu niż rocznica ogłoszenia Manifestu PKWN.

Nowy wymiar dawnego święta lewicy, ./upload/articles_pakiety/16794/01_obraz.jpg
Nowy wymiar dawnego święta lewicy, ./upload/articles_pakiety/16794/02_obraz.jpg
Nowy wymiar dawnego święta lewicy, ./upload/articles_pakiety/16794/03_obraz.jpg


– Złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicz w rocznicę tragicznego mordu na wyspie Utoya, gdzie zginęło 69 niewinnych osób – powiedział Jakub Łebkowski, przewodniczący FMS w Kutnie. – Federacja Młodych Socjaldemokratów potępia takie akty fanatyzmu politycznego. Dziś w całej Polsce FMS składa kwiaty w miejscach pamięci związanych z lewicą, aby uczcić pamięć o ludziach, którzy zostali zamordowani przez Andersa Breivika.

22 lipca 2011 roku Norweg Anders Breivik dokonał zamachu bombowego w dzielnicy rządowej Oslo, zabijając osiem osób, a następnie na wyspie Utoya, gdzie odbywał się obóz młodzieżówki rządzącej Norweskiej Partii Pracy, zastrzelił 69 osób, w większości młodych. Po aresztowaniu tłumaczył, że chciał zapobiec wielokulturowości i „muzułmańskiej inwazji” w Europie. [więcej]
motylewski, 23.07.2012 07:22|czytane: 1855 razy|13 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Odyseja Historyczna - tak było dziś w Leszczynku
Zapraszamy na niedzielę. Pełna relacja oraz galeria zdjęć już wkrótce.

Odyseja Historyczna - tak było dziś w Leszczynku, ./upload/articles_pakiety/16792/01_obraz.jpg
Odyseja Historyczna - tak było dziś w Leszczynku, ./upload/articles_pakiety/16792/02_obraz.jpg
Odyseja Historyczna - tak było dziś w Leszczynku, ./upload/articles_pakiety/16792/03_obraz.jpg


Niedziela 22.07.2012, Leszczynek, gmina KUTNO
Wsiądź bez biletu z przystanku na placu Piłsudskiego
od godz. 9:30 do 9:50 Kutno – Leszczynek
godz. 16:10 Leszczynek – Kutno

Dzieci do lat 7 – wstęp wolny
Bilet 5 zł – (ważny przez dwa dni: sobota i niedziela)

10:00 Otwarcie terenu dla zwiedzających. Msza św. polowa
11:00 Inscenizacja historyczna: Wrzesień 1939
12:00 Formy ze szkoły szermierczej
13:00 Inscenizacja historyczna: Przedpola Berlina 1945
14:00 Pokazy dynamiczne sprzętu wojskowego
14:30 Inscenizacja z użyciem broni czarno prochowej
16:00 Oficjalne zakończenie III Zlotu GRH Odyseja Historyczna

www.odysejahistoryczna.org.pl
www.pulk.org.pl [więcej]
redaktor, 21.07.2012 22:47|czytane: 3401 razy|15 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Parada Małej Ligi i odjazd ciężkich wozów bojowych pod okiem policji
Parada Małej Ligi to wyjątkowa chwila dla drużyn rywalizujących w Mistrzostwach Europy. Zobaczcie jacy są szczęśliwi. Rekonstruktorzy na ciężkich wozach bojowych również z uśmiechem pożegnali plac Piłsudskiego konwojowani przez kutnowskich policjantów, którzy czuwali nad przebiegiem zlotu GRH w Kutnie.

Parada Małej Ligi i odjazd ciężkich wozów bojowych pod okiem policji, ./upload/articles_pakiety/16791/01_obraz.jpg
Parada Małej Ligi i odjazd ciężkich wozów bojowych pod okiem policji, ./upload/articles_pakiety/16791/10_obraz.jpg
Parada Małej Ligi i odjazd ciężkich wozów bojowych pod okiem policji, ./upload/articles_pakiety/16791/41_obraz.jpg

[więcej]
pismak, 20.07.2012 19:15|czytane: 2757 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pierwsza piłka meczowa Mistrzostw Europy w kategorii 12 lat. Kibicujemy polskiej drużynie z Kutna
Na Centrum Małej Ligi w Kutnie pierwszą piłkę narzucił dziś syn Edwarda Piszka, William Piszek, zatem Mistrzostwa Europy Małych Lig  uważamy za otwarte. W zawodach wezmą udział m.in. drużyny: z Polski - drużyna z Kutna, Włoch, Anglii, Belgii, Niemiec, Węgier, Serbii, Ukrainy i Holandii.

Pierwsza piłka meczowa Mistrzostw Europy w kategorii 12 lat. Kibicujemy polskiej drużynie z Kutna, ./upload/articles_pakiety/16789/01_obraz.jpg
Pierwsza piłka meczowa Mistrzostw Europy w kategorii 12 lat. Kibicujemy polskiej drużynie z Kutna, ./upload/articles_pakiety/16789/02_obraz.jpg
Pierwsza piłka meczowa Mistrzostw Europy w kategorii 12 lat. Kibicujemy polskiej drużynie z Kutna, ./upload/articles_pakiety/16789/20_obraz.jpg


Oczywiście kibicujemy chłopcom z Kutna. Harmonogram turnieju. Zapraszamy na mecze. [więcej]
redaktor, 20.07.2012 19:03|czytane: 1799 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Na placu lekcja żywej historii. Oczy dookoła głowy
Grupa Walhalla i Husaria, Joannici Strzegomscy, Zamojskie Bractwo Rycerskie, Signum Temporis, British Forces in Poland, łódź podwodna Błotniak, Fabryka Historii to tylko niektóre grupy rekonstrukcji historycznej, które wzięły udział w wielkiej lekcji żywej historii na Placu Marsz. J. Piłsudskiego w Kutnie.

Na placu lekcja żywej historii. Oczy dookoła głowy, ./upload/articles_pakiety/16790/01_obraz.jpg
Na placu lekcja żywej historii. Oczy dookoła głowy, ./upload/articles_pakiety/16790/06_obraz.jpg
Na placu lekcja żywej historii. Oczy dookoła głowy, ./upload/articles_pakiety/16790/11_obraz.jpg


Zespół Duan muzyką irlandzką przyciągnął widzów, a spontaniczny taniec mieszkańców Kutna, przedstawicieli GRH oraz zespołu tanecznego Setanta nie mógł obyć się bez braw publiczności.

Fabryka Historii rozpoczyna właśnie zabawy plebejskie. Program kutnowskiej wizytówki Odysei Historycznej dobiega końca. Zapraszamy jutro do Leszczynka. Tam dopiero będzie się działo. [więcej]
pismak, 20.07.2012 18:12|czytane: 2281 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Odyseja Historyczna. Rozdział III otwarta
Signum Temporis i Kontyngent brytyjski wystrzałami obwieściły na placu Piłsudskiego w  Kutnie otwarcie trzeciej edycji Odysei Historycznej, a salwy Zamojskiego Bractwa Rycerskiego grzmią teraz właśnie na całe Kutno.

Odyseja Historyczna. Rozdział III otwarta, ./upload/articles_pakiety/16788/01_obraz.jpg
Odyseja Historyczna. Rozdział III otwarta, ./upload/articles_pakiety/16788/29_obraz.jpg
Odyseja Historyczna. Rozdział III otwarta, ./upload/articles_pakiety/16788/06_obraz.jpg


Prezydent Zbigniew Burzyński, Beata Kaszuba Baker, dyrektor Centrum Małej Ligi Baseballu oraz Cezary Walczak, prezes Stowarzyszenia Historycznego Pułk 37 powitali mieszkańców i drużyny Mistrzostw Europy w baseballu.

Potem Paradę Małej Ligi poprowadziła Husaria Grupy Walhalla, a w barwny korowód baseballowych drużyn włączyły się samochody i grupy rekonstrukcji historycznych. [więcej]
wandea, 20.07.2012 17:12|czytane: 2322 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Pijany rowerzysta zawinił. Ford wpadł do rowu w Nowej Wsi
Wczoraj o godz.18.10 w Nowej Wsi na drodze krajowej nr 1 kierujący ford wpadł do rowu. Przyczyną zdarzenia był nieprawidłowy manewr kierowcy roweru. 

Kierujący rowerem 21-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego gwałtownie skręcił w lewo nie upewniając się czy może wykonać ten manewr, i  jadący za nim kierujący fordem aby go nie potrącić zaczął hamować w wyniku
poślizgu wjechał do rowu
- mówi asp. Paweł Witczak, oficer prasowy KPP Kutno. -Nikomu nic się nie stało. Kierujący rowerem w stanie nietrzeźwym. Miał około 1 promila alkoholu w organizmie.
[więcej]
redaktor, 20.07.2012 12:14|czytane: 1697 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Przygotowania do Odysei Historycznej trwają. Plac Piłsudskiego zapełnia się kramami i dioramami
Polski kwas chlebowy z Faktorii, trapery, miecze, karabiny, książki historyczne, umundurowanie i wiele, wiele innych rzeczy możecie Państwo dziś obejrzeć i zakupić na placu Piłsudskiego. Pełną parą trwają przygotowania do dzisiejszego III Zlotu Grup Rekonstrukcji Historycznych w Kutnie i w Leszczynku pod patronatem eKutno.pl.

Przygotowania do Odysei Historycznej trwają. Plac Piłsudskiego zapełnia się kramami i dioramami, ./upload/articles_pakiety/16786/01_obraz.jpg
Przygotowania do Odysei Historycznej trwają. Plac Piłsudskiego zapełnia się kramami i dioramami, ./upload/articles_pakiety/16786/02_obraz.jpg
Przygotowania do Odysei Historycznej trwają. Plac Piłsudskiego zapełnia się kramami i dioramami, ./upload/articles_pakiety/16786/11_obraz.jpg


W parku w Leszczynku stoi już sztab, zwodowano Dobrosławę - łódź słowiańską Grupy Perkunas, przyjechał pierwszy ciężki sprzęt. Zapraszamy dziś na plac o godz. 16.00 na otwarcie Odysei Historycznej, a jutro od 10.00 do Leszczynka.

Na placu Piłsudskiego stanęło również stoisko baseballowe, które zaprasza mieszkańców Kutna do zapoznania się ze sportem, który jest produktem turystycznym maista Kutna. Na stoisko można spróbować swoich sił w łapaniu i odbijaniu piłki. [więcej]
wandea, 20.07.2012 10:44|czytane: 2322 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kot przyczyną wczorajszego wypadku w Lesznie
Policja ustalił przyczynę wczorajszego wypadku na drodze nr 60. (tutaj)  Bezpośrednio przed jadący samochód fiat seicento wbiegł prawdopodobnie kot. Kierujący pojazdem 21-letni mieszkaniec Łodzi, aby uniknąć zderzenia z kotem zaczął hamować w wyniku, czego wpadł w poślizg.

Zjechał na przeciwległy pas ruchu, uderzył w jadący z przeciwka samochód ciężarowy daf ( kierujący 34-letni
obywatel Węgier) a następnie wjechał do rowu
- mówi asp. Paweł Witczak, oficer prasowy KPP Kutno. -W wyniku zdarzenia kierowca fiata z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu został zabrany do szpitala w Kutnie. Kierujący byli trzeźwi. [więcej]
pismak, 20.07.2012 10:45|czytane: 1499 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jezdnie zamiecie EKO-SERWIS
Wczoraj magistrat wybrał w trybie przetargu nieograniczonego ofertę firmy EKO-SERWIS na sprzątanie jezdni ulic za pomoca zamiatarki.  Koszt sprzątania miasta w tym wypadku to 166,10 zł za km jednostronnego zamiatania, 9 880, 99 zł za stałe utrzymanie ulic i 437,18 zł za km pozimowego sporzątania ulic.

Głównym kryterium wyboru oferty była cena. W przetargu ofertę złożyła również firma z Uniejowa. [więcej]
redaktor, 20.07.2012 09:10|czytane: 1321 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zapraszamy na wakacje w Aquaparku

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
Zapraszamy na

[więcej]
redaktor, 18.07.2012 12:33|czytane: 1521 razy|komentuj|czytaj cały
Projekt kryptonim Róża. Wdowiak ma niedosyt, a historia zachichocze?
Radni miejscy na dzisiejszej sesji nie mieli wielkiej ochoty do dyskusji o strategii marki Kutna, o logo i przyszłości miasta związanej z hasłem Kutno Miasto Róż. Zniecierpliwiony Edward Książek (kutnowski doktor Dolittle) nawet chciał zamknąć dyskusję, stawiając formalny wniosek, ale wodzowska głowa dała znak i radni nie przegłosowali zamknięcia dyskusji. Choć nie wszyscy zrozumieli gest i głosowali chyba wg uznania. Rozmawiano o literówkach w dokumencie strategii, o tym czy w naszym mieście szybko pojawią się róże i że to duże zobowiązanie prezydenta aby taką strategię realizować. Zdaje się, że rozmawiali o wszystkim tylko nie o tym czy warto było wydać aż 64 tys. zł na dokument z błędami  oraz logo, które będzie prawdziwym wyzwaniem dla poligrafów i drukarzy.

Czekaliśmy rok na efekt pracy firmy Albert Lumberjacker, która wykonała logo, System Indentyfikacji Wizualnej i strategię marki, ale prawdziwy entuzjazm na sesji wyraził jedynie radny prezydencki Jerzy Papiewski. Oczywiście i my cieszymy się, że wreszcie  firma wymęczyła ukochanej naszej norce (od razu zaznaczam, że to określenie Kutna pieszczotliwe, nie lekceważące) małej ojczyźnie, logo, ale żeby aż tak kwieciste laurki pisać to nie tym razem. Zostawimy to radnemu Papiewskiemu.

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
Akcja kryptonim Róża. Chichot
Mieszkańcom i radnym marzą się róże w centrum miasta, ale do tego długa droga.

Nie mamy w Kutnie nic królewskiego, to chwalmy się chociaż tradycją różaną . Hasło Miasto wśród róż, Kutno wśród róż, Kutno miasto róż zawiera w sobie wyzwanie, to bardzo dobrze - mówił Jerzy Papiewski.- W przeszłość odchodzi symbol Kutna jako środka nowej Europy, z którego pokpiwano sobie. Ten subtelny symbol jakim jest róża będzie rzeczywiście naszą wizytówką. Na balkonach królują pelargonie, historia Kutna, historia róży zobowiązuje. Kutno musi zmienić estetykę.

Zastanawia fakt, czemu wybrane dla naszego miasta hasło, w czułe ucho Papiewskiego nie wpada i myli się on kilkakrotnie. Bo to hasło nieprawdziwe? Bo to hasło życzenie? Oj trochę, tak. Ale kto nie ma życzeń, kto nie ma marzeń? My w Kutnie je mamy, a na pewno mają je radni, którzy w liczbie 16 przegłosowali uchwałę o logo i strategię marki.

Ładnie pan radny mówił i ja poprę prezydenta - dodał Bartosz Serenda z SLD (w wersji slim). - Hasło jest jakie jest, musi być wyznacznikiem tego co będzie w przyszłości, to dobrze, że jest ambitne i jest wyzwaniem. Logo to nie ikona. Powinniśmy przyjąć te dokumenty bez dyskusji i przegłosować, bo rok pracowaliśmy nad tym logiem.

Czasy kiedy nie można było dyskutować, tylko trzeba było głosować i to wiadomo jak, minęły bezpowrotnie panie Serenda - uciął, nawiązując do korzeni partii Serendy - Janusz Pawlak, radny PO.

A czy czasem radni powiatowi z PO też nie chcą dyskutować na sesjach w powiecie? Jakby pan się zajmował na wczorajszej komisji dyskusją, a nie komórką,  to też by pan nie chciał dziś powtarzać tego jeszcze raz - odparował Serenda. [więcej]
wandea, 19.07.2012 22:20|czytane: 2297 razy|22 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Na wątpliwości przed majówką i po, najlepsza jest nadzieja
Maj niesie radość! Kwitnie nadzieją na nieodgadnione. Przed chwilą odrodziliśmy się wraz z porami roku lub jak wolą wierzący w Boga... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas
W Łodzi można obejrzeć wyjątkową, fascynującą, jedyną w swoim rodzaju anatomiczną wystawę z cyklu BODY WORLDS & The Cycle of Life twórcy techniki plastynacji dr. Guntera von Hagensa. Wstęp na wystawę w... [więcej]
Sport
MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie
Dziś w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie Polfarmex Kutno przegrał z MKS Dąbrowa Górnicza 76:85. W kwartach było 28:25, 15:23, 10:24, 23:13. Dla Polfarmex Kutno punktowali: M. Marek 4, J. Jarecki 14, M. Sałasz 15, O. Emegano 4, M.... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Sprzedam Działkę budowlaną Sprzedam działkę budowlaną o powierzchni 938mkw, uzbrojoną, na nowo powstającym osiedlu Dybów II.... [czytaj więcej]
Sprzedam działkę rolną Sprzedam 55 arów ziemi w Luboradzu. Cena 17000. Telefon 509384718 lub 502515281.... [czytaj więcej]
Praca dla kucharki - Gostynin Potrzebna kucharka od zaraz.... [czytaj więcej]
UWAGA! ŁADNA DZIAŁKA! Sprzedam działkę budowlaną 1000m2 w spokojnej okolicy, w odległości 0,5 km od granicy Kutna, przy drodze asfaltowej Zawady - Wojciechowice. Na działce znajduje się instalacja elektryczna i wodn... [czytaj więcej]
UWAGA! ŁADNA DZIAŁKA! Sprzedam działkę budowlaną 1000m2 w spokojnej okolicy, w odległości 0,5 km od granicy Kutna, przy drodze asfaltowej Zawady - Wojciechowice. Na działce znajduje się instalacja elektryczna i wodn... [czytaj więcej]
Praca dodatkowa dla każdego – plus poradnik rnWitajrnrnWiarygodna, bezpieczna i sprawdzona oferta dodatkowego zarobku. Program jest na rynku od ponad 13 lat. Jest to najprostsza droga do zarobienia dodatkowych pieniędzy. W pełni wypłacalna. ... [czytaj więcej]
wynajmę Wynajmę lub sprzedam mieszkanie w centrum Kutna, stare budownictwo. – TBS. Mieszkanie jest wysokie, ciepłe, z cegły, na I piętrze. Dwa pokoje (duży pokój 20 m), drugi ok.13 m. kuchnia, ła... [czytaj więcej]
Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C9 Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C912 C912 C914 2812 3512 tel.725 361 836 (sieć Plus) kupie Władymirca T-25 t25 MTZ80 MTZ82 MF135 MF2... [czytaj więcej]
Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C9 Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C912 C912 C914 2812 3512 tel.725 361 836 (sieć Plus) kupie Władymirca T-25 t25 MTZ80 MTZ82 MF135 MF2... [czytaj więcej]
Servis Masz kłopot z komputerem? Zadzwoń. Naprawa w domu klienta. Szybko i tanio. Oferuje pomoc i doradztwo przy rozbudowie oraz modernizacji sieci , komputera oraz doborze oprogramowania.... [czytaj więcej]
Działające serwisy www - sprzedam Na sprzedaż mam serwisy internetowe - gotowe i działające - każdy ma po kilka lat. Serwisy są odwiedzane i na autorskim oprogramowaniu. www.sogl.pl (8 lat, 120-270uu/dzień, 10-70tys odsłon/dzie... [czytaj więcej]
Pracownik / pracownica przetwórstwa mięsnego (Lekkerkerk, Holandia) AP Grupa s.c. (numer certyfikatu Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia: 11282), dla Pracodawcy holenderskiego firmy SRS Personeel B.V., realizuje procesy rekrutacji i selekcji Pracowników w branży... [czytaj więcej]
KURS STYLIZACJI PAZNOKCI Zapraszamy na kolejne kursy stylizacji paznokci ! Każdy kurs to szkolenie ośmiogodzinne zawierające treści teoretyczne oraz praktyczne. Kursantki pracują na modelkach. SOBOTA, 27 maja - metod... [czytaj więcej]
KURS STYLIZACJI PAZNOKCI Zapraszamy na kolejne kursy stylizacji paznokci ! Każdy kurs to szkolenie ośmiogodzinne zawierające treści teoretyczne oraz praktyczne. Kursantki pracują na modelkach. SOBOTA, 27 maja - metod... [czytaj więcej]
Dom 8km od Kutna sprzedam Sprzedam dom murowany 8 km od Kutna przy asfaltowej drodze na ogrodzonej działce ok 1200 mkw. 2 pokoje, kuchnia, łazienka z WC, przedpokój CO węglowe. Może być umeblowane i ze sprzętem AGD. ... [czytaj więcej]
Jesteś dorosły i chcesz mówić po niemiecku? Witaj,rnSpecjalizuję się w nauce języka niemieckiego przez Skype.rnSkutecznie uczę osoby, które pracują w Polsce, za granicą lub jadą rndo Niemiec, Austrii i Szwajcarii.rn rnMam na imię Jolan... [czytaj więcej]
Sprzedawca / Sprzedawczyni Jesteśmy znaną marką, liderem w swojej kategorii. Nasze sklepy znajdują się w najlepszych Centrach Handlowych w Polsce. Zależy nam na stałym rozwoju, dlatego poszukujemy kreatywnych osób do sk... [czytaj więcej]
Legginsy RUN BABY RUN Legginsy sportowe do każdego rodzaju ćwiczeń: do biegania, na fitness, czy taniec. Doskonała sportowa dzianina oddychająca, elastyczna, pracuje z Twoim ciałem. Szeroki wzmacniany pas pozostaje n... [czytaj więcej]
Segment Oddam za darmo segment. ... [czytaj więcej]
Opiekun/ka seniora Josefa po zawale, 68 lat InterKadra jest działającą na rynku europejskim renomowaną Agencją Pracy Tymczasowej, Doradztwa Personalnego oraz Pośrednictwa Pracy na terenie RP i za granicą, wpisaną na podstawie Certyfikat... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Łazarz Marek Charłocy:
43 sekund temu
no co ty ? a sufler, januszek czy inny adam ? to ci naukowcy pełna gębą \
Beniamin Kurojed:
3 minut temu
Leopold to martwe ciało. Takie bez serca i bez duszy śmierdzące ciało. Ludzki szkielet to przy nim rewelacja. Nie wstydźmy się swojej anatomii.
Ursus Wincenty Hwalibog:
2
 · 
4 minut temu
donosiciel się znalazł zas...y
Przemysław Okoń:
3
 · 
10 minut temu
piotrze kmita, a ja się zgadzam z wpisem Rufina bo jest to wpis mądry , rzeczowy itd. Dlatego zrób co masz zrobić mafijny fagasie ,a potem pisz na Berdyczów i pochwal się tym jaki jesteś głupi i mierny . hahahahahahaha
Beniamin Kurojed:
2
 · 
17 minut temu
Jaka mac, taka nać.
Beniamin Kurojed:
2
 · 
24 minut temu
Bo w Polsce dzisiaj to się dzieje tak: naukowców dużo, a uczonych brak. I co? I nic!
Beniamin Kurojed:
2
 · 
28 minut temu
Kiedyś "Kasprowicz" to było coś. Teraz "Kasprowicz" to nic.
Apoloniusz Błaszkowski:
2
 · 
2 godzin temu
Człowieczku przecież takie zdjęcia są w książkach do anatomii , biologi , nauki o człowieku. Co cię w nich drażni? To przecież pokazuje twoje ciało a co brzydzisz się nim?
Apoloniusz Błaszkowski:
2 godzin temu
Janusz i tobie podobni . Z was nie zrobią preparatów bo trudno doszukać się mózgu.
Dominik Neoforensis:
2
 · 
3 godzin temu
Córeczki z wielkimi dupami trzeba napaść i napoić.
Dacjan Tetyaniec:
4 godzin temu
Żeby tylko na szkło
Edgar Puch:
4 godzin temu
Ten ma największe hojności porywy,Komu fortuna odmówiła mienia;A ten najbardziej bywa gadatliwy,Co nie ma właśnie nic do powiedzenia.
Edgar Puch:
5 godzin temu
Tam, gdzie w sercach bezmyślność i bierność,Krzewić się może tylko ciemnota i mierność.
Emilian Tymna:
6 godzin temu
Jak się pracuje w PR i używa takich sformułowań i ma się tak ubogie słownictwo i kompletny brak kultury to zostaje tylko miejska micha
Olimpia Wilkowszczak:
6 godzin temu
Nowoczesna w Kutnie nieźle zaczęła, ale gdy dołączył radny Ziółkowski plus pewna pani - miłośmiczka Łebskiego, to partia znalazła się w locie pikującym. Nie wiem, czy to wszystko się dzieje za zgodą pana Tomasza czy też on po prostu nie panuje nad pewnymi rzeczami.
Gaweł Wacowski:
6 godzin temu
Program Nowoczesnej to wartości i cle Czyżby główną wartością była micha, a celem micha?
Przemysław Zwowitzki:
6 godzin temu
Zanim mieszkańcy gminy połapią sie, Burzyński swojego człowieka wsadzi, będzie zmiana z buraka na kartofla z Adamowic.
Czesław Boguszewski:
6 godzin temu
Ten nasz błądzący w ciemnościach brat swędrowski to tak się nadaje na dobrego księdza pasterza jak brat burzyński na dziada kościelnego, a brat debich na słowika organistę. Omijam z daleka tą ciemnotę, głupotę i niecnotę. Szkoda marnować czas na paciorki, fikołki i koziołki. Babcia mówiła, że oni więcej złego niż dobrego czynią. Czuwajmy bo jak wyżej. Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą. Przekroczmy próg nadziei.
Czesław Boguszewski:
3
 · 
7 godzin temu
KCI powinni zamknąć na wieki. Tam tylko syf, kiła i mogiła. Zbój, zupa i kamieni kupa. Taka bezmózgowa dzicz bez wiary i kultury tam pracuje. Znam ich. Z jednym chodziłem do szkoły. Sami sobie bzdurne posty piszą. Żenada. Szkoda czasu tracić na czytanie i oglądanie tego beznadziejnego badziewia. Wolę z sikorkami pogadać albo z kumplami w bridża pograć lub rowerem pojeździć. Nie stać mnie na marnowanie czasu na pierdoły.
Flawiusz Marcynk:
3
 · 
7 godzin temu
Byłam na tej wystawie, GENIALNA, polecam wszystkim. Zdjęcia jak na panujące tam warunki świetne. Brawo dla fotografa i Pani Redaktor za podjęcie tematuNajciekawsze artykuły
 ·  64
4 dni temu
Czytelnicy pytają o zatrudnienie w Aquaparku Kutno i bezpłatne wejściówki
 ·  2
5 dni temu
Misje Święte w diecezji łowickiej. Wczoraj świadectwo Dobromira, dziś rozpoczęcie misji w Głogowcu
 ·  101
6 dni temu
WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno
 ·  3
6 dni temu
Kutnowskie firmy otrzymały wsparcie na innowacyjne projekty z branży motoryzacyjnej
 ·  29
10 dni temu
Co będzie w budynku po PZU w centrum Kutna?
 ·  21
11 dni temu
Dziś w TVP 1 historia byłego policjanta z Kutna
 ·  8
11 dni temu
Czytelnicy pytają: Kiedy wreszcie będzie nowa nawierzchnia na drodze Łanięta - Kąty?
 ·  29
19 dni temu
Gorąca dyskusja o opłatach za wodę i ścieki w Gminie Kutno. Radni zaproponowali podwyżki
 ·  89
19 dni temu
Będzie nowy stary Zarząd Powiatu w Kutnie?
 ·  51
19 dni temu
Ogłoszenia o manifestacji kutnowskiego ONR pod lupą łódzkiej prokuratury
 ·  11
20 dni temu
Proces Łukasza K. Media musiały opuścić salę rozpraw
 ·  5
20 dni temu
Bronka Nowicka w Kutnie. Dziecko martwi się, bo nie umie nakarmić kamienia
 ·  12
21 dni temu
Prokuratura Regionalna w Łodzi: Były policjant nie popełnił przestępstwa na komendzie
 ·  16
21 dni temu
Czyszczenia Królewskiej na Majówkę nie będzie, ale różana fontanna już tryska
 ·  12
23 dni temu
Twarzą w twarz Proletaryat w Kutnie
 ·  92
24 dni temu
Czytelnicy pytają, rzecznik starostwa odpowiada. Koszty kasacji i bezkrólewie
 ·  2
24 dni temu
Inwestycje PLK S.A.: Odnowione perony, wiadukt na Troczewskiego i przystanek Azory
 ·  88
24 dni temu
Radnej PSL przedłużono zatrudnienie w ośrodku. Nie ze mną te numery, Brunner
 · 
25 dni temu
Łukasz Wójcik: Podniebne przygody i wielka pasja
 · 
25 dni temu
Promocja szkół w coraz lepszym wydaniu. Powiatowe targi edukacyjne dla gimnazjalistów
 ·  247
26 dni temu
Kasacja starosty oddalona. Debich musi odejść
 ·  3
26 dni temu
Laureaci Super Pulsów Żychlina 2017
 · 
27 dni temu
W Komadzynie płonęła naczepa pełna trocin. Ruch na A1 odbywa się jednym pasem
 ·  2
30 dni temu
Premiery Teatru Puszek. Dobra zabawa i pouczający morał
 ·  105
31 dni temu
Praktyki samorządowe a wartości. Promocja prezydenta z naszych portfeli
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności