eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 23.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Na ludowo. Od godz. 12.00 zapraszamy na plac Piłsudskiego
Niedzielne południe podczas Święta Róży 2012 rozpocznie się koncertami ludowymi. Scenę na placu Piłsudskiego opanuje folklor.  I tak o godz. 12.00 – koncert Dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca z Pacyny, 12.30 – koncert Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej i na koniec 13.30 – koncert folk kapeli „Góralska Hora".W Góralskiej Horze grają osoby z Beskidów oraz ze Słowacji w składzie: skrzypce I, skrzypce II, altówka, cymbały węgierskie oraz kontrabas. Sięgają również po oryginalne instrumenty góralskie m. in. takie jak: trombita, róg pasterski, okaryna, różnego rodzaju piszczałki. W repertuarze mają utwory z różnych stron Karpat, m.in. muzyka góralska z regionu Beskidu Żywieckiego, Beskidu Śląskiego, Podhala, a również utwory inspirowane muzyką słowacką, węgierską, rumuńską, bałkańską, cygańską i żydowską. Ponadto grają utwory muzyki klasycznej m.in. takie jak Czardasz Monti, tańce węgierskie Brahmsa oraz przeboje muzyki rozrywkowej.

Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej  wystąpi z obrazkami dofinansowanymi przez Miasto Kutno w ramach realizacji zadań publicznych: "Zabawa na przedmieściu" - obrazek przedstawiający folklor miejski Kutna okresu międzywojennego. Opracowanie muzyczne - mgr Ildefons Łaszewski
Choreografia - całość mgr etnolog Patrycja Licha, tango - mgr Adela Szwarc-Kaszubska

Obrazek żniwny oparty na "Wyzwolinach wilka" Marii Kownackiej. Widowisko opowiadające o wyzwalaniu się młodego kosiarza (zwanego wilkiem lub frycem) na pełnoprawnego członka społeczności żniwnej. W obrazku wykorzystano melodie przekazywane z pokolenia na pokolenie na terenie Wojszyc, Bedlna, Trębek, Słup koło Żychlina.
Opracowanie muzyczne - mgr Ildefons Łaszewski
Choreografia - mgr etnolog Patrycja Licha [więcej]
kultura, 09.09.2012 08:37|czytane: 1249 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Święto Róży: Koncert ogródkowy w domu kultury
Dziś o godz. 16.00  na holu Kutnowskiego Domu Kultury w czasie tegorocznej Wystawy Róż i Aranżacji Florystycznych dbędzie się koncert ogródkowy. Trio stroikowe zagra między innymi utwory Mozarta, Haydna, Beatlesów. Wstęp po zakupieniu biletów na wystawę.

W skład tria wchodzą: obój – Tomasz Leciejewski  absolwent PSM w Płocku, klarnet –Mariusz Hejnicki absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, fagot - Marzena Sikora absolwentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy

W programie:
1.Divertimento nr.1, nr 2, nr 3 Wolfgang Amadeusz  Mozart- fragmenty
2.Londoner Trio - J. Haydn części: allegro moderato, andante, vivace.
3.Miniatury muzyczne na trio stroikowe:
- "Moon River" - Mancini
- "I will" - The Beatles [więcej]
kultura, 09.09.2012 08:34|czytane: 1295 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wygraj sadzonki i nagrody rzeczowe, głosuj na różę ogrodową na wystawie
Podczas tegorocznej Wystawy Róż i Aranżacji Florystycznych w Kutnowskim Domu Kultury będzie można podziwiać róże ogrodowe pochodzące z plantacji polskich producentów róż. O tytuł „najpiękniejszej” będą walczyć róże w wielu odmianach i kolorach zaprezentowane w dolnej części holu domu kultury.

Każdy z odwiedzających Wystawę będzie mógł oddać swój głos na wybraną różę i wziąć udział w losowaniu nagród rzeczowych i wygrać między innymi sadzonkę róży do swojego ogródka. Dla producenta Najpiękniejszej Róży wybranej przez publiczność, Kutnowski Dom Kultury ufundował również nagrodę.

Głosowanie trwać będzie od godz. 10.00 w sobotę 8 września aż do godz. 17.00 w niedzielę 9 września. Ogłoszenie wyników nastąpi 9 września 2012r. ok. godz. 18.30 na scenie na placu Piłsudskiego.

REGULAMIN KONKURSU PUBLICZNOŚCI NA NAJPIĘKNIEJSZĄ RÓŻĘ OGRODOWĄ Święta Róży Kutno 2012r.
1. Konkurs publiczności na „Najpiękniejszą Różę Ogrodową Święta Róży Kutno 2012r.” ma na celu wyłonienie spośród prezentowanych na wystawie róż ogrodowych jednej odmiany, która najbardziej spodobała się odwiedzającym tegoroczną wystawę róż ogrodowych.
2. Konkurs dotyczy wyłącznie wystawy róż ogrodowych znajdującej się na dolnym hallu Kutnowskiego Domu Kultury w Kutnie. [więcej]
kultura, 09.09.2012 08:33|czytane: 1366 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wygraj suknię ślubną na Święcie Róży. Losowanie dziś o 19.15 na placu Piłsudskiego
Od dziś można wziąć udział w konkursie, w której nagrodą jest suknia ślubna z PRACOWNI SUKIEN ŚLUBNYCH I WIECZOROWYCH MADAME JULITT z siedzibą w Kutnie ul. Królewska 1.

Aby wziąć udział w Konkursie należy TYLKO czytelnie i poprawnie wypełnić kupon konkursowy wpisując w niego Imię i Nazwisko, adres zamieszkania, telefon kontaktowy, planowaną datę ślubu, czytelnie go podpisać i wrzucić go do urny w jednym z miejsc przebiegu konkursu.

Każda z panien młodych, która weźmie udział w konkursie ma szansę na wylosowanie sukni ślubnej zaprojektowanej i uszytej przez PRACOWNIĘ SUKIEN ŚLUBNYCH I WIECZOROWYCH MADAME JULITT do kwoty 2000 zł bez dodatków. Losowane będą również dwa kupony uprawniające do 5 % zniżki na suknie ślubne zamówione w w/w Pracowni.

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
Ach co to był za ślub... Wygraj suknię ślubną na Święcie Róży

Konkurs odbędzie się w PRACOWNII SUKIEN ŚLUBNYCH I WIECZOROWYCH MADAME JULITT KUTNO ul. Królewska 1 I piętro oraz w Kutnowskim Domu Kultury. W pierwszym miejscu kupony konkursowe będzie można wrzucać w dniach:  7-8 września/ piątek sobota/ godz. 10.00 – 18.00 i 9 września /niedziela/ godz. 10.00 – 17.00,a w domu kultury w dniach 8 września / sobota/ godz. 10.00 – 20.00 9 września /niedziela/ godz. 10.00 – 17.00. [więcej]
pismak, 09.09.2012 08:31|czytane: 1833 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Ryk silników i swąd palonej gumy z Green Snakes Kutno
Dziś o godzinie 19:00 na ulicy Narutowicza ryk silników i swąd palonej gumy  przez motocyklową grupę Green Snakes Kutno przyciągnął tłumy mieszkańców Kutna.

Ryk silników i swąd palonej gumy z Green Snakes Kutno, ./upload/articles_pakiety/17271/01_obraz.jpg
Ryk silników i swąd palonej gumy z Green Snakes Kutno, ./upload/articles_pakiety/17271/02_obraz.jpg
Ryk silników i swąd palonej gumy z Green Snakes Kutno, ./upload/articles_pakiety/17271/03_obraz.jpg


Motocykliści nie oszczędzali ani swoich pojazdów, silniki ryczały i huczały, zagłuszając piosenki dochodzące z pobliskiej sceny, ani nawierzchni. Licznie zgromadzona publika była zachwycona i podekscytowana pokazem, reagując żywiołowo i niekiedy kryjąc się przed dymem. [więcej]
redaktor, 08.09.2012 20:37|czytane: 3871 razy|25 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Bielawa i Kutno tryumfują na Kwietniku. 30 lat pracy Kasi Karolak-Rojewskiej
Werdykt jury IV Ogólnpolskiego Festiwalu Piosenki „Kwietnik 2012” przyniósł dziś przede wszystkim zadowolenie wokalistom z Bielawy i Kutna. Cieszyli się wszyscy razem choć wcześniej ze sobą rywalizowali. Zbigniew Wdowiak i Jacek Boczkaja, wiceprezydenci Kutna, Magdalena Ptaszyńska jurorka oraz Królowa Róż Anika Koralewska wręczyli dziś Złote, Srebrne i Brązowe Róże utalentowanym młodym artystom, którzy przyjechali do Kutna nie tylko po nagrody, ale aby dobrze się bawić.

Bielawa i Kutno tryumfują na Kwietniku. 30 lat pracy Kasi Karolak-Rojewskiej , ./upload/articles_pakiety/17272/01_obraz.jpg
Bielawa i Kutno tryumfują na Kwietniku. 30 lat pracy Kasi Karolak-Rojewskiej , ./upload/articles_pakiety/17272/67_obraz.jpg
Bielawa i Kutno tryumfują na Kwietniku. 30 lat pracy Kasi Karolak-Rojewskiej , ./upload/articles_pakiety/17272/90_obraz.jpg


Przez cztery godziny słuchaliśmy na placu Piłsudskiego 58 prezentacji w jezyku polski i angielskim, w tym kilku w języku rosyjskim. Na zaproszenie Starostwa Powiatowego w Kutnie na festiwal do Kutna przyjechała grupa mocnych pięknych głosów z Rosji. Na zakończenie Kwietnikowej gali młodzież śpiewająca w sekcjach Młodzieżewgo Domu Kultury, w którym pracuje Kasia Karolak-Rojewska, podziękowała jej za kształcenie ich głosu i pogratulowała 30-lat pracy w zawodzie. Stosowny adres oraz nagrodę z tej zacnej okazji wręczyli również wiceprezydenci Kutna. W przerwach między kategoriami występowały grupy taneczne z Kutna. Jedna z nich BEAT KILLERS rozgrzała publiczność Miasta Róż.

Nagrody dziś otrzymali:
Kategoria A – soliści do 9 lat
wyróżnienie – Anna Kowalewska Kutno
III miejsce, Brązowa Róża oraz nagroda finansowa w wysokości 200 zł
Alicja Jaciubek Kutno
II miejsce Srebrna Róża oraz nagroda finansowa w wysokości 300 zł
Agata Brandenburger Piła
I miejsce Złota Róża oraz nagroda finansowa w wysokości 500 zł
Mateusz Subocz Bielawa

Kategoria B – soliści do 10-12 lat
wyróżnienia – Zuzanna Bomze Warszawa, Agata Daniel Kutno, Tatiana Nikitina Rosja, Natalia Skwarek Bielawa
III miejsce, Brązowa Róża oraz nagroda finansowa w wysokości 200 zł
Julia Woźniak Kutno
II miejsce Srebrna Róża oraz nagroda finansowa w wysokości 300 zł
Kacper Siekirka Bielawa
I miejsce Złota Róża oraz nagroda finansowa w wysokości 500 zł
Zuzanna Stolarek Słubice [więcej]
wandea, 08.09.2012 20:15|czytane: 2604 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Laureaci konkursu Ach co to był za ślub i Królowa Róż na wystawie
Patrycja Bińczak z mężem nagrodzeni w powiatowym konkursie na najciekawszą fotografię z motywem ślubnym „Ach, co to był za ślub…” organizowanym przez Kutnowski Dom Kultury odwiedzili dziś 38 Wystawę Róż i Aranżacji Florystycznych. Zadowoleni z nagrody odbiorą ją w niedzielę 9 września o godz. 18.30 na scenie na placu Piłsudskiego.

Laureaci konkursu Ach co to był za ślub i Królowa Róż na wystawie, ./upload/articles_pakiety/17269/01_obraz.jpg
Laureaci konkursu Ach co to był za ślub i Królowa Róż na wystawie, ./upload/articles_pakiety/17269/10_obraz.jpg
Laureaci konkursu Ach co to był za ślub i Królowa Róż na wystawie, ./upload/articles_pakiety/17269/08_obraz.jpg


Przypominamy jury postanowiło nagrodzić również Magdalenę Kołowacik (praca literacka) oraz Monikę Mierzwińską i Magdalenę Ziółkowską (zdjęcia). Wyróżnione zdjęcia i tekst zaprezentowane są na tegorocznej florystycznej wystawie.

Natomiast Królowa Róż złożyła historyczny wpis w księdze pamiątkowej Kutnowskiego Domu Kultury oraz przysiadła na ławeczce pod drzewem na aranżacji kryształowych godów, a potem Mistrz Florystki z Łotwy Druvis Ciritis zaprosił ją na swoją buduarową aranżację florystyczną. [więcej]
kultura, 08.09.2012 16:10|czytane: 2741 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Zmiany w programie Święta Róży. Feel zamiast Chylińskiej
Dziś na Letniej Scenie ESKI zamiast Agnieszki Chylińskiej zaśpiewa zespół FEEL. Koncert gwiazdy rocka i pop został odwołany z powodu choroby artystki.I tak wystąpią w Kutnie o godz. 18.00 Hamak Band, 18.40 Wet Fingers, 20.00 Loka, 21.30 Mrozu i 23.00 FEEL. [więcej]
wandea, 08.09.2012 15:59|czytane: 1753 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Królowa Róż na herbacie różanej w pałacu
Królowa Róż dziś o godz. 12.00 w Pałacu Saskim gościła dziś na herbacie różanej u Króla Augusta III z udziałem Królowej Marii Józefy (incognito).

Królowa Róż na herbacie różanej w pałacu, ./upload/articles_pakiety/17265/01_obraz.jpg
Królowa Róż na herbacie różanej w pałacu, ./upload/articles_pakiety/17265/04_obraz.jpg
Królowa Róż na herbacie różanej w pałacu, ./upload/articles_pakiety/17265/03_obraz.jpg


Po sesji zdjeciowej wyruszyła do Kutnowskiego Domu Kultury odwiedzić 38. Wystawę Róż i Aranżacji Florystycznych pt. Ach co to był za ślub. [więcej]
kultura, 08.09.2012 12:26|czytane: 2693 razy|13 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Po sadzonki na plac Piłsudskiego i przed dom kultury
Przed Kutnowskim Domem Kultury oraz na placu Piłsudskiego można podczas Święta Róży zrobić udane zakupy roślinne.

Po sadzonki na plac Piłsudskiego i przed dom kultury, ./upload/articles_pakiety/17267/01_obraz.jpg
Po sadzonki na plac Piłsudskiego i przed dom kultury, ./upload/articles_pakiety/17267/07_obraz.jpg
Po sadzonki na plac Piłsudskiego i przed dom kultury, ./upload/articles_pakiety/17267/13_obraz.jpg


Są sadzonki róż, kwiatów i roślin ozdobnych, drzewka i krzewy iglaste.  Oczywiście nie brakuje ciętych kwiatów, czy suchych bukietów i dodatków. Jedynie zróżnicowane i czasem wygórowane są ceny roślinnych towarów, więc warto odwiedzić wszystkie stoiska ogrodnicze na placu i przed domem kultury. [więcej]
pismak, 08.09.2012 13:53|czytane: 1921 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Akcja Motoserce z Klubem Boruta MC
Dziś na ulicach Kutna nie lada gratka dla fanów pojazdów motorowych. Na ulicy Wyszyńskiego od strony kościoła Św. Wawrzyńca można obejrzeć  wystawę motocykli połączoną z akcją krwiodawstwa "Motoserce".Wśród atrakcji akcji znalazły się też walki grupy rekonstrukcji historycznej. Na szczęście krew się nie polała.

Akcja Motoserce z  Klubem Boruta MC, ./upload/articles_pakiety/17262/01_obraz.jpg
Akcja Motoserce z  Klubem Boruta MC, ./upload/articles_pakiety/17262/06_obraz.jpg
Akcja Motoserce z  Klubem Boruta MC, ./upload/articles_pakiety/17262/11_obraz.jpg


Ekspozycję  przygotował  Klub Boruta MC. Motocykliści zachęcają do oddawania krwi w autobusie Ratownictwa Medycznego do godziny 18:00. Zebrana krew będzie przeznaczona dla potrzebującyh w szczególności dla dzieci. O godzinie 18:30 odbędzie się wręczenie nagród osobom oddającym krew. Zapraszamy! [więcej]
redaktor, 08.09.2012 11:49|czytane: 2319 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Obrazy. Natura. Obrazy Aleksandry Gieragi na pałacowym dziedzińcu
Wystawa Obrazy. Natura. Obrazy Aleksandry Gieragi  w Pałacu Saskim jest kontynuacją zamkniętej właśnie tam wystawy Obrazy. Przedmioty. Obrazy.

Obrazy. Natura. Obrazy Aleksandry Gieragi na pałacowym dziedzińcu, ./upload/articles_pakiety/17266/02_obraz.jpg
Obrazy. Natura. Obrazy Aleksandry Gieragi na pałacowym dziedzińcu, ./upload/articles_pakiety/17266/03_obraz.jpg
Obrazy. Natura. Obrazy Aleksandry Gieragi na pałacowym dziedzińcu, ./upload/articles_pakiety/17266/05_obraz.jpg


W odróżnieniu od poprzedniej ekspozycji, podejmującej twórczą konfrontację z wnętrzami i podziemiami pałacu, jest próbą podjęcia dialogu z otaczającą pałac przestrzenią i dziedzińcem. Wystawa będzie czynna dziś i jutro w godz. od 11. 00 do 20. 00. Wstęp wolny.

Aleksandra Gieraga studia:1988-1992  PWSSP w Łodzi / obecnie ASP im. Wł. Strzemińskiego. Dyplom pod kierunkiem prof. Romany Hałat na Wydziale Edukacji Wizualnej w 1993r. W 1994r. objecie asystentury w Pracowni Malarstwa i Rysunku  prof. Romany Hałat 1999r. uzyskanie kwalifikacji I stopnia  w  ASP im.Wł. Strzemińskiego  w Łodzi ( recenzenci: prof. Jan  Berdyszak , prof. Ryszard Hunger;  promotor: ad.II st. Zbigniew Purczyński) W 2006 uzyskanie stopnia doktora habilitowanego w zakresie sztuk plastycznych, ASP im. Wł.Strzemińskiego w Łodzi ( recenzenci: prof.Witosław Czerwonka, prof.Grzegorz Pabel, prof. Andrzej Smoczyński) [więcej]
kultura, 08.09.2012 13:26|czytane: 1251 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Teatr uliczny. Zmierz swoją siłę i załóż balonowy wieniec na głowę
Dziś do godz. 16.00 i jutro w godz. 12.00-17.00 na ulicy Królewskiej i na placu Marszałka J. Piłsudskiego spotkamy artystów teatru ulicznego.

Teatr uliczny. Zmierz swoją siłę i załóż balonowy wieniec na głowę, ./upload/articles_pakiety/17264/01_obraz.jpg
Teatr uliczny. Zmierz swoją siłę i załóż balonowy wieniec na głowę, ./upload/articles_pakiety/17264/05_obraz.jpg
Teatr uliczny. Zmierz swoją siłę i załóż balonowy wieniec na głowę, ./upload/articles_pakiety/17264/23_obraz.jpg


Wśród wykonawców są aktorzy i mimowie. Dzieci szczególnie upodobały sobie przeróżne gry i zabawy dostępne na placu Piłsudskiego. Popularnością cieszyła się gra piłkarska, konkurs siły i rzucanie piłeczką z przeszkodami. Szczęśliwi zwycięzcy otrzymywali w nagrodę balonowe wieńce na głowę. w grach i zabawach brały udział całe rodziny. Co odważniejsze dzieci spoglądały Śmierci prosto w twarz.

Na ulicy Królewskiej można posłuchać też etnicznej muzyki rodem z Peru. [więcej]
redaktor, 08.09.2012 12:15|czytane: 1832 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Green Snakes Kutno dla dzieci
Dziś do godz. 20.00 na placu Piłsudskiego można podziwiać wystawę motocykli zorganizowaną przez klub Green Snakes Kutno.

Green Snakes Kutno dla dzieci, ./upload/articles_pakiety/17263/01_obraz.jpg
Green Snakes Kutno dla dzieci, ./upload/articles_pakiety/17263/09_obraz.jpg
Green Snakes Kutno dla dzieci, ./upload/articles_pakiety/17263/03_obraz.jpg


Zachęcamy dzieci do udziału w konkursie rysunkowym, który potrwa do 17.00.  Do wygrania cenne motocyklowe nagrody!- mówią organizatorzy.

Wśród eksponatów zobaczymy także maszyny z wózkiem bocznym, motocykle Yamaha i Honda. [więcej]
redaktor, 08.09.2012 12:07|czytane: 1943 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sfotografuj się na tle różanego loga miasta
Na placu Piłsudskiego niedaleko sceny można sfotografować się na tle Florystycznego Show Miasta Róż.

Sfotografuj się na tle różanego loga miasta, ./upload/articles_pakiety/17261/01_obraz.jpg
Sfotografuj się na tle różanego loga miasta, ./upload/articles_pakiety/17261/03_obraz.jpg


Agnieszka Dąbrowska-Walczak, koordynator wystawy w Kutnowskim Domu Kultury wraz z florystami wykonała wielkoformatowe logo Kutna z samych róż.  Zapraszamy mieszkańców Kutna do zrobienia sobie pamiątkowego zdjecia nim ...logo zwiędnie. [więcej]
kultura, 08.09.2012 11:38|czytane: 1715 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Królowa Róż i Królewna Różyczka przejęły władzę. Bawmy się na 38. Święcie Róży
Królowa Róż i Królewna Różyczka przejechały dziś na motorach grupy motocyklowej Green Snakes Kutno w Korowodzie Róż ulicą Królewską aż do Placu Marsz. J. Piłsudskiego. Powitał je tam prezydent Zbigniew Burzyński, które wręczył im symbol Miasta Róż.

Królowa Róż i Królewna Różyczka przejęły władzę. Bawmy się na 38. Święcie Róży, ./upload/articles_pakiety/17260/01_obraz.jpg
Królowa Róż i Królewna Różyczka przejęły władzę. Bawmy się na 38. Święcie Róży, ./upload/articles_pakiety/17260/02_obraz.jpg
Królowa Róż i Królewna Różyczka przejęły władzę. Bawmy się na 38. Święcie Róży, ./upload/articles_pakiety/17260/65_obraz.jpg


W barwnym i dzięki motocyklistom oraz orkiestrze głośnym korowdzie, jak co roku wzięły udział dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli. Towarzyszyły im Różyczki, które rozdawały widokówki z nowym logiem miasta. [więcej]
kultura, 08.09.2012 11:10|czytane: 2420 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: Motoserce dla dzieci podczas Święta Róży
Podczas Święta Róży 2012 dwa kluby motocyklowe: Boruta MC i Green Snakes Kutno przygotowały atrakcje dla dzieci i akcje charytatywne. W sobotę 8 września na ulicy Wyszyńskiego w Kutnie od godz. 10.00 zapraszamy na akcję klubu Boruta MC - MOTOSERCE . Natomiast na plac Piłsudskiego zapraszamy na konkursy i zabawę z Green Snakes.

Pod patronatem eKutno.pl: Motoserce

10.00-16.00 – pokaz ratownictwa medycznego, wystawa motocykli, pokaz stuntu i freestylu motocyklowego z klubem Boruta MC, ulica Wyszyńskiego
10.00-13.00 – akcja MOTOSERCE, oddawanie krwi dla dzieci z klubem Boruta MC, dla krwiodawców losowanie nagrody, ulica Wyszyńskiego
10.00-20.00 – wystawa motocykli, akcja charytatywna, zdjęcia dla dzieci z klubem Green Snakes Kutno, plac Piłsudskiego [więcej]
redaktor, 08.09.2012 08:12|czytane: 1412 razy|komentuj|czytaj cały
W kwiatach do ślubu. Pokaz florystyczny na parkingu KDK
Dziś o godzinie 13.00 na parkingu przed Kutnowskim Domem Kultury  będzie można zobaczyć niezwykły pokaz florystyczny, czyli kilkanaście mistrzowskich propozycji ślubnej dekoracji auta, porozmawiać z florystami, poszukać inspiracji i zrobić zdjęcia. Zapraszamy  Pary Młode przygotowujące się do ślubu.

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć


[więcej]
kultura, 08.09.2012 08:11|czytane: 1446 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Konkurs Czerwonej Torebki: Wygraj tablet od dziś
Początek września to trudny okres dla każdego dziecka. Uczniowie wciąż jeszcze żyją wspomnieniami wakacyjnych przygód i niechętnie myślą o szkolnej wyprawce. Aby umilić rozpoczęcie nowego roku szkolnego, od soboty (8 września), pasaż handlowy Czerwona Torebka zaprasza do wzięcia udziału w rysunkowym konkursie z nagrodami. Do wygrania tablet multimedialny.

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy stworzyć rysunek, którego tematem jest „Czerwona Torebka” i zostawić go w dowolnym sklepie pasażu przy ul. Oporowskiej. Warto wykazać się kreatywnością, ponieważ autorzy najlepszych prac będą mieli szansę wygrać nowoczesny tablet multimedialny. Ponadto, na wszystkich uczestników czekają pamiątkowe zestawy kredek. Prace, wraz z danymi użytkownika (imię, nazwisko, wiek i numer telefonu), będzie można składać w terminie od 8 do 22 września. Zwycięzca zostanie wyłoniony w ciągu siedmiu dni od zakończenia konkursu. [więcej]
pismak, 08.09.2012 08:10|czytane: 1467 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Przypominamy! Zmiany w organizacji ruchu
Zamknięcia dróg gminnych dla ruchu kołowego:

ul. Witosa – zamknięcie dla ruchu od dnia 6 września 2012 r. od godziny 6.00, do dnia 14 września 2012 r. do godziny 10.00.

plac Wolności wraz z ulicami przyległymi do pierzei – zamknięcie dla ruchu od dnia 4 września 2012 r. od godziny 6.00 do dnia 13 września 2012 r. do godziny 10.00.

plac marszałka Józefa Piłsudskiego – zamknięcie dla ruchu od dnia 6 września 2012 r. od godziny 6.00 do dnia 11 września 2012 r. do godziny 6.00.

ul. Królewska – zamknięcie dla ruchu od dnia 6 września 2012 r. od godziny 6.00 do dnia 11 września 2012 r. do godziny 6.00. [więcej]
redaktor, 08.09.2012 08:09|czytane: 1285 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Symultana szachowa z arcymistrzem Mirosławem Grabarczykiem
Uczniowski Klub Szachowy serdecznie zaprasza dziś o godz. 10.00 wszystkich miłośników szachów na symultanę szachową z arcymistrzem Mirosławem Grabarczykiem. Odbędzie się ona na scenie w Parku im. Romualda Traugutta. [więcej]
pismak, 08.09.2012 08:08|czytane: 1262 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
WET FINGERS zaprasza na swój koncert w Kutnie. Spotkaj się z nimi za kulisami
Wet Fingers na Letniej Scenie Eski już w sobotę od godz. 18.00 w Kutnie. Zapraszamy.

Dla pierwszych 10 osób, które będą na koncercie i potwierdzą swój udział pisząc na adres marcin@001-records.com mamy 10 smyczy Wet Fingers z limitowanej serii, które po koncercie wręczą osobiście Adamus i Mafia Mike :) kto pierwszy?? :)) - piszą do eKutno.pl DJe.

WET FINGERS zaprasza na swój koncert w Kutnie. Spotkaj się z nimi za kulisami

Wet Fingers powstał w 2005 roku i tworzony przez DJ Adamusa i Mafia Mike'a. Zadebiutowali w 2006 roku singlem pt. Nu Limit. Jest on remiksem utworu zespołu Kombi pt. Bez ograniczeń, z którego motyw wykorzystano w czołówce programu dla dzieci i młodzieży 5-10-15. Następnie duet wydał remiks utworu pt. Hi-Fi Superstar zespołu Banda i Wanda. [więcej]
wandea, 08.09.2012 00:28|czytane: 1459 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dwie Królowe Jednej Nocy, Team of Teens oraz Michał, który się trzyma. Koncert galowy Kwietnika w sobotę
Od czwartku w Centrum Teatru, Muzyki i Tańca rozpoczęły się przesłuchania i próby zakwalifikowanych wokalistów i zespołów z całej Polski do IV Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Kwietnik 2012. Dziś odbyły się przesłuchania konkursowe, a w sobotę od godz. 14.00 usłyszymy 62 wykonawców, którzy na kilka godzin zabiorą kutnowską publiczność w świat wyjątkowych dźwięków.

Dziś w centrum mieliśmy przedsmak koncertu galowego, pomimo że były to próby, zespoły i wokaliści dawali z siebie wszystko. Niewątpliwie smak był to słodki i dla muzycznych łasuchów sobotni koncert niewątpliwie będzie niezłym torcikiem. Udało nam się podsłuchać kilku wykonawców, którzy przygotowali jedną piosenką kwiatową, a drugą wybraną z repertuaru, jak mniemamy, ulubionych wokalistów.

Dwie Królowe Jednej Nocy, Team of Teens oraz Michał, który się trzyma. Koncert galowy  Kwietnika w sobotę, ./upload/articles_pakiety/17233/01_obraz.jpg
Dwie Królowe Jednej Nocy, Team of Teens oraz Michał, który się trzyma. Koncert galowy  Kwietnika w sobotę, ./upload/articles_pakiety/17233/10_obraz.jpg
Dwie Królowe Jednej Nocy, Team of Teens oraz Michał, który się trzyma. Koncert galowy  Kwietnika w sobotę, ./upload/articles_pakiety/17233/17_obraz.jpg


I tak: Michał Bojczuk z Kielc (kategoria 13-15)  energetycznie śpiewał Michał trzymaj się, i widać że tekst z przesłaniem trafił do serc reszty uczestników, bo dziewczyny ze Starachowic Team of Teens (kategoria 16-19) pewnie poruszały się na scenie i cóż tu dużo mówić, porywały do tańca.

Z kolei Anna Frączek i Anna Grochowska z Warszawy czyli dwie zakochane w jazzie, rocku i swingu gimnazjalistki śpiewające przy ARTYSTYCZNYM DOMU ANIMACJI we Włochach przygotowały do konkursu dwie bardzo różne piosenki. Pierwsza niewątpliwie właśnie w klimacie ich idoli muzycznych, a druga to znana nam świetnie stara dobra piosenka Kwiat jednej nocy Alibabek.

W Kwietniku uczestniczymy pierwszy raz. Śpiewamy od dziecka, jesteśmy przyjaciółkami z jednej klasy i do tego sąsiadkami, zatem znamy się dobrze i uzupełniamy, również muzycznie - mówią Anie z Warszawy. - Słuchamy Adele, Diany Krall, Gerarda Way, Jareda Leto, Beyoncé i wielu wielu innych. Mamy nadzieję, że śpiewając  w sobotę sprawimy państwu przyjemność. Zapraszamy na plac Piłsudskiego w Kutnie.

Zakwita raz, tylko raz, biały kwiat.
Przez jedną noc pachnie tak, ach!
Przez taką noc Królowa Jednej Nocy ogląda świat.
A światło dnia zdmuchuje kwiatu płomień na wiele lat -
Śpiewały dziś dwie Anie z Warszawy. I my zapraszamy czytelników eKutno.pl w każdym wieku na sobotni koncert, aby posłuchali pięknych polskich piosenek z dobrym tekstem i wpadającą w ucho melodią,a także poznali współczesne dźwięki, które grają w sercach młodych wokalistów z całej Polski.  Od godz. 14.30 do 19.00 8 września królować będzie na scenie piosenka kwiatowa. [więcej]
wandea, 07.09.2012 23:29|czytane: 1456 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Marcin Daniec ze swadą o polskiej piłce nożnej, kutnowskim dworcu i autostradach
Dzisiaj o godzinie 21:00 na scenie na placu Piłsudskiego wystąpił znany satyryk Marcin Daniec.
Występ rozpoczął wręcz tradycyjnie od wazeliny, gdyż jak sam powiedział "Dla mnie dzień bez wazeliny to dzień stracony".  Artysta chwalił organizację Święta Róży i był zaszczycony zaproszeniem.

Marcin Daniec ze swadą o polskiej piłce nożnej, kutnowskim dworcu i autostradach, ./upload/articles_pakiety/17256/01_obraz.jpg
Marcin Daniec ze swadą o polskiej piłce nożnej, kutnowskim dworcu i autostradach, ./upload/articles_pakiety/17256/02_obraz.jpg
Marcin Daniec ze swadą o polskiej piłce nożnej, kutnowskim dworcu i autostradach, ./upload/articles_pakiety/17256/03_obraz.jpg


Opowiedział też anegdotkę z podróży razem z dwojgiem młodych ludzi Pawłem Ekertem i Anna Piechurską, zwycięzcami Szansy na Sukces. Dotyczyła ona trudności z dostaniem się z Krakowa do Kutna różnymi środkami transportu.

Tematami przewodnimi kabaretu były piłka nożna (niemały miał na to wpływ rozgrywany  dziś meczu reprezentacji Polski z Czarnogórą) i obyczajowość. Satyryk żartował z Euro 2012, stadionów i autostrad. Przy okazji wyraził zdumienie wyglądem kutnowskiego dworca PKP, że jest tak ładnie wyremontowany, co więcej że jest w ogóle wyremontowany i podkreślił, że w Kutnie mamy jednak szczęście. [więcej]
redaktor, 07.09.2012 23:09|czytane: 2384 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Orkiestra OSP z Koła zagrała w strugach deszczu
Dziś w Kutnie zagrała orkiestra z długoletnią tradycją. Ochotnicza Straż Ogniowa w Kole została zarejestrowana w 1872 roku z inicjatywy inżyniera powiatowego i pierwszego naczelnika straży Zygmunta Młodkowskiego. W 30 rocznicę powstania Ochotniczej Straży to jest w 1902 roku powstała pierwsza orkiestra dęta przy OSP.

Orkiestra OSP z Koła zagrała w strugach deszczu, ./upload/articles_pakiety/17254/01_obraz.jpg
Orkiestra OSP z Koła zagrała w strugach deszczu, ./upload/articles_pakiety/17254/05_obraz.jpg
Orkiestra OSP z Koła zagrała w strugach deszczu, ./upload/articles_pakiety/17254/08_obraz.jpg


Jej historia jest bardzo bogdata. Teraz od wielu lat uświetnia ona w Kole uroczystości państwowe, religijne, patriotyczne i okolicznościowe. Ponadto koncertuje dla mieszkańców innych miast. Dziś dla kutnowian paradowała ulicą Królewską grając energetycznie w strugach deszczu. 

Staraniem nowego dyrygenta Marka Stelmasika i Zarządu Orkiestry zorganizowano grupę tambormajorek i werblistek. W naborze nowych muzyków pomaga Państwowa Szkoła Muzyczna w Kole. Bogaty repertuar, wysoki poziom przygotowania muzycznego i aktywność w częstym koncertowaniu, to główne atuty kolskiej orkiestry dętej w Kole. Corocznie orkiestra koncertuje 40-50 razy. Czujemy się wybrani i dziękujemy za dzisiejszy występ na placu Piłsudskiego. [więcej]
kultura, 08.09.2012 00:23|czytane: 1843 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Profilaktyka ratuje życie. Bezpłatna mammografia we wrześniu


[więcej]
pismak, 07.09.2012 22:42|czytane: 1694 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Święto Róży otwarte. Rubinowa rocznica domu kultury i florystyczne aranżacje małżeńskich godów
Rocznice papierowa, kryształowa, srebrna, owocowa, lniana i inne były inspiracją dla pomysłodawczyni wystawy Agnieszki Dąbrowskiej-Walczak z Kutnowskiego Domu Kultury i dla florystów z całej Polski, którzy wykonali kwiatowe, przeważnie różanekompozycje i instalacje na tegoroczną 38. Wystawę Róż i Aranżacji Florystycznych pt. Ach co to był za ślub. 40-lecie KDK czyli rubinowa dostojna rocznica również miało swój kwiatowy portret.

Święto Róży otwarte. Rubinowa rocznica domu kultury i florystyczne aranżacje małżeńskich godów, ./upload/articles_pakiety/17255/01_obraz.jpg
Święto Róży otwarte. Rubinowa rocznica domu kultury i florystyczne aranżacje małżeńskich godów, ./upload/articles_pakiety/17255/56_obraz.jpg
Święto Róży otwarte. Rubinowa rocznica domu kultury i florystyczne aranżacje małżeńskich godów, ./upload/articles_pakiety/17255/88_obraz.jpg


Nie zabrakło pięknych modelek, które nosiły kwiatowe suknie oraz tradycyjnych sukien ślubnych. Na dolnym holu z kolei w kompozycjach tradycyjnych zebrane zostały róże ogrodowe pochodzące z plantacji polskich producentów róż. Róże te walczą o tytuł „Najpiękniejszej”.  Każdy z odwiedzających Wystawę będzie mógł oddać swój głos na wybraną różę i wziąć udział w losowaniu nagród rzeczowych. Wygrać można sadzonkę róży do swojego ogródka.

Dla producenta Najpiękniejszej Róży wybranej przez publiczność Kutnowski Dom Kultury ufundował również nagrodę. Głosowanie trwać będzie od jutra od godz. 10.00 aż do godz. 17.00 w niedzielę 9 września. Ogłoszenie wyników nastąpi 9 września o godz. 18.30 na scenie na placu Piłsudskiego. Zachęcamy do odwiedzenia wystawy, my na zdjęciach pokazujemy przygotowania do niej, abyście Państwo sami na własne oczy zobaczyli efekt pracy około 20 mistrzów florystyki. [więcej]
kultura, 07.09.2012 22:29|czytane: 1861 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Przeboje z tamtych lat: Szafa gra dla wszystkich
Paweł Kukiz, ABBA, Jerzy Połomski, Urszula, Sabrina,  Bee Gees, Kylie Minogue, Wojciech Gąssowski, Ivan i Delfin, Madonna, Gloria Gaynor, Helena Vondrackowa, Modern Talking - gwiazdy światowych scen w Kutnie, to dopiero koncert!  Do tego muzyczne motywy z filmów Dirty Dancing, Grease i oczywiście Jesteś szalona!

Przeboje z tamtych lat: Szafa gra dla wszystkich, ./upload/articles_pakiety/17253/05_obraz.jpg
Przeboje z tamtych lat: Szafa gra dla wszystkich, ./upload/articles_pakiety/17253/09_obraz.jpg
Przeboje z tamtych lat: Szafa gra dla wszystkich, ./upload/articles_pakiety/17253/33_obraz.jpg


Grupa wokalno - rozrywkowa SZAFA GRA w tylu wcieleniach rozbawiła i rozgrzała kutnowską publiczność zgromadzoną na placu Piłsudskiego. Oj działo się. [więcej]
kultura, 07.09.2012 20:22|czytane: 1815 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Zapraszamy na targ kutnowski. W sobotę zobacz rękodzielników w akcji
Jutro od godziny 10:00 w namiotach przed Muzeum Regionalnym w Kutnie będzie można obejrzeć wystawę rzeźb "Targ Kutnowski". Muzeum włączyło się tym samym w organizację atrakcji dla mieszkańców Kutna podczas Święta Róży 2012.

Zapraszamy na targ kutnowski. W sobotę zobacz rękodzielników w akcji, ./upload/articles_pakiety/17252/01_obraz.jpg
Zapraszamy na targ kutnowski. W sobotę zobacz rękodzielników w akcji, ./upload/articles_pakiety/17252/02_obraz.jpg
Zapraszamy na targ kutnowski. W sobotę zobacz rękodzielników w akcji, ./upload/articles_pakiety/17252/04_obraz.jpg


Autorami wystawy są nieprofesjonalni twórcy ludowi z regionu kutnowskiego: Andrzej Cichoń, Feliks Chrzanowski, Antoni Kamiński, Józef Marciniak, Artur Marciniak, Małgorzata Skibińska, Józef Stańczyk, Zbigniew Suchiński, Sławomir Suchodolski, Andrzej Wojtczak, Magdalena Wojtczak i Jerzy Żandarowski. Przedstawione rzeźby ukazują nam szczegóły targu kutnowskiego. Wśród rzeźb są między innymi "Baba z beczką kapusty", "Chłop z jabłkami", "Żydzi".

Ponadto w muzeum prezentowane są stare zawody z warsztatem stolarskim i szewskim pochodzące sprzed 1939 roku. Eksponaty pozostają w zbiorach własnych Muzeum Regionalnego w Kutnie. Warto zejść też do piwnicy instytucji, gdyż tam zobaczymy wystawę "Rzeźba po kutnowsku" o tematyce sakralnej i związanej z życiem na wsi.

Zapraszamy także do uczestnictwa w pokazach plecenia koszy z wikliny jakie odbędą się jutro pod namiotem na tyłach Muzeum Regionalnego. [więcej]
redaktor, 07.09.2012 16:09|czytane: 1436 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ocalona od zapomnienia historia pierwszej w Kutnie Żeńskiej Drużyny Skautowskiej Jadwigi Pałysińskiej
Już dziś w Pałacu Saskim od godz. 17.00 możecie Państwo poznać niezwykłą historię pierwszej w Kutnie Żeńskiej Drużyny Skautowskiej Jadwigi Pałysińskiej na wystawie zdjęć panien z pensji Jelskiej na rogu Barlickiego i placu Wolności w Kutnie w latach 1915-18, które były członkiniami wyjątkowej i nowatorskiej jak na tamte czasy grupy.

Otóż wokół pensji skupiły się wykształcone, młode córki mieszczan bez względu na wyznanie czy narodowość, dołączyła do nich pracująca wówczas w Starostwie kutnowskim-niemieckim Jadwiga Pałysińska, która uchodziła za szpiega Polskiej Organizacji Wojskowej. Młoda, energiczna, odważna kobieta, skupiając wokół siebie kutnowskie mieszczki doprowadziła do uformowania się grupy, która w para-wojskowym szyku pokazywała się na ulicach naszego miasta, a to w mundurach letnich, a to zimowych i brała udział w akcjach społecznych. Jednym słowem kutnowskie harcerki były intrygujące.

Ocalona od zapomnienia historia pierwszej w Kutnie Żeńskiej Drużyny Skautowskiej Jadwigi Pałysińskiej

Skąd taka wystawa w Pałacu Saskim? Otóż, siostra ojca Andrzeja Mariusza Wieczorkowskiego, prezesa Fundacji Odbudowy Pałacu Saskiego wynajmowała pokój pannie Pałysińskiej i zaprzyjaźniła się z nią mocno. Następnie wykonywane wówczas zdjęcia do tzw. albumów wizytowych rodziny Wieczorkowskich były jak to wówczas w tradycji pozostawało, pieczołowicie przechowywane w domach, bo świadczyły o pozycji rodziny.

Zdjęcia przetrwały obie wojny. II wojnę światową dzięki można powiedzieć, "dobremu" Niemcowi, który przy wysiedlaniu nas z domu zamiast je spalić wyrzucał przez okno, a potem zbierała je stróżka i oddawał matce - opowiada Andrzej Mariusz Wieczorkowski. - To piękne świadectwo klującego się dobrze wykształconego, kulturalnego z zasadmi savoire-vivre mieszczaństwa, dbającego o polskie tradycje, ale też przejmującego luz zachodniej elity. Szkoda, że zostało ono wyrugowane z naszego społeczeństwa przez Niemców, a potem komunistów.

Historia Jadwigi Pałysińskiej jest bardzo ciekawa. Kobieta wyjechała do ojca do cukrowni w Modelu w gminie Pacyna w czasie I wojny światowej, a potem do Warszawy i ślad po niej zaginął. [więcej]
wandea, 07.09.2012 16:03|czytane: 1292 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Jarmark Różany dla każdego
Na Jarmarku Różanym w tym roku kupić można w zasadzie wszystko. Są stoiska z produktami regionalnymi z całej Polski, smakowite mięsa, kiełbasy, chleby i wypieki cukiernicze prosto zza wschodniej granicy, mega żele, podpiwek, browary, wódki Kurwica. 

Jarmark Różany dla każdego, ./upload/articles_pakiety/17249/45_obraz.jpg
Jarmark Różany dla każdego, ./upload/articles_pakiety/17249/34_obraz.jpg
Jarmark Różany dla każdego, ./upload/articles_pakiety/17249/03_obraz.jpg


Na przykład straznikom miejskim  przypadły do gustu Mazurskie miody i pęta pachnącej z daleka kiełbasy. No cóż, męskie jadło. Z kolei panie oblegały stoiska ze srebrną biżuterią, obuwiem i odzieżą. Oczywiście najmłodsi mieszkańcy Kutna mogą nacieszyć oko i nadwyrężyć rodzicielskie portfele na stoiskach z zabawkami i gadżetami dla najmłodszych.

Pomimo chłodnej aury na ulicy Królewskiej od Kościoła św. Wawrzyńca do Placu Marsz. J. Piłsudskiego przybywa systematycznie kutnian. Największym zainteresowaniem Jarmark Różany będzie się cieszył na pewno po godzinie 17.00 kiedy większość z nas rozpocznie weekendowy odpoczynek po tygodniu pracy. Zapraszamy.

Jarmark Różany przygotował dla nas jeden z organizatorów 38 Święta Róży Agencja Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A. [więcej]
redaktor, 07.09.2012 14:47|czytane: 2838 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
87 litrów alkoholu znalezione podczas rutynowej kontroli samochodu, a kolejne 300 na posesji
6 września około godziny 22.00 policjanci kutnowskiej drogówki podczas patrolu miasta w rejonie ulicy Jagiellońskiej w Kutnie zatrzymali do kontroli drogowej osobowego renaulta, którym kierował 44-letni mieszkaniec Kutna.

87 litrów alkoholu znalezione podczas rutynowej kontroli samochodu, a kolejne 300 na posesji

W zatrzymanym pojeździe mundurowi ujawnili 87 litrów alkoholu nielegalnego pochodzenia. Następnie policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą przeszukali miejsca zamieszkania mężczyzny - mówi st.asp.Paweł Witczak, oficer prasowy KPP Kutno. -  Na terenie posesji u mieszkańca Kutna znaleziono kolejne 300 litrów alkoholu. Łącznie stróże prawa zabezpieczyli 387 litrów nielegalnego trunku.

44-latek za przestępstwo skarbowe odpowie przed sądem. Grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności. [więcej]
pismak, 07.09.2012 14:40|czytane: 1488 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Zbigniew Ziobro, Jacek Kurski i Ludwik Dorn w Kutnie. Konferencja Solidarnej Polski oraz spotkanie z mieszkańcami
14 i 15 września w Kutnie odbędzie się Konferencja Pełnomocników Solidarnej Polski i Klubu Młodych Solidarnej Polski z Województwa Łódzkiego oraz konferencja prasowa z liderami tej partii.

14 września, z inicjatywy Posła na Sejm RP Tadeusza Woźniaka, w godzinach popołudniowych przybędą do Kutna z dwudniową wizytą Zarząd Główny i Klub Parlamentarny Solidarnej Polski, które odbędą wspólne wyjazdowe posiedzenie. Ponadto, 14 września, o godz. 18.30, w Centrum Teatru, Muzyki i Tańca, będzie miało miejsce spotkanie polityków Solidarnej Polski z mieszkańcami Kutna i Ziemi Kutnowskiej. Ze względu na ograniczona ilość miejsc, wejściówki należy odebrać w Biurze Poselskim Plac wolności 14, lok. 25 (I piętro).

Przybędzie do Kutna znaczna grupa posłów, senatorów i posłów do Parlamentu Europejskiego, a także pełnomocnicy okręgowi, powiatowi i gminni Solidarnej Polski ze wszystkich powiatów Województwa Łódzkiego.

Zbigniew Ziobro, Jacek Kurski i Ludwik Dorn w Kutnie. Konferencja Solidarnej Polski oraz spotkanie z mieszkańcami, ./upload/articles_pakiety/17248/04_obraz.jpg
Zbigniew Ziobro, Jacek Kurski i Ludwik Dorn w Kutnie. Konferencja Solidarnej Polski oraz spotkanie z mieszkańcami, ./upload/articles_pakiety/17248/01_obraz.jpg
Zbigniew Ziobro, Jacek Kurski i Ludwik Dorn w Kutnie. Konferencja Solidarnej Polski oraz spotkanie z mieszkańcami, ./upload/articles_pakiety/17248/03_obraz.jpg


W kutnowskich obradach i spotkaniach udział potwierdzili m. in. Zbigniew Ziobro, Beata Kempa, Jacek Kurski, Tadeusz Cymański, Arkadiusz Mularczyk, Ludwik Dorn, Patryk Jaki, Andrzej Dera i wielu innych polityków Solidarnej Polski.

Z kolei 15 września, o godz. 11.00, w kościele parafialnym p.w. św. Wawrzyńca zostanie odprawiona Msza Św. w intencji Ojczyzny. Po Mszy Św. nastąpi przemarsz ulicami miasta i złożenie kwiatów pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego, pod tablicą Wincentego Witosa i pod pomnikiem Bohaterów Walk nad Bzurą.

Zapraszam do jak jak najliczniejszego udziału w spotkaniach z politykami, a przede wszystkim do udziału we Mszy Św. i patriotycznej manifestacji w dniu 15 września - mówi Tadeusz Woźniak, Poseł na Sejm RP i Pełnomocnik Regionalny Solidarnej Polski. [więcej]
wandea, 07.09.2012 13:13|czytane: 1743 razy|18 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dziś zaczyna się Święto Róży. Wystawa róż, wernisaże w Pałacu Saskim i kabaretowe show na placu Piłsudskiego
Dziś rozpoczyna się 38 Święto Róży w Kutnie. Atrakcji dla każdego na pewno nie zabraknie. I tak najważniejsze piątkowe wydarzenie to niewątpliwie wystawa, bez której nie byłoby Święta Róży, ani marki Kutna czyli Miasta Róż.

Kutnowski Dom Kultury przygotował 38. Wystawę Róż i Aranżacji Florystycznych pod tytułem "Ach co to był za ślub" i wystawę "Róże" złożoną z prac kutnowskich artystów plastyków. Uroczyste otwarcie nastąpi o godz. 19:00, wstęp nie dla każdego, bo za zaproszeniami i biletami w cenie 20 zł.
Dziś zaczyna się Święto Róży. Wystawa róż, wernisaże w Pałacu Saskim i kabaretowe show na placu Piłsudskiego
Wcześniej, bo już o godz. 17.00 wernisaże dwóch wyjątkowych wystaw w Pałacu Saskim pt. Pierwsza w Kutnie Żeńska Drużyna Skautowska Jadwigi Pałysińskiej 1915/16-1918  oraz Apendyx. Obrazy-Natura-Obrazy. O pierwszej szerzej pisaliśmy wczoraj, a druga to wystawa plenerowa Aleksandry Gieragi. Na oba zdarzenia wstęp wolny, wejście od placu Piłsudskiego 19 przez bramę.

Na placu Piłsudskiego w tym samym czasie, czyli o godzinie 17:00 rozpoczną się koncerty na scenie estradowej. Najpierw wystąpi orkiestra dęta OSP Koło. O 19:00 będziemy mogli posłuchać zespołu "Szafa Gra" i ich interpretacji znanych piosenek. Całość okrasi występ znanego satyryka Marcina Dańca. Koncerty i kabaret mają charakter otwarty i ogólnodostępny.

Grupa wokalno - rozrywkowa "SZAFA GRA" powstała w 2002 r.  Artyści wchodzący w jej skład mają za sobą duży dorobek teatralno-estradowy.  Wszyscy zaczynali w musicalu "Metro", następnie kontynuowali współpracę z duetem Józefowicz - Stokłosa, biorąc od początku udział, we wszystkich spektaklach Teatru Studio Buffo. Repertuar "Szafy" to piosenki w ciekawych i zaskakujących interpretacjach - piosenki znane, odkryte na nowo, wykonywane z dawką humoru i przymrużeniem oka. [więcej]
redaktor, 07.09.2012 02:41|czytane: 1433 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Aktualizacja: Gdzie jest tysiąc złotych dla szkoły w Mieczysławowie? ZSCR wyda je na komputer
W sobotę, 8 września Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Mieczysławowie obchodzić będzie setne urodziny. Wówczas odbędzie się zjazd absolwentów. O 1000 zł, którym zjazd miało wesprzeć Starostwo Powiatowe w Kutnie na środowej sesji rady Powiatu upomniał się radny opozycyjny Zbigniew Filipiak.

Powiat obiecał wesprzeć jubileusz 100-lecia szkoły kwotą tysiąca złotych. Dlaczego te pieniądze nie zostały jeszcze przekazane? - pytał Filipiak.

Nie przypominam sobie, aby placówka ubiegała się o taką pomoc, zresztą nie jest nasza - odparł Konrad Kłopotowski, wicestarosta kutnowski.

Krótka pamięć zarządu powiatu. Gdzie jest tysiąc złotych dla szkoły w Mieczysławowie?

O prośbie szkoły przypomniał wicestaroście jednak Zdzisław Trawczyński, członek zarządu powiatu. Co więcej oświadczył, że zarząd powiatu podjął uchwałę wymienioną kwotę przekazującą.

Coś jesteśmy winni tej szkole, mimo że organem prowadzącym dla niej jest Ministerstwo Rolnictwa. Uczy się w niej przecież młodzież z naszego powiatu. Nie wiem, czemu szkoła ich nie otrzymał - mówił Trawczyński.

Jak się dziś okazuje cała sprawa to jedno wielkie nieporozumienie. Wicestarosta Kłopotowski tłumaczy, że myśląc, że radnemu Filipiakowi chodzi o kolejne pieniądze  i do tego po prostu nie pamiętał jaki finał miała uchwała z lutego br.

Uchwała zapadła w lutym, potem nikt ze szkoły się nie kontaktował ze starostwem, a my gotówki jako takiej przelać na konto szkoły nie możemy, ponieważ nie jest dotacja ani grant - mówi Konrad Kłopotowski. -Starostwo może jedynie za tę kwotę kupić coś dla szkoły, opłacić jakąś fakturę itp.

Tę wersję potwierdza dyrektor ZS CR w Mieczysławowie Danuta Krawczyk. - Nie kontaktowaliśmy się od lutego z zarzadem powiatu, bo myśleliśmy że to po prostu będzie przelew. Wczoraj przekazałam natomiast, że chcemy komputer i starostwo go nam zakupi - powiedziała nam dyrektorka. [więcej]
wandea, 07.09.2012 13:07|czytane: 1610 razy|15 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Drugie Kutnowskie Dni Fantastyki
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie już od przyszłego czwartku zaprasza na Kutnowskie Dni Fantastyki. Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia. A w programie spotkania z autorami, koncert, warsztaty malarskie, pokaz... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]
RINTAL Polska poszykuje samodzielnych monterów schodów Producent schodów, Rintal Polska Sp. z o.o. poszukuje samodzielnych monterów schodów.rnrnZakres działalności:rn- montaż schodów samonośnych oraz obić na schody betonowernrnWymagania:rn- włas... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę AVENSIS I lub II tel.725-361-836 Kupie Toyote AVENSIS I lub II COROLLE YARIS MERCEDESA SPRINTERA 124 190 W210 oraz Maszyny Rolnicze Ursus Zetor Wladymirec Przyczepy Kombajny tel. 725.361.836 cala Polska atrakcyjne ceny szybki odbiór... [czytaj więcej]
Przeprowadzki Usługi transportowe Oferujemy usługi transportowe przeprowadzki przewozy mebli, AGD i RTV rzawsze aktualne również w weekendy 24h tel. 725-361-836... [czytaj więcej]
WYnajme kawalerke Wynajme kawalerke 20^2. Od lipca w centrum Kutna. Umeblowana. Koszt najmu 650zl... [czytaj więcej]
Pożyczka na oświadczenie. Kredyt na dowód Pożyczka na oświadczenie. Kredyt na dowód. Tylko 94zł miesięcznie za pożyczone 1000zł. Aby otrzymać pożyczkę potrzebujesz: - dowód osobisty - konto bankowe - źródło dochodu ... [czytaj więcej]
PRACA HOLANDIA rzeźnik lub ubojowiec PRACA HOLANDIA rzeźnik lub ubojowiec Od osoby szukającej pracy oczekuje się przede wszystkim doświadczenia na podobnym stanowisku Ze strony pracodawcy oferujemy pracę jednozmianową od 5.30... [czytaj więcej]
Mów po niemiecku – indywidualnie dla dorosłych online Wybierasz się do pracy albo pracujesz w za granicę? Nie masz rnczasu ani możliwości, żeby chodzić na kursy stacjonarne lub integracyjne? rnrnChcę zaproponować Ci skuteczną i łatwą naukę ni... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Błażej Okręglewicz:
5 minut temu
Nie pozostaje nic innego jak tylko pogratulować.
Hortensjusz Oleksiuk:
2
 · 
12 minut temu
Popieram Cię Krzysztofie w 1000%, chylę czoła i pozdrawiam....
Hortensjusz Oleksiuk:
2
 · 
17 minut temu
W kutnowskim Chwastostanie wszystko jest możliwe! Nieprawdaż?
Jonatan Błus:
29 minut temu
Szanowny Panie Zygfrydzie obraźliwy wpis jest gdzieś poniżej ale doceniam pana dobrą wolę i po pana wpisie uważam sprawę za niebyłą. Pozdrawiam serdecznie.
Zygfryd Iwański:
1 godzin temu
Drogi Zygmuncie Skinder! Może w czymś Ci pomóc? Kto i czym Cię obrażał bez uzasadnienia? Może jesteś na jakimś punkcie niewygimnastykowany i niewyuczony? Bohaterski praojciec na pewno bez uzasadnienia by Cię nie obrażał. ~Towarzystwo Pomocy Wzajemnej i Reasekuracji.
Jan Hryncewicz:
1 godzin temu
Grzegorz to ty wprowadzasz ludzi w błąd pisząc ,że błąd jest w tytule, nie wszyscy sa kumaci, zrozumiałaś?
Arkadiusz Paś:
2
 · 
1 godzin temu
Oni wszyscy chcą dotrwać do końca kadencji i tyle w temacie.
Zdzisław Zmurka:
1 godzin temu
Ale pewnie firma pośrednicząca to agencja pracy tymczasowej, która na takiego pracownika dostaje ze 3000 netto.
Krzysztof Stuart:
2
 · 
1 godzin temu
...przepraszam, miało być OSŁABIAJĄCY partię!
Krzysztof Stuart:
2
 · 
1 godzin temu
Uważam że p. Kłopotowski szkodzi partii, miastu i mieszkańcom Kutna. Sianie takiej demagogii nie przekona nikogo. Ten obecny skład kutnowskiego PiS nie ma według mnie szans na to aby wejść do samorządu w najbliższych wyborach. Ponadto obiecuję państwu, że prawdziwa Prawica w Kutnie nie spocznie dopóki ten pan i inni szkodnicy, osłaniający partię w niej pozostaną.
Zygfryd Iwański:
1 godzin temu
Taka odpowiedź: Wszyscy złoczyńcy, władza, lenie, marnotrawcy, awruki i złodzieje chcieliby, aby praniem wszystkich brudów zajęli się PTO"R" i eKutno. Tak widzę, słyszę i czuję. ~uczeń normalnego liceum nieakademickiego.
Grzegorz Korb:
2 godzin temu
To raczej ty nie załapaleś drwiny z tzw wolnych etatów w tym powiecie, chyba że jesteś romantykiem który uważa że ten wakat zostanie obsadzony w wyniku rzetelnego konkursu w którym wygra najlepszy. O co zakład że gdy już poznamy wynik konkursu to dziwnym zbiegiem okoliczności okaże się ze zwycięzca jednak już z obecną władzą był związany?
Beniamin Estko:
3 godzin temu
Mój sąasiad pracuje w Fresenius Kabi w Kutnie trzeci rok przez Firme pośredniczą zarobki jego to minimalnie powyżej 1500 netto.
Anioł Kotdras:
3
 · 
3 godzin temu
Jak to jest możliwe, że Debich odwołany przez wojewodę z funkcji starosty, co potwierdziły wyroki dwóch sądów nadal jest starostą. To jakaś paranoja. To kpina z wymiaru sprawiedliwości to kpina z mieszkańców miasta. Gdyby miał trochę honoru to sam by odszedł, ale u niego honor? Tylko micha liczy się. przecież drugi raz sie już nie załapie.
Honorata Solarz:
2
 · 
4 godzin temu
A kto w tym referacie jest kierownikiem i czy ma wykształcenie przydatne w tej pracy czy może jest np europeistą, humanistą ,biologiem ,czy ma wykształcenie tożsame bo tak też używane jest w ogłaszanych konkursach? Ktoś wie?
Blanka Barszczowski:
4 godzin temu
No właśnie co na to sanepid i jakieś inne instytucje od śrrodowiska? A gdzie policja? Czy zawiadomiona ociąga się z przyjechaniem?
Roberta Bychow:
4 godzin temu
Czym ci zaimponował?
Patryk Boniuko:
4 godzin temu
Prędzej już ogrodnik niż biolog.
Patryk Boniuko:
4
 · 
4 godzin temu
Bo oni myślą że wszyscy są idiotami ,a tak nie jest.
Lechosław Fabiś:
5
 · 
4 godzin temu
Źle pojęta władza i poczucie bezkarności ogłupia i deprawuje ludzi .Najciekawsze artykuły
 ·  14
3 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  186
3 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  72
4 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  18
4 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
9 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
9 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
10 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
13 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
14 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
14 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
15 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
16 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
16 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
18 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
18 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
18 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
18 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
18 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
19 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
19 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
19 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
19 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
21 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
25 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
26 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności