eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 28.05.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,33931-gimnazjum-nr-2-w-kutnie-mistrzem-polski-gimnazj-w-w-scrabble-2017," title="Kutno: Gimnazjum nr 2 w Kutnie MISTRZEM POLSKI GIMNAZJÓW w SCRABBLE 2017" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Gimnazjum nr 2 w Kutnie MISTRZEM POLSKI GIMNAZJÓW w SCRABBLE 2017</b><br>Wczoraj koło godz. 16:00 sędzia Polskiej Federacji Scrabble Maciej Śliwa zakończył...</div></a> <a href="/sport,33925-w-kutnie-trwaja-p-fina-y-mistrzostw-polski-m-odziczek," title="Kutno: W Kutnie trwają Półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>W Kutnie trwają Półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek</b><br>Dziś kolejne w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie kolejne...</div></a> <a href="/wiadomosci,33922-rado-nie-i-tanecznie-na-pikniku-r-anym-dzi-pokaz-florystyczny-i-koncert-singin-birds," title="Kutno: Radośnie i tanecznie na Pikniku Różanym" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radośnie i tanecznie na Pikniku Różanym</b><br>Na scenie przed Kutnowskim Domem Kultury wystąpili dla Mam najmłodsi wokaliści...</div></a> <a href="/sport,33921-pierwszy-dzie-p-fina-w-mistrzostw-polski-m-odziczek-jutro-kibicuj-naszym-dziewczynom," title="Kutno: Pierwszy dzień Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. Jutro kibicuj naszym dziewczynom" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Pierwszy dzień Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. Jutro kibicuj naszym dziewczynom</b><br>Dziś w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie odbyły się...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,33917-zag-osuj-na-projekt-wietlicy-rodzinka-w-kutnie," title="Kutno: Zagłosuj na projekt Świetlicy Rodzinka w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zagłosuj na projekt Świetlicy Rodzinka w Kutnie</b><br>W ramach projektu „Przystanek nauka” Świetlica profilaktyczno – wychowawcza „Rodzinka” w Kutnie zachęca...</div></a> <a href="/wiadomosci,33915-piknik-r-any-rozpocz-ty," title="Kutno: Piknik Różany rozpoczęty" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Piknik Różany rozpoczęty</b><br>Zapraszamy na Piknik Różany do parku Traugutta. W Kutnowskim Domu Kultury...</div></a> <a href="/wiadomosci,33912-trwaja-xv-og-lnopolskie-mistrzostwa-szk-w-scrabble," title="Kutno: Trwają XV Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w SCRABBLE" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Trwają XV Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w SCRABBLE</b><br>W tym roku w Gimnazjum nr 2 im. Marsz. J. Piłsudskiego...</div></a> <a href="/wiadomosci,33913-trzy-ofiary-miertelne-wypadku-w-ychlinie," title="Kutno: Trzy ofiary śmiertelne wypadku w Żychlinie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Trzy ofiary śmiertelne wypadku w Żychlinie</b><br>Kutnowscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej wyjaśniają okoliczności i przyczyny tragicznego...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Zaproszenia do Kina KDK na film Prometeusz rozdane
3 podwójne zaproszenia na film 3D pt. Prometeusz w dniach  13-15 sierpnia o godz. 20.00 wygrali: Mariusz Wieczorkowski, Renata Dąbrowska, Henryka Stypulska. Zaproszenia będą do odbioru w kasie KDK przed seansem.

Prometeusz to oczekiwany z ogromnym zainteresowaniem najnowszy film Ridleya Scotta i jego pierwszy film science fiction od czasu legendarnego Łowcy androidów, którego akcja nawiązuje do wątków słynnej serii o Obcym. Prometeusz czekał na premierę w Polsce dosyć długo. Dotarł do nas prawie dwa miesiące po pierwszych pokazach w USA, a do Kutna wiadomo jeszcze dłuższa droga, więc kinomaniacy na pewno wiedzą już wiele z recenzji o tym "dziele".  Poprzedzony był recenzjami, żartami i viralami, z których wynikało, że nie jest jednak takim objawieniem, jakim wydawał się być po bardzo sprawnie przeprowadzonej akcji marketingowej. W rolach głównych: niezapomniana Lisbeth Salander z trylogii "Millennium" Noomi Rapace i Michael Fassbender ("Bękarty wojny", "X-Men: Pierwsza klasa").
Sprawdźcie sami czy gusta polskich recenzentów trafiają w wasze wrażenia po obejrzeniu Prometeusza 3D.

W Kinie KDK 13-15.08.2012 (od poniedziałku do środy)
godz. 16.00 hit na bis kino familijne MUPPETY
godz. 18.00 STEP UP 4: REVOLUTION 3D
godz. 20.00 PROMETEUSZ 3D [więcej]
kultura, 09.08.2012 13:41|czytane: 1564 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Królowa Róż i Różyczka spotkały się z prezydentem Kutna
Królowa Róż i Różyczka spotkały się dziś ze Zbigniewem Burzyńskim, prezydentem Kutna. Gabinet królewski, jak zaznaczył Zbigniew Wdowiak, zastępca prezydenta, dla zacnych panien się już w magistracie szykuje, tak więc Kutno gotowe jest na przejęcie przez nie władzy.

Królowa Róż i Różyczka spotkały się z prezydentem Kutna

Tym razem wyboru Królowej Róż nie dokonywał Kutnowski Dom Kultury, wybrana została w castingu, a do niej dołączyła Różyczka. Aż 56 kutnianiek chciało wystąpić w ich roli. Cieszy nas takie zainteresowanie młodych mieszkanek Kutna imprezą kilkanaście razy starszą od nich. 38 Święto Róży tym samym będzie wyjątkowe - mówił Wdowiak.

Dziewczynki i ich matki z rąk prezydenta Burzyńskiego  otrzymały bukiety róż i karnety do Aquaparku Kutno. 7 września podczas otwarcia Święta Róży otrzymają jeszcze nagrody.

Przypomnijmy, Królową Róż jest Anika Koralewska 17-latka, uczennica I LO im. J. H. Dąbrowskiego w Kutnie, a Różyczką Marysia Kotkowska 6-latka, która pójdzie od września do zerówki w Szkole Podstawowej nr 9. Sesję zdjęciową wykonał fotograf Tomasz Kula, a charakteryzację wykonała Marta Dankowska.Wizerunek obu dziewcząt ozdobi materiały reklamowe Święta Róży. [więcej]
wandea, 09.08.2012 13:18|czytane: 3105 razy|59 komentarzy|komentuj|czytaj cały
III alterDIASTAR - Kutno 2012 Ogólnopolskie Warsztaty Fotograficzne
III alterDIASTAR - Kutno 2012 Ogólnopolskie Warsztaty Fotograficzne rozpoczną się 13 sierpnia o godz. 17.00   w Muzeum Regionalnym w Kutnie. Do 15.30 czekamy na Uczestników w Wyższej Szkole Gospodarki Krajowej w Kutnie, ul. Lelewela 7.

III alterDIASTAR - Kutno 2012 Ogólnopolskie Warsztaty Fotograficzne

III alterDIASTAR poświęcony jest pamięci wieloletniego organizatora DIASTAR-u, naszego wielkiego przyjaciela i wspaniałego człowieka Andrzeja Zatorskiego. Do tych Uczestników, którzy mają zdjęcia Andrzeja z poprzednich edycji warsztatów, jest prośba, aby zabrali je do Kutna. W pierwszy wieczór będziemy mogli je obejrzeć i wspomnieć Dziadzię. Tym bardziej, że zapowiedziała swój przyjazd Pani Zatorska z wnuczką Sylwią - piszą organizatorzy.

Warsztaty są kontynuacją dwóch poprzednich edycji, które odbyły się w latach ubiegłych w Iłży. alterDIASTAR stworzyli wieloletni uczestnicy Ogólnopolskich Warsztatów Fotograficznych Diastar: Wacław Leisner i Jerzy Kosiński. Diastar przez 28 lat corocznie organizowany był przez Robotnicze Stowarzyszenie Twórców Kultury w Starachowicach [więcej]
pismak, 09.08.2012 12:43|czytane: 1316 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dwóch kandydatów na dyrektora Dąbrowszczaka
Do wczoraj na ogłoszony przez zarząd powiatu kutnowskiego konkurs na dyrektor I LO im. J.H. Dąbrowskiego w Kutnie wpłynęły dwie aplikacje. Kandydaci nie wyrazili zgody na publikację ich personaliów.

Konkurs zarząd powiatu rozstrzygnie 21 sierpnia. [więcej]
wandea, 09.08.2012 12:38|czytane: 2304 razy|26 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zapowiedź: Letni Festiwal Muzyczny nie tylko dla dorosłych. Były sobie kotki dwa
18 sierpnia o godz. 12.00 zapraszamy do Parku Traugutta (w razie niepogody Kutnowski Dom Kultury) na koncert dla dzieci od lat 5 do 105. Koncert jest formą spotkania dzieci i dorosłych z muzycznym czarodziejem Soloduo-tralalalą i wróżką Ćwierćnutką, którzy opowiadają i przedstawiają w przystępny sposób młodej publiczności (często z jej aktywnym udziałem) ciekawostki związane z muzyką.

Zapowiedź: Koncert Były sobie kotki dwa w ramach III Letniego Festiwalu Muzycznego

Zespół „Promenada” wykona utwory inspirowane bajkami i wierszami dla dzieci, pisane przez największych polskich poetów i światowej sławy kompozytorów od klasycyzmu na czele z Wolfgangiem Amadeuszem Mozartem, przez polskie arcydzieła Witolda Lutosławskiego i Karola Szymanowskiego, do filmowych przebojów Andrzeja Korzyńskiego.

Skład zespołu: Jacek Siemek – skrzypce, Monika Krzysztofik – altówka, Jacek Grysko – klarnet, Marcin Szreter – fagot, Dominik Grab – kontrabas, Anna Czaicka – instrumenty klawiszowe, Jarosław Janik – perkusja [więcej]
kultura, 09.08.2012 09:30|czytane: 1190 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutnianie oddadzą krew
W sobotę 11 sierpnia na ulicy Królewskiej w Kutnie stanie ambulans do poboru krwi. 
W godz.10.00-12.00 zapraszamy do oddawania krwi wszystkich chętnych, zdrowych mieszkańców Kutna i okolic po lekkim śniadaniu i z dowodem osobistym. [więcej]
wandea, 09.08.2012 09:27|czytane: 1212 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Mini się odnalazła. Właściciele dziękują
Szanowni Państwo,

Po raz drugi okazuje się, że powiedzenie ..potęga mediów... jest jak najbardziej aktualne.
Dzięki zamieszczeniu naszego apelu o pomoc znaleźli się internauci, którzy pomogli nam odnaleźć naszego psa.
Chcielibyśmy serdecznie podziękować  Pani, która naprowadziła nas na osobę, która wspomniała jej, że właśnie znalazła i przygarnęła podobnego psa – do tego stopnia, że uzyskaliśmy nr telefonu.
Osobom, które znalazły naszego psa, a z powodu zagranicznego wyjazdu nie wyrzuciły go z powrotem na ulicę, ani nie oddały do schroniska, a przekazały następnej Pani – znajomej pod opiekę.
No i oczywiście Pani, która jak zauważyła ogłoszenie na Waszych stronach do nas zadzwoniła z informacją, że pies jest cały i zdrowy i oczekuje na swoich właścicieli


Może to wszystko brzmi skomplikowanie, ale dla naszej córki w pochmurnym i deszczowym Kołobrzegu znowu wyszło piękne Słońce. Z całego serca jeszcze raz dziękujemy w/w osobom i Państwu za powtórną pomoc,
                                                                                                                                    pozdrawiamy

                                                                                                                                Ola, Lucyna i Maciej [więcej]
wandea, 09.08.2012 09:25|czytane: 1699 razy|12 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pieśni miłosne świata osłodziły dzisiejszy wieczór. A w piątek arie na cześć św. Wawrzyńca
Nie tylko zakochani mieli dziś ucztę muzyczną na Rynku Zduńskim w Kutnie za sprawą organizatorów III Letniego Festiwalu Muzycznego. Najpiękniejsze pieśni miłosne w Centrum Teatru Muzyki i Tańca rozbrzmiały wyjątkowo, bo to miejsce szczególne na kulturalnej mapie Kutna. Historia tego miejsca jak wiemy zobowiązuje więc liczymy, że zagości tam na stałe kultura wysoka.

Pieśni miłosne świata osłodziły dzisiejszy wieczór. A w piątek arie na cześć św. Wawrzyńca, ./upload/articles_pakiety/16970/01_obraz.jpg
Pieśni miłosne świata osłodziły dzisiejszy wieczór. A w piątek arie na cześć św. Wawrzyńca, ./upload/articles_pakiety/16970/03_obraz.jpg
Pieśni miłosne świata osłodziły dzisiejszy wieczór. A w piątek arie na cześć św. Wawrzyńca, ./upload/articles_pakiety/16970/24_obraz.jpg


Dla tych, którzy dotychczas jeszcze nie uczestniczyli w koncertach muzyki poważnej wyjątkowe zaproszenie kierują proboszcz parafii św. Wawrzyńca i Anna Jeremus, dyrektor festiwalu. Otóż, w piątek 10 sierpnia śpiewacy uczestniczący w warsztatach wokalnych oprawią swoimi pięknymi głosami mszę św. w Odpust Parafialny ku czci św. Wawrzyńca. Zapraszamy o godz. 18.00 a po mszy św. o godz. 19.00 koncert w Kościele. 
[więcej]
redaktor, 08.08.2012 23:46|czytane: 2287 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Żychlin potrzebuje krwi
Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Żychlinie serdecznie zaprasza na akcję poboru krwi w piątek, 10 sierpnia w Żychlińskim Domu Kultury ul. Fabryczna 1 . [więcej]
pismak, 08.08.2012 20:30|czytane: 1286 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Inteligentni ludzie nie popełniają tych samych błędów. Fakty i mity o Pini Polonia na spotkaniu z mieszkańcami Sklęczek i Psurza
Dzisiejsze spotkanie prezydenta Zbigniewa Burzyńskiego z mieszkańcami miasta zdaje się może przynieść im wymierne korzyści. Prezydent wraz ze swoim zastępcą Jackiem Boczkają wysłuchali bolączek kutnian, którzy od dwóch lat podnoszą te same tematy związane z uciążliwością Pini Polonia. Spotkanie zaczęło się od pozytywnej wiadomości chyba dla wszystkich zgromadzonych. Zdemontowane w maju ekrany wygłuszające hałas ubojni zostały przez nią  ponownie postawione.

Cieszy nas fakt, że ekrany wróciły po naszej interwencji i artykułach w kutnowskich mediach - mówił Andrzej Orłow z Psurza. - Oczywiście trzy miesiące bez nich dały nam w kość. Czekamy jeszcze na wyniki pomiarów hałasu, które były robione w ubiegłym tygodniu na zlecenie zakładu. Nie są one dla nas w żadnym razie obiektywne czy miarodajne, bo po prostu wtedy we wtorek zakład  pracował nie tak jak zwykle, ale chcemy wiedzieć czy nawet wtedy normy były dotrzymane. Rozładunku po 22 nie było, chodził jeden agregat więc pewnie wskaźniki będą niższe niż codziennie.

Spotkałem się z Piero Pinim w sprawie zdemontowanych ekranów, tłumaczył, że to był incydent, bo przegrzały się agregaty i zbyt wysoka temperatura spowodowała tam zapalenie się sprzętów. Wiecie gorąco jest i może dlatego - mówił prezydent Burzyński.

To było w maju, aż tak gorąco nie było i raczej incydenty nie trwają trzy miesiące.

Chcemy poznać zasady, które miały być wypracowane przez miasto i Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska Delegatura w Skierniewicach w sytuacjach kryzysowych. Obiecał nam to na ostatnim spotkaniu  pan Jacek Boczkaja - powiedział Arkadiusz Wyrzykowski z ul. Bohaterów Walk Nad Bzurą, nawiązując do zanieczyszenia rowu melioracyjnego na tej ulicy nieznaną substancją w maju tego roku.

Główna zasada jest taka, że w sytuacjach w których WIOŚ nie jest w stanie przyjechać i pobrać od razu próbek z jakiegoś wycieku, nasze laboratorium Grupowej Oczyszczalni Ścieków może je pobrać i wynik będzie wiążący dla WIOŚ - odpowiedział Jacek Boczkaja, wiceprezydent Kutna. - Tutaj nie potrzeba żadnych dokumentów, ustalenie zrobiliśmy bezpośrednio z inspektoratem, poinformowaliśmy też Straż Pożarną, która także w takich sytuacjach interweniuje. Trzeba dzwonić do strażaków, a oni już dalej będą wiedzili co robić i oczywiście do nas,  jeśli zachodzi potrzeba poboru próbek w sytuacji, w której inspektorzy WIOŚ nie mogą niezwłocznie przybyć na miejsce. [więcej]
wandea, 08.08.2012 19:27|czytane: 2618 razy|30 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy piszą: Budynek na Jasnej grozi zawaleniem, a mieszkają w nim ludzie
W centrum Kutna na ulicy Jasnej stoi zaniedbany budynek, który grozi zawaleniem. Tam chyba mieszkają ludzie, od czasu do czasu też działa melina- poinformował nas pan Janusz z Kutna. - Kręcą się po nim bezdomni i pijacy, a to naprawdę niebezpieczne miejsce. Jeszcze komuś coś się stanie.

Czytelnicy piszą: Budynek na Jasnej grozi zawaleniem, a mieszkają w nim ludzie, ./upload/articles_pakiety/16963/01_obraz.jpg
Czytelnicy piszą: Budynek na Jasnej grozi zawaleniem, a mieszkają w nim ludzie, ./upload/articles_pakiety/16963/02_obraz.jpg
Czytelnicy piszą: Budynek na Jasnej grozi zawaleniem, a mieszkają w nim ludzie, ./upload/articles_pakiety/16963/06_obraz.jpg


Rzeczywiście budynek pomimo tabliczki o niebezpieczeństwie nie jest w żaden sposób zabezpieczony. W środku nie zastajemy nikogo, ale ślady ludzkiej obecności widać gołym okiem. Zarządzało nim kiedyś miasto Kutno. Odnalazł się jednak jego prywatny właściciel, którym okazał się zakład energetyczny. ENERGA S.A. budynek próbuje sprzedać już od dłuższego czasu. Zaproponowała go miastu, ale ze względu na to, ze jest objęty ochroną konserwatorską, kutnowski magistrat zrezygnował. [więcej]
wandea, 08.08.2012 18:17|czytane: 2192 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Różne ceny OC w obrębie jednego miasta. W Kutnie zapłacimy od 322 zł do 839 zł
Niedawno poruszaliśmy temat opłat OC, dając wskazówki jak nie przepłacić, a ze spokojną głową podróżować po polskich i zagranicznych drogach, szczególnie w okresie wakacyjnym. Przedstawialiśmy ceny OC w województwie łódzkim, dziś zajmiemy się samym Kutnem. Najtańsze ubezpieczenie kosztuje u nas 322 zł, najdroższe - 839 zł.

Cenowe rozbieżności zauważalne są nie tylko przy zestawieniach miejscowości, bowiem nawet pozostając w granicach jednego miasta, ale przeglądając oferty różnych towarzystw, można natknąć się na skrajnie różny koszt samochodowego OC. Z analizy CUK Ubezpieczenia wynika, że w Łodzi ten sam przyjęty w badaniu kierowca 7-letniego Opla Astra, jeśli rozezna się w ofertach wszystkich ubezpieczycieli, oszczędzi do 585 zł.

Z kolei w pozostałych miastach województwa łódzkiego największą różnicę zanotowano w Kutnie. Najmniej za OC kutnianin zapłaci 322 zł, a więc tyle co w Łowiczu, ale jeśli będzie nieuważny, to z jego portfela zniknie aż 839 zł. To o 217 zł więcej niż najdroższa z łowickich ofert. [więcej]
redaktor, 08.08.2012 17:03|czytane: 1895 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Printpack stawia wyzwanie dla zdrowia. Ponad 7000 godzin aktywności fizycznej na naszym koncie!
W kutnowskim zakładzie firmy Printpack, producenta opakowań giętkich,  67 osób podjęło wyzwanie dla zdrowia biorąc udział w corocznej inicjatywie mającej na celu propagowanie zdrowego stylu życia.  Każdego roku korporacja przygotowuje dla swoich pracowników na całym świecie specjalnie opracowany program – tym razem było to wyzwanie ’90 godzin w 90 dni’.

Printpack postanowił zachęcić swoich pracowników do regularnego, umiarkowanego wysiłku fizycznego, który  po 90 dniach przekroczyłby limit 90 godzin aktywności sportowej.

Nie oznaczało to jednak codziennej wizyty w fitness klubie, lub na basenie. W stworzonym specjalnie do tego celu internetowym kalendarzu, uczestnicy raportowali swoją codzienną aktywność fizyczną – a możliwości były bardzo różnorodne: począwszy od biegania, jazdy na rowerze i wspinaczki, po spacery na świeżym powietrzu, a nawet sprzątanie ogródka. Tak, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Od lat nasza firma wspiera aktywność swoich pracowników i dba o ich rozwój fizyczny. Przy obecnym  bardzo szybkim tempie życia, wydawać by się mogło, że niezwykle trudno będzie w tak krótkim czasie poświęcić 90 godzin na poprawę swojej kondycji. Wziąwszy jednak pod uwagę różnorodność aktywności spośród których mogliśmy wybierać, dla wielu z nas zadanie okazało się możliwe do wykonania. Wspólnie uczestnicy, którzy podjęli tegoroczne wyzwanie dla zdrowia, przepracowali ponad 7000 godzin! Oznacza to, że przed wakacjami kolektywnie spaliliśmy masę kilokalorii! - mówi Krystyna Napieraj-Gadawska, HR manager w Printpack Poland. [więcej]
redaktor, 08.08.2012 16:28|czytane: 1509 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Julita Szczepankiewicz z Krośniewic zdobyła medal w Biegu św. Dominika
Julita Szczepankiewicz, nauczyciel bibliotekarz z Gimnazjum im. Rodziny Rembielińskich w Krośniewicach była jedną z 132 kobiet biorących udział  w 19. Międzynarodowym Biegu św. Dominika w Gdańsku. Podczas biegu poprawiła swój rekord na 5 km trasie i do jej kolekcji trafił kolejny – szósty medal.

Julita Szczepankiewicz z Krośniewic zdobyła medal w Biegu św. Dominika, ./upload/articles_pakiety/16960/01_obraz.jpg
Julita Szczepankiewicz z Krośniewic zdobyła medal w Biegu św. Dominika, ./upload/articles_pakiety/16960/02_obraz.jpg
Julita Szczepankiewicz z Krośniewic zdobyła medal w Biegu św. Dominika, ./upload/articles_pakiety/16960/03_obraz.jpg


W miniony weekend na ulicach głównego miasta odbyło się kilka konkurencji składających się na Bieg św. Dominika: prolog „Biegaj z NETTO”, bieg elity mężczyzn – mistrzostwa Polski  na dystansie 10 km, bieg VIP-ów – Energa Cup. Dla wszystkich amatorów biegania zorganizowano Otwarty Bieg Kobiet i Mężczyzn na klasycznym dystansie 5 km.
Sam udział w tym biegu jest niezwykle prestiżowy i wyzwala dużo pozytywnej energii. Każdy uczestnik otrzymuje m.in. pamiątkowy medal i koszulkę z zawodów.

- Ten medal ma dla mnie dużą wagę dosłownie i w przenośni. Jest dość ciężkimówi Julita Szczepankiewicz z Krośniewic uczestniczka biegu. - Sama ranga zawodów jest też ukoronowaniem moich dotychczasowych zmagań sportowych i wielu tygodni treningów. Biegałam z utytułowanymi zawodniczkami. Cieszę się, że mogłam godnie reprezentować moje miasto i że kondycja dopisała.

Międzynarodowy Bieg św. Dominika – Festiwal Biegowy odbywa się w trakcie Jarmarku św. Dominika. Cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze względu na wysoki poziom sportowy i profesjonalną organizację Biegu. Na oczach blisko 30 tys. kibiców w unikalnej scenerii gdańskiej starówki i pomnika Neptuna zawodnicy i zawodniczki przeżywają trudy rywalizacji. [więcej]
wandea, 08.08.2012 16:18|czytane: 1347 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Szybka reakcja kutnowskiego magistratu
Pisaliśmy dziś o kampanii edukacyjnej „Pozory mylą, dowód nie”. W województwie łódzkimprofilaktyczna akcja, której celem celem jest ograniczenie dostępu do alkoholu osobom nieletnim, przede wszystkim poprzez wykształcenie wśród dorosłych postawy braku przyzwolenia na sprzedaż alkoholu osobom poniżej 18 roku życia będzie prowadzona w 21 gminach. Wśród nich nie znaleźliśmy Kutna.

Miasto jednak zapewnia, że zgłoszenie wysłało 1 sierpnia i gmina Kutno również uczestnicy w tej szczytnej inicjatywie. [więcej]
pismak, 08.08.2012 13:35|czytane: 1293 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Szukamy suczki Mini. Czytelnicy pomóżcie
Drodzy Czytelnicy eKutno.pl  raz już nam pomogliście w poszukiwaniu zaginionej suczki - pisze pan Marcin.Ponad 8 m-cy był spokój, aż do poniedziałku 6 sierpnia gdzie nasza Mini uciekła z posesji pomiędzy 9-15.00 - jak się okazuje siatka nie stanowi dla niej problemu :(

Szukamy suczki Mini. Czytelnicy pomóżcie

Suczka uciekła 6 sierpnia na ul. F. Chopina i pomimo szukania jej w znanych właścicielom miejscach (niestety jest to pies rodzaju wędrowniczego - geny myśliwskie, nie udało im się, jej odnaleźć.

Za pomoc będziemy bardzo wdzięczni a w szczególności córka która przebywa na wakacjach i chce zrozpaczona wracać -pisze pan Marcin. - Generalnie z takich eskapad wracała sama po kilku - kilkunastu godzinach,
lecz po 2 nocach zaczynamy się bardzo niepokoić czy coś się jej nie stało. Szukaliśmy w pobliżu trasy E92, czy przypadkiem nie potrącił jej samochód, itp. itd.


Prosimy Państwa o pomoc w znalezieniu 5,5 letniej suczki MINI, rasy Golden Retriever kolor jasny-kremowy biszkopt.  Tel. kontaktowy 604522419 lub 508206035. [więcej]
wandea, 08.08.2012 13:23|czytane: 1394 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
120. rocznica urodzin generała Andersa
10 sierpnia o godz. 9.00 w Krośniewicach odbędzie się uroczystość 120. rocznicy urodzin generała Władysława Andersa.  Hołd wielkiemu synowi ziemi krośniewickiej zostanie oddany w Błoniu pod tablicą pamiątkową.
[więcej]
pismak, 08.08.2012 13:19|czytane: 1222 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy piszą: Uwaga, oszukują na pracowników ENERGI
W poniedziałek, 6 sierpnia na osiedlu Wojska Polskiego w Kutnie pojawili się tajemniczy mężczyźni podający się za przedstawicieli firmy Energa S.A. Jedna z mieszkanek Kutna powiadomiła nas o dziwnej rozmowie z młodym człowiekiem, który koniecznie chciał dostać się do jej mieszkania.

W poniedziałek około godziny 16.00 młody człowiek podający się za pracownika zakładu energetycznego chciał abyśmy podpisali jakieś dokumenty związane ze zmianą rozliczania z firmą ENERGA S.A.- opowiada pani Ania z Wojska Polskiego. - Mężczyzna miał jakiś identyfikator na smyczy, ale mignął mi nim przed oczyma, bardzo się zdenerwował kiedy nie chciałam wpuścić go do mieszkania. Podobnie było u sąsiadki.

Mieszkańcy osiedla rano we wtorek wymienili informacje. Okazało się, że mężczyzn było kilku. Każdy wchodził do innej klatki, większość lokatorów nie wpuściła ich do domu. Nakłaniali oni ich do podpisu dokumentów i mówili, że ich firma będzie dzwonić do mieszkańców i pytać czy oni dobrze załatwili sprawę.

Wzbudziło to moje zdziwienie, bo nie przypominam sobie abym firmie energetycznej podawałanumer swojego telefonu komórkowego - mówi pani Ania.- Chamskie zachowanie młodego mężczyzny kiedy nie zgodziłam się na wpuszczenie do mieszkania, tym bardziej spowodowało czujność i ostrożność.

Pracownicy ENERGI  nie odwiedzają klientów w domach i nie nakłaniają ich do podpisywania nowych umów na sprzedaż energii elektrycznej - podaje Jakub Dusza z ENERGA S.A. - Spółka dementuje podawane przez przedstawicieli innych firm informacje, że Energa przenosi siedzibę do innego miasta, zmienia ceny, itp., co ma być podstawą do zawarcia nowej umowy. [więcej]
wandea, 08.08.2012 13:19|czytane: 1526 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Letni Festiwal Muzyczny dotarł również do Krośniewic

Letni Festiwal Muzyczny dotarł również do Krośniewic

[więcej]
kultura, 08.08.2012 12:10|czytane: 1784 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Strażacy w akcji: Szerszenie, palące się śmietniki i wypadek
Wczorajszy dzień był pracowity dla kutnowskich strażaków.Usuwali oni rozlane płyny silnikowe w Żurawieńcu, w Konarach z kolei usunęli gniazdo szerszeni z domu.  W Kutnie natomiast gasili palące się śmietniki przy ul Kołłątaja. Tam przyczyną pożaru było zaprószenie ognia. [więcej]
redaktor, 08.08.2012 11:52|czytane: 1440 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Coraz więcej gmin przeciwko sprzedaży alkoholu nieletnim! Kutno nie dołączy?
Już 300 samorządów z całej Polski przyłączyło się do profilaktycznej kampanii edukacyjnej „Pozory mylą, dowód nie”. W województwie łódzkim akcja będzie prowadzona w 21 gminach. Gmina i miasto Kutno nie dołączyły. Nic dziwnego szlak kutnowskich melin wytyczony jest od Granicznej po Batorego i ma swoich wysoko postawionych opiekunów.

Kampania edukacyjna „Pozory mylą, dowód nie” jest inicjatywą Związku Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego Browary Polskie i Komendy Głównej Policji. Jej celem jest ograniczenie dostępu do alkoholu osobom nieletnim, przede wszystkim poprzez wykształcenie wśród dorosłych postawy braku przyzwolenia na sprzedaż alkoholu osobom poniżej 18 roku życia. Kampania jest adresowana do wszystkich gmin i innych jednostek samorządowych w Polsce, które włączają się do programu całkowicie bezpłatnie.

Coraz więcej gmin przeciwko sprzedaży alkoholu nieletnim! Kutno nie dołączy?

Główny przekaz kampanii – „Alkohol – tylko dla pełnoletnich” – jej organizatorzy kierują do dwóch kluczowych grup, mających wpływ na młodych ludzi i de facto decydujących o tym, czy alkohol trafi do osoby niepełnoletniej: sprzedawców oraz rodziców. Ci pierwsi napominani są, że sprzedaż alkoholu małoletnim to przestępstwo, ci drudzy natomiast informowani, jak duży wpływ ma wychowanie na kształtowanie właściwych postaw młodego człowieka wobec alkoholu. [więcej]
pismak, 08.08.2012 11:48|czytane: 1293 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Nikt nie chce terenów na Sklęczkach?
Żadna firma nie przystąpiła dziś do przetargu na nieruchomość gruntową przy ul. Bohaterów Walk nad Bzurą. Przez teren przebiega infrastruktura techniczna w postaci sieci energetycznej, gazowej, telekomunikacyjnej i wodociągowej. Cena wywoławcza to  673 500 zł. Miasto zapewne spróbuje powtórnie sprzedać działkę.

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
Kto ma chęć na tereny na Sklęczkach ?

[więcej]
wandea, 08.08.2012 11:41|czytane: 1468 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: Najpiękniejsze pieśni miłosne świata dziś na Rynku Zduńskim
Dzisiejszy koncert "Najpiękniejsze pieśni miłosne świata" poświęcony jest prezentacji liryki wokalnej. Te małe formy czyli pieśni - zdobyły wyjątkową popularność wśród słuchaczy - mówi Anna Jeremus, dyrektor III Letniego Festiwalu Muzycznego w Kutnie.

Uczestnicy IV Międzynarodowych Warsztatów Wokalnych zaprezentują wybrane utwory z repertuaru muzyki polskiej, rosyjskiej, francuskiej, niemieckiej a nawet ...chińskiej. Zapraszamy w środę o godz. 19.00 do Centrum Teatru, Muzyki i Tańca na Rynku Zduńskim. Wejściówki na koncert dostępne w kasie CTMiT.

Wystąpią:
Antonina Bulgakova sopran,
Anna Daniluk sopran,
Ievgen Gavrys tenor, [więcej]
kultura, 08.08.2012 10:38|czytane: 1246 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Wypadek w Żurawieńcu. Kierowca forda w szpitalu
Wczoraj około godz. 17.35 w Żurawieńcu obok stacji paliwLOTOS doszło do groźnego wypadku. Samochód osobowy marki ford escort wpadł do rowu i dachował.

Wypadek w Żurawieńcu. Kierowca forda w szpitalu, ./upload/articles_pakiety/16952/01_obraz.jpg
Wypadek w Żurawieńcu. Kierowca forda w szpitalu, ./upload/articles_pakiety/16952/02_obraz.jpg
Wypadek w Żurawieńcu. Kierowca forda w szpitalu, ./upload/articles_pakiety/16952/03_obraz.jpg


W trakcie wyjazdu ze stacji benzynowej w Żurawieńcu 65-letni  mieszkaniec powiatu kutnowskiego kierowca VW vento nie ustąpił pierwszeństwa, jadącemu prawidłowo fordem  kierowcy z Kutna,  który ratując się przed zderzeniem zjechał na prawy pas, wpadł do rowu i dachował. Obaj kierowcy byli trzeźwi- mówi asp. Sylwester Wojciechowski z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

Kierowca forda odniósł obrażenia i został przewieziony do kutnowskiego szpitala. [więcej]
pismak, 08.08.2012 08:51|czytane: 5290 razy|12 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Mieszkańcy przeciw ubojni bydła w Kutnie. Szukali wsparcia w ministerstwie, a jutro spotkają się z prezydentem
Od spotkania mieszkańców ul. Bohaterów Walk nad Bzurą z wiceprezydentem Jackiem Boczkają  po wylaniu z kutnowskiej oczyszczalni ścieków do Ochni i stwierdzenia krwi w rowie melioracyjnym na Sklęczkach, minęły trzy miesiące.  Boczkaja obiecał wówczas w związku z zamieszaniem na miejscu zdarzenia ustalenie procedur postępowania w przypadkach kryzysowych. Na nasze pytanie o te procedury odpowiedziało Biuro Prasowe kutnowskiego magistratu: Procedury postępowania w przypadkach kryzysowych zostały ustalone z WIOŚ - Delegatura w Skierniewicach. Jeżeli znajdzie się konieczność poboru prób w przypadku zanieczyszczenia wód powierzchniowych, pracownicy GOŚ sp. z o. o. w Kutnie dokonają poboru z zabezpieczenia trwałości prób, celem ich zbadania w określonym czasie.

Tymczasem jutro, mieszkańcy Sklęczek spotkają się z prezydentem Zbigniewem Burzyńskim właśnie w sprawie tych procedur oraz protestu przeciw budowie trzeciego zakładu przez Pini Polonia, największą w Polsce ubojnię świń.

Pod koniec czerwca mieszkańcy ulic Bohaterów Walk nad Bzurą, Górnej i Psurza wystosowali do prezydenta Kutna i starosty kutnowskiego protest przeciw budowie ubojni bydła rogatego i innych podobnych zakładów w tym rejonie, których działalność i uciążliwości z tym związane mogą wpłynąć bezpośrednio na warunki życia mieszkańców oraz na degradację środowiska naturalnego, co prowadzi do katastrofy ekologicznej o wielkiej skali.

Mamy w pamięci wylew ścieków z GOŚ do rzeki Ochni i stwierdzoną szkodę w środowisku przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Łodzi, pamiętamy o zanieczyszczaniu rowów melioracyjnych pod naszymi blokami - mówią mieszkańcy Sklęczek. - Chcemy aby prezydent chronił również nasze interesy i środowisko naturalne, w którym żyją nasze dzieci. Dotychczas jego rola ograniczała się do podziękowań mega ubojni za stanowiska pracy i to niekoniecznie, które zajmują tam kutnowianie.

Mieszkańcy zadali władzom samorządowym kilka pytań związanych ze stanem zabezpieczenia Kutna i okolic w kwestii właściwej gospodarki ściekami oraz nadzoru nad przestrzeganiem zapisów zawartych w Decyzji Środowiskowej i Pozwoleniu Zintegrowanym dla mega ubojni. Pytali m.in. o ustalenia w sprawie budowy ubojni bydła z prezydentem Kutna.

14 czerwca zostało podpisane Porozumienie nakładające na potencjalnego inwestora dodatkowe warunki stawiane przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji oraz Grupową Oczyszczalnię Ścieków - odpisuje Zbigniew Burzyński, prezydent Kutna. - Ponadto Zarząd Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej na 31 sierpnia wyznaczył termin przetargu na zakup działki o pow. 2,8 ha przy ul. Południowej w Podstrefie Kutno.

Wymienioną przez prezydenta działką interesuje się właśnie właściciel Pini Polonia, który złożył stosowny akces w Urzędzie Miasta Kutna i Łódzkiej Specjalnej Strefie EKonomicznej. Budzi jednak zdziwienie fakt, że przed przetargiem prezydent miasta, zapewne przewidując jego wynik, zawiera jakieś pakty.  Nie ma zatem wątpliwości kto wygra przetarg, może niektórzy wiedzą nawet za jakie pieniądze teren zostanie opchnięty mięsnemu potentatowi. No cóż, trzy kadencje wystarczą aby posiąść umiejętność jasnowidzenia. Gratulujemy.A jeśli pojawi się jakiś inny inwestor? Ktoś będzie miał zagwozdkę? [więcej]
wandea, 07.08.2012 19:35|czytane: 2122 razy|28 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Przedłużony termin konkursu Ach, co to był za ślub...
Kutnowski Dom Kultury przedłuża termin nadsyłania prac na powiatowy konkurs na najciekawszy tekst lub fotografię z motywem ślubnym Ach, co to był za ślub… Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu i oczywiście do udziału w nim.

Regulamin konkursu
1. Prace konkursowe, zarówno literackie jak i fotograficzne, powinny zawierać motyw ślubny lub weselny. Nie muszą dotyczyć konkretnego wydarzenia. Mogą być wytworem fantazji autora.

2. Gatunek prac literackich jest dowolny: np. wspomnienie, reportaż, opowiadanie, anegdota itp., przy czym ich objętość nie może przekraczać 8000 znaków. Fotografie mogą mieć dowolną formę, ich ilość zgłoszona przez jednego autora lub właściciela nie może przekraczać dziesięciu.

3. Autor pracy literackiej i autor lub właściciel fotografii musi być zameldowany na terenie powiatu kutnowskiego i mieć ukończone 15 lat. [więcej]
kultura, 07.08.2012 18:01|czytane: 1178 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kobieta spłoszyła wandala na Tarnowskiego
W nocy 7 sierpnia około godz. 3:00 mieszkanka bloku przy ul. Tarnowskiego w Kutnie, po usłyszeniu hałasu, wyglądając przez okno zobaczyła młodego mężczyznę uszkadzającego przednią szybę jej samochodu daewoo lanos.

Spłoszony reakcją kobiety sprawca wandalizmu oddalił się w  głąb osiedla. Po zawiadomieniu o chuligańskim wybryku, dyżurny KPP Kutno na miejsce natychmiast skierował patrol mundurowych, który to w wyniku penetracji osiedla, zatrzymał dwóch mężczyzn z których to jeden został rozpoznany przez poszkodowaną jako sprawca uszkodzenia mienia oszacowanego na kwotę 450 zł.

Sprawcą okazał się znany kutnowskim policjantom, 21 letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego, który to w toku prowadzonego postępowania przygotowawczego przyznał się do zarzucanego mu czynu, uszkodzenia mienia i dobrowolnie poddał się karze. Za przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. [więcej]
wandea, 07.08.2012 14:40|czytane: 1600 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zabiegi okulistyczne w kutnowskim szpitalu od września
Prawdopodobnie na początku września w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym sp. z o. o. będzie można skorzystać ze specjalistycznych zabiegów okulistycznych. To na razie działalność komercyjna w zakresie tego typu świadczeń.

Będą to zabiegi niemalże w ramach można powiedzieć ambulatorium, więcej szczegółów podamy w czwartek na konferencji prasowej - mówi prezes szpitala Piotr Okoński. [więcej]
pismak, 07.08.2012 13:02|czytane: 1989 razy|19 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nowa wystawa w KDK: Plakat operowy w Polsce i na świecie
W ramach III Letniego Festiwalu Muzycznego w Galerii KDK od 3 do 30 sierpnia w godzinach pracy KDK, będzie można obejrzeć wystawę z kolekcji red. Adama Czopek plakatów z oper granych na scenach operowych m.in. Poznania, Drezna, Aten, Nowego Jorku, Kolonii, Hanoweru, Sofii…

Nowa wystawa w KDK: Plakat operowy w Polsce i na świecie, ./upload/articles_pakiety/16914/01_obraz.jpg
Nowa wystawa w KDK: Plakat operowy w Polsce i na świecie, ./upload/articles_pakiety/16914/02_obraz.jpg
Nowa wystawa w KDK: Plakat operowy w Polsce i na świecie, ./upload/articles_pakiety/16914/03_obraz.jpg


Adam Czopek, który od ponad dwudziestu lat publikuje recenzje operowe w prasie codziennej i fachowych dziennikach muzycznych. Zajmuje się również publicystyką muzyczną. Jest autorem wielu opracowań monograficznych zamieszczonych w programach wydanych przez Teatr Wielki w Poznaniu, i Łodzi, Operę Wrocławską Filharmonię Kielecką oraz folderach Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. K. Jamroz w Busku Zdroju.

Zainteresowania operowe Adama Czopka w większości skupiają się na Giuseppe Verdim, Richardzie Wagnerze, Wolfgangu Amadeuszu Mozarcie i oczywiście twórczości kompozytorów polskich. Ma w swoim dorobku szkice monograficzne poświęcone wszystkim operom Giuseppe Verdiego oraz Ryszarda Wagnera. [więcej]
kultura, 07.08.2012 10:43|czytane: 1304 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W Krośniewicach turniej siatkówki
W najbliższą niedzielę, 12 sierpnia w godz. 15.00 - 19.00 ciąg dalszy Krośniewickich Zmagań Olimpijskich. Na boisku lub w raize niepogody w hali sportowej  odbędzie się turniej siatkówki. W turnieju mogą wziąć udział jedynie 3-osobowe drużyny. Zapisy u instruktorów na boisku wielofunkcyjnym.[więcej]
redaktor, 06.08.2012 13:48|czytane: 1241 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Gwiazda świata tańca ze Słowacji poprowadzi w Kutnie warsztaty
Kutnowski Dom Kultury oraz Joanna Zielińska zapraszają na III WARSZTATY TANECZNE w Kutnie. W tym roku warsztaty poprowadzi gwazda światowej sceny tanecznej BRANKO BIELOPOTOCKY ze Słowacji. Wielokrotny mistrz Europy oraz Świata w tańcu Hip-Hop. Tancerz F1 Ferrari Marlboro Promotion Team 2004 Dubai, Bahrain.  Instruktor tańca Hip-Hop.

Gwiazda świata tańca ze Słowacji poprowadzi w Kutnie warsztaty

Warsztaty odbędą się 2 września (niedziela) w Kutnowskim Domu Kultury - sala baletowa.
Plan warsztatów:
10.00-11.00- dzieci w wieku 6-9 lat
11.00-12.00- osoby w wieku 10-14 lat
12.00-13.30- młodziez pow 15 roku życia
13.30- zakończenie warsztatów [więcej]
pismak, 07.08.2012 08:39|czytane: 1336 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Święto Róży 2012: Kabaret Marcina Dańca i Haydamaky
Jak się nieoficjalnie dowiadujemy kabaret Marcina Dańca i koncert zespołu Haydamaky to kolejne punkty programu tegorocznego 38. Święta Róży 7-9 września.

Daniec rozśmieszy mieszkańców Kutna w godzinach wieczornych w piątek 7 września, natomiast na koncert zespołu Haydamaky zapraszamy wieczorem w niedzielę 9 września. Obie gwiazdy wystąpią na Placu Marsz. J. Piłsudskiego.

Haydamaky to jeden z najpopularniejszych zespołów na Ukrainie. Od lat konsekwentnie podąża własną ścieżką muzyczną, nie poddając się mainstreamowemu graniu, którym wytrawny słuchacz jest atakowany z każdego radioodbiornika.Haydamaky to niepowtarzalny styl muzyczny, który sami stworzyli i na którym budują swoją miłość do muzyki. To po prostu KOZAK ROCK, czyli niezwykłe połączenie motywów muzyki etnicznej wielu regionów Ukrainy, Bałkanów, nut cygańskich, żydowskich i rockowego uderzenia. [więcej]
wandea, 06.08.2012 16:27|czytane: 1485 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Przyjazna wieś. Konkurs dla inicjatyw na terenach wiejskich
Departament Funduszu Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi organizuje konkurs „Przyjazna wieś”.

Przyjazna wieś. Konkurs dla inicjatyw na terenach wiejskich

Konkurs ma na celu promocję wykorzystania funduszy unijnych na terenach wiejskich. Do udziału w nim zapraszani są wszyscy, którzy sięgnęli po pieniądze w ramach jakiegokolwiek programu i zainwestowali je dla poprawy życia na wsi. Projekty powinny dotyczyć budowy bądź rozbudowy infrastruktury technicznej, społecznej albo ekologicznej na obszarach wiejskich województwa łódzkiego.

To nie musiały być działania zrealizowane w tym roku. Ważne, żeby projekt został podjęty po 1 maja 2004 r., a dokończony przed 21 września tego roku, bo do tego dnia będą przyjmowane zgłoszenia do regionalnego etapu konkursu. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej www.lodzkie.ksow.pl.

Laureaci zostaną wyłonieni do końca października. Realizatorzy najciekawszych projektów będą reprezentować nasz region w finale ogólnopolskim. [więcej]
wandea, 06.08.2012 14:49|czytane: 1368 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej wygrał Wypasionego Jelonka
Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej wrócił wczoraj z 35 Międzynarodowego Jarmarku Folkloru, na którym zdobył Nagrodę Publiczności „Wypasiony Jelonek”. Była to jedyna nagroda przyznawana dla zespołów spoza województwa warmińsko - mazurskiego. Dumą napawa nas, że nagroda została przyznana nam za nasz kutnowski obrazek pt. „Na kutnowskich łąkach muzykanty grają”.

Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej wygrał Wypasionego Jelonka, ./upload/articles_pakiety/16938/01_obraz.jpg
Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej wygrał Wypasionego Jelonka, ./upload/articles_pakiety/16938/02_obraz.jpg
Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej wygrał Wypasionego Jelonka, ./upload/articles_pakiety/16938/03_obraz.jpg


Organizowana przez Muzeum Kultury Ludowej impreza jest trzydniowym największym spotkaniem ze sztuką ludową w północno-wschodniej Polsce, podczas której odbywa się kiermasz sztuki ludowej, pokazy rzemiosł dawnych oraz występy zespołów folklorystycznych. W tegorocznej imprezie występowały grupy z Polski, Litwy, Białorusi, Ukrainy, Rosji, Turcji i Rumunii - opowiada Krystyna Korkus, kierownik zespołu. Impreza nagrywana była przez Telewizję Polską oddział w Olsztynie  i Radio Polskie Olsztyn. Nasz wyjazd był możliwy dzięki wsparciu firmy Tomtex Trading Sp. z o.o. [więcej]
kultura, 06.08.2012 14:39|czytane: 1998 razy|12 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Festiwal Gier Podwórkowych w Żychlinie
W niedzielę w Żychlinie odbył się  Festiwal Gier Podwórkowych. Nie zabrakło starego dobrego skakania na skakance czy przez gumę, gry w klasy,  w kapsle i piłkarzyki. Na placu przy fontannie zebrała się spora grupa dzieci, które chciały spróbować swoich sił w staromodnych zabawach.

Festiwal Gier Podwórkowych w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/16937/01_obraz.jpg
Festiwal Gier Podwórkowych w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/16937/02_obraz.jpg
Festiwal Gier Podwórkowych w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/16937/03_obraz.jpg


Organizatorami festiwalu byli Gmina Żychlin i Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Żychlin. [więcej]
redaktor, 06.08.2012 14:24|czytane: 1626 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Niepełnosprawni na szerokich wodach kutnowskiego rynku. Czy znajdzie się miejsce dla
Problemy z siedzibą TIFT REKLAMY Spółdzielni Socjalnej osób niepełnosprawnych w Nowej Wsi mogą zakończyć się dla firmy dramatycznie. 47 -letni Leszek... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Spotkanie informacyjne Pałac Saski w Kutnie - rewitalizacja i funkcje przyszłego
Muzeum Regionalne w Kutnie zaprasza na kolejne spotkanie informacyjne poświęcone przyszłości Pałacu Saskiego. Spotkanie pt. „Pałac Saski w Kutnie – rewitalizacja i funkcje przyszłego kompleksu” odbędzie się 31 maja o godz.... [więcej]
Sport
W Kutnie trwają Półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek
Dziś kolejne w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie kolejne mecze Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. O godz. 12.00 Basket Go Przemyśl zmierzył się z Mistrzyniami Województwa – KKS Pro-Basket Kutno z wynikiem 46:43.  Zapraszamy jutro o godz.  10:00 MPKK Sokołów OSiR... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Dyskretna pozna Pana Jestem gotowa rozpalić twoje zmysły do maksimum i sprawić że po naszym spotkaniu będziesz chciał tylko więcej. Zainteresowany? czekam na twoją wiadomość jednakże nie trać ani mojego ani sw... [czytaj więcej]
PRACA PRZY PRODUKCJI I MONTAŻU MEBLI Zatrudnimy pracownika do prac związanych z obróbką płyt meblowych i obróbką szkła na maszynach specjalistycznych oraz montażem mebli. Mile widziane doświadczenie w pracy przy produkcji lub m... [czytaj więcej]
PRACA PRZY PRODUKCJI I MONTAŻU MEBLI Zatrudnimy pracownika do prac związanych z obróbką płyt meblowych i obróbką szkła na maszynach specjalistycznych oraz montażem mebli. Mile widziane doświadczenie w pracy przy produkcji lub m... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
WYSYŁKA PACZEK KURIERSKICH Wysyłasz przesyłki kurierskie? Wejdź na stronę https://zlapkuriera.pl lub zadzwoń do nas pod numer telefonu: +48 55 629 30 40 Za pośrednictwem naszego serwisu Zlapkuriera.pl tanio i szybko ... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Okazja! Narzuta w Super Cenie - 125zł Narzuta dekoracyjna pikowana dwustronna. Wykonana z wysokiej jakości materiału , tkanina miła w dotyku, wygodna w użytkowaniu nie wymaga prasowania. Oferta nie zawiera poszewek widocznych ... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Pracownik / pracownica przetwórstwa mięsnego (Lekkerkerk, Holandia) AP Grupa s.c. (numer certyfikatu Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia: 11282), dla Pracodawcy holenderskiego firmy SRS Personeel B.V., realizuje procesy rekrutacji i selekcji Pracowników w branży... [czytaj więcej]
projektowanie STRON WWW / KOMPLEKSOWO OD A DO Z Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej oferty, jaką jest projektowanie stron internetowych , kompleksowo od A do Z. W ramach oferty proponujemy - stworzenie strony www - zakup serwera i dome... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Krystian Boczeń:
52 minut temu
Rządy w Staszicu to konflikt między dyrektorem, a grupką nauczycieli. Wg mnie prawda jest po środku. Za oddaniem kontraktu opowiedziało się 13 radnych, reszta się wstrzymała, nikt nie był przeciwko, dzięki temu w Kutnie jest kardiologia inwazyjna. A co masz na mysli z dziwnymi ruchami w komunikacji i geodezji?
Krystian Boczeń:
60 minut temu
Radny z PSL by się nie wyłamał w tej sytuacji, nie było na to cienia szans. W takiej sytuacji byłoby Debich 11, Bryłka 2. Radny PSL by się wyłamał tylko wtedy gdyby nie wyszła opozycja, która wszystko zepsuła. Bryłka spadł z nieba tym, że chciał kandydować po tym jak opozycja nie wystawiła kandydata i nie wiem jak to można było tak zepsuć.
Otto Ruhmfeld:
1 godzin temu
Czyli merytoryczne są np rządy w Staszicu, Oddanie kontraktu szpitala, dziwne ruchy w geodezji komunikacji itp ?
Otto Ruhmfeld:
1 godzin temu
Celowo piszę biznesowego bo wydaje mi się że ktoś przy władzy myli służbę lokalnej społeczności z dobrym interesem wynikającym z bycia przy władzy.
Otto Ruhmfeld:
1 godzin temu
Krystian, błąd. Gdyby obaj byli kosekwentni i jeden z nich nie zaglosował na debicha to ten pewnie nie zostałby starostą. Brylka też nie, a to zmuszałoby radnych do poszukania porządnego kandydata. Mieli wiedzę że jeden z psl może się wylamać, ale nawet tej wiedzy nie dali szansy, ten z nich ktory zaglosowal za debichem, świadomie byl za utrzymaniem obecnego ukladu i taka jest prawda, a gadki o starszym panie, sprycie, złej opozycji przy tym fakcie są bez znaczenia. FAKT JEST TAKI ŻE JEDEN ZNICH AKTYWNIE PRZYCZYNIL SIĘ DO TRWANIA TEGO CHOREGO UKŁADU BIZNESOWEGO.
Bożydar Kotontay:
1 godzin temu
eeeee czepialski ale niewygodnyś...
Krystian Boczeń:
1 godzin temu
Przykład tych myślących opozycjonistów? Przynajmniej jeden.
Ewaryst Gaspary:
1 godzin temu
Jeszcze jedno Krystianie - cieszy mnie bardzo, że opozycja istnieje w radzie powiatu, ze nie udało sie po 2,5 roku intensywnej pracy Debicha i koalicjantów zmacerować, urobić do wymaganej przez starostę konsystencji całej rady. Widać, nie na wszystkich czar Debicha działa. Sa rownież w radzie ludzie myslący, którzy maja własne zdanie. Ci ludzie jakos nie chcą uczestniczyć w realizacji koncepcji, ktore uważają za nierealne, a niekiedy wręcz szkodliwe.
Krystian Boczeń:
1 godzin temu
Nikt nie próbuje robić wody sodowej z mózgu nikomu. Mieli dobre intencje, a stali się kozłami ofiarnymi tej sytuacji. I to wszyscy 3 panowie.
Ewaryst Gaspary:
2
 · 
1 godzin temu
Krystian, nie usiluj ludziom robić wody sodowej z mózgu. Ludzie to nie "ciemny lud, który to kupi", jak się wyraził jeden z polityków. Ludzie to widzą, słyszą, czytają i analizują. Ta raptowna zmiana taktyki nie zmieni faktu, że dwaj młodzi radni Serenda i Ziólkowski faktycznie zakpili sobie ze starszego czlowieka. W swojej mądrości, inteligencji, umiejetnościach i kunszcie politycznym nie przewidzieli tylko jednego, że to wszystko obróci sie przeciwko nim samym. Stało się tak, jak napisał kiedyś Sienkiewicz "Złapał kozak tatarzyna, a tatrzyn za łeb trzyma". Skutek jest taki, ze obydwaj mlodzi radni -Serenda i Ziółkowski - poniesli sromotną wizerunkowa porazke.
Krystian Boczeń:
2 godzin temu
Ja nie bronię Debicha, stwierdzam tylko, że to człowiek merytoryczny i nie piszcie że to mój protegowany tylko dlatego, że mam takie zdanie o nim. A sytuacja w szpitalu to przecież nie jest jego wina, dostał bałagan po poprzedniej ekipie rządzącej i niech mi nikt nie próbuje wciskać że jest inaczej. Zarządzanie majątkiem powiatu też złe nie jest, a jak jest to też oprzyjmy się na przykładzie. To co było złe to sprzedaż PKSu, ale to też w poprzedniej kadencji. Pokażcie mi przykład gdzie w polityce nie ma kolesiostwa, chociaż jeden, każdy obstawia się swoimi, tak jest na całym świecie. Brak ambicji? każdy ma ambicje. Honor, no tu można dyskutować o tym, fakt.
Ewaryst Gaspary:
2 godzin temu
Krystian, ja bym był ostrozny z takimi epitetami pochwalnymi wobec Debicha. Tydzien temu byliśmy świadkami bardzo burzliwej debaty medialnej, gdzie forumowicze okreslali to, co dzieje sie w samorządzie powiatowym jako bagno. Debich to podobno myslący człowiek, a wpakował sie w taki układ koalicyjny, który go pogrąża. Czyzby tak bardzo chciał być starostą, że przestały sie liczyć jakiekolwiek standardy ? To jest jego świadomy wybór. Za to wszystko, co dzieje sie w powiecie bedzie ponosił odpowiedzialność. Nie pamiętam, aby aż takie cyrki działy sie za Dąbrowskiej, a nawet Galowej.,
Józef Ciołek:
2 godzin temu
Opamiętajcie się za chwilę się okaże, że nikt wam w Polsce nie dorównuje, Trochę pokory
Dymitr Gietgud:
2
 · 
2 godzin temu
Jeszcze jednej lekcji nie było, a już wiedzą, że są świetni. Niezwykli ludzie
Zachary Filipczyk:
2
 · 
2 godzin temu
Boli mnie wielki balagan w kutnowskim szpitalu i zarzarzanie majatkiem powiatu,kolesiostwo,miernota,a przedeszystkim brak honoru i ambicji u twojego protegowanego. Wojewoda wywalil go ze stanowiska a on zrobil wszystko aby na nim pozostac nie sprawdzajac sie zbraku wlasnie merytoryki i troski o dobro spoleczne.
Krystian Boczeń:
2 godzin temu
A i jeszcze jedno. Nie rozumiem nagonki i pretensji wobec Ziółkowskiego i Serendy. Za Bryłką zagłosował najprawdopodobniej Serenda tylko dlatego, że nie mógł zagłosować za Debichem bo jak powiedział przez Gierule, gdyby Debich powiedział, że Gieruli w zarządzie nie będzie to Serenda by na Debicha zagłosował, a tak przynajmniej wynikało z jego wypowiedzi. Radny Ziółkowski słysząc jak Bryłka krzyczy, że jeśli opozycja nie wystawi kandydata to on chce wystartować. Ponieważ tylko radni mogą zgłaszać kandydatów to sam się Bryłka nie mógł zgłosić. Ziółkowski zrobił mu prezent i go zgłosił, uszanował w ten sposób starszego człowieka i byłego radnego powiatowego, start w wyborach na starostę był więc symbolicznym wyrazem szacunku oraz też świetną reklamą dla samego pana Bryłki. I teraz najważniejsze, z tego co ptaszki ćwierkają to gdyby opozycja nie wyszła by z sali to Bryłka byłby starostą! Ziółkowski zagłosowałby wtedy na Bryłkę oraz jeden z panów chłopskiej partii też by sie wyłamał, jest to pewne bo sam tak mówił. I teraz ta sama opozycja skłóca na forum Bryłkę z młodymi radnymi, a czemu? No bo tak jest im wygodnie! Oni narozrabiali, a teraz ma im to ujść na sucho, a za nich po uszach dostają młodzi. I to nie Bryłka pokazał kindersztube młodym, ani młodzi nie ośmieszyli Bryłki. Wszyscy stali się ofiarami opozycji, która dolewa oliwy do ognia.
Adrian Czande:
2 godzin temu
Ewaryście, nie jestem pewny, czy Debich, Burzyński i Trawczyński sa szczęśliwii, że w jednym szeregu obok nich umieszcza sie takich "wybitnych samorzadowców" i tak "zasłużone osoby" jak Ziołkowski i Serenda.
Krystian Boczeń:
2 godzin temu
A może ty napisz najpierw co tak cię boli ta "sitwa". Co ona złego zrobiła i w czym tak szkodzi? W tym, że pierwszy raz od dawna mamy porządnego starostę i merytorykę w starostwie? Ty podaj przykład tego szkodzenia. Nie jestem jednym z nich choć się kręce w otoczeniu radnych.
Ewaryst Kierło:
2 godzin temu
Zmień płytę Czesławie czy Wiesławie czy jak tam masz panie poszkodowany dziadku. Co wpis to każdy już upadł i zakończył kariere polityczną, Debich, Trawczyński, Burzyński, Ziółkowski, Serenda i w zasadzie wszyscy co są radnymi i pewnie ci co jeszcze nie wiedzą, że nimi będą. Niestety poza wylewaniem żalu nie da to panu żadnych efektów. Proszę zresztą zgłosić sprawę na policje, prokuraturę czy gdzie pan chce.
Zachary Filipczyk:
2 godzin temu
Ewerest powierz tak scerze ille naliczyles tych porzadnych ludzi w tej powiatowej sitwie utrzymujacej sie z nszych podatkow i szkodzacych nam wszystkim.Czy zdolas ich wymienic choc jednego z nich to podaj jego nazwisko.Jesli tego nie zrobisz to znaczy ze jestes jednym z nich.Najciekawsze artykuły
 ·  11
3 dni temu
Inauguracja parkrun w KUTNIE! Darmowe biegi już od najbliższej soboty!
 ·  3
4 dni temu
Recital dyplomowy z jazzowymi przebojami wszechczasów
 ·  41
4 dni temu
Kapitulacja wójta gminy Bedlno. Czas na decyzję starosty w sprawie wiatraków
 ·  11
5 dni temu
Policjant z zarzutem zabójstwa wciąż w areszcie
 ·  73
6 dni temu
Wyłudzenie VAT i pranie brudnych pieniędzy w Kutnie. Już 25 podejrzanych i 9 osób w areszcie
 ·  23
7 dni temu
Niepełnosprawni na szerokich wodach kutnowskiego rynku. Czy znajdzie się miejsce dla spółdzielni socjalnej?
 ·  2
9 dni temu
Pamiętaj mordeczko, głowa do góry. Piknik z Kulturą Street art na Dobrzelińskiej
 ·  271
9 dni temu
Głosowanie komisji i oświadczenie starosty w sprawie dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Kutnie
 ·  7
10 dni temu
Sterylizacja zwierząt domowych będzie częściowo dotowana przez miasto
 ·  6
11 dni temu
Noc Muzeów w Krośniewicach za nami
 · 
11 dni temu
Dzień Dziecka w Kutnie. Wielkie show taneczno-muzyczne
 ·  24
12 dni temu
Czytelnicy piszą: A jednak toaleta w parku ma awarię
 ·  59
13 dni temu
Prokurator Sławomir E. na gościnnych występach. Zawieszenie i co dalej?
 ·  91
13 dni temu
Brutalna prawda o konkursach w samorządzie i kłopotliwe pytania o dyrektora
 ·  112
18 dni temu
Rada Miasta Kutna skąpa, a radny Kłopotowski niczego nie pamięta
 ·  16
19 dni temu
Czytelnicy pytają: Czy na Zdrojowej przy cmentarzu staną bloki?
 ·  93
21 dni temu
Prezydent Kutna złożył zawiadomienie do prokuratury. Urzędniczka zwolniona!
 ·  74
25 dni temu
Takie kino...
 ·  4
27 dni temu
Za nami pierwsze koncerty tegorocznej Majówki
 ·  14
28 dni temu
45 lat Kutnowskiego Domu Kultury: zasłużeni, wystawy i folklor kutnowski
 ·  4
28 dni temu
Majówka z Bareją: Czasem, aż oczy bolą patrzeć, jak się przemęcza dla naszego klubu, prezes...
 ·  79
28 dni temu
Piąty roczek Festiwalu Piosenki Biesiadnej w Bedlnie. Na sali na ludowo tańczą wszyscy wkoło
 ·  24
29 dni temu
Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów
 ·  4
29 dni temu
Na wątpliwości przed majówką i po, najlepsza jest nadzieja i odwaga na ...
 ·  21
30 dni temu
Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności