eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 25.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Nabór do zespołu tanecznego LUZIK
Kutnowski Dom Kultury zaprasza wszystkie dzieci na treningi do zespołu LUZIK. Zostało siedem miejsc a pierwsze zajęcia już 11 września.

"LUZIK" zostanie utworzony we wrześniu 2012 roku i będą tworzyły go dzieci w wieku od 5 do 8 roku życia, chcące poznać tajniki tańca oraz wyszaleć się na sali tanecznej. Będzie to grupa początkująca. Dzieci będą mogły reprezentować miasto na zawodach tanecznych oraz pokazach w Kutnie, jak i innych miastach. Będą mogły poznawać tajniki street dance, ściślej tańca hip-hop, a także elementy tańca dancehall - mówi Joanna Zielińska z KDK. - Zajęcia przeprowadzone będą w formie wesołej zabawy z tańcem.

Zajęcia z instruktorem będą obejmowały:  rozgrzewkę, ćwiczenia rozciągające, ćwiczenia wzmacniające mięśnie, ćwiczenia korygujące postawę, naukę tańca, choreografii, improwizacji,ćwiczenia wyciszające i rozluźniające mięśnie. [więcej]
kultura, 05.09.2012 10:13|czytane: 1359 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
RSM Pionier nagrodziła za najładniejsze balkony i ogródki
Robotnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa "Pionier"nagrodziła wczoraj osiemnastu mieszkańców za najładniejszy balkon i ogródek przyblokowy. Andrzej Nowakowski, prezes RSM Pionier gratulował wszystkim zwycięzcom.

Osiedle "Śródmieście"
Balkony:
1. Szczepan Różalski - ul. Sowińskiego 17
2. Mieczysław Bloch - ul. Olimpijska 4
3. Władysław Olejniczak - ul. Długosza 6

Ogródki przyblokowe:
1. Ewa Szczechowicz - ul. Reja 8
2. Anna Szyszka - ul. Olimpijska 8
3. Zuzanna Zawierucha - ul. Barlickiego 4 [więcej]
pismak, 05.09.2012 10:08|czytane: 1930 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ostatni dzwonek aby wybrać się na studia! WSGK zaprasza
Uwaga - jeszcze tylko do 15 września można zapisywać się na studia do WSGK w Kutnie - są miejsca na wszystkich kierunkach. Zapraszamy na www.wsgk.com.pl/studia lub skorzystaj z formularza kontaktowego online

Ostatni dzwonek aby wybrać się na studia! Rekrutacja zbliża się ku końcowi, są jeszcze wolne miejsca na wszystkich kierunkach – prezentujemy naszą najnowszą ofertę wraz ze specjalnościami – zapraszamy.

Ostatni dzwonek aby wybrać się na studia! WSGK zaprasza, ./upload/articles_pakiety/16997/01_obraz.jpg
Ostatni dzwonek aby wybrać się na studia! WSGK zaprasza, ./upload/articles_pakiety/16997/02_obraz.jpg


Absolwenci szkół średnich, którzy w tym roku uzyskali świadectwo dojrzałości mają twardy orzech do zgryzienia. Muszą bowiem zdecydować na jakiej Uczelni będą kontynuować naukę. Tymczasem Wyższa Szkoła Gospodarki Krajowej w Kutnie chce ułatwić im wybór i prezentuje swoją ofertę edukacyjną na poszczególnych kierunkach na łamach naszego portalu. Zapraszamy do zapoznania się z nią. [więcej]
redaktor, 04.09.2012 08:36|czytane: 1737 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Święto Róży 2012: Wygrały zaproszenie na uroczyste otwarcie i koncert Artura Dutkiewicza
Uroczyste otwarcie 38. Wystawy Róż i Aranżacji Florystycznych Święto Róży już za tydzień. Dwa podwójne zaproszenia na galę i wyjątkowy koncert ARTURA DUTKIEWICZA & JANUSZA PRUSINOWSKIEGO TRIO"MAZURKI” w piątek 7 września o godz. 19.00. w  Kutnowskim Domu Kultury wygrały panie: Agnieszka Mikołajczyk i Beata Rafalska. Zaproszenia od jutra do odebrania w kasie KDK.

Kutnowskie odmiany róż to oczywiście Kutno-1965 r. , Marylka -1975 r. , Kopernik-1978 r., Leszek-1980 r. Wyhodował je Bolesław Wituszyński.

Artur Dutkiewicz w programie koncertu przedstawi autorskie kompozycje z najnowszej płyty pt. „Mazurki”, inspirowane polską muzyką ludową i muzyką klasyczną, co w połączeniu z jazzową improwizacją jest zabiegiem prekursorskim we współczesnej muzyce fortepianowej.

Janusz Prusinowski Trio gra tradycyjne mazurki na instrumentach ludowych: skrzypce, basy, flet drewniany, harmonia polska, szałamaja. Ich wspólny koncert stanowi oryginalną kombinację nowoczesnego jazzu z polską muzyką ludową. i własnym języku improwizacji. [więcej]
wandea, 04.09.2012 18:59|czytane: 1561 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dla kierowców: Zmiany w ruchu na A2
Samochody ciężarowe jadące autostradą A-2 z Poznania do Warszawy nie będą już musiały omijać 30 kilometrowego odcinka tej trasy między Strykowem, a Łyszkowicami. Zakończono tam bowiem prace związane z układaniem warstwy ścieralnej na północnej jezdni i ruch wkrótce będzie się mógł tam odbywać bez ograniczeń.

Od jutra (05.09.12) będą nas czekały zmiany w organizacji ruchu w związku z zamknięciem jezdni południowej (do Warszawy) i otwarciem jezdni północnej (do Poznania). Proces zmiany rozpocznie się rano i potrwa do późnych godzin wieczornych. W pierwszej kolejności, ruch w jednym kierunku zostanie wpuszczony na jezdnię północną, przy wyłączeniu z ruchu jednego pasa jezdni południowej. Kolejnym etapem będzie przeniesienie pozostałego ruchu na jezdnię północną - informuje Maciej Zalewski, Specjalista ds.Komunikacji Społecznej Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad.

Najbardziej istotną zmianą będzie fakt, że na opisywany odcinek zostanie, obok osobowego, wprowadzony także ruch ciężki. Dotychczas samochody ciężarowe jadące autostradą A-2 z Poznania w kierunku Warszawy MUSIAŁY zjechać w Strykowie na DK 14, którą dojeżdżały do Łowicza, skąd DK nr 92 i  70 mogły wrócić na autostradę i kontynuować podróż do stolicy.

Na odcinku, gdzie ruch w obu kierunkach będzie się odbywał po jednej jezdni zostanie  utrzymane ograniczenie prędkości do 70 km/h (miejscami do 50 km/h) oraz zakaz wyprzedzania. Wszystkie prace na odcinku Stryków – Łyszkowice mają być zakończone w październiku. [więcej]
redaktor, 04.09.2012 15:31|czytane: 1420 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Przetarg na tereny pod ubojnię bydła przełożony. Pytania komisji i problemy z dokumentami
Zarząd Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej na 31 sierpnia wyznaczył termin przetargu na zakup działki o pow. 2,8 ha przy ul. Południowej w Podstrefie Kutno. Działką tą interesuje się właściciel Pini Polonia, który złożył stosowny akces w Urzędzie Miasta Kutna i Łódzkiej Specjalnej Strefie EKonomicznej. Na tych terenach ma powstać ubojnia bydła. Przetarg został jednak przełożony na październik.

W związku z zapytaniami komisji i koniecznością złożenia dodatkowych dokumentów przetarg przełożonona październik. Był 1 oferent - informuje nas Edyta Sancewicz Dyrektor Departamentu Rozwoju i Strategii ŁSSE.

Przypomijmy, prezydent Zbigniew Burzyński już 14 czerwca podpisał z Pini Polonia  porozumienie nakładające na potencjalnego inwestora dodatkowe warunki stawiane przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji oraz Grupową Oczyszczalnię Ścieków.

Porozumienie zawarte przed przetargiem na tereny na ul. Południowej w Kutnie wzbudziło zdziwienie mieszkańców,  którzy wkrótce potem spotkali się z prezydentem Kutna i wyrazili swój protest przeciw budowie trzeciego zakładu z branży mięsnej przez Pini Polonia. [więcej]
wandea, 04.09.2012 14:22|czytane: 1790 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Rekreacja w ciemnościach
Jest już ciemno, ale wszystko jedno. Gdyby wokalista zespołu Feel śpiewał to w kutnowskim parku nad Ochnią, brzmiałoby to niezwykle prawdziwie. W centrum Kutna jak już zrobi się ciemno i jedna z latarń przeszkadza w wypełnianiu przyjemnościowego programu na wieczór, młody osiłek podchodzi i rzuca kamieniem w lampę. Sprawa załatwiona, można balować w Parku nad Ochnią, którego tereny zdaje się mają "rekreacyjne" w nazwie.

Rekreacja w ciemnościach, ./upload/articles_pakiety/17110/01_obraz.jpg
Rekreacja w ciemnościach, ./upload/articles_pakiety/17110/02_obraz.jpg
Rekreacja w ciemnościach, ./upload/articles_pakiety/17110/03_obraz.jpg


Mieszkańcy Kutna spacerujący wieczorem w parku zainteresowali się dlaczego akurat w jego środku, tam gdzie są ławki, nie ma latarni. Tam właśnie wieczorami zbiera się towarzystwo, jak mówią mieszkańcy, koło młodych nietrzeźwych, którzy "dyskutują" do rana.

Straż miejska albo policja nie zapuszcza się w tamte rejony, bo po co, aby dostać butelką? - mówi pan Piotr z Podrzecznej. - Kiedy zbijane są lampy przy wejściu do parku, to po prostu z drogi nie widać czy tam ktoś siedzi, a z samochodu trudno ruszyć cztery litery. Praca siedząca to dobrodziejstwo. [więcej]
pismak, 04.09.2012 12:35|czytane: 2354 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Złoty Krzyż Zasługi dla Jacka Urbaniaka
Jacek Urbaniak, prezes zarządu Towarzystwa Budownictwa Społecznego sp. z o. o. jutro zostanie odznaczony w imieniu Prezydenta RP przez Wojewodę Łódzkiego Złotym Krzyżem Zasługi.

Urbaniak zostanie odznaczony za swoją działalność w zakresie pomocy niepełnosprawnym i za działalność charytatywną w tej dziedzinie. Z uwagi, że jest radnym powiatowym wybrano jutrzejszą sesję Rady Powiatu na miejsce odznaczenia. [więcej]
wandea, 04.09.2012 10:49|czytane: 2107 razy|17 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Biblioteka Pedagogiczna zaprasza
Od 3 września Biblioteka Pedagogiczna w Kutnie wraca do swoich przedwakacyjnych godzin pracy. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do korzystania z naszych zbiorów od wtorku do piątku w godzinach od 10.00 do 17.00.

W tym czasie można też bezpłatnie korzystać ze stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu, z czytelni, w której posiadamy ponad 50 tytułów prenumerowanych czasopism (dla nauczycieli, wychowawców, pracowników socjalnych i wszystkich zainteresowanych sprawami nauczania, wychowania, pomocy społecznej) oraz prasę codzienną. W Bibliotece działa punkt ksero, istnieje możliwość drukowania własnych materiałów. [więcej]
pismak, 04.09.2012 09:59|czytane: 1379 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Poszukujemy właściciela małego pieska
Znaleziono małego pieska w Kutnie na Łąkoszynie, biało brązowy, obróżka brązowa, tel. 602645833.

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
Poszukujemy właściciela małego pieska
[więcej]
wandea, 04.09.2012 08:48|czytane: 1422 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Sekcja Taekwondo ogłasza otwarty nabór
Sekcja Taekwondo ogłasza otwarty nabór do grup wiekowych JUNIOR oraz SENIOR. Zapisujemy dzieci minimum 5 letnie, grupa dla starszych nie ma ograniczeń wiekowych. Ilość wolnych miejsc w sekcji jest ograniczona.

Pierwszy trening odbędzie się 11.09 o godzinie 17:00 w ZSZ nr 3 w Kutnie.
Informacje i zapisy:
www.taekwondo.wsgk.com.pl
www.facebook.pl/tkdkutno
Kontakt z trenerem:
Tomasz Białobłocki
tomaszbialoblocki@gmail.com
509720103 [więcej]
redaktor, 04.09.2012 09:10|czytane: 1470 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wkrótce lunapark na placu Wolności
Przyjechały do Kutna już pierwsze części sprzętów launaparku. W tym roku podczas Święta Róży będziemy mogli skorzystać z następujących atrakcji: Projekt 1,  Diabelski Młyn, Autodrom, Kolejka górska - nowość,  karuzele dziecięce i najwyższe bungee.

Wkrótce lunapark na placu Wolności, ./upload/articles_pakiety/17198/01_obraz.jpg
Wkrótce lunapark na placu Wolności, ./upload/articles_pakiety/17198/02_obraz.jpg
Wkrótce lunapark na placu Wolności, ./upload/articles_pakiety/17198/03_obraz.jpg


Do lunaparku zapraszamy już od 7 września, zabierzcie dobre humoru i kieszonkowe, bo niewątpliwie będzie na co je wydać.Wkrótce zdjęcia. [więcej]
wandea, 04.09.2012 08:30|czytane: 2942 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Roztańcz się z domem kultury
Kutnowski Dom Kultury zaprasza na zajęcia stworzone specjalnie dla osób dorosłych oraz kobiet. Oto oferta:

ZAPRASZAMY NA ZAJĘCIA TANECZNE Z TAŃCA DANCEHALL oraz ZAJĘCIA 3w1AEROBIK-GIMNASTYKA-TANIEC!

Nie potrzebujesz partnera by nauczyć się tańczyć! Zawsze chciałaś się zapisać na zajęcia taneczne , ale nie starczało Ci czasu? Praca, dom rodzina, dziecko? Stworzyliśmy zajęcia specjalnie dla ciebie!Warsztaty odbywają się w godzinach wieczornych, specjalnie po to by nawet te najbardziej zapracowane kobiety znalazły czas, by w nich uczestniczyć. Kursy już trwają! zostały ostatnie wolne miejsca. Na zajęciach poznacie masę kroków tanecznych.

ZAJĘCIA 3w1 -AEROBIK-GIMNASTYKA -TANIEC dla osób w każdym wieku!

Podczas zajęć nauczycie się ekspresyjnie łączyć różne style tańca, które można wykorzystać na zwykłych zajęciach jak i w klubie. To zajęcia dla tych, którzy lubią zajęcia fitness oraz taniec i dobrą zabawę Naprzemienne ruchy szybsze i wolne pomagają spalać tkankę tłuszczową. Twierdzisz, że nie masz czasu przyjść na zajęcia? opiekujesz się dzieckiem? przyjdź razem z nim i bawcie się razem w rytm porywającej muzyki! (dzieci wchodzą na zajęcia za darmo) [więcej]
pismak, 04.09.2012 08:46|czytane: 1435 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Święto Róży: Ugotuje nam Bożena Dykiel
W niedzielę podczas Święta Róży na placu Piłsudskiego wielkie gotowanie z polską aktorką komediową Bożeną Dykiel. Dykiel wcieli się w szefa kuchni i wraz z kutnowską firmą Exdrob będzie prezentować swoje, nie tylko, kulinarne talenty.

Ugotuje nam Bożena Dykiel
Gotowanie we Wrocławiu. fot. Łukasz Błaszczyk

Od godz. 16.00 do 18.30 w niedzielę 9 września na placu Piłsduskiego jedna z najpopularniejszych polskich aktorek, znana między innymi z „Człowieka z żelaza”, „Przesłuchania” czy „Alternatyw 4” i ostatnimi czasy przede wszystkim ze swojej roli Marii Zięby w serialu „Na Wspólnej” [więcej]
kultura, 04.09.2012 08:38|czytane: 1483 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Terminarz II rundy VII Grand Prix Kutna w Tenisie Stołowym
Zapraszamy kibiców na II rundę VII Grand Prix Kutna w Tenisie Stołowym.

1.  VII Grand Prix w tenisie Stołowym. Turniej Nr 4 29.09.2012 Godz.11.00
2.  VII Grand Prix w tenisie Stołowym. Turniej Nr 5 27.10.2012 Godz.11.00
3.  VII Grand Prix w tenisie Stołowym. Turniej Nr 6 24.11.2012 Godz.16.00
4.  VII Grand Prix w tenisie Stołowym. FINAŁ 22.12.2012 Godz.16.00
Miejsce: sala Szkoły Podstawowej Nr 6 w Kutnie ul. Łąkoszyńska 9 [więcej]
redaktor, 03.09.2012 19:21|czytane: 1267 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy pytają: Dlaczego w aquaparku nocą pali się światło?
Pan Jerzy z powiatu kutnowskiego przejeżdżając codziennie do pracy obok aquaparku w Kutnie zaobserwował, że w parku wodnym do białego rana palą się światła. Czy nie warto oszczędzać skoro aquapark rozpoczynał swoją działalność od wielomilionowej straty?- pytał pan Jerzy.

Czytelnicy pytają: Dlaczego w aquaparku nocą pali się światło?, ./upload/articles_pakiety/17193/01_obraz.jpg
Czytelnicy pytają: Dlaczego w aquaparku nocą pali się światło?, ./upload/articles_pakiety/17193/02_obraz.jpg


Aquapark kończy swoją pracę o godz.22.00 jesli chodzi o część basenową i o 2.00 jeśli chodzi o kręgielnię. Po rozliczeniu kas i sprawdzeniu przez ratowników wszystkich urządzeń ok. 23.00 wchodzi ekipa sprzątająca i sprząta do rana -odpowiada Paweł Ślęzak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.Światło jest zatem niezbędne. Sprzątanie nocne obejmuje m.in. wszystkie niecki  /odkurzacze wodne/, dezynfekcje i czyszczenie przelewów, czyszczenie "plaży"przy użyciu szorowarek, czyszczenie szatni, sanitariatów, jacuzzi,saun itp. [więcej]
pismak, 03.09.2012 16:17|czytane: 2867 razy|14 komentarzy|komentuj|czytaj cały
KDK przepadł w konkursie na Modernizację Roku
Bazylika katedralna w Łowiczu została nagrodzona w Ogólnopolskim Konkursie „Modernizacje Roku 2011". Miasto Kutno zgłosiło do konkursu modernizację Kutnowskiego Domu Kultury, zapłaciło nawet 9 tys. zł aby dom kultury brał udział w konkursie. Niestety kto inny sięgnął po ten tytuł.

Oprócz kapituły konkursowej, która wydała werdykt modernizacje oceniali również internauci. I w tym konkursie byliśmy dość daleko. KDK zdobył 1731 głosów. Pierwsze miejsce zdaniem internautów zajął Drewniany Młyn Biedrusko "Łysy Młyn" k/Radojewa z 10 566 głosami.

XVI edycja konkursu "Modernizacja Roku 2011" odbyła się pod patronatem m.in. Ministerstw Infrastruktury, Edukacji Narodowej, Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a także Generalnego Konserwatora Zabytków. Uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenie statuetek odbyło się na Zamku Królewskim w Warszawie.

Na konkurs wpłynęło ok. 900 zgłoszeń. Po pierwszej selekcji pozostało 100, z których wyłoniono najlepszych w kilku kategoriach.  W grupie „obiekty sakralne” projekt "Renowacja zespołu dawnej Kolegiaty Prymasowskiej w Łowiczu - najcenniejszego skarbu Ziemi Łowickiej " zajął trzecie miejsce. [więcej]
kultura, 03.09.2012 15:10|czytane: 1464 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Łukasz Kurpiewski wygrał Solo Życia
Łukasz Kurpiewski - gitarzysta z Kutna - wygrał tegoroczną edycję przeglądu Solo Życia. To już kolejny raz, kiedy Łukasz bierze w nim udział, ale dopiero w tym roku udało mu się stanąć na najwyższym stopniu podium.Zwycięzca z Kutna otrzymał: nagrodę finansową w wysokości 10 000 zł ufundowaną przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS z Warszawy, nagrodę finansową w wysokości 1000 € ufundowaną przez SAWP z Warszawy, nagrodę finansową w wysokości 1500 zł ufundowała firma Ars Medica z Bedlna, bon towarowy na zakup produktów firmy Mayones w kwocie 800 zł oraz torbę na Laptopa Mayones ufundowała firma Mayones z Gdańska, 5 bonów towarowych do wykorzystania w sieci salonów Riff o wartości 100 zł każdy ufundowała sieć salonów muzycznych Riff z Warszawy, wielodniową sesję nagraniową w studiu "Pałac" Szkoły Rock & Heavy Metal ufundowała Szkoła muzyczna Rock & Heavy Metal z Wrocławia Dunlop CryBaby wahwah - z autografem Slash'a,  MXR equalizer gitarowy - z autografem Kerry Kinga, zestaw "trzypak" strun marki D'Addario oraz pas gitarowy Planet Waves ufundowała firma Music Dealer z Lublina i wiele wiele innych nagród.

Nagrodą dla zwycięzcy festiwalu "Solo Życia" jest także:

występ na Festiwalu Gitary Elektrycznej 2012 w Katowicach
występ na festiwalu "Ku Przestrodze" im. Ryśka Riedla w 2013 r. oraz
występ na festiwalu "Solo Życia" w 2013 r. w Lublinie [więcej]
kultura, 03.09.2012 15:36|czytane: 1487 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Targ kutnowski - kiermasz rzeźby
W ramach obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa Muzeum Regionalne w Kutnie  8-9 września 2012 r. zaprasza na ekspozycję „Targ kutnowski”, wykonaną przez kutnowskich rzeźbiarzy, rekonstrukcję dawnego targu, prezentację dawnych zawodów, kiermasz rzeźby kutnowskiej,  zwiedzanie Muzeum.
W tych dniach Muzeum będzie otwarte w godzinach 10:00-20:00. Wstęp wolny. [więcej]
pismak, 03.09.2012 14:01|czytane: 1334 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Szlakiem zaniedbanych zabytków powiatu kutnowskiego odc. 10, Łanięta
To już ostatni odcinek naszego cyklu. Na jego zwieńczenie wybrany został oryginalny w formie budynek – tzw. zameczek z zespołu pałacowo-parkowego w Łaniętach. W poprzednim artykule wspominaliśmy o trudach odbudowy, jakie podejmują prywatni właściciele, więc aby sektor publiczny nie czuł się pominięty, pokazujemy również odbudowę zabytku dokonywaną przez samorząd – w tym wypadku przez gminę Łanięta.

Szlakiem zaniedbanych zabytków powiatu kutnowskiego odc. 10, Łanięta, ./upload/articles_pakiety/17191/01_obraz.jpg
Szlakiem zaniedbanych zabytków powiatu kutnowskiego odc. 10, Łanięta, ./upload/articles_pakiety/17191/02_obraz.jpg
Szlakiem zaniedbanych zabytków powiatu kutnowskiego odc. 10, Łanięta, ./upload/articles_pakiety/17191/03_obraz.jpg


Dziewiętnastowieczny dworski lamus, wchodzący w skład majątku, został przebudowany w połowie XIX w. Nadano mu wtedy charakter romantycznego neogotyckiego zameczku. Murowana, nieregularna budowla z cegły ma prostą, wysoką attykę z krenelażem. Ukryty za nią jest dach pulpitowy. Od wschodu znajduje się czworoboczna wieża z ostrołukowymi oknami w najwyższej kondygnacji. Północna część elewacji posiada kolumny. Front zdobią balkony na korpusie.

Zameczek został wpisany do rejestru zabytków 11 lipca 1967 roku wraz z pałacem znajdującym się w niemal dziesięciohektarowym parku wzbogaconym w kilka pomników przyrody oraz układ kanałów. Całość jest własnością gminy od 1945 roku. Zabytki przetrwały obie wojny i największej dewastacji uległy w okresie powojennym. W ostatnich latach zameczek stał nieużywany. Wcześniej były w nim mieszkania i sklep spożywczy. Po remoncie, wykonywanym przez jedną z kutnowskich firm, przeniesie się tam jesienią Gminny Ośrodek Kultury. [więcej]
motylewski, 03.09.2012 13:35|czytane: 2156 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Pierwszy dzwonek
Pierwszy dzwonek rozbrzmiał dziś w kutnowskich szkołach. Życzymy wszystkim uczniom powodzenia, samych szóstek i piątek oraz dużo dobrej zabawy.

Pierwszy dzwonek, ./upload/articles_pakiety/17190/04_obraz.jpg
Pierwszy dzwonek, ./upload/articles_pakiety/17190/02_obraz.jpg
Pierwszy dzwonek, ./upload/articles_pakiety/17190/03_obraz.jpg


Jak co roku we wrześniu dzieci i młodzież wracają do szkół. Zawierają nowe znajomości, odnawiają stare, dzielą się wspomnieniami z wakacji. Powoli  zaczynają okres wzmożonej aktywności umysłowej pod czujnym okiem wychowawców i nauczycieli. Dla pedagogów to czas wyzwań związanych z kształceniem kwiatu kutnowskiej młodzieży. I jednym, i drugim życzymy sukcesów w roku szkolnym. [więcej]
pismak, 03.09.2012 10:14|czytane: 5268 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Działania Bezpieczna droga do szkoły
Wraz z początkiem roku szkolnego wielu milusińskich po raz pierwszy w życiu wyruszy samodzielnie na ulicę, aby dotrzeć do szkoły. Po zakończeniu wakacji wzrośnie natężenie ruchu na drogach naszego województwa. Ze względu na szereg niebezpieczeństw zagrażających najmłodszym, jak co roku, policjanci działając w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” podejmą działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa. Tegoroczna akcja będzie odbywała się w dniach od 3 do 7 września 2012 r.

Głównymi założeniami akcji „Bezpieczna droga do szkoły” są: -zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa dzieci poprzez zdyscyplinowanie zachowań kierujących, popełniających wykroczenia (szczególnie w rejonach
szkół)
-zwrócenie uwagi na respektowanie przepisów ruchu drogowego (m.in. prawidłowy postój i parkowanie, nie przekraczanie dozwolonej prędkości itp.) przez rodziców i opiekunów dowożących dzieci do szkół własnym
środkiem transportu,
-spowodowanie poprawnego poruszania się młodych uczestników ruchu ze szczególnym uwzględnieniem bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię
-zapewnienie bezpieczeństwa dzieci dojeżdżających do szkół autobusami (tzw. gimbusami) poprzez kontrole stanu technicznego tych pojazdów oraz sprawdzenia trzeźwości kierujących
-stanowcze reagowanie na nieprawidłowości w stanie technicznym pojazdów przewożących dzieci
-wyeliminowanie braków i usterek w oznakowaniu oraz kontrola technicznych środków zabezpieczających na drogach w pobliżu szkół
-sprawdzenie jakości pracy tzw. „Strażników szkolnych” pracujących na przejściach dla pieszych w rejonach szkół oraz zgodności ich ubioru z obowiązującymi przepisami. [więcej]
pismak, 03.09.2012 09:56|czytane: 1228 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pijany weekend
Podczas tego weekendu kutnowscy policjanci zatrzymali 11 nietrzeźwych kierujących. Rekordzista zatrzymany 31 sierpnia około godziny 21.10 w Kutnie przy ulicy 29-go Listopada miał 2,5 promila alkoholu w organizmie.

65-letni mieszkaniec powiatu konińskiego kierował peugeotem. Za jazdę w stanie nietrzeźwym pojazdem mechanicznym grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności. [więcej]
pismak, 03.09.2012 09:55|czytane: 1967 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zatoczył się pod samochód
Wczoraj o godz. 4.20 w Groszkach droga krajowa nr 92 18-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego wtargnął pod jadący samochód renault laguna kierowanym przez mieszkańca powiatu kutnowskiego.

W wyniku zaistniałego zdarzenia pieszy odniósł obrażenia ciała. Został przewieziony do Szpitala w Zgierzu. Kierujący trzeźwy. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci WRD KPP Kutno. [więcej]
pismak, 03.09.2012 09:53|czytane: 1768 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Łodzianin zabił rowerzystę
W piątek o godz. 20.10 w Kajewie kierujący pojazdem opel astra jadąc od strony Krośniewic w kierunku Lubienia, mieszkaniec Łodzi- lat 32, potrącił jadącego w tym samym kierunku rowerzystę 83-letniego mieszkańca powiatu kutnowskiego.

W wyniku zdarzenia rowerzysta doznał obrażeń wewnętrznych. Zmarł po kilku godzinach w kutnowskim szpitalu. Kierowca astry trzeźwy. Zwłoki zabezpieczono w prosektorium w Kutnie. Postępowanie prowadzą policjanci WRD KPP w Kutnie.
[więcej]
pismak, 03.09.2012 09:53|czytane: 1551 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Warsztaty taneczne z mistrzem świata
Wczoraj gościem Joanny Zielińskiej był BRANKO BIELOPOTOCKY- mistrz świata w tańcu Hip-Hop oraz instruktor tańca. W Kutnowskim Domu Kultury dzieci i młodzież, mogły zgłębić tajniki hip-hopowej kultury oraz świetnie bawić się w rytm porywającej muzyki.

Warsztaty taneczne z mistrzem świata , ./upload/articles_pakiety/17183/05_obraz.jpg
Warsztaty taneczne z mistrzem świata , ./upload/articles_pakiety/17183/02_obraz.jpg
Warsztaty taneczne z mistrzem świata , ./upload/articles_pakiety/17183/11_obraz.jpg


Warsztaty zorganizowane były w trzech grupach wiekowych:  dzieci 6-9 lat, 10-14 lat, pow 15 lat. Uczestnicy nie ukrywają zadowolenia z warsztatów, co było widać po uśmiechniętych buziach dzieci oraz okrzyki radości młodzieży. Mam nadzieję, że Branko wróci do nas ze swoją mega pozytywną energią i zaangażowaniem- twierdzi Joanna Zielińska- organizatorka warsztatów.

Póki co dzieci i młodzież będą mogły zapisać się na podobne zajęcia u Joanny Zielińskiej. Od 10 września zostaną utworzone grupy:
 HIP-HOP z elementami dancehallu - dzieci w wieku 5-8 lat
HIP-HOP - dzieci w wieku 9-12 lat plus grupa COOL KIDS
HIP-HOP- młodzież w wieku 13-18 lat [więcej]
kultura, 03.09.2012 08:36|czytane: 1833 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Dożynki w Krośniewicach i Nowych Ostrowach
Dziś w gminach Krośniewice i Nowe Ostrowy odbyły się Dożynki. W pierwszej gminie w Kościele p.w. Wniebowzięcia N.M.P. rolnicy podziękowali za udane plony i owoce swojej ciężkiej pracy.Na dziedzińcu kościoła zagrała kapela Krośniewiacy. Było skromnie i bez drogich rozrywek.

Dożynki w Krośniewicach i Nowych Ostrowach, ./upload/articles_pakiety/17182/01_obraz.jpg
Dożynki w Krośniewicach i Nowych Ostrowach, ./upload/articles_pakiety/17182/02_obraz.jpg
Dożynki w Krośniewicach i Nowych Ostrowach, ./upload/articles_pakiety/17182/11_obraz.jpg


Natomiast w Nowych Ostrowach na mieszkańców gminy czekały liczne atrakcje, występy artystyczne, dmuchane zabawki dla najmłodszych  i poczęstunek. [więcej]
pismak, 02.09.2012 17:45|czytane: 3446 razy|14 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Lekcje historii w szkołach średnich. Podpisz obywatelski projekt
Biuro Poselskie Posła Tadeusza Woźniaka w Kutnie informuje mieszkańców Kutna i okolic, o możliwości złożenia podpisu pod OBYWATELSKIM PROJEKTEM USTAWY o zmianie ustawy o systemie oświaty czyli przywróceniu lekcji historii do szkół średnich.
Poparcie można złożyć w:
Biurze Poselskim  Posła Tadeusza Woźniaka
Kutno Pl. Wolności 14
Do dnia 10 września 2012r.
W godz. 9-17 (z dowodem osobistym lub nr. PESEL) [więcej]
redaktor, 01.09.2012 08:58|czytane: 1849 razy|19 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Udział kutnowskich sportowców w Ogólnopolskim Mityngu Lekkoatletycznym
Wczoraj na stadionie Miejskiego Centrum Sportu w Płocku odbył się Ogólnopolski Mityng Lekkoatletyczny. W zawodach wystartowało ok. 400 lekkoatletów w tym 12 osobowa grupa zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziewiątka” w Kutnie.

Udział kutnowskich sportowców w Ogólnopolskim Mityngu Lekkoatletycznym, ./upload/articles_pakiety/17181/01_obraz.jpg
Udział kutnowskich sportowców w Ogólnopolskim Mityngu Lekkoatletycznym, ./upload/articles_pakiety/17181/02_obraz.jpg
Udział kutnowskich sportowców w Ogólnopolskim Mityngu Lekkoatletycznym, ./upload/articles_pakiety/17181/03_obraz.jpg


Start w mityngu w Płocku był bardzo ważnym sprawdzianem formy dla naszych młodzików, którzy za dwa tygodnie w Kielcach będą walczyć o prawo startu na Mistrzostwach Polski Młodzików (Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego), które odbędą się w terminie 29-30.09.2012 r. w Słubicach.

Stałą zwyżkę formy prezentuje Rafał Ewkowski, który wygrał na tych zawodach konkurs skoku w dal z wynikiem 6,32 m (trzeci wynik w kraju w tej kategorii wiekowej). Rezultat ten jest nowym oficjalnym rekordem życiowym Rafała, który wcześniej skoczył już 6,37 m, ale była to próba wykonana przy zbyt silnym wietrze, żeby mogła być uznawana za rekordową. Drugi rekord życiowy Rafał ustanowił w biegu na 100 m, pokonując dystans w 12,06 s (w czerwcu na zawodach w Łodzi przy zbyt silnym wietrze przebiegł 100 m w czasie 11,88 s). Rafał wykonał jeszcze cztery próby w konkursie rzutu oszczepem (600 g) uzyskując 37,26 m.

- Bardzo dobry występ Rafała. Cieszy jego stała progresja wyników, ale jeszcze bardziej coraz większa stabilizacja techniczna podczas konkursów skoku w dal. W płockim konkursie wykonał sześć skoków powyżej 6,10 m.Teraz najważniejsze, żeby utrzymać tą formę i dalej ją doskonalić do mistrzostw kraju mówił o starcie swojego wychowanka trener „Dziewiątki” Jacek Kudła. [więcej]
pismak, 02.09.2012 10:09|czytane: 1422 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Trwają zapisy do nowych grup KRAV MAGA
Chcesz zadbać o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich? Nie czekaj, po raz kolejny rusza sekcja Krav Maga w Kutnie!!! Już od września, jak co roku, można zapisać się na zajęcia prowadzone przez wykwalifikowanych, licencjonowanych instruktorów INSTYTUTU KRAV MAGA www.kravmaga.com.pl  posiadających izraelskie i międzynarodowe uprawnienia w tym systemie.Treningi ruszają dnia 19 września i odbywać się będą w  środy i piątki w I LO ul.  Dąbrowskiego 1 (19:00- 20:30 ) . Wszelkie informacje i zapisy pod nr tel: 508 155 159 lub act.poczta@gmail.com kravtrening.pl.

Prowadzący mają doświadczenie w szkoleniu osób cywilnych, wojska, policji, jednostek specjalnych oraz ochrony vip. Wśród ważniejszych pozycji zajęć między innymi: walka przeciwko wielu agresorom, umiejętność obrony swoich bliskich, podejmowanie decyzji w stresie podczas walki, obrony przed uzbrojonym napastnikiem w pałkę lub nóż. Wykorzystywanie przedmiotów codziennego użytku w samoobronie. U nas możliwość zdawania egzaminów na kolejne stopnie i podnoszenie swoich kwalifikacji w tym systemie - mówi Jacek Szczepański. [więcej]
pismak, 02.09.2012 09:52|czytane: 1707 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zjazd Absolwentów Dąbrowszczaka 22 września
22 września odbędzie się Zjazd na 105-lecie I Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. J. H. Dąbrowskiego w Kutnie.

Koszt zjazdu wynosi 50 zł, płatny w punkcie rejestracyjnym na terenie szkoły, w dniu Zjazdu w godzinach 13:00 - 14:00. W ramach odpłatności uczestnicy otrzymują komplet materiałów zjazdowych. Na terenie szkoły będzie istniała możliwość zakupu ciepłych posiłków, nie jest przewidywany obiad dla uczestników zjazdu.

Program Zjazdu:
11:00 - uroczysta Msza Święta w kościele p.w. św. Jana Chrzciciela w Kutnie, poświęcenie i nadanie szkole ufundowanego przez Stowarzyszenie Absolwentów kolejnego sztandaru,
13:00 - początek rejestracji uczestników Zjazdu w holu szkoły, [więcej]
pismak, 02.09.2012 09:40|czytane: 1950 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Turniej Piłki Siatkowej
Trener animator przy Szkole Podstawowej nr 1  ul . Zamoyskiego 1 Szkoły Podstawowej nr 1. zaprasza na Turniej Piłki Siatkowej w dwóch kategoriach wiekowych dla dziewcząt i chłopców
-12-13 lat          rocznik 2000 i1999
-14-15 lat          rocznik 1998 i1997
Turniej będzie rozgrywany na boisku Orlik Szkoły Podstawowej nr 1.

Turniej Piłki Siatkowej

W skład drużyny wchodzi 4 zawodników, które reprezentują szkoły, kluby oraz dzikie zespoły.
W zawodach wezmą udział drużyny które w dniu zawodów przyniosą wypełniony formularz zgłoszeniowy i oświadczenie, które znajdują się na stronie internetowej orlikvolleymania.

Terminy zawodów:
5.09.2012            -dziewczęta  12-13 lat       g.15.00
6.09.2012            -chłopcy       12-13 lat       g.15.00
11.09.2012          -dziewczęta  14-15 lat       g.15.00
12.09.2012          chłopcy        14-15 lat        g.15.00 [więcej]
pismak, 02.09.2012 08:29|czytane: 1261 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zygmunt Krasiński. In memoriam na Zamku w Oporowie
Zygmunt Krasiński. In memoriam - w 200-lecie urodzin „trzeciego wieszcza” Zamek Muzeum w Oporowie zaprasza  9 września na koncert poezji śpiewanej i gawędę literacką.

[więcej]
kultura, 02.09.2012 08:41|czytane: 1168 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pamiętamy o napaści na Polskę. Obrońcom wolności ojczyzny
Dziś mieszkańcy Kutna oraz przedstawiciele władz samorządowych, parlamentu, partii politycznych, organizacji pozarządowych i  harcerze oddali cześć obrońcom wolności ojczyzny.

Pamiętamy o napaści na Polskę. Obrońcom wolności ojczyzny , ./upload/articles_pakiety/17173/01_obraz.jpg
Pamiętamy o napaści na Polskę. Obrońcom wolności ojczyzny , ./upload/articles_pakiety/17173/09_obraz.jpg
Pamiętamy o napaści na Polskę. Obrońcom wolności ojczyzny , ./upload/articles_pakiety/17173/12_obraz.jpg


Syrena, minuta ciszy oraz przemówienie Zbigniewa Burzyńskiego, prezydenta Kutna miały nam przypomnieć historię wybuchu II wojny światowej i jej skutki dla ziemi kutnowskiej.

Wśród nas żyją jeszcze ci, którzy doświadczyli strachu, bólu i trudów tamtego czasu. Rozmawiajmy z nimi, bo są świadkami siły i wiary narodu polskiego w zwycięstwo, są świadkami bohaterstwa, odwagi i miłości do ojczyzny. Teraz kiedy o tradycji i patriotyzmie - soli ziemi polskiej muszą przypominać Polakom reklamy, a w cenie jest komformizm i relatywizm moralny warto zastanowić się nad tym co nasi  pradziadowie i dziadowie dla nas podczas lat wojny, zrobili. [więcej]
wandea, 01.09.2012 13:26|czytane: 2872 razy|34 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: Święto Róży 2012. Koncerty
W programie 38. Święta Róży znalazły się koncerty dla każdgo. Jest energetyczny rock i folk, są dziecięce i kabaretowe występy, klimaty jazzowe, popowe i biesiadne. Kutnianie jak co roku będą bawić się zarówno pod sceną w parku nad Ochnią, jak i na Placu Marsz. J. Piłsudskiego.

Koncert zespołu „Szafa Gra” Piątek 7 września godz. 19.00 plac Piłsudskiego


Grupa wokalno - rozrywkowa "SZAFA GRA" powstała w 2002r.  Artyści wchodzący w jej skład mają za sobą duży dorobek teatralno-estradowy.  Wszyscy zaczynali w musicalu "Metro", następnie kontynuowali współpracę z duetem Józefowicz - Stokłosa, biorąc od początku udział, we wszystkich spektaklach Teatru Studio Buffo.

W latach 90 Basia i Beata ozdabiały swoimi piosenkami telewizyjny program "MDM" Mana i Materny, wykonując w nim przez parę lat kilkaset piosenek.  Talent Artystów tworzących grupę dostrzegli również inni twórcy zapraszając do współpracy i powierzając główne oraz pierwszoplanowe role w takich spektaklach jak: Crazy for you, Chicago, Grease , Koty , Miss Sajgon , Złe zachowanie i Upiór w Operze. Repertuar "Szafy" to piosenki w ciekawych i zaskakujących interpretacjach - piosenki znane, odkryte na nowo, wykonywane z dawką humoru i przymrużeniem oka.

Święto Róży 2012: Koncerty

Kabaret Marcin Daniec Piątek 7 września godz. 21.00  plac Piłsudskiego

Marcin Daniec urodzony w 1957 roku satyryk i artysta kabaretowy na pewno rozbawi kutnian do łez. Spośród wielu, najbardziej znane są jego dwa estradowe wcielenia: Marcinek Góral, Pan Ignacy - człowiek uroczy, sympatyczny, zagubiony, z własną filozofią życiową, ubrany w płaszczyk z darów i okulary z ubezpieczalni. Waldemar K. - typowy cwaniaczek, który 1 stycznia 2001 roku opuścił "ośrodek rehabilitacyjny", sympatyczny i rokuje nadzieję na rychłą resocjalizację. Marcinek Góral - postać z charakterystyczną swadą, spokojnie, z lekką nutą refleksji punktująca rzeczywistość.

Koncert galowy III Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki KWIETNIK Sobota 8 września godz. 14.30  plac Piłsudskiego

Urząd Miasta Kutna i Regionalne Towarzystwo Muzyczne w Kutnie organizują po raz czwarty OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL PIOSENKI KWIATOWEJ „KWIETNIK", w koncercie galowym którego zaspiewają zarówno  soliści, jak i zespoły wokalne.

„Oto my”. Koncert z okazji 40-lecia instytucji wystąpią zespoły i dzieci z sekcji  Kutnowskiego Domu Kultury. Sobota 8 czerwca godz.  12.00 -14.00 plac  Piłsudskiego
W programie między innymi: Zespół „Puls”, „Fair play” , „Alibi” ,Klub Tańca Towarzyskiego „Faworyt”, Grupa  STREET DANCE CREW, Grupa BEAT KILLER, „Zespół tańca jazzowego SZOK”,  SOLIŚCI: Maja Podziewska, Marta Furman, Magda Brudnicka, Ola Snopkowska, Karolina Miler. DUETY: Magdalena Brudnicka oraz Karolina Miler, SEKCJA BREAKDANCE, Teatr PUSZEK  i Klub teatralny PUSZEK.

Letnia scena ESKI Sobota godz. 18.00 scena nad Ochnią

Hamak Band
,,Ludzie przestają się bawić nie dlatego, że się starzeją, ale starzeją się, bo przestają się bawić”.
Tę maksymę Marka Twaina wcielają w życie czterej dojrzali polscy biznesmeni, którzy założyli zespół muzyczny i stają się coraz popularniejsi w kraju. Śmiejemy się, że jesteśmy najlepszym suportowym zespołem w Polsce. Graliśmy koncerty z czołowymi zespołami polskiego rocka i popu. Akceptują nas i wielbicielki Sylwii Grzeszczak, i zespołu „Enei”, jak również dojrzała publiczność, fani „Perfektu”, „De Mono”, „Wilków” – mówią muzycy. Dodają też, że to granie siedziało w nich całe życie. [więcej]
kultura, 01.09.2012 09:34|czytane: 2030 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Rewelacyjna Kapela Hanki Wójciak. Dziś zapraszamy na brzmienia marokańskich gimbrii
Wczoraj przed kutnowską publicznością w Centrum Teatru Muzyki i Tańca wystąpiła Kapela Hanki Wójciak. Zespół powstał w Krakowie, gra muzykę z pogranicza world music, folku, piosenki autorskiej.  Duża galeria zdjęć A dziś o godz.... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Sprzedam 4,08 hektary POLE UPRAWNE Sprzedam POLE UPRAWNE = 4,08 hektary... [czytaj więcej]
Konkretna propozycja i konkretne zarobki!Warszawa Współpraca dla sympatycznej, uśmiechniętej, komunikatywnej i chętnej do pracy. Chcesz zarabiać w normalnej atmosferze, na uczciwych warunkach, dyskretnie, bezpiecznie i konkretnie? Jeśli tak t... [czytaj więcej]
Zawieszka Nieśmiertelnik Srebro +GRAWER Zdjęcia i Tekstu Idealny i modny prezent dla kobiety i mężczyzny. Wspaniały prezent na Imieniny, Urodziny, Rocznicę, Walnetynki, Dzień Kobiet, Mikołaja, oraz pod choinkę na Gwiazdkę Świąt Bożego Narodzenia... [czytaj więcej]
Kotki Oddam kotki w dobre ręce. Więcej informacji pod nr telefonu 602430567.... [czytaj więcej]
Monitoringi, alarmy Witam, oferuję usługę konfiguracji oraz montażu kamer, alarmów oraz innych systemów zabezpieczeń. Wykonuję również inne usługi informatyczne. Zapraszam.... [czytaj więcej]
Sprzedam biurko duże 210 cm / bardzo dobre wykonanie Mam do sprzedania duże biurko w bardzo dobrym stanie. Biurko ma ponad 1,5 metra i było robione na zamówieni a więc jest wykonane z bardzo dobrego materiału. Posiada wiele szuflad, miejsce na je... [czytaj więcej]
Fly High Production – Produkcja filmowa Firma Fly High Production to przede wszystkim profesjonalna produkcja filmów i innych form audiowizualnych, bazująca na najnowszych technologiach min zastosowaniu drona i innych technologii stabiliz... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Felicjan Rohloff:
12 minut temu
Zeżarłam "się" w pospiechu. Proszę o zrozumienie i wklejenie "się" tam gdzie trzeba. AWRUK!
Felicjan Rohloff:
16 minut temu
###"R". Albinie vel (???????)! Dziękuję za zaproszenie. Da Bóg, to jutro przedstawię ewentualny termin tego niezwykle zapowiadającego wydarzenia. Gdzie jest ten wasz gród? zawalona jestem dzisiaj robotą. Pozdrawiam i wszelkich łask bożych życzę. ~emerytowana nauczycielka.
Felicjan Rohloff:
2 godzin temu
Kordianie! To sobie startuj jak jesteś debilem w trepem lub idiotą w kaloszach. Matura to bzdura, a te konkursy to lipa. A te samorządy to Awruki i Złodzieje. Nie bić Awruków i Złodziei, tylko je zlikwidować. Zlikwidować bzdurną maturę! Zlikwidować ukartowane konkursy! Zlikwidować nierządne samorządy! Zlikwidować szkoły samorządowe. Przestać chodzić do bzdurnych szkól! I zacząć się uczyć! I zacząć czytać eKutno! I wstąpić do KAN"PiŚ"! Pod żadnym pozorem nie likwidować KOTÓW !!! I nie zabijać DZIECI ! I nie budować świątyń! I nie budować pałaców! I nie budować komitetów! Budować SERCA, UMYSŁY i DUSZE! I nie sadzić i nie pielęgnować dębów JPII. Rodzić dzieci, uczyć je i wychowywać! Młodzieży nie rozpuszczać! Zrezygnować z paciorków, fikołków i koziołków! Uwierzyć w Boga! Kochać Polskę! I rozniecać promienie NADZIEI! I nie spać! I obudzić się! I się oświecać! I myśleć! I pracować! I odpoczywać! I bawić się! I działać!.........I nigdy nic złego nie robić........ Coś dobrego - zawsze można..... O kotów dbać, psom dać spokój a świnie oprzątać!....... Paniali?........Amen.
Jordan Sierpowski:
2 godzin temu
POSEŁ Z PIS Tadeusz Woźniak - pozując do zdjęć ze strażakami w Komadzynie, splata swe wypracowane dłonie,na nieprzyzwoicie upasionym brzuszysku.Fakt - inni dostojnicy z jego partyji pozując do zdjęć - czynią podobnie. Ale - jak by nie liczyć, Tadeusz Woźniak (ksywa kanonik) - kadencji poselskich ma już sobą wiele i ta kadencja nie jest jego ostanią, to i nie dziwota, że i jego i tak już upasiony brzuch, z każdą kadencja staje się i coraz to i coraz to bardziej monstrualny. Wiadomo - odmawiać na tych różnych poselsko-wiejskich bankietach jadła i napitki - to rzecz wielce niepolityczna. Tak myślę,że jeżeli darwinowska teoria ewolucji nie zadziała i Woźniakowi nie wydłużą się kończyny górne jak u orangutana ,tak aby ręce mógł spleść na swym brzuchu - to tylko patrzeć, jak niezbędnym dodatkowym wyposażeniem posła staną się protezy, przedłużające jego kończyny górne. A po co ? A NO PO TO - ABY POSEŁ WOŹNIAK MÓGŁ SWE WYPRACOWANE DŁONIE SPLEŚĆ NA SWYM MEGA OLBRZYMIM BRZUSZYSKU.
Marian Pawełek:
2 godzin temu
Ciekawe, czy nadal wierzy w swojego idola, górniczynę?
Maria Giedgowt:
2 godzin temu
Widocznie była za słaba, że wygrać. Zresztą ma dużo pracy - kilku uczniów na krzyż w prywatnej. Jak oni się zmieszczą w tym budynku?
Felicjan Rohloff:
3 godzin temu
Ludzie! Nie macie ciekawszych problemów? wiadał dzięcioł żonie: PiS upada, PO tonie . A młode koty tego słuchały i wcale się tym nie przejmowały, tylko miauczały. POPiS - to najstraszniejsze słowo świata - tak dzisiaj miauczały koty stare i młode i mrugając śpiewały: PiS i Plarforma to jedna rodzina, kaczor i donald - nie polska ptaszyna. Ludzie! Nie liczy się forma - liczy się treść. Nie liczy się PiSforma! Nie liczy się PLATforma! Liczy się KUTNOWSKA ARMIA NADZIEI "Prawda i Śmiech"!!!!! Koty są najmądrzejszymi stworzeniami świata!!!!! Niech żyją Koty! I niech żyje KAN "PiŚ"!
Mateusz Dąb:
3 godzin temu
Nikt z patriotów nie miał szans, bo sitwa rzadzi, ale mnie dziwi jedno, że nie wystartowała pani, która wspierała Łebskiego w kampanii.
Felicjan Rohloff:
3 godzin temu
Tyle co koty napłakały. I nic więcej. Tak słyszałem..... Mówią, że śmieszny Tadeusz rozrzutnością nie grzeszy i św. mamony nie marnotrawi. Co innego to te prezbiterianie z Sienkiewicza. Tam jest Zakon Koedukacyjny dla Św. Świrów. Ludzie! Co tam się dzieje? Jak tam grzeszą. Więcej wydają niż zarabiają. Oni chyba na islam już przeszli. Bo Policja ich się boi. Proboszcz tez się boi. I żadnej klątwy na nich nie rzuca. Ekskomuniki tez się boi im wręczyć. Łajdactwo kwitnie pełną gębą i pustymi butelkami. Hulaj dusza! Piekła nie ma! Kto ten Zakon zlikwiduje to chyba świętym zostanie. Ja nie mogę na to wszystko patrzeć. Zakładam Koedukacyjny Zakon Wszystkich Kawalerów jeszcze światłych, mądrych i cnotliwych i Wszystkich Panien Jeszcze Dziewic. Jutro mamy pierwsze spotkanie przy drzwiach otwartych. Musimy być lepsi od tych synów marnotrawnych i rozrzutnych cór z kutnowskiego PiSolandu. Coś dobrego trzeba w życiu zrobić. Nieprawdaż?
January Sobota:
2
 · 
4 godzin temu
Mamy "najgłupszego" Komentatora eKutna BOHDANA ODYŃCA.
Protazy Kotłubaj:
2
 · 
4 godzin temu
Popieram kandydaturę Tego dzielnicowego.Jest człowiekiem inteligentnym, mądrym, sumiennym i uczciwym. Sprawiedliwy i otwarty dla ludzi. Zawsze służy pomocą.
Waldemar Rzuscyć:
3
 · 
4 godzin temu
Został wypchnięty z PiSu. To sa kulisy polityki Klopotowskiego, Matuszewskiego i Błaszczyka. Dlaczego mu nie pomogli ci dwaj ostatni ? Mam wrażenie, że wolą, aby poseł był ze Zgierza, a nie z Kutna. Co Klopotowski, Klimecki, Olesiński zrobili z PiS, to widać z obecności na listach takich ludzi jak Jóźwiak i Ziółkowski.
Bohdan Odyniec:
5 godzin temu
Mamy "najlepszego" Prezydenta Kutna ZBIGNIEWA BURZYŃSKIEGO.
Makary Pawlikowski:
2
 · 
5 godzin temu
A ile dal ten śmieszny Tadeusz ze swojej diety ?
Bartosz Koścień:
6 godzin temu
wklejam wszystkie 4 linki raz jeszcze tym razem poprawne:
umkutno.bip.e-zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3& func=selectsite&value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7< br />

www.ekutno.pl/wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teo ria-a-praktyka-k-opoty-z-prawem-komendanta-policji -w-kutnie,

kutno.net.pl/artykuly/aktualnosci,aktualizacja-k omendant-kutnowskiej-policji-na-dywaniku-prywatne- dojazdy-rozliczal-jak-sluzbowe,84342.html

www.polskatimes.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiat owy-policji-w-kutnie-dostal-reprymende,12174332/
Bartosz Koścień:
2
 · 
6 godzin temu
UPDATE

ZAPRASZAM WSZYSTKICH TU KOMENTUJĄCYCH DO KLIKNIĘCIA W PONIŻSZY LINK

http/umkutno.bip.e -zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3&func=selectsite &value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7

Wszyscy Ci, którzy tu komentują nie zadali sobie nawet grama trudu, aby wejść na stronę Urzędu Miasta. Wszyscy piszą "w ciemno". że konkurs odbył się tajnie, że nie było ogłoszenia - cel? Napluć komuś w twarz, upodlić i wykreować błędną rzeczywistość.

Szczerze? Jest to tak zaściankowe myślenie, a przy tym maksymalnie żałosne. Typowa kutnowska mentalność. Zastanawiam się tylko, po co tyle jadu, nie macie własnego życia, planów, marzeń, pasji, pracy, dzieci, rodziny? Wolicie wypluwać gorzkie żale pewnie na osobę, której nawet osobiście nie znacie? Okej, wylewajcie, nikogo to nie rusza, ale wiedzcie, że karma wraca, a przy tym patrząc z boku - chciałabym zobaczyć, czy potraficie mieć tyle odwagi w rzeczywistości co tu w Internecie, podpisujcie się swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem, śmiało! Skoro macie tyle racji, wiecie wszystko najlepiej, posiadacie takie informacje, że można robić aferę za aferą - taka cenna wiedza i szereg informacji - okazja to zabłyśnięcia w sieci! Szkoda zmarnować szansy

Najgorsza analiza przedstawiona poniżej przez "TATARA" - brak słów, jeżeli masz czas na pisanie takich komentarzy i analizowanie całej sytuacji - podziwiam. Jeszcze można zrozumieć, gdyby to co napisałeś było prawdą chociaż w minimalnym stopniu. Ale niestety - napociłeś się przy pisaniu, a wcześniej przy wymyślaniu bzdur i nic z tego nie ma, szkoda Cię biedaku. Dzieci w szkole? Nudna praca? No tak, Kutno takie nudne, trzeba sobie urozmaicić życie.

Wskazówka dla "SPRAWDZAJĄCYCH" - a sprawdzajcie wykształcenie, a sprawdzajcie doświadczenie, a sprawdzajcie kompetencje i wiedzę Pana Bieńka - dokładnie, sprawdzajcie a potem się wypowiadajcie. A jeżeli już wiecie, w co szczerze wątpie - wyciąGNIJCIE wnioski.

Odchodząc od tematu wywołującego przeogromne poruszenie wśród kutnowskich internautów, zachęcam do węszenia w sprawie, która tego wymaga - okazja tym razem dla kutnowskich detektywów. Pf.
Poniżej kilka szczegółów.

Tylko Ci co posiadają pewne informacje dokładnie wiedzą, jak wygląda praca w Kutnie w Policji, gdy tylko zjawił się komendant Szymański. Tylko te osoby wiedzą o wewnętrznych aferach, których część posypała się i została ujawniona w artykule opublikowanym całkiem niedawno.
Skąd się wziął, kto go broni pomimo tylu kłopotów z prawem? Taka osoba rządzi kutnowską policją. Zapewniam, że wiecie w tej sprawie tyle, ile macie w głowach - czyli prawie nic.
Ku przypomnieniu.

http/www.ekutno.pl /wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teoria-a-praktyka- k-opoty-z-prawem-komendanta-policji-w-kutnie,

http/kutno.net.pl/ artykuly/aktualnosci,aktualizacja-komendant-kutnow skiej-policji-na-dywaniku-prywatne-dojazdy-rozlicz al-jak-sluzbowe,84342.html

http/www.polskatim es.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiatowy-policji-w-k utnie-dostal-reprymende,12174332/

Zachęcam do ponownej lektury i wyciągnięcia wniosków, tym razem trafnych.
Zbigniewa Biallosser:
2
 · 
6 godzin temu
Onufry czy prawdą jest ,że nawet najbliżśi współpracownicy nie wiedzieli ,że odchodzi na samorządową posadkę , nie wiesz dlaczego?Wstyd, honor czy co jeszcze?
Florian Plemieński:
6 godzin temu
Jest całym złem.
Gabriel Koropka:
6 godzin temu
To co Fauście Tobie lekarz od duszy pomógł? Dziwne!A uroda jest kwestią gustu ,i o tym już się nie ..........no chyba Wiesz?
Jonasz Ubysz:
5
 · 
7 godzin temu
Mówię ci po raz kolejny przestań z tym trzeba było startować . No to mogłeś startować , ciekawe czy byś wygrał . W kutnie przed konkursami jest pewniak i nie ma sensu nawet skłądac dokumentów. Zrozum gamoniu.Najciekawsze artykuły
 ·  14
5 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
5 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
5 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
6 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
10 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
11 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
12 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
15 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
16 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
16 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
17 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
18 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
18 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
20 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
20 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
20 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
20 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
20 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
21 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
21 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
21 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
21 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
23 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
27 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
27 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności