eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 30.04.2017     reklama kontakt
 
<a href="/sport,33658-mks-da-browa-g-rnicza-wygrywa-w-kutnie," title="Kutno: MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie</b><br>Dziś w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie Polfarmex...</div></a> <a href="/wiadomosci,33660-ostatni-raz-z-moja-klasa-kasprowicz-po-egna-tegorocznych-absolwent-w," title="Kutno: Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów</b><br>W II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kasprowicza pożegnano kolejne pokolenie uczniów. ...</div></a> <a href="/kultura,33656-wystawa-body-worlds-the-cycle-of-life-wybierz-si-podczas-maj-wki," title="Kutno: Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki</b><br>W Łodzi można obejrzeć wyjątkową, fascynującą, jedyną w swoim rodzaju anatomiczną...</div></a> <a href="/wiadomosci,33651-wi-to-grabskiego-w-kutnie-cz-owiek-musi-sam-nad-soba-czuwa-i-soba-kierowa-by-wyrosna-na-kogo-w," title="Kutno: Święto Zespołu Szkół nr 3 w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Święto Zespołu Szkół nr 3 w Kutnie</b><br>Święto, 85-lecie istnienia Zespołu Szkół nr 3 im. Władysława Grabskiego w...</div></a> <a href="/wiadomosci,33652-nadle-nictwo-kutno-sadzi-1000-drzew-na-minut," title="Kutno: Nadleśnictwo Kutno sadzi 1000 drzew na minutę" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nadleśnictwo Kutno sadzi 1000 drzew na minutę</b><br>Lasy Państwowe każdego roku sadzą ok. 500 mln drzew, to oznacza,...</div></a> <a href="/wiadomosci,33642-joanna-kowalska-z-kasprowicza-mistrzem-wiedzy-o-redniowieczu," title="Kutno: Joanna Kowalska z Kasprowicza mistrzem wiedzy o średniowieczu" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Joanna Kowalska z Kasprowicza mistrzem wiedzy o średniowieczu</b><br>Joanna Kowalska, uczennica klasy II humanistycznej II LO im. Jana Kasprowicza...</div></a> <a href="/wiadomosci,33644-szko-a-podstawowa-nr-1-w-kro-niewicach-i-gimnazjum-w-krzy-anowie-najlepsze-w-turnieju-wiedzy-o," title="Kutno: Szkoła Podstawowa nr 1 w Krośniewicach i Gimnazjum w Krzyżanowie najlepsze " class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Szkoła Podstawowa nr 1 w Krośniewicach i Gimnazjum w Krzyżanowie najlepsze </b><br>Pod hasłem kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” w dniach 25 i 26...</div></a> <a href="/wiadomosci,33604-wsa-odrzuca-skarg-inwestora-nie-b-dzie-wiatrak-w-w-gminie-bedlno," title="Kutno: WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno " class="none white"><div id="opis_slidera"><b>WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno </b><br>Mieszkańcy gminy Bedlno wraz ze Stowarzyszeniem Czysta Okolica wygrali batalię przeciw...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Jadowity wąż na wolności? Trwa akcja w bloku przy Olimpijskiej 4!
Tę informację podaliśmy jako pierwsi w Kutnie!
Dzisiaj tuż po godzinie 21, w bloku przy ulicy Olimpijskiej 4 jeden z mieszkańców wychodząc z domu spostrzegł na klatce schodowej węża! O swoim znalezisku natychmiast poinformował dyżurnego policji. Zaalarmowane zostały wszystkie służby  - policja, straż pożarna, straż miejska i pogotowie ratunkowe.

Jadowity wąż na wolności? Trwa akcja w bloku przy Olimpijskiej 4!, ./upload/articles_pakiety/16605/01_obraz.jpg
Jadowity wąż na wolności? Trwa akcja w bloku przy Olimpijskiej 4!, ./upload/articles_pakiety/16605/02_obraz.jpg
Jadowity wąż na wolności? Trwa akcja w bloku przy Olimpijskiej 4!, ./upload/articles_pakiety/16605/03_obraz.jpg


Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze wspólnymi siłami przystąpili do schwytania gada. Został on pojmany, zabezpieczony w specjalnym pojemniku i wyniesiony z klatki schodowej.

Na miejsce zadysponowaliśmy dwa zastępy z kutnowskiej PSP - powiedział dla portalu eKutno rzecznik prasowy PSP w Kutnie, Zdzisław Pęgowski. Wąż schował się w okolicach grzejnika. Aktualnie czekamy na przybycie specjalisty zoologa, który potwierdzi co to za gatunek węża. 

Oglądaj nasze filmy w jakości 1080 Full HD!


Na miejsce zadysponowano także pracowników kutnowskiej policji. Sporządzili oni odpowiednią dokumentację zdarzenia. W zależności czy zwierzę mogło sprowadzić niebezpieczeństwo na życie i zdrowie mieszkańców, jego właścicielowi mogą grozić konsekwencje prawne.  Na razie żaden z mieszkańców klatki schodowej nie przyznał się do posiadania gada.

Ostatecznie, tuż po godzinie 22 wąż został odwieziony do łódzkiego zoo [więcej]
malina, 02.07.2012 21:40|czytane: 4826 razy|20 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zapowiedzi: III Letni Festiwal Muzyczny
Na III Letni Festiwal Muzyczny zapraszamy  w tym roku  od 26 lipca do 19 sierpnia. Czekają nań już niecierpliwie kutnowscy wielbiciele muzyki poważnej, opery i operetki. I jest na pewno na co czekać, bowiem organizatorzy podobnie jak w latach ubiegłych przygotowali atrakcyjne wydarzenia artystyczne.

Zapowiedzi: III Letni Festiwal Muzyczny

Na początek zapraszamy na koncert poświęcony jubileuszowi 90. urodzin Bernarda Ładysza 26 lipca godz. 19.00 w sali widowiskowej Kutnowskiego Domu Kultury. Nie zabraknie też klasyki dla najmłodszych. 18 sierpnia o godz. 12.00 w parku Traugutta wystąpi Zespół Promenada.

Z kolei w Centrum Teatru, Muzyki i Tańca odbędzie się  8 sierpnia Koncert kameralny „Najpiękniejsze pieśni miłosne świata”, godz. 19.00, a 12 sierpnia  Koncert młodych talentów (koncert z balkonu Centrum) również o godz. 19.00.
[więcej]
kultura, 02.07.2012 18:35|czytane: 1257 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wakacje w mieście. Lato z MOSiR
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie zaprasza na cykl turniejów w ramach Pucharu Lata.
Rozgrywki przeprowadzone będą w kategorii open. Do końcowej punktacji zalicza się wyniki z trzech najlepszych turniejów
.


Mecze grane są do dwóch wygranych setów, sety rozpoczynają się od wyniku 2:2, w przypadku remisu tie- break. Turnieje musza być rozstrzygnięte jednego dnia, w wyjątkowych sytuacjach /decyduje organizator/ turniej może być dokończony w innym terminie. Punktacja: I – miejsce 60 punktów, II – 45, III – 30, IV – 20, awans do drugiej rundy – 10, za udział – 5 Wpisowych 10 zł. Zwycięzcy cyklu otrzymują Puchar Lata. [więcej]
pismak, 02.07.2012 18:20|czytane: 1292 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Mistrzostwa Kutna w Spinningu
5 lipca od godz. 14.00 do godz. 17.00 na Placu Marsz. J. Pułsudskiego w Kutnie odbędą się Mistrzostwa Kutna w Spinningu. Organizatorem jest Fitness Club FORZA, a patronat nad Mistrzostwami objęło Miasto Kutno. Zawody będzie sędziował skład 3 osób – sędzia główny i sędziowie pomocniczy. Zgłoszenia imienne należy przesyłać mailem na adres forza@fitforza.pl lub osobiście w Fitness Clubie FORZA ul. 1 maja 99-300 Kutno.

Mistrzostwa Kutna w Spinningu

Każdy z członków drużyny startującej otrzymuje pamiątkowy dyplom uczestnictwa z wynikiem drużyny.
Trzy najlepsze drużyny otrzymają w nagrodę karnety wstępu do Fitness Clubu FORZA

Zasady zawodów
zawody skierowane są do osób od 16 roku życia, [więcej]
pismak, 02.07.2012 17:24|czytane: 1454 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nagroda Starosty dla Andrzeja Mariusza Wieczorkowskiego
6 lipca o godz. 18.00 w Pałacu Saskim odbędzie się uroczyste wręczenie nagrody Starosty Kutnowskiego Andrzejowi Mariuszowi Wieczorkowskiemu.  O nagrodę za całokształt działalności Wieczorkowskiego w dziedzinie ochrony zabytków oraz przywracania pamięci kulturowej i historycznej Kutna i regionu w latach 1964 - 2011 wystąpiło Stowarzyszenie Ad Memorandum im. W.i F. Mniewskich. 

Nasz wniosek dotyczy tylko wybranego wycinka z bogatej działalności A. M. Wieczorkowskiego  i nie obejmuje np. jego działalności jako artysty fotografika, dziennikarza, działacza opozycji, czy naukowca  i sprowadzony został wyłącznie  do przestrzeni miasta Kutna oraz regionu. Marginalnie wspominamy o jego działaniach związanych z Pałacem Saskim, które są odrębnym rozdziałem, wymagającym osobnego potraktowania - napisano we wniosku.

Poniżej zarys ważniejszych dokonań Andrzeja Mariusza Wieczorkowskiego w dziedzinie ochrony zabytków oraz przywracania pamięci kulturowej i historycznej Kutna i regionów latach 1964 – 2011 jako uzasadnienie wniosku Stowarzyszenia. [więcej]
pismak, 02.07.2012 17:24|czytane: 1732 razy|20 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Roszady kadrowe w magistracie
Od dziś funkcjonują w kutnowskim Urzędzie Miasta dwa nowe wydziały. Wydział Kultury i Promocji oraz Wydział Edukacji i Sportu. Zmiany w strukturze magistratu spowodowały też awanse i przesunięcia.

Szefem Wydziału Kultury został Michał Adamski, a Wydziału Edukacji Jarosław Kotliński. Witold Macher, dotychczasowy Naczelnik Biura Promocji został zastępcą naczelnika Stanisława Chlebnego w Wydziale Obsługi Miasta. [więcej]
wandea, 02.07.2012 08:47|czytane: 3959 razy|25 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kąchankowie albo 100 kopniaków w brzuch na Letnich Spotkaniach Artystycznych
Od 15 do 24 lipca odbędą się XVII Letnie Spotkania Artystyczne – warsztaty wokalne, taneczne i teatralne.

Wszystkie zajęcia i noclegi będą miały miejsce w Kutnowskim Domu Kultury. 23 lipca zapraszamy na pokaz warsztatowy: spektakl w plenerze „Kąchankowie albo 100 kopniaków w brzuch” - Park im. Romualda Traugutta- mówi Elżbieta Gontarek z Kutnowskiego Domu Kultury.

Spektakl to XXXVI premiera Grupy Teatralnej od jutra z 29 kwietnia 2011 r. a tekst  powstał wg Parad Jana Potockiego. [więcej]
kultura, 04.06.2012 22:24|czytane: 1340 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutnowski Sanepid radzi: Zasady bezpieczeństwa podczas upałów
Podczas upałów, gdy temperatura powietrza osiąga 30ºC i więcej, nasila się ryzyko udaru cieplnego i przegrzania organizmu. W tym czasie należy otoczyć szczególną troską dzieci, osoby starsze i chore. Stosowanie poniższych zasad pozwoli uniknąć udaru cieplnego lub przegrzania organizmu.

1. PRZYSTOSOWANIE DOMU LUB MIESZKANIA
• utrzymywanie temperatury powietrza w pomieszczeniach do 32°C w dzień i do 24°C
w nocy;
• odsłanianie i otwieranie okien w nocy i wcześnie rano, gdy na zewnątrz temperatura
powietrza jest niższa;
• zamykanie oraz zasłanianie okien zasłonami lub żaluzjami, również w klimatyzowanych
pomieszczeniach;
• wyłączanie w miarę możliwości sztucznego oświetlenia i urządzeń elektrycznych;
2. UNIKANIE UPAŁU
• przebywanie w najchłodniejszych pomieszczeniach w domu;
• unikanie forsownego wysiłku fizycznego;
• unikanie wychodzenia na zewnątrz w czasie największych upałów, w szczególności między
godziną 10:00 a 15:00;
• spędzanie w miarę możliwości 2-3 godzin w chłodnym miejscu (np. w klimatyzowanych
budynkach użyteczności publicznej);
• stosowanie kosmetyków z wysokim filtrem UV;
• nigdy nie należy zostawiać dzieci ani zwierząt w samochodach, nawet na chwilę; [więcej]
pismak, 02.07.2012 10:50|czytane: 1379 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wakacje w mieście. Na sportowo ze Szkołą Podstawową nr 1 w Kutnie
Zapraszamy chłopców i dziewczęta  6-7-8 lat na wakacyjne zajęcia rekreacyjno – sportowe (gry i zabawy) na Orliku Szkoły Podstawowej Nr 1 w Kutnie ul. Zamoyskiego 1 powiązane z dyscyplinami: piłka koszykowa (koszykówka), piłka nożna.

Zajęcia rozpoczynają się od 01 lipca do 31 sierpnia 2012 r. Gry i zabawy prowadzone są przez profesjonalnych animatorów – opiekunów , posiadających odpowiednie kwalifikacje: Piotr Bajda – Piłka Koszykowa (koszykówka), Marek Dymkiewicz – Piłka nożna.

Więcej informacji na Orliku Szkoły Podstawowej Nr 1 w Kutnie oraz na stronie internetowej www.sp1kutno.home.pl  (tabela imprez i zajęć dla najmłodszych oraz dla młodzieży i dorosłych). [więcej]
pismak, 02.07.2012 09:29|czytane: 1191 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Patrycja Jatczak zajęła drugie miejsce w plastycznym konkursie wojewódzkim
Patrycja Jatczak, uczennica  kl. V  ze  Szkoły Podstawowej  w  Szewcach Nadolnych zajęła II miejsce w konkursie wojewódzkim na zaprojektowanie kalendarza ściennego na rok 2013.

Patrycja Jatczak zajęła drugie miejsce w plastycznym konkursie wojewódzkim

Kalendarz musiał zawierać hasło promujące zdrowy styl  życia. KOnkurs ogłoszony był  dla szkół realizujących  program  profilaktyki gruźlicy  "Zdabaj o swoje płuca". [więcej]
pismak, 02.07.2012 09:25|czytane: 1350 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej wystąpił w Hiszpanii
Od 23 do 30 czerwca Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej uczestniczył w III Międzynarodowym Festiwalu Tańca Ludowego „Alegria” w Hiszpanii.

Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej wystąpił w Hiszpanii, ./upload/articles_pakiety/16577/01_obraz.jpg
Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej wystąpił w Hiszpanii, ./upload/articles_pakiety/16577/02_obraz.jpg
Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej wystąpił w Hiszpanii, ./upload/articles_pakiety/16577/03_obraz.jpg


Festiwal zgromadził 34 zespoły z 15 krajów świata:  Bułgarii, Estonii, Łotwy, Litwy, Maroka, Kazachstanu, Meksyku, Ukrainy, Turcji, Indonezji, Polski, Rumunii, Rosji, Serbii i Słowacji. Każda grupa mogła się trzykrotnie zaprezentować się przed wielonarodową publicznością. Nasz zespół wykonał Suitę krakowską oraz  dwukrotnie „Na kutnowskich łąkach muzykanty grają”.  Nasze występy oraz prezentacja uliczna przyjęte były z wielkim aplauzem. Szczególnie podobały się wyrwasowe solówki.

Po jednym z występów spotkała nas prawdziwa przyjemność. Doszły do nas dwie panie – Polki, które 50 lat temu zamieszkały w Anglii oraz małżeństwo Polaków mieszkających w okolicy Calella od 6 lat. Panie pięknie mówiły w ojczystym języku, a para narzekała na brak kontaktu z językiem polskim, bo coraz mniej naszych rodaków przebywa w Hiszpanii. Długo rozmawialiśmy i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia - mówi Krystyna Korkus, kierownik zespołu. [więcej]
kultura, 02.07.2012 08:59|czytane: 2811 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Odświeżamy nasze miasta. Spotkanie koalicji
W związku z realizacją  Projektu „Odświeżamy nasze miasta ”, którego celem  jest   ochrona  zdrowia  społeczności  lokalnej  przed  szkodliwym działaniem dymu tytoniowego  w piątek, 29 czerwca w  siedzibie Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Kutnie odbyło się  spotkanie  przedstawicieli  Koalicji Lokalnej  działającej na rzecz profilaktyki  antytytoniowej.

Odświeżamy nasze miasta. Spotkanie koalicji, ./upload/articles_pakiety/16596/01_obraz.jpg
Odświeżamy nasze miasta. Spotkanie koalicji, ./upload/articles_pakiety/16596/02_obraz.jpg


W spotkaniu  uczestniczyli  przedstawiciele Państwowej Inspekcji Sanitarnej, Starostwa Powiatowego w Kutnie, Komendy Powiatowej  Policji w Kutnie , Urzędu Miasta Kutno,  Zarządu Rejonowego PCK w Kutnie  , Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Kutnie oraz Miejskiego Zakładu Komunikacji w Kutnie. Zebrani ustalili dalsze działania oraz program wakacyjny. [więcej]
pismak, 02.07.2012 08:51|czytane: 1388 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Twardziele i twardzielki z Kutna dali radę
Dziś o godz. 9.00 spod Wyższej Szkoły Gospodarki Krajowej w Kutnie specjalny autokar zabrał chętnych biegaczy do zmierzenia się z trudną trasą w Gostyninie w wyjątkowo upalny dzień. Twardziele wystartowali o godz. 10.00 i przebyli trasę z Rezerwatu Dybanka w Gostyninie, Ozem do Sierakowa.

Twardziele i twardzielki z Kutna dali radę, ./upload/articles_pakiety/16599/02_obraz.jpg
Twardziele i twardzielki z Kutna dali radę, ./upload/articles_pakiety/16599/05_obraz.jpg
Twardziele i twardzielki z Kutna dali radę, ./upload/articles_pakiety/16599/09_obraz.jpg


To niewątpliwie trudna trasa, przełajowa, lasami, wzdłuż rzeczki i terenów bagiennych, z licznymi przeszkodami w postaci mostków, konarów czy właśnie nurtu rzeki mówi Tomasz Białobłocki, organizator biegu.- Przebiegliśmy 14 km, co w tej temperaturze stanowi nie lada wyczyn. 23 osoby w tym bardzo odważne kutnianki ukończyły bieg. Zawodowcy po godzinie przybyli na metę, nieco dłużej biegli amatorzy. Dziękuję wszystkim uczestnikom Biegu Twardzieli i Twardzielek.

Organizatorem Biegu Twardzieli i Twardzielek był AZS WSGK Kutno. [więcej]
pismak, 01.07.2012 15:44|czytane: 3851 razy|16 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Uczniowski Klub Sportowy "Delfinek" nauczy Cię pływać
Uczniowski Klub Sportowy „Delfinek” w Kutnie  prowadzi nabór, na naukę i doskonalenie pływania, dla dzieci już od 6 roku życia. Zajęcia odbywać się będą od lipca, w godzinach popołudniowych w Aquaparku Kutno.

Uczniowski Klub Sportowy
Uczniowski Klub Sportowy
Uczniowski Klub Sportowy


Od 2 lat prowadzimy zajęcia na basenie, przy Szkole Podstawowej nr 9 im. Władysława Jagiełły w Kutnie. Obecnie posiadamy 8 grup nauki i doskonalenia pływania oraz 2 grupy treningowe. Jeśli jesteś już dobrym pływakiem, dołącz do naszej SEKCJI PŁYWACKIEJ i trenuj z nami 2 razy w tygodniu – Projekt dofinansowany przez Urząd Miasta Kutno.

Dokładne informacje na www.uksdelfinek.cba.pl Kontakt i zapisy: 783-140-504. Zapraszamy. [więcej]
pismak, 01.07.2012 11:42|czytane: 1896 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Rodzinny spacer z prezerwatywą w tle
Rodzinny spacer przez park Traugutta zawsze, bez wyjątków, dostarcza niezapomnianych i wciąż nowych wrażeń. A to padlina kota, innym razem rozjechany ptak, a to śpiący napici koleżkowie, ukazują się oczom naszych dzieci, z którymi nieopatrznie, mając nadzieję że miejskie władze samorządowe i ich służby zadbały w końcu o porządek i bezpieczeństwo - wybieramy się na spacer.

Rodzinny spacer z prezerwatywą w tle, ./upload/articles_pakiety/16598/01_obraz.jpg
Rodzinny spacer z prezerwatywą w tle, ./upload/articles_pakiety/16598/02_obraz.jpg
Rodzinny spacer z prezerwatywą w tle, ./upload/articles_pakiety/16598/03_obraz.jpg


Tym razem mocnych wrażeń i ekspresowej lekcji wychowania seksualnego dostarczył dzieciom spacer ul. Wojska Polskiego. Na wejściu do parku w sobotnie popołudnie kilkulatce trzeba było tłumaczyć dlaczego wykorzystana prezerwatywa straszy ją w centrum miasta. [więcej]
malina, 01.07.2012 12:55|czytane: 3921 razy|27 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: Odyseja Historyczna. Rozdział III. Zlot GRH w Kutnie i Leszczynku
Pod koniec lipca 20-22 w Kutnie i Leszczynku po raz trzeci spotkają się  członkowie grup rekonstrukcji historycznej z całej Polski. Podobnie jak w ubiegłym roku otwarcie Odysei Historycznej zbiega się z otwarciem Mistrzostw Europy Małej Ligi Baseballowej. Stąd partnerem współorganizatorów Stowarzyszenia Historycznego Pułk 37 i Ośrodka Kultury Gminy Kutno jest Fundacja Małej Ligi Baseballowej.

Pod patronatem eKutno.pl: Odyseja Historyczna. Rozdział III. Zlot GRH w Kutnie i Leszczynku, ./upload/articles_pakiety/16458/27_obraz.jpg
Pod patronatem eKutno.pl: Odyseja Historyczna. Rozdział III. Zlot GRH w Kutnie i Leszczynku, ./upload/articles_pakiety/16458/02_obraz.jpg
Pod patronatem eKutno.pl: Odyseja Historyczna. Rozdział III. Zlot GRH w Kutnie i Leszczynku, ./upload/articles_pakiety/16458/06_obraz.jpg


Program tegorocznego zlotu jest bardzo bogaty. Pojawi się Grupa Walhalla z husarią konną. Przygotowaliśmy też atakcje wodne - Słowiańską Łódź Bojową  „DOBROSŁAWĘ” i Grupę rekonstrukcyjną PERKUNAS, odbędzie się prezentacja podwodnej łodzi Błotniak. Zamojskie Bractwo Rycerskie zawładnie w piątek placem Piłsudskiego, a GRH BUSKO FLAK Abteilung  pokaże siłę ognia działka p.lot.2cm FLAK 38 - opowiada Cezary Walczak, prezes SH Pułk 37. - W sobotę i niedzielę zapraszamy z kolei do Leszczynka, specjalny autobus MZK zabierze państwa bezpłatnie z placu Piłsudskiego, a potem przywiezie do Kutna. Zatem, ci którzy nie mają jak się dostać do Leszczynka zapraszamy do odysejowego autobusu.

Odyseja Historyczna jest zadaniem publicznym wspieranym przez Marszałka Województwa Łódzkiego, Prezydenta Miasta Kutna, Zarząd Powiatu Kutnowskiego.

Piątek 20.07.2012,  wstęp wolny
Plac Marszałka J. Piłsudskiego KUTNO

Stoiska handlowe: militaria, pamiątki historyczne, książki, zabawki.
Wystawa broni palnej z okresu II wojny światowej (repliki).
Wystawa sprzętu wojskowego, samochody, pojazdy ciężkie,
średniowieczne gry historyczne, mini dioramy,
prezentacje grup, wojskowa kuchnia polowa

16:00  Oficjalne otwarcie III Zlotu GRH Odyseja Historyczna
i powitanie gości Mistrzostw Europy Małej Ligi Baseballowej
16:10  Salwa z muszkietów Zamojskiego Bractwa Rycerskiego – Oddział Piechoty Wybranieckiej i Parada Małej Ligi
16:20  Koncert  zespołu Duan oraz pokaz tańca zespołu Setanta 
16:40  Prezentacja Husarii Konnej  – Grupa Walhalla
17:10  Zamojskie Bractwo Rycerskie – szlachta polska, Piechota Wybraniecka
Oddział autoramentu zachodniego
17:30  Pokaz dynamiczny sprzętu wojskowego
18:00  Fabryka Historii – zabawy plebejskie, tania okowita, rzut zapałką,
wyścigi na nartach bolkowskich, kompletowanie uzbrojenia i inne
18:30  Fundacja Historii Polskiej Broni Pancernej GRH Dywizjon Smok
– pokaz dynamiczny mobilności oraz siły ognia
18:50  GRH BUSKO FLAK Abteilung  pokaz siły ognia działka p.lot.2cm FLAK 38 [więcej]
wandea, 01.07.2012 11:22|czytane: 1695 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Gabaryty zablokowały centrum Kutna
W nocy z 30 czerwca na 1 lipca skrzyżowanie ulic Wyszyńskiego i Jana Pawła II. Konwój wiozący elementy służące do budowy elektrowni wjechał w centrum miasta i próbował skręcić na skrzyżowaniu dwóch najważniejszych ulic w mieście. Pojazd utknął nie mogąc wykonać manewru. Przez kilkadziesiąt minut skrzyżowanie zostało kompletnie zablokowane. Na miejsce przybyła kutnowska policja. 

Gabaryty zablokowały centrum Kutna, ./upload/articles_pakiety/16597/01_obraz.jpg
Gabaryty zablokowały centrum Kutna, ./upload/articles_pakiety/16597/02_obraz.jpg
Gabaryty zablokowały centrum Kutna, ./upload/articles_pakiety/16597/05_obraz.jpg


Ostatecznie nie mogąc wykonać manewru pojazd zawrócił i zapewne próbował dotrzeć do celu omijając centrum naszego miasta. [więcej]
malina, 01.07.2012 11:18|czytane: 4839 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pokaz filmów EUROSHORTS w PIGUŁCE przełożony
Pokaz filmów EUROSHORTS w PIGUŁCE z powodu awarii technicznej przeniesiony na 7 lipca.

Przepraszamy za oczekiwanie,  zapraszamy w kolejną sobotę. Wejściówki zachowują ważność. Mamy nadzieję,że zrewanżujemy się za czas oczekiwania. [więcej]
wandea, 30.06.2012 23:17|czytane: 1228 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Konkurs plastyczny Policja w krzywym zwierciadle. Wygraj rowery
Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie IPA Region Kutno organizują konkurs plastyczny dla dzieci pod hasłem „Policja w krzywym zwierciadle”.

Konkurs plastyczny Policja w krzywym zwierciadle. Wygraj rowery Konkurs adresowany jest dla dzieci szkół podstawowych z terenu powiatu kutnowskiego w dwóch kategoriach: uczniowie klas 1-3, uczniowie klas 4-6. Technika prac jest dowolna. Prace należy przesłać lub dostarczyć osobiści do dnia 12 lipca na adres: Komenda Powiatowa Policji w Kutnie ul. Toruńska 14, 99-300 Kutno. [więcej]
wandea, 30.06.2012 23:06|czytane: 1378 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sprawca wandalizmu zatrzymany
30 czerwca kilka minut po północy kutnowscy policjanci zostali powiadomieni o wybiciu szyby w jednym z lokali gastronomicznych w centrum miasta. Sprawca po krótkim pościgu został zatrzymany przez policjantów.  Już tego samego dnia usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

Około godziny 0.10 dyżurny kutnowskiej komendy otrzymał informację, że przy ulicy Nawrot młody mężczyzna poprzez kilkukrotne uderzenia w szybę drzwi wejściowych wybił ją a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia. Świadkowie podali rysopis sprawcy oraz kierunek jego ucieczki - mówi asp. Paweł Witczak, oficer prasowy KPP Kutno. - Policjanci Wydziału Prewencji szybko zatrzymali krewkiego wandala. Okazał się nim 36-letni mieszkaniec Płocka. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.  [więcej]
wandea, 30.06.2012 23:03|czytane: 1384 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy ostrzegają: W Kutnie oszukują na pracowniczki spółdzielni, które "oddają" nadpłatę za wodę
Pani Maria, mieszkanka Kutna opisała oszukańczy proceder, którego ofiarą padła jej babcia. Oszuści podający się za ludzi ze spółdzielni, próbując „oddać” nadpłatę za wodę żądają rozmienienia 200zł.

W czwartek, 28 czerwca ok. godz. 9:00, do mieszkania mojej babci na jednym z kutnowskich osiedli zapukały dwie kobiety, mówiąc, że są ze spółdzielni. Powiedziały, że przyszły, bo w tym pionie mieszkań doszło do wybicia wody w piwnicy - opowiada wnuczka. - Przyczyną miało być wsypanie gruzu do muszli klozetowej, a one sprawdzają czy u mieszkańców wszystko jest w porządku. Babcia jeszcze „nieobudzona” wpuściła jedną z Pań do środka.

Jedna z kobiet była gruba, w wieku około 30 lat i 170 cm wzrostu, druga natomiast była szczuplutka, w wieku około 35 lat i 155 cm wzrostu. Po chwili kobieta, która była w środku poprosiła babcię o wpuszczenie towarzyszki, mówiąc, że to jej kierowniczka i musi również wejść.

Po wejściu drugiej z Pań poprosiły babcię o spuszczenie wody w toalecie, odkręcenie wody w łazience i kuchni. Stwierdziły, że dziś woda jest darmowa i może się lać, babcia jednak zakręciła, uświadamiając sobie, że wodomierz to ma w mieszkaniu i on cały czas działa - dodaje kutnowianka.Powiedziały, że muszą sprawdzić czy w pokojach się gdzieś woda nie leje, bo to może sąsiedzi na górze zalewają. Bardzo sprawnie im szło manipulowanie babcią, bo zanim ona zdążyła się odezwać kobiety już chodziły po pokojach, rozglądając się nadmiernie. Później tak poprowadziły babcię, że znowu były w kuchni. Tym razem stwierdziły, że w czwartek nie będzie wody i może trzeba, by napuścić w jakieś naczynia. [więcej]
wandea, 30.06.2012 14:01|czytane: 2522 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: Dziś Festiwal EUROSHORTS
W Kutnowskim Domu Kultury 30 czerwca (sobota) o godz. 19.00 rozpocznie się prezentacja najlepszych filmów z międzynarodowego festiwalu EUROSHORTS oraz Amerykański Film Reklamowy. Bezpłatne wejściówki są do odbioru w KDK.

Euroshorts edycja 20 – pokaz w Kutnie

1. Filmy z konkursu międzynarodowego Euroshorts ok. 2 godz.

A – film animowany
F – film fabularny
D – film dokumentalny
E – film eksperymentalnyLISTA NIEGRZECZNYCH The Naughty List, 3', Wielka Brytania, reż. Ben Mitchell (A)

TO COŚ W KĄCIE La cosa en la esquina, 10', Hiszpania, reż. Zoe Berriatua – Nagroda Euroshorts 2011 za animację (A)

SZWAJCARSKI GYPETUS Gypaetus Helveticus, 7', Szwajcaria, reż. Marcel Barelli (A) [więcej]
wandea, 30.06.2012 11:34|czytane: 1148 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Bieg twardzieli już jutro
Zapraszamy wszystkich twardzieli na jutrzejszy bieg. Jeszcze są wolne miejsca. Start o 9:00 spod WSGK. Najlepiej wziąć stare ubrania i stare buty, których nie będzie szkoda- mówi Tomasz Białobłocki.

Bieg twardzieli już jutro, ./upload/articles_pakiety/16587/01_obraz.jpg
Bieg twardzieli już jutro, ./upload/articles_pakiety/16587/02_obraz.jpg

[więcej]
wandea, 30.06.2012 11:30|czytane: 1387 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nauczyciele w natarciu. Najpierw nagradzają, wyróżniają, a potem?
Nie milkną echa czwartkowych zagadkowych konkursów na dyrektorów placówek oświatowych podległych starostwu powiatowemu. Pracownicy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 im. Marii Konopnickiej w Kutnie są oburzeni brakiem rozstrzygnięcia konkursu na szefa ich placówki i wystosowali wczoraj pismo do Zarządu Powiatu z poparciem dla Iwony Kacy, która kieruje SOSW nr 1 od 10 lat, a która nie uzyskała nominacji komisji konkursowej mimo bycia jedyną kandydatką.

Nauczyciele w natarciu. Najpierw nagradzają, wyróżniają, a potem?, ./upload/articles_pakiety/16586/01_obraz.jpg
Nauczyciele w natarciu. Najpierw nagradzają, wyróżniają, a potem?, ./upload/articles_pakiety/16586/02_obraz.jpg
Nauczyciele w natarciu. Najpierw nagradzają, wyróżniają, a potem?, ./upload/articles_pakiety/16586/03_obraz.jpg


Członkowie komisji konkursowej podpisali zobowiązanie, że niczego z treści swojego posiedzenia nie ujawnią, więc nie można się od nich niczego dowiedzieć. A szkoda, bo to, co można usłyszeć z przecieków od jednej z pracownic Ośrodka, budzi duże zdziwienie. Według jej informacji regulamin komisji nie dopuszczał głosowania przeciwko zgłoszonym kandydaturom (sic!). Można było głosować tylko „za” lub wstrzymać się od głosu. Iwona Kaca miała uzyskać cztery głosy poparcia i pięć wstrzymujących. Najwyraźniej regulamin wymagał kwalifikowanej, a nie zwykłej większości głosów „za”, skoro taki wynik głosowania był niewystarczający do sformułowania wniosku aprobującego zgłoszoną kandydaturę. [więcej]
motylewski, 30.06.2012 10:30|czytane: 2797 razy|14 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Happy Meal Materka i ster u boku starosty. Debich o polityce michy i rozdawania stanowisk
Powinnam zacząć podobnie do Piotra Bałtroczyka, Witam państwa w upalny piątek przed pierwszym wakacyjnym weekendem w nieklimatyzowanej sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w  Kutnie. Satyrykiem i konferensjarem o miłej aparycji jednak nie jestem, jedynie mam wątpliwości czy tak jak pan Piotr też nie byłam świadkiem występów kabaretowych.

Happy Meal Materka i ster u boku starosty. Debich o polityce michy i rozdawania stanowisk, ./upload/articles_pakiety/16580/04_obraz.jpg
Happy Meal Materka i ster u boku starosty. Debich o polityce michy i rozdawania stanowisk, ./upload/articles_pakiety/16580/02_obraz.jpg
Happy Meal Materka i ster u boku starosty. Debich o polityce michy i rozdawania stanowisk, ./upload/articles_pakiety/16580/03_obraz.jpg


Dzisiejsza gorąca sesja, do tego absolutoryjna Rady Powiatu w Kutnie to kiepski pomysł, bo wszystkie strony sporu wyglądały na zmęczone, rozkojarzone i bezsilne na wzajemne argumenty. Od godz. 13.00 radni powiatowi biedzili się i pocili oczywiście grając poniżej pasa, jak zawsze zresztą, czyli nie zabrakło prywatnych odniesień, pokrzykiwań, mentorskich tonów i mowy trawy, której szczególnie dziś w piątkowe popołudnie trudno było słuchać.

Wyrósł nam też następca Konrada Kłopotowskiego z jego wcieleniem z poprzedniej kadencji. Otóż, Marek Materka radny SLD, który bardzo w koalicji rządzącej powiatem nie chce być, bo go zawiodła (bo mu nie dała?), popełnił serię wystąpień z rodzaju nie w porę, nie wiem o czym mówię oraz wiem o czym mówię, bo mówię ciągle to samo.  Zgadzać się będą z panem Materką, ci którzy kierują się zdrowym egoizmem w życiu, że w koalicji rządzącej długo wytrzymać się nie da i że trzeba ze statku z takim sterem oraz dużą dziurą - wiać gdzie pieprz rośnie. Ale trudno słuchać niewiedzy radnego i opowieści o tym jak źle mu w koalicji kiedy radni próbują poważnie debatować nad sprawozdaniem Zarządu Powiatu za 2011. Rafał Jóźwiak, Przewodniczący Rady Powiatu próbował panować nad sytuacją, krzycząc do Materki, że to nie w tym punkcie te wywody. Panowie generalnie pokrzyczeli trochę, a potem aż wysiadło nagłośnienie na sali i mikrofony modulowały głosy dyskutantów.

W wyniku licznych zastrzeżeń dotyczących  funkcjonowania Zarządu Powiatu, a w szczególności kontrowersyjnych działań  mających na celu usilne uzyskanie absolutorium,(chodzi o dookoptowanie radnego Olesińskiego do Komisji Rewizyjnej i osiągnięcie zadawalającego wyniku głosowania w komisji)  nie chciałem kolejny już raz, jako przewodniczący koalicyjnego klubu firmować tychże działań - mówił radny Marek Materka. W związku z powyższym, na ostatnim posiedzeniu klubu, złożyłem rezygnację ze stanowiska szefa klubu radnych "Porozumienie dla Powiatu" (SLD, Pokolenia) i wystąpiłem z koalicji. Myśleliście, że wszystko będzie happy, a tu nie jest happy  (to prawda, ale w kilku zdaniach pod rząd  happy to już za dużo) - ciągnął Materka. - Finanse to są wszystkie złotówki, które się wydaje i zarabia. (brawo!) Czy 54 mln zł na dług szpitala to przeszły przez społeczne ręce? Dlaczego rada o nich nie decydowała? (totalna niewiedza radnego powala). Co to są za zmiany w budżecie? Czy one prowadziły do pomniejszenia wydatków czy zwiększenia?  (przypominamy, panie radny głosował pan za każdą ze zmian w 2011 roku). Gdzie jest film reklamowy? Przeczytałem, że pieniądze dawno wydane a filmu nikt nie widział. (A tu akurat radny ma rację!) Więcej przytaczać nie będę, bo można zagubić wątek sporu.

Uprawiacie politykę michy i rozdawania stanowisk. Wyrzucacie człowieka, okazuje się, że niesłusznie, potem płacą za to podatnicy, bo odszkodawania trzeba z czegoś zapłacić. Odbywa się sterowanie ręczne, świadek w jednej ze spraw o niesłuszne zwolnienie mówi wprost o naciskach zarządu. Z panią Starostą jak była dyrektorką Powiatowego Urzędu Pracy dogadywaliśmy się znakomicie, a teraz jest inaczej. Dlaczego? Pani Starosto pani może tego wszystkiego nie robi, polityki takiej nie prowadzi, ale tu chodzi o ten ster, który siedzi obok pani - mówił Krzysztof Debich z Komitetu Obywatelskiego o wicestaroście Kłopotowskim. - 3 mln zł poszło na wynagrodzenia w starostwie, mamy do czynienia zatem z przerostem zatrudnienia. Do tego kreowanie stanowisk kiedy powstaje stanowisko zastępcy dyrektora w jednej z jednostek podległych, wyrzucanie dyrektorów, ograbienie szpitala z ewentualnych dochodów poprzez niekorzystne decyzje przy likwidacji SPZOZ związane z umowami na wynajem pomieszczeń, płacenie za ogłoszenie w mediach z  ripostą polemiczną do mojego wystąpienia na sesji  - radny opozycyjny wyliczał przewinienia zarządu. [więcej]
wandea, 29.06.2012 18:50|czytane: 2706 razy|22 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Mieszkańcy pytają o ubojnię, a komisja bada...
W poniedziałek, czyli w przeddzień ostatniej sesji rady miasta wpłynęło do prezydenta Kutna pismo siedemdziesięciu trzech mieszkańców ul. Bohaterów Walk nad Bzurą i ul. Górnej w Kutnie oraz wsi Psurze, którzy protestują: przeciw budowie ubojni bydła rogatego, jak również innych nowych zakładów przetwórstwa mięsnego lub hodowli zwierząt, których działalność i uciążliwości z tym związane wpłynąć mogą bezpośrednio na warunki życia mieszkańców jak również na degradację środowiska naturalnego i doprowadzenie do katastrofy ekologicznej o wielkiej skali. Być może ta późna data – ostatni dzień przed sesją miejskiej rady, sprawiła, że protest nie znalazł się wśród wymienionych przez przewodniczącego rady pism, które wpłynęły do Urzędu Miasta.

Mieszkańcy kierują swoje żądania do starosty, Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego, Ministerstwa Ochrony Środowiska, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. W tekście można naliczyć łącznie 13 pytań zadanych władzy. Mieszkańców interesują ustalenia w zakresie budowy nowej, trzeciej już ubojni firmy Pini oraz jej potencjalny wpływ na gospodarkę ściekową i środowisko naturalne. Twierdzą, że brak jest skutecznego nadzoru nad przestrzeganiem warunków wydanych Pozwoleń Zintegrowanych, uzasadniając to przekroczeniem substancji zawartych w ściekach przekazywanych do GOŚ, przekroczeniem czasu rozładunku zwierząt ( po godz. 22), częściowym demontażem lub brakiem ekranów wygłuszających oraz obecnością ścieków w rowie melioracyjnym i wylewaniu płynnych odpadów na okolicznych terenach.

Sygnatariuszy protestu interesuje również gospodarka odpadami i nadzór nad nią. Pytają o takie szczegóły, jak: klasyfikację odpadów z Pini Polonia według Rozporządzenia Ministra Środowiska z 27.09.2001 r. o katalogu odpadów, neutralizację płynnych odpadów (przez kogo i w jaki sposób), ewentualne rolnicze zastosowanie odpadów, weryfikację wykorzystania odpadów na własne potrzeby przez osoby i firmy, którym je przekazano. Chcą również wiedzieć, czy istnieje aktualny plan gospodarowania odpadami dla miasta i powiatu i jakie wynikają z niego założenia do właściwego zabezpieczenia Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. [więcej]
motylewski, 29.06.2012 22:24|czytane: 1480 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Ach, co to był za ślub... Powiatowy konkurs na najciekawszy tekst lub fotografię z motywem ślubnym
Znamy już temat XXXVIII Wystawy Róż i Aranżacji Florystycznych Święto Róży 2012. Będzie to moty ślubu, z tej okazji Kutnowski Dom Kultury zaprasza do udziału w konkursie Ach, co to był za ślub.

Ach, co to był za ślub... Powiatowy konkurs na najciekawszy tekst lub fotografię z motywem ślubnym

1. Prace konkursowe, zarówno literackie jak i fotograficzne, powinny zawierać motyw ślubny lub weselny. Nie muszą dotyczyć konkretnego wydarzenia. Mogą być wytworem fantazji autora.
2. Gatunek prac literackich jest dowolny: np. wspomnienie, reportaż, opowiadanie, anegdota itp., przy czym ich objętość nie może przekraczać 8000 znaków. Fotografie mogą mieć dowolną formę, ich ilość zgłoszona przez jednego autora lub właściciela nie może przekraczać dziesięciu. [więcej]
kultura, 29.06.2012 19:18|czytane: 1324 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Mammobus we wtorek przy starostwie


Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć


[więcej]
pismak, 08.07.2012 09:30|czytane: 1221 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Kino KDK zaprasza na seans dla mam z niemowlakami
Kino Kutnowskiego Domu Kultury zaprasza na film  "JAK URODZIĆ I NIE ZWARIOWAĆ". Jutro o godz. 15.00 specjalny seans filmowy dla rodziców z niemowlakami. Seans z przyciszonym dźwiękiem i stonowanym światłem.

Kino KDK zaprasza na seans dla mam z niemowlakami, ./upload/articles_pakiety/16581/04_obraz.jpg
Kino KDK zaprasza na seans dla mam z niemowlakami, ./upload/articles_pakiety/16581/02_obraz.jpg
Kino KDK zaprasza na seans dla mam z niemowlakami, ./upload/articles_pakiety/16581/03_obraz.jpg


Komedia w gwiazdorskiej obsadzie na podstawie bestsellerowego poradnika dla przyszłych rodziców "W oczekiwaniu na dziecko". Poznaj pełne nieoczekiwanych zwrotów akcji, splatające się ze sobą historie pięciu par, które stają przed wyzwaniami zbliżającego się rodzicielstwa. Guru fitnessu Jules i gwiazdor tanecznego show Evan odkryją, że celebryckie życie na wysokich obrotach to nic w porównaniu z przygotowaniami do porodu. [więcej]
wandea, 29.06.2012 19:01|czytane: 1379 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Dożywocie dla zabójcy żychlinianki utrzymane
Wczoraj Sąd Apelacyjny w Łodzi podtrzymał wyrok dożywocia dla 29-letniego zabójcy pracownicy Providenta, mieszkanki Żychlina. Od wyroku sądu niższej instancji odwoływała się obrona. Po wczorajszym orzeczeniu skazanemu przysługuje już tylko kasacja do Sądu Najwyższego.

Do zbrodni doszło w lutym 2011 roku. Michał S., chcąc uniknąć spłaty kokejnych rat pożyczki, namówił kobietę pracującą w firmie pożyczkowej na rzekome podwiezienie do bankomatu celem wypłaty pieniędzy na ratę pożyczki. W samochodzie zadał jej ciosy nożem. Zwłoki zakopał w lesie. [więcej]
motylewski, 29.06.2012 12:26|czytane: 1627 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zapomnieli się podpisać? Dwa nierozstrzygnięte konkursy w starostwie
Wczoraj przeprowadzono w starostwie powiatowym w Kutnie konkursy na dyrektorów trzech placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest powiat kutnowski. We wszystkich trzech skończyła się kadencja dotychczasowym dyrektorom. Niestety tylko pierwszy z trzech konkursów, rozpoczęty wczoraj o godzinie 9.00, zakończył się nominacją.

Dyrektorem Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica zostanie dr Janusz Pawlak, z którym rywalizowała obecna wicedyrektorka "Staszica" mgr Anna Pietrzak. Smaczku całej sprawie dodaje fakt, iż zwycięzca jest radnym PO w Radzie Miasta, Platforma Obywatelska jest w koalicji rządzącej powiatem, a w komisji konkursowej przeprowadzającej wybór dyrektora zasiadał radny PO w Radzie Powiatu Artur Gierula. Ale może to tylko splot przypadków i krzywdzwimy Janusza Pawlaka takimi sugestiami. Może przedstawił tak rewelacyjną ofertę kierowania placówką, że przebił nią nawet konkurentkę, która zna tę placówkę od podszewki będąc w niej zastępcą dyrektora nie od wczoraj.

Komisji konkursowej przewodniczył członek zarządu powiatu Mirosław Ruciński, który wraz z Arturem Gierulą i dyrektorem Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Kutnie Wojciechem Banasiakiem reprezentował organ prowadzący. W komisji znaleźli się ponadto przedstawiciele organu sprawującego nadzór pedagogiczny: Mariola Frankowska i Maria Kowalska, Paweł Babecki - przedstawiciel rady pedagogicznej, Piotr Fałowski - przedstawiciel rady rodziców oraz Mariusz Kozarski - przedstawiciel ZNP i Mariola Bujalska-Kowalczyk - przedstawiciel NSZZ „Solidarność”. [więcej]
motylewski, 29.06.2012 10:30|czytane: 3217 razy|21 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Koncert Zespołu Vegas
W imieniu organizatorów letnich biesiad i koncertów na Plaży Patelnia w Grabinie k. Płocka zapraszamy na niedzielne rozpoczęcie wakacji 2012, które odbędzie się 1 lipca.

Tego dnia i wieczoru poza zespołem Cover, który już od południa rozgrzewać będzie gości Plaży, jako gwiazda wieczoru wystąpi zespół Vegas, twórcy tanecznej wersji piosenki: PLASTIKOWA BIEDRONKA.

Koncert Zespołu Vegas

Koncerty na Plaży Patelnia, to już drugi, letni sezon, podczas którego w każdą niedzielę wakacji, goście Plaży Patelnia mogą usłyszeć najbardziej znane w Polsce zespoły disco polo.

W tym roku podczas niedzielnych koncertów mają pojawić się takie zespoły jak: Boys, Classic, Akcent, Masters i wielu innych artystów. [więcej]
motylewski, 27.06.2012 11:56|czytane: 1697 razy|komentuj|czytaj cały
Ogień w dawnej Bibliotece Pedagogicznej. Duży pożar w centrum Kutna
Czarny dym spowił dzisiejszego wieczora całą okolicę ulicy Troczewskiego w Kutnie. Pożar dawnego budynku Biblioteki Pedagogicznej według relacji świadków  rozpoczął się około godziny 19.20. Kiedy robiliśmy zdjęcia, w akcji uczestniczyło pięć zastępów straży pożarnej.

Ogień w dawnej Bibliotece Pedagogicznej. Duży pożar w centrum Kutna, ./upload/articles_pakiety/16578/14_obraz.jpg
Ogień w dawnej Bibliotece Pedagogicznej. Duży pożar w centrum Kutna, ./upload/articles_pakiety/16578/28_obraz.jpg
Ogień w dawnej Bibliotece Pedagogicznej. Duży pożar w centrum Kutna, ./upload/articles_pakiety/16578/36_obraz.jpg


Około godziny 20.10 dym zgęstniał, a na dachu pojawiły się płomienie. Wraz z upływem czasu dym zmieniał swoją barwę to na białą, to znów na żółtą. W pewnej chwili trudno było oddychać - gryzący dym drażnił gardło i wyciskał łzy z oczu. Wcale nie trzeba było blisko podchodzić, żeby tego zaznać... 

Strażacy prowadzili akcję ze wszystkich stron budynku, podając prądy gaśnicze, używając aparatów oddechowych i drabin różnego typu. [więcej]
motylewski, 28.06.2012 22:15|czytane: 5604 razy|16 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Podsumowanie kampanii "Trzeźwy Umysł" w SP nr 4
Szkoła Podstawowa nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Kutnie po raz kolejny brała udział w ogólnopolskiej kampanii promującej zdrowy styl życia „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Na jej uczestników czekały jak zwykle liczne atrakcje i konkursy z nagrodami. Zorganizowano m.in. konkursy plastyczne „To ja” i literacki „Autoportret”. Dużym zainteresowaniem cieszył się też konkurs o tematyce sportowej „Żabka czy motylek”.

Podsumowanie kampanii
Podsumowanie kampanii
Podsumowanie kampanii


Punktem kulminacyjnym kampanii był Dzień Sportu, Radości i Integracji, w czasie którego dzieci mogły spróbować swoich sił, szybkości i celności w różnych konkurencjach sportowych. Entuzjazm publiczności wywołał zwłaszcza emocjonujący mecz koszykówki, w którym zmierzyły się drużyny uczniów i nauczycieli. Choć walka była wyrównana, to ostatecznie okazało się, że młodzież może poszczycić się lepszą kondycją fizyczną niż ciało pedagogiczne. [więcej]
motylewski, 28.06.2012 14:15|czytane: 1555 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Bulgotało, dymiło, gwizdało i strzelało. Dzień Eksperymentu w "Staszicu"
Już po raz czwarty Zespół Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Kutnie zorganizował dla gimnazjalistów Dzień Eksperymentu. Na korytarzu pierwszego piętra oraz w pracowniach: blologicznej, chemicznej i fizycznej przyszli uczniowie szkoły mogli dzisiaj "dotknąć" nauki. Przedsięwzięcie miało na celu pokazanie atrakcyjnej strony nauk matematyczno-przyrodniczych.

Bulgotało, dymiło, gwizdało i strzelało. Dzień Eksperymentu w
Bulgotało, dymiło, gwizdało i strzelało. Dzień Eksperymentu w
Bulgotało, dymiło, gwizdało i strzelało. Dzień Eksperymentu w


- To sposób na zagospodarowanie ostatniego tygodnia nauki, kiedy motywacja do przychodzenia na lekcje słabnie. Chodzi o to, żeby zachęcić ucznia do przychodzenia do szkoły - wyjaśnia Andrzej Matczak, dyrektor ZS nr 1.

Najbardziej widowiskowo było w pracowni fizycznej, gdzie nauczyciel fizyki Rafał Krajewski pokazywał doświadczenia z ciekłym azotem. Róża i gumowa rurka po zanurzeniu w dymiącym, wrzącym gazem naczyniu, kruszyły się na drobne kawałki uderzone o blat stołu lub potraktowane młotkiem. Bananem potrzymanym dłuższą chwilę w azocie można było wbijać gwoździe, a gąbka po kąpieli w zimnym naczyniu straciła swoją sprężystość po uderzeniu młotkiem. Nadmuchany powietrzem balonik skurczył się po zanurzeniu w azocie, a po wyjęciu sam się "napompował". Okazało się na koniec, że przy zachowaniu pewnych środków ostrożności krótkie zetknięcie z wrzącym azotem niczym nie grozi. [więcej]
motylewski, 28.06.2012 13:08|czytane: 2167 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Na wątpliwości przed majówką i po, najlepsza jest nadzieja
Maj niesie radość! Kwitnie nadzieją na nieodgadnione. Przed chwilą odrodziliśmy się wraz z porami roku lub jak wolą wierzący w Boga... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas
W Łodzi można obejrzeć wyjątkową, fascynującą, jedyną w swoim rodzaju anatomiczną wystawę z cyklu BODY WORLDS & The Cycle of Life twórcy techniki plastynacji dr. Guntera von Hagensa. Wstęp na wystawę w... [więcej]
Sport
MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie
Dziś w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie Polfarmex Kutno przegrał z MKS Dąbrowa Górnicza 76:85. W kwartach było 28:25, 15:23, 10:24, 23:13. Dla Polfarmex Kutno punktowali: M. Marek 4, J. Jarecki 14, M. Sałasz 15, O. Emegano 4, M.... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Sprzedam Działkę budowlaną Sprzedam działkę budowlaną o powierzchni 938mkw, uzbrojoną, na nowo powstającym osiedlu Dybów II.... [czytaj więcej]
Sprzedam działkę rolną Sprzedam 55 arów ziemi w Luboradzu. Cena 17000. Telefon 509384718 lub 502515281.... [czytaj więcej]
Praca dla kucharki - Gostynin Potrzebna kucharka od zaraz.... [czytaj więcej]
UWAGA! ŁADNA DZIAŁKA! Sprzedam działkę budowlaną 1000m2 w spokojnej okolicy, w odległości 0,5 km od granicy Kutna, przy drodze asfaltowej Zawady - Wojciechowice. Na działce znajduje się instalacja elektryczna i wodn... [czytaj więcej]
UWAGA! ŁADNA DZIAŁKA! Sprzedam działkę budowlaną 1000m2 w spokojnej okolicy, w odległości 0,5 km od granicy Kutna, przy drodze asfaltowej Zawady - Wojciechowice. Na działce znajduje się instalacja elektryczna i wodn... [czytaj więcej]
Praca dodatkowa dla każdego – plus poradnik rnWitajrnrnWiarygodna, bezpieczna i sprawdzona oferta dodatkowego zarobku. Program jest na rynku od ponad 13 lat. Jest to najprostsza droga do zarobienia dodatkowych pieniędzy. W pełni wypłacalna. ... [czytaj więcej]
wynajmę Wynajmę lub sprzedam mieszkanie w centrum Kutna, stare budownictwo. – TBS. Mieszkanie jest wysokie, ciepłe, z cegły, na I piętrze. Dwa pokoje (duży pokój 20 m), drugi ok.13 m. kuchnia, ła... [czytaj więcej]
Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C9 Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C912 C912 C914 2812 3512 tel.725 361 836 (sieć Plus) kupie Władymirca T-25 t25 MTZ80 MTZ82 MF135 MF2... [czytaj więcej]
Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C9 Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C912 C912 C914 2812 3512 tel.725 361 836 (sieć Plus) kupie Władymirca T-25 t25 MTZ80 MTZ82 MF135 MF2... [czytaj więcej]
Servis Masz kłopot z komputerem? Zadzwoń. Naprawa w domu klienta. Szybko i tanio. Oferuje pomoc i doradztwo przy rozbudowie oraz modernizacji sieci , komputera oraz doborze oprogramowania.... [czytaj więcej]
Działające serwisy www - sprzedam Na sprzedaż mam serwisy internetowe - gotowe i działające - każdy ma po kilka lat. Serwisy są odwiedzane i na autorskim oprogramowaniu. www.sogl.pl (8 lat, 120-270uu/dzień, 10-70tys odsłon/dzie... [czytaj więcej]
Pracownik / pracownica przetwórstwa mięsnego (Lekkerkerk, Holandia) AP Grupa s.c. (numer certyfikatu Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia: 11282), dla Pracodawcy holenderskiego firmy SRS Personeel B.V., realizuje procesy rekrutacji i selekcji Pracowników w branży... [czytaj więcej]
KURS STYLIZACJI PAZNOKCI Zapraszamy na kolejne kursy stylizacji paznokci ! Każdy kurs to szkolenie ośmiogodzinne zawierające treści teoretyczne oraz praktyczne. Kursantki pracują na modelkach. SOBOTA, 27 maja - metod... [czytaj więcej]
KURS STYLIZACJI PAZNOKCI Zapraszamy na kolejne kursy stylizacji paznokci ! Każdy kurs to szkolenie ośmiogodzinne zawierające treści teoretyczne oraz praktyczne. Kursantki pracują na modelkach. SOBOTA, 27 maja - metod... [czytaj więcej]
Dom 8km od Kutna sprzedam Sprzedam dom murowany 8 km od Kutna przy asfaltowej drodze na ogrodzonej działce ok 1200 mkw. 2 pokoje, kuchnia, łazienka z WC, przedpokój CO węglowe. Może być umeblowane i ze sprzętem AGD. ... [czytaj więcej]
Jesteś dorosły i chcesz mówić po niemiecku? Witaj,rnSpecjalizuję się w nauce języka niemieckiego przez Skype.rnSkutecznie uczę osoby, które pracują w Polsce, za granicą lub jadą rndo Niemiec, Austrii i Szwajcarii.rn rnMam na imię Jolan... [czytaj więcej]
Sprzedawca / Sprzedawczyni Jesteśmy znaną marką, liderem w swojej kategorii. Nasze sklepy znajdują się w najlepszych Centrach Handlowych w Polsce. Zależy nam na stałym rozwoju, dlatego poszukujemy kreatywnych osób do sk... [czytaj więcej]
Legginsy RUN BABY RUN Legginsy sportowe do każdego rodzaju ćwiczeń: do biegania, na fitness, czy taniec. Doskonała sportowa dzianina oddychająca, elastyczna, pracuje z Twoim ciałem. Szeroki wzmacniany pas pozostaje n... [czytaj więcej]
Segment Oddam za darmo segment. ... [czytaj więcej]
Opiekun/ka seniora Josefa po zawale, 68 lat InterKadra jest działającą na rynku europejskim renomowaną Agencją Pracy Tymczasowej, Doradztwa Personalnego oraz Pośrednictwa Pracy na terenie RP i za granicą, wpisaną na podstawie Certyfikat... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Łazarz Marek Charłocy:
21 sekund temu
no co ty ? a sufler, januszek czy inny adam ? to ci naukowcy pełna gębą \
Beniamin Kurojed:
3 minut temu
Leopold to martwe ciało. Takie bez serca i bez duszy śmierdzące ciało. Ludzki szkielet to przy nim rewelacja. Nie wstydźmy się swojej anatomii.
Ursus Wincenty Hwalibog:
2
 · 
4 minut temu
donosiciel się znalazł zas...y
Przemysław Okoń:
3
 · 
9 minut temu
piotrze kmita, a ja się zgadzam z wpisem Rufina bo jest to wpis mądry , rzeczowy itd. Dlatego zrób co masz zrobić mafijny fagasie ,a potem pisz na Berdyczów i pochwal się tym jaki jesteś głupi i mierny . hahahahahahaha
Beniamin Kurojed:
2
 · 
17 minut temu
Jaka mac, taka nać.
Beniamin Kurojed:
2
 · 
23 minut temu
Bo w Polsce dzisiaj to się dzieje tak: naukowców dużo, a uczonych brak. I co? I nic!
Beniamin Kurojed:
2
 · 
27 minut temu
Kiedyś "Kasprowicz" to było coś. Teraz "Kasprowicz" to nic.
Apoloniusz Błaszkowski:
2
 · 
2 godzin temu
Człowieczku przecież takie zdjęcia są w książkach do anatomii , biologi , nauki o człowieku. Co cię w nich drażni? To przecież pokazuje twoje ciało a co brzydzisz się nim?
Apoloniusz Błaszkowski:
2 godzin temu
Janusz i tobie podobni . Z was nie zrobią preparatów bo trudno doszukać się mózgu.
Dominik Neoforensis:
2
 · 
3 godzin temu
Córeczki z wielkimi dupami trzeba napaść i napoić.
Dacjan Tetyaniec:
4 godzin temu
Żeby tylko na szkło
Edgar Puch:
4 godzin temu
Ten ma największe hojności porywy,Komu fortuna odmówiła mienia;A ten najbardziej bywa gadatliwy,Co nie ma właśnie nic do powiedzenia.
Edgar Puch:
5 godzin temu
Tam, gdzie w sercach bezmyślność i bierność,Krzewić się może tylko ciemnota i mierność.
Emilian Tymna:
6 godzin temu
Jak się pracuje w PR i używa takich sformułowań i ma się tak ubogie słownictwo i kompletny brak kultury to zostaje tylko miejska micha
Olimpia Wilkowszczak:
6 godzin temu
Nowoczesna w Kutnie nieźle zaczęła, ale gdy dołączył radny Ziółkowski plus pewna pani - miłośmiczka Łebskiego, to partia znalazła się w locie pikującym. Nie wiem, czy to wszystko się dzieje za zgodą pana Tomasza czy też on po prostu nie panuje nad pewnymi rzeczami.
Gaweł Wacowski:
6 godzin temu
Program Nowoczesnej to wartości i cle Czyżby główną wartością była micha, a celem micha?
Przemysław Zwowitzki:
6 godzin temu
Zanim mieszkańcy gminy połapią sie, Burzyński swojego człowieka wsadzi, będzie zmiana z buraka na kartofla z Adamowic.
Czesław Boguszewski:
6 godzin temu
Ten nasz błądzący w ciemnościach brat swędrowski to tak się nadaje na dobrego księdza pasterza jak brat burzyński na dziada kościelnego, a brat debich na słowika organistę. Omijam z daleka tą ciemnotę, głupotę i niecnotę. Szkoda marnować czas na paciorki, fikołki i koziołki. Babcia mówiła, że oni więcej złego niż dobrego czynią. Czuwajmy bo jak wyżej. Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą. Przekroczmy próg nadziei.
Czesław Boguszewski:
3
 · 
7 godzin temu
KCI powinni zamknąć na wieki. Tam tylko syf, kiła i mogiła. Zbój, zupa i kamieni kupa. Taka bezmózgowa dzicz bez wiary i kultury tam pracuje. Znam ich. Z jednym chodziłem do szkoły. Sami sobie bzdurne posty piszą. Żenada. Szkoda czasu tracić na czytanie i oglądanie tego beznadziejnego badziewia. Wolę z sikorkami pogadać albo z kumplami w bridża pograć lub rowerem pojeździć. Nie stać mnie na marnowanie czasu na pierdoły.
Flawiusz Marcynk:
3
 · 
7 godzin temu
Byłam na tej wystawie, GENIALNA, polecam wszystkim. Zdjęcia jak na panujące tam warunki świetne. Brawo dla fotografa i Pani Redaktor za podjęcie tematuNajciekawsze artykuły
 ·  64
4 dni temu
Czytelnicy pytają o zatrudnienie w Aquaparku Kutno i bezpłatne wejściówki
 ·  2
5 dni temu
Misje Święte w diecezji łowickiej. Wczoraj świadectwo Dobromira, dziś rozpoczęcie misji w Głogowcu
 ·  101
6 dni temu
WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno
 ·  3
6 dni temu
Kutnowskie firmy otrzymały wsparcie na innowacyjne projekty z branży motoryzacyjnej
 ·  29
10 dni temu
Co będzie w budynku po PZU w centrum Kutna?
 ·  21
11 dni temu
Dziś w TVP 1 historia byłego policjanta z Kutna
 ·  8
11 dni temu
Czytelnicy pytają: Kiedy wreszcie będzie nowa nawierzchnia na drodze Łanięta - Kąty?
 ·  29
19 dni temu
Gorąca dyskusja o opłatach za wodę i ścieki w Gminie Kutno. Radni zaproponowali podwyżki
 ·  89
19 dni temu
Będzie nowy stary Zarząd Powiatu w Kutnie?
 ·  51
19 dni temu
Ogłoszenia o manifestacji kutnowskiego ONR pod lupą łódzkiej prokuratury
 ·  11
20 dni temu
Proces Łukasza K. Media musiały opuścić salę rozpraw
 ·  5
20 dni temu
Bronka Nowicka w Kutnie. Dziecko martwi się, bo nie umie nakarmić kamienia
 ·  12
21 dni temu
Prokuratura Regionalna w Łodzi: Były policjant nie popełnił przestępstwa na komendzie
 ·  16
21 dni temu
Czyszczenia Królewskiej na Majówkę nie będzie, ale różana fontanna już tryska
 ·  12
23 dni temu
Twarzą w twarz Proletaryat w Kutnie
 ·  92
24 dni temu
Czytelnicy pytają, rzecznik starostwa odpowiada. Koszty kasacji i bezkrólewie
 ·  2
24 dni temu
Inwestycje PLK S.A.: Odnowione perony, wiadukt na Troczewskiego i przystanek Azory
 ·  88
24 dni temu
Radnej PSL przedłużono zatrudnienie w ośrodku. Nie ze mną te numery, Brunner
 · 
25 dni temu
Łukasz Wójcik: Podniebne przygody i wielka pasja
 · 
25 dni temu
Promocja szkół w coraz lepszym wydaniu. Powiatowe targi edukacyjne dla gimnazjalistów
 ·  247
26 dni temu
Kasacja starosty oddalona. Debich musi odejść
 ·  3
26 dni temu
Laureaci Super Pulsów Żychlina 2017
 · 
27 dni temu
W Komadzynie płonęła naczepa pełna trocin. Ruch na A1 odbywa się jednym pasem
 ·  2
30 dni temu
Premiery Teatru Puszek. Dobra zabawa i pouczający morał
 ·  105
31 dni temu
Praktyki samorządowe a wartości. Promocja prezydenta z naszych portfeli
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności