eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 28.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34238-w-lipcu-roboty-drogowe-w-kutnie," title="Kutno: W lipcu roboty drogowe w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>W lipcu roboty drogowe w Kutnie</b><br>W lipcu rozpoczną się inwestycje drogowe w Kutnie. Przebudowy doczeka się...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,34235-warsztaty-fotograficzne-w-bajkowej-zagrodzie," title="Kutno: Warsztaty fotograficzne w Bajkowej Zagrodzie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Warsztaty fotograficzne w Bajkowej Zagrodzie</b><br>Życie jak z bajki- każdy o takim marzy. Niedaleko Warszawy jest...</div></a> <a href="/publicystyka,34171-trzymaja-c-w-r-ku-fragment-kosmosu-leszek-baranowski-i-mineral-and-gem," title="Kutno: Trzymając w ręku fragment Kosmosu. Leszek Baranowski i Mineral and Gem" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Trzymając w ręku fragment Kosmosu. Leszek Baranowski i Mineral and Gem</b><br>Rozpoczynamy wakacyjny cykl Ludzie, który mamy nadzieję, będzie powstawał dzięki Czytelnikom...</div></a> <a href="/sport,34216-koniec-sezonu-lekkoatletycznego-i-bardzo-dobre-wyniki-kutnowskich-sportowc-w," title="Kutno: Koniec sezonu lekkoatletycznego i bardzo dobre wyniki kutnowskich sportowców" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Koniec sezonu lekkoatletycznego i bardzo dobre wyniki kutnowskich sportowców</b><br>W sobotę 24 czerwca na stadionie Akademickiego Związku Sportowego w Łodzi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34232-r-kodzie-o-dla-doros-ych-spotkanie-15-lipca," title="Kutno: Rękodzieło dla dorosłych. Spotkanie 15 lipca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Rękodzieło dla dorosłych. Spotkanie 15 lipca</b><br>W sobotnie przedpołudnie w Ośrodku Kultury Gminy Kutno w Leszczynku odbyły...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,34231-ju-wakacje," title="Kutno: Już wakacje!" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Już wakacje!</b><br>Dobiegł końca kolejny rok szkolny. Uroczystość w Szkole Podstawowej im. Kornela...</div></a> <a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Obchody 73. rocznicy wybuchu II wojny światowej w powiecie kutnowskim
1 września obchodzić będziemy 73. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. W  Kutnie obchody rozpoczną się  pod Pomnikiem Bohaterów Walk nad Bzurą w parku Traugutta. O godz. 12:00 zabrzmi syrena alarmowa.

O 12:30 delegacje Miejskiego Komitetu Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa złożą kwiaty na Cmentarzu Parafialnym, Cmentarzu w Łąkoszynie, pod Pomnikiem ZHP i tablicą 37. Łęczyckiego Pułku Piechoty,  przed I LO im. gen. J. H. Dąbrowskiego, pod pomnikiem poświęconym bohaterom września na Placu Wolności oraz pod tablicą poświęconą poległym nauczycielom.

W Krośniewicach z kolei uroczystości rocznicowe zaczną się o godzinie 9.00, najpierw odbędzie się Msza Święta w Kościele Parafialnym pw Wniebowzięcia [więcej]
redaktor, 24.08.2012 09:07|czytane: 1333 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sekcje tańca w KDK zapraszają
Kutnowski Dom Kultury zaprasza na zajęcia taneczne prowadzone przez instruktorkę tańca Joannę Zielińską- założycielkę pierwszej Hip-Hop'owej grupy w Kutnie oraz pierwszej grupy tańca Dancehall.

Zaczynamy wielki nabór dzieci i młodzieży do sekcji HIP-HOP oraz sekcji DANCEHALL. Ze względu na sporą ilość chętnych, zaczynamy zapisy już od sierpnia - mówi Joanna Zielińska. - Wkrótce grafik zajęć.
Od 10 września zostaną utworzone grupy:

*HIP-HOP dla dzieci (GRUPY: 6-8 lat - NOWA GRUPA, 9 -12 lat NOWA GRUPA plus zespół COOL KIDS)

Szczególny nacisk położony jest na podstawowe kwestie związane z rozpoczęciem nauki tańca, czyli rytmikę i koordynację ruchową. Poziom dostosowany jest do danej grupy wiekowej, a poprzez gry i zabawy ruchowe kroki i choreografie taneczne są łatwiejsze do opanowania. Uczestnicząc w tych zajęciach dzieci doskonalą swoje umiejętności ruchowe i  taneczne, a zarazem świetnie się bawią pod  czujnym okiem instruktora, aktywnie spędzając swój wolny czas. Poznają styl tańca Hip-Hop z elementami dancehallu oraz prostymi elementami breakdance. Dzieci będą miały wiele okazji do zaprezentowania nabytych podczas zajęć umiejętności. Organizujemy wyjazdy na warsztaty taneczne, pokazy, zawody, a także konkursy wewnętrzne, podczas których dzieci mają okazję zaprezentować się swoim rodzicom. [więcej]
pismak, 23.08.2012 13:28|czytane: 1498 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: 38. Wystawa Róż i Aranżacji Florystycznych Ach co to był za ślub
38.Wystawa Róż i Aranżacji Florystycznych pt. „Ach co to był za ślub”  7-9 września składać się będzie z części klasycznej czyli kompozycji z róż gruntowych indywidualnych hodowców czy firm produkujących róże, a także części artystycznej, na którą składać się będą prace florystów, interpretujących formą i roślinami rocznice ślubu. Scenografią dla całej wystawy będą stare ślubne fotografie z ich historią.

Pod patronatem eKutno.pl: 38. Wystawa Róż i Aranżacji Florystycznych Ach co to był za ślub

Obejrzymy aranżacje w stylu dekoracyjnym czyli dużo róż w kompozycjach, floralne suknie ślubne, kwitnącą dekorację akcentującą 40-lecie KDK czyli rubinowe gody. Wejście główne domu kultury ozdobi specjalna dekoracja autorstwa Mistrza florysty z Łotwy Druvisa Ciritisa.

Scenografią, motywem przewodnim i tłem dla całej wystawy będą zdjęcia ślubne retro z opisami, z których floryści odtworzą bukiety ślubne. W tym roku głównym zadaniem florystów będą rocznice ślubu tzw. gody -mówi Agnieszka Dąbrowska-Walczak, koordynator Wystawy. - I tak zobaczymy aranżacje  kwiatowe inspirowane rocznicami papierową, lnianą, kryształową, złotą itp. Każdy z zaproszonych florystów wykona również kreację bądź jej fragment (suknię, kapelusz, szal itp.), które zostaną zaprezentowane na modelce podczas otwarcia 38. Wystawy Róż i Aranżacji Florystycznych , a następnie na manekinie przez weekend.

Wystawę florystyczną będą w tym roku tworzyć: Anna Nizińska Warszawa, Mariola Miklaszewska Warszawa, Piotr Salachna Szczecin, Agnieszka Bogusz Kraków, Floryści Akademii Marioli Miklaszewskiej, Dorota Lubaszewska Lublin, Janusz Wilas Zielona Góra, Mira Kwaśniewska Szczecin, Anna Bodrek Sikora Żary, Katarzyna Skrzypulec, Janina Kwapisz Łódź, Marek Melerski, Katarzyna Fidura Tratkiewicz, Iwona Gajewska, Adam Bednarek, Janka Osińska Warszawa oraz Druvis  Ciritis z Łotwy. [więcej]
kultura, 23.08.2012 11:44|czytane: 1841 razy|25 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Na Dożynki do Strzelec

Na Dożynki do Strzelec
[więcej]
pismak, 23.08.2012 11:34|czytane: 1906 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Ostatni tydzień wakacji w bibliotece z pedagogiem
SPOKO WRACAMY DO SZKOŁY. Pod takim hasłem Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna przygotowała ostatni  tydzień zajęć dla dzieci, które spędzały wakacje w Kutnie.

Od poniedziałku do środy o godz. 11.00  zapraszamy na relaksacyjne i wyciszające metody przygotowujące do nauki w szkole: zajęcia pod kierunkiem pedagoga, o godz 13.30  zajęcia origami pod kierunkiem Anny Góry, a 30.08 – wycieczka do Zamku w Oporowie. [więcej]
pismak, 23.08.2012 11:17|czytane: 1312 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Turnieje piłki nożnej na zakończenie lata
Zapraszamy chłopców  ze szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych na turniej piłki nożnej, który odbędzie się 31 sierpnia przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Kutnie (boisko Orlik) z okazji zakończenia wakacji.  
  

Początek turniejów dla podstawówek godz. 16.00 -maksymalnie 7 osób w karcie zgłoszeniowej.
Godz. 20.00 szkoły średnie (maksymalnie 10 osób w karcie zgłoszeniowej.

Warunki udziału: Obowiązkowe posiadanie obuwia i stroju sportowego. Drużyna musi mieć opiekuna (osobę pełnoletnią) podczas trwania turnieju. Zgłoszenia przyjmowane są przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Kutnie u animatora do 28.08.2012 r. do godziny 20.00. Organizator: Marek Dymkiewicz. [więcej]
pismak, 23.08.2012 10:50|czytane: 1311 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Subtelne brzmienie klawesynu i wyjątkowe męskie głosy
Wczoraj w Centrum Teatru Muzyki i Tańca rozbrzmiały dzieła wokalne - C.Monteverdiego, A.Vivaldiego, G.F.Handla, G.P.Telemanna, a także urocze miniatury klawesynowe F. Couperina, L.N. Clérambault, J.Ph. Rameau, L.C. Daquin i innych.

Subtelne brzmienie klawesynu i wyjątkowe męskie głosy, ./upload/articles_pakiety/17079/01_obraz.jpg
Subtelne brzmienie klawesynu i wyjątkowe męskie głosy, ./upload/articles_pakiety/17079/08_obraz.jpg
Subtelne brzmienie klawesynu i wyjątkowe męskie głosy, ./upload/articles_pakiety/17079/03_obraz.jpg


Zaprosiliśmy do udziału w koncercie wyjątkowe głosy męskie Piotra Kusiewicza tenora i Sławomira Bronka kontratenora-mówi Anna Jeremus, dyrektor III Letniego Festiwalu Muzycznego. - Na klawesynie akompaniowała znana kutnowskiej publiczności Ewa Piasecka. W niedzielę natomiast żegnamy się już z państwem, o godz. 16.00 w parku Traugutta ostatni koncert tegorocznej edycji festiwalu. Zapraszam. [więcej]
kultura, 23.08.2012 10:28|czytane: 1811 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Stłuczka na skrzyżowaniu
Około godziny 18.00 doszło do stłuczki dwóch samochodów osobowych na skrzyżowaniu ulic Troczewskiego i Warszawskie Przedmieście w Kutnie. Brały w niej udział mercedes c 220 i  seat, oba na kutnowskich numerach.

Stłuczka na skrzyżowaniu , ./upload/articles_pakiety/17078/06_obraz.jpg
Stłuczka na skrzyżowaniu , ./upload/articles_pakiety/17078/02_obraz.jpg
Stłuczka na skrzyżowaniu , ./upload/articles_pakiety/17078/03_obraz.jpg


Na miejsce zdarzenia przyjechała policja i straż pożarna. Strażacy usuwali plamę oleju. Policja prowadzi jeszcze czynności na miejscu. Wkrótce więcej informacji. [więcej]
redaktor, 22.08.2012 19:37|czytane: 2777 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Radosna Szkoła. Przy "Jedynce" będzie plac zabaw
Dziś upłynąl termin składania ofert w przetargu na utworzenie szkolnego placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kutnie w ramach rządowego programu Radosna Szkoła.

Radosna Szkoła. Przy

Wpłynęło 6 ofert, mniej więcej kształtują się one w kwotach 160 000 - 200 000 zł brutto. Aktualnie komisja przetargowa jest na etapie badania ofert - mówi Joanna Brylska, Kierownik Biura Prasowego Urzędu Miasta Kutna. - Na placu zabaw, który ma powstać przy Szkole Podstawowej Nr 1 zostaną umieszczone urządzenia zabawowe takie jak: zestaw wielofunkcyjny, huśtawka podwójna wahadłowa, huśtawka z bocianim
gniazdem, huśtawka ważka z oparciem, huśtawki na sprężynie, punkt wspinaczkowy linarium.


Program Radosna Szkoła jest  okazją dla każdej szkoły na zbudowanie pięknego placu zabaw, który dostarczy jej uczniom zabawy dla długie lata. Jednak jego stworzenie wcale nie jest takie proste. Inwestycja jaką jest szkolny plac zabaw wymaga wiele przemyślanych decyzji.

Do 10 października 2011 roku - dyrektorzy szkół podstawowych składali do organów prowadzących wnioski dotyczące potrzeb w zakresie miejsc zabaw w szkole lub szkolnego placu zabaw. 1 listopada 2011 roku  organy prowadzące składały z kolei  wnioski do wojewodów o udzielenie wsparcia finansowego, [więcej]
wandea, 22.08.2012 18:00|czytane: 1682 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Uwaga rolnicy. Do 31 sierpnia wnioski o zwrot podatku akcyzowego
W związku ze zmianą przepisów ustawy z dnia 10 marca 2006r. o zwrocie podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej  wnioski o zwrot podatku akcyzowego należy składać w terminie: od 1 sierpnia 2012r. do 31 sierpnia 2012r. - wraz z fakturami VAT dokumentującymi zakup oleju napędowego do produkcji rolnej w okresie 01.02.2012r. - 31.07.2012r.

Wypłata zwrotu podatku nastąpi w terminie do 31 października 2012r.

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dn. 20 grudnia 2011r. (Dz.U. z 2012r. Nr 0, poz. 19) stawka zwrotu podatku w 2012r. wynosi 0,95zł od 1 litra zakupionego oleju. [więcej]
redaktor, 22.08.2012 13:54|czytane: 1368 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wakacyjny Piknik Taneczno-Wokalny w Leszczynku
Organizatorem czwartej edycji pikniku jest Ośrodek Kultury Gminy Kutno w Leszczynku organizuje w sobotę Wakacyjny Piknik Taneczno-Wokalny.

W programie:  występ kapeli „Witaszewiacy”, Zespołu Wokalnego Ośrodka Kultury Gminy Kutno, koncert Orkiestry Dętej OSP w Kutno i Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej. A na koniec zabawa taneczna z zespołem Forum.

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
Wakacyjny Piknik Taneczno-Wokalny w Leszczynku

[więcej]
redaktor, 22.08.2012 11:21|czytane: 1203 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Prognoza: burze i grad
Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB Oddział w Poznaniu zapowiada w województwie łódzkim silne burze z gradem dziś do godz. 20.00. 

Przewiduje się wystąpienie burz, lokalnie z opadami gradu, podczas których opady deszczu wyniosą od 5 do 15 mm, lokalnie od 30 do 40 mm, a wiatr osiągnie w porywach od 80 do 100 km/h - podaje dyżurny synoptyk Marek Pruchniewicz. [więcej]
redaktor, 22.08.2012 11:16|czytane: 1386 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Jolanta Śmiałek dyrektorem ośrodka na Przemysłowej. Będą protesty
Cicho na pewno nie będzie, nie zamierzamy patrzeć na to co wyprawia starostwo - mówią nauczyciele ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Kutnie. Jest to reakcja na decyzję zarządu powiatu w sprawie powierzenia Jolancie Śmiałek stanowiska dyrektora ośrodka.

Śmiałek jest jedną z wicedyrektorek ośrodka. Kadra liczyła, że dyrektorką będzie druga wiceszefowa ośrodka Beata Szymczak, więc trudno się dziwić że wybór starostwa nie odpowiada pracownikom SOSW.

Dlaczego Iwona Kaca pomimo nagród i wzorowej pracy na swoim stanowisku nie mogła pełnić dalej funkcji?
Nauczyciele z ośrodka odpowiadają: Bo nie można było jej nigdzie zaklasyfikować, ani do tych co działają w polityce, ani do tych co popierają zarząd powiatu, ani do tych co szybko ulegają.Jednym słowem niezależność wszędzie nie jest w cenie.

Zarząd Powiatu w Kutnie  stosując się do art.36a ust.5  ustawy o Systemie oświaty podjął decyzję o powierzeniu pełnienia obowiązków dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego Nr 1 im. Marii Konopnickiej w Kutnie na okres 10 miesięcy pani Jolancie Śmiałek - informuje Starostwo Powiatowe w Kutnie. - Pani Jolanta Śmiałek ukończyła : Uniwersytet Warmińsko - Mazurski w Olsztynie - mgr pedagogiki, - specjalność nauczanie początkowe (studia stacjonarne), Wyższą Szkołę Pedagogiki Specjalnej w Warszawie (obecnie APS) - oligofrenopedagogika (studia podyplomowe), ODN przy Centrum Kształcenia Nauczycieli w Kutnie - zarządzanie oświatą (kurs kwalifikacyjny). [więcej]
wandea, 22.08.2012 10:33|czytane: 3558 razy|30 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: W niedzielę ostatni koncert Letniego Festiwalu Muzycznego
Na zakończenie III Letniego Festiwalu Muzycznego Kutno 2012 zapraszamy na niedzielny koncert (godz. 16.00) do parku Traugutta. Przed kutnowską publicznością wystąpi Zespół orkiestrowy Strauss Ensemble Polish Chamber Symphonic.

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
Pod patronatem eKutno.pl: W niedzielę ostatni koncert Letniego Festiwalu Muzycznego

Całość koncertu poprowadzi dyrygent Dariusz Mikulski, a zaproszony solista to trębacz Damian Marat. W koncercie promenadowym zabrzmią utwory Mozarta, Haydna, ale przede wszystkim tak lubiane polki, walce Johanna Straussa ojca i syna.

A dziś o godz. 19.00 Perełki muzyki barokowej w Centrum Teatru Muzyki i Tańca. [więcej]
kultura, 22.08.2012 08:33|czytane: 1302 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Poczta Różana już pełna. 60 róż trafi do kutnian
Skrzynka Poczty Różanej już pełna. Do chwili obecnej nadeszło aż 140 zgłoszeń. Niestety tylko 60 pierwszych dostanie e-mail zwrotny z potwierdzeniem przyjęcia zlecenia. Kutnowski Dom Kultury po raz czwarty  zaprosił mieszkańców Kutna do  udziału w Poczcie Różanej podczas Święta Róży.

Liczba kwiatowych przesyłek jest ograniczona, tak więc kto pierwszy ten lepszy. Przesyłki są bezpłatne, a jej zamówienie  potwierdzimy mailem zwrotnym - mówi Jarosław Makowski z KDK. -Cieszy nas ,że kutnianie tak chętnie korzystają z naszego pomysłu.

Różana przesyłka trafi do odbiorcy 8 lub 9 września podczas tegorocznego 38. Święta Róży.  Poczta obsługuje klientów tylko na terenie Kutna. [więcej]
wandea, 22.08.2012 09:50|czytane: 1342 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Lewe papierosy i tytoń na targu
Wczoraj około godz. 9:30 na targowisku miejskim w Kutnie przy ul. Narutowicza, funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego KPP Kutno zatrzymali  52- letnią mieszkankę naszego miasta, która to posiadała w torbie sportowej wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzowych w ilości 90 paczek papierosów i około 30 kg tytoniu. Postępowanie prowadzi KPP Kutno. [więcej]
redaktor, 22.08.2012 07:41|czytane: 1640 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Poczta Różana. Tylko dziś wyślij e-mail, a sprawisz bliskim kwiatową niespodziankę
Kutnowski Dom Kultury zaprasza po raz czwarty do udziału w Poczcie Różanej. Każdy kto chce zrobić niespodziankę ukochanej osobie, komuś z rodziny lub sąsiadowi, może to zrobić za pośrednictwem domu kultury.

Wystarczy zamówić różę dziś, 22 sierpnia, przesyłając na e-mail adres osoby do której ma trafić królowa kwiatów oraz informację, która ma znaleźć się na dołączonym bileciku. Liczba kwiatowych przesyłek ograniczona, tak więc kto pierwszy ten lepszy. Przesyłki są bezpłatne, a jej zamówienie zostanie potwierdzona mailem zwrotnym - mówi Jarosław Makowski z KDK.

KDK przyjmuje zgłoszenia na adres: pocztarozana@op.pl

Poczta obsługuje klientów tylko na terenie Kutna. Różana przesyłka trafi do odbiorcy 8 lub 9 września podczas tegorocznego 38. Święta Róży. [więcej]
wandea, 22.08.2012 07:30|czytane: 1350 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Kto z Kutna wystąpi na IV Ogólnpolskim Festiwalu Piosenki Kwietnik?
Znamy już nazwiska młodych wokalistów i nazwy zespołów zakwalifikowane do udziału w czwartej edycji IV Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki „KWIETNIK” 2012. W tym roku organizatorzy stwierdzili bardzo wysoki poziom nadesłanych 102 prezentacji i spośród nich wybrali całkiem pokaźne grono finalistów, których usłyszymy 8 września podczas Święta Róży.

I tak w KATEGORII A wystąpią:  1. MATEUSZ SUBOCZ BIELAWA 2. AGNIESZKA LETNIOWSKA BIELAWA
3. WERONIKA GABRYŚ OSTRÓW WIELKOPOLSKI 4. AGATA BRANDENBURGER PIŁA 5. ALEKSANDER KLEMBALSKI KUTNO 6. ALICJA JACIUBEK KUTNO 7. ANNA KOWALEWSKA KUTNO


W KATEGORII B zaśpiewają:  1. KACPER SIEKIRKA BIELAWA 2. NATALIA SKWAREK BIELAWA 3. ZUZANNA BOMZE WARSZAWA 4. WIKTORIA PONGOWSKA ĆMIELÓW 5. KLAUDIA STAŃCZYK MAŁOGOSZCZ 6. JULIA TROJANOWSKA LUBLIN 7. PIOTR ZUBEK WARSZAWA 8. ZUZANNA STOLAREK SŁUBICE 9. DOROTA SZTYLER HAJNÓWKA 10. MALWINA WOJCIECHOWSKA GŁOWNO 11. JEKATERINA ANDRIEJEWNA ROSJA 12. MARINA ANDRIEJEWNA ROSJA 13. TATIANA ALEKSJEJEWNA ROSJA
14. AGATA DANIEL KUTNO 15. JULIA WOŹNIAK KUTNO


W KATEGORII C wybrani zostali: 1. JAGODA RÓŻYCKA BIELAWA 2. WERONIKA KRYSTEK BIELAWA
3. ALEKSANDRA CZOP BIELAWA 4. KAROLINA ŁOPUCH BIELAWA 5. MICHAŁ BOJCZUK KIELCE 6. KAROLINA SŁABIŃSKA SUWAŁKI 7. SYLWIA LIPKA KRAKÓW 8. KATARZYNA STAROSTA BUK 9. ANNA LORANTY OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI 10. AGATA WIETRZYCKA DOBROŃ 11. KLAUDIA WIŚNIEWSKA KRAMSK 12. DUET: ANNA FRĄCZEK, ANNA GROCHOWSKA WARSZAWA
[więcej]
kultura, 21.08.2012 19:50|czytane: 1464 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wideoteka Live. Płock zaprasza
„Wideoteka Dorosłego Człowieka” - jest jednym z pierwszych polskich programów telewizyjnych, w których muzyka połączona została z wywiadami z gośćmi, gwiazdami lat 60-tych, 70-tych, 80-tych i 90-tych. Koncert „Wideoteka… live”, który odbędzie się 25 sierpnia o godz. 20.00 w Amfiteatrze w Płocku – to swego rodzaju otwarte studio telewizyjne oraz wspaniała muzyka wielu pokoleń, niepowtarzalni artyści i jedyni w swoim rodzaju prowadzący, którzy opowiadają o wielkich gwiazdach. 

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
Wideoteka Live. Płock zaprasza
Gwiazdami płockiego koncertu będą m. in. : Jerzy Połomski, Marek Sikorowski, Maciej Maleńczuk, Kasia Wilk, Andrzej Rybiński, SHAKIN’DUDI , Krystyna Prońko. Gospodarzami wieczoru jest dwójka wybitnych i niezwykle lubianych dziennikarzy – Maria Szabłowska i Krzysztof Szewczyk.

BILETY w cenie: 40 i 60 PLN dostępne w Centrum Informacji Turystycznej Stary Rynek 8, od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 18.00, a w sobotę i niedzielę, w godz. 10.00 - 16.00 [więcej]
kultura, 21.08.2012 15:25|czytane: 1227 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Mieszkańcy vs absurdalne decyzje urzędników 1:0
Dzisiaj przyjechałem z pracy (pracuję pod Warszawą) do mojego miasta, mieszkam w Kutnie. Patrzę a tu mi przed garażem postawili znak. I nie wiem czy mogę tam wjechać czy nie, garażem przecież nie jestem. Byłem w Urzędzie Miasta, w Straży Miejskiej zapytać czy wolno mi wjechać i zostawić auto w garażu lub na parkingu przed garażem (w sytuacji posiadania dwóch samochodów) - pisze do eKutno.pl pan Radosław.- Nie dostałem jednoznacznej odpowiedzi w tej sprawie, gdyż jest trzech właścicieli działek za znakiem (spółdzielnia Nasz Dom, RSM Pionier i właściciele garaży) i nie wiadomo kto ten znak postawił.

Mieszkańcy vs absurdalne decyzje urzędników 1:0, ./upload/articles_pakiety/17042/01_obraz.jpg
Mieszkańcy vs absurdalne decyzje urzędników 1:0, ./upload/articles_pakiety/17042/02_obraz.jpg
Mieszkańcy vs absurdalne decyzje urzędników 1:0, ./upload/articles_pakiety/17042/03_obraz.jpg


Dalej pan Radosław stawia pytania, na które trudno naprawdę byłoby odpowiedzieć, kierując się logiką.
Co za wykształcony urzędnik wydał decyzję aby taki absurdalny znak postawić (z moich podatków!!!)?  Jak mieszkańcy bloku nr 3 przy ulicy Krasińskiego mają wjechać na parking na swojej działce za blokiem? Jak mają wjechać służby oczyszczania miasta po śmieci znajdujące się za znakiem. Dlaczego mieszkańcy bloku nr 5 nie mogą wjechać na parking za swoim blokiem? Jak mają wjechać właściciele i najemcy garażu do garażu, bo póki co każdy kto minie znak popełni wykroczenie i dostanie mandat?

Jak się okazuje znak postawił RSM Pionier, jednak wczoraj po interwencjach mieszkańców znak został zdemontowany. Jak widać zdrowy rozsądek wraca po czasie. [więcej]
pismak, 21.08.2012 15:20|czytane: 2599 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Decyzja Komisji: Przemysław Zawadzki dyrektorem Dąbrowszczaka. SOSW jeszcze bez szefa
Dziś w Starostwie Powiatowym w Kutnie został rozstrzygnięty konkurs na dyrektora I LO im. J. H Dąbrowskiego w Kutnie. Został nim Przemysław Zawadzki. W konkursie oprócz Zawadzkiego brał udział Andrzej Michałkiewicz.  Teraz obaj mają trzy dni na ustosunkowanie się do decyzji komisji konkursowej. Jeśli odwołań nie będzie wówczas starosta kutnowski powoła dyrektora I LO.

Kandydaci, jak pamiętamy podczas drugiego konkursu, nie zezwolili na podanie ich personaliów do publicznej wiadomości. Trudno orzec czy tak bardzo wstydzą się, że chcieli zostać szefem jednego z kutnowskich liceów czy tak chronią swoje dobra osobiste. W czerwcu konkurs na to stanowisko nie został rozstrzygnięty. Wszyscy kandydaci zostali bowiem odrzuceni ze względów formalnych. Zarząd powiatu nie zdecydował jeszcze o obsadzeniu stanowiska dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Kutnie. Wkrótce informacje w tej sprawie. [więcej]
wandea, 21.08.2012 14:02|czytane: 2658 razy|16 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dariusz Mieszkowski wygrał Puchar Lata 2012 w tenisie ziemnym
W minioną niedzielę, 19 sierpnia na kortach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kutnie przy ul. Filipowicza odbył się ostatni z trzech turniejów w tenisie ziemnym w ramach Pucharu Lata 2012. W turnieju wystartowało 16 zawodników.

W finale Dariusz Mieszkowski po wyrównanym i emocjonującym pojedynku pokonał Roberta Wineckiego 3:6,6:4 (10:6). W meczu o III miejsce Andrzej Mucha pokonał Waldemara Uscińskiego 6:4,6:0.

Końcowa klasyfikacja Pucharu Lata 2012
1. Dariusz Mieszkowski 105 pkt
2. Robert Winiecki 100 pkt
3. Waldemar Uściński 95 pkt
4. Piotr Leonowicz 70 pkt. [więcej]
redaktor, 21.08.2012 14:04|czytane: 1486 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sukces kutnowskiego pośredniaka. 600 bezrobotnych znajdzie zatrudnienie
Powiatowy Urząd Pracy w Kutnie pozyskał ponad 3 mln zł na walkę z bezrobociem w powiecie kutnowskim. To bardzo dobra wiadomość dla powiatu o największej stopie bezrobocia w Łódzkiem. Pośredniak otrzyma te środki z rezerw Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Zostaną one wydane na aktywizację 600 bezrobotnych do 30 roku życia, powyżej 50 roku życia oraz długotrwale bezrobotnych i matek samotnie wychowujących dzieci.

Do końca roku zatem z dotacji mogą skorzystać zarówno zatrudniających bezrobotnych przedsiębiorcy, jak i mieszkańcy powiatu kutnowskiego chcący rozpocząć działalność gospodarczą. W tej chwili kwota dotacji dla nowej firmy to około 21 tys. zł.

-To bardzo dobra wiadomość dla bezrobotnych z powiatu kutnowskiego i dla nas, instytucji która ma za zadanie niwelowanie bezrobocia i pomoc mieszkańcom w znalezieniu pracy mówi Danuta Raciborska, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kutnie. - Zapraszamy firmy i pracodawców do współpracy, zarówno dysponujemy środkami na nowe miejsca pracy, ich wyposażenie jak i staże.

Są to środki również na prace interwencyjne i roboty publiczne, zatem samorządy też skorzystają. Dla przedsiębiorcy warunki do spełnienia są bardzo proste. My płacimy przez 3 miesiące za każdego stażystę a  przedsiębiorca na kolejne trzy miesiące musi zatrudnić połowę z przyjętych bezrobotnych. [więcej]
wandea, 21.08.2012 12:35|czytane: 1909 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sesja Rady Miejskiej w Żychlinie pod koniec sierpnia
28 sierpnia obradować będzie w Żychlinie Rada Miejska. Radni zajmą się zmianami w budżecie na 2012 rok, omówią i przyjmą regulamin dostarczania wody i odprowadzania ścieków w gminie. Uchwała w sprawie zmiany regulaminu wynika z konieczności dostosowania go do aktualnie obowiązujących przepisów prawa oraz związana jest z likwidacją Zakładu Gospodarki Komunalnej w Żychlinie i utworzeniem Samorządowego Zakładu Budżetowego w Żychlinie.

Żychlińscy radni zajmą się również zmianą uchwały z 1991 roku o utworzenia Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żychlinie i nadaniem mu jednolitego statutu.  Dotychczas MGOPS działał na podstawie statutu uchwalonego w 1991 roku, a zmienianego w 2005 r., 2006 r., oraz dwukrotnie w 2008 r. Podstawowym aktem prawnym w oparciu, o który działa MGOPS jest ustawa o pomocy społecznej. Ponieważ od czasu ostatniej zmiany statutu MGOPS nastąpiło kilka dość istotnych zmian  w ustawie o pomocy społecznej, zasadne jest dostosowanie statutu do aktualnego brzmienia ustawy o pomocy społecznej oraz innych aktów normatywnych. 

Jednym z punktów obrad sesji będzie podjęcie uchwały w sprawie szczegółowych zasad, sposobu i trybu umarzania, odraczania lub rozkładania na raty spłaty należności pieniężnych mających charakter cywilnoprawny przypadających Gminie Żychlin lub jej jednostkom podległym oraz wskazania organu i osób do tego uprawnionych.

Konieczność zmiany uchwały wynika z faktu, iż ZGK w Żychlinie został zlikwidowany a w jego miejsce utworzono m.in. Samorządowy Zakład Budżetowy – SZB w Żychlinie. W związku z tym w miejsce uprawnień dla Dyrektora ZGK wprowadzono zapis dotyczący uprawnień dla Dyrektora samorządowego zakładu budżetowego, umożliwiając umarzanie należności związanych z najmem lokali, stanowiących mieszkaniowy zasób gminy, na podobnych zasadach jak robiło to ZGK w Żychlinie. Jednocześnie burmistrz proponuje zwiększenie dopuszczalnej kwoty stosowania ulg przez Dyrektora zakładu o 2.000 zł do wysokości 10.000 zł. [więcej]
wandea, 21.08.2012 13:06|czytane: 1288 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Płonęła stodoła
W nocy piorun uderzył w stodołę w Szewcach Nadolnych, gmina Bedlno. W akcji gaśniczej uczestniczyły cztery zastępy straży pożarnej JRG z Kutna i OSP z Pniewa, Wał i Krzyżanowa.
Rolnik poniósł stratę w wysokości około 50 tys. zł. Podczas burzy około 22.00 piorun uderzył w budynek, wybuchł pożar, który strażacy gasili aż cztery godziny. [więcej]
pismak, 21.08.2012 09:51|czytane: 2631 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Do piątku ulica Żółkiewskiego zamknięta
Od dziś całkowicie zamknięta będzie dla ruchu kołowego i pieszego ulica Żółkiewskiego. Powodem jest realizacja przekopu w poprzek ulicy pod układany ciepłociąg przez ECO Kutno Sp. z o.o.

ECO wykonuje przyłącze ciepłownicze do obiektów MZK Sp. z o.o. przy ul. Cmentarnej 1 w Kutnie.  Ustawiony będzie objazd dla pojazdów i przejście dla pieszych przez ul. M.C. Skłodowskiej do ul. Spokojnej i istniejącym łącznikiem do ul. Żółkiewskiego. Prace potrwają do piątku. [więcej]
pismak, 21.08.2012 09:38|czytane: 1231 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Krótki film z Kutna. 3. Konkurs o Nagrodę Prezydenta Miasta Kutna
Kutnowski Dom Kultury wraz z Fundacją Młodego Kina i Urzędem Miasta Kutna po raz trzeci organizuje konkurs filmowy "Krótki film z Kutna", skierowany do mieszkańców regionu kutnowskiego. Film powinien być zrealizowany kamerą cyfrową lub telefonem komórkowym. Tematem pracy konkursowej natomiast mogą być  Wydarzenia, Ludzie i Kocham Kutno.

Prace należy zgłaszać do 3 września. Zwycięzcy otrzymają nagrody finansowe i gadżet filmowy. Publiczny pokaz filmów nastąpi  na Święcie Róży oraz w ramach Euroshorts w Pigułce - mówi Bożena Sapiejka, organizator konkursu. - Do prac konkursowych należy dołączyć wydrukowany i podpisany formularz zgłoszeniowy.  W konkursie można wygrać od 100 do 400 zł, jego rozstrzygnięcie nastąpi podczas Święta Róży na placu Piłsudskiego.

Regulamin KRÓTKI FILM Z KUTNA konkurs o Nagrodę Prezydenta Miasta Kutna 3 edycja, Kutno 2012

1. Organizatorem konkursu jest Kutnowski Dom Kultury, partnerami Fundacja Młodego Kina i Urząd Miasta Kutna.
2. Konkurs jest skierowany do mieszkańców miasta Kutna i regionu kutnowskiego.
3. Uczestnicy i kategorie: Każdy z uczestników ma prawo do zgłoszenia jednego filmu. Kategorie wiekowe:
Kategoria I: młodzież 12-15 lat Kategoria II: młodzież powyżej 15 lat i dorośli Kategorie tematyczne: Wydarzenia Ludzie Kocham Kutno
4. Sposób realizacji filmów
· - kamera cyfrowa
· - telefon komórkowy
1. Czas trwania filmu max 3 min. [więcej]
kultura, 21.08.2012 09:35|czytane: 1197 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Będzie chodnik na Zbożowej. Konduktorska poczeka
Urząd Miasta Kutna ogłosił przetarg na przebudowę chodnika na ulicy Zbożowej w Kutnie.  Do 4 września można składać oferty. 

Z kolei mieszkańcy ulicy Konduktorskiej w Kutnie na przebudowę ulicy i chodnika jeszcze poczekają. Być może do następnej kadencji, bo ta okolica nie należy do tych ulubionych magistratu. Modernizacja Konduktorskiej w założeniach budżetowych miasta Kutna znajdowała się ciągle, tylko jakoś zatrzymało się wszystko na założeniach - mówi radna miejska Maria Aulich. - Środki można spokojnie przesunąć z innych punktów budżetu, takich jak np. wspieranie słabej drużyny piłki nożnej.

Modernizacja ulicy Konduktorskiej będzie polegać na budowie jezdni, chodnika oraz kanalizacji deszczowej - odpowiada bardzo lakonicznie Biuro Prasowe Urzędu Miasta Kutna. -  Zaplanowanie tego zadania jest uzależnione jednak od środków finansowych miasta, [więcej]
pismak, 21.08.2012 08:56|czytane: 1541 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy piszą: Wandale grasują w parku
Wielokrotnie podejmowaliśmy temat zniszczeń, jakie w centrum Kutna w parku Traugutta dokonują wandale. Dzieje się to nagminnie. Zarządca terenu naprawia ławki, stawia nowe tablice. Trudności z wymianą występują jedynie przy lampach, ponieważ to nie miasto jest za nią odpowiedzialne. 

Czytelnicy piszą: Wandale grasują w parku, ./upload/articles_pakiety/17057/01_obraz.jpg
Czytelnicy piszą: Wandale grasują w parku, ./upload/articles_pakiety/17057/02_obraz.jpg


Pan Tomasz z Kutna zwraca uwagę kolejny raz na brak oświetlenia w parku.Pamiętamy egipskie ciemności, które kilka miesięcy broniły dostępu do parku. Problem wystąpił wówczas w związku z modernizacją domu kultury. Potem  PKP Energetyka kolejne tygodnie wymieniała te lampy i tak przez pół roku w kutnowskim parku rzeczywiście jest ciemno i strach nim przejść.

Kilka lamp ma zerwane klosze. Nie dosyć, że nie ma tam kamer, to jeszcze są braki w oświetleniu co jest moim zdaniem skandaliczne - pisze pan Tomasz. - Coraz więcej też słyszy się o różnych niebezpiecznych zdarzeniach w parku. O pomstę do nieba woła kolejny raz uszkodzony regulamin parku. Moim zdaniem to skandal.

Przed demontażem regulaminu przez firmę prowadzącą w tym miejscu roboty budowlane, tablica została pogięta i pomazana przez chuliganów. Czy na ludzką głupotę, złe nawyki i chamstwo pomogą zatem wzmożone patrole Policji czy Straży Miejskiej albo monitoring? [więcej]
pismak, 21.08.2012 08:35|czytane: 1582 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
550 tysięcy na tegoroczne rosalia. A może Święto Róży w lipcu?
18 dni pozostało do 38. Święta Róży. Drugi weekend września będzie należał do Królowej Róż i Różyczki oraz do atrakcji, na które niewątpliwie chrapkę mają nie tylko mali kutnianie, ale też ci starsi. Dla tych pierwszych po raz trzeci na Placu Wolności stanie lunapark, przyjedzie teatr uliczny oraz jak zawsze Kutnowski Dom Kultury przygotuje specjalny kącik na Wystawie Róż i Aranżacji Florystycznych pt. Ach co to był za ślub.

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
550 tysięcy na tegoroczne rosalia

W tym roku zapraszamy również na Jarmark Różany, którego tradycja odżyła dzięki współorganizatorowi Święta Agencji Rozwoju Regionu Kutnowskiego. Za koncerty nad Ochnią i na małej scenie na Placu Marsz. J. Piłsudskiego jak co roku odpowiedzialny jest Urząd Miasta Kutna, a za koncert otwierający 38. Święta Róży i jubileuszowe występy Kutnowski Dom Kultury. I tak miasto wyda 250 000 zł, dom kultury  120 000 zł, a pieniądze sponsorów pozyskiwanych przez ARRK to 180 tys. zł.

Czy w Mieście Róż na wystawie pojawią się w tym roku róże hodowców? Coraz częściej mówią oni o zmianie terminu miejskiego święta, bo róż o tej porze po prostu już nie ma. Decyzję musi zatem podjąć prezydent i [więcej]
kultura, 21.08.2012 08:05|czytane: 1661 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Zasłabnięcie na pasach
Dziś około godz. 20.00 na skrzyżowaniu ulic Podrzecznej i Jana Pawła starszy mężczyzna zasłabł na przejściu dla pieszych i leżał na pasach. Kutnianin, który widział zdarzenie zawiadomił pogotowie, które po chwili wraz z kutnowskimi strażnikami pojawiło się na miejscu. [więcej]
redaktor, 20.08.2012 21:42|czytane: 2608 razy|20 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Perełki muzyki barokowej. Koncert w środę
Muzyka barokowa - delikatna, subtelna - rzadko wykonywana jest na koncertach. W Kutnie muzyką baroku podczas spotkań pt. Muzyka Szarej Godziny zaraził spore grono kutnian Andrzej Mariusz Wieczorkowski, prezes Fundacji Odbudowy Pałacu Saskiego w Kutnie. Tym razem barokowy koncert usłyszeć będzie można w Centrum Teatru, Muzyki i Tańca 22 sierpnia (środa) godz. 19.00.

Na klawesynie zagra znana kutnowskiej publiczności Ewa Piasecka. Usłyszymy utwory C.Monteverdiego, A.Vivaldiego, G.F.Handla, G.P.Telemanna, miniatury klawesynowe F. Couperina, L.N. Clérambault, J.Ph. Rameau, L.C. Daquin i innych. [więcej]
kultura, 20.08.2012 17:58|czytane: 1454 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Krośniewice na rower. Kolejny udany rajd
„Krośniewice na rower”  to akcja gminnego Centrum Kultury Sportu i Rekreacji. Zapewnia ona niewątpliwie doskonałą zabawę, sportową rozrywkę i cieszy się dużą frekwencją wśród mieszkańców gminy.

Krośniewice na rower. Kolejny udany rajd , ./upload/articles_pakiety/17053/01_obraz.jpg
Krośniewice na rower. Kolejny udany rajd , ./upload/articles_pakiety/17053/02_obraz.jpg
Krośniewice na rower. Kolejny udany rajd , ./upload/articles_pakiety/17053/03_obraz.jpg


30-kilometrową trasę rajdu przy wysokiej temperaturze pokonały wczoraj 72 osoby. Na szlaku cyklistów znalazły się takie miejscowości jak Morawce, Miłonice, Wymysłów, Cudniki, Głogowa, Wychny, Suchodoły, Bielice, Głaznów, Kopy.  Nie  brakowało również przerw na odpoczynek, regenerację sił, w grupie były wszak zarówno dzieci jak i osoby starsze.

Wszyscy uczestnicy w każdym z dotychczasowych rajdów dotarli do celu w pełnym składzie i o własnych siłach. Zapewne w końcówce owych sił  kolarzom dodawała myśl o pysznych kiełbaskach z grilla. Wspólna konsumpcja, miła atmosfera, przyjacielskie rozmowy zwieńczyły kolejny rowerowy rajd mieszkańców Krośniewic. [więcej]
pismak, 20.08.2012 17:07|czytane: 1613 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Do kina KDK na Madagaskar 3D
Od piątku w kutnowskim Kinie film, na który na pewno z niecierpliwością czekają mali kutnianie. Zapraszamy na przygody zgranej paczki zwierzaków, które tym razem w wersji 3D podejmą kolejną próbę powrotu do Nowego Jorku. Tym razem sprawy komplikują się, gdyż do przebycia jest cała Europa. Jak niezauważenie pokonać cały kontynent? Oczywiście w przebraniu trupy cyrkowej!

24-25.08.2012 (piątek, sobota)
godz. 15.00 MADAGASKAR 3
godz. 17.00 MADAGASKAR 3 3D
godz. 19.00 MADAGASKAR 3 3D

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
Do kina KDK na Madagaskar 3D

26.08.2012 (niedziela)
godz. 11.00, 13.00, 19.00 MADAGASKAR 3 3D

27-29.08.2012 (od poniedziałku do środy)
godz. 15.00 MADAGASKAR 3
godz. 17.00 MADAGASKAR 3 3D
godz. 19.00 MADAGASKAR 3 3D [więcej]
kultura, 20.08.2012 16:39|czytane: 1342 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Śmiałek czy Szymczak. Która wicedyrektor przejmie stołek po Kacy?
Decyzję w sprawie powierzenia stanowiska dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Kutnie podejmiemy na spokojnie. Jest jeszcze sporo czasu - mówi Mirosław Ruciński, członek zarządu powiatu kutnowskiego. - Nie wiem czy to jutro nastąpi. 

Na zebraniu zarządu we wtorek 21 sierpnia miała zapaść decyzja w sprawie powierzenia jednej z wicedyrektorek SOSW stanowiska dyrektora placówki na okres dziesięciu miesięcy. Jutro też wybrany zostanie dyrektor I LO im. J.H. Dąbrowskiego. 

W konkursie ogłoszonym w czerwcu kandydatką na dyrektora ośrodka  była dotychczasowa szefowa placówki Iwona Kaca, jednak formalne przyczyny uniemożliwiły akceptację Komisji Konkursowej zgłoszonej kandydatury.

Pracownicy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 im. Marii Konopnickiej w Kutnie wystosowali pismo do Zarządu Powiatu z poparciem dla Iwony Kacy, która kieruje SOSW nr 1 od 10 lat. Podpisało się pod nim 58 na 65 obecnych pracowników pedagogicznych oraz 19 na 19 obecnych pracowników administracji i obsługi. Piszą oni, że ich szefowa stwarza w Ośrodku klimat sprzyjający edukacji uczniów z niepełnosprawnością intelektualną [więcej]
wandea, 20.08.2012 16:27|czytane: 1986 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Kultura Musi Być!
Trzymając w ręku fragment Kosmosu. Leszek Baranowski i Mineral and Gem
Rozpoczynamy wakacyjny cykl Ludzie, który mamy nadzieję, będzie powstawał dzięki Czytelnikom eKutno.pl pragnącym pochwalić się fascynacjami, swoim hobby. Chcemy w nim... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
W lipcu w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury
Kino Kutnowskiego Domu Kultury zaprasza w lipcu na filmy animowane, hooror, thriller, premierę filmu wojennego i Małej Wielkiej Stopy. 30.06.2017-05.07.2017  od piątku do niedzieli godz.16.00 AUTA 3  2D dubbing (animowany/familijny, czas 107 min) godz.18.00... [więcej]
Sport
Kolejny sezon KDK Kutno w Ekstraklasie
Zakończyły się drużynowe mistrzostwa Polski w brydżu sportowym. W sezonie 2016/2017 tytuł mistrzowski zdobyła drużyna RAL Poznań. Kutnowscy brydżyści KDK1 po zwycięstwach w fazie play-off nad AZS Warszawa 220:118 i Piastem Skawina 204:153 ostatecznie zajęli 11 miejsce w kraju i... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Kredyt pożyczka CHWILÓWKA w 15 min Potrzebujesz gotówki na nieprzewidziane wydatki? Chcesz spłacić swoje zaciągnięte chwilówki? Chcesz spłacić swojego komornika? U nas dostniesz pożyczkę! Najlepsza oferta na rynku! Najniż... [czytaj więcej]
Pergotendy - nowoczesne zadaszenia Pergotendy - funkcjonalne zadaszenia tarasów. Jest to unikalna forma ochrony przed słońcem i deszczem i jak i również sposób na wygospodarowanie kawałka cienia, tak potrzebnego w upalne dni... [czytaj więcej]
Młoda pozna pana Młodziutka studentka spotka się ze zdecydowanym oraz zadbanym Panem na niezobowiązujący seks. Wymagana dyskrecja, kultura oraz higiena osobista :) Spotkania na początek u mnie w mieszkaniu lub w ... [czytaj więcej]
Pomoc kuchni Zatrudnię pomoc do kuchni! Praca w trybie zmianowym. Godziwe wynagrodzeniernrnWymagania:rn-ważna książeczka do celów san-epidrn-dypozycyjnośćrn-uczciwośćrn-doświadczenie w branżyrnZainteres... [czytaj więcej]
Zatrudnię kucharza/kucharkę Zatrudnię kucharza/kucharkę na pełny etat do pracy w restauracji hotelowej!rnPraca na pełny etat, w trybie zmianowym.rnrnWymagania:rn-ważna książeczka do celów san-epidrn-dyspozycyjnośćrn-uc... [czytaj więcej]
Kupię książki Kupię komplet książek do I klasy liceum o profilu technik logistyk... [czytaj więcej]
Dodatkowy zarobek - marketing sieciowy WitajrnrnWiarygodna, bezpieczna i sprawdzona oferta dodatkowego zarobku. Program jest na rynku od ponad 13 lat. Jest to najprostsza droga do zarobienia dodatkowych pieniędzy. W pełni wypłacalna. Um... [czytaj więcej]
szambo zbiorniki betonowe atest transport gwarancja Oferuję zbiorniki betonowe ekologiczne z przeznaczeniem na:rn- szambo,rn- szambo ekologicznern-ścieki,rn-gnojówkę,rn-gnojownicę,rn-deszczówkę,rn-ziemianki itp.rnZbiorniki o wielkości 4,6,8,10 ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]
REKRUTER DS. PRACOWNIKÓW UKRAISKICH Rekruter ds. pracowników ukraińskich Obowiązki • Pozyskiwanie pracowników z Ukrainy • Weryfikację i selekcję aplikacji kandydatów zgodnych z poszukiwanym profilem • Budowanie i utrzym... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
Zagubiony piesek W okolicy ostatniego przystanku autobusu nr.7, w Muchnowie, blaka sie maly czarny piesek, nie ma jeszce roku. Moze ta droga znajdzie sie wlasciciel lub ktos kto zna pieska.... [czytaj więcej]
opiekunka do dziecka od września Poszukuję opiekunki do dziecka przedszkolaka, która jest osobą odpowiedzialną, sympatyczną, z podejściem do dziecka i posiada doświadczenie w opiece nad dziećmi w wieku 3-5, niepalącą. Mile ... [czytaj więcej]
ZATRUDNIĘ KIEROWCĘ ZATRUDNIĘ OD ZARAZ KIEROWCĘ TEL. 570 849 437... [czytaj więcej]
sprzedam mieszkanie 61,3m Sprzedam mieszkanie własnościowe o powierzchni 61,3m mieszczące się na 1 piętrze na osiedlu Łąkoszyn. Mieszkanie po remoncie wymieniona hydraulika, okna PCV, podłoga panele i kafelki, na ścia... [czytaj więcej]
Odzież ciążowa i odzież XXI .plac Manhattan box 73 Oferuje odzież ciążowa i odzież XXI plac Manhattan box 73... [czytaj więcej]
Poklikam !!!! Witam serdecznie . Poklikam w wolny czas sms,y lub na gadu gadu z kobietami z Kutna i okolic stan cywilny B/Z. ( Mile widziane Ukrainki mieszkające w Kutnie ) Pozdrawiam Panie i Tylko Panie !!!... [czytaj więcej]
Kocięta szukają domu Cztery 7-tygodniowe kocięta, przebywające od urodzenia w mieszkaniu, poszukują nowego domu. Są bardzo wesołe i towarzyskie. Korzystają z kuwety i potrafią już jeść samodzielnie. ... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH EDUKATOR W KUTNIE ZAPRASZA!!! Uzupełnij swoje braki w wykształceniu. Zrób liceum 2 lub 3 lata!!! To już ostatnia szansa!!! Centrum Kształceni... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH EDUKATOR W KUTNIE ZAPRASZA!!! Uzupełnij swoje braki w wykształceniu. Zrób liceum 2 lub 3 lata!!! To już ostatnia szansa!!! Centrum Kształceni... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Tobiasz Fa]ewski:
6 minut temu
Brawo Jarzębinki! Najzdolniejszy zespół młodych talentów!
Aaron, Skalski:
20 minut temu
Nie ma wyszczególnionej endokrynologi
Prokop Szołucha:
1 godzin temu
Ten pan Łuczak prezes PEC to nie przypadkiem mąż pani Łuczak, obecnie głównej ksiegowej PUP, wcześniej prezeski szpitala i jeszcze wczesniej audytorki czy kontrolerki w UM.
Karol Riviere:
2 godzin temu
"PRAWDZIWA CNOTA KRYTYK SIĘ NIE BOI." AWRUK! Kto pożarł nasze komentarze? Kto zamyka przed nami OKNA eKutna? Kto jest tym złoczyńcą? Kto jest prowokatorem? Kto jest egzekutorem? Kto jest katem? Kto Jest ofiarą? Co tu jest grane? Co tu się dzieje? Co tu się narobiło? Tęsknota! Smutek! Żal! Nigdy nie mówi się nigdy. Nigdy nic nie wiadomo. Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Na nawrócenie, oświecenie, przyjaźń, miłość, pokutę, przeprosiny i naprawę szkód i krzywd nigdy nie jest za późno. Jak się nie ma co się lubi, to się nic nie lubi. Albo wszystko! Albo nic! Albo seks, mamona i ciuch? Albo miłość światłość i duch? Trzeba wybierać! Albo rybka? Albo akwarium? Albo pieniądze? Albo życie? Trudne to wszystko jest do ogarnięcia? A wybory są najtrudniejsze! Co wybieramy? EKutno, PTO"R" i NADZIEJĘ? Czy "Nie chcem ale muszem", "Alleluja i do przodu", "Róbta co chceta" i „Obiecanki-cacanki (a głupiemu radość)”? Kto się długo namyśla, nie zawsze rzecz najlepszą wybierze. Raz kozie śmierć!... Ja już wybrałem!.... Dziękuję Pani Olu!!!... Kończę już pisanie głupot..... Boję się trefnych prowokatorów: niedorozwiniętego lekarza psychiatry i nadpobudliwego lekarza seksuologa, którzy swoimi komentarzami doprowadzili do bardzo groźnej, niebezpiecznej zadymy na tym forum. Ale, póki co, sytuacja już została opanowana. Bogu dziękujmy! Ducha nie gaśmy!.... !!!!! NIECH ŻYWI NIE TRACĄ NADZIEI.....!!!!! Całą noc nie mogłem zasnąć. Teraz się trochę uspokoiłem. Idę spać. Jak się wyśpię, to zobaczę co wy tu nawypisywaliście na moim ulubionym eKutno. Pa pa, nieznośne aniołeczki! Pa pa!
Gustaw Wawrzek:
2 godzin temu
Gratulacje !!!!
Mateusz Sopielka:
2
 · 
3 godzin temu
a TAKA miała być AMERYKA -II stopień ????
Lucjusz Plater:
3 godzin temu
Nie rozumiem, jakie głosowanie, jaki plebiscyt na policjanta? Za swoją pracę dostaje pieniądze czy pracuje za darmo
Felicjan Matliński:
3 godzin temu
Który z oddziałów kutnowskiego szpitala nie wszedł do sieci, czy weszły wszystkie?
Filip Kocieł:
2
 · 
3 godzin temu
I stopień czyli najniższy.
Gwidon Sypajło:
4 godzin temu
Może się z narcyzmu wyleczą dzięki temu
Arkadiusz Macedoński:
4 godzin temu
Wróć,winno być natomiasdeco /art -deco...
Arkadiusz Macedoński:
4 godzin temu
Natomias/winno być natomiasd
Arkadiusz Macedoński:
4 godzin temu
Walenty Wielki- ludzie z Margaryny na temat PRĄDU najlepiej by było ,żeby się nie wypowiadali,również dla nich. Podpowiem jedynie ,że przy odrobinie szczęścia( a tacy z reguły je mają) w jedną z dziurek mogą włożyć nawet ... Natomias kombinować przy obydwu dziurkach odradzam nawet złodziejom komentarzy ! A przez grzeczność i zasady obowiązujące na e-Kutno nie wspomnę co można zrobić drutem w innych dziurkach...absolwent Staszica,sympatyk WNZK
Doroteusz Błażewski:
4 godzin temu
W tym mieście ludzie przez cały czas robieni są w chu...Zawsze, bo się boją odezwać. Dziś zebranie w spółdzielni. Ciekawe czy ktoś powie prawdę czy znów poklepią pa na prezesa.
Tymon Solipsa:
2
 · 
5 godzin temu
Na SGGW? A tutaj na miejscu takie renomowane uczelnie?
Mirosława Marcinek:
5 godzin temu
Na razie to się nauczyciceli z prywatnej ośmieszyli z tą napinką. Co to miało nie być - Staszic miiał paść, Kasprowicz też, a prywatna miała być potęgą. Dużo godzin będą mieli ci wybitni nauczyciele...
Oktawian Hakuba:
5 godzin temu
Ktoś się nie potrafi pogodzić z faktami, Pomysł nie wypalił i tyle, Jak się rozejdzie, że nitk tam się nie chce uczyć, w przyszłtm roku chętnych będzie jeszcze mniej.
Bogusław Passakas:
6 godzin temu
Ze swoich nie dadzą , nie martw się.
Narcyz Kaliszer:
6 godzin temu
Na stronie kutnowskiej policji figuruje jako I zastępca komendanta.Nie rozumię,jest jeszcze policjantem i startuje w konkursie.
Adrian Kwietniewski:
3
 · 
11 godzin temu
Okazy niesamowite.
Fakt Kutno mogłoby mieć swoje muzeum.
Ja sam nad rzeką Ochnią znalazłem skamieniałe muszelki.
Ale to co widzę na zdjęciach P. Leszka to coś niesamowitego co natura może wytwarzać.Najciekawsze artykuły
 ·  23
4 dni temu
Miejskie obrazki. Smród na osiedlu w centrum miasta
 ·  50
5 dni temu
Przemysław Zawadzki nadal dyrektorem Dąbrowszczaka. W czwartek konkurs na dyrektora Troczewskiego
 ·  119
5 dni temu
Radosław Bieniek szefem Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w mieście
 · 
6 dni temu
Dni Pola w Strzelcach
 ·  56
6 dni temu
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
 ·  90
7 dni temu
(Aktualizacja) Kto wylewa słoną substancję na pobocza w gminie Krzyżanów?
 ·  14
8 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
8 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
9 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
9 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
14 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
14 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
15 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
19 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
19 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
19 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
21 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
21 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
22 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
23 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
23 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
23 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
24 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
24 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
24 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności