eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 28.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34238-w-lipcu-roboty-drogowe-w-kutnie," title="Kutno: W lipcu roboty drogowe w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>W lipcu roboty drogowe w Kutnie</b><br>W lipcu rozpoczną się inwestycje drogowe w Kutnie. Przebudowy doczeka się...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,34235-warsztaty-fotograficzne-w-bajkowej-zagrodzie," title="Kutno: Warsztaty fotograficzne w Bajkowej Zagrodzie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Warsztaty fotograficzne w Bajkowej Zagrodzie</b><br>Życie jak z bajki- każdy o takim marzy. Niedaleko Warszawy jest...</div></a> <a href="/publicystyka,34171-trzymaja-c-w-r-ku-fragment-kosmosu-leszek-baranowski-i-mineral-and-gem," title="Kutno: Trzymając w ręku fragment Kosmosu. Leszek Baranowski i Mineral and Gem" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Trzymając w ręku fragment Kosmosu. Leszek Baranowski i Mineral and Gem</b><br>Rozpoczynamy wakacyjny cykl Ludzie, który mamy nadzieję, będzie powstawał dzięki Czytelnikom...</div></a> <a href="/sport,34216-koniec-sezonu-lekkoatletycznego-i-bardzo-dobre-wyniki-kutnowskich-sportowc-w," title="Kutno: Koniec sezonu lekkoatletycznego i bardzo dobre wyniki kutnowskich sportowców" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Koniec sezonu lekkoatletycznego i bardzo dobre wyniki kutnowskich sportowców</b><br>W sobotę 24 czerwca na stadionie Akademickiego Związku Sportowego w Łodzi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34232-r-kodzie-o-dla-doros-ych-spotkanie-15-lipca," title="Kutno: Rękodzieło dla dorosłych. Spotkanie 15 lipca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Rękodzieło dla dorosłych. Spotkanie 15 lipca</b><br>W sobotnie przedpołudnie w Ośrodku Kultury Gminy Kutno w Leszczynku odbyły...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,34231-ju-wakacje," title="Kutno: Już wakacje!" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Już wakacje!</b><br>Dobiegł końca kolejny rok szkolny. Uroczystość w Szkole Podstawowej im. Kornela...</div></a> <a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Pod patronatem eKutno.pl: Boom Kultury - Kazimiera Szczuka, Edwin Bendyk i Gregor Gonsior
Świetlica Krytyki Politycznej w Łodzi organizuje na przełomie września i października trzy festiwale lokalne, pod nazwą "Boom Kultury" (realizowane w ramach projektu dofinansowanego ze środków Samorządu Województwa Łódzkiego). Festiwale odbędą się  w Kutnie, Sławnie i Sieradzu. 

Te trzy miejscowości Świetlica Krytyki Politycznej w Łodzi odwiedzi z projektem Boom Kultury, który ma na celu zachęcenie do tworzenia i aktywnego uczestnictwa w kulturze, szczególnie tej lokalnej. Do współpracy w projekcie zaprosiliśmy trzy instytucje: Kutnowski Dom Kultury, Powiatową Bibliotekę Publiczną w Sieradzu i Gminny Ośrodek Kultury w Sławnie. Wraz z nimi w każdym wybranym miejscu zrealizujemy trzydniowy program z debatami, turniejami, pokazami filmów i iluminacją budynku.

Pod patronatem eKutno.pl: Boom Kultury

Kazimiera Szczuka opowie o literaturze popularnej, Edwin Bendyk weźmie udział w debacie o edukacji a Gregor Gonsior – znany artysta i projektant – razem z młodzieżą w Sławnie wykona wspólnie zaprojektowany mural. Jednak Boom Kultury to nie tylko znani goście, każdy z programów bazuje
na potencjale danego miejsca łącząc aktywność mieszkańców z działaniami danego ośrodka kultury. Dlatego
chcemy, by w Boomie Kultury uczestniczył także wiejski klub rowerowy, szkoła czy koło czytelnicze.
Będziemy wykorzystywać wspomnienia mieszkańców o mieście czy zdolności plastyczne młodzieży,
zaprosimy do współpracy artystów z regionu
- mówi Damian Graczyk.

W ramach każdego z wydarzeń odbędą się również warsztaty „Kultura: Restart!” z udziałem mieszkańców,
władz i pracowników instytucji, które pomogą lepiej zdiagnozować lokalne problemy uczestnictwa w kulturze
i wspólnie wypracować plan działań na przyszłość. Wszystko po to, by najbliższa biblioteka, ośrodek czy
dom kultury ożyły i stały się miejscami jeszcze bardziej otwartymi, przyjaznymi, włączającymi mieszkańców
w ich współtworzenie i przekształcanie. [więcej]
kultura, 20.08.2012 15:38|czytane: 1274 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Polskie drogi. W gminie Kutno i Strzelce możesz uszkodzić zawieszenie
Serial Polskie drogi miał 11 odcinków. Gdybyśmy chcieli opisać i pokazać kiepskie drogi w powiecie kutnowskim - nasz serial trwałby z pewnością o wiele dłużej. Dziś przestrzegamy przed niebezpiecznymi dziurami w gminie Kutno. Droga powiatowa z Raciborowa do Woli Raciborowskiej to, spokojnie można powiedzieć, pasmo nieszczęść.

Przepastne dziury nie tylko są niemiłą niespodzianką dla kierowców, którzy poruszają się tą drogą pierwszy raz, ale też dla spieszących się do pracy mieszkańców wsi. Pan Jakub (imię i nazwisko do wiad.red.) popsuł koło oraz felgę na serii dziur niedaleko swojego domu. 

Polskie drogi. W gminie Kutno i Strzelce możesz uszkodzić zawieszenie, ./upload/articles_pakiety/17029/01_obraz.jpg
Polskie drogi. W gminie Kutno i Strzelce możesz uszkodzić zawieszenie, ./upload/articles_pakiety/17029/02_obraz.jpg
Polskie drogi. W gminie Kutno i Strzelce możesz uszkodzić zawieszenie, ./upload/articles_pakiety/17029/03_obraz.jpg


Przy ustępowaniu pierwszeństwa innym samochodom, bo droga nie jest wystarczająco szeroka, niestety wpadłem w te dziury tak niefortunnie, że zespuło sie koło, felga się wygięła i miałem  kłopot wart 400 zł - opowiada pan Jakub. - Szkoda, że nie zrobiłem zdjęć i nie wezwałem policji, bo wkrótce za mna ktoś następny miał problem i poszło zawieszenie. Przed wjazdem na tę drogę powinien być ustawiony specjalny znak "uwaga roboty", bo tam wykopki i kratery raczej a nie prosta droga. 

Zapytaliśmy Mirosława Rucińskiego, członka zarządu powiatu kutnowskiego o to kiedy droga zostanie załatana. I mamy dla mieszkańców gmin Kutno i Strzelce dobrą wiadomość. Do połowy września dziury znikną. [więcej]
pismak, 20.08.2012 15:01|czytane: 1793 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Śmierć dziewczynki, pijany Słowak na drodze, kradzież i bójka
Weekend dla kutnowskich policjantów rozpoczął się interwencją w parku Traugutta w Kutnie. Dwóch pijanych (2 promile) 30-latków pobiło 19-latka. Chłopak doznał obrażeń ciała i twarzy. Policjanci ustalili sprawcę i go ujęli.

Mężczyzni zostali zatrzymani na ulicy Żółkiewskiego. Grozi im kara do trzech lat pozbawienia wolności. Z kolei policjanci z Krośniewic zajmują się od soboty kradzieżą w Nowy Ostrowach. Nieznany sprawca w sobotę po wybicu szyby w oknie ukradł z domu jednorodzinnego w Nowych Ostrowach laptop i komputer. Straty oszacowano na trzy tysiące złotych.

W niedzielę  ok. godz. 6.30 w wypadku w Zawadach straciła życie 14-letnia dziewczynka. Reszta  pasażerów czyli jej rodzina trafiła do szpitala. Nissanem almerą podróżowali kutnianie, nagle kierowca auta zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Niedziela dla kutnowskich policjantów również zakończyła się wypadkiem drogowym.

Cztery osoby zostały poszkodowane wczoraj około 23.00 w wypadku na moście na Dybowie, zderzyły się tam dwa samochody osobowe -ople. Sprawcą okazał się 19-letni pijany Słowak, [więcej]
redaktor, 20.08.2012 11:32|czytane: 3009 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Prognoza pogody: Będzie dziś upalnie
Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB Oddział w Poznaniu przestrzega przed upałami. Wystąpią one dziś do godz. 20:00.  Przewiduje się temperaturę maksymalną od 30°C do 32°C. Temperatura minimalna około 18°C.
[więcej]
pismak, 20.08.2012 11:55|czytane: 1348 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Światowe dzieła operowe dla kutnowskiej publiczności
Wczoraj w ramach III Letniego Festiwalu Muzycznego kutnowscy miłośnicy opery uczestniczyli w wyjątkowym koncercie, bowiem wysłuchali fragmentów światowego repertuaru operowego w wykonaniu śpiewaków najwżyszej miary.

Światowe dzieła operowe dla kutnowskiej publiczności, ./upload/articles_pakiety/17046/01_obraz.jpg
Światowe dzieła operowe dla kutnowskiej publiczności, ./upload/articles_pakiety/17046/02_obraz.jpg
Światowe dzieła operowe dla kutnowskiej publiczności, ./upload/articles_pakiety/17046/03_obraz.jpg


W koncercie zaśpiewali:  soprany Danuta Dudzińska i Anna Jeremus-Lewandowska, mezzosopran Monika Fedyk-Klimaszewska, tenor Krzysztof Marciniak, barytony Wiesław Bednarek, Aleksander Kamedulski. Artystom towarzyszyć będzie na fortepianie pianistka - Ewa Szpakowska. Koncert poprowadził znany krytyk muzyczny i publicysta Adam Czopek.

Duety, tercety, kwartety z takich oper jak: Cyganeria, Madame Butterfly G. Pucciniego, Makbet, Nabucco G. Verdiego, Straszny Dwór St. Moniuszki zachwyciły kutnowską publiczność i koncert zakończył się prawdziwą owacją. [więcej]
kultura, 20.08.2012 11:52|czytane: 1409 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Srebrny medal dla Wójcika
W zakończonych w niedzielę 32 Szybowcowych Mistrzostwach Świata w Uvalde w amerykańskim stanie Teksas kutnianin Łukasz Wójcik wywalczył srebrny medal w klasie 18 metrowej.

Srebrny medal dla Wójcika, ./upload/articles_pakiety/17044/01_obraz.jpg
Srebrny medal dla Wójcika, ./upload/articles_pakiety/17044/02_obraz.jpg
Srebrny medal dla Wójcika, ./upload/articles_pakiety/17044/03_obraz.jpg


W zawodach startowało 98 zawodników z całego świata, w tym aż sześciu reprezentantów Polski. Oprócz wicemistrzostwa Łukasza, Polacy zdobyli także dwa złote medale w klasach 15 i 18 metrowej. Wielkim osiągnięciem naszej reprezentacji jest zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej. Wyprzedziliśmy takie potęgi jak Niemcy, Wielką Brytanię i Francję. Zawody rozpoczęły się dwa tygodnie temu.

Podczas treningu i w trakcie mistrzostw wszyscy piloci przelecieli około 800 tysięcy kilometrów, co stanowi ponad dwukrotną odległość od Ziemi do Księżyca. Zawodnicy podczas trzynastu konkurencji przelatywali dziennie od 500 do 700 kilometrów ze średnimi prędkościami dochodzącymi do 160 km/h.Wicemistrzostwo Świata to dotychczas największe osiągniecie w karierze Łukasza Wójcika. Nasz pilot startował w najmocniejszej i najbardziej prestiżowej klasie 18-metrowej. Uplasował się tuż za naszym drugim reprezentantem Zbigniewem Nieradką, który obronił tytuł sprzed dwóch lat. [więcej]
pismak, 20.08.2012 11:04|czytane: 1406 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
MKS Kutno remisuje z Włókniarzem Zelów 1:1
Początek dzisiejszego  meczu, jak i większość pierwszej połowy nie należała do drużyny z Kutna. Zawodnicy Włókniarza Zelów już w pierwszych 10 minutach pierwszej połowy oddali 3 strzały na bramkę MKS-u Kutno. Dopiero 2 minuty przed końcem regulaminowego czasu pierwszej połowy MKS Kutno zdobywa pierwszą bramkę w meczu. Przy asyście Dariusza Lipińskiego gola dla „Miejskich” strzela Dawid Dzięgielewski.

MKS Kutno remisuje z Włókniarzem Zelów 1:1, ./upload/articles_pakiety/17043/01_obraz.jpg
MKS Kutno remisuje z Włókniarzem Zelów 1:1, ./upload/articles_pakiety/17043/11_obraz.jpg
MKS Kutno remisuje z Włókniarzem Zelów 1:1, ./upload/articles_pakiety/17043/03_obraz.jpg


Szczęście drużyny i kibiców jednak trwało bardzo krótko, gdyż w pierwszych 30 sekundach drugiej połowy fatalny błąd popełnia Łukasz Znyk, który strzela samobójczego gola. Remis dodał skrzydeł Włókniarzowi Zelów, który przeprowadzili kilka ataków na bramkę, a podopieczni Kamila Sochy z trudem mogli odnaleźć się na boisku. Dopiero 20 minut przed końcem meczu zawodnicy MKS-u „budzą się” i w kilku akcjach mogliby zmienić wynik meczu, ale niestety zabrakło im skuteczności. W tym czasie najlepszą okazję do strzelenia upragnionej bramki miał Sylwester Płacheta lecz piłka przeleciała tuż nad poprzeczką. [więcej]
redaktor, 19.08.2012 11:04|czytane: 1401 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Śpiewająco o podstawach muzyki poważnej
Dwie godziny wraz z czarodziejem Soloduo-tralalalą i wróżką Ćwierćnutką bawiły się dzieci dziś w parku Traugutta, poznając pojęcia i dźwięki muzyki poważnej. Koncert plenerowy Klasyka dla najmłodszych w ramach III Letniego Festiwalu Muzycznego to niewątpliwie dobry pomysł na edukację kulturalną i muzyczną małych kutnian.

Śpiewająco o podstawach muzyki poważnej, ./upload/articles_pakiety/17040/01_obraz.jpg
Śpiewająco o podstawach muzyki poważnej, ./upload/articles_pakiety/17040/02_obraz.jpg
Śpiewająco o podstawach muzyki poważnej, ./upload/articles_pakiety/17040/03_obraz.jpg


Czarodziej Soloduo-tralalala (bas Adam Żaak) i wróżka Ćwierćnutka (Grażyna Bieniek sopran) w bardzo przystępny sposób przedstawili ciekawostki związane z muzyką i podstawowe pojęcia takie jak dyrygent, akompaniament, piosenka, pieśń, aria itp. Wszystko odbywało się śpiewająco. Uroczej, bajkowej parze akompaniował Zespół Promenada. Skład instrumentalny: skrzypce, altówka, fagot, kontrabas,  instrumenty klawiszowe, perkusja.

Zespół „Promenada” wykonał utwory inspirowane bajkami i wierszami dla dzieci, pisane przez największych polskich poetów i światowej sławy kompozytorów od klasycyzmu na czele z Wolfgangiem Amadeuszem Mozartem, przez polskie arcydzieła Witolda Lutosławskiego i Karola Szymanowskiego, do filmowych przebojów Andrzeja Korzyńskiego.

Dzieci zgromadzone w parku tak dobrze bawiły się przy muzyce klasycznej, że aż wszystkie znalazły się na scenie, blisko bajkowej, śpiwającej pary i instrumentów zespołu. [więcej]
kultura, 18.08.2012 14:34|czytane: 1747 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Rajd Rodzinny KKT Pradoliną
Jutro, w niedzielę o godz. 9.30 zapraszamy na rajd z Kutnowskim Towarzystwem Turystycznym. Tak wolno i rodzinnie jeszcze nie jechaliśmy - mówi Bartosz Serenda, komandor rajdu.- To na pewno będzie wycieczka rowerowa, którą każdy da radę ukończyć! Oprócz tego niesamowite atrakcje krajoznawcze po drodze (parki, dwory, stadnina koni, pradolina). I mnóstwo wspaniałych zdjęć. Zapraszam na Rodzinny Rajd Rowerowy KKT "Pradoliną".

Wycieczka startuje w niedzielę o godzinie 9:30 tradycyjnie już z placu Piłsudskiego (przy fontannie). Powrót około godziny 13:30 - 14:00.

REGULAMIN IMPREZY TURYSTYCZNEJ: Rajd Rodzinny KKT „Pradoliną”

1. ORGANIZATOR: Kutnowski Klub Turystyczny

2. KOMANDOR RAJDU: Bartosz W. Serenda

3. CEL: promocja rodzinnego, weekendowego, wypoczynku oraz popularyzacja turystyki i rekreacji, szerzenie zamiłowania do krajoznawstwa lokalnego i regionalizmu, wypoczynek i rekreacja na świeżym powietrzu, poznawanie walorów krajoznawczych i turystycznych regionu kutnowskiego, propagowanie bezpiecznej oraz wspólnej jazdy rowerem, promocja KKT, spędzanie wolnego czasu poprzez aktywną turystykę.

4. TERMIN: 19.08.2012 (Niedziela) godz. 9:30, powrót ok. godz. 14:00 (zbiórka 9:15, start 9:30) [więcej]
redaktor, 18.08.2012 14:38|czytane: 1297 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Konkurs rozstrzygnięty. Mroczny Rycerz powstaje
Mroczny Rycerz powstaje w kutnowskim kinie KDK od dziś. Na film pójdą  Malwina Grzegorzewska, Daniel Modrzejewski i Anna Słowińska. Podwójne zaproszenia do odebrania w Kasie KDK.

Minęło już osiem lat od zniknięcia Batmana, który w jednej chwili z bohatera stał się zbiegiem. Biorąc na siebie winę za śmierć prokuratora okręgowego, Harveya Denta, Mroczny Rycerz poświęcił wszystko dla tego, co on oraz komisarz Gordon uznali za wyższe dobro. Przez pewien czas kłamstwo było skuteczne, a działalność kryminalna w Gotham City została zmiażdżona dzięki Ustawie Denta, stworzonej w celu walki z przestępczością.Wszystko zmienia się wraz z przybyciem sprytnej włamywaczki, kobiety-kota, realizującej własny, ukryty plan. O wiele bardziej niebezpieczne jest jednak pojawienie się Bane’a, zamaskowanego terrorysty, którego bezwzględne zamiary wobec Gotham City zmuszają Bruce’a do powrotu z dobrowolnego wygnania. Ale nawet jeżeli Batman znów założy pelerynę i maskę, może okazać się zbyt słaby, by pokonać Bane’a.

[więcej]
kultura, 17.08.2012 19:41|czytane: 1640 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Przetarg na żywienie zatrzymanych na kutnowskiej komendzie
Komenda Powiatowa Policji w Kutnie zawiadamia, iż Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi, rozpisała przetarg nieograniczony na świadczenie usług żywienia osób zatrzymanych w Pomieszczeniach dla Osób Zatrzymanych (PdOZ) KPP w Kutnie. Szczegółowe postępowanie, zasady i warunki omawia „SPECYFIKACJA ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA” dostępna tutaj

[więcej]
redaktor, 17.08.2012 17:23|czytane: 1631 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Policja poszukuje zaginionego 35-latka
Komenda Powiatowa Policji w Kutnie prowadzi poszukiwania mężczyzny, który w dniu wczorajszym około godz. 17:00 oddalił się z Domu Pomocy Społecznej w Woli Chruścińskiej. Zaginiony w wieku 35 lat, wzrostu około 170 cm, średniej budowy ciała , oczy niebieskie, włosy ciemne (z łysiną czołową), twarz owalna, uszy średnie, nos prostolinijny charakterystyczne grube wąsy, ubrany był w szare materiałowe spodnie, granatową bluzę z czerwonym napisem, obuwie typu „klapki”.

Policja poszukuje zaginionego 35-latka
Wszelkie informacje dotyczące miejsca pobytu wskazanego poszukiwanego mężczyzny proszę kierować do naszej
jednostki pod nr telefonu 24 2532100 lub 997 w każdym mieście. [więcej]
pismak, 17.08.2012 17:04|czytane: 1682 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Nie musimy się wstydzić polskiej rdzennej sztuki. Na ludowo w byłym teatrze
Wczoraj w Centrum Muzyki i Tańca odbył się świetny koncert zespołu Chłopcy Kontra Basia. Przy pełnej sali trio zaprezentowało stylizowane kompozycje ludowe aranżowane w jazzowym, bluesowym stylu. Bardzo ciekawe połączenie wokalu, perkusji i kontrabasu z dodatkiem dźwięków z klarnetu, drumli oraz futujary wprowadziło słuchaczy w magiczny nastrój.

Nie musimy się wstydzić polskiej rdzennej sztuki. Na ludowo w byłym teatrze, ./upload/articles_pakiety/17032/01_obraz.jpg
Nie musimy się wstydzić polskiej rdzennej sztuki. Na ludowo w byłym teatrze, ./upload/articles_pakiety/17032/05_obraz.jpg
Nie musimy się wstydzić polskiej rdzennej sztuki. Na ludowo w byłym teatrze, ./upload/articles_pakiety/17032/06_obraz.jpg


Chłopcy kontra Basia to zespół, który tworzy muzykę inspirowaną polską muzyką i tradycyjną poetyką. Usłyszeliśmy wczoraj  zestawy parafraz tradycyjnych pieśni, autorskie teksty osadzone w stylistyce ludowej gawędy, ballady, przyśpiewki oraz pieśni obrzędowej. Przed kutnowskimi widzami zespół wystąpił w składzie:  Barbara Derlak (śpiew, klarnety, drumla), Marcin Nenko (kontrabas), Tomasz Waldowski (perkusja, futujara).

Prócz świetnej linii melodycznej można było usłyszeć autorskie tekst liderki zespołu-Basi, które są inspirowane archiwalnymi folkowymi nagraniami, dziełami Oskara Kolberga i innych etnografów oraz śpiewem muzykantów na wsiach. To dodatkowo wprowadzało w tajemniczy klimat starych pieśni obrzędowych, ludowej gawędy, ballady, przyśpiewki. Koncert uważam za bardzo udany, aby więcej takich wydarzeń w naszym mieście. [więcej]
kultura, 17.08.2012 11:41|czytane: 1565 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Szlakiem zaniedbanych zabytków powiatu kutnowskiego, odc. 9 - Bielice
Pora wreszcie przejść do przykładów optymistycznych. Niektóre zaniedbane zabytki są odbudowywane. Dzieje się tak na przykład w Wysokiej Wielkiej, gdzie uwija się ekipa robotników zatrudniona przez pewnego znanego przedsiębiorcę z Kutna, który kupił tamtejszy dwór – ten już do naszego serialu nie pasuje. W Kątach również stawia się dwór od „zera”, po jego wyburzeniu. Podobna sytuacja ma miejsce w Bielicach, gdzie również postępuje odbudowa dworu, ale mimo spodziewanego sukcesu zaliczymy go do naszego cyklu z powodu okolicznych ruin, które nie należą do działki, na której odbywa się inwestycja. To także obiecany w poprzednim odcinku pouczający przykład, z jakimi przeszkodami musi zmagać się śmiałek zdecydowany zainwestować w odnowienie historycznego dziedzictwa naszych ziem.

Szlakiem zaniedbanych zabytków powiatu kutnowskiego, odc. 9 - Bielice, ./upload/articles_pakiety/17038/01_obraz.jpg
Szlakiem zaniedbanych zabytków powiatu kutnowskiego, odc. 9 - Bielice, ./upload/articles_pakiety/17038/02_obraz.jpg
Szlakiem zaniedbanych zabytków powiatu kutnowskiego, odc. 9 - Bielice, ./upload/articles_pakiety/17038/03_obraz.jpg


Dwór w Bielicach zbudowany został przez Piotra Bardzińskiego około roku 1863. Ostatnim przedwojennym właścicielem majątku był Aleksander Szaszkiewicz, który kupił go od Zygmunta Nepomucena Raczyńskiego. Niemcy wysiedlili Szaszkiewicza wraz z rodziną w 1940 roku. 

Jest to klasyczna siedziba szlachecka zbudowana z drewna korkowego. Otynkowaną drewnianą budowlę nakrywa tzw. dach polski. Od 1998 roku dwór popadał w ruinę. Pomieszkiwali w nim pijacy z Krośniewic. Zniszczony jest także park, z którego nie pozostało zbyt wiele. Zachowały się szczątki bramy wjazdowej (fot. 2). Dwuhektarowa działka, na której stoi budynek, obejmuje również łąkę, którą niegdyś obsadzano krzewami. Kiedyś majątek liczył kilkaset hektarów, po wojnie go rozparcelowano, co powoduje, że nie tylko ruiny pozostałych dworskich zabudowań do niego już nie należą (więc właściciel działki z dworkiem nie może ich odbudować i będą dalej popadać w ruinę), ale nawet brama wjazdowa nie stoi w całości na terenie obecnego właściciela zabytku. Na zdjęciach widać ruiny kuźni (fot. 4, 5, 6) i piwnic (fot. 7). [więcej]
motylewski, 17.08.2012 11:29|czytane: 2166 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Mieszkańcy czekają na bezpieczne przejście. Radna interpeluje, magistrat odwleka
Mieszkańcy dzielnicy Azory zawiadamiali nas wielokrotnie o problemie tej okolicy, a mianowicie niebezpiecznej drodze ich dzieci do szkoły. Dwa miesiące temu poruszaliśmy tę kwestię na łamach eKutno.pl. Jedyna droga do gimnazjum biegnie ulicą Krośniewicką i dalej jej przedłużeniem, czyli ulicą Przemysłową. Obok kamienicy przy ul. Krośniewickiej 1 znajduje się niebezpieczny zakręt, gdzie jezdnia jest bardzo wąska i samochody mają trudność z wyminięciem się.

Mieszkańcy czekają na bezpieczne przejście.  Radna interpeluje, magistrat odwleka, ./upload/articles_pakiety/16962/12_obraz.jpg
Mieszkańcy czekają na bezpieczne przejście.  Radna interpeluje, magistrat odwleka, ./upload/articles_pakiety/16962/13_obraz.jpg
Mieszkańcy czekają na bezpieczne przejście.  Radna interpeluje, magistrat odwleka, ./upload/articles_pakiety/16962/04_obraz.jpg


Mieszkańcy okolicznych ulic Zielnej czy Żytniej skąd dzieci chodzą właśnie do szkoły nie mają wątpliwości, że prędzej czy później zdarzy się tam jakiś wypadek, bo kierowcy nie są tam zbyt ostrożni. Z kolei trudno wysyłać dzieci dłuższą drogą przez tory, ulicą Mickiewicza, albo ulicą Objazdową, bo to też niebezpieczny odcinek z uwagi na ruch samochodów. Wzięli więc póki co sprawy we własne ręce i postawli ograniczniki.  Problemem zajęła się też radna miejska z tamtego okręgu Maria Aulich, która spotkała się z wiceprezydentem ds. inwestycji Jackiem Boczkają.

Barierki wydają się najlepszym rozwiązaniem, tyle, że to miasto właściciel drogi powinien się tym zająć. Między ulicami Przemysłową a Chopina nie ma innej równoległej ulicy, która stanowiłaby tu jakąś alternatywną drogę dzieci do szkoły przy ul. Łęczyckiej. Rozmowa z panem Boczkają dała mi nadzieję na poprawę sytuacji mieszkańców Azorów - mówi Maria Aulich. - Wiceprezydent mówił o sięgnięciu na przebudowę Przemysłowej i dalej modernizację Krośniewickiej pieniędzy z tzw. schetynówek. Potrzeba 1350 m chodnika to koszt wraz z drogą około 500 tys. zł w tym spora dotacja i ta inwestycja stanie się możliwa. Prosił o przypomnienie się na jesieni, kiedy będą przymiarki do budżetu, a też będzie wiadomo czy jakieś są oszczędności.  Miasto wysypało tłuczniem dziurawą drogę i pobocze niedługo po poprzednim artykule, ale to już wszystko jest wyjeżdżone. Teraz czekamy na realne ruchy władz samorządowych.

Radna nie ukrywała zadowolenia z obietnic wiceprezydenta i jego pomysłów na zdobycie środków na tę inwestycję. Azory były zawsze traktowane po macoszemu więc tym bardziej należało się cieszyć z obiecanych kroków, które pokazałyby i rozwój tej dzielnicy Kutna, ni etylko jego centrum. Dziwią zatem skromne i raczej nadziei na zmianę na Krośniewickiej nie dajace, odpowiedzi Biura Prasowego w tej sprawie. [więcej]
wandea, 17.08.2012 11:03|czytane: 1697 razy|14 komentarzy|komentuj|czytaj cały
II Memoriał im. Henryka Tomasza Reymana
W sobotę, 25 sierpnia w Kutnie zostanie rozegrany II Memoriał im. Henryka Tomasza Reymana. W piłkarskim turnieju wemą udział drużyny piłki nożnej kat.Górski R/2000 i młodsi: Mazura Gostynin, łódzkiego Widzewa, łowickiego Pelikana i MKS Kutno – przygotowujące się do rozgrywek mistrzowskich Łódzkiego Zwiazku Piłki Nożnej i Mazowieckiego Zwiazku Piłki Nożnej sezonu 2012/2013.

Rywalizacja przebiegać będzie następująco:
10.15 MKS Kutno – RTS Widzew Łódź, MKS Mazur Gostynin – MUKS Pelikan Łowicz
11.15 MKS Kutno – MKS Mazur Gostynin, RTS Widzew Łódź – MUKS Pelikan Łowicz
12.15 MKS Kutno – MUKS Pelikan Łowicz, MKS Mazur Gostynin – RTS Widzew Łódź

Zespoły zawodnicy zostaną uhonorowani  pucharami, dyplomami i medalami. Przedsięwzięciami towarzyszącymi są :
konkurs na wypracowania o Henryku Tomaszu Reymanie - upominki ufundowało Towarzystwo Sportowe Wisła Kraków oraz quiz „Kutno/2012“, [więcej]
redaktor, 17.08.2012 10:40|czytane: 1256 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jubileuszowy Festyn Rodzinny w Bąkowie za nami
15 sierpnia w dzień Odpustu Parafialnego z okazji Uroczystości Wniebowzięcia NMP, parafianie bąkowscy wraz z ks. proboszczem Jerzym Swędrowskim już po raz dziesiąty przygotowali Festyn Rodzinny. W ciągu całego  świątecznego dnia były akcenty zarówno religijne, sportowe jak i typowo biesiadne. Uroczystej Mszy św. odpustowej przewodniczył ks. bp senior Alojzy Orszulik. Goście festynowi w wielkiej liczbie przyjechali nie tylko z sąsiadujących powiatów łowickiego i kutnowskiego, ale i z najodleglejszych miejscowości województwa łódzkiego.

Jubileuszowy Festyn Rodzinny w Bąkowie za nami, ./upload/articles_pakiety/17034/01_obraz.jpg
Jubileuszowy Festyn Rodzinny w Bąkowie za nami, ./upload/articles_pakiety/17034/02_obraz.jpg
Jubileuszowy Festyn Rodzinny w Bąkowie za nami, ./upload/articles_pakiety/17034/03_obraz.jpg


Rodzinna atmosfera była nad wyraz urokliwa. Była tradycyjna, polowa grochówka, potrawy z grilla, wypieczone ciasta, dla najmłodszych zjeżdżalnie i inne atrakcje w Wesołym Miasteczku. W bloku sportowym, 8 drużyn rywalizowało w Turnieju Siatkarskim. Dzieci, młodzież i dorośli uczestniczyli odpowiednio dla danej kategorii wiekowej w biegach lekkoatletycznych.

Rodziny rywalizowały w zręcznościowym, wielopokoleniowym Turnieju Potyczki Rodzinne, zaś dzieci cieszyły się z zabaw i konkursów w zorganizowanej specjalnie dla nich Wiosce Dziecięcej. Można było wziąć udział także w Turnieju Szachowym. Wszyscy uczestnicy tych wydarzeń otrzymywali podarunki od patrona parafii św. Mikołaja. Wręczane uczestnikom festynu, przygotowane wcześniej rowery, sprzęt AGD & RTV i inne atrakcyjne przedmioty to tzw. cegiełki i nagrody tegoż patrona. [więcej]
pismak, 17.08.2012 10:37|czytane: 1724 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Orkiestra im. 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty Stowarzyszenia Clonovia w Lipcach Reymontowskich
Orkiestra im. 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty Stowarzyszenia Clonovia uczciła Święto Wojska Polskiego stanowiąc oprawę muzyczną na hucznych uroczystościach w Lipcach Reymontowskich. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 13:30 w Muzeum Czynu Zbrojnego.

Orkiestra im. 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty Stowarzyszenia Clonovia w Lipcach Reymontowskich, ./upload/articles_pakiety/17033/01_obraz.jpg
Orkiestra im. 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty Stowarzyszenia Clonovia w Lipcach Reymontowskich, ./upload/articles_pakiety/17033/02_obraz.jpg
Orkiestra im. 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty Stowarzyszenia Clonovia w Lipcach Reymontowskich, ./upload/articles_pakiety/17033/03_obraz.jpg


O historii Święta Wojska Polskiego opowiedział dyrektor Muzeum Czynu Zbrojnego ppłk. rez. Jerzy Murgrabia. W nastrój wojskowego świętowania wprowadziła Orkiestra Dęta Stowarzyszenia Clonovia im. 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty. Widzowie mieli okazję do zwiedzenia Muzeum oraz stworzoną możliwość do dokładnego obejrzenia wszystkich zakamarków zgromadzonych na placu Muzeum czołgów i samolotów oraz eksponatów w Muzeum - mówi Anna Baranowska, szefowa Stowarzyszenia. -  Dalsza część uroczystości przeniosła się do Muzeum Regionalnego im. Wł. Reymonta i Zagrody Ludowej w Lipcach Reymontowskich przemarszem z orkiestrą ulicami Lipiec. Tam uroczystości rozpoczęły się rekonstrukcją bitwy z września 39’ w wykonaniu grupy rekonstrukcyjnej 18 p.p. działającego przy Stowarzyszeniu Tradycji 26 DP w Skierniewicach wraz ze Stowarzyszeniem Historycznym im. 10 p.p. z Łowicza oraz Strzelcami z 31 pułku Kaniowskiego z Mszczonowa i jednostką strzelecka ze Skierniewic.  Obecni byli również przedstawiciele Żandarmerii Wojskowej z Mińska Maz., członkowie Związku Żołnierzy Wojska Polskiego, Najemnicy SKC ze Skierniewic oraz ze swoim stanowiskiem obecna była WKU ze Skierniewic. 

Pokazy wojskowe komentował na bieżąco Zbigniew Zagajewski z grupy rekonstrukcyjnej 10 p.p. z Łowicza wśród odgłosów wystrzałów i działań bitewnych. Po pokazach odbył się koncert Stowarzyszenia Clonovia. Jako pierwsza wystąpiła Orkiestra Dęta im. 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty, a następnie nasz  zespół wokalny z repertuarem znanych pieśni żołnierskich z okresu przed II wojny światowej. Publiczność śpiewała razem z nami. Zarówno koncert orkiestry, jak i zespołu wokalnego publiczność nagradzała rzęsistymi brawami. Nie brakowało zadowolenia na twarzach publiczności po naszym występie - dodaje Baranowska. [więcej]
pismak, 17.08.2012 10:29|czytane: 1525 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Innowacje: Nowe Ostrowy wylicytowały w internecie tańszą energię
Prawie 45 tysięcy złotych oszczędności dzięki jednemu kliknięciu myszki? Tyle zyskała gmina Nowe Ostrowy, która jako pierwsza w Polsce zdecydowała się na zakup energii elektrycznej w innowacyjnym trybie zamówienia publicznego, jakim jest licytacja elektroniczna. Do rywalizacji przystąpiło dwóch wykonawców, najniższą cenę zaproponował IDEON S.A.

Licytacja elektroniczna, to tryb udzielenia zamówienia publicznego, dzięki któremu oszczędzić można nie tylko pieniądze lecz także i czas. Na takie rozwiązanie decyduje się coraz więcej jednostek samorządu terytorialnego, które podążając za duchem czasu, chcą wprowadzać innowacyjne sposoby przynoszące tak duże korzyści.

Przygotowaniem tej procedury zajęła się firma Newpower LED, która dzięki stałej obecności na rynku energetycznym, posiada wiedzę pozwalającą na profesjonalne zrealizowanie przetargu w tym trybie. – Taka licytacja przynosi jednostkom samorządu terytorialnego korzyści finansowe oraz formalne. Finansowe, bo cena jednostkowa za MWh jest stosunkowo niższa od tej, którą uzyskalibyśmy, stosując tradycyjną formę przetargu. Formalne m. in. dlatego, że od momentu otwarcia do zamknięcia licytacji wszelka komunikacja pomiędzy zamawiającym a wykonawcą odbywa się za pośrednictwem Internetu, a rozstrzygnięcie następuje w momencie zakończenia licytacji, od razu wiemy, kto wygrałmówi Katarzyna Okruch, specjalista ds. zamówień publicznych z Newpower LED.

Nowe Ostrowy uzyskały cenę jednostkową w wysokości 275 zł za MWh, która pozwoliła na wygenerowanie oszczędności wyższych o 2 615,00 zł w stosunku do wartości zamówienia przy cenie wywoławczej, wynoszącej 290 zł za MWh. [więcej]
pismak, 17.08.2012 08:42|czytane: 1323 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: Ostatnie cztery koncerty Letniego Festiwalu Muzycznego
Jutro o godz. 12.00 zapraszamy do parku Traugutta (w razie niepogody do Kutnowskiego Domu Kultury)  na koncert dla dzieci od lat 5.  Koncert jest formą spotkania dzieci i dorosłych z muzycznym czarodziejem Soloduo-tralalalą i wróżką Ćwierćnutką, którzy opowiadają i przedstawiają w przystępny sposób młodej publiczności ciekawostki związane z muzyką. Koncert plenerowy Klasyka dla najmłodszych w ramach III Letniego Festiwalu Muzycznego jest jednym z czterech ostatnich koncertów tegorocznej edycji imprezy.

W sobotę usłyszymy: Grażynę Bieniek sopran, Adama Żaaka bas-baryton, Zespół Promenada w składzie: Jacek Siemek skrzypce, Monika Krzysztofik altówka, Jacek Grysko klarnet, Marcin Szreter fagot, Dominik Grab kontrabas, Anna Czaicka instrumenty klawiszowe, Jarosław Janik perkusja.

Zespół „Promenada” wykona utwory inspirowane bajkami i wierszami dla dzieci, pisane przez największych polskich poetów i światowej sławy kompozytorów od klasycyzmu na czele z Wolfgangiem Amadeuszem Mozartem, przez polskie arcydzieła Witolda Lutosławskiego i Karola Szymanowskiego, do filmowych przebojów Andrzeja Korzyńskiego.

 "Promenada", przez kontakty z wokalistami, wzbogaciła także swoją ofertę jako zespół towarzyszący. Na swoim koncie mogła zapisać udane występy między innymi z Anną Jeremus, Wiolettą Białk, Michałem Musiołem, Wiesławem Ochmanem, Romualdem Spychalskim i Dariuszem Stachurą.

W niedzielę zapraszamy o godz. 19.00 do Kutnowskiego Domu Kultury na koncert biletowany Wielkie Sceny Operowe. Bilety w cenie 20 zł dostępne w kasie domu kultury. Zapraszamy wszystkich miłośników opery na wyjątkową „ucztę duchową" czyli  prezentację najpiękniejszych fragmentów światowego repertuaru operowego. W ramach koncertu usłyszymy duety, tercety, kwartety z takich oper jak; Cyganeria, Madame Butterfly G. Pucciniego, Makbet, Nabucco G. Verdiego, Straszny Dwór St. Moniuszki i wiele innych. [więcej]
kultura, 17.08.2012 08:42|czytane: 1210 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Kondolencje od Klubu Porozumienie dla Kutna


[więcej]
wandea, 16.08.2012 09:28|czytane: 1708 razy|komentuj|czytaj cały
Kondolencje

Gałka
[więcej]
wandea, 16.08.2012 09:25|czytane: 2299 razy|komentuj|czytaj cały
Święto Wojska Polskiego i 92. rocznica Bitwy Warszawskiej
Wczoraj w Kutnie odbyły się uroczystości z okazji 92. rocznicy Bitwy Warszawskiej oraz przypadającego w tym dniu Święta Wojska Polskiego, podczas których uczczono pamięć poległych.

Święto Wojska Polskiego i 92. rocznica Bitwy Warszawskiej, ./upload/articles_pakiety/17030/01_obraz.jpg
Święto Wojska Polskiego i 92. rocznica Bitwy Warszawskiej, ./upload/articles_pakiety/17030/02_obraz.jpg
Święto Wojska Polskiego i 92. rocznica Bitwy Warszawskiej, ./upload/articles_pakiety/17030/03_obraz.jpg


Obchody uroczystości rozpoczęły się mszą świętą za Ojczyznę w kościele pw. św. Wawrzyńca w Kutnie, celebrowaną przez Dziekana Kutnowskiego ks. Stanisława Pisarka. Po mszy świętej licznie przybyłe poczty sztandarowe, delegacje oraz mieszkańcy w towarzystwie orkiestry dętej OSP Kutno, przemaszerowali ul. Królewską na Plac Marsz. J. Piłsudskiego, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości.

Pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, przemówienie wygłosił Prezydent Miasta Kutna Zbigniew Burzyński, w którym nawiązał do wydarzeń tamtych lat. Przypomniał znaczenie decydującego starcia wojny polsko – bolszewickiej 1919-1921, podkreślając zwycięstwo polskich żołnierzy nad siłami wroga, które przyczyniło się do upadku planu rozprzestrzenienia rewolucji na zachodnią część kontynentu europejskiego. Wydarzenia, które miały miejsce 92 lata temu, dzisiaj nazywamy „Cudem nad Wisłą”. Cudem, który okazał się symbolem odwagi i determinacji polskich żołnierzy oraz sukcesem, jaki odnieśli wszyscy - i żołnierze, i społeczeństwo, aby Polska mogła istnieć. [więcej]
pismak, 16.08.2012 17:32|czytane: 1958 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zapowiedzi: Pod patronatem eKutno.pl: Historyczna gra Śladami żołnierzy gen. W. Andersa
Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach organizuje historyczną grę terenową „ŚLADAMI ŻOŁNIERZY GEN. WŁADYSŁAWA ANDERSA”. Współorganizatorem imprezy jest Łódzki Dom Kultury, który w znacznej mierze ją finansuje.

Uczestnikami gry będą uczniowie klas V i VII szkół podstawowych oraz gimnazjaliści i zostanie rozegrana na terenie Krośniewic 15 października b.r. Gra ma charakter edukacyjny. Jej celem jest przybliżenie uczestnikom i obserwatorom, w nieco odmienny i niekonwencjonalny sposób, wiedzy na temat tzw. Armii Generała Andersa, czyli Armii Polskiej w ZSRR, Armii Polskiej na Wschodzie i wydzielonego z niej 2 Korpusu Polskiego, w szerszym ujęciu dziejów walk Polaków na frontach II wojny światowej oraz historii konfliktu.

Przy realizacji projektu swoją pomoc zaoferowała Gmina Krośniewice, Gminne Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Krośniewicach, Szkoła Podstawowa nr 1 w Krośniewicach, Gimnazjum w Krośniewicach, OSP w Krośniewicach, LOK w Kutnie oraz Muzea w Kutnie i Łęczycy. [więcej]
kultura, 16.08.2012 16:56|czytane: 1290 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Cel I drużyny piłki nożnej MKS Kutno: walka o miejsca 1 - 3 w końcowej klasyfikacji rundy jesiennej
We wtorek  Zarząd Miejskiego Klubu Sportowego „Kutno” podjął uchwałę w sprawie
składu kadry  szkoleniowo – organizacyjnej, zawodników i sportowego zadania I drużyny piłki nożnej w rundzie jesiennej sezonu 2012/2013.


Zarząd organizacji zaakaceptował decyzję trenera I drużyny piłki nożnej o powołaniu Rafała Kubiaka na funkcję kapitana drużyny.

Kryteria zawodników tzw. „młodzieżowców” spełniają zdaniem władz stowarzyszenia: Arkadiusz Błaszczyk – pomocnik, Jakub Lipczyński – obrońca, Maciej Rogala – obrońca, Michał Muszyński – pomocnik, Łukasz Pałczyński – pomocnik, Dawid Dzięgielewski – napastnik. Wychowankami Klubu są : Michał Sokołowicz – bramkarz, Maciej Rogala – obrońca, Bartosz Kaczor – obrońca, Mariusz Jakubowski – pomocnik, Arkadiusz Błaszczyk – pomocnik.

Zadaniem sportowym drużyny piłki nożnej jest: walka o miejsca 1 – 3 w końcowej klasyfikacji rundy jesiennej i jak najmniejszą stratę do lidera – premiowane nagrodą finansową I kategorii /za wygrane mecze/, miejsca 4 – 6 w końcowej klasyfikacji rundy jesiennej są premiowane nagrodą finansową II kategorii /za wygrane mecze/. [więcej]
redaktor, 16.08.2012 15:51|czytane: 1367 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Gmina Oporów zaprasza na Dożynki
Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
Gmina Oporów zaprasza na Dożynki

[więcej]
redaktor, 16.08.2012 15:39|czytane: 1279 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Krośniewice na rowery w niedzielę

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć


[więcej]
pismak, 16.08.2012 15:23|czytane: 1240 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pokazowe zajęcia Zumby pod koniec sierpnia
Kutnowski Dom Kultury zaprasza  na darmowe zajęcia Zumby. Zajęcia pokazowe odbędą się 29 sierpnia o godz.18.00-19.00 w KDK w sali baletowej.

Pokazowe zajęcia Zumby pod koniec sierpnia

Zumba to zupełna nowość na rynku i wielki hit tanecznych i fitnessowych parkietów. To zainspirowana latynoskimi rytmami fuzja tańca i aerobicu. Na zajęciach będziemy ruszać się w różnych stylach tanecznych, pojawi się m.in.: merengue, salsa, cumbia, samba, cha cha, reggaeton, flemnco, twist i wiele innych. Świetna taneczna lekcja cardio z elementami ćwiczeń wytrzymałościowych gwarantują spalenie ogromnej ilości kalorii już od pierwszych zajęć.

Zumba jest łatwa i zaprojektowana dla wszystkich, bez ograniczeń wiekowy, kondycyjnych lub umiejętnościowych, po prostu każdy może to robić. Dlatego na te zajęcia możesz przyjść z dzieckiem i wspólnie z nim świetnie się bawić.
DZIECI W WIEKU DO 10 LAT , JEŚLI ICH RODZIC UCZĘSZCZA NA ZUMBĘ MAJĄ ZAJĘCIA GRATIS!!!
Dołącz do wielbicieli Zumby  i zarezerwuj miejsce dla siebie. [więcej]
kultura, 16.08.2012 12:45|czytane: 1793 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Piękny muzyczny wieczór w Krośniewicach
"W taki piękny wieczór" to tytuł koncertu, który odbył się wczoraj w hali sportowej Gminnego Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w ramach III Letniego Festiwalu Muzycznego. Zebraną publiczność przywitał  Eugeniusz Kikosicki, dyrektor centrum i Anna Jeremus-Lewandowska, dyrektor festiwalu. Zgromadzeni w hali miłośnicy muzyki wysłuchali przebojów operowych, operetkowych i musicalowych w wykonaniu Anny Jeremus-Lewandowskiej, Iwony Kowalkowskiej, Krzysztofa Marciniaka i Kwartetu Alla Breve.

Piękny muzyczny wieczór w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/17024/01_obraz.jpg
Piękny muzyczny wieczór w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/17024/02_obraz.jpg
Piękny muzyczny wieczór w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/17024/03_obraz.jpg


W repertuarze koncertu znalazły się takie przeboje jak: Lat 20 miał mój dziad, Wielka sława to żart, Kiedy skrzypki grają oraz znane tematy filmowe (m.in. z serialu Polskie Drogi). Wyrobiona muzycznie publiczność krośniewicka ciepło przyjęła artystów oraz ochoczo śpiewała znane fragmenty prezentowanych utworów muzycznych. Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach było współorganizatorem koncertu, a sponsorami byli: Burmistrz Krośniewic, Firma ExPOM Sp. z o.o., Zakład Usług Komunalnych w Krośniewicach. [więcej]
kultura, 16.08.2012 15:20|czytane: 1725 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Odkrywamy swoje pasje w bibliotece. Hobby Kingi: autografy i origami
W miejskiej bibliotece trwają zajęcia wakacyjne. W tym tygodniu dzieci spędzające wakacje w domu podróżowały z biblioteką "palcem po mapie". Usłyszały opowieści o Chinach, RPA i Rosji, a od poniedziałku będą mogły wziąć udział w zajęciach ODKRYWAMY NASZE PASJE.

Zajęcia odbywają się codziennie o godz. 11.00. Od poniedziałku budowanie balonów, zajęcia z instruktorem modelarstwa Henrykiem Szelągiem, pokaz modeli samochodowych zdalnie sterowanych pod kierunkiem Wiesława Mazura, zajęcia na strzelnicy pod kierunkiem Janusza Karczmarka - prezesa Ligy Obrony Kraju w Kutnie, pokaz latawców, balonów, rakiet, samolotów w terenie, a w piątek o 13.00 zajęcia z klockami Lego „Literackie budowle” pod kierunkiem Magdaleny Żaczek.

Odkrywamy swoje pasje w bibliotece. Hobby Kingi: autografy i origami , ./upload/articles_pakiety/16980/02_obraz.jpg
Odkrywamy swoje pasje w bibliotece. Hobby Kingi: autografy i origami , ./upload/articles_pakiety/16980/04_obraz.jpg
Odkrywamy swoje pasje w bibliotece. Hobby Kingi: autografy i origami , ./upload/articles_pakiety/16980/05_obraz.jpg


Kinga z Kutna również większą część wakacji spędza w domu, jest uczennicą Gimnazjum nr 1 im. Adama Mickiewicza i ma wyjątkową pasję, którą postanowiła się z czytelnikami eKutno.pl podzielić.  Przy tej okazji zachęcamy młodych kutnian do przesyłania nam informacji o swoim ciekawym hobby na redakcyjny e-mail.

Moimi hobby jest zbieranie autografów i origami modułowe (kusudama) oraz taniec w grupie tanecznej „Beat Killers” - mówi Kinga. -  Autografy zbieram od maja 2011 roku i aktualnie posiadam 43 ale moja kolekcja cały czas się powiększa.

Kinga ma już autografy takich postaci show biznesu, jak: Kamil Bednarek, Andrzej Piaseczny, Wojciech Cejrowski
Brathanki, Halina Mlynkova, Tomasz Lis, Jula, Gabriel Piotrowski, John Travolta, Allyssa Milano, Angelina Jolie, Selena Gomez, Jennifer Aniston, Kristen Stewart, Alexandra Stan, Izabela Kapiasova, Maryla Rodowicz,  Małgorzata Kożuchowska, Izabella Miko, Natalia Lesz, Jerzy Owsiak, Artur Barciś, Agata Werner, Krystyna Prońko, Martyna Wojciechowska, Bohdan Smoleń, Roman Czejarek, Magda Gessler, Beata Pawlikowska, Maja Sablewska, Wiktor Zborowski, Łukasz Zagrobelny, Beata Kozidrak,  Kabaret Skeczów Męczących, Zakopower,  Marzena Chełminiak, PZPN ( Polski Związek Piłki Nożnej- reprezentacja na Euro 2012) [więcej]
wandea, 16.08.2012 12:43|czytane: 1454 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
22 sierpnia rusza Poczta Różana
Kutnowski Dom Kultury zaprasza po raz czwarty do udziału w Poczcie Różanej. Każdy kto chce zrobić niespodziankę ukochanej osobie, komuś z rodziny lub sąsiadowi, może to zrobić właśnie za pośrednictwem domu kultury.

22 sierpnia rusza poczta różana

Wystarczy zamówić różę 22 sierpnia, przesyłając na mail adres osoby do której ma trafić królowa kwiatów oraz informację, która ma znaleźć się na dołączonym bileciku - mówi Jarosław Makowski z KDK. - Liczba kwiatowych przesyłek ograniczona, tak więc kto pierwszy ten lepszy. Przesyłki są bezpłatne, a jej  zamówienie zostanie potwierdzona mailem zwrotnym.

Różana przesyłka trafi do odbiorcy 8 lub 9 września podczas tegorocznego 38. Święta Róży.  KDK przyjmuje zgłoszenia na adres: pocztarozana@op.pl [więcej]
wandea, 16.08.2012 11:14|czytane: 1489 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Rycerze po raz czternasty na Zamku Królewskim w Łęczycy
W najbliższy weekend na Zamek Królewski w Łęczycy na XIV Międzynarodowy Turniej Rycerski zjadą średniowieczne grupy rekonstrukcji historycznej. Z każdym rokiem na gościńcu Łęczycy staje coraz więcej rycerzy, wojów, gawiedzi i rękodzielników oraz miłośników średniowiecza i widzów.

Rycerze po raz czternasty na Zamku Królewskim w Łęczycy

Gry historyczne, czerpanie papieru, strzelaniu z łuku, lepienie garnków, wyplatanie koszyków z wikliny, kowale, połykacze ognia i kuglarze - to wszystko zobaczycie na dziedzińcu zamku już od soboty 18 sierpnia.

PROGRAM XIV MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ RYCERSKI NA ZAMKU KRÓLEWSKIM W ŁĘCZYCY

SOBOTA 18 SIERPNIA
11.11 – 11.20: Uroczyste rozpoczęcie turnieju Paradą Rajców Miejskich przed Starym Ratuszem.
11.20 – 11.25: Wymarsz orszaku turniejowego na Zamek Królewski.
11.25 – 11.45: Wkroczenie orszaku na Zamek i uroczyste otwarcie turnieju z prezentacją wszystkich chorągwi i uczestników. Przemówienia powitalne.
11.45 – 12.45: Konny Turniej Rycerski, część I (konkurencje zręcznościowe) Sandomierski Ośrodek Kawaleryjski. Sandomierz. [więcej]
pismak, 16.08.2012 10:02|czytane: 1508 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
MKS Kutno wygrywa z Orłem Wierzbica 3:1
MKS Kutno wygrywa z Orłem Wierzbica 3:1 w swoim inaugurującym meczu III ligi łódzko-mazowieckiej w sezonie 2012/13. Już w 5 minucie padła samobójcza bramka Cezarego Zielińskiego i „Miejscy” prowadzili 1:0. Lecz 15 minut później po strzale Macieja Lesiaka zawodnicy z Orła Wierzbica zdołali wyrównać. 

MKS Kutno wygrywa z Orłem Wierzbica 3:1, ./upload/articles_pakiety/17017/01_obraz.jpg
MKS Kutno wygrywa z Orłem Wierzbica 3:1, ./upload/articles_pakiety/17017/02_obraz.jpg
MKS Kutno wygrywa z Orłem Wierzbica 3:1, ./upload/articles_pakiety/17017/03_obraz.jpg


Kilkanaście minut później Bartłomiej Madej z Orła Wierzbica sprokurował karnego. Jedenastkę na gola zamienił w swoim debiutanckim występie w MKS Kutno Jakub Kustra. W 83 minucie Dawid Stawczyk (Orzeł Wierzbica) musiał zejść z boiska po faulu, za który dostał drugą w tym meczu żółtą kartkę. Trzecią bramkę dla „Miejskich” w 85 minucie zdobył Szymon Lewicki również nowy nabytek klubu, który w poprzednim sezonie był królem strzelców zdobywając w ubiegłym sezonie 15 bramek. Gratulujemy wygranej! Kolejny mecz MKS Kutno zagra z Włókniarz Zelów. Zapraszamy 19.08 o 17:00 na Stadion Miejski im. Henryka Reymana. [więcej]
redaktor, 16.08.2012 09:55|czytane: 1458 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Program Święta Róży 2012
Program  38. Wystawa Róż i Aranżacji Florystycznych pt. „Ach, co to był za ślub” – Kutnowski Dom Kultury
Wystawa prac kutnowskich artystów plastyków pt „Róże” – Kutnowski Dom Kultury
Uroczyste otwarcie wystawy piątek 7 września godz. 19.00
– koncert folkowy „Mazurki” w wykonaniu Artura Dutkiewicza
– fortepian i Tria Janusza Prusinowskiego,
wstęp za zaproszeniami i biletami w cenie 20 zł
wystawa czynna:
Piątek 7 września: 19.00-22.00
Sobota 8 września: 10.00-20.00
Niedziela 9 września: 10.00-20.00
Bilet wielokrotnego wstępu:
7 zł; ulgowy: 4 zł, dzieci do lat 7 wstęp bezpłatny
Program Święta Róży 2012
Lunapark - największy park rozrywki
plac Wolności 7-9 września 2012

Piątek 7 września plac Piłsudskiego:
17.00 – koncert orkiestry dętej OSP Koło
19.00 – koncert zespołu „Szafa Gra”
21.00 – kabaret Marcin Daniec

Sobota 8 września
plac Piłsudskiego:

9.00 – Florystyczne Show – Miasto Róż w wielkim formacie
10.30 – korowód Królowej Róż i Różyczki
11.00 – otwarcie Święta Róży – koncert dzieci klas 0-III
12.00 – „Oto my” – koncert zespołów Kutnowskiego Domu Kultury z okazji 40-lecia KDK
12.30 – Droga do miasta róż – zdobądź sprawność różaną
14.30 – koncert galowy IV Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki KWIETNIK
18.30 – ogłoszenie wyników IV Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki KWIETNIK
19.00 – koncert Musicalowa Gala Teatru Broadway [więcej]
wandea, 16.08.2012 09:00|czytane: 3120 razy|12 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zespół z Must be the music wystąpi dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca
Dzięki programowi muzycznemu „Must be the music” zespół Chłopcy kontra Basia zyskał w Polsce  rozgłos. W Kutnie będziemy mogli usłyszeć na żywo oryginalną muzykę zespołu w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w czwartek 16 sierpnia o godz. 19.00. Bilety na koncert w cenie 15 zł można już kupić w kasie centrum.Chłopcy kontra Basia to minimalistyczny projekt, który stawia sobie za cel tworzenie muzyki inspirowanej polską muzyką i poetyką tradycyjną. Kompozycje grupy początkowo stylizowane na ludowe - w warstwie tekstu i melodii, są następnie aranżowane z użyciem rozwiązań muzycznych charakterystycznych dla różnych stylów: od jazzu, przez trip-hop, po drum'n'bass. W repertuarze ChKB znajdują się niekiedy parafrazy tradycyjnych pieśni, innym razem autorskie teksty osadzone w stylistyce ludowej gawędy, ballady, przyśpiewki oraz pieśni obrzędowej.

Zespół powstał w 2009 roku w Krakowie z inicjatywy Chełmianki Barbary Derlak, jako wynik jej stosunkowo świeżego wówczas zafascynowania polskimi pieśniami ludowymi. Od stycznia 2010 zespół pracuje jako trio, w składzie:
Barbara Derlak (śpiew, klarnety, drumla),
Marcin Nenko (kontrabas)
Tomasz Waldowski (perkusja, futujara). [więcej]
kultura, 16.08.2012 09:21|czytane: 1298 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Kultura Musi Być!
Trzymając w ręku fragment Kosmosu. Leszek Baranowski i Mineral and Gem
Rozpoczynamy wakacyjny cykl Ludzie, który mamy nadzieję, będzie powstawał dzięki Czytelnikom eKutno.pl pragnącym pochwalić się fascynacjami, swoim hobby. Chcemy w nim... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
W lipcu w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury
Kino Kutnowskiego Domu Kultury zaprasza w lipcu na filmy animowane, hooror, thriller, premierę filmu wojennego i Małej Wielkiej Stopy. 30.06.2017-05.07.2017  od piątku do niedzieli godz.16.00 AUTA 3  2D dubbing (animowany/familijny, czas 107 min) godz.18.00... [więcej]
Sport
Kolejny sezon KDK Kutno w Ekstraklasie
Zakończyły się drużynowe mistrzostwa Polski w brydżu sportowym. W sezonie 2016/2017 tytuł mistrzowski zdobyła drużyna RAL Poznań. Kutnowscy brydżyści KDK1 po zwycięstwach w fazie play-off nad AZS Warszawa 220:118 i Piastem Skawina 204:153 ostatecznie zajęli 11 miejsce w kraju i... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Kredyt pożyczka CHWILÓWKA w 15 min Potrzebujesz gotówki na nieprzewidziane wydatki? Chcesz spłacić swoje zaciągnięte chwilówki? Chcesz spłacić swojego komornika? U nas dostniesz pożyczkę! Najlepsza oferta na rynku! Najniż... [czytaj więcej]
Pergotendy - nowoczesne zadaszenia Pergotendy - funkcjonalne zadaszenia tarasów. Jest to unikalna forma ochrony przed słońcem i deszczem i jak i również sposób na wygospodarowanie kawałka cienia, tak potrzebnego w upalne dni... [czytaj więcej]
Młoda pozna pana Młodziutka studentka spotka się ze zdecydowanym oraz zadbanym Panem na niezobowiązujący seks. Wymagana dyskrecja, kultura oraz higiena osobista :) Spotkania na początek u mnie w mieszkaniu lub w ... [czytaj więcej]
Pomoc kuchni Zatrudnię pomoc do kuchni! Praca w trybie zmianowym. Godziwe wynagrodzeniernrnWymagania:rn-ważna książeczka do celów san-epidrn-dypozycyjnośćrn-uczciwośćrn-doświadczenie w branżyrnZainteres... [czytaj więcej]
Zatrudnię kucharza/kucharkę Zatrudnię kucharza/kucharkę na pełny etat do pracy w restauracji hotelowej!rnPraca na pełny etat, w trybie zmianowym.rnrnWymagania:rn-ważna książeczka do celów san-epidrn-dyspozycyjnośćrn-uc... [czytaj więcej]
Kupię książki Kupię komplet książek do I klasy liceum o profilu technik logistyk... [czytaj więcej]
Dodatkowy zarobek - marketing sieciowy WitajrnrnWiarygodna, bezpieczna i sprawdzona oferta dodatkowego zarobku. Program jest na rynku od ponad 13 lat. Jest to najprostsza droga do zarobienia dodatkowych pieniędzy. W pełni wypłacalna. Um... [czytaj więcej]
szambo zbiorniki betonowe atest transport gwarancja Oferuję zbiorniki betonowe ekologiczne z przeznaczeniem na:rn- szambo,rn- szambo ekologicznern-ścieki,rn-gnojówkę,rn-gnojownicę,rn-deszczówkę,rn-ziemianki itp.rnZbiorniki o wielkości 4,6,8,10 ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]
REKRUTER DS. PRACOWNIKÓW UKRAISKICH Rekruter ds. pracowników ukraińskich Obowiązki • Pozyskiwanie pracowników z Ukrainy • Weryfikację i selekcję aplikacji kandydatów zgodnych z poszukiwanym profilem • Budowanie i utrzym... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
Zagubiony piesek W okolicy ostatniego przystanku autobusu nr.7, w Muchnowie, blaka sie maly czarny piesek, nie ma jeszce roku. Moze ta droga znajdzie sie wlasciciel lub ktos kto zna pieska.... [czytaj więcej]
opiekunka do dziecka od września Poszukuję opiekunki do dziecka przedszkolaka, która jest osobą odpowiedzialną, sympatyczną, z podejściem do dziecka i posiada doświadczenie w opiece nad dziećmi w wieku 3-5, niepalącą. Mile ... [czytaj więcej]
ZATRUDNIĘ KIEROWCĘ ZATRUDNIĘ OD ZARAZ KIEROWCĘ TEL. 570 849 437... [czytaj więcej]
sprzedam mieszkanie 61,3m Sprzedam mieszkanie własnościowe o powierzchni 61,3m mieszczące się na 1 piętrze na osiedlu Łąkoszyn. Mieszkanie po remoncie wymieniona hydraulika, okna PCV, podłoga panele i kafelki, na ścia... [czytaj więcej]
Odzież ciążowa i odzież XXI .plac Manhattan box 73 Oferuje odzież ciążowa i odzież XXI plac Manhattan box 73... [czytaj więcej]
Poklikam !!!! Witam serdecznie . Poklikam w wolny czas sms,y lub na gadu gadu z kobietami z Kutna i okolic stan cywilny B/Z. ( Mile widziane Ukrainki mieszkające w Kutnie ) Pozdrawiam Panie i Tylko Panie !!!... [czytaj więcej]
Kocięta szukają domu Cztery 7-tygodniowe kocięta, przebywające od urodzenia w mieszkaniu, poszukują nowego domu. Są bardzo wesołe i towarzyskie. Korzystają z kuwety i potrafią już jeść samodzielnie. ... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH EDUKATOR W KUTNIE ZAPRASZA!!! Uzupełnij swoje braki w wykształceniu. Zrób liceum 2 lub 3 lata!!! To już ostatnia szansa!!! Centrum Kształceni... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH EDUKATOR W KUTNIE ZAPRASZA!!! Uzupełnij swoje braki w wykształceniu. Zrób liceum 2 lub 3 lata!!! To już ostatnia szansa!!! Centrum Kształceni... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Tobiasz Fa]ewski:
2 minut temu
Brawo Jarzębinki! Najzdolniejszy zespół młodych talentów!
Aaron, Skalski:
15 minut temu
Nie ma wyszczególnionej endokrynologi
Prokop Szołucha:
1 godzin temu
Ten pan Łuczak prezes PEC to nie przypadkiem mąż pani Łuczak, obecnie głównej ksiegowej PUP, wcześniej prezeski szpitala i jeszcze wczesniej audytorki czy kontrolerki w UM.
Karol Riviere:
2 godzin temu
"PRAWDZIWA CNOTA KRYTYK SIĘ NIE BOI." AWRUK! Kto pożarł nasze komentarze? Kto zamyka przed nami OKNA eKutna? Kto jest tym złoczyńcą? Kto jest prowokatorem? Kto jest egzekutorem? Kto jest katem? Kto Jest ofiarą? Co tu jest grane? Co tu się dzieje? Co tu się narobiło? Tęsknota! Smutek! Żal! Nigdy nie mówi się nigdy. Nigdy nic nie wiadomo. Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Na nawrócenie, oświecenie, przyjaźń, miłość, pokutę, przeprosiny i naprawę szkód i krzywd nigdy nie jest za późno. Jak się nie ma co się lubi, to się nic nie lubi. Albo wszystko! Albo nic! Albo seks, mamona i ciuch? Albo miłość światłość i duch? Trzeba wybierać! Albo rybka? Albo akwarium? Albo pieniądze? Albo życie? Trudne to wszystko jest do ogarnięcia? A wybory są najtrudniejsze! Co wybieramy? EKutno, PTO"R" i NADZIEJĘ? Czy "Nie chcem ale muszem", "Alleluja i do przodu", "Róbta co chceta" i „Obiecanki-cacanki (a głupiemu radość)”? Kto się długo namyśla, nie zawsze rzecz najlepszą wybierze. Raz kozie śmierć!... Ja już wybrałem!.... Dziękuję Pani Olu!!!... Kończę już pisanie głupot..... Boję się trefnych prowokatorów: niedorozwiniętego lekarza psychiatry i nadpobudliwego lekarza seksuologa, którzy swoimi komentarzami doprowadzili do bardzo groźnej, niebezpiecznej zadymy na tym forum. Ale, póki co, sytuacja już została opanowana. Bogu dziękujmy! Ducha nie gaśmy!.... !!!!! NIECH ŻYWI NIE TRACĄ NADZIEI.....!!!!! Całą noc nie mogłem zasnąć. Teraz się trochę uspokoiłem. Idę spać. Jak się wyśpię, to zobaczę co wy tu nawypisywaliście na moim ulubionym eKutno. Pa pa, nieznośne aniołeczki! Pa pa!
Gustaw Wawrzek:
2 godzin temu
Gratulacje !!!!
Mateusz Sopielka:
2
 · 
2 godzin temu
a TAKA miała być AMERYKA -II stopień ????
Lucjusz Plater:
3 godzin temu
Nie rozumiem, jakie głosowanie, jaki plebiscyt na policjanta? Za swoją pracę dostaje pieniądze czy pracuje za darmo
Felicjan Matliński:
3 godzin temu
Który z oddziałów kutnowskiego szpitala nie wszedł do sieci, czy weszły wszystkie?
Filip Kocieł:
2
 · 
3 godzin temu
I stopień czyli najniższy.
Gwidon Sypajło:
4 godzin temu
Może się z narcyzmu wyleczą dzięki temu
Arkadiusz Macedoński:
4 godzin temu
Wróć,winno być natomiasdeco /art -deco...
Arkadiusz Macedoński:
4 godzin temu
Natomias/winno być natomiasd
Arkadiusz Macedoński:
4 godzin temu
Walenty Wielki- ludzie z Margaryny na temat PRĄDU najlepiej by było ,żeby się nie wypowiadali,również dla nich. Podpowiem jedynie ,że przy odrobinie szczęścia( a tacy z reguły je mają) w jedną z dziurek mogą włożyć nawet ... Natomias kombinować przy obydwu dziurkach odradzam nawet złodziejom komentarzy ! A przez grzeczność i zasady obowiązujące na e-Kutno nie wspomnę co można zrobić drutem w innych dziurkach...absolwent Staszica,sympatyk WNZK
Doroteusz Błażewski:
4 godzin temu
W tym mieście ludzie przez cały czas robieni są w chu...Zawsze, bo się boją odezwać. Dziś zebranie w spółdzielni. Ciekawe czy ktoś powie prawdę czy znów poklepią pa na prezesa.
Tymon Solipsa:
2
 · 
4 godzin temu
Na SGGW? A tutaj na miejscu takie renomowane uczelnie?
Mirosława Marcinek:
5 godzin temu
Na razie to się nauczyciceli z prywatnej ośmieszyli z tą napinką. Co to miało nie być - Staszic miiał paść, Kasprowicz też, a prywatna miała być potęgą. Dużo godzin będą mieli ci wybitni nauczyciele...
Oktawian Hakuba:
5 godzin temu
Ktoś się nie potrafi pogodzić z faktami, Pomysł nie wypalił i tyle, Jak się rozejdzie, że nitk tam się nie chce uczyć, w przyszłtm roku chętnych będzie jeszcze mniej.
Bogusław Passakas:
6 godzin temu
Ze swoich nie dadzą , nie martw się.
Narcyz Kaliszer:
6 godzin temu
Na stronie kutnowskiej policji figuruje jako I zastępca komendanta.Nie rozumię,jest jeszcze policjantem i startuje w konkursie.
Adrian Kwietniewski:
3
 · 
11 godzin temu
Okazy niesamowite.
Fakt Kutno mogłoby mieć swoje muzeum.
Ja sam nad rzeką Ochnią znalazłem skamieniałe muszelki.
Ale to co widzę na zdjęciach P. Leszka to coś niesamowitego co natura może wytwarzać.Najciekawsze artykuły
 ·  23
4 dni temu
Miejskie obrazki. Smród na osiedlu w centrum miasta
 ·  50
5 dni temu
Przemysław Zawadzki nadal dyrektorem Dąbrowszczaka. W czwartek konkurs na dyrektora Troczewskiego
 ·  119
5 dni temu
Radosław Bieniek szefem Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w mieście
 · 
6 dni temu
Dni Pola w Strzelcach
 ·  56
6 dni temu
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
 ·  90
7 dni temu
(Aktualizacja) Kto wylewa słoną substancję na pobocza w gminie Krzyżanów?
 ·  14
8 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
8 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
9 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
9 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
14 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
14 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
15 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
19 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
19 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
19 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
21 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
21 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
22 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
23 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
23 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
23 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
24 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
24 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
24 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności