eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 24.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Coraz więcej gmin przeciwko sprzedaży alkoholu nieletnim! Kutno nie dołączy?
Już 300 samorządów z całej Polski przyłączyło się do profilaktycznej kampanii edukacyjnej „Pozory mylą, dowód nie”. W województwie łódzkim akcja będzie prowadzona w 21 gminach. Gmina i miasto Kutno nie dołączyły. Nic dziwnego szlak kutnowskich melin wytyczony jest od Granicznej po Batorego i ma swoich wysoko postawionych opiekunów.

Kampania edukacyjna „Pozory mylą, dowód nie” jest inicjatywą Związku Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego Browary Polskie i Komendy Głównej Policji. Jej celem jest ograniczenie dostępu do alkoholu osobom nieletnim, przede wszystkim poprzez wykształcenie wśród dorosłych postawy braku przyzwolenia na sprzedaż alkoholu osobom poniżej 18 roku życia. Kampania jest adresowana do wszystkich gmin i innych jednostek samorządowych w Polsce, które włączają się do programu całkowicie bezpłatnie.

Coraz więcej gmin przeciwko sprzedaży alkoholu nieletnim! Kutno nie dołączy?

Główny przekaz kampanii – „Alkohol – tylko dla pełnoletnich” – jej organizatorzy kierują do dwóch kluczowych grup, mających wpływ na młodych ludzi i de facto decydujących o tym, czy alkohol trafi do osoby niepełnoletniej: sprzedawców oraz rodziców. Ci pierwsi napominani są, że sprzedaż alkoholu małoletnim to przestępstwo, ci drudzy natomiast informowani, jak duży wpływ ma wychowanie na kształtowanie właściwych postaw młodego człowieka wobec alkoholu. [więcej]
pismak, 08.08.2012 11:48|czytane: 1310 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Nikt nie chce terenów na Sklęczkach?
Żadna firma nie przystąpiła dziś do przetargu na nieruchomość gruntową przy ul. Bohaterów Walk nad Bzurą. Przez teren przebiega infrastruktura techniczna w postaci sieci energetycznej, gazowej, telekomunikacyjnej i wodociągowej. Cena wywoławcza to  673 500 zł. Miasto zapewne spróbuje powtórnie sprzedać działkę.

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
Kto ma chęć na tereny na Sklęczkach ?

[więcej]
wandea, 08.08.2012 11:41|czytane: 1488 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: Najpiękniejsze pieśni miłosne świata dziś na Rynku Zduńskim
Dzisiejszy koncert "Najpiękniejsze pieśni miłosne świata" poświęcony jest prezentacji liryki wokalnej. Te małe formy czyli pieśni - zdobyły wyjątkową popularność wśród słuchaczy - mówi Anna Jeremus, dyrektor III Letniego Festiwalu Muzycznego w Kutnie.

Uczestnicy IV Międzynarodowych Warsztatów Wokalnych zaprezentują wybrane utwory z repertuaru muzyki polskiej, rosyjskiej, francuskiej, niemieckiej a nawet ...chińskiej. Zapraszamy w środę o godz. 19.00 do Centrum Teatru, Muzyki i Tańca na Rynku Zduńskim. Wejściówki na koncert dostępne w kasie CTMiT.

Wystąpią:
Antonina Bulgakova sopran,
Anna Daniluk sopran,
Ievgen Gavrys tenor, [więcej]
kultura, 08.08.2012 10:38|czytane: 1264 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Wypadek w Żurawieńcu. Kierowca forda w szpitalu
Wczoraj około godz. 17.35 w Żurawieńcu obok stacji paliwLOTOS doszło do groźnego wypadku. Samochód osobowy marki ford escort wpadł do rowu i dachował.

Wypadek w Żurawieńcu. Kierowca forda w szpitalu, ./upload/articles_pakiety/16952/01_obraz.jpg
Wypadek w Żurawieńcu. Kierowca forda w szpitalu, ./upload/articles_pakiety/16952/02_obraz.jpg
Wypadek w Żurawieńcu. Kierowca forda w szpitalu, ./upload/articles_pakiety/16952/03_obraz.jpg


W trakcie wyjazdu ze stacji benzynowej w Żurawieńcu 65-letni  mieszkaniec powiatu kutnowskiego kierowca VW vento nie ustąpił pierwszeństwa, jadącemu prawidłowo fordem  kierowcy z Kutna,  który ratując się przed zderzeniem zjechał na prawy pas, wpadł do rowu i dachował. Obaj kierowcy byli trzeźwi- mówi asp. Sylwester Wojciechowski z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

Kierowca forda odniósł obrażenia i został przewieziony do kutnowskiego szpitala. [więcej]
pismak, 08.08.2012 08:51|czytane: 5306 razy|12 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Mieszkańcy przeciw ubojni bydła w Kutnie. Szukali wsparcia w ministerstwie, a jutro spotkają się z prezydentem
Od spotkania mieszkańców ul. Bohaterów Walk nad Bzurą z wiceprezydentem Jackiem Boczkają  po wylaniu z kutnowskiej oczyszczalni ścieków do Ochni i stwierdzenia krwi w rowie melioracyjnym na Sklęczkach, minęły trzy miesiące.  Boczkaja obiecał wówczas w związku z zamieszaniem na miejscu zdarzenia ustalenie procedur postępowania w przypadkach kryzysowych. Na nasze pytanie o te procedury odpowiedziało Biuro Prasowe kutnowskiego magistratu: Procedury postępowania w przypadkach kryzysowych zostały ustalone z WIOŚ - Delegatura w Skierniewicach. Jeżeli znajdzie się konieczność poboru prób w przypadku zanieczyszczenia wód powierzchniowych, pracownicy GOŚ sp. z o. o. w Kutnie dokonają poboru z zabezpieczenia trwałości prób, celem ich zbadania w określonym czasie.

Tymczasem jutro, mieszkańcy Sklęczek spotkają się z prezydentem Zbigniewem Burzyńskim właśnie w sprawie tych procedur oraz protestu przeciw budowie trzeciego zakładu przez Pini Polonia, największą w Polsce ubojnię świń.

Pod koniec czerwca mieszkańcy ulic Bohaterów Walk nad Bzurą, Górnej i Psurza wystosowali do prezydenta Kutna i starosty kutnowskiego protest przeciw budowie ubojni bydła rogatego i innych podobnych zakładów w tym rejonie, których działalność i uciążliwości z tym związane mogą wpłynąć bezpośrednio na warunki życia mieszkańców oraz na degradację środowiska naturalnego, co prowadzi do katastrofy ekologicznej o wielkiej skali.

Mamy w pamięci wylew ścieków z GOŚ do rzeki Ochni i stwierdzoną szkodę w środowisku przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Łodzi, pamiętamy o zanieczyszczaniu rowów melioracyjnych pod naszymi blokami - mówią mieszkańcy Sklęczek. - Chcemy aby prezydent chronił również nasze interesy i środowisko naturalne, w którym żyją nasze dzieci. Dotychczas jego rola ograniczała się do podziękowań mega ubojni za stanowiska pracy i to niekoniecznie, które zajmują tam kutnowianie.

Mieszkańcy zadali władzom samorządowym kilka pytań związanych ze stanem zabezpieczenia Kutna i okolic w kwestii właściwej gospodarki ściekami oraz nadzoru nad przestrzeganiem zapisów zawartych w Decyzji Środowiskowej i Pozwoleniu Zintegrowanym dla mega ubojni. Pytali m.in. o ustalenia w sprawie budowy ubojni bydła z prezydentem Kutna.

14 czerwca zostało podpisane Porozumienie nakładające na potencjalnego inwestora dodatkowe warunki stawiane przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji oraz Grupową Oczyszczalnię Ścieków - odpisuje Zbigniew Burzyński, prezydent Kutna. - Ponadto Zarząd Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej na 31 sierpnia wyznaczył termin przetargu na zakup działki o pow. 2,8 ha przy ul. Południowej w Podstrefie Kutno.

Wymienioną przez prezydenta działką interesuje się właśnie właściciel Pini Polonia, który złożył stosowny akces w Urzędzie Miasta Kutna i Łódzkiej Specjalnej Strefie EKonomicznej. Budzi jednak zdziwienie fakt, że przed przetargiem prezydent miasta, zapewne przewidując jego wynik, zawiera jakieś pakty.  Nie ma zatem wątpliwości kto wygra przetarg, może niektórzy wiedzą nawet za jakie pieniądze teren zostanie opchnięty mięsnemu potentatowi. No cóż, trzy kadencje wystarczą aby posiąść umiejętność jasnowidzenia. Gratulujemy.A jeśli pojawi się jakiś inny inwestor? Ktoś będzie miał zagwozdkę? [więcej]
wandea, 07.08.2012 19:35|czytane: 2153 razy|28 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Przedłużony termin konkursu Ach, co to był za ślub...
Kutnowski Dom Kultury przedłuża termin nadsyłania prac na powiatowy konkurs na najciekawszy tekst lub fotografię z motywem ślubnym Ach, co to był za ślub… Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu i oczywiście do udziału w nim.

Regulamin konkursu
1. Prace konkursowe, zarówno literackie jak i fotograficzne, powinny zawierać motyw ślubny lub weselny. Nie muszą dotyczyć konkretnego wydarzenia. Mogą być wytworem fantazji autora.

2. Gatunek prac literackich jest dowolny: np. wspomnienie, reportaż, opowiadanie, anegdota itp., przy czym ich objętość nie może przekraczać 8000 znaków. Fotografie mogą mieć dowolną formę, ich ilość zgłoszona przez jednego autora lub właściciela nie może przekraczać dziesięciu.

3. Autor pracy literackiej i autor lub właściciel fotografii musi być zameldowany na terenie powiatu kutnowskiego i mieć ukończone 15 lat. [więcej]
kultura, 07.08.2012 18:01|czytane: 1199 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kobieta spłoszyła wandala na Tarnowskiego
W nocy 7 sierpnia około godz. 3:00 mieszkanka bloku przy ul. Tarnowskiego w Kutnie, po usłyszeniu hałasu, wyglądając przez okno zobaczyła młodego mężczyznę uszkadzającego przednią szybę jej samochodu daewoo lanos.

Spłoszony reakcją kobiety sprawca wandalizmu oddalił się w  głąb osiedla. Po zawiadomieniu o chuligańskim wybryku, dyżurny KPP Kutno na miejsce natychmiast skierował patrol mundurowych, który to w wyniku penetracji osiedla, zatrzymał dwóch mężczyzn z których to jeden został rozpoznany przez poszkodowaną jako sprawca uszkodzenia mienia oszacowanego na kwotę 450 zł.

Sprawcą okazał się znany kutnowskim policjantom, 21 letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego, który to w toku prowadzonego postępowania przygotowawczego przyznał się do zarzucanego mu czynu, uszkodzenia mienia i dobrowolnie poddał się karze. Za przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. [więcej]
wandea, 07.08.2012 14:40|czytane: 1618 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zabiegi okulistyczne w kutnowskim szpitalu od września
Prawdopodobnie na początku września w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym sp. z o. o. będzie można skorzystać ze specjalistycznych zabiegów okulistycznych. To na razie działalność komercyjna w zakresie tego typu świadczeń.

Będą to zabiegi niemalże w ramach można powiedzieć ambulatorium, więcej szczegółów podamy w czwartek na konferencji prasowej - mówi prezes szpitala Piotr Okoński. [więcej]
pismak, 07.08.2012 13:02|czytane: 2009 razy|19 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nowa wystawa w KDK: Plakat operowy w Polsce i na świecie
W ramach III Letniego Festiwalu Muzycznego w Galerii KDK od 3 do 30 sierpnia w godzinach pracy KDK, będzie można obejrzeć wystawę z kolekcji red. Adama Czopek plakatów z oper granych na scenach operowych m.in. Poznania, Drezna, Aten, Nowego Jorku, Kolonii, Hanoweru, Sofii…

Nowa wystawa w KDK: Plakat operowy w Polsce i na świecie, ./upload/articles_pakiety/16914/01_obraz.jpg
Nowa wystawa w KDK: Plakat operowy w Polsce i na świecie, ./upload/articles_pakiety/16914/02_obraz.jpg
Nowa wystawa w KDK: Plakat operowy w Polsce i na świecie, ./upload/articles_pakiety/16914/03_obraz.jpg


Adam Czopek, który od ponad dwudziestu lat publikuje recenzje operowe w prasie codziennej i fachowych dziennikach muzycznych. Zajmuje się również publicystyką muzyczną. Jest autorem wielu opracowań monograficznych zamieszczonych w programach wydanych przez Teatr Wielki w Poznaniu, i Łodzi, Operę Wrocławską Filharmonię Kielecką oraz folderach Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. K. Jamroz w Busku Zdroju.

Zainteresowania operowe Adama Czopka w większości skupiają się na Giuseppe Verdim, Richardzie Wagnerze, Wolfgangu Amadeuszu Mozarcie i oczywiście twórczości kompozytorów polskich. Ma w swoim dorobku szkice monograficzne poświęcone wszystkim operom Giuseppe Verdiego oraz Ryszarda Wagnera. [więcej]
kultura, 07.08.2012 10:43|czytane: 1326 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W Krośniewicach turniej siatkówki
W najbliższą niedzielę, 12 sierpnia w godz. 15.00 - 19.00 ciąg dalszy Krośniewickich Zmagań Olimpijskich. Na boisku lub w raize niepogody w hali sportowej  odbędzie się turniej siatkówki. W turnieju mogą wziąć udział jedynie 3-osobowe drużyny. Zapisy u instruktorów na boisku wielofunkcyjnym.[więcej]
redaktor, 06.08.2012 13:48|czytane: 1261 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Gwiazda świata tańca ze Słowacji poprowadzi w Kutnie warsztaty
Kutnowski Dom Kultury oraz Joanna Zielińska zapraszają na III WARSZTATY TANECZNE w Kutnie. W tym roku warsztaty poprowadzi gwazda światowej sceny tanecznej BRANKO BIELOPOTOCKY ze Słowacji. Wielokrotny mistrz Europy oraz Świata w tańcu Hip-Hop. Tancerz F1 Ferrari Marlboro Promotion Team 2004 Dubai, Bahrain.  Instruktor tańca Hip-Hop.

Gwiazda świata tańca ze Słowacji poprowadzi w Kutnie warsztaty

Warsztaty odbędą się 2 września (niedziela) w Kutnowskim Domu Kultury - sala baletowa.
Plan warsztatów:
10.00-11.00- dzieci w wieku 6-9 lat
11.00-12.00- osoby w wieku 10-14 lat
12.00-13.30- młodziez pow 15 roku życia
13.30- zakończenie warsztatów [więcej]
pismak, 07.08.2012 08:39|czytane: 1355 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Święto Róży 2012: Kabaret Marcina Dańca i Haydamaky
Jak się nieoficjalnie dowiadujemy kabaret Marcina Dańca i koncert zespołu Haydamaky to kolejne punkty programu tegorocznego 38. Święta Róży 7-9 września.

Daniec rozśmieszy mieszkańców Kutna w godzinach wieczornych w piątek 7 września, natomiast na koncert zespołu Haydamaky zapraszamy wieczorem w niedzielę 9 września. Obie gwiazdy wystąpią na Placu Marsz. J. Piłsudskiego.

Haydamaky to jeden z najpopularniejszych zespołów na Ukrainie. Od lat konsekwentnie podąża własną ścieżką muzyczną, nie poddając się mainstreamowemu graniu, którym wytrawny słuchacz jest atakowany z każdego radioodbiornika.Haydamaky to niepowtarzalny styl muzyczny, który sami stworzyli i na którym budują swoją miłość do muzyki. To po prostu KOZAK ROCK, czyli niezwykłe połączenie motywów muzyki etnicznej wielu regionów Ukrainy, Bałkanów, nut cygańskich, żydowskich i rockowego uderzenia. [więcej]
wandea, 06.08.2012 16:27|czytane: 1498 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Przyjazna wieś. Konkurs dla inicjatyw na terenach wiejskich
Departament Funduszu Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi organizuje konkurs „Przyjazna wieś”.

Przyjazna wieś. Konkurs dla inicjatyw na terenach wiejskich

Konkurs ma na celu promocję wykorzystania funduszy unijnych na terenach wiejskich. Do udziału w nim zapraszani są wszyscy, którzy sięgnęli po pieniądze w ramach jakiegokolwiek programu i zainwestowali je dla poprawy życia na wsi. Projekty powinny dotyczyć budowy bądź rozbudowy infrastruktury technicznej, społecznej albo ekologicznej na obszarach wiejskich województwa łódzkiego.

To nie musiały być działania zrealizowane w tym roku. Ważne, żeby projekt został podjęty po 1 maja 2004 r., a dokończony przed 21 września tego roku, bo do tego dnia będą przyjmowane zgłoszenia do regionalnego etapu konkursu. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej www.lodzkie.ksow.pl.

Laureaci zostaną wyłonieni do końca października. Realizatorzy najciekawszych projektów będą reprezentować nasz region w finale ogólnopolskim. [więcej]
wandea, 06.08.2012 14:49|czytane: 1385 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej wygrał Wypasionego Jelonka
Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej wrócił wczoraj z 35 Międzynarodowego Jarmarku Folkloru, na którym zdobył Nagrodę Publiczności „Wypasiony Jelonek”. Była to jedyna nagroda przyznawana dla zespołów spoza województwa warmińsko - mazurskiego. Dumą napawa nas, że nagroda została przyznana nam za nasz kutnowski obrazek pt. „Na kutnowskich łąkach muzykanty grają”.

Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej wygrał Wypasionego Jelonka, ./upload/articles_pakiety/16938/01_obraz.jpg
Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej wygrał Wypasionego Jelonka, ./upload/articles_pakiety/16938/02_obraz.jpg
Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej wygrał Wypasionego Jelonka, ./upload/articles_pakiety/16938/03_obraz.jpg


Organizowana przez Muzeum Kultury Ludowej impreza jest trzydniowym największym spotkaniem ze sztuką ludową w północno-wschodniej Polsce, podczas której odbywa się kiermasz sztuki ludowej, pokazy rzemiosł dawnych oraz występy zespołów folklorystycznych. W tegorocznej imprezie występowały grupy z Polski, Litwy, Białorusi, Ukrainy, Rosji, Turcji i Rumunii - opowiada Krystyna Korkus, kierownik zespołu. Impreza nagrywana była przez Telewizję Polską oddział w Olsztynie  i Radio Polskie Olsztyn. Nasz wyjazd był możliwy dzięki wsparciu firmy Tomtex Trading Sp. z o.o. [więcej]
kultura, 06.08.2012 14:39|czytane: 2014 razy|12 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Festiwal Gier Podwórkowych w Żychlinie
W niedzielę w Żychlinie odbył się  Festiwal Gier Podwórkowych. Nie zabrakło starego dobrego skakania na skakance czy przez gumę, gry w klasy,  w kapsle i piłkarzyki. Na placu przy fontannie zebrała się spora grupa dzieci, które chciały spróbować swoich sił w staromodnych zabawach.

Festiwal Gier Podwórkowych w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/16937/01_obraz.jpg
Festiwal Gier Podwórkowych w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/16937/02_obraz.jpg
Festiwal Gier Podwórkowych w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/16937/03_obraz.jpg


Organizatorami festiwalu byli Gmina Żychlin i Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Żychlin. [więcej]
redaktor, 06.08.2012 14:24|czytane: 1642 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Nieformalna Grupa Miłośników Żychlina dostała grant 80 tys. zł
Członkowie Nieformalnej Grupy Miłośników Żychlina, działającej przy Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Gminy Żychlin, przygotowali projekt wymiany w ramach programu „Młodzież w Działaniu”. Ugrupowanie dostało grant w wysokości ponad 20 000 euro (co daje kwotę ponad 80 000 zł).

Nieformalna Grupa Miłośników Żychlina dostała grant 80 tys. zł

W projekcie uczestniczy 56 osób z trzech różnych krajów, ale co najważniejsze – wszyscy spotkają się w Polsce, a dokładniej w ośrodku wypoczynkowym znajdującym się nad Jeziorem Lucieńskim.  Wymiana młodzieży  nosi tytuł „Kronika Wspomnień i Tradycji Narodów Europejskich”. Wiodącym tematem programu jest tradycja, historia i obyczaje narodów w nim uczestniczących, a  spotkanie młodzieży odbędzie się pomiędzy 03.09.2012 a 10.09.2012. Miejscem realizowania projektu będą okolice naszej miejscowości, ponieważ członkowie ugrupowania uważają ten region za sprzyjający pielęgnacji tradycji i tożsamości kulturowej.

Ich zdaniem posiada on również doskonałe warunki i plenery do nagrywania filmu dokumentalnego. To właśnie jego nagranie okazuje się być jednym z głównych celów pracy młodzież, zaraz obok takich założeń jak integracja społeczności lokalnej i dialog międzypokoleniowy. Rezultatem spotkania  będą natomiast kroniki nagrane przez młodzież, opowiadające o historii i tradycjach zamieszkiwanych przez uczestników terenów.

Kronika filmowa na pewno okaże się doskonałą promocją naszego regionu, jego tradycji i kultury. Gratulujemy sukcesu. [więcej]
kultura, 06.08.2012 14:19|czytane: 1309 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zgłoś się na Uniwersytet Trzeciego Wieku w Żychlinie
Żychliński Dom Kultury prowadzi nabór słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku na rok akademicki 2012/2013.

Zainteresowani mogą zgłaszać się do 10.09.2012 (liczba miejsc ograniczona). Oferta skierowana jest do osób, które ukończyły 50 lat i są nieaktywne zawodowo. Więcej informacji w sekretariacie ŻDK oraz pod nr tel. 24 2851 034. [więcej]
pismak, 06.08.2012 13:49|czytane: 1186 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Prognozy pogody straszą rolników. Burze z gradem omijają powiat kutnowski
Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB Oddział w Poznaniu zapowiada dziś w województwie łódzkim od godz. 15.00 silne burze z gradem. Dotychczas omijają one na szczęście powiat kutnowski. Na polach w okolicznych wsiach trwają żniwa więc życzymy rolnikom aby prognozy nie spełniały się w naszym regionie.

Prognoza: d godz. 15:00 dnia 06.08.2012 do godz. 04:00 dnia 07.08.2012. Przewiduje się wystąpienie burz, lokalnie z opadami gradu, podczas których opady deszczu wyniosą od 20 do 40 mm, lokalnie do 50 mm,
a wiatr osiągnie w porywach od 80 do 100 km/h. Istnieje 30% prawdopodobieństwo lokalnych porywów wiatru do 110 km/h. Największa intensywność zjawisk prognozowana jest w godzinach wieczornych i nocnych. [więcej]
pismak, 06.08.2012 12:44|czytane: 1377 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Zobacz jak tańczą w Kinie KDK. STEP UP 4: REVOLUTION 3D
Od następnego piątku o godz. 18.00 kutnowskie kino zaprasza na czwartą część filmu o młodych zbuntowanych tancerzach STEP UP: REVOLUTION 3D. W dniach 10-12.08.2012 (od piątku do niedzieli) do kina na ten film pójdą: Ewelina Woźniak, Paulina Nikodemiak, Kinga Wyrzykowska. Zaproszenia do odebrania w kasie KDK.


[więcej]
kultura, 06.08.2012 12:48|czytane: 1604 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dla fanów kolejnictwa prelekcja w muzeum[więcej]
pismak, 06.08.2012 12:29|czytane: 1789 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Potrzebna krew
Z powodu małej ilości zapasów krwi  Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Punkt Pobrań w Kutnie organizuje dodatkową akcję w okresie wakacji,  która odbędzie się we wtorek 7 sierpnia  na ulicy Królewskiej.   

Ambulans stanie na ulicy w godz.11.00-13.00.  Zapraszamy chętnych, zdrowych mieszkańców do oddania krwi.    Prosimy o zjedzenie lekkiego śniadania i przyjście z dowodem osobistym. [więcej]
pismak, 06.08.2012 12:26|czytane: 1937 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pijani rowerzyści na powiatowych drogach
Kutnowska policja zatrzymała podczas weekendu dziesięciu pijanych kierowców, dziewięciu z nich to rowerzyści. Rekordzista weekendu to 57-letni mieszkaniec gminy Krzyżanów, który miał 1,8 promila alkoholu w organizmie. [więcej]
redaktor, 06.08.2012 12:20|czytane: 1525 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dla podróżujących koleją: Utrudnienia w ruchu pociągów na linii Warszawa - Łowicz Główny
Spółka „Koleje Mazowieckie – KM” sp. z o.o. informuje, że w związku z inwestycjami drogowymi zaplanowanymi w dniach 11-24 sierpnia br. pociągi Kolei Mazowieckich z/do Łowicz Główny/Sochaczew/Błonie będą kursowały z pominięciem stacji: Warszawa Gołąbki, Warszawa Ursus Płn. i Warszawa Włochy. Część pociągów kursujących obecnie przez linię średnicową, na czas prowadzonych prac zostanie skierowana na stację
Warszawa Gdańska i Warszawa ZOO.


W celu ograniczenia uciążliwości związanych z przerwą w ruchu i zapewnienia podróżnym dojazdu do miejsc docelowych, bilety ważne w pociągach KM będą honorowane w niżej wymienionych środkach komunikacji miejskiej uruchamianych przez Zarząd Transportu Miejskiego:
1. podróżni wysiadający dotychczas na stacjach i przystankach osobowych Warszawa Gołąbki, Warszawa Ursus Północny i Warszawa Włochy mogą skorzystać z przejazdów:
a. autobusem nr 713 na odcinku Ożarów Sanktuarium - Warszawa Cmentarz Wolski,
b. autobusem nr 189, 129, 716 na odcinku Ciepłownia Wola – PKP Włochy,
c. autobusem nr 194 na całej linii jego przebiegu;
2. podróżni dojeżdżający do stacji Warszawa Gdańska i udający się w kierunku Centrum
Warszawy na odcinku Warszawa Gdańska –Warszawa Centrum będą mogli korzystać z przejazdów metrem;
3. podróżni dojeżdżający do stacji Warszawa Włochy, korzystający z pociągów jadących objazdem przez Warszawę Odolany, na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Włochy mogą korzystać z przejazdów pociągami SKM. [więcej]
redaktor, 06.08.2012 10:28|czytane: 1202 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Konkurs: 35 pomysłów na weekend w województwie łódzkim
Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego organizuje konkurs  „Oczami mieszkańców – pomysł na udany weekend w regionie łódzkim”. Mieszkańcy stworzyli aż 35 scenariuszy ukazujących bogatą ofertę swojego regionu. Do końca sierpnia trwa drugi etap konkursu, w którym każdy może oddać głos na swojego faworyta. Po głosowaniu najlepsze prace ukażą się w publikacji „Łódzkie na weekend”.

Konkurs został zorganizowany przez Regionalną Organizację Turystyczną Województwa Łódzkiego, by promować region wśród mieszkańców, jak i osób, które poszukują dobrej alternatywy na spędzenie wolnego czasu. – Jesteśmy miło zaskoczeni kreatywnością, jaką wykazali się łodzianie. Wśród nadesłanych pomysłów znajdzie się coś zarówno dla pasjonatów aktywnego wypoczynku w siodle, kajaku lub na rowerze, jak również dla osób lubiących spokojne spędzanie czasu przy ognisku, czy też zwiedzanie zabytków historycznych – mówi Michalina Ziemniewicz z ROTu. Zgłoszenia ukazują ciekawe zakątki całego województwa łódzkiego, w tym m.in. ziemi piotrkowskiej, wieluńskiej i regionu łowickiego.

Wszystkie propozycje zostały umieszczone na stronie Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Łódzkiego: www.rotwl.pl/konkurs, na której również można oddawać głosy na najlepszy scenariusz. – Udział w głosowaniu jest bardzo prosty, wystarczy wejść na naszą stronę internetową, założyć swoje konto w serwisie i od tego momentu do 31 sierpnia codziennie można oddawać po jednym głosie na wybraną propozycję tłumaczy Michalina Ziemniewicz. [więcej]
pismak, 06.08.2012 10:19|czytane: 1394 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jest ktoś chętny na PZU?
Wielu z nas ma jeszcze świeżo w pamięci pożar dawnego budynku Biblioteki Pedagogicznej w Kutnie. Pozostawiony samemu sobie bez dozoru właściciela, czyli samorządu województwa łódzkiego, stał się miejscem schadzek młodzieży, która zaadoptowała go sobie do celów nie do końca akceptowanych społecznie. Alkohol sprzyja wygłupom, do których należą zabawy z ogniem, czego skutki mieszkańcy Kutna mogli obserwować w czerwcu tego roku. Czy w Kutnie znajdują się inne podobne zabudowania, których właściciel jest daleko stąd, a margines społeczny dewastuje mienie ryzykując następne akcje strażaków?

Jest ktoś chętny na PZU?, ./upload/articles_pakiety/16926/01_obraz.jpg
Jest ktoś chętny na PZU?, ./upload/articles_pakiety/16926/02_obraz.jpg
Jest ktoś chętny na PZU?, ./upload/articles_pakiety/16926/03_obraz.jpg


Na pierwszy rzut oka kandydatem na źródło takiego niepokoju wydaje się być dawna siedziba PZU przy ulicy 29 Listopada w Kutnie. Kiedyś mieściły się tutaj aż trzy firmy. Najpierw, w kwietniu 1993 roku wyprowadziło się PKO, przenosząc się do budynku przy placu Wolności. Potem przeprowadzki dokonał BGŻ, aż w końcu, w listopadzie 2010 roku, opuściło gmach PZU, pozostając wciąż jego właścicielem. Porównując kubaturę starej siedziby firmy z powierzchnią pomieszczeń zajmowanych przy ulicy Jana Pawła II można domniemywać, że uczyniono tak z oszczędności.

– Powodem przeprowadzki było podjęcie decyzji o połączeniu obsługi klienta w innej, lepiej położonej placówce PZU – informuje Agnieszka Rosa z Biura Prasowego PZU. -

Od tej pory z budowlą nic się nie dzieje. Jej właściciel nabiera wody w usta. Budynek PZU przy ul. 29 Listopada w Kutnie jest przeznaczony na sprzedaż potwierdza Agnieszka Rosa, ale unika odpowiedzi na pytanie, czy podejmowano już próby takiej sprzedaży. Czytelnicy eKutno.pl zwracali uwagę na kontrast zaniedbanych zewnętrznych ścian budynku PZU z jednej strony ulicy Poniatowskiego z ciekawymi ilustracjami poezji po drugiej stronie tej samej alejki malowanymi z okazji kolejnych edycji Festiwalu Złoty Środek Poezji. [więcej]
motylewski, 06.08.2012 10:02|czytane: 1986 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ordery, ratownicy powietrzni i czworonożni. Szacowny jubileusz strażaków z Woli Kałkowej
Setną rocznicę powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Kałkowej świętowano wczoraj w tej miejscowości Piknikiem Drobiowym. Modlitwa za pomyślność, duma z osiągnięć  i nagrody za wysiłek wypełniły pierwszą część obchodów. Potem przyszła pora na rozrywkę. Pogoda dopisała, chociaż chwilami deszcz wisiał w powietrzu.

Ordery, ratownicy powietrzni i czworonożni. Szacowny jubileusz strażaków z Woli Kałkowej, ./upload/articles_pakiety/16925/01_obraz.jpg
Ordery, ratownicy powietrzni i czworonożni. Szacowny jubileusz strażaków z Woli Kałkowej, ./upload/articles_pakiety/16925/02_obraz.jpg
Ordery, ratownicy powietrzni i czworonożni. Szacowny jubileusz strażaków z Woli Kałkowej, ./upload/articles_pakiety/16925/03_obraz.jpg


Uroczystość rozpoczęła msza święta, którą odprawiono przed remizą OSP. Kazanie poświęcono historycznej podróży przez kolejne epoki, w których przyszło działać dostojnej jubilatce.

– Zmieniają się ustroje, zmieniają się rządy, ale pracować dla dobra ojczyzny trzeba zawsze – konkludował ksiądz Mirosław Krzeszewski. – Strażacy narażają zdrowie i życie o każdej porze dnia i nocy. Spieszą na ratunek nie patrząc na to, czy im kto zapłaci i czy przeżyją akcję. Każda taka akcja to próba charakteru. My już za sześć lat obchodzimy 500-lecie naszego kościoła. Mam nadzieję, że druhowie nas wtedy zaszczycą swoją obecnością – przypomniał na koniec o innej ważnej rocznicy proboszcz parafii w Sobocie. [więcej]
motylewski, 06.08.2012 09:00|czytane: 3091 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Warto wierzyć w miłość
W Kościele św. Jana Chrzciciela w Kutnie mieliśmy dziś okazję wysłuchać niezwykłego koncertu pt. Uwierzyliśmy miłości z uczestnikami IV Międzynarodowych Warsztatów Wokalnych w ramach Letniego Festiwalu Muzycznego.

Warto wierzyć w miłość, ./upload/articles_pakiety/16924/03_obraz.jpg
Warto wierzyć w miłość, ./upload/articles_pakiety/16924/05_obraz.jpg
Warto wierzyć w miłość, ./upload/articles_pakiety/16924/10_obraz.jpg


Przed kutnowską publicznością wystąpili po wieczornej mszy św. Antonina Bulgakova sopran, Anna Daniluk sopran, Ievgen Gavrys tenor, Ievgeniia Ishkhanian sopran, Agnieszka Jaworska sopran, Stanisław Kriuchkov kontratenor, Marta Książek sopran, Min Li sopran, Viktoria Łuniakina-Kullmann sopran dramatyczny, Ewa Murzynowska sopran, Małgorzata Pawłowska sopran, Nataliya Sokolova sopran, Wang Shan Shan sopran, Katarzyna Zdziarska sopran liryczny. Akompaniowali pianiści: Iwona Grajkowska, Joanna Sipowicz, Jarosław Domagała.

Już dziś zapraszamy na kolejny koncert festiwalu, w którym zaśpiewają również uczestnicy warsztatów pod patronatem eKutno.pl. 8 sierpnia (środa) o godz. 19.00 w Centrum Teatru, Muzyki i Tańca na Rynku Zduńskim odbędzie się koncert "Najpiękniejsze pieśni miłosne świata" poświęcony jest prezentacji liryki wokalnej. Te małe formy czyli pieśni - zdobyły wyjątkową popularność wśród słuchaczy. Uczestnicy Warsztatów Wokalnych zaprezentują wybrane utwory z repertuaru muzyki polskiej, rosyjskiej, francuskiej, niemieckiej a nawet ...chińskiej. [więcej]
kultura, 06.08.2012 00:20|czytane: 2196 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Skrócona wersja dramatów Szekspira
Wczoraj w Centrum Teatru Muzyki i Tańca Polish Szekspir Company z Warszawy zaprezentował spektakl pt.  "DZIEŁA WSZYSTKIE SZEKSPIRA (w nieco skróconej wersji)". W spektaklu wystąpili:  Jarosław Domin, Dariusz Sikorski, Łukasz Matecki. Reżyseria: Włodzimierz Kaczkowski.

Skrócona wersja dramatów Szekspira, ./upload/articles_pakiety/16923/01_obraz.jpg
Skrócona wersja dramatów Szekspira, ./upload/articles_pakiety/16923/02_obraz.jpg
Skrócona wersja dramatów Szekspira, ./upload/articles_pakiety/16923/03_obraz.jpg

[więcej]
pismak, 05.08.2012 21:10|czytane: 1797 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Perłowy głos mezzosopranistki niósł po wieżę kościoła
Klimat neogotyckich wnętrz kościoła Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Łąkoszynie okazał się najodpowiedniejszym miejscem do wysłuchania perłowego głosu mezzosopranistki Moniki Kolasy-Hladíkovej, której towarzyszył na gitarze Paweł Stępnik. Byliśmy dziś uczestnikami koncertu muzyki kameralnej i sakralnej w ramach III Letniego  Festiwalu Muzycznego.

Perłowy głos mezzosopranistki niósł po wieżę kościoła, ./upload/articles_pakiety/16920/04_obraz.jpg
Perłowy głos mezzosopranistki niósł po wieżę kościoła, ./upload/articles_pakiety/16920/09_obraz.jpg
Perłowy głos mezzosopranistki niósł po wieżę kościoła, ./upload/articles_pakiety/16920/12_obraz.jpg


Wykonane najpiękniejsze utwory religijne oraz pieśni takich kompozytorów jak: Bach, Mozart, Schubert, Chopin zostały opracowane na głos mezzosopranowy. To wyjątkowy głos, zapewniamy Państwa. Zaśpiewane przez Kolasę-Hladikową pieśni Ave Maria, zarówno ta polska Jana Adama Maklakiewicza, jak i ta bardziej znana J.S. Bacha wybrzmiały przy akompniamencie wirtuoza gitary  i przyogromnym aplauzie kutnowskiej publiczności.

Zapraszamy na nastepny koncert jutro, w niedzielę o godz. 19.00 tym razem w Kościele pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela. Koncert zainauguruje pobyt młodych artystów wokalistów na IV Międzynarodowych Warsztatach Wokalnych.

Zaprezentowane zostaną arie operowe i pieśni oraz muzyka sakralna z repertuaru europejskiej i polskiej literatury wokalnej. Wybrani wykonawcy będą uczestniczyć także we Mszy Świętej poprzedzającej koncert, ubogacając swoim śpiewem liturgię. [więcej]
kultura, 04.08.2012 20:46|czytane: 1776 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Święto Roży 2012: Anika Koralewska Królową Róż
Królową Róż podczas Święta Róży 2012 roku będzie Anika Koralewska.  Królowa ma 17 lat, jest uczennicą I Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. J. H. Dąbrowskiego w Kutnie.

Święto Roży 2012: Anika Koralewska Królową Róż

Moją pasją jest muzyka. Należę do zespołu wokalnego " OKAY", działającego w Młodzieżowym Domu Kultury w Kutnie, z którym nie dawno miałam okazję brać udział w programie telewizyjnym " X-FACTOR" - mówi Anika. Interesuję się również tańcem współczesnym oraz grą aktorską. Moją przyszłość wiążę właśnie z teatrem, a mianowicie z teatrem Roma. Wystąpienie na deskach sceny musicalowej jest moim największym marzeniem. Cenię w sobie wrażliwość na piękno natury i człowieka. Jestem ambitna, towarzyska oraz ciekawa świata i nowych doświadczeń, wytrwale dążę do celu.

Anika ma dwóch braci 13- letniego i 3 -letniego. Ten ostatni, jak mówi, jest jej oczkiem w głowie. Z tatą z kolei gra w piłkę nożną. Królowa Róż lubi też zporty zimowe.

Pokazujemy Państwu podobnie jak w przypadku Królewny Różyczki roboczą sesję zdjęciową wykonaną przez fotografa Tomasza Kulę. Obie kandydatki charakteryzacji poddała profesjonalistka Marta Dankowska z Kutna, elementy florystyczne wykonała Marta Fijałkowska. Wkrótce zaprezentujemy materiały reklamowe z uroczymi kutniankami, które na pewno będą zachęcały nas do odwiedzenia tegorocznej 38 Wystawy Róż i Aranżacji Florystycznych. [więcej]
wandea, 04.08.2012 18:36|czytane: 3340 razy|komentuj|czytaj cały
Święto Róży 2012: Królewna Różyczka - Marysia po sesji zdjęciowej
Dziś w Kutnowskim Domu Kultury odbywa się sesja zdjęciowa Królowej Róż i Różyczki. Na umówione terminy przybywają kandydatki na Królowe, które fotografuje Tomasz Kula. O Królowej Róż napiszemy wkrótce.

Święto Róży 2012: Królewna Różyczka - Marysia po sesji zdjęciowej, ./upload/articles_pakiety/16908/03_obraz.jpg
Święto Róży 2012: Królewna Różyczka - Marysia po sesji zdjęciowej, ./upload/articles_pakiety/16908/05_obraz.jpg
Święto Róży 2012: Królewna Różyczka - Marysia po sesji zdjęciowej, ./upload/articles_pakiety/16908/06_obraz.jpg


Królewna Różyczka to wybrana przez jury Marysia Kotkowska. Ma 6 lat i po wakacjach pójdzie do zerówki. Ale zanim to zrobi będzie podporą Królowej Róż na tegorocznym 38. Święcie Róży.

Bardzo lubię bawić się z moimi koleżankami oraz lalkami, uwielbiam skakać na trampolinie. Mama mówi, że jestem kocią i psią mamą, bo bardzo lubię te zwierzęta - opowiada o sobie Marysia.

Tak dziewczynka wygląda przygotowana do sesji. Wkrótce zobaczycie ją na billboardach i plakatach w mieście. [więcej]
wandea, 04.08.2012 14:16|czytane: 3921 razy|komentuj|czytaj cały
Martwy 21-latek odnaleziony dziś na torach
Dzisiaj około godziny 4.30 przez maszynistę jedego z pociągów, na torach w okolicy dworca PKP w Kutnie, został odnaleziony 21-letni martwy mężczyzna, mieszkaniec Łodzi.

Mężczyzna został prawdopodobnie potrącony przez jakiś pociąg - mówi dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kutnie. - Trwają ustalenia dokładnych przyczyn wypadku. [więcej]
pismak, 04.08.2012 11:02|czytane: 3548 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Załóż spółdzielnię
Ruszyl drugi nabór do projektu dla spółdzielni. Projekt przeznaczony jest dla osób fizycznych (bezrobotni/ niepełnosprawni niezatrudnieni) zamieszkali na terenie województwa łódzkiego i osób prawnych (gminy, organizacje pozarządowe) posiadające siedzibę na terenie województwa łódzkiego zainteresowanych założeniem spółdzielni socjalnej lub przystąpieniem do istniejącej spółdzielni socjalnej.

Nabór jest otwarty jest  do 7 września. Kolejny nabór będzie w lutym 2013 r. 

Pierwszym krokiem uczestnictwa w projekcie jest udział w spotkaniu informacyjnym. Należy skontaktować się  z Punktem Informacyjnym  ul. Grunwaldzka1 (lokal 119) 99-300 Kutno tel. +48 24 388 14 49 email: kutno@opus.org.pl.

Dyżur w punkcie w dniach Wtorek,Środa,Czwartek  w godz. 09:00 - 16:00
(w pozostałe dni po umówieniu - pracujemy w terenie)

W ramach Projektu uczestnicy/czki otrzymają wsparcie szkoleniowo-doradcze oraz mogą ubiegać się o:
a) wsparcie finansowe na utworzenie spółdzielni
(do 20 000 zł na osobę)
b) wsparcie pomostowe w formie:
- usług szkoleniowo-doradczych (prawne, finansowe, biznesowe)
- wsparcia finansowego (do 1300,00 zł na osobę na miesiąc).

Wysokość wsparcia dla spółdzielni nie może przekraczać 200 tys. zł. [więcej]
pismak, 03.08.2012 16:46|czytane: 1394 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy piszą: Na placach zabaw bez zmian. Dzieci ranią sobie ręce drutami
Miasto naprawiając zabawki na kutnowskich placach zabaw wykonuje syzyfową pracę. Od kwietnia tego roku wszystkie zabawki na dziewięciu placach zabaw zostały wyremontowane. Niektóre nawet dwukrotnie, gdyż po naprawie na nowo zostały zdewastowane. Dziś wyglądają one na znów mocno nadwyrężone.

Czytelnicy piszą: Na placach zabaw bez zmian. Dzieci ranią sobie ręce drutami, ./upload/articles_pakiety/16896/01_obraz.jpg
Czytelnicy piszą: Na placach zabaw bez zmian. Dzieci ranią sobie ręce drutami, ./upload/articles_pakiety/16896/04_obraz.jpg
Czytelnicy piszą: Na placach zabaw bez zmian. Dzieci ranią sobie ręce drutami, ./upload/articles_pakiety/16896/09_obraz.jpg


Miasto ma podpisaną umowę z Zakładem Konserwacji Zieleni Miejskiej na bieżącą konserwację i naprawę zabawek na miesięczną kwotę 2066,40 zł brutto - mówi Joanna Brylska, Kierownika Biura Prasowego Urzędu Miasta Kutna. - W ramach tej kwoty wykonawca dokonuje cotygodniowych przeglądów stanu technicznego zabawek i kupuje niezbędne elementy potrzebne do napraw oraz wykonuje naprawy.

Do końca lipca koszty konserwacji wyniosły około 8 000 zł.

Na place zabaw nie tylko przychodzą dzieci z rodzicami - mówi pani Jolanta z Kutna. - Regularnie przychodzę z córeczką na plac zabaw w parku Traugutta i często spotykam bawiących się na murkach młodych panów z piwkiem, a potem brykających na pająku czy innych zabawkach. A potem  to wszystko jest oberwane. Takie zachowania to jeszcze jak to się mówi ujdą, ale zdarza się że młodzieżprzychodzi na plac zabaw w celu właśnie zniszczenia czegoś. Wyginają, kopią, przeginają sprzęty. Strach trochę się odezwać. [więcej]
redaktor, 03.08.2012 16:43|czytane: 1720 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Cztery osoby ranne. Nie ustąpił pierwszeństwa w gminie Łanięta
Dziś o godz. 8.00 w miejscowości Święcinki w gminie Łanięta na drodze wojewódzkiej 581 doszło do wypadku, w który ucierpiały aż cztery osoby. Kierujący samochodem renault 29-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego na skrzyżowaniu nie ustąpił pierwszeństwa skodzie na wrocławskich numerach. Kierowcy byli trzeźwi.

W zderzeniu obrażenia poniosły 4 osoby, 29-letni sprawca najcięższe. Został on przetransportowany śmigłowcem do Szpitala Wojewódzkiego w Płocku - mówi z-ca Naczelnika WRD asp. Sylwester Wojciechowski. - Ranny został też kierowca skody i 2 pasażerki. Poszkodowani zostali zabrani do kutnowskiego szpitala. [więcej]
redaktor, 03.08.2012 15:14|czytane: 1838 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Drugie Kutnowskie Dni Fantastyki
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie już od przyszłego czwartku zaprasza na Kutnowskie Dni Fantastyki. Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia. A w programie spotkania z autorami, koncert, warsztaty malarskie, pokaz... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Zawieszka Nieśmiertelnik Srebro +GRAWER Zdjęcia i Tekstu Idealny i modny prezent dla kobiety i mężczyzny. Wspaniały prezent na Imieniny, Urodziny, Rocznicę, Walnetynki, Dzień Kobiet, Mikołaja, oraz pod choinkę na Gwiazdkę Świąt Bożego Narodzenia... [czytaj więcej]
Kotki Oddam kotki w dobre ręce. Więcej informacji pod nr telefonu 602430567.... [czytaj więcej]
Monitoringi, alarmy Witam, oferuję usługę konfiguracji oraz montażu kamer, alarmów oraz innych systemów zabezpieczeń. Wykonuję również inne usługi informatyczne. Zapraszam.... [czytaj więcej]
Sprzedam biurko duże 210 cm / bardzo dobre wykonanie Mam do sprzedania duże biurko w bardzo dobrym stanie. Biurko ma ponad 1,5 metra i było robione na zamówieni a więc jest wykonane z bardzo dobrego materiału. Posiada wiele szuflad, miejsce na je... [czytaj więcej]
Fly High Production – Produkcja filmowa Firma Fly High Production to przede wszystkim profesjonalna produkcja filmów i innych form audiowizualnych, bazująca na najnowszych technologiach min zastosowaniu drona i innych technologii stabiliz... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]
RINTAL Polska poszykuje samodzielnych monterów schodów Producent schodów, Rintal Polska Sp. z o.o. poszukuje samodzielnych monterów schodów.rnrnZakres działalności:rn- montaż schodów samonośnych oraz obić na schody betonowernrnWymagania:rn- włas... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę AVENSIS I lub II tel.725-361-836 Kupie Toyote AVENSIS I lub II COROLLE YARIS MERCEDESA SPRINTERA 124 190 W210 oraz Maszyny Rolnicze Ursus Zetor Wladymirec Przyczepy Kombajny tel. 725.361.836 cala Polska atrakcyjne ceny szybki odbiór... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Zenobiusz Biga:
8 minut temu
Rzeczniczka jest córką Mańkowskiego
Dymitr Fiut:
34 minut temu
Jaro, gratulacje i czymam ciuki za cie.
Onufry Kamiński:
45 minut temu
W Kutnie jest praca , kto chce ten pracuje tylko trzeba chcieć , ja nie narzekam . Czytaj ze zrozumieniem interes się kręci nie z kim, tylko z czym kolejny przykład prostactwa
Bonifacy Ukolicz:
59 minut temu
To z ciebie Onufry taki "komputerowy lodziarz", co do komputera - widać, co napisałeś, a co do lodów - z kim ten interes kręcisz, to staje sie coraz jasniejsze. Co do nauki to ci napisali - w Kutnie nie ma pracy dla absolwentów uniwersytetów i politechnik, a są stanowiska i praca dla absolwentow WSGK. To wystarczy.
Roman Kolumna:
2
 · 
1 godzin temu
A sekretarzem jest Pan Korowajski? Czyzby mąż sędziny która uznala winnego karkówe niby ze wplywal na swiadkow?
Onufry Kamiński:
2 godzin temu
Do Metody Głąb
Zgadzam się to co napisałeś i popieram tylko 5 osób przystąpiło do konkursu . pytam gdzie reszta społeczeństwa??
Do Bernadeta Konkurs był na stronie , ale jak widać nie szukasz tylko siedzisz i pierdzisz w stołek. Kręci cię temat co się dzieje na Policji - bo jesteś nadzwyczajnym plotkarzem i to jeszcze na dodatek pewnie bez wykształcenia.
Ja mam budkę z lodami nie mam wykształenia interes się kręci i nikomu nie zazdroszczę a wy weźcie się za naukę i przystępujcie do konkursów
Błażej Lubicz:
2
 · 
2 godzin temu
Sekretarzem w urzędzie pracy jest mąż sedziny, przed którą zeznawal ten pan.. Czy to przypadek że policjant został skazany
Szczepan Bzdura:
2 godzin temu
SANDERUS TIMES - eBiuletyn Agencji MRPiH "podkówka".Podajemy komunikat: Jeden karierowicz, abiturient i absolwent Instytutu Mniemanologii Stosowanej - emerytowany Metody Głąb (bez tytułu) - został wytrzepany, wygarbowany, wyprany, wykrochmalony, wymaglowany, położony na obie łopatki i zapędzony w kozi róg przez użytkowników portalu eKutno. Ciekawe, czy to mu pomoże w odnalezieniu właściwych kierunków i dobrych dróg? A mówią, że pralnie itd..... są niepotrzebne? ~praojciec Allexander - redaktor naczelny.
Robert Małopolski:
3 godzin temu
Pan Rafał chyba się zagalopował porównanie Kłopota do pana Bieńka jest wysoce nie na miejscu.
Szczepan Bzdura:
3 godzin temu
###"R". Toście se pogadali na najwyższym światowym poziomie. Szkoda, że tak krótko. Podobają mi się wasze rozmowy. Całą noc mogłabym was słuchać. Burzyński i Kłopotowski i cała ta cudowna Burzmanna na okrągło powinni was słuchać. Może by się zaczęli nawracać na normalność czyli na głęboką wiarę, wysoką kulturę i szlachetną naturę, czego im z całego serca życzę. Pozdrawiam Was drodzy moi mądrzy dyskutanci. Dialogi kute na cztery nogi. I to jest właśnie to na co tyle lat czekałam. Się doczekałam. Ludzie zaczynają normalnie rozmawiać. Nie po rusku, nie po grecku, nie po turecku, nie po niemiecku, tylko po naszemu, po bożemu, po polsku i po chrześcijańsku. Na pewno coś dobrego z tego wyniknie. Tylko o to chodzi. Tak trzymajcie! Idzie nowe!! Bogu niech będą dzięki. ~emerytowana nauczycielka
Ewaryst Ziabka:
3 godzin temu
Panie Nwerowski mówiąc ,że problemem szpitala jest wiek pracowników po prostu pan obraził pracowników szpitala . Zapytam w jakim pan jest wieku i czy ten wiek nie jest problemem dla szpitala?
Barbara Ajsicz:
3 godzin temu
Podobno urzędnik ma poparcie PSlu, czy to prawda?
Amalgund Walczak:
2
 · 
3 godzin temu
A był, czy nie był o to jest pytanie?
Lech Kantor:
3 godzin temu
Prosimy o wypisanie zasług , może być w punktach.
Hugo Lewi:
3 godzin temu
Bolesław to uważasz ,że ci co tam pozostali i pracują to nie mają honoru? Czyżby ten jeden był tylko z honorem?
Zenon Kwasigroszek:
3 godzin temu
Faust i oni zostali tak do tej pory.
Teodor Pobłocki:
3 godzin temu
No widzisz Metody przystąpiłeś i co d..a.
Wawrzyniec Gielniowski:
4
 · 
3 godzin temu
wygraną zawdzięcza poparciu w Urzędzie Miasta, chyba pan sekretarz, bo to ,,koledzy z boiska,,
Arseniusz Błaszczyński:
4 godzin temu
Ciekawy jestem co się stało z poprzednim szefem tej komórki.
Faust Iwanoski:
6
 · 
4 godzin temu
Czy paranoik wypowiadał się w sprawach szpitala, redakcja powinna przytoczyć nieco jego "mądrości" ? Ciemny lud potrzebuje wiedzy. Też biedula podnieca się tym, co mówi - podobnie jak jego kolega pituchna.Najciekawsze artykuły
 ·  14
4 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
4 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
5 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
5 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
10 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
10 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
11 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
14 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
15 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
15 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
16 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
17 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
17 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
19 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
19 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
19 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
19 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
20 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
20 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
20 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
20 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
21 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
22 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
26 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
27 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności