eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 30.04.2017     reklama kontakt
 
<a href="/sport,33658-mks-da-browa-g-rnicza-wygrywa-w-kutnie," title="Kutno: MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie</b><br>Dziś w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie Polfarmex...</div></a> <a href="/wiadomosci,33660-ostatni-raz-z-moja-klasa-kasprowicz-po-egna-tegorocznych-absolwent-w," title="Kutno: Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów</b><br>W II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kasprowicza pożegnano kolejne pokolenie uczniów. ...</div></a> <a href="/kultura,33656-wystawa-body-worlds-the-cycle-of-life-wybierz-si-podczas-maj-wki," title="Kutno: Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki</b><br>W Łodzi można obejrzeć wyjątkową, fascynującą, jedyną w swoim rodzaju anatomiczną...</div></a> <a href="/wiadomosci,33651-wi-to-grabskiego-w-kutnie-cz-owiek-musi-sam-nad-soba-czuwa-i-soba-kierowa-by-wyrosna-na-kogo-w," title="Kutno: Święto Zespołu Szkół nr 3 w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Święto Zespołu Szkół nr 3 w Kutnie</b><br>Święto, 85-lecie istnienia Zespołu Szkół nr 3 im. Władysława Grabskiego w...</div></a> <a href="/wiadomosci,33652-nadle-nictwo-kutno-sadzi-1000-drzew-na-minut," title="Kutno: Nadleśnictwo Kutno sadzi 1000 drzew na minutę" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nadleśnictwo Kutno sadzi 1000 drzew na minutę</b><br>Lasy Państwowe każdego roku sadzą ok. 500 mln drzew, to oznacza,...</div></a> <a href="/wiadomosci,33642-joanna-kowalska-z-kasprowicza-mistrzem-wiedzy-o-redniowieczu," title="Kutno: Joanna Kowalska z Kasprowicza mistrzem wiedzy o średniowieczu" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Joanna Kowalska z Kasprowicza mistrzem wiedzy o średniowieczu</b><br>Joanna Kowalska, uczennica klasy II humanistycznej II LO im. Jana Kasprowicza...</div></a> <a href="/wiadomosci,33644-szko-a-podstawowa-nr-1-w-kro-niewicach-i-gimnazjum-w-krzy-anowie-najlepsze-w-turnieju-wiedzy-o," title="Kutno: Szkoła Podstawowa nr 1 w Krośniewicach i Gimnazjum w Krzyżanowie najlepsze " class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Szkoła Podstawowa nr 1 w Krośniewicach i Gimnazjum w Krzyżanowie najlepsze </b><br>Pod hasłem kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” w dniach 25 i 26...</div></a> <a href="/wiadomosci,33604-wsa-odrzuca-skarg-inwestora-nie-b-dzie-wiatrak-w-w-gminie-bedlno," title="Kutno: WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno " class="none white"><div id="opis_slidera"><b>WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno </b><br>Mieszkańcy gminy Bedlno wraz ze Stowarzyszeniem Czysta Okolica wygrali batalię przeciw...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Ciekawe, czy ktoś w Kutnie dzisiaj to wspomina...
67 lat temu, 19 stycznia 1945 roku, Armia Czerwona zdobyła Kutno. Kiedyś powiedzielibyśmy "wyzwoliła", ale takie wyrażenie sugerowałoby polepszenie sytuacji sprzed wkroczenia wojsk sowieckich (kiedyś powiedzielibyśmy: radzieckich). W istocie socjaliści internacjonalistyczni przejęli kraj z rąk narodowych socjalistów. W Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej data ta była w Kutnie czczona, nazwę "19 Stycznia" nosił plac przed Urzędem Miasta i kino mieszczące się w obecnie remontowanym Domu Dochodowym Straży Pożarnej. Dziś data ta budzi zainteresowanie tylko pasjonatów historii XX wieku i ludzi przywiązanych do poprzedniego systemu. I słusznie. Tamto wydarzenie otworzyło komunistyczny okres w historii miasta i jeżeli mielibyśmy się cieszyć, to z jego końca, a nie początku. [więcej]
motylewski, 19.01.2012 11:25|czytane: 1622 razy|22 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Tęsknota za Bożym Narodzeniem
Przechodząc obok kościoła pod wezwaniem Św. Apostołów Piotra i Pawła w Żychlinie widzimy na murze żółtej kapliczki napis "Wesołych Świąt". W połowie stycznia nikt (?) już nie świętuje Bożego Narodzenia, prawosławni obchodzili je w pierwszy weekend stycznia. Niestety nie udało się nam nikogo zastać pod oboma parafialnymi numerami, aby zapytać, czy to stała ekspozycja czy opóźnienie w demontażu.

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
tesknota za bozym narodzeniem, zdjęcie 1/2

[więcej]
motylewski, 18.01.2012 12:00|czytane: 1679 razy|30 komentarzy|komentuj|czytaj cały
RED-MED bez prądu. Pacjenci czekają na pomoc w ciemnościach
Tę informację podajemy jako pierwsi w Kutnie! Pracownicy NZOZ Red-Med J. Robak przy ulicy Popiełuszki w Kutnie powiadomili policję o tym, iż właścicielka budynku odcięła prąd w poradni. Około godziny temu na miejsce przyjechała policja. Okazało się, że przed budynkiem jest zamknięta na kłódkę budka z rozdzielnią prądu, a rzeczywiście w poradni jest ciemno.

red-med bez pradu pacjenci czekaja na pomoc w c, zdjęcie 2/3

Zakład Energetyczny poinformował, że właściciel budynku złożył podanie o odłączenie prądu w tym budynku i ma do tego prawo. Dziś rano pracownicy zakładu odłączyli energię.

W poradni w tej chwili w zupełnych ciemnościach czekają pacjenci, którym trzeba udzielić pomocy. NZOZ Red-Med J. Robak w Kutnie udziela nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej pacjentami, codziennie w godzinach od 18.00 do 8.00, a w soboty, niedziele i święta przez całą dobę.Red-Med obsługuje miasto i gminę Kutno, gminy Dąbrowice, Krośniewice, Krzyżanów, Łanięta, Nowe Ostrowy, Oporów, Strzelce, Piątek i Witonię.

Dlaczego właściciel budynku pozbawił poradnię prądu? Jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy prawdopodobnie do Prokuratury Rejonowej w Kutnie wpłynęło pismo dotyczące działalności NZOZ Red-Med.  Informator portalu twierdzi, że chodzi o płatności [więcej]
pismak, 16.01.2012 19:26|czytane: 2798 razy|24 komentarzy|komentuj|czytaj cały
NFZ nie podpisał kontraktu z Allenortem. Od lutego zawałowcy czekają 6 godzin na ratunek
Narodowy Fundusz Zdrowia nie podpisał kontraktu z Centrum Kardiologii Allenort. Jeżeli nic się nie zmieni, Allenort będzie świadczył bezpłatne usługi na podstawie kontraktu z NFZ tylko do końca stycznia. Kontrakt miał obejmować trzy lata, więc firmie nie opłaca się tyle czekać na następną szansę otrzymania kontraktu, co oznacza wycofanie się jej z Kutna. Zwolnionych zostanie pięćdziesiąt osób, ale to nie jest najgorsze. Pacjenci kardiologiczni będą musieli od lutego jeździć aż do Zgierza, co po szacunkowych obliczeniach wszystkich procedur oznacza sześć godzin czekania na ratunek.

- Nasza oferta jako jedyna została otwarta w terminie, kiedy pozostałe dwie jeszcze nie wpłynęły - relacjonuje prezes Allenortu Grzegorz Goryszewski. - Ja niczego nie sugeruję, ale wydaje mi się, że coś z czystością postępowania konkursowego jest nie tak... Mieszkańcy województwa łódzkiego powinni mieć równy dostęp do leczenia. Wyeliminowanie Kutna jest w naszej ocenie aktem nierozwagi. Bo jeżeli oferta jest droższa, to się zaprasza na rozmowę i mówi: nie możemy wam tyle zapłacić, ale możemy zapłacić mniej. Moglibyśmy wtedy to rozważyć, ale nie dano nam szansy na taką rozmowę.
 
Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
nfz nie podpisal kontraktu z allenortem od luteg, zdjęcie 1/24

Prezes Goryszewski uważa, że wybór oferty "tańszej o złotówkę" czy lepszej "o jeden aparat EKG" jest tak naprawdę błędem, ponieważ transport pacjentów z tej części województwa do Zgierza podraża koszty ich leczenia, nie mówiąc już o jego skuteczności. Wybór oparty o takie kryteria nazwał nawet "wyborem politycznym". [więcej]
motylewski, 16.01.2012 14:34|czytane: 2123 razy|24 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Centrum Kardiologii Allenort w Kutnie bez kontraktu
Narodowy Fundusz Zdrowia nie podpisze kontraktu na leczenie kardiologiczne w Centrum Kardiologii Allenort w Kutnie. Oznacza to, że przez kolejne 3 lata mieszkańcy Kutna z zawałem będą zmuszeni szukać pomocy w okolicznych miastach, a jeden z największych w województwie łódzkim powiatów pozbawiony będzie opieki kardiologicznej.

Centrum Kardiologii Allenort w Kutnie funkcjonuje od 2010 r. Wykonywane są tu ratujące życie zabiegi kardiologii interwencyjnej (głównie leczenie zawałów serca), jak i planowe zabiegi kardiologiczne z zakresu hemodynamiki (leczenie chorób naczyń wieńcowych).

W 2011 r. w Centrum Allenort hospitalizowano ponad 500 osób z zawałem. Ta niefortunna decyzja NFZ spowoduje, że jeden z największych powiatów w woj. łódzkim będzie pozbawiony opieki kardiologicznej.

Decyzje NFZ w województwie łódzkim budzą coraz większe kontrowersje. Dziwią i bulwersują się właściciele poradni, swoje niezadowolenie wyraża Piotr Okoński - szef kutnowskiego szpitala. Do grona sfrustrowanych decyzjami funduszu dołączają właściciele aptek w Kutnie. [więcej]
wandea, 14.01.2012 22:45|czytane: 2372 razy|28 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sebastian Aulich: Plan B jest do bani
Niedawno Kutno obiegła wiadomość, że inwestycją w mieście zainteresowana jest duża chińska firma budowlana. Chińczycy to generalnie inwestorzy z dużym zapleczem gotówki, małym doświadczeniem na rynku europejskim oraz znacznym zapóźnieniem w rozwoju technologicznym. Ich sekret nie polega na tym, że są tak bardzo wydajni lub świetnie rozumieją nowoczesne procesy biznesowe, ale na tym, że ich firmy są silnie subsydiowane przez rząd, a menadżerowie zarządzają kosztami przede wszystkim poprzez utrzymywanie wynagrodzeń pracowniczych na głodowym poziomie.

W Chinach koszt jednej godziny pracy w przemyśle produkcyjnym wynosi 1.36 dolara, podczas gdy w Polsce $8.01, a w USA $34.74. Przy tak dużych kosztach, firmy europejskie czy amerykańskie muszą wdrażać najnowsze technologie, aby zwiększać produktywność szukając obniżenia kosztów pracy. Natomiast w Chinach postępuje się odwrotnie. Produktywność zwiększa się poprzez zatrudnienie kolejnego robotnika, bowiem jest to tańsze niż zmodernizowanie przedsiębiorstwa w wyniku inwestycji w zaawansowane technologie. Wpadka chińskiego COVEC’u przy budowie autostrady A2 świetnie obrazuje cały problem z tego rodzaju inwestorem. W przypadku, gdy nie może on ukształtować struktury kosztów na poziomie stawek azjatyckich, staje się niewydolny.

Wspominam tutaj Chińczyków przede wszystkim dlatego, że ich sposób rozumienia biznesu poprzez cięcie kosztów osobowych oraz unikanie modernizacji technologicznej w pewnym sensie przypomina mentalność kutnowskiego zarządu powiatu. Najtrafniejszym tego przykładem jest kutnowski szpital czyli spółka, która ma świadczyć usługi rynkowe na wysokim europejskim poziomie, ale jej strategia rozwoju jest wyznaczana (tak jak w Chinach) przez lokalnych polityków, z których żaden/żadna nie mają do tego ani odpowiednich kwalifikacji, ani doświadczenia w zarządzaniu przedsiębiorstwem. No, może oprócz zarządzania jednoosobowym zakładem naprawy telewizorów.  [więcej]
pismak, 11.01.2012 16:21|czytane: 2017 razy|22 komentarzy|komentuj|czytaj cały
XX Finał WOŚP w Kutnie
Zapraszamy 8 stycznia na koncerty XX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Blok koncertowy prowadzi Jerzy Papiewski.

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć

xx final wop w kutnie, zdjęcie 2/2

Program

6:30 – Przybycie wolontariuszy do KDK
7:00 – Wyjście wolontariuszy na zbiórkę publiczną
8:00-16:00 – Bioenergoterapeuta Edward Książek- łagodzenie bólu, masaż itd.
9:00 – Występ orkiestry dętej OSP Kutno
9:30-15:00 – Akcja krwiodawstwa
10:00 – Serduszko - Warsztaty origami [więcej]
wandea, 08.01.2012 09:51|czytane: 2896 razy|32 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Policjanci podejmowali interwencję. W tym czasie ktoś wybił cegłą szybę w radiowozie
Dzisiaj w nocy, około godziny 0:30 policjanci z kutnowskiej KPP podejmowali interwencję w bloku przy ulicy Grunwaldzkiej 12a. W jednej z klatek schodowych miał przebywać bezdomny mężczyzna. W trakcie, kiedy funkcjonariusze przebywali poza pojazdem, nieznani sprawcy wybili im tylną szybę w radiowozie.

Po powrocie do pojazdu policjanci zobaczyli jedynie cegłę w środku wraz z wybitym szkłem. Ślady zostały zabezpieczone przez policyjnego technika. Miejmy nadzieję, że pozwolą ujawnić i przykładnie ukarać sprawcę [więcej]
malina, 07.01.2012 08:43|czytane: 2856 razy|31 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Żegnamy Kutnowskie Pogotowie Ratunkowe
Mieszkańcy powiatu kutnowskiego nadesłali do redakcji pożegnanie kutnowskiego pogotowia ratunkowego. Ubolewają oni nad niesprawiedliwością, jaka  ich zdaniem się stała, przy rozstrzygnięciu konkursu na udzielanie świadczeń w zakresie ratownictwa medycznego na lata 2012-2016 przeprowadzonego przez NFZ.

Od nowego roku dysponentem zespołu medycznego ratującego nam życie jest NZOZ Falck, który wygrał z Wojewódzką Stacją Ratownictwa Medycznego w Łodzi. Pracę w kutnowskim pogotowiu straci zatem ponad 50 osób.2 grudnia przed stacją ratownictwa medycznego w Kutnie odbyła się konferencja prasowa parlamentarzystów z okręgu sieradzkieg,  którzy przedstawili swoje stanowisko i obiecali pomóc pracownikom WSRM. Przemysław Błaszczyk (senator PiS), Marek Matuszewski (poseł PiS), Tadeusz Woźniak (poseł Solidarnej Polski) zjednoczyli siły podważając wynik konkursu i stanowisko łódzkiego oddziału NFZ. Teraz ich wypowiedzi stały się podstawą do żądania przez spółkę  Falck zamieszczenia sprostowania, bowiem spółka uważa, że parlamentarzyści naruszyli jej dobre imię.

Parlamentarzyści przepraszać nie zamierzają. Czy zatem sprawa zakończy się w sądzie? [więcej]
pismak, 02.01.2012 12:34|czytane: 2491 razy|28 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pobili się u strażaków w Woli Pierowej
Interwencją policji i rozdzieleniem walczących stron zakończyła się zabawa sylwestrowa, którą zorganizowano w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Pierowej (gm. Nowe Ostrowy). 1 stycznia, około 0:30 doszło do bójki pomiędzy uczestnikami imprezy. Rękoczyny były na tyle poważne, że udzielono pomocy medycznej jednemu z uczestników.Po interwencji żaden z uczestników walki nie chciał zgłosić faktu pobicia. Widocznie policjanci niepotrzebnie przeszkodzili "dobrze bawiącym się" panom. [więcej]
malina, 02.01.2012 19:57|czytane: 2161 razy|25 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKutnoTV: Pola w Sójkach. Nocne kursy beczki z nieczystościami z Pini Polonia
Dziś o północy mieszkaniec powiatu kutnowskiego (nazwisko do wiad. red.) zgłosił na Komendę Powiatową Policji w Kutnie  nocne zanieczyszczanie pól uprawnych w Sójkach. Zaliczył też utarczkę słowną z kierowcą beczki, z której na pola wylewane są nieczystości. Trudno powiedzieć czy jest to gnojowica czy tak jak w Byszewie odpady poubojowe nieprzemielone, ponieważ na polach jest bardzo grząsko. Gmina Kutno oddycha już świeżym powietrzem, teraz gmina Strzelce i wójt Tadeusz Kaczmarek zmierzą się z podobnym problemem.

Przez kilka dni obserwowaliśmy kursujący w tę i we w tę wóz asenizacyjny z ponad 20 tys. litrów nieczystości z Pini Polonia. Jak twierdzą mieszkańcy gminy Strzelce jeździ on już od kilku miesięcy w tamte rejony powiatu kutnowskiego i zalewa hektary pól gnojowicą i odpadami. Dzieje się to  nawet po kilka razy dziennie. Pola są już bardzo podmokłe, a do tego nieczystości wsiąkają głęboko w glebę i spływają do odległych tylko o 100 metrów stawów.W zależności od siły wiatru i kierunku czujemy na swoim podwórku i w całej wsi smród z tych pól -mówi mieszkanka gminy Strzelce (nazwisko do wiad. red.) - Na pewno latem byłoby gorzej, teraz to wszystko nie paruje i jest znośnie, choć najbardziej obawiamy się o przyrodę. Tyle tysięcy litrów gnoju i różnych odpadów znajduje się w naszej ziemi. Aż strach pomyśleć, jaka woda z kranu leci.

Właścicielami tych pól są nasi sąsiedzi, pan Ozdowski i Dąbrowski. Nie wiem czy zdają sobie sprawę z tego co na te pola jest wylewane. Im widoczie to nie przeszkadza. Nam bardzo
- dodaje mieszkaniec Sójek (nazwisko do wiad. red.) - Nie możemy się godzić na zanieczyszczanie środowiska nawet jeśli te pola są czyjąś własnością.

Droga powiatowa z Sójek do Raciborowa, którą prawie dzień w dzień przebywa ciężki samochód jest w opłakanym stanie. Niedawno wyremontowana droga jest popękana i rozjeżdżona. Równie marnie wygląda dojazdowa droga do pola, na które wylewane są nieczystości. Właściciel działki obok wyrównywał ją wielokrotnie tłuczniem, ale wszystko jest natychmiast wciskane w podłoże przez ciężki samochód Pini Polonia. [więcej]
wandea, 31.12.2011 12:29|czytane: 3266 razy|37 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Poważny wypadek na Skłodowskiej. Kierowca zasłabł i wjechał w przystanek?
Dzisiaj około godziny 13:50  na ulicy Skłodowskiej na wysokości posesji nr 10 doszło do poważnego wypadku. Kierujący samochodem osobowym mitsubishi carisma na kutnowskich numerach poruszał się od strony ul. 29 Listopada w górę ul. Skłodowskiej. Na wysokości wjazdu do kutnowskiego MZK uderzył w bok jadącego z naprzeciwka samochodu volkswagen passat. Następnie, około 100 metrów dalej wypadł z drogi i uderzył w przystanek autobusowy MZK. Na przystanku znajdowała się starsza kobieta, która została potrącona. Z obrażeniami głowy odwieziono ją do szpitala. 

powazny wypadek na sklodowskiej kierowca zasla, zdjęcie 4/12

Według anonimowego świadka kierujący mitsubishi, 64 letni mężczyzna mógł zasłabnąć, być może miał zawał. Słaniającego się na nogach kierowcę także zabrała karetka pogotowia.

Na miejscu operowały dwa zastępy straży pożarnej z kutnowskiej PSP. Odcinek ul. Skłodowskiej jest od tej pory  wyłączony z ruchu. Droga pozostanie zamknięta do około godzimy 16:30. Na miejscu trwają prace policyjnych techników [więcej]
malina, 27.12.2011 14:20|czytane: 2664 razy|22 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Finał akcji Wyślij list do Św. Mikołaja. Do jutra trwa głosowanie
Od 19 do 23 grudnia trwać będzie finałowe głosowanie na ulubiony list z akcji „Wyślij list do Św. Mikołaja”, czyli wspólnej zabawy Party Projekt i eKutno.pl. To od Waszych głosów zależy, kto otrzyma nagrodę główną - wigilijną wizytę Św. Mikołaja.

Od 7 listopada trwała wielka Mikołajowa akcja Party Projekt i eKutno.pl. Aby sprawić najmłodszym radość, przygotowaliśmy specjalną skrzynkę Św. Mikołaja, która znajdowała się w siedzibie Party Projekt, przy Rynku Zduńskim. Wystarczyło napisać list i wrzucić go do skrzynki, by bawić się razem z nami. Przez sześć tygodni co poniedziałek publikowaliśmy listy tygodnia, to spośród nich będziecie Państwo wybierać swój ulubiony.

final akcji wyslij list do w mikolaja - wybi, zdjęcie 1/13

Dla autora listu, który otrzyma największą liczbę głosów ufundowaliśmy nagrodę główną- wigilijną wizytę Św. Mikołaja. Na stronie www.partyprojekt.pl w grafiku wigilijnych wizyt znajduje się specjalna rezerwacja na potrzeby naszej akcji. Wszyscy, którzy napisali list i wysłali go do Party Projekt otrzymują wizytę Św. Mikołaja z 10% rabatem. Wystarczy zgłosić się do organizatora akcji.

Możecie głosować za pomocą sondy umieszczonej z prawej strony portalu. Obejrzyjcie, przeczytajcie dziecięce marzenia i klikajcie. [więcej]
wandea, 22.12.2011 16:10|czytane: 3511 razy|46 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Przetrwamy - przetrwacie. Budżet powiatu przyjęty
Parafrazując gierkowskie Pomożecie - Pomożemy po wczorajszej sesji Rady Powiatu w Kutnie spokojnie można powiedzieć Przetrwamy - Przetrwacie. Jeśli my mieszkańcy powiatu kutnowskiego to wszystko, co nas czeka w 2012 roku za sprawą władz samorządowych przetrwamy, to i oryginalna koalicja PO-SLD-PiS-PSL przetrwa w powiecie kutnowskim. No i jak ładnie się wszystko układa - powiedzą jedni. A ci którzy  nie chcą wiedzieć co dobrze nie idzie i wierzą premierowi, że samobója nie strzeli, zacierają ręce.

Za budżetem na Wielki Kryzys w powiecie głosowało 15 radnych, 5 z Komitetu Obywatelskiego głosowało przeciw, a Jolanta Szczypińska wstrzymała się na wszelki wypadek. A nuż...
Wnioskodawca przyjął również propozycje radnych, w budżecie znalazły się pieniądze na dokumentację budowy boiska wielofunkcyjnego przy I LO w Kutnie. Dąbrowszczak ma szczęście, jest blisko Starostwa. W obronie II LO im. J. Kasprowicza głos zabrała Jolanta Bujalska-Kowalczyk (Solidarność nauczycieli), która dopuszczona nieopacznie do głosu, dogadała członkowi zarządu Mirosławowi Rucińskiemu. Oskarżyła go o pustosłowie i obietnice bez pokrycia.Budżetu w imieniu Mirosławy Gal-Grabowskiej, starosty kutnowskiego przed opozycją, jak w poprzedniej kadencji, broniła Jolanta Anioł, skarbnik powiatu. Dowiedzieliśmy się, że powiat kutnowski ma mniejsze zadłużenie niż miasto Kutno - 26, 6 % do 34%, że inwestycje w 2012 będą zdarzeniami wyjątkowymi i że właśnie trzeba przetrwać, mając na karku dług po starym szpitalu.

Rafał Jóźwiak, przewodniczący Rady Powiatu w Kutnie odczytał pismo Mariusza Kozarskiego prezesa oddziału  Związku Nauczycielstwa Polskiego, który zgłosił wątpliwości do założeń budżetu na oświatę. Budżet na oświatę jest niedoszacowany o około 2 mln zł - pisze Kozarski. - Niedotrzymano w nim regulaminu wynagrodzeń pracowników niepedagogicznych, podobnie jak w roku 2011. Nie jest też uwzględniona rewaloryzacja pensji nauczycieli.

Mam żal do Wydziału Edukacji Starostwa i do członka zarządu powiatu pana Rucińskiego, który obiecał co innego, a co innego jest. Po pierwsze, nie dostaliśmy również projektu budżetu, tylko jakieś nieuporządkowane propozycje - poparła Kozarskiego Jolanta Bujalska-Kowalczyk, przewodnicząca nauczycielskiej Solidarności w Kutnie. - Po drugie dlaczego młodzież i dzieci z okolic "Kasprowicza" nie mają mieć boiska? Tam też jest ono potrzebne. [więcej]
wandea, 22.12.2011 14:17|czytane: 2020 razy|21 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Rok 2011 udany dla powiatu kutnowskiego
Dobiega końa rok 2011. Zdaniem Starosty Mirosławy Gal-Grabowskiej był to rok udany dla powiatu kutnowskiego. Sukcesem zakończyła się walka o pieniądze z NFZ-u na ratowanie kutnowskiego szpitala, dobrze układa się również współpraca z koalicjantami. A nad czym trzeba jeszcze popracować? Szczegóły w wywiadzie, jakiego dziś udzieliła nam Pani Starosta.

Oglądaj nasze filmy w jakości 1080 Full HD!
[więcej]
kamil, 20.12.2011 16:50|czytane: 1650 razy|21 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Radiowóz wypadł z zakrętu
Wczoraj około godziny 21.20 na szkrzyżowaniu ulic Sienkiewicza i Narutowicza policyjny radiowóz wpadł w poślizg i wypadł z zakrętu.

Radiowóz, jadący na sygnale miał wspomóc inny patrol, który interweniował na terenie Kutna. Po uderzeniu w krawężnik i schody uszkodzeniu uległo koło samochodu.

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
radiowoz wypadl z zakretu, zdjęcie 1/3
[więcej]
wandea, 16.12.2011 10:58|czytane: 2824 razy|30 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wypadek w Pniewie. 9 osób poszkodowanych
Tę informację podajemy jako pierwsi w Kutnie! Dziś przed godzinę 8.00 na drodze krajowej nr 92 w miejscowości Pniewo k. Żychlina, na wysokości stacji paliw Bliska, doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych marki. Samochód osobowy volkswagen vento na kutnowskich numerach rejestracyjnych wymusił pierwszeństwo na aucie volkswagen passat na łowickich numerach. W zdarzeniu ucierpiało aż 9 osób!

wypadek w pniewie 9 osob poszkodowanych, zdjęcie 3/19

Trwają czynności ratownicze. Droga krajowa nr 92 jest całkowicie zablokowana. Nie tworzą się jednak korki, bo kierowcy samochodów osobowych i ciężarowych korzystają z objazdów.Na miejscu działa policja oraz 6 jednostek straży pożarnej: 4 z PSP Kutno oraz 2 OSP Żychlin.

Oglądaj nasze filmy w jakości 1080 Full HD!


Z relacji świadków wynika, że kierujący samochodem volkswagen vento, wyjeżdzając ze stacji paliw wymusił pierwszeństwo i zajechał drogę jadącemu od strony warszawy passatowi. Siła uderzenia była tak wielka, że passat zatrzymał się w polu - kilkanaście metrów od miejsca zderzenia. W wypadku obrażeń ciała doznało aż 9 osób. Wszystkim udzielono natychmiastowej pomocy medycznej. Wkrótce więcej informacji i zdjęcia [więcej]
kamil, 13.12.2011 08:41|czytane: 3595 razy|21 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Rewolucja drogowa w centrum Kutna
Ta wiadomość z pewnością ucieszy zmotoryzowanych z Kutna. Zwłaszcza tych, którzy stosunkowo często parkują swoje samochody na Placu Wolności, a po zakończeniu pracy czy też załatwieniu swoich spraw, mają problem z szybkim opuszczeniem centrum miasta. Teraz to nie jest już żaden kłopot.  Dlaczego?

rewolucja drogowa w centrum kutna, zdjęcie 1/2

W związku z poszerzeniem strefy płatnego parkowania o zachodnią pierzeję Placu Wolności, wprowadzona została zmiana w organizacji ruchu polegająca na dopuszczeniu do ruchu pojazdów na północnej pierzei Placu Wolności w kierunku skrzyżowania ul. Kościuszki z ul. Wyszyńskiego - wyjaśnia Joanna Brylska z Biura Prasowego Urzędu Miasta w Kutnie. [więcej]
kamil, 08.12.2011 10:04|czytane: 3482 razy|26 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Felieton: Głębia obrazu i płytkość fabuły
Sprawdziłem. Nie da się obejrzeć „Bitwy Warszawskiej” okularami dołączanymi do magazynów dla panów. Najwidoczniej oglądanie fotek gołych bab w trójwymiarze to nie to samo, co oglądanie narodowej epopei w 3D. Niestety nie było mi dane sprawdzenie, czy odwrotna sytuacja jest możliwa, ponieważ okulary, które dostałem przy wejściu na salę kinową, trzeba było potem zwrócić przy wyjściu. Słusznie – w końcu się za darmochę wzięło.

Recenzenci się nie mylili. Efekty bardzo dobre, historyjka płytka. Widać, że dzieło ma pełnić wyłącznie rolę edukacyjną, więc scenarzysta przykroił fabularne tło do możliwości percepcyjnych możliwie najmłodszego widza. Pocałunki też płytkie, żeby dzieci trzymały ręce na kołdrze, a Józefowicz nie wściekał się na żonę. Cięcie ręki piłką tak (nie)pokazane, żeby najmłodszym nie dokuczały nocne koszmary. Ale po co w takim razie w ogóle taka scena? Mimowolnie przyszło mi do głowy pytanie, jak wyglądałoby w efekcie 3D lądowanie w Normandii z „Szeregowca Ryana”, bo Hoffman tak daleko jak Spielberg nie poszedł. W powietrzu nie latają ręce ani nogi, kikuty widać tylko w szpitalu, więc żaden krwią już nie tryska. Przez cały film tylko jedno marne siknięcie na kamerę owocujące czerwoną plamką. Miłośnicy horrorów będą niepocieszeni. Ale jak już wspomniałem, nie taką rolę filmu wymarzyli sobie jego twórcy, a pewnie i mecenasi filmu z prezesem Gazdą na czele. [więcej]
motylewski, 08.12.2011 06:08|czytane: 1369 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Śmiertelny wypadek w Pomarzanach - to prawdopodobnie samobójstwo
Znamy już nowe fakty w sprawie śmiertelnego wypadku samochodowego w Pomarzanach. Przypomnijmy - w poniedziałek 5 grudnia, po godzinie 16.00 na drodze krajowej nr 92 w miejscowości Pomarzany samochód osobowy marki Suzuki Grand Vitara uderzył czołowo w jadącego z naprzeciwka TIRa. Kierująca pojazdem, 36-letnia kobieta zginęła na miejscu.

miertelny wypadek w pomarzanach mloda kobieta , zdjęcie 5/36

Jak twierdzi nasz informator 36-letnia kobieta, która zginęła w wypadku popełniła samobójstwa. Świadczyć ma o tym pożegnalny sms, który miała wysłać tuż przed wypadkiem.

Trwają czynności policji, zbieramy materiały i dopóki czynności policji nie zostaną zakończone nie udzielamy informacji - powiedział dla portalu eKutno rzecznik kutnowskiej policji Paweł Witczak. [więcej]
malina, 07.12.2011 13:45|czytane: 5785 razy|27 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Śmiertelny wypadek w Pomarzanach. Młoda kobieta poniosła śmierć
Dziś po godzinie 16.00 na drodze krajowej nr 92 (Poznań - Warszawa) w miejscowości Pomarzany (gm. Krośniewice) doszło do czołowego zderzenia samochodu osobowego marki suzuki z tirem. W wyniku wypadku śmierć na miejscu poniosła 36-letnia kobieta.

miertelny wypadek w pomarzanach mloda kobieta , zdjęcie 5/36

Kobieta jadąca samochodem osobowym Suzuki Grand Vitara jna numerach z Włocławka echała w stronę Warszawy. Z niewyjaśnionych przyczyn zjechała na przeciwległy pas ruchu wprost przed jadący samochód ciężarowy. Po przybyciu na miejsce służb ratowniczych kierująca jeszcze żyła. Strażacy wydobyli ją z wraku auta. Chwilę później zmarła.

Ponieważ w aucie znajdowało się krzesełko dla małego dziecka, zaistniało domniemanie, że w samochodzie mogło podróżować także dziecko, które w momencie zderzenia wypadło z samochodu. Strażacy penetrowali nawet przez kilka minut pobliskie zarośla jednak podejrzenie to nie potwierdziło się.

Oglądałem telewizję i usłyszałem huk. Pomyślałem że to w piecu czy coś, ale po chwili zobaczyłem za oknem sąsiadów biegnących w kierunku Krośniewic. - powiedział dla portalu eKutno anonimowy mieszkaniec Pomarzan. Kiedy wyszedłem i podszedłem do samochodu - kobieta jeszcze oddychała. Bardzo długo czekaliśmy na pogotowie. Nie wiem czemu tak się działo, z Krośniewic jest tutaj bardzo blisko, a pogotowie dopiero z Kutna dojechało.

Oglądaj nasze filmy w jakości 1080 Full HD!


Samochód osobowy, którym podróżowała ofiara wypadku jest całkowicie zmiażdżony, natomiast ciężarówka leży na boku w rowie. Droga krajowa nr 92 była kompletnie zablokowana przez ponad godzinę. Kierowcy stali w ogromnym korku lub próbowali objeżdżać miejsce wypadku okolicznymi drogami. Jednak podmokły grunt spowodował, że na drogach objazdowych także dochodziło do zsuwania się ciężkich pojazdów z drogi i ich blokowania [więcej]
kamil, 05.12.2011 17:53|czytane: 5822 razy|32 komentarzy|komentuj|czytaj cały
NIE dla Falcka! PiS broni pracowników Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego
Łzy, żal i uzasadniona obawa utraty pracy pracowników kutnowskiego oddziału Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego to skutki wczorajszego wyniku konkursu na udzielanie świadczeń w zakresie ratownictwa medycznego na lata 2012-2016.

Łódzki oddział NFZ rozstrzygnął konkurs na udzielanie świadczeń w zakresie ratownictwa medycznego na lata 2012-2016. 20 rejonów operacyjnych obsługiwać będzie 98 zespołów ratownictwa medycznego. Najwięcej rejonów, bo osiem, obsługiwać będzie Niepubliczny ZOZ Falck, tylko dwa - Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego w Łodzi. Stacja przegrała konkurs jednym punktem.Dziś przed stacją ratownictwa medycznego w Kutnie aby bronić 56 osób stanęli ramię w ramię parlamentarzyści PiS oraz Solidarnej Polski, którzy przedstawili swoje stanowisko i obiecali pomóc. Przemysław Błaszczyk (senator PiS), Marek Matuszewski (poseł PiS), Tadeusz Woźniak (poseł Solidarnej Polski) zjednoczyli siły podważając wynik konkursu i stanowisko łódzkiego oddziału NFZ.

Oglądaj nasze filmy w jakości 1080 Full HD!


Nie może być tak, że to prywatne firmy przejmują służby, które ratują nam życie czy nas chronią i to wszystko będzie zależne od zysku. Wyobraźmy sobie, że policja czy straż pożarna jest prywatna i komuś nie opłaca się wyjeżdżać do małego pożaru gdzieś na drugim końcu powiatu
- mówił Marek Matuszewski, poseł PiS.- Z moich informacji wynika, że Falck przedstawił niemożliwe do spełnienia warunki działania stacji ratunkowej. Te koszty są zaniżane, bo Falck planuje podpisać umowy śmieciowe, a wszyscy wiemy z czym one się wiążą. Na pewno nie z dobrem pracownika.

Jest nam bardzo przykro. Nie po to kształciliśmy się i rzetelnie pracowaliśmy, aby teraz przez brak jednego punktu stracić pracę - mówiła Zdzisława Latecka, pielęgniarka koordynująca w WSRM.

Poseł Matuszewski zastanawiał się też co będzie ze sprzętem, który został zakupiony przy udziale środków z Unii Europejskiej i czy Falck rzeczywiście dysponuje wysokiej klasy sprzętem i odpowiednią komunikacją w regionie. [więcej]
wandea, 02.12.2011 13:15|czytane: 2288 razy|23 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Hello, produkty z Biedronki polecają się w Kutnie
Przy ulicy Mickiewicza powstaje kolejna, czwarta Biedronka. Teraz mieszkańcy odległych od centrum ulic nie będą biegać na drugi koniec miasta po śliwki co wpadły w kompot czy produkty do brudnej roboty. Zresztą wiadomo, że ananas ubił śmietanę i zrobiło się trochę niebezpiecznie na mieście.

Mieszkańcy Kutna jednak do żartów nie są skorzy i narzekają, że Biedronka nie przyleciała na Tarnowskiego, bo jak twierdzą tam rzeczywiście przydałby się market. Inni mówią o tym, że w biednym Kutnie za dużo jest marketów, bo plajtują prywatni przedsiębiorcy, a ludzie się zadłużają.

Uważam, że kolejna Biedronka to nienormalna sytuacja w takim mieście jak Kutno. W przyszłym roku czeka nas zaciskanie pasa, a tu market za marketem i galeria - mówi pan Dominik z Kutna.

biedronka, zdjęcie 1/3

Biedronka lub PoloMarket przydałby się na pewno na Tarnowskiego -
dodaje pan Krzysztof. - Mieszkamy daleko od centrum, a na osiedlu funkcjonują raczej drogie sklepy. Dalej jest Groszek, ale na pewno nie jest tak tani jak Biedronka, no i oferta uboższa. [więcej]
pismak, 02.12.2011 11:25|czytane: 2356 razy|26 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Felieton: Komitet Obywatelski za mały. Kto może organizować spotkania w starostwie?
Nie mogłam dziś wierzyć własnym uszom na sesji Rady Powiatu w trakcie dyskusji na temat kto może, a kto nie może organizować spotkań w starostwie. Kto jest ważniejszy od kogo, kto za mały na rozmowę z prezydentem i wójtami, co wypada radnemu, klubowi radnych, a co nie wypada. Zdaje się, że cofnęliśmy się setki lat. Mamy władców, których wybieramy w demokratycznych wyborach. Wpiszą nasz zarząd powiatu do Księgi Guinnessa.

18 października Komitet Obywatelski, opozycyjny klub radnych w Radzie Powiatu w Kutnie zorganizował w starostwie spotkanie wójtów, prezydenta i burmistrzów w sprawie stanu dróg w naszym powiecie.

Najpierw ustnie, a potem pisemnie poprosiliśmy o możliwość skorzystania z sali starostwa na to spotkanie
- mówi Zbigniew Filipiak z KO, inicjator spotkania. - Starosta odmówiła, twierdząc, że my nie mamy prawa zwoływać takich spotkań, bo to nie nasze kompetencje. Rozmawiałem z wicestarostą, ale w dość nieparlamentarny sposób udzielił mi odpowiedzi. Uważam, że jako klub radnych mamy prawo organizować takie spotkania. Na szczęście się ono odbyło i brał w nim udział ze strony zarządu Mirosław Ruciński, któremu dziękujemy za tę ważną obecność. To niedopuszczalne, że pani starosta zadzwoniła do burmistrz Krośniewic, informując ją o odwołaniu spotkania.

Decyzji starosty Mirosławy Gal -Grabowskiej bronił wicestarosta Konrad Kłopotowski i wiceprzewodniczący rady Zdzisław Sapiejka.

Co to za nowe zwyczaje? Organizowanie spotkania przez klub radnych z pominięciem zarządu powiatu? - pytał wiceprzewodniczący. - To nie leży w kompetencji klubów, żeby zwoływały spotkania z wójtami. To nie wypada.

Jakie prawo tego zabrania?
- ripostował radny Krzysztof Debich. - Rozmowa o drogach naszego powiatu była bardzo potrzebna i owocnie się zakończyła.

Czy rzeczywiście tak ważne było kto takie spotkanie organizuje? Czy politycznie lepsze byłoby przypisanie władzom powiatu nie swojego pomysłu? Już raz tak było, jak była starosta chwaliła się w materiałach reklamowych w prasie nie swoimi osiągnięciami. Wyborcy wyrazili swoją opinię w głosowaniu w zeszłym roku. Pamiętam to dobrze i ubolewam, że zmian w funkcjonowaniu samorządu powiatowego zbytnio nie widać.

Godzinę wcześniej na sesji, zarząd powiatu i pani mecenas stoczyli bój z opozycją o prawne podstawy do wynajęcia służbowego samochodu do prywatnych potrzeb wicestarosty Konrada Kłopotowskiego. Oczywiście zapłacił on stosowną kwotę i zawarł umowę najmu. Prawo tego nie zabrania, może jakieś zwyczaje, ktoś by powiedział. I w przypadku zwoływania spotkania przez klub, jest tak samo, nie zabrania tego żaden przepis, może jakieś tajemnicze zwyczaje, o których mówił radny Sapiejka. Te dwa problemy na dzisiejszej sesji mają dla mnie podobny charakter. O ile uważam umowę na wynajęcie samochodu jako incydentalną, to spotkań takich zwoływanych przez różne siły polityczne czy społeczne powinno być o wiele więcej. Chyba, że nie chcemy już ze sobą rozmawiać i wspólnie rozwiązywać problemów mieszkańców? [więcej]
wandea, 23.11.2011 17:55|czytane: 1696 razy|13 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kolega z PSL. Koalicja nie oddała wiceprzewodniczącego opozycji
Starym zwyczajem poprzedniej kadencji wygrany bierze wszystko. Tak było i dziś na sesji Rady Powiatu w Kutnie. Marek Jankowski z PSL został nowym wiceprzewodniczącym rady.  Jego kontrkandydatem był radny opozycyjny Michał Wasielewski z Komitetu Obywatelskiego. Jak skomentował to radny Krzysztof Debich, młodemu nie dali się sprawdzić.

Jankowskiego, poparł i rekomendował członek zarządu powiatu Zdzisław Trawczyński z PSL.  Kolegę cechuje  rozwaga, rzeczowość i obiektywizm. Kolega to zwrot organizacyjny w PSL, nie towarzyski - informował Trawczyński.

Opozycja na swojego kandydata wystawiła Michała Wasielewskiego, bo dobrym zwyczajem politycznym jest to, że klub opozycyjny ma również swojego reprezentanta w prezydium rady. Kandydatura młodego radnego przepadła i stosunkiem głosów 17 do 6 wygrał kandydat koalicji.

Skoro kolega w PSL, to partner bądź wspólnik w PO, towarzysz w SLD, a kto w PiSie? Może [więcej]
wandea, 23.11.2011 16:32|czytane: 1125 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Galeria Kutno w pełnej krasie
Zdjęto już ogrodzenie ustawione wokół Galerii Kutno przy ul. Wyszyńskiego w Kutnie. Budynek galerii wygląda okazale. Już wkrótce firmy, które będą miały tam swoje sklepy wprowadzą się do jego wnętrz. A w grudniu wielkie otwarcie.

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
galeria kutno w pelnej krasie, zdjęcie 1/4
[więcej]
pismak, 22.11.2011 11:35|czytane: 3248 razy|28 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Samochód zderzył się z łosiem
W niedzielę około godziny 16.00 w miejscowości Niechcianów (gmina Nowe Ostrowy) doszło do kolizji samochodu osobowego marki opel astra z łosiem. Kierowcy nic się nie stało, zwierzę niestety nie przeżyło zderzenia z pojazdem.

samochod zderzyl sie z losiem, zdjęcie 1/1

Ze wstępnych ustaleń wynika, że oplem podróżował 32-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego. Nagle na drogę wprost pod koła pojazdu wbiegł łoś. W wyniku zderzenia potrącone zwierzę padło. Łoś został przekazany członkom koła łowieckiego, które opiekuje się tym terenem. [więcej]
malina, 21.11.2011 12:21|czytane: 2452 razy|28 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKutnoTV: Czy Kutno jest przygotowane do zimy?
Z roku na rok samorządy wydają coraz więcej pieniędzy na zimowe odśnieżanie dróg. Kutno tylko w zeszłym sezonie przeznaczyło na ten cel aż 800 tysięcy złotych. Wszystko uzależnione jest od ilości opadów. Im zima mniej sroga, tym mniej kosztuje samorządy. A czy samorząd miejski w Kutnie dziś jest już przygotowany do zbliżającej się zimy? - o tym Wiceprezydent Miasta Jacek Boczkaja.

Oglądaj nasze filmy w jakości 1080 Full HD!


[więcej]
kamil, 21.11.2011 11:52|czytane: 1298 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy piszą: Pokochaj szczeniaki. Czekają na Ciebie
W poniedziałek, razem z chłopakiem znaleźliśmy suczkę, kundelka z pięcioma szczeniakami. Pieski prawdopodobnie urodziły się dzień wcześniej. Robotnicy z budowy autostrady powiedzieli nam, że sunia jakiś czas wcześniej została wyrzucona z samochodu. Sunia oszczeniła się w trawie, przy placu budowy autostrady - pisze Aleksandra Białoskórska.- Nie mieliśmy serca zostawić jej tam, bo pieski by zamarzły. Z drugiej strony oddając je do schroniska również skazalibyśmy je na śmierć, ponieważ takie małe pieski zostałyby uśpione. Niestety nie możemy ich zatrzymać, ponieważ sami mamy już kilka zwierząt, więc mamy tylko kilka tygodni żeby znaleźć ciepły dom szczeniakom i suni.

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
czytelnicy pisza pokochaj szczeniaki czekaja n, zdjęcie 1/3

Prosimy Państwa o pomoc. Chcemy znaleźć dom dla tych psiaków. Wszyscy, którzy już teraz wiedzą, że te małe szczęścia uradują Wasze dzieci mogą dzwonić pod numer 691-820-955.
[więcej]
wandea, 17.11.2011 22:04|czytane: 2262 razy|30 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Mamo ja nie chcę żyć. Wszyscy chcą pomóc Kacprowi?
10-letni Kacper Sobiecki z Kaszew (gmina Krzyżanów) jest bardzo ruchliwy, łatwo i często się denerwuje, ma wieczny bałagan wokół siebie, nie potrafi się skupić na jednej czynności. Ma stwierdzone ADHD czyli nadpobudliwość psychoruchową. W październiku koledzy z klasy zdjęli mu majtki i podarli spodnie na lekcji, chcąc zabrać cukierki, których ich zdaniem wziął za dużo. Mamo ja nie chcę żyć, mam dość - mówi mały Kacper po przyjściu ze szkoły. - Oni mnie prześladują. Dzieciak ciągle ma utarczki z innymi uczniami, w IV klasie jest kilku takich, którzy nie rozumieją jego choroby i zaczepiają, wyzywają, biją. Kacper ma takie kłopoty odkąd poszedł do szkoły.

Dzieci i nauczyciele mają częste problemy z Kacprem - odwraca sytuację Anna Cholewa, dyrektor Szkoły Podstawowej w Kaszewach. - Chłopiec sprawia duży kłopot, a jego matka chyba jeszcze większy. Jest tak samo nerwowa jak on, albo bardziej i ciągle jest wzywana do szkoły.

Katarzyna Nowaczewska, nauczycielka informatyki, matematyki, plastyki i w-f (bardzo zapracowana nauczycielka), wychowawczyni czwartej klasy, która feralnego dnia w październiku była na lekcji, mówi że nic nie widziała. Klasa informatyczna jest tak duża, a ona była czymś zajęta. Dzieci z kolei mówią, że "pani robiła coś dla pani dyrektor". W tym czasie koledzy Kacpra, śmiejąc się, próbowali sprawdzić czy nie ukrył on czasem cukierków w spodniach, majtkach i w tyłku. Głupi pomysł? Nie, to przecież są żarty, to jest zabawa dzieci w Kaszewach na lekcji.

Oglądaj nasze filmy w jakości 1080 Full HD!


W tym czasie do szkoły przyjeżdża policja wezwana z innego powodu. Jak się okazuje w tej szkole są inni dysfunkcyjni uczniowie, którzy wymagają większej opieki, uwagi, a może ochrony. Przy okazji agresorzy z IV klasy zostają przywołani przez policjanta do porządku. A Kacper w krótkich spodenkach po lekcji wychowania fizycznego idzie do domu przez wieś. Dyrektorka zawiadamia matkę, Joannę Sobiecką. Ta potem zdenerwowana robi awanturę, o której barwnie opowiada nam pani dyrektor. Nic dziwnego każdemu puściłyby nerwy. Pani dyrektor do spokojnych i taktownych osób również nie należy. Wydaje się, że sytuacja stresowa i bezsilność odbija się tam na wszystkich.

Szkoła podejmuje kroki w postaci zebrania rodziców, na którym ma być poruszona sytuacja na lekcji pani Nowaczewskiej. Zebranie jednak dla Joanny i Marcina - rodziców Kacpra - to farsa. Temat schodzi na drugi plan, nikt nie wspomina o obnażeniu chłopca, nie wyjaśnia okoliczności, tak jakby tej sytuacji nie było. Zamieciono tragedię chłopca pod dywan. Za to, toczy się debata na temat złego wychowywania dzieci przez rodziców. Rodzice dostają zabawne pouczenie jak wychowywać chuliganów, ale też otrzymują informację jak postępować z nadpobudliwymi dziećmi. To pierwsze takie zebranie, na którym próbuje się w tej szkole mówić o problemie braku dyscypliny i zrozumienia dla  dzieci nadpobudliwych. Czy wszyscy już zauważyli ciężar kilkuletniego problemu? Chyba jednak nie. [więcej]
wandea, 17.11.2011 09:09|czytane: 4702 razy|69 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sebastian Aulich: Ad vocem panu Kłopotowskiemu
W związku z ukazaniem się na portalach KCI oraz eKutno.pl listu pana Kłopotwskiego, które wraz z umieszczonymi pod nim anonimowymi komentarzami naruszają dobra osobiste moje własne oraz mojej rodziny, pragnę wskazać co następuje.

Prawie 10 lat temu moja rodzina była współwłaścicielem lokali gastronomicznych “Nadziejka” oraz “Pokusa” mieszczących się w Kutnie. Obydwa te lokale były używane przez pana Kłopotowskiego do wsparcia działalności politycznej kutnowskiego PiS. W wyborach do Sejmu w 2001 roku, bar “Nadziejka” był używany przez pana Kłopotowskiego jako swoisty sztab wyborczy. Niemalże każdego dnia pan Kłopotowski pokazywał się w tym lokalu, zachęcał ludzi do głosowania na wspieranego przez niego kandydata oraz werbował wolontariuszy do pomocy w kampanii. W 2002 roku, p. Kłopotowski osobiście zaproponował mi start w wyborach samorządowych do Rady Miasta Kutna z ramienia PiS-u. Propozycję tą przyjąłem.

W 2003 roku, pan Kłopotowski aktywnie wykorzystywał lokal “Pokusa” do wspierania swojej działalości politycznej oraz organizowania strukur PiS-u w Kutnie. W maju i czerwcu tegoż roku poprosił mnie abym oddelegował pracowników swojego baru do pomocy w kampanii do referendum o wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej, które odbyło się 7-8 czerwca. Co też uczyniłem i sam brałem czynny udział w tej kampanii, poświęcając na to wiele godzin pracy. W tym samym roku, p. Kłopotowski wynajął cały lokal “Pokusa” dla zorganizowania spotkania ze świętej pamięci posłem PiS Piotrem Krzywickim, którego wszyscy w Kutnie bardzo szanowaliśmy. Koszty tego spotkania opłaciłem ze swojej własnej kieszeni. Nie pamiętam aby pan Kłopotowski cokolwiek do tych kosztów dołożył. [więcej]
wandea, 16.11.2011 19:32|czytane: 2521 razy|22 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kłopotowski odpiera zarzuty radnej Aulich
Konrad Kłopotowski, pełnomocnik powiatowy PiS w Kutnie komentuje decyzję swojej byłej koleżanki z partii Marii Aulich o rezygnacji z członkowstwa PiS. Przytaczamy jego list w całości.

Decyzja p. M. Aulich nie jest zaskoczeniem. Z paru względów, które warto przytoczyć, gdyż na swoim blogu, który redaguje (bądź redaguje go bliska jej osoba) względy te są zupełnie pominięte. Przede wszystkim warto zapytać, kto i dlaczego zaproponował tak wysokie miejsce (jedynkę!) na liście PiS kandydatów na radnych miasta Kutna? Były b. silne opory przed tą kandydaturą (wśród członków PiS, ale nie tylko) choćby z racji przeszłej działalności p. Aulich w dziedzinie, powiedzmy, gastronomiczno – rozrywkowej, którą to działalność szczególnie pamiętają rodzice kutnowskich gimnazjalistów i licealistów; opory te dotyczyły także innych wypadków.

Dziś p. Aulich udaje Katona – szkoda, że nie była nim wcześniej… Lecz grupa zwolenników p. Aulich wskazywała na jej aktywną działalność (zwłaszcza internetową), która pozwalała na domniemanie jej silnych związków z prawicą i zbieżność poglądów. Rad nierad, przyznaję, iż dałem się przekonać, co, niestety, stwierdzam a posteriori, było błędem. Bowiem po wyborze na radną – podkreślam - z ramienia PiS, p. Aulich zupełnie zapomniała, która to partia ją wystawiła i dlaczego… Taki drobiazg: z uporem godnym lepszej sprawy. p. radna PiS na swym (?) blogu z lubością zamieszczała materiały szkalujące mnie osobiście (do czego skądinąd nie przywiązuję wagi, nienawistników jest wielu), ale świadczy to o jej rozumieniu roli radnej PiS.

P. Aulich skarży się, że powiatowy PIS nie przejawia woli działania, itd. Cóż, przypomnę, iż p. Aulich wielokrotnie była zapraszana na spotkania pisowskie, panele dyskusyjne, spotkania z innymi działaczami PiS – skorzystała z nich bodaj tylko raz, będąc obecną na uroczystościach państwowych. Resztę zbywała – nie, nie milczeniem, ale odmową spotkań łączoną z niewybrednymi komentarzami pod adresem PiS- u. Pani Aulich od początku zdobycia mandatu radnej nie płaciła partyjnych składek członkowskich, mimo wielokrotnych monitów. Zdobyła się na filuterny komentarz: „to mnie wyrzućcie”… [więcej]
wandea, 15.11.2011 12:05|czytane: 2032 razy|26 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kto nie chce "piwnego grzybka" na placu Piłsudskiego?
Radni miejscy przedłużyli tylko do 30 listopada czas dzierżawy części Placu Marsz. J. Piłsudskiego na potrzeby ogródka gastronomicznego Jarosława Kotulskiego, właściciela restauracji „U Boryny”. Przedsiębiorca chciałby również zimą prowadzić sprzedaż w "piwnym grzybku". Na to niestety nie zgadza się Wojewódzki Konserwator Zabytków, Delegatura w Skierniewicach.

Na sesji Rady Miasta w tej sprawie toczyła się merytoryczna dyskusja nad przestrzenią placu w centrum Kutna. Jedni radni chętnie by Kotulskiemu umowę przedłużyli do marca, a drugim grzybek Lecha przeszkadza, tak jak konserwatorowi. Dla tego ostatniego plac Piłsudskiego jest wyjątkowo zabytkowy i wydaje się, że na tyle jego przestrzeń jest zorganizowana, że nic więcej niż pomnik leworęcznego Piłsudskiego się w niej zmieścić nie może.

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
kto nie chce piwnego grzybka na placu pilsuds, zdjęcie 1/3

Niedawno przedsiębiorca zlikwidował ogródek zewnętrzny. Teraz można posiedzieć przy piwie tylko wewnątrz.

Nie wiem co takiego jest ładnego i wartościowego w tym placu, że konserwator się nie zgodził - mówi bywalec piwnego grzybka. - Mamy szkaradny szalet z barierką i na nim koncerty, jakieś zielone kwietniki, które straszą, a ogródek jest ładny przecież. W innych miastach, nawet tych które mają o wiele bardziej niż nasz, zabytkowe rynki, nie ma problemu z konserwatorem zabytków. Zapraszam panów radnych i delegaturę ze Skierniewic do Warszawy, Wrocławia, Sandomierza. [więcej]
pismak, 09.11.2011 08:31|czytane: 1988 razy|21 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Hubertus 2011 w Kutnie
Tegoroczne Hubertusy kutnowskich kół łowieckich rozpoczęły się mszą św. w kościele p.w. św. Jana Chrzciciela w Kutnie. Przybyli na nią przedstawiciele zarządów poszczególnych kół łowieckich, ich członkowie, rodziny, a także władze samorządowe: Zbigniew Burzyński Prezydent Miasta Kutno, Mirosława Gal – Grabowska Starosta Kutnowski, Konrad Kłopotowski Wicestarosta Kutnowski, Rafał Jóźwiak Przewodniczący Rady Powiatu w Kutnie oraz społeczność kutnowska.

hubertus 2011 w kutnie, zdjęcie 1/5

Spotkanie zorganizowały cztery z sześciu kół łowieckich istniejących na terenie Powiatu Kutnowskiego tj. Koło Łowieckie Dzik- najstarsze w naszym rejonie, działające już 63 lata, Koło Łowieckie Łoś – licznie wygrywające turnieje strzeleckie, Koło Łowieckie Sokół oraz Koło Łowieckie Szarak. [więcej]
kamil, 04.11.2011 10:57|czytane: 1842 razy|26 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wypadek w Niedrzakowie. Z 3 promilami pędził przez wieś
Dzisiaj po godzinie 17 doszło do poważnego wypadku w miejscowości Niedrzaków, gmina Strzelce. Samochód osobowy volkswagen passat na gostynińskich numerach uderzył w przydrożne drzewo. Autem podróżowało trzech mężczyzn w średnim wieku. Po przybyciu na miejsce policji okazało się, że kierowca jest pod znacznym wpływem alkoholu. Badanie wykazało jego obecność w ilości 1,4 mg/l, co stanowi równoważność około 3 promili! Prawdopodobnie był tak pijany, że po prostu nie był w stanie utrzymać auta na drodze.

wypadek w niedrzakowie z 3 promilami pedzil prz, zdjęcie 3/11

Świadkowie zdarzenia twierdzą, że wszyscy podróżujący byli pijani. Jeszcze przed przybyciem na miejsce policji jeden z pasażerów wyszedł z wraku o własnych siłach i uciekł. Drugi pasażer został zabrany przez karetkę pogotowia do szpitala.

Jechali ze sklepu, pewnie byli tam dokupić wódki. Pędzili przez wieś 100 km na godzinę- powiedział anonimowy świadek zdarzenia. Tutaj codziennie tacy jeżdżą, wystarczy żeby policja tutaj stanęła po 18 to by kilku złapała. Ale oni u siebie w Kutnie nie są w stanie wszystkiego upilnować, a co dopiero tutaj na wiosce [więcej]
malina, 26.10.2011 19:03|czytane: 2922 razy|29 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Na wątpliwości przed majówką i po, najlepsza jest nadzieja
Maj niesie radość! Kwitnie nadzieją na nieodgadnione. Przed chwilą odrodziliśmy się wraz z porami roku lub jak wolą wierzący w Boga... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas
W Łodzi można obejrzeć wyjątkową, fascynującą, jedyną w swoim rodzaju anatomiczną wystawę z cyklu BODY WORLDS & The Cycle of Life twórcy techniki plastynacji dr. Guntera von Hagensa. Wstęp na wystawę w... [więcej]
Sport
MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie
Dziś w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie Polfarmex Kutno przegrał z MKS Dąbrowa Górnicza 76:85. W kwartach było 28:25, 15:23, 10:24, 23:13. Dla Polfarmex Kutno punktowali: M. Marek 4, J. Jarecki 14, M. Sałasz 15, O. Emegano 4, M.... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Sprzedam Działkę budowlaną Sprzedam działkę budowlaną o powierzchni 938mkw, uzbrojoną, na nowo powstającym osiedlu Dybów II.... [czytaj więcej]
Sprzedam działkę rolną Sprzedam 55 arów ziemi w Luboradzu. Cena 17000. Telefon 509384718 lub 502515281.... [czytaj więcej]
Praca dla kucharki - Gostynin Potrzebna kucharka od zaraz.... [czytaj więcej]
UWAGA! ŁADNA DZIAŁKA! Sprzedam działkę budowlaną 1000m2 w spokojnej okolicy, w odległości 0,5 km od granicy Kutna, przy drodze asfaltowej Zawady - Wojciechowice. Na działce znajduje się instalacja elektryczna i wodn... [czytaj więcej]
UWAGA! ŁADNA DZIAŁKA! Sprzedam działkę budowlaną 1000m2 w spokojnej okolicy, w odległości 0,5 km od granicy Kutna, przy drodze asfaltowej Zawady - Wojciechowice. Na działce znajduje się instalacja elektryczna i wodn... [czytaj więcej]
Praca dodatkowa dla każdego – plus poradnik rnWitajrnrnWiarygodna, bezpieczna i sprawdzona oferta dodatkowego zarobku. Program jest na rynku od ponad 13 lat. Jest to najprostsza droga do zarobienia dodatkowych pieniędzy. W pełni wypłacalna. ... [czytaj więcej]
wynajmę Wynajmę lub sprzedam mieszkanie w centrum Kutna, stare budownictwo. – TBS. Mieszkanie jest wysokie, ciepłe, z cegły, na I piętrze. Dwa pokoje (duży pokój 20 m), drugi ok.13 m. kuchnia, ła... [czytaj więcej]
Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C9 Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C912 C912 C914 2812 3512 tel.725 361 836 (sieć Plus) kupie Władymirca T-25 t25 MTZ80 MTZ82 MF135 MF2... [czytaj więcej]
Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C9 Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C912 C912 C914 2812 3512 tel.725 361 836 (sieć Plus) kupie Władymirca T-25 t25 MTZ80 MTZ82 MF135 MF2... [czytaj więcej]
Servis Masz kłopot z komputerem? Zadzwoń. Naprawa w domu klienta. Szybko i tanio. Oferuje pomoc i doradztwo przy rozbudowie oraz modernizacji sieci , komputera oraz doborze oprogramowania.... [czytaj więcej]
Działające serwisy www - sprzedam Na sprzedaż mam serwisy internetowe - gotowe i działające - każdy ma po kilka lat. Serwisy są odwiedzane i na autorskim oprogramowaniu. www.sogl.pl (8 lat, 120-270uu/dzień, 10-70tys odsłon/dzie... [czytaj więcej]
Pracownik / pracownica przetwórstwa mięsnego (Lekkerkerk, Holandia) AP Grupa s.c. (numer certyfikatu Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia: 11282), dla Pracodawcy holenderskiego firmy SRS Personeel B.V., realizuje procesy rekrutacji i selekcji Pracowników w branży... [czytaj więcej]
KURS STYLIZACJI PAZNOKCI Zapraszamy na kolejne kursy stylizacji paznokci ! Każdy kurs to szkolenie ośmiogodzinne zawierające treści teoretyczne oraz praktyczne. Kursantki pracują na modelkach. SOBOTA, 27 maja - metod... [czytaj więcej]
KURS STYLIZACJI PAZNOKCI Zapraszamy na kolejne kursy stylizacji paznokci ! Każdy kurs to szkolenie ośmiogodzinne zawierające treści teoretyczne oraz praktyczne. Kursantki pracują na modelkach. SOBOTA, 27 maja - metod... [czytaj więcej]
Dom 8km od Kutna sprzedam Sprzedam dom murowany 8 km od Kutna przy asfaltowej drodze na ogrodzonej działce ok 1200 mkw. 2 pokoje, kuchnia, łazienka z WC, przedpokój CO węglowe. Może być umeblowane i ze sprzętem AGD. ... [czytaj więcej]
Jesteś dorosły i chcesz mówić po niemiecku? Witaj,rnSpecjalizuję się w nauce języka niemieckiego przez Skype.rnSkutecznie uczę osoby, które pracują w Polsce, za granicą lub jadą rndo Niemiec, Austrii i Szwajcarii.rn rnMam na imię Jolan... [czytaj więcej]
Sprzedawca / Sprzedawczyni Jesteśmy znaną marką, liderem w swojej kategorii. Nasze sklepy znajdują się w najlepszych Centrach Handlowych w Polsce. Zależy nam na stałym rozwoju, dlatego poszukujemy kreatywnych osób do sk... [czytaj więcej]
Legginsy RUN BABY RUN Legginsy sportowe do każdego rodzaju ćwiczeń: do biegania, na fitness, czy taniec. Doskonała sportowa dzianina oddychająca, elastyczna, pracuje z Twoim ciałem. Szeroki wzmacniany pas pozostaje n... [czytaj więcej]
Segment Oddam za darmo segment. ... [czytaj więcej]
Opiekun/ka seniora Josefa po zawale, 68 lat InterKadra jest działającą na rynku europejskim renomowaną Agencją Pracy Tymczasowej, Doradztwa Personalnego oraz Pośrednictwa Pracy na terenie RP i za granicą, wpisaną na podstawie Certyfikat... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Łazarz Marek Charłocy:
1 minut temu
no co ty ? a sufler, januszek czy inny adam ? to ci naukowcy pełna gębą \
Beniamin Kurojed:
4 minut temu
Leopold to martwe ciało. Takie bez serca i bez duszy śmierdzące ciało. Ludzki szkielet to przy nim rewelacja. Nie wstydźmy się swojej anatomii.
Ursus Wincenty Hwalibog:
2
 · 
5 minut temu
donosiciel się znalazł zas...y
Przemysław Okoń:
3
 · 
10 minut temu
piotrze kmita, a ja się zgadzam z wpisem Rufina bo jest to wpis mądry , rzeczowy itd. Dlatego zrób co masz zrobić mafijny fagasie ,a potem pisz na Berdyczów i pochwal się tym jaki jesteś głupi i mierny . hahahahahahaha
Beniamin Kurojed:
2
 · 
18 minut temu
Jaka mac, taka nać.
Beniamin Kurojed:
2
 · 
24 minut temu
Bo w Polsce dzisiaj to się dzieje tak: naukowców dużo, a uczonych brak. I co? I nic!
Beniamin Kurojed:
2
 · 
28 minut temu
Kiedyś "Kasprowicz" to było coś. Teraz "Kasprowicz" to nic.
Apoloniusz Błaszkowski:
2
 · 
2 godzin temu
Człowieczku przecież takie zdjęcia są w książkach do anatomii , biologi , nauki o człowieku. Co cię w nich drażni? To przecież pokazuje twoje ciało a co brzydzisz się nim?
Apoloniusz Błaszkowski:
2 godzin temu
Janusz i tobie podobni . Z was nie zrobią preparatów bo trudno doszukać się mózgu.
Dominik Neoforensis:
2
 · 
3 godzin temu
Córeczki z wielkimi dupami trzeba napaść i napoić.
Dacjan Tetyaniec:
4 godzin temu
Żeby tylko na szkło
Edgar Puch:
4 godzin temu
Ten ma największe hojności porywy,Komu fortuna odmówiła mienia;A ten najbardziej bywa gadatliwy,Co nie ma właśnie nic do powiedzenia.
Edgar Puch:
5 godzin temu
Tam, gdzie w sercach bezmyślność i bierność,Krzewić się może tylko ciemnota i mierność.
Emilian Tymna:
6 godzin temu
Jak się pracuje w PR i używa takich sformułowań i ma się tak ubogie słownictwo i kompletny brak kultury to zostaje tylko miejska micha
Olimpia Wilkowszczak:
6 godzin temu
Nowoczesna w Kutnie nieźle zaczęła, ale gdy dołączył radny Ziółkowski plus pewna pani - miłośmiczka Łebskiego, to partia znalazła się w locie pikującym. Nie wiem, czy to wszystko się dzieje za zgodą pana Tomasza czy też on po prostu nie panuje nad pewnymi rzeczami.
Gaweł Wacowski:
6 godzin temu
Program Nowoczesnej to wartości i cle Czyżby główną wartością była micha, a celem micha?
Przemysław Zwowitzki:
6 godzin temu
Zanim mieszkańcy gminy połapią sie, Burzyński swojego człowieka wsadzi, będzie zmiana z buraka na kartofla z Adamowic.
Czesław Boguszewski:
6 godzin temu
Ten nasz błądzący w ciemnościach brat swędrowski to tak się nadaje na dobrego księdza pasterza jak brat burzyński na dziada kościelnego, a brat debich na słowika organistę. Omijam z daleka tą ciemnotę, głupotę i niecnotę. Szkoda marnować czas na paciorki, fikołki i koziołki. Babcia mówiła, że oni więcej złego niż dobrego czynią. Czuwajmy bo jak wyżej. Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą. Przekroczmy próg nadziei.
Czesław Boguszewski:
3
 · 
7 godzin temu
KCI powinni zamknąć na wieki. Tam tylko syf, kiła i mogiła. Zbój, zupa i kamieni kupa. Taka bezmózgowa dzicz bez wiary i kultury tam pracuje. Znam ich. Z jednym chodziłem do szkoły. Sami sobie bzdurne posty piszą. Żenada. Szkoda czasu tracić na czytanie i oglądanie tego beznadziejnego badziewia. Wolę z sikorkami pogadać albo z kumplami w bridża pograć lub rowerem pojeździć. Nie stać mnie na marnowanie czasu na pierdoły.
Flawiusz Marcynk:
3
 · 
7 godzin temu
Byłam na tej wystawie, GENIALNA, polecam wszystkim. Zdjęcia jak na panujące tam warunki świetne. Brawo dla fotografa i Pani Redaktor za podjęcie tematuNajciekawsze artykuły
 ·  64
4 dni temu
Czytelnicy pytają o zatrudnienie w Aquaparku Kutno i bezpłatne wejściówki
 ·  2
5 dni temu
Misje Święte w diecezji łowickiej. Wczoraj świadectwo Dobromira, dziś rozpoczęcie misji w Głogowcu
 ·  101
6 dni temu
WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno
 ·  3
6 dni temu
Kutnowskie firmy otrzymały wsparcie na innowacyjne projekty z branży motoryzacyjnej
 ·  29
10 dni temu
Co będzie w budynku po PZU w centrum Kutna?
 ·  21
11 dni temu
Dziś w TVP 1 historia byłego policjanta z Kutna
 ·  8
11 dni temu
Czytelnicy pytają: Kiedy wreszcie będzie nowa nawierzchnia na drodze Łanięta - Kąty?
 ·  29
19 dni temu
Gorąca dyskusja o opłatach za wodę i ścieki w Gminie Kutno. Radni zaproponowali podwyżki
 ·  89
19 dni temu
Będzie nowy stary Zarząd Powiatu w Kutnie?
 ·  51
19 dni temu
Ogłoszenia o manifestacji kutnowskiego ONR pod lupą łódzkiej prokuratury
 ·  11
20 dni temu
Proces Łukasza K. Media musiały opuścić salę rozpraw
 ·  5
20 dni temu
Bronka Nowicka w Kutnie. Dziecko martwi się, bo nie umie nakarmić kamienia
 ·  12
21 dni temu
Prokuratura Regionalna w Łodzi: Były policjant nie popełnił przestępstwa na komendzie
 ·  16
21 dni temu
Czyszczenia Królewskiej na Majówkę nie będzie, ale różana fontanna już tryska
 ·  12
23 dni temu
Twarzą w twarz Proletaryat w Kutnie
 ·  92
24 dni temu
Czytelnicy pytają, rzecznik starostwa odpowiada. Koszty kasacji i bezkrólewie
 ·  2
24 dni temu
Inwestycje PLK S.A.: Odnowione perony, wiadukt na Troczewskiego i przystanek Azory
 ·  88
24 dni temu
Radnej PSL przedłużono zatrudnienie w ośrodku. Nie ze mną te numery, Brunner
 · 
25 dni temu
Łukasz Wójcik: Podniebne przygody i wielka pasja
 · 
25 dni temu
Promocja szkół w coraz lepszym wydaniu. Powiatowe targi edukacyjne dla gimnazjalistów
 ·  247
26 dni temu
Kasacja starosty oddalona. Debich musi odejść
 ·  3
26 dni temu
Laureaci Super Pulsów Żychlina 2017
 · 
27 dni temu
W Komadzynie płonęła naczepa pełna trocin. Ruch na A1 odbywa się jednym pasem
 ·  2
30 dni temu
Premiery Teatru Puszek. Dobra zabawa i pouczający morał
 ·  105
31 dni temu
Praktyki samorządowe a wartości. Promocja prezydenta z naszych portfeli
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności