eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 25.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
76 interpelacji i 33 zapytań radnych miejskich w 2016 roku
Często na naszych łamach opisujemy zapytania bądź interpelacje radnych miejskich. Dziś Jan Dębski przedstawił sprawozdanie Komisji Rewizyjnej z kontroli odpowiedzi prezydenta Kutna na nie.

76 interpelacji i 33 zapytań radnych miejskich w 2016 roku, ./upload/articles_pakiety/32371/01_obraz.jpg


Radni złożyli 76 interpelacji i 33 zapytania. Prezydent odpowiedział pisemnie na 69 i ustnie na dwie interpelacje, z kolei na pytania - 28 pisemnie i 5 ustnie.  Pięć interpelacji jest w trakcie załatwiania. Na jednego radnego przypada 3,6 interpelacji i 1,5 pytania.

Dębski stwierdził, że jeśli prezydent nie mieści się w czasie z odpowiedzią, radni otrzymują informację o przedłużeniu załatwiania sprawy, ale zawsze ją dostają. [więcej]
wandea, 15.12.2016 18:36|czytane: 673 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Rada Miasta Kutna przyjęła stanowisko przeciw likwidacji gimnazjów
Radni miejscy 12 głosami "za" i 2 przeciwnymi przyjęli stanowisko w sprawie reformy oświaty w Polsce. Z wnioskiem o wyrażenie sprzeciwu Rady Miasta Kutna wystąpił Mariusz Kozarski prezes Międzygminnego Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego. Chodzi o likwidację gimnazjów. Radni mieli wątpliwości czy przyjąć stanowisko uchwałą.

Radny Paweł Markiewicz złożył formalny wniosek o wyrażenie stanowiska w formie zapisu do protokołu a nie uchwały Rady Miasta Kutna, a radny Rafał Jóżwiak złożył przeciwny wniosek aby stanowiska w ogóle nie podejmować, bo miasto jest przecież dobrze przygotowane na reformę.

WNIOSEKZNPRadny Krzysztof Matusiak z kolei miał wątpliwości co do wyrażania stanowiska skoro w środę Sejm przyjął ustawę oświatową. Wczoraj przed północą Sejm przegłosował prawo oświatowe, „za” było 229 posłów, „przeciw” 199 posłów, 5 posłów z Kukiz’15 wstrzymało się od głosu. We wtorek 20 grudnia nad projektem będzie obradować już Senat. Radni jednak chcieli wykonać symboliczny gest w kierunku nauczycieli, obawiających się reformy. 260 nauczycieli podpisało się bowiem pod Apelem do Rady Miasta Kutna, który przeczytał dziś na sesji Grzegorz Chojnacki, przewodniczący Rady Miasta Kutna. Niżej publikujemy apel.

Radny Rafał Jóźwiak podniósł fakt, że radni nie wiedzą w jaki sposób nowe prawo oświatowe i likwidacja gimnazjów dotknie samorząd w Kutnie i naszych nauczycieli, nie słyszeli bowiem wystąpienia Jarosława Kotlińskiego naczelnika Wydziału Edukacji, który informował Komisję Edukacji, Kultury, Sportu i Informacji rady o przygotowaniu miasta do reformy. Na to odpowiedział radny Robert Małachowski, który przyznał, że wszystkie komisje zapoznały się z tym materiałem, wiedzą również nauczyciele w szkołach, bowiem dyrektorzy przekazali informacje z Urzędu Miasta.

- Poza tym na poprzedniej sesji usyszeliśmy, że miasto jest bardzo dobrze przygotowane na reformę - dodał Jóźwiak. - Nie ma więc powodu przyjmowania takiego stanowiska.

Jak mówi nam Mariusz Kozarski ZNP wystąpił z wnioskiem o dodatkowe spotkanie w urzędzie miasta poświęcone likwidacji gimnazjów, nie wszystko jest bowiem jasne.
[więcej]
wandea, 15.12.2016 18:13|czytane: 1660 razy|28 komentarzy|komentuj|czytaj cały
INTERTV Kutno: Jasełka na sesji w mieście
[więcej]
redaktor, 15.12.2016 19:15|czytane: 390 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Zaśpiewają na miejskiej Wigilii. Laureaci X Festiwalu Kolęd i Pastorałek
We wtorek odbyły się przesłuchania w Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Jury postanowiło wyróżnić solistów i zespoły.

Zaśpiewają na miejskiej Wigilii. Laureaci X Festiwalu Kolęd i Pastorałek, ./upload/articles_pakiety/32369/01_obraz.jpg
Zaśpiewają na miejskiej Wigilii. Laureaci X Festiwalu Kolęd i Pastorałek, ./upload/articles_pakiety/32369/04_obraz.jpg
Zaśpiewają na miejskiej Wigilii. Laureaci X Festiwalu Kolęd i Pastorałek, ./upload/articles_pakiety/32369/06_obraz.jpg


Nagrodzeni: Hanna Lewandowska, Duet: Julia Marzec, Jan Hakało, Zespół "Duże nutki", Duet: Blanka Gens, Hanna Wawrzyńczak, Lena Klembalska, Oliwia Bartosiak, Zespół "Gwiazdeczki", Antoni Marzec, Małgorzata Skowrońska, Alicja Kubicka, Nikola Stępska, Helena Czarnecka, Magdalena Jurczak, Duet: Julia Dębowska, Carina Pantia, Julia Trusińska, Zespół "Hokus Pokus", Zespół flażoletowy, Zespół ze SP nr 6 w Kutnie, Zespół "Anielskie głosy", Jakub Krajewski, Maja Syska, Zespół "Abrakadabra", Julia Kowalczyk, Zespół "Czary Mary", Daniel Krysiak Zespół "Buziaki".
[więcej]
wandea, 15.12.2016 17:25|czytane: 1263 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Przedszkolaki z rzeźbą za pan brat
Wczoraj przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 5 „STOKROTKA”, z grupy „Muchomorki” gościły rzeźbiarzy ludowych, należących do Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej Józefa Stańczyka i Sławomira Suchodolskiego.

Przedszkolaki z rzeźbą za pan brat, ./upload/articles_pakiety/32373/01_obraz.jpg
Przedszkolaki z rzeźbą za pan brat, ./upload/articles_pakiety/32373/02_obraz.jpg
Przedszkolaki z rzeźbą za pan brat, ./upload/articles_pakiety/32373/13_obraz.jpg


Dzięki Panu Józefowi Stańczykowi dzieci mogły zobaczyć i dotknąć  sztuki ludowej zaprezentowanej w postaci aniołów, scen biblijnych, obrzędowych i sakralnych, o których pięknie opowiadał sam autor.

Z kolei Pan Sławomir Suchodolski zainteresował 4-5-latki wieloraką ekspozycją ptaków naszego regionu, aniołów i świątków. Dzieci chętnie brały udział w rozpoznawaniu nazw gatunków ptaków. Różnorodność i kolorystyka figurek przyciągała oczy zaciekawionych przedszkolaków. [więcej]
redaktor, 15.12.2016 18:53|czytane: 329 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Z pasją. Ostatni koncert jubileuszowy kutnowskiej szkoły muzycznej
Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca odbył się uroczysty koncert na zakończenie rocznych obchodów 70-lecia Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Kutnie.  Michał Adamski, naczelnik Wydziału Kultury, Promocji i Rozwoju Miasta podziękował dyrektor szkoły Małgorzacie Musiałowskiej i pogratulował. Wkrótce bowiem szkoła doczeka się remontu. Nawiązał również do faktu wielkich zmian w innych kutnowskich instytucjach kultury, bibliotece i muzeum.

Z pasją. Ostatni koncert jubileuszowy kutnowskiej szkoły muzycznej, ./upload/articles_pakiety/32364/01_obraz.jpg
Z pasją. Ostatni koncert jubileuszowy kutnowskiej szkoły muzycznej, ./upload/articles_pakiety/32364/03_obraz.jpg
Z pasją. Ostatni koncert jubileuszowy kutnowskiej szkoły muzycznej, ./upload/articles_pakiety/32364/10_obraz.jpg


Więcej zdjęć

Musiałowska przypomniała licznie zgromadzonej publiczności, że koncert ma cel charytatywny,  hojni odbiorcy kultury mogli dziś wesprzeć Kutnowskie Hospicjum. A potem to już tylko była muzyka, muzyka, muzyka...

Wystąpili m.in.  Adrian Palmowski, młody uzdolniony klarnecista, z klasy Jerzego Ślęzaka, który
w tym roku zdobył I nagrodę w grupie II podczas Ogólnopolskiego XXIV Poznańskiego Konkursu Instrumentów Dętych Drewnianych, Izabella Sulima nauczyciel kutnowskiej szkoły na Wydziale Wokalnym. Sulima to śpiewaczka przez siedem lat solistka Teatru Wielkiego w Łodzi, kreowała takie postacie jak Zofia w Halce Stanisława Moniuszko czy Annę w Nabucco Verdiego, W Bilbao (Hiszpania) zdobyła III nagroda na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym. Śpiewaczka wykonała m.in. Arię Hrabiny Suknio, coś mnie tak ubrała. Sulimie akompaniowała Joanna Morycińska, która również miała swoją solową prezentację. [więcej]
kultura, 14.12.2016 21:08|czytane: 1525 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Świąteczne strzelanie w Gimnazjum nr 2
W ubiegły piątek w Gimnazjum nr 2 im. Marsz. J. Piłsudskiego w Kutnie zostały rozegrane Powiatowe Zawody w Strzelectwie Sportowym pn. Świąteczne strzelanie.

Świąteczne strzelanie w Gimnazjum nr 2 , ./upload/articles_pakiety/32365/01_obraz.jpg
Świąteczne strzelanie w Gimnazjum nr 2 , ./upload/articles_pakiety/32365/02_obraz.jpg
Świąteczne strzelanie w Gimnazjum nr 2 , ./upload/articles_pakiety/32365/03_obraz.jpg


Zawody zostały zorganizowane przez nauczycieli wychowania fizycznego p. Andrzeja Karbowskiego i p. Marzannę Kroczek. Współorganizatorem zawodów był Zarząd Powiatowy LOK w Kutnie.
W zawodach brały udział trzyosobowe reprezentacje szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych ze szkół kutnowskich i powiatu kutnowskiego. Strzelano w pozycji stojąc i klęcząc z odległości 10 m.

WYNIKI ZAWODÓW
Szkoły podstawowe:
Klasyfikacja drużynowa
I miejsce – SP nr 4 Kutno
II miejsce – SP nr 6 Kutno
III miejsce – SP nr 1 Kutno [więcej]
redaktor, 14.12.2016 21:15|czytane: 641 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Wjazd z Barlickiego już otwarty. Parkingi w budowie
Na osiedle Wojska Polskiego można wjechać już z ulicy Barlickiego przy sklepie ExDrob. Trwają prace energetyki, budowany jest kolejny parking. Jak mówił Włodzimierz Pawłowski właściciel firmy Mawex prace na osiedlu mają zakończyć się przed Świętami Bożego Narodzenia. 

Wjazd z Barlickiego już otwarty. Parkingi w budowie, ./upload/articles_pakiety/32353/01_obraz.jpg
Wjazd z Barlickiego już otwarty. Parkingi w budowie, ./upload/articles_pakiety/32353/02_obraz.jpg
Wjazd z Barlickiego już otwarty. Parkingi w budowie, ./upload/articles_pakiety/32353/05_obraz.jpg


W ubiegły czwartek zapytaliśmy Biuro Prasowe Urzędu Miasta Kutna o to czy miasto naliczyło kary umowne w związku z przedłużeniem wykonania inwestycji remontu na Wojska Polskiego.

- Wykonawcy zostaną naliczone kary umowne - informuje kutnowski magistrat.

Jak widać w okresie przejściowym firma oczyszczania miasta ma problemy z odbiorem śmieci. Miejmy nadzieję, że do świąt wszystkie niedogodności i brudy znikną. [więcej]
redaktor, 14.12.2016 12:32|czytane: 1475 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Podsumowali projekt Seniorzy na start
Aktywni seniorzy i najmłodsi z gminy Żychlin rozsmakowani w zdrowiu i Uniejowie podsumowali projekt "Seniorzy na start". Celem projektu było promowanie zdrowego stylu życia, integracja i aktywizacja społeczności lokalnej poprzez wyjazdy edukacyjno-rehabilitacyjne do kompleksu termalno-basenowego  w Uniejowie.

Podsumowali projekt Seniorzy na start, ./upload/articles_pakiety/32362/01_obraz.jpg


- W roku 2016 w  projekcie uczestniczyło  421  osób.  Baseny  termalne cieszyły się ogromną popularnością – amatorów gorących kąpieli cały czas przybywało. Kąpiel w basenach termalnych  daje wiele korzyści zdrowotnych.  Regularne kąpiele stanowią wsparcie w leczeniu wielu schorzeń, m.in.:  chorób skórnych ,  dyskopatii,  schorzeń stawów (związanych głównie z reumatyzmem),   nerwobólów,  nerwicy,   chorób gardła, nosa, krtani. Dziękujemy, że byliście z nami! - mówi Ewa Andrzejewska, dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Żychlinie. [więcej]
pismak, 14.12.2016 16:02|czytane: 223 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Proszę pani, a na budynku starostwa wisi flaga Solidarności
Radny powiatowy Robert Fabijański z PSL interweniował wczoraj w sprawie zawieszonej na budynku Starostwa Powiatowego w Kutnie flagi NSZZ „Solidarność”.

Proszę pani, a na budynku starostwa wisi flaga Solidarności , ./upload/articles_pakiety/32359/01_obraz.jpg


- Nikt z nami nie uzgadniał, że na starostwie będzie zawieszona flaga Solidarności. Jesteśmy na posiedzeniu komisji Rady Powiatu w Kutnie prawie całym Klubem i nie otrzymaliśmy takiej informacji od koalicjanta. To budzi nasze wątpliwości i kontrowersje- mówił nam wczoraj radny Robert Fabijański.

Poinformowaliśmy radnego, że 13 grudnia odbywają się obchody rocznicy wprowadzenia stanu wojennego i z pewnością flaga wisi w związku z uroczystościami, które również odbywały się w starostwie.

- No tak, ale nie powinno być tak, że wisi flaga Solidarności a nie Polski - odparł Fabijański.

- Do starosty kutnowskiego Krzysztofa Debicha nie dotarła żadna oficjalna interwencja koalicjanta w sprawie flagi „Solidarności” wiszącej w dniu 13 grudnia 2016 roku na budynku urzędu w związku z odbywającymi się tutaj obchodami 35. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego - odpowiada rzecznik Jacek Saramonowicz.  Starosta kutnowski wydał polecenie zawieszenia flagi „Solidarności” oraz flagi powiatu kutnowskiego przed wejściem do budynku w związku z obchodami 35. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego, nad którymi objął honorowy patronat. [więcej]
wandea, 14.12.2016 15:12|czytane: 1900 razy|44 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Roziskrzone Święta
W ramach programu Uniesieni Życiem współfinansowanego ze środków Wojewody Łódzkiego Stowarzyszenie Pomocy Laris zorganizowało w Domu Pomocy Społecznej w Wojszycach zajęcia artystyczne w ramach bloku „uniesieni kulturą i sztuką” pod nazwą „Roziskrzone Święta”.

Roziskrzone Święta, ./upload/articles_pakiety/32361/01_obraz.jpg
Roziskrzone Święta, ./upload/articles_pakiety/32361/02_obraz.jpg
Roziskrzone Święta, ./upload/articles_pakiety/32361/03_obraz.jpg


Podczas warsztatów odbyło się wykonywanie stroików świątecznych, śpiewanie karaoke oraz wspólne kolędowanie. Całe spotkanie uatrakcyjnił występ mieszkańców DPS  Wojszyce, które nawiązywało do magii Świąt Bożego Narodzenia. W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy i wychowankowie Domów Pomocy Społecznej i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych, ich opiekunowie oraz Dyrektorzy DPS i Placówek z powiatu kutnowskiego. [więcej]
pismak, 14.12.2016 15:54|czytane: 484 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Świąteczne przygotowania z "Troczewskim"
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia 10 grudnia młodzież "Troczewskiego" zaoferowała klientom galerii Marcredo Center Kutno warsztaty cukiernicze i dekoratorskie. 

Świąteczne przygotowania z
Świąteczne przygotowania z
Świąteczne przygotowania z


Najmłodszym mieszkańcom naszego miasta zaproponowano lukrowanie pierników, ozdabianie choinek i wykonywanie kartek świątecznych. Podążającym za trendami w modzie zaprezentowano najmodniejszą  w tym sezonie świąteczną aranżację stołu wigilijnego w kolorze pudrowego różu oraz czerni. Zorganizowano również pokaz składania serwetek w świąteczne wzory. Niewątpliwą atrakcję stanowiły wypiekane na miejscu ciasteczka owsiane, których aromat towarzyszył wszystkim klientom Marcredo. [więcej]
pismak, 14.12.2016 15:49|czytane: 380 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Starostwo przekazało aparaty do EKG i ciśnieniomierze DPS-om
Dziś w Starostwie Powiatowym w Kutnie odbyło się spotkanie, podczas którego zostały podpisane porozumienia pomiędzy Powiatem Kutnowskim, a Dyrektorami Domów Pomocy Społecznej  w sprawie przekazania specjalistycznych, mobilnych Aparatów EKG z wózkiem oraz wag z wzrostomierzem o łącznej wartości ponad 5 tysięcy złotych za każdy zestaw.

Starostwo przekazało aparaty do EKG i ciśnieniomierze DPS-om, ./upload/articles_pakiety/32358/01_obraz.jpg
Starostwo przekazało aparaty do EKG i ciśnieniomierze DPS-om, ./upload/articles_pakiety/32358/02_obraz.jpg
Starostwo przekazało aparaty do EKG i ciśnieniomierze DPS-om, ./upload/articles_pakiety/32358/06_obraz.jpg


Wszyscy dyrektorzy DPS zgodnie stwierdzili, że urządzenia te będą bardzo przydatne w ich placówkach, gdyż nie będą musieli dowozić swoich podopiecznych do przychodni lub szpitala.

Na spotkaniu obecni byli również dyrektorzy lokalnych szkół, którym przekazano specjalistyczne aparaty do mierzenia ciśnienia, o wartości 3490 każdy, z których będzie można korzystać bezpłatnie. Dzięki dołączonej do wyposażenia drukarce, osoba badana może natychmiast po zmierzeniu ciśnienia otrzymać jego wynik.

Takie aparaty udostępnione będą także w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, Powiatowym Urzędzie Pracy oraz jego filii w Żychlinie, w siedzibie Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności oraz Starostwie Powiatowym w Kutnie przy ul. Kościuszki i Wydziale Komunikacji przy ul. Królowej Jadwigi. [więcej]
pismak, 14.12.2016 14:55|czytane: 979 razy|19 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Przegrana ze Skierniewicami
W miniony weekend swój ligowy mecz rozegrali Młodzicy KKS Pro-Basket Nijhof Wassink Kutno. Rywalem drużyny prowadzonej przez trenera Sławomira Rybarczyka był zespół AZS PWSZ II Skierniewice.

Przegrana ze Skierniewicami, ./upload/articles_pakiety/32357/01_obraz.jpg


Spotkanie zakończyło się przegraną młodych koszykarzy z Kutna 59:67 (11:18, 12:12, 21:12, 15:25). Najwięcej punktów w drużynie kutnowskiej rzucił Mikołaj Osiecki - 14. Po 13 punktów do wyniku dorzucili Maksimilian Frydrysiak i Jakub Wojtczak. Po tej kolejce drużyna zajmuje 3 miejsce z bilansem 4-1.

Punktowali: Mikołaj Osiecki 14, Kacper Szymański 0, Maksimilian Frydrysiak 13, Jakub Kowalewski  6, Kacper Maciejewski 2, Jakub Marczak 3, Robert Woźniak 0, Kamil Dogadalski 4, Jakub Wojtczak 13, Michał Sierocki 2, Jakub Zieliński 2, Koralewski Kacper 0, Patryk Jarota 0. [więcej]
pismak, 14.12.2016 14:42|czytane: 456 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jestem mordercą. Konkurs filmowy z Kinem KDK rozstrzygnięty
Od piątku 16 grudnia w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury film Jestem mordercą.  Dwa podwójne zaproszenia wygrali: Romek Królikowski i Marta Żatkiewicz. Zaproszenia można odebrać w kasie KDK przed wybranym seansem.

Retro zasłonki, retro mebelki, kożuchy z demobilu, dym papierosowy gęsty jak mleko ? cała peerelowska rekwizytornia pomieszczona w jednym filmie. "Jestem mordercą" estetyzuje polskie lata 70., dokłada kolejną cegiełkę do budowy mitologicznych ciekawych, chociaż mrocznych czasów. Ale u Macieja Pieprzycy ? podobnie jak w "Czerwonym pająku" Marcina Koszałki ? historyczne realia nie są wyłącznie modnym kostiumem. I nie chodzi wcale o to, że reżyser zrobił film na motywach prawdziwych wydarzeń (sprawy skazanego na śmierć w 1977 r. Zdzisława Marchwickiego, domniemanego "wampira z Zagłębia") i po prostu postawił na rekonstrukcję 1:1 - pisze Marcin Stachowicz na filmweb.pl

[więcej]
kultura, 14.12.2016 14:40|czytane: 784 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wygrana Kutna w 2 Lidze Męskiej
Od zwycięstwa rozpoczęli rundę rewanżową w rozgrywkach 2 Ligi Męskiej koszykarze KKS Pro-Basket Kutno, pokonując przed własną publicznością zespół Sokół Ostrów Mazowiecka 62:51 ( 17:26, 8:12, 16:7, 21:6).

Wygrana Kutna w 2 Lidze Męskiej, ./upload/articles_pakiety/32352/01_obraz.jpg


Pierwsza i druga kwarta meczu toczyła się pod dyktando przyjezdnych, którzy wypracowali kilku punktową przewagę już na samym początku spotkania. Po zmianie stron zespół kutnowski zmotywowany w szatni przez trenera Krzysztofa Szablowskiego i Tomasza Skowrona zaczął odrabiać straty. Losy meczu rozstrzygnęły się w ostatniej odsłonie spotkania, którą to zawodnicy Pro-Basketu wygrali aż 21:6. Duża w tym zasługa doświadczonego Arkadiusza Kobusa, który zakończył spotkanie z dorobkiem 31 oczek i 13 zbiórek! ( 5/10 za 3). 12 punktów do wyniku dorzucił Hubert Stopierzyński. Dobre spotkanie rozegrał również kapitan drużyny January Sobczak ( 5 asyst i 6 przechwytów). [więcej]
pismak, 14.12.2016 14:06|czytane: 353 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wszedł w Dudkach na piętrowy dom i chciał skoczyć
Kutnowscy policjanci uratowali niedoszłego samobójcę. Mężczyzna wszedł na piętrowy dom i chciał skoczyć krzycząc, że odbierze sobie życie.

Wszedł w Dudkach na piętrowy dom i chciał skoczyć, ./upload/articles_pakiety/32351/01_obraz.jpg


Dziś o 4.30 oficer dyżurny kutnowskiej komendy otrzymał informację, od mieszkańca miejscowości Dudki w gminie Kutno, że na dachu jego domu znajduje się nieznany mu mężczyzna. Dyżurny natychmiast powiadomił o zdarzeniu dwa partole kutnowskich policjantów. Informacja potwierdziła się.  Po dachu piętrowego budynku chodził młody mężczyzna. Jego zachowanie wskazywało, że chce on odebrać sobie życie.
[więcej]
pismak, 14.12.2016 09:28|czytane: 1056 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
11 medali dla kutnowskich judoków
Znakomite starty zanotowali młodzi judocy UKS-u Ippon MDK Kutno, startujący w dwóch turniejach dla dzieci i młodzików.

11 medali dla kutnowskich judoków, ./upload/articles_pakiety/32349/01_obraz.jpg
11 medali dla kutnowskich judoków, ./upload/articles_pakiety/32349/02_obraz.jpg
11 medali dla kutnowskich judoków, ./upload/articles_pakiety/32349/03_obraz.jpg


W sobotę w hali klubu sportowego ,,Ryś'' na warszawskim Ursynowie rozegrany został tradycyjny Turniej Mikołajkowy, w którym wzięła udział 12-osobowa ekipa z naszego miasta. Kutnianie po 6 godzinach rywalizacji wywalczyli aż 11 medali.

Chociaż nikomu nie udało się stanąć na najwyższym stopniu podium, to 5 srebrnych i 6 brązowych medali robi jednak wrażenie. Szczegółowe wyniki startu Kutnian prezentują się następująco:
1) Iga Kołaczyńska - II m (U-11);
2) Jakub Osowski - II m (U-9);
3) Hubert Pisera - II m (U-10); [więcej]
pismak, 14.12.2016 09:18|czytane: 469 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Śmiertelny wypadek w Skłótach
Wczoraj w Skłótach na drodze krajowej nr 92 o godz. 18.25 pieszy 33-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego na prostym odcinku drogi poza terenem zabudowanym nie mając na sobie elementów odblaskowych wbiegł na jezdnię tuż przed nadjeżdżający pojazd renault twingo kierowanym przez 36-letniego mieszkańca Kutna.

W wyniku zdarzenia pieszy poniósł śmierć na miejscu. Została pobrana od niego krew na zawartość alkoholu. Kierowca renaulta trzeźwy. [więcej]
pismak, 14.12.2016 09:20|czytane: 1097 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zaproszenie dla rolników na badania
Zapraszamy do uczestnictwa w Programie Ogólnopolskich Przesiewowych Badań Zdrowotnych rolników, ich rodziny, emerytów i rencistów (objętych rolniczym systemem ubezpieczeń społecznych).

Badania będą wykonywane w dniu 27 i 29.12.2016 r. w godzinach 8.00-15.00 w siedzibie Powiatowego Zespołu do spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Kutnie przy ul. Wyszyńskiego 13.

Warunkiem przystąpienia do badań jest zgłoszenie się do Urzędu Gminy właściwego do miejsca swojego zamieszkania  [więcej]
pismak, 14.12.2016 09:04|czytane: 739 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Wielka woda w Kutnie
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie to nowy cykl dziennika internetowego eKutno.pl Zawsze we wtorek dla tych, którzy pamiętają, widzieli i znają oraz dla tych, którzy są za młodzi aby kutnowskie skarby, cuda świąt i codzienności z ubiegłych lat mieć pod powiekami, ale dla których nie jest za późno aby poznać historię swojego miasta, przypomnimy w galeriach zdjęć miejca, ludzi, zdarzenia...

Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Wielka woda w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/32327/15_obraz.jpg
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Wielka woda w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/32327/23_obraz.jpg
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Wielka woda w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/32327/35_obraz.jpg


Dzięki współpracy z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną, jej działem regionaliów i panem Andrzejem Olewnikiem oraz mamy nadzieję zbiorom prywatnym naszych Czytelników pokażemy Kutno, które było i nie minie, bo pozostanie w naszej pamięci na zawsze. Zachęcamy Państwa do tworzenia cyklu dziennika eKutno.pl wraz z nami, wysyłajcie zdjęcia i historie z nimi związane biuro@ekutno.pl

Dziś wielka woda w Kutnie, najpierw z połowy lat sześćdziesiątych z archiwum Teresy Mosingiewicz, a potem zdjęcia Andrzeja Olewnika z 2010 roku 19 maja i 2 czerwca.
[więcej]
wandea, 13.12.2016 23:52|czytane: 2646 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czy powiat przygotowany jest do zimy?
Powiat Kutnowski na zadanie zimowego utrzymania dróg w sezonie zimowym 2016/2017 przeznaczył kwotę 567 500 zł. 

Czy powiat przygotowany jest do zimy?, ./upload/articles_pakiety/32347/01_obraz.jpg
Czy powiat przygotowany jest do zimy?, ./upload/articles_pakiety/32347/02_obraz.jpg
Czy powiat przygotowany jest do zimy?, ./upload/articles_pakiety/32347/03_obraz.jpg


Tak było na powiatowych drogach dwa lata temu

- Dla zapewnienia właściwego wykonania prac zimowe utrzymanie dróg podzielono na trzy zadania: odśnieżanie dróg sprzętem średnim (6 pługów średnich), odśnieżanie dróg sprzętem ciężkim (7 pługów ciężkich oraz 1 spycharka), odśnieżanie i zwalczanie śliskości zimowej na drogach powiatowych (5 pługów średnich samochodowych wyposażonych w piaskarki wraz z mieszanką piaskowo – solną) - podaje Jacek Saramonowicz, rzecznik Starostwa Powiatowego w Kutnie.- Pojazdy uczestniczące w zimowym utrzymaniu dróg powiatowych monitorowane będą za pomocą systemu GPS.

Starostwo wyłoniło trzy firmy, które wykonają zadanie: Przedsiębiorstwo Usługowo-Transportowe FA-BUD Michał Nowacki, WA-TRANS Wiesław Wacławski oraz PW DANZAP Danuta Zawiślak.

Jednocześnie na najbliższej seji Rady Powiatu w Kutnie radni podejmą uchwałę w sprawie przekazania zadania własnego Powiatu Kutnowskiego dotyczącego zimowego utrzymania dróg powiatowych w zakresie ich odśnieżania w sezonie zimowym 2016 - 2017, następującym Gminom: Żychlin, [więcej]
redaktor, 13.12.2016 23:32|czytane: 689 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Przybywa marketów w Krośniewicach
W Krośniewicach podobnie jak w Żychlinie przybywa marketów i poszerza się oferta handlowa dla mieszkańców gminy.

Przybywa marketów w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/32346/06_obraz.jpg
Przybywa marketów w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/32346/15_obraz.jpg
Przybywa marketów w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/32346/21_obraz.jpg


Na ulicy Łęczyckiej naprzeciwko Zespołu Szkół nr 1 w Krośniewicach budowany jest market DINO. A drugi na ulicy Toruńskiej. Jak się nieoficjalnie dowiadujemy tam z kolei  będą Rossmann i Pepco.  Sklepy staną w miejscu wyburzonych składzików, garaże z kolei przesunięto do kamienicy przy placu Wolności i tak powstało miejsce na nowe inwestycje.

W Krośniewicach są jeszcze Biedronka i PoloMarket. Tak więc mieszkańcy gminy mają coraz większy wybór, a co ważne przybędzie też miejsc pracy. [więcej]
redaktor, 13.12.2016 23:08|czytane: 4498 razy|12 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Znak przyjaźni i pojednania w UTW
Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku spotkali się dziś w Kutnowskim Domu Kultury na Wigilii.

Znak przyjaźni i pojednania w UTW, ./upload/articles_pakiety/32322/01_obraz.jpg
Znak przyjaźni i pojednania w UTW, ./upload/articles_pakiety/32322/11_obraz.jpg
Znak przyjaźni i pojednania w UTW, ./upload/articles_pakiety/32322/24_obraz.jpg


Galeria zdjęć

Jak zawsze ten wyjątkowy czas został podkreślony występem artystycznym, tym razem reżyserowanym przez Krzysztofa Ryzlaka z domu kultury. Wraz z seniorami świętowali Zbigniew Wdowiak, wiceprezydenta Kutna oraz Radosław Rojewski dyrektor KDK.

Maria Wierzbicka z UTW podziękowała słuchaczom za wspólnie spędzony rok i życzyła wszystkiego najlepszego w następnym. Życzenia złożył również zastępca prezydenta miasta. Na koniec wszyscy podzielili się opłatkiem. [więcej]
redaktor, 13.12.2016 22:04|czytane: 1321 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Gimnazjaliści z Trójki w świecie filmu
W grudniu grupa młodzieży z Gimnazjum nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Kutnie, która  od października realizuje program „321 - Start” Warsztatów i Festiwalu Twórczości Medialnej Młodzieży, uczestniczyła w  wycieczce do Łodzi – miasta jakże ważnego na filmowej mapie Polski.

Gimnazjaliści z Trójki  w świecie filmu, ./upload/articles_pakiety/32321/02_obraz.jpg
Gimnazjaliści z Trójki  w świecie filmu, ./upload/articles_pakiety/32321/03_obraz.jpg
Gimnazjaliści z Trójki  w świecie filmu, ./upload/articles_pakiety/32321/04_obraz.jpg


W związku z tym oczywiście obecność uczniów w  Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi, gdzie mogli obserwować, w jaki sposób studenci przygotowują swoje autorskie projekty w specjalnych salach projekcyjnych czy halach zdjęciowych, dzięki wykorzystaniu profesjonalnego sprzętu. Cała wycieczka po kampusie zakończyła się w miejscu kultowym  -  na schodach Łódzkiej Filmówki. 

Kolejnym miejscem, jakie odwiedzili gimnazjaliści, był Pałac Scheiblera, w którym mieści się  Muzeum Kinematografii. Tam obejrzeli bogatą kolekcję eksponatów, m.in. aparatów fotograficznych, kamer i projektorów filmowych, jak również projekty scenograficzne do filmów fabularnych i animowanych. [więcej]
redaktor, 12.12.2016 15:30|czytane: 363 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kolędować Małemu... Kto wystąpi na Wigilii Miejskiej przed Ratuszem?
Śpiewanie kolęd należy do najpiękniejszych zwyczajów bożonarodzeniowych. Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca odbyły się przesłuchania w Kutnowskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek. To już dziesiąta edycja organizowanej przez Regionalne Towarzystwo Muzyczne w Kutnie imprezy. Jak co roku najlepsi wystąpią na Wigilii Miejskiej przed Ratuszem, na którą zapraszamy 18 grudnia na plac Piłsudskiego. 

Kolędować Małemu... Kto wystąpi na Wigilii Miejskiej przed Ratuszem?, ./upload/articles_pakiety/32324/01_obraz.jpg
Kolędować Małemu... Kto wystąpi na Wigilii Miejskiej przed Ratuszem?, ./upload/articles_pakiety/32324/14_obraz.jpg
Kolędować Małemu... Kto wystąpi na Wigilii Miejskiej przed Ratuszem?, ./upload/articles_pakiety/32324/33_obraz.jpg


Więcej zdjęć

Mogliśmy dziś posłuchać najmłodszych i tych nieco starszych, łącznie 60 prezentacji wokalistów, zespołów i chórów.

Śpiewały przedszkolaki:
1. OLIWIA BARTOSIAK
„JEZUS MALUSIEŃKI”
2.  DUET:  BLANKA GENS,  HANNA WAWRZYŃCZAK
„Z NARODZENIA PANA”
3. MAJA SKIBIŃSKA
„ŚWIEĆ GWIAZDECZKO”
4. BLANKA PAKULSKA
„LULAJŻE, JEZUNIU” [więcej]
redaktor, 13.12.2016 21:35|czytane: 1396 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
VIII Memoriał Generała Władysława Andersa w tenisie stołowym
Gminne Centrum Kultury,Sportu i Rekreacji w Krośniewicach zaprasza 17 grudnia o godz. 11.00 na rozgrywki tenisa stołowego w VIII Memoriale Generała Władysława Andersa.

Zmagania odbywać się będą w świetlicy popularnie zwanej "Andersówką". Wiek uczestników nieograniczony, organizatorzy jak zawsze zapewniają znakomita atmosferę, doping publiczności, dla zwycięzców puchary!
ZAPISY – tel. 603-99-33-66 i 24-252-17-07 lub w świetlicy przed rozpoczęciem turnieju. [więcej]
redaktor, 13.12.2016 22:25|czytane: 431 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Wolność dla solidarnych
Dziś samorządy oraz mieszkańcy Kutna oddali hołd prześladowanym w stanie wojennym. Pod pomnikiem Ulotki na ulicy Sienkiewicza w Kutnie odbyły się uroczystości upamiętniające 35. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.

Następnie w Starostwie Powiatowym podczas  organizowanej przez Radę Podregionu Kutno NSZZ "Solidarność", części edukacyjno-artystycznej uroczystości głos zabrał  Zbigniew Kamiński, poseł pierwszej kadencji wolnego sejmu. Następnie rzecznik prasowy starostwa dr Jacek Saramonowicz omówił prezentację  pt. Koniec marzeń o wolności. Kutnowska "Solidarność" w okresie stanu wojennego, a montaż słowno-muzyczny o okresie stanu wojennego zaprezentowali uczniowie z Zespołu Szkół nr 3 im. Władysława Grabskiego.

[więcej]
redaktor, 13.12.2016 21:10|czytane: 476 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Józef L. uniewinniony. Wyrok jest nieprawomocny
Dziś w Sądzie Rejonowym w Kutnie zapadł nieprawomocny wyrok w sprawie Józefa L. oskarżonego subsydiarnie o nieumyślne spowodowanie śmierci pacjentki. Sędzia Maria Blanka Korowajska uniewinniła byłego ordynatora Oddziału III Wewnętrznego w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym sp. zo.o. od zarzutu z art. 155 KK. 

Józef L. uniewinniony. Wyrok jest nieprawomocny, ./upload/articles_pakiety/32343/01_obraz.jpg


Przypomnijmy, akt oskarżenia wystosowała pani Bogusława (nazwisko do wiad. redakcji) córka zmarłej pacjentki, która przedstawiła zarzuty wobec Józefa L.,  iż na jednym z oddziałów gdzie była hospitalizowana jej mama, pomimo cukrzycy drugiego stopnia lekarz zlecił podawanie encortonu- sterydu bez podawania insuliny i dalej w wyniku odmowy przez niego przyjęcia chorej kolejny raz do szpitala, pacjentka zmarła.

Mama pani Bogusławy hospitalizowana była w kutnowskim szpitalu od 27 grudnia 2014 do 6 stycznia 2015 roku, miała cukrzycę drugiego stopnia i ciężką niedokrwistość, podawano jej encorton, bez insuliny, zalecono wizytę u hematologa przy wypisie ze szpitala. 12 stycznia 2015 roku ponownie trafiła na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Kutnie z powodu nasilonych krwawień z nosa i gorączki. Jak twierdził oskarżony na Oddziale stwierdzono temperturę w normie, zrobiono podstawowe badania, w których okazało się, że jedynie płytki krwi mają niezadawalający poziom, a u pacjentki nie występowały już żadne krwawienia. Józef L. miał wytłumaczył córce, że hospitalizacja na oddziale wewnętrznym jest niewskazana, gdyż chora może zarazić się infekcją wewnątrzszpitalną i swój stan pogorszyć.  Pacjentka wróciła do domu, gdzie jej stan pogarszał się z godziny na godzinę, córka wzywała karetkę kilka razy, 14 stycznia pani Marianna trafiła znów na SOR w stanie ciężkim, a 15 stycznia 2015 roku zmarła. Wcześniej o sprawie pisaliśmy np. TUTAJ

Na posiedzeniu sądu pod koniec listopada przesłuchany został biegły medycyny sądowej Wojciech Koeppe. Przedstawił on opinię wraz z uzupełnieniem oraz odpowiedział na dodatkowe pytania pełnomocniczki oskarżycielki. Pełnomoczniczka wskazywała znaczne różnice w obu opiniach. 
[więcej]
wandea, 13.12.2016 15:16|czytane: 1860 razy|65 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Film Życie animowane - klucz do świata autyzmu
W sobotę 10 grudnia w  kinie KDK odbyła się zapowiadana wcześniej projekcja filmu „Życie animowane”. Film jest umiejętną próbą pokazania doświadczeń rodziny zmagającej się z diagnozą autyzmu, który w wieku trzech lat rozpoznano u syna Owenna.

Film Życie animowane - klucz do świata autyzmu, ./upload/articles_pakiety/32342/01_obraz.jpg
Film Życie animowane - klucz do świata autyzmu, ./upload/articles_pakiety/32342/02_obraz.jpg
Film Życie animowane - klucz do świata autyzmu, ./upload/articles_pakiety/32342/04_obraz.jpg


Autor  dokumentu przeprowadza widza, na zasadzie retrospekcji do wnętrza doświadczeń dziecka a potem dorastającej osoby z autyzmem, która dzięki umiejętnej pomocy i strategii terapeutycznej zaczyna komunikować się z otoczeniem, korzystając z kreskówek Disneya, będących pasją chłopca. Film jest potwierdzeniem, że to co może być postrzegane wyłącznie jako uporczywe zainteresowanie, umiejętnie wykorzystane, może stać się kluczem do nawiązania kontaktu, rozwoju i możliwej autonomii osoby z autyzmem. Jest to niezwykle wzruszająca opowieść, prawdziwa i inspirująca do skutecznych działań i pracy nad relacją z osobą z autyzmem.

Po filmie widzowie zostali zaproszeni do zaplanowanej wcześniej dyskusji inspirowanej tym ważnym dokumentem. Do udziału w dyskusji zaproszono liczne grono rodziców, terapeutów, lekarzy, dyrektorów oraz wychowawców przedszkoli i szkół, placówek do których uczęszczają dzieci i młodzież z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.  Zaproszenie zostało skierowane do pracowników różnych instytucji i urzędów, w kompetencji których pozostają działania na rzecz rodzin dzieci, młodzieży i dorosłych osób z autyzmem. Bardzo ważny był udział w spotkaniu posła Tadeusza Woźniaka, który z uwagą wysłuchał opinii i wniosków dotyczących sytuacji w jakiej znajduje się  środowisko osób z autyzmem. Brak rozwiązań systemowych, szczególnie w zakresie oferty dla dorastającej młodzieży, możliwego zatrudnienia czy wreszcie mieszkalnictwa chronionego to ważne zagadnienia , które wymagają szybkich decyzji ustawodawczych. [więcej]
pismak, 13.12.2016 15:26|czytane: 490 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
UWAGA! Będzie gołoledź
IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Poznaniu ostrzega przed marznącymi opadami, które mogą wystąpić dziś od 21.00 do jutra do 7.00. 

Prognozuje się wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu lub deszczu ze śniegiem, powodujących gołoledź. Strefa opadów będzie przemieszczała się z północnego zachodu na południowy wschód regionu.
[więcej]
pismak, 13.12.2016 13:26|czytane: 354 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kolizja przy dworcu PKP
Dziś około godz. 13.00 przy dworcu PKP w Kutnie doszło do kolizji trzech aut osobowych. Trwają czynności służb. Ulice 1 i 3 Maja tymczasowo nieprzejezdne.

Kolizja przy dworcu PKP, ./upload/articles_pakiety/32339/01_obraz.jpg
Kolizja przy dworcu PKP, ./upload/articles_pakiety/32339/02_obraz.jpg


- Kierująca pojazdem toyota rav 43-letnia mieszkanka powiatu kutnowskiego nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu pojazdem ford mondeo 24-letniemu mieszkańcowi Kutna. W wyniku zdarzenia ford mondeo przemieścił się na przeciwległy pas ruchu i uderzył w peugeota kierowanego przez 48-letniego  mieszkańca Łodzi. Obrażenia lekkie odniosła kierująca toyoty - podaje podkom. Paweł Witczak, oficer prasowy KPP Kutno.
[więcej]
pismak, 13.12.2016 13:19|czytane: 2183 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
MOPS: Dziś odbierz napoje
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kutnie informuje, że osoby/rodziny zakwalifikowane do pomocy żywnościowej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 Podprogram 2016  mogą  dzisiaj odebrać napoje  pozyskane w ramach działań własnych przez Stowarzyszenie Bank Żywności w Kutnie ul. Bema 3. [więcej]
pismak, 13.12.2016 12:58|czytane: 786 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pobili kutnianina na Krośniewickiej
Kutnowscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 16, 20 i 26 lat podejrzanych o pobicie 54-letniego mieszkańca Kutna. Dorosłym sprawcom grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Nieletnim zajmie się sąd rodzinny.

Pobili kutnianina na Krośniewickiej, ./upload/articles_pakiety/32337/01_obraz.jpg


- W niedzielę, 11 grudnia o godzinie 11.45 przy ulicy Krośniewickiej pobito 54-letniego mieszkańca Kutna.  Jak ustalili policjanci trzech mężczyzn zaatakowało bez powodu swojego sąsiada. 54-latek doznał urazu głowy, żeber, biodra oraz ręki. Sprawcy grozili również świadkom zdarzenia, którzy próbowali powstrzymać agresywnych napastników.
Cała trójka już po kilkunastu minutach była w rękach policjantów - podaje podkom. Paweł Witczak, oficer prasowy KPP Kutno. [więcej]
pismak, 13.12.2016 12:55|czytane: 625 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kasprowiczowskie świętowanie
Jak co roku, 12 grudnia, społeczność II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza  obchodziła Święto Patrona. Ten dzień upamiętniał 156 rocznicę urodzin poety. Zgodnie z tradycją, podczas tej uroczystości, miało miejsce ślubowanie uczniów klas pierwszych, którzy tym samym oficjalnie zostali przyjęci do kasprowiczowskiej rodziny.

Pierwszą część uroczystości uświetniło przemówienie dyrektor Barbary Rostek- Nowackiej, która odebrała słowa przysięgi składanej przez uczniów klas pierwszych.  Po ceremonii ślubowania głos zabrali goście, którzy  gratulowali pierwszoklasistom wyboru szkoły i życzyli sukcesów.

Kasprowiczowskie świętowanie, ./upload/articles_pakiety/32333/02_obraz.jpg
Kasprowiczowskie świętowanie, ./upload/articles_pakiety/32333/09_obraz.jpg
Kasprowiczowskie świętowanie, ./upload/articles_pakiety/32333/16_obraz.jpg


Tegoroczne Święto Szkoły miało  szczególny wymiar. Było okazją do przybliżenia sylwetki patrona – Jana Kasprowicza, a ponadto do zaprezentowania poezji Czesławy Politańskiej, poetki a także długoletniej nauczycielki języka polskiego w naszym liceum.

Dlatego też drugą część uroczystości wypełnił montaż poetycko-muzyczny „Jakże się odnajdziemy” poświęcony twórczości autorki słów hymnu szkoły. „Wiary zaczerpnij z pieśni, niech żyje młodość”- to frazy, które śpiewają kolejne roczniki uczniów. Wszystkie teksty, zarówno mówione jak i śpiewane, zostały napisane przez Czesławę Politańską i złożyły się na opowieść o wartościach i ludzkiej egzystencji. Filozoficzna poezja zaprezentowana przez absolwentów i uczniów liceum stała się źródłem wymownego i wzruszającego koncertu wypełnionego utworami muzycznymi skomponowanymi przez Jarosława Domagałę, ucznia i współtwórcę programów poetyckich Czesławy Politańskiej. Poetyckim słowom towarzyszyły obrazy Haliny Kamińskiej, artystki-malarki, a także nauczycielki naszej szkoły. Ten niepowtarzalny koncert zostanie z pewnością zapamiętany zarówno przez artystów, jak i widzów. [więcej]
pismak, 13.12.2016 10:24|czytane: 1039 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Rewelacyjna Kapela Hanki Wójciak. Dziś zapraszamy na brzmienia marokańskich gimbrii
Wczoraj przed kutnowską publicznością w Centrum Teatru Muzyki i Tańca wystąpiła Kapela Hanki Wójciak. Zespół powstał w Krakowie, gra muzykę z pogranicza world music, folku, piosenki autorskiej.  Duża galeria zdjęć A dziś o godz.... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Sprzedam 4,08 hektary POLE UPRAWNE Sprzedam POLE UPRAWNE = 4,08 hektary... [czytaj więcej]
Konkretna propozycja i konkretne zarobki!Warszawa Współpraca dla sympatycznej, uśmiechniętej, komunikatywnej i chętnej do pracy. Chcesz zarabiać w normalnej atmosferze, na uczciwych warunkach, dyskretnie, bezpiecznie i konkretnie? Jeśli tak t... [czytaj więcej]
Zawieszka Nieśmiertelnik Srebro +GRAWER Zdjęcia i Tekstu Idealny i modny prezent dla kobiety i mężczyzny. Wspaniały prezent na Imieniny, Urodziny, Rocznicę, Walnetynki, Dzień Kobiet, Mikołaja, oraz pod choinkę na Gwiazdkę Świąt Bożego Narodzenia... [czytaj więcej]
Kotki Oddam kotki w dobre ręce. Więcej informacji pod nr telefonu 602430567.... [czytaj więcej]
Monitoringi, alarmy Witam, oferuję usługę konfiguracji oraz montażu kamer, alarmów oraz innych systemów zabezpieczeń. Wykonuję również inne usługi informatyczne. Zapraszam.... [czytaj więcej]
Sprzedam biurko duże 210 cm / bardzo dobre wykonanie Mam do sprzedania duże biurko w bardzo dobrym stanie. Biurko ma ponad 1,5 metra i było robione na zamówieni a więc jest wykonane z bardzo dobrego materiału. Posiada wiele szuflad, miejsce na je... [czytaj więcej]
Fly High Production – Produkcja filmowa Firma Fly High Production to przede wszystkim profesjonalna produkcja filmów i innych form audiowizualnych, bazująca na najnowszych technologiach min zastosowaniu drona i innych technologii stabiliz... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Felicjan Rohloff:
10 minut temu
Zeżarłam "się" w pospiechu. Proszę o zrozumienie i wklejenie "się" tam gdzie trzeba. AWRUK!
Felicjan Rohloff:
13 minut temu
###"R". Albinie vel (???????)! Dziękuję za zaproszenie. Da Bóg, to jutro przedstawię ewentualny termin tego niezwykle zapowiadającego wydarzenia. Gdzie jest ten wasz gród? zawalona jestem dzisiaj robotą. Pozdrawiam i wszelkich łask bożych życzę. ~emerytowana nauczycielka.
Felicjan Rohloff:
2 godzin temu
Kordianie! To sobie startuj jak jesteś debilem w trepem lub idiotą w kaloszach. Matura to bzdura, a te konkursy to lipa. A te samorządy to Awruki i Złodzieje. Nie bić Awruków i Złodziei, tylko je zlikwidować. Zlikwidować bzdurną maturę! Zlikwidować ukartowane konkursy! Zlikwidować nierządne samorządy! Zlikwidować szkoły samorządowe. Przestać chodzić do bzdurnych szkól! I zacząć się uczyć! I zacząć czytać eKutno! I wstąpić do KAN"PiŚ"! Pod żadnym pozorem nie likwidować KOTÓW !!! I nie zabijać DZIECI ! I nie budować świątyń! I nie budować pałaców! I nie budować komitetów! Budować SERCA, UMYSŁY i DUSZE! I nie sadzić i nie pielęgnować dębów JPII. Rodzić dzieci, uczyć je i wychowywać! Młodzieży nie rozpuszczać! Zrezygnować z paciorków, fikołków i koziołków! Uwierzyć w Boga! Kochać Polskę! I rozniecać promienie NADZIEI! I nie spać! I obudzić się! I się oświecać! I myśleć! I pracować! I odpoczywać! I bawić się! I działać!.........I nigdy nic złego nie robić........ Coś dobrego - zawsze można..... O kotów dbać, psom dać spokój a świnie oprzątać!....... Paniali?........Amen.
Jordan Sierpowski:
2 godzin temu
POSEŁ Z PIS Tadeusz Woźniak - pozując do zdjęć ze strażakami w Komadzynie, splata swe wypracowane dłonie,na nieprzyzwoicie upasionym brzuszysku.Fakt - inni dostojnicy z jego partyji pozując do zdjęć - czynią podobnie. Ale - jak by nie liczyć, Tadeusz Woźniak (ksywa kanonik) - kadencji poselskich ma już sobą wiele i ta kadencja nie jest jego ostanią, to i nie dziwota, że i jego i tak już upasiony brzuch, z każdą kadencja staje się i coraz to i coraz to bardziej monstrualny. Wiadomo - odmawiać na tych różnych poselsko-wiejskich bankietach jadła i napitki - to rzecz wielce niepolityczna. Tak myślę,że jeżeli darwinowska teoria ewolucji nie zadziała i Woźniakowi nie wydłużą się kończyny górne jak u orangutana ,tak aby ręce mógł spleść na swym brzuchu - to tylko patrzeć, jak niezbędnym dodatkowym wyposażeniem posła staną się protezy, przedłużające jego kończyny górne. A po co ? A NO PO TO - ABY POSEŁ WOŹNIAK MÓGŁ SWE WYPRACOWANE DŁONIE SPLEŚĆ NA SWYM MEGA OLBRZYMIM BRZUSZYSKU.
Marian Pawełek:
2 godzin temu
Ciekawe, czy nadal wierzy w swojego idola, górniczynę?
Maria Giedgowt:
2 godzin temu
Widocznie była za słaba, że wygrać. Zresztą ma dużo pracy - kilku uczniów na krzyż w prywatnej. Jak oni się zmieszczą w tym budynku?
Felicjan Rohloff:
2 godzin temu
Ludzie! Nie macie ciekawszych problemów? wiadał dzięcioł żonie: PiS upada, PO tonie . A młode koty tego słuchały i wcale się tym nie przejmowały, tylko miauczały. POPiS - to najstraszniejsze słowo świata - tak dzisiaj miauczały koty stare i młode i mrugając śpiewały: PiS i Plarforma to jedna rodzina, kaczor i donald - nie polska ptaszyna. Ludzie! Nie liczy się forma - liczy się treść. Nie liczy się PiSforma! Nie liczy się PLATforma! Liczy się KUTNOWSKA ARMIA NADZIEI "Prawda i Śmiech"!!!!! Koty są najmądrzejszymi stworzeniami świata!!!!! Niech żyją Koty! I niech żyje KAN "PiŚ"!
Mateusz Dąb:
3 godzin temu
Nikt z patriotów nie miał szans, bo sitwa rzadzi, ale mnie dziwi jedno, że nie wystartowała pani, która wspierała Łebskiego w kampanii.
Felicjan Rohloff:
3 godzin temu
Tyle co koty napłakały. I nic więcej. Tak słyszałem..... Mówią, że śmieszny Tadeusz rozrzutnością nie grzeszy i św. mamony nie marnotrawi. Co innego to te prezbiterianie z Sienkiewicza. Tam jest Zakon Koedukacyjny dla Św. Świrów. Ludzie! Co tam się dzieje? Jak tam grzeszą. Więcej wydają niż zarabiają. Oni chyba na islam już przeszli. Bo Policja ich się boi. Proboszcz tez się boi. I żadnej klątwy na nich nie rzuca. Ekskomuniki tez się boi im wręczyć. Łajdactwo kwitnie pełną gębą i pustymi butelkami. Hulaj dusza! Piekła nie ma! Kto ten Zakon zlikwiduje to chyba świętym zostanie. Ja nie mogę na to wszystko patrzeć. Zakładam Koedukacyjny Zakon Wszystkich Kawalerów jeszcze światłych, mądrych i cnotliwych i Wszystkich Panien Jeszcze Dziewic. Jutro mamy pierwsze spotkanie przy drzwiach otwartych. Musimy być lepsi od tych synów marnotrawnych i rozrzutnych cór z kutnowskiego PiSolandu. Coś dobrego trzeba w życiu zrobić. Nieprawdaż?
January Sobota:
2
 · 
4 godzin temu
Mamy "najgłupszego" Komentatora eKutna BOHDANA ODYŃCA.
Protazy Kotłubaj:
2
 · 
4 godzin temu
Popieram kandydaturę Tego dzielnicowego.Jest człowiekiem inteligentnym, mądrym, sumiennym i uczciwym. Sprawiedliwy i otwarty dla ludzi. Zawsze służy pomocą.
Waldemar Rzuscyć:
3
 · 
4 godzin temu
Został wypchnięty z PiSu. To sa kulisy polityki Klopotowskiego, Matuszewskiego i Błaszczyka. Dlaczego mu nie pomogli ci dwaj ostatni ? Mam wrażenie, że wolą, aby poseł był ze Zgierza, a nie z Kutna. Co Klopotowski, Klimecki, Olesiński zrobili z PiS, to widać z obecności na listach takich ludzi jak Jóźwiak i Ziółkowski.
Bohdan Odyniec:
5 godzin temu
Mamy "najlepszego" Prezydenta Kutna ZBIGNIEWA BURZYŃSKIEGO.
Makary Pawlikowski:
2
 · 
5 godzin temu
A ile dal ten śmieszny Tadeusz ze swojej diety ?
Bartosz Koścień:
6 godzin temu
wklejam wszystkie 4 linki raz jeszcze tym razem poprawne:
umkutno.bip.e-zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3& func=selectsite&value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7< br />

www.ekutno.pl/wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teo ria-a-praktyka-k-opoty-z-prawem-komendanta-policji -w-kutnie,

kutno.net.pl/artykuly/aktualnosci,aktualizacja-k omendant-kutnowskiej-policji-na-dywaniku-prywatne- dojazdy-rozliczal-jak-sluzbowe,84342.html

www.polskatimes.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiat owy-policji-w-kutnie-dostal-reprymende,12174332/
Bartosz Koścień:
2
 · 
6 godzin temu
UPDATE

ZAPRASZAM WSZYSTKICH TU KOMENTUJĄCYCH DO KLIKNIĘCIA W PONIŻSZY LINK

http/umkutno.bip.e -zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3&func=selectsite &value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7

Wszyscy Ci, którzy tu komentują nie zadali sobie nawet grama trudu, aby wejść na stronę Urzędu Miasta. Wszyscy piszą "w ciemno". że konkurs odbył się tajnie, że nie było ogłoszenia - cel? Napluć komuś w twarz, upodlić i wykreować błędną rzeczywistość.

Szczerze? Jest to tak zaściankowe myślenie, a przy tym maksymalnie żałosne. Typowa kutnowska mentalność. Zastanawiam się tylko, po co tyle jadu, nie macie własnego życia, planów, marzeń, pasji, pracy, dzieci, rodziny? Wolicie wypluwać gorzkie żale pewnie na osobę, której nawet osobiście nie znacie? Okej, wylewajcie, nikogo to nie rusza, ale wiedzcie, że karma wraca, a przy tym patrząc z boku - chciałabym zobaczyć, czy potraficie mieć tyle odwagi w rzeczywistości co tu w Internecie, podpisujcie się swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem, śmiało! Skoro macie tyle racji, wiecie wszystko najlepiej, posiadacie takie informacje, że można robić aferę za aferą - taka cenna wiedza i szereg informacji - okazja to zabłyśnięcia w sieci! Szkoda zmarnować szansy

Najgorsza analiza przedstawiona poniżej przez "TATARA" - brak słów, jeżeli masz czas na pisanie takich komentarzy i analizowanie całej sytuacji - podziwiam. Jeszcze można zrozumieć, gdyby to co napisałeś było prawdą chociaż w minimalnym stopniu. Ale niestety - napociłeś się przy pisaniu, a wcześniej przy wymyślaniu bzdur i nic z tego nie ma, szkoda Cię biedaku. Dzieci w szkole? Nudna praca? No tak, Kutno takie nudne, trzeba sobie urozmaicić życie.

Wskazówka dla "SPRAWDZAJĄCYCH" - a sprawdzajcie wykształcenie, a sprawdzajcie doświadczenie, a sprawdzajcie kompetencje i wiedzę Pana Bieńka - dokładnie, sprawdzajcie a potem się wypowiadajcie. A jeżeli już wiecie, w co szczerze wątpie - wyciąGNIJCIE wnioski.

Odchodząc od tematu wywołującego przeogromne poruszenie wśród kutnowskich internautów, zachęcam do węszenia w sprawie, która tego wymaga - okazja tym razem dla kutnowskich detektywów. Pf.
Poniżej kilka szczegółów.

Tylko Ci co posiadają pewne informacje dokładnie wiedzą, jak wygląda praca w Kutnie w Policji, gdy tylko zjawił się komendant Szymański. Tylko te osoby wiedzą o wewnętrznych aferach, których część posypała się i została ujawniona w artykule opublikowanym całkiem niedawno.
Skąd się wziął, kto go broni pomimo tylu kłopotów z prawem? Taka osoba rządzi kutnowską policją. Zapewniam, że wiecie w tej sprawie tyle, ile macie w głowach - czyli prawie nic.
Ku przypomnieniu.

http/www.ekutno.pl /wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teoria-a-praktyka- k-opoty-z-prawem-komendanta-policji-w-kutnie,

http/kutno.net.pl/ artykuly/aktualnosci,aktualizacja-komendant-kutnow skiej-policji-na-dywaniku-prywatne-dojazdy-rozlicz al-jak-sluzbowe,84342.html

http/www.polskatim es.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiatowy-policji-w-k utnie-dostal-reprymende,12174332/

Zachęcam do ponownej lektury i wyciągnięcia wniosków, tym razem trafnych.
Zbigniewa Biallosser:
2
 · 
6 godzin temu
Onufry czy prawdą jest ,że nawet najbliżśi współpracownicy nie wiedzieli ,że odchodzi na samorządową posadkę , nie wiesz dlaczego?Wstyd, honor czy co jeszcze?
Florian Plemieński:
6 godzin temu
Jest całym złem.
Gabriel Koropka:
6 godzin temu
To co Fauście Tobie lekarz od duszy pomógł? Dziwne!A uroda jest kwestią gustu ,i o tym już się nie ..........no chyba Wiesz?
Jonasz Ubysz:
5
 · 
7 godzin temu
Mówię ci po raz kolejny przestań z tym trzeba było startować . No to mogłeś startować , ciekawe czy byś wygrał . W kutnie przed konkursami jest pewniak i nie ma sensu nawet skłądac dokumentów. Zrozum gamoniu.Najciekawsze artykuły
 ·  14
5 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
5 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
5 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
6 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
10 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
11 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
12 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
15 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
16 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
16 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
17 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
18 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
18 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
20 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
20 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
20 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
20 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
20 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
21 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
21 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
21 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
21 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
23 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
27 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
27 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności