eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 30.04.2017     reklama kontakt
 
<a href="/sport,33658-mks-da-browa-g-rnicza-wygrywa-w-kutnie," title="Kutno: MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie</b><br>Dziś w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie Polfarmex...</div></a> <a href="/wiadomosci,33660-ostatni-raz-z-moja-klasa-kasprowicz-po-egna-tegorocznych-absolwent-w," title="Kutno: Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów</b><br>W II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kasprowicza pożegnano kolejne pokolenie uczniów. ...</div></a> <a href="/kultura,33656-wystawa-body-worlds-the-cycle-of-life-wybierz-si-podczas-maj-wki," title="Kutno: Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki</b><br>W Łodzi można obejrzeć wyjątkową, fascynującą, jedyną w swoim rodzaju anatomiczną...</div></a> <a href="/wiadomosci,33651-wi-to-grabskiego-w-kutnie-cz-owiek-musi-sam-nad-soba-czuwa-i-soba-kierowa-by-wyrosna-na-kogo-w," title="Kutno: Święto Zespołu Szkół nr 3 w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Święto Zespołu Szkół nr 3 w Kutnie</b><br>Święto, 85-lecie istnienia Zespołu Szkół nr 3 im. Władysława Grabskiego w...</div></a> <a href="/wiadomosci,33652-nadle-nictwo-kutno-sadzi-1000-drzew-na-minut," title="Kutno: Nadleśnictwo Kutno sadzi 1000 drzew na minutę" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nadleśnictwo Kutno sadzi 1000 drzew na minutę</b><br>Lasy Państwowe każdego roku sadzą ok. 500 mln drzew, to oznacza,...</div></a> <a href="/wiadomosci,33642-joanna-kowalska-z-kasprowicza-mistrzem-wiedzy-o-redniowieczu," title="Kutno: Joanna Kowalska z Kasprowicza mistrzem wiedzy o średniowieczu" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Joanna Kowalska z Kasprowicza mistrzem wiedzy o średniowieczu</b><br>Joanna Kowalska, uczennica klasy II humanistycznej II LO im. Jana Kasprowicza...</div></a> <a href="/wiadomosci,33644-szko-a-podstawowa-nr-1-w-kro-niewicach-i-gimnazjum-w-krzy-anowie-najlepsze-w-turnieju-wiedzy-o," title="Kutno: Szkoła Podstawowa nr 1 w Krośniewicach i Gimnazjum w Krzyżanowie najlepsze " class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Szkoła Podstawowa nr 1 w Krośniewicach i Gimnazjum w Krzyżanowie najlepsze </b><br>Pod hasłem kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” w dniach 25 i 26...</div></a> <a href="/wiadomosci,33604-wsa-odrzuca-skarg-inwestora-nie-b-dzie-wiatrak-w-w-gminie-bedlno," title="Kutno: WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno " class="none white"><div id="opis_slidera"><b>WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno </b><br>Mieszkańcy gminy Bedlno wraz ze Stowarzyszeniem Czysta Okolica wygrali batalię przeciw...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Pod patronatem eKutnoTV: Pociąg do poezji. Intercity (fragment)
Najważniejszym zdarzeniem pierwszego dnia VII Festiwalu Złoty Środek Poezji w Pałacu Gierałty w Kutnie było spotkanie z poetami bretońskimi Paolem Keinegiem i Bernezem Tangi, ich wiersze tłumaczył Kazimierz Brakoniecki. Nieczęsto poeci i muzycy z tej części zachodniej Europy goszczą w Polsce, a do tej pory nie gościli w Kutnie. W tym roku Arturowi Fryzowi udało się zaprosić ich do naszego niewielkiego miasta, ale w sam środek poezji.

Poematy Keinega urzekły publiczność. Każdy z wersów z nich mógłby stanowić osobny wiersz, rodzaj haiku. W antologii Pociąg do poezji. Intercity znalazły się wiersze poety bretońskiego jeszcze w języku francuskim nie publikowane, czyli na nasz użytek tłumaczone przez Kazimierza Brakonieckiego - mówi Artur Fryz, redaktor antologii. - To duże dla nas wyróżnienie, które książkę tę czynią jeszcze bardziej wyjątkową.

Oglądaj nasze filmy w jakości 1080 Full HD!

Siedzą od lewej: Artur Fryz, Jerzy Suchanek, Jakyb Przybyłowski, Wojciech Kudyba, Krzysztof Bieleń i Małgorzata Lebda

Na festiwal wjechał Pociąg do poezji. Intercity. Przyjechali w nim Jerzy Suchanek, Wojciech Kudyba, Małgorzata Lebda, Krzysztof Bieleń i Jakub Przybyłowski. Dwóch pierwszych zacnych poetów i krytyków o dużym dorobku poetyckim i poeci po debiucie. Bieleń i Przybyłowski [więcej]
malina, 28.06.2011 07:43|czytane: 1640 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKutnoTV: BSA na Dniach Krośniewic
Oglądaj nasze filmy w jakości 1080 Full HD!

[więcej]
malina, 25.06.2011 16:00|czytane: 2046 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKutnoTV: Nowy wiersz, nowy mural na Ścianie Poetów
Na Ścianie Poetów w parku Traugutta powstał już siódmy mural do wiersza Agnieszki Gałązki z tomu „lubię być w twoich ustach”, która wygrała VII Ogólnopolski Konkurs Literacki „Złoty Środek Poezji” na najlepszy poetycki debiut książkowy roku 2010 organizowany przez Środkowoeuropejskie Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne "Środek".

Jury w składzie: Karol Maliszewski - przewodniczący, Artur Fryz, Wojciech Kudyba, Krzysztof Kuczkowski, Eugeniusz Tkaczyszyn-Dycki po przeczytaniu 44 debiutanckich książek poetyckich przyznało nagrody ufundowane przez Miasto Kutno sześciu debiutantom.

Druga nagroda przypadła również poetce Izabeli Fietkiewicz-Paszek za „Portret niesymetryczny”, trzecią nagrodę zgarnął Maciej Bieszczad za "Elipsę". Jury przyznało również 3 wyróżnienia Joannie Dziwak „sturm and drang”, Jakubowi Sajkowskiemu „Ślizgawki” i Rafałowi Skoniecznemu „Dzikie strony”.

Oglądaj nasze filmy w jakości 1080 Full HD!


Jutro, 26 czerwca w Willi Troczewskiego/USC w Kutnie o godz. 17.00 Zbigniew Burzyński, prezydent Kutna wraz z Agnieszką Dąbrowską Walczak, skarbnikiem stowarzyszenia wręczy wymienionym poetom nagrody, a Marta Fijałkowska odsłoni nowy mural na Ścianie Poetów.

Potem w Wilii Troczewskiego o godz. 18.00 spotkanie z autorami Zeszytów Poetyckiych. Wiersze przeczytają Dariusz Dziurzyński, Dawid Jung, Marcin Orliński i Krzysztof Szymoniak. [więcej]
kultura, 25.06.2011 06:29|czytane: 2322 razy|15 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKutnoTV: Poetycki weekend. VII Festiwal Złoty Środek w Kutnie
Kutnowski Dom Kultury i Środkowoeuropejskie Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne "Środek" zapraszają na siódmą edycję Festiwalu Złoty Środek Poezji Kutno 2011. Impreza odbędzie się w najbliższy weekend w Państwowej Szkole Muzycznej w Parku Wiosny Ludów i Urzędzie Stanu Cywilnego.

W sobotę 25 czerwca w Pałacu Gierałty od godz. 12.00 rozpocznie się VI Otwarty Konkurs Jednego Wiersza. Zapraszamy poetów z Kutna i okolic do zmierzenia się z twórcami z innych zakątków Polski.

O godz. 16.00 Pociąg do poezji. Intercity - prezentacja antologii wydanej przez KDK dzięki współrpacy z PKP Intercity.  Swoje wiersze czytać będą Jerzy Suchanek, Wojciech Kudyba, Małgorzata Lebda, Krzysztof Bieleń, Jakub Przybyłowski, Mariusz Więcek.

O godz. 18.00 spotkanie autorskie Kazimierza Brakonieckiego, a o godz. 20.00 spotkanie z poetami bretońskimi Paol Keineg i Bernez Tangi. O godz. 21.30 poeci usłyszą werdykt jury VI Otwartego Konkursu Jednego Wiersza.


Oglądaj nasze filmy w jakości 1080 Full HD!


A od godz. 22.00 - 1.00 Przez granice słów i dźwięków - pełna atrakcji muzycznych i poetyckich noc koncertowa. W programie: Bernez Tangi z towarzyszeniem gitarzysty Yona Goueza, program Węzeł z nowymi piosenkami Artura Fryza zaprezentuje Maciej Maciejewski z towarzyszeniem pianisty Dawida Rudnickiego i na koniec Zespół Agnellus z Łodzi.

26 czerwca w Willi Troczewskiego/USC w Kutnie o godz. 16.00 uczniowie szkół ponadgimnazjalnych powiatu kutnowskiego otrzymają nagrody w Konkursie i Plebiscycie Poetycka Kostka Wolnego Wyboru.

A potem ŚSSK Środek zaprasza o godz. 17.00 na wręczenie nagród w VII OKL Złoty Środek Poezji i odsłonięcie muralu na Ścianie Poetów. O godz. 18.00 spotkanie z autorami Zeszytów Poetyckiych – Dariusz Dziurzyński, Dawid Jung, Marcin Orliński i Krzysztof Szymoniak. [więcej]
kultura, 24.06.2011 06:07|czytane: 1835 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
eKutnoTV: Termomodernizacja Szkoła Podstawowa nr 6 w Kutnie
Oglądaj nasze filmy w jakości 1080 Full HD!

[więcej]
malina, 24.06.2011 09:47|czytane: 1564 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKutnoTV: Delegacja obwodu kołomeńskiego w Kutnie
Dzisiaj delegecja z Kołomny odwiedziła Regionalną Izbę Gospodarczą w Kutnie. Odbyło się tam spotkanie ze Starostą Mirosłąwą Gal-Grabowską. Samorządowcy z Rosji zwiedzili też kutnowskie firmy m.in. AMZ.  Połyński Borys Gregoriewicz dzieli się wrażeniami z pobytu w Kutnie.


Oglądaj nasze filmy w jakości 1080 Full HD!

[więcej]
malina, 24.06.2011 16:56|czytane: 1544 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKutnoTV: Nie ma zainteresowania strefą ekonomiczną w Żychlinie
Strefa ekonomiczna w Żychlinie na pewno nie jest konkurencją dla Podstrefy Kutno ŁSSE, ale na pewno stanowi walor gminy Żychlin i może stanowić uzupełnienie kutnowskiej podstrefy.

Zainteresowanie tymi  gruntami w Żychlinie jest znikome. Strefa jest uzbrojona, nie ma tylko gazu. Inwestorzy rezygnowali do tej pory z osiedlenia się ze swoim biznesem w Żychlinie, bo miasto również nie ma odpowiedniej infrastruktury rozrywkowej, mieszkaniowej czy po prostu niezbyt miło wygląda. Problemem jest też zalewanie części strefy w okresie znacznych opadów.

Oglądaj nasze filmy w jakości 720HD!
[więcej]
wandea, 22.06.2011 06:06|czytane: 1732 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
eKutnoTV: Powiatowy Festyn Świętojański i walory ziemi kutnowskiej
Występy zespołów ludowych i prezentacje twórczości miejscowych artystów – to główne atrakcje, jakie czekają w piątek 24 czerwca uczestników Powiatowego Festynu Świętojańskiego. Odbywać się on będzie na Zamku w Oporowie, który to zdaniem Mirosławy Gal -Grabowskiej starosty kutnowskiego jest niewątpliwym walorem naszego powiatu, jego perełką.


Oglądaj nasze filmy w jakości 720HD!


Założeniem imprezy, oprócz umożliwienia artystom ludowym zaprezentowania swoich umiejętności, jest integracja jednostek samorządu terytorialnego. Nic więc dziwnego, że w trakcie Powiatowego Festynu Świętojańskiego będzie można podziwiać występy muzyków ludowych z wielu gmin powiatu kutnowskiego, w tym z Bedlna, Krośniewic, Krzyżanowa, Strzelec, Żychlina. Zwieńczeniem części wokalnej będzie koncert w wykonaniu prof. Anny Jeremus-Lewandowskiej z zespołem.

Program Powiatowego Festynu Świętojańskiego

16:00-16:20 – występ kapeli Dobrzeliniacy
16:20-16:30 – uroczyste otwarcie imprezy przez Starostę Kutnowskiego
16:30-17:00 – zespół śpiewaczy „Strzelce” i zespół śpiewaczy „Kolowianki”
17:15-18:30 – „Żeroniczanki”, „Szewcowianki”, Helena Stępniak, Bogusia Stępniak, rodzinna kapela Zielińskich [więcej]
kamil, 22.06.2011 06:08|czytane: 1923 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Ruciński martwi się o LO im. J. Kasprowicza
Wyniki naboru elektronicznego do II Liceum Ogólnokształcącego im. J. Kasprowicza w Kutnie budzą coraz większy niepokój władz powiatu. Wygląda na to, że w nowym roku szkolnym nie uda się utrzymać takiej samej ilości klas pierwszych jak w latach ubiegłych.

O trwającym naborze do "Kasprowicza" mówił na dzisiejszej sesji Rady Powiatu Kutnowskiego członek zarządu Mirosław Ruciński. Jest jeszcze za wcześnie, aby mówić o wynikach naboru. Koniec przewidziany jest na 29 czerwca, później nastąpi weryfikacja. Wstępne wyniki są niepokojące, ale poczekajmy. Bliższe informacje będę miał na początku lipca.

Wiele wskazuje więc na to, że w II Liceum Ogólnokształcącym imienia Kasprowicza w przyszłym roku szkolnym będą zaledwie [więcej]
kamil, 21.06.2011 16:31|czytane: 3392 razy|28 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKutnoTV: Duże oszczędności w Żychlinie, ale światło w nocy będzie
Jak zapowiedział na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Żychlinie burmistrz Grzegorz Ambroziak wkrótce nocą znów będzie światło na ulicach miasta. Zakończyły się negocjacje z firmą energetyczną, której usztywnienie cen i pusta kasa w gminie doprowadziły do wyłączenia światła.

Magda Krupińska
, mieszkanka Żychlina zarzuca burmistrzowi, że potężnie zadłużył gminę czyli wszystko co nowe jest w gminie skredytowane. Fontanna, skwerek, remonty itp.

Zapytaliśmy burmistrza jak bardzo Żychlin jest zadłużony i czy rzeczywiście jest tak źle jak mówią mieszkańcy gminy. Czy Ambroziak znajdzie wyjście ze spirali kredytowej Żychlina?

Oglądaj nasze filmy w jakości 720HD!

[więcej]
wandea, 21.06.2011 10:21|czytane: 1904 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
20-latek z Kutna miał 5,40 promila alkoholu w organizmie!
W piątek około godziny 22.00 patrol straży miejskiej zauważył w Parku Traugutta w Kutnie leżącego mężczyznę. Okazał się nim dobrze znany kutnowskim stróżom prawa "Denzel".

Stan mężczyzny był na tyle poważny, że  wymagał natychmiastowej pomocy medycznej. Strażnicy wezwali pogotowie ratunkowe, które przetransportowało 20-latka do kutnowskiego szpitala. Szybko też okazało się, że jest pod wpływem alkoholu. Już teraz śmiało można mówić o swoistym rekordzie spożycia  na terenie powiatu kutnowskiego [więcej]
malina, 20.06.2011 15:19|czytane: 6909 razy|32 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pieniądze nie śmierdzą? Świńskie odchody na polach tematem listu otwartego radnych
Szefowie klubów partyjnych w Radzie Miasta Kutna Krzysztof W. Dębski, Janusz Pawlak i Włodzimierz Klimecki wystosowali  list otwarty do prezydenta Zbigniewa Burzyńskiego, Starosty Kutnowskiego Mirosławy Gal- Grabowskiej, Komendanta Powiatowej Policji w Kutnie oraz Prokuratora Rejonowego w Kutnie, w którym apelują i wzywają wymienionych do działań dla dobra powiatu kutnowskiego w związku z falą informacji o zanieczyszczaniu przez mega ubojnię Pini Polonia środowiska naszego powiatu.

Apel  zostanie przekazany również do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Łodzi.

Jesteśmy zaniepokojeni informacjami dotyczącymi świńskich odchodów wyrzucanych w Byszewie i na terenie powiatu łęczyckiego. Jesteśmy zdziwieni brakiem reakcji służb odpowiedzialnych za interwencję w tej sprawie
- mówił Krzysztof W. Dębski na dzisiejszej konferencji prasowej. - Zapowiadane zwiększenie uboju do 16 tys. świń dziennie, spowoduje zwiększenie również dobowych odpadów po uboju. Co wtedy będzie? Pytamy zatem prezydenta Kutna, starostę, policję i prokuratora co zrobią wtedy, skoro teraz milczą.

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
pieniadze nie smierdza winskie odchody na p, zdjęcie 1/2

Pieniądze jak widać nie śmierdzą
- mówił Janusz Pawlak, przewodniczący klubu radnych PO. - Nikt chyba w Kutnie nie chce abyśmy mieli tutaj epidemię lub sytuację podobną jak w Niemczech, gdzie okazało się, że nie wiadomo kto, wylewa nie wiadomo gdzie gnojowicę czy inne odpady. I wszystko nazywa się ekologiczną uprawą. A potem ludzie umierają.

Prezydent Burzyński nie chciał skomentować ani miażdżącego właściciela ubojni reportażu w Gazecie Wyborczej o panujących w firmie zwyczajach i sytuacji pracowników szczególnei kobiet, ani zalewającej pola powiatu kutnowskiego i łęczyckiego pseudognojowicy i świńskich odchodów. Czy odpowie na list otwarty radnych z miasta? [więcej]
wandea, 20.06.2011 13:52|czytane: 1749 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czy zwolnienie każdego urzędnika jest zemstą starosty?
Starosta kutnowski, Mirosława Gal-Grabowska na internetowych forach zyskała przydomek Mścisława. Anonimowi przeciwnicy polityczni i mieszkańcy powiatu kutnowskiego po zmianie władzy ochrzcili starostę tym niezbyt przyjemnym przymiotnikiem. Do dziś, choć już zapał politycznej wojny się nieco ostudził,  kiedy nie ma innego argumentu przeciw działaniom zarządu powiatu uprawiana jest krytyka związana z ubliżaniem i przezywaniem rządzących. Doświadczył jej już prezydent Zbigniew Burzyński.

Co było powodem takiej złości na nową starostę komentatorów? Na pewno zmiany kadrowe, które zdarzają się wszystkim niezadowolonym z pracy podwładnych szefom i ugrupowaniom politycznym, które muszą oczyścić otoczenie rządzących. Wiadomo lepiej pracuje się z przyjacielem niż z wrogiem. Lepiej pracuje się z kimś kompetentym niż z niedouczonym. Choć jak wiemy i wśród rządzących nietrudno o takich. Wtedy pracownik niestety pola z rządzących nie oczyści.

Zapytaliśmy starostę kutnowskiego czy czuje się Mścisławą?


[więcej]
wandea, 20.06.2011 09:44|czytane: 1788 razy|12 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKutnoTV: Jacek Boczkaja o kanalizacji na ul. Zielonej
Jest szansa, że w przyszłym roku miasto rozpocznie inwestycję związaną z uzbrojeniem w kanalizację terenów peryferyjnych Kutna. Część ulicy Grunwaldzkiej, Zielona w stronę Bielawek nie ma jej jeszcze. Mieszkańcy coraz częściej pytają kiedy wreszcie w tej części miasta będzie kanalizacja i kiedy skończą się obecanki cacanki władzy.


[więcej]
pismak, 20.06.2011 06:06|czytane: 1761 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Renata J. internautka z Łodzi nie poniesie konsekwencji za komentarze
Umorzeniem zakończyło się postępowanie przeciwko Renacie J. z Łodzi, która 26 stycznia br. pod artykułem na eKutno.pl Smród wokół Pini napisała: bardzo źle że do Kutna sprowadzono przedsiębiorcę Włocha, oni tylko potrafią innych wykorzystywać, Ci południowcy tak mają, to banda nierobów. Burzyński wziął kasę i jeszcze ciemnotę wciska jak to on się stara dla miasta żeby zapewnić mieszkańcom pracę. Trzeba o porządnych inwestorów zabiegać a nie sprowadzać byle jaki chłam do Kutna.

Renata J. broniąc się przed sądem twierdziła, że usiadła do komputera zdenerwowana i zbulwersowana i nie miała wcale na myśli tego co napisała. Po umorzeniu postępowania karnego prezydentowi Kutna pozostaje jedynie skierowanie sprawy na drogę sądową cywilną. Zbigniew Burzyński twierdzi, że nie będzie dochodził od kobiety odszkodowania za naruszenie dóbr osobistych. [więcej]
wandea, 17.06.2011 06:06|czytane: 3124 razy|24 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKutnoTV: Czy będzie dwupasmowe rondo w Kutnie?
Mieszkańcy Kutna w tym tygodniu na spotkaniu z prezydentem Zbigniewem Burzyńskim pytali o poprawę bezpieczeństwa na kutnowskich drogach. Jednym z pomysłów na usprawnienie ruchu była przebudowa Ronda Solidarności na dwupasmowe i poszerzenie ulicy Narutowicza. Zapytaliśmy Jacka Boczkaję, zastępcę prezydenta Kutna ds. inwestycji o realne szanse na taką zmianę w organizcji ruchu w Kutnie.


[więcej]
wandea, 17.06.2011 06:07|czytane: 1717 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKutnoTV: Przedszkole Miejskie 8 to "Promyczek" (część 2)

[więcej]
malina, 16.06.2011 15:29|czytane: 2107 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
eKutnoTV: Poważne nieprawidłowości w PCPR
W maju zakończył się audyt w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kutnie. Zleciło go Starostwo Powiatowe w Kutnie. Kontrolowana była działalność centrum z lat 2009-2010 w zakresie przestrzegania procedur związanych z celowością wydatków  jednostki oraz z jego majątkiem.

Naruszenie dyscypliny finansów publicznych, rozbieżności między księgowością papierową i komputerową, wielokrotne przekraczanie planów wydatków, różnice w majątku faktycznym i w ewidencji środków trwałych, inwestycje bez umów na wykonanie usług sięgające kilkudziesięciu tysięcy złotych. Starostwo Powiatowe podczas kontroli stwierdziło permamntne niewypełnianie ustawy o rachunkowości.

Wicestarosta Konrad Kłopotowski dodatkowo negatywnie ocenia również przeprowadzenie likwidacji w POW Nadzieja w Żychlinie.


[więcej]
wandea, 16.06.2011 06:06|czytane: 2820 razy|21 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKutnoTV: Strefa płatnego parkowania na Barlickiego i podwyżki cen
Szykują się zmiany w strefie płatnego parkowania w Kutnie. Nieznacznie wzrosną ceny opłat za parking, bez zmian natomiast pozostanie opłata za 20 minut postoju. Uporządkowane zostanie również parkowanie osób niepełnosprawnych poprzez uruchomienie dodatkowej karty wg wzoru europejskiego. SPP zostanie  powiększona o część ulicy Barlickiego.  Na drugiej czerwcowej sesji Rady Miasta Kutna radni będą głosować zmiany do uchwały o SPP.


[więcej]
wandea, 15.06.2011 14:56|czytane: 2612 razy|22 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W Dziewiątce udała się kampania Rosnę, myślę, dbam
13 czerwca zakończyła się kampania „Zachowaj Trzeźwy Umysł 2011” w Szkole Podstawowej nr 9 w Kutnie, podczas której przeprowadzono różnorodne formy przedsięwzięć także sportowych. Ich celem było między innymi umożliwienie prezentacji osiągnięć i umiejętności naszych uczniów.

Podczas prowadzonych zadań kierowaliśmy się hasłem tegorocznej kampanii dla SP: „Rosnę, myślę, dbam"
- mówi Danuta Blus, dyrektor szkoły. - Formami eksponowania umiejętności, możliwości, radości i satysfakcji uczniów przyjętymi na ten rok były Mistrzostwa szkoły w pływaniu dla uczniów klas IV – VI, które zorganizowane pod koniec maja.W zawodach wzięło udział 103 uczniów szkoły. Uczniowie rywalizowali na wielu dystansach i w różnorodnych stylach. Wszyscy starali się zaprezentować z jak najlepszej strony, walczyli dzielnie dla siebie i swoich drużyn.

Tytuły „Najlepszej Pływaczki” i „Najlepszego Pływaka” w roku szkolnym 2011/2012 wywalczyli:
Paula Karwacka uczennica klasy VIB i Michał Kawka uczeń klasy VIE.

Kolejnym działaniem realizowanym w ramach kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł 2011” były biegi przełajowe dla uczniów klas I – III, które odbyły się w poniedziałek 13 czerwca. W zawodach wystartowało 170 uczniów naszej szkoły. [więcej]
pismak, 15.06.2011 16:18|czytane: 1389 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czy dzisiaj zamordują Adama Pogodzińskiego z Krośniewic?
Adam Pogodziński ma 20 lat, mieszka w centrum Krośniewic. Uczy się i kończy kursy sponsorowane przez Unię Europejską. Ostanio poznał piękną dziewczynę, z którą planuje przyszłość. Chce też zakończyć edukację, znaleźć pracę w większym mieście i ustatkować się. To marzenia młodego człowieka z Krośniewic, którego spotkała tragedia. Nic dziwnego, że chce odmienić swój los.

czy dzisiaj zamorduja adama pogodzinskiego z kro, zdjęcie 3/5

Sąsiadem Adama w kamienicy jest 23-letni Damian R. To on pchnął Adama nożem w podudzie kilka dni temu, 11 czerwca w Krośniewicach.  Podaliśmy za kutnowską policją informację o tym zajściu  pisaliśmy o tym tutaj.

W sobotni wieczór, około godziny 18.00 Adam wyszedł do sklepu. Kiedy rozmawiał ze znajomym przed domem zauważył go sąsiad. Momentalnie wyciągnął noż i podskoczył do Adama ze słowami "teraz uregulujemy rachunek" - relacjonuje dla portalu eKutno znajomy ofiary. - Kiedy kilka razy zamachał mu ostrzem przed twarzą, Adam tylko wykrztusił "za co?". Ten odpowiedział "ty już wiesz za co!".

W rozmowie z reporterem eKutno Adam nie chce powiedzieć o możliwej przyczynie. Mówi, że boi się o swoje życie [więcej]
malina, 15.06.2011 09:35|czytane: 6109 razy|29 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wypadek w Krośniewicach. Motorowerzysta wpadł pod TIRa
Wczoraj po godzinie 17:30 na ulicy Kolejowej w Krośniewicach doszło do zdarzenia, w którym ucierpiał kierujący skuterem. Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do kutnowskiego szpitala.

wypadek w krosniewicach motorowerzysta wpadl po, zdjęcie 5/7

Ze wstępnych ustaleń wynika, że na prostym odcinku drogi kierujący skuterem marki zip, nie zachował należytej ostrożności i uderzył w tył samochodu ciężarowego marki mercedes na niemieckich numerach rejestracyjnych [więcej]
malina, 15.06.2011 09:25|czytane: 3833 razy|22 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy pytają: Po co wydaje się pieniądze na znaki drogowe ukryte wśród krzaków lub gałęzi?
Po co wydaje się pieniądze na znaki, które ukryte są wśród krzaków lub gałęzi? - pyta czytelnik eKutno.pl?

Na ulicy ul. Marii Skłodowskiej-Curie w Kutnie udało się drogowcom pięknie zakamuflować znak, tak aby kierowcy mieli rozrywkę w drodze do pracy czy na wakacje i zgadywali jaki właśnie znak minęli. Jak widać znak jest dość nowy i wydaje się, że komuś naprawdę zabrakło wyobraźni, którą jak zawsze mawiają policjanci, powinni mieć kierowcy. Drodzy policjanci  kutnowscy kierowcy mają wyobraźnię, bo jak inaczej zobaczyliby ten znak.Prawdopodobnie zakamuflowany znak obowiązuje tylko od jesieni do wiosny, wtedy gdy drzewa nie mają liści. Albo to taka nowa zasada na kutnowskich drogach. [więcej]
wandea, 15.06.2011 06:12|czytane: 1591 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Prezydent Burzyński u opozycji. SLD wystawi kandydata w jesiennych wyborach
W poniedziałek, 13 czerwca odbyła się miejska konwencja Sojuszu Lewicy Demokratycznej, a po niej spotkanie ze Zbigniewem Burzyńskim, prezydentem Kutna. Mieszkańcy miasta, członkowie SLD zadawali bardzo konkretne pytania dotyczące uciążliwości życia w naszym mieście. Niektóre pytania wracały jak bumerang, czyli kiedy będzie kanalizacja od Grunwaldzkiej do Bielawek, kiedy woda przy dużych deszczach przestanie zalewać ulicę 1 Maja, Narutowicza i Sienkiewicza oraz co z rewitalizacją kutnowskich zabytków.

Członkowie SLD najpierw udzielili wotum zaufania dla Zarządu Rady Miejskiej SLD w Kutnie, a potem podjęli pierwsze decyzje przed wyborami parlamentarnymi i już jest pewne, że kutnowska lewica wystawi swojego kandydata w jesiennych wyborach.
 
Potem Bartosz Serenda, przewodniczący zarządu miejskiego partii przywitał prezydenta: Fajnie, zę pan jest z nami panie prezydencie. A prezydent odparł: - No tak trochę czasu minęło. 
I rozpoczęła się dyskusja oparta na kilku panelach tematycznych ważnych dla mieszkańców Kutna.

Anna Woźnica
, była radna pytała o zagospodarowanie terenu między Bankiem Gospodarki Żywnościowej S.A. a kamienicami i stadionem przy ulicy Podrzecznej i o Park nad Ochnią, który jej zdaniem wygląda jak pustynia. Marek Galus, były wiceprezydent Kutna dopytywał o kanalizację na Grunwaldzkiej i zadowolony z odpowiedzi prezydenta nie był. Obietnica 2012 roku jest zbyt odległa.Stefanowi Graczykowi
marzyły się z kolei zbiorniki retencyjne, kluby osiedlowe dla kutnowskiej młodzieży, która nie ma gdzie spędzać wolnego czasu i przesiaduje w pubach z piwem, rewitalizacja parku Traugutta i amfiteatr z prawdziwego zdarzenia.

Paweł Łebkowski
poruszył bardzo ważny temat związany z bezpieczeństwem na drogach w Kutnie. Oczekiwałby od władz miasta planu poprawy bezpieczeństwa, ustawienia choćby luster. Mówił o niebezpiecznych punktach w mieście np. skrzyżowaniu przy ulicy Kasztanowej koło Elidy,  gdzie wysoki mur skutecznie ogranicza widoczność kierowcom i o Wygodzie.

Na wiele z wymienionych inwestycji kutnianie czekają już długo. Ci bardziej cierpliwi mieszkają tu ciągle i narzekają, ci mniej czyli młodsi wyjeżdżają za pracą i innym życiem. [więcej]
wandea, 15.06.2011 06:11|czytane: 1969 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKutnoTV: TIR spalił się w Bzówkach
Wczoraj chwilę po godzinie 20.00 zapaliła się kabina ciągnika siodłowego marki renault, zaparkowanego przy barze w miejscowości Bzówki (gmina Nowe Ostrowy). Ogień szybko zajął szoferkę i kompletnie ją zniszczył. Na miejsce pierwsi przybyli strażacy z OSP Krośniewice, którzy ugasili płomienie. Z pomocą przybyli także ich koledzy z PSP Kutno oraz OSP Dąbkowice.

tir spalil sie w bzowkach, zdjęcie 14/16

Kierowca samochodu tłumaczył, że zaparkował pojazd, aby odbyć "pauzę" (obowiązkowa przerwa w pracy dla kierowców samochodów ciężarowych) i kiedy zamknął szoferkę momentalnie pojawił się w niej ogień.Na miejscu dokumentację pożaru zebrali policjanci i strażacy. Przyczyną pożaru była utrata izolacyjności przewodów elektrycznych w pojeździe. [więcej]
malina, 14.06.2011 06:11|czytane: 2646 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
eKutnoTV: Mieszkańcy Byszewa mają dość odpadów z mega ubojni w Kutnie

[więcej]
malina, 14.06.2011 06:20|czytane: 2888 razy|14 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKutnoTV: Termin likwidacji SPZOZ w Kutnie przedłużony o 3 miesiące
Likwidator szpitala Dariusz Panek poprosił zarząd powiatu kutnowskiego o przedłużenie terminu likwidacji do 3 miesięcy. Czas ten ma pozwolić na zakończenie około 40 postępowań z wierzycielami oraz procedury związanej z oceną biznesplanu Kutnowskiego Szpitala Samorządowego przez NFZ i BGK. 

Starosta Kutnowski, Mirosława Gal-Grabowska pozytywnie ocenia możliwości powiatu kutnowskiego w udźwignięciu długu po szpitalu. Powiat przygotowany jest na każdą ewentualność. Przede wszystkim na 54 miliony złotych, które w Planie B powinno otrzymać z budżetu państwa.


[więcej]
wandea, 14.06.2011 06:12|czytane: 2356 razy|13 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKutnoTV: Krzysztof Dębski o racjonalizacji kosztów kutnowskiego szpitala
W kutnowskim szpitalu nastąpi wkrótce mocna racjonalizacja działań, twierdzi Krzysztof W. Dębski nadzorujący spółki w Starostwie Powiatowym w Kutnie. Oprócz likwidacji kotłowni, poczynione zostaną oszczędności na poszczególnych oddziałach. W poprzednich latach szpital dokonywał niepotrzebnych zakupów na zapas, teraz ma się to zmienić.


[więcej]
wandea, 14.06.2011 06:02|czytane: 1978 razy|13 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy piszą: Parkowanie na trawniku regułą w Kutnie, bo pozwala na to Straż Miejska
Parkowanie na trawnikach w Kutnie to już reguła w Kutnie. Tak parkujemy my kierowcy, ale również Straż Miejska, która nas sprawdza i może za to ukarać. Marcin Ciesielski, czytelnik eKutno.pl był świadkiem właśnie takiej sytuacji.

Radiowóz straży miejskiej zaparkował na trawniku przed jednym z bloków przy ul. Podrzecznej, a raczej w miejscu, które było trawnikiem, zanim kierowcy zaczęli tam regularnie
parkować
- pisze Marcin Ciesielski. - Uważam, że to wykroczenie z art.

Nie ma mowy o żadnym wykroczeniu -
mówi Ryszard Wilanowski, Komendant Straży Miejskiej w Kutnie. - Tam nie ma już trawnika co zresztą widać. Gdyby stał tam inny kierowca również mandat się nie należy, bo nie ma tam już zieleni od dawna. 

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
czytelnicy pisza parkowanie na trawniku regula, zdjęcie 1/2

Artykuł 144. § 1 brzmi: Kto na terenach przeznaczonych do użytku publicznego niszczy lub uszkadza roślinność albo depcze trawnik lub zieleniec lub też dopuszcza do niszczenia ich przez zwierzęta znajdujące się pod jego nadzorem, podlega karze grzywny do 1 000 złotych albo karze nagany.

Wykroczeniem jest przede wszystkim niszczenie trawnika, ale też przygotowanej odpowiednio  pod trawnik ziemi, już spulchnionej. W tym przypadku mamy do czynienia z twardą ziemią - dodaje Wilanowski. - W tej sytuacji mieliśmy dwie interwencje, pomagaliśmy człowiekowi w stanie nietrzeźwym wydostać się spod balkonu oraz interweniowaliśmy w sprawie grupy osób nietrzeźwych zakłócających spokój  mieszkańców ulicy Podrzecznej.

Może strażnicy w tym przypadku powinni wystawić sobie mandat? Można zrozumieć problemy ze
znalezieniem miejsc parkingowych, chociaż w tym przypadku dało się znaleźć kilka wolnych w pobliskiej zatoce przy śmietnikach.
[więcej]
pismak, 13.06.2011 12:28|czytane: 2608 razy|24 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKutnoTV: Święte prawa pacjenta. Wolność słowa zagrożona?
Po złożonej przez pacjenta skardze na nagabywanie go przez media w szpitalu, prezes Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. z o . o Piotr Okoński zdecydował się w sposób stanowczy nakazać personelowi dbanie o dobro pacjenta i  decydować czy stan pacjenta pozwala mu rozmawiać z mediami. Zaczęło się od plotki o zakupie szpitala przez jednego z pacjentów i lawina nieprawdziwych informacji zalała KSS. A skończyło się to właśnie zarządzeniem prezesa Okońskiego o "ciszy w eterze".

Podobne decyzje wydawał dyrektor Jacek Marynowski. Wielokrotnie dziennikarze musieli uzyskać jego decyzję o wejściu na przykład na oddział położniczy, kiedy chcieli sfotografować urodzone tego dnia dzieci i porozmawiać z ich mamami. Wówczas decydował dyrektor, potem lekarz prowadzący lub ordynator i na końcu pacjentka. Oczywiście jeśli ona się nie zgodziła, nie było materiału. Procedura to jak się wydaje z wszech miar słuszna.To czemu decyzja Okońskiego była szeroko komentowana publicznie? Bo oprócz zadbania o spokój pacjenta jest jeszcze zakaz udzielania informacji mediom, który dotyczy pracowników spółki. O sytuacji szpitala, ze względu na największą wiedzę na ten temat Okoński informował będzie sam media lub wyznaczał osobę do tego właściwą.

Zakazy udzielania informacji mediom przez pracowników starostwa były charakterystyczną cechą poprzedniej kadencji.  Zarządzenie prezesa musi budzić zatem opór choćby ze względu na wcześniejsze doświadczenia. Czyżby znów się zabrania mówić co się dzieje w podległej jednostce starostwa? Czy to dbanie o dobry wizerunek spółki? Większość dużych firm dbających o public relations ma swojego rzecznika. Wydaje się zatem, że w szpitalu jest nim prezes. [więcej]
wandea, 13.06.2011 06:21|czytane: 1888 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKutnoTV: Obiecali 54 miliony zł kutnowskiemu szpitalowi
54 miliony złotych w ramach Planu B zabezpieczone są w budżecie Polski dla Kutnowskiego Szpitala Samorządowego Sp. z o. o, takie potwierdzenie na piśmie otrzymało Starostwo Powiatowe w Kutnie. Piotr Okoński prezes Kutnowskiego Szpitala Samorządowego twierdzi, iż Narodowy Fundusz Zdrowia zbliża się już do końca sprawdzania biznesplanu. Ostatnie poprawki według wskazówek funduszu
zostały dokonane w ubiegły czwartek.Wydłużenie procedury kwalifikacji biznesplanu spowodowane było zmianą i zaostrzeniem założeń jego oceniania przez NFZ. Biznesplany zdaniem funduszu nie powinny zawierać optymistycznych  przychodów założonych zgodnie z inflacją. Mają za to uwzględniać pesymistyczne tendecje gospodarki krajowej. [więcej]
wandea, 13.06.2011 06:20|czytane: 1727 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
eKutnoTV: Napadli, pobili i ograbili staruszka w Julinkach
Wczoraj po godzinie 23 w Julinkach napadnięto i okradziono starszego mężczynę. Napastników było co najmniej dwóch. Mężczyźni w kominiarkach obezwładnili właściciela mieszkania, związali go i zamknęli w łazience. Splądrowali mieszkanie i ukradli co się dało.Kiedy napastnicy już odjechali właściciel posesji oswobodził się i powiadomił policję. Na miejsce udali się policjanci z kutnowskiej komendy, którzy zabezpieczyli ślady.

tv napadli pobili i ograbili staruszka w julinka, zdjęcie 3/10
[więcej]
malina, 10.06.2011 11:33|czytane: 2787 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKutnoTV: Dzień Dziecka i Rodzica w Przedszkolu Miejskim nr 8


Zapraszamy także do obejrzenia fotogalerii
tv dzien dziecka i rodzica w przedszkolu miejski, zdjęcie 5/22
[więcej]
malina, 10.06.2011 09:48|czytane: 1552 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Judaizm w protestanckich murach
Skromne grono kilku osób zebrało się w środę, 8 czerwca w małej salce parafii ewangelickiej, aby poznać kulturę żydowską. Wojciech Kapela zadbał o koszerne jedzenie i wina, odmawiał modlitwy w oryginale i interpretował je zebranym, pochylonym nad kserówkami z religijnymi tekstami.Dowiedzieliśmy się, co to jest halacha i mezuza, dokonaliśmy rytualnego obmycia wodą rąk (każda ręka trzy razy) i spróbowaliśmy żydowskiej chały, której każdy kawałek trzeba przynajmniej raz zanurzyć w soli. Degustowaliśmy również wino, które posłużyło do zgaszenia świec (jedyne dozwolone wieczorem oświetlenie w czasie szabasu) na koniec spotkania. Prowadzący skupił się na zwyczajach związanych z czasem szabasu, ale do nich się nie ograniczał. Zdementował na przykład legendarne opowieści o krwi dzieci używanej do żydowskiej macy. [więcej]
motylewski, 10.06.2011 06:23|czytane: 2105 razy|13 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy piszą: Źle zaprojektowane skrzyżowanie na Łąkoszynie
Skrzyżowanie dróg przy biedronce na Łąkoszynie (skrzyżowanie drogi nr 2 i 702) jest źle zaprojektowane czego skutkiem są tworzące się tam w godzinach szczytu olbrzymie korki - pisze czytelnik eKutno.pl. pan Robert Wiśniewski.

Dojeżdżając do skrzyżowania obwodnicą od strony Kutna widać, że wydzielone osobne pasy ruchu dla jadących w lewo i osobny dla jadących na wprost bądź w prawo (na Poznań) są za krótkie. Skutkiem jest  tworzący się w tym miejscu korek, bo pojazdy  nie mogą wykonać lewoskrętu uniemożliwiając tym samym kierowcom, chcącym jechać na wprost, dostanie się na swój pas ruchu.


fot. meteo.info

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad doskonale wie, że ruch na tym skrzyżowaniu jest ogromny, a korki tworzą się na wlotach podporządkowanych. Dlatego też na nich ruch powinien odbywać się na zmianę.

Dojeżdżając do feralnego skrzyżowania od strony Łodzi ewidentnie widać, że brakuje tam wydzielonych osobnych pasów dla aut chcących skręcić w lewo (na Poznań) i dla chcących jechać prosto bądź w prawo (na Warszawę) - dodaje pan Robert Wiśniewski. Dziwi mnie to, tym bardziej , że jest tam dużo miejsca [więcej]
wandea, 09.06.2011 09:43|czytane: 1730 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Na wątpliwości przed majówką i po, najlepsza jest nadzieja
Maj niesie radość! Kwitnie nadzieją na nieodgadnione. Przed chwilą odrodziliśmy się wraz z porami roku lub jak wolą wierzący w Boga... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas
W Łodzi można obejrzeć wyjątkową, fascynującą, jedyną w swoim rodzaju anatomiczną wystawę z cyklu BODY WORLDS & The Cycle of Life twórcy techniki plastynacji dr. Guntera von Hagensa. Wstęp na wystawę w... [więcej]
Sport
MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie
Dziś w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie Polfarmex Kutno przegrał z MKS Dąbrowa Górnicza 76:85. W kwartach było 28:25, 15:23, 10:24, 23:13. Dla Polfarmex Kutno punktowali: M. Marek 4, J. Jarecki 14, M. Sałasz 15, O. Emegano 4, M.... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Sprzedam Działkę budowlaną Sprzedam działkę budowlaną o powierzchni 938mkw, uzbrojoną, na nowo powstającym osiedlu Dybów II.... [czytaj więcej]
Sprzedam działkę rolną Sprzedam 55 arów ziemi w Luboradzu. Cena 17000. Telefon 509384718 lub 502515281.... [czytaj więcej]
Praca dla kucharki - Gostynin Potrzebna kucharka od zaraz.... [czytaj więcej]
UWAGA! ŁADNA DZIAŁKA! Sprzedam działkę budowlaną 1000m2 w spokojnej okolicy, w odległości 0,5 km od granicy Kutna, przy drodze asfaltowej Zawady - Wojciechowice. Na działce znajduje się instalacja elektryczna i wodn... [czytaj więcej]
UWAGA! ŁADNA DZIAŁKA! Sprzedam działkę budowlaną 1000m2 w spokojnej okolicy, w odległości 0,5 km od granicy Kutna, przy drodze asfaltowej Zawady - Wojciechowice. Na działce znajduje się instalacja elektryczna i wodn... [czytaj więcej]
Praca dodatkowa dla każdego – plus poradnik rnWitajrnrnWiarygodna, bezpieczna i sprawdzona oferta dodatkowego zarobku. Program jest na rynku od ponad 13 lat. Jest to najprostsza droga do zarobienia dodatkowych pieniędzy. W pełni wypłacalna. ... [czytaj więcej]
wynajmę Wynajmę lub sprzedam mieszkanie w centrum Kutna, stare budownictwo. – TBS. Mieszkanie jest wysokie, ciepłe, z cegły, na I piętrze. Dwa pokoje (duży pokój 20 m), drugi ok.13 m. kuchnia, ła... [czytaj więcej]
Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C9 Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C912 C912 C914 2812 3512 tel.725 361 836 (sieć Plus) kupie Władymirca T-25 t25 MTZ80 MTZ82 MF135 MF2... [czytaj więcej]
Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C9 Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C912 C912 C914 2812 3512 tel.725 361 836 (sieć Plus) kupie Władymirca T-25 t25 MTZ80 MTZ82 MF135 MF2... [czytaj więcej]
Servis Masz kłopot z komputerem? Zadzwoń. Naprawa w domu klienta. Szybko i tanio. Oferuje pomoc i doradztwo przy rozbudowie oraz modernizacji sieci , komputera oraz doborze oprogramowania.... [czytaj więcej]
Działające serwisy www - sprzedam Na sprzedaż mam serwisy internetowe - gotowe i działające - każdy ma po kilka lat. Serwisy są odwiedzane i na autorskim oprogramowaniu. www.sogl.pl (8 lat, 120-270uu/dzień, 10-70tys odsłon/dzie... [czytaj więcej]
Pracownik / pracownica przetwórstwa mięsnego (Lekkerkerk, Holandia) AP Grupa s.c. (numer certyfikatu Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia: 11282), dla Pracodawcy holenderskiego firmy SRS Personeel B.V., realizuje procesy rekrutacji i selekcji Pracowników w branży... [czytaj więcej]
KURS STYLIZACJI PAZNOKCI Zapraszamy na kolejne kursy stylizacji paznokci ! Każdy kurs to szkolenie ośmiogodzinne zawierające treści teoretyczne oraz praktyczne. Kursantki pracują na modelkach. SOBOTA, 27 maja - metod... [czytaj więcej]
KURS STYLIZACJI PAZNOKCI Zapraszamy na kolejne kursy stylizacji paznokci ! Każdy kurs to szkolenie ośmiogodzinne zawierające treści teoretyczne oraz praktyczne. Kursantki pracują na modelkach. SOBOTA, 27 maja - metod... [czytaj więcej]
Dom 8km od Kutna sprzedam Sprzedam dom murowany 8 km od Kutna przy asfaltowej drodze na ogrodzonej działce ok 1200 mkw. 2 pokoje, kuchnia, łazienka z WC, przedpokój CO węglowe. Może być umeblowane i ze sprzętem AGD. ... [czytaj więcej]
Jesteś dorosły i chcesz mówić po niemiecku? Witaj,rnSpecjalizuję się w nauce języka niemieckiego przez Skype.rnSkutecznie uczę osoby, które pracują w Polsce, za granicą lub jadą rndo Niemiec, Austrii i Szwajcarii.rn rnMam na imię Jolan... [czytaj więcej]
Sprzedawca / Sprzedawczyni Jesteśmy znaną marką, liderem w swojej kategorii. Nasze sklepy znajdują się w najlepszych Centrach Handlowych w Polsce. Zależy nam na stałym rozwoju, dlatego poszukujemy kreatywnych osób do sk... [czytaj więcej]
Legginsy RUN BABY RUN Legginsy sportowe do każdego rodzaju ćwiczeń: do biegania, na fitness, czy taniec. Doskonała sportowa dzianina oddychająca, elastyczna, pracuje z Twoim ciałem. Szeroki wzmacniany pas pozostaje n... [czytaj więcej]
Segment Oddam za darmo segment. ... [czytaj więcej]
Opiekun/ka seniora Josefa po zawale, 68 lat InterKadra jest działającą na rynku europejskim renomowaną Agencją Pracy Tymczasowej, Doradztwa Personalnego oraz Pośrednictwa Pracy na terenie RP i za granicą, wpisaną na podstawie Certyfikat... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Ursus Wincenty Hwalibog:
28 sekund temu
donosiciel się znalazł zas...y
Przemysław Okoń:
2
 · 
6 minut temu
piotrze kmita, a ja się zgadzam z wpisem Rufina bo jest to wpis mądry , rzeczowy itd. Dlatego zrób co masz zrobić mafijny fagasie ,a potem pisz na Berdyczów i pochwal się tym jaki jesteś głupi i mierny . hahahahahahaha
Beniamin Kurojed:
2
 · 
14 minut temu
Jaka mac, taka nać.
Beniamin Kurojed:
20 minut temu
Bo w Polsce dzisiaj to się dzieje tak: naukowców dużo, a uczonych brak. I co? I nic!
Beniamin Kurojed:
24 minut temu
Kiedyś "Kasprowicz" to było coś. Teraz "Kasprowicz" to nic.
Apoloniusz Błaszkowski:
2
 · 
2 godzin temu
Człowieczku przecież takie zdjęcia są w książkach do anatomii , biologi , nauki o człowieku. Co cię w nich drażni? To przecież pokazuje twoje ciało a co brzydzisz się nim?
Apoloniusz Błaszkowski:
2 godzin temu
Janusz i tobie podobni . Z was nie zrobią preparatów bo trudno doszukać się mózgu.
Dominik Neoforensis:
2
 · 
3 godzin temu
Córeczki z wielkimi dupami trzeba napaść i napoić.
Dacjan Tetyaniec:
4 godzin temu
Żeby tylko na szkło
Edgar Puch:
4 godzin temu
Ten ma największe hojności porywy,Komu fortuna odmówiła mienia;A ten najbardziej bywa gadatliwy,Co nie ma właśnie nic do powiedzenia.
Edgar Puch:
5 godzin temu
Tam, gdzie w sercach bezmyślność i bierność,Krzewić się może tylko ciemnota i mierność.
Emilian Tymna:
6 godzin temu
Jak się pracuje w PR i używa takich sformułowań i ma się tak ubogie słownictwo i kompletny brak kultury to zostaje tylko miejska micha
Olimpia Wilkowszczak:
6 godzin temu
Nowoczesna w Kutnie nieźle zaczęła, ale gdy dołączył radny Ziółkowski plus pewna pani - miłośmiczka Łebskiego, to partia znalazła się w locie pikującym. Nie wiem, czy to wszystko się dzieje za zgodą pana Tomasza czy też on po prostu nie panuje nad pewnymi rzeczami.
Gaweł Wacowski:
6 godzin temu
Program Nowoczesnej to wartości i cle Czyżby główną wartością była micha, a celem micha?
Przemysław Zwowitzki:
6 godzin temu
Zanim mieszkańcy gminy połapią sie, Burzyński swojego człowieka wsadzi, będzie zmiana z buraka na kartofla z Adamowic.
Czesław Boguszewski:
6 godzin temu
Ten nasz błądzący w ciemnościach brat swędrowski to tak się nadaje na dobrego księdza pasterza jak brat burzyński na dziada kościelnego, a brat debich na słowika organistę. Omijam z daleka tą ciemnotę, głupotę i niecnotę. Szkoda marnować czas na paciorki, fikołki i koziołki. Babcia mówiła, że oni więcej złego niż dobrego czynią. Czuwajmy bo jak wyżej. Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą. Przekroczmy próg nadziei.
Czesław Boguszewski:
3
 · 
7 godzin temu
KCI powinni zamknąć na wieki. Tam tylko syf, kiła i mogiła. Zbój, zupa i kamieni kupa. Taka bezmózgowa dzicz bez wiary i kultury tam pracuje. Znam ich. Z jednym chodziłem do szkoły. Sami sobie bzdurne posty piszą. Żenada. Szkoda czasu tracić na czytanie i oglądanie tego beznadziejnego badziewia. Wolę z sikorkami pogadać albo z kumplami w bridża pograć lub rowerem pojeździć. Nie stać mnie na marnowanie czasu na pierdoły.
Flawiusz Marcynk:
3
 · 
7 godzin temu
Byłam na tej wystawie, GENIALNA, polecam wszystkim. Zdjęcia jak na panujące tam warunki świetne. Brawo dla fotografa i Pani Redaktor za podjęcie tematu
Gwidon Wielkołucki:
3
 · 
8 godzin temu
Nieroby darmozjady na budowę!!!!!!!!!
Dyzma Mareke:
8
 · 
8 godzin temu
Banasiak dostal stolek min od Gieruli i Klopota za loialnosc, nic juz niedziwi dzisiaj Pawlak Jurus tyz za lojalnoscNajciekawsze artykuły
 ·  64
4 dni temu
Czytelnicy pytają o zatrudnienie w Aquaparku Kutno i bezpłatne wejściówki
 ·  2
5 dni temu
Misje Święte w diecezji łowickiej. Wczoraj świadectwo Dobromira, dziś rozpoczęcie misji w Głogowcu
 ·  101
6 dni temu
WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno
 ·  3
6 dni temu
Kutnowskie firmy otrzymały wsparcie na innowacyjne projekty z branży motoryzacyjnej
 ·  29
10 dni temu
Co będzie w budynku po PZU w centrum Kutna?
 ·  21
11 dni temu
Dziś w TVP 1 historia byłego policjanta z Kutna
 ·  8
11 dni temu
Czytelnicy pytają: Kiedy wreszcie będzie nowa nawierzchnia na drodze Łanięta - Kąty?
 ·  29
19 dni temu
Gorąca dyskusja o opłatach za wodę i ścieki w Gminie Kutno. Radni zaproponowali podwyżki
 ·  89
19 dni temu
Będzie nowy stary Zarząd Powiatu w Kutnie?
 ·  51
19 dni temu
Ogłoszenia o manifestacji kutnowskiego ONR pod lupą łódzkiej prokuratury
 ·  11
20 dni temu
Proces Łukasza K. Media musiały opuścić salę rozpraw
 ·  5
20 dni temu
Bronka Nowicka w Kutnie. Dziecko martwi się, bo nie umie nakarmić kamienia
 ·  12
21 dni temu
Prokuratura Regionalna w Łodzi: Były policjant nie popełnił przestępstwa na komendzie
 ·  16
21 dni temu
Czyszczenia Królewskiej na Majówkę nie będzie, ale różana fontanna już tryska
 ·  12
23 dni temu
Twarzą w twarz Proletaryat w Kutnie
 ·  92
24 dni temu
Czytelnicy pytają, rzecznik starostwa odpowiada. Koszty kasacji i bezkrólewie
 ·  2
24 dni temu
Inwestycje PLK S.A.: Odnowione perony, wiadukt na Troczewskiego i przystanek Azory
 ·  88
24 dni temu
Radnej PSL przedłużono zatrudnienie w ośrodku. Nie ze mną te numery, Brunner
 · 
25 dni temu
Łukasz Wójcik: Podniebne przygody i wielka pasja
 · 
25 dni temu
Promocja szkół w coraz lepszym wydaniu. Powiatowe targi edukacyjne dla gimnazjalistów
 ·  247
26 dni temu
Kasacja starosty oddalona. Debich musi odejść
 ·  3
26 dni temu
Laureaci Super Pulsów Żychlina 2017
 · 
27 dni temu
W Komadzynie płonęła naczepa pełna trocin. Ruch na A1 odbywa się jednym pasem
 ·  2
30 dni temu
Premiery Teatru Puszek. Dobra zabawa i pouczający morał
 ·  105
31 dni temu
Praktyki samorządowe a wartości. Promocja prezydenta z naszych portfeli
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności