eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 28.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34238-w-lipcu-roboty-drogowe-w-kutnie," title="Kutno: W lipcu roboty drogowe w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>W lipcu roboty drogowe w Kutnie</b><br>W lipcu rozpoczną się inwestycje drogowe w Kutnie. Przebudowy doczeka się...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,34235-warsztaty-fotograficzne-w-bajkowej-zagrodzie," title="Kutno: Warsztaty fotograficzne w Bajkowej Zagrodzie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Warsztaty fotograficzne w Bajkowej Zagrodzie</b><br>Życie jak z bajki- każdy o takim marzy. Niedaleko Warszawy jest...</div></a> <a href="/publicystyka,34171-trzymaja-c-w-r-ku-fragment-kosmosu-leszek-baranowski-i-mineral-and-gem," title="Kutno: Trzymając w ręku fragment Kosmosu. Leszek Baranowski i Mineral and Gem" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Trzymając w ręku fragment Kosmosu. Leszek Baranowski i Mineral and Gem</b><br>Rozpoczynamy wakacyjny cykl Ludzie, który mamy nadzieję, będzie powstawał dzięki Czytelnikom...</div></a> <a href="/sport,34216-koniec-sezonu-lekkoatletycznego-i-bardzo-dobre-wyniki-kutnowskich-sportowc-w," title="Kutno: Koniec sezonu lekkoatletycznego i bardzo dobre wyniki kutnowskich sportowców" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Koniec sezonu lekkoatletycznego i bardzo dobre wyniki kutnowskich sportowców</b><br>W sobotę 24 czerwca na stadionie Akademickiego Związku Sportowego w Łodzi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34232-r-kodzie-o-dla-doros-ych-spotkanie-15-lipca," title="Kutno: Rękodzieło dla dorosłych. Spotkanie 15 lipca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Rękodzieło dla dorosłych. Spotkanie 15 lipca</b><br>W sobotnie przedpołudnie w Ośrodku Kultury Gminy Kutno w Leszczynku odbyły...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,34231-ju-wakacje," title="Kutno: Już wakacje!" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Już wakacje!</b><br>Dobiegł końca kolejny rok szkolny. Uroczystość w Szkole Podstawowej im. Kornela...</div></a> <a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Wygrali karnety. Siłownia WibroTrening Fitness Club zaprasza przed wakacjami
WibroTrening Fitness Club w Kutnie nawiązał współpracę z Benefit System SA - karty MultiSport Plus i z VanityStyle Sp. z o.o. - karty FitProfit. Posiadacze tych kart mogą w WibroTrening Fitness Club korzystać bezpłatnie z ćwiczeń na SIŁOWNI w godzinach otwarcia klubu pn. - pt. 9.00 - 12.30 i 14.30 - 20.00; sob. 9.00-13.00. Wszelkie informacje pod numerem tel. 600 110 474.

Siłownia WibroTrening Fitness Club zaprasza przed wakacjami

W konkursie wzięły udział 104 osoby, wszyscy wiedzieli, gdzie mieści się siłownia.
3 karnety na ćwiczenia w WibroTrening Fitness Club w Kutnie trafiają do Anny Karskiej, Marcina Bilickiego, Sandry Szczypińskiej.

Siłownia w WibroTrening Fitness Club w Kutnie zaprasza wszystkich chętnych, którzy chcą pokazać podczas urlopy smukłe i wysportowane sylwetki.

[więcej]
motylewski, 07.06.2012 20:12|czytane: 1741 razy|komentuj|czytaj cały
Spory z Kłopotowskim o "Solidarność". Gorąco na spotkaniu z Januszem Śniadkiem
Wczoraj w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z Januszem Śniadkiem, byłym przewodniczącym (w latach 2002-2010) NSZZ "Solidarność", a obecnie posłem Prawa i Sprawiedliwości. W spotkaniu uczestniczył też poseł PiS Grzegorz Schreiber, który gościa zaprosił.

Spory z Kłopotowskim o
Spory z Kłopotowskim o
Spory z Kłopotowskim o


Oprócz tematów interesujących każdego Polaka, w których gość reprezentował poglądy gospodarcze bliskie związkom zawodowym, a więc popierające interwencję państwa w tej dziedzinie, nie zabrakło wątków lokalnych. Wywiązała się ostra wymiana zdań między obecnym na sali wicestarostą Konradem Kłopotowskim i jego oponentami.
[więcej]
motylewski, 07.06.2012 10:18|czytane: 3441 razy|20 komentarzy|komentuj|czytaj cały
WSGK zaprasza na bieg dla twardzieli
WSGK zaprasza chętnych na bieg na dystansie 10 kilometrów, po drodze którego czeka na startujących kilkanaście stacji z zadaniami kondycyjnymi. Oceniany będzie czas ukończenia całej trasy oraz wykonanie zadań na poszczególnych stacjach. Dla uczestników przewidziane dyplomy pamiątkowe. Organizatorzy zalecają ubiór, którego nie będzie żal ubrudzić  z nastawieniem na mocne pobrudzenie. W biegu mogą brać udział tylko osoby pełnoletnie bez przeciwwskazań zdrowotnych do uprawiania sportu.

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
WSGK zaprasza na bieg dla twardzieli

[więcej]
motylewski, 06.06.2012 16:10|czytane: 1382 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wakacyjna profilaktyka policji
W związku ze zbliżającym się okresem letniego wypoczynku policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kutnie prowadzą działania profilaktyczne przypominające dzieciom i młodzieży o zagrożeniach, jakie mogą ich spotkać podczas wypoczynku.

Policjanci Zespołu ds. Nieletnich i Patologii prowadzą spotkania w szkołach promując bezpieczne zachowanie. Podczas rozmów poruszana jest również tematyka odpowiedzialności karnej nieletnich za popełnione przestępstwa i wykroczenia. Spotkania będą prowadzone w placówkach oświaty do końca roku szkolnego oraz w czasie wakacji w miejscach letniego wypoczynku dzieci i młodzieży. [więcej]
motylewski, 06.06.2012 15:56|czytane: 1536 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Gimnazja walczyły o Puchar Wójta Strzelec
Dzisiaj w Publicznym Gimnazjum im. ks. Stanisława Konarskiego w Strzelcach na boisku „Orlik” odbył się Międzygimnazjalny Turniej Piłki Nożnej pod patronatem Wójta Gminy Strzelce – p. Tadeusza Kaczmarka organizowany w ramach programu „Szkoła bez przemocy – kibicuję FAIR PLAY”.

Gimnazja walczyły o Puchar Wójta Strzelec, ./upload/articles_pakiety/16365/01_obraz.jpg
Gimnazja walczyły o Puchar Wójta Strzelec, ./upload/articles_pakiety/16365/10_obraz.jpg
Gimnazja walczyły o Puchar Wójta Strzelec, ./upload/articles_pakiety/16365/11_obraz.jpg


W rozgrywkach wzięły udział cztery gimnazja powiatu kutnowskiego: Gimnazjum z Krzyżanowa - opiekun p. Anna Tecław, Gimnazjum z Dąbrowic – opiekun p. Jarosław Kacprzak, Gimnazjum z Łaniąt - opiekun p. Piotr Gołofit oraz Gimnazjum Strzelce - opiekun p. Paweł Kacprzak. Organizatorami Turnieju byli: dyrektor Gimnazjum p. Ewa Chojnacka, p. Marzena Karbowska - pedagog szkolny oraz nauczyciele wychowania fizycznego – p. Żaneta Kaźmierczak i p. Paweł Kacprzak. [więcej]
motylewski, 06.06.2012 15:17|czytane: 1832 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Sanepid też przygotowuje się do Euro 2012
We wtorek 5 czerwca uczniowie z Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kutnie wraz z nauczycielem p. Wacławem Pietrzykowskim uczestniczyli w spotkaniu w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kutnie – z p.Jolantą Dudkiewicz - Oświata Zdrowotna i Promocja Zdrowia oraz p.Janem Gajewskim – Kierownikiem Oddziału Higieny Komunalnej.

Sanepid też przygotowuje się do Euro 2012, ./upload/articles_pakiety/16364/01_obraz.jpg
Sanepid też przygotowuje się do Euro 2012, ./upload/articles_pakiety/16364/02_obraz.jpg


Tematyka spotkania dotyczyła działań Państwowej Inspekcji Sanitarnej, zadań, jakie mają do realizacji poszczególne Oddziały PSSE w Kutnie z uwzględnieniem przygotowania do  EURO 2012 w myśl hasła „Kibicuj Zdrowiu” oraz bezpieczeństwo zdrowotne wody na terenie miasta Kutno i powiatu kutnowskiego. [więcej]
motylewski, 06.06.2012 14:29|czytane: 1684 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Topielec rozpoznany!
Przed kilkunastoma minutami do kutnowskiej policji zgłosiła się rodzina mężczyzny, który wczoraj wieczorem utonął w Krzyżanówku, a którego zdjęcie dzisiaj publikowaliśmy. Rozpoznali zwłoki członka swojej rodziny.

- Topielcem okazał się 21-letni mieszkaniec naszego miasta - mówi asp. Paweł Witczak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kutnie. [więcej]
motylewski, 06.06.2012 14:16|czytane: 6074 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom
Trwa XI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, organizowany jak zawsze przez Fundację ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom, największe w roku święto czytania. Z tej okazji dzisiaj w Przedszkolu Miejskim nr 5 w Kutnie odbyło się spotkanie dzieci z Agnieszką Mikołajczyk kierownikiem Biblioteki Pedagogicznej w Kutnie.

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, ./upload/articles_pakiety/16354/01_obraz.jpg
Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, ./upload/articles_pakiety/16354/02_obraz.jpg
Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, ./upload/articles_pakiety/16354/03_obraz.jpg


Spotkanie zorganizowała Monika Łuczak nauczyciel logopeda. Dzieci wysłuchały fragmentów książek Janusza Korczaka „Król Maciuś Pierwszy” i „Kajtuś Czarodziej”. Czytanie przeplatane było rozmową na temat zasad jakie Janusz Korczak wprowadził w prowadzonym przez siebie przez ponad trzydzieści lat „Naszym Domu” przy ul. Krochmalnej. Były też zabawy w króla i czarodzieja oraz przepięknie odtańczony, przygotowany przez grupę starszaków taniec dworski. [więcej]
motylewski, 06.06.2012 13:50|czytane: 1318 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Mobilna Strefa Kibica w poniedziałek w Krośniewicach
W poniedziałek 11 czerwca od 15:00 do 23:00 gościć będzie w Krośniewicach Mobilna Strefa Kibica. Rozbije swoje miasteczko przy Hali Sportowej GCKSiR od ul. Kwiatowej.

Mobilna Strefa Kibica w poniedziałek w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/16362/01_obraz.jpg
Mobilna Strefa Kibica w poniedziałek w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/16362/02_obraz.jpg
Mobilna Strefa Kibica w poniedziałek w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/16362/03_obraz.jpg


W programie m.in. konkursy, zabawy, wspólne przeżywanie meczów na żywo. [więcej]
motylewski, 06.06.2012 11:54|czytane: 2312 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
"Teen Challenge" daje szansę uzależnionym
„TEEN CHALLENGE” Chrześcijańska Misja Społeczna Oddział w Kutnie serdecznie zaprasza na „DNI NOWEJ SZANSY”, które odbędą się w w dniach 16-17.06.2012 roku w Szkole Podstawowej nr 9 w Kutnie, ul. Władysława Jagiełły 6. Niżej przedstawiamy program "Dni Nowej Szansy".

SOBOTA:
godz.   8.30 -  śniadanie
godz.   9.00 – pieśni, relacje osób uwolnionych z nałogu alkoholowego
godz. 10.00 – wykład
godz. 10.45 -  kawa, herbata, ciasto
godz. 11.15 – wykład
godz. 12.00 -  pieśni, relacje osób uwolnionych z nałogu alkoholowego
godz. 13.00 – obiad
godz. 14.00 – wykład
godz. 14.45 -  pieśni relacje osób uwolnionych z nałogu alkoholowego
godz. 15.30 – kawa, herbata, ciasto
godz. 16.00 – wykład
godz. 18.00 – kolacja [więcej]
motylewski, 06.06.2012 11:21|czytane: 1274 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
"Wspólny Dom" promuje wolontariat
Centrum Organizacji Pozarządowych „Wspólny Dom” i Zespół Szkół nr 1 im. St. Staszica zapraszają na „Przegląd szkolnych inicjatyw wolontarystycznych”, który odbędzie się we wtorek 12 czerwca o godzinie 10:00 w siedzibie COP przy ul. Wyszyńskiego 11. W trakcie przeglądu zaprezentują się  wolontariusze z kutnowskich szkół średnich – opowiedzą o swoich działaniach. Odbędą się również warsztaty dla wolontariuszy o tematyce  motywacji i wpływu wolontariatu na społeczność lokalną. Przewidujemy również wystawę prac plastycznych promujących idee wolontariatu.

Przegląd związany jest z powstawaniem w Kutnie Lokalnego Centrum Wolontariatu, którego zadaniami będą m.in.:
- współpraca z organizacjami pozarządowymi, instytucjami oraz klubami wolontariusza z terenu miasta
- popularyzacja wolontariatu w środowisku lokalnym promocja idei wolontariatu
- utworzenie Biura Pośrednictwa Pracy dla wolontariuszy
- utworzenie bazy wolontariuszy działających na terenie Kutna
- zwiększenie liczby lokalnych organizacji i instytucji zajmujących się inicjowaniem i koordynacją działań wolontarystycznych [więcej]
motylewski, 06.06.2012 11:00|czytane: 1266 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
"Dziewiątka" ma najlepszą sztafetę w województwie
We wtorek 5 czerwca na stadionie Akademickiego Związku Sportowego  w Łodzi  odbył się Finał Mistrzostw Województwa w Biegach Rozstawnych „Vena Sport Festiwal”. Kutno w kategorii szkół podstawowych było reprezentowane przez zespoły Szkoły Podstawowej nr 9.„Dziewiątka” wystawiła reprezentację w sztafetach 4x100 m dziewcząt i chłopców oraz w sztafecie mieszanej 16x100 m. Mistrzynie województwa sprzed tygodnia, które tytuł mistrzowski wywalczyły w czwórboju lekkoatletycznym potwierdziły swoją klasę w biegach sztafetowych, zajmując w finale zdecydowanie pierwsze miejsce w gronie 13 sztafet wojewódzkich. Dziewczyny biegnące w składzie: Emilia Kuźmin, Aleksandra Snopkowska, Magdalena Pietrzykowska, Martyna Goniarska, Sandra Kucharska (rezerwowa) uzyskały doskonały czas  55,06 s (wynik z eliminacji - w finale pobiegły nieznacznie wolniej). Wynik ten stawia je bardzo wysoko w hierarchii sztafet, które będą startowały w Finale Krajowym (Łódź – 22.06.2012.). [więcej]
motylewski, 06.06.2012 10:32|czytane: 1793 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ciało topielca wyłowione w Krzyżanówku. Ofiarą młody mężczyzna
Dzisiaj około godziny 20 w Krzyżanówku miejscowy wędkarz łowiący ryby w niewielkim stawie spostrzegł dryfujące ciało młodego mężczyzny. O pływającym trupie natychmiast powiadomił  policję oraz pogotowie ratunkowe. Po przybyciu na miejsce i potwierdzeniu obecności topielca udał się tam także jeden zastęp straży pożarnej z wiosłową łodzią płaskodenną.

Ciało topielca wyłowione w Krzyżanówku. Ofiarą młody mężczyzna, ./upload/articles_pakiety/16352/05_obraz.jpg
Ciało topielca wyłowione w Krzyżanówku. Ofiarą młody mężczyzna, ./upload/articles_pakiety/16352/09_obraz.jpg
Ciało topielca wyłowione w Krzyżanówku. Ofiarą młody mężczyzna, ./upload/articles_pakiety/16352/11_obraz.jpg


Sąsiad łowił ryby kiedy spostrzegł na wodzie dryfującą czerwoną szmatę. Chciał ją wyłowić więc zarzucił wędkę. Kiedy złapał koszulę i pociągnął na powierzchnie wody wypłynęły ręce topielca. Więcej nic nie ruszał tylko zadzwonił na policję - relacjonuje dla portalu eKutno obecny na miejscu świadek.

Strażacy z kutnowskiej PSP wyłowili ciało. Denatem okazał się młody, dobrze zbudowany  mężczyzna w wieku około 20-25 lat. Obecni na miejscu świadkowie, okoliczni mieszkańcy twierdzą, że topielec był widziany około godziny 18, kiedy szedł drogą od Kutna w kierunku Krzyżanowa. Uwagę mieszkańców zwróciło dziwne zachowanie młodzieńca (podskakiwanie, dziwne ruchy ciała) oraz to że szedł w jednym klapku i jednej skarpetce. Można więc spekulować, że mężczyzna mógł być osobę upośledzoną lub w bardzo ciężkim stanie psychicznym z zamiarem popełnienia samobójstwa. Niestety są to jedynie spekulacje dlatego będziemy musieli zaczekać na ustalenia policji [więcej]
malina, 05.06.2012 21:32|czytane: 8913 razy|15 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Podium dla "Staszica"
Bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie  Zespołu Szkół Nr 1 im. St. Staszica w Kutnie, którzy wystartowali w Wojewódzkim Finale w Biegach Rozstawnych Vena Sport 2012. Zawody odbyły się wczoraj, 5 czerwca, na stadionie łódzkiego AZS-u, pod patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego, Zarządu Głównego Szkolnego Związku Sportowego oraz Fundacji Sportu ”Vena”. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych wzięło udział 28 szkół z województwa łódzkiego. W tak doborowym gronie dziewczęta ze „Staszica” zostały Mistrzyniami Województwa w sztafecie 4x100m.

Podium dla
Podium dla
Podium dla


Zawodniczki z Kutna były bezkonkurencyjne, wygrywając eliminacje z czasem 54,08 sek. Równie dobrze poradziły sobie w biegu finałowym (8 najlepszych sztafet) wygrywając z czasem 54,10 sek.
Sukcesem zakończył się także występ męskiej reprezentacji „Staszica”, która zdobyła Wicemistrzostwo Województwa w sztafecie szwedzkiej (100x200x300x400m). W tej trudnej konkurencji nasi zawodnicy z czasem 2.07,15 min. wygrali swoją serię, a wynik ten dał im II miejsce w zawodach. [więcej]
motylewski, 06.06.2012 10:02|czytane: 3171 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
SFMK prosi o pomoc dla Kacpra
Społeczna Fundacja Miasta Kutna wraz z Danutą Kamińską - matką Kacpra Kamińskiego zwraca się o pomoc finansową niezbędną do przeprowadzenia remontu łazienki celem dostosowania jej do potrzeb niepełnosprawnego syna, chorego na zespół Pallistera-Killiana. W przebudowanej i powiększonej łazience będzie można zainstalować większą wannę, zapewniającą właściwe warunki pielęgnacji Kacpra.

Danuta Kamińska będzie starała się o dofinansowanie z PFRON, jednak te środki są niewystarczające, dlatego prosimy wspólnie o pomoc, tak aby przeprowadzić remont i wyposażyć łazienkę. Koszt całkowity remontu i zakupu wyposażenia wynosi 15 600 zł, PFRON zgodnie ze swoimi wytycznymi dołoży 60%, rodzina Kacpra dysponuje kwotą 5000 zł, kwota jaka pozostaje do zebrania wynosi 4 500 zł, dlatego prosimy serdecznie o pomoc i wsparcie finansowe w każdej kwocie. [więcej]
motylewski, 06.06.2012 09:49|czytane: 1437 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Wypadek w Bzówkach. Autobus uderzył w tył TIR-a
O godzinie 4.15 w miejscowości Bzówki (gm. Nowe Ostrowy) na drodze krajowej nr 1 doszło do zdarzenia drogowego autobusu z samochodem ciężarowym.

Z wstępnych ustaleń wynika że kierujący autobusem 41-letni mieszkaniec Kołobrzegu jadąc z kierunku Włocławka uderzył w tył naczepy ciężarówki iveco, której kierujący 44-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego zamierzał wykonać prawidłowo manewr skrętu w lewo, zatrzymując się przy osi jezdni w celu przepuszczenia pojazdów jadących z przeciwka. [więcej]
motylewski, 06.06.2012 09:24|czytane: 1709 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ogłoszenie: sprzedam dwa domy jednorodzinne
Z badań wynika, że trzy miliony Polaków chce kupić dom. Większość z nas marzy o życiu poza miastem, a przynajmniej poza jego centrum. Taką dzielnicą w Kutnie jest Łąkoszyn. Cicha i bezpieczna okolica, a ulica Łódzka jest jedną z najbezpieczniejszych ulic w Kutnie. Dlatego kupując dom przy ulicy Łódzkiej inwestujesz również w bezpieczeństwo własnej rodziny.

Ogłoszenie: sprzedam dwa domy jednorodzinne, ./upload/articles_pakiety/16350/01_obraz.jpg
Ogłoszenie: sprzedam dwa domy jednorodzinne, ./upload/articles_pakiety/16350/02_obraz.jpg
Ogłoszenie: sprzedam dwa domy jednorodzinne, ./upload/articles_pakiety/16350/05_obraz.jpg


Najcenniejsze w naszych domach są niskie koszty ich eksploatacji. Sprzedaż odbywa się na fakturę VAT co zwalnia Kupującego z opłaty podatku od czynnościcywilno prawnych w kwocie ok. 8000 zł. W miarę potrzeb zapewniamy Nabywcy pomoc przy uzyskaniu bankowego kredytu hipotecznego na najkorzystniejszych warunkach. Domy można oglądać na stronie www.dom-nowy.pl. Kontakt tel. 660-612-803 [więcej]
malina, 05.06.2012 16:46|czytane: 2482 razy|komentuj|czytaj cały
WAKACJE Z BIG BENEM 2012
Prywatna Szkoła Języków Obcych “Big Ben” Kutno, ul. Dąbrowskiego 12 zaprasza do zapoznania się z atrakcyjnym programem na lato 2012. W ofercie dla dzieci i  młodzieży letni obóz rekreacyjno-językowy nad Bałtykiem w terminie 11.07-23.07.2012 oraz  stacjonarne warsztaty językowe adresowane do dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy chcieliby letni czas wykorzystać w ciekawy i twórczy sposób. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły w godz. 15-19  tel. (24) 254-63-28 lub zapraszamy na stronę: www.bigben.edu.pl  Szczegóły:

WAKACJE Z BIG BENEM 2012
OBÓZ JĘZYKOWO-TURYSTYCZNY  Darłowo 11.07-23.07.2012


WAKACJE Z BIG BENEM 2012

Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 9-15 lat do wzięcia udziału w letniej przygodzie językowej  w Darłowie nad Morzem Bałtyckim.  Gwarantujemy aktywny wypoczynek połączony z rozwijaniem umiejętności językowych. Oto nasza propozycja programu: [więcej]
wandea, 02.06.2012 06:50|czytane: 1288 razy|komentuj|czytaj cały
Wypadki w aquaparku. Przypadki, brawura czy zaniedbania?
Nie dla wszystkich dzieci Dzień Dziecka w aquaparku zakończył się szczęśliwie. Dwunastoletnia uczennica klasy piątej Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie została ze złamaniem nogi przewieziona do szpitala. W Łodzi przeszła operację. Taki jest efekt spotkania ze zjeżdżalnią kamikadze.

Rodzice pragną zachować anonimowość. Ojciec obdziela podejrzeniami i aquapark i córkę:
- Może nie wykończyli, a chcieli dać frajdę dla dzieciaków i to puścili. Córka mówi, że hamowni nie było, ale ja tego nie wiem. Nikt może tego nie testował? Na dzieci to trzeba brać poprawkę. Wygłupiają się. Może na śledzia zjeżdżała? Nie było mnie tam, więc nie wiem, czy zjeżdżała przepisowo i skarżyć nikogo nie zamierzam. Mam tylko żal do służby zdrowia, że nie dostała od razu pomocy i musiała godzinę na karetkę czekać, aż przyjedzie z Krośniewic. Okazało się potem, że w Kutnie jej nie można pomóc, bo nie ma tu ortopedy dziecięcego. Musiałem ją zawieźć swoim samochodem, dostałem tylko szynę do transportu i skierowanie. Córka ma złamany palec, wyłamał się jej z cholewki. Musieli usunąć odpryski kości. Leży na korytarzu, bo nie ma miejsca na sali. Taka jest nasza służba zdrowia.

[więcej]
motylewski, 05.06.2012 17:39|czytane: 4319 razy|17 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Festyn w Łaniętach z okazji Dnia Dziecka
W ubiegłą niedzielę odbył się festyn w parku w Łaniętach z okazji Dnia Dziecka. Dzieci bawiły się od godz. 14 do 21.

Festyn w Łaniętach z okazji Dnia Dziecka, ./upload/articles_pakiety/16349/01_obraz.jpg
Festyn w Łaniętach z okazji Dnia Dziecka, ./upload/articles_pakiety/16349/11_obraz.jpg
Festyn w Łaniętach z okazji Dnia Dziecka, ./upload/articles_pakiety/16349/14_obraz.jpg


Zadbano o różnorodne atrakcje. Tańczyła grupa "Teapsy" działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu, śpiewał zespół ludowy istniejący również pod opieką tej instytucji, a z Krakowa przyjechał Teatr Pozytywka, który wystawił sztukę "Czyste powietrze - Europa bez smogu". Modelarze z Warszawy przygotowali tor dla samochodów zdalnie sterowanych, na którym rozegrano wyścig tych pojazdów. Zabawę taneczną poprowadził zespół "KSZAK". Stoiska małej gastronomii uzupełniały obraz imprezy.
[więcej]
motylewski, 05.06.2012 14:26|czytane: 1892 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Lifting przedwojennej kamienicy. Modernizacja wygrywa z modernizmem
Na forach internetowych można znaleźć różne ciekawostki o Kutnie. Na przykład kutnowscy pasjonaci miejskiej architektury żałują ostatnio ocieplania domu przy ul. Staszica 7.

Lifting przedwojennej kamienicy. Modernizacja wygrywa z modernizmem, ./upload/articles_pakiety/16315/01_obraz.jpg
Lifting przedwojennej kamienicy. Modernizacja wygrywa z modernizmem, ./upload/articles_pakiety/16315/02_obraz.jpg


Budynek był podobno najbardziej charakterystycznym przykładem przedwojennego modernizmu. Jeden z internautów nazywa go "domem sejmikowym z 1938 roku". Jestem ciekaw jak będą wyglądały typowe modernistyczne "półkoliste" balkony po dodaniu 14 cm styropianu - dodaje z żalem i/lub ironią mężczyzna znany w Kutnie z kręcenia się blisko uszu władzy, której wiernie służy. Jego kolega z forum dodaje: To będzie ogromna strata, jeśli detale tego budynku znikną pod warstwą styropianu, ale nawet jeśli nie zostaną przykryte, to budynek "spuchnie" i nie będzie miał właściwych proporcji. Modernistyczne budynki są obecnie dewastowane styropianem w Polsce na ogromną skalę, m.in. w Katowicach, ale w Kutnie to chyba jedyny tak charakterystyczny przykład architektury z tamtego okresu - a wkrótce może się przekształcić w napuchnięty kloc nie różniący się niczym od pokrytych styropianem bloków z wielkiej płyty. [więcej]
motylewski, 05.06.2012 13:34|czytane: 2088 razy|14 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Młodzi złodzieje zatrzymani
Policjanci Komisariatu Policji w Żychlinie zatrzymali pięcioosobową grupę mężczyzn w wieku 16-20 lat, którzy w miniony weekend dokonali włamań do altanek na terenie ogródków działkowych. Dorośli odpowiedzą za przestępstwo zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast dwoma nieletnimi zajmie się Sąd Rodzinny.

Młodzi przestępcy działali nocą 2 i 3 czerwca na terenie ogródków działkowych w Żychlinie przy ulicy Granicznej. W sumie włamali się do siedmiu altanek. Do pomieszczeń wchodzili pokonując zabezpieczenia drzwi wejściowych. Następnie z domków zabierali sprzęt ogrodniczy oraz przedmioty metalowe, które zamierzali sprzedać na skupie złomu. [więcej]
motylewski, 05.06.2012 13:28|czytane: 1453 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dni Krośniewic w deszczowej otoczce
Przy silnym wietrze, niskiej temperaturze i przelotnych opadach deszczu odbywały się sobotnie imprezy Dni Krośniewic.

Dni Krośniewic w deszczowej otoczce, ./upload/articles_pakiety/16346/01_obraz.jpg
Dni Krośniewic w deszczowej otoczce, ./upload/articles_pakiety/16346/04_obraz.jpg
Dni Krośniewic w deszczowej otoczce, ./upload/articles_pakiety/16346/05_obraz.jpg


Mali tancerze z grupy Moderato Furioso już od godziny 16-tej z werwą i wdziękiem prezentowali swoje umiejętności, a zgromadzona publiczność nie szczędziła braw. Wykonane układy taneczne rozgrzały nie tylko samych artystów, ale i widzów, którzy śmielej zaczęli wypełniać plac przed halą sportową. Następnie na scenie pojawiła się Młodzieżowa Orkiestra Dęta pod kierunkiem kapelmistrza Pana Romana Frontczaka. Zespół działa przy GCKSiR w Krośniewicach i już ma swoją markę i wierną publiczność. Podobnie zresztą jak Kapela „Krośniewiacy”, której występy zawsze gromadzą zafascynowanych muzyką podwórkową fanów. Kapela zaledwie tydzień temu wróciła z trzydniowego pobytu w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie z powodzeniem reprezentowała Krośniewice na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel Podwórkowych. Niestety nawet skoczne rytmy nie „zaczarowały” pogody. [więcej]
motylewski, 05.06.2012 12:50|czytane: 1685 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Straż i policja ćwiczyły przed Euro 2012
Kutnowscy policjanci uczestniczyli w działaniach powiatowych pod nazwą „Kolej 2012” prowadzonych przez funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie. Podczas ćwiczeń sprawdzono współdziałanie służb ratowniczych w sytuacjach kryzysowych. 

Koncepcja przeprowadzonego ćwiczenia zakładała, że dyżurny Państwowej Straży Pożarnej otrzymał informację, że 4 czerwca około godziny 10.00 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Kutnie przy ulicy Przemysłowej doszło do zderzenia składu pociągu towarowego z busem. Z informacji wynikało, że w wyniku zdarzenia rani zostali obcokrajowcy jadący na mecz w ramach turnieju piłkarskiego Euro 2012. O wypadku zostają powiadomione służby ratownicze. Na miejsce skierowano patrole policyjne, które potwierdzono informację o zdarzeniu. Policjanci wstrzymali ruch pieszy i kołowy na ulicy i zapewnili objazdy terenu objętego katastrofą kolejową.  Przybyłe jednostki straży pożarnej oraz służb medycznych przystąpiły do działań ratowniczo-gaśniczych. [więcej]
motylewski, 05.06.2012 11:28|czytane: 1821 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Cztery razy Aplauz dla wokalistów MDK
W dniach 30 maja – 3 czerwca wokaliści z sekcji wokalnej Młodzieżowego Domu Kultury w Kutnie brali udział w 33 Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca KONIN 2012.

Cztery razy Aplauz dla wokalistów MDK, ./upload/articles_pakiety/16344/01_obraz.jpg
Cztery razy Aplauz dla wokalistów MDK, ./upload/articles_pakiety/16344/03_obraz.jpg
Cztery razy Aplauz dla wokalistów MDK, ./upload/articles_pakiety/16344/05_obraz.jpg


Tegoroczna edycja festiwalu była szczególni szczęśliwa dla wykonawców z Kutna. Po eliminacjach wstępnych do udziału w festiwalu zakwalifikowało się aż 10  prezentacji, do ścisłego finału zaś 5 wykonawców. Jury, w którym  zasiadali  min. Janusz Tylman, Mieczysław Szcześniak, Zbigniew Górny, Anna Serafińska, wysoko oceniło naszych wykonawców, przyznając im aż cztery Aplauzy (wokaliści z MDK w Kutnie zdobyli najwięcej nagród spośród wszystkich uczestników festiwalu). [więcej]
motylewski, 05.06.2012 09:55|czytane: 1813 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dzień Dziecka = Dzień bez Przemocy
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 w Kutnie połączył Dzień Dziecka z Dniem Szkoły bez Przemocy, którego przewodnią ideą jest hasło "kibicuję fair play". Na terenie placówki odbyły się zawody sprawnościowe, podzielone na cztery konkurencje.

Dzień Dziecka = Dzień bez Przemocy, ./upload/articles_pakiety/16337/12_obraz.jpg
Dzień Dziecka = Dzień bez Przemocy, ./upload/articles_pakiety/16337/02_obraz.jpg
Dzień Dziecka = Dzień bez Przemocy, ./upload/articles_pakiety/16337/05_obraz.jpg


Najstarsi chłopcy gimnazjum i szkoły zawodowej rywalizowali między sobą w "wyciskaniu". Zwyciężył Krzysztof Jankowski z klasy III a gimnazjum, srebro zdobył Michał Pietera z klasy III b gimnazjum, a brąz powędrował do Adriana Mroziewicza z pierwszej klasy szkoły zawodowej, który obronił trzecie miejsce po emocjonującej dogrywce z Piotrem Jagielskim z równoległej klasy.

W następnej konkurencji, jaką było odbijanie piłeczki rakietką tenisową wzięli udział najmłodsi uczniowie naszego Ośrodka. Największą ilość odbić udało się uzyskać Paulinie Kacprzak z klasy III szkoły podstawowej, drugie miejsce zdobył Konrad Zarębski z klasy I SP, a brązowy medal powędrował do Weroniki Chylewskiej, uczennicy klasy III SP. [więcej]
motylewski, 04.06.2012 16:00|czytane: 1449 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Dobra forma kutnowskich baseballistów
Polska Liga Baseballu nie próżnowała i w miniony weekend rozegrano aż 12 spotkań. Sympatyków baseballu w Kutnie, ze względów oczywistych najbardziej interesował rezultat potyczki żółto – niebieskich z KS Baseball Wrocław. W centrum Małej Ligi grano cztery razy. Końcowy bilans spotkań - 3:1 dla Kutna. Od razu dodajmy, że poziom meczów mógł zadowolić, a to dobry prognostyk przed czekającym Kutnian „wypadem” na Puchar Europy do Tnavy, na Słowacji.   

Dobra forma kutnowskich basaeballistów
W sobotę zespoły podzieliły się wygranymi. W pierwszym meczu, wygranym przez kutnowskich baseballistów w stosunku 3:1, homeruna za jeden obieg zaliczył Robert Matecki. Nie udało się tego niestety powtórzyć w drugim spotkaniu, w którym wrocławianie zaliczyli 5 obiegów przy zaledwie dwóch obiegach Stali. Obydwa mecze były wyrównane, a na uwagę zasługuje udane zagranie w obronie - niczym rodem z zawodowej ligi, zaprezentowane przez trzecio-bazowego z Kutna - Mariusza Grzanowskiego. Kutnowskim pałkarzom dużą trudność sprawiał dobrze narzucający we wrocławskim zespole miotacz - Łukasz Nolbrzak, kutnianin z pochodzenia, który po studiach zamieszkał we Wrocławiu i aktualnie „punktuje” dla naszych przeciwników. Dla Kutnian w pierwszym wygranym meczu narzucał Gracjan Bielecki, a w drugim na górce miotacza pracowało aż trzech narzucających: Jakub Nadolski, Maciej Wróblewski oraz Mariusz Grzanowski. [więcej]
motylewski, 04.06.2012 15:45|czytane: 1428 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Maj w plastyce i literaturze. Krośniewice nagrodziły za talenty
Tydzień temu Ośrodku Kultury Gminy Krośniewice rozstrzygnął konkurs Majem Malowane. Nagrody wręczono w niedzielę podczas Dni Krośniewic. W konkursie tym mogli wziąć udział twórcy mieszkający na terenie Gminy Krośniewice. Dla dzieci do lat 10 był to konkurs plastyczny, zaś uczestnicy powyżej 10 roku życia musieli wykazać się talentem literackim.

Maj w plastyce i literaturze. Krośniewice nagrodziły za talenty, ./upload/articles_pakiety/16336/01_obraz.jpg
Maj w plastyce i literaturze. Krośniewice nagrodziły za talenty, ./upload/articles_pakiety/16336/02_obraz.jpg
Maj w plastyce i literaturze. Krośniewice nagrodziły za talenty, ./upload/articles_pakiety/16336/03_obraz.jpg


Jury w poszczególnych kategoriach konkursu nagrodziło:

KONKURS PLASTYCZNY
I miejsce - Szymon Szpakowski, Katolicka Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przedszkolnymi im. Bł. Jana Pawła II w Zalesiu
II miejsce - Mateusz Pietrzak, Katolicka Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przedszkolnymi im. Bł. Jana Pawła II w Zalesiu
III miejsce - Igor Jóźwiak, Szkoła Podstawowa Fundacji Elementarz z Oddziałem Przedszkolnym w Jankowicach
Wyróżnienie - Julia Majewska, Miejskie Przedszkole w Krośniewicach [więcej]
motylewski, 04.06.2012 15:02|czytane: 1336 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dzień Dziecka w Żychlińskim Domu Kultury
Jak co roku Żychliński Dom Kultury zorganizował imprezę dla dzieci. Z powodu deszczowej aury impreza została przeniesiona do budynku domu kultury.

Dzień Dziecka w Żychlińskim Domu Kultury, ./upload/articles_pakiety/16335/01_obraz.jpg
Dzień Dziecka w Żychlińskim Domu Kultury, ./upload/articles_pakiety/16335/02_obraz.jpg
Dzień Dziecka w Żychlińskim Domu Kultury, ./upload/articles_pakiety/16335/03_obraz.jpg


Atrakcji dla dzieci było wiele. W sali widowiskowej dzieci korzystały z ogromnej zjeżdżalni, trampoiliny i ringu bokserskiego. Zabawy i konkursy prowadzone przez instruktorów cieszyły się dużym powodzeniem, tym bardziej, że każde dziecko dostawało upominek. Prawdziwą frajdą dla maluchów był pokaz musztry wojskowej w wykonaniu uczniów klasy wojskowej przy ZS nr 1 w Żychlinie. [więcej]
motylewski, 04.06.2012 15:18|czytane: 1551 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kobiety zdobędą Puchar Burmistrza Żychlina
Zapraszamy wszystkie siatkarki z Żychlina i okolic do udziału w Turnieju Piłki Plażowej Kobiet o Puchar Burmistrza Gminy Żychlin. Turniej odbędzie się  w dniach 21-22 czerwca 2012 roku w Żychlinie (boisko przy ul. Łąkowej). Patronem konkursu i fundatorem nagród jest Burmistrz Gminy Żychlin. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 5 czerwca 2012 roku.

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
Kobiety zdobędą Puchar Burmistrza Żychlina
[więcej]
motylewski, 04.06.2012 13:40|czytane: 1441 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Bilety na Avengers rozdane
Nick Fury jest szefem międzynarodowej agencji S.H.I.E.L.D, która czuwa nad światowym bezpieczeństwem. W obliczu globalnego zagrożenia staje przed zadaniem stworzenia drużyny, która podoła najbardziej nieprawdopodobnym wyzwaniom. Do swojego zespołu rekrutuje ludzi z niezwykłymi zdolnościami. Znajdą się w nim słynne postaci z uniwersum Marvela - Iron Man, Hulk, Thor, Kapitan Ameryka, Sokole Oko i Czarna Wdowa. Porozumienie w drużynie złożonej z takich indywidualności nie będzie łatwe do osiągnięcia. Fury wie jednak, że tylko działając wspólnie, mogą ocalić świat przed zniszczeniem.

Podwójne zaproszenia do kina na film AVENGERS 3D wygrali": Jakub Adrjańczyk, Adrian Bartczak, Włodzimierz Pietrzak.AVENGERS 3D (dubbing)
01-07.06.2012 (od piątku do czwartku) godz. 17.00

AVENGERS 3D (napisy)
08-12.06.2012 (od piątku do wtorku) godz. 20.30 [więcej]
pismak, 04.06.2012 12:36|czytane: 1279 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Strefy Aqua, Euro, Zakręcona i Mocy. Wypasiony Dzień Dziecka
Wczoraj na stadionie miejskim w Kutnie dziec  mogły skorzystać z atrakcji przygotowanych przez Urząd Miasta, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz firmę Party Projekt. Rodzinny zawrót głowy zaplanowany w konwencji 4 stref: Aqua, Euro, Zakręcona, Mocy był prawdziwym atakiem atrakcji. Na stadionie stanęły zjeżdżalnie, zamki, statki, super piłka rodeo, karuzele, segwaye, quady. Było też malowanie twarzy i nowość - zdjęcia z kutnowskimi lwami wywoływane na
miejscu.


Strefy Aqua, Euro, Zakręcona i Mocy. Wypasiony Dzień Dziecka, ./upload/articles_pakiety/16329/01_obraz.jpg
Strefy Aqua, Euro, Zakręcona i Mocy. Wypasiony Dzień Dziecka, ./upload/articles_pakiety/16329/02_obraz.jpg
Strefy Aqua, Euro, Zakręcona i Mocy. Wypasiony Dzień Dziecka, ./upload/articles_pakiety/16329/03_obraz.jpg


Zostało zrobionych okolo 600 fotek i mam nadzieję, zę wszystkie dzieci z Kutna się świetnie bawiły - mówi Marta Materek z Party Projekt.

O godz. 12.00 Zbigniew Burzyński, prezydent Kutna i Paweł Ślęzak, dyrektor MOSiR wręczyli dzieciom klucze do dobrej zabawy. Od godz. 16.00 rozpoczęły się  występy muzyczno- taneczne przygotowane przez Radosława i Katarzynę Rojewskich. [więcej]
pismak, 04.06.2012 12:10|czytane: 2475 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Śmiertelny wypadek w Leźnicy. Ciężarówką kierował kutnianin
W niedzielę 3 czerwca około godz. 6.00 na drodze gminnej w miejscowości Leźnica Mała pod Łęczycą doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego.

Wstępnie ustalono, że kierujący fiatem brava 51-letni mieszkaniec powiatu łęczyckiego z nieustalonej przyczyny zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do czołowego zderzenia z ciężarówką marki Scania. Na skutek zderzenia kierowca fiata zmarł na miejscu. [więcej]
motylewski, 04.06.2012 11:34|czytane: 2291 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Ze śmieciami będzie teraz inaczej
Od początku roku obowiązuje nowa ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Zgodnie z tymi zmianami miasto Kutno przejmuje od 1 lipca 2013 roku odpowiedzialność za odpady, jak również ustali stawki opłat za odbiór i zagospodarowanie odpadów. Zamieszczamy informacje o głównych zmianach we wspomnianej ustawie, przygotowane przez Ministerstwo Ochrony Środowiska. Miasto Kutno prowadzi prace nad aktami prawa miejscowego regulującymi cały proces wprowadzenia nowego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi.

Ze śmieciami będzie teraz inaczej
[więcej]
motylewski, 04.06.2012 11:09|czytane: 1491 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Laureaci 18 Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych Łapa 2012. Gratulujemy
Wczoraj w Kutnowskim Domu Kultury zakończył się, trwający trzy dni 18 Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych Łapa 2012.

Laureaci 18 Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych Łapa 2012. Gratulujemy, ./upload/articles_pakiety/16327/01_obraz.jpg
Laureaci 18 Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych Łapa 2012. Gratulujemy, ./upload/articles_pakiety/16327/09_obraz.jpg
Laureaci 18 Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych Łapa 2012. Gratulujemy, ./upload/articles_pakiety/16327/03_obraz.jpg


ŁAPA SPECJALNA EMBLEMAT FESTIWALU, książka i talon o wartości 100 zł do Księgarni SOWA, za wieloletnie uczestnictwo i osiągnięcia teatralne w Przeglądzie przypadło:

dla Przedszkola Miejskiego Nr 16 Calineczka w Kutnie  talon 200 zł
dla Beaty Czarnouckiej ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. T. Kościuszki w Kutnie
dla siostry Elwiry Olejniczak z Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. St. Kostki w Kutnie
dla Małgorzaty Tworek-Zwarycz ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. M.Curie- Skłodowskiej w Kutnie
dla Aliny Barczykowskiej z Gimnazjum nr 1 im. A. Mickiewicza w Kutnie [więcej]
kultura, 04.06.2012 10:36|czytane: 1529 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Kalendarium imprez
Publicystyka
Kultura Musi Być!
Trzymając w ręku fragment Kosmosu. Leszek Baranowski i Mineral and Gem
Rozpoczynamy wakacyjny cykl Ludzie, który mamy nadzieję, będzie powstawał dzięki Czytelnikom eKutno.pl pragnącym pochwalić się fascynacjami, swoim hobby. Chcemy w nim... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
W lipcu w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury
Kino Kutnowskiego Domu Kultury zaprasza w lipcu na filmy animowane, hooror, thriller, premierę filmu wojennego i Małej Wielkiej Stopy. 30.06.2017-05.07.2017  od piątku do niedzieli godz.16.00 AUTA 3  2D dubbing (animowany/familijny, czas 107 min) godz.18.00... [więcej]
Sport
Kolejny sezon KDK Kutno w Ekstraklasie
Zakończyły się drużynowe mistrzostwa Polski w brydżu sportowym. W sezonie 2016/2017 tytuł mistrzowski zdobyła drużyna RAL Poznań. Kutnowscy brydżyści KDK1 po zwycięstwach w fazie play-off nad AZS Warszawa 220:118 i Piastem Skawina 204:153 ostatecznie zajęli 11 miejsce w kraju i... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Kredyt pożyczka CHWILÓWKA w 15 min Potrzebujesz gotówki na nieprzewidziane wydatki? Chcesz spłacić swoje zaciągnięte chwilówki? Chcesz spłacić swojego komornika? U nas dostniesz pożyczkę! Najlepsza oferta na rynku! Najniż... [czytaj więcej]
Pergotendy - nowoczesne zadaszenia Pergotendy - funkcjonalne zadaszenia tarasów. Jest to unikalna forma ochrony przed słońcem i deszczem i jak i również sposób na wygospodarowanie kawałka cienia, tak potrzebnego w upalne dni... [czytaj więcej]
Młoda pozna pana Młodziutka studentka spotka się ze zdecydowanym oraz zadbanym Panem na niezobowiązujący seks. Wymagana dyskrecja, kultura oraz higiena osobista :) Spotkania na początek u mnie w mieszkaniu lub w ... [czytaj więcej]
Pomoc kuchni Zatrudnię pomoc do kuchni! Praca w trybie zmianowym. Godziwe wynagrodzeniernrnWymagania:rn-ważna książeczka do celów san-epidrn-dypozycyjnośćrn-uczciwośćrn-doświadczenie w branżyrnZainteres... [czytaj więcej]
Zatrudnię kucharza/kucharkę Zatrudnię kucharza/kucharkę na pełny etat do pracy w restauracji hotelowej!rnPraca na pełny etat, w trybie zmianowym.rnrnWymagania:rn-ważna książeczka do celów san-epidrn-dyspozycyjnośćrn-uc... [czytaj więcej]
Kupię książki Kupię komplet książek do I klasy liceum o profilu technik logistyk... [czytaj więcej]
Dodatkowy zarobek - marketing sieciowy WitajrnrnWiarygodna, bezpieczna i sprawdzona oferta dodatkowego zarobku. Program jest na rynku od ponad 13 lat. Jest to najprostsza droga do zarobienia dodatkowych pieniędzy. W pełni wypłacalna. Um... [czytaj więcej]
szambo zbiorniki betonowe atest transport gwarancja Oferuję zbiorniki betonowe ekologiczne z przeznaczeniem na:rn- szambo,rn- szambo ekologicznern-ścieki,rn-gnojówkę,rn-gnojownicę,rn-deszczówkę,rn-ziemianki itp.rnZbiorniki o wielkości 4,6,8,10 ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]
REKRUTER DS. PRACOWNIKÓW UKRAISKICH Rekruter ds. pracowników ukraińskich Obowiązki • Pozyskiwanie pracowników z Ukrainy • Weryfikację i selekcję aplikacji kandydatów zgodnych z poszukiwanym profilem • Budowanie i utrzym... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
Zagubiony piesek W okolicy ostatniego przystanku autobusu nr.7, w Muchnowie, blaka sie maly czarny piesek, nie ma jeszce roku. Moze ta droga znajdzie sie wlasciciel lub ktos kto zna pieska.... [czytaj więcej]
opiekunka do dziecka od września Poszukuję opiekunki do dziecka przedszkolaka, która jest osobą odpowiedzialną, sympatyczną, z podejściem do dziecka i posiada doświadczenie w opiece nad dziećmi w wieku 3-5, niepalącą. Mile ... [czytaj więcej]
ZATRUDNIĘ KIEROWCĘ ZATRUDNIĘ OD ZARAZ KIEROWCĘ TEL. 570 849 437... [czytaj więcej]
sprzedam mieszkanie 61,3m Sprzedam mieszkanie własnościowe o powierzchni 61,3m mieszczące się na 1 piętrze na osiedlu Łąkoszyn. Mieszkanie po remoncie wymieniona hydraulika, okna PCV, podłoga panele i kafelki, na ścia... [czytaj więcej]
Odzież ciążowa i odzież XXI .plac Manhattan box 73 Oferuje odzież ciążowa i odzież XXI plac Manhattan box 73... [czytaj więcej]
Poklikam !!!! Witam serdecznie . Poklikam w wolny czas sms,y lub na gadu gadu z kobietami z Kutna i okolic stan cywilny B/Z. ( Mile widziane Ukrainki mieszkające w Kutnie ) Pozdrawiam Panie i Tylko Panie !!!... [czytaj więcej]
Kocięta szukają domu Cztery 7-tygodniowe kocięta, przebywające od urodzenia w mieszkaniu, poszukują nowego domu. Są bardzo wesołe i towarzyskie. Korzystają z kuwety i potrafią już jeść samodzielnie. ... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH EDUKATOR W KUTNIE ZAPRASZA!!! Uzupełnij swoje braki w wykształceniu. Zrób liceum 2 lub 3 lata!!! To już ostatnia szansa!!! Centrum Kształceni... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH EDUKATOR W KUTNIE ZAPRASZA!!! Uzupełnij swoje braki w wykształceniu. Zrób liceum 2 lub 3 lata!!! To już ostatnia szansa!!! Centrum Kształceni... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Tobiasz Fa]ewski:
6 minut temu
Brawo Jarzębinki! Najzdolniejszy zespół młodych talentów!
Aaron, Skalski:
20 minut temu
Nie ma wyszczególnionej endokrynologi
Prokop Szołucha:
1 godzin temu
Ten pan Łuczak prezes PEC to nie przypadkiem mąż pani Łuczak, obecnie głównej ksiegowej PUP, wcześniej prezeski szpitala i jeszcze wczesniej audytorki czy kontrolerki w UM.
Karol Riviere:
2 godzin temu
"PRAWDZIWA CNOTA KRYTYK SIĘ NIE BOI." AWRUK! Kto pożarł nasze komentarze? Kto zamyka przed nami OKNA eKutna? Kto jest tym złoczyńcą? Kto jest prowokatorem? Kto jest egzekutorem? Kto jest katem? Kto Jest ofiarą? Co tu jest grane? Co tu się dzieje? Co tu się narobiło? Tęsknota! Smutek! Żal! Nigdy nie mówi się nigdy. Nigdy nic nie wiadomo. Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Na nawrócenie, oświecenie, przyjaźń, miłość, pokutę, przeprosiny i naprawę szkód i krzywd nigdy nie jest za późno. Jak się nie ma co się lubi, to się nic nie lubi. Albo wszystko! Albo nic! Albo seks, mamona i ciuch? Albo miłość światłość i duch? Trzeba wybierać! Albo rybka? Albo akwarium? Albo pieniądze? Albo życie? Trudne to wszystko jest do ogarnięcia? A wybory są najtrudniejsze! Co wybieramy? EKutno, PTO"R" i NADZIEJĘ? Czy "Nie chcem ale muszem", "Alleluja i do przodu", "Róbta co chceta" i „Obiecanki-cacanki (a głupiemu radość)”? Kto się długo namyśla, nie zawsze rzecz najlepszą wybierze. Raz kozie śmierć!... Ja już wybrałem!.... Dziękuję Pani Olu!!!... Kończę już pisanie głupot..... Boję się trefnych prowokatorów: niedorozwiniętego lekarza psychiatry i nadpobudliwego lekarza seksuologa, którzy swoimi komentarzami doprowadzili do bardzo groźnej, niebezpiecznej zadymy na tym forum. Ale, póki co, sytuacja już została opanowana. Bogu dziękujmy! Ducha nie gaśmy!.... !!!!! NIECH ŻYWI NIE TRACĄ NADZIEI.....!!!!! Całą noc nie mogłem zasnąć. Teraz się trochę uspokoiłem. Idę spać. Jak się wyśpię, to zobaczę co wy tu nawypisywaliście na moim ulubionym eKutno. Pa pa, nieznośne aniołeczki! Pa pa!
Gustaw Wawrzek:
2 godzin temu
Gratulacje !!!!
Mateusz Sopielka:
2
 · 
3 godzin temu
a TAKA miała być AMERYKA -II stopień ????
Lucjusz Plater:
3 godzin temu
Nie rozumiem, jakie głosowanie, jaki plebiscyt na policjanta? Za swoją pracę dostaje pieniądze czy pracuje za darmo
Felicjan Matliński:
3 godzin temu
Który z oddziałów kutnowskiego szpitala nie wszedł do sieci, czy weszły wszystkie?
Filip Kocieł:
2
 · 
3 godzin temu
I stopień czyli najniższy.
Gwidon Sypajło:
4 godzin temu
Może się z narcyzmu wyleczą dzięki temu
Arkadiusz Macedoński:
4 godzin temu
Wróć,winno być natomiasdeco /art -deco...
Arkadiusz Macedoński:
4 godzin temu
Natomias/winno być natomiasd
Arkadiusz Macedoński:
4 godzin temu
Walenty Wielki- ludzie z Margaryny na temat PRĄDU najlepiej by było ,żeby się nie wypowiadali,również dla nich. Podpowiem jedynie ,że przy odrobinie szczęścia( a tacy z reguły je mają) w jedną z dziurek mogą włożyć nawet ... Natomias kombinować przy obydwu dziurkach odradzam nawet złodziejom komentarzy ! A przez grzeczność i zasady obowiązujące na e-Kutno nie wspomnę co można zrobić drutem w innych dziurkach...absolwent Staszica,sympatyk WNZK
Doroteusz Błażewski:
4 godzin temu
W tym mieście ludzie przez cały czas robieni są w chu...Zawsze, bo się boją odezwać. Dziś zebranie w spółdzielni. Ciekawe czy ktoś powie prawdę czy znów poklepią pa na prezesa.
Tymon Solipsa:
2
 · 
4 godzin temu
Na SGGW? A tutaj na miejscu takie renomowane uczelnie?
Mirosława Marcinek:
5 godzin temu
Na razie to się nauczyciceli z prywatnej ośmieszyli z tą napinką. Co to miało nie być - Staszic miiał paść, Kasprowicz też, a prywatna miała być potęgą. Dużo godzin będą mieli ci wybitni nauczyciele...
Oktawian Hakuba:
5 godzin temu
Ktoś się nie potrafi pogodzić z faktami, Pomysł nie wypalił i tyle, Jak się rozejdzie, że nitk tam się nie chce uczyć, w przyszłtm roku chętnych będzie jeszcze mniej.
Bogusław Passakas:
6 godzin temu
Ze swoich nie dadzą , nie martw się.
Narcyz Kaliszer:
6 godzin temu
Na stronie kutnowskiej policji figuruje jako I zastępca komendanta.Nie rozumię,jest jeszcze policjantem i startuje w konkursie.
Adrian Kwietniewski:
3
 · 
11 godzin temu
Okazy niesamowite.
Fakt Kutno mogłoby mieć swoje muzeum.
Ja sam nad rzeką Ochnią znalazłem skamieniałe muszelki.
Ale to co widzę na zdjęciach P. Leszka to coś niesamowitego co natura może wytwarzać.Najciekawsze artykuły
 ·  23
4 dni temu
Miejskie obrazki. Smród na osiedlu w centrum miasta
 ·  50
5 dni temu
Przemysław Zawadzki nadal dyrektorem Dąbrowszczaka. W czwartek konkurs na dyrektora Troczewskiego
 ·  119
5 dni temu
Radosław Bieniek szefem Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w mieście
 · 
6 dni temu
Dni Pola w Strzelcach
 ·  56
6 dni temu
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
 ·  90
7 dni temu
(Aktualizacja) Kto wylewa słoną substancję na pobocza w gminie Krzyżanów?
 ·  14
8 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
8 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
9 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
9 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
14 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
14 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
15 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
19 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
19 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
19 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
21 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
21 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
22 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
23 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
23 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
23 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
24 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
24 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
24 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności