eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 28.05.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,33931-gimnazjum-nr-2-w-kutnie-mistrzem-polski-gimnazj-w-w-scrabble-2017," title="Kutno: Gimnazjum nr 2 w Kutnie MISTRZEM POLSKI GIMNAZJÓW w SCRABBLE 2017" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Gimnazjum nr 2 w Kutnie MISTRZEM POLSKI GIMNAZJÓW w SCRABBLE 2017</b><br>Wczoraj koło godz. 16:00 sędzia Polskiej Federacji Scrabble Maciej Śliwa zakończył...</div></a> <a href="/sport,33925-w-kutnie-trwaja-p-fina-y-mistrzostw-polski-m-odziczek," title="Kutno: W Kutnie trwają Półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>W Kutnie trwają Półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek</b><br>Dziś kolejne w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie kolejne...</div></a> <a href="/wiadomosci,33922-rado-nie-i-tanecznie-na-pikniku-r-anym-dzi-pokaz-florystyczny-i-koncert-singin-birds," title="Kutno: Radośnie i tanecznie na Pikniku Różanym" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radośnie i tanecznie na Pikniku Różanym</b><br>Na scenie przed Kutnowskim Domem Kultury wystąpili dla Mam najmłodsi wokaliści...</div></a> <a href="/sport,33921-pierwszy-dzie-p-fina-w-mistrzostw-polski-m-odziczek-jutro-kibicuj-naszym-dziewczynom," title="Kutno: Pierwszy dzień Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. Jutro kibicuj naszym dziewczynom" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Pierwszy dzień Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. Jutro kibicuj naszym dziewczynom</b><br>Dziś w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie odbyły się...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,33917-zag-osuj-na-projekt-wietlicy-rodzinka-w-kutnie," title="Kutno: Zagłosuj na projekt Świetlicy Rodzinka w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zagłosuj na projekt Świetlicy Rodzinka w Kutnie</b><br>W ramach projektu „Przystanek nauka” Świetlica profilaktyczno – wychowawcza „Rodzinka” w Kutnie zachęca...</div></a> <a href="/wiadomosci,33915-piknik-r-any-rozpocz-ty," title="Kutno: Piknik Różany rozpoczęty" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Piknik Różany rozpoczęty</b><br>Zapraszamy na Piknik Różany do parku Traugutta. W Kutnowskim Domu Kultury...</div></a> <a href="/wiadomosci,33912-trwaja-xv-og-lnopolskie-mistrzostwa-szk-w-scrabble," title="Kutno: Trwają XV Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w SCRABBLE" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Trwają XV Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w SCRABBLE</b><br>W tym roku w Gimnazjum nr 2 im. Marsz. J. Piłsudskiego...</div></a> <a href="/wiadomosci,33913-trzy-ofiary-miertelne-wypadku-w-ychlinie," title="Kutno: Trzy ofiary śmiertelne wypadku w Żychlinie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Trzy ofiary śmiertelne wypadku w Żychlinie</b><br>Kutnowscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej wyjaśniają okoliczności i przyczyny tragicznego...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Masz lęk wysokości? Sprawdź w Kinie KDK
Trzy podwójne zaproszenia na polski film Lęk wysokości wylosowali: Elżbieta Cykowska, Joanna Zielińska i Tomasz Iwaniak. Zapraszamy państwa do redakcji po odbiór zaproszeń.

Film wchodzi do kina od piątku i można będzie go zobaczyć w dniach 18, 21-23.05.2012 (piątek i od poniedziałku do środy) godz. 21.15, 19-20.05.2012 (sobota, niedziela) godz. 15.00 i 21.15.

Fabularny debiut nominowanego do Oscara i nagrodzonego na festiwalu w Berlinie reżysera "Królika po berlińsku" Bartosza Konopki to poruszająca historia telewizyjnego spikera - w tej roli  Marcin Dorociński, nagrodzony Złotymi Lwami za kreację pierwszoplanową na Festiwalu w Gdyni -  którego świetlaną karierę i poukładane życie rodzinne zakłóca wiadomość o poważnych problemach ojca (Krzysztof Stroiński, laureat Polskiego Orła za wybitną kreację w "Rysie").

Czy skoncentrowany dotąd na osobistym sukcesie dziennikarz będzie w stanie zrozumieć i wziąć odpowiedzialność za człowieka, z którym znowu połączył go kapryśny los?

[więcej]
pismak, 15.05.2012 16:18|czytane: 1634 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: X Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w Scrabble

W piątek 25 maja w godz. 9.00-17.00 w Gimnazjum nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kutnie odbędą się X Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w Scrabble.

Zakończenie zawodów i rozdanie nagród przewidziane jest o godz. 16.00.

Organizatorem turnieju jest Gimnazjum nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Współorganizatorami są: [więcej]
motylewski, 15.05.2012 15:21|czytane: 1239 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wojewódzki Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych
24 maja o godz. 10.00 w Kutnowskim Domu Kultury odbędzie się X Wojewódzki Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych. Organizatorem jest Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy Nr 1 im. Marii Konopnickiej w Kutnie.

Prezentacja twórczości artystycznej przybyłych z województwa ekip zakończy się w domu kultury o godz. 14.00. A potem organizator zaprasza na gry i zabwy ruchowe, konkursy z nagrodami, zabawę taneczną i gorący poczęstunek.
[więcej]
pismak, 15.05.2012 12:57|czytane: 1253 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
ODDAJ KREW, URATUJ CZYJEŚ ŻYCIE!
Muszkieterowie zachęcają mieszkańców Kutna do oddania krwi. 18 maja, w ramach kampanii Grupy Muszkieterów oraz Polskiego Czerwonego Krzyża „Zbieramy Krew dla Polski”, mieszkańcy Kutna będą mogli oddać krew. Podziel się krwią, uratuj czyjeś życie!

Już po raz piąty Grupa Muszkieterów, zrzeszająca właścicieli sklepów Intermarché i Bricomarché, we współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem, organizuje akcję honorowego krwiodawstwa. Tegoroczna rozpoczęła się 2 maja i potrwa do 28 września. W tym okresie na parkingach przy supermarketach Intermarché i Bricomarché, będą pojawiać się ambulanse służby krwi, w których będzie można oddać krew. Akcja obejmie 149 polskich miast. Zbiórka krwi przeprowadzona zostanie w 132 miejscowościach, zaś w 17 odbędą się akcje edukacyjne, mające na celu zwiększenie wiedzy na temat wartości zdrowego stylu życia oraz promocję honorowego krwiodawstwa.

18 maja w godz. 10:00-14:00 krew będzie można oddać w ambulansie RCKiK, który stanie przed supermarketem Bricomarché znajdującym się przy ul. Oporowskiej 12 w Kutnie.

-Deficyt krwi to wciąż jeden z bardziej palących problemów dla wielu polskich szpitali. W związku z tym chcemy promować wśród Polaków ideę honorowego krwiodawstwa. Mamy nadzieję, że podobnie jak w latach poprzednich nasza kampania spotka się z dużą przychylnością Polaków i w tym roku uda nam się zebrać jeszcze więcej krwi, a tym samym uratować życie większej liczbie osób – podkreśla Eliza Orepiuk, kierownik Dyrekcji Komunikacji i Informacji Grupy Muszkieterów. [więcej]
wandea, 15.05.2012 12:54|czytane: 1233 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Urzędnicy pracują w sobotę
19 maja 2012 roku (sobota) Urząd Miasta Kutna będzie czynny od godz. 7.30 do godz. 15.30. Urząd Stanu Cywilnego w Kutnie w tym dniu będzie nieczynny.

8 czerwca 2012 roku (piątek) Urząd Stanu Cywilnego w Kutnie będzie czynny od godz. 7.30 do godz. 15.30. Urząd Miasta Kutno w tym dniu będzie nieczynny. [więcej]
pismak, 15.05.2012 12:42|czytane: 1327 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
XIX Młodzieżowy Rajd Pieszy Śladami historii i zabytków Kutna
Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej po raz dziewiętnasty organizuje Młodzieżowy Rajd Pieszy „Śladami historii i zabytków Kutna”. Rajd odbędzie się 17 maja  w godzinach 9.30- 14.00.W rajdzie wezmą udział dzieci i młodzieży z Kutna i regionu kutnowskiego wraz z opiekunami. Oprowadzać ich będą przewodnicy-członkowie TPZK.

Uczestnicy rajdu wyruszą spod Dworku Modrzewiowego - siedziby stowarzyszenia i będą wędrować ulicami Kutna zapoznając się z historią i zabytkami naszego miasta idąc śladami działalności TPZK w 40 rocznicę powstania stowarzyszenia. W tym roku każdy z uczestników otrzyma wyjątkowy znaczek - podkreślający jubileusz Towarzystwa. Ten rok jest wyjątkowy także z innego powodu - Mariusz Wieczorkowski Prezes Fundacji Odbudowy Pałacu Saskiego zaprosił uczestników rajdu do zwiedzania Pałacu Saskiego.

Na zakończenie rajdu, które przewidziano w Parku im. Traugutta przeprowadzony zostanie dla chętnych konkurs dotyczący znajomości historii i zabytków Kutna a także sprawdzający stan wiedzy o historii i działalności TPZK. [więcej]
pismak, 15.05.2012 12:37|czytane: 1252 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Antytytoniowe działania w przedszkolu w Dąbrowicach
W Przedszkolu w Dąbrowicach ,w ramach realizacji programu edukacyjnego antytytoniowego „Czyste powietrze wokół nas” dzieci uczestniczą w zajęciach warsztatowych, które uczą jak radzić sobie w sytuacjach, gdy dorośli palą przy nich papierosy.

Antytytoniowe działania w przedszkolu w Dąbrowicach, ./upload/articles_pakiety/16013/01_obraz.jpg
Antytytoniowe działania w przedszkolu w Dąbrowicach, ./upload/articles_pakiety/16013/02_obraz.jpg
Antytytoniowe działania w przedszkolu w Dąbrowicach, ./upload/articles_pakiety/16013/03_obraz.jpg


Wykorzystując ciekawe metody pracy jak wykonanie do programu prac plastycznych, uczestniczą w zabawach oddechowych i relaksacyjnych oraz zabawach ruchowych. Koordynatorkami programu w przedszkolu są Dorota Łuczak i Jolanta Szarwas. [więcej]
motylewski, 15.05.2012 11:22|czytane: 1282 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Tico uderzyło w słup
Około godz. 16 w Niechcianowie (gm. Nowe Ostrowy) samochód osobowy marki daeowoo tico uderzył w słup energetyczny. Przybyła na miejsce straż pożarna nie stwierdziła w pobliżu żadnych uczestników wypadku. Po pewnym czasie odnaleziono kierującego, który szedł ulicą w pewnym oddaleniu od miejsca wypadku i odmówił udzielenia pomocy medycznej. Na miejscu była policja i pogotowie energetyczne. Dokonano czynności zabezpieczających.
[więcej]
motylewski, 15.05.2012 10:49|czytane: 1528 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Ścieki z GOŚ w Ochni. Czy incydent się powtórzy?
Andrzej Pietrzak, mieszkaniec Kutna był świadkiem zrzutu ścieków z Grupowej Oczyszczalni Ścieków. W sobotę 28 kwietnia do Ochni spłynęła brunatno-czarna maź.  W ostatnim czasie mieliśmy serię nieszczęśliwych sytuacji, które wpłynęły na wygląd i zawartość rzeki. Solanum pozbyła się w niekontrolowany sposób wodorotlenku żelaza, Pini Polonia nie przyznaje się do wylewania  ścieków do rowów melioracyjnych na Sklęczkach, a GOŚ nie może oczyścić wszystkich ścieków do niej spływających z powodu modernizacji największego bioreaktora.

Obecni wówczas w sobotę na miejscu policjanci stwierdzili, że w GOŚ jest awaria, oczyszczalnia nie radzi sobie ze ściekami i musi wylewać do rzeki
- mówi pan Andrzej Pietrzak.- Policjant meldował to swojemu zwierzchnikowi lub dyżurnemu. Do Ochni dostały się ścieki, jak mi się wydaje, nawet bez początkowego oczyszczania. Widok był okropny. W tym czasie były tam też osoby, które wybrały się powędkować. 

Otrzymaliśmy zgłoszenie 28 kwietnia i podjęliśmy swoje czynności, lecz do prowadzenia tego typu spraw uprawniony jest Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Łodzi z siedzibą w Skierniewicach i to on prowadzi postępowanie w tej sprawie
- mówi asp. Paweł Witczak, oficer prasowy KPP Kutno.

Policja przyjęła zgłoszenie również z Wojciechowic, gdzie mężczyzna informował o tym, że Ochnia jest pełna ścieków i śniętych ryb.

W GOŚ trwa modernizacja największego bioreaktora, ścieki przyjmują tylko dwa mniejsze i niestety doszło do incydentu wylania ścieków do Ochni, bowiem nie zdołaliśmy zareagować w porę na zwiększoną ich ilość
. W tamtym czasie dostaliśmy dwa duże ładunki drogą kanalizacji miejskiej. Doszło do niedotlenienia ścieków przy oczyszczaniu i nadmiar dostał się do rzeki - mówi Maria Kowalewska, Główny Technolog GOŚ w Kutnie. - Zwiększona objętość ścieków jest wynikiem zwiększonej produkcji głównie trzech zakładów Pini Polonia, Spółdzielnia Mleczarska Zorina i KZD EXDROB.

Inwestycję modernizacji Grupowa Oczyszczalnia Ścieków w Kutnie prowadzi do 26 maja i przeciążenia ładunków nieoczyszczonych mogą niestety jeszcze nastąpić. Nie mogę zapewnić, że incydent się nie powtórzy. Sprawdzaliśmy w ostatnim czasie ścieki, które docierają do nas z Pini Polonii. Wielokrotnie przekraczały one wskaźniki ChZT, wskaźniki zawiesin tez były wysokie, ale w normie - dodaje Kowalewska. -  W czasie inwestycji poprosiliśmy ubojnię o większą staranność oczyszczania ścieków w swojej podoczyszczalni, abyśmy nie mieli aż tak dużych problemów z ich odpadami. Liczymy, że obietnicy swojej dotrzyma. [więcej]
wandea, 14.05.2012 15:34|czytane: 2250 razy|27 komentarzy|komentuj|czytaj cały
VI edycja Konkursu Z Marią Kownacką bawimy się w teatr
W piątek z okazji Akcji: „Tydzień bibliotek – Biblioteka ciągle w grze!” w Bibliotece w Żychlinie odbył się Konkurs recytatorski „Z Maria Kownacką bawimy się w teatr” dla przedszkolaków. O godz. 9.00  nastąpiło uroczyste rozpoczęcie zabawy w teatr z utworami Marii Kownackiej. Teatralne gesty, kolorowe rekwizyty, barwne stroje pozwoliły małym recytatorom poczuć się aktorami na scenie i dostarczyły wszystkim uczestnikom konkursu wielu miłych wrażeń.

Laureatami Konkursu zostali:

I miejsce:
JULIA SUDER – Przedszkole Samorządowe nr 2
II miejsce:
SZYMON NOWOTNIAK – Oddział zerowy SP GRABÓW
III miejsce:
SYLWIA KACZMAREK – Przedszkole Samorządowe nr 2Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały dyplomy i nagrody książkowe. [więcej]
wandea, 14.05.2012 15:40|czytane: 1304 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy pytają o przyszłość placu zabaw przy ul. Reja
Mieszkańcy ulicy Reja w Kutnie pytają o powody wymontowania zabawek z placu zabaw obok bloku nr 4. Obecnie są tylko odnowione: zjeżdżalnia i huśtawka, ale jeszcze na początku roku było takich zabawek więcej. Teren należy do Robotniczej Spółdzielni Mieszkaniowej "Pionier".

Czytelnicy pytają o przyszłość placu zabaw przy ul. Reja, ./upload/articles_pakiety/16011/01_obraz.jpg
Czytelnicy pytają o przyszłość placu zabaw przy ul. Reja, ./upload/articles_pakiety/16011/02_obraz.jpg
Czytelnicy pytają o przyszłość placu zabaw przy ul. Reja, ./upload/articles_pakiety/16011/03_obraz.jpg


- Zabawki usunięto, ponieważ nie miały odpowiednich atestów - mówi Krzysztof Matusiak, zastępca prezesa RSM "Pionier" ds. techniczych i GZM. - W latach 60. i 70., kiedy było więcej miejsca, stawiano place zabaw przy wielu blokach. Teraz będziemy się koncentrować na mniejszej liczbie placów zabaw, ale za to większych. Na tamtym osiedlu jest plac zabaw blisko ulicy Krasińskiego i bloku przy ul. 1 Maja 17. W niego będziemy inwestować, ogrodzimy go i doposażymy. [więcej]
motylewski, 14.05.2012 13:27|czytane: 1346 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
W Śleszynie uczą się zdrowego życia
W celu propagowania zdrowego stylu życia w Szkole Podstawowej w Śleszynie zorganizowano akcję prozdrowotną, w ramach której uczniowie wykonywali ekspozycje wizualne, uczestniczyli w przedstawieniu o zdrowiu oraz sporządzali smaczne i zdrowe kanapki.

uczniowie ze leszyna ucza sie jak zyc zdrowo, zdjęcie 2/6

Szkoła realizuje program edukacyjny „Nie pal przy mnie proszę”, w ramach którego dzieci utrwalają nawyki higieniczno – zdrowotne, uczą się, co jest potrzebne, aby być zdrowym oraz co należy robić, aby się prawidłowo rozwijać. Koordynatorkami działań prozdrowotnych w szkole są panie Marta Cieślak i Agnieszka Kubiak. [więcej]
motylewski, 14.05.2012 13:09|czytane: 1212 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dzień Patrona Gimnazjum im. Rodziny Rembielińskich
Dyrekcja Gimnazjum im. Rodziny Rembielińskich w Krośniewicach zaprasza na DZIEŃ PATRONA SZKOŁY. Uroczystość odbędzie się w sobotę 19 maja 2012 r. na boisku szkolnym, a w przypadku złej pogody w hali sportowej.

W programie:
• 10:00 Msza święta w kościele parafialnym
• przemarsz ulicami miasta
• złożenie kwiatów na grobie Rodziny Rembielińskich
• przemówienia
• montaż słowno - muzyczny w wykonaniu uczniów gimnazjum
• prezentacje artystyczne uczniów i absolwentów gimnazjum oraz grupy Moderato Furiosso z GCKSiR w Krośniewicach.

Dodatkowe atrakcje: [więcej]
motylewski, 14.05.2012 12:10|czytane: 1248 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Szlakiem zaniedbanych zabytków powiatu kutnowskiego, odc. 4 - Witów
W Witowie (gm. Krośniewice) można obejrzeć najgorzej wyglądający z dotychczas prezentowanych w naszym cyklu zabytków, a ściślej pozostałości po nim. To ruiny dawnego dworu z końca XIX wieku, po którym niedługo może nie być śladu, jeżeli proces jego dewastacji będzie się pogłębiał.

Szlakiem zaniedbanych zabytków powiatu kutnowskiego, odc. 4 - Witów, ./upload/articles_pakiety/16008/01_obraz.jpg
Szlakiem zaniedbanych zabytków powiatu kutnowskiego, odc. 4 - Witów, ./upload/articles_pakiety/16008/02_obraz.jpg
Szlakiem zaniedbanych zabytków powiatu kutnowskiego, odc. 4 - Witów, ./upload/articles_pakiety/16008/03_obraz.jpg


Według miejscowych rolników mieszkało tu pięć rodzin, ostatnia z nich wyprowadziła się dziesięć lat temu. W Urzędzie Gminy Krośniewice dowiadujemy się, że gmina sprzedała obiekt prywatnej osobie sześć lat temu.

Mieszkańcy Witowa nie umieją nic o właścicielu powiedzieć, ponieważ nie przypominają sobie, czy i kiedy go widzieli. Przyznają, że stan obiektu jest skutkiem rozkradania niepilnowanego przez nikogo mienia. [więcej]
motylewski, 14.05.2012 11:55|czytane: 1572 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Włącz się w akcję Sanepidu: Odświeżamy nasze miasta
Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
Włącz się w akcję Sanepidu: Odświeżamy nasze miasta
[więcej]
pismak, 14.05.2012 10:16|czytane: 1232 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Maszerowali z poparciem dla Telewizji Trwam
Wczoraj Kutno dołączyło do miast, w których odbyły się marsze popierające przyznanie Telewizji Trwam miejsca na pierwszym cyfrowym multipleksie. W nabożeństwie i manifestacji uczestniczyli posłowie Grzegorz Schreiber i Tadeusz Woźniak oraz senator Przemysław Błaszczyk.

maszerowali z poparciem dla telewizji trwam, zdjęcie 1/15

Po mszy świętej odprawionej o godz. 15.00 w kościele św. Wawrzyńca wierni udali się pod pomnik papieża Jana Pawła II stojący obok świątyni. Następnie tłum z flagami i transparentami przeszedł ulicą Królewską odmawiając różaniec na Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie odczytano petycję do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. [więcej]
motylewski, 13.05.2012 12:39|czytane: 2715 razy|47 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wygraj bilety na recital Joanny Trzepiecińskiej
Pięć biletów na recital Joanny Trzepiecińskiej można wygrać w konkursie muzycznym, który dziś rozpoczynamy. 31 maja o godz. 19.00 wystąpi w Kutnowskim Domu Kultury ta śpiewająca aktorka, której towarzyszyć będą czołowi muzycy polskiej sceny jazzowej: Bogdan Hołownia (fortepian), Paweł Pańta (kontrabas), Robert Murakowski (trąbka). Bilety w cenie 38 zł do nabycia w Kasie KDK. Rezerwacja 796 363 388.Joanna Trzepiecińska to obdarzona talentem wokalnym aktorka filmowa i teatralna, laureatka „Złotej Kaczki”, nagrody przyznawanej przez czytelników magazynu „Film".

Aby wziąć udział w konkursie kliknij tutaj


Nastrój recitalu Trzepiecińskiej rozpięty jest pomiędzy subtelnym, kabaretowym żartem a poruszającym liryzmem. Piosenkarka zaś z właściwym sobie talentem interpretacji, pokazuje, jak z wdziękiem bawić się dźwiękiem. Zapraszamy na koncert do domu kultury ostatniego dnia maja. Konkurs trwa do piątku 18 maja do godz. 20.00
[więcej]
kultura, 12.05.2012 13:50|czytane: 1484 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
[Aktualizacja] Rowerzystka w szpitalu ze złamaną nogą
Dzisiaj około godz. 15.30 na skrzyżowaniu ulic Oporowskiej i Bitwy pod Kutnem doszło do potrącenia 46-letniej rowerzystki przez samochód osobowy marki ford kierowany przez 25-letniego mieszkańca powiatu ciechanowskiego.Poszkodowaną mieszkankę powiatu kutnowskiego odwiozła do szpitala karetka pogotowia. Doznała obrażeń w postaci skręcenia nogi, otarć naskórka rąk i głowy. [więcej]
motylewski, 11.05.2012 18:55|czytane: 1955 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czy bohaterowie literaccy lubili sport? Konkurs Biblioteki Pedagogicznej
W ramach obchodów Tygodnia Bibliotek (8 – 15 maja 2012) wczoraj w kutnowskiej filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Łodzi odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom VI powiatowego konkursu plastycznego pod hasłem „Gry i zabawy sportowe naszych bohaterów literackich”.

Czy bohaterowie literaccy lubili sport? Konkurs Biblioteki Pedagogicznej, ./upload/articles_pakiety/15982/01_obraz.jpg
Czy bohaterowie literaccy lubili sport? Konkurs Biblioteki Pedagogicznej, ./upload/articles_pakiety/15982/02_obraz.jpg
Czy bohaterowie literaccy lubili sport? Konkurs Biblioteki Pedagogicznej, ./upload/articles_pakiety/15982/03_obraz.jpg


Konkurs dla uczniów szkół podstawowych z powiatu kutnowskiego zorganizowały Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego w Łodzi Filia w Kutnie oraz Szkoła Podstawowa nr 9 im. Władysława Jagiełły w Kutnie. [więcej]
motylewski, 11.05.2012 13:38|czytane: 1281 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ścieki płynęły również w środę. Robocze spotkanie z radnymi na Sklęczkach
Wczoraj grupa mieszkańców ulicy Bohaterów Walk nad Bzurą w Kutnie spotkała się po godzinie 16.00 z Andrzejem Bieńkiem - radnym Rady Miasta i Mirosławem Rucińskim - członkiem Zarządu Powiatu Kutnowskiego. To dalszy ciąg opisywanej przez nas sprawy ścieków, które pojawiły się we wtorek wieczorem w rowie melioracyjnym.

cieki plynely rowniez w srode robocze sp, zdjęcie 3/4

Okazuje się, że zanieczyszczenia pojawiły się w tym samym miejscu dobę później, czyli w środę wieczorem.

- Po godz. 21. woda zmieniła barwę na zielonkawą, potem na brunatną, wreszcie na czerwoną - opowiada jedna z mieszkanek.

Mieszkańcy wezwali Straż Miejską i policję i obserwowali sytuację do godz. 23. [więcej]
motylewski, 11.05.2012 07:28|czytane: 1978 razy|28 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Była dyrektor PCPR przywrócona do pracy
Wczoraj sąd drugiej instancji zdecydował o przywróceniu do pracy byłej dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Jolanty Skowrońskiej.

Przypomnijmy, Jolanta Skowrońska, była dyrektor centrum w styczniu wygrała proces o niesłuszne zwolnienie jej z pracy. Sędzia wówczas oddalił jej wniosek o przywrócenie do pracy, a zasądził na jej rzecz odszkodowanie. Skowrońska się odwołała i wczoraj w drugiej instancji otrzymała postanowienie dla siebie pozytywne. Była dyrektor ma 7 dni na powrót do centrum.
[więcej]
wandea, 09.05.2012 08:55|czytane: 2588 razy|26 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Syzyfowy trud edukacji pełnomocnika PiS. Odpowiadam panu Kłopotowskiemu
Złośliwi internauci twierdzą, że Konrad Kłopotowski nie pisał sam riposty, lecz jedynie podpisał ją swoim nazwiskiem. Rozumiem te podejrzenia, ponieważ niezmiernie rzadko się zdarza, żeby ktoś za pierwszym razem napisał poprawnie nazwę Stowarzyszenia KoLiber przez duże "L" w środku. Kłopotowski dziwnym trafem tego błędu nie popełnił. Czyżbyśmy nie doceniali jego bystrości?

Są fragmenty, które z pewnością wyszły spod jego ręki, zwłaszcza wywód o tym, że posiadanie własnego zdania świadczy o ... obiektywizmie. Roztrząsanie tej kwestii w polemice z felietonem jest bezsensowne, gdyż to najbardziej stronniczy gatunek dziennikarski, dający autorowi największą swobodę wypowiedzi. Kpina i szyderstwo są jak najbardziej dozwolone. Taką kpiną był tytuł "Cicha brzoza skrzydła rwie". Gdyby ktoś miał wątpliwości co do adresatów tej kpiny, to druga część tytułu i dalsza część tekstu powinny rozwiać jego wątpliwości. Ludzie mają różną wrażliwość i być może nie każdego będą śmieszyły dowcipy o pancernej brzozie, jeśli takie powstaną, ale przecież nikt nie potępiał okupowanych Polaków za dowcipy o Hitlerze, chociaż czas to nie był wesoły, bo w obozach ginęli ich rodacy. Śmiech pozostaje często jedyną bronią bezsilnych, w tym wypadku bezsilnych wobec kształtu i ustaleń śledztwa o katastrofie smoleńskiej.

Felieton nie służył "przyłożeniu" PiS-owi, o czym świadczy uznanie za słuszne niektórych racji uczestników spotkania (Smoleńsk, absurd "prywatyzacji" polegający na sprzedaży państwowemu przedsiębiorstwu). Nie pisałem, że brawa na spotkaniu były rzęsiste. Kuriozalny koniec zarzucający mi brak szacunku do ... moich własnych poglądów pokazuje kolejne niezbadane meandry myślenia kutnowskiego pełnomocnika PiS. [więcej]
motylewski, 07.05.2012 14:57|czytane: 2009 razy|31 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sebastian Aulich: Po ile laptopów dla radnych?
Przeczytałem niedawno felieton Andrzeja Stelmaszewskiego w Powiatowym Życiu Kutna z 5 kwietnia: “Kto w Kutnie nie był”. Pan Stelmaszewski pisze, że “Kutno staje się miastem, emerytów, bezrobotnych i młodzieży coraz mniej pracującej”. Ja mam podobne zdanie, chociaż osobiście uważam, że Kutno może być mistem przyszłości gdyby tylko chciało. Firma McKinsey & Co. ogłosiła niedawno 54-stronicowy raport o “Amerykańskich miastach w globalnej gospodarce”.Jak się okazuje aż 85% amerykańskiego PKB jest obecnie wytwarzanych przez 259 największych miast tego kraju, które w 2025 roku wytworzą aż 10% PKB całego świata. W międzyczasie Chiny nadrabiają dystans i dynamiczny rozwój miast jest tam aktualnie odpowiedzialny za 78% PKB. Jedynie Europa pozostaje w tyle, gdzie miasta wytwarzają tylko 65% PKB. Z badania McKinsey’a wynika, że szczególnym czynnikiem powodującym wzrost lokalnej gospodarki jest dynamika wzrostu populacji. Czyli im więcej i szybciej przybywa w danym mieście mieszkańców, tym większy udział miasta w PKB kraju, tym łatwiej znaleźć pracę, sprzedać produkty i usługi oraz sprowadzić nowych inwestorów. Co ciekawe, wiele starych miast “produkcyjnych” podupada, a szybko rozwijają się te miasta gdzie wytwarza się nowe technologie. Międzynarodowe firmy już dzisiaj mają problem ze znalezieniem odpowiedniej liczby pracowników z umiejętnościami technicznymi, a tych najłatwiej szukać w ośrodkach miejskich, które mają odpowiednią bazę edukacyjną. Z badania McKinseya wynikają trzy ważne wnioski dla Kutna. [więcej]
pismak, 07.05.2012 15:58|czytane: 1989 razy|37 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zapowiedzi: XI Ogólnopolskie Święto Kolekcjonerów na początku czerwca
3 czerwca 2012 roku w Krośniewicach odbędzi się jedenaste Ogólnopolskie Święto Kolekcjonerów organizowane przez Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach. Patronat honorowy nad Świętem objęli: prof. dr hab. Władysław Stępniak - naczelny dyrektor Archiwów Państwowych, dr Piotr Majewski - dyrektor Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów oraz Mirosława Gal-Grabowska, Starosta Kutnowski. Patronat medialny objął portal eKutno.pl.

10.00 Oficjalne otwarcie Targów Kolekcjonerskich „Na skrzyżowaniu”
– Ogłoszenie konkursu na najciekawsze stoisko
10.30 Oficjalne otwarcie XI Ogólnopolskiego Święta Kolekcjonerów:
-powitanie gości przez dyrektora muzeum p. Grzegorza Dębskiego,
11.00 Wystąpienia:
-dyrektora NIMOZ, dr. Piotra Majewskiego,
-Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych, prof. dr. hab. Władysława Stępniaka,
-wystąpienie prof. dr. hab. Andrzeja Rottermunda. [więcej]
wandea, 07.05.2012 11:47|czytane: 1191 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Za KTH: Tropem komunizmu w Kutnie
Za Kutnowskim Towarzystwem Historycznym podajemy tekst Jacka Saramonowicza, prezesa KTH "tropem komunizmu w Kutnie."

Od ponad 20 lat w Polsce nie rozwiązany pozostaje problem "pamiątek" po systemie totalitarnym jakim był komunizm. Spacerując w tym roku po ulicach Kutna w dniu 1 maja można się natknąć na ciągle jeszcze żywe relikty tamtej epoki jak np: pamiątkową tablicę KPP i małżeństwa Wardów przy ul. Wyszyńskiego, czy obelisk ZWM na Alejach ZHP. Swoją peerelowską nazwę zachowała również ulica gen. Berlinga.

Kilka lat temu Instytut Pamięci Narodowej zwrócił się z apelem do władz samorządowych, u usunięcie pomników, tablic, nazw ulic poświęconych organizacjom lub osobom, które odegrały haniebną rolę w najnowszej historii Polski. W większości przypadków apele te nie spotkały się z odpowiednim odzewem . W przypadku zmian nazw ulic samorządy tłumaczyły się dużymi kosztami z tym związanymi. Trudno jednak zrozumieć taki opór przez usunięciem obelisków, pomników i tablic.
W tym miejscu warto jednak pamiętać, że pozostawienie symboli komunistycznych podobnie jak nazistowskich w przestrzeni publicznej stoi w sprzeczności w z Konstytucją RP z 1997 r. (art. 13) oraz z art. 256 KK.

W przypadku kutnowskich reliktów komunistycznych dziwić mogą również corocznie składane tam kwiaty. Warto przypomnieć, że Komunistyczna Partia Polski (KPP) była w okresie II RP organizacją nielegalną i antypolską. W domu małżeństwa Wardów w Kutnie kilkakrotnie gościł Bolesław Bierut i w wąskim gronie śpiewano wówczas ulubioną piosenkę „Swiszczet, swiszczet parowoz, rozśpiewajet pticzka, mój milenek bolszewik, a ja bolszewiczka”.M. Wardowa - czołowa działaczka KPP była postacią kontrowersyjną do tego stopnia, że ksiądz, który dysponował miejscami na cmentarzu parafialnym w Kutnie w 1933 r. powiedział: „wasza matka całe życie walczyła z Kościołem i nie ma dla niej miejsca na poświęconej ziemi”. W końcu jednak wyraził zgodę na pochówek pod murem cmentarza (znajduje się tam do dziś). Jeszcze większe osłupienie budzić może obelisk Związku Walki Młodych – młodzieżowej przybudówki PPR, którego celem było realizowanie sowieckiej polityki w Polsce. [więcej]
pismak, 02.05.2012 20:35|czytane: 1807 razy|29 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Riposta Konrada Kłopotowskiego. Ad vocem felietonu Motylewskiego
Szanowny Panie Redaktorze

PiS - nie tylko w ogólnopolskich mediach - cieszy się niesłabnącym „zainteresowaniem” ( i „sympatią”), wynikających już to (łagodnie mówiąc) z niechęci, już to z kompleksów, a nawet z czysto bezinteresownej zawiści.

Z tym większym zainteresowaniem przeczytałem w eKutno.pl Pana felieton
o spotkaniu parlamentarzystów PiS z mieszkańcami Kutna. Już sama reakcja eKutna na to wydarzenia, jakże błyskawiczna, bo po 11 (słownie: jedenastu) dniach, świadczy o wyjątkowym wręcz „zainteresowaniu” redakcji tym spotkaniem. Tym bardziej, że jak poinformował Pan czytelników, spotkanie było zbojkotowane (?) przez kutnowskie media. Bojkot ten był tak skuteczny i konspiracyjny, iż …nikt o nim nie wiedział, aż do dnia dzisiejszego. (jako że nie spotkałem się z jakąkolwiek publiczną deklaracją w tej sprawie). Jeszcze tytuł – dość osobliwy i obraźliwy dla osób, dla których katastrofa smoleńska nie była i nie będzie okazją do słownych żartów czy szyderstw.
Inna jednakże sprawa wydaje się bardziej interesująca i wynikająca z Pana tekstu zamieszczonego na eKutno. Pomijając fakt, iż nie podoba się Panu samo zaproszenie parlamentarzystów; właśnie takich, a nie innych , tematyka spotkania i w ogóle, że ono się odbyło – informuje Pan czytelników, iż redakcja eKutno zawsze miała własne zdanie i je artykułowała, a propos tego wydarzenia. Właśnie, własne zdanie, ale jakie? Zdanie to zdaje się sugerować, iż kto, jak kto, ale eKutno i informacje zamieszczone na jego stronach to wzór obiektywizmu i rzetelności dziennikarskiej. Może się mylę i sugestia ta jest zbyt daleko idąca, ale przyjmijmy, iż takie mniemanie (w redakcji eKutno) - istnieje. [więcej]
redaktor, 02.05.2012 19:55|czytane: 13522 razy|33 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Felieton: Cicha brzoza skrzydła rwie. Dla tych, którzy widzą absurdy pod Smoleńskiem, a nie widzą ich w gospodarce
Jak najlepiej skomentować święto o komunistycznym rodowodzie? Szukając wokół śladów z poprzedniej epoki. Nie tych z wystawy w KDK-u, bo one często służą za przyjemną nostalgię. Gorsze skutki wywołują nawyki myślowe ludzi władzy (lub do tej władzy aspirujących),  którzy albo tkwią w starych schematach z przekonania, albo z wyrachowania, mówiąc i robiąc to, co elektorat chce usłyszeć. Można tego było doświadczyć na przykład na politycznym spotkaniu z parlamentarzystami Prawa i Sprawiedliwości, na jakie udałem się ponad tydzień temu.

Do takich wydarzeń zawsze trudno mi podejść bez komentarza. Aż się prosi, by oddzielić ziarna od plew, gdy trafne spostrzeżenia mieszają się z bzdurnymi. Jeżeli powiatowy szef jednej z partii politycznych wysyła po takim spotkaniu do redakcji tekst, który nazwany jest "komunikatem prasowym", ale zawiera komentarze w rodzaju: "parlamentarzyści byli świetnie przygotowani", a pytania z sali nazywa "frustracjami politykierów" (nawet jeśli co do niektórych taka opinia może być bliska prawdy), to uważam, że należy porzucić jakiekolwiek skrupuły, zwłaszcza że eKutno.pl zawsze miało własne zdanie i je artykułowało. Zresztą większość redakcji kutnowskich zbojkotowała wydarzenie, więc na tym tle nasze krytyczne przytyki są i tak przysługą dla kutnowskiego PiS-u, bowiem w polityce obowiązuje zasada: "nieważne jak piszą - dobrze czy źle, ważne, żeby nazwiska nie pomylili".


Po raz kolejny Konrad Kłopotowski zaprosił do Kutna parlamentarzystów PiS i po raz kolejny powtórzyły się niektóre obrazki znane z poprzedniego spotkania w lipcu 2011 roku. Przyjechali inni posłowie i inny senator, niż poprzednio, ale jakoś dziwnym trafem jednym z głównych tematów ponownie było rolnictwo, chociaż spotkanie było w mieście. [więcej]
motylewski, 01.05.2012 20:02|czytane: 2213 razy|34 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Szachowy Uczniowski Klub Sportowy w Kutnie zaprasza do udziału w niecodziennej imprezie
W sobotę podczas Kutnowskiej Majówki pojawi się niebywała okazja aby wziąć udział w symultanie szachowej z arcymistrzem Mirosławem Grabarczykiem.

Rywalizacja rozpocznie się od godz. 11.00 w Centrum Organizacji Pozarządowych ul. Wyszyńskiego 11 - wszyscy zainteresowani udziałem w grze powinni zapisać się 30 minut wcześniej. Grać mogą wszyscy chętni.

Mirosław Grabarczyk był wielokrotnym finalistą indywidualnych mistrzostw Polski, dwukrotnie zdobył tytuł wicemistrza kraju. W swoim dorobku posiada medale mistrzostw Polski w szachach [więcej]
pismak, 30.04.2012 13:56|czytane: 1247 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutnowscy tancerze wrócili z Łęczycy z laurami
Wczoraj gorąco kibicowaliśmy kutnowskim tancerzom. Dziś cieszymy się z ich sukcesu. W Łęczycy podczas Międzynarodowego Dnia Tańca nasi  tancerze dzielnie rywalizowali na parkiecie z grupami z całego kraju.

Dziś, 29 kwietnia przed godziną 18.00 na holu Kutnowskiego Domu Kultury będzie można obejrzeć występ grupy Street Dance Crew, a 3 maja  występ grupy Beat Killers. Grupy zatańczą przed nowym filmem tanecznym Street Dance 3D.

Oto wyniki wczorajszego turnieju:
Kategoria 12-17 lat - 2 miejsce - STREET DANCE CREW
Kategoria 12-17 lat - 2 miejsce solo - Magdalena Brudnicka
Kategoria 12-17 lat - wyróżnienie solo - Marta Furman
Kategoria 7-11 lat - 2 miejsce solo - Maja Podziewska

Wszystkie zespoły oraz soliści trenują pod okiem Joanny Zielińskiej- instruktora tańca Hip-Hop w Kutnowskim Domu Kultury.

Dla niektórych z nich były to pierwsze występy. Szczególne gratulacje należą się również zespołowi BEAT KILLERS (10-14 lat) oraz COOL KIDS- 6-9 lat) dla których występ na turnieju był debiutem oraz niesamowitą przygodą
- mówi Joanna Zielińska.

Trzeba dodać, że sama trenerka otrzymała nagrodę specjalną w kategorii solista pow. 18 roku życia. Gratulujemy sukcesów i życzymy [więcej]
wandea, 29.04.2012 11:27|czytane: 1762 razy|23 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Znów ARRK zorganizuje Jarmark Różany
W ubiegłym tygodniu okazało się, że nikt nie chce być organizatorem Jarmarku Różanego. Miasto twierdzi, że Kutnowski Dom Kultury odmówił jego organizacji, zaś dom kultury dementuje tę informację, twierdząc, że propozycja miasta dotyczyła tylko przeprowadzenia konkursu. Oferentów żadnych nie było więc Prezydent Kutna powierzył to zadanie swojej ulubionej agencji. Miasto jest przecież właścicielem udziałów w Agencji Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A. więc wszystko zostaje w "rodzinie".

Pan prezydent zaproponował pani dyrektor aby Kutnowski Dom Kultury powiększył zakres swojego zaangażowania w organizację Święta Róży. Moduły święta, o których była mowa to: jarmark, lunapark, organizacja koncertów i obsługa finansowa, a więc te części, których organizacja dotychczas spoczywała na urzędzie miasta i Agencji Rozwoju Regionu Kutnowskiego. Generalnie intencją władz miasta jest to aby najważniejsze święto lokalne i wydarzenie kulturowe organizowała powołana do tego instytucja kultury. Oczywiście wiązałoby się to z przesunięciem środków pozostających do dyspozycji dotychczasowych organizatorów - mówi Michał Adamski z Biura Prasowego Urzędu Miasta Kutna. - Należy podkreślić, że jako dotychczasowi organizatorzy wiemy, iż przyjęcie tak dużego projektu może wiązać się z problemami natury organizacyjnej. Właśnie dlatego mowa o modułach, aby możliwa była stopniowa, być może trwająca kilka sezonów, zmiana bezpośredniego organizatora. Oczywiście to tylko propozycje, z których zresztą organizacja jarmarku nie została zaakceptowana. Stąd nasz konkurs na organizację tego przedsięwzięcia.

Propozycja władz miasta dotyczyła przeprowadzenia konkursu ofert. Uważałam, że jest zbyt późno na tego typu procedury, wątpliwości budziły też zapisy regulaminu i nie zdecydowaliśmy dać ogłoszenia. Zrobił to Urząd Miasta Kutna - mówi Teresa Mosingiewicz, dyrektor Kutnowskiego Domu Kultury. - Ze strony władz miasta nie było propozycji, aby to dom kultury zajął się organizacją Jarmarku.

ARRK już dwa razy uczestniczyła w Święcie Róży właśnie jako organizator Jarmarku Różanego zatem zna temat doskonale. W tym roku koordynatorką Jarmarku jest Justyna Sola-Stańczyk, [więcej]
wandea, 25.04.2012 15:55|czytane: 1888 razy|23 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Spotkanie posłów i senatora PiS w miejskiej bibliotece
W Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kutnie w niedzielę, 22 lwietnia o godz. 15.30 odbędzie się organizowane przez Konrada Kłopotowskiego, Pełnomocnika PiS w Kutnie spotkanie z parlamentarzystami.

Do Kutna przyjadą posłowie Wojciech Jasiński i Krzysztof Ardanowski oraz senator Henryk Górski
- mówi Kłopotowski. - Zapraszam wszystkich sympatyków Prawa i Sprawiedliwości [więcej]
wandea, 19.04.2012 16:51|czytane: 1659 razy|24 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Będą trwać przy Trwam
W całym kraju mobilizują się sympatycy Radia Maryja i Telewizji Trwam organizując wyjazdy na demonstrację w sobotę 21 kwietnia, popierającą umieszczenie TV Trwam na cyfrowym multipleksie. Stacja przegrała kilka miesięcy temu konkurs na miejsce w ramach pierwszego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej, a do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęło blisko 2 miliony 100 tysięcy podpisów za przyznaniem miejsca dla TV Trwam na multipleksie.W Kutnie organizacją wyjazdu zajmuje się Biuro Poselskie Tadeusza Woźniaka wspólnie z Kołem Przyjaciół Radia Maryja. [więcej]
motylewski, 18.04.2012 16:23|czytane: 2060 razy|36 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nowa polityka medialna prezydenta: płacimy za brak Kutna lub niską oglądalność
Prezydent Zbigniew Burzyński od kwietnia zmienił politykę promowania się w mediach lokalnych. Do tej pory swoje działania oraz Urzędu Miasta Kutna promował bez wyjątku wszędzie, nawet w eKutno.pl. Teraz postanowił oszczędzać, bo jak sikorki świergoczą dno na miejskim koncie już tuż, tuż. A wiadomo jak władza ma problem z płynnością finansową to karmiciel - pałac chwieje się w posadach, a Grupa Trzymająca Prezydenta porozsiewana po różnych instytuacjach i firmach trzęsie portkami.Miłościwie nam panujący od trzech kadencji prezydent postawił tym razem na fonię i wizję. To w radiu i telewizji usłyszymy tylko o jego sukcesach.  Pierwsze medium to Radio Victoria. Decyzja prezydenta wydaje się dziwna, bo lokalna redakcja łowickiej rozgłośni zamiera już od 2010 roku i o Kutnie w radiu można rzadko usłyszeć. A może dobre serce prezydenta zabiło na wieść o kłopotach i zarzutach dla księdza dyrektora? Umowa z radiem obowiązuje do 31 grudnia 2012 r. - kwota 1 234,48 zł brutto za miesiąc. A może płaci on za to aby w ogóle nic nie mówiono o jego rządach?

Drugie medium to telewizja, której wydawcą jest Agencja Rozwoju Regionu Kutnowskiego z Krzysztofem Debichem na czele. Umowa  na kwotę 3 300 zł brutto za miesiąc obowiązuje strony do 30 czerwca 2012 r. Ta decyzja dziwi jeszcze bardziej z punktu widzenia efektywności reklamy, bo telewizja ma około 2 000 odbiorców. Mizerna to publiczność w porównaniu z liczbą czytelników portali internetowych czy nawet słuchaczy radia właśnie. [więcej]
wandea, 16.04.2012 13:31|czytane: 2841 razy|50 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jutro 72. Rocznica zbrodni katyńskiej w Głogowcu. Prezes KTH o ulotce znalezionej w Raciborowie
60 lat temu w 1952 r. specjalna Komisja Śledcza Kongresu Stanów Zjednoczonych do Zbadania Zbrodni Katyńskiej pod przewodnictwem Raya Johna Maddena opublikowała raport, w którym za sprawców mordu na polskich oficerach w oczywisty sposób uznano Sowietów. W odpowiedzi na tę publikację władze komunistyczne Polski oskarżyły USA o kłamstwa i oszczerstwa.

Za głoszenie prawdy o Zbrodni Katyńskiej zapadały wieloletnie wyroki więzienia. Do Polski docierały jednak audycje Radia Wolna Europa, które przedstawiały prawdę o Katyniu. Kolportowano również ulotki i odezwy o tej tematyce.


fot. gover.pl

26 grudnia 1953 r. na terenie przystanku kolejowego w Raciborowie, znaleziono jedną z takich ulotek zatytułowaną „Odezwa do Narodu Polskiego” : „Polacy! Spójrzmy na obecną rzeczywistość i zastanówmy się, czy ta rzeczywistość nie przypomina nam hitlerowskich czasów. Czy nie jesteśmy okupowani przez reżim kremlowski?…Polacy obudźcie się, śmiało spójrzcie w oczy kremlowskiemu okupantowi! Godzina wyzwolenia nadchodzi! Ale kiedy przyjdzie ten moment, nie zapomnijcie haniebnej zbrodni katyńskiej i walki komuny z Bogiem. Pomścijcie się na to!!! Pomścijcie waszych krewnych zabranych przez NKWD do ciężkich robót i wywiezionych w głąb czerwonej Rosji…”

Sama odezwa napisana była na maszynie i odbita przez kalkę. Leżała niedaleko kolejowej budki zastawniczej. Milicja i Służba Ochrony Kolei (w poszukiwaniu podobnych ulotek) skontrolowały wszystkie dworce kolejowe i perony w powiecie kutnowskim.

Bezpieka uruchomiła w tej sprawie całą agenturę zamieszkałą w Raciborowie i okolicach. Informatorzy mieli ustalić osoby, które przyjeżdżały w okresie świąt 25 grudnia i 26 grudnia do Raciborowa. [więcej]
wandea, 14.04.2012 16:45|czytane: 1884 razy|23 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Mieszkańcy domu rozwalonego w wypadku w Witoni dostaną nowe mieszkanie
Mieszkańcy domu w Witoni, w który uderzył podczas Świąt Wielkonocnych samochód z czterema mieszkańcami Kutna, dostaną od gminy mieszkanie komunalne. Dom zniszczony w wypadku nie nadaje się do odbudowy.

Poszkodowani mieszkają na razie u swoich teściów. Ich dom nie nadaje się do dalszego mieszkania, nie tylko z powodu zniszczeń przypominających atak huraganu. Trudno jest żyć w pokoju, w którym zginął człowiek, a jego rodzina przychodzi palić tam znicze. Trudniej tym bardziej, jeśli ma się małe dziecko. Pomoc dla poszkodowanych organizuje Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Witonii. [więcej]
motylewski, 12.04.2012 13:21|czytane: 3199 razy|24 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Niepełnosprawni na szerokich wodach kutnowskiego rynku. Czy znajdzie się miejsce dla
Problemy z siedzibą TIFT REKLAMY Spółdzielni Socjalnej osób niepełnosprawnych w Nowej Wsi mogą zakończyć się dla firmy dramatycznie. 47 -letni Leszek... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Spotkanie informacyjne Pałac Saski w Kutnie - rewitalizacja i funkcje przyszłego
Muzeum Regionalne w Kutnie zaprasza na kolejne spotkanie informacyjne poświęcone przyszłości Pałacu Saskiego. Spotkanie pt. „Pałac Saski w Kutnie – rewitalizacja i funkcje przyszłego kompleksu” odbędzie się 31 maja o godz.... [więcej]
Sport
W Kutnie trwają Półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek
Dziś kolejne w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie kolejne mecze Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. O godz. 12.00 Basket Go Przemyśl zmierzył się z Mistrzyniami Województwa – KKS Pro-Basket Kutno z wynikiem 46:43.  Zapraszamy jutro o godz.  10:00 MPKK Sokołów OSiR... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Dyskretna pozna Pana Jestem gotowa rozpalić twoje zmysły do maksimum i sprawić że po naszym spotkaniu będziesz chciał tylko więcej. Zainteresowany? czekam na twoją wiadomość jednakże nie trać ani mojego ani sw... [czytaj więcej]
PRACA PRZY PRODUKCJI I MONTAŻU MEBLI Zatrudnimy pracownika do prac związanych z obróbką płyt meblowych i obróbką szkła na maszynach specjalistycznych oraz montażem mebli. Mile widziane doświadczenie w pracy przy produkcji lub m... [czytaj więcej]
PRACA PRZY PRODUKCJI I MONTAŻU MEBLI Zatrudnimy pracownika do prac związanych z obróbką płyt meblowych i obróbką szkła na maszynach specjalistycznych oraz montażem mebli. Mile widziane doświadczenie w pracy przy produkcji lub m... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
WYSYŁKA PACZEK KURIERSKICH Wysyłasz przesyłki kurierskie? Wejdź na stronę https://zlapkuriera.pl lub zadzwoń do nas pod numer telefonu: +48 55 629 30 40 Za pośrednictwem naszego serwisu Zlapkuriera.pl tanio i szybko ... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Okazja! Narzuta w Super Cenie - 125zł Narzuta dekoracyjna pikowana dwustronna. Wykonana z wysokiej jakości materiału , tkanina miła w dotyku, wygodna w użytkowaniu nie wymaga prasowania. Oferta nie zawiera poszewek widocznych ... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Pracownik / pracownica przetwórstwa mięsnego (Lekkerkerk, Holandia) AP Grupa s.c. (numer certyfikatu Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia: 11282), dla Pracodawcy holenderskiego firmy SRS Personeel B.V., realizuje procesy rekrutacji i selekcji Pracowników w branży... [czytaj więcej]
projektowanie STRON WWW / KOMPLEKSOWO OD A DO Z Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej oferty, jaką jest projektowanie stron internetowych , kompleksowo od A do Z. W ramach oferty proponujemy - stworzenie strony www - zakup serwera i dome... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Doroteusz Dunkiel:
12 minut temu
Wstyd. Jak można było popierać kogoś takiego jak górnik?
Ola Rzadkiewicz:
12 minut temu
Dzień dobry, niektóre posty zostały zabezpieczone do postępowań sądowych. Pozdrawiam
Przemysław Beczkowicz:
13 minut temu
Za dużo polityki w tych szkołach. Gdzie są uczniowie?
Emil Ziezelski:
16 minut temu
W Starostwie urządzają spotkanie tego pana. Starosta Debich jest podobno człowiekiem prawicy, blisko współpracuje z panem posłem Rzymkowskim. Pan Adam Bodnar dał sie poznać jako osoba niezbyt przychylnie ustosunkowana do PiS w sprawie Trybunału Konstytucyjnego, był w pierwszym szeregu przeciwników zmian. Prawicowe media często podkreslają, że poglądy pana Bodnara są lewicujące i wyrażały obawy o to, czy na funkcji rzecznika będzie obiektywny i bezstronny. Ich wątpliwości okazały się uzasadnione.

Panie Klopotowski, czas na działanie. Proszę powiadomić pana wojewodę Raua z PiS oraz pana prezesa Kaczyńskiego, komu udostepnia salę w Starostwie pan Debich, Starosta Kutnowski.
Demetriusz Zwirski:
34 minut temu
Pekaes jeździ, MZK jeździ, Marqus jeździ, Sandbus jezdzi a na Twoją wioskę dojechać nie można?
Bruno Kampo:
42 minut temu
Barnim Kidey jak to w czym w dbaniu o własny interes, prawda Konradzie Piwo?
Bruno Kampo:
47 minut temu
Och, chyba ludziska nie piszą do pana "rzecznika", że objazdówkę po prowincji robi
Hubert Idikiewicz:
56 minut temu
Boże, ludzie! Dla was już nie ma żadnej nadziei...
Tomisława Petru:
1 godzin temu
Jak mawiał klasyk - micha jest najważniejsza
Aaron, Kurcewicz:
2 godzin temu
Pewni ludzie wspierali w kampanii Łebskiego. Pytanie czy wspierali go dla dobra powiatu czy dla własnego jest pytaniem retorycznym. Dziś mogą liczyc na jego wdzięczność. Można ten komentarz uznać zjadliwym czy złośliwym, ale poza takim określeniem nikt żadnych argumentów nie znajdzie, bo takie są fakty. Tylko nie dziwmy się potem, że młodzież ma taki, a nie inny stosunek do naszego środowiska
Mirosław Trzebiatkowski:
2 godzin temu
Najbardziej środowisku psują opinię związkowcy. Bo część z nich za michę jest gotowa poprzeć każdego, nawet górniczynę i bardziej niż edukacją zajmują się polityką. Edukacja jest na dalszym planie.
Hubert Idikiewicz:
2 godzin temu
Wszystkie te wasze zjadliwe komentarze na temat tej nowej szkoły tylko utwierdzaja mnie w przekonaniu, że środowisko nauczycielskie, szczególnie kutnowskie, jest wyjatkowo zawistne, perfidne I złośliwe. Jeden nauczyciel utopilby drugiego w łyżce wody za parę nadgodzin. Nie daj Boże odniesiesz jakiś sukces dydaktyczny - od razu inni belfrzy skoczą ci do gardła. Masz trochę lepsze warunki pracy w szkole i ciut wyższe zarobki, zaraz inni 'życzliwi' wbija ci nóż w plecy. Nie dziwcie się, że mnóstwo ludzi was nie cierpi i traktuje jak zło konieczne. Sami sobie na to zasluzyliscie.
Rafał Bukar:
3
 · 
3 godzin temu
Widzac swoj blizki koniec sitwa chwyta sie oszczerstw , pomowien i szkalowania wszystkich swoich przeciwnikow bo to tylko potrafi najlepiej,chamstwo i mirnota wychodzi na wierzch.
Pankracy Blau:
3 godzin temu
Czy składając tam CV warto dołączyć kilka ciepłych słów o Łebskim?
Rafał Bukar:
3 godzin temu
Panowie politycy kury wam prowadzc szczac zamiast zajmowac sie polityka jak mawial Marszalek Jozef Pilsudski
Salomea Sokół:
2
 · 
3 godzin temu
No jak są nauczyciele z CKU i ZDZ to rzeczywiście elita
Bolesław Masło:
3 godzin temu
Był konkurs na dyrektora czy wybrano jedną jedynie słuszną kadydatkę?
Orfeusz Ciekawy:
2
 · 
5 godzin temu
Wiesiek nie czekaj zgłoś takiego Gerarda bydlaka do prokuratury.
Tina Kościuk:
2
 · 
5 godzin temu
Żadna nastająca ekipa poprzedników nie rozliczała bo w każdej ekipie jest kilku co są od lat więc by musieli siebie rozliczać , prawda?
Vanessa Młynarski:
5
 · 
6 godzin temu
"Korespondowałem z panem Bryłką. Głosowanie było tajne, to moja sprawa jak głosowałem, pozostawiam to więc bez komentarza - mówi radny Wojciech Ziółkowski" Otóż nie robi pan łaski. jest pan opłacany z naszych podatników pieniędzy więc pana obowiązkiem jest odpowiadać na pytania.Najciekawsze artykuły
 ·  11
3 dni temu
Inauguracja parkrun w KUTNIE! Darmowe biegi już od najbliższej soboty!
 ·  3
4 dni temu
Recital dyplomowy z jazzowymi przebojami wszechczasów
 ·  41
4 dni temu
Kapitulacja wójta gminy Bedlno. Czas na decyzję starosty w sprawie wiatraków
 ·  11
5 dni temu
Policjant z zarzutem zabójstwa wciąż w areszcie
 ·  73
6 dni temu
Wyłudzenie VAT i pranie brudnych pieniędzy w Kutnie. Już 25 podejrzanych i 9 osób w areszcie
 ·  23
6 dni temu
Niepełnosprawni na szerokich wodach kutnowskiego rynku. Czy znajdzie się miejsce dla spółdzielni socjalnej?
 ·  2
9 dni temu
Pamiętaj mordeczko, głowa do góry. Piknik z Kulturą Street art na Dobrzelińskiej
 ·  271
9 dni temu
Głosowanie komisji i oświadczenie starosty w sprawie dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Kutnie
 ·  7
10 dni temu
Sterylizacja zwierząt domowych będzie częściowo dotowana przez miasto
 ·  6
10 dni temu
Noc Muzeów w Krośniewicach za nami
 · 
10 dni temu
Dzień Dziecka w Kutnie. Wielkie show taneczno-muzyczne
 ·  24
12 dni temu
Czytelnicy piszą: A jednak toaleta w parku ma awarię
 ·  59
13 dni temu
Prokurator Sławomir E. na gościnnych występach. Zawieszenie i co dalej?
 ·  91
13 dni temu
Brutalna prawda o konkursach w samorządzie i kłopotliwe pytania o dyrektora
 ·  112
18 dni temu
Rada Miasta Kutna skąpa, a radny Kłopotowski niczego nie pamięta
 ·  16
18 dni temu
Czytelnicy pytają: Czy na Zdrojowej przy cmentarzu staną bloki?
 ·  93
20 dni temu
Prezydent Kutna złożył zawiadomienie do prokuratury. Urzędniczka zwolniona!
 ·  74
25 dni temu
Takie kino...
 ·  4
27 dni temu
Za nami pierwsze koncerty tegorocznej Majówki
 ·  14
27 dni temu
45 lat Kutnowskiego Domu Kultury: zasłużeni, wystawy i folklor kutnowski
 ·  4
27 dni temu
Majówka z Bareją: Czasem, aż oczy bolą patrzeć, jak się przemęcza dla naszego klubu, prezes...
 ·  79
28 dni temu
Piąty roczek Festiwalu Piosenki Biesiadnej w Bedlnie. Na sali na ludowo tańczą wszyscy wkoło
 ·  24
28 dni temu
Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów
 ·  4
29 dni temu
Na wątpliwości przed majówką i po, najlepsza jest nadzieja i odwaga na ...
 ·  21
30 dni temu
Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności