eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 28.05.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,33931-gimnazjum-nr-2-w-kutnie-mistrzem-polski-gimnazj-w-w-scrabble-2017," title="Kutno: Gimnazjum nr 2 w Kutnie MISTRZEM POLSKI GIMNAZJÓW w SCRABBLE 2017" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Gimnazjum nr 2 w Kutnie MISTRZEM POLSKI GIMNAZJÓW w SCRABBLE 2017</b><br>Wczoraj koło godz. 16:00 sędzia Polskiej Federacji Scrabble Maciej Śliwa zakończył...</div></a> <a href="/sport,33925-w-kutnie-trwaja-p-fina-y-mistrzostw-polski-m-odziczek," title="Kutno: W Kutnie trwają Półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>W Kutnie trwają Półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek</b><br>Dziś kolejne w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie kolejne...</div></a> <a href="/wiadomosci,33922-rado-nie-i-tanecznie-na-pikniku-r-anym-dzi-pokaz-florystyczny-i-koncert-singin-birds," title="Kutno: Radośnie i tanecznie na Pikniku Różanym" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radośnie i tanecznie na Pikniku Różanym</b><br>Na scenie przed Kutnowskim Domem Kultury wystąpili dla Mam najmłodsi wokaliści...</div></a> <a href="/sport,33921-pierwszy-dzie-p-fina-w-mistrzostw-polski-m-odziczek-jutro-kibicuj-naszym-dziewczynom," title="Kutno: Pierwszy dzień Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. Jutro kibicuj naszym dziewczynom" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Pierwszy dzień Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. Jutro kibicuj naszym dziewczynom</b><br>Dziś w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie odbyły się...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,33917-zag-osuj-na-projekt-wietlicy-rodzinka-w-kutnie," title="Kutno: Zagłosuj na projekt Świetlicy Rodzinka w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zagłosuj na projekt Świetlicy Rodzinka w Kutnie</b><br>W ramach projektu „Przystanek nauka” Świetlica profilaktyczno – wychowawcza „Rodzinka” w Kutnie zachęca...</div></a> <a href="/wiadomosci,33915-piknik-r-any-rozpocz-ty," title="Kutno: Piknik Różany rozpoczęty" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Piknik Różany rozpoczęty</b><br>Zapraszamy na Piknik Różany do parku Traugutta. W Kutnowskim Domu Kultury...</div></a> <a href="/wiadomosci,33912-trwaja-xv-og-lnopolskie-mistrzostwa-szk-w-scrabble," title="Kutno: Trwają XV Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w SCRABBLE" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Trwają XV Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w SCRABBLE</b><br>W tym roku w Gimnazjum nr 2 im. Marsz. J. Piłsudskiego...</div></a> <a href="/wiadomosci,33913-trzy-ofiary-miertelne-wypadku-w-ychlinie," title="Kutno: Trzy ofiary śmiertelne wypadku w Żychlinie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Trzy ofiary śmiertelne wypadku w Żychlinie</b><br>Kutnowscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej wyjaśniają okoliczności i przyczyny tragicznego...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Wypadek w Leszczynku. Pasażer z połamanymi nogami i zablokowana droga krajowa 60
Dzisiaj o godzinie 5:55 w miejscowości Leszczynek samochód dostawczy marki volkswagen LT na kutnowskich numerach uderzył w tył auta ciężarowego marki DAF z naczepą. O sile uderzenia świadczą uszkodzenia volkswagena, który nadaje się jedynie do kasacji. Samochodem podróżowały dwie osoby. Pasażer doznał wielokrotnego złamania kości podudzia i szeregu innych mniej poważnych obrażeń. Kierowcą był 23-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego, który opuścił pojazd o własnych siłach. Był trzeźwy.

powazny wypadek w leszczynku kierowca z polaman, zdjęcie 5/13

Miejsce zdarzenia zabezpieczali strażacy z kutnowskiej PSP. Ich działania trwały do godziny 7:44 i polegały na zabezpieczeniu rozlanych płynów silnikowych oraz odłączeniu źródła prądu w uszkodzonym pojeździe. Na miejscu działania prowadzą jeszcze policyjni technicy.

Oglądaj nasze filmy w jakości 1080 Full HD!


Droga krajowa nr 60 jest w tym miejscu zablokowana w obu kierunkach. Policja blokuje ruch już od skrzyżowania DK60 z ulicą Objazdową (obwodnicą Kutna). Wypadek objechać można przez Krośniewice lub drogą wojewódzką nr 702 w kierunku Łodzi. Mniejsze samochody mogą przejechać przez miejscowości Piwki i Boża Wola, nadrabiając niewiele drogi [więcej]
malina, 01.02.2012 08:10|czytane: 3337 razy|35 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wiatrak gigant powstaje pod Krośniewicami
W Teresinie stawiany jest ogromny wiatrak. To nowa prywatna inwestycja energetyczna w gminie Krośniewice. Mieszkańcy zastanawiają się jaki wpływ na środowisko i na nich mieszkańców będzie miała praca wiatraka.

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
wiatrak gigant powstaje pod krosniewicami, zdjęcie 1/8

Wiatraki staną ponadto w Kajewie i Jankowicach. [więcej]
malina, 01.02.2012 08:12|czytane: 2737 razy|21 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutnowska Wenecja będzie miała swój kościół
Jedna z mieszkanek Kutna dowiedziała się od księdza podczas wizyty duszpasterskiej (tzw. "kolęda") o zamiarze budowy nowego kościoła przy ulicy Kochanowskiego, blisko wiaduktu. Jak wiadomo, w tej części miasta jest tylko kaplica przy dworcu kolejowym, a mieszkańcy mają daleko do swojego parafialnego kościoła pw. św. Wawrzyńca. Obok kościoła ma być również budynek Caritasu. To byłaby druga parafialna placówka tej organizacji w Kutnie (jedyna do tej pory jest na Dybowie).

Urząd Miasta w Kutnie potwierdza jedynie, że inwestorem jest Centrum Integracji Społecznej Caritas Diecezji Łowickiej, ale szczegółów nie chce zdradzać. Ksiądz proboszcz Stanisław Pisarek odmówił komentarza w tej sprawie, odsyłając do ogłoszeń parafialnych. Piszący te słowa regularnie uczęszcza na msze święte w kościele św. Wawrzyńca i nie przypomina sobie takiej nowiny. [więcej]
motylewski, 26.01.2012 12:55|czytane: 2775 razy|32 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Małe kropidło i tępe nożyczki. Biuro posła PiS otwarte
W poniedziałek w dawnym WKU przy Placu Wolności w Kutnie poseł PiS Grzegorz Schreiber otworzył swoje biuro. Ma ono jak zapewniał na otwarciu interweniować w sprawach problemów mieszkańców, integrować i spełniać rolę konsultacyjną. 

Ksiądz Stanisław Pisarek poświęcił biuro i życzył kutnowskiej prawicy oraz sympatykom PiSu zwarcia szeregów, aby nie dzielili się tak jak spółki kolejarskie. Nie dajcie się podzielić mówił do kolejarzy Ojciec Święty i wy się nie dzielcie - przestrzegał dziekan w zaangażowanej politycznie mowie. Potem poseł Schreiber dokonał świeckiego otwarcia biura, czyli próbował przeciąć szarfę, tępe nożyczki nie pozwoliły na to aby zrobić to zgrabnym, jednym ruchem. Ale na szczęście ani kieszonkowe kropidło dziekana ani tępe nożyczki nie przeszkodziły w oficjalnym przekazaniu się do dyspozycji mieszkańców posła PiS.Uważam, że Kutno zasługuje na to, żeby mieć biuro poselskie Prawa i Sprawiedliwości - mówił poseł Grzegorz Schreiber. - Jestem członkiem sejmowej komisji samorządu terytorialnego i rozwoju regionalnego. Duży nacisk chciałbym położyć na konsultacje z samorządami lokalnymi. Organizował będę spotkania z przedstawicielami samorządu lokalnego, aby wymieniać wspólnie informacje.

Następnie o znajomość najważniejszych problemów mieszkańców regionu posła zapytała Beata Kozłowska, dziennikarka Tygodnika Po Prostu i portalu powiatkutno.pl, bo wiadomo ważne jest żeby parlamentarzysta, który zapowiada tak ważną rolę biura na tym terenie, wiedział co w trawie czyli w mieszkańcach  Kutna i powiatu piszczy. My wiemy i dziekan Pisarek też wie. Bieda i frustracja. A Kozłowska przez Schreibera została odesłana z tym pytaniem na inny termin. 

Dwie funkcje jak dla mnie są potrzebne, ale rola integrująca środowisko prawicowe w Kutnie się chyba nie uda w samym PiSie i PiSowi - komentuje jeden z gości obecnych na otwarciu. [więcej]
wandea, 25.01.2012 16:13|czytane: 1888 razy|21 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jesteśmy miastem przemysłowym, nie turystycznym. Konferencja prasowa władz miasta
Konferencja prasowa w Urzędzie Miasta rozpoczęła się od prezentu w postaci kalendarzy dla dziennikarzy. Przypominamy, że tylko nasza redakcja pamiętała o dzisiejszym święcie środków masowego przekazu. Tym bardziej się cieszymy z szybkiej (pół godziny po naszej informacji na stronie) reakcji prezydenta na nasze postulaty. Oczywiście cukierki były jedynie metaforą. Z kalendarzy też się cieszymy. Przejdźmy teraz do samej tematyki konferencji.

Co prawda sprawozdawczość za zeszły rok miasto kończy w lutym, ale już teraz prezydent podsumował rok.

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
umiarkowany optymizm na konferencji prasowej wlad, zdjęcie 1/1

- Nic złego się nie stało w roku ubiegłym - przekonywał Zbigniew Burzyński. - Bezrobocie jest na stałym poziomie. Na koniec grudnia było 2892 bezrobotnych. Zawsze w czerwcu duża grupa młodych ludzi się rejestrowała, zawsze też w grudniu bezrobocie wyraźnie wzrastało, a teraz wahania są niewielkie. Firmy budowlane nie miały klasycznej sezonowości. Drogowcy pracują cały czas na autostradach, podwykonawcy mają zlecenia. Widać było w sklepach szał zakupów świątecznych. Święta się skończyły, a sklepy i parkingi nadal pełne. Gdzie ta bieda? - pytał prezydent. [więcej]
motylewski, 24.01.2012 14:56|czytane: 2108 razy|27 komentarzy|komentuj|czytaj cały
[AKTUALIZACJA] Kto skosił słupki?
Wczoraj około północy samochód ciężarowy przejeżdżający przez centrum Kutna zbyt mocno ściął zakręty przewracając słupki na rogach ulic: 1 Maja/29 Listopada, Barlickiego/Kościuszki oraz Kościuszki/Wyszyńskiego. Takie przypuszczenie nasuwa się po dotychczasowej analizie monitoringu, który pokazuje stan sprzed niefortunnego przejazdu i tuż po nim.

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
kto skosil slupki, zdjęcie 3/11

- Trudno w ciemnościach dostrzec samo rozjeżdżanie słupków, ale na razie wszystko wskazuje na to, że to przejazd tego samochodu był przyczyną. Sprawa jest jeszcze badana - usłyszeliśmy od dyżurnego Straży Miejskiej. Sprawę zgłoszono policji. [więcej]
motylewski, 23.01.2012 10:57|czytane: 3049 razy|28 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ciekawe, czy ktoś w Kutnie dzisiaj to wspomina...
67 lat temu, 19 stycznia 1945 roku, Armia Czerwona zdobyła Kutno. Kiedyś powiedzielibyśmy "wyzwoliła", ale takie wyrażenie sugerowałoby polepszenie sytuacji sprzed wkroczenia wojsk sowieckich (kiedyś powiedzielibyśmy: radzieckich). W istocie socjaliści internacjonalistyczni przejęli kraj z rąk narodowych socjalistów. W Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej data ta była w Kutnie czczona, nazwę "19 Stycznia" nosił plac przed Urzędem Miasta i kino mieszczące się w obecnie remontowanym Domu Dochodowym Straży Pożarnej. Dziś data ta budzi zainteresowanie tylko pasjonatów historii XX wieku i ludzi przywiązanych do poprzedniego systemu. I słusznie. Tamto wydarzenie otworzyło komunistyczny okres w historii miasta i jeżeli mielibyśmy się cieszyć, to z jego końca, a nie początku. [więcej]
motylewski, 19.01.2012 11:25|czytane: 1652 razy|22 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Tęsknota za Bożym Narodzeniem
Przechodząc obok kościoła pod wezwaniem Św. Apostołów Piotra i Pawła w Żychlinie widzimy na murze żółtej kapliczki napis "Wesołych Świąt". W połowie stycznia nikt (?) już nie świętuje Bożego Narodzenia, prawosławni obchodzili je w pierwszy weekend stycznia. Niestety nie udało się nam nikogo zastać pod oboma parafialnymi numerami, aby zapytać, czy to stała ekspozycja czy opóźnienie w demontażu.

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
tesknota za bozym narodzeniem, zdjęcie 1/2

[więcej]
motylewski, 18.01.2012 12:00|czytane: 1716 razy|30 komentarzy|komentuj|czytaj cały
RED-MED bez prądu. Pacjenci czekają na pomoc w ciemnościach
Tę informację podajemy jako pierwsi w Kutnie! Pracownicy NZOZ Red-Med J. Robak przy ulicy Popiełuszki w Kutnie powiadomili policję o tym, iż właścicielka budynku odcięła prąd w poradni. Około godziny temu na miejsce przyjechała policja. Okazało się, że przed budynkiem jest zamknięta na kłódkę budka z rozdzielnią prądu, a rzeczywiście w poradni jest ciemno.

red-med bez pradu pacjenci czekaja na pomoc w c, zdjęcie 2/3

Zakład Energetyczny poinformował, że właściciel budynku złożył podanie o odłączenie prądu w tym budynku i ma do tego prawo. Dziś rano pracownicy zakładu odłączyli energię.

W poradni w tej chwili w zupełnych ciemnościach czekają pacjenci, którym trzeba udzielić pomocy. NZOZ Red-Med J. Robak w Kutnie udziela nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej pacjentami, codziennie w godzinach od 18.00 do 8.00, a w soboty, niedziele i święta przez całą dobę.Red-Med obsługuje miasto i gminę Kutno, gminy Dąbrowice, Krośniewice, Krzyżanów, Łanięta, Nowe Ostrowy, Oporów, Strzelce, Piątek i Witonię.

Dlaczego właściciel budynku pozbawił poradnię prądu? Jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy prawdopodobnie do Prokuratury Rejonowej w Kutnie wpłynęło pismo dotyczące działalności NZOZ Red-Med.  Informator portalu twierdzi, że chodzi o płatności [więcej]
pismak, 16.01.2012 19:26|czytane: 2844 razy|24 komentarzy|komentuj|czytaj cały
NFZ nie podpisał kontraktu z Allenortem. Od lutego zawałowcy czekają 6 godzin na ratunek
Narodowy Fundusz Zdrowia nie podpisał kontraktu z Centrum Kardiologii Allenort. Jeżeli nic się nie zmieni, Allenort będzie świadczył bezpłatne usługi na podstawie kontraktu z NFZ tylko do końca stycznia. Kontrakt miał obejmować trzy lata, więc firmie nie opłaca się tyle czekać na następną szansę otrzymania kontraktu, co oznacza wycofanie się jej z Kutna. Zwolnionych zostanie pięćdziesiąt osób, ale to nie jest najgorsze. Pacjenci kardiologiczni będą musieli od lutego jeździć aż do Zgierza, co po szacunkowych obliczeniach wszystkich procedur oznacza sześć godzin czekania na ratunek.

- Nasza oferta jako jedyna została otwarta w terminie, kiedy pozostałe dwie jeszcze nie wpłynęły - relacjonuje prezes Allenortu Grzegorz Goryszewski. - Ja niczego nie sugeruję, ale wydaje mi się, że coś z czystością postępowania konkursowego jest nie tak... Mieszkańcy województwa łódzkiego powinni mieć równy dostęp do leczenia. Wyeliminowanie Kutna jest w naszej ocenie aktem nierozwagi. Bo jeżeli oferta jest droższa, to się zaprasza na rozmowę i mówi: nie możemy wam tyle zapłacić, ale możemy zapłacić mniej. Moglibyśmy wtedy to rozważyć, ale nie dano nam szansy na taką rozmowę.
 
Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
nfz nie podpisal kontraktu z allenortem od luteg, zdjęcie 1/24

Prezes Goryszewski uważa, że wybór oferty "tańszej o złotówkę" czy lepszej "o jeden aparat EKG" jest tak naprawdę błędem, ponieważ transport pacjentów z tej części województwa do Zgierza podraża koszty ich leczenia, nie mówiąc już o jego skuteczności. Wybór oparty o takie kryteria nazwał nawet "wyborem politycznym". [więcej]
motylewski, 16.01.2012 14:34|czytane: 2146 razy|24 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Centrum Kardiologii Allenort w Kutnie bez kontraktu
Narodowy Fundusz Zdrowia nie podpisze kontraktu na leczenie kardiologiczne w Centrum Kardiologii Allenort w Kutnie. Oznacza to, że przez kolejne 3 lata mieszkańcy Kutna z zawałem będą zmuszeni szukać pomocy w okolicznych miastach, a jeden z największych w województwie łódzkim powiatów pozbawiony będzie opieki kardiologicznej.

Centrum Kardiologii Allenort w Kutnie funkcjonuje od 2010 r. Wykonywane są tu ratujące życie zabiegi kardiologii interwencyjnej (głównie leczenie zawałów serca), jak i planowe zabiegi kardiologiczne z zakresu hemodynamiki (leczenie chorób naczyń wieńcowych).

W 2011 r. w Centrum Allenort hospitalizowano ponad 500 osób z zawałem. Ta niefortunna decyzja NFZ spowoduje, że jeden z największych powiatów w woj. łódzkim będzie pozbawiony opieki kardiologicznej.

Decyzje NFZ w województwie łódzkim budzą coraz większe kontrowersje. Dziwią i bulwersują się właściciele poradni, swoje niezadowolenie wyraża Piotr Okoński - szef kutnowskiego szpitala. Do grona sfrustrowanych decyzjami funduszu dołączają właściciele aptek w Kutnie. [więcej]
wandea, 14.01.2012 22:45|czytane: 2402 razy|28 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sebastian Aulich: Plan B jest do bani
Niedawno Kutno obiegła wiadomość, że inwestycją w mieście zainteresowana jest duża chińska firma budowlana. Chińczycy to generalnie inwestorzy z dużym zapleczem gotówki, małym doświadczeniem na rynku europejskim oraz znacznym zapóźnieniem w rozwoju technologicznym. Ich sekret nie polega na tym, że są tak bardzo wydajni lub świetnie rozumieją nowoczesne procesy biznesowe, ale na tym, że ich firmy są silnie subsydiowane przez rząd, a menadżerowie zarządzają kosztami przede wszystkim poprzez utrzymywanie wynagrodzeń pracowniczych na głodowym poziomie.

W Chinach koszt jednej godziny pracy w przemyśle produkcyjnym wynosi 1.36 dolara, podczas gdy w Polsce $8.01, a w USA $34.74. Przy tak dużych kosztach, firmy europejskie czy amerykańskie muszą wdrażać najnowsze technologie, aby zwiększać produktywność szukając obniżenia kosztów pracy. Natomiast w Chinach postępuje się odwrotnie. Produktywność zwiększa się poprzez zatrudnienie kolejnego robotnika, bowiem jest to tańsze niż zmodernizowanie przedsiębiorstwa w wyniku inwestycji w zaawansowane technologie. Wpadka chińskiego COVEC’u przy budowie autostrady A2 świetnie obrazuje cały problem z tego rodzaju inwestorem. W przypadku, gdy nie może on ukształtować struktury kosztów na poziomie stawek azjatyckich, staje się niewydolny.

Wspominam tutaj Chińczyków przede wszystkim dlatego, że ich sposób rozumienia biznesu poprzez cięcie kosztów osobowych oraz unikanie modernizacji technologicznej w pewnym sensie przypomina mentalność kutnowskiego zarządu powiatu. Najtrafniejszym tego przykładem jest kutnowski szpital czyli spółka, która ma świadczyć usługi rynkowe na wysokim europejskim poziomie, ale jej strategia rozwoju jest wyznaczana (tak jak w Chinach) przez lokalnych polityków, z których żaden/żadna nie mają do tego ani odpowiednich kwalifikacji, ani doświadczenia w zarządzaniu przedsiębiorstwem. No, może oprócz zarządzania jednoosobowym zakładem naprawy telewizorów.  [więcej]
pismak, 11.01.2012 16:21|czytane: 2044 razy|22 komentarzy|komentuj|czytaj cały
XX Finał WOŚP w Kutnie
Zapraszamy 8 stycznia na koncerty XX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Blok koncertowy prowadzi Jerzy Papiewski.

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć

xx final wop w kutnie, zdjęcie 2/2

Program

6:30 – Przybycie wolontariuszy do KDK
7:00 – Wyjście wolontariuszy na zbiórkę publiczną
8:00-16:00 – Bioenergoterapeuta Edward Książek- łagodzenie bólu, masaż itd.
9:00 – Występ orkiestry dętej OSP Kutno
9:30-15:00 – Akcja krwiodawstwa
10:00 – Serduszko - Warsztaty origami [więcej]
wandea, 08.01.2012 09:51|czytane: 2914 razy|32 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Policjanci podejmowali interwencję. W tym czasie ktoś wybił cegłą szybę w radiowozie
Dzisiaj w nocy, około godziny 0:30 policjanci z kutnowskiej KPP podejmowali interwencję w bloku przy ulicy Grunwaldzkiej 12a. W jednej z klatek schodowych miał przebywać bezdomny mężczyzna. W trakcie, kiedy funkcjonariusze przebywali poza pojazdem, nieznani sprawcy wybili im tylną szybę w radiowozie.

Po powrocie do pojazdu policjanci zobaczyli jedynie cegłę w środku wraz z wybitym szkłem. Ślady zostały zabezpieczone przez policyjnego technika. Miejmy nadzieję, że pozwolą ujawnić i przykładnie ukarać sprawcę [więcej]
malina, 07.01.2012 08:43|czytane: 2893 razy|31 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Żegnamy Kutnowskie Pogotowie Ratunkowe
Mieszkańcy powiatu kutnowskiego nadesłali do redakcji pożegnanie kutnowskiego pogotowia ratunkowego. Ubolewają oni nad niesprawiedliwością, jaka  ich zdaniem się stała, przy rozstrzygnięciu konkursu na udzielanie świadczeń w zakresie ratownictwa medycznego na lata 2012-2016 przeprowadzonego przez NFZ.

Od nowego roku dysponentem zespołu medycznego ratującego nam życie jest NZOZ Falck, który wygrał z Wojewódzką Stacją Ratownictwa Medycznego w Łodzi. Pracę w kutnowskim pogotowiu straci zatem ponad 50 osób.2 grudnia przed stacją ratownictwa medycznego w Kutnie odbyła się konferencja prasowa parlamentarzystów z okręgu sieradzkieg,  którzy przedstawili swoje stanowisko i obiecali pomóc pracownikom WSRM. Przemysław Błaszczyk (senator PiS), Marek Matuszewski (poseł PiS), Tadeusz Woźniak (poseł Solidarnej Polski) zjednoczyli siły podważając wynik konkursu i stanowisko łódzkiego oddziału NFZ. Teraz ich wypowiedzi stały się podstawą do żądania przez spółkę  Falck zamieszczenia sprostowania, bowiem spółka uważa, że parlamentarzyści naruszyli jej dobre imię.

Parlamentarzyści przepraszać nie zamierzają. Czy zatem sprawa zakończy się w sądzie? [więcej]
pismak, 02.01.2012 12:34|czytane: 2518 razy|28 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pobili się u strażaków w Woli Pierowej
Interwencją policji i rozdzieleniem walczących stron zakończyła się zabawa sylwestrowa, którą zorganizowano w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Pierowej (gm. Nowe Ostrowy). 1 stycznia, około 0:30 doszło do bójki pomiędzy uczestnikami imprezy. Rękoczyny były na tyle poważne, że udzielono pomocy medycznej jednemu z uczestników.Po interwencji żaden z uczestników walki nie chciał zgłosić faktu pobicia. Widocznie policjanci niepotrzebnie przeszkodzili "dobrze bawiącym się" panom. [więcej]
malina, 02.01.2012 19:57|czytane: 2190 razy|25 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKutnoTV: Pola w Sójkach. Nocne kursy beczki z nieczystościami z Pini Polonia
Dziś o północy mieszkaniec powiatu kutnowskiego (nazwisko do wiad. red.) zgłosił na Komendę Powiatową Policji w Kutnie  nocne zanieczyszczanie pól uprawnych w Sójkach. Zaliczył też utarczkę słowną z kierowcą beczki, z której na pola wylewane są nieczystości. Trudno powiedzieć czy jest to gnojowica czy tak jak w Byszewie odpady poubojowe nieprzemielone, ponieważ na polach jest bardzo grząsko. Gmina Kutno oddycha już świeżym powietrzem, teraz gmina Strzelce i wójt Tadeusz Kaczmarek zmierzą się z podobnym problemem.

Przez kilka dni obserwowaliśmy kursujący w tę i we w tę wóz asenizacyjny z ponad 20 tys. litrów nieczystości z Pini Polonia. Jak twierdzą mieszkańcy gminy Strzelce jeździ on już od kilku miesięcy w tamte rejony powiatu kutnowskiego i zalewa hektary pól gnojowicą i odpadami. Dzieje się to  nawet po kilka razy dziennie. Pola są już bardzo podmokłe, a do tego nieczystości wsiąkają głęboko w glebę i spływają do odległych tylko o 100 metrów stawów.W zależności od siły wiatru i kierunku czujemy na swoim podwórku i w całej wsi smród z tych pól -mówi mieszkanka gminy Strzelce (nazwisko do wiad. red.) - Na pewno latem byłoby gorzej, teraz to wszystko nie paruje i jest znośnie, choć najbardziej obawiamy się o przyrodę. Tyle tysięcy litrów gnoju i różnych odpadów znajduje się w naszej ziemi. Aż strach pomyśleć, jaka woda z kranu leci.

Właścicielami tych pól są nasi sąsiedzi, pan Ozdowski i Dąbrowski. Nie wiem czy zdają sobie sprawę z tego co na te pola jest wylewane. Im widoczie to nie przeszkadza. Nam bardzo
- dodaje mieszkaniec Sójek (nazwisko do wiad. red.) - Nie możemy się godzić na zanieczyszczanie środowiska nawet jeśli te pola są czyjąś własnością.

Droga powiatowa z Sójek do Raciborowa, którą prawie dzień w dzień przebywa ciężki samochód jest w opłakanym stanie. Niedawno wyremontowana droga jest popękana i rozjeżdżona. Równie marnie wygląda dojazdowa droga do pola, na które wylewane są nieczystości. Właściciel działki obok wyrównywał ją wielokrotnie tłuczniem, ale wszystko jest natychmiast wciskane w podłoże przez ciężki samochód Pini Polonia. [więcej]
wandea, 31.12.2011 12:29|czytane: 3296 razy|37 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Poważny wypadek na Skłodowskiej. Kierowca zasłabł i wjechał w przystanek?
Dzisiaj około godziny 13:50  na ulicy Skłodowskiej na wysokości posesji nr 10 doszło do poważnego wypadku. Kierujący samochodem osobowym mitsubishi carisma na kutnowskich numerach poruszał się od strony ul. 29 Listopada w górę ul. Skłodowskiej. Na wysokości wjazdu do kutnowskiego MZK uderzył w bok jadącego z naprzeciwka samochodu volkswagen passat. Następnie, około 100 metrów dalej wypadł z drogi i uderzył w przystanek autobusowy MZK. Na przystanku znajdowała się starsza kobieta, która została potrącona. Z obrażeniami głowy odwieziono ją do szpitala. 

powazny wypadek na sklodowskiej kierowca zasla, zdjęcie 4/12

Według anonimowego świadka kierujący mitsubishi, 64 letni mężczyzna mógł zasłabnąć, być może miał zawał. Słaniającego się na nogach kierowcę także zabrała karetka pogotowia.

Na miejscu operowały dwa zastępy straży pożarnej z kutnowskiej PSP. Odcinek ul. Skłodowskiej jest od tej pory  wyłączony z ruchu. Droga pozostanie zamknięta do około godzimy 16:30. Na miejscu trwają prace policyjnych techników [więcej]
malina, 27.12.2011 14:20|czytane: 2688 razy|22 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Finał akcji Wyślij list do Św. Mikołaja. Do jutra trwa głosowanie
Od 19 do 23 grudnia trwać będzie finałowe głosowanie na ulubiony list z akcji „Wyślij list do Św. Mikołaja”, czyli wspólnej zabawy Party Projekt i eKutno.pl. To od Waszych głosów zależy, kto otrzyma nagrodę główną - wigilijną wizytę Św. Mikołaja.

Od 7 listopada trwała wielka Mikołajowa akcja Party Projekt i eKutno.pl. Aby sprawić najmłodszym radość, przygotowaliśmy specjalną skrzynkę Św. Mikołaja, która znajdowała się w siedzibie Party Projekt, przy Rynku Zduńskim. Wystarczyło napisać list i wrzucić go do skrzynki, by bawić się razem z nami. Przez sześć tygodni co poniedziałek publikowaliśmy listy tygodnia, to spośród nich będziecie Państwo wybierać swój ulubiony.

final akcji wyslij list do w mikolaja - wybi, zdjęcie 1/13

Dla autora listu, który otrzyma największą liczbę głosów ufundowaliśmy nagrodę główną- wigilijną wizytę Św. Mikołaja. Na stronie www.partyprojekt.pl w grafiku wigilijnych wizyt znajduje się specjalna rezerwacja na potrzeby naszej akcji. Wszyscy, którzy napisali list i wysłali go do Party Projekt otrzymują wizytę Św. Mikołaja z 10% rabatem. Wystarczy zgłosić się do organizatora akcji.

Możecie głosować za pomocą sondy umieszczonej z prawej strony portalu. Obejrzyjcie, przeczytajcie dziecięce marzenia i klikajcie. [więcej]
wandea, 22.12.2011 16:10|czytane: 3541 razy|46 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Przetrwamy - przetrwacie. Budżet powiatu przyjęty
Parafrazując gierkowskie Pomożecie - Pomożemy po wczorajszej sesji Rady Powiatu w Kutnie spokojnie można powiedzieć Przetrwamy - Przetrwacie. Jeśli my mieszkańcy powiatu kutnowskiego to wszystko, co nas czeka w 2012 roku za sprawą władz samorządowych przetrwamy, to i oryginalna koalicja PO-SLD-PiS-PSL przetrwa w powiecie kutnowskim. No i jak ładnie się wszystko układa - powiedzą jedni. A ci którzy  nie chcą wiedzieć co dobrze nie idzie i wierzą premierowi, że samobója nie strzeli, zacierają ręce.

Za budżetem na Wielki Kryzys w powiecie głosowało 15 radnych, 5 z Komitetu Obywatelskiego głosowało przeciw, a Jolanta Szczypińska wstrzymała się na wszelki wypadek. A nuż...
Wnioskodawca przyjął również propozycje radnych, w budżecie znalazły się pieniądze na dokumentację budowy boiska wielofunkcyjnego przy I LO w Kutnie. Dąbrowszczak ma szczęście, jest blisko Starostwa. W obronie II LO im. J. Kasprowicza głos zabrała Jolanta Bujalska-Kowalczyk (Solidarność nauczycieli), która dopuszczona nieopacznie do głosu, dogadała członkowi zarządu Mirosławowi Rucińskiemu. Oskarżyła go o pustosłowie i obietnice bez pokrycia.Budżetu w imieniu Mirosławy Gal-Grabowskiej, starosty kutnowskiego przed opozycją, jak w poprzedniej kadencji, broniła Jolanta Anioł, skarbnik powiatu. Dowiedzieliśmy się, że powiat kutnowski ma mniejsze zadłużenie niż miasto Kutno - 26, 6 % do 34%, że inwestycje w 2012 będą zdarzeniami wyjątkowymi i że właśnie trzeba przetrwać, mając na karku dług po starym szpitalu.

Rafał Jóźwiak, przewodniczący Rady Powiatu w Kutnie odczytał pismo Mariusza Kozarskiego prezesa oddziału  Związku Nauczycielstwa Polskiego, który zgłosił wątpliwości do założeń budżetu na oświatę. Budżet na oświatę jest niedoszacowany o około 2 mln zł - pisze Kozarski. - Niedotrzymano w nim regulaminu wynagrodzeń pracowników niepedagogicznych, podobnie jak w roku 2011. Nie jest też uwzględniona rewaloryzacja pensji nauczycieli.

Mam żal do Wydziału Edukacji Starostwa i do członka zarządu powiatu pana Rucińskiego, który obiecał co innego, a co innego jest. Po pierwsze, nie dostaliśmy również projektu budżetu, tylko jakieś nieuporządkowane propozycje - poparła Kozarskiego Jolanta Bujalska-Kowalczyk, przewodnicząca nauczycielskiej Solidarności w Kutnie. - Po drugie dlaczego młodzież i dzieci z okolic "Kasprowicza" nie mają mieć boiska? Tam też jest ono potrzebne. [więcej]
wandea, 22.12.2011 14:17|czytane: 2059 razy|21 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Rok 2011 udany dla powiatu kutnowskiego
Dobiega końa rok 2011. Zdaniem Starosty Mirosławy Gal-Grabowskiej był to rok udany dla powiatu kutnowskiego. Sukcesem zakończyła się walka o pieniądze z NFZ-u na ratowanie kutnowskiego szpitala, dobrze układa się również współpraca z koalicjantami. A nad czym trzeba jeszcze popracować? Szczegóły w wywiadzie, jakiego dziś udzieliła nam Pani Starosta.

Oglądaj nasze filmy w jakości 1080 Full HD!
[więcej]
kamil, 20.12.2011 16:50|czytane: 1670 razy|21 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Radiowóz wypadł z zakrętu
Wczoraj około godziny 21.20 na szkrzyżowaniu ulic Sienkiewicza i Narutowicza policyjny radiowóz wpadł w poślizg i wypadł z zakrętu.

Radiowóz, jadący na sygnale miał wspomóc inny patrol, który interweniował na terenie Kutna. Po uderzeniu w krawężnik i schody uszkodzeniu uległo koło samochodu.

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
radiowoz wypadl z zakretu, zdjęcie 1/3
[więcej]
wandea, 16.12.2011 10:58|czytane: 2852 razy|30 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wypadek w Pniewie. 9 osób poszkodowanych
Tę informację podajemy jako pierwsi w Kutnie! Dziś przed godzinę 8.00 na drodze krajowej nr 92 w miejscowości Pniewo k. Żychlina, na wysokości stacji paliw Bliska, doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych marki. Samochód osobowy volkswagen vento na kutnowskich numerach rejestracyjnych wymusił pierwszeństwo na aucie volkswagen passat na łowickich numerach. W zdarzeniu ucierpiało aż 9 osób!

wypadek w pniewie 9 osob poszkodowanych, zdjęcie 3/19

Trwają czynności ratownicze. Droga krajowa nr 92 jest całkowicie zablokowana. Nie tworzą się jednak korki, bo kierowcy samochodów osobowych i ciężarowych korzystają z objazdów.Na miejscu działa policja oraz 6 jednostek straży pożarnej: 4 z PSP Kutno oraz 2 OSP Żychlin.

Oglądaj nasze filmy w jakości 1080 Full HD!


Z relacji świadków wynika, że kierujący samochodem volkswagen vento, wyjeżdzając ze stacji paliw wymusił pierwszeństwo i zajechał drogę jadącemu od strony warszawy passatowi. Siła uderzenia była tak wielka, że passat zatrzymał się w polu - kilkanaście metrów od miejsca zderzenia. W wypadku obrażeń ciała doznało aż 9 osób. Wszystkim udzielono natychmiastowej pomocy medycznej. Wkrótce więcej informacji i zdjęcia [więcej]
kamil, 13.12.2011 08:41|czytane: 3612 razy|21 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Rewolucja drogowa w centrum Kutna
Ta wiadomość z pewnością ucieszy zmotoryzowanych z Kutna. Zwłaszcza tych, którzy stosunkowo często parkują swoje samochody na Placu Wolności, a po zakończeniu pracy czy też załatwieniu swoich spraw, mają problem z szybkim opuszczeniem centrum miasta. Teraz to nie jest już żaden kłopot.  Dlaczego?

rewolucja drogowa w centrum kutna, zdjęcie 1/2

W związku z poszerzeniem strefy płatnego parkowania o zachodnią pierzeję Placu Wolności, wprowadzona została zmiana w organizacji ruchu polegająca na dopuszczeniu do ruchu pojazdów na północnej pierzei Placu Wolności w kierunku skrzyżowania ul. Kościuszki z ul. Wyszyńskiego - wyjaśnia Joanna Brylska z Biura Prasowego Urzędu Miasta w Kutnie. [więcej]
kamil, 08.12.2011 10:04|czytane: 3506 razy|26 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Felieton: Głębia obrazu i płytkość fabuły
Sprawdziłem. Nie da się obejrzeć „Bitwy Warszawskiej” okularami dołączanymi do magazynów dla panów. Najwidoczniej oglądanie fotek gołych bab w trójwymiarze to nie to samo, co oglądanie narodowej epopei w 3D. Niestety nie było mi dane sprawdzenie, czy odwrotna sytuacja jest możliwa, ponieważ okulary, które dostałem przy wejściu na salę kinową, trzeba było potem zwrócić przy wyjściu. Słusznie – w końcu się za darmochę wzięło.

Recenzenci się nie mylili. Efekty bardzo dobre, historyjka płytka. Widać, że dzieło ma pełnić wyłącznie rolę edukacyjną, więc scenarzysta przykroił fabularne tło do możliwości percepcyjnych możliwie najmłodszego widza. Pocałunki też płytkie, żeby dzieci trzymały ręce na kołdrze, a Józefowicz nie wściekał się na żonę. Cięcie ręki piłką tak (nie)pokazane, żeby najmłodszym nie dokuczały nocne koszmary. Ale po co w takim razie w ogóle taka scena? Mimowolnie przyszło mi do głowy pytanie, jak wyglądałoby w efekcie 3D lądowanie w Normandii z „Szeregowca Ryana”, bo Hoffman tak daleko jak Spielberg nie poszedł. W powietrzu nie latają ręce ani nogi, kikuty widać tylko w szpitalu, więc żaden krwią już nie tryska. Przez cały film tylko jedno marne siknięcie na kamerę owocujące czerwoną plamką. Miłośnicy horrorów będą niepocieszeni. Ale jak już wspomniałem, nie taką rolę filmu wymarzyli sobie jego twórcy, a pewnie i mecenasi filmu z prezesem Gazdą na czele. [więcej]
motylewski, 08.12.2011 06:08|czytane: 1395 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Śmiertelny wypadek w Pomarzanach - to prawdopodobnie samobójstwo
Znamy już nowe fakty w sprawie śmiertelnego wypadku samochodowego w Pomarzanach. Przypomnijmy - w poniedziałek 5 grudnia, po godzinie 16.00 na drodze krajowej nr 92 w miejscowości Pomarzany samochód osobowy marki Suzuki Grand Vitara uderzył czołowo w jadącego z naprzeciwka TIRa. Kierująca pojazdem, 36-letnia kobieta zginęła na miejscu.

miertelny wypadek w pomarzanach mloda kobieta , zdjęcie 5/36

Jak twierdzi nasz informator 36-letnia kobieta, która zginęła w wypadku popełniła samobójstwa. Świadczyć ma o tym pożegnalny sms, który miała wysłać tuż przed wypadkiem.

Trwają czynności policji, zbieramy materiały i dopóki czynności policji nie zostaną zakończone nie udzielamy informacji - powiedział dla portalu eKutno rzecznik kutnowskiej policji Paweł Witczak. [więcej]
malina, 07.12.2011 13:45|czytane: 5803 razy|27 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Śmiertelny wypadek w Pomarzanach. Młoda kobieta poniosła śmierć
Dziś po godzinie 16.00 na drodze krajowej nr 92 (Poznań - Warszawa) w miejscowości Pomarzany (gm. Krośniewice) doszło do czołowego zderzenia samochodu osobowego marki suzuki z tirem. W wyniku wypadku śmierć na miejscu poniosła 36-letnia kobieta.

miertelny wypadek w pomarzanach mloda kobieta , zdjęcie 5/36

Kobieta jadąca samochodem osobowym Suzuki Grand Vitara jna numerach z Włocławka echała w stronę Warszawy. Z niewyjaśnionych przyczyn zjechała na przeciwległy pas ruchu wprost przed jadący samochód ciężarowy. Po przybyciu na miejsce służb ratowniczych kierująca jeszcze żyła. Strażacy wydobyli ją z wraku auta. Chwilę później zmarła.

Ponieważ w aucie znajdowało się krzesełko dla małego dziecka, zaistniało domniemanie, że w samochodzie mogło podróżować także dziecko, które w momencie zderzenia wypadło z samochodu. Strażacy penetrowali nawet przez kilka minut pobliskie zarośla jednak podejrzenie to nie potwierdziło się.

Oglądałem telewizję i usłyszałem huk. Pomyślałem że to w piecu czy coś, ale po chwili zobaczyłem za oknem sąsiadów biegnących w kierunku Krośniewic. - powiedział dla portalu eKutno anonimowy mieszkaniec Pomarzan. Kiedy wyszedłem i podszedłem do samochodu - kobieta jeszcze oddychała. Bardzo długo czekaliśmy na pogotowie. Nie wiem czemu tak się działo, z Krośniewic jest tutaj bardzo blisko, a pogotowie dopiero z Kutna dojechało.

Oglądaj nasze filmy w jakości 1080 Full HD!


Samochód osobowy, którym podróżowała ofiara wypadku jest całkowicie zmiażdżony, natomiast ciężarówka leży na boku w rowie. Droga krajowa nr 92 była kompletnie zablokowana przez ponad godzinę. Kierowcy stali w ogromnym korku lub próbowali objeżdżać miejsce wypadku okolicznymi drogami. Jednak podmokły grunt spowodował, że na drogach objazdowych także dochodziło do zsuwania się ciężkich pojazdów z drogi i ich blokowania [więcej]
kamil, 05.12.2011 17:53|czytane: 5852 razy|32 komentarzy|komentuj|czytaj cały
NIE dla Falcka! PiS broni pracowników Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego
Łzy, żal i uzasadniona obawa utraty pracy pracowników kutnowskiego oddziału Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego to skutki wczorajszego wyniku konkursu na udzielanie świadczeń w zakresie ratownictwa medycznego na lata 2012-2016.

Łódzki oddział NFZ rozstrzygnął konkurs na udzielanie świadczeń w zakresie ratownictwa medycznego na lata 2012-2016. 20 rejonów operacyjnych obsługiwać będzie 98 zespołów ratownictwa medycznego. Najwięcej rejonów, bo osiem, obsługiwać będzie Niepubliczny ZOZ Falck, tylko dwa - Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego w Łodzi. Stacja przegrała konkurs jednym punktem.Dziś przed stacją ratownictwa medycznego w Kutnie aby bronić 56 osób stanęli ramię w ramię parlamentarzyści PiS oraz Solidarnej Polski, którzy przedstawili swoje stanowisko i obiecali pomóc. Przemysław Błaszczyk (senator PiS), Marek Matuszewski (poseł PiS), Tadeusz Woźniak (poseł Solidarnej Polski) zjednoczyli siły podważając wynik konkursu i stanowisko łódzkiego oddziału NFZ.

Oglądaj nasze filmy w jakości 1080 Full HD!


Nie może być tak, że to prywatne firmy przejmują służby, które ratują nam życie czy nas chronią i to wszystko będzie zależne od zysku. Wyobraźmy sobie, że policja czy straż pożarna jest prywatna i komuś nie opłaca się wyjeżdżać do małego pożaru gdzieś na drugim końcu powiatu
- mówił Marek Matuszewski, poseł PiS.- Z moich informacji wynika, że Falck przedstawił niemożliwe do spełnienia warunki działania stacji ratunkowej. Te koszty są zaniżane, bo Falck planuje podpisać umowy śmieciowe, a wszyscy wiemy z czym one się wiążą. Na pewno nie z dobrem pracownika.

Jest nam bardzo przykro. Nie po to kształciliśmy się i rzetelnie pracowaliśmy, aby teraz przez brak jednego punktu stracić pracę - mówiła Zdzisława Latecka, pielęgniarka koordynująca w WSRM.

Poseł Matuszewski zastanawiał się też co będzie ze sprzętem, który został zakupiony przy udziale środków z Unii Europejskiej i czy Falck rzeczywiście dysponuje wysokiej klasy sprzętem i odpowiednią komunikacją w regionie. [więcej]
wandea, 02.12.2011 13:15|czytane: 2321 razy|23 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Hello, produkty z Biedronki polecają się w Kutnie
Przy ulicy Mickiewicza powstaje kolejna, czwarta Biedronka. Teraz mieszkańcy odległych od centrum ulic nie będą biegać na drugi koniec miasta po śliwki co wpadły w kompot czy produkty do brudnej roboty. Zresztą wiadomo, że ananas ubił śmietanę i zrobiło się trochę niebezpiecznie na mieście.

Mieszkańcy Kutna jednak do żartów nie są skorzy i narzekają, że Biedronka nie przyleciała na Tarnowskiego, bo jak twierdzą tam rzeczywiście przydałby się market. Inni mówią o tym, że w biednym Kutnie za dużo jest marketów, bo plajtują prywatni przedsiębiorcy, a ludzie się zadłużają.

Uważam, że kolejna Biedronka to nienormalna sytuacja w takim mieście jak Kutno. W przyszłym roku czeka nas zaciskanie pasa, a tu market za marketem i galeria - mówi pan Dominik z Kutna.

biedronka, zdjęcie 1/3

Biedronka lub PoloMarket przydałby się na pewno na Tarnowskiego -
dodaje pan Krzysztof. - Mieszkamy daleko od centrum, a na osiedlu funkcjonują raczej drogie sklepy. Dalej jest Groszek, ale na pewno nie jest tak tani jak Biedronka, no i oferta uboższa. [więcej]
pismak, 02.12.2011 11:25|czytane: 2391 razy|26 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Felieton: Komitet Obywatelski za mały. Kto może organizować spotkania w starostwie?
Nie mogłam dziś wierzyć własnym uszom na sesji Rady Powiatu w trakcie dyskusji na temat kto może, a kto nie może organizować spotkań w starostwie. Kto jest ważniejszy od kogo, kto za mały na rozmowę z prezydentem i wójtami, co wypada radnemu, klubowi radnych, a co nie wypada. Zdaje się, że cofnęliśmy się setki lat. Mamy władców, których wybieramy w demokratycznych wyborach. Wpiszą nasz zarząd powiatu do Księgi Guinnessa.

18 października Komitet Obywatelski, opozycyjny klub radnych w Radzie Powiatu w Kutnie zorganizował w starostwie spotkanie wójtów, prezydenta i burmistrzów w sprawie stanu dróg w naszym powiecie.

Najpierw ustnie, a potem pisemnie poprosiliśmy o możliwość skorzystania z sali starostwa na to spotkanie
- mówi Zbigniew Filipiak z KO, inicjator spotkania. - Starosta odmówiła, twierdząc, że my nie mamy prawa zwoływać takich spotkań, bo to nie nasze kompetencje. Rozmawiałem z wicestarostą, ale w dość nieparlamentarny sposób udzielił mi odpowiedzi. Uważam, że jako klub radnych mamy prawo organizować takie spotkania. Na szczęście się ono odbyło i brał w nim udział ze strony zarządu Mirosław Ruciński, któremu dziękujemy za tę ważną obecność. To niedopuszczalne, że pani starosta zadzwoniła do burmistrz Krośniewic, informując ją o odwołaniu spotkania.

Decyzji starosty Mirosławy Gal -Grabowskiej bronił wicestarosta Konrad Kłopotowski i wiceprzewodniczący rady Zdzisław Sapiejka.

Co to za nowe zwyczaje? Organizowanie spotkania przez klub radnych z pominięciem zarządu powiatu? - pytał wiceprzewodniczący. - To nie leży w kompetencji klubów, żeby zwoływały spotkania z wójtami. To nie wypada.

Jakie prawo tego zabrania?
- ripostował radny Krzysztof Debich. - Rozmowa o drogach naszego powiatu była bardzo potrzebna i owocnie się zakończyła.

Czy rzeczywiście tak ważne było kto takie spotkanie organizuje? Czy politycznie lepsze byłoby przypisanie władzom powiatu nie swojego pomysłu? Już raz tak było, jak była starosta chwaliła się w materiałach reklamowych w prasie nie swoimi osiągnięciami. Wyborcy wyrazili swoją opinię w głosowaniu w zeszłym roku. Pamiętam to dobrze i ubolewam, że zmian w funkcjonowaniu samorządu powiatowego zbytnio nie widać.

Godzinę wcześniej na sesji, zarząd powiatu i pani mecenas stoczyli bój z opozycją o prawne podstawy do wynajęcia służbowego samochodu do prywatnych potrzeb wicestarosty Konrada Kłopotowskiego. Oczywiście zapłacił on stosowną kwotę i zawarł umowę najmu. Prawo tego nie zabrania, może jakieś zwyczaje, ktoś by powiedział. I w przypadku zwoływania spotkania przez klub, jest tak samo, nie zabrania tego żaden przepis, może jakieś tajemnicze zwyczaje, o których mówił radny Sapiejka. Te dwa problemy na dzisiejszej sesji mają dla mnie podobny charakter. O ile uważam umowę na wynajęcie samochodu jako incydentalną, to spotkań takich zwoływanych przez różne siły polityczne czy społeczne powinno być o wiele więcej. Chyba, że nie chcemy już ze sobą rozmawiać i wspólnie rozwiązywać problemów mieszkańców? [więcej]
wandea, 23.11.2011 17:55|czytane: 1729 razy|13 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kolega z PSL. Koalicja nie oddała wiceprzewodniczącego opozycji
Starym zwyczajem poprzedniej kadencji wygrany bierze wszystko. Tak było i dziś na sesji Rady Powiatu w Kutnie. Marek Jankowski z PSL został nowym wiceprzewodniczącym rady.  Jego kontrkandydatem był radny opozycyjny Michał Wasielewski z Komitetu Obywatelskiego. Jak skomentował to radny Krzysztof Debich, młodemu nie dali się sprawdzić.

Jankowskiego, poparł i rekomendował członek zarządu powiatu Zdzisław Trawczyński z PSL.  Kolegę cechuje  rozwaga, rzeczowość i obiektywizm. Kolega to zwrot organizacyjny w PSL, nie towarzyski - informował Trawczyński.

Opozycja na swojego kandydata wystawiła Michała Wasielewskiego, bo dobrym zwyczajem politycznym jest to, że klub opozycyjny ma również swojego reprezentanta w prezydium rady. Kandydatura młodego radnego przepadła i stosunkiem głosów 17 do 6 wygrał kandydat koalicji.

Skoro kolega w PSL, to partner bądź wspólnik w PO, towarzysz w SLD, a kto w PiSie? Może [więcej]
wandea, 23.11.2011 16:32|czytane: 1147 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Galeria Kutno w pełnej krasie
Zdjęto już ogrodzenie ustawione wokół Galerii Kutno przy ul. Wyszyńskiego w Kutnie. Budynek galerii wygląda okazale. Już wkrótce firmy, które będą miały tam swoje sklepy wprowadzą się do jego wnętrz. A w grudniu wielkie otwarcie.

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
galeria kutno w pelnej krasie, zdjęcie 1/4
[więcej]
pismak, 22.11.2011 11:35|czytane: 3285 razy|28 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Samochód zderzył się z łosiem
W niedzielę około godziny 16.00 w miejscowości Niechcianów (gmina Nowe Ostrowy) doszło do kolizji samochodu osobowego marki opel astra z łosiem. Kierowcy nic się nie stało, zwierzę niestety nie przeżyło zderzenia z pojazdem.

samochod zderzyl sie z losiem, zdjęcie 1/1

Ze wstępnych ustaleń wynika, że oplem podróżował 32-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego. Nagle na drogę wprost pod koła pojazdu wbiegł łoś. W wyniku zderzenia potrącone zwierzę padło. Łoś został przekazany członkom koła łowieckiego, które opiekuje się tym terenem. [więcej]
malina, 21.11.2011 12:21|czytane: 2478 razy|28 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKutnoTV: Czy Kutno jest przygotowane do zimy?
Z roku na rok samorządy wydają coraz więcej pieniędzy na zimowe odśnieżanie dróg. Kutno tylko w zeszłym sezonie przeznaczyło na ten cel aż 800 tysięcy złotych. Wszystko uzależnione jest od ilości opadów. Im zima mniej sroga, tym mniej kosztuje samorządy. A czy samorząd miejski w Kutnie dziś jest już przygotowany do zbliżającej się zimy? - o tym Wiceprezydent Miasta Jacek Boczkaja.

Oglądaj nasze filmy w jakości 1080 Full HD!


[więcej]
kamil, 21.11.2011 11:52|czytane: 1318 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy piszą: Pokochaj szczeniaki. Czekają na Ciebie
W poniedziałek, razem z chłopakiem znaleźliśmy suczkę, kundelka z pięcioma szczeniakami. Pieski prawdopodobnie urodziły się dzień wcześniej. Robotnicy z budowy autostrady powiedzieli nam, że sunia jakiś czas wcześniej została wyrzucona z samochodu. Sunia oszczeniła się w trawie, przy placu budowy autostrady - pisze Aleksandra Białoskórska.- Nie mieliśmy serca zostawić jej tam, bo pieski by zamarzły. Z drugiej strony oddając je do schroniska również skazalibyśmy je na śmierć, ponieważ takie małe pieski zostałyby uśpione. Niestety nie możemy ich zatrzymać, ponieważ sami mamy już kilka zwierząt, więc mamy tylko kilka tygodni żeby znaleźć ciepły dom szczeniakom i suni.

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
czytelnicy pisza pokochaj szczeniaki czekaja n, zdjęcie 1/3

Prosimy Państwa o pomoc. Chcemy znaleźć dom dla tych psiaków. Wszyscy, którzy już teraz wiedzą, że te małe szczęścia uradują Wasze dzieci mogą dzwonić pod numer 691-820-955.
[więcej]
wandea, 17.11.2011 22:04|czytane: 2297 razy|30 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Niepełnosprawni na szerokich wodach kutnowskiego rynku. Czy znajdzie się miejsce dla
Problemy z siedzibą TIFT REKLAMY Spółdzielni Socjalnej osób niepełnosprawnych w Nowej Wsi mogą zakończyć się dla firmy dramatycznie. 47 -letni Leszek... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Spotkanie informacyjne Pałac Saski w Kutnie - rewitalizacja i funkcje przyszłego
Muzeum Regionalne w Kutnie zaprasza na kolejne spotkanie informacyjne poświęcone przyszłości Pałacu Saskiego. Spotkanie pt. „Pałac Saski w Kutnie – rewitalizacja i funkcje przyszłego kompleksu” odbędzie się 31 maja o godz.... [więcej]
Sport
W Kutnie trwają Półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek
Dziś kolejne w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie kolejne mecze Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. O godz. 12.00 Basket Go Przemyśl zmierzył się z Mistrzyniami Województwa – KKS Pro-Basket Kutno z wynikiem 46:43.  Zapraszamy jutro o godz.  10:00 MPKK Sokołów OSiR... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Dyskretna pozna Pana Jestem gotowa rozpalić twoje zmysły do maksimum i sprawić że po naszym spotkaniu będziesz chciał tylko więcej. Zainteresowany? czekam na twoją wiadomość jednakże nie trać ani mojego ani sw... [czytaj więcej]
PRACA PRZY PRODUKCJI I MONTAŻU MEBLI Zatrudnimy pracownika do prac związanych z obróbką płyt meblowych i obróbką szkła na maszynach specjalistycznych oraz montażem mebli. Mile widziane doświadczenie w pracy przy produkcji lub m... [czytaj więcej]
PRACA PRZY PRODUKCJI I MONTAŻU MEBLI Zatrudnimy pracownika do prac związanych z obróbką płyt meblowych i obróbką szkła na maszynach specjalistycznych oraz montażem mebli. Mile widziane doświadczenie w pracy przy produkcji lub m... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
WYSYŁKA PACZEK KURIERSKICH Wysyłasz przesyłki kurierskie? Wejdź na stronę https://zlapkuriera.pl lub zadzwoń do nas pod numer telefonu: +48 55 629 30 40 Za pośrednictwem naszego serwisu Zlapkuriera.pl tanio i szybko ... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Okazja! Narzuta w Super Cenie - 125zł Narzuta dekoracyjna pikowana dwustronna. Wykonana z wysokiej jakości materiału , tkanina miła w dotyku, wygodna w użytkowaniu nie wymaga prasowania. Oferta nie zawiera poszewek widocznych ... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Pracownik / pracownica przetwórstwa mięsnego (Lekkerkerk, Holandia) AP Grupa s.c. (numer certyfikatu Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia: 11282), dla Pracodawcy holenderskiego firmy SRS Personeel B.V., realizuje procesy rekrutacji i selekcji Pracowników w branży... [czytaj więcej]
projektowanie STRON WWW / KOMPLEKSOWO OD A DO Z Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej oferty, jaką jest projektowanie stron internetowych , kompleksowo od A do Z. W ramach oferty proponujemy - stworzenie strony www - zakup serwera i dome... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Doroteusz Dunkiel:
10 minut temu
Wstyd. Jak można było popierać kogoś takiego jak górnik?
Ola Rzadkiewicz:
11 minut temu
Dzień dobry, niektóre posty zostały zabezpieczone do postępowań sądowych. Pozdrawiam
Przemysław Beczkowicz:
12 minut temu
Za dużo polityki w tych szkołach. Gdzie są uczniowie?
Emil Ziezelski:
14 minut temu
W Starostwie urządzają spotkanie tego pana. Starosta Debich jest podobno człowiekiem prawicy, blisko współpracuje z panem posłem Rzymkowskim. Pan Adam Bodnar dał sie poznać jako osoba niezbyt przychylnie ustosunkowana do PiS w sprawie Trybunału Konstytucyjnego, był w pierwszym szeregu przeciwników zmian. Prawicowe media często podkreslają, że poglądy pana Bodnara są lewicujące i wyrażały obawy o to, czy na funkcji rzecznika będzie obiektywny i bezstronny. Ich wątpliwości okazały się uzasadnione.

Panie Klopotowski, czas na działanie. Proszę powiadomić pana wojewodę Raua z PiS oraz pana prezesa Kaczyńskiego, komu udostepnia salę w Starostwie pan Debich, Starosta Kutnowski.
Demetriusz Zwirski:
32 minut temu
Pekaes jeździ, MZK jeździ, Marqus jeździ, Sandbus jezdzi a na Twoją wioskę dojechać nie można?
Bruno Kampo:
40 minut temu
Barnim Kidey jak to w czym w dbaniu o własny interes, prawda Konradzie Piwo?
Bruno Kampo:
46 minut temu
Och, chyba ludziska nie piszą do pana "rzecznika", że objazdówkę po prowincji robi
Hubert Idikiewicz:
55 minut temu
Boże, ludzie! Dla was już nie ma żadnej nadziei...
Tomisława Petru:
1 godzin temu
Jak mawiał klasyk - micha jest najważniejsza
Aaron, Kurcewicz:
2 godzin temu
Pewni ludzie wspierali w kampanii Łebskiego. Pytanie czy wspierali go dla dobra powiatu czy dla własnego jest pytaniem retorycznym. Dziś mogą liczyc na jego wdzięczność. Można ten komentarz uznać zjadliwym czy złośliwym, ale poza takim określeniem nikt żadnych argumentów nie znajdzie, bo takie są fakty. Tylko nie dziwmy się potem, że młodzież ma taki, a nie inny stosunek do naszego środowiska
Mirosław Trzebiatkowski:
2 godzin temu
Najbardziej środowisku psują opinię związkowcy. Bo część z nich za michę jest gotowa poprzeć każdego, nawet górniczynę i bardziej niż edukacją zajmują się polityką. Edukacja jest na dalszym planie.
Hubert Idikiewicz:
2 godzin temu
Wszystkie te wasze zjadliwe komentarze na temat tej nowej szkoły tylko utwierdzaja mnie w przekonaniu, że środowisko nauczycielskie, szczególnie kutnowskie, jest wyjatkowo zawistne, perfidne I złośliwe. Jeden nauczyciel utopilby drugiego w łyżce wody za parę nadgodzin. Nie daj Boże odniesiesz jakiś sukces dydaktyczny - od razu inni belfrzy skoczą ci do gardła. Masz trochę lepsze warunki pracy w szkole i ciut wyższe zarobki, zaraz inni 'życzliwi' wbija ci nóż w plecy. Nie dziwcie się, że mnóstwo ludzi was nie cierpi i traktuje jak zło konieczne. Sami sobie na to zasluzyliscie.
Rafał Bukar:
3
 · 
3 godzin temu
Widzac swoj blizki koniec sitwa chwyta sie oszczerstw , pomowien i szkalowania wszystkich swoich przeciwnikow bo to tylko potrafi najlepiej,chamstwo i mirnota wychodzi na wierzch.
Pankracy Blau:
3 godzin temu
Czy składając tam CV warto dołączyć kilka ciepłych słów o Łebskim?
Rafał Bukar:
3 godzin temu
Panowie politycy kury wam prowadzc szczac zamiast zajmowac sie polityka jak mawial Marszalek Jozef Pilsudski
Salomea Sokół:
2
 · 
3 godzin temu
No jak są nauczyciele z CKU i ZDZ to rzeczywiście elita
Bolesław Masło:
3 godzin temu
Był konkurs na dyrektora czy wybrano jedną jedynie słuszną kadydatkę?
Orfeusz Ciekawy:
2
 · 
5 godzin temu
Wiesiek nie czekaj zgłoś takiego Gerarda bydlaka do prokuratury.
Tina Kościuk:
2
 · 
5 godzin temu
Żadna nastająca ekipa poprzedników nie rozliczała bo w każdej ekipie jest kilku co są od lat więc by musieli siebie rozliczać , prawda?
Vanessa Młynarski:
5
 · 
6 godzin temu
"Korespondowałem z panem Bryłką. Głosowanie było tajne, to moja sprawa jak głosowałem, pozostawiam to więc bez komentarza - mówi radny Wojciech Ziółkowski" Otóż nie robi pan łaski. jest pan opłacany z naszych podatników pieniędzy więc pana obowiązkiem jest odpowiadać na pytania.Najciekawsze artykuły
 ·  11
3 dni temu
Inauguracja parkrun w KUTNIE! Darmowe biegi już od najbliższej soboty!
 ·  3
4 dni temu
Recital dyplomowy z jazzowymi przebojami wszechczasów
 ·  41
4 dni temu
Kapitulacja wójta gminy Bedlno. Czas na decyzję starosty w sprawie wiatraków
 ·  11
5 dni temu
Policjant z zarzutem zabójstwa wciąż w areszcie
 ·  73
6 dni temu
Wyłudzenie VAT i pranie brudnych pieniędzy w Kutnie. Już 25 podejrzanych i 9 osób w areszcie
 ·  23
6 dni temu
Niepełnosprawni na szerokich wodach kutnowskiego rynku. Czy znajdzie się miejsce dla spółdzielni socjalnej?
 ·  2
9 dni temu
Pamiętaj mordeczko, głowa do góry. Piknik z Kulturą Street art na Dobrzelińskiej
 ·  271
9 dni temu
Głosowanie komisji i oświadczenie starosty w sprawie dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Kutnie
 ·  7
10 dni temu
Sterylizacja zwierząt domowych będzie częściowo dotowana przez miasto
 ·  6
10 dni temu
Noc Muzeów w Krośniewicach za nami
 · 
10 dni temu
Dzień Dziecka w Kutnie. Wielkie show taneczno-muzyczne
 ·  24
12 dni temu
Czytelnicy piszą: A jednak toaleta w parku ma awarię
 ·  59
13 dni temu
Prokurator Sławomir E. na gościnnych występach. Zawieszenie i co dalej?
 ·  91
13 dni temu
Brutalna prawda o konkursach w samorządzie i kłopotliwe pytania o dyrektora
 ·  112
18 dni temu
Rada Miasta Kutna skąpa, a radny Kłopotowski niczego nie pamięta
 ·  16
18 dni temu
Czytelnicy pytają: Czy na Zdrojowej przy cmentarzu staną bloki?
 ·  93
20 dni temu
Prezydent Kutna złożył zawiadomienie do prokuratury. Urzędniczka zwolniona!
 ·  74
25 dni temu
Takie kino...
 ·  4
27 dni temu
Za nami pierwsze koncerty tegorocznej Majówki
 ·  14
27 dni temu
45 lat Kutnowskiego Domu Kultury: zasłużeni, wystawy i folklor kutnowski
 ·  4
27 dni temu
Majówka z Bareją: Czasem, aż oczy bolą patrzeć, jak się przemęcza dla naszego klubu, prezes...
 ·  79
28 dni temu
Piąty roczek Festiwalu Piosenki Biesiadnej w Bedlnie. Na sali na ludowo tańczą wszyscy wkoło
 ·  24
28 dni temu
Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów
 ·  4
29 dni temu
Na wątpliwości przed majówką i po, najlepsza jest nadzieja i odwaga na ...
 ·  21
30 dni temu
Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności