eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 28.05.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,33931-gimnazjum-nr-2-w-kutnie-mistrzem-polski-gimnazj-w-w-scrabble-2017," title="Kutno: Gimnazjum nr 2 w Kutnie MISTRZEM POLSKI GIMNAZJÓW w SCRABBLE 2017" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Gimnazjum nr 2 w Kutnie MISTRZEM POLSKI GIMNAZJÓW w SCRABBLE 2017</b><br>Wczoraj koło godz. 16:00 sędzia Polskiej Federacji Scrabble Maciej Śliwa zakończył...</div></a> <a href="/sport,33925-w-kutnie-trwaja-p-fina-y-mistrzostw-polski-m-odziczek," title="Kutno: W Kutnie trwają Półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>W Kutnie trwają Półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek</b><br>Dziś kolejne w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie kolejne...</div></a> <a href="/wiadomosci,33922-rado-nie-i-tanecznie-na-pikniku-r-anym-dzi-pokaz-florystyczny-i-koncert-singin-birds," title="Kutno: Radośnie i tanecznie na Pikniku Różanym" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radośnie i tanecznie na Pikniku Różanym</b><br>Na scenie przed Kutnowskim Domem Kultury wystąpili dla Mam najmłodsi wokaliści...</div></a> <a href="/sport,33921-pierwszy-dzie-p-fina-w-mistrzostw-polski-m-odziczek-jutro-kibicuj-naszym-dziewczynom," title="Kutno: Pierwszy dzień Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. Jutro kibicuj naszym dziewczynom" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Pierwszy dzień Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. Jutro kibicuj naszym dziewczynom</b><br>Dziś w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie odbyły się...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,33917-zag-osuj-na-projekt-wietlicy-rodzinka-w-kutnie," title="Kutno: Zagłosuj na projekt Świetlicy Rodzinka w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zagłosuj na projekt Świetlicy Rodzinka w Kutnie</b><br>W ramach projektu „Przystanek nauka” Świetlica profilaktyczno – wychowawcza „Rodzinka” w Kutnie zachęca...</div></a> <a href="/wiadomosci,33915-piknik-r-any-rozpocz-ty," title="Kutno: Piknik Różany rozpoczęty" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Piknik Różany rozpoczęty</b><br>Zapraszamy na Piknik Różany do parku Traugutta. W Kutnowskim Domu Kultury...</div></a> <a href="/wiadomosci,33912-trwaja-xv-og-lnopolskie-mistrzostwa-szk-w-scrabble," title="Kutno: Trwają XV Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w SCRABBLE" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Trwają XV Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w SCRABBLE</b><br>W tym roku w Gimnazjum nr 2 im. Marsz. J. Piłsudskiego...</div></a> <a href="/wiadomosci,33913-trzy-ofiary-miertelne-wypadku-w-ychlinie," title="Kutno: Trzy ofiary śmiertelne wypadku w Żychlinie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Trzy ofiary śmiertelne wypadku w Żychlinie</b><br>Kutnowscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej wyjaśniają okoliczności i przyczyny tragicznego...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Mamo ja nie chcę żyć. Wszyscy chcą pomóc Kacprowi?
10-letni Kacper Sobiecki z Kaszew (gmina Krzyżanów) jest bardzo ruchliwy, łatwo i często się denerwuje, ma wieczny bałagan wokół siebie, nie potrafi się skupić na jednej czynności. Ma stwierdzone ADHD czyli nadpobudliwość psychoruchową. W październiku koledzy z klasy zdjęli mu majtki i podarli spodnie na lekcji, chcąc zabrać cukierki, których ich zdaniem wziął za dużo. Mamo ja nie chcę żyć, mam dość - mówi mały Kacper po przyjściu ze szkoły. - Oni mnie prześladują. Dzieciak ciągle ma utarczki z innymi uczniami, w IV klasie jest kilku takich, którzy nie rozumieją jego choroby i zaczepiają, wyzywają, biją. Kacper ma takie kłopoty odkąd poszedł do szkoły.

Dzieci i nauczyciele mają częste problemy z Kacprem - odwraca sytuację Anna Cholewa, dyrektor Szkoły Podstawowej w Kaszewach. - Chłopiec sprawia duży kłopot, a jego matka chyba jeszcze większy. Jest tak samo nerwowa jak on, albo bardziej i ciągle jest wzywana do szkoły.

Katarzyna Nowaczewska, nauczycielka informatyki, matematyki, plastyki i w-f (bardzo zapracowana nauczycielka), wychowawczyni czwartej klasy, która feralnego dnia w październiku była na lekcji, mówi że nic nie widziała. Klasa informatyczna jest tak duża, a ona była czymś zajęta. Dzieci z kolei mówią, że "pani robiła coś dla pani dyrektor". W tym czasie koledzy Kacpra, śmiejąc się, próbowali sprawdzić czy nie ukrył on czasem cukierków w spodniach, majtkach i w tyłku. Głupi pomysł? Nie, to przecież są żarty, to jest zabawa dzieci w Kaszewach na lekcji.

Oglądaj nasze filmy w jakości 1080 Full HD!


W tym czasie do szkoły przyjeżdża policja wezwana z innego powodu. Jak się okazuje w tej szkole są inni dysfunkcyjni uczniowie, którzy wymagają większej opieki, uwagi, a może ochrony. Przy okazji agresorzy z IV klasy zostają przywołani przez policjanta do porządku. A Kacper w krótkich spodenkach po lekcji wychowania fizycznego idzie do domu przez wieś. Dyrektorka zawiadamia matkę, Joannę Sobiecką. Ta potem zdenerwowana robi awanturę, o której barwnie opowiada nam pani dyrektor. Nic dziwnego każdemu puściłyby nerwy. Pani dyrektor do spokojnych i taktownych osób również nie należy. Wydaje się, że sytuacja stresowa i bezsilność odbija się tam na wszystkich.

Szkoła podejmuje kroki w postaci zebrania rodziców, na którym ma być poruszona sytuacja na lekcji pani Nowaczewskiej. Zebranie jednak dla Joanny i Marcina - rodziców Kacpra - to farsa. Temat schodzi na drugi plan, nikt nie wspomina o obnażeniu chłopca, nie wyjaśnia okoliczności, tak jakby tej sytuacji nie było. Zamieciono tragedię chłopca pod dywan. Za to, toczy się debata na temat złego wychowywania dzieci przez rodziców. Rodzice dostają zabawne pouczenie jak wychowywać chuliganów, ale też otrzymują informację jak postępować z nadpobudliwymi dziećmi. To pierwsze takie zebranie, na którym próbuje się w tej szkole mówić o problemie braku dyscypliny i zrozumienia dla  dzieci nadpobudliwych. Czy wszyscy już zauważyli ciężar kilkuletniego problemu? Chyba jednak nie. [więcej]
wandea, 17.11.2011 09:09|czytane: 4720 razy|69 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sebastian Aulich: Ad vocem panu Kłopotowskiemu
W związku z ukazaniem się na portalach KCI oraz eKutno.pl listu pana Kłopotwskiego, które wraz z umieszczonymi pod nim anonimowymi komentarzami naruszają dobra osobiste moje własne oraz mojej rodziny, pragnę wskazać co następuje.

Prawie 10 lat temu moja rodzina była współwłaścicielem lokali gastronomicznych “Nadziejka” oraz “Pokusa” mieszczących się w Kutnie. Obydwa te lokale były używane przez pana Kłopotowskiego do wsparcia działalności politycznej kutnowskiego PiS. W wyborach do Sejmu w 2001 roku, bar “Nadziejka” był używany przez pana Kłopotowskiego jako swoisty sztab wyborczy. Niemalże każdego dnia pan Kłopotowski pokazywał się w tym lokalu, zachęcał ludzi do głosowania na wspieranego przez niego kandydata oraz werbował wolontariuszy do pomocy w kampanii. W 2002 roku, p. Kłopotowski osobiście zaproponował mi start w wyborach samorządowych do Rady Miasta Kutna z ramienia PiS-u. Propozycję tą przyjąłem.

W 2003 roku, pan Kłopotowski aktywnie wykorzystywał lokal “Pokusa” do wspierania swojej działalości politycznej oraz organizowania strukur PiS-u w Kutnie. W maju i czerwcu tegoż roku poprosił mnie abym oddelegował pracowników swojego baru do pomocy w kampanii do referendum o wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej, które odbyło się 7-8 czerwca. Co też uczyniłem i sam brałem czynny udział w tej kampanii, poświęcając na to wiele godzin pracy. W tym samym roku, p. Kłopotowski wynajął cały lokal “Pokusa” dla zorganizowania spotkania ze świętej pamięci posłem PiS Piotrem Krzywickim, którego wszyscy w Kutnie bardzo szanowaliśmy. Koszty tego spotkania opłaciłem ze swojej własnej kieszeni. Nie pamiętam aby pan Kłopotowski cokolwiek do tych kosztów dołożył. [więcej]
wandea, 16.11.2011 19:32|czytane: 2535 razy|22 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kłopotowski odpiera zarzuty radnej Aulich
Konrad Kłopotowski, pełnomocnik powiatowy PiS w Kutnie komentuje decyzję swojej byłej koleżanki z partii Marii Aulich o rezygnacji z członkowstwa PiS. Przytaczamy jego list w całości.

Decyzja p. M. Aulich nie jest zaskoczeniem. Z paru względów, które warto przytoczyć, gdyż na swoim blogu, który redaguje (bądź redaguje go bliska jej osoba) względy te są zupełnie pominięte. Przede wszystkim warto zapytać, kto i dlaczego zaproponował tak wysokie miejsce (jedynkę!) na liście PiS kandydatów na radnych miasta Kutna? Były b. silne opory przed tą kandydaturą (wśród członków PiS, ale nie tylko) choćby z racji przeszłej działalności p. Aulich w dziedzinie, powiedzmy, gastronomiczno – rozrywkowej, którą to działalność szczególnie pamiętają rodzice kutnowskich gimnazjalistów i licealistów; opory te dotyczyły także innych wypadków.

Dziś p. Aulich udaje Katona – szkoda, że nie była nim wcześniej… Lecz grupa zwolenników p. Aulich wskazywała na jej aktywną działalność (zwłaszcza internetową), która pozwalała na domniemanie jej silnych związków z prawicą i zbieżność poglądów. Rad nierad, przyznaję, iż dałem się przekonać, co, niestety, stwierdzam a posteriori, było błędem. Bowiem po wyborze na radną – podkreślam - z ramienia PiS, p. Aulich zupełnie zapomniała, która to partia ją wystawiła i dlaczego… Taki drobiazg: z uporem godnym lepszej sprawy. p. radna PiS na swym (?) blogu z lubością zamieszczała materiały szkalujące mnie osobiście (do czego skądinąd nie przywiązuję wagi, nienawistników jest wielu), ale świadczy to o jej rozumieniu roli radnej PiS.

P. Aulich skarży się, że powiatowy PIS nie przejawia woli działania, itd. Cóż, przypomnę, iż p. Aulich wielokrotnie była zapraszana na spotkania pisowskie, panele dyskusyjne, spotkania z innymi działaczami PiS – skorzystała z nich bodaj tylko raz, będąc obecną na uroczystościach państwowych. Resztę zbywała – nie, nie milczeniem, ale odmową spotkań łączoną z niewybrednymi komentarzami pod adresem PiS- u. Pani Aulich od początku zdobycia mandatu radnej nie płaciła partyjnych składek członkowskich, mimo wielokrotnych monitów. Zdobyła się na filuterny komentarz: „to mnie wyrzućcie”… [więcej]
wandea, 15.11.2011 12:05|czytane: 2062 razy|26 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kto nie chce "piwnego grzybka" na placu Piłsudskiego?
Radni miejscy przedłużyli tylko do 30 listopada czas dzierżawy części Placu Marsz. J. Piłsudskiego na potrzeby ogródka gastronomicznego Jarosława Kotulskiego, właściciela restauracji „U Boryny”. Przedsiębiorca chciałby również zimą prowadzić sprzedaż w "piwnym grzybku". Na to niestety nie zgadza się Wojewódzki Konserwator Zabytków, Delegatura w Skierniewicach.

Na sesji Rady Miasta w tej sprawie toczyła się merytoryczna dyskusja nad przestrzenią placu w centrum Kutna. Jedni radni chętnie by Kotulskiemu umowę przedłużyli do marca, a drugim grzybek Lecha przeszkadza, tak jak konserwatorowi. Dla tego ostatniego plac Piłsudskiego jest wyjątkowo zabytkowy i wydaje się, że na tyle jego przestrzeń jest zorganizowana, że nic więcej niż pomnik leworęcznego Piłsudskiego się w niej zmieścić nie może.

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
kto nie chce piwnego grzybka na placu pilsuds, zdjęcie 1/3

Niedawno przedsiębiorca zlikwidował ogródek zewnętrzny. Teraz można posiedzieć przy piwie tylko wewnątrz.

Nie wiem co takiego jest ładnego i wartościowego w tym placu, że konserwator się nie zgodził - mówi bywalec piwnego grzybka. - Mamy szkaradny szalet z barierką i na nim koncerty, jakieś zielone kwietniki, które straszą, a ogródek jest ładny przecież. W innych miastach, nawet tych które mają o wiele bardziej niż nasz, zabytkowe rynki, nie ma problemu z konserwatorem zabytków. Zapraszam panów radnych i delegaturę ze Skierniewic do Warszawy, Wrocławia, Sandomierza. [więcej]
pismak, 09.11.2011 08:31|czytane: 2000 razy|21 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Hubertus 2011 w Kutnie
Tegoroczne Hubertusy kutnowskich kół łowieckich rozpoczęły się mszą św. w kościele p.w. św. Jana Chrzciciela w Kutnie. Przybyli na nią przedstawiciele zarządów poszczególnych kół łowieckich, ich członkowie, rodziny, a także władze samorządowe: Zbigniew Burzyński Prezydent Miasta Kutno, Mirosława Gal – Grabowska Starosta Kutnowski, Konrad Kłopotowski Wicestarosta Kutnowski, Rafał Jóźwiak Przewodniczący Rady Powiatu w Kutnie oraz społeczność kutnowska.

hubertus 2011 w kutnie, zdjęcie 1/5

Spotkanie zorganizowały cztery z sześciu kół łowieckich istniejących na terenie Powiatu Kutnowskiego tj. Koło Łowieckie Dzik- najstarsze w naszym rejonie, działające już 63 lata, Koło Łowieckie Łoś – licznie wygrywające turnieje strzeleckie, Koło Łowieckie Sokół oraz Koło Łowieckie Szarak. [więcej]
kamil, 04.11.2011 10:57|czytane: 1862 razy|26 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wypadek w Niedrzakowie. Z 3 promilami pędził przez wieś
Dzisiaj po godzinie 17 doszło do poważnego wypadku w miejscowości Niedrzaków, gmina Strzelce. Samochód osobowy volkswagen passat na gostynińskich numerach uderzył w przydrożne drzewo. Autem podróżowało trzech mężczyzn w średnim wieku. Po przybyciu na miejsce policji okazało się, że kierowca jest pod znacznym wpływem alkoholu. Badanie wykazało jego obecność w ilości 1,4 mg/l, co stanowi równoważność około 3 promili! Prawdopodobnie był tak pijany, że po prostu nie był w stanie utrzymać auta na drodze.

wypadek w niedrzakowie z 3 promilami pedzil prz, zdjęcie 3/11

Świadkowie zdarzenia twierdzą, że wszyscy podróżujący byli pijani. Jeszcze przed przybyciem na miejsce policji jeden z pasażerów wyszedł z wraku o własnych siłach i uciekł. Drugi pasażer został zabrany przez karetkę pogotowia do szpitala.

Jechali ze sklepu, pewnie byli tam dokupić wódki. Pędzili przez wieś 100 km na godzinę- powiedział anonimowy świadek zdarzenia. Tutaj codziennie tacy jeżdżą, wystarczy żeby policja tutaj stanęła po 18 to by kilku złapała. Ale oni u siebie w Kutnie nie są w stanie wszystkiego upilnować, a co dopiero tutaj na wiosce [więcej]
malina, 26.10.2011 19:03|czytane: 2943 razy|29 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutnowski policjant wyrzucony z pracy za jazdę "po pijaku"
Tę informację podajemy jako pierwsi w Kutnie! 21 października około godziny 23.00 w miejscowości Michałów (gmina Kutno) został zatrzymany funkcjonariusz KPP Kutno, który w czasie wolnym od służby kierował swoim prywatnym samochodem w stanie nietrzeźwym.

Decyzją Komendanta Powiatowego Policji w Kutnie już następnego dnia został zwolniony ze służby. W tej sprawie prowadzone jest śledztwo przez Prokuraturę Rejonową w Kutnie [więcej]
malina, 25.10.2011 11:11|czytane: 3704 razy|29 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ile lat ma muzeum czyli święto zielonej torby
W środę 30- te urodziny obchodziło Muzeum Regionalne w Kutnie. Jubileuszową sesję naukową placówka poświęciła pałacowi saskiemu.  Jej dyrektor Grzegorz Skrzynecki  tłumaczył podczas słowa wstępnego dlaczego jubileusz został poświęcony spalonemu zabytkowi. Niemałą niespodziankę sprawiła również Anna Rau, dyrektorka Muzeum Zamku w Oporowie, która życząc sto lat kutnowskiej instytucji kultury powiedziała, że w Oporowie istnieją dokumenty świadczące o tym, że placówka była planowana już osiem lat wcześniej czyli za dwa lata będziemy świętować 40 -lecie. 

Pamiętając o działaniach muzeum na przestrzeni tych lat próżno szukać wielkiego i jawnego zainteresowania sąsiadem. Wydaje się, że prędzej kierunek działań placówki wytyczała rzeźba po kutnowsku, jej kreowanie i promocja w świadomości regionalnej i ogólnopolskiej czy nawet zagranicznej lub wizja, niestety w powijakach, stworzenia Muzeum Bitwy nad Bzurą czy jak kto woli Bitwy pod Kutnem. Muzeum nie pielęgnuje swojej historii, a powinno. Na jego stronie nie ma nic o przeszłości tej instytucji, nawet nazwisk dyrektorów brakuje. Nic też nie ma o pałacu, który stał się tematem jubileuszowej sesji naukowej. W środę nie dowiedzieliśmy się również żadnych smaczków z dziejów muzeum. Porażką niestety było przemówienie dyrektora Grzegorza Skrzyneckiego. Pomijam tremę i anemiczną postawę, to każdemu może się zdarzyć przy tak dużym audytorium - pewnie sama nie byłabym lepsza - ale żeby na 30-lecie placówki opowiadać jakie działy - sekcje ma muzeum, to zgroza. Do tego wielka gafa w zaproszeniu i na sesji. Jeden z uczestników sesji Paweł Filipowicz, ani nie jest doktorem ani nie pracuje w Regionalnym Ośrodku Badań Zabytków w Łodzi, bo instytucja o takiej nazwie już nie istnieje. Sam Filipowicz musiał dokonać sprostowania podczas jubileuszu ku zaskoczeniu jego organizatorów.


Oglądaj nasze filmy w jakości 1080 Full HD!


Z całym szacunkiem dla poprzednich dyrektorów muzeum, a szczególnie dla ś.p. Andrzeja Urbaniaka muzeum wybitnych dokonań przez te lata nie miało. Nie miało też niestety szczęścia do dyrektorów. Wiadomo miejska-mała polityka wkradnie się wszędzie, nawet do kultury, a może szczególnie do kultury. Nie śmiem oceniać każdego z osobna, bo niewiele więcej mam lat niż muzeum i niepoważnie by to wyglądało, ale ostatnie 10 - 15 lat (moje świadome) to prawdziwe pasmo nudy w muzeum.

Jest jednak nadzieja. Zdaje się niedługo po nowym roku będzie konkurs na dyrektora, a do tego w ostatnim czasie wyróżniają się dopieszczone przez Tomasza Czyżewskiego, artystę plastyka, wystawy. Zatrudniony przez poprzedniego dyrektora Pawła Szymczaka pracownik ma też ciekawe i oryginalne pomysły, które realizuje za zgodą swojego pryncypała, czy za zgodą pryncypała dyrektora. Bo bez tego pewnie pracować się nie da.

Dlaczego pałac saski stał się tematem sesji naukowej na 30-lecie muzeum?

Jest kilka powodów, dla których wybraliśmy właśnie ten temat
- mówił Grzegorz Skrzynecki. - Pierwotnie siedzibą muzeum miał być właśnie budynek pałacu. Badania nad tym obiektem były prowadzone od lat 80-tych. Moim zdaniem nie ma lepszej promocji tego miejsca niż właśnie sesja naukowa na jego temat. Miasto właśnie stało się właścicielem tego budynku, a my chcemy zerwać z monopolem tylko jednej organizacji na promocję historii pałacu. [więcej]
wandea, 21.10.2011 13:59|czytane: 2167 razy|58 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Starosta nas obroni. Wyjazdy służbowe zarządu powiatu dużo kosztują
10 087,9 zł wydał dotychczas powiat kutnowski na szkolenia i wyjazdy służbowe zarządu powiatu. Jeśli w każdym roku kadencji samorządu miłościwie nam panujący w powiecie osiągną podobne pułapy finansowe co w roku 2011, przekroczą koszt szkoleń zarządu kadencji wstydu Doroty Dąbrowskiej. Przypomnijmy szkolenia w poprzedniej kadencji kosztowały około 33 tys. zł.

Obecnie Mirosława Gal- Grabowska Starosta Kutnowski przebywa przez tydzień na szkoleniu Wyższych Kursów Obronnych, organizowanych przez Akademię Obrony Narodowej. Jest to druga sesja szkoleniowa i podobnie jak pierwsza we wrześniu trwa ona od 17 do 21 października czyli przez tydzień. Jednym słowem przez dwa tygodnie starosta nabędzie pełną wiedzę z zakresu obronności.Oczywiście efekty takiego przeszkolenia starosty na pewno odczujemy podczas najazdu wrogich wojsk, bowiem głowa powiatu ochroni nas nie tylko własną piersią, ale będzie wiedziała ... gdzie uciekać. Wyższe Kursy Obronne są jedną z form szkolenia obronnego. Celem kursu jest uzyskanie i usystematyzowanie przez uczestników niezbędnej wiedzy do wykonywania zadań obronnych oraz podniesienie ich umiejętności w zakresie realizacji tych zadań, a także poznanie zasad i procedur kierowania strukturami systemu obronnego państwa podczas podwyższania gotowości obronnej państwa i w czasie wojny. [więcej]
wandea, 20.10.2011 16:06|czytane: 2119 razy|23 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Skopali do nieprzytomności za uszkodzony samochód?
Około godziny 17 pomiędzy blokami Łokietka 4 i 6 miała miejsce bójka grupy osób. Według relacji świadków co najmniej kilku mężczyzn pobiło do nieprzytomności i kopało leżącego na ziemi mężczyznę. Ofiarą był mieszkaniec bloku przy Łokietka 2, mechanik samochodowy. 

porachunki gangow na okietka skopali do nieprz, zdjęcie 1/6

Na miejsce przybyły dwa wozy straży miejskiej oraz radiowóz policji. Po chwili pojawiła się także karetka pogotowia. Poszkodowany został zabrany przez załogę karetki do szpitala, natomiast pozostali panowie, według świadków pod znacznym wpływem alkoholu, prawdopodobnie do wytrzeźwienia pozostaną pod opieką policji w policyjnej izbie zatrzymań.

Świadkowie mówili o niezwykłej brutalności napastników. Przy okazji bójki uszkodzony miał zostać zaparkowany samochód marki audi na kutnowskich numerach. Trwają czynności policji w tej sprawie, więcej szczegółów podamy jutro [więcej]
malina, 19.10.2011 17:47|czytane: 4736 razy|38 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Oryginalna motywacja do pracy w AMZ. Pracownicy ujawniają kulisy sobotniej zmiany
Pracownicy kutnowskiej firmy AMZ postanowili ujawnić kulisy jednego z dni pracy, w tym wypadku soboty. Zobaczcie Państwo jak łatwo od podziękowań za dodatkową pracę w dzień wolny przejść do zdaje się klasycznego mobbingu.

[więcej]
wandea, 18.10.2011 09:25|czytane: 2515 razy|22 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Śmiertelny wypadek w Pasiece k. Żychlina
Dziś około godziny 5. 30 w miejscowości Pasieka k. Żychlina doszło do zdarzenia z udziałem samochodu dostawczego marki volkswagen transporter. Kierujący samochodem mężczyzna nie dostosował prędkości do panujących warunków i uderzył w drzewo. W wyniku wypadku śmierć poniosła kobieta podróżująca volkswagenem. Drugi pasażer został przetransportowany do szpitala.

miertelny wypadek w pasiece k ychlina, zdjęcie 1/13

Na miejsce zdarzenia rozdysponowano cztery jednostki straży pożarnej: dwie jednostki PSP z Kutna oraz dwie z OSP Żychlin. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu terenu oraz wydobyciu osób znajdujących się w rozbitym samochodzie. Wezwano również policję, która na miejscu prowadzi czynności wyjaśniajace. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 42-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego nie dostosował prędkości do panujących warunków zjechał na łuku drogi i uderzył w drzewo. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniosła kobieta w wieku około 23 lat.  Druga osoba podróżująca transporterem została odwieziona do szpitala. Kierowca natomiast opuścił pojazd o własnych siłach. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna był trzeźwy [więcej]
kamil, 13.10.2011 09:20|czytane: 3832 razy|22 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kampania wyborcza na finiszu. Czerwony autobus w Kutnie
Z prawie godzinnym opóźnieniem na Plac Marsz. J. Piłsudskiego w Kutnie przyjechał czerwony autobus zwany SLD-bus. Nie wiadomo czy przyczyną opóźnienia była jakaś usterka pojazdu czy też może chwilowy postój na jednym z przystanków i przedłużająca się rozmowa z mieszkańcami.

kampania wyborcza na ostatniej prostej dzis do k, zdjęcie 3/8

Politycy Sojuszu Lewicy Demokratycznej na finiszu kampanii wyborczej przekonywali dlaczego warto właśnie na nich oddać swój głos 9 października. Czerwony autobus był oklejony w plakaty kandydatów do sejmu, na uwagę zwracało hasło wyborcze "Przywróć równowagę. Postaw na SLD". Lider Cezary Olejniczak w krótkiej rozmowie podkreślał z kolei, że Kutno jest niezwykle ważnym miejscem dla partii. Spotkanie na placu Piłsudskiego odbywało się przy płynącej z głośnika piosence Autobus czerwony przez ulice mego miasta mknie.... [więcej]
kamil, 07.10.2011 13:55|czytane: 2000 razy|24 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKutnoTV: Nowi inwestorzy w Podstrefie Kutno
Serioplast i Hamburger Pini to dwie kolejne firmy, które będą działały w Podstrefie Kutno Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Zakłady zostaną uruchomione wiosną przyszłego roku.  O inwestycjach zlokalizowanych w strefie przemysłowej mówi Prezydent Kutna Zbigniew Burzyński.

Oglądaj nasze filmy w jakości 1080 Full HD!

[więcej]
kamil, 07.10.2011 11:48|czytane: 1430 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy pytają: Dlaczego w polskich szkołach można nosić mundury Bundeswehry?
Czy uczniowie klasy mundurowej w I LO w Żychlinie noszą mundury Bundeswehry? Zapytał nas jeden z czytelników eKutno.pl z Żychlina. Zdjęcia nie kłamią, więc odpowiadamy, że są to mundury niemieckie oczywiście pozbawione emblematów. Zapytaliśmy dyrektora liceum w Żychlinie dlaczego młodzież je nosi.

Mundury uczniów to nie mundury Bundeswehry tylko podobne, nie mają żadnych elementów, oznaczeń Bundeswehry. Mundury mają logo szkoły, elementy identyfikacyjne, nazwisko uczniów, brak pasów. Chcę podkreślić, że promujemy wartości patriotyczne, obywatelskie, narodowe - mówi dyrektor szkoły Łukasz Antczak, historyk. - Czy polscy żołnierze walczący w innych mundurach w czasie I czy II wojny światowej reprezentowali inny kraj. Czy biło ich serce dla Polski czy dla innego narodu? Czy propagowali inne wartości? Czy jak ktoś jeździ volkswagenem to propaguje wartości niemieckie? Mogę podać podobny pzykład z żołnierzami polskimi walczącymi w mundurach amerykańskich.

mundury z bundeswehry, zdjęcie 1/2

W szkole uczniowie przygotowywani są do służby mundurowej, niekoniecznie w wojsku. Rodzice są zadowoleni. Jest to pewna innowacja wewnętrzna, eksperyment, jeśli sie sprawdzi liceum będzie kontynuować prowadzenie klas mundurowych. Uczniowie po lekcjach zostają na dodatkowych zajęciach: musztra, udzielanie pierwszej pomocy, itp. zajęcia o charakterze obronnym. [więcej]
kamil, 07.10.2011 08:47|czytane: 1566 razy|14 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wybory do Senatu. Krótsza lista to prostszy wybór?
W powiecie kutnowskim będziemy głosować na kandydatów do Sejmu w okręgu wyborczym nr 11 – część województwa łódzkiego obejmująca obszary powiatów: kutnowski, łaski, łęczycki, łowicki, pabianicki, pajęczański, poddębicki, sieradzki, wieluński, wieru- szowski, zduńskowolski, zgierski. Liczba posłów wybieranych w okręgu wyborczym wynosi 12. A do Senatu w okręgu nr 25, obejmującym obszary powiatów: kutnowskiego, łęczyckiego, łowickiego, poddębickiego.

Prezentujemy dla przypomnienia listę kandydatów i zapraszamy w niedzielę na wybory.

1. Przemysław Jacek Błaszczyk - członek partii Prawo i Sprawiedliwość
2. Andrzej Robert Górczyński - Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe, nie należy do partii politycznej
3. Michał Kaczmarek -  członek partii Platforma Obywatelska RP
4. Janusz Edward Michalak -  Komitet Wyborczy Wyborców Janusza Michalaka, nie należy do partii politycznej
5. Jerzy Wojciech Olejniczak - Komitet Wyborczy Wyborców Unia Prezydentów-Obywatele do Senatu, nie należy do partii politycznej [więcej]
wandea, 07.10.2011 07:44|czytane: 1201 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jedna osoba ranna. Zapaliła się butla z gazem w "Troczewskim"
Tę wiadomość podajemy jako pierwsi. Dziś w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. dr. A. Troczewskiego w Kutnie wybuchł gaz. Ranny dostawca butli z gazem został przewieziony do kutnowskiego szpitala.Aktualizacja Butla zajęła się ogniem podczas dostawy do szkoły. Prawdopodobnie przyczyną było nieprawidłowe przyłączenie butli oraz jej awaria. Kutnowscy strażacy ustalają okoliczności zapłonu. [więcej]
wandea, 06.10.2011 14:12|czytane: 3001 razy|23 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy pytają: Dlaczego strony internetowe starostwa i miasta nie informują o wyborach?
Czytelnicy eKutno.pl poszukują bezskutecznie informacji o lokalach wyborczych i zasadach głosowania na stronach kutnowskich urzędów. Rzeczywiście próżno szukać informacji o wyborach parlamentarnych na stronie Urzędu Miasta Kutna i Starostwa Powiatowego.

Zmieniły się zasady głosowania do Senatu, słyszałem w radiu - mówi pan Jacek Milecki, mieszkaniec osiedla Batorego. - Wszedłem na stronę miasta, ale nie znalazałem ani obwieszczenia wyborczego, ani żadnej innej informacji związanej z wyborami.

Przypominamy zatem, że wybory odbywają się 9 października. Głosujemy od godz. 7.00 do 21.00. Należy oddać jeden głos (postawić krzyżyk) na kandydata do Sejmu i jeden na kandydata do Senatu.

Wyborca otrzyma dwie karty do głosowania - kartę białą zbroszurowaną, na której ma oddać głos na posła oraz kartę żółtą, na której będzie głosował na kandydata na senatora w danym okręgu wyborczym.

Jeżeli głosując na kandydata do Senatu wybierzemy dwie osoby, to głos będzie nieważny. [więcej]
pismak, 05.10.2011 16:59|czytane: 1088 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W Ostrowach Barter zatruwa życie mieszkańcom
Czarne jabłka, czarna trawa, czarne parapety i firanki, sadza na stole, na cukiernicy, na poduszkach i na szkolnych zeszytach rozłożonych na biurku. Drażniący w oczy i gardło dym. Stoimy w ogródku w Ostrowach, 50 metrów dalej widać wielkie hałdy węgla, nad nimi unosi się dym, gdzieniegdzie widać niebiesko- żółte płomienie. Ogródek mieści się przy szeregowcu, w którym mieszka dziewięć rodzin. Wszyscy są sąsiadami Regionalnego Centrum Dystrybucji Węgla Barter S.A.

Firma z Białegostoku Barter S.A. funkcjonuje na rynku gazu płynnego od 1999 roku i jest również jednym z kluczowych importerów węgla kamiennego, pochodzącego z Rosji i Kazachstanu. Ten węgiel właśnie płonie na składowisku w Ostrowach Cukrowni. To jego sortowanie budzi nocą dzieci, a dym drażni ich gardła i oczy, albo potrafi tak szczelnie zasłonić drogę, że samochody zatrzymują się w długim korku, bo widoczność na drodze jest po prostu żadna. Barter ma swoje centrum w Ostrowach od roku, od maja 2011 r. zaczęły się poważne problemy z zanieczyszczeniem powietrza i zagrożeniem dla sąsiadów zakładu.

Jeden z byłych pracowników firmy i mieszkaniec miejscowości wprost mówi o problemie społeczności Ostrów, nie widzi jednak szansy na rozwiązanie problemu zanieczyszczenia powietrza.

Oglądaj nasze filmy w jakości 1080 Full HD!


Robimy zdjęcia zza bramy firmy, akurat płonie węgiel, podjeżdża jeden z jej pracowników, padają ostre słowa, mówimy, że chcemy porozmawiać. On decyduje się jednak zaprosić nas na teren firmy. Podchodzimy, ale kierownik zmienia decyzję i ucieka, nie możemy wejść, nikt z nami nie chce rozmawiać. A szkoda, bo pytań mamy sporo.

Dlaczego hałdy są tak wysokie? Dlaczego pomimo częstych zapaleń węgiel jest nadal składowany? Dlaczego pracownicy, których widzimy na terenie zakładu nie mają masek ochronnych, a niektórzy kasków? Dlaczego sortownia pracuje dzień i noc, w sobotę i w niedzielę, a pozwolenie obejmuje czas 6.00-22.00? Dlaczego pomimo obietnic składanych sąsiadom firma nie postawiła żadnych ekranów od strony domów mieszkańców? I czy to prawda, że Barter daje węgiel w zamian za milczenie?

Składaliśmy już protesty po rozruchu firmy, kiedy podjęto próbę działania sortowni
- mówi jeden z mieszkańców Ostrów.- Nic to nie dało. Niestety wtedy dopiero zobaczyliśmy co tu będzie się działo. Byliśmy pewni, że to po prostu zwykły skład węgla. Chodziliśmy do gminy, wtedy wójt twierdził, że powinniśmy sobie w internecie sprawdzić co to za firma. Teraz się zreflektował. Jest po naszej stronie. [więcej]
wandea, 04.10.2011 22:12|czytane: 3193 razy|41 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Felieton: Na kutnowskiej porodówce nie biorą łapówek
Miesiąc temu miałem okazję osobiście ocenić pracę kutnowskiej porodówki. Ponieważ wielkimi krokami zbliżał się poród mojej drugiej córki powoli przygotowywaliśmy się z żoną do wizyty w szpitalu. Pierwsza córka urodziła się za granicą. Poród w polskim - kutnowskim (o zgrozo?) szpitalu - był więc dla nas wielką niewiadomą.

Pytaliśmy znajomych,  małżeństwa, które dawno już mają za sobą takie doświadczenie i te ze świeżymi wrażeniami  o opinię o naszej porodówce. Zdania były różne, ale nader często powtarzała się  opinia, że najważniejsze jest aby mieć "swoją" położną. Swoją - to znaczy taką, której się zapłaci, czyli da łapówkę. Poród odbiera właśnie położna, jest więc ona postacią kluczową. Lekarz pojawia się właściwie na chwilę, zazwyczaj jedynie obejrzy oboje pacjentów i "klepnie", że wszystko w porządku. 

Najgorszą opinią, którą usłyszałem było to, że jeśli nie da się łapówki na oddziale położniczym (czyli tam gdzie młode mamy leżą klika dni ze swoimi nowo narodzonymi dziećmi) - położne je ignorują, nie zwracają uwagi na ich potrzeby, jednym słowem nie udzielają należytej pomocy.

Przyznaję więc, że na poród żony szykowałem się jak na wojnę. Jej misją był poród, moją zapewnienie jej pełnego wsparcia zwłaszcza w pokonaniu "łapówkowego potwora". Z zasady nie daję żanych łapówek. Łapówka to cios w siłę państwa, a ja nie chcę żyć w kraju o poziomie cywilizacyjnym Mongolii czy Zimbabwe. Szykowałem się więc na zderzenie z kimś, kto będzie sugerował mi lepsze traktowanie w zamian za zapłatę. Kiedy zaczęły się skurcze - byłem w pełni "nabuzowany" i gotowy do starcia, bałem się, że w takim przypadku dojdzie do rękoczynów.

Moje zaskoczenie na porodówce, a później w oddziale położniczym było ogromne. Nie tylko ani razu nie byłem w sytuacji, gdzie ktoś sugerował mi "dopłacenie" za lepsze traktowanie, ale wręcz przeciwnie! Kiedy chciałem (już zupełnie z własnej, a właściwie żony woli), po fakcie podziękować za zaangażowanie - odmówiono przyjęcia drobnego prezentu! [więcej]
malina, 04.10.2011 13:44|czytane: 2955 razy|36 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wywiad z kandydatem do Sejmu Grzegorzem Schreiberem doradcą, bliskim współpracownikiem Jarosława Kaczyńskiego
Grzegorz Schreiber
Doradca, bliski współpracownik Jarosława Kaczyńskiego, prezesa PiS, radny sejmiku wojewódzkiego, wcześniej wiceminister sportu i turystyki w rządzie Jarosława Kaczyńskiego (m.in. projektodawca programu budowy gminnych boisk wielofunkcyjnych), poseł na Sejm I i III kadencji, współautor Kodeksu Etyki Poselskiej i Etyki w polityce, a także Strategii Rozwoju Sportu, współtwórca Programu Prawa i Sprawiedliwości Nowoczesna, solidarna, bezpieczna Polska, ojciec dwóch synów Łukasza i Kamila, dziadek Karinki.Startuje Pan do Sejmu RP w okręgu 11 (sieradzkim) w nadchodzących wyborach. Czego brakuje miastom naszego regionu?
Grzegorz Schreiber: Byłem ostatnio w Kutnie na kolejnym Święcie Róży i bardzo mi się podobało. O kutnowskich różach powinno być tak samo głośno jak o Jarmarku Dominikańskim. Dowiedziałem się, że macie jedyny zachowany w Europie królewski pałac podróżny z czasów saskich, który wymaga odbudowy. Będę wspierał działania mające przywrócić tej budowli dawną świetność, co znacząco podniesie atrakcyjność turystyczną Kutna i regionu i przyciągnie turystów. Kutno powinno pójść np. w ślady Łęczycy, gdzie co roku w sierpniu ściągają rzesze turystów by podziwiać turniej rycerski pod zamkiem Kazimierza Wielkiego i postarać się organizację własnej rekonstrukcji historycznej.

Jakie są Pana propozycje dla ludzi starszych i młodych?
Grzegorz Schreiber: Obecnie pracuję nad projektem stworzenia Fundacji „Dziadkowie z wnukami”, która zajęłaby się aktywizacją ludzi starszych. Słyszałem, że w Kutnie prężnie działa Uniwersytet Trzeciego Wieku, który aktywizuje seniorów. Chciałbym wspierać takie i podobne inicjatywy, bo życie zaczyna się dopiero po 50-tce. Będę dążył do tego, aby nowy sejm przyjął program „50 plus”, który ułatwi ludziom w tym wieku podejmowanie zatrudnienia. Trzeba również ustabilizować system emerytalny. Należy również realnie naprawić system ochrony zdrowia. Czyniąc go dostępnym dla wszystkich, bez względu na głębokość kieszeni. [więcej]
wandea, 03.10.2011 09:55|czytane: 1022 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKutnoTV: Inwestycje kanalizacyjne w gminie Krośniewice
Na terenie gminy Krośniewice zrealizowano w tym roku szereg inwestycji, niezwykle ważnych dla mieszkańców. Część z nich to inwestycje kanalizacyjne, w tym modernizacja oczyszczalni ścieków. O szczegółach mówi Burmistrz Krośniewic Barbara Herman.

Oglądaj nasze filmy w jakości 1080 Full HD!
[więcej]
kamil, 04.10.2011 06:00|czytane: 1571 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Rak! Diagnoza brzmi jak wyrok. Lepiej zapobiegać niż leczyć
Bezwzględna liczba nowotworów w Polsce rośnie. Chorują nasze mamy, siostry, babcie, sąsiadki i przyjaciółki.  Według Krajowego Rejestru Nowotworów (KRN) w Polsce na początku XXI wieku nowotwory u osób w średnim wieku są pierwszą przyczyną zgonów u kobiet i drugą u mężczyzn. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kutnie prowadzi akcję profilaktyczną Nowotwory wcześnie wykryte mogą być trwale wyleczone. Lepiej zapobiegać niż leczyć .

Wzrost liczby zachorowań na nowotwory złośliwe ma związek z trzema czynnikami: wzrostem liczby ludności, wydłużeniem średniej długości życia, a więc wzrostem liczby ludności po 65 roku życia oraz zwiększonym narażeniem na czynniki rakotwórcze. 

Ulotka do pobrania
Nowotwór charakteryzuje się dość długim okresem wzrostu, to znaczy od momentu pojawienia się w organizmie i narażenia na czynniki rakotwórcze do momentu ujawnienia się choroby, mija bardzo dużo czasu. Chyba, że mamy do czynienia z nowotworem złośliwym, który nie wybiera, młody czy stary, atakuje i zabiera kawał życia. Najważniejsze, abyśmy zadbali aby całego nam nie zabrał.

Choroba nowotworowa pojawia się w najmniej oczekiwanym momencie i wywraca życie do góry nogami. Wywołuje przerażenie i sprawia, że rodzi się mnóstwo pytań, często bez odpowiedzi. Diagnoza brzmi jak wyrok – okrutny i bezwzględny. [więcej]
wandea, 03.10.2011 06:06|czytane: 1063 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Platforma Obywatelska dotrzymała słowa? 54 mln zł na ratowanie kutnowskiego szpitala w przyszłym tygodniu w powiatowej kasie
Decyzja Ministerstwa Zdrowia w Starostwie Powiatowym w Kutnie o przyznaniu przez nie 54 mln zł powiatowi kutnowskiemu w ramach rządowego programu "Wsparcie jednostek samorządu terytorialnego w działaniach stabilizujących system ochrony zdrowia" zdaje się, że nie wywołała wielkiego zadowolenia u władz powiatu. Koalicja rządząca nie odtrąbiła tego niewątpliwego sukcesu dwóch kadencji,  drepcząc zapewne w kampanii wyborczej za głosami mieszkańców okręgu 11. Przypomnijmy, do Sejmu kandyduje trzech członków zarządu powiatu, a starosta dzięki niekompetencji urzędników od informacji i promocji jakby nie istniała. Zapewne stąd taka cicho, sza.

Droga do wielkiej kasy ratującej kutnowskiego szpitalnego trupa była trudna i zawiła. Poprzednia ekipa rządząca pod znakiem Samoobrony wykonała ogromny wysiłek i udało się odpowiedni wniosek-biznesplan złożyć. Niewątpliwie to właśnie oszczędziło niektórych z ówczesnych prominentów i wciąż pływają w mule publiczno-politycznego światka. Jakby powiedziała, mając rację, radna Jolanta Szczypińska, tego odebrać poprzedniej ekipie nie można - podpaliła ona bowiem lont pod świeczkami na słodkim torcie obecnej koalicji.

Staroście Mirosławie Gal-Grabowskiej z kolei przyszło pełen błędów i niedociągnięć wniosek- biznesplan poprawiać. Narodowy Fundusz Zdrowia cierpliwie wskazywał linijka po linijce co trzeba poprawić, a zarząd powiatu poprawki nanosił. Wreszcie pozytywnie wypowiedział się Bank Gospodarstwa Krajowego, a wojewoda łódzki nie miała zastrzeżeń do szpitalnego biznesplanu.

Będę się cieszył dopiero kiedy pieniądze trafią na nasze konto. Wtedy odetchnę z ulgą - mówi Konrad Kłopotowski, wicestarosta kutnowski. - W minionym tygodniu Ministerstwo Zdrowia żądało od nas rozbicia kwoty na poszczególne cele. Przyznam, że jestem tym zdziwiony, bo takie informacje znajdowały się w biznesplanie. W czwartek jednak dostaliśmy potwierdzenie przekazania środków, teraz wystarczy tylko zobaczyć je na koncie i wykorzystać zgodnie z przeznaczeniem.

O tym czy to nie aby przedwyborczy robak na wędce PO, Kłopotowski nie chciał mówić. Nic dziwnego kandyduje z listy PiS, po prostu mu nie wypada. Politycznej wojny z koalicjantem na pewno nikt by nie chciał. Liczymy zatem, że ta hamowana w starostwie informacja, znajdzie potwierdzenie w postaci pełnego konta powiatu kutnowskiego.

Referat Promocji, Informacji i Kontaktów z Mediami w starostwie czyli moim zdaniem referat do walki z informacją i niech żyje antypromocja! śpi od czwartku lub podchodzi z dystansem do rządowych decyzji. Nic dziwnego, mało kto wierzył że PO i minister Kopacz dotrzyma obietnicy, ale żeby aż tak przemilczeć najważniejsze w ostatnich co najmniej dwóch latach wydarzenie, to trudno naprawdę uwierzyć, że chodzi tylko o niekompetencję osób tam zatrudnionych. [więcej]
wandea, 01.10.2011 17:36|czytane: 2021 razy|21 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Plotki: czy 28 milionów w lotto wygrał student spod Strzelec?
Ta plotka zelektryzowała mieszkańców naszego powiatu! Według niepotwierdzonych informacji jednym z dwójki szczęśliwców, którzy wygrali przedwczoraj po 28.083.296,60 zł w lotto ma być student spod Strzelec. Młody mężczyzna na co dzień mieszka i studiuje w Warszawie. To właśnie tam miał kupić szczęśliwy los na loterii.

Czy informacja ta ma cokolwiek wspólnego z prawdą - nie jesteśmy w stanie zweryfikować. Totalizator Sportowy nie udziela żadnych informacji na temat zwycięzców. Postanowiliśmy więc opublikować tę wiadomość licząc na was, drodzy czytelnicy. Czekamy na wasze opinie na forum [więcej]
malina, 29.09.2011 10:34|czytane: 4580 razy|31 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dziękujemy panie Tusku, wszystko to ściema. Konwencja Tadeusza Woźniaka, kandydata do Sejmu RP
Niedzielną konwencję wyborczą kandydata Prawa i Sprawiedliwości Tadeusza Woźniaka - kandydata na posła w okręgu 11 zaszczycili swą obecnością Tadeusz Cymański poseł do Parlamentu Europejskiego oraz senator Przemysław Błaszczyk, a muzycznie wzbogacił minirecital Tolka Jabłońskiego, barda, autora tekstów i piosenek religijnych.

Pieśni patriotyczne i religijne w podniosłym tonie rozpoczęły konwencję kandydatów PiS. Ponad dwie godziny zwolennicy kandydatury Tadeusza Woźniaka poświęcili na ugruntowanie swoich poglądów przed wyborami do parlamentu. Spotkanie utrzymane było w konwencji prezentacji kandydatów nie dyskusji z wyborcami.

Najpierw głos zabrał Tadeusz Cymański, wspierający w tych wyborach posła Woźniaka. Teraz przyszedł czas na ocenę czterech lat rządów Donalda Tuska - mówił Cymański. - My rządziliśmy przez dwa lata i śmiem twierdzić, że bilanse tych rządów są nieporównywalne. Powinniśmy zacząć myśleć o tym, co będzie jak nas nie będzie, ponieważ jesteśmy starzejacym się narodem, dzieci niestety w Polsce nie przybywa.  I się nie ma czemu dziwić. Podatki po wyborach poszły w górę, żarliwe ataki na PiS i tworzenie dzięki mediom wizerunku PiSu przez pryzmat tragedii smoleńskiej, odwracanie uwagi od prawdziwych problemów to charakterystyczne cechy rządów PO.

Oglądaj nasze filmy w jakości 1080 Full HD!


Lech Kaczyński niestety nie zostawił spisanego testamentu, ale zostawił po sobie Program Solidarnego Państwa, którego dawał świadectwo swoimi decyzjami i postawą - mówił Cymański.Niestety poprzednie wybory pokazały, że ofiary głosują na katów. Takie kity, które wciska PO, mam wrażenie można głosić poprzez media tylko w Polsce. To wszystko ściema drodzy państwo. Raz minister Jacek Rostowski mówi, że wyższe opodatkowanie najbogatszych to zbyt mały zysk dla budżetu bo to tylko 1,5 mld zł. Z kolei drugim razem 800 tys. zł ale ściągnięte z biednych to jest potrzebny ruch dla budżetu. Jednym słowem 800 tys. zł to więcej niż 1,5 mld zł dla ministra finansów. Pamiętajcie musicie dobrze kojarzyć, dobrze ich słuchać.

Swoje pięć minut miał również ponownie kandydaujący senator Przemysław Błaszczyk, któremu zarzucono, że w Kutnie pokazuje się rzadko, że nie miał swojego biura przez prawie całą kadencję i wreszcie, że swoje biuro umieścił w siedzibie Pełnomocnika Powiatowego PiS w Kutnie Konrada Kłopotowskiego. Błaszczyk nawiązał do kutnowskiego konfliktu wewnątrz PiS. Tajemnicą poliszynela jest wojna między kandydatami do Sejmu RP Woźniaka i Kłopotowskiego. [więcej]
wandea, 28.09.2011 15:49|czytane: 1916 razy|31 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kampania wyborcza pod znakiem dwóch kółek. Politycy z wyborcami pojadą w rajdzie rowerowym
Rajd rowerowy Oporów-Uniejów, od zamku do zamku, to oryginalny pomysł na prowadzenie kampanii wyborczej i integracji kandydatów w wyborach parlamentarnych z okręgu 11 i 25. Tak twierdzi Michał Kaczmarek, kandydat do Senatu RP z Platformy Obywatelskiej, który wraz z władzami Kutna i Uniejowa organizuje go w najbliższą sobotę, 1 października.

Uczestnicy rajdu będą musieli pokonać 80 km. W  rajdzie wystartuje około 30 osób. Zgłoszenia przyjmowane są do piątku 30 września pod adresem: sport@um.kutno.pl. komandorem rajdu jest Bartosz Serenda z Kutnowskiego Towarzystwa Turystycznego.Zapraszam na rajd swoich adwersarzy z innych komitetów wyborczych. Myślę, ze naprawdę warto zmierzyć swoje siły na tej trasie, pokazując że warto zadbać w województwie łódzkim o inwestycje w ścieżki rowerowe - mówił dziś na konferencji prasowej Michał Kaczmarek. - Ponadto będziemy podziwiać zamki w Oporowie, Łęczycy i Uniejowie oraz archikolegiatę w Tumie. Poprzez rajd tą trasą chcemy skłonić Urząd Marszałkowski do budowy szlaku turystycznego. Z roku na rok poszerza się lobby rowerowe i powinniśmy zainwestować w ścieżki i magistrale rowerowe, by w ten sposób zatroszczyć się bezpieczeństwo rowerzystów.

Urząd Miasta Kutna przewiezie rowery uczestników z Kutna do Oporowa. Pojazdy należy dostarczyć do soboty do godziny 8.00 przed magistrat. O godz. 9.00 start rajdu z Oporowa.

Dodatkową atrakcją rajdu będzie odpoczynek w Uniejowie w baliach w Kasztelu Rycerskim. W baliach są miejsca dla 36 osób. W związku z rajdem organizowany jest konkurs fotograficzny Kocham rower. Organizatorzy konkursu BGŻ, kutno.com.pl i Urząd Miasta Kutna zachęcają do zapoznania się z regulaminem konkursu. W konkursie wygrać można oczywiście rower.

Zapraszamy zatem mieszkańców Kutna i kandydatów w wyborach parlamentarnych. Jak twierdził dziś Jacek Boczkaja, wiceprezydent Kutna, prawdziwy kolarz wśród samorządowców, będzie to pierwszy sprawdzian sił kandydatów, bo kto nie da rady, nie nadaje się na polityka. [więcej]
wandea, 28.09.2011 14:07|czytane: 1200 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
TVN24.pl: "Cwana i wyrachowana", czy "walcząca o swoje"?
Zdesperowana, załamana i zapłakana - pani Teresa Milczarek z Kutna prosiła o pomoc premiera. Donald Tusk dał urzędnikom tydzień na przedstawienie rozwiązań, które zmienią jej życie. Ale opieka społeczna już jej pomaga - jej rodzina dostaje zasiłek, a mąż pracuje. Dlatego najbliżsi sąsiedzi mówią o niej "cwana i wyrachowana". Ona jednak odpowiada im: "Wiem o co walczę".

Jeżeli nie widzisz video - zainstaluj Flash Player
var s1 = new SWFObject("/mediaplayer.swf","mediaplayer","500","300","7"); s1.addParam("allowfullscreen","true"); s1.addVariable("width","500"); s1.addVariable("autostart","false"); s1.addVariable("height","300"); s1.addVariable("image","http://www.ekutno.pl/upload/files/tvn24_video.flv_snapshot_00.21_[2011.09.25_10.01.07].jpg"); s1.addVariable("file","/redirect.php?url=http://www.ekutno.pl/upload/files/tvn24_video.flv"); s1.write("JqvIozszWA"); źródło: TVN24.pl

- Chodzi przede wszystkim o pracę. Tylko o pracę. Ja nie proszę ludzi żeby mi ktoś pomagał, bo jestem jeszcze na tyle zdrowa i silna, że mogę pracować, żeby polepszyć byt tej rodziny - tłumaczy pani Teresa Milczarek. Chce pracować, bo pensja którą do domu przynosi jej mąż - pracownik ochrony - plus zasiłki z opieki społecznej nie wystarczają. Mają tylko pięć złotych dziennie na osobę. A to dla nich i ich dwojga dzieci - 19 letniego Michała i 17 letniej Anki - za mało. Pani Teresa chciałaby też podawać na stół to, co kupi sama a nie to, co dostaje z banku żywności.

"To wegetacja"

- To nie jest skromne życie, raczej bym tak określił, że jest to wegetacja - mówi Zbigniew Milczarek, mąż pani Teresy [więcej]
malina, 25.09.2011 09:47|czytane: 3151 razy|21 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKutnoTV: Premier Tusk z wizytą w Kutnie
Tłumy mieszkańców Kutna postanowiły dziś przyjść na Plac Piłsudskiego w Kutnie i osobiście spotkać się z Premierem Donaldem Tuskiem. Wizyta szefa rządu trwała prawie dwie godziny. Podczas spotkania nie zabrakło pytań o najważniejsze problemy, z jakimi dziś zmagają się Polacy jak: bezrobocie,  trudna sytuacja emerytów czy rolników.

Oglądaj nasze filmy w jakości 1080 Full HD!


premier tusk z wizyta w kutnie, zdjęcie 3/12

Spotkanie z Donaldem Tuskiem zapadnie w pamięci szczególnie pani Teresie, która z płaczem opowiadała premierowi o swojej trudniej sytuacji życiowej. Donald Tusk obiecał pomóc kobiecie, która musi utrzymywaać cztery osoby za 1200 złotych, z czego dwójka dzieci ma poważne problemy zdrowotne. Syn pani Teresy jest chory na astmę, córka czeka na wstawienie zastawki serca [więcej]
kamil, 21.09.2011 14:45|czytane: 3983 razy|42 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wypadek na drodze krajowej nr 92. Motocyklista z obrażeniami ciała
Dziś około godziny 12 na drodze krajowej nr 92 doszło do zdarzenia z udziałem samochodu osobowego marki fiat brava i motoru. W wyniku zdarzenia ruch na drodze odbywa się wahadłowo.

, zdjęcie 2/7

Z relacji jednego ze świadków wynika, że kierujący fiatem wyjeżdzając z ogródków działkowych zajechał drogę prawidłowo poruszającemu się motocykliście.  Ten nie zdążył wyhamować i uderzył w tył fiata brava. Mężczyzna z obrażeniami ciała został przetransportowany do kutnowskiego szpitala. Policja wyjaśnia wszystkie okoliczności wypadku [więcej]
malina, 17.09.2011 13:35|czytane: 2570 razy|21 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Chamskie odzywki, wulgarne propozycje i pensja z pudełka po butach w Pini Polonia
Przez cały ostatni tydzień pracownicy kutnowskiej mega ubojni Pini Polonia odbierali należne im pensje. Czekali pod bramą ubojni, wchodzili do blaszanej budy stojącej za jej bramą, w której jak okazało się pracownica płaci pensję w kopertach, wyciągając je z pudełka po butach. Na nasz widok uciekła spłoszona. Pracownicy popędzili za nią obawiając się, że pensji nie dostaną w ogóle. Tak jest zawsze koło dziesiątego każdego miesiąca.

Pracownicy Pini nie ukrywają procederu płacenia pod stołem. Część pensji wpływa na konto, od niej zapewne naliczane są wszelkie składki, a na kolejną część czekają cierpliwie godzinami i dniami pod bramą. Czekają cierpliwie na chleb dla swoich dzieci. Jedynie mogą dać upust frustracji skarżąc się na swój los, opisując na forach internetowych ordynarne i bulwersujące zachowania pilnujących zmiany KAPO. Tak nazywają brygadzistów - ludzi, którzy aby utrzymać porządek i tempo sprawnej pracy na taśmie są agresywni, wyzywają i poniżają pracowników. To oprócz męczącego oczekiwania na ciężko zarobione pieniądze główna bolączka pracowników Pini Polonia.Oczywiście właściciel i zmieniające się dyrektorki zaprzeczają zawsze wszelkim złym sygnałom od pracowników, które przenikają do prasy. Tak było w ubiegłym roku,  tak było w maju tego roku, kiedy ludzie nie chcieli pracować, bo nie dostali pieniędzy na czas. Tak było w lipcu kiedy staliśmy pod bramą z kamerą wraz z ludźmi czekającymi na pensje. Tak było wreszcie na rozprawie wodno-administracyjnej w Starostwie Powiatowym w Kutnie.  O nikczemnym i haniebnym zachowaniu kapo przeczytała "cała Polska" w  Gazecie Wyborczej. Reportaż niby zbulwersował wszystkich, ale nic się nie zmieniło.

Rzeczywistość w mega ubojni w Kutnie to zwykły terror i agresja kapo, liczne wypadki przy pracy, interwencje policji pod bramą zakładu i pozbawianie ludzi ich godności. Kim są kapo, którzy gnębią pracowników? Czy są jeszcze ludźmi? Kim są ci, którzy są w stanie wytrzymać bez słowa wulgarne i chamskie zaczepki i morderczą pracą?

Oglądaj nasze filmy w jakości 1080 Full HD!


Pracownicy to mieszkańcy Kutna, okolic i właściwie całej Polski. Są też Ukraińcy dowożeni z Krośniewic autobusem. Szare, zmęczone kobiety i milczący mężczyźni siedzący na przystanku i na parkingu, czekający na odpoczynek. O 2-3 rano muszą wstać znów do pracy i tak całe tygodnie, dopóki nie podpadną komuś z brygadzistów czy kadry kierowniczej.

Każdy z nas chce pracować. Skoro nie można po ludzku, w normalnych warunkach to większość z nas godzi się na takie jakie zastaje. Ja robię to dla moich dzieci. Trudno w Kutnie o pracę za takie pieniądze. Boli jedynie to, że musimy je wyżebrać potem, bo przecież na piśmie pensje mamy inne
- mówi nam Romek, pracownik Pini Polonia.- Ostatnio w pudełku były puste koperty. Podpisywaliśmy listę, że przyjęliśmy pieniądze, a w kopertach ich nie było. Awantury trwały pół dnia. Jestem tym chyba bardziej zmęczony niż ciężką pracą.Najlepszym pilnującym nas na zmianie człowiekiem był Andrzej, który dojeżdża z Włocławka. Andrzej nie bluźnił, nie poniżał kobiet, nie dręczył -
opowiada Marta, pracownica Pini Polonia. - Niestety nie pasowało to innym kapo, nie pasowało to chyba właścicielowi i został zdegradowany. Teraz jest szeregowym pracownikiem, jak my na taśmie.

Kutnowski kapo to zwykły bandzior. Strach spojrzeć mu w oczy. Ten człowiek ma rodzinę, kogoś pewnie kocha, a zachowuje się tak jakby po prostu urodził się do pilnowania niewolników. Nie wiem czy jego rodzina wie kim on tak naprawdę jest. Brakuje mu pejcza albo broni i spokojnie mógłby nas bić i zabijać jak Niemcy w obozach Żydów
i Polaków -
opowiada Katarzyna. - To od niego zależy ile dostanę w kopercie więc staram się dobrze pracować. Jak trzeba to i muszę spełniać zachcianki seksualne brygadzistów.W łazienkach jest obrzydliwie, ale szybki seks ujdzie. Kapo ma siłę przebicia, skoro ma wpływ na to kto ile dostanie w kopercie. Nie buntuję się. [więcej]
wandea, 16.09.2011 14:25|czytane: 4087 razy|42 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKutnoTV: Święto Róży oficjalnie otwarte
Punktualnie o godzinie 10.30 z ulicy Królewskiej w kierunku Placu Piłsudskiego wyruszył Korowód Królowej Róź. Po dotarciu na miejsce Królową przywitał Prezydent Kutna Zbigniew Burzyński przekazując berło, symbol władzy w mieście. Przez najbliższe dwa dni to właśnie róże i wszystko co z nimi związane będą w Kutnie królowały.

wieto rozy oficjalnie otwarte, zdjęcie 12/19

Oglądaj nasze filmy w jakości 1080 Full HD!


Po oficjalnym otwarciu 37 Święta Róży na scenie na Placu Piłsudskiego wystąpili najmłodsi. Grupa dzieci zagrała w przedstawieniu "Kopciuszek" zbierając gromkie brawa za swój występ. Od 12.00 trwa pokaz florystyczny uczniów Akademii Florystycznej Marioli Miklaszewskiej (ul. Witosa) - pod nazwą "Bukiet dla Marii", na scenie prezentuje się natomiast Teatr "Puszek" i zaproszeni goście. Na godzinę 14.00 zaplanowany jest Koncert galowy III Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki KWIETNIK
[więcej]
kamil, 10.09.2011 11:31|czytane: 1834 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Wypadek w lunaparku. W kutnowskim szpitalu chcieli amputować palce pracownikowi
Wczoraj na terenie budowy lunaparku w Kutnie doszło do wypadku. Obrażeń dłoni doznał jeden z pracowników. Mężczyzna pracował wraz z innymi przy montażu autodromu. W pewnym momencie naprężona lina, którą naciągali mężczyźni odskoczyła, i przecięła dłoń nieszczęśnika. Dłoń przecięta została niemal na pół, od palców w kierunku środka dłoni. 

wypadek w lunaparku w kutnowskim szpitalu chcieli, zdjęcie 2/3

Potwierdzam. W godzinach popołudniowych zgłosił się na SOR w Kutnie mężczyzna z obrażeniami ręki - wyjaśnia Piotr Okoński prezes Kutnowskiego Szpitala Samorządowego. Po zbadaniu przez lekarzy pracownik został skierowany do Kliniki Chirurgii Ręki w Łodzi. Aby uratować dłoń mężczyzna musiał przejść specjalistyczną operację, a takiej nie wykonuje kutnowski szpital. Liczył się czas. Na przyjazd karetki z Łodzi trzeba czekać około 1,5 godziny, w związku z tym poinformowaliśmy pacjenta, że szybciej będzie jak dojedzie na miejsce sam.

To skandal
- powiedział świadek zdarzenia (nazwisko do wiadomości red.) Chłopak był w szoku, a w szpitalu informują go, że albo odetną mu 2 palce, albo może sobie jechać do Łodzi. Mocno dali do zrozumienia, że na karetkę z Łodzi nie ma co czekać, więc zamówiliśmy taksówkę.

Na tym jednak było mało. Przybyły do szpitala taksówkarz odmówił zawiezienia pacjenta do Łodzi. Dopiero kolejny zgodził się na tę ryzykowną podróż [więcej]
kamil, 08.09.2011 09:50|czytane: 3161 razy|28 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKutnoTV: Park w Krośniewicach będzie rewitalizowany
Liczący ok 14 hektarów park miejski w Krośniewicach zostanie zrewitalizowany. Prace rozpoczną się jesienią. W ubiegłym roku gmina podpisała umowę na realizację projektu związanego z odnowieniem zieleni, alejek oraz oczyszczeniem stawu. O szczegółach mówi Burmistrz Kośniewic Julianna Barbara Herman.

Oglądaj nasze filmy w jakości 1080 Full HD!


[więcej]
kamil, 08.09.2011 06:07|czytane: 1449 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Radny Edward K. podejrzany. Minister Sprawiedliwości o odpowiedzialności radnych za słowo
Prokurator Rejonowy w Kutnie postawił zarzut radnemu miejskiemu Edwardowi K. poświadczenia nieprawdy w oświadczeniu lustracyjnym złożonym w związku z wyborami samorządowymi.

Komenda Powiatowa Policji w Kutnie  zakończyła czynności sprawdzające związane z podejrzeniem kłamstwa lustracyjnego radnego zasiadających w Radzie Miasta Kutna, a Prokurator zdecydował o  postawienie  mu zarzutu.

Oglądaj nasze filmy w jakości 1080 Full HD!


Podejrzanego radnego zapytaliśmy w trakcie postępowania sprawdzającego o to czy składał już wyjaśnienia na kutnowskiej komendzie. Wówczas nie wiedział rzekomo o co chodzi.
Następnie w trakcie postępowania na policji nie chciał składać wyjaśnień i nie przyznał się do winy.

Pan Edward K. w trakcie postępowania nie przyznawał się do winy, odmówił składania jakichkolwiek wyjaśnień. Obecnie wspólnie z adwokatem radny zdecydował, że we wrześniu złoży wyjaśnienia i przedstawi dokumenty
- mówi Sławomir Erwiński, Prokurator Rejonowy w Kutnie.

Radny Edward K. jest członkiem Platformy Obywatelskiej od czerwca 2006 roku, drugą kadencję członek Klubu Radnych PO w Radzie Miasta Kutno. Nie wypowiadam się na temat spraw leżących u podstaw postawionych zarzutów przez prokuraturę, bo mam na ten temat zbyt małą wiedzę - mówi Jacek Urbaniak, Przewodniczący Powiatowego Zarządu PO. [więcej]
pismak, 06.09.2011 11:00|czytane: 3322 razy|29 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Niepełnosprawni na szerokich wodach kutnowskiego rynku. Czy znajdzie się miejsce dla
Problemy z siedzibą TIFT REKLAMY Spółdzielni Socjalnej osób niepełnosprawnych w Nowej Wsi mogą zakończyć się dla firmy dramatycznie. 47 -letni Leszek... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Spotkanie informacyjne Pałac Saski w Kutnie - rewitalizacja i funkcje przyszłego
Muzeum Regionalne w Kutnie zaprasza na kolejne spotkanie informacyjne poświęcone przyszłości Pałacu Saskiego. Spotkanie pt. „Pałac Saski w Kutnie – rewitalizacja i funkcje przyszłego kompleksu” odbędzie się 31 maja o godz.... [więcej]
Sport
W Kutnie trwają Półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek
Dziś kolejne w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie kolejne mecze Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. O godz. 12.00 Basket Go Przemyśl zmierzył się z Mistrzyniami Województwa – KKS Pro-Basket Kutno z wynikiem 46:43.  Zapraszamy jutro o godz.  10:00 MPKK Sokołów OSiR... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Dyskretna pozna Pana Jestem gotowa rozpalić twoje zmysły do maksimum i sprawić że po naszym spotkaniu będziesz chciał tylko więcej. Zainteresowany? czekam na twoją wiadomość jednakże nie trać ani mojego ani sw... [czytaj więcej]
PRACA PRZY PRODUKCJI I MONTAŻU MEBLI Zatrudnimy pracownika do prac związanych z obróbką płyt meblowych i obróbką szkła na maszynach specjalistycznych oraz montażem mebli. Mile widziane doświadczenie w pracy przy produkcji lub m... [czytaj więcej]
PRACA PRZY PRODUKCJI I MONTAŻU MEBLI Zatrudnimy pracownika do prac związanych z obróbką płyt meblowych i obróbką szkła na maszynach specjalistycznych oraz montażem mebli. Mile widziane doświadczenie w pracy przy produkcji lub m... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
WYSYŁKA PACZEK KURIERSKICH Wysyłasz przesyłki kurierskie? Wejdź na stronę https://zlapkuriera.pl lub zadzwoń do nas pod numer telefonu: +48 55 629 30 40 Za pośrednictwem naszego serwisu Zlapkuriera.pl tanio i szybko ... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Okazja! Narzuta w Super Cenie - 125zł Narzuta dekoracyjna pikowana dwustronna. Wykonana z wysokiej jakości materiału , tkanina miła w dotyku, wygodna w użytkowaniu nie wymaga prasowania. Oferta nie zawiera poszewek widocznych ... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Pracownik / pracownica przetwórstwa mięsnego (Lekkerkerk, Holandia) AP Grupa s.c. (numer certyfikatu Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia: 11282), dla Pracodawcy holenderskiego firmy SRS Personeel B.V., realizuje procesy rekrutacji i selekcji Pracowników w branży... [czytaj więcej]
projektowanie STRON WWW / KOMPLEKSOWO OD A DO Z Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej oferty, jaką jest projektowanie stron internetowych , kompleksowo od A do Z. W ramach oferty proponujemy - stworzenie strony www - zakup serwera i dome... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Doroteusz Dunkiel:
11 minut temu
Wstyd. Jak można było popierać kogoś takiego jak górnik?
Ola Rzadkiewicz:
12 minut temu
Dzień dobry, niektóre posty zostały zabezpieczone do postępowań sądowych. Pozdrawiam
Przemysław Beczkowicz:
13 minut temu
Za dużo polityki w tych szkołach. Gdzie są uczniowie?
Emil Ziezelski:
15 minut temu
W Starostwie urządzają spotkanie tego pana. Starosta Debich jest podobno człowiekiem prawicy, blisko współpracuje z panem posłem Rzymkowskim. Pan Adam Bodnar dał sie poznać jako osoba niezbyt przychylnie ustosunkowana do PiS w sprawie Trybunału Konstytucyjnego, był w pierwszym szeregu przeciwników zmian. Prawicowe media często podkreslają, że poglądy pana Bodnara są lewicujące i wyrażały obawy o to, czy na funkcji rzecznika będzie obiektywny i bezstronny. Ich wątpliwości okazały się uzasadnione.

Panie Klopotowski, czas na działanie. Proszę powiadomić pana wojewodę Raua z PiS oraz pana prezesa Kaczyńskiego, komu udostepnia salę w Starostwie pan Debich, Starosta Kutnowski.
Demetriusz Zwirski:
33 minut temu
Pekaes jeździ, MZK jeździ, Marqus jeździ, Sandbus jezdzi a na Twoją wioskę dojechać nie można?
Bruno Kampo:
41 minut temu
Barnim Kidey jak to w czym w dbaniu o własny interes, prawda Konradzie Piwo?
Bruno Kampo:
47 minut temu
Och, chyba ludziska nie piszą do pana "rzecznika", że objazdówkę po prowincji robi
Hubert Idikiewicz:
56 minut temu
Boże, ludzie! Dla was już nie ma żadnej nadziei...
Tomisława Petru:
1 godzin temu
Jak mawiał klasyk - micha jest najważniejsza
Aaron, Kurcewicz:
2 godzin temu
Pewni ludzie wspierali w kampanii Łebskiego. Pytanie czy wspierali go dla dobra powiatu czy dla własnego jest pytaniem retorycznym. Dziś mogą liczyc na jego wdzięczność. Można ten komentarz uznać zjadliwym czy złośliwym, ale poza takim określeniem nikt żadnych argumentów nie znajdzie, bo takie są fakty. Tylko nie dziwmy się potem, że młodzież ma taki, a nie inny stosunek do naszego środowiska
Mirosław Trzebiatkowski:
2 godzin temu
Najbardziej środowisku psują opinię związkowcy. Bo część z nich za michę jest gotowa poprzeć każdego, nawet górniczynę i bardziej niż edukacją zajmują się polityką. Edukacja jest na dalszym planie.
Hubert Idikiewicz:
2 godzin temu
Wszystkie te wasze zjadliwe komentarze na temat tej nowej szkoły tylko utwierdzaja mnie w przekonaniu, że środowisko nauczycielskie, szczególnie kutnowskie, jest wyjatkowo zawistne, perfidne I złośliwe. Jeden nauczyciel utopilby drugiego w łyżce wody za parę nadgodzin. Nie daj Boże odniesiesz jakiś sukces dydaktyczny - od razu inni belfrzy skoczą ci do gardła. Masz trochę lepsze warunki pracy w szkole i ciut wyższe zarobki, zaraz inni 'życzliwi' wbija ci nóż w plecy. Nie dziwcie się, że mnóstwo ludzi was nie cierpi i traktuje jak zło konieczne. Sami sobie na to zasluzyliscie.
Rafał Bukar:
3
 · 
3 godzin temu
Widzac swoj blizki koniec sitwa chwyta sie oszczerstw , pomowien i szkalowania wszystkich swoich przeciwnikow bo to tylko potrafi najlepiej,chamstwo i mirnota wychodzi na wierzch.
Pankracy Blau:
3 godzin temu
Czy składając tam CV warto dołączyć kilka ciepłych słów o Łebskim?
Rafał Bukar:
3 godzin temu
Panowie politycy kury wam prowadzc szczac zamiast zajmowac sie polityka jak mawial Marszalek Jozef Pilsudski
Salomea Sokół:
2
 · 
3 godzin temu
No jak są nauczyciele z CKU i ZDZ to rzeczywiście elita
Bolesław Masło:
3 godzin temu
Był konkurs na dyrektora czy wybrano jedną jedynie słuszną kadydatkę?
Orfeusz Ciekawy:
2
 · 
5 godzin temu
Wiesiek nie czekaj zgłoś takiego Gerarda bydlaka do prokuratury.
Tina Kościuk:
2
 · 
5 godzin temu
Żadna nastająca ekipa poprzedników nie rozliczała bo w każdej ekipie jest kilku co są od lat więc by musieli siebie rozliczać , prawda?
Vanessa Młynarski:
5
 · 
6 godzin temu
"Korespondowałem z panem Bryłką. Głosowanie było tajne, to moja sprawa jak głosowałem, pozostawiam to więc bez komentarza - mówi radny Wojciech Ziółkowski" Otóż nie robi pan łaski. jest pan opłacany z naszych podatników pieniędzy więc pana obowiązkiem jest odpowiadać na pytania.Najciekawsze artykuły
 ·  11
3 dni temu
Inauguracja parkrun w KUTNIE! Darmowe biegi już od najbliższej soboty!
 ·  3
4 dni temu
Recital dyplomowy z jazzowymi przebojami wszechczasów
 ·  41
4 dni temu
Kapitulacja wójta gminy Bedlno. Czas na decyzję starosty w sprawie wiatraków
 ·  11
5 dni temu
Policjant z zarzutem zabójstwa wciąż w areszcie
 ·  73
6 dni temu
Wyłudzenie VAT i pranie brudnych pieniędzy w Kutnie. Już 25 podejrzanych i 9 osób w areszcie
 ·  23
6 dni temu
Niepełnosprawni na szerokich wodach kutnowskiego rynku. Czy znajdzie się miejsce dla spółdzielni socjalnej?
 ·  2
9 dni temu
Pamiętaj mordeczko, głowa do góry. Piknik z Kulturą Street art na Dobrzelińskiej
 ·  271
9 dni temu
Głosowanie komisji i oświadczenie starosty w sprawie dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Kutnie
 ·  7
10 dni temu
Sterylizacja zwierząt domowych będzie częściowo dotowana przez miasto
 ·  6
10 dni temu
Noc Muzeów w Krośniewicach za nami
 · 
10 dni temu
Dzień Dziecka w Kutnie. Wielkie show taneczno-muzyczne
 ·  24
12 dni temu
Czytelnicy piszą: A jednak toaleta w parku ma awarię
 ·  59
13 dni temu
Prokurator Sławomir E. na gościnnych występach. Zawieszenie i co dalej?
 ·  91
13 dni temu
Brutalna prawda o konkursach w samorządzie i kłopotliwe pytania o dyrektora
 ·  112
18 dni temu
Rada Miasta Kutna skąpa, a radny Kłopotowski niczego nie pamięta
 ·  16
18 dni temu
Czytelnicy pytają: Czy na Zdrojowej przy cmentarzu staną bloki?
 ·  93
20 dni temu
Prezydent Kutna złożył zawiadomienie do prokuratury. Urzędniczka zwolniona!
 ·  74
25 dni temu
Takie kino...
 ·  4
27 dni temu
Za nami pierwsze koncerty tegorocznej Majówki
 ·  14
27 dni temu
45 lat Kutnowskiego Domu Kultury: zasłużeni, wystawy i folklor kutnowski
 ·  4
27 dni temu
Majówka z Bareją: Czasem, aż oczy bolą patrzeć, jak się przemęcza dla naszego klubu, prezes...
 ·  79
28 dni temu
Piąty roczek Festiwalu Piosenki Biesiadnej w Bedlnie. Na sali na ludowo tańczą wszyscy wkoło
 ·  24
28 dni temu
Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów
 ·  4
29 dni temu
Na wątpliwości przed majówką i po, najlepsza jest nadzieja i odwaga na ...
 ·  21
30 dni temu
Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności